Cameroon GCE A Level Results 2020 Part 1

0

Results of the 2020 Cameroon General Certificate of Examination (GCE)

Centre No: 11001 BUEA EXTERNAL

Regist: 240, Sat for 2 or more Subjects: 222, Passed : 109

% Passed : 49.10, Sanctioned : 2

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 2

(1) NJOME MUNSHE MOKAKE ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-D,PHI-A

(2) MOTOKO NICAISE ILONDI ECO-E,ENG-D,HIS-D,PHI-E,REL-C

Passed In 4 Subjects: 10

(1) NJAMBE SALLY NANYONGO ENG-A,FRE-A,HIS-B,ICT-A

(2) LOURE EKAH NJI ECO-B,ENG-B,HIS-B,LIT-B

(3) NFOR MONDE HARMLET ECO-E,ENG-C,GEO-A,HIS-C

(4) TABI BAWAH EFFETI BLANDINE ENG-D,HIS-C,PHI-C,REL-D

(5) JABEA LAUREN EWELI LITUTE ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(6) ABE ELIZABETH OJONG ECO-E,HIS-C,PHI-E,REL-C

(7) EBAI AMAH THALIA EKPENG BIO-E,CHE-E,FSN-A,ICT-E

(8) OJONG SUSAN AGBOR ENG-D,HIS-E,PHI-D,REL-D

(9) MBANNYI ONERLA FUNGAMBI ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(10) MENKEM JULES NASAKO ECO-E,ENG-E,HIS-D,PHI-E

Passed In 3 Subjects: 32

(1) SALI JAMES ECO-B,GEO-A,HIS-B

(2) THOMAS NJIE LIMBA ECO-B,ENG-A,HIS-B

(3) MIRIAM TEMBE NGOH ECO-B,HIS-B,LIT-B

(4) KAINA JANE ECO-B,HIS-B,LIT-B

(5) CYRIL AYAMBA JR ECO-A,GEO-B,PMS-C

(6) AKWA NANCY ANYA ECO-C,ENG-A,HIS-C

(7) NFORMI COURAGE FAKE ECO-D,GEO-B,HIS-C

(8) EFANDE JOSEPH NGANJE HIS-C,PHI-B,REL-E

(9) MUSA MELANIE MALU ECO-D,ENG-D,GEO-B

(10) ELIZABETH NJOMO ESSEMBE HIS-C,LIT-E,PHI-B

(11) KPULAM CLAUDIA FON BIO-E,ENG-E,FSN-A

(12) NZEGANG DJEUTCHOUANG SORELLE ENG-D,HIS-B,PHI-E

(13) MONJOA ELISABETH SAKO WAELA ENG-D,LIT-E,REL-B

(14) BESONG BLESSING TABE BIO-E,FSN-A,GGY-E

(15) ARREY CHRISTABEL MOUSSA BIO-E,ENG-E,FSN-B

(16) KANGE CASIMIR ETONGE ENG-D,HIS-C,PHI-E

(17) TAH ENJOH MALIECCA ENG-D,GEO-E,HIS-C

(18) ENANGA KATHLEEN MOLIKI ENG-C,HIS-E,PHI-D

(19) ATABONG AWUNG ALAIN FSN-D,ICT-E,REL-D

(20) TABOT GREGORY TABOT GEO-E,HIS-C,PHI-E

(21) EPOSI MARTHA EKO ENG-D,HIS-D,LIT-E

(22) TUA GLADYS NGEMBO FSN-D,HIS-E,REL-E

(23) ACHEM OBASE FESTUS ASHU BIO-D,CHE-E,ICT-E

(24) MENGOT DAVID AGBOR HIS-D,PHI-E,REL-E

(25) ATEMBELEFAC IRENE ECO-E,HIS-D,LIT-E

(26) ARNOLD MUKWELLE ABANGE ENG-E,GEO-E,HIS-D

(27) AMANDA DIALE EMERENCIA NANJI ENG-D,HIS-E,LIT-E

(28) AMANAJOH SHADES UFORKA ENG-D,HIS-E,LIT-E

(29) BISONG PETRAL MBENG ECO-E,PHI-E,REL-E

TABI ENOW EWENGE RANDIBELLA COMFORT LIM

HIS-E,PHI-E,REL-E

(30)

(31) MWAMBO FRANCIS NJIE ECO-E,GEO-E,ICT-E

(32) OBEN-AKEM FANNY EKWEAYUK ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 65

(1) MANTOH EMELINE FSN-B,HIS-C

(2) AGBOR FRENDA ETTA HIS-C,REL-C

(3) BALGAH SOUNDERS JUNIOR CHE-C,PMS-C

(4) SHEY THANKS KEFEYIN GEO-D,HIS-C

(5) CHAYEFAH GIDEON BORDACK FSN-C,HIS-D

(6) EBUNG JERVIS NZUME HIS-B,REL-E

(7) WIRAKER NOEL WIRDZEWA GEO-E,HIS-B

(8) TAPONG FRIDEL ENIH ENG-D,FSN-C

(9) SHU BLANDINE MANKAA GEO-D,HIS-C

(10) NZOLLE CARLVINE MBOUGE ENG-D,REL-C

(11) LEKELEFAC MARY FOMBAH PHI-D,REL-C

(12) EMEH FRITZ EPIE BIO-C,CHE-D

(13) TAMA MOLUA NAMMEH GEO-E,HIS-B

(14) MBIAFOR JULIETTE MESODE ENG-E,FSN-B

(15) GASSAMA MBI BIO-C,ICT-D

(16) NGWOH ROFINE NDUM HIS-C,LIT-E

(17) SIGALA EVAN FONCHAM GEO-D,HIS-D

(18) NJEMBU NELSON NKWELLE GEO-E,HIS-C

(19) NGOWO MARY NAMANGA ENG-E,REL-C

(20) EWUSI LITOMBE HIS-C,LIT-E

(21) KOMETA LEVI TIEWEH CHE-C,ICT-E

(22) KECHA SONITA MBI FSN-C,HIS-E

(23) EBUA CHARLES HERMAN NDZE HIS-E,REL-C

(24) EBOT ONEKE JENNET HIS-E,REL-C

(25) CHIFU CYNTHIA RINGNYU BIO-E,FSN-C

(26) EMELI JOSHUA ENI GEO-E,HIS-D

(27) TAYU DEBORAH MCGLADYS HIS-D,PHI-E

(28) FOSSOH PIUS MBI ENG-D,FRE-E

(29) NGWE NANCY VECHAS GEO-E,HIS-D

(30) EFANGE GUSTAFF KWAONGO GEO-E,HIS-D

(31) NKWELLE MESUMBE CLOVIS ENG-D,HIS-E

(32) SCOTT GABSIA RHABINE CHE-D,ICT-E

(33) SILA BIANCA NJIEH ENG-E,HIS-D

(34) AKAWUNG ERIC NDEM HIS-D,PHI-E

(35) EBONG ASSOUA VICTORINE FSN-D,HIS-E

(36) MUAIKE KATHY NJIE GEO-E,HIS-D

(37) EKAKEH ARMEL ROCH NJIMAH GEO-E,HIS-D

(38) CLARIS MOALA HIS-D,LIT-E

(39) KONEH YVETTE YOUNYI HIS-E,REL-D

(40) MENGING PATRICIA MENCHEM HIS-D,LIT-E

(41) SOPHIE ENANGA KAME ENG-E,REL-D

(42) OSCAR EWELE MENYOLI ENG-E,HIS-D

(43) OJONG CARLSON BENBELLA BIO-E,CHE-D

(44) ASONGANYI BRIAND TREVOR NKONGHO BIO-E,CHE-D

(45) AGBORTOKO OBENABI MARTIN GEO-E,HIS-D

(46) GODDY NGONJA KOMBE FSN-D,HIS-E

(47) TAYU GLADYS GAMBO HIS-E,REL-D

(48) KAMGA DORIS GEO-E,PHI-E

(49) ALEXANDER FONZOCK FONKENG HIS-E,PHI-E

(50) ELOMBO CHIUMOUN STEVE BIO-E,CHE-E

(51) EFOME FERDINARD MOTUTU GEO-E,HIS-E

(52) SYLVIA ANCHI ABIANGA HIS-E,REL-E

(53) SALLI PHILOMINA MBI HIS-E,LIT-E

(54) NKONGHO EBOT JEMIMA ENG-E,HIS-E

(55) ISONG LIZETH EMMA ENG-E,HIS-E

(56) ASHAWUNG ASONGANYI EMMANUEL GEO-E,HIS-E

(57) NORGE MARY EBUDE ENG-E,HIS-E

(58) TABE LEVIS NDIP PHI-E,REL-E

(59) KOGGE SOLANGE ELDE FSN-E,HIS-E

(60) LAURA NAMONDO EKEKE CHEBO HIS-E,LIT-E

(61) PAULINE NYASARE LIYIE LIWONJO GEO-E,HIS-E

(62) NJABE CARTHIA KONGWE HIS-E,REL-E

(63) SMITH MOLUA TONGA HIS-E,PHI-E

(64) TANGANG KINGSLY NKAMBI GEO-E,HIS-E

(65) OJONG ALI CYNTHIA EBUCK MBU ENG-E,REL-E

Centre No: 11004 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

NKONGSAMBA

Regist: 294, Sat for 2 or more Subjects: 294, Passed : 217

% Passed : 73.81, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 27

NDOUMBE MALIKE EVRADA AYMARD SARELLE

BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(1)

(2) TAKU PERIVET ENOW BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(3) ELONE TATAW JOSEPH BIO-A,CHE-A,ICT-A,PHY-A,PMN-B

FOADIENG FOKAM NELSON KEVIN

BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-B,PMN-A

(4)

Page 1 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 5 Subjects: 27

MBIYDZENYUY BINIRLA AGABETUS

BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(5)

(6) KENKOH JANICE KECHIA BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

TEJEUTCHA KENGNI LEONEL WILFRIED

BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(7)

(8) CHE DANIEL MIYANWI BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(9) SAMA MOSES NTSANTI BIO-A,CHE-B,ICT-B,PHY-A,PMN-A

(10) TITA AFUMBOM SAMUEL BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-B,PMN-A

ABDOUL MALIK YUSSUFU OUSMANOU

BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-C,PMN-A

(11)

(12) MBONGIH JESLY SANGWA BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(13) PINLONG SELOBIE IGOR BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-B,PMN-A

FORGHAB KLOUVERT NGOHNGIM

BIO-A,CHE-B,ICT-C,PHY-B,PMN-A

(14)

NOUTSA KOBIWO MERVEILLE NATHANAELLE

BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(15)

(16) NGWA EMMANUEL FUH CHE-B,CSC-D,FMA-C,PHY-A,PMN-A

NDINMAH WOURI JACKIE MEGANE

ECO-A,ENG-D,GEO-B,ICT-C,PMS-B

(17)

(18) TONZON JACQUES DYLAN CHE-B,CSC-C,FMA-C,PHY-B,PMN-B

KAMGA NJIEDJIP HERDRUC CRISPIN

BIO-D,CHE-D,FMA-B,PHY-C,PMN-A

(19)

NKWELLE NTOKO GERALDINE NTUBE

ENG-C,FRE-C,HIS-B,LIT-C,REL-C

(20)

(21) OKAFOR FAITH NMESOMA BIO-A,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(22) NWOPAN DESIRE BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-B

NGOEMEKOLLE JOCELYNE SENGE

BIO-C,CHE-C,ICT-B,PHY-D,PMN-D

(23)

(24) NGOUFFO DOLA GABIN ECO-C,FRE-C,GEO-B,ICT-E,PMS-D

(25) TAWE BELVIN SHEY CHE-C,CSC-D,FMA-E,PHY-D,PMN-B

AMONGWA NDOHNUI ASANGWA DAMIAN

ECO-B,FRE-E,GEO-B,ICT-E,PMS-D

(26)

NGO NLEND ROSALIE CLARISSE NADINE

ECO-E,ENG-E,FRE-D,HIS-C,LIT-E

(27)

Passed In 4 Subjects: 49

(1) NDATELOR ZIBION ATOH ECO-A,GEO-A,HIS-B,ICT-C

(2) AWAHMBOM RONESS NJAHKENG BIO-A,CHE-A,PHY-C,PMN-C

(3) NJIKE NJIKE ELYSEE CHE-B,FMA-B,PHY-C,PMN-A

(4) SUME GINA SENGE BIO-A,CHE-B,GEO-B,PMS-C

OYOMO MEBEBE MICHELLE LAURENCE

ECO-A,GEO-B,ICT-C,PMS-C

(5)

(6) EVARISTUS MUNTEH BIO-A,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(7) KONGNYUY FLORA VIBAN BIO-B,CHE-C,PHY-B,PMN-C

(8) TAPONG SAMSON ANDU BIO-A,CHE-C,PHY-C,PMN-D

(9) NTUBE ELONE NGUNDE BIO-A,CHE-C,ICT-C,PHY-E

(10) DIKORO MATHIAS JOHN BIO-A,CHE-C,ICT-D,PHY-D

(11) MBANDAM CEDRIC KUH ECO-C,GEO-B,ICT-B,PMS-E

(12) TAPONG CALEB BATAWUM BIO-A,CHE-D,PHY-C,PMN-D

(13) MONG KEMMO SALOMON CHE-C,FMA-E,PHY-B,PMN-C

(14) TSAOU MOKOKO KELLY JUNIOR BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-C

(15) NZIKE AHONE MEG-DARLING ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(16) SHIYNGEH LAURETA ASHERINYUY BIO-C,CHE-D,GEO-C,ICT-D

(17) ALLEGHEKEZE PEACE CHUO AKWO ECO-B,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(18) KONGNE KAMDEM JEAN MARC ECO-C,FRE-D,GEO-D,HIS-C

(19) MADIBA EXCEL KWEDE BIO-C,CHE-D,PHY-D,PMN-C

(20) NYAM NGBAM ABEL SAMY BIO-E,CHE-C,ICT-C,PMS-C

(21) LAGEM PEMAHBU MICHELLE BELORE ENG-D,FRE-D,HIS-B,LIT-D

(22) TCHANKAM FONGANG GUILLAUME ECO-B,GEO-E,HIS-C,PHI-D

(23) KETU DILAND MENKEM CHE-C,FMA-D,PHY-E,PMN-C

(24) MAYAH ORNELLA MBOUTOR FONJI ENG-D,FRE-B,HIS-D,LIT-E

(25) EKAH BORIS ENONGENE ECO-C,GEO-E,ICT-E,PMS-B

(26) YOMBIA TCHOUNGA SANDRA BIO-A,CHE-D,PHY-E,PMN-E

(27) BEULA WEMANGUELA ARMEL JUNIOR ENG-D,FRE-E,HIS-B,LIT-E

(28) OJONG DYLAN ROY OJONG BIO-C,CHE-D,CSC-E,PMS-D

(29) SUME DAMIAN ENIEG EWANE ECO-E,GEO-C,ICT-D,PMS-D

(30) MUSONGWE LEVIS MENAWA ECO-D,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(31) TATA REMOND FON BIO-D,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(32) HADIZATOU MOUHAMAN ECO-C,ENG-E,HIS-D,LIT-E

(33) WAWE MANUEL JUNIOR ECO-D,FRE-E,GEO-E,HIS-C

(34) NKEZE ANGELLE ATENCHONG BIO-D,CHE-D,PHY-D,PMN-E

(35) YOUSSOUFFOU DJAMILOU BIO-D,CHE-C,GGY-E,ICT-E

(36) ANDIBONENE HEMAN HUGO ENG-C,HIS-E,LIT-E,PHI-D

(37) EKINDE SUNDERLAND MBONG ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(38) NZUNG SANDRA ECO-E,GEO-E,HIS-D,ICT-D

(39) NANA NJAPA STEVE SOREL ECO-E,FRE-D,GEO-E,PMS-D

(40) NGAMBE NADINE NZONG ECO-E,ENG-E,HIS-C,LIT-E

(41) NGUETSE MAZATIO LIONNEL ARTHUR ECO-E,FRE-D,HIS-D,LIT-E

(42) KOTTO NOUBISSIE YVANNY INGRID BIO-D,ICT-E,PHY-E,PMN-E

(43) ASSESANG MARGARET UFORKAH ECO-E,ENG-D,HIS-E,LIT-E

(44) SALLE TERRY MUABE BIO-D,CHE-E,ICT-E,PMS-E

(45) NJIGWA KAKMANI ANNOVA ECO-E,HIS-D,LIT-E,PHI-E

NKOUA DJEUMEN FRANCINE LAURENNE

BIO-D,CHE-E,ICT-E,PMS-E

(46)

(47) NDI TANTO EMILE JUNIOR ENG-E,FRE-E,HIS-D,LIT-E

(48) MAYAP NKOMBOU ASPEDIANE STAEL ECO-E,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(49) NDASHIE NYAWUNG DILIAN BIO-E,GEO-E,ICT-E,PMS-E

Passed In 3 Subjects: 73

(1) TAWE MARGLIZE WEPKEH BIO-A,CHE-C,GEO-A

(2) EDIE MESSANGO ARMAND ECO-C,GEO-A,HIS-B

(3) FUKOH ZACHEL ECO-C,GEO-B,PMS-B

(4) AGHEN BLAISE TABIT ATOH BIO-B,ICT-B,PMN-C

(5) FOKALA NDJIYO DILANE JUNIOR BIO-A,CHE-D,GEO-B

(6) LABSURDE BROSSE AYMAN MBELLA BIO-B,FRE-C,GEO-C

(7) NKENGAFAC WILLIAMS TANKENGASONG BIO-A,CHE-C,PHY-D

(8) AFUA JERALD TACHAM BIO-A,CHE-C,PHY-D

(9) MBONGWO CONSTANCE ECO-B,GEO-D,PMS-B

(10) ALOT DARY BUCHUFEH BIO-A,CHE-E,GEO-B

(11) KENG GILBERT BUJI ECO-C,GEO-E,PMS-A

(12) AYUK NICE BECELA ECO-B,GEO-C,PMS-D

(13) TATA BASIL AHNGIRNYU BIO-B,CHE-D,ICT-C

(14) ZEFACK GODBLESS BIO-C,CHE-D,ICT-B

(15) AJANNOGE FIELD EJOME ECO-D,ENG-D,GEO-B

(16) CHECK MODESTINE NYANJIM BIO-C,CHE-E,GEO-B

(17) ABDU SALAM ECO-E,GEO-B,HIS-C

(18) BANADZEM CYNTHIA SINGEH ECO-C,GEO-D,HIS-C

(19) NGUEDA RUTH MICHELLE ECO-C,GEO-B,PMS-E

(20) KAMLA KAMLA ISMAIL CLAUDE BIO-D,CHE-D,PMS-B

(21) NKANGU VALERY FUAMENYA CHE-C,PHY-C,PMN-D

(22) NTUBE NNANE NADESH BIO-B,CHE-D,PMS-E

(23) KANDU WILFRED BIO-C,ENG-E,GEO-C

(24) NANA GRACE NGUVE FRE-C,HIS-C,LIT-E

(25) TANO SOPHIA EBOT ECO-C,GEO-E,HIS-C

(26) NGUETCHOP TAGNE BORIS WILFRIED BIO-D,CHE-D,PMS-C

(27) KILO PETRA SANGNYUY BIO-C,ENG-E,GGY-C

(28) EMMENI KOUDJO RHYELLE PERMISSE BIO-C,CHE-C,GEO-E

(29) ATEM JASON BESONG ECO-C,GEO-C,ICT-E

(30) CHAWANU LESLIE ANAMANI BIO-D,CHE-D,PMN-D

(31) TA-KUNTEGEH TONMBOMBI MBENNO CHE-D,PHY-D,PMN-D

(32) NGOUANI TCHAMBA DORA JOUVENCELLE FRE-C,GEO-E,HIS-D

(33) SANGWE ROGASS MBIWA ECO-E,GEO-D,HIS-C

(34) EKOME ROSE NJEH ECO-E,GEO-C,HIS-D

(35) NANGMENE BOKEM PIERRETTE BIO-B,PHY-E,PMN-E

(36) MVEDIONYI CLAUVIA BUONYI ECO-D,FRE-E,HIS-C

(37) KINGE ELEMA SAMUEL BOSEME ECO-E,GEO-D,HIS-C

(38) EBAH KEME HARRY-KELLER ECO-E,GEO-C,HIS-D

(39) NGUEKAP TCHUIGWA IDRISS ECO-D,FRE-E,GEO-C

(40) NKEMCHOP CHANCELINE NAYI ECO-E,GEO-C,HIS-D

(41) EPOGE BRENDA DAN DIONE ENG-D,HIS-C,LIT-E

(42) MESHI GLORY NFAH BIO-D,CHE-E,PMS-C

(43) MUNGWA JOYCELINE FENUI ECO-C,GEO-E,HIS-D

(44) NGANKAM KOUAM JACQUES BIO-D,CHE-D,PMS-D

(45) KANMEGNE FELICIA KOUAGNE BIO-D,CHE-D,PHY-E

(46) NJI NEBA ELIJAH ECO-D,GEO-E,HIS-D

(47) BOLACK NKWASENWI DELPHINE ECO-C,GEO-E,PMS-E

(48) MANFFOUO CLAUDINE BIO-E,CHE-D,PMS-D

Page 2 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 73

(49) SAMME ERIC KOME ECO-D,GEO-E,HIS-D

(50) MATOU NDE DARISCA ENG-E,HIS-C,LIT-E

(51) KOHKIRH MIRANDA AKONGDOH BIO-D,CHE-E,ENG-D

(52) NGAM SANDRINE NGOINJANG FRE-D,HIS-D,LIT-E

(53) NZEGGE JUNIOR ENONGENE BIO-D,CHE-E,ICT-D

(54) TETE PIRETTE KAH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(55) JONG MALUH MARIETTE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(56) ZEGHUO ANGELE FRE-D,GEO-E,HIS-E

(57) NGONJOH HAPPINESS JIPUKU BIO-E,CHE-E,GGY-D

(58) MBAHNWI ENDAH BLESSING BIO-D,CHE-E,GGY-E

(59) OROCK GODLOVE AKUM OBEN ECO-D,GEO-E,HIS-E

(60) ACHA MISPA NDI ECO-E,GEO-E,HIS-D

(61) KENE TAGOUATIO ALESACE LAURAINE FRE-E,HIS-D,LIT-E

(62) NDIMIH DARLINE ECO-E,HIS-D,LIT-E

(63) NJOUME EWANE SERGE FRE-E,HIS-D,LIT-E

(64) FOZOH CLARISSA NGWINGHASANG ECO-E,GEO-D,HIS-E

(65) VANESSA SAMA NYALUM ECO-E,GEO-E,HIS-E

(66) MBOE NGALLE BRENDA NTUBE BIO-E,GEO-E,ICT-E

(67) KEDI PEN PATRICIA ECO-E,GEO-E,PMS-E

(68) ITOE ROSINE DIALE ENG-E,HIS-E,LIT-E

(69) NFOUDIKOU NDANE AYOUBA BIO-E,CHE-E,PMS-E

(70) DOMOU TOMBOUN LETICIA VANELLE ECO-E,GEO-E,PMS-E

(71) TCHOUANKAM VALDINE ARIANE BIO-E,CHE-E,PMN-E

(72) TSOPZE URICH DELAFOS ECO-E,GEO-E,HIS-E

(73) EKINDE NGWANE BRANDON ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 68

(1) SAFUA CYRILLE LOIQUE NDINMI FONJI ECO-A,GEO-C

(2) NGAH BESSEM VENERATE ECO-C,GEO-B

(3) CHIAMBAH GHERNET CHA-A ECO-D,HIS-B

(4) LOWE VICTOIRE MERVEILLE BIO-C,CHE-D

(5) ONGIE GIFT BOKWE BIO-B,GEO-E

(6) ABDOULAZIZ ISSA ECO-D,PMS-C

(7) MABUSIE SONITA ECO-B,GEO-E

(8) EMATY GILLES EMMANUEL HIS-C,LIT-E

(9) TECHE EMMA NUNG BIO-C,CHE-E

(10) NEBA BENNIS LUM HIS-C,LIT-E

(11) UMARU AIESHATU HIS-D,PHI-D

(12) MAI AWUYA TALLA NDZI FRE-E,HIS-C

(13) GIBUIN BRENDA BEYA ECO-C,GEO-E

(14) NOUMBISSIE NKWENKEU STEVE URSULE PHY-E,PMN-C

(15) YUNGONG SILAS NSATAR BIO-E,GGY-C

(16) AZOH ROMANIC KAMBO BIO-D,ICT-D

(17) KWA MACJOEL MBAIN GEO-E,HIS-C

(18) DJEUMO DJOFANG ANGE MA HIS-C,LIT-E

(19) EBUA PROSPER FANG BIO-C,ENG-E

(20) TCHANGUE NJOPA OLGA BIO-D,PMS-D

(21) EYANGO DIM DANIELLE CARELLE BIO-D,GEO-E

(22) MAFFO KAMGWO MARIE CHARNELLE ECO-E,HIS-D

(23) KWENE NZEGGE CHRISLEY GEO-E,HIS-D

(24) MENE KINGNI SEVERINE CAROLE ECO-E,FRE-D

(25) KAMGUE MOKO SANDRINE MAIVA ECO-E,GEO-D

(26) FONGOUNG CLAUTILDE NDIAMIGHANG BIO-D,CHE-E

(27) MEYENGON YUANNE GABRIELLE FRE-D,HIS-E

(28) EBOUDE NDAME NADEGE TATIANA BIO-D,PMS-E

(29) YEMBE KILIAN YINYU ECO-E,GEO-D

(30) LIEUTCHO TALLA SEVERINE DARELLE ECO-E,HIS-D

(31) KAMWA FRANCK BIO-D,PHY-E

(32) VEGAH MARY JATFAT BIO-D,GEO-E

(33) TEGUIA DJOKO JORDANY STAEL BIO-D,CHE-E

(34) NGWANE ALVINE EMADE HIS-D,LIT-E

(35) NGOUOMBIH CHRISTIAN BIO-D,PHY-E

(36) TANDU CHARLOTTE ASANGI ECO-E,HIS-D

(37) ZAMBOU NDANDEM ROSITA ECO-E,HIS-D

(38) EYONG ECHAW BORIS AKO ECO-E,GEO-D

(39) DJOMO MEYOUPA EVRARD ECO-E,HIS-E

(40) AZEHNDEM CHRISTABELL ECO-E,HIS-E

(41) YEE THIERRY YENIKA GEO-E,HIS-E

(42) MUKONGCHO LOIC MOCHU ICT-E,PHY-E

(43) YONGHO FADIMATU REMISHI GEO-E,HIS-E

(44) TCHOUDJEU SATCHOU NADINE BERNADETTE CHE-E,PMN-E

(45) ACHAMA PAUL TANDOH BIO-E,GEO-E

(46) PATOU NCHEMTY ECO-E,HIS-E

(47) ABIMNUI NGWING MANUELLA WANDOH ECO-E,PMS-E

(48) NANGUE NZEGGE PREASLEY FRE-E,HIS-E

(49) TAMO POUOMOGNE JOSLIN BIO-E,ICT-E

(50) MBENG ALBERTINA FUTELA GEO-E,HIS-E

(51) NDOMO DJILO ROSTANDE GEO-E,HIS-E

(52) MVEDIONYI CLAUDIA VIGHA ECO-E,HIS-E

(53) NGAH HARRIET DZEKASHU BIO-E,GEO-E

(54) NYADJA WANDJI ALAIN GEO-E,HIS-E

(55) MOHAMED MOBARAK ECO-E,HIS-E

(56) WIRNKAR EMELINDIS NYUYMENGKA ECO-E,GEO-E

(57) MBIAKOP TCHAME KENOCH ECO-E,HIS-E

(58) LAURINE NDOLO NGEKE MOKAKE GEO-E,PHI-E

(59) LAURA NALOVA NGEKE MOKAKE ECO-E,GEO-E

(60) NGONGANG NJIODJIP SERGIO JUNIOR CHE-E,PMS-E

(61) DEMANOU STEPHANIE BRENDA FRE-E,HIS-E

(62) NNANE GILBERT EWANE ECO-E,HIS-E

(63) ESSOUNG NGABE NADINE FLORE BIO-E,GEO-E

(64) BEBEY BEBEY KARL FREEDY ECO-E,HIS-E

(65) NGALEM TOUTCHAP YVANNIE ROSITA GEO-E,PHI-E

(66) NGUEPSIE AGBOR LOIC WILFRIED BIO-E,CHE-E

(67) KWEDI GWATE CATHY QUINJI HIS-E,LIT-E

(68) ACHA ZIZETTE AKURO BIO-E,CHE-E

Centre No: 11005 KUMBA EXTERNAL

Regist: 104, Sat for 2 or more Subjects: 95, Passed : 38

% Passed : 40.00, Sanctioned : 3

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 2

(1) NCHO MARIETTE WILMA NYOMBI ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-C

(2) ASHUMBI LAURA AYUKEYONG ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-D

Passed In 3 Subjects: 15

(1) ANYIGWI BLAISE ETOH ENG-D,HIS-B,PHI-D

(2) JOY ANYU ABAH ECO-C,ENG-C,PMS-D

(3) AKWI ROSE EUODIA ACHU ECO-E,GEO-C,HIS-B

(4) NOMBO PROSPER MASOMA BIO-D,CHE-C,PMN-E

(5) DIBO NADESH OWASI ENG-D,HIS-C,LIT-E

(6) ACHUONCHUO MELVIN MBONG ENG-D,FRE-C,LIT-E

(7) BAKWA MARTIN ELAMBO BIO-D,FSN-C,ICT-E

(8) QUINTA AMOH TAKEM HIS-D,LIT-E,PHI-D

(9) NWALEH WITHNEY WINIFRED NDIKGWE ECO-E,GEO-E,HIS-C

(10) NANGELI OMEGA IKOU GEO-E,HIS-D,REL-E

(11) AKO CORNELIA IRENE ETA ENG-E,HIS-E,LIT-E

(12) AKUM VERON BESONG ECO-E,GEO-E,HIS-E

(13) NANGA CHRISTINA OLENGE HIS-E,LIT-E,REL-E

(14) AGNES ETANA HIS-E,LIT-E,PHI-E

(15) FON BORIS NJI GEO-E,HIS-E,REL-E

Passed In 2 Subjects: 21

(1) NYOFINSHEIN CLEROL KIDEWA FSN-B,LIT-E

(2) TABI PAULINE ECO-E,HIS-C

(3) NYUYMAN SIDONNIE KAHYE GEO-D,HIS-D

(4) NKEM COLLINS YOHEMBA GEO-D,HIS-E

(5) BERTHA MUKETE HIS-D,PHI-E

(6) PEACE AMARACHI OBINNA LIT-E,PHI-D

(7) ENONGENE SENDICLARE MEJANG ENG-D,LIT-E

(8) TABE ELIAS NYENTI ECO-E,HIS-D

(9) ENGOH ESTHER TANGWAN HIS-D,LIT-E

(10) FOFANG ACHWI EMELDA ECO-E,GEO-D

(11) CHITA GWENDOLINE NWECHINI ENG-D,FSN-E

Page 3 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 21

(12) TABE TABE SUSAN FSN-D,HIS-E

(13) NDEMAZE MELVIS ESSOMBA HIS-D,LIT-E

(14) JOY AKEMVIE KUBRI ENG-E,HIS-D

(15) AYUK NSO JOHNSON HIS-D,REL-E

(16) EPAH BECKLEY FOTABONG GEO-E,HIS-E

(17) ITOE WASE DINGLING GEO-E,REL-E

(18) ELANGWE FLORENCE TABOT BIO-E,PHY-E

(19) IJANG KARINE KOFFI GEO-E,HIS-E

(20) OKIE DANIEL AYOMPE GEO-E,HIS-E

(21) NDIFOR RITA AZONGAFAC GEO-E,HIS-E

Centre No: 11006 MAMFE EXTERNAL

Regist: 72, Sat for 2 or more Subjects: 64, Passed : 33

% Passed : 51.56, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 1

(1) ASHU BRENDA AGBOR ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-B

Passed In 3 Subjects: 15

(1) ATEM BRUNO KAJANG GEO-B,HIS-C,PHI-B

(2) ALARM STANISLAUS KEBONEN ECO-E,GEO-A,HIS-C

(3) NJOFIE LUCAS SHUNGMBANG ENG-C,HIS-B,LIT-E

(4) EFFIM WILFRED TAKANG ENG-D,HIS-B,PHI-E

(5) TANONG ANOH MISSIRA ECO-B,HIS-D,LIT-E

(6) OJONG SITONI BITTY ECO-E,GEO-D,HIS-C

(7) TAKOR NCHONG EYONG ROSALINE ENG-D,GEO-D,HIS-D

(8) KFUKFU JOAN YANGONG GEO-E,HIS-D,PHI-C

(9) ENOW TAHERIH NAKUMBA ECO-E,HIS-C,PHI-E

(10) CHE CHRISTOPHER NGIAMTE ENG-D,FRE-E,PHI-D

(11) AYAMBA BETRAND AKEM GEO-E,HIS-D,PHI-E

(12) ANUMENDEM INGRID NOELLA ENG-E,HIS-D,LIT-E

(13) ETTA MARGERET LIT-E,PHI-D,REL-E

(14) AGBOR VANESSA ARRAH HIS-E,LIT-E,PHI-E

(15) OBEN PHILEMON AYUK HIS-E,PHI-E,REL-E

Passed In 2 Subjects: 17

(1) AKEM AGNES EBOT ENG-C,HIS-C

(2) EBOT EMMANUEL ASHU TABI CHE-D,PHY-D

(3) TEBONG QUIZZICAL ANIM GEO-E,HIS-C

(4) BAIYE FRIDA NKONGHO GEO-C,HIS-E

(5) OKON JOYCE MSUTEGH ENG-E,REL-C

(6) ETENGENENG PAULINE HIS-E,PHI-D

(7) FONJONG BERNARD SICOT PHY-E,PMN-D

(8) DIOMBE MOFA ALLEN HIS-D,PHI-E

(9) ACHAW QUEENTA ARREY HIS-E,PHI-D

(10) ANJA ELECTA TAYA ENG-D,HIS-E

(11) TANYI VIVIAN TABE ARREY FSN-D,HIS-E

(12) WIRNDZEREM VERA DINNYUY GEO-E,HIS-D

(13) TAMBE HOLY EWO GEO-E,HIS-D

(14) ENOW BILLYSON ENOW ENG-D,HIS-E

(15) NCHA MOLLET NGEGBOR HIS-E,PHI-E

(16) APAH SHARON GEO-E,HIS-E

(17) MUMELEUH VEYENGHO SHINNESS BIO-E,GGY-E

Centre No: 11008 YAOUNDE EXTERNAL

Regist: 542, Sat for 2 or more Subjects: 506, Passed : 266

% Passed : 52.57, Sanctioned : 4

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 4

NSOYUNI RACHAEL BONGSIYSI

ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-B,PHI-B

(1)

(2) NGAH JULIENNE MURIELLE ECO-E,ENG-D,FRE-B,GEO-C,HIS-C

(3) TECHE UKERIA AKUM ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(4) PINGPOH LINDA MANJINGPOH ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C,PHI-C

Passed In 4 Subjects: 24

(1) SHAMSUDIN SHALANYUY ECO-C,GEO-B,HIS-B,PHI-A

(2) MAYENIN SABIL NYUYDINI ECO-C,GEO-B,HIS-C,PHI-A

(3) CHIN BETRAND DZELAMONYUY ECO-C,GEO-B,HIS-B,PHI-C

(4) ANGE MERVEILLE MVOUNE BAMBAK ENG-D,FRE-B,HIS-C,PHI-B

(5) OBIANG OYONO MICHEL ARCHANGE ECO-D,FRE-E,GEO-A,HIS-B

(6) KELESEH MELODY JINGKOH ECO-C,ENG-D,GEO-B,HIS-C

(7) BIIGA ESTHER SAMIRA FRE-B,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(8) DINGSONA JUEL FONCHAM ECO-E,GEO-B,HIS-B,PHI-D

(9) LINDU HUMPHREY LINDU ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-C

(10) EKANI DIDIER CHANEL BIO-D,CHE-C,PHY-C,PMN-D

(11) LAISINLA EMELINE NYUYSEVER ECO-E,GEO-C,HIS-D,PHI-C

(12) AYABIH SANDRINE NEBA ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-C

(13) MBONDUOWO MILDRED NOAHKEH ENG-E,HIS-B,LIT-E,PHI-D

(14) ENOW BAWAK FINDI PRECIOUS GEO-C,HIS-E,ICT-E,PHI-C

(15) AFUMBOM MARIUS NGEH ECO-E,GEO-D,HIS-B,PHI-E

(16) SALLA FOUDA ARTHUR ENG-E,FRE-B,GEO-E,PMS-D

(17) MOUSSI NGAMBI GEORGES ECO-E,FRE-D,GEO-D,HIS-D

(18) LUKONG KINDNESS WOMELA ENG-D,HIS-D,LIT-E,SBEF-D

(19) ADAIBUM DAPHNE NGWISAH ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-E

(20) TEBIT DELPHINE TIFUH ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-E

(21) ZIDAN JINYUY ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E

(22) KUH RAPHAELA SAMOH ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(23) ANJEH AGNES NYAMA ECO-E,ENG-E,HIS-D,LIT-E

(24) LUISA WIYKIYNYUY ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-E

Passed In 3 Subjects: 85

(1) MUYU WITHGODEP PAUL ECO-A,GEO-A,HIS-B

(2) TANEMOU BRANDON BEWAH ECO-D,GEO-A,HIS-B

(3) NCHINDA CHESTER NYOWEKE GEO-C,HIS-B,PHI-C

(4) NDIFORJOH RAZIKU FUHNYUI ECO-E,GEO-A,HIS-B

(5) SUIKA SAFIRATU KINYUY ECO-C,GEO-A,HIS-D

(6) HAWAO-U HASSAN ECO-D,GEO-C,HIS-B

(7) PRENET BOBIMWO SOJAH ECO-E,GEO-B,HIS-B

(8) FOTACHWI RANSOME DOBGIMA ECO-E,HIS-C,PHI-B

(9) BONGBVEMLA CLAUDATTE BONGNYANG GEO-C,HIS-B,PHI-E

(10) BERI GAD WIRKIYNYUY ECO-E,GEO-C,HIS-B

(11) NKOH ODETTE NJASSEH ECO-E,GEO-C,HIS-B

(12) YOFELA ROLAND NFI PETER ECO-E,GEO-A,HIS-D

(13) TANGA SIDOUNNE BIO-B,CHE-D,GEO-D

(14) GHAJENG TERENCE NDZE ECO-C,GEO-B,PHI-E

(15) SALONG FOBASSO ADRIEL JUVET FMA-D,PHY-C,PMN-C

(16) CYNTHIA NAHJAISI GEO-E,HIS-C,PHI-C

(17) IBRAHIM AYUBA GEO-E,HIS-B,PHI-D

(18) MOKOM HARICS NJI ECO-E,GEO-C,HIS-C

(19) MUNJAH BERONIS AWERI GEO-E,HIS-D,PHI-B

(20) NGWA CLARIS MBONG ENG-D,HIS-B,LIT-E

(21) SABAH MICHAIL PANGVAT GEO-E,HIS-B,PHI-D

(22) SEMAHMIA PETRAN GEO-E,HIS-C,PHI-C

(23) OTIA JAMES ECHU HIS-C,PHI-C,REL-E

(24) MBAH ISABELLA MUYEN BIO-C,CHE-E,GGY-C

(25) TAM DELHI MEH ENG-D,GEO-C,HIS-D

(26) ARREY -TAMBONG SAMUEL NSO ECO-D,GEO-E,HIS-C

(27) CHEFON RUTH TITIR ECO-D,GEO-C,PMS-E

(28) EKUWE NATHANIEL ISELLE GEO-E,HIS-E,PHI-B

(29) FORGHA JOSHUA NGONGEE ENG-E,HIS-C,PHI-D

(30) AWUNJIA ISABELLA BEZANKENG ECO-D,ENG-E,HIS-C

(31) JULIUS NJOKIEH KUBRI ECO-E,GEO-E,HIS-B

(32) NGEH SANDRA BERINYUY FRE-D,HIS-C,LIT-E

(33) NGWA ABONGNWI NEBA ECO-E,HIS-B,LIT-E

(34) NJEH BRIZIL ENGONZEH ECO-E,GEO-D,HIS-C

(35) NYONG NOELA ABONG ECO-E,GEO-E,HIS-B

(36) YONG SYLVIA MBUH ECO-E,GEO-D,HIS-C

(37) AMBE LESLY LANGSI ECO-E,GEO-D,HIS-C

(38) ABENG MINTYENE MIRICE SIDOINE ENG-D,FRE-C,LIT-E

(39) MULUH NADEGE WADOR ECO-E,GEO-D,HIS-C

(40) NGAH YENE LAURENE SIDOINE ENG-C,HIS-D,LIT-E

(41) SOYA NKOYO DANIELLE BENJAMINE ENG-D,FRE-C,LIT-E

(42) NOUDJE NOUDJE NOUREL CHE-D,FMA-E,PMN-C

Page 4 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 85

(43) CHE CLENISE LUM ENG-E,GEO-D,HIS-D

(44) EYONG MBEH EUNICE BESONGACHANGA ECO-E,HIS-C,LIT-E

(45) KUYI LETITIA LIENYUY ECO-E,GEO-E,HIS-C

(46) LISETTE SUIMBONG ECO-E,GEO-D,HIS-D

(47) SONITA SHELAH ENG-E,GEO-D,HIS-D

(48) NGWAINCHU BERTILA NENA ENG-E,FSN-D,HIS-D

(49) BISSES AMAKEKA EMMANUEL NARCISE ENG-E,FRE-D,HIS-D

(50) LEINYUY JOSEPH LEMNYUY GEO-E,HIS-D,PHI-D

(51) NGONG JEROME DJAM JR ECO-E,GEO-D,HIS-D

(52) DAVID WILSON ASONGAYI ECO-E,HIS-C,PHI-E

(53) MBEDE ABOUBAKAR SAMIRA FRE-D,GEO-E,HIS-D

(54) ROSYBROWN DOH FRE-E,HIS-D,LIT-E

(55) CHE ANNA NGOHNDAP ENG-D,HIS-E,LIT-E

(56) KESIKI ANSLYNE DZEMO ECO-E,ENG-E,HIS-D

(57) MBABIT PRICILIA ANWEI ENG-E,GEO-E,HIS-D

(58) MBAH GRACE AMBEI ENG-D,HIS-E,PHI-E

(59) MENANG MERCY SHAKBOM ENG-D,HIS-E,PHI-E

(60) NFOR LARIZA NDFUTO GEO-E,HIS-D,PHI-E

(61) NGAN RUTH ACHE ECO-E,HIS-D,PHI-E

(62) SIMO KAMGA MICHELE CLAUDE FRE-E,HIS-E,PHI-D

(63) GUIDEBTA CLEMENCE FLORA ECO-E,FRE-E,HIS-D

(64) NGOASONG ASONGANYI SENGE ENG-D,HIS-E,LIT-E

(65) NEBA DORIS BIH ENG-D,GEO-E,HIS-E

(66) KINGA DONALD WIYSOLA ENG-E,HIS-E,PHI-D

(67) AMBANI BESSALA ROGER OLIVIER FRE-D,GEO-E,PHI-E

(68) FONTOH FONTAH NUELLA BOSUNGMEH BIO-D,CHE-E,ICT-E

(69) FOMBELE KEVEN JONG ECO-E,GEO-D,PHI-E

(70) AYONGHO TERRY NKAYI ECO-E,GEO-E,HIS-D

(71) TANGOR ASSUMTA CHWINDON GEO-E,HIS-D,PHI-E

(72) MULUM ELVIRA NCHANG DUNA ENG-D,HIS-E,LIT-E

(73) OBAM VIDAL DAVILA FRE-D,HIS-E,PHI-E

(74) DJIKI TCHAMI LAETICIA JULIA ENG-E,FRE-E,PMS-D

(75) KEMGUE KEMCHE STIVE BRYAN FRE-E,GEO-E,HIS-D

(76) MAHOUT PACHEL SAMUELA FRE-E,HIS-D,LIT-E

(77) GWAABE GLENDISE BONGEH ENG-E,HIS-D,PHI-E

(78) ZAMBO OWONA PIERRE SAMUEL FRE-E,GEO-E,HIS-D

(79) ABENG MBARGA MARIE DANIELLE ENG-E,FRE-E,HIS-E

(80) NGUTE MUNGE JULIE ECO-E,ENG-E,GEO-E

(81) MOU NELLY ZEGHE HIS-E,LIT-E,PHI-E

(82) BEME NICOLAS DILANE MATHIEU IV FRE-E,HIS-E,LIT-E

(83) EYEBE MATHIEU ARISTIDE FRE-E,GEO-E,HIS-E

(84) CHOUWAT CHRISTIAN WEABER FRE-E,GEO-E,HIS-E

(85) MBALLA RACHIDA CAHTY ENG-E,FRE-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 153

(1) FONDOH MOHAN MAYIH HIS-B,PHI-C

(2) CHO SANDRINE HIS-C,PHI-B

(3) EBAI LINDA ARREY ECO-C,HIS-C

(4) NCHEH JUNIOR NCHEH GEO-D,HIS-B

(5) NSOYUNGHE DESMOND KINDZEKA ECO-C,GEO-C

(6) AKATOJONG VITALIS AWOH HIS-C,PHI-C

(7) NKENDO ARISTARQUE YVAN BIO-B,CHE-D

(8) FUASHI LOT- BILL DULLEY ECO-E,PMN-A

(9) BOH HONORINE ENG-D,HIS-C

(10) DEBRA FONANGOH AFOR ECO-E,HIS-B

(11) EFFA CHIMENE ECO-E,HIS-B

(12) MBETWO VICTOIRE GERALDINE ENG-D,HIS-C

(13) NCHIYDZE JUDITH ALIDA GEO-D,HIS-C

(14) NFORSANWI PETRA KERNYUYWIR GEO-D,HIS-C

(15) SIRRI NUELLA NEBA GEO-C,HIS-D

(16) NDIFOR RACHEL YELUMA ENG-E,HIS-B

(17) YUVEN TONNY NYUYDINE GEO-D,HIS-C

(18) BOBDINGA CAHLISTUS AIWO GEO-D,HIS-C

(19) DAME ROBERT BRYAN ECO-D,GEO-C

(20) AMBEIGWOH GLEN ATIABET HIS-B,LIT-E

(21) AGHA JUDE GEO-E,HIS-C

(22) CHOFU FABIOLA SIRIMANKA GEO-D,HIS-D

(23) EKWA NINA AKUNIM HIS-D,PHI-D

(24) GLORIA MOKI GEO-C,HIS-E

(25) MBONJEM COURAGE AFUNGFOR ENG-D,HIS-D

(26) NAHGWAA SHALONE NWANA GEO-D,HIS-D

(27) NGROSONG FEDERICK NKEMNGU HIS-D,PHI-D

(28) NSAWIR BERI STEPHEN GEO-E,HIS-C

(29) SAMBA FAITH RONYA GEO-E,PHI-C

(30) TABOD BRYAN NGOH HIS-C,PHI-E

(31) ACHU NDAH ETIENNE GEO-E,HIS-C

(32) BIBILA KANDRA NAHBILA GEO-D,HIS-D

(33) NDZANA TITUS GISLAIN PATRICK CHE-D,PMN-D

(34) NGA BELINGA MATILDE AUDREY FRE-C,HIS-E

(35) CHIAMBAH MOSES TIM HIS-C,LIT-E

(36) NCHE GODLOVE GEO-E,HIS-C

(37) TABI BORIS TANYI TABE GEO-E,HIS-D

(38) ASOMBANG CHRISTABEL BINGWELA HIS-D,PHI-E

(39) BAYEN YVETTE GOHLA GEO-E,PHI-D

(40) BENLA ELVIRA NFORSHI GEO-E,PHI-D

(41) BOKWE MARY MUSUME GEO-E,HIS-D

(42) BWANG LIZETTE ASEH HIS-D,PHI-E

(43) DABA AYUH MELVIS HIS-D,LIT-E

(44) EKOME RASH ATEM GEO-E,PHI-D

(45) FON GALINUS DUI-ESI HIS-D,LIT-E

(46) DANIELS JUDE ANCHANG TOSAM GEO-E,HIS-D

(47) BASILE ATANGA FRU GEO-E,HIS-D

(48) BESSA NEBASI GLEN AMBE GEO-E,HIS-D

(49) HENRITTA MECHANE GEO-E,HIS-D

(50) KAPENHA BRENDA NGUM ECO-D,HIS-E

(51) MBAH ETHEL EGWE GEO-E,HIS-D

(52) MBEH RIGOBERT NGUANGEH GEO-E,HIS-D

(53) NDIP-ETTA CLARIS ETTA-FUB GEO-D,HIS-E

(54) NGAN BIBIANA AKUM GEO-E,HIS-D

(55) NGONG NYUYMENGKA GAEL ECO-E,HIS-D

(56) NKANGNKANG IVO NGONG HIS-E,PHI-D

(57) NSAICHIA KESTY KEMING GEO-E,HIS-D

(58) SAMBA ALAIN NFOR GEO-E,HIS-D

(59) SENGKA WIYKIYNYUY ADELQUINE ECO-E,HIS-D

(60) SONE VALERIE MBOLLE GEO-D,HIS-E

(61) WIRSIY LESLEY NJODZELA GEO-E,HIS-D

(62) YENMBUH BELTINA DULA HIS-D,LIT-E

(63) NCHINDA NAZIA JULLIET ECO-E,GEO-D

(64) BIH MANI ANASTASIE LAVALEUR GEO-E,HIS-D

(65) NGONO REGINE DANIELLE CORNELIE ECO-E,HIS-D

(66) KOLLA TCHOFFO YANN JIOVANNI HIS-E,ICT-D

(67) TENDOP TENDOP DYLANE FRE-D,LIT-E

(68) POKAM FOKOU YVAN SALOMON GEO-E,HIS-D

(69) TANWANI CALVO OZUGHEN GEO-E,HIS-D

(70) NKWENTI SERAH ABAH HIS-E,PHI-D

(71) AFUH NATHALIE NIKE GEO-E,HIS-D

(72) FANKA EMMANUEL VERLA ECO-E,HIS-D

(73) TAHKA NEROUS MBIYDZENYUY GEO-E,HIS-D

(74) NCHINDA RELINDYS NTUNYAM HIS-D,LIT-E

(75) TEKUM CLOVIS TEKWE HIS-D,LIT-E

(76) WIRSIY BERNADETTE NYUYDINE LIT-E,PHI-D

(77) MBAKA MICHAEL ANDY HIS-D,PHI-E

(78) TENENEG MENKEM JUNIOR ECO-D,ICT-E

(79) BIH LINORA OSVADLE FRU ENG-D,HIS-E

(80) NSOESIE EMILE KENT- ETA GEO-E,HIS-D

(81) NEBA EMMACULATE LUMNWI HIS-D,LIT-E

(82) TANGKO MENGLA MARY-NERICE ENG-D,HIS-E

(83) ENOHMENYANG BEATRICE AGBOR HIS-D,PHI-E

(84) OLEMBE NDZEBE BELLE ANGE GEO-E,HIS-D

(85) BESSONG EDWIN AYUK HIS-D,PHI-E

(86) NTEPONNO DJOU YVANA AUDREY FRE-E,HIS-D

(87) MASSEMBELE ALLAN VICTOIRE FRE-E,HIS-D

(88) TEKE EMMANUELLA ENGONUH GEO-E,HIS-D

Page 5 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 153

(89) GOHLA KELLY SANDRA ENG-D,GEO-E

(90) BIMENSAI FRANKLINE VERNYUY GEO-D,HIS-E

(91) EPIE KISLA DIELLE HIS-E,PHI-D

(92) DABIT JULIUS DABIT GEO-E,HIS-D

(93) MBA MBA MATIFANN IVAN GEO-E,HIS-E

(94) KEMBAN DELAN HIS-E,PHI-E

(95) ABANG AFUBAI COURAGE GEO-E,HIS-E

(96) EFEH KELLY TANECK GEO-E,HIS-E

(97) FANKA CHARLENE FORYUY GEO-E,HIS-E

(98) FUEN JACENTA KHENG HIS-E,LIT-E

(99) BOBONGHA MERALINE ASHERI GEO-E,HIS-E

(100) ISONG YVONNE UNDI ENG-E,HIS-E

(101) LUCY MONJOWA NGALE HIS-E,PHI-E

(102) NAENGE BRANDON NTUNGWEN GEO-E,HIS-E

(103) NDZE EUGINIA SHIYLA FRE-E,LIT-E

(104) NGWESSE MARCELINE NKORH HIS-E,PHI-E

(105) NJODZEKA PIUS FANFON GEO-E,HIS-E

(106) NJOLAH FREDOLINE MBIYDZENGEH GEO-E,HIS-E

(107) NKIPANG CARINE MBONGIEH GEO-E,HIS-E

(108) NYAH JEANETTE EYEN GEO-E,HIS-E

(109) TAMEH ANABELA LAMNTENG GEO-E,HIS-E

(110) TANKEH RODRIGUE FUHNWI PHI-E,PMS-E

(111) TARDZENYUY MARY BURINYUY GEO-E,HIS-E

(112) WANGOH AJARA GEO-E,PHI-E

(113) YONG MOIRA NGAINSI GEO-E,HIS-E

(114) NOAH ENGUENO ALVINE GEO-E,PMS-E

(115) ENOW-OROCK BESSEM ARREY HIS-E,LIT-E

(116) UNGIEKUM KENNEDY NJENYUEI GEO-E,HIS-E

(117) TAMBO DIVINE YUMOH GEO-E,HIS-E

(118) DONTSOP NGUETSOP CABRELLE ECO-E,GEO-E

(119) NAVTILINJO BECCINA NYUYKI GEO-E,PMS-E

(120) KEMLEKEU FRANCK DIMITRI FRE-E,HIS-E

(121) MAHAMAT ISMAEL YERIMA FRE-E,HIS-E

(122) TABOUM DJOKO GUY LIONEL ECO-E,HIS-E

(123) MVONDO KOUMEDA CLAUDE BERTHOLD GEO-E,HIS-E

(124) NGANGE LILIAN ELOH HIS-E,PHI-E

(125) MASSA SHARON MBURLI GEO-E,HIS-E

(126) OUAFO HACDJOUOK CHRETIEN DORIA GEO-E,HIS-E

(127) WIYSANYUY ESTELLE MBIYDZENYUY ENG-E,HIS-E

(128) SIVEN SEMOLEN JOANNA GEO-E,HIS-E

(129) MONKEU TASSIA JACK FRANCKLIN FRE-E,HIS-E

(130) BAHANE MIREILLE LYDIE FRE-E,HIS-E

(131) HABIBA YAYA FRE-E,HIS-E

(132) EBOLO RAYMOND KEVIN RALPH FRE-E,GEO-E

(133) BUCHAP ROSETTE MAFONG HIS-E,PHI-E

(134) EGBE FRANKLIN FRE-E,HIS-E

(135) SOH CLIFORD KANGWAH GEO-E,HIS-E

(136) NSEGBE NSEGBE RAPHAEL JUNIOR GEO-E,HIS-E

(137) NGEA KLUVERT BIN FRE-E,HIS-E

(138) KUMA HARRISON BENG GEO-E,HIS-E

(139) VOUNDI VOUNDI GERVAIS ERWAN FRE-E,GEO-E

(140) MUNGEH ANITA MANGA HIS-E,REL-E

(141) NGITIR ANASTASIA BIINYUY GEO-E,PHI-E

(142) WUDUIYI CLAUDETTE YEWOHAMBENGIH GEO-E,HIS-E

(143) MUFORMULUH ABEDNEGO MBINYI GEO-E,HIS-E

(144) DJOUKA CHIJOU GERMAINE FRE-E,HIS-E

(145) NSOH MILTON NWUSONGAZI GEO-E,HIS-E

(146) YOGO PAUL MARTINDY ECO-E,PMS-E

(147) EYENGA OKALA GRACE PATRICIA HIS-E,LIT-E

(148) AGBOR PETER TAKANG GEO-E,HIS-E

(149) AMBOMBO FOUDA BRIGITTE MANUELLA FRE-E,GEO-E

(150) FOBASSO PICHELE JOYCE BERLINE BIO-E,CHE-E

(151) GUISSOMBOLO TED LANDRY GEO-E,HIS-E

(152) BISSE PEMHA LAETYFAH BERNARD FRE-E,GEO-E

(153) BEYNYUY NGOUGHOUO ANINIA MARVINIA BIO-E,ENG-E

Centre No: 11009 GOVERNMENT BILINGUAL PRAC. HIGH

SCHOOL YAOUNDE

Regist: 248, Sat for 2 or more Subjects: 246, Passed : 185

% Passed : 75.20, Sanctioned : 8

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 29

(1) YEDE EDWY AUGUSTE BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(2) NGONG MARVIN KANG BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-A,PMN-A

TCHANTCHOU NJANTOU HENRI

CHE-B,CSC-C,FMA-A,PHY-B,PMN-A

(3)

NCHINDA NELLY SANDRA ADAMU

ECO-A,ENG-C,GEO-A,ICT-B,PMS-B

(4)

(5) LIKEUFACK WILSON CHRIST CHE-B,CSC-C,FMA-A,PHY-B,PMN-A

(6) CHE BERNICE BIH AFANWI CHE-C,CSC-C,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(7) NDIWUM BLESSING MBU ECO-D,ENG-D,GEO-A,HIS-B,PHI-A

MENGJO NAMA ANNA THELMA

BIO-A,CHE-C,CSC-D,PHY-C,PMN-B

(8)

(9) TCHOUGA DANIEL WILLIAM BIO-B,CHE-D,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(10) FOKAM TONY SYLVA BIO-A,CHE-C,FMA-C,PHY-D,PMN-B

UCHECHUKWU VICTORIA OKWUOBODO

ECO-B,ENG-C,GEO-B,ICT-D,PMS-D

(11)

NGUEKAM FEUZEU FABRICE COLOR

BIO-B,CHE-D,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(12)

(13) SEMIRLA CARINE KILA ECO-B,ENG-E,GEO-A,ICT-D,PMS-D

(14) SAMA CLAUDIA MAYA ECO-E,ENG-C,HIS-C,LIT-D,PHI-B

(15) MOFA MARY GLORY MAKANE ENG-D,FRE-C,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(16) TOKO TOKO TONISHA ECO-D,ENG-D,GEO-C,ICT-C,PMS-C

(17) KAMDEM KOUAM NELSON BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-C

MBIENDA TANGMO NANEL ANAÏ S

BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(18)

(19) CHAFOR NKEMETIA ANSLEM BIO-A,CHE-C,CSC-D,PHY-E,PMN-E

ENOW EMILIEN AGBOR MEGHAN

ECO-D,FRE-D,HIS-C,ICT-D,LIT-D

(20)

(21) NGOULUI RELINDIS KUMOH ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-C,PHI-B

(22) AWANA LEKINA MARIE ENG-D,FRE-B,HIS-D,LIT-E,PHI-E

AFOPIE MELI CHRIST VALDRICK

BIO-D,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(23)

(24) BOBGA VICBEL GANSEH BIO-D,CHE-D,CSC-E,PHY-D,PMN-D

(25) KUM REMY CHE ECO-C,ENG-E,GEO-D,ICT-E,PMS-D

TANJUFUA MEGAPTCHE JOYCE

ECO-E,ENG-D,FRE-D,GEO-D,PMS-E

(26)

TIAKO LEUDEU VERONIQUE CHELSEA KASSANDRA

CHE-D,FMA-E,ICT-E,PHY-E,PMN-C

(27)

(28) ODI MESSINA GUY MARCELIN BIO-D,CHE-E,FMA-E,PHY-E,PMN-D

(29) TOH DONALD SANGA BIO-D,CHE-E,CSC-E,PHY-E,PMN-E

Passed In 4 Subjects: 42

(1) KUEDA FEUDJIO ABRAHAM GERSON BIO-A,CHE-A,PHY-C,PMN-C

(2) AGHA TEBEBI VUZATO CHE-C,FMA-B,PHY-B,PMN-A

AWANA ATEBA BERTRAND NICOLAS WILFRED

ECO-B,ENG-C,GEO-A,HIS-B

(3)

(4) TANGONG GLEIN KIMBI ECO-E,GEO-A,HIS-C,PHI-A

(5) MBAFOR ELLAH OTHNIEL ENG-D,HIS-B,LIT-C,SBEF-A

(6) GAM MELVETTE NENG ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-C

(7) ENONGENE NLINDE ECO-C,GEO-A,ICT-C,PMS-D

WAMBA KELLY-PIERRETTE KEWOSHU

BIO-A,CHE-C,PHY-D,PMN-D

(8)

(9) NDJAMBE MARIE THERESE ENG-D,FRE-B,HIS-B,LIT-E

(10) AKEM EMMA BIH ENG-C,FRE-E,HIS-B,LIT-C

(11) YAHO NOUDOU FRANK FANON BIO-D,CHE-D,FMA-D,PMN-B

(12) ABIGAIL ANIEFIOK SUNDAY ECO-D,GEO-C,HIS-B,ICT-E

(13) CHEK CLINTON AZAH ECO-D,ENG-E,GEO-B,PMS-C

(14) TEDONGMOUO DAVIDSON BIO-C,FMA-D,PHY-D,PMN-C

GHOGOMU GISELE NANGREI PIKWANE

ECO-C,ENG-E,GEO-B,PMS-E

(15)

KATIAN NFORCHU SIRRI AFANWI BEKWA

ECO-C,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(16)

(17) EKITTI EMMANOU YVAN BIO-B,CHE-E,CSC-E,GGY-C

(18) NSALI EPOTIE ZITA GUENOLE ENG-D,HIS-C,LIT-E,SBEF-C

Page 6 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 42

(19) KENFACK JOEL BIO-C,CHE-D,FMA-E,PMN-C

(20) SIDIBE IBRAHIM BIO-C,CHE-D,GGY-C,PMS-E

(21) SONKOUE TCHINDA FRANCIS CHE-D,FMA-D,PHY-E,PMN-B

(22) MAGWET YVAN JUDICAEL GIOVANI BIO-E,CHE-D,FMA-D,PMN-B

(23) AGIEN IRINE ABUG ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-C

(24) OWOUNDI MFEGUE JULES JUNIOR BIO-D,CHE-D,GGY-D,PMS-D

(25) HASIATOU VERYE BIO-E,CHE-D,FSN-B,GGY-E

LUMNWI WOUSHIEPUH ESTHER NDANGANG

ENG-D,HIS-D,LIT-E,SBEF-C

(26)

(27) CHIA MABEL MBO ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(28) MASSOCK JOHAN LOÏC FRE-C,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(29) MBA – AKHU DIVINE BANGA ECO-E,HIS-D,LIT-E,PHI-B

(30) SIRRI AKONGNWI SLEAZOR FUH ECO-E,ENG-E,GEO-C,PMS-D

(31) YEMELI MANFOUO HUGUETTE ECO-D,GEO-C,ICT-E,PMS-E

(32) IKOME LIKAMBI JUNIOR ECO-E,GEO-D,PHI-D,PMS-E

MENDOUGA BELINGA ANDREA TAYLOR

ENG-D,FRE-D,HIS-E,LIT-E

(33)

(34) JESCHRIST ANDY RAMATOU ECO-E,GEO-D,ICT-D,PMS-E

SOKENG NGOUANEWOU JEMIMA PISTIS

BIO-C,ECO-E,PHY-E,PMN-E

(35)

(36) EBAI FAITH ETTA ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(37) MABAH BRUNO NSOM CHE-D,CSC-E,PHY-E,PMN-D

(38) ABBA MADOUM MASSAOU BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(39) NOREENA KIEN ABRE ENG-D,HIS-E,LIT-E,SBEF-E

(40) MELI SOH HILARY ECO-E,FRE-D,GEO-E,PMS-E

(41) NGENGE PASCAL NDI BIO-E,CHE-E,ICT-E,PMS-D

(42) ABINGMBOH VALENCIA NDIBKOH FRE-E,HIS-E,LIT-E,PHI-D

Passed In 3 Subjects: 60

(1) CHRISTMAS ABIGAIL KONGNENYUI BIO-B,FSN-A,GGY-C

(2) MAMEKENG FEUDJIO JULIE JOYCE BIO-B,CHE-D,FSN-A

(3) NKWENTI ABINGNUE SIRRI BIO-B,FSN-A,PHY-E

(4) NCHE FOKEU LINE DORCACE BIO-A,CHE-E,PMS-B

(5) KEM PRECIOUS AMBAN BIO-B,FSN-B,ICT-D

(6) HILLARY LEMOGANG BIO-C,CHE-D,FSN-A

(7) NKUO LIDWIN NDU BIO-B,CHE-D,PMN-C

(8) EYONG VICTORINE MASEH BIO-A,CHE-E,GGY-C

(9) TALLA TERAH BUNJI ECO-C,GEO-B,PMS-D

(10) MEH CLINTON NING ECO-C,HIS-B,LIT-E

(11) TAMNJONG BENARD BIO-C,FMA-E,PMN-B

(12) BESSALA NDZANA THIERRY GASTON ECO-E,FRE-C,GEO-B

(13) KINCHA SIDONNE AMINA ECO-E,GEO-C,HIS-C

(14) LITET RAISSA AUDREY JOSAINE FRE-C,HIS-C,LIT-E

(15) TAKU EBOT – NTUI GILDAS ECO-E,GEO-B,ICT-D

(16) TALOH MBOH GAEL MAFUA BIO-B,PHY-E,PMN-D

(17) CHIFU MEROLINE KFUKFU ECO-E,GEO-C,HIS-C

(18) KIBUH NOEL ECO-E,ENG-D,GEO-B

(19) KAMWO TASSA HILARY NOELLE BIO-B,CHE-D,PMN-E

(20) LEMNYUY MOHAMMED FIYINIKANI BIO-A,CHE-E,CSC-E

(21) NDONGO BIDJO CHARLOTTE BIO-D,CHE-D,GGY-C

(22) BAH JUNIOR RAMSON ANOH ECO-C,GEO-C,PMS-E

(23) NJODZEKA THERESIA VERNYUY ENG-D,HIS-C,LIT-E

(24) EBOH TAH ANADESH ENG-D,HIS-C,LIT-E

(25) BISSENI TSOGO ANGE ASTRIDE ENG-D,HIS-C,LIT-E

(26) GANGUEM DJO WINDY ELISABETH BIO-C,CHE-D,GGY-E

(27) NDUKONG CARINE MAYAH BIO-E,CHE-D,GGY-C

(28) SHAIDU ABDUL HANIFA BIO-E,CHE-D,PMN-C

(29) ABRE JENNY YIBIRI BIO-B,CHE-E,PMN-E

(30) ABEH SONITA TENGU BIO-B,PHY-E,PMN-E

(31) GOUNTOUM NCHOUWAT SOUMAYA BIO-D,FSN-C,GGY-E

(32) NDECK VANECIA MBAYI ENG-E,FRE-D,HIS-C

(33) NGONO ZOALANG VINY ALEXIS ECO-E,GEO-D,PHI-C

(34) NKAP MOUNGNUTOU MGBETKOM AFZAL BIO-C,CHE-E,PMN-E

(35) LANGME SINDY PELAH ECO-D,GEO-D,HIS-E

(36) GEMOH MELVIS YIWI BIO-D,CHE-D,PMN-E

(37) KENFACK URIC VALDANO BIO-D,CHE-D,PMN-E

(38) MUNGE EPIE GIFTY ENG-E,HIS-C,LIT-E

(39) NYAMSI NOUNKEU FAREL FRANCEL BIO-D,CHE-E,PMN-D

(40) MEKANYA FLUBERT NGOE BIO-D,FMA-E,PMN-D

(41) ONANA MVONDO GABRIELLE VINNY ECO-E,FSN-D,PMS-D

(42) MELI POLA DJOUNDA ROBERTA BIO-C,CHE-E,PHY-E

(43) NJIM NGUM SALOME LAURETA ENG-E,GEO-D,HIS-D

(44) LONTSI KUETE DEGALO BIO-C,CHE-E,PMN-E

(45) TAGNE FOTSO CHRIST RAYAN CSC-E,PHY-E,PMN-C

(46) MULUH JOY KIPAT ECO-E,HIS-D,LIT-E

AGHOAGNI DEMANOU ARLETTE PERICLECE

BIO-E,FMA-E,PMN-D

(47)

(48) NKWAIN ARIANE KEH ECO-E,GEO-D,HIS-E

(49) EWUBE KERENE ELISABETH ECO-E,GEO-D,ICT-E

(50) CHIA JUSTINE AKFUE ECO-E,HIS-D,LIT-E

(51) YOUMEGNE NGANKOU HERMAN CHE-D,PHY-E,PMN-E

(52) NGAH COURAGE CARMEN YENGEH BIO-E,GGY-E,PMS-D

(53) NGALA BRYAN NGALA GEO-E,HIS-D,PHI-E

(54) MBARGA MPELE HENRIETTE FRE-D,HIS-E,LIT-E

(55) TATA STANLEY MBAJING BIO-E,PHY-E,PMN-E

(56) NJETA LESLINE LANJER ECO-E,GEO-E,PMS-E

(57) NGOUMNAI TSAMO YVAN NARCISSE BIO-E,CHE-E,PMN-E

(58) DONGMO KUETCHE CHELSEA BIO-E,CSC-E,PHY-E

(59) NANGA TSOUNGUIN PIERRE EDY BIO-E,FMA-E,PMN-E

TCHUINDJANG TSAFACK CELESTINE BERLYTIS

FRE-E,HIS-E,PHI-E

(60)

Passed In 2 Subjects: 54

(1) DORIS ENGWARI ACHU BIO-A,FSN-A

(2) NAMUKONG JOYSLINE BIHNWI GEO-A,HIS-D

(3) TOUMPET MBIANDA ARIELLE BIO-C,GGY-C

(4) KIMAL DANIEL NJUASUH BIO-B,PMN-D

(5) MOKANYA EMILIE TUA BIO-E,FSN-A

(6) NDZE GIOVANNA BANFEGHA FSN-C,GGY-D

(7) NGOUMA-AGNOH JULIE-MANUELLA BIO-B,GGY-E

(8) EBEN ALVINE ARRAH BIO-E,FSN-B

(9) ABBO MOUHAMED BIO-C,CSC-D

(10) FONGANG ENDOH ENDOH BIO-C,CHE-D

(11) NGASSAM TCHETGNIA IDE CHARLINE BIO-C,PMN-E

(12) NGA CALEB EGRUH BIO-E,PMN-C

(13) TSAFFO TCHOFFO JENNIFER SANDRA BIO-C,PMN-E

(14) TCHOUAGA SATCHOUA ANGE BEROL CHE-D,PMN-D

(15) ASHU AGBOR BETRAD ECO-E,HIS-C

(16) MBALLA ENYEGUE ETIENNE ARNOLD HIS-D,PHI-D

(17) ZIBI ALIMA JOSEPH ROMAULD BIO-D,CHE-D

(18) OBASE MODI DWIGHT ONYORI BIO-D,ICT-D

(19) DIMALE SIABAH ROSALIE LAURENE NANCY FRE-E,FSN-C

(20) SIYOMO SIGNE CLAUDE ANELKA GGY-C,PMN-E

(21) NUKUNA MOSES DOH BIO-E,FSN-C

(22) TATAPONG BRIAN MBIPEH ICT-E,PMN-C

(23) MUKONG TARTIANA FIEN HIS-D,LIT-E

(24) ZENABOU NENNE YOUSSOUFA BIO-E,CHE-D

(25) MBAIYUI CHRISTAL KUNGSO HIS-D,LIT-E

(26) NDITAPAH LAURA PIANYUI ENG-E,HIS-D

(27) YUFENYUY GIZELE SHALANYUY GEO-E,REL-D

(28) AZEBAZE ASSONFACK NIQUILYA RADIVINE BIO-E,CHE-D

(29) NDANGANG KONGUEP FRANCE NAOMIE BIO-E,PMS-D

(30) WANDA SUILA RUTH GEO-E,HIS-D

(31) DJOUATSA MAIVA ANGE GEO-E,PMS-D

(32) SOH JAIESTA MAGHO ENG-D,GEO-E

(33) FOTSING TCHOUPE MATHIEU BORIS FMA-E,PMN-D

(34) PINUI GUENOLE MBUTOH FMA-E,PMN-D

(35) TONLEU MAFFO PAVELLE CLAIRANCE BIO-D,GGY-E

(36) AGBOROCKETA ENOW JONES GEO-D,HIS-E

(37) BAKOA MADEI LYDIE GGY-E,PMS-D

(38) EDOA EDIMA GRACE MARIE CECILE BIO-E,GGY-D

(39) OUM BOTH ERNESTINE JOE CARINE BIO-D,PMN-E

(40) MODJO TATEU GILLES GAUTIER CHE-D,PMN-E

(41) WOUOCHI JOUNAN DESTINEE ELLA BIO-D,GGY-E

(42) YIAHA NJIBOH BRENDA BIO-E,PMN-D

Page 7 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 54

(43) NGO MBENOUN III CATHERINE GAELLE BIO-E,PHY-E

(44) KELONG BLAISE NENGUH ECO-E,GEO-E

(45) DONGUE FOKO DAVILA SANDRA GEO-E,HIS-E

(46) BALLA AKONGA ETIENNE STEVE FRE-E,HIS-E

(47) CHAH GERMAIN PONG BIO-E,CHE-E

(48) MATAGOU TALLA FREDIANE MICHELE ECO-E,PMS-E

(49) PANGHEPKO FONTEP LAUREINE HIS-E,PHI-E

(50) CHE SCHNEIDER NJANG HIS-E,PHI-E

(51) BETNKOUA TONDAM JOSAINE IVANA BIO-E,PMS-E

(52) NGO YAY GABRIELLA KRISTY ROXANE CHE-E,PMS-E

(53) BACHE LINDA YONUMU BIO-E,PMN-E

(54) FON FRITZ NIMBAH JUNIOR BIO-E,CHE-E

Centre No: 11010 BILINGUAL GRAMMAR SCHOOL MOLYKO

Regist: 640, Sat for 2 or more Subjects: 638, Passed : 495

% Passed : 77.59, Sanctioned : 22

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 67

(1) TEISEH MARIAM GZIPOH BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(2) NKENGFUA FUALEFAH LOUIS BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(3) NDIKA OPEH LIWIYEH BIO-A,CHE-A,ICT-A,PHY-C,PMS-A

NJOUNKENG DAIZE MERVILLE NKEOBOUH

BIO-A,CHE-B,CSC-B,PHY-A,PMS-A

(4)

(5) AGYINGI JAN ROYAL CHE-A,CSC-B,FMA-B,PHY-A,PMN-A

EKOLE BINDAKA BORAKA EYABE

BIO-A,CHE-A,CSC-B,PHY-B,PMN-A

(6)

RANDY SUSUNG NESINYU KWALAR

CHE-A,CSC-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(7)

(8) MELLE DANIEL EKANE BIO-A,CHE-B,CSC-C,PHY-A,PMN-A

(9) TAMBE SALOME NTOH CHE-A,CSC-B,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(10) AYUK MARU JOB BIO-B,CHE-A,FMA-B,PHY-C,PMN-A

AMUNGWA NGWENGE’H MARY IMMACULATE

BIO-A,CHE-B,FSN-A,PHY-C,PMN-C

(11)

(12) ACHALE EBOT OMA BIO-A,CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-B

(13) BERYL ACHIAMBO FUAMAZEH BIO-A,CHE-A,FMA-D,PHY-C,PMN-B

LOBGA DOBGA FOMBOH JULIUS

CHE-B,CSC-A,FMA-D,PHY-B,PMN-B

(14)

(15) ETAH CLINTON EYONG CHE-C,CSC-B,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(16) AKUMAH KIEN-NGWA KIEN BIO-A,CHE-C,CSC-C,PHY-B,PMN-C

ARREY-NGONTO AMAHSON NDIP-AGBOR

BIO-C,CHE-A,FMA-D,PHY-B,PMN-B

(17)

(18) ARREY TATAW NDIP-OTANG ECO-D,ENG-B,GEO-B,ICT-A,PMS-C

(19) TIH FABEL TEUNYUI BIO-B,CHE-B,FMA-D,PHY-B,PMN-B

YOUNKWE CHOKONGUE LEONIDE SHARNELE

BIO-B,CHE-C,ICT-C,PHY-C,PMS-B

(20)

(21) NKENGFUA FUANYI SELOUIS BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-E,PMN-A

(22) NJIKANG FAVOUR NTUBE BIO-B,CHE-C,FSN-A,PHY-C,PMN-D

TEM BLECK-CARRINGTON ASHIKONG

BIO-A,CHE-C,FSN-A,PHY-E,PMS-C

(23)

(24) AYESI MATHEW FORMULUH ECO-C,ENG-D,GEO-A,HIS-B,ICT-C

(25) ETOH KIERA EKUTY CHE-C,CSC-C,FMA-D,PHY-B,PMN-B

KIMBENG FAITH ANTIA VA NDZE

CHE-C,CSC-C,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(26)

(27) APONG DERRICK ATEMNKENG BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-C,PMN-D

(28) HANAH ONEKEAKO AGBOR BIO-B,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMS-A

AKO-NDECK FLEMMING EYONG

BIO-B,CHE-C,CSC-C,PHY-B,PMN-E

(29)

ELVIRA MONJOA MBUA MONDOA

BIO-A,CHE-C,CSC-C,PHY-D,PMS-D

(30)

(31) NJOYA NGWA BIRAKA PRAISE BIO-A,CHE-B,FMA-E,PHY-D,PMN-C

NDZEBELAI PRECIOUS ZEMOH

BIO-B,CHE-D,CSC-B,PHY-D,PMN-D

(32)

(33) TEMBI ARNOLD TIFUAGOH BIO-B,CHE-B,CSC-E,PHY-D,PMS-C

(34) NZELLE EKABE NGEMEBAH ECO-D,ENG-C,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(35) NGAME JEPHTHA TITACHI CHE-C,CSC-D,FMA-E,PHY-C,PMN-B

NGWINGCHE EPONGSEH ALOMBA

CHE-B,CSC-D,FMA-D,PHY-D,PMN-C

(36)

SUFFO MBOGDA PATRICK FLORIAN

ECO-C,ENG-E,GEO-C,ICT-B,PMS-D

(37)

(38) MENTI DIAN NDAHLEKE BIO-C,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMS-B

TENDONGZE GHISLAINE – NADINE YIMNAI

ECO-D,ENG-D,GEO-B,ICT-C,PMS-D

(39)

(40) BAAM YASMIRATU JAVNYUY ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-B,PHI-B

(41) HEMAN EKOM EKILI CHE-C,CSC-C,FMA-E,PHY-C,PMN-C

(42) EWUNE NJONGA VLANNEY ECO-D,ENG-C,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(43) TANUKWO ABERTIN TIBEH BIO-B,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMS-D

BEGEAKE MELVIS ABANGANWA

BIO-C,CHE-E,FSN-A,PHY-E,PMS-D

(44)

(45) BABI ABIGAIL BONGSEN BIO-C,CHE-D,ICT-C,PHY-D,PMS-D

(46) SAKWE JUNIOR MBAMENE BIO-C,CHE-C,CSC-D,PHY-E,PMS-C

(47) FORCHIBE NOELLA EFON BIO-A,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(48) BABONGA PRIDE DOBDINGA CHE-D,CSC-D,FMA-E,PHY-C,PMN-C

(49) NFOR LEOYAN SHU BIO-B,CHE-C,CSC-D,PHY-E,PMN-E

(50) NKEMTA NUMBU THIERRY ECO-D,ENG-D,GEO-D,ICT-C,PMS-D

BETRAND AJEBUA EKENFUGU

CHE-D,CSC-D,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(51)

(52) ABWA ERIC ESAPA NGOH BIO-E,CHE-D,ICT-B,PHY-E,PMS-C

(53) NDABONG BLESS FUNWIE BIO-C,CHE-D,FSN-C,PHY-E,PMS-D

(54) BEJANGA JOBLAISE MONI BIO-C,CHE-C,CSC-E,PHY-D,PMS-D

(55) FONYUY GEORGE KINYUY ECO-C,ENG-D,GEO-E,HIS-C,PHI-D

(56) SUH AFANWI VANIEL NEBA BIO-C,CHE-C,CSC-E,PHY-D,PMS-D

(57) NGULEFAC TWINICE KEAH ECO-E,ENG-D,GEO-E,PHI-B,PMS-D

(58) KIYUOH EUCHARIAH FUWAIN ECO-D,ENG-D,HIS-C,LIT-E,REL-D

(59) BERINYU MELODIE LAYE ECO-E,ENG-D,GEO-E,ICT-C,PMS-C

(60) EBOB FEVOUR UCHE ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-B

ANDOCK TCHOUMI INGRID FLORINE

ECO-D,ENG-C,GEO-E,ICT-E,PMS-D

(61)

(62) LEKEAKA CLAUDIA ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-C,ICT-E

(63) OWAN SHALOM AWOH ASU ENG-D,FSN-E,HIS-C,LIT-E,REL-D

(64) NDIBONG ENOW EBAI-TABOT BIO-D,CHE-D,CSC-E,PHY-E,PMN-D

(65) ATEMANGOH DILAN NSENDE BIO-D,CHE-D,CSC-D,PHY-E,PMN-E

(66) DONCHIE SOREL NGWAJO BIO-E,CHE-E,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(67) CHE RANDY MEI ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-D,ICT-E

Passed In 4 Subjects: 113

(1) ATEM DESMOND TAMBE BIO-A,CHE-B,PHY-B,PMS-A

(2) ANGAMFOR REEVES ANGAMFOR ECO-A,GEO-A,HIS-C,ICT-A

TANYI THOMAS ROLAND AGBOR EBOB

BIO-A,CHE-A,PHY-D,PMS-A

(3)

(4) NZINA NSANGOU OUMI SALMATE BIO-B,CHE-B,ICT-B,PMS-A

(5) ALI GODWILL KENGONG ECO-C,ENG-A,GEO-B,ICT-A

(6) EBAI MOLISA NCHUNG ECO-C,GEO-A,HIS-B,PHI-B

(7) TISONJONG YAYA VANESSA BIO-A,CHE-D,FSN-A,GGY-B

(8) ACHU NELLY-QUEEN AGHE ECO-C,ENG-C,GEO-B,HIS-A

NKWELLE NKWELLE EDRICK JUNIOR

CHE-B,CSC-C,PHY-C,PMN-B

(9)

(10) APONG FAVOUR ANGWI ENG-B,HIS-B,LIT-D,PHI-B

(11) TEMFACK BRIAN BIO-A,CHE-B,PHY-D,PMN-C

MANOKONG JANICE LAURIANE NJIMELE

ECO-C,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(12)

(13) TENG CARRINE NTANG ECO-C,ENG-C,GEO-B,HIS-B

NKEMNAVEH NYENTY KLUVERT ZEKENG.

ECO-D,GEO-B,HIS-B,PHI-B

(14)

(15) EMAH SANDRINE CAKOH BIO-A,CHE-C,FSN-A,PMS-E

(16) AKO FRANKLINE NJOCK BIO-A,CHE-D,ICT-B,PHY-C

(17) EKOTU CINDY AMBANG BIO-B,CHE-D,FSN-A,GGY-C

(18) ETTANYOR BRYAN ETTANYOR ECO-C,ENG-B,HIS-B,LIT-D

(19) CARISTEH CHI EJIE BIO-C,CHE-C,FSN-A,GGY-D

(20) NJUNKENG THERESIA NGULEFAC BIO-B,CHE-C,FSN-A,GGY-E

(21) ETAMBI PHALON AGBOR BIO-B,CHE-E,FSN-A,PHY-C

(22) NKEMASONG EMMANUEL ALEAHE BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMS-C

NKENG ARREY AGBONKOH OJONG TABONG

CHE-B,CSC-E,PHY-B,PMN-C

(23)

(24) NKONGHO BENEDICT ABBEY ECO-E,GEO-B,ICT-C,PMS-B

(25) AGENDIA DESIRE AGENDIA ECO-D,ENG-C,HIS-B,LIT-C

(26) BABA BERNARD FONLON ECO-E,GEO-C,HIS-B,PHI-B

(27) AJAMAH FAVOUR TENTANGA ECO-C,ENG-C,GEO-B,ICT-D

Page 8 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 113

(28) EMILIEN NDUMA MAYOWE ECO-D,ENG-C,GEO-C,PMS-B

(29) MARILYNE NDEMAZE FOTABONG BIO-C,CHE-C,FSN-A,PMS-E

(30) CHE EMMANUEL NEBA ECO-C,GEO-D,HIS-B,PHI-C

(31) EWANE BERINE ESUNGE ECO-B,ENG-C,GEO-B,PMS-E

(32) ABONGWA MATHEW NDONWI BIO-D,CHE-B,PHY-D,PMN-C

(33) SHIRLEY AKWI BAH FOMBANG BIO-E,CHE-C,FSN-A,PMS-D

(34) ENOW BERTHA AGBOR BIO-C,CHE-E,GGY-C,ICT-B

(35) NGEH KELLYPRIDE CHO ECO-D,GEO-B,HIS-B,ICT-E

(36) AKARAGWE AKWI RUTH BIO-D,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(37) MARBEL MAAH MBONG BIO-D,CHE-E,FSN-A,GGY-C

(38) LAH MARIE NOEL FUEN ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(39) TANAH TERENCE BITAH ECO-C,GEO-C,HIS-B,REL-E

(40) EPOSI ANNETTE EKEMA MUAMBO ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(41) AWUNGIA NJIJONG AJONG BIO-B,CHE-D,ICT-C,PHY-E

(42) AYUKETANG EYONG AGBORNOH CHE-E,ICT-A,PHY-D,PMS-D

(43) EKOM LEONIE ENDEM BIO-D,CHE-C,ICT-D,PMS-C

(44) MBENG PATIENCE MUSO ECO-E,GEO-D,ICT-C,PMS-B

(45) NTANGNDIE TAZEH ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-D

(46) NANA DILAN KENYE CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-C

(47) POGNE LOIS TACHORT ENG-C,HIS-D,LIT-E,PHI-B

(48) KELLOG-BROLIN NKUGOA MOSUKA BIO-E,FSN-B,ICT-B,PMS-E

(49) TATAH ROSEMARY SEN ECO-D,ENG-D,GEO-D,HIS-B

NDJOUMEK HELENE ESTHER MARIANE

ENG-C,FRE-C,HIS-C,LIT-E

(50)

(51) EBOT CHRISTY NKONGHO ECO-E,HIS-D,LIT-C,PHI-B

(52) ABIA CARLES AGISE BIO-B,CHE-C,ICT-E,PHY-D

(53) YERIMAH GLADYS BONGABI ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(54) ACHANCHO BECKLEY AGBOR BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMS-B

(55) MBEI BLESSING ENAH BIO-D,CHE-D,FSN-A,GGY-E

(56) NKENGASONG PRICILIA NZEFUEH ECO-C,GEO-E,HIS-C,PHI-C

(57) DOMINICA CHINECHEREM MADUEKE ECO-C,GEO-D,ICT-E,PMS-B

(58) AGBOR BLESSING OSAMBENGE BIO-E,CHE-D,FSN-B,PMS-D

(59) TAMBE REAGAN-MOORE TIKU BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(60) LIWONJO MONJOA JOSEPHINE ECO-E,ENG-C,GEO-D,ICT-C

(61) MISORI PAUL NILLALE BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMS-D

(62) AYA NOELA NGUABIE ECO-E,GEO-D,HIS-B,REL-D

(63) CLINTON ASONGANYI NDOUNALA BIO-B,CHE-C,ENG-E,GGY-E

(64) CHOMBA FASORA FOSENTE ECO-E,GEO-D,HIS-B,PHI-D

(65) GEORGE ERNESTINE FANWI ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-B

(66) SABUM BORIS SEMA ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(67) NKAPMKWELE IDAH TENDONGKENG ENG-C,HIS-C,LIT-E,REL-D

(68) NGOMBA JUNIOR MBUA ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(69) OBEN TELMA NJAN ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(70) BATONGO JR BAIYEE TARH ECO-E,ENG-E,ICT-C,PMS-C

(71) ASHU MBIANYOR REAN AGBOR ECO-D,GEO-C,ICT-D,PMS-E

(72) NYAME NADINE NYIEMI BIO-E,CHE-C,CSC-E,PMS-C

(73) TAKOHCHONG STARCY NGWANYUI BIO-D,CHE-E,FSN-B,PMS-E

(74) ENANGA FRIDA IKOKE ECO-E,ENG-C,HIS-C,LIT-E

(75) MUNGE PREDIAN EWANE BIO-E,CHE-E,FSN-B,PMS-D

(76) EKANE MERCY NYAKE ECO-E,ENG-C,HIS-D,LIT-D

TCHIEDJOP KAMNANG NJAFUH JOANA-LOVE

ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(77)

(78) ESHIWEN MBEI NOELA BIO-E,CHE-D,FSN-B,PMS-E

(79) EGENE JOSANE NJI ECO-D,ENG-E,GEO-E,HIS-B

(80) ENOW JIMMY TAMBE ECO-D,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(81) ASONG KAREN AMBO BIO-E,CHE-D,FSN-B,GGY-E

(82) TAKANG SHINAIDA AGBOR ENG-E,HIS-E,LIT-E,PHI-B

(83) FONCHO AFANWI NGWA CSC-E,ECO-D,GEO-D,PMS-D

NYANYOH SHANIS CHANTAL TANGWA

ECO-E,ENG-C,GEO-E,HIS-D

(84)

(85) KONGO ANNA LIKOWO ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(86) EBAI EYERE ETA ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(87) BESONG CLINTON AYUK -NDIP ECO-E,ENG-E,HIS-B,PHI-E

(88) AWUNGAFAC SOLANGE ECO-E,HIS-B,ICT-E,LIT-E

(89) LENSIHNA NDI ZEE ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(90) CHEFOR FRANK FOZOO ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(91) ATEMAFAC SANDRINE ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(92) LUM JENNY CLAIRE ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(93) NJI PETRA NDIAMBU ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(94) BESONG AYAMBA PRISCILIA ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(95) TAMBI ASHUKEM PAULINE ARREY ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(96) AGWA MBAH COURAGE BIO-E,CHE-E,FSN-B,GGY-E

(97) ABAH EWATTCHI SANDRA MBI BIO-D,CHE-D,CSC-E,PHY-E

(98) TAKOHCHONG TRACY NGWANFAR BIO-E,CHE-E,ICT-C,PMS-E

(99) TANJONG GERVAIS TANJONG ECO-E,GEO-E,HIS-C,ICT-E

MENKAM TAGNE CHANNELE ORTHAVIA

ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(100)

(101) FON PRECIOUS TEWUM ECO-E,GEO-D,ICT-E,REL-D

(102) NKOYO YANE WASSOU PRECIOUS ECO-E,ENG-C,HIS-E,LIT-E

(103) KOMBE VOILET SHINYA. ENG-E,GEO-E,HIS-D,REL-D

(104) AGBONU ROSEMARY NGOZI ENG-E,GEO-D,HIS-D,ICT-E

(105) ENOW-MANYO AGBOR-ANYA CHE-D,CSC-E,PHY-E,PMN-E

(106) NJUMBE VANESSA EKUNE ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-E

(107) CHI RUTH ZUI ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-E

(108) IKOME NADESH MAMBE BIO-D,CHE-E,ICT-E,PHY-E

(109) ASHU ERIC ORU BIO-E,CHE-E,GGY-D,ICT-E

NGULLEWOH PRECIOUSLIN MUYANG

ECO-E,ENG-D,GEO-E,REL-E

(110)

(111) JEME BESEKA FONCHAM BIO-E,CHE-E,CSC-E,PHY-E

(112) VANESSA MBONG ALANG BIO-E,CHE-E,CSC-E,PHY-E

(113) EWUBA EUNICE NTOH ENG-E,HIS-E,LIT-E,PHI-E

Passed In 3 Subjects: 180

(1) TUKWA PAUL NYAMULULOMA ECO-A,GEO-A,HIS-A

(2) FORKWA CONSTATINE YONG ECO-B,GEO-A,HIS-A

(3) NCHA CLINTON ETA ECO-A,GEO-A,PMS-C

(4) ETCHUTABOT EMILIA EKU ECO-C,GEO-A,HIS-A

(5) ASSAH COLINUS TAWAN ECO-B,GEO-A,HIS-B

(6) EKINDE JEFFERSON NGOE ECO-C,GEO-B,HIS-B

(7) BESING LYDIA KOBOH BIO-B,CHE-D,FSN-A

(8) ESAMBILI ANABEL BIO-B,CHE-C,PMS-B

(9) OJONG AGBOR AYAMBA NDIP BIO-A,CHE-D,CSC-B

(10) BAH MOUAFO ULRICH JUNIOR BIO-B,FSN-B,GGY-D

(11) AZEMOH DYLAN NGENGANG ECO-C,FSN-C,HIS-B

(12) ALIYU NDZE ABAM BIO-B,CHE-C,PMS-C

(13) AGBORSANGAYA ARREY COLLINS CHE-D,ICT-B,PMS-C

(14) IMBOLO MBUA ALLIYAH HIS-B,LIT-E,PHI-B

(15) BEN-PARR LYONGA JUNIOR BIO-C,CHE-E,FSN-A

(16) FOTSO GUILVANIE MURELLE BIO-D,CHE-D,FSN-A

(17) TANGU BENICE TECHOP BIO-A,CHE-D,PHY-D

(18) OJONG-ETTA PRINCES RUTH ENOW. ECO-D,GEO-A,HIS-D

(19) SCHOLASTICA MANEH TIAH GEO-C,HIS-C,PHI-C

(20) GWEI NGEH SAMUEL KWA GEO-B,HIS-B,REL-E

(21) NESOA CECILIA RONJI ENG-C,GEO-C,HIS-C

(22) CASENTRA NUBONYI GAMUA ECO-C,ENG-D,HIS-B

(23) DAVIDSON NUMBISSI LAVET ECO-D,GEO-C,ICT-B

(24) NKWESCHEU KAMTA LILIANE LETICIA BIO-B,CHE-C,PHY-E

(25) TANAYEN RONALD NYUYKIGHAN BIO-B,CHE-C,PHY-E

(26) NJUME SHARON SENGE QUEEN BIO-D,CHE-D,FSN-B

(27) NAMONDO JULIE MWANJE BIO-D,CHE-D,FSN-B

(28) EKONDE BERTINE EPOSI ENG-C,HIS-B,LIT-E

(29) EBIE ERNEST ABOMBO ECO-D,GEO-C,HIS-C

(30) EKALE CLINTON NEWTONGO HIS-C,LIT-E,PHI-B

(31) AYUK ANDERSON TABE ECO-C,GEO-D,HIS-C

(32) TAPNJONG CLOVET GEYOH BIO-C,ICT-C,PMS-D

(33) EWI ONELLA MBI ECO-C,GEO-E,PMS-B

(34) MBENYUI BRIGHTLEY SHU-YONG ENG-C,HIS-B,LIT-E

(35) EKOKOKBE MILDREAD ATABONGNKENG ENG-D,FSN-C,HIS-C

(36) EBONG EMILI NOEL MBOLE ENG-C,FSN-B,GGY-E

(37) AWUNGACHA SANDRINE NDEMANU BIO-E,FSN-A,GGY-D

(38) GWAN COLLINS NGOH ECO-E,GEO-B,ICT-C

(39) NDONG GRASIAN ENG-C,GEO-D,HIS-C

(40) CHE BLESSED SUH AZINWI BIO-D,CHE-D,FSN-B

(41) MBAWAH SAMANTA MABAH HIS-B,LIT-E,PHI-C

Page 9 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 180

(42) ETTA FELICIA BIO-E,CHE-D,FSN-A

(43) URSLA LEOGA FORJONG ENG-C,HIS-C,LIT-D

(44) MARADONA AYERE TAH ECO-D,GEO-D,HIS-B

(45) TANGUE SAHADIO BRANDON BIO-B,PHY-E,PMN-C

(46) KWAYEP DOUMI SMITH ECO-C,GEO-E,HIS-B

(47) NGANDO MIRANI FANYI BIO-D,FSN-A,GGY-E

(48) ARREY OBEN MANYI NDIP BIO-E,FSN-A,GGY-E

(49) ANYIANU RONESS ALADMBO ECO-D,GEO-E,HIS-B

(50) NANJE JUNIOR ITOE BIO-B,CHE-D,CSC-E

(51) MONZE MBOUEN BARBARA ORNELA BIO-B,CHE-E,CSC-D

(52) MENDE ALBERTIN NANJE BACKE ENG-D,HIS-B,LIT-E

(53) ASONGAFAC NKENGFUA JERRY WRIGHT BIO-D,CHE-D,ICT-C

(54) MERCY FEUNUI ATUBU ENG-C,HIS-C,LIT-E

(55) NGEH BETWEL FONNENG BIO-C,CHE-C,PHY-E

(56) NGEM LETICIA ZUH ENG-C,GEO-D,HIS-D

(57) MEH VICTORINE NWA BIO-E,CHE-D,FSN-B

(58) KEZOH JOYCE INDA CHE-E,FSN-A,GGY-E

(59) FOMBIN EYO JOAN HIS-D,LIT-E,PHI-B

(60) NAMONDO VIANNEY ITOE ENG-D,HIS-B,LIT-E

(61) ARREYMBI HELEN FABIOLA ENG-C,HIS-C,LIT-E

(62) MARK NJIMIN ABOAUZAH BIO-E,FSN-A,GGY-E

(63) EMAH BECKLINE EKAMU BIO-C,CHE-D,PMS-D

(64) EYAAKOH RHODA ABOITO ECO-D,GEO-D,HIS-C

(65) AMALIA LUM TENENG ENG-C,HIS-D,LIT-D

(66) NJONG PRESLEY AYISEH BIO-B,CHE-D,PHY-E

(67) LOH FRANK-FORTUNE ENG-C,HIS-C,LIT-E

(68) AMBIKWA O’NEAL ACHENEK. BIO-D,CHE-E,FSN-B

(69) ETANDA SANATOU MAKARO BIO-D,FSN-B,GGY-E

(70) SIMON MBUA WOBINE ECO-C,GEO-E,PMS-C

(71) PAULINE NAMONDO MBUA-MBUA BIO-E,GGY-D,ICT-C

(72) AGBOR ASHLY BESSEM ENG-D,HIS-C,LIT-E

(73) NKEMASONG ATEMNKENG ENG-D,HIS-C,LIT-E

(74) NYONKA NAOMI EDEL NAHSANG BIO-C,CHE-D,PHY-E

(75) ARIKA ROSE AGBOREM ENG-C,LIT-E,PHI-D

(76) AWAH CLOVIS NEBA BIO-D,CHE-D,PMN-D

(77) NAOMI NDIBABONGA HIS-E,LIT-E,PHI-B

(78) NGOUNGOURE MEFIRE REANATOU JELLY BIO-E,FRE-E,FSN-B

(79) NDAM ORDAIN AGWE ENG-D,HIS-D,PHI-D

(80) EMMANUEL NDUMBE NJUMA ECO-D,GEO-E,HIS-C

(81) AKAM SEDRICK TANGA BIO-D,CHE-E,ICT-C

(82) CHEO CARINE MANKA BIO-E,FSN-B,GGY-E

(83) LARI ASHLINE AMBO GEO-E,HIS-B,PHI-E

(84) EMELINE SUBEPIE MESODE ECO-E,ENG-D,GEO-C

(85) ATEM ARAKEU MARIE ENG-E,HIS-B,LIT-E

(86) NDOLO LOUISA CHRISTINE KOMBE BIO-E,FSN-B,PMS-E

(87) AGBORMBI TRICIA BESSEM BIO-E,CHE-E,FSN-B

(88) ATEBONG LEWIS API GEO-D,HIS-D,ICT-D

(89) BOUBA EMILE ECO-E,GEO-E,HIS-B

(90) GEH DIDIAN WUNG GEO-D,ICT-C,REL-E

(91) ADAH CARINE EFFANGE ENG-E,HIS-B,LIT-E

(92) ETOTO PRINCE DIWENI ECO-E,HIS-B,ICT-E

(93) NKAFU DIANE TAJONG ENG-C,HIS-D,LIT-E

(94) AKABUM RAHEL TIKU TABE GEO-E,HIS-C,PHI-D

(95) BOKO JOAN EBULE BIO-D,CHE-D,GGY-D

(96) EMATEM THERESIA BIO-E,FSN-C,GGY-D

(97) SHU VICTOR JUNIOR NEBA CHE-D,FMA-E,PMN-C

(98) FUH MANKA BROWNHILDA ENG-C,HIS-D,LIT-E

(99) NAMONDO SANDRINE ISOKO ENG-E,HIS-B,LIT-E

(100) APIAH VERONICA – JOY NGUM AFANWI BIO-B,CHE-E,PHY-E

(101) ABORA DESMOND AKWA ENG-D,GEO-E,HIS-C

(102) NKAFU CHIARA NKENGAFAC ENG-D,HIS-D,LIT-E

(103) NYAKO CLAUDINE NGWANKFU ENG-E,GEO-D,HIS-D

(104) NTENKA TENENG NDIPINGWI BIO-C,CHE-E,CSC-E

(105) BOPE FINDA EWANGA ENG-D,HIS-D,LIT-E

(106) NKONGHO AYUK ARREY RAPHAEL BIO-E,CHE-D,ICT-D

(107) ESSONE LARISSA NTUBE SONE BIO-D,CHE-D,CSC-E

(108) AKO DANIEL ECO-E,GEO-D,HIS-D

(109) MBUH BELINDA SUH BIO-E,CHE-E,FSN-C

(110) BIBANGE HELEN NANGOH NAJEME ENG-D,HIS-D,LIT-E

(111) WEZIEH LAURA NKWETI GEO-E,HIS-C,ICT-E

(112) ETUGE NGWETE LIOTTODEKWETIKA BIO-D,GGY-E,ICT-D

(113) TATAH LENORA KALAMAY DZESINYUY ECO-E,ENG-D,GEO-D

(114) FOWFIE DORINE NTUOKEM FSN-D,HIS-D,LIT-E

(115) FONYUY ROSEWITHA MENGVERNYUY ECO-E,GEO-C,ICT-E

(116) BUNILA LEINYUY JULIEN -THERESSE BIO-E,CHE-C,PHY-E

(117) NGOLE VANESSA ETANE ENG-D,HIS-D,LIT-E

(118) NKENGASONG BEATRICE NGU ECO-E,ENG-D,HIS-D

(119) NOEL NDZEM-MBONGHO TAPANG ECO-E,ENG-D,HIS-D

(120) NKAIMA EBANGHA PATIENCE HARRISON ENG-D,HIS-D,LIT-E

(121) OROCK BRENDA SCOTLINE NKONGHO HIS-D,LIT-E,REL-D

(122) NGALA GODWILL NJILA ENG-D,GEO-E,HIS-D

(123) FON JUNIOR NJAH ECO-E,GEO-E,HIS-C

(124) TEKUH JOY ABEI ECO-E,GEO-D,HIS-D

(125) MBAFAGHA FRANKA NKIRI ECO-E,HIS-C,LIT-E

(126) MELLE MBULLE LUCY BIO-D,CHE-D,ICT-E

(127) ASONGLEFAC MARICE ENG-E,HIS-C,LIT-E

(128) KANJOH FALENNE NJESHI BIO-E,CHE-D,PMS-D

(129) NEMBO MOMFOR FAITH ECO-E,GEO-E,HIS-C

(130) PRINCESS LYDIA EFUFA NWELLI ECO-E,ICT-C,PMS-E

(131) EMENE NELSON ARNOLD TANGAH BIO-C,CHE-E,PHY-E

(132) FONYUY MORADINE SUINYUY ECO-D,ENG-E,GEO-D

(133) NGALE BRIAN NKONGHO BIO-C,CHE-E,CSC-E

(134) ENANGA CYNTHIA MOSUKA BIO-C,CHE-E,ICT-E

(135) EBEN LUCY VELDA NKONGHO ENG-D,GEO-E,ICT-D

(136) AKWURO CELGEOLINE NGWEH ENG-E,GEO-D,HIS-D

(137) JIMA SHIENADA MAYA ENG-E,GEO-E,HIS-C

(138) NGIDE NOELA MBANGE ENG-C,HIS-E,LIT-E

(139) EMAMBOT ELAD CATHRIN MC BRIGHT ENG-D,GEO-E,HIS-D

(140) BAIYE JOSSETTE BECHEM ENG-D,HIS-D,LIT-E

(141) ATANGWASHI DORCAS ORENGE BIO-D,PHY-E,PMN-D

(142) NGAGO KYRIA DEBORAH BIO-E,CHE-D,PMS-D

(143) ABANG KERINE MBONG GEO-D,HIS-D,PHI-E

(144) NGWA YOLANDA LUMAFANI ENG-D,GEO-E,ICT-E

(145) BIDMIA NADINE BENGYELLA ENG-E,HIS-D,PHI-E

(146) NDI CARLSON TIBAH BIO-E,GGY-E,ICT-D

(147) EWI GILLES CHOU ENG-E,GEO-E,HIS-D

(148) EKWIN CLINTON TATA BIO-D,CHE-E,PHY-E

(149) NWEZZANG GWENDOLINE ENG-D,HIS-E,LIT-E

(150) AYUK ELINOR ACHUO ENG-E,HIS-D,LIT-E

(151) WIYSANYUY WIYKIYNYUY ANGELINE BIO-D,CHE-E,PHY-E

(152) EKOMBO ROSY MBONG ECO-E,GEO-E,ICT-D

(153) SAMA ESTHER BLESSING ICT-E,PMS-D,REL-E

(154) NJONGUO ELVIRA TETSOP ENG-E,GEO-E,HIS-D

(155) FULE BERTHER EWUNKEM BIO-E,CHE-D,PHY-E

(156) NGUNDU LOVELINE AGHA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(157) OLIA DORIS ABUO GEO-E,HIS-E,ICT-D

(158) EYONG MARTIN NTUI ENG-E,GEO-E,HIS-D

(159) ROSALINE DOUGLAS – COPY ( BIO-E,CHE-D,PMS-E

(160) NOUBOSSI TENANG MERVEILLE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(161) AGBORTOKO WASHINGTON TABI ECO-E,GEO-E,HIS-D

(162) TAKU BESSEM VANESSA FAITH Y BIO-E,CHE-E,PMS-D

(163) BAH JENNIFER BUCK ENG-D,HIS-E,LIT-E

(164) NKENGAFEH JOY ZINKA ECO-E,ENG-D,HIS-E

(165) WAMOE FEZEU MELIANE PHABIOLA BIO-E,ICT-E,PMS-E

(166) EYONG DICKSON ORU BIO-E,CHE-E,CSC-E

(167) ETONDE LESLEY NASOA ECO-E,HIS-E,LIT-E

(168) KINSAM FAVOUR KIFUM BIO-E,CHE-E,GGY-E

(169) ELANGWE SAMUEL IMATA BIO-E,CHE-E,GGY-E

(170) EFETI ASHLEY MBUA FSN-E,HIS-E,LIT-E

(171) EBAI CALISTER EBAI ECO-E,GEO-E,ICT-E

(172) EPIENKALLE LYBLINK NANGE ECO-E,ENG-E,HIS-E

(173) TIKU CARINE OJONG ECO-E,GEO-E,ICT-E

(174) BATEMANYOR TABOT CHE-E,CSC-E,PHY-E

Page 10 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 180

(175) ANNIZE AKWNE CHE BIO-E,CHE-E,CSC-E

(176) MBI KANG EMILIA MPEY BIO-E,ICT-E,PMS-E

(177) CHEBOU INES ENG-E,GEO-E,PMS-E

(178) ANASTASIA BIH KUBRI. ENG-E,HIS-E,LIT-E

(179) ENKOH SOLANGE ESANG ENG-E,HIS-E,REL-E

(180) ANJA BODWIN NDIP ENG-E,GEO-E,REL-E

Passed In 2 Subjects: 135

(1) MALONGANG SAH PHALONE FSN-A,HIS-B

(2) KASSY TEWANG AFANGA BIO-B,FSN-A

(3) ETINGE SAMIRA BOKENGWE BIO-C,FSN-A

(4) ENOW SEBASTINE TAMBE BIO-B,CHE-C

(5) WOLOA ELIZABETH NAMONDO BIO-C,FSN-B

(6) EPIE MBOME LAURA CHE-D,FSN-A

(7) FELIEH ODELIA NKUMEH BIO-D,FSN-A

(8) CLARIS NAMONDO NGEVE FSN-B,PHI-D

(9) MBI SHIRLEY BROWN OBI BIO-E,FSN-A

(10) MOKONYA YOGO FERDINAND FRED ENG-C,HIS-C

(11) MONI BARBARA MOKOSSA BIO-E,FSN-A

(12) GUSAGHA MELODY ENJEI GEO-C,HIS-C

(13) TABE STANLEY TABE HIS-D,PHI-B

(14) TABE DONHARRIS NSO BIO-B,CHE-D

(15) LYDIA NAMONDO NGALLE HIS-C,PHI-D

(16) HANNAH NAMONDO NGALLE ENG-D,HIS-C

(17) SAKWE SIMON ITOE GEO-D,HIS-C

(18) ABAANDOU BREYAN GEO-D,HIS-C

(19) FONDZENDZEF BONGSIYSY DEXTER HORACE BIO-C,CHE-D

(20) NTASSONG SHIREL-BLESS ASSAH. ENG-B,LIT-E

(21) EKEKE BLAISE MOKONDE BIO-D,ICT-C

(22) TITA MELVIS AWOM GEO-E,HIS-B

(23) YEMANGONG HILARY BUNJE BIO-D,ICT-C

(24) EKOTE CLAUD NNANE EKOTE GEO-D,HIS-C

(25) NSOHNANGA PAULINE NAMONDO BIO-E,FSN-B

(26) AKWELLE PRINCEWILL MPANG BIO-C,CHE-D

(27) AZIWANTIM COLLINS ENOW BIO-E,FSN-B

(28) AKO ROSINE MBENG GEO-E,HIS-B

(29) ARREY CHRISTIANA ARRAH CHE-E,FSN-B

(30) JOYCELINE NKUOH ACHUO BIO-E,FSN-B

(31) NDUNGMO MISCELINE KENU ENG-D,HIS-D

(32) KATLYN ENYOWE FOYMBI HIS-C,ICT-E

(33) KENGNE NOKAM MADELEINE FSN-C,PMS-E

(34) EFORI KELVIN BIO-D,CHE-D

(35) JIFON CLOUVERT FONDZENYUY GGY-D,ICT-D

(36) KUM BENOIR NGONG ECO-E,HIS-C

(37) NGEK MEDIAN CHOU BIO-D,CHE-D

(38) NGALLE EMILIAN BELLO BIO-E,FSN-C

(39) NKENGAFAC YANICK ECO-D,GEO-D

(40) KONDU ITA LACKNDA HIS-C,REL-E

(41) ATABONGAFAC VIRGINE HIS-C,LIT-E

(42) NYAH RUSH MBUDA BIO-C,CHE-E

(43) LEREAZOH NTONGAMUAH ENG-C,GEO-E

(44) ETUNG ROSETTE MBORKUNG ECO-E,HIS-C

(45) EKWOGE BOLDWIN NJUME HIS-C,PHI-E

(46) ASAH SYLVIE NFEERTBAH BIO-E,FSN-C

(47) DIM NISSI NTUI GEO-D,HIS-D

(48) MELANIE KOHTEM NUBEH HIS-C,PHI-E

(49) ABINWI SHIRRI IISEY CHIFEN BIO-D,CSC-D

(50) AWUNGNJIA RANDY CHAP BIO-D,CHE-D

(51) ASERI ELIZABETH QUEEN BIO-C,CHE-E

(52) NDEH LUCY NGWENDAH BIO-D,ICT-D

(53) SAHADIO DJUFFOUO VANESSA CHE-E,FSN-C

(54) TANKA CHANTAL AGHAM HIS-E,REL-C

(55) SULEM REBECCA NGOINMOH BIO-D,CHE-D

(56) MAKOTE LIVENJE MARVIN EKEMA BIO-E,GGY-C

(57) SUGENG KINDNESS BONGSEN BIO-D,CSC-D

(58) IYE NJOLE EVELYNE FSN-C,GGY-E

(59) BOSSEME CLINTON BIO-E,FSN-C

(60) SAKWE HELENSTINE NASARE ENG-C,LIT-E

(61) BINYUI VERGINA MANDEH GEO-E,HIS-D

(62) MABENG VANNESA CHE-D,ICT-E

(63) BUINTAT LAMINAGE ECO-E,PMS-D

(64) MONDE ODETTE LIMUNGA HIS-D,LIT-E

(65) NJI PAUL HERMELTHON BIO-E,CHE-D

(66) ATUD VANESSA AGUM BIO-E,CSC-D

(67) FANNY NAMONDO NGOMBA CSC-D,PMS-E

(68) BRUSTEINNIEL NDUMBE M. WOLOKO NKOGHO BIO-E,CSC-D

(69) ODUGU ROSELINE WAZAH BIO-D,ICT-E

(70) BATE AYUK EMMANUEL GGY-E,ICT-D

(71) AWASUME JULIUS SUMELONG BIO-D,CSC-E

(72) BOHNYUY KATHLEEN NWEYA ENG-D,LIT-E

(73) ESAPA KETTY-ROSE OROCK ENG-D,HIS-E

(74) IKOME DAVID LIKAMBI CHE-D,CSC-E

(75) CLAIRE EPOSI NJIE BIO-E,PMS-D

(76) DIBUTU DINA BEMO-MELIKO GEO-E,HIS-D

(77) KAH ISIDORE KUM GEO-E,HIS-D

(78) KEMEH THELMA CHELSEA ENGWARI GEO-E,HIS-D

(79) JENNET OBEN ARUNG HIS-D,PHI-E

(80) LITUTE NANYONGO JOSIAN RUTH CHE-E,CSC-D

(81) BLESSING EPOSI OROCK NDOUMBE ENG-D,HIS-E

(82) FAI MINELA MUNGU ECO-E,HIS-D

(83) ABAH ZIDANE AMBE FSN-E,ICT-D

(84) ASERI JOY BOSE BIO-D,CHE-E

(85) NKWAIN CLAUPHAS KALESII ENG-E,HIS-D

(86) STRUDWICK KOTEI AYAMBA BIO-E,PMS-D

(87) MALEGHEL MBOGLEN IVE LANDRY CSC-D,PMN-E

(88) ASHE BRITNEY-KAILA TAH CHE-D,CSC-E

(89) SELACHA FELICIA ASONGACHAP BIO-E,FSN-D

(90) MEBOKA OLIA MASOMA GEO-E,HIS-D

(91) MASAN SHINAIDA TIFUH ECO-E,HIS-D

(92) TANGUNYI DARRYL NKOH LIH GEO-E,HIS-D

(93) TAMBE BESSEM GLORIA ENG-D,GEO-E

(94) MBANDONG BRONHILDA SHENTEH BIO-E,PMS-D

(95) FOBELLAH LUCY ANYUH ENG-D,HIS-E

(96) KUMA VINGSTINE YUH ENG-E,HIS-D

(97) NJOFIE MEVEILLE ASONGKENG ENG-E,HIS-E

(98) EBONGKOME TAKU JEFFERESON CSC-E,PHY-E

(99) ECHA RENETA YABE ENG-E,LIT-E

(100) EKANE BECKLY NGOME GEO-E,HIS-E

(101) NOUBISSI NGOUANI ROMARIC BIO-E,CHE-E

(102) MAURICE EFANGE LYOMBE GEO-E,HIS-E

(103) AWAN MAROLET WAYECHU ENG-E,HIS-E

(104) NDONGO GHISLAIN ESENJU ECO-E,GEO-E

(105) ANYANGWE YANICK NONGO ENG-E,HIS-E

(106) NKWENGA MARIE NOEL ENG-E,HIS-E

(107) ENGWARI EMMANUELLA BAH ENG-E,HIS-E

(108) EPIE ADIANG VANESSA MBANGE ENG-E,HIS-E

(109) KERE PLESLINE KWEBE LYONGA GEO-E,HIS-E

(110) NDAMBOMBI EDITH GEO-E,PHI-E

(111) EFUEZE ZIDANE BIO-E,CHE-E

(112) NDIP NADESH AWO ENG-E,HIS-E

(113) JACQUELINE NANYONGO LUMA GEO-E,HIS-E

(114) NNANE CYNTHIA LOMBE BIO-E,ICT-E

(115) MUFON EMMANUELLA NCHITUH BIO-E,ICT-E

(116) AMANDA NGOWO NZUME ENG-E,HIS-E

(117) ELOUDOU THERESIA MBEZELLE ENG-E,HIS-E

(118) NGWEN RACHEAL MUYAH GEO-E,HIS-E

(119) AGENDIA ATEM HIS-E,LIT-E

(120) ESTHER NALOVA NGANGE ENG-E,HIS-E

(121) ATEM FAITH ANYINGO GEO-E,HIS-E

(122) SEKA MARIE PIECHARE HIS-E,LIT-E

(123) ACHALEKE AJAPWO FRANK GIRESSE ENG-E,HIS-E

(124) NDE PRAISE TOH PHY-E,PMN-E

(125) NDZI NAPHTALI ANCHANG ECO-E,GEO-E

Page 11 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 135

(126) ACHEKWA CLINTON METEH BIO-E,CSC-E

(127) TABE CHRISTOPHER OBEN GEO-E,HIS-E

(128) ABECK NERICIA NIGOB GGY-E,ICT-E

(129) ASEK DORIS ESONG HIS-E,REL-E

(130) BUH VALLERY MEH GGY-E,ICT-E

(131) MBONDE TRACY LYSIAN EMEO HIS-E,LIT-E

(132) WAYA EMMACULATE ASANA HIS-E,LIT-E

(133) SONE KARLNO NGOLE GEO-E,HIS-E

(134) ATEH BRENDA AYANANG ENG-E,HIS-E

(135) ASHLEN PONGE OLA MESUE CHE-E,ICT-E

Centre No: 11011 BISHOP ROGAN COLLEGE SOPPO

Regist: 25, Sat for 2 or more Subjects: 25, Passed : 25

% Passed : 100.00, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 15

(1) CHIDI MOSES TAZOH JUNIOR ECO-C,GEO-A,HIS-B,PHI-A,REL-A

(2) ASONGNE BENARD LELINU ECO-D,GEO-A,HIS-B,PHI-A,REL-B

(3) GLENN ENOW NTANKEU BIO-B,CHE-A,PHY-D,PMN-B,REL-B

(4) NWEFOR JOEL MEYANUI BIO-A,CHE-C,PHY-D,PMS-B,REL-B

(5) ESEGEMU CLEMENT FONKA ECO-D,GEO-B,HIS-B,PHI-B,REL-B

(6) KWEDEKOME GLAIN NFON ECO-E,GEO-A,HIS-C,PHI-B,REL-B

(7) ABWE SONE DAN-BUCKNELL ECO-E,GEO-A,HIS-B,PHI-C,REL-B

FOMUKONG FRANKLIN MUTED

BIO-A,CHE-C,PHY-E,PMS-C,REL-B

(8)

(9) ACHINGALE MORAN MOSUA ECO-D,HIS-B,LIT-E,PHI-B,REL-B

(10) RODRIGUE YONGA ECO-E,GEO-C,HIS-B,PHI-B,REL-C

(11) FOMENKY GUSTAVE CHUKEM BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMS-C,REL-B

(12) TUM ELLIOT WANYI BIO-C,CHE-D,GEO-B,PMS-D,REL-C

NJUMA YANENI NETONGO NDOH NAKELI

BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMS-C,REL-C

(13)

(14) ARNOLD NAMME MENYOLI ECO-E,HIS-C,LIT-E,PHI-B,REL-B

MBAH RAWLINGS NGWA KINGE

ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-B,REL-C

(15)

Passed In 4 Subjects: 9

(1) NDOBEGANG CHARLES FONJIYA GEO-A,HIS-C,PHI-B,REL-B

(2) NDEMALALIEH BRIAN HIS-B,LIT-E,PHI-B,REL-B

ENONGENE ETOKE AQUILAS GEORGES

BIO-C,CHE-C,PMS-C,REL-B

(3)

NGWA-NUMFOR PATRICE ATENGONG

BIO-C,CHE-C,PMS-D,REL-A

(4)

(5) PETER EKO NJUMBE JUNIOR GEO-B,HIS-D,PHI-C,REL-C

(6) CHAMTEU BORIS ENJEU HIS-B,LIT-E,PHI-C,REL-B

FOTINDONG NSANDA HENRY JUNIOR

BIO-C,CHE-D,PMS-C,REL-C

(7)

(8) BOTAME PETER IKOME BIO-D,CHE-E,PMS-D,REL-B

(9) NGOMBI WANGIA BRANICK BIO-E,CHE-E,GEO-D,REL-C

Passed In 3 Subjects: 1

(1) NJIANUK NJOUMNA RANDY ICT-C,PMS-E,REL-C

Centre No: 11013 CAMEROON COLLEGE OF ARTS SC. AND

TECH. BAMBILI

Regist: 105, Sat for 2 or more Subjects: 105, Passed : 84

% Passed : 80.00, Sanctioned : 3

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 7

(1) ALENUI ROVIS MBAH CHE-B,CSC-B,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(2) NEBA ROSEMARIE SIRRI BIO-A,CHE-C,ICT-B,PHY-C,PMS-B

(3) ANGE BORINYUY BIO-A,CHE-B,ICT-C,PHY-C,PMN-C

(4) YISHU ABELTINE KINYUY ECO-B,HIS-B,LIT-D,PHI-A,REL-C

FORBUZO NDANESSEH DESMOND

BIO-A,CHE-D,FSN-A,ICT-E,PHY-C

(5)

(6) ABONGSHA DIAN MAHBU ECO-C,ENG-D,GEO-B,HIS-B,ICT-C

(7) AWACHWI HILDA TAMASANG BIO-A,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMS-D

Passed In 4 Subjects: 14

(1) WOLANI BORIS VERNYUY ECO-B,GEO-B,HIS-B,PHI-B

(2) COLLETTE NDAPNGONG NCHANJI ECO-B,GEO-B,HIS-B,ICT-D

(3) NEVEH HELEN NJUH BIO-B,CHE-D,FSN-A,ICT-E

(4) LEUBOU SYLVANUS ECO-C,GEO-A,HIS-C,REL-E

(5) NGOKWA NADESH AKWEASOK BIO-A,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(6) NDZE VELDA DZELAGHA ECO-E,ENG-C,GEO-C,HIS-C

(7) NDECHUYA CLINTON BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(8) TANUI JAMES CHIGIBI ECO-E,GEO-C,HIS-B,ICT-D

(9) AISHATOU SUAIBU ECO-E,GEO-C,HIS-C,ICT-D

(10) NGUM MICHEALLA AMUNTONG ECO-E,GEO-C,HIS-C,ICT-D

(11) GENESIS PEN ECO-C,GEO-E,ICT-C,PMS-D

(12) AFUNGFE HENRIETTE BIO-C,CHE-E,PHY-D,PMN-C

(13) ACHUMBE CLOVIS FUNIBAH ENG-C,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(14) NYINGONGYEH FAVOUR ECO-E,GEO-E,HIS-E,REL-E

Passed In 3 Subjects: 33

(1) NWENEZE ROSELINE ATUENUI BIO-A,CHE-E,FSN-A

NFORMENJONG PRAIS EMMANUEL NKWAYEB

ECO-C,GEO-A,HIS-C

(2)

(3) BERNSAH CHRISTINE DZESINYUY BIO-B,CHE-E,FSN-A

(4) FONCHAM CHERISH AMBO BIO-A,CHE-D,PMN-D

(5) NEBA COURAGE LUMNWI ECO-E,GEO-B,HIS-B

(6) PASCALINE PHUBONG ECO-D,ENG-D,HIS-B

(7) LUKONG RODRIQUE LIMNYUY BIO-B,CHE-E,GGY-C

(8) NYINGCHIA FRIDOLINE TUBEEH BIO-B,CHE-E,GGY-C

(9) ATSIMBOM YVONNE NSEGHO ENG-C,HIS-C,LIT-E

(10) BEZEN DIMITRIA ABONDEH BIO-C,CHE-E,GGY-C

(11) TEBECK RUTH NYANJIM BIO-C,CHE-D,GGY-D

(12) MBUONI CLAUDETTE NGELOH ECO-D,GEO-D,HIS-C

(13) TUME DENIS FANNYUY ECO-E,GEO-D,HIS-B

(14) NDOH KELLY CHEGHE GEO-E,HIS-C,PHI-D

(15) TIFUH DAMARISE ANGUM ECO-E,GEO-D,HIS-C

(16) AYUK-OBI RANDY BATE ECO-D,GEO-D,HIS-D

(17) KWAKA DIANA HIS-C,LIT-E,PHI-D

(18) TANIFORM BRIDE ACHU ECO-E,GEO-D,HIS-C

(19) AWUNTI JUNIOR ECO-E,HIS-B,LIT-E

(20) EMMANUEL TENCHIA ECO-E,GEO-C,HIS-D

(21) NGUM MONICA KOBU ENG-C,GEO-E,HIS-E

(22) TONJOH LIZETTE BASIVOUH ECO-E,HIS-C,LIT-E

(23) NFORMI SULEMANU TARSING ECO-E,GEO-C,ICT-E

(24) TSETOH ARNOLD ZUH ECO-E,GEO-C,ICT-E

(25) NGHELAH EVODIA AMUNGWA ECO-E,GEO-D,HIS-D

(26) NGWINGMOWING EDITH MOFOR ECO-E,GEO-E,HIS-D

(27) TAMUNDUM DESMOND CHEFOR ECO-E,GEO-E,HIS-D

(28) ADANGWA LYDIA FORKE ENG-D,HIS-E,LIT-E

(29) MIA-NUI ABONDEH 1 GEO-E,HIS-D,PHI-E

(30) NGEGAH LORANTINE MBUONENUI ECO-E,HIS-D,LIT-E

(31) WAH MERCY AWA ENG-D,HIS-E,LIT-E

(32) NWEMOH DERICK GEO-E,HIS-E,PHI-D

(33) MENGWICHWI CLAUDINE ABONGSWING ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 30

(1) ATEH SAMUEL JOSHUA MBANWEI BIO-A,FSN-A

(2) CHIMSI ANNA BIO-C,FSN-A

(3) NDE CHRISTOPHER NKWENTI GEO-B,HIS-C

(4) KIMBINGPING JUDITH ECO-E,GEO-B

(5) GAMA SOLANGE NJANG BIO-E,FSN-B

(6) AKONIMBOUH NADINE KEING ENG-D,HIS-C

(7) LEUK UNITY NAYAH BIO-B,CHE-E

(8) NEBA NADINE LUM BIO-B,ICT-E

(9) TANGUH BRANDON ATANGANUI FSN-C,ICT-E

(10) BERNICE AYANGFOR GEO-D,HIS-D

(11) CLOTILDA WIYKIYNYUY GEO-D,HIS-D

(12) MIYANUI SYLVIE GEO-C,ICT-E

(13) NEBA AMELDINE LUM HIS-D,LIT-E

(14) NENNOU NGUFOR VIOLET BIO-E,GGY-D

(15) YUFENYUY LOVETTE NGENUI GEO-E,HIS-D

(16) ADANGWA TANTOH NWIKWESHI GEO-E,HIS-D

(17) ABIMNUI ERNESTINE TANJANG HIS-D,LIT-E

Page 12 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 30

(18) BAFON VIVIAN FIEN BIO-E,GGY-D

(19) ASHI EMMANUELLA NGEFI BIO-E,CHE-D

(20) NDZE KENYUY ANASETTE GEO-D,HIS-E

(21) BIH CLARIS NFORWAH GEO-E,HIS-E

(22) AGBOR RENE BESONG HIS-E,PHI-E

(23) MISHI LIZETTE ANGAFOR HIS-E,LIT-E

(24) NDIMIH JEVANE NKUPUKONG GEO-E,HIS-E

(25) MBOMBIGHO PHILIS WOUZIZUNG GEO-E,ICT-E

(26) CHIA MONICA MUSI GEO-E,HIS-E

(27) CHI MULUH CLAIRIN HIS-E,ICT-E

(28) NGWENYI GLORY NDIFOR ENG-E,PHI-E

(29) CHIA CLIVE AJIMSEMBOM GEO-E,HIS-E

(30) AKUH BILL JAFFESSON ENCHO GEO-E,HIS-E

Centre No: 11014 CAMEROON COLLEGE OF ARTS &

SCIENCE KUMBA A

Regist: 442, Sat for 2 or more Subjects: 440, Passed : 277

% Passed : 62.95, Sanctioned : 26

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 19

(1) PIGHIEBWOH NOKA GILDAS BIO-A,CHE-A,ICT-A,PHY-A,PMN-B

LOUIS MUAMBO MOLOMBE JUNIOR

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(2)

(3) AKWANGA EVELYN NJUKANG BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-C,PMN-A

SEVIDZEM EILEEN KO-ORNYUY

BIO-A,CHE-B,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(4)

(5) AKPA SAMUEL TOOCHUKWU BIO-B,CHE-D,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(6) OJONG FAVOUR VERA-PAT ECO-E,ENG-C,GEO-B,HIS-C,REL-C

(7) ENYEREIBE HENRY UGO BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-C

ARREY JILLKELSY ETENGENENG

ECO-C,ENG-C,GEO-B,ICT-D,PMS-D

(8)

NJANG – DIBO PAXCIDIS DIENA

BIO-D,CHE-C,FMA-C,PHY-E,PMN-C

(9)

(10) NEBA NORA NGUM BIO-C,CHE-C,ICT-B,PHY-E,PMN-E

(11) ENJECK DODIE EBAKO BIO-C,CHE-D,ICT-C,PHY-D,PMN-D

(12) KENEDY MALLEY ITUKA BIO-C,CHE-D,FMA-D,PHY-E,PMN-B

(13) FUH MAXPHINE CHUO BIO-D,CHE-E,FSN-B,PHY-C,PMN-E

(14) MOKOSA ISIDORE NDORKONI CHE-D,FMA-E,ICT-C,PHY-D,PMN-C

(15) CASINYUY DESTINY. BIO-D,CHE-C,FMA-D,PHY-E,PMN-C

BEKONGCHU KLORAN ESEHMOTO

BIO-E,CHE-D,ICT-C,PHY-D,PMN-D

(16)

(17) MBIYBEE PRINCE CHARLES CHE-E,FMA-E,ICT-B,PHY-E,PMN-D

BAMILA JEDIDIAH PACIS MBIYDZENYUY

BIO-E,CHE-D,ICT-B,PHY-E,PMN-E

(18)

(19) ETTA ELIZEBETH EYANG BIO-E,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

Passed In 4 Subjects: 50

(1) CHOP BRIGHT ALOTMUYUE ECO-B,ENG-D,GEO-A,HIS-A

(2) VERONIQUE NAYAH ECO-B,GEO-A,HIS-B,ICT-C

(3) ALEMNGU GLADYS AJONG ECO-A,ENG-D,GEO-A,PMS-B

(4) AFADANI PERRY KOBOBO ECO-B,GEO-A,ICT-C,PMS-C

(5) MBU JUNIOR ORU ECO-A,GEO-A,HIS-C,ICT-D

(6) ENOH LISLOT MANYI ECO-C,GEO-B,HIS-C,REL-B

(7) FORBAH SYDEL NUNG ECO-B,GEO-A,HIS-B,ICT-E

(8) MBUE LYDIA AYUK ECO-B,ENG-D,GEO-A,PMS-D

(9) MBU SANTUS AGBORA-YUK ECO-B,GEO-B,HIS-D,ICT-C

(10) ELIBE MANFRED MEKUMBA ECO-E,GEO-A,HIS-B,ICT-C

(11) MBONGO KETTY PATIENCE BIO-D,CHE-B,ICT-C,PMS-C

(12) LOBBE YVETTE BIO-A,CHE-C,PHY-C,PMN-E

(13) FORCHAP FRANKA ANYIJI ECO-E,GEO-A,HIS-D,PHI-B

(14) TOH SILVIAN AMBO BIO-D,CHE-E,FSN-A,GGY-B

(15) NTOUBE ENANG DALINA BRINDA ECO-D,GEO-A,ICT-C,PMS-E

(16) IYEA BERTHA BEA ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(17) PEHAUTCHUI TALE BRIO ECO-C,GEO-E,HIS-C,ICT-C

(18) NKEDE DARILE MUABE BIO-C,CHE-D,ICT-C,PHY-D

(19) NDUKONG SANDRA MUNCHA BIO-C,CHE-D,FSN-B,PMS-E

(20) ABANDA SAMUEL EYONG MENGOT ECO-C,GEO-E,HIS-B,REL-D

(21) SIRRI NICOLINE SHU ECO-E,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(22) ENDALLE BASHIRA OJONG ECO-D,HIS-B,LIT-E,PHI-C

(23) NGOMO PEMBE CINDY ECO-C,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(24) MWENE ARIET MEJANG ENG-E,HIS-B,LIT-E,PHI-C

(25) AGENDIA BRADON AMINGWA ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-B

(26) TANGU DELAVINE MALUNG BIO-C,CHE-C,PHY-D,PMN-E

(27) NGEDE OLIVIA EPOLLE ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(28) AMBE MILLICENT NGUM AFANWI ECO-E,GEO-C,HIS-D,REL-C

(29) AGBOR DOCAS ACHALLE ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(30) AKAM JOYCELINE AZOH ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-C

(31) ENU BRANDON ENU ECO-E,GEO-C,HIS-E,REL-C

(32) SANUI BRIYAN MUBUELA ECO-E,GEO-B,HIS-D,ICT-E

(33) ITUKA ROLAND OWAMBA BIO-E,CHE-C,PHY-D,PMN-D

(34) TAH CALSON FOMBANG BIO-E,CHE-E,ICT-C,PMN-D

(35) DEBA CLARIS ORANG ECO-E,ENG-D,GEO-C,ICT-E

(36) NAOMI EKO ANGWI ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(37) SOH RAVIN BIH ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-C

(38) KUSUNA TATIANA SAMBOBGA ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(39) AGBOR PRUDENCIA MA-NCHUNG ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-E

(40) NORIA KAKEH TUA ENG-D,HIS-E,LIT-E,REL-D

(41) BRENDA NYAMBEBE ENYAMA ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(42) NGOZI FATIA AGBOR ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(43) NEBOTA TOBIAS ESEBATO BIO-E,CHE-D,ICT-D,PHY-E

(44) AKIBOM DANIEL GWENTEH BIO-E,CHE-D,FSN-D,GGY-E

(45) NGUM RUTH FORBAH BIO-E,CHE-C,ICT-E,PMS-E

(46) ALUTETE LOVETTE MOVUH ENG-C,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(47) NKONGHO LYDIA TANNIREX BINYA ECO-E,ENG-D,HIS-E,LIT-E

(48) EKOLE MICLEN OTTE BIO-E,CHE-E,ICT-D,PHY-E

(49) ENENE SAMUEL MBANGE BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMN-E

(50) THERESIA NANYINGA ECO-E,ENG-E,HIS-D,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 113

(1) SONEMETUGE MIRIAM EPOLLE ECO-C,GEO-A,HIS-B

(2) NANGIA DARELLINE BOLINGI ENG-C,HIS-B,LIT-B

(3) FUL FRANK-NUEL NGONG ECO-D,GEO-A,HIS-B

(4) ETONDE ALICE MOMBE ECO-D,GEO-A,HIS-C

(5) KAFAIN YOLANDA MBU ECO-A,ICT-C,PMS-D

(6) EBOT ETCHU MASANGO ECO-D,GEO-B,HIS-B

(7) KEMBUYEH NADIA NJAPASIEH ECO-E,GEO-A,HIS-B

(8) TAMBEENOW NATHALIEN – CLAIRE OJONG ECO-C,ENG-C,GEO-B

(9) KONCHO BRENDA BIH ECO-B,GEO-C,HIS-C

(10) ODINE PHILIP EKOA ECO-E,GEO-A,HIS-B

(11) AJENGANYI GABRIEL ECO-D,GEO-B,HIS-C

(12) OJONG CHRIS OBEN ECO-D,GEO-A,HIS-D

(13) JOEBRAWN HONSI MUNGI CHE-D,GGY-B,ICT-C

(14) ATOH DESTINY MBONGNWI BIO-C,CHE-E,ICT-A

(15) NJEINYUEI CHRISTIAN NJEINYUEI ECO-E,GEO-B,HIS-B

(16) AJONG PINO NCHUBONGOH ECO-E,GEO-B,HIS-B

(17) OSONG NISSI EFUMANDEM NGAH ECO-E,ENG-C,GEO-A

(18) TEBA FORTITUDE TAJI ECO-E,GEO-C,HIS-A

(19) LUCY OSCAR AYINGA ECO-D,GEO-C,HIS-C

(20) ATANGA MARY-ANNE AKWI ECO-B,GEO-D,ICT-D

(21) NDU-TOH REX EWANG ECO-E,GEO-A,HIS-D

(22) YANA ETHEL JONGHE BIO-B,CHE-D,ENG-D

(23) MBAHWIE SANDY ENJONG ECO-D,ENG-D,GEO-B

(24) AZIMA ANGEL BLANCHE PUWEKEH ACC-E,ECO-A,PMS-D

NWACHUKWU MEREDITH CHELSEA OBIAGELI

ENG-D,GEO-C,HIS-C

(25)

(26) BEKOMOH JESSIE JUNIOR GEO-D,HIS-D,ICT-C

(27) NYAH CONSCIENCE KUOH ECO-E,GEO-C,HIS-C

(28) NKEM LUCY MBAKEY ENG-D,HIS-B,LIT-E

(29) NDILLE SUSAN MECHANE ENG-C,HIS-C,LIT-E

(30) BIN JOYCY TOLUMA NJUA BIO-C,CHE-D,PMN-D

(31) ITIE CORINE NASARE ECO-D,GEO-D,HIS-C

(32) TAKU MARTHA NCHONG ECO-E,GEO-C,HIS-C

(33) UMIAH SAMUEL BIO-D,CHE-E,FSN-B

(34) NKINDVA ROLAND YONG GEO-B,HIS-D,REL-E

(35) WIRKOM ELSI SEKEWONG ECO-D,GEO-B,HIS-E

Page 13 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 113

(36) NADEL ADOUAMBA NDIFOR ECO-E,GEO-C,HIS-C

(37) TITUS ESEME AKAMA-MAKIA ECO-D,GEO-D,ICT-C

(38) NGALE ALICE MAYAH ECO-E,HIS-D,PHI-B

(39) FUNTONG CHRISTINA MONYUI. ENG-E,GEO-B,HIS-D

(40) OROCK JENNIFER NKONGHO ECO-E,GEO-D,HIS-C

(41) MBULLE TEMARIE ABANE ENG-E,GEO-D,HIS-C

(42) AGBOR GRACE NKIE ECO-E,GEO-D,HIS-C

(43) DERRICK OKORONKWO KALU BIO-E,ICT-C,PMN-D

(44) EBWELLE BRENDA MASOMA BIO-E,FSN-B,GGY-E

(45) NKIESE KLUIVERT MFAH ECO-E,GEO-B,HIS-E

(46) FOMONYUY BRENDAN NJOBATI ENG-E,GEO-C,ICT-D

(47) AYUK AGBOR EUNICE ENEGHE ENG-E,GEO-C,HIS-D

(48) SUH ESTHER ABWO BIO-D,CHE-E,FSN-C

(49) NYINGCHO FONBONG PHILEMON CHE-C,PHY-E,PMN-D

(50) MANYOH MBENG HANNAH ENG-D,GEO-E,HIS-C

(51) ENOW PELAGI TAMBONG ECO-D,GEO-E,HIS-C

(52) ACHUA GERALD ABIA HIS-C,LIT-E,PHI-D

(53) NGUBA ADOLF NKAMBO ECO-D,GEO-E,HIS-D

(54) TABI RUTH BATE BIO-E,CHE-D,GGY-D

(55) AGBOR SANDRA BESONG ECO-E,GEO-E,HIS-C

(56) YAWEH SHARON AHONE ECO-E,GEO-E,HIS-C

(57) TAFONGOH STEPHANI NJEKEH ECO-E,GEO-D,HIS-D

(58) NDILLE KOME MIRACLE- JEY NDILLE ECO-E,GEO-C,ICT-E

(59) NGANDA KAGELINE ASIKORI ENG-E,HIS-C,LIT-E

(60) BONAM CONFIDENCE MOKI ECO-E,GEO-E,HIS-C

(61) CHIDERA ESTHER NWAIWU ENG-D,HIS-D,LIT-E

(62) KIMBI JULIE KITOH BIO-E,CHE-C,PHY-E

(63) YEMDZEU DJUNE ANGE MERVEILLE ECO-E,HIS-C,LIT-E

(64) SAKWE PETRA MISODI BIO-D,CHE-D,PMN-E

(65) ANCHANG LURTGARDE CLINTON BIO-E,CHE-E,ICT-C

(66) AGBORJONGOKO NANCY BAKO ENG-D,HIS-D,LIT-E

(67) NEMBO VERONICA NAGEN ENG-D,GEO-D,HIS-E

(68) NCHEMLEFUA CLINTON ABOHFU BIO-D,CHE-D,ICT-E

(69) ITOE DARLINGTON SAKWE GEO-D,HIS-E,REL-D

(70) NDIP GISELE MA-TABOT ENG-D,HIS-D,LIT-E

(71) TAWO OLIVE MANTAP BIO-E,CHE-E,GGY-C

(72) NCHEKU ROBERT VENYITEH ECO-E,GEO-E,HIS-C

(73) NJAH CLAVICE EBAH ECO-E,GEO-E,HIS-C

(74) NTUI AYUK HAIL GORANI ECO-E,GEO-D,HIS-D

(75) NDOH EMELIA NANGOA ECO-E,GEO-D,HIS-D

(76) ASHU NOEL NKONGHO ECO-E,GEO-D,HIS-D

(77) AKOTRY CYNTHIA MOKABOY ENG-D,HIS-D,LIT-E

(78) TABI CHILEON EBUNI-JUNIOR GEO-E,HIS-D,ICT-E

(79) NYONGA ABIGEL BIH ENG-E,HIS-D,LIT-E

(80) TEGHEN ENDORAH AMBO ENG-D,FRE-E,LIT-E

(81) NFOTOH STEFFEN TAKU TARH BIO-E,PHY-E,PMN-D

(82) NYANDO JANEA BIO-E,PHY-E,PMN-D

(83) DIOH NALIEMBE LAMIS ECO-E,GEO-D,ICT-E

(84) MESANG MANUELA EBONTENE ENG-E,GEO-E,HIS-D

(85) FONYUNI GERAVINE NWUYYINJO ENG-E,HIS-D,LIT-E

(86) OTEH FRANK OTEH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(87) NDUNDAT SHAHIROU NAUNDAT BIO-E,CHE-D,ICT-E

(88) NZOGGE PASLVINE EMADE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(89) OSALORI NORA OBE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(90) TABOT NYANG TABOT ENG-E,HIS-D,LIT-E

(91) KIHDZE LUARA NYUYKIGHAN GEO-E,HIS-D,ICT-E

(92) ETONGWE OSLA WASE BIO-E,GGY-D,ICT-E

(93) NGANG COURAGE ENDE HIS-E,LIT-E,REL-D

(94) NGWA JUSTIN MANGWI GEO-E,ICT-D,REL-E

(95) FONI PRESIOUS ENGOH ENG-E,HIS-D,LIT-E

(96) SONESTONE SONE BRANDON EPIE BIO-E,CHE-E,ICT-D

(97) BOKWE NELLA DIALE ESTHER ECO-E,GEO-E,HIS-D

(98) ASHUTATA LESLIE ETA-NKONGHO ENG-E,GEO-E,HIS-E

(99) TEBIT CYNTHIA ATU GEO-E,HIS-E,PHI-E

(100) BECHEM JORAM BECHEM ECO-E,GEO-E,ICT-E

(101) TEMBE SANDRA ETA ECO-E,HIS-E,LIT-E

(102) TABE FAVOUR AYUK ECO-E,GEO-E,HIS-E

(103) NGWA BLESSING NGUM ECO-E,GEO-E,HIS-E

(104) ZEMO LOUISETTE MANEZEU ENG-E,HIS-E,LIT-E

(105) EMEH BRICE EMERSON BIO-E,ICT-E,PMN-E

(106) MANGOLA PEPERTUA WASE ECO-E,GEO-E,HIS-E

(107) RAYMOND NKEGOAH NCHONGANYI BIO-E,CHE-E,ICT-E

(108) TATA SERGE EKIYE ENG-E,HIS-E,LIT-E

(109) ARREY SEBASTINE EBAI BIO-E,CHE-E,ICT-E

(110) AGBOR-BAYE JARDEL EGBE ECO-E,GEO-E,HIS-E

(111) NGWA STEPHANIE NKAPSAH ENG-E,LIT-E,REL-E

(112) KININDO SHELLA NJANG ECO-E,GEO-E,HIS-E

(113) KAMENI ATANGA REINE GAELLE ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 95

(1) PEREVET NYANGUIH NJINYI GEO-B,HIS-C

(2) MALLE NGOE MUSAN GEO-B,HIS-D

(3) ESAKA ROSE ALIENA GEO-D,HIS-B

(4) AGATHA ETENGENENG KWOLO ESEME ECO-D,GEO-B

(5) AYUK BELDELMA AYUK GEO-C,HIS-D

(6) VANESSA TEGOH AMUTA GEO-C,HIS-D

(7) ELANGWE RENE MBAWE HIS-B,PHI-E

(8) EDODO CAMARICA MENGE FSN-B,GGY-E

(9) AMIN ATEMBEH YANICK FONKEM GGY-D,ICT-C

(10) BATE GLENHULDEN ARREY GEO-D,HIS-C

(11) MOLUA ERIC MOSONGO ECO-D,GEO-C

(12) EPIE ISABELLA FESE CHE-D,FSN-C

(13) TIMTY FELIX NGONGBI ECO-D,ICT-C

(14) AGWETANG JEANIPHA AFOR GEO-E,HIS-B

(15) NZINKE YEBA BRENDA CHE-D,FSN-C

(16) TANYI MIRABEL EYONG FSN-B,GGY-E

(17) ESEME DIVINE DOMEUM NJIAH GEO-C,HIS-D

(18) SILVIA CHIAMAKA FSN-C,PMN-E

(19) FON NGUH DESMOND ABANDA HIS-C,REL-E

(20) AKONJOCK RAMSON AGBORMBANG ENG-E,HIS-C

(21) MUKETE CHOSTAN ISSE BIO-D,FSN-D

(22) AYAMBA AGBOR JOEL ETA BIO-E,GGY-C

(23) SONE QUINSLY MUKE HIS-D,PHI-D

(24) LYDIA MUKE SUMEBONG BIO-E,ICT-C

(25) ASONGANYI NKENGLEFAC HIS-C,LIT-E

(26) MANGOLA CHARLES BIO-E,FSN-C

(27) KENU SYNTHIA ANUSONSONG ENG-D,HIS-D

(28) TAKU SAMUEL TANGU NDASAH CHE-E,ICT-C

(29) NTUBE SUME SHERIBEL GEO-D,HIS-D

(30) KETU EDITH NKONG GEO-D,HIS-D

(31) WANKWE LETTICE ZEI ECO-C,ICT-E

(32) LEM SHENEIDER CHE FSN-C,GGY-E

(33) ARREY NGANG FAITHSIL ARREY ENG-E,REL-C

(34) NANJE JOANNET MASIPO BIO-D,CHE-D

(35) AWOZING JOEL GABCHE GEO-E,HIS-C

(36) NDOH MARGARET MOSONGO ECO-E,HIS-C

(37) WULTOF NOBERT NKESA GEO-E,HIS-D

(38) LEKEANYI CHANCELINE NKEMAKA GEO-E,HIS-D

(39) TAMBE ENOW MARGREAT EBOB HIS-D,LIT-E

(40) ECHONA EDISON GEO-E,HIS-D

(41) FISCHER FABRICE JABEA GEO-E,HIS-D

(42) NJEH EDWARD MOLUA BIO-E,ICT-D

(43) NDINGI YANICK MAKELA HIS-D,LIT-E

(44) EPIMBA SUSAN OTUMI GEO-D,HIS-E

(45) DANIEL KALU GEO-E,HIS-D

(46) NDOUYEM CELIA NYAMENJEU GEO-E,HIS-D

(47) TAMFU GALISTANE BUNGANG GEO-E,HIS-D

(48) ITOE DENIS ORUME JUNIOR ECO-E,HIS-D

(49) EPAH FRANCIS KUKU CHE-D,PMN-E

(50) SONA FRANCIS KUNDU CHE-E,ICT-D

(51) MOSAMAI PORTIA EYOME BIO-E,CHE-D

(52) MANGA TINA MANDA ECO-E,GEO-D

(53) NJI JOY NEH HIS-D,PHI-E

(54) NJUME MARILINE NGOBWE ECO-E,GEO-D

Page 14 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 95

(55) THERISH MELVINE AKOH HIS-D,LIT-E

(56) FRANCISCA LATEH NGEAJONG HIS-D,LIT-E

(57) TAMBE GLORY OKOGHO ENG-E,HIS-D

(58) ETONE KATHY ENANGA BIO-E,GGY-D

(59) NDI ANNA MULOH GEO-E,HIS-D

(60) MBU CLINTON MBU BIO-E,CHE-D

(61) NKUH KILAH FRANCA ENG-D,LIT-E

(62) AKAPE COLINSIA EBOH ENG-D,LIT-E

(63) MUA YVONNE NJUEH GEO-E,HIS-D

(64) REACHEL BOUGSI KAKE GEO-E,HIS-D

(65) OKOLE VERINE ETUKENI GEO-E,HIS-D

(66) SONDI CLIFORTH NTUBA BIO-E,ICT-E

(67) MENGNJO KESIA KERNYUY GEO-E,HIS-E

(68) SONITA HULLE ETUMBE ECO-E,GEO-E

(69) AGBOR VALENTINA ENOW ECO-E,GEO-E

(70) MBAH DESMOND MONDE FSN-E,GGY-E

(71) PHIL-RAWLINGS BESSONG-AYE BESSONG ENG-E,HIS-E

(72) EKINDE KATE AHONE ENG-E,HIS-E

(73) AWAT STEPHANIE NWANGWE HIS-E,LIT-E

(74) NGWA CLAUDETTE NJWERY ECO-E,HIS-E

(75) SHU GLORY LEMNWI HIS-E,PHI-E

(76) DOCAS JOHN NYONG BASSEY GEO-E,HIS-E

(77) MELLE SHELINORA EPOTE HIS-E,LIT-E

(78) EMMACULATE VICTORY BASSAKA EKOME ECO-E,ICT-E

(79) CHEGHE MEDRED NSEN BIO-E,CHE-E

(80) OBI CARINE ODIRACHUKWUMA OKORO ENG-E,LIT-E

(81) TATAW SHAMA TIMBUNYOR BIO-E,PMN-E

(82) ASONG JOAN-VICTORY AYIFOR ECO-E,ICT-E

(83) CHU VIDETTE WAI ECO-E,GEO-E

(84) MBOULE OKAMBO MELISSA ENG-E,HIS-E

(85) MORIO KELLY ITAYISSEH ENG-E,LIT-E

(86) NTOH ROSE AKAMA GEO-E,HIS-E

(87) NGWA DANIEL CHE CHE-E,ICT-E

(88) ENONGENE ELIZABETH SIRRI ECO-E,GEO-E

(89) BEBE ARMSTRONG EKOA HIS-E,PHI-E

(90) TIWUH CHRISTIAN NWANJU BIO-E,PHY-E

(91) ACHALEFAC FOMBELLE MARILISE GEO-E,HIS-E

(92) AYUK JUNIOR MOTALE BIO-E,CHE-E

(93) NDIACHI MARTHA ETE ENG-E,LIT-E

(94) MANKA HANA ADE BIO-E,GGY-E

(95) SUBI CHANTAL GEO-E,HIS-E

Centre No: 11018 GOVERNMENT HIGH SCHOOL MAMFE

Regist: 240, Sat for 2 or more Subjects: 239, Passed : 183

% Passed : 76.57, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 4

(1) AYAMBA BLESS BISSONG BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(2) EYONG TABOT TABE OCHEM ECO-D,ENG-D,HIS-B,LIT-C,REL-C

(3) ENOW ARREY TABOT NDIP BIO-B,CHE-D,ICT-E,PHY-E,PMN-D

(4) EBAI CLARENCE TABE BIO-E,CHE-E,ICT-C,PHY-E,PMN-D

Passed In 4 Subjects: 25

(1) TONG BISONG BRAYAN ECO-C,GEO-A,HIS-A,PHI-B

(2) OROCK KELLY AYAMOH ECO-A,GEO-A,ICT-E,PMS-C

(3) OBI MEGUEN OBI BIO-A,CHE-B,ICT-C,PMS-D

(4) NKI SONITA AKO BIO-D,CHE-B,FSN-A,PHY-D

(5) ETA BORIS AKO ECO-E,GEO-A,HIS-C,PHI-B

(6) EBAN AKOM EBAN BIO-B,CHE-E,FSN-B,GGY-C

(7) NKWO ABEL BESONG BIO-B,CHE-D,FSN-A,ICT-E

(8) NSO STELLA ARRAH BIO-B,CHE-D,FSN-B,PMS-D

(9) TAMBE BESONG DENIS BIO-B,CHE-C,ICT-C,PHY-E

(10) ASHU REMY AYAMBA BIO-C,CHE-C,FMA-E,PMN-C

(11) MBENG GODWILL AGBOR BIO-D,CHE-D,FSN-B,PMS-D

(12) AKO EGBE CYPRIAN ARREYNSO BIO-C,CHE-D,ICT-C,PHY-E

(13) AGBORAYA OJONG JANIFFER ECO-E,ENG-C,GEO-D,HIS-C

(14) ABINKENG NQUIZI LUCIO BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMN-C

(15) TABI FABRICE AGBOR ECO-E,GEO-C,HIS-B,PHI-E

(16) FELICIA UGO OLEKAMMA BIO-E,CHE-D,FSN-B,PMN-E

EFONDE EMILY-ASHLEY ETENGENENG

CHE-C,ICT-E,PHY-E,PMN-D

(17)

(18) EPIE JOAN BOMELI ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(19) BAH GLYNIS NSHANG BIO-E,CHE-E,FSN-B,PMS-E

(20) TAMBE AKPAMIE EFAMBA BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(21) TECHE RAPHAEL ANGOH BIO-D,CHE-D,FMA-E,PMN-D

(22) ASHU BRANDON AYUK BIO-E,CHE-C,GGY-E,ICT-E

(23) AYUK ROGER TAMBE OKPU GEO-E,HIS-D,PHI-E,REL-E

(24) TOSAM SANDRA MBERL BIO-E,CHE-E,ICT-E,PMN-D

(25) OBASI VICTOR ETTA BIO-E,CHE-D,ICT-E,PHY-E

Passed In 3 Subjects: 79

(1) BUMA MARCROFU DEGHA GEO-B,HIS-B,PHI-C

(2) ASHU-AGBORNCHONG SYLVIA BECHEM BIO-B,FSN-A,ICT-D

(3) ODI-EKULI AUGUSTINE AGBOR BIO-B,CHE-C,GGY-C

(4) AYUK OTUN ETTA BIO-B,CHE-D,FSN-B

(5) TABE RICHARD MABELE ECO-E,GEO-A,HIS-B

(6) ETONKI WANITA ADA ECO-E,GEO-A,HIS-C

(7) EBAI BRANDON AYUK ECO-D,GEO-C,HIS-B

(8) OJONG ELVIS ASU ECO-E,GEO-B,HIS-B

(9) EBAI MARGARATE ECO-D,GEO-C,HIS-B

(10) MBU COMFORT MBONG BIO-E,CHE-D,FSN-A

(11) DUBUEH PRIDE NJOYA ECO-E,GEO-C,HIS-B

(12) TAKANG RISA ENEKE ENG-C,HIS-C,LIT-D

(13) BEZENG JULIETTE MBONG GEO-C,HIS-E,PHI-B

(14) ARREY GERALD TABI GEO-C,HIS-D,PHI-C

(15) FONWI BLANCHE-KELLY ASHU BIO-B,CHE-E,ICT-C

(16) ATEM JUDE BAWA BIO-E,CHE-D,FSN-A

(17) OKAFOR ESALE PAUL GEO-E,HIS-C,PHI-B

(18) TABOT MANDA CHARLES TABE MANYI CHE-C,PHY-D,PMN-C

(19) AYUK MARY MAGDALINE AKUME BIO-C,FSN-C,GGY-D

(20) TABI BRENDA ANNE BIO-E,FSN-A,GGY-D

(21) AJAH BRENDA MBOKONG BIO-D,FSN-B,PMS-D

(22) NANG CYRIL CHE BIO-E,FSN-A,GGY-D

(23) MBI MBI LAURENT ECO-E,GEO-C,HIS-B

(24) EBAI NDIP MARTHA ECO-E,GEO-C,HIS-C

(25) BATE LAUNAVERRICK OBEN ENG-B,HIS-D,LIT-E

(26) FORSOH KERENE NAHGWA ENG-D,HIS-B,LIT-E

(27) NYENTY BLANCHE LOUISZA OTANG ENG-D,GEO-D,HIS-C

(28) ORANG PATRICE EKONG-EKONG HIS-D,LIT-E,PHI-B

(29) NAILBRIGHT PBILAM TANUI ECO-E,GEO-A,PMS-E

(30) EBOT-BESSEM KELLY-ROSE ASUAYUK ECO-E,GEO-C,HIS-C

(31) TAMBE MARIE LOUIS EYONG BIO-E,CHE-D,FSN-B

(32) OBEN HELEN ACHARE BIO-E,CHE-C,PMS-C

(33) OROCK BELINDA ARRAH ECO-E,GEO-B,HIS-D

(34) ATABONG BEJUADEM RAPHAEL BIO-D,CHE-D,ICT-C

(35) ONEKE BELARISE EBOCK ECO-E,HIS-C,LIT-C

(36) OBI ETCHU ASHUROCK ENG-C,HIS-D,LIT-E

(37) ADOMI JOSHUA AYANG ENG-D,GEO-E,HIS-C

(38) OROCK FRANKA ARRAH ECO-E,GEO-C,HIS-D

(39) EBOT PRINCE MACUS EBOT BIO-D,CHE-D,ICT-D

(40) EGBE NADESH OBEN MANYO BIO-D,CHE-D,PMN-D

(41) MBA-AKHU ERIC BIO-C,CHE-D,ICT-E

(42) AYUK EMILIEN AYUK ECO-E,ENG-D,HIS-C

(43) OJONG HILARY JUNIOR AGBOR GEO-D,HIS-C,PHI-E

(44) TEZEH ANENG PHILIP ECO-E,GEO-E,HIS-B

(45) ETTA MARIET MBUI ENG-D,HIS-C,LIT-E

(46) OKRI BETTY MAKOH ECO-E,GEO-D,HIS-C

(47) TABOTASHU VALERY BIO-E,FSN-C,GGY-D

(48) AGBOR MCRAPHAEL ASONG GEO-D,HIS-C,ICT-E

(49) EYONG REGINA ABEN ENG-C,HIS-D,LIT-E

(50) ASSAH ASSAH RICALDO BIO-D,ICT-C,PMS-E

(51) AYUK RACHEL ENOW BIO-D,CHE-D,ICT-D

(52) ETCHI KELI BLANCHE ENOW ENG-E,HIS-B,LIT-E

Page 15 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 79

(53) TABOT-ANYE ORVILLE BESONG JNR GEO-E,HIS-D,PHI-D

(54) OSSANG FRANKA GRACE NKONGHO ECO-D,HIS-D,LIT-E

(55) ENOW CHRISMOTINE AYUK BIO-E,GGY-E,ICT-C

(56) OROCK MAUREEN KETCHEN ENG-D,HIS-D,LIT-E

(57) ACHE NEOLA MBAKWA ECO-E,GEO-D,HIS-D

(58) TANYI COMFORT EGBE ECO-E,GEO-E,HIS-C

(59) EYONG LUCY ONGOH ENG-D,HIS-D,LIT-E

(60) BESSEM RACHNEVIEVE ASHU-AGBORKWA BIO-E,CHE-E,ICT-C

(61) TATA SHALLOT BERI ENG-E,GEO-D,HIS-D

(62) DANKUN ADELINE AKUH ECO-E,HIS-C,LIT-E

(63) AGBOR ELVIS AGBOR BIO-E,CHE-E,FSN-C

(64) ETA MORIAH AKO ENG-D,HIS-D,LIT-E

(65) TANYI MBENG BLANCH ESIE ENG-E,HIS-D,LIT-E

(66) TABETAH DON HARRIS TABEASU BIO-D,CHE-E,PMS-E

(67) ENOW BLESSING MPEY ENG-E,HIS-E,PHI-D

(68) BELLO AISSATOU EBOU ENG-D,GEO-E,HIS-E

(69) MBIANYOH TELLY NYENTI ENG-E,HIS-D,LIT-E

(70) NKONGHO LOUIS IKOME BIO-E,CHE-D,ICT-E

(71) AKUM PELLAGIE ETTAH ECO-E,HIS-D,LIT-E

(72) AGBOR CAMARICA NTUI ENG-E,GEO-D,HIS-E

(73) PENG VANNESSA NETIAH GEO-E,HIS-E,PHI-E

(74) ORANG AGBOR JENET ENG-E,HIS-E,LIT-E

(75) TANEFO KEVINE TSAPI MORENA ECO-E,GEO-E,PHI-E

(76) OCHIAFOR NELVIS ONORAKWA BIO-E,CHE-E,ICT-E

(77) AYUK PRINCEWILL ENOW BIO-E,CHE-E,FSN-E

(78) BESSEM MELVIS ENEKE GEO-E,HIS-E,PHI-E

(79) OTANG LAWRANTINE EGUT HIS-E,LIT-E,PHI-E

Passed In 2 Subjects: 75

(1) BELINGA BLANDINE GEO-B,HIS-C

(2) NDEP BLESSING BATE GEO-B,HIS-C

(3) EYONG ESTHER NDAKOW GEO-D,HIS-B

(4) FORSOH KERELINE NAHJELA GEO-C,HIS-C

(5) EBITIKU ERNEST ABANGMA BIO-B,CHE-D

(6) ASHU NAOMI NJIENI TABI GEO-C,HIS-C

(7) NCHI VELMA BITASA GEO-B,HIS-D

(8) TABI MAX MFORJOCK HIS-B,LIT-E

(9) EGBE DALMA NCHONG-ASHU GEO-C,HIS-D

(10) ATEM TANYI NELSON GEO-C,HIS-D

(11) EKU YVONNE AKO BIO-E,FSN-B

(12) ASHU CHRIS ABANG GEO-C,HIS-D

(13) PRECIOUS OJONG AYUK BIO-B,ICT-E

(14) ABANGMA BLANDINE CICELIA EGBE-ETA BIO-E,FSN-B

(15) OJONG YANNICK NCHOR GEO-D,HIS-C

(16) MBI CECILIA AYUK ENG-D,PHI-C

(17) OROCK BETEK BLAISE OBEN GEO-C,HIS-D

(18) ADAMU MOHAMED ALI GEO-C,HIS-D

(19) BESONG TONGUE DILANE GEO-D,HIS-C

(20) MBITANDONG FARIDA AKUMUNOH GEO-D,HIS-D

(21) AGBOR-ASUNOH GEORGINE ETENG HIS-C,LIT-E

(22) AGBOR VOILET NDIP FSN-C,GGY-E

(23) BISONG GAELLE EBOB HIS-D,PHI-D

(24) EDODO ONORINE AKWO HIS-C,PHI-E

(25) TAKANG ESTHER AKEM GEO-C,HIS-E

(26) AGBOR HERRITHA MISSOH GEO-D,HIS-D

(27) EGBE REGINA NKAKOH GEO-C,HIS-E

(28) TANYI BREZHNEV ENOW ECO-E,HIS-C

(29) EBAI YVONNE MBECHA BIO-E,FSN-C

(30) NDUM BENISANDRA ATEM CHE-C,PMN-E

(31) AYUK PRIDE TAKOR GEO-D,HIS-D

(32) ABANG DURGA AMA GEO-C,HIS-E

(33) AGBOR BLESSING NDIP GEO-D,HIS-D

(34) ASHU BRANDON BESONG BIO-E,CHE-C

(35) ALEMAWUNG BETRAND ASONGNGU CHE-D,ICT-D

(36) ARREY BORIS AGBOR HIS-D,LIT-E

(37) ABANG IVON BAKOR HIS-D,PHI-E

(38) EBAI EUGENE SIMARANDA GEO-E,HIS-D

(39) BESONGPAH MA-NCHONG ENG-D,HIS-E

(40) AKAT CATHERINE AKAT GEO-E,HIS-D

(41) NDIFON ROSELINE MANYI ENG-D,LIT-E

(42) EWA STEPHANY AGBOR HIS-D,LIT-E

(43) AYUK THERESIA NCHA-NCHA ENG-D,HIS-E

(44) AKPA CLEMANTIN APISAGA HIS-E,PHI-D

(45) NGONG KELLY AFUKEZEWAI GEO-E,HIS-D

(46) LACHE ELIJAH TABOT GEO-E,HIS-D

(47) NGALON CHRISTABEL FONYUY ENG-D,LIT-E

(48) FOFUNG SANDRA NUBONYIN ENG-D,HIS-E

(49) OKUMBU SHANTAL TANYUO HIS-D,LIT-E

(50) AYUK FLORENCE AYUK GEO-D,HIS-E

(51) YOUSA-ENGA ALPHONSE TABE CHE-E,ICT-D

(52) NDO BERYL EMENJI CHE-E,FSN-D

(53) AGBOR PAULINE EBAI GEO-E,HIS-D

(54) ATAH KINGSLEY TIPAH BIO-E,FSN-D

(55) NKONGHO SARAH MPEY ENG-E,HIS-E

(56) ASUEKA EMMANUEL TINKA PHI-E,REL-E

(57) ANGUFOR CORDIA BIH BIO-E,CHE-E

(58) ABANG ROMARICK ENOW BIO-E,CHE-E

(59) AYUMITABE NARSIES ASHU GEO-E,HIS-E

(60) EBOT MELVIS TABOT HIS-E,PHI-E

(61) OJONG JENET NDEP GEO-E,HIS-E

(62) ESSA DIEUDONNE ESSA GEO-E,HIS-E

(63) NJIKA ESTHER ACHAWUNG GEO-E,HIS-E

(64) ASA EMMANUEL ASHU JUNIOR GGY-E,ICT-E

(65) OJONG ROSE ETENGENENG ENG-E,HIS-E

(66) OJONGNDIP ROSELINE NCHANCHA HIS-E,LIT-E

(67) GERSHON ASHU OTANG HIS-E,PHI-E

(68) ASONG ELVIS NCHOR HIS-E,REL-E

(69) AGBOR JUSTINE NCHONG ENG-E,HIS-E

(70) MATUKE CHRISTIENE NGEA BIO-E,CHE-E

(71) AGBOR GIDEON ETCHU BIO-E,PHY-E

(72) ENOW ELTIN NKENG GEO-E,HIS-E

(73) ARREY CLARKSON MANYOR BIO-E,ICT-E

(74) MBU MANGET CLINTON NJANG HIS-E,PHI-E

(75) EKU MACSVILLIAN EBOCK GEO-E,HIS-E

Centre No: 11019 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

NKAMBE

Regist: 223, Sat for 2 or more Subjects: 221, Passed : 196

% Passed : 88.69, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 18

(1) TANYU BRANDON SOSAH CHE-A,CSC-B,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(2) MBONGIH ULRICH NYUNGHU BIO-B,CHE-C,CSC-C,PHY-B,PMN-A

(3) BERAKE MARINA BIO-B,CHE-C,FMA-C,PHY-B,PMN-B

(4) NFOR BLESSER YUSINYU BIO-C,CHE-C,FMA-B,PHY-C,PMN-A

(5) NJAPNSHI BLESSING GOOH BIO-B,CHE-C,FMA-C,PHY-C,PMN-B

MARIE-NOEL MUNYAR DZELAMUNYUI

BIO-A,CHE-C,CSC-D,PHY-C,PMN-B

(6)

(7) BILANYU YINYU TARLISHI CHE-C,FMA-D,ICT-B,PHY-B,PMN-B

(8) WANCHI ALAIN KWANGA BIO-C,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(9) KARNGONG AISHA MUNYAP BIO-C,CHE-C,ICT-B,PHY-C,PMN-D

(10) CHUYEH GODLOVE NDI BIO-C,CHE-D,CSC-D,PHY-B,PMN-B

(11) NYUGAP AVITUS BIO-B,CHE-C,CSC-D,PHY-D,PMN-C

(12) MGBATA SILAS MGBATA BIO-B,CHE-C,CSC-D,PHY-C,PMN-D

(13) TANGIRI BELLHAM BANGNDA BIO-C,CHE-D,CSC-D,PHY-D,PMN-C

(14) TARLA ANABELLA MUNKENG ECO-D,GEO-B,ICT-E,PMS-D,REL-C

TALIKONG GOODNESS MUNKEH

BIO-D,CHE-C,CSC-D,PHY-D,PMN-D

(15)

(16) WIRMBON CEDRIC NDZEWEIYI BIO-C,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMN-E

(17) NGEH BLESS NGEH BIO-B,CHE-C,CSC-E,PHY-D,PMN-E

FONDZENYUY CECILIA BERINYUY

CHE-D,CSC-E,FMA-D,PHY-E,PMN-B

(18)

Passed In 4 Subjects: 48

Page 16 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 48

(1) KENGONG DONALD NGWANG ECO-B,GEO-A,HIS-A,PHI-A

(2) BAH REMI ECO-A,GEO-A,HIS-B,PHI-A

(3) TAMFU GINA ECO-C,GEO-A,HIS-C,PHI-A

(4) NSUNGLEM BABARA NYOWIKE CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-B

(5) TAMFU MESHEK ECO-C,GEO-A,HIS-C,ICT-C

(6) NYAKO ROGAN TUME ECO-D,GEO-B,HIS-C,PHI-B

(7) MUNJI NERIS ECO-E,GEO-B,HIS-B,PHI-B

(8) CHEFON CEDEN MURKWI ENG-C,HIS-B,LIT-D,PHI-B

(9) BUDI RAISA YEYE BIO-C,CHE-D,FSN-A,ICT-D

(10) CHEFON GEMIA NONSEY BIO-C,CHE-C,FSN-A,PMS-E

(11) NFOR BRIAN ECO-E,GEO-A,HIS-C,ICT-C

(12) CHUZA HONEST NYIEZA ECO-E,GEO-B,HIS-D,PHI-A

(13) TANTOH BRENDA NGWANKFU ECO-E,GEO-B,HIS-D,PHI-A

(14) YUSINYU ONORINE MBONG ECO-E,GEO-B,HIS-D,PHI-B

(15) SHEY BLANCHE ECO-D,ENG-C,HIS-B,LIT-D

(16) ABDOU WADUDU MUSA ECO-D,ENG-D,GEO-A,ICT-D

(17) BANGSI ODILIA NYEAH ECO-E,ENG-C,GEO-C,HIS-B

(18) KWAH STELLA MAHSI BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-D

(19) TARLA LARIZA MUFIR ENG-D,HIS-D,LIT-C,PHI-B

(20) VERNYUI BRAINDA KINYUI BIO-B,CHE-C,CSC-D,PHY-E

(21) SANDRINE NFOR BANTA ECO-D,ENG-E,GEO-C,HIS-B

(22) CHIA QUEENCE TCHUII ECO-E,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(23) WANITA WENDY AFOFEYEN SHAKA ECO-D,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(24) NJI GRACIOUS NTUNYU ECO-D,ENG-D,HIS-B,LIT-D

(25) KUBI BRUZE NDAMNSA ECO-E,GEO-B,HIS-D,PHI-C

(26) BENDA HILDA NYAH BIO-D,CHE-D,FSN-A,PMS-E

(27) NDAMNSA PRINCELY BIO-C,CHE-C,PHY-C,PMN-E

(28) CHIA GISLENE NCHIBO BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(29) MBATE LOUIS NJI ECO-E,GEO-B,HIS-D,PHI-D

(30) YUNGSI MARIE ROSE CHILLAH BIO-D,CHE-E,FSN-A,GGY-E

(31) KIWAJO FALE HANIBAL ECO-E,GEO-C,HIS-B,PHI-E

(32) IBRAHIM ABDUKARIMU ECO-E,GEO-C,HIS-C,ICT-E

(33) FAI EMILE TARLA ECO-E,HIS-D,LIT-E,PHI-B

(34) TUNGLEH VANESSA ZOFENYUI BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-E

(35) DZELAMOUNYUY CATHERINE NFOR ECO-E,ENG-C,HIS-C,LIT-E

(36) NSAYI PETRA MBURLI ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-D

(37) TALLA BAMBO BLAISE BIO-D,CHE-D,PHY-C,PMN-E

(38) KONGNSO CYNTHIA SIEME ECO-E,ENG-C,HIS-C,LIT-E

(39) SUNJO RICKY SEVIDZEM BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(40) ESUNG VANESSA EKANJUME ENG-D,HIS-E,LIT-E,PHI-C

(41) MBINI MACCELINE NDZATI ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-D

(42) MPONWE CELESTIN NFOYA BIO-E,CHE-D,ICT-D,PMS-D

(43) KWENGHO NINA NGWANCHANG BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(44) MOLAR KELLY ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(45) BUDI GREGOR AWOUDOU BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-E

(46) WEPNJE GWEMBE CAROLINE ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-D

(47) NFOR MATILDA LABU ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(48) TANDAP NOEL BANSIKAH BIO-E,CHE-D,CSC-E,PHY-E

Passed In 3 Subjects: 77

(1) NGUM MARIETTE NOFUH ECO-A,GEO-A,HIS-B

(2) NFORMI BRENDA NTASHE ECO-C,GEO-A,HIS-B

(3) MOSOH GILDAS PEZONG-AKE ECO-C,GEO-A,HIS-B

(4) NKEH COLLINS NKWIYIR BIO-B,CHE-C,GGY-A

(5) ANJI LAURETTE ASAH BIO-A,CHE-D,FSN-A

(6) KIBO NSEH PROSPER ECO-D,GEO-A,HIS-B

(7) NDZI CLETUS TALLA BIO-C,CHE-B,GGY-B

(8) CHIN BENARDATTE NKFUNJI BIO-B,CHE-D,GGY-B

(9) AMAWA MARIYATU MUSAAH ECO-C,GEO-B,HIS-C

(10) RAMZY RAMADAN AMAWA ECO-E,GEO-A,HIS-B

(11) NDI STANLY WEPNJE ECO-E,GEO-A,HIS-B

(12) NOEL KARNGONG BIO-C,CHE-C,GGY-B

(13) NGE VIZINIA VERA NKOYA BIO-B,CHE-B,PHY-D

(14) YEDAK SILAS FUKNUI BIO-B,CHE-D,FSN-B

(15) YUFENYU LEAVIS NSANYU ECO-D,GEO-A,HIS-C

(16) MBONG KABILA NFOR ECO-D,GEO-C,HIS-B

(17) FIMACHU CHANTILE RINGNYU GEO-B,HIS-E,PHI-B

(18) NDI LAURRETTA GIWE ENG-C,HIS-B,LIT-D

(19) NGALA RIHANATU BIO-C,CHE-D,GGY-B

(20) ENGOROH ZERAH KARAH BIO-B,CHE-C,CSC-D

(21) NGANSA AUSTIN NJECHU BIO-B,CHE-C,PHY-D

(22) SERKWI LESLY NGALA ECO-D,GEO-C,HIS-C

(23) TANKO RUTH NGWANKFU BIO-B,CHE-D,PMS-D

(24) SHEY DIEUDONNE NGANGSE BIO-C,CHE-D,GGY-C

(25) NGWAH KONGNYU GILBERT ECO-D,GEO-B,HIS-D

(26) SOFA COLLINS KINJO ECO-E,GEO-B,HIS-C

(27) BAKARI NEVILLE NGANJI HIS-C,LIT-E,PHI-B

(28) TENENG ROLAND KHAN BIO-B,CHE-E,GGY-C

(29) WANNEH PRECIOUS MBULI BIO-D,CHE-D,GGY-B

(30) MUNGUSI GERMAINE NYESHIEFOR BIO-B,CHE-D,PMN-E

(31) NGAYI SHERIMON SENGKE BIO-D,CHE-C,PMN-D

(32) NDUWA BLANDINE YOWSEI BIO-E,CHE-E,FSN-A

(33) MBACHA VELMA MURIH ECO-D,GEO-D,HIS-C

(34) ABDU HUSSEINA NKEH ECO-E,GEO-C,HIS-C

(35) SHEY IMMACULATE ANSA BIO-D,ENG-D,FSN-C

(36) AMIKE IMMACULATE GEO-C,HIS-E,PHI-C

(37) NGWANG EVARISTUS TONGA ECO-C,HIS-C,LIT-E

(38) MIMBA SANDRA NUNKFU ECO-E,HIS-B,LIT-D

(39) EFFOUDOU TOUSSAINT JUNIOR ECO-E,GEO-C,HIS-C

(40) YUSIFA MOHAMMADOU NUHU ECO-E,GEO-C,HIS-C

(41) NZAKWE JEROLINE EDEH ECO-D,HIS-B,LIT-E

(42) NGWANYI EPIPHANI NON ENG-D,HIS-C,LIT-E

(43) TATAGO DIANE NFORKWE ECO-E,GEO-C,HIS-D

(44) ALIYOU HAMZA YAHUZA BIO-E,CHE-D,GGY-C

(45) SHEY VIVIAN MBURLI GEO-E,HIS-D,PHI-C

(46) MBAH VICTORY CHWINUI ECO-E,GEO-E,HIS-B

(47) MBUNWE GRACIOUS MUNSHI ECO-E,HIS-B,LIT-E

(48) NFORMI PIERETTE MBURLI BIO-E,CHE-D,GGY-C

(49) SAM ANSAHMBOM JUDE KIAH GEO-D,HIS-D,PHI-D

(50) SUNJOH BORIS NKWESIM GEO-E,HIS-D,PHI-C

(51) CHIA ISILIAN MBONGHASI ECO-D,GEO-D,HIS-D

(52) MANTHO DELPHINE NCHEBIE ECO-E,GEO-C,HIS-D

(53) MONDE PHEBE NYEH GEO-D,HIS-D,PHI-D

(54) JAMAH CAROLINE NYOBI MANKA HIS-C,LIT-E,PHI-D

(55) NYAMBO BIENVENUE BIO-D,CHE-E,GGY-C

(56) ABDULAI HASIMU BIO-C,CHE-D,PHY-E

(57) EFFIANG CLAUVIS NTOH BIO-D,CHE-E,GGY-C

(58) WARRI BILSON NKEH BIO-C,CHE-D,CSC-E

(59) TAM JEMIMAH YAAH BIO-E,FSN-B,ICT-E

(60) SHEY FAKE ANTONIA ENG-D,HIS-C,LIT-E

(61) SHEY DESTINY NDI-LORATER BIO-D,CHE-C,PHY-E

(62) SYBEL BOKWE GEO-E,HIS-D,REL-D

(63) MOHAMMADOU BOUBA BIO-D,CHE-D,PMN-E

(64) KIMBI ANGELA NKFUNJE HIS-D,LIT-E,PHI-D

(65) NFOR EMMANUEL NDI GEO-E,HIS-C,PHI-E

(66) SHEY YVONNE WIBAH ECO-E,GEO-D,PMS-D

(67) ZENCHA NKENGAFAC DAISY BIO-E,CHE-D,PMS-D

(68) NFOR GODLOVE FAI BIO-E,CHE-D,PMN-D

(69) JITI NELLY FAHGAR BIO-E,CHE-D,GGY-D

(70) NFOR HAJARA NONKFU BIO-E,PHY-E,PMN-D

(71) NFOR SARIETE MUKENG ECO-E,GEO-D,HIS-E

(72) AMAWA HAWWA-U BONYA ECO-E,GEO-D,HIS-E

(73) NDONGOH EDITH ECO-E,HIS-D,LIT-E

(74) LORRATER CLINTON BIO-D,CHE-E,CSC-E

(75) MOHAMMADOU MUSA CHE-E,PHY-E,PMN-E

(76) SHO FOLA ESTELLE KELLY LEINYUY BIO-E,CHE-E,GGY-E

(77) NYANDA EDWINE MBE FRE-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 53

(1) NDZI LADIFATU MAYAH GEO-C,HIS-B

(2) NDOH DELIA EZIOGEH GEO-B,HIS-C

(3) NDASHI RAHIMATOU YOGYU BIO-D,FSN-A

(4) TAKWAH MINET YAAH GEO-C,HIS-C

(5) MBEH BISMAK SHEY GEO-C,HIS-C

Page 17 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 53

(6) HAYATOU ADDA MERKA ELSA FSN-A,GGY-E

(7) FALI CASIAN KELE BIO-B,CHE-D

(8) MUPBAH BRITNEY BINDE FSN-C,GGY-C

(9) NKWI SYLVINE AMEKE BIO-E,FSN-A

(10) SARI GODLOVE SUNDAY BIO-C,CHE-D

(11) NGWANG LORDCASE NDI BIO-C,CHE-D

(12) ADDUMAJIDU YAYA GEO-C,HIS-D

(13) TATA RELINDIS MBIBU BIO-C,CHE-D

(14) EFFIA NEXXY VEGE BIO-C,GGY-D

(15) TATA VIVIAN KIKI BIO-D,GGY-C

(16) LIHMBI SYDOINNE BIO-E,FSN-B

(17) SUIABU SALLE ECO-D,GEO-C

(18) KIMBI LAMBERTINA NONKFU BIO-E,FSN-B

(19) EWEAR COLLECT NLINWE ECO-E,GEO-C

(20) MABUH COURAGE KIYEH CHE-D,PMN-D

(21) NGEH SIXTUS TANSI BIO-D,CHE-D

(22) NGENGE NORBERT MBIH GEO-E,HIS-C

(23) NGEH CHUYEH DERRICK GEO-E,HIS-C

(24) SERKWI CYNTHIA YENJONG BIO-E,GGY-C

(25) NJOKA EUGENE JATO GEO-D,HIS-D

(26) MANGONG EDISON GWEI BIO-E,GGY-C

(27) IBRAHIM YAYA GEO-E,HIS-C

(28) SHEY BLESSING MUKAR BIO-D,CHE-D

(29) TABAH EVANS GARAJIMA BIO-E,ICT-C

(30) LAMMELIM IMMACULATE BIO-E,GGY-C

(31) JOSEPH TANKO ADAMU JUNIOR BIO-D,ICT-D

(32) NJOLAK JETHRO DEKFET BIO-E,CHE-D

(33) NFOR HANSON RINWI GEO-E,PHI-D

(34) NYAKO ROGER CHE BIO-D,PMN-E

(35) FON MICHAEL FUMA JUNIOR GEO-E,HIS-D

(36) NDA LEONARD NTSOU-NKWO GEO-E,HIS-D

(37) DEWA AMINATU BIO-E,CHE-D

(38) FON PERES FON BIO-E,GGY-D

(39) NFORMI SYNTHIA NKWANY GEO-D,HIS-E

(40) BAWE IVONNE WINTOH HIS-D,LIT-E

(41) UMARU YAHAYA TONGA BIO-E,CHE-D

(42) TATA BENIS MUMBFUH GEO-E,HIS-D

(43) NKIRFAS DELINE GUFARA BIO-E,CHE-E

(44) DAMUE RUPHINE NSHIE GEO-E,HIS-E

(45) TANTO JOY YAAH HIS-E,LIT-E

(46) MBAKA SANDRINE MAFOR HIS-E,LIT-E

(47) NSAME NADESH MABU GEO-E,PHI-E

(48) MUSA ABDOULRAMAN NDEMSA BIO-E,PHY-E

(49) NJIDDA YAYA BIO-E,CHE-E

(50) SOKA VINCENT SOMBU BIO-E,CHE-E

(51) MELISSA WITOH BIO-E,CHE-E

(52) NTAKA KENEDY NDI BIO-E,GGY-E

(53) TABAH EPHESINE NGWANYA CHE-E,GGY-E

Centre No: 11020 GOVERNMENT HIGH SCHOOL WUM

Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed : 2

% Passed : 25.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 1

(1) BILKISU BAKARI ECO-E,GEO-D,HIS-C

Passed In 2 Subjects: 1

(1) KUM JOYCE SIH ENG-C,HIS-C

Centre No: 11025 OUR LADY OF LOURDES SECONDARY

SCHOOL MANKON

Regist: 67, Sat for 2 or more Subjects: 67, Passed : 67

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 43

(1) LONGATIE FAVOUR FRU ECO-A,GEO-A,PHI-A,PMS-A,REL-B

(2) CHO – NGWA CINDY MANGWEI ECO-A,GEO-A,ICT-A,PMS-B,REL-B

(3) NFOR PRILSON MUNDEH BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(4) NGWA NGUM NANETTE BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(5) FONDIKUM FAVOUR AKWANYWI ECO-B,HIS-A,LIT-B,PHI-A,REL-B

MLA – WIY NDINAYI NYOHEKYIISI

BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-C,PMN-A

(6)

(7) ADE ANYU THERESA THELMA BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(8) DIVINA MBEL GHIIBEMSITIA BIO-B,CHE-A,FMA-B,PHY-C,PMN-A

(9) KILA DIANA – ROSS KINDZEKA BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(10) TANTOH TELMAH KINYUY BIO-A,CHE-A,CSC-A,PHY-D,PMN-B

LEMBEH MARIE – CLAIRE NYIFETETOH

ECO-B,ENG-B,HIS-A,LIT-C,REL-B

(11)

(12) NAA SPERRANZA NGU BIO-A,CHE-B,FSN-A,PHY-D,PMS-B

(13) NGWILEFAC SHARON FONCHA ECO-B,ENG-C,HIS-B,LIT-B,PHI-A

(14) SAMA MERNGWIH ALBRIGHT BIO-A,CHE-B,CSC-B,PHY-C,PMN-B

(15) THERESIA NGONDA NFAH BIO-A,CHE-B,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(16) AISHATOU NCHANG NGUFOR BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(17) NGEH ROSINE ACHE BIO-B,CHE-A,FMA-D,PHY-C,PMN-A

NGOBESING LUM RAINA – BRAINE

BIO-B,CHE-A,CSC-C,PHY-C,PMN-B

(18)

(19) NGWA DECLAN LUM BIO-A,CHE-B,FSN-A,PHY-D,PMN-C

(20) TABUFOR SEVENNAH SWIRRI BIO-B,CHE-A,CSC-C,PHY-C,PMN-B

(21) ANIM JACINTA NDASI BIO-A,CHE-A,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(22) MOKAM AJOCHA JULIA ECO-B,GEO-C,ICT-C,PMS-B,REL-B

(23) NGWIBISIRRI URSULE ECO-D,ENG-B,HIS-B,LIT-B,REL-B

PEKWANG CASSANDRA AKWESE

BIO-B,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(24)

SOBGOU MBONGEU KENFACK HILARY

BIO-B,CHE-B,CSC-B,PHY-C,PMN-C

(25)

(26) FOPA GAELLE CHEWNWI BIO-A,CHE-B,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(27) GAMSI MUNTUNG ANGEL BIO-A,CHE-B,CSC-D,PHY-E,PMS-A

NJEMBONG QUEEN – CHARLENE TOMTCHA

ECO-D,GEO-A,ICT-B,PMS-C,REL-C

(28)

(29) SEWONG SINDY SOLIR BIO-A,CHE-C,CSC-B,PHY-D,PMN-C

(30) SUNDAY JANICE – PEARL BIH BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-A

(31) SUUYFEYIN CARINE KITAN BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-D,PMN-B

MANKA’A NADEL NOEL FOSSO

BIO-B,CHE-B,CSC-B,PHY-D,PMN-D

(32)

(33) NTUBE BIDE NZELLE FRE-D,HIS-B,ICT-B,LIT-D,PHI-B

(34) SAM CHE NOELA SIH BIO-C,CHE-A,CSC-C,PHY-D,PMN-C

TACHANG CASSANDRA LEKUNGA

BIO-A,CHE-C,ICT-B,PHY-E,PMN-C

(35)

TANGKA MARIE NOEL AYUFENYUY

BIO-A,CHE-B,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(36)

(37) KIVEN NAFISSATOU LEMNYUY ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-C,REL-B

(38) YANGSI JOYCE – CLAIRE KILA ENG-D,FRE-E,HIS-B,LIT-C,PHI-A

AWAMBENG PRECIOUS LEMNWIE

ECO-C,GEO-B,ICT-C,PMS-E,REL-C

(39)

(40) BUDI JEMIMA BERINYU ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-D,REL-B

JANGNINA LAURA NAHNYONGA

BIO-B,CHE-B,CSC-B,PHY-E,PMN-E

(41)

(42) NJENJI ANNECEILINE WANDA ECO-E,GEO-C,ICT-C,PMS-D,REL-B

CHE NGONG FIDELIA TSEGHESIEH

BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(43)

Passed In 4 Subjects: 20

(1) NIFU CHRISTAL ANONG BIO-B,CHE-A,ICT-C,PMS-A

(2) TANGI OYANG – NEY EKENJA BIO-A,CHE-B,FSN-A,PMS-C

(3) JOAN – PAULA AFUMBOM FULTANG BIO-A,CHE-B,PHY-D,PMN-B

(4) FULU BRIGHT – WELL FORCHWI ECO-D,ENG-C,GEO-A,REL-B

(5) MANKA – SWIRRI NOELLA NCHE ECO-C,GEO-B,HIS-B,REL-C

(6) MBUIH BERI YENISI BIO-B,CHE-C,ICT-B,PMS-C

(7) NANGA DAISY AGNES TIMA BIO-C,CHE-C,ICT-B,PMS-B

(8) NKENDE KEHGA LUMA NGATI BIO-B,CHE-C,ICT-B,PMS-C

(9) TASSANG ENI AMBO SANDRA TINA BIO-B,CHE-C,PHY-C,PMN-B

(10) BIH MAMBO ETHELDREDA TAFUH BIO-A,CHE-C,PHY-D,PMN-C

(11) SUH TELMA BIH HIS-D,LIT-C,PHI-B,REL-B

(12) ASHLEY VUGHOSI VUNAIN ECO-D,GEO-A,ICT-C,PMS-D

(13) MOTHER TERESA MBAYI FOMBEN ECO-D,GEO-B,ICT-C,REL-C

Page 18 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 20

(14) NGU ELIJAH DIANA NCHANG BIO-A,CHE-C,PHY-D,PMN-D

(15) TEKWE AKOM NCHANG BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-C

(16) ATEGHA ZIEWAHA MMBEI BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-B

(17) DINGALANG TSTUMINA IZAIH BIO-D,CHE-D,FSN-A,PMS-D

(18) AWAMBENG DESTINY NCHANGNWIE BIO-D,CHE-C,ICT-C,PMS-D

(19) NDIM CARINE NAYAH ECO-D,GEO-C,PMS-E,REL-C

(20) NAH MARLENE YUBOAH NYIKE ENG-D,FRE-D,HIS-D,LIT-D

Passed In 3 Subjects: 4

(1) VISEMIH KIMBERLY ASAME – KWAM BIO-A,CHE-D,FSN-A

(2) DINDZE FLORITA BOMKI ECO-D,GEO-C,PMS-C

(3) NEBA ASHLEY TASSU ENG-C,HIS-D,LIT-E

(4) JACENTA BISONA FONCHA ECO-E,GEO-E,ICT-D

Centre No: 11027 PRESBYTERIAN HIGH SCHOOL

BESONGABANG

Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed : 4

% Passed : 80.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 2

(1) ETTA JERRY AMAKOR ECO-C,GEO-B,HIS-C

(2) ETTA JUILLET AMAKOR ECO-E,GEO-D,HIS-D

Passed In 2 Subjects: 2

(1) ASHU MATILDA MANYA GEO-D,HIS-D

(2) ETA GLORY MBI – AKAT GEO-E,HIS-E

Centre No: 11028 PRESBYTERIAN HIGH SCHOOL KUMBA

Regist: 1, Sat for 2 or more Subjects: 1, Passed : 1

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 1

(1) MOLOMBI PRISCILIA ELOH ENG-B,HIS-B,LIT-C

Centre No: 11029 MUEA EXTERNAL

Regist: 52, Sat for 2 or more Subjects: 51, Passed : 28

% Passed : 54.90, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 11

(1) BESSONG MIRABEL TAKOR HIS-C,LIT-E,REL-B

(2) ANDONG BREZHNEV UYEMBENG ECO-E,HIS-B,PHI-D

(3) EDUM KELLY UJEI HIS-C,LIT-E,PHI-C

(4) NKENGANYI THERESE ENG-D,HIS-C,LIT-E

(5) NYAM LUCIA OTOH ENG-D,HIS-D,REL-D

(6) ASANJI BLESSING MBEBUI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(7) TANYI DELPHINE BEECHING ENG-E,HIS-C,LIT-E

(8) SOPPO PEGGY KULLEH ENG-E,HIS-C,LIT-E

(9) NGANDA GEORGE ECO-E,ENG-E,HIS-C

(10) ONAH GIFTY OCHEDE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(11) FUH SHULETTE ZUI ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 17

(1) MBE JOEL OGAYA HIS-B,PHI-D

(2) TANDO CALVIN TAMBE HIS-D,REL-C

(3) NTOKO VANITA MUNGE ENG-D,HIS-C

(4) JIM FATIMA ACHE GEO-E,HIS-B

(5) NAMWEH ODILIA BIO-E,FSN-B

(6) NJANI CLARIS NJUH HIS-D,PHI-C

(7) TANGA DESMOND ABIA HIS-B,PHI-E

(8) BEZENG BLESSING MAMEH ENG-E,HIS-C

(9) DAVID OBINA EBIRIM GEO-E,HIS-C

(10) YAUBA DAIRU YAYA GEO-E,HIS-C

(11) AMBA LARISA OWI ENG-D,HIS-D

(12) MUSANGA BELTUS FOMBAD ENG-E,HIS-C

(13) EBUA SILAS NJUH HIS-D,PHI-D

(14) SHAVIGELIAN TEMBOCK QWENTI ENG-E,HIS-D

(15) BEULAH EFUH KETUNG MADO ENG-E,REL-D

(16) EDITH MANKAA TANWIE ECO-E,HIS-E

(17) ASONGAFACK KARRINE ASONG HIS-E,REL-E

Centre No: 11030 QUEEN OF THE ROSARY COLLEGE

OKOYONG

Regist: 3, Sat for 2 or more Subjects: 3, Passed : 3

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

EMELEKE TRACY ALIVINE ASONGMUA

ECO-E,ENG-C,GEO-E,HIS-D,PHI-D

(1)

Passed In 4 Subjects: 1

(1) CHRISTINE ETANKI ADIMPI ENG-D,FRE-E,GEO-E,HIS-C

Passed In 2 Subjects: 1

(1) NKONGHO DORINE BEYANG ENG-E,GEO-E

Centre No: 11031 SACRED HEART COLLEGE MANKON

Regist: 89, Sat for 2 or more Subjects: 89, Passed : 89

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 71

(1) AWAH NKWENTI MICHEAL BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

EVARISTUS SORFOR FOMUSO

BIO-A,CHE-A,CSC-A,PHY-A,PMN-A

(2)

(3) YENYI WILKINSON NKONTCHU BIO-A,CHE-A,CSC-A,PHY-A,PMN-A

EBEBE CLARENCE OBINI DINKA’A

CHE-A,CSC-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(4)

(5) JASON YOUMBI SHOUASHA CHE-A,CSC-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

NWALAHNJIE ANYE AKUMAWAH

CHE-A,CSC-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(6)

ABONGDIA BRUNO JUNIOR NEBA

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(7)

(8) BAYENDE EBEN EBAI CHE-A,CSC-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(9) NDE FRU NICAN BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

OROCKTAKANG AGBORBEJA NTANGTANG

BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(10)

(11) TEFU BENNET CHIANOH CHE-A,CSC-A,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(12) TIZIE GYENDY BENJAMIN CHE-A,CSC-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

NJUMBO MACHOLIFIELD FORSUH

ECO-A,ENG-B,GEO-A,HIS-B,PHI-A

(13)

(14) NSOH JEFFREY KOBUFENE ECO-B,ENG-B,GEO-A,HIS-A,PHI-A

(15) PAUL-VALDEZ FONYUY ECO-A,ENG-C,GEO-A,HIS-A,ICT-A

(16) BANGU FRITZ-GERALD TETUH BIO-B,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(17) NDE TAWAH CHE BIO-A,CHE-B,CSC-B,PHY-A,PMN-B

TAMEH-NFON ENGELBERT CHINFON

CHE-A,CSC-A,FMA-B,PHY-C,PMN-A

(18)

(19) AZISEH SAMUEL ZOKEH ECO-A,ENG-D,GEO-A,ICT-A,PMS-A

(20) NDIFOR LAUVET TANKEH ECO-A,ENG-D,GEO-A,ICT-A,PMS-A

FOUSSIE SEANDY CRAFTON MUEFONG

BIO-A,CHE-A,FMA-D,PHY-B,PMN-A

(21)

YONG BENNY HINN NGANGNDI

CHE-B,CSC-B,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(22)

AKOUYU YANAHANSE JIMMY COLLINS

ECO-A,ENG-C,GEO-A,ICT-A,PMS-C

(23)

(24) NFOR CHRIS NDI CHE-B,CSC-C,FMA-C,PHY-A,PMN-A

MBA-ATANGA JUDE AGHEDSEH

CHE-B,CSC-B,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(25)

(26) MUKETE DAMIAN NDONG BIO-B,CHE-C,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(27) NGUH APIMNYU BIO-A,CHE-C,CSC-B,PHY-C,PMN-B

(28) SOH FORCHE SOH BIO-A,CHE-A,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(29) TEM EBUA-SIH BIO-A,CHE-B,CSC-B,PHY-C,PMN-C

(30) NGUMA JUNIOR NASH ECO-C,ENG-C,GEO-A,HIS-C,PHI-A

(31) OKOYE CHIEMERIE VALERIA ECO-C,ENG-C,GEO-B,HIS-B,PHI-A

TEMBONG CARLSON CHEFOR

ECO-A,ENG-D,GEO-A,ICT-B,PMS-C

(32)

(33) AFEGENUI PEARL-BLESS CHE-A,CSC-C,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(34) ATHANASE-CHRISBERT JR-SABUM LANGSI

Page 19 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 5 Subjects: 71

CHE-A,CSC-D,FMA-D,PHY-B,PMN-A

(35) PAVEL YEGHA SEMMA CHE-C,CSC-A,FMA-E,PHY-B,PMN-A

(36) CHE TAMANKAG BARRY ECO-C,ENG-D,GEO-B,HIS-B,ICT-A

JONG RAMSON FONAH TACHAM

ECO-B,ENG-C,GEO-A,ICT-C,PMS-C

(37)

(38) NJI FLEVIN NDIKUM ECO-D,ENG-C,GEO-A,ICT-A,PMS-C

(39) TANJONG BLEQUE ASONGWE ECO-C,ENG-D,GEO-B,HIS-B,ICT-A

(40) TITA CHINJE PATRICE FONGO ECO-D,ENG-C,GEO-A,HIS-C,PHI-A

(41) NJI ALOYSIUS NCHE JUNIOR BIO-B,CHE-B,FMA-D,PHY-D,PMN-A

(42) SIKOD PAYNE NYU BRYAN BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(43) TACHANG JUNIOR TADO CHE-B,CSC-A,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(44) TEKE-MUNGYEH KARL MBAH BIO-B,CHE-B,CSC-C,PHY-C,PMN-C

(45) VISAS IAN AKEMBOM BIO-B,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(46) YIVEN VINCENT NYUY-YENI ECO-C,ENG-C,GEO-A,ICT-B,PMS-D

(47) ATAM NOËL MOKOM FONCHI BIO-B,CHE-C,CSC-C,PHY-C,PMN-C

ATEMBA WRESHMOND WUSHENUI

BIO-A,CHE-C,FMA-E,PHY-B,PMN-C

(48)

LEONGU LOIC-PROSPER MBAH

BIO-B,CHE-B,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(49)

(50) MATFU CLIFFORD MATFU BIO-B,CHE-A,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(51) MBANUI VOMA BIO-B,CHE-B,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(52) MOKOM MUNDI TIENTEM CHE-C,CSC-C,FMA-D,PHY-C,PMN-A

MENGNJO GISLANE-BERN BERINYUY

ECO-C,ENG-C,GEO-B,HIS-D,ICT-B

(53)

AFIANWIE JERRY NTEM FUNWIE

CHE-C,CSC-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(54)

TCHAKOUNTE GODWILL TCHAKOUNTE

BIO-B,CHE-B,CSC-B,PHY-D,PMN-E

(55)

TIMO NZEUTCHAMO LAURENT FADIL

ECO-E,ENG-C,GEO-B,HIS-C,ICT-B

(56)

(57) DIA KARLSON NDIKUM CHE-C,CSC-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(58) YVAN NZIEGE NZIEGE ECO-E,ENG-D,GEO-A,HIS-E,ICT-A

(59) OBEN BAKIA BIO-C,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-B

TECHE FOGUE ORENS DAVY’S SON

BIO-C,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(60)

(61) OBEN JOSEPH ARREY TABI ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-C,ICT-C

BEZENG LAWRENCE ALEH JUNIOR

BIO-C,CHE-C,CSC-C,PHY-D,PMN-E

(62)

(63) SIKOD AWA NYU WARENS BIO-C,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(64) FARNYU JENNER NEBA ECO-E,ENG-C,GEO-D,HIS-C,ICT-C

(65) NDIKUM CYRIL FON-ASHU ECO-D,ENG-C,GEO-D,ICT-C,PMS-D

KEUBOU METEKONG ROHINEL OWEN

CHE-E,CSC-C,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(66)

(67) KANU NWANDA NKEMTA ECO-D,ENG-E,GEO-C,ICT-D,PMS-D

NDOFOR YVES-BRADLEY YUFANYI

ECO-E,ENG-D,GEO-D,ICT-C,PMS-D

(68)

(69) NDONG LUKE JUNIOR ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D,ICT-B

(70) AGHANWI DAVID ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C,ICT-D

(71) AGANGU ATANGA MARCEL ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-E,ICT-E

Passed In 4 Subjects: 17

(1) GERALD FRU FOKUMLAH JUNIOR BIO-A,CHE-A,PHY-C,PMN-C

(2) MBA-ATANGA MARIUS AKWASEH CHE-C,CSC-C,PHY-C,PMN-B

(3) KEHDINGA MICHAEL NDIFON ECO-C,ENG-C,GEO-C,ICT-C

NGONGANG KEMBAO WARREN CHRISTOPHER

ECO-C,ENG-D,GEO-C,ICT-C

(4)

AGHARIH WESLEY ANEBI ANDUASOU

CHE-C,CSC-B,PHY-D,PMN-E

(5)

(6) MOFOR FUHNUI TIZAH ECO-E,ENG-D,GEO-B,ICT-C

(7) KARL ANYE-KUAH SEMMA BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(8) NTSE EMMANUEL CHEFOR BIO-C,CHE-D,CSC-D,PHY-D

(9) TEBO BREEN GANA BIO-B,CHE-C,CSC-E,PHY-E

(10) AWAH RYAN NJIMAFON ECO-C,ENG-D,GEO-E,ICT-C

(11) NDOH WANKAH ECO-E,ENG-D,GEO-C,ICT-C

(12) NGONGBA MC BROLIN AMBE ECO-C,ENG-E,GEO-C,ICT-D

(13) RAMRAN HAZEL TATA ENG-D,GEO-D,HIS-E,ICT-C

NGUEKENG DZUADZONG RYAN CLIFF

BIO-C,CHE-D,CSC-E,PMN-E

(14)

(15) NKEMKETU CHRISTIAN TOH BIO-E,CHE-E,PHY-D,PMN-C

(16) YUH-NIH NGAM ENG-D,GEO-D,HIS-E,PHI-D

(17) NDI DARREN CTIAMBU JUNIOR ENG-D,GEO-E,HIS-E,ICT-E

Passed In 3 Subjects: 1

(1) MBAH DENNING NDI BIO-C,CHE-D,PMN-D

Centre No: 11035 SAINT JOSEPH’S COLLEGE SASSE

Regist: 49, Sat for 2 or more Subjects: 49, Passed : 42

% Passed : 85.71, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 7

(1) NDANGOH GLYNN FONGANG BIO-A,CHE-B,ICT-B,PHY-C,PMS-B

(2) AKEVE NEBALAJI FRITZ BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-D,PMS-D

(3) OSCAR SONA EBANJA ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-C,REL-D

(4) NJIKIM BRICE ACHIRI NGUFOR ECO-D,ENG-D,GEO-C,HIS-C,PHI-D

(5) ATUD DIOGENS NDUM ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-B,REL-D

(6) ENOW ESAME ENOW BIO-B,CHE-D,ICT-D,PHY-E,PMS-D

(7) SULIY JUDE DZELAMONYUY ECO-E,ENG-D,HIS-E,LIT-E,REL-C

Passed In 4 Subjects: 11

(1) VIRGOREX ETA CHI KONGONG ECO-C,GEO-C,HIS-B,PHI-A

(2) ATEM EMMANUEL TERY NTARH ECO-E,GEO-B,HIS-B,PHI-B

(3) KULBERT NAAN ESSENGWO ELAD ECO-E,GEO-C,HIS-B,PHI-D

(4) ARNOLD FONKENG EPANTY II ENG-C,GEO-C,HIS-C,PHI-E

(5) NCHECHUMA SOLOMON GEMOH BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-C

(6) WILLIAM EZE OGBUEHI BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(7) ZONG RANDY NYOH BIO-D,CHE-D,ICT-B,PHY-E

(8) NJI BRADLEY CHE ENG-D,GEO-D,HIS-C,PHI-E

(9) KERL NABOLA AGBOR ENG-D,GEO-E,HIS-C,PHI-E

(10) BAKA MOULEMAHA MOUTOMBI ENG-E,GEO-D,HIS-D,REL-E

NGOUFAN POWELL FRANK ALEXANDRE

ENG-E,HIS-E,LIT-E,REL-C

(11)

Passed In 3 Subjects: 15

(1) AWAH RAPHAEL TAKU BIO-B,CHE-C,ICT-D

(2) BRIAN NSAI NEMANDE JUNIOR GEO-D,HIS-C,REL-C

(3) VALLERONE YINKFU NJOKA GEO-E,HIS-B,REL-D

(4) BEZOUNDEM COLLINS ASONGANYI GEO-C,HIS-D,PHI-D

(5) GWEI ELLIAN FUHOUH BIO-D,CHE-D,ICT-D

(6) NGANYU GEORGE LORAYO BIO-C,CHE-E,ICT-D

(7) FOMUNYO FLEVIN FOMUNYO ENG-D,GEO-E,HIS-D

(8) GLENN MASOMA NGALE EKEKE BIO-E,CHE-D,ICT-D

(9) MICHAEL MALINGO EFFOE ENG-D,HIS-D,LIT-E

(10) KAMI NCHINDA JUNIOR RICHIE ENG-E,HIS-C,REL-E

(11) LENNON-KERRY MBOK SONA HIS-D,LIT-E,REL-E

(12) EBONG BRYAN NKWELLE ENG-D,LIT-E,PHI-E

(13) AKUME EMMANUEL ASHFORD NJUME ENG-E,GEO-E,HIS-D

(14) EYONG LESLEY ARREY-NGANG GEO-E,HIS-E,ICT-E

(15) JERRY ZEAL ELINGE LUMA ETULE ENG-E,HIS-E,PHI-E

Passed In 2 Subjects: 9

(1) MATUTE ALI LYONGA GEO-D,HIS-B

(2) TAKANG TAKANG-NTEME DANIEL RICK CHE-C,ICT-D

(3) KEITH BAKIA AYUK MBENG CHE-D,ICT-D

(4) TAKANG ARNOLD ENOEGBE CHE-C,ICT-E

(5) AYUK AKUM FICHI BIO-D,CHE-D

(6) ENOW BLACK THIERRY BIO-E,ICT-D

(7) EKANE EKANE – DIA ETAPE GEO-E,REL-E

(8) EYAMBE-EBAI BRIDNEY RAWLINGS ENG-E,GEO-E

(9) GILDAS TEKOH FONBAH HIS-E,PHI-E

Centre No: 11036 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

YAOUNDE

Regist: 472, Sat for 2 or more Subjects: 469, Passed : 333

% Passed : 71.00, Sanctioned : 3

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 48

TSAGUE WAMBA STEPHAN ALTINI

BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(1)

Page 20 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 5 Subjects: 48

DONGMO WAMBA LARIOCE OTTERAN

BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(2)

(3) KAMCHE YANN ARNAUD CHE-B,CSC-B,FMA-A,PHY-A,PMN-A

AUDREY OROCK ASHU ENOABANE

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(4)

(5) NJINGANG GODWILL NGOFO BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-A,PMN-A

BIMELA NOELLA ELIZA LIMNYUY

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(6)

TOMDIEU TCHADIEUKO IVAN GOTTFRIED

CHE-B,CSC-B,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(7)

(8) EKUKA JOY MUNYENGE BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-B,PMN-A

GUENTANG AMEYPHI OSCARRINE

ECO-A,ENG-E,GEO-B,HIS-A,ICT-C

(9)

(10) WAKUNA AILEEN NTUNGWEN BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(11) WAFFO MBA YANN VALERIN BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-B

TSEMO NDJOUIO DAVY STEVE

CHE-C,CSC-C,FMA-B,PHY-C,PMN-A

(12)

(13) TIMAH DEZERAY ECHENG BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-B,PMN-B

(14) VOUFO ZAPFACK ENGRID BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(15) NCHEFE EDISON ENAH BIO-A,CHE-C,FMA-C,PHY-D,PMN-B

(16) JOACHIM WETE SAMORA CHE-C,CSC-C,FMA-D,PHY-C,PMN-A

NGUEGNI BEHOUMIE ORNELA SYVANA

BIO-B,CHE-B,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(17)

(18) AKAM EDWINE ABA CHE-C,CSC-C,FMA-D,PHY-C,PMN-A

ASONGNA BRILAN NSO NKENGAFAC

BIO-A,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(19)

KAMTO PIERRE MESMER NDAM

BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-D,PMN-C

(20)

LECHINDEM ANYIFUET BLESSING

BIO-A,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(21)

NPETNGA NOUMBISSI JOHAN VEJBEL

CHE-C,CSC-D,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(22)

(23) TAMBU PRECIOUS TAKUM CHE-C,CSC-D,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(24) MOMENE YONTA BOSCO CHE-E,CSC-C,FMA-C,PHY-C,PMN-A

YIMFACK TSAGUE ANDERSON DONALD

BIO-C,CHE-D,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(25)

NJEMBONG LAWRENCE FORBINAKE

BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(26)

(27) MUKETE ABEL OAMBONI BIO-B,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(28) NGAH LORETA LIFOTER BIO-A,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-D

(29) KAMGA IVAN SOREL ECO-C,ENG-D,GEO-C,ICT-D,PMS-C

(30) BENGYELLA GILBERT BIO-B,CHE-D,FMA-D,PHY-D,PMN-C

(31) BETSOGO ETABA DAN GILDAS ENG-D,FRE-D,HIS-C,LIT-D,PHI-B

(32) NKWAIN DESMOND TOSAM BIO-B,CHE-D,CSC-E,PHY-D,PMN-C

(33) MAPAH TANKAM MERVEILLE BIO-C,CHE-E,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(34) TCHUENTE YADOU YVAN CHE-C,FMA-E,ICT-E,PHY-C,PMN-B

NWABUFO TOCHUKWU EMMANUEL JUNIOR

CHE-D,FMA-E,ICT-B,PHY-D,PMN-C

(35)

UCHENNA MOLIS WACHUKWU

BIO-B,CHE-D,CSC-E,PHY-D,PMN-C

(36)

ETAMPI MANJIE RYAN CHANCELLE

BIO-C,CHE-C,FMA-D,PHY-E,PMN-C

(37)

ATEBA ASSOMO DONNA FABIENNE

BIO-C,CHE-D,ICT-B,PHY-D,PMN-E

(38)

KELODJOU TCHATCHOUANG AHMAD WESLEY

CHE-C,CSC-E,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(39)

NWABUFO GOD’S-TIME CHIDIEBERE

CHE-D,FMA-E,ICT-B,PHY-E,PMN-C

(40)

(41) MANJOH ANTHONY LAMLEN CHE-D,CSC-E,FMA-D,PHY-C,PMN-C

(42) CHEFOR SYLVANUS APIESEZ BIO-C,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-C

DOMTCHUENG KAMDEM BENI HIRAM

BIO-E,CHE-D,CSC-E,PHY-D,PMN-B

(43)

PATEU PAFONG DUNELLE VANINA

BIO-D,CHE-C,GGY-D,PHY-E,PMN-D

(44)

(45) AWAMBENG RODRICK BOLAN CHE-E,FMA-E,ICT-C,PHY-D,PMN-C

(46) NGONGFI MUYANUI BERNICE BIO-C,CHE-E,ICT-C,PHY-E,PMN-E

KAMGA FOTSO FRANCK ULRICH

CHE-E,CSC-E,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(47)

MBEGHAM MAC-BRIGHT NGATOH

ECO-D,ENG-D,GEO-E,ICT-E,PMS-D

(48)

Passed In 4 Subjects: 79

(1) CHIDIEBERE NGOSI JOYCE BERTHY ECO-A,GEO-B,ICT-A,PMS-A

(2) NGALA BRINESMITH NFORMI CHE-A,FMA-B,PHY-D,PMN-A

(3) NDUTU ELIAN MBONE SIEWE BIO-A,CHE-B,PHY-C,PMN-C

(4) FONYUY MOSES BONGBARA BIO-B,CHE-C,PHY-C,PMN-B

(5) FAITH REGOICE ASONGWA BIO-B,CHE-C,GGY-C,PMS-B

(6) NDI STEPHANE ACHA BIO-A,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(7) NGANYOU YOUMBI YVANNA NIVEL BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-B

(8) KETUANZE TRACY MALUM ENG-D,HIS-B,LIT-C,PHI-B

(9) SOBEH MAYALEE MBOLE ECO-D,GEO-A,ICT-C,PMS-C

(10) NGAKO NDEGUE MANNICK LAURY CHE-C,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(11) MAKOMA MBENG MUKI ISAAC ECO-B,ENG-D,GEO-A,PMS-D

(12) ENOW SUSAN ASHU ENOW BIO-B,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(13) DJUINCHE KENGNE CORNELIA BIO-A,CHE-C,PHY-E,PMN-C

(14) MARYAM DJIBIRING IDI ECO-D,ENG-D,GEO-B,HIS-B

(15) ETUMA ETHEL EROMBA ECO-E,ENG-C,GEO-B,HIS-B

(16) NDIFOR ELROY ECO-C,ENG-D,GEO-A,HIS-D

(17) ASHLEY-CLAIRE NENE OJONG ECO-E,ENG-C,GEO-B,HIS-C

(18) OJONG HELEN EGBE ECO-D,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(19) HOUSSEINA BINTA ENG-D,FRE-B,HIS-B,LIT-E

NOUBI TOWA TONCHOUA ANGE MERVEILLE

ECO-C,GEO-E,ICT-B,PMS-C

(20)

HAPPI NOUBISSIE OLGA GISELE STILLE

ECO-C,GEO-D,ICT-C,PMS-C

(21)

(22) CHIA INNOCENT YUH ECO-D,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(23) GABE DARRELL FAHNYUI BIO-C,CHE-E,GGY-C,ICT-C

(24) KAMGA KAMDEM JAVAN CSC-E,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(25) NTCHOUTCHA TEFANG YVICK ECO-C,GEO-E,ICT-B,PMS-D

(26) MEUDJIE CLOWEY LUTRESSE FUH ECO-C,ENG-D,GEO-B,PMS-E

(27) NEH STEPHANIE CHI ECO-C,GEO-B,ICT-D,PMS-E

(28) ONANA MESSINA LUDYVINE CHANIA BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMS-B

(29) MANIAKA JOSEPH EKUKE ECO-D,GEO-D,HIS-B,ICT-D

(30) MULUH CLAUDATE AWA ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(31) ASHUNTUI JAMES ASHUTAKANG BIO-A,CHE-C,CSC-E,PHY-E

(32) NSAWIR BRANDON ASHERI BIO-B,FMA-E,PHY-E,PMN-B

NGOUNOU TIENTCHEU ELFRIED XAVIER

CHE-D,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(33)

(34) KAMLONG RIGOBERT BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(35) ANUAFOR BRICE NKWENTI ECO-E,GEO-E,ICT-B,PMS-C

(36) NGEH ESTHER FOTABONG ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-B

(37) TCHIMENE TINDO HORNELLE ECO-E,ENG-C,FRE-D,HIS-C

(38) FONKIKA ADELLE FOLA ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-D

(39) YOVKA LIMNYUY SOMO ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(40) DJONI OSAKE TED DILAN ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(41) LEMNSAH SEDRIQUE FONDZENYUY BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(42) FONGHA EMMANUEL HUGUE NDZIE CHE-E,FMA-D,PHY-C,PMN-C

(43) MOPO FOTSO GEDEON BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(44) ACHANG NOELLA FRIKANG ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-B

(45) ETE RAPHAELA GEORGIE ECO-D,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(46) FOBASSO HASANATOU ENG-E,FRE-D,HIS-D,PHI-C

(47) TASSI MOMENY JESSICA ERWINE ECO-C,ENG-E,GEO-D,ICT-D

(48) NIMENI TCHOUAKE KESSY FARELLE BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(49) MAYAP FOGUEM GEORGES NAOMIE BIO-C,CHE-E,PHY-D,PMN-D

(50) ETOUNG BILOA ZITA GABRIELLA BIO-C,CHE-D,PHY-D,PMN-E

(51) TONSSI TATEU BERNADETTE BIO-C,CHE-E,PHY-E,PMN-C

(52) CALVINE AKONGNUI BIO-D,CHE-D,GGY-C,ICT-E

(53) MISODI THERESIA EPOTI ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(54) BAH ELIZABETH EZA-AGHA ECO-D,ENG-E,HIS-B,LIT-E

(55) BERINYUY YISEL DZERNYUY ENG-D,FRE-E,HIS-D,LIT-C

(56) NGATCHEU DJITHIEU DANY DOVLIN FMA-E,ICT-C,PHY-E,PMN-C

(57) MBENG ELIZABETH TAKU ENG-D,FRE-D,HIS-C,LIT-E

(58) FAITH NDAKWE ENJEH CHE-C,CSC-E,PHY-E,PMN-D

(59) TATA ANYEN MICALE ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-D

(60) CHICK LITISIA PHEBE ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-D

(61) BITO’O BI HIEGA II FLORENT DYLAN BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMN-E

(62) BOYOM NZUSSOUO DARING STEVE CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(63) ZAB AKWA YOLLANDE MARINE BIO-D,CHE-D,CSC-E,PMN-D

Page 21 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 79

(64) FODJO SIPEUWA STEVE CHE-E,CSC-E,PHY-D,PMN-C

(65) AKAMA FERDINAND AKO ECO-D,GEO-D,ICT-E,PMS-D

(66) AZISEH NKIMIH FOZOH ECO-D,ENG-E,GEO-E,HIS-C

(67) MATCHA TEMAGNIE CLOTILDE INES ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-B

(68) ABE JEANNE DESIREE NADINE ECO-D,FRE-D,GEO-D,PMS-E

(69) MAFONG VIRGINY ABINGFONG ECO-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(70) MORKAM NOUBISSI MEGANE BIO-C,CHE-E,PHY-E,PMN-E

(71) DADJEU MORELLE MELISSE ENG-D,HIS-E,LIT-E,PHI-D

(72) TCHATCHE KONGEP MICHELLE IDE BIO-E,CHE-D,FMA-E,PMN-D

(73) KOUEMO CHOKOUADE YVAN LOIC BIO-E,CHE-D,CSC-E,PMN-D

(74) NKE ELOMO MICHEL JOREL BIO-D,CSC-E,PHY-E,PMN-E

(75) MOOKAM ALGOR JUNIOR CHE-E,FMA-E,PHY-E,PMN-D

(76) MBIANYOR PATRICE JR AYUKARAH BIO-D,CHE-E,PHY-E,PMN-E

(77) FEUPESSI SONY VALVINE ECO-E,FRE-E,GEO-E,HIS-D

(78) VUNAN EMMANUELLA VUZEN ECO-E,ENG-E,GEO-E,PMS-E

(79) TONHENZOCK NGUEN IVIE SORELLE ECO-E,GEO-E,ICT-E,PMS-E

Passed In 3 Subjects: 102

(1) CHEDJOU TAMEZA FRANCOIS SOREL ECO-A,ICT-A,PMS-A

(2) DJIALEU CHIEWE JUNIOR ECO-B,GEO-A,PMS-A

(3) NEMBI MARCEL EKOLE ECO-B,GEO-A,PMS-B

(4) AFESOH CRYSTABELLE PEZUNEKEH BIO-C,GGY-B,REL-B

(5) FUALEFAC TAZANU YANICK ECO-C,GEO-C,HIS-B

(6) DJI MAFOTIE HYEDIDA YDA BIO-B,CHE-D,PMN-B

(7) NUMBISI LIZETTEMYRA NDAKWOU BIO-B,CHE-D,GGY-B

(8) ANYI EMMACULATE FONGE BIO-B,CHE-D,GGY-B

(9) BILOA NGONO MIGUELE SANDRA BIO-C,CHE-B,PMS-C

(10) SIMO RABIATOU WAINTUMI ECO-C,GEO-A,ICT-E

(11) NDISUFAH RAMSON NGHONJUYEH BIO-C,GGY-B,ICT-D

(12) NDITEMELONG NADAGE NCHOTU BIO-C,CHE-D,GGY-B

(13) MOHAMADE YIANYUI ABUBAKAR ECO-D,GEO-B,HIS-C

(14) MBONDOP NKAPING FESTUS ECO-E,GEO-A,HIS-C

(15) DALLE ANNE CAMILLE KIKI ECO-A,FRE-E,GEO-C

KENMOGNE TCHEPOMNOU RODRIGUE SINCLAIR

BIO-A,CHE-D,PHY-E

(16)

(17) TCHAGOU SIEWE KEVINE ECO-E,GEO-B,HIS-C

(18) FEKAMCHWI THERESE AYENNUI ECO-D,GEO-D,PMS-B

(19) DJOUENEKANG NICAISE CIBELLE ECO-C,GEO-C,PMS-D

(20) HABYARIMANA JEANETTE BIO-C,CHE-D,GGY-C

(21) ALIUNUI POUOMOGNE WOUABO AIME BIO-B,CHE-E,ICT-C

(22) MENGE BELTINE OTTOH BIO-B,CHE-D,PHY-D

(23) NDOSAH BALDWIN AYUNGWA BIO-D,CHE-C,GGY-C

(24) TANYI NDEUMAN PATIENCE BIO-B,CHE-D,PHY-E

(25) TAKOR ZEYNAB AGBOR ECO-D,GEO-D,HIS-C

(26) ZIHIM NJEUPONG CLAUDE SANDRA BIO-B,CHE-D,PHY-E

(27) NGUBONG KAMGANG MAEVA ANGE GRACE BIO-B,PHY-E,PMN-D

(28) LONTSI KENMENE ALEX ANDERSON CSC-B,PHY-E,PMN-D

(29) MBEUHEM YANN TURINS FMA-D,PHY-E,PMN-B

(30) NKWENTI DIANE FRUWAH ECO-D,ENG-E,GEO-B

(31) NOLGA AIME JACQUINO JORDAN BIO-E,CHE-C,GGY-C

(32) AZISE NELSON MBANKEZI BIO-D,CHE-D,GGY-C

(33) FOTIE MEDAVE GINETTE EVA BIO-B,CHE-E,PMS-D

(34) ESSOLA SERGINE LILIANE BIO-C,CHE-C,PMN-E

(35) NNANGA OWONA ANTOINETTE LAURE ENG-D,GEO-C,HIS-D

(36) EBOT-AGBOR AGBORCHI JUNIOR ECO-D,GEO-D,HIS-C

(37) ENOACHUO MONICA JONES TABI ENG-E,GEO-D,HIS-B

(38) TANEDJO MELI JORDAN CHE-E,ICT-C,PMN-C

(39) DONGMO NGUENA BERCLEY DUVIOL BIO-D,PHY-C,PMN-D

(40) OTEH STANICK BACHE BIO-B,CHE-D,PHY-E

(41) MENEING TCHUENKAM STEVINE FORTUNE BIO-C,ICT-D,PMN-D

(42) DINYUY FOMONYUY MARIE CLAIRE BIO-C,CHE-D,PMN-D

(43) NGORAN ELINESS VERBE BIO-D,CHE-D,PMN-C

(44) FUH FORTUNE FUH BIO-B,CHE-D,PMS-E

(45) MADJOUFANG MEGANE PAVELLE ECO-C,GEO-E,PMS-D

(46) EBOB FABULOS EBANGHA ECO-E,GEO-D,HIS-C

(47) NKONGHO PALVINE NKONGHO ENG-E,GEO-D,HIS-C

(48) MOGUE GUIFO ORNA VANELLE BIO-E,ENG-D,PMS-C

(49) MBIANDA DONILLER TEIKAM BIO-D,FMA-E,PMN-C

(50) BAKO FOTSO MARIE SILVIANE BIO-C,ICT-D,PHY-E

(51) NDEGOU NDEBI BRAYAN ANDERSON FMA-E,ICT-D,PMN-C

(52) BIYA PEUYEU PAUL AIME CHE-D,CSC-C,PHY-E

(53) AMBADIANG ONANENA CATHERINE INESS BIO-E,GGY-D,ICT-C

(54) SOH GUELAK’HA LAURENA CLARANCE BIO-E,CHE-D,PMS-C

(55) MIYNANG KELVIN NGITNWI ECO-E,GEO-D,HIS-C

(56) OUMAROU DJINTANE LANDRINE ENG-D,FRE-E,HIS-C

(57) KONGNYUY EUGENE HERIBERT BERINYUY BIO-E,CHE-D,GGY-C

(58) TCHOFFO LUIGI PAGNOL BIO-C,CHE-D,GGY-E

(59) WIRNKAR BINTA LEINYUY ECO-E,ENG-B,GEO-E

(60) NGOME BRANCO NGWANE GEO-D,HIS-D,ICT-E

(61) FOCHE BEHIOBO CHRISTOPHE BECKET FMA-E,PHY-E,PMN-C

(62) NTAMACK MI-NTAMACK ARNAUD SONE FMA-E,PHY-E,PMN-C

(63) SOPPI BETSI CHRISTELLE ECO-E,GEO-C,ICT-E

(64) BLUESSI EVITA BERI BIO-E,ENG-D,GGY-D

(65) GAINYOU JULIE BIBICHE BIO-D,ICT-E,PMS-D

(66) MAKAMTE KAMTE MANUELLA BIO-D,PHY-E,PMS-D

(67) NIMENI TCHAMABE LOUISE JOYCE BIO-C,CHE-E,PMS-E

(68) THERESIA NGEKWI ENG-E,GEO-E,HIS-C

(69) NKEMMEGNE DORCAS CASSANDRA ENG-E,FRE-E,GEO-C

(70) MARC-ELBRIGHT NUNDAPBABUA ENG-D,GEO-E,HIS-D

(71) MAGNE ESSOH SONIA IVON ECO-D,ENG-E,HIS-D

(72) CHRISTOPHER OKEREKE KALU FMA-E,PHY-E,PMN-C

(73) BEYULEGENINUI BERTRAND AYEH BIO-D,CHE-E,PMN-D

(74) AFUH MBONO VERONIQUE BIO-D,ENG-D,PHY-E

(75) NKENGNE DJAMBONG LEOPOLD FREDDY BIO-E,CHE-D,PMN-D

(76) YEFON TINDO CHARNELLE ENG-E,FRE-E,HIS-C

(77) SOMADINA ENUAH AZIBON CHRISTIAN BIO-D,CHE-D,PHY-E

(78) SUISEKA GHISLAIN LIFOTER ENG-D,FRE-E,HIS-D

(79) MEJANE NZOGGE BIO-E,CHE-D,ICT-D

(80) NGONO MVE ALBERTINE INES ENG-E,FRE-C,LIT-E

(81) NGOLIE SAMANTA ECO-E,GEO-D,HIS-E

(82) ASSEMBE ROSETTE MARIE FRE-D,GEO-E,HIS-E

(83) EGBE NDIP BRIDGET AWU ENG-D,HIS-E,LIT-E

(84) NGONDI BATOBO RAPHAEL EMMANUEL GEO-E,ICT-E,PMS-D

(85) JULIET KUNBIT SAMA ECO-E,GEO-E,PMS-D

(86) BEILA MARIE THERESE BIO-E,CHE-E,GGY-D

(87) HOUSSEINA GARBA BIO-D,CHE-E,CSC-E

(88) MBOMO DE MBOMO ALEXIS AUDREY BIO-E,CHE-E,PMS-D

(89) DZENCHUNG RICHARD FU-UH JR ECO-E,GEO-E,HIS-D

(90) NGALA BORIS WEPNGONG ECO-E,GEO-E,HIS-D

(91) MANDE TIEKOU KELLY FRE-E,GEO-E,HIS-D

(92) POKAM NGASSEU FRANCK JUNIOR FRE-E,GEO-E,HIS-D

(93) WENDJA DJOUMBESSY GRACE ERICA GEO-E,ICT-D,PMS-E

(94) NKO’O NGO-BAKABA FLEUR FRAISETTE BIO-E,CHE-D,PMS-E

(95) FRU JACQUELINE KIEN ENG-E,GEO-E,HIS-D

(96) NDZI PETRA BERI BIO-E,GGY-D,ICT-E

(97) NGUINI MAYAKA ROMUALD DIMITRI FRE-E,HIS-D,LIT-E

(98) SIMOU NDJUIKEM MELISSA SHEKINA ENG-E,FRE-E,HIS-E

(99) ALEXANDRA EUGENIE YONDO EYOUM FRE-E,GEO-E,HIS-E

(100) TAKOUKAM POKAM ALFRED IVANOV BIO-E,CHE-E,CSC-E

(101) DAMA LOUIS VANELL ASTRID BIO-E,GGY-E,ICT-E

(102) MESSU TALA LAURIANE SONIA BIO-E,CHE-E,ICT-E

Passed In 2 Subjects: 104

(1) SAM BERINE NANAIN BIO-B,GGY-B

(2) METILA KAMGA LEATITIA BIO-B,GGY-C

(3) ARREY TAMBE BILL NWANJA BIO-C,CHE-B

(4) SAAM NANCY FEKEM BIO-B,CHE-C

(5) NDOUNG GENNY BIO-C,PMS-C

(6) EMMACULATE SIKEM BIO-C,GGY-C

(7) AGBORTOKO TILIAN AYUK BIO-B,CHE-D

(8) DJOUHOU TCHOUAMO ELVA RUPHEL BIO-C,ICT-C

(9) DJIOMENE ACHININUI WOUABO CYNTHIA BIO-C,ICT-C

(10) GUENTANG BADEFONA ODILE BIO-B,GGY-D

(11) AKAMBA CELESTINE DANIELLE FRE-D,HIS-B

(12) NIBA NGODJON STELLE ARNAULLE GEO-D,HIS-B

Page 22 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 104

(13) NGOUNMEDJE SITAMDZE JOSEPH STEPHANE GEO-D,HIS-B

(14) ADE BRILLIAN SAB GEO-D,HIS-B

(15) BIVINA AKOUDOU AGNES AUDREY ECO-E,HIS-B

(16) NJOLAH WILLIAM JUNIOR PHY-D,PMN-C

(17) WAGNE WAFO LOIC ECO-C,GEO-D

(18) SHU HONORINE NGUM BIO-D,GGY-C

(19) BEBEY ENGOME TOTO LISETTE NADINE BIO-D,GGY-C

(20) ELLA NELLY MERVEILLES BIO-C,GGY-D

(21) TCHOUGANG MBA DOLEANCE BIO-D,PMS-C

(22) NTAFUM FRANCINE NOEL MAFUNG BIO-C,CHE-D

(23) TANGO MARYLINE JULIENNE BIO-B,PHY-E

(24) NOUPIEPGANG ARSHLEY BIO-C,CHE-D

(25) WOYEYAH HYVILIA NDIAMIGHANG BIO-B,PHY-E

(26) IBRAHIM MONIRATU KININLA BIO-B,CHE-E

(27) MEFFO NKUE CHRISTIANE REBECCA FRE-D,HIS-C

(28) PFUETZE SINGE FRE-D,PHI-C

(29) MONTHE MOTSEBO ELVIRA VALDEZE GEO-D,HIS-C

(30) KAMDEM NGOUNOU MARKWELL BIO-C,GGY-D

(31) BIH LARISSA MUNUH BIO-D,GGY-D

(32) YIMGA FOTANG JEANNE D’ARC CHE-D,PMN-D

(33) MBE MELVIS NDOKOH BIO-D,GGY-D

(34) CHIFU CYNTHIA CHUFE BIO-D,GGY-D

(35) LIBOMANE DANIELE INGRID BIO-D,CHE-D

(36) NADIA MURIEL DIPEPA BIO-D,PMS-D

(37) NZIE NGOSSO LOUIS ABDON BRADE CHE-D,PMS-D

(38) FRI ACHIRI SANDRA GEO-E,HIS-C

(39) AJUH SHAINNET AKAME GEO-E,HIS-C

(40) GHONKAM LEANDRE BAUDOIN BIO-C,PHY-E

(41) BIHTANG BENEZET MUNANG BIO-E,PMS-C

(42) AWONO MELINGUI LEONEL BIO-E,GGY-C

(43) MOLIMI CLOVIS MOLIMI ENG-D,HIS-D

(44) DJARIHOUL KEWIR NELLY PHOEBE ENG-E,HIS-C

(45) AKAMBA GUILENE BIO-E,PMS-C

(46) ELOMO ATANGANA ESTHER FARRELLE ORLANE BIO-C,PMN-E

(47) METENMENUI PISON SHOMBONG BIO-D,PMN-E

(48) LIENOU NZALLI AUDREY GEO-E,ICT-D

(49) MEUDJE KEMDEM JEAN PARFAIT ECO-E,GEO-D

(50) MBAZOA MARIE THERESE BIO-D,CHE-E

(51) MAFFODAH TAKOUKOUO LOISSIA ESDRAS PHY-E,PMN-D

(52) NDANGOH ABIGAEL MANYONG ENG-E,FRE-D

(53) ABEYINDI CLAUDE NOURIA BIO-D,CHE-E

(54) KENMOE CHRISTELLE OLIVE ECO-E,PMS-D

(55) MABU NENKAM DIANA GEO-D,PMS-E

(56) GUETONG MEMBE ARMELLE BIO-E,GGY-D

(57) NDI BEBOULE RITA PIERRE MERCEDES BIO-D,PHY-E

(58) NANGA EVINA SERGINE PHILLIPE BIO-D,CHE-E

(59) UKEHMOFA CHRISTIAN AFESE BIO-D,CHE-E

(60) MAPIE MVOGO ESTHER AUDREY BIO-D,PHY-E

(61) MBONTOT DJOUPE AURELLE RHOUDA BIO-E,CHE-D

(62) DJIMI TCHOQUESSI MANUELLA BIO-D,CHE-E

(63) BIACK MATEMB HANEL IDRISS GEO-E,HIS-D

(64) MAGNE DIFFO INESE JORDANE ENG-D,PHI-E

(65) WAINMOH DESTINY ATOHMBOM ENG-E,HIS-D

(66) MARTHA NDOLO NFORNINWE HIS-D,PHI-E

(67) AKOA FIDEL ESPERANCE BIO-D,CHE-E

(68) NKOUONTCHIE TCHOMKEM LEANDRA TIPHEN GGY-E,PMN-D

(69) BELOMO EBANDA DANIEL PHY-E,PMN-D

(70) NTYAM BITE’E NAOMIE BRUNA BIO-D,CHE-E

(71) FOGHEMOH CLIFORD NDE BIO-E,CHE-D

(72) FARIDA ABDOU RAHAMAN MOLUH BIO-D,CHE-E

(73) TCHOKONTE NJIEYA LESLIE BIO-E,CHE-D

(74) NKAMI GINETTE CORNERE BIO-E,GGY-D

(75) MBOULLE ETAPE CHRISTINE ENG-E,HIS-D

(76) DJOKO TCHUENTE CHRISS JOEL FMA-E,PMN-D

(77) ATEBA NGONO ROSE LOUISETTE BIO-D,CHE-E

(78) DOREEN WASE BOKWE ENG-E,HIS-D

(79) KOUNANG KOMGUEP ERIKA AUDREY LANDRINE FRE-E,HIS-E

(80) TIOFACK TIOFACK PIERRE CHRISTIAN CSC-E,PMN-E

(81) ESOKA KZILLE ETONDI ENG-E,HIS-E

(82) COLINS FUL BIO-E,PMS-E

(83) NKIENDEM MBOWOUA BLESSED PHY-E,PMN-E

(84) HASSAN GARBA CSC-E,PMN-E

(85) TONFACK IVAN LANDRY ICT-E,PMN-E

(86) NKE ENONO FRANCOISE BRIGITTE BIO-E,FRE-E

(87) NKOLO OKALA LONGIN STEVE BIO-E,PMN-E

(88) NGOKO NDEGUE FERRAN BRADY FRE-E,GEO-E

(89) NBODIE ERICA DANIELLE ECO-E,HIS-E

(90) TABE SUSY ANYI-MBENG GEO-E,HIS-E

(91) MOUKOUE CHEDJOU CRISPIEL RICKY ENG-E,FRE-E

(92) ENGUELLE KEMDENG BRENDA FRE-E,HIS-E

(93) WACHE DJEMMOBI CHIBREL BELVIE BIO-E,CHE-E

(94) TEMBOU NGUEMKAM SONIA BIO-E,FRE-E

(95) DJOMO HONMEGNE CYNTHIA BIO-E,CHE-E

(96) MAMAFUH JOYCELYN ALONGIFOR BIO-E,PMN-E

(97) MEM ISABELLE MARIE GEORGETTE FRE-E,GEO-E

(98) BIMNINUI GERMAIN CHENUI ECO-E,GEO-E

(99) NDJEL ESSAH HELENE SALOME FRE-E,HIS-E

(100) NOUGNIN LONTSI ORELLE SONIA BIO-E,CHE-E

(101) EDUKE ETABA CHARLENE PERELE BIO-E,GGY-E

(102) MVONDO NKOA ACHILLE GEO-E,HIS-E

(103) NGU MACDONALD ASANGBENG ICT-E,PMS-E

(104) DJOUFFO FANGE MONDESIR GEO-E,HIS-E

Centre No: 11037 SAKER BAPTIST COLLEGE LIMBE

Regist: 100, Sat for 2 or more Subjects: 100, Passed : 97

% Passed : 97.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 15

MUYANG ROSHELLA MBAMUZANG

BIO-A,CHE-B,CSC-C,PHY-A,PMN-B

(1)

AYUK SANDRINE-TRACY TAMBE

BIO-A,CHE-A,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(2)

(3) NDAJIM AMINA NGWE BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(4) KOME IRINE TRACY NDONE BIO-A,CHE-B,CSC-C,PHY-E,PMN-B

(5) WILVER GIFTY MANYI MBU BIO-A,CHE-B,ICT-B,PHY-D,PMN-D

(6) ENJEMA EPOSI MOTIMBE BIO-C,CHE-B,ICT-B,PHY-C,PMS-C

NJUALEM QUEEN-MILLEN FONYI

BIO-C,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(7)

SIRRIKENG PAEDLOUISA MARIE-HANDY TAMINANG

BIO-A,CHE-C,CSC-E,PHY-C,PMN-D

(8)

(9) AYEITIN LISA MBAACHA BIO-B,CHE-B,CSC-D,PHY-E,PMN-D

(10) AYAMBA OJONG NKONGHO BIO-D,CHE-B,FMA-D,PHY-E,PMN-B

LAURA JOSO LYONGA-MOKENGE

BIO-B,CHE-C,CSC-E,PHY-C,PMN-D

(11)

(12) KEMING PETLA MA ENOW BIO-B,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMS-C

IJANG AWAN BECKY FAVOUR NCHAW

ENG-D,FRE-C,HIS-D,LIT-E,REL-D

(13)

(14) MANCHO RENNIE NSUJUH BIO-C,CHE-D,CSC-D,PHY-E,PMN-E

(15) NENE BELINYO MAIMO BIO-D,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

Passed In 4 Subjects: 47

(1) NGOMBE MARION EWENYE ECO-A,ENG-B,GEO-A,HIS-A

(2) NDI SYLVIA ZI ECO-B,ENG-B,GEO-A,HIS-B

(3) ELEMNGEH KELLY FONKA BIO-B,CHE-D,GEO-A,ICT-B

(4) KWELLE OLGA CHELSEA DIONE BIO-A,CHE-C,ICT-B,PMS-C

(5) WENDY NGUIBOE NJAWE NSIMBO BIO-B,CHE-B,ICT-B,PMS-D

(6) MANDAGE THERRY NKRUPI ECO-A,ENG-C,GEO-B,PMS-D

JOSHEFLA NGONDEDI NGOASONG ARUKE

BIO-A,CHE-B,PHY-D,PMN-D

(7)

(8) AGBORNDIP ARREY-OYERE ASEK ECO-A,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(9) MAMBELENDEM LEKACK EBAMU BIO-B,CHE-C,ICT-C,PMS-C

CANDY-LABELLE NGONGDEM M. FONGOUM

BIO-C,CHE-C,ICT-B,PHY-D

(10)

(11) FOMENKY AYINGANG ROSINE BIO-C,CHE-D,CSC-D,GEO-A

Page 23 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 47

TABE JESSICA-CYNTHIA TABENDIEH

CSC-C,ECO-E,GEO-B,PMS-B

(12)

(13) CHUYEH NSANGI BERI BIO-B,CHE-B,CSC-E,PMS-C

(14) DIONE CAROLA MBONG NKUMBE ECO-D,GEO-C,ICT-B,PMS-D

(15) OTTOP NALOVA AKEM ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-D

(16) AGBOR MEISHU AGBOR ENG-D,HIS-C,LIT-E,REL-A

(17) NJINDA SALOME AMBIT ECO-D,ENG-C,GEO-B,PMS-D

(18) OBEN FAVOR MA-NCHUNG ENARE BIO-B,CHE-D,CSC-E,PMS-B

(19) FANNY-KATE NJIKE NGABU ENG-B,FRE-D,HIS-C,LIT-E

(20) GOBINA LONI-NDUMA CHANTAL-LEE ENG-D,HIS-C,LIT-E,REL-B

(21) ITUKE QUEENSLEY ENIEFIOK BIO-D,CHE-D,GEO-D,ICT-B

(22) TRINA AGNES NGASSA NGONGANG ECO-E,ENG-B,HIS-B,LIT-E

(23) NJENG ISIS NYUGI ECO-E,GEO-B,ICT-C,PMS-D

(24) TATANG NELLY FEHNWI ENG-D,FRE-D,HIS-C,LIT-C

(25) MBU ANYI-NDIP ROSEWITTA ECO-D,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(26) FRANCELINE KEEN ENG-C,FRE-C,HIS-D,LIT-E

(27) MAKOUMBO TAMEKONG BRENDA ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(28) SHONKEH SANDRA NGAINJANG ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(29) ABIGAIL MWENGE LARAMA BULUS ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(30) NKENGASONG NTEM-FOMENKY BIO-D,CHE-D,ICT-B,PMS-E

(31) KIDIO FAITH EWELISANE B. ECO-D,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(32) NGONDE CHRISTELL OSONG ESONGE ENG-D,HIS-B,LIT-E,REL-D

(33) YOUFEGNUI BIH KILA BIO-B,CHE-D,CSC-D,PHY-E

MWENGELLA DORCAS EWELISANE MAKANE

BIO-C,CHE-D,CSC-D,PMS-D

(34)

(35) NEBA EMMANUELA NUFOR ECO-E,ENG-C,GEO-D,HIS-C

(36) TEKE-NJAH CECILIA ANDON ECO-E,ENG-C,GEO-D,HIS-C

MOULIOM MBEMPEME ARIANE ROSANE

BIO-E,CHE-D,ICT-C,PMS-C

(37)

(38) MONJIMBO RAHZIE LAGRACE EFETI ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-C

DEVINA-FAVOUR ENO- OBONG TCHACOUTE MBIANDA

BIO-D,CHE-D,CSC-D,PMS-D

(39)

(40) KAMENYI TCHINDA ASTINIE BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-E

(41) KANAA MARION CHERYLE ENG-C,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(42) ASHU EGBE GRACE KONG BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-E

(43) ELLA EFETI NDIVE NGONI BIO-D,CHE-D,ICT-C,PMS-E

(44) BAMBOT MEGANE MBOTIJI ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-C

(45) MBOME JINA NGOUNDE BIO-C,CHE-D,CSC-E,PHY-E

(46) WEREBESI KERNYUY YEH-WISI BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMS-D

HENRITA MAH MUKI AWAZI FOMUNYAM

BIO-E,CHE-E,PHY-D,PMN-E

(47)

Passed In 3 Subjects: 27

(1) JOSEFINA NZE OBAMA NSEFUMU GEO-B,HIS-B,REL-A

(2) LOMBE EPIE NGOME ECO-C,ENG-B,GEO-A

(3) NKENG REGINA LEA BIO-A,CHE-C,PMS-C

(4) PALMIRA AZEFOR NGEKWIE CSC-E,ECO-B,GEO-A

(5) NELLY CHINENYE NZEWI BIO-B,CHE-C,ICT-C

(6) ASHLEY NAHLELA SCOTT ENG-D,HIS-C,REL-B

(7) NSANG CAROLE-RANDY NDIFOR ENG-C,HIS-B,LIT-D

(8) SARAH LIMUNGA MOSEMBE BIO-B,CHE-C,PHY-D

(9) ARRAH BERYL-JENNIFER ASHU BIO-B,CHE-C,PHY-E

(10) STACEY MOLOKE MWAIMBE NANGO ENG-B,HIS-C,LIT-E

(11) MBONDE PETRA-PELAGIN EFFETI ECO-C,ENG-C,GEO-D

(12) TOJAH MELBRINE NZO ENG-C,GEO-E,HIS-B

(13) MOLINGE EWELISANE NADIAN LIZZETTE BIO-B,CHE-C,PHY-E

(14) WAINFEN MARTHA ANKELMBOM BIO-D,CHE-D,PMS-C

(15) MALOBA SUZIE BIKO SONA ENG-D,HIS-B,LIT-E

(16) ETAHASHU BESONGTABE LIZJOCELYNE ECO-C,ENG-C,GEO-E

(17) TANYITIKU STELLY KECHEN ENG-C,HIS-D,LIT-E

(18) MBENG PRISCARION NCHENGE ECO-E,GEO-D,ICT-C

(19) MAH COLETTE NGOH ENG-D,HIS-C,LIT-E

(20) MOKOSSO EVELYN NJANJO CHARDIALLA ENG-C,HIS-D,LIT-E

(21) MABUH ANITA NSEM ENG-C,GEO-E,HIS-D

(22) ESSOMBE NALOVA LAURYN ENG-D,HIS-D,LIT-E

(23) AYI STELLIE IJANG ENG-E,HIS-C,LIT-E

(24) FOBIZSHI EVANUELLE MAFONGE BIO-E,CHE-D,PHY-E

(25) TABE MFORNOH SIDOINEKATE ENG-D,HIS-E,LIT-E

(26) ESTHER LIMUNGA VEFONGE BIO-E,CHE-D,PMN-E

(27) LISHA NANYONGO EFITE ENG-D,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 8

(1) NNOKO FLORENCE DIONE HIS-C,LIT-C

(2) EBAN EMILE SHERIBELLE AGBOR BIO-B,GEO-D

(3) MUABE TYNNES MESODE DJEMENI BIO-C,CHE-D

(4) EKANJE MARY-HELMA MISODI BIO-C,CHE-D

(5) MASONG FIDELE MBU ENOW ENG-C,GEO-D

(6) TCHEMO LOIS-FAITH JEMEA DJUISI BIO-E,CHE-C

(7) SAKWE LUCY NJANWANI GEO-D,HIS-D

(8) TRACY NKONGHO TABI BIO-D,CHE-D

Centre No: 11040 NKAMBE EXTERNAL

Regist: 62, Sat for 2 or more Subjects: 61, Passed : 41

% Passed : 67.21, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

KARNGONGSON DESMOND NFOMI

ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E,REL-C

(1)

Passed In 4 Subjects: 7

(1) THRINWA CARINE JOFI ECO-E,GEO-B,HIS-C,PHI-B

(2) NJUNG THEOPHILUS NGES ENG-D,HIS-C,PHI-C,REL-B

(3) KINEN FERDINANT NDIKWAH ENG-E,HIS-B,PHI-B,REL-C

(4) FUKA NESTOR NGONG ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-D

(5) MANJO ROGERS TARDZENYUY ECO-D,ENG-D,GEO-C,HIS-D

(6) NJAH JULIETTE BOHBO ENG-D,GEO-E,HIS-E,REL-C

(7) NYUAFA SEGLANA BIBNINDA ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

Passed In 3 Subjects: 19

(1) SHEY MECKA BANCHIA BIO-C,GGY-C,PHI-B

(2) KIYANG RONALDO NGWANG ENG-C,HIS-B,LIT-E

(3) NDI DUEL NGINYU GEO-D,HIS-D,PHI-B

(4) ASAH NGU TANYI ENG-D,FRE-C,PMS-C

(5) NJOFON LIRELLE BONGFEN BIO-C,CHE-E,GGY-C

(6) AMADE KENEDY NDUBI ENG-D,HIS-C,LIT-E

(7) MILVIS YAAH ECO-E,ENG-C,HIS-D

(8) MONGONG GODWILL KWA ECO-C,GEO-E,HIS-D

(9) NKFU JULIUS AKOM ENG-D,GEO-D,HIS-D

(10) JUMBAM MARVIS BERINYUY BIO-D,CHE-D,PHY-E

(11) NDIKILAR CONRAD JINI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(12) MUMENI RUFAI ECO-E,GEO-C,HIS-E

(13) GIBUIN HENRY ENG-E,PHI-E,REL-C

(14) NFOR BETRAND WANE HIS-D,LIT-E,PHI-D

(15) NDUKONG MIRABELL LIMBI ENG-D,HIS-E,PHI-D

(16) BAKARI MIZPARIN MALLAH ENG-D,LIT-E,PHI-E

(17) ALPHONCE NSHANG GEO-E,HIS-E,PHI-D

(18) NJOBE REMY ECO-E,GEO-E,HIS-E

(19) NGWAN MATUREL NKO BIO-E,CHE-E,ICT-E

Passed In 2 Subjects: 14

(1) CHUGEH SONITA GEO-C,HIS-C

(2) BERRIEL ADELLA NCHOKO CHE-D,FSN-B

(3) NFOR CHUSIABI LENGONG BIO-E,GGY-C

(4) NDI MAVEL MBULI GEO-D,HIS-D

(5) NFOR BLESSING BERKA GEO-D,HIS-D

(6) MULO MASHA FAITH GEO-E,HIS-D

(7) GLADNESS KINYUI GEO-E,HIS-D

(8) MOHAMMADOU BABA GEO-E,HIS-D

(9) KONGNYU NOEL KAY BIO-E,CHE-D

(10) HUMBLENESS BINYU ENG-D,GEO-E

(11) DAYAM SALAMATOU GEO-D,HIS-E

(12) NSANGONG OLIVER TARLA GEO-E,HIS-E

(13) NDUKONG CHALLOTTE NANGCINLA GEO-E,HIS-E

(14) NFOR ADAMU LENYUY GEO-E,HIS-E

Page 24 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Centre No: 11041 LIMBE EXTERNAL

Regist: 502, Sat for 2 or more Subjects: 477, Passed : 233

% Passed : 48.85, Sanctioned : 4

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 5

NKENGAFAC CHARLES FUATAW

ECO-A,GEO-B,HIS-B,ICT-D,PHI-E

(1)

(2) WEREYAN HELLYMANEL TAH BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-E,PMS-D

(3) KOUPHE RIVALDO PERRY ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-B,ICT-D

(4) KUM BRANDON BACHE ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-E,REL-E

(5) TANGA CHLORIS ANCHI ECO-E,ENG-E,HIS-D,LIT-E,REL-E

Passed In 4 Subjects: 22

(1) JUSTICE NUISHOH NKAANE ECO-B,HIS-A,LIT-B,REL-E

(2) AZEMO DONKENG VISCHAL ARCEL ECO-D,GEO-B,HIS-C,ICT-C

(3) MOTUBA TEMPLE ECO-D,GEO-C,HIS-C,REL-D

(4) AYUK JENNET OBEN ENG-E,HIS-C,LIT-E,REL-B

(5) BOBGA AHMED NJIMANTED ECO-D,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(6) ZANG BLANCHE EKA ENG-C,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(7) EWUNE CHARLENE ENG-D,GEO-E,HIS-C,REL-E

(8) FOZELIO NADIAN NDEMATENG ENG-E,GEO-E,HIS-C,REL-D

(9) EWANG GWENDOLINE WASE ENG-E,GEO-E,HIS-D,REL-C

(10) IKOME ETTI RODRIGUE ENG-E,GEO-E,HIS-B,PHI-E

(11) NYUYDINE AUSTINE NYUYKI ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(12) NGORAN RITA KIVEN ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(13) GABCHE ATOGHO LEONARD ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-D

(14) AJAME NELLY SIRI MANDI ENG-C,HIS-E,ICT-E,LIT-E

(15) ENOW BESSONG OWEN CHE-D,ENG-D,GGY-E,ICT-E

(16) TANGANG NGUM ERNESTINE ENG-D,HIS-D,LIT-E,REL-E

(17) ATEMNKENG LOVELINE NYIAWUNG ECO-E,ENG-E,HIS-D,LIT-E

(18) ACHAFAC KEVINE ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-E

(19) NONO KYRA MAGDALENE ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(20) NKEM ANITA VAFE ENG-E,FRE-D,HIS-E,LIT-E

(21) BIH APONG QUEENIGOLE ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-E

(22) SAFIATOU MUSA ENG-E,HIS-E,LIT-E,REL-E

Passed In 3 Subjects: 81

(1) NGNITEDEM TSAFACK CADINNE ECO-B,ENG-A,GEO-A

(2) KOMPA OUANDJI RAISSA ECO-B,ENG-A,HIS-B

(3) ELISBETH BAKIA EKOMBE ENG-A,HIS-C,PHI-B

(4) WANSOH NADEGE NGANG BIO-C,FSN-A,GGY-B

(5) YONEPOH JESLINE MBINUH ECO-A,GEO-C,HIS-C

(6) NJAMBE EBENYE PATIENCE ECO-C,ENG-A,HIS-C

(7) ITIE DOROTHY BEDIE ENG-B,HIS-C,PHI-B

(8) NJWENG FABEOLA WONG ECO-C,GEO-B,HIS-B

(9) MORISON MIDIKI ORU ECO-D,GEO-B,HIS-B

(10) TEBENYUI NIDEL NGEMUH ECO-C,GEO-D,HIS-B

(11) TEH SHANCELINE NEZAH ECO-E,ENG-B,HIS-B

(12) HOSTENSIA NDIKAME ASAH ECO-C,HIS-D,LIT-B

(13) FAI BLASER MAYE ECO-D,GEO-D,HIS-B

(14) NDIPNU EDMUND GEO-D,HIS-C,REL-C

(15) GILLIAN MANDE MISODI ENG-D,GEO-C,HIS-C

(16) ANNUGHETTE RELINDIS ALLOMOWING ENG-D,HIS-D,REL-B

(17) BUMA NUBIGA BELMOND ENG-D,GGY-E,ICT-B

(18) BUA EWI MCKELL MUASOUKOUGOH ENG-E,HIS-D,REL-B

(19) NDA CLAUDINE AMAH ENG-D,HIS-B,LIT-E

(20) WIRKOM VERONICA BINNYUY ECO-E,GEO-C,HIS-D

(21) AGEM ANAH BENITA ECO-E,ENG-D,HIS-C

(22) NYANGANG CLAUDETTE EZOH ENG-D,HIS-C,LIT-E

(23) AKO YVONNE JANE ABLAH ECO-C,ENG-D,REL-E

(24) ELIASAU KARIMU ECO-E,HIS-C,REL-D

(25) ROSELINE LIENGU MBONDE ENG-E,GEO-C,HIS-D

(26) NFOR NGALA CLIFFORD HIS-E,PHI-E,REL-C

(27) BOLONJO EKANJE CHARLES ECO-D,GEO-E,HIS-D

(28) TATAH BRANDON KIKISHI SONE GEO-E,HIS-E,ICT-C

(29) STELLA BEBONGCHU ENG-E,HIS-E,PHI-C

(30) ASEH CLAUPHASE BIH ENG-D,GEO-E,HIS-D

(31) AMBE FORTUNE NCHANG ECO-D,GEO-E,HIS-D

(32) AFUA MARY NUH ENG-E,HIS-D,REL-D

(33) KELLY ENANGA NDONDI ENG-E,HIS-C,REL-E

(34) IREH SOLANGE MOSONGO HIS-E,PHI-E,REL-C

(35) NGEH AMADINE ZIH ENG-C,GEO-E,ICT-E

(36) NGWAYI PATIENCE NGAGA ENG-D,HIS-D,LIT-E

(37) DOUMTSOP KAZI LIONNEL ECO-E,GEO-D,HIS-D

(38) TAMBI DANZYLE TAMBI ENG-D,HIS-D,REL-E

(39) TELMA EFETI EKEMA ENG-C,LIT-E,REL-E

(40) NJI SANDRINE NJWENG ECO-E,HIS-C,REL-E

(41) EKWALE HENRY EKWALE JUNIOR ECO-E,ENG-E,HIS-C

(42) MANGA EMILIA ENJEMA BIO-D,GGY-D,REL-E

(43) TENENG GHISLEN FUNWIE ENG-E,GEO-E,HIS-C

(44) MOTOMA MBONGO PETER ENG-E,GEO-D,HIS-D

(45) KEBEH CONSTANCE CHUO ECO-E,GEO-E,HIS-C

(46) IKOE CYNTHIA ABOH HIS-D,PHI-E,REL-D

(47) MBONGAYA ALISON EYERE ENG-C,HIS-E,LIT-E

(48) ANGOH CHLORIZELLE MANKA AKONWI ENG-D,GEO-E,REL-D

(49) WACKA CARL ESUKISE BIO-D,CHE-E,GGY-D

(50) ABOSHI DELIVETTE NKATEH ENG-D,HIS-E,REL-D

(51) ANNE RUTH ANIM ENG-D,GEO-E,HIS-E

(52) WIRNGO EVODIA KINYUY ECO-E,GEO-E,HIS-D

(53) DILAND ALAMI NYANKA ENG-D,HIS-E,REL-E

(54) EWI-MBI JOHNANNA BUA HIS-E,LIT-E,REL-D

(55) NDAKWA LAWRANTINE ANGWI ENG-D,HIS-E,REL-E

(56) EKI CHRISTEL AMBE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(57) JOY FEH NJAH ENG-D,GEO-E,REL-E

(58) NJIKI HUSTEN IBE GEO-E,HIS-D,REL-E

(59) MULAH PAULINE MULAH ECO-E,ENG-D,HIS-E

(60) BORIS ABENG ENG-E,GEO-E,HIS-D

(61) EMAH MBOUO ZERINE HIS-D,LIT-E,REL-E

(62) NGOME KELVIN ETONE ECO-E,GEO-E,PMS-D

(63) NKEZIA CLOVIS LEKEAYI GEO-E,HIS-E,ICT-D

(64) AZAMAH FUAM LAURENTINE ENG-D,FRE-E,LIT-E

(65) LUCY NAMONDO OTTO ENG-E,GEO-E,HIS-D

(66) MUNA ASHLEY BUSUH ENG-D,LIT-E,REL-E

(67) FUNG SHALMA SIH HIS-E,LIT-E,REL-D

(68) ANOFAC ANITA NGEMESE ECO-E,HIS-E,PHI-E

(69) NDONGHOU PAULINE TEGE HIS-E,LIT-E,PHI-E

(70) GENESIS ANIEKAN ECO-E,GEO-E,HIS-E

(71) AMUBI SAMIRA BENWE ECO-E,GEO-E,HIS-E

(72) ESOPE NICKENS OJAH ENG-E,HIS-E,REL-E

(73) NGANGSEH ELISE ENG-E,GEO-E,HIS-E

(74) NZEGGE NTUNGWE ELISE ESUNGE ENG-E,PHI-E,REL-E

(75) TATAH DORINE TABE NYOH GEO-E,HIS-E,REL-E

(76) ABONGWA AMARISE NEH-BIH ENG-E,GEO-E,HIS-E

(77) ETUKI-ENOMBE NTOH JUDITH ENG-E,HIS-E,LIT-E

(78) MBIDE RELINDIS DIONE ENG-E,GEO-E,HIS-E

(79) LYONGA CHRISTEL LITOMBO ENG-E,HIS-E,REL-E

(80) JOHNSON BISONG OWAN GEO-E,HIS-E,REL-E

(81) MARKDONALD NKONGHO TAMBE GEO-E,HIS-E,ICT-E

Passed In 2 Subjects: 125

(1) NADIA WATYEH AKUMA ECO-B,GEO-A

(2) DIOMBE CARLISTA BELIE HIS-B,PHI-D

(3) ADRIAN UKAM INTONG HIS-D,REL-C

(4) NAHBIT CYRIAN ENG-D,GGY-C

(5) ORNELLA BERINYUY ENG-D,HIS-C

(6) KISCO SHALMAN NNUANGE EYABI ENG-E,HIS-B

(7) TUMENTA THEODORAR TIVESHO GEO-D,HIS-C

(8) KENMAYO JING JOHNSON GEO-D,HIS-C

(9) MOKENE SHARON BILLA ENG-D,HIS-C

(10) LUM CARINE NFOBE GEO-E,HIS-B

(11) BADOH YELLUMA VOILET HIS-D,REL-C

(12) FON FLORESH NGWARI GEO-D,HIS-D

(13) NSHANJI SOLANGE YAJE GEO-D,HIS-D

(14) MOJOKO NGONI ROSAVINE ENG-D,HIS-D

(15) NDE CEDRICK TAH BIO-E,ICT-C

Page 25 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 125

(16) CHAMBOLI SHANEL NAMBORE HIS-D,PHI-D

(17) NFORLUM ARMSTRONG NGWA GEO-D,HIS-D

(18) TABI MOUDIME MARTIN DULER GEO-E,HIS-C

(19) ANISTOR TANYI OBEN HIS-E,REL-C

(20) TUBUA CLINTON NGONG GGY-C,ICT-E

(21) FOMUNYAM SHELLA GEO-E,HIS-C

(22) CHU FABRICE ALANG GEO-D,HIS-D

(23) JR. FIDELIS TEMBONG ATANGA GEO-E,ICT-C

(24) EDWIN KHAN GEO-E,HIS-C

(25) NENYAMI NAKOMO MICHAEL GEO-D,HIS-D

(26) NKAMGANG VALENTINE JOHNASSI HIS-E,ICT-C

(27) WIRNKAR BLAISE TARDZENYUY GEO-E,HIS-C

(28) MBOU WENDY IVY NANA LOPER ENG-C,HIS-E

(29) TEDDY KAH EJU GGY-D,ICT-D

(30) TAH LESLY TEFANG GEO-E,HIS-D

(31) EBUA TITUS MBUABI ECO-E,HIS-D

(32) MBOMBU LINDA SHEY HIS-E,REL-D

(33) AYUK MAUREEN BESONG ENG-D,HIS-E

(34) BESONG VERRA ONEKE NCHUNG-ARREY GEO-E,HIS-D

(35) FIONA DIONE EJOLLE ENG-D,LIT-E

(36) KOME DELINE MELIOGE ENG-D,REL-E

(37) NGONG GEVIS ENJEH ENG-D,LIT-E

(38) TITA DJIBRIL MENDI ENG-D,GEO-E

(39) MATIKE NJOH MOFOKE ENG-E,HIS-D

(40) ALAN-MU VICTORY ENG-E,REL-D

(41) NGUM CATHERINE CHE ENG-D,LIT-E

(42) NYANSAH FREEDOM TONDA ENG-E,HIS-D

(43) OKHA JAMES OSIFE BIUSECK GEO-E,HIS-D

(44) NJABA EMMANUEL NJABA ENG-D,LIT-E

(45) NGNINTEDEMBO KENZO NELSON MANDELA GEO-E,ICT-D

(46) TEDDY IKOME ENOH GEO-E,HIS-D

(47) TEBENYUI BARBARA JUSSEH ENG-E,HIS-D

(48) STEPHANIE ENUWA BOKWE ENG-E,HIS-D

(49) EKOME ISAAC EKOME BIO-D,ENG-E

(50) NGWEBEFOR SHASELIN GEO-E,HIS-D

(51) LUCY MONDIGO KWEDI HIS-D,LIT-E

(52) JOEL WANG ANGWA GEO-E,HIS-D

(53) ATIAH NADINE ENDOW GEO-E,HIS-D

(54) ABANG ADONAI FRUNJANG ENG-D,REL-E

(55) HONORINE NDE EYOME ENG-D,LIT-E

(56) AWAH ELIZABETH NMECHEUWERE HIS-D,REL-E

(57) OJAH TAWOH WISDOM ENG-D,REL-E

(58) EYAMBE SOLANGE EBI LOKENYA HIS-E,REL-D

(59) SAKWE NORBERT NGOE GEO-E,HIS-D

(60) ENUGE BLESSING NYAKE ENG-D,LIT-E

(61) NSUH TERENCE AKONGNWI GEO-E,HIS-D

(62) ODMIA JULLIET NYAMA ENG-D,HIS-E

(63) NCHANG RAISSA CHE ECO-E,ENG-D

(64) CAROLINE SENGE MOLONGO ENG-D,LIT-E

(65) SANGONG YUH RODRICK CHE-E,ICT-D

(66) ELEMPIA KOMBE PRECIOUS FORZONG BIO-E,ICT-D

(67) NONO VANESSA NGIAMBU BATHE ENG-D,REL-E

(68) AZOH FABIEN AWAHM BIO-E,ENG-D

(69) AMBALO CLOVIS NANGIA GEO-E,HIS-D

(70) ATEM FORWANG PRECIOUS ENG-D,REL-E

(71) TABI NADIA ENGWOMWI ENG-D,REL-E

(72) MBAH WISDOM TEBIT ENG-D,REL-E

(73) JNR ABEL NJUANGANG ESUKA WOSE GEO-E,HIS-D

(74) ETTAH EMMANUEL TAKOR ENG-D,GGY-E

(75) NGEH ANABELLA KAH ENG-D,GEO-E

(76) ATANGA EDELQUINE IJANG CHE-D,GGY-E

(77) ASONGANY RUTH NJONGE HIS-D,LIT-E

(78) EWANG BRENDA MENGWELLE ENG-D,HIS-E

(79) TIFANG CHRISTOPHER TABI JR BIO-E,CHE-E

(80) ESHUA ELVIS EBAI ECO-E,HIS-E

(81) ENO ANYIA ASSANGWE RUTH ECO-E,HIS-E

(82) OKIA ESONO FLAVIEN HIS-E,REL-E

(83) OKIA MBOTE EBANJE GEO-E,HIS-E

(84) BEKUMAKA SABINE BAKISUE ENG-E,HIS-E

(85) TIKU BENEDICT TIKU CHE-E,PMN-E

(86) TCHI CLOVIS NDZE HIS-E,REL-E

(87) JOSEPH ENONGONE NGALE ENG-E,GGY-E

(88) SEMBONG BERINYUY BONDEL GEO-E,HIS-E

(89) FOTANG TCHAMO NADEGE GEO-E,HIS-E

(90) BRICKEL ONEGE ASHU ENG-E,HIS-E

(91) LUISA ETAKAH MBU HIS-E,LIT-E

(92) AWAH EXTEBAN HIS-E,REL-E

(93) TABOT MACLAW JR. TABOT BIO-E,ICT-E

(94) TAKANG MANYO AKONOW HIS-E,LIT-E

(95) DYLIS WEGANG HIS-E,LIT-E

(96) ATECHONG GRACE BISONG ENG-E,HIS-E

(97) TEBO CARINE AMBO GEO-E,HIS-E

(98) KONGUE KOUOH SARAH HIS-E,LIT-E

(99) EGBE ROSE ESSAME ENG-E,LIT-E

(100) ASHUKEM TATIANA NGA-EYONG ENG-E,REL-E

(101) CHOANKA EUGENE BIO-E,ENG-E

(102) KENDONG MONICA HIS-E,PHI-E

(103) LAVERT VALERY NASUMBA GEO-E,HIS-E

(104) OKAH OBENG CONSIDER OTELE HIS-E,PHI-E

(105) NGRINGEH BRENDA SHEY ENG-E,GEO-E

(106) DJOKO PAUL ELIJAH PHI-E,REL-E

(107) MBIDE-KUDE GILLES NDODE GEO-E,HIS-E

(108) UMBABA EMMANUEL ABANAWAH GEO-E,HIS-E

(109) AKWO JUSLIAN TAMPA GEO-E,HIS-E

(110) NJIE ROBERT MONGOMBE HIS-E,LIT-E

(111) SERAH MUNYAR NFOR ENG-E,LIT-E

(112) LEBONG GILLET LEKENGU ENG-E,LIT-E

(113) ECHARI VINICE AZOMBU GEO-E,HIS-E

(114) HANNAH TABOT ENOH ENG-E,HIS-E

(115) JIKONG LINDA FANWI ENG-E,GEO-E

(116) ROSE NGONLEND NLEND ENG-E,HIS-E

(117) EPOLE NGUEDE NATACHA-CARINE ENG-E,PHI-E

(118) CHIN BORIS SHIYNTUM ENG-E,GEO-E

(119) NJALINGI ZITA BELIE ENG-E,LIT-E

(120) ENTUH BRILLIANT AWAH ECO-E,GEO-E

(121) NFON HARRISON NTOH BIO-E,REL-E

(122) DIKONG CHRISTINA TUA HIS-E,REL-E

(123) MBI COMFORT NTUI ENG-E,HIS-E

(124) ANWI ANYAH OZIMBA ENG-E,REL-E

(125) ETAME DIVINE NNOKO ENG-E,ICT-E

Centre No: 11042 WUM EXTERNAL

Regist: 3, Sat for 2 or more Subjects: 3, Passed : 3

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 1

(1) BEH NGEH MIRIAM ENG-C,GEO-D,HIS-D

Passed In 2 Subjects: 2

(1) YONG HARISON ANKIAMBOM GEO-E,HIS-E

(2) NANG CLOVIS TAFANG GEO-E,HIS-E

Centre No: 11045 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

MUNDEMBA

Regist: 27, Sat for 2 or more Subjects: 26, Passed : 7

% Passed : 26.92, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 1

(1) TANDE STEPHEN NANA ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 6

(1) ABONG BORIS BRYAN GEO-E,HIS-D

(2) MIKI PRUDENCE MUKI GEO-E,HIS-E

Page 26 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 6

(3) NDATAKE LAMSIN NEMBA GEO-E,HIS-E

(4) NWONJOKO MACKNILE GEO-E,HIS-E

(5) EKWESE RUTH NJIMEREKI GEO-E,HIS-E

(6) IBEMSI MARY IMMACULATE ACHO ENG-E,LIT-E

Centre No: 11046 BAPTIST HIGH SCHOOL BUEA

Regist: 95, Sat for 2 or more Subjects: 95, Passed : 77

% Passed : 81.05, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 8

(1) MOTOMBI RUDOLF NDELLI BIO-A,CHE-B,FMA-E,PHY-B,PMN-A

(2) AZHIE THERESE TANGANG BIO-A,CHE-C,FSN-A,GGY-C,PMS-C

(3) FRU CLARISSE NTSANG BIO-B,CHE-B,FMA-C,PHY-D,PMN-A

(4) KIAWI BEMSIMBOM FIEN TITI BIO-B,CHE-C,CSC-D,PHY-C,PMN-C

(5) FONCHA LEVI-PRECIOUS NEBA ENG-C,HIS-D,LIT-E,PHI-B,REL-B

(6) NGUIMSOP ENDJEU PRECIOUS ENG-C,FRE-D,HIS-C,LIT-E,REL-B

(7) KENFACK NDONGMO AURORE ECO-E,HIS-C,ICT-B,LIT-E,REL-B

(8) NDIVE DAVID NDUMBE BIO-C,CHE-D,ICT-D,PHY-D,PMN-D

Passed In 4 Subjects: 25

TRACY-PEARL NDAHNDEM TAKUNJUH

ECO-A,GEO-A,HIS-B,ICT-B

(1)

(2) ANYANGWA MAXLINE ATEH ECO-A,GEO-A,ICT-A,PMS-C

(3) TATI ROSETTE BEKEH BIO-A,CHE-C,FSN-A,ICT-B

(4) VIDIENE FEMBAM JURU BIO-A,CHE-D,FSN-A,ICT-B

(5) TABE SHARON TATA-MPEH BIO-C,CHE-B,FSN-A,PMS-C

(6) FON AKENJI JENUS CHE-C,CSC-B,PHY-B,PMN-B

(7) DELCILIA ENANGA NDELEY ECO-C,ENG-B,HIS-B,LIT-C

(8) FOCHU OYERE QUEEN ADIN ENG-C,HIS-B,LIT-D,PHI-B

(9) TANJONG PRIDE APONGLEN CHE-D,FMA-C,PHY-C,PMN-B

AYUK-FEH EBOB-AYUK BESSONG LIZA

BIO-D,CHE-E,FSN-A,ICT-C

(10)

(11) BRITNEY-RUTH ANGEH ADE ECO-E,ENG-C,GEO-C,HIS-C

(12) ANDREW WOSE BEECROFT ESUKA ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-B

FINDI MOSES SOULE ILOME WILLIAMS

ECO-E,GEO-E,HIS-B,REL-B

(13)

(14) GEMUH SOLANGE ZEBONG ECO-E,HIS-D,LIT-E,PHI-B

(15) ESELEKWE AKWESE NKATMBI BIO-E,CHE-D,ICT-C,PMS-D

ARRAHNEKE PASSIMATOU BISONG SUZZANNE

ENG-D,HIS-D,LIT-E,REL-C

(16)

(17) ADAMU SULE SUH BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(18) MONKAM TCHANI THÉO JUSPHIN ENG-D,FRE-D,HIS-E,REL-C

(19) KARELLA EMBI TANGA ECO-E,HIS-C,LIT-E,REL-C

(20) AYUK PETER ACHA ECO-E,GEO-C,ICT-D,PMS-D

(21) BERTILLE-NOELLE EGBE EPEY ECO-E,ENG-C,HIS-D,LIT-E

(22) METUMBA ELOMBO IKOMEY JUNIOR ENG-C,HIS-E,LIT-E,REL-D

(23) MBUFONG NGONG DANIELA ENG-D,HIS-E,PHI-E,REL-C

(24) ARRAH FAITH ECO-D,HIS-D,ICT-E,LIT-E

(25) MBANGO EYERE SANDRA NGUTE ECO-E,ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 21

(1) PETROMELAH TATCHI NOMEN BIO-B,CHE-E,FSN-A

(2) MESAME SUMBELE EJOME BIO-C,FSN-A,PMS-E

(3) AARON FENGANG TITA WA’ATI BIO-C,FSN-A,ICT-E

(4) NGU BRIAN FOLEFAC ECO-C,GEO-C,ICT-C

(5) NJUMAH SHARON FONJU ECO-C,HIS-B,LIT-E

(6) NSOLI MAGDALINE EBANJE ECO-E,GEO-B,ICT-C

(7) NAHVOMA KUSAMIA KASPA BIO-D,CHE-D,PMN-C

FONDZENYUY ADEL BLESSING DZEVERNYUY

ECO-D,GEO-E,HIS-B

(8)

(9) EBONG HALLE ETOH BIO-D,CHE-D,CSC-D

(10) MUKETE ZACHS ELANGWE BIO-E,FSN-B,GGY-E

(11) MBELLA ETOGA LE ROI LOBE ECO-E,ENG-E,HIS-C

(12) RAÏS SA BEKONO N. RICAL ENG-D,GEO-E,HIS-D

(13) KAREL TAKOR TANGA BIO-D,CHE-D,PHY-E

(14) EBENEZER TAYUI NKWANYUO ENG-E,HIS-C,LIT-E

(15) ENGOME TAMBE AUGUSTINE ESTHER GEO-E,HIS-C,PHI-E

(16) NGU EBENEZER ASUA JUNIOR ECO-E,ICT-E,REL-D

(17) MBONGO-MOFFAH PAULA BEECHING ENG-E,LIT-E,REL-D

(18) ACHEWAH LINDA ENEGETIGE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(19) TEKUM JEREMIAH NYAMBA GEO-E,HIS-E,ICT-D

(20) TIMBU GILDAS ANJAH ENG-D,HIS-E,LIT-E

(21) WAINFEN ITHIEL ANKINIBOM YEM ECO-E,GEO-E,ICT-E

Passed In 2 Subjects: 23

(1) BONG LYDIA DIARRI SHIRRI BIO-D,ICT-C

(2) OJONG JOAN EGBE ENG-D,REL-C

(3) NGOSSO DANIEL LIFONGO BIO-D,ICT-C

(4) NGOWO ORNELA BERYL NGOMBA GEO-D,HIS-D

(5) TIBI FOGWE FOMUNYAM MABOH HIS-D,ICT-D

(6) AWAH RANDY MBUH BIO-D,ICT-D

(7) EWARE HANSEL EKORTARH ECO-D,FRE-D

(8) YOBAH JOB ENOW HIS-D,ICT-D

(9) MAFANY LARRY LIKAMBI HIS-D,LIT-E

(10) ETONGE COLLINS MAUME PHY-E,PMN-D

(11) TRACY AWARA TAMUFOR GEO-E,HIS-D

(12) FONDO CARDISH ANWI BIO-D,CHE-E

(13) FAITH MOSIMA MONGOLO CHE-D,PHY-E

(14) TAKU-EYONG STANLEY ENOW BIO-E,CHE-D

(15) WANDJI DEAN ULRICH NJOUKWE ENG-D,GEO-E

(16) CHIA BINYO MAIMO HIS-E,REL-D

(17) NTONIFOR JIM AFUTI BIO-D,CHE-E

(18) HANS PENDE SONE JUNIOR HIS-D,ICT-E

(19) TANIA BESLEY NGWANYATE NOMEN HIS-E,LIT-E

(20) FRI ASIBOM ASAH HIS-E,LIT-E

(21) TIBI CHARLES ISAARY GEO-E,HIS-E

(22) ELATE MOULEMA PEARL DOOH HIS-E,LIT-E

(23) DELMA ONEKE NGEKA CHE-E,PMN-E

Centre No: 11048 GOVERNMENT HIGH SCHOOL LIMBE

Regist: 490, Sat for 2 or more Subjects: 490, Passed : 383

% Passed : 78.16, Sanctioned : 2

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 34

(1) MUKI FABRICE FOMBAD BIO-A,CHE-A,CSC-B,PHY-B,PMN-B

(2) ATEM RANDY ASONG CHE-A,CSC-A,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(3) CHEFOR NUG AKEH BIO-A,CHE-B,FSN-A,ICT-A,PMS-C

(4) MBE JIREH EBOH ECO-A,ENG-D,GEO-A,ICT-B,PMS-B

(5) MINGO GLORY FENUI BIO-A,CHE-C,CSC-C,PHY-D,PMS-A

VECHUIYIEH BLANDINE WUCHECHO

ENG-B,FRE-C,HIS-B,ICT-B,LIT-C

(6)

(7) JOSEPH LIEVELI MENYOLI ECO-C,ENG-D,GEO-A,HIS-B,ICT-C

(8) TABIT GISLAIN AGI BIO-B,CHE-D,FSN-A,ICT-A,PMS-E

NKEMETIAFIE INNOCENTIA AKWANGHA

ECO-A,ENG-D,GEO-C,ICT-A,PMS-D

(9)

(10) GWANA JUSLINE AKAH CHE-C,FMA-D,ICT-B,PHY-C,PMN-B

(11) RUTH IJANG FOBANG BIO-A,CHE-D,CSC-E,FSN-A,PMS-C

(12) BAHIDJATOU BAKO BIO-A,CHE-B,CSC-C,PHY-E,PMS-C

(13) NJI IJANG CHRISTIE ECO-B,ENG-D,GEO-B,ICT-C,PMS-D

(14) CHANTAL EBONKENG MBONG ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-B

ENANGA JABEA LAETTICIA KAMBI

ENG-C,FRE-E,HIS-B,ICT-C,LIT-C

(15)

TCHINGHAI-TIH FAITH NOUTOBWO

BIO-B,CHE-D,CSC-C,PHY-E,PMS-B

(16)

(17) TCHATAT BRANDON STEVE BIO-B,CHE-D,GGY-C,ICT-C,PMS-D

TSOMAH YOLAND BUOKEYUNWIE

ECO-E,ENG-B,HIS-C,ICT-C,LIT-C

(18)

(19) AGWE CONFIDENCE FOMBU ECO-B,ENG-D,GEO-B,ICT-D,PMS-E

(20) DEDONG MBUTOH FLAVILE BIO-A,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(21) WELISANE BAKUNDU JUNIOR BIO-C,CHE-C,FMA-D,PHY-E,PMN-B

TESHOUNKONG TAMOH TAS MARK

CHE-D,FMA-E,ICT-B,PHY-D,PMN-B

(22)

(23) TEBUK COLINSE CHE-D,CSC-E,FMA-C,PHY-D,PMN-B

SIANDJEU TCHAKO DERRICK-YORK

BIO-E,CHE-C,FSN-A,ICT-D,PMS-E

(24)

Page 27 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 5 Subjects: 34

(25) PETRA SIRI CHO ECO-C,ENG-D,GEO-C,ICT-D,PMS-E

DIVINE IFANYI CHUKWU OSUAGWU

BIO-E,CHE-D,ICT-C,PHY-C,PMS-D

(26)

(27) AGBOR DANIEL TARH ECO-D,ENG-E,GEO-E,HIS-B,ICT-C

(28) ELVIS CHIMAOBI OGBUENWE BIO-E,CHE-E,FSN-C,GGY-C,ICT-D

(29) EKA BLAISE NYHASHI BIO-E,CHE-D,GGY-C,ICT-E,PMS-C

(30) TANGUH SHELLA FONJONG ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-D,ICT-E

(31) KAMGA CLINTON SHEWA BIO-C,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-D

(32) ESANGE EMMERENCIA ITOE ENG-E,HIS-D,ICT-E,LIT-E,PHI-B

(33) KUBANG RUDRICK TONGNEH BIO-D,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-D

(34) NYENTI KELLY ANTT ENEKE ECO-E,ENG-E,HIS-B,ICT-E,LIT-E

Passed In 4 Subjects: 93

(1) DANILO SONG YAI BIO-A,CHE-B,GGY-A,ICT-B

(2) TIKU BENIS OKI BIO-B,CHE-B,FSN-A,GGY-B

(3) KONMENGNI SAKER NKEMDEM ECO-A,GEO-D,HIS-A,ICT-B

(4) FORBA CLEVERT TEMBENG ECO-B,ENG-B,GEO-B,PMS-B

(5) MASSOH NOUMESSI NIKESE BIO-A,CHE-C,ICT-C,PMS-C

(6) ATANGA BRENDA ESTHER BIBOUM BIO-A,CHE-C,CSC-C,PMS-C

(7) MBA JOSHUA CHECK ECO-D,GEO-A,HIS-B,ICT-C

(8) LOUISA MBOANU FOMBELE ECO-C,GEO-B,ICT-B,PMS-D

(9) NYONGAMSEN JAMES WANDUM BIO-D,CHE-D,FSN-A,PMS-B

(10) ARREY GRATIANNE AGBOR ECO-C,ENG-D,GEO-C,ICT-B

(11) NJI ROHI TEMBENG BIO-D,FSN-A,GGY-D,ICT-C

(12) STEPHEN NAMANGA EFESOA BIO-B,CHE-D,CSC-D,PMS-B

(13) ABINWI EVENYE TENENG PILA BIO-D,CHE-C,ICT-B,PMS-C

NKONGUE NAMEGNI CHRISTIAN PAVEL

BIO-D,CHE-C,FMA-D,PMS-A

(14)

(15) COLLINS CHIBUEZE CHILAKA BIO-B,CHE-D,GGY-C,ICT-C

(16) NCHANG MIRIELLE AMBE ECO-C,GEO-C,HIS-C,ICT-C

(17) KUM GENEVIVIA NDUM ECO-A,ENG-D,HIS-E,LIT-B

(18) CHIA OSCAR MUM BIO-A,CHE-D,GGY-B,PHY-E

(19) MAWA HELDRINE KAZEM ECO-E,GEO-B,HIS-C,ICT-B

(20) SANDE STEPHANIE NGWI ECO-D,GEO-B,HIS-B,ICT-E

(21) ATUD MACLE-COMMY EMBELI ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-B

(22) SIBEH ROMEO KONEH ECO-D,GEO-D,HIS-B,ICT-C

(23) NCHANG JEANIS BIO-E,ENG-C,FSN-A,GGY-D

(24) IKOME OBEN AYUK MARVEL ECO-C,GEO-A,ICT-D,PMS-E

(25) HONEST NGALA NYANG CHE-B,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(26) DEVON WEST GHONG ENG-D,GEO-C,HIS-C,ICT-C

(27) WETIMONEH OLIVER NKWATOH BIO-E,CHE-D,FSN-A,GGY-C

(28) MAME ASHLEY ESUNGE BIO-B,CHE-C,CSC-E,PMS-C

(29) KLOVETTE MBOH-NJOH MELAFAH CHE-C,CSC-C,PHY-D,PMN-C

(30) NNANE NDODE EBAH PRIDE AJANG CSC-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(31) ATEH INNOCENT NKONGANYI ECO-E,ENG-C,GEO-C,ICT-C

(32) NKEA NATHALY CHE BIO-E,CHE-D,FSN-B,GGY-C

(33) BEKWA VIRGINIE MBIANGHABO ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(34) JOEL FON MBAKWA FMA-D,ICT-C,PHY-D,PMN-C

(35) MOKOM NYANYONGA RINA AKERE BIO-E,FSN-A,ICT-C,PMS-E

(36) ABIGAL AKPAN ENG-D,HIS-C,LIT-D,PHI-C

(37) ETHEL NAOMI EBAI ECO-D,ENG-C,HIS-C,LIT-D

(38) BIBI CLARKSON BEFEBU NOUTCHA CHE-E,ICT-A,PHY-E,PMS-C

(39) EKO TATAINA EBENYE ECO-D,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(40) YUNGONG RINGNDA LAMJER BIO-C,CHE-D,CSC-D,PMS-C

(41) SHEY ANNETE NKAPYIH BIO-C,CHE-D,ICT-C,PMS-D

(42) LEMNYUY ALVINE LEINYUY ECO-E,ENG-C,GEO-C,ICT-C

(43) TOH EMMERENCIA AMUZANG BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(44) NYUYKI IRIS MARIE CLAIRE ECO-B,GEO-D,ICT-D,PMS-E

(45) ATANBE MARIE TANTOH ECO-E,GEO-D,HIS-B,ICT-D

(46) NDI VADEL MBAH ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-B

(47) NCHANG EMMANUELA FON ECO-D,ENG-C,HIS-C,LIT-E

(48) EKOKO HARRISON SONA BIO-D,CHE-D,ICT-B,PMS-E

(49) APONGWUH ADELA AMANDOH BIO-E,CHE-D,GGY-C,PMS-C

(50) SAMUEL MOKA KOFFI EWUSI BIO-C,CHE-D,CSC-D,PMS-D

(51) JONG ESTHER ENEKE BIO-E,CHE-E,FSN-A,GGY-D

(52) NDIFOR ISAAC NDIFOR BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(53) YA’AH KELYN IMBOLO NJOH ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-D

(54) GANA ELIZABETH AMBOH ECO-E,ENG-D,GEO-C,ICT-C

(55) SENE KAYO SUZI BIO-C,CHE-E,ICT-C,PMS-D

(56) LESLEY JOYCE MOFOR FRU ENG-C,FRE-E,HIS-C,LIT-D

(57) KUNA MAGDALENE FEH BIO-E,CHE-E,FSN-B,GGY-C

NJIOMUH DEUNTCHA CARELLA MAGANE ADAMS

CHE-D,FMA-E,ICT-B,PMN-D

(58)

(59) ASSANGA ETCHU-MBE ADAYA ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-E

(60) NDIP LINDA NDAKOR ECO-D,GEO-C,ICT-D,PMS-E

(61) FORBINDIA BRENDA ANUBUDEM ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-C

(62) ANTEM JOY AWU BIO-B,CHE-E,FMA-E,PMN-D

(63) NKIE TAWOH NISSI ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-D

(64) NJIKANG KELLY NZELLE ECO-D,ENG-B,GEO-E,ICT-E

(65) SIRRI FLORA ANGWAFOR ECO-E,GEO-D,HIS-D,ICT-C

(66) FUANYA JOYSLINE BIO-E,CHE-E,FSN-B,GGY-D

(67) NGIMOH MARYQUEEN ANANGATIA ENG-C,HIS-E,ICT-D,LIT-E

OBEN GIDEON-BRILLIANT AKAPMANDEM

ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(68)

(69) AJI PETRA NUG ECO-D,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(70) NANA NADIMKA MBIANDA ECO-E,ENG-C,HIS-D,LIT-E

RENE-LOUISE EYONGNGIMAYAH ETA

BIO-D,CHE-E,CSC-E,PMS-C

(71)

NDIP-AGBOR CHRISTELLE AKO-BESONG

ECO-D,ENG-D,GEO-D,HIS-E

(72)

(73) MUGRI FAVOUR TAH BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMS-C

(74) NJAH PISANG KAREN BIO-B,CHE-E,CSC-E,PMS-E

(75) ENONZI ELONGE DIANE ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(76) SYLVIE TAMBONG NKEMASONG ENG-D,ICT-C,LIT-E,PHI-E

(77) WIRSUNGNIN BLANDINE VENYENA ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(78) SAMANFUENGA NDIFOR MOSBRI ECO-E,GEO-E,ICT-E,PMS-B

(79) GRACE JABEA MAYA ENG-D,GEO-E,HIS-D,ICT-D

MOJEMBA BAHEBEG KENETH ROLIN

CHE-D,CSC-E,FMA-E,PMN-C

(80)

(81) ACHUO CAROLINE ETTAWOH ECO-E,ENG-C,HIS-E,LIT-E

(82) WAINTUH NORBERT TONGEUH BIO-D,CHE-E,GGY-D,PHY-E

(83) EBAD MARION NGOH ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(84) MANYI JOHNSON TAKANG ENG-D,GEO-E,HIS-E,ICT-D

(85) JENIFER LEYOGA KWEDCAP ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-C

(86) SEFANG NICOLE NTEMESIH ECO-E,ENG-C,HIS-E,LIT-E

(87) TAKIE REBEKYTA NINA AWONO ENG-E,HIS-E,ICT-C,LIT-E

(88) MONYONGO PRISCILLIA WASE ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(89) MBIANDA MARION FANYI ECO-E,ENG-C,GEO-E,HIS-E

(90) EKWASUM LUISE EBIA ECO-E,GEO-E,HIS-C,ICT-E

(91) MBUA FRANK NKAMGA ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(92) EBAI TAGEM ROZETTE TAKUBAI BIO-E,CHE-D,FMA-E,PMN-E

MADZOUA TCHINDA PIERRETTE ANGELE

CSC-E,FMA-E,PHY-E,PMN-E

(93)

Passed In 3 Subjects: 145

(1) MBIMLAI MIRANDA ROMELA ECO-D,GEO-A,HIS-B

(2) OBI-ODI TABITHA BIO-A,CHE-C,ICT-C

(3) ENJEMA SOPHIE MONDOA BIO-D,FSN-A,GGY-C

(4) NAH CLARISIA ANYANGWE BIO-C,CHE-C,PMS-B

(5) NGAH GISELE ESAH BIO-D,FSN-A,GGY-C

(6) LA-AM DANIEL MUFUA BIO-C,ENG-D,FSN-A

(7) MBAH ABURO NEILVANI BIO-B,CHE-D,PMS-C

(8) TIMAH MARIE-ESTELLE EGOB BIO-B,CSC-C,PMS-D

(9) MBUNKWE LINDA JINGTEH BIO-D,FSN-B,GGY-C

(10) EBEDE ELISE MYSTELLE BIO-E,FSN-A,GGY-C

(11) KENGONG DAMARIS MAHSI BIO-B,CHE-D,PMS-C

(12) KAKUM OKUMO OKUMO ECO-C,GEO-D,HIS-B

(13) ASUKWO COMFORT SAMUEL BIO-C,CHE-D,PMS-B

(14) AKO TABI AUGUSTINE GEO-D,HIS-B,ICT-C

(15) TONAIN MARTHA NAIN BIO-B,CHE-D,PMS-D

(16) TICHA CATHERINE MAKOM BIO-D,FSN-A,GGY-E

(17) MBAI EPHRAIM WUMA BIO-D,GGY-C,ICT-C

(18) NDOWNI CLAUVERT BIO-C,CHE-D,GGY-C

(19) NSAME JOHNSON NFORNINWE CHE-D,ICT-C,PMS-C

(20) AYUNI CELESTINA YAH BIO-C,CHE-C,PMN-D

(21) NGANJE NAMWENE BLESSED BIO-E,GGY-C,ICT-B

Page 28 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 145

(22) ESSOUNG ELOMBA GRACE MERCY BIO-B,CHE-D,PMS-D

(23) MUKEH CAFARINA NGUBUI BIO-D,CHE-C,PMS-D

(24) NJI PATRICK NGWA BIO-E,FSN-B,GGY-D

(25) ORU BELTHA BESSEM ECO-E,ENG-D,HIS-B

(26) NGOE WASE MIRIAM OROCK BIO-C,CHE-D,PMN-D

(27) ANNE EFOSI NGOMBA BIO-E,CHE-D,GGY-B

(28) FULE REBECCA ESAMBE NDIAKA ENG-E,GEO-B,HIS-D

(29) NCHINDE CLARISSE NGEMAKEH ENG-D,HIS-B,LIT-E

(30) TAH PATIENCE AKWI BIO-D,CHE-E,ICT-B

(31) IMBOLO JULIET NGOSSO ENG-E,GEO-D,HIS-B

(32) AYAFOR MARY-SYNTHIA NDONGMO BIO-D,CHE-D,PMS-C

(33) NGOH CALEB TEMBENG BIO-E,GGY-C,ICT-C

(34) TAWONG MABELLA MUKENG BIO-E,FSN-A,GGY-E

(35) ASHU DERICK ASHU BIO-D,GGY-D,ICT-C

(36) NTUISON ANGE ALAIN ECO-C,ICT-C,PMS-E

(37) IYE IMMACULATE MATIKE ECO-E,ENG-D,HIS-B

(38) KIVEN CATHLINE FONYUY ENG-D,HIS-B,LIT-E

(39) MAISHU ALICE BAHTINYUY BIO-E,CHE-D,PMS-B

(40) SHEBA TIFUH TATAH BIO-D,CHE-C,PMS-D

(41) NCHAMGA KEVIN GOMSHIME BIO-E,CHE-E,FSN-A

(42) NDE BRIAN TSE BIO-E,GGY-C,ICT-C

(43) KWIYUP KINDNESS YUUH ECO-D,GEO-B,HIS-E

(44) OJONG ETEK DARREN ARREY BIO-C,CHE-E,GGY-C

(45) MUA RITA KHOM BIO-E,FSN-A,GGY-E

(46) WONYAWOKOH RALPH KOEMANN ANOH ECO-D,GEO-D,HIS-C

(47) EKO IMBOLO JOAN ENG-D,HIS-C,LIT-E

(48) NDI DAVINA LIDI ENG-D,HIS-C,LIT-E

(49) OMIH ASHU PETRA ENG-E,HIS-B,LIT-E

(50) GLORY ASOBO BIO-E,FSN-B,GGY-E

(51) MOTIKI TRACY-DIANE WELISANE ENG-D,GEO-D,HIS-D

(52) AGHA WINIFRED EWANHE ECO-E,ENG-C,HIS-D

(53) ENOW SHARON LEKEAKA GEO-E,HIS-D,ICT-C

(54) MARIVON MALIKA NOTTO BIO-D,CHE-E,GGY-C

(55) CHINDA BERMALIAN MALIENOH ECO-E,ENG-E,HIS-B

(56) BATENCHANG PATIENCE OGOMABICK ECO-E,GEO-C,HIS-D

(57) EBUDE EJOLLE PROMISE BIO-E,CHE-E,GGY-B

(58) NEKONGO ETUM NABENE WA EKUMI GEO-E,HIS-C,ICT-D

(59) FULAH MANDAH SANDRA BIO-D,CHE-C,PMS-E

(60) NTAMACK PAUL EMMANUEL JUNIOR BIO-E,ICT-B,PMS-E

(61) NDASI MAH ELVIGE BIO-E,CHE-E,ICT-B

(62) NGWEH SHARON BIO-E,FSN-C,GGY-D

(63) MECHANE RHODA METUMABWE BIO-E,GGY-C,ICT-D

(64) ELISABETH DOSA GOLDEN BIO-D,CHE-E,GGY-C

(65) KETU ALICE MAYAH BIO-D,GGY-D,ICT-D

(66) AFUKEZE VANNESSA NEAIDZEDATE ECO-E,HIS-B,LIT-E

(67) NTIOMENGNI CYRIL NKEMDEM CHE-C,CSC-D,PMN-E

(68) EBOT DESMOND AWUNO BIO-D,CHE-D,PMN-D

(69) NGUMBI AKONGNWI BLESSING BIO-E,GGY-D,ICT-C

(70) FON LOUISA MENI BIO-E,CHE-E,PMS-B

(71) CLAUVETTE IFANY OBILO ECO-E,GEO-D,HIS-C

(72) TAMBASI DANIEL BARKE GEO-E,ICT-C,PMS-D

(73) DILYS NANJI ZAH BIO-C,CHE-E,ICT-D

(74) URSULA MASALE SAKWE HIS-B,LIT-E,PHI-E

(75) CHELSY SHIRRI AKOH BIO-B,CHE-E,PMN-E

(76) EYA BRASMORINE ANWI ENG-E,HIS-C,LIT-D

(77) NKENGASONG ANGELA EBEDEDEM BIO-E,CHE-D,ICT-C

(78) NDASI MIRABEL BURG BIO-E,CHE-D,GGY-C

(79) ECHIA CLOVIS TABIT BIO-E,FSN-C,GGY-D

(80) MBENG GRACEANN TAKOH BISONG GEO-D,HIS-D,ICT-D

(81) MUTEBE VALERIE EWANE ECO-D,ENG-E,ICT-C

(82) MOLAR EMMANUEL NGI FMA-E,ICT-C,PMN-D

(83) NJIEDEU POUANI NICOLAS-FABRICE ECO-E,GEO-D,HIS-D

(84) AGWI ELIZO-O TABI ENG-C,HIS-E,LIT-E

(85) TEBOH MAILERINE ENGWARI ENG-D,GEO-E,HIS-D

(86) EMMANUEL MOKA BIO-D,CHE-E,PMS-D

(87) TAMON ETHE ANGWI ECO-E,HIS-C,LIT-E

(88) NJONJE JOHN ETINDELE HIS-D,LIT-E,PHI-D

(89) KAMGA YAMNANG ORNELLA ELS BIO-E,GGY-D,ICT-D

(90) FOBASSO SYDNEY ENDO CHE-D,PHY-E,PMN-D

(91) EZIKE LILIAN CHIAMAKA ENG-D,HIS-D,LIT-E

(92) AJANDONG CLINTON EDIE FMA-E,PHY-E,PMN-C

(93) AMBE IMMACULATE NJEI ECO-E,GEO-E,ICT-C

(94) JAWEA HANNAH MOTIMBE ENG-E,HIS-C,PHI-E

(95) NKONGHO MMETI ALICE ENG-D,HIS-D,LIT-E

(96) TABI NDIPARREY JUNIOR CHE-D,ICT-D,PMS-E

(97) SHU CHURCHILL NEBA GEO-E,HIS-C,ICT-E

(98) BECHEM GEORGE JOHN TANZELVI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(99) HAPPINESS MBONG NDZE GEH ENG-C,HIS-E,LIT-E

(100) BUH BLESSING NGEH ENG-E,HIS-C,LIT-E

(101) AWAH TESSY NDIFOR ENG-D,GEO-E,HIS-D

(102) NGORAN BELLA NYUYFONI ECO-E,GEO-D,HIS-D

(103) MBA SAMUEL MUCHOP BIO-E,GGY-D,ICT-D

(104) MEBOUH ASSOUE ROSINE ENG-D,HIS-D,LIT-E

(105) AZUNCHA MARY EMMACULATE NGAMBO BIO-E,GGY-D,ICT-D

(106) NGAPSI SAMO VOSTILLA ROMELUS ECO-E,GEO-D,HIS-D

(107) OSAKE DAVID KELVIN BIO-D,CHE-D,PMN-E

(108) AJANG BLESSING MEKANG ECO-E,GEO-D,ICT-E

(109) FANKA GISELE FONYUY ENG-E,HIS-D,LIT-E

(110) APONO LEONARD IGHANEG ECO-E,GEO-E,HIS-D

NTUI-OBALLE ROCKZINE-DELLY NCHUNG-MANYI

ENG-D,HIS-E,LIT-E

(111)

(112) DISUE GLADYS WELLE ENG-E,HIS-D,LIT-E

(113) ESANGAYA ELIZABETH AGBENINKY ENG-D,HIS-E,LIT-E

(114) YAKAM YOBA BRENDA CHE-E,FMA-E,PMS-D

(115) CORINE MAH NDAKWA ENG-D,GEO-E,HIS-E

(116) NKIE ATABONG THERESE ENG-E,HIS-D,LIT-E

(117) EWE MABEL FUNG ENG-E,HIS-D,LIT-E

(118) BORIS-BENS MBONDE EPEYE GEO-E,HIS-D,ICT-E

(119) NCHA NGUASONG AJENGANYI ENG-D,GEO-E,ICT-E

(120) ACHALLE VERYLE GABRIEL ETTA ECO-E,ENG-D,GEO-E

(121) IMAH KELLY EKINDE ENG-E,GEO-E,HIS-D

WEKOMBA KETCHATCHA CHEMI YOTI JELMERT

CHE-E,GGY-E,ICT-D

(122)

(123) OSIMI MISODI EMILIEN ECO-E,GEO-E,HIS-D

(124) ASHU KELVIN AGBOR BIO-E,CHE-D,FMA-E

(125) CHI CODELIA ANWEI BIO-E,CHE-E,GGY-D

(126) CLAUDE SONE TEKE GEO-E,HIS-E,ICT-D

(127) OBASE LUCY NASAREL ENG-D,HIS-E,LIT-E

(128) AYONG KELLY UNGWALI ENG-E,HIS-D,LIT-E

(129) BOCHE EVITA NSAYEH CHE-E,GGY-E,ICT-D

(130) NDONWI ESTHER LEMNEH ENG-D,HIS-E,LIT-E

(131) GWETANG NDIBABONGA CYNTHIA ENG-D,HIS-E,LIT-E

(132) EDUBE VONDA-SMITH BALOA ENG-D,GEO-E,HIS-E

(133) NDZELEN DYLAN BERINYUY ENG-E,GEO-E,HIS-D

(134) ROLAND MBUNWE BIO-E,PHY-E,PMN-D

(135) MANO FINA SAIKEDRA ENG-D,LIT-E,PHI-E

(136) ACHERE AKEM EBOB ECO-E,HIS-E,LIT-E

(137) ESAW ALICE NAMENDO HIS-E,LIT-E,PHI-E

(138) OPONDE LARISA BUA ENG-E,GEO-E,ICT-E

(139) SELEHBO MARCEL WANYI ECO-E,GEO-E,HIS-E

(140) NDANG YVETTE ZEE ENG-E,GEO-E,HIS-E

(141) NDONG EMILLIE MA-AH ENG-E,HIS-E,LIT-E

(142) ZIDAN MATOKO BOFOA ECO-E,GEO-E,HIS-E

(143) NGOBI GWENDOLINE TEGHEKAH ECO-E,HIS-E,LIT-E

(144) ESUNG TARH BRENDA ECO-E,HIS-E,LIT-E

(145) LESLEY NAMONDO NJOKE ECO-E,ENG-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 111

(1) LANGONG CHRISTABEL GONI FSN-A,GGY-C

(2) TAKEM EUNICE NDIP BIO-C,FSN-A

(3) NJOUH DAISY RUTH SAH BIO-C,ICT-A

(4) MOKATE NGOWO SANDRA BIO-A,PMS-D

(5) MIRO SEPHERINE ENAGA BIO-D,FSN-A

(6) CHE MERCY SIRRI FSN-B,GGY-C

Page 29 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 111

(7) KAPO MELVIS BOLABA ECO-D,HIS-B

(8) ITOE ZAVERAH MALIKE GEO-D,HIS-B

(9) MBU CALVIN AGBORMBI FMA-D,PMN-B

(10) TATAW HAREL-NGONANGHO CHE-D,ICT-B

(11) YEWRI ELVIS BENYOH GEO-C,HIS-C

(12) ODINE ADELINE BEYONGE BIO-B,CHE-D

(13) NDAMNSA AMBANG LEXYGLERN BIO-D,FSN-B

(14) ANDO RAISSA CHANDA FSN-B,GGY-D

(15) YOUMBUI LYNETTE NWIFA BIO-E,FSN-A

(16) AZAH BERTILLA TAKU ECO-C,GEO-D

(17) BISI NAMONDO NGALE FSN-B,GGY-E

(18) ROSEMARY YONDO NYADJROH ENG-D,HIS-C

(19) NGOMO CHRISTY LOKENYE BIO-D,GGY-C

(20) ANJOH SANDRA ANJOITUGHO GEO-C,HIS-D

(21) NGOMBA CLARKSON ETONGO GGY-E,ICT-B

(22) AKEM JENET ARREYAGBOR CHE-D,GGY-C

(23) MWANJO ENOWMBI ELIAS GGY-C,ICT-D

(24) MOFOR PRINCE WILL FSN-C,GGY-D

(25) MUA ROSINE-BELVIE AKEM CHE-D,GGY-C

(26) NDOME LETYCIA TAMA BIO-E,FSN-B

(27) KUM PRAISES BIO-D,GGY-C

(28) CATHERINE TREASURE NKO MANDI BIO-B,CHE-E

(29) JILVERT CHE HIS-C,LIT-E

(30) KEDE PAUL NJUME GEO-E,HIS-C

(31) LACHE CHEBUKUM CHI GEO-E,ICT-C

(32) ARREY EMILIENE AGBOR BIO-E,FSN-C

(33) FUALEFEH BELIEVE KEMCHA CSC-E,PMS-C

(34) NKALE EBONG TEGHEN ICT-C,PMN-E

(35) BETTY ANYI ACHUO GEO-E,ICT-C

(36) NDIWA VICTOR NGELE ECO-E,HIS-C

(37) NKWELLE METUGE SUME ENG-D,HIS-D

(38) TAKAM TALLA LOIQUE DARIOS CSC-E,PMS-C

(39) ETEK SHALLONY EBOT BIO-E,GGY-C

(40) OKIA ANNETTE LAURA NGONDE HIS-C,LIT-E

(41) AMUNGWAH JANIS NEBI BIO-E,GGY-C

(42) DEMGNE KOUAM BRENDA BIO-E,ICT-C

(43) NKADNEWOH BRENDA MEFOR GGY-D,ICT-D

(44) BERN LINDA SEI FSN-C,GGY-E

(45) AKEH BELDINE-NOEL NGOH FSN-C,ICT-E

(46) MAREK AFOR MIBANG GGY-D,ICT-D

(47) BURINYUY DIAN BINNYUY BIO-D,PMS-D

(48) NJOKU EMMANUEL NJIE ICT-C,PMS-E

(49) ABONKEH ELLVIDA SANDRINE NCHIAKE FSN-C,GGY-E

(50) NDIVE ISAAC WOKAMBI GEO-E,HIS-C

(51) MEH IRENE CHUO GEO-C,HIS-E

(52) JOFFI MARVIAN MATUTE ENG-D,GGY-D

(53) MARIE NYAM NGOBONDO HIS-C,ICT-E

(54) NGOLLE MESINZE MURIELLE-PRINCESS GGY-E,ICT-C

(55) EMPOH BRANDY MANYA FSN-C,GGY-E

(56) NJOMO TRACY NGEYA VEKONJE ENG-D,HIS-E

(57) NYENTI PRECIOUS GILDA AYUKOTANG BIO-E,PMS-D

(58) STEPHEN NJOME NJUMBE JR. CHE-E,CSC-D

(59) NEBOTA MODESTA BESOA GEO-E,HIS-D

(60) AKO BLANDINE MBIATEM ENG-D,LIT-E

(61) NYONGA BELDRID GANSEH ENG-E,HIS-D

(62) SUSIE NANA NGASSA AIME GEO-E,HIS-D

(63) ELIZABETH NGONKEM GEO-E,HIS-D

(64) NAHGELA NADINE FORSANG BIO-D,PMS-E

(65) MAYONG BLANDINE TAH GEO-E,ICT-D

(66) KIMA ENOW ACHUO BRYAN BIO-E,GGY-D

(67) EKPE FABRICE MENGE ENG-D,HIS-E

(68) CHELSE SLEGE SHUKANG NJENNY ENG-D,LIT-E

(69) BEKUMAKA JORDAN NAMASO GEO-D,HIS-E

(70) AMEH CLIFF ETUH BIO-E,GGY-D

(71) TOMBISE EFANGA CLERION ENG-D,HIS-E

(72) BOSEME RENE EKABE BIO-E,PMN-D

(73) NGALLE-NJUME ELDINE EKOTEH ENG-D,LIT-E

(74) CATHERINE NYONGA JIMBAM ENG-D,HIS-E

(75) CLAUDIA YAHYIH TAMBE ENG-E,HIS-D

(76) NLEND RAMSEY BIO-E,CHE-D

(77) GUSTAVE SINORINE NGWE ENG-D,LIT-E

(78) ALDITH PATOU YOE EKOMA HIS-D,LIT-E

(79) KANDA NKUINDJEU PHANOELLE JOVIALLE ENG-D,HIS-E

(80) EBOT MANNA-HERMINE EYONG ENG-E,ICT-D

(81) VEFONGE SENGE KESTINE TONGA ENG-D,GEO-E

(82) NJUKANG ATEMKENG LORETTA ECO-E,LIT-E

(83) ABUNGANG ALDRINE AJAME BIO-E,PMN-E

(84) KONFOR BOMSAH ELVIS BIO-E,CHE-E

(85) AWO LINDA MBENG ECO-E,GEO-E

(86) OSANG ABRAHAM AGBOR CHE-E,PMN-E

(87) ANOH NANCY AMBANG GEO-E,ICT-E

(88) NGOTTE ENOWTEM FRIDA GEO-E,HIS-E

(89) SONGE NKOKE EMMANUEL BIO-E,PMS-E

(90) TAFRY CATHERINE TALOMA ENG-E,HIS-E

(91) TSI CLIFFORD NDE GGY-E,PHY-E

(92) ESSA KIRIAN ESHUA ECO-E,HIS-E

(93) SAMUEL EJANGA DIVINE CHE-E,PMN-E

(94) OJONG ASHU ORU GEO-E,ICT-E

(95) TAMBI BRITNEY NDEM ENG-E,GEO-E

(96) MUSA MAHIRAMA SIDONIE NENEH BIO-E,CSC-E

(97) NJI SUDATU BIO-E,GGY-E

(98) BAKOMA DAVID ITOE SAIBO ECO-E,PMS-E

(99) AMARACHI PRECIOUS ONUOHA HIS-E,LIT-E

(100) AMINATOU MARGRET NEWBEH ECO-E,GEO-E

(101) EBAMU SANDRINE FONGE BIO-E,PMS-E

(102) FORKU MESOP AUDREY ENG-E,LIT-E

(103) LONGO PRESLEY NGOMANJI HIS-E,LIT-E

(104) ITOE JABIA JACOB ZAKI GEO-E,ICT-E

(105) FABRICE NGOUDEH MAKEBEH BIO-E,GGY-E

(106) TEGHEN TEBA HYCINTH PHY-E,PMN-E

(107) NZUDIE TCHAUKWE CARMELLE HANDY BIO-E,GGY-E

(108) BRANDON NCHIA AKUM ECO-E,GEO-E

(109) MAVIN NUNGA LYONGA GEO-E,HIS-E

(110) JOEL ELIVE MUDOH ENG-E,HIS-E

(111) CHE MBANG FABRICE GEO-E,HIS-E

Centre No: 11050 GAROUA EXTERNAL

Regist: 68, Sat for 2 or more Subjects: 65, Passed : 17

% Passed : 26.15, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 4

(1) NAOMI KABANG ENG-D,GEO-E,HIS-B

(2) MOHAMMAD NOUR FRE-E,GEO-B,HIS-D

(3) NGUIZEYA HABAYA SABINE BIO-E,ENG-D,GEO-E

(4) HOUNSEBE WOYANG PATIENCE ENG-D,FRE-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 13

(1) DJACHE AB LANDRY GEO-E,HIS-B

(2) ABDOUL NASSER HALILOU GEO-D,HIS-D

(3) OKAMBAN GWENDOLINE ENG-E,HIS-D

(4) PAGOU ERNEST GEO-E,HIS-D

(5) ZEINAB SOUMEYA GEO-E,HIS-D

(6) ATANGA VERONICA NCHANG BIO-E,GGY-D

(7) EWANE ESSONGUE CHRISTIAN FRE-D,GEO-E

(8) NONGA EWANE DAVE YANN GEO-E,HIS-E

(9) BELLE CESARINE FRE-E,HIS-E

(10) DAIKUILA TEMWA HIND-ASTRID FRE-E,LIT-E

(11) BICHAIR HAMIDOU ENG-E,GEO-E

(12) BILKISSOU HAMADOU BINDOHO GEO-E,HIS-E

(13) AISSATOU YANGA NEÏ SALOME FRE-E,LIT-E

Page 30 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Centre No: 11053 BERTOUA EXTERNAL

Regist: 122, Sat for 2 or more Subjects: 116, Passed : 53

% Passed : 45.69, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 13

(1) WIRBA ANTHLME NYUYKONGE ECO-C,GEO-B,HIS-B,PHI-B

TCHUZEMGHE ANDERSON ALENGHANG

ECO-C,ENG-E,GEO-A,HIS-B

(2)

(3) NJUH LEONARD KUM ECO-C,GEO-B,HIS-C,REL-D

(4) NDULA LAURIDAN ZONYUI ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(5) YUFOTANG ROMARIC NYUYKONGE ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(6) FABIOLA ABURINYUY NSAIDZEDZE ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-C

BILOUNGA MIMBANG ARIANE ALEXANDRA

ECO-E,FRE-D,GEO-E,HIS-D

(7)

NOGHEUWO LEMOUPA HERMINE MILENA

ECO-E,ENG-E,FRE-D,HIS-D

(8)

(9) NAGHA ELODINE ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-D

(10) NGWA CHARITY NCHANUI ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-E

(11) BANSEKA PETRONILA NDZEKEM ECO-E,ENG-E,HIS-C,LIT-E

(12) HADJA ENAAM MOHAMAT AHAMAT ENG-E,FRE-D,HIS-E,LIT-E

OBENBESONG KELLY-JOSENA TAKANG

ECO-D,ENG-E,FRE-E,HIS-E

(13)

Passed In 3 Subjects: 18

(1) AKWANI ACHUO DYRANCE DANIEL ECO-C,GEO-C,HIS-C

(2) NDIPMU BELMOND FOMBUTU ENG-E,GEO-A,HIS-C

(3) MANJO MARIUS ECO-C,GEO-E,HIS-C

(4) NGOE EMILIA MANDE ECO-E,GEO-B,HIS-D

(5) MBOLIH SILVERIUS ABUWOA ECO-C,ENG-E,HIS-C

(6) NDIO AUBERLIN LEGRAND ECO-E,FRE-E,GEO-C

(7) MIKELE II DIANA DANIELLA ENG-D,FRE-D,LIT-E

(8) MENZOU MINDJA MAURICE ARNAUD ECO-D,GEO-E,HIS-E

(9) KOMFUM JOEL TIMCHIA GEO-E,HIS-D,REL-E

(10) MALANGA GABRIELLE DORCAS FRE-D,LIT-E,REL-E

(11) TANYI PRISCA ABAH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(12) JUDITH BIH GEHNJANG ENG-D,HIS-E,LIT-E

(13) BIDZAN MBIDA DAVID VERON FRE-E,GEO-E,HIS-E

(14) LAKLA LONTSI ELSA CARELLE ECO-E,GEO-E,HIS-E

(15) ABOCK MARY MUNOH ECO-E,GEO-E,HIS-E

(16) KENGNE YOMGNE NEHEMIE ENG-E,FRE-E,LIT-E

(17) NANJE MESHARK MOLIA ECO-E,GEO-E,HIS-E

(18) AYONTA DOUNGMO ESTHER RECHNELLE ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 22

(1) ABING DE MENYAM AIME LE GRAND FRE-B,HIS-D

(2) NDIALELOH ZINGWA THOMAS BIO-C,CHE-D

(3) TAKUNCHUNG ANNABELL EBOCK HIS-B,LIT-E

(4) KEMO NANA KRYS GEO-E,HIS-C

(5) MWETI JONAS BOKANDA GEO-E,HIS-C

(6) WUNG SANDRA SIH ENG-E,HIS-D

(7) ATEMKENG REGINE AJANGAK GEO-E,HIS-D

(8) BERTRAND DOHBILA GEO-E,HIS-D

(9) TABE FRITZ TABEREM GEO-E,HIS-D

(10) YINKFU SHANLOT YOUH HIS-D,LIT-E

(11) SERKWE GILLES TOGHI ECO-E,HIS-D

(12) NCHENGHE KIDING REZA JUNIOR HIS-D,LIT-E

(13) HALLE RINA ENG-D,LIT-E

(14) LAMBE TINA AWA ENG-E,LIT-E

(15) ANYE CHE HERMANN GEO-E,HIS-E

(16) DEGBE ABANDA TRONNOU RODRIGUE ECO-E,HIS-E

(17) NGUNKENG JINGWA EDITHE ENG-E,FRE-E

(18) AWUNGANYI BLAISE TANGIM GEO-E,HIS-E

(19) MAFFO TOTUE MERVEILLE NATHACHA ENG-E,FRE-E

(20) BUDI VAROLINE NGADONG GEO-E,HIS-E

(21) WIRMUM FLORA BERINYUY GEO-E,HIS-E

(22) MEM DELBRYL LAURE ENANGA ENG-E,HIS-E

Centre No: 11054 BAFOUSSAM EXTERNAL

Regist: 249, Sat for 2 or more Subjects: 233, Passed : 141

% Passed : 60.52, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) AYIMALE ALA-ANU FEDERICK ECO-E,GEO-E,HIS-C,ICT-D,PHI-E

Passed In 4 Subjects: 20

(1) TATA LOVET DZERNYUY ECO-A,GEO-B,PHI-B,PMS-C

(2) SALIF CARIMO SHIMINYE CHE-C,ICT-A,PHY-B,PMN-B

(3) KONJI VICTRY HALLE ECO-B,ENG-C,HIS-B,LIT-C

(4) NDUNKEH ANDRIEN ECO-D,ENG-D,GEO-D,HIS-B

(5) TIKUM CASSANDRA ABUH ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-C

(6) ANNA SEEM ECO-D,ENG-C,GEO-D,PHI-D

(7) SEVIDZEM FELIX NYUYDZELA ECO-D,ENG-D,GEO-D,HIS-C

(8) TCHUASI BORIS FRU ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-B

(9) NGOH SANDRA ATENG ECO-D,ENG-E,GEO-D,HIS-C

(10) BANTAR KESTIE BELLA BONYA ECO-E,ENG-D,GEO-D,PMS-D

(11) NSOYUKA KAREN GHAKANYUY ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-D

(12) FONATE JEPHTHAH KIMBENG CHE-E,ICT-C,PHY-E,PMN-D

(13) NGVUMEH GLORY KUINGEK BIO-B,CHE-E,ICT-E,PMN-E

(14) WAINKEM YVONNE NAZI ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-D

(15) TEKOCK REGINA NJECK ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(16) ABOSHOU CHRISTWILL NKEZE ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(17) TCHINDA NKONDJOU REGINE F ENG-D,FRE-D,HIS-E,LIT-E

(18) MADJOUTSING TALLA CAROLE M ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(19) SOHMU KISSTER NAGBINSE ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-D

(20) DJOUMENE DJAM ANNIE CLAIRE ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 3 Subjects: 45

(1) NFORMI NADESH NKINKI ECO-C,GEO-B,HIS-B

(2) NDONGMO THEODORE ZELIO ECO-C,GEO-C,HIS-B

(3) NEBA HARISON FUH ECO-C,GEO-B,PMS-D

(4) LEKUNZE BLEKLEN CHAMA ECO-D,GEO-B,HIS-C

(5) AFOUAMBUE BLESS AKEA BIO-A,CHE-C,PHY-E

(6) EBUNTA ALAIN JUREH B BIO-B,CHE-D,GGY-C

(7) KIMBI DELPHINE NABI BIO-E,ENG-D,FSN-A

(8) TATAH BERINYUY MARK ECO-E,GEO-B,HIS-C

(9) HA-ANI MARE THERESE BERINYUY ECO-E,GEO-B,HIS-C

(10) TAM ANNA CHIKEH ECO-E,GEO-D,HIS-B

(11) NDZEKUREH SENA CHAYI ECO-C,HIS-C,LIT-E

(12) NJEBOH KENETH GEO-E,HIS-D,PHI-B

(13) VERYE NADINE FLORENCE JAIKA ECO-E,GEO-C,HIS-C

(14) WENYI JACOB BIO-C,FMA-E,PMN-C

(15) LUMUMBA JOEL BISANYU BIO-D,CHE-D,PHY-D

(16) GUIAGAING FOGAING YANN F BIO-E,ICT-B,PMS-E

(17) PANSEH SHEILLA ECO-E,GEO-E,HIS-B

(18) YISA REX MATOH HIS-C,LIT-E,PHI-D

(19) MUH ONILE MBENG ECO-E,GEO-E,HIS-B

(20) TCHOUAMOU MENKAM PAUL D CHE-E,FMA-E,PMN-B

(21) AMADOU SAIDOU OUMAROU ECO-E,GEO-E,HIS-C

(22) NDONWEN ASSUMPTER YENTTE M ENG-E,HIS-C,LIT-E

(23) NGORAN CLARISSE JUMLA ENG-E,GEO-D,HIS-D

(24) MANJO YVONNE MANKA ECO-E,GEO-C,HIS-E

(25) TEHDJI RENATHA BIO-E,ENG-C,REL-E

(26) JUBSIA BELTIN ENG-E,HIS-C,LIT-E

(27) TITIAHONG CIDY METOMBOBI HIS-D,LIT-E,REL-D

(28) NDEH REXHAMMON TANDI ECO-E,GEO-E,HIS-C

(29) NGWEPEKEM YVETTE AZIPOH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(30) BANDIN CHERIFATOU BERINYUY ECO-E,GEO-E,HIS-D

(31) KUO BELINDA POUPOH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(32) FONYUY MOHAMMED ISSA GEO-E,HIS-D,REL-E

(33) NGORANG PONTIANUS BERINYUY GEO-E,HIS-D,PHI-E

(34) DASSI SHALOM ENG-D,HIS-E,PHI-E

(35) NDAMBI MINET ASAGHAMBIRI ECO-E,GEO-E,HIS-D

(36) ENANGA JOSEPHINE ODEN ECO-D,GEO-E,HIS-E

Page 31 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 45

(37) KONGNYUY LESLY BANFOGHA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(38) MAGUEDJIO NEGUIE IRINA DE N ENG-E,HIS-D,LIT-E

(39) TANKEU DJAPOU DYLAN A ECO-E,GEO-E,HIS-D

(40) KPUE REMI NDZI HIS-E,LIT-E,PHI-E

(41) NJONGA SIDOIN NDAINSHE ECO-E,GEO-E,HIS-E

(42) YOTHEU KAKEU NADINE FRE-E,HIS-E,REL-E

(43) YAMBOU KAMGA WILFRIDE N ECO-E,ENG-E,LIT-E

(44) TAPENYI BRIGHTNESS PEPMENYI ENG-E,HIS-E,LIT-E

(45) NDAG RACHEAL WAI ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 75

(1) FONJOU DOUNGLA MICHELLE H BIO-A,CHE-A

(2) DJOKO FOGAING JEAN B ECO-C,GEO-B

(3) NDUNYA PAULINE MUNGFU BIO-B,CHE-D

(4) ZELIO FIEZE MILDRED ECO-C,HIS-C

(5) FLAVIEN ANTISIMBOM GEO-C,HIS-C

(6) SEBEIY COLLINS LANGAYU ECO-D,GEO-B

(7) AKACHA LARISA ABERINDOM ECO-E,HIS-B

(8) AKATEH JOSOPHINE FONKENG ECO-D,HIS-C

(9) KPATE BERTHA WASE HIS-E,REL-B

(10) NJEMUTAH IDRISU GEO-C,HIS-D

(11) DJOU YEMELI DIDACE ENG-D,FRE-D

(12) KFUTWAH PETER NGAM GEO-D,HIS-D

(13) HAMIDU MUSA BELAL GEO-E,HIS-C

(14) NKANGAPET DEION PIPMENYI HIS-C,LIT-E

(15) REBECCA PONGVOUNYUY N ENG-E,FSN-C

(16) NANGUNDA MELVIS NANA-NEYO ECO-C,GEO-E

(17) WIRNKAR NABIL FONDZENYUY HIS-D,REL-D

(18) KOMETA JESPA SOFIE BIO-C,GGY-E

(19) FIEN NGONG MISPA ENG-D,HIS-D

(20) YUSUF FONYUY ECO-E,HIS-C

(21) AYUNI ALPHONSE BERINYUY GEO-E,HIS-C

(22) YAMUNGEU ENJOH LAURA ENG-D,HIS-D

(23) BENNYI NADIA YAMUNGEU ENG-C,HIS-E

(24) TIM BEBETO PENG GEO-D,HIS-D

(25) SUH KELLY NEBA ECO-E,HIS-C

(26) TAMBO VALERY RONALDO BIO-D,GEO-E

(27) CHITU MILDRED NEITEBEF ENG-E,FSN-D

(28) VIOLET NGWANGUNU HIS-D,LIT-E

(29) PAMILIA TENGU MBAW GEO-E,HIS-D

(30) ATANGA MILDRED MANKA’A GEO-E,HIS-D

(31) IKAIH SYLVALINE GEO-E,HIS-D

(32) WIRSUNGRIN CLOVIS BATINYUY GEO-E,HIS-D

(33) ACHA THELMA-FAITH ENJONG ENG-E,HIS-D

(34) MASSA GAN SCHOLASTIQUE YACINE ENG-D,GEO-E

(35) MOUOFO TAGHO MICHEL PHY-E,PMN-D

(36) FUEPENGO ROGER-MILLA ECO-E,PMS-D

(37) BERINYUY FAJIMATU GEO-E,HIS-D

(38) MUAKUTAH NDUOMBOH DILAN GEO-E,HIS-D

(39) SHANTAL KUHYEIN GEO-E,HIS-D

(40) ASONGWE AZA VERA GEO-E,HIS-D

(41) DUREL WILLIAM ETIMBE GEO-D,HIS-E

(42) ASANGAPONG LIVINGSTONE ANUM GEO-E,HIS-D

(43) NGANG JULLET BIH GEO-E,HIS-D

(44) WIRKOM MATINA BERINYUY ENG-D,HIS-E

(45) PANSO MARTHA WIKOCHUNIGONG BIO-E,CHE-D

(46) CHOH MISPARINE MBULI GEO-E,HIS-D

(47) SHEY TCHATCHOUANG KARLD E FRE-E,HIS-D

(48) NCHIFOR VLADIME FOPA GEO-E,HIS-D

(49) TIKU JOSSEY AKO GEO-D,HIS-E

(50) WAMBANG GEORGE BIO-E,CHE-D

(51) NKWETETANG FERDINANG ZETAH GEO-E,HIS-D

(52) NJI NESTOR DATA GEO-E,HIS-E

(53) FONDANUI LUCIEN FAIHNUI GEO-E,HIS-E

(54) NTOH KELLY BRIGHT ABEMBOM GEO-E,HIS-E

(55) AYAM KHAN EZEKIEL GEO-E,HIS-E

(56) SWIRI DIANELLE FRU GEO-E,ICT-E

(57) NGORAN MICHELINE DZEKEWONG GEO-E,HIS-E

(58) NGUM RINA NDE GEO-E,HIS-E

(59) FORCHI MIDETTE APPIAH GEO-E,HIS-E

(60) KIMBIE MELANIE KISANG GEO-E,HIS-E

(61) BOYE MACRINA FONYUY GEO-E,HIS-E

(62) NJUH KINGSWIL ACHUO GEO-E,HIS-E

(63) NFOR KINDNESS SHESHE GEO-E,HIS-E

(64) VUTSIFEH NINA GEO-E,HIS-E

(65) ADAMOU BEN ADAMOU GEO-E,HIS-E

(66) NDIFON MASUDA BERINYUY GEO-E,HIS-E

(67) ESHI MAGHA ELVERA FRE-E,HIS-E

(68) TCHOUMELOU FRANCK ULRICH GEO-E,HIS-E

(69) TANDA SANDRA BIH FRU GEO-E,HIS-E

(70) MOITI MELVIS JEMEA ENG-E,HIS-E

(71) NJECK SINTIA ATUH ENG-E,LIT-E

(72) DZUDIE WILLIAM G.WHITE GEO-E,HIS-E

(73) NKUMBE QUEEN MERVEILLE ESUNGE HIS-E,LIT-E

(74) KANG ODETTE YUO GEO-E,HIS-E

(75) NGWA ROMEAL NEBA GEO-E,HIS-E

Centre No: 11055 DOUALA EXTERNAL

Regist: 96, Sat for 2 or more Subjects: 90, Passed : 42

% Passed : 46.67, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) AKO MBO ALYCIA ATAH ECO-C,ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-E

Passed In 4 Subjects: 6

(1) AGNES YAYEH ECO-C,ENG-E,HIS-C,LIT-E

TCHATCHOU HOUBA CYNTHIA BIENVENUE LA DOUCE

BIO-E,CHE-C,PHY-E,PMS-C

(2)

(3) GIOVY GODWILL NDIFOR TANJONG ECO-E,ENG-D,GEO-D,ICT-E

(4) ESSON EYAMBA ANNICK PARFAITE ENG-D,HIS-E,LIT-E,SBEF-D

(5) CHAGOM FOTSE MARTIAL YVAM ECO-E,GEO-E,ICT-E,PMS-D

(6) GWEI EMMAGILE TALLA ECO-D,ENG-E,GEO-E,ICT-E

Passed In 3 Subjects: 10

(1) ZANGUIM KENFACK DORIMELLE JULISSA ECO-C,GEO-A,PMS-C

(2) USTERS NKEASE DERICK ECO-E,GEO-A,HIS-D

(3) MEPOUI A BEPOUANG ESTELLE SARA BIO-D,CHE-C,PMS-E

(4) TSABOU KENGNI YVAN ROSTAND BIO-E,CHE-C,ICT-E

(5) NGOSSI ERICKA CHARNELLE ENG-D,FRE-D,GEO-E

(6) GWANGWA SYNTHIAN LUMA ENG-E,HIS-D,LIT-E

(7) NGOUNOU WAMBO WINNIE MAEVA ENG-E,FRE-E,HIS-E

(8) GANA BORIS TITA MUFUT ECO-E,GEO-E,HIS-E

(9) MEYANHA SOBJANG GOMEN GOMETA FRE-E,HIS-E,LIT-E

(10) TCHOBOUE KOUAMADING HERMAN AROL BIO-E,CHE-E,PMS-E

Passed In 2 Subjects: 25

(1) NTAH STEPHEN WIENDOH ICT-B,REL-C

(2) AKWEI MARTHA ENJEI FSN-A,GGY-E

(3) SAMAH NGWA MUSONG HIS-C,LIT-E

(4) BOUMENTCHAK YAMDJEU ALFRED ULRICH ECO-D,GEO-D

(5) AWUNGJIA WINIFRED EFUETLEFAC GEO-E,HIS-C

(6) NGANTCHOU KAMDEM JOSETTE GABINE ENG-E,FSN-C

(7) DJOUMBISSIE NGAHA PAMELA GEO-E,HIS-C

(8) NJIKAM SHERYL LAETITIA LORNA FRE-D,PHI-D

(9) AMINOU ASTA KELLOU COUMBO ENG-D,FRE-E

(10) NIH CECILE GAYELLE CHI GEO-D,PHI-E

(11) TCHUENTE MOPO ANGE DANIELLE BIO-E,ENG-D

(12) KEGNE LAURIANE PATRICIA CHE-E,PMS-D

(13) EFU ESUA KESTIN GGY-E,PMS-D

(14) BANGYA KAMGANG RONNIE WILFRIED ENG-D,LIT-E

(15) KIMBI FRABRICE SHING ENG-D,LIT-E

(16) PHOBUH CORNILIUS TANGWE GEO-E,HIS-D

(17) TAKAFO METAMBIA NICK LEANDRY CHE-D,PMN-E

(18) EGBE BUTAME KAREN ENG-D,HIS-E

Page 32 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 25

(19) CHINKE WANDJI MEGANNE LAURIANE BIO-E,GGY-E

(20) MBONG KAH DAISY-EUNICE CHE GEO-E,ICT-E

(21) ENOW BRANDONE AGBOR ENG-E,HIS-E

(22) ADRIAN KENDRICK ESSOMBE EWANDJE FRE-E,HIS-E

(23) OJONG HONORINE TANYI TAKANG HIS-E,LIT-E

(24) AFEGENUI CLAUVERT ZANJAM GEO-E,PHI-E

(25) MBELLA MBELLA SERGE LOIC FRE-E,GEO-E

Centre No: 11059 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

SANGMELIMA

Regist: 27, Sat for 2 or more Subjects: 27, Passed : 21

% Passed : 77.78, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) SHEY LAYE PAUL ARNOLE ECO-D,ENG-E,FRE-E,GEO-D,HIS-B

Passed In 4 Subjects: 9

(1) NDINTEK HANDSON NJAI ECO-A,ENG-E,GEO-A,PMS-A

(2) BELINGA EBA EDGARD DALLY ECO-C,FRE-C,GEO-B,HIS-A

MUFORPEH SAMIRATOU ZUPONYUI

ECO-D,ENG-D,GEO-B,HIS-C

(3)

(4) EPHISIAN MBUNYUI ECO-C,ENG-D,GEO-E,PMS-C

(5) MAKIA JOHN EGBE ECO-E,GEO-D,HIS-E,REL-C

(6) SAM KOUAMOU CELESTINE ENG-D,FRE-D,HIS-D,LIT-E

(7) MAJO NZOKOU LAETHICIA MARINA ECO-E,FRE-D,GEO-D,HIS-D

(8) METE ESSOUMA DIANE REINE ECO-E,FRE-D,GEO-E,HIS-D

(9) BIENN A MAHAMAN RUTH BABETTE ECO-E,FRE-E,GEO-E,HIS-D

Passed In 3 Subjects: 6

(1) MASANGO EVANS ECO-C,GEO-B,HIS-A

(2) DIMALA FILS JUNIOR ECO-E,GEO-C,HIS-B

(3) NDEH RANIBEL NGWELEKANG ENG-E,GEO-B,HIS-C

(4) CHIAMBA LUTGARDE FUKA ECO-E,GEO-D,PMS-D

(5) NGWENYI JOY ALOMACHI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(6) ESIE DANIEL MUKWELE ECO-E,ENG-D,GEO-D

Passed In 2 Subjects: 5

(1) SAMUEL MBIMENYUY GEO-D,PMS-C

(2) EDJIMBI PATRICIA ERICA FRE-E,HIS-C

(3) NGAYAP PEKARIEKOUO BLANDINE ORNELA GEO-D,HIS-D

(4) AMOUGOU PHILIBERT EDOUARD JUNIOR FRE-D,HIS-E

(5) NKANGFAC NERISSA CHAPNGU GEO-E,HIS-D

Centre No: 11063 PRESBYTERIAN HIGH SCHOOL NKAMBE

Regist: 19, Sat for 2 or more Subjects: 19, Passed : 18

% Passed : 94.74, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 2

(1) NGOME BENNO DURR ECO-D,ENG-C,GEO-A,HIS-B,ICT-B

(2) BEMI SANDY TUE ENG-C,HIS-B,LIT-E,PHI-D,REL-B

Passed In 4 Subjects: 10

(1) NKWA BILL BLAISE AGBOR ECO-D,GEO-A,HIS-B,ICT-B

(2) TAR LIMNYUI DAISY ECO-D,GEO-A,ICT-C,PMS-B

(3) NFOR BENARDIN MAYAA ECO-E,GEO-C,HIS-B,PHI-A

(4) KERE THEOPHILUS NGALA SHENO ECO-D,GEO-B,HIS-B,ICT-D

(5) NOELLA LUMNGWEBEN ENG-D,HIS-B,LIT-E,REL-A

(6) LUKONG ANNE VALIENNE YIINYUY ECO-D,ENG-C,HIS-B,LIT-D

(7) NKENDA ETHEL FINYONYE KIYONGNI ECO-E,HIS-B,LIT-D,PHI-B

(8) NDI ZITA ASONYU FRE-E,HIS-B,LIT-D,REL-C

(9) NGALA CHRISTEL MUNSU ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-B

(10) ANEMBOM KELLY ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-D

Passed In 3 Subjects: 3

(1) ALI RASHIDATOU MUCHO ENG-D,HIS-D,LIT-E

(2) LAKBUB MERCY SUODEY ENG-D,HIS-D,LIT-E

(3) NSOMBO VALERY VEGE HIS-D,LIT-E,PHI-D

Passed In 2 Subjects: 3

(1) ILLYASU SAIDOU BOUBA GEO-C,HIS-C

(2) LOBTE LEONADA YOLI HIS-D,REL-B

(3) MICAELA AFANYU HIS-D,LIT-E

Centre No: 11064 UNION COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL

MAMFE

Regist: 7, Sat for 2 or more Subjects: 7, Passed : 2

% Passed : 28.57, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 2 Subjects: 2

(1) NSO EMERENCIA MBENG HIS-C,LIT-E

(2) EBAI MADINI BATE GEO-E,HIS-E

Centre No: 11065 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

MUEA

Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed : 6

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 4

(1) LIZA MENE NANJE ECO-C,HIS-C,LIT-C

(2) TIMAH DANIEL NDINGO ECO-E,HIS-C,PHI-C

(3) ADAMU BROUNHILDA NYONGOR GEO-E,HIS-C,REL-D

(4) ANASTASIA DZEWONG HIS-D,LIT-E,PHI-E

Passed In 2 Subjects: 2

(1) EBEJOH LARISA EMBE HIS-C,PHI-E

(2) ELIVE NGALE PRINCEWILL GEO-E,HIS-D

Centre No: 11068 SAINT FRANCIS COLLEGE FIANGO

Regist: 51, Sat for 2 or more Subjects: 51, Passed : 46

% Passed : 90.20, Sanctioned : 2

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 5

(1) SUH BIH ECO-C,GEO-C,PHI-A,PMS-C,REL-A

(2) NCHINDO BRIAN MBENG ECO-A,FMA-E,GEO-B,ICT-B,PMS-A

(3) SUH DENIS NEBA JUNIOR ECO-E,ENG-C,GEO-E,HIS-E,PHI-A

(4) SUH SIRRI SIMBE ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-D,REL-B

(5) BEKALI SHERENE WASE ECO-E,ENG-C,GEO-D,ICT-C,PMS-D

Passed In 4 Subjects: 16

(1) CORRINE NEON MTAM BIO-B,CHE-C,FSN-A,ICT-B

(2) NGWA TIZZA-BEL NCHANG ECO-C,GEO-B,PHI-A,PMS-B

(3) KANDE ZEPHYRINUS NGWA ECO-C,GEO-B,HIS-B,REL-A

(4) ASONG NJEMBONG BEKWIKO GEO-E,HIS-B,PHI-C,REL-B

(5) EBOT ASHU RANDY ECO-E,GEO-C,ICT-C,PMS-B

(6) AMINGWA SHANTALTONGWOH ENG-C,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(7) EMENGKENG JUSLEN KENMINI CHE-E,ICT-B,PHY-E,PMS-C

(8) ACHI JEANIPHER NCHONGANYI BIO-D,CHE-E,FSN-A,ICT-E

(9) AQUATONG BECKLINE NKENGANYI ECO-D,GEO-C,ICT-E,PMS-C

(10) CHE DANVADIS WENO BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-B

(11) AGENDIA CYRIL AJONG ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(12) ASEK DESIRE NGOE BIO-E,CHE-D,FSN-A,ICT-E

EBONGKEDE GABRIEL SONE EPAMBA

ECO-E,ENG-E,HIS-D,REL-B

(13)

(14) EPIE SOLANGE NZELLE ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(15) NTUBA ASHLEY BARIKI ENG-D,HIS-E,ICT-E,LIT-E

(16) FONGMBAM STEVE NOUBIWO ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-E

Passed In 3 Subjects: 17

(1) BEBONGCHU FAITH AJUAMENDEM BIO-B,FSN-A,PMS-D

(2) AJONG EUSTACE LEGWINDIA BIO-C,FSN-A,ICT-C

(3) FORCHEH AJOACHEH LEKEAKA BIO-E,FSN-A,PMS-D

(4) MBUNGONG VELMA VENYU HIS-C,LIT-E,REL-B

(5) ASAPNGU ESTHER KAH ECO-E,PMS-C,REL-B

(6) AGBOR MBANGHA PETER BRIGHT GEO-D,HIS-C,ICT-D

(7) EWANG TRACY JOAN WASE ECO-E,GEO-D,PHI-B

(8) NYENDIA FADRISE ALEM BIO-E,ICT-C,PMS-D

(9) JIMLA VAL-IAN BERINYUY LAADOR CHE-D,ICT-C,PMN-E

Page 33 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 17

(10) AMINA UMARU ECO-E,ENG-D,HIS-C

(11) NDIKUM TERRY TIZIE BIO-E,CHE-D,PMN-D

(12) AYEM EPEY BERNIS ENG-D,GEO-E,HIS-D

(13) ASEK AWOH BATE GEO-E,ICT-D,REL-D

(14) BESINGI NOBERT NILALE JUNIOR ENG-D,HIS-D,LIT-E

(15) EPIE KELY NZELLE ENG-D,HIS-E,LIT-E

(16) TIO MBATCHO JORDAN ECO-E,GEO-E,ICT-D

(17) AIYUK ERICA KONGE ECO-E,ENG-D,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 8

(1) AKO THERESIA NSO BIO-E,FSN-A

(2) ACHIANGAH MARGJOELINE NKENGLEFAC ICT-D,PMS-D

(3) MBONDA CELIA DIONE ICT-D,PMS-D

(4) MAMME RICHMOND NGOME BIO-E,ICT-D

(5) EDIAGE BELVINE AHONE ENG-D,LIT-E

(6) ANGWI CHANTAL NDEH ENG-E,PHI-D

(7) ASHAAH PRICILIA INGOUCHA HIS-D,ICT-E

(8) CHANGEH NJIFACK MARVIN BIO-E,PMN-D

Centre No: 11075 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

BAMENDA

Regist: 123, Sat for 2 or more Subjects: 122, Passed : 97

% Passed : 79.51, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 10

(1) HARRISON CHI AYAFOR BIO-A,CHE-A,CSC-B,PHY-A,PMN-A

(2) MASANGA MAXWELL EGBE BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(3) TIMO HEMAN MBUH CHE-C,CSC-B,FMA-C,PHY-A,PMN-A

TARDZENYUY ETHEL BERINYUY

ECO-B,ENG-C,GEO-A,ICT-C,PMS-D

(4)

(5) NEBA SILAS NGWA BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-B,PMN-B

(6) MBOUH MOU HERMANN BIO-A,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

SIGALLA VICTORY NDASI MBU

BIO-B,CHE-D,CSC-C,PHY-C,PMN-C

(7)

FOKWEN EMMANUEL-ALBRIGHT

ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-B,PHI-C

(8)

(9) NJAMNSHI ETTIENE SHEY CHE-D,CSC-E,FMA-E,PHY-C,PMN-C

(10) MOYUPUAH FLORA ECO-E,ENG-E,HIS-B,LIT-E,PHI-D

Passed In 4 Subjects: 22

(1) NGWA SIDWAN CHE BIO-A,CHE-B,PHY-C,PMN-B

(2) ABI DESDIMONIA UGWE ECO-C,GEO-B,HIS-B,PHI-B

(3) MENEIMOH MARCEL NGUELEWE ECO-C,GEO-B,HIS-B,REL-C

(4) ADZE BRIAN TANGU ECO-C,GEO-A,HIS-B,REL-D

(5) AKEH LIVINUS ECO-E,GEO-B,HIS-B,REL-B

(6) WASI RITCHIE KOTTI BIO-C,CHE-C,PHY-C,PMN-B

(7) BUJI RENE NDIFON ECO-E,GEO-B,HIS-B,REL-C

(8) NEMBO LANDY KENDUANYI BIO-A,CHE-D,PHY-E,PMS-B

ESORATANG ODO ASHAGWU ETENGENENG

ECO-D,ENG-E,GEO-B,HIS-B

(9)

(10) NGWA JOAN SIRRI ECO-C,ENG-D,GEO-A,PMS-E

(11) ASA’AH JOSHUA CHI ECO-E,GEO-A,HIS-D,ICT-C

(12) NDIMBUEN ZEPHYRINUS NKWEN BIO-A,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(13) TAFAH SCOTT EKIAMBELE CHE-D,CSC-D,PHY-C,PMN-C

(14) DAMARIS BONGSIYSI ENG-E,HIS-B,LIT-E,REL-B

(15) TANIFEM BERNARD NATUH BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-E

(16) KONFON WILLIAM NDIFON ECO-E,GEO-D,HIS-D,ICT-D

(17) ANYIM KELLY MOFOR ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(18) KIBANG EUPHEMIA ZAGHA ECO-E,ENG-D,GEO-E,REL-C

(19) NJOSEH PELAGIE GWEH ENG-E,HIS-C,LIT-E,REL-D

(20) NGWA LIVINUS NGWE BIO-D,CHE-E,CSC-E,PHY-D

(21) YOKUH MORINE NYA ECO-E,ENG-D,GEO-E,ICT-E

(22) SAMWOBYEB REMI KOHTEM ENG-E,FRE-E,HIS-D,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 38

(1) AKWA LOVELINE AWAH ECO-B,GEO-A,HIS-B

(2) TCHIO KUETE GIGUETTE ECO-D,GEO-A,HIS-B

(3) LEMNYUY EMMANUELA BONGFEN BIO-C,CHE-D,FSN-A

(4) ACHO TOGE PRIDE HIS-B,LIT-E,PHI-B

(5) ABONG AMADINE BIO-A,CHE-D,PHY-D

(6) BERINYUY SANDRA MBIVLUNG BIO-E,FSN-B,GGY-C

(7) TAFEL TAFECULATE REMYHANCE BIO-A,CHE-D,PHY-E

(8) DOPGIMA SHEDASKI MBAH BIO-A,CHE-D,PHY-E

(9) DUNG ICHU BENARD BIO-B,ICT-C,PHY-E

(10) CHO SADRACK ANGAM ECO-E,GEO-A,HIS-D

(11) NDIFON BERILIS ESHUA BIO-C,CHE-E,GGY-C

(12) MIH BERLINE MOMOH ECO-E,GEO-C,HIS-C

(13) ACHA DIANE NAHZE ECO-D,GEO-C,HIS-D

(14) DJUKAZELIO FLORIANE ECO-E,GEO-C,HIS-C

(15) ENGAMBI CLIMATINE ECO-E,GEO-C,HIS-C

(16) NGUM SYLVIA FRU ENG-E,HIS-B,LIT-E

(17) YEN-SINVEM SIDUEL KILA ECO-E,GEO-D,HIS-C

(18) MBINKAR ELIZABETH WIRDZEYII BIO-D,CHE-C,PHY-E

(19) DESSY CHEAH ENG-E,HIS-B,LIT-E

(20) AKENEBI CARINE EDINGINOH ECO-E,HIS-B,LIT-E

(21) NGWANG SERGE SHIMINYI BIO-B,CHE-E,PHY-E

(22) KWANDA ALBAN TANGUONG BIO-B,CHE-E,PHY-E

(23) NDE WENDI ANIWA BIO-C,CHE-D,PHY-E

(24) NGWA HILARIOUS NUMFOR BIO-C,PHY-E,PMN-D

(25) NGEH VIGINE ECO-E,GEO-D,HIS-C

(26) BAMNJO BORIS FOMONYUY BIO-D,GGY-D,ICT-D

(27) BINDI BELTUS TAH ECO-E,GEO-D,HIS-D

(28) NGAH VANESSA NTARKWI ENG-E,HIS-C,LIT-E

(29) BRUNHILDA YAWOYOH ENG-E,HIS-C,LIT-E

(30) CHE SANDRA NCHANGNWI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(31) AKOUTI KIAMPI MABELLE ECO-E,HIS-C,LIT-E

(32) KEJI JENIFE TARJEH HIS-D,LIT-E,PHI-D

(33) BANLANJO JOVENIAH TARTINYUY BIO-C,CHE-E,PHY-E

(34) BUGHENE JUNIOR NJI ECO-E,GEO-D,HIS-D

(35) NGUM GOODNESS YAFE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(36) FAI EMMANUEL SOSAH ENG-E,GEO-E,HIS-D

(37) CHIDERA JOHN OKOYE BIO-D,CHE-E,CSC-E

(38) JULIET BIH ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 27

(1) FRAMBO EUCHARIA ETENGEG BIO-C,FSN-A

(2) KILANG ERIKA NYANKWI FSN-A,GGY-D

(3) QUENCHU BLAISE CHE BIO-B,CHE-D

(4) DZE ADELINE INJANG GEO-D,HIS-C

(5) NTUNGWE SYNTIA ECO-E,HIS-B

(6) SUH BLESS AMABOH GEO-C,REL-D

(7) DOUANLA KEMTSOP JASON BIO-B,PHY-E

(8) ANGWAFOR YVONNE AFANWI BIO-E,FSN-B

(9) TAKIE TRACY ENGWO GEO-E,HIS-C

(10) SWIRRI MERCY NSUFOR BIO-E,GGY-C

(11) VUGHOSE NOELA MENANG GEO-D,HIS-D

(12) NDIFON ANDY-GREAT NYAMBO BIO-E,GGY-C

(13) CHEO SHELDON SAIBOU BIO-D,ICT-D

(14) MONKEM RENDIS MANYI BIO-C,PHY-E

(15) NDANJI RONALD NGAMFON BIO-C,CHE-E

(16) SAMBIT SILLAS GAMUH ENG-E,HIS-C

(17) USEILA LUMA NCHOPAN ENG-D,LIT-E

(18) TSILOP EDITH NYINCHO HIS-D,LIT-E

(19) NJONSO CLARIS NYUYKIGHAN HIS-D,LIT-E

(20) NGWALEH LESLINE BUBUE BIO-E,CHE-D

(21) MELDRIC NGWO ABA GEO-E,HIS-D

(22) NJINYOH BARBARA BUINFON BIO-E,GGY-D

(23) TABENKENG DESIRE NKEMASONG BIO-E,GGY-D

(24) BRICE AKEMCHE TANIFORM ENG-D,ICT-E

(25) NGU KECY MOFOR HIS-E,LIT-E

(26) SHESHE SHANTAL KWAH BIO-E,CHE-E

(27) NDE ANYE NCHOTU BIO-E,GGY-E

Page 34 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Centre No: 11076 PRESBYTERIAN SECONDARY SCHOOL

MANKON

Regist: 44, Sat for 2 or more Subjects: 44, Passed : 42

% Passed : 95.45, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 16

(1) ENYONG-ETA MARIE AWU ECO-B,ENG-B,GEO-A,HIS-B,REL-B

CYNDI-KELLY KODKIONGA SABUM

ECO-A,ENG-B,GEO-A,ICT-C,PMS-C

(2)

(3) TANGOH TAGYEN TATA ECO-B,ENG-B,GEO-A,ICT-A,PMS-D

(4) PEGGY KIGHEH YERIMA BIO-B,CHE-B,ICT-A,PHY-E,PMS-A

(5) MUNDA BLADINI FRU TANDA CHE-B,CSC-B,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(6) AKUMA GISELE NGWE ECO-B,ENG-C,GEO-A,ICT-E,PMS-C

(7) FOZAO ZABZE VIRGILINE BIO-A,CHE-E,ICT-B,PHY-D,PMS-B

(8) ROSETTA NGUM NINTAI BIO-A,CHE-B,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(9) SAMBA PRINCELY MIMBA BIO-A,CHE-B,FMA-E,PHY-C,PMN-C

NFORTAYONG CARL ATASHILI

CHE-B,CSC-C,FMA-E,PHY-C,PMN-A

(10)

(11) PENN NKAM NKAMANYANG CHE-C,CSC-C,FMA-D,PHY-C,PMN-C

(12) AMBESI PIERANNE MANK’AA BIO-A,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMN-D

(13) BANNAH RYAN OMGHA BIO-A,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(14) ATEH ASHLEY ALIAH BIO-B,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMS-C

(15) PRECIOUS MARTHA ESSEM ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E,REL-B

(16) NDIKINTUM CARL NFON BIO-E,CHE-D,CSC-E,PHY-D,PMN-C

Passed In 4 Subjects: 18

(1) TAAH JOSCLIF ABOH ECO-A,GEO-A,ICT-A,PMS-B

(2) LORNA ACHA MBATKAM ECO-B,GEO-A,HIS-A,ICT-B

(3) MOIRA ARIMON FON BIO-A,CHE-D,ICT-C,PMS-B

(4) KHAN LESLIE MULUH BIO-A,CHE-D,CSC-D,PHY-C

(5) BAKUNI DANIELLA BISONA ECO-E,ENG-C,GEO-B,HIS-C

(6) TEBECK MARIZTSA CHESONG ECO-D,ENG-D,HIS-C,REL-B

(7) KENIA WOZIMBI YOH PEYECHU ECO-E,GEO-B,ICT-D,PMS-C

(8) JESSICA YULALA YERIMA BIO-C,CHE-E,ICT-C,PMS-C

(9) BAWAK KRISTELLE ANWIE ECO-E,ENG-C,GEO-D,HIS-B

(10) NGIEH KATHLEEN LAH MUNJI BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMS-C

(11) AFU ABUCK MAH ECO-E,ENG-C,GEO-C,HIS-C

(12) GAREEN BAMBOD CHEA LUMVALLA ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-B

(13) BIH STACY NGANG ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E

ANDANGFUNG MARK-BRANDON ANUAFOR

ECO-E,GEO-C,ICT-D,PMS-C

(14)

(15) MABIEFAVIH DAISY VUGENGSE BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(16) NJAMEN LYDIA ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(17) MEBOH FAVOUR GWAN ECO-D,ENG-D,GEO-C,PMS-E

(18) ACHINI GRACE ALIAH BIO-D,ICT-E,PHY-E,PMS-B

Passed In 3 Subjects: 6

(1) FRIKAH PROSPER AKUM BIO-C,ICT-C,PMS-D

(2) MOUNONGO NJONG HENRY NDANG BIO-B,CHE-D,PHY-E

(3) TABOD JUNIOR TEWILE BIO-C,CHE-D,PMN-D

(4) ANAKA THELMA ENG-B,HIS-E,LIT-E

(5) MUEGHE ABUEMKEZE CHU KPWE CHE-D,CSC-D,PHY-E

(6) NJINIMBAM EUGENE NDIPNU BIO-E,CHE-E,PMS-D

Passed In 2 Subjects: 2

(1) CHAMUNYI RANDOLF TALATAP BIO-A,CSC-D

(2) NCHENDE LANDRINE GEO-D,ICT-A

Centre No: 11077 MOTHER TERESAS COLLEGE BONABERI

DOUALA

Regist: 33, Sat for 2 or more Subjects: 33, Passed : 31

% Passed : 93.94, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 8

(1) MEGANMO LAURISSE CLAIRE BIO-A,CHE-C,ICT-A,PHY-C,PMN-B

(2) FONJU GEORGE NOEL MBANDI ECO-C,GEO-B,HIS-D,ICT-D,REL-B

(3) KUM LESLIE MUA BIO-A,CHE-D,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(4) MARIANA EBULE ANDOUM BIO-B,CHE-E,FSN-A,ICT-C,PMS-D

(5) ATEBA BESSALA ELIANE BIO-B,CHE-D,ICT-C,PHY-D,PMN-C

(6) NGOE BRYAN-HARRIS MONGO ECO-E,ENG-C,HIS-C,LIT-C,PHI-C

(7) PENN AMMUNDAM ECO-E,ENG-C,HIS-C,LIT-D,PHI-B

(8) DOHMUSI CLARISE LUMA BIO-C,CHE-D,ICT-E,PHY-E,PMN-E

Passed In 4 Subjects: 11

(1) NCHUNU KWOELA FONGOH ECO-C,GEO-C,HIS-B,PHI-A

(2) ACHAM GHISLAIN COBBI ECO-C,GEO-C,HIS-C,REL-B

(3) NDI HELANDRINE AKOSONG BIO-B,CHE-D,ICT-C,PHY-D

(4) KAMENI TCHIENOU SHELA RONETTE BIO-C,CHE-E,FSN-A,ICT-E

(5) EBAI AYAMOH AYUK-EVANG BIO-C,CHE-E,FSN-B,PHY-D

(6) ASSIBONG LOLO EUNICE ECO-E,GEO-D,HIS-D,REL-C

(7) NEBA ELISABETH LUM ENG-C,FRE-D,HIS-E,LIT-D

(8) NKENGTIA SONIA EFUETFAC ENG-D,HIS-D,LIT-D,PHI-E

(9) KEZIA PRIDE SIH ABANG ECO-E,ENG-D,GEO-D,PMS-D

(10) SANGBONG FULA NAKUM MBONDJA BIO-E,CHE-E,ICT-B,PHY-E

(11) KAMDEM IRENE KALAHSI ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 7

(1) TEBO THERESE NGONWEI BIO-B,CHE-D,FSN-A

(2) MBAH BLANCHE ANYONG BIO-B,FSN-A,PHY-E

(3) ANUMBONDEM DORIS TIKU GEO-E,PHI-B,PMS-E

(4) LEKU STEV-NORA MAYAH ENG-C,GEO-E,HIS-D

(5) ZINKENG IRANI ENG-D,GEO-E,HIS-D

(6) ESONG GRACY-KELLY EBUDE ENG-D,HIS-E,LIT-E

(7) AKEMESECK HARISON ABIE ICT-E,PHY-E,PMN-D

Passed In 2 Subjects: 5

(1) NGUM LOVELINE NJANG BIO-B,GEO-E

(2) AYUK TAMBONG BRONHILDA BIO-C,PHY-E

(3) MARIE-ANGE KINGUE KELLOU FELICIENNE BIO-C,GEO-E

(4) MALONGO ANICIA EROWOLY AMADEDON BIO-C,PMS-E

(5) AKO MARY EBASSY BIO-D,GEO-E

Centre No: 11080 KUMBA MBONGE ROAD EXTERNAL

Regist: 7, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed : 2

% Passed : 33.33, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 1

(1) NJI JENIFER ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 1

(1) MANJE FRIDA BIE ENG-D,HIS-E,LIT-E

Centre No: 11087 EBOLOWA EXTERNAL

Regist: 79, Sat for 2 or more Subjects: 76, Passed : 31

% Passed : 40.79, Sanctioned : 2

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 2

(1) NGENJANG VERA NJITEBAH ECO-E,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(2) KHINJEM MOHAMED NGANJE ECO-D,ENG-E,GEO-D,HIS-D

Passed In 3 Subjects: 10

(1) EBOTMBI MADO BATE ECO-D,GEO-C,HIS-C

(2) RAYE NDAM EUGENIE SORELLE ENG-D,FRE-C,HIS-D

(3) JADEN FIDELIS KADAM ECO-E,GEO-D,HIS-D

(4) NGASSA WATO TCHETNYA BROWNLY HIS-C,LIT-E,REL-E

(5) NDAM RUTH EGBE ECO-E,GEO-E,HIS-C

(6) NDIFOIN YANICK GAM ECO-E,GEO-E,HIS-D

(7) NAINGA SOLANGE MANDE ENG-E,HIS-E,LIT-E

(8) BALOUECK THERESE GERALDINE FRE-E,HIS-E,LIT-E

(9) KOUATCHO PAGANG WINNIE DANIELLE FRE-E,HIS-E,LIT-E

(10) YUNJI HAPPINESS SIH ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 19

(1) ESSISSIMA NGAYO JOYCE ESTELLE FRE-C,HIS-D

(2) AHENYUI CALEB ENG-D,HIS-C

(3) NGASSI KEUMEDJEU SCOTT PASSY GEO-E,HIS-C

(4) KOUESSA MPAMAN ALBIN TORES FRE-C,HIS-E

(5) NKWAIN SANDRINE NIH ENG-D,HIS-D

Page 35 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 19

(6) AMOU’OU ONGUENE ALVINE CHANEL ECO-E,HIS-C

(7) NEH PATRICIA NADINE ENG-E,HIS-C

(8) ROSITA ROMIKA MBANG MEDJO BIO-D,GEO-E

(9) EKOMAN SIX JOHANN GEO-E,HIS-D

(10) LOGA EMMANUELLE ROSE GEO-E,HIS-D

(11) EKOUA MENGUETTE GERMAINE GRACE BIO-E,CHE-D

(12) WIRBA EDWIN DZELAMONYUY GEO-E,HIS-D

(13) SOUA KAREL THIERRY GEO-E,HIS-D

(14) TEGHEN ENNI DORCAS GEO-E,HIS-E

(15) NINTEDEM KAHDI CHANELLE GEO-E,HIS-E

(16) LOKO EBOL NATACHA GEO-E,HIS-E

(17) MADIKIE THERESSE SHARON FRE-E,HIS-E

(18) ABOSSOLO NSOM YVAN DARREL GEO-E,HIS-E

(19) TABE DESMON TATAW GEO-E,HIS-E

Centre No: 11088 NGAOUNDERE EXTERNAL

Regist: 136, Sat for 2 or more Subjects: 126, Passed : 60

% Passed : 47.62, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 10

(1) GOLDA MAH CHICK ECO-C,GEO-A,HIS-B,ICT-D

(2) TICHA ROMANRIC MULUH ECO-C,GEO-C,HIS-C,PHI-C

(3) SERGIUS SHAALANYUY ENG-D,GEO-C,HIS-B,REL-E

(4) BELLA EMMERAN ACHU ENG-D,GEO-C,HIS-C,ICT-E

(5) NCHANG JOYCELLINE TITA ECO-E,ENG-C,GEO-E,HIS-C

(6) MESHI BLESSING MBUH ECO-E,FRE-E,HIS-B,LIT-D

(7) VERA KAGARMEH ENG-D,FRE-E,GEO-E,PHI-C

(8) RADDENSLINE YIKA NGALA ENG-E,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(9) CHIATOH PAMELA KUO ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-E

(10) NYUGHA LORTHE BRINDA BEYONG ENG-E,FRE-D,HIS-E,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 19

(1) ALI-IMRAN TARDZENYUY ECO-C,GEO-B,HIS-B

(2) ASTON MELO FORCHU ECO-D,GEO-B,HIS-B

(3) ABUBAKAR SIDDIEKI ADAMU ECO-C,GEO-A,HIS-E

(4) AKO BLANDINE EBANGHA ECO-D,GEO-C,HIS-B

(5) AHMADOU TIDJANI ECO-E,GEO-C,HIS-B

(6) SUH ESTHER PONGHO ECO-E,GEO-B,HIS-D

(7) MOUHAMMAD ABOUBAKAR ECO-E,HIS-C,ICT-D

(8) AHMED ABASS ECO-D,GEO-E,HIS-C

(9) NGON DIKOUME IRENE MERVEILLE ENG-D,FRE-D,HIS-D

(10) SOUSSIA RAKANSOU BLANCHARD ECO-E,GEO-E,HIS-C

(11) SOUREYATOU HAMADOU ECO-E,GEO-D,HIS-D

(12) TEGHEUGHEU AWAWOU FRE-E,HIS-D,LIT-E

(13) YAYA HAMADJOULDE FRE-E,GEO-E,ICT-D

(14) MANJOH FRANKLINE TECHWI ECO-E,GEO-E,HIS-D

(15) ABDOUMOUMINI ABOUBAKAR GEO-E,HIS-D,ICT-E

(16) MULUH BIH REJOICE ENG-E,HIS-D,LIT-E

(17) NDI MAGDALINE NJIBU ECO-E,ENG-E,GEO-E

(18) MAIRAMA DASSO ECO-E,FRE-E,GEO-E

(19) AMINATOU ANNORA MOUSSA ENG-E,FRE-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 31

(1) ABDOUL RAOUF NASSOUROU GEO-C,HIS-B

(2) MBAH JUNIOR KENFACK CHE-D,PMN-B

(3) MBURLE COSMOS BANSER ECO-D,HIS-C

(4) IMRAN NASROU GEO-D,HIS-C

(5) INJOH NOELA CHI HIS-C,LIT-E

(6) NDASSI MBUHEM MEGANE LANDRY ECO-E,HIS-C

(7) ELIAS MBA MBANYAMSIG ECO-E,GEO-C

(8) NGANYA LAURETTA NDATAKE HIS-C,REL-E

(9) MABAMB IBRAHIMA ALIOU ENG-E,FRE-C

(10) MOUHAMADOU GEO-E,HIS-C

(11) TANONE VALENTIN ENG-E,FRE-C

(12) MARIAM MAHAMAT KADJOUCK FRE-D,HIS-D

(13) ASOBO BERTRAND NTAMMBOH GEO-D,HIS-D

(14) NDIFON TERENCE YOSIMBOM GEO-D,HIS-D

(15) HOUSSEIN MOHAMED DAYA GEO-E,HIS-D

(16) NTUNGWEN CLARIS ALBRIGHT ENG-D,HIS-E

(17) LIETENOU TSABAZEU WILLIAM FRE-E,HIS-D

(18) NANGA SOLANGE NDONWI HIS-D,LIT-E

(19) MAFEUSSI MATCHINDA TCHIO BARELE DIANDRA ECO-E,GEO-E

(20) FANKAM NGANDJEU JESSICA FRANCESSE GEO-E,HIS-E

(21) NGOH GUISILLA ABEH ECO-E,GEO-E

(22) ADEWANG DJONGNEWA VALENTIN ENG-E,LIT-E

(23) WIRNDZEREM ALFAKIMU YUVEN GEO-E,HIS-E

(24) KAMCHWA PELAGIE NDEPKEH GEO-E,HIS-E

(25) NANA IBRAHIMA GEO-E,HIS-E

(26) GUEBEUH PAULINE GEO-E,HIS-E

(27) SANGNYUY CEDRICK HIS-E,PHI-E

(28) MONDE NOUVELA AMIKE LIT-E,PHI-E

(29) DJOSSING WAMBO LINDA GEO-E,HIS-E

(30) SAHA MANFOUO ROMARIC FRE-E,GEO-E

(31) MAMEYAH GENEVIEVE NCHUVEH GEO-E,HIS-E

Centre No: 11089 DEIDO EXTERNAL

Regist: 133, Sat for 2 or more Subjects: 127, Passed : 55

% Passed : 43.31, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 2

(1) AGWE ROY AGWE BIO-B,CHE-C,FMA-C,PHY-C,PMN-A

BUMAH NDOGMO LAURAMA PRINCESSE

BIO-D,CHE-D,FMA-C,PHY-D,PMS-A

(2)

Passed In 4 Subjects: 4

(1) NGEMBOU SHERITTA ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(2) KENG NGOH EMMANUELLA ENG-D,HIS-E,LIT-E,PHI-D

NOUMEN TANKOUA BENEDICTE MICHELLE

ECO-E,ENG-E,HIS-D,LIT-E

(3)

(4) AKUM ROLAND ETEM ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 3 Subjects: 21

(1) FONDONG ANNA NDIANBREH BIO-A,ENG-A,GEO-A

(2) NDULA MARCELINE NJIMILY ECO-C,GEO-D,HIS-B

(3) NGUEA ENGOZOA ALICE CHARLOTTE LANIA BIO-C,CHE-C,FRE-C

(4) FAI MELANIE GHAILA ECO-D,ENG-C,HIS-C

(5) TANWANI LARIEL ENG-C,GEO-D,HIS-C

(6) MAC-EPEY ALEXY FODJE HIS-B,LIT-E,PHI-D

(7) JITZI OLIVE MANKFU BIO-E,ENG-E,FSN-A

(8) SIRRI HACHIM TECLA BIO-B,CHE-D,GEO-E

TCHOKOANSSI LANGUE EMMANUEL EUGARD

CHE-C,PHY-E,PMN-D

(9)

(10) SONE CLAUDINE EDIBE ENG-C,HIS-D,LIT-E

(11) AGU CHINEYE CLAUDIA MARIE BIO-E,CHE-D,PMS-D

(12) BATEAKOAYA MACDONA ATEM AYUK BIO-D,CHE-E,PMS-D

(13) VANESSA BI MOFORNGU ENG-C,HIS-E,LIT-E

(14) LOBE ANNE LESLIE ISRAELA BIO-E,CHE-C,PMS-E

(15) TCHEUBE YOSSA FREDERIC ENG-D,FRE-E,HIS-D

(16) TABI ENOW FAVOUR KATE ECO-E,ENG-D,GEO-E

(17) AICHA NGOUFAN CELESS ENG-D,FRE-E,HIS-E

(18) HAPPI MODEST EGENE ECO-E,HIS-D,PHI-E

(19) DJIKENG METEKONG JUVENAL FARREL ENG-E,FRE-E,GEO-E

(20) MENTONG STEVE ROMUALD GEO-E,ICT-E,REL-E

(21) DONGMO NANVOU ALBIN JOEL ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 28

(1) DIMNA NSAH NSEN ENG-D,HIS-D

(2) FORSUH PRAISES NGWAFU BIO-C,CHE-E

(3) LEBSIA BOBGA JUSTINE ENG-C,LIT-E

(4) BERINYUI NKARAKWI DIANA CHRISTINE ENG-D,LIT-E

(5) KEYANTIE ZANGUE FRANK MIGUEL CSC-D,PHY-E

(6) ADIANG LIKEME VICTORINE BIO-D,FRE-E

(7) GARBA ABOUBAKAR FRE-E,HIS-D

(8) FRITZ NJOH FRE-E,HIS-D

(9) KAMI CELINE DEMERVEILLE KAMI ENG-D,HIS-E

Page 36 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 28

(10) MOUSSINGA ENGOZOA LARY ERIC MALONE BIO-E,FRE-D

(11) NFON BENEDICTA FINUIKICHEI BIO-E,FSN-D

(12) BABI SOLANGE ENG-D,HIS-E

(13) NZANGUE MONMANZE MICHEL PATRICK FRE-D,HIS-E

(14) KENCHO NWISHO LILIAN ENG-D,HIS-E

(15) KIMANEY ANDREAS ENG-D,FRE-E

(16) HAJARA HAMBJA GEO-E,HIS-E

(17) EKO DE NYOBE HILAIRE GEORGIE FRE-E,HIS-E

(18) NYANKWE BETRAND GEO-E,HIS-E

(19) MEPEMOU NGOMSI JOYCE ANNICK BIO-E,PMS-E

(20) PATEM DILAND SAMA GEO-E,HIS-E

(21) MIYEME NICOLAS ROGER FRE-E,HIS-E

(22) AURORE VIMSA ABBOU GEO-E,HIS-E

(23) NJINUI CHWIENGSHIE PROSPER BIO-E,CHE-E

DIBANGO KOTTO ESSOME BIKOU GUY JEFFERSON

GEO-E,HIS-E

(24)

(25) EBONG CARLET EKWOGE GEO-E,HIS-E

(26) ETOUNDI MICHAEL CYRILLE GEO-E,HIS-E

(27) KUNJEM ETOGA YANN KEMZO CHE-E,PMN-E

(28) TAYOU PENKA PRISCILLE FRE-E,REL-E

Centre No: 11093 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

EYUMOJOCK

Regist: 17, Sat for 2 or more Subjects: 17, Passed : 13

% Passed : 76.47, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 1

(1) EKA MILDRED EKA ECO-E,GEO-D,HIS-D,REL-B

Passed In 3 Subjects: 6

(1) NDONE NGUBE SAME SAMELSON GEO-E,HIS-C,PHI-B

(2) NDEP FAVOUR-BRIGHT ARREY ECO-E,GEO-E,PHI-B

(3) NKONGHO CHANTAL NKONGHO GEO-E,HIS-C,REL-E

(4) OKANG CORNELIA ABE-AMA GEO-E,HIS-E,REL-D

(5) EYONG BETRAND MANYOR GEO-E,HIS-D,REL-E

(6) AKAT LIONEL TAKOR GEO-E,HIS-E,REL-E

Passed In 2 Subjects: 6

(1) ENYONG LORDIA AYAMBA GEO-D,PHI-B

(2) NSO MA-BESSEM PELAGIE FAVOUR HIS-E,REL-C

(3) SUNDAY ANYA CHIMA GEO-D,HIS-D

(4) AYAMBA FAVOUR AYUK GEO-E,HIS-D

(5) TAMBE DELMA OMAR NTUI GEO-E,HIS-E

(6) ETA DIVINE ASICK GEO-E,REL-E

Centre No: 11094 UNITY COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL

TOMBEL

Regist: 58, Sat for 2 or more Subjects: 58, Passed : 34

% Passed : 58.62, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 1

(1) TAKO WANO BRANDON ECO-E,GEO-E,HIS-B,PHI-C

Passed In 3 Subjects: 14

(1) NDANGOH NOEL ACHA ECO-C,GEO-B,HIS-B

(2) FON MAGWER NGOH ECO-C,GEO-B,HIS-B

(3) EKUNE ELVIS NKWELLE ECO-D,GEO-B,HIS-C

(4) TEKECK ALPHONSIUS TEJECK HIS-B,LIT-E,PHI-B

(5) CHIAFUKE JUDE MBANGHA ECO-E,GEO-C,HIS-C

(6) MUH LORRETTA BI ENG-D,GEO-E,HIS-C

(7) MUKETE MELVIS ABORI-ERORI ENG-D,HIS-D,LIT-D

(8) ATABONGCHA PRINCE ECO-E,GEO-D,HIS-D

(9) EMANGE BELDINE NDUE HIS-D,LIT-E,PHI-D

(10) ELAH DESMOND HOU ECO-E,GEO-E,HIS-C

(11) LAYOH ADIJA AJA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(12) NDICHIA PATIENCE FIENNANA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(13) GAMUA EDITH LEKUNGA ENG-E,HIS-D,LIT-E

(14) TAYE PRINCEWILL MBAH GEO-E,HIS-D,PHI-E

Passed In 2 Subjects: 19

(1) TIKU ROBINSON TIKU GEO-D,HIS-B

(2) ABEN LEVISCO MBAH GEO-D,HIS-D

(3) AKU GWENDOLINE MBONGHABU HIS-C,LIT-E

(4) MEBUNE NAFISSA NYAKE HIS-C,LIT-E

(5) NKII BLAISE KFUNAM HIS-C,PHI-E

(6) SUBI DORIS MESUMBE GEO-E,HIS-C

(7) METUGE BRANDON EKINDE ECO-E,HIS-D

(8) EKWE TIMEBAH LAWRENCE ECO-E,GEO-D

(9) SUH SCHNIDER MANKA ECO-E,HIS-D

(10) JULIET NAYUO ENG-D,REL-E

(11) EBROS LEA KELLY SALOMON GEO-E,HIS-D

(12) NDODE EPOLLE LETTIS ENG-E,HIS-D

(13) NKEDE FRANCIS EBONG GEO-E,HIS-E

(14) NDILLE MESAME ANITA ENG-E,HIS-E

(15) NKWIFAI ROSTAND GEO-E,HIS-E

(16) EBANJA DANIEL BESONG GEO-E,HIS-E

(17) NNANE MESODE STELLA HIS-E,LIT-E

(18) EBONG STACY MBINZE GEO-E,HIS-E

(19) STEPHANIE KIBELIE GEO-E,HIS-E

Centre No: 11097 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

MUDEKA-TIKO

Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed : 6

% Passed : 75.00, Sanctioned : 4

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 4

(1) MBOMEYUGAH MODEST ECO-E,GEO-C,HIS-D

(2) MENDI KOUBONG IRINA ECO-D,GEO-D,PMS-E

(3) OKORO MARY OGECHI GEO-E,HIS-D,REL-E

(4) HENRY DICKSON IKPE ECO-E,GEO-E,HIS-D

Passed In 2 Subjects: 2

(1) AGBOR MERILYNE AYUK ENG-D,HIS-D

(2) EKUKOLE THECLA EMADE ENG-E,HIS-E

Centre No: 11098 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

TIKO

Regist: 191, Sat for 2 or more Subjects: 191, Passed : 151

% Passed : 79.06, Sanctioned : 19

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 10

(1) NDALEGH NOELA LUMMBAH CHE-A,FMA-E,ICT-B,PHY-C,PMN-A

(2) EPIE QUINIVA AYUK ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-E,PHI-B

ENANGA MATIKE FABIOLLA MORELLE

ECO-C,ENG-C,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(3)

RACHEAL NKONGHO TAFONGOH

BIO-D,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMS-A

(4)

(5) AMPAM ESTELLA ABO BIO-C,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMS-C

(6) NTUBE DIANE NZELLE ECO-C,ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(7) AJOH NEELI-NOEL ABIA BIO-C,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMN-E

(8) BOBGA KELLY AJIMBOM ECO-E,GEO-B,ICT-C,PMS-E,REL-E

MBOUZOU NJUIFOR BRIDGET-MURIELLE

ECO-D,ENG-D,GEO-D,HIS-D,ICT-E

(9)

(10) BUKA SHARON MAROMBI ECO-E,ENG-E,HIS-B,LIT-E,PHI-D

Passed In 4 Subjects: 40

(1) ADOLF BOLOBA MESEMBE BIO-A,CHE-A,PHY-C,PMN-B

(2) LON GILLETE NJODZEVEN BIO-B,CHE-C,FSN-A,ICT-C

(3) ASONG VICTORY NDEMAZA ECO-C,GEO-B,HIS-B,REL-C

(4) MBEWO WILLIE NGUH ECO-C,GEO-A,ICT-C,REL-D

(5) FUNWIE MAGDALENE CHIFU ECO-C,GEO-B,HIS-C,ICT-D

(6) MOTOKO PHALON AMENE BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-C

(7) OJONG ELODIEN ORU BIO-D,CHE-C,FSN-A,PMS-D

(8) IYASSA PRECIOUS NGONDE BIO-A,CHE-D,ICT-C,PMS-D

(9) MISSMELDA NDEH ECO-C,GEO-B,HIS-B,REL-E

(10) NJI DAMARIS MBEH BIO-D,CHE-D,FSN-A,PMS-D

(11) NGOTCHOUA BRYANNE CHELSEA BIO-D,CHE-D,FSN-A,PMS-E

(12) JACKAI LIMUNGA AGNES NJIE ENG-E,GEO-C,HIS-C,ICT-C

Page 37 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 40

(13) AWASUM PROMISE NKWENTY BIO-C,CHE-D,ICT-C,PMN-D

(14) RANSOMA MBONDE ECO-E,ENG-C,GEO-D,HIS-B

(15) AWADZUE SOB MARIANE BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMS-D

(16) AJIMSIMBOM ROLAND KIYONG ECO-E,GEO-B,ICT-E,REL-C

(17) MOTOKO PRUDENCIA RANYE ECO-E,GEO-D,HIS-C,REL-C

(18) NKONGHO SHYRINE BETEK ECO-C,ENG-D,HIS-C,LIT-E

ENOW ETENGENENG CHELSEA TABINYOR

ENG-D,HIS-C,LIT-E,REL-C

(19)

(20) MARIEBLESS RUMTA AKON BIO-D,CHE-E,FSN-A,PHY-E

(21) MOFAKO BELTUS EDUBE CHE-D,ICT-D,PHY-D,PMN-C

(22) ABIGAIL EBANE MAPEH ECO-D,ENG-D,HIS-D,LIT-D

(23) ABENA FENYIWA VANESSA ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(24) KIGHA HONORINE AMECK FONYUY BIO-E,CHE-E,FSN-A,GGY-E

(25) BAWAK JENNET TAKOR ECO-E,GEO-D,HIS-D,ICT-C

(26) NKONGANYI KOUDUSE NAL BIO-D,CHE-D,ICT-D,PHY-D

(27) ASIKO ANIVETT MBEKANG ECO-D,ENG-E,HIS-B,LIT-E

(28) BINERLA COMFORT KWAHNYUY ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-D

(29) NINA LEENA DINGKHAA ECO-D,GEO-C,ICT-E,REL-E

(30) MBIKISE CHARLOT AKWISI BIO-E,CHE-E,ICT-B,PHY-E

(31) NKENGAFAC WINIFRED DEFANG GEO-D,HIS-E,ICT-E,REL-C

(32) ENEIGHO JULITTE EJEATEH ECO-E,GEO-E,HIS-B,REL-E

(33) NGUASONG JOEL BECHEM BIO-D,CHE-D,ICT-E,PHY-E

(34) CLARIS KWASO NYAMSONG ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E

(35) BILLE IRENE MUKODI ENG-E,HIS-D,LIT-E,REL-D

NGOPO EKANG SCHOLASTICA DIENGU

ECO-E,ENG-E,GEO-D,REL-D

(36)

(37) NCHINKO LEONARD ABE ENG-E,GEO-E,HIS-D,REL-E

(38) GHATAR PRAISE NJATO ECO-E,GEO-E,HIS-D,REL-E

(39) NJOYA FRANCK KEVIN ECO-E,GEO-D,ICT-E,REL-E

(40) DOROTHY ASEK OBEN-ETCHI ECO-E,ENG-E,HIS-D,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 49

(1) CHIA DESIERE NGEH ECO-A,GEO-A,HIS-A

(2) ASHU BARRY ACHI ECO-C,GEO-B,REL-C

(3) DOGO NOEL NYUGAP ECO-D,GEO-C,HIS-A

(4) KURO VITIEN JR. NFORBWE BIO-D,CHE-C,FSN-B

(5) ANKOH BLANDINE ETEH BIO-D,CHE-D,FSN-A

(6) EKOME KATHLEEN ACHI ENG-D,GEO-C,HIS-B

(7) DZE FELIX CHUO ECO-C,GEO-D,HIS-B

(8) BENG YVETTE NGEI ECO-B,GEO-C,HIS-D

(9) ETONGWE EMILIA BASAKA BIO-E,CHE-C,FSN-A

(10) AGBOR SHEDTRESS NDE ECO-E,GEO-C,HIS-B

(11) LUM THERESIA NGWA BIO-E,CHE-A,PMS-D

(12) BOJIA EDWIN MBAH GEO-C,HIS-C,REL-D

(13) KAHBIT CONSTANCE LANGMI BIO-D,CHE-D,FSN-B

(14) OYENECHE PELEGY ENDAH ENG-D,GEO-E,HIS-B

(15) AMBE ALBERT CHE BIO-C,CHE-D,GGY-D

(16) KUZAM SANDRA ADOCKE BIO-E,FSN-A,GGY-E

(17) ABANG TOBIAS BAKE CHE-E,FSN-C,PMN-C

(18) ASHU DESMOND ABANG BIO-C,CHE-D,ICT-D

(19) AGUM THEODORE NWATI BIO-C,CHE-E,FSN-C

(20) EBOT RAWLEY EBOT ICT-C,PHY-E,PMN-D

(21) AGBOR AGBOR AYAMBA ECO-C,GEO-E,HIS-D

(22) SHALYNE TOMNYUY VERLA ENG-D,HIS-D,LIT-D

(23) SAKWE OPHILIA NASALE ECO-E,HIS-B,LIT-E

(24) MPHUER EMEDINE SIH ECO-D,HIS-C,REL-E

(25) MENGET MONA MENGEM ECO-E,HIS-B,LIT-E

(26) ARREYNGANG CHANTAL NANA ENG-C,HIS-D,LIT-E

(27) MUA EDITH MBONG GEO-E,HIS-D,REL-C

(28) FON CAROLINE ENGOWIE GEO-E,HIS-D,REL-C

(29) EPIE KELVIN NGOME ENG-D,GEO-D,ICT-D

(30) MBAH AKUM ROMARIC ECO-E,GEO-C,HIS-D

(31) NYUGA DONAVAN NWANA GEO-E,HIS-D,REL-C

(32) NGIE MARI VONNE ECO-E,HIS-C,LIT-E

(33) AGHA MARIE- LOUISE MBONG ENG-E,HIS-C,LIT-E

(34) NDEDI NADIA MBANGO ENG-E,HIS-D,REL-D

(35) TUMENTA BETEY BEUKEH ECO-E,HIS-C,LIT-E

(36) MARY ANN OPARAH BIO-D,CHE-D,PMN-E

(37) YOLAND BONGNDA GOHLA ECO-E,HIS-C,LIT-E

(38) CHANG BUM JOEL FMA-E,PHY-E,PMN-C

(39) TANDAM RITA NKENG ECO-E,GEO-D,HIS-D

(40) NZELLE MARIAM MBA ENG-E,GEO-D,HIS-D

(41) FUANJEH FLEUREBERT BUNGU GEO-C,HIS-E,REL-E

(42) WAKWEN LAWRENCE TABUH GEO-E,HIS-D,PHI-E

(43) KIMFASI GLENN YUH ENG-D,GEO-E,HIS-E

(44) BEJINGSI KELLY ECO-E,GEO-E,HIS-D

(45) YANGO NNA PERCY ENG-E,GEO-E,HIS-D

(46) MBOFOR BRANDON NWANYEK GEO-D,HIS-E,REL-E

(47) TANYI ETAH SHAMMAH TANYI ENG-E,GEO-E,HIS-E

(48) CLAUVETTE NGEMNDA MEYUM ECO-E,ENG-E,GEO-E

(49) MUMA JUNIOR TASAH BIO-E,CHE-E,PMS-E

Passed In 2 Subjects: 52

(1) MANJONG PROSPER GEO-B,HIS-C

(2) JEAN CALVIN NJOHMSON FSN-B,REL-C

(3) MARY-ELVIRA FAMAH KANDE BIO-E,FSN-A

(4) EZIAGHA ETHEL ABAH BIO-E,FSN-A

(5) KEZIA-IRRY AROWTA TAMBE FSN-A,GGY-E

(6) NGANJE MIRIELLE MUSAH BIO-E,FSN-A

(7) EKOME SAME AYUK BRIAN FSN-C,ICT-C

(8) ABOH MINATE AMAH ECO-E,HIS-B

(9) ASHLEY ANCHI ACHUO FSN-B,GGY-E

(10) BAH GODWIN JOH GEO-D,HIS-C

(11) ABANG CEVERINE ATUD FSN-B,GGY-E

(12) ESEMU THADDUIS BIO-E,FSN-B

(13) ANDWIKWA BENNI-KINGS ANDWIKWA BIO-E,FSN-B

(14) NDIP EGBE GRACIOUS CHE-E,FSN-B

(15) KUDI IMBIH RAISA BIO-E,FSN-B

(16) NELLY NEH SHU BIO-E,FSN-B

(17) EKU ETTA NDIP ETCHU HIS-C,REL-E

(18) WENDY BESSEM AGBOR SANGAYA HIS-C,LIT-E

(19) DERICK NAMATA DIBO ENG-E,HIS-C

(20) ETTA CONRALD EBOT HIS-C,LIT-E

(21) EPOSI KEDEMORAL DONGSOH BIO-E,CHE-C

(22) DOM EMMARIS LIA BIO-E,CHE-C

(23) EWUMBUA NGOE ELIAS ENG-D,GEO-E

(24) CHINONSO ERNEST AJUBIE ENG-E,HIS-D

(25) NFORMI INNOCENSIA NKEH HIS-D,LIT-E

(26) AKO SAMMY ENOW BIO-E,ICT-D

(27) EGBE SHIMON OBI BIO-E,CHE-D

(28) NJAWOH NGUNU RAWLINS BIO-D,ICT-E

(29) DINAYEN GAD DZEFOMONYUY BIO-D,CHE-E

(30) TINI ANGELE BONE GEO-D,REL-E

(31) OBEN DANIEL AYUK ENG-D,PHI-E

(32) BI MIRIELLE ENG-E,HIS-D

(33) NDZE EMMANUELA KIKI BIO-E,CHE-D

(34) EBOT NFOATAW ASAM NGATA BIO-E,ICT-D

(35) FONJI PHILTOINE TONJOCK ENG-E,HIS-D

(36) ASHU EMILIA EYONG ENG-E,HIS-D

(37) MONIQUE FADIO BANDIA ETTA ENG-D,HIS-E

(38) AKO BESSEM MARIE SANDRINA BIO-E,CHE-D

(39) ARREY CHRISTABEL TABE FRE-E,HIS-E

(40) NDEWA JUDE EFFIA HIS-E,REL-E

(41) CHINGKALA CLAUVERT SANGU GEO-E,REL-E

(42) MARIAM DAHSO MAHAMADOU GEO-E,HIS-E

(43) EPAH RUDOLF ESUA HIS-E,REL-E

(44) AGBOR AGBOR MANYOH ECO-E,HIS-E

(45) NGUM PHILOMINA MBONG HIS-E,PHI-E

(46) ONANA SAMSON ENYANGAH ENG-E,HIS-E

(47) NGOE EPITE LUCIA KONDE HIS-E,REL-E

(48) NALOWA TEKE COMFORT GEO-E,REL-E

(49) KUM CLINTON TAH GEO-E,HIS-E

(50) OKON KENETH NDEDI CHE-E,PMS-E

(51) KINGDONG SHARLENE OGHEWA HIS-E,REL-E

(52) KUM HILDA SEI BIO-E,GGY-E

Page 38 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Centre No: 11099 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

BANGEM

Regist: 2, Sat for 2 or more Subjects: 2, Passed : 2

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 1

(1) ANOGE GIBSON EWANE ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-C

Passed In 2 Subjects: 1

(1) ENONGWESE NOWELA AHONE ECO-E,HIS-E

Centre No: 11100 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

EKONDO – TITI

Regist: 32, Sat for 2 or more Subjects: 32, Passed : 24

% Passed : 75.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 6

(1) ELIJAH MOKI DIBOKA ECO-C,GEO-E,HIS-B,PHI-D

(2) MUSA MILLINASH MALINGO BIO-B,CHE-C,GGY-E,PHY-E

(3) NGANDA JOHN BEKONDO CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-B

(4) DOKILI PORTIA ITOE ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E

(5) AMBE KEDYMORAUN BIH ECO-E,ENG-D,GEO-E,PHI-E

(6) TIKUM CHENADA ENGWARI ECO-E,GEO-E,HIS-E,PHI-E

Passed In 3 Subjects: 6

(1) NGWANA COLETTE WOPENESEH ECO-E,GEO-D,HIS-C

(2) CHABANGA MALIKA AGNES ECO-E,GEO-E,HIS-B

(3) ABANG MARINETTE BIZELLE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(4) MBERE SAVIOR MAFFIE ECO-E,HIS-D,PHI-E

(5) TABE PECKLINE NKONGHO GEO-E,HIS-E,PHI-E

(6) NSIH MABEL NGOH HIS-E,LIT-E,PHI-E

Passed In 2 Subjects: 12

(1) PEACE MOKUBE BIO-B,CHE-C

(2) KANDEM KORINNA-CHRIST NTOHBANYI GEO-E,HIS-B

(3) MGBANYANG BONIFACE NCHA HIS-C,LIT-E

(4) PAH BELTHA GEO-E,HIS-D

(5) NAIKE HERMINE SADJO ENG-D,HIS-E

(6) EKUKA MARIE BIE BIO-E,CHE-D

(7) BUSARI SUSAN MULANGO ECO-E,HIS-D

(8) FONJAH MBAGWI CULBERTSON HIS-D,PHI-E

(9) MOKOTO MIRRIAM E. MASSOMA HIS-D,LIT-E

(10) FABIAN MBAKICA ECO-E,HIS-D

(11) PAH PAMELA ECO-E,GEO-E

(12) STEPHANI BIH-BONG KAMSANG GEO-E,PHI-E

Centre No: 11107 TIKO EXTERNAL

Regist: 65, Sat for 2 or more Subjects: 60, Passed : 40

% Passed : 66.67, Sanctioned : 2

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 2

(1) MVEHDZE MFONYUY TRISHA BIO-D,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMS-D

(2) NGWA ENDURANCE EBIA BIO-C,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMS-E

Passed In 4 Subjects: 5

(1) NGALA CLAUVIS ENG-D,HIS-B,PHI-D,REL-B

(2) NGOH BRANDON FOMBAN BIO-D,CHE-E,FSN-B,ICT-E

(3) EBUE RONALDO EPEY AKPO ENG-D,HIS-D,ICT-C,PHI-E

(4) SAMUEL EPUPA EKUM JR BIO-E,CHE-E,FSN-B,ICT-D

(5) MOKORO MBUJOR KANDY BIO-E,CHE-E,GEO-E,ICT-E

Passed In 3 Subjects: 9

(1) ZURIEL IFEANYI NSAH BIO-D,CHE-D,PMN-D

(2) EJEOMA MARY OTUONYE ENG-D,ICT-D,PHI-D

(3) AZONFACK RAISSA JIDELE FSN-C,HIS-D,LIT-E

(4) EWANG MARTHA MONONE FSN-B,HIS-E,LIT-E

(5) NCHIA CLAUDINE NDUM BIO-E,CHE-E,FSN-B

(6) EBONG NGOLE JUNIOR ENG-E,GEO-E,HIS-C

(7) NSAYWIYI VERENA MBIMENYUY HIS-E,LIT-E,PHI-D

(8) NDUMA CHARMINE FANWIE LISINGE BIO-D,CHE-E,ICT-E

(9) NAGELLA ROSE TAKOR ECO-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 24

(1) RAMSON ZIH KIBONG GEO-B,PHI-B

(2) SUH ROLAND NGWA FSN-B,HIS-C

(3) GEORGE TABI ASHUNTANTANG HIS-B,REL-D

(4) ARREY DESBRINE NKONGHO GEO-D,HIS-B

(5) GLENNIS CHFUCHFU NWEBANG FSN-B,HIS-D

(6) TUA ESTHER EBILE BIO-E,FSN-A

(7) LIZETTE CHIA BOU HIS-D,REL-B

(8) ROSA EPOSI ESONGAMI BIO-D,FSN-C

(9) OKOLLE CARLTON KOME BIO-E,ICT-C

(10) STEFANI AKWENJOH AGYEIRDONG HIS-C,LIT-E

(11) JETAR GEMNDA SEDRICK GEO-D,HIS-D

(12) TATAW AKO MAURICE AKO NGAH FSN-D,HIS-D

(13) MENTI JOEL MENTI ICT-D,PHY-E

(14) ANDESON KELLY ENG-D,HIS-E

(15) KWIBET NGONGANG IVANELLE BELINDA ENG-D,HIS-E

(16) FORMUKONG RUBBY ECO-E,HIS-D

(17) EBOH GILLIAN NGOME HIS-D,PHI-E

(18) MBARIKA WESLEY TEMBI CHE-E,ICT-D

(19) AKA ANYIACHE GILLIAN FSN-E,HIS-E

(20) ESSOMBA NOAH LOIC JUNIOR FRE-E,HIS-E

(21) NJUALEM CHARLES MILLEN BIO-E,GEO-E

(22) TAKU EMMANUEL AKOMBA JUNIOR HIS-E,PHI-E

(23) ELAKIE PETRINE NANYONGO MUNGE GEO-E,HIS-E

(24) ANAKOR IKENNA PROSPER GEO-E,ICT-E

Centre No: 11109 EKONDO – TITI EXTERNAL

Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed : 3

% Passed : 50.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 1

(1) IRENE AYIMBO ECO-E,GEO-E,HIS-C

Passed In 2 Subjects: 2

(1) EPIMBA NDINGI EBONG DOMINIC HIS-C,REL-C

(2) MBAH LAMECH ATA ENG-E,HIS-D

Centre No: 11112 ESSOS EXTERNAL

Regist: 177, Sat for 2 or more Subjects: 164, Passed : 53

% Passed : 32.32, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 2

(1) NUMVI THIERRY NYUGA ECO-B,FRE-E,GEO-E,HIS-B,PHI-C

(2) FONCHAM EPHRAIM KUNGABA ECO-E,FRE-D,HIS-A,LIT-E,PHI-D

Passed In 4 Subjects: 11

(1) ASSIENE RUTH ESTHERE ENG-C,FRE-B,HIS-D,LIT-D

(2) TIKUM DESTA AKUM ECO-E,GEO-B,HIS-C,PHI-D

(3) TJEK GILBERT JUNIOR ECO-C,FRE-D,GEO-E,PMS-D

(4) MENDOUGA JEANNE PHANUEL ENG-D,FRE-D,HIS-D,LIT-E

(5) GAI AMSHATOU WIRSIY ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-C

(6) LIZETTE BIH NEBA ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(7) NGWANG CARINE NFOSHI ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-D

(8) GWEH RONALD LAH CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(9) GUEFONA GAELLE BERLINE ENG-E,FRE-D,HIS-D,LIT-E

(10) NGEFOR FANNYMIRELLE DOBGIMA BIO-D,CHE-E,ICT-D,PHI-E

(11) MEEKNESS MONWI WABOH ECO-E,ENG-E,FRE-E,GEO-D

Passed In 3 Subjects: 17

(1) ANDELA MARGUERITE ENG-B,FRE-B,HIS-B

(2) ROY NGU FOMBI ECO-C,GEO-A,HIS-C

(3) NCHUKWI CLAUDIA MUYER HIS-C,LIT-E,PHI-B

(4) FOMONYUY SYNTHIA ECO-D,GEO-D,HIS-C

(5) LANJOH BLAISE JUMFONGAI GEO-E,HIS-C,PHI-D

Page 39 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 17

(6) NYAH IVO TEMBAN ECO-E,HIS-B,PHI-E

(7) BIRNDZE CECILIA SHULA ECO-E,GEO-E,HIS-B

(8) AMUNDAM LINDA NJI ECO-E,HIS-C,LIT-E

(9) NYOWIKE ALEX BANADZEM ENG-E,GEO-E,HIS-C

(10) AKAMESSE ABATE LANDRY DILANE HIS-D,PHI-D,REL-E

(11) WIRSIY GWENDOLINE DZERNYUY ECO-E,HIS-C,PHI-E

(12) NEMBO MASSO LOIS URIELLE BIO-E,CHE-C,PHY-E

(13) HONA EMALA EMILE CHE-E,PHY-D,PMN-E

(14) MOKOM STEPHANIE MENGWI ENG-D,HIS-E,LIT-E

(15) MBABI A LEWOU FRANK PAOLO ECO-E,FRE-D,GEO-E

(16) NDZEGHA FOMONYUY LINDA GEO-E,HIS-E,PHI-E

(17) MBATAH ATSIGUE JOEL FRE-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 23

(1) AKPO HILARY TANYI ECO-C,GEO-A

(2) NFOR CLIFFORD SUSUNG ECO-E,GEO-B

(3) LENJO MILTON SAHNWEI GEO-E,HIS-C

(4) MBI DIENA OJONG FRE-E,HIS-D

(5) FORKWA SYDORINE MAWOM HIS-D,LIT-E

(6) NFOR SANDRINE NDZINA ECO-E,GEO-D

(7) SHU BRITHA AMELIE LEMNWI ENG-D,GEO-E

(8) NAKEM DOUB LUCIE DORCAS FRE-E,HIS-D

(9) KUM KINGSLEY ACHUO ENG-E,HIS-D

(10) NJENG HONORA GIWE HIS-D,LIT-E

(11) NGEKWI CHRISTELLE AWONGU GEO-E,HIS-D

(12) ZE MALOCK URIE CASSANDRA ENG-D,FRE-E

(13) YAKAM ASAH IBRAHIM YASSIR FRE-E,HIS-D

(14) ESSONO OSCAR ALAIN ECO-E,GEO-E

(15) MPEH NYADA JERRY JUNIOR FRE-E,GEO-E

(16) NGORAN LARISSA TOMLA GEO-E,HIS-E

(17) KOUEMO GRACE MARTINE ECO-E,GEO-E

(18) ASUMBANG NICOLINE AFUMBOM HIS-E,LIT-E

(19) LON NELSON NDEDZENYUY HIS-E,PHI-E

(20) WONG MOUREEN BEI ENG-E,FRE-E

(21) ELANGA ALAIN JORES FRE-E,HIS-E

(22) NDIANGANG LAMBERT NIFANG GEO-E,ICT-E

(23) EGBE BLANCHE ASHU BIO-E,PMS-E

Centre No: 11114 NTAMULUNG EXTERNAL

Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 20, Passed : 7

% Passed : 35.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) NJIOWEI TSAKEU BRAIN BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-B,PMN-B

Passed In 4 Subjects: 2

(1) BUIKEH BERYL MUNDIA ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-D

(2) NEBA BLESSING BIH ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-C

Passed In 2 Subjects: 4

(1) FOMBAT FOSTER MBAH GEO-E,HIS-D

(2) OFEH JEAN – NOEL NJEI ENG-E,HIS-E

(3) MENYA KASSANDRA KAKON BIO-E,GGY-E

(4) NTENGDE OSCAR ENG-E,SBEF-E

Centre No: 11115 MOLYKO EXTERNAL 1

Regist: 390, Sat for 2 or more Subjects: 339, Passed : 138

% Passed : 40.71, Sanctioned : 13

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 16

(1) OROCK DESMOND OROCK ECO-C,ENG-B,GEO-A,HIS-B

(2) ATENGONG NANCY NDIP OBEN ECO-B,GEO-A,HIS-C,ICT-B

(3) BATE TOBIAS ATEM ECO-B,HIS-B,LIT-E,PHI-C

(4) TABI HAWKINS TANGAN BIO-A,CHE-D,PHY-D,PMN-C

(5) ETTA BRANDON ADE ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-B

(6) DOKITA MOKUBE ALEX BIO-C,CHE-D,PHY-D,PMS-C

(7) EKERUM JAMES SUHNFOR ASUA CHE-C,ICT-B,PHY-E,PMN-D

(8) AGBOR AMIRA OBI- OBENENGWA ENG-D,HIS-D,LIT-E,REL-B

(9) ETAGE LETISE NGUH ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-D

(10) MATUKE SMITH OPOLE ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-B

(11) TANGA JOCELINE OMAH FSN-E,HIS-D,LIT-E,REL-C

(12) TABENYANG BESONG ASHU ENG-D,FRE-E,FSN-D,LIT-D

(13) OBEN ASHU WILVICA UDOH BIO-D,CHE-E,ENG-D,ICT-E

(14) BUKOMBE JENEVIEVE MALLE ENG-D,HIS-E,LIT-E,REL-D

(15) NGUAFAC STACY MORFOW CHE-E,CSC-D,PHY-E,PMS-E

(16) NSHANJI MBONG ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-D

Passed In 3 Subjects: 47

(1) ANYIATABONG MARGARETE T ECO-C,GEO-A,HIS-B

(2) AGBOR MAXWELL AKO ECO-C,ENG-A,GEO-B

(3) COLLINS NCHONGANYI NDOUNALA ECO-B,GEO-A,HIS-D

(4) AGAH ANGWE SIMON ARAH BIO-D,FSN-A,GGY-C

(5) EBOT BLESSING TABE HIS-D,LIT-C,PHI-A

(6) SONE SAMUEL NGWANE HIS-A,LIT-E,PHI-C

(7) FONYA CLAUDIA NYIAWUNG BIO-C,CHE-E,FSN-A

(8) BIE STEPHANIE ARREY ECO-D,GEO-C,HIS-B

(9) TUME MODEST KERNYUY BIO-E,CHE-C,FSN-A

(10) EMMANUELA NJANG OBI ENG-D,FSN-B,HIS-D

(11) NYAMSI HELMINA NYABEAW ECO-E,GEO-C,HIS-C

(12) NEVILLE NAMBO BALEMBA ECO-D,GEO-D,HIS-C

(13) MEH PATIENCE GHAI ECO-C,GEO-D,PMS-D

(14) TONGWA CLAIN NJIKENG ECO-E,GEO-C,HIS-C

(15) ALEADEM ALOYS QUEEN NGANBOUH BIO-E,CHE-E,FSN-A

(16) NWANYAM CHANTAL KAHBIT ENG-D,GEO-D,HIS-C

(17) TAKIE DANIEL TAMBE BIO-C,CHE-D,ICT-E

(18) MASANGO ENOME ENG-D,GEO-E,HIS-C

(19) DAHIRU LAMDO BUBA ECO-E,HIS-B,LIT-E

(20) EKOKOBE GERALD FORLEFAC ENG-D,FSN-D,HIS-D

(21) ANU VANISA ACHIAMBO ENG-D,HIS-C,LIT-E

(22) NESOA AGNES MALIKE ECO-D,ENG-E,HIS-C

(23) EKWENA NESTALINE ENJONGAKO BIO-E,FSN-B,GGY-E

(24) DIONE CAREEN NGUH GEO-D,HIS-C,PHI-E

(25) FON CLAUDETTE LUM ENG-D,GEO-D,HIS-E

(26) TANDO MAROLINE ECO-E,HIS-C,LIT-E

(27) AMAGNA VANESSA MELANIE GEO-E,HIS-C,ICT-E

(28) NDIBNU ROMEO ECO-E,GEO-D,HIS-D

(29) EWANG YANKY FREDOLINE ENG-D,HIS-D,PHI-E

(30) ALEAKUAH CYRIL ANUCHEM ECO-E,GEO-E,HIS-C

(31) SAAM MAC-DARLINGTON MEZIE BIO-E,CHE-E,ICT-C

(32) NGOE MARGARETE MALIKE ENG-D,GEO-E,HIS-D

(33) EZONG MIRABEL ECO-E,ENG-D,HIS-E

(34) GEH ANTHONY CHU ENG-E,HIS-D,LIT-E

(35) ABANG GLORY KUOH ENG-D,GEO-E,HIS-E

(36) ATAM WALLA POWELL ENG-D,HIS-E,LIT-E

(37) GASHU ABIGEL IJEH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(38) OPONDE MACLEE ENG-E,GEO-E,HIS-D

(39) TEM DARLINGTON KELLY ENG-E,GEO-E,HIS-D

(40) NJIE EMMANUEL MWAMBO ECO-E,ENG-E,HIS-D

(41) ETTA VANESSA BENEM ECO-E,HIS-D,LIT-E

(42) CHE BESSONG NSEN GLENDA ENG-D,GEO-E,HIS-E

(43) ADAMA LARE CASPA GEO-E,HIS-D,REL-E

(44) SENDZE ARNOLD GEO-E,HIS-E,ICT-E

(45) AJONGISON BELMOND NKWA ENG-E,HIS-E,LIT-E

(46) NEBA CLINTON ATOH BIO-E,CHE-E,CSC-E

(47) NANYONGO EMILIA ELIVE ENG-E,HIS-E,REL-E

Passed In 2 Subjects: 75

(1) BERNICEFONGA NDEMALEMBEM FSN-B,REL-C

(2) LEKE BORIS BESONGE MUSANGO ENG-D,HIS-B

(3) ANNE MOJOKO LYONGA HIS-B,LIT-E

(4) EKOKOBE GREGORY NYENTY ECO-E,HIS-B

(5) GIL-CHRIS BEZENG MBENG FSN-B,GGY-E

(6) EGEBE MONICA EDOH HIS-B,LIT-E

(7) DOM ROSE MECHANE HIS-B,LIT-E

Page 40 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 75

(8) CHUGEH NADINE NDUM MUAM FSN-C,HIS-D

(9) ATEM MANDEM ACHI HIS-D,REL-D

(10) TACHU CHANTAL ANDZI. GEO-E,HIS-C

(11) NGUTEMETSE SONIA ABUATMBOH ENG-D,HIS-D

(12) FONKEM ARNOLD JONG ENG-C,HIS-E

(13) NGUASONG EMERSON MBUA BIO-D,ENG-D

NJOYA THEOPHILE JUNIOR MONKOUOP NJANKOUO

ENG-D,HIS-D

(14)

(15) MOFA VILOT BIE BIO-D,CHE-D

(16) BONGFEN FLORA NGAMLIWONG FSN-C,HIS-E

(17) OFEJEH CERDRICK AJOWABONG GEO-E,HIS-C

(18) JOEL-BRICE TUMAJONG SUH GEO-E,HIS-C

(19) OBEN AYANG GEO-E,HIS-D

(20) MUHAMADOU ADAMOU KAM GEO-E,HIS-D

(21) OKUM SYDOLINE KAKO HIS-E,REL-D

(22) NDOH JULET MAKA GEO-E,HIS-D

(23) ESENGWA FERDINARD KEKE GEO-E,HIS-D

(24) NZEBINKIRI INNATU BONGSIYSI GEO-E,HIS-D

(25) ASONGKENG DESMOND ASONGKENG BIO-D,ICT-E

(26) REXLAWSON OBEN ETTA HIS-D,REL-E

(27) ATEMKENG GIZELE TOFAC ENG-E,HIS-D

(28) AYUK JOANA ETENGENENG HIS-D,LIT-E

(29) EDENO QUILLIAN AKWE ECO-D,HIS-E

(30) SIMBOTIJOH CONFIDENCE KUNYUI FSN-D,HIS-E

(31) TALYTEBA ZENA HACHIM ENG-D,LIT-E

(32) CHI MOSES ZONG ENG-D,HIS-E

(33) KUNGANG TAJOCHA ISIDOR BIO-E,CHE-D

(34) NCHIFUONG BRIGHT APIMINUI GEO-D,HIS-E

(35) NDUBU JEFFERSON TATAH GEO-E,HIS-D

(36) CARL- BRYDE NDONGMO FRE-E,HIS-D

(37) NDIP ELMA BESSEM HIS-D,LIT-E

(38) NING JENNIFER NJENU ENG-D,HIS-E

(39) NTEMBE CASSILA NDA ENG-D,HIS-E

(40) HANNAH JUBSIA GEO-E,HIS-D

(41) EBUNI CHANTAL TAKU HIS-D,LIT-E

(42) MUKETE JOAN BIE GEO-E,HIS-D

(43) MBUH EDISON NTSINDAH PHY-E,PMN-D

(44) LIBENJA FRITZ MATUTE BIO-E,ENG-D

(45) NTOH LYDIA NYIFENJEH ECO-E,ENG-D

(46) AYEN MELSON ASHLY ENG-D,LIT-E

(47) KENYUYFON MARYLILY LEINYUY GEO-E,HIS-D

(48) HONPAH RAMIS GRACE GREPOH GEO-E,HIS-E

(49) LIMI NJOYA NOURIATOU KELLY GEO-E,HIS-E

(50) ELEARNOR MAH FONCHAM HIS-E,REL-E

(51) DOH TERRANCE NUBUKE ECO-E,REL-E

(52) MOSONGO USHABEL MBOWE HIS-E,LIT-E

(53) TANYI NKONGHO RENETA OJONGEBOT BIO-E,CHE-E

(54) BISONG GALVIN ETTA-MBOH BIO-E,PHY-E

(55) BISONG LEDWIN ASHU ENG-E,HIS-E

(56) AKIE SANDRA WAI ENG-E,REL-E

(57) NKENGAKIE JOVANI ECO-E,GEO-E

(58) FON KELLY LUM GEO-E,HIS-E

(59) ANANGFACK NANGFACK JAMES AMSTRONG ECO-E,GEO-E

(60) MENYA CYNTHIA MENGING FSN-E,HIS-E

(61) ABWA ALFRED NDOKE HIS-E,REL-E

(62) NGOHNGHO VALENCIA MEANTOH ENG-E,GEO-E

(63) NDI CLIFFORD NFOR ENG-E,GEO-E

(64) WEPNJE VIVIAN NYEH HIS-E,PHI-E

(65) ADA MANYOR MAOLINE HIS-E,LIT-E

(66) FELIX HABUN FOMLAK GEO-E,HIS-E

(67) ANYIKENG STEPHANIE ATEMNKENG HIS-E,REL-E

(68) CHE JOEL KAH GEO-E,HIS-E

(69) NCHA CARLOS ABANGMA ECO-E,GEO-E

(70) NDAM PRINCELY NDIFON HIS-E,REL-E

(71) NJI LINDA NGUM ENG-E,HIS-E

(72) ATUD ZITA ANGWAN ENG-E,FSN-E

(73) NGHASHI PETRINA EYACHA ENG-E,HIS-E

(74) KUM JUSLEN NGONG ENG-E,HIS-E

(75) HANSEL ASAFOR GEO-E,HIS-E

Centre No: 11116 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

BAFOUSSAM

Regist: 394, Sat for 2 or more Subjects: 393, Passed : 351

% Passed : 89.31, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 77

(1) FUBE AZINWI MILLAH BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(2) NGOUNE ANTONY BRADLEY BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(3) KAMWA KAMDEM RUBEN BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(4) HARMONY LIYEKAZHI ALANG CHE-A,CSC-B,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(5) TEGHA LUMEN-CHRISTI EBUA BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(6) MBAH NKWAAH MINUI BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(7) CHEKWI TAMUNANG BIO-A,CHE-A,CSC-A,PHY-A,PMN-B

(8) KUABAN EUGENIE DZERNYUY BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

MBOH BLESS PEARL NCHONGBOH

BIO-A,CHE-A,CSC-B,PHY-A,PMN-B

(9)

(10) LANGMIA ELTICE KUNA BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(11) AYET GLENIS ENGONWEI BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(12) AYIMBOH NGWA LENA JERRY BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

DASSI NGOUNOU ANGE MIGUELLE

BIO-A,CHE-A,ICT-A,PHY-B,PMN-C

(13)

TEDJONG NGOUGNE VALERIE L

BIO-B,CHE-A,ICT-B,PHY-A,PMN-B

(14)

KOAGNE TCHOUABEH ANGE VANELLE

ECO-A,ENG-B,GEO-A,ICT-B,PMS-B

(15)

(16) NGANG BLAISE CHE CHE-B,CSC-B,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(17) BOUNDJA BLONDEL BRIAN CHE-B,CSC-C,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(18) TAPONG CLAUDINE ANEI ECO-A,ENG-C,GEO-A,ICT-B,PMS-B

(19) TENE NATACHA LESLY BIO-A,CHE-A,ENG-C,PHY-C,PMN-B

KABI EILEEN BLESSING MBONG

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(20)

CHEUMASSOM KAMENI ANGE M

BIO-B,CHE-A,ICT-B,PHY-C,PMN-B

(21)

KAPCHE FOTSO REINE FABIOLA

BIO-A,CHE-B,ICT-B,PHY-C,PMN-B

(22)

(23) WADO NGOUANA STELL BIO-B,CHE-A,FMA-D,PHY-B,PMN-A

ZOFENYI NDANGATIAH ALEXANDER

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(24)

MONTHE FAGOUE CHRIST HYACINTHE

BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-B,PMN-A

(25)

(26) UM UM TSAKOU DANIEL BIO-A,CHE-A,FMA-D,PHY-B,PMN-B

(27) FOKOU WINNY CHANELLE CHE-A,CSC-B,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(28) FOTSO TALA CHRIS BRYAN CHE-A,CSC-D,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(29) NGWA DELYSIA NGUM BIO-A,CHE-B,FMA-C,PHY-C,PMN-B

WAMBA DJOUFACK DUPLEX PARFAIT

CHE-A,FMA-C,ICT-C,PHY-C,PMN-A

(30)

(31) DAIGA KITIMBI FRANCK VADEL ECO-B,GEO-A,HIS-C,ICT-B,PMS-C

CHATCHUENG TAMO HENRY FRITZ

BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(32)

TOUSSILE NKENGUE AMANDLA D

BIO-B,CHE-A,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(33)

(34) PIZIE SIMPLICE MULUH BIO-A,CHE-B,FMA-C,PHY-D,PMN-B

MATAGANG TENEFOSSO EMMANUELLA

ECO-B,GEO-A,HIS-B,ICT-C,PMS-D

(35)

(36) NGEKWI FEUSSI SUZIE D BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-C,PMN-B

FEPEUSSIE GHOMSI ROSA WILLYNIA

BIO-B,CHE-B,CSC-C,PHY-C,PMN-B

(37)

FONE NINTAI PERFECT WILFRED

BIO-A,CHE-B,CSC-E,PHY-B,PMN-C

(38)

NITCHEU DE TOUBIWOU ORNELA V

BIO-A,CHE-A,CSC-E,PHY-D,PMN-B

(39)

TETSONKWOA BLESSING TENDONGAFAC

BIO-B,CHE-A,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(40)

(41) TITASHIPU FABIOLA NUMENYI BIO-A,CHE-A,FMA-E,PHY-D,PMN-B

POKAM TCHOUALE CAROLE BELVIANE

BIO-B,CHE-A,ICT-C,PHY-D,PMN-C

(42)

Page 41 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 5 Subjects: 77

FAUBEN NTAM DARREN BRIAN A

BIO-B,CHE-A,FMA-D,PHY-C,PMN-C

(43)

(44) BI LAURYN CHEO BIO-A,CHE-B,CSC-C,PHY-D,PMN-C

(45) MEGOUO ERIC BRIAN BIO-B,CHE-B,FMA-C,PHY-E,PMN-A

CHENJIO NGOUNOU EMMANUELA

BIO-C,CHE-A,FMA-C,PHY-E,PMN-B

(46)

(47) MBAH GAPINBISSI BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-A

GADJOU TCHALEU ANGE PAMELA

CHE-B,CSC-D,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(48)

MEDEFFO KAPCHE DARLENE JOYNA

BIO-A,CHE-B,ICT-B,PHY-E,PMN-D

(49)

KONGUEP TCHENOU MELVINE D

ECO-B,ENG-D,GEO-A,ICT-D,PMS-C

(50)

(51) TSIGUIE PAGUI TATIANA L BIO-B,CHE-B,ENG-D,ICT-C,PMS-C

(52) NTCHIDA MEKEM HILARY ECO-C,ENG-D,GEO-B,HIS-B,ICT-C

(53) FOMBI MAGNUS-FAVOUR CHE-C,CSC-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

DJOUMAI DAN-OUMAR ADAMA C

BIO-C,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-C

(54)

(55) MAYUA NEDRAN NINDUM BIO-B,CHE-B,CSC-D,PHY-D,PMN-C

(56) GWANJEH NKWAMBE IVAN CHE-A,CSC-C,FMA-D,PHY-D,PMN-C

NGOUAGNIA MATOH FAITH ELIS

BIO-B,CHE-B,CSC-E,PHY-C,PMN-C

(57)

AGBORNJA SAMUELLA EYERE

BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-C

(58)

CHUEMBOU MBAH ADRIEN DUVAL

BIO-E,CHE-C,FSN-A,ICT-B,PMS-D

(59)

(60) ATEUFACK ASONG ARIEL BIO-C,CHE-C,FMA-C,PHY-E,PMN-B

(61) NJODZEVEN BETILA YULA BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-E,PMN-B

(62) NKWAIN DESMOND MBANG BIO-C,CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(63) NAHMEN BRANDY ASTIMBOM BIO-C,CHE-B,FMA-E,PHY-C,PMN-C

MORFAW COLINS ANUBONDEM

BIO-A,CHE-D,CSC-D,PHY-D,PMN-C

(64)

(65) NCHANG MARRION FRU BIO-A,CHE-D,ICT-B,PHY-E,PMS-D

DZEMBONG WATI URY FLORIANT

BIO-C,CHE-A,ICT-C,PHY-E,PMN-E

(66)

(67) NGO MBOGBA SONG MARIE T ECO-C,FRE-C,GEO-B,ICT-E,PMS-D

(68) MBOPDA BILLY BROND CHE-D,CSC-E,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(69) NCHANG SYNTHIA NDOH BIO-A,CHE-D,CSC-D,PHY-D,PMN-D

(70) FEUDJIO ALPHONSE ZIDANE BIO-D,CHE-B,ICT-C,PHY-E,PMN-D

NGUETCHOUESSI MESSAH JUDITH G

BIO-B,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(71)

NDOUGOU SHANA CHLOE FORTUNE

BIO-B,CHE-D,ENG-C,ICT-D,PMS-E

(72)

BENNY JOUMESSI JASON ISAAC

CHE-D,CSC-C,FMA-E,PHY-C,PMN-C

(73)

(74) SOKENG NGUIMBOUS LEVI J BIO-C,CHE-C,CSC-D,PHY-E,PMN-E

TOUKAM DJOUKAM EVANN LUCASSO

CHE-C,CSC-E,FMA-E,PHY-E,PMN-D

(75)

(76) TCHINDA BOPDA ANGE DEHLY ENG-E,HIS-E,ICT-D,LIT-D,SBEF-D

(77) ATEFOR ELVIRA NANA BIO-C,CHE-D,CSC-E,PHY-E,PMN-E

Passed In 4 Subjects: 120

(1) MEKONTSO EMMANUELA GLORY ENG-A,HIS-A,LIT-A,SBEF-A

(2) KAMKUMEU DOMGUIA ULRICH B BIO-A,CHE-A,PHY-A,PMN-A

(3) MBANJONO FESTUS NKWENUI CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(4) NGNIPIBEO NGONPE JONEL S BIO-A,CHE-A,PHY-A,PMN-B

(5) POKAM POPONWAN SIMO PIERRE ECO-A,GEO-A,HIS-B,ICT-A

(6) TCHEMASSO ABIGAELLE MARIE CHE-B,FMA-B,PHY-B,PMN-A

SIMO NOGHAPGHUI GAETAN WILFRIED

BIO-A,CHE-B,GGY-B,ICT-B

(7)

(8) SOP DIESSE JULES LOIC ECO-A,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(9) SIBAFO DJOKO BRIVEL PATRICK FMA-B,ICT-B,PHY-C,PMN-A

(10) ASSOUA NFONGOK BRESDEL BIO-C,FSN-A,GGY-B,ICT-B

(11) AWAH ELMA NEH BIO-A,CHE-B,PHY-D,PMS-A

(12) SONGSANG NANGUE BIO-C,CHE-A,PHY-D,PMS-A

(13) GUEPSE NAMEGNI WAMBO JEAN E BIO-A,CHE-B,PHY-C,PMN-C

(14) KAGHO LAUREL HERMINE BIO-B,CHE-B,PHY-C,PMN-B

NGANMEGNE NZENSSIEU FREDERICA

BIO-B,CHE-B,PHY-C,PMN-B

(15)

(16) OYEBOG RUTH ANIM BIO-B,CHE-A,PHY-D,PMN-B

(17) MBAH AZOCK CYNTHIA BIO-A,CHE-B,PHY-D,PMN-B

(18) KOUAMEN MAKAFE CHLOE MORINNE BIO-B,CHE-B,GGY-B,ICT-C

(19) CHIA HOPE SA’AH ECO-C,ENG-B,GEO-A,PMS-C

(20) PODIE BORIS VIBIFE BIO-B,CHE-B,GGY-B,ICT-C

(21) KENMOGNE DASSI DIDASS BIO-A,CHE-B,ICT-C,PMS-C

(22) NGWAGUONG VANESSA MINGO ENG-C,FRE-B,HIS-B,LIT-B

(23) KENNE LEKOUKING JEANE SORELE ECO-A,GEO-B,ICT-D,PMS-B

(24) AWAH KERYNE CHEFOR BIO-A,CHE-D,ICT-B,PMS-B

(25) SAA WABO STEPHANE BILL BIO-A,CHE-A,PHY-E,PMN-C

(26) DJELE KANGMAFO PASCALE FRIDE BIO-B,CHE-B,FSN-A,PMS-E

(27) TEKAM WOUINDJA GABRIELLE LISE BIO-B,CHE-A,PHY-D,PMS-C

(28) NDAM SHERON ABONG ECO-B,GEO-A,ICT-C,PMS-D

(29) WAH BRUNOS BURINYUY BIO-A,CHE-C,PHY-C,PMN-D

(30) TEGUEMNE KUATE LOIC JUNIOR BIO-B,CHE-B,PHY-D,PMN-C

(31) NINLA TADZONG ERISLENE LENIE BIO-B,CHE-B,PHY-C,PMN-D

(32) TCHAMANDJE KEUNI SULAMITHE ENG-D,HIS-C,LIT-B,SBEF-B

(33) MENZIMOR CARINE NGALA ECO-B,ENG-C,GEO-B,PMS-D

(34) KOUAMO NKEPGANG SANDRINE BIO-C,CHE-C,FSN-A,PMS-D

(35) MAKOUGOUM FOGANG ANGE L BIO-C,CHE-B,PHY-D,PMS-B

(36) ARRAH GLENDA ENG-C,HIS-C,LIT-D,SBEF-A

(37) TSCHIE KOI EMMANUEL JUNIOR BIO-A,CHE-C,ICT-B,PHY-E

(38) DASSI KUISEU VERONIQUE BIO-B,CHE-C,ICT-C,PMS-C

(39) LELEGHE PRECIOUS YIEHFON BIO-B,CHE-C,ICT-C,PMS-C

(40) FOMUKOM JOEL DOH CHE-C,CSC-C,PHY-C,PMN-C

(41) GHEMKAM TAMNO ELVYR MESMINE BIO-C,CHE-A,PHY-E,PMN-C

(42) MOCHE KOM CLEMENCE AURELLE ECO-C,GEO-C,ICT-B,PMS-D

(43) MANGA ONDOUA AIMEE FRANCINE ENG-B,FRE-C,HIS-C,LIT-D

(44) DJUICHOU TAKOUMBO AURIOLLE C BIO-D,CHE-C,GGY-C,ICT-B

(45) BAKELA DA KOUFAN MENKENE BIO-B,CHE-C,ICT-C,PMS-D

(46) FORSUH JUNIOR FON BIO-B,CHE-C,ICT-C,PMS-D

(47) TARSIMO FRANKLIN ECO-C,GEO-B,ICT-C,PMS-D

(48) HALIMATOU DAMDAM CHE-C,FSN-A,ICT-E,PMS-C

(49) MUSINAH PATRICE MORIKI ECO-D,ENG-C,GEO-C,HIS-B

(50) MBEKOU LESLY MARLENE CHE-B,FMA-E,PHY-D,PMS-A

(51) TEBAH STEPHANI API BIO-E,CHE-E,FSN-A,GGY-B

(52) TOKAM NOUMBISSI MAYELLE V CHE-B,FMA-E,PHY-C,PMN-C

(53) HOMDIM GILLES PEGGUY CHE-D,FMA-D,PHY-D,PMN-A

(54) BIHNWI LAURINE AZINWI ECO-E,ENG-C,GEO-B,HIS-C

(55) TITAMAREH TWINGAM HARRY J BIO-B,CHE-D,ENG-D,GGY-C

(56) MPONG SEVERINE AMAH BIO-C,CHE-D,ENG-C,GGY-C

(57) GUEMGUEU TAGNE STELL HOSILLGA BIO-C,CHE-D,FSN-A,ICT-E

NGUEMADJEU PATRICIA PIERRETTE EMILIE

ECO-B,FRE-D,GEO-B,ICT-E

(58)

(59) ESHOUDEM NGUIMFACK DIVINE F BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(60) YOUBISSI PAULINE PRISCA BIO-D,CHE-C,GGY-C,ICT-D

(61) MAFOR BRIMA BONGNDA ENG-D,FRE-D,HIS-B,LIT-D

(62) ETUGE BEVERLY EPOTE ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-C

(63) WANJAH ACHU HOPE BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMS-D

(64) MATAGNE DJEMO OLIVIA L BIO-D,CHE-C,ICT-C,PMS-D

(65) NCHANG KOUAMEN SAMIRA ENG-D,FRE-C,HIS-D,LIT-C

(66) MAFONGANG SOUPGUI DENISE V CHE-D,FMA-D,PHY-E,PMN-A

(67) MOTIO TSHIENEGHOM MYLINE BIO-B,CHE-C,ENG-D,ICT-E

(68) KAMDEM KAMDOM HERLYNE GLORIA CHE-C,FSN-B,ICT-D,PMS-E

(69) KOUAGNE SIPOWE LARRY ECO-C,GEO-E,HIS-B,ICT-D

(70) SIRIWAH EMILIANE AKO ECO-B,GEO-E,ICT-D,PMS-C

(71) TEBU TCHUENCHE EMILI FRANCINE BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(72) KWISOP HILDA YAMKURE BIO-D,CHE-C,ICT-D,PMS-D

(73) NGUEGUIM TSAFACK THIERRY G BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(74) TATAW MERCY ENOWMBI BIO-C,CHE-C,ENG-D,GGY-E

(75) NINGPA PIANKEH ALBEREEN ENG-D,FRE-E,HIS-B,LIT-D

(76) KITIO KITIO EDWARD JUNIOR BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(77) TCHOUMI NJICKI ALIDA ENG-D,FRE-E,HIS-B,LIT-D

(78) MBAH SORELLE MAKOUGANG ECO-D,ENG-D,GEO-B,HIS-E

NOUKATCHE WAFO ANGELO GILBERTO

BIO-D,CHE-D,GGY-D,ICT-C

(79)

NDONGO NDONGO MARLENE CLAUDIA

BIO-D,CHE-E,FSN-A,ICT-E

(80)

Page 42 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 120

MEPOUOCKAM FOTSO MAEVA BRANDY

ECO-B,GEO-E,ICT-E,PMS-C

(81)

(82) SIMO MONJAP MAIMOUNA RIANONE BIO-D,CHE-C,FRE-E,ICT-C

(83) MA ESTHER BIH NKWENTI ECO-C,GEO-D,HIS-D,ICT-E

(84) TASAH BENIZERTH FUEN ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-C

(85) NOKO FATOU BIO-C,CHE-C,CSC-E,PMN-E

(86) NDONGALA MERABEL MENEIMOH ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-D

(87) NKWENTI TERENCE YEMI BIO-C,CHE-E,GGY-E,ICT-C

(88) KOUGOUM OLIVIA PRISCA ENG-C,FRE-E,HIS-D,LIT-D

(89) DJOKO MAGNE MARIE DAROLE ENG-C,FRE-D,HIS-E,LIT-D

(90) NJIEUKAM BENTENG LAETICIA ECO-D,ENG-D,GEO-D,HIS-D

(91) AGEAKE EDWIN ATEM ENG-D,FRE-E,HIS-B,LIT-E

(92) TOBOU KENAGO PAVEL TUREL BIO-C,CHE-D,GGY-E,ICT-D

(93) TSHEG PRAISE NGU BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(94) MAMBO SYDONIE NGANG BIO-C,CHE-D,ICT-D,PMS-E

(95) MARIMA ATABONG ECO-D,ENG-E,GEO-C,HIS-D

(96) SIRRI AMANWI AMBE ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-C

(97) MBAH THEOPHILE FORCHIBI BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(98) METCHOP FOTSO LIONEL BIO-C,CHE-E,ICT-E,PMS-D

(99) TEMKENG MOGANG JENNIE A CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(100) NGAFOR NELISSA NWANGO ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-E

(101) ABONGABHEH ACHANKENG LENA ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(102) TSANE ZEUKENG AURICHELLE FLORE ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(103) WIRSIY EMMANUEL FANSO ECO-E,ENG-C,GEO-E,HIS-D

(104) BISONG RIMALNY BISONG ENG-C,FRE-E,HIS-D,LIT-E

(105) BANTAR NADACHE NYIENSY ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(106) FOUJOU SAMIRA ECO-C,GEO-D,ICT-E,PMS-E

(107) EMMANUEL BESONG EYONG BIO-E,CHE-D,GGY-E,ICT-C

(108) NWAFOR CHIKA SANDRA BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMS-D

(109) BLESSING ODEN ODONG ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-D

(110) CHI CARLIPRIDE ABORUNGONG BIO-E,CHE-D,ICT-C,PMS-E

(111) CHEFOR KEZIA MATIMBEH ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-D

DJOUELEWO FOKOCK NELVIDIN FARIX

ENG-D,HIS-E,LIT-E,SBEF-C

(112)

(113) DEUKAM DEUKAM YANN DONALD CHE-D,CSC-E,PHY-E,PMN-D

TCHAPDA NDONKOU FRANCK ARCENE

CHE-D,ICT-E,PHY-E,PMN-D

(114)

(115) FUEPENDAP SHERIFATU FANYI ENG-D,FRE-E,HIS-D,LIT-E

(116) GHASSI KAMGANG BRICE ARNAUD BIO-E,CHE-E,CSC-D,PMS-D

(117) MELONG BLANCHE AUDREY ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-E

(118) MUDOH BOANERGES MUDOH ENG-E,HIS-D,LIT-E,PHI-E

(119) ADOUN ANDJIK SONIA ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(120) NDE TABOU ROMEO DONALD BIO-E,CHE-D,ICT-E,PHY-E

Passed In 3 Subjects: 93

(1) PAJIEP SIEWE VANESSA BIO-A,CHE-A,PMS-C

(2) POLA KOAGNE MANUELLA S BIO-B,CHE-A,PMS-C

(3) NIMPA VICKY ANDY IGOR BIO-B,CHE-B,PMN-C

(4) SONNA DONFACK STEPHIE ANGE BIO-B,CHE-B,PMS-C

(5) DANKLOU GNONA DIDORIANE CHE-A,PHY-E,PMN-B

(6) NGUEPA NKEPONGNO MARTINE DE L F BIO-C,CHE-B,PMS-C

(7) NGADJOU MBOGNE MARIE G BIO-C,CHE-C,PMS-B

(8) NDZEDZELA VALERIE GHAKANYUY GEO-B,HIS-C,ICT-C

(9) TCHOMCHUE NOUME STEVE TAYLOR ECO-B,GEO-B,PMS-D

(10) KOUAMOU DOHOU ANGE MICHELLE BIO-D,CHE-C,FSN-A

(11) LOOH CLANCY GEMUH ECO-B,GEO-A,ICT-E

(12) WONGEBE CLOUVISE NYUYKONGE BIO-B,GGY-C,ICT-C

(13) NKWAIN TRACY NSANGLE FSN-A,GGY-C,ICT-E

(14) CHIKA KEMTU DAN URIEL BIO-D,CHE-C,PMN-B

(15) ABUH PRECIOUS WEI NGEM HIS-D,LIT-C,PHI-B

(16) MONGA YAMDJIEU FRANCK C BIO-C,ENG-D,GGY-B

(17) EBONG BRYCE SUME ECO-E,GEO-B,HIS-B

(18) KEMBOU DANNIELA STEPHANIE ECO-E,GEO-B,HIS-B

(19) SOB GHOMSI ALEXIS MAURIA BIO-B,CHE-B,PMS-E

(20) CHIAMOH GODWILL NJUA ECO-D,GEO-B,HIS-C

(21) FOFACK SOCPA MAGRACE BIO-D,CHE-D,FSN-A

(22) SIMEU NGATAHA FRANK GIRESSE ECO-B,GEO-D,ICT-C

(23) MEKONTCHOU KENGNI CHRIS DONALD ECO-C,GEO-C,HIS-C

(24) TCHOUTEZO TCHAGANG PARVEL JUNIOR ECO-D,GEO-C,HIS-B

(25) NGUEYEP DJOUOMO INGRID BIO-D,CHE-D,FSN-B

(26) MAGNE MAMBA NGALAMO M BIO-B,CHE-C,PMS-E

(27) NJIMBOR KELLY STELLA BIO-E,CHE-D,FSN-A

(28) ABINKENG CLEMENTINE ASONGAFAC BIO-D,CHE-C,GGY-C

(29) NGUEPNANG YOWAH FRANK D BIO-B,CHE-E,ICT-C

(30) NSHOROH MAGRARATE MULIH BIO-C,CHE-C,PMS-D

(31) NGWAME LARISSA LELNYUY ECO-D,ENG-D,GEO-B

(32) FEJEH PRAISES MUNGU BIO-B,CHE-C,PMN-E

(33) ZINTCHEM JENNY SHANONNE ENG-D,HIS-C,LIT-C

(34) KAHZE ELIEZER JULIUS BIO-D,CHE-D,ICT-B

(35) NKAMENI ELIE ECO-E,GEO-C,ICT-B

(36) DJOUMESSI ULRICH MOREL ECO-B,ENG-E,GEO-C

(37) DJUIMO TCHOGOUE KEVIN JUNIOR BIO-C,CHE-D,PMN-D

(38) SANCHO JOY LASHIE BIO-D,FSN-B,GGY-E

(39) MBOME MBOME DAMIAN ECO-C,GEO-E,ICT-C

(40) MEFFO JOVIALE KELLY ECO-C,GEO-C,HIS-E

(41) BANYE KELLY BRICKLY SHALANYUY BIO-B,CHE-D,PHY-E

(42) NKENGYI TCHELESIE REGGAN J BIO-D,CHE-D,GGY-C

(43) MBOUTCHA ESTELLE LAURE BIO-C,CHE-C,ICT-E

(44) SOUAFO SOUANFO FRANCIS C ECO-D,GEO-E,HIS-B

(45) AZUNWI MARY AMBO ECO-E,GEO-C,HIS-C

(46) MEFFO NEMBOT MAELLA RONIA BIO-C,CHE-D,PMS-D

(47) NACHI EASTERIA ENG-C,HIS-C,LIT-E

(48) NFONTOH ADI BENJAMIN NEBA BIO-D,FSN-B,GGY-E

(49) AMBE JOUSLIANE NGWA BIO-D,CHE-E,ICT-B

(50) TITASHIPU SERGE FORSI RIKAKEH BIO-C,CHE-D,CSC-E

(51) SEIGHO THOMAS BIO-E,FSN-B,GGY-E

(52) DJEUDJO TAMAFOUO EUSEBE D BIO-E,CHE-C,ICT-D

(53) THIAM MAFO CARELL LESLY ECO-E,GEO-D,ICT-C

(54) LAYEH LIDWINA TIRNYUY ECO-E,GEO-C,HIS-D

(55) AROLD JORDAN MONKAM NDEFO BIO-E,CHE-D,ICT-C

(56) TAMUNGOM ESAU BIO-E,CHE-C,ICT-D

(57) EMANGAM PONI INES YANELLE BIO-E,CHE-C,PMS-D

(58) ETAME MBOMA ROMEO ALEXIS ENG-E,FRE-C,HIS-D

(59) WOLOMWO FONKOU NIXON CHE-D,PHY-E,PMS-C

(60) TEKWE IRENE ENGOCHAN BIO-E,CHE-D,PMS-D

(61) GOUGTCHEU WUNNIE HELENA BIO-E,CHE-C,PMN-E

(62) FODJO TABOPDA YANN MICHEL CHE-E,FRE-E,ICT-C

(63) TCHEUTCHOUA KENNE LAURYLE ECO-C,GEO-E,PMS-E

(64) BIHWIE MARTINA ENG-D,GEO-E,HIS-D

(65) MITCHO WALLACE FOKAM TIGIENUI CHE-C,PHY-E,PMN-E

(66) TCHEINTE KENGNE ROSE M BIO-E,CHE-D,PMN-D

(67) KERNYUY MAXIMILIAN M ENG-C,HIS-E,LIT-E

(68) MBIANDA JUSLENG ECO-E,HIS-C,LIT-E

(69) TECHE SHINA ENDAH ECO-D,GEO-D,PMS-E

(70) MEFODONG PAGUI LINDA O BIO-E,CHE-D,ENG-D

(71) TSAPY TOUMI VINCIANNE SERENA ECO-E,GEO-D,HIS-D

(72) NSHO ROH PENUEL ASONYU ECO-E,GEO-E,ICT-C

(73) NGNAWO NGUIENSAM MAEVA DE LA F ENG-E,FRE-C,HIS-E

(74) MAFOTCHUNDJA PENKA LEA B BIO-E,CHE-E,GGY-C

(75) HMAMWO TAMWOUO LOUANGE ECO-D,GEO-D,ICT-E

(76) KUETCHE SANDEU EMERIC WILFRIED ENG-E,GEO-D,PMS-D

(77) TCHIAZE NDIA PRESCA LOREZ ECO-D,GEO-D,ICT-E

(78) SAMBA RICHMAH TEBAH BIO-D,CHE-D,ICT-E

(79) TAHOC CHETCHANG ROUDOLPH K CHE-D,CSC-E,PHY-E

(80) BOUMANI WIVINE BIO-D,PHY-E,PMS-E

(81) MULUH PENN JUNIOR PATRICK CHE-E,CSC-D,PHY-E

(82) KOAGNE PETE TAGHE OCEANE C BIO-E,CHE-E,ICT-D

(83) CHE COMFORT AUDREY MAKAMTE ECO-E,GEO-D,ICT-E

(84) METIESIA INGRIDE RAMELLE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(85) MBOLINGONG ARREY NGEKWI BIO-E,CHE-D,GGY-E

(86) NGU FRIDANOELA TIFU ENG-D,GEO-E,ICT-E

(87) TCHAGANG NONO SERENA JOYCE BIO-E,CHE-D,ICT-E

(88) MPONG NADIA AMAH ECO-E,ENG-D,GEO-E

(89) YOUMENE TSOKING JOUL AIME CHE-E,ICT-D,PMN-E

Page 43 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 93

(90) FEH LYDIA GALEGA BIO-E,CHE-E,GGY-D

(91) DIFFO MELI GUILENE GEO-E,ICT-E,PMS-E

(92) KAKAM IYOJO RUTH ECO-E,GEO-E,ICT-E

(93) NGOUANLONG MIRIAME BIO-E,GGY-E,ICT-E

Passed In 2 Subjects: 61

(1) SIME TOUMENI SONIA LETICIA BIO-C,FSN-A

(2) MBAH BLESSING TIKU BIO-D,FSN-B

(3) MENO VERRA INGRID BIO-B,CHE-D

(4) TUEGUEM KAYO ERICA G ECO-C,GEO-C

(5) NWEBIP ADELE NYANWI BIO-C,ENG-C

(6) NYAMBI MIHDI ABANG GEO-C,HIS-C

(7) NGEASONG TATUH HIS-B,PHI-D

(8) NGAM KARLSON KONGNYUY GGY-D,ICT-C

(9) MBENGA JOSE-CLIFF ANGAFOR GEO-C,HIS-D

(10) COBBI CHRISTIAN COBBI BIO-C,ICT-D

(11) TENDAM MARIUS LOH GEO-C,HIS-D

(12) NGONGPA GUSTAVE EMMANUEL BIO-D,CHE-C

(13) KAMA SOKOUDJOU JULIE ELVIRA BIO-C,ENG-D

(14) KANG IMMACULATE MBEI GEO-D,HIS-C

(15) AGHARIH PRECIOUS ENGONWEI BIO-D,GGY-C

(16) TANJANG STAGES NGEGHA BIO-B,CHE-E

(17) NJIKE NJIKE CHE-E,PMS-C

(18) NYKAM EBENYE NELSON P G ICT-C,PHY-E

(19) MBAH PEACELY NJOH GEO-D,HIS-D

(20) MADJO JULIANA INGRID FSN-C,GGY-E

(21) ABRAMS BRICE VENEBWA’A FRE-E,HIS-C

(22) NWACHAM JOEL COBBI BIO-E,ICT-C

(23) NTOWA NGAPA MARTHE KERSTINE ECO-E,GEO-C

(24) MEKEM LEMOUGUE DUVAREX PHY-E,PMN-D

(25) NDONJIE DONFACK EPHREM-PATRICK BIO-D,ICT-E

(26) NGWAH MARIAMA MBEKU BIO-E,CHE-D

(27) NJAMPA MBAZZOA MARIA FRANCESCA ICT-D,PMS-E

(28) MONJOH NKEM ANIM OLIVIA ENG-D,GEO-E

(29) MUA EMMANUELLA ZUH GEO-E,HIS-D

(30) NORA NAYAH YVISIMBOM BIO-E,GGY-D

(31) NANGOP MBOGNE CARELLE HIS-D,LIT-E

(32) NGUBUE LIZETTE GEO-E,HIS-D

(33) NGOH RADIAN ELALI A GEO-E,HIS-D

(34) SIPOUFO FOTSO ABOUBAKAR N BIO-D,CHE-E

(35) NGONEH STANISLUS GWEH BIO-E,CHE-D

(36) YONG ABELTINA NANGE GEO-D,HIS-E

(37) NGWANYE NOELA AMBE HIS-D,LIT-E

(38) MASANGO CANDY-BRIGHT MEJANG GEO-D,HIS-E

(39) FOTSO SOUOP BODOUM J ECO-E,HIS-D

(40) BINDA TAFFEU LINFORD WILLY FRED ENG-D,HIS-E

(41) NDONGO NDONGO KENANG JUNIOR DEBRONE BIO-E,CHE-D

(42) MBOUCHE KENMOE LEADHER LOVE LYNE ECO-D,GEO-E

(43) NJI JEDIDIAH MBAH BIO-D,ICT-E

(44) SILATCHOM FOTSO CHATUE JORAM PIERRE BIO-D,PMS-E

(45) MFONGEH JENNIFER NEHBIH BIO-E,GGY-E

(46) JOUEGO PASCALE MERVEILLE BIO-E,FRE-E

(47) NGAYAP MUSIGNE CHRISTIAN BIO-E,ICT-E

(48) NAOMI VUWANSI YENKONG HIS-E,LIT-E

(49) BAH DONA ANJUH HIS-E,LIT-E

(50) MOTOUOM FOTSO IDE DORELLE ECO-E,GEO-E

(51) NGOUDJOU PATRICIA FRE-E,LIT-E

(52) MBIH TRACY AKOSO GEO-E,HIS-E

(53) SIMO FOTSO YANNIS EVRARD ECO-E,GEO-E

(54) GADOUM TAHADOUM DIANE P BIO-E,ICT-E

(55) MBE MBE WILLIAM PHARES ECO-E,GEO-E

NGAYEWANG TCHUEMENI SHANA ASHLEY SERENA

FRE-E,GEO-E

(56)

(57) FEUKOU NDE GEDEON-EMMANUEL GEO-E,ICT-E

(58) MOKO FOKA VINCIANE ECO-E,GEO-E

(59) MPALA NTSOMPENO SEVERIN GEO-E,ICT-E

(60) LESLY GHALANYUY MOLLA HIS-E,LIT-E

(61) FOTSING SAADEUH CHARLY ORCEL CHE-E,PMN-E

Centre No: 11120 CHRIST THE KING COMP. HIGH SCHOOL

FUNDONG

Regist: 7, Sat for 2 or more Subjects: 7, Passed : 5

% Passed : 71.43, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) TIM JUSPHINE NAYAH ENG-D,HIS-E,LIT-E,PHI-E,REL-D

Passed In 4 Subjects: 1

(1) AYEAH MARINETT NABUIN ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 3 Subjects: 1

(1) MBONG BELDINE MENG ECO-E,GEO-E,HIS-D

Passed In 2 Subjects: 2

(1) NFOR JOICELINE NDUM ECO-E,HIS-C

(2) HAWAH MULENG EBEH ECO-E,HIS-D

Centre No: 11122 PROGRESSIVE COMPREHENSIVE HIGH

SCHOOL BAMENDA

Regist: 203, Sat for 2 or more Subjects: 202, Passed : 188

% Passed : 93.07, Sanctioned : 3

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 44

(1) SIRRI SYNTHIA ANYE BIO-A,CHE-A,FSN-A,PHY-B,PMN-C

(2) FRU PHILIP ATANGA ECO-A,ENG-C,GEO-A,ICT-B,PMS-A

MOFOR EMMANUEL NKWENTI

CHE-B,CSC-B,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(3)

(4) PIUS MUA GANDHI ECO-A,ENG-C,GEO-A,ICT-B,PMS-B

KENYAUPLI LUCIEN NDIMONGANG

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(5)

(6) AGHAINDUM KELLY NASANG ECO-B,GEO-A,ICT-C,PHI-A,PMS-C

(7) BIH FAITH FRU ECO-C,ENG-C,GEO-A,HIS-B,PHI-B

AMOURZANG FRI FON FAVOUR

BIO-A,CHE-B,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(8)

(9) MPAH JUVET AKU BIO-A,CHE-B,FSN-A,PHY-D,PMS-C

KEUMBOU DAGUEKO RICARDO

BIO-B,CHE-C,FSN-B,PHY-C,PMS-A

(10)

(11) LUMWI PRECIOUS CHE BIO-B,CHE-B,FSN-A,PHY-D,PMN-C

(12) YVETTE PEZONGHA BIO-A,CHE-B,ICT-C,PHY-C,PMN-C

(13) NCHANG LIZITTE ECO-A,ENG-D,GEO-B,PMS-C,REL-C

(14) TAMANJONG SERGE ATANGA BIO-B,CHE-A,ICT-D,PHY-C,PMN-C

(15) NJOKE LEONEL WAPENSEH ECO-A,ENG-D,GEO-A,HIS-D,ICT-C

MBOWUH JUNIOR ACHAPESEH

BIO-B,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(16)

(17) BETTAH JENNIFER NJI ECO-A,ENG-C,GEO-A,ICT-D,PMS-E

(18) MBAH FAITH IJANG BIO-C,CHE-B,FMA-C,PHY-C,PMN-C

(19) FON NELLY NGUM BIO-B,CHE-B,ICT-C,PHY-E,PMS-B

(20) AKWA ANITA ANYE BIO-B,CHE-C,FSN-A,PHY-E,PMN-C

(21) MANKA’A BLESSING CHE ECO-C,ENG-D,HIS-C,LIT-C,REL-B

(22) ASE SILVESTER KILA CHE-C,CSC-D,FMA-C,PHY-D,PMN-A

(23) TUBUOH ALVIN NCHAM BIO-B,CHE-B,ICT-E,PHY-C,PMS-C

TOH YVISIMBOM JETHRO KUMAH

BIO-C,CHE-C,ICT-C,PHY-C,PMS-C

(24)

(25) KUMCHO NCHE NOURICE ECO-C,ENG-D,GEO-C,ICT-D,PMS-A

(26) DEMGNE KAMDEM SYNTYCHE BIO-B,CHE-B,CSC-E,PHY-D,PMS-C

(27) CHE BLESSY SIRRI MEYANWI BIO-A,CHE-C,CSC-D,PHY-D,PMN-D

(28) BIHNYUY NIVESE TAH ECO-C,ENG-C,GEO-A,ICT-E,PMS-D

CASPA CHANTAL FERBUZER ANDINE

ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-C,PHI-C

(29)

(30) TSAPI NOHO ORNELLA BIO-B,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMN-D

(31) CHE CAELIS ANGWI-BIH BIO-B,CHE-D,GGY-B,ICT-E,PMN-D

(32) NGONG DAISY CLAIRE NENG ECO-E,GEO-A,ICT-E,PHI-C,PMS-C

KIMBI KIMBERLY NOEL NTUBE

BIO-C,CHE-D,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(33)

(34) FOUODJI SONWA TRESOR BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-E,PMN-C

ASONG BAYONG LINUS JUNIOR

BIO-B,CHE-D,FSN-B,PHY-E,PMN-D

(35)

(36) TENKU NCHANG NICOLE ECO-C,ENG-C,GEO-B,ICT-E,PMS-E

Page 44 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 5 Subjects: 44

(37) NJI COLLINS DIANGHA BIO-B,CHE-E,CSC-E,FSN-A,PMS-E

NYINCHO KUBAM RONALDO YANICK

ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-B,ICT-E

(38)

(39) FUH PASCAL NGWA BIO-C,CHE-C,CSC-E,PHY-E,PMN-E

NSAJOH CHANCELINE MELINGO

BIO-B,CHE-D,CSC-E,PHY-E,PMN-E

(40)

(41) NGONG LOIS FUEN ECO-E,ENG-E,HIS-B,LIT-E,PHI-D

(42) YAUNDE BERI MABAH BIO-D,CHE-D,CSC-E,PHY-E,PMN-E

MUSA SEMU-KETURAL CHINYU

ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-D,ICT-E

(43)

(44) NGWINIFORM VIRGELIA NEBA BIO-E,CHE-E,GGY-E,ICT-D,PMS-E

Passed In 4 Subjects: 51

(1) SHULIKA EDITH ELODY ECO-C,ENG-C,GEO-A,HIS-B

(2) OGBUSU CHIJIOKE BONAVENTURE BIO-A,CHE-B,PHY-C,PMN-C

(3) AKEMFOR PHILOMINA AMABOH BIO-A,CHE-C,ICT-B,PMS-C

(4) MC.BRIGHT NJINJO NDIKILAR CHE-B,FMA-D,PHY-B,PMN-B

(5) AKUMBOM FORTUNE GEMUH BIO-A,CHE-B,PHY-E,PMS-B

(6) JAM RANSOM BIO-B,CHE-D,FSN-A,GGY-C

(7) AYAH RAYMOND AYAH BIO-B,CHE-B,PHY-D,PMN-C

(8) KEMBUNG LAURA FIEN ECO-C,GEO-A,HIS-B,PHI-E

(9) LO-AH MAISELS SANGLI ECO-C,GEO-B,HIS-B,ICT-E

(10) NGUEMTEHE IDRISS BERTHOL ECO-D,FSN-C,HIS-B,PHI-C

(11) FUL ENNOVERTTE NAIN ECO-D,ENG-C,HIS-B,LIT-D

(12) NJINWI HELON VICTOR NJI ECO-D,GEO-B,HIS-C,PHI-D

(13) AZEH SIRRI FLAVIAN BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-C

(14) NGONGFOR BALDWIN NEBA BIO-C,CHE-C,PHY-D,PMN-C

(15) NJEI SOLANGE ANGWEI BIO-B,CHE-D,CSC-E,PMS-B

(16) SIRRI SANDRA NGWA BIO-A,CHE-B,CSC-E,PMN-E

(17) EBERECHUKWU DARIN EGBUAGHA CHE-B,FSN-C,PHY-E,PMN-C

(18) FRU IVOLINE NGWA ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-D

(19) FUNWI ABEINWI ECO-E,ENG-C,GEO-B,HIS-D

(20) AJONG MATHIEU AJONG BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(21) NJANG CAURAGE ECUP ECO-E,ENG-E,GEO-A,HIS-C

(22) FONGO EDGAR TAFREY ECO-C,GEO-C,HIS-C,ICT-E

(23) BIH NOELLA NSOH BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(24) NCHOTU WILSON AKONGWI ECO-C,ENG-D,GEO-E,HIS-B

(25) CHE GLORY SIRRI ECO-C,ENG-E,HIS-B,LIT-D

(26) VEBAN MARIE-NOEL GEMUH ECO-C,ENG-D,HIS-D,LIT-D

(27) DERRICK NDICHIA ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(28) MELODY MBOH BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMS-D

(29) AISHA AMADOU ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(30) WIRKOM AISHA SOYLY ECO-C,ENG-C,GEO-E,PMS-D

(31) MBIYDZENGEH BRICE BERINYUY ECO-D,ENG-E,GEO-C,HIS-C

(32) LINDA NSOM ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-C

(33) KAMENI NOUGA GUILOU JUNIOR ENG-D,FRE-E,HIS-B,LIT-E

(34) MBI MARTINA ANYIAM ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-B

(35) MUKONG CARINE ANJEH ENG-C,GEO-E,HIS-E,REL-C

(36) NJWEI ELMA REGAH ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-D

(37) MAMBUH PRINCESS PENN ECO-E,ENG-C,HIS-D,LIT-D

(38) FORKWA SAMUEL NGWA ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(39) FONYUY KACY BODZEMO ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-D

(40) BIH MELVIS FON ECO-E,ENG-D,GEO-C,PMS-E

(41) MANDA SIMON ACHUEI ENG-D,GEO-E,HIS-D,REL-D

(42) EGBE JOB NKWA BIO-E,CHE-D,FMA-E,PMN-C

(43) TEFU LANDRY NCHAM ANKINIBOM ECO-E,GEO-C,HIS-D,ICT-E

(44) BALKISU USSEINI ALI ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(45) KADJI MAFO ARMELLE BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-E

(46) ECHONDE DERICK UGWOEWOH BIO-E,CHE-E,FSN-D,GGY-D

(47) LABARAH AMABILIES SOLII BIO-D,CHE-E,GGY-D,ICT-E

(48) METIKEH NJUUH CORINTH ECO-E,ENG-D,HIS-E,LIT-E

(49) BRIDGET NESIN FOKA ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-E

(50) NEH SANDRA NGWA ENG-D,HIS-E,LIT-E,PHI-E

(51) AISHATOU YAHAYA ECO-E,ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 63

(1) TCHANKOUE GRACE SONDE BIO-B,CHE-D,FSN-B

(2) AMAH NABUIN KELEY PRIET BIO-A,CHE-D,PMS-C

(3) UKU JECINTA BAKEME ECO-B,GEO-D,HIS-B

(4) BONGJOH THERESIA NDIM ENG-C,HIS-C,LIT-C

(5) AZIEH CYNTHIA CHOH BIO-D,FSN-B,GGY-C

(6) CHOFOR DENSELY NIMPAH ENG-D,GEO-B,HIS-C

(7) FUH MIRREILLE AJINWI ENG-B,HIS-C,LIT-D

(8) NDZI JOY NSANG GEO-B,HIS-D,REL-C

(9) NGES PETRA NANGEH ECO-E,GEO-C,HIS-B

(10) EBSIY ANSLEM NDIMONGANG ECO-E,GEO-A,HIS-D

(11) AMBE PRIMUS TANWI ECO-E,GEO-B,HIS-C

(12) FORTI NJWENG ABIGAIL BIO-D,CHE-D,FSN-B

(13) HAWA KULOU JIBRIN BIO-D,CHE-C,PMS-C

(14) MBINKAR EVADINE ECO-D,GEO-A,PMS-E

(15) ASHINGNUI JOEL WANKWINI GEO-C,HIS-C,REL-D

(16) BRANDON FEH SAMJELA ENG-E,GEO-B,HIS-C

(17) BIH-NWIH CHE BIO-D,CHE-C,PMN-D

(18) YOH DEUDONNE JAI ECO-D,GEO-D,PMS-C

(19) NDEFRU RANDY BIO-C,CHE-C,PMN-E

(20) LENDZEMO-TRACYANNE APHULUN ECO-E,HIS-B,LIT-D

(21) AMBEIGWOH JOYNELLE SIRRI BIO-C,CHE-C,PHY-E

(22) AKIA SAMUEL CHAH CHE-D,PHY-E,PMN-B

(23) WAH JENNIFER ENDAH BIO-D,CHE-D,FSN-C

(24) MUFUH DESIRE NYUNGO BIO-C,CHE-C,ICT-E

(25) FUH BLAISE CHE ECO-E,GEO-C,HIS-C

(26) MAFOR WILMA NDIFOR ENG-D,HIS-D,LIT-C

(27) UMENEZE IFECHUKWU PRECIOUS BIO-C,CHE-C,PHY-E

(28) AFUNGFOU LETISIA MUSONGONG ENG-D,HIS-C,LIT-D

(29) MBAM LAURA BIO-D,FSN-B,GGY-E

(30) MELLANIE MENGWI FORKWA ECO-E,ENG-E,GEO-B

(31) IMRANA MOHAMMADOU ENG-D,GEO-E,HIS-C

(32) FLOURISH NGIENDI NJI GEO-C,HIS-D,REL-E

(33) FONGWA SAMUEL TABIFOR BIO-C,CHE-D,PHY-E

(34) KATUE SHARON EZIAGHA ECO-D,ENG-E,HIS-C

(35) FONJONG NIDAJEWEL ENJEH KAH ENG-C,HIS-D,LIT-E

(36) NFOR RINYUY SHEY CHE-D,FSN-C,GGY-E

(37) MUNGFU KELLY MUYONG ENG-D,HIS-C,LIT-E

(38) MIH BENADINE ABEHMBOM CHE-E,FSN-C,GGY-D

(39) HELEN MAYENIN ECO-E,GEO-D,HIS-C

(40) TAFON LIZETH TEH ECO-E,GEO-C,HIS-D

(41) FOKA JUSTINE SEVIDZEM ENG-D,GEO-D,HIS-D

(42) MUNGONG FRED SAMBA ENG-D,GEO-E,HIS-C

(43) TUMLA VIOLLETE LIMNYUY ENG-D,GEO-E,HIS-D

(44) NIBA TATIANA NDOTUH ENG-D,HIS-D,LIT-E

(45) FOMBA SANDRA OKAMBE ENG-D,HIS-D,PHI-E

(46) TANYISONG TABOT CHE-D,PHY-E,PMN-D

(47) RUTH NAKOMA ENG-D,HIS-D,LIT-E

(48) TATISONG NZOUNKEKANG WILLIAM BRYAN ENG-D,GEO-E,HIS-D

(49) TSAFACK TSAKENG ORNELA ENG-D,FRE-D,LIT-E

(50) SIRRI VANESIA NDI ENG-E,GEO-C,HIS-E

(51) NWUMFOR LUM AFANWI QUINIVETTE ENG-D,GEO-E,HIS-D

(52) NJONG EDWIN SHEBUH BIO-C,GGY-E,ICT-E

(53) NYUYENI MAFFO KELEN YOUKA ECO-E,ENG-E,HIS-D

(54) NGHE PEACE WOPONG ECO-E,HIS-D,LIT-E

(55) TUBUOH RITA NKES BIO-D,CHE-E,GGY-E

(56) CHE YVETTE LUMNWI ENG-D,HIS-E,LIT-E

(57) NGEJANG BLANCHE FONGWE BIO-E,CHE-D,PMN-E

(58) NANA TCHOUA SIANNIE-LOPEZ ECO-E,ENG-D,GEO-E

(59) BIFUGE VANESSA ASHANGA ENG-D,HIS-E,LIT-E

(60) KIMBI BRANDON AFOR ENG-E,HIS-D,LIT-E

(61) CHE EMILIA BIH ECO-E,ENG-D,LIT-E

(62) WAM ELIEN NAYAH ENG-E,HIS-E,LIT-E

(63) WIRNKAR GRACE NYUYDZESI ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 30

(1) FUNWI VANESA AFANWI BIO-D,FSN-A

(2) CHEWA VALERY PHI-B,REL-C

(3) BUH KELTEN ZUO BIO-B,GGY-C

(4) FUNIBAH CHRISTIAN GEO-D,HIS-B

(5) TEWIY HERMANN NYINGHOUE GEO-D,HIS-C

Page 45 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 30

(6) BLAISE EJUM AKAM GEO-C,HIS-D

(7) BITUA BRANDON PEYIN BIO-D,GGY-D

(8) SABI ONESIMUS NGWANG BIO-C,CHE-E

(9) FOFUNG RYAN FOFUNG BIO-D,CHE-D

(10) NDIAMBIE IRIS ZENKEANG CHE-D,PMN-D

(11) NUIPOKO BETTY MBENUI GEO-E,PMS-D

(12) ASOH LOIS AWAH ENG-D,GEO-E

(13) AMINATU IBRAHIM ENG-D,HIS-E

(14) TENDONGO FABRICE KANGMO ECO-E,HIS-D

(15) WAINKEM EMILIEN NAYUO ENG-E,HIS-D

(16) NKONTAN PHILOMINA NDANSI GEO-D,HIS-E

(17) SUNDZE HANATU KEMBANGNWEH ENG-D,LIT-E

(18) DOUANLA MELONG ORNELLA HIS-D,LIT-E

(19) NGWA KLUVERT-STEVE FRU GEO-E,ICT-E

(20) BITUA REX DOHBIT BIO-E,GGY-E

(21) NGU LOVERT CHO BIO-E,CSC-E

(22) TAMNGWA DERICK NSUH GEO-E,HIS-E

(23) NASAH CELESTINA HIS-E,LIT-E

(24) HALLE GENTLE HALLE GEO-E,HIS-E

(25) TUBUO CLAUDIA TANG ENG-E,LIT-E

(26) FOMBA JOEL TENJOH GEO-E,HIS-E

(27) YUMBI BLANDINE KWAMU HIS-E,LIT-E

(28) TABEY KARSTEN NDIFON NGUM GEO-E,HIS-E

(29) NKAMNDOUM LARISSA ANGWE HIS-E,LIT-E

(30) TECHU SOLANGE BIH HIS-E,LIT-E

Centre No: 11126 CHRIST THE KING COLLEGE TIKO

Regist: 34, Sat for 2 or more Subjects: 34, Passed : 32

% Passed : 94.12, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 7

KENYI ZARRAH MUEDJE-MENQUE

BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-C,PMS-B

(1)

(2) FIECHOP ANDREA ONEKE BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-D,PMS-C

(3) ETTAH ASHLEY AGBOR BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-E,PMS-C

NJOPBESSI JOYCE-PAOLLA NKWAYEP

BIO-C,CHE-D,FSN-A,ICT-D,PMS-E

(4)

(5) TANJOH BROWN NTSOU-AKO ENG-D,FRE-E,HIS-B,ICT-C,LIT-D

ATANGA MARCEL NGANGONG EGBE JUNIOR

BIO-C,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMS-D

(6)

(7) ATEHNKA VENITA NDIFOR ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-D,PHI-E

Passed In 4 Subjects: 11

(1) FLORINDA ATABONG MEBONG BIO-B,CHE-D,FSN-A,PMS-C

(2) GESEL ONANA BATUPE TAKO BIO-D,CHE-C,FSN-B,PMS-D

(3) TANTO FIONA KELLY CHICHI ENG-D,GEO-D,HIS-D,PHI-B

(4) ALABAWEH NKENFAC ACHOKUNG BIO-C,CHE-E,ICT-C,PMS-D

(5) BESONG FRIDA AKO ENG-D,GEO-E,HIS-D,REL-C

(6) EPOSI JOY MUNGE MUABE ENG-E,GEO-E,HIS-C,PHI-C

(7) TANYI ENOW TONY RIDGE BIO-D,CHE-E,ICT-C,PMS-D

(8) FOMUWUM KELLY-BRIGHT ENG-D,HIS-D,LIT-E,REL-D

(9) SEMBI SEMBI EMMANUEL DE MARIE BIO-E,CHE-C,ICT-E,PMS-D

(10) ANAKOR CHISOM GRACIOUS ECO-E,ENG-D,GEO-E,ICT-E

(11) MCKNIGHT NJIKEM AKA BIO-E,CHE-E,ICT-E,PMS-D

Passed In 3 Subjects: 10

(1) ASONGAFAC ASHLY ZINKEN BIO-D,FSN-B,ICT-E

(2) IFEANYICHUKWU VICTORY EGBULE BIO-E,FSN-C,ICT-C

(3) AYAMBA NKENYI EYONG ENOW QUENTIN ECO-E,HIS-D,REL-C

(4) PRINCE AGBOR HENRY JAMES ELIVE ENG-C,HIS-E,ICT-D

(5) ETHEL EMADE AKAME MBONG ENG-D,HIS-D,LIT-E

(6) MEHINE AKUME SMITH NDOBE GEO-E,HIS-E,REL-C

(7) NDIKEH MOHAMADOU YUSUFU BIO-D,CHE-E,ICT-E

(8) YUOCHI GINA MBU ENG-D,LIT-E,REL-E

(9) DOMCHE RAPHAELLA TALLE ENG-E,HIS-E,REL-E

(10) OJONGTAMBIA BATE BRYANT GEO-E,ICT-E,REL-E

Passed In 2 Subjects: 4

(1) FRANKLYN MBOME HADDISON ENG-D,HIS-D

(2) ABANGMA SHIRACK OBI GEO-D,ICT-D

(3) KETCHOGUE MBIANDA ARIANE BIO-E,ICT-D

(4) EFUET NICOLAS ASAAH ICT-E,PHY-E

Centre No: 11132 AGES COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL

KUMBA

Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 23, Passed : 13

% Passed : 56.52, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 1

(1) KABEN DAIZY KWASINWI BIO-B,CHE-E,FSN-B,PMS-E

Passed In 3 Subjects: 2

(1) MBUUH MUSONG SABASTIAN BIO-A,CHE-C,PHY-E

(2) SILENOU TSOPMO ROBES JORDAN BIO-E,ICT-E,PMS-E

Passed In 2 Subjects: 10

(1) MOFOR RODRICK BUNDU BIO-A,FSN-B

(2) MEKUMBA NOELA BELIE BIO-C,FSN-A

(3) ACHILI AZOH ALEXIA BIO-B,FSN-C

(4) EBANGHA LIZETTE AKO ARREY BIO-C,FSN-C

(5) BECHEM VALANTINE ETCHI BIO-D,FSN-B

(6) KEVIN AWASUM ACHU BIO-C,FSN-D

(7) AKUM SCOTT ABEN BIO-C,ICT-E

(8) DONGMO JIATSA LAURENCE BIO-D,CHE-E

(9) NJUI MIRIAM PROSPERITE BIO-D,CHE-E

(10) MFONTEN CHARISMA ROSE BESSEM ENG-E,HIS-E

Centre No: 11133 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

BONABERI

Regist: 260, Sat for 2 or more Subjects: 258, Passed : 230

% Passed : 89.15, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 42

(1) BANTAR HARRIS NDZI BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(2) NCHANG LARISSE USONGO BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

NDIKUM CONSTANTINE NJIKEM

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(3)

(4) PENDA MARIE-BLAISE OBASI ECO-A,ENG-B,HIS-B,ICT-B,LIT-B

(5) JATO PRISCA MUYANG BIO-A,CHE-B,ICT-C,PHY-A,PMN-B

(6) MVO GORDIAN BUH BIO-A,CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(7) YENGO GILEAD JOFENJUNG BIO-B,CHE-B,ICT-A,PHY-B,PMN-C

(8) NCHONGANYI BELOMI ECO-A,GEO-A,HIS-C,ICT-B,PMS-D

DJEUNDAM NGASSA MANUEL CHELSEA

BIO-B,CHE-B,ICT-B,PHY-C,PMN-B

(9)

(10) YIMNAI NERUS ZAUMU CHE-B,CSC-C,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(11) DONGMO DARIS DEGNOL CHE-C,FMA-C,ICT-C,PHY-B,PMN-A

(12) GEMANDZE NTSAH KELLY BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-B,PMN-B

(13) TEKE TEBO BRINATE BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-D,PMN-B

NJOMNANG NGUEMNANG LUDIVINE VIANNIE

ECO-C,ENG-D,FRE-B,HIS-B,LIT-B

(14)

(15) TAMAH JUSTENE NKWAGOH BIO-D,CHE-C,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(16) SIRINEH DAIZY ANYE BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(17) YANGSI GIRESSE-MAC NFON BIO-C,CHE-C,ICT-C,PHY-C,PMS-B

MOUNGA KOLLO LOUISE FREDE

BIO-B,CHE-B,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(18)

MASSOH TAGU ANNAIELLE CHRISTEVA

ECO-C,ENG-D,FRE-C,HIS-B,LIT-B

(19)

(20) ACHE PRECIOUS NKAM BIO-A,CHE-B,CSC-E,PHY-C,PMN-C

KOUAKAM KOBEM LESLIE SAMIRA

ENG-C,FRE-B,HIS-D,LIT-D,PHI-B

(21)

NSEUTCHUI KENZA NIYOU LESLINE PATRICIA

ECO-B,HIS-D,ICT-B,LIT-D,SBEF-C

(22)

NDUH HARRITON ANGOH JUNIOR

BIO-C,CHE-C,CSC-E,PHY-A,PMN-C

(23)

(24) TCHOFFO MOFFO JAURES CHE-D,CSC-D,FMA-D,PHY-C,PMN-A

MAKOUN GLORY FLAUBERTHA

ECO-C,ENG-D,GEO-D,HIS-C,PHI-B

(25)

Page 46 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 5 Subjects: 42

CHI BRANDON AZEGHA JUNIOR

BIO-B,CHE-A,FMA-E,PHY-D,PMN-D

(26)

(27) LIKANE WAMBA WILFRIED CHE-E,FMA-D,ICT-D,PHY-C,PMS-A

TSABOU NGUEFACK REINE PAMELA

BIO-D,CHE-C,ICT-E,PHY-C,PMN-B

(28)

(29) NWUNJE BETRAND KARI BIO-D,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMS-A

(30) MBANGO MICHELINE YOLANDE ENG-C,FRE-B,HIS-C,ICT-E,LIT-D

(31) ANKOH TRASUR EKAH BIO-D,CHE-D,GGY-D,ICT-B,PMS-D

(32) LEINYUY KINKOH RAISSA BIO-C,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMS-C

(33) CHRISTABEL SHALANYUY BIO-C,CHE-D,CSC-D,PHY-D,PMN-C

(34) NDANTIEH HAWARD MUNJIH ECO-C,ENG-E,GEO-D,HIS-D,PHI-B

CHENDJOU LOVELYNE DANIELLE

BIO-E,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(35)

(36) ACHEALEKE CHRIS BIO-C,CHE-C,ICT-D,PHY-E,PMS-E

(37) FAVOUR MANJE ECO-C,ENG-C,HIS-D,ICT-E,LIT-E

(38) FOMEGNE NANA FORTUNE BIO-D,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMN-D

DJOUFACK FOUELEFACK DANIELE

ECO-D,ENG-E,GEO-D,HIS-D,ICT-D

(39)

KADJEU YONKEU SAMUEL JUNIOR

BIO-E,CHE-C,ICT-E,PHY-D,PMN-E

(40)

(41) CHO IMBI NJIALUE STEPHINE ECO-D,ENG-E,GEO-D,HIS-D,ICT-E

(42) AYIDONG NGOSONG ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-D,PHI-E

Passed In 4 Subjects: 67

(1) DONGMO NDJIKA FRANCK BIO-B,CHE-B,GGY-C,PMS-B

(2) ACHANYI LEKEAKA EVRARD BIO-A,CHE-C,PHY-B,PMN-C

(3) MBONGWOH BELVIS BENANZA BIO-C,CHE-C,PHY-B,PMS-B

(4) NCHI MARRINET FIIMUH BIO-A,CHE-C,GGY-C,ICT-C

(5) GABILA YASMIN NAHKUNA BIO-B,CHE-B,PHY-C,PMN-C

(6) SEH RONATE NGWA ECO-B,ENG-D,GEO-A,ICT-D

(7) NEGBOR BLAISE EYONG BIO-B,CHE-B,PHY-C,PMN-D

(8) AKONG KALIMU MBUH BIO-B,CHE-B,PHY-D,PMN-C

(9) TAMBE LEONARD AKUO BIO-C,CHE-C,FSN-B,PMS-C

(10) NDONGHO JONAH SHUTANG BIO-B,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(11) ANIB RUTH ACHIRI ECO-C,ENG-C,HIS-C,LIT-C

(12) LUM SONIA ECO-C,ENG-D,GEO-B,PMS-C

(13) TSAMENE NGOULA JEREMIE CHE-C,ICT-C,PHY-C,PMN-C

(14) NGO MABONG ANGELA PAOLA BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMS-C

(15) TIKU HELEN NDA BIO-B,CHE-C,ICT-D,PMS-D

(16) NEH AKONGNWI LYSTLY NGWA ECO-B,ENG-D,GEO-C,PMS-D

(17) NUMVI DYLAN FONCHAM YANGMIA CHE-C,ICT-C,PHY-D,PMS-C

(18) NGWA FAITH ATUH CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(19) LUM NJI CHRISTABELLE ECO-B,ENG-E,GEO-C,HIS-C

(20) NGWATEH GHISLAIN CHE BIO-C,CHE-D,GGY-C,ICT-C

(21) LONGLA RODRICK ITOH BIO-B,CHE-B,PHY-D,PMN-E

(22) NIBA ROYKING DONG MEH CHE-D,ICT-A,PHY-E,PMN-D

(23) ODETTE FAKEH NDI ECO-C,ENG-E,GEO-C,HIS-C

(24) TCHEMSSOU DINE MOHAMED CHE-C,FMA-D,PHY-E,PMN-B

NGONGANG NDONKOU ARIELLE LESLEY

BIO-C,CHE-D,ICT-C,PMS-D

(25)

(26) MARINETTE MBENG TABI-AGBOR ECO-C,ENG-D,HIS-C,LIT-D

(27) KAMGANG ZEBAZE LOIC ABIJAH BIO-E,CHE-C,PHY-D,PMS-B

(28) NGOE YUDAN NDINGI BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(29) NGASSA DJAMO DOMINICK CHE-E,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(30) SINDJOUNG YIMDJO GWLADYS LEA BIO-E,CHE-C,ICT-C,PMS-D

(31) ELSIE GRACE NGONGANG BIO-D,CHE-E,GGY-C,ICT-C

(32) TIMOH DERICK NGUEPING BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(33) BIH WENDY BRIGHT SHALOM CHE ECO-D,ENG-E,GEO-D,HIS-C

(34) ATIGEH LESLY ECO-D,ENG-E,GEO-D,HIS-C

(35) NDEH CORDELIA NKWUMUKOH ECO-C,GEO-C,ICT-E,PMS-E

(36) LONZEU TOUOSSOCK ELVIRA ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-C

(37) EWANE BERTHY EPOLLE ECO-D,FRE-D,HIS-C,LIT-E

(38) NKEAWEMOH EMMANUEL MBINJIFOR ECO-E,GEO-B,HIS-D,PHI-E

KENGUE TSAGUE SOKENG ANGE YVANA

ECO-E,FRE-C,HIS-C,LIT-E

(39)

(40) CARINE BERI FAI ECO-D,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(41) EPIE PAULA JOBE ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(42) TEKO MELANIE AWOH ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-D

(43) IMELE GREG JORDAN BIO-E,CHE-D,ICT-C,PHY-E

(44) IMBIA RANDY ITOE BIO-E,ICT-C,PHY-E,PMN-D

(45) KODIAH BERTRAND BIO-D,CHE-E,FMA-E,PMN-C

(46) KELVIN NANGSINYUY ECO-E,ENG-D,HIS-D,PHI-D

NGOUEKA SONKOUA VANELLE FLORE

ECO-E,FRE-E,GEO-D,HIS-C

(47)

(48) TAPEYA ADRIANE SYBILLE ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-D

MIMCHE NGANDIMOUNDI OUMI SALMA

ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-C

(49)

(50) NGOH CARLSON AKARA BIO-D,CHE-D,FMA-E,PMN-E

(51) NCHANG RAMATOU SAIDA ECO-E,ENG-E,GEO-C,ICT-E

(52) HAWA YAKOUBOU MYRIAM BIO-E,CHE-D,GGY-D,PMS-E

(53) SANDRA EBERE NKIRUKA BIO-E,CHE-D,ENG-D,ICT-E

(54) MOYOPO TATIENTSE FOKA KYLIANE BIO-E,CHE-E,ICT-D,PMS-D

(55) FATIMA RAMADAN NJOYA ECO-E,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(56) LEMOFACK KENFACK HILARY ECO-E,ENG-D,FRE-D,HIS-E

(57) BIMI AYEAH KAMOGNE ECO-E,GEO-E,PMS-D,SBEF-D

(58) AZUH ORELIA FONYUY ECO-E,HIS-D,LIT-E,PHI-D

TEUBONG TEPONJOU CHARLIE JUNIOR

ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-E

(59)

(60) NTUNGWE PRECIOUS EBUDE ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(61) NKEMAWUNG ATABONG CLUADIA BIO-E,CHE-D,ICT-D,PMS-E

(62) BESONGAGBOR DODWINE EBINI ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

TEKEU TCHOMBA CHRISTIAN LIONNEL

BIO-D,CHE-E,GGY-E,ICT-E

(63)

(64) LIEUTCHA PASCALE ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(65) NDONG ROCKSANE JORDANIE BIO-E,CHE-E,GGY-D,PMS-E

(66) TICHA PRINCEWILL ASOGIH CHE-E,CSC-E,PHY-E,PMN-D

(67) KOUOBE MOUPE CHARIFATOU ECO-E,HIS-E,ICT-E,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 67

(1) SUIKA NOMERATOU SEKENYUYKI BIO-B,CHE-B,ICT-B

(2) KOUEMO TSAPE DUVAU BIO-E,CHE-B,PMS-A

(3) SILIKI NSEKE JULIE WENDY ENG-D,FRE-C,FSN-A

(4) ASONGANYA NELLEKE AJAMAN ECO-C,ENG-C,GEO-B

LASLAND PAUL ARTHUR MUSSIMA ESSOMBE

ECO-C,GEO-C,SBEF-B

(5)

(6) VUGHE JOY ASHUMBONG ECO-C,ENG-C,GEO-C

(7) AMENCHWI CLAUDINE NDONUI ECO-B,GEO-B,ICT-E

(8) NYA TCHOGNIA KEVIN JUNIOR BIO-D,CHE-C,PMS-B

(9) AKWEI CHALINE ACHEI BIO-D,CHE-D,FSN-A

(10) NFOR RICHARD KWALAR BIO-C,CHE-C,PMS-C

(11) NGALA ELVIS NGANGE ECO-C,HIS-B,LIT-E

(12) EGBE CHERYL AGBOR ANYOH BIO-E,FSN-A,GGY-D

(13) GABUIN MERANDA NKANJO BIO-B,CHE-D,PMS-D

(14) TENENG MANIKIE RANDINE ECO-D,GEO-D,HIS-C

(15) DIAZ BEKE PARNELL II LE PRINCE HIS-C,LIT-E,PHI-C

(16) EJENGUELE EWANE BOKO FIONA CAPRIATI BIO-E,CHE-E,FSN-A

(17) NDELLAH NDIKUM DYLAN BIO-E,CHE-C,ICT-C

(18) SAMA BABILA WAREN BIO-E,CHE-D,PMS-B

(19) SHERIFATOU UMAROU MBIDZENYUI BIO-D,CHE-E,GGY-C

(20) KWO LIZETTE NEPIH BIO-D,GGY-C,REL-E

(21) LIPEM LI NYAMBE ESTHER ENG-D,FRE-C,LIT-E

(22) NJIEMENI NGOUNOU MICHAEL POWELL ENG-D,FRE-D,GEO-D

(23) BONGALINYUY SOLOMON TIRLA BIO-D,CHE-D,PHY-D

(24) EPUPA FALON EPAPE BIO-E,FSN-B,GGY-E

(25) DJEUMO NZOMO ISAAC ROGER BIO-D,CHE-C,ICT-E

(26) NGUEFACK DONGMO CABREL ECO-E,GEO-D,HIS-D

(27) SEMAH STEPHANIE BIO-E,CHE-D,PMS-D

(28) LAURA BULEM BIO-E,CHE-C,PHY-E

(29) WIRAYEN FRANKLINE BONGKELA AJAI GEO-D,HIS-D,PHI-E

(30) NANGMO ZEUGUE PATRICIA FLORE GEO-E,HIS-E,SBEF-C

(31) OKALIA OLOUMOU BERNARD FITZGERALD BIO-E,CHE-D,PMN-D

(32) BAFOUSSI KETCHA COLETTE GRACE ENG-D,GEO-E,HIS-D

(33) TCHUENKAM DJOMOU AUDREY-LINE BIO-E,CHE-D,ICT-D

(34) BONGYU OLIVE VERITAS BIO-D,CHE-D,PMN-E

(35) WOKAM FABIOLLA DIANE BIO-D,CHE-D,PMS-E

(36) BIYECK BAKINE JULIEN ECO-E,FRE-E,HIS-C

(37) TAMAH LILIAN FENUI BIO-E,CHE-C,PHY-E

Page 47 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 67

(38) ROSEMARY NYUFEUH BIO-D,CHE-E,GGY-D

TCHATCHOUANG TEGANTCHOUA ULRICH WILFRIED

CHE-D,ICT-D,PMN-E

(39)

(40) OSSENG OSSENG FILS SERGE CHE-E,FRE-C,PMS-E

(41) NKAKE ENOW ARISTIDE STAN BIO-E,CHE-D,PMS-D

(42) NDIFOR NGWEN RITA ECO-E,GEO-D,SBEF-D

(43) FOMBA CHERRY NGELLA BIO-D,CHE-E,ICT-D

(44) AZON IDRISS ECO-E,GEO-E,PMS-D

(45) DJIOFACK WILFRIED ECO-E,GEO-E,PMS-D

(46) NDIKUM BLESSING NGEPUH ENG-D,HIS-E,LIT-E

(47) MOUKOU IDRIS BOSARD BIO-E,PHY-E,PMN-D

(48) ETAH NJENWEI INNOCENT BIO-E,CHE-D,PHY-E

(49) NGUETSOP TSABOU YANNICK BIO-E,CHE-E,PMS-D

(50) MOTIO KUATE ELIZABETH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(51) ANCHA MAIZEMITH AFOR ENG-E,HIS-D,LIT-E

(52) EYONG VIANNIC AKO ECO-E,GEO-E,HIS-D

(53) FOYET TCHOUMBO THERESE MERVEILLE BIO-E,CHE-D,PMN-E

(54) AMINATOU FENKE JIMOUNBEN NGAMIE ENG-D,GEO-E,HIS-E

(55) ESPINEL LUM MAGHAPIWOH BIO-E,GGY-E,ICT-D

(56) ACHIRIMBI KUM PRECIOUSE BIO-E,GGY-D,ICT-E

(57) DOUANLA FEUEKENG PETER JUNIOR BIO-D,GGY-E,ICT-E

(58) NYUKY AICHATOU BIO-D,CHE-E,GGY-E

(59) WIRNDZEREM NKAHMENYUY PISHARINE BIO-E,CHE-D,GGY-E

(60) EKE NENGOUE FRANK GARCIA CHE-E,PHY-E,PMN-D

(61) KUETA NGUETSOP BRENDA MERVEILLE ENG-E,FRE-E,HIS-D

(62) AISHA DIALLO TAKOR EGBE ENG-E,HIS-D,LIT-E

(63) TAMOTSAP ZONGNOU NOE DESCARTES CHE-D,ICT-E,PMN-E

(64) ABOGO GWEM JECOLIA GRACE ENG-D,FRE-E,LIT-E

HILARY KINGUE MALOBE MARREL CHANCELLE

ECO-E,GEO-E,HIS-E

(65)

(66) FEUDJO PHAREL JORDY ECO-E,GEO-E,HIS-E

(67) TATSINDA BERTRAND FUH ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 54

(1) MALEN STEPHANIE SIH ECO-C,GEO-A

(2) NDALLE ELAT DURELL ICT-C,PMN-B

(3) NJOUME BWANGUE MERVEILLE BIO-B,CHE-C

(4) NANGWA OLIVIA EWAH BIO-C,CHE-C

(5) NDE BEATRICE FRU BIO-C,CHE-D

(6) VIKUMITSI VEMOMSE AMABO CHE-D,PMN-C

(7) BEKOMBO AUGUSTIN JUNIOR CHE-D,PMN-C

(8) NDZE SERAPHINE NDUM BIO-E,FSN-B

(9) ATEHAWUN NKEM ATABONG JOREL FSN-B,GGY-E

(10) TADOUNLA FLAMMARION JAURES CHE-C,PMN-D

(11) EGBE TAKU TUREL ECO-E,GEO-C

(12) NETUNG NYA SOLANGE ECO-D,HIS-D

(13) VEGUEH PRAISES WIBEDIMBOM BIO-D,CHE-D

(14) EKAME BONAM ISAAC MARIUS ICT-D,PMN-D

(15) NGUEGNI FOKOU ISLENE PALOMA CHE-D,PMS-D

(16) TCHOUTIMI TETSA KEVIN JOCAEL BIO-D,CHE-D

(17) ASABA LARISA NKENGFUA BIO-E,GGY-C

(18) NGENJANG JOAN SAMATA BIO-D,CHE-D

(19) TANKOUA EVOUNG ERIK AUSTYNE CHE-C,PHY-E

(20) NGAM NADEGE BIH CHE-E,FSN-C

(21) FORKANGZE MARLYSE BRENDA FIENGUIM HIS-C,LIT-E

(22) SHEY RODRICK NGANTA ICT-E,PMS-C

(23) FOSSOK TEMFACK BEAU-FILS FMA-E,PMN-C

(24) KADJI NJIPMO GUIDELINE DAIHIA CHE-D,PMS-D

(25) NGHOMGHO KAMDEM IVANA MANUELLA ECO-D,GEO-D

(26) NIGUEL JUNIOR EBELLE EBANDA FRE-C,HIS-E

(27) FOUNJOUOM MAYIENYA HINDATOU GEO-E,HIS-D

(28) NGANJE FRANCIS PHY-E,PMN-D

(29) EYAH JUDITH BASUM BIO-E,CHE-D

(30) NGUEGANG LONKENG SAGESSE RITA BIO-E,CHE-D

(31) MOHCHUMBERE GRATEFUL NDZEBOMENYI BIO-E,CHE-D

(32) MEJIOKENG KENFACK ERICA CHE-D,PMS-E

(33) DJENGOU HENRIETTE LYDIE PATRICIA ECO-E,ENG-D

(34) NJANG COURAGE FUNG GEO-E,HIS-D

(35) DJEUGOUE TEFANG JUNIOR CHE-D,PHY-E

(36) BAFRI FOUAPON NELLY BAIYE CHE-D,PMN-E

(37) MAFOUO TCHINDA TEX VERLEINE CHE-E,PMS-D

(38) SUAKA DUNCASTAN ENG-E,HIS-D

(39) ABAYO JORAM OGBERE BIO-E,ENG-D

(40) MBOGNOU TCHOFFO VERONE BIO-D,CHE-E

(41) TATA MBUNKA SUMIATOU ECO-E,GEO-E

(42) TEMAMEN NZODA CYNTHIA VERLENE GEO-E,HIS-E

(43) MBANYUI BRICE HERVE NKESEH CHE-E,ICT-E

(44) EPOLE SONE NJUME HIS-E,LIT-E

(45) KAMTO KAMTO MIKE WILFRIED PHY-E,PMN-E

(46) BESSEM HELENVICTORY MBU BIO-E,CHE-E

(47) TEUFACK NGUEDIA CHRISTELLE LUCRESSE BIO-E,CHE-E

(48) KAMGA TSAPI CEDRIC IVAN FRE-E,HIS-E

(49) DJUIMO DJEUGOUE JOEL MAGLOIRE ECO-E,GEO-E

(50) MOUNYOMBON ESSOH DENISE ICT-E,PMS-E

(51) ACHO TAZO ACHO DOH HIS-E,LIT-E

(52) PECHONKWEI AKEEMS NOSOH BIO-E,CHE-E

(53) MEGOPE SIMON JUNIOR MEGOPE GGY-E,ICT-E

(54) MECHAME SALLEY DAVID GEO-E,HIS-E

Centre No: 11134 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

EBOLOWA

Regist: 137, Sat for 2 or more Subjects: 136, Passed : 73

% Passed : 53.68, Sanctioned : 3

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 7

KAMTEU KENGNE ALOYSE DIDIER

BIO-B,CHE-A,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(1)

AMANTCHANG ROLAND ULYSSE

BIO-B,CHE-A,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(2)

ZOMAM EDOUNG PATRICK ST CLAIR

BIO-C,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(3)

(4) BANMBAM BERENICE FANWI BIO-A,CHE-C,ICT-C,PHY-D,PMN-D

(5) FONACHO TELMA ADOJEH ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E,REL-D

(6) MENJOH WIRYU MARCELINE BIO-E,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-B

(7) EBAMU VANECIA EBAH ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E,REL-D

Passed In 4 Subjects: 18

(1) LANGOUO TCHINDA ORNELLA ECO-A,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(2) ANABEL BONGSUIRU ECO-B,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(3) PHUBONG URSULA TAMUKUM ECO-C,ENG-C,GEO-C,HIS-B

(4) ENONE EPESSA BILL CHARDIN ECO-B,ENG-D,FRE-C,HIS-C

(5) UMABID JESSICA ANGEL MEH ECO-C,ENG-C,GEO-A,PMS-E

(6) ALERE MEUYANUI MARY MADO ENG-C,FRE-B,HIS-C,LIT-E

(7) AYEH CALEB FUNDOH BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-D

(8) OTTOP ASHLEY ATAMBA ENG-C,FRE-C,HIS-C,LIT-E

(9) YONG DORIS FUTELA ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(10) FIETSO RANIBEL TANYINZE ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-C

(11) CLEMENT ABERYUV BIO-C,CHE-C,PHY-D,PMN-D

(12) CHIA RODRICK FOIN ECO-D,GEO-D,HIS-D,PHI-D

(13) TCHONG BAZILE CHE ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(14) FANG ITA NTANG ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(15) TOUNA MANGA FRANCK ROMARIC ENG-D,GEO-E,HIS-E,ICT-D

MBIYDZENYUY FLORIBETH ALLOMOWING

ENG-E,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(16)

(17) NTOLO MEG ANGE BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(18) SANDRINE TABE TATAW ENG-D,FRE-E,HIS-D,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 21

(1) BILOA MONTHY STEPHANIE GLWADYS FRE-E,HIS-D,PHI-B

(2) MONDI MINET NGEGONG ENG-D,HIS-C,LIT-E

(3) BONG RAHISA TSE-KAH ENG-C,GEO-E,HIS-D

(4) MPARA LIONEL MBONGWE ENG-E,HIS-C,PHI-D

(5) ASIKPO EVELYN EMELI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(6) MARGA LINDA BOOS ENG-D,HIS-D,LIT-E

(7) ABONGWA SANDRA GEBI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(8) EYENGA MENDOMO ELEKTRA VIANY ENG-E,FRE-C,HIS-E

Page 48 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 21

(9) KENCHOLIA BEKOUTUH GODWILL GEO-E,HIS-D,PHI-D

(10) MBUH JOYCE NCHOU ENG-D,HIS-E,LIT-E

(11) GAMA EMMANUEL MIH FRE-E,GEO-E,HIS-D

(12) DENIS NUBIAH BUMA JUNIOR ECO-E,GEO-E,PMS-D

(13) CHWENKAM TABOUGUA ADRIAN CSC-E,PHY-E,PMN-D

(14) CHAH CLODINE NGUOH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(15) MOHTANGONGHO BRENDALINE CHUNJEH ENG-D,HIS-E,LIT-E

(16) MUSUKAT KADAFIROU MINO FRE-E,GEO-E,HIS-D

(17) NDIFOR THELMA NAAH ECO-E,ENG-E,GEO-E

(18) AKO CHRISTABEL AYUK ECO-E,GEO-E,HIS-E

(19) MELIEDJE HOMDIM JENNY DAÏ NA FRE-E,GEO-E,HIS-E

(20) AKAMBA OKALA GERTRUDE REINE BIO-E,CHE-E,PMN-E

(21) MAKOUGOUM TENE IVANA SAURELLE BIO-E,CHE-E,PHY-E

Passed In 2 Subjects: 27

(1) AGWEH NAOMI ACHOP ECO-C,HIS-B

(2) EBAI ROSE EGBE ENG-D,HIS-D

(3) ESAMBE YVETTE NTUBE ENG-D,HIS-D

(4) ELSA ONPOES BIO-E,GGY-C

(5) EKOUO HONORE MOUKOUELLE PHY-E,PMN-C

(6) NJUOH HILBERT NGUM GEO-E,HIS-C

(7) OMBALA BORIS MARTIAL BIO-D,CHE-D

(8) NGWAFONG GASTON NCHONJOH ECO-E,GEO-C

(9) NAMUAH AUGUS PANGMASHI GEO-E,HIS-C

(10) NDI EMILE NTARYIKE BIO-D,CHE-D

(11) NJEI BONIFACE OSAH GEO-E,HIS-C

(12) VIYOFF ELVIS AWOMBANG BIO-C,CHE-E

(13) KENCHOLIA FELICIA NGWENYUI BIO-D,CHE-D

(14) EDANGA MENDJANA MYLÉNA FLORENCE ENG-E,FRE-C

(15) ABAMFOR CLEMENTINE AWAH ENG-D,HIS-E

(16) TEM KILLIAN CHUO BIO-E,CHE-D

(17) TUFOIN DAMARIS ANKIHMBOM BIO-E,CHE-D

(18) DIFANG COMFORT NAKA CHE-E,PMS-D

(19) KENFACK WILLIAMINE MINERES CHE-D,PMN-E

(20) BISSO BISSO JERRY STEEVE BIO-D,CHE-E

(21) JUMSHU BIAMKA BINNYUY GEO-E,HIS-D

(22) ESOH ROMEO OKIE ENG-E,HIS-D

(23) TCHIEPEWI MBOU JORDAN GIRESSE ECO-E,PMS-E

(24) SELAPOE NOUA AIMERICK BIO-E,PMN-E

(25) NKEH NFOR PROMISE BIO-E,GGY-E

(26) ZOUE ATEBA ARSENE HIS-E,LIT-E

(27) ENDAH MARINETTE MESANG BIO-E,GGY-E

Centre No: 11135 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

NGAOUNDERE

Regist: 187, Sat for 2 or more Subjects: 185, Passed : 133

% Passed : 71.89, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 9

(1) NKWAIN ARMEL TOHNAIN BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(2) SHEIHUDI BANYE BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-D,PMN-A

TCHAMBA TCHAMOU BERTHOL

BIO-C,CHE-A,CSC-C,PHY-C,PMS-A

(3)

(4) NGONG CLARIS NAIN BIO-B,CHE-B,CSC-C,PHY-C,PMS-C

(5) NJI FRANCLIN MULUH CHE-C,CSC-C,FMA-D,PHY-B,PMN-B

MOHAMAN BELLO ABDOULWAHABOU

BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(6)

(7) MUGHE SAMUEL BAMA BIO-C,CHE-D,FMA-D,PHY-D,PMN-C

(8) BANDE JOEL AZAH CHE-E,CSC-D,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(9) NGO SOA MARIE HERMINE HIS-E,LIT-E,PHI-E,REL-E,SBEF-D

Passed In 4 Subjects: 31

(1) ALIOU SAADOU ALIOU CHE-C,FMA-D,PHY-A,PMN-A

(2) NJUMBE RENIK KOLLE BIO-B,CHE-A,ICT-C,PMS-D

(3) BERINYUY AMOS WIYLANYUY BIO-B,CHE-C,GGY-C,ICT-C

(4) YUSUFU ADAMU YUSUFU BIO-A,CHE-C,GGY-C,ICT-E

(5) MOKOM DANE WARREN CHE-C,ICT-B,PHY-C,PMN-D

(6) NEBA QUEENIVATE LUMNWI ECO-D,ENG-E,GEO-B,HIS-B

(7) KETUNG CLAUDE NEMBO ECO-C,GEO-C,HIS-B,ICT-E

(8) ELISABETH MLENDE ENG-D,HIS-C,LIT-D,PHI-B

(9) NEBA CATHIANA MANKA’A ECO-D,ENG-D,GEO-C,HIS-C

YUNINUI JUDE THADEUS TOBIT AWEMO

ECO-D,ENG-E,GEO-C,HIS-B

(10)

(11) ANTHONIA NMESOMA UZOIGWE BIO-C,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(12) ACHANG MAURICE MEZOE BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMS-D

(13) KOBO FADIMATU UWA BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(14) SOULEYMANOU BIO-C,GGY-E,ICT-D,REL-D

(15) AMBRAMI NICOLE VONDOU BIO-C,CHE-D,PHY-D,PMN-E

(16) BANAKENG REGIE BURINYUY ECO-D,ENG-D,HIS-D,LIT-D

(17) MOKOM NICOLINE FONGWI ECO-D,GEO-E,HIS-B,PHI-E

(18) NSA THOMAS NSA BIO-E,CHE-D,FMA-D,PMN-C

(19) MBATIFUH GASTON AJEIH BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(20) HAPSATOU MOHAMADOU FRE-E,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(21) FONO PEVETMI JORDAN LOÏ C CHE-E,CSC-E,PHY-E,PMN-C

(22) KENFACK TIWA STEVIE LEA ECO-C,FRE-E,GEO-E,PMS-E

(23) YONGJOH REGOBERT TANUI BIO-E,CSC-E,PHY-D,PMN-D

(24) NYUKI BLESSING WINKAR ECO-D,ENG-D,HIS-E,LIT-E

(25) NYAGNET EMERANCIENNE LETICIA FRE-E,HIS-D,LIT-E,REL-E

(26) MESSINA KANGA HELEINE ECO-E,ENG-E,GEO-E,PHI-D

(27) MEKONE EWANG ROSINE FRE-E,HIS-D,LIT-E,PHI-E

(28) SAHOULE MIRABELLE FRE-D,HIS-E,LIT-E,REL-E

(29) MBAH FABRICE AKURU ECO-E,FRE-E,GEO-E,HIS-D

(30) BOUTEU JIDJOU ARMANDE DJENY BIO-E,ICT-D,PHY-E,PMS-E

(31) NGALAGAI SAWALDA PAULINE ECO-E,FRE-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 3 Subjects: 55

(1) DAMBA DAWAYE FREDERIC BIO-B,CHE-B,GGY-B

(2) KWETI MELISSA ANDZA ECO-B,GEO-B,HIS-B

(3) TITAMUANDZE UZERU ECO-B,GEO-B,HIS-B

(4) ASOH MABEL CHE ECO-C,GEO-A,HIS-C

(5) TIMBU FEDRICK UNDE ECO-C,GEO-B,HIS-B

(6) MUKETE ODRICK MISORI BIO-A,CHE-D,GGY-C

(7) MOHAMADOU ABOULHAIRY IYA ECO-C,GEO-B,HIS-C

(8) OUSMANOU BABADJI FRE-D,HIS-B,PHI-B

(9) MOHAMADOU BASSIROU ECO-B,GEO-C,HIS-C

(10) GARLAND TISSIDI GODLIVE CHE-C,PHY-B,PMN-C

(11) NTACHOU LEONATE NKWEJAH ECO-D,GEO-B,HIS-C

(12) RINGNWI AMOS BIO-B,CHE-D,GGY-C

(13) NGWOH MAURICE KEDZEH BIO-B,CHE-E,GGY-B

(14) MILANEL YENNYUY ECO-E,GEO-C,HIS-B

(15) MENGWI ROMIDA MELISSA ECO-C,ENG-D,GEO-C

(16) SIMO TIAM MARC CLANN FMA-D,PHY-E,PMN-B

(17) AFESEH DERICK NGOMBE CHE-D,ICT-C,PHY-D

(18) YHOMSI BRENDA PATRICIA BIO-D,CHE-D,PMS-C

(19) YUKENG ERIC DUSHEMNYUY ECO-E,GEO-C,HIS-C

(20) RAMANA OVANDJA DAN ROWAN BIO-C,CHE-D,PMS-E

(21) NJI NATHANIEL TEKORANGWAN CHE-D,PHY-D,PMN-D

(22) KEEMI TAMSSAR ARSENE CSC-D,PHY-D,PMS-D

(23) OUSMAN BOUBA ECO-E,GEO-C,HIS-D

(24) MBUAKWIE SYLVESTER JINGWA ECO-D,GEO-D,HIS-D

(25) AGWENJANG ONELLA AGWI CHE-D,PHY-E,PMN-C

(26) DONBAAH NAHBOÏ NATHALIE ECO-E,GEO-D,HIS-C

(27) ETANJO LYDWIN NKWAMBO BIO-E,CHE-C,PMS-D

(28) ROSETTE TCHANA OROCK BIO-C,ICT-D,PMS-E

(29) NWEKOBUIN MIRACLE ECO-E,GEO-B,ICT-E

(30) NFOR MEBEL NGWANKFU ECO-D,GEO-D,HIS-D

(31) MOHAMED ALI ECO-D,GEO-C,HIS-E

(32) SHINWIN FORCHU LESLY BIO-D,GGY-D,ICT-D

(33) CHO JUDE BIO-D,CHE-D,PMN-D

(34) NBOGNOU FOFE ANGE MERVEILLE BIO-D,CSC-E,PMS-C

(35) NKANJOH STELLA KARI BIO-C,CHE-E,GGY-D

(36) NJI NJOYA NOUNCHA SAHOUL ECO-D,FRE-E,PHI-C

(37) ROUKAYATOU MOULOUTA DAWAI BIO-D,CHE-E,ICT-D

(38) TABOH VITALIS ENO ECO-E,GEO-D,HIS-D

(39) BAMAZEM ALLEX BIO-D,CHE-D,GGY-E

Page 49 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 55

(40) NEBA BRIGHTEN CHE ECO-E,GEO-D,HIS-D

(41) TCHOUNDJIN NKEUMI LAUREL BIO-E,CHE-E,ICT-C

(42) BELLA NENCHE LIASIN HIS-C,LIT-E,REL-E

(43) DIAHIRU BUBA ECO-E,GEO-C,REL-E

(44) BASHIRA BINTU ADAM BIO-D,PHY-E,PMN-E

(45) LINDA BIH CHE ECO-E,HIS-D,LIT-E

(46) MOUHAMADOU MOUJAHID BIO-D,CHE-E,ICT-E

(47) MBAFONG ERIC AURIAU ECO-E,GEO-E,HIS-D

(48) GODIAN LEMFON ECO-E,GEO-D,REL-E

(49) MANKA’A LYNE BIO-D,CHE-E,GGY-E

(50) ACHU NOEL ACHU ECO-E,GEO-D,HIS-E

(51) MAHAMAT ABDOUL HAZIZ BIO-E,GGY-E,ICT-E

(52) AHMADOU TIDJANI ABBA ECO-E,GEO-E,HIS-E

(53) MEBEUKEN LETICIA MERVEILLE BIO-E,CHE-E,GGY-E

(54) ABOUBAKAR NDANDJOUMA BIO-E,CHE-E,GGY-E

(55) AGA BLESSING ETHO HIS-E,LIT-E,REL-E

Passed In 2 Subjects: 38

(1) NGI EMMANUEL NJECHFU ECO-D,GEO-A

(2) BISSI NATACHA FATAÏ E GEO-C,HIS-B

(3) NDZI JUSTIN NGIRI BIO-D,GGY-C

(4) FORNYUY MALIES SEWOYEBAA ECO-D,GEO-C

(5) MOALA BERI MICHELA ECO-D,HIS-C

(6) VAGWIABU BETIE BERLINDA GEO-E,HIS-C

(7) WIYSAHNYUY HUZAIFATU YENYUY BIO-D,ICT-D

(8) BALATAM MANASSE DJOUKLI BIO-E,ICT-C

(9) STEPHEN ELINGE ILONGO BIO-D,GGY-E

(10) WAMYAGUE MAÏWA TECLAIRE GEO-E,HIS-D

(11) KIMBERLY-SUZY ENJEMA ENDELEY BIO-D,GGY-E

(12) NDIAMUN ROUKAYATOU ENG-D,GEO-E

(13) NDONGHO KIRA SHENGWE GEO-E,HIS-D

(14) ADAMOU ECO-E,HIS-D

(15) NDI BERNICE KFVEBOM HIS-D,LIT-E

(16) NOUBISSIE WETEU LORIE FRESH BIO-D,CHE-E

(17) WIYSHALA ROMEDER DZEKENYUY GGY-E,ICT-D

(18) NKWENDE JEFF EMMANUEL BIO-E,CHE-D

(19) MAAZOU ISSIAKOU CHE-E,PMS-D

(20) ADAMOU IBRAHIM ECO-E,GEO-D

(21) ABDOUL SALAM SOUDI GEO-D,HIS-E

(22) NJOH MODESTINE MAHSIA BIO-D,CHE-E

(23) MUSONG QUINIVERT AKURO GEO-E,HIS-E

(24) BINTA LADI GEO-E,HIS-E

(25) BACHIROU SOUAÏB OU BIO-E,REL-E

(26) NDONGHO KATE MINGOH GEO-E,HIS-E

(27) BAZAMA YONKI ADELE GEO-E,HIS-E

(28) KOULADJO SYLVIE GEO-E,HIS-E

(29) MOHAMADOU AHMADOU HIS-E,REL-E

(30) SIEWE KAMILLE LOÏC BIO-E,GGY-E

(31) MOUKANA MAOUNDE SYLVIE BIO-E,GGY-E

(32) BELPORO B JEAN FAUSTIN GEO-E,PHI-E

(33) DIMALA ASSANA VALERIE ANNE VICKY BIO-E,GGY-E

(34) NKENG NYAMA MARIE JULIENNE FRE-E,HIS-E

(35) YOUSSOUF ALHADJI ABOUBAKAR BOBBO ECO-E,GEO-E

(36) WOURI WOURI BURTH AÏ DANDE BIO-E,GGY-E

(37) AISSATOU MOHAMADOU BIO-E,CHE-E

(38) NGUETSE TCHINDA MYSTERE FRE-E,LIT-E

Centre No: 11136 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

GAROUA

Regist: 138, Sat for 2 or more Subjects: 137, Passed : 100

% Passed : 72.99, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 6

(1) BOUBAKARI IBRAHIM GAMAL BIO-A,CHE-C,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(2) DAWE AIME BIO-A,CHE-B,GGY-B,ICT-B,PMN-B

(3) BACHE DESMOND UNJI BIO-A,CHE-C,FMA-C,PHY-B,PMN-A

BOUBA BAME HAPSATOU HADJA KAYA

BIO-D,CHE-C,CSC-D,PHY-B,PMS-A

(4)

KAMGA TUETSO ELISABETH DOLORESSE

BIO-E,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-B

(5)

DOUNTIO NOUBOU CATHERINE GLADELLE

BIO-E,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(6)

Passed In 4 Subjects: 32

(1) NGWA BLESS TACHO ECO-A,GEO-A,HIS-B,PHI-C

(2) AZITA AMANI BLAISE BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-B

(3) KELESE FLORA BONJIOH ENG-C,FRE-D,HIS-A,LIT-C

(4) MBAH DARRYL NGWANWIE BIO-B,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(5) NDOH GERALDINE NKWEBIENDEN ENG-C,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(6) NGARFOR JORIS EBONGNGONG ECO-E,ENG-C,GEO-A,ICT-C

(7) TENJOM BASSUKE GUY DANIEL BIO-C,ICT-B,PHY-E,PMN-D

TEFOUET TCHAMABE EVARYS JUNIOR

BIO-B,ICT-D,PHY-E,PMN-C

(8)

(9) DJOMDI VOULDA VICTOIRE BIO-C,CHE-C,ICT-E,PMS-D

(10) IBRAHIMA MAMOUDOU CHE-E,CSC-C,PHY-C,PMN-D

(11) MASSEING DJELANI FAOZIA ENG-D,FRE-C,HIS-C,ICT-E

(12) MOFOR LERNER – ASHLEY BEHNAH ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(13) KWEMO TCHELKAM PASCALINE ENG-E,FRE-C,HIS-C,LIT-E

(14) YANI SADJO ABRAHAM BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(15) MBANOUDJI JEANNE YOSSANGUEM ENG-D,FRE-C,HIS-D,LIT-E

(16) MUABE YVETTE DIONE ECO-D,GEO-D,HIS-C,PHI-E

(17) KWA NOULE NCHANJI BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(18) ABEGA ALIOUM VALERY RHAMID ENG-D,HIS-C,ICT-E,LIT-D

(19) MOKUBE JOAN NDONGO ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(20) ENGOH PRECIOUS KICHA BIO-D,CHE-C,ICT-E,PMN-E

(21) NKWAIN ALAIN NSAKER BIO-C,CSC-E,PHY-E,PMN-D

(22) TARKEMOAA LANTOM NJONGAI BIO-E,CHE-D,ICT-C,PMS-E

(23) NCHINDA BLAISE NGUM ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-D

(24) GUIHOADA KANAH OCTAVIE SIDOINE ENG-D,FRE-D,GEO-E,HIS-E

(25) HASSANA HOUSSEINI BIO-E,CHE-E,PHY-E,PMN-C

(26) KINDEFU ANDREA SHELLA ENG-C,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(27) NJI CLAIRE NGWE ENG-D,FRE-E,HIS-D,LIT-E

(28) NOUWE JEPHTHE DIDEROT BIO-D,CHE-E,ICT-D,PMN-E

(29) YANPELDA WELGA TANISHA HERMINE ENG-E,FRE-D,HIS-D,LIT-E

(30) BAKAIWE APPOLLINAIRE BIO-E,CHE-D,ICT-E,PMN-D

(31) AYEM JOANNA MBI ENG-E,FRE-E,HIS-D,LIT-E

(32) NDEME MOTSO PAULIN ECO-E,GEO-E,HIS-D,ICT-E

Passed In 3 Subjects: 36

(1) NCHAFAC BRISE ASONGAFAC ECO-C,GEO-B,HIS-B

(2) TEGHA DIEUDONNE KEDZE ECO-D,GEO-A,HIS-B

(3) EHMO ERSO EMMANUEL CHARLES BIO-A,CHE-D,GGY-C

(4) CHIMAH AL-RADJA ABDOULAYE BIO-B,CHE-D,GGY-C

(5) NANCY KABOH ENG-C,HIS-B,LIT-D

(6) NGONGE NELSON NKWELLE ECO-C,GEO-C,ICT-C

(7) DJAOMANWE DJONGWANWE SALOMON BIO-C,CHE-D,GGY-B

(8) RAMADANG TOKAM PAUL WILFRIED CHE-C,PHY-D,PMN-B

(9) JATO BETTERNESS FAVOUR SANDRA ENG-D,HIS-B,LIT-D

(10) TAKU SOPHINE ARRAH ENG-D,HIS-B,LIT-D

(11) AMBE NDONGOSON NEBANE ECO-D,ENG-D,GEO-B

(12) TASI DOMENIQUE KIYANG BIO-B,CHE-D,PMN-D

(13) FOKALBO GBO-INBO ISRAEL CALEB KEVIN BIO-C,CHE-D,GGY-C

(14) TAMBE MIRIAM ESAME AGBOAKOM BIO-C,CHE-C,ICT-E

(15) ZADOU LELE INTICARA ENG-D,FRE-C,HIS-D

(16) MOFORNGONG SONIA NGWENJON ENG-C,HIS-C,LIT-E

(17) MAHOU LOUAYANBE MARIE-LAURE BIO-C,CHE-C,PMN-E

(18) MBAAKHU AZANG LUCIEN BIO-D,CHE-E,ICT-C

(19) TAMBE CHRISTINA OFFIONG ECO-E,GEO-E,HIS-B

(20) KWOYELA DOH HENRY JOEL ENG-D,GEO-D,HIS-D

(21) HAWAOU HAMIDA BIO-C,CHE-D,PMN-E

NDJOK NSIMEYONG PRINCE LYDRICK JONATHAN

BIO-C,GGY-D,PMN-E

(22)

(23) FRU GEMAIN AJAME BIO-E,CHE-E,ICT-B

(24) AKUH CHRISTIAN AKOH JUNIOR ENG-D,HIS-D,LIT-E

(25) SIRI DIEUDONNE BIO-E,CHE-D,ICT-D

Page 50 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 36

(26) MOHAMADOU BINDOWO BIO-E,ICT-D,PMS-D

(27) MAGDELENE YUFENUI BIO-C,PHY-E,PMN-E

(28) NGONG EMMANUEL NAMATA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(29) NCHANJI SANDRA GHREH HIS-D,LIT-E,PHI-E

(30) NKAMBI NGWEN CHARLESTON CHE-E,PHY-E,PMN-D

(31) FANTA DENISE ECO-E,GEO-E,PMS-D

(32) AOUDOU OUSMANOU ENG-E,FRE-E,HIS-D

(33) DANGDE KAINDA FALONE FRE-E,GEO-E,HIS-D

(34) BELTARE NDOKO MBAM SERGIO BIO-D,CHE-E,GGY-E

(35) NKAIMBI SOLANGE BERI ECO-E,GEO-E,HIS-E

(36) OUMAR YAOUBA BIO-E,CHE-E,ICT-E

Passed In 2 Subjects: 26

(1) MOPOUM KOAGNE MOÏ SHA SHEKINA BIO-C,GGY-D

(2) MOHAMAD ABBA WAIVE BIO-D,ICT-C

(3) TSAGUE TEJIOGHO LOIQUE LEGRAND BIO-B,PHY-E

(4) ASSE ARIELLE SELENA BIO-D,GGY-C

(5) AZEMO TAGUILE STEVE IVRIC PHY-E,PMN-C

(6) EKU CHRISTABEL OFFIONG GEO-E,HIS-C

(7) AMBONGONOH MARINETTE EBOTIA ENG-E,HIS-C

(8) TCHOUPOU YEMELI MACHAVELLE KEROLE BIO-D,PMN-D

(9) ABOUBAKAR IDRISSOU CSC-E,PMN-C

(10) EBAI ETIEN ETANAKA BIO-D,GGY-D

(11) BEKONO NYOMO MANUEL FREDDY ECO-E,GEO-C

(12) NGUELEO ELIE ELIE GEO-D,HIS-D

(13) NGETAR ADELA NYUYFONI ECO-E,GEO-D

(14) ANDOH PEREZ TANGO BIO-D,CHE-E

(15) ZANGUE MAGNIDONFACK ASTRIDE MIRICE CHE-D,PMN-E

(16) SUFINA NGWUPAPYE CHE-E,ICT-D

(17) MONNY EYINDO ROSINE DANIELA BIO-D,GGY-E

(18) EKODO MAIWANG GERMAINE VANESSA BIO-E,GGY-D

(19) FUEMBOWEH TINDAKEM GEORGE BIO-D,PMS-E

(20) DAOUDA HAMADOU BIO-E,PMS-D

(21) TCHATCHOUANG NANA GIVANNE KIWILL GEO-E,ICT-E

(22) BICHARA RAHMANHILDI MAIKANO FRE-E,HIS-E

(23) MOUHAMADOU BABA NIAKO GEO-E,HIS-E

(24) BAYO CINDY ANONG BIO-E,GGY-E

(25) HAWA KULU ABDULLAHI HIS-E,LIT-E

(26) ROUSGOU TAÏ WA ROLANTINE RAÏS SA BIO-E,PMN-E

Centre No: 11137 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

MAROUA

Regist: 134, Sat for 2 or more Subjects: 134, Passed : 89

% Passed : 66.42, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 5

(1) ABDOULSALAM ISSA BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(2) TATANG BRIAN NKWANUI BIO-B,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(3) NYASSIRI WARAI EMMANUEL BIO-B,CHE-B,CSC-A,PHY-C,PMN-A

(4) HADJA FARÏDA BIO-B,CHE-A,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(5) RAMATOU ABDOULAYE ECO-C,ENG-D,GEO-B,ICT-E,PMS-E

Passed In 4 Subjects: 18

(1) GUIEKE GUEKEME CELESTIN CHE-B,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(2) TAMBAH TCHINDA RODAS ONESIM ECO-E,ENG-C,GEO-A,HIS-B

(3) ENGAMBA ONDOUA LEATICIA ENG-C,FRE-D,HIS-B,LIT-C

(4) RAFIGATOU ABDOU ECO-B,ENG-D,GEO-A,ICT-E

(5) NGASSA ANEGA FREDDY IVAN BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-C

(6) FORBI NOELINE NGENIFORM ECO-D,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(7) MAL ADAMA SOULEYMANOU BIO-E,CHE-C,GEO-A,PMS-D

(8) KOUAKEP JUNIOR ECO-D,ENG-E,GEO-C,HIS-B

(9) TOUMECK GUY AIME CHE-B,ICT-D,PHY-E,PMN-D

(10) HADI LAURENT CHE-E,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(11) DIGUERDA BADI PATIENCE LUMIERE BIO-C,CHE-C,CSC-E,PMN-D

IDILAM MAMAI THEOPHILE THEOPHILE

BIO-C,CHE-C,PHY-D,PMN-E

(12)

(13) SALEH SOUDAÏ S IBN GHALIB ENG-D,FRE-D,HIS-C,LIT-E

(14) KAVAYE BERGER CHE-E,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(15) NOUBISSIE SIAKE ULRICH STYVE BIO-D,CHE-E,GEO-D,PMS-E

(16) NOZA FOUOMBE STEVE POWELL BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(17) MOUSSA ALHADJI KADI KAOU BIO-E,CHE-D,CSC-E,GEO-E

(18) SARATU SULE BIO-E,CHE-D,CSC-E,GGY-E

Passed In 3 Subjects: 25

(1) MAMMA DODDE ECO-C,GEO-A,ICT-C

(2) ADOUM HAROUNA ISSEINI ECO-D,GEO-C,HIS-B

(3) NJITOR MARIUS CHIAKEN ECO-D,GEO-B,HIS-C

(4) FRANKA NGANJE ECO-E,GEO-C,HIS-B

(5) HAROUNA MALLA BIO-E,CHE-B,PMS-C

(6) MAI SSAMBA NGNACIR EVA ECO-D,GEO-A,ICT-E

(7) BELMUND DINGANA HIS-B,LIT-E,PHI-D

(8) CAMILLA ASSAMA POE ENG-D,GEO-D,HIS-D

(9) TOIGNET AMDJI ANDRE BIO-E,CHE-B,PHY-E

(10) NDELNA CHE-C,GGY-E,ICT-D

(11) NJONG GERTRUDE BONGDSEM ECO-E,GEO-E,PHI-B

(12) NCHUNG OBI TAKANG BIO-E,GGY-C,ICT-D

(13) NGUM ELISHA FULEMBU ENG-E,GEO-D,HIS-C

(14) MOHAMED EL IDI ABOUL FATI GEO-D,HIS-E,PHI-D

(15) VUGHOSE GUILLIAN SOHNENGHANG BIO-D,CHE-D,PHY-E

(16) HADJA OURATOU HIS-D,LIT-E,SBEF-D

(17) HARA JEREMIE BIO-E,GGY-E,ICT-C

(18) NAZIFFA ABDOURAMAN FRE-C,HIS-E,LIT-E

(19) FOKU GIZALINE NGWANUI ECO-E,GEO-C,ICT-E

(20) DERMIA TINSEMDI YVETTE ENG-D,HIS-E,LIT-E

(21) AISSATOU OUSMANOU ECO-E,GEO-D,ICT-E

(22) BOUBA HARA ENRIQUE BIO-E,GGY-D,ICT-E

NGNEGUE TCHATCHOUANG MYSTERE ADORATION

FRE-E,HIS-E,LIT-E

(23)

(24) ADAMA AWAYA’A LAFORTUNE FRE-E,HIS-E,LIT-E

(25) MARIYAMA EL-HAM ABNATA IBRAHIM BIO-E,CHE-E,ICT-E

Passed In 2 Subjects: 41

(1) KOUMAI ASSANA MATHIAS GEO-B,HIS-C

(2) RAMANOU PHILOMENE GEO-C,HIS-C

(3) HABIBA SANGO ADAMOU GEO-A,ICT-E

(4) TIDA MAISAI GEO-C,HIS-D

(5) BATE ENOW CONSTANTINE EGBE GEO-D,HIS-C

(6) ABBASSI BOUBA GEO-C,HIS-D

(7) MOUBARAK YANOUSSA ECO-C,GEO-D

(8) FIRIDA DORCAS GEO-D,HIS-C

(9) NGUEVGUED VALANTINE FRE-D,HIS-C

(10) MABONGLEH ABONY JUNIOR GEO-D,HIS-C

(11) DJIPAB NGOUEKO ELISEE GEO-D,HIS-D

(12) BAKONE CELESTINE GEO-D,HIS-D

(13) CHIN SULE NEBA HIS-D,PHI-D

(14) DELI KWANDETATA DANIEL BIO-C,CHE-E

(15) YADASSI BEDA FLORANCE GEO-E,HIS-C

(16) FADIMATOU BAKARY HIS-D,SBEF-D

(17) NDANDO TCHINGNABE JUSTIN BIO-D,GGY-D

(18) FADIMATOU OUSMANOU HIS-C,LIT-E

(19) HADJARATOU YAYA ECO-D,GEO-D

(20) VELLA DIMISSIA AMINA NGANDI HIS-D,LIT-E

(21) DANRA TIDJAO DJONYANG BIO-D,GGY-E

(22) DIKOKOD KALA SAGESSE BIO-D,CHE-E

(23) DANADAM MARIE JOSE BIO-E,CHE-D

(24) BOUBAKARI BELLO BIO-E,PMS-D

(25) BOYOGUENO BILINGUE BRICE GEO-E,HIS-D

(26) ADAMA PICHANGMA DELACHANCE BIO-D,GEO-E

(27) PIDE SUSIE LORRIE BIO-E,CHE-D

(28) FATIMATOU ZHARA ISSA GEO-E,HIS-D

(29) NOURA ABDERAHIM HASSANE FRE-E,HIS-D

(30) LADANG DIEUDONNE HIS-E,SBEF-D

(31) RACHIDATOU SALI GEO-E,HIS-D

(32) HICHAM SALIOU GEO-E,ICT-D

(33) NGOLE EBONG BREVIS GEO-D,PMS-E

(34) YOUTA DOUNKASSOU EVANGELINE BIO-D,GEO-E

Page 51 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 41

(35) MESSEMTANG BEATRICE BIO-E,GGY-E

(36) GAMATA PAUL CHE-E,PMN-E

(37) ODOLI BANAGA BERTRAND PACOME FRE-E,LIT-E

(38) KOBE MARIE NOEL GEO-E,HIS-E

(39) OUMAROU MOCTAR GEO-E,HIS-E

(40) NKEMBO STEPHEN NKANWAH BIO-E,GGY-E

(41) HALIMA HAMADOU GEO-E,HIS-E

Centre No: 11138 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

BERTOUA

Regist: 248, Sat for 2 or more Subjects: 248, Passed : 195

% Passed : 78.63, Sanctioned : 5

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 20

BARE KOING WATSON HERMANE

ECO-A,ENG-D,GEO-A,HIS-B,ICT-A

(1)

(2) TIFANG FRANK KELVIN CHE-C,CSC-D,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(3) MAFO SEGNOU DANY ANGE ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-C,PHI-A

LUM ELIZABETH-SHELSA NDIKUM

BIO-A,CHE-C,ENG-D,GGY-B,PMS-C

(4)

(5) TATAH HANS NYUYKI BIO-C,CHE-C,FMA-C,PHY-C,PMN-A

SOLLE SOLLE GEORGES FRANCK

BIO-A,CHE-C,CSC-D,PHY-C,PMN-B

(6)

(7) YUFENYUY MAXWELL BERI ECO-A,ENG-E,GEO-B,ICT-C,PMS-B

(8) CLOVER APAH UZE ENG-C,FRE-C,HIS-A,LIT-D,PHI-B

(9) NTOKO EBONGUE LEONEL ENG-C,FRE-B,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(10) NADINE ABLA EJOH BIO-A,CHE-C,CSC-D,PHY-D,PMN-B

(11) MANKAH NDEH ENG-C,FRE-D,HIS-C,LIT-C,PHI-B

(12) NFORMI LAURA MUBA ENG-D,FRE-C,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(13) BARBARA YIINYUY LISHISHAR ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(14) SODEA PORO JUNIOR ENG-E,FRE-B,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(15) YONG SHANTAL FUNGOIN ECO-C,ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(16) NZOGOUNG TIDO VALDESE ENG-E,FRE-C,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(17) NKWETI MANGEM ANGCELIA BIO-B,CHE-D,CSC-E,PHY-D,PMN-D

NKOA NKOA ELISEE ANATOLE JUNIOR

BIO-B,CHE-D,ENG-E,FRE-C,ICT-E

(18)

(19) NGWA MARRITA LUM ENG-D,FRE-E,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(20) AMINATOU ABEKE ENG-E,FRE-C,HIS-E,LIT-E,PHI-C

Passed In 4 Subjects: 55

(1) LENDZELE HILARY NYUYKANI ECO-B,GEO-A,HIS-B,PHI-B

(2) SAAH ULRICH STERVE ECO-C,GEO-A,HIS-B,PHI-B

(3) ATENGO MARK ASENDA BIO-A,CHE-B,PHY-C,PMN-B

(4) MBAH JOSIANE AKUM BIO-A,CHE-B,PHY-D,PMN-B

(5) KENNE NGOUMEFOU BERCHMANN BIO-B,CHE-B,PHY-C,PMN-B

TIOTSIA KENMEGNI FRANKLIN DIVINE

BIO-A,CHE-B,CSC-D,PHY-C

(6)

(7) OUSENI SANI VEANYITAH ECO-C,GEO-B,ICT-C,PMS-C

(8) AGBOR IAN BROWNLIE MBADIE ECO-B,GEO-B,ICT-B,PMS-E

(9) ACHA SHARON ANDONG ENG-D,HIS-B,LIT-D,PHI-B

(10) EBANGA ANITA JOSIANE ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(11) BIBI EMINI MARIE MARCELLINE ECO-B,GEO-D,HIS-B,PHI-D

(12) GODLOVE NEBA TAMUKONG BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-D

(13) BIYE CAMILLE JESSICA BIO-A,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(14) NDZIE NDIVE PATRICIA BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMN-C

NOUKAM NJIKI CHARLAINE DERBOISE

ECO-C,GEO-C,HIS-C,PHI-D

(15)

(16) MBOINI CHEAH CHINCHIN MBENG ECO-C,HIS-B,LIT-E,PHI-D

(17) KUKWAH ALPHONSA BI BIO-B,CHE-D,ICT-E,PMS-C

(18) AKAMBA EDANG MANUELA MORANE BIO-C,ENG-D,ICT-C,PMS-D

(19) BOPDA BOPDA FRANCK ROLY ECO-C,GEO-C,ICT-D,PMS-D

(20) BAYAH SERGE KONGNYUY BIO-C,CHE-D,CSC-D,GGY-C

(21) ALLANG SAKSAK AUDREY MICHELE ENG-E,FRE-B,HIS-D,PHI-C

(22) ANANGAFAC FANO ATEMKENG ECO-D,GEO-D,HIS-B,ICT-E

(23) FOMBELE STEPHEN KAMBA ENG-E,HIS-B,LIT-E,PHI-C

(24) KONGNYUY ARNOLD GHAKANYUY BIO-B,CHE-D,CSC-E,PHY-D

(25) DONGMO NDJOUAKEU JEFF BIO-B,CHE-E,FRE-E,GGY-C

YEMPI NGOULAH FRANCK NARCISSE

ECO-D,FRE-E,GEO-C,HIS-C

(26)

(27) KHAN NGWI DIANE ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-B

(28) MOHAMADOU LAMINOU ECO-E,GEO-E,HIS-C,ICT-C

(29) NKAR ADOLF NIMBO ECO-D,GEO-D,HIS-C,PHI-E

(30) BESSEDOUM MOUDIO MAXWELL FRE-D,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(31) AWONTU CYNTHIA NANGE ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-C

(32) MPIANG ERIKA DONATELLE ECO-E,FRE-C,GEO-D,HIS-D

(33) BIDZOGO MARIE EVODIE ENG-D,FRE-B,LIT-E,PHI-E

(34) MEYUDEM CHRISTIAN SAMUEL ENG-E,FRE-E,HIS-B,LIT-D

(35) LANDI MARIE CLAIRETTE ENG-D,FRE-E,HIS-B,LIT-E

(36) BIH EUNICE ACHOASAH ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(37) PENGA LEUDJEU AXEL AVIMAEL CHE-D,CSC-D,FRE-D,PMN-E

DJUMBOUON NZUDIE GINETTE VANESSA

ENG-D,FRE-D,HIS-D,LIT-E

(38)

(39) TAMBE CHARLOTTE TAKU ENG-E,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(40) ENOW DORIS AYAMBA ECO-E,ENG-E,HIS-B,LIT-E

NZETCHOUANG NZOUECHIM WILFRIED

BIO-D,CHE-E,PHY-E,PMN-D

(41)

KAMDOM NGOMTO CARELLE SAMANTHA

ENG-D,FRE-D,HIS-E,LIT-E

(42)

(43) SONGO BAYI EVELYNE ENG-D,FRE-D,HIS-E,LIT-E

(44) MPOUOT MIKODE YOLLANDE FRE-D,GEO-E,HIS-D,PHI-E

(45) ETTA SELINE SHALOM NSO ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(46) AMOMBI ABO SIDOLINE ECO-E,GEO-E,HIS-E,PHI-C

(47) ATCHECKENG NDANGA XENIA ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-E

(48) ABANG PHANUELLA IZERH ENG-E,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(49) MIAMBEA TOIMA LAURENCE DE BOUM ENG-E,FRE-D,HIS-D,LIT-E

(50) MENYE FOUDA LESLIE NATHYVE ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-E

(51) METIMBE KELLY ENG-E,GEO-E,ICT-D,PMS-E

(52) BEKAYA CEDRIC PRIMAEL BIO-D,CHE-E,PHY-E,PMN-E

MPOUOT FOUNDE YVANA DURELVIE

CHE-E,ENG-E,PHY-E,PMN-D

(53)

(54) HOUMA ABOU DANIELLE ECO-E,ENG-D,FRE-E,HIS-E

(55) ABENGMONI VALERY JUNIOR ECO-E,FRE-E,HIS-E,ICT-E

Passed In 3 Subjects: 56

(1) TENTI FRANCK WILFRIED BIO-A,CHE-C,GGY-B

(2) MEKEM MEKEM VLADIMIR ECO-B,GEO-A,HIS-D

(3) MICHAEL NDIKUM NJI BIO-A,CHE-D,CSC-C

(4) DOULANENI PESSEK ASTRID RENE BIO-B,CHE-C,GGY-C

(5) NGWANE MAYAKA MPOCK BIO-C,CHE-D,GGY-B

(6) TSOPMEDJIO JICKEL ECO-C,GEO-A,ICT-E

(7) AMBECHE BRENDA BINWI BIO-B,CHE-C,PMN-D

(8) TAKALA YEMTSA CEDRIC ECO-C,FRE-E,GEO-B

(9) TAMBE EGBE ETTA ECO-E,GEO-B,HIS-C

(10) NDZIMAFUE RUKAYATU ENG-D,HIS-B,LIT-D

(11) LINDA ETHE NJOH ANNETTE NANCY ENG-C,FRE-C,LIT-D

(12) NYUYSEVER ARISTIDE NJOLAI ECO-E,GEO-B,HIS-D

(13) EDEN KI’NYU NGAFEESON BIO-D,CHE-D,ICT-C

(14) JAFF OUMAR FAROUK BIO-E,GGY-C,ICT-C

(15) MUNYEN GWELINDA API ECO-D,GEO-E,HIS-B

(16) BONGBEN MOURINE ENG-D,GEO-B,HIS-E

(17) MPIMBEGOUO SOLLE JEAN DAVY GEO-C,HIS-E,ICT-D

(18) TEBO LINDA ANWEL GEO-E,HIS-C,PHI-D

(19) MAYEKI MONDJELI MBOULA BIO-D,GGY-C,ICT-E

(20) TCHOUNGA ZOUATOUM JORDAN CSC-E,PHY-E,PMN-B

(21) CHU NGONG DESMOND CHE-D,PHY-E,PMN-C

(22) ANWI GLORY ENG-E,GEO-E,HIS-B

(23) NKEZI DOLANCH CHITAH ECO-C,ENG-D,LIT-E

(24) BONGNWI LUM NDONWI BIO-D,CHE-D,GGY-D

(25) NCHAFAC NKENGAFAC PEGGY BIO-D,ENG-D,GGY-D

(26) YAK MBENG RICK LEONEL ECO-E,GEO-B,HIS-E

(27) ENOW RAYMOND MANYOR ECO-E,GEO-E,HIS-B

(28) OJONG WILTON OJONG BIO-D,CHE-E,GGY-C

(29) MAFFO CHOFON KASSY BIO-C,ENG-D,FRE-E

(30) KUNE BERNADINE YICHIA BIO-D,CHE-E,GGY-C

(31) ANNASTASIA CHINYEAKA NWAEBUBE HIS-E,LIT-E,PHI-C

(32) FOGANG TAKOUZING BRICE JORDAN ECO-E,GEO-E,HIS-C

Page 52 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 56

(33) TIM EMMANUEL AFUMBOM ENG-D,HIS-D,LIT-E

(34) NGUEYO TOUKAP CHARLY SORELLE BIO-E,FRE-E,GGY-C

(35) MBOULE EKANGUE GLADYS GEO-E,HIS-D,PHI-D

(36) KAMGA KONGNE DILANE LANDRY FRE-E,HIS-C,REL-E

(37) SIKADI MARTIN LUTHER ECO-E,FRE-E,GEO-C

(38) LEPAWA FOKOU LUCIE FLORINE ECO-D,GEO-E,HIS-D

(39) FANWI CELINE CHUFOR ENG-D,HIS-D,LIT-E

(40) TAKUMBI FRANKA JOAN MANYIWUKE ENG-E,FRE-D,HIS-D

(41) TSE RENE NDEH ECO-E,GEO-C,PMS-E

(42) ONDOUA NDOUTOUMOU SYNDIE NATACHA FRE-D,HIS-D,LIT-E

(43) TSAGUE JOELLE IVANELLE HIS-E,LIT-E,PHI-C

(44) MEZAN IMELDA JESSIE FRE-D,GEO-E,HIS-D

(45) OJONG BRITNEY MBENG ENG-E,HIS-D,LIT-E

(46) CHIMI TCHIZE ARLETTE DORCASSE BIO-D,CHE-E,PHY-E

(47) NANGO LYNETTE NSUME FRE-D,LIT-E,PHI-E

(48) DJOUMETE KUETCHE JORDANE LINE FRE-E,LIT-E,PHI-D

(49) NDIE KENNE EMMA ROSINE ENG-D,FRE-E,HIS-E

(50) ASOBO DAMARIS MENGWI ENG-E,HIS-D,LIT-E

(51) APA BRITNEY-BARRY ANJOH ENG-D,HIS-E,LIT-E

(52) NENGEM GUILENE BIO-E,CHE-E,ENG-D

(53) SANDRA AKWEN NDIKUM ENG-E,HIS-D,LIT-E

(54) YMELE MYRIAME ENG-E,FRE-E,GEO-E

(55) NDOUMBIO BIAYE CLOTILDE FATIMA ECO-E,GEO-E,HIS-E

(56) BETAL MBATONGA MICHAEL WILLIAMS ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 64

(1) NSOM MALIVET NDIM GEO-B,HIS-C

(2) NGO VINCENT JUNIOR LANDRY BIO-C,GGY-B

(3) NASAKO BRITHANIC NGOE BIO-C,GGY-B

(4) BOMUVA AMSTRONG MOKIFE BIO-B,GGY-C

(5) NJAYOU ABDEL NAZIROU GEO-C,HIS-C

(6) NKENGFAC TERENCE TANWA BIO-C,CHE-C

(7) NGONGANANG BETRAND AKOMEFOR BIO-D,GGY-B

(8) ATTIA JAMES HARMILTON MUEGHE ENG-D,GEO-B

(9) BLAISE KENDE GEO-C,HIS-C

(10) NGWA VANESSA BINWI BIO-B,CHE-D

(11) ADOUME TSIENG STEPHANIE CLAUDIA CHE-D,PMN-C

(12) MEWALA MARTURELLE BIO-D,GGY-C

(13) KENGNE TENESSO YVANA PHY-D,PMN-C

(14) MBAHYICK ARNOLD BIO-D,GGY-C

(15) BANIMBECK ZITOW HILARY GEO-B,HIS-E

(16) SANDRINE KESUM BIO-C,GGY-D

(17) EPO PRIMUS OMAR BIO-D,ENG-D

(18) NKILI MINKOULOU CHRISTIAN LANDRY GEO-D,HIS-D

(19) TATAH MARIVETTE KINYUY BIO-C,CHE-E

(20) ZE MIMBANG ETIENNE-JORDAN BIO-E,GGY-C

(21) NDINGA OKIKA ANDRE GABRIEL BIO-E,PMS-C

(22) ASSAMGBA AMIA ODETTE DEGRACIA BIO-E,PMS-C

(23) TANGE STANISLAS DIPOPWE ALOYS BIO-C,ECO-E

(24) OPEH MASALO FRANK MASALO FRE-E,HIS-C

(25) TANGA GREENFIELD TEGWI BIO-C,GGY-E

(26) NOUTSAWO NGOUMELA BRAYANT BIO-D,PMS-D

(27) GUEBEDIANG EMMANUELA GEO-D,HIS-D

(28) ATEMAFAC SONITA GEO-E,HIS-D

(29) KELLY KIZETTA MBEI ENG-D,HIS-E

(30) ANYINGU NESLA AKAMIN GEO-E,HIS-D

(31) UMBU WARREN ANZA CHE-E,PMN-D

(32) NJOCK DANIEL NJOCK BIO-E,GGY-D

(33) TCHANWA ZOA RIKY LAURENT BIO-D,PMN-E

(34) ITOE SERAH NKEH HIS-D,LIT-E

(35) MANJIA MFOKOU MEFIRE AFIDA HIS-D,LIT-E

(36) TCHOUANCHE KEAMBOU DINITRY PAVEL FRE-E,GEO-D

(37) GWETH CHRISTIAN ARNAUD GEO-E,HIS-D

(38) LUMNWI PHILISTIA ENG-D,ICT-E

(39) VIBAN MELISSA LIMNYUY ENG-E,HIS-D

(40) OYA ALAIN BLAISE JUNIOR FRE-D,HIS-E

(41) AYIMASEH DEDICLAY SEINO HIS-D,LIT-E

(42) TCHAKOUNTE FODJOU ELIE ELYSEE BIO-E,GGY-D

(43) NENENGA LUDWIN AFAH ENG-E,HIS-D

(44) NGONGA DJOKO CEDRIC DYLANE BIO-D,ICT-E

(45) KASSIE FOUSSOUM PATERNE LANDRY BIO-D,CHE-E

(46) TIH PATIENCE KWAMONG GEO-E,HIS-D

(47) YAFONE NDIA KHADIDJA CLAIRE FRE-E,GEO-E

(48) TCHIMMOGNE STELA BIO-E,FRE-E

(49) TANG PRISCA BRENDA BIO-E,CHE-E

(50) MATENE SIKATI IDA GRACE FRE-E,LIT-E

(51) BIRWE WILFRIED ROMUALD ECO-E,GEO-E

(52) TABUH MILDRED NAKAI ECO-E,GEO-E

(53) INDA LONGUIA KRESS ROMARICK FRE-E,HIS-E

(54) NDONGO JEAN PIAGER BIO-E,PMS-E

(55) ZOUBANGA MARIGOH MAXWELL ECO-E,HIS-E

(56) NDOH EMMANUEL LOIC BIO-E,FRE-E

(57) AYUK ROSE MARY AYUM HIS-E,LIT-E

(58) MENGUE JEAN-JUNIOR GEO-E,HIS-E

(59) LAMINOU KANDUE GNAKO BIO-E,CHE-E

(60) MEWOUAND DAMIEN AUREL FRE-E,HIS-E

(61) BADOEDANA PAUL DIEUDONNE BIO-E,GGY-E

(62) YIISHU JOYCELINE DZEKEM BIO-E,ICT-E

(63) MEFOR ERICTA ENG-E,HIS-E

(64) NANGA BEKOUNDI MICHAEL YVAN CHE-E,FRE-E

Centre No: 11143 SAINT PAULS BILINGUAL

COMPREHENSIVE COLLEGE NKWEN

Regist: 272, Sat for 2 or more Subjects: 269, Passed : 208

% Passed : 77.32, Sanctioned : 3

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 37

(1) TAFILI BLEN GAMUHA BIO-A,CHE-A,FMA-D,PHY-B,PMS-A

(2) VERYE JOSEPH SIKA ECO-A,ENG-B,GEO-A,HIS-B,ICT-C

(3) NKWAIN ROSINE NAIN-MBU ECO-A,ENG-C,GEO-A,ICT-B,PMS-C

EMMACULATE LEMNYUY FONDZEYUF

BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-B,PMN-A

(4)

CHINDO GHISLAIN CHIMSE KIBAM

ECO-B,GEO-B,ICT-B,PHI-B,PMS-C

(5)

(6) SECHIWOH BLESS MBAPEH ECO-A,FMA-E,GEO-B,ICT-B,PMS-A

(7) CHENG JOACHIM TOH HIS-B,ICT-C,LIT-D,PHI-A,REL-A

(8) NGWAIN STACY SIRRI NGWE BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(9) NAINSAM DESLINE ECO-A,ENG-D,GEO-C,HIS-C,PHI-B

(10) KUIYEN AFONI HAROLD-KINS CHE-C,CSC-B,FMA-D,PHY-B,PMN-B

(11) AKUMA AKUMA MOHAMMED BIO-B,CHE-C,FSN-A,ICT-E,PMS-B

(12) AUDREY LEINYUY BIO-A,CHE-C,ICT-C,PHY-C,PMN-C

ABONGWA BLESSING NEH NCHANG

ECO-C,ENG-C,GEO-A,ICT-C,PMS-D

(13)

(14) FEH MARIE-LOUISE KINYOH BIO-B,CHE-C,FSN-A,PHY-D,PMN-D

(15) JUDE MEH WUNG BIO-A,CHE-D,PHY-D,PMN-C,REL-B

TAHNYUY STEPHEN NYUYFONI

BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(16)

(17) BERINYUY RENE FELIX ECO-D,GEO-C,HIS-B,ICT-C,PHI-C

(18) FIEN DORA BANGHA CHE-C,CSC-E,FMA-D,PHY-C,PMN-A

DANG WESLEY ALEH AGHADE

BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(19)

(20) FUCHI HOPE BI BIO-C,CHE-C,FMA-E,PHY-B,PMN-C

(21) WUYIKA FABRICE KIDZENWA CHE-C,CSC-C,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(22) BOTAMBUH FABRICE BAUKET BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(23) ASHERI GLANCH SUILA. N BIO-B,CHE-D,CSC-D,PHY-C,PMN-D

(24) KIDIO REDEEM NAYAH BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(25) BIH MERCY DINGA ECO-D,ENG-E,GEO-B,HIS-B,ICT-D

(26) ACHO GHISLAIN FOGHA ECO-D,ENG-C,GEO-C,HIS-C,ICT-D

(27) YOSIMBOM MINEVA DUMSE BIO-B,CHE-D,CSC-D,PHY-D,PMN-E

(28) NJI STANLEY CHE BIO-E,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(29) LEWIS THIERRY NDOH ECO-E,GEO-E,HIS-B,PHI-E,REL-C

NGWAGWUON MINGO GENEVIEVE ALBRIGHT

BIO-C,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(30)

(31) YUFENYU TRACY DAZY MUJAR ECO-E,ENG-C,HIS-C,LIT-E,PHI-D

Page 53 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 5 Subjects: 37

MUENYI ADAMU CLAUDE AGEM

BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-E,REL-D

(32)

(33) VISI BERTILLA LIMNYUY ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-D,PHI-C

LEGHAZA’A KATIA EKEI KELLY

BIO-C,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-D

(34)

(35) SOUNJOH COURAGE BIO-D,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-D

(36) WIFOKE EKIYEH EMMANUELLA BIO-D,CHE-C,ICT-E,PHY-E,PMN-D

MARIA-GORETTI MEFELEUH NDASHI

BIO-E,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(37)

Passed In 4 Subjects: 72

(1) LASHE ENGEL-LEO NYUYKONGE BIO-A,FSN-A,PHI-B,REL-B

(2) NGONG DARIUS AWOSANG ECO-A,GEO-A,HIS-B,REL-C

(3) GWEH ALI KIVEN ECO-A,ENG-C,GEO-A,PMS-D

(4) NSOM JUNIOR NKWAIN BIO-B,CHE-D,FSN-A,PMS-B

(5) NGIE NOBETTE TANSI ECO-C,HIS-B,PHI-B,REL-B

(6) MOM ONNEL NSIIH ECO-C,GEO-A,PHI-B,REL-C

(7) JURI DELPHINE KERNYUY BIO-A,CHE-C,FSN-A,PHY-E

(8) NYUYKONGSAMO LIMNYUY BIO-A,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(9) NTUM FON MALCOLM ECO-C,GEO-B,ICT-C,PMS-C

(10) TEYEH ATEH KELLY-PRIDE BIO-A,CHE-C,PHY-D,PMN-C

MENGNJO WITNEY-CLAIRE BERINYUY

BIO-C,CHE-E,FSN-A,GGY-B

(11)

(12) NSODZEKA LYDIA LEINYUY BIO-B,CHE-D,FSN-A,PMN-D

(13) IKOME MARY CHRISTABEL EMBELE ENG-C,HIS-C,LIT-E,PHI-A

(14) ASANG MARINETTE NAKWIN BIO-D,CHE-D,FSN-A,GGY-C

(15) ALBERT NGAH BIO-A,CHE-E,PHY-D,REL-B

(16) MBAKU DUBY AKWECK MANCHE BIO-D,CHE-D,FSN-A,PMS-D

(17) SAGHEN BALDY DINRAN BIO-D,CHE-D,FSN-A,GGY-D

(18) ANYE PRECIOUS FRUMBAH ECO-E,ENG-B,GEO-C,HIS-C

(19) MOKOM BLAISE CHIWAH FRE-E,HIS-C,PHI-B,REL-C

(20) WIRNKAR EMMANUELA NYUYFONI BIO-D,CHE-E,FSN-A,GGY-C

(21) MAINEMO BERINESS NSODZEKA BIO-C,CHE-B,PHY-D,PMN-D

(22) MARY-PROSPERITY MUHKING ENG-E,HIS-B,LIT-E,REL-B

(23) NCHANG RAISSA AZINWI BELINGA ECO-B,ENG-E,GEO-D,HIS-C

(24) LEMNYUY THOMAS NYUYKIGHAN ECO-C,GEO-C,PMS-E,REL-C

(25) AJA MAYUEL TASHI BIO-B,CHE-C,ICT-D,PMN-E

(26) GAMNJE LOR-ATERE KOR ECO-C,GEO-B,ICT-E,PMS-D

(27) VERLA CLOVIS BURINYUY ECO-C,GEO-C,HIS-D,ICT-D

(28) BOH BETIE CARL BIO-E,FSN-B,GGY-C,ICT-D

(29) TRACEY BINWIE AWASUNG ENG-C,HIS-D,LIT-E,PHI-B

(30) TAMNYUY NAOMI PRECIOUS SOLIIH BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMN-C

(31) SERH GLENDA PIH BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-E

(32) FONSI EVOCLAIRE MBINWI BIO-E,CHE-D,FSN-A,PHY-E

(33) MALAIKA MUDEH NJI ECO-D,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(34) WAYIH ALFRED ASONGWE BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(35) EKIA-ABEIYA MODEST ANGWANADE BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-E

(36) TSE KALSON NCHE FSN-C,LIT-E,PHI-B,REL-E

(37) EBAI CLOVET EBOT HIS-D,LIT-E,PHI-E,REL-A

(38) AKEM VALERIE AKIMBOM KUO BIO-E,CHE-E,FSN-A,PMS-E

(39) WOBYEB BERTILA KUNSONAN ENG-C,FRE-C,HIS-E,LIT-E

(40) ASUNI SHARLON MODUFE ENG-D,FSN-C,HIS-D,LIT-E

BONG NAGWA KALESIMBOM MENGHAWO NAYAH

ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-D

(41)

(42) MBUH VICTORINE KEFUM BIO-D,CHE-C,ICT-E,PMS-D

(43) ALGOR MUDIAJONG ASANGWA ENG-D,HIS-D,LIT-E,REL-C

(44) LAPANGHO CLARIS NDIAMIGHANG BIO-E,CHE-D,FSN-C,PMS-D

(45) CHI GEORGE MOFOR BIO-D,CHE-E,PHY-D,PMN-C

(46) CHE KELLY FUH ENG-D,GEO-E,HIS-D,REL-C

(47) KENYUH GODFREY WUTOFEH ECO-C,GEO-E,ICT-C,PMS-E

(48) TANWIE CISELY LEM ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-D

(49) KIYONG KELIDIAN NANGE BIO-D,CHE-E,PHY-C,PMN-D

(50) NDI LARRISSA BEH BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-E

(51) TAFON CHELSEA GHAKANYUY BIO-C,CHE-C,CSC-E,PMN-E

(52) NKWAIN PASCAL FANG ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(53) NDIFOR PETRA NELLY NGENGHA BIO-E,CHE-E,ICT-D,PMS-C

(54) BUVEN NEREUS BIKONGNYUY BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-D

TOHMBOBI DARREN PEARL KWEMING

BIO-E,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(55)

(56) BONG THERESE NJIE CHUO MUAM ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-C

(57) ORLANDRA NGENWIE BIO-C,CHE-E,PHY-E,PMN-D

(58) GLORY IKOU FOMBANG BIO-D,CHE-E,GGY-C,PMS-E

(59) CHIA CLAUTIDA KFUSE ECO-E,HIS-D,PHI-E,REL-C

WIYMANLA GILBERT JUNIOR NYUYKWAJIKA

BIO-C,CHE-D,CSC-E,PHY-E

(60)

(61) YEM LIBERTY WULBOJOFF CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-D

(62) SUH MARIE-LOUISE ANDZI BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-E

(63) CHIA ANKINIMBOM CLARISSA SMITH ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(64) KELEN ZITA AYUNI ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(65) SELA GRACE-MARY SIMOLEN ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-E

(66) NGALIM WILLY-VANICK BERINYUY ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(67) BUHMAI SUNHEE RINA-JOY NCHUO ENG-C,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(68) JEAN PAUL TANGANG ENG-D,GEO-D,HIS-E,ICT-E

(69) NGAIDZE STELLA MARIE JUMVEN ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-D

(70) LOSHA MAJOR-HANS VERNYUY ECO-E,GEO-E,ICT-E,REL-D

(71) OTTO ALLBRIGHT SUNJO SHWAI FRE-D,LIT-E,PHI-E,REL-E

(72) TIMTI BLAISE CHIAMBAH BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMN-E

Passed In 3 Subjects: 57

(1) NGOULA FOMAT CATY LAURNA BIO-B,FSN-A,ICT-D

(2) MBUWIR SHARON LIMNYUY BIO-C,FSN-A,GGY-C

(3) LAMBI RAPHAEL KIKUH HIS-C,PHI-C,REL-B

(4) YUH PRAHLAD TOH BIO-C,CHE-B,CSC-C

(5) NGEFOR SMILA AZINWIE BIO-C,CHE-E,FSN-A

(6) YEMBE BENERD YEMBE BIO-B,CHE-C,PHY-D

(7) YUFONYUY LIMNYUY GLANCHE BIO-C,CHE-D,FSN-B

(8) MUMAAH CHRISTABEL MAH ENG-D,HIS-B,PHI-C

(9) AZOH BLESSING AMUTENG CHE-E,FSN-A,ICT-D

(10) NJINGTI AFANYU AJIMSIMBOM ECO-E,GEO-C,ICT-B

(11) MOFOR JOYCE NGWENYI-ASHUEY BIO-E,FSN-B,GGY-C

(12) KIMBONEN GABRIELLA-MARIA NGAM BIO-E,FSN-A,PMS-D

(13) TARDZENYUY CEDRICK WIYSAHNYUY ENG-D,GEO-B,HIS-D

(14) MEMEH LIZETTE AWASUNG BIO-E,FSN-A,GGY-D

(15) WIRKOM DONALD LEENYUY CHE-D,FSN-B,REL-D

(16) AKONDENG MODESCIA AFOASEH BIO-D,ENG-D,FSN-B

(17) BUDZE FONYUY MARIA SOLEDAD ENG-D,LIT-D,PHI-C

(18) THERESE SEMIRNYUY BIO-D,CHE-E,FSN-B

(19) AGHA BROOKS TSEBE HIS-E,PHI-D,REL-B

(20) NDONG PHEBE FULAI FIEN ENG-D,GEO-E,ICT-C

(21) KIMBI NINA NINGUO BIO-D,CHE-D,PMN-D

(22) MAYUN DORIS ASHERINYUY ENG-C,HIS-D,REL-E

(23) BOH BUKWE CAROL ECO-C,GEO-E,HIS-D

(24) MBUH ALOYSIA BINYOH BIO-D,CHE-C,PMN-E

(25) NGENJANG BERTILLA MUMA BIO-D,CHE-D,PMN-D

(26) MBUH KIZITO NYUYLEM TAFON ENG-D,GEO-E,HIS-C

(27) SCHYNDY NDAH ADAH CHE-D,ICT-C,PHY-E

(28) NKUOH BECKY NDUM NABUIN ENG-E,HIS-C,REL-E

(29) TARLA HENRIETTE YENEH ENG-D,GEO-E,HIS-D

(30) MARIE CHRISTEL MBIMINYUY YENIKA ENG-D,GEO-E,HIS-D

(31) TEDJI BERNICE-STECY ITANGHI NDIM BIO-E,FSN-C,ICT-E

(32) YUNIWO NDZI GODLOVE ECO-E,GEO-C,HIS-E

(33) SUNJO BRANDON NYUYKI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(34) CHIN BENITA BLANCHE FOMONYUY ENG-D,HIS-D,LIT-E

(35) NDZELEN JERADIN WIYBINNYUY ECO-D,GEO-E,HIS-D

(36) NDI WILL SHEY ECO-C,GEO-E,ICT-E

(37) MBI VINNIADLE WEMBA FUH BIO-E,CHE-C,PMN-E

(38) AKO HERIBERT ASONGWE BIO-E,FSN-C,ICT-E

(39) NJINKEH WHITNEY NEBAH ECO-D,ENG-E,HIS-D

(40) NTUMS DESMOND CARLSON NYUYDZE BIO-C,CSC-E,PHY-E

(41) TANWI ELIZABETH NGEKWI BIO-D,CHE-E,PMN-E

(42) FONVINYO NORA KIGHAADZEMO ECO-E,GEO-E,HIS-D

(43) ATIE ANUARETE JOY BIO-E,CHE-D,PMN-E

(44) NJOTUNYI STASEY JUHONYI BIO-D,CHE-E,PMN-E

(45) ANWAH LEVI MBAHBANG BIO-D,CHE-E,CSC-E

(46) DIRAN BENITO BUP NDI ECO-E,GEO-E,HIS-D

Page 54 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 57

(47) ISA MINSELETOU ECO-D,GEO-E,PMS-E

(48) WANKI CLIFORD ASANG ECO-D,GEO-E,HIS-E

(49) FONTANGWAN JEFFERSON MUGRI CHE-E,GGY-D,PMS-E

(50) NKATEKEH BLAISE CHE-D,ICT-E,PMN-E

(51) MAMBO DIAN FOKOU ENG-D,GEO-E,REL-E

(52) NFOR MAGDALENE MUGOH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(53) BANSEKA LINCY YERFON ECO-E,ENG-E,GEO-E

(54) CHIA AFOUMBOM CLIFFORD PEARL BIO-E,CSC-E,PHY-E

(55) TSE BORIS-YELSON NJI BIO-E,CHE-E,PHY-E

(56) MKONG WILLIAM TATA BIO-E,GGY-E,ICT-E

(57) TENDONGO BLANDINE CHIAKEM ENG-E,GEO-E,REL-E

Passed In 2 Subjects: 42

(1) NFORNGWA CHRISTIAN AMBE BIO-B,CHE-C

(2) EMMANUEL NKUO NGAM BIO-B,CHE-D

(3) NJOTUNYI PAYTON NYIMBANDA BIO-C,ICT-C

(4) TIDOH SHELLA TABI CHE-D,FSN-B

(5) TAMOH BRYAN PARLIYA ENG-C,HIS-C

(6) NCHANG SHERON NGU BIO-E,FSN-A

(7) LEINYUY BELVISE NDZERNYUY BIO-E,GGY-B

(8) LUEONG LOVETTE BIO-E,FSN-B

(9) SHINYUY MARILINE DZESINYUY BIO-D,GGY-C

(10) AJAMAH THOMAS NONGMOH ENG-D,HIS-C

(11) NFOR THIERY SHEY PHI-C,REL-D

(12) AFEGNUI DAVID AWOUNTI BIO-E,REL-B

(13) NJEI JOEL ACHA ICT-C,PMN-D

(14) SAM MORGAH MORELLE BIO-E,ICT-C

(15) HOPEFUL GEGEH SHEY BIO-D,CHE-D

(16) LAVMFU CANISIUS NYUYDINE ENG-C,PHI-E

(17) CHEKO YOHANE GHAASENWI BIO-E,ICT-C

(18) MANJU THELMA NIMOFEN ENG-C,PHI-E

(19) PATIENCE LIMNYUY ENG-D,HIS-D

(20) CHE GODRICK NFORWAH FSN-C,GGY-E

(21) VUSHEGHO KERRIS TOH ENG-D,GEO-D

(22) ASONY KWALAR RIMA NDZI ENG-C,HIS-E

(23) NGEH KELLY-PRIDE GIWEH BIO-E,ICT-C

(24) KUM CARINE NEPIH BIO-E,GGY-C

(25) NJUA-YUH FABRICE BUNG CHE-D,ICT-D

(26) TSE JOSEPH DESIRE ATANGA GEO-E,HIS-C

(27) NTANSI NOELLA NAHLELA ENG-D,GEO-E

(28) NKAMCHOR MARIE THERESE NKANG DO FSN-D,HIS-E

(29) NGWA CHULEBA JUNIOR RODNEY CHE-D,PHY-E

(30) LONTUM NAPOLEON YUVEN BIO-D,CHE-E

(31) NYOMA SAMA MARIETTE ENG-D,LIT-E

(32) NEPEIN OPHILIA HIS-D,PHI-E

(33) JAIY LANTANG GHAKANYUY ENG-E,HIS-E

(34) NJOH PLACIDA NANAIN ENG-E,HIS-E

(35) BUA LETISIA BEHAI ENG-E,LIT-E

(36) KPUNTIR FABRICE LIMNYUY BIO-E,GGY-E

(37) KAUNDE JOSNIC KARLTON MBINYUI GEO-E,ICT-E

(38) FOMBONG NCHANGNWIE ESTHER HIS-E,REL-E

(39) TANWIE MELANIE NGECHE ENG-E,HIS-E

(40) WHITNEY MBUAGMEU GWENCHU BIO-E,PMN-E

(41) NDE PAUL GEO-E,PHI-E

(42) NDONWIE NOEL NINON NCHOTIE FSN-E,GGY-E

Centre No: 11148 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

WUM

Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed : 4

% Passed : 80.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 2

(1) AJI DESMOND-HERBERT MVO ECO-C,ENG-C,GEO-B,HIS-B

(2) ATTIA LOIS ZUH ECO-C,ENG-E,GEO-C,HIS-B

Passed In 3 Subjects: 2

(1) ANDEFU CLAUVIX ETSU-EKEM ECO-C,ENG-D,HIS-C

(2) AGEM VANESSA NCHOU ECO-E,ENG-E,HIS-C

Centre No: 11151 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

ATIELA

Regist: 148, Sat for 2 or more Subjects: 148, Passed : 119

% Passed : 80.41, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 3

(1) NGUM MISPA AFIANWIE ECO-A,ENG-C,GEO-A,HIS-B,PHI-D

(2) FONYUY JUDE FOMONYUY CHE-B,FMA-D,ICT-C,PHY-C,PMN-C

(3) KUM NGALA BERTRAND BIO-D,CHE-E,FMA-D,PHY-E,PMN-A

Passed In 4 Subjects: 29

(1) NANAIN ANN VILIAN ECO-A,ENG-C,GEO-A,HIS-B

(2) FOINTAMA ANITA GE-AH ECO-A,ENG-C,HIS-B,LIT-D

(3) NOLONG IDANIE BELLA FOPA ECO-A,ENG-D,GEO-A,PMS-E

(4) FONDZEYUF COURAGE YERYE ECO-A,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(5) TAYU SANDRINE BONGNYANG BIO-C,CHE-D,FSN-A,PMS-D

(6) ANGOUH RAHAEL NDISI BIO-C,CHE-D,FSN-A,PMN-D

(7) NDIKUO BENITA NANGE ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-D

(8) FONGWA LIZETTE NGEBEKEM BIO-A,CHE-C,ICT-C,PMS-E

(9) NDIFON SONITA MEYEN ECO-B,ENG-D,GEO-D,HIS-C

(10) NKEM PRIDALINE BIH ECO-C,ENG-E,GEO-D,HIS-A

(11) ASONGMO MELOVE BIO-B,CHE-C,GGY-C,ICT-E

(12) NCHAM CHARLOTTE FUHKUIN BIO-B,CHE-D,ICT-C,PMS-D

(13) NDEWIYI ELTON NDZERYUY ECO-D,ENG-C,GEO-D,HIS-B

(14) NAYAH VERONICA NGONG ECO-C,ENG-D,GEO-D,HIS-C

(15) NYUYDZELA SHABEL YINYUY ECO-C,ENG-C,GEO-E,HIS-C

(16) TITA CHAH NGANTE MICHAEL ECO-D,ENG-C,GEO-D,HIS-D

(17) NUMFOR DELCY NEH ENG-C,FRE-E,HIS-C,LIT-D

(18) AYEAH MELVISE WULNIKONG ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-B

(19) NDI ARNAULDINE NTALA ECO-C,ENG-C,GEO-E,HIS-E

(20) NGANGWA ADELINE NAN ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-B

(21) NCHANGANG FRANKLIN TAKWA CHE-C,ICT-D,PHY-E,PMN-E

(22) NGANGWA LIZETTE YOUTE ECO-E,ENG-C,GEO-E,HIS-D

(23) AZIBECHIA NANCY TONSONG ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(24) ACHUO VITALIS FUNG BIO-E,CHE-D,FMA-E,PMN-C

(25) GANSIN JUSLINE VAKINA ECO-E,ENG-E,HIS-C,LIT-E

(26) SHUI-BU FOANKAR TUMENTA ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-D

(27) NOGNING MELI BORES ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-D

(28) NCHUWA LOUIS NJENG BIO-E,CHE-E,ICT-E,PMS-D

(29) SUILA GRACIOUS FERNYUY ENG-E,FRE-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 52

(1) VIGAH HUFFMAN MENANG ECO-A,GEO-C,HIS-B

(2) NDI NANCY ANGOMA ECO-C,GEO-A,HIS-C

(3) NSANEN COLLINS BABA ECO-C,GEO-B,HIS-B

(4) NGU BRENDA NGENJANG BIO-B,CHE-E,FSN-A

(5) SAMLA JOYCENELLY SIYII ECO-C,GEO-C,HIS-B

(6) TOSAM AJIMSIMBOM NDONGSAH BIO-C,CHE-C,PMN-C

(7) NGUFOR FAITH NGENIFORM ECO-D,GEO-B,HIS-C

(8) SHEY LYDIA MBOH BIO-B,CHE-D,GGY-C

(9) BLANDINE NGEWUNG BIO-E,FSN-A,GGY-C

(10) WINSTON LONGPA NKAMTA BIO-C,CHE-C,PMS-C

(11) RELINDISE BINNYUI ECO-E,GEO-C,HIS-B

(12) MARYAM TABAWA MAIWADA ECO-D,GEO-D,HIS-B

(13) KUENYI BETSY PHINOW BIO-B,CHE-C,CSC-E

(14) GANA EVAN BASTINE BIO-D,CHE-D,GGY-B

(15) TFUMGA EXMERANDA NYANYOH BIO-D,CHE-C,PMN-C

(16) PASIAH BRANDON BOBGA ENG-C,HIS-D,ICT-D

(17) MANKA’A AFONG MARIE-NOEL ECO-D,GEO-D,HIS-C

(18) MBAH SUCCESS AKWESEH ECO-C,GEO-D,HIS-D

(19) BAH SARAPHIA BOGILA ECO-C,GEO-E,HIS-C

(20) TUME SONESTAR MBEBEH BIO-D,CHE-D,GGY-C

(21) NGWI MELVIS ASONGWE BIO-D,FSN-B,GGY-E

(22) NIH NOELA ENG-D,HIS-C,LIT-E

(23) AMBE ODETTE BIH ECO-D,ENG-D,GEO-D

(24) FEH CHELSEA NABILA ECO-D,ENG-C,LIT-E

Page 55 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 52

(25) DANYING MELODY LABEM ECO-C,GEO-E,HIS-D

(26) TANJONG MARIE-NOEL BIO-D,CHE-E,GGY-C

(27) MIMBA NELSON FORGWE ECO-C,ENG-D,GEO-E

(28) MATTIMIWOH NICOLE ANUABE ENG-D,HIS-C,LIT-E

(29) LUKONG PARFAIT KONMU ECO-E,GEO-D,HIS-C

(30) BABA ELKANA YOSIMBOM ECO-E,GEO-E,HIS-C

(31) BINWIE LARISSA FRU ECO-D,ENG-D,GEO-E

(32) OUSMANOU HARIYATOU MBONGNJUH ENG-D,GEO-E,HIS-D

(33) VUBEM CATHERINE VUGHATE BIO-E,CHE-D,ENG-D

(34) BINWIE BELINDA BIO-E,GGY-C,ICT-E

(35) PENN RANNY AZIEH BIO-C,CHE-E,GGY-E

(36) NGEK ANNA MBIKIBAI BIO-E,CHE-E,GGY-C

(37) ATSIMBOM MEBELINE MOVUH ENG-D,HIS-D,LIT-E

(38) NKONDA VENESSA AYEKEH ENG-D,HIS-D,LIT-E

(39) TEMAH ROMINEGE ECO-E,GEO-D,HIS-D

(40) NGAN ELIZABETH ACHO BIO-E,CHE-E,PMS-D

(41) NCHAK ROSSAN VERNYUY ECO-E,GEO-E,HIS-D

(42) CHENNY MARIE VINYO BIO-E,CHE-D,GGY-E

(43) GLADYS VESHERI ECO-E,GEO-E,HIS-D

(44) TALLA EMMANUELA NABUIN ENG-D,HIS-E,LIT-E

(45) SALAH MARY TOAYEH ECO-E,HIS-D,LIT-E

(46) NGWEVNTEH ASSADIQATU SOLIIWIR ECO-E,GEO-E,HIS-D

(47) FUEN FAITH ECO-E,ENG-D,GEO-E

(48) KUM IVY AKHEKEZE SEN ECO-E,GEO-E,HIS-D

(49) TEKE ANYEN NOSELBETH AKWA ECO-E,ENG-D,GEO-E

(50) MERANDA NANGE ECO-E,ENG-E,GEO-E

(51) CHUNG LANITA MBIBE BIO-E,CHE-E,GGY-E

(52) FONGWA NOELLA NGEMBONG ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 35

(1) MANKA JUILET ECO-A,GEO-A

(2) NCHUKWI RUTH NKENI BIO-B,CHE-C

(3) BABA LINET TANTAN BIO-B,CHE-C

(4) CHIN CECIAN SULIY CHE-D,FSN-B

(5) MBUNDA COURAGE BAINKONG BIO-C,GGY-C

(6) FUNWIE GODDEN NGWA BIO-D,GGY-B

(7) YILA ROLAND YILA BIO-B,CHE-D

(8) CLIFORD MOKOH ENG-D,HIS-B

(9) YAKUM VITALIS LANCHU BIO-C,CHE-E

(10) NJOLAI CLOVIS NGONYUY GEO-D,HIS-D

(11) NFUS KELVIS MENANG GEO-E,HIS-C

(12) NYOH GISLAIR TANG BIO-D,ICT-D

(13) FORMANDELE ASHLEY MANKA ECO-E,ENG-C

(14) MBIYDZENYUY DELIVATTE DZELANYUY GEO-E,HIS-D

(15) OBEN CHRISTINA MA-EYONG HIS-D,LIT-E

(16) NAZILA BINTU ADAM HIS-D,LIT-E

(17) NGUM VANESSA KEBONG BIO-D,CSC-E

(18) TEMEJUNG EMMANUEL MABEMANDO BIO-E,GGY-D

(19) TANJORI KINDLY BIO-D,ICT-E

(20) NCHINDA LARISSIA MEYEN BIO-D,CHE-E

(21) BAMGHA EVARINE FONYUY CHE-D,ICT-E

(22) TANWIE PRINCELY AMANDOU GEO-E,HIS-D

(23) TANJORI KINDNESS NSUDEH ECO-D,HIS-E

(24) NKO ELIVIAN KIKI BIO-D,CHE-E

(25) TOMANG PRECIOUS BUDZI ECO-E,HIS-E

(26) KUMA AUDREY SHURI HIS-E,LIT-E

(27) NGEBEKEM GILLET TAMUKONG ECO-E,HIS-E

(28) MBUWIR AMOS BERMU BIO-E,CSC-E

(29) NKAIMBI BLESSING KEMBONG GEO-E,HIS-E

(30) ZUNWIE JOEL RIWOL ENG-E,HIS-E

(31) NDINTEK JANET NSAM BIO-E,CHE-E

(32) SHEY SYDUAN MAMBO BIO-E,GGY-E

(33) MAMA SOUTOU ETEL TONSONG ECO-E,GEO-E

(34) BONGMOYONG DIAN YARADZE ECO-E,GEO-E

(35) BONGSIYSI ARCHELLES BONGKEM BIO-E,GGY-E

Centre No: 11155 BIG MANKON EXTERNAL

Regist: 28, Sat for 2 or more Subjects: 28, Passed : 24

% Passed : 85.71, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 5

(1) TAKOW EBAI JUNIOR BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-D,PMN-D

(2) MUYANG RELINDIS MUTANGA ENG-C,HIS-C,LIT-E,PHI-C,REL-B

(3) NKONTAN VERONICA NJI ECO-E,ENG-E,GEO-A,PMS-E,REL-B

(4) TAH RUMSFIELD – CLINTON ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-C,ICT-B

(5) LAISIN BARKATU BOILA ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E,REL-C

Passed In 4 Subjects: 5

(1) RHODA NEPAIN MUH ECO-E,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(2) NTSANTE ITA NCHOMEH ECO-E,ENG-C,GEO-D,ICT-C

(3) JOKO FRANCIS – XAVIER MBASWA ENG-D,HIS-C,LIT-E,REL-D

(4) ATANG CHELSEA – LAUREA MBONGEH ENG-C,HIS-D,LIT-D,REL-E

(5) GWAABE CHANCELINE MADOH ECO-E,ENG-D,GEO-D,PMS-E

Passed In 3 Subjects: 7

(1) CHICK NORLAN MUSI ENG-D,GEO-E,HIS-C

(2) NDUMBE LINDA ANGHE ENG-E,FSN-C,PHI-E

(3) FONGOH BRENDA CHEBEKIEH BIO-D,CHE-D,REL-E

(4) YUA LUIGIA BI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(5) FOMBON EDITH NYAHMAD ECO-E,GEO-E,ICT-D

(6) LAINJO BRIANT BOBANE ENG-D,HIS-E,ICT-E

(7) NJEIJU TERENCE GEO-E,HIS-E,REL-E

Passed In 2 Subjects: 7

(1) OKEKE VIRGINIA BIO-B,ENG-C

(2) FELICITY TANKO J.KPETSI BIO-E,FSN-C

(3) BANBOYE HANS SIYSINYUY BIO-E,ICT-C

(4) MAKUETE CLODIA BIO-D,CHE-D

(5) NJECK PELAGIUS MUNASI BIO-C,CHE-E

(6) AYEAH CRYSTABEL FUNDOH BIO-E,CHE-D

(7) CHE JOHN PAUL GEO-E,HIS-E

Centre No: 11156 ATUAKOM EXTERNAL

Regist: 28, Sat for 2 or more Subjects: 28, Passed : 20

% Passed : 71.43, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 2

(1) ASHU EBOT RIDNEY TANYI ACC-C,ECO-C,GEO-C,ICT-B,PMS-D

(2) NKWENJE NANCY TAMASANG BIO-C,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

Passed In 4 Subjects: 2

(1) CHI NTSANGNWI NJWINWI BIO-A,CHE-D,ICT-C,PHY-E

(2) NANGAH INGENUINE CHE BIO-E,CHE-E,PHY-E,PMS-D

Passed In 3 Subjects: 10

(1) NUBED PRECIOUS NAHKUNA BIO-C,FSN-A,ICT-C

(2) NGU MBONY AFOH BIO-C,FSN-A,PMS-D

(3) SEINO MAT-DUDLEY ANGOCHANG ICT-B,PHY-E,PMN-C

(4) AYUGHO OLSON CHIGENYIM BIO-B,CHE-D,PMN-D

(5) LIMEN ASHLEY NJABO ENG-D,GEO-C,HIS-D

(6) BIH TRACY NWAMO BIO-B,CHE-D,PMN-E

(7) ANJOAMBUM EBENEZAR JUIOR AWUABA BIO-B,ICT-E,PMS-E

(8) NDE TELMA SIRRI BIO-B,CHE-E,PHY-E

(9) ADU MUHAMMED CHE-E,ICT-C,PHY-E

(10) NAHKWANGHA KELSEY BIO-C,CHE-E,PMN-E

Passed In 2 Subjects: 6

(1) ANDUSA MARGARET FSN-B,REL-C

(2) MBATU JULEY-JOAN NGWONGE BIO-A,CHE-D

(3) GALLA BLANDINE AZAH AKUOM BIO-B,PHY-E

(4) NANGA VIVIAN ENG-D,HIS-C

(5) CLARETTE MALUNG NDIFANG ENG-C,HIS-E

(6) TAKUNGO MINELLA FIEN ENG-E,HIS-D

Page 56 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Centre No: 11159 NKWEN EXTERNAL

Regist: 135, Sat for 2 or more Subjects: 130, Passed : 75

% Passed : 57.69, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 2

(1) TATIANA NGOHDOH AYONGE ECO-D,ENG-C,GEO-D,PHI-B,PMS-C

(2) NGEMUKONG JENNY CHENWIE ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E,PHI-B

Passed In 4 Subjects: 13

(1) SAMA FREDERICK ECO-B,GEO-A,ICT-D,PMS-B

(2) NGEH BORIS NDE ECO-A,ENG-D,GEO-D,HIS-B

(3) TALA CEDRICK NUBONG ECO-A,ENG-D,GEO-A,ICT-E

(4) CHEOMFOR GILDAS SIRRI ABI-INWI ECO-C,ENG-B,HIS-B,LIT-E

(5) ADANJI MERCY LUM ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(6) DIONDA GILBERT NAMASO ECO-D,GEO-E,HIS-C,PHI-A

(7) LEMNWIE AZEH ECO-C,ENG-D,GEO-D,HIS-C

(8) ANKINIMBOM JOYSLINE YAMA ECO-E,ENG-D,HIS-C,PHI-B

(9) FUNWIE BERTRAN TANWIE ECO-D,ENG-D,GEO-D,HIS-C

OJONG AYUK EMILIENNE ETENGENENG

ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-C

(10)

(11) WAM SYNTHIA KUOH ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-D

(12) NCHANJI SCHNEIDER GIJE ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(13) MENYAM EMELDA KENGHA ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

Passed In 3 Subjects: 30

(1) LUBABATU JUMMAI ADAMU BIO-A,CHE-D,FSN-A

(2) AZEH NDONWIE CYRILL GWELA ECO-C,GEO-C,HIS-B

(3) NCHIANGWE GERALDINE NJIOH ECO-A,GEO-B,PMS-E

(4) NGHOLIEZE LAURETTA ECO-C,GEO-C,HIS-C

(5) NDIFON JOSIAH FUL ECO-D,ENG-C,GEO-C

(6) NCHUNG NADINE ETCHU TAKANG ECO-C,GEO-D,HIS-D

(7) SAHFE CARISSA BANYE ECO-E,GEO-B,HIS-D

(8) KERKA MARINATE SUIYE ENG-C,HIS-C,LIT-E

(9) AFONI MACKINS SIMO GEO-E,HIS-D,PHI-B

(10) ELIZABETH KINYUY ENG-C,HIS-C,LIT-E

(11) CHARLOTTE NONOH ECO-E,GEO-C,HIS-D

(12) ASHLEY ASONG FRINWIE DESORETTE ECO-E,ENG-D,GEO-C

(13) AJINWIE SANDRINE NGEMANYU ECO-E,GEO-D,ICT-C

(14) NKWENTI DANIELLA ETTA GEO-E,HIS-D,ICT-C

(15) IKE STEPHEN CHUKWU ENG-D,HIS-D,REL-D

(16) VERNYUY ODILIA SHIYLA ECO-E,FSN-C,HIS-D

(17) SERI SHIYNYUY ELLEN ENG-C,HIS-D,LIT-E

(18) ATANGA BLESSIUS ZANCHE ECO-E,GEO-E,HIS-C

(19) TCHOUPOU DJOUSSE ROSY VARTELLE ECO-E,ENG-D,GEO-D

(20) NDONUIE NWUFOR MARTIN ECO-E,ENG-D,HIS-E

(21) AZONGTSA BERTHA NGU ECO-D,ENG-E,GEO-E

(22) NOELLA BONGLAM YE-EIKA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(23) BANDIN SIDONNE VENMIMI ENG-E,GEO-E,HIS-D

(24) TUMBANG QUINIVA VUBAN ECO-E,GEO-E,HIS-D

(25) KIMING THERESE-CLAIRE BONGYU ECO-E,GEO-E,HIS-D

(26) VERNYUY BENETO LEMNYUY HIS-D,LIT-E,PHI-E

(27) SANDRA ALIEH NDISHI GEO-D,HIS-E,PHI-E

(28) YAH WIYDORVEN SUSANA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(29) NFOR ALGORE NGENGE ECO-E,ENG-E,GEO-E

(30) FUNWIE EDWIN TAKWI ECO-E,GEO-E,REL-E

Passed In 2 Subjects: 30

(1) LIMNYUY MARINETTE NYUYKI BIO-B,FSN-A

(2) OKUNA BECKY BUNGHA GEO-D,HIS-B

(3) AKOSO CLIFORD FUH CHE-C,PHY-C

(4) TANCHOU ANCELINE NKFUNJE ENG-D,HIS-C

(5) ALANG RUDA SAH GEO-E,HIS-C

(6) NCHANGNWIE GABRIELLA NWUFOR ENG-C,LIT-E

(7) NGONG JESMINE WOWUL ENG-C,HIS-E

(8) BURINYUY ELIZABETH HIS-D,PHI-D

(9) AGNES LEINYUY BIO-D,ENG-D

(10) MBAH LAURA ENDAH HIS-D,PHI-E

(11) GISELLE NGELA GEO-E,HIS-D

(12) NYANGA KELVINA EKEN ECO-E,ENG-D

(13) BANADZEM ERASMUS CHIN ECO-E,HIS-D

(14) NDUSIFAIN KELLY NGONG ENG-E,HIS-D

(15) NJOAMO EVAIL LIMNYUY GEO-E,HIS-D

(16) KITA RANAYATOU BEYILA GEO-E,HIS-D

(17) NGHA CELINE MBONG GEO-E,HIS-D

(18) NGWENYI MELVIS AKEH GEO-E,HIS-E

(19) SONG MUST SYNTHIA NAMBONG GEO-E,HIS-E

(20) JERRIES JINDI NGANTU ECO-E,GEO-E

(21) TALA MELVIS SIRRI ECO-E,GEO-E

(22) NOTUO SHIEPEH SERAPHINE ENG-E,GEO-E

(23) MBIYDZENYUY MARIYAMU ECO-E,PHI-E

(24) TATA LILIAN NYANYOH GEO-E,HIS-E

(25) YENNYUYGHA DESIRE GEO-E,HIS-E

(26) CHIN AMOS BERINYUY ECO-E,HIS-E

(27) NDU OLIVE ENG-E,HIS-E

(28) TENDONG SIMON WEGAIN ECO-E,GEO-E

(29) GNEKWIE GINABEL CHE-E,GEO-E

(30) AKUNGHA PANSY MBUNYA HIS-E,LIT-E

Centre No: 11161 TUBAH EXTERNAL

Regist: 55, Sat for 2 or more Subjects: 43, Passed : 18

% Passed : 41.86, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 5

(1) LAISIN MARIETTE VERNYUY BIO-B,CHE-D,PMN-D

(2) CWHEFUNG YVETTE TANGANG ENG-E,HIS-E,PHI-D

(3) BAMA SYLVIA DJEM ETAI ENG-E,HIS-E,LIT-E

(4) NGWIMETOH YVONNE ABAMEKEH BIO-E,ENG-E,GGY-E

(5) TAMUKONG LIZETTE MIYANUI ENG-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 13

(1) NGWA PRIDE NDIFOR GEO-C,HIS-D

(2) DERRICK AFUMBOM AWOH ENG-D,HIS-D

(3) CHENUI FRANCIS BAFUDI FSN-C,ICT-E

(4) NGANGDI ADELA MBUH GEO-E,HIS-C

(5) ATEH EMMANUELA NYAMBUH ENG-D,ICT-D

(6) CHIA CLAUDE NKWAMBI ECO-E,ICT-D

(7) MUNAKWA IGOWIE JAEL ENG-D,HIS-E

(8) AWAH MIRABEL RIGU FSN-D,HIS-E

(9) NCHINDA NELIE MEKIEWIEY ENG-D,HIS-E

(10) ACHONDI FIDELINE MBONGNGGOOH ENG-D,HIS-E

(11) FOMUM CLINTON ENG-E,GGY-E

(12) NKENGASONG RACHAEL GEO-E,HIS-E

(13) AFUNFEH EMILIA GEO-E,HIS-E

Centre No: 11167 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BUEA

Regist: 248, Sat for 2 or more Subjects: 248, Passed : 205

% Passed : 82.66, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 9

KECHAH KUM GEORGES FANG

BIO-A,CHE-A,FMA-D,PHY-D,PMN-A

(1)

(2) BRANDON LUMA NGANJE ECO-E,ENG-D,GEO-A,HIS-C,REL-D

(3) ENEMBE VERINE ICHUMBEI CHE-D,CSC-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

WIRSIY VERONIQUE BURINYUY

ECO-D,GEO-D,HIS-C,ICT-C,REL-D

(4)

(5) ESAME JOHN NEKOLI ENG-C,FRE-E,HIS-C,ICT-E,LIT-E

(6) EGHO NADINE ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-D

(7) TABOT VALMY AGBOR ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(8) ANDA ATABONG ALEMANJI ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(9) PRECIOUS DIALE EWONDE ECO-E,ENG-C,HIS-E,LIT-E,REL-E

Passed In 4 Subjects: 52

(1) NJEMO AGNES OLENGE ETINGE ENG-C,HIS-A,LIT-A,PHI-A

(2) CHUBA BRADLEY NYAWAH ECO-A,GEO-A,ICT-B,PMS-C

Page 57 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 52

(3) ENOW CONSTANCE EGBE MANYOH ECO-C,ENG-B,HIS-A,LIT-A

(4) MAYUA DERRICKSON YUH ECO-D,GEO-B,ICT-B,PMS-C

(5) FON RONARD SAUH BIO-B,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(6) NKWANGUE SHIENJAH HEPSTIBA HIS-B,ICT-C,LIT-C,PHI-C

(7) IKOME NJIE EMMILIA NANYONGO BIO-A,CHE-D,FSN-A,PHY-E

(8) NJEMO MIRENE NENOME ECO-C,ENG-E,GEO-B,HIS-B

(9) ARREY-EBOT LENA-IRIS ENEKE ENG-C,HIS-D,ICT-C,LIT-B

(10) AGHEN FRANK EHU ETAH BIO-B,CHE-D,ICT-D,PMS-B

(11) CHICK TERRY TAH ECO-E,GEO-A,HIS-B,ICT-D

(12) NEH ELVIRA WEKONGAH ECO-C,ENG-C,GEO-C,HIS-C

(13) NGAM DIANET MUSI ECO-E,GEO-B,HIS-B,ICT-C

(14) MOKE EFI MICHEAL BIO-D,CHE-D,FSN-A,GGY-C

(15) MABOU YOUDOM JULIENNE BIO-D,CHE-D,FSN-B,PMS-C

(16) ATIOKI ASSOUA EMELDA ECO-D,ENG-C,GEO-D,HIS-B

(17) NFORMI MODEST BANJAB ENG-C,HIS-D,LIT-D,PHI-B

(18) GRACE EPOSI MONDOA ECO-E,ENG-C,GEO-B,HIS-C

(19) NKWAIN RUTH NIIHKEH BIO-C,CHE-D,PHY-D,PMN-C

(20) RAPHEAL MWAMBO NDIVE BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMN-B

AKEM-AGBOR SHELAVERT EYONG ETTA

BIO-D,CHE-C,GGY-B,PMN-E

(21)

(22) MOKAKE NDOLO SHEKINAH ENG-C,FRE-D,LIT-D,REL-C

(23) AZONGWA MARK BORIS NGWA BIO-C,CHE-D,ICT-B,PMN-E

(24) NGU GLORY TIFUH BIO-D,CHE-E,FSN-B,GGY-C

(25) MWETI EFFANGE REMY ECO-D,ENG-E,GEO-B,HIS-D

(26) EKUNDIME GLEAN MAKOGE CHE-D,CSC-D,PHY-D,PMN-C

(27) MBENG NADIA EYERE ECO-D,GEO-C,ICT-C,PMS-E

(28) BRANDON TANSHUO MBE ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-D

(29) FAITH ESTHER MWINDO NJOH IFASE BIO-E,CHE-E,FSN-A,GGY-D

(30) MUKOKO JOSEPHINE LIENGU ENG-D,FRE-D,HIS-C,LIT-D

(31) KINGSLEY WOSE NDIVE ECO-E,GEO-C,HIS-D,ICT-C

(32) BURIYA ETIKE NDAWAH PRECIOUS BIO-C,CHE-D,GGY-C,PHY-E

(33) LIMA TRUTH MOJOKO ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-D

(34) KUM FAITH SOLANGE NCHUO ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(35) DELQUINE EKANG ETUMBO ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-D

(36) NSAIDZEDZE PASCAL NYUYDINLIMRE HIS-C,LIT-E,PHI-D,REL-D

(37) ABIENJA MERCY ENGOH ECO-E,GEO-D,HIS-B,REL-E

(38) MWENDE BOEVI NGANDE ECO-E,GEO-C,HIS-D,ICT-E

(39) SONA RAHEL YOE ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(40) GUJUNG SHARONE AFUMBI BIO-E,CHE-E,PHY-E,PMN-C

(41) TAKANG SYLVIA EYONG ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(42) OSAKE USLA BESUMBU ECO-E,HIS-C,LIT-E,PHI-E

(43) EBUDE VANESA ALOBWEDE ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-E

(44) ELVIRA NAMONDO MEOTO ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(45) ASONO DERICK EYOLE CHE-E,CSC-E,PHY-E,PMN-C

(46) BRIAN LUMA DJEUZONG ECO-E,GEO-E,HIS-C,REL-E

(47) ROY MADISON NGEKE NGOMBA BIO-E,CHE-E,ICT-C,PHY-E

(48) CLARA NGOWO ESUKA ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-E

(49) NTOLO OLINGA HORLY GAELLE ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(50) BESONG NYAMA ETAH ECO-E,GEO-E,ICT-D,PMS-E

(51) YENKONG PEGGY MASEKI ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-D

(52) JOSEPH MESOMBA LISEFE ENG-E,GEO-E,HIS-D,REL-E

Passed In 3 Subjects: 76

(1) AKOUFEI BETTY-BRAND ANDEBIRI ECO-A,GEO-A,HIS-A

(2) BOTEH REGINA NGUBE ECO-C,GEO-A,HIS-B

(3) AWAH FRITZ AWAH ECO-C,GEO-C,HIS-A

(4) QUEEN ELIZABETH ENJEMA NAMME BIO-B,CHE-D,FSN-B

(5) NGERIM MIDRETTE KWASSINWI ECO-D,GEO-B,HIS-B

(6) OBEN PECULIAR SUCCESS ESONG BIO-C,CHE-D,FSN-A

(7) ETONONG ETIENNE ASSEMA ECO-D,GEO-C,HIS-B

(8) TABI BISSONG AKPO FRE-D,HIS-B,REL-C

(9) ASACHU NOELA NAH HIS-B,LIT-D,PHI-C

(10) NANYONGO MALOKE CHELSEA NJIE BIO-C,CHE-D,FSN-B

(11) NGANYA BERTRAND NGANYA CHE-B,PHY-D,PMN-D

(12) NDI KEREEN NKFUNJE HIS-C,LIT-E,PHI-B

(13) ETONGWE FON FRITZ TANWANI BIO-B,CHE-C,PHY-E

(14) JUDITH EYOLE MOLIKI ECO-E,GEO-B,HIS-C

(15) NDELLE QUINTA NTUBE HIS-C,LIT-E,PHI-B

(16) FORMI MARCCHRIS NKAFOU ENG-D,HIS-B,LIT-D

(17) AZUH ATEMKENG MARY BIO-E,FSN-B,GGY-C

(18) NJANG JEAN BERTRAND UCHON GEO-E,HIS-B,REL-C

(19) NJABE BRUNO ECO-E,HIS-A,LIT-E

(20) AFUH OFON AYAMAMA ECO-D,HIS-B,LIT-E

(21) NKENGANFA AMIN BERBERTO GEO-E,HIS-C,REL-C

(22) TAMBE MARION ENOW ECO-E,GEO-C,HIS-C

(23) ENOH BERTIN TANYI ECO-C,GEO-E,PMS-C

(24) MVONDO AWONO BRIAN NANGOH ENG-E,GEO-C,HIS-C

(25) KORANTENG MARIA NGANDO ECO-E,HIS-D,PHI-B

(26) VINYEH OJESICA VEKWUSI ECO-E,GEO-B,HIS-D

(27) NDIVE WILLIAM MBELLA ECO-E,GEO-D,HIS-B

(28) NSON PRECIOUS MAXIARA ENG-C,HIS-D,LIT-D

(29) MEKUME BLESSING BEOKO ENG-C,LIT-D,PHI-D

(30) MENGWI LATIFA ENG-D,GEO-D,HIS-C

(31) PHYLLIS NDUMU BONGSHEN ENG-C,HIS-D,LIT-D

(32) NDENKEH BRANDON FRU ECO-E,HIS-B,LIT-E

(33) BECKY MOJOKO NDIVE ENG-D,HIS-C,LIT-E

(34) MBONG OLIVIA CHU ENG-D,HIS-C,LIT-E

(35) BRINSLEY ETAMANDA NJOH MUSOKO BIO-D,CHE-E,ICT-C

(36) EWANE ALOBWEDE IGNATIUS GEO-D,HIS-C,ICT-E

(37) NUMFOR JOCYLINE BINUI ECO-E,GEO-E,HIS-B

(38) MBWANG NJUME CONILIA EBUDE ENG-D,HIS-C,LIT-E

(39) CLINTON MONDOA LIKUKA CHE-D,ICT-D,PMN-D

(40) MBELLA EMMANUEL NDUMBE ECO-E,GEO-E,HIS-B

(41) NDUMBI AWANTI BORIS HIS-D,PHI-D,REL-D

(42) LUZIA LIENGU NYEKA-SANGA BIO-E,CHE-D,PMN-D

(43) SEKA MARCELLINE BERIYUY ENG-D,HIS-D,LIT-E

(44) ENOH VOLTAIRE MBENG ECO-D,HIS-D,LIT-E

(45) NDUM BORIS ATEMNKENG ECO-E,ENG-D,GEO-D

(46) NGOLO THALIA DISUA BIO-E,GGY-C,ICT-E

(47) MBEH CHANTAL NDOPA ENG-D,HIS-D,LIT-E

(48) TANYI EMMANUEL ENOW HIS-E,PHI-E,REL-C

(49) JUNIOR JOSEPH MOKI ENG-E,HIS-C,LIT-E

(50) SALLY MOTE EBENYE ECO-E,GEO-D,HIS-D

(51) ATTE DIANA-ROSE ESANGE ECO-E,GEO-E,PMS-C

(52) BIH BECKY AGBORNDIP ENG-C,PHI-E,REL-E

(53) MISIAN MOTOKO NANGOH ECO-E,GEO-C,HIS-E

(54) WOSE ESTHER NAMONDO ECO-E,GEO-E,ICT-C

(55) TARHNOW ROSELINE ENOW HIS-C,LIT-E,PHI-E

(56) PENN NELLY NENG ECO-E,GEO-E,HIS-C

(57) BATE NDIP AWO BESSEM ECO-E,GEO-E,HIS-D

(58) LONI JOSEPH LONI ENG-D,HIS-E,LIT-E

(59) MBONDI KOKE ROSINE RAISSA CHE-E,PHY-E,PMN-D

(60) BIHNWA HERMOINE KUM ENG-E,GEO-E,HIS-D

(61) MAXWELL NAMANGA MBANDA ENG-E,HIS-D,PHI-E

(62) WIRNKAR HAPPINESS NYUYBUADZEM ENG-D,LIT-E,PHI-E

(63) NSOH DIEUDONNE NGANG GEO-E,HIS-D,REL-E

(64) FOY TERRENCE HIS-D,LIT-E,REL-E

(65) DIKOTE ADVINE ETE ENG-D,HIS-E,PHI-E

(66) FOSSUNG MAGDALENE MBOLLE HIS-E,LIT-E,PHI-D

(67) ELIVE LYONGA DAVID GEO-E,HIS-D,REL-E

(68) NAZY LIMUNGA KAYO ENG-D,HIS-E,LIT-E

(69) LOKA WILLIAM NDIVE LIKIYE HIS-D,LIT-E,PHI-E

(70) PETER WOYENGIMIEBI JOYCE ECO-E,HIS-E,LIT-E

(71) VICTOR NDUMBE ILONGO ENG-E,HIS-E,LIT-E

(72) LIMUNGA ROSELINE MOKUBE ECO-E,HIS-E,LIT-E

(73) MOKUBE MINEVA BIE BIO-E,GGY-E,ICT-E

(74) ELLEEN PRIS LIKOWO GEO-E,HIS-E,PHI-E

(75) PRINCE TAWAN ONCHE GEO-E,HIS-E,ICT-E

(76) MOMO DONFACK JUNIOR RAWLINGS ENG-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 68

(1) AGHA QUEENTA NGBENANTAH BIO-C,FSN-A

(2) RAMATOU GAMBO ABDOULAHI FSN-B,GGY-C

(3) DANIEL LYONGA NGANJE GEO-B,HIS-C

(4) NGWA CLUDIA MAFOR GEO-C,HIS-B

Page 58 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 68

(5) DIONDA MIFEQUE JUDITH CHE-D,FSN-B

(6) SAMUEL NJOH MOTUTU FSN-B,GGY-D

(7) KUM NOELLA KWALA FSN-C,HIS-C

(8) ALANG FONGANG AIME GEO-D,HIS-B

(9) WAINDIM ANGELBERT FSN-C,GGY-D

(10) JAMES NGAM BIO-D,CHE-C

(11) SHEY SANDRINE NTOTO BIO-E,FSN-B

(12) KIBUNGLA DEISY JIN BIO-D,GGY-C

(13) ESSONO NETONGO OWASU CHE-D,GGY-C

(14) YIGEM GIFT FSN-C,GGY-D

(15) AMABOH LAURA-ANNE NEHBIH FSN-C,GGY-D

(16) AKENJI RUTH NOWENTIH GEO-D,PMS-D

(17) AGBOR SYLVIA AKWE HIS-C,LIT-E

(18) NJIKE PAUL DANIEL NGANGE HIS-C,LIT-E

(19) TABUKUM MENET PENWANG GEO-E,HIS-C

(20) ETONGWE SUNDAY ITOE GEO-D,HIS-D

(21) EMBELE SUNDAY GEO-D,HIS-D

(22) MESUMBE NELYBEL DIONE ENG-D,HIS-D

(23) TASSE MIRENE FSN-C,GGY-E

(24) EWANGE WILLIAM MAKOLO BIO-E,ICT-C

(25) EKANJO NJOMBE JULIUS GEO-E,HIS-C

(26) ARREY ENDURANCE OBI HIS-C,LIT-E

(27) NGOE ILAMBO LUCAS GEO-E,HIS-C

(28) NJIMBONG CARINE SIH HIS-E,PHI-C

(29) GUSTAVE LIVENE EKANJO GEO-C,HIS-E

(30) MONJOWA CECILIA EWOME ENG-D,HIS-E

(31) AFUGE LENSHINA AKUMSE HIS-D,LIT-E

(32) NKWAIN MARIE-CLAIRE BIH BIO-E,CHE-D

(33) CHLO’E NSE MUKOM HIS-D,ICT-E

(34) NGANGJOH ENUSA LAMYA BIO-E,CHE-D

(35) SOPHIE KULU MONGO HIS-D,LIT-E

(36) GEORGE TENCHI CHIME CHE-E,GGY-D

(37) NKONGHE MARBEL BIO-D,CHE-E

(38) STEPHEN NDEMBOH NKEM GEO-D,ICT-E

(39) TAWAN ROLLET MUKOM ENG-D,HIS-E

(40) AMINATEH COLLINS NKOMBOU GEO-E,HIS-D

(41) NYANKENG OCEANE BERNADETTE FRE-D,HIS-E

(42) ALBERT NJIE MOUEN GEO-E,HIS-D

(43) MOTOMBI AUGUSTINE LIWONJO GEO-E,HIS-D

(44) CLAUDE MANASEH ESUNGE ENG-D,HIS-E

(45) DINAYEEN JAMES LOSHA HIS-D,LIT-E

(46) CHOU MELANIE SEI ENG-D,HIS-E

(47) EKANE CLINTON NTONGWE BIO-D,CSC-E

(48) KUM ZITA MBONG ENG-E,HIS-D

(49) EBOT PHILIMON GEO-D,ICT-E

(50) LYDIA LABOU NANYONGO GEO-D,HIS-E

(51) OJONG STEPHANIE HIS-E,LIT-E

(52) EKUNGWOM ALEPPI SIMON GEO-E,HIS-E

(53) KINDA POLYVONNE NJEKA ENG-E,LIT-E

(54) MBANWEI EKU DECY BIO-E,GGY-E

(55) AKAMA REINHARD KUUNDU HIS-E,PHI-E

(56) HARTNEL JOBI ESHIETMOT EWUNKEM ENG-E,HIS-E

(57) MUNGU SHARON BALLE ECO-E,PMS-E

(58) TAKU GRACE AGBOR NDIP HIS-E,REL-E

(59) BANGUME MYRIAM ISOKWE HIS-E,PHI-E

(60) BELINGO ELLEN-ESBETH EBOKA BIO-E,GGY-E

(61) MWAMBO LYONGA CLARKS GEO-E,HIS-E

(62) IRENE MOFA GEO-E,HIS-E

(63) YVONNE EBENYE MBELLA GEO-E,HIS-E

(64) TUBUO ANKIAMBOM ERICA ENG-E,HIS-E

(65) ETCHU TIKU BRANDON EKWELE GEO-E,HIS-E

(66) JATOR STEPHANY BONWI HIS-E,LIT-E

(67) TANGWO PRECILIA NJI HIS-E,PHI-E

(68) JUM MARIE CLAIR MAZINI BIO-E,GGY-E

Centre No: 11168 BOKWOANGO EXTERNAL 1

Regist: 117, Sat for 2 or more Subjects: 93, Passed : 54

% Passed : 58.06, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 2

(1) TANTOH DAMARIS LEMBI ENG-D,HIS-D,LIT-E,REL-B

(2) BAH STEPHANY AKANIGE ECO-E,ENG-D,HIS-D,REL-E

Passed In 3 Subjects: 19

(1) SOULEYMANE WAWA PENDA ECO-C,HIS-C,LIT-B

(2) NTUBE PRISCA EPIE HIS-D,LIT-C,PHI-B

(3) MWAMBO LENNA EKEMA GEO-C,HIS-C,REL-E

(4) ATOSOH GHISLAIN BENYUE ECO-B,ENG-D,GEO-E

(5) BAME KUM TIRAN ECO-E,HIS-B,PHI-D

(6) TCHOUMACHEU DENOVE NDIVE ECO-D,GEO-B,ICT-E

(7) AJAH EMMANUELA ACHAMBEL ENG-D,HIS-C,LIT-E

(8) FONGUM MELANIE EGONGWI GEO-E,HIS-C,PHI-D

(9) AWAKOR MAGAZA MOUYAL ECO-E,HIS-B,LIT-E

(10) PETNGA KAMTCHOUA ANGE NOELLA CHE-D,PHY-D,PMN-D

(11) CHUIBAH BORRIS NYIBANDA ECO-E,ENG-E,HIS-B

(12) ESUKA MICHAEL LYONGA ENG-D,HIS-D,LIT-E

(13) NDINGI SYLVIE DIRIKA ECO-E,GEO-E,HIS-C

(14) BESSONG-ARREY BRAYANT BIKO ENG-E,FRE-E,HIS-C

(15) MOTANGA OMINE REGINA ENG-E,HIS-D,PHI-D

(16) ETCHU ANABEL BESONG ECO-E,GEO-E,HIS-D

(17) VENLO CHRISPINE BERINYUY ENG-E,HIS-D,REL-E

(18) EWEH SOLANGE EGOMBA ENG-D,HIS-E,LIT-E

(19) FON ACHIDI JOSEPH ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 33

(1) NDUKONG BETRAND NJENLE HIS-C,PHI-B

(2) NGWANG THIERRY SHINWA BIO-C,REL-B

(3) KEWAH HELEN HIS-C,PHI-B

(4) BUTAME FRIDA KONG GEO-D,HIS-C

(5) ACHUO SIMON ATEM HIS-B,LIT-E

(6) EMANGA CHRISTABEL KOME GEO-D,HIS-C

(7) AMBOZUM MARVIN ECHENJEH GEO-E,HIS-B

(8) MBACHAM MARIE INDUM HIS-D,PHI-C

(9) TABI AYUK BAKIA MARTIN HIS-E,REL-C

(10) KENSANG MIRABEL TUNJANG ENG-D,FSN-D

(11) OROCK SONITA OJONG HIS-E,REL-C

(12) ASONG ANGEL-TREASURE MUTASE ENG-D,HIS-D

(13) MWAMBO LYDIA LIMUNGA ENG-D,LIT-E

(14) KATTY LIMUNGA GEO-E,HIS-D

(15) MENGE JAMES AYANG HIS-E,REL-D

(16) BOCHUM WINIFRED YEJANDE GEO-E,HIS-D

(17) BIH LIZZA-ANN ETINGE HIS-D,LIT-E

(18) NDIBALA DIEUDONNE TANGWA ENG-E,HIS-D

(19) AWAH DERICK ANDONG GEO-E,HIS-D

(20) KUDUNG JAMES MUO GEO-E,HIS-D

(21) AKEPE ASOH ESUNJE ECO-E,HIS-D

(22) DOREEN LIMUNGA EKOSSE ENG-D,LIT-E

(23) KONO NYANGOSSO PAULE MARLENE ENG-E,FRE-D

(24) JUNIOR STONE NGANJE BIO-E,GGY-D

(25) ISOKWE MOTTE-NJENI YVONNE HIS-E,LIT-E

(26) MUNONGO AKAMA MATHAUS HIS-E,ICT-E

(27) ENANGA RUTH LIONGE ENG-E,FSN-E

(28) ETAH AKOH MOKY NAMME ENG-E,HIS-E

(29) AJIMSIMBOM CLOVIS GEO-E,HIS-E

(30) AKANA FONJU JULIANA BIO-E,CHE-E

(31) KANG LORD KANG ENG-E,HIS-E

(32) AKEH MELANIE MBONG ENG-E,HIS-E

(33) THERESIA ENANGA NANCY HIS-E,LIT-E

Page 59 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Centre No: 11169 ALL SAINTS BILINGUAL COLLEGE

BONABERI – DOUALA

Regist: 30, Sat for 2 or more Subjects: 30, Passed : 30

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 12

ATOH GILLIAN CHENG EBONGKENG

ECO-A,ENG-C,HIS-A,LIT-B,PHI-A

(1)

MANANKONG JANE PRECIOUS IZUNWANNE

BIO-A,CHE-B,FSN-A,PHY-C,PMS-A

(2)

(3) ATEH ITA FRINUE BIO-A,CHE-A,ICT-B,PHY-C,PMN-C

FAVOUR OFURE ASHI OYEWOLE

BIO-A,CHE-C,FSN-A,PHY-E,PMN-B

(4)

MBENG AMOS ENOHNYAKET JUNIOR

BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(5)

(6) BRIGHT-MERCY EBANE NDUTU ENG-C,FRE-B,HIS-D,LIT-B,PHI-B

IMMACULATE CHIDERE IGBOANUSI

ECO-B,ENG-D,GEO-A,HIS-C,ICT-D

(7)

(8) TIBONG NAOMI AKUM ACHA ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-D,PHI-B

(9) MUKUM NGWECHE TECHE BIO-B,CHE-B,FMA-D,PHY-E,PMN-C

SENGKA SHIRLEY RUTH LAURETTE

BIO-B,CHE-D,ICT-C,PHY-D,PMN-D

(10)

(11) NGANGEH JEMIMAH WINNER BIO-B,CHE-E,GEO-D,ICT-C,PMS-D

SAMUELSON PETER TEBO ETONGO

CHE-E,FMA-E,ICT-B,PHY-E,PMN-C

(12)

Passed In 4 Subjects: 12

(1) EVAN YANNIS EMEKA OKOROJI BIO-A,CHE-B,FSN-A,PHY-E

(2) ATUH LEOGHA NDE BIO-B,CHE-D,FSN-A,PMS-C

(3) FEH GOD’S WILL SUNYIN AWAHSUH BIO-C,ENG-C,GEO-A,ICT-C

(4) NGEYEN DORCAS BONJE BIO-B,ICT-B,PHY-D,PMN-C

(5) ABEGLEY PRECIOUS LUM ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(6) SHEKINAH MANYI ACHIDI BIO-B,CHE-D,ICT-C,PMN-D

(7) MAJESTY MOJOKO CHIOMA ADIGWE ECO-E,ENG-C,GEO-B,ICT-D

(8) SALOME EMMA ETOW BIO-C,CHE-E,FSN-A,PHY-E

(9) FORGWE FAITH ENDAH BIO-C,CHE-C,ICT-D,PMN-E

(10) LEKEANYI MISPA NKENGUM BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-E

(11) NJENY UNISE OTU ENG-C,FRE-E,HIS-D,LIT-D

(12) NGAFFI NGALANI VANESSA HILARY ENG-C,FRE-D,HIS-E,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 2

(1) SHALOM JAMES CHAMA LEKUNZE BIO-C,GEO-D,ICT-C

(2) VICTORY JONATHAN N ISRAEL ECO-E,GEO-D,ICT-E

Passed In 2 Subjects: 4

(1) DICKMU HEPHZIBAH MIYANWI BIO-C,FSN-A

(2) JOSHUA AGBOR PRAISE KROON CHE-D,ICT-C

(3) KOFI NGANDA DELEGO-EMMA-EBOKA ICT-C,PMN-E

(4) MEWETNANG KONGNE JENNIFER SEREINE BIO-C,CHE-E

Centre No: 11170 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

LIMBE

Regist: 246, Sat for 2 or more Subjects: 246, Passed : 204

% Passed : 82.93, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 17

(1) NADIA TAMIA PUTAH NGONGA BIO-B,CHE-D,FSN-A,GGY-C,ICT-D

(2) ANEGIM ASONG FAITH BIO-B,CHE-C,ICT-C,PHY-D,PMN-C

(3) NALOVA NSANG BIKAI WALIMBE ECO-C,ENG-B,HIS-B,ICT-D,LIT-D

(4) KAH KRISANS FORBOH BIO-B,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMN-C

(5) EBAI VICTOR-BRICE MGBERI BIO-C,CHE-B,ICT-D,PHY-D,PMN-D

NJANGPOU NJIKE MARTHY JODEL

BIO-B,CHE-C,CSC-E,PHY-D,PMN-C

(6)

NYOCHEMBENG ENZO NKENGAFACK

BIO-B,CHE-B,CSC-E,PHY-D,PMN-D

(7)

(8) ABANG MUKETE ATINDA BIO-B,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMN-C

HALLE EBONG MYKSYLIA NDOHKU

BIO-D,CHE-C,FSN-A,PHY-E,PMN-E

(9)

(10) NDU GEORGE NKENG BIO-C,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMN-E

(11) PUH KUM FERDINAND CHE-D,CSC-E,FMA-D,PHY-D,PMN-C

(12) ADELEY EDIBE SALLE ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-B,ICT-D

(13) NJEBEI WELLESKY UFUKA ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-D,REL-E

ENONGENE THIERRY DANIEL NYATOH

BIO-D,CHE-E,FMA-E,PHY-C,PMN-D

(14)

(15) TAKO EBI PRINCILLA BIO-E,CHE-D,ICT-D,PHY-E,PMN-D

(16) LOISGIFTY NAMONDO MBUA ECO-E,ENG-E,HIS-E,LIT-E,REL-D

(17) ASHUKEM MENGOT JUNIOR BIO-E,CHE-E,ICT-E,PHY-E,PMN-D

Passed In 4 Subjects: 54

(1) ASU CECILIA BALONG ECO-B,ENG-C,GEO-A,HIS-A

(2) NTANTAH RASHIDOU MBOMENYI BIO-A,CHE-C,FSN-A,GGY-C

(3) TCHINGHAI-TIH ARCHLEY NJONYUI ECO-C,ENG-C,GEO-A,HIS-B

(4) NSHOM MILDRED MEYEN ECO-C,GEO-A,HIS-B,ICT-D

(5) MBENG VIRGILINE AGBOR BIO-A,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(6) OTANG-TABE NADIA AGBORNKU ECO-C,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(7) SONITA NDOHBE YENKU BIO-B,CHE-C,FSN-A,PMS-D

(8) ASHU FESTA ARRAH BIO-C,CHE-C,FSN-A,GGY-C

(9) IRENE OYERE TABOT TANYI ECO-B,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(10) TAH HENRETHA AMBANG BIO-B,CHE-E,FSN-A,GGY-C

(11) NGASSAM ELOME GEODAN BIO-A,CHE-C,ICT-C,PMN-E

(12) EKOLE SAMUEL EKPENI BIO-A,CHE-C,PHY-D,PMN-D

(13) LEWIS TEM BUEH CHE-B,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(14) CHEM JULIET MUSAH ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-D

(15) BIH GILLIAN ASAAH BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-C

(16) RIFA-ATU AMADOU TALATU ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(17) NCHINDA ANNA NAIN ECO-D,ENG-B,HIS-B,LIT-D

YANKAN NDOULA CATHERINE MEIVEILLE

BIO-D,CHE-E,FSN-A,GGY-C

(18)

(19) CEDY ESELEM ECO-C,ENG-D,HIS-B,REL-D

(20) AWAH JOY WORTHOH BIO-B,CHE-B,PHY-E,PMN-D

(21) ENG BRYAN JUNIOR ETANA BIO-A,CHE-C,PHY-D,PMN-E

MBENG AGBORNDIP DENZELL MBENG

ECO-D,GEO-C,ICT-C,PMS-D

(22)

(23) OBENTAKU BRENDA AKI ECO-D,ENG-D,HIS-B,LIT-D

(24) WUNG NKUM RYAN BIO-B,CHE-C,FMA-E,PMN-D

(25) LEKEHAKA JOEVIN AMINCHAP CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(26) HADDISON NSAH BIO-D,CHE-D,GGY-C,ICT-C

(27) NYAH HENRY TURKA BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(28) NEBA LUM JOY BIO-D,CHE-E,FSN-A,PMS-D

(29) ELVIS MEH DANG CHE-E,FMA-D,PHY-D,PMN-A

(30) TEZEH FOTINDONG SERGE ECO-C,GEO-D,ICT-E,PMS-B

(31) TANKA AKAM BRIYAN BIO-B,CHE-D,ICT-E,PMS-C

(32) NDJOKOUH TAKAM IVANA MORANE BIO-C,CHE-D,ICT-C,PHY-E

(33) ENYUA SILVIE EKELENGE BIO-D,CHE-E,FSN-B,GGY-D

(34) NJUME HENRY RAOU ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(35) DINE SHARIFATU DZALAMONYUY ECO-C,ENG-E,HIS-B,LIT-E

(36) TAMFON KELLY NYUYINI ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-B

(37) PEETERS NJUMBE NJUMBE JUNIOR CHE-D,CSC-D,PHY-E,PMN-C

(38) SAKWE NADINE LOMBE ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-D

ENCHORO MARX-MILDRED ETASU AKAH

BIO-B,CHE-D,CSC-E,PMN-E

(39)

(40) FONGU ASONGANYI BASILE BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-E

(41) NANDOA BLESSING NENI ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(42) ENI KOGE PRECIOUS ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-C

(43) NGALA FAITH MBIBU ECO-E,GEO-C,HIS-D,ICT-E

(44) EDIENGOE DAMARIS ESUNG ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(45) MESONGE NTUNGWA BERN-FRANCIS ECO-E,ENG-E,HIS-C,LIT-D

(46) FONDIKUM SANDRA MBONG ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(47) FUEPERE RAYMOND PERGHAMA CHE-E,FMA-D,PHY-E,PMN-C

(48) LOWEH GOODNESS ECO-D,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(49) BODIE KOUAM MAYEVA ENG-E,FRE-D,HIS-D,LIT-E

(50) RAISSA LEOGA FOGAM ENG-D,FRE-D,HIS-E,LIT-E

(51) ACHUMEI PRINCELY CHE-D,CSC-E,PHY-E,PMN-D

(52) JAMBOLI CLARENCE MABIA ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-C

(53) DJOUANANG FEUJIO PATRICIA ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-C

(54) NTUH LAURENTINE ENGWO ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-D

Passed In 3 Subjects: 88

(1) ATABONG JUDITH ATEMBE ECO-A,GEO-A,HIS-A

Page 60 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 88

(2) NGEH RANDY NGANDZIH ECO-A,GEO-A,PMS-A

(3) ESAME DORCAS OJONG ECO-B,GEO-B,PMS-A

(4) FOTABE FOTABONG DIRAND ECO-A,GEO-B,HIS-B

(5) AGBOR CASANDRA ATEM HIS-A,LIT-C,PHI-B

(6) ORUME BLESSING BEPUAKA BIO-B,FSN-A,GGY-C

(7) EBOLLOH MOSES JOE ECO-A,GEO-B,HIS-C

(8) GERICH TEMBUG JUNIOR ECO-B,GEO-B,PMS-B

(9) FONGOCK ONISSE MBONG ECO-A,GEO-B,PMS-C

(10) FOFFOU DOUANDJI WILFRIED JUNIOR BIO-B,FSN-A,GGY-C

(11) LUMNWI PRECIOUS BENEDETTE AMBE BIO-A,CHE-C,PMS-C

(12) ENIEKA NGOE BLESS BIO-B,CHE-C,PMS-B

(13) SUSAN EWUNE MOLONGO ECO-B,GEO-A,PMS-D

(14) NDUMBE SIMON LUNGWA BIO-C,FSN-A,GGY-C

(15) RAISSA KELSIE ATEMKENG BIO-B,CHE-D,PMS-B

(16) MESINA ENJEMA MAFANI BIO-A,CHE-C,PMS-D

(17) MOAZANG CHEBE MERCEDES BIO-B,CHE-C,GGY-C

(18) AWOH PATIENCE NCHACHA ONYEKACHI BIO-B,CHE-C,GGY-C

(19) KILO SHANSLINE FONDIKUM ECO-C,GEO-B,HIS-C

(20) NJEI BRANDON ABUGICHE BIO-A,CHE-D,GGY-C

(21) NABILA JENIFER SAMA BIO-A,CHE-D,GGY-C

(22) NDAH FABRICE ANYAMBOT BIO-B,CHE-C,CSC-D

(23) MESUMBE EDWIN ENONGENE BIO-B,CHE-C,ICT-D

(24) SESE-MORARA SYN-CLAIRE NZAMES ECO-D,GEO-C,HIS-B

(25) NSIKITA BENI JEPHTHE OMBAGNE ECO-B,GEO-C,PMS-D

(26) TAKANG RAPHAEL AYUK BIO-B,CHE-D,GGY-C

(27) FENDE DILAND NYIME-LYONGA BIO-B,CHE-C,PHY-D

(28) ZEMENJOUH SHARON JAMIA BIO-C,FSN-A,GGY-E

(29) LUM CARINE GANA BIO-C,CHE-C,GGY-C

(30) TABI FRIDA ENEKE BIO-E,FSN-A,GGY-C

(31) LIFANJE SEDRICK MBENG BIO-B,CHE-D,PMS-C

(32) CHANTAL IRIOLUWA IRENDE BIO-E,FSN-A,GGY-C

(33) EWEH CYNTHIA ATUNKEZEH ENCHUNG BIO-D,CHE-D,FSN-A

(34) ETHELDREDA DZESINYUY BIO-D,FSN-A,GGY-E

(35) CHU IRENE ESENG ECO-E,GEO-C,HIS-B

(36) ARREY JENNET ASICK BIO-D,CHE-E,FSN-A

(37) NJINGU BLANRIS FONKEM ECO-E,GEO-B,HIS-C

(38) ITOE MIRIAM WASE ECO-E,HIS-C,PHI-B

(39) FOCKETE SHIPU SHINA BIO-B,CHE-C,PHY-E

(40) SONDE EDEL NANGE BIO-D,FSN-B,GGY-D

(41) NGOLE NTUBE LEOPOLDINE ECO-D,GEO-C,ICT-C

(42) ASONGANYI IDEN ATEM ENG-B,HIS-C,LIT-E

(43) NDONGO ASSE ELISE BRENDA BIO-E,CHE-E,FSN-A

(44) WANGUM TIDO JUNIOR ENG-D,HIS-B,LIT-E

(45) BATE GEORGE ORU ECO-E,HIS-B,REL-D

(46) FUH QUINDOLINE NCHANG ECO-E,GEO-C,HIS-C

(47) FAVOUR NKIRUKA NELSON BIO-E,CHE-E,FSN-A

(48) NGONG DILAN NGONG BIO-B,GGY-D,ICT-E

(49) IKUM ROSINE ZIH BIO-C,CHE-E,GGY-C

(50) JOSSO EDITH OTTO BIO-B,CHE-E,PMS-D

(51) EBUEN STEPHANIE NGUPHI BIO-B,CHE-D,PMS-E

(52) ISABELLA FIZHIA ECO-D,HIS-B,LIT-E

(53) AKEH ASHLEY UFENGWEI HIS-C,LIT-E,PHI-C

(54) YUO SONG VANESSA ECO-D,GEO-E,HIS-C

(55) OBENORUH ASHUNTOH BENNET JOEL ECO-E,GEO-E,HIS-B

(56) ESUA GILLIAN EDUKE ENG-E,HIS-B,LIT-E

(57) AISHETOU MEFIRE HIS-C,LIT-E,PHI-D

(58) QUEENTA EJEMA MOKUKE ECO-E,HIS-B,LIT-E

(59) EBOT-TRACY-DIASY EBANGA-ENOW ENG-E,HIS-B,LIT-E

(60) CHANG AKAH GENEVETTE BIO-C,CHE-E,GGY-D

(61) MANYOH SONEACHA OBIMANYOH BIO-C,CHE-E,PMN-D

(62) MESEMBE CHRIS OKOLE ECO-D,GEO-C,ICT-E

(63) TCHAPNDA YANGOUA LÉA LAURELLE BIO-E,FRE-C,ICT-D

(64) MESSOUMBE NANGUE TIERRY BIO-C,CHE-D,ICT-E

(65) BELA TAYO MICLEM CSC-D,PHY-E,PMN-C

(66) FONOKARA RELINDIS ANEIGAH ECO-D,GEO-E,HIS-C

(67) NKEVE RACHAEL ASHABO ECO-E,GEO-D,HIS-D

(68) DAMARIS BUCHAMTI BELOKE ECO-E,HIS-C,LIT-E

(69) ATEKE SALLY EBOT ENG-E,HIS-C,LIT-E

(70) MEH BERYL NTONZOG ENG-E,GEO-E,HIS-C

(71) TIPA ESTHER-ELIZA BIO-D,CHE-E,PMN-D

(72) NSHEKOH BLANDINE CHEBA ECO-E,GEO-C,ICT-E

NGUENG MOUKALLA EMMANUELLE ESTHER

ECO-E,GEO-E,HIS-C

(73)

(74) KETU CLOVICE TOH CHE-E,ICT-C,PHY-E

(75) NJUANYI RAOUL ATEMAFACK ENG-E,HIS-D,LIT-E

(76) KWAM CHRISTIAN TAMO ECO-E,ENG-E,GEO-D

(77) AMAH JOEL NGUH BIO-E,CHE-D,CSC-E

(78) NGOLE GILIAN MBONE ENG-E,HIS-E,PHI-D

(79) TATAH NIVES LEINYUY ECO-E,GEO-E,ICT-D

(80) NCHUIKE TRAVOR KWAMBE BIO-D,CHE-E,PMN-E

(81) NGO NDJOM FELICIA BERNADETTE BIO-D,FRE-E,GGY-E

(82) IVETTE MUKETSI VEGHOSI ECO-E,HIS-D,LIT-E

(83) AMBE SMITH CHE BIO-D,CHE-E,PMN-E

(84) BESONG ENOKPEN AGBORAW ECO-E,GEO-E,ICT-E

(85) CHRISTINA NGOWO NJIE TONGA ECO-E,HIS-E,LIT-E

(86) MUYEN FATHIA EYEN ECO-E,GEO-E,HIS-E

(87) DJIDIWOU KIAMPI ZIDANE ECO-E,HIS-E,LIT-E

(88) KECHA WILEY HEART FRU ENG-E,GEO-E,ICT-E

Passed In 2 Subjects: 45

(1) LIMUNGA SOPHIE MOLONGE BIO-B,GGY-C

(2) AMBE AMABEL AYONG FSN-A,GGY-D

(3) KUMA MILDRED NAIN ENG-D,HIS-B

(4) NGALA PROMISE RINGNYU BIO-B,CHE-D

(5) YENCHECK GODKNOWS BIO-B,CHE-D

(6) CHU DEZY TRESCY AMBUH ENG-C,HIS-C

(7) CHI KELVIN NJI BIO-C,CHE-D

(8) LAMBRICE FOMONYUY BIO-C,CHE-D

(9) MADINGO FRANK FONGANG GEO-E,HIS-B

(10) MEH ABIGAIL BIH BIO-C,CHE-D

(11) CHENWI RICHARD NCHOTU BIO-C,GGY-D

(12) NUMBONGHO FANMEGNE BRUNELLE BIO-B,CHE-E

(13) BOKWE STEPHANIE LOKENYE ENG-D,HIS-D

(14) OBEN KELVINBRIGHT KETCHEN BIO-C,CHE-E

(15) AJONGAKOH MARTIN BIO-D,GGY-D

(16) MBA TCHIOFFO HOUSTON BIO-D,CHE-D

(17) EBONSSO DJEUFACK STEVE GEO-E,HIS-C

(18) AMBA EUGENE NFUA BIO-D,CHE-D

(19) ENOW GABRIEL FORCHOP CHE-D,PMN-D

(20) MARGARET-ANN AMARACHI ANELE GEO-E,HIS-C

(21) TEBI STEPHANIE NYOH BIO-D,CHE-D

(22) NDATESEZ FABRICA AROKEH ICT-C,PMN-E

(23) NJAMENI NKWADI MERVEILLE HIS-C,LIT-E

(24) DJAMILATOU OUMAROU BIO-E,CHE-D

(25) ASANGONG MERCY NGUM ENG-E,HIS-D

(26) SHU RHODA MANKA’A ENG-E,GEO-D

(27) EKOLE DIBORA BARAKE BIO-D,GGY-E

(28) ELIVE NADIA MAKANE BIO-E,GGY-D

(29) NTUI IDA AKO GEO-E,HIS-D

(30) NGASSA POUSSEU MOLIERE LOTTA FRE-E,HIS-D

(31) TOUKO CLOUDIA BIO-E,CHE-D

(32) MBARA BERINE EPAMBA BIO-E,CHE-D

(33) AKO THURAM OFFIE GEO-E,HIS-D

(34) EPOLE-MESAPE TIMME GEO-E,HIS-D

(35) OROCK FRANCISCA AYUK ENG-E,HIS-E

(36) ESHUA VICTOR ENU BIO-E,ICT-E

(37) MBUNWE SANDRINE WIBAH HIS-E,PHI-E

(38) BOFOR CORINE BIE ECO-E,GEO-E

(39) EYAO IDJABE IPOUA JEAN GEO-E,HIS-E

(40) FONG BALISSIELIN SIMON ECO-E,GEO-E

(41) TAPINDJI SONKOUA MAIVA ECO-E,GEO-E

(42) BAH BLAIS ABANDA BIO-E,GGY-E

(43) BONKER JULIUS CHANGBUIN BIO-E,PMN-E

(44) MOUSSA EPSTEIN CISSE BIO-E,GGY-E

Page 61 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 45

(45) BIH HORINE TAM ECO-E,HIS-E

Centre No: 11171 LIMBE NEWTOWN EXTERNAL

Regist: 188, Sat for 2 or more Subjects: 180, Passed : 91

% Passed : 50.56, Sanctioned : 2

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) TAKU PAULINE ESTELE MBENG ENG-C,FRE-D,HIS-C,ICT-C,LIT-D

Passed In 4 Subjects: 11

EKOKO LUTZ-WIMMER AKWO NKELLE

ECO-B,ENG-D,GEO-C,ICT-C

(1)

(2) KECHOM LEVIS KENDANG ECO-C,GEO-C,HIS-E,PHI-C

EWANGA MANKONSKY OLIVIER MOTO-OPE

ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-D

(3)

(4) RANDY-DAN EJEI NJIKAM ECO-D,ENG-E,GEO-C,ICT-C

(5) KUSONA LEONARDA FONBOT ECO-D,ENG-C,GEO-D,HIS-D

(6) TOH SIDOLINE LESAM ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(7) EBOH EPONLE CLIVE ECO-D,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(8) EBOT BESSEM ELIZABETH ECO-D,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(9) EKUME FRIDA NANYONGO ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-D

(10) AYUK VIVIAN ZINSI ECO-D,ENG-E,GEO-E,HIS-D

(11) IDELE MATAME EBOLO ENG-C,HIS-E,LIT-E,REL-E

Passed In 3 Subjects: 31

(1) ITOE ELVIS ITOE ECO-E,GEO-C,HIS-B

(2) SONG SANDRINE SIHNAIN ECO-C,GEO-E,HIS-B

(3) AKWOMABELE RAWLINGS NCHA ECO-E,HIS-C,PHI-B

(4) RUTH OHAERI NWOKO ECO-E,GEO-D,HIS-B

(5) ADHEA YANJOH VICTORINE HIS-C,LIT-E,PHI-C

(6) MBAN SYLVANUS YANGSI HIS-C,PHI-E,REL-C

(7) KOM CASANDRA LUMUNGA SENCHOU ENG-D,HIS-C,PHI-D

(8) AYUK ROBERT ENOW ECO-E,GEO-E,HIS-B

(9) CHE JEVIS ASHU ECO-E,GEO-C,ICT-D

(10) EPIE EMMANUELA BIY HIS-C,LIT-E,PHI-D

(11) EDIE SANDRIN MEKONGE ENG-E,HIS-D,PHI-C

(12) FONCHO MELANIE NAHBITE ECO-E,GEO-E,HIS-B

(13) AGBOR HANNAH BISSONG ENG-D,HIS-D,LIT-D

(14) NDUKONG MARIUS ETALINYUY ECO-E,GEO-E,HIS-C

(15) TANG AMBANG ROSE ECO-E,ENG-D,HIS-D

(16) BASAKA GIRES MOFAKO ECO-E,GEO-E,HIS-C

(17) DOBGIMA EMMANUEL BONGA ECO-D,GEO-E,HIS-D

(18) BURINYUY HANS MBIMIENYUY HIS-C,LIT-E,REL-E

(19) UMPU KAKON CARINE ECO-D,HIS-D,REL-E

(20) FONGU BLAISE FUANGI ECO-E,GEO-E,HIS-C

(21) SANDRA SIRRI NGOMBA ECO-E,ENG-D,HIS-D

(22) ATEIZOH SHANELLE NKENG ECO-E,HIS-D,LIT-E

(23) MBAH CRISTEL ADECK ENG-E,HIS-D,LIT-E

(24) CHE VICMANG NCHE ECO-E,ENG-E,HIS-D

(25) MALLE NOBEL BOTOWA ECO-E,HIS-D,LIT-E

(26) FORBIT JENNIFER AWOH BIO-E,CHE-E,ENG-D

(27) LUCY MOBELLA NYONYO ENG-E,HIS-D,LIT-E

(28) NTEKIE IRENE NUKANKIEN ECO-E,GEO-E,HIS-D

(29) MAKU TANYI TABITHA HIS-D,LIT-E,PHI-E

(30) BAKARY VERONICA BEA ECO-E,ENG-E,GEO-E

(31) ACHA NJINKENG MARIE NOELE ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 48

(1) AGBOR EVITA MBI BIO-C,ENG-D

(2) AJENDIEH GERALDINE INENWIE BIO-E,REL-C

(3) NDI MBONSOH RELINDIS HIS-C,LIT-E

(4) ASONGWE KELLY-FIONA NGWEA GEO-E,HIS-C

(5) AYAMBA MBENG JAMES HIS-C,LIT-E

(6) HUBERT NJUO KAH GEO-E,HIS-C

(7) KAH COMFORT NKWEATTA GEO-E,HIS-C

(8) FONJOCK GWENDOLINE MAYA ECO-E,HIS-C

(9) FORGWE BAMAH NEVILLE GEO-E,HIS-C

(10) SALLY EPOSI MBUA ENG-D,HIS-D

(11) MBIANYOH EMMAUEL EGBE TAKANG HIS-D,PHI-D

(12) TSCHI MILDRED OTUMFEZZE GEO-E,HIS-C

(13) NJIO GILBERT LOBE GEO-D,HIS-D

(14) ELANDUES SACHI NJATO YUNYI BIO-D,PHY-E

(15) TONGMANG ANGEL BRIGHT NFORGAM ENG-D,LIT-E

(16) YIYO FAVOUR DUFEH ENG-D,LIT-E

(17) DIANA BEMA BANYIAKA GEO-E,HIS-D

(18) AYUK KELLY EGBE-ENOW ENG-E,HIS-D

(19) ITOE JULIET MUTU HIS-E,PHI-D

(20) FON RODRICK TEGHEN BIO-D,ENG-E

(21) BESONG CLOVIS HIS-E,PHI-D

(22) KUM LOUIS NDZE GEO-D,HIS-E

(23) MEME CHARLES KAMA GEO-E,HIS-D

(24) TIKU SUSAN ENG-D,HIS-E

(25) SEMARMIA NADINE SAMA ENG-D,LIT-E

(26) NKAFU MICHBORICE AWADEM ENG-D,GGY-E

(27) NDUKONG PRINCELY NFOR HIS-D,PHI-E

(28) KELMIA ANGELINE NDIFON ENG-D,HIS-E

(29) LANGMI SYNTHIA NAHYONG ECO-E,HIS-D

(30) ETUGE RODNEY EBONGNGOLE ECO-E,HIS-E

(31) BEZING MATILDA SHE ECO-E,GEO-E

(32) MATHIAS JIKI GEO-E,HIS-E

(33) NWESE ISREAL BESINGI HIS-E,LIT-E

(34) NDEFUNG CLINTON GEO-E,HIS-E

(35) FIETSO ROYSEMENEMOH ECO-E,GEO-E

(36) ASCHANGE GERMAINE TEKEPEH HIS-E,LIT-E

(37) OBEN-AKEM BRIYANT EYONG ENG-E,HIS-E

(38) HARRIETTE MUTO EYUM ENG-E,LIT-E

(39) BERNARD NJUH ATEGHA HIS-E,PHI-E

(40) ASEH LARISIA TAKOR GEO-E,HIS-E

(41) ASHE MEMEH FESSOH ENG-E,HIS-E

(42) MONDE YTOE SOLANGE GEO-E,HIS-E

(43) BEHENG SAM MANDENGE ECO-E,GEO-E

(44) GODLOVE LIPONG MANYAKA HIS-E,REL-E

(45) ONGUENE AWONO CHRISTOPHE LIT-E,REL-E

(46) ASANJI EMNI ARIBAG GEO-E,HIS-E

(47) EPIE SENGE SONITA GEO-E,HIS-E

(48) NKONGHO MATHIAS AYUK AKO GEO-E,HIS-E

Centre No: 11174 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

KUMBA

Regist: 89, Sat for 2 or more Subjects: 89, Passed : 58

% Passed : 65.17, Sanctioned : 2

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) NJARINGI MERELINE MAKANE BIO-B,CHE-D,FSN-A,GGY-E,ICT-E

Passed In 4 Subjects: 7

(1) NGOMO VICTOR NGOMO CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-C

(2) MUDIKA ISAAC MUDIMI ABONGWA ECO-E,GEO-A,HIS-D,ICT-D

(3) SANDRINE AKO ASHU ECO-E,ENG-C,HIS-C,LIT-D

(4) BONGHDE KWAKIEH MERCY ECO-C,ENG-E,HIS-B,LIT-E

(5) NFANGA SUSAN LUCY ETONE ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(6) TAPIBA LINDSAY FONCHA ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(7) TABE TRYPHENE ENOW CHE-D,ICT-D,PHY-E,PMN-E

Passed In 3 Subjects: 20

(1) MIRIAM LEKUNGA VAGANSI ECO-C,GEO-A,HIS-B

(2) NSANYI PAOLA YEZIH BIO-B,CHE-E,FSN-A

(3) KIMBI MILDRED BESSEM ENG-C,HIS-B,LIT-C

(4) MOTANGA ETIENNE MOTANGA BIO-A,CHE-D,PHY-D

(5) NDOH MUKETE BRANDON ECO-E,GEO-C,HIS-B

(6) TAH ORTANCE ENJECK BIO-E,FSN-A,ICT-E

(7) NZIKIE GWETH WEEKS FSN-A,GGY-E,ICT-E

(8) LUA OBEN ASHU ENG-D,GEO-E,HIS-C

(9) TAKANG BLANCHE ATEM ENG-D,HIS-C,LIT-E

(10) NGOLE DORINE EPOLE ENG-C,HIS-D,LIT-E

Page 62 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 20

(11) GENTLEMAN LAMBO MALDINI TABI BIO-D,ICT-D,PHY-E

(12) KEMMER JELLY SUSAN ENG-E,GEO-D,HIS-D

(13) BESONG ANNA BLESSING ENG-D,HIS-E,LIT-E

(14) NDIKI BLESSING MEYONG HIS-D,LIT-E,PHI-E

(15) FAI LAMBERT NYONUFON GEO-E,HIS-D,REL-E

(16) ENONGENE-AJANG ANNA-KATE NKUNDE ENG-E,HIS-E,LIT-E

(17) BAH SYNTHIA NGUM ECO-E,HIS-E,LIT-E

(18) TATA NATHAN AFANYU BIO-E,GGY-E,ICT-E

(19) FORMUM BORIS NJI BIO-E,CHE-E,ICT-E

(20) NKWANKO PAUL EBOT ENG-E,HIS-E,PHI-E

Passed In 2 Subjects: 30

(1) EKWE GUILIAN ANAH GEO-B,HIS-C

(2) EMBABATO FAVOUR AMELI ECO-D,FSN-A

(3) ARREY WILLIAM BATEY GEO-A,HIS-D

(4) ACHEM NJUI KELLY CHE-D,FSN-B

(5) JUNIOR HARCOURT NDENGU HIS-B,ICT-D

(6) EKO NJEA ARYDIAN ENG-E,FSN-A

(7) NGU CLINTON ANGEH FSN-A,PMS-E

(8) GHYE NADESH ANGWI ADAM BIO-E,FSN-A

(9) OJONG MARTIN NDIP ENG-D,HIS-D

(10) TABE LESLY ENOW GEO-E,HIS-C

(11) TEWILLIKUM EMMANUELLA BIH GEO-E,HIS-C

(12) TITA TARNTEH RITA HIS-C,LIT-E

(13) TCHIOTCHOUA PATRICK CULVER BIO-D,PMS-D

(14) MBONYAM BISONG AYUKMKPAK BIO-E,ICT-D

(15) TEKOH LUCIEN GUGAH ECO-E,HIS-D

(16) ATEM RELINDIS NKONGHO ENG-E,HIS-D

(17) AKO LAWRENCE TANYI GEO-E,HIS-D

(18) ITOE CONSTANCE NAMONDO GEO-E,HIS-D

(19) IYASE HANS IYASE ENG-E,HIS-D

(20) LUKONG VANISA KIYLA GEO-E,HIS-E

(21) TAMENGAIN BERLODE CHAWANU ECO-E,HIS-E

(22) MBWOGE HERBERT NJIKANG GGY-E,ICT-E

(23) MBOE SITATIA MANJIE HIS-E,LIT-E

(24) TITO NANCY MAH HIS-E,PHI-E

(25) NDONDE RICHEAL MESAME ENG-E,LIT-E

(26) ASHU OBI WILSON NEGBOR AYUK GEO-E,HIS-E

(27) ANNA MALOWA NKUMBA BIO-E,ICT-E

(28) MUKETE SOPHIE DIALE HIS-E,LIT-E

(29) BESONG ROBERT TAKANG CHE-E,ICT-E

(30) KIMOUN MOUNKOU AMIRA GEO-E,HIS-E

Centre No: 11175 KUMBA STATION EXTERNAL

Regist: 44, Sat for 2 or more Subjects: 38, Passed : 18

% Passed : 47.37, Sanctioned : 2

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 4

(1) TAPIBA MICAH ENONGENE CHE-E,FSN-B,ICT-D

(2) OBIE JOAN BASAKA ECO-E,GEO-D,HIS-C

(3) AMEN SIMON MBESSE ECO-E,GEO-C,HIS-E

(4) NTSA MELANIE ECO-E,GEO-D,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 14

(1) MARTIN ELANGWE ESEME GEO-D,HIS-C

(2) NANGO GLORY NLOLO BIO-E,FSN-B

(3) NZO EHU TANYI MICHEAL ENG-D,HIS-C

(4) AZETEH DIVINE TSOPAZANG GEO-E,HIS-C

(5) EBOLLOH REGINA SENGE ECO-E,GEO-C

(6) ESOE BOSAMBE MOBOH TANYI ECO-E,HIS-D

(7) LABININ CONRAD FONYUY ENG-E,HIS-D

(8) YUFENYUY KELLY BERINYU HIS-D,PHI-E

(9) MBACHICK SANDRINE E. GEO-E,HIS-D

(10) AGBOR THEODORE BETECK GEO-E,HIS-E

(11) MORZOH KUSITA MBAH HIS-E,LIT-E

(12) ABAITOE IRENE ETAMBI GEO-E,HIS-E

(13) MOKETE NJAMAI MESOWE HIS-E,LIT-E

(14) ALOBWEDE KENNETH EYAMBE GEO-E,HIS-E

Centre No: 11176 FIANGO EXTERNAL

Regist: 95, Sat for 2 or more Subjects: 89, Passed : 37

% Passed : 41.57, Sanctioned : 3

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 4

(1) NSHUME MARY AKAMA-NGOH ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-D

TCHEANGOUE IRENE ARMELLE YOKAM

ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(2)

(3) ESONG HANNAH EDONG ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(4) SONE MILDRED NTUBE BIO-E,CHE-D,ICT-E,PMS-E

Passed In 3 Subjects: 11

(1) MBAFACK BRIANDOL TADJIEFOUT ECO-A,HIS-B,LIT-B

(2) NKESSA JOSHUA MUBUH HIS-C,PHI-C,REL-C

(3) MOKILI AMERELLA SENGE BIO-E,ENG-D,FSN-A

(4) NGONG FAVOUR BEMSIMBOM ENG-D,HIS-C,PHI-C

(5) MBANG SERGE KEFAN ECO-E,GEO-B,HIS-C

(6) NJABEAKI KARLSON AKIMANI ECO-E,GEO-E,HIS-C

(7) CHINGENYIM RASIDA ANYAKOU ENG-D,HIS-D,LIT-E

(8) VINA MBUNGSON MUSO ENG-C,GEO-E,ICT-E

(9) HELEN ETAH NCHENGE OJONG ENG-E,HIS-E,REL-D

(10) AGBOR MIRIAM ENOW GEO-E,HIS-D,ICT-E

(11) DJAM FLAVIA MESIH GEO-E,HIS-E,REL-E

Passed In 2 Subjects: 22

(1) ABIGAIL NTUBE NTOKO FSN-A,HIS-D

(2) WARA NIKES AMAH BIO-C,CHE-C

(3) NDAMBOMBI JULIETTE BIO-E,FSN-B

(4) MAGNI MBATCHO DIANE FSN-C,PMS-D

(5) MIH PETER CHUH GEO-E,HIS-C

(6) ETIEBIA PRENET EJENIGOH ENG-D,HIS-D

(7) BOLOH ELISE HIS-E,REL-C

(8) SARAH ASHU BESSONG HIS-E,ICT-C

(9) VIOLET EBAMU FOMANYI HIS-D,PHI-D

(10) NJAWINDUAKE CHANTAL ESONA HIS-D,REL-E

(11) NGEBECHI ONORINE AYUNGWA FSN-D,HIS-E

(12) MUKETE MALORINE DIALE HIS-E,PHI-D

(13) KWAM CHU EUNICE BIO-E,FSN-D

(14) TCHOKOLUE NOUWEPE NUELLA MAGDALENE BIO-E,PMS-D

(15) MABONG ALAIN ATSEMBORM ENG-D,REL-E

(16) SONGONG CAROLINE ENG-E,FRE-E

(17) EYONG SOLANGE EFUDEM ENG-E,FRE-E

(18) OKOLE NATALEE NGAME HIS-E,LIT-E

(19) ETONGWE ANNET MANDE ENG-E,HIS-E

(20) CHECK MINETTE ADING GEO-E,HIS-E

(21) TCHOUKO OBEN DAVELINE BIO-E,CHE-E

(22) ENONGENE BLESSED EWANG ENG-E,GEO-E

Centre No: 11180 DOUALA ACADEMY OF ARTS & SCIENCE

BONABERI

Regist: 81, Sat for 2 or more Subjects: 81, Passed : 75

% Passed : 92.59, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 15

(1) MOFOR JESSICA MURIN BIO-A,CHE-B,ICT-B,PHY-E,PMS-A

(2) OGORK EBOT PRINCETAN BIO-B,CHE-A,ICT-C,PHY-B,PMS-C

(3) WAMEI KEKOH REAGAN CHE-C,FMA-D,ICT-A,PHY-B,PMN-B

(4) AKU VENADELLE AWANKA BIO-A,CHE-C,ICT-C,PHY-D,PMN-B

(5) MONKAM AGNES RACHEAL ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-B,REL-C

(6) PRIMA NYUYKONGMO ECO-B,ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-A

(7) CHE HENRY FUH ECO-A,ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(8) NAHBILA BABILA CHANTAL BIO-B,CHE-C,ICT-D,PHY-E,PMS-B

(9) FON BREDELINE ENGOZUH BIO-A,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMN-D

(10) ENOW ASANGWE NOEL BIO-A,CHE-C,ICT-D,PHY-E,PMS-C

Page 63 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 5 Subjects: 15

(11) FONCHAM EMELDA KUSUNA ECO-C,ENG-D,GEO-B,ICT-C,PMS-E

(12) VERA LEMNUE NGAFOR ECO-D,ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-A

(13) FRU STEVE ALAAH ECO-D,ENG-E,GEO-B,HIS-C,ICT-C

(14) CHEO BRENDA SIRI ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-B,REL-C

(15) TSE TANDAH NSOH ECO-E,ENG-C,GEO-B,HIS-C,REL-E

Passed In 4 Subjects: 34

(1) TEBOH STEPHANY NDUM ECO-B,HIS-B,LIT-D,PHI-A

(2) ZIFAC DORA ANAMOH ECO-B,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(3) AYUK TERRENCE TATOW ECO-C,GEO-B,HIS-B,PHI-B

(4) TEBEI KLENIG EBAH BIO-A,CHE-B,PHY-C,PMN-C

(5) FRU MIRANDA NGUM BIO-A,CHE-D,GEO-A,ICT-C

(6) TATANG BLAISE NGONGEH ECO-C,ENG-C,GEO-B,HIS-B

(7) ADE STANLY NGOSSONG ECO-D,GEO-B,HIS-A,PHI-C

(8) NEBA AMA’ANWI AMABO FRE-D,HIS-B,LIT-D,PHI-B

(9) TATANG FAITH KUETE ECO-C,ENG-D,GEO-B,HIS-C

(10) NGANG KISITO DIANG BIO-B,CHE-E,FSN-A,PHY-E

(11) NGEH CENTICH MUBOH ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-B

(12) NKONGHO RAJOUR ARREY ECO-D,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(13) MBUFONG DELRAPH YAHSI ENG-C,FSN-B,HIS-D,LIT-D

(14) EZZEDINE MESIH ECO-D,ENG-D,HIS-B,LIT-C

(15) TEGHEN DERICK FOMUKONG BIO-D,CHE-D,ENG-D,FSN-A

(16) ESIM TABI-TONG SCHOLASTICA ENG-C,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(17) CHE BRIAN CHE ECO-E,ENG-B,HIS-B,LIT-E

(18) DANIEL MENOH JUNIOR ABOH ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(19) NGUMA MISPA NYANGHA BIO-B,CHE-C,ICT-E,PMN-E

(20) YABUNJE FIDELIS TIKABIA BIO-D,CHE-E,FSN-A,PMS-E

(21) YUNYUY MIKE GLEN BERKA ECO-D,GEO-C,ICT-D,PMS-D

(22) EBAMU MARY FONGE ECO-D,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(23) NGOE ELIZABETH BETAFO ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(24) BOBGA PRINCELY NKEZE GUB ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(25) ANGISEH BLESSED EDUGU ECO-E,ENG-C,HIS-C,LIT-E

(26) TOH BLASIUS MBZIBAIN ECO-C,GEO-E,HIS-C,ICT-E

(27) TEGHA EMMACULATE MBI ENG-D,FSN-C,HIS-D,LIT-E

(28) NTEIN CHA’A SELMA ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(29) ANYI MAC-JUNIOR ANYI ECO-E,GEO-E,ICT-D,PMS-B

(30) ESUNG FOBASSO FRANCOISE ECO-C,ENG-D,HIS-E,LIT-E

DIKOBO TOMSSY ESTHER CAMPBELL WINONA

ENG-D,FRE-E,HIS-D,LIT-E

(31)

(32) NFOR NDAPGONG NYUYURLO ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(33) ABANG BORIS MBAH BIO-D,CHE-E,PHY-E,PMN-E

(34) EKANEDIE BRIAN ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 18

(1) NWUNZACK BONWI JENEVIE BIO-C,FSN-A,ICT-C

(2) NIBA FRU JUSTIC BIO-B,CHE-C,PMS-B

(3) NGUM ASHLEY MAPAIWEH MBINFEPO ENG-D,HIS-B,PHI-B

(4) AFUH SOLANGE EJEH BIO-D,CHE-B,PMS-C

(5) ANYE BORIS CHE BIO-D,FSN-A,ICT-D

(6) KAHNINA LAURETA LAWSON BAKOH BIO-B,CHE-E,ICT-C

(7) TAKWA ENGWARI BENINORA BIO-D,CHE-D,PMS-C

(8) TOSAM LIZETTE MUSI CHE-D,ICT-C,PMS-D

(9) BIBIA PAMO LORNA HOILLARY FRE-C,HIS-C,LIT-E

(10) MISORI MBAMBE MARIENE BIO-E,FSN-A,PMS-E

(11) NGOE FALONG MOSUME ECO-D,GEO-D,HIS-C

(12) ATEMUKENG AWUNGIA SONIA BIO-C,GEO-D,ICT-E

(13) BUKWASHING RASHEL NINGFOR HIS-C,LIT-E,PHI-D

(14) OKPO CONSOLA SINJA BIO-D,CHE-D,ICT-D

(15) NTUI MARYLN AJOM CHE-E,ICT-C,PMS-E

(16) MAGADJOU LETISIAL AUDRINE ECO-E,GEO-D,PMS-D

(17) AVOTHE ZITA AKEMBOM ECO-E,HIS-C,LIT-E

(18) MBEYUH VANESSA CHIGHONYWI ENG-D,FRE-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 8

(1) FORMANYI THERESIA EBONKIE BIO-D,ICT-C

(2) TIENTCHEU MBATCHOU JEANNETTE GRÂCE BIO-D,CHE-C

(3) NJABE RITA NSUME ENG-E,HIS-C

(4) MUAMBO GALVINE NDUMBE ECO-E,GEO-C

(5) NJEI KLUIVERT NDAGHA ICT-D,PMN-E

(6) WIBAH BRITTANY BAWE ENG-D,FRE-E

(7) TANGIE BELL ALLIANCE ESTELLE ECO-E,GEO-E

(8) NDE WRIGHT ENG-E,GEO-E

Centre No: 11181 INSTITUT TONJI BONABERI

Regist: 31, Sat for 2 or more Subjects: 30, Passed : 17

% Passed : 56.67, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 6

(1) NJUMBE SANDRA NDI BIO-B,CHE-E,FSN-A,ICT-E

(2) LEM MARIMA NGWA ECO-D,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(3) MONIKANG VILMA NGUM ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(4) BEH LARISSA NYIMEH ECO-D,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(5) AKALE DEDEYAN LOPEZ WASE ECO-E,GEO-D,ICT-D,PMS-E

(6) MOFOR DINALY FRI ENG-E,HIS-D,LIT-E,PHI-E

Passed In 3 Subjects: 4

(1) NANGA NFORBI GEOFRED CHE-C,ENG-A,PHY-C

(2) SHU VALERIE NGUM ECO-D,GEO-B,PMS-E

(3) CHUNGAI SHARLEN ENG-D,GEO-E,HIS-C

(4) NJUME SEVERINE ESUNGE ENG-D,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 7

(1) AYUNIJAM EDWIN BIO-D,ICT-C

(2) NGONG INDIRA MBU NAI ENG-D,HIS-D

(3) BEA CLAIRE NANJE ENG-E,HIS-C

(4) EYONG ESTHER AGBOR HIS-D,PHI-D

(5) TEUKEU KENNE MARCELLE LAURE BIO-E,CHE-E

MAWOUNFO NKEMGMEDONG DOMINIQUE MAYEWA

GEO-E,HIS-E

(6)

(7) FON NELSON NGONG CHE-E,ICT-E

Centre No: 11195 KEMONDE VETERAN COLLEGE LIMBE

Regist: 4, Sat for 2 or more Subjects: 4, Passed : 4

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 1

(1) NIH BLANDINE NGUM ECO-E,HIS-C,ICT-E,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 2

(1) SARAPHINE NJONU FOFUNG ECO-E,GEO-E,HIS-C

(2) MELANI SIRRI CHI ECO-E,GEO-D,ICT-E

Passed In 2 Subjects: 1

(1) WILMA NDI ECO-E,HIS-D

Centre No: 11199 REUNIFICATION BILINGUAL COLLEGE

BAFOUSSAM

Regist: 250, Sat for 2 or more Subjects: 249, Passed : 198

% Passed : 79.52, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 11

(1) YEFON KATHYLEEN BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-B,PMN-B

(2) ANYEKU SENURITTA ADDY BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-A,PMN-B

(3) MEH FLAVIAN WUNG CHE-A,ENG-C,FMA-C,PHY-C,PMN-A

NCHUOSAH VEYINTUE CABLAISE

BIO-A,CHE-D,CSC-C,PHY-C,PMN-D

(4)

(5) NGWA CHE PRECIOUS (JR) BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-C

LEBGA SPENSALOUIS SEMNYONG

BIO-B,CHE-C,ENG-C,PHY-D,PMN-D

(6)

(7) NDUM NADINE ABECK BIO-A,CHE-D,ICT-C,PHY-D,PMN-E

(8) NFOR CLIFFORD YUNGONG BIO-B,CHE-D,CSC-D,PHY-D,PMN-D

(9) JABUNGOH NESTO BIO-B,CHE-E,ICT-C,PHY-E,PMN-D

(10) NSOYORI SANDRINE YENFE BIO-B,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMS-E

(11) EPOH GLADYS ETTA BIO-B,CHE-D,CSC-E,PHY-E,PMN-E

Passed In 4 Subjects: 49

(1) CHIAKEM MELON JUNIOR ECO-B,GEO-A,HIS-B,PHI-C

Page 64 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 49

(2) AJONG NTI MAGCELOUS CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(3) DJIFACK RONALDO CHE-C,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(4) TAH PHILSCOT AKURO BIO-A,CHE-D,ICT-B,PMS-C

(5) KHAN ETHEL ECO-A,GEO-A,ICT-E,PMS-C

(6) KOUMKANG SONG GISELE BIO-A,CHE-D,GGY-B,ICT-C

(7) BLESS NUBITGA ECO-C,ENG-E,GEO-A,HIS-B

(8) BUH AMANDINE BEI MUA ECO-E,GEO-A,HIS-B,REL-C

(9) LUM JOULEVETTE AMBE BIO-A,CHE-D,CSC-C,PHY-D

(10) BIMELA MICHELL TUNGLA BIO-B,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(11) TCHINDA ZOMMOU FEDERIC ECO-C,ENG-D,GEO-B,HIS-C

(12) NCHUOSAH FUAKU BLAISE ENG-D,HIS-B,LIT-D,PHI-B

(13) NCHANG DORINDA SAMA BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMN-C

(14) ANYI KUNGANG ECO-D,ENG-E,GEO-A,HIS-C

(15) YONGHA YANIK KIYONG BIO-A,CSC-C,PHY-D,PMN-E

(16) NTUBE PAULETTE ZOMMOU ECO-D,ENG-D,GEO-B,HIS-C

(17) MATINGONG MARIE NOEL TEKWA BIO-A,CHE-C,PHY-D,PMN-E

(18) TEBO KELLY WHITE AFOR BIO-A,CSC-C,PHY-D,PMN-E

(19) TACHI AMADOU KON NWUO BIO-A,CHE-C,CSC-E,PHY-D

(20) FANGUE STEPHANIE AUDREY ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(21) NDI CHARITY MBINYUI BIO-A,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(22) CHRISTERBEL NARINYUY BIO-A,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(23) LEOGA FAVOUR FONCHAMYO BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(24) NGIYIMAGHA AMAMATU ECO-C,GEO-C,HIS-C,PHI-E

(25) MOFELUM GREATNESS SECKSE BIO-A,CHE-D,ICT-E,PHY-D

(26) NGUM SHEKINAH CHE ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-D

(27) POKAM CYNTHIA SANDEL ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-D

(28) NWILUKIMBI LINSY GHERENUI BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(29) MALONFOMBOM PAULA GHONDO ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-D

(30) DONGMO ORNELLA CLEMENCE BIO-C,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(31) NZA DYMITRI KLEINS ENG-E,FRE-D,HIS-B,LIT-E

(32) ABANDA CENERITA BIH ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(33) CHI NOELA BIH ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(34) TABUFOR DAVIANNE KIENG ECO-E,GEO-C,HIS-C,ICT-E

(35) KEUNO GERALD FONDONG ECO-C,ENG-E,HIS-C,LIT-E

(36) FONGYI LORDSON MUNO CHE-D,CSC-D,PHY-E,PMN-C

CHETCHUENG TAKEU LEANDRA GISLINE

BIO-C,ICT-D,PHY-E,PMN-D

(37)

NDENTCHOUM FOTSING FRANK CHRISTTIAN

BIO-B,CHE-E,CSC-E,PHY-D

(38)

(39) NSUH MARIE CLAIRE KOYEN ENG-D,HIS-D,LIT-D,PHI-E

(40) NONG MARCELUS FOBAH ECO-E,GEO-C,HIS-D,PHI-E

(41) NOELLA NAAH NKWENTI BIO-C,CHE-E,PHY-E,PMN-D

(42) CHE TASHA SIRRI BIO-D,ICT-E,PHY-D,PMS-D

(43) NGWA JECENTER NCHANG BIO-C,FMA-E,PHY-E,PMN-D

(44) TELLA KAMDEM JUNIOR BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(45) NFUANJEKU ANYIE YVETTE ENG-E,HIS-B,LIT-E,PHI-E

(46) KONGNE CHANELLE ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-D

(47) NGIMENJUH HIPPOLYTTE ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(48) FAI ADEL NKFUNJE ECO-D,ENG-D,HIS-E,LIT-E

(49) BANG BRENDA ECO-E,GEO-E,HIS-D,ICT-E

Passed In 3 Subjects: 61

(1) NKWANUI ADERU ECO-C,GEO-B,HIS-B

(2) NWEKWI KELVIS ECO-C,GEO-A,PMS-D

(3) RANDICLAIRE MBOH LUENGHO BIO-A,CHE-E,GGY-B

(4) KENGAH KENEDY KEBUH ECO-C,GEO-C,HIS-B

(5) MENJE ZITA TAKWE ECO-E,GEO-A,HIS-C

(6) NKEMEKA RAPHAEL NDUNGCHOP BIO-B,CHE-C,CSC-D

(7) ENU CLARA ANNE HIS-B,LIT-E,PHI-B

(8) NZIKI KEWTCHUA ANTOINE BIO-D,CHE-C,PMS-B

(9) MBINYUI JOY CHUNYUI BIO-B,CHE-D,PMN-D

(10) KEMMOE MBOUHOM CORNEILLE ECO-E,GEO-B,HIS-C

(11) EKILI ROSEMARY AKUR ENG-C,HIS-B,LIT-E

(12) BAILAK DIVINE BANEJIM BIO-D,CHE-D,GGY-B

(13) AMIN NICOLAS NKENGAFAC ECO-C,GEO-E,HIS-B

(14) MAMBO DIANE CHE BIO-B,CHE-E,GGY-C

(15) NGWAYI SILVIA MBOHCHI BIO-A,CHE-D,ICT-E

(16) NOUHO NVONDENGA BIO-B,GGY-D,ICT-D

(17) BAMBOD ALDABELLA INJENG ENG-D,HIS-C,LIT-D

(18) LIMNYUY MESHELINE ECO-E,GEO-C,HIS-C

(19) NGALIM GHAKANYUY CLAUCE BIO-D,GGY-C,ICT-D

(20) NJUALEM HOLLINS NKEMAKA BIO-C,GGY-C,ICT-E

(21) ATEMAFAC CHANCELINE ENG-D,HIS-B,LIT-E

(22) AZINWI RAISSA SUH ENG-C,HIS-D,LIT-D

(23) NSAJOH AKO XAVIER ECO-D,GEO-C,HIS-D

(24) NDIKEH PENN BIO-D,GGY-B,ICT-E

(25) CHUBIH PIUS HIS-B,LIT-E,PHI-D

(26) BONWEN KWASSINWI ZERA ECO-C,GEO-C,ICT-E

(27) FAHA KONGNE JUNIOR BIO-C,GGY-C,ICT-E

(28) PECHIA GALVIN MBOZIKEH ECO-E,GEO-D,HIS-C

(29) TENENG CLOVIS BIO-E,GGY-B,ICT-E

(30) NGULA JULIET PAGUE ENG-D,HIS-C,LIT-E

(31) DOH NWANA CYNTHIA NAHNYONG ENG-D,HIS-C,LIT-E

(32) CHE SANDRA SWIRRI ENG-D,HIS-C,LIT-E

(33) FUNWI HANISON SHU BIO-E,GGY-D,ICT-C

(34) NSO MARTHA OROCK-AYUK ECO-E,GEO-D,HIS-C

(35) PEMPEME JUNIOR GIFT PENDAM BOH ENG-D,GEO-C,HIS-E

(36) FONWA MILDRED NAHBILA BIO-D,ENG-E,GGY-C

(37) YUH CLINTON NDIM ECO-D,ENG-E,GEO-C

(38) KOHTEM BLAISE NUGMI BIO-B,PHY-E,PMN-E

(39) DASSI TAKEU IVINE PRINCESS ECO-E,GEO-D,HIS-C

(40) TAMANJONG BITUNE DIANA HIS-E,LIT-E,PHI-C

(41) TAH TERENCE MUYU ECO-E,GEO-C,ICT-E

(42) NFOR SANDRA YENTOH ECO-E,HIS-C,LIT-E

(43) AWAKEM LARISSA AWASIRI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(44) ITOE SYLVALINE NUDAKE ECO-E,GEO-D,PHI-D

(45) MBENDOU SEMA ARMAND ECO-E,GEO-E,HIS-C

(46) TAHLA VIOLET SHALANYUY HIS-E,LIT-E,PHI-C

(47) KINYUY LICE IRINE POCBONG ECO-D,GEO-E,HIS-D

(48) NGOAH JOY MBU ENG-D,HIS-D,LIT-E

(49) DJUEKEM SELADZUING RAISSA ENG-D,GEO-E,HIS-D

(50) PENN MIRANDA MESHI ECO-E,GEO-D,HIS-D

(51) MBAH DEBORAH ENJEIK ECO-E,ENG-E,HIS-C

(52) NGWA JENIFFER LUM BIO-D,PHY-E,PMN-D

(53) NGHOMBOMBUEN GILLIAN BIO-E,GGY-C,ICT-E

(54) MBANWI LETICA EDAM ENG-E,GEO-E,HIS-C

(55) ABANG GERADINE ETTA ENG-D,GEO-E,HIS-D

(56) TANWIEH BERTRAND BIO-E,GGY-C,ICT-E

(57) NKIAMBOUH TAGUNU NASARUDINE BIO-D,CHE-E,PMN-E

(58) BIH MIRABEL ADEH ENG-E,GEO-E,HIS-D

(59) YUNGONG RONALD GUR ECO-E,GEO-D,HIS-E

(60) AZENUI SAMLINE TANUI BIO-E,ICT-E,PHY-E

(61) KENNE KUETE MABELLE ENG-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 77

(1) RANDI CHEH HONGEIE BIO-B,GGY-B

(2) LUM FAITH TENENG BIO-B,GGY-C

(3) NDAM ZINEDOU BETNKOM BIO-B,GGY-C

(4) SITEM CYRIL DOBGIMA GEO-D,HIS-B

(5) MBAH CARL TABOD BIO-C,ICT-C

(6) MAGHELEGHE REMOIS MAMBOGH BIO-B,CHE-D

(7) NDONGMO GLORY ECO-C,GEO-C

(8) YUISHO’O FAVOR FUHNYUI BIO-B,CHE-D

(9) GERALD NGEHNGIH BIO-C,GGY-C

(10) KONTUM GLADNESS KESHIE BIO-C,GGY-C

(11) LUM CHANTAL GEO-C,HIS-C

(12) AKUA COLLETE MENJI BIO-C,GGY-D

(13) ATABONG KARINE ANU HIS-B,LIT-E

(14) SOPOUH KATE ZIMBUON BIO-D,GGY-C

(15) VERDEFEH CLODETTE ENG-D,HIS-C

(16) BUH CYPRIAN AKWO MUA BIO-B,PHY-E

(17) YEMDJI FOTIO FORTUNNES LACAINE BIO-D,GGY-C

(18) KENNE DJOUNDA GABIN SAINT-CLAIR ECO-D,GEO-C

(19) HONESTY NDENYUI BIO-C,CHE-E

(20) PENN PEACE MANYAM BIO-D,ENG-D

Page 65 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 77

(21) MBANWEI VINOTUS MBANWEI CHE-D,PMN-D

(22) DOUONGUE SINADA HIS-C,LIT-E

(23) GANA MILDRATE LEMAH GEO-E,HIS-C

(24) GANA DESMORINE PENVAHGHA GEO-E,HIS-C

(25) FRU JOYCELINE SIRRI FSN-C,GGY-E

(26) NGATCHOUA SOUOPDE ROMUALD ECO-E,GEO-C

(27) EKILI BRISNEF APEH BIO-C,PHY-E

(28) NDIKEP NGOUPEYOU LETHICIA YVANNE BIO-E,GGY-C

(29) DASSI SORELLE MICHELE BIO-D,CHE-D

(30) SHADRACK NCHUEH GEO-D,HIS-D

(31) BOBOMA KELLY EFFIA ENG-D,HIS-D

(32) NGWOHOH NGWENYI ROSSITER ENG-D,GEO-D

(33) SALAH PROTUS TAKANG GEO-E,HIS-C

(34) ADAMU RELINDIS MEGHA BIO-C,ENG-E

(35) AKANA ZABERIA BIO-D,GGY-D

(36) AMA AMBO BLAINDA BIO-E,PMS-D

(37) ABOUSHUA EDEQUEEN ENG-E,HIS-D

(38) FORCHIA DESTINY LULEKO BIO-E,PMS-D

(39) NDAMBOMBI CLARISSE PIENFEH GEO-E,HIS-D

(40) NIMBUH VANESSA NEH GEO-D,HIS-E

(41) ETAMKPOT KELLY EBOT-BESSEM BIO-E,FSN-D

(42) MENO MBONEU VALDO BIO-D,ICT-E

(43) TONJUOH SONITA MANOKACHU BIO-D,GGY-E

(44) KENGNE WAFFO BRINDA CYNDY HIS-D,LIT-E

(45) TATA JOSHAU TANYE HIS-D,LIT-E

(46) BIH JEMIMA SUCCESS NJI BIO-D,PHY-E

(47) MONGUE EBENE STEPHANIE BIO-D,PHY-E

(48) YUFENYUY ORIAN-MARY KINYUY BIO-D,GGY-E

(49) MBOTINCHO ANNABEL MBEB ENG-D,GEO-E

(50) MADIE TCHINDA KAILIE BIO-E,GGY-D

(51) BOMNWI FERNAND-YOUMUH BIO-E,GGY-D

(52) ATINGATAN FALONE GEO-E,HIS-D

(53) OJONG ELIZABETH BESSEM HIS-D,PHI-E

(54) FONBAH SHARON MEME ENG-D,HIS-E

(55) LEKENKENG CREPIN ETIENDEM ENG-E,HIS-E

(56) NWAH ETHELDREDA BONG HIS-E,LIT-E

(57) MENOSSE TCHOUPOUTCHINO MISCHAEL GEO-E,HIS-E

(58) TAMUCHO DESMOND KINOUH BIO-E,GGY-E

(59) BOBYEK SIDUAN GANA GEO-E,HIS-E

(60) TCHOUGUIA ROGER PIERRE ECO-E,GEO-E

(61) LACPA YOPONG SAMANTHA ORLINE GEO-E,PHI-E

(62) BARNABAS NZAMBUIN BIO-E,GGY-E

(63) SAMIRA BINTO VESHERI HIS-E,LIT-E

(64) ATEM MICHAEL AMAHMBOH BIO-E,PHY-E

(65) CHE ESTHEL MANKA GEO-E,HIS-E

(66) NANA FOUAD SOUFIYANOU GGY-E,ICT-E

(67) FOBASSO SONKWA DILANE MICHAEL GEO-E,HIS-E

(68) AFOH OTHANGS NAZAH BIO-E,GGY-E

(69) MBIYDZENYUY CONSTANCE KEVIN GEO-E,HIS-E

(70) NDUNGAFAC PAULINE HIS-E,PHI-E

(71) LONTSI DASSE SYNTHIA GEO-E,HIS-E

(72) HODIEP KEPCHE FRANCK ORCEL ECO-E,GEO-E

(73) CHI MAC-LESTER NDIFOR BIO-E,PHY-E

(74) SOH SOH ARMEL DEBRICE ECO-E,HIS-E

(75) GUEPEN NEMBOT MARIUS ICT-E,PHY-E

(76) TSAPI FOKOU LILIAN ZIMEDINE ECO-E,HIS-E

(77) AMANCHUA DORIS NTUADI HIS-E,LIT-E

Centre No: 11203 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

MABANDA DOUALA

Regist: 179, Sat for 2 or more Subjects: 179, Passed : 130

% Passed : 72.63, Sanctioned : 4

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 11

(1) CHELSEA BANKE BIO-B,CHE-B,ICT-D,PHY-A,PMN-B

(2) NGUESSONG ANIKUI SUZY BIO-D,CHE-B,FMA-D,PHY-D,PMN-A

(3) GAMON BLESSING MANKA’A BIO-B,CHE-C,ICT-E,PHY-B,PMN-D

(4) KANA DONGMO ARIELLE BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-D

HEUMEN TOMI NELSONES DE LAURA

CHE-D,FMA-D,ICT-D,PHY-C,PMN-B

(5)

YOUALEU TCHOUASSI FRANK LOIC

BIO-E,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-A

(6)

AYANG CECILE BRANDY DAKUBA AYALABA

BIO-E,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-C

(7)

NGANDO EPEE CAROLE DESIRE

ECO-D,ENG-D,FRE-C,HIS-C,LIT-E

(8)

(9) ELAD SYLVIE AURELIE MBOUH ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-B

(10) NGUM SPLENDID TIH ENG-D,FRE-E,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(11) TANYU GODWILL NSANYU BIO-D,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-D

Passed In 4 Subjects: 30

(1) ADEH NOELA EYA ECO-B,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(2) AYOME BERLINDA NYONGE ECO-C,ENG-D,GEO-B,HIS-B

(3) KEWIR FRANCES ECO-C,ENG-D,GEO-A,HIS-C

(4) CHITOH LARRY BIO-C,CHE-C,GGY-C,ICT-B

(5) CHEBILUM MELVIS BIH BIO-B,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(6) RAVOUA MEFIRE LOIC FRE-B,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(7) ESUMU DIKOUME CHE-D,ICT-C,PHY-C,PMN-C

(8) AKANGMUABE GLORY MESAME ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(9) NKOM TCHOMGUI ISABELLE LISIANE ENG-D,FRE-B,HIS-C,LIT-D

(10) NFORLEM BELDWIN AFANWI ECO-E,ENG-D,GEO-A,HIS-C

(11) TEMGOUA PHINEE BLONDEL BIO-C,CHE-C,GGY-C,ICT-D

(12) TIKU YVONNE EMANE ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(13) DONKENG JOEL ARCEL BIO-D,CHE-D,PHY-D,PMS-B

(14) KIEN FLORA KONJE BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-E

(15) JONG IRENE MANTA BIO-D,CHE-E,PHY-D,PMN-C

(16) ASOHNFOR PRECIOUS NUMFOR CHE-C,ICT-D,PHY-E,PMN-D

NELLENG JUNIOR MONRAVILLE TANI

BIO-E,CHE-D,GGY-C,PMN-D

(17)

(18) GEORGE BAH MIMBA JUNIOR ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-D

(19) BOSUNG NANA MARILYN BIO-E,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(20) BONWI MEMBA ALICE VERONIQUE ENG-D,FRE-D,HIS-D,LIT-E

(21) BILLA ELISA WAHKUM ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-D

(22) ATEMKENG DONFACK JULIE MELANIE BIO-E,CHE-E,GGY-C,ICT-E

(23) NEBA FABRIES CHE ECO-E,GEO-D,ICT-D,PMS-E

(24) NYANGONO LYSA VARANE BIO-E,CHE-E,GGY-C,ICT-E

(25) NJIFOFUT ELVIN NYONGBELLA BIO-E,CHE-D,ICT-D,PMN-E

(26) FUH NADESH BIH BIO-D,CHE-E,ICT-E,PMN-E

(27) NDONPOUOWOUO LARISSA ECO-E,FRE-D,GEO-E,HIS-E

(28) CHRISTELLE NJEWOH NKEMBOH BIO-E,CHE-E,ENG-E,GGY-D

(29) INTUCLE ANITA BIO-E,CHE-E,ICT-E,PHY-E

MBORI TSEMZANG BRANDON NTUNYU

ECO-E,ENG-E,GEO-E,ICT-E

(30)

Passed In 3 Subjects: 45

(1) NGUEKEU MAAZING MABELISE LAURELLE ECO-A,GEO-B,PMS-B

(2) NTIEH LIONEL JUNIOR ECO-C,GEO-C,PHI-C

(3) TSOPFACK KENBOU PRINCESSES MORIANE BIO-D,CHE-D,ICT-C

(4) NCHIMABOH ALICE ANSAH ECO-C,GEO-E,HIS-C

(5) TISHI LORD ARISTIDE AJA CHE-D,ICT-C,PMN-D

(6) TABI ELIZABETH BESSEM ENG-D,HIS-D,PHI-C

(7) AFOPEZIH ADELINE MAFOR ECO-D,ENG-C,HIS-D

(8) ONYIA EUNICE MGBA BIO-E,CHE-D,PMN-C

(9) NGENUE MARIE-CLAIRE TAKWI BIO-D,CHE-D,PMN-D

(10) NGATCHOU FANKAM MARIE CHRISTINE ENG-D,FRE-C,LIT-E

(11) NDON VINCENT CHE ECO-D,GEO-E,HIS-C

(12) NJIKI RONALD NJANDA BIO-C,CHE-D,PMN-E

(13) KENNE NOGNING FRANCINELLE MAIVA ECO-E,GEO-E,PMS-C

(14) TSAGUE DONFACK MAIVA ENG-D,LIT-E,PHI-D

(15) EYERE CHOMEKO GRACE ENG-E,LIT-E,PHI-C

(16) KOUYAM KHAMIL MADANI ENG-E,HIS-C,PHI-E

(17) ACHUO BRANDO ZOU ECO-D,GEO-E,HIS-D

(18) NKEANGU VITALIS PAUL ECO-E,GEO-C,HIS-E

(19) MBIBUI MARBEL VERONIQUE NJUABE BIO-E,CHE-D,ICT-D

(20) YIEDJOU BLESSING DESIREE REBECCA BIO-D,CHE-D,PMN-E

(21) SIMO TUMTCHUENG FABRICE WILLYAM BIO-E,CHE-D,GGY-D

Page 66 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 45

(22) AFOUNUI NIBA-FUH RACHAEL ECO-E,ENG-D,HIS-D

NOUBISSIE NGANGOUM DANIELLA- CARMELLE

CHE-E,FRE-D,GGY-D

(23)

(24) FOUEFACK MBEUMO GILLIAN BRICE BIO-D,GGY-E,ICT-D

(25) NAWANHA KELINE PHILOMENE ECO-E,HIS-D,LIT-E

(26) MANKA’A AFANWI FAVOUR ECO-E,GEO-E,HIS-D

(27) MBIGHOLI KELLY NWUNUMBOM ECO-E,ENG-E,HIS-D

(28) DJOUAKA GHOTSOP AUDREY LYVIA ENG-E,FRE-D,LIT-E

(29) TABE TCHAPDA MICHEL ECO-E,GEO-E,HIS-D

(30) MEKOUDJOU TCHEMBIAP LAURIANE FRE-D,HIS-E,LIT-E

(31) AMINSHUH FUABELLEH STEPHEN ECO-E,GEO-E,HIS-D

(32) NDEP OLIVE NDEP OJONG ECO-E,ENG-E,HIS-D

(33) TSAFACK NDONMBOU CARINE IDERLINE BIO-E,CHE-E,ICT-E

(34) TABI VICTOIRE WISDOM BIO-E,CHE-E,GGY-E

(35) NGWA SALOME VANESSA LUMASOH BIO-E,CHE-E,PMS-E

(36) FUNYUI KELVIN FUNYUI ECO-E,GEO-E,HIS-E

(37) CHE STEPHANE TRIDON ECO-E,FRE-E,ICT-E

(38) PRODENSIA MAH NFONJHI BIO-E,CHE-E,GGY-E

(39) MANA LAURA KUNOWOH BIO-E,GGY-E,ICT-E

(40) TEGOMO TESSA GRACE DIVINE ENG-E,FRE-E,ICT-E

(41) SHEY PAOLA NEH BIO-E,CHE-E,GGY-E

(42) FRU DIRANE BONGMBUH ECO-E,GEO-E,ICT-E

(43) MAKAMTE TATSINKOU PAOLA BIO-E,CHE-E,PMN-E

(44) SIRI VIDA ENG-E,HIS-E,LIT-E

(45) DEMPOWO JOHANNE SAMANTHA ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 44

(1) MFOLEM MERCY BIHNWI BIO-C,CHE-D

(2) DJANMOU DJIONKAM STELLA PATRICIA HIS-D,PHI-C

(3) BIDDONO CELESTIN MEGUERSE GGY-D,ICT-D

(4) MEZAFACK NDONMBOU LANDRY LOIC ICT-D,PMN-D

(5) ANAGHO CALVIN ASAH ECO-D,HIS-D

(6) AKWA PRECIOUS KELTIS ECO-D,ENG-D

(7) MANEFOUET LACBONG LAURELLE MEGANE CHE-E,GGY-C

(8) FOTABE SHALOM TABOT BESSONG ENG-D,ICT-D

(9) FUH BETHEL NGWA HIS-D,ICT-D

(10) TIKANJOH MBEITEH SOULEMANOU HRAWEL FMA-E,PMN-C

(11) MANFO MBOGNING MAIVA CHE-D,ICT-E

(12) METOKO JORES BAKOMA BIO-E,ICT-D

(13) KENGNI QUINSLINE JUMNE BIO-E,ICT-D

(14) LIMI MOLUH RAISSATOU CHE-D,PMN-E

(15) SEIGNOU KENFACK RODRICK STEVE ECO-E,ICT-D

(16) MUNJO FELAN KFUBFE ENG-E,HIS-D

(17) PANYERE TSOMIE HENOCH MICHAEL BIO-E,GGY-D

(18) ZAFACK TOH EDITH CHE-D,PMN-E

(19) NANGOMOKO LEATICIA WELLE HIS-D,LIT-E

(20) TASHA ETHEL NGWANGUNU ENG-D,FRE-E

(21) NGANTOU DANIEL DINGA BIO-D,CHE-E

(22) MBELLE MARC NGO CHE-D,ICT-E

(23) KONTIO GLORY ICT-D,PMN-E

(24) TEBOH OMARIE FORKOH ECO-E,GEO-D

(25) NUBEH MIKIAL OBAN GGY-D,PMS-E

(26) MELI NDJIMELI ORNELLA ECO-E,FRE-D

(27) FITSI MELDWIN LAIGHA BIO-E,GGY-E

(28) FONCHANG VICTORINE SIRRI BIO-E,PMN-E

(29) SAHFE YUOLANDA FENIBE BIO-E,GGY-E

(30) NGONTSANG MUMA PATRICIA KAREN ENG-E,FRE-E

(31) NKEMENGWE PIMENKIH SYLVIAN HIS-E,LIT-E

(32) MEFOR GERMAINE NSO-MBALANG GEO-E,HIS-E

(33) BESSEM BELTHA AYUK GEO-E,HIS-E

(34) TUMENTA DIONIS FUASHI GEO-E,HIS-E

(35) EMILLIENE NICRESSE ATEAR NICHO LIT-E,PHI-E

(36) ASOH ANAGHO ABLA DAPHNIE ECO-E,ENG-E

(37) MAKOU TENEKEU DJAMILATOU FRE-E,HIS-E

(38) AFAYONG VINA AKUM BIO-E,GGY-E

(39) MANKA’A LARISSA FRIDA SHU CHE-E,GGY-E

(40) NDUFENKIH LANNEL DOMOH ECO-E,GEO-E

(41) ENOW SAADA JOANA CELESTINE BIO-E,PMN-E

(42) NSAH ANAIAH AFUMBOM ICT-E,PMS-E

(43) SONTSA DJOUGUE RODOLPHO FRANKLIN ENG-E,GEO-E

(44) MAFOTSA VANELLE BIO-E,CHE-E

Centre No: 11205 GOVERNMENT HIGH SCHOOL

EBONJI-TOMBEL

Regist: 47, Sat for 2 or more Subjects: 46, Passed : 29

% Passed : 63.04, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) ESUA MARIE-NOEL EBAMU ECO-E,ENG-E,HIS-D,LIT-E,PHI-E

Passed In 4 Subjects: 4

(1) ETOGE JINNA ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(2) TUBOU SINTIA MEFILSIMBOM ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(3) NANGE SALOME ENG-E,HIS-E,LIT-E,PHI-D

(4) ASANG CHRISTEL MUANA ENG-E,HIS-D,LIT-E,PHI-E

Passed In 3 Subjects: 8

(1) SONE MINETTE MENONE HIS-B,LIT-E,PHI-E

(2) MESAPE SHARON LOMBE ECO-E,HIS-B,LIT-E

(3) FORKOH LOVET TINGEN ECO-E,HIS-B,LIT-E

(4) JIAFUI SAKE SHIRYL HIS-D,LIT-E,PHI-D

(5) ALIEMBOM URSULA ECO-E,GEO-E,HIS-C

(6) KUMA MIRABO ANKINIMBOM ECO-E,GEO-D,HIS-D

(7) ABOLLE CHRISTABEL DIELLE ECO-E,ENG-D,HIS-D

(8) MADA SUH JORDANIE BEATRICE ECO-E,HIS-D,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 16

(1) TITA DOH CLINTON GEO-C,HIS-C

(2) AMBONGHA LOVELINE NABUH GEO-E,HIS-B

(3) CHIA QUINIVA NAYAH ECO-E,GEO-C

(4) FORMUN CLARICE ENJECK ECO-C,GEO-E

(5) DENGHA STEPHEN GEO-E,HIS-D

(6) EBANG ESAMBE LEGEND ECO-E,HIS-D

(7) NERISA BIMBU HIS-D,PHI-E

(8) NKEH MICHEAL ELUMBA GEO-E,HIS-D

(9) TONGWA RUTH NKENGBEZA ENG-E,HIS-D

(10) BAKE RICHARD FORI HIS-D,REL-E

(11) TEBIT JOY NANGANG HIS-E,LIT-E

(12) EKEH PROSPER EWANE GEO-E,HIS-E

(13) TEBIT MILIAN FRI ECO-E,HIS-E

(14) UGWADUM SHULAMITE ADOSAH ECO-E,GEO-E

(15) NJANG CANICIA HIS-E,PHI-E

(16) EKANE NANCY TABOT METEH GEO-E,HIS-E

Centre No: 11208 MEVICK BILINGUAL GRAMMAR SCHOOL

YAOUNDE

Regist: 53, Sat for 2 or more Subjects: 53, Passed : 35

% Passed : 66.04, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 10

(1) NFORSHI HOPE BAHRI BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(2) NGUBI VERGINIA BONGBEN BIO-A,CHE-A,ICT-B,PHY-B,PMN-B

(3) BINTUM NKONGMA ASHERI BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-B,PMN-B

KEFENOH RAVENA AZIMBOMBI

ECO-B,ENG-D,GEO-A,HIS-C,REL-B

(4)

YOSIMBI CARLSON DOMINIQUE NGOBE

BIO-B,CHE-B,ICT-B,PHY-C,PMN-D

(5)

(6) NKOPI LUCIA IBE ECO-C,GEO-D,HIS-C,PHI-B,REL-C

AZAAH NGUM JENNIFER-WILLER

BIO-B,CHE-D,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(7)

(8) NGORAN THERESIA MAIKA ECO-B,ENG-C,HIS-D,ICT-C,LIT-E

(9) BAFON PROVIDENCE KEBLE BIO-D,CHE-D,ICT-B,PHY-D,PMN-D

GUEFACK AZANKI ULRICH DILANE

BIO-D,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(10)

Passed In 4 Subjects: 4

(1) KUWAN CHELSEA KERNYUY ENG-B,FRE-D,HIS-D,LIT-C

(2) FOKENG TCHINDA MACLEAN CHE-E,ICT-C,PHY-E,PMN-C

Page 67 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 4

(3) EGBE RACHEL FONKEM ECO-E,ENG-D,GEO-E,ICT-C

(4) NFORBA ANGELLE MANJUH ECO-E,ENG-E,HIS-C,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 11

(1) THELMA NDUNGBOWO NUBITGHA FSN-A,GGY-C,ICT-D

(2) MEM MBENG JOY STEPHANIE BIO-B,GGY-C,ICT-C

(3) MBIATEM JEFFTER BETECK HANS ECO-D,GEO-E,HIS-B

(4) WAN-CHIN CHRISPAT TIRRNYUY CHE-D,GGY-C,PMS-D

(5) BANBOYE SHERIFATU NANGSINYUY BIO-E,CHE-D,GGY-C

(6) JENNIFER ZOFONYUI SANYI ENG-C,GEO-E,HIS-D

(7) LUM LARISSA CHI ENG-C,HIS-D,LIT-E

(8) EKO EMMANUEL TABI BIO-E,FSN-C,PMS-E

(9) AYAH NAOMI MUMA ENG-D,HIS-D,LIT-E

(10) ASOH KONGO CLAUDINE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(11) NJI FRU CLIFFTIN ENG-E,GEO-E,HIS-D

Passed In 2 Subjects: 10

(1) NCHANG IGNES NGWA FSN-B,GGY-C

(2) AMADU ADU KARIMU ENG-E,HIS-C

(3) AGBOR CONFORT EBOB BIO-E,GGY-D

(4) WULTOF DELISA MAIH ENG-E,HIS-D

(5) ASHU MBENG OSCAR NJANG ENG-E,HIS-D

(6) BANKA JOYCELINE ABINYUY BIO-E,GGY-D

(7) ANABA CASANDRA ACHIRI ENG-D,HIS-E

(8) NAMONDO MONAME SAKO HIS-E,LIT-E

(9) ELOUMBA FRANCK EMMANUEL SULYVAN FRE-E,REL-E

(10) ANYAM SIBELINE MAYUATOU BIO-E,GGY-E

Centre No: 11210 SIN. GOVERNMENT BILINGUAL HIGH

SCHOOL FOUMBAN

Regist: 308, Sat for 2 or more Subjects: 308, Passed : 199

% Passed : 64.61, Sanctioned : 8

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 10

NDIMUNGIANG ARCHANGE FEHNYUI

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(1)

(2) NCHINDE TANDJONG JOSUE BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(3) BOULACK EMILE LOGIBUIN BIO-A,CHE-A,FMA-D,PHY-B,PMN-A

METTENDIE KOUNGA CYDRIQUE

CHE-B,FMA-C,ICT-C,PHY-D,PMN-A

(4)

LEMNYUY NATHANAEL NSAVDZE

BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-D,PMN-C

(5)

(6) TCHOUPA GOUNI DILANE BIO-B,CHE-B,FMA-E,PHY-C,PMN-C

JOUOGO KINYUY ORNELLA GAELLE

BIO-E,CHE-D,ENG-D,FSN-A,GGY-C

(7)

KEZONGKEHINGONG BRANDON

BIO-A,CHE-D,ICT-B,PHY-E,PMN-E

(8)

(9) TUSHIE KELTIN CHENYI BIO-E,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(10) HILDA CHECHE NYAYE ENG-E,FRE-D,HIS-E,LIT-E,PHI-C

Passed In 4 Subjects: 27

(1) DINAYEN NORBERT NYUYKONGMO BIO-A,CHE-B,PHY-A,PMN-A

(2) AZIFUET LYNN NJUALEM ENG-C,FRE-B,HIS-B,LIT-D

MANUMOGOLIA NDAM IVANA TATIANA

ECO-E,FRE-B,GEO-B,HIS-B

(3)

(4) MOULIOM FRANK ARMEL ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(5) MBAPNGONG RONI ALEMKIA ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-B

(6) TACHO SANDRINE SEH BIO-B,CHE-C,ICT-C,PMS-E

(7) NWANJA VILKELSON KONDO ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(8) NJO AGATHA LIMNYUY BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-E

(9) PERINTA SANDRIN ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-B

NGOULOURE MOUNDI AHMED BACHIR

BIO-C,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(10)

(11) MOUNDOU FRANCK RAOUL STEVE BIO-C,CHE-D,ENG-E,ICT-C

(12) MFONTE RAHIM SAADAM FADIL ECO-E,GEO-B,HIS-C,REL-E

(13) CYINDY BERINYUY ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(14) KONGNYUY NADINE BERI ECO-E,GEO-D,HIS-D,ICT-C

(15) TANJONG FLAVIEN FONJIAKWEH BIO-C,CHE-D,ICT-D,PHY-E

(16) AJUME GIZELLE KIBONG BIO-B,CHE-D,ENG-E,PHY-E

MOUNCHILI NJIVAH ZACHARIA RAHMAN

BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(17)

(18) PEYOU ABDEL RAMADAN ENG-D,FRE-D,HIS-D,REL-D

(19) BANDA DESMOND BENYI BIO-D,CHE-D,FMA-E,PMN-D

(20) ASONGTIA TATUH DESMOND ECO-E,HIS-B,ICT-E,LIT-E

(21) SHARIFATOU JIBRIN BIO-E,CHE-E,GGY-C,ICT-D

(22) NGAMOKWU HELMINE KWASENWI ENG-D,FRE-E,HIS-D,LIT-E

(23) TATANGANG KARIMATOU KINUI ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-D

(24) LIJOUOM NJOYA RAISSA ENG-E,FRE-C,GEO-E,HIS-E

(25) NGALUMO NJOYA ASSAMAHOU BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMN-E

(26) NJAPNDOUNKE NJOYA JAMILA LAINA ECO-E,FRE-E,GEO-E,HIS-E

(27) SIH BUINWI LARRY BIO-E,ICT-E,PHY-E,PMN-E

Passed In 3 Subjects: 67

(1) LONDE ISMAIL DIGNWI BIO-B,CHE-C,PMS-B

(2) CHORAMUNGWATYI ABASU BIO-B,CHE-B,PHY-C

(3) NDAYOU FIFEN RABIATOU BIO-B,CHE-B,GGY-D

(4) YAMTAR PROMISE BIO-A,CHE-C,PHY-E

(5) DIANA KIBONG ECO-E,GEO-B,HIS-B

(6) BLESSING KACHEP RENGWI BIO-A,CHE-C,PHY-E

(7) KOMUFOR STANLEY NDUMBOH BIO-D,FMA-D,PMN-B

(8) MEUBAIN ABIBOU ECO-E,GEO-C,HIS-B

TEGHOUO AKEH PEMI ROSEMOND ADELQUINE

BIO-D,GGY-C,ICT-C

(9)

(10) NJUMKUM SUSTAIN GIDWI ECO-E,GEO-C,HIS-B

(11) NKWAIN PELAGIE ANKIAMBOM BIO-C,CHE-D,ICT-C

(12) BIBI CLARIS KWASINWI BIO-C,CHE-E,GGY-C

(13) GBETNKOM MOULIOM ILIASSOU FMA-D,PHY-E,PMN-B

(14) NJANKOUO GEORGES GODWILL ECO-E,GEO-C,HIS-C

(15) TCHIENDI STEHENDA LYDIE DOPLESQUIE ECO-C,HIS-C,LIT-E

(16) EBUDE SHINA NGWESE ECO-E,GEO-C,HIS-C

(17) BAGO RITA NSEN ECO-E,GEO-C,HIS-C

(18) TCHOUPA KENGMO BRENDA BIO-B,CHE-D,PMN-E

(19) NDZEMBOMENYI HAMMED BIO-B,ENG-E,GGY-D

(20) TALA FRANKLINE NYONUFON ENG-E,GEO-D,HIS-B

(21) AFEWI PECI CHE-E,ICT-C,PMN-C

(22) NGAH BLESSING MURKWI ENG-D,HIS-C,LIT-E

(23) AJIWOH FAITH NYUITING ENG-D,HIS-C,LIT-E

(24) WASSI YEYAP DOMINIQUE BRIAN CHE-D,FMA-E,PMN-C

(25) PIKIAKA JOYSELINE PIANYUI ENG-E,GEO-E,HIS-B

(26) NGAM PAULA NCHANG ENG-E,GEO-E,HIS-B

(27) NTANI DOROTHY BURINYUY BIO-C,CHE-D,PHY-E

(28) SHEY GAEL SIGHAN ENG-E,HIS-B,LIT-E

(29) WANYU NADEGE TEHKEM BIO-C,CHE-D,GGY-E

(30) YENNYUY MARIE NOEL ECO-E,GEO-D,HIS-C

(31) MALANE AMINATOU BIO-C,CHE-D,PHY-E

(32) EILEEN KUEVING HIS-D,LIT-E,PHI-C

(33) NYOCHEMBENG PALVIN TEBONALUNG ENG-E,GEO-D,HIS-C

(34) NCHINTOUO NCHOUT MARYAM ECO-E,FRE-E,GEO-C

(35) LIOSTA LEUKE KOUANOU CHE-E,ICT-D,PMN-D

(36) TOKOH ISOFA NKWANDA BIO-E,CHE-E,GGY-C

(37) NJOYA MFOU MOUSTAPHA MOHAMED BIO-D,FRE-E,GGY-D

(38) PETIH RAFSANJANI NGADEGHO BIO-C,CHE-E,PHY-E

(39) MBAKU BLAISE ALEPE ENG-E,HIS-C,LIT-E

(40) LUKONG CONFIDENCE NANGSINNYUY ENG-D,HIS-D,LIT-E

(41) NWUNKIEL MICHEAL NWUNDEH BIO-C,CHE-E,GGY-E

(42) RIAGNIGNI MOUNCHILI AHMED ECO-E,GEO-E,HIS-C

(43) MANDOU AFASSETOU FRE-E,HIS-E,PHI-C

(44) NJOUEMPAM ATANGANA NDOYOUM HODIA BIO-E,CHE-D,PMN-D

(45) MBAH ODETTE MAMAMONG ECO-E,GEO-D,HIS-D

(46) MBULI DIVINE NDI ECO-E,GEO-D,HIS-D

(47) YISLEN BURINYUY ECO-E,GEO-E,HIS-C

(48) YENOU KPOUMIE AICHA ECO-E,FRE-C,GEO-E

(49) NJOYA MOHAMED NASROUDINE BIO-E,CHE-D,PMN-D

(50) AWIYI ANNALIS YAREM FRE-D,HIS-D,LIT-E

(51) TATAH HONORINE DZENYUY BIO-E,CHE-E,GGY-C

(52) FADIMATOU HAYATOU ENG-D,FRE-E,LIT-E

(53) MOHAMADOU BELLO AMADOU ECO-E,FRE-D,HIS-E

Page 68 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 67

(54) ASONGANYA CHABELAIN ZUEACHA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(55) TOURERE NSANGOU JACQUELINE ENG-E,FRE-D,HIS-E

(56) NEBO NGADJE BELMONDO GUY BIO-E,CHE-D,PHY-E

(57) FOUOCHE POUAMOUN MOUSSA AZAHAL ECO-E,GEO-E,HIS-D

(58) YAKOUE MOUMBAGNA SALMA JAMINE BIO-E,CHE-D,FRE-E

(59) BINUE KELSTINE ALANGE BIO-E,ENG-D,GGY-E

(60) ABUNGABUE PATIENCE ECO-E,HIS-D,LIT-E

(61) MPEDATT MEFIRE NAWAL ENG-E,FRE-E,HIS-E

(62) NTUMNUI PRINCELEY JUNIOR BIO-E,CHE-E,PHY-E

MOUNCHIVENDI NJETNELIAGNIGNI ROUKAYA

BIO-E,CHE-E,GGY-E

(63)

(64) YINWEH MARIATU MARIAM ECO-E,GEO-E,HIS-E

(65) TAH RITA BURINYUY ENG-E,GEO-E,HIS-E

(66) MFOUAPON NDAM ALASSA ENG-E,FRE-E,GEO-E

(67) NGOUNDOU RAIMA DALILA ENG-E,FRE-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 95

(1) GISELLE BAHNJIA BIO-A,CHE-B

(2) NTONI PELAGIE BIBA BIO-A,CHE-C

(3) TATANG BLESSING FENUI BIO-D,GGY-B

(4) TAMUNANG JOYCE ANNI GEO-C,HIS-C

(5) ANGWIFECK PRECIOUS AYE BIO-B,PMN-D

(6) NEVES BERINYUY GEO-D,HIS-C

(7) MBIPEFAH BERTILA NGATENYUI GEO-D,HIS-C

(8) EBOA ESTHER LOKENYE GEO-D,HIS-C

(9) COLLINS ANGAFOR BEGHENI BIO-C,ICT-D

(10) NJIKAM ZOUBEROU ECO-C,GEO-D

(11) NGUMBE MAMADOU BIO-C,CHE-D

(12) MFENKAM MOHAMED ZENOU ABEDINE BIO-D,ICT-C

(13) NKEMNGUATEM JULLIET AJUAMENDEM ENG-D,HIS-C

(14) SANDA SAMSON NYENWI HIS-C,REL-D

(15) KIHDZEE ALLEN JERRY TAIWAN BIO-D,ICT-C

(16) MOUNCHILI AMZA BIO-D,GGY-C

(17) ASHIKATOU NTOUMBOU BIO-C,GGY-D

(18) VEBOUH BERINE VEZHUGHO ECO-D,HIS-C

(19) POKASSA NJOYA MOUSTAPHA SALIF FRE-D,HIS-D

(20) KOTIM ALAIN NZANUM ECO-E,GEO-C

(21) MUAFAH HULDAH NGHOPUMBUI GEO-E,HIS-C

(22) NGALACK DIEUDONNE BIO-C,GGY-E

(23) NGEMUKONG FLORA ENG-D,HIS-D

(24) ANAFAGNIGNI NJOYA NAZIRA BIO-C,PMN-E

(25) MATATEYOU MOLUH BINTOU ENG-D,FRE-D

(26) NGAMOUN ABDEL KHALID GEO-E,HIS-C

(27) NZIE PASCALINE FSN-C,GGY-E

(28) YUYUN HERBERT MBIYLINYUY HIS-C,LIT-E

(29) LAME GODLOVE KONGNYUY BIO-C,PMS-E

(30) NWANCHAN ALAIN MONJOH GEO-E,HIS-C

(31) EKOLE EMMANUEL FOTABE GEO-D,HIS-D

(32) DZERNYUY ZALIHATOU YAYA HIS-C,LIT-E

(33) ZIMBI ASANA MUMEH BIO-C,GGY-E

(34) BANLANJO ISAAC WIRBA BIO-D,PMS-D

(35) NJILUH PEPOUERE AHMED SALIM BIO-C,PHY-E

(36) NFOR ROSE MARIE WUMAH GEO-D,HIS-D

(37) MISHILI TIJANI NGAWAT BIO-D,GGY-D

(38) SHANI CHRISTOPHER NDZI BIO-E,GGY-C

(39) TANUI CLENTIN CHE-E,GGY-C

(40) NKININ BRENDA BIYEH BIO-D,CHE-E

(41) MENGWI AMADINE AZENWI ENG-E,HIS-D

(42) MOFOR LEMNUI GUILIAN HIS-D,PHI-E

(43) RAYE DANIEL ENG-E,HIS-D

(44) MENKOUMIE MOUSSA AMIN TIJANI JUNIOR BIO-D,ICT-E

(45) TANTOH GILETTE TANUI GEO-E,HIS-D

(46) SANDJOU STEHENDA ROSALINE BIO-D,CHE-E

(47) NJIMONA ABUYAZIE MENSHILI BIO-E,GGY-D

(48) NCHOUTSU NGUET RAINETOU HIS-D,LIT-E

(49) MFANGAM NGOUPAYOU AICHA GEO-E,HIS-D

(50) HANIFAH SAIDAH ICT-D,PMN-E

(51) NJINGOUMBE CHOUAIBOU NASSAROUDINE ECO-E,HIS-D

(52) DIRUM TIMOTHY SUNDAY BIO-D,CHE-E

(53) SHIYNYUY CARINE NSAIDZEDZEE GEO-E,HIS-D

(54) MUTOHNUI ANITA AVENUI ENG-D,FRE-E

(55) NGNAMGA MAMA ABOUBAKAR SIDICK PHY-E,PMN-D

(56) AHMED MOUSTAPHA NCHETKOU CHE-E,PMS-D

(57) YANOU FRANCK DIKONE BIO-D,ICT-E

(58) DINGKAA VERNON WUVALLA GEO-E,HIS-D

(59) NDUNG BENIS MBONG ENG-E,HIS-D

(60) YUFENYUY RODRIGUE BERINYUY GEO-E,HIS-D

(61) DIDAK KIND RINWI BIO-E,GGY-D

(62) MBAH-KWENE SANDRA NGWEPUTSOU BIO-D,CHE-E

(63) KARI GENESSIS BIO-E,PMS-D

(64) YISA STEPHANEI NANDUM ENG-E,HIS-D

(65) LANGWA ERNESTINE BERINYUY ENG-E,HIS-D

(66) FAPOUH LOSIEN NJONYUI BIO-E,GGY-D

NCHOUTNDIGNIGNI MOUNGUETYI HOSSAM CHAWIL

ECO-E,GEO-D

(67)

(68) FONKENG MUSA AJINYUI GEO-E,HIS-D

(69) TEBONG THEODORE TETUH BIO-E,ENG-D

(70) SANDRINE NGEBENUI NCHEGE ENG-E,HIS-D

(71) NDI GUILLAUME NYAKO GEO-E,HIS-D

(72) NTCHOUAYANG IBRAHIM SENGHOR ECO-E,FRE-E

(73) NAHJEH STEPHANIE BIO-E,GGY-E

(74) NGORAN PAMELA SHIYNYUY BIO-E,GGY-E

(75) SHIMEUN YAKUBA BIO-E,GGY-E

(76) MATAGNIGNI NDAM DANIEL MONTRESOR ECO-E,HIS-E

(77) MOHAMED BEN YOUNOUSS GEO-E,HIS-E

(78) AYONTA LANGOUO ARMEL GEO-E,HIS-E

(79) TOMBUIN GODLOVE FUNYUI BIO-E,CHE-E

(80) FONKPU COLLINS BERINYUY BIO-E,PMN-E

(81) PEKARIEKOUO MEFIRE PEFOURA ZOUNEDOU BIO-E,PMS-E

(82) NKAH CONSTANCE YUWEN BIO-E,GGY-E

(83) PECHANGOU KHADIJE DE MOUNCHILI FRE-E,HIS-E

(84) GABTEN NESTOR RIFOR BIO-E,GGY-E

(85) ABDOULAYE MADJIDOU CHERIF BIO-E,PMN-E

(86) NCHOUWAT AYIAGNIGNI MOHAMED MOUNIR GEO-E,HIS-E

(87) SAAGUE DONFACK KINOLD DIMITRI BIO-E,PMN-E

(88) TANDA ERNEST NGHOPOMBOI BIO-E,GGY-E

(89) MBANJONO CONSTANCE BIO-E,PMS-E

(90) MENDI MERINDA BIO-E,REL-E

(91) FONCHA MAFORGWING PRECIOUS BIO-E,GGY-E

(92) GIMANDZE JULIET NWADE BIO-E,ENG-E

(93) ZACHARIE ZIMBI GEO-E,PMS-E

(94) GINGA BABEL WEPNYU BIO-E,GGY-E

(95) MIMSHE NJOYA BLANDINE LAURE GEO-E,HIS-E

Centre No: 11211 PRESBYTERIAN SECONDARY SCHOOL

BAFUT

Regist: 53, Sat for 2 or more Subjects: 53, Passed : 52

% Passed : 98.11, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 14

(1) TAAH ROSTAND TIKUM BIO-A,CHE-B,FSN-A,PHY-C,PMS-B

(2) NJITA NJITA EMMANUEL ECO-C,ENG-C,GEO-A,HIS-B,ICT-C

(3) NINPA SPRITNEY NASHUA BIO-B,CHE-C,ICT-A,PHY-D,PMN-D

TEMUKUM BINTA NGOPUE KAY

BIO-A,CHE-C,ICT-C,PHY-D,PMN-D

(4)

(5) YIMBUH NELLY-ASHLEY BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-D,PMN-E

(6) NGANG SERGE NDONKU CHE-D,FMA-E,ICT-B,PHY-C,PMN-B

(7) ATUFUNG ELICE-NOEL SHU BIO-D,CHE-C,ICT-B,PHY-D,PMN-C

(8) PRISCA YIRYIH CHUYEH BIO-C,CHE-C,ICT-B,PHY-D,PMN-E

(9) GEMUH ESTHER PHUMEH ECO-C,ENG-C,GEO-B,ICT-E,PMS-D

(10) BIH JASMINE NJIMBONG BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-E,PMN-E

(11) TEGUM ENYOUH LINDA BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(12) LUMKA AFANWI CHE BIO-C,CHE-C,ICT-C,PHY-D,PMN-E

(13) GLORY NUNGMUA KAINNIKOB BIO-C,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMN-E

Page 69 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 5 Subjects: 14

(14) CHI MERCAL NEBA BIO-C,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMN-E

Passed In 4 Subjects: 16

(1) SEINO CAREY ABONG BIO-B,CHE-C,FSN-A,PMN-D

(2) SUH EMELDIN LEMNWIE ECO-C,GEO-A,ICT-C,PMS-D

(3) AMBE ENDURANCE LUM BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-E

(4) MARYLYN BIH FORMABANG BIO-C,CHE-C,FSN-A,PHY-E

(5) CHOEBIFU LISA MANKAA BIO-B,CHE-C,ICT-C,PMS-D

(6) LIZ GADI CHE TAMUKONG BIO-A,CHE-D,ICT-B,PHY-E

(7) LUM FEDILYNE SUH BIO-B,CHE-C,ICT-C,PHY-D

(8) FOSAH TARDZENYUY FON ECO-D,ENG-D,GEO-A,ICT-C

(9) ANGAFUH FAITH ANGAKOBI BIO-C,CHE-C,ICT-C,PHY-D

(10) ANYANGWE DICKSON ANANGADI ECO-D,GEO-A,ICT-C,PMS-E

(11) GREATPEACE AWAH TEPI BIO-C,CHE-C,ICT-D,PHY-D

(12) ANYE MARIENETTE SWIRRI AKWEN BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-E

(13) ACHU NELSON SOH JATOR ECO-E,ENG-D,GEO-C,ICT-C

(14) MBAH STEVANE AMBUCK ECO-E,ENG-C,GEO-C,HIS-D

(15) JAM FAVOUR MOBEN CHE-C,CSC-E,PHY-D,PMN-D

(16) ISAICHO CHRISKENN BIO-D,CHE-E,ICT-B,PMS-E

Passed In 3 Subjects: 16

(1) NDZI DIANE MUSAH ECO-B,GEO-A,PMS-C

(2) NDEH CEDRIC KUBANG KUM CHE-C,ICT-B,PHY-D

(3) COURAGE AUDREY BINUE BIO-C,CHE-C,ICT-C

(4) NGWA GREGORY-SMITH AFEHNUI BIO-B,CHE-D,ICT-C

(5) BIDJEMIA WILLIET SANINGONG ECO-D,ENG-D,GEO-A

(6) ANYE SEVERINE CHE JOSEPH ENG-C,GEO-B,HIS-E

(7) ARIMBO ALICE AKWECHECK BIO-B,CHE-D,PHY-E

(8) MABIH EVANIEL NJI BIO-C,CHE-E,ICT-C

(9) ANDANGFUNG VALENTINE ANDANGFUNG CHE-E,FSN-B,PMS-D

(10) NGWA AMIN MIGUEL ACC-E,ECO-D,GEO-B

(11) DIONE CONSTANCE EPIE ENG-D,GEO-D,HIS-D

(12) ASANGWE KANJI PRECIOUS TANG ENG-D,HIS-C,LIT-E

(13) ANGAFOR KIAMBI MAXWELL ENG-E,GEO-D,HIS-D

(14) BELQUEEN NTOHZIFI FOBUZIE ENG-D,HIS-E,LIT-E

(15) SANGWEI RUTH ENG-D,HIS-E,LIT-E

(16) MUKEFOR MAX-NICK SAMA BIO-D,CHE-E,PMS-E

Passed In 2 Subjects: 6

(1) PELAGIE NDONKE BIO-E,FSN-A

(2) NJONG SIKENYUY BERNGAN BIO-C,ICT-C

(3) NCHANG GENEVIVIER TAYIM BIO-E,FSN-B

(4) ASOBO JOVELYNE MEZOH ENG-D,HIS-D

(5) AMBE TRACY BIH MAFOR ENG-D,LIT-E

(6) NSENIN EMPOH STEPHAN EMPOH ENG-E,LIT-E

Centre No: 11214 OUR LADY OF MOUNT CARMEL COLLEGE

MUEA

Regist: 17, Sat for 2 or more Subjects: 17, Passed : 16

% Passed : 94.12, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 4

(1) NGOSUNG BELLA FORJONG ECO-A,GEO-A,ICT-A,PMS-D,REL-B

(2) TUBUO CORNELIA NICHENG BIO-C,CHE-D,FSN-B,GGY-D,ICT-E

(3) MARIE-LUCIENNE SITCHET ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-B

(4) NKEMAYIM LOUISA ASONGAFEC ENG-D,FRE-C,HIS-D,ICT-D,LIT-E

Passed In 4 Subjects: 6

(1) BLESSING TABI ENOHMBI ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-C

NDONGFACK PRINCESS SHANINE MELIAFE

BIO-C,CHE-E,FSN-A,PHY-E

(2)

(3) EMETEH FRAN-LUCIEN AZENKENG ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-B

(4) MARIA AJOWOH DAGA ECO-D,ENG-C,GEO-C,ICT-E

(5) CHIKA PATU IZUWAH ENG-C,HIS-C,LIT-E,REL-E

(6) FOMUKI BLANDI CLAIRE TIFUH ENG-C,GEO-D,HIS-D,ICT-E

Passed In 3 Subjects: 5

(1) NKECHI ONYEMA BIO-E,CHE-D,FSN-A

(2) LOMBE BERTILE AKONG ECO-E,ENG-C,GEO-C

(3) BENZOL NJOLLE SEMBI ANGE DE MARIE ENG-D,FRE-E,LIT-E

(4) BUH EMMANUELLA CHUO ENG-D,HIS-E,LIT-E

(5) TEM GWENKANDY SIH ENG-D,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 1

(1) ACHUO MIRELLE AGBOR ENG-C,GEO-D

Centre No: 11216 INTER COMPREHENSIVE HIGH SCHOOL

GREAT SOPPO

Regist: 178, Sat for 2 or more Subjects: 176, Passed : 148

% Passed : 84.09, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 6

(1) FRI SHARON MOFOR BIO-A,CHE-B,FMA-E,PHY-B,PMN-B

(2) NGALLA CLINTON YENGO ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-B,PHI-A

(3) ENWE BRACSON AMBO ECO-C,ENG-D,GEO-D,HIS-B,PHI-B

(4) ACHA SAMUEL FON BIO-B,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMN-C

(5) ACHA LAURA KENG ECO-E,ENG-E,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(6) SHAUNDA AFOR NDAM ECO-C,ENG-D,GEO-D,ICT-E,PHI-D

Passed In 4 Subjects: 31

(1) AMINKENG ISSABELA ECO-B,ENG-B,GEO-A,HIS-B

(2) MBOZE CONELL ANENG BIO-A,CHE-B,PHY-B,PMN-C

(3) OBASE GLORY MANDE ECO-C,GEO-C,HIS-B,REL-B

(4) AKWOGE MARCUS NGALAME BIO-A,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(5) NJUMBI DIANE KAMGANG ECO-D,GEO-E,HIS-A,REL-A

(6) RAINER ESENE AYATONG ECO-B,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(7) MBAH YOLAND BIO-B,CHE-D,FSN-A,ICT-E

(8) KUIFTUAH EMMANUEL KAM ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(9) FABRICE ADIE ACHATOH GEO-E,HIS-B,PHI-D,REL-B

(10) ENJEMA LYONGA JOYCE ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(11) BISONG JARVIS AMUNTUM ECO-E,GEO-A,HIS-C,PHI-D

(12) NAHSANG BELINE MUNGWA ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-A

(13) NGEH GOODNESS MULA ECO-E,GEO-D,HIS-B,PHI-C

(14) NGOMBA NAMONDO LYDIA HIS-C,LIT-E,PHI-D,REL-B

(15) AMBE MACBRAIN FUH ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(16) SALLY EBENYE MOTUTU ENG-C,HIS-D,LIT-E,REL-C

(17) LAUREDA FUEN MBUEN ECO-E,ENG-C,HIS-C,LIT-D

(18) NYAMBOLI MERCY NGWE ENG-E,GEO-D,HIS-D,REL-B

(19) MBAH DIRAND NGWAN BIO-B,CHE-D,ICT-D,PMS-E

(20) NDENGUE SOPHIE-DANIELLA CHIWO ENG-D,FRE-D,HIS-C,LIT-E

(21) MBENDE GOLDAR KAMGANG ENG-D,HIS-B,LIT-E,REL-E

(22) ABIT VADEN FOMUJANG BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-E

(23) BAH JOY MIYANG ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(24) AMUEN ENCHI TAMBE GEO-E,HIS-C,PHI-D,REL-E

(25) BOMDZELE ERICA NADIA YEFON ENG-E,FRE-E,HIS-C,LIT-D

(26) BERNGE NADIA LENNAKA ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-C

(27) ZELIO YVETTE TSENDZA ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-E

(28) GWAN CYNTHIA BIH ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-C

(29) KOGGE CHRISTABEL SENGE ECO-E,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(30) ENANGA ROSE ENGEMISE ECO-E,GEO-E,ICT-D,REL-D

(31) JERRY CHU NGWOH ECO-E,HIS-C,LIT-E,PHI-E

Passed In 3 Subjects: 65

(1) JONG ADELINE NANZE ECO-A,GEO-A,PMS-C

(2) MUNGE SONITA METUK ECO-C,GEO-A,HIS-B

(3) ASAAHKEH BRICE NKANGAFACK ECO-D,GEO-B,HIS-B

(4) FRU JUNIOR FRU ECO-D,GEO-C,HIS-B

(5) NAKWAIN RANIBEL NGWANGUSEM GEO-D,HIS-C,REL-B

(6) KIEN ERICA CHI BIO-D,CHE-D,FSN-A

(7) PRISLEY NYADI NDZI ECO-C,GEO-D,HIS-B

(8) CHICK REINHARD NJI BIO-D,CHE-C,FSN-B

(9) DUKU DOKAS BIO-C,CHE-E,FSN-A

(10) ME DESMOND IKOME HIS-B,PHI-D,REL-D

(11) EWOME GINA NJIE BIO-B,ICT-C,PHY-E

(12) KETCHEM AGNES BUTEH ENG-D,HIS-C,LIT-C

(13) NGUTY QUEEN ARUNG BIO-C,CHE-D,ICT-C

(14) AKWESSE VIVIANE DE LAURE CHE-D,FSN-B,PMS-D

(15) NDIFOR PRECIOUS KENG ENG-D,HIS-C,LIT-D

(16) NGOTA MOWELI BARBARA HIS-B,LIT-E,PHI-D

Page 70 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 65

(17) MOTOKO VICTORINE MOKENE BIO-E,CHE-C,GGY-C

(18) CHRISTEL MOJOKO NGOMBA ECO-D,GEO-D,HIS-C

(19) FONDZENYUY CLETUS FONYUY ECO-E,HIS-D,PHI-B

(20) FRU TAKOH NTSEABANDA BIO-E,CHE-E,FSN-A

(21) AKWEN SHELCY BIO-E,CHE-E,FSN-A

(22) NGUM SANDRA BIO-E,CHE-E,FSN-A

(23) BEKONG CHRISTABEL AGWUNGJU ENG-E,HIS-D,PHI-C

(24) ACHANGOH DONAKELLY ASAH BIO-E,FSN-B,GGY-E

(25) NEMBOLE GILLES OKALE JUNIOR CHE-D,PHY-D,PMN-D

(26) POLYCARP YONGHABI BIO-D,FSN-C,GGY-E

(27) AKEH STEPHANY OWEH ECO-E,HIS-D,PHI-C

(28) VERONICA MBOUJEKEU FAVOUR NJIMINI ENG-C,HIS-D,LIT-E

(29) EKELE DIANA MESSOUA ECO-E,HIS-C,PHI-D

(30) NWAKUNA JULIENNE FONYA ENG-E,GEO-D,HIS-C

(31) ACHEMBE GRACE ACHENDUH ECO-E,ENG-C,GEO-D

(32) EWOME PELAGIL NALOVA ENG-D,HIS-C,REL-E

(33) NGWA MANKA’A NADINE GEO-D,HIS-C,REL-E

(34) EYONG MARY ENOW ENG-D,HIS-C,LIT-E

(35) TANSAH JANICE NFORSHI ENG-D,GEO-E,HIS-D

(36) ELANGWE EMELDA NENOME ECO-E,GEO-D,REL-D

(37) AGBOR MOTOMBY MARIE ANNE ENG-D,HIS-D,LIT-E

(38) ENOW QUEEN MBIAYA ECO-E,HIS-C,PHI-E

(39) NGOWO OLGA LITOMBE GEO-E,HIS-D,PHI-D

(40) MEH NADINE BEI BIO-E,CHE-D,GGY-D

(41) WEPNJOH TRACY LAUMBUMUI HIS-D,LIT-E,PHI-D

(42) AZAH WHITNEY AMBE ECO-E,HIS-C,PHI-E

(43) NGOLLE REX EWU ENG-D,HIS-D,PHI-E

(44) NGOASONG FAVOUR ENDAM HIS-D,PHI-D,REL-E

(45) GRACELOVE BEKONG TONGWA ENG-D,HIS-D,LIT-E

(46) FRU TAKOH GLENKIT NGINYU BIO-E,CHE-E,FSN-C

(47) MBONGEH SHANTE SEMA HIS-D,PHI-D,REL-E

(48) NGORAN GLORY RANLAV ECO-E,GEO-D,HIS-D

(49) BIBU SYLVIA NYE ECO-E,HIS-D,REL-D

(50) MUSA NATACHA NWENTHY ENG-D,HIS-D,LIT-E

(51) ELUME IRENE MBULLE ENG-E,HIS-D,LIT-E

(52) EPIE EMMANUELA LOMBE HIS-D,LIT-E,REL-E

(53) NGWANE PASCALINE TEBENTOH GEO-E,HIS-D,REL-E

(54) NJABE WASE KATHLEEN GEO-E,HIS-E,REL-D

(55) DINIS BUTAMU OBEN HIS-D,LIT-E,PHI-E

(56) TENDE TENDESON KENNY-LANE ENO ENG-E,GEO-E,HIS-D

(57) TAKWI DAISY-RUTH NGUM ENG-D,HIS-E,LIT-E

(58) LENYONGA PRECIOUS HIS-D,LIT-E,PHI-E

(59) MARY NAAH TUVA ENG-E,HIS-D,REL-E

(60) MBAH STEPHEN ATUM ENG-E,GEO-E,HIS-D

(61) MBANG HAPPINESS-FREEDA EGBE MBANG BIO-D,CHE-E,PHY-E

(62) MOTALE DIBORA LOKENYI ECO-E,HIS-E,LIT-E

(63) PATIENCE LUM NGWA HIS-E,LIT-E,REL-E

(64) NJUA CARLSON AJIM ENG-E,HIS-E,REL-E

(65) NAMONDO MARYANNE MOKOKO HIS-E,LIT-E,PHI-E

Passed In 2 Subjects: 46

(1) NTENGWU CLINTEN BIO-B,FSN-B

(2) AKOACHA PASCALINE BEJIALEFE BIO-D,FSN-B

(3) MBI AYUK JUNIOR GEO-C,ICT-C

(4) JULIET EFETI KANGE HIS-C,REL-D

(5) PETRO NGEMA TABI ICT-B,PHY-E

(6) BONGNSO MARIE CHANTEL KINYUY BIO-E,FSN-B

(7) NGAME CHRISTALLINE BIO-E,FSN-B

(8) AZIE-NUI AKENAKE CHUNGAG BIO-E,FSN-B

(9) BRADON SEKA ADU HIS-D,PHI-D

(10) KONGNYUY LOUISE-VINCENT NJOKA BIO-C,ICT-E

(11) SHARON CHUO MIH HIS-C,LIT-E

(12) MOFOR DIVINE ZEMAZEH GEO-E,HIS-C

(13) NAMONDO LIKEVE ANNETTE BIO-E,FSN-C

(14) NKWA KELLY MALUNG GEO-C,PHI-E

(15) KUM CYNTHIA INDAH HIS-C,REL-E

(16) EKWELLE LOUIS NKENASONG BIO-E,FSN-C

(17) SALLI JUSTIN MBUNG HIS-D,REL-D

(18) TAH CLARIS MAGHA GEO-E,REL-C

(19) YMELE ORNEL HIS-D,REL-E

(20) ORU SHEENA EYONG ECO-E,HIS-D

(21) ABOH SYLVIE ABIFING ENG-D,HIS-E

(22) HENRY MBUA TONDE MOTUTU JR HIS-D,REL-E

(23) TANYI RUTH OJONG HIS-D,PHI-E

(24) NGU MBUYA KARL GEO-E,HIS-D

(25) MESUE MABWE MUNAMBUA ENG-D,HIS-E

(26) AYOUNI HARRISON EYOLE IKOME HIS-E,PHI-D

(27) ACHAKENG BERTHA AWUNGJIA HIS-D,REL-E

(28) KETU NAMAH RELINDIS GEO-E,HIS-D

(29) FANNY ENANGA MWAMBO ENG-D,REL-E

(30) WUFASE CLARISSE HIS-D,LIT-E

(31) NDUNG LAURA BIH BIO-E,CHE-D

(32) FORVER ENDURANCE SIKEM GEO-E,HIS-D

(33) KOMBE EMMANUEL ELUTE HIS-D,REL-E

(34) NZALLE DURAND NZALLE ENG-E,HIS-D

(35) SERGE NGONDE NGOH HIS-D,PHI-E

(36) ANCHANG LORETTA MBONGBI ECO-E,GEO-E

(37) BONGNYANG LAURA MEYE ECO-E,HIS-E

(38) KIMBI YVONNE ZHIA HIS-E,LIT-E

(39) MARIA MOMOH NCHINDA HIS-E,LIT-E

(40) FOTABONG ELIAS ACHA HIS-E,REL-E

(41) OBEN BRIDGET MANYANG ENG-E,LIT-E

(42) CHE VIANEY EYONG PHI-E,REL-E

(43) YIIVEN TRACY BIO-E,CHE-E

(44) MESUEH NDUMBE CHRISTIAN PHY-E,PMN-E

(45) TCHATCHOUA FRANCK JORDAN PHY-E,PMN-E

(46) NKELLE BASILE MOTIA BIO-E,ICT-E

Centre No: 11223 MILE ONE LIMBE EXTERNAL LIMBE

Regist: 98, Sat for 2 or more Subjects: 92, Passed : 39

% Passed : 42.39, Sanctioned : 3

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 5

(1) BRITHTA BOH ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(2) ESOE HENRIETTA NJUMA ECO-C,ENG-E,GEO-C,HIS-C

(3) NJI ERIC NEBA ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-D

(4) FORCHIT PETERPRIDE ASAH ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-D

(5) MOKI STEPHINE BASSONGO ECO-E,ENG-D,HIS-E,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 10

(1) MUKONG EMELDA FEIN ECO-C,GEO-B,HIS-B

(2) TABOT KELSON NKONGHO ECO-C,GEO-E,HIS-B

(3) NCHORT STELLA AGBOR ENG-D,HIS-C,LIT-E

(4) NJEH ROMEO ENOH ECO-E,GEO-D,HIS-D

(5) FRI WINNI FONBAH ENG-D,HIS-D,LIT-E

(6) CHI ALEX COLLINS ETA AYUK ENG-D,HIS-D,REL-E

(7) NYONGKAH CLARKSON NGWATAU ECO-E,GEO-E,HIS-D

(8) NGUM PRINCE BANWE ENG-E,GEO-E,HIS-D

(9) NAHBILA BRIGHT FORTUNE ECO-E,ENG-E,GEO-D

(10) ENENE JULIET KWAKU ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 24

(1) KEDZE KISITO ZIH BIO-B,CHE-C

(2) NEBA RAYMOND ABONGNWI BIO-A,CHE-D

(3) ACHUO KLUIVERT ANANG ENG-D,REL-D

(4) AKO JULIUS AYAMBA HIS-C,PHI-E

(5) TINGANG WILLIAM GEO-E,HIS-C

(6) RACHEL NDANGEH MUYUKA ENG-E,HIS-C

(7) ASHU CLINTON EYONG GEO-E,HIS-C

(8) SAKWE REBECCA MISODI LIT-E,PHI-D

(9) TAMBE CLAIRE MPEY ENG-E,FRE-D

(10) TECHU NINA MONJI ENG-E,HIS-D

(11) NDI EMELDINE FUAM GEO-E,HIS-D

Page 71 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 24

(12) DJEUNDJIE NOUBISSIE LILIANE STELLA ENG-E,HIS-D

(13) EPEDE BUSSE NNOKO ENG-D,PHI-E

(14) AHONE EVELYN ENONGENE ENG-D,PHI-E

(15) OKOLE TIMOTHY BILA HIS-D,LIT-E

(16) BISONG LAMFU BISONG CSC-D,PHY-E

(17) TABE TAMCHE TAMARIA ENG-E,HIS-D

(18) AUGUSTA BEBE DIBA HIS-E,PHI-D

(19) TCHOFFO SERGE BOLIVARD GEO-E,HIS-D

(20) EKEME EBUDE NADESH GEO-E,HIS-E

(21) MELVIS BAU BESUMBU HIS-E,PHI-E

(22) FOBANG VALLERY NDAH GEO-E,HIS-E

(23) UZEH ESTHER NGWOCHIE ENG-E,LIT-E

(24) DEJOLINE ASHE OFON ENG-E,HIS-E

Centre No: 11224 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

BANGANTE

Regist: 158, Sat for 2 or more Subjects: 156, Passed : 104

% Passed : 66.67, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 17

MBAKU-NEYEH MELANCHTON MBAKU

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(1)

NSOYEH JOHNSON SHIYNYUY

BIO-A,CHE-C,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(2)

(3) NSAME RODRICK AYUNI CHE-C,FMA-D,ICT-C,PHY-C,PMN-A

DJOUMBI SIWOU DANIELLE SHEKINA

ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-C,PHI-B

(4)

(5) NKENMEZA NZONBI PRISCILE BIO-B,CHE-B,FMA-E,PHY-C,PMN-C

NONO NJUTCHOUANG MURIELLE AUDREY

BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-C

(6)

(7) TCHAPDU LORITA FABIOLA ECO-A,ENG-E,HIS-B,LIT-E,SBEF-C

NGONGANG DJANZE NEL ALDRIC

BIO-A,CHE-D,FMA-D,PHY-D,PMN-C

(8)

(9) NGONGANG BORIS ALLAN CHE-C,FMA-D,ICT-C,PHY-D,PMN-B

(10) NDJANGA MBIAKOP BRICE ENG-D,FRE-C,HIS-B,LIT-E,PHI-B

WICK BATCHAMEN NJIYA MERCIEL DRUSILLE

ENG-D,FRE-A,HIS-C,LIT-E,PHI-D

(11)

(12) NFOR VICTORY VERNYUY BIO-B,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(13) KUIGA YONGWA ELSA BIO-C,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-B

(14) ZOH DEVEGE ANDIM BIO-B,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

YOMI NJIKE BRENDA PATRICIA

BIO-D,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(15)

(16) TANKEU YOPA ARIANE BIO-D,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-B

(17) NKINKAM NJILA FRANCK NJIAH BIO-E,CHE-E,ICT-D,PHY-E,PMN-D

Passed In 4 Subjects: 26

(1) FERMBU EMMANUELLA KINYUY ECO-B,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(2) NWATSOP FERDINE KOTEMA ECO-B,ENG-D,GEO-A,ICT-E

(3) NKWAIN JANET FIEN ECO-D,ENG-D,GEO-A,HIS-D

(4) NDOUMSOP NIDELLE GRACE ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-C

METOUGOUE TCHIENKO NOELLE FABIOLA

CHE-D,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(5)

(6) TANGWE ACHA THANKSPHIGO BIO-B,CHE-E,PHY-D,PMN-C

(7) FADIMATOU OUMAROU BINTOU ENG-D,FRE-C,HIS-C,LIT-E

(8) DIOM RAHAB FIEN ECO-B,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(9) NZOKOU NGUEWOU CYRILLE CHE-E,FMA-D,PHY-E,PMN-B

(10) SWIRRI JERMAIN FRU BIO-C,CHE-D,FMA-E,PMN-D

(11) MATANG LYSETTE LAURE BIO-D,CHE-D,FMA-E,PMN-C

(12) NYUYSUKA LOVETH GHAKANYUY BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(13) JUE WESLEY AFANYUH BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(14) DAGSEN WANDJI LUCIENNE CAREME ENG-D,FRE-C,HIS-E,LIT-E

(15) NJEMNDIA MARTINA ACHANYANG ENG-D,HIS-E,LIT-E,PHI-C

(16) BIH FONKOUA MYRA ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(17) NGOUEFA DARVINE THELORD ENG-E,HIS-E,LIT-E,SBEF-C

(18) EKWOGE RICHARD EKANE FMA-E,ICT-D,PHY-E,PMN-D

(19) CYNTHIA NJOFANG NKAMCHWANG BIO-E,CHE-E,ICT-C,PMN-E

(20) FOTSO JINA MAPOAKAM ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(21) NAMI SOLANGE FLORE ECO-C,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(22) NGENUE ODETTE TANUE ECO-D,ENG-D,HIS-E,LIT-E

(23) KENKOH ODILE NTUNYAM ENG-E,FRE-C,HIS-E,LIT-E

(24) TATANG FLAVIS TANUI ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-E

(25) TAJIOKENG TETSING LANDRY BIO-E,CHE-E,PHY-E,PMN-D

DJIONANG DJOGANG DENISE LAETHICIA

ECO-E,ENG-D,GEO-E,REL-E

(26)

Passed In 3 Subjects: 31

(1) ALLO CLINTON NGOMEMDE ECO-A,GEO-A,HIS-C

(2) KEKULI GAIUS TSEAMBUH ECO-D,GEO-A,HIS-D

(3) NYUYDINE BEDE BERINYUY ECO-C,HIS-B,LIT-E

(4) FOBASSO TSAFFO DAVID DESIRE ECO-C,GEO-D,HIS-C

KENZOMENE TIOGOUNG MARCELINE KEVINE

BIO-D,GGY-D,PMN-C

(5)

(6) OTABI ANDREAS EBUI ECO-E,GEO-C,HIS-C

(7) NGOFANG PETNDAM DARELLE YVANA ECO-C,ENG-D,GEO-D

(8) NZEUTOUO TSAFFO NZINKEU PIERRE ECO-E,GEO-B,HIS-D

(9) TIEPEH DESMOND PAMPEH ECO-C,GEO-D,HIS-D

(10) EKWOGE CHARLENE MUKE ECO-D,ENG-D,GEO-D

(11) MBOUO ALVINE NADIA BIO-D,CHE-E,PMN-C

(12) KWAYE NICOLINE CHUNG BIO-D,CHE-C,PMN-E

(13) MOMO GOUHNUE NJAWE BIO-E,ICT-D,PMN-D

(14) BIH ANTOINETTE MOFOR ENG-D,HIS-D,LIT-E

(15) YUIN EMMANUEL AYEAH BIO-D,CHE-D,PHY-E

(16) WIRNGO JUDE BERINYUY ECO-E,GEO-C,HIS-E

(17) KILLY MILDRED BAMOKONG ENG-D,FRE-D,LIT-E

(18) WIRMVEM BASIRU JAIDZEKA ECO-D,GEO-E,HIS-D

(19) BIDE LARISSA EKUME ENG-D,HIS-D,LIT-E

(20) KUM VANESSA MANG ECO-E,ENG-D,HIS-D

(21) WUNG MICHAELKELLER AKIY BIO-D,CHE-E,PHY-D

(22) NGNINKEU NKWENDU CHRISPINE ORIANE BIO-E,CHE-D,PHY-E

(23) CHRISTABEL MBENKEH NKWENDJEU ECO-E,ENG-D,GEO-E

(24) MBIAKOP MBAKUI DUREL BIO-E,CHE-E,PMN-D

(25) NJIKE TONGA CLINTON BIO-D,CHE-E,GGY-E

(26) TCHANA PHALONNE LITICIA BIO-E,CHE-D,PMN-E

(27) TAFIAG FLORELLE FASSIE ECO-E,ENG-E,HIS-D

(28) DIANGHA AGNES NGVUMA ECO-E,ENG-E,HIS-D

(29) KAIN TATIANA MBU ECO-E,ENG-D,HIS-E

(30) DOH BLESSING IKONGHA ENG-E,FRE-E,HIS-E

(31) MBORI RENE MBORO CHE-E,ICT-E,PMN-E

Passed In 2 Subjects: 30

(1) HONGIE FABIOLA MBIPEH ECO-A,GEO-A

(2) FANDA NYNEGUE ULRICH RENYL ECO-B,GEO-B

(3) ENDENGUE AYISSI JULIA MANUELA JESSICA ENG-D,FRE-B

(4) CHI WARREN-DEXTEL NOUHOUILA BIO-D,ICT-C

(5) NKEMATOH ELIZABETH MAYAH GEO-C,HIS-D

(6) GAMA VANISA FIEN BIO-C,CHE-D

(7) DOUNGO YONIBOU GWLADYS REINE ENG-D,FRE-C

(8) CHENKU JOEL LEKEZENG ENG-D,HIS-D

(9) KENDA LEUMVO BILLY RIDEL ECO-D,GEO-D

(10) PETTONE NJI MONLUH PYRINE RIVEL CHE-D,PMN-D

(11) NDIFOR BLAISE AWAH BIO-C,ICT-E

(12) AKEM SHANTICLEAR MAYAH BIO-D,CHE-E

(13) MIRETTE NDAEH ECO-D,GEO-E

(14) FON WILLIAM ASIME ECO-E,HIS-D

(15) TCHATCHOU NZENKEU SYRIANE MAEVA BIO-D,ICT-E

(16) MOTIKA PERSEVERANCE BELEH ICT-E,PMN-D

(17) EYONG EMMANUEL EBAI GEO-E,HIS-D

(18) NYANGOUA NAOMI FRE-E,HIS-D

(19) DUMO KEPFEU ZOA PULBER ROY ECO-E,GEO-E

(20) WOUWO WOUWO ARTHUR LOIC ECO-E,GEO-E

(21) DJEUFA MFABOM ERIC JUNIOR ECO-E,GEO-E

(22) CHUFOR EVARISTUS BIO-E,ICT-E

(23) NEBA LYLIANE BIH BIO-E,CHE-E

(24) KETCHA WILFRIED VARENE BIO-E,PMN-E

(25) MANGEH PHILIPIAN NGEH BIO-E,PMN-E

(26) NFORMI HAGGAI NDI HIS-E,PHI-E

(27) NDONGMI NOUMEN CYRANIE GEO-E,HIS-E

Page 72 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 30

(28) BERTILLA AKWI FON ENG-E,HIS-E

(29) NZO NANMI ECO-E,GEO-E

(30) EWI-MBI PASMA SHARON MBEI IZIA PHY-E,PMN-E

Centre No: 11228 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

BAMENDANKWE

Regist: 223, Sat for 2 or more Subjects: 222, Passed : 170

% Passed : 76.58, Sanctioned : 2

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 9

(1) TSAYO GNINPEA ARTHUR ECO-A,ENG-C,GEO-B,ICT-B,PMS-B

(2) TACHOT OLIVE KAHBIT ECO-C,ENG-B,HIS-A,LIT-B,PHI-B

MBINKAR SALIFU MBIVMBONG

BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(3)

(4) ETCHU ASHU SEAN ECO-C,ENG-C,GEO-A,HIS-C,ICT-D

(5) NGWA PRIDE LUM BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

FONYUY ANNE VALIENE BERINYUY

ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(6)

(7) LUM PRECIOUS ESONGI ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E,PHI-B

FORNTOH NGWING ALLAH BLANDINE

BIO-C,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-B

(8)

(9) MADJEU TAKA MAEVA BIO-C,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-C

Passed In 4 Subjects: 34

(1) GAH BLESSING SEH ECO-A,GEO-A,ICT-A,PMS-C

(2) CLOTILDER BERI GARIBA ECO-A,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(3) ADU SALAMATU AJUME ECO-B,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(4) MULUH SONITA EJIECK BIO-C,CHE-C,FSN-A,GGY-B

(5) FORGANG LUKE WATSON TEMBENG ECO-B,GEO-A,ICT-B,PMS-D

(6) SULEM ANNA BONGHA ECO-B,ENG-C,HIS-B,LIT-B

(7) TIPPA CHRISTIAN AFFA BIO-A,CHE-B,PHY-C,PMN-D

(8) HABIBA HODI SIDIKI ECO-C,GEO-C,HIS-B,PHI-B

(9) SHIYNTUM CHRISOGONUS NJOBATI ECO-D,GEO-B,HIS-A,ICT-D

(10) NGWEMETAH YVETTE NCHIFOR BIO-B,CHE-E,FSN-A,PMS-C

(11) MUNGU NELLY FRANK ECO-D,ENG-C,GEO-B,ICT-C

(12) CHE MARIE LESLIAN BIH ECO-B,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(13) NYAVEH ALEXINE EBOBE BIO-A,CHE-C,PHY-C,PMN-E

(14) NYANKO STEPHANI WEPNKE BIO-D,CHE-D,FSN-A,GGY-C

(15) TAMASANG STANLEY BIO-D,CHE-C,FSN-B,GGY-C

(16) KETUMA CHANTAL NKONGANYI ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-C

(17) MBENG ROMEO CHATOUMA BIO-B,CHE-D,GGY-B,PMS-E

(18) MUSI DEBBIE VONOWOH ECO-E,GEO-C,HIS-B,ICT-D

(19) BAKETU CATHERINE ANU ENG-C,FRE-E,HIS-B,LIT-D

(20) KALTUME SIWO LEH BIO-D,CHE-D,ICT-C,PMS-C

(21) MEFOR BLESSING MBAH ENG-C,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(22) VICTORINE NKEGOH YAKUM BIO-D,CHE-D,FSN-B,PMS-E

(23) NKUE NKUE NATHAN JOEL CHE-C,ICT-E,PHY-E,PMN-B

(24) ALIEH CARINE ECO-C,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(25) NEBA HENRIETTA AKONGNWI BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-E

(26) NGWA PENIEL MIYANWI ECO-E,ENG-C,GEO-D,HIS-C

(27) WONGIBE JUNUEL NDZELEN ECO-D,GEO-D,HIS-B,ICT-E

(28) FORSUH VICTORY SIRI ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-D

(29) CHO NGWEWO BLANDINE ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(30) NDAH KELLYBRIDE MAH ECO-E,ENG-C,GEO-D,HIS-D

(31) MOUTEH IDRISSOU CHE-E,FMA-D,PHY-E,PMN-B

(32) MBISEH MARY CLAIRE FEMLAH ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(33) VERNYUY MARIETTE FONYUY ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(34) BIHNWI CHRISTABEL NGWA ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-D

Passed In 3 Subjects: 60

(1) BUNKWE MINIFER BITIE ECO-A,GEO-A,HIS-A

(2) KUDI KUM RANSOM IHIMBRU ECO-C,GEO-A,HIS-B

(3) KUKO CHANCELINE NJI ECO-C,GEO-A,PMS-C

(4) KERNYUY GILDAS NYUDIN BIO-A,CHE-D,PMS-B

(5) FUBAM SYVILINE NGOINMOH BIO-B,CHE-D,FSN-A

(6) ALOMBAH CYNTHIA APEH BIO-C,FSN-A,GGY-C

(7) JEMILATU ABDULAHI LADI BIO-B,CHE-D,ICT-B

(8) NIBA RAHAEL NGUM BIO-D,FSN-A,GGY-C

(9) NGEK BERTRAND NGEK ECO-D,GEO-B,HIS-B

(10) BETIE JENNIFER BETIE BIO-B,CHE-B,PHY-D

(11) KONGNYU CLOPHAS RINGNYU ENG-D,HIS-B,LIT-C

(12) ASOBO FRENUE KELLY ECO-C,GEO-B,PMS-E

(13) BAMU BRANDIS MAKAH ECO-C,GEO-C,ICT-D

(14) NTAMDARI LAURENTINE LEINYUY BIO-B,CHE-D,PMS-D

(15) VERNYUY MARION BERINYUY BIO-B,CHE-C,PHY-E

(16) NGUM MARION NSOH ECO-C,GEO-B,ICT-E

(17) LUM BELINDER ECO-E,GEO-C,HIS-B

(18) GOD BLESS NJI BIO-C,CHE-C,PMN-D

(19) NGU CLAUDE ASONJOH BIO-C,CHE-E,GGY-B

(20) AYUVEA JEAN MOIS NGATI ECO-D,GEO-C,HIS-D

(21) MATSINDJOU FORNKWA NICOLE KATHY BIO-E,CHE-E,FSN-A

(22) TANYI CLINTON DIVINE ZEAL BIO-D,CHE-D,GGY-C

(23) ALOUM CHENUE JUNIOR ECO-E,GEO-C,HIS-C

(24) NJEMBE VIRGINA FONKANG BIO-E,FSN-B,GGY-D

(25) KAMADJONG JEANNA BUMUA BIO-D,FSN-C,GGY-D

(26) NFORDOH NATHALIE ECO-E,GEO-D,HIS-B

(27) AFOH NOELA AMEGH BIO-E,FSN-C,GGY-C

(28) TIAMBOU KENNE ARLETTE BIO-D,CHE-D,PMS-D

(29) KIFON EDWIN MBUH ECO-E,GEO-B,PMS-E

(30) JING HARRISON GAEL TANGANG ECO-E,GEO-C,HIS-D

(31) BIDGAMA FAITH SEPHERINE NDULA BIO-D,GGY-C,PMS-E

(32) MENKEH MILDRED NUTIAGMWEH ENG-C,FRE-E,LIT-D

(33) MOFFO FOUNGUE MERLIN ENG-D,HIS-C,PHI-E

(34) ACHA ABIGAIL NYEMKUNAR ECO-E,HIS-B,LIT-E

(35) AMBE CHELSY LUMNWI ENG-C,HIS-D,LIT-E

(36) TADCHU NERISSE- PETRA KAH ECO-D,GEO-D,HIS-D

(37) KEMTA NZOYEM VIVIANE ECO-E,ENG-D,GEO-C

(38) GLENN CARLTON POWELL CHE-D,PHY-E,PMN-C

(39) CHO CLIFFORD ECO-E,GEO-D,HIS-C

(40) FOFANG NEBA GODWILL BIO-C,CHE-E,PHY-D

(41) HASAN BOUBA ECO-E,HIS-C,LIT-E

(42) TANUE BASIL NGATI BIO-E,FSN-C,GGY-E

(43) FANKA JOAN BIY ECO-E,GEO-C,PMS-E

(44) NIHGUO THERESIA BIO-C,CHE-E,PMS-E

(45) ASOBO BELTUS AMBE ECO-D,GEO-D,ICT-E

(46) OJUH RITA EKWIN FSN-C,HIS-E,LIT-E

(47) MENGYENJI GWENDOLINE BIO-E,CHE-E,FSN-C

(48) FONKI AWAH PRINCETON ENG-D,HIS-D,LIT-E

(49) TUKOV LOUISA NDINAYEN BIO-E,CHE-C,GGY-E

(50) URBAIN NDICHIA ECO-E,GEO-E,HIS-C

(51) NGUM MISPA CHE ECO-E,ENG-D,GEO-D

(52) BIH LENSLINE FORCHE ENG-D,HIS-E,LIT-E

(53) AJEAGAH BLAISE ECO-E,ENG-D,GEO-E

(54) ZALIHATOU SALLE ENG-E,HIS-E,PHI-D

(55) SHINDOH DAMARIS SUNDAY ECO-E,GEO-E,HIS-D

(56) MALEH CHICKY NGONGPAH BIO-D,ICT-E,PMS-E

(57) MAKAAH CZARINE MUZIH ENG-E,GEO-E,HIS-D

(58) MBAH MINETTE NGWEKONG ENG-D,HIS-E,LIT-E

(59) MIH MILDRED JAI ENG-E,GEO-E,HIS-D

(60) YONG IVOLINE TANG ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 67

(1) BRIAN FONYUY ECO-B,GEO-A

(2) GERMIAN ANKINIMBOM GEO-B,HIS-B

(3) YAYA AI-SHATU ECO-B,HIS-B

(4) NDUMBONG SAMA FLORA BIO-D,FSN-A

(5) MABELE CLEOPHAS ENOW BIO-C,FSN-B

(6) TANUE VANESSA NSUNCHE ENG-C,PHI-B

(7) BAH SHERON BAH BIO-D,FSN-A

(8) JISE MACRINA GHANGHA FSN-A,GGY-D

(9) BRENDA EPOSI MOKAKE BIO-D,FSN-A

(10) BASHI KEREN BERI BIO-D,FSN-B

(11) SEKA ELVIN BONGSISI BIO-B,CHE-D

(12) VUKUMETSI MARTIAL BIO-B,CHE-D

(13) NGWE NGONG STANDLY BIO-C,CHE-D

(14) JANSE OTHNIEL NWANAH BIO-E,FSN-B

Page 73 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 67

(15) DONALD SPENCER PENN NWANAH BIO-E,FSN-B

(16) KPUDZEKA PRECIOUS LIMNYUY FMA-E,PMN-C

(17) KELESE PERSEVERANCE TAYEAH BIO-D,CHE-D

(18) TANZONG MAYEKA BRODUS TOH ENG-D,HIS-D

(19) ESAM JOEL AYENGWO GEO-D,HIS-D

(20) NGNOWA DJIMAFO JAURES BILLY CHE-D,GGY-D

(21) ASOGHO KALSON AKABA GEO-E,HIS-C

(22) NGOCHI CHRISTIAN BONGWA GEO-D,ICT-D

(23) TAMBO LEONARD TAKU BIO-D,CHE-D

(24) NGENUE PALVIN ENG-D,FSN-D

(25) NGENUI ASHLEY AKONGNUI ENG-C,HIS-E

(26) ASAAH COLLINS CHI BIO-E,GGY-C

(27) MBIH NCHANG VANESSA HIS-D,PHI-D

(28) NYANGA FABIOLA YOHNAH CHE-D,PMN-D

(29) NGWINUI LAURA TUMETOH BIO-D,CHE-E

(30) DOBGIMA NUBIA LEGA ECO-E,GEO-D

(31) AMARANANG LESLIE UBANA GEO-E,HIS-D

(32) PECHAP RENE KENCHUO BIO-E,PMS-D

(33) ENOCH ELIJAH ANONG GEO-E,HIS-D

(34) AWA KELSIA FORGOH HIS-D,LIT-E

(35) ATEH MBUFOR LOURDESSE CHIARA HIS-E,PHI-D

(36) EMUTSCHEM AGITSIY MERCY ENG-D,HIS-E

(37) TEGUM MUYAH ISMAILA CHE-E,PMN-D

(38) AGU EMMANUEL DIGENG ECO-E,HIS-D

(39) NJI BRYAN BIO-E,GGY-D

(40) MUMFUA LUCY NDUOYIKE GEO-E,HIS-D

(41) SAH LEONEL LAMBI BIO-D,PMS-E

(42) NFORCHE CHRISTABEL SIRRI GEO-E,HIS-D

(43) TATAH CORNELIA BONGLAM BIO-E,GGY-D

(44) FRINUE OTANCE BIO-E,GGY-D

(45) NJUAH VIOLAR CHU ECO-E,ENG-D

(46) WAINMOH WALTERS NUHWUN GEO-E,HIS-D

(47) KENGNE TALLA LIBELLE SANDRA ECO-E,GEO-D

(48) ABIE EMMANUEL FON ECO-E,HIS-D

(49) WIRMVEM RAHINATU BONGDZEM BIO-E,GGY-D

(50) HAJARA HASSAN GEO-D,HIS-E

(51) NJIMWESIH JELLIVETTE HIS-D,LIT-E

(52) SHEN ABIBBA ISABELLE NGU ENG-D,HIS-E

(53) PASCAL ABONGWA GEO-E,HIS-D

(54) TITA CLIFORD NDIFOR GEO-E,HIS-D

(55) MEFERE KESHA FUOMBUWEH ECO-E,HIS-E

(56) HABIB NOPU TANGWE GEO-E,HIS-E

(57) MBAKWA DENIS ENG-E,GEO-E

(58) OYONG MPOUN JULIETE OYONG GEO-E,HIS-E

(59) NKWAGOH CARINE JINUI CHE-E,PMN-E

(60) LOH STELLA NANDZING ECO-E,HIS-E

(61) JUHARATOU MARYAMU BIO-E,CHE-E

(62) ATEMONWING NGWENYI DYLIS ENG-E,HIS-E

(63) NEBA MARIVETTE BINWI BIO-E,GGY-E

(64) KWIKIBAI BRANDY ENG-E,GEO-E

(65) ADU NADINE AMEN GEO-E,HIS-E

(66) ZANITA ACHONDA MBENG HIS-E,LIT-E

(67) ANUAMBOSE EMMANUELLA FILAMITA GEO-E,HIS-E

Centre No: 11231 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

DEIDO DOUALA

Regist: 267, Sat for 2 or more Subjects: 266, Passed : 214

% Passed : 80.45, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 31

(1) NFOR MIRIAM ASOHNYU BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

DAMBOP PEYANNI SIMEON ROBERT

BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(2)

(3) LOBE FRANCK BRYAN NOE BIO-B,CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(4) AYUK GLENN AYUK BIO-B,CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(5) NGALIM MARK DINYUY BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

MASSOCK JAQUELINE GOD-S GRACE

BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(6)

(7) NDONWI TELMA AFANWI BIO-B,CHE-B,FSN-A,PHY-C,PMS-B

TEFOUET MARTINE MAYERLIS

BIO-B,CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-B

(8)

NDOK TEMBYET JONAS NATHAN

CHE-B,CSC-C,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(9)

ESSOLBO MANGA ULRICH WILLY

BIO-B,CHE-B,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(10)

TSIANEGHA KAMENI ROMUALE DUBLIN

CHE-B,CSC-C,FMA-D,PHY-A,PMN-B

(11)

TABAH TCHOUNKWA PIERRETTE OLIVIA FLORINDA

BIO-A,CHE-C,FMA-E,PHY-A,PMN-B

(12)

(13) MBATTU ATTE PACO RUSSEL BIO-C,CHE-B,FSN-B,PHY-C,PMN-B

(14) ANKINIMBOM NINA MUWAN BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-D,PMS-C

MAKUETE FONGANG HILLARIE

ECO-A,ENG-E,FRE-C,GEO-B,PMS-C

(15)

KAMEN NBACHAGI JANIA DAPHENETTE

BIO-E,CHE-C,FSN-A,ICT-E,PMS-A

(16)

TCHAPTCHET NDJATE WILLIAM FRANK

BIO-B,CHE-B,ICT-C,PHY-E,PMS-C

(17)

MASSOCK RUTH GOD-S BLESSING

CHE-C,CSC-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(18)

(19) AGBOR LAWAL ASHU BIO-B,CHE-C,CSC-D,PHY-C,PMN-D

WANDJA KENGA GABRIEL JOEL

CHE-D,CSC-C,FMA-C,PHY-D,PMN-B

(20)

(21) NANGWAT BLAISE BIO-D,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

NYABO NDOUTCHO TARDIVELLE MARIONE

ENG-D,FRE-C,HIS-C,LIT-E,PHI-A

(22)

(23) AWAH FAITH KENG CHE-D,CSC-E,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(24) NGWA MAXIMUS MBIENDISOH BIO-D,CHE-D,ICT-D,PHY-C,PMS-D

FANKAM LEUGA LAURENCE DANIELA

BIO-E,CHE-D,ICT-D,PHY-D,PMS-C

(25)

RUTH BATCHOU MBIAH JOSEPHA

ENG-E,FRE-D,HIS-D,LIT-E,PHI-B

(26)

NOUDJEU DJEUMEN ESTHER LA GRACE

ECO-E,ENG-D,FRE-D,GEO-C,PMS-D

(27)

(28) MILO NATHANIEL BURO BIO-D,CHE-E,FMA-D,PHY-D,PMN-C

(29) BISONA DIANE KUMBELLA BIO-B,CHE-E,ICT-D,PHY-E,PMN-E

KOUAMASSONG KENNE RUFFIN NATHAN

CHE-E,CSC-E,FMA-E,PHY-C,PMN-C

(30)

(31) MOHOCHE NEMBOT ANGELA BIO-E,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMS-C

Passed In 4 Subjects: 67

(1) NONO NONO JOSIPHIA JOELA ECO-A,GEO-A,HIS-B,PHI-A

(2) MAGNIN MAYAPE RYKIEL DAPHENEL ECO-A,GEO-A,ICT-A,PMS-B

(3) BINDA KENNE MERVEILLE ECO-A,GEO-A,HIS-A,PHI-B

(4) CHAGAM CHRISTIAN DUREL ECO-A,GEO-A,ICT-B,PMS-A

(5) NFON JEAN-NOEL AGAHNUI CHE-B,CSC-A,PHY-A,PMN-B

(6) AGBOR ANSLEM JUNIOR OJONG ECO-A,GEO-B,ICT-B,PMS-B

SIANTO NGAMALEU LANCE DOMINIQUE

ECO-B,GEO-B,ICT-C,PMS-B

(7)

(8) DOMO TCHOUMBOU ANGE DANIELLE ECO-C,GEO-B,HIS-B,PHI-B

(9) MEH DZOH WEIH CINDY MELIZE BIO-A,CHE-B,PHY-C,PMN-C

(10) CHOUA VIVIANE FLORE ECO-A,ENG-D,GEO-A,PMS-C

KONGNYUY PEMEYEKE JONATHAN EMMANUEL

ECO-C,ENG-B,GEO-B,HIS-B

(11)

(12) BIFE NADAGE ENYANYOWAN BIO-A,CHE-C,PHY-B,PMN-C

(13) BRYAN BRIGHT TANYI ENOW ECO-C,GEO-B,ICT-B,PMS-C

(14) TATSOPFO NGOUFO BRAEL SYLVIO ECO-B,GEO-C,ICT-C,PMS-B

(15) YUFENYUY STEVE NJEBA ECO-B,GEO-B,ICT-B,PMS-D

(16) ESHUALI VANELLE ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-D

(17) RHANNA ENANGA MENYOLI ENG-C,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(18) LAH BRIGITA NDUM ECO-C,GEO-B,HIS-D,PHI-C

(19) TCHEWE TCHEWE FREDDY WILLIAMS BIO-C,CHE-B,ICT-E,PMS-B

(20) FUH SUCCESS MANKAABONGNWI ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(21) NDJIOTE MBAYA LEONEL CABREL ECO-D,ENG-D,FRE-C,HIS-B

(22) NGUEMO NANTIA STALONNE MAMA ECO-B,FRE-E,GEO-D,HIS-B

(23) AJENEI I-AN SMITH ESENEK BIO-B,CHE-E,ICT-C,PMS-C

(24) VOUFACK VOUFACK FIDELE JOELLE BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-C

(25) NANFACK MADONANG ALEXIA MATILDA

Page 74 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 67

BIO-E,CHE-D,FSN-A,PMS-C

(26) KETURA HANNAH KINGUE CHE-D,FSN-A,PHY-E,PMS-D

(27) NFORBI LIZETTE MANKAA ENG-D,FRE-D,HIS-B,LIT-D

(28) MIRENE -BLANCHE NGEI CHO ECO-C,ENG-C,GEO-D,ICT-D

NZUBE CHUKWU OJUKWU MARYROSE

BIO-D,CHE-D,FSN-A,PHY-E

(29)

NGUEUMACHI TIALEU LESLIE HULDA PRODIGE

ENG-D,FRE-D,HIS-B,LIT-D

(30)

(31) CHEFOR NDANDJEU PAUL JUNIOR ECO-D,ENG-D,GEO-C,HIS-C

MAGNIJIO TATOU CEVERINE NIDELLE

ECO-C,ENG-E,GEO-B,HIS-D

(32)

(33) ACHUOARIKAI GEORGE ANYOMPE ECO-D,GEO-D,HIS-B,PHI-D

(34) BASAME FRIDA MENDE ECO-D,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(35) EPIE MARIE EBUDE ELONG ECO-E,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(36) FRANKLIN NJITARI MOUNDI JUNIOR CSC-C,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(37) AYONG INGRID PAOLA ECO-C,ENG-D,GEO-C,ICT-D

(38) MOSINA BELNOVIS NCHITEBEM ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E

PETEMJI TCHEGOU MICHELE CARELLE

BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMS-C

(39)

(40) SOPPI NTOUBA REINE PATRICIA ECO-E,FRE-C,GEO-D,HIS-C

(41) BUWOH VERAJIN NGWEMETOH BIO-D,CHE-D,PHY-D,PMN-C

JOUSSE TIWA FLORIANNE MANUELLA

BIO-E,CHE-D,FSN-A,PMS-E

(42)

(43) NENGANGSON ALVIN TATA ECO-C,ENG-E,HIS-B,LIT-E

(44) NFON JOSEPH AZENUI CHE-D,CSC-C,PHY-E,PMN-D

(45) ASANGNE BLANDINE BIH ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-B

(46) AJIMSIMBOM NAIN ORNELLA ECO-D,ENG-D,GEO-D,PMS-D

(47) TATA HENGEBEL FONYAH ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-D

(48) TAMUNJOH AZUSHI BRUNO ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-C

(49) BANSEKA GAIUS YENGHE CHE-D,CSC-E,PHY-D,PMN-C

(50) NGOUEKOH KEMGOUM TATIANA ECO-E,ENG-E,FRE-C,HIS-C

(51) ABONA TADOUGANG YVAN LOIC ECO-E,ENG-D,FRE-E,HIS-B

(52) SULAIMANU ADAMU BELLO CSC-E,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(53) SHALOM DANIEL CHI BIO-C,CHE-D,CSC-E,PMS-E

(54) NGO BAHEL NKONG VERONIQUE ECO-E,FRE-D,GEO-E,HIS-C

(55) NSAGABE VITALIS AMBE CHE-C,CSC-D,PHY-E,PMN-E

(56) MBOME RAWLINGS NJIKANG BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(57) NGOCHE TINGUEM GUY BERTRAND CHE-E,FMA-E,PHY-D,PMN-C

MANTOH NOLLAC ARISTODE ORNELLA

BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMS-C

(58)

(59) MBII TEGANTIEU DANIEL GABY BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMS-D

(60) HALEU GUY STEPHANE ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-E

(61) KASSI NDOUCK RANDY BIO-E,CHE-E,GEO-D,PMS-D

(62) MUNGU LUIGIL EDIEPE BIO-E,CHE-D,CSC-E,PMN-D

(63) YONNE KOMEGNI ANGE DEBORA BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(64) MBONU LUM ZITA ECO-E,ENG-E,HIS-D,LIT-E

NOUMBISSI NDONGO FANCHE MARIE KILIANE

ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(65)

(66) DJEUTCHA NEIL MARVIN ENG-D,FRE-E,GEO-E,HIS-E

(67) ARREY GHISLAIN AKOMENU ECO-E,HIS-E,LIT-E,PHI-E

Passed In 3 Subjects: 67

(1) NCHU TATIANA ANJEI BIO-B,CHE-B,PMS-B

(2) NANGA CALIBRIDE ECO-A,GEO-C,HIS-C

(3) FANWI ROSE-MARY MANGONG ECO-C,GEO-C,ICT-B

(4) NZANGMENE DIT DIBRIL HASSAN ECO-C,GEO-B,HIS-C

(5) SERI SEVIDZEM SONIA BIO-A,CHE-E,GEO-B

(6) GILEAN ZOFENYI KOMETA BIO-B,CHE-B,PHY-E

(7) TENKEU DELAMBI ASTRID MARIOLLE BIO-E,CHE-C,FSN-A

(8) NGAYA ROLAND ORE OLUWA ECO-C,GEO-A,ICT-E

(9) ESONO JUDE NWAGWU BIO-D,CHE-D,GEO-B

(10) WABI LOIC JOEL FORMETANG CHE-D,ICT-B,PMS-D

(11) DJIMELE KEVIN CHE-E,PHY-C,PMN-B

(12) SONTIA DEMESSE TATIANA ECO-C,FRE-E,HIS-B

(13) MOTA PERLE EVA ECO-C,GEO-D,PMS-C

(14) KITIO TEKOUKENG YVANNA CHE-D,FSN-A,PMS-E

(15) TIOZANG ALBERT BIO-C,CHE-C,GEO-D

(16) KEDZE MARCEVINUS AKAH ENG-D,HIS-B,LIT-E

(17) TINKO FONANG KLETOSIA ECO-D,FRE-D,HIS-C

(18) WILLIAM UCHENNA KAMA BIO-D,CHE-E,GEO-B

(19) TANGIE GILDAS NKONGHO JUNIOR BIO-C,CHE-D,PMS-D

(20) MATONDO SHALOM JESSICA ECO-C,GEO-C,PMS-E

(21) AKINIMBOM CHELSY KUMI W KING ENG-D,HIS-B,LIT-E

(22) MUE LOVELINE NGOH ENG-C,HIS-C,LIT-E

(23) FOGNE MATSINGOUM BERI BERENISSE ECO-C,FRE-D,HIS-D

(24) EBONGUE NDJOH BRUNO ULRICH CHE-D,PHY-D,PMN-C

(25) NJODZEVEN DANIELLA SIKENYUY BIO-D,CHE-C,PMS-E

(26) BATE LIONEL ACHALE ENG-D,HIS-C,LIT-E

(27) NCHANGNWI ANDINWOH RODIA ENG-D,FRE-C,LIT-E

(28) ACHINGWA EMMANUELA ECO-D,HIS-C,LIT-E

(29) ESSIMO KALLA PEACE ENG-C,GEO-E,HIS-D

(30) DIBOTTI DIBOMBE FRANCINE SUZANNE BIO-E,CHE-D,PMS-C

(31) AGBOR RONALD EKEMA ECO-E,ENG-D,HIS-C

(32) BOUNOUNG FRANCK BIO-C,CHE-E,PMS-D

(33) MEMBOU AYONG FOTIE YAN DAVIS CHE-D,PHY-E,PMN-C

(34) TATAH MAMIAFO SHESEY CASLAND BIO-E,FSN-C,PMS-D

(35) NDZEMNWI CHAAZAK PRISCA ECO-E,GEO-C,ICT-D

(36) NJEKOU PETRA BINWIE ENG-D,GEO-E,HIS-C

(37) LATIFA ISSA FRE-E,HIS-C,LIT-D

(38) EBONGUE EBONGUE EDING BIO-D,GEO-D,ICT-E

(39) AGBOR PRINCESS DORA EGBE BIO-C,CHE-E,PHY-E

(40) NGOASONG PRAISE NJIFONJIA BIO-E,CHE-E,ICT-C

(41) NWARWUI ADELE FONYUY ENG-D,GEO-E,HIS-D

(42) NSANGOU AMY VALENTINE NAIN ENG-D,GEO-E,HIS-D

(43) PRECIOUS OKPALA ENG-D,GEO-E,HIS-D

(44) ANGIE LORA ANDANGABI ECO-D,GEO-E,HIS-D

(45) NOPOUDEM TSAZANG PATRICK CLAUDE ECO-E,GEO-E,HIS-C

(46) TCHABEN NGOUADJIO KASSANDRA SLIM BIO-D,FSN-D,PHY-E

(47) NGWAFUL NFORCHESIRI ANNA YARDEL ECO-D,GEO-E,HIS-D

(48) DONFACK FLORINE ECO-E,GEO-E,HIS-C

(49) NGONG RONALDO KICHEU ECO-D,GEO-D,ICT-E

(50) FUH ROLINE ENAM ECO-E,HIS-D,LIT-E

(51) NUMKAM NOUMSI WILLTORD WEISTRASS CHE-E,PHY-E,PMS-D

(52) AYUK KINGSLEY AYUK ICT-D,PHY-E,PMN-E

(53) MANFO POKAM TRESOR ECO-E,ENG-E,HIS-D

(54) TAHENG TUETE ADRIAN BAUDOUIN FMA-E,PHY-D,PMN-E

(55) NDJATOU PIERRE ADOLPHE ENG-E,GEO-E,HIS-D

(56) NSOM NEVIELLE HERVE FUMBU BIO-E,CHE-E,PMS-D

(57) NDAM ABOUBAKAR SIDIK PARFAIT BIO-D,CHE-E,PMS-E

(58) MOUCHILI YONE JULIO CESAR BIO-E,CHE-D,PMN-E

(59) NKWIYIR BLAISE NGALA ECO-E,ENG-D,GEO-E

(60) OKAFOR NGAMBO NNEKA BRIDGET FRE-D,GEO-E,HIS-E

(61) OLIVE NAOMI MUKETE ENG-D,HIS-E,LIT-E

(62) SUILABAYU ALVIN ECO-E,GEO-E,HIS-D

(63) MOKUBE RENETHA ITARE ENG-E,GEO-E,HIS-E

(64) FOSSO TOUKAM DAVE WILFRED CHE-E,FRE-E,FSN-E

(65) NGEFOR VERRA ENG-E,HIS-E,LIT-E

(66) SERH BRENDA ENG-E,GEO-E,HIS-E

(67) NGUIDJOI ANNE REGINE JESSICA ECO-E,FRE-E,GEO-E

Passed In 2 Subjects: 49

(1) TOWA MONKAM OCTAVIE MANUELLA CHE-C,FSN-B

(2) TANGWA ALPHONSA BERINYU BIO-C,FSN-B

(3) FOLEFACK TEMFACK DANIELLE STELLA BIO-D,FSN-A

(4) DOUNGUE BOGNING JUNIOR BIO-C,CHE-D

(5) METAGO VOUFFO MIKELLE JOELLE CHE-C,PMS-D

(6) EYALLA NYAMA RAYMOND FRE-C,HIS-D

(7) FOWEH PRINCEWILL CHE-D,CSC-C

(8) ZAM GIVEL CHONG GEO-D,HIS-C

(9) KOM LOANA BEYONCE BIO-E,CHE-C

(10) EYANGO MOUH SAMIRA LA FORTUNE FRE-D,HIS-D

(11) TCHONGOUANG DJOFANG ALEX MERVEILL GEO-E,HIS-C

(12) TALLA PAKA RODRIGUE ECO-D,HIS-D

(13) KENGNE KAMGUE INGRID MAEVA ICT-E,PMS-C

(14) KENOWO FOPA MARIANE ENG-D,HIS-D

(15) NADIA LOSEEM ENG-D,GEO-D

Page 75 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 49

(16) TAMBIA GEORGE FONKEM ECO-E,HIS-C

(17) FEUDJEU FEUDJEU YVAN STEPHANE CHE-D,PHY-D

(18) LOMBO CLAUDE EMILE GEO-E,HIS-C

(19) BEMMO HERVE RODARIS ECO-E,HIS-C

(20) ISHAGA BELLO CSC-E,PMN-C

(21) BASSONOK LONKENG LAYLA BIO-E,CHE-D

(22) BILOA SUZANNE JESSICA ENG-E,FRE-D

(23) BOUBOU DJOKO IRWIN BENISON CSC-E,PMN-D

(24) MBIALEU NYA YVANA BIO-E,CHE-D

(25) NGNAMEKONG TALACTAP COLLINS BIO-E,FSN-D

(26) DORINE KERNYUY GEO-E,HIS-D

(27) MELGOH ADJOU LEA MEGANE GEO-E,HIS-D

(28) NDONGMO TAHIMLONG NEREL CSC-D,PMN-E

(29) MAYOUK CLEMENTINE OMAM GEO-E,HIS-D

(30) KEMOGNE TALLA BLANCHE PATRICIA FRE-D,GEO-E

(31) TEDONGMO MYLENA YARELLE FRE-D,HIS-E

(32) CHANCEL EMMANUEL EBOT TANYI ENG-E,GEO-D

(33) ESSANGUI PENDA MARIE-LAURENCE ENG-D,FRE-E

(34) BANGUE CHE ARNAUD BIO-D,FRE-E

(35) ESUA ODETTE TONJOCK ENG-E,HIS-D

(36) ANYANGWE CHUNA ASHLEY HIS-D,REL-E

(37) KOSSO SIAGA MARIE GRAZIELLA ANAIS CHE-E,ICT-E

(38) GOUFACK MERVEILLE FMA-E,PMN-E

(39) LEONEL NDZEKAHA NDREBUNGOS GEO-E,HIS-E

(40) UN-SOOK NDASI ESPERANCE SIMA CHE-E,PMS-E

(41) POUTCHEU POUATCHA ARNOLD MESMIN BIO-E,FRE-E

(42) MILO SANDRA ECHOWAKA GEO-E,HIS-E

(43) TEGHO TAKEUNE ANGE RAISSA ECO-E,HIS-E

(44) KUETE DONGMO VIANY ARSENE ECO-E,GEO-E

(45) MOMA DIANA WAKUNA ECO-E,GEO-E

(46) DADI IBRAHIMA OMGBA RYAN ENG-E,HIS-E

(47) MAFOUMA AMANA MINA SUZY DE BASSOGO ENG-E,FRE-E

(48) YEPMO NGAKECHA JULIA ENG-E,LIT-E

(49) NSANGOU IBRAHIM FRE-E,HIS-E

Centre No: 11233 GOVERMENT HIGH SCHOOL ISANGELE

Regist: 50, Sat for 2 or more Subjects: 47, Passed : 35

% Passed : 74.47, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 2

(1) FUNYUY VALENTINE ECO-E,GEO-C,HIS-C,PHI-D

(2) MIRIAM MERIKI NWAMBA ECO-E,GEO-E,HIS-E,PHI-B

Passed In 3 Subjects: 22

(1) LANGSI NAHVOMA ECO-D,HIS-C,REL-B

(2) CLINTON UNAH OKPO ECO-C,GEO-C,HIS-D

(3) TABONG ZIDANE EKONG ECO-C,GEO-C,PHI-D

(4) ETAH RITA ABOKO ECO-E,GEO-C,PHI-B

(5) SINONGE EL-EINSTEIN MENYE ECO-D,GEO-C,HIS-D

(6) NUMBA CATHERINE EPOSI ECO-D,HIS-E,PHI-B

(7) NOKPA IMMACULATE KIRRA ENG-E,HIS-E,PHI-B

(8) IYASSA DERICK NGOH ECO-E,GEO-C,HIS-D

(9) ETAH BENADETTE IWAH ECO-E,GEO-D,HIS-C

(10) FONCHENELA TONZOCK ELIZABETH ECO-E,GEO-D,HIS-D

(11) OFU MARCELINE AMBAI ECO-E,GEO-E,HIS-C

(12) LEWIS NJONG EDETSON ECO-D,GEO-E,HIS-D

(13) WIYKIYNYUY SEKA KEMUAH ECO-D,GEO-E,HIS-D

(14) MAFOR NADINE AKWANGA ECO-E,HIS-E,PHI-D

(15) MERREY CYPRAIN MOTINA ECO-D,GEO-E,HIS-E

(16) PRISCA IWAH UTUNO ECO-D,GEO-E,HIS-E

(17) EWANDA STEPHAN NDELY ECO-E,GEO-E,HIS-D

(18) ENANGA QUEEN ESSIEN ECO-E,FRE-D,HIS-E

(19) NSUME VIDES VERO MALLE ECO-E,GEO-E,HIS-E

(20) ABDUL KARIM OMAROU ECO-E,GEO-E,HIS-E

(21) NJIMEREKI BISHONG JUNIOR ECO-E,GEO-E,HIS-E

(22) ANKI ABEL ANKI ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 11

(1) SUH JUDITH BIH ECO-B,PHI-C

(2) ETA VICTORINE ANKY ECO-D,HIS-D

(3) TEWAN ATUH NUELLA ECO-D,GEO-E

(4) MBUOH ENYAUH TUKU ECO-E,HIS-D

(5) MOSONGO FRANCIS AYOUNGHA GEO-E,HIS-D

(6) ENE ETIENE ENE ECO-E,GEO-E

(7) BAW ABENEGO EKONG ECO-E,GEO-E

(8) ESAW LOISE KONGWE ECO-E,HIS-E

(9) MBOWE CELINE ASHON ECO-E,HIS-E

(10) BOLE JULIA ARIAN YENJONG ECO-E,GEO-E

(11) EBI LABAN AMBO ECO-E,HIS-E

Centre No: 11235 GOVERNMENT HIGH SCHOOL ELAK – OKU

Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed : 13

% Passed : 92.86, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 3

(1) NGUM RANDIS NUIBEH BIO-B,CHE-B,FMA-E,PHY-C,PMN-C

(2) DOM BENADATE FIEN ECO-D,ENG-C,HIS-C,LIT-E,PHI-E

(3) NYINGCHIA VANISA NDAKOH ENG-E,FRE-D,HIS-E,LIT-E,PHI-D

Passed In 4 Subjects: 4

(1) NDONG PROMISE KINKOH ECO-C,GEO-B,HIS-C,PHI-C

(2) FONGEK LIZETTE NONGSE ECO-E,GEO-B,HIS-D,PHI-D

(3) KELESE SOLACE YEISE ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(4) KEMING TIMOTHY LAAH ECO-D,ENG-D,HIS-C,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 5

(1) KENKOH EVODIA NDUM ECO-D,GEO-B,HIS-D

(2) NGALA JANE FRANCISE ECO-E,GEO-A,HIS-D

(3) MNKONG GOODNESS JINGKOH ENG-D,HIS-D,LIT-E

(4) AUDREY KENFUNE NDIMONGANG BIO-E,GGY-D,ICT-E

(5) NSHOM MISPA BEKFEYIN ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 1

(1) NGAMGOM COLLINS KERNYUY HIS-D,LIT-D

Centre No: 11237 BAMENDA OLD TOWN EXTERNAL 1

Regist: 262, Sat for 2 or more Subjects: 248, Passed : 136

% Passed : 54.84, Sanctioned : 4

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 2

(1) OFON DESIRE BEZENG BIO-C,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMN-C

(2) CHANG MARINETT MAI ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-C,REL-E

Passed In 4 Subjects: 11

(1) ANYANGWE OKAWAH ENJEH ECO-C,GEO-B,ICT-D,PMS-C

(2) BANG BRIAN ALANG BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-C

(3) JACKSON NKEH ENG-C,FRE-E,HIS-B,LIT-E

(4) NDOH EXCELLENT AKWAIKA ECO-E,GEO-C,HIS-D,ICT-D

(5) TIMCHIA CABZEEL YONG CHE-D,FMA-D,PHY-E,PMN-C

(6) FUL CLINTON KUKWAH ECO-E,ENG-E,GEO-B,PMS-E

(7) DIANA DOORKENGE AJI ENG-E,HIS-D,LIT-E,REL-C

(8) VANYONG MERCY LENGNWI ENG-E,HIS-E,LIT-E,PHI-B

(9) NDA NAOMI NANYI ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(10) CEDERICK NJEFOR PEFOK ECO-E,ENG-E,GEO-E,PMS-E

(11) MUGRI NADAGE AMUMDAM ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 3 Subjects: 57

(1) BIH QUINIVETTE CHE ECO-B,GEO-A,HIS-C

(2) BRIDNEY AKWA FORBATI BIO-C,FSN-A,GGY-C

(3) NANI STEPHANIE FONCHA CHE-B,PHY-B,PMN-C

(4) TAMON COURAGE FRI BIO-B,CHE-C,FSN-B

(5) AYOUGNA BABIA SOPHIE CHRISTELLE ECO-D,GEO-B,HIS-A

(6) ABAKA ESCALUS KENNEDY ASEH ECO-D,GEO-B,HIS-A

(7) RODNEY DOPGIMA-AJONG VOMA ECO-A,GEO-C,PMS-E

Page 76 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 57

(8) NDE MAMBO EDNA ECO-E,GEO-B,HIS-B

(9) OGEM BRENDA FUNGWA ENG-D,FSN-B,HIS-C

(10) KESTINE MUNKEH KARACHU BIO-D,CHE-D,FSN-A

(11) SAAH NICHOL- CELESTIN MKONG ECO-E,GEO-B,HIS-B

(12) VICTORINE FUENNENG ABECHE BIO-E,ENG-C,FSN-A

(13) FONJAH BELLA-BLESSING ENJONG ECO-D,GEO-C,HIS-C

(14) NGWA KUNCHU SERGE BETSALEL ECO-D,GEO-C,HIS-C

(15) NGONGBA ABIGAIL AFANWI BIO-D,CHE-C,FSN-C

(16) FIKACHU ELVIS DEDE BIO-E,CHE-D,FSN-A

(17) YOH RODRICK YUH CHE-D,FSN-B,PMN-E

(18) PIYINCHU BENARD MBINOH ECO-D,GEO-D,ICT-C

(19) NGWA BRAVE FON ECO-E,GEO-C,HIS-C

(20) BIH FAVOUR ECO-D,GEO-B,ICT-E

(21) NKHAN FLAVIN NENG ECO-B,ENG-E,GEO-E

(22) NFOR CLARISE TEMBEP ECO-E,GEO-E,HIS-B

(23) BONJOH COMFORT LACKBAH BIO-D,CHE-E,FSN-C

(24) TARLA HEZEKIAH NGANGE ECO-E,ENG-C,HIS-D

(25) NGWANG VERA YENTOH ECO-E,FSN-D,HIS-C

(26) NEBA YABO PERRY BIO-E,CHE-E,FSN-B

(27) DELMA NGENWIE ASANG BIO-E,FSN-B,GGY-E

(28) ABO-NKON LINUS ANJEIYA ENG-E,FSN-C,REL-D

(29) NJANG BRIYANT ANENG BIO-E,GGY-E,ICT-C

(30) FORMUKONG JOYCE NCHANG ECO-E,GEO-D,HIS-D

(31) MAMBO LYZETTKELLY ECO-E,ENG-D,GEO-D

(32) MUNJIBO BORIS TAFREY ENG-E,HIS-D,ICT-D

(33) NJONG HUBERT JUMSEH BIO-D,CHE-D,GGY-E

(34) SANDRA BISONA ENG-D,GEO-E,HIS-D

(35) SHANG JOHN BERINYUY ECO-E,GEO-E,HIS-C

(36) ZONWI IVO MUKONGCHU ENG-E,HIS-C,LIT-E

(37) NGWING NELLY ECO-E,GEO-E,HIS-C

(38) NKINEN EZEKIEL NDIKOCHONG ECO-D,GEO-E,HIS-D

(39) SYLVIE DJABBOSUNG ECO-E,GEO-D,HIS-D

(40) CHIA COURAGE FUTELLA CHUH BIO-E,FMA-E,PMN-D

(41) BABILA MARK TITALEGA ENG-E,GEO-E,HIS-D

(42) GHANGHA EDITH BIH ENG-E,HIS-D,LIT-E

(43) MUYA MUYA EMILE ENG-D,HIS-E,LIT-E

(44) FARASHATOU ZAKARI ECO-D,GEO-E,HIS-E

(45) LUM MARIE NEOLAR ENG-D,HIS-E,LIT-E

(46) ACHUAH STEPHANIE NYOYTIYABIY ENG-E,HIS-D,LIT-E

(47) NABUINE ZEAL CHIA BIO-E,CHE-E,PMS-D

(48) ASOH FAVOUR MARIE NEBA HIS-D,LIT-E,PHI-E

(49) BIH SOLANGE FUSI ENG-D,LIT-E,PHI-E

(50) SHANTAL BIH GEH ENG-D,GEO-E,HIS-E

(51) TOHNJEH JERALDINE VISOHNUE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(52) ENIH NJOH CLAUDIA ECO-E,GEO-D,PMS-E

(53) MALONE MODUFE ECO-E,GEO-E,HIS-E

(54) MASSANTSE BRIGHTLINE ACHATESEH ECO-E,ENG-E,GEO-E

(55) NGWA PACHELISCA BINWI ECO-E,GEO-E,HIS-E

(56) RAISSA YONAH NAH ENG-E,GEO-E,HIS-E

(57) FRU ZIDAN PRIESTLY MUNDI ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 66

(1) MERCY SIRRI CHE ECO-E,GEO-A

(2) NDE FABRICE CHOU BIO-C,CHE-C

(3) KINYAM PATIENCE MBO BIO-E,FSN-A

(4) AYOBUDIO TUNDOH MUNDI HOPE CLEDENCE BIO-E,FSN-A

(5) LUMNWI VINORA NEBA BIO-C,CHE-D

(6) FRU PETER FOYAH GEO-D,HIS-C

(7) AMADOU BELLO ENG-D,HIS-C

(8) ATONGWE PIERRETTE WANSU BIO-C,CHE-D

(9) CHIMI ARMANDINE BONGHA BIO-E,FSN-B

(10) YOUYEM KELSA TCHINDA REBECCA BIO-D,FSN-C

(11) AZAWE CARL CHE BIO-C,CHE-D

(12) TOBUIN PELATIAH KUCSHI BIO-E,CHE-C

(13) EMMANUELLA MBU NYONGO BIO-D,CHE-D

(14) YIMNAI JOHN STEPHEN KANGKAI ENG-E,REL-C

(15) ASOH GODMA ATAMAYA ENG-D,FSN-D

(16) SUH CHRISTABEL LEM BIO-D,GGY-D

(17) NKAIMBI CHARITY KINCHAF GEO-D,HIS-D

(18) FUEKANG KIFEH MELVIS GEO-D,HIS-D

(19) FEBE MICAH FANUE FSN-C,PMN-E

(20) BUIFOR FAYEH MIGUEL FANWI ENG-C,LIT-E

(21) NGWANG LILIAN NKESI ENG-E,GEO-C

(22) NDE DASCE NJI ENG-D,HIS-D

(23) ABAH ELIOT NKOH CHRISTOPHER ENG-D,HIS-D

(24) NDOH RENE FUAMI GEO-E,HIS-C

(25) NKENYI SOLANGE LEKONKENG HIS-C,LIT-E

(26) MENTOH LINDA NAGAI ENG-C,HIS-E

(27) KENG ROSEMOND FIEN GEO-D,HIS-D

(28) SHINEMEH FARLONE NGEFOR ENG-D,HIS-D

(29) CHE ROMUALD YAH BIO-D,PMS-E

(30) MLONNYUY MOCKLIS GEO-E,HIS-D

(31) TATA CLINTON LANGJI ENG-E,GEO-D

(32) TIBI RANSOME BLESS GEO-E,HIS-D

(33) AYAFOR SONIA AKWESE HIS-E,LIT-D

(34) ANWI TATIAN ACOBTA ENG-D,HIS-E

(35) NDOPGIMA EDGA GANA GEO-E,HIS-D

(36) NGWE CLOUDINE BIO-D,CHE-E

(37) KHAN CLAUDETTE TEYEH GEO-E,HIS-D

(38) NYAMUKONG MBUTI ENG-D,LIT-E

(39) CHE DUCAS BIH ENG-D,FRE-E

(40) GHAM-BOH BASIL NDEY ENG-D,HIS-E

(41) MBONGBI BERNICE BIO-E,CHE-D

(42) NEBA LARRY MOU MBONI GEO-E,HIS-D

(43) BOBGA DANIEL WADINGA GEO-E,HIS-D

(44) FONBAH RAYMOND FEH-ALANYUY BIO-D,GGY-E

(45) AKAP PRECIOUS ZEN BIO-D,CHE-E

(46) AKAM CHRISTOPHER ASUE GEO-E,HIS-D

(47) BETTAH AARON NKENGFACK ENG-E,HIS-D

(48) SEELEYKA LEONADA WIRNGO GEO-E,HIS-D

(49) BONGAJUM JUDE GHAKANYUY GEO-E,HIS-D

(50) DINSI FABRICE YENWUN HIS-D,PHI-E

(51) TABOD COLETTE TIKUM ENG-D,HIS-E

(52) MANGWI TATIANA HIS-E,LIT-E

(53) WANJAH SETH EJANG CHE-E,CSC-E

(54) NJECK CARINE AMECK GEO-E,HIS-E

(55) MAMOJOH CABIN GEO-E,HIS-E

(56) MBAH BRIAN TEKU BIO-E,GGY-E

(57) VENITA GHAIFE ECO-E,HIS-E

(58) GINA HAWA NJIKAM NYOH GEO-E,HIS-E

(59) CHA ALAIN LEKUAMA GEO-E,HIS-E

(60) SUNJO NDZELAMONYUY SOLIY ENG-E,GEO-E

(61) BLAISE MERFOR TAKWI ENG-E,GEO-E

(62) WANKAH JANICE FRINWE GEO-E,HIS-E

(63) ADVUMBAIN CHRISTINA YILA ENG-E,HIS-E

(64) ACHE SOJORIAN AMANG HIS-E,PHI-E

(65) CHESOH RODRIQUE NIBA ASANJE GEO-E,HIS-E

(66) API EMMANUELLA COURAGE MBAH ENG-E,REL-E

Centre No: 11238 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

EDEA

Regist: 143, Sat for 2 or more Subjects: 143, Passed : 95

% Passed : 66.43, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 5

ANANG BELINDA DIFNA TSUNG

ECO-A,ENG-B,HIS-A,LIT-C,PHI-B

(1)

(2) BLESSING ADEMIBOR BIO-D,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(3) OKAFOR UJU-AMARA GRACE ENG-C,HIS-E,LIT-E,PHI-D,REL-C

(4) NUMBU CLIFF CHE-D,CSC-E,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(5) METANGA JOHNSINE BIO-C,CHE-E,ICT-E,PHY-E,PMN-E

Passed In 4 Subjects: 11

(1) SENYU JAFARU BIO-A,CHE-B,PHY-D,PMN-C

Page 77 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 11

(2) SOPPI DIANE MAEVA BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-C

(3) ESAPE BRIAN-KELLY OBEN ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(4) KARI BIANKA YUHRE ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-D

(5) NKPWANG ELOM MIGUEL JUNIOR ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-B

(6) KUDI RUTH YOKU ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(7) IHIMBRU DIVINE KUM BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMN-E

(8) TCHINDA KUETE ROMARIC CHE-D,CSC-E,PHY-E,PMN-D

(9) TANYI PETSEHO HULLY ASHLY ECO-E,ENG-D,GEO-E,PMS-D

(10) KUM CEDRIQUE FOY ECO-E,ENG-D,HIS-E,PHI-D

(11) BIBOUM SERGE KEVIN ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 37

(1) MBONA ROZITA NDEFI BIO-D,CHE-C,FSN-A

(2) OTEH LAZARUS IHIMBRU GEO-C,HIS-B,PHI-D

(3) MOFOR ENNIS MESHI BIO-B,CHE-D,GGY-C

(4) ONGUM SOLANGE SWIRI BIO-B,CHE-D,GGY-D

(5) SAMA STELLA VALUM ECO-C,GEO-D,HIS-C

(6) FEMYEN CONSIDER NYUIKEYAN BIO-E,FSN-A,GGY-E

(7) KOGNI AMASSOGA CHRISTIAN JUNIOR ECO-D,GEO-C,HIS-D

(8) UKU BERNICE BACHE BIO-B,CHE-D,PMN-E

(9) BIH NADINE PATRICIA CHI BIO-D,CHE-D,PMN-C

(10) NKEN PAULE BIBIANE PASCALE BIO-D,CHE-D,PMN-C

(11) SHAFEH SANDRINE WASE ENG-D,HIS-C,LIT-E

(12) TICHA PRECIOUS GEORGETTE MAH ENG-D,HIS-C,LIT-E

(13) NGUE EVA ANDREA AICHA BIO-E,CHE-E,PMS-B

(14) KOGNI BOBIONGONO JAMES ECO-E,GEO-C,HIS-D

(15) ALABANG MODESTINE AYIMBO BIO-C,CHE-D,ICT-E

(16) EYAKWE DESMOND MOKUBE BIO-C,CHE-D,PMN-E

(17) NNEKA OSSAIH BRIGITTE HILLARY BIO-C,GGY-E,PMS-D

(18) TSOGO ATANGANA GENEVIEVE VANISSA ENG-E,FRE-D,HIS-D

(19) NGALLE VICKY EBUDE ENG-D,HIS-D,LIT-E

(20) FEUMI MBITCHA ELIE MANUEL CHE-E,CSC-E,PMN-C

(21) OMA ADELA CLORISSA BIO-D,CHE-D,PMN-E

(22) NJOLAK MERCY ECO-E,GEO-E,HIS-C

(23) BEHSI JOYCE MERYNDA BIO-E,CHE-D,PMS-D

(24) AKUM ELVIS UKU ECO-E,GEO-D,PMS-D

(25) OTEH WILFRED UKU HIS-D,LIT-E,PHI-D

(26) KUM VALERIE OWU BIO-E,FSN-C,GGY-E

(27) NCHIMINYI JEZREEL YOUMBOK BIO-D,CHE-D,PMN-E

(28) SAKE SOSTHENE MATHIEU FRE-D,GEO-E,HIS-D

(29) DIANA MISPA TAMBE MBOCK ENG-D,HIS-D,LIT-E

(30) GAMGHA LAURA SAMA ECO-D,ENG-E,HIS-E

(31) NGASSA NJEUHA LORIS KENZA BIO-E,CHE-E,PMN-D

(32) AWANAYA LEONARD AKUBA BIO-E,CHE-D,PMN-E

(33) JEAN PATIENT NGWEHA BIO-E,CHE-E,ICT-D

(34) KELLY BOLA NDASI ENG-E,GEO-D,HIS-E

(35) PATRICIA NGOFFI MATUTE ENG-E,HIS-E,LIT-E

(36) MBOP KELLY NGON ECO-E,GEO-E,HIS-E

(37) BACHE CYPRAIN UKU BIO-E,CHE-E,GGY-E

Passed In 2 Subjects: 42

(1) NKWI NAOMI MBEVEH BIO-B,FSN-B

(2) ABUH PRINCELY NGHONINJI BIO-B,CHE-C

(3) MPOCK JOSEPH MAKIA ECO-C,GEO-B

(4) WAWA ORPAH NKEH BIO-D,FSN-B

(5) MUNYA RELINDIS AKU BIO-B,CHE-D

(6) MILDRED AWAIGYIA BIO-E,FSN-A

(7) MBIYDZENYUY HELEN MAH GEO-D,HIS-C

(8) YUNYUY IMMACULATE KINYUY BIO-B,CHE-E

(9) NOTESSI DOTSOP PEGY CARINE BIO-D,ICT-D

(10) MANTHO KEUHA ARLETTE MIRENDA HIS-D,PHI-D

(11) AMAMBUA CYNTHIA HENLAH ENG-D,HIS-D

(12) KUDI DIANA ONU BIO-C,PHY-E

(13) KANYIMI FAUSTINA YITOU BIO-E,FSN-C

(14) FAI BRENDA YENTOH BIO-D,CHE-D

(15) NJINSEH ALPHONSE KWEDU BIO-D,PMN-D

(16) TCHOFO MAURICE TEDY ECO-D,ENG-D

(17) MENDI CARINE HIS-C,LIT-E

(18) FEDIM NGOBO ROMEO JUNIOR PHY-E,PMN-C

(19) KAMCHIE PETOH NADEGE HIS-D,LIT-E

(20) NGWESE MIRIAM MBULLE CHE-D,ICT-E

(21) MBOLE GUYLAINDE NINA FRE-E,HIS-D

(22) CHAFO ZEINAB SALE ABAKACHI ENG-D,GEO-E

(23) EPOUHE NOUMA BLAISE PARFAIT BIO-D,PMN-E

(24) CHE COMFORT WAI ENG-D,GEO-E

(25) YONG NELSON BOUN BIO-D,GGY-E

(26) EFFIONG MARY INYANG ENG-D,GEO-E

(27) BESONG LOIS EBANGHA ENG-D,HIS-E

(28) RINYU CLINTON BIO-E,CHE-D

(29) YAMBA KOUNGBA ABEL DONALD BIO-D,PMN-E

(30) TAKU DUBIN MICHEAL BIO-E,FSN-D

(31) TABE NDAMBU BEATRICE GEO-E,HIS-E

(32) NGENDO CARINE MACHOCHI ECO-E,GEO-E

(33) MANFO FOMENA LUCRETE AIMADE ENG-E,HIS-E

(34) TEGHEN RUDENCE AKWI ENG-E,HIS-E

(35) APANGWU BLESSING APONGWU GEO-E,HIS-E

(36) CHINWENDU MIRABELLE AMADI ENG-E,LIT-E

(37) LOLO MANGA MIRANDA VENUS ECO-E,ICT-E

(38) KUSHI PRAISES BERINYUY BIO-E,GGY-E

(39) IVO AYUK ARREY HIS-E,LIT-E

(40) KUDI ANABEL OWU BIO-E,GGY-E

(41) MASSAH MANGUIE VANELLE HIS-E,PHI-E

(42) MBOLLE BERINE BUSSE HIS-E,LIT-E

Centre No: 11239 EDEA EXTERNAL

Regist: 31, Sat for 2 or more Subjects: 28, Passed : 11

% Passed : 39.29, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 1

(1) DOM COLLINS WANEFON ECO-C,GEO-D,HIS-C

Passed In 2 Subjects: 10

(1) DJIAFOUA MANFO DORNELLE ECO-C,GEO-B

(2) NGO BIMAI JEANNE ANASTHASIE HIS-D,PHI-D

(3) NZOGNO MAFFO MARYLINE SANDRA ENG-E,HIS-C

(4) UKU PROTUS KANYIMI GEO-E,HIS-C

(5) ERNESTINE EPOSI LIKUVA GEO-E,HIS-D

(6) OMUNGO ROGERS OTEH GEO-E,HIS-D

(7) IHIMBRU RAISSA YEKO ENG-D,HIS-E

(8) MENGUE MANGA YVES MANUEL ENG-D,FRE-E

(9) NGUIKO ATSAMO PHEROLE DESIREE ENG-E,HIS-E

(10) NGO NGIMBOUS RUTH MERLINE FRE-E,PHI-E

Centre No: 11240 NKONGSAMBA EXTERNAL

Regist: 195, Sat for 2 or more Subjects: 191, Passed : 95

% Passed : 49.74, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 7

(1) TOH PRECIOUS MBAH ECO-A,ENG-E,GEO-A,HIS-B

(2) ESEH ATUBE PERCY ECO-C,ENG-C,GEO-D,HIS-C

(3) ANIAMBIRI PAULINE ANEPONG ECO-C,ENG-E,HIS-B,LIT-E

(4) SHU KALEMA TELMA AHAHNUI BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMN-E

(5) BANSEKA ALPHONSIUS BONGSIYSI BIO-E,ENG-D,GEO-E,ICT-D

(6) MBOTE SAMELLE CLAUDINE METUGE ENG-E,FRE-E,HIS-D,LIT-E

(7) MANLI SOLANGE ENG-E,FRE-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 40

(1) NKEMCHOP BRISTAN NEMBO ECO-A,GEO-A,HIS-B

(2) MOHAMADOU MITAHOU ECO-A,GEO-A,HIS-B

(3) ANGO GISELE ANGATO ECO-B,GEO-A,HIS-B

(4) MESUE ANNABEL AHONE ENG-C,HIS-A,LIT-D

(5) AJAGA GERALDINE ENJOH ECO-D,GEO-B,HIS-C

(6) TANGMOH DERIC TANGMOH ECO-D,ENG-C,HIS-B

Page 78 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 40

(7) AIME SOH LITCHEPAP ECO-D,GEO-C,ICT-C

(8) NGALLE GODLOVE EDIAGE GEO-E,HIS-C,ICT-C

(9) NDAM TERENCE TANGU ECO-D,GEO-D,HIS-C

(10) NEBA AARON TAKOH ECO-E,GEO-D,HIS-B

(11) NGONDA BERTHA BELL ENG-D,HIS-B,LIT-E

(12) EBEKE AGNES DUAH ECO-E,ENG-D,HIS-B

(13) NJOYA FADIL ECO-E,GEO-D,HIS-C

(14) AYIBUA DESMOND ABOSING ECO-E,GEO-E,HIS-B

(15) FONCHA YVONNE NDUSNDA ECO-E,GEO-E,HIS-B

(16) TEZOCK JOEL TEMBOCK BIO-E,CHE-E,GEO-B

(17) TANDI RAICA ANAM ENG-C,HIS-E,LIT-E

(18) AWASUME VANESSA EMADE ENG-E,HIS-C,LIT-E

(19) NTEMUSI BLANDINE TAM ECO-E,GEO-D,PMS-D

(20) KEDJU MIRACLE NEMUANYI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(21) WALTERS TAKEM CHAPDA FIDELIS ECO-E,GEO-D,HIS-D

(22) EBONG-NGOLE TREASURE MBOLLE ECO-E,HIS-C,LIT-E

(23) FOLEFAC ATEMFE MARIE -NOEL ECO-E,HIS-C,LIT-E

(24) MELOUE ETOUKE MIRIELLE ENG-E,HIS-C,LIT-E

(25) DEPANG PHILLIPE JUNIOR ENG-D,HIS-D,LIT-E

(26) MEKANG PAULA ENUGE ENG-D,HIS-D,LIT-E

(27) ATTIA GODLOVE BUO ENG-E,GEO-E,HIS-C

(28) FORBENE GIVAS NGWA ECO-E,GEO-D,HIS-D

(29) HAMADJODA JIBBO ECO-E,GEO-E,HIS-D

(30) EYONG NGAKE YVES BEKY ECO-D,FRE-E,HIS-E

(31) ENONGENE VERA DIENGU HIS-D,LIT-E,PHI-E

(32) MBZIMUNANG PATIENCE NABI ECO-E,ENG-D,HIS-E

(33) SAGWI NAOMI NGAKUH ECO-E,ENG-E,HIS-D

(34) BIEM EMMANUEL ECO-E,FRE-E,HIS-D

(35) YEBIT EUPHEMIA NAHBILAH ECO-E,HIS-E,LIT-E

(36) TATOUOPA TAKAM DIRANE FRE-E,HIS-E,LIT-E

(37) SEIDOU MAOULI ECO-E,ICT-E,PMS-E

(38) TANDI BLESS TAMUGRI GEO-E,HIS-E,ICT-E

(39) VOUNDI MBENGONO ANGELINA ATHENA FRE-E,HIS-E,LIT-E

(40) HOUDI NTSENTE FRANCINE ECO-E,FRE-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 48

(1) KAMMOGNE KAMDEM FRANCK BOLARD GEO-C,ICT-C

(2) ATEMNKENG BLESSING TAKU ENG-E,HIS-B

(3) METUGE EDWIN EWANE ECO-E,HIS-C

(4) PIEBENG WAWO LUCRESSE HIS-C,LIT-E

(5) NGWANG VICHRAM WABUA GEO-E,HIS-C

(6) KUTYEP MILICENT GEBDENG HIS-C,LIT-E

(7) KANG GEORGE EWANE CHE-D,PMN-D

(8) LEKEAZEM EMELDA AHANGADIA HIS-D,PHI-D

(9) NGONG CHRONICLE LOH HIS-C,LIT-E

(10) ASAAH ONORINE KANG ECO-E,HIS-C

(11) VOCHOUT NOUNGA DANOL PATRICK HIS-E,ICT-C

(12) EMACULATE MBOTIDZI TAFRY ICT-C,PMS-E

(13) NGAMI TAKU GODLOVE GEO-E,HIS-C

(14) ESUH-SONE JEVIS ESUH ECO-C,GEO-E

(15) OROCK BENJAMEN OJONG HIS-C,LIT-E

(16) NGALEU MICHEL MAXIME FRE-E,HIS-D

(17) FORKEANG CHIAMOH EMMACLAIRE GEO-E,HIS-D

(18) ESONG SYPRAINE NKOH HIS-D,PHI-E

(19) ABDOULAYE BELLO JUNIOR ECO-E,FRE-D

(20) KAKEU TCHAPDA GAEL MARIAL GEO-E,HIS-D

(21) NKIASEH GODWILL NDECHIA ECO-E,HIS-D

(22) NKUMBE NDUMBE GEO-E,HIS-D

(23) EBOA ESOKA PRISO GEO-E,HIS-D

(24) ABIA YANICK SORTI ECO-D,GEO-E

(25) IYA BUMA BA ETINGE HIS-D,LIT-E

(26) KEDJU DANIEL KENDUANYI HIS-D,LIT-E

(27) TIOH BLASIUS LEKU HIS-D,LIT-E

(28) NYANJI CARINE FONKENG HIS-D,LIT-E

(29) ETAH NGWESSE MAYER GEO-E,HIS-D

(30) FONANG VERA CHIAFIE HIS-E,LIT-E

(31) FRI FRANKA FORNONG ENG-E,GEO-E

(32) NAHBILLA QUINTAGEL SAMA ECO-E,GEO-E

(33) NZILLE ETAH O’BRIEN ECO-E,GEO-E

(34) EPIE SHYNAILDA ONYANGE ECO-E,HIS-E

(35) NJOFANG FENNYI FRANK LIONEL ECO-E,HIS-E

(36) FOTSO GABIN GEO-E,HIS-E

(37) MBOUNOU WANDJA AUDREY FAYELLE HIS-E,LIT-E

(38) DJOUOME NJIFON IMRANA IVAN FRE-E,GEO-E

(39) ENONGENE BRANDON ESAH GEO-E,HIS-E

(40) AWASUME LEONEL MESUMBE ECO-E,PMS-E

(41) NFOR FANISTA BONWI FRE-E,HIS-E

(42) NCHONGBOH FABRICE FRE-E,HIS-E

(43) MBALLE BRANDON ELONG GEO-E,HIS-E

(44) TONJOCK DECLA FONGE GEO-E,HIS-E

(45) MOUTCHUI YOUGA DORCAS HIS-E,LIT-E

(46) NGANKAM NJIKE JAPHET BIO-E,CHE-E

(47) NJOKA THEOPHANE BILDAD TCHAK ECO-E,GEO-E

(48) BEJEMSI MARCELOSE FRE-E,HIS-E

Centre No: 11243 BUEA BILINGUAL COLLEGE BUEA

Regist: 18, Sat for 2 or more Subjects: 17, Passed : 5

% Passed : 29.41, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 2

(1) OFORNO LAMRISE NWASOH ECO-E,GEO-E,HIS-B

(2) AKONGNWI-LEM HILDA ENG-E,HIS-D,PHI-D

Passed In 2 Subjects: 3

(1) CECILIA NANYONGO MOLUTE HIS-D,REL-E

(2) WONG YANNICK CHAM GEO-E,HIS-D

(3) TIMAH SAMUEL TIMAH GEO-E,HIS-E

Centre No: 11249 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

SANTCHOU

Regist: 108, Sat for 2 or more Subjects: 105, Passed : 71

% Passed : 67.62, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 2

(1) LONLA TCHINDA CHRISTIAN BIO-A,CHE-D,FMA-E,PHY-C,PMN-D

NGOUEMETA TCHINDA MORELLE

BIO-C,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(2)

Passed In 4 Subjects: 16

(1) TUMENTA ANDREW NSOSSI CHE-B,FMA-A,PHY-B,PMN-A

(2) NKEINGNACK KUETCHE YOLANDE ECO-B,ENG-E,GEO-A,HIS-D

(3) ETAPE BERTRAND ECO-D,ENG-C,GEO-B,PMS-D

(4) NGWAIN BRITNEY NCHANG ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(5) NKEM INES GAEL THONG ECO-C,ENG-E,GEO-B,HIS-D

(6) TOHSAM EDWIN KOMBEM ECO-D,ENG-D,GEO-B,ICT-D

(7) MBOWIL EDWIN NDONG BIO-D,CHE-D,FMA-D,PMN-C

(8) KUJAH DIEUDONNE LUMVELLA ECO-E,ENG-E,HIS-B,LIT-D

(9) ATSAFACK DUPLEX BIO-C,FMA-E,PHY-D,PMN-D

(10) LIMONA JANE NOURA LIMONA BIO-B,CHE-D,ICT-E,PMS-E

(11) EKEMBOM BALKISSOU BRITNEY ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(12) SONKENG SONTIA CHAINA ENG-E,FRE-E,HIS-B,LIT-E

(13) TSAFACK ORNELLA STELLA ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(14) NINTIDEM TANGKEU DILANE ENG-E,FRE-D,HIS-D,LIT-E

(15) SEMAH SYNTHIA ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-D

(16) NGUEFACK ATABONFACK IVAN LOIC BIO-E,CHE-E,FMA-E,PMN-E

Passed In 3 Subjects: 23

(1) NGOUEPEGUEU FOMAZOU YVANA VANISSA ECO-B,GEO-A,HIS-B

(2) MBOYONG ELAT BIDOUELLE ECO-A,GEO-A,PMS-E

(3) NJINYA FABIOLA MBEH ECO-C,GEO-B,HIS-C

(4) LIH NDA EDITH NGWENGU BIO-B,CHE-C,PHY-D

(5) SEKA LUCIEN FONYUY ECO-D,ENG-D,GEO-A

(6) TAMASANG EMMANUEL TANWIE ECO-E,GEO-B,HIS-C

(7) DJIFACK YVAN CHATELIN ECO-E,GEO-C,HIS-C

Page 79 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 23

(8) NYIWUNG AUGUSTINA NKENGASONG ECO-D,ENG-D,HIS-C

(9) CYNTHIA TEMFEH BIO-E,GGY-C,ICT-C

(10) MBANG JENEFER NAIN BIO-D,GGY-C,ICT-D

(11) AMBEITEI CONFIDENCE ANYUNGACHU ECO-E,GEO-D,HIS-C

(12) DJIYIM POUANI JUSTIN CAREL ECO-E,GEO-C,PMS-E

(13) FONJIKA VITALIS BAYIN ENG-E,GEO-C,HIS-E

(14) SELLA VICTORINE FONCHENALLA ECO-E,ENG-E,HIS-C

(15) TCHOFFO NULAPO FREDY-ZIDANE FMA-E,PHY-E,PMN-C

(16) ATABONG EFONG THOMAS JUNIOR ENG-E,GEO-E,HIS-D

(17) EFON ETIENGOUO EBOU ECO-E,FRE-E,HIS-D

(18) FONBIKA GAEL-JUNIOR ECO-E,GEO-E,HIS-D

(19) MNGOH NJOSE ALEN ENG-E,HIS-D,LIT-E

(20) MEZALEFA ANITA BRINDA ENG-E,HIS-D,LIT-E

(21) PEN PATRICIA BENEDICTA ECO-E,ENG-D,LIT-E

(22) TICHA LINORA AKOM ECO-E,ENG-E,HIS-D

(23) MOFOR SCOTT KEMEMBIN ENG-E,GEO-E,HIS-D

Passed In 2 Subjects: 30

(1) FONDI LEONEL MAH BIO-B,GGY-C

(2) MBOCKNYA RAVINE FORKA ENG-D,HIS-C

(3) TEMFACK JEAN PAUL ATSAGOU BIO-C,GGY-D

(4) NGUM CRIPIN KEWEH BIO-C,ENG-D

(5) KANA KENTSA DILYANE HIS-C,LIT-E

(6) NGAM PEACEFUL NGEH GEO-E,HIS-C

(7) NGEK CHANTAL CHECKENDEH HIS-C,LIT-E

(8) NKEMO MATCHANA ORNELLA D’AROLLE ENG-E,HIS-C

(9) TUMBU REAGAN FONGE GEO-D,HIS-D

(10) KONMENEH WALTER-DAHRILE BIO-C,PHY-E

(11) ATON EWANE GILLES ANDERSON BIO-D,GGY-D

(12) FOUEDJIEU KELINE YONITA HIS-C,LIT-E

(13) EWANG AKOUA KWALLA JULES PARFAIT GEO-D,PMS-E

(14) EWOUNGO SARAH NDOBE ENG-D,HIS-E

(15) MAMBA EPAH ALEXIA ECO-E,GEO-D

(16) OBI ETTA MARGRATE ATEM ENG-E,HIS-D

(17) TONHANZOCK ESELLEM ALINE HIS-D,LIT-E

(18) WOAMEDIA MARIUS ABILA GEO-E,HIS-D

(19) MENKEMNDA JOHN JONG BIO-D,GGY-E

(20) ELAT NKEM URICHE GEO-E,HIS-E

(21) EBONG ELOUMBAT FLAVIE HIS-E,LIT-E

(22) MAKWANG GERMINE MAKONGHO ENG-E,LIT-E

(23) NDONKOU EPAH LEITIXIA ECO-E,GEO-E

(24) WOUSSI JORDAN EPANTI GEO-E,HIS-E

(25) ELAD NFOTABONG JODELE ECO-E,GEO-E

(26) ASSONFACK ATABONFACK ESTELLE ORNELLA BIO-E,GGY-E

(27) DOROTHY TONJOCK EBIGI BIO-E,GGY-E

(28) GAH SHARI-BROWN INTSHU BIO-E,GGY-E

(29) NELLENG NELSON NEWEHTOBOU BIO-E,ICT-E

(30) WOBONG NKENFACK EITELLE LARENCE BIO-E,GGY-E

Centre No: 11257 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BUEA

RURAL

Regist: 33, Sat for 2 or more Subjects: 33, Passed : 15

% Passed : 45.45, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 2

(1) FUSSONG VICTOR MOMOH ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-D,REL-B

(2) NKAFU AGENDIA ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-D,REL-D

Passed In 4 Subjects: 4

(1) MENYA NELLY IJAH ECO-D,ENG-D,GEO-D,HIS-B

(2) TEWAN JOYCE EMBAH ENG-C,GEO-D,HIS-C,ICT-E

(3) MALIVA GINA MBONE ECO-C,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(4) EWONGWA CLINTON EKENGELE GEO-E,HIS-D,PHI-E,REL-D

Passed In 3 Subjects: 5

(1) NWOUBEKEM PATRICK NKENG GEO-D,HIS-C,REL-E

(2) RODNEY VOMA TAFON GEO-E,HIS-C,REL-E

(3) LIMUNGA JULIANA ILONGO ENG-D,HIS-E,LIT-E

(4) NJUAKOM RHESA MBU ENG-D,GEO-E,HIS-E

(5) FONYUY BORIS BERINYUY ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 4

(1) SONITA NGENUE MOFOR HIS-C,REL-D

(2) ATEMBE JUSPAIN NKENG BIO-C,CHE-D

(3) MWETE EUNICE OWENUWANI HIS-E,REL-E

(4) MOSENJA MATHIAS LIKAMBI JUNIOR GEO-E,PHI-E

Centre No: 11258 MATURITE BILINGUAL HIGH SCHOOL

DOUALA

Regist: 53, Sat for 2 or more Subjects: 53, Passed : 46

% Passed : 86.79, Sanctioned : 2

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) NDANG SERGEO NGWA BIO-C,CHE-D,FMA-D,PHY-E,PMS-B

Passed In 4 Subjects: 12

(1) TABI BORIS SUH ECO-C,GEO-C,PHI-D,PMS-C

(2) AKENJI JOHN NGU BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMS-D

(3) MOFOR YEMELI IVERSON BIO-D,CHE-D,GEO-C,PMS-C

(4) FOKOUA MOUAFO IGNACE ECO-B,GEO-C,PHI-E,PMS-D

(5) TSAFACK FRANK WILFRIED BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMS-B

(6) CHANG-MI MARTHE AZINWI ENG-D,FRE-C,HIS-D,LIT-E

(7) KWEDI FONGANG VICTOR BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMS-C

(8) NDIP CLARISSE ABEY ECO-E,FRE-B,HIS-E,LIT-E

(9) AWOWO RICHELLE SANDRA ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-D

(10) DONGMO MARIE PRECEDE ECO-D,FRE-E,HIS-E,PHI-E

(11) NGECHA JEANNE ARIETTE ECO-E,FRE-E,GEO-E,PMS-D

(12) NANDA KENHAGHO ZIDANE JUNIOR ECO-E,FRE-E,GEO-E,PMS-E

Passed In 3 Subjects: 23

(1) EPI-NZUME LESLIE WANG BIO-B,CHE-D,PHY-C

(2) FUNWI ELVIS AWEBI ENG-D,GEO-C,HIS-D

(3) FOZO TONFACK IVAN JARDEL BIO-D,CHE-D,PMS-C

(4) ASSONGWA MELVIS FOWACAP ECO-E,GEO-D,HIS-C

(5) AMINDEH RACER NGUATEM ECO-E,ENG-D,HIS-D

(6) YOGUE DJOKOUA JUNIE RAISSA BIO-E,CHE-E,PMS-C

(7) NGAMETAM RICHIE MICHEL FRE-C,HIS-E,LIT-E

(8) TCHOFFO SONKOUAT BORIS DACSIN FMA-E,PHY-E,PMS-C

(9) CYNDY LAREN TOGNA KUISSEU ECO-D,FRE-D,GEO-E

(10) NDIKAKA ROLAND LIKENG ENG-D,HIS-D,LIT-E

(11) BAGDAMA AMATI RENE DEGAULLA ECO-E,FRE-E,GEO-D

(12) NJUH BRANDON EBUA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(13) TAGHUE MAGNE AUDREY MERVEILLE BIO-E,CHE-D,GEO-E

(14) MANTOH LYONCESS ECO-E,GEO-E,HIS-D

(15) KWAH NOELLA NGUKENG ECO-E,GEO-E,HIS-D

(16) MINTEDEM TAPONDJOU CALVIN ECO-E,GEO-E,PMS-D

(17) DJOUEGO DOMCHE ROSE-MARIE BIO-E,CHE-D,PMS-E

(18) DJOUJI TSAFACK KELITA SORELLE ECO-E,GEO-E,PHI-E

(19) KITIO CECILE JAHDOMINE ECO-E,FRE-E,HIS-E

(20) TCHUENTE NOUTAKDIE JUNIOR BRANDON ECO-E,GEO-E,PMS-E

(21) DJAPA NJOMO BENITA CLAUDIA BIO-E,CHE-E,PMS-E

(22) BEZAWUNG MONICA NCHA ECO-E,GEO-E,HIS-E

(23) KEMO TEKEU STEPHANIE ASHLEY BIO-E,CHE-E,PMS-E

Passed In 2 Subjects: 10

(1) MANEKENG YEMELI KEVIN CHE-D,PMS-D

(2) TESSOFO LIKANE PIERRE ARNO FMA-E,PMS-C

(3) NJUNGO CHIARA ASUNGANO ENG-E,HIS-D

(4) YOUASHI NYA FRANKLINE ECO-E,HIS-D

(5) KAMDOUM KWENDJA SERGES GUY FRE-E,HIS-D

(6) MEZAMO ZANKEU PRINCESS BLANCHE BIO-D,PMS-E

(7) WOIMGE TCHANCHOUMO XENIA BIO-E,PMS-D

(8) SIMO FOSSO ALEXANDRA LUCRESSE ECO-E,FRE-E

(9) MANFO MEGUEKENG PERECK LYN FLORE ECO-E,GEO-E

(10) NKIE CALIXTA ESUA ENG-E,LIT-E

Page 80 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Centre No: 11259 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

DSCHANG

Regist: 268, Sat for 2 or more Subjects: 268, Passed : 238

% Passed : 88.81, Sanctioned : 7

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 66

(1) NGUIMTSIA ZANGUIM JUNIOR BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(2) BADIE MOUPAIN IDRISS BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

NANGFAC NDEMAFO PROSPERINE

BIO-A,CHE-A,ICT-A,PHY-A,PMN-A

(3)

FOSSOH GATSING JEAN-LOUIS

BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(4)

(5) BANTAR RITA NSAM BIO-A,CHE-A,ICT-A,PHY-B,PMN-B

(6) TSAGUE WILFRIED BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

SOKOUDJOU GATSING LEOPOLD

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(7)

AWONDEM NKENGAFAC CORINE

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(8)

ASONGANYI CHIARA AFUTENDEM

BIO-A,CHE-A,ICT-C,PHY-B,PMS-A

(9)

(10) NKWENKEM BRICE LANDOH ECO-A,GEO-A,HIS-B,ICT-B,PHI-B

(11) KHAN KEREN MENGWI BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(12) NGOSONG KERINE NCHIFOR BIO-A,CHE-A,ICT-B,PHY-C,PMN-B

GOUNE NGNINTEDEM TSOLUFACK VANESSA

BIO-A,CHE-B,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(13)

(14) JAIFON JESSI BIO-A,CHE-B,ICT-B,PHY-C,PMN-B

(15) AZONG TESSA GLORIA BIO-A,CHE-A,FMA-D,PHY-D,PMN-A

LEBOH RIIMESHI MENYI-YOGHME

CHE-A,CSC-D,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(16)

AZUMENDEM VARDES LUIC TENJUFUET

BIO-B,CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-B

(17)

NGUEFACK DJOUMESSI RUDY CORETTA

BIO-A,CHE-A,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(18)

(19) OUEMBA KANA ETINA LESLIE BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(20) KORIN NEH NFORBI BIO-A,CHE-C,ICT-B,PHY-D,PMS-A

(21) DJEUNANG ISMAEL MILET BIO-A,CHE-A,FMA-D,PHY-C,PMN-B

NYIANG MELCHISEDECH MBENG

BIO-A,CHE-C,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(22)

TAMO BERSHERELLE QUEENCY NENGU

ECO-A,ENG-C,GEO-A,ICT-E,PMS-B

(23)

(24) TEMGOUA TSAMO FABIOLA BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(25) TAMKO WILFRIED RYAN BIO-A,CHE-C,CSC-D,PHY-D,PMS-A

KOUGOUM TAKOUTEUG MOESHA ELKE

BIO-A,CHE-B,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(26)

FONDENDENG BRIGHT ACHANKENG

BIO-A,CHE-C,ICT-B,PHY-C,PMN-D

(27)

GEUNWI JOHNWESLEY NGWA

BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(28)

MBELEM ROMARIO NGEPWUNG

BIO-A,CHE-B,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(29)

(30) TINGWICK JUNIOR MBAH BIO-A,CHE-C,ICT-C,PHY-D,PMS-C

(31) NGANFACK PAUL BIO-B,CHE-B,CSC-C,PHY-D,PMN-C

FUANGUNYI PROMISE CHALEFAC

BIO-B,CHE-D,CSC-C,PHY-D,PMS-A

(32)

KEUBOU LISTELLE MERVEILLE

BIO-A,CHE-C,FRE-E,PHY-D,PMN-B

(33)

(34) SALAH BIHNWI NELLY-ASHLLY BIO-B,CHE-C,ICT-A,PHY-E,PMN-D

(35) LACMOU NJANG NELSON CHE-B,FMA-E,ICT-C,PHY-B,PMN-C

(36) NKEMBO VIRGINIA ORIOLE BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

SONFACK SOBGUI FRANCK BERTHOL

BIO-A,CHE-C,CSC-E,PHY-C,PMN-C

(37)

TENDONGMOH DELEO ANANGFAC

CHE-C,CSC-E,FMA-C,PHY-C,PMN-A

(38)

KENFACK KANA BRUNO BOREL

CHE-C,CSC-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(39)

(40) NDIFOIN NTANG RITA ECO-C,ENG-D,GEO-C,PHI-A,PMS-E

DJOUSSI DONGMO ARMEL JOSPIN

BIO-C,CHE-D,FMA-E,PHY-B,PMN-B

(41)

(42) DONGMO MAOUET CARELLE BIO-B,CHE-B,ICT-E,PHY-E,PMS-B

(43) ABEBEMAH FABRICE BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-C

(44) WOMUH NTWENE SUSTINNE ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-B

MOFFO NKENGMO FRANCIS ARTHUR

ECO-C,FRE-D,GEO-B,ICT-C,PMS-D

(45)

(46) NJONGUO SINDY NGUEGIM ECO-D,ENG-D,HIS-B,ICT-B,LIT-D

(47) CHU PRINCEWILL ABOMENYI BIO-C,CHE-C,CSC-D,PHY-D,PMN-B

(48) AMBE DIAYERN MANKAA ECO-D,ENG-D,GEO-B,HIS-D,ICT-C

DONGMO TSAFACK LETICIA-BEATRICE

ECO-D,ENG-D,GEO-A,ICT-D,PMS-D

(49)

(50) ATENKENG NKENG TALEH BIO-B,CHE-C,ICT-C,PHY-E,PMS-D

(51) BAPOH ABIGAIL KANGO BIO-B,CHE-D,FMA-D,PHY-E,PMN-B

(52) BOUKEU TCHOFFO PRISCILLE BIO-C,CHE-C,ICT-B,PHY-E,PMN-D

WAMBA TCHOUTEZO LISE NARELLE

BIO-A,CHE-C,CSC-E,PHY-D,PMN-D

(53)

ANYILEKE FLORENCE NOELA NJUALEM

BIO-A,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(54)

HERMINA CHANCELLE FEH MUFI

BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(55)

SAAGUE FEUJIO ALIDA INGRID

BIO-C,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-B

(56)

NGNINTEDEM MBOUNOU YOLANDE MERVEILLE

ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-C,PHI-B

(57)

(58) MBOE PATIENCE ASIKPO ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-C,PHI-B

ANKIAMBOM REMEDY MUNANG

BIO-D,CHE-D,GGY-C,ICT-D,PMS-D

(59)

AMINCHAP SHARIMEL NGULEFAC

ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-D,ICT-E

(60)

(61) NKEOUANYI DAVID AJONG BIO-C,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

SONFACK DJIZONG ANGE JOSPIN

ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-D,ICT-E

(62)

HAGNY FONGUEING VERLAINE ALIDA

BIO-C,CHE-D,ICT-D,PHY-E,PMS-D

(63)

(64) LEPEBO LAPA BRICE BIO-B,CHE-D,ICT-E,PHY-E,PMS-E

(65) TAGUIADZEH ARCEL BIO-E,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

NANTIA KENFACK WILLY RUSEL

ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-D,ICT-E

(66)

Passed In 4 Subjects: 67

(1) NDIM LIZAVETTE NDU ECO-B,GEO-A,HIS-B,ICT-B

(2) NGOEASONG SHELLY ECO-C,GEO-A,HIS-B,PHI-B

DJIKENG TSAFACK DOMINIQUE DANIELLE

BIO-B,CHE-C,ICT-B,PMS-C

(3)

TEZEMBONG ETEKAM JANAINA SOPHIE

BIO-B,CHE-D,FSN-A,GGY-C

(4)

(5) NKWETEFIE DAISY KEYANGHAFEH ECO-B,ENG-E,GEO-A,HIS-B

(6) SIGNE FOPA ZULAY BELVIANE ENG-B,FRE-B,HIS-B,LIT-D

(7) DAH RUTH ENGWARIE ECO-C,ENG-D,GEO-A,REL-B

(8) YENYI HURBERT BAYIKA BIO-B,CHE-D,GGY-B,ICT-C

(9) SIRRI BLESSING MBUH BIO-B,CHE-D,ICT-C,PMS-C

(10) YIMNAI CLOVIS ECO-D,GEO-A,HIS-C,ICT-D

(11) NGUEZET PAUL VALERY CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(12) LASHA ERIC TACHI BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMN-B

(13) NAH PENN MARIETTE ECO-E,ENG-D,GEO-A,HIS-C

(14) LEKEFAC DJOUKENG ANNE-MARIE BIO-B,CHE-E,GGY-C,ICT-C

(15) ABUMBI BRENDA ASOH-KING ECO-E,ENG-D,GEO-A,HIS-C

(16) NYAM ASHILE TOH BIO-A,CHE-D,PHY-D,PMN-D

KOUANMI TCHAPTCHET RENE MENELIK II

CHE-D,FMA-D,PHY-D,PMN-A

(17)

(18) MONDOH MIRRIAM LEM ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(19) NDANG HAZEL WAI BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMN-C

(20) NGAISO LARISSA CHIABEN ECO-D,ENG-D,GEO-B,HIS-D

(21) FIELEFACK VANET FORLEMU ENG-B,FRE-C,HIS-D,LIT-E

(22) EKEI-SYH JOSEPHA MUA ECO-D,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(23) DONGMO NGUIM’S AICHA SYNTICH ECO-C,ENG-C,GEO-C,PMS-E

WIRAJING ABDUSAMAD FONDZENYUY

BIO-B,CHE-C,ICT-E,PMN-D

(24)

(25) NGUEZET JIOGO MOIRAINE GLORIA BIO-A,CHE-D,PHY-D,PMN-E

(26) BEGANGACHA BRAIN ACHA BIO-B,CHE-D,ICT-C,PMS-E

(27) NAWO FRANCKLIN JUNIOR BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(28) FORCHA SEROLINE MAYAH ECO-D,ENG-D,HIS-B,LIT-E

DJOUATSA NGUEPI MERVEILLE PETRONILLE

BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMN-C

(29)

Page 81 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 67

(30) YMELE KENFACK CHARNELLE BIO-C,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(31) FIENGUE GUILLIANE TSAMO ECO-D,GEO-E,HIS-C,PHI-C

TIAYONG DJOUMESSI SYNTHIA MERVEILLE

ECO-E,ENG-E,GEO-B,HIS-C

(32)

(33) TEDEM REINE DORCAS ECO-E,FRE-D,GEO-A,ICT-E

(34) TCHOUKEM JUNIOR BIO-E,CHE-D,GGY-B,ICT-D

(35) VOUFO FEUDJIO RODRIGUE BIO-D,CHE-A,PHY-E,PMN-E

(36) NKENGAFACK DORIS ECO-C,GEO-E,HIS-D,PHI-C

(37) NDANG NELLY FIH BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-E

TANKEU MBOUWE PRUNELLE SANDRA

ECO-D,FRE-E,GEO-C,ICT-D

(38)

(39) TSAFACK LINE FLORIANE ECO-C,ENG-E,HIS-C,LIT-E

(40) GILENG MBABUE ECO-D,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(41) ZABZOA BENICE NWUNZE ECO-D,GEO-C,HIS-E,PHI-D

(42) MARYAMA USMANU MORAMA ECO-E,GEO-D,HIS-D,PHI-C

(43) TATA CATHERINE WIYSAHNYUY BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-E

DJOUMESSI DONGMO RONSARD CARNEGIE

BIO-D,CHE-E,PHY-D,PMN-C

(44)

(45) TILDA MBELANYU ECO-D,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(46) ADELINE VENKIA TOH ECO-E,ENG-C,HIS-D,LIT-D

(47) ASIAMBEH NTEMO NELSON BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(48) NGUIMFACK KEMBOU CHARNELLE ECO-D,ENG-D,GEO-D,HIS-E

(49) MBOUNA DJOUATSA YAN ELIE BIO-B,CHE-E,ICT-E,PMN-E

(50) LONGTSE NOELA LONGTSE ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(51) NGUH SOLANGE MBU ECO-D,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(52) BONI TAZING CHARLY BIO-D,CHE-D,CSC-E,PHY-D

(53) DONGAP KENFACK ANGE GENIA BIO-D,CHE-D,FMA-E,PMN-D

(54) AZANDU MBAH KELLY ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

TAFEUDONG DONGMO LARRY JOYCE

BIO-D,CHE-E,GGY-E,PMS-C

(55)

(56) SOUNNA NGUEPI PARFAIT BIO-E,CHE-D,FMA-E,PMN-C

DONFACK FEUDJIO JULIE MERVEILLE

BIO-E,CHE-D,FMA-E,PMN-C

(57)

(58) ABONG THEBO ANGE RAULINE ENG-D,FRE-E,HIS-D,LIT-E

(59) NKENGIM NOELLA NKENGBEZA ECO-C,GEO-E,HIS-E,PHI-E

(60) NENGI VEGINE MBANG ECO-E,ENG-E,GEO-E,PMS-C

(61) NGUM MARIE STELLA ECO-E,ENG-D,HIS-E,LIT-D

(62) AKEBE JENIMAH ADO ECO-D,GEO-D,ICT-E,PMS-E

(63) JEUFACK TAZANOU MOREL VIANEY CHE-C,CSC-E,PHY-E,PMN-E

(64) KENGNI INGRID BIO-E,CHE-D,ICT-E,PMS-D

(65) NGIMEFACK NKEMGIM TCHENIKO ECO-E,ENG-E,HIS-E,PHI-D

(66) MANDI EMILIA NTSOGHE BEKO ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(67) MEZEMBONG ZAMO AUDREY BIO-D,CHE-E,GGY-E,ICT-E

Passed In 3 Subjects: 62

(1) MOTIAH YIMNAI STAYELLE BIO-A,CHE-D,GGY-C

(2) FEUTIA JERVIS NTSEILEFAC ECO-C,GEO-C,HIS-B

(3) DONFACK AMANDA ECO-D,GEO-B,HIS-B

(4) NFOR RACHEL MANJUH ECO-B,GEO-B,PMS-D

(5) TEUDEM AURELEEN ULRICH ECO-C,GEO-A,HIS-D

(6) NGUEFACK MARICHIANA STELA ECO-C,ENG-D,GEO-A

(7) NORSI TOBIAS NDI ECO-A,HIS-C,LIT-E

(8) KENFACK GERCIE MIRANDA BIO-B,CHE-C,PMN-D

(9) TENANGFIE LEWIS FIEMENA ECO-D,GEO-B,HIS-C

(10) HABIBA SEINI HAMADU BIO-C,CHE-D,GGY-B

(11) NKENDZOH NKEMCHOP ECO-C,GEO-C,ICT-C

(12) NDIKAKA BETILA MBETEH BIO-E,FSN-B,GGY-C

(13) CHEUTEU WOUNFACK BELVINE TATIANA BIO-D,CHE-C,PMN-C

(14) TAKENNE PLACEDE BIO-B,CHE-C,ICT-E

(15) NNEH KELLY EKWOGE BIO-B,CHE-E,ICT-C

(16) WADJIO NICLANCHE JORDANNE ECO-C,GEO-B,ICT-E

(17) NJUKANG FONCHENALLA ANSELM ENG-D,GEO-C,HIS-D

(18) NAHBILA ENGLETINE AWAH BIO-D,CHE-D,GGY-C

(19) ATABONG MODESTER NKENG BIO-B,CHE-D,PHY-E

(20) KENNE DJOUKA MERVEILLE CLAUDIANE BIO-D,CHE-D,PMS-C

(21) TAMUNTING MERCY NOGHONGEJU ECO-C,ENG-E,GEO-C

(22) BELACK DORCAS BONGNWUI ECO-E,ENG-C,GEO-C

(23) DEDONG MUOFUOMELANG BORIS BIO-C,ICT-C,PHY-E

(24) ASONG ZILEFAC CHIARA GEO-D,HIS-D,ICT-D

(25) BAPOH NAOMI AKUMUNU ECO-E,GEO-D,HIS-C

(26) FOGHAA GUEMEGNI JUNIOR ODELIN BIO-D,CHE-D,PMN-D

(27) LASHA SOLANGE NGUANGOH ECO-D,GEO-C,HIS-E

(28) NJABOU NJIODA DAVID BIO-E,CHE-D,PMS-C

(29) AWAH FRITZ DANIEL TEBONG ECO-D,GEO-E,HIS-D

(30) FON ANABEL EYEN ECO-E,GEO-E,HIS-C

(31) DJEUKA DOUNGUE KEVIN DYLAN CHE-E,ICT-D,PMS-D

(32) NGU VEILMA NAKOMA BIO-E,CHE-E,GGY-C

(33) TCHUINTE PIEDJOU MANUELLE FLORENCE BIO-D,CHE-E,ICT-D

(34) AJUA BARBARA ECO-E,HIS-D,PHI-D

NGOUANFOUO TIEDANG YEMATHA AUDRAN

BIO-E,CHE-D,PMN-D

(35)

(36) WAMBA NGUEMO PATRICIA KARMEN CHE-E,GGY-E,ICT-C

(37) AGHOGO DONFACK FABRICE BIO-E,GGY-E,ICT-C

(38) NKEMAZEH LOVERT NZOLEFACK ECO-E,GEO-E,HIS-C

(39) CHEMBOSEH HOPEFUL NJUELEH ENG-D,HIS-D,LIT-E

(40) ASHU BRANDON ASHU ECO-E,HIS-D,LIT-E

(41) TOUA NGON MAKEM SIDOUANE BIO-E,CHE-E,GGY-D

(42) MEALE WAKOUWA ZITA REINE ENG-E,HIS-D,LIT-E

(43) NTANDIE ALIVEN ASHONBELIA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(44) NTSANFACK DJIFACK DIAMONA FRE-D,HIS-E,LIT-E

(45) KONTEBA TSAFACK VIANIE ENG-E,FRE-E,HIS-D

(46) MAVOH ORNILA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(47) NKAMBENG LESLEY TEZO’OH ECO-E,HIS-D,LIT-E

(48) TENDONGMOH VIVIAN ENG-E,GEO-D,HIS-E

(49) ANANFACK JORESSE DUPLEX GEO-E,HIS-D,PHI-E

(50) FORKALA JULUC MBAH BIO-E,CHE-D,PHY-E

(51) KENFACK GUEFACK DIMITRI DURANT ECO-E,ENG-E,ICT-D

(52) KAMTCHOUM NJIODA ATHALIE BIO-D,CHE-E,PMS-E

(53) CHRISTRENSIA BEYONYI FRE-E,HIS-D,LIT-E

(54) NSAH JERRY YENGONG ECO-E,GEO-E,HIS-D

(55) DJOUMA DJOUFACK CORINNE ENG-E,GEO-E,HIS-E

(56) AHOUNANG KEMDON CABREL PARFAIT BIO-E,CHE-E,PHY-E

(57) ANUMBOWO SHEILA M ECO-E,GEO-E,HIS-E

(58) YIMNAI MERCY ECO-E,GEO-E,HIS-E

(59) NNANE EPOTE DANIELLA BIO-E,GGY-E,ICT-E

(60) CHAMBANG SOLANGE BIO-E,CHE-E,PMN-E

(61) NGUETSA NDIDEM AMAELLE ECO-E,GEO-E,ICT-E

(62) MOMO RONALDINO DIEUDONNE ECO-E,FRE-E,GEO-E

Passed In 2 Subjects: 43

(1) JIOKENG IDRISS BIO-B,CHE-C

(2) NYUGAP KELLY-BRIDE MUJIP BIO-B,CHE-D

(3) NAGO SOLEFACK ULRICH CLAPAREDE BIO-C,CHE-C

(4) DAIGA BLAISE BUNGHA BIO-C,CHE-C

(5) FORSUNG DAREN FORSUNG BIO-B,CHE-D

(6) TIM NABI SABINA BIO-B,ICT-E

(7) KENNE SOKENG DAINA CHE-D,PMN-C

(8) NTENGOUA ZANFACK CACENDRA MARCELLE BIO-D,ICT-C

(9) AJONG NKENGANYI OHOSSIE ECO-D,HIS-D

(10) ANDENJIEH ASAPNKIA VERGENE ENG-D,HIS-D

(11) YUH GASTON TOH ECO-E,GEO-C

(12) AWUNG FONCHENALLA NIGEL GEO-E,HIS-C

(13) NJUMENCHA EFUEZE FABRICE GEO-D,HIS-D

(14) FOUANGUIM NGUESSONG CLAUDE SALOMON BIO-C,CHE-E

(15) NZEUGA WANDJI SYNTHIA BIO-D,CHE-D

(16) AMINKENG CATHERINE AJONG BIO-E,FSN-C

(17) SONNA NDONGMO MARICHKA DEESSE FRE-C,HIS-E

(18) DIANGHA VIVIAN NAIN AWOH BIO-E,GGY-C

(19) NGUNGE MARIA-SHARON FONYA ENG-D,GEO-D

(20) FONJU MODESTE ENG-D,GEO-E

(21) NAMBO BRENDA FOKOU GEO-D,HIS-E

(22) MUNDAI BORIS NJUA GEO-E,HIS-D

(23) TSAFACK ATONFACK ULRICH PAVEL BIO-D,GGY-E

(24) DJOUMESSI EUNICE LINE GEO-E,HIS-D

(25) MOFORCHA DAIZY MBANCHIA BIO-D,GGY-E

Page 82 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 43

(26) ACHOANOH MCNAIR ACHOANOH GEO-E,HIS-D

(27) BIATEDEM FRANCARLOS HIS-D,PHI-E

(28) MOMO ASSONKENG ELIANE CHRISTEL BIO-E,GGY-D

(29) NDONGKAIN NARCISSE NTEINMUSI CSC-D,PHY-E

(30) SONWA YONTE FELLE LAURELLE BIO-E,CHE-D

(31) ANKENGALEM BRIGHTENA GEO-E,HIS-E

(32) NKUMBE JOSEPHINE MESANG ECO-E,ENG-E

(33) MADAH KEMAJOU WAMBA DANIELLE RUTH FRE-E,GEO-E

(34) NGUEPI NGOUANET WILSON-KANT ECO-E,GEO-E

(35) NJANG SHERLEY NOKEH GEO-E,HIS-E

(36) ASOH MUMBE KIMBERLEY BIO-E,GGY-E

(37) KEUNOU JOPPE DARELLE BIO-E,ICT-E

(38) TSAFACK DONGMO DARINELLE BIO-E,CHE-E

(39) MOMO ARRIEGE SONIA ENG-E,GEO-E

(40) LONTSI LEGO GIRES BIO-E,GGY-E

(41) KETOU ELISE ECO-E,GEO-E

(42) NGNINTIDEM ZEBAZE TIGANA DERRICK GEO-E,HIS-E

(43) ZETANG CHRISTOPHINE BIO-E,CHE-E

Centre No: 11261 KULU MEMORIAL COLLEGE LIMBE

Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed : 7

% Passed : 77.78, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 2

(1) OJONG NADINE ETENGENENG ENG-D,HIS-D,LIT-E

(2) VIVIAN MUYIN GORROTTI ECO-E,GEO-E,HIS-D

Passed In 2 Subjects: 5

(1) NGWAMITANG RHODA TOKO ENG-D,HIS-C

(2) PHILIPPA ZOFENDE MUMAH BIO-C,CHE-E

(3) LONGCHI SHANEL AMAHBO ENG-D,HIS-E

(4) BRITNEY MBI-AYA ARREY-TANYI ENG-D,LIT-E

(5) HOUSSOU BABADE JEAN MARC FISHIER ECO-E,GEO-E

Centre No: 11264 GOVERNMENT HIGH SCHOOL BONJONGO

Regist: 4, Sat for 2 or more Subjects: 3, Passed : 2

% Passed : 66.67, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 1

(1) AYUK VALERY ETANYOR CHE-D,ICT-C,PHY-E

Passed In 2 Subjects: 1

(1) WILHEMINA AKWI NSANI GEO-E,HIS-C

Centre No: 11269 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

ETOUG – EBE

Regist: 481, Sat for 2 or more Subjects: 480, Passed : 412

% Passed : 85.83, Sanctioned : 11

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 93

MOUMIE NTIECHE MOHAMED SALAM

CHE-A,CSC-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(1)

(2) NGA EBODE SERENA-AXELLE BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(3) MACHEKEM DASSI ORNELLA BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

KEMDOM SABANG ERICO ROMARIC

BIO-A,CHE-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(4)

JIK ALVIN COMFORTER NJONG

CHE-A,CSC-A,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(5)

NGOUDJO DEUMAGA KELL YORIC

CHE-A,CSC-B,FMA-A,PHY-A,PMN-A

(6)

(7) MBAH LOIS LAGRACE BIO-A,CHE-B,FMA-A,PHY-A,PMN-A

NKAH CHAMBELINE DZENGONG

BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(8)

TOUMBIACK NSIMEU EMMANUELLE LA GRACE

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(9)

(10) CHUFON REGOBERT BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

JEUFACK SONKENG LEOPOLD EZEKIEL

BIO-A,CHE-A,CSC-C,PHY-A,PMN-B

(11)

ASOBO SUBIN-BIH JOYCE MEGVIE

BIO-A,CHE-B,FMA-B,PHY-A,PMN-B

(12)

MBANGWANA BLESSING MBAH

CHE-B,CSC-B,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(13)

POHMAHMBUH HANNAH NAH-ANZOH

BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-C,PMN-A

(14)

(15) NANFACK ZIDANE BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(16) FOSSOUO DANIEL BLESSON BIO-A,CHE-B,CSC-B,PHY-B,PMN-A

DJONGO FOKOU ARIEL SHARON

CHE-C,CSC-B,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(17)

(18) FOUOTSOP FOSSO PATRICK BIO-A,CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-A

KOUNGA DJAMEN VIGNY ESAIE

BIO-B,CHE-A,CSC-C,PHY-B,PMN-B

(19)

ATONFACK NJOTU HOLY VIOLETTE

BIO-A,CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-B

(20)

(21) AJAMAH RUBIE NNECKNDEM BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-A,PMN-B

(22) NGUH FABRICE BIO-A,CHE-C,ICT-B,PHY-B,PMN-C

(23) AKESE JOHN EWANE BIO-A,CHE-B,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(24) SIMO HERMANN LOIE BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-A

BEMO GRACE MERVEILLE ESPERANCE

BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-B,PMN-A

(25)

(26) AFUEATEH CLARKSON BIO-A,CHE-B,ICT-B,PHY-C,PMN-C

(27) ABRE JACOB KANYIMIDI BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-B

MEUGANG FANKAM MAYINA FREDINE

BIO-B,CHE-B,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(28)

(29) TEGHA ABAH FRITZ MUA BIO-A,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-B

FUATAMOH RICADELA AMINCHAP

ENG-C,FRE-A,HIS-B,ICT-C,LIT-C

(30)

(31) TSOMAH JULIUS BIO-B,CHE-A,FMA-C,PHY-D,PMN-B

(32) KUM RAPHAEL WUNG BIO-C,CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-B

MBUH BRENDA BLANCHE NAH

BIO-B,CHE-C,FMA-C,PHY-B,PMN-C

(33)

DEMANOU FOTIO FALONE VANELLE

ENG-C,FRE-B,HIS-A,ICT-D,LIT-C

(34)

(35) FOTUE TALLA YVES ROLAND BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-B,PMN-A

(36) EMREY NKOM BIGO BIO-A,CHE-B,CSC-D,PHY-C,PMN-C

(37) ACHU ADELINE BIH BIO-A,CHE-C,FSN-A,PHY-D,PMN-D

(38) TCHANA NANKO HERVE BIO-B,CHE-A,FMA-E,PHY-C,PMN-B

NJAPRHIM ROBBERT KARCHEP

BIO-B,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(39)

(40) BARIKA IGDALIAH BARIKA BIO-A,CHE-B,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(41) LAMA SAHLA DAVID BIO-B,CHE-C,ICT-C,PHY-C,PMN-C

(42) EKANE BRANDON-LEE EKANE BIO-B,CHE-C,CSC-C,PHY-C,PMN-C

(43) BARIKA BRITNEY MUYANG ENG-C,FRE-B,HIS-C,ICT-C,LIT-C

SONKOUE ISOBENG JORDAN MURPHY

BIO-A,CHE-B,ICT-C,PHY-E,PMN-C

(44)

(45) LELE KAMGA PASCALE YVANA BIO-A,CHE-C,ICT-C,PHY-C,PMN-D

ABIGAIL FLAVY NDIPBABONGA NFOR

BIO-A,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(46)

(47) TEKE EMMANUEL ATUD BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(48) SANGMO GRACE LEINYUY BIO-D,CHE-B,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(49) JONATHAN CHUYA ANENG BIO-B,CHE-B,FMA-E,PHY-B,PMN-C

(50) NGU JOYCE SIMANKA BIO-B,CHE-B,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(51) TATAGHENG NORA APIANYUI BIO-A,CHE-B,ICT-E,PHY-D,PMN-C

(52) BEUTCHOM LEITICIA SORELLE BIO-C,CHE-D,FSN-A,ICT-C,PMS-D

(53) MBANG DILAND NKWAIN BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

BEZENG LUMEH NDUM PRECIOUS

BIO-A,CHE-D,ICT-C,PHY-C,PMN-E

(54)

MINKEM KEUMO MYRIAM FLEURE

BIO-C,CHE-E,GGY-B,ICT-B,PMN-D

(55)

(56) AWEMBOM GHISLAIN AYENG BIO-A,CHE-D,ICT-B,PHY-E,PMN-D

(57) NGOUFACK BAGNI DARELLE BIO-D,CHE-C,FMA-C,PHY-D,PMN-B

(58) BATCHANOU YANSE KIZIA BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-C

AGUEDONG ATEUGONG BRUNEL ROUSSEAU

BIO-A,CHE-D,FMA-E,PHY-C,PMN-C

(59)

(60) NJOFIE THIERRY ZAOMO ECO-A,ENG-D,FRE-E,HIS-A,LIT-E

FOGOUANG KEMGOU URICH JUNIOR

BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(61)

Page 83 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 5 Subjects: 93

(62) GANA KAH KUNA ROSE MAH ECO-E,ENG-D,FRE-C,GEO-B,HIS-C

AKISARL LYNN EVERDENE BUFU

BIO-A,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMN-D

(63)

(64) SAMA ALUSIUS TARNTEH BIO-C,CHE-D,FMA-E,PHY-C,PMN-B

MAFFO NGUEMO FRANCHESKA

BIO-B,CHE-D,FMA-E,PHY-C,PMN-C

(65)

(66) FUH ELIAN BIH BIO-D,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(67) TANYI EYONG EKOKO BIO-A,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(68) TIBONG DELCON FOWANG BIO-C,CHE-C,FMA-D,PHY-E,PMN-B

(69) WEBNUI BUTRUS SHENUI BIO-E,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

NGATI CHERYL-ANN MBONGEH

BIO-D,CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-C

(70)

NGAINSU KAMSU HANS CELIM JAURES

BIO-E,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-A

(71)

(72) NGANGEH JOAN BERI BIO-C,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-D

(73) TIGWERE GLORY ENGONWEI BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-C

FOKAM TALLA SERGE JAURES

BIO-B,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(74)

NANTIA DONGMO LOIS MARTINO

BIO-B,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(75)

(76) AWAH LUMNWI FON BIO-B,CHE-E,FSN-A,PHY-E,PMN-E

(77) NANSEU MIWOPGE BIO-B,CHE-D,CSC-D,PHY-D,PMN-D

CHIMENYI TERAH NGANGSOLEH

BIO-B,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(78)

(79) KIBINDA EONE JEAN-CLAUDE ECO-C,FRE-D,GEO-D,ICT-D,PMS-D

(80) YEMELE URICH DAYCIS BIO-B,CHE-D,CSC-E,PHY-D,PMN-D

(81) WONEWO ROOSVELT BIO-C,CHE-D,CSC-E,FSN-B,PMN-E

PHILIPPE WILLIAM LEBOUGA NTSAMA

BIO-B,CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(82)

(83) KENNE MOUAFFO ALGOR BIO-D,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(84) SHOUPO TCHOUALA BRINDA BIO-C,CHE-C,ICT-E,PHY-E,PMN-D

(85) KWALAR GLORY RINGNYU BIO-C,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMN-E

DJUIDJE FOTSO LULVINE JANIEL

CHE-C,CSC-E,FMA-E,PHY-E,PMN-C

(86)

(87) FOMUBAD BORISTA FONDI BIO-D,CHE-D,CSC-E,PHY-E,PMN-C

(88) NGOH CARLSON TEMBENG BIO-C,CHE-E,FMA-E,PHY-E,PMN-C

AWASUNG VEMA JUNIOR NYAM

CHE-D,FMA-E,ICT-E,PHY-D,PMN-C

(89)

(90) ANZIA JUVIS ANGWERI BIO-E,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-E

(91) SONG MAXWEL LOH BIO-D,CHE-D,ICT-E,PHY-E,PMN-E

AMBE MANOEL KIRSTEN CHE AJA

ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D,ICT-E

(92)

(93) KILOH GHAPNYUH GLEN BIO-E,CHE-E,CSC-E,PHY-D,PMN-D

Passed In 4 Subjects: 105

(1) APANG BORIS ETONE ELUNG JR CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(2) PAULLETTA NAZHIA FULAI KIMBU ECO-A,GEO-A,ICT-C,PMS-B

(3) AZAH RACHEL ECO-A,ENG-C,GEO-A,HIS-B

(4) NGBWE MBOG BRANDY ECO-A,GEO-A,ICT-C,PMS-C

(5) NGWA SOH SIDOINE BIO-A,CHE-B,FSN-A,PHY-D

(6) MANGA BELA BRIGITTE LA GRACE ECO-A,GEO-A,HIS-B,ICT-D

MBOUMANJE MAPOUO GILLES BRENDA

BIO-C,CHE-B,PHY-B,PMN-B

(7)

(8) ANYINGANG SYDWAN ATEH ECO-C,GEO-A,HIS-B,ICT-C

(9) FORKEANG ANNABEL CHIATIA ECO-C,ENG-B,GEO-B,HIS-B

(10) NDEH YANIC AGHA ECO-B,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(11) FORLEMU VADEX TENDONGLEFACK ECO-B,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(12) NERESS NJUNJU NGWAYI ECO-C,ENG-B,HIS-A,LIT-D

(13) LILIAN BIHNGUO KIMENG ECO-C,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(14) BINWI PRIDYNORA NUMFOR BIO-B,FSN-A,ICT-C,PMS-D

(15) MAKAMTE GAMEJEU LETITIA BIO-A,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(16) NASHIPU IDA – YOLANDE CHUPONYI ECO-C,GEO-B,ICT-B,PMS-D

(17) API NADEGE NJEI ECO-C,ENG-D,GEO-A,HIS-C

(18) ZOFOA FELIX SAKEH ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(19) NWULEM SANDRINE BONGSE ECO-E,ENG-C,GEO-B,HIS-B

(20) SAMBE NGOK MORGAN LORNA CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-C

(21) CHELCY MULUH WONYEN ECO-C,ENG-B,HIS-C,LIT-D

(22) SUDEU NGOMBA YVANNA SORELLE BIO-C,CHE-C,FMA-D,PMN-B

(23) LOKO ISMAEL CHE-D,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(24) MASSA VANISA ESECHIWOH CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-C

(25) TANWANI MARYNOEL NDAH ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-B

(26) NUMFOR AFUUFA CHEMUTA BIO-C,CHE-C,PHY-D,PMN-C

(27) NDASHI HELBERT TAPELE BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-B

(28) ANGOH DELPHINE ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-C

(29) ZATSA DANILA JOIENNE BIO-D,CHE-C,PHY-D,PMN-B

(30) MBIBUI FAITH MBOM BIO-A,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(31) MAPIETSA DIFFO STEVIE LEONCE BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMN-C

(32) FANG BORIS KELLY ENG-D,HIS-A,LIT-E,PHI-C

(33) TOH LAWRENCE NGAI BIO-A,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(34) SAKWE ELEANOR MAKANA BIO-B,CHE-D,ICT-C,PHY-E

(35) AWA JUNIOR DENZEL MOSAH BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-E

(36) KUFE DIANE YINYUY BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(37) NFOR DIVINE FAVOUR TUWA BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(38) PENN JOYCELINE MENGWI ENG-D,FRE-B,HIS-C,LIT-E

(39) NGIMAJOH EMACLAIRE ENG-C,FRE-C,HIS-C,LIT-E

(40) MBINAKEH ZACHERE BUKWELAKEH BIO-D,CHE-D,GGY-B,ICT-D

(41) JEOM ROSELINE ASAAH ENJOH BIO-D,CHE-D,GGY-B,ICT-D

(42) GITFAKNWI GIDEON NEMFOR BIO-E,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(43) KOME KESSY EBUDE BIO-C,CHE-D,FMA-E,PMN-C

(44) MBU MARY LORIDAN BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMN-E

(45) LANGMI BERI NYANYONG BIO-E,CHE-D,FSN-A,GGY-E

(46) MBIANDA KEVIN BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMN-C

(47) LEKANE WOUNFACK YVANA BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMN-C

(48) KIYANG MENGENE NELLY BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMN-E

(49) GOY MBERE KHADIDJA ENG-D,FRE-B,HIS-D,LIT-E

(50) SANDRINE LEINYUY ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(51) LEMA SANDOYX BOBGA ENG-C,FRE-C,HIS-E,LIT-D

(52) STECY FEHNUI BIO-B,CHE-E,ICT-D,PMS-D

(53) TEMATE EDGAR NGEFAC BIO-E,CHE-D,PHY-C,PMN-C

(54) NNOGE VALDES ALOBWEDE ECO-E,GEO-A,ICT-E,PMS-D

NKOMBOT ELOUMBAT LETICIA AUDREY

BIO-C,CHE-C,FMA-E,PMN-D

(55)

(56) FON GYN JOHN NEWTINE BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(57) AHMADU MUSA SOKOTO BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMN-E

(58) FONYUY MARK BERINYUY BIO-E,CHE-E,FSN-B,GGY-C

ELEL ASSOMO DENISE LAFORTUNE JORELLE

ENG-D,FRE-B,HIS-D,LIT-E

(59)

(60) CHIBUEZE THANKGOD OCHULO CHE-D,CSC-D,PHY-E,PMN-C

(61) VUNAN DAVID GA-AKEKU CSC-D,FMA-D,PHY-E,PMN-C

(62) MOUBE MANGOUE INGRID MAEVA ENG-D,FRE-E,HIS-B,LIT-E

(63) FONYE SEVERINE SIVIDZEM ECO-E,ENG-C,HIS-C,LIT-E

(64) FIENGE NKENGMEKU KELLY ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-C

(65) NGWASIRI SIMON PIERRE BIO-D,CHE-E,GGY-C,ICT-D

(66) DONGMO DJOUNANG VALDINE ENG-D,FRE-C,HIS-D,LIT-E

(67) CHOPNZOH MARBELLE ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(68) NAMBAWARR BLESSING PANGWOH BIO-C,CHE-E,GGY-C,ICT-E

(69) MULAAH EVODIA LUM BIO-B,CHE-E,PHY-E,PMN-D

(70) ATEUF NGEUFO DUCHEL DECARTE CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-B

(71) AGABI OLIVIA ENG-D,FRE-E,HIS-D,LIT-C

(72) TAKUAYENE FAVOUR AYUKNDIP BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(73) MOUADION EWANE FRANCINE ECO-D,ENG-E,HIS-B,LIT-E

(74) BUM BLESSING MEAH ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(75) NJEMBONG GLORIO AKANA FONJU BIO-E,CHE-C,PHY-D,PMN-D

(76) KUM RENE AKWA BIO-D,CHE-D,ENG-E,FSN-C

(77) ATEH QUINTA MENYE ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-D

(78) GOMO KOUOKAM CAROLINE ALIDA BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(79) SONG RENE AFUMBOM BIO-E,CHE-D,GGY-C,ICT-E

(80) DINGUE WANDJI SERENA YVANA BIO-C,FMA-E,PHY-D,PMN-E

(81) BESONGATABE SANDRA ATEMBAINSO ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(82) TCHANGA TCHEUSIDJI CLAUDIA BIO-D,CHE-D,FMA-E,PMN-D

(83) NDUM TALICE MBINDA BIO-D,CHE-E,ICT-D,PMN-D

(84) FUH LAURA NDUM ENG-E,FRE-C,HIS-D,LIT-E

(85) BILOUNGA AZEMTSA BENAZI ENG-D,FRE-E,HIS-D,LIT-D

(86) PAGMING YEMDJI URIHRI BIO-C,CHE-D,CSC-E,PMN-E

(87) NEH COMFORT ENG-E,HIS-B,ICT-E,LIT-E

(88) KESE BLONDELLE IVANA DJIKE ENG-D,FRE-D,HIS-D,LIT-E

Page 84 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 105

(89) KENGNI YEMELE ANIELE RICHE BIO-E,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(90) NDI FAITH FAKE ECO-E,ENG-E,HIS-B,LIT-E

(91) YINKFU GERALDINE NDAPKWI BIO-C,CHE-E,PHY-E,PMN-D

(92) AKUM RAMSBERRY MESHIE BIO-D,CHE-D,ICT-E,PHY-E

(93) MEMU MAXWELL KAWEP BIO-E,CHE-D,ICT-D,PHY-E

(94) NJIO RAWLINGS NJIO BIO-C,CHE-E,CSC-E,PHY-E

(95) AMBE BERKY NUMFOR BIO-D,CHE-E,ICT-E,PMN-D

(96) GOUFANE AOUDI PRISCA ESTHER ECO-D,ENG-E,HIS-D,LIT-E

(97) NADIA YEN NGWABI ECO-E,ENG-E,HIS-C,LIT-E

(98) NGOUMTSA KUETE IVANOVIC RYAN BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(99) NGONG JOY BIH BIO-E,CHE-E,GGY-C,ICT-E

(100) NKENGAFAC NADINE-CLAIRE BIO-C,CHE-E,PHY-E,PMN-E

(101) KIBA CYNTHIA BESSEM ENG-D,FRE-E,HIS-D,LIT-E

(102) MFORSONG BAIYE TONY BLIAR BIO-E,CHE-E,CSC-D,PHY-E

(103) NGANG BRANDON TADZONG CHE-E,FMA-E,PHY-E,PMN-D

(104) MAKAMTE TENE ARIELLE JOLENE BIO-E,FMA-E,PHY-E,PMN-E

(105) ATEH FAITH YETSEKE BIO-E,CHE-E,GGY-E,ICT-E

Passed In 3 Subjects: 125

(1) KONFOR ZAINABOU MOUNKA ECO-B,GEO-A,HIS-B

(2) SILIKI NJEA CATHERINE EDWIGE ECO-C,GEO-A,HIS-B

(3) BISSONG FRANK VERA ENYAH ECO-C,GEO-A,ICT-B

(4) NGEAFUL GLORY LEGATIA ECO-C,GEO-A,HIS-B

(5) NCHAM FUMBOYNI ECO-B,GEO-B,ICT-C

(6) TAKUNCHI MARRION OJONGBANG BIO-B,CHE-C,FSN-B

(7) ATETAKO AMBIJEH MYALINE INESS ECO-B,GEO-C,HIS-B

(8) ANYAM HERBERT MULUH ECO-C,GEO-A,HIS-C

(9) AZAH CHELSEA FAITH BIO-B,FSN-B,GGY-C

(10) BARI STEPHANE TAFON BIO-A,CHE-D,GGY-C

(11) SAKINATOU ISANGE OUMAROU BIO-B,CHE-C,GGY-C

(12) FONCHINGALAH GUILENE K ECO-C,GEO-B,HIS-C

(13) DIBAKTO SADEU MICHELE ANGE ECO-B,GEO-A,ICT-E

(14) KEBEH VIVIAN NDUM ECO-D,GEO-B,HIS-B

(15) TSOPDIO LETRICIA FANNELLE BIO-C,CHE-C,PMN-B

(16) FORBEN CHAMDA NOEL BIO-B,CHE-D,GGY-B

(17) KUNE DIEUDONNE YENGO ECO-D,GEO-C,HIS-B

(18) LONDJI TSOPTIE SABRINA RUTH BIO-B,CHE-D,GGY-C

(19) AKO-EYONG FRANKLINE ECO-B,GEO-C,PMS-D

(20) TATAH NERISA KINYUY ECO-C,GEO-C,HIS-C

(21) ABONG SONITA AGU TAFREY BIO-C,CHE-D,GGY-B

(22) PASIAH NADIA KAHBINSEH BIO-C,CHE-D,FSN-B

(23) FOFE MOTSOUH SHALOM BEKER CHE-C,PHY-D,PMN-B

(24) NJONGANG NJIYOU NERI JORDAN BIO-C,CHE-C,ICT-C

(25) NKONA JOEL AFOR BIO-B,CHE-D,GGY-C

(26) NYAKO MATILDA MBULI BIO-B,CHE-C,PMN-E

(27) KELLY SANDRA NYUYFONI ECO-C,GEO-C,HIS-D

(28) TCHOFFO NGOUANA KEVIN JORDAN BIO-C,CHE-C,ICT-D

(29) TEDONFACK BORIS BIO-B,CHE-D,PMN-D

(30) MBANGCHIA MINGWEH ROSITA BIO-C,CHE-D,PMS-C

(31) KEFEYIN SONITA MALAICA ECO-E,GEO-B,HIS-C

(32) VERLA BERINYUY GODRIC ENG-E,GEO-B,HIS-C

(33) NDIMANCHO BRANDON NYANYO HIS-B,LIT-E,PHI-C

(34) MBONTE SANDRA EPOTE ECO-D,GEO-C,HIS-C

(35) ARREY BATE EGBE NDIEP ENG-D,HIS-B,LIT-D

(36) ATEH BLESSING ECO-E,GEO-B,HIS-C

(37) MEH BETILA MOUM BIO-E,FSN-B,GGY-C

(38) ETTA BERTHA OROCK ENG-C,HIS-B,LIT-E

(39) BERTINE LEINYUY NSODZEKOV BIO-C,CHE-E,GGY-B

(40) FUH JANICE SIRRI ENG-D,GEO-C,HIS-C

(41) NGATOP BORIS AFANWI ECO-C,HIS-B,ICT-E

(42) BILO’O MYRIAM KAPPEL KENNEDY ECO-E,GEO-C,HIS-B

(43) TENDONG CLOVIS NANGWE BIO-B,CHE-D,PMS-D

(44) NKOH NDONKOU MCKEEVER BIO-B,CHE-C,PHY-E

(45) MBUH MICAIAH TAYAH BIO-C,GGY-E,ICT-C

(46) TRACY NYOH AKONGWIE BIO-E,CHE-D,FSN-B

(47) AWONTU PRODENCE FUYANG ECO-C,GEO-D,ICT-D

(48) ASHILIE WENZI MULUH ENG-C,FRE-D,LIT-D

(49) TIYA MEWOUPEA RAYEL BIO-C,CHE-C,PMN-E

(50) KRYS KOFI MOKOSA ECO-E,HIS-B,LIT-D

(51) KHAN PROMISE ASANA ECO-E,GEO-D,HIS-B

(52) ZEEH NOELA FRU BIO-B,CHE-D,PMN-E

(53) MANYI LEM DIANE ENG-E,FRE-C,LIT-C

(54) MALEWANYI GERALDINE MAKWA BIO-C,CHE-D,PMN-D

(55) KANDOANYI BERNARD MAKWA ECO-E,GEO-C,HIS-C

(56) EBAH NADINE LOMBE HIS-D,LIT-E,PHI-B

(57) ONELLA BIH BIO-D,CHE-E,FSN-B

MELATAGUIA NODEM CALEB LATENDRESSE

CHE-D,PHY-C,PMN-D

(58)

(59) CHE KELLY MESHI BIO-D,CHE-D,GGY-C

(60) OKAH CYRIL KEDZI BIO-B,CHE-E,PMS-D

(61) ANOUBISSI KENGNE ANDREL BIO-E,GGY-D,ICT-C

(62) PAMEN GATCHA CYNTHIANIE ECO-E,GEO-C,PMS-D

(63) TSAGUE DJEUFACK IVAN CABREL BIO-E,CHE-D,GGY-C

(64) JICK KELLY CHE-D,PHY-E,PMN-C

(65) MEBUNE BRENDA SENGE ENG-E,HIS-B,LIT-E

(66) SEROPHINE REINYUY WEPNGONG BIO-E,CHE-D,GGY-C

(67) TEMBE JIGGUE HUMPHRY BIO-D,CHE-E,GGY-C

(68) FEGUI JIGNIOR BIO-D,CHE-D,ICT-D

(69) CHIBUZO BLESSING OCHULO ENG-C,HIS-D,LIT-E

(70) MARION MANGAN ENG-D,HIS-C,LIT-E

(71) KENZEM CABREL JUNIOR CHE-D,PHY-D,PMN-D

(72) NJINI ALPHONSE NDZI GEO-C,HIS-E,ICT-D

(73) AKUM ANABEL EYEN ENG-D,HIS-C,LIT-E

(74) TUWA TIKENG KEVYN CHE-E,ICT-D,PMS-C

(75) FOUDA TSOUNGUI MARGUERITE REINE ENG-E,FRE-B,HIS-E

(76) BANBOYE ROBERT AYUNI ECO-E,GEO-D,HIS-C

(77) AGHETEMBOR MBAKO GEREMY FRANCK CHE-D,PHY-E,PMN-C

(78) KUETE ENOW JORDAN JUNIOR CHE-D,PHY-D,PMN-D

(79) DONFACK STEVE JUNIOR BIO-E,FRE-C,GGY-D

(80) NCHU BLANDINE TCHEFOR ENG-E,GEO-D,HIS-C

(81) KEMING ANTHOANETTE LIYBARFE BIO-E,FSN-B,GGY-E

(82) DASSON KADJI DEVY VALIN CHE-E,PHY-D,PMN-C

(83) FORBAH RANDY-JOE AMBE BIO-D,CHE-E,GGY-C

(84) PANTCHUI TCHUIGOUA JESSICA PAOLA ECO-E,GEO-D,HIS-D

(85) NGUEMFO MICHEL STELLA ECO-E,GEO-E,HIS-C

(86) EKIYEH BARBARA NGOJOH FRE-E,HIS-C,LIT-E

(87) NGWEMETAN DIVINE WANASI BIO-E,CHE-D,PMN-D

(88) FUKA NEVILLE TENYI CHE-D,FMA-D,PHY-E

(89) WIRDZENYUY FLOURIAN TATAH BIO-D,CHE-D,ICT-E

(90) BEHBANDIEH CLARA MAKEBE ENG-E,HIS-C,LIT-E

(91) GUEMNENG KAMGA ERIC PASCAL ECO-D,GEO-E,PMS-D

(92) DJEUMGUIM TSAFACK FRANK CHE-D,PHY-E,PMS-D

(93) NGASSA NYANKAM PRISCILLE ENG-E,GEO-E,HIS-C

(94) BOMA BETTY BECHA ECO-E,GEO-E,HIS-C

(95) NGOUNOU KEPTCHUMEN LINE GANELLE BIO-E,PHY-E,PMN-C

(96) OJONG TAKANG MISLYNE NALOWA ENG-C,FRE-E,LIT-E

(97) LEKUNZE BRIAN LEKU BIO-E,FSN-C,GGY-E

(98) EGBE ALICE DIAN BAWA ENG-E,HIS-C,LIT-E

(99) SIEWE CHOUAKO ARIANE BIO-E,CHE-C,PMN-E

(100) FOMBUTU NATHAN GIMA LEBGA CHE-D,CSC-D,PHY-E

(101) MNGO DAMARIS DYMSE BIO-D,CHE-D,CSC-E

(102) FONGUE AZOANCHA FRANCK HERMANN ENG-D,HIS-D,LIT-E

(103) NGAOUNDANDE DJIMBAI JOSUE CHE-E,CSC-E,PMN-D

(104) MBUCKSEK MICHAEL NTIMBISSE CSC-D,PHY-E,PMN-E

(105) BOGNING NGUIMATSA KLAUS BIO-D,GGY-E,ICT-E

(106) FUHNWI SYLVESTER NFORLUM BIO-E,CHE-D,PMN-E

(107) FONYONG NDJAMO REINE DALIA BIO-D,CHE-E,PHY-E

(108) MUAM KEDI LUC-PAUL ECO-E,GEO-E,HIS-D

(109) NDENG-NZIE LAURISSA ECO-E,ICT-E,PMS-D

(110) AYEAH SANDRINE NAYAH ENG-D,HIS-E,LIT-E

(111) MANDI BATE SUSAN FRE-E,HIS-D,LIT-E

(112) DANIELA-JOY ETIENDEM NJINJU ECO-E,ENG-E,GEO-D

(113) DJIOGOUO DANIEL MERVEILLE FRE-E,GEO-E,ICT-D

Page 85 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 125

(114) TATA CARL YUSINYU ECO-E,FRE-E,GEO-D

(115) NFORMI BLESSING NKUH BIO-E,CHE-D,PMN-E

(116) NFORBUTEH STEPHANE BOBAN BIO-E,CHE-E,GGY-D

(117) TCHOUMKEU FEUKEU KEVINE AUDREY FRE-E,HIS-D,LIT-E

(118) NGUESSONG DJIMO ANGE LINDA FRE-E,GEO-E,HIS-D

(119) EMMANUELA NGWINIFORM BIO-E,CHE-D,ICT-E

(120) BUM DESMOND BOAH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(121) BUGHOTENYUI YABOU BERYNISE BIO-E,GGY-D,ICT-E

(122) KITIO KENFACK CHRIS LEONCE BIO-E,PHY-E,PMN-E

(123) PICHU SILVAN ACHA BIO-E,ICT-E,PMS-E

(124) ZAMBOU LEONEL BIO-E,CHE-E,GGY-E

(125) AKENA OBAH MARTHE EDITH CHERELLE ENG-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 2 Subjects: 89

(1) NGAI BASIL NGAYI BIO-B,CHE-C

(2) ABOLE BELSI ARMEL FABRICE ICT-C,PMN-C

(3) NGWECHA ROSITA SHUYE FSN-B,GGY-D

(4) KIPOO SERAPHINE MARIE MAR ECO-D,GEO-B

(5) MANDEHO POHENGE BLENDISO HIS-D,PHI-B

(6) RIASA NABUIN GEO-B,HIS-D

(7) FOGANG WAFO ERVANT DUCLAIR CHE-C,PMN-C

(8) TEKE DILYS AZEH BIO-D,GGY-C

(9) DJOTIO MADIE STEPHIE ARRIELLE FSN-C,ICT-D

(10) SHUYE EMERSON NGARKA FSN-D,GGY-C

(11) OTTAVIE COFENYI ECO-E,HIS-B

(12) NKEMBE CELISTINE NTINWUH BIO-B,ICT-E

(13) NZEH SAP WILFRIED RAPHAEL BIO-C,CHE-D

(14) MIAFO KEMKEU BOREL CHE-D,PMN-C

(15) AFIEAHNGWI MILDRED BIO-E,FSN-B

(16) NEBA NGWA NTEHNDA BIO-C,PMN-D

(17) DONGMO CINDY RAPHAELA BIO-D,GGY-C

(18) SONA BERLINE CYNTHIA BIO-D,CHE-C

(19) NYARI HAE JOO MATHIEU GOLDMAN HIS-B,LIT-E

(20) ACHA JENEVETTE ENGWARI BIO-C,ICT-E

(21) AGBOR VICTORY ABECK ECO-E,GEO-C

(22) NFON ANNA NTURNTURN BIO-D,CHE-D

(23) BAWU SAKWE ALICE NAKELI HIS-C,LIT-E

(24) NDEUMI NDEUMI MARCEL JUNIOR ICT-D,PMN-D

(25) BISONG CYNTHIA BESSEM HIS-C,LIT-E

(26) WIYDORLA MARY MADEL AYENI BIO-E,FSN-C

(27) BIH ASHLEY NGWA BIO-E,GGY-C

(28) KEBEH LUCIEN CHU BIO-D,GGY-D

(29) MAFFOUO TIOMELA CARELLE BIO-C,PHY-E

(30) ASAH HARRY CHUISEH CHE-E,ICT-C

(31) EKOLE SONITA BALIKI HIS-C,LIT-E

(32) KEBOU TEDONFACK DUREL STAEL BIO-C,GGY-E

(33) EBUDE MARLYSE NTUNGWE GGY-C,ICT-E

(34) NDUM MAI CLARISSE MBONG GEO-D,HIS-E

(35) ANIZETTE NDE-ESAH NYABA GEO-E,HIS-D

(36) NGUEGANG LEMOGANG SONITA BIO-D,CHE-E

(37) NKAM ASOBO NKAM FMA-E,PMN-D

(38) MINEBE PRISCA ARIANE CHE-E,PMN-D

(39) NDIFORJOH CHEYI HAFSA MBOSIEH BIO-E,CHE-D

(40) KAMENI VINCENT NGANKAM BIO-D,CHE-E

(41) MAFFOUO TADA’A SEM AQUILLA BIO-D,PMN-E

(42) HARDY FRU CHO BIO-E,CHE-D

(43) KENFACK KUETI VALDESSE BIO-E,GGY-D

(44) DJUIKEN TCHOUPOU MERRY ANAYELLE BIO-E,CHE-D

(45) MBAKAM TSASSE CHELSEA MYLENE BIO-D,PMN-E

(46) TANYI MARGERET NKONGHO ECO-E,HIS-D

(47) APASOH GERALDINE GEO-D,HIS-E

(48) NWANDA JUNIA NKENWIE BIO-E,ICT-D

(49) KUMAH JOEL PERKINS ASONGU BIO-D,GGY-E

(50) NGAFOR HENRY NFORBAH ENG-D,GEO-E

(51) FORBAH JOEL FORBEN BIO-E,CHE-D

(52) DJOUFACK NAGOU ANGE PERPETUE BIO-D,GGY-E

(53) LILY-HOUSTEN MAYO TABENG GGY-D,ICT-E

(54) NCHOMBA MILORE CHE-D,GGY-E

(55) MOULIOM FONBOU MOHAMED JAMAL CHE-E,PMN-D

(56) LAPPE SAP KEVIN RYAN BRADLEY BIO-E,PMN-D

(57) AMVELA ABANDA BIDJOH CELESTIN GEO-E,PMS-D

(58) KAMMENE FOSSO ARIANE FILOTE BIO-D,CHE-E

(59) DJEUGUEUN FOMEKONG MAXIME FRANCE ICT-D,PHI-E

(60) KEMTANG MATEKO NADIA CLAURINE BIO-D,PHY-E

(61) NFOR JUDE TATA GEO-E,ICT-D

(62) YEMBE DESMOND TATA BIO-E,GGY-D

(63) AKOH SHARON BIO-E,GGY-D

(64) TCHELIBOU MIGUIM CHIMENE FRE-D,GEO-E

(65) TEINTCHOU NJONWO KEVIN ENG-E,FRE-D

(66) SONFACK NANFANG ALEX CONSOL CHE-D,FRE-E

(67) AWAYEM LOYEN HERMANDES CARELLE BIO-E,GGY-D

(68) DZELAMUNYUY GHISLAIN SIMUBEN BIO-E,ICT-D

(69) EDOA ASTARIE AUDREY GGY-E,ICT-D

(70) TCHINDA MABAP DANIELLE BIO-E,PMN-D

(71) NDIFOR CALVIN NFORGUH FSN-D,GGY-E

(72) KEDI MOUDJIH TOBIAS-JUNIOR PHY-E,PMN-E

(73) GUIENTSING BINNYUY ROGER LIONEL BIO-E,PHY-E

(74) ADIBIYIME YVAEL YANN TEDDY CHE-E,PMN-E

(75) YACTCHOU NIETCHO ARTHUR FMA-E,PMN-E

(76) AZISE MILDRED NGWEMEKONG ECO-E,ENG-E

(77) FONGOH SONITA CHIAFE ECO-E,GEO-E

(78) BATCHAYA KEMAYOU ESEK RYAN CHIVAN CSC-E,GGY-E

(79) MBOTU KELVIN ACHU GGY-E,ICT-E

(80) FEQUIN FONTUNG NEVIL CHE-E,PMN-E

(81) NGUEKENG KENBOU RICK BRAYSON BIO-E,CHE-E

(82) MEUTCHEHE FRANCK ERIC CHE-E,ICT-E

(83) PAJIP NJANA AUDREY BIO-E,PMN-E

(84) ROSELINE BESUMBU NADIKOME HIS-E,LIT-E

(85) AFAH LOVELINE ECO-E,GEO-E

(86) FON ASKIOEL ACHUNGU GEO-E,ICT-E

(87) NGAH JACQUELINE DIANE BIO-E,PHI-E

(88) FOUEGUE ANGE PRESLEY GGY-E,ICT-E

(89) KAM KAM EMMANU PAUCLAIRE CHE-E,PHY-E

Centre No: 11270 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

PENDA MBOKO

Regist: 30, Sat for 2 or more Subjects: 29, Passed : 28

% Passed : 96.55, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 3

(1) EJAH YANICK MBAH ECO-A,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(2) MBARIKO CLORAN ASINA ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-D

(3) HADIZA YUSUF ECO-E,HIS-C,LIT-E,REL-E

Passed In 3 Subjects: 19

(1) CHU ODILIA NGEM ECO-A,GEO-B,PHI-B

(2) NING JOYCE MOM ECO-C,GEO-D,HIS-B

(3) NJI SERAFE ANDREW ECO-C,GEO-D,HIS-B

(4) KIYEH JARUS NGONG ECO-D,GEO-B,HIS-C

(5) RUTH YANU DINGKA’A ECO-C,GEO-E,HIS-B

(6) NJANI BORIES ADIA ECO-C,GEO-E,HIS-B

(7) FORLEFAC BASIL FONKENG ECO-D,GEO-D,HIS-C

(8) AKWA EMMANUELA EJEH ECO-E,HIS-C,PHI-D

(9) AKENEDUM KINDE NADEGE ECO-E,HIS-B,LIT-E

(10) SHERON MBAYE BINDA ECO-E,GEO-E,HIS-C

(11) GWAN CHRISTIAN AZIRH ECO-E,HIS-C,PHI-E

(12) NDIWA DANIEL AZIEL ECO-D,GEO-E,HIS-D

(13) PETNYIN HARIETTE ECO-D,GEO-E,HIS-D

(14) AJECK CEDWIN ANDONG ECO-E,HIS-C,LIT-E

(15) TIWUH SERGE MUKALA ECO-C,GEO-E,PHI-E

(16) VELDA LEVALLA TITA ECO-E,GEO-E,HIS-C

(17) DOH NADAGE PENKWAN ECO-E,HIS-D,LIT-E

(18) KUM VANESSA MUAM ECO-E,GEO-E,HIS-D

(19) BERNADETTE WUJONGBUEN MOHVU ECO-E,HIS-D,LIT-E

Page 86 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 6

(1) KOME GERALD EPOH ECO-D,GEO-B

(2) AKAH KELVIN SOH HIS-D,PHI-D

(3) KIMBONG CLARIS ECO-E,HIS-D

(4) ENOW CATHERINE AWUKONG GEO-E,HIS-D

(5) NNWOME CAROLINE MBOWE ECO-E,HIS-E

(6) PUCHENG OLIVERT NGWINWI HIS-E,PHI-E

Centre No: 11273 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

MISAJE

Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed : 7

% Passed : 77.78, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) CHE ROBERT NYOWIKE ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-B,REL-B

Passed In 3 Subjects: 5

(1) HASSAN TERENCE ECO-C,GEO-B,HIS-D

(2) ROMEO FON NDAMO ECO-E,HIS-C,PHI-C

(3) NJANG SANDRINE ECO-D,HIS-D,PHI-C

(4) ABDULAI AMADU ALAHJI ECO-E,GEO-C,HIS-D

(5) YUVEN MODESTE KERNYUY ENG-D,GEO-E,HIS-D

Passed In 2 Subjects: 1

(1) TAKOW PHILIP OSMAR TANJONG ENG-D,HIS-D

Centre No: 11274 MARTIN LUTHER KING BILINGUAL

COLLEGE BAFOUSSAM

Regist: 151, Sat for 2 or more Subjects: 149, Passed : 132

% Passed : 88.59, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 3

(1) LECHINDEM ANU JULIUS ECO-B,ENG-D,HIS-B,LIT-C,PHI-B

(2) NOPELBA MAIRAMOU BIO-A,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(3) HAGOUE DEFFO BREDEL BIO-B,CHE-D,CSC-E,PHY-D,PMN-D

Passed In 4 Subjects: 36

(1) CHU VIVIAN AGBOR ECO-C,ENG-D,GEO-A,HIS-B

(2) DOHSEKA WIYLAHNYUY CECILIA ECO-C,GEO-B,HIS-B,PHI-C

(3) MOHAMMED SADAT NYUYFONI BIO-A,CHE-C,GGY-C,ICT-C

CHARIS BONGNYU LENJO NJOBARA

BIO-A,CHE-C,PHY-C,PMN-D

(4)

(5) BERI KELLY NFOR ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-C

(6) YUVEN DANIEL ECO-B,HIS-B,LIT-E,PHI-B

DJOUBOU YEMELE SYLVANA DIANE

ECO-B,ENG-C,GEO-C,HIS-D

(7)

(8) LOSHA FABIOLA VERLA ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(9) JIKONG DELAN GEMNWI ECO-C,ENG-D,GEO-D,HIS-B

(10) FASHI ROMEO SHIMINYI BIO-A,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(11) NDIKUM ROLINS AZAH BIO-A,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(12) ENNI MARIECLAIRE TEWILIKUM ECO-D,ENG-C,HIS-B,LIT-D

(13) TCHANGO NGUEKO MAXIME YVAN ECO-C,FRE-D,GEO-C,HIS-C

(14) SIMO ROLAND THEOPHILE ECO-C,FRE-E,GEO-A,PMS-D

(15) AJIMSIMBOM NESTOR CHIA BIO-C,CHE-E,GGY-B,ICT-D

(16) NJAMANGONG LINUS RIMUE BIO-E,CHE-C,PHY-D,PMN-B

(17) BAFON INNOCENCIA FON ECO-D,ENG-C,HIS-C,LIT-D

(18) TITA SHIMENYI LAURA ECO-C,ENG-D,GEO-D,ICT-C

(19) NDOSAK ALBRIGHT NABOH ECO-C,GEO-B,HIS-D,ICT-E

METCHOUANGUEM KEMTCHEPO SARAH REINE

ECO-C,FRE-E,GEO-C,HIS-D

(20)

(21) ANDUSAH CLOUVETTE AGANOH BIO-B,CHE-D,ICT-E,PMN-D

TAKOUKAM TAKAMGOUM KEVIN JULIO

BIO-D,CHE-D,FSN-C,PHY-E

(22)

(23) OJONG BRILLIANT GENUWO ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-B

(24) KFWANTUM ROSEMARY NAYAH ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(25) MADIESSE ORNELLE LAETITIA ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(26) SIKAPEN TEPE PAUL ANNICK ECO-D,FRE-C,HIS-D,LIT-E

(27) AFUNGDANG KELLY ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(28) FEH ALBERTINE FONBOT ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(29) WAINTZE MARVELOUS ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-D

(30) NGWENYI JOYCELINE ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-D

(31) FOM FOTSO EMMANUEL CHE-D,FMA-E,PHY-E,PMN-C

MEMDJOKAM MOUAFO FELIXINE MIKAELA

ECO-E,FRE-D,HIS-C,LIT-E

(32)

(33) LAMANGO BLANDINE FORKU ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(34) NWANA FELICITA BULEM ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-E

(35) FULUMBUH CYDOLINE YENCHECK BIO-E,CHE-E,GGY-D,ICT-E

NGANKAM KAMGA SIGISMOND STEPHANE

BIO-E,CHE-E,ICT-D,PMS-E

(36)

Passed In 3 Subjects: 56

(1) MAINSAH LESLIE BURINYUY ECO-A,GEO-A,HIS-B

(2) KAMDEM NOWA AMADOU TIDJANI ECO-A,GEO-A,HIS-B

(3) ISMAILA SADJO ECO-A,GEO-C,HIS-B

(4) DJONDU TALLA ANDRE PIVEAU ECO-B,GEO-B,HIS-B

(5) TEBI LOUBE MICHELLE STEPHANIE ECO-C,GEO-A,PHI-C

(6) KIYUNG CLIFORD NTEHSHIYFON HIS-A,PHI-D,REL-B

(7) ASEH MISPA ITANGHI BIO-C,FSN-B,GGY-C

(8) EKITI DORCAS BIO-A,CHE-E,GGY-C

(9) KOMEWO NGIMI AUDREY NATHAN ECO-C,FRE-E,GEO-A

(10) TENJEM BLADEMI ECO-D,GEO-B,HIS-C

(11) MEBUNE BERTRAND METUGE ENG-C,HIS-B,LIT-E

(12) AYOH BORIS AYOH CHAMPION JUNIOR ECO-C,GEO-C,HIS-D

(13) CHO QUINIVETTE WOPONG BIO-A,GGY-D,ICT-E

(14) BERSHU DERICK LIMNYUY ECO-C,HIS-B,LIT-E

(15) BERIYUY NORA BIO-B,CHE-E,ICT-C

(16) EBI NGOUPEYOU ESTHER ENG-C,GEO-D,HIS-C

(17) ASONGANYI DEGAULLE BIO-A,CHE-E,ICT-D

(18) MEZO STELLA BIBICH BIO-E,FSN-A,GGY-E

(19) SHARILA CECILIA NSAI BIO-C,PHY-D,PMN-D

(20) MEDJIAKO MONTHE KEVIN FERRY ECO-E,GEO-C,PMS-C

(21) MKIA PARACLITA SHIYNYUY ENG-C,HIS-D,LIT-D

(22) NOUGCHEU TILEU ERNEST BIO-C,CHE-D,PMN-D

(23) NFOR LESSLY TATOH BIO-C,CHE-E,GGY-C

(24) KAMDEM KONGA WALTER LANDRY BIO-C,GGY-E,ICT-C

(25) KAPOE WAFFO SYNTIA LAUREL ECO-D,GEO-E,HIS-C

(26) TINGEM VOILET MARY DVUIN ECO-D,ENG-D,GEO-D

(27) DJOUMFING SOP CALIXTHE BIO-C,GGY-D,ICT-E

(28) YAYA AJARA BIO-C,CHE-D,GGY-E

(29) TALOTSING MOUAFO ALFRED DE-VIGNY ECO-D,GEO-C,ICT-E

(30) ZANGUE NGUETSA PETULA VALERIE ECO-C,GEO-E,HIS-D

(31) TSOUAPAGUIE ENTILIA LARISSA ECO-D,GEO-D,HIS-D

(32) SOLEFACK WATA MANUELLA BIO-D,CHE-D,PMN-D

(33) FONKOU NZOKOU YVAN FRE-C,GEO-E,HIS-D

(34) BABILA CEDRIC KAMANDO ECO-E,GEO-D,HIS-D

(35) SIH SYNTHIA BERY ECO-E,GEO-C,PHI-E

(36) NCHE MINETTE ANGWI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(37) SEKOUE DJOUNGUEP FRANCE ALIMA BIO-D,ICT-E,PMN-D

(38) MANENGUE FERNANDEZ ASTRIDE ECO-E,ENG-E,GEO-C

NDJAPDOUNKE MEFOSSI RAMATOU DUCHESSE

ECO-D,FRE-E,GEO-D

(39)

(40) KEULEFACK TSAYEM YOANN KLUVERT BIO-C,GGY-E,ICT-E

(41) NGO MBOCK NYEMB ELORA VIRGINIA ECO-D,HIS-D,LIT-E

(42) FOTSEU DJIFEDIE FREDY VERLIN ECO-E,FRE-D,GEO-D

(43) YOUSSOUF MONTHE OUSMANOU ECO-D,GEO-E,HIS-D

(44) YOUSSOUF IBRAHIMA ECO-E,GEO-E,HIS-C

(45) DEFFO YONZO WILLYS BIENVENU BIO-E,PHY-E,PMN-D

(46) NGUEMKAM FODJO MERVEILLE YVANA ECO-E,FRE-D,GEO-E

MAKEU MFU TETANG ANGE LAFORTUNE

ECO-E,FRE-D,GEO-E

(47)

KAMGUEM MBOUOMGNI EVRARD TRIOMPHANT

CHE-E,PHY-E,PMN-D

(48)

(49) DIANGA VIVIAN LEISII ECO-E,HIS-D,LIT-E

(50) MBEUTCHOM NOUSSI SAMIRAH BIO-E,ICT-E,PMS-E

(51) NGEH CHARISSA SEVINYUY ENG-E,HIS-E,LIT-E

(52) YOGO MARIE HEMERASIENE ENG-E,FRE-E,LIT-E

(53) NGONG CECILIA TETE ECO-E,HIS-E,LIT-E

TOUKAM TENEKE NOAH AUGUSTA MERVEILLES

BIO-E,ECO-E,ICT-E

(54)

Page 87 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 56

(55) FINKI ABAWAH AZANIAH BIO-E,ICT-E,PHY-E

(56) MOUAFO NYA BRYAND COLLINS JUNIOR ECO-E,FRE-E,GEO-E

Passed In 2 Subjects: 37

(1) KOUTANG SOKOUDJOU CHRISTIAN BIO-C,ICT-B

(2) FOTSO TEKAM ISMAEL BIO-B,CHE-D

(3) FIDELIA MAKUEFOUO NDONGUE ESTHER BIO-B,ICT-D

(4) ETONE THIERRY -CHARLES JUNIOR BIO-B,ICT-D

(5) MUHAMMED NURUDINE HAMZA BIO-C,ICT-C

(6) MARIAN NGEMUKONG AFAH CHE-D,PMN-C

(7) NJODZEKA LOUIS YIOSEMBOM GEO-D,HIS-C

(8) MEUGNAI FILS STEVE SALVADOR ECO-D,GEO-C

(9) GAM REMIT NAMBU BIO-D,GGY-C

(10) NCHUTEKIRA CHEFOR BIO-D,GGY-C

(11) ISIH BESEECHED TOH BIO-B,CHE-E

(12) SUH BORIS CHE ECO-C,GEO-D

(13) ACHU PAOULA LUM BIO-C,ICT-E

(14) WOUOGA SOFFO SAMUEL DESIRE ECO-C,FRE-E

(15) NGUEBISSI FOKA MERVEILLES ECO-D,GEO-D

(16) NGWA BLESSING MANKA’A BIO-D,GGY-D

(17) SADO FOGHAB CHRETIEN BRICE BIO-D,CHE-D

(18) DASSI BLESSING AKO BIO-E,FSN-C

(19) NKWELLE CHANTAL MPELLE ECO-E,HIS-D

(20) NDEH NAOMI TIFUH BIO-D,GGY-E

(21) TUFOIN HONORINE KUOH CHE-D,GGY-E

(22) AGBOR HELEN NGO LISSOK NLEND GEO-E,HIS-D

(23) NWEBIP BORIS RIFOR GEO-E,HIS-D

(24) MOUN RABIATOU ENG-D,HIS-E

(25) SALAMATOU AMADOU ECO-E,HIS-D

(26) ANIBOU MARIE-STACY CHEO BIO-D,ICT-E

(27) DJATHEDJE FOSOT JORDAN ECO-E,GEO-D

(28) NDIFOR BORIS FRU HIS-E,PHI-D

(29) ANOUBISSI KAMCHE MARLENE CHARELLE ECO-E,GEO-E

(30) YOUMESSI IREINE LAURE BIO-E,CHE-E

(31) MEKAMDJO KEVINE SANDRA ECO-E,GEO-E

(32) DJIEPPA TAMKO DORCAS ECO-E,GEO-E

(33) NSOLI EKANGO LARISSA ECO-E,HIS-E

(34) NDE TCHACHE CARELLE ESTHER BIO-E,PMN-E

(35) TIEMNIE FOKA CHRIST MOREL BIO-E,PMS-E

(36) ABED NEGO NKOLO DANIEL CHE-E,PMN-E

(37) EFUETAKO ELVISE GEO-E,HIS-E

Centre No: 11275 PRESBYTERIAN COMPREHENSIVE

SECONDARY SCHOOL BUEA

Regist: 34, Sat for 2 or more Subjects: 34, Passed : 34

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 10

(1) BENANI FEH NDIFON BIO-A,CHE-A,FMA-E,PHY-A,PMN-B

(2) ENAW SAMPSON EYONG BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(3) JINGWA NELLY BETANGHA BIO-A,CHE-D,ICT-B,PHY-E,PMS-D

(4) NJABE CARINE EBOTE ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-C

MESAPE DIFNA ABIGAIL MEJANG

BIO-A,CHE-C,CSC-E,PHY-E,PMS-C

(5)

(6) EBAKO SONA MIDIKI BIO-B,CHE-D,FSN-A,ICT-E,PMS-E

ENOW NJANG NJOCKAWOH MPEY

BIO-A,CHE-C,CSC-E,PHY-D,PMN-E

(7)

SUIRU EMMANUEL NDZENYUY

BIO-B,CHE-D,CSC-D,PHY-E,PMS-C

(8)

NEBATANS NEBAMBONG NTOONWI

BIO-B,CHE-D,ICT-B,PHY-E,PMN-E

(9)

KUM-TAMBONG LARINOEL CHUNG

BIO-C,CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMS-D

(10)

Passed In 4 Subjects: 17

(1) LIYENGU ELIZABETH LOKA BIO-A,CHE-B,GEO-A,ICT-C

(2) AGIE AYEM AYUK ASEK BIO-B,CHE-C,GEO-C,ICT-B

(3) FORCHA GAIL AMIN BIO-A,CHE-C,ICT-B,PHY-E

(4) ACHALEKE ASHLEY NKANYI ECO-D,ENG-B,HIS-B,LIT-C

(5) BESSEM KIRSTEN EGBE BIO-B,CHE-C,FSN-A,ICT-E

(6) NENG DIVINE KUM BIO-B,CHE-E,GEO-A,ICT-C

(7) NKUMBO LYNE PETRA BIO-A,CHE-E,FSN-A,PMS-E

(8) SENGE SUMBELE EJOME ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(9) NANJE KELVIN MAH ECO-C,GEO-B,ICT-B,PMS-E

(10) FONJI EXCEL SHILOH CHE-B,ICT-D,PHY-E,PMS-C

(11) LUKU HANSEL SOH MBUYA ECO-E,ENG-C,GEO-E,HIS-B

(12) ALUNGE KELLY EBANE HIS-C,LIT-E,PHI-E,REL-C

(13) BONI SAM KELEKOH KANGE ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-C

(14) EPIE RINA TABI ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(15) ALVINE EKOLI BENDE BIO-C,CHE-D,GEO-E,ICT-E

(16) NTABE PRECIOUS OVINE AFOR ECO-C,GEO-D,ICT-E,PMS-E

(17) MOKOKO SALLIAN EYOLE ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-C

Passed In 3 Subjects: 7

(1) TABE AKO AGBOR NGOMBA BIO-C,FSN-A,ICT-C

(2) TABI FLEURIBERT-ANN ECO-E,GEO-C,HIS-C

(3) SANYI BRANDON AGBOR ENG-D,HIS-B,LIT-E

(4) FOTABE LIZA-LOIS ECO-E,GEO-C,ICT-C

MBANGIE EMMAUEL ATAINDUM FORGWE AWAH

BIO-D,CHE-D,FSN-D

(5)

(6) UKOBI GEORGINA MUNYAH ECO-E,GEO-E,HIS-C

(7) EBUNGE VANESSA AJANG ECO-E,HIS-E,LIT-E

Centre No: 11278 REGINA PACIS HIGHER TECH. &

COMMERCIAL COLLEGE MUTENGENE

Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed : 5

% Passed : 45.45, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 2 Subjects: 5

(1) MBIBUH JUDE YONG HIS-D,REL-C

(2) NAMANDE ERIC AIME GEO-E,HIS-D

(3) BRENDA NJIKO AKU ENG-D,GEO-E

(4) MBONG RELINDIS CHING ECO-E,GEO-E

(5) PENYIN BRANDON TAFRY ECO-E,HIS-E

Centre No: 11284 SHAKESPEARE BILINGUAL SEC. SCHOOL

YAOUNDE

Regist: 127, Sat for 2 or more Subjects: 124, Passed : 69

% Passed : 55.65, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 2

(1) FRU SCHINAYLLA ECO-D,ENG-C,FRE-C,HIS-B,LIT-D

(2) FINA NANSI YANNSI CLARETTE ECO-E,ENG-C,FRE-B,HIS-C,LIT-D

Passed In 4 Subjects: 9

(1) NGAYAP MICHEL LOIC ACC-E,ECO-C,ICT-B,PMS-C

(2) KENNE TATABOU WENDY GARCIALE ECO-C,FRE-C,GEO-E,HIS-B

(3) MEGAM GAPING CYNTHIA LAURE ECO-E,FRE-C,GEO-E,PMS-B

(4) NJUH LOUIS EWI ECO-A,ENG-D,GEO-E,HIS-E

(5) NCHIA MARY MMBONG ECO-D,ENG-E,HIS-B,LIT-E

(6) MEDOM NTCHANKOU JOYCE PETRA ENG-C,FRE-D,HIS-D,LIT-E

(7) TUYE TONYE ANGE WINNIE ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(8) MANGA AMALIA NATACHA ECO-E,ENG-D,FRE-D,HIS-D

(9) TSIMI STEVE KEAVEN ECO-E,GEO-E,HIS-E,ICT-E

Passed In 3 Subjects: 22

(1) ACHA CLINTON EQWYLE ENG-D,FRE-D,HIS-B

(2) FONKOU MAFFO JOYCE ROHAN ENG-D,FRE-C,HIS-D

(3) NDJANKOUM MIKAEL ANGE ECO-C,GEO-E,ICT-C

(4) FOTSO TEUFACK RENELLA LYNSEY FRE-D,HIS-B,LIT-E

(5) MOUOKIEU NADJO EMILIE ORLANE ENG-D,FRE-C,HIS-D

(6) BILOA AMENDE GRACE SERENA ENG-D,FRE-C,HIS-D

(7) AZE MBOVE GODLOVE ENG-E,FRE-B,HIS-E

(8) DJEUMBISSI SIMO LEA MARIETTE ECO-E,GEO-C,PMS-D

(9) APONGAPENE EUNICE ENG-D,FRE-D,PHI-D

(10) CHIN FANNSO JOSEPH ECO-E,ENG-E,HIS-B

(11) NGEH JAVIS AFUMBOM ECO-E,GEO-D,HIS-C

Page 88 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 22

(12) NCHONG ELSA-RITA OJONG ENG-D,GEO-E,HIS-D

(13) GHAM SIDUAN GOHLA ECO-E,GEO-D,HIS-D

(14) EKANDJOUM EWANE JEAN VINCENT ENG-E,FRE-E,HIS-C

(15) NDIKUM PRIDY MECHI ECO-E,ENG-D,GEO-D

(16) DAMFEU HEUDJA DIANA TRESOR ECO-E,FRE-E,PMS-D

NGOUANFOUO NGOUANFO ALICIA VALERIE

ECO-D,FRE-E,GEO-E

(17)

(18) MATSASSE NOUGOUM ROXANNE FELIXIA ECO-E,GEO-E,ICT-D

(19) LOUMOU MARVIN ULRICH FRE-E,GEO-E,HIS-D

(20) BALONGA NKOU LEVINE MOREL ECO-E,FRE-E,GEO-E

(21) SOMO ARIEL THIERRY FRE-E,GEO-E,HIS-E

(22) MERCI CLAUDINE BIO-E,CHE-E,PMS-E

Passed In 2 Subjects: 36

(1) ABEGA GISELE SHEENA GEO-C,ICT-D

(2) TACHE MBI MICHELE MERARIE ECO-E,GEO-B

(3) CHOUPO LOWE DORIAN MONEL GEO-E,HIS-B

(4) NGO NYOUNAI GABRIELLE THERESE FRE-D,HIS-C

(5) KHRANSSA MARIAM BIEDI TOUCHET FRE-E,PMS-C

(6) NDJEL DAN DAVID THIERRY FRE-C,GEO-E

(7) TEBECK QUINSLY EDEH BIO-E,GGY-C

(8) ALIYU NUHU FRE-D,HIS-D

(9) DAYO POLA SORELLE PATRICIA BIO-D,PMS-D

(10) WELASHEY SAMUEL EYEMBE HIS-C,PHI-E

(11) MAGO LORAL MABEL HIS-C,LIT-E

(12) BIH SIDWIN NDE ENG-D,HIS-D

(13) BABA MATIA MARIE CELINE ENG-C,GEO-E

(14) KAMDEM CONSTANTINE NJANG FRE-D,HIS-D

(15) ITON ITON PIERRE IVAN LOIC GEO-E,HIS-C

(16) ISRAEL ACHUO GHUO GEO-E,HIS-D

(17) MVOTTO MVAM AGNES LOREINE CARELLE ECO-E,HIS-D

(18) DIPANDA MBOYE ALYCIA DARLENE FRE-D,HIS-E

(19) DIPANDA YVAN LOIC FRE-D,PHI-E

(20) EBANG MICHELLE GLORIA POUTOUGNI BIO-E,ICT-D

(21) BERINYUY VERANYUY CHIN BIO-E,ICT-D

(22) TATA BINYOH NGAMFON ENG-D,HIS-E

(23) TSE JUNIOR PLACIOUS ECO-D,HIS-E

(24) ABADOMA NADINE PATRICIA GEO-E,HIS-D

(25) NGONG MILDRED GWEDJI BIO-D,CHE-E

(26) TATSING KEVIN JUNIOR ECO-E,HIS-D

(27) DOMMOUE FEZEU CYNTHIA HIS-E,PHI-D

(28) MAGNOUA MBAH MAHEVA JOELLE FRE-D,GEO-E

(29) ASAH MANUELA AKUBOT ENG-D,FRE-E

(30) KEMADJOU ABIGAEL ELISE ENG-D,HIS-E

(31) BEMELIE NDJOMO STEPHAN IE ENG-D,HIS-E

(32) FADIMATOU CHARIFA ALIOU GEO-E,ICT-E

(33) DAN MAMBANG PRISCILLE DAVINA ECO-E,FRE-E

(34) MANDOU POLOUEM MARIAMA ECO-E,GEO-E

(35) AVA AMOUGOU BERNARD STEPHANE FRE-E,GEO-E

(36) AMOMBO MBIA MURIEL KARLA ENG-E,FRE-E

Centre No: 11287 MUTENGENE EXTERNAL

Regist: 27, Sat for 2 or more Subjects: 22, Passed : 6

% Passed : 27.27, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) TAP OFNEL KITZIWIYI ECO-C,GEO-A,ICT-E,PMS-E,REL-A

Passed In 3 Subjects: 2

(1) LASHA WUSMANU NGONLYGIENU GEO-E,HIS-D,ICT-D

(2) MARTIN NJI NKANG GEO-E,HIS-D,PHI-E

Passed In 2 Subjects: 3

(1) NFU CHARLES NGALA CHE-D,REL-B

(2) LUMA CHUO FRANKLIN ENG-E,HIS-D

(3) GEOUANI ZOUKEU ACHIRI ENG-E,HIS-E

Centre No: 11288 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

FOUMBOT

Regist: 288, Sat for 2 or more Subjects: 285, Passed : 208

% Passed : 72.98, Sanctioned : 3

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 12

NJILAH DAVID FAVOUR NYUYDZEKEM

ECO-A,GEO-A,HIS-B,ICT-C,PMS-B

(1)

(2) MUNGUNSI LESSLY BUNYUY BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-A,PMN-B

(3) SAAH DOUANLA BRENDA IRIS ECO-A,ENG-D,HIS-B,LIT-D,PHI-B

ALIAGNIGNI PEFOURA PATRICK LEONEL

ECO-A,ENG-D,FRE-E,GEO-A,PMS-B

(4)

(5) NGIRI SEDRICK NFOR CHE-D,CSC-C,FMA-D,PHY-B,PMN-A

(6) TANKIE PELAGIE NFENWI ECO-C,ENG-E,GEO-B,HIS-B,PHI-B

(7) MOMBE NASHURU BIO-A,CHE-D,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(8) YUFE DONATIEN NYUYBIN BIO-A,CHE-D,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(9) AKO JONATHAN ARREY ECO-C,ENG-D,GEO-C,ICT-C,PMS-D

(10) MENO WAMBA LEURUS BIO-D,CHE-D,FMA-D,PHY-D,PMN-B

DJOUAKA NGUEDIA RUTH PAULINETTE

BIO-B,CHE-C,CSC-E,PHY-E,PMN-C

(11)

(12) MUNYANGO VALERIE TUMUH BIO-D,CHE-D,FMA-D,PHY-D,PMN-C

Passed In 4 Subjects: 44

(1) TARDZENYUY DIEUDONNE ECO-C,GEO-A,HIS-B,PHI-A

(2) TABE TATIANA NKENGASONG ECO-C,GEO-A,HIS-B,PHI-B

(3) SANTIRATU BERINYUY BIO-A,CHE-A,PHY-D,PMN-B

(4) ALI ABDOU ECO-A,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(5) ATEMAFAC BAOULINE NYIAWUNG ECO-C,ENG-C,HIS-B,LIT-C

(6) ASAAH NADESH FON ECO-B,ENG-D,GEO-A,PMS-D

(7) NGOCHU BERNARD YENGEH ECO-D,GEO-B,HIS-C,PHI-B

(8) HARUNA DAHIRU ENG-E,HIS-A,LIT-C,PHI-B

(9) TITA SALOME MOCHEYO MBAH BIO-B,CHE-D,PHY-C,PMN-C

(10) AMADOU AWOLU FUNDIKEIH ECO-C,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(11) SUINYUY GILLIAN FONYUY BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-C

(12) MANSOUROU IBRAHIM MODIBO ECO-C,ENG-E,GEO-B,HIS-B

(13) GWEI TAWE JOEL BIO-D,CHE-C,FMA-D,PMN-A

(14) CHANZE MOSSO TATIANA ECO-B,FRE-E,HIS-B,LIT-D

(15) CHRACO STEPHANIE JINUI BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-C

(16) NTOH MFAMBOU RABIATOU ENG-C,FRE-C,HIS-C,LIT-E

(17) MESSOUMBE LIZ EBOUDE ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-C

(18) ADAH ATU GILLIAN ECO-C,ENG-D,HIS-C,LIT-D

(19) TOUGUEM DJOGUE HERVE LOIC ECO-B,GEO-C,HIS-D,ICT-E

(20) TANTOH JOEL NDI ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(21) BEGEAKEH FLORENCE NKONGWUA ECO-B,GEO-D,ICT-D,PMS-D

(22) NJAPTEH TIMNUI ISRAEL ENG-D,FRE-E,HIS-B,LIT-D

(23) LENJO RIDLICOL BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(24) FOSSI IGNACE BODELAIRE ENG-D,FRE-D,HIS-B,LIT-E

(25) AGBOR TABE OROCK ECO-C,GEO-D,ICT-D,PMS-D

(26) NJUIFOUO TINDO MARTINO ECO-D,FRE-D,GEO-E,HIS-B

(27) NDUKONG BLANDINE MUTAP ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-D

(28) LAME DENISE TEEH ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-D

(29) NGAM VICTOR TUUH BIO-D,CHE-D,FMA-E,PMN-C

(30) NDANJI MARILYN ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(31) AYEAH JANICE NJONG ECO-D,ENG-E,GEO-D,HIS-C

(32) ASONGWI ORELIA BASHABA ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(33) NDA NORA MAYONG ENG-D,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(34) GAM JESSEN MBENG BIO-C,CHE-E,PHY-E,PMN-D

(35) NJUHU ZUO PRINCE-WILL BIO-B,CHE-E,FMA-E,PMN-E

(36) TITALA MUSTAPHA NJI BIO-D,CHE-E,PHY-E,PMN-C

(37) NAMAN STEPHANIE ADZE ENG-E,FRE-E,HIS-B,LIT-E

(38) ATEMNKENG ARACELIS ECO-E,ENG-E,HIS-E,LIT-C

(39) ISRAEL GLORY LOICE ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-C

(40) NTAKA OLIVERT NJUNJU ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-D

(41) FONSO LYZETTE MINGOH BIO-E,CHE-E,FMA-E,PMN-D

(42) MUTA SYLVIE ANWEI ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-E

(43) NDJEUMIE MARIE ENG-E,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(44) LONMENE TIFFA JUNIOR BIO-E,CHE-E,PHY-E,PMN-E

Page 89 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 77

(1) NDI GODLOVE RINGNYU ECO-A,GEO-A,HIS-A

(2) NGORAN BRANDON NFOR ECO-A,GEO-A,HIS-A

(3) NDI PROSPER NYANG BIO-A,CHE-B,GGY-A

(4) IJANG MISSPER DASI ECO-A,GEO-B,HIS-A

(5) FONBOD ABEGAIL AYONGWE ECO-B,GEO-A,HIS-B

(6) YIAMBU MIRANDA NAIN ECO-B,GEO-A,PMS-B

(7) BOLI ABRAHAM FAI ECO-B,GEO-B,HIS-B

(8) TASSONNA GNONGENE WILLY RODRIGUE BIO-B,CHE-C,GGY-C

(9) NYUYDINE LAUREL DZENTOMYEM BIO-A,CHE-D,PMS-C

(10) NYAMKA LAMDE FAITH ECO-D,GEO-C,HIS-B

(11) SUNJO TELMA TATINYUY BIO-A,CHE-D,PMN-D

(12) ANANGAFACK GODLOVE ECO-C,ENG-C,GEO-C

(13) NJUNKOH ROMIEL ACHEYANG BIO-B,CHE-B,PMS-E

(14) BRANDON DINGBOBGA ECO-C,HIS-B,LIT-E

(15) FONYUY JOEL LEMNYUY ECO-E,GEO-C,HIS-B

(16) BININ FARASH KWATINYUY ECO-C,GEO-C,ICT-D

(17) ATANGA LEKEATEH COLLINS CHE-D,FMA-D,PMN-B

(18) LUKONG RABIATU BURINYUY ECO-E,GEO-B,HIS-C

(19) NGWA ZIDAN AYONISEH BIO-B,CHE-C,PHY-E

(20) NSANGONG HEBREWS BOBUIN ECO-E,GEO-D,HIS-B

(21) WIMANLA ASHUJIKA OLGA BIO-B,CHE-D,PHY-E

(22) NANZE MANUELA ENG-D,HIS-B,LIT-E

(23) NGONG ROSETTE NENG ECO-D,GEO-D,HIS-C

(24) KINYUY YANNICK VERNYUY BIO-E,CHE-D,GGY-B

(25) NYAH PHALONE KESS BIO-C,CHE-E,GGY-C

(26) NGORAN ESTELLE BURINYUY ECO-D,HIS-C,LIT-E

(27) TAMFU STANDLY NDZI BIO-B,CHE-E,PHY-E

(28) FOFOU LONGUEM BORIS BIO-E,CHE-E,PMN-B

(29) MANGEM MIRENE ECO-E,GEO-D,HIS-C

(30) GILLIAN FENJI KUOH ECO-E,HIS-B,LIT-E

(31) RITA MBINUI BIO-C,CHE-E,PMN-D

(32) NGONG UMAYATU TINIRNYUY ECO-E,HIS-B,LIT-E

(33) BONGYU FERDINAND VERDZEFE ECO-D,GEO-E,HIS-C

(34) HANIFATOU MFOUAPON JAMILA BIO-E,CHE-D,PMN-C

(35) NESTOR FANYUY ECO-E,GEO-C,HIS-D

(36) ANGEL IDEDIA ECO-C,HIS-D,LIT-E

(37) NGIRI EVARISTUS NWARNKUH BIO-D,PHY-E,PMN-C

(38) AWA FORTUNATE ENG-E,HIS-B,LIT-E

(39) BANTAR SANDRINE YENYUF ECO-D,HIS-D,LIT-E

(40) MAFFEU STEVINE CHRISTELLE FRE-E,HIS-C,LIT-E

(41) NJI YUHFENYU NORBERT BIO-E,CHE-D,PMN-D

(42) ASONGWI SIDIKI KETUM ECO-E,GEO-D,HIS-D

(43) VICTOIR KENG AWANJI ECO-E,GEO-E,HIS-C

(44) MANGWANG ATIKATOU SALE ECO-E,GEO-E,HIS-C

(45) MFOUT MIMCHE KOUOTOU OUSSENA ECO-D,GEO-E,HIS-D

(46) WEYI BISMARK TANYU ECO-E,ENG-E,HIS-C

(47) MBENG ONESMUS NKEHBO BIO-E,CHE-D,GGY-D

(48) MARY AFUETCHAP ECO-E,GEO-E,HIS-C

(49) MABOUNE ZEUNI CHRISTELLE ECO-D,GEO-E,HIS-D

(50) NKEMBENYAH KUKU IRENE ENG-D,HIS-D,LIT-E

(51) FOUOKENG DJOUSSE BEZANGE RAOUL ECO-E,GEO-E,HIS-C

(52) MAPOUROU JAMILA ECO-D,GEO-E,HIS-D

(53) HERITA LEINYUY ECO-D,GEO-D,PMS-E

(54) MFOUT OUSSENA ECO-E,GEO-E,HIS-C

(55) AWA STEPHANIE MESHI ECO-E,GEO-E,HIS-C

(56) BIKOI NGUEBOU DORIMENE SCHERELLE FRE-E,HIS-C,LIT-E

(57) JANGAHA WAY GOLDA ENG-D,HIS-D,LIT-E

(58) YUEGO NZUKOU ALICE ORNELLA BIO-D,CHE-D,PMN-E

(59) GANGBEN CHARITY NGWENWI ECO-E,GEO-E,HIS-D

(60) NYAH VANISA WUYUM ECO-E,GEO-E,HIS-D

(61) NGOUNGOURE NJOYA ASSIATOU FRE-E,HIS-D,LIT-E

(62) MUSI EMMILIENE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(63) AYONG NADINE PATRICIA NGOIN HIS-D,LIT-E,PHI-E

(64) ATEMAFAC REINE TELELEN ECO-E,ENG-D,HIS-E

(65) SEMA DIBLESS BABILA BIO-E,CHE-D,PMN-E

(66) OBEDIENCE YENTOH MBEMNGONG GEO-E,HIS-D,PHI-E

(67) BULUWAH DAMARICE MEYENG ECO-E,GEO-E,HIS-D

(68) TARDZENYUY NADEGE LEINYUY ECO-E,ENG-E,HIS-D

(69) FAISON VIOLET DUNTZI ECO-E,GEO-E,PMS-D

(70) YIAGNIGNI NJIEMOUN ABASS ECO-E,GEO-E,HIS-D

(71) MBANGE VIRGINIA EWANE ECO-E,HIS-D,LIT-E

(72) ENO MUYEN RACHEAL ENG-D,HIS-E,LIT-E

(73) BROWNDON DICKNWI MAFANY ECO-E,GEO-E,HIS-E

(74) KIVEN BLESSING LEINYUY ECO-E,HIS-E,LIT-E

(75) NSAKOR PRECIOUS AYENNII ECO-E,ENG-E,HIS-E

(76) NANGATIEH SOPZEH CLINTON BIO-E,PHY-E,PMN-E

(77) MBOUOH KPOUMIE NAFISSETOU ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 75

(1) TANGIE BISMARCK MBOMBUA BIO-A,CHE-B

(2) SHUTANG HYSON TASHA BIO-B,PMS-C

(3) ABDURAZA’U IDIRISU ENG-C,HIS-B

(4) WAWA CLEMANTINE BIO-B,CHE-C

(5) LEKEALEM BERIST NYIAWUNG GEO-C,HIS-C

(6) KIMENG JUDE TAL GEO-D,HIS-B

(7) NCHINDA FRANKLINE CHIANJIOH HIS-B,LIT-E

(8) AMADOU ALASA FAPON GEO-D,HIS-C

(9) MOMFIA NADAGE MENJOH ECO-C,HIS-D

(10) WAKILI MARY LINWE BIO-D,GGY-C

(11) YEMBE DAN NANGOH BIO-C,CHE-D

(12) KAPNANG NONO RUFUS CORNEILLE FMA-E,PMN-B

(13) AFUMBOM ONEIL TUBAH BIO-C,CHE-D

(14) KOM NGWA PAULE ROLANDE BIO-B,PMN-E

(15) TADAR DOLLA WINSLET BIO-D,GGY-C

(16) SONGANG BASIL FONAKE BIO-B,CHE-E

(17) FIFEN OUSENI FRE-E,HIS-B

(18) WIRDZENYUY DELORISSE FONYUY BIO-D,GGY-D

(19) NKONDEM BRAIN FUAKEMNDA GEO-E,HIS-C

(20) BISONNA BENIS ECO-D,GEO-D

(21) KELLY NWIFA BONGSEN GEO-D,HIS-D

(22) ASHU FUANYI FORTUNE ENG-D,HIS-D

(23) MUNDI MEMBI VANELLE BIO-C,GGY-E

(24) ATABONGAFAC MAXCELUS NGULEFAC CHE-E,PMN-C

(25) NGAMTIATE BERTRAND DONATIEN FMA-E,PMN-C

(26) TOAH PROMISE NDOASAK BIO-C,CHE-E

(27) ATEMANKEH PEZONGAKE LOVETTE BIO-D,GGY-D

(28) MUYENGWA FIDELINE GOPOUJIH BIO-C,CHE-E

(29) MOTOUWOUO NJOYA ADAMOU BIO-C,PHY-E

(30) NYUYDINE LAURA BOFOLAVER BIO-D,GGY-D

(31) NDZI DECKLASS SHUYE BIO-C,PMN-E

(32) FRIDA BESONG OJONG HIS-C,LIT-E

(33) KINGSLEY TENJOH ENOH GEO-E,HIS-C

(34) FOUNDIKOU NJIKAM MOHAMED NOURDINE GEO-E,HIS-C

(35) LUM FRU BELINDA HIS-C,LIT-E

(36) NGIANGIANG VIOLA BUFACKNWI ECO-D,HIS-E

(37) SERAPHINE LENGNUI YAKUM ECO-E,HIS-D

(38) MBORNDI SODETOU ZUHPORNYUI HIS-D,LIT-E

(39) MUMOH CONFIDENCE REBEYA BIO-E,GGY-D

(40) YAMI ESSOH DELORS CHRISPO BIO-D,GGY-E

(41) MFOUAPON AMINA IHSANE BIO-D,GGY-E

(42) MASSA BELMISE NGOCHI GEO-E,HIS-D

(43) NZEKUI CHRISTELLE FRE-D,HIS-E

(44) NGEK NESTOR NSHOM BIO-D,GGY-E

(45) MFOCHIVE MBOUOMBOUO NASSER BIO-E,PMN-D

(46) NSOM MELVIS BIH BIO-E,GGY-D

(47) MPEMABE NYAMSIE SAMIRA BIO-D,GGY-E

(48) NFOR AFANYUY JANVIER BIO-E,PMN-D

(49) NDONGCHE FRANCIS DERICK PHY-E,PMN-D

(50) NJOYA MOUCHIKPOU ABDOUL MAJID BIO-E,PMS-D

(51) NSOH BELLA AJI ENG-E,HIS-D

(52) TAWE VIVIANE NYEH GEO-E,HIS-D

(53) AZIMA MBOUOMBOUO ZENAL HIS-D,LIT-E

(54) NKWAIN ELVIS CHE BIO-E,GGY-D

(55) NGOULOURE MOLUH KHADAR EL-HANNAN CSC-E,GGY-D

Page 90 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 75

(56) DOUNTIO DZOFFOU GILDAS GEO-E,HIS-D

(57) CHANTAL WINGO GEO-E,HIS-D

(58) PONGHO BRENDA YUIHNJEH HIS-D,PHI-E

(59) NTEYAJAMGNIGNI JOSEPH FRE-E,HIS-D

(60) KUETE DOUNMENE DORIANE GEO-D,HIS-E

(61) SAME IBRAHIM HIS-E,LIT-E

(62) NDZI CATHERINE YAYA CHE-E,PMN-E

(63) GANGBEN BLESSING FACKNWI BIO-E,GGY-E

(64) FUH CLEVIS BIH HIS-E,LIT-E

(65) NFOR CYNTHIA KFUKFU ECO-E,GEO-E

(66) RAHANATOU NYUYFORNY BIO-E,CHE-E

(67) NJIGWA CHRISTIAN NGECKU BIO-E,CHE-E

(68) NSAH HERIBERT TARDZENYUY BIO-E,PMN-E

(69) NJINGUN VICTORY MEGHA BIO-E,GGY-E

(70) DONGMO KAMTE SORELLE LESLIE CHE-E,GGY-E

(71) LAMARE KOUOTOU MAJID BECHIR BIO-E,PMS-E

(72) NKALANE POUMIE LEILA CHE-E,GGY-E

(73) KUMO NANJIP BERCLINE BIO-E,PMN-E

(74) MOUNTOUMJOU RAYE YOUSSOUF FADIL GEO-E,HIS-E

(75) NGOMSI NGNIMPEBA JUNIOR BIO-E,GGY-E

Centre No: 11289 LIKOMBA EXTERNAL

Regist: 99, Sat for 2 or more Subjects: 95, Passed : 40

% Passed : 42.11, Sanctioned : 6

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 2

(1) CHAKUNAN CARINGTON AYONG ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-D

(2) NGOH SHALOTTE NDISI ENG-D,HIS-D,LIT-E,REL-D

Passed In 3 Subjects: 12

(1) MARVEL ENJEMA MESEMBE ECO-A,GEO-C,PMS-C

(2) MICHAEL FUMLACK RINDA BIO-E,FSN-A,REL-C

(3) MBAH NOELA NKUNEW ENG-D,HIS-C,LIT-E

(4) JOY ETIH ABEN ENG-C,HIS-E,LIT-E

(5) EGBE ANNA OSSANG ECO-E,ENG-D,HIS-D

(6) KENAH TERENCE MEH GEO-E,HIS-C,REL-E

(7) NZOLEFACK SYLVIE TAZEHNKEANG BIO-E,CHE-D,PMS-D

(8) NKEPANG BORIS NGOMASOGHE ECO-E,ENG-E,HIS-C

(9) ABDULRAHAMAN AWAL GEO-E,HIS-C,REL-E

(10) MOBIT BENISE MUYANG ENG-D,HIS-D,LIT-E

(11) ENGWARI JUBILLIAN TEBIT BIO-E,CHE-D,PHY-E

(12) TCHOU EBUA SHALLEN ECO-E,GEO-E,HIS-D

Passed In 2 Subjects: 26

(1) CLINTON NYAMSI JR HIS-C,REL-C

(2) MBENG BERENGER ENG-E,FSN-A

(3) NJAPZEH LAWRENCE HIS-E,REL-B

(4) MBAH ERICA BEH GEO-C,HIS-D

(5) CALIUS JUNIOR CHE ENG-D,HIS-C

(6) FONBAH SHALLOM FONSAH ENG-D,REL-C

(7) CLINTON GAWA FORCHU ECO-E,HIS-B

(8) TINABECKLEY NDABABA EBOT ENG-D,GEO-C

(9) TONYE YANNICK GEO-E,HIS-B

(10) MEH SANDRA EWEE ENG-D,HIS-D

(11) KUM NADIA KIMBONG HIS-D,REL-D

(12) NEBOH DAISIE SANDEH HIS-E,PHI-C

(13) DIGNA ANGUSTIAS NCHAMA EYANG MBA ENG-D,HIS-D

(14) ENANGA ROSE EJU GEO-E,HIS-C

(15) WENGANG DOMINIQUE GABUIN ECO-E,HIS-C

(16) TANG NOELA ZIAH ENG-D,HIS-E

(17) KETO SIR CHARLES TAMBIA HIS-D,REL-E

(18) KWENKAM PAUL YEMGAI ENG-D,GEO-E

(19) MANJA KAMENI PHILIPPE GEO-E,HIS-D

(20) MBIWAN PATRICK OTANG HIS-D,PHI-E

(21) ASAMBUM ISMAEL HIS-D,REL-E

(22) FABRICE ASAH MPOKWA GEO-E,HIS-D

(23) MBENG BRINSCOL BILTIE ECO-E,GEO-E

(24) BABILA MIDIAN NAHVALA HIS-E,REL-E

(25) LAWIR BEWUH CHARLES BIO-E,ICT-E

(26) AJI STEFFIE NENGU ENG-E,HIS-E

Centre No: 11290 SACRED HEART COLLEGE DOUALA

Regist: 104, Sat for 2 or more Subjects: 104, Passed : 100

% Passed : 96.15, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 37

DEUDJUI MBAGNIA OCHRIS ERNEST

CHE-A,FMA-C,ICT-A,PHY-A,PMN-A

(1)

BOUTCHOUANG KEMGO JOANIE AELA

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

(2)

(3) SANI KEMAYOU IVAN HARRY CHE-B,FMA-B,ICT-A,PHY-A,PMN-A

DASSI NZOUNTAP DANIELE STELLA

ACC-C,ECO-A,FRE-B,ICT-A,PMS-A

(4)

(5) NDULUE CHINEDU SUCCESS CHE-B,FMA-B,ICT-B,PHY-B,PMS-A

KENGNE TANKAM MARIE PAULE

BIO-B,CHE-A,FMA-D,PHY-A,PMN-A

(6)

(7) FOKAM KENGNE ULRICH BIO-B,CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-A

NOBOUDEM MANDA TCHINDA SERENA

CHE-C,FMA-C,ICT-A,PHY-A,PMN-B

(8)

TCHATCHOUANG NGOGANG ESTELLE JOYCE

BIO-B,CHE-B,FMA-D,PHY-A,PMN-B

(9)

(10) BENARD KEMBAWO SIMO BIO-C,CHE-B,FMA-D,PHY-A,PMN-A

MBALLA ENDOUGOU NANCY LASHUANA

BIO-B,CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-B

(11)

ENJUGEKWE HENRIETTE AMBEH

BIO-A,CHE-B,FMA-E,PHY-A,PMN-B

(12)

(13) WAMBO LAGHOM LESLIE CHE-B,FMA-C,ICT-B,PHY-C,PMN-B

(14) SUIRENG LYNN SHIYNYUY CHE-B,FMA-D,ICT-A,PHY-C,PMN-B

HANDOU MAMONG EMMANUELLA BLESSING

ECO-A,ENG-C,FRE-B,HIS-B,LIT-D

(15)

KEJU CHESLEYBRIGHT NANDZE

BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-A,PMN-B

(16)

SIEWE SIEWE MEGANE CHLOE

BIO-C,CHE-C,FMA-C,PHY-B,PMN-B

(17)

(18) SEONG HWA TALLA IMELDA BIO-B,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMS-B

PANTCHUI TCHIWO CHRISTIANE MURIELLE

BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(19)

(20) NJINANG GEOFFRY JUNIOR BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-B,PMN-B

IRENEE JOSIANE SANDRA NGO BEMGA

ENG-C,FRE-B,HIS-B,LIT-D,PHI-B

(21)

(22) KEN ANUNG THELMA BIO-B,CHE-B,FMA-E,PHY-C,PMN-B

AMOUGUI AMANA VALERIE MELISSA

ENG-D,FRE-A,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(23)

OBASIARREY M’ONEKE MARY ARREY-NJOK

BIO-C,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(24)

(25) SIME TEKEM CHLOE CHE-D,FMA-D,ICT-B,PHY-C,PMN-C

KAMGAING NECDEM ANGE MANUELA

BIO-D,CHE-D,FMA-D,PHY-B,PMN-B

(26)

(27) TATA DANIEL KPULA BIO-D,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(28) MBAMY NAMVOU HILARY BIO-E,CHE-B,FMA-C,PHY-D,PMN-C

(29) BITOA ASHLEY PENVAGAH BIO-C,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-C

LUKONG VELMA MEGAL LIMNYUY

BIO-D,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(30)

(31) TEMA NGANKAM GREGORI CHE-C,FMA-E,ICT-B,PHY-D,PMN-C

FOTSO MAFANG JOYCE DARNELLE

BIO-E,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(32)

(33) NDEPA IVANA BIO-D,CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-D

(34) AOUDOU BASSIROU ADAMOU BIO-C,CHE-C,GGY-C,PHY-E,PMN-E

LEUWAING NEGHUE CLAUDE FELIX

BIO-E,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-B

(35)

(36) CHIKOU FANDO ANGE LOIC ECO-E,ENG-E,FRE-D,HIS-B,LIT-E

CHOUFA NJIOMO ASMA LATIFAH

BIO-E,CHE-D,FRE-D,PHY-E,PMS-E

(37)

Passed In 4 Subjects: 38

(1) NJIE ENOW MBINKONGHO BIO-A,CHE-A,PHY-A,PMN-B

Page 91 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 38

(2) NDJAMKEU ALAN KYLLIAN BIO-B,CHE-A,PHY-B,PMS-A

NYAME EKOULE SAMUEL LEONEL RALPH

CHE-C,ICT-A,PHY-B,PMN-B

(3)

(4) ONYEBUCHI ONYEKACHI EME ERIC BIO-C,CHE-C,PHY-B,PMS-A

(5) BHAKOR ACHALE ARREY CHE-B,ICT-A,PHY-C,PMS-C

(6) DIEKEM METOU RAVANELLE MAEVA BIO-C,CHE-B,PHY-C,PMS-A

(7) AYUK PROMISE-COLIN ASEK BIO-B,CHE-C,PHY-C,PMN-B

NYAME MOUEN PAUL DANIEL STEPHEN

CHE-E,ICT-A,PHY-B,PMN-B

(8)

ASTRIDE CHANTAL EVOUNG MEWOLI

BIO-D,CHE-C,PHY-A,PMN-B

(9)

(10) EMMANUELLA ANIM AKUM BIO-C,CHE-C,PHY-B,PMS-B

(11) SIMO NKANKAM CLEA CHELSEA FRE-B,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(12) SENGU CLINTON FOMJOG CHE-C,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(13) DEFEU OUAMBO EDDY NELSON BIO-B,CHE-B,PHY-C,PMS-D

EKOLLO THOUTMOSIS BENEDICT SEBASTIANO GAETANO

CHE-B,ICT-B,PHY-C,PMN-D

(14)

HOPOGAP TCHAMAKO KARL JORIS JUNIOR

BIO-B,CHE-D,PHY-C,PMN-C

(15)

(16) MBIADJI FANDOP DANIELLE LAURYL CHE-E,ICT-B,PHY-C,PMS-B

MEKA MEKA SYLVIE MANUELLA GABRIELLE

FRE-C,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(17)

(18) FOSSO CHAUPE DILANE ARTHUR CHE-D,ICT-B,PHY-D,PMN-B

TAKUGANG GANG’BETNE EMMANUEL

CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-C

(19)

(20) TAMA GLORY NDEH BIO-C,CHE-C,PHY-C,PMS-D

(21) KENGNE FONGANG YVON CHE-D,ICT-B,PHY-C,PMN-D

(22) TOTO YELENA KENZA BIO-C,CHE-C,PHY-D,PMS-D

(23) ACHU THIERRY KWENDE JUNIOR ECO-D,HIS-B,LIT-E,PHI-C

(24) TITCHEU KOUENTIE JOSPIN BRYAN ECO-E,ENG-D,FRE-C,HIS-B

(25) YENGWIA NDOWE BEMUH LOIS ENG-C,FRE-D,HIS-D,LIT-D

(26) MELVIS YOME ORENGE SAKWE ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(27) OTANG OJONG MIRIELLE BIO-E,CHE-C,GGY-C,PMS-D

(28) DOBGIMA JULIA PRECIOUS SOBILA BIO-B,CHE-E,GGY-C,PHY-E

KAMGANG DOMENI GENEVIEVE EUPHRASIE

ECO-E,ENG-E,FRE-B,HIS-D

(29)

(30) JONGUELE TOKO MARIE ELISABETH BIO-E,CHE-E,FRE-B,PMS-D

(31) SOWENG FUMTCHUM DAVIS BRYAN CHE-D,ICT-C,PHY-E,PMN-D

MPANJO LOBE NOGAN BENJAMIN PROSPER

BIO-C,CHE-D,PHY-E,PMS-D

(32)

(33) ITOR STEPHEN ETA BIO-E,CHE-D,GGY-D,PMS-C

(34) TERENCE EKOGEDE ALOBWEDE ENG-C,FRE-E,HIS-C,LIT-E

(35) NYENTI MBENG ATEM BIBIAN ECO-E,ENG-C,HIS-D,LIT-E

(36) BRACCO NTAMACK CADICE DAREN FRE-D,HIS-C,LIT-E,PHI-E

(37) MEOTO PAUL NGOMBA ENDELEY ECO-E,ENG-D,FRE-E,HIS-D

(38) HARRI PETERS NGWASHI SIMEN BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMS-D

Passed In 3 Subjects: 20

(1) BOUH BROLIN NJI ECO-A,GEO-A,HIS-B

(2) AYOMPE EBAINO EBI DARREL ECO-C,GEO-A,HIS-B

(3) LONFOR PHALONE VANELLE ECO-D,GEO-A,HIS-B

(4) EJUME KLAUS ETAPE ECO-E,GEO-A,HIS-C

SIAKAM TSHIAMALA MOMAYI CLAUDE ROBSON

FRE-B,LIT-D,PHI-C

(5)

(6) LOUIS AFANYU ECO-D,GEO-C,HIS-B

(7) AJOCHA ESTHER ZINKIA CHE-C,PHY-E,PMS-B

(8) SHURA TATIANA NDE ECO-E,GEO-B,HIS-C

(9) TANDONGFOR SHALOM CHANGEH CHE-C,PHY-E,PMS-C

(10) NGOUMOU NNOMO MARIE-PIERRE BIO-E,CHE-C,GGY-C

(11) FORBI SHIRA ANGU BIO-E,CHE-D,PMS-C

(12) ANNE-MARIE FANGDA CHONA BIO-D,CHE-C,GGY-E

(13) NGASSA NZOUAMI DELOBELE AUDREY ENG-D,FRE-D,LIT-E

(14) AMIBANG MBINSE FAITH CHE-D,GGY-D,PMS-E

(15) TCHATAT TEUGA MAEL MAGALI ENG-D,FRE-E,LIT-E

(16) NANA TINA KIMBELLY ECO-E,GEO-E,HIS-D

NTSAMA OBAMA THOMAS-MAXIME CLEMENT

BIO-E,PHY-E,PMS-D

(17)

(18) NGOUNI TAKOU ROMUALD MERVEILLE ECO-E,GEO-E,PMS-D

(19) HEL NTAMACK EMMANUEL CHE-E,PHY-E,PMN-D

(20) MASSOH POKAM STEPHIE SONEL CHE-E,FMA-E,PMS-E

Passed In 2 Subjects: 5

(1) ALDJIM ALVAN FRANCK IVAN LENDL GEO-A,HIS-B

(2) TOFA DJIANA INES FRANCELLE CHE-D,PMS-B

(3) BISIGAH DORINE KUMEH ACC-E,ECO-C

(4) OROCK TAMBE SENIOR GEO-D,HIS-D

(5) OSONDU-AGU FAVOUR CHIDERA CHIMDINDU BIO-E,PHY-E

Centre No: 11291 ETOUG-EBE EXTERNAL

Regist: 639, Sat for 2 or more Subjects: 615, Passed : 300

% Passed : 48.78, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 7

NDOME MEDJO ALIX STEPHANIE

BIO-A,CHE-B,FSN-A,PHY-C,PMN-B

(1)

(2) YUSUFU ZAKARY SULE CHE-C,CSC-E,FMA-A,PHY-A,PMN-A

ABONKWE NDIFOR FOBISI PETROSON

BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(3)

(4) TUMENTA CLITON YENSI ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-D,PHI-A

ZAMA NDONGMO MCGODDY DIVINE

CHE-D,FMA-E,ICT-B,PHY-C,PMN-C

(5)

(6) GOGHA GHISLAIN GAMAH ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-E,PHI-B

NGO NDEBI YOLLANDE MARLENE JOVANIE

ENG-E,FRE-D,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(7)

Passed In 4 Subjects: 35

(1) KASSINGONG NIXON BEBUIN BOBUIN ECO-B,GEO-A,HIS-B,PHI-B

(2) NJEI BLESSING ASHO ECO-C,ENG-E,GEO-B,HIS-B

(3) NYADI CHARLES LWANGA K. ECO-B,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(4) BWETBOHNWI SETH CHERNWI ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-B

(5) SHANG CATHERINE VERNYUY BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-D

(6) NCHANG STACY NUSAH ECO-C,ENG-D,GEO-C,HIS-C

(7) NKAM MICK-JUNIOR MULUH ECO-D,GEO-C,HIS-C,PHI-D

(8) SINDA FOUMOU FREUD TAYLOR BIO-D,CHE-C,FRE-D,PMN-C

(9) AFUKOH RINGSCHLECKER NGWA ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-B

(10) MVOGO MINSONG FRANCIS CEDRIC ENG-D,FRE-C,HIS-C,LIT-D

(11) VUYOF BLESS SHWENYINGONG BIO-E,CHE-C,ICT-C,PMS-C

(12) REMYE JOYCE-VIOLET ECO-D,ENG-C,HIS-C,LIT-E

(13) SAMOU NGONGAN GRACIA DORA ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-E

(14) ENOW JOEL ANYE BIO-D,CHE-D,ENG-D,GGY-C

(15) ALONGIFOR GRACIOUS NGWENYI ECO-E,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(16) NGWAN MURADISE BONGLA ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-C

(17) FONGWA LUCIA NANGA BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(18) AYISSI BLAISE DONALD BIO-E,CHE-D,PHY-D,PMN-C

NKENGFACK DOUHANLA RYAN-KATE

ECO-E,FRE-D,GEO-C,PMS-D

(19)

(20) YUKENG SIDUAN NYUKONGE ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(21) LEMNUE SIDONIE LAW FORBA ENG-E,HIS-C,LIT-E,PHI-D

(22) ANKIAMBOM BRUNHILDA NGWAINBI ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(23) ISSA SALI BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(24) SHANG AGNES BERILIY ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-D

(25) ESEIH BROSTINE ANYAMBU ECO-D,ENG-D,HIS-E,LIT-E

(26) SIMO SADJO VICTRY ECO-E,GEO-D,HIS-D,ICT-E

(27) BIH GISELE CHI ENG-D,GEO-E,HIS-E,PHI-D

(28) ATEKWANA DONOVAN MBIANKEU ECO-E,GEO-E,HIS-D,ICT-D

(29) ADAMU SANDRIN TANYI ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(30) NSHANJI EMMANUEL NDZI ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-C

(31) ODIBI BRENDA ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(32) CHEKEM JOEL ESDRAS BIO-E,CHE-E,PHY-E,PMN-D

(33) MBELLE MASSENGUE BOSTIN IVAN CHE-E,ICT-E,PHY-E,PMN-D

(34) MONIE MARK ELBASHIR ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-E

(35) DAIGA ADASA GRACE NAHGELLA ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 3 Subjects: 115

(1) NKENGNBEH VINCENT NDINU ECO-B,GEO-A,HIS-B

(2) FORCHUH HANIBAL NCHONG ECO-B,GEO-C,HIS-C

(3) AKUM DESMOND TETUH BIO-B,CHE-E,FSN-A

Page 92 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 115

(4) NEBA EMMANUELA NCHANGWI BIO-D,CHE-C,FSN-A

(5) AGBORMBUOH RAWLINGS ASHU BIO-B,CHE-C,PMS-C

(6) FONTEM NADEGE VERSHIYI CHE-E,FSN-B,REL-B

(7) CHANCELINE ENIH MUTANGA BIO-D,FSN-B,REL-C

(8) NYUYFDNI FORGIVENESS DZERNYUY BIO-C,CHE-C,ICT-C

(9) FONKWA NOBERT NJIOH ECO-D,GEO-C,HIS-B

(10) ALIMA MONAYONG MARIE LAURENE ENG-D,FRE-C,HIS-B

(11) NGUNGBA DENISE PRECIOUS IGHEM ENG-C,HIS-B,LIT-D

(12) NGEZEM CLARIS AZEMAFAC BIO-C,CHE-D,ICT-B

(13) ABANG YVANA AFUH ENG-E,FSN-A,HIS-C

(14) OJONG NDIP SHEY CLINTON BIO-D,CHE-C,ICT-B

(15) ESSENGUE ELIE DARYL ECO-C,GEO-E,HIS-B

(16) NZAWABUIN ARMSTRONG BOFACKNWI ENG-E,HIS-B,PHI-C

(17) NYAME HARIETTE NTUBE ECO-C,GEO-E,HIS-B

(18) CHIAMBAH BERNS TOH ECO-D,GEO-D,HIS-B

(19) GINGO BENRUDENE OSLMA BIO-E,CHE-C,FSN-B

(20) ENEGE MBECHE MEROLINE BIO-E,CHE-D,FSN-A

(21) FOMONYUY MAXIMILLIAN BIO-B,CHE-C,PHY-E

(22) TANYU RUGAITU NFINYU ECO-E,GEO-B,HIS-C

(23) NYUYSEVER BORIS DINNYUY CHE-D,ICT-A,PHY-E

(24) MADJO SIGNE THERESE BIO-D,FSN-A,GGY-E

(25) SIMO MASSO BILL ROAN CHE-D,PHY-C,PMN-C

(26) EYONG DON HARRIS OFUH BIO-A,CHE-D,PHY-E

(27) LUNI RAWLINGS NDZI BIO-A,CHE-D,PMN-E

(28) NYUYMENGKA PERCY ECO-E,GEO-C,HIS-B

(29) ASIFE MELVIS LUKONG ECO-D,GEO-D,HIS-C

(30) BUMA PRINSLEY JABOSUNG GEO-E,HIS-C,ICT-C

(31) ABWA MARRIETTE ENENE ECO-E,ENG-D,HIS-B

(32) MEH BLESSING MBONG ENG-D,HIS-B,LIT-E

(33) BANYE THEOPHILE BONGFEN GEO-E,HIS-D,REL-B

(34) ACHEBEGE BORIS NDANGANG ENG-D,GEO-E,HIS-B

(35) AKUM HANSON CHO BIO-B,CHE-D,PMN-E

(36) SERKWI BLESSING MUNKENG ECO-E,ENG-D,HIS-B

(37) KATHY-EKONG NANYONGO NKONGHO CHE-C,PHY-D,PMN-D

(38) MENGANG VICTORY FOGANG BIO-B,CHE-D,PMN-E

(39) LANGWA ATABEL YELANG ECO-E,GEO-C,HIS-C

(40) LARISER BATINYUY HIS-C,LIT-E,PHI-C

(41) SAMAH EMMANUEL ANJWI ENG-D,FRE-E,HIS-B

(42) JOSEPH TEKE MALANGE GEO-C,HIS-D,REL-E

(43) NEBA LOUIS VALERY CHE GEO-E,HIS-D,ICT-C

(44) HANRETTE WOHKANYIFE ECO-E,GEO-D,HIS-C

(45) NJONG MARY KELLY YULE ECO-E,ENG-D,HIS-C

(46) YUFENYUY BELINDA WIRNUE BIO-E,ENG-D,FSN-C

(47) ALEHSAHBOM CHRISTELLE CHE-D,PHY-C,PMN-E

(48) VERBE HANSEN BONGBEN ECO-E,HIS-B,LIT-E

(49) MARYBERTINY BIH CHI BIO-E,ENG-E,FSN-B

(50) METOMBE MARTHA BOKENGE ENG-E,FSN-C,HIS-D

(51) BAYIMBA BAKANG NICODEME CAMILLE FRE-D,HIS-E,LIT-C

(52) BETCHEM ABANG SARAH ENYANG ENG-D,FRE-D,HIS-D

(53) EKIAMBERE AKWI SEONA ENG-D,GEO-D,PMS-D

(54) EPOH EUPHEMIA ASECK ECO-E,HIS-B,LIT-E

(55) NGESI TSENWI BIO-D,CHE-D,PMN-D

(56) NSOH NDJI DYLANE ECO-E,GEO-D,HIS-C

(57) ANUMBOH MELISA NGUNGWAH ECO-E,GEO-C,HIS-D

(58) AVOMO NDZODO MARIE JULIETTE ENG-D,FRE-C,HIS-E

(59) BOMA CIARISSE WUTZEG ENG-D,HIS-E,PHI-D

(60) BANTAR HASLAR NFOR GEO-E,ICT-C,PMS-E

(61) LEOTINE MAI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(62) FAWI ROSITA JESSICA ENG-D,FRE-E,HIS-D

(63) SEKA SANDRA SHULIKA ENG-D,GEO-E,HIS-D

(64) CHOU DESMALINE ZOU BIO-E,GGY-E,ICT-C

(65) MENDANA AGNES JUDITH PATRICIA FRE-D,GEO-D,HIS-E

(66) CHO QUINTA BEI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(67) VICTORINE KUSONA MBEBEB BIO-D,CHE-D,GEO-E

(68) EYONG LIONEL TABE ENG-D,GEO-E,HIS-D

(69) DEH RACHEAL BEH ENG-D,HIS-D,LIT-E

(70) SABUM STEPHANIE NGOI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(71) NYATU MONG EDITH BLANCHE FRE-D,HIS-D,LIT-E

(72) ENI PAULINE ROSARIA CHOCKA GEO-D,HIS-E,PHI-D

(73) ESSEMENEME OTTOKO ASYNCRITE FRE-E,HIS-C,LIT-E

(74) MANDOU NCHANKOU EVELYNE CARINE ECO-E,GEO-E,PMS-C

(75) TAMBOH GESLEN FORCHEMBO ENG-D,HIS-D,LIT-E

(76) FOCHE NGAINSSOM JUSTINE FLORE ENG-D,GEO-D,HIS-E

(77) TSAYEM DOUANLA ANICET BIO-D,CHE-E,PMN-D

(78) BERKA SHALINE SEWOYEBAA ECO-D,ENG-D,GEO-E

(79) MELINGUI KESSA JOSEPH BORIS FRE-D,GEO-E,HIS-D

(80) KOFON STEPHANY ETALINYOH ENG-E,HIS-C,LIT-E

(81) SHEMELU ROLLAND NTIWAH FMA-E,PHY-E,PMN-C

(82) AYUK MATHA ENG-E,HIS-D,LIT-E

(83) KHAN ACUIRA NDENG GEO-E,HIS-D,PHI-E

(84) BIDIMA PROTAIS RODRIGUE ENG-D,FRE-E,GEO-E

(85) AHIWE EVINA DOROTHEE ASHU ENG-D,FRE-E,HIS-E

(86) MELONG KENNE ULRICH FRE-E,GEO-E,HIS-D

(87) NFON DESMOND FORJOH GEO-E,HIS-E,ICT-D

(88) MBANGHA LOUIS NDZEMBOMENYI ECO-E,GEO-E,HIS-D

(89) KUM ALAIN MEGHE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(90) ASHU ARRAH DOROTHY ENG-D,HIS-E,LIT-E

(91) MBUYONGHA BELTINE CHITUH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(92) BERINYUY MACRINA ENG-D,HIS-E,LIT-E

(93) NDAGHA KAPO-BENZ ACHA ENG-E,GEO-E,HIS-D

(94) EKIE LUM PRIDE FRU ENG-E,GEO-E,HIS-D

(95) NSAIDZEDZE SANDRINE YUFENYUY ECO-E,GEO-D,HIS-E

(96) AKONWI PRINGSLEY NGWA GEO-E,HIS-D,ICT-E

(97) LEMNYUY CAROLINE FONYUY ENG-E,FRE-E,HIS-D

(98) NGADJI SAIDOU ISRAFILOU BIO-E,CHE-E,PMN-D

(99) ACHI CLARISE BIH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(100) MENDAH IMMACULATE NDAKOH ECO-E,ENG-E,GEO-D

(101) NTOKWO BLESSING QUEYIE ENG-D,HIS-E,PHI-E

(102) MBAH TIBERT JAM ECO-E,GEO-D,HIS-E

(103) MBU TELMA BIH BIO-D,CHE-E,ICT-E

(104) NGALA LESLINE MAGHA ECO-E,GEO-D,ICT-E

(105) KUSCIN NUNMUA RUDEL ENG-E,FRE-E,HIS-E

(106) NJOLAH NANCY BERINYUY BIO-E,GGY-E,ICT-E

(107) MAFAIN ANN-MARIE NAMBU ECO-E,ENG-E,HIS-E

(108) AMAGBOU BRAYAN-BRADLY ECO-E,ENG-E,GEO-E

(109) BINWIE JEANNEVETTE NAWA BIO-E,GGY-E,ICT-E

DAMEN TCHOUTA PRINCESSE JOYCE PARKER

ECO-E,ENG-E,HIS-E

(110)

(111) MFOULOU BILO’O LIONEL ECO-E,GEO-E,ICT-E

(112) BELA MARIE EMELINE FRE-E,HIS-E,LIT-E

(113) JECENTA AYIMBOM AYONI ECO-E,GEO-E,HIS-E

(114) LETICIA ASOH CHE ENG-E,GEO-E,HIS-E

(115) BRYANNA MAILYS BOMONO MEGNINGUE CHE-E,FRE-E,PMN-E

Passed In 2 Subjects: 143

(1) CHE TATIANA AKWANWI FSN-B,HIS-C

(2) LAMBO FONKOU HILARY ANITA BIO-B,CHE-D

(3) MOWOH DIDIER MOLI BOSEME HIS-C,PHI-C

(4) AKWA ETAME TEKUH BIO-C,GGY-C

(5) SUH NUTRAN FRU BIO-B,CHE-D

(6) NDJOUMBE MERVEILLE ENG-D,HIS-C

(7) NKEM NGWA LOVEES GEO-D,HIS-C

(8) CHE DESMOND-DURELL NGANG GEO-E,ICT-B

(9) MANIDJA KEI ABOUBAKAR BIO-E,FSN-B

(10) NGEK CLAUDETTE BIY BIO-E,FSN-B

(11) SIDOINE NGECHE BIO-C,GEO-D

(12) EKOTO NADIA SOLANGE GEO-D,HIS-C

(13) NJAH ALAIN CHIA NGWAIN GEO-C,HIS-D

(14) VERLA ZALIYA-OH SIKEM GEO-D,HIS-C

(15) GANA JEAN CLAUDE HISMANN ENG-E,HIS-B

(16) CHE DERICK DJUH GEO-E,HIS-B

(17) KAWA BRENDA BIO-E,FSN-B

(18) AWAH EMMANUEL MADAKI ECO-E,HIS-B

(19) SIRRI CHRISTABEL CHEBUSI FSN-B,HIS-E

Page 93 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 143

(20) ARREY BERYL SIRRI ENG-D,HIS-D

(21) TAMNGWA MEDIAN NJAMNCHUA ENG-D,HIS-D

(22) EVINA NSOM PHILSON BERTRAND FRE-D,HIS-D

(23) NGI HAPPINESS NGASSA BIO-C,CHE-E

(24) NDI GRAHAM SHEY ECO-E,HIS-C

(25) CYTHIA VERNYUY SAHWAI FSN-C,GGY-E

(26) TUMSE CLAUPHA TING BIO-C,CHE-E

(27) WIRBA CHRISTIAN MAYUUN GEO-D,HIS-D

(28) TICHA CLOVET NDE BIO-C,PHY-E

(29) GBETNKOM MAMA HIS-E,PHI-C

(30) DZEDZEEN NELLY BONGFEN BIO-D,CHE-D

(31) BATE BI FARREL ENG-D,HIS-D

(32) DONFACK SONITA NKENGANANG HIS-C,LIT-E

(33) MBUNTUM CLAUDE YUFONYUY HIS-C,LIT-E

DARYL CABROL JUNIOR GERARD AMBASSA TSANGA

GEO-E,HIS-C

(34)

(35) EGOREWU KIT NOEL EYOH HIS-C,LIT-E

(36) KENMEGNE SIMO STELLA ORNELLA FRE-E,FSN-C

(37) NKAH CLARIS AME EBANDE BIO-D,CHE-D

(38) BACHE GOBEL KANYIMI BIO-E,ICT-C

(39) LUKONG ARESTIDE NYUYKONGHE GEO-D,HIS-D

(40) QUINCY JORDAN ESONG ENG-D,HIS-D

(41) SUNDAY ESTHER MAFOR FSN-C,HIS-E

(42) TEGEL PAULE JOSE JENNIFER FRE-D,HIS-D

(43) ZENOBIA MBEUGHE LAPANA GEO-C,PMS-E

(44) AGYINGI SLENI AMACHA ECO-E,HIS-C

(45) LOWE GHOMSI GUY MARCIAL GEO-D,HIS-D

(46) ENYEGUE REGINE CHIMENE FRE-C,HIS-E

(47) HANKOU JOEL OSEE HARISON GEO-E,ICT-C

(48) ACHATISE GOODNESS MBONWU ENG-D,LIT-E

(49) EYEBE LETONO KEVIN FRE-E,HIS-D

(50) SULE LADIFA LENYIN GEO-E,HIS-D

(51) TAKOR MARIE ENDE BIO-E,CHE-D

(52) NFOR ODETTE MALLAH ECO-E,HIS-D

(53) NGANG COURAGE BRADLEY MUEGHE ENG-D,LIT-E

(54) GWAN BRINET TETUH BIO-E,ICT-D

(55) CHAMJI NJIKI JUNIOR EMMANUEL HIS-E,PHI-D

(56) BERNSAH LOUISA NYUYFONI ECO-E,HIS-D

(57) AGWENJANG CLAUDETTE ABONG GEO-E,HIS-D

(58) IHIMBRU MARIE-CLAIRE YETU ENG-D,LIT-E

(59) NGUM ALI SEDRICK MAI ENG-E,HIS-D

(60) NFON GOODNESS NYANYOH ECO-E,HIS-D

(61) CHIMOTOH NGOPANG HAYS FSN-E,HIS-D

(62) ABAH NADINE HIS-D,LIT-E

(63) TONSONG EVERT GEO-E,HIS-D

(64) BOUGAGA JEAN NEHEMIE ECO-E,GEO-D

(65) NKWAIN GILLIAN MBEL ECO-E,HIS-D

(66) NGOLE EPIE JUDE ECO-E,HIS-D

(67) SAKAH ANGELIQUE BIY BIO-D,PMN-E

(68) MBONJO AMISU YARI GEO-D,HIS-E

(69) NCHIAJI SHANCELYN NASAH ECO-E,HIS-D

(70) KUUM DESMOND BUH CSC-E,PMN-D

(71) NEBA DERICK NGWA GEO-E,HIS-D

(72) MBWINZE NJABE NGUBE MARVIN ENG-D,LIT-E

(73) KAMGA YANN GAUTIER FRE-D,PHI-E

(74) SUNITA NAHGWA KWOYELLA BIO-E,FSN-D

(75) LILANSAI ELIOT NYUYYENE HIS-D,LIT-E

(76) TEBO ENDAM ABIGALL ENG-D,HIS-E

(77) AFESEH SHALYNE SECHUWU ENG-D,GEO-E

(78) MENGSAV JOSEPHIUS TARDZENYUY GEO-E,HIS-D

(79) MUNA CLINTON MEMBER BIO-D,PMN-E

(80) KUBE LEVIS ECO-E,FRE-D

(81) BISONG AGBOR EBOB MIKE CHE-E,PMN-D

(82) DJIALEU DJEUMOU JUVENAL GEO-E,PHI-D

(83) HADIZA DJOUMAI OUMAR GEO-E,HIS-D

(84) MARIE ANTOINETTE MINSONGUI FRE-E,HIS-D

(85) MBEKOKE JOYCLINE YOGYU GEO-E,HIS-D

(86) NDZI MEROLINE BERI ENG-E,HIS-D

(87) NJINJU CLEAVIN ZINKIA GEO-E,HIS-D

(88) TSOFACK VIRANDA FOSSUNG ECO-E,HIS-D

(89) NGAFFO BERENICE LAURE ENG-E,HIS-D

(90) NGWA FAITH AWAH ECO-E,GEO-D

(91) KHAN DIEUDONNE TELLA BIO-E,CHE-D

(92) NFOR NGWANYU CYRIELLE ENG-D,FRE-E

(93) SINTIA YORONGUE GENEVIEVE GLORIA HIS-D,PHI-E

(94) TABIAYUK PAUL ENOTAH JUNIOR GEO-E,HIS-D

(95) TINGKKEH LEARTES CHEHKOH GEO-E,HIS-D

(96) TSILA ATANGANA KEVIN ARISTIDE GEO-E,HIS-D

(97) BIDJO OBONO DAVID DIETRICH GEO-E,HIS-D

(98) NGULEFAC HAPPINESS ENG-E,HIS-D

(99) NGWEPEKEM FAITH MOZANG GEO-E,HIS-D

(100) BETANE GINOLA OWASU HIS-D,PHI-E

(101) MOKOM BENJIKA HIS-D,PHI-E

(102) LIEGEH DELANY FORFOR ENG-E,HIS-D

(103) BONGLIY CHRISTABEL ABERYUF GEO-E,HIS-D

(104) KUMA SANDRINE NJANG GEO-E,HIS-E

(105) TENDONGSUM JIANICE SHU ENG-E,HIS-E

(106) LUKONG BASIL BURINYUY GEO-E,HIS-E

(107) NWESE LOVERT OMOBIA CHE-E,CSC-E

(108) FEUTCHING TCHOGNIA ROBERT STEPHANE ICT-E,PMS-E

(109) NGU LYDIA ANGUM HIS-E,PHI-E

(110) BAWU SAKWE NAKELI JOEL BIO-E,ICT-E

(111) AJARA NKEIKEH TUMENTA GEO-E,HIS-E

(112) NJEBAY NGUEPINPEU YVAN LANDRY USHER FRE-E,HIS-E

(113) MBAH JOEL DOUNGUE ECO-E,GEO-E

(114) SHIYGHAN MIRABEL SUILA HIS-E,LIT-E

(115) BASSONG TSIAZE ULRICH FRE-E,HIS-E

(116) BIH BERTILLE ANYE ENG-E,LIT-E

(117) MANKAA ELIZABETH CHE GEO-E,HIS-E

(118) NSAHNYUY RODRICK BONGFEN ENG-E,HIS-E

(119) YOMI MBEUNDA BIANCA FRE-E,HIS-E

(120) NGIRI KOUATCHO BERTRAND FRE-E,HIS-E

(121) LUMA LYONGA ALBERT BIO-E,ICT-E

(122) EKANI RENE STEPHANE GEO-E,PMS-E

(123) TEZE FIEMETIA BETRAN ENG-E,GEO-E

(124) EBUDE NGABE SIDOINE HIS-E,LIT-E

(125) BUNJE KELLY WIRNYU BIO-E,GGY-E

(126) MENYE ONDOBO ALEXIS LANDRY GEO-E,HIS-E

(127) MEH BRYAN ABDU HIS-E,PHI-E

(128) AKO ELOMBI AYOMPE HIS-E,PHI-E

(129) AKWE EMELINE SENGE HIS-E,PHI-E

(130) EPIE CLAUDINE SANDRA MESODE FRE-E,HIS-E

(131) ESEH KELLY MBOULLE HIS-E,LIT-E

(132) MUBAIN RUPHINA ECO-E,GEO-E

(133) NGWA LENORA LUM BIO-E,PMN-E

(134) FENJI ROLAND FONJUNG GEO-E,HIS-E

(135) BUINDA TATIANA BONGSE ANKIABOM ENG-E,GEO-E

(136) NGO BOUM MARIE CLAUDELLE FRE-E,GEO-E

(137) DOMBU FOTSING ANDREE JENNIFER FRE-E,HIS-E

(138) NGASGA MVOGO ANNE VASTI MIKAL ENG-E,HIS-E

(139) MONGWE VICIASE NGEH GEO-E,HIS-E

(140) SAFIA ABDOULAYE FRE-E,HIS-E

(141) MINDAKO BAKE GLADYS ENG-E,HIS-E

(142) ESONA BRENDA OKABINYERE GEO-E,HIS-E

(143) DJEPEN MODJO CERVELLE-LINE CIAIRE HIS-E,ICT-E

Centre No: 11296 BIYEM-ASSI EXTERNAL

Regist: 569, Sat for 2 or more Subjects: 558, Passed : 262

% Passed : 46.95, Sanctioned : 2

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) ESEMBE IRENE SCHEKINA ECO-E,ENG-D,HIS-C,PHI-E,REL-B

Page 94 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 4 Subjects: 27

(1) ALUSOMBOM MARTINI RUCHEL ECO-B,GEO-A,HIS-B,PHI-B

(2) TANCHIE BORIS TAMBE BIO-A,CHE-A,PHY-E,PMN-B

BANADZEM ALEXANDER GHAHKANYUY

BIO-A,CHE-B,PHY-D,PMN-C

(3)

(4) AZANUI BRYAN AWAMBAH BIO-C,CHE-B,PHY-C,PMN-C

AGOUM NWATIO MAFOUO BRUNELLE

BIO-B,CHE-B,PHY-E,PMN-C

(5)

(6) AMBIT DAMARISE ANJEH ECO-C,ENG-B,HIS-B,LIT-E

(7) NDIFON ABONG MODES ECO-B,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(8) NSABINLA BERINICE ALABEN BIO-E,CHE-E,FSN-A,GGY-B

(9) FOKA GRACE LUCRECE BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(10) IBRAHIM MOHAMMADOU MUKTAR ECO-D,ENG-E,GEO-B,HIS-C

(11) MORGAN ESONI LEPINOIS BIO-B,CHE-D,GGY-D,PMN-E

(12) BAYENA DIANA WIYBAH ECO-D,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(13) AMBIFUH RACHAEL CHENUE ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-C

(14) KAHBIT ALVINE PILLA ECO-E,ENG-D,GEO-B,HIS-D

(15) ATAWAN VALINASH ACHIE ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(16) AZAH MELVINE NJI ENG-D,HIS-C,LIT-E,PHI-D

(17) UCHOWED LEMUEL MBAUBOH BIO-B,CHE-E,ICT-E,PHY-E

(18) NGASSI GIFTY TUA ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(19) FRANK JUNIOR KEPDEP CHE-D,ICT-E,PHY-E,PMN-C

(20) NDONGLA KEREN ALVINE MUNDI ECO-E,ENG-E,GEO-D,HIS-C

(21) GABLAK CLAUDIA NWIYOH ECO-D,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(22) FUH AZINWI CHE BIO-D,CHE-D,ICT-D,PHY-E

(23) DENG AMSTRONG MUNAH BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(24) ATEHME KELVIN NCHINDE ECO-E,GEO-E,ICT-D,PMS-D

(25) NSABINLA FAITH BIO-E,CHE-E,GGY-C,PMS-E

(26) AYAFOR LUM PRINCIA ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(27) NGONG QUINCI JONES ENG-E,FRE-E,HIS-E,LIT-E

Passed In 3 Subjects: 102

(1) KAH KISTA NGUM ECO-A,GEO-A,HIS-B

(2) TAGUIAM CHI BRIAN NELSON ECO-B,GEO-A,HIS-A

(3) NJAH NASY KEYONYUI ECO-B,GEO-A,HIS-B

(4) MUYUH NADEGE ECO-B,GEO-A,HIS-B

(5) NGUM STEPHEN SENTIE ECO-A,ENG-C,HIS-B

(6) ACHU VALDO MOKUM BIO-C,FSN-A,GGY-B

(7) TABI OSCAR MENGOT TABI ECO-C,GEO-B,HIS-B

(8) KEH ALOYS FEIN ECO-C,GEO-B,HIS-B

(9) MULUH PRIDE ECO-B,GEO-C,HIS-C

(10) CHE CHELSEA NUNG ECO-C,GEO-B,HIS-C

(11) YUNGSI NADINE KEKE ECO-C,ENG-D,FSN-A

(12) TSANGUE BOMA AURELIEN JUNIOR ECO-B,GEO-C,PMS-D

(13) ASHUOROCK BRONHILDA AYAMOH ENG-B,HIS-E,LIT-B

(14) MBUNGANG SULLY BERINYUY BIO-B,CHE-D,GGY-C

(15) TSOFACK NIZEGA MEGANE LIVIA ECO-B,GEO-C,PMS-E

(16) FONKWE JAVIS ENG-D,GEO-C,HIS-C

(17) TAMBI STEPHANIE ABONGMBU BIO-E,CHE-D,FSN-A

(18) SONITA FIENMBU ECO-D,GEO-D,HIS-C

(19) TCHENKOUA YANN JONATHAN CHE-C,PHY-E,PMN-C

(20) TATA EMMANUELA TEIH BIO-B,CHE-D,PMN-E

(21) MULUH PROMISE CHE ECO-D,GEO-D,HIS-C

(22) WANYU RAYMOND CHUNG ECO-D,GEO-D,HIS-C

(23) CASEY MBIHIKEH SANYI ENG-D,GEO-D,HIS-C

(24) TITA ACHU FON JUOGE GEO-E,HIS-C,REL-C

(25) BOGNING NANDA RODION FRANK PHI-C,PHY-D,PMN-D

(26) UYUM COLETTE TOMLA ECO-D,GEO-E,HIS-C

(27) TANCHIE NATAN AGBORBAI BIO-D,CHE-C,GGY-E

(28) ONYA CHRISTINA NGUM BIO-D,CHE-C,ICT-E

(29) NDI SUSAN YENLEH BIO-C,CHE-E,ICT-D

(30) MOM HAZEL NGOIN ECO-C,GEO-E,HIS-D

(31) YUNGONG MELODY TEH ECO-E,ENG-D,HIS-C

(32) KIMBI MILKA MUNSHA ENG-D,HIS-C,LIT-E

(33) NDAH MOUNGU ROSTAND ECO-E,GEO-E,HIS-B

(34) TCHINDA GRACE LUCIA ECO-E,FRE-D,HIS-C

(35) NGUM AUGUSTINE NGUM ECO-E,GEO-C,HIS-D

(36) DONGUE DONFACK FRANCLIN BEAULAVIE ENG-C,FRE-D,HIS-E

(37) EMAMBU GRACIANA EMAMBU BIO-C,PHY-E,PMS-D

(38) SONITA FRI NTEMBI BIO-E,FSN-B,GGY-E

(39) OBEN ETTA-NKONGHO ETIENNE ENG-D,FRE-E,HIS-C

(40) GUIMEYA KENKEM DONGO ORELIEN BRIAN ECO-E,GEO-E,ICT-B

(41) TCHO PROMISE TREASURE NJEAR11 ECO-E,GEO-E,PHI-B

(42) ABE BRANDON NKEPO ECO-E,HIS-D,PHI-C

(43) EDENO LOUIS EGO GEO-E,HIS-C,PHI-D

(44) TEKEH MEMIS ATAM ECO-E,GEO-D,HIS-C

(45) NGOH RUTH MBAYI ECO-C,GEO-E,ICT-E

(46) MBAH LORETTE GISELE AZEH ECO-E,GEO-D,HIS-D

(47) TCHAKONTE TCHAKONTE FRANCK STEVE CHE-D,PHY-E,PMN-D

(48) MOFAH BLESSING LAURE ULE ECO-E,GEO-C,HIS-E

(49) NDIFOR CHANTAL ETA ENG-E,GEO-D,HIS-D

(50) CHE DIANA NGUM ENG-E,FRE-D,HIS-D

AWONGAFACK HAPPINESS SAMIRA NCHAMAZE

ENG-C,HIS-E,LIT-E

(51)

(52) ANYEM THERESIA AKWA ENG-D,HIS-D,PHI-E

(53) CHOUKOH BLAIS TATANG ECO-E,HIS-C,LIT-E

(54) MOFOR GISELE NGWE ENG-D,GEO-E,HIS-D

(55) LINJAP CARROLLNOEL MBOMSEH ENG-E,HIS-C,LIT-E

(56) NKUIGEUN NDANDJEU PINKY FRENCELLE ENG-D,FRE-D,HIS-E

(57) CHRISTINA LAFORMO ECO-E,HIS-D,LIT-D

(58) BIINNYUY LIDIUNA LIMNYUY ENG-D,FRE-D,GEO-E

(59) NGONO MARIE AUDE PATRICIA ENG-E,FRE-D,HIS-D

(60) TANEFOUO THEODORE BILIOS BIO-E,CHE-D,PMN-D

(61) FONKWE LAURABEL ACHANKENG ECO-E,GEO-D,HIS-D

(62) AUGUSTE BRICE DEFONKWA TCHOUEGHO CHE-E,PHY-D,PMN-D

(63) AKEM PEARL BIH ENG-D,GEO-E,HIS-D

(64) WIRBA SHALIN SIKEM ECO-D,GEO-E,HIS-D

(65) MBIYFON JENNIFER SUIRU LEINYUY ENG-D,GEO-E,HIS-D

(66) ALOMONWING STEPHANIE KONJI ENG-D,HIS-D,LIT-E

(67) EYONG HERMIA DIALE ECO-E,ENG-D,HIS-D

(68) TATA NOBUKA YEE ENG-D,HIS-D,LIT-E

(69) REPENTANCE NNAM NJENGE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(70) DONGMO TSAGUE ERIKA MORIELLE BIO-E,CHE-E,PMN-D

(71) NKUMU SHALLINE BIO-E,CHE-E,ICT-D

(72) NGWA JAMAINAH SIRRI GEO-E,HIS-D,PHI-E

(73) EKURI FORTUNE OJAGE ENG-D,HIS-E,LIT-E

(74) KWEKAP NJOMMOU NEOLINE BIO-E,CHE-D,PMN-E

(75) LIENUS JINTAT BIO-E,CHE-E,ICT-D

(76) DJUFFOUO TAKUETE VARELLE ENG-E,HIS-D,LIT-E

(77) ODA NGONIOBE MAG JACQUOTTE ENG-E,FRE-D,LIT-E

(78) ADIBEYI MOUNTANG GABRIELLE FRE-D,HIS-E,LIT-E

(79) NONO TEUKAP HANELLE ENG-D,FRE-E,LIT-E

(80) SAFEH ALEXINE FANYEH ECO-E,GEO-E,HIS-D

(81) NGONG MAJELLA NESIH BIO-E,CHE-D,GGY-E

(82) NDOH HARISTIN MBU ENG-D,HIS-E,LIT-E

(83) RINGNYU SYLVIA GWAYA ENG-E,HIS-D,LIT-E

(84) HOUMO DONGMO RIVOLDA FRE-E,GEO-E,PMS-D

(85) BEKEME SANDRA ENG-E,HIS-E,REL-D

(86) BERINYUY NAOMI KIBULA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(87) SHU KELLY AZWE ENG-E,HIS-D,LIT-E

(88) BESONG AGNES TIKU ENG-D,HIS-E,PHI-E

(89) NJUMBE SAMUEL NJUME ECO-E,GEO-E,HIS-D

(90) ANU NDAMBOSEH BRIGHT ECO-E,GEO-E,HIS-D

(91) TIAM MBOUZEKE MAIVA DANIELLE FRE-E,HIS-D,LIT-E

(92) KIEN VALERIE NGES ENG-D,HIS-E,LIT-E

(93) FAMEKONG YEMZO JEDIDJA RHODE ECO-E,FRE-E,GEO-D

(94) NGO HIOL JEANNE GERMAINE ENG-D,FRE-E,HIS-E

(95) FOGUI FOUELEFACK ERIKA ENG-E,FRE-E,LIT-E

(96) KANA AWA STALONE FRE-E,GEO-E,HIS-E

(97) CHI ANNA KAAH ENG-E,HIS-E,LIT-E

(98) MBUH JOY BIY ECO-E,GEO-E,HIS-E

(99) EKWIN GIRESS AYUK ECO-E,GEO-E,HIS-E

(100) NSHUKWI KINDNESS MUNGO HIS-E,LIT-E,PHI-E

(101) EOG PAULE EMMANUELLE GWENDOLINE ENG-E,FRE-E,HIS-E

(102) TCHINOU DZOYEM VALDES STEVE ECO-E,FRE-E,GEO-E

Page 95 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 2 Subjects: 132

(1) FANNY ETENGENENG AGBOR ECO-C,ENG-A

(2) AKAMOH NADEGE AWEINEH HIS-C,PHI-B

(3) NKENKU JACKQUE BAUDREY BIO-B,CHE-C

(4) ATEMANKEH RAPHAEL BIO-B,GEO-C

(5) MBI EVERSTINE MBOGHO BIO-D,FSN-A

(6) ACHONDUH JOYCE KAH FSN-C,GGY-C

(7) NSAH BLEND GIJE BIO-E,FSN-A

(8) BIH LINDA NGORAN HIS-C,PHI-D

(9) CHE BRANDON NCHE BIO-D,GEO-C

(10) YUFONYUY SERDRIC DZELAMONYUY GEO-D,HIS-C

(11) FUHNWI DIRANDE GEO-D,HIS-C

(12) NGAMUDOH RUDRICK NGAH ECO-D,HIS-C

(13) NFORMI ALBERT BANTAR GEO-E,HIS-B

(14) NGALIM BRANDON BONGSIYSI GEO-D,HIS-C

(15) OBI AYAMBA BRANDON FSN-C,HIS-D

(16) NCHE QUEEN EVENYE FSN-B,GGY-E

(17) FOSSET TALLA DJIMI FRANKLIN ECO-E,GEO-B

(18) MENDIBI HENRY ROSE ECO-E,HIS-C

(19) NFOR CLAUDETTE SHANGLA ECO-E,HIS-C

(20) MABU EMMANUEL FALE GEO-D,HIS-D

(21) TATSIANDA MEDJIOVOU NATHALIE BIO-D,CHE-D

(22) KEUGUEP NJOMMOU GIHANNE IMA ECO-E,GEO-C

(23) ESONG SERAPHINE NGEH ENG-D,HIS-D

(24) NJONG CONFIDENCE KESHIEH BIO-C,PHY-E

(25) SHEY VINCENT TAWEH ECO-E,HIS-C

(26) NGUM PROMISE NGEK BIO-D,GGY-D

(27) TEBO ADONIS TEBO GEO-E,HIS-C

(28) MUKUM NAOMI EWAH ECO-D,GEO-D

(29) KWIMBU MONICA TANKFU HIS-C,LIT-E

(30) MBOH BRACKNELL AMBIT ENG-D,HIS-D

(31) NDAMBI DILAN MAH HIS-C,LIT-E

(32) BAYA EVELINE ENI RYNDY ENG-E,HIS-C

(33) KIEN-YEIN MYLIS-PIERRET SALAH ENG-D,HIS-D

(34) NGWA SINORINE ASOH ENG-D,HIS-D

(35) DJOUMA LOUISE JOYCE SANTE AUDREY FRE-D,HIS-D

(36) VUSIEGAH ASHLEY ATSIMBOM ECO-E,HIS-C

(37) ENOW SPORA ETTA ENG-D,HIS-D

(38) CHANDINI TCHAKOUNTE CHERIFA CHE-D,PMN-D

(39) LIMUNGA SEBASTIEN IKOME ENG-D,HIS-D

(40) NCHINKO BECKLY SANDAMU GEO-E,HIS-C

(41) BAH ISABELLA IJANG HIS-D,PHI-E

(42) SANGNYEN MAURINE LEBGA ENG-E,HIS-D

(43) DZELAMONYUY HELMINA KINYUY ENG-E,HIS-D

(44) ATABONG DARYL ATANGA ENG-E,HIS-D

(45) NEBA BRANDON BIHNWI BIO-D,ICT-E

(46) FONKWAH DAYANE BIH ENG-D,FRE-E

(47) NKEMBOH ERNESTINE NKECHI GEO-E,HIS-D

(48) LISSOUCK ELISE LUCRESSE CHE-D,GEO-E

(49) NGANJE JOYCE ENANGA ECO-E,GEO-D

(50) NTSAFACK FABRICE AURELE PHI-E,PMS-D

(51) AWAH ESTELLA NGAM GEO-E,HIS-D

(52) NFOR SHARIFATU NYEH BIO-E,CHE-D

(53) GHANEGHE JOYCELINE NSUNGNEN BIO-E,CHE-D

(54) KIDZENWA VIOLET YENLA GEO-E,HIS-D

(55) SALOMAY ADZENYUY GEO-E,HIS-D

(56) NDOUM NIKOBI NANCY GEO-E,HIS-D

(57) NFORMI MELANI NTANDFUNG GEO-E,HIS-D

(58) NGANSO DJAMI LOIS JEMIMA FRE-E,HIS-D

(59) NGWAKO BEATRICE ENG-D,HIS-E

(60) KUM HONORINE MBONG ENG-E,HIS-D

(61) ATUD RENE MBAH GEO-E,HIS-D

(62) NCHANGNWI MONICA CHE ENG-D,HIS-E

(63) TANYI PRINCE EBOT HIS-E,PHI-D

(64) ERICA JUSTINE ELOUTE NASSAN ENG-D,FRE-E

(65) NCHANG MARLISE GEO-E,HIS-D

(66) AMUH PEGGY ECHU ENG-E,HIS-D

(67) BANKA BRANDON SAMA GEO-E,HIS-D

(68) TABAH BLESSING EMSHIE GEO-E,HIS-D

(69) TCHEUTCHOUA FONGANG VERONIQUE FRE-E,HIS-D

(70) SHETEH BRENDA MAMBO ENG-D,LIT-E

(71) KAMENGNE CHIDEMA BLESSING ENG-D,GEO-E

(72) LONTUM ANITA BERINYUY GEO-E,HIS-D

(73) NLOGA NOEE JOSIANE BENOITE ENG-E,FRE-D

(74) TANTOR GRACE BERI GEO-E,HIS-D

(75) NGUIMGO ZAMBOU JODELLE CHE-D,PMN-E

(76) CHIA NELSON TAAH GEO-E,ICT-D

(77) ABACHUA EFUA JOEL BIO-E,GGY-D

(78) NJISINYUY ELVERA NTANGRI BIO-D,PMS-E

(79) KWONANG MEDAM YVANNA GGY-D,ICT-E

(80) NDUM SHERON EYEN ECO-E,HIS-D

(81) TANGIE CALISTA LEM CHE-D,PMN-E

(82) KENFACK FEUJIO DARYL BIO-E,ICT-D

(83) NTU YANIQUE TAKU BIO-D,CHE-E

(84) DENZO TANGA AGENOR ECO-D,GEO-E

(85) MAFANG KEVIN NSOMBI ENG-E,HIS-D

(86) TABI MICHAEL ETCHU FRE-D,HIS-E

(87) SAMBA ANATOL NYARKAMO GEO-E,HIS-D

(88) MAYAH QUEENTELMA NJONJO ENG-D,LIT-E

(89) NGUM PRAISES CHE ENG-D,HIS-E

(90) ANANGAFAC ONELA ENG-D,HIS-E

(91) AGHEM SONITA EFON ENG-D,GEO-E

(92) NYAMSIC EMMANUEL NJEH PHY-E,PMN-D

(93) CHI LENNY MANKEFOR HIS-D,LIT-E

(94) CHE STEPHANY NEMEN ENG-D,HIS-E

(95) NGOUANA NGOUANA JUNIOR ECO-E,ICT-D

(96) FRANCIS ZAPA JUNIOR ECO-E,ICT-E

(97) IBRAHIM PHILIP BEFOLO ETUNDE GEO-E,HIS-E

(98) ENUTIGEH JUNIOR AKWADOU CHE-E,PHY-E

(99) MBONDE KELVIN MBANDA BIO-E,ICT-E

(100) TECHE VANESSA NICK ECO-E,GEO-E

(101) ATEBA ATANGANA ISRAEL DIVINE BIO-E,PMS-E

(102) MBEHNCHO LIONEL NKENGAWUNG GEO-E,HIS-E

(103) MULUH VIARY TAH GEO-E,REL-E

(104) GABRIM GILBERT ENG-E,GEO-E

(105) NJI ERIC FOCHA GEO-E,HIS-E

(106) NGASOH FAITHFUL WEPNGONG GEO-E,HIS-E

(107) NSAICHIA LEZETTE TFUE GEO-E,HIS-E

(108) CHOUOPBIAP KOUOKAM EUNICE LEA ECO-E,PMS-E

(109) YAYA NFORMI NADEGE ENG-E,GEO-E

(110) AMANGEH QUINTA LEHTI ENG-E,GEO-E

(111) ASONGAMINE GERALDINE ATEM FSN-E,HIS-E

(112) TCHOPOU FRU KENNE KENSON JUNIOR HIS-E,ICT-E

(113) NGUIMGO FRANKLIN CHE-E,PMN-E

(114) HOMDIP WANKAP LAETITIA FRE-E,GEO-E

(115) OBEN HELENERISE TIKU ENG-E,HIS-E

(116) ADAM MERCY ANWEASOM ENG-E,HIS-E

(117) GYENGSI MIRABEL SHIFU GEO-E,HIS-E

(118) MBAKEM FRU KAREN ENG-E,HIS-E

(119) SAMA GAYAMGHA GILIAN GEO-E,HIS-E

(120) BEFUE VANINA BEBENG ENG-E,HIS-E

(121) FON TINELATE ANWEI ECO-E,ENG-E

(122) MINGJO ALISON LIMNYUY BIO-E,PMN-E

(123) NEITEWANNEBAI SONIA GEASE BIO-E,PHY-E

(124) EYALA MARIE GAEL ECO-E,ENG-E

(125) NDIWUM MILTON GEO-E,HIS-E

(126) NGAMO DONNENK NAOMIE ECO-E,FRE-E

(127) MPONE DIBO MERCY ENG-E,HIS-E

(128) NGOSSO NTOKO CARIS LAURE ENG-E,HIS-E

(129) MUNYONGA BELMOND ECO-E,HIS-E

(130) AKWEKA VANESA MARTHA AJEATAH ENG-E,FRE-E

(131) FONDUNGALLAH DESMOND FUAJONG ECO-E,GEO-E

(132) ABIANMBI CYNTHIA BIO-E,CHE-E

Page 96 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Centre No: 11297 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

MBOUDA

Regist: 174, Sat for 2 or more Subjects: 174, Passed : 155

% Passed : 89.08, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 20

TUME EMMMANUEL DZELAMONYUY

BIO-A,CHE-A,FMA-B,PHY-A,PMN-A

(1)

(2) MUZEH LARISSA CHULEBA ECO-B,ENG-A,HIS-B,ICT-B,LIT-B

(3) AYOGHO RAISSA BIO-B,CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-A

YEPMENI NANFANG NELSON BARNES

BIO-C,CHE-C,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(4)

TIABOU TCHOUPOU GRACE DIVINE

ECO-A,ENG-D,FRE-B,HIS-B,LIT-B

(5)

(6) TSAFACK THELVYN JUNIOR BIO-A,CHE-B,CSC-D,PHY-B,PMN-B

TATSA TAKOU WILLY WILFRED

CHE-B,CSC-C,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(7)

(8) BAN PRINCELY CHIA CHE-C,FMA-C,ICT-B,PHY-B,PMN-A

(9) NTANKEH MIREILLE MBIANDA BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-A,PMN-B

(10) DZE NYANG GLENN BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-B,PMN-B

NGUIMFACK NJIENCHEU DARRYL

BIO-C,CHE-C,FMA-D,PHY-B,PMN-A

(11)

(12) SAHLAH HAZEL TUME ECO-B,ENG-C,HIS-C,LIT-D,PHI-B

(13) LATEU DOUANLA SYNTHIA ECO-B,ENG-D,HIS-B,LIT-D,PHI-B

(14) NCHINDA DARIUS DJOMEGHI BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-C,PMN-B

APONGNOU FORKENG LIZA LAURE

ECO-C,ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(15)

(16) WAMBA TIWA JANVIER CHE-D,CSC-D,FMA-D,PHY-C,PMN-B

DJOUMESSI DEDOUNG IGOR WILFRIED

BIO-E,CHE-D,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(17)

(18) SONWA KENLA RAPHAELLA BIO-E,CHE-D,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(19) AKAFACK TCHAPMO LORIE BIO-E,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-C

NOGNING FOPA HILARY O’MAIVA

BIO-E,CHE-D,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(20)

Passed In 4 Subjects: 47

(1) AKEMECHA SIMON PRIDE OWINGO BIO-B,CHE-B,PHY-A,PMN-B

(2) DJOU NKEUBENG BRICEIL CHE-C,ICT-C,PHY-A,PMN-B

(3) TOUOLAH FLORANT REMATO ECO-C,GEO-B,HIS-B,ICT-C

(4) DIEUDONNE PUDINGA BIO-B,CHE-C,PHY-A,PMN-D

(5) TENDONGFACK GLORY ECO-B,GEO-B,ICT-D,PMS-C

(6) NKWETA BAZIL KETU ECO-C,ENG-D,GEO-B,HIS-B

(7) YEMELI ROSINIE BIO-C,CHE-C,PHY-C,PMN-B

(8) TSINDA TEBANG NADEGE ENG-C,HIS-C,LIT-C,PHI-B

(9) TECHA ATEH DALEEN ANYAM ENG-C,HIS-B,LIT-D,PHI-B

(10) THIERRY WAINDIM BIO-B,CHE-B,ICT-D,PMN-C

(11) MAFOKOU FOSSO PRISCI KENDRA BIO-C,CHE-D,PHY-B,PMN-C

(12) LOLE COLINS BONGJUNG ECO-B,GEO-D,ICT-B,PMS-D

(13) ACHENGAWAH LEWIS FOLIBA BIO-C,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(14) MEGNEPEN JOELLE ECO-E,ENG-C,GEO-B,HIS-B

(15) VIBAN DANILO VERBERIVEN BIO-C,CHE-C,PHY-D,PMN-C

(16) ALEX KONGNYUY CHE-D,CSC-D,PHY-B,PMN-C

(17) ACHA ANNA MANYIKONG BIO-B,CHE-D,PHY-D,PMN-C

(18) AWAH MELANIE NEG ECO-C,ENG-D,GEO-D,HIS-C

(19) ZANGUE NGOUFO JUDICAEL BIO-D,CHE-D,PHY-C,PMN-C

(20) TADIDA MARIE-NOELE ECO-E,ENG-C,HIS-B,LIT-D

(21) TSAPI SEZONO BILLY ISMAEL BIO-B,CHE-D,ICT-E,PMS-C

(22) ZOUNDA STEVIE KUETE ECO-E,GEO-D,HIS-B,ICT-C

MAHABO TCHIOTCHOUA MARIANE BELLA

ECO-D,GEO-D,HIS-D,ICT-C

(23)

DONGFACK TIADJIO SAMUELLE AICHA

ENG-D,HIS-E,LIT-E,SBEF-A

(24)

(25) WAJIRI CLIFORD NYA CHE-D,CSC-E,PHY-C,PMN-C

(26) NGO YAYI NWAHA MANUELLA ENG-D,FRE-D,HIS-D,LIT-D

NKETCHAMENI NANFANG RICKY DELORD

BIO-E,CHE-E,GGY-C,ICT-C

(27)

(28) EKAMBO TADIDA NATHANAEL BIO-D,CHE-D,PHY-D,PMN-D

(29) NSOM JEMIE NA-AH ECO-E,GEO-D,HIS-B,ICT-E

(30) EFANG KAMTHA MAXWELL JORDAN BIO-C,CHE-E,CSC-C,GGY-E

(31) PADA MOFFO AUDREY ALIDA BIO-E,CHE-D,PHY-C,PMN-D

MAGUEPOUO KAMTA CORRECTA BERNISE

BIO-E,CHE-D,PHY-D,PMN-C

(32)

(33) KENSO VALENTINE DJAIDZELA ENG-D,FRE-E,HIS-B,LIT-E

TIOTSOP PEFOUFE CHRISTEL DORIAN

BIO-E,CHE-D,ICT-E,PHY-C

(34)

(35) KONLACK NDIFOR MARCELINE ENG-D,HIS-D,LIT-E,SBEF-D

ATEPHOR NGETLEH MANYINEH MARVIS

CHE-E,FMA-E,PHY-D,PMN-C

(36)

(37) FOKOU KAMGAING NATHANAEL CHE-E,CSC-E,PHY-C,PMN-E

(38) NGOUFO TINKIN VANESSA LESLIE BIO-D,CHE-E,PHY-D,PMN-E

(39) JIBWE JEREMIE ENG-D,FRE-D,HIS-E,LIT-E

(40) TANGUNUH LIDIA SHIAJIMUNG ECO-E,ENG-E,HIS-C,LIT-E

(41) FOMEKONG KOUETE XAVIERE KENJI BIO-E,CHE-E,PHY-D,PMN-D

(42) FONACHU WEBSTER GABGA BIO-E,CHE-D,PHY-D,PMN-E

(43) NGOUHO DORIENE ECO-E,ENG-E,HIS-C,LIT-E

(44) DIVINE GRACE EMAMBU MUA BIO-D,CHE-D,PHY-E,PMN-E

(45) MBANG CARINE BIH BIO-E,CHE-E,PHY-E,PMN-D

(46) NTOUBA NTEH MARIE MAROUCHKA ENG-D,FRE-E,HIS-E,LIT-E

(47) LOKOH TAPENG VALDES ECO-E,GEO-E,HIS-E,ICT-E

Passed In 3 Subjects: 67

(1) TENYINDZE MALVIS ZAOKANG ECO-B,GEO-A,HIS-B

(2) LEMBOH BEROLE ECO-B,GEO-B,HIS-B

(3) LUM MELANIE FRU ECO-A,GEO-C,HIS-B

(4) TANJONG CEDRICK ECO-C,GEO-A,HIS-B

(5) NGONKEM CHRISTABEL ASONGAFAC ECO-A,GEO-C,HIS-C

(6) TAKOU DONATIEN ECO-A,GEO-C,HIS-C

(7) TONGWOH CLINTON GEO-D,HIS-B,PHI-B

(8) TANGUE TOUKEM COLLINS ECO-C,GEO-C,HIS-B

(9) MBUH MARKARIOS FOMBOM ECO-C,GEO-B,HIS-C

(10) STEPHANIE DUFFE BIO-C,CHE-D,GGY-B

(11) MUKAH TEKEH-TAH DANIEL HIS-B,LIT-E,PHI-B

(12) DJOUMENE FOUMEFOUO EMELINE ECO-C,GEO-D,HIS-B

(13) NKAMTA ERIC JUNIOR TCHEK BIO-B,CHE-D,PMS-C

(14) VERA DZESINYUY BIO-B,CHE-D,GGY-C

(15) TETANG SOKENG NATHALIE CHE-D,PHY-C,PMN-C

(16) NGOUNGOURE NJOUOM PAULE BLANDINE CHE-C,PHY-C,PMN-D

(17) NKENGAFEH VERONE NKONGMI BIO-E,CHE-B,PMS-C

(18) SOPPI ESSODE NADIA BIO-D,CHE-C,GGY-C

(19) MBAH DAVID BIO-D,PHY-C,PMN-C

(20) NGOEKANE KERINE MEJANE ECO-E,GEO-C,HIS-B

(21) NTSAYO YEMELI DANINA BIO-C,CHE-D,GGY-C

(22) CHOMBONG ACHILLE ECO-C,GEO-D,HIS-C

(23) BEZALEFEH TINA NKONGMI ECO-D,HIS-B,LIT-E

(24) TCHIOFFO KENGNI GLORA ECO-E,GEO-D,HIS-B

(25) NANKAP MEGUE PAULE CLARIELE FMA-E,PHY-C,PMN-C

(26) MBE HIFEU IVAN ECO-C,HIS-D,LIT-E

(27) AZEBOVE JOSPIN PEREZ BIO-D,FRE-E,GGY-C

(28) SOCKENG SONNA RAISSA CSC-E,PHY-D,PMN-C

(29) TIOFACK IMELDA DIOLINE FRE-D,HIS-C,LIT-E

(30) NONGNI DOMPE ZITA GWLADYS CHE-D,GGY-C,PHY-E

(31) DOUANLA NGUIAMENE BELVIANE BIO-E,PHY-C,PMN-D

(32) DOUANLA TIOBOU BRIDNES ENG-D,GEO-D,HIS-D

(33) NGATCHA NYA HYACINTHE CHE-E,PHY-D,PMN-C

(34) BEMETAH BRIGHT MANGING ENG-D,GEO-D,HIS-D

(35) AMELI KAZE CARITA MOPERINE FRE-C,HIS-D,LIT-E

(36) LONTSIE TCHINDA BRINDA ECO-D,GEO-E,HIS-C

(37) NZEKUI KUETE JOYCE PRECILLE BIO-E,PHY-C,PMS-D

(38) FOUMENE TSAFACK BLERIO BIO-E,GGY-D,ICT-C

(39) NZEKEU FOPA BERGELIN CHE-E,PHY-D,PMN-C

(40) NDISANG VANIS ACHE BIO-C,CHE-E,PHY-E

(41) WABO TOTOUOM TUPIN ECO-E,HIS-C,LIT-E

(42) TCHAUFO KENGFEU BELLA ECO-D,FRE-E,HIS-D

(43) NGOUEMETA MBOGNOU MURIELLE PATRICIA FRE-E,HIS-C,LIT-E

(44) NOGNING TIA ROOSEVELT BIO-E,FRE-E,GGY-C

NOGNING TCHOFFO DE NGANDJOU BLERIOT

BIO-E,CHE-E,GGY-C

(45)

Page 97 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 3 Subjects: 67

(46) NEH CHRISTABEL ENG-D,HIS-D,LIT-E

(47) MALACHI KIKA BIO-D,CHE-D,PHY-E

(48) KENGNE CHRISTELLE BRENDA VICTORIA BIO-E,PHY-D,PMN-D

(49) TCHINDA DIANE MICHELLE BIO-E,FRE-E,GGY-C

(50) DEFOTOULA MODI LOIC ELTON BIO-E,ICT-C,PMN-E

(51) TANEHIEE MELONG VALDEX BIO-D,CHE-E,GGY-D

(52) BEKONO OKENG JARED JECONIA ECO-D,GEO-D,ICT-E

(53) CHOMBONG CHIENE THIERRY ECO-E,GEO-E,HIS-C

(54) SONA SONKOUE MELISSA MANOELA BIO-E,CHE-D,PMS-D

(55) DJAPLAK VIRGINIE BIO-E,CHE-E,GGY-D

(56) NGOUFOUO KUETE LIVINE BIO-E,CHE-D,GGY-E

(57) ATIOGUIM TONLEU DAVILA BIO-D,PHY-E,PMN-E

(58) BETNGA BETNGA DAINA STEPHIE CHE-E,PHY-D,PMN-E

(59) DJIMELA NGAFFO SIDELLE BIO-E,PHY-E,PMN-D

(60) NEH PEWEBOU DORIANE ECO-E,GEO-E,HIS-D

(61) LANLA MBOUJIH MINETTE ECO-D,ENG-E,HIS-E

(62) NKALE DILIS KELIN AYOMBOM BIO-E,CHE-E,GGY-D

(63) NGONGEH GRACE APONSE BIO-E,ENG-D,GGY-E

(64) MAKUETE TALLA LARISSA ECO-E,GEO-E,HIS-E

(65) MAKUETE FOKOU EDWIGE VALDINE BIO-E,CHE-E,PHY-E

(66) MAGO TASSONG CAROLE NADIA FRE-E,HIS-E,LIT-E

(67) DOUANLA MOFFO JODY DARELLE BIO-E,FRE-E,GGY-E

Passed In 2 Subjects: 21

(1) TODOM KENMOGNE JACQUES ORNEL ECO-B,PMS-B

(2) BOJI LIZETTE BII ENG-D,HIS-C

(3) BOGNING MAFO MAIVA BRENDA FRE-E,HIS-C

(4) AZIGNWI TABOH BLESSING CHE-E,PMS-C

(5) NKEMNIKEH DAMARIS MESHI BIO-D,CHE-D

(6) ANUMBOSSE NCHINDA CLINTON ECO-D,GEO-D

(7) VAROLINE FANIE ANGONG HIS-D,LIT-E

(8) TEKEOH MURIEL ATUH ECO-E,HIS-D

(9) FORKU CEDRICK ECO-D,GEO-E

(10) NDEFRU NUKWI JUNIOR ENG-E,HIS-D

(11) DJUKAM FEUKO FALONE BRENDA ECO-E,HIS-D

(12) TANDUN PRECIDIS NAMA ECO-E,HIS-D

(13) KENTIO GHISLAINE TUMENE PHY-E,PMN-D

(14) FEUTIO LLARIA KENLACK TAFOPA BIO-E,PHY-D

(15) NGWEMETA WENDY ECO-E,HIS-D

(16) MBONYING EMERANSE GEO-E,HIS-E

(17) TOUOTSAP NTIYO MARLEINE FLORA BIO-E,GGY-E

(18) ASSAJUI ISMAELLE DELVA FRE-E,HIS-E

(19) KEUNGHE TALLA JOEL VANEL BIO-E,PMN-E

(20) GOUEGNI TATSASSE DEQUEET ARISTIDE BIO-E,GGY-E

(21) YEMENE KEUBOU LYDIE FRANCINE BIO-E,CHE-E

Centre No: 11298 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

PENJA

Regist: 103, Sat for 2 or more Subjects: 103, Passed : 72

% Passed : 69.90, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 7

PUEMBI WILLY BRON-DONNE BIME

BIO-A,CHE-B,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(1)

AJIMSIMBOM ENDURANCE NGONG

BIO-A,CHE-C,FMA-C,PHY-C,PMN-B

(2)

(3) CHIABI FRANKA TOHNAIN BIO-A,CHE-C,FMA-D,PHY-D,PMN-B

(4) LEONG MACSMITH LUE BIO-A,CHE-C,ICT-D,PHY-C,PMN-C

UM YANA LUCIO GIOVANNI ABEL

BIO-A,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-C

(5)

(6) NCHI LOUIS KINDONG BIO-A,CHE-D,ICT-D,PHY-C,PMN-E

(7) VANISSA JAIKA BIO-C,CHE-D,FMA-D,PHY-E,PMN-D

Passed In 4 Subjects: 8

(1) TARSIWAN MACRINA SUIKEKI ECO-C,GEO-D,HIS-C,PHI-B

(2) MBAH GLOVIS NGOH ECO-B,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(3) NDOB NDOUNGO SOPHIE NAOMIE BIO-B,CHE-D,FMA-E,PMN-D

(4) AKITEU ARNOLD CABRELE BIO-C,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(5) NJI LEVEN NGEH ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(6) FONYUY BERNICE BONGHAN BIO-C,CHE-E,PHY-E,PMN-E

(7) ZONG SHALOT NAPIH ENG-E,FRE-E,HIS-D,LIT-E

(8) AKOACHERE VANESSA KENOKO ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-D

Passed In 3 Subjects: 28

(1) YEMBE FABRICE TAMBANG ECO-B,GEO-A,HIS-B

(2) BOUTANFEH GEORGE ATANGA BIO-B,CHE-B,PHY-E

(3) SONG OLIVER NKWAIN BIO-C,ICT-C,PMS-C

(4) NDONG BLONDY TUFOIN BIO-B,GGY-D,ICT-D

(5) EWANE BROWN SMITH NTONGWE BIO-A,CHE-D,PHY-E

(6) ABURU PRINCEWILL SANGO BIO-C,CHE-D,GGY-C

(7) FOBOU CRISS TELOR ECO-C,GEO-E,HIS-B

(8) WAMBA JOSPINE MENANG ECO-D,GEO-D,HIS-C

(9) BOBONG MYLENE REGINA ECO-C,ENG-E,GEO-C

(10) LIENOU NDONGANG JORDAN KAMTCHI BIO-B,CHE-E,ICT-D

(11) CHIA AKIABOM ONEIL BIO-B,CHE-D,GGY-E

(12) TINGEM JOHN PAUL TUBUOH BIO-D,CHE-D,PMS-D

(13) MUCHUO HILDA NAYAH BIO-D,CHE-E,GGY-C

(14) LORATER BERTRAND ECO-E,GEO-C,HIS-D

(15) MBIH PRISILA ECO-D,GEO-E,HIS-C

(16) KUM YESOUH RAHEL ECO-E,GEO-D,HIS-C

BATANKEN BABAGNACK AMBROISE CYRILLE

BIO-B,CHE-E,PMN-E

(17)

(18) TABI HELMIN ACHO BIO-D,GGY-D,ICT-D

(19) ANANG FRIDA DJEM ENG-D,HIS-D,LIT-D

(20) PUEMBI RAISSA NCHOUO BIO-D,PHY-E,PMN-D

(21) MUNANG LIVINUS CHIA BIO-E,CHE-D,GGY-D

(22) SERH MERCY TEIN BIO-E,CHE-E,PMS-C

(23) NDIFON ISHIA MEFERE ECO-E,GEO-E,HIS-C

(24) MIH ONESSIMUS NGES ECO-E,GEO-E,HIS-C

(25) TWA KELMA ULE ECO-D,HIS-D,LIT-E

(26) SONG SEDRICK BIO-E,ICT-E,PMS-D

(27) CHOH CLOUDINE FUEN ECO-E,GEO-D,HIS-E

(28) KETU BRINDIS NGUYI BIO-E,CHE-E,GGY-E

Passed In 2 Subjects: 29

(1) TCHUENTE TEUKAM DEXTER NJIE JUNIOR BIO-B,ICT-A

(2) DJAM GODFREY IKFINGEI BIO-B,CHE-D

(3) AKUMCHA BRICE MBAH GGY-C,ICT-C

(4) MAKAZI GABRIEL FUKO BIO-D,GGY-C

(5) MBULIH HANSON NGINYU GEO-D,HIS-C

(6) MBOME FALE JUNIOR LYNCISSE BIO-B,GGY-E

(7) ATUNG LUCIEN NKALANJO ECO-D,HIS-C

(8) KFUTWAH LILIAN AFOR BIO-E,GGY-C

(9) JUNIOR CHIGOZIE NNAMUCHI BIO-C,CHE-E

(10) MANTO SONHAFFO SAMIRA SAMANTHA GEO-D,HIS-D

(11) KONI CHARITY BIO-E,CHE-D

(12) NDA MARY MAJOB GEO-E,HIS-D

(13) NGOUSSY FOTAM SOLANGE GLOIRE BIO-D,CHE-E

(14) AKUNGHA EMMACULATE GHASI BIO-E,GGY-D

(15) EWANG KENEDY NGOLLE ENG-D,HIS-E

(16) BEETCHAM KETURA GETRODE DJINGA GEO-E,HIS-D

(17) AYUK ALLEXANDER EGBE BIO-D,GGY-E

(18) TATA SCOTT BRANDON BIO-D,GEO-E

(19) OTEH CHANTAL OWU BIO-D,CHE-E

(20) ABDOULAZIS MOUHAMADOU FRE-E,HIS-D

(21) MOUKETE EMMANUEL HIS-D,LIT-E

(22) NGOBISSAI MARTINE ANNIELOR BIO-D,CHE-E

(23) NJOUONANG NGAMEGNI FORTUNA PRISCILLE BIO-E,ICT-E

(24) MAKWETE FOSSO KELLY GEO-E,HIS-E

(25) TSIJHOU FOTAM FORTUNE GRACE BIO-E,GGY-E

(26) DEDE OKAI OTU JEMIMA BIO-E,GGY-E

(27) ACHESIT GILBERT NGWA BIO-E,GGY-E

(28) KODE MESUMBE VINCENT ELONG BIO-E,GGY-E

(29) MBACHAM WILSON TAH BIO-E,GGY-E

Page 98 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Centre No: 11302 GOVERNMENT BILINGUAL HIGH SCHOOL

MBALMAYO

Regist: 119, Sat for 2 or more Subjects: 119, Passed : 85

% Passed : 71.43, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 10

(1) YEMFACK STYVES FRANCLIN BIO-B,CHE-A,FMA-C,PHY-C,PMN-B

WANDJA NGATCHOU PAUL ARMEL

BIO-B,CHE-C,FMA-C,PHY-D,PMN-B

(2)

(3) ASONGNA FRANK TONGWA BIO-C,CHE-C,FMA-C,PHY-C,PMN-B

ARTHUR NGUIME NYAKE THIERRY

CHE-C,FMA-C,ICT-D,PHY-C,PMN-A

(4)

NGANYOU NZEKI VICTOIRE CHRISTIANE

BIO-B,CHE-C,ICT-B,PHY-E,PMN-C

(5)

(6) SAKINATOU YUSUFA BIO-B,CHE-C,FMA-D,PHY-E,PMN-B

ROBERT NKENGFUA ATEMKENG

BIO-C,CHE-C,FMA-D,PHY-E,PMN-B

(7)

(8) FIMBA YAN STEPHANE ECO-C,FRE-D,GEO-C,ICT-C,PMS-D

(9) TABI NDIFOR LEONIE WILSON BIO-D,CHE-C,FMA-E,PHY-E,PMN-B

(10) TSEMBOM CHELCY NKEH BIO-E,CHE-D,FRE-E,ICT-C,PMS-D

Passed In 4 Subjects: 18

(1) NDUE JASPAH NFENYUI ECO-A,FMA-E,GEO-E,PMS-A

(2) SHADDAI KYMALONG LIBOG BIO-D,CHE-D,FSN-A,ICT-C

(3) LONTCHI JOSEPH ARMEL ECO-B,GEO-C,HIS-C,PHI-D

(4) MOTIKA RANDY NYINGCHIA BIO-B,CHE-E,FMA-E,PMS-B

(5) ANU SARAH BIO-B,CHE-D,ICT-C,PHY-E

(6) NZESSEU YANKAP SHALOM DANIEL ECO-C,FRE-E,GEO-D,HIS-C

(7) MESSI OYONO LUC ECO-E,GEO-D,HIS-B,PHI-D

(8) ONUMU RICALDO IHIMBRU BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-E

KAMDEM KAMDEM JOSEPH PRESTIGE

BIO-C,CHE-E,ICT-C,PMN-E

(9)

(10) MBAH SIMO JAMES LOIC BIO-D,CHE-E,FMA-E,PMS-B

(11) METCHUM KLETT LANDRINE BIO-E,CHE-D,ICT-D,PMS-C

(12) LEMBE ABEDNEGO ECO-C,GEO-E,HIS-C,REL-E

(13) NGWA NEVILLE NEBA BIO-D,CHE-D,ICT-C,PHY-E

LONTCHI TCHANTCHOU MAYGANE DOLORESSE

ECO-C,ENG-E,GEO-E,HIS-D

(14)

(15) GUEMOU KENMENI ESTHER CHE-D,FRE-D,ICT-E,PHY-D

(16) YOH JUSTICE LO-OH ECO-E,GEO-C,HIS-D,PHI-E

(17) GWED ADELINE SANDRINE ECO-E,FRE-E,GEO-E,HIS-D

(18) NFOR EMMANUEL ETOGA BIO-D,CHE-E,ICT-E,PMS-E

Passed In 3 Subjects: 21

(1) ONDOUA KEVIN THERANCE BIO-B,FSN-A,ICT-D

(2) NGWE LETRICIA BIO-D,FSN-B,GGY-C

(3) NKENGAFAC LADISLOUS ECO-D,GEO-C,HIS-B

(4) TSEMBOM PERCY LINKWE CHE-D,ICT-C,PMN-C

(5) NZEGGE CHARLES NGONG CHE-C,PHY-E,PMN-C

(6) LEMBE AMZMAVETH ECO-D,GEO-E,HIS-B

(7) NYEANCHI LEON DAN DAOUDA BIO-B,CHE-E,PMN-D

(8) NGOMBELE UM CECILE BIO-C,CHE-C,PMN-E

(9) ABESSOLO DADA PATIENCE BIO-C,CHE-E,ICT-D

(10) NGAWOUNG LONTSI ESTHER BIO-E,ICT-D,PMS-D

(11) NGEH JOAN NDIM ECO-E,ENG-D,GEO-D

(12) TESSOH BEUGWE MARTIN CHE-E,GGY-D,PMS-D

(13) ZAMBO NDI JOACHIM GHISLAIN BIO-E,CHE-C,PMN-E

(14) METSATEDEM BENGA RUSSEL ECO-E,ENG-E,HIS-C

(15) AWOUMOU SANCO CHRIST RONALD GEO-D,HIS-D,PHI-E

(16) NGWA HILMAN CHE BIO-D,CHE-D,ICT-E

(17) NDANGOH MILDRED EYABI ECO-E,GEO-E,HIS-D

(18) NGUELIEU SIMO PASCALINE SORELLE ENG-E,FRE-E,HIS-D

(19) MBAGMI KASSI AUDREY MATTHIAS ECO-E,GEO-E,HIS-D

(20) NUMFOR DERICK CHE GEO-E,HIS-D,PHI-E

(21) MAI LIDWIN WAI ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 36

(1) NGNINGHA WAFACK RITA NOELLE BIO-D,FSN-A

(2) CHINYI JORDANE WOHNJIEU BIO-B,GGY-C

(3) OWONO ATANGANA JEAN DARRELE BIO-D,PMS-B

(4) WIRBA VELMA NYUYKONGHE BIO-B,CHE-D

(5) NTSAMA GREGOIRE ARNAULD JUNIOR GEO-C,HIS-D

(6) NKOU CECILE LORE BIO-D,PMS-C

(7) SONG BENISE BIMISIMBOM BIO-D,CHE-C

(8) NKENGLEFAC VALERY NDEMAZE GEO-E,HIS-C

(9) MGBA TOWO DAMASE MICHEL ARCHANGE FRE-E,HIS-C

(10) ETEM CHALES ITIET ECO-D,GEO-D

(11) METHE OLAMA LOUISE EDITHE ECO-E,HIS-C

(12) NGONGANG KOUAYEP LEOCADIE STELLA BIO-D,PMS-D

(13) KOUAM DASSI ORLINE THEODORA CHE-D,PMN-D

(14) CHEBE BLAISE NLAH ENG-D,HIS-D

(15) AISSATOU MEME MELODY BIO-D,ICT-E

(16) MEGNIGUE GUEDIA ESTELLE AUDREY ECO-E,FRE-D

(17) NGONO TSALA BERTHE BRINDA BIO-E,FRE-D

(18) ATSAFACK DJOUMESSI MESCHAC JERSON ICT-E,PMN-D

(19) NUFISATOU YA’AH ECO-E,GEO-D

(20) CHEBOU FEZE RAYONNE BRENDA FRE-E,GEO-D

(21) NJUME LARISSA NTUBE GEO-E,HIS-D

(22) GAMGNE TAGNE MARIE MADELEINE BIO-E,PMS-D

(23) LANG MILDRED MBONG BIO-D,GGY-E

(24) MBAME MBAME MARTIN JAMES BIO-E,ICT-D

(25) AMOUGUI AYISSI INGRID VANESSA FRE-D,HIS-E

(26) ONANA FRANCK-CHRISTIAN FRE-D,HIS-E

(27) KUM SERAH ASIMI BIO-E,PMN-D

(28) BAYIHA LIONNEL FRANCKY GEO-E,HIS-D

(29) NTOH BESWICK LAHGWUOH BIO-D,ICT-E

(30) BAKAM INES CARELLE ECO-E,HIS-D

(31) MBARGA BOLO RODRIGUE CHE-E,PMN-D

(32) MBIDA BILOA NICOLAS DYLAN FRE-E,PMN-E

(33) ESSOMBA ESSOMBA ENGELBERT FRE-E,HIS-E

(34) PATIPE INOUSSA ECO-E,HIS-E

(35) OKENE COMFORT OKON HIS-E,PHI-E

(36) PILO NGBWA ERVIN STEPHANE CHE-E,FRE-E

Centre No: 11303 ENGLISH HIGH SCHOOL YAOUNDE

Regist: 177, Sat for 2 or more Subjects: 176, Passed : 167

% Passed : 94.89, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 20

(1) MAYOH CLAUDE HANSEL BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-A,PMN-A

TCHAUEMBO KOM ANGE MICHELLE

BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-B,PMN-A

(2)

(3) TCHOUA GABRIELLE ELVIRA BIO-B,CHE-A,FMA-B,PHY-B,PMN-A

(4) BUNGONG KINGSLEY NDZI BIO-A,CHE-A,FMA-C,PHY-C,PMN-A

NGANTCHA KAMWA GLENN CYNDI

BIO-B,CHE-A,FMA-D,PHY-C,PMN-A

(5)

(6) SONTSA LORIE BIO-B,CHE-B,FSN-A,PHY-C,PMN-C

LONTSI NZANGUE NATHANAEL

BIO-C,CHE-A,FSN-A,PHY-D,PMN-C

(7)

BEYORGA GANDINGA DAPHNY

BIO-B,CHE-C,FSN-A,PHY-D,PMN-C

(8)

NAOUSSI KAMGANG CHARLES WILFRIDE

BIO-B,CHE-B,FMA-D,PHY-C,PMN-B

(9)

(10) NGWA PROSPER MFORBISI BIO-C,CHE-B,FSN-A,PHY-D,PMN-D

(11) TIOTSOP SONWA DARLINE BIO-A,CHE-B,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(12) MBEREBE GALDOU MOISE BIO-B,CHE-B,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(13) TOMBIR MAXINE BERINYUY BIO-B,CHE-B,FMA-D,PHY-E,PMN-B

(14) ABONGWA NAOMI LEM BIO-B,CHE-D,ICT-C,PHY-D,PMN-C

LIBANDA KINGSLEY WEPNGONG

BIO-B,CHE-C,FMA-E,PHY-D,PMN-B

(15)

NDOLO MBIA ESTHER JULIETTE

ECO-C,ENG-D,FRE-B,GEO-C,PMS-D

(16)

(17) KENMOE LESLY MEGIEM BIO-D,CHE-C,FMA-E,PHY-C,PMN-B

(18) EBAI DELAND EKONG BIO-C,CHE-C,FMA-D,PHY-E,PMN-C

ECHI BARAW TABOT NELLY BRIGHT

BIO-D,CHE-C,FSN-B,PHY-E,PMS-D

(19)

Page 99 of 314

2020 RESULTS: GENERAL CERTIFICATE OF EDUCATION EXAMINATION – ADVANCED LEVEL

AUTHENTIC GCE RESULTS

Passed In 5 Subjects: 20

(20) FORBA TECLAY NGOH ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E,PHI-B

Passed In 4 Subjects: 61

(1) ANGAMI VIOLA UPANJI BIO-A,CHE-A,PHY-C,PMN-B

LANGOUO TEZEMPA HARRY COLLINS

BIO-B,CHE-B,FSN-A,PMS-B

(2)

(3) ACHENGWANG LEONEL NAHNJOH BIO-A,CHE-A,PHY-D,PMN-B

(4) DZELAMONYUY VIRGINIE KAMNGANG FRE-B,HIS-B,LIT-C,PHI-A

(5) LONGE WESLEY EKANG BIO-B,CHE-B,PHY-C,PMS-A

(6) MOVEN GABRIEL BAHTILA BIO-A,CHE-B,ICT-C,PMN-B

(7) NCHANG KELLY CHE ECO-C,GEO-A,HIS-B,PHI-B

(8) CHIA HANS FUL BIO-B,CHE-C,PHY-C,PMN-B

(9) MAKUETE LYDIE GRACE BIO-D,CHE-C,FSN-A,PMS-B

(10) TIMNGUM FAITH NAYAH BIO-A,CHE-B,PHY-E,PMN-B

(11) GWEI KATE WONIY BIO-B,CHE-A,PHY-E,PMN-C

(12) MOLUH DJATANG INGRID MICHELLE BIO-C,CHE-C,PHY-D,PMN-A

(13) NZAKAME DZEMNWI BONSE BIO-B,CHE-B,PHY-D,PMN-C

PANACEA MIRACLE KARSON MEBOULE

BIO-B,CHE-C,PHY-C,PMN-C

(14)

(15) TASSE EBOA REBECCA URIE BIO-B,CHE-B,PHY-E,PMN-B

(16) ZANGUE RYAN VANECK BIO-B,CHE-C,PHY-D,PMN-B

(17) AYUK TABE ECO-D,GEO-D,HIS-B,PHI-B

(18) DJOU LONTCHI LEONNIE DAVILA BIO-D,CHE-C,FSN-A,PMN-D

(19) DONGMO CYNTHIA VANELE BIO-C,CHE-C,PHY-D,PMS-B

(20) FONDZE ALPHONSE BERINYUY ECO-C,GEO-C,PHI-D,PMS-B

(21) JUYE SHEMBELINE YABHE BIO-C,CHE-B,PHY-E,PMN-B

(22) BWANGA AYANGMA JOYCE CHLOE BIO-D,CHE-C,FSN-B,PMN-D

(23) MBAH NADINE ABEFOIN ECO-C,ENG-B,HIS-C,LIT-E

(24) EBONG CECILIA MPODE ECO-E,HIS-B,LIT-E,PHI-B

(25) KEBUH BEDES CHUNG BIO-D,CHE-B,PHY-D,PMN-D

(26) MBELE AUDREY MYLENE ENG-D,FRE-B,HIS-C,LIT-E

(27) MEFFO MECHE ELVIRE BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(28) AGBOR CATHERINE TAKANG ECO-E,HIS-C,LIT-E,PHI-B

(29) BOKOP LAURIANE ELVIRE BIO-C,CHE-C,ICT-E,PMN-D

(30) DJAYO DJAMI SYLVERIO VADDEL BIO-C,CHE-D,PHY-D,PMN-D

KUICHEU NGASSAM BRENDA MERVEILLE

CHE-D,FSN-B,PHY-E,PMS-D

(31)

(32) MARIE-NOEL MEILAM ECO-E,GEO-C,PHI-C,PMS-D

MBOZO’O ESSAME JEANNINE LEATICIA

ENG-D,FRE-D,HIS-B,LIT-E

(33)

(34) MOUAFO NGOUNO RAMSON ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-C

(35) NDUKONG SANDRINE NKFUNJI ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-D

(36) NJABYA BRENDA FANYIE ENG-D,HIS-D,LIT-E,PHI-B

(37) VIBAN CATIANA NYUYKONGE BIO-B,CHE-C,PHY-E,PMN-E

(38) YVES OLIVIER MOUDIOH JOMBI BIO-B,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(39) ACHANGOH GRASIDA KENG ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

(40) ASHU PHINA NKONGHO NKONGHO ECO-E,ENG-D,HIS-B,LIT-E

KEPAWOU FANKEM AURELIEN GAUTHIER

ENG-D,FRE-D,GEO-E,HIS-C

(41)

(42) KILAKA LAURA LIMNYUY ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-C

(43) LEKE NGWENWOH SIRRI LENCHINA BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(44) MARY-ANNE BIY NGAM ENG-E,HIS-D,LIT-E,PHI-B

(45) NDIP AYUK PRIYANCA OROCK ECO-E,ENG-D,GEO-C,HIS-D

(46) SEVIDZEM MARIE SIOLINE DZERMO ECO-E,GEO-D,HIS-C,PHI-D

(47) EMANE PENDA FRANCKY DANIEL BIO-D,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(48) CHINZE NGONGANG FALOU DJIBRIL BIO-E,CHE-C,PHY-E,PMN-D

(49) FONYUY BERILIY THELMA ECO-E,HIS-D,LIT-E,PHI-C

(50) MBAMENE BABIAKA BRYAN ECO-E,ENG-D,GEO-D,HIS-D

(51) NDIE LARISA DIONE ECO-E,ENG-D,HIS-C,LIT-E

(52) NGO LINGOM ELLEN ALEXANDRINE ECO-E,FRE-C,GEO-D,PMS-E

(53) WADYO LOIS GABSIA ECO-E,GEO-E,HIS-D,PHI-C

(54) WUBA FANNY KOHMI ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-D

(55) KEGHAM KORINE JAI BIO-E,CHE-D,PHY-E,PMN-D

(56) MBELE PRINCESSE MARIE-DANIELLE ENG-E,FRE-E,HIS-C,LIT-E

NYA’A FEUTTE JULIENNE MERVEILLE

ECO-D,FRE-E,GEO-D,PMS-E

(57)

(58) TCHUINO KAMCHE JULIENNE ECO-E,ENG-D,HIS-D,LIT-E

(59) METEH LUCIE ELSA ECO-E,FRE-D,GEO-E,HIS-E

(60) TIAHEU MBAKAM JUNIAS GLORY ECO-E,FRE-E,GEO-E,HIS-D

(61) MBIDA ESTELLE ECO-E,FRE-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 3 Subjects: 60

(1) TANWANI JOAN MAWUM ECO-A,GEO-A,HIS-B

(2) AKAM MILTON WRANGANG BIO-A,CHE-B,PMN-B

(3) LUKONG YASMIN AYUNI ECO-A,GEO-B,HIS-B

(4) ORUH JOYCELINE NENI ECO-A,GEO-A,PMS-D

(5) LUKONG COLINS NYUYKONGHI ECO-D,GEO-B,HIS-A

(6) NKUNFACK ASAH CONSTANTINE ECO-C,GEO-A,HIS-C

(7) HEDRINE EBOB TAKANG ECO-C,FSN-C,HIS-B

(8) NZALIE NJANG PERRY NZEE BIO-B,CHE-C,PMS-C

(9) ABOMO TSALA HELENE CLARA BIO-D,CHE-C,FSN-B

(10) AFONIVIDZEM NGA CYPRIAN BIO-B,CHE-E,FSN-B

(11) EYAMBE TERCY NDENA LOKENYA GEO-E,HIS-C,PHI-A

(12) NSAME ASWNYU THEODORE ECO-E,GEO-B,HIS-B

(13) NYUYMENGKA COLLETE HIS-B,LIT-E,PHI-B

(14) TANGWA NAAH ELINIE ECO-E,GEO-B,HIS-B

(15) ARRAH ASHLEY ARREY ATAMBA HIS-C,LIT-E,PHI-B

(16) BIDIAS PROMESSE PIERRE ECO-D,GEO-D,HIS-B

(17) CHA PRESCILIA NAGHET ECO-E,HIS-B,PHI-C

(18) DONFACK SONNY ANDERSON ECO-D,GEO-D,HIS-B

(19) ETUNDU JANICE ALVINE HIS-B,LIT-E,PHI-C

(20) EWANG HINSEME JUNIOR EWANG BIO-D,CHE-C,PMN-C

(21) MEYEH ANNETTE VERNYUY ECO-E,GEO-C,HIS-B

(22) NFORMI MARCEL NFOR ECO-E,GEO-B,HIS-C

(23) NGUH LESLINE AZUH HIS-C,LIT-E,PHI-B

(24) NOUBISSI SIMO DUCHEL FRE-C,GEO-C,PMS-D

(25) SYDES NAMUNDO SAKO ENG-D,HIS-D,PHI-B

(26) ABE VICTOR ENARE BIO-C,CHE-D,PMN-D

(27) BAKANG ALOYS INGRID ECO-D,GEO-E,HIS-B

(28) BANSEKA BLESSING BONGSIYSI BIO-C,CHE-D,GEO-D

(29) BORIS MAFANY LUMA MUSONGE ECO-D,GEO-D,HIS-C

(30) EBUE YVETTE ENCHOU ECO-E,GEO-C,HIS-C

(31) ENOW ELMMA KESIH-AMOH ECO-D,GEO-D,HIS-C

(32) KOM ETHELDREDA FEMUH BIO-E,CHE-C,PMN-C

(33) NGUINTSA TONNANG WILFRIED ECO-E,GEO-C,HIS-C

(34) ROY BONGYU BERI BIO-B,CHE-D,PHY-E

(35) TANYU NOELA YAYA ECO-E,GEO-C,HIS-C

(36) TEBONG SCHINIERDER ABONG BIO-B,CHE-D,PHY-E

(37) THERESIA KOLEY NDZELEN BIO-E,CHE-C,FSN-C

(38) CHIATIAH PAOUL TANJONG ECO-E,GEO-D,HIS-B

(39) CHOKOAHAN TOUKO BERTHOL VITALE FRE-E,HIS-C,PHI-D

(40) MBALLA WANSI ELSYE LYNDA ECO-E,GEO-E,PMS-B

(41) NDUE KELLY NZONG GEO-D,HIS-C,PHI-E

(42) NTOUBA YALIA CABREL CHRISTIAN ECO-E,GEO-D,HIS-C

(43) VICTORY NAHNWI ETANG ENG-D,HIS-C,LIT-E

(44) ATTA MARY KAKPE FRE-D,LIT-D,PHI-E

(45) FORBANKA PRINTISE ECO-E,GEO-E,HIS-C

(46) KAMDEM NGUEKO BRUNO JUNIOR ECO-D,GEO-E,PMS-D

(47) PRECIOUS WAGALLA CASPA ENG-D,GEO-E,HIS-D

(48) TENENG HADIJA ATEH ECO-E,GEO-D,PMS-D

(49) AKALA BILAI ACHU STEPHANIE FRE-E,HIS-D,LIT-E

(50) AKONGNWI LEVIS ACHIRI ECO-E,GEO-E,HIS-D

(51) DOVICOMFORT JOSE LIFANJE ENG-E,HIS-D,LIT-E

(52) EWLENG KONE AMINA ENG-D,FRE-E,GEO-E

(53) MEDZINA MANGA ELISABETH FRE-D,GEO-E,PMS-E

(54) MULUH PRUDENCE NGUI ECO-E,ENG-D,GEO-E

(55) NGOMBA HULMET LYONGA BIO-E,CHE-D,PMN-E

ANGE DEURLY MAGNE ARIELLE SHESTELLE

BIO-E,GEO-E,PMS-D

(56)

(57) AGNES TATAW TAMBI ENG-E,HIS-E,LIT-E

(58) DONGMO GUEGO VALENTIN RICHIL FRE-E,GEO-E,PMS-E

(59) KENNE MOMO MERVEIL GEO-E,PHI-E,PMS-E

(60) NDIP MARNICE AGBOR ECO-E,ENG-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 26

(1) ETAH KENNETTA AKOMARAH MAGDALENE HIS-B,PHI-B

(2) NANJE BRYAN OSANGI GEO-B,HIS-C

LAISSER UN COMMENTAIRE

S'il vous plaît entrez votre commentaire!
S'il vous plaît entrez votre nom ici