Cameroon GCE 2016 results – O Levels part 4

0

Centre No:  11758  Government Secondary School Chunghe
Regist: 38, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 16, 
% Passed: 42.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NSAH FAITH KINJI (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) SHEY DIEUDONNE NGANGSE (8).
(2) NSAI SYLVANUS NDI (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) SANTOM FABRIS NGIRI (7).
(2) TANJONG DANIEL NKENDA (7).
(3) CHENI MARTINE KIMBENG (5).
(4) LAWAN SULE (5).
(5) SHEY PAULINE NJE (5).
(6) LUMEKA DENISCO LUMEKA (5).
(7) TANTOH PIRE KIBA (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) TADA KINDNESS MUNGONG (7).
(2) ANGON CHRISTOPHER NGONG (5).
(3) SHEY GODWILL TONDAH (5).
(4) FAI HASSAN USSIEN (4).
(5) BAAH LIVINUS KIMBENG (4).
(6) KIYIME ASIXTUS LAYEH (4).


Centre No:  11759  Government Secondary School Njilah-Ndu
Regist: 39, Sat for 4 or more Subjects: 39, Passed: 18, 
% Passed: 46.15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NGEH MARK MAHNSAH (18).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) ROGER BUNJE KONGOR (12).
(2) NDZI GERIS MUKUH (12).
(3) NGEH ALBERT NFORMI (10).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) SAMBA MERCY KUKWA (10).
(2) PAMDORA NKUH (10).
(3) NGEH LIZETTE MULOH (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NDZI BRENDA MUKUH (7).
(2) COMFIDENCE NYEH (7).
(3) NDZI VANESA YEWONG (7).
(4) NGEH ELVIS TAWE (6).
(5) TATA MERCY WEPKE (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NYEH JOY NGALA (5).
(2) NJAMNSI BABA MICHAEL (5).
(3) TANYU CHARLOT MUSAH (4).
(4) NDZI MINETE YEWONG (4).
(5) NKUH WAHABU SHEY (4).
(6) NDZI FLEVIOSE NGWANG (4).


Centre No:  11760  Acic Islamic High School Ntumbaw-Ndu
Regist: 6, Sat for 4 or more Subjects: 6, Passed: 4, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) HABIBA BUBA (15).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NANAI BILKISU (15).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) NDZI HUDUH (7).
(2) NFOR BARKATU NTALAH (6).


Centre No:  11761  Buea Town External
Regist: 168, Sat for 4 or more Subjects: 127, Passed: 33, 
% Passed: 25.98, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) DIPITA NDOKO AIMEE CHRISTELLE CONSTANCE (12).
(2) EYO WISDOM BENJAMIN CHARLES (8).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) IKOME RICHARD MBUA (10).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) DESMOND ANGUH FOWAH (8).
(2) EBAI BISONG JAMES EYONG (6).
(3) ESEME SHIELLA BESSEM (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) FONONG CLINTON FOKWA (8).
(2) CLEMENCIA EZAGHA KEDJI (7).
(3) EKEH TCHOUAN SERGE (7).
(4) NDEN ELIZABETH KENG (7).
(5) TAH DIVINE NGALA (7).
(6) FAMNENG IMELDA NDONGMO (6).
(7) YUIMEGNI MOGANG KEREN (6).
(8) BELTUS BRAIN AKO (5).
(9) MBOME PRUDENTIA VERENA (5).
(10) ADEIDONG DORIS ADUFAH (5).
(11) ITOE LAWSON NAMBO (5).
(12) NKENGFUA MELANIE NKEGOA (5).
(13) AWA VOULET NTOFI (5).
(14) NGEME CHARLES NGEME (5).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) JULIE MOJOKO FALE (7).
(2) MAINIMO CLOTHILDA JAUNYUY (6).
(3) HENRY JUNIOR BUTAME ADUMA (5).
(4) AKANJI TRANICK TIKUM (5).
(5) EBAI ASHUKEM NKONGHO SALLY HYSINTHINE (5).
(6) NGOKOBI KLETT PRINCE (5).
(7) TONGWA ZITA FALON (4).
(8) BLESSING NGOH MUSI (4).
(9) NJIKI LUCAS NGASSA (4).
(10) EYO IDIONGESIT CHARLES (4).
(11) EKOLE ATINDA MISODI (4).
(12) NGWA SENGU RAHEL (4).
(13) ELIZABETH MENDE NGOE (4).


Centre No:  11762  Holy Child Bilingual Comprehensive College Bomaka-Buea
Regist: 59, Sat for 4 or more Subjects: 57, Passed: 40, 
% Passed: 70.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) ITOE ISAAC IKOE (12).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) DENIS EWOME EKOSSE (14).
(2) ARUNG ADELINE OKPA (9).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NKWETTA IRENE MAZOHGE (12).
(2) ASOUNDOU DRISCOLL ATIKE (10).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) MUKETE HANNAH BOKWE (14).
(2) ELLEANT EGBE MOWE (12).
(3) MUNGUH NCHANG NOELA (12).
(4) SYDONIE DANG (9).
(5) MBOM CYNTHIA LUM (9).
(6) LUM VALERIE CHE (8).
(7) LIKANJE KARL VASEN MOKOKO (8).
(8) IKOME OLGA NALOVA (8).
(9) ANNE SHANCELINE SOH (8).
(10) TELMA NKWALA MEH (7).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) BESSA NEBASI GLEN AMBE (9).
(2) ANYI GIDEON TIGOH (9).
(3) AFUETCHAP MARY (9).
(4) TEBEI MELANIE AGWIE (8).
(5) UGWADUM SHULAMITE ADOSAH (6).
(6) SUH VALMA MANKA'A (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) EYOLE NELLY GEHMI (7).
(2) CHIA FELIX GWAIN (7).
(3) ABAH UNICE-BRIGHT ENCHITA (7).
(4) EKALE JACKSON FORTAH (7).
(5) SHENA LEOGA TITA NIWOH (6).
(6) IKOM NDIIKIE EKIE (6).
(7) MEH MODESTINE KUMBONG (6).
(8) OBEN RIMA AYUK (6).
(9) ANYIZI MIRABEL LEGAJUO (6).
(10) TABETANDO DENIS OBINCHONG (6).
(11) FOLEFAC CAROLINE AZILEBONG (6).
(12) TIGHA JEFFERSON NDZE (5).
(13) NJONG STEPHANIE FONSAM (5).
(14) EYA CHRISTABEL MANYI (5).
(15) BUNCHI NELSON NTAMACH (5).
(16) EBANE YVONNE KEMDA (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) MENJIFOR ELIZABETH MAMBOSSI (5).
(2) ASONGAKAP MARLVINE NKEMASONG (4).
(3) FONDEP SHARON UKWA (4).


Centre No:  11763  Government Secondary School Mfaitok1A
Regist: 6, Sat for 4 or more Subjects: 6, Passed: 1, 
% Passed: 16.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) EBOT VALERY EYONG (4).


Centre No:  11764  Government Bilingual High School Yagoua
Regist: 54, Sat for 4 or more Subjects: 48, Passed: 21, 
% Passed: 43.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NKWETI MBUH FONYUY (12).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) SOULOUKNA GRACIA JOY DORCAS (15).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) FATIMATOU DANZABE NATACHA (12).
(2) HADIDJATOU TASSIOU (12).
(3) DOMOTA SOUMAI LEYA (11).
(4) GNOWA DJIVINA JACOB (10).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) VOULANIA JOCELYNE MACHRIZOLYNE (11).
(2) VOUDINA DENIS (9).
(3) IBRAHIM BOUBAKARI (8).
(4) AISSATOU HACHE NABILA NIHI (8).
(5) LITASSOU GANAGA SERGES (8).
(6) HOUSSEINATOU DANDI (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NGABINA PROSPER (7).
(2) HASSANA DANDI (7).
(3) RAMKAYE DOUKINA (6).
(4) FIRINA BONAVENTURE (5).
(5) DIDJA BINT BRAH (5).
(6) TOKANDA JEANNE (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) BOULOUM COLLIN (5).
(2) MATCHOUNG WANIE PELAGIE (5).
(3) MOUNOUNA DOUMA BENJAMIN (5).


Centre No:  11765  Government Bilingual High School Kaele
Regist: 29, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 7, 
% Passed: 24.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) HA�DI REBECCA (8).
(2) ISSA DOUWORE HABIB (7).
(3) FANTA FLORENCE (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) WANGSO WANGMENE RICHARD (8).
(2) DJAKBA DJORWE ABEL (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) TCHOUTO KA�GAMA GILLETTE (4).
(2) YANTCHIEKA MOUSSA ESTHER (4).


Centre No:  11766  Bafia Mbam External
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 7, Passed: 1, 
% Passed: 14.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ADAMOU II ABDOULAYE (5).


Centre No:  11767  Bondia Grammar School Banga-Bakundu
Regist: 39, Sat for 4 or more Subjects: 39, Passed: 16, 
% Passed: 41.03, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NJETI MESHACK AMPOH (12).
(2) ANEHNU BAVINE FORWELAP (8).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) OPEH MASALO FRANK MASALO (8).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) KARANA BURNIMARK KUM (10).
(2) ONYIA SERJEO TAKEP (7).
(3) ASU THOMASINA OMA UGIEJOH (7).
(4) KING MOTO (6).
(5) ABANG PROMISE NGAIY (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) ITOE LINDA (6).
(2) OPONDE JOANA (5).
(3) ANYI MAGDALINE TABREAZENG KUNJU (5).
(4) EZE BERTHA OGADIMAH (4).
(5) JAIRUS ETUKE ASIKPO (4).
(6) BEKINDAKA NESTORINE MBANANJA (4).
(7) MEBOKA MARIE TONGE (4).
(8) EVODIA ASHIE TEMJANG (4).


Centre No:  11768  Rama Comprehensive College Baligham
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 6, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 4
(1) JOEL NYIYIT (9).
(2) BENITA TUMA (8).
(3) NYALLA LEWISE BANGHA (8).
(4) SANDRINE BULLA MUNGAT (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) CYRILLE BILA BUGHA (7).
(2) TANGONG PENAHO CELESTINE (5).


Centre No:  11769  Ntasing-Nkwen External
Regist: 186, Sat for 4 or more Subjects: 100, Passed: 40, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) TAHNJI FAITH AMBENG (21).
(2) SUZIE O'QUINN JEMUEL MIBANG (15).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MCKELVINE NGENWIE ATANGCHE (8).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NGEMANZEH TERGELAR (10).
(2) NINGO EMMANUEL FRU (8).
(3) MBAH PRINCE-MAIL FON (8).
(4) TIEWALEGENUI BARON EMMANUEL ABETY (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) NSAHBIN CYNTHIA YELAH (11).
(2) BRIAN BRENDA FINYOLIGAI (9).
(3) BEH ZITA NJEI (8).
(4) KILOH MARIE NOELE NYEH (7).
(5) NJILELY JELTA BIH (7).
(6) CHE CLOVIS NGWA (6).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) YIEBUNCHING ROLAND KIENCHUH (8).
(2) NAHWUBBA NGEHNDAP CASPA (7).
(3) MAMA AYAKEH BLESSING (7).
(4) KEJUH JERAN (7).
(5) TAKEM ELVIS NEMBO (6).
(6) NGEH DESMONE NGES (6).
(7) DAISEY LAURINE ENJEI AGHA (6).
(8) HAJARA YAKUB (6).
(9) ANJEIWE BLANCH AGIEBAI (6).
(10) CHA ALAIN LEKUAMA (6).
(11) GHONDO ODILIA VESAS (6).
(12) FLORENCE LACGTEH TUMA (6).
(13) FON MALINE ANHEN (6).
(14) SHU CHRISTIAN (6).
(15) ERNESTINE NGUBUIH (5).
(16) KEUTCHE IVAN GIRES (5).
(17) KETUM BECKLINE NAYA (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) SAFEH ALEXINE FANYEH (6).
(2) KETU SABRINA NANYI (5).
(3) SULEM DIVINE AKAM (5).
(4) GEMANZEH MABEL (4).
(5) ACHILI KELLEY-PRIDE FRIAGYEN (4).
(6) NDE YOLAND ZEE (4).
(7) AKUMA CYPRAIN NGWA (4).
(8) NGWA NELSA LEM (4).
(9) ABONGWA DESMOND (4).
(10) CHENWI BLAISE CHEO (4).


Centre No:  11770  Atiela External
Regist: 254, Sat for 4 or more Subjects: 187, Passed: 80, 
% Passed: 42.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) GHOGAH GILBERT MOVUH (20).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) BABEY DIMLA MILTON (12).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) DJUNE TCHINDA LUCY (13).
(2) NSENWU NICOLINE NGWEPEKEM (12).
(3) AWAMBENG ENUEL (12).
(4) SANDRA NJUNGBUEN (10).
(5) MORTALLA REKIA SAMIRA (9).
(6) ATEH CYNTHIA METI (8).
(7) ALANG RUDA SAH (8).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) NJI HANS AMBE (11).
(2) NJI NICOLINE SHI (8).
(3) MIMBA NELSON FORGWE (8).
(4) KANO MILVIEN AYEZA (8).
(5) NDAM GUIZERLA NAMAM (7).


Passed in 6 Subjects: 16
(1) NWUFOR STELLA NGWEN (10).
(2) KEMING LOVE NFUMSE (9).
(3) SANTUNG MAGELLAN MUNDIANJONG (9).
(4) ADONG MARISKA CHICK (8).
(5) MUKUM TEKA BRANDON (8).
(6) FONOCHU FRANKLINE (7).
(7) JULIE JINWI YAKUM JULIE (7).
(8) FUNWIE LOURETTE NGENWIE (7).
(9) MOKU CHRISTABEL NDIFOR (7).
(10) GANTAR BLESSING BONSUI (7).
(11) BANTAR FABIAN NGINYN (7).
(12) KOBI LINDA NECK (7).
(13) NZINA GLORY POUNTOUGNIGNI (6).
(14) CHIA ELVIS TAAH (6).
(15) MAFORPEH EUGENIE PEWINGHA (6).
(16) NKONDA VENESSA AYEKEH (6).


Passed in 5 Subjects: 23
(1) ERNEST LOVALA TITAJINA (9).
(2) MAI NELSON NJUH (8).
(3) TANWIE BELTUS (8).
(4) NSANGOU AHMED NASSER (7).
(5) MBUKECHIA WALTERS BAINMBOH (7).
(6) TATA PAMELLA WILWIYFEYIN (7).
(7) TAMBIGNUI NOADIAH YIAGNUI (6).
(8) TEBECK MARONET TEKUM (6).
(9) AMBEITEI GINA ENEIKOH (6).
(10) NDZEBINKIRI PERCY SIMO (6).
(11) BRIDGET NYINGEH NCHOTIE (6).
(12) ASEH JERUBBAAL WAINDIM (6).
(13) IRINE NKWAIN (6).
(14) TICHAAWA CARL FINDONG (6).
(15) NKWAIN MILCAH KEYUKEBUEN (6).
(16) TAMIA CARINE NCHANGWI (6).
(17) FRU THIERRY NDIFOR (5).
(18) YEMBE FIDEL BERNIPCHU (5).
(19) KUDI HYCENTH UNJI (5).
(20) LARISA WIYLAHNYUY BONGSIYSI (5).
(21) NCHUNKA DEDEX NDAH (5).
(22) MUFUNG NAHBILA MARTINA (5).
(23) JANATU LIMNYUY (5).


Passed in 4 Subjects: 27
(1) MOHNDZEKAM ILIASU NDASHI (7).
(2) NGONG JOYCE NDUM (7).
(3) BESAKA KELINE BEUKONYI (7).
(4) LIE IRENE YOUNG (6).
(5) KAMGA POLLA ELIE JONATHAN (6).
(6) SAMUEL NGWA (6).
(7) TIZAH FANI HOUNORINE (5).
(8) BAMNJO FREDRICK YUVEYONGE (5).
(9) TIKU ESTHER NAKEH (5).
(10) NCHITUH RAYMONDA NTIEN (5).
(11) FORKUSAM VALEMIA NADEGE (5).
(12) AZANG KELVIN AWASUNG (5).
(13) TATAH CLARISE SANGNYUY (5).
(14) AKUM KELVIN NKWENTI (5).
(15) ASI REGINE NIQUEL (5).
(16) AKIVIWENI SHANCELINE SHEN (4).
(17) NGWANG NICOLINE NENEYOH (4).
(18) AKOH BRAINDA CHANGWIE (4).
(19) SUNJO ETHEL YINYUY (4).
(20) MBAHWIE MILLICENT INDAM (4).
(21) SHERINYUY LARISA (4).
(22) MBIDZELA WAYULA NAFISATU (4).
(23) MBIYDZENGEH GASPER FANYUY (4).
(24) WIRBA EMILINE MENDZEN (4).
(25) AYAEH GODLOVE (4).
(26) NDIYAI PARFAIT BANLA (4).
(27) KIMBI ELLA NCHA (4).


Centre No:  11771  Harvard School Complex Etoug-ebe Yaounde
Regist: 70, Sat for 4 or more Subjects: 70, Passed: 57, 
% Passed: 81.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) LONJE MAKEWEKE MA-SENGE (25).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) CYINTHIA EMAMBU CHUKWURA (24).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) BONG FONGOH-TEBONG NJAH (12).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) MBU AGBOR HANNA AYUK (16).
(2) TANGOU DZOSSU CEDRIC IVAN (11).
(3) DJIALA DOUALA LEONEL LOIC (11).
(4) TAKU ZIWGKENG DICKSON (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) KATCHANYI ABDUL AZIZ MBANGA (10).
(2) ARETOUYAP ALISHA MAMAH (9).
(3) ATEHFON QUENTIN TICHA (9).
(4) CHEBO LESLIE LABUI (9).
(5) MBUZHA STEVE (9).
(6) FON QINISIA ENJECK (8).


Passed in 6 Subjects: 23
(1) SHUDZEKA SERGE WIYSAHNYUY (12).
(2) BONGAJUM CORINTHIAN NYOHWEKE (12).
(3) ARREY AYUK SALLY NKONGHO (11).
(4) NGENE YANNICK EKANYA (11).
(5) MEZO'OH ANITA (11).
(6) NKWE RELINDIS AFASEH (11).
(7) TENDONGMOH ROBERSTINE (10).
(8) NALONGO CARINE MALIKE (10).
(9) ANOJEI ROMARIC ADEIDONG (10).
(10) NGUENANG KOUAYING WILFRANE (10).
(11) NGAFI ELENO KOYEH (9).
(12) BILIKI AYOMBA SERENA CLAUDIA (9).
(13) SHUDZEKA YANNICK BERINYUY (9).
(14) ASONGAFACK ZEFACK MAVIN (8).
(15) NANA KEMBOU KEVINE NATHALIE (8).
(16) ZOKER BRENDA (8).
(17) EFAYAM MARVIN-LEE EJEKE (8).
(18) NGWANE LENSHINA MELABE (8).
(19) NDONGO NGUEDIA ABEL JEOVANIE (8).
(20) FONCHAM GLORY ANDIN (7).
(21) NCHUSI VIANNEY KUKEH (7).
(22) NJUNTSOP BONAVENTURE LEKU (7).
(23) TAKWE ETIENNE (7).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) MILDREAD NDETPA (9).
(2) EMEM SARAH (8).
(3) TABE ELVIS AYUK (7).
(4) KUMA IRENE NENG (7).
(5) NKALLE PAULINE OSOH (7).
(6) FUH ELIZABETH LUM (6).
(7) NKOYONG SIMON TIKU (6).
(8) TSAFACK FOUATSA DERRICK BRUEL (6).
(9) WOSUIJI DORA SIGHAN (6).
(10) ASABA LOVELYNE AYANGIM (6).
(11) DJIOTSOP DOUANLA DYLAND (6).
(12) GAH BRADON NYAMUSK (6).
(13) ITONI GEORGE ITONI (5).
(14) NKWETENANG JUNIOR CHIAFIE (5).
(15) TAKANG DIVINE ETENGENENG (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) FOUATSA TSOPMO LUCRESSE URSILLA (6).
(2) KUM HONORINE AWIH (6).
(3) ZOBO BILOA ROSETTE BLANCHE (5).
(4) MOYOUCHOUKET NTIECHE RAMATOU (4).
(5) PUNJI WILSON POWOH (4).
(6) NOUMSSI LISSOM AMSTRONG BRUSTAULD (4).


Centre No:  11772  Kad-Ndap Bilingual Secondary School Simbock
Regist: 14, Sat for 4 or more Subjects: 14, Passed: 10, 
% Passed: 71.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NJANG LETICIA ABU (12).
(2) AKAFACK SONFACK IDRICE ZIDANE (10).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) SHINEME MASSACHI MARY-ANNE (12).
(2) NGUETSOP TEDJIOGAP AUDREY SYNTYA (10).
(3) MBUPMU YAMSELACK SAWA YANICK (10).
(4) TEUFACK STELLA VANELL (9).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) ROSE BAKOMA TUA (8).
(2) DJIOTSOP MELIGUIA FALLONE (7).
(3) MOFOR CRYSTAL DIONNE (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NGAH SOLANGE GABRIELLE (4).


Centre No:  11773  Macmillan Bilingual Academy Yaounde
Regist: 260, Sat for 4 or more Subjects: 240, Passed: 96, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NYANG KELLY BRIGHT KANG (16).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MAJONG ERIC ACHA (18).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) MELINGUI NDONGO MARTINE BENOTTE (14).
(2) ETONG ETONG CECILE ARIELLE (13).
(3) ALONJANG MCKENZIE CHEFOR (12).
(4) TCHIEMOU GAELLE JOANNE (11).
(5) ABAH SANDRA AMAH (10).
(6) KIMBI YVONNE BOKA (10).
(7) NDIP ETTA NAOMI-TRACY OYERE (8).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) MBENWEH ABRAHAM (14).
(2) TAWAKAM KAMTCHOUENG CYNTHIA (13).
(3) AICHATOU DIALLO NGON (12).
(4) FUH MERCY BIH (10).
(5) MBU GEORGE TAKANG AYUK (10).
(6) METCHOUAMBE MONDJI RENEE CARELLE (10).
(7) NDI GIVEN TANYA (9).
(8) DOH GISELE KUSONA (7).


Passed in 6 Subjects: 21
(1) OUMAROU RAMATU MUWA (12).
(2) ADJOA SERWAAH FLORENCE OBASI (10).
(3) MENKA NGONFI SANDRA (10).
(4) SHIRE PRISCA MBIKONGWOH (10).
(5) FON MBAH WELLEMOUM SANDRA EMMANUEL (10).
(6) ITONE STEPHANIE BERRYE BALIKI (9).
(7) NAUKET COLETTE (9).
(8) ANYU FLORET (9).
(9) ABONGNDEGE VERA MEUYANUI (9).
(10) NJODZEKA JUSTAFF BONGKEVEN (8).
(11) PONGMEH RAISSA MGWINGSANG (8).
(12) AMBE KENEDDY NGWA (8).
(13) PEMABO MEFOR JOYCY (7).
(14) NENG BUDJI BRYANT BILL (7).
(15) SAMSIATU SADAOU (7).
(16) MBOLAI ANESET BERINYUY (7).
(17) NJUMBE OSWARD AKEM (7).
(18) ATANGVEAH MARINET (7).
(19) LEMFOR BELINDA TAMUKUM (6).
(20) ENOWNKA SARAH NDIEP (6).
(21) OLIVER CHE CHI (6).


Passed in 5 Subjects: 31
(1) CHOP TADEUFFEU HERMANN PAULIN (10).
(2) PRINCESS SOULEA BIKOK (9).
(3) MBOUWAP NJOYA ZOULEIHA (9).
(4) ENGO EMMANUEL ATAM (9).
(5) AURIOL DISSAKE MARTIAL (9).
(6) YUVEN BORIS BURINYUY (8).
(7) RUBERT AYONG (8).
(8) NGALLA ROWAN-CHIC BONGSHISONG (8).
(9) MUH CHRISTABEL NAYAH (7).
(10) TCHAPOA FOGUEM AUDREY RAISSA (7).
(11) NANJI EMELINE ENGON (7).
(12) BOFA RAPHEALA YEJONG (7).
(13) MACHE FOTSING EMELINE GAELLE (7).
(14) TANDANUI ZUNIDU SHINGHO (7).
(15) CHIA ROSELINE FETELA (7).
(16) JAPHET VUTSILEH (7).
(17) FOMO STELLA RITA PEGUY (6).
(18) DEUTCHEU TIANI NELSON WILFREID (6).
(19) NDONG MAURINE GHEA (6).
(20) KEMLE ZENG VIANNY PRINCE JUNIOR (6).
(21) ZE ZE FELIX LASKY (6).
(22) MBA BESSALA ULRICH RODRIGUE (6).
(23) AKOMBONG DESMOND TIPETUNKE (6).
(24) TSAGUE SONGFACK JUNY SANDRA (6).
(25) TARSIWAN EMILE KIBARFE (5).
(26) ANODEM LORA ZAOKANG (5).
(27) GHAKA EMELINE (5).
(28) NGEBENUI BEATRICE TANGANG (5).
(29) MALLE LYDIA MAFU (5).
(30) ANUAMBOSE RUTH (5).
(31) TATA EMMACULATE CHIFON (5).


Passed in 4 Subjects: 27
(1) MOTOKO ROLFSCHANCHSNER MOLONGWE (8).
(2) NGI BEN ISAAC (7).
(3) SYDOLINE MBEH (6).
(4) AMALA LUTECE INGRIDE (6).
(5) CHIA TRANITY NTOE (6).
(6) ALLONGYE MERCY NGEM (6).
(7) FON LAURE ACHEH (6).
(8) NGONGHO NINA ROLANTINE (5).
(9) CHAH CEDRICK NJUAKOM (5).
(10) TSASSE TSANGUE KRASTERN (5).
(11) NGEBUIN KWASINYUY SUCCESS (5).
(12) AFEGENUI BETRAND CHWINGUM (5).
(13) ABONG SISSEL NGWING-MENZHOH (5).
(14) YENIKA EBADATU DINNYUY (5).
(15) NCHARE BUELUE ABDUL RAZZAQ (5).
(16) FOMENTENG FENVIGISA'A SANDRINE (4).
(17) NJUMBE NADIA WITHNEY (4).
(18) FUNKUIN LUCY NDIFOIN (4).
(19) ANNA NGENUE WANKI (4).
(20) TATA BELTHA KWIKE (4).
(21) NTOCHAP NELSON (4).
(22) NGOUCHAMA SOULEMANOU NGAJEMASIA (4).
(23) WIRBA CHRISTIAN KEAFON (4).
(24) ASAH GLADYS FORLA (4).
(25) AJIMSIMBOM DIVINE KEDUM (4).
(26) BISSOU SCHOUER LAETITIA ESMERLDA (4).
(27) NDI JEAN CLAUDE CHIFU (4).


Centre No:  11774  Yondo Bilingual High School Yaounde
Regist: 37, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 18, 
% Passed: 52.94, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) SOUREYA TAO MARIE PAULE (15).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) MEYE NSOM YOLENE SELLENA (14).
(2) LUM JULIETTE CHE (12).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MBON CELESTIN KEVIN GEORGES (13).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) NAVI TAYII ISSA AGGEE (10).
(2) ANANGUE LEKAMA JOSEPH JUNIOR DENZEL (9).
(3) NDJAKA EBODE JEAN STEPHANE (9).
(4) FOUDA AMOUGOU MARIE THERESE LORAINE (8).
(5) MEKA JEAN MARC JUNIOR (6).
(6) MEVO YVAN LANDRY (6).
(7) TAMBI CHRISTELLA ABUNE (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NDOMILEP ONGMEMBI MARIE SOLANGE (8).
(2) AMBE EMMANUEL SUH (7).
(3) KAMDEM KAMDEM BRUNO DESIRE (7).
(4) ATOUOL OSSOMBA VIVIANE SIDNEY (7).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) FOPING WAGUE MAHEVA CARMEN (7).
(2) ELOKA OKOLE MEYAPYALI ROMUALD (6).
(3) NKEMZI YANICK (5).


Centre No:  11775  We Care Secondary School Yaounde
Regist: 14, Sat for 4 or more Subjects: 14, Passed: 14, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MANKA CLARIS (16).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TIEH GORDON WAAYIAKIEU (15).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) ATCHUO SABRINA AWAH (15).
(2) FONACHU NYONGKAHA HAGGAI (14).
(3) ANDO INDAMA GHISLAIN ULRICH (13).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) NSIOGE EMMANUELA MBOLE (16).
(2) SIRI EMERDIN SHU (13).
(3) MBETNKOUE AUDREY MARCELLE (12).
(4) MONICA KWEI (9).
(5) ETAH ONEKE AKO AYUK (8).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) OFU ABUNAW JEFFERY (8).
(2) ZELIO MINELLA MALAHA (8).
(3) MBAH SONIA ROSINE (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NJUZY WILLENS ASONGAFAC (7).


Centre No:  11776  Government Secondary School Manyemen
Regist: 25, Sat for 4 or more Subjects: 25, Passed: 16, 
% Passed: 64, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) ASOH RICHARDSON AYUK (24).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KETI SCHNEIDER TISATI (19).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) EYAMBE VICTORY TONG (17).
(2) ODINE JOSEPH LOKENDO (12).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) AYEN MANASEH ONDATOR (9).
(2) AKUNG ALICE MA BISONG (9).
(3) BITA BENARD EDIANE (7).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) AWUKU ABEL OKIE (9).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) OBASE THOMAS ASIO (6).
(2) ENONE CAVERN MAKORO (6).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) BISONG BELTHA TUKU (7).
(2) TANYI HELEN EMELI (5).
(3) NEBA BROLINS AKWO (5).
(4) TARANG EKO MBUE (4).
(5) TAKOR ALEXANDER NKWA (4).
(6) DINGOKE MBUA ROSELINE (4).


Centre No:  11777  College Polyvalent la Mutuelle Communataire de Developpement Etoug Ebe II
Regist: 240, Sat for 4 or more Subjects: 224, Passed: 110, 
% Passed: 49.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) TABI DOROTHY NKIE (25).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) AMABO PRECIOUS NGUM (12).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) AWA LOVELINE (21).
(2) MBAH RICHARD (16).
(3) DORKO AMOS BUDI (12).
(4) ESONG FUNYI CONTE (12).
(5) NGEH NAJIBULLAH GANGTAR (9).


Passed in 7 Subjects: 16
(1) AWOUGUE TCHANA SANDRA DESIREE (14).
(2) CLAUDIA AFOR ANAKAH (13).
(3) ASOBA CLINTON NAMBUH (12).
(4) YENGONG RODRIGUE NGEH (10).
(5) AWAH SANDRA NGWAFU (10).
(6) MIYANUI LIZETTE (9).
(7) BAMBOT CYNTHIA AKE (9).
(8) MAFUM PHILIMON (9).
(9) KOMETA MARVEL CHUTAINYUI (9).
(10) FRANK OLIVIER OJONG BATE (9).
(11) CHEFORE ALBRIGHT NGU (9).
(12) NDI MARCELINE ETIH (8).
(13) MOKATSO TCHOUALA BECKAM (8).
(14) SHEY DONALD NFOR (8).
(15) MULUH COLLINS NJI (7).
(16) KHAN BLANDINE MEGHA (7).


Passed in 6 Subjects: 30
(1) NGO NSANA ANASTASIE (13).
(2) AKEMBOM SAMUEL VUMOMBI (12).
(3) NSANWI CAROLINE FANWI (11).
(4) NGOMBA DUPLEX NJEMBA (11).
(5) TEKAPSO LESLIE (11).
(6) KIGNO INES ANNE (11).
(7) AGWO CELESTINE NJONG (11).
(8) CALIS LUM AFUSAH (10).
(9) NGOUNOU FOUEGHO ELISE EVANS (9).
(10) TEGHEN GINA MAH (8).
(11) EMADE EUNICE NGOLLE (8).
(12) BAH NUELA NJIA (8).
(13) BENG GODFREY NGONG (8).
(14) MANEFOUET ZEDONG MICHIELE (8).
(15) NGONG ALBERTINA FUNKUIN (8).
(16) AZANGA CHRISTIANE VALERIE (8).
(17) ANDONGABO STEPHANIE ENEIYUH (7).
(18) LUKONG LENETTE JAILA (7).
(19) CLARA TARH NWANYUO (7).
(20) ZIFACK NGIMNDOH ROMARIO (7).
(21) MBENKUM SANDRINE FANGA-AJAI (7).
(22) TIMCHIA JOYCELINE FULAI (7).
(23) DANJI REDESH AMONGANUM (6).
(24) WIRNKAR KLUVERT TAHNTENG (6).
(25) NYINGCHIA EMELDINE MELANIE (6).
(26) AKONJUEN MARTHE EYONGBAJIE (6).
(27) CHE JOAN NSEH NADIA (6).
(28) LOBTE MARY BIH (6).
(29) SERAPHINE NKENG NJI (6).
(30) SAHYO BLANDINE LIHMBI (6).


Passed in 5 Subjects: 27
(1) TAKOUGANG NGUEKO MADO BLANCHE (9).
(2) YIKA ATHOANETTE MSENI (9).
(3) NDZEDZENI SHAMLA (9).
(4) OUAMBA DONZEU DURAND (9).
(5) BOUBA GOULO DONALD (8).
(6) WANKO MEFFO WANKO FANIE (8).
(7) TAKANG CHINYERE MANYI (8).
(8) JACQUELINE NKENG (8).
(9) NDIFON VALENTINE SUNDAY (8).
(10) TIFUH BRETHA AGWE (7).
(11) ISAH JENET YAMBORI (7).
(12) POUOMBE MOUICHE SARAH (7).
(13) TATA ETIENNE MFIDZEFE (7).
(14) KONGNYUY TERRENCE SEKEM (6).
(15) WAKU SANDRA ANDANGCHWI (6).
(16) ABONGWA MIRABEL MANKA (6).
(17) NJIKEM GLADYS ATABONG (6).
(18) ATEHNKENG CLITON NJONGNZE (6).
(19) AZEH NICOLINE ANDONG (6).
(20) DJIATSA RICARDO (6).
(21) CHE EMMANUEL KPWEGHE (5).
(22) EBAKO FRED AKWO (5).
(23) GWEI ENESTINE NKUH (5).
(24) MOFOR BLESSING NSOYENI (5).
(25) PIAPAZI NKENYI BRENDA (5).
(26) ENOW OROCK AYUK VALENTINE (5).
(27) BUSHU NDZI (5).


Passed in 4 Subjects: 30
(1) LUH ISAAC ALANG (8).
(2) NSABINLA CLAUDIEN (7).
(3) TAGNE NEMBOT MANILE DELAIR (6).
(4) NGO MAUREEN MOMA (6).
(5) SHEY NAOMI MUYANG (6).
(6) DEMANOU TANG BERTINE MIJOLA (6).
(7) NGALE ELUTE NJIE (6).
(8) ADANGDOH MIRIETTE (6).
(9) TENENG EMMAUELA ATEH (5).
(10) NSANYUI LARISSA NUNSUI (5).
(11) CHI HANSON ANYE (5).
(12) NELSON TIEMBOM (5).
(13) NGONG MARIECLARE MBUMENYUY (5).
(14) NFOR NOELLA GIWEH (5).
(15) KAMGOUE ZIWE DORCAS (5).
(16) MAPOKAM TAKOUBE CARINE LENINE LILI (5).
(17) CHAM VICTORINE CHA-LUH (4).
(18) TEKWE NADESH ENGHOCHAM (4).
(19) PAKELI FOTIE SCOLASTIQUE (4).
(20) FUEN BERENIS NGEH (4).
(21) AGUM YULANDA AMBAN (4).
(22) ATENGONG BLESSING NGWEMAKO (4).
(23) TAMNJONG NELSON NSHANJI (4).
(24) JOYCELINE BONGBAAR (4).
(25) DONGHO ASSOKING SYNTHIA (4).
(26) KEMZEUTSA TATOU HERLIE HELENE (4).
(27) PHUHNGEH CYNTHIA MATUME (4).
(28) AWA CLARISE WA A (4).
(29) FONYAM BRENDA MFETNWI (4).
(30) AGBOR NKONGHO STEPHEN (4).


Centre No:  11778  Golden Bilingual Institute Nkolmesseng Yaounde
Regist: 86, Sat for 4 or more Subjects: 70, Passed: 53, 
% Passed: 75.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) TITCHEU TCHOUEKOU SANDRA (26).
(2) TOUKO ENGWAPI PATRICK BRYAND (24).
(3) ADZEMO WILLIAM NGO (24).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) KUETE SAMUEL PASCAL (17).
(2) BIZZI A' NGAM JAMILA (16).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) NGEH ANNA BATINYUY (18).
(2) TSENGUI MOUOFO ALICE GERTRUDE (14).
(3) TANSA CAROL RINGNYU (13).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) MOORE OKALIA ELOHEEKAH PHANUEL (16).
(2) DJOUONZO TETDA KARINE (13).
(3) DINNEYUY SHARONE (12).
(4) FOSSUNG ELVIRA TATA (11).
(5) MECLEANS ACHOU (10).
(6) NOUBIGA TEFAING ANDREA SHESLINE (10).
(7) COMESHU LOUIS BORIS NGANDE (9).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) NGA MESSINA MARIE BERNADETTE MANUELLA (12).
(2) ABEBOULOUGUIE ONANA YOLANDE YNESS (10).
(3) BACHE RODRICK UNJI (9).
(4) SOP PESSONG GAMALIEL (9).
(5) KEZIAH FLORE LUMWI (9).
(6) NTEWAH EMMANUELLA MIYANUI (7).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) ABAGAMBO HADJA ZENE MAIMOUNA LEILA (15).
(2) BECKY ANN LIMUNGA LYONGA (10).
(3) YOUDJO NZALI FRANCK ERIC (9).
(4) SAMIRA MOGUEM (9).
(5) NSAIGIRKA BRANDY KELLY BERINYUY (8).
(6) BODO PATRICIA PALOMA (8).
(7) ONGIE KENGNI DUREINE BLANCHE (8).
(8) ENYUWE MOSIO RITA (6).
(9) NGOMENI MONGA YMELDA (6).
(10) SIKATI CARELLE AMILIE (6).
(11) NKOH JEAN ERNEST (6).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) DZE MARIAMA NGWEMUTAN (10).
(2) ANABA LORRAINE PATRICIA GABRIELLE (9).
(3) FONYONG FEUKEU NATACHA (9).
(4) BAIYEE DONNA BECHEM (8).
(5) MIZANE AMINA LINDA SAKWE (8).
(6) MOUAFO NGOUYAMSA IVAN BERTRAND (7).
(7) BAGAL A' MBAH PHILOMENE FREDY (6).
(8) BOLOKO BOGNOMO DANIEL AUDREY (6).
(9) FOTSO JAKSON YVARIST (6).
(10) KAHOUNDJI DASSIE ELSA FARELLE (5).
(11) ZOWUN CARINE APIAWOH (5).
(12) VICTOR EKENE ONUKUME UZOECHI (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) TINA NYEBE TIMONE AUDREY (6).
(2) SILATSA ZANTSA MERVIELLE LIVIA (6).
(3) MBAKE MBAMBE MONIQUE LA PRINCESSE (6).
(4) BETIKA MARGARET TUKU (5).
(5) FAISATOU BEYENEMAH CHINE (5).
(6) PENANE MECHOUKE MARGDALINE (5).
(7) AJUAZEM CATHERINE IMBU (5).
(8) MANDE FOTSING CATHY (5).
(9) ATANGANA ETOUNGOU AMON (4).


Centre No:  11779  College Bilingue la Citadelle Bafoussam
Regist: 27, Sat for 4 or more Subjects: 27, Passed: 13, 
% Passed: 48.15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NSEGUET NGAHANE STEPHANE (20).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) KAMDEM TEGUIA SIMO BORIS (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) TEDONG AD�LE MARIETTE (11).
(2) OUAFO FONKOU AIME DILANE (9).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NZODJOU TABOU YIPHTA (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) MBUNWE DELIA NLINWE (10).
(2) DZANGHI MAFO EMMA GLORIANE (7).
(3) EDIMO MOUNA BORIS (7).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) BAKAM SANDRINE (7).
(2) NEBO MARUK SOREILLE (6).
(3) WAZE TENE LORENZA KEVINE (5).
(4) TANGNI MBOBDA LEA RHODE (5).
(5) TCHINDA NGOUMELA ULRICH ROBBECE (4).


Centre No:  11781  Government Secondary School Bifang
Regist: 25, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 15, 
% Passed: 68.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 5
(1) ATIYA MIDRED ANYE (10).
(2) NJI REBECCA BUKUM (9).
(3) LINDU BENARD ABOH (8).
(4) DAYO ROSELINE EYA (7).
(5) DIKAM KILLIAN DABA (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) DIGENG SERAFIN AWAN (8).
(2) DABIT JULIUS DABIT (7).
(3) AGBANGO JARIUS DANGEN (6).
(4) EYONG JULIUS ALONG (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) DABI SERAPHINE (5).
(2) EKWENE JONATHAN ADU (5).
(3) NJI CHRISTABEL WANWI (5).
(4) ENWE SYNFRED DABA (4).
(5) LINDU SANDRA AYONG (4).
(6) DANYU YEPTHA ENYA (4).


Centre No:  11782  Government Secondary School Difenda Balue
Regist: 26, Sat for 4 or more Subjects: 25, Passed: 9, 
% Passed: 36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ESOE EMMANUEL MAMBE (15).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) EKONDO BECKY MANDE (7).
(2) NGOE JERUS BOKWE (7).
(3) EYABE MARY BEMO (6).
(4) MOFA TERENCE NAKOMBE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NGOE MOTEH ELIAS (6).
(2) NDOKE PRISCA BERORE (6).
(3) NANJE TARH MAKAKE (5).
(4) OTTE MIRABEL DIALE (4).


Centre No:  11783  King Peter's International College of Arts, Science and Technology Babessi
Regist: 78, Sat for 4 or more Subjects: 78, Passed: 5, 
% Passed: 6.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) OKIE DESMOND (7).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) BEMVEH EDEL-QUEEN WEHTINYI (7).
(2) CHINJO JOB FABRICE (6).
(3) NCHECHUMA SIDONIE NJEWEMBUH (5).
(4) TIEMETUANEH EMILIA (4).


Centre No:  11784  Islamic Comprehensive College Bangolan
Regist: 24, Sat for 4 or more Subjects: 24, Passed: 8, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NGORAN FARAHA-AT WIYSAHNYUY (11).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NZENGONG KABIROU MINTEKA (11).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NDIMEFIH KALIMATOU NGHOBANDEPUH (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NDICHIEFONDITUI ABAS NJIFIMBETE (6).
(2) NDISUFAH TETNGIRI CHAFAH DERICK (6).
(3) TATAFORSHI MOHAMED MBINWI (6).
(4) FORBERE HASSAN NYIADKAN (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NAMAFON MONIROU NSANGU (6).


Centre No:  11785  Government Bilingual Secondary School Ngounso
Regist: 7, Sat for 4 or more Subjects: 7, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11786  Government Bilingual High School Ambam
Regist: 38, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 21, 
% Passed: 55.26, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) WETKA TCHOUPE ULRICH PARFAIT LELONG (16).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) FECK CYNTHIA AMECK (16).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) MAWOUE FOTSO VARICE (11).
(2) NSIMI AMANDINE KELLY (10).
(3) BECHUE BENITA SHONDAY (9).
(4) ACHA KEVINE AKOM (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NSADOU NELLY TAYO (8).
(2) NTYAM EBO HULDA (8).
(3) BEYEME CHANCY TELLY (7).
(4) AKOUE ABESSOLO WILLY (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) MOKAM GLADYS (8).
(2) BONGWI STEPHANI NSACKMIE (7).
(3) TIENTCHEU NITCHEU CHARLY CHRISTINI (6).
(4) POKAM KENGOUM SIBEFO MARTIAL (6).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) ASSOUNSA PATRICIA MAPALA (6).
(2) FUASHI RIENATOU NJEHKEYU (6).
(3) ACHA ORNELLA ENJEI (6).
(4) MOUNTOUPOUEN YOUSSOUF FOFANA (5).
(5) MBATOH MELISSA LEILA (5).
(6) TEBO YVETTE ANGUM (4).
(7) AJANG GLORY EMADE (4).


Centre No:  11787  Jordan High School Ngallan-Mbalmayo
Regist: 35, Sat for 4 or more Subjects: 35, Passed: 19, 
% Passed: 54.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) KAMGO TIMA JOSYTHA DARLAINE (19).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TABI NTOBO RENE FABRICE (13).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) HOLLA NSOH ROSY LAURIN HILL (19).
(2) MESSI MBIA GERTRUDE AMANDINE (15).
(3) MAKIA MARGARET OROCK (15).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NJI DIAROU MBOWOU (12).
(2) ESEKOTI JENEVETCH BOKOWE (11).
(3) NGUEUDEU EMO YVANA AUDREY (10).
(4) MELONE STEPHANIE MADELEINE (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) ELOUNA FRANCK JAURES (11).
(2) EBAH ZOALANG BARTHELEMI RICK (11).
(3) ELISHA MBOTE MOUFOR (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) FOINMBAM JOYCE (9).
(2) NGUIGNANG IVANA JAMES (7).
(3) DJOUWE TAGATSING MAGLOIRE DRUCYLE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) MALOBA EMMANUEL ADINO MBANDA (5).
(2) HAROUNA SEIDOU SADDAM (5).
(3) MENEGUE WAFEU VEDRINE LOVE (4).
(4) NTSAMA EBANDA MARIE OCTAVIE (4).


Centre No:  11789  Dolphins Bilingual Secondary School Ngaoundere
Regist: 14, Sat for 4 or more Subjects: 14, Passed: 9, 
% Passed: 64.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) AMINATOU DADDA (28).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ZANGA MBOSSOKLE AURIC BROWN (13).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) OUSSOUMANOU SAFIANOU (10).
(2) TAYAH GERALDINE WATEI NYANTAI (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) MUHAMMED AMINA UMMUL (10).
(2) HINSOU CHRISTA (8).
(3) ADRANA NYUYILIN (7).
(4) TAYONG MBANWI TEGWI (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ABDOURAHMAN BELLO (8).


Centre No:  11790  College of Hopes, Arts and Sciences Bepanda Douala
Regist: 114, Sat for 4 or more Subjects: 86, Passed: 55, 
% Passed: 63.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NGIANJOH CHRISANTUS (16).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) SUH RANDY NIBA (13).
(2) YONDJA FRI TCHADJA KASSANDRA (13).
(3) ATIE HENRY AKEME (12).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) MANCHANG TABOT DANIEL (17).
(2) TSE MICHAEL FAITH NKWETE (8).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) AZAFUH CLAUDIA BELOTE (13).
(2) SIAKAM BAMBA GERINA (10).
(3) NZUKA ZEBAZE LAETICYA WINNIE (10).
(4) TCHAMOU TIADEU MIRABELLE (10).
(5) NKIPANG AISSATOU NYUY KONGNOH (9).
(6) ZEBAZE KENKEM GLORIA (9).
(7) NGWA SINGWA CIDUAN (9).


Passed in 6 Subjects: 18
(1) EWAYEGNEH FOMBASON CORINE (11).
(2) ESSANGUI HELENE CHANTAL (11).
(3) OROCK DIVINE OBEN (10).
(4) MBOGNENG KALEFACK BILL DYLANE (10).
(5) ATANGANA NOAH TOBIE JUNIOR (9).
(6) NZOTEYE FEUTSA QUITANY (8).
(7) ALBERT KAPWEL NJEWEL MBOUMA (8).
(8) LATEH NJEM (8).
(9) TOTOUOM WATET URSULLE JOYCE (8).
(10) MEYANWI VANESSA BANLA (8).
(11) MONKAM NDZODO YVIE MERVEILLE (8).
(12) ASHUTATANG WILLIAM TABE (8).
(13) NYOH - ACHICK ESTERELLA FOTTOH (8).
(14) NGIFOH GUILLAUME (8).
(15) AZEUFO CHOUNNA PRISCILLE (8).
(16) AJAMFAH JERRY (7).
(17) BONGRIM ROSINE WIYKIYNYUY (7).
(18) NGANGO MARGARET IKAI (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) WAZEU KOUAM SOAZIG LESLY (10).
(2) BLAISE NGOH FRANCIS (8).
(3) MFORMEM MAURICE WENJA (8).
(4) PANANG TCHOUANI JONATHAN (8).
(5) EKOLLE RITA MEKWUON (7).
(6) VICTORY NGOH FRANCIS (7).
(7) ELOBOLI MOLLY VANESSA (7).
(8) TANYISETH TANYI AGBOR (6).
(9) NDIFOR NGWA BORIS NOEL (6).
(10) CYNTHIA MOUGHALU (6).
(11) SAMENI NGOUNOU IVANA (6).
(12) EKWOGE MESODE CYNTHIA (5).
(13) ETUGE MARIE CLAIRE DIONE (5).
(14) MVEPEWO PEHUIE LYNDA (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) ABEYING HERMAN NICOLE (6).
(2) MOKABE BLECK ITOE (6).
(3) ZOUFACK LIONEL JOSPIN (5).
(4) ETCHU LESTLINE NKONGHO (5).
(5) MBENKWE GINASELGE DELIDELMA (5).
(6) GUECHE NZOUENOU RUFINE PERESS (5).
(7) MASOSSO AGIE NELIBA (4).
(8) ASUE EMILIA NGEBEUH (4).
(9) SONE BLAISE MASANGO (4).
(10) NDZEGHAH ATANGA SHALLOT (4).


Centre No:  11791  King David Comprehensive College Douala
Regist: 81, Sat for 4 or more Subjects: 66, Passed: 42, 
% Passed: 63.64, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) FOBA TCHOUTTANG SIMORA PEREZ (15).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) DJOMGANG TIODO ESTHER DUCHRISTE (18).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) NJOUPOUO TCHOUNTA WIHTNEY NYVERLIE (13).
(2) NGAMBO TCHUIGUIA CYNTHIA MATHIANIK (12).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) MBIA TCHATAT MICHELE FABIOLA (14).
(2) KAMENI KAKANOU DARLINE (13).
(3) TCHIALEU DJELE MURIELLE CLAUDIA (12).
(4) SCHILO LA GRACE DE DIEU (11).
(5) NOUTCHIEU GOUMEYOU MAEVA ODILONE (10).
(6) FOTOUO LOYK (9).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) BINGOUE NOUTCHEUWE YAMAGA STEPHANIE (13).
(2) MAIMOUNA HAMMADOU (11).
(3) MBIANDA JUNIOR GERMAN (11).
(4) EWOLO DIMA MARCELLIN JORDAN (10).
(5) DEMGNE MAEVA LAURELLE (9).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) TATA DANIEL JUNIOR (11).
(2) NGONO TIMA VANITE SOPHIE (11).
(3) MOLHEU NYONSE PRUDENCE (10).
(4) BIH VERA FUEH (10).
(5) SOUFFO ARRIELLE (9).
(6) SATCHO FANKAM JOANNE (9).
(7) KOMGUEP NYA CEDRIC YVAN (8).
(8) NDONG DILLON NGONG (8).
(9) YATENG BRUEL JUNIOR (7).
(10) NJEI SERGEO TEMBAN (7).
(11) TAMTO KOUAM WILFRIED STEVE (7).
(12) KADJI NOUBOUO IVANE CABRELLE (7).
(13) DJOMO NGESI DIANE (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) TALA DJUIKOM AUREL GRACE (8).
(2) MAHAMAD MOUBARAK MFOUKPOU (7).
(3) NJINUWO CHRISTIAN (6).
(4) TANKEU YATENG LANDRY STEPHAN (6).
(5) FOTSO GLORY (5).
(6) MEZOH RUTH (5).
(7) MOKO DANIELLE MAER (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) MBAKOP NJANTOU LESLIE AUDREY (6).
(2) KENGNI JASON PAKER (5).
(3) FABO KEYOUMBU ANNICK CYRIELLE (5).
(4) NDIE FOTIE WILLIAM COLBERT (4).
(5) ENWEANI CHUKWUNONSO NELSON (4).
(6) FADIMATOU NKAMIE TIPANA (4).
(7) WATCHOU TATFOU STEVE LANDRY (4).


Centre No:  11792  Nyalla External
Regist: 132, Sat for 4 or more Subjects: 96, Passed: 18, 
% Passed: 18.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) SHARON MAH AGWENA (9).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) TADJOUA FREE PRINCESSE MERANDA (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) MANYI CLOUYA JEAN BRANDON (8).
(2) AKPELLE PETER ROGER (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) ETEKI LEKEU ALEXANDRA WENDY (8).
(2) KENGNE SITEPIN KOM JOEL (8).
(3) NGWANOH KINGSLEY CHWIFOR (6).
(4) NDZANA ONANA JOSEPHINE CHRISTIANE (6).
(5) AYEAH UNITY NABI (5).
(6) EKUKWE CHARLOTTE EBOTE (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) NGO BOUM MARIE FRANCE VICTOIRE (6).
(2) NGHOMBOMBONG ALPHONSE NKWANUI (5).
(3) KETCHASSONG NJAPOM MICHAEL (5).
(4) NSO DONAL ETANG (5).
(5) DZE SMITH NDOH (5).
(6) TCHIEGANG KAMGA BORIS LEVI (4).
(7) YENE YENE EMMANUEL PLACIDE (4).
(8) TAWAN MIRIAM ENKWO (4).


Centre No:  11793  Bobongo External
Regist: 359, Sat for 4 or more Subjects: 286, Passed: 99, 
% Passed: 34.62, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) ILUFUNG RODRICK YOUNYI (20).


Passed in 10 Subjects: 3
(1) ABUGICHO MAXIME ATUIYA (24).
(2) NDI SHEY REUBEN (18).
(3) KAMSU NGAMENI FLORIAN (17).


Passed in 9 Subjects: 6
(1) CHE BAMA KELLY KOH (17).
(2) BANLON LIONEL GASIM (16).
(3) EKWEN ROMARIC NCHANJI (15).
(4) AZEUFAC TIERRY ETTO (14).
(5) AGWOH DESMON ANYERE (13).
(6) KAH MELVIS DALITINE NNAM (11).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) TEGNI NGOULA ANTOINE ZIDANE VADEX (15).
(2) ALANDO STEPHANIE (12).
(3) ANYIBAKO MELANY MAWANO (12).
(4) MUA ARMSTRONG TENG (10).
(5) FUH AWAH ELSA (10).
(6) MANGUNG DULIANCE CHELEH (10).
(7) NDIKAKA BERYL SHILEYEN (9).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) EFEAPE ISMAYER NJUKANG (13).
(2) MBONG CLAUDE VOLTAIRE ASSOBO (13).
(3) MUDOH JEMIMA ANDOH (11).
(4) MBIA BIKOULA ALPHONSINE MARC AURELLE (11).
(5) NKEMBOH CHEFOR ERICSON (10).
(6) BESSEM KELLY ATEM (9).
(7) MUKEM GISELLE TIFUH (8).
(8) MAMBO MARVELINE MOFOR (8).
(9) TERSER SHARON MOTINA (7).
(10) NKANGHE ELLA KEMBEH (7).


Passed in 6 Subjects: 17
(1) EGBE CHRISTINA EBANGHA (11).
(2) EVOUNA NDEMBA JEAN LOUIS MEDERIC (9).
(3) BELLA ASSAKO RAISSA CELIA (9).
(4) NDOUTOU NGOE FRED RAWLLINGS (8).
(5) MAKWETCHE KADJE PATRICE LAURE (8).
(6) NFONGU ANTOINETTE NKUME (7).
(7) RASHIDATOU MUNKENG (7).
(8) NKAM CLAUDE NKAM (7).
(9) ATEMFACK NKONGJOH ARISSE ZIDANE (7).
(10) MENDAH PATIENCE NKEINEN (7).
(11) TAKOR DILANIC TABE (7).
(12) MIRABEL NGAFUGWOH YEWO (7).
(13) NJUMBE SUSAN EPOLE (6).
(14) NTEMAFACK BOUNA FLANKLIN (6).
(15) LUKONG ANITA FONYUY (6).
(16) NGO ELIZABETH ENGOWI (6).
(17) NDJEH RAPTSON (6).


Passed in 5 Subjects: 28
(1) TOKOH JACKSON LAMBEH (9).
(2) HOBLOCK BISSOHONG JOSEPH-IVAN (9).
(3) MFOUT NDOUKOUE HASSANA (8).
(4) ANDUOCHI BETEK TREASURE (8).
(5) TCHAGA YOSAC GLADYS (8).
(6) TCHOUMI EUNICE JECOLIA (7).
(7) NYANJI CARINE FONKENG (7).
(8) CHOPNJUNG ROSTAN (7).
(9) ABDOUL AZIZ ADAMOU (7).
(10) TCHOUANTI KONTCHOU CENDRINE NELLY (7).
(11) MODIKA WASE REBBECA (7).
(12) NGATCHOU TCHEPANI VANESSA NOELA (7).
(13) EYABI MELABONG THERESE (6).
(14) ASONGAFAC MARELENE NKENGAFAC (6).
(15) NTUKEM BORIS (6).
(16) NDILLE CHANCELINE SUMELLE (6).
(17) KONSEH HILDA NKINEN (6).
(18) AMBELE LESLIE EGHANECK (6).
(19) MINAH MARCEL CHIRAMEH (6).
(20) LANGWAN CHARITY GETAD (6).
(21) MOUKOUE NGUMANI ETIENNE LEDOUX (6).
(22) MBOUNA STEPHANY (5).
(23) FUNG RUTH EZIAGHA (5).
(24) ANYIBAKO BORIS TESATE (5).
(25) HANNATOU YENESEH ABDOU (5).
(26) FUNG ECHOU JAUNETTA (5).
(27) MBAH PELAGIE TETUH (5).
(28) AMPO ARONG ABLA ARIANE (5).


Passed in 4 Subjects: 27
(1) NDIKAKA HUMPHREY TATAH (7).
(2) DZEUKEM DELENE DORIANE (7).
(3) NEWU MATHILDA MUH (7).
(4) ETANA SALIVA ESAKI (6).
(5) FOTSO ROLAND BRICE (6).
(6) MEJIDJOU KAMHOUO MABELLE (6).
(7) MADJOUMO VARENCE DETAKOU (6).
(8) TCHINDA VANESSA NDANZE (6).
(9) MIH GERALDO BAH (5).
(10) AMI VIVIAN NCHUO (5).
(11) NGANG BRUNO CHE (5).
(12) GILES FONYUY (5).
(13) MODIKA BOKOMBE ELISABETH (5).
(14) LEGWIBEH JOUVENCELLE (4).
(15) WOMEI MALAIKA NABI (4).
(16) ACHU ANABELLE FRI (4).
(17) ACHUO RITA NCHOU (4).
(18) ATCHAKATE FRANKLINE NEBA (4).
(19) NGWOBETIE TATIANA ATABONG (4).
(20) ENOW LYNDA EBANGHA (4).
(21) TOTIE KOM STEVE PATRICK (4).
(22) MULUHGANG DECLAIR AMAH (4).
(23) NGASHU JUNIOR TIKU (4).
(24) TCHEUGNIA PETMI LORIANE FRANCELLE (4).
(25) MOGO KOM STEPHANE (4).
(26) AGBOR BELINDA AGBOR (4).
(27) AGEADIA MABELLE NJUKANG (4).


Centre No:  11794  College Prive Laic Nguesson Charles Douala
Regist: 59, Sat for 4 or more Subjects: 57, Passed: 14, 
% Passed: 24.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NEBA SHERON BIH (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) URDRICHE BLONDEL NZOGANG YEUNKAM (7).
(2) TONIFA BECKY ANOWEI (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) SINDA YEUNKAM STEVE JUNIOR (6).
(2) AMBE KEVIN CHE (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) JOAN NGUENGO YVAN ADONAI (7).
(2) NFOPOU AMIDOU (5).
(3) NYIAWUNG STEPHANIE NJIFOR (4).
(4) ALANG CHANTAL KWAM (4).
(5) KUM SANDRA SIH (4).
(6) ASSAH CHARLES SOH (4).
(7) BECHEM VALANTINE ETCHI (4).
(8) KOTTI DANIEL (4).
(9) LEKENGE DANIEL ATABONGAWUNG (4).


Centre No:  11795  Quality International School Yaounde
Regist: 18, Sat for 4 or more Subjects: 17, Passed: 15, 
% Passed: 88.24, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) GOUNOUCK ATEBA PATRICIA CARLA (17).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) ASSONFACK JIEUMO LAURELLE NUCHEZE (19).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) BOTO JOYCE ELISA (16).
(2) TANGONG EMMINATE NGUM (14).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) BIKATAL EMMANUELA GRACE (11).
(2) MATCHIDA MOUAFO MERVEILLE (11).
(3) NGUELIEU RAPHAEL JUNIOR (8).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) ESAMBE ALICE NZUNG (10).
(2) WANDJI TIOMELA LUCYNDA JOYCE (8).
(3) AKANDE ANNE-AYMONE (8).
(4) HAWA ISSA (6).
(5) TONDO JEDIDIAH CHIBOLO NYASOM (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) FRU TIHFOWANG CLINTON (7).
(2) MBARGA MBARGA ARNOLD VENCESLAS (5).
(3) FUSI BLESS SHU (4).


Centre No:  11797  MBOUDA EXTERNAL
Regist: 10, Sat for 4 or more Subjects: 8, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11798  Melong External
Regist: 18, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 6, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) RINDA MEYEH STEPHANE (9).
(2) NKONG RUTH MAYAH (7).
(3) EBULLE EWANE EKAH BILLY (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ASSAH KELVIN JONG (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NDIFON ELVIS NKFE (6).
(2) MBAH SONITA NJA-AH (5).


Centre No:  11799  Bambalang External
Regist: 66, Sat for 4 or more Subjects: 55, Passed: 8, 
% Passed: 14.55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) NTIEKIEH JACKSON NCHOMBONWI (11).
(2) CHACHA ANITA NGWANCHU (6).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) TANCHIA CAROLINE MINGOH (6).
(2) NDILEUPIENG JUAKING SHILGHO (6).
(3) NUPUKU ONELFATU NGWANGUNU (5).
(4) ABDOU STEPHEN AKOANO (5).
(5) TAPIE ELVIS NDAPANGHONG (4).
(6) NDIMBOH JULLET NUIGOH (4).


Centre No:  11800  Kumbo Special Centre, Kumbo
Regist: 4, Sat for 4 or more Subjects: 4, Passed: 1, 
% Passed: 25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) BELLO NUHU IBRAHIM (8).


Centre No:  11801  Saint Anne's High School Limbe
Regist: 87, Sat for 4 or more Subjects: 55, Passed: 53, 
% Passed: 96.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 8
(1) LORAINE-PINKETTE EFOSI MBOUH (28).
(2) ESSIMO IYA ETA MOKUBE (27).
(3) OJONG-EBOT VANESSA ONEKE (26).
(4) BATUO DORIS KATE AYUK (25).
(5) OWAN AYUK DAISY AJIJIA (23).
(6) MANDONGUE TEDJOUONG REINE MARCY (19).
(7) EKPO ENANGA ETOMBI (17).
(8) LUCY ALIBONGE MBONGO (17).


Passed in 10 Subjects: 14
(1) MBANGO NLEND HEGGA (21).
(2) NGASSA NDOUBI LUCIE HAVILA MILENA (19).
(3) CHIDERA CHANTAL AMAKOR (19).
(4) STEPHANY CHIAMAKA CHILAKA (18).
(5) NGUEWOUA TOWE ROMAINE (17).
(6) YANKEU TOMTCHA FRANCINE CLAIRE (16).
(7) NDONGO MARIENETTE FUANKENGANYI (15).
(8) NDEMAZEH MAFOUT LARRISA NKEA (15).
(9) SINKE ELIBA DANIELLA MICHELLE (15).
(10) NKWETEYIM PATIENCE NYEMA CHIAFIE (15).
(11) CYNTHIA CHINWENDU IMOH (14).
(12) EBUE ISABELLA NCHANG (14).
(13) EBANE AKUME PEARL (13).
(14) MULUH ABAMOT PELLY WEPONG (11).


Passed in 9 Subjects: 10
(1) BIDJEMIA VERNYUY NDIFON (21).
(2) ASONGANYI ANYIACHE LAURA-SHELRON (17).
(3) MBOTA MARY EKOSENE (15).
(4) CANDY NANYONGO MUSENJA (15).
(5) ARATEM ENO JOY CLETUS (13).
(6) AKOACHERE JACQUELINE MANYI TABOT-EREM (12).
(7) AMINKENG JENNIFER MANKA (11).
(8) LIMUNGA IMMACULATE EKOSSE (11).
(9) MEYA LENA CAROL DIONE (11).
(10) ACHOH SHIFA ROSETTE (11).


Passed in 8 Subjects: 11
(1) NGASSA JULLIET EFUFA (16).
(2) AKWE ESTHER ENI (14).
(3) EBONGUE CAROLINE LAURE (14).
(4) AMBE QUINTA NGUM (13).
(5) NYSONGHIE BIH DARELLE TITA (12).
(6) ASHTART NKONGHO YAPPELE SEMIRAMIS (12).
(7) LAETICIA KESTHING NKUIMBIA NGASSA (11).
(8) AGWENJANG NEMAYUNINGWE SIH (11).
(9) MELANGO LIVANE AUDREY (10).
(10) SUBENGALAME PEARLVERDA SENGE (10).
(11) SANDRA CHIOMA NWOYE (8).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) OBEN ARREY ROSINE OBEN (12).
(2) BRENDA FRIDAY UDOH (11).
(3) CHOAPOUENG SIKOMPE CINDY ANGE (10).
(4) KANG WENDELINE ETOH (10).
(5) DIVINA NGUEYONG KOFFI EKEMA (9).
(6) ESONA TINA-ASHLEY NCHONGANYI (8).
(7) MBOYO NYATT AUDREY L'OR (7).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) SEPSEN ANNIE FLORE (9).
(2) MBI ENOH EUCHARIA EYONG (7).
(3) TCHOKAUGO ROSE-MARIE PROVIDENCE (6).


Centre No:  11802  Christ the King High School Nkwen
Regist: 26, Sat for 4 or more Subjects: 26, Passed: 20, 
% Passed: 76.92, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NSABILA DILAN KERNYU (21).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NGAHCABONG MARTINE (8).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) DZELAMONYUY FONYE EPHESIAN (10).
(2) KUM ROMEO KUDI (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) MANDI EMILIA TSOGHEBEKO (8).
(2) KENG MARVIS NYIAH (7).
(3) TARDZENYUY BLAISE KILALON (7).
(4) MBANWIE HILDA AWAN (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) LOH BRITA VUGHOSE (6).
(2) TEMBAN DINABEL ABEI (6).
(3) STEPHAN CHI (5).
(4) NFORMI BLESSING GUKE (5).
(5) NJI VANESIA AWA (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) MULUH SOLANGE NING (6).
(2) NOUBISSIE MORELLE SATURINE (5).
(3) GALABE SAMBIT PERUSE (4).
(4) KITEU JOEL (4).
(5) UKA-AMAKA CHRISTABEL UMENEZE (4).
(6) ABELTIN NCHANG (4).
(7) SAPPI LACLONG ROMEO (4).


Centre No:  11803  Afab Mamfe External
Regist: 80, Sat for 4 or more Subjects: 76, Passed: 12, 
% Passed: 15.79, Sanctioned: 8
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) MBUANOBHA CALEB OBENAKEM (7).
(2) NSO EMMERENCIA MBENG (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) EGBE CHANTAL AGBOR (7).
(2) AWU NADIA ACHALE (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) NDIP DANIEL MBENG (6).
(2) OBI IMMACULATE MFAM (5).
(3) RAHEAL AYUK BESONG (4).
(4) AGBOR DEMARIS AGBOR (4).
(5) NSO ACHARE ETAKA STEPHANIE (4).
(6) NKENG ESTHER ARREY (4).
(7) NCHUNG JANICE OROCK (4).
(8) AFFA MICHAEL OFOMOH (4).


Centre No:  11804  Ossing External
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 39, Passed: 6, 
% Passed: 15.38, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AKEM PHILIP AKEM (13).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) ESAME ALUZIOUS BECHEM (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) BAIYE BLANCHE EBANGHA (6).
(2) AGBORETA BLANCHE AYUK (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) TABI STEPHANIE BESSEM (5).
(2) ETAKAYA WALTERS MBENG (4).


Centre No:  11805  Government Bilingual High School Belabo
Regist: 27, Sat for 4 or more Subjects: 27, Passed: 12, 
% Passed: 44.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) HALA ANATOLE ARNOLD (17).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) BOLO ESSAM FLORENCE (14).
(2) ZIMACOB FELIX JUNIOR (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) KANG JOSIAH ETUMBE (10).
(2) SAMYONG BOKEI MAGUERITE WILLIANNE (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) ISSOUHOU ABDOUL (8).
(2) AFOU ANABA PRISCILLE (6).
(3) HALADOU BABA (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) CHATOUNE KHADIJE (6).
(2) EPIETH NDEM CHARLY ROSTAND (5).
(3) ABDOUL HAKIM (5).
(4) AISHATOU BERINYWE (5).


Centre No:  11806  Government Secondary School Mbetta, Nguti
Regist: 55, Sat for 4 or more Subjects: 55, Passed: 23, 
% Passed: 41.82, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) EMMA EBAMU (9).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ESHUA ELVIS EBAI (11).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) LEPASHIA JELVIS FORKA (14).
(2) ESEMBIENG KERENSKY FOTECK (12).
(3) EMAMBU SOLANGE FONGE (11).
(4) ESUA VERONICA NKIE (10).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) AGBOR TABE RACKEL (10).
(2) ETOGOKWE XAVERIA FOTOH (9).
(3) FONJI ROSAN MANYI (8).
(4) TONJOUE ESUA ADELINE (8).
(5) CYRIL FOTABONG FONSA (8).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) FONTEM NELSON ESUA (8).
(2) PAUL FORZEH ELUCK (8).
(3) BORIS NICHOLAS NKENGFUA (6).
(4) EBAMU ENESTA FONTEM (5).
(5) MANYI ANITA ELAD (5).
(6) TUMBU REAGAN FONGE (5).
(7) TSAGLE GHISLAIN (5).
(8) NKOMBU FORKA PRECHELINE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) FOTABE AUGUSTINE FOMELONG (6).
(2) NGWA ERIC EHOUN (5).
(3) TONZOCK LEKIAKOH FABIOLA (4).
(4) FORKA SERGE KUKU (4).


Centre No:  11807  Government Bilingual High School Mbanga
Regist: 116, Sat for 4 or more Subjects: 97, Passed: 35, 
% Passed: 36.08, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) NJOKA BERTRAND LINWE (16).
(2) MAX LILIAN DOUMBE (15).
(3) NGOUFACK TSADJIO YAYA YVAN (13).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) MAJEUTEU FLORENCE (15).
(2) TU-UH NADINE MUSIH (11).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) TCHAKOUTEU KUETCHE ANGE MAHEVA (11).
(2) KEDZE DERICK EWI (8).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) KONGNYU CHIFU MBAH (12).
(2) SONDY ELOMBO JEANNETTE (11).
(3) NSOLY NGOBO CARINE RAISSA (10).
(4) MBAMPEH AMISU WUHTIMA (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) SANDJUE DJAMI DAVYLA EITEL (10).
(2) GABSIBUIN ENDURANCE KAHLACK (6).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) TSENYA BIMYE VERAR LAURE (7).
(2) ETA CYPRAIN GABA (7).
(3) CHIKODIRI ROLAND ONYEKAONWU (7).
(4) TOSAM LUCIENA FUNKUIN (7).
(5) FOMBUWING BLANDINE NJOUMEA (6).
(6) BOUOGNY BALKISSA (6).
(7) AKAWUNG DORIS (6).
(8) MBENGMO TAKOUDJOU NICO CHRISTIAN (6).
(9) TAGUIMDJEU ASSONZAP MIGUEL STEVE (6).
(10) EKAH NADESH EJAH (6).
(11) EMBI KPWE MARINET (5).
(12) FORNGUME LOVERT (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) MOHAMED ISSA (5).
(2) NGADEU TCHAMAKO MICHELLE SORENA (5).
(3) MBU FIDEL EBANGHA (5).
(4) SHITI LEONEL GEMUH (4).
(5) WOH TARASIUS WULNIKAWI (4).
(6) KEPATOU NGUEMDJON DIVAL LEONEL (4).
(7) FOBAH BISMACK YENDA (4).
(8) CHANCELINE NAKAINE (4).
(9) TATUH NELSON (4).
(10) UNAMANII SAMA SAMUEL (4).


Centre No:  11808  Government Secondary School Lebuh-mbi Fossung
Regist: 18, Sat for 4 or more Subjects: 18, Passed: 2, 
% Passed: 11.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ESONG BERTHA NKWA (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NZOAGOH CHABAJONG EMELIA (4).


Centre No:  11809  Government Bilingual High School Edea 1
Regist: 56, Sat for 4 or more Subjects: 56, Passed: 25, 
% Passed: 44.64, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) STEPHEN ELANGWE ELENGA (24).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) AFUNDANG MARIVONE YUNINUI (11).
(2) ATELEFACK YANNICK NKANYI (8).
(3) KANYIMI BERNADETTE YANDE (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) FOMUSOH CATHERINE NJEHNU (11).
(2) DJOGO TCHOUNGA JOSIANNE (7).
(3) TAKU DUBIN MICHEAL (6).
(4) BUH BRENDA SAH (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) MALEUTCHEU NJIKIGOUE EDITH FLORE (8).
(2) KUM HANNAH BAKEME (7).
(3) CHIDIMA ASOANYA MARIE EMMACULETTA (7).
(4) BALEBA MARGARET DEBERD (7).
(5) MIYELE PHILOMENE RAISSA (6).
(6) EHONE AJANG ETIENE (6).
(7) CHUKWU EBUKA ASOANYA JOHN - KENNEDY (6).
(8) YEJUGU CARINE KUDI (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) NDAWA NGASSAM NADINE FABIOLA (8).
(2) JOUIMO DJONGOUE VIRGIL CYNTHIA (7).
(3) MEGAM TCHANTE MARXIME WIEFRIED (6).
(4) NGO NGWEHA GISLENE DELPHINE (6).
(5) JULIETT YENGWA (5).
(6) MINOUE NJOUME NANUCHKA CHERYL (5).
(7) MFEGUE BELIBI MARCELINE (5).
(8) SOKOUDJOU NANFACK CHRISTABELLE (4).
(9) SIVLA MUBARAKA (4).


Centre No:  11810  Government Secondary School Akweto, Nkambe
Regist: 21, Sat for 4 or more Subjects: 21, Passed: 13, 
% Passed: 61.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ZINARIYA CLEOPHAS SHIDU (8).
(2) MUNA YOUKOUDA URBANUS (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) YASHI VENASIUS DIDI (7).
(2) FANNY ALBAN NKIYEH YEMBE (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) TANDA CIVELINE KWAMA (7).
(2) SANCHE LORANTINE KITOH (5).
(3) BENDE CLINTIN JASHI (4).
(4) BACHE JANET (4).
(5) JAMAH CAROLINE NYOBI MANKA (4).
(6) AMBA LOVELINE YINIKE (4).
(7) KARA QUINTA NJEKA (4).
(8) KARA CONSTANCE NKWENE (4).
(9) KARA DERRICK NDAMA (4).


Centre No:  11811  All Nations School Mfou
Regist: 40, Sat for 4 or more Subjects: 36, Passed: 27, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 4
(1) TIEDEU YETI ANNELIE (22).
(2) DIKOUE YANDA CLOVIS (20).
(3) BESONG JOMAV TSEWELE (20).
(4) CLAUDIA Y�HANA CARRIE NOUMBA (18).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) MONDA JOSEPH EMMANUEL (28).
(2) NGWEH NOFEH KINDNESS (16).
(3) ESSI MINSILI BRYAN ULRICH (15).
(4) SEUWOUO BRICE NADER (15).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) NGADJUI MBOUW� JORDAN (16).
(2) ETAME NT�K� J�R�ME NATHAN (14).
(3) NGAFANSI RHEMA-CERULLO AFANYU (14).
(4) TIAKO TCHIAFFI FERNAND GEOFFREY (13).
(5) KIYUNG BEVERLY EMMANUELLA KONGNYUG (12).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) OWONO PAULE AUDREY BRENDA (11).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NTEP ISABELLE FLEURY (10).
(2) BELINGA C�DRIC CLAUDEL (10).
(3) ETOGA EYENGA PAUL WILFRIED (9).
(4) UJI DIBOH LETICIA KELLY (8).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NGAH MVONDO ANNE S�V�RINE (9).
(2) BEKONO ABEYINDI FREIDDY (7).
(3) NNOMO ZANGA HARRY YONATHAN DANIEL (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) OTTOU ABEMYIL HUGUES MARIE AYMAR (6).
(2) ANA CRISTETA SEGORBE MATEO (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) TAMO TAYO RICHARD IGOR (7).
(2) MOUSSI ROSY ARISTIDE EUNICE (7).
(3) TAGNE NOUBISSI FLORIAN BOREL (7).
(4) NGADJOU IN�S ANNIE MICHELLE (5).


Centre No:  11812  College D'Enseignement Secondaire Polyvalent Bilingue "Les Aiglons" Yaounde
Regist: 14, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 10, 
% Passed: 83.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) ZAMBOU JODINE MARIAME (29).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) MAKON MERCY (14).
(2) NANFACK SYNTHIA VANELLA (13).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) NUMFOR AFANWI CHAMBERTINE (19).
(2) NGUENA MAYA ROSA (11).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NEBA FRANKBELL CHE (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) TCHAKOUNTE NGONGANG LOIC (8).
(2) DJOUKENG TSAFACK NEYRES WALTER (5).
(3) CHE ROMARIC CHE (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) KAMWA NJENKWE LESLINE VANELLE (6).


Centre No:  11813  Franky Comprehensive Secondary School Melen-Yaounde
Regist: 66, Sat for 4 or more Subjects: 66, Passed: 65, 
% Passed: 98.48, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 11
(1) ANGUNTUGSIRI LUCIA CHEBI (29).
(2) ARREY JASON SMITHY (29).
(3) DZUESSO TSAYEM DANIELA (29).
(4) TALLA KEMKOUM DIVINE (29).
(5) CHARLES NGOMBA GOBINA KOFI (27).
(6) NJIKI TAWOU MARC JUNIOR (27).
(7) FOKANA LEKEFACK WILFRIED JORDAN (27).
(8) AYUK-AKPA BAKIA JUNIOR (26).
(9) NGATAT CONRAD NGASSA (24).
(10) SADNYONGA TITA VERMA (19).
(11) GNIMPIEBA ZOLEKO CAROLE EPIPHANIE (18).


Passed in 10 Subjects: 9
(1) TAAH BAINKONG BENARD (26).
(2) DJOUHOU DJOUHOU PRINCE JUNIOR (25).
(3) NGAMOMOU MOLUH IBRA-SAID (25).
(4) GWANULAGA EVARISTUS KUNSUNA (22).
(5) MASSAHA TCHINDA FREDDY LORDAN (21).
(6) NGOUNE TETSAOU TARCISIUS (19).
(7) DAMDJA TATCHOUA FRIDE DESIREE (19).
(8) TALACFO TCHINDA COREL (17).
(9) NANA YANGA BETTY JOYCE (15).


Passed in 9 Subjects: 11
(1) REH'BOTH ONYEKACHI OSASERE WANNYUY OKOROAFOR (26).
(2) GUEYA ATEBA ALEXIA YVANNA (19).
(3) KUETE JEPHTE JUNIOR (18).
(4) MOUNGANG TCHOUMKEU YVAN JOEL (15).
(5) AMBADIANG ONANENA MOUNA AUDREY CAMILLE (15).
(6) KATCHOU YOUMBI KENNETH KEVIN (14).
(7) NGIMBOUS NOEL PAMELA (14).
(8) TCHOUBIAP KOM MICHEL ROLAND (14).
(9) DJOB KOMOL TEPONOU PATIENT (13).
(10) TATCHOU WANDJA IVAN FRANCK (12).
(11) VERSHIYI MARTHE - CLOEY BONGNYUY (10).


Passed in 8 Subjects: 15
(1) NYENGO'O AGOUME JOSEPHE LA GRANDE (17).
(2) BELA DALHIA BIH (16).
(3) LONGCHI CHANCELINE LUMA (15).
(4) ELANGA PHILIPPE LAURAINE (13).
(5) DEMANOU MEGNIKENGIO RAHIMA (13).
(6) LIKAMA NYAM FRANK IVAN (13).
(7) NDONGE CHEFOR (13).
(8) KOUAYEP TCHOUNKOUE GABRIELA CARENE (13).
(9) FINJAP YORKEU LAURIANE HILARY BILLY (12).
(10) DOMTCHUENG FOUMTUM JEAN JACQUES (12).
(11) MBIAFEU WILANE NANCY (11).
(12) WANDJI PIFFO ISRAELLA SHARON (11).
(13) NJONGUO LEWIS JUNIOR TENDONGLEFACK (11).
(14) AKE BRITNEY ANCHI (11).
(15) ETAME JOYCE MADILLIA (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) YONGTOMOH SONIA MEMBEMSIBOM (15).
(2) TIWA MAFOUO HORCHELLE LANICE (15).
(3) MUNKENG ISABELLE FOWAJUH (13).
(4) DJOTIO MADIE STEPHIE ARRIELLE (10).
(5) YIWO NUMENYI NNELY SHEY (10).
(6) CHECHOA KUEMO AXELLE YVANA (9).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) CHI-BIKOM ORNELLA ALIEH (11).
(2) KOUGOUE OKEM SERGIO DURANT (10).
(3) MALONGO FOGANG ANNICK LAURE (10).
(4) STEVTOLBERTE CHIATOH NJINGUM (9).
(5) MPILA MPILA JEAN BOSCO ARNAUD (9).
(6) TEGUIA SILATCHOM DIVIN (8).
(7) AMOUGOU SAKO JEAN JOEL (8).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) KENMEGNE KENMEGNE SOREL PEACE (8).
(2) KONO RICHARD DYLANE (7).
(3) NGOUTE EMALEU FRANK DUVAL (7).
(4) SOSSO MBOTTI ANNETTE PAOLA CANDICE (7).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NJIKE YIMGA MAXE CYLIANE DIOR (8).
(2) ATINDE ALINA-DIAN NZELLE (4).


Centre No:  11814  Bambis Bilingual College Yaounde
Regist: 35, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 13, 
% Passed: 38.24, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) AISATO AMBA BABAYE (21).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) ISSENDE ZAMBO JACQUIE SORELLE (10).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) INACK NJOKI MARTIN WILSON (14).
(2) NNOMO NTSAMA MARION DOMINIQUE (12).
(3) AIFONKA DJIMEE LAYDI DIANA (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) ZAMENGONO BALBINE AUDREY (10).
(2) BEZEZUH ANGE SHEKINA EMENYI (9).
(3) FAI MODESTINE NGWANKFU (8).
(4) TESSA KOUAM BORIS GUY (8).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NGA LAM CRESCENCE AUDREY (7).
(2) NGONO TYPANIE GLENNE (6).
(3) NDADJE FANKAM ZAVIERA CARMEN (5).
(4) MBELLE EFFA IRENE ROLANDE (5).


Centre No:  11815  Green Hills Academy Complex Damas Yaounde
Regist: 83, Sat for 4 or more Subjects: 59, Passed: 44, 
% Passed: 74.58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) MENGWI TCHOUNENG ROSA (24).
(2) ZEH SUSAN JEM (21).
(3) ALOYS VESHEYI NKWAIN (20).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) DEFFEU FOGAING ELEAN BROOKLIN (17).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MANYI EYONG TRIBUTE (12).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) KAMJA IRENE PENGA (15).
(2) NGWA KELLY NGWEKARA (12).
(3) BEATRICE MIAFOR (12).
(4) NAHBILA CHRISTANCE DINGANA (10).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) NDINTEH KLIVERT ALUNGFI (16).
(2) TCHAMMEN FODOP VIE-CLAIRE (10).
(3) TEWU ERICA MUNDI (10).
(4) LECPA MOMO SORELLE (9).
(5) KAMMI NGAHA PAGNOLA LAURELLE (9).
(6) DIVINE NCHE NDE (9).
(7) MONGOUG FOYETT ESTHER MARIANE OLIVIA (9).
(8) JIMO EMMANUEL BERINYUY NDZELEN (8).
(9) KENFOU KEUA SOLANGE (7).
(10) TIOMUH PETLA YEMELI (7).
(11) BESSAHO EMBEL SAMANTA MEGANE (7).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) FUALEFAC NELSON FORCHE (10).
(2) AGHANGUH VICTORY-NKOH (8).
(3) POUEKOUA WILFRED JOEL (8).
(4) MUJI BLERK DANIEL BEFUTI (8).
(5) ESEH KELLY MBOULLE (7).
(6) HADJA KOULCHOUMI (7).
(7) CLARISA LUM FUH (7).
(8) WANKI TALA KELVIN (7).
(9) ABONGWA GUSTAVE MBAH (6).
(10) LAPAH NICKSON NUBUWH (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) KUETE FREDERICK VALDES GIOVANI (7).
(2) SHU FRIDA MANKA'A (7).
(3) DZE SANDRA MBEI (7).
(4) KEMBOU NGEULEU ANNAIS LUCRESSE (6).
(5) JOMIA GODISON FOMUSO (6).
(6) ASANGWE EDEQUINE NFORNDOH (5).
(7) DAPHNY MANDAH (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) MBIDA MBIDA JEAN (6).
(2) NOUKAM NKOUETCHA MERVEILLE (6).
(3) TEMGOUA TAGAKOU LUTHER-KING (5).
(4) TAMUFOR VALENTINE BENYELA (4).
(5) TSALA KEUMBOU STELLA RICHELLE (4).
(6) ANGWAFOR ZEE PRUDENCIA (4).
(7) TANUE BRANDON FUNUE (4).


Centre No:  11816  Government Bilingual High School Mbang
Regist: 6, Sat for 4 or more Subjects: 6, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11817  Government Bilingual High School Grand Souza
Regist: 45, Sat for 4 or more Subjects: 44, Passed: 23, 
% Passed: 52.27, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KUA KINGSLY KUA (16).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NYANJI PRINCE (15).
(2) NGUM DIEUDONNE KOBOBEY-KEGHEN (13).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) EWONDO MARTIN (8).
(2) DONGUETSOP GILDAS (8).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) BATALONG ANDRE WILLIAM (9).
(2) TENG LANDRENE ANDU (7).
(3) NFOR SOHIENATU NDZINGI (6).
(4) MOTALE LOIS ONGEA (6).
(5) NKENFACK NGEUKOU KEMDENG THIERRY JARNET (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) HONKEP YOUKEP DURELL (8).
(2) SEILA ZOYEM ORLUS (7).
(3) ASAMBA MAUREEN NGWEGA (7).
(4) FAI EZIAGHA CHRISTABEL N (6).
(5) SOKEM DIONE HANNAH MICHEAL (6).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) EVELYNE EPOSSI NGOLLO LAURELLA (5).
(2) ANYANG TATIANA ENGWARI (5).
(3) FAI SHARON YOLA (5).
(4) ATEM TABEBOB ATEM (4).
(5) NDAH AFAASE (4).
(6) SONDONG YVAN BEAUCLAIR (4).
(7) FORKINYI BELINDA KENYENYEN (4).
(8) FONKI UKERIA MAJENO (4).


Centre No:  11818  La Cadenelle Bilingual College Douala
Regist: 21, Sat for 4 or more Subjects: 21, Passed: 20, 
% Passed: 95.24, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 4
(1) BOUHOU KOUONGNI AUDRIQUE (28).
(2) BABA BIBOUM HERMINE AMANDINE (25).
(3) CHE COLLINS (24).
(4) EKE GAEL ZILDA (16).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) MAKON MA NANG MARCEL (20).
(2) NGONO II ALEXIS JUNIOR (18).
(3) NGO NGOUANG MARIE RAPHAEL (15).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) FEYOUOM KEVA SERENA (15).
(2) DETSOP MBAPPE FRANCINE CHARLENE LAETICIA (14).
(3) MONJO ABONG EDEN (12).
(4) NGWOHGLI NKEMGUE DENZEL JUNIOR (12).
(5) BITJOCKA FRANCIS-BERTRAND (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) TIA BERTILA LOH (10).
(2) ELOCHUKWU LUCY CHIDIMMA (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) BIKOK MARCELLE AURORE (12).
(2) TCHOUALA CARINE (8).
(3) WARTKUNNAH BELVICTA EVANS (8).
(4) MBEN JEANNE MERCIEL (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) BIYAG TAGEM MARGUERITE JANICE (8).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NDOUANLA WOVENWO BENIE CARINE (6).


Centre No:  11819  Institute Polyvalent Martin Luther Douala
Regist: 13, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 8, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NDUNGOH ROSIAN NKEANGLEFACK (10).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) PEHUIE STEVE JUNIOR (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) DOH CYRILLE NGANGBOBGA (10).
(2) MBANGE CARINE ABI (9).
(3) OBEN NEVILLE AGBOR (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) METUGE ENONGENE ATEF (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) OYA LIZZET EMMA (5).
(2) FAITH AKWENUI NCHOTU (5).


Centre No:  11820  Government Bilingual High School New Bell Douala
Regist: 297, Sat for 4 or more Subjects: 247, Passed: 157, 
% Passed: 63.56, Sanctioned: 3
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 8
(1) TOMI YONKOUA RAPHAELLE CHARLOTTE (30).
(2) OKORO DEBORA CHINAZOR (29).
(3) SOP KAMGANG DJEUTCHOUANG DAKAI GILDAS (28).
(4) AGHA EMMANUEL (26).
(5) NGEGAH DINAH (24).
(6) MOUWOUA REGINE LAURE (22).
(7) KAPTUE JENNY FABIOLA ACHILLE (21).
(8) CONFORT NGOSIDINMA UKE ODIM (18).


Passed in 10 Subjects: 10
(1) NGATCHOU FRED RICHE (25).
(2) ABDOULAZIZ ABBA IBRAHIM (24).
(3) MBONDO MAKON MARC XAVIER (24).
(4) NGAMEN NJIHA DANIELLE VANELLE (22).
(5) ARMAND DESIRE ROSTANT NDEDI (21).
(6) TABAH LAURA MUTAP (18).
(7) ISREAL APOLLOS EKENGBUNDA (17).
(8) BELLE EPOLLE VERGINIA (16).
(9) WOUNANG PAULINE (15).
(10) SANGO PLATINI DERICK DOCTA (15).


Passed in 9 Subjects: 13
(1) BEKENG ISAAC NKAMBEH (22).
(2) ETTA SANDRINE TAKO AYUK (21).
(3) MESSONTADJEU SONTSA DODY M.C CACHAREL (21).
(4) MARSHALL JUNIOR YUH (20).
(5) NDANGOH FRANKLINE NUCAMYA (19).
(6) UCHE DIKE (19).
(7) MOHPANGWOH GRACE WUDTIRMA (17).
(8) NTUI DANIEL ENOW (17).
(9) DANALAK GUEKEME MARIETTE (15).
(10) LEBIKA TABITA ROYALE SONYA (14).
(11) KUIGOUA SANDJONG LORRIE HERMANCE (13).
(12) CHIMZALUM IFUNANYA CHUKWU PRECIOUS IGBOKWE (11).
(13) NOUMBA EKEDI BERNADETTE ASTRID (11).


Passed in 8 Subjects: 20
(1) BEMGA MALIKA BLANDINE AUDREY (20).
(2) MUNDE STEPHANE CHE (18).
(3) OMALERE DUDU HELEN (15).
(4) ENGANDINBASSEMA CAROLE SINTHIA (15).
(5) NJOH NJOH DIANA NDUKONG LOYAH (14).
(6) ETANE EKWO NAOMIE JULIENNE (13).
(7) MAWIT BIKOM GAD (13).
(8) YATCHOUA ADJI (13).
(9) ONYEAHIALAM NKEIRUKA GLADYS ROYCEY VERANE (12).
(10) NDIM DONALD YUH (12).
(11) MAKENMOUE ELDWIGE LAURE (12).
(12) DARLINGTON IFEANYI CHUKWU (12).
(13) SOH YAMBEU AUDREY KEVINE (12).
(14) TENG JOYCE NDENGUE (11).
(15) FUNG MAILY SYNTHIS NDUM (11).
(16) BLESSING IKODIYA EMMANUELLE (11).
(17) NDJANZOUA FODJO BORIS (10).
(18) CHIOMA BLESSING UBAJIEKWE (10).
(19) NGWA LOUMA KEVIN (9).
(20) LOBE MIRIAM MBOKE (8).


Passed in 7 Subjects: 29
(1) ENOWAYA TAMBE (15).
(2) LUCY CHIDIEBERE UBA (14).
(3) MFOPOU MFONDI ZEDOU (13).
(4) MVO RIGOBER MUA (13).
(5) MAYOUDOM TAGNE PRUDENCE JOVIALE (13).
(6) NGALA MICHAEL NJETAH (12).
(7) CHIEMEKA NNEEANITA AZIKE (12).
(8) MBACK EKITTI VALLER RAMEAUX (12).
(9) NJIKI DASSI MARILYN ORNELLA (12).
(10) CHRISTIE AKONG AYANG (12).
(11) CHI NICHOLINE MBI (12).
(12) QUINTA YAYO SHENGWE (11).
(13) NKWEKEU SAHANE MOHAMED SALAM (11).
(14) HEMTCHEU KAMEGNI WILFRED DIMITRY (10).
(15) BONGSEH JESIKA NWENYANG (10).
(16) MOHAMET SANI (10).
(17) NGA ATANGANA MARIE LOUISE (10).
(18) PEKEKO PEWIEH JOAN DORCAS (9).
(19) CHIGOZIA CHUKWUMA ERNEST (9).
(20) MBI RALINS AUBRIGHT BESONG (9).
(21) OBINNA MICHAEL OKORO (9).
(22) JEANET UKACHI OKAM (8).
(23) REBECCA OKO KALU IGBANI (8).
(24) ABUNAW EBANGHA EMMANUELLA JANICE (8).
(25) MOHNKONG AISHA PERIMETA (8).
(26) MOKAM DELENE FRANKY MARTIAL (8).
(27) MARIANE IBRAHIM (8).
(28) NDIFORJOH ABBASS NJOYA (7).
(29) AKWO DESMOND BEI (7).


Passed in 6 Subjects: 27
(1) ATANGANA BESSOMO VANEL GERALD ROSY (13).
(2) TAMOKEM TCHOUANTE JESSICA NAOMIE (13).
(3) MOTANGA NAOMI KEMAJOU (11).
(4) OSITA DIMMA FABIEN (10).
(5) AJAGWU CHIMA (10).
(6) MAJIO CLAUDIA (10).
(7) NZO ESTHER NZO (10).
(8) MEUPE FOMBE JASON ROY (10).
(9) LONG LIFE ANGEL (9).
(10) NANA NGALATCHUI ULRICH GUICHARD (9).
(11) MBIDA NGAFFI MICHELLE MESBYNE (9).
(12) KENFACK TSAGUE MICHAEL (9).
(13) ABANI BLAISE (8).
(14) NGUEMOU DJAMEN FODJO DAVID ULRICH (8).
(15) MULUH FAITH MESHI (8).
(16) BOULOLOGO EGOUME PRUDENCE (8).
(17) IHEJIRIKA IFEANYICHUKWU FERDINAND (8).
(18) NGOUNDOU MOUELLE BARNABAS (8).
(19) SANDY ROSITA NGENU (7).
(20) MOUNCHIGAM ABDEL NOUR (7).
(21) NTIECHE FAGAM YASMINE (7).
(22) NGO NHANAG CECILE (7).
(23) JUMKWA BUIKWI BELLA THERESSE (7).
(24) KAMDEM TAGNE DAVID LANDRY (7).
(25) PRECIOUS CHINASA OKEBULU ONUOHA (6).
(26) NDIP EBANGA CHU BRUNO (6).
(27) YUSIFU AICHATOU NTALA (6).


Passed in 5 Subjects: 31
(1) FANMEGNE KOM LOICK (11).
(2) LOVET ONGMABOCKI ESTHER LAJOIE (10).
(3) AYOSSA DJOUMBI LIVIDINE NICOLE (9).
(4) NOUGA DJOMO TCHEA LUCRECE FORTUNE (8).
(5) TIEMENI ROSTAND YVES (8).
(6) MATCHIM CHANCELLE CLAIRE (8).
(7) NWANETO ADA PEARLINE CHRISTINE (7).
(8) MFOUAPON WOUSSAFIT MOUNIRA (7).
(9) SAMA THIERRY TANJONG (7).
(10) NISSAIBATOU AMADOU (7).
(11) NGO NDOMBO INGRID GUYLAINE (7).
(12) CHIBUGO FAITH ENYESIOBI (7).
(13) EYENGA ATEBA JEANNOTTE (7).
(14) FOW MBOUNGHO MBAHNDEM FIETSO (7).
(15) NYAKE METUGE LYDIE PRISCILLA (7).
(16) ROUFIHAT ROUFIZA HAMADOU (6).
(17) EMMANUEL DIBONGUE DIBOTI NDIFOR (6).
(18) MAGDALINE KEDI EPIE (6).
(19) KARAWAH JUNIOR ALEXISE ISSHANJOH (6).
(20) JEAN CRIVILLE MOUMBAN (6).
(21) SAFIATOU ABDOULAI (6).
(22) KOTTO MOOH DIKOUME GUILLAUME LOIC (6).
(23) JUSTINA CHIAMAKA OKORIE (6).
(24) NDUH DONADINE SANGHA (6).
(25) NGOUAMBE HAPPI VICTOR LOIS NINIVE (6).
(26) TABENYANG TABENYANG (5).
(27) APONFOH EMMERENCIA ATEPANG (5).
(28) METAGNE VISNEDA SAURELLE (5).
(29) NZIWOH BLESSED FOMIKY (5).
(30) NJI NJOH ISAAC JUNIOR MUFU (5).
(31) HAJARA HAMBJA (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) NDJEMPOD ELISE DOROTHEE MAZARINE (7).
(2) SONGBOL BILOA ANGE NAZAIRE (7).
(3) ESSOME SAM MBEM (7).
(4) EKEDI MISSEKE CLAUDE JOSUE (7).
(5) NGON A BENDE PHILIPPE ARNOLD (6).
(6) KARCHE SAIDA MANDJID (6).
(7) SALLE SHAFAATOU (6).
(8) NTUNG THERESIA NGECHE (5).
(9) BOUWE GASTON (5).
(10) DJIETCHOUANG OPHELIE LANIA EVANNE (5).
(11) NDANGA WABO CINDY VIOLA (5).
(12) BRENDA CHUPANGHA (5).
(13) THERESE TATAH BIH (5).
(14) FOSSO ZEUTSAH ELIZABETH GRACE (5).
(15) FAVOUR AMARACHI UZOMA (5).
(16) STANLEY CHUKWANUGO EZIGBO (4).
(17) ABANG HARRIET (4).
(18) AGAYI GODLOVE (4).
(19) KONDE NICLAIRE (4).


Centre No:  11821  Saint Jacque Comprehensive Bilingual College Douala
Regist: 13, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 1, 
% Passed: 8.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MENKAM NOUWOUE JAMES VIDAL (6).


Centre No:  11822  College Bilingue Bonchouo Douala
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 25, 
% Passed: 67.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) TABE YAMDJEU SANDRA CHONG (24).


Passed in 10 Subjects: 3
(1) AYUK NGIE FELIX TAMBE (19).
(2) YIANYINYI NJOYA HELENE ADRIENNE PHARELLE (18).
(3) TABI ARREY LARISSA (15).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) MONKAM KADJI VIANNEY AMSTRONG (17).
(2) KAMGHO CHATUE NAOMIE SERENA (15).
(3) YUFANYI TONTU (15).
(4) DANIEL AKO (15).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) NANDI STANLEY BEMERI (13).
(2) ELAMBO KELLY ESSONGMBA (9).
(3) NGWA PELAGILE SIRRI (9).
(4) NGIKEM BRIDGET NDAH (8).
(5) AGBOR ROSETTE EGBE (8).
(6) KINDA REVEE (7).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) DEKODE BASTARA ANSELME (9).
(2) NGANHUI YOUTCHEU OUSMANE KARIM (9).
(3) TCHOMBOU NGOUEKO NAOMIE PULCHERIE (8).
(4) TEDJOUTSEM FOKOUE THOMAS BYLAN (7).
(5) KINGWA DONGMO WINNIE MANUELA (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) FONKENG PAUL ELAD (6).
(2) LAMFU MERCY KWASENWI (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) GUIMDO ZAOMOH BLONDEL MERVEILLE (7).
(2) NDOH EMELIA NANGOA (5).
(3) SHUREY RIVANA MAEVA (5).
(4) NTUIAYUK OJONG TRACY (4).


Centre No:  11823  Complexe Scolaire Nal Bonamoussadi
Regist: 48, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 29, 
% Passed: 76.32, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) TANKEU STEEVE LOIC (19).
(2) NODEM DOUNTIO FRANCIS BERTOLD (19).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) FOULA MELI PASCAL JUNIOR (18).
(2) KENNE DJEUKOUCILE BOREX (18).
(3) AZANFACK NKENHOUNG YVAN DENIRO (14).
(4) NGNITEDEM MEIDJEU OLGA (12).
(5) FONGHO MESSU SONIA GWLADYS (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) TIWA NGUEFFO BRENDA (13).
(2) RONALDA KAMDON DE NKENGLACK (11).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) WHASSOM YAMDJEU JUNIOR SMITH (9).
(2) NJOYA LAMARE JAMAL SHERIF (6).
(3) TCHOUTOU NJINANG PRISCILE NIKITA (6).
(4) NSANGOU YOUSSOUF FADIL (6).


Passed in 4 Subjects: 16
(1) NOUMBISSIE FOYANG RENATO TRESOR (7).
(2) NTSAMA TCHAGOU HELENE WILLIAMS (6).
(3) LONTIO LETICIA CABRELLE (6).
(4) LAMARE MOHAMAD SALIM (6).
(5) FEUMO FLORENCE DJENGA LAETICIA (6).
(6) DORIS SANDRINE DIKOUME MISSE (6).
(7) FONTSA METCHIOP ANNELYS (6).
(8) TCHIEDJOUO DJOMO CYNTIA JESSICATH (6).
(9) MIYENGA MATIMBA AXELLE MEGANE (6).
(10) YAMBOU TCHAMDEU ORNELLE PRISCILLE (5).
(11) KENFACK TADJOUTEUX DORETTE (5).
(12) NOUTSA DESTI LEVANEL (4).
(13) TCHAMENI NGANKAM PRINCESSE EPIPHANIE (4).
(14) AWAH WENDY LOTINE ZUH (4).
(15) NOUMBISSI EYOUBI JEAN BOSCO (4).
(16) NFOYE FODIE FRANCOIS BRYAN (4).


Centre No:  11824  Government High School Ibal-Acha, Belo
Regist: 150, Sat for 4 or more Subjects: 143, Passed: 81, 
% Passed: 56.64, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) TAL THIERRY GOPTE (23).
(2) JAM DONALD AWONSANG (18).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) JIBO HABIBA JAI (16).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) YISA ETHIENNE CHIA (18).
(2) CHIA LEVY TUMSI (16).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NSOM NELLY FIEN (12).
(2) MBANG YVETTE (9).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) LONGKUH MODEST FOINTAMA (9).
(2) NGOBA EGNONH NICOLE (8).
(3) CHIA EMILE NGVIMA (8).
(4) BANDERY DAINTY BLAGE AGNES (7).


Passed in 6 Subjects: 21
(1) SALAH KELINE NDUM (11).
(2) CHIA MERIT SIH LENGHA (11).
(3) NGUMBI BLAISE FONCHAM (10).
(4) MUCHUO CLODETE CHEAH (10).
(5) KAKWAH SHELLA TUNG (9).
(6) CHAH JOSEPHA NDAI (9).
(7) MBONG MAIVA (8).
(8) LOH ROSINE LOUH (8).
(9) TWEH RHODA (8).
(10) YUH OLIVIA NYANG (7).
(11) BOH MALICE FITCHU (7).
(12) FUL RENE DENG (7).
(13) JUNIOR JAMES WAINKANG (7).
(14) TOHNAIN ROSELINE NAYEH (7).
(15) SONG LINUS SONG (7).
(16) CHIA NOELA MBU (6).
(17) ALOAH SANDRA MBEL (6).
(18) MALEH KENNEDY NDIM (6).
(19) KEYAM BETILA NYANGHA (6).
(20) NGEH MAUREEN ABULLA (6).
(21) KIMBI NOELA IBEMSI (6).


Passed in 5 Subjects: 22
(1) TUFOIN NELSON GAMA (10).
(2) GHILUNG MACHI PAUL (8).
(3) MBEH MEEKNESS ORCHI (7).
(4) NGEH EMMANUEL KUKWA (7).
(5) NJUOH HILBERT NGUM (7).
(6) ASEH OBERT NKWAIN (6).
(7) CHIA JOY MEMBELENGHA (6).
(8) AKEM PONTIAN AJIMSIMBOM (6).
(9) NYINGCHIA STELLA NOBEY (6).
(10) CHONGSI FLORENCE FULAI (6).
(11) MALAI GILDAS TOHNI (6).
(12) NYUONGHO LIZETTE AMBUM (6).
(13) CHIA EMMANUEL NDOSAK (6).
(14) CHIAMBAH MOSES TIM (5).
(15) MUKONG LARISA NENG (5).
(16) MBUNG HONORINE GIAH (5).
(17) MUH RITA CHUO (5).
(18) CHIA VERA NGWE (5).
(19) ECHU SHANSELINE (5).
(20) NGONG GALVIN MBEIH (5).
(21) NGONG ERNEST NKWAIN (5).
(22) CHAHKES ODETTE FUKUIN (5).


Passed in 4 Subjects: 27
(1) KUNGOIN MARIE DODRINE NDUM (7).
(2) SORGANG SAGNOU GHISLAINE (7).
(3) NGONG SYNTHIA MBUH (6).
(4) MBU MARTHA NTOH (6).
(5) NGAM ROMANS (5).
(6) KIMENG BERDINE NAYAH (5).
(7) TIM ANETTE NAIN (5).
(8) CHIA BLESSING NKUMI (5).
(9) NGONG JUSTIN BANGSI (5).
(10) YONG BELDIN FIEN (5).
(11) TOHNI DAISY NASAH (4).
(12) YINGO DESTINE NAIN (4).
(13) WAM FRANKLINE FORMBUI (4).
(14) NGONG GILFORD KIMBI (4).
(15) BONATANG KINGSLY YUH (4).
(16) EMILIA DIALE TEBO (4).
(17) YVONNE NAKOMA (4).
(18) CLINTON NYAH (4).
(19) CHIA KINDNESS TZVU (4).
(20) NGAI GODLOVE TOSAM (4).
(21) ANCHUNDA JUDE YONGHABI (4).
(22) YOH COLETTE NAAH (4).
(23) DIANGHA MARY NKUMI (4).
(24) KIDIO CATHERINE BI (4).
(25) NUH CHARLOTTE FIEN (4).
(26) NGAM LILIAN NAYAH (4).
(27) TAKWOH LUCY KNWENUI (4).


Centre No:  11825  Government Secondary School Ngolain
Regist: 34, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 11, 
% Passed: 32.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) CHIA RANSOM NGAM (13).
(2) CHIA HUMBERT NENG (12).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NDANG DESMOND KUH (11).
(2) KAMALUL-DINI YUSAFA (9).
(3) NGONG THERESIA FULAI (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) PETER NJUA (6).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) CHRISTOPHER ACHAM (7).
(2) NDI EVANESIUS YUH (4).
(3) AMINA KADIRI ABDU (4).
(4) SUIBA MUSA (4).
(5) TITAH BLESSING NGEM (4).


Centre No:  11826  La Fierte Bilingual International College Yaounde
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 25, 
% Passed: 73.53, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NDJOUMOU MBANG CLEMENCE IVANA (16).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NYAMSI MEKA MURIELLE MAUDE OLIVIA (13).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NDJEBETH AMOS PATRICK ARIEL (13).
(2) KOUAGUE LAUREL CHRYSTEVA (11).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) SINGO STEPHANIE BLANCHE JESSICA (11).
(2) OTELE BIKOUE MICHELE LAETITIA (10).
(3) ENAMOU MBANGA DENISE EMMANUELLA (10).
(4) FRU SHURA BELLA (7).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) MESSI ATANGANA HARRY GEOVANNY (10).
(2) MBITKUI BATOBO ULRICH FASKEL (10).
(3) EYAMBE JONATHAN NATHANAEL (9).
(4) MVONDO OBAM BORIS JUNIOR (8).
(5) MEBOUET TAGOUOK SAYE LUCRESS (7).
(6) BIMEMBUH HYGENUS (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) KENNE TATABOU WENDY GARCIALE (10).
(2) MBIDA BOUNOUNG FRANCK LOIC (8).
(3) ZIE VANESSA FON (7).
(4) NGOWE LOWE DANIELLE (6).
(5) GANE NDJOULI THIERY (6).
(6) NYA JESSICA JOISS NIKA (6).
(7) CHESSEU PATRICK VANELLE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NGONO SHARON ALINE (6).
(2) BRANDON NJI CHIMALANG (6).
(3) AYINA BABENI RALPH O'NEIL (6).
(4) OYONO OYONO JOHNS KEVIN (5).


Centre No:  11827  Government High School Vekovi
Regist: 36, Sat for 4 or more Subjects: 36, Passed: 19, 
% Passed: 52.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) VERDZEKAI SIDIIKI AYENNIKA (10).
(2) SHIYNYUY EDWINA YENNYUY (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) FAYEH CEDRIC BERINYUY (11).
(2) KIBUH NOEL (9).
(3) LENJO SUKINATU BERINYUY (8).
(4) NJOLAI BERNICE YEN-NYUY (8).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NGEK ERNESTINE MAI (7).
(2) NYUYDZE PAMELA FONYUY (7).
(3) BANAVITI EMELINE LIMNYUY (7).
(4) KAIMO MERABEL VERNYUY (6).
(5) NYAMNJOH SUCCESS BERINYUY (6).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) MUMENI YUTIR (6).
(2) NGAH MARINETTE KEKIBE (6).
(3) JEAN-PIERRE BONGKEM (5).
(4) SULLY NESRIN TATINYUY (5).
(5) LUKONG CYNTHIA YENSI (5).
(6) MBINKAR GENAIDOU (4).
(7) SAMLA JOYCELINE DZEKEWONG (4).
(8) BURINYUY BORIS TASHEY (4).


Centre No:  11828  Acic Islamic College of Commerce, Arts and Science Kikaikom
Regist: 11, Sat for 4 or more Subjects: 11, Passed: 5, 
% Passed: 45.45, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NGANEYATOU BIMENYUY (11).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) MBINKAR USENI LEINYUY (5).
(2) BAFON SEDRICK GHENKENYUY (5).
(3) NSAH HAYATU MAIKA (5).
(4) NURATOU SHENGRINYUY (4).


Centre No:  11829  Saint Christopher's Catholic College Kumbo
Regist: 68, Sat for 4 or more Subjects: 65, Passed: 26, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) GUYLENE WIYLANYUY SEVTILA (16).
(2) NSAH MANKAH MARBEL MINETTE (16).
(3) MICHAEL NJOBE (12).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) YAH KINDNESS (7).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) YUVEN CHRISPIN NTUMFON (9).
(2) PAMELA LABUNI (9).
(3) NGOUNGA ZAKARI NCHARE (8).
(4) YUNGSIY SHERONE DZELAMONYUY (7).
(5) NGORAN REGINA BERINYUY (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) WOLANI GRACEMARY BERINYUY (9).
(2) WANYU CHRISTABELLE BURINYUY (8).
(3) NFON DORIS DINAYEN (7).
(4) AYUNI CHRISTABEL NSAIDZEKA (6).
(5) WIRBA GLORY KIKI (6).
(6) PATIENCE VERNYUY (5).
(7) TUME BENEDICT LAISIN (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) CLARIS YENYUYGHA (8).
(2) SHEY NYUYSEVER HYCENTHA (7).
(3) EMMANUEL BERINYUY MANGONG (6).
(4) TIYNYUY FRANCIS TANGWA (6).
(5) TANBOYEN ODETTE YENSINKEM (5).
(6) FONCHA FAITH BERINYUY (5).
(7) PASCALINE WIRLA (5).
(8) SHEILA RELINE (5).
(9) SAH ZEINABU UMARU (4).
(10) WIRBA BERNADINE DZESINYUY (4).


Centre No:  11830  Government Secondary School Buh
Regist: 40, Sat for 4 or more Subjects: 40, Passed: 14, 
% Passed: 35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) KEMING FAITH TEH (10).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) KELEISE EPHESIAN NJAKOY (11).
(2) JULAIKA NDZEDZENYUY (7).
(3) CHUNG COLLIN MENGNJO (7).
(4) NYUYSHU BRENDALINE BIHKONYUY (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) TANSUIKA JEREMIAH WIYLAHNYUY (8).
(2) TANGKA ROGER YUFENYUY (7).
(3) JAFF LARISA NYUYKONGE (6).
(4) WIRBA BERITA NYUYKONGE (5).
(5) BONGKIYUNG BERTHILA BONGYU (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) WIRNKAR OLIVIA WIKOM (5).
(2) NCHARI ANTIONETTE DZELAMONYUY (4).
(3) TSAPZON NDONGMO RAMATOU (4).
(4) MBORONG MERABEL TOMLA (4).


Centre No:  11831  St. Francis Catholic Comprehensive College Shisong-Kumbo
Regist: 62, Sat for 4 or more Subjects: 56, Passed: 35, 
% Passed: 62.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 5
(1) MOFOR CLEMENCE JAVNYUY (21).
(2) DIANA KINYUY (17).
(3) SEKA JEAN BLAISE TARNYUY (16).
(4) SUNJO RAISSA BONGSIYSI (12).
(5) MBIYDZENYUY STEPHEN JUNIOR (9).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) AJUME EMMANUEL DANIRNYUY (14).
(2) LON GILLETE NJODZEVEN (13).
(3) MBIYDZENYUY SANDRA BERINYUY (10).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) BLANDINE BATINYUY (9).
(2) JOMI MIDRETTE BIDJIMI (8).
(3) BONGKIYUNG NELLY BOMKI (8).
(4) BOMNYUY AUSTINE NTUMNYUY (8).
(5) KIDZE VANISA LEYNYUY (8).
(6) MBINKAR VETVIN BONGMOYONG (7).
(7) NDIP SANDRA EBOT (6).
(8) YUFE CHRISTAINCIA SEVIDZEM (6).
(9) WIYSANYUY GASTON BIMELA (6).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) SUNJO LOCADIA YENLA (9).
(2) LAWRENCE VERDU (7).
(3) TAFAI SANDRINE DZEKEM (7).
(4) NSOTARI BERNICE VENBIRFOGHA (6).
(5) NJI BEYINDE SARATU (6).
(6) VERLEN CHRISTABEL ADZEMYELEINYUY (5).
(7) AKO CHELVETLYN AKO (5).
(8) AZUNUI CHARLOTTE AWASIEH (5).
(9) WIRBA SYLVIE NDZEBINYUY (5).
(10) SAHLA VIOLETTE YENIKA (5).
(11) SUNJO FLORA SUMILLA (5).
(12) MOAKA PETER KIBUNG (5).
(13) NJI SUDATU (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) ANYIE UNCHO THEODORA (7).
(2) GHANGHA PELAGIE VIETING (6).
(3) YOUMESSI FRANC DONNAL (5).
(4) NGENYI CHRISTIANCIA NKEMTOH (4).
(5) TEMTSANG GILDAS TADIDA (4).


Centre No:  11832  Government High School Kakar
Regist: 107, Sat for 4 or more Subjects: 107, Passed: 43, 
% Passed: 40.19, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 5
(1) NSHANJI DESMOND NFOR (15).
(2) YUFENYUY BRIGA MBEMNGONG (11).
(3) NFORMI CHANSLINE BORRA (10).
(4) LEMBE ABEDNEGO (10).
(5) TANTOH COLETTE NKFUNJI (10).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) BUDZI VICTORINE BIH (10).
(2) NDZI TERRENCE MANSAH (9).
(3) GAMBO VERA SEEH (9).
(4) TAWE VICTORINE NDUNTOH (8).
(5) NYUYDZE THELMA NDZENGNE (8).
(6) NKEH CLAUDETTE (7).
(7) NFOR BRIAN (7).
(8) NFOR BILLIAN MUNJIH (7).
(9) BAMBO JENNET NYEH (6).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) GANTAR ERNEST FAI (8).
(2) HENRIGLEN MWAMBO NJIE (7).
(3) TATA COURAGE MANGEH (7).
(4) BONWI VIVANE (7).
(5) NGWANG LUSIAINE TUME (7).
(6) JAMNUI RACHEL (7).
(7) NFORMI COMFORT SHINYUI (7).
(8) TANTO MIRAINE MUNGU (7).
(9) BAMUH SIVLA EMMANUEL (6).
(10) BRIAN SHEY (6).
(11) MUNKI ZUKIBLY NDZI (6).
(12) LEMBE AMZMAVETH (6).
(13) NGU HYGER-CHARITY AKWEN (5).


Passed in 4 Subjects: 16
(1) REJOICE NKOHSA (7).
(2) TATA BRENDALINE NYAAH (6).
(3) TATA BLANDINE BARI (5).
(4) KONFOR PROMISE NDZITI (5).
(5) BENLAH MEINERTS AFANYU (5).
(6) FANKA JOAN BIY (5).
(7) SHEI BEATRICE MUYANG (5).
(8) WONGBE BERNARD BANTAR (5).
(9) NFOR ETHEL RINGNYU (5).
(10) FAI MOURINE SEH (4).
(11) NDFUTO EMMACULATE (4).
(12) NDZI EDISON NSHUKWI (4).
(13) GAMBO CLEVIS NFOR (4).
(14) NKWESI STELLA MUPBAH (4).
(15) NKIBO STEPHANIE WIRNGO (4).
(16) BANTAR ASANA NKEH (4).


Centre No:  11833  Government Secondary School Mbuhngong-Rom
Regist: 56, Sat for 4 or more Subjects: 56, Passed: 19, 
% Passed: 33.93, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 5
(1) SAHNDA EPHESIANS NGALLA (11).
(2) KARI FERDINAND NGAMBAM (11).
(3) JATOR STEPHANY BONWI (9).
(4) KAME GODLOVE (9).
(5) NWUNZACK GILBERT NJOH (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) ADAMU DONATUS RENWE (11).
(2) JATO FRANCLINE (9).
(3) KAMAH KINDNESS NWICALEMJEH (9).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) GONGA AYATU (7).
(2) NSANGONG ONORINE NZAPHIU (6).
(3) NYANGANJI MAXWELL SMALL (5).
(4) BERI ESTHER (5).
(5) KABUIN MAGDALENE KWASINWI (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NGEBUIN GODLOVE KETIM (5).
(2) SHEY GALACIANS NGONINWI (5).
(3) PANSO DESMOND NUMNDA (5).
(4) NYANGANJI EDWARD TUMNWI (4).
(5) KAJOH MARCEL KANJO (4).
(6) BONWUIN CLIPSON NGANWI (4).


Centre No:  11834  Government Secondary School Buku-Ako
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 3, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) GAYE GOD-DECIDE MBOSANI (12).
(2) MUSA NELSON CHUBUKAI (11).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) DATEH EUGENE FAKU (5).


Centre No:  11835  Government Secondary School Modelle
Regist: 40, Sat for 4 or more Subjects: 40, Passed: 21, 
% Passed: 52.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MENDONG YANICK TASHI (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) UTIA EUGEN ALEH (10).
(2) MENYA RUTH ASHIE (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) KUDIANG NESTOR BEBENG (10).
(2) OFON TERENCE ICHU (8).
(3) KUDI BRAIN TAH (7).
(4) KUBEH NOEL UTIA (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) KUBEH EMILIEN BIH (8).
(2) KUDI BETRINNA MBONG (8).
(3) MENDONG CLARIS KENDEH (7).
(4) EWAH KINGSLY OFON (7).
(5) OFON NELSON MENCHENG (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) MENDI FRIX KUBEH (6).
(2) UZEH BISMARK EWAH (6).
(3) IGANG BARRY BEFEH (5).
(4) IGANG WILMA MONCHUO (5).
(5) KUBEH LAMBERT MENCHENG (5).
(6) MENDI PRISCA KINDEH (4).
(7) IGANG MILTON MENYA (4).
(8) OFON CLINTON (4).
(9) NYOH BEZENG SANCHEZ (4).


Centre No:  11836  Naikom Wum External
Regist: 261, Sat for 4 or more Subjects: 233, Passed: 28, 
% Passed: 12.02, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) YONG SHANTAL FUNGOIN (10).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) KUM MICPRIMUS NGHA (10).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) BERN MILDRATE FOI (7).
(2) LENG ELVIS ABAH (7).
(3) NKUN KINGSLEY NDZOH (5).
(4) MUA NGUM DELPHINE (5).
(5) MEI RANSOM MUEGHE (5).
(6) CHEH ROGER CHE (5).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) KUM DESMOND NYANG (6).
(2) CHUO GASTON NGONG (6).
(3) NGAIN MELANI SIH (5).
(4) SIRRI SOLANGE (5).
(5) MUENYI LADIFATU EMBEI (5).
(6) NYANGNJU EMMANUEL YANGKI (5).
(7) ME-EH YANNICK MUA (5).
(8) FANG EMMACULATE NCHOU (4).
(9) SIRRI BERTILA NGANG (4).
(10) FANG PEGGYNOELLA NDUM (4).
(11) MUAM SINTIAN YICHAM (4).
(12) BENG RAYMOND AWAH (4).
(13) KUDI CASSILIA MBONG (4).
(14) ICHU TITUS BACHE (4).
(15) BUO BRICE KEDZE (4).
(16) FEIN NICKSON BANG (4).
(17) ELUMBA TATIANA EBONGKENG (4).
(18) BOAH EDISON TAH (4).
(19) METATE GLADYS MEBOYA (4).
(20) MUA LIZETTE EKEI (4).


Centre No:  11837  Feruc Comprehensive College Nekah-Awing
Regist: 37, Sat for 4 or more Subjects: 33, Passed: 15, 
% Passed: 45.45, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) MBONGONG DESMOND ITOE (11).
(2) NGOWAH CHRISTOPHER NKEMBUH (6).
(3) MOFOR TERANCE (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) MENGYENTOH JOY ATEMONWING (7).
(2) ALIAH DOROTHY NDANGANG (6).
(3) AYAFOR NUELA KOUZIE (6).
(4) ALOMBAH EMMA MBIAP (6).
(5) MBAH-NTOH OSCALINE MENGYENJIH (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) AZISE CELULINE MUNGE (5).
(2) AKEZAH FELIX AFUASEH (4).
(3) CHEFOR MILDRETE NECHOH (4).
(4) NDIFOR VERA NGUMBI (4).
(5) KIENG PRUDENCIA FORCHEMBIH (4).
(6) AFAWA HEDRICK EKE (4).
(7) DORA NGWIYI NKONGAWO (4).


Centre No:  11838  Government Bilingual Secondary School Mankwi-Bafut
Regist: 29, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 9, 
% Passed: 31.03, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NDANGOH IRIS NEH (20).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) CHE FUNWI MAXIMUS (12).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) FUH LARISSA NEH (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NEBA BRANDON NEBA (6).
(2) AZINWI KENNETH NGWA (6).
(3) BIH LIVERT NGWA (5).
(4) FUH RITA ASOH (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) TALA CLOTILDA SIRRI (7).
(2) NTUMEH PRINCELY ASHUEMBOM (5).


Centre No:  11839  Pathfinder Academy Comprehensive High School Pinyin
Regist: 62, Sat for 4 or more Subjects: 58, Passed: 20, 
% Passed: 34.48, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MOKOM DESMOND AWA (12).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) MULUH NENG RITA (11).
(2) STEPHANI METTI (10).
(3) NKWETISAMA MERCY NGWI (10).
(4) PELLA BRUNO BUMA (8).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) TICHA EMMANUEL NKENG (7).
(2) MBUYAH CLOVIS AZIE (7).
(3) NDOH QUINIVA FONGWI (6).
(4) NDOH EMELDA KHAN (6).
(5) NCHIFOR JUSCARD PENN-NJI (6).
(6) TENENG ELVICE PENN (5).
(7) ANYERE MAGDO AWA (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) TENENG YVETTE WOTEH (8).
(2) LENDICA MANGWI (6).
(3) AWA COLLINS ANYAM (6).
(4) PENN ELVIS TEKU (6).
(5) MOKOM BELSON PENN (6).
(6) MULUH MELVIS MECHI (5).
(7) PENN QUTOVINE NJUMETUD (4).
(8) MULUH QUINIVET FRI (4).


Centre No:  11840  Muambong External
Regist: 39, Sat for 4 or more Subjects: 39, Passed: 23, 
% Passed: 58.97, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 7
(1) ALOGE VALERY NTUNGWE (11).
(2) ELUNG EBUDE SCHLENKA (9).
(3) EKWELLENKUMBE SHELLA MUNGE (9).
(4) DIABE YVONNE SENGE (8).
(5) NGOLE AHONE JUDETH (7).
(6) MENTOH CHRISTINA ALIKAH (7).
(7) SONE JERRY METUGE (7).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) EPIE ANITA NTUBE (8).
(2) EWANOGE CLARA SENGE (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) MBULLE NOELLA EWANE (6).
(2) ESAMBE JOSUA ESAMBE (6).
(3) LANGWA MARY MBULLE (6).
(4) NDANDE REMEO NDIALLE (5).
(5) MESUE DAVID ASIEGE (5).
(6) EJUME LOVELINE EMADE (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) ANYABE PATIENCE MECHANE (5).
(2) DIAMELLE DIVINE AKAME (5).
(3) NGALLE EPIE ROLAND (4).
(4) EBONG KADINE NDODE (4).
(5) SA?ME GAIUS NZUKWE (4).
(6) EKITI ISMAHEAL NGOE (4).
(7) NGOLE SYNTIA AHONE (4).
(8) ENONGENE JOSEPH ALOBWEDE (4).


Centre No:  11841  Government High School Nekwehne-Nsongwa
Regist: 261, Sat for 4 or more Subjects: 216, Passed: 138, 
% Passed: 63.89, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) KELLY NAHGWA BILLA (26).
(2) NELLY NAHJELA BILLA (24).
(3) TEKOCK CAISELY SMITH (20).


Passed in 10 Subjects: 7
(1) KAMCHE CORNWALIS KAM (26).
(2) KEN MANJONG DARLINGTON (24).
(3) MEH BEATRICE SIH (22).
(4) EULER NAHJELLA (20).
(5) VERSIA SHURI ATANGA-BUNAI (18).
(6) CHE JENNIFER OWI (15).
(7) KHAN RACHEAL FRI (15).


Passed in 9 Subjects: 8
(1) FOBANG DODDRIDGE BANKE TOH (20).
(2) KIKENI LYNNE-BERKLIN TANYI (18).
(3) TIBAB SINORINE ENGONWEI (16).
(4) AWAH CHRISTIAN AKWO (16).
(5) MBONGEH MARILYN FONCHAM (12).
(6) CHEBOH HILDA NZIYOH (11).
(7) AZAH SANDRA NDEH (11).
(8) MBASHU CLOVIS NKWENJE (9).


Passed in 8 Subjects: 11
(1) MBUH EUCHARIA TECKOH (18).
(2) TIKUM FAITH AGWO (17).
(3) NAHGWA SONITA (16).
(4) TEWAN MONICA ATUH (15).
(5) TANYI BESTINA MAGWE (15).
(6) NJENJI NAOMI NJENJI (14).
(7) FOMBONG TEBON LOIC HERNANDEZ (13).
(8) SHINAIDA FONKENG NKWENTI (13).
(9) CHI ROSSETTI FRI (12).
(10) MEGAN NAHGWA'A (12).
(11) ASAH SIEVELLE MBUH (10).


Passed in 7 Subjects: 20
(1) BLESSING SIRRI ALAMUNANG (12).
(2) CHI RAMSON (12).
(3) NTSOWATIET JUSTICE NYAMEKONG (11).
(4) VUGAH LENITA ABESEMUH (11).
(5) TAKEH THIARA ANYI (11).
(6) AMBE CLEMENTINE ASOH (11).
(7) WEJIM NADINE EKU (11).
(8) MBAH BLESS AMEI (10).
(9) ABABUH RANDY TAMUNGONG (10).
(10) CHRISTMAS ABIGAIL KONGNENYUI (10).
(11) LUM JOSEPHA FRU (10).
(12) TEBECK TERENCE GOBNYOH (10).
(13) NKONGMENIACK JEVANIE ZOACKANG (10).
(14) BISANGHA HERINDA DOBGIMA (9).
(15) AWELE DESMOND EKURUGA (9).
(16) TAKWA BELINDA MANKEH (9).
(17) NDANG WILTONNETTE ANAM (8).
(18) TEBO EMMANUEL TEBO (7).
(19) FOBANG MIERIELLE NEH (7).
(20) NGUM FAVOUR ANYE (7).


Passed in 6 Subjects: 31
(1) NJI ANSLEM CHI (12).
(2) MBABIT BENARD MBAH (11).
(3) SHANET NJUM (11).
(4) NJI VANILLI CHE (10).
(5) ABANDA NEVILLE KENDU (10).
(6) TIA SHARON (10).
(7) TEKUM JOY MBIAKOP (10).
(8) NDIBABONGA ODETTE NYONKA'A (9).
(9) MUNNIBOM EDMOND BOBUMNTANG (9).
(10) NCHANG RHODA MAGDALENE FRU (9).
(11) MEDIATRICE MULEM (9).
(12) ACHU KESTY ENGOCHICK (8).
(13) TEBAH STEPHANI API (8).
(14) DIOR PHILIPS TEBOH NDI (8).
(15) SUHFOR SHURI LINDA (8).
(16) FOSAM QUEENESSA NAHBILAH (8).
(17) YUH BERNARD NUNGO (8).
(18) EDGAR NYONGBELA (7).
(19) WIRNKAR REGINA LIMLA (7).
(20) KUMBUMA LORDWILL BAMBOT (7).
(21) CHI CEDRICK AWA (7).
(22) YUA LUIGIA BI (7).
(23) MOGHO EMMANUEL MEKOLLE (7).
(24) MBAH MAXWELL NDAM (7).
(25) KEMBEH LOISA NENGIE (7).
(26) CHI RENEBEL NENG (7).
(27) MBAH ANTOINETTE ANYEN (7).
(28) MBAH JENIVA ENDAM (7).
(29) TAKWA LINDA MANLI (6).
(30) NAHBILA ANITA SAMJELA (6).
(31) JOY NEH GASHU (6).


Passed in 5 Subjects: 29
(1) JAMA SHARON ENJEI (8).
(2) FEUKEMG SONGOUA ROSITA (7).
(3) FOFANG BRANDON FRU (7).
(4) DJENEU STEPHANIE (7).
(5) TASEH ELIAN NCHWEBUKOH (7).
(6) LONGTSE JENISCA NKEANGLEFACK (7).
(7) FORKAM CALEB ASOBO (6).
(8) TEKU GLORY MENYI (6).
(9) NJINUWOH CLINTON (6).
(10) FONCHAM STEFANI ENDON (6).
(11) BOBUMTANG ESTHER GAMIA (6).
(12) TIMAH PRECIOUS ENGWARI (6).
(13) CHE SAMANTHA LUCRESS LUM (6).
(14) LUM NICOLINE FRU (6).
(15) SOBETIEH CHATEH BRONHILDA (6).
(16) NSAME NTOPONAH MARQUERITTE (6).
(17) NGWELEKANG JOAN MOFOR (6).
(18) AWA NOELA (6).
(19) MANTAN NIMBONG ELODIE BLANCHE (6).
(20) TCHAKONTE PIERRE KWAKEP (5).
(21) AMECK CLAURETTE ATUD (5).
(22) ATEH JOEL NDE (5).
(23) EGWARRI SHARON FON (5).
(24) BLANDINE MBEWO NUBOKEH (5).
(25) MASSAZUE CARINE ALLO (5).
(26) DINGA KELLEY NYEMKUNG (5).
(27) FON ROBERTINE ENJECK (5).
(28) ANYE YVONNE LUM GASHU (5).
(29) MBUH EMILENE TAWA (5).


Passed in 4 Subjects: 29
(1) AKUM QUEENESE ABONG (7).
(2) ATUD VANESSA ABIT (7).
(3) MULUH JOY KIPAT (7).
(4) NJEI MODESTA ANYEN (6).
(5) NJANG NICLAN ANJEH (5).
(6) CHEO SYNTHIA LANGSA (5).
(7) AMBAHE NORBERT TENO (5).
(8) KEZIAH NGEMEKEH (5).
(9) FOTANG N�ELLA FOKEU (5).
(10) TIBAB CYNTHIA ECHICK (5).
(11) FON BRITA NGEMEYI (5).
(12) SWIRI BRANDY CHIONSO MUNANG (5).
(13) TIM JOB NGEH (5).
(14) FON SONITA LUM (5).
(15) MBONING MARY ANNE SAM (5).
(16) FORMBASSO HYACINTHE NZIYOH (5).
(17) FRU CONSTANTINE (5).
(18) NIMBOT REN� NUBIHA (4).
(19) TETUH MUYANG MERCY (4).
(20) TASEH FAVOUR NGUKUM (4).
(21) KENEH CONFIDENCE YAFE (4).
(22) ASONGWE THEOPHILIOUS MBAH (4).
(23) NYONGBELLA PRINCEWILL BABILA (4).
(24) NGWASI THEOPHILLUS NJI (4).
(25) ENGWARI ATUD KELLY (4).
(26) BENSI STELCY NDASI (4).
(27) GHISLIAN KIKA NJI (4).
(28) FORTEH QUINALINE ENGONWEI (4).
(29) NGUH MICHAEL CHOE (4).


Centre No:  11843  Ntenefor-Nkwen External
Regist: 195, Sat for 4 or more Subjects: 168, Passed: 44, 
% Passed: 26.19, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) LEKUNZE ELVIRA MAFOR (15).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) CHARLOT NDOIBU LOH (10).
(2) ASEH NEVILE CHONGWAIN (10).
(3) HELENA KOLEM (9).
(4) KEMBUNG RELINDIS TEH (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) NTUMNGYIA MANKA VERA (9).
(2) LONGCHI HOSTENSIA AWA (8).
(3) HONORINE KIMBENG (8).
(4) AZEH ZELA NCHANG (8).
(5) ABONGWA RUTH (8).
(6) WIRNKAR NICOLINE ADZERINYUY (7).
(7) NGWAYI LESLEY SARI (7).
(8) LARISSA BERINYUY DINGHA (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) YOMI NGAMEGNI DOMIL DALAIT (7).
(2) SANJI PRACIDISE KFUKFU (7).
(3) BECLINE KIFUM KORDUF (7).
(4) TIM ISABEL NASAH (7).
(5) VIBANGSI JULIEN ABONGUH (6).
(6) DIOM BLESSING FIEN (6).
(7) YUH URIS NJUAKOM (6).
(8) MIRELLE SANDRA YAJE SANDA (6).
(9) NYUYKONGMO KATHLEEN KIKA (5).
(10) AMECK SYNTYCHE MBANWIE (5).


Passed in 4 Subjects: 21
(1) KILIH CLAUDIA BOTI (6).
(2) NGWA CILIAN AYIBO (5).
(3) TUME ELVIRA YERYEH (5).
(4) BARAH JACQUELINE DZERNYUY (5).
(5) NCHOMBUH CONCILLIA AZIENYUY (5).
(6) GLORY NGWEMBA NFULOH (5).
(7) CHOU CLAUDINE WAI (5).
(8) AMBE ROSALINE SIRRI (5).
(9) GODHEART SUIYVEN (4).
(10) BIHKA VANISA SIBEN (4).
(11) TAH RITA BURINYUY (4).
(12) PEDERTA MABUH (4).
(13) NJONJO ELDA MUMAH (4).
(14) NKENGANYI YVETTE BLANDINE AKAMIN (4).
(15) CHRISTABEL NSAIDINE (4).
(16) KAMTA CHEFOR BROLIN CAREL (4).
(17) BIME BRENDALINE LIMNYUY (4).
(18) ERNA FRINWI SAMA (4).
(19) VENSUIMBONG PETRONILA VERSHERI (4).
(20) WABONGWA TAFOR MITON (4).
(21) SIMO ANDY BLECK YANKAM (4).


Centre No:  11844  St. Benedict's Comprehensive College Widikum
Regist: 66, Sat for 4 or more Subjects: 42, Passed: 39, 
% Passed: 92.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) YANN EMMANUEL GAMWO TCHEUFFA (25).
(2) LIFUH RUTH NTALABE (25).
(3) TAMBU TANGA FABRICE (17).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) ENWE CALEB NJI (16).
(2) MOH MIRRIELLE ENGOWEI (16).


Passed in 9 Subjects: 9
(1) AJA FRANKLINE ANYABI (20).
(2) BINTCHA BLAISE PHARREL TOUNOUNGA (16).
(3) TATIANA ASHLEY SHEMBOM MBUNGONG (16).
(4) OSUM LORENA ANGA (15).
(5) DABI FILISTER NGO (15).
(6) MUYANG RELINDIS MUTANGA (14).
(7) DJUIJDI NJUITE ORNELLA ROSANGE (13).
(8) WANGU AMINAT EGO (12).
(9) ENOW CHANTICLAIRE NCHONG (9).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) AYANG ROXIANA DIMBANG (16).
(2) ATUBA CLARIS ADU (14).
(3) NDAYA CONSTANCE UNQWARI (13).
(4) CRISTAL CLAIRE ECHU (12).
(5) GANA GILBERT NDANSI (12).
(6) EWI PATRICK JUNIOR (11).
(7) EBUI NOEL ENCHO (11).


Passed in 7 Subjects: 13
(1) KEN CYNTHIA ACHA (14).
(2) DABA SUSAN BUNYA (14).
(3) LAMBI LITICIA ACHA (13).
(4) BISSONG CALVIN BISSONG (12).
(5) TEBAH MELANY ABECK (12).
(6) AKONI ADJIMSIIMBOM EDWIN (12).
(7) ABEI BELDIN DINKA (11).
(8) ANONG CLINTON NTAH (10).
(9) GEH FOSUH FUSANG MICHAEL JR (9).
(10) EKWA CHANICE MANDJO (8).
(11) APPIAH NOELA ASAMOUH (8).
(12) NJI CHRISTIAN AGU (8).
(13) BIH TRACY NWAMO (7).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) ABANG EMMANUEL TAKU (9).
(2) MBAKU DELPHINE ACHA (9).
(3) EYAH JACQUELINE AJONG (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) AGNES TIZIA FON-NDIKUM (7).
(2) NKOH CLARISE AWAN (6).


Centre No:  11845  Progressive Comprehensive High School Batibo
Regist: 12, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 7, 
% Passed: 58.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) TEKE MERCY ENJEI (7).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) TAH SADRINE TETOCH (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TABA DIVINE TANYIA (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) MUKAH KINGSLY MBAH (5).
(2) YUMBI MBENKENG BRANDON (4).
(3) MBUN TITUS II MANYAH (4).
(4) OFON DESIRE BEZENG (4).


Centre No:  11846  Government Secondary School Mbengwi- Rural
Regist: 84, Sat for 4 or more Subjects: 82, Passed: 35, 
% Passed: 42.68, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) SONGHI JOEL SAAH (21).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) ESQUINA BIH FONGOH (16).
(2) NDISANG THELMA ENI (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) FIH JOYCELYN FRI (11).
(2) CHE CHELSEA NUNG (11).
(3) ESEIH BROSTINE ANYAMBU (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) FEH YVONNE ANJEH (13).
(2) NKIENE ROLANDIS MANJI (8).
(3) DOH NATALI BOH (8).
(4) IJANG KARINE KOFFI (7).
(5) TITO SEMELINE NDI (7).
(6) INDAH RISCOBELLE MBAH (7).
(7) GEMUH PATRICE (7).
(8) ASACH ROMARIC (7).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) FONSOH HILARION TAH (7).
(2) TAMUFOR FADIL-BRINE SAMA ASAHA (7).
(3) TEBO CARINE AMBOH (7).
(4) FUL GAIUS JAM (6).
(5) PENN MELVIS NING (5).
(6) DERICK NDIFOUNJAI MBAMUGUN (5).
(7) TENSAH WENDY FUMSI MAFAI (5).
(8) FON TRACY AKWI (5).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) NGUH THOMAS (7).
(2) NYOH MILDRET AGWETANG (6).
(3) ENDAH ALPHONCINE (5).
(4) AMANDONG JUSTICE MUKUM (5).
(5) ZENABOU HAMADOU (5).
(6) ANDONGAYUNG LORENTA ANDONYUEI (5).
(7) LILIAN NING KOBI (4).
(8) ENIH CLODETTE MANDERE (4).
(9) TAYONG ERENTER AJUANDEK (4).
(10) NEMBO AJIH MATHEW (4).
(11) BEDMIA SONIA NUVADGA (4).
(12) FOMUBOD NGUM GRACE (4).
(13) BAH BENJAMEN NGOH (4).


Centre No:  11847  Government Secondary School Konda-Njikwa
Regist: 23, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 15, 
% Passed: 68.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) AYAH RAYMOND AYAH (13).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NANGWA OLIVIA EWAH (12).
(2) ASANA HENRY NANKWE (11).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) MBETA YANNIK MBAH (10).
(2) MUNA VANESA (9).
(3) ANGACHA ETIENNE ANGACHA (9).
(4) ANDUH NELVIN NAMBINE (7).
(5) NKAAH VANESSA NDIKUH (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) KRI CHARLES ANAGHO (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NJWIE MARCEL NDAMBI (6).
(2) EJABO GISLAIN EJABO (5).
(3) MFOR EMELDA NKIEH (5).
(4) ANCHA MAIZEMITH AFOR (5).
(5) EJEBE GWENDOLINE (4).
(6) NFOR GWENDOLINE ANGI (4).


Centre No:  11848  Mile 17 Mbengwi External
Regist: 141, Sat for 4 or more Subjects: 117, Passed: 25, 
% Passed: 21.37, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) TENENG SERAPHINE NEH (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) FOMUKI MUNANG MUMA (12).
(2) UNICE AFOR ANJEH (10).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) TATAH MOVENI NYENGKA NOBERT (10).
(2) FORBE LAURA FRI (9).
(3) NEBA ANASTASIA AYANG (8).
(4) ANJI ANNABEL NDIBI (8).
(5) MUKI OSIAH (7).
(6) TEMBU YVONNE TINGA (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) OFE GERALDINE ABO (6).
(2) ACHANGWA BERLINDA NJENG (5).
(3) STELLA NANCY NEMKOM (5).
(4) MANKAA ELIZABETH CHE (5).
(5) HENRY DINAYEN (5).
(6) GAH PRECILIA TANGWAN (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) SAMBA VANESSA ENDAH (5).
(2) ABAJEIH CLARIS EKIAKUM (5).
(3) ASOH ARMSTRONG TANGWAN (5).
(4) ANGWI FRANCINE CYBELE (4).
(5) TAKU CANDY MUMENG (4).
(6) TATA EDMOND (4).
(7) LEKUNDE SHINNA EFU (4).
(8) NGAYA TAMUTON EMILE (4).
(9) IJANG VIVIAN AGHAINDUM (4).
(10) FOMUNDAM JULIET NAH (4).


Centre No:  11849  Government Secondary School Eka-Widikum
Regist: 12, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 7, 
% Passed: 58.33, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 5
(1) EBAD ELVIS ANGAN (9).
(2) NYEH CLINTON AGBA (9).
(3) NEGBOR JENIFER GORAWA (8).
(4) ABIA KIZITO ADU (7).
(5) ABIA NORBERT ABAH (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ANGOH LIZETTE ANOW (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ABIA ZEBULON NGIA (5).


Centre No:  11850  Oxford Bilingual Comprehensive College Mutengene
Regist: 35, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 22, 
% Passed: 64.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TAKA DICKSN KWEBE (18).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ACHEALEKE CHRIS (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) EBOT LANDRY LOPEZ (10).
(2) WEMENI FALONNE CHRISTELLE (7).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) MBAH FRANK TIBAH (11).
(2) EWI VICTORINE ZIAGHA (7).
(3) CLYDINE EGUNFOR FOMGE (7).
(4) SANGHA JOY EBUA (7).
(5) EFETI RUTH MOKA (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) MUKETE CAVIN NGOE (10).
(2) ANYAM BAGGIO NJONG (8).
(3) NJECK DESIRE TIKU (7).
(4) ARAMBANG SYLVIE AGBOR (6).
(5) NABILA NJIKEFON RAISSA (6).
(6) TASUM JOYNEL MUSAH (6).
(7) MBOU NGHA BERENISSE (5).
(8) MAETHUO CLARISSE TAKALA (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) OTIA PETER BEZENG (5).
(2) ALOYS-BRANDON LEKEATEH NONJANG (5).
(3) AGBOR BECKY NKUMBE ALOBIA (5).
(4) AKAMA NIVEL STELLA (5).
(5) NGU LEOPOLDINE NGUM (4).


Centre No:  11851  Government High School Munyenge
Regist: 105, Sat for 4 or more Subjects: 96, Passed: 44, 
% Passed: 45.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 5
(1) ABILATEZIE VIN-WILSON ANU (20).
(2) BALEMBA SAMUEL MOLI (16).
(3) AJONGAKO WILSON ASAHA (15).
(4) UNJI CARNICIA YISU (12).
(5) BACHE NADESH (12).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) ANDWI LAWRENCE ANDWI (16).
(2) ASANJI CORISON NDAJONG (16).
(3) BACHE MALACHI KUDI (11).
(4) NDEH EMMANUEL SERGE (9).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) VUYOFF JAPHETH DIOM (10).
(2) NZIKI KEWTCHUA ANTOINE (8).
(3) AWAH SPENCER OGEN (7).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) ASONG ROMANUS (11).
(2) SUNDAY ETIM OKON (10).
(3) EKITI EMMANUEL NWAFI (8).
(4) NDAKA ISAIAH TEBEI (8).
(5) NKENGASONG PRICILIA NZEFUEH (8).
(6) VUWESI ASONG DERICK (8).
(7) WAJUKU KENNEDY OTEH (8).
(8) CHU FLORENCE MBOTA (7).
(9) ATEMNKENG PADDY (7).
(10) AMPA PAFILIAN (7).
(11) FONYUY MARIE (7).
(12) OKUMO TATA LINDA NGUNAN (6).
(13) ABIA CLAUDINE (6).
(14) NUMFOR CHANTAL SIRRI-AKONGNWI (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) ALOBWEDE EBAGE RAWLINGS (8).
(2) ABEN PHANOEL ENGWARI (7).
(3) ZISUH ZINJU DIRAN (7).
(4) ABANG IRENE NACHI (7).
(5) AKWE JERRY (5).
(6) DANSAH CLINTON HARIS AGAMAH (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) NGWA BLAISE AMBE (7).
(2) TONDE NERISA EKOLI (5).
(3) ZINKENG GRACE (5).
(4) BONGJOH MACNELSON FINIGHIANG (5).
(5) ANGACHA MINIVA NKENGASONG (5).
(6) NAPIH JUDITH ZONG (5).
(7) KIMBI JUSTINE TIM (5).
(8) ABIA CORRITA AKOH (5).
(9) ASONUGHO FRANCISCA EDOUMADONG (5).
(10) UDO BLESSING UDOH (4).
(11) TSIEBOUM PRICILIA NJUNG (4).
(12) AGBOR SYLVIA AKWE (4).


Centre No:  11852  Sabibi Comprehensive College Tiko
Regist: 28, Sat for 4 or more Subjects: 25, Passed: 16, 
% Passed: 64, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) NGALI MELVIN MBANGKI (16).
(2) DIKE DILAN EBAI (9).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) ENOW DELPHINE EBOT (10).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) NFOR SALLY MODAH (9).
(2) TEWARA MADEL AGWA (8).
(3) GILIAN MONJOA ETINDELE (8).
(4) GENEVIE ATONG ANJEGHA (8).
(5) ANONG SANDRA (7).
(6) CHE SENORITA MBANJI (7).
(7) NOUSOIGH RICKY ABANDA (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) EXTHERLINE MBOMBOH (6).
(2) OPOLE CHRISTINE LUSUWE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) EKO PRINCE EPARPHRAS (7).
(2) TABOH ZACHEUS (5).
(3) EBOB BESONGNGEM FERDINAND (4).
(4) MEH ROLAND NDZE (4).


Centre No:  11853  NABESK Comprehensive College Bonduma-Buea
Regist: 273, Sat for 4 or more Subjects: 229, Passed: 128, 
% Passed: 55.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) DIOR MOSCOW BOUDDIH (17).
(2) NUWAN TCHOKOTE FRANCK (12).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) MOUKOUDI EPOH CHRISTELLE (15).
(2) CHARBEL NYUYMINGKA (13).
(3) NDONGMO MARIE ANGE (13).
(4) OMAH MARION (10).


Passed in 8 Subjects: 8
(1) NJEMO MELANIE MESOE ETINGE (15).
(2) AKAT COSZETTE ETCHU (15).
(3) NFINYOH LAWRENTINE ESHEKELA (12).
(4) NGANGE SAMUEL LYONGA (11).
(5) BRUNHILDA IYA EKORI ISONG NASERI (11).
(6) BETIKA ROSELINE NGEN (10).
(7) BINUI BERNICE ASONGWE (10).
(8) KOUAM GILLES LOIQUE (9).


Passed in 7 Subjects: 21
(1) OKON GODLOVE NDEH (13).
(2) ASHU DIDIE TEMBO (13).
(3) EKEMA NJOKU MATHY (13).
(4) OTTOP KELVIN AKO (12).
(5) ROSALINE NENE NGANDA (12).
(6) FORTUNE MARTHA EYOLE ENEM (11).
(7) NCHA CLARISE AGBOR (10).
(8) SOLANGE NKENGLEFAC (10).
(9) JOSEPH CHUGONG TAMASANG (10).
(10) MEANGU MISPAH LIFANDA (10).
(11) NNAM TALOM ANGEL (10).
(12) KENFACK AMBO PRINCEWILL (10).
(13) VELMA ETOCK ETANGWO (9).
(14) EMMA ESUKA BLESSING ESOWE (9).
(15) RAISSA MANKAH TALA (9).
(16) TAMBE ABANG STEPHANE (8).
(17) MATUKE QUINIVENT EKOI (8).
(18) BIKITIK PAUL MONGO (8).
(19) NJUH RITA DZEM (8).
(20) EGBE BLANCHE ASHU (7).
(21) NANJI AGNES ATEH (7).


Passed in 6 Subjects: 27
(1) EYONG-ETA EYONG JOMIA JUNIOR (12).
(2) NGHA BRENDA NDUM (12).
(3) ANNOH RAWLINGS TIKUM NYOKI (11).
(4) NKENGAFACK VARIDO ATEMKENG (10).
(5) OBI SALLY EBOT -MBI (10).
(6) AYOH HORTENSIA LOKIRI (9).
(7) ENONGENE LOUISE DIENGU (9).
(8) NDIMUNDOH DORCAST NCHOTOR (9).
(9) NKEMCKEKY ASLEM (9).
(10) EKO CHARLES NGALE (9).
(11) AGBOR VIVIAN ENOW (9).
(12) BLANDINE NAMONDO KULU (8).
(13) FOUA-LENDEM LIZET (8).
(14) NGULEFAC AJONGAKOH CLAUDIA (8).
(15) TAMBE BAWA FLORENCE (8).
(16) STEPHANE ACHU FONJONG (8).
(17) KABUSEMOH MARY ASUMPTA (8).
(18) CARLTEN SAMEH MBOLEM (8).
(19) FRANK PRIDE LYONGA (7).
(20) TAPONG MIMOZETTE NGWE (7).
(21) KUNGANG FUALEFAC (7).
(22) CHIFU FAITH NKEH (7).
(23) BOH BORISE TEKOH (7).
(24) NEI ADELINE (6).
(25) NJUMBA NELDA MATETA (6).
(26) OKAH VANESSA CHI BANDA (6).
(27) MAGGIE ANNALISE NZIMBI (6).


Passed in 5 Subjects: 34
(1) BESONG KELVIN ABANG (11).
(2) ATABONG HARRY LOVE BENDENKACA (11).
(3) EGEHMAH SHILON AKANDEH (9).
(4) FAI KELLI NLINWE (9).
(5) BETTY LIKOWO LUMA (8).
(6) TAMBE MELODY EYERE NDIP ETTA (8).
(7) AGBOR PRINCESS PRIDE MBI (8).
(8) MONONO ENJEMA SUSAN LIENGU (8).
(9) TATAW ARREY ENOW (8).
(10) WIRBA MARIYAMU LEINYUY (8).
(11) NGOTTO GRACE MABOSI (7).
(12) ETALI CINORINE ASSAH (7).
(13) IKOME JOHN IKOME (7).
(14) FONGU EMAMBU ODETTE (7).
(15) RUTH FANWI GABUIN (6).
(16) ALEXCY DZELAMONYUY (6).
(17) YOGO MAGDALINE AKWI (6).
(18) LIZZY TOUHNJEBAH (6).
(19) LUKONG CATHERINE MODUFE (6).
(20) AGBOR SALOMEN NCHONG (6).
(21) MFORTEN TRACY AGBOR ENOW (6).
(22) NDJODOM NDJODOM BEAUDOUIN SERGE (6).
(23) DJIMGOU YANNIK HERMANN (6).
(24) NJUME CAROLINE DIWUNGI (6).
(25) ANGAH MALON AKANDEH (6).
(26) AKUMBU MIRANDA MBUAMU (6).
(27) NDAMBI LARISSA INDAH (6).
(28) KAYEH TATIANA NGINGTIA (5).
(29) NGANJE ELIZABETH EPOSI (5).
(30) ERIC OWOLEMI MEDU OYE (5).
(31) JOSEPH AKONWI AMBE (5).
(32) ENONGENE NOELA NTUBE (5).
(33) ATUM JERADINE MBAHYI (5).
(34) ARREY MARIUS MANYOR (5).


Passed in 4 Subjects: 32
(1) BASSANIO BIAKA PETER (6).
(2) BENROLINS ASONGALEM AWANDEM (6).
(3) KIMBI KENNEDY TANKOH (6).
(4) ASIO QUINTA MANDE (6).
(5) FAITH NYALUM DUMAHA (5).
(6) ENANGA HANNAH NADINE MBUA (5).
(7) EWI KARYN KUM (5).
(8) WIRSIY CLUDATTE DZELAH (5).
(9) ROSE NDJEKALAG ETOGUE (5).
(10) OMAH KELLI DONG (5).
(11) EGBE MC JOHN AYUK (5).
(12) MANGOME ESTHER (5).
(13) JOHNSON IFANYICHUKWU NWOKO (5).
(14) NELLY KEPETAT MBOME (4).
(15) MOKUBE CLOUDIA MENDE (4).
(16) NKWELLE TRACY DIONE (4).
(17) NTANIBOH LOVELINE FOMBA (4).
(18) UTAGA HERBERT UKWABI (4).
(19) JAFF BORIS KILOFENYUY (4).
(20) NCHINDIA NKIANGU VIGINIE (4).
(21) TINONG QUEENIVA ABO (4).
(22) NSO MA-BESSEM PELAGIE FAVOUR (4).
(23) MAFORSUHCHE ROSEBELLE CHUNBON (4).
(24) ENOH BERTIN TANYI (4).
(25) BONGATATI SHARON MBONG (4).
(26) TANTOH SOLANGE NCHANG (4).
(27) EBAI PRINCE ARREY (4).
(28) NADESH UMENEI (4).
(29) TONGE VIVIAN MINDAKO (4).
(30) OROCK CHRISTINA AKOAYANG (4).
(31) NDAM MINNETTE IJANGE (4).
(32) ANSAH CHANTAL ACHA (4).


Centre No:  11854  Bethlem Royal Secondary School Ekona
Regist: 48, Sat for 4 or more Subjects: 48, Passed: 28, 
% Passed: 58.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) AWAH CLINTON AKWAYANGA (12).
(2) BEKONGCHU AKAWUNG FRANK BLAISE (12).
(3) ENJOH VICTORY MUGRI (11).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) CLOVIA NAMONDO MOLEMISE (9).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) ENDOH MESMITH AJEIMBERI (8).
(2) ETIM JACKSON NGWEBIA (8).
(3) EBEIH DEJOLI ELAD (8).
(4) AKAH HASSEL NGOH (7).
(5) KOHLA HEREFORD DEUGHA (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) FAN MBASHIA MAUREEN (8).
(2) LIENGU TATIANA ILUME (7).
(3) EKALI JOVERTE AZAH (6).
(4) ANGANATO SERGE AMBANASOM (6).
(5) DESMOND ABIA AKU (6).
(6) OBEN SOLOMON AYONG (6).
(7) MOITI STEPHANI OFON (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) KUBIN VALERIE DOINE (8).
(2) ENOW GEORGETTE MA-NDAH (7).
(3) ABAKWA ROMEO ANDI (6).
(4) KUM PROSPER NDANG (5).
(5) NGANGMBO MINET TANGOALEM (5).
(6) MOTITI CHARLES OKHA (4).
(7) LINDA ADAVA ASSA (4).
(8) GODSWILL WASE (4).
(9) AGHENJI LYDIA UWANJOH (4).
(10) ABANDOU BERNIS AJETEI (4).
(11) TARH EYONG OBEN JUNIOR (4).
(12) EBOTIA QUENIVA AKURATA (4).


Centre No:  11855  Mile 4 Limbe External
Regist: 275, Sat for 4 or more Subjects: 211, Passed: 49, 
% Passed: 23.22, Sanctioned: 3
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) DOREEN ONEKE ARREY (11).
(2) SEVERINE BESONG BISIME (11).
(3) AKOH EMMANUEL AKOEFEI (8).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) MBENG PROMISE MBEMI (10).
(2) FORBI CATHERINE NGUM (10).
(3) CHRISTIANA KWASINWI LANKAH (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) GOBINA CLARISE NGOWO (10).
(2) TABOU VELRE DIENGWE (8).
(3) JUDITH EPOSI NGOMBA (7).
(4) NKUME JULIA LANDRA NTUBE (7).
(5) KELLY MORA ENANG AKUM (6).
(6) LAWRENCE MBONG NNOKO (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) BOGNI DAHOLINE (6).
(2) JOSEPHINA EBA RAPHAELLA (6).
(3) FORYEH NDEH LANDRY (6).
(4) BUBA MUHAMMADU ARABO (5).
(5) NDOLO TONYA DOHMANJU (5).
(6) FON SANDRA BIH (5).
(7) EYEH ERNESTINE AKWO (5).
(8) NYONGLEMUGA MAUREEN (5).


Passed in 4 Subjects: 29
(1) DOGO NADIEN MBULIH (9).
(2) DZUIFO MBA ADELAIDE (6).
(3) ELCY YOSO EBANG NSIOGE (6).
(4) EWI VERONICA YUA (5).
(5) MASEBI MAGDALENE (5).
(6) NJEI LEONARD TEBO (5).
(7) ODINE CYNTHIA NGANO (5).
(8) CATHERINE NIANGI MENSAH (5).
(9) TANGOLI BIH ARMELLE BLANDINE (5).
(10) HELEN AGWAH YAB (5).
(11) NYONGBET NADINE JUPSIH (5).
(12) MBONE REBECCA NJE (5).
(13) ASAHACHIRI NKWENTI BERTRAND (5).
(14) AMINDEH MARY-QUEEN ATABONG (5).
(15) EGHAI BLESSING EKIABEI (4).
(16) NZELLE DORAH EPIE-AJEBE (4).
(17) DIOH EZIKEL BANDOLO (4).
(18) NADEGE JOFI MWAMBO (4).
(19) MUSI RANEL MUSI (4).
(20) IDELE MATAME EBOLO (4).
(21) EYOLE LEONELIA TAMA (4).
(22) ALI KINDNESS MUNGFU (4).
(23) BOFUA BETRAND TITATA (4).
(24) SHERYL-GLEN KENG NDAYA (4).
(25) BECHING AYUK DAVID (4).
(26) ANJOH MAGDALINE TATI (4).
(27) KANG ENONGENE FREDDY (4).
(28) NDIEP AGNES MBENG ATEM (4).
(29) MONABAN VICTORINE EBA (4).


Centre No:  11856  Government Secondary School Ntale
Regist: 33, Sat for 4 or more Subjects: 33, Passed: 3, 
% Passed: 9.09, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NKOH FEMBE ROSEMARY (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) OKIE DIEPEH SERGINE ETOKI (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) OKIE DIVINE EKOKO (6).


Centre No:  11857  Njungo External
Regist: 18, Sat for 4 or more Subjects: 16, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11858  Regina Coeli Comprehensive High School Kupe-Tombel
Regist: 33, Sat for 4 or more Subjects: 25, Passed: 24, 
% Passed: 96, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) MUNYAM LARRISA MUSO (16).
(2) NGOME CHARLENE-ANNE OBAMA (15).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) NTUNGWE BACHERINE MBINEH (17).
(2) NGANDJUI TCHIAYE WITTUS (17).
(3) NGUFON MACHINDA DESTAPHINE (16).
(4) NTOKO MEKOLLE MENONE (13).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) SONE LEPRINCE NGIDE (15).
(2) MESAMBE KOME WINIFRED (13).
(3) YOUMBI KAMGANG VANNI JERRYS (13).
(4) PEDEWANG MEZEPO MAXIMEL DEGOUSS (11).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) VICTOR MBAMA CHINONSO (15).
(2) ATONGAJUA AJUA NKEMNGONG (14).
(3) ACHU JOEL MUTELE (13).
(4) NKALLE JUNIOR SUME (10).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) METUGE FENORA EPEDE (11).
(2) ACHARLE BLANCHE MBULLE (10).
(3) NGWABETEH CLERIC ACHALEKE (10).
(4) ENANG CHARITY NNEH (9).
(5) ASECK OBEN LEWIS (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NGOME NYINMAH RITA (8).
(2) ALOBWEDE SANDRINE MPUDE (7).
(3) AGENDIA RICHMAR NGEFAC (7).
(4) BALIKI URSULA YAMDJEU (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) BAROME BLANCHE KENGNE (5).


Centre No:  11859  Government Bilingual Secondary School Emolah-Nwangong
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 23, 
% Passed: 46, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 5
(1) ACHAMOH BORIS (14).
(2) TOFAC BECKLY T (12).
(3) NGUNYI SIFORA (9).
(4) CHOPACHA RADEVINE (9).
(5) NGECHOP MIRANDA (8).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) ASONGU BECKILA (9).
(2) ATEBEMOH ELVIS ANANGACHA (9).
(3) FOWENTIH NKEUMELA ARIOLE (8).
(4) NKEUNDEM MERCY (6).
(5) FOMELLAH MEZOA MELANIE (6).
(6) NKEMNGE NGEFAC MAROLINE (6).
(7) FONCHA CLERIA ATEMBEAFAC (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) FONGE TENDONGMOH CLINTIN (9).
(2) ASONGSEH COSTARITA (9).
(3) FONGANG BRIAN (8).
(4) NKEMZI EVANUS (7).
(5) NKENGAFAC LIDIAN (7).
(6) FORWENTEI RANIBEL YONTUH (7).
(7) CHAMBANG LINDA FONKEM (7).
(8) AJUMESSIE DESMOND (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) ZIFACK SONITA (5).
(2) NKEMNZI NGUNYI RENE (4).
(3) ATINGATANG FABIOLA (4).


Centre No:  11860  M'muock External
Regist: 55, Sat for 4 or more Subjects: 40, Passed: 4, 
% Passed: 10, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) FONDU KELVIN KENDUANYI (9).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) NKEMAZEH LOVERT NZOLEFACK (5).
(2) FIEMETIA RUDOLF (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TENKEANG TENONGUE CLINTON (7).


Centre No:  11861  Government Secondary School Nchang
Regist: 88, Sat for 4 or more Subjects: 88, Passed: 39, 
% Passed: 44.32, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) TABE SORDRA-BERNICE AGBOR (15).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) MBU COMFORT MBONG (11).
(2) ETAMBI SHARONTINE ASHU (11).
(3) ALO PUIRA ACHARE (10).
(4) ENOW EMILIA ARREY (9).
(5) AYUK YANICK EBOT (8).
(6) TAMBE JENNET AGBOR (8).
(7) EBOT TABE EDWARD (7).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) MANYITABOT BESONG AGNES (8).
(2) TABOTASHU BAZIL TABOT (8).
(3) NKONGHO VANDIVEL MBOUNYAM (7).
(4) ARREY VALERY ETENGENENG (7).
(5) ENOW-MBENG VERADINE TABE (7).
(6) EBOT RACHEAL BESSEM (7).
(7) AGBOR YVETTE EYONG (6).
(8) AGBORMBUOH RAWLINGS ASHU (6).
(9) ENOW CAPREH AKO (6).
(10) ENOW ARABI BORIS NKONGHO (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) NJOCK-OBI FRIDA AGBOR (8).
(2) ARREY CLARKSON MANYOR (6).
(3) TAKU RAPHAEL OTANG (6).
(4) EGBE MANFRED MBI (6).
(5) ARREY BISSONG AYUK (6).
(6) EBAI SHANEL TABE (5).
(7) AYAMBA MIRIAM AYUK (5).
(8) ASHU AGATHA NTOR (5).
(9) TAKANG BLESSING TAKOR (5).
(10) TAMBE BRINO EBOT (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) MANDA MERELINE-JOY EBOB (6).
(2) ATEM BETRAND OROCK (5).
(3) EGBE EUNICE OJONG (5).
(4) NEBA BRANDON FUHNWI (5).
(5) ASHU BRANDON OJONG (4).
(6) AKO CHRISTABEL AYUK (4).
(7) MFORGANG DANIEL MBI (4).
(8) EYONG KELLY NGWEH (4).
(9) IYASE MATHIAS MOMBOH (4).
(10) EBAI SERAPHINE AYUK (4).
(11) AGBOR MARY TELMA TAKU (4).


Centre No:  11862  Kajifu Akwaya External
Regist: 86, Sat for 4 or more Subjects: 85, Passed: 6, 
% Passed: 7.06, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) OJUA DANIEL OJUA (9).
(2) ABANG CYPRIAN OSANG (9).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) ESHUA - TAKEM EMMANUEL ESHUA (8).
(2) SHEMBER BENJAMIN TERNA (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) ASU CHRISTABEL AYAMBA (5).
(2) MENGE MENGE CASSIANUS (5).


Centre No:  11863  Government Secondary School Nyeneba
Regist: 26, Sat for 4 or more Subjects: 25, Passed: 6, 
% Passed: 24, Sanctioned: 4
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AJUEN JESTUS TIFANG (15).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NJANG EMOS NWATI (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TAKEM PASQUINE NWANJIN (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) ACHA LORD ABIT (5).
(2) TIKUM RANSOM MBAH (5).
(3) AGUM EXTON AGUM (4).


Centre No:  11865  Government Secondary School Sabes, Upper Bayang
Regist: 21, Sat for 4 or more Subjects: 19, Passed: 4, 
% Passed: 21.05, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) TAYEM JACOB (11).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) BAIYE MONICA ASEK (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) NDIYANG KINGSLY AYUK (6).
(2) OBEN JOANA (6).


Centre No:  11866  Government Bilingual Secondary School Okoroba
Regist: 23, Sat for 4 or more Subjects: 23, Passed: 9, 
% Passed: 39.13, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AGBOR FALONG OJONG (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) EGBE GEDION OJONG (12).
(2) ETEK SALLY BRIGHT NKONGHO (9).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) ETEK SHALLONY EBOT (8).
(2) ASHU LEGEND CLARKSON ASHU (8).
(3) BATEKECHAK AGBOR PRINCEWILL (6).
(4) OBEN ARREY WILLIAMS (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) OSONYOH ELVIS AYUK (4).
(2) AYUK BECKY MANYOR (4).


Centre No:  11867  Government Secondary School Sumbe
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 7, 
% Passed: 46.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) AYUK EBAI ABIGEL EGBE (10).
(2) ATEM COLLINS BESONG (10).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) AKO NADESH BECHEM (6).
(2) ANTEMBOCKAKO OSMAN ANTEM (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) AGBOR EBOT ASHUKEM CLIFORT (8).
(2) ENOW SHARON CHELSY NYENTY (5).
(3) BESONG SERAH NTWO (4).


Centre No:  11868  Government Secondary School Small Ekombe
Regist: 55, Sat for 4 or more Subjects: 55, Passed: 18, 
% Passed: 32.73, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) ATABONG PRINCEWILL (14).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NJUMA MARY MUSANGO (11).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NDUNGMOH HENSLA ANU (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) MBAH FABRICE ABANDA (8).
(2) DOUMTSOP KAZI LIONNEL (7).
(3) MANONGO BORIS FONGE (7).
(4) TCHOUANGUEP TCHUINDJA RAMECH (7).
(5) NGOE LARISA ONGIE (6).
(6) TATANG MANDAHA NIDELLE (5).
(7) ELANGWE NAOMI (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) DIFFO LONTCHI ANISET (7).
(2) NGANJE KOTELIA (6).
(3) MEDIKI MAC WILLIAM (5).
(4) NDEMBOH BRANSON ASONGEFAC (5).
(5) AWAT CHANCE CHIENWIE ABI (5).
(6) MOSINA ZIDANE MUKWELE (4).
(7) KOBI JEDERD NGO (4).
(8) KENNE MOFOR KEVIEN (4).


Centre No:  11869  Lord's Bilingual Academy Kumba
Regist: 167, Sat for 4 or more Subjects: 157, Passed: 59, 
% Passed: 37.58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) AYUK KINGSLEY AYUK (10).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) MUNDOUA NGULLE (13).
(2) NEMBOT ELIZABETH EYERE (13).
(3) ENOW RICKCLIN BLINK NKONGHO (10).
(4) ARISTIDE VOUFFO NGALANI EMMILIENNE (10).
(5) TABENOW IVAN EBAI (8).
(6) SONE FRANCKLINE NYAME (8).
(7) BAWACK SHYRIBEL ORU (8).
(8) FONGANG MATHIAS AZEMNGANG (7).
(9) AGBOR RACHAEL NDIP (7).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) CHE RAISSA TUNGHE (9).
(2) EPUPA SONITA (9).
(3) AMBANG GAHEL NANGWA (8).
(4) GIDEON CHUKWUEBUKA ODIMEGWU (7).
(5) TAPIBA MICAH ENONGENE (7).
(6) AKWASEH FIDELINE FOZOH (7).
(7) ANNA TABENKOH EYABI (6).
(8) OBEN LAURA BESSEM (6).
(9) MESUMBE AKAME SONE (6).
(10) EZEKIEL JOHN CHIDEBERE (6).
(11) MARVELLOUS IGWE (6).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) ESONG MARVA MIRELLE (9).
(2) ABIA THERESIA WASE (8).
(3) EBAI NKONGHO MAUREEN (8).
(4) NING MACNIGHT FUH (7).
(5) ACHALE CAREEN ETENGENENG (7).
(6) AKPEY HILDA FALIOLA AYUK (7).
(7) NDI VERONIQUE YAYUH (6).
(8) BELLE NZELLE GLADYS = GOOD FORTUNE (6).
(9) NTOH NGULLE (6).
(10) ELAGE JOSEPH ESONO (6).
(11) BATE SHARON ORUME (6).
(12) AKEH DARLING MUSONG (6).
(13) GOODNESS CHIDIMMA NWAEZE (5).
(14) SONNE KAPPE FRANK JR. (5).
(15) METUGE FRANCISCA SENGE (5).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) MBOULE OKAMBO MELISSA (8).
(2) ESAMBE NNANE DESMOND (7).
(3) NDI JOSEPH EKPOR (6).
(4) EYONG GERALD EYONG (5).
(5) SIH PRUDENCIA ZIH (5).
(6) MOKEO FRANKLINE NANGERI (5).
(7) MAVEN ATIALEM NDONGO (5).
(8) ADAMOU SONITA MARINDEN (5).
(9) SESE OBIE EPAMBA (4).
(10) NGAH ANEH CARL (4).
(11) BOSALI ELSY DIOH (4).
(12) MUKWELLE GOLDMAN NJICHOI (4).
(13) NGWANE ISABELLA MECHANG (4).
(14) NZELLE OLIVIA MBOME (4).
(15) EYABI BETTY EYANG (4).
(16) IKOISE VALANTINE NOKA (4).
(17) ESAKI CYNTHIA EBE (4).
(18) KALUM CYNTHIA KABUMWA (4).
(19) OBEN LINDA EPEY (4).
(20) MBONDA CHARLOTTE (4).
(21) ROSELINE MGBAFOR OGBONNA (4).
(22) MBONDA NICHOLINE WITTEH (4).
(23) OBEN JENET BESONG (4).


Centre No:  11870  Government Secondary School Ibemi-Konye
Regist: 51, Sat for 4 or more Subjects: 51, Passed: 31, 
% Passed: 60.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) EKOLLE CYPRAIN (15).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) MUKUNDU JUSTINE TUA (11).
(2) ESIMO ISAIAH MOSIMA (9).
(3) MOSAKA MILTERAND IKABI (9).
(4) EKWENI MARSHAL MAKORO (9).
(5) BONAM ISAAC DUBE (9).
(6) LOKENDO MOSES JABEA (8).
(7) MOSIMA BRINGSLEY BESINGI (8).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) MODIKA FRANCIS NEBANE (10).
(2) MOSEMBE MANNASEH MBOTE (9).
(3) NJIMO GABRIEL BATO (8).
(4) BESUA FESTUS ESONO (8).
(5) MOKANYA HENRIETTA MOMAI (7).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) MOKUBE HARDY NGUTE (12).
(2) BESINGI JUSTICE MASUME (8).
(3) CHABANGA DICKSON MUKETE (8).
(4) ITIE DAVID EPALE (7).
(5) MOSAKA MARIONE NDOLO (7).
(6) MUSIMA SONA EMILIA BESUMBU (7).
(7) PENDA VICTORINE ONJEME (6).
(8) MUKETE TIMOTHY EBOLO (6).
(9) BOLEA ZACK'S BOLEA (6).
(10) LOSENE JOHANES MOKEO (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) JULIUS MABIA NGIMANIMOH (5).
(2) BALEMBA PHILOMINA MUYENGE (5).
(3) ELANGWE LOUIS AKWA (4).
(4) MOITI SIMON MODIKA (4).
(5) NJICHOI PIUS MOKUNDU (4).
(6) CHABANGA CELESTINE NGOE (4).
(7) IKOISEBANIYAKA LOVERT SENAJA (4).
(8) BASANGO RIGOBERT (4).


Centre No:  11871  Kumba-Mbeng External
Regist: 211, Sat for 4 or more Subjects: 186, Passed: 20, 
% Passed: 10.75, Sanctioned: 5
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) JASSA BENARD EKPATIKA (8).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) ETONGWE BENARD METRO (12).
(2) ENGONYEH MARIE-CLAIRE NDIFON (8).
(3) ENOW VIRGINIE OWASU (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) TEKE BEBEANA ECHECK (7).
(2) PRISCA EMADE EBONG (6).
(3) NJEI BENEDICTA TEGHA (6).
(4) YOMBI LAWRENCE EKITE (6).
(5) PASSANG GLORY MERCY (6).
(6) MESEMBE LOVE-VICTORY NASANGA (5).
(7) NGOUNYI PAULINE AROKEH (5).
(8) NZUNGE EPI-SAMME (5).
(9) MBUH LESLEY TANGWING (5).
(10) CHE LIZETT NCHANG (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) TABOT FERDINAND AYAMBA (5).
(2) NGOLE COMFORT (4).
(3) NCHA MOLLET NGEGBOR (4).
(4) NZIE MARION MESAME (4).
(5) ARREY ORANG NTOH JIM (4).
(6) MFAWMOR ANDY ETA (4).


Centre No:  11872  Kumba Railway Station External
Regist: 382, Sat for 4 or more Subjects: 358, Passed: 58, 
% Passed: 16.2, Sanctioned: 9
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MUEGHE TERENCE TEM (19).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NUNYUI DAISY-RUTH YAYOH (13).
(2) MOTALE ANGELA ADAMOU (9).
(3) ARREY SAMUEL AYUK (9).
(4) FAVOUR WASE SAKWE (7).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) TANKOH SIMELINE (10).
(2) AKWABI RELINDIS ENYOFUI (9).
(3) ARREY VERA EBOT (8).
(4) TANTOH THELMA MBUH (8).
(5) ONYONGHO SANDRINE ANCHI (8).
(6) KENNE MBA KELLY GAELLE (7).
(7) TANGUE TOUKEM COLLINS (7).
(8) MANKA'A JOYCI (7).
(9) NGONG LILIAN BIH (6).
(10) NYAH DESMOND CHIA (6).
(11) ANUBOHDEM BREATHLY (6).
(12) MAFOMALE AMIMON KLOVANE (6).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) AMUNTUNG RODA NGEKWI (9).
(2) OGEN GODENCIA AKUMOR (7).
(3) AMBE RUTH NCHANG (7).
(4) MUKETE CONSTANCE DIONDA (6).
(5) NTOTI CLODINE NGWE (6).
(6) JOAN IKA BERN (6).
(7) MOUGOU SOLANGE MOUPI (6).
(8) AHONE PRECILIA MESAPE (6).
(9) AZUBOM ANNA ANOKWE (6).
(10) NICOLE CECILE TAKOR OBEN (6).
(11) NGANSSO SIDONIE SINTA (6).
(12) ENOW CHARLES BAWAK (5).
(13) MFUH BELVINE TUME (5).
(14) TAYONG GRACE AKWI (5).
(15) ABAH TATIANA BIH (5).
(16) TUKWA ADELINE MUKA (5).
(17) MBUARREY BETISTAN NGUI-AMED (5).


Passed in 4 Subjects: 24
(1) BETANGABEH BERTRAND (6).
(2) EBAI LINDA ARREY (5).
(3) NANJE PRISCA MOSUME (5).
(4) NGUGAFAC VERONICA NKEMNJI (5).
(5) EZEKI PATRICIA ANCHI (5).
(6) ESAPA GRACE LYMUNGA (5).
(7) NJI CLAUDETTE ZIGUE (5).
(8) AKONWI GIRES NDONWI (5).
(9) MOTALE MAURICE AFONDA (5).
(10) NDIFOR LARISSA NZELLE (5).
(11) BAH ROSE IJANG (5).
(12) EKITI SYNTHIA MUNGE (4).
(13) EKOBA CLOVIS AKARANJOH (4).
(14) EKEH GIRRESSE TEKOH (4).
(15) SILA BIANCA NJIEH (4).
(16) TIAKWANG ELIONIE RANIBELLE (4).
(17) TAKEH LYDIA ENGONWEI (4).
(18) AKWANG LEWIS AYONGNE (4).
(19) AGBOR PAULINE AYUK (4).
(20) TAYONG LEONARD ACHE (4).
(21) MOSIMA KELVIN MOTO (4).
(22) EBUDE ECHIME CHRISTABEL (4).
(23) NANGIA JOSEPH EYONG (4).
(24) BERTRAND ABANG ORGEN (4).


Centre No:  11873  Redemption Grammar School Ekondo-Titi
Regist: 153, Sat for 4 or more Subjects: 130, Passed: 45, 
% Passed: 34.62, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) OWAMBA DIMITRY NGOMO (10).
(2) EBEKU PEREZ WA-EBEKU (7).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) ARUH LUCY WASA ASOH (7).
(2) CAROLINE OGEREZE OKEREKE (7).
(3) NDILLE ENONGENE EKANE (7).
(4) EMAH CLOVIS ANDU (7).
(5) NGANYA KELVIN BATINGA (6).


Passed in 5 Subjects: 19
(1) OTTO REGAN NANGERI (9).
(2) ENJEI THELMA TEKE (9).
(3) BAFIMBA FRIDA MANDOND (8).
(4) RINGNYU BRONHILDA NDI (8).
(5) NJOM GLADYS TOLE (7).
(6) SONG MAC BORIS AKIAMBOM (7).
(7) HALLE KARLDA NGOE (7).
(8) ASOH KONGO CLAUDINE (6).
(9) MOK�BE AGNES MORIKI (6).
(10) NAMONDO CIDONIS MOLIME (6).
(11) ETONGO GILDAS NAYEMBE (6).
(12) FON EGBE GISELLE ENDAH (6).
(13) ITOE BENADINE BERIE (5).
(14) BESINGI ANDRY (5).
(15) MVONDO SANA NANICK (5).
(16) NGOE MASSAH OBASE MOIYO (5).
(17) ASHU ELIZABETH ONEKE-TAMONG (5).
(18) NDIFOR OLGA BESENGA (5).
(19) CHIMOLUH BRANDON STAR (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) FETE MANYAKA SARAPHINE (8).
(2) NDIFON GRACIOUS NGEK (6).
(3) PRINCE DIBOKE NGOE (6).
(4) BUTONG WILLBORIT NJARYAE (5).
(5) BETIE SANDRINE BEUKONYI (5).
(6) NGASI NGULA NICOLINE (5).
(7) ENJIE GRACE ABONG (5).
(8) WUNG RELINDIS ENAM (5).
(9) MBERE SAVIOUR MAFFIE (4).
(10) NGEH LOIS NSANGLE (4).
(11) MOLIMI STANLEY NDENA (4).
(12) NJEMO ABEDNEGO BESALINGI (4).
(13) EBINA FORSTINE MONYAKE (4).
(14) ENUME JUNIOR SEDRICK EMEH (4).
(15) ATUD YANNICK AKOH (4).
(16) FOMARI LOVERTTE ARETSEH (4).
(17) MANKAH CYNTHIA (4).
(18) NAMONDO ESTHER ASOH (4).
(19) CHANTAL ISANGA NASERI (4).


Centre No:  11874  Bekora External
Regist: 25, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 4, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) BETAH GIRES BETAH (10).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) TEBID NADAGE ENOAM (6).
(2) ANGE GIRESSE MUNGWAN (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NDIMA VICTOR OCHONE (5).


Centre No:  11875  Government Secondary School Bongongo I 
Regist: 43, Sat for 4 or more Subjects: 43, Passed: 30, 
% Passed: 69.77, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) ELVIS EDET NSUMOH (18).
(2) MUENE JESSE AKANG (16).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) TICHU PRAISES MAI (13).
(2) MARCEL NDEH NFAN (10).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) ALEX MOBENGE NJABASAWOKO (12).
(2) IKOMBE MERCY TUA (11).
(3) CHRISTIAN FONJAH TATSI (11).
(4) KOFFI FEDALIS NJI (10).
(5) FRU NAPTHALIE ANYERE (9).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) NJEUMI NJEUTCHA SANDRA (11).
(2) ELIZABETH NONGA MOTITI (10).
(3) UZO OKONA VICTORINE (10).
(4) MBOKAN KINGSLEY OBASSE (8).
(5) NDOASAK CEROLINE YAWOH (8).
(6) EDMUND AGAH FONDEH (8).
(7) NYAMA BELDRIN (8).
(8) NKANGHI JOY KIMBENG (8).
(9) NDOH MANJOU VALERIE (7).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) CONFIDENCE ETUKSON SUNDAY (8).
(2) MOSAMAI BALINGI GARY NOKURI (8).
(3) CHE CHAM HERMANN (8).
(4) KING JAMES MAMBO "BESUNGU" (7).
(5) NSIMA GODLOVE MOSONGO (7).
(6) NKAR DAVID EVIMBA (7).
(7) OMINI MABEL WASE (6).
(8) KEDJU HOSTENSIA MARBO (6).
(9) MENGIE AGNES EWUDI (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) SELE PRECIOUS MSIME (5).
(2) NEBA MAGNUS CHE (5).
(3) ENANGA URSLA MOSONGO (4).


Centre No:  11876  Government Secondary School Funge-Balondo
Regist: 13, Sat for 4 or more Subjects: 13, Passed: 4, 
% Passed: 30.77, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) MISIAN MOTOKO NANGOH (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) GENERAL SAMUEL IBIWE (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) BESUMBU NICOLINE NONGA (6).
(2) MAGDALENE LINUS ETIM (4).


Centre No:  11877  Government Secondary School Kumbe-Balue 
Regist: 11, Sat for 4 or more Subjects: 11, Passed: 3, 
% Passed: 27.27, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MOKUBE JORDAN BIE (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MUKETE EMMANUEL CHIA (5).
(2) SAKWE GEORGE KOMBA (4).


Centre No:  11878  Mendong External
Regist: 304, Sat for 4 or more Subjects: 250, Passed: 73, 
% Passed: 29.2, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) CASPA CHANTAL FERBUZER ANDINE (11).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) KEJI DESMOND KEHMEH (15).
(2) VOUNDI FABRICE GAUTIER (12).
(3) WILLIAMS PRINCESS GINA BERINYUY (9).
(4) GUENE BOPDA BORIS (9).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) FONDONGE KELLY AFUA (11).
(2) MEDIKI DELLY IKOH (9).
(3) KOUAKUI TATCHEU LOIC JUNIOR (9).
(4) MEKEDE NYAKE GINNA (8).
(5) EKODO MENDJANA ANDREE JOYCE (8).
(6) ASSAMGBA OLOMO JESSICA (7).
(7) ETOINYUEI JOB NJOATIGE (7).
(8) IKIN CYNTIA DOOYUM (7).
(9) DJOUATSA TSAFACK VENCES HEMAN (7).
(10) YUJIKA SAMIRATU FIDZENYUY (6).
(11) ACHUNCHE JING TIEUTCHEU WILLIAM (6).
(12) FON AGEN ROSETTE (6).


Passed in 5 Subjects: 22
(1) KOUEGOUA MBIEDA YAN ARTHUR (8).
(2) MUNGWA CLINTON KHAN (8).
(3) TEWU SUSTAIN (8).
(4) CHEGUE DIESSE CABREL (8).
(5) NGWO MIRABEL NENA (8).
(6) KEGOUM BOUGNA VINNY VALERY (7).
(7) MBUH MARY-ANT NGUM (7).
(8) YVETT AFEANYI (6).
(9) MARIE GIYEA KIHKWI (6).
(10) NEBA MABEL NUMFOR (6).
(11) NUMFOR ZACHBRANDY (6).
(12) KAH MIH STEYVES JAURES (6).
(13) DONKENG FOKOUE VALDESE LESLIE (6).
(14) MAKIEH MARETTE AMUNGWA (6).
(15) ATEUFACK MAYANG KENHOUNG LOIC (6).
(16) CHENWI MARIENETTE LUMNWI (6).
(17) FOTSING KOMELA AURIOL ZIDANE (5).
(18) ICHU KINGSLEY OKAH (5).
(19) MESUMBE EDMOND MPAKO (5).
(20) MOKWE LUCY OBASI (5).
(21) NDZI ALBERTINA MBUTHO (5).
(22) ACHUO FRIDA MANDANG (5).


Passed in 4 Subjects: 34
(1) ANUAFOR PAUL LUONENUI (8).
(2) BOUPIE TCHOUATE MICHAEL JORDAN (7).
(3) IVANNA JEANNE NWEHELA (7).
(4) NKEMFIE ERIC NGUENGIN (6).
(5) SILA NAIBEI GAELLE (6).
(6) NGNINTEDEM TEMFACK DIMITRI (6).
(7) ROSIA NEH NEBA (6).
(8) GUIMONDO DENIS JUNIOR (5).
(9) SOBATIA FIELEFACK GRACE (5).
(10) MOKAM KELLY ALEXANDRA GAEL (5).
(11) NGOMI TCHOUDI TATIANA (5).
(12) DJIA LETICIA BARBARA (5).
(13) TIKU MBWUI NDECK (5).
(14) FANNY AFOR OBENNDIP (4).
(15) AMBOTARE PHILOMINA MBE-EFUET (4).
(16) MBOH QUINLET MAKEW (4).
(17) CHU MIRABEL ENCHONG (4).
(18) TADJUIKEM KOUTIA RHUDON (4).
(19) ACHA BRENDA INOH (4).
(20) NDIPOWA ROBINSON TITSA (4).
(21) TEBOH VERONIQUE ATAM (4).
(22) NANGNKEANG NKEOUMBOUH ALBERTINE (4).
(23) ANDIN TRACY FOKONG (4).
(24) AWANGA ABAWA DESMOND (4).
(25) KOUOKAM JOEL (4).
(26) NKUNSI CONSTANCE JUMLEH (4).
(27) NGWENYI SINTHIA (4).
(28) TUFOIN BRENDELINE BIH (4).
(29) EWANE QUINIVONE MUNGE (4).
(30) MAM ISSY LOBE ANNETTE (4).
(31) OTENGONG ODETTE TETE (4).
(32) BUM GODWILL YAH (4).
(33) ASOH EMMANUELLA NDE (4).
(34) NEBA RANDI AMBE (4).


Centre No:  11879  Government Bilingual High School Famleng-Bandjoun
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 15, 
% Passed: 36.59, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) MEKO FOTSO VICTOIRE (26).
(2) MAMBOU ELSA EMMANUELLE (18).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NJIBALA FRANKLIN KWANGA (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NGONG OLIVER TSAM (10).
(2) FOKO GUY MATHIEU (9).
(3) MBOM GWENDOLINE ALEKANWIH (7).
(4) SIMO WAMBO GRACE (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NGUEMEULEU KADJIE HERMAN STEVE (7).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) NGOUFACK MEFOGUE PATRICIA (7).
(2) GUEMNO GNOKAM CORETTA (7).
(3) MEDOM KENGNE ANNIE MERVEILLE (5).
(4) TOKAM KAMGA FABRICE (5).
(5) TIM GEORGE CHE (4).
(6) TEBOU RODRIGUE (4).
(7) VITSUH EVARISTUS ALUTETEH (4).


Centre No:  11880  St. Paul's English Catholic College Dschang
Regist: 30, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 24, 
% Passed: 80, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) TSAMO VOUFO ISABELLE LYNN (20).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) KENGNE TCHIO IDENE INGRID (22).
(2) TSATIA MOMO JOYCE VANELLE (20).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) WOUATONG KOUANANG RAOUL (9).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) CHAPNKENG NDOBEGANG DEBORA (10).
(2) AKEFAC BRICE KELEKOH (9).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) ANATE NWETTE RANDLY (10).
(2) TCHOUNDJEU GWOKAM FRANCK BRUCE VEREL (10).
(3) DJOUATSA KENFACK ESTELLE OLIVE (10).
(4) DONGMO DORGELESSE (9).
(5) TSATIA TSEFACK GEORDANE BRUEL (9).
(6) KOUGOUM PHILIPPE EMMANUEL (9).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) DEMANOU DJUMEGUE CRESCENCE ALIDA (8).
(2) KE-AH WANCHO (8).
(3) ZAAKA TABAKOU JOSEPH ROMEO (7).
(4) TOLEFAC FRANCHINIE (7).
(5) MEKONTCHOU TAGO NATALLIA FLORA (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) TEUFACK TSATIA OMBREL PATIENT (6).
(2) CHAFACK VEKELINE (6).
(3) TIZI ANWI MARIE-CLAIRE (5).
(4) TAH BAH MUKI (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) TAWAH PRESLY MBANONG (4).
(2) LONGMO KONFO ARIANE SANDRA (4).
(3) PENVAH VANESSA GAELLE PENGA (4).


Centre No:  11881  Government Bilingual High School Penka Michel
Regist: 35, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 15, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) NGUEHOU KAMENI CHARDIN (21).
(2) TAFFEM NDEKNE CHARLAINE JOSEPHA (13).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NDAM NENCIA ENGONWEI (12).
(2) FOSSI TEMBO ROKENDENAULD (12).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) MAFOCK MARIE JOCELYNE (12).
(2) NGNINTEDEM FOMEKONG RONSARD (11).
(3) MEKEMJEU METUNOU CHRISTELLE GRACE (9).
(4) BOUBA BANGA RENE (8).
(5) TAKOU FOSSO RAPHAEL LANDRY (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) ZANGUE SEGNING ALIX (7).
(2) TABUFOR KEVINE MANYI ASTA (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) YMELE TAKEM BRINDA (7).
(2) TETIOTSOP OUAMBA ORLAINE (6).
(3) MANE TAMOUAFO IRENE (6).
(4) FOSSO TAKAM IDRISS LOYIC (5).


Centre No:  11882  Government Bilingual High School Banza
Regist: 29, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 12, 
% Passed: 41.38, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NGUIMATSIA MEZATIO HENRI (18).
(2) KENFACK CHARLES BIDOU (12).
(3) KENFACK PASCALINE (11).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) ATIOTSIA KENKEM ARMELLE DORALIE (9).
(2) MANFO LEONEL JOSPIN (8).
(3) NKEDEM KENFACK JOSPIN STEVE (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) DONGMO TEJIOLOH ULRICH DUPLEXE (11).
(2) ZAMBOU DONFACK FABRICE ANDY (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) AZANGUE DJOUMESSI GEORDANE (6).
(2) MEGNIVOU ANNETTE CHAPPELLE (6).
(3) NGUEGUIM KENHALE KARINE ALYMA (6).
(4) AZANGUE ONNYL VIGNY (5).


Centre No:  11883  Government Bilingual High School Ngouang
Regist: 5, Sat for 4 or more Subjects: 5, Passed: 3, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TITA SOFRI STEPHEN-EMMANUEL (14).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NGUEMFO SANDRINE (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NOUBOZE DAQUINE SONITA (6).


Centre No:  11884  Institute Polyvalent Bilingue Moyopo, Bafoussam
Regist: 60, Sat for 4 or more Subjects: 48, Passed: 37, 
% Passed: 77.08, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NGAYEWANG NZETE PIERRE ELIJHA (19).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) MIMCHE ILIASSOU SAFOUYOU (13).
(2) KOPGUEP SADJU VIVALDI DIMITRI (11).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) SIME MUMBE AUDREY PEREL (13).
(2) NGANG KELLY BIH (12).
(3) KUDI YEWU SHERON (10).
(4) MBULLE SYTHIA NNANE (9).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) NOUMBOU ARIANE WENONG (12).
(2) KOUOTEN NSANGOU OUMMOU SALAMAT (10).
(3) KAMSU TAGNE JENY SONNIA (9).
(4) MBI CHARLOTTE KANG (8).
(5) POUNYABE TCHNDA HUGUES (8).
(6) ANGOH MELVIS NTALA (7).
(7) TAKOUH MEBET KEVINE (7).
(8) MAFOGANG SAHA INESE DARISCA (7).
(9) TCHOUPE FRANCISCA NGISY (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) YILHA ROCK (8).
(2) LLOYD NDJOKO TOUKAM (8).
(3) TCHANCHOU SERGE CHE (7).
(4) ASHWEMBOM EMMANUELLA (7).
(5) BAYANI SHAIDU (7).
(6) CHEDJOU ALEX FRANCK JUNIOR (6).
(7) ECHAM BRUNELLE WENONG (6).
(8) SOH FOSSO MERVEILLE LANDRY (6).
(9) MEFOGANG TELLA ORNELA (6).
(10) MBOUAGUERE MBOUOMBOUO AWA (6).
(11) CALISTA BULENI (5).
(12) VEGAH FINEDAIN (5).
(13) KOAGNE BORIS JOSPEY (5).
(14) LEWOE KENDJI NELLYE TATIANE (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) GOULMEMEI BASSIME AMRAM (6).
(2) DJOMABOUSSI SAMANTHA (6).
(3) FANKA DOLIPH MANGU (6).
(4) MUJALNATU NYARKANYUY (5).
(5) WETFANG FENGONG NOURIA BELINDA (5).
(6) ENJEMA PEROLINE MBAMU (5).
(7) AZANUI BRENDA FAMA (4).


Centre No:  11885  Government Bilingual High School Bafoussam Rural
Regist: 79, Sat for 4 or more Subjects: 63, Passed: 43, 
% Passed: 68.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 6
(1) AZANGUE NANFAH ZEBAZE FLORETTE (27).
(2) TAMANJONG HARRIS TANUI (27).
(3) ZEUMO LEKANE STYVE OREL (25).
(4) MEKOAGNE TAGHE RUISSELLE AIMARD (18).
(5) BALA RAISSA NEKOMA (17).
(6) TENMI DJODA CAMILA DENEUVE (14).


Passed in 9 Subjects: 7
(1) KUETCHE NGUEDIA YVAN CLAUDEL (23).
(2) CHEGUIA KAMDEM ANGE PRISCA (22).
(3) FOTSO KAMDEM EMILE CHRISTIAN (21).
(4) DJUIKAM VANESSA (15).
(5) SAMJELA NELSON NCHEYA (15).
(6) BOGNING KOUMETIO ROSLIN (13).
(7) PELOTE DIVINE APONGPOH (11).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) YEMELI KENNE BOREL (15).
(2) TATANG KENFACK CHRISTIAN YVANNA (13).
(3) WODJUINWO FOUOPI RICHCARD (12).
(4) TIWA TAZAMO GRACE (11).
(5) DJOUMESSI NDONFACK LORVINE (10).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) KAH GENEVIENE ZELE (11).
(2) DAPEU LONTSI LOIC (9).
(3) OWONO BEKOA PATRICK DUVAL (8).
(4) GUEMTCHUENG GILDAS KANTSE (8).
(5) MANFOUO MANFOUO MERLOT KABILA (8).
(6) NANA NANHOU BRICE ALFRED (7).
(7) GUIPOU ROSELINE ALIDA (7).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) ATENCHONG CHO KINSLY (9).
(2) MANDOH DOUNLA GARCIEN (8).
(3) MBONGEH MARY SONORE NGOUBU (8).
(4) TAGNE NDEFO GILBERT JOSPIN (8).
(5) MAGNE TANKOU LARISSA BLONDE (8).
(6) ACHABEJOH GWENDOLINE ALAMBEH (6).
(7) ASHU DIRANE FRU (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) PAHO NKIDJA VICTOIRE (8).
(2) AWAH JOSEPHINE KWALA (8).
(3) NKENGUE ANGE (7).
(4) TINGUENG MEKODJOU UGELE DELORESSE (7).
(5) LONTSI LONCHI GUILLY ORLANE (6).
(6) TARLA LOUISE NTALA (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) TANGEH NOELA ABONGMBUH (6).
(2) DJIDJOU SANDRA YOLANDE (6).
(3) TCHOUALA NGNINTEDEM MARC DARYL (6).
(4) POKAM TOMBEU MURIEL (4).
(5) DJOMO IVAN OBERLIN (4).


Centre No:  11886  Government Bilingual High School Tonga
Regist: 57, Sat for 4 or more Subjects: 56, Passed: 29, 
% Passed: 51.79, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MBIAKEU NDJAYA GHISLAIN REGINALD (12).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) BUINFON MONIE JULIUS (14).
(2) BOBUM SILAS FABUIN (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) LOOH KINGSLY AYEAH (12).
(2) PIKWEKOH ALBERTINE NKWANGHO (10).
(3) EKPOH TERENCE MBANGE (9).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) LUKONG LESLIE MUANYUYTA-AH (9).
(2) TANGU FIDORINE MAKU (8).
(3) NWU JELIVER ADZE (8).
(4) NDEUH FOSSO CELESTIN PIERRE (8).
(5) PETNGA HURUCHE CEDRIC (7).
(6) ACHA ZIDANE AKEM (7).
(7) KUMA VANESA (7).
(8) NGEM-AWAH LOVELINE (6).
(9) TUBUOH EPIPHANIE FULAI (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) KEUTCHABAT-FEUTEU LADIE NIKITA (7).
(2) NSOM BERTRAND NGONG (7).
(3) DJOTCHOU TCHAMEKA GERVAISE (6).
(4) KAFAIN STEPHEN NGAM (5).
(5) KUNCHU ISMAILA ATANGA (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) TOGNA-TOMI MIZAELLE DE LA CROIX (7).
(2) NGATCHE-NJANTOU DALISHA-MYLOVE (6).
(3) BIADJEU MBAMOU PAMELA BRUCELLE (6).
(4) HEUMOU MAXWELL-BEAUNAL (6).
(5) BANKEU MARRION (6).
(6) NDEMOU GILBERT (6).
(7) TOURERE NDAM CHRISTELLE MIREILLE (5).
(8) NDONGA KELVINE NZEBAH (4).
(9) NGEBUIN KANJO MARCEL (4).


Centre No:  11887  Complexe Scolaire Adventiste Josephine N De Foumbot
Regist: 87, Sat for 4 or more Subjects: 65, Passed: 47, 
% Passed: 72.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MBONG NKESSE ESTHER ANGE (19).


Passed in 9 Subjects: 6
(1) NKOMBU NKESSE CLARA FLEUR (19).
(2) POUKE TCHUISSI ZIDANE (16).
(3) MEFIRE MOUSTAPHA (14).
(4) NJOYA NGANKOUE LEA JOYCE (13).
(5) AKATEH ALIANCE NGOUNOU (13).
(6) NJUNO KUETE KABROL (10).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) DEMANOU SONWA CYRIL (13).
(2) NJILAH BENADINE NJESHU (10).
(3) NEMBO ADELINE MAKU (9).
(4) BOGNING KAMTE THECLE ROMUALD (9).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) SEJOUH GOSPLE OF PEACE (12).
(2) KANA AUGUSTA MURIELLE (11).
(3) TCHEUTOU JULIENNE MICRANCHE (11).
(4) BONGLIM BRENDA (10).
(5) CHEFOUE KUETE ROBLIN HERBOMEZ (10).
(6) BIEDA LAURA PHANUELLE (10).
(7) NCHU STEFANIE NGABUA (9).
(8) YMELI FOTSA NADINE SHARON (7).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) NDAM MFOUAPON CHAKILOU (12).
(2) KUETE ZONANG PRINCESSE JOVIAL (11).
(3) MBOUOMBOUO KOUOTOU MOURTADA SAFADINE (10).
(4) NJOYA EDANGWA RAIMA (8).
(5) FOTSO KAMDEM FLORIAN DAPHANE (8).
(6) KOM TSIDA ESTHER (8).
(7) NZIA MEYEKEU DORIMENE RAVELIE (7).
(8) MEFFO KAMOUO FABYOLA LESLY (7).
(9) DZONANG GILDAS JOMAIL (7).
(10) AYENNI IRENE NSAME (7).
(11) SALIM OUSMAN (7).
(12) NDA DESMON JONG (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) LADOH NGOULA GLORY ORNELA (8).
(2) FORCHE FABRICE ACHUNCHE (7).
(3) MBOUOMBOUO IBRAHIM (7).
(4) WOGUIA KOUNCHOU BLONDELLE (6).
(5) TCHEGNESTSE KWEKAM MERVEILLE (6).
(6) JEREMIAH BENMU (6).
(7) ABESELEH ISMEAL MUNDI (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) ABDOULAHI NJIBIRING (6).
(2) NTEFI CHOYEP NADEGE (5).
(3) EBENEZAR NYUYDZEWOA (5).
(4) SEKAPEM TCHIO VALTERE MARTIAL (5).
(5) DJUKAM CHOYEP ANGE DANELLE (5).
(6) GHARIENGAM NGOUYAP LARISSA (4).
(7) FOFOU TENDONZONG JUNIOR (4).
(8) KANGHAWAH ILIASU NWELLA (4).
(9) NSANGOU MOUNTAPMBEME ZOUNKIFILOU (4).


Centre No:  11888  Foumbot External
Regist: 52, Sat for 4 or more Subjects: 46, Passed: 19, 
% Passed: 41.3, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NJIM EDELQUINE NJWENG (11).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) RAHAB KANCHURIBUIM YEFACK (7).
(2) GODWILL BOBWEN JUMNWI (7).
(3) KUE TENGNE THIERRY LE BLANC (6).
(4) NOHOJAP NAFISSATOU (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) ABOUBAKAR SIDICK (8).
(2) LAMANJE NGOUPOURE NOUROU SALAM (6).
(3) TABE CYNTHIA ETENGENENG (6).
(4) WIYFENGLA ASIATU BONGLAM (5).
(5) NKAKWE JUSTINE (5).
(6) MBUNWE FON KINGSLY (5).
(7) AJIAH ANDE MARIE (5).
(8) TEIGNI DETIO NGOULAYE JUVENAL FRANKLIN (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NJOUONKOU MBEYAP ABAS (6).
(2) SUEMI NJOYA GERSON (5).
(3) FONKOUORA IBRAHIM (4).
(4) LUKONG GLORY BOMKI (4).
(5) MFONZIE PAMBAIN ABAS (4).
(6) NZEFOUO AKONGWI MARINA (4).


Centre No:  11889  Government Bilingual High School Mboebo Kekem
Regist: 6, Sat for 4 or more Subjects: 6, Passed: 1, 
% Passed: 16.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) EFONG NGUEPEYI BODUM CHANEL (6).


Centre No:  11890  Government Secondary School Kifem-Mbam
Regist: 22, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 11, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KIKA GILDAS AVERA (25).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) LIMNYUY BRONSON KONGNYUY (17).
(2) SEVIDZEM LAWRENCE YUVEN (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) VERDZEKOV LAMBERT KEAKA (13).
(2) WIYLANYUY BLAISE LEIYNYUY (11).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) LAHNYUY FELICHE MENGNJO (12).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) FONYUY SIDONIER (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NJODZEKA THERESIA VERNYUY (8).
(2) MUNANG HOPE JOFIEW (5).
(3) NSAHNYUY RODRICK BONGFEN (5).
(4) WIRBA MISPA FANNYUY (4).


Centre No:  11891  Government Secondary School Mbande Ako
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 9, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ASENGE HILDA NDABU (9).
(2) NDAMO LOUIS NTHEFI (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NKIMI MESHACK KIMO (8).
(2) ABUA VALENTINE MBOWA (8).
(3) ASENGE VICTORIA THEBO (7).
(4) NGUFINYA SOLANGE BIATHONG (6).
(5) NGBWAKU SYLVIA MAMU (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NYEKA MINNET PREBE (5).
(2) MANDA SUNDAY NWAFI (4).


Centre No:  11892  Government Secondary School Ntong
Regist: 33, Sat for 4 or more Subjects: 33, Passed: 6, 
% Passed: 18.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) LINGBUIN TITUS BANDEK (8).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) LAMNGING SEDRICK FEBNKUM (10).
(2) NSABONQUET CLIP JUMLAK (8).
(3) JUMFUAN BRAIN YEMUH (8).
(4) LIFOR MARINE FEDNWI (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NJEKWI EDWARD KAJOH (5).


Centre No:  11893  Honor Bilingual High School Yaounde
Regist: 48, Sat for 4 or more Subjects: 40, Passed: 22, 
% Passed: 55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) TAMBI LITVINE JUH (15).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) GUIKA STEPHANY (19).
(2) WATARE MANENGUE FRANCOIS (17).
(3) CHENDJOU CHENDJOU HONORE (13).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) NGAH MVONDO CHRISTINE CAROLE (12).
(2) ACHIOHTAM HIPPOLYTE UJEI (12).
(3) OUATCHOUANG FODZO FAELLE LAURE (12).
(4) DJOUBAINATOU LAMINOU (11).
(5) ZOUWAIRATOU DJIBRILOU (10).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) ANDELA MELANIE KEVINE (9).
(2) MBUI MARIE THERESE (8).
(3) FONYE ERNEST NGAIY VERKA (8).
(4) MVELE MVONDO BERNADETTE LISETTE (7).
(5) FORKWEN JOHN MUKI (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NGNYMI ISALINE ROSY FLAVIE (7).
(2) NTOLON WOMBOU URSULA RAISSA (7).
(3) NGIFA JOELLE SEGNUI (6).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) LIENOU CHOUPO CYNTHIA LORRAINE (7).
(2) DJIGA AMPOUENG SERGE CLARA (7).
(3) NOUBISSIE KAMENI THERESE GRACE (6).
(4) DJIGA NYAMBARA VIVIENNE BLANCHE (6).
(5) TEBO CAMONI MBAH (5).


Centre No:  11894  Government Secondary School Ajei-Ngie
Regist: 26, Sat for 4 or more Subjects: 26, Passed: 13, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) ENDII EDWIN NJENYUEI (18).
(2) AKOUFEI BETTY-BRAND ANDEBIRI (14).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) ABOIGOH VANESSIA ANOHBUGHE (11).
(2) ADOH MARKBRIGHT ADOH (9).
(3) IKU STEPHEN (9).
(4) NJEI SANDRINE EKENICHA (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) ABILI ROBINSON NDAKWA (11).
(2) ANGWANIJOH SHANTAL ANIGANDOU (10).
(3) MBACHAM BROWNDOM ETENOH (8).
(4) APAKWI ELISABETH (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) APONG VIDA AKWI (7).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NDIFON SANDRA IYUNGIJEI (6).
(2) AZOBOM GILLIAN ANGWI (5).


Centre No:  11895  Government Bilingual High School Ndikinimeki
Regist: 30, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 11, 
% Passed: 37.93, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 3
(1) NGONO BENGONO MARIE FRANCE (18).
(2) ABIYE YAKANA DIVINE HENRIETTE (16).
(3) BISSIONGOL BATANGKEN YVAN (14).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) HAMIDU JIBRING (12).
(2) WUNG LARISSA ZUH (12).
(3) NDASSI KENMOGNE AUDREY MARINA (11).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NAI GLORY YIOSEMBOM (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ELA BIFEYI INES (10).
(2) FOFACK DONDJI DANIEL DESUZA (9).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) BINDE IGNATIUS TAMBAH (4).
(2) SAIDOU BEN ALI (4).


Centre No:  11896  Government Bilingual High School Mbeunkong
Regist: 354, Sat for 4 or more Subjects: 297, Passed: 181, 
% Passed: 60.94, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 4
(1) NKONYI YEMELI BRICE ORNEL (22).
(2) MOUAFO KUETE EVANIE (17).
(3) KUETE LONGFFO SERGINE (13).
(4) BILLY CHE PETER (12).


Passed in 9 Subjects: 19
(1) TANI LUCAS NYUYMENGKA (20).
(2) TADIKEM ZIDANE (18).
(3) BERI PEARL NGANKIR (18).
(4) EBUI NICHOLAS NGAH (17).
(5) MBINGLO MEDIAN MANKAAH FOLA (16).
(6) MERODIA NKWUJIA LOBAH (15).
(7) MARIA WIYKIYNYUY (15).
(8) NODEM HUGUETTE LAURE (14).
(9) NGWOBOH BRENDA NDENJU (13).
(10) NCHOTOU NGWETTIE SERAPHINE (13).
(11) TAMBUA FAITH FEHNUI (12).
(12) GHOGOMU GOODNESS GRANUI (12).
(13) MAKEW EDMOND MBIONYI (12).
(14) NDENJU SONIA (12).
(15) KOKI BLAISE CHE (12).
(16) AKENE RUTH SUH (11).
(17) TASHIE JOCELYN NJINGNUI (11).
(18) AZEH AISHA NYOH (11).
(19) NSAHWIYI NANCY BURINYUY (10).


Passed in 8 Subjects: 22
(1) GILENG MBABUE (15).
(2) MBAH BRANDON ANGOH (14).
(3) YARI ABDUL-HALIM SHIMENYI (12).
(4) NDIFINE DIDIER LANDONG (12).
(5) WOGHONYI COLLINS (12).
(6) NGIENYIKA ETIEN (12).
(7) ASANGWE JOHN-PAUL AKUM (12).
(8) BERKA VIOLET DUFEE (11).
(9) NDZEWIYE NAFISATU YENNYUY (11).
(10) TANPAH LUDI NGHOKENAKOW (11).
(11) KUKA ELVIS NGEMBI (11).
(12) MBIYIWOH CELESTINE TANIYOKWI (11).
(13) NAH BLESSING MEYEUFAH (11).
(14) MOUTEH IDRISSOU (10).
(15) YEUNYI EPHINAL NYINJOH (10).
(16) KENFACK NGOKO DINELLE (9).
(17) ATUMEMBOM EMMANUEL GEMOH (9).
(18) BORIS AFANGDOKEGAH (9).
(19) MBAH KWENWI RANSOM (9).
(20) NGOH GILLIAN TANG (9).
(21) YUNINSI NKEH MIRIAM (9).
(22) AWOLANZE NIDELE (8).


Passed in 7 Subjects: 28
(1) NFOUBONG SPERRY AKONGNUI (12).
(2) FONSHENTEH CYDRATE NYIFUNDA (12).
(3) MANGWE BRENDA (11).
(4) CHE IMMACULATE LUMNWI (11).
(5) NTOSOH MAZINE (11).
(6) CHARLINE YIMEHWI (9).
(7) TONPIH TALITA YENGHOLUAH (9).
(8) NAKUM BENECETTE (9).
(9) YASMIN ISMAILLA (9).
(10) NGWA BERON FONGANG (9).
(11) MOHCHIETIH RACHEAL YEWONG (9).
(12) CHUITUMOH NELLY (9).
(13) ATAH DIANE-KESLINE ENJECK (9).
(14) NZIPU YANICK CHIAFIE (9).
(15) ALOT MELVIE MEANTOH (8).
(16) REKIATOU NINPOUH (8).
(17) PANGSUI SADIATU MAFUE (8).
(18) YONTA TERANCE (8).
(19) MOHCHETIH PRECIOUS NJOKYOGO (8).
(20) KAH CARINE (8).
(21) MADOUNTIO BELLA (8).
(22) MBIENWONBUO DELMA MAQUELE (8).
(23) KONYI JUDISTON (8).
(24) LOYK ROLAND TCHOFFO TCHOFFO (8).
(25) NJI SAMIRA NKONYI (7).
(26) NGO CHRISTIAN DUBILA (7).
(27) TCHEUTCHOUA LEOUIS (7).
(28) KEDZE ADZEIKEZE ELIANNE AWAH (7).


Passed in 6 Subjects: 36
(1) FONTOHBEKUH EPHRAIM DEH (15).
(2) NJOTUNYI SALIFU (11).
(3) CHIBENDAH KLARES LAMA (10).
(4) TCHINDA MAFOUO CEDELLA (10).
(5) LEFON AYUBA NJOYA (9).
(6) GAJU KEHLI KONGNYUY (9).
(7) MBIFORNYI LAWRENCIA (9).
(8) NJAH ETIENNE MBAH (9).
(9) MBUATOH RACHEAL AMAMBUA (9).
(10) JIPAP LARISSA (9).
(11) FONGOCHI VICKY KELLA YOUNCHE (8).
(12) NJUMOH SUNITA FORKINYI (8).
(13) LEINYUY BONGLIM CLEMENT (8).
(14) ACHABKAME ALLAIN (8).
(15) NAHBIT CYRIAN (8).
(16) FONJIANKWE RENE (8).
(17) ISEDOR NYIKWAH (7).
(18) CHENDEN ISABELLE QWEKEH (7).
(19) TAMBOH GESLEN FORCHEMBO (7).
(20) FONDZE BELTINE NJOCKMENTA (7).
(21) NGOMBET KELLY NKIMIH (7).
(22) MBIKIENYI SEMITA (7).
(23) ATAH SHERON EGOWEI (7).
(24) YONG BRENDAN NAAH (7).
(25) NJOYA STEPHANIE TOHMITA (7).
(26) TANTOH STEPHANE (6).
(27) ANUKABUH LYDIE BLESSING NJWELI (6).
(28) MENGNJO JOYCE BIH (6).
(29) MBAH MINETTE AZIPOH (6).
(30) KWETE KELLY DIANE NJUKEM (6).
(31) KUKWA BORIS FORLEH (6).
(32) GLENN CARLTON POWELL (6).
(33) SHELLA BONEKEH (6).
(34) NJOYA JOLI NTOMBONG (6).
(35) TONNE MARCKLYNE AKENG (6).
(36) MBIAYU MALICE NDABEYIN (6).


Passed in 5 Subjects: 30
(1) NKWANGO DONALD TAPENG (9).
(2) NOHBENDA ARAHI BIENDA (8).
(3) BLESSING NGANYUI NDICATMBAT (7).
(4) EPONGO VERDOLF ENAWJUNIOR (7).
(5) CHE COLLINS BAH (7).
(6) NKWENTI EMILE (7).
(7) KOHNYI CLORIBELL NTOSUNGUE (6).
(8) BRENDA BELLEFEYIN KENG (6).
(9) ANGUH CELESTINE TOH (6).
(10) YELLAH NOBERT WOBBILLA (6).
(11) KANGHA JOSHUA (6).
(12) BAINKONG ROI SENJOH (6).
(13) TARH RODERICK NDAMBOMBI (6).
(14) TIEFA FERDINAND NGHOTEING (6).
(15) NKEIH LASAH (6).
(16) MODESTA TINGANG N DI (6).
(17) NINYIENDA ETAIL MBIAYUH (6).
(18) NKWANUI NKEH LEONNELL (6).
(19) SCOLASTICA VERNYUY (5).
(20) NQWUEBETINDA SOLANICE (5).
(21) FONIKA ISABELLE (5).
(22) LENA CHRISTA FELIX KOYIMAH (5).
(23) NZINKAH YVETTE KUSSI (5).
(24) BAH ROSELINE BONSAW (5).
(25) FONDANUI AJARA YASHO (5).
(26) FONKONYI RODRICK (5).
(27) TUMA TATIANA DENSIE (5).
(28) KELY NENE (5).
(29) SANDRA WOGHOMBONG (5).
(30) FAH DOCAS NGHONWIBEH (5).


Passed in 4 Subjects: 42
(1) BERLTUS WUH VISHENG (6).
(2) NTOSONGEH BORIS KINDA (6).
(3) GEORGE JUNIOR FAGA LOBGA (5).
(4) NONGHO MACTALIUS NOZENGHO (5).
(5) NTITIRI EMMACULATE (5).
(6) MANDUENG RENE MBIYONWOH (5).
(7) STEPHANIE ABU (5).
(8) BILLY RUTH AKERE (5).
(9) MINIGAH LOVELINE WIEBUNBOM (5).
(10) NTEHE NELSON MESHIT (5).
(11) NTOHTI JEAVANIE BEUKEUKA (5).
(12) AYUK DORIS ETTA (5).
(13) CYNTHIA MEMIAYUI (5).
(14) PETRONELA NANKWENGHA VICKECHE (5).
(15) KASAH CLAUDINE (4).
(16) TANTOH BRENDA (4).
(17) JOAN-MARY VAFON (4).
(18) ROGER ASHE (4).
(19) SANDRINE KWOKWAKA (4).
(20) BELTHALINE AKUMBOM (4).
(21) NAHMBAKWET CENCLAY CHUYAH (4).
(22) NEBOH DAISIE SANDEH (4).
(23) TANILAH UNICE BUCHOKAH (4).
(24) TANKEIH ERNESTINE NCHONGWA (4).
(25) ASAMAHOU SALLE (4).
(26) BELQUEEN MAKIAMBOM (4).
(27) SIAKIIY THERESE-CLAIRE BONGLAM (4).
(28) MBAKU CLAUDINE ANJECK (4).
(29) NYIBIOU GIDEON (4).
(30) KUKI SONITA AQUANI (4).
(31) TEVEZ VAKOH (4).
(32) NGANGBA RITA FANMINI (4).
(33) BETRAND LOBAKA (4).
(34) NGALA TECLER KOUFE (4).
(35) CHUI ELVINA VIFANGOU (4).
(36) LINA EDNA MESIH MBOUNDIA (4).
(37) FAI NDI SILAS (4).
(38) TASHIE MARIUS TANGHONG (4).
(39) BENDA CYNTHIA WOMBONG (4).
(40) TSEMBU DESMOND TITIWANG (4).
(41) TUM RUDOLF ABONGOUH (4).
(42) FONJONG NIDAJEWEL ENJEH KAH (4).


Centre No:  11897  Njoko Memorial Comprehensive College Ndop
Regist: 5, Sat for 4 or more Subjects: 5, Passed: 3, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NGWAGUNU SAACHONG GAELLE (12).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) TIENTCHEU SAACHONG ELODIE (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) EMMANUEL MBIGHONYI (7).


Centre No:  11898  Kribi External
Regist: 26, Sat for 4 or more Subjects: 20, Passed: 2, 
% Passed: 10, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) LOSETTA ENJEMA MOKALO (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) BEZING GELTER AMUNGWA (4).


Centre No:  11899  Manyemen External
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 48, Passed: 4, 
% Passed: 8.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NJOKU CECILIA MBENG (12).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NDIFOR EMILIA MBANDA (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NKONGHO HELEN ENOW (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MUKANYA ESTHER WASE (4).


Centre No:  11900  Buea School for the Deaf
Regist: 11, Sat for 4 or more Subjects: 8, Passed: 1, 
% Passed: 12.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) OLANDO KUCHE NGOH (6).


Centre No:  11901  Rosiere Bilingual College Yaounde
Regist: 56, Sat for 4 or more Subjects: 46, Passed: 25, 
% Passed: 54.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) NKWENTI BLESSING AKOM (15).
(2) TCHOUANGUE FANDOM BERNES ROGELEST WILFRIED (13).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) MOUNGNUTOU KPOUMIE FADIL AWAL (11).
(2) WANSI NDOCK SIMON ZACHEE (11).
(3) MBIA LAURENTINE REINE MANUELLA (10).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) ETAME TCHECK LIONNEL (9).
(2) TSAGUE FEUJIO LARISSA (9).
(3) NJOUOKOU BATOCK HANIZA (8).
(4) ASSOKOMA MARCELLINE AUDREY (7).
(5) ETOA FRANCISCA MVODO (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) YOSIMBOM RIVAL SONGANG (8).
(2) NGOLLE DAVID AKAME (7).
(3) BELINGA SEME STEPHANE FREDDY (7).
(4) OMGBA NKILI ALEXANDRE MICHEL (6).
(5) JIAPI HAPPI ASTRIDE RIQUIELE (6).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) PETCHOU ATANGANA FRANCK WILFRIED JR (7).
(2) SEN KOMTO SOPHIE JOURDANNE (6).
(3) NJATE NGUE DESIREE IRMA (6).
(4) ABI LYDIA EGHOGHO (6).
(5) NGACHIE MANUELLA (6).
(6) EKANE DAVY BRIAN (5).
(7) NGWAMAFOR AZINWI CHE (5).
(8) ETOA BOCK EMMANUEL VIANEY (5).
(9) BEASSO JAURES (4).
(10) LIKOVE MICHAEL BUCKEN (4).


Centre No:  11902  College Omgba Ndongo Yaounde
Regist: 34, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 16, 
% Passed: 47.06, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) AMBANG AMBANG MAURICE STYVE (17).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) AWUH PRINCE AZAH (11).
(2) LUM BELINDA NCHE (9).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) AYAFOR KINGSLEY MUKONG (12).
(2) YAKAM ASAH IBRAHIM YASSIR (10).
(3) MBACHOTU KOTSAP II JULIUS (8).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) ENGOBE BIDOUGUE DOLY EMILIE (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) MBOH DOROTHY FRU (6).
(2) TSOA � KPOLOM VICTOR MARIE DENIS (6).
(3) NGWEPEKEM SANDRA NKAMBI (5).
(4) RAYE SECHOUT ZENABOU RAISSA (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) MATHIONO EBELA ANABELLE VERRA (7).
(2) MAFFOSSO KENNE CAROLE (5).
(3) STEPHANIE EGBE AKWO (4).
(4) CHUO STEPHAN KUM (4).
(5) ALOPINGO SIBEL MBAH (4).


Centre No:  11903  Nkoteng External
Regist: 6, Sat for 4 or more Subjects: 5, Passed: 1, 
% Passed: 20, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) SOH BLESS NDEH (5).


Centre No:  11904  College Bilingue William Booth Yaounde
Regist: 70, Sat for 4 or more Subjects: 62, Passed: 19, 
% Passed: 30.65, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) FONDUH BROWNDON CHO (16).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MEINA HASSAN (16).
(2) ABOUDI ASSONGNA JENNIFER BLANDINE (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) FUAMBOUKANG STEPHANI MAWOH (11).
(2) MESSOMO AUGUSTIN GERMAIN (9).
(3) VALERIE GUILIZOCK A' NGON ELIZABETH (8).
(4) TIM SECUNDA MUTIH (8).
(5) MBEGUE AYISSI MARIE CECILE (8).
(6) KOUADJIE NKAMENI DAINA (7).
(7) NANA NJOMO URLICH (7).
(8) KENGNE ZOMBOU JEMIMA (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NSAS WILLIAM MARRION (8).
(2) DJIOFANG METCHUETKENG ANNE DARELLE (7).
(3) FOPA TINDO LOIC (6).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NGANCHUI MANUELLA SENTHIA (11).
(2) TIENCHEU JENNET NJECHU (7).
(3) MBALLA ROSE DELIMA (5).
(4) TEUMA BOUYA KENY DARYL VANEL (5).
(5) TADOM BIYEH JUNIOR (4).


Centre No:  11905  Tenfa Bilingual College Douala
Regist: 43, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 39, 
% Passed: 95.12, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 6
(1) KAMTO SOUOP SANDERS (16).
(2) YEPMOU TCHADIEU DIDODIVIAN PARFAITE (14).
(3) YONKEU TAMGHE VOLTAIRE (14).
(4) NJANDJEU CEDRICK VALERE (14).
(5) NGOUNE POPBOU JORDAN VANEL (13).
(6) YAWO WILFRIED (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) TCHANGA MONGANG YVES ADRIEN (11).
(2) FONGANG MANILANG WILL JORDY (10).


Passed in 6 Subjects: 16
(1) OTTOU MEKANDO JEAN CLAUDE (13).
(2) AZAPZE FORCHIA PRIDE (11).
(3) AKAT DANIEL AKAT (11).
(4) NANA NDJENGUE MARION GABRIELLE (11).
(5) SIGNE MEKOUO JULIE FUSTELLE (10).
(6) NDABANG ANYEM MEDINE JOELLE (10).
(7) NCHAMEZE KAY BRIDE (9).
(8) YANU IAN SERRANO NTEMEN (9).
(9) FONGO SONIA (9).
(10) LUKONG MARIE CLAIRE YILE (9).
(11) CHAFET BENIS (8).
(12) ASONGANYI MARIE IDEN KUMDJA (8).
(13) ATEASONG DORIAN (8).
(14) MBAMI FALONNE (7).
(15) TIENTCHEU TCHAMI MIKE NELSON (7).
(16) NGULEFACK BRENDA SINTIA (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) DJINZE NJEUPANG IVANO DIDIER (7).
(2) TCHEUTCHEU NGANGO MADELEINE DANY S (7).
(3) GAMGNE FONKAM DAVILA (7).
(4) NGUAFACK BRILIAN (6).
(5) KENGNE MAMDEM PATRICIA (6).
(6) AZETEH CHRISTEL (6).
(7) ANGEL FUALEFAC MONIQ (5).
(8) ASONGU NKEMNKE ADELINE (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) FOYET GRACE CELESTE (6).
(2) TSAGUE ANOULEKO LIVANA DIVINE (6).
(3) TECHA VALERIE (6).
(4) BEKONO BEKONO NDE AMOUR (5).
(5) NKENGANANG ALULEKO IRENE (4).
(6) OKO ESTHER AMARA (4).
(7) AGNES NYORE OSIH (4).


Centre No:  11906  St. Bernard College Mbanga
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 7, 
% Passed: 22.58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) FULEM BRIAN SUH (11).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) YISA RHODA EKFIENTO-IH (8).
(2) ETOCK HEURIDICE PERCHELLE (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) FULEM NIBA PETER (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) DISSAKE DISSAKE VICTOR (4).
(2) ZUMED PELAGIE ANONG (4).
(3) AMADU ABUBAKAR (4).


Centre No:  11907  Asec Foundation Etoug-Ebe
Regist: 22, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 18, 
% Passed: 81.82, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) NKENG TABOT OROHTAKANG MICHEAL (22).
(2) NDANG GEORGE ACHU JUNIOR (17).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KENGNI BELLAMIN PIERRE (21).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) ABANE DORIS AKOH (11).
(2) BAIFEM PETUEL DIANG (10).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) NGOA JOSEPH STANISLAS KEVIN (9).
(2) FULI SABINNE AKIEFA (8).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) AYUK BENJAMEN EGBE (8).
(2) MBAH AMOS ALOMOTEH (8).
(3) TAWA NGUEGUIM ZIDANE (7).
(4) FOMBI BORECIA BIH (6).
(5) SONE VERA BELLIE (6).
(6) NDANGONG LOVETTE AMUZANG (6).
(7) ASPA NJANG NJANG (5).
(8) NABURO VICMAR NJI (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) TAHLA JACKLINE KINYUY (5).
(2) KHAN ACUIRA NDENG (4).
(3) BAH NTOMBAIN LEVIS NJOH (4).


Centre No:  11908  Angel Michael Bilingual College  Yaounde
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 40, 
% Passed: 97.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) OMEREBERE PROMISE LOTANNA (24).


Passed in 10 Subjects: 3
(1) TUME TECLAIRE KINYUY (16).
(2) NSANA CATHERINE ORNELLA (13).
(3) BELINGA BETCHEM EDOUARD FAUSTIN (13).


Passed in 9 Subjects: 8
(1) EKANI SIMON PIERRE (20).
(2) BANFEGHA DIAN LEEYNYUY (19).
(3) NJOYA NGAMBOU FATIMATOU (16).
(4) FANTA AMINE YASMINE (16).
(5) CHIELO MODESTER CHIOMA (15).
(6) TSOGO MENDOUGA ANGE ARIEL (13).
(7) CHINJE SHURI EMMANUELLE KEZIA (13).
(8) MOLUH NSANGOU IBRAHIM SHERIF (13).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) EMAGNE KAHUA CALIXTE FABIOLA (14).
(2) TIMMAK SIDJE CYNTHIA LAURAINE (13).
(3) KANA FOE PIERRETTE FANNY (12).
(4) MAPA TABOUGUIA ERIKA MICHELLE (10).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) NYA AXEL JORDAN (12).
(2) ALINGA YAGA ALOYS ROLAND (12).
(3) NGUH DANIEL JUNIOR (11).
(4) MVOGO JEAN CLAUDE DELMAS (9).
(5) BONGKUME CARL SEMIRNYUY (9).
(6) ATEBA AYANGMA CHARLY OLIVERT (8).
(7) MABE PENGOU JULIE URSULLE (8).
(8) NDE METANG LANDRY (8).
(9) EGO AMOUR AKPAYI HYGENE (7).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) TENE MADJO WILANDER BARNY (10).
(2) OUSMANOU MAIDADI SAMBO (9).
(3) EPOSI KAMENI ANNE - MARTHE (9).
(4) NEGIDECHI PRAISE UMEBEH (9).
(5) DUEGHO HORNELLA ABRIELLE (7).
(6) MAGNE MBE PASCALE PRESCA (7).
(7) NYAMUSAH STACEY OKAMBAN (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) ASHU MANYOH AYUK JUDE (8).
(2) BIKONDO WOKWANE DELPHINE DONA (7).
(3) MAPE FOTSO IVANA CHRISTELLE (6).
(4) NDONGO NOMO JEAN BERNARD (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) KONFOR VANNESSA MUBAH (7).
(2) MEDJO CONVERS PIERRETTE (6).
(3) TCHOUAMO KABRELLE (5).
(4) BALA NSI JEAN JULES (4).


Centre No:  11909  Government Bilingual High School Mimboman 
Regist: 121, Sat for 4 or more Subjects: 121, Passed: 80, 
% Passed: 66.12, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) MOLONG JOSHUA ILLUSTRATE (27).
(2) MBARGA AMOUGOU GYL ALBERT (19).


Passed in 10 Subjects: 7
(1) POUSSEU LEDOU SIDANE (28).
(2) TANKOU TAYO BONACHI (27).
(3) NOTIO LONTSIE ZIDANE LENAIK (25).
(4) MEKENG A AFAKA HUGUES BENJAMIN (24).
(5) MBAH SABI FAVOUR WAMBUA (21).
(6) LISSOM AGUIANG CHRISTINE YOLANDE (20).
(7) DOUANLA TAZANFO JOSIAS (14).


Passed in 9 Subjects: 6
(1) PEZIOCK TENE ARIANE VANELLE (22).
(2) NTOUODO FRANK CARLIN (20).
(3) DISSOK TIOMELA LESLY (18).
(4) BIABACK NWAL ADAMOU (17).
(5) EMBO TROPHIME SHELAH (14).
(6) NOUPING MEYOU RUTH BERNADETTE (12).


Passed in 8 Subjects: 10
(1) CHOUMAYAN KENGNE NARCISSE JORDAN (16).
(2) KAFO MEFOUMBOU BERTHELINE SARAH (15).
(3) OLOMO EGOUA THIERRY HABIB (14).
(4) AMINKENG ASHLEY DORIS AZENGALLAH (13).
(5) KAMDOUM TCHOUATCHOU SOLOMON GLOIRE (13).
(6) YVES BERTRAND EWANE (13).
(7) ANDELA OBAMA DIVINE SANDRA (10).
(8) NYEA TSOUMA STACEY (10).
(9) MASSO LOIS HILLARY (10).
(10) AJABLEFAC DILAN FONKEM (10).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) RAMADANI NDI (12).
(2) NKECHI OPARA LUCRECE GARCIA BRENDA (11).
(3) KAMDEM MBOU CEDRIC (10).
(4) DASSI TEWA LINDA (9).
(5) ETOUNDI EKODO II ARNOLD FULLER (9).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) NGA ETOUNDI MBAH CLAUDE YVANNA (12).
(2) EBOT MEXWILL OBEN (11).
(3) CHI JOYCELINE SIMANKAH (10).
(4) TCHOFFO TCHAPNGA CURLIS NITARIO (10).
(5) NJINKEU WITCHOU LAURE GLWADYS (10).
(6) EBONG SYLVIA EBUDE (9).
(7) DOUNGUE TIABOU FRANCINE (9).
(8) LAPAH JOAN LALONG (8).
(9) NKEMAYIM RAOUL (8).
(10) NEZIE DJENABOU FONDUNGALLAH (8).
(11) TOUKAM TAGO MARCELLE (8).
(12) FEUTSE GAETAN (7).
(13) NAMBU BELLA (7).
(14) MAGOUM MEGANE DEVILLE (6).


Passed in 5 Subjects: 25
(1) EYENGA ESSAMA CLEMENTINE PATRICIA (9).
(2) SOH MATENE ASSIATOU (9).
(3) DEUGOUE TCHOLIEU (8).
(4) NOUGNIN LONTSI ORELLE SONIA (8).
(5) WANDZI FENKAM RAISSA (8).
(6) WAFFO NKOUOGANG OLIVIER JUNIOR (8).
(7) DIBANJE NDONG MARTINE GUENOLEE PRISCA (7).
(8) KOUOGANG KOUNCHOU HANS FLORIAN (7).
(9) MAKAWE VINITA FABIOLA (7).
(10) PIMO LESLY SAURELLE (7).
(11) NWANG JULY MELSA (7).
(12) ZOBO AMBASSA MARIE BERTILLE (7).
(13) KAPTOUM FONGUE ANGE JORELLE (7).
(14) NJIE DIVINE TABI (6).
(15) EFOUBA DIVINE RYAN (6).
(16) DAOUDOU TOCKOGNANG VINCENZO STEPHANE (6).
(17) YOSSA RAISSA MADELEINE (6).
(18) MAFOCK FONGANG PAULINE LAURE (6).
(19) AGUEP A BITHE CLARENCE CHRISTELLE (6).
(20) PRECIOUS NANA TCHOUADEM (6).
(21) LUKSE ALBRIGHT KOMI (6).
(22) GANASSI LETICIA (6).
(23) TANING WILFRIED ALEX (6).
(24) KUMFA LARISSE BUNCHO (5).
(25) NDIFORSHUO MARC-JUNIOR TIOKENG (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) YENENG SABEL HERMANN DYLAN (7).
(2) CHOUPA DJOUOGO BENEDICTE CECILE (6).
(3) BITONGO NOMO LIONEL MOISE (6).
(4) MVONDO ABENG JOELLE YVANA (6).
(5) ZIBI MBIA MARC OLIVIER (5).
(6) NGOUNOU KWEKAM RAYANN (5).
(7) MATIP NOELLA STACY (5).
(8) ROMELIA WINONA MBIEH MBAFOR (5).
(9) ABEGA MBASSI GUIE LIONNEL (5).
(10) MALAY EMELDO TATIAN CHUBE (4).
(11) MESSOMO EDJOUGAN ARSENE JOEL (4).


Centre No:  11910  College Prive Laic Bilingue Les Pharaons II Mimboman
Regist: 28, Sat for 4 or more Subjects: 28, Passed: 13, 
% Passed: 46.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) BAYANAG MAYOKE PARFAIT (23).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) FAMBOU POULLA SODIE SAMELLE (11).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) SOL EDOU DANIELLA SYLVANA (11).
(2) ZOCK BOYOMO ISMAEL BENOIT EXPEDIT (9).
(3) MEPOUI JACQUELINE MALAIKA (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) FOTSO MELANOUE INES (8).
(2) POLOM BERNARD AUBIN (8).
(3) BILOUNGA JULES CESAR (6).
(4) TCHANGA CHARLINE ORNELLA (6).
(5) ENOA NOMO RENE GHISLAIN (5).
(6) TCHIMMOE LEOICK LEVIS (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NZOTEGOUONG KUETCHE KEVIN CAREL (6).
(2) TSADE TSADE YVAN LOIC (6).


Centre No:  11911  Government Secondary School  Agyati Bafut
Regist: 85, Sat for 4 or more Subjects: 84, Passed: 52, 
% Passed: 61.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 4
(1) NGUM-MANGIE MERCY TSI NCHAMSI (16).
(2) NGWA JECENTER NCHANG (14).
(3) NGUM-AKONGNWI SHANGSLYN CHE (14).
(4) NEBA ELIAN MFORBI (11).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) BIH RACHEAL SHARON NJALAH (13).
(2) CHE CHRISANTUS NTAWE (13).
(3) AKUMENGWA SIRRI CINDY (11).
(4) NFORBI DIVINE (11).
(5) SHU EMMANUEL CHE (10).
(6) NGWA JENNY-RUTH SIRRI (9).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) FUH NDONWI BELMOND (10).
(2) FUH AKONGNWI RONALD (9).
(3) NGWA JENIFFER LUM (9).
(4) TREPHINE NGUM (8).
(5) MARIE JOAN NEH-NGWA CHE (7).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) FUH BENIS MANKA'A AKONGNWI (12).
(2) NCHANG LAURA (11).
(3) LEM MARIMA NGWA (10).
(4) TECHE UKERIA AKUM (10).
(5) NGWA PACHELISCA BINWI (9).
(6) NEBA PAULINE NCHANG (8).
(7) EMMANUELA ASOH (8).
(8) NEH-ABENWI ADELINE (8).
(9) SIRRI-AFANWI ONORINE AZINWI (7).
(10) LUM BERNISE (7).
(11) NEBA BETRAND NSUH (7).
(12) MIRANDA NCHANGNWI (7).
(13) BRIANDALYNE BIH (7).
(14) SUH-BIENKAA ABONGNWI NEBA (7).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) AWUH MELANIE INJEH (9).
(2) SAMUEL SHU NGWA (9).
(3) NCHITU STEPHANIE NEH (7).
(4) LUM SINORITA CHE (7).
(5) AMBE GERALD CHE (7).
(6) SUH RUPHINA NWUMFOR (6).
(7) AMBE-AKONGNWI JONES FUH (6).
(8) BIHNWI CLAUDETTE (6).
(9) MUMA BRANDON CHE AMBE (6).
(10) FUH JACOLIAN NCHANG (5).
(11) CALISTA SIRRI AMBE (5).
(12) SHUCHE GERIS BIHNWI (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) NFORNEH BRAYAN (5).
(2) SHU KELLY BLESSING LUMNWI (5).
(3) NEBA SANDRINE BIHNWI (5).
(4) SANDRINE LUMNWI AYONG (5).
(5) ABONGNUI SHU YVAN CHENWI (4).
(6) SHU BLESS NGWA (4).
(7) SUH NEBA BORIS (4).
(8) AZIEH MIRABEL AKWA (4).
(9) ELVIRA BIH (4).
(10) NIMANG RIDLEY FUH (4).
(11) CHE ELVIS (4).


Centre No:  11912  Government Bilingual High School Akonolinga
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 14, Passed: 4, 
% Passed: 28.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) EVINA ELANGA INES DORA (12).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) MBIDA ELANGA THOMAS PATERNE (7).
(2) MENGBWA ZANG HERINE (7).
(3) AMBE CARINE SIH (6).


Centre No:  11913  Government Secondary School Ukpwack � Akum Furu-Awa
Regist: 17, Sat for 4 or more Subjects: 16, Passed: 7, 
% Passed: 43.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ADEKA DONGA MICHAEL (10).
(2) SHIDAWA NORMAN (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) ABERSHI MICHAEL ISABA (7).
(2) ATSCHEM BLESSING EYAK (6).
(3) MATHEW ERNEST ETONK (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) ADEKA EMMANUEL OLUCKA (4).
(2) KPIRA-TEM TUKURA (4).


Centre No:  11914  Government Bilingual High School Muanengwassa
Regist: 85, Sat for 4 or more Subjects: 81, Passed: 50, 
% Passed: 61.73, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 3
(1) KISEH ELISA YICHAM (22).
(2) KHING RANSON KIMAL (15).
(3) EPOLE METOUKE JOSINE SHELLA (11).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) SANDJONG YOBA TIFFANY INGRID (19).
(2) YAMAHA ARNOLD PATRICK (16).
(3) CHEO DESMOND NJI (13).
(4) AJANG ETUGE MC GEOVANI (8).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) CHOUAKOUA NGAKEU WILFRIED SMITH (13).
(2) ABOROGA TCHEGNA DISETTE (12).
(3) EKOA JULES BRUNO (11).
(4) TEKE NIKEL AGWENJANG (11).
(5) NYANGA CEDRIC LAVIE (10).
(6) GHANGHA EXTLE NSUMJAM (10).
(7) TEHJI DIEUDONNE BANGHA (9).
(8) ZOUMNEKI RAOUL (8).
(9) LOVE DANGAN HAPPINESS (8).
(10) BILLA WOBYEPH BERTRAND (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) KAMENI DEUGOUE GENEVIEVE (9).
(2) CHESAMI EDWIN TIFUH (9).
(3) IMMACULATE AJIERO CHIOMA (9).
(4) NEBA LESLY ABONNWI (9).
(5) NJUGAFAC TRICKSEN SYLVIE (8).
(6) KAMDEU TCHAWE JERSIZ WILFRIED (8).
(7) TEHJI PATIENCE METOH (8).
(8) NDINGI RACHEAL EMADE (8).
(9) ACHUO GASTON MVO (6).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) YONKEU MERIMEE (7).
(2) NGOUME AURORE JESSIE (7).
(3) KOMBEY MEEKNESS FUNKUIN (7).
(4) NZUME-NGEH HENRY BWESSE (7).
(5) FOINTAMA BENADETTE MUTOH (7).
(6) ASSAKO ASSAKO JULIE ORNELA (6).
(7) TENDONGAFAC ANITA (6).
(8) KEMAJOU KAMAGO MERVEILLE (6).
(9) FORNANG TEGHEN LAWSON (5).
(10) MANGA PHIONA BIH (5).
(11) AFIANDEM STEPHENNY ATABONG (5).
(12) NDAMNSA CHRISTABEL MANJUH (5).
(13) KENMENI YENPGOUA STEPHYNE CYATHIA (5).
(14) KWEKAM FONGANG DIDI PARFAIT (5).
(15) MENGE MAOLINE KAKAH (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) DIOBE N'EKOBE SAINT-JUNIOR (7).
(2) AKEH INDEM MARIAM (6).
(3) BOYO GUINO DYLAN MARAFA (5).
(4) NONGNI KADJO TSAGUE WINNY (5).
(5) NIBA NICOLINE SIRRI (5).
(6) NGAJIEH MIRIAM MUKE (4).
(7) BENUIH VERA ZOFUNYUI (4).
(8) ASSONKENG TEMEFACK NGUIMEGUE SYNTHIA (4).
(9) AKONI OLAIN ALOAH (4).


Centre No:  11915  College Bilingue Tiako Carole Et Claudia Melong
Regist: 101, Sat for 4 or more Subjects: 98, Passed: 23, 
% Passed: 23.47, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NKEANGFACK CLEMOS CHIAFACK (9).
(2) TEBI SYNTHIA MUWHU (7).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) MARCEL MOMBE (13).
(2) NJOUFACK PATIENCE (12).
(3) ENBI BERLINDA FUH (9).
(4) SEN NBI JEANNETTE CHRISTINE (8).
(5) SHEY NFORMI ROMARICK (7).
(6) FIEMEGING BILICE (7).
(7) FOMENA WOUATI YANNICK (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) KAMSIM DIEUDONNE (7).
(2) NGONKEM EMELEKE GEORGETTE (7).
(3) CHECK DOROTHY ENGONWIE (6).
(4) EBONG NGOLE FRANKLINE (6).
(5) AWA MENYI MERCY (5).
(6) NGONG SERAPHINE SAH (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) MBAH JEANNOT FONWUD (6).
(2) GINGA BABEL WEPNYU (5).
(3) SANDRINE MARNNA (5).
(4) MUKENG SOLANGE TEBIT (4).
(5) ETOKE BRANDON MBONG (4).
(6) AFOR SIDONIE NKWEN (4).
(7) EKANGA MBOKE PARFAIT (4).
(8) NTANG RAYMOND NGHANG (4).


Centre No:  11916  Government Bilingual High School Melong II
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 19, 
% Passed: 61.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 6
(1) BETI ALAIN (11).
(2) HONNANG TCHOUANWOUO PATRICIA SAMYRA (10).
(3) ANDEJI BENJAMIN E (10).
(4) DIMO NJUH CLAUDE BERTILLA (10).
(5) MAGUEDA ROGER GABE (9).
(6) DOMMEUGNE SILATCHOM MARIE AGNES (8).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NGWESE SAMELLE CLIPSY METUGE (8).
(2) YAKA NDOUMBE VIRGINIE VANESSA (6).
(3) YEWA STEPHANIE NFORMI (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NGAKOU NJOMNANG SARA DIANE (7).
(2) NGEBEDEM VECTOR (7).
(3) MBAHKWA KELLY ANGUM (6).
(4) BIKEYU ISMAEL JANVIER (5).
(5) MANJONG SAMUEL NEMBO (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) YENSOH FLEVOUR KWIFOR (5).
(2) MATIME PAULINE (4).
(3) KABI ANNATHON AYANDJU (4).
(4) NGWETOUM STEPHANIE (4).
(5) BOBYEK LARISTA DUNA (4).


Centre No:  11917  Government Bilingual Secondary School Ngodi Bakoko Douala
Regist: 25, Sat for 4 or more Subjects: 25, Passed: 18, 
% Passed: 72, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) POUDEU PENE RUISSEL JORDAN (21).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) MBEUTE CHARLOTTE KENMOE (16).
(2) KOUONCHI UCHECHI GRACE (13).
(3) MOKOU KENGNI DARNELLE JOYCE (10).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) YONKEU KWEYA STEVE JUNIOR (17).
(2) DOUKY ETONGUE AUDREY WENDY (14).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) KAMDEM WOFO PRINCE (11).
(2) NGASSAM NEMBOT STELA (10).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NOAH NOAH EMMANUEL BORIS (10).
(2) FENDJA SANDO GERARD GERRY (8).
(3) MEGANKAM SAFANG BABARA SANDRA (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) KANA MAGUE MERVINA NELLA (7).
(2) MEFO FOUALENG GLADYS (6).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) MBOWE CATHY PAOLA (6).
(2) FONKOU MBA CARINE PRISCA (6).
(3) SIGNE MBA IGOR BOREL JUNIOR (6).
(4) ELOTA EDOA HENRIETTE DAVINA (5).
(5) TCHINDA TECHE RUSPAIN (5).


Centre No:  11918  College Du Soleil Douala
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 15, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MANDJIE MBE LEONIE BRECHNER (9).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) MBOGNOU MOUAFO BERILE LAURE (10).
(2) MARIAM MUSSA (9).
(3) METOU METOU FRANCK KEVIN (9).
(4) INES MABELLE SUZANNE ENGOME (9).
(5) DONGO TEMGOUA EMMANUEL (9).
(6) ATIAGHO TSOBZE TSOBGNI ZIDANE (8).
(7) LIKENG NAOMIE LESLY (7).
(8) KUITCHOUA BEUTCHOU BECKY (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) KENGNE FOBA MAUREEN (6).
(2) TINDO MANYI FIDELE (6).
(3) BAHOYA SAMUEL (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NGUIMBOUS MOUEHLA JULIE THERESE (6).
(2) SIKE EPOUPA RUTH ANNETTE (5).
(3) FIMENI MARIE NOEL (4).


Centre No:  11919  Bonajinje Bilingual Secondary School Douala
Regist: 68, Sat for 4 or more Subjects: 61, Passed: 21, 
% Passed: 34.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NONO LETICIA (11).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MBUA LOBE TONY (15).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) BEAS BALOKO RODRIGUE WILFRIED (11).
(2) ASANJI RISA EDOH (10).
(3) TANKEO WULLEM ENCLERINE (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) BESONG PATIENCE ZAMBO (11).
(2) EFUETLANCHA ASONGATEUH SYLVIE (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) MBIDA ENGAMBA CLAUDE STEPHANE (10).
(2) EDIE DIONE (9).
(3) NJENJE BERTRAND COLLINS (8).
(4) ESSAME MWASSO BILL (8).
(5) TAMFU BELTA KWEPCHU (7).
(6) FANTE TCHOUONGWANG ALOUMA CYNTHIA (5).
(7) AKUM LEONARD FON (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) MBEAGBU CHIOMA TRINITAS (6).
(2) RITA-BERNIS NSAISHU (5).
(3) PEFETE CHANELLE FRANCE (5).
(4) CHINWENDU DJUKWU CHARITY (5).
(5) AKO ROSE ARAKAI (4).
(6) MVOP NADEGE (4).
(7) TEUKEU KENNE MARCELLE LAURE (4).


Centre No:  11920  Du Vaal Bilingual Comprehensive College Beedi - Douala
Regist: 51, Sat for 4 or more Subjects: 43, Passed: 41, 
% Passed: 95.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 5
(1) DAN PRAISE JAMPOU SAMO (29).
(2) ACHNANE SAMIRA LAMBIV (19).
(3) NWANJA ETEBE MIKE KEVIN (19).
(4) NDOP POUGA MICHELE AMY (17).
(5) KAMGA FUTE STEVE RYAN (16).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) TALLA JOYCE ORNELLA (27).
(2) NGO BIHO MBOG FRANCOISE LUMIAIRE (23).
(3) NKIT ALEXANDRE IVAN RUDY (17).
(4) DIPITA EBOUKI FRANCK JOAN (15).


Passed in 9 Subjects: 6
(1) FOSSI MOMO NICOLE ALYSON (19).
(2) NKOLO MBALLA LAUREL CARLA (19).
(3) BEJEME SHANONE CARMELLE (15).
(4) YOUAKOUA TOUGOUE JERRY JUNIOR (14).
(5) ONANA NGONO HELENA JOYCE (13).
(6) TAKOUDJOU DZODA JUNIOR JOSPAIN (11).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) MINFELE OLAMA STEPHANIE BRENDA (16).
(2) DEATIC KOUDJOU GILDAS (10).
(3) TCHAKOUTE SIGWO STEVE HAZUR (10).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) ESSONO AMBGWA BERNADETTE RENALDA (13).
(2) NAKMANOU NAKMANOU LOUISETTE BLANCHE (12).
(3) TCHOUKEU NZEGA RACHIDA KAPRIVI CHRISTIE (12).
(4) NOUBISSIE TCHOUAMO LINDA ROSTANE MAEVA (11).
(5) NKO'O MENDOMO GAELLE MAEVA (11).
(6) TIENTCHEU KELICK THERENCE COURIOL (9).
(7) AYI PANGOUP ROMARIC THEODORE (9).
(8) EBOULE SIMOKO FABIOLA DORINE (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) CHARE ABOU HANIPHA (10).
(2) NSI TONYE ESTHER NAOMI (10).
(3) NGOUNE MERVEILLE D'AVILA (8).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) SANGBONG ANITA YANNICK (10).
(2) YATCHET IVAN BERTHAULD (8).
(3) TAFACDA YONTA IRVINE LESLIE (7).
(4) NGO BAKANG NYEBEL CHANA (7).
(5) TCHEUFFA MONKAM MAEVA (7).
(6) KUDE EDITH DEBIME EBONG (7).
(7) NOUWAJOU DONFACK MAEVA JOANNE (7).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) DONGMO SIGNING DARISCA IRENA (8).
(2) TCHIEPIE MANIADEU MARIE WILFRIDE (7).
(3) NJAMPA TCHATCHOUANG MIGUEL (7).
(4) ONGMBEMBE KWEDI LAVRANCE AUDREY (6).
(5) TANEMO WEBE FRED FLORIAN (6).


Centre No:  11921  Faith Bilingual Complex Douala - Yaoupwe
Regist: 17, Sat for 4 or more Subjects: 17, Passed: 15, 
% Passed: 88.24, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) ETCHI MELANI ENEKE (15).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AGBOR MELANY BESSEM (10).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) BANGHA BETRAND NJUAKOM (8).
(2) AKO PELIRAN AKEN (8).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) KONG ARMEL (8).
(2) OBEN GRAVIS AGBOR (8).
(3) PRISCALINE MANKA'A NCHANG (7).
(4) KENMOE YOUGANG LESLEY ORNELLA (7).
(5) NTOH MBEBI VICTOIRE (6).
(6) OBI IVERT TIKU (6).
(7) MESUE MARBEL DIONE (6).
(8) MOUTONO PRESCILLA (5).
(9) LOUDJOM PRECIOUS CHE (5).
(10) FUCHI NORA MBEH (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) PEREBOSUGHE MERCY EBIPADE (5).


Centre No:  11922  Le Petit Rousseau Biligual College Bonaberi
Regist: 39, Sat for 4 or more Subjects: 39, Passed: 36, 
% Passed: 92.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) MOMULOUH MOKOCHOUA BRICE JUNIOR (19).
(2) MAAH NGON NTOULOU BRENDA ANASTASIE (13).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) MAMEZA MICHELE CABRELE (16).
(2) WIRBIR ROMEO FONYUY (8).


Passed in 7 Subjects: 15
(1) AKWA JOLIO YONGA (12).
(2) MBOUNO CHRISTIAN AZUBUH (11).
(3) FOTSO VANOLD RANDY (11).
(4) TALONFO ZUEKO CURIE L (11).
(5) NGWENG SANDRA FONDA (11).
(6) NGANGOUM YOUMBI CHRISTELLE (11).
(7) ADIDJATOU TSEDOUMO HAWA DAHLI (10).
(8) ANDU ENERSTINE OCHI (10).
(9) FOMUKONG KODA JARDEL RUDY (9).
(10) CHE STEPHANY KIEN (9).
(11) AMOS PROMISE OBEN (9).
(12) TCHOUNKEU SANA BALVERIE LYTHANIE (9).
(13) ESOH BERTHA EBUAH (8).
(14) BUSSE MARY JOAN ABONDION (8).
(15) TSAY DESMOND FRU (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) TEBO BLESS AGUM (12).
(2) MBOTCHA FOTSING NADEGE FLORE (10).
(3) FOTABONG BELNICK FONKWA (9).
(4) PAPATACK EMBOM BASTIAN (9).
(5) NGUEKAM NOUNAMO PATRICIA MARLYSE (8).
(6) KPOUMIE MOUNPOUBEYI YOUSSOUFOU (8).
(7) ESEH KEDE ORNELLA LAETITIA (8).
(8) KIVEN ROBETO NYUYFORAM (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) KWEMO NGUESSIFA SOPHIE NOELLE (9).
(2) MARTHA MPEY (9).
(3) KENFACK DONGMO SYRADOL (9).
(4) EDJANGUE MISSOMBA BERTHE ALIDA (7).
(5) PADJINOU ELWIRA VANELLE (7).
(6) CHOUAPI YOSSA PATRICIA ISNEILLA (7).
(7) AYAFOR RUTH NGUMAKEH (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NGUESSONG DONZO DANIELLE AUDREY (6).
(2) DJOUGOUM TAGA TED MAEL (5).


Centre No:  11923  Rapha Bilingual School Complex Douala
Regist: 14, Sat for 4 or more Subjects: 8, Passed: 7, 
% Passed: 87.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) ATIAMU NGWENYI LAURA (13).
(2) NGWE STEPHANY (11).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) MAYEBI TADJA HENRY MICHEL (9).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) ZOUOMP KUE JUNIOR (6).
(2) MABO MEJANG MIRABEL (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) TCHOUNGA NGASSAM KARL JUNIOR (6).
(2) FOSSI BEGOUM WILLIAM ROSS (5).


Centre No:  11924  College Bilingual Excellence Tercio Douala
Regist: 18, Sat for 4 or more Subjects: 18, Passed: 7, 
% Passed: 38.89, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 6
(1) AISHATU GARBA (12).
(2) GUEKAM TCHEUAKOUA RAISSA DIANE (9).
(3) TCHUENDEM WETE MANUELA FLORE (9).
(4) NDJOME NKOUNDJO DANOIC JUNIOR (9).
(5) MANWA NINYIM NATACHA D'AVILA (9).
(6) FODO PENA ANNE SORELLE ASTRIDE (8).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) VESDAY KIZTANG PRISCILLE (6).


Centre No:  11925  Complex Academique Bilingue De Venise Douala
Regist: 5, Sat for 4 or more Subjects: 5, Passed: 4, 
% Passed: 80, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) AJI EDEMO SAMSON (10).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) EMMANUELLE REBECCA YOANNE LA�SSA BOUGNA EKOKO EBOLLO (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NELLE DOUALLA VIOLETTE WINNY MAEVA (6).
(2) MBU AKO LIVIE (5).


Centre No:  11926  Government Secondary School Ajung-Fundong
Regist: 35, Sat for 4 or more Subjects: 28, Passed: 17, 
% Passed: 60.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NFON NORA KILUWEH (11).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NFON GISILA AFUMA (14).
(2) NCHUO ISIDORA KISUM (12).
(3) CHIA RITA FIEN (8).
(4) MBONGFOIN SOLANGE FIEN (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NGONG GRACIOUS YUH (9).
(2) KUMA JOEL NJUAKOM (7).
(3) NGANG RACHEAL SIH (6).
(4) KUH HAPPINESS FUEN (5).
(5) CHIA MABEL FIEN (5).
(6) NDICHIA CLINTON ALANG (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NGONG BLESSING FIEN (5).
(2) IBRAHIM ABDOU HAYATOU (5).
(3) NDINJO JASPA TAWA (4).
(4) KUH MODESLINE NDUMBI (4).
(5) KUMA KENNEDY CHIA (4).
(6) NGONG BORIS WAINKEM (4).


Centre No:  11927  Government High School Achain-Fundong
Regist: 14, Sat for 4 or more Subjects: 14, Passed: 7, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MOHAMADOU AHMADOU (15).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) DIEUDONNE PATRICK GHANG (11).
(2) NGONG BLESSING BIH (10).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ANSAHMBOM BETRAND LOAH (9).
(2) NKEH SOLOMON NGONG (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) CHIAMBAH SOLANGE NABUIN (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) YONG BELVIN FIEN (4).


Centre No:  11928  Government Secondary School Yang-Njinikom
Regist: 64, Sat for 4 or more Subjects: 64, Passed: 29, 
% Passed: 45.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NTEIN CRYSTABEL NDUM (10).
(2) MUNANG NOELA YONG (10).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) NDOH LARISSA NAKOMA (9).
(2) NGEH BETWEL FONNENG (9).
(3) NGONG MABEL TSEAH (9).
(4) TIM JOAN NAIN (7).
(5) NDAH WILFRED CHIA (6).
(6) KFUTUA EMMERENCIA NYONGO (6).
(7) BEIZER GISELA NAIN (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) KUMAH JOEL PERKINS ASONGU (8).
(2) CHAM DESMOND SONGFUMA (7).
(3) NKWAIN ANTHONY CHIANAIN (7).
(4) KIMBI LIZETTE NIKEH (7).
(5) CHIA MISPA NJANG (7).
(6) NDIM REMEDY BIH (6).
(7) AKONI PHILEMON TUM (6).
(8) AYONG LOVELINE NANGE (6).
(9) JAM ROLAND YONGHABI (6).
(10) NYAMKAH MARVEL NNIH (6).
(11) NCHI VELMA BITASA (6).
(12) GHIFUM BLESSING MOM (5).
(13) NKWAIN CLEOPETRA SIH (5).
(14) KIMENG GILBERT TOH (5).
(15) NGOINSEH ANTOINETT (5).
(16) NCHWOJI VANESA CHITUH (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) AYEAH EUGENE NDONGNDE (6).
(2) CHIA EMELDA AYONGNISIMBOM (5).
(3) GAMA SOLANGE NJANG (5).
(4) MEBEMSIMBOM PERFECT CHIA (4).


Centre No:  11929  Government Secondary School Chongkang - Buabua Bum
Regist: 17, Sat for 4 or more Subjects: 17, Passed: 9, 
% Passed: 52.94, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) BARSHARL SAPATU (10).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) CHIA GILLIAN NYEAH (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) GHELI MARSHALL KUMA (6).
(2) SAAH TIMOTHY YANGSI (6).
(3) JU MISPA NDEH (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) TANG PAUL TANG (6).
(2) KELE RICHARD NGONG (5).
(3) CHAAH LEWIS TANG (5).
(4) SALLAMATOU DIKO (5).


Centre No:  11930  Government Secondary School Biango
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 29, 
% Passed: 58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) TOH LAWRENCE NGAI (20).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) TIM OLIVIA MAIH (19).
(2) FORSI HARISON ANTIMBOM (12).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NGONG VANESSA BIH (12).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) CHONGWAIN EMMANUEL CHIA (11).
(2) NGAM ELMA KUH (11).
(3) NKFUAMBUH MERILYN CHOMISI (10).
(4) YIFANG DONATIL DIOM (9).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) CHIWOH FIEN MIRABEL (9).
(2) CHIAMOH CLARISA NAIN (9).
(3) ANCHANG LORETTA MBONGBI (7).
(4) FOINGWE UNITY KUOH (7).
(5) NGONG EVETTE NENG (7).
(6) AYEAH VANITY TIMTI (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) MBUYONGHA REMEDY NABI (10).
(2) CHIAMUKONG VALERI MBU (7).
(3) NSOM ELVIS YONGHABI (6).
(4) NKWAIN SHARON AKA-AH (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) LEUK UNITY NAYAH (5).
(2) MADI GINA NGEH (5).
(3) CHIA ELMA SONG (5).
(4) CHIA JOEL MBZIBAIN (4).
(5) CHIAMOH CARISA MBU (4).
(6) NGONG FLORA ITANGHI (4).
(7) SANYI BRENDA WAIH (4).
(8) CHINDO CATHERINE AGHA-AH MOUH (4).
(9) KOUBOU VERONICA NINDUM (4).
(10) KIMAL MILDRED ALKALDA (4).
(11) AYEAH MELANI NTEIN (4).


Centre No:  11931  Institude Bilingue De L'espoir Garoua I
Regist: 11, Sat for 4 or more Subjects: 11, Passed: 2, 
% Passed: 18.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) MBIAMA JACQUES DANIEL (9).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ALLAH-FI MARTING GERARD (7).


Centre No:  11932  Government Secondary School Nyanji - Nkambe
Regist: 140, Sat for 4 or more Subjects: 140, Passed: 57, 
% Passed: 40.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NJI HAVELANGE NGARIWA (15).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MOHAMADOU HAFIJU HAFI (17).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NFORMI VALENTINE SIH (15).
(2) NFOR GLORY NTANDFUNG (10).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) NYANDA EDWINE MBE (13).
(2) NOEL KARNGONG (11).
(3) NGWANG DILIGENT NGI (9).
(4) KIMBI CARINE MUNKENG (9).
(5) EWEAR COLLECT NLINWE (8).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) NDAMSAH REMI CHUYE (14).
(2) JITI YVONNE CHECHE (11).
(3) NFOR KELLY BONYA (10).
(4) NFOR NICOLINE KIKWI (10).
(5) NDI WALTERS TATA (9).
(6) SUNGWA NYOGUEH MARIO GALILE (9).
(7) SHEY VALERY TANKO (8).
(8) NFOR JUSTINE GARBA (8).
(9) SHEY KELVIN AFANYU (8).
(10) SAMBA ASHLEY (6).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) YUHNINYU NFOR PRINCELY (10).
(2) TANSAH CLINTON NSANGONG (10).
(3) NTOH BERTRAND NGEBI (8).
(4) NFORNI MORINE MAKWA (8).
(5) NFOR BRENDA MBIKWE (7).
(6) NSABU ELECTA MBONG (7).
(7) NDI VIRTUE BERI (7).
(8) LUKONG CHRISTABEL SUYEE (6).
(9) NDE SHINAIDA ANGYIEYKOM (6).
(10) NFORGWEI EMILIA WAYI (6).
(11) KWINJA RITA NFUFU (6).
(12) NSHANJI ELVIS NJILAH (5).
(13) NFOR KILIAN MBULI (5).
(14) GLADNESS KINYUI (5).
(15) NFORMI NORA MUNKENG (5).
(16) SHEY EUGENE KOFFOR (5).
(17) HYCEINTH AFAYI SHEI (5).


Passed in 4 Subjects: 21
(1) SHEY PROMISE NKEH (8).
(2) GINDE PRECIUS NFOWNWI (6).
(3) KEKU EUGENE NWEYUNYUKA (5).
(4) EMELINE NKAPYI (5).
(5) NZAKWE JEROLINE EDEH (5).
(6) NFOR THIERRY NJING (5).
(7) NDI YANICK CHIFU (5).
(8) NYAMANGONG LINCESS FANWI (5).
(9) NWEBANG EMMANUEL CHUYE (5).
(10) NDARI PROSPER TAWONG (4).
(11) NDI SIDUAN NDI (4).
(12) NJI HERIBERT MBONG (4).
(13) KIMBI LESLIE NGEH (4).
(14) NDI LINWE EVARISTUS (4).
(15) NGI MEEKNESS CHUFE (4).
(16) NSAH CEDRICK NJEBA (4).
(17) WANTUM ELEANOR KANGMBEH (4).
(18) HAWA YELWA SADU (4).
(19) CLINTON TATA (4).
(20) KWEMBU EFESIN KIMBI (4).
(21) APAH MARY OWU (4).


Centre No:  11933  Government Secondary School Gom-Nwa
Regist: 10, Sat for 4 or more Subjects: 10, Passed: 4, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NJABUE OBEDIENT LOUANGEH (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) BONGUP JOY GHAMU (7).
(2) GIYA BETHINE GAMNKEN (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NDI RACHEL BOWUNG (4).


Centre No:  11934  Government Secondary School Ntamru - Ndu
Regist: 28, Sat for 4 or more Subjects: 28, Passed: 11, 
% Passed: 39.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NDI ZAKARI NSAME (12).
(2) NYAH MAGDALINE BERI (10).
(3) RINDA KENNETH FEANDA (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NDZI ZULIAKA MUSA (7).
(2) DAHIRU YAOBA (6).
(3) NWEPKWO GRACIOUS NWIEGONG (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) BISHU LOMSHU CLOVIS (7).
(2) NDZI JACKLINE NKFUNJI (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) TATA JALLILU QUAJEH (4).
(2) NJAMNSI SALAMATU TUYO (4).
(3) LOWEH GLORY (4).


Centre No:  11935  Government Secondary School Ntundip - Ndu
Regist: 29, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 18, 
% Passed: 62.07, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NGIRI SEDRICK NFOR (21).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) COLBERT MEYEH (14).
(2) SHEY SILIAN AFANYU (10).
(3) NDI STEPHANIE YENJONG (9).
(4) NGALA ELVIS NGANGE (8).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) BEMI SANDY TUE (11).
(2) MALVINES MBULI (8).
(3) NDI MARIE-CLAIRE GINUE (8).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) NGORAN BRANDON NFOR (9).
(2) CHUYE VIBIANA WINSUNGNI (7).
(3) KONFOR NADESH JAJA (7).
(4) NFOR NADEGE NTOBO (6).
(5) BONGBEN MARIE FONYUY (6).
(6) NYAMKIMA CHRISTINA KOYE (5).
(7) NDI BLESSING MANCHEP (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) DIN-NYUY SYLVIA (5).
(2) KONGNYUY COURAGE KAKA (4).
(3) BENCHEP SIDONIE MANYIE (4).


Centre No:  11936  Government Secondary School Binshua Nkambe
Regist: 57, Sat for 4 or more Subjects: 57, Passed: 13, 
% Passed: 22.81, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) DOGO ANNA YOHBU (14).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NKEBO LOURA NDAPNGONG (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) SHEY RANDY GINSU (8).
(2) NFORMI CHANTAL NDABFU (8).
(3) NFOR AUTANCE MBOBUH (7).
(4) NDUWA DELAN NDUWA (7).
(5) NFORMI MAJOLIE (6).
(6) YEMBE NOVELA MBULI (5).
(7) MBE MELVIS NDOKOH (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) KANJO AMADINE YAAH (6).
(2) NCHANJI MELVIS NYEH (6).
(3) MBORI NANCY MBETE (5).
(4) MUZAMILLU SALISU (4).


Centre No:  11937  Government Secondary School Akwaja - Ako
Regist: 11, Sat for 4 or more Subjects: 7, Passed: 5, 
% Passed: 71.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) KWEBE NELSON EKPAFE (10).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) BLESSING THAVEH DUVE (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) ZIH HIRSON SENYI (4).
(2) BWAMBA ELVIS ESELE (4).
(3) NKHAMBE AUSTIN AKOU (4).


Centre No:  11938  Government Secondary School Nzibie- Ako
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 1, 
% Passed: 11.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ENYIEPO GERADINE CHERE (4).


Centre No:  11939  Government Secondary School Mbiplah Ndu
Regist: 71, Sat for 4 or more Subjects: 69, Passed: 41, 
% Passed: 59.42, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 7
(1) SHEY JESICA NGWASHANG (13).
(2) KOBO FADIMATU UWA (12).
(3) TANYU BLESSING FONYUI (12).
(4) BABA TRACY GIWE (11).
(5) TATA BRIYAND TATA (10).
(6) TALLA DONARDSON SIMNJOH (10).
(7) NSHANJI JOAN NFORMOH (9).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) NKINI BRENDA NYAMNI (11).
(2) NKEH MAVEL ENKWI (11).
(3) YEMBE SOLANGE JAJA (10).
(4) MARIAN BERI TAMANDA (8).
(5) NDI SILAS MELUNG (8).
(6) NGAFANSI ABUBAKAR NFOR (8).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) ALI POATIEN NJILAH (11).
(2) NGWANG JOEL NCHANJI (10).
(3) NJETA ABDULNGAFARU NFORBA (10).
(4) NGEH CLINTON NFOR (9).
(5) KONGNYU CEDRICK JATOR (7).
(6) NDZI HAJARU MUNKING (7).
(7) NFOR PHINIHANS NGALA (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) BAJANI ONESIMUS RINGYUI (8).
(2) NGEH CLIFORD NGANJOH (7).
(3) GUR RAFIATU MUSA (6).
(4) NDZI ASIATU BERI (6).
(5) NFOR NANCY MANJUH (5).


Passed in 4 Subjects: 16
(1) ADAMU RAHAINATOU NTALLA (9).
(2) NELVISE CHUFE (6).
(3) NAFISHATU MBURLI (6).
(4) NYANSAH MELANI NYANDAP (5).
(5) WAKILI ELIZABETH MANKEH (5).
(6) AMAWA HAWWA-U BONYA (5).
(7) KWINJI DAVID NGWANG (5).
(8) IHIMBRU PATIENCE YEKENE (4).
(9) HONORINE MBULIH BABAH (4).
(10) TALIKONG QUINTA NTALA (4).
(11) NFOR RANSON NGALA (4).
(12) KARNGONG JUSTINE (4).
(13) NGWAN ROSALINE LAMNYU (4).
(14) NFORMI YANIQUE (4).
(15) NJETA JULLIET MANKFU (4).
(16) KEMOH SIMNJOH JOEL (4).


Centre No:  11940  Government Bilingual High School Bayelle - Nkwen
Regist: 398, Sat for 4 or more Subjects: 337, Passed: 203, 
% Passed: 60.24, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 4
(1) FONSO WINIFRED NTANTIEH (31).
(2) PIKOH THALIA (25).
(3) SOLII HADIZA MBENKUM (19).
(4) ABEH SANDRA NAMBU (16).


Passed in 10 Subjects: 15
(1) NIBA GODLOVE NIBA (25).
(2) VIOLA BIH SUNDAY (24).
(3) NCHAM MODESTUS KUKWAH (24).
(4) TABIFOR BRANDON CHOFFOR (22).
(5) NUMFOR CHARLOTE MANKA'A (20).
(6) MARIVON BIH (19).
(7) AMFOUO DOUANLA STEVIANE (17).
(8) NDZEDU NOELLA RANNYUY (17).
(9) MANYI NGWING AZUASEH (17).
(10) ABIACHE FLEGUEL TIOMEGNI (16).
(11) AYAMBA PRUDENCIA BAYA (16).
(12) KIYAH LABEM BONITA (16).
(13) NFOR HERODIA AMIKEH (16).
(14) EGBE-AKUN CHARLOTTE AYA (15).
(15) VANNESSA BI CHI (15).


Passed in 9 Subjects: 11
(1) NKOMBOH EUKERIA NKENGFACK (25).
(2) NKEMANJONG JUNIOR (21).
(3) BONG FOMUJANG MATTHEW JR ANCHIMBOM (18).
(4) TINA FENG (18).
(5) TUMA STHELCY FRINWEH (17).
(6) SOKING FOUOMENE JOLIVETTE (17).
(7) MBINKAR IVOLETTE LIMNYUY (16).
(8) MUKWACOH NGUETSOP JOSEPH-JOSET (15).
(9) ASEH RONALD NDANG (14).
(10) NOGUEU NDESSAP ANDERSON (13).
(11) NYONGUO ORNELLA FULAI (11).


Passed in 8 Subjects: 24
(1) MANE JUNIOR FRANK MBIHCHO (20).
(2) BORIS TAFON SJINKWE (18).
(3) CHE ROMANUS CHE (16).
(4) KEMTA FONEK MAXIME JUNIOR (16).
(5) ATANGA GHISLAIN (15).
(6) NDASSI MBOH CLINTON (15).
(7) AWAH SAMUEL FOHSIAE JUNIOR (15).
(8) BAH VANESSA MANKA'A (13).
(9) WIRBA NOELLA OFON (13).
(10) LARRY SHOHFOOLA SUI (12).
(11) BANINLA BERNARD BONGNSO (12).
(12) TSAPLONG KAMGUE NDELICHE-QUEVINE (12).
(13) NGUM SOLANGE NDE (12).
(14) TIMTI HELIETTE IKFIH (12).
(15) VUMOMBI GILBERT NYINGCHO (12).
(16) DIBA DOOH AGNES PATRICIA HACHLEY (11).
(17) ELIPHAZ OSEE FENKO (11).
(18) TIABOU GUEFACK DILANE (11).
(19) NKENFOU JORDAN (10).
(20) MAGON MESSINA LAURENNE ORIANE (10).
(21) NDI AGAPITUS NYONUNFON (9).
(22) NAH SHADEL SHU (9).
(23) JOSHUA TATA NJINI (9).
(24) TAKU BLANDINE NKENGBEJAH (9).


Passed in 7 Subjects: 30
(1) NGONG GODWILL-DIAMOND NJAH (18).
(2) AKONGWU EUGENE (14).
(3) FAIZA LIMNYUY (13).
(4) NJOKA BRUNO NING (12).
(5) EMMANUELA WIYKIYNYUY (11).
(6) DONGMO TSAGUE ROBERTE (11).
(7) GHAJENG IMMACULATE AKWOKEZE (11).
(8) CLORINE BEKEFUNG (10).
(9) FONDZEWONG MARILLAC YENSIN (10).
(10) RACHAEL FONGWI (10).
(11) VESHENG AMOS MOKENYU (10).
(12) TICHA NGWENGUH STEPHANIE (10).
(13) ABIMNUI SANDRA WANKI (9).
(14) YONGHO SANDRINE YARSHIKEH (9).
(15) MUNA IVOLINE JEAH (9).
(16) TAMANJI FABRICE DONG (9).
(17) CHRISTABEL YAYA (9).
(18) FORKU JEVIS (9).
(19) WIRNGO OPHILIA KONGNYUY (8).
(20) BAAH LETTICE NANGKUOH (8).
(21) NEMOPEH BORIS NKENGLACK (8).
(22) MARY ANNE WIKAIN YAM (8).
(23) MONENER MELI FABRICE (8).
(24) NGWA DIANE NEH AKONGWI (8).
(25) HANNAH KUOH MBZIGHA-A (8).
(26) KONGNYUY BERNICE GEASEH (7).
(27) TIFUH JIREH AKUM (7).
(28) FOPA ZANGUE AMSTRONG (7).
(29) LOPTI NOBERT FONKWA (7).
(30) NGEH KELLY-PRIDE GIWEH (7).


Passed in 6 Subjects: 47
(1) NGONG YVETTE BINENG (11).
(2) MBAH CLARIS NGEIKEM (11).
(3) AKAMBA GAKOU ESTELLE LINDA (10).
(4) ATANGA NEREUS FUNWIE (10).
(5) NJILEFAC NKEMZI LARRY (9).
(6) TIRLLA NJOAKA PULCHERINE (9).
(7) LUKONG SHALINE BURINYUY (9).
(8) KENDZENG KELLYNASH TOH (9).
(9) BIH MARY-ANN-LARISE (9).
(10) JATSA CYNTIA DORIMENE (9).
(11) TCHOUALA KUETE ALITA (8).
(12) AFANKONG ALBRIGHT ANDAZIA (8).
(13) FORMUKONG LEONIDEL KIMBO (8).
(14) DAUDA IBRAHIM NSALAR (8).
(15) A'ISAHTU IDIRISU (8).
(16) MUAKOH ESLEY NKAYOH (8).
(17) NYINGCHO HACOUSCT SMITH (8).
(18) SAMMY TARLAH NGALLA (8).
(19) NSOSEKA VANESA BIH (8).
(20) BONGSUIRU THELMA KIDZERU (7).
(21) WIRNKAR COLLETTE NYUYKONGI (7).
(22) TIWA LONTSE SARIETTE (7).
(23) YOKINILA MOONYUY THERESIA (7).
(24) NSAM RAHILATU CHANGEH (7).
(25) TABOD GRECIA TEBID (7).
(26) NGALA AHMED YUSINYU (7).
(27) EKOKO ESSOMBE HENRIETTE SAMANTHA (7).
(28) KENFAIRE TSONGANG DENISE (7).
(29) MBAPEH NGIFOR DIANA (7).
(30) NEMBO BLESS JONG (7).
(31) KENGE FONGANG ZIDANE (7).
(32) DONGMO NGUENA MAEVA BELDINE (7).
(33) CHARLOTTE NDOSIRI (7).
(34) HORNEST VUBIFEGHO MOGHA (7).
(35) SOTSE TCHINDA IRENE DIANE (7).
(36) TANYU GISELLE GIJIE (7).
(37) WBENMBOM HILDRETH GA-AH (7).
(38) EMELDA NJACHA MBIH (7).
(39) FONPOU ROSE MBENGHE (7).
(40) AWOH BRENDA NDJANG (6).
(41) TATAH BRIAN BONGNYUY (6).
(42) JONG ANIFLOUR NAKU (6).
(43) MOHNING SMITH TAFILI (6).
(44) VULIELIEH LINDA NJI (6).
(45) KEMBANG FOUMENKONG MALODO MERVEILLE (6).
(46) BANINLA JOYCELINE BERI (6).
(47) TANGOUE BOUFFO CEVELINE (6).


Passed in 5 Subjects: 35
(1) NJONG CHELCY LIMNYUY (8).
(2) TOH FRITZ (8).
(3) MELLE CLIFORD SENYUY (7).
(4) NDIP ELIZABETH TABOT (7).
(5) NJIGLI ODETTE TIENUAH (7).
(6) ANATOU YENNYUY (7).
(7) NGWALEH ZIDANE BODEH (7).
(8) DJOUO MATHO NOELA (7).
(9) TEDONMO LEJIOGUIA SERGEO (7).
(10) MOGOU LONLA STEPHANIE (6).
(11) NFORGWEI GRACE NKOWEH (6).
(12) DOH ANNABEL KENNA (6).
(13) NGOLE NGOLLE EUGEN (6).
(14) KIVEN CLAIRE FOMONYUY (6).
(15) MAGA CRYSTEL DELIMOINE (6).
(16) VIFEME EMMA GHONGEH (6).
(17) VUCHEGEH NADEGE (6).
(18) MUBAI COMFORT NINDUM (5).
(19) NAYO SANDRA JOMA (5).
(20) NGULAKEH NCHIFEH SANDY (5).
(21) NJIALONG ASSUMPTER (5).
(22) TININ SONKOUET EDITH SANDRINE (5).
(23) TIMTI VOLUTAS DEI CHIAMBOM (5).
(24) ASONY KWALAR RIMA NDZI (5).
(25) MUKI NORA ENDAH (5).
(26) NGWENWIE JOYCE (5).
(27) TANTOH SANDRA YENTOH (5).
(28) GLORIA MOKI (5).
(29) AWASUNG AZINWIE ARISTON (5).
(30) NGOME HERRITA SENGE (5).
(31) AKWESE LOVELINE TAKO (5).
(32) NAHSHANGHA TREASURE KATE FORCHU (5).
(33) AWUTWOA NELLY NKIMIH (5).
(34) TAR CLARISE NSHINGMA (5).
(35) MBANKWENE VERA MOZAH (5).


Passed in 4 Subjects: 37
(1) RITA PRESIE NKUH (7).
(2) MUNANG SERAPHINE NGE (6).
(3) TIA TCHOUOLA NINA DRALINE (6).
(4) NGAFFO NKOHO SAURELLE (6).
(5) TCHOUALA TANGUEMFOUO BIDIAS (6).
(6) NJULEFAC UNICE ATABONG (5).
(7) NDZI RINGAYU DAZY (5).
(8) LARISA NAMBUIH NGEH (5).
(9) ASSOLA MESSINA ALPHONSE CEDRIC (5).
(10) OBED CHI TENGIE ASAH (5).
(11) KOULEHO KEYANFE ERIC YVE (5).
(12) MANFOUO TCHOUALA RIVALDO (5).
(13) NGANG RITA AKEMBOM (5).
(14) TANYIKEH NGUNYI FOGAP (5).
(15) NFOR STEPHANI NYEH (5).
(16) TUME JUDE BARNIOR (4).
(17) NGWERE VICTORINE NLINWE (4).
(18) WIYMANLA BERINYUY SANDRINE (4).
(19) ABWENSEMBOM JOY (4).
(20) KAHNYUY LUCIEN (4).
(21) MNGO LILIAN DEDEH (4).
(22) NGALLA LOVETTE FAHNDA (4).
(23) JAM JOY NAIN (4).
(24) NKWENTI TERENCE YEMI (4).
(25) EFFUETAWUNG CATARINE FONGE (4).
(26) KONGNSO STANLY LEINYUY (4).
(27) AGHOH PHEBE (4).
(28) NCHINDA MARYSTELLA JIEKINSEM (4).
(29) MANTOH MAMADZOU KELLY LORD (4).
(30) WONGEH SERGE NANSINYUY (4).
(31) FONWEBAN SHERON WOUYIKA (4).
(32) TATA KENNETH NKONGMI (4).
(33) VUNAM BARBARA (4).
(34) WIRBA KIARA FORLAMULNYUYN (4).
(35) ANGOHMA MARRINVIC YONG (4).
(36) NSAIRUN APOLINE ASHERI (4).
(37) FONWEBAN BRANDON AMBE (4).


Centre No:  11941  Government Bilingual Secondary School Bawum - Bafut
Regist: 47, Sat for 4 or more Subjects: 47, Passed: 24, 
% Passed: 51.06, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) FONDONG MILANIE AKWANWI ANDINWOH (31).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NFORNE PATRICE JUNIOR (15).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NDANSI DENAND KUMFA (15).
(2) SYLVESTER SUHNGWA (12).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) JOHN WILLIAM GREY (10).
(2) AYOHNWI CHRISTAIN FUH (9).
(3) ASAKA NYAMYA CAROLE DULINE (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) SUH DENIS NGWA (9).
(2) ILIYASU INNUSA (9).
(3) NUMFOR NAOMI AMBE (7).
(4) LUM FRU BELINDA (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) MUNGE VERA (9).
(2) SUH NOELA NGUM (6).
(3) AMBE TANWI PRIMUS (6).
(4) MANKA'A LARISSA FRIDA SHU (6).
(5) NGWA PAULA BIH (6).
(6) NEBA EMMACULATE NEH (6).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) CHENGWEN WERLNHER SHUAMBE (7).
(2) EVETTE NFAH (6).
(3) AMBE VERONIQUE MANKA (5).
(4) ACHIANGE REMOND AKA (5).
(5) TAMUKONG JUDE GODSWILL NFORNGU (4).
(6) CHIMENE NGUM (4).
(7) NEBA IGNATIA MANKA (4).


Centre No:  11942  Government Secondary School Buchi - Pinyin
Regist: 89, Sat for 4 or more Subjects: 83, Passed: 42, 
% Passed: 50.6, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 4
(1) ASOBO BORIS MBUH (14).
(2) ATEH QUINTA MENYE (11).
(3) KHAN BENEDICTA NKENG (11).
(4) MARIMAR MEZOH AZAMANGO (8).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) CHEH MILDRED NGWI (12).
(2) MULUH MESHI BELLA (11).
(3) AWA CLOVIS WANJANG (10).
(4) RAHMATOU PENN (10).
(5) TENENG CYNTHIA MESHI (9).
(6) KHAN CYNTHIA MESHI (9).
(7) AWAH MARIMAR (8).
(8) ANYAM ERICA MENYAM (8).
(9) AKUM HANSON CHO (8).
(10) PENN RANNY AZIEH (8).
(11) MULUH MILDRATE NEH (7).
(12) MANCHO STANLEY TENENG (7).
(13) NKEM CRODINE LUM (7).
(14) TITA BLESS AWA (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) AWA AMSTON CHO (9).
(2) AWA SHELLA MESHI (8).
(3) TENTANG SYLVIE NKENG (6).
(4) NJI ANITA (6).
(5) MOKWANG ROSTAN TENENG (6).
(6) NKEM VANESSA MENGWI (6).
(7) AKANGA FONGWI MARIMAR (6).
(8) NKWENTI FANY CHI (5).


Passed in 4 Subjects: 16
(1) KHAN BRANDON AWA (7).
(2) AZAMANGO JESTER KUFOR (6).
(3) PENN MIRANDA MESHI (6).
(4) TAKEM NOELLA NGUM (6).
(5) MULUH SANDRA MANKA (5).
(6) AKUM VANESIA MESHI (5).
(7) MBUH RACHEAL MAGHA (5).
(8) AWA BLANDINE TEYIWO (5).
(9) AWA CARISTA TEWAH (5).
(10) PUMAH SPIROMIN MENYI (5).
(11) AYIM POWELL PENN (5).
(12) ANYAM BERNICE TIFUH (4).
(13) NGU KHAN CARLOS (4).
(14) SIMPLE NKENG (4).
(15) NJI MODEST PENN (4).
(16) AKO VANDOLINE SIRRI (4).


Centre No:  11943  Government Secondary School Tankiy - Oku
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 3, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MBIMENANG CHANTINE BENDE (12).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) CLEARIJOUS NYUYBIN (6).
(2) SEDVIDZEM SHERON NYUYKONGMO (4).


Centre No:  11944  Government High School Ndapang - Pinyin
Regist: 59, Sat for 4 or more Subjects: 58, Passed: 20, 
% Passed: 34.48, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MBUH LIZA MANCHEP (13).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NJOYA MIRABEL FRI (9).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) PENN KELLYPRIDE MEGHANG (11).
(2) TENENG SONITA MESHI (9).
(3) AWA MERCY BIH (9).
(4) TENENG SYLVI WONDONG (7).
(5) NGEH VICTORY MESHI (6).
(6) KHAN HILLARY TIZIEH (6).
(7) NCHINDA FAYET AWA (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) ASOBO MELISSA WOTI (7).
(2) NJIGHE WONYI RELINDISE (6).
(3) TICHA ONORINE MAGHA (6).
(4) NGWE RITA (5).
(5) PENN MIRANDA MESHI (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NDIKUM GLORY WAH (6).
(2) AWA MIRABEL NGWI (4).
(3) NJIGHE QUINIVETTE MENGWI (4).
(4) MBUMEGHA GLORY NGWI (4).
(5) TENENG MIRANIE MATUH (4).
(6) NGWA CLARIS AWAH (4).


Centre No:  11945  Government Secondary School Alatening - Santa
Regist: 12, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 5, 
% Passed: 41.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MOKOM SHALPRES (11).
(2) RIEYESSA NGWE ASONGWE (9).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) REGINA NEHWAH (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MONDI PETER NSUH (5).
(2) NDIFOR MELVIS BIH (4).


Centre No:  11946  Government Secondary School Njong
Regist: 34, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 16, 
% Passed: 47.06, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) SHIRI BLENDER CHE (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) NEBA SYNTHIA SIRRI (7).
(2) NCHANG SALOME (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) CHI NEH CLODETTE (7).
(2) ASANJI NOELA AJISHI (6).
(3) NDAH OBAH FORWAH (5).
(4) SHU SHYNAIDA KELLY MAMBO (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) NGWA EVETTE SHIRI (6).
(2) KUBONG LUM ENDURANCE (6).
(3) NJE COMDRART NEBAH (6).
(4) AKWA SYLETTE (4).
(5) SAHMEZAH FIDELINE (4).
(6) CHE BLESE NDE (4).
(7) NKENGAFAC DILANDE (4).
(8) NIBA NGU ZITA (4).
(9) AMAH BIH ODETTE (4).


Centre No:  11947  Government Bilingual High School Nitob - Bamenda
Regist: 275, Sat for 4 or more Subjects: 269, Passed: 188, 
% Passed: 69.89, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) AKOH VANESSA ABONG (28).
(2) TIOFACK TADONKE VENUS (24).


Passed in 10 Subjects: 11
(1) MANKA'A BESSIA NAH PENN (26).
(2) ETOANDANG BLECK EKAABA (26).
(3) NDASSI DORIS KEZIAH (25).
(4) MASSA PRAISE NDIFOR (24).
(5) LUM COURAGE SU (22).
(6) MBAH ALAIN MBANWEI TEMO (21).
(7) NDASHI FABRIS SABI (18).
(8) NJI NIGEL TIMA (17).
(9) NJEM ROMAIN PEMAMBOH (16).
(10) FON MILTON NJI (15).
(11) NCHANG ZITA (13).


Passed in 9 Subjects: 21
(1) NGUM CHE LESLIE LAURE (24).
(2) MUNUNDE CHRISTIAN CASSIMO AGUM (20).
(3) MULUH BERTRAND MULUH (19).
(4) MUGHA MBAH PIRES JUNIOR (19).
(5) ATANGA BRANDON (18).
(6) LEMOUTSAP NUZAH LEERA (17).
(7) MBAKWA ANYAH (17).
(8) CHICK RAPHAR KONWEGE (17).
(9) BIH NOELLA NSOH (16).
(10) WETE RONEL KWANANG (16).
(11) ANDON KIEN JOCY (15).
(12) FRI DAISY BRIGHT (14).
(13) AWA HERMAN JINIOR (14).
(14) ASAAH KELVIN (14).
(15) NEBA NEWTON FUH (14).
(16) CHONGSI-CYNTHIA NABI (13).
(17) REBECCA SIRRI MAMBO ASANJI (12).
(18) NTINWA ROY AQUILA AWA (11).
(19) BIN NADIA KEH'BA (11).
(20) ENGO COLLINS ABI (11).
(21) NGU SEBASTIEN TANDI (10).


Passed in 8 Subjects: 21
(1) MANKA'A BLESSING CHE (16).
(2) CHICK POOH CONRAD JORDAN (15).
(3) CHI SYLVIA KIEN (15).
(4) NGWE NADINE NDIKUM (15).
(5) ABEINWI TRAZY FRU (14).
(6) WAGOUM YEMETIO DIMITRI (14).
(7) WA'A DORETTE (14).
(8) ZAOTSA MARONITA (14).
(9) ATONG MARIE ATUM (13).
(10) NENGANG NOEL (13).
(11) MBI NIKELLE DABA (13).
(12) NDUMBONG SYLVIA CHIANYAH (13).
(13) ATEH BRANDON ANGU (13).
(14) SIRRI BLESSING CHE (12).
(15) NCHI CLINTON JAM (11).
(16) AMBEIGWOH JOYNELLE SIRRI (11).
(17) MBOGHI ZEPHANIAH NDUM (11).
(18) KIPAT ESTHER MAFOR (11).
(19) NENG RONATE NDE (11).
(20) TAPONG SANDRINE TENGUH (10).
(21) AYANG-NSIA MARVIN ANYE (9).


Passed in 7 Subjects: 41
(1) WOYU VANISA SHIYNYUY (16).
(2) KIEN BLESSING NDE (15).
(3) CHENSI CECILIA NTUGWE (14).
(4) KEKOMI TENDREST ASHINGWI (13).
(5) TAKENG DORCASE NGWANYA (13).
(6) BIH GILLIAN ASAAH (12).
(7) ANYE EMMANUELLA LUM (12).
(8) NDI KELVIN CHICK (12).
(9) MFUT HENRIETTA NJOYA (11).
(10) TEKWI ACHA NATHALIE (11).
(11) ENGANDO BIYEK NADINE VALERIE (10).
(12) NANGA KELLEY NJI (10).
(13) KHEN GODWILL MBONI (10).
(14) NJIMBOR KELLY STELLA (10).
(15) TEMBECK RAGIF FOMUNOH (10).
(16) ACHU CLINTON NJIFUNUH (10).
(17) ENDAH SINTIA MUSI (10).
(18) NKAMDOM CHUINTEU PAULE-REINE (10).
(19) TAMBO NELDA DABA (9).
(20) NDIKUM KELLY NJI (9).
(21) NJEI NYALOM ANNA BRENDA (9).
(22) TABO EVETTE LUM (9).
(23) TENENG EDWARD TIZEH (9).
(24) NDONG CLINTON TOH (9).
(25) ASONGMO RAISA ACHAMOH (9).
(26) KUM JUNIOR CLARKSON (9).
(27) NGOH SANDRA ATENG (9).
(28) WEYI MIRANDA CHEWE (9).
(29) ACHE KESLINE TEWOH (9).
(30) TEKE RUTH AMEI (8).
(31) ANYANGWE AKAMNU (8).
(32) ADAMOU UNOSA (8).
(33) MUSONG BLANDINE BIH (8).
(34) NGWE JEROSIA PENN (8).
(35) INYIAKOD BETSY NWEGEKWEH (8).
(36) AZAH CHRISTABEL (8).
(37) TIMO SERGE FON (7).
(38) NCHE GENEVIEVE AZAH BANG (7).
(39) NDI MICHERINE YAH (7).
(40) SONG DOCCAS FUNKUIN (7).
(41) MBOH TAKANG CATHERINE NFONGHO (7).


Passed in 6 Subjects: 36
(1) MBAH ISABELLA MUYEN (13).
(2) KHAN DAVID PENN (12).
(3) SUH CLINTIN AWAH (12).
(4) AFESE SONITA EWIH (11).
(5) MBANWI LOIS (10).
(6) AMADOU FANYUY SULEMANOU (9).
(7) ABANDA KEVIN MANCHO (9).
(8) NEH CLEMENTINE KONDZE (9).
(9) NDIKEH PENN (9).
(10) TENDONGMO LORANTINE (9).
(11) CHICK SANDRINE NTWENG (9).
(12) FOFIE MARONITA MBONGHO (9).
(13) AJONGAGWE ERNESTINE NEGICHU (9).
(14) AWAT SERGE AGHEMENOH (8).
(15) KHAN NOVELLA WOTIEH (8).
(16) BANDE BLANDINE AKEH (8).
(17) GANA PRINCELEY KANGMIA (8).
(18) AJONG ARABELA ISENE (8).
(19) AWAH DARLINGTON (7).
(20) ASHINWI EMMANUEL (7).
(21) HAPSATOU UMAROU (7).
(22) MANCHO LEGGERFIELD (7).
(23) AKWEN STEPHANIE NDE (7).
(24) ACHA DESMOND TEBONG (7).
(25) NDE ELIZABETH ENJECK (7).
(26) AMBANG VICTORY AMAH (7).
(27) NCHE LESLY TABONG (7).
(28) BIH SANDRINE AZIE (7).
(29) CHI CLINTON ABORUNGONG (7).
(30) FRU CLINTON CHO (7).
(31) NDOH VICTORY MEGHA (7).
(32) ATUMO MANJI KHURDE (7).
(33) NGAHA KOBAT JUNIOR (6).
(34) FOBONGO GLADSTONE NDAMBANGHA (6).
(35) AYANGWO KEREN AZANGHABAH (6).
(36) LUM NGALING NORA (6).


Passed in 5 Subjects: 34
(1) ABANDA CLINTON TAMINANG (9).
(2) AZAH PALMA (8).
(3) BIAMI LARISSA TENDONGFACK (8).
(4) NJI EMMANUEL KUM (7).
(5) NDONFACK MOTANOU DORYLE (7).
(6) WANSOH NADEGE NGANG (7).
(7) MELAMBI STEPHANIE NDE (7).
(8) NTINWA RUTH BLANDINE MESHI (7).
(9) NOELA KAH (6).
(10) TAMO CHEOFOR KEVIN (6).
(11) NKWETISAMA GILBERT CHE (6).
(12) TABE AGBOR KELMA (6).
(13) AKUM LESLEY MANGA (6).
(14) NDANSI NICHOLE MBOGEH (6).
(15) AKO AGATHA ASEK (6).
(16) ARREY SWISS NDIFOR (6).
(17) SIRRI KACY MUKI (6).
(18) SWIRRI BERTIN CHI (6).
(19) ALOTA SPINNA MALA-AH (6).
(20) AKOH MIRANDA SIRRI (6).
(21) BEYALA MESSI MARIE RAISSA (5).
(22) ATEH EMMANUELA NYAMBUH (5).
(23) MULUH ZIDANE PENN (5).
(24) EGBE JOB NKWA (5).
(25) BULAWA CARINE NANGE (5).
(26) TIFANG SANDRIEN AWENEYA (5).
(27) SIRI MARIE-NOEL NIBA (5).
(28) AWA MARIE NA'AH (5).
(29) FON STEPHANIE NCHANG (5).
(30) FOMUM JENNY ALIA MBA-YIE (5).
(31) NJOMASO JANICE ASAKWA (5).
(32) MUKOM CLAUDIA ATAM (5).
(33) NFOR EZEKIEL MULAH (5).
(34) ASONGWE CARINE AMIABOH (5).


Passed in 4 Subjects: 22
(1) TCHOUNKOUNA YANKE CLAUDINE (5).
(2) AZIHYI IVONE NGWEMETOH (5).
(3) AGYINGI AFOR AKAM SANDRA (5).
(4) TARSHI RASHEL NKINI (4).
(5) DAH PARFAIT TEMOH (4).
(6) AKO CLAUDE AWEH (4).
(7) MUFU STELLA AZIE (4).
(8) CHE DAMELDA SHURRI (4).
(9) ABA DUREL (4).
(10) TAFAH JEANICE ADAH (4).
(11) TSI ZADOK NJINGOMANJI (4).
(12) FONJONG ALBRIGHT ACHICK (4).
(13) HAMUN BORIS NGEYI (4).
(14) BLESSING NDOHCHI (4).
(15) NGWEPEKUM RUTH PARDEND (4).
(16) MBIYIWOH LARISA AYENG (4).
(17) ENDAH FAVOUR NANGAH (4).
(18) SHIRRI PETLA CHOBUJANG (4).
(19) NDEH BRITA LUM (4).
(20) CHE SANDRIN NCHANG (4).
(21) TAMUM FALONE MESHI (4).
(22) MBU KELLY SANDRA (4).


Centre No:  11948  Government Bilingual Secondary School Lui - Oku
Regist: 56, Sat for 4 or more Subjects: 56, Passed: 36, 
% Passed: 64.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NSHOM DONATUS NJONG (18).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) BAIMENDA EPHESIANS TEMSI (13).
(2) DOM TIMOTHY MKONG (12).
(3) JISEH LAWRENCE LEEY (10).
(4) TUMBONG BABILY WIRNGO (8).
(5) CHAH MARBELL NEIH (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) NGONG CLAUDINE MBOM (10).
(2) NDIFON MARCEL NDASACK (9).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) NTAM BLESSING YUNG (10).
(2) KENEH JOEL NKOHFAM (7).
(3) NJIAH DIEUDONNE YANG (7).
(4) YENGO ODETTE BUH (7).
(5) KENG PATIENCE KEMAI (7).
(6) NGWAYU JERALDINE MBOH (7).
(7) TABI JOYCELINE SHIENYUY (7).
(8) FONDZENYUY NESTOR KEBUH (6).
(9) KWI NEVETTE NTENDA (6).
(10) NJAKOY JULIANUS BAILACK (6).
(11) MAKEJI MIRABEL NCHIO (6).
(12) YENGO CHRISTABEL NSUNGNEN (6).
(13) NGUM MELLAVIS NKEINEN (6).
(14) JUM SOFILIA FIEN (6).
(15) MNGO VERA JAI (5).
(16) NDIFON KINGSLY KENG (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) MBUH ERNEST JAI (8).
(2) KEKOH TERRENCE NGUM (7).
(3) NGONG SERAH NONGSE (6).
(4) NJAKOI ODETTE NJANG (5).
(5) MONTUM FIBELIA NTENDA (5).
(6) CHIOGHE LINNETTE NJANG (5).
(7) KENSAM CHARLOTTE NEWOH (5).
(8) NDAM NIVER NAAH (5).
(9) TATA THEOPHILOUS DINSE (4).
(10) KELESE RANSON JICK (4).
(11) MBUKEBAM PEREZ NTANEN (4).
(12) NDIFON LUCY FELAIH (4).


Centre No:  11949  Tah Comprehensive High School Bamenda
Regist: 13, Sat for 4 or more Subjects: 13, Passed: 5, 
% Passed: 38.46, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) KUM JANET YEGRY (6).
(2) JITI TERENCE ANDU (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) ZOAKANG MODESTINE TSAGFACK (7).
(2) MBIMBE LOVELINE SHENTEH (5).
(3) BEJUAH INNOCENT (4).


Centre No:  11950  Bamenda Special Centre
Regist: 6, Sat for 4 or more Subjects: 4, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11951  Trinity Comprehensive Secondary School Ndamukong Street - Nkwen
Regist: 36, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 21, 
% Passed: 67.74, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NGWA ERIC NEBA (14).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NGEH GLEN NGANDI (13).
(2) YUYOF NELLY BERRY (10).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) AGUM JESSE SINGI (9).
(2) GEH BROWN OKAH (9).
(3) NKEMBOH SANDRINE MEGIETOH (8).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) NFOR NDO MICHEL (10).
(2) TCHOPNYI CRISTABEL (10).
(3) ACHA DECELINE NAMA (9).
(4) NKWOMBIH FABRICE TOH (9).
(5) NTOMSEH BUKWERAKEH GLORY (8).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NYINGTOH ARMSTRONG BAM (8).
(2) GAHKEH LEONARD NGWA (6).
(3) PRUDENCIA HE-EN CHILLA (5).
(4) NFOUPAPOUONYINYI RABIATOU (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) SAMGWA GILDAS TAMUNANG (6).
(2) NYAKO YVETTE BERINYU (5).
(3) KERNYUY SOPHIA LAMBIV (5).
(4) NGAM JULES AKINIMBOM (5).
(5) AYEAH HARRET NIH (4).
(6) TANGWING BELTUS FOPUNAH (4).


Centre No:  11952  Multi Purpose Education Annex Mile III Nkwen
Regist: 70, Sat for 4 or more Subjects: 54, Passed: 24, 
% Passed: 44.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NGAM TARYLL LEINYUY NGITIR (12).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) BABOT EUGENE AGWE (10).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) TATAH SHERIFATU BERINYUY (10).
(2) LEIN MARJORIE NDONG (10).
(3) HABIBA USMANU (8).
(4) CLAUDETTE NARINYUY (8).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NFORMI LARISSA MBULI (8).
(2) SHALANYUY PATRONILLA (7).
(3) LOVELINE GEYIMUH YENYI (7).
(4) NKAMENI FALONNE TCHAMADJEU (6).
(5) NEBA BELIN NCHANG (6).
(6) NGENGE MURING ODETTE (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) NGWANG SYLVIE MUJIH (6).
(2) TCHUINTE EMMANUEL (6).
(3) LAISIN ELISA KINYUY (6).
(4) FONYUY SYLVIE (6).
(5) YUSIFU SALI (6).
(6) NGNOGNEU NGNOKWATSAP OLIVIA (5).
(7) ALIYU SAKEENATU VESENAFANDZENYUY (5).
(8) NGUH ODETTE-NELLY KEMJEI (4).
(9) LALIH PASCALINE DUFE (4).
(10) FULA SANDRINE (4).
(11) NFOR EVETTE SHAFE (4).
(12) NFOR CARINE SHESHE (4).


Centre No:  11953  Government Secondary School Bassa - Njikwa
Regist: 14, Sat for 4 or more Subjects: 14, Passed: 1, 
% Passed: 7.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) IGBAH CHARLS OLUMU (5).


Centre No:  11954  Government Secondary School Olorunti - Widikum
Regist: 12, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 7, 
% Passed: 58.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) TANCHIA ERIC TANCHIA (13).
(2) TAKOR MOSES NEGBOR (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) TAYO ALICE LESSO (6).
(2) AMBELLEBIAN ENOCH MENTI (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) AGBOYA CYNTHIA BATOUA (5).
(2) AWAN GENEVILLE NCHUM (5).
(3) TASHIA EDEQUINE AMEH (4).


Centre No:  11955  Government Secondary School Ngwo- Njikwa
Regist: 26, Sat for 4 or more Subjects: 26, Passed: 15, 
% Passed: 57.69, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AMBO STEPHANIE ABLA (10).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) EGEBE MONICA EDOH (11).
(2) OWAH SMITH NDOH (10).
(3) AKU VIOLET ECHIEBE (10).
(4) MARADONA AYERE TAH (10).
(5) AKO NELINE ANYIH (9).
(6) NDIM SONIA AGI (8).
(7) NTEMBE GONERIL NGWI (7).
(8) MBE EUNICE ABEH (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) SHU LINDRINE SIRRI (7).
(2) AFAWA ANABELA ESABA (6).
(3) ABIA PROPHET EGOH (6).
(4) EMENE CHANCELINE ABO (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) APONO VINCENT AWORO (6).
(2) ANAGHO MARIVON NGBEYA (4).


Centre No:  11956  Government Secondary School Azem � Ngie
Regist: 28, Sat for 4 or more Subjects: 27, Passed: 7, 
% Passed: 25.93, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 5
(1) AKOH FRANKLINE ATUH (6).
(2) ADUCK BELTUS ANDONG (6).
(3) ANDONG YVETTE ASOM (5).
(4) NGIAH JEAN-CLAUDE (5).
(5) OJEH SHANTA ABUH (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NJEI BILLY OSAH (5).
(2) AJEH SANDRA NWIGWE AJEH (5).


Centre No:  11957  Government Bilingual High School Mbankuong
Regist: 132, Sat for 4 or more Subjects: 129, Passed: 30, 
% Passed: 23.26, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) JOHN MARK MBINYUI (21).
(2) TATANG SYNTHIAS YEYEH (15).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) ABAS NCHOMBONUI NGALI (20).
(2) EPHRAIM SHANGHOMBOI WANTUH (10).
(3) LIZETTE NGIMOH (8).
(4) ABDOU AZIZU SHUTANG (7).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) PITUNG KELVIN KWENUI (14).
(2) TACHI KELVIN NUILUIGIMBI (11).
(3) KWANDA ALBAN TANGUONG (9).
(4) MAMUDA FADIMATOU MBOUMAGERAH (8).
(5) TATINING ANITA NCHOMBOUNUI (8).
(6) RITA MBINUI (8).
(7) TATANG BLESSING FENUI (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) TAFOUBIENG KELVIN (9).
(2) CHOUKOH BLAIS TATANG (8).
(3) NCHUINCHUI ADEL NGHOSHILOBONUI (8).
(4) TATANG DALUTA (6).
(5) MERCY NGWATANG TENJOH (6).
(6) NKWAGO CHRISTABEL NGWANUI (6).
(7) TAFOUH FEDINARD NCHOFON (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) NDIMAKWA AMZA TATANG (8).
(2) NDASSA LADIFATOU JINUI (7).
(3) NKIAMBOUH JANICE MBIGEH (7).
(4) NDINAKIE LAWRENCE MILENANEI (6).
(5) NUIPOKOH CLETUS PIJENDA (6).
(6) LAFOUNG SYLVIA NGWANGUONG (5).
(7) FONGONG HERRIATA NGWACHI (5).
(8) TANGUNU GIUS KWENTIE (5).
(9) YANGOUH ASSANU CHIANDUIYI (4).
(10) POULENNUH MARNUS MBUKITOH (4).


Centre No:  11958  Government Secondary School Komue � Babessi
Regist: 86, Sat for 4 or more Subjects: 86, Passed: 24, 
% Passed: 27.91, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) SYLVIE NDALEPANG (13).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NJINGUEL AROUNA NDASHI (16).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NDALA BLESS NWEKETTE (13).
(2) PIPWOH AQUILIOS CHIMENYI (12).
(3) FORBA ROBIN MBEMBOMENYI (9).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MBANGYA PROMISE RETRUYAP (17).
(2) ISIDOR PIPMENYI (12).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) FOGLAMENCHI CHRISTIAN (9).
(2) NAH AMAMATOU FANYI (9).
(3) JABU YUSUF MUSA (9).
(4) NCHIA FALONNE EZAGHA (8).
(5) PUCHOKYA BENEDICT PETIANGMA (8).
(6) SHANCELINE NGIYIMAGHA (8).
(7) NAHNDZEOH UMARU FUEPENDAP (8).
(8) NAHNDZEOH HASSAN FUESOH (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) PIPWOH EMILIENE SHIMENYI (6).
(2) TITA NAWA SODATU (6).
(3) TITA NAWA JURIATU (6).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) FEMSHIANG AYUBA (6).
(2) NKIPANG HAMISU (6).
(3) NGEGHE MUKADIMU MBENGHE (5).
(4) NDAMBANGHA SHIRIFA (4).
(5) NANGU JOYCE SHIMINYI (4).
(6) MBONJOH ZULEHATU MBONGEH (4).


Centre No:  11959  Government Bilingual Secondary School Mbissa Island � Bambalang
Regist: 10, Sat for 4 or more Subjects: 10, Passed: 6, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) NSANGU BASHIRU (25).
(2) PEPUKEH IBRAHIM (23).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NAMAPONG ELIASU (9).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) KIERE JANE FENUI (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MEFERA OUSMANOU PAMBUNDAM (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) SALAMATU POUAMOUN (4).


Centre No:  11960  Government Secondary School Vemngang � Babessi
Regist: 122, Sat for 4 or more Subjects: 116, Passed: 44, 
% Passed: 37.93, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) MOHTANGONGHO JOSHUA SAMA (18).
(2) NWENJI HUSSIEN FUENGANGHARE (16).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) LEBOH BORIS SOPSE (18).
(2) TINDATI ASCABIRU LEBOH (13).
(3) MBUIH IDIRISU NDZEMBOMENYI (11).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MUANDZE PATIENCE FAKEH (11).
(2) MOH NJOYA MOHAMMED (9).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) CHAYI JASMIN NCHOCNTEH (9).
(2) NDZEPAMTIFIT ASANU (8).
(3) NDZEPAMTIFIT UDIMATU (8).
(4) MUANDZE ASHIMENYI JULIET NAWA (7).
(5) NTIRPANG AMISU NDREPIYIWOH (7).
(6) MOHFESAME ABDEL SEMTAM (7).
(7) NYISOME CHANTAL YOGMBOMENYI (7).
(8) FON LESELY FIAKMENYI (7).
(9) MOHFESAME FUESOH SAMA (6).
(10) NAHMBUBI SHERIFATU PERIMENTA (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) MOHNKONG CARIMOU NSANGOU (8).
(2) ISIDORE SUMIH (7).
(3) NUAMEYOGHO MEMUNATU CHUNJEH (6).
(4) SHEY LOVELINE (6).
(5) TAMOGHO AMABEL NCHOCKNTEH (6).
(6) NGOGHOMENYI MARCEL FIAMENYI (6).
(7) NAHSUNJOCKTE COMFORT PERIMENTA (6).
(8) NTIRPANG ZULEHATU NJEAWOH (5).
(9) PETIANGMA CATHERINE (5).
(10) MBUIH MARIAM PONGWOH (5).
(11) NGAYEMBANGHA RUKAYATU RIPUAYA (5).
(12) AMSHETU KIEMENYI NDZEGHEMETEFEM (5).
(13) BOH IBRAHIM YOGWO (5).
(14) NOBERT GHAGANDAP (5).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) TEGHA ANNETTE NDUM (7).
(2) TINDATIE YAYENU KEPPEH (5).
(3) MBONGHOUH CATHERINE FOGOFUEFU (5).
(4) BONJOH ASANATU NAWA (5).
(5) MBUIH EZAYA KUCHOTEH (5).
(6) NUPENDAP EMILIA (5).
(7) NANGU VIOLIET RETRUYAP (5).
(8) TITANDE ZIGGY JUNIOR SHIMINYI (4).
(9) NGWINEKEH ZARIATU PERIMENTA (4).
(10) MOHTANGONGHO DELORIS ASHIMENYI (4).
(11) FUEPENDAP ARAFAT FUEPENDAP (4).
(12) TITANKA-AH RONET LAKWAP (4).
(13) SHIPEH CLOVIS (4).


Centre No:  11961  Government Secondary School Nyugu - Backyit Balikumbat
Regist: 43, Sat for 4 or more Subjects: 43, Passed: 24, 
% Passed: 55.81, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) MEPET BRENDA NJINGWOH (19).
(2) NWANYEK VALAIN DOHSAMTA (19).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) DUMA QUINADETTE KONGKUN (10).
(2) SAMWAGAH PERCY GEBDENG (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) LUMA LIVINGSTONE BAHBELHA (8).
(2) NGU STEFANY WAKUN (8).
(3) NJOME IVO PEDNYIN (7).
(4) ELSIE LANGMI VAH (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) MOMA ETHELBERT WOBKUN (7).
(2) TOMI CLAUDINE (7).
(3) ASEH ANOH ASEH (7).
(4) LANGMI ETIENNE BANNAH (7).
(5) BILLA CLINTON NUVAGHA (6).
(6) VUSHIGHO NEVILLE TOFALE (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) VANESSA SAMA NYALUM (6).
(2) SAMA MELVIS NAHBUM (6).
(3) MANA NADEGE NYONGKAH (5).
(4) SAMA EMIDATE LENYIN (5).
(5) PETEM JECENTHA LANGMI (5).
(6) LEHTEM SANDRINE PANSEH (5).
(7) LESIGHA SONITA (5).
(8) MUNTONG ROGER MUNKWAI (5).
(9) NWANYAM ADELQUINE NYALUM (4).
(10) TAFILI BARBARA WAKOUN (4).


Centre No:  11962  Standard Academic Comprehensive High School Ndop
Regist: 82, Sat for 4 or more Subjects: 82, Passed: 20, 
% Passed: 24.39, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NTACHI MARY NJELI (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) SAIDOU SULEY (8).
(2) NJOBAM ERIC KILOFONYUYF (8).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) ASHEMBONG SHARONE (7).
(2) EWI CARINE NJIAH (7).
(3) CONFIDENCE TOHNEH (7).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) KEJA LEVIS KAN (9).
(2) CHAH LOUIS NGUM (9).
(3) SHIPUH NOEL PETIANGMA (7).
(4) TONSONG RAPHAEL POUTAUA (6).
(5) NDUMBE MARION POYEWOH (6).
(6) NDINGDING PHILIP VUYOF (5).
(7) TAKUETE YVES SINCLAIR (5).
(8) NDIFON PAULINE NUBUNYIN (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) KINYUI FESTUS (5).
(2) CAMINE RICHMOND LACKBUIN (4).
(3) DINGHA RUDOLF DOPLI (4).
(4) SEGHA LEONARD DOH (4).
(5) NCHIMINYI MODECIUS PANGSUI (4).
(6) TATANG RACHAEL NUISHIANDEH (4).


Centre No:  11963  Advanced Secondary School Bamessing
Regist: 40, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 11, 
% Passed: 28.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) LUHUNG FABRICE NGEBE (9).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) VEBAN MARIE-NOEL GEMUH (12).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) BEKENE EBENEZA BOOH (10).
(2) NARCISE NJOBAMBE NDOFUNG (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) KUNGWEA BLANDINE NGWEEH (7).
(2) FOUYUI PELAGIE MAWAH (7).
(3) MALVIS MBOMBUI (6).
(4) BONGWA CARIN YOUNYI (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) CHIMBOH ROZELLA CHINGCHING (5).
(2) NOMBOH EMMANUELLA WANTIEH (4).
(3) MEKIKECHE SANDRINE NGOBUI (4).


Centre No:  11964  Government Biligual High School Kribi Rural - Socapalm Kienke Lokoundje
Regist: 21, Sat for 4 or more Subjects: 21, Passed: 9, 
% Passed: 42.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NJIENG CLINTON LIBAH (12).
(2) TIKU IRENE BRIGHT OSONG (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) ONDOUA EMMANUEL (11).
(2) OBON MARIE LOUISE RAYMONDE GIOVANE (9).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NGWANG GIZETTE CHEWE (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) BETI OUSEINA (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NKOE NDJANA JACQUELINE CYRILLE (6).
(2) BETI HASANA (5).
(3) NDJIKI MATIP JOSEPH DESIRE (5).


Centre No:  11965  Koel Bilingual Institute Tiko
Regist: 10, Sat for 4 or more Subjects: 10, Passed: 10, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MAIMOUNATOU CHARIFA (15).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) ATUM NAME AYAKA (12).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) MBUA JOEL VEKIMA (13).
(2) FORNU JOSELIN ABENG (13).
(3) NGAM FANNETTE ESEI (10).
(4) ALOBWEDE HANS PABLO EPIE (10).
(5) LEKUNGA ANNA GEVALA (9).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NGOUK KESTIN ENOW (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TCHAKOUTE BATCHOU TATIANA BELVIANE (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) SEMA COLLINS NTUNGWEN (4).


Centre No:  11966  Redemption Comprehensive Bilingual High School Ekona
Regist: 45, Sat for 4 or more Subjects: 43, Passed: 17, 
% Passed: 39.53, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 8
(1) AZUMAKOH EJANWEI ERIC (9).
(2) AYIM SOLOMON NJEI (9).
(3) EWONGWE MBOKE LUSONG (9).
(4) MOHAMED ADNAH ABDELL BACKAR (8).
(5) NTEMAFAC FUNWI MARYLINE (7).
(6) ABACHE ELISHA OTTIA (7).
(7) APUNGWA KELSY ANCHI (6).
(8) MESSA TONDON DIEUDONNE (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NGALUM TEMBO SALLY (6).
(2) KIMENG LOIS NYAH (6).
(3) WANYI PRINCESS MPONG (6).
(4) AGWO BELTHINE OSAH (5).
(5) AJONG ENESTINE MBONG (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) ABEN EMILE TANGOH (5).
(2) SHERON SAKWE DIALE (5).
(3) MBONGWE MAXMINE MPUDE (5).
(4) ANTIONETTE MVO ZOU (5).


Centre No:  11967  Pan Bilingual School Bokoko Buea
Regist: 16, Sat for 4 or more Subjects: 16, Passed: 8, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) EYAH BRANDON AGAH (12).
(2) EBOUMBOU NDOUMBE AURELIEN DANIEL (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) YANGSI MABEL YUIN (8).
(2) EWEH SOLANGE EGOMBA (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) MBU ESTHER NCHANG (8).
(2) CLIVE WATANY EWUNKEM (7).
(3) NCHINDA SERAH FEKEI (4).
(4) ETIENDEM RUDOLF MBUAKU (4).


Centre No:  11968  Government Secondary School Lassin
Regist: 26, Sat for 4 or more Subjects: 26, Passed: 21, 
% Passed: 80.77, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ABBOH SUFIAN (10).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NFIE YANNICK BANFILA (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NJENYOH GILBERT (9).
(2) KINKFUN ELINESS FINYONYAH (8).
(3) FON PATIANCE MALAH (8).
(4) TUME ANNE MARIE KISANG (7).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) CHINFON DESMOND NYOWIKE (11).
(2) SALLE SAMIRATOU (8).
(3) NFON PHILEMON (7).
(4) ABDUL-MUMENI BASHERU (6).
(5) KILI EPHESIANS TATAH (6).
(6) KIBUNGLA DEISY JIN (6).
(7) IDIRISU MOHAMMADU (6).
(8) ANOMAH CYNTHIA IJOMA (5).
(9) ADAMU MUSA DANJUMA (5).
(10) TUME SONISTAR MBEBEH (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) BANLA KILIAN MBELLO (5).
(2) CHILA JONAS FALE (4).
(3) MOUH CLINTON NTUNG (4).
(4) NFON PIUS NJEDUKE (4).
(5) NSHE JUDE ESHETEYE (4).


Centre No:  11969  Unique Bilingual Comprehensive College Yoke Muyuka
Regist: 467, Sat for 4 or more Subjects: 450, Passed: 62, 
% Passed: 13.78, Sanctioned: 3
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) FOLEFAC ATEMFE MARIE NOEL (10).
(2) FELICIA FONJIA ATEMNKENG (8).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) AYUK ROBIN EJONG KEKA (11).
(2) MBAH DERICK PEKWALEKEH (9).
(3) EMENKENG SYNTHIA (9).
(4) NCHANG CHIESEA MBOM (8).
(5) NJENYUE RACHEAL AMAYUGAE (8).
(6) FORKA SYLAS VEHSIYI (7).
(7) AKAWUNG PASCALINE (7).
(8) KUM GEORGE IHIMBRU (6).
(9) ANGEH MARION KENDEH (6).
(10) NKENGASONG EMELIEN AMABO (6).
(11) ALEKE EBENEZER GAFORBE SAMUEL (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) JOSEPH MVEINGUE JUNIOR (12).
(2) SAMUEL RICHARD EDET (9).
(3) NKUMBE LOMBE (8).
(4) NWUNZAK ERIC NZAKA (7).
(5) SUZY ANDA ANGO (6).
(6) NDOBENGANG GERLIND BEZAYI (6).
(7) NKONGHO GERALDINE BISONG (6).
(8) ASHUA LOIS BANJA (5).
(9) EDITH FANJOH (5).
(10) PENDA EBOLI YANICK (5).
(11) ACHUO SIMON ATEM (5).
(12) MBONG MELANI ZAH (5).
(13) ANYAGWA THRESY (5).
(14) OTEH ATHANASIUS ONGUM (5).


Passed in 4 Subjects: 35
(1) TETUH CORLINUS TETUH (7).
(2) BESSONG MBELLA NGALE HENRY (7).
(3) AWUNG BECKY FONYA (7).
(4) MBENEYA BLANCHE ANGWI (6).
(5) DINGOKE HEPHZIBAH DISERE (6).
(6) OKO STELLA (6).
(7) NDIFOR LORITA AYEOH (5).
(8) EGBE FRIDA EMEKUM (5).
(9) FAH MARIA MBI (5).
(10) FORTOH CHRISTABELNCHANG (5).
(11) TACHO MAGDALENE ENIH (5).
(12) HASSAN MUDIOU IDIRISU (5).
(13) EPUPU BRISHNEV KUMBE (5).
(14) AJONGANKWETTE NELSON (4).
(15) MOKONI LAURABIRTH NGANOH (4).
(16) AGHA HILARY AGKOKI (4).
(17) AMINKENG AGNES MBANGO (4).
(18) AGOGO SIMON SAKWE (4).
(19) SANI MOHAMMED LABARAN (4).
(20) AFUH ALEXIA (4).
(21) ATABONGAWUNG NGUNYI ASSABA (4).
(22) GEH MINETTE ZOW (4).
(23) LEBONG GILLET LEKENGU (4).
(24) NGUTY HENRY FON (4).
(25) LONDE ALBERT ETAPOESE (4).
(26) WULNOBUM BELDINA NINDUM (4).
(27) TAZANU ATEM WILLIAM CLIFFORD (4).
(28) NGUBE CARINE BASAKA (4).
(29) KOI CLAUDINE NDUM (4).
(30) NGONG JUDE NGWA (4).
(31) EKANGE JAMES EBINJA (4).
(32) ASHU FELIX (4).
(33) AFIA NKWENJE MENSAH NANCY (4).
(34) ATEFAC JOLLY VICKY ABAJOH (4).
(35) EKOLE TRACY BEME (4).


Centre No:  11970  Government Secondary School Muabi � Bangem
Regist: 81, Sat for 4 or more Subjects: 81, Passed: 17, 
% Passed: 20.99, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NDIALE EPIE NELSON (10).
(2) ESUNGE BRENDA ABANDE (10).
(3) PENDE TERENCE NKIDE (10).
(4) NGANDE EDIMOH CEDRIC ETAH (8).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) AKODE ELUNGE RANSOM (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) SALAMATOU ISSA (7).
(2) ESUME KEREEN EKUME (6).
(3) METUGE EDWINE EWANE (5).
(4) EWANE NELSON EBUNGE (5).
(5) ETONE MAC=BRIGHT EBANE (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) NKUMBE KELTHER DIONE (5).
(2) NKWELLE SENGE SORREILLE (4).
(3) NZANGKWENE GEORGET NTUBE (4).
(4) MBULLE ROSELINE EBOTE (4).
(5) NGIDE OLIVER EWANE (4).
(6) NANGE LINDA (4).
(7) NGWESE SHERIBEL ESIEH (4).


Centre No:  11971  Government Secondary School Ekanjoh � Bajoh Bangem
Regist: 36, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 11, 
% Passed: 36.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MESUMBE CELESTINE EBONG (17).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) MBWOGE BRANDON NZOGGE (14).
(2) NGWESE VERKIS NGWESE (12).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) EBUKE BORLIS SUME (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ETOENDENG DESTINY NTUBE (9).
(2) NJIKANG JOIVIZA EPISUME (6).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) EBONG CHRISTOPHER EKWEDE (4).
(2) SONE MALINE EMANGA (4).
(3) MEJAME MELVIS NZELLE (4).
(4) EWANG NTUBE KELVIN (4).
(5) MBWOGE ROMEO NSONG (4).


Centre No:  11972  Oxford Academic Complex Tombel
Regist: 143, Sat for 4 or more Subjects: 140, Passed: 63, 
% Passed: 45, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) DESICLARE IJANG NIH (13).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) MGBATU RAYMOND AGBOR (13).
(2) NDIALLE GODLOVE KWENE (12).
(3) RAPHEAL NDINGI NGETI (10).
(4) ESAMBENGUBE GIFTY MBOLLE (9).
(5) NGOME KELLY MUNGE (9).
(6) TAMFU GILLIAN MUSSE (9).
(7) BONAM PATIENCE MASOMA (7).
(8) KWIAWE NEVIL KWIAWE (7).


Passed in 6 Subjects: 18
(1) SAME NEVIL EPIE (12).
(2) NKWETA JOHNAS TETU (11).
(3) TAKOU ADOLF (11).
(4) WEYOU HOTCHEU AUDREY (9).
(5) NSALY ELMINA (9).
(6) BEFEH BORIS MENDI (9).
(7) AGBOR TARGEM HARMZA (9).
(8) ASUE ENDURANCE (9).
(9) SUBE QUINTA SENGE (9).
(10) ELUME GWENDOLINE DIELLE (8).
(11) EKANE MARVINE MONGUE (7).
(12) ABI LARISA MUNGE (7).
(13) KUETE KEVINE (7).
(14) NDIALLE OPHILIA EHODE (7).
(15) EKWELLE CLARENCE MUNGE (7).
(16) NINANGI EYABE BE-EYABE JUNIOR (7).
(17) NJOME DERICK ALOBWEDE (6).
(18) NJIKI NELLY KANDEM (6).


Passed in 5 Subjects: 24
(1) MENGALLE STEPHANIE NTUBE (10).
(2) NGEDE NGEDE ROGERS TAKANG (8).
(3) EBUDENONE NANCY (8).
(4) NKWELLE CARINE MBULLE (7).
(5) KOME BRENDA EKENG (7).
(6) AKAME BRUNO NJUME JUNIOR (7).
(7) KUSSI GIEBLES HUGO (7).
(8) NSONG SUME MILTON (7).
(9) NGOME MELANIE MECHANG (6).
(10) EMADE SONGE NADESH (6).
(11) MOLEKA MONIQUE (6).
(12) ALEXANDER ETUGE (6).
(13) NJIKANG PRICILIA MESINZE (6).
(14) NKWENDE NJOMOU JOEL (6).
(15) NZALLE NELVIS NZALLE (6).
(16) MATAKOU TAMFO BIBICHE (6).
(17) NKEZEA CHRISTENSIA LEINYUY (6).
(18) LOVERT EBERECHUKU IWUNZE (5).
(19) NJUME YVETTE SENGE (5).
(20) ESONG GILBERT ENONGENE (5).
(21) NAKOMO MINETTE MONDE (5).
(22) NGOUPOYOU FERDINAND (5).
(23) ADANGA AMBO JACKY (5).
(24) NANJE VECKLINE MANDE (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) SONEKANE FRANKLINE (6).
(2) DJANGPOUP CINTHIA FAVELLE (6).
(3) NNANE KEVIN (5).
(4) NANA EMELDA VOUME (5).
(5) EPIE MAURINE AHONE (5).
(6) GLORY ESUNG (5).
(7) NGALA EMEPRIDE REDISH BONGSHE (5).
(8) MOUCHILI MAIMOUNA LUCIAL (5).
(9) TERDONG SHARLOTTE MEKE (4).
(10) ESEME NDOBE YVETTE (4).
(11) NJOH ERIC ANYAH (4).
(12) NGWA DEBORAH ITUNU (4).


Centre No:  11973  Saint Anthony Of Padua's College Banya - Mamfe
Regist: 20, Sat for 4 or more Subjects: 20, Passed: 17, 
% Passed: 85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) OBI CONSTANCE OBI (24).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) AYUK GARETH ETCHU TABI (13).
(2) JONG MIRRIELLE DARYL NANJE EBOT (12).
(3) ASHU MIRABEL NKOYO (10).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) TASSI ANTUANET NGWEH (14).
(2) MBOH MELVIS OJONG (14).
(3) NKUM RAISSA BEATRICE TCHANG (13).
(4) OMEGA-FAITH AZUISEH LAKEGNOU (12).
(5) EBOT VERA EYONG (9).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) NAYUO VERA SALAH (15).
(2) NDIPETA OJONGTAKO PROTUS (12).
(3) MBANWI ANSELM ACHA (11).
(4) ATEM BENLLY AGBOR (10).
(5) KAMGIA NALINTA NOELLAR YOUMBI (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) OJONG JUSTINE NCHONG (11).
(2) BUDJI BASIL AKO (10).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) BISONG AKO DAISY (4).


Centre No:  11974  Government Secondary School Ekok
Regist: 67, Sat for 4 or more Subjects: 67, Passed: 23, 
% Passed: 34.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NGUWE CLOVET NDEP (16).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) YUH JEANY SIHNENG (14).
(2) OJANG PRINCESS AGBOR AMAKA (10).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) TANTO INNOCENT BUDI (9).
(2) DESTIPELMA EBANGHA OBI (9).
(3) KODE IDA NGOLE (8).
(4) TEKOM STEPHANE (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) TOM JESSICA EBAH (8).
(2) NDIFON BLESSING AYAMBA (7).
(3) CHRISTELLE EPOLLE (6).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) ASONG NGOB BECKY (5).
(2) OBI RELINDIS AGBOR (5).
(3) TANYI JOSHUA NSE (5).
(4) AGBOR RANSOM AYAMBA (5).
(5) FOMBUTU FAITH MBONGO (5).
(6) BISSONG JOHN EFFIM (5).
(7) NGOB ELIZABETH ETTA (5).
(8) ATEM STEPHEN OJONG (4).
(9) AGBOR COSTLY OJONG (4).
(10) EFFIM FAVOR ETTA (4).
(11) NTUI ANASTAZILE MBU (4).
(12) OBEN IMMACULATE EKPA (4).
(13) NJAH LORD NKOM (4).


Centre No:  11975  Government Secondary School Eshobi
Regist: 22, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 4, 
% Passed: 18.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) EBAI-NDIP BORIS TABE (10).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) EKURI GULIBERT MBI (5).
(2) TABE GIDEON EBAI (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) APPAH HOPE NDOPAH (4).


Centre No:  11976  Government Bilingual Secondary School Bakebe
Regist: 38, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 16, 
% Passed: 42.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) TAKEM LYDIA ATEMBU (11).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) ENOWMBI RANDY AYUK (11).
(2) BEMA MARTHA BELIE (9).
(3) ABEY CECILIA AYUK (8).
(4) NGUM SYNTHIA TABUFOR (7).
(5) NJENI ADELINE EFEM (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) BILLIET MASUNGU EFFEM (8).
(2) ABURI BATHELOW OSSANG (8).
(3) BAKWA MARTIN ELAMBO (7).
(4) TABE MBI PETER (7).
(5) TANYI EMILIA ENYANG (6).
(6) NKONGHO BALIKI BRENDA BAKUME (5).
(7) OJONG BERILLE EYANG (5).
(8) MBU ROBERT AYUK (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MESUMBE NTUBE SHINTABELLE (4).
(2) NFONTEM VALERY TANGWA (4).


Centre No:  11977  The Apostolic Secondary School Mamfe
Regist: 55, Sat for 4 or more Subjects: 55, Passed: 41, 
% Passed: 74.55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) ESHUA FRANCIS TEKE LYSINGE (22).
(2) TAKANG LYDIENE ETENGENENG (17).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) FONKU GLADYS TABI (13).
(2) TIKU PATIENCE ETTA (13).
(3) BOKANGO GERADINE ESAW (12).
(4) APAH ANNE-MARIE (11).
(5) ACHO TABE SHALOM NJIE (11).
(6) LUCY KATHLEEN EGBE MENGET (9).
(7) EDAH SCHNEIDER NDE (8).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) OWASHI PAUL IFETAV (12).
(2) ASHU NJANG MARTIN (11).
(3) OTUAYUK CHARITY MBUOBEN EBIKA (10).
(4) CHI NGUM ADELINE (9).
(5) JANE BAROH ENOHMENYANG (9).
(6) OTU CALICE BEKEH (7).
(7) AGBOR BLANDINE BELL BESONG (7).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) OJONG CARITIN AGBOR (10).
(2) BESONG AGNES EBINKEM (8).
(3) AYUK AYUK DESIREE (7).
(4) TANONG ENOW SIENE (7).
(5) MEKA EVODEAN MANYA (6).
(6) ETENG SOLANGE AGBOR (6).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) NCHUNG CHRISTY EGBE (9).
(2) BESONG DELISE EBAI (9).
(3) TIKU EMMANUEL CHE (7).
(4) AGBOR EMMANUEL EGBE (7).
(5) AGBOR ABIGIAL ANDU (6).
(6) OGBAA ORU EVARISTUS (6).
(7) ETU MORREL FABRICE (6).
(8) NGWANE PASCALINE TEBENTOH (5).
(9) MENYA SYLVIE AMAH (5).
(10) NYENTY MARIE OLA OLANJO (5).
(11) NEHRU ELIZABETH AYI (5).
(12) BESONG GEORGIA AYIM (5).
(13) NGONG KELLY AFUKEZEWAI (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) OBU BLESSING OJONG (5).
(2) BESSEM DOROTHY MBI (4).
(3) EYONG MAURICE TARH (4).
(4) AYUK JUSTINE SANDRA ETEM (4).
(5) ENOW BRANDY ASAH (4).
(6) EBAN BISSONG EUGENE ENU (4).


Centre No:  11978  Government Secondary School Boa Bakundu
Regist: 25, Sat for 4 or more Subjects: 25, Passed: 6, 
% Passed: 24, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) EYOH PRISLEY EFON (9).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) MBAH GODSWILLS (6).
(2) ELANGWE MELANI ETTE (5).
(3) CHE FABRICE NGOH (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MODIKA ERIC MOSANGO (5).
(2) SICCA CATHERINE ITALE (4).


Centre No:  11979  Government Secondary School Banga - Bakundu
Regist: 60, Sat for 4 or more Subjects: 60, Passed: 16, 
% Passed: 26.67, Sanctioned: 4
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ANYIK CARINE ASEGEYUA (16).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) TABE JULES AGAH (13).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) LEKENKENG PLATINI NKEMATEH (9).
(2) FRANCIS NDINGE MUKETE (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) AGBOR DAVID AYAMBA (10).
(2) FON DEXDEL TEPI (8).
(3) ETANG STEPHEN ORANG (6).
(4) ABAH BLANDINE (5).
(5) NUMFOR ELVISE FUHUWI (5).
(6) EYANG MARTIN EPEH (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) BANDE CHARITY SONE (7).
(2) NWACHI PATIENCE (7).
(3) AZILEBONG CLOUDINE NGENYI (5).
(4) ENDUH BRANDON ITOE (4).
(5) EYONG ATTIAGHA FRITZ (4).
(6) OGBONNA ISREAL (4).


Centre No:  11980  Government Secondary School Bai Panya
Regist: 60, Sat for 4 or more Subjects: 60, Passed: 20, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 4
(1) MUGRE ROSELINE AKEH (12).
(2) EGAWAN SONITA ABUGENE (12).
(3) FORTI MERILINE ABECK (11).
(4) MANJE VICTOR MUKETE (8).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) USORO EMMANUEL (11).
(2) FUKA CORDELIA AKO A (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) MOKUBE JULLIETTE LOKENYE (11).
(2) NAH JESSICA TAHIFON (11).
(3) OKANA SYNTHIA BUAKARI (8).
(4) SAKWE GODLOVE SAKWE (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) AZANGU MIRABEL AMIN (8).
(2) TEMBENG MBAKU NOEL (7).
(3) GODBLESS INNAH EWI (6).
(4) ENENG CLARIS AKUM (6).
(5) BISANGA JUSTINE SAMA (5).
(6) NJIO OLIVERT MOKI (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NONO NJIPMOU MARTHE (6).
(2) BEKALIE EMILIA KESE (4).
(3) MBAH SONITA TIKU (4).
(4) MBANWEI MARICLAIRE EYEN (4).


Centre No:  11981  Government Secondary School Bai Manya
Regist: 58, Sat for 4 or more Subjects: 58, Passed: 9, 
% Passed: 15.52, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) UFIA TIMBENG PROMISE (11).
(2) ELUME EMMACULATE BESOA (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) EKOBE CECILIA FASE (7).
(2) EKOBE ROSE BOKOUH (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) ITOE MARVELOUS WASE (6).
(2) ANGEL GRACIOUS EMBE (4).
(3) ETONGO FASE CELINE JOY (4).
(4) MESOH HANNAH BIE (4).
(5) UDOH BERTHA JOE (4).


Centre No:  11982  Government Secondary School Bole
Regist: 75, Sat for 4 or more Subjects: 75, Passed: 14, 
% Passed: 18.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) TANYI ISRAEL BETEK (11).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) ESAH LEVIS OWASU (9).
(2) MABINA DIEUNEDOR MORIE (8).
(3) ETANDA CHRISTINA DIKWANE (8).
(4) EYUN IJOH SANDRA ACHEKWA (7).
(5) IKOEISEH EKPAIMBATHREHEN (7).
(6) MUKETE BARI (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NWENYO SHAMA NGONDE (6).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NIBO MISSAN ESAKI (5).
(2) NANGELI MAGDALENE (5).
(3) MALLE MARINETTE MANDE (5).
(4) OBIE GIFT ESONO (4).
(5) ITOE LOVETTE MOTALE (4).
(6) MUKETE WILSON CHURUNGI (4).


Centre No:  11983  Government Secondary School Bakumba
Regist: 24, Sat for 4 or more Subjects: 24, Passed: 7, 
% Passed: 29.17, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) BOKWE APAPA CEDRIC (8).
(2) NANJE BRENDA NYAMA (6).
(3) ITOE MOSES ELANGWE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NANJE ADOLF META (6).
(2) NIASA SMITH NAISA (6).
(3) ELANGWE VERENA IYE (5).
(4) METTA STANLEY NANJE (4).


Centre No:  11984  Government Secondary School Marumba II
Regist: 56, Sat for 4 or more Subjects: 56, Passed: 12, 
% Passed: 21.43, Sanctioned: 3
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MOSIMA BELINDA EMELI (15).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NGWA VERCLIN MANCHI (8).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NKIMBOH CLERKSON ALENZEH (7).
(2) EKUKA MARIE BIE (6).
(3) FORNYAM NCHINE AUGUSTINE (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) MOKALE GODWILL NJOMENNE (7).
(2) ASUMBANG ALBINO LUCIENU (6).
(3) IMOH SIMON DOTOKO (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) MOKUNDU JUNIOR NDINGE (6).
(2) BOLOH PORTIA BIE (5).
(3) APAH GILHEART TEKU (4).
(4) MOKANYA CLINTON NGANYA (4).


Centre No:  11985  Government Secondary School Bai Kuke
Regist: 37, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 17, 
% Passed: 45.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MUSI NADESH BELINGU (13).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) BAWU FRIDA ROKENEI (9).
(2) NDOWO ROBINSON ELONDO (7).
(3) MUKWELLE COMFORT MBONE (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) BEYOKO JESINTA INDUAKA (8).
(2) NDEDI MATUREN ANOKE (7).
(3) MOTUBA FRANCIS MOSIMA (7).
(4) EBANJA JULIE BUKENGE (7).
(5) OKAFOR CHRISTOPHER OKECHUKWU (7).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) IKWANG CYNYHIA (6).
(2) ELEWEKE MIRIAM MESUE CHINYERE (6).
(3) EKPA ISAAC MODIKA (6).
(4) ANWEI VERINE YONGA (5).
(5) LIBATO BRIYAN ESOWANE (5).
(6) ABWA REYMOND (5).
(7) ZUH QUINTA GHOSTSIH (4).
(8) OKOSO HENSLEY ESOE (4).


Centre No:  11986  Government Secondary School Illeh - Lobange Konye
Regist: 47, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 13, 
% Passed: 28.89, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NANJE FRANCIS MOKUBE (12).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) OKOLE BERTRAND ITOE (9).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NANJE ANNA MANDE (7).
(2) EPIE SIMON EJUE (6).
(3) MOFA RICHARD BETAFO (5).
(4) ELANGWE RADIS ESEBATO (5).
(5) MOKOMBE VITALIS (5).
(6) MASEH RAPHEAL NJAKOMO (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) EYAKWE STEPHANIE ULE (4).
(2) MOKUBE PATRICK ETONGWE (4).
(3) BONYEKI CLOVETTE MUKETE (4).
(4) METANGO PRUDENCIA MENDE (4).
(5) MUKETE ISAAC NANJE (4).


Centre No:  11987  Government Secondary School Betenge Balue
Regist: 17, Sat for 4 or more Subjects: 17, Passed: 2, 
% Passed: 11.76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) IKOSE JOEL MOKETE (9).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ITOE COLLINS ELANGWE (6).


Centre No:  11988  Government Secondary School Bekumu I - Bamusso
Regist: 7, Sat for 4 or more Subjects: 7, Passed: 5, 
% Passed: 71.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) VICTORIA ANIEFIOK SIMEON (7).
(2) NWAFOR BRENDA KANDEM (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MANTAPKETUNG LARISA (7).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MBENDA LAWSON KOTTO (4).
(2) MOTTO ESTHER (4).


Centre No:  11989  Government Secondary School Kitta - Balue
Regist: 2, Sat for 4 or more Subjects: 2, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11990  Government Bilingual Secondary School Kouhouat
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 7, 
% Passed: 46.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NJIMBOT SANDAMOUN ELODINE (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) NKENG MAVIS SEISINDEH (8).
(2) NFONGHAM SAID MOCTAR (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) LADIFATOU NDAM (7).
(2) BOUOBOUO OUSSAMAH EL BATAL (6).
(3) AMOUA FANWI CHANCELINE (6).
(4) CEDRICK TOHWOTUCK (5).


Centre No:  11991  Government Bilingual Secondary School Kekem
Regist: 49, Sat for 4 or more Subjects: 49, Passed: 18, 
% Passed: 36.73, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) MOFOR VANESSA BEHBIA (23).
(2) MOUMENI STEVE DUVAL (15).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ASSOME NGANMO ULRICH JUNIOR (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) TEKAZAM NONO LAETICIA SORELLE (15).
(2) LEUDJUI TCHOKOKAM JOEL BERTIN (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) EMALEU DE TCHOKOMENI ELSSA MAIVA (8).
(2) KAMENI NOUMEUME LAMBERT (8).
(3) KINHO-ZE SINCLAIR NEYMAR (6).
(4) LUMNWI EDELQUIN (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) ESSENGUE ALIDA ORCHELLE (9).
(2) PUH FERDRICK (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) BUH CYNTHIA FEY (6).
(2) CHOUAMENI NKONTCHETCHOU HELMUT (6).
(3) NGATCHOUA HENGA NIKANOR (5).
(4) NKENG ALPHONSE ADZE (5).
(5) BANEN MBANG OLIVIER BAUREL (5).
(6) TCHE CYNTHIA FEUGNE (4).
(7) YOUTHA JILDAS SHUNIA (4).


Centre No:  11992  Nkomo Meatur External
Regist: 249, Sat for 4 or more Subjects: 234, Passed: 98, 
% Passed: 41.88, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) NEBOT FONKOU CHRISTIAN PARFAIT (16).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) POLA MIKE LENNOX (16).
(2) TEH APWO WILL ULRICH (13).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) NYANGA PIUS TEGHEN JR (19).
(2) NDOUTA CINTHIA LAURENCE (17).
(3) ONANA ONANA VITALIS LEATICIA (16).
(4) KENGNE CHRIS NYETCHEJEU (14).
(5) TEWAN SHIRIS AKEN (11).


Passed in 8 Subjects: 8
(1) MANDOH LAETICIA (18).
(2) NEMBOT FOUDJO NAZAIRE JEAN DE DIEU (14).
(3) LAFORTUNE VAISSOUM A RAISSA (14).
(4) NDOUDOUMOU AMOUGOU BERTIN LOIC (13).
(5) KAMDEM FOTSING RICK JACQUEL (12).
(6) MEULAJE KENGMOGNE MARIUS (11).
(7) AKA`A LOUIS FRANKLIN (10).
(8) ZOLEKO NOTEMEN BILL MAURIAC (9).


Passed in 7 Subjects: 14
(1) ENOW BIH CLARA (13).
(2) NYUYKONGI FAITH NYUYMA (10).
(3) NSOMBAY RUBEN ELISEE DELICIEUX (10).
(4) APAI CECILIA NKONGHO (10).
(5) AGBOR MISSTAY AKO (10).
(6) NOUBISSIE ULRICH VADEZ (9).
(7) OWONA PIE JUNIOR DEX (9).
(8) CHEO RICKSON AKUMA (9).
(9) HOBLOG CAROLINE (9).
(10) THUKAM YAKANA STEVE LOIC (9).
(11) IMBATOUL SONA PATRICK (9).
(12) NJI NGWI DANIELLE PICHOUETTE (8).
(13) NANG VICTORIN (8).
(14) WIRNGO ADEL LONYUY (7).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) MENU YVONNE MOACHIA (11).
(2) ABANDA NJO PAPI ISMAEL (10).
(3) KOOH ETOUNDI GABRIELLE BROOKLYNE (9).
(4) MULA EVANS NEBA (9).
(5) BONGUENO CHARLES THEOPHILE (9).
(6) TEWU ERIC NGUH (9).
(7) NKOUMOU MEKA BENJAMIN URBAIN (9).
(8) MANDE FONGANG MOISA (9).
(9) MENYENGUE ELOUNA LAURIA (9).
(10) TONYE N`HANACK MICHEL-LOIC (8).
(11) CODRI AYOBAMI BAKARE (8).
(12) TATAH MALVIN NKARNYUY (7).
(13) BESSONG VANESSA ASHU OROCK ASHU (6).
(14) MBIDA WANG JEAN BORIS (6).


Passed in 5 Subjects: 30
(1) BEDIME GRACE SARA (10).
(2) NDAM WILKINSON NDAM (9).
(3) KAWAS PLATINY GAULACK (9).
(4) MBETI BANGA JEROME RHODNEY JUNIOR (8).
(5) MASHING JESIBEL (7).
(6) DJAMEN LEOPOLD YVON RENE (7).
(7) SUH QUINIVA MANKA`A (7).
(8) ZOA MBALLA BRYAN ANDY (7).
(9) MADEJO NGATSING WILLANDER VICTOROVNA (7).
(10) ABOSSOLO MA`A BORIS KEVIN (7).
(11) DZIFO KAMTA ADRIEN (7).
(12) BIYIDI OKOMO BRENDA (7).
(13) DJOUMESSI FEZE GILLES GERSON (7).
(14) ANGUM ELISABETH MBAH (6).
(15) MANDOH CHRISTELLE SOLANGE (6).
(16) NYAKENG MBEMTI AMATI CESARINE SOLYNE (6).
(17) NWATOUO TOUOPI ELISA (6).
(18) PADY CARLISLE LARISSA (6).
(19) SHEY VERONICA KILANG (6).
(20) WANDJI DARYL NATHANAEL (6).
(21) TARH NCHUNG LUCY (6).
(22) NGEK BLESSING MANGAN (6).
(23) GUETOUM AYOBAMI ALIAMI BAKARE (6).
(24) AJAUBUGHO CALISTA ENGOBON (6).
(25) BOBIONGONE B. MARCO DONY (6).
(26) TANKAM FONGANG ALEX LOIC (5).
(27) AKUCHU RENE ABUWEH (5).
(28) MADIESSE KAKABI REINE LEOCADIE (5).
(29) GABRIM ESAU NKANJOH (5).
(30) HACDJOUK FONKOU BERNICE (5).


Passed in 4 Subjects: 24
(1) NGONO FOUDA EYEBE CHRISTINE AUDREY (7).
(2) NFEUKBA A BEDIANG MARIETTE CLARENCE (7).
(3) BAD`D ANTHONY WILFRIED (7).
(4) EYEYA DIKUBA KEVIN (6).
(5) MATSINGANG TCHEUBEH OSWALD MICHELLE (6).
(6) ABEGA GODEFROY WILFRID CRESUS (6).
(7) NAMATA CARIS MUSIMA (5).
(8) FAKEH MARLYN NSAMI (5).
(9) NDI THERESIA ANIM (5).
(10) NGUE NONGA PAUL LOIC (5).
(11) FOUDA MBATONGA HUBERT BERTRAND MARIE (5).
(12) MEKUE TAKOUDJOU REGINE (5).
(13) FRU ELVICE CHE (5).
(14) NDZI RHODA MUREKA (5).
(15) FRU DONALD CHO (4).
(16) FAHA CEDRIC (4).
(17) ATANGANA EUNICE ENANGA (4).
(18) GAMSI PRECIOUS MESEH (4).
(19) MAKWOBO NADINE AKUM (4).
(20) NGU MALCON PEKINS (4).
(21) POUCAZE ANATOU (4).
(22) MAFOGNE KWENA JOELLE CHARITE (4).
(23) JESSE BRIGHT NEBONG (4).
(24) CHINGO JOUNEDOU MBENTEH (4).


Centre No:  11993  Mbanga External
Regist: 54, Sat for 4 or more Subjects: 51, Passed: 14, 
% Passed: 27.45, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) JUSTIN NDANG OFORBELE (12).
(2) OMFOR MBONG GLADYS (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) BANTECK EVINE MAYEN (8).
(2) MOMBAL CHARLOTTE (8).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) ACHALLE BEDDELLE NYELA (8).
(2) GEH JAMES ZIH (7).
(3) NTANG PAUL (6).
(4) AMAJEH BERNICE TASHA (6).
(5) BETIKA PHILIP ESOPI (5).
(6) AKUDI JOSEPH UKU (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) DONYO FILS JOEL LANDRY (5).
(2) NFIEH DEMIA FALE (5).
(3) NKWETA NDAM CLINTON (4).
(4) NDUM NGOUT AISHATOU (4).


Centre No:  11994  Minkwelle � Bonaberi External
Regist: 51, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 32, 
% Passed: 71.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) CHICK ABOO KALVIN (10).
(2) GUIMARAES IYANGA MARIA ANGELES (10).
(3) MAKEJI NICODEMUS JOFENDEH (9).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NTUIBITEMI BRANDON OKANGKANG (10).
(2) RUTH OLUCHUKWU MBAH (10).
(3) BOUTOUYOU BOGUMAH LETICIA (8).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) LEBAGA TAKANG NUVALA (10).
(2) NKAMBFU VANESSA BERI (9).
(3) HOGBE NTAMACK WILLIAM FREDDY (9).
(4) CARINE ENANGA NDIVE (8).
(5) MBOU TABE ESTHER SYNTICHE (8).
(6) EBOT BARISA ELIJA NAADE (7).
(7) IHEREJIONU OSINACHI MIRACLE FRANCIS (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) SILIKI NSEKE JULIE WENDY (8).
(2) OBEN BRANDY-JOAN BESSEM AYUK (7).
(3) EBOT PAUL NAADE PRINCE (7).
(4) GUIMARES SHONIBARE ORIA (7).
(5) ABRAHAM MARTHE SANDRA (6).
(6) DOUALLA CHIMA JACQUES (6).
(7) TAH FERDINAND JUNIOR ATUD (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) LOVELINE IGALI ROBERT (8).
(2) NGAH ASHLEY AGBOR (7).
(3) DJAMILA DANGUITA (6).
(4) PETER CHIBUIKE MADUNAGU (6).
(5) OROCK DERICK ACHUO (5).
(6) AYUK SENZE ELIZABETH (5).
(7) CHINYERE SANDRA GOODNESS ILOCHI (5).
(8) KOFI NGANDA NGANDA-ITOE (5).
(9) BOLO WEKA DAMARIS (4).
(10) MUSEH PRINCELY MUSEH (4).
(11) TCHOUNKEU FRU MFUPA BRANDOL (4).
(12) MANGUE NGUEMA ANGELITA (4).


Centre No:  11995  Bepanda External
Regist: 305, Sat for 4 or more Subjects: 281, Passed: 71, 
% Passed: 25.27, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) LUM NDOKO ELSA LARISSA (13).
(2) NWANKWO FAVOUR CHISOM (10).
(3) MDZEFEN JOUNA (9).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) ASHU TABE AGNES AYUK (10).
(2) CHARLES MBOHWAH (9).
(3) LOBE ESSOME LYDIENNE CHARBELE (9).
(4) WIRNGO RENATHA SEVTILA (9).
(5) EWANE SAMUEL AMERE (9).
(6) MOPA GHISLAIN BRICE (9).
(7) ALANDI BONGSE NELLY (8).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) TANJONG TANTOH MODESTE (17).
(2) SOMSI RENE SOMSI (10).
(3) ORU JENET BAWAK (10).
(4) KEULEMBA CHELSEA PREFNA (9).
(5) AVENIR NADINE (9).
(6) AMBICHAM MARY ANNE (9).
(7) MENGOT ASHU ROSE (9).
(8) MOMOH AMINATU (9).
(9) ABEN WERENGE CLAUDYSON (7).
(10) LAMBI SOLANGE NSUNGLIN (7).
(11) EMMERENCIA EBAI (7).
(12) BEN ABDOUL AZIZ (7).
(13) MBUTUH EVANGELIN NYIFE (7).
(14) NDIP NADINE OJONG (6).


Passed in 5 Subjects: 19
(1) NIECHE BROWSER KUNCHU (9).
(2) NDEH SONITA (9).
(3) KIMBI LIONEL - RICHE YAI (9).
(4) MBEP BELINDA MBASOH (8).
(5) PALIMATOU NZENA (7).
(6) SUNJO NELLY BERINYUY (7).
(7) WADJE LAURENA MARSIENE (7).
(8) NKENGBEZA NESLA MBENGU (6).
(9) NYANTOH ELVIS AKUKONG (6).
(10) NJOYA SODANGI NUJIAMUE (6).
(11) AKOSO LOVELINE LEM (6).
(12) NKENYI FOSSOH NOBELLINE (6).
(13) NKANJOH FAITH BONGNWI (6).
(14) SOLANGE NAMONDO NJIE (5).
(15) LUM BLANDINE FRU (5).
(16) MUTENOU KINGSLEY (5).
(17) ESUA NOELA TONJOCK (5).
(18) NFOR NYUFANJI BIRA (5).
(19) NGANJONG FABRIC (5).


Passed in 4 Subjects: 28
(1) DEUGOUE NOUTCHA DANIEL (8).
(2) TIENTCHEU TCHOTCHA ANGELA ROXANNE (7).
(3) MAKOLO ADELE CHIMENE (7).
(4) BABOULEK BABOULEK SIMON PIERRE LIBERTE (7).
(5) TCHANA KUICHEU MARC KEVIN (6).
(6) TANGWAN STELLA ANGWI (6).
(7) FRANCIS MBO NGU (6).
(8) ESSOMBA DJETCHA CHISTERA LAURA (6).
(9) MATIP NDOUMBE RONAL FIDELE (6).
(10) MUKETE RUMTA MEBIA (6).
(11) ASOBO CHANTAL FRI (5).
(12) MUNYONG PAMELA DOHKANA (5).
(13) MANTOH ZENA NDIFOR (5).
(14) MUWUD NELLY ENJOH (5).
(15) ASUE NADEGE OPIDIA (5).
(16) HASEN PHEONGEH CHONGONG (5).
(17) NANGA TIOSCOPE MUNJU (4).
(18) NDIP MANYOR GLADYS (4).
(19) MPAKO DESMOND EJELLE (4).
(20) KENDZENG MILDRED NSANUI (4).
(21) ANNETTE TABI SIMON (4).
(22) ETTA MIRIAN BESSEM (4).
(23) EMMANUELA NEH (4).
(24) AFOMBO NICOLINE AZAH (4).
(25) NSERI WILSON MANDA (4).
(26) SHARON MANKAH NCHANG (4).
(27) TANYU LINDA KFUKFU (4).
(28) CHUMGEH ANDREW (4).


Centre No:  11996  Mabanda Douala External
Regist: 116, Sat for 4 or more Subjects: 101, Passed: 21, 
% Passed: 20.79, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) EPETY EBONGUE LYDIE LAURE (10).
(2) NJOYA PAMCHUCHU IBRAHIM (7).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) TAFFOU YAMDJEU OUSMANOU (8).
(2) KEZONGKENYINGONG NADESH (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NKEMFOR NGOMANDE ERNEST (7).
(2) AFONJI GLORY PELAZY (6).
(3) ANDEH JUDE MAMUZANG (6).
(4) TIOGO YMELE LORA PRINCESSE (6).
(5) LEKENE LYLY MERVEILLE (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) MISAMA ANITA NAH (6).
(2) KOUMIS IMBENG LAETITIA FABIOLA (6).
(3) KURYUI EMMANUEL SHIYUI (5).
(4) EBENE ODILE (5).
(5) NYOUNGA JOY NKEMECHI (4).
(6) ETTA MARTHA BESONG (4).
(7) TAMBI MC GREENFIELD ANOMA (4).
(8) FONKENGACHA NKENGATEH BRANDON (4).
(9) PEGHOUMA AMIDOU (4).
(10) JAM MIRANDA MUTOH (4).
(11) TANTEH CONSTANCE PEKWEAWOH (4).
(12) NDZI EMMANUELA RINGNYU (4).


Centre No:  11997  Njenka External
Regist: 119, Sat for 4 or more Subjects: 103, Passed: 17, 
% Passed: 16.5, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) FOKUMLAH BELTINI NDIPNU (12).
(2) FOMONJI JUDE GWANA (10).
(3) SYLVIA ANDIN YONG (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) KEHDINGA LANGBAA TANUNJAM (9).
(2) MBONGEH JOAN FOMBANG (9).
(3) BIJEMIA PRUDENCIA FOMBA (6).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) KINSAM NGWEI EMMANUEL (6).
(2) NAHJELLA HONORINE (4).
(3) AGNES NAHBILA KOBE (4).
(4) OGEN SONNIA MANSOH (4).
(5) BUMA KEHBILA EUGINE (4).
(6) AWAH MAGDALINE NGUM (4).
(7) NYONGBELA NELKON SABUM (4).
(8) CRESCENCIA MANTAN BISONA (4).
(9) NDUNGMBOWO EMELDA (4).
(10) DOP NAWAN LINDA (4).
(11) FONDZENYUY SHIYKA RONALD (4).


Centre No:  11998  Munyenge External
Regist: 120, Sat for 4 or more Subjects: 118, Passed: 35, 
% Passed: 29.66, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NDIFON BLAISE TAH (13).
(2) JAGANG VANESA ABIT (10).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) MABIA DEVELINE ANDONG (9).
(2) MUSOH CLINTON ANIM (8).
(3) AGWI ELIZO-O TABI (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) AKO LAWRENCE TONYE BESSONG (7).
(2) TECHWEL EZEKIEL TEBIT (7).
(3) MBAH VANESSA ETIH (7).
(4) ANGAH RENARD (7).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) MBAH ELISHA NGALIWA (7).
(2) CHUIKEH GILBERT YENEYUBE (7).
(3) ABILI JOEL ENKO (6).
(4) ASONGANYI BERNARD (6).
(5) ATAMAYA ROSELINE EYASAH (6).
(6) ACHU VITALIS ACHU (5).
(7) CHE EDWINE NIBA (5).
(8) WAJUKU NADESH ASHUMI (5).
(9) BODIANGA EDNA SOMBA (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) ABEHE FORTUNE NIGEL DEBORAH (9).
(2) MBANG FEDINAND YAI (6).
(3) NKEZEA NARIS NKEMLEKEAJU (5).
(4) PRODENCIA FINGWI BAVOH (5).
(5) MUKI HANSON NJI (5).
(6) CHIAMBOM JAPHETE FUCHI (5).
(7) ASONGANYI JUDITH BRIGHT TANGWA (4).
(8) CLOVIS SINJU ALEMACHE (4).
(9) ATABONGAFAC DAVID AWUNG (4).
(10) EBANE EUNICE EJOLLE (4).
(11) ITOE ADAH NGOE (4).
(12) AJIWAH VALERY ABWEMBOU (4).
(13) BOBGA VITALIS KANGE (4).
(14) CHIATOH GODWILL NGONG CHIAMBAH (4).
(15) ARMELLE SILIENNE SANTIS NTSUN (4).
(16) MUABE CLOVIS NGWESE (4).
(17) ASEUGAN SALICE CHEKOH (4).


Centre No:  12000  Ngusi External
Regist: 116, Sat for 4 or more Subjects: 82, Passed: 8, 
% Passed: 9.76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) BEWAMBA SYVIELLE ANYINKENG (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) DIVINE NGOLLE (6).
(2) NKEDE MARBEL MUNGE (6).
(3) EBONG EPOTE STEPHANIE BRIGIDA (6).
(4) MESSONGE CHARITY PISSANG (6).
(5) EBUNE CYNTHIA (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) ABEL WALLINS NYIANDA (5).
(2) ABWE AGNES NDOBE (4).


Centre No:  12001  Bakundu External
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 8, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  12002  Mambanda Kumba III External
Regist: 45, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 5, 
% Passed: 13.51, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) SONA DAVID AKU (7).
(2) BOTAME DIBO MARIE THERESE (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NJOMAYO VALLERY NKELLE (4).
(2) DINGA FOSSAM KING JUNIOR (4).
(3) AMBEKING SCHOLAR (4).


Centre No:  12003  Krammer External
Regist: 345, Sat for 4 or more Subjects: 300, Passed: 38, 
% Passed: 12.67, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) BESSEM LAURA ASHU (10).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) EPWENE MARCEL AJEBE (9).
(2) ITOE KEREEN BEA (7).
(3) BEKELI GRACE FEMBE (7).
(4) MOTALE DANIEL (6).
(5) NGOE CLAUDETTE NJOMI (6).
(6) SAKWE CHRISTINA BIE (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) AGWE BENICE ANWI (8).
(2) MACHIFEH GILBERT MATIUWOH (7).
(3) OYONG CLAUDINE TAKEM (7).
(4) NYABI SOPHIE KONGE (6).
(5) ENI MEDIKI KOFFI EPIE (5).
(6) NJEH ALBERTINA MUJEM (5).
(7) ANANE PAMELA EBUTE (5).
(8) NDU ELIAS COVIC AWAH (5).
(9) MODIKA DORISBRISH MBOE (5).
(10) TABI AGNES BESONG (5).
(11) KOME OTANCE MBILLE (5).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) USTERS NKEASE DERICK (9).
(2) ABIGAIL NTUBE NTOKO (6).
(3) EPOLE DORCAS NGWANE (6).
(4) MUKENGE QUEEN LATIFA (6).
(5) ALOBWEDE ELISABETH ESUNG (5).
(6) AYENE OBASE ALDONIA (5).
(7) ACHWETIE GERALD ABIANDONG (5).
(8) NZOUEPET DONALD EPIE (5).
(9) ARONG FRANCISCA TAMBE (5).
(10) AMBOH GILIAN VAGANSI (4).
(11) MEROLINE ISIAKO SONGHA (4).
(12) ANYAHBI STELLA AWANGGAL (4).
(13) OBASE ABULU BENJAMIN (4).
(14) HELLEBENZ EPANDA MBOCO (4).
(15) TABE YVONNE EBANGHA (4).
(16) TABE TAKUSONG NOELA (4).
(17) ETONGWE EMILIEN MELOKO (4).
(18) NJIMEREKI CELESTINE AKAMA (4).
(19) ITOE DAMALICE MANDE (4).
(20) NKWAINSUK AYUK FRANKA (4).


Centre No:  12004  Malende External
Regist: 75, Sat for 4 or more Subjects: 59, Passed: 7, 
% Passed: 11.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) GASALA GARVIN DOHNJAH (9).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) HILARY CHIN (8).
(2) MBENG EGBE DAVID (8).
(3) ASONGLEFAC EUNICE (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) SERAPHINE MALOBA ELONGE (5).
(2) NDENSI MARIE LOUISE (4).
(3) DESTIN TANGE (4).


Centre No:  12005  Mbakwa Supe External
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 7, 
% Passed: 22.58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) MUKETE SOPHIE DIALE (8).
(2) NJEMO CLINTON ETINGE (7).
(3) LOBE FELIX MULANGO (7).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) OBASE LEONARD SAKWE (6).
(2) ANAMANI KELVIS ILONGO (6).
(3) OBASE MAGDALINE ONGIE (4).
(4) NYABA JUSTICE NGIMANI (4).


Centre No:  12006  Nanga-Eboko External
Regist: 1, Sat for 4 or more Subjects: 1, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  12007  Azire External
Regist: 272, Sat for 4 or more Subjects: 204, Passed: 60, 
% Passed: 29.41, Sanctioned: 3
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TCHINDA SAAH BRANDON (13).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) FON FEH TUMO (12).
(2) AMANA PACKLIN-CALVIN AFUB (12).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) ACHETKUEGNIGNI-FIFEN ULRICH ARMEL (11).
(2) NKAYI GAIUS TEKUM (11).
(3) NJI ELSIE NGUM (10).
(4) MBAH NCHIFOR PASE (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) SHILARIS LUM ACHU (14).
(2) BESONG CHANTAL ENDAM (9).
(3) GRACE YEAH (9).
(4) TEBECK MARVINA AMECK (8).
(5) LUM RUTH SONDE (8).
(6) MANGWI BRUNHILDA TAKU (8).
(7) DEIZENMIA DOU NJI GEH (8).
(8) BAH CEDERICK NGU (8).


Passed in 5 Subjects: 22
(1) NDE SLYVIE KEEN (8).
(2) MAH SUSAN TAKOR (8).
(3) SONGTABI VALERY NJINUWO (7).
(4) BERINYUY NIVERSE NYUYDZESHU (7).
(5) ACHA MILDRED ANDU (7).
(6) ANDU CALEB (7).
(7) NGAFI PELAGIE MASHA (7).
(8) TIKUM CLAVET MBAH (6).
(9) NDUM ESTELLE ENNI (6).
(10) WONGEBE SHAMNYUY PHEOBE (6).
(11) WIRBA MIRABELLE VIDZEM (6).
(12) MUFU HAMLET MBAMSI (6).
(13) ENGWO CLAUDE NFUA (6).
(14) MANGA NDASAH NYOH (6).
(15) MEZO STELLA BIBICH (6).
(16) NEBA CLAUDETTE MANKA'A (5).
(17) AKAH ACHA BLECK (5).
(18) MBANWEI MBAH ENOW (5).
(19) NOCHI MICHEL BLARIOT DJEUTA (5).
(20) ACHIE SHIRLEY AKONJI (5).
(21) TANGMOH KELLY (5).
(22) FAI BLESSING NKEH (5).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) NDI ANNA NANGE (10).
(2) CHE BLAISE SUH (7).
(3) MBENG LOUISA BI (5).
(4) VALERY KUDI ICHU ONGUM (5).
(5) NEH NOELLA CHE (5).
(6) DOBGIMA NAHLELA LARISSA (5).
(7) NGOH ALAIN NDI (5).
(8) MAYAP SIMO VIVIANE (5).
(9) NKONGHO BETRAND TABE (5).
(10) MUDOH BELINDA EWAH (5).
(11) ATANGA ROODY ACHE (5).
(12) NGOSOMA MUATENG EDITH (5).
(13) PENN PRISCILIA MENYI (4).
(14) TALANGA DERRICK NWOFOR (4).
(15) DASSI EMMANUEL JUNIOR (4).
(16) ETOHZIEH PASCALINE ENEH (4).
(17) NEH VANNESA NJWEI (4).
(18) CHEO MAMBO VANESSA (4).
(19) NGEH RACHEL YEYE (4).
(20) NJI SYXTUS KEBBAGH (4).
(21) NJINJOH DARLINTON ABIMNE (4).
(22) TIRNYUY NDZE BLAISE (4).
(23) ASANTE GAD FORBI (4).


Centre No:  12008  Diongo External
Regist: 65, Sat for 4 or more Subjects: 65, Passed: 12, 
% Passed: 18.46, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) MOTIA DOKAS ITARE (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NEBA MA AKOH ODILONG (6).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) ESOBOH CAVEN NDINGI (7).
(2) KAH PRINCE FORTUNATE MAYEKE (5).
(3) MOTIA VEGINIA MOSEMBANGE (5).
(4) TEBAH TERENCE (5).
(5) MOKALA FRIDA ELOMO (5).
(6) ESONA SILAS DIONI (4).
(7) OKUMO EKIE FIONA (4).
(8) CHIA BEATRICE KAIN (4).
(9) TEM ROSEVET MBI (4).
(10) AYUK JOANITTA (4).


Centre No:  12009  Ebonji External
Regist: 47, Sat for 4 or more Subjects: 44, Passed: 8, 
% Passed: 18.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) EPIE RENNE NZE (6).
(2) ENOBOH EBENEZER (6).
(3) NTUNGWE BRENDA NTUBE (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) AYEM ALICE ETOEH (5).
(2) NYAMEN WILLIE JUSTO (4).
(3) NGOE BETTY MASOMA (4).
(4) EKWOGE QUEENTA MUNGE (4).
(5) ATIENGENJI DIAN UBENO (4).


Centre No:  12010  Government Secondary School Ise - Fungom
Regist: 30, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 10, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) APANGHA LAZARUS CHIA (12).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) CHAH JUDITH SAH (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) KAH CERDRICK KUMA (7).
(2) MBUH GERALDINE FUEN (6).
(3) GHANG JUSHUA ALOM (6).
(4) KIA JEVIS AKWA (6).
(5) NYIA NELSON NKWAIN (5).
(6) WASAKANG DESMOND KUMA (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) TANG WALTERS CHE (5).
(2) HARUNA MUSA ADAMU (4).


Centre No:  12011  Government Secondary School Abar � Fungom
Regist: 62, Sat for 4 or more Subjects: 61, Passed: 12, 
% Passed: 19.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MBENTENG SYLVANUS KACHA (12).
(2) NKOLO MILDRED MBONGBO (10).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) BOATI FLORATINE MBUO (8).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) KOUNCHO CHRISTIAN (7).
(2) MBENG TUNA CHANG (6).
(3) HASSAN UMAR USMAN (5).
(4) TOJI ZILLIAN NESIH (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) KUUM STEPHANIE MBOUNG (5).
(2) TAH RICHARD JU (4).
(3) BUM HILARY BOAH (4).
(4) NJABE HAISHA QWIMEH (4).
(5) DOMO ROLANAISE ATSEN (4).


Centre No:  12012  Asec International Complex Nkozoa - Soa
Regist: 52, Sat for 4 or more Subjects: 52, Passed: 33, 
% Passed: 63.46, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) THOM GUEMTO SINCLAIR (27).
(2) HENGA GWANNA JOSEPHAT ARMELLE (25).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) KWETCHOUA STENGANG FRANCK ADIEL (17).
(2) KENAH ROUDOPH CHU (14).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) CHETCHUENG FHONOU IVAN DIMITRI (15).
(2) NDIKONGFAH BERENICE AVA THEODORE (13).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) SOBEH NELSON ALOBWEDE (10).
(2) DJUISOP DJEUTCHOUANG EMMANUELA (10).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) AWONO OKALA GRACE EMMANUELLE (10).
(2) NKARFON SANDRA MALAH RINGNYU (9).
(3) NGWE VANELLA CHI (9).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) VANESSA NKWEWOH (12).
(2) NKUM SHARON NDUM MBONGEH (9).
(3) TEBIT TERMA ANYEN (8).
(4) NGUENGNE NGOKO RAISSA VIEIRA (8).
(5) DASSI TCHOFFO DANIELLE KEZIAH (8).
(6) SOH QUCHOUO YVES STEPHAN (8).
(7) JENNIFER ATOCK OSOBO (7).
(8) BEYADA EFOUBA CHRISTINE NORELLE (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) MVOGO BESSALA JUNIOR PLACIDE (7).
(2) ATANGANA ODJOLO LYDIE VANESSA (6).
(3) MUSI GODWILL FOSAAH FOMUM (6).
(4) NGORAN LUCY SUI (6).
(5) KOMGUEP INGRID CASSANDRA (6).
(6) NJI GEORGE AMONTU (5).
(7) MOUKOKO BIOUM ALBERT JUNIDUEL (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) MBAYIN KETCHEUMOU NAOMI (6).
(2) ALIMA EBANGA KEVINE LAFORTUNE (6).
(3) EWOMBE BIOUM RUTH DOMINIQUE (5).
(4) KONO MEKONG SYLVIANE LAURA (5).
(5) BUVII DESIRE (5).
(6) NANGA AWOLA HENRI LEGER (4).
(7) BIH SITA LACK (4).


Centre No:  12013  Government Bilingual Secondary School Etoma-Bali
Regist: 114, Sat for 4 or more Subjects: 110, Passed: 62, 
% Passed: 56.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) KOYELA JEFF (21).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) KEBILA DENIS MOFOR (20).
(2) MBONGEH BLESSING GALEGA (20).
(3) NOELA NKOHNTAN (14).
(4) BENGYELLA GILBERT (14).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) FONGOH NAHBILA CHRISTEL (14).
(2) PADINGA CHRISTIAN GIMA (10).


Passed in 8 Subjects: 9
(1) BERTRAND NJINUWO (14).
(2) MBONGBOWO JEMIMA NUNGMUA (14).
(3) NAHBILA STEPHANIE BABILA (14).
(4) NDETA ALPHONSINE MANTOH (11).
(5) ANDIN CLAUDINE TUTUWAN (11).
(6) NKONTAN NADINE (11).
(7) NUMVI STANLEY (11).
(8) VUBAMO PERRY AKUNDO (11).
(9) KOYILA ERNEST MBUNGU (10).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) BLESSING LYCONGAH BOBGA (13).
(2) SHIENNA-KELLY LESIGA SAMA (11).
(3) FONCHAM JULIETTE BILOLA (11).
(4) MUENDOH BELLY QUEEN ANGONG (10).
(5) FOMUM MINJO CLERKSON (9).
(6) KUNGABA BELLVVINN WAKUNA (9).
(7) NYONGAMSEN JAMES WANDUM (9).
(8) KUNA GERALD (9).
(9) GUSAGA GRACE NOEL NAHLELA (8).
(10) JUGA PRISOR NDIPNU (7).
(11) JUGA BRENDA TUMA (7).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) BABILA LANDRY NDIPNU JUNIOR (8).
(2) NUYEBGA BERTRAND GANA (8).
(3) SEMA CYRILLE FOMBON (7).
(4) KELLY AJIWOTANGHAM (7).
(5) FEH DIEUDONNE BUMA (7).
(6) NAHBILA HARIETTE NUBIA (7).
(7) DOHMATOB FLORA KAHBANG (7).
(8) TABI ETCHU HENRY ETCHU (7).
(9) FOTACHWI STEFAN LESIGA (7).
(10) WELLIETE VALUMA (6).
(11) MUNJAM MAGDALENE-MARIE NGONGA (6).
(12) NGALA JOHNA NKWIRT (6).
(13) NKWAH MARCUS (6).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) BOBDINGA CAHLISTUS AIWO (8).
(2) USEILA LUMA NCHOPAN (7).
(3) NJEI BINORINE AWONG (7).
(4) LENA STEPHANIE NUMVI (7).
(5) FONYONGA ELIZONDO YEBKEHMIA (7).
(6) BORIS ANTOINE TITABENG (7).
(7) TAMBAH FRITZGERALD NGATI (6).
(8) BENGYELLA SEDRIQUE (6).
(9) GANA PRISILLIA LENAH (6).
(10) NJEI LEONETTA WAKUNA (6).
(11) AMEH LYKEARS BABILA (5).
(12) OPHELIA NYONLEMUGA (5).
(13) ANITA NAHNGWA'A FORTEKEH (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) MBONGEH PRISCILIA VOBDINGA (5).
(2) SUNITA NAHJELA FORTEKEH (4).
(3) FONYONGA MIRANDA NASUA (4).
(4) DESDEMONIA ANDIN (4).
(5) GLENDA NAHBUM (4).
(6) SAMJELA BRANDON (4).
(7) SONNAH TABERT TITAJANGHA (4).
(8) TAKA BLESSING BISONA (4).
(9) TABOT ELISHA NDUM (4).


Centre No:  12014  Government High School  Bechati Wabane
Regist: 56, Sat for 4 or more Subjects: 56, Passed: 27, 
% Passed: 48.21, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) AKO KISITO NEMBO (16).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) AKWANGA ELIJAH TANGU (19).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NKEMTAZEM JELOUSY TAZEM (11).
(2) TABU SAMUEL LIH (9).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) FORCHANONG NAPOLEON NJI (9).
(2) FONKEM GENESIS JONG (8).
(3) KETU NICO TANGU (8).
(4) CHA LESLY CHA (8).
(5) NKWETA GIGER NGENEFOR (6).
(6) AKWANGA NICHOLAS TAYI (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) BAKWOWI FAVOUR MANYI (8).
(2) ENOW SYLVESTER NCHONG (7).
(3) NKENG BLESS NCHONG (7).
(4) TAYI EMIDOS JIE (7).
(5) FORSUNG DAREN FORSUNG (7).
(6) JONG KENAN CHILIH (6).
(7) ENOW JUSTINE MANJU (6).
(8) SAAHKEDJU DIEUDONNE KENDO (6).
(9) NKWETA JULIUS TAYI (5).
(10) ENOW ADELINE MABU (5).
(11) ANYANG MARGARET MAFOR (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) TAYEM JENIS AMANDA BETONG (6).
(2) TANJOH CEDRICK TAZEM (6).
(3) FORZAH NDA COMFORT NAMAH (6).
(4) JONG ELVIS TEMAKAH (5).
(5) NKWETA HILTON KEDJU (5).
(6) NONG MELAPHINE MAZAH (5).


Centre No:  12015  Government Secondary School Lobe Town
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 12, 
% Passed: 24, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) DIVINE MOFAKO NDUMBE (10).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MASANGO VERINE MBANYI (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) DINGA HARRISON FORKWEN (7).
(2) EYOH GERALD EYOH (6).
(3) FORBANDE CLAUDIA MAKASHUNG (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NAWANGO MOUREYEH GABRIEL (7).
(2) EMAMBU TEMBONG ERICA (7).
(3) MBONGWO CONSTANCE (6).
(4) BALEMBA MIRANDA KONGWE (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NGWON AGNES AMBENO (7).
(2) EKONDO SERAPHINE MANDE (5).
(3) SUSAN CHRISTABEL AKPOR (4).


Centre No:  12016  Government Secondary School Akatati-Tali II Upper Bayang
Regist: 13, Sat for 4 or more Subjects: 13, Passed: 2, 
% Passed: 15.38, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) EGBENJIE LYDIE ENOW TANCHIE (5).
(2) OUSMAN BACKLYN NKONGHO (4).


Centre No:  12017  College de la Responsabilite de Nyalla Douala
Regist: 59, Sat for 4 or more Subjects: 59, Passed: 19, 
% Passed: 32.2, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) FEZEU HAMKA JUNIOR GAYTAN (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) SITCHAMA RUTH (11).
(2) MENGUE EDZENGTE MARIE JOELLE (10).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) NYOBE DUCHESSE VICTOIRE (13).
(2) YAKAM TCHEMGOU YVAN JORDAN (12).
(3) NSOA HONOREE GEORGINA III (10).
(4) BAYONG BIH BRANDY (9).
(5) PIWO MEZEPO NORINE (8).
(6) DJOMENI KOUAYA SAMUEL ARISTIDE (8).
(7) EMMANUELLA METINGONG (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) AJAHOUNG NGUEMEZA CLAUDIA NOBEL (7).
(2) MBENMOUN ANANGUE JOSEPH (7).
(3) ETJEKE ANNA (6).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NYANGON AKONO KELVINE (8).
(2) MBALLA AWONO ANIE JULIETE (7).
(3) MAMILO PHILOMENE ROCHELLE (6).
(4) ABENG MFANA MARIE MERVEILLE (6).
(5) KAMENI DEUMI FRANCK EUGENE (6).
(6) KAMDEM SANZOUANGO ANGE DOMINIQUE (5).


Centre No:  12019  Government Bilingual High School Ombessa
Regist: 25, Sat for 4 or more Subjects: 25, Passed: 5, 
% Passed: 20, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) OGOUMI MOUZONG AIME PAUL (7).
(2) BAGONDA AUGUSTIN NOEL (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NDEME CARINE GAELLE (6).
(2) ALIOLIONO WILLIAM BRANHAM (5).
(3) ABIALA BENOIT SCHADRAC (4).


Centre No:  12020  College Polyvalent Bilingue des Champions Makenene
Regist: 45, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 12, 
% Passed: 26.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) YONGA EMMANUEL NJI (11).
(2) DUGARI MBONGKE (8).
(3) JIBUIN RACHEL KWASENWI (7).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) CARINE BONYAH WANE (8).
(2) NYONGHA GODLOVE KUMA (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NGALE FABIOLA FOIN (7).
(2) NYUYSUKA LOVETH GHAKANYUY (7).
(3) NDOH VICTOR ANNANG (6).
(4) MARVELLOUS NGABUP GUMU (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NDI GILDAS ANGIENSAH (6).
(2) NESAH MARIE SAIN (4).
(3) M'DOR MARINETTE DZENYUY (4).


Centre No:  12021  New Century Institute of Learning Ebogo Soa
Regist: 17, Sat for 4 or more Subjects: 17, Passed: 17, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 8
(1) NGUIFFO T�N� FOKA JO�L DAVID (30).
(2) ETETA'A NGONGUE GEORGES (24).
(3) NGOLLE NGOLLE AGNES DIONE (24).
(4) ADISSANGONA GUINTSE CHRISTIAN DEILI (19).
(5) SUNJIO JONATHAN STEPHEN NANA (19).
(6) TCHEUBAA WOUATCHUI MARK WILFRED BENOIT (18).
(7) NGAZANG EVINI ELEONOR HILLARY (16).
(8) YAKAM NYALLA SYNTHIA NATASHA (16).


Passed in 10 Subjects: 5
(1) KENGNE WATO FRANCESCA LOPEZ (19).
(2) AYENG NGWEM ARIELLE IVY (18).
(3) ENJEMA IKOME BRYANNA ELNORA (16).
(4) TADJA EBENDENG HENRY MISTER (16).
(5) DONGMO KENGNI MAFOPAH LAURNA (13).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) WALKER NOGUEM GONSU (11).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) YOUMBI LODJOU CHELSEA KENDRA (10).
(2) HALIMA AMADOU JAMES (9).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) YANGO TCHOUNENG ARLANE MELROSE (8).


Centre No:  12022  Kamgai Internationl Bilingual Secondary School Nkozoa Yaounde
Regist: 28, Sat for 4 or more Subjects: 28, Passed: 17, 
% Passed: 60.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) KOUDJOU SONEGUENG ALICE VERDIANE (21).
(2) FOUDA FOUDA LUC JUNIOR (20).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) FEUSSI KOUAM LYNUS CAREL (20).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) SOUFO SONEGUENG YVES KEVIN (14).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) ELOUNDOU NGAH BERTRAND (11).
(2) SIMO KEPONMI CAMILIA DEDIA (11).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) AMOUGOU NDEM JULIEN EMMANUEL (10).
(2) FOTSO TAMO FRANCK SERGE JEREMY (10).
(3) NGONO MBOGO MARC LANDRY LISTER (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) TALA TALA BRONDONE ZIDANE (7).
(2) ATOUH GENEVIEVE (7).
(3) NKOU MEBE CATHERINE VANISSA (6).
(4) POUNDJI WADEM FALONE NIKELLE (6).
(5) NGONO LEKA BERNADETTE JOSCELINE MELISSA (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) EYOCK NICOLAS PIERRICK (5).
(2) VEGUEH MARTHA NDIFON (4).
(3) LENA KOUONGUN ULRICH LAURE (4).


Centre No:  12023  Academic College of Excellence Bastos Yaounde
Regist: 12, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 8, 
% Passed: 88.89, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MMIRA A NJOCK CHRISTINA MARIA FILEY (21).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) ABDOURAHMAN MAIRAMA RAMLA (20).
(2) MICHEL BRIAN NGUEGANG (14).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) ENDELI NELLY NANCY (17).
(2) TAKUETE TCHATAT JESSICA (10).
(3) ATEBA RALPH YVAN (9).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) MERCY BLOSSOM NNENA KALU (10).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) BILOA ATANGANA BRIGET SHARON (8).


Centre No:  12024  Religieuses de Jesus-Marie Mendong Yaounde
Regist: 44, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 32, 
% Passed: 86.49, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) DJAMEN NZOUEPET PATRICIA URIELLE (19).


Passed in 10 Subjects: 6
(1) NDJAYO MOUNCHAROU LOIC MELVIN (29).
(2) TCHOMBE FRANCK PRADEL (27).
(3) FOUDA BELINGA ANDRE STEPHANE (26).
(4) DJOKOUALEU TCHEUKO CYRILLE MARTIAL (21).
(5) NJOFANG NANA SEPHORA THERESE (17).
(6) BAPFOU ZABDJIO SHANINE CYNTHIA (15).


Passed in 9 Subjects: 7
(1) NUNJA NEMY ROSA NANA (17).
(2) NZEYAP MALANDJOU TCHETCHWA AUREL (15).
(3) FEH ASHLEY ANJOH (15).
(4) SOKAMTE MBA OLISEH ARID (15).
(5) EFUENGHO CARLSON CHAFAC NGEMASONG (14).
(6) NGANGUE MATCHOUAKO ROUSSEL (13).
(7) LIMNYUY LORETA VERNYUY (11).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) EBESSA TIDO DARELLE LARISSA (17).
(2) NGANTENG NOUKEU CHRISTIAN BOREL (13).
(3) SONGO'O TCHATCHOUA MURIELLE LA FORTUNE (12).
(4) DOKALI NDOPATA JUDE PEPIN (12).
(5) SINKAM NDJOUKOUE FREDDY (11).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) BILOA METOMO GRACE JOSEPHINE (12).
(2) TCHAKO TCHOUANGOU HENRY FRANCK (10).
(3) TCHATCHOU TCHOUMBA WINNIE DANIELLA (9).
(4) NDE LUDWING GAEL NDISAH (8).
(5) LEMONGUE AZE HERVE MARTIN (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ZAMBOU ZOLEKO DANIELLE LAURELLE (8).
(2) NGASSAM CLAUDE CARELLE (8).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) ZIFAC CHRISTOPHER ANUCHENGALLEH (8).
(2) EMBOLO FOUDA PIERRE STEPHANE (7).
(3) CHIMALANG KLUVENT (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) FOTSO MBE RODRIGUE YVAN (6).
(2) SAMI TCHAWO MATHIAS BERTRAND (6).
(3) NANFACK HAROLD FREDERICK (5).


Centre No:  12025  Complex Scolaire Bilingue Metenou Yaounde
Regist: 5, Sat for 4 or more Subjects: 5, Passed: 1, 
% Passed: 20, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) ESSOUWE BOHOLE PRINCE MOISE (8).


Centre No:  12026  Divine International College Yaounde
Regist: 68, Sat for 4 or more Subjects: 68, Passed: 29, 
% Passed: 42.65, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MABU CALEB NJIENYO AOUDOU (16).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) SHEY LAMBERT TAH (18).
(2) JAFF RHIZA VERNYUY (14).
(3) NDI CINDY BENYO (13).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) JITZI CHARIS YAAH (13).
(2) NEBASI RLINHARD SHUACONNI (11).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) ADA EZE VALDEZ IWU (12).
(2) NGANGOUBE VENEMBOUE NIHIMA (9).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) PENLAP CHEWA GISELE CLAUDINE (12).
(2) NIMPA TSINDA JAMES BLONDEL (11).
(3) BANLA BORIS KIAFON (8).
(4) MAKAMGUIA MATCHE DANIELLE (8).
(5) OGBOH CHIAMAKA MAUREEN (8).
(6) MEGAN-JOYCE KELECHI IKEGWURUKA (7).
(7) MOLESSE MILDRED WASE (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) ELONO MANGA MATHIEU STEPHANE HECTOR (8).
(2) MOTCHOU TCHOUGA THOMAS NOEL (7).
(3) KOUAGANG NDJOGNANG BRANDON YANNICK (7).
(4) NLUNGA VANDOLINE GILTOH (7).
(5) NDZI COURAGE NKUH (7).
(6) NKE IRUKA FAITH OHAEGBU (6).
(7) WAMBA TAKEUA ULRICH CHRISTIAN (6).
(8) AGBOR NCHACHA BRENDA (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) BIBOUM CHRISTINE STEPHANIE (6).
(2) MEPELE OMGBA SOPHIE FLEUR (6).
(3) MBAMI LOETICIA CABRELLE (4).
(4) NWA CHUKWU JENNIFER AMAUCHE (4).
(5) SOLOMON NKEM OPARA (4).
(6) PAUL EJIOFOR (4).


Centre No:  12027  Saint Joseph's Foundation Agnlo-Saxon Secondary School Yaounde
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 13, 
% Passed: 86.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KAKAM NOUABOUATOU JOY KLUIVERT (15).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) NGWESSE THERESIA MBINE (12).
(2) KEMBU MINETTE NNUDEM (12).
(3) MINSILI AMVAM CHRISTINE CHRISTELLE (12).
(4) FAOUZIA WAINO (11).
(5) ASSOUSSOU MPOAMB PATRICIA ORNELLA (11).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) FOIDING TOCHIME YVES GERARD (12).
(2) NKOUDOU JEANNE BLAISE DORIANE (10).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) EBEDE MACKITI ANTHONY JORDAN (10).
(2) GUEMTO NZUDIE MARIE GUYSETTE (9).
(3) FON BRILLIAN AGWA (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ASSOMO PAULINE JENNIFER (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) EBELA AMOUGOU TRACY KAREN (6).


Centre No:  12028  Government Bilingual High School Minawao
Regist: 51, Sat for 4 or more Subjects: 51, Passed: 1, 
% Passed: 1.96, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) YAKUBU BITRUS (7).


Centre No:  12029  Government Bilingual Secondary School Nlohe
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 3, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) FANNWI CONCENT (12).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) YENDJE MARCO SIMONNE (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) KENDONG CLINTON KAH (6).


Centre No:  12030  Government Bilingual High School Loum Chantier
Regist: 3, Sat for 4 or more Subjects: 3, Passed: 2, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) YOMBI A ZOCK CHRIST SABIEN (8).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TCHOUKOUGUE KAKAM ARMEL (7).


Centre No:  12031  Mont Koupe College Nkongsamba
Regist: 49, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 16, 
% Passed: 35.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NOUGA NDANKOU GAREFFE DANIELLA (20).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) DIONE ELEA DORINE EMMANUELLA (9).
(2) EPOLE KIME RITA (8).
(3) MANKE CLARIST (8).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) EPOTE FALONNE LAFORTUNE KOME (7).
(2) EWANE NADEGE EPEDE (7).
(3) ESAMBE NDAPE LEONARD (6).
(4) ESUH CLINTON NDAPE (6).
(5) EBOA EBOUELLE MARCIAL (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) MBONG NTUNGWE LESLEY (10).
(2) WEYA TCHIMTCHOUA YVAN CABREL (6).
(3) NDUNGE BELVERT NKWELLE (4).
(4) TALZOUA NGANTCHE JAQUIND (4).
(5) LAURA NGOWO ELINGE (4).
(6) AZOULESIE MARICOL MEGENYUH (4).
(7) YIMDJO TCHAPDIE HUGUETTE LARISSA (4).


Centre No:  12032  Government Bilingual High School Nkondjock
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 2, 
% Passed: 13.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) YTEMBE DJOMGOUE JOSEPH ELOGE (13).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) CHAMBA CHRISTINE ADONISE (5).


Centre No:  12033  Institut Prive Polyvalent Bonamoussadi Douala
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 11, 
% Passed: 73.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) POUASSI BORIS STEVE (22).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) AISHA OUMO GARBA (10).
(2) EGEBE VIRGINEE ANNIWA (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) MOUSSA BAKO (10).
(2) MOU�SSOU OWONA STEPHANE RENAULT (9).
(3) ONDOUA II DENIS KEVIN (7).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) MAGUIA SIMO MEGANE CLAUDIA (7).
(2) NKWAN MBOUMOUA EBOH DAVID (6).
(3) FINKEU FONKE THERESE (5).
(4) NAKEKAH BOTEH CHRISTELLE (5).
(5) MBIKANG CLARIS NDIP (5).


Centre No:  12034  Briquiny Bilingual College Douala
Regist: 10, Sat for 4 or more Subjects: 10, Passed: 6, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) ELOBO NGASKA CHRISTOPHE ANGE-LOIC (15).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) FOMEKOU TCHOFFOUO STEVE CABREL (9).
(2) MBENGMO YANN PRINCE (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) DIENWOU JIPGANG LESLIE VANESSA (8).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NJOCK ACHEM BELDEMA BEJU (4).
(2) NJIOMO YEPDO ILONE MAIVA (4).


Centre No:  12035  Nelson Mandela Bilingual Comprehensive College Dla
Regist: 32, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 15, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MIETCHOP KAMGA FRANCK LOIC (11).
(2) SHU SILVIA LUM (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NDANG BENICE KAH (8).
(2) EKWEMBWE NKUOMEDIAGE WILLS (8).
(3) TCHANGCHOU DELIANE (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) CHI FABRES NYO-OH (8).
(2) KOJO CLINTON CHIA (8).
(3) ETTA NADINE TANYI (7).
(4) NFOR GIVEN MANJONG (6).
(5) BIYEH NKINEE ANNETTE (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) AWANTO LUM ELIANE (5).
(2) MBAH LIDOVINE ABIT (5).
(3) MUFUH FORTUNA BIH ASOMBANG (4).
(4) MBAI DATAH JULIENNE SANDRA (4).
(5) TAYONG FABIOLA AFINE (4).


Centre No:  12036  Government Bilingual High School Nylon-brazaville Dla
Regist: 65, Sat for 4 or more Subjects: 65, Passed: 47, 
% Passed: 72.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) MBACHAM DAISY WANASEH (18).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) NEH SELABI MERVEILLE CALICE (20).
(2) YOUKEP SEUGNOU WILFRIED DONALD (16).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) TIOKENG SAMUEL EDWARD (15).
(2) NYANDONG JELILIAN ABUROW (15).
(3) MOKTO FOSSI CHANELLE ORNELLA (13).
(4) DENIS ANIEFIOK OKON (13).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) FOUKUI JESSY (14).
(2) FONKA BELKINSU MBEHYECHA (13).
(3) GUEMMOGNE YOLANDE (12).
(4) KPWE ANNALICE EZERGH (11).
(5) WANKAM CAROLE MARCELLE (9).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) GUEKAM NGOUNOU DIMITRI FREDDY (16).
(2) KUETE FOMETIO ULRICH JOVIAL (12).
(3) ABESSOLO RENE YVAN (11).
(4) NKETCHEMEN NOUKEU VANELLE (10).
(5) AMINATOU AMIRA (10).
(6) DOKAM ANANGA NANCY HARDY (9).
(7) KOGNI BOBIONGONO JAMES (9).
(8) MUNCHEP FANKAM VELMA (9).
(9) FONBAH GERMIA MUDI (8).
(10) NDONGAFAC BORIS DORIAN (8).
(11) SIH JUDITH BEAH (8).
(12) SHIYNTUM COLLINS BURINYUY (8).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) MANYEH IRINE NDUKONG (9).
(2) MEIKEU MELIE HELENE (9).
(3) KOMBOU PAULINE (9).
(4) KUETE SONWA ARNI FRANCEL (8).
(5) YONGUEU VANITA MANUELA (8).
(6) MARIATOU MOUSSA (7).
(7) RAKIBATOU UMAROU LADY (7).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) MBIAKOUP MBOUH-OM NANA STELLA INGRIDE (9).
(2) PETNGA TCHAPO YVAN LANDRY (8).
(3) DJOKOU FANSSEU LYDIE BRUNELLE (7).
(4) TOCHE FRANCK STEVE (7).
(5) VANESA DZEKAMELIV (6).
(6) EGBE KARIM ATONG NCHONG (6).
(7) ASHU CHARLES EYONG (6).
(8) MEDUKE BECKY NNEH (6).
(9) NGALE MARIE CLAIRE (5).
(10) KAMENI SIEWE ARNAUD (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) RACHIDATOU RAMATOU EL ISSA (7).
(2) GENA STEPHAN (6).
(3) MAGUEU GUETCHUESSI ORNELA DORIANE (6).
(4) NDJATTEU NYOBE RONALD MALKO (6).
(5) DJEUKOU WILFRIED DIMITRI (4).
(6) TSADE TSADE HERVE JUNIOR (4).


Centre No:  12037  Wisdom Bilingual Institute Douala
Regist: 20, Sat for 4 or more Subjects: 20, Passed: 12, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) KOUAM TAGNE LEOPOLD (12).
(2) NDJITAT MBAKOP LIONEL EVANZ (11).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) MEKUMBA VALERY MOTANGA (9).
(2) WANDJOU TCHOUNANG KEVIN (9).
(3) TUENO NOUBISSI LEONIE (9).
(4) DJUITCHEM KENMOE GILLES CHAREST (8).
(5) KENGNE WOUMBE BORICE BRICE (8).
(6) ABISSAMA MPOUSSA EMMANUEL (8).
(7) PIEWE NGANKAK HERMMAN LANDY (7).
(8) DJEUMO NEMBOT LAURENT JORES (7).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) KOUEMOU YOSSA MORELLE FRANCINE (5).
(2) NGUEPONG MOUMBE KEVIN (4).


Centre No:  12038  College Luc bell Douala
Regist: 80, Sat for 4 or more Subjects: 71, Passed: 19, 
% Passed: 26.76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) AWUDU FAITH MINIH (9).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) CHEDJOU DJUIGA JUBILLIENNE (8).
(2) MATIMAFUWAH JUSTINE MAFOR (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) TETANG PEZE'E MOO GRACE (10).
(2) CLAUDINE FRU NDI (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) FONHOUE DASSY LIONEL BRYANT (11).
(2) FOSSO POUATCHA STEVE LOIC (8).
(3) GRACE MESOMA CHUKWU NGAIKEDI (7).
(4) NGWINUI ELBINE NBUNWEH AKUO (7).
(5) HILLARY-ANNE NNEOMA NANGAH (7).
(6) NKWANUI HALIROU NDAPANGHO (6).
(7) MAUREEN ENGONWIE DOH (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) EKOLO BOUNOUNG ROINE CLINTON (6).
(2) MATOUGOUE ANNICK LAETICIA (5).
(3) BIH ANELA ACHOH CHE (5).
(4) FADIMATOU RAFIDATOU HAMADOU (5).
(5) CHE DERICK NEBA (5).
(6) KASSIMOU OUSSOUMANOU RAMADAN (5).
(7) MISHAEL MUNKAH NFOR (4).


Centre No:  12039  College Prive Laic la Liberte Douala
Regist: 24, Sat for 4 or more Subjects: 24, Passed: 13, 
% Passed: 54.17, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 4
(1) OBILE AMBASSA ROSINE LAETITIA (11).
(2) AKO SEUTCHA FRANCE (9).
(3) BOIRE JO�L PATRICK (8).
(4) KETIAMI MBIAKOP GA�LLE (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) YOZOUA NDJOCK YVAN LO�C (9).
(2) OMBANG OMBANG MICHELLE BABARA (7).
(3) MAYOUMO ANNIE BRENDA (7).
(4) NJOCK BERIWELL EPEY (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NELLY BRIGHT MANKA AWANDA (5).
(2) KUIMI MBIAKOP MANUELLA (5).
(3) ATANGANA TIGUI ROMUALD ALEXIS CYNTHIA (5).
(4) NYA YONKEU AUBIN JOVIAL (5).
(5) NGO BILONG ESTHER ANNY (4).


Centre No:  12040  Integ Bilingual College Douala
Regist: 67, Sat for 4 or more Subjects: 58, Passed: 18, 
% Passed: 31.03, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MELISA MARIENOELLA AQUILA NEYA (14).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) MESOMA ODUCHE SILIVIA (9).
(2) UGO ONWUKA EME (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NGANDA ANITA SANDRA EPITEH LYCIA (7).
(2) KARAWAH BONAVENTURE ALFAYIYUI (7).
(3) MOHAMED MOUSTAPHA (6).
(4) SONIA CHECHE (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) MEWAWA FOTSING GERARDINE MERVEILLES (7).
(2) SHEY YVETTE BERI (7).
(3) FOGHAM NDON ZENABOU AZIZATOU (6).
(4) MBONGO MISSOMBA CHRISTELLE (6).
(5) INACK ODILE KETSIA (5).
(6) YONDAMOUN LAYOU MEMOUNATI (5).
(7) NGOUTANE KADHYE (5).
(8) AISSATOU GARBA (4).
(9) FARIDA AZIZI NGAMBOU (4).
(10) FRANCIS CHIDERA EZENNIA ONEBUNNE (4).
(11) EWANG BLAISE EKANE (4).


Centre No:  12041  La Bonte Bilingual College Nylon Brazzaville Douala
Regist: 18, Sat for 4 or more Subjects: 18, Passed: 16, 
% Passed: 88.89, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) ENGOUE PENTE CLAUDINE MANUELA (20).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) AYEGA FONGANG JULIENNE GILLESE (14).
(2) AMINATOU FAOUZIA IBRAHIMA (12).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) KAMTE TALLA ZIDANE (12).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) KENGNE MOGOUNG DALVA VANELLE (9).
(2) BETCHEN BRENDA JUDICAELLE (9).
(3) ISHAGA IBRAHIMA (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) MAFFEU PAHANE GLADYS (13).
(2) NDO ATANGANA BENEDICTA (11).
(3) UZOCHUKWU UZOGHELU DANIEL (7).
(4) LAWANI TCHUSSEKEH ADIROU (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) MABUNDE LANDRINE VANELLE (6).
(2) NDOUMBE NYAMSI CONSTANT (5).
(3) ASHIMINYI VANESSA FIAGHA (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MEGUESSI SIDJUI MESMINE ROLANDE (6).
(2) YIMTCHI KUISSEU DOREST TORES (4).


Centre No:  12042  Ivan Bilingual College Bonaberi Douala
Regist: 26, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 11, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) DJINANG NKOUAYAK YANN PERRIAL (16).
(2) NSANGOU NCHETNKOU KAMIL (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) AGU PERSIST NJI (10).
(2) VOMA BRIGHTLEEN KAH (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) KENMOGNE SIMO MURIELA PAULINE ASHLEY (9).
(2) UMENO PEPETOUS AJONYONG (8).
(3) MEKOUGOUM FEUZING DARLIANE SORELLE (8).
(4) BIH - KONGNYUY NADINE WIRBA (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) CHE QUINNET SIRRI (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) KUITCHET JASMINE DANIELLE (6).
(2) LAVETTE LOUIZA MALOBA ROSE (6).


Centre No:  12043  Government Bilingual Secondary School Lip
Regist: 10, Sat for 4 or more Subjects: 10, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  12044  Cardinal Tumi Catholic Comprehensive College Mantum Jakiri
Regist: 89, Sat for 4 or more Subjects: 69, Passed: 50, 
% Passed: 72.46, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) TANTEH VICTOR DZELAMONYUY (13).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) BURINYUY GERMAINE ASHERI (14).
(2) NYUYDINE HENRY CLIFORD (13).
(3) MARIE COLLIETTE LIMNYUY (10).
(4) BERINYUY BLANDINE (9).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) KFETAKA SHEVON LEINYUY (13).
(2) MARY BERIVIDZEM (12).
(3) BONGFOMO GLEN KEHVEN (12).
(4) FONFO EDVIRA MENGLA (10).
(5) YUKA CLARA BURINYUY (10).
(6) LUKONG MAI THERESIA (10).
(7) BARBARA YIINYUY LISHISHAR (9).
(8) AFONIVIDZEM NGA CYPRIAN (9).
(9) TAMTOH GHOMAKA ALEXIS CAREL RAMSES (9).
(10) AFUMBOM DAISY CHEAH MBONG (8).
(11) BERNICE YULA (7).
(12) DZEKEM CARINE (7).


Passed in 6 Subjects: 18
(1) PHANUELA DZESINYUY (10).
(2) MBIYDZEVER KENNETH KENYUYFOON (10).
(3) DUFE RAISSA BERINYUY (10).
(4) ADAMA BODIONG STEPHANIE REINE (10).
(5) BINTAR EMMANUEL (9).
(6) NSAIBOTI VENISA NYUYFONI (9).
(7) JOYCELINE SEWO (8).
(8) WIRKU BERTILLA DZEKEM (8).
(9) KIVEN ANGELA SYSINYUY (8).
(10) NGALIM ANTONINOUS GHAHKANYUY (7).
(11) FONFO CYRILLE LIWIR (7).
(12) VERNYUY SOLANGE LAFODU (7).
(13) FONYUY BERNICE BONGHAN (7).
(14) KONGNYUY AURELIA NYUYDIN (6).
(15) MAYI IRENE FONYUY (6).
(16) LAILAM OSWALD-CRANDALL (6).
(17) AFONIMO LOUISA (6).
(18) FONDZEYUF BERNARD SOLA (6).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) WIRSIY ABERILE ATHANASIUS (9).
(2) SEMERNYUY ETHELFLEDA (7).
(3) NSOYUNI PASCAL LEMNYUY (7).
(4) WIRSIY SIWOH EVARESTUS (7).
(5) ASHLY PETRAL BANDUR (6).
(6) KONGNYUY CECIL (6).
(7) YUVEN ANNETTE BERINYUY (6).
(8) MBULAV BERTILLA FONYUY (5).
(9) FONTAR LIZA KIYNYUYVER (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) JAFF NGALUE GILDES KARLIN (5).
(2) BONGLIM JUDE FAN-NYUY (5).
(3) AKAINI GEVIS DUDZERNYUY (5).
(4) YIINYUY CHRISTINA (5).
(5) VANESA KEHMOA (4).
(6) VERNYUY SANDRINE SIBEN (4).


Centre No:  12045  Government Secondary School Mboh-Oku
Regist: 29, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 21, 
% Passed: 72.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) WANYU WILFRED SONG (14).
(2) KOIMBAN SILAS CHUNG (12).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) YOKWEI ELVIS NGEK (11).
(2) KUPSAAH VANISAL NSIY (11).
(3) ASSAH WAJI LIONEL (10).
(4) YUNGONG OPNINSIENT BONGHELA (9).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) WANYU RAYMOND CHUNG (12).
(2) KAN JESSICA NEYAH (10).
(3) MBUNDA ONEL CHIMKA (9).
(4) SOGEH CLIFFORT MNGOH (8).
(5) NTAIMA MERCY BIH (7).
(6) BABA VICTORINE MBEL (7).
(7) CHUNG COLLINS NGVEME (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NJANG YVONNE NCHEK (7).
(2) SAAM JESSE KEMING (7).
(3) WANTOH SHANSLINE KENKOH (7).
(4) MBUNDA NORA MOM (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) BAH ROMARIC KONSUM (6).
(2) TAAL CHRISTABEL NKEINEN (4).
(3) KOCHI BLANDINE NFUSAI (4).
(4) NGEK YVONNE SHIENYUY (4).


Centre No:  12046  Islamic Comprehensive College Tatum
Regist: 11, Sat for 4 or more Subjects: 11, Passed: 3, 
% Passed: 27.27, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NGORAN RUGAYATU VEJAI (11).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) WIRNGO NAFISATU SIKEM (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NJODZELA ZULKIFLI BONGDZENYUY (4).


Centre No:  12047  Government Secondary School Ntem
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 9, 
% Passed: 29.03, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) BUBA PASCAL TANKO (9).
(2) CLINTON NKWINJEH FOWANKO (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) CHANGANJI ROLAND NDUMBE (7).
(2) FANDA JULIETTE (6).
(3) MANJO DIDASCO SANGO (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) KWANYU MIRABEL MUNYU (7).
(2) FOWANKO BRIYAN NFOR (6).
(3) NJANKO LILIAN (4).
(4) GEMNDA FERDINAND FEIMUH (4).


Centre No:  12048  Government Secondary School Upkwa
Regist: 22, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 7, 
% Passed: 31.82, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) JELANI SULE (9).
(2) ABDULAYE USMANU SAHAI (7).
(3) NANIKA IDIRISU (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) HASSAN ZAKARY (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) HABILU HARUNA (6).
(2) MOHAMMADU ADAMU RABIOH (5).
(3) ABUBARKAR ALI (4).


Centre No:  12049  Government Secondary School Akang Bafmeng
Regist: 22, Sat for 4 or more Subjects: 21, Passed: 13, 
% Passed: 61.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) AMEH DERICK (21).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) FUL AMSTRONG KEPIAH (14).
(2) CHAH POLYPCARP CHENEKO (12).
(3) NEPIY KUUM CATHERINE (9).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NGONG EMELDINE MBONG (9).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) ZAR SIMON KAH (9).
(2) KUMA KALVIN PENG (7).
(3) NJASI DESMOND FINE (7).
(4) PONG GILLIAN NGE (6).
(5) TIANGHA SWANSON FONJONG (6).
(6) RHODA NEPAIN MUH (6).
(7) PEEH NESTOR DIIH (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TSIM COURAGE CHE (6).


Centre No:  12050  Government Secondary School Akofunguba
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 6, 
% Passed: 19.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NGWA MISPA BIH (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NUMFOR GRACE NGUM (8).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) AYAMBU AGWE DIEUDONNE (4).
(2) CHE SIRRI AKONGNWI EVONE (4).
(3) NFORLEM ERNESTINE NGWEEN (4).
(4) BIH EMELDA NEBA (4).


Centre No:  12051  Government Secondary School Awing
Regist: 25, Sat for 4 or more Subjects: 25, Passed: 4, 
% Passed: 16, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) WUPONGWUH LILIAN FOYERE (9).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) ST CHARLES NGOMENDE ALOMBAH (5).
(2) ALONDI FLORA FRU (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MELVISE NGWEMETA (4).


Centre No:  12052  Government Secondary School Papiakkum
Regist: 52, Sat for 4 or more Subjects: 52, Passed: 20, 
% Passed: 38.46, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NDZEMBOMENYI PAMELA (11).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) LUMNGAM BILIKISU (11).
(2) PEMWOH JAMILA (10).
(3) YASHA-OH MOHNZEFUETAYI (10).
(4) MALLAM NAHYUBA SAMADU (8).
(5) GARWOH CATHERINE KANGHAWAH (7).
(6) MALLAM NAHYUBA BILIKISU (7).
(7) PEMWOH MEROMA (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NTANTAH RASHIDOU MBOMENYI (8).
(2) NJOGYOGHO AMZA TACHE (8).
(3) KANGHAWA JECENTAR (7).
(4) FUENTEH LEONARD NDZESUIFUE (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NDRENTIPEYOU SYLVANUS (7).
(2) MELVIN FOGMENYI (7).
(3) FUENTEH STEPHEN (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) MEFEREH VICTORY TITANJOM (4).
(2) DESMOND NUMBOPU (4).
(3) FAMINYI ARIMIA-U (4).
(4) NDENGANG TASALATU NDZECHAMA (4).
(5) TACHEH ABAS FUENTEH (4).


Centre No:  12053  Government Secondary School Mbinzu
Regist: 20, Sat for 4 or more Subjects: 20, Passed: 3, 
% Passed: 15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) TALLA ISMAILLA YUH (6).
(2) MBOUTENNYINYI ELIZABETH (5).
(3) NCHOFUA DIDIMOS MVENYI (5).


Centre No:  12054  Government Secondary School Vengo
Regist: 71, Sat for 4 or more Subjects: 71, Passed: 48, 
% Passed: 67.61, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MARICA YAMEBAI FORSI (17).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) NDULA BRANDON TITATA (15).
(2) NSOBO NADESH GINYUI (14).
(3) SIMBO ZEBEDEE VEYEU (13).
(4) NDIMUFOA VANESSA NYUISHUNDE (10).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) MOHAMADOU INUSA (15).
(2) NJUKWING RUTH SHIGHONYUI (13).
(3) ABDOU NANA MOHAMADOU (12).
(4) TOKUH BERNARD CHIGHIGHAU (12).
(5) TISONJONG YAYA VANESSA (12).
(6) KOMETA HAPPINESS NKUNYUI (11).
(7) TUMENTA GABRIEL AYUEKEH (10).
(8) SONJONG ZOFOA (9).
(9) NTONGAI LUCIAN CHIFOANDONYUI (9).
(10) LAMBI BELINDA NCHUFOA (8).
(11) SIMBO ZIDANE METEEH (8).


Passed in 6 Subjects: 18
(1) NGWAFANG HANS MBINYUI (14).
(2) TIVEKEH BLESSING MITENYUI (13).
(3) ANGAFOR JOEL CHE NGONG (11).
(4) NDENGUE SOPHIE-DANIELLA SHIBWO (9).
(5) MAMADU MUSA (9).
(6) AISHATU ADAMU (9).
(7) CLARIS MEMANEH (8).
(8) BRUNHILDA YAWOYOH (8).
(9) TUMENTA BETEY BEUKEH (8).
(10) FUANTAH ABDEL BANKA (8).
(11) TUMENTA BERTHRAND NUNYUI (7).
(12) BOFUA PHILOMINE AWAH (7).
(13) NDIKIMBAI FALLEN YANUH (7).
(14) WEMBENYUI FABRICE-AARON BEHNYIBING (6).
(15) MBANYUI NERRISA KUMUH (6).
(16) NDULA PEACEFUL MBUA (6).
(17) NGOLUI ALESLINDA YATAH (6).
(18) NDIKINGHANGH ELVIS NDI (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) JUDE YUH KOMETA NCHIWO (7).
(2) BUGHOTENYUI BRANDON YENCHI (7).
(3) GIREMOND SAUGHLAIH (6).
(4) MOHAMADOU SALI (6).
(5) TIVEKEH AGNES (6).
(6) GWEJI MODESTINE BADAE (6).
(7) DELICE MIHGAI BAH (5).
(8) NYUIBUH CONFIDENCE (5).
(9) NDIKIMAI BELTINE BUANYUI (5).
(10) SIMBO VANESSA NGIYIBOH (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) SEDERICK TAIEYE (6).
(2) TIHWENKA BELTRAND YEMBU (4).
(3) LAMBI GLORY ZOMBONG (4).
(4) NDULA KELVIN (4).


Centre No:  12055  Mikellins Bilingual Comprehensive Hign School Bambalang
Regist: 71, Sat for 4 or more Subjects: 68, Passed: 37, 
% Passed: 54.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NANCY NTONGNUI YAKUM (18).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) TANKA IBRAHIM VIBAN (12).
(2) MARIE-CLAIRE GHRANUI YAKUM (11).
(3) NKWANDA NGWANGONG ANITA (9).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NDAYOU NUDY TAHNUI (14).
(2) NYANKA CASMIR NDONGHOU (14).
(3) TAPISSI ABDOU YAKUM (11).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) TATANG ELVIS LASHA (10).
(2) AJAGA STEFAN TIMO (9).
(3) MBAH BLESSING MUNGDINING (9).
(4) APOUAWENJOH BETRAND TANTOH (9).
(5) SHUTANG RENE CHRAMBEGE (8).
(6) NDIFUONGSHOH SYLVIAN NUIMBING (8).
(7) DJADOU MBIANDA (8).
(8) TAMAH ELIJAH NCHOMBONUI (8).
(9) EBOLI KENEDY (8).
(10) MUNGWA JOEL MBEGHE (7).
(11) SANCHO SHINAIDA TASHA (7).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) TOYIKOH AWUDOU PUANUSHI (7).
(2) NDIMBOH MISPA MBINUI (7).
(3) NDIYAMAH ALEXANDER (7).
(4) NDAKANA SERAPHINE NTONTANG (6).
(5) WANTUH IVO CHUNKOH (6).
(6) TAKAH THOBIAS TOKOH (6).
(7) NDICHENGOH USENI MINGOH (5).
(8) NKWANUI FELIX MBOGWE (5).
(9) CHONGHIE ROLAND (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) PICHONJE EXIDO MBEGHE (7).
(2) NAPANJI AMINATOU YASHOW (5).
(3) NKWENTIE COLLETT MBENSHI (5).
(4) YIENKUH LEONARD TACHI (5).
(5) TAMINA DIVINE CHRAMEH (5).
(6) MBAH DINABELL NUISHIADE (4).
(7) JINUI STECY NDIFON (4).
(8) NDIWANJE RUKAYATU NGWAGUONG (4).
(9) MBUNKWE MUSTAPHA NKWANGO (4).
(10) FONKWORA MUNIRU MEUNJIONPU (4).


Centre No:  12056  College Bilingue Onasi Adoum Ebolowa
Regist: 10, Sat for 4 or more Subjects: 10, Passed: 5, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MENGUE ERIK BERNARD (14).
(2) TABAH BEMEH ONORINE (9).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) ABONDO ZEH DANNY-NIVERD (8).
(2) BEKONO NKOLO PHEGGOTHEA (8).
(3) KUDI JR TSEH AGHETAH UTTIA (8).


Centre No:  12058  Government Secondary School Wokeka Buea
Regist: 6, Sat for 4 or more Subjects: 6, Passed: 1, 
% Passed: 16.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MARGARET ENJEMA JOHN (5).


Centre No:  12059  Progressive Comprehensive High School Tiko
Regist: 43, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 25, 
% Passed: 60.98, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) NDIP MANYOH PAMELA OJONG (18).
(2) VERA TATUA MANENE (10).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ALEMAZONG EMMANUEL SERGIO (15).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) FALE COLLINS (12).
(2) MOJOH JOAN EBONGO (10).
(3) CHAH KEREN NIH (9).
(4) EPUNDUGU JACKSON ELAD (9).
(5) BINGWI NADESH NGALE (8).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) ANGELA AFOR CHI (13).
(2) MBOMYENYUTIM FLORIBEL (7).
(3) ANYANWU CARINE CHINWEH EKANNA (7).
(4) ELONGE JULIETTE DIELE (7).
(5) IKUNGU IRIS MOKABOWE (7).
(6) AYUK ROSE BISONG (6).
(7) MOTUMBA CLAIRE ENYOWE (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) ABOLLE EPIE JOHNSON (9).
(2) WIRNKAR DIANA VENFORNSOSAH (8).
(3) KAMAHA KELLY NANA (7).
(4) NNEE LOVETTE FUH (7).
(5) SASSI OLIVIA ENJECK (7).
(6) JOSEPHINE EPOSI LIWONJO (6).
(7) BENJAMIN ADENYE OMOSEHIN (5).
(8) CHANA WANDJI ROZI-TCHANIERRE (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NKEH ANELINE NDABUH (4).
(2) EWANG MARTHA MONONE (4).


Centre No:  12060  Blessed John XXIII College Fotabong
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 9, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) AWUNGLEFEH GODLOVE NKEMASONG (21).
(2) AWUNGNGIA AWUNGIA JUNIOR (20).
(3) AJABAFAC BRIAN NKAFU (18).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) NGUATEM JEB-JUNIOR NGOPI (23).
(2) NKENGASONG JANVIER (20).
(3) NKENGAFAC JUNIOR FOTABONG (18).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) BEGANGACHA BRAIN ACHA (12).
(2) NKONGHO LIBERTY AGBORMBONGO (11).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NKWETTE DONASIAN AGBOR LONG (10).


Centre No:  12061  Government Secondary School Nchemba 2
Regist: 52, Sat for 4 or more Subjects: 52, Passed: 23, 
% Passed: 44.23, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AKO JAMES TANYI-MBI (10).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) AYUK EVELINE-SHAMMA NGWAI (9).
(2) EPOH GLADYS ETTA (8).
(3) ANJA ROBERT TIKU (6).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) AYUK CECILIA BEJU (8).
(2) ACHUO VERO ASHLEY EYERE (8).
(3) EYONG WILFRED AGBOR (8).
(4) ENOW CLOVIS OROCK (7).
(5) OBEN SERAH TIKU (7).
(6) AGBOR MARTHA TIMBI (6).
(7) NKUO BASIL (6).
(8) ENOW QUEEN MBIAYA (6).
(9) ABANG MARIE-JOAN NCHONG (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) LAMBI BODEVEL OJEH (6).
(2) ATEM ONEKE JUSTINE (5).
(3) TANYI VERA EYONG (5).
(4) ANNE MISPAR OKEREKE (5).
(5) OBEN AKEM BRIYANT EYONG (5).
(6) EHUMO CYPRIAN ETANDU (5).
(7) OKWANIYE LOUIS APAS (5).
(8) ETENGENENG JULIET NKONGHO (5).
(9) ONDARTOH BLESSIVERANCE OYOH (4).
(10) AGBOR ASUHNOW GEOGINE ETENG (4).


Centre No:  12062  Government Secondary School Fiango
Regist: 117, Sat for 4 or more Subjects: 117, Passed: 36, 
% Passed: 30.77, Sanctioned: 3
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) CHUO MELVIS NNAM (25).
(2) ETUMBE AGNES MOSONGO (12).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) TIOMELA NEYOUFO DORCAS (14).
(2) NKENGAFAC PRINCEPERKIN NKEMNKENGMOH (11).
(3) FONJI DJINA EBAMU (9).
(4) ESTHER NGAMBOU (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) SHUMBANG DESLINE AGHENDIA (10).
(2) MBEN CLOVIS APON (10).
(3) EKPAI TRACY-JEAN BEYA (9).
(4) NKENGAFACK MELVIN JUNIOR MOBEH (8).
(5) ELANGWE GIFT MINDAKO (7).
(6) NGOE SIDONIE BONYEKI (6).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) NENDE JOVITA MABOKE (9).
(2) MOTALE LYDIA DISUE (7).
(3) EYONG SOLANGE EFUDEM (7).
(4) TONZOCK JEANNE (6).
(5) ATANGA DORCAS INJOH (6).
(6) NDA AGNESS TABOKO (5).
(7) MANKA'A EMMANUELA AYONGHE (5).
(8) ETONE CLINTON EJOME (5).
(9) YANKAM NISSI (5).
(10) KEMAYOU SHARON TEMBECK (5).
(11) NGWE LAURENTA NGOLEFE (5).
(12) AGBOR EBOT AYUK VANESA (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) MUFI SHARLOTTE (6).
(2) LANG RITA OWI (6).
(3) SENGHO SHERON ABONGHO N. (5).
(4) NOSENGE JOY LOKEYIEH (5).
(5) PENDA HEIDY BALANA (5).
(6) TSENE MONIQUE YANKEY (5).
(7) NKEH DORIS NGWANG (4).
(8) ASEUBEZA SHELLA TAZANU (4).
(9) BANTOUA JAVANI MBOH NGWENA (4).
(10) NTUBE THERESE MESUMBE (4).
(11) ATAGAH BRIGHT MBULLE (4).
(12) MBULLE LUCIANO NGOLLE (4).


Centre No:  12063  Government Secondary School Kang Barombi
Regist: 62, Sat for 4 or more Subjects: 62, Passed: 37, 
% Passed: 59.68, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) TENGEN BLANDINE ATUH (14).
(2) AMIN USLA BEBONG (11).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) TIFUH NIBRIGHT NGUH (11).
(2) TABOT AYUK JUNIOR ENOW (11).
(3) BUNGOBI HONORINE CHE (9).
(4) TITA JOCELYN NGOH (9).
(5) MBONG ARMSTRONG MBONGO (9).
(6) MBAIN NORA NEMEN (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) SAMBE ELIZABETH MENDE (10).
(2) ELO EMMANUEL YAWEIKODI (9).
(3) LENYA JAMES BASIYAKA (8).
(4) MAH BECKY ATEM (7).
(5) CHRISTABEL IBOKA MISORI (7).
(6) AJUH FOCHO KEVIN (7).
(7) AGBOR MARTHA (6).
(8) AKANGA RAISSA MUNGUIE (6).
(9) LOBE DJENDA MOIZETTE (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) NGOME DILAN ETONE NTOKO (7).
(2) NGOH RITADALIA TITA (7).
(3) KUNDU SOLOMON BOSEME (6).
(4) AGBOR BAWAH PRIMERA JONES (6).
(5) ROSIAN ENI MUSONG (5).
(6) ADAM JOHN AYA (5).
(7) OKOYE VERONICA UCHENNA OKOLO LAURE (5).
(8) BOLLAND LAURA NUNDA (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) NZENKE PETER MUKETE (7).
(2) SHINDOH SYNTHIA ABONGOBI (6).
(3) DERICK OJANG OGAR (5).
(4) TENGHE BENADETTE NKENGFOR (5).
(5) AJUH ISABELLA ANEH (5).
(6) BINUE JACINTA AKOH (5).
(7) MOKUBE ROLAND BUE (5).
(8) BULAWAH ROSELINE NJANG (4).
(9) EYAMIFOR FANNY AYANA (4).
(10) AYUK BETRAND AYUK (4).
(11) NGUM DIANA (4).
(12) TINGON JESINTA EDAM (4).


Centre No:  12064  Government Secondary School Mbalangi
Regist: 65, Sat for 4 or more Subjects: 65, Passed: 22, 
% Passed: 33.85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) TABUT SEDREK TACHOUT (13).
(2) FRIH ZHINUE MODESTINE (12).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) EPIE NOELA NZELLE (9).
(2) FON JOSEPH NGOH (9).
(3) UMENEG OREIN ANYAKUH (7).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) CHAMBANG RENAYE NJI (9).
(2) SUH NORBERTA BIH (8).
(3) NERUS BEZENG KACHE (6).
(4) DORCAS MBOE DIKONGE (6).
(5) NJI NICOLINE NGUM (6).
(6) TANGIRI FABRICE (6).
(7) NGUTANU MERCY NKEMBI (6).
(8) FOMBU FABRICE NCHA (5).
(9) MANYI NTUI BERTRAND (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) TOKOH MATTHEW FUNUI (6).
(2) AYUKENOW ELIJARH AYUK (5).
(3) BIH NAGWA TITATANG (5).
(4) NGWA JOEL CHE (5).
(5) FORMUJANG BRANDON MUGRI (5).
(6) ELONGE HUMPHREY AKWO (5).
(7) TITA RICHARDSON TEKENE (5).
(8) ELONG ECHALLE NJIKANG (4).


Centre No:  12065  Government Secondary School Bombele-Mbonge
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  12066  Government Bilingual High School Toula Ndzong
Regist: 10, Sat for 4 or more Subjects: 10, Passed: 3, 
% Passed: 30, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) SOBZE KOUGOUM MARY LYN MORELLE (9).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) TEMONGWOH SHELLA AKANA (7).
(2) TESUKONG BELINDA NKENGAFAC (5).


Centre No:  12067  Government Bilingual High School Baleveng
Regist: 7, Sat for 4 or more Subjects: 7, Passed: 2, 
% Passed: 28.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AGBORTARH NEOLINE BAWAMBI (8).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) JEOKENG AWAHNEH CLARISSE (4).


Centre No:  12068  Government Bilingual High School Moumee Marche
Regist: 6, Sat for 4 or more Subjects: 6, Passed: 3, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MATIOTIE TANDAH EPIPHANIE (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NYAH NYAH GAILLAN DOGELEX (6).
(2) GWE GODSWIL (4).


Centre No:  12069  Sic Mendong External
Regist: 67, Sat for 4 or more Subjects: 46, Passed: 10, 
% Passed: 21.74, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ANDOKO GUILLIAN ECHUABA (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) BENN TERRENCE KUM (8).
(2) DIELLE SHERYL LYONGA (7).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) BAKO RENE (7).
(2) TCHITNCHU DJOFANG STEVE (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) BELL DEUMANI RAISSA JOELLE (8).
(2) NGUEFACK DJOUFACK MICHELE (7).
(3) WIRMVEM LIZA-LIZETTE (6).
(4) NGOUFACK PERNELLE METAH (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NDONWIE LESLY TANWIE (4).


Centre No:  12070  Mimboman External
Regist: 65, Sat for 4 or more Subjects: 49, Passed: 12, 
% Passed: 24.49, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NLOKA ALICE RENEE (12).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MAMDJO KAMGNO LAETITIA (10).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) ZIBI NZOUANGO ALEXIS JUNIOR (8).
(2) FORSUH MARINETTE NDOMBI (7).
(3) SOUOP KAMGA JORDAN BROLDWAY (7).
(4) KING KOTCHO BONGKWAHA JACOB (7).
(5) NONYOU NGOTTE MAXELLE BERNICE (6).
(6) ELOMBO EBOLO A EKOTTO GEDEON ELIEZER (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) EMERIDE NKOUM AUGUSTIN (9).
(2) BIKAI SANDRINE CLAIRE (8).
(3) FEUNKEU MBINDA LUCRESSE FABIOLA (6).
(4) ETIKE BOYOMO MARILOU (6).


Centre No:  12071  Ngousso External
Regist: 204, Sat for 4 or more Subjects: 180, Passed: 51, 
% Passed: 28.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) OTAM ATEBA ESTHER EPIPHANIE (12).
(2) TANGIRI CHRISTABELLE AFANYU (9).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) CHRISTIAN IFEANYICHUKWU ONUNKWO (10).
(2) MBANGOKO NORINE MATIMBAH (10).
(3) WIRBA UMMATU MOYELEH (9).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) NDJIA OLIVE URSULLE (8).
(2) MBA FAREL TCHEUMENGA (8).
(3) BENKIEL EDIMA MARINA CHRISTEL (8).
(4) NTUMFON BLANDINE BURINYUY (7).
(5) NGANAH CHRISTERMACK FEMBE (7).
(6) CHUH NINA SIH (7).
(7) WOKONGHA-WOH JUDITH FOZOH (6).
(8) ABOUBAKAR GARBA (6).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) NTEZE ARMEL JEFF (9).
(2) GOHUI ULRICH KEVIN (8).
(3) LAKINYU PAUL NTUMKPU (8).
(4) MBOMDA KAMGA KEVIN (8).
(5) MUA GISELLA MBEI (7).
(6) NGANDI MENYE BASILE CHRISTIAN (7).
(7) FONGA BOMI FABRICE (6).
(8) TANFEN ELIZABETH KININLA (6).
(9) UGONNA NZE EMMANUEL (6).
(10) NGEBI TETULAIN MBUNWE (6).
(11) EDIMO TOUMENI STEVE (6).
(12) AVUMBOM LEONARDA (5).
(13) KANYIMI MICHAEL KUDI (5).


Passed in 4 Subjects: 25
(1) AYOUNG ANNE SAMUELLE (8).
(2) MBANDA MANAS ASHU-NUO (7).
(3) MEKENG NDASEH KEVINE MICHELLE (7).
(4) NEMBO AMBROSE LEKU (6).
(5) NGENGENG MAGDALENE VUGAKUH (6).
(6) MENOGA NGOLO PIERRETTE (6).
(7) SIMONIE ANYIMADOU AMBE (6).
(8) KOUAM TEGUIA GUILLYS LARISSA (6).
(9) NGEM OLIVIA PONGHA (5).
(10) MEFIRE NKOUO ADIJA (5).
(11) FOTSO WETE CLANINE MAROLE (5).
(12) TCHOUAMENI NDJENGOUE NOEL BRENDA (5).
(13) BEKONO DIVINE ALICIA (5).
(14) VANISA KIHLA (5).
(15) TANGIE ANUAFOR SUH (5).
(16) LADEU PUWA SABINE (4).
(17) HASSAN MOHAMADOU MOCTAR (4).
(18) NJINGAN LUM PASCALINE (4).
(19) FONYUY ANASTHASIA KEAFO-ON (4).
(20) ATEBA BALLA MBEZELE EMMANUEL (4).
(21) WOUPNYONG VALERY FAGAH (4).
(22) TCHINDA GUY FRANCKY (4).
(23) NGALA NADESH LANDZI (4).
(24) EKONG SONITA BENDEN ENI (4).
(25) BIRADZEM ANITA LEINYUY (4).


Centre No:  12072  Douala II External
Regist: 267, Sat for 4 or more Subjects: 250, Passed: 76, 
% Passed: 30.4, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NKOMGA WAMI AIME (22).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KELMA ANNE MBOVIKUE (11).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) FONKAM TAKAM YVAN TRESOR (17).
(2) MBIYBE LISA BONGFEN (11).
(3) TEKOH NELSON NGWA (10).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) NKOMGA NKUIMI DESIRE (15).
(2) FRANCKBELL MBUA FRANCKBERLY (13).
(3) LUMFACK CHARLINE (13).
(4) AZAAH SELKY AZAAH (12).
(5) EKOUMBO EKITE BLAIRIO (9).
(6) TCHEUMENAG TCHAMO MINERVE (9).
(7) BESSEM MISPA AYUK (8).
(8) DONGMO BENEDICTE (7).


Passed in 6 Subjects: 16
(1) NGAMTIATE BERTRAND DONATIEN (11).
(2) CHE HYACINTHA MANKA (11).
(3) BAZIRUTWABO BENJAMIN (9).
(4) KUISSEU SANDRINE PRISCA (9).
(5) HANS KWEBE (8).
(6) MAWAMBA KOUKAM CAMILLE (8).
(7) MAGHOUEYIMOUN MFOKOUE KHADIJA (8).
(8) ANUNG BRENDA ABEIYA (8).
(9) TABE MARY NKOKO (8).
(10) NDILON CYNTHIA KEYER (7).
(11) NJICKE DOMITILLA MENGWECK (7).
(12) TOMENTA ERICA REJOILE (7).
(13) NJANKOUO MFOUAPON MOUSTAPHA MOCTAR (7).
(14) TONGA SOLOMON TUMBA (7).
(15) FON AURELIA ALERE (6).
(16) TCHUNG BEATRICE (6).


Passed in 5 Subjects: 20
(1) ETTA MARY OJONG (10).
(2) MPOH MBALLA MARIE TATIANA (10).
(3) YUFEMO TERENCE BERINYUY (7).
(4) NDI HARIETTE BONSAW (7).
(5) NGANTANA CLOVIS FONGE (7).
(6) NGAH TAKUM VERONICA (7).
(7) NCHUKIE FOUATA BRICE CHRIS (6).
(8) BIH CARINE BLONDEL (6).
(9) NDIFOR BRANDON FONKI (6).
(10) KUM GILAIN BESENG (6).
(11) MBIAYI HARLEY BESEMOYERE (6).
(12) MANKA'A NDAMUKONG RITA (6).
(13) MBOUNO FELIX NGONGLA (5).
(14) APUOYEWOH SANDRINE (5).
(15) MARTHA ANGIEHEBO TANYI (5).
(16) BETECK BISONG KELLY BRIGHT (5).
(17) ATEH CHRISTINE ANWI (5).
(18) NASAKO TEDDY JR MOLONDO (5).
(19) ARCHIBONG ELIZABETH EDET (5).
(20) FONBEE JULIA VERSHIYI (5).


Passed in 4 Subjects: 27
(1) CHU DESMOND ETTIA (7).
(2) ETIENZOCK NOHE MO'I'RA LEENE (7).
(3) ERNESTINE GEYHE (6).
(4) NTAM CHRISTIAN NJONG (6).
(5) WIRBA NGANTUM FRANCOIS VIGHA'A (6).
(6) NYUYENI FELICITY (6).
(7) ANUASEH SUMMER FOMBOH (6).
(8) PAMBOT PEDENKI MIREILLE (6).
(9) TANYI WILLIAM NJOCK (5).
(10) CHANTALINE BONGNWI WEBNDA (5).
(11) KENDEMEH PRODENCIA KENLEH (5).
(12) NCHOFUA MELISA NYITIEKEYUEH (5).
(13) MEGOPE BLAISE FOEZI (5).
(14) AKUEH RANDY AMBE (5).
(15) KOM BENETIST NSEN (4).
(16) LETICIA LEPSIA BUMA (4).
(17) AHEDMBOH DORCAS (4).
(18) KUM EBUA JOSPEN (4).
(19) NGENYI STEPHANIE ACHA (4).
(20) ISANGE MAUREEN ISANGE (4).
(21) TANYI CECILIA EBOT (4).
(22) VUGHE HARISON MOKENYU (4).
(23) NGEVE LIFIKA NDUMBE (4).
(24) ELLE NDJONGWA GEORGE (4).
(25) NJONG EMMANUELA SAH (4).
(26) NSHANJI RITA KFUBFU (4).
(27) IJEOMA NGOZI ONYEA LILAM (4).


Centre No:  12073  Bonaberi Old Road External
Regist: 183, Sat for 4 or more Subjects: 161, Passed: 35, 
% Passed: 21.74, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NAH NYONGA DORIAN (22).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) FUL BIH SYLVIE (13).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ASHU DOMINIQUE NTANG-NTANG (11).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NIH IVOR NKAMGOH (10).
(2) YANKEP TCHUIDO JOUANE BRAYANE (10).
(3) CHAH CLETUS NGEH (9).
(4) AJUO SANDRA MPONG (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) ASSE TICKY ADOLPHINE YOLTA BRENDA (9).
(2) FRU STANLEY NDE (8).
(3) DOH CENCLE (7).
(4) EBAMU NOELA FONGE (7).
(5) ASUE HARRISON EKOKO (7).
(6) ASHU ESTHER KENYANYI (6).
(7) FRIZT BRAYANT EWENZO (6).
(8) NKENFACK RAISSA (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) TALUH DORIS (8).
(2) KUATE KUATE GEORDAN DUCROT (8).
(3) ATEM EBOT NEWRICK (7).
(4) AKEMECHE LAVINIA AGAGEM (7).
(5) MBOUGUEN NYEUTEU VALORIE EMMANUELLE (7).
(6) SEH MELAINE CHE (7).
(7) NDIFOR BORISE FORFER (7).
(8) MBULLE EWAKANG BRIELIANE (6).
(9) NGWENUI RAISA (6).
(10) BONGJO MARC BRIAN SUH BENYUI (6).
(11) PEFOUHO MOKOCHOUA TIFANIE CAINE (6).
(12) TENYI STANISLOUS MBAH (6).
(13) NSIANGUE EDWINE FUMBIA (6).
(14) AGFOR TCHOUA KEVINE (5).
(15) JAJA COLLETTE SIRMBO (5).
(16) VUGAR BERTRAND ATANGA (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) EMOH JULIA BESSEM (6).
(2) OTEH PRISCA AZIE (5).
(3) TONJOCK ELECTA KUKU (4).
(4) AKU FANNY AGBOR (4).


Centre No:  12074  Abuh External
Regist: 16, Sat for 4 or more Subjects: 8, Passed: 3, 
% Passed: 37.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) KIMBI DERICK CHI (7).
(2) NGONG HENRETIA NGUO (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ANGUA DINABELL MBUH (4).


Centre No:  12075  Binju-Nkambe External
Regist: 107, Sat for 4 or more Subjects: 74, Passed: 26, 
% Passed: 35.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) YONG ETHEL KATUI (8).
(2) NDICHO PRISTLEY KIMBI MANGEH (7).
(3) NKO ADELINE BERINYU (7).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) EGO SYLVAIN WEWE (7).
(2) OBEN BLESSED EYONG (6).
(3) KERE BEST AMIN (6).
(4) NFIABOH PROMISE (6).
(5) FON EMILE AFANYU (5).
(6) ABE NATHAN SHEY (5).
(7) NGWAYI SIDOAN NKOH (5).
(8) NGALA BAHMBO BECHERIE (5).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) TATA SERAPHINE KOYE (7).
(2) NGANYU IRENE NFIYINYU (6).
(3) NDAMNSAH RONARD NJINGTI (6).
(4) NDIKILAR CONRAD JINI (6).
(5) ASSA FAITH NSONGHA (5).
(6) NDI GRACE MUMBANG (5).
(7) NGALA BENIS LURSI (5).
(8) YOLANDA ROSINE KWAH (5).
(9) KIBU CLINTON YINKFU (5).
(10) LOLA RODERICK VERNYUY (4).
(11) NDOH FRANKLINE MBUNA (4).
(12) NGOME SIMON WEPNGONG (4).
(13) GHAMUI KERLCY ARINYU (4).
(14) FINYA BUANONG BERTRAND (4).
(15) BUYOH SERGE NKOH (4).


Centre No:  12076  Esu External
Regist: 21, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 2, 
% Passed: 13.33, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) KWAM PAMELA NDZE (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) EZONG WINIFRED AKIH (4).


Centre No:  12077  Furu Awa External
Regist: 4, Sat for 4 or more Subjects: 2, Passed: 1, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MUSA PAMELA SHETOU (7).


Centre No:  12078  Bafmeng External
Regist: 7, Sat for 4 or more Subjects: 3, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  12079  Mugheb � Nkwen External
Regist: 306, Sat for 4 or more Subjects: 259, Passed: 47, 
% Passed: 18.15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ATIEGEH LAURA NGWOMUKOH (9).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) CAMEGUEU FREDERIC (11).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) ACHA COLLINS ASHU (9).
(2) JAMBA ANITA RINGNYU (9).
(3) JING PIUS NUMFOR (7).
(4) SAYO SAMUEL JATO (7).
(5) ADELINE KOH (7).
(6) SULEM CAROLYN NENENG (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) KIYONG HYCENTH KOMBAM MA (9).
(2) NYINGCHO LUKE (7).
(3) MFONFU GIMA HARRY JONES (7).
(4) JINTEH ODETTE KAZIE (7).
(5) NSHOM KRISTEL FIBIH (7).
(6) SHEY SILAS (7).
(7) CLIFFORD KIMBI JONEY (6).
(8) KILANG MIREILLE KWAH (6).
(9) NKWAN BERYL SUI (6).
(10) ALUFOIN JESPA YONDOH (6).
(11) CHIA NELSON TAAH (5).
(12) NFOR FAITH NCHEUNI (5).
(13) NFOR CARLSON KEMOH (5).
(14) CHE CYNTHIA LUM (5).
(15) EMUKE ASOH IRENE (5).
(16) TOBEH SHANCELINE (5).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) EGBE-AKUN MARVERICK NKONGHO (7).
(2) NJIMULU CLINTON SUH (6).
(3) OJONGMANYOR RUSSEL EPEY (5).
(4) NKARNYUY BLAISE (5).
(5) FUERUPAH BONAVENTURE PEGHAMAH (5).
(6) NJEH SANDRINE MBOFA (5).
(7) WOYU NANCY MEWOOH (5).
(8) MOH GODWILL BAINKONG (5).
(9) MBOUKO KELLY PRIDE UNDUM YENLA (5).
(10) FOINTAMA SHARLOTTE CHUYUM (4).
(11) FANNSO MABELL KERNYUY (4).
(12) MBEH EMILIAN MBIBU (4).
(13) NFOR NGOVE JUDE (4).
(14) BAWE PRINCEWILL (4).
(15) AYUNIFOR EMMACULATE AFUNDANG (4).
(16) TENING DELAN FOMOSOH (4).
(17) TCHAGOUA TCHEPEGNI APPOLYTE ARISTOTE (4).
(18) BOPDA NELVINE FOTSO (4).
(19) ANKUNGHA EMELDA NAIN (4).
(20) KIBVESHI JULIETTE AYUNI (4).
(21) EWI JULIET EZIA (4).
(22) CHIA THERESIA NENG (4).
(23) MUMINI MELRIS (4).


Centre No:  12080  Nitob External
Regist: 168, Sat for 4 or more Subjects: 102, Passed: 56, 
% Passed: 54.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 4
(1) AYIM BETRAND KHAN (15).
(2) CHICK DAYAN ANONGNAKAH (14).
(3) UKU CHANTAL ASHIMI (14).
(4) AKAM VERA NGUM (13).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) NJI ACHU CYPRAIN (8).
(2) TAHNWI LESLEY TEMBE (8).
(3) KWEBI PRIDE KARACHU (8).
(4) MUGRI KLINSMAN (8).
(5) ISA DAVIS YEBILA (7).
(6) MATILDA AMBOUFEI ENEIGHO (7).
(7) NGEBINUI VERA NDE (7).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) MAFOR MELANIE AFANUI (9).
(2) NGUGAP KELLY-BRIDE MUJIP (9).
(3) SHEY ARSHLEY BERYUNI (9).
(4) ARREY BERYL SIRRI (9).
(5) TSE ROMARIC AFUAH (8).
(6) BIHNWI OPHILIA (8).
(7) MAPOURO YAMNGUET ANGE MARIE NOEL (8).
(8) AMBESI CHEMFOR CHARLES VIETMANN (8).
(9) MBAH SALLY ATOCK (8).
(10) NKEMAZAP KETTY NGUNE (7).
(11) NDAKWAH YANU BETHEL (7).
(12) ANYE MARVIS NGUM (7).
(13) ANYA WANSA ELIZABETH (7).
(14) TIBUCK DIEUDONNE TETUH (6).
(15) BIH RITADALIA CHE (6).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) MUNYONGA LIND BADA (11).
(2) PENN CYRIL MULUH (9).
(3) LUMNWI VINORA NEBA (8).
(4) ENDUM BORIS ENDUM (7).
(5) AWA GOODNESS NZOH (7).
(6) APUH CHANTAL AGEN (6).
(7) CASMIR NWANA (6).
(8) NGONG ANOLD YUH (6).
(9) CHE JOYCLINE NGUM (5).
(10) ANGONG NIXON ANYE (5).
(11) NJI MELANIE AKWA (5).
(12) AMBE CHRISTEL NGUM (5).


Passed in 4 Subjects: 18
(1) FRU BLAISE CHI (6).
(2) PENN SENORINE WENYU (6).
(3) ACHU YANICK MONDI (6).
(4) MUNYONGA LINDA BADOH (6).
(5) UTONGAJI CLOUSTER OBEGENOH (5).
(6) VANESA ZOH TAKUH (5).
(7) TEKUM HYCENTH NWACHAN (5).
(8) TABOCK PRIDE NGOH (5).
(9) ANTEMBOCK AKO ISHMAEL (4).
(10) SAH BELTHA ZIAH (4).
(11) NYINGSIKO JERRY REFUH (4).
(12) SYNTHIA FRI (4).
(13) ONGUM PRISCA YONUMU (4).
(14) MUNDAM KEHDINGA (4).
(15) ANKINIMBOM-NGONG JAMES (4).
(16) TADINI SYNTHIA KEMNJEI (4).
(17) ODU RAMSOM BAPOH (4).
(18) BUOH EMMANUEL ZI (4).


Centre No:  12081  Bayelle-Nkwen External
Regist: 215, Sat for 4 or more Subjects: 167, Passed: 37, 
% Passed: 22.16, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NKESI DANIEL NUMVI (10).
(2) ANIBOM GIFAKE GLORY (9).
(3) MUALA GEROLINE JIVIR (8).
(4) NEMBO JULIUS NAAH (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) TANTOH NELSON (13).
(2) BANTAR JOICY-REGINA MANKAH (10).
(3) AJARA MAPO YANDI (9).
(4) ANINGPAH BRENDA WODON (9).
(5) EBOTIA AKWAYI VERODETTE (9).
(6) NKUIN ETELINE FIEN (8).
(7) GINE CHANCELINE SAKAME (8).
(8) CHIN EVELINE BONGSEISE (8).
(9) FALE CLENTISE BUNJI (6).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) NKENYI NOELLA APEH (7).
(2) AYEAH ELVIS CHUO (7).
(3) AKONDENG EMMANUEL NKWETI (7).
(4) KINSE SANITA KAHBISEH (6).
(5) NGHOKWOA CELINA MBOMBOA (6).
(6) AMBALO MACELINE ANO (6).
(7) JENNIFER TSEUH TANNI (5).
(8) TCHOYA NKOWA MIKAEL (5).
(9) SHEY ISABELLE MUJEP (5).
(10) TACHAM OSTENCIA MANTAP (5).
(11) PETULA ZIH CHU (5).
(12) NYUYSEMERI COLETTE WIRNKAR (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) JIJI THIERRY KANJOH (6).
(2) FON AGNES SWIRI (5).
(3) NKAMSOU PATRICIA-KELLY (5).
(4) SHEY BERNICE KIYIKA (5).
(5) NJONGUO TENDONGE DOREEN (5).
(6) AYAMBA MIRABEL NDEP (4).
(7) MUNSI HAPPINESS NJILAH (4).
(8) CHRISTINA MBUNUI NDOFOR (4).
(9) LUKONG VIISI GLORY (4).
(10) DZEYEM NOEL WIYKEKI (4).
(11) VERLA HANS DZEAYE (4).
(12) SENSIYEM NIMPHER SUIRU (4).


Centre No:  12082  Tole External
Regist: 43, Sat for 4 or more Subjects: 40, Passed: 7, 
% Passed: 17.5, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NJI VERNICE DAYAH (8).
(2) ENOCK VINCENTIA EBAH (6).
(3) ENORSOCK JUDE ASSOUA (6).
(4) MUKENI HELLEN ABIA (5).
(5) MBOJIKOH EMMANUEL MIGOH (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MUA LUCY MBONG (5).
(2) MENGING PATRICIA MENCHEM (4).


Centre No:  12083  Motombolombo External
Regist: 295, Sat for 4 or more Subjects: 239, Passed: 67, 
% Passed: 28.03, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 8
(1) OTIA KARIME MENCHU (11).
(2) NYAMNGONG EUGINE (11).
(3) VACHU ODILIA (11).
(4) MARO ATABONG ASONGANYI (11).
(5) NGUH BIBIANNA MAIH (10).
(6) SIEWE DEL BUTTON (9).
(7) ETOMBI ANGE-NOELLE WOLETA (9).
(8) FORSACK NGWESE ISREAL (7).


Passed in 6 Subjects: 19
(1) KINGSLEY EYONGAKPA AKOMBO (11).
(2) MARIA SUNDAY EHUWA (10).
(3) ACHAK PRISCA AYEM (10).
(4) NGAH NOEL FAI (10).
(5) MUNDE BRANDON EYONG (10).
(6) ENANGA ROSE NNOKO MINGELEY (9).
(7) NONGA ELIS-ANN BEKONDO (8).
(8) TAYEM NATHALIA NAMEH (8).
(9) ERIC NJUH (8).
(10) NJABLACK BRANDON YAMU (8).
(11) NJOYA BLANCHE MANKA (7).
(12) TUBUA REAGAN TANJONG (7).
(13) CHRISTOPHER EDET EYOH (7).
(14) NGEFACK ALEANU JERVIS FONJU (7).
(15) BESONG KEZETA WASE (6).
(16) JENIFER UMOH UDOSEN (6).
(17) CHUNG BABARA SHILOH NEITE (6).
(18) IFEUMA NADIAN OSUJI (6).
(19) ODILE-SHALOM ANNE FOMUNAB (6).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) MOKWE ESTHER MENDE (10).
(2) VALERY NOPKA KOSA (9).
(3) OBI MICHEAL AGBOR-AYUK (8).
(4) BATE CYNTHIA EBOB (7).
(5) CECILIA BESSONGAYA (7).
(6) TEBE SAIRO TETUH (7).
(7) MESSANGO CALVIN BOKWE (7).
(8) GWANANJI MARY LEMA (7).
(9) NTUNGWE ROBERT NGOME (6).
(10) ETONDI IBRAHIM BONIFACE (6).
(11) LIFAMBE NAMONDO GERTRUIDE (6).
(12) NAVELA CATHERINE NYAMSENKWEN (6).
(13) AGBOR NERISIA AYUK OKU (5).
(14) KIAH BESHERINE MBO (5).
(15) BANDEH SHANTAL (5).
(16) NGOME MARTHA INTUBE (5).
(17) TAMBE MATHIAS TABOT (5).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) NWESOKI DENIS MORIE (8).
(2) ELIAS NGANJE ESONGAMI (6).
(3) VIVIAN TOPBIE (6).
(4) EYU MAGDALINE AYIZEH (6).
(5) EKALE INNOCENT EKALE (5).
(6) ITOE SHARON SENGE (5).
(7) SAKWE SAM-MLAR LYONGA (5).
(8) NDI EMMACULATE GIH (5).
(9) IBRAHIM DIANE AJIDA (5).
(10) DIYOTO EKPAI RUDOLF (5).
(11) NCHINDO ATHANASIUS ANYAMBOM (5).
(12) FRIDA NNSEN TEM (5).
(13) MELVIS ENI NGU (4).
(14) AGBOR EMILIA TAKANG (4).
(15) OJONG MELVIS BESSEM (4).
(16) CHRISTINA LIWA LUMA BREEZE (4).
(17) AMMI-LILY EMENYI FORZI (4).
(18) ROSETTE AYABA DOJI (4).
(19) VERACINE NDOH ESENGWA (4).
(20) ASHU FRITZ TAMBE (4).
(21) ATO-OBONG YVONNE ETTA (4).
(22) MAFANY DESTIVELLE MOKONYA (4).
(23) MOKPA ELMINE NJERU (4).


Centre No:  12084  Bonadikombo External
Regist: 222, Sat for 4 or more Subjects: 179, Passed: 54, 
% Passed: 30.17, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) LIMINE PATIENCE NJIMBA (9).
(2) PUWE NNOKO ELIZABETH (8).
(3) NTONGWE MINETTE SENZE (8).


Passed in 6 Subjects: 17
(1) CHE MARIE MANKAH (10).
(2) SEIMEDORE OBASE ITOE (10).
(3) NNOKO KANG BRIAN (9).
(4) ABI RONALDO NYAH (8).
(5) ANEAK FOMINDAM SPORA (8).
(6) KENNE GISEL (8).
(7) NKONGHO MARRON BESONG (7).
(8) NDONGO CHRISTY MICAH (7).
(9) TEMBECK SYLVIE TIFUH (7).
(10) PENDAT CALEB NJINDA (7).
(11) AWOBIT BLESSING ANOKIA (7).
(12) DOH ALICE ENIE (7).
(13) NDIKWEH FEDILIS ASEGOH (7).
(14) FUANYI LOUIS TEKWI (6).
(15) WILHEMINA AKWI NSANI (6).
(16) GHANGHA FABRICE NYAMJOU (6).
(17) SILINOU MBOUGANG BORIS CARMEL (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) KUTA NJINDA DANIEL (7).
(2) TAWE ETHEL ANJOH (7).
(3) EKIOBAI TERENCE WRUPI (7).
(4) MBUA NADIA MANDA (7).
(5) ACHUMEI PRINCELY (6).
(6) NDULA KELLYDREN YAGOH (6).
(7) METAH JUSTEN NANJE ASIADU (6).
(8) NGORAN LOCADIAN KIHLA (5).
(9) CONSTANCE LUMAH FOKUM (5).
(10) JUDITH EPOSI EKEMA (5).
(11) YAKA SENGUE LOVELLINE VANESSA (5).
(12) FON THEIRRY FOMUJANG (5).
(13) TANDI LAWRENCE FONKI (5).
(14) CHEFOR LAWRENCE FUNWIE (5).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) NJALUI MARTIN SEVERIN (6).
(2) MUABE TYNNES MESODE DJEMENI (5).
(3) ENONGENE NOELA NZELLE (5).
(4) FOTANG TCHAMO NADEGE (5).
(5) VERA ECHA TIMBU (5).
(6) RAISSA ENGOH ABE (4).
(7) FONKI JOYCE MANJIWAH (4).
(8) AMAJEH JEMEA NTAM (4).
(9) ASOMBANG TRIPHINA BIHANKA (4).
(10) JOSEPH BENDE KAISER (4).
(11) TEM CHRISTABEL SENGE (4).
(12) MOHMEKWE RUTH RIYU (4).
(13) NGWA WILLIAN WHITE FON (4).
(14) ABANDE FABRIS ELONG (4).
(15) KUSI BLESSMAN NYAM (4).
(16) NDONGO LILIAN WASE (4).
(17) AMINU NJOCK (4).
(18) ASONGWE STEPHANY NGEMUKUNG (4).
(19) EWUNE MAFANNY (4).
(20) FONJAH CLAUDE NDAM (4).


Centre No:  12085  Barombi Kang External
Regist: 54, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 7, 
% Passed: 14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) TATA NANYIKO THIAS OBALE (12).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) FORNYAH ABEI HONORINE (7).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) SONE NJUME BECKLY (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) AYAH OGEM CLARICE (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) CHAULINE AJEI NGUTI ETOH (4).
(2) PIMACHI ALICE NGWENGHE (4).
(3) MULUNG CARINE SIRRI (4).


Centre No:  12086  Kumba T-Junction External
Regist: 404, Sat for 4 or more Subjects: 378, Passed: 72, 
% Passed: 19.05, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 4
(1) EJONG CONFORT ESUNGE (11).
(2) KWEYA VANNESA (8).
(3) MOKI MARIE NDATAKE (7).
(4) EDITH NTUBE MESUE (6).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) NDANDA JOHNATHAN FANG (9).
(2) MUFON MIRIAM USIM (8).
(3) BAMCHE GLORY HAMWIT (7).
(4) IFUGHE PATRICK AKAH (6).
(5) NGWANE YVONNE ITOE (6).
(6) NKUMBE GEORGES EWANDOBE (6).
(7) MIRACLE OLUEBUBE (6).
(8) BEULAH EFUH KETUNG MADO (6).
(9) MOUSSA ALASSAN (6).
(10) BAH GENEVIEVE BIH (6).
(11) NGONDE VIVIAN MOKUBE (5).
(12) TABOT INCREASE (5).
(13) MESAME SINDERELA (5).
(14) ELANGWE LOVERT EBUNE (5).
(15) MALLE JOAN OBASE (5).
(16) MOTOMBI ALICIEN TUA (5).
(17) HONORINE MAMBUNG KWEDI (5).


Passed in 4 Subjects: 51
(1) NJABEAKI PASCALINE WELISANE (7).
(2) AKATEH JOEL (6).
(3) DIPOKO DENZEL SONA (6).
(4) ARREYMBI JAMES EGBE (6).
(5) NKWELLE ERIC NDANE (6).
(6) ASONGANYI GABRIEL FONKEN (5).
(7) NEBONGO ADOUS ITIE ESOMBA (5).
(8) TEGHA KESTINE EWU (5).
(9) EPONGE RELINDISE SASSE ROLIVIA (5).
(10) MUSA MERCY MANKA'A (5).
(11) NDONG GODLOVE JAM (5).
(12) NZILLE SHARON MBULLE (5).
(13) MAURINE CHINECHEREM AMAKU (5).
(14) NGUTI BECKY NSUENYA (5).
(15) MBOLI MINEVA ENEH (5).
(16) AYULABA VIOLET DAGA (4).
(17) EPIMBA LAURANTINE BUA (4).
(18) FUH ISABELLA (4).
(19) AKAME NTUBE WUKE (4).
(20) AKWO FELICIA (4).
(21) DIONDA MERIT IYA-BELIE (4).
(22) DIANGI BELINDA BERINGO (4).
(23) KUMASE ALLAHMASSA VANESSA (4).
(24) MOTALE EDITH MAROBA (4).
(25) NJEKE ALLIANCE NGAHA (4).
(26) AKUM BRITA NGUM (4).
(27) NGU TERCY BIH (4).
(28) BABILA LAURA NJUNGA (4).
(29) OKECHUKWU GODLOVE EGEONU (4).
(30) OBASE DORIS DISUE (4).
(31) ESANJA CLARA ITOH (4).
(32) IWAH WINIFRED ABAKO (4).
(33) EKOI OTANGS WASE (4).
(34) ORU ELIAS NDIP (4).
(35) MOTO MIRASH MAM-RIKE (4).
(36) GWAIN CALISA (4).
(37) EPIE CECILIA BEKUKU (4).
(38) NJEKUMELI HERIANTA NABILEKE (4).
(39) MARTIN MBAI NDENGU (4).
(40) MBAH SYNTIA BIH (4).
(41) MBWOGE MESANG ELVINE (4).
(42) MOKILI DAVID GAD MOKILI (4).
(43) EBAI BRANDONBRINE CHUAYUK (4).
(44) NDONE MAURICE (4).
(45) NGWESE BEBEACH EDUKE (4).
(46) MBABIT SERAPHINE NASANG (4).
(47) NDENE JUSTIN NNONGE (4).
(48) AMIN CAVEN EJAH (4).
(49) NTOKO TECKLA MOBIA (4).
(50) NTAMARK MBONGO VALENTINE (4).
(51) FOWAH CHO MERICANI (4).


Centre No:  12087  Fiango � Ekemue External
Regist: 59, Sat for 4 or more Subjects: 40, Passed: 5, 
% Passed: 12.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TEBONCHOU RAIZY NOEL M. (20).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ETAH NGWI CELINA (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NKIEH MARGRATE FOLETIA (5).
(2) AGBOR GEORGE TABOT (5).
(3) ITOE SERAPHINE BANGOWE (4).


Centre No:  12088  Banengo External
Regist: 81, Sat for 4 or more Subjects: 73, Passed: 12, 
% Passed: 16.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) SAMDONG ACHO BETRAND (12).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) DJATCHE SIMO ANGE WILLIAM (11).
(2) TATUH JENNET NKENGAFAC (8).
(3) SHALINE KONGLA (8).
(4) SAKWE MONDE MARIE (8).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) TCHANKO KAMDEU GASTON (7).
(2) DONGOYA DANNIE DELL (6).
(3) TAKANG LIVIA (5).
(4) ABEH DELPHINE MBU (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) KAMMEUGNE DJOMMOU ARNAULD (5).
(2) YOWHMBI CLINTON NKIAMBOH (4).
(3) NYANDO JESSIE MOSEMBANGE (4).


Centre No:  12089  Gouache External
Regist: 76, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 8, 
% Passed: 21.62, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) RAPHAELLE GISLAINE TCHOUPE (10).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) LIBOH ETIENNE NFOR (13).
(2) NFOR SOLANGE MANGA (9).
(3) KELEI PERSEVERANCE NYIAH (7).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) MUYAH CLARISE MBAYI (6).
(2) WUKIANDO VIRGINIA (5).
(3) VETSUH BELINDA NTEHE (4).
(4) TANYI CELINA MUSI (4).


Centre No:  12090  Government Bilingual Secondary School Sabga
Regist: 22, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 12, 
% Passed: 54.55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) ISMAELA MOUSA (19).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) DIYBOYEH BELINDER TATAH (12).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) HAMAN ZULEYATOU (10).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MBUITRUH NDONG EMELINE (7).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) YASMIN AHMADOU (9).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) IBRAHIM UMARU (7).
(2) HANATOU ABDOU MUMINI (5).
(3) MAKOKI COLETTE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) WUWENIMOBUIN MILDRETTE ASEH (4).
(2) MIRABEL ABESEMOH (4).
(3) HAMJA ABDOULAHI (4).
(4) CHANTAL ABUNDO AWUNSANG (4).


Centre No:  12091  Tassah Comprehensive Secondary School Yaounde
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 14, Passed: 12, 
% Passed: 85.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) NGAMELEU SIATAG WILLIAMS ANDERSON (22).
(2) HAGBANG LARISSA REINE (20).
(3) MAMA BELINGA EUGENIE CHRISTELLE LYDY (13).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) CHUEGOUE CHRISTIAN JORDAN NDEH (16).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) BEKONO ANDELA LUCIE LABALE (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MANAH SANDIO MICHELLE FORTUNE (11).
(2) MINKO EBANG NATHALIE GABRIELLE (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ATEMKENG CLAUDIA AJUBESSE (7).
(2) ALPHA LOPMA ELISABETH (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MEUGANG DOMFANG ESTHER (8).
(2) TCHAKOUTIO NGUIEDJI STELLA VANESE (8).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NGANNOU NTAKOUGANG SAURELLE (6).


Centre No:  12092  Government Secondary School Njaah
Regist: 25, Sat for 4 or more Subjects: 25, Passed: 22, 
% Passed: 88, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) TAPONG CALEB BATAWUM (19).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) AWA LOISE NGOKENYEH (16).
(2) BASHIRA BINTU ADAM (15).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) TAPONG SAMSON ANDU (15).
(2) NGU FAITH ANWI (12).
(3) NYANGA DIEUDONNE (8).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) ACHENDU MARIE-LOUIS EKWA (10).
(2) TEBI SANDRINE ACHICK (8).
(3) TIMOH STEPHANIE ACHA (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) MAGHANG NOELLA ANGWI (9).
(2) FRI BESINORA TEMBURG (8).
(3) NDA BETILLA TENGUH (6).
(4) FOBANG FAITH ENGWARI (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) ABA MILDRATE AJAGA (9).
(2) MUKWA KESSIA ENDAH (8).
(3) NDAMANJI NOEL TAMANJI (7).
(4) ANGAH HONORINE ALBOKE (6).
(5) ANGYIE BRILIAN AMUNDAM (5).
(6) MIMBA HAGGAI BAH (5).
(7) MAGHANG SYLVIE BIH (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) FAITH ENJOH TEMBE (6).
(2) BAYA SORGDRAGER MBAHAYI (4).


Centre No:  12093  College Bilingue La Perfection Douala
Regist: 24, Sat for 4 or more Subjects: 24, Passed: 11, 
% Passed: 45.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NJOYA YANFAM ABOUBAKAR SAOUD (22).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KOUAYEP KWUITE CLAUDE WILLIAMS (16).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) KAMENI TANKEU MC JOVIN (11).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) DJOMI TCHAKOUTE GILVAN FERNANDO (11).
(2) NJANKOU YIMGA ULRICH (10).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NGUELE NJAPOU BRONDON (9).
(2) BOUJA NOUBISSI BRICE (8).
(3) EMEHA NKEMDIRIM MIRACLE NGASSA VICKY (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) AGBORNKWAI GIDEON (7).
(2) WOERLEN MARLIESE (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) SIAGO DJOMO PATRICIA YVANA (7).


Centre No:  12094  Government Secondary School Baduma
Regist: 14, Sat for 4 or more Subjects: 14, Passed: 6, 
% Passed: 42.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) AYAH JUDE OSONG (12).
(2) OBAS'ALINGI GIDEON NEKENOA (12).
(3) ONYAND IVORINE MAYAKWA (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ORNGUGA VIRGINIA MNGOHOL (7).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) ANAMANI STAYCI TUWA (5).
(2) FONJI PHEBE TONJOCK (5).


Centre No:  12095  Presbyterian Comprehensive Secondary School Bangem
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 13, 
% Passed: 86.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) NJIKEP MPAKO JORDAN (29).
(2) NGOME DESMOND NGOLE (20).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) SONE DORIS EMANGA (15).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NKOMBA SAMUEL MARTINS LONJE (13).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) ANNAMI AMADOU LE SAGE (15).
(2) ANDANG THIERRY MBAH EKUKOLE (10).
(3) ALONGJANG DORA AFOMENKWI (10).
(4) EPAMBA EPAMBA CALEB (10).
(5) ETAPE JOHN EBUA (8).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) EKUKOLE NGOE ALEXIS (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) EWANE MPONGE BELISE (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) HENE WILFRED NJUME (6).
(2) NGUNDE CHRYST ESAMBE (5).


Centre No:  12096  Government Bilingual Secondary School Techu
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 30, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NJOH CHARLES SONG (24).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) AKOM PASCAL GEMUH (12).
(2) VUBU BRENDALINE (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) VITIN MICHAEL VITSUH (11).
(2) SHIYNSAH IRENCE BERINYUY (10).
(3) KESAM MARIE NTANGSI (10).
(4) HORTANCE NJEH ZUFANYI (9).
(5) MAJEMABOM ELIJA VEFFEMSI (9).
(6) MARIE-MORISAWA KUKWENG ANGUH (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) SHITEH BONAVENTURE GHAHTIEM (9).
(2) NJIAWOH ABDEL SUH (8).
(3) YENGONG - YENNEH SHANTAL LO'OHNGEH (8).
(4) MEFFIH MILDRED ATSIMBOM (7).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) VIFEMEH RITA NATANG (6).
(2) NGOMBET ROMEYO NDIMIH (6).
(3) GAHBAM JOSEPHINE ZHUH (6).
(4) TOH DAVID VEPHUTE (6).
(5) VESHIGHO MICHAL ZHUFANYI (5).
(6) KOHKIRH MIRANDA AKONGDOH (5).
(7) NYUWEN FELIX VEWESE (5).
(8) KEKIRK EDITH TOTO (5).
(9) ABONGE ANITA VEBAM (5).
(10) VEPHUTE ROLAND VEDUFEH (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) NYUWEN CORINTH NDIFON (9).
(2) ASEH BLAISE VESHITEH (5).
(3) GEMUH ETIENNE VECHAS (5).
(4) AKUMBOM MAURINE AZHEH (4).
(5) AKEMBOM VEWESSI FERDINAND (4).
(6) TONDOFON HIGAH KENYU (4).
(7) MARCELINE AWUMBOM (4).


Centre No:  12097  Islamic Secondary School Jakiri
Regist: 46, Sat for 4 or more Subjects: 46, Passed: 20, 
% Passed: 43.48, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) ABDOUL SALAM FONDZEYOUV (14).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MBIYDZENYUY SAMIRATU JAVNYUY (7).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) FARIDATOU FONYUY (8).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) TATAH NYUYDZELA ZULKIBLI (9).
(2) ZALIHAOU LIMYUY (7).
(3) LEINYUY RA'INATU SUILA (7).
(4) YANGEH MARIYAMO YEFON (7).
(5) MBIYDZENYUY KABIRU BURINYUY (6).
(6) BIMELA FLORA BERKA (6).
(7) SEKA SHERIFATOU NANGSIN-NYUY (6).
(8) FANI CLINTON BONGYAM (5).
(9) WIRBA MOUHAMED MADAHI (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) HAWA MOHAMADOU ULAH (7).
(2) SEVIDZEM HAMSA TARDZENYUY (6).
(3) LONTUM SARAH DZEKEM (6).
(4) MENJO BARIKATU BERINYUY (5).
(5) BIME DALUTU M'LIMFONYUY (5).
(6) NANCY LEINYUY (4).
(7) WIRBA MOHAMADOU MUBARACK (4).
(8) LOWEH SAKINATU BONGLAM (4).


Centre No:  12098  Government Bilingual High School Mbalngong
Regist: 23, Sat for 4 or more Subjects: 23, Passed: 21, 
% Passed: 91.3, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) FUH RENE NGWA (18).
(2) KABELU TCHIROUE DANIEL JEAN VENANCE (16).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MBAH MINLANIE ANDECK (16).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) HASLEY WONDON (14).
(2) ATEH MARVIS CLAIRE (11).
(3) MOKI KAREEN BABEH (10).
(4) MAWAMBA BLESSINGS AMINA (9).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) NCHADZE CONFIDENCE FIHDZENYUY (12).
(2) KENZOC MARDO MARINA (12).
(3) ESSENGUE MAIMA WESLEY (10).
(4) DJUIKOM MODZE RITA BELLA (9).
(5) AYAMBA TILLY NARIOLE (9).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) BESONGESIM ACHAREMANYOH (10).
(2) ASSONFACK NGUEPI ANGELE VERDIANE (9).
(3) SERIGNE ABDOU FALL (9).
(4) NTSAMA MARIE REINE (8).
(5) NANWE A NYAMBE NANCY LORRAINE (8).
(6) MOFAKO JOSEPHINE NJEMERIKI (6).
(7) FUNKUIN MIREILLE GWEJI (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TIM - CHIA CEDRIC (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ANCHOU HYCINTHA NJUANGANG (5).


Centre No:  12099  Christ the King Anglo-Saxon Boarding College Yaounde
Regist: 56, Sat for 4 or more Subjects: 53, Passed: 37, 
% Passed: 69.81, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) NIBA GODFAITH CEDRIC FUH (18).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MOABALA MEZING LUDOVIC STEPHANE (14).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) NKOUONJOM MFOUAGNA HASSAN ZIDANE (16).
(2) KUO JEAN ROGER ERIC JUNIOR (15).
(3) MBAMBA A MBAMBA BENJAMIN GABRIEL (14).
(4) ADOUMENA MBEGA CEDRIC JOEL (12).
(5) MAGOUON SIGNE VICTOVIE (12).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) MIMBALLA LAETICIA CAROLE (17).
(2) NGOUPAYOU TENTSIE CHERIFA (13).
(3) FONTCHA KUETCHE HAROLD IRVIN (11).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) ALASSANE ABDOURAHAMAN (14).
(2) MOLUH DE SAMUEL WILLIAM (12).
(3) NJIKI TANKE BECKY ANDREE (12).
(4) MINGUE DAVID IGRIDE (12).
(5) AMABAHAYA MPALOA PRINCESSE GRACE JOYCE (12).
(6) NDJANA MATHILDA CHRISTIANE (11).
(7) MARTINA GADJIN TIKU (11).
(8) NTOLO MBALKAM ANGE LORELLA (9).
(9) NKANA PONDY MARINA INES (9).
(10) DJOMO HAMADJODA ASSABE (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) TIOTCHOU ARISTIDE SONIA (10).
(2) TOUOTSAP GAELLE (10).
(3) NGAH NGONO ROSSANT BRICE (9).
(4) DJIMELI MOTSOU LAETICIA (7).
(5) TITTI KAMBE NDOM CHANEL JUNIOR (7).
(6) NKONGHO HELLEN AYUK (7).
(7) KIMBI GRATEFUL RINYNYU (7).
(8) ZALIHAOU MUNGING (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) ANDELA EKOUNDA REBECCA CHRIST-SHARON (10).
(2) TEBECK PRINCEWILL FORCHIBE (8).
(3) NGUEHA WILLIAM BETRAND (7).
(4) SAFIYATOU (6).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) CLARA RUSSELLE NGNINTEDEM (6).
(2) BAMAL EUGENE (6).
(3) CHARIFA ABDOULRAMAN (5).
(4) MBALLA NGUEDE CLOTILDE ALINE (5).
(5) LAKA HONORE MARIE CALVIN (5).


Centre No:  12100  College Alfred Saker Douala
Regist: 42, Sat for 4 or more Subjects: 42, Passed: 24, 
% Passed: 57.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 5
(1) AKASHI AGESHI NGU DANIEL (29).
(2) MOUTONGO SAMUEL (24).
(3) ENYEGUE DZOGOUM GRACE PASCALINE (23).
(4) ASHLEY WOTANY LUMA (21).
(5) UCHEBU LOVETT CHIAMAKA (15).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) AMBE HARRISON (21).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) GUEMDJO KAMNANG MICHELLE CARELLE (13).
(2) TCHOUKEU TCHAPTCHET DANIELLE (11).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) ENYEGUE RENDY DANIELLA (16).
(2) CHIOMA EMMANUELLE OKEKE (14).
(3) BOUCHE BARBARA LESLIA (14).
(4) MBOBE CLORIANE EMUKE (10).
(5) NGAMBE MUKWELLE ERNEST (10).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NGONGANG OUANDJI MAROLLE (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) MINYEM WILLIAM NELSON (10).
(2) HOIGEN-KARL NDAME NSAME N. (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) MEKONDO NGAMBIDA JACQUY DIVINA (10).
(2) NTOUBE TCHAYE III LUCIENNE JULIENNE F (9).
(3) SISA EKONGOLO ILDEGARDE (8).
(4) WENDJA FOUMBOU HELENE JESSICA (7).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) TCHAKOUTIO SANDJONG DARRYL GIANNI (8).
(2) EBIA AGBOR YANNICK (7).
(3) TSAGUE DZEUFACK CALISTA BLONDE (7).
(4) ANGOULA-CLAUDE LEVIS (6).


Centre No:  12101  College Adventiste Bilingue de Kribi
Regist: 32, Sat for 4 or more Subjects: 32, Passed: 5, 
% Passed: 15.63, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) LOUANGA SANGOUN DANIELLE LAETITIA (8).
(2) ANANGAZEM RAISA CHAMO (7).
(3) NGONG FLORENCE BIY (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MONDUNG ABEDI MOAKONG (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) LIMALEBA CHRISTOPHE LANDRY (6).


Centre No:  12102  Government Bilingual High School Mbokanbo Melong
Regist: 11, Sat for 4 or more Subjects: 11, Passed: 3, 
% Passed: 27.27, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) SUBINE DJIA ELISABETH (7).
(2) JEAN NOEL ELAD ELOUH (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NGOUOMBIH CHRISTIAN (4)

Anciennes épreuves des Concours et examens de l’écoles du Cameroun

Vous en avez assez de perdre du temps à chercher des ancienne epreuves de concours et des examens officiels. Dans ce site vous trouverez les derniers sujets des examens nationaux (G.C.E, CAP, BEPC, PROBATOIRE, BAC, BTS) et ancienne epreuve de concours d’entrée aux grandes écoles du Cameroun telles que: ENS, EAMAU , ENAM, ENIEG, IRIC, IFORD, IDE, ENSET, ESSEC, IUT, FGI, FASA, FMSB, ESSTIC, EGEM, ENSP, ENSPT en libre accès sur le web… mis à votre disposition par les étudiants en master, en doctorat et des enseignents.


   ⇒Annciennes épreuves de Concours

⇒Annciennes épreuves de l’examens


 

LAISSER UN COMMENTAIRE

S'il vous plaît entrez votre commentaire!
S'il vous plaît entrez votre nom ici