Cameroon GCE 2016 results – O Levels part 3

0

Centre No:  11465  Government Bilingual High School, Meiganga
Regist: 66, Sat for 4 or more Subjects: 65, Passed: 33, 
% Passed: 50.77, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) ISSA DANIEL BRUNO (15).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) SIGNING NZONKEM AROL (12).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) MUWALID ABOUBAKAR (11).
(2) MOHAMADOU ARABO (10).
(3) ABDOULAZIZ HAMADOU (9).
(4) NAFISSATOU OUMAROU (9).
(5) SALLE LETRICE NANGOH (9).
(6) ADJOU BELOKO THEOPHILE (9).
(7) YONTA DAPA VALDECE DIANDRA (8).
(8) FAOUZIYA SAID (7).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) AISSATOU FARIDA (10).
(2) ABBA SAMUEL (10).
(3) DJAMILATOU MOHAMED (9).
(4) BALKISSA ABOUBAKAR (9).
(5) ABOUBAKAR SIDIKI (8).
(6) AZIMI BEKA FANY DENISE (8).
(7) SOUADATOU IDAYA (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) MEIRO BALLA (8).
(2) NFON LINDA NSEM (7).
(3) FOKOUA LADJOU ULRICH STALONE (5).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) BIH HELEN NEBA (6).
(2) BOUBA DUI PASCAL (5).
(3) BELINGA CHARLIE (5).
(4) MOHAMADOU DAIROU (5).
(5) MOHAMADOU (5).
(6) NGOULOURE JAFAROU (5).
(7) AISSATOU MOHAMADOU (5).
(8) NJAPDOUNKE NJOYA BALKIS (4).
(9) TEMGOUA KENFACK BIGUIMA BRENDA (4).
(10) ABOUBAKAR HAMADJODA GAI (4).
(11) MEIRAMOU OUSSEINI (4).
(12) MAN SIMZOUOM JACKY MYSTERE (4).
(13) NAKOMBO RODA MARIE NOEL (4).


Centre No:  11466  Government Bilingual High School Tibati
Regist: 39, Sat for 4 or more Subjects: 39, Passed: 22, 
% Passed: 56.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) NNANGA LAURENCE MARIE FR�D�RIC (22).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) YOUSSOUFA ABBASSI (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) TAH KEVIN MULUH (9).
(2) ALHADJI HAMASSAMBO IBN HAMATOUKOUR (8).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) NGANFON ABRAHAM (10).
(2) BENO�T NGWA (10).
(3) OUMAROU FAROUKOU (9).
(4) HALIMATOU SADIA DAHIROU (8).
(5) DOMTOUN� MOHAMAN (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) CHALLOTTE YINYUY (7).
(2) HAMIDOU TICKE (6).
(3) HAWA HAROUNA (5).
(4) ANYENG EMMANUEL MBAMBOH (5).
(5) DJAMILA MENASRA (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) SALATOU TAM-TAM NGALDIMA (5).
(2) SUIYFE SAGIATU (5).
(3) DAHNE DELPHINE FLAURE (4).
(4) KHAN BLESSINE WEPORE (4).
(5) VERSI LARISSA NORBERTA TATINYUY (4).
(6) GBABIRI MARIE LYDIE ARTEL (4).
(7) LINDA IFEOMA EZIEMEKA (4).
(8) MBUAKWIE SYLVESTER JINGWA (4).


Centre No:  11467  Government Bilingual High School Mendong Yaounde
Regist: 171, Sat for 4 or more Subjects: 171, Passed: 131, 
% Passed: 76.61, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) GEENA AYUK NALOWA ETTA (31).
(2) NDOUNDA TCHEUTMEN OSCARINE BEBELLE (29).
(3) ANOUBOUDEM KITIO INGRID (21).


Passed in 10 Subjects: 17
(1) TSAFACK NGUENA LEONEL (28).
(2) DJOMO KOUASSI ALEX ROUSSEL (27).
(3) KOUMGANG TEKOBOU KITIO MYRIAN (27).
(4) ANYE RANDY NSOH (26).
(5) DONHOU KOUAMOU HERMAN (25).
(6) DAKDEM NGUENA EMMANUEL LAGLOIRE (25).
(7) NGAFE SAMO YVAN WONDERS (23).
(8) LIEPEU GOENWOU ELYSEE (21).
(9) TEDONGMO CHRISTEL BORIS (21).
(10) SIMO MELVIN GILLIAN (20).
(11) DJIALLA TANEFOUO REEF GABRIEL (20).
(12) NGOTA SEBASTIEN AZIPOH (20).
(13) ASANGA TRACY FRI (17).
(14) MEFO NDAH NKEHSERA CALIX (17).
(15) NDASSA MALIK (17).
(16) NKAH DAVID BELIEU (14).
(17) NGOPNANG NKAPNANG CABRELLE LAURE (13).


Passed in 9 Subjects: 16
(1) NOTIO TAFOMPA FRITZ DONALD (26).
(2) SONNA MEPIEP ULRICH JOEL (24).
(3) KENNE TIFE SYNTIA IMELDA (22).
(4) MULUH MOSES PENN (21).
(5) KOMBOU PAYONG OSEE CARTEL (20).
(6) AWANGO CHRISTABEL BIHWI (20).
(7) NEH ROSALINE CHI (17).
(8) FO`OZO NKEHSERA CALEB (16).
(9) NAYAH LARISSA YONG (16).
(10) NGWA EUGEN NYAMBI (15).
(11) NJEUNGA KWEPO ANGELE ASTRIDE (14).
(12) TIANI NGATCHAM LANDRY NOEL (14).
(13) SONWA TSAPI SAINT DUREL (14).
(14) KUENANG WANGANG BRENDA HIMELDA (13).
(15) FOGUE DJEUGAP CAHEL JOEL (13).
(16) DJAMEN DJILO AURELLE PAOLA (10).


Passed in 8 Subjects: 27
(1) HOND BENJAMEN JUNIOR (19).
(2) LIEMO VANESSA LAURE (17).
(3) WOUKENG LEKEMO NYERERE SANKARA (16).
(4) DIFFO KENG DYLAN ANDERSON (15).
(5) NTSAMO BRENDA LORIA (15).
(6) MBONDJI CELESTINE CARAINE KRYSTAL (15).
(7) VERDZE AMADINE FONYUY (14).
(8) NDZOMO MANGA MADELEINE JOSEPHINE (14).
(9) DJOUMESSI MBA DIEUDONNEE ESTHER (14).
(10) MOUAFO MOUAFO GEDEON (14).
(11) MAGOUM TEDOM ORNELA AMELIE (13).
(12) BEKALE NZI JEAN MAXIMIN (13).
(13) NJOFIE ELVIRA YIMNAI (13).
(14) FANDIO AUDREY OLIVIER BARNAY (13).
(15) JEUFO MADIO ICHA BRENDA (13).
(16) MELI TCHINDA ISABELA (12).
(17) NKEMNGANG JOY CHIAFIE (12).
(18) PEPAH STEVE MARCEL (12).
(19) NAGAM DAPHNE FALLONE (12).
(20) KAMGA FONKOUA GUSSI FRANCKLIN KEVIN (11).
(21) DONFACK TAKOUKENG FRESNEL BECQUEREL (11).
(22) MENGNJO EMMANUEL BAYE (11).
(23) TETOU KEHEGNE RENE BENJAMIN (11).
(24) MOUKAM TCHANA BRENDA (11).
(25) KOUNGANG ASSONGMO MERVEILLES JOYCE (11).
(26) SONG OUM RODNEY JACK (9).
(27) MAKEMKEU DJOUMESSI HUGUETTE ALIDA (9).


Passed in 7 Subjects: 25
(1) TONLEO MEYIMDOUNG MICAL CORRETA (16).
(2) NGUM ROSE ESSIEN (16).
(3) SOB SOB JOREL FRANK (16).
(4) EGBEMAYONG CLARIS FORBI (16).
(5) TIMA CONCIENCE TANG (15).
(6) NDIWANE JOSEPHINE (15).
(7) PETIOGWE AMAMA HARRIET (14).
(8) NZEPAN YINGA PAULE AURELLE (14).
(9) DJOUMENI HERMAN JUNIOR (13).
(10) ACHOUNA DONFACK MICHELLE ARCHANGE. (13).
(11) TSACFACK YOLANDE (13).
(12) KOUMGANG KAPTCHOUANG ORNELA DOLY (12).
(13) TSAGUE VANEL SAREPTA (12).
(14) CHIMI PALO ADRIELLE TECLAIRE (12).
(15) ASONGAFAC NDUNYANG ELVIS (11).
(16) MAA TSEINBOU AIMEE (10).
(17) NGANG DESMOND FRU NDI (10).
(18) KOUEGA SOH KAMENI (10).
(19) SONFACK GERVINE (10).
(20) BETGA SADMENI GISCARINE JOVIALE (10).
(21) NZALI KOUAM NEIL BIENVENU (10).
(22) NGWENA SAHAZANG SANDRA (10).
(23) MAGNE TAMDEM VICTORINE DARLINE (9).
(24) MENGNJO JOY VINYOVENYUY (8).
(25) ATEM EBANGHA MBI (8).


Passed in 6 Subjects: 18
(1) DANTIO JORDAN (13).
(2) GUEMGNOUO MARIELLE LAUREINE (12).
(3) AZAK NTAH STEPHANE (11).
(4) DJUKA NGANKEU WERNEL GUYBREL (10).
(5) BILOA NGUEMBA BRIGITTE RAISSA (10).
(6) NJAZE TETSO SYLVANIE MERVEILLE (10).
(7) MANEDJEU NELLY ROTELLE (9).
(8) DJIALLA DJOUNDA MICHAEL MERVEIL (9).
(9) EYALI MARIE FARREL VIANNEY (9).
(10) FOMEKONG MEGOU GHISLAINE ORLANE (9).
(11) NDONGO NNOMO ANGE AURELIEN FERNAND (9).
(12) TANGWOH NTAH STEPHAN (9).
(13) MAFOUO GERMAINE (9).
(14) NJANG ABEL (8).
(15) NANKAM TALLA MICHEL JIRE (8).
(16) FONBIN DELMA BINWI (7).
(17) NJOBA MBAKOP KEVIN ARNAULD (7).
(18) AGYINGI DIAVARIS ANZEYINE (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) FOMETIO LAMED LOIC (9).
(2) KITIO NANVOU LYNE CABRELLE (9).
(3) VOUKENG DONGMO MERVEILLE SANDRA (8).
(4) YOUMBI YOURI CHARNEL (8).
(5) MOTCHOUENG DOUKO RACHELLE CAMILLE (7).
(6) TCHUENTE FOGAING ALVINE STELLA (7).
(7) RAHAB AZOH (7).
(8) FOUOTSA TIONANG MANUELLA MICHELLE (7).
(9) SOUMAIDA BRENDA MAXIME (6).
(10) ATABONGAFAC DURANT ALEMAWUNG (5).
(11) NDIFOR GHISLAIN CHE (5).


Passed in 4 Subjects: 14
(1) WOUKEP NGONGANG KEZIAH JEMIMAH (9).
(2) AKAFAC NDUNYANG CLOVIS (6).
(3) PELABOU DIANA (6).
(4) TCHINDA TEDONGMO LELICIA (6).
(5) MATCHEWONG TANKOU EVANICK (6).
(6) MELACHIO MELIOTCHOU LOUISE MARILYN (6).
(7) NZEYE FOBASSO ARNAUL GULICH (6).
(8) KAMDEM KAMTO CALIN JOEL (6).
(9) KENNE SOUNANG ALEX JUNIOR (6).
(10) BILA IRINE KEHLA (5).
(11) TEGOUDIO SAAH VANESSA ORELLY (5).
(12) TABE TATIANA NKENGASONG (5).
(13) YONGMI TONDZI LOIC JOVANI (5).
(14) AKONO MVEME CHRISTOPHE LOIC LE PRINCE (5).


Centre No:  11468  College Bilingue F� Kamnga Joseph 2 Dauphine 3 Ndogmbong Douala
Regist: 151, Sat for 4 or more Subjects: 110, Passed: 57, 
% Passed: 51.82, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) FOUDA NDZIE NDJOCK STEVE LOIC (26).


Passed in 10 Subjects: 5
(1) NJOUM KAYO SHARONNE (27).
(2) MBEMBEL ALBERT FRANK (25).
(3) ENOWEGBE LARON TAKOR (17).
(4) MVOGO NGONO PRINCESSE MARIANE (16).
(5) TCHEMJOU AIMEE EVRADE (12).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) KAMTCHOUM MBIADOU MARIE PAULE (16).
(2) MELINGUI TCHOUNKE DARINA-MANUELLA (16).
(3) NGUEDIA FOUETIO CERENA REINE (15).
(4) STEPHEN OBINNA OBIAGAZIE (15).
(5) LELE KOMGUEM RIKY ADRIEN (11).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) KOUANTCHOUA KOUANTCHOUA AMAID (17).
(2) KAMGA FEUYOM NGONGANG SHAWN MARWELL G. (13).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) GASTON LOIC TONYE (11).
(2) DJONKOUN NGANZEU ANGE DANIELLE (11).
(3) SONKENG FOYET DANIELLA SANDRA (11).
(4) NSOUTOU MILEINA (9).
(5) RAINA ZENABOU MATENSU (9).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) KOUEKAM NGANDEU ULRICH ADRIEN (12).
(2) KAME BALOG RALPH JAREN (11).
(3) GAM BORIS TECHE (10).
(4) MOTCHEMI KAMDOUM JOSEPH LOIC (10).
(5) MAPOKO TOTTO ROGER ALBERT (10).
(6) EWANE NKWELLE BRANDON (10).
(7) KENMOGNE CLAUDE CABREL (9).
(8) MANDEKI NGOBIKOY JACQUELINE (9).
(9) EMVANA NSOM ROSE SOLENE (8).
(10) NGO NGUE ERNESTINE BRENDA (8).
(11) EMILE NDOUMBA STEVEN (8).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) BATE NANCY ORANG (12).
(2) MFENJOU NJOYA SOPHIE LAETITIA (9).
(3) AYELE BENA EVRARD DE WILFRIED (9).
(4) KOUECHE SALOMON JUNIOR (8).
(5) ANWULORAH NZONGOUANG IFEOMA PATRICIA (8).
(6) TCHOUMBOU NTAMAG CHRISTELLE STEPHANIE (8).
(7) BEKOTTO BEKOTTO BRICE VOLONTE (7).
(8) FOGSHAGLE ROSE MARY (7).
(9) OTTOU NKE BERNADETTE GERTRUDE (6).
(10) MBULLAH PATRICK HENSHAW EBANJE (6).
(11) NJONGUE MPONDO LEA MIREILLE (6).
(12) AKAMBI WILLIAMS HENRY TOUNDE (6).
(13) DORIS CHINELO OBIAGAZIE (5).
(14) BATEM JOEL AWOH (5).
(15) BILLE PRISO MARTHE CRUSCITA (5).
(16) ENOW TAKANG BORIS (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) YOUDOM TUISSEU ULRICH PASCAL (9).
(2) KALA MAJOUMOU SHARON FLYNME (7).
(3) BIKELE OUM EUNYCE LAURE (6).
(4) NLECK PAULE INGRID (6).
(5) EYENGA NGOK MARIE MICHELLE (6).
(6) NGNIE FOUEGUE PAOLA SYNTICHE (6).
(7) BATANGKEN NNA GHISLAIN DAVY (6).
(8) NGO WANG FOKAM LOUISE LARISSA (6).
(9) DWANGOUE DJOMGOUE CARELLE DYLANE (6).
(10) NALA PENDA SANDRA (6).
(11) AMUGUI NJIMI GUY HONORE (5).
(12) SEKTEM MISTRAL FAUREL (4).


Centre No:  11469  Government Bilingual High School Yom 3 Bandjoun
Regist: 44, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 26, 
% Passed: 68.42, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MAGNE TAGNE INGRID (17).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) KENGNE ABDELHADI MOHAMMAD (21).
(2) MAMGUE LETISIA (12).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) BAYENA CLARIS KERNYUY (16).
(2) KAMYUM TAGNE VALERIE (14).
(3) TZOUTA LAURIANNE KYSELE (13).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) FOKAM TETA STEPHANE LE ROI (15).
(2) GAMGNE TETA STEPHANIE MABELLE (13).
(3) GAMGNE FOTSO ADELAIDE (12).
(4) TALLA SIGHAKA JUSTIN ROBIN (10).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) FOTSO KAMGA JEAN RAOUL (10).
(2) ELOUTI EWANE YVES HYACINTHE (9).
(3) KIDZE NADIN SHALANYUY (9).
(4) YANGOUO MBOUOMBOUO ARAFAT (9).
(5) FANGUENG DJIA ROSALINE PASSY (9).
(6) MEGNE KUATE CYRIANE GLADYS (8).
(7) FONO KUATE GILLES AUBAIN (8).
(8) MELETEH MITTERANT NONG (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) KAMSHABOU NAZAIRE (9).
(2) ZEH NDONGO YVANNA MARISA (8).
(3) MATEDA SOB MAURELLE ELSY (7).
(4) TCHOUAMBE TIANI AUGUSTE (6).
(5) MIPO NOUKOUPWEN KEVIN STEPHANE (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) KUM BERTILA NGEA (5).
(2) NKWELLE DILIAN EPEDE (5).
(3) FEN RENE MNKONG (5).


Centre No:  11470  Government Secondary School Bodam, Akwaya
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 44, Passed: 12, 
% Passed: 27.27, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) KEJINGHE NORA ASU (11).
(2) NDEP EBAN ENDURANCE NKOYO (11).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) ABANG GOODNESS OWAN (9).
(2) AWANBANG DEBORA ATEAWUNG (8).
(3) TANONG ANOH MISSIRA (8).
(4) ODU JOHN BEBIA (8).
(5) MABELE SHARLOTTE EBIA (7).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) ASU MELVIS BALONG (8).
(2) WANOBI VICTOR ASSANGA (5).
(3) EBAN EKUMI CLIFFORD A (5).
(4) MBIA JOAN OSANG (4).
(5) MKPE GODBLESS MBIA (4).


Centre No:  11471  Government High School Malende, Muyuka
Regist: 107, Sat for 4 or more Subjects: 107, Passed: 35, 
% Passed: 32.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 4
(1) ELONE PRAISE MECHANE (16).
(2) SERAH BIH (12).
(3) ENU - ABANGNCHA RAOUL CONSTAN ANDU (11).
(4) NMOMO VICTORINE CHRISTY (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) ALI FONSAH (11).
(2) ASONGKENG DESMOND ASONGKENG (10).
(3) NGOSONG ETIENNE ATEM (9).
(4) ABA RONALDO TAKO (9).
(5) NGWANA CHRISTIAN (9).
(6) NUMBA JULES (9).
(7) FONGOU TEASOH PETER (8).
(8) TABE JAMES - WRIGHT TABI (7).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) FOTABONG LOUNARDA MANYI (8).
(2) EPAH BECKLEY FOTABONG (8).
(3) NNAWUIHE IVO IKE (7).
(4) TENGIE SERAH AMAH (7).
(5) ANGBE BELTHA OKEH (6).
(6) MAMAH BECKY MOLEMISE (6).
(7) ECHU FELICITA MEMBONG EGANG (6).
(8) MOH GLENDA (6).
(9) NYUNAI REX DAVIES MBONDO (6).
(10) FONGE MATHIAS (5).
(11) SYLVIA AMBASUM ANJOWUH (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) BATE LIONEL ACHALE (6).
(2) BACHE PATRICIA YEWUH (5).
(3) VICTORINE KUSONA MBEBEB (5).
(4) TAKU TERRY EBAI (5).
(5) ABEGA METERAN OBUTEL (4).
(6) AMINKENG ISSABELA (4).
(7) MUSONGO SAMUEL MAHOP (4).
(8) ECHU BELLO MONDONG EGANG (4).
(9) ENOW HANS NSO (4).
(10) MANYI CYNTHIA TEMBONG (4).
(11) KAMAHA MATHURIN CHIENGA (4).
(12) KOGGERSON VIVAS NKONGWE (4).


Centre No:  11472  Government Bilingual High School Mbongo SOCAPALM
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 7, 
% Passed: 46.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) ECHO AUDIENCE FIKHANYI (16).
(2) TASING BASIL MANSHIR (12).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) KETU NDEM RHODA LAVOISIER (8).
(2) NONKFU REXSLINE NGINYU (7).
(3) DATAH VANDOVEL LINDU (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TITA PIRES (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MBANGHA PHILOMINA YUNGHA (5).


Centre No:  11473  Government Bilingual High School Tolon, Oku
Regist: 220, Sat for 4 or more Subjects: 177, Passed: 87, 
% Passed: 49.15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) NDIFON CLOVIS KEMSHI (25).
(2) TANGHANG ELVIS TATA (23).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) ELVIS GHAH (18).
(2) KEMEI NORA KEFEYIN (12).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) NGUBE NEVILLE NGUM (19).
(2) NKAIMBI PROMISE NJAKOI (16).
(3) MENDAH SERAH TEH (12).
(4) NDIKAKA DIEUDONNE ETEGHENENG (12).
(5) NDIFON PROMISE NGUM (11).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) BAKELAM ELVIS NGOH (16).
(2) MENU ROSELINE NEKUME (14).
(3) KEMING ROBERT KEMING (12).
(4) NGWAIMBI NICOLAS MNKONG (10).
(5) YOKWEI CLAUDIA YICHE (10).
(6) NGUM MABELL LUGEIM (9).
(7) NDIFON NGON PATIENCE (9).
(8) KELESE VIOLET LAMBOM (9).
(9) FUL CANIZAR MBEL (9).
(10) TOTOH CHANSELINE NTULE (8).
(11) NGUM WINIFRED KIY (8).
(12) MNKONG HAPPINESS NGON (7).


Passed in 6 Subjects: 25
(1) NGUM BISHELINE TEH (11).
(2) FANFON SADRINE BALE (10).
(3) FALI FELICITA JAI (9).
(4) KATU JONES TAAL (9).
(5) NGUM FANNY NKEINEN (9).
(6) YENGO RUPHINE SHIE (8).
(7) NDIFON MIRABEL MBONG (8).
(8) KEYUME BORIS KELESE (8).
(9) SOOM JULIUS NGALA (8).
(10) NYAMEYEN HAPPINESS SIY (8).
(11) KFV LOVELINE MAMBEH (8).
(12) TASEN BLESSING WIRGO (7).
(13) BAH CHRISTABEL KENSHAF (7).
(14) NDANSACK JOEL NDIFON (7).
(15) WAMEI GLADNESS NTUL (7).
(16) NKAIMBI JULIA EBKAAH (7).
(17) CHUNG BLESSING WIRBA (7).
(18) CHIMSE WINIFRED YENLAN (7).
(19) FUL CONFIDENCE MBEL (7).
(20) MENDA ETHEL JII (7).
(21) NSHOM BLESSING NJANG (7).
(22) NDINTECK EMMANUEL MEGHELEH (7).
(23) SAMTAN SILAS SYNTHIA (7).
(24) FAI PRECIOUS KENG (6).
(25) NYINGCHIA JULIUS LAKUH (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) TAFON BAZIL NGVUMEH (9).
(2) NGOH EDNA YENGOH (9).
(3) NJAKOI CARINE NUBEH (8).
(4) FINORINE EBKAAH (7).
(5) CHIA DESIRE NJIAH (7).
(6) SOMESE SHALOTTE YUFENYUY (7).
(7) TUMSEH VOILLA GIESE (7).
(8) NJINE DIEUDONNE CHIGAM (7).
(9) NENG EXODUS NDONGFANG (7).
(10) NGEK BLESSING NDEISE (7).
(11) TANGU VEGILAS FIEN (6).
(12) NDONWI FABRICE NGWA (5).
(13) NTOBUH MAXCEL NTOBUH (5).
(14) GWEJI KELVIN NGUM (5).
(15) NJAKOY ELEANOR TING (5).
(16) SENTIEH STEPHANY ZELAM (5).
(17) NDAKEFOY COURAGE JIYEN (5).
(18) CHUNG LANITA MBIBE (5).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) SAAM MEROLINE CHEK (8).
(2) NGANG SUNDAY KEFFOH (7).
(3) BAH GLADNESS EBUAN (6).
(4) NGEK KEFUEM JECENTA (6).
(5) NGONG LIZETTE KELEMSI (5).
(6) REMEDY NTONE (5).
(7) PATIENCE TENGOH (5).
(8) BAH MIRANDA NKEINEN (5).
(9) NDITECK JOEL KENDEH NSHOM (5).
(10) BAH NENE FAITH (5).
(11) BAINKONG DORIS TEH (5).
(12) NDANSACK EMMANUELA LOLO (4).
(13) CHIMSE VICTORY KUYU (4).
(14) MONTEH SHANSLINE NTIELUN (4).
(15) LAAH MARCELLINE MBUIGHEL (4).
(16) MBUNDAH SIVIAN NGHAMTE (4).
(17) KONSE HOLY (4).
(18) SHINGWA CLOVIS BELO (4).
(19) SEH LOIS MBOMTOHNA (4).
(20) BAILAK VERA KUH (4).
(21) BAIMBO SYLVIAN KEBUEL (4).
(22) TAFON LIZETH TEH (4).
(23) MENU BLESSING NTULE (4).


Centre No:  11474  Government Secondary School, Bulu Camp Mundemba
Regist: 75, Sat for 4 or more Subjects: 75, Passed: 35, 
% Passed: 46.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 6
(1) SANGTUM FELIX NJOSEH (12).
(2) TIKUM NINA NGONWEI (12).
(3) INYANG MARIOUS EKPOH (10).
(4) NYONG ROBERTINE BIH (10).
(5) TAPEA HENRY IMBIA (10).
(6) BOSEME PRINCELY (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) ELANGO ONESIMUS BALEMBA (8).
(2) ESAPA KENES BALEMBA (8).
(3) KODOWAH SALEM KODOWAH (8).
(4) BOSEME NGOE MAVIK HOPE (7).
(5) DIOH GLORY DIALE (7).
(6) OBASE ISIDORE BOSEME (7).
(7) TAMBE CLIFFORD OJONG (7).
(8) ASEK BELTHA NDIP (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) KOL RACHEL LABTER (8).
(2) GWENDOLINE ENENE ALOM (7).
(3) SHEY AZMAVETH NGENGE (7).
(4) NGWAN BRIAN WIRNGO (7).
(5) NKONGHO ALICE TAKU (6).
(6) NGWENO ANDELINE FONKI (6).
(7) ANAMAN SIMON NDAYANA (6).
(8) TAGNE NOBERT BRUNO (6).
(9) LOBA LOVETT EBANJA (6).
(10) SHU VANESSA LUM (5).
(11) MOKENE SHARON BILLA (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) NGOMO VALENTINE ISELE (6).
(2) MARTIN ULE BESUMBU (6).
(3) JOSEPH PEMPEME LIKA (5).
(4) ITEKE KARINE EFFILLO (5).
(5) MBIANDA JUSLENG (5).
(6) TIMAH BLAISE TAMON (4).
(7) NICO CARLOS NJASE (4).
(8) MOCHANGO PALERINE (4).
(9) DATAKE BLANDINE (4).
(10) EBONG ELVIS MASANGO NAOUSSI (4).


Centre No:  11475  Government Bilingual High School Mouanguel, Melong
Regist: 29, Sat for 4 or more Subjects: 26, Passed: 2, 
% Passed: 7.69, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) ENONGENE MBIBI BORIS (13).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NJILE EWANE STEPHANE (6).


Centre No:  11476  Government Bilingual High School Mbinjong, Upper Bayang
Regist: 6, Sat for 4 or more Subjects: 6, Passed: 1, 
% Passed: 16.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) EYONG RAMSON EYONG (5).


Centre No:  11477  Government Bilingual High School, Baham
Regist: 51, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 19, 
% Passed: 51.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 4
(1) FODJO OUAWO PERREALE LUDWINE (20).
(2) DJUIDJE MAGANG SANDRA VANELLE (16).
(3) FODIE FODIE GASPARINE MURIELLE (15).
(4) NZOTA FOZAO NOELA (14).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) TCHAPDA NGALLA GUY SEVET (20).
(2) KAMMEGNE ARMEL (13).
(3) TADJUDJE TODIE FRANKLIN (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NGOUFACK SONFA HYACINTE LAUVY (12).
(2) A. NDAM SAMUEL PHANUEL (11).
(3) TCHUIGWOA TCHAPDA SYNTHIA SORELLE (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) TANGMO ELSA (10).
(2) AYISSI LEVIS (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) MALIEDJE BOGNE TADIEWA MARIANE (8).
(2) NOUBISSI CHARLENE LARISA (8).
(3) KAYO ARMAND SIMPLICE (6).
(4) KOUAM MICHEL LEROI (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) FOSSO DADA BELMOND CEDRIC (6).
(2) SIADJEU POKAM DIMITRI KEVIN (6).
(3) IKESSI MARGUERITE ORNELLA (5).


Centre No:  11478  Government High School Bamali Ndop
Regist: 158, Sat for 4 or more Subjects: 150, Passed: 65, 
% Passed: 43.33, Sanctioned: 3
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) MOMBE SIMPLISE NCHAN DONE (18).
(2) NJINJOH GIVE HAGNNUI (11).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) TEZIA INNOCENT MUANTEOH (11).
(2) KOMUFOR AMANDINE NGWEKOH (10).
(3) MUAKUTA SHAPINO PENEWAH (9).
(4) WANKI FOFOU MATURIM (8).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) YAHNU DISCARD (15).
(2) MOUSHIEH MAMAH DOUCINA (10).
(3) FARGANG PRISCA (8).
(4) KOMOFOR LILIAN YINUIH (8).
(5) MUAFINEH BRINI YENKONG (8).
(6) MBOH CARINE NGHENUI (8).
(7) BUMEH RANDINE NJAH (8).
(8) MBOHNKANG PROSPER PUH (8).
(9) NKAPU LARIZA SHIEH (8).
(10) YEBUI HERMAN WORKENG (7).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) SEWOYEBRA LOUIS (13).
(2) MBOH JOEL NCHEMBONUI (9).
(3) TIEPEH DESMOND PAMPEH (9).
(4) PUH MBIDADAH PLATINI (9).
(5) NJENGEH SYNTHIA TCHOLLA (8).
(6) ZEH ORLINE KIMIH (8).
(7) YAH DIVINE MOMBEH (8).
(8) TIAMAH SONITA MAKAPONG (8).
(9) TENDOMBET MANKOP BELLINE (8).
(10) PUH YEYE DELPHINE (7).
(11) MUAKUTAH MABELLE KELLY (7).
(12) SAH BRAVE FOHNUI (7).
(13) NKAPING NTUENEH DESMOND (7).


Passed in 5 Subjects: 20
(1) MBONGOH NJENGEH VERIANIC (8).
(2) MODESTINE YONG MENGWETO (8).
(3) YOMBI PRINCELY CHIGO (7).
(4) NTAH ORTHANCE NDIPAH (7).
(5) NUPUKACHE SERAPHINE (7).
(6) KOMUFOR STANLEY NDUMBOH (6).
(7) NJOKEAH FABRICE MUAFOR (6).
(8) NJINJEH WANKI HELLEN MAH (6).
(9) SOMETA CHRISPUS FAKEH (6).
(10) YONEPOH MINETTE NDONGTENGHO (6).
(11) TEMASHA BLAIZE YOMBI (6).
(12) KOMUNKONG SILVERLIER YOMBI (6).
(13) MBUTOH NDUOMBOH SERAPHINE (6).
(14) MBOH FLORANT YOMBI (6).
(15) TAHFON STEPHANIE BOBSONNA NAHBIT (5).
(16) MOMBE MARINETTE CHEINGHO (5).
(17) MBAYUH CARINE (5).
(18) FORNJEH RANDOLPH NGHOMUAH (5).
(19) NTANIKWEH GERALD NKAPING (5).
(20) PELEP MARVIS (5).


Passed in 4 Subjects: 16
(1) TAYONG MESHIT CELESTINE (6).
(2) NDIMIH ERNEST (6).
(3) MAFIEH CLOUDI (6).
(4) TANGEH AMANDINE MBOUMBOH (6).
(5) CHINDEH ALAIN TANI (5).
(6) MUAKUTAH NDUOMBOH DILAN (5).
(7) NUKEYI HARRISON NGOMEH (5).
(8) TIAMAH SONITA (5).
(9) TAMINDOH MODESTINE KONGWA (5).
(10) CHOMBE PELAGIE MANTUA (5).
(11) JAM AMOZINE NDIMIH (4).
(12) KONWA LAURELLE CELINE (4).
(13) NDIMIH MANDELA YOMBOUNI (4).
(14) KONHOH FIDELE (4).
(15) BANTEH RAWLINGS (4).
(16) DAKOGHA MELANIE PETLA (4).


Centre No:  11480  Step by Step Secondary School, Mankon
Regist: 125, Sat for 4 or more Subjects: 82, Passed: 66, 
% Passed: 80.49, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 4
(1) AKWA KELLY-PRIDE FRU (27).
(2) NGANG LOYS-SHAREMAN LUM FONTA (23).
(3) LUM MIRIAM SUH (19).
(4) DZEM ABO-OKEZE NCHIA GHONG (16).


Passed in 10 Subjects: 5
(1) KUNGCHO MBOH APPOLLONIA (21).
(2) NGUM MARIE-NOEL SUH (19).
(3) EYA BLESSING NJOH (17).
(4) NJINWA JANICE-ALMA PIEMENGIE (16).
(5) ABANGKOM GOD'S SERVANT KOM (15).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) CHI PRECIOUS NGWE-MUTA (16).
(2) NJI CHE ANGU (13).
(3) NDENGSA JENNIFER NGUM (12).
(4) NDEH CLINTON MANCHE (12).
(5) TCHUENTE KAMTCHUENG BLANDINE NOEL (9).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) TAMON DESMOND TENDE (13).
(2) NDOH MILTON AWAH (12).
(3) MUKONG SUSAN NGWETONG (12).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) LAWONG ROSE-VENGE LIENYUY (11).
(2) MULUH STEPHANIE SIRRI (11).
(3) BUH MISPA NWA (11).
(4) ANENG DIEODONNE NWABI (10).
(5) AKENJI JOHN NGU (10).
(6) NEBA THELMA BIH (8).
(7) FRU MILDRED LUM (8).
(8) WAJIRI MELVIS KIENG (7).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) MVIE ATANGANA MELINGUI EMMANUEL (10).
(2) CHE UKERIA BIH (10).
(3) PATRICK ROY BAFAKAN DASSI (9).
(4) NCHIA KUM KADIR MUA (8).
(5) AKUMA MARTHA NANGA (8).
(6) AKWAGOH ALLUTIUS ATONGU (8).
(7) OGEM BRENDA FUNGWA (8).
(8) EWIH WAMEH LARISSA ACHUO (7).
(9) EKANJUME AMOS NGOH (7).
(10) FONTAR LEIY LAROSA (7).
(11) BIH CARINE NJI (7).
(12) LIMNYUY STEPHANIE FONTA (7).
(13) MUDOH JEALINE LEINYUY (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) CHO FRU BRANDON (8).
(2) KUFOR ADRIAN TEINTSEM (8).
(3) NANGA EDELQUEEN NGWA (8).
(4) LUM-NGWENA ROSANDER-SHALOM (7).
(5) SWIRRI SANDRA CHE (7).
(6) SWIRRI BRANDIE NJI (7).
(7) AGRISI SONITA BIH (6).
(8) VANESSA LABU NFOR (6).
(9) EBSIY ANSLEM NDIMONGANG (6).
(10) TENDONG KELLY AJU (6).
(11) TAN TAN LYNCE LEMNYUY (6).
(12) NEH LUCY CHI (5).
(13) SIRRI MABEL (5).
(14) JUNIOR OKONJI ANCHIA (5).


Passed in 4 Subjects: 14
(1) ANYE SANDRA MANTA (6).
(2) NKWENTI NADEGE - LYSA WEGUM (6).
(3) FUHNWI BLAISE AMBE (5).
(4) FORWANG CLAUVETTE FORWANG (5).
(5) FOLUH DELIA FRU (5).
(6) NDOHNYI ALL-BRIGHT MBIONYI (5).
(7) CHE AKWANWI EMMANUELA (4).
(8) TSE CLOVIS MANJU (4).
(9) MBONIFOR HARDISON NGWA (4).
(10) NTUM FRANCIS NJI CHI JR. (4).
(11) LUM NOELLA NEBA (4).
(12) SUH GLEEN CHE (4).
(13) FONTA ZINAH ADINWO (4).
(14) NEBA NEWTHON NSOH (4).


Centre No:  11481  Cameroon School of Excellence Nkolmeseng Yaounde
Regist: 26, Sat for 4 or more Subjects: 24, Passed: 18, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) TEUFOUET NGUETSA OBILE VANELLE (20).
(2) PAKWI TCHATCHOUA STEPHANIE JORDANE (17).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) ENOW TABOT EMMANUEL (14).
(2) DONFACK DEMENOU BELVIANE ELSA (8).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) BETEK YANICK AGBOR (10).
(2) NGAHA DURANCE JUNIOR (10).
(3) NDUKU TANGYI SOLOMON TEMBENG (7).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) ALIMA MESSOMO THERESE FARIDA (9).
(2) FOGUE TEGHUO DARELLE FABIOLA (9).
(3) TANWERONG JULIANA MEYTIYEH (9).
(4) CHE SIRRI DIANA (7).
(5) SOBGOUI MOGUEM DORCAS JO�LLE (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MAGAH A BILONG ALPHONSINE JORELLE (6).
(2) NFORYA MISHERINE MBONGJEH (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) BOYOMO BIPAKI MARGUERITE LAURA (7).
(2) NGANZEU TIENTCHEU ANNA MERVEILLE AXELLA (5).
(3) MAFOKOUA ISABELLE ELVA (4).
(4) KEMGANG KEUMOUE DARIUS (4).


Centre No:  11483  Christ the King College, Bambalang Ndop
Regist: 2, Sat for 4 or more Subjects: 2, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11484  Progressive Secondary School, Bambalang Ndop
Regist: 14, Sat for 4 or more Subjects: 14, Passed: 2, 
% Passed: 14.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NKWANUI KELVIN FONSHIE (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) KOUME MOHAMMED MBINGINGOH (4).


Centre No:  11485  Holy Infant High School Yaounde
Regist: 65, Sat for 4 or more Subjects: 55, Passed: 54, 
% Passed: 98.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 6
(1) AWONA NYA MAURINE (23).
(2) JOY UDODIRI CHUKWU EMEKA (23).
(3) MBIDA NDOUNDA BONY MAX MICHEL (20).
(4) KAMAHA TIPA DANIELE (17).
(5) TCHAPCHE KAMEGNE STELLA INGRID (15).
(6) PON FONDAIN LIDI FADILETOU (15).


Passed in 10 Subjects: 13
(1) MATA-NJEM MANUELA (27).
(2) ANKIAMBOM MARIE CLARE (25).
(3) WOTONWO LENOU FRANCKY VINCENT (25).
(4) VIFIEH NDOBAM RUTH (24).
(5) BERINYUY BIANCA SEVIDZEM (21).
(6) BESONG SAMUEL BESONG (20).
(7) NGAMNDAMOUN MFOUAPON ABEL CHRIST (17).
(8) VICTOR CHUKWEBUKA OCHULO (16).
(9) BOTEBE BLESSING DAVID (16).
(10) OBEN VICTOR ENOW (14).
(11) PAGOU GRACE LAETITIA (14).
(12) MBO-MBO JORDAN UKEJE (13).
(13) BEILA SHALINE DZELAMONYUY (12).


Passed in 9 Subjects: 10
(1) KUDI THIERRY FOH (20).
(2) LAWAN ARSHKEH DZEGHAN (19).
(3) AMOUGOU JEANNE FELICITE (18).
(4) LONTCHI NTIYO BRICE (15).
(5) MANGA KONO CHRISTINE BRENDA (15).
(6) KOUDJOU-KENNE MARINA-STEVIE (15).
(7) WIRSIY EDMUND NSAI (15).
(8) EYENGA KPAMA XAVERIE AUDREY (15).
(9) NOUBISI NGATA FRANCK CYPRIEN (14).
(10) NCHUMKE JOSHUA JIE BEME (13).


Passed in 8 Subjects: 10
(1) SIBENSON DAISY SINGUM (15).
(2) NDOMBI NKOT BERTHE DOROTHEE (14).
(3) TCHANOU NGUEGWA EMMA KEVIN (13).
(4) TEMEKOU MELISSA BRONDELLE (12).
(5) OKEKE CHUKWUEBUKA BLAISE (12).
(6) SHU EMILIA MANKA'A AKONGNWI (11).
(7) LAYILI BEATRICE KIBFU (11).
(8) WEB'S JEFFERSON CLINTON (11).
(9) SHERIFFA AMADOU (11).
(10) FEKA ANKIAMBOM MARION-JUDE (10).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) NIKANG RUTH GRACE ANKIAMBOM (14).
(2) NKENGAFAC NADEGE (10).
(3) NGU DJOB MYRIAM (9).
(4) ZEBAZE TCHATCHOUANG ULRIAN (9).
(5) MBALLA ATANGANA XAVIER DYLANE (8).
(6) TOSAM DESTINE DZISI (8).
(7) MEYANUI ASANJI LANDRY (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) ADJAHOUG ALAIN MOSELI (9).
(2) TCHUIMEGNI TCHAPDA LOICA SIBELE (9).
(3) ASHLEY NELLEY LAURE EYA TAMBE ASHU (8).
(4) ESSEBA ABOUEME JEAN BAPTISTE (8).
(5) KONDE JENNIFER CHARLENE (8).
(6) EBOSSE EBOSSE GWLADYS (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) ZILIFAC SIRRI NGWA CHIE (6).
(2) NFORMI NERRIS KFUBFU (5).


Centre No:  11486  Chuo Bilingual Comprehensive College, Carriere - Yaounde
Regist: 284, Sat for 4 or more Subjects: 264, Passed: 89, 
% Passed: 33.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) SHALANYUY BLANDINE BERINYUY (20).
(2) YAMKAN RANSOM NJONWI (11).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) SHU MANKAH PETRA (18).
(2) BENG JONAS NDZE (13).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) ROSE MONDE (12).
(2) EMMANUEL MOKI NDUMBE (12).
(3) TEKO KOKOE CECILE (11).
(4) NGONG MARCELLINE KEBLE (10).
(5) WONDJE NGABI BRENDA FLORE (10).


Passed in 7 Subjects: 16
(1) QUASENNWI MOKOU IRENE (14).
(2) NGORON JAHLA CARINE (12).
(3) MASSOH SIGHA JOSEE SOREL (12).
(4) NDIWANCE JOCELYN NZENIEYUI (11).
(5) WIRDIN FAITH LIMNYUY (11).
(6) TCHOUMI FAREL CHRISTIANA (11).
(7) DAYOU PRINCESSE LINA MAGLOIRE (11).
(8) WIR DZEREM VALENTIN NSOSEKA (10).
(9) MBEH - LE EYA EKOLLE (10).
(10) NGANG DELPHINE FIEN (9).
(11) NKUTCHOU KENFACK JORDAN (9).
(12) JUNIOR EFFOSSIA WILLY IKOME (9).
(13) MEYEH MILDRED NYUYMINKA (8).
(14) HADJARA BENT IBRAHIM (8).
(15) NGANG PAUL KPWE (8).
(16) BENDEH OKORONKWO PATRICK VERMEIL (8).


Passed in 6 Subjects: 17
(1) MAKUETE YMELI WENDOLINE MADELLE (12).
(2) NYUYKI CEDRIC NGORAN (10).
(3) AMBE ODELIS NA- A (9).
(4) YANGSI ODETTE NGAH (8).
(5) OBEN JIMMY ETCHU (8).
(6) NGAIBE LOVELINE YENLA (8).
(7) NKWAIN LOVELINE NAKIAIN (8).
(8) NGORAN AMEDOU BANLA (8).
(9) LYSONGO NDOLO EUNICE (8).
(10) MAYEKE SHAVOLIN MOSUME (8).
(11) TIFUH SUSANA (7).
(12) MVO CHRISTABEL (7).
(13) ADA ONANA BERNADETTE (7).
(14) NGUEMO DONGMO JACKSON (7).
(15) PEWIEH LEOKADIA NGWOTABIEH (6).
(16) NDAM NJOYA MFOUT ASSANA (6).
(17) TIAHZE EMELDA (6).


Passed in 5 Subjects: 20
(1) BABA BLESSING NKAIMBI (9).
(2) KALLA TESSA JUNIOR (8).
(3) GUEDOGUENA MANGA SAMUELA (7).
(4) PHILOMINA KOSISO ANIH (7).
(5) BINNAH VERDETTE DINSEN (7).
(6) TEKO KAYI CELESTINE (7).
(7) ANYA MODESTINE ENGWO (7).
(8) MBAH DERICK PEKWALEKEH (7).
(9) NJAMBO LUSETTE EBOH (7).
(10) NGENGE JOYCE NFORCHI (7).
(11) NTUNG CLITON ACHU (6).
(12) NGEHMA SANDRA NDE (6).
(13) LUKONG JOSEPH NGIRISHI (5).
(14) STELLA NYEH NDZI (5).
(15) CHUNKA WILSON LEONG (5).
(16) AKAMA KLUVIERT ENOW (5).
(17) WIRNDZEREM LIDWINE MIYLAM (5).
(18) KIDZERU BERNICE DZEKELA (5).
(19) NCHINI BLESSING NAYAH (5).
(20) OGUH QUEENETH (5).


Passed in 4 Subjects: 27
(1) TUBUA ELVIS KENKOH (7).
(2) NANJI PETER MUNYA (7).
(3) NGI CLIVE BIYEH (7).
(4) EDOA ENYEGUE MATHIEU CLEMENT (6).
(5) MANGONG FLORENCE LEINYUY (6).
(6) PAYOU SAMIRA (6).
(7) AMBA'A ESSIANE PRISCA LYDIE (6).
(8) KAMDEM MOHAMED JUNIOR (5).
(9) NYABA NADAGE KHU (5).
(10) ACHOH AGHAH ROSE (5).
(11) FOMONYUY NDIKANG BRYAN SMITH (5).
(12) NDUANJI FORKENG PEREZ (5).
(13) METOKO HENRY NANJE (4).
(14) AMINDUM SUSAN ABIABA (4).
(15) MERCY NAIH (4).
(16) CLARICE AKINEMU (4).
(17) MBA CATHERINE ACHA (4).
(18) TIATAIEN PERFECT MAHNKALIEN (4).
(19) MBINKAR ESTELLA BOKIR (4).
(20) KIBEY AISHARINE SUMOH (4).
(21) ACHO MARBEL MBONG (4).
(22) CHIANDUA PROFIDENCE MBU (4).
(23) TCHINO TADZONG RONALDO ZIDANE (4).
(24) DOH AGNES EMMA (4).
(25) KUMBU ERICA NAH (4).
(26) FONYE LAURA FOMONYUY (4).
(27) ANDONO RUTHFOR AWAT (4).


Centre No:  11487  Full Gospel Secondary School Kumba
Regist: 72, Sat for 4 or more Subjects: 72, Passed: 59, 
% Passed: 81.94, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) NGOMO VICTOR NGOMO (26).
(2) NEMBU HENSHEL TEBA (23).
(3) TABU FAVOUR ANDONG (15).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) DEBORAH WURA IKUEMONISAN (14).
(2) BOKWE BLECK- RANDY BANGOLE (14).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) GODWIN PENDA ITOEPENDA JUNIOR (16).
(2) NGOE EPHESSIAN SESEH OBASEH (13).
(3) NTUI OBI ISELLE (12).
(4) MBANWEI KELLY AMECK (11).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) ENOW NELITHA ASHU (14).
(2) PATIENCE CHINAENYE ADIMOHA (13).
(3) MBI LIMUNGA LYDIENNE (12).
(4) ATTIA ABE SOLA SOLANGE (12).
(5) AGUM SERAPHIM (11).
(6) AZEMNJI BRONDEL NGWA (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) TOLEFAC BENHOPE JUNIOR JINGO (10).
(2) NJOKE TYRINE MONGO (9).
(3) NZUO ETONE NZUOUNKWELLE (8).
(4) AZAAH KELVIN NDUMU (8).
(5) EWANE CLINTON NYOME (7).
(6) LUA OBEN ASHU (7).


Passed in 6 Subjects: 19
(1) LUM- IJANG CATIVELLI MBAH (11).
(2) BOKUBA BRENDA MAROBA (9).
(3) EWANE BLESSING AKORI (9).
(4) AGHEN KELLY LAURAIN AMBE NJWEIPI (9).
(5) FONKA SCOTT OSOH (9).
(6) EKOLE MOTANGE PETER OWAMBA (9).
(7) LESLEY KIMANA MANDE (8).
(8) NZUME LIONEL EPIE JUNIOR (8).
(9) ARREY OTTO TIKU (8).
(10) EKWOGE BRENDALINE SOBE (8).
(11) MILDRED AKANIGE ANJUBIU (8).
(12) BOYA BERNADETTE MASAKITY (7).
(13) SUFOR NOHO VICTOR (6).
(14) NCHA CLINSMAN TAMBE (6).
(15) NEMBO SANDRINE TAKUAYI (6).
(16) MUDANG PROSPER BAH (6).
(17) ESEMONU CLAUDIA AMARACHI (6).
(18) ANYAH TARH ETOKI BALLE (6).
(19) PECULIAR NYUYSI NSOTAKA (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) ACHALEKE CHATENDEM (7).
(2) ANUZO BRIDGET ASONG (7).
(3) SANKAM TIENTCHEU BRENDA (6).
(4) NGU ISAAC NGOTO (6).
(5) ASONGU MIRIAM ANYIAWUNG (6).
(6) MUDIMI DEKAKE DEBANGI (6).
(7) AHAPE BROWN - HILDA ASHU (6).
(8) CHINANU OKPO KALU (5).
(9) CHAH AMANDA MESOH IKOMBE (5).
(10) AKPAN PEACE IME (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) ODUGU FAREY AKOLOH (6).
(2) EPAMBA JEMIMAH NWENYOH (5).
(3) KOKE DIVINE FAVOUR (5).
(4) JOY IME ALEXANDER (4).
(5) CHECK PRENEL TIMBENG (4).
(6) NGONJI MARCEL TANYUH (4).
(7) NDENGE SHALOM ANYOH (4).
(8) KPATE MIRIAM MAINDO (4).
(9) ENOW BISONG GLORY (4).


Centre No:  11488  King's Bilingual Community Comprehensive College Bonadikombo Limbe
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 43, 
% Passed: 86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) ALIMA AMOUGOU ALPHONSINE NOELLE (13).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) CHIA MARY VERSHEQ (16).
(2) FONTAMA CLAUDINE NEWOH (15).
(3) NGWANE GLADYS MANDA (12).
(4) IYAMBE CLETUS MOSIMA (10).
(5) TAMAH SIVASTIAN MUKONGCHO (10).
(6) NNENNA RUTH ONYE DI ANYANWU (10).
(7) FOSSUNG ENOCK FRITZ JUNIOR (9).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) MEKONGCHO FELICIA NDA (11).
(2) NALOWA ALGA MOKOTO (11).
(3) MBUNYA STEPHANI ADUNGONG (10).
(4) NKANGHA PRUDENCIA ENOW TAMBI (10).
(5) MALICE MUTUTU NJIE (9).
(6) KINFER BLESS NDUKONG (9).
(7) BAKO DIEUDONNE CHANJA (9).
(8) ETOMBI RUBEN JOSEPH (7).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) TAMFU MARIDA KINJI (9).
(2) TATA DERAN ANYI (8).
(3) NDEP PERLMAN FORMANYI (8).
(4) TOUKO SOB GAEL (8).
(5) TAHIRY LOBE DIBANDE (7).
(6) AMBASSA LARISSA ENDUM (6).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) KENTUA NAHJELA BRENDA (8).
(2) NFOR CYNTHIA BERINYU (7).
(3) EBAMU BRENDA TATUS (7).
(4) AMBANG LAURA ABUH (6).
(5) BUMA NUBIGA BELMOND (6).
(6) NKENGFUA PIRAN ACHALEKE (6).
(7) KIMAH ZINADE CHINDA (6).
(8) FLORENCE EFOSI MANGA (6).
(9) EBAMI NDUMBE SOLANGE (5).
(10) MARIAM NGWENDA NDALEY (5).
(11) MAREK AFOR MIBANG (5).
(12) EBONGKENG LOVELINE SONGE (5).
(13) NGUH REYMOND ACHAP (5).
(14) ENONGENE NADESH EPEDE (5).
(15) ESUNG ESEME BELINDA (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) EYONG HELEN AGBOR (5).
(2) EWALA CLARA SIEWE (4).
(3) ANJOH ANTEH DILAN JUNIOR (4).
(4) KERRY TEKUM TAH MIBANG (4).
(5) TSI PASCAL NDIFOR (4).
(6) EMBI-SUBIN STEPHANEE EBIALLE (4).


Centre No:  11489  Baird Memorial College, Buea
Regist: 30, Sat for 4 or more Subjects: 24, Passed: 23, 
% Passed: 95.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) FUANYI JUDE ACHALEKE (15).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NGUTY QUEEN ARUNG (15).
(2) MANKA'A THELMA CHE (10).
(3) BESSON STEPHAN ENOW (10).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) FONCHAM LORILINE NALELAH (9).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) OGBONNAYA FELICIA EGBE (11).
(2) AKABATEH VICTORIA AWUNG NKEZE NGANI (9).
(3) TAJONA TAFOU NANCY CLAUDIA (9).
(4) NDALLE ITUTU CHRISTINE GWENDOLINE (9).
(5) NGUMBA MARIE NANOGO (9).
(6) MEPE NGWEMCHE RAISSA (8).
(7) TIKUM MBAH CARINE ANWIE (6).
(8) TONGWA RELINDIS NTEMFAC (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) AKPAI DIYANT NANYENE (8).
(2) LEKE CLAUDINE EBUDE (7).
(3) NGES STANISLAS NDIKUO (7).
(4) ESTER NKENGAFAC TAKU (6).
(5) AKAMA SARAH DIYANGI (6).
(6) AYICHAP GISSELE (5).
(7) OTIA MENGING RUTH (5).
(8) VICTORINE ETAYA NJANG (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) BARBARA ANYI WASE ATEM (7).
(2) BETAFO ZIDANE BINDEREH (4).


Centre No:  11490  Standard Bilingual College Matoh
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 5, 
% Passed: 55.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) EMBOLI VALERY EYONG (10).
(2) SAKWE ANABI (9).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) DOCKITA EMILE OBASE (10).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MOTALE ZIDAN ITOE (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ESOE LEVIS MOKUBE (4).


Centre No:  11491  Complex Scolaire Prive Laic Bilingue "Emmaus" Mendong Yaounde
Regist: 45, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 29, 
% Passed: 78.38, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 4
(1) DONGMO JEFF JORDAN (20).
(2) OUSMANOU AROUNA NDASHIE (18).
(3) BELINGA ZE ANDREE LEA (18).
(4) KOUNKEU TCHOUKEU DEESSE (15).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) NGOUNOU YOUKESSI LINE BRENDA (18).
(2) MAMFO TCHUOFOR BILLY RAHANE (15).
(3) AFUH NELLY MBEI (15).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) DASI FOMBOH CHARLES CARL (12).
(2) BAREX THOUBON YEPGOUA METYI (10).
(3) EYONG ETCHU ISABELLE TAKU (9).
(4) NGNOUPAYE KAMTA CHRIS GAETAN (9).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) EGBE BENIS TABI (8).
(2) DJOUM ALANN (8).
(3) QUEENKERRY IYANDONG NYELIS NDI (7).
(4) OTELE MBARGA FOX ULRICH (7).
(5) KEUGMO MEFOUET M. TATIANE (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) SHALOTTE FANWI KENGONG (8).
(2) MEDJE BEMMEGNE MARCELLE AUDREY (8).
(3) NJOKA DEFO BRENDA ULRICHE (7).
(4) MBOUKA MBOUDIE MARIE YLARY (7).
(5) NDIM EKANE CLEOPATRA (7).
(6) CHIATIAH FERNANDO KUH (6).
(7) TOUKWA TCHUIDJAN JUNIOR (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) GHANI LARISSA NTUBI (6).
(2) BOGNING ZAMBOU HYLLARY (5).
(3) PRIESTLEY NGONI (5).
(4) NFORMI KELLY LABAH (5).
(5) MATAP VERONIQUE (4).
(6) CHE SOLANGE MAMBO (4).


Centre No:  11492  St. Pius X College, Ekondo Titi
Regist: 49, Sat for 4 or more Subjects: 32, Passed: 29, 
% Passed: 90.63, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) BEWOH DILYS ANNE TATA (19).
(2) MBONG CLEOPHAS NUH (14).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) FONJI EUNICE MANYI (11).
(2) NGAH YENE LAURENE SIDOINE (10).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) MOSONJI MIRACLE MELIKI (15).
(2) LATCHE BRANDON EWUBEKEN (14).
(3) KULOM ATEH ISEH (10).
(4) IKOH WEBSTER NAMATA (9).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) AL-GOLE MUKETE SIMEON (13).
(2) ACHO NONGA GRACE (11).
(3) MBONGI VIOLET ESONA (10).
(4) YISHU ABELTINE KINYUY (9).
(5) ETAYUK OLIVE OKU (9).
(6) TEWAN ENGONWI SANDRINE (9).
(7) NTCHOPOU-TAYONG-FORKA BENITO (9).
(8) BAIYE-NYO AGBOR TOKO HARVALANGE (9).
(9) OBEN INDRA BIH-AYUK (8).
(10) MESEMBE NICOLINE BALIKI (7).
(11) WILMA NDI (7).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) MBELLE EBONG KISH (11).
(2) PEACE NJI FON (10).
(3) TANYI NOBERT-BROWN BEWAH (9).
(4) ABANE PAM-SALLY CANDACE ITOE (9).
(5) KONGO ELIZABETH AMBANG (8).
(6) BATHILDIS BELNGANG (8).
(7) ASALORI KENNETH OKATAPE (7).
(8) NDUMBE FABRICE BATIA (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) AWAH PASCALIN MAYAM (5).
(2) BEKUMBA ANELIS NAIBEH (4).


Centre No:  11493  Foundation Education Trust College Mutengene
Regist: 76, Sat for 4 or more Subjects: 63, Passed: 47, 
% Passed: 74.6, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) MANJE THERESIA ENI (23).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) AKWET LARISSA AFOH (19).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) NKIEH FONJI PIERRA BRANDY (14).
(2) CHU VIRGINIA CHUO (13).
(3) KAKI GOLDA AGILE (10).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) MUNDONG LINDA MONJUA (13).
(2) TANYI NAMI SEVERINE (11).
(3) TANTOH AFANYU NFOR (10).
(4) KUDIRAT NADIA NOUCHOUCHA (10).
(5) MBELLA EBOMBE GERVAIS DUPONT (9).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) DJEUTEU TEMGOUA CLAUDE LAWRA (12).
(2) NKENG HANSON TAKA (12).
(3) NZOYEM EDJAN YOLANDE (10).
(4) NDI JAMES KUMBONG (9).
(5) NDZO ANNET NDUM (9).
(6) EGBE DERICK TABE (9).
(7) BIH NIRA EPEY EBUE (9).
(8) NYAM ANORD NDI (8).
(9) KIPEH SAMIRATOU BERK (7).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) TANISA RODRIC NGU (9).
(2) AWONFOR ROMANUS FORCHAM (9).
(3) CHIMOKWANG AWA TAKA (8).
(4) ASSAH MARION NKWA (7).
(5) ATEAMBAH STEPHANIE (7).
(6) FORGWE SANDRA AFOR (7).
(7) SHA'A NADINE SIYSINYUY (7).
(8) AKWE BERINICE INJEH (7).
(9) ASAH VIVAS TAKU (7).
(10) GANG QUEENATE BERGI (6).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) NANFACK BIH ROSALIE DONGMO (9).
(2) NGWAIN PRAISES YONG (7).
(3) NGWE KELLY (7).
(4) TAMANDI TEKU MALDINI (7).
(5) AMIK RONALDO ANJAH (6).
(6) FORMUKI CYNDYPRIDE AFOR (6).
(7) KUM GEORGE CHE (5).
(8) ALIEMBOM JUSTINE (5).
(9) FONFAS PAMELA JOHNSON (5).
(10) TEKA DECICLAIR ASHOB (5).
(11) KAKI MAIVA NSHIARO (5).
(12) MIRIAM ASYWENI MBENE (5).
(13) FOGWE ROMEO EBIELE (5).
(14) NTAH SERAPHARINE NGWEDOH (5).
(15) TEMBEI TEZOM CLETUS (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) REGINA ENGOH AZONGKOH (5).
(2) EYONG KINGSLEY BESONG (4).
(3) NYAMA FAVOUR ILAMBO (4).


Centre No:  11494  Bilingual Academy of Arts and Sciences, Fiango Kumba
Regist: 84, Sat for 4 or more Subjects: 74, Passed: 33, 
% Passed: 44.59, Sanctioned: 3
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) SAKWE NICOLE NANDOA (11).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) RICHARD TAKU NKONGHO (10).
(2) TCHOUKOUA KUPA FORESTIDE (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) FRANCISCA LATEH NGEAJONG (9).
(2) NJOH PATIENCE MBONG (8).
(3) TEFO TCHINDA STALONE (6).
(4) TUBUOH YOUNG SELESTINE (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) AFUBA TAKUMBANGH MICHAEL (8).
(2) NGWANG CYNTHIA MESODE (7).
(3) AMPAH IVOR AZA-ADIA (7).
(4) NZINKE ASAKWA CYNTIA (6).
(5) NICOLINE NKONGHO (6).
(6) MENI RUTH ABANG (5).
(7) AYUK AGBOR JOHN EWANE (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) AUGUSTINA DIBATO MOSERE (7).
(2) ABANG NELSON (6).
(3) MWANGWANA JOEL NDIKUM (5).
(4) AMBE BORIS ABU (5).
(5) MUDOH DIVINE TENEG (5).
(6) ATANG EMMANUELLA NDOME (5).
(7) NZINKE YEBA BRENDA (5).
(8) NGEME CYNTHIA (4).
(9) TEKECK ALPHONSIUS TEJECK (4).
(10) MULIENDEU CHRISTABEL (4).
(11) NGWALLE EMILIA MBOLLE (4).
(12) SAMA LITISIA MBOMBOA MOBIA (4).
(13) AJEBE FLORENCE MBANGO (4).
(14) NGWE COLENET NJAM (4).
(15) EYONG PRECIOUS OROCK (4).
(16) DEWOSO MERCY (4).
(17) NANJE RUTH DOLET (4).
(18) ASHU ROSELINE NENE (4).
(19) UKAH JERVIS AKIY (4).


Centre No:  11495  College Prive LAIC, Koutaba
Regist: 8, Sat for 4 or more Subjects: 8, Passed: 5, 
% Passed: 62.5, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MVUH ALASSA (9).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) MFOUAPON NFONZIE ALASSA (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NJIKAM MOHAMED (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MBOHJO CHRISTIAN MANOJI (6).
(2) NJOYA YACOUBA (4).


Centre No:  11496  Rhema Bilingual Comprehensive College, Atuakom - Bamenda
Regist: 12, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 10, 
% Passed: 83.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NINTAI VICTORY MANKA (16).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) DUAN ETAME TRINITY (8).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NDITAFON LYDIA NFOHNUI (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) TONME MAMA ROOSVELLE CLAVELLE (8).
(2) TANDENG CLEMENT KEINKONONG (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) KHAN CHANCELINE ZOH (9).
(2) MBENG LARISSIA MANDIP (5).
(3) MBACHAM NDANG (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) BAM JOYCELINE TITI (4).
(2) ELOKOBI PAUL ARRENEKE (4).


Centre No:  11497  College Intellexi Dschang
Regist: 126, Sat for 4 or more Subjects: 87, Passed: 47, 
% Passed: 54.02, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) EBUDE NGWESE MAVIS (13).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) OBI-BESONG DYLAN EBAI (19).
(2) SONE JEAN DESTEL (18).
(3) KANG ELIAS EBOULE (17).
(4) ASOLEFACK DJIKENG PHILIPPE-MARCELIN (12).
(5) ASAAHNJU FABIOLA (10).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) ASONGNA EZEKIEL AMPO (17).
(2) ASEUGWEI SIMPLICE (15).
(3) ESINO SEVERINE ESAKI (13).
(4) ACHANKENG JEUTSA MILANO CLEMENSO (10).
(5) FOZIN CLAUDOR RODRIGUE (9).
(6) TSAPMO TATANG GODINO (8).
(7) CHAPNKENG TANJUMOH MELAW (7).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) AKONG QUINTA MEUKONG (9).
(2) NGUEMO NGOUZONG RODRIGUE JUVENAL (9).
(3) ELUNGE NADINE EMUKE (9).
(4) SAMA BASIL BUMA (9).
(5) NGOUMEZONG MOMO SANDRA (8).
(6) EFENGOH ABANDA SHELLA (8).
(7) NDEBANGWEN DOROTHY TUMA (8).
(8) AWENDEM HONORINE NKEMAJAH (6).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) ITOE ELANGWE MBORENE (9).
(2) ASA-AHNJU ROLDOPHINE NGUNE (8).
(3) FORLEMU ROSE NANGHATIE (7).
(4) NKWETE GILBERT (7).
(5) NDIANCHI GERALDINE ASONKENG (7).
(6) TSAFACK VANELLE-TCHADELLE (7).
(7) NCHINDIA JEJIANE (7).
(8) TAMONKIA MERCY NJUACHA (7).
(9) YEMBE SINNEY NDAMNSAH (7).
(10) PURITY VOPOKEH (6).
(11) NGEH NOBERT TALLAH (6).
(12) NKEMASONG JULIUS LEKEZI (5).
(13) APASSOH ALBERT RAMSEY (5).
(14) TCHINDA KENE NADINE IRENE (5).
(15) ZAOLEFACK SOLANGE (5).
(16) MOHAMADOU NANGSINNYUY (5).
(17) NKIEH NZO CLARISSE (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) NOUMBO VOULONG NICETTE (6).
(2) ASOLEFACK TONFACK RODRIGUE (5).
(3) BELA FELICIA ASONGANYI (5).
(4) WOIGO TETSAGNA FABRICE (5).
(5) NGUIMOH NKAKE SMITH (5).
(6) LAMBU SANDRA VERNYUY (4).
(7) LEKENGE ROLAND NQWILEKE (4).
(8) NDEMAZE VANILA AJOCHE (4).
(9) MBIANG FORTENGUNG BORIS (4).


Centre No:  11498  College L'Etoile, Logpom - Douala 5eme
Regist: 156, Sat for 4 or more Subjects: 112, Passed: 91, 
% Passed: 81.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 5
(1) TSAMO TSOBZE DOUNIA NELLY (28).
(2) NOTUE KWAM CANDICE REAKANTSE MAMGUEM (20).
(3) MABOU KAPCHE ARNAULD DUVAL (20).
(4) KAMGANG KAMGANG EMMANUEL JUNIOR SCOTT (19).
(5) DJOUOKOU TCHAKOUNTE HERMANN WINFRIED (16).


Passed in 9 Subjects: 19
(1) DZALI YAPMO ALEXAN HAROLD (25).
(2) NJINGA TCHAKOUNTE LILIAN ANDY (21).
(3) FOKO NKEMBOU ELI-ZAINA (21).
(4) SAHA POGA DENIS FRANCK (19).
(5) KUETE MANOU LEONEL CARLIN (19).
(6) KAMGA KAPCHE STAELLE MANUELLA (17).
(7) MASSOMA SEPPOU SIMON PIERRE (16).
(8) ZIFACK TIGOUMO AMANDA (16).
(9) NJOUMBI ANASTASIE BRENDA GWENDOLINE (16).
(10) MOUHAMADOU ABDALLAH (15).
(11) NGUECHI TRESOR VICTOIRE (15).
(12) BEL EDAMBO AUGUSTE DIMITRI (14).
(13) KENGNE FOTSO ANGE FARELLE (14).
(14) MOUEL BOFOUNOU PATO (13).
(15) TCHANA NJIKI BRUNELLE TATIANA (13).
(16) SOKENG DJEUGOUM IDRISS BRAYAN (13).
(17) FENDJA MAPOUKAM JULIEN CLARIN'S (13).
(18) KAMGA RHYS VANEL (11).
(19) TOUKEM NOUMEDEM STEVE JUNIOR (10).


Passed in 8 Subjects: 15
(1) WILFRIED JOSEPH BINDZI MEKONGO (16).
(2) DJIMGOU CHRISTIAN HERVE (15).
(3) BILONG REBBY DORSIA (15).
(4) FUSI RACHAEL SIRRI (14).
(5) LONTCHI ZALEHO ASTRIDE (13).
(6) NWANSI WOKNA JOYCE-ORELE (12).
(7) TCHUENKAM PIALIE LYDY MEGANE (12).
(8) AKON EMESSOUKOU PASCAL ARNAUD (12).
(9) NTAMACK DORIS BENEDICTE (11).
(10) MANDENG BANACK JUNIOR FADY (11).
(11) SANDJON TCHAMBA YANN FREDDY (11).
(12) ENDALLE CHRISTINE SOUVENIR (10).
(13) MAKOTO LATALE LINDA CHELSIE (10).
(14) DJUISSI KEGNE ANTONETTA MAMERE (10).
(15) PRAISE DAMTENG KALU (9).


Passed in 7 Subjects: 15
(1) MARIPAZ NIEVES NZE NCHAMA (17).
(2) FOFIE TCHEUNO RONEL (14).
(3) MBATKAM CHEFOR JUNIOR (12).
(4) TCHAWOUO CHIMI GLORIA SINDY (12).
(5) WANMEGNI TABOUGUIE AHMED KAREL (11).
(6) DJEUKAM LEUBOU IGOR ARNOLD (11).
(7) NDOBO LENG ULRICH GHISLAIN (11).
(8) TCHIDJOU KAMGUIA EVA DIANA (11).
(9) FEUCHIO DJOUHAKA ARIANNA (11).
(10) MAKUISSU FEYON JUSTIANA (10).
(11) MOMO DYLANE (10).
(12) NODEM SIMO ULRICH TRESOR (9).
(13) NAMEGNI WANDJI NANA (9).
(14) MBIADOU MOHAMADOU STEVE (9).
(15) NJAMEN CEDRIC LANDRY (8).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) EBOTARREY ESAMENGITTI (10).
(2) LANAULDE AUGUSTE NOUMSI NANA (10).
(3) MEBIAME LUC CREPIN LAURETY (10).
(4) LACMATA LACMAGO ADELE BLONDELLE (10).
(5) FOTSO TALLE GEORDAN (9).
(6) GUEUKAM GUEUKAM DONALD (9).
(7) NGUIFFO MATOUKAM LESLIE VANELLE (9).
(8) JR. LIMEN PHROBERT NGONGA (9).
(9) MOUTHE TATCHUM WILLIAMS JULIEN (8).
(10) NKENHOUNG WILFRED (8).
(11) FONYUY JUNIOR ALBERT ASHIYI (7).
(12) JOHN DIBOUNJE EDEME JEAN GEORGES (7).
(13) MBAH TIJANY MBAKU (7).
(14) BONDE BONDE BLAISE (7).
(15) DIFFANG NDONKEU VOLTAIRE (6).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) DONFACK MOMO WILLEFREDE JUNIOR (9).
(2) DJAPOM ORNELLE FARRIS (8).
(3) BOYOM FOTSO INGRID ALIDA (8).
(4) KAMGA TOWA HIPPOLYTE (7).
(5) TIENTCHEU YVONNE YOUSAH (7).
(6) MAKOU FOTSING ALICE DIANE (7).
(7) FOPA DEDZO ALIDA (6).
(8) KEUTCHOUA MBIELEU KEVINE (6).
(9) NKEH TAKO VARINKA JOYCE (6).
(10) KOUAYEP YENJO BRANDON FRANCESCO (6).
(11) POKAM TANKEU EMMANUEL RUFIN (6).
(12) YOLONG NANGUE MIMI GAEL (6).
(13) NZIE MEGOUANE DIDIANE (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) LADOUNG DJITOUO AQUILAS (7).
(2) AZANGUE ZANKEU AURELLE VIAZY (7).
(3) BASSAMA MIRANDA CRESCENCIA (7).
(4) NKOMBOU JOSEPHINE SANGHAKEU-NKA (6).
(5) FOYOU KENMOE WILFRIED (6).
(6) LINDSEY DORINE FERNANDA BWEMBA MBONGUE (6).
(7) KOUTET WANDJA LOVELYNE MEGANE (6).
(8) FEUPA CHARLES PATRICK (4).
(9) TEGHU NATALIE AWACHI (4).


Centre No:  11499  Full Gospel Comprehensive High School, Muyuka
Regist: 13, Sat for 4 or more Subjects: 10, Passed: 3, 
% Passed: 30, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NJOMI ZENABOU WASE (10).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) EMMANUELA BIH MUKUMBANG (8).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NANA AMA MARIANA (4).


Centre No:  11500  St Joseph Comprehensive High School Mambu Bafut
Regist: 48, Sat for 4 or more Subjects: 43, Passed: 33, 
% Passed: 76.74, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) AWAH GOTHARD NDEMOFOR (31).
(2) OMBOTO NDJEYA STEVE MELVIN (21).
(3) TCHAMEGNI YAWO JADEL CHERYL (21).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) YEMBE BENERD YEMBE (20).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) CHUNGA PRESCILLA SIRRI (18).
(2) NDUM BELDIANIQUE NCHIA (18).
(3) NGWA VANESSA BINWI (17).
(4) NGORAN KELLY KALLEN (15).
(5) OZIOMA GLORIA ORJIAKOR (12).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) LUM PATIENCE CHE (15).
(2) IZUCHUKWU STANLEY OBIORA (13).
(3) NGWA JEAN CLAUDE AZINWI (12).
(4) TCHINDA POKEM GAILE (11).
(5) SHURI LYDWINE ETONDE MOKAKE (9).
(6) FORSOH BELY-JOYCE NGWE (9).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) NDUNG BARBARA MBUNWE FONCHAM (13).
(2) JUKUIE TCHINDA FALONGE (11).
(3) NDZE DESTINY BIH (10).
(4) NGAH ELAINE DINYUY (9).
(5) EBUA SALIBRIAN KWALLA (9).
(6) LUKONG GLAIN-SHIRA SHALANYUY (8).
(7) FRU JUNIOR LONKO NSOH (8).
(8) NYAMA BRITNEY MUSONGE (7).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) CHE YVETTE SIRRI (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) DABA ANN-CLOUDIA (7).
(2) NGORAN SHELLY SHAMIR (6).
(3) FORBID FAVOUR BIH (6).
(4) JOYCE WATKUNA FOFUNG (5).
(5) TEBO REMILET NWANCHAM (5).
(6) WOBIWO FAVOUR LOIS (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) DIAN DARIN JEMIA NDASSI (5).
(2) CHIA BORIS CHIEH (4).
(3) SONE CLIFFORD EBONG (4).


Centre No:  11502  Mbatu External
Regist: 81, Sat for 4 or more Subjects: 60, Passed: 14, 
% Passed: 23.33, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) MBAH JOHN FON (11).
(2) TATANG SALAMATU MANJIYA (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) DECLAN NDIBNU (9).
(2) NIH SELDRICK TANGWE (7).
(3) NKWENTI CLEAVIS (7).
(4) ADANG ELIAS WEREKU (7).
(5) CHI LINDA TIFUH (6).
(6) FONDZE TERENCE DZE-MO (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) FRU STANDLEY AWAH (5).
(2) SALIFOU IBRAHIM (5).
(3) MAURINE AZEMCHOP FOSSUNGU (4).
(4) NYANG EMERANCE CHAMBORE (4).
(5) BLAISE NCHUMO NGWA (4).
(6) MUDEH CALISTA FRI (4).


Centre No:  11503  Down Town Bamenda External
Regist: 135, Sat for 4 or more Subjects: 79, Passed: 18, 
% Passed: 22.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) TANYI FELIX AKEM (8).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) MBOH RAPHAEL PINUI (11).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) NGUM GEOGETTE NEBAH (9).
(2) SHINDOH JING YOLANDA (7).
(3) MAFOUAR STONE (6).
(4) CHIMANGWI ADAMA MENGYENTOH (6).
(5) NFONOTEH IBRAHIM NYNYPEMA (6).
(6) NGUM PASCALINE (6).
(7) FONGWA BLESSING NJOH (5).
(8) MANCHO ESPINA BINUE (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) TIHSHUI NEWSON (6).
(2) MUMA KENNETH (6).
(3) WIRSUNGRIN NSAWIR JOSEPH (5).
(4) BILLA MELVIS LENYONGA (5).
(5) ABONGWA JOAN NCHANG (5).
(6) MENU ETHEL PIH (5).
(7) BISONG LYSETTE KENGTSA (5).
(8) NJINUE DIVINE (4).


Centre No:  11504  Government Secondary School Kurubei Batibo
Regist: 20, Sat for 4 or more Subjects: 20, Passed: 6, 
% Passed: 30, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MUNYOH LOUIS ANONG (15).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) SEPU NOELA AGUM (10).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) NJEI SEFELINE ACHA (9).
(2) ACHA JAVIS NJEI (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TEGUM MUYAH ISMAILA (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TEWAN DINORINE ABOH (7).


Centre No:  11505  Government Bilingual High School Logpom II, Douala
Regist: 241, Sat for 4 or more Subjects: 190, Passed: 126, 
% Passed: 66.32, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 9
(1) SONHOFO MANFOUOMENE GRACE (25).
(2) BANTI JEANIFAR NAHBILA (23).
(3) EBAI ELISABETH TAFUK AMOATENG (22).
(4) BOPDA FOTSO MICHEL LEDOUX (20).
(5) NGHA EDWIN NYOOH (19).
(6) KANA TSABANG CABREL (17).
(7) MIMSHE CHANKOU JOSUE (16).
(8) NGUEPI DOUMTSOP SONIA (14).
(9) JAPHET EZEDEBEGO CHINENYE PRECIOUS (13).


Passed in 9 Subjects: 26
(1) ABIA GERMAIN NTUH ABA (27).
(2) VICTORIA GONZALES TCHING - BOBE (27).
(3) TATCHOU FOTSA RUTH NAIMA (23).
(4) MBIANOU TOUSSOM COLBERT BRADON (22).
(5) MAUREEN SIKE GWANMESIA (20).
(6) TIENTCHEU JEANNE AUROLE (19).
(7) ABUNO TONGABIANG CLARENCE (19).
(8) TEKAM KAMDEM EMMANUEL (18).
(9) OBIONA MBIA CRESCENCIA STELLA (18).
(10) APENE MAVELLOUS APONGCHENG (18).
(11) NJANG ERNEST LANDRY AKO (17).
(12) SONHOFO YEMMENE VICTORIN (17).
(13) NAAH EBONGUE CEDRIC YOHAN VICTOR (16).
(14) ALANG LAMBO RODOLPHE (16).
(15) TALEHE ZEPEGNOU ULRICH (16).
(16) NCHOUWAT LADIFATOU OUMI DJAMILA (16).
(17) ASONGANYI TOMY ANUZEH (15).
(18) KITIO TAMBA FRANKLIN EDMOND (15).
(19) MPUDE LARISSA (14).
(20) AGBOR EBOCK AWOH JULIENNE (13).
(21) KEMGANG IFEANYI DALIAH MERCY (13).
(22) FOUEZET TENA NIDELLE CHANCELLE (13).
(23) KAMENI TSOPJIO MEGANE PATRICIA (12).
(24) BINDZI ESSOMBA AUDREY ANNICK GEORGES (12).
(25) MOBE MINYE DIPS (12).
(26) MUNDI LINDALEE FORYAM (10).


Passed in 8 Subjects: 14
(1) NGOUBI TOUOPI GILLES CANIS (20).
(2) NDOUNGO TITTI LETISIA (19).
(3) FEUJO LAMYDETEZE (17).
(4) OBEN CLETUS MANCHANG (15).
(5) PETNKEU FEUNKEU JEAN PIERRE (14).
(6) NTUBE NGIDE STEPHANIE (13).
(7) TSAKENG PHILIPPE MAURICE LEO (13).
(8) DITCHOU TCHOUDY DANIELLE EMILIE (13).
(9) FORJINDAM TCHOUAKO TAMAMBANG (12).
(10) DJEUMENI MICHELLE IYAN GANJE (12).
(11) FORZO DONALD MOFOR (12).
(12) DONGHO KENF JOYCE JOSEPHINE SANDRA (11).
(13) EONE EONE ARMELLE AURELIE (11).
(14) ENYAMUH VERA NDANGA (9).


Passed in 7 Subjects: 18
(1) TSAFACK GUEPI LUCIE MICHELLE (13).
(2) NDONTSOP MEDONGUIM KLOD LESLY (11).
(3) NJOH NGONDE ADELAIDE LYNDA (11).
(4) DONGMO TSAMO ELSA JOYCE (11).
(5) ETOUMAN MBONGO FRANCK ANDONI JOHANN (10).
(6) YOGO HENRI (10).
(7) BALLA OYIE RAPHAELLA NAELLE (10).
(8) DJUIDJE TAKOULO GRACE PATRICIA (9).
(9) HIACK KOUMBOM SOLANGE MATTHIEU (9).
(10) TOUKAM NGUEMETA VANELLE AUDREY (9).
(11) NGONG GLADYS CHUFI (9).
(12) DIBONDJI NSON IDA DIANE (9).
(13) BOGNY YIMLON MAXWELL COLLINS (9).
(14) NJANDAM JUNIOR YVAN BRUNEL (9).
(15) NZIMA MBANG YVAN LUDOVIC (9).
(16) DADEM ROMARIC (9).
(17) TESORE FOPI NGOUFFO BORIS (9).
(18) AKEM CHRISTELLE ACHE (8).


Passed in 6 Subjects: 19
(1) TCHEUMAGA BESSALA FRANCK ALOYS (13).
(2) NEMADEU NGAMAKO FRANCK MARTIAL (11).
(3) KENNE NGUEFACK JOEL (10).
(4) NOMO FRIEDA DARLENE (9).
(5) NDONDI MBIKI ALVINE MABELLE (9).
(6) NYOLO NYOLO HANS REMY (9).
(7) MENTCHENGNOU DALEU MERVEILLE MYRIAM (8).
(8) NJOYA MBOUOMBOUO JUNIOR (8).
(9) NANFACK DONGMEZA GERARD ARTHUR (8).
(10) EDOUGA MANUELLA BENEDICTE VERANE (8).
(11) KENMOGNE FOUYONG PAULE MICHELE (8).
(12) NGOUANA KOUGANG MILLIE (8).
(13) KASUM ISMAEL ALHAKIM (7).
(14) RAHIMATU DZELAMONYUY (7).
(15) NARENGA LIZZETTE (7).
(16) MBEZELE SIMO CLAIRE FRANCOISE (7).
(17) METTETE NGOUA JEAN - MARC (7).
(18) NGOUEKO FAPONG LOREINE JALDICHA (7).
(19) METUGE LAURA MELIOGE (6).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) BUO BABETH NDOUM (10).
(2) FOKWA MEGNE URSULA JOYCE (8).
(3) EBANDA OWONO SIMEON BRICE HONORE (8).
(4) MAKONGHO ELAD JESSICA SANDRA (8).
(5) BEMA SAME SUZIE MARCELLE (7).
(6) ETOUMAN MBONGO ELISE PRINCESSE (7).
(7) MBADOUET GHOKENG NATACHA NIKY (7).
(8) TCHOUDJA MADOM MARIE MAHEVA (7).
(9) NJIENDEU NGASSOM CLOTILDE NICKELLE (7).
(10) TEUMENA TIBOUEGOU VALERY LINNE (7).
(11) ATAM KELLY - PRIDE ANOH (6).
(12) NNENNA NKOYOCK ESTHER BRENDA (6).
(13) KENGNE TADIE ANGE GAETAN (6).
(14) KIBONG MODESTA JIEN (5).
(15) NDOH VANESSA NGE (5).
(16) GUIADEM NEUMEGE FLAVIENNE (5).
(17) TEMFACK DANIELLE ABIGAIL (5).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) MEFURA MOUPAIN ABDEL HAZIZ (6).
(2) TOUKAM DJAMPA ROGER (6).
(3) ETINE ESTHERELLA ASHLEY KISSEL LEONTINE (6).
(4) GNOUGUA WAYE SALOME KEVINE (6).
(5) KOUM MADENGUE ARISTIDE VALDEZ (6).
(6) BIMI KETI (6).
(7) BINENGA AWONO COLETTE (6).
(8) NGOMHA BIHANG AMAEL KEVIN (6).
(9) MONGBET MEFIRE AOUDOU (6).
(10) MANEGUE NTANGMBA ANISTRA VIANIE (5).
(11) BETAFO KOMBE DJENGUE EVODIA (5).
(12) NGO TJECK PAULINE SANDRA (5).
(13) ASONGUEM NATIDO JEFF JUNIOR (5).
(14) MELI WAMBA DIMITRI WILFRIED (5).
(15) ISSA NGAE HAMAN SOULEY (5).
(16) NENNE FARIDA BELLO (5).
(17) LABAH LUM LARISSA KIMBI (4).
(18) NYUYKI STELLA MENGLAMO (4).
(19) DANIEL OJOTAWO (4).
(20) NKONLAK BORIS MICHEL (4).
(21) MASSOP KAMBOU LAURIENNE (4).
(22) FUEN KIMBI CHANSLINE (4).
(23) NGO BALOGOG SUZIE JOELLE (4).


Centre No:  11507  Government Secondary School, Konene Bum
Regist: 54, Sat for 4 or more Subjects: 54, Passed: 20, 
% Passed: 37.04, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ACHOH PETER CHIABI (13).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) TAH YVETTE NSANGLI (14).
(2) ACHOH PAUL KANGA (13).
(3) CHIA CLIFORT TATA (10).
(4) SA`ADATU HAYATU (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) NGONG BETRAND MUANG (13).
(2) NJANGA AMSTRONG KHENA (11).
(3) KIYONG ANITA NDU (10).
(4) TANA NEVILE KAKI (9).
(5) CHIA ISILIAN MBONGHASI (8).
(6) SAM MARTINA WULNSEH (8).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) GHAH VEGELINE BIH (8).
(2) JAFARU HAYATOU (7).
(3) ZENABU ABUBAKAR (7).
(4) NTANG MILDRED NABI (6).
(5) TABI KELVIN NGONG (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) CHIA GILIAN WUSE (5).
(2) HARUNA DAHIRU (5).
(3) TANA CLOVIS DIANG (4).
(4) WABA PAUL NJI (4).


Centre No:  11508  Etoug-ebe External 2
Regist: 246, Sat for 4 or more Subjects: 196, Passed: 89, 
% Passed: 45.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) NGANTU RODULF LAMNYAM (17).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) ONYEKWENA UCHECHUKWU COMFORT (15).
(2) FONDJA ISMAEL (14).


Passed in 8 Subjects: 11
(1) KITEH EMMERENCIA SHAKA (22).
(2) TANLAKA COURAGE BOKA (14).
(3) NOMBOH MATILDA KEMBONG (14).
(4) LACMAGO TADZONG KORIELLE MESWELLE (12).
(5) LOVETH FUNYUI NDIWANE (12).
(6) GLENN KALE MUKOKO (12).
(7) NJI FONDOUN RANE ODETTE XAVIERE (12).
(8) KAKO FOSSI RONALD JUNIOR (10).
(9) WANDUM BIDSONA WINIFRED (10).
(10) EBOT JOHN EBOT (10).
(11) MOKO EMMANUEL BATOKO (9).


Passed in 7 Subjects: 16
(1) NJI MIRABEL RINGNYU (15).
(2) TUKOV EMMANUEL BERINYUY (15).
(3) HADIDJA ABBA (12).
(4) TENFANG NGAMIE ORESTE MOLIERE (12).
(5) BRIAN TABE TOMO (10).
(6) KUATCHE SIBEFEU FRANCK WILLIAM (10).
(7) NZENEWONE ESTHER MOFOR (10).
(8) NELSON AKINMBOM (10).
(9) NJILAH WALTERS (9).
(10) MAYIKEU NANA ANGES CARELLE (9).
(11) BUNG CLAUDINE NDUM (8).
(12) AMBORE NOUPOUE FERNANDA MERVEILLE (8).
(13) NDUMU LEMNYUY SHEILA (7).
(14) PASCALINE MAFAH TABIKAM (7).
(15) MASSODA MADELEINE LAETICIA (7).
(16) BATCHAYA TCHAKOUTIO GILBERT BERTRAND (7).


Passed in 6 Subjects: 21
(1) TANKWAH YENGO MOISE JUNIOR (12).
(2) DOR STENPNIE NYUYBIN (10).
(3) NJI FONDOUN RANE HERMANN (10).
(4) KPWA NCHUO (10).
(5) OPONDE NJENI FAITH (10).
(6) NYAMANDELE VANISIUS NDAGHA (9).
(7) ZEINABOU HOUSSEINI (9).
(8) DONGUE DONFACK FRANCLIN BEAULAVIE (9).
(9) WINGANG MARY NOMBO (9).
(10) PAULINE NAHBILA BABILA (8).
(11) CHINDE RECHARD (8).
(12) ANGAFOR CRESCENS (8).
(13) SANGONG METIEFEH ROGER (8).
(14) AZEGUE YVANNA LEANDRE KARELLE (8).
(15) MBIMBEH DEMAIN AFUSOH (8).
(16) NAMA NYA ELODIE KAREN (8).
(17) KARCHE POKAM IBRAHIM KALIL (8).
(18) KEPSEU DANIELLE CYNTHIA (7).
(19) IBRAHIM MOUHAMAN ALI (7).
(20) CHIA CHANCELINE BIH (7).
(21) AKEFA BRENDA AJUKEU (6).


Passed in 5 Subjects: 23
(1) MAXIMUS MAIYSHUU (10).
(2) TEMBI BRENDA AMBANG (9).
(3) ITOE YANICK ETONGWE (8).
(4) AGWO CLINTON SUIYA (8).
(5) FENJEH LOVELINE GIESE (8).
(6) MOUSSA BABAN CHAWAI ABDOULAYE (7).
(7) CHE NGWA JOHN (7).
(8) BANTAR JOAN CHOSI (6).
(9) JUMBAM INNOCENT LEMKA (6).
(10) NGALA MIMI GHYSLAIN (6).
(11) TAMBA FOTSING DISTEL (6).
(12) MALEH FRANKLINE YONG (6).
(13) VIOLET DIARA TATANA (6).
(14) NAINDUM YVETTE KUMA (6).
(15) TABEAZIEN GOLLIN (5).
(16) MOTANGA ENANGA GERALDINE (5).
(17) NJUALEM CLOUPATRAL ATEMKENG (5).
(18) DINOU FANKOU LOIC KEVIN (5).
(19) FONYUY THIERRY BONGWIR (5).
(20) NTONGAI VOILET NGAYUI (5).
(21) ELONDO AGNES BIE (5).
(22) KPUGHA EMMANUELLA BANFOGHA (5).
(23) TATA VERALINE WIYSAHNYUY (5).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) EBAI SAMUEL BETECK (7).
(2) KONTCHOU OSIRIS ERNEST (6).
(3) LINDA NGWEYI NGONSHURI (5).
(4) WAFFEU NOUBISSIE CHRISTIAN (5).
(5) ZAYADI SOUAIBOU ERIC (5).
(6) MAI HYCENTH GOPTI (4).
(7) NGUEMEGNI DILANE ARNAUD (4).
(8) TANIE OSCULATE NGWA (4).
(9) FRU CHRISTIAN CHI (4).
(10) NGALA PAOULA YUHNINYU (4).
(11) TAM ELIAS (4).
(12) FU-UH SYLVIA EZEGUE (4).
(13) MANKAH NGWA ANNA (4).
(14) MUEGHE CYPRIAN NGANG (4).
(15) NKWAIN SANDRINE NIH (4).


Centre No:  11509  Government High School Weh, Wum
Regist: 165, Sat for 4 or more Subjects: 148, Passed: 71, 
% Passed: 47.97, Sanctioned: 4
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KUM NIGELA (20).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) BUH WESLEY NDZE (19).
(2) KUM PEACEFUL MBONG (17).
(3) NDZI GODWILL NSANYU (12).
(4) EBUKA ELVIS OBINA (11).
(5) CHAM MIRABEL (10).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) NINGTEM DAVID NDANG (15).
(2) CHEGHE PELLINES CHEGHE (12).
(3) KUM SOLANGE MBONG (9).
(4) GILLIAN KASENA KUM (9).
(5) TATA BASIL AHNGIRNYU (9).
(6) TEM BRAIN CHOU (9).
(7) CHAM ODATE ZOU (9).
(8) CHE DERICK DJUH (9).
(9) ACHEGHE EMMANUEL KUM (9).
(10) NDANG EMMANUEL NGANG (8).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) ELIYASU YUSUFU (10).
(2) NJI STEPHANIE (10).
(3) NING ELSILIA NZOUH (9).
(4) ADAMU ZENABU (8).
(5) NJU CLEMENTINE ZUE (8).
(6) NING GLORY CHU (7).
(7) MAI SOLANGE ZOU (7).
(8) KUM CAMILA NDUM (7).
(9) TEM BERI MBONG (7).
(10) CHE DANIEL NSEI (7).
(11) MUE EUCLID KASINA BONG (6).
(12) CULBERT NGHA KAI (6).
(13) NING NEVILLE KPWE (6).
(14) MOU PATIENCE EKAH (6).


Passed in 5 Subjects: 19
(1) NGHA BECLINE DZEM (9).
(2) MUE DESMOND NING (8).
(3) CHE TABITHA GHAI (7).
(4) MEH EDWIN DEGHE (7).
(5) GHONG MARY MBIH (6).
(6) KASINGHA VITALIS BANILA (6).
(7) KEBEI OLIZETT MOM (6).
(8) MOUJANG MARY EWI (6).
(9) CHE FELIX MUEGHE (6).
(10) AKEBAI MAXWELL NYANG (6).
(11) NGHA EVELINE BEI (6).
(12) KUM EMMACULATE SEI (6).
(13) CHE CHRISTINA CHU (6).
(14) TAH ODETTE SEI (5).
(15) MBONG KUMCHE RITA (5).
(16) TAH LAWRENCE CHE (5).
(17) NJUH CIDOLINE EWEI (5).
(18) CHE GERALDINE LEBIH (5).
(19) CHE VALERIE MBONG (5).


Passed in 4 Subjects: 22
(1) NJI PELAJI NSEN (8).
(2) DJUH DELPHINE MBONG (6).
(3) KUM SYLVIA BIH (6).
(4) KANG THERESIA IKAH (5).
(5) DONG DONALDSON (5).
(6) BAMA GODWILL DJUH (5).
(7) MAI MIRABEL ZOU (5).
(8) LANG CARMI AMBEI (5).
(9) KUM GENEVIEVE SEI (5).
(10) NGHA PRINCELY CHEGHE (4).
(11) KUM JONAS MUGHE (4).
(12) MUEGHE FAVOUR SEI (4).
(13) UMARU ALI UBALE (4).
(14) ONYEOMA VANITIUS KPEGHE (4).
(15) TEM MABEL FEI (4).
(16) KUM TABITHA NDUM (4).
(17) MUE STEPHANIE AFUKEZI SEI (4).
(18) NJI MELVIS SAKADEI CHU (4).
(19) ALANG SOLANGE MANG (4).
(20) MBONG MELANIE ENENWIE (4).
(21) NDAG RACHEAL WAI (4).
(22) CHE CLOTILDA IKEH (4).


Centre No:  11510  St. Albert's Comprehensive College Bafut
Regist: 65, Sat for 4 or more Subjects: 65, Passed: 65, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 24
(1) KUM FRANCK DANG (30).
(2) ABONGDIA NADEGE NAMEUNUI (30).
(3) MABATTO ANDY ALAIN THIERRY (30).
(4) FAITH ANYI NJU FONGE (29).
(5) MBOH HONORINE NGAMBOH (29).
(6) TENGEN NDEH BABILA FLEANCE (28).
(7) FONYUY ELLIS DZEAYEH (28).
(8) BIATU ARNOLD TIETOUFOR (27).
(9) WA BLANCH MULUTEKWI (26).
(10) BIRN NKUM PRIDE (26).
(11) NGUFOR PRECIOUS DIVINE NGU (24).
(12) ENCHO TAMBO JUNIOR (24).
(13) FEUKENG TAYONG GUY LANDRY (24).
(14) CHE CHRISTY - SUSAN LUM (24).
(15) AKOB TAH BANJONG (24).
(16) MELO NORA PANGWEH (23).
(17) NDOTUH KEZIA - URSULA NGUFI (22).
(18) KINI NSANG NLEM VOLUNTAS - DEI (19).
(19) NJEUMEN KEVIN NGANOU (18).
(20) ESSONE PENE STEVE JORDAN (18).
(21) FONJOCK AZENJU BRYAN (17).
(22) TCHINDA SONWA HYMELDA PRISCILLE (16).
(23) MBAH GEORGE NO�L NJONG (15).
(24) NCHANG VICTORY NDEH (13).


Passed in 10 Subjects: 11
(1) ESEME KLUIVERT EYEMBE (25).
(2) SHEPHERD NDEH NDI (21).
(3) NANA ANEMBOM YEMEU (20).
(4) NCHIFEH MIREILLE LARISSA NKWEKEH (19).
(5) CHE JEFFREY AZONG (18).
(6) NCHANG LARISSA CHIFU (18).
(7) MBACHAM JONACLAIRE ANAM (18).
(8) FOKWEN BRADLEY CHIK NJOH (16).
(9) AMBE SHERON ENJEH (15).
(10) GRANIEL VIBEL JEANNETTE BIH (14).
(11) WUNG ALAIN BONG (13).


Passed in 9 Subjects: 18
(1) MINANG JOHN KENNEDY CHENWI (20).
(2) LEMNYUY DANIEL BONGBEN (17).
(3) MAXWEL NKUO (16).
(4) TITA BIENVENUE BAFON (16).
(5) SUH MELVIS BISHINGTI (15).
(6) NSOM ERIC CLANCY (14).
(7) ABONGBUH CARINE (14).
(8) EBOTE ATABE NDONJUME GEORGIA (14).
(9) JENNIFER NAOMI SHURA FORCHESIRI (14).
(10) KEDZE KWA KUM VALLY WALTERS (13).
(11) JASON FOFUNG (13).
(12) SOH MBAFE BORIS STEVE (13).
(13) AWAH NCHULA BEMINYE AUSTIN (13).
(14) NGWA GABRIEL SHU (13).
(15) GEH NAURA ANYIMNWI (13).
(16) AMBE BROWNDON ZAMAKIKA (12).
(17) NCHANG STACY MELVIS MOMA (12).
(18) NEH KEREN HAPPUCH NDOH (12).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) TIZIE RONNET NYOUNGSUN (16).
(2) NGAFOR ZAMA TIBU BENISSA (15).
(3) ZITA FEHKEH (15).
(4) BINUE LARISSA AKENJI (13).
(5) CHOFOR NICOLE LOUISE NEH (12).
(6) ANEMBOM JOY YANKAM (11).
(7) NGWA LUIGI NIBA (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) VENESSA SUI - BERKA SENDZE (13).
(2) NGALA NANCY YANJE (10).
(3) NTSE CLANCY TSE (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) CHO JUNIOR TEKU MANCHO (8).
(2) BIH LARISSA GAYOS (7).


Centre No:  11511  St. Michael Academy Of Science And Arts Nkwen
Regist: 275, Sat for 4 or more Subjects: 228, Passed: 134, 
% Passed: 58.77, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) VUFEMSI LINDSLEY VUYOF (20).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KUHLIY MARVELOUS KFUSI (15).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) AZE DESMOND NEMBO (17).
(2) NDE MERRATE ENJOH (15).
(3) NJIKE TONGA CLINTON (11).
(4) MUMA'ATOH DOREEN LUMNWI (10).
(5) MUNGWI SYNTHIA NJIWALE (10).
(6) NFOR LESSLY TATOH (10).
(7) FOBOU CURVINE DIANE DWOUDJI (9).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) NKUMBE MICKEY BELDON EWANOGE (17).
(2) EZE OBINA (11).
(3) KONNANG KEMKA CHRISLAIN (11).
(4) YIMELE KIHTOH ESTHER (10).
(5) SAFFO CHRISTABELLE DIANE (9).
(6) DIANGHA ROGER TITA (9).
(7) NDUCHO SHEVELINE KINYUY (9).
(8) TANEBIH PATERNE ROMARIC (8).
(9) DESMOND DJOU TAGNE (7).
(10) NGIRI MELANI MUNJI (7).
(11) NAVTI PASCHALINE BERINYUY (7).


Passed in 6 Subjects: 37
(1) SUH EDMOND CHENUI (13).
(2) TATA ROSTAND NDI (11).
(3) BILL CLINTON NKWENTI (11).
(4) WIRNKAR EDELQUEEN DZESINYUY (10).
(5) CHARANJWERE FABIOLA YERIMAH (10).
(6) WEPNYISH KUMBOLO NELSON (10).
(7) NJUNGHWIN PRAISE VUGAH (9).
(8) NJAH LILIAN NYENG (9).
(9) KANU CHIAMO NGWEBETA ZEMO (9).
(10) ANAZEH EMMANUELA LAMBI (8).
(11) NGIKWOA ERNESTINE NGOCHO (8).
(12) OJONG SOPHIE OJONG (8).
(13) AMBE SHU AFANWI (8).
(14) YENKUNG MELANIE YENLIS (8).
(15) NGATTA TARH MARY (8).
(16) STEPHANIE MURKA (8).
(17) TACHAM BRICE HERMANN (8).
(18) NDASHI CLEMENT (8).
(19) NKWETA CHOUN CELINE NAGAI (8).
(20) ARIMENYI MELISSA MBANGYA (7).
(21) BISONG JULIE NSHUME (7).
(22) KENFACK GENESE MESCHACK (7).
(23) NTCHUMULUH JUNIOR LE SAINT (7).
(24) BANTAR GLORY LISHI (7).
(25) NGUFOR ABDULAI (7).
(26) TATA JOY NYANDAP (7).
(27) NODEM MAFFO KELLY DION (7).
(28) AKUA EMMANUELA (7).
(29) NGATI ANDINE NADESH (6).
(30) NSOTAKA MERVYN NYUYSENI (6).
(31) NGEN CYNTHIA NCHO EQWENU (6).
(32) NGWA BRANDON (6).
(33) NANA KAMDEM MARIE (6).
(34) NKAMCHOR MARIE THERESE NKANGDO (6).
(35) NGABE NGABE JUNIOR (6).
(36) TSOPMOH SHENYDER NSELEFACK (6).
(37) NYINGCHO DERRICK MBIGOE (6).


Passed in 5 Subjects: 40
(1) NGOUFFO IDRISS (12).
(2) AZONGHO ANNABEL NJANG (9).
(3) DZEKEWONG SAMANTA BONGSUIYRU (9).
(4) LUWE PETER KWEMING (8).
(5) NDIFOR BLECCARINTON TANGIE (8).
(6) PHONCHU FAITH NSHINSE (7).
(7) FOMBE PAULA LEMNWI (7).
(8) VALENTIA YANGO (7).
(9) LEKU KELLY TELMA MUI (7).
(10) TANYIKETUM CALISTER MANGWE (7).
(11) MULUH KELLY NGWI (7).
(12) AYONGHO TERRY NKAYI (6).
(13) KAHLES SYNTHIA (6).
(14) EMILIA EWOKOLO NAKO (6).
(15) CHEFOR HANSON TANGWING (6).
(16) NKAYI EZIKIEL TANDAH (6).
(17) NYEANCHI BLAISE CARLSON MBENGONG (6).
(18) AHONE MEKOLLE KOME ELVIE (6).
(19) AKUCHU PETER GAHNDO (6).
(20) WEPNDA SWINDOLL DUNWI (6).
(21) PEKWAH QUINIVA PIH (6).
(22) KANJO VELMA WIBAH (6).
(23) TANGA JOSEPHINE MBAHYI (6).
(24) NDI VICTORINE LINWE (6).
(25) NKEH LOVERT AFEH (6).
(26) GABRIEL ODAH NYENEPOK (6).
(27) AYUNI VANESSA YEFON (6).
(28) NDENGE FUNYUI ASHLEY (5).
(29) NDZI DERICA NKUH (5).
(30) KADZEM GIVETY NVORK (5).
(31) KAMGA SOBGOUI KEVIN EZECHIEL (5).
(32) VAHKUNSEH STEPHANIE LAAH (5).
(33) TCHOKOUADEU KAMENI ALBERT QUENTIN (5).
(34) AYUK RODICK AKO ENOW (5).
(35) NUNGANGE EMELINE SAHA-A (5).
(36) NATANG YOH JOYSELINE (5).
(37) NELSON TANGOUNG (5).
(38) WIRNKAR NORA VERNYUY (5).
(39) AZANBOUE TEDONFACK NELIE (5).
(40) BONGATAR LIDIAN DZEKEM (5).


Passed in 4 Subjects: 37
(1) NJOH HENRY BINEBANG (10).
(2) CHOPAZEM GODWILL (9).
(3) ABANGE KELLY NCHAK (8).
(4) TAYEM JUNIOR NONG (7).
(5) PEKENGNEH AMOS TENGUH (7).
(6) ASONGKENG REGINA EMENYI (6).
(7) MUH YVONNE NCHIM (6).
(8) CHIA CHRISTABEL BI (6).
(9) NDANYEH ESOGI NEVILLE (6).
(10) CHEFOR DOLFLUNDGREN CHEFOR (6).
(11) LEM IRENE MBUH (6).
(12) NYAMBOT SYNTHIA EYEN (6).
(13) HELEN MAYENIN (6).
(14) TAKU CELESTIN KOUTIM (5).
(15) KERIAN NA-NAHNYONG LAJONG (5).
(16) MARC-STEPHEN NDAOUNDAM CHINDA (5).
(17) TATIANA MOLO AGI (5).
(18) PETOUO AICHATOU BONGKEM (5).
(19) AFFASI HUMPHRY MBAH (5).
(20) ASHU SANDRIN AYUK (5).
(21) MBAH NOELAR ENGONWEI (5).
(22) FRANCIS AFANYU NFOR NJOYA (4).
(23) MEHUNG KELIN KELEMBEH (4).
(24) NGORAN FELIX (4).
(25) BANSEKA KELLY-BRIDE GOGOH (4).
(26) FLOURISH NGIENDI NJI (4).
(27) BITUA NOELLA NABIT (4).
(28) MULLAH AMINATU KAHBIT (4).
(29) NGAM NADEGE SAH (4).
(30) THECLA FETELA (4).
(31) FUNUE REYMON TANUE (4).
(32) LAAH ODETTE KENYAULA (4).
(33) TANYU SANDRA NGWEMBI (4).
(34) AYIM MONICA CHE (4).
(35) SHEAVOBOH VOILET (4).
(36) TAMANDA BLESS RINGNYU (4).
(37) MARTHA VUBOUM (4).


Centre No:  11512  Government High School Bafaka Balue, Ekondo-titi
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 11, 
% Passed: 36.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NISONJE CLOUVERTTE ELANGWE (15).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) JENICK BAKIE ETONGWE (14).
(2) LYONGA WILLIAM ELANGWE (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ITOE LIVERCLIF BOYO OTE (6).
(2) NGOE BERINE ONGIE (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) ITOE GEORGE SAKWETZ (9).
(2) ELANGWE THERESE SIMBABORI (6).
(3) ITOE CONSTANCE NAMONDO (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) ETAME JOSEPH MANGE (4).
(2) RICK STANDLEY MUKETE (4).
(3) NANJEMBE EZRA EKUMI (4).


Centre No:  11513  Presbyterian Secondary School Mbengwi
Regist: 45, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 23, 
% Passed: 51.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) MOKAM YOUMSSI SYNTHIA ORNELLA (26).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) ABIENWI NELLY - WILLMA NEBA (17).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) AMBIRIGEN MAXWEL ADEMBIRI (16).
(2) NGWA LEONEL FUHNWI (13).
(3) ALOUZEH BRANDONE MAHBUH (12).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) IDA AFOR NANJI (15).
(2) EKANDJOUM MUSTAPHA SCHILLER (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) AKWI CHANTY - CLAY NDEH (12).
(2) TANGOH TITA MBAMUGHA (9).
(3) SUH RODRIQUE FUHNWI (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) FORTU KISSINGER ACHIE (7).
(2) AYABA TEBENE KENG (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) BATITA BRANDON ASAH (7).
(2) NJWEI SANDRA NGWEKA (7).
(3) NJI CLARIS NGUM (7).
(4) FON NOELA AMBENG (6).
(5) DINKA'A VERNON WUVALLA (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) ATANGA MARY - ANNE AKWI (6).
(2) FONGOH NJOH FLORENTINE (5).
(3) FRI MELISA KIYANGE (5).
(4) MORIKANG BELTUS TAH (4).
(5) BIH JOYCY AKUM (4).
(6) BAKIA MARTHAZITA EYERE (4).


Centre No:  11514  Baptist High School Awae Yaounde
Regist: 112, Sat for 4 or more Subjects: 94, Passed: 93, 
% Passed: 98.94, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 23
(1) FOWE CHENDJOU JONATHAN WILLIAMS (32).
(2) NGALA THIERRY TALLA (31).
(3) APOH PRINCE ELDRIGE (31).
(4) ABAM SAMUEL BATE (30).
(5) MUNGE MAMBO OKENYE (29).
(6) ZEINABOU NOANO BUNJI (28).
(7) TANYI EMILIA MANYI - NJUIKEM (27).
(8) OKALA NDI FLORENT PATRICK (27).
(9) KENMOGNE TAGNE CYNTHIA NATACHA (27).
(10) MINGO VICTOR NKWANWI (27).
(11) EGOTANKE SHALOM JOSEPH AKPAYI (27).
(12) CHEBONGKENG CHELSEA FANWI (26).
(13) TEMATIO GUIMDOH MARINA JOANE (26).
(14) NDANSI SERAPHIN SIGALA (26).
(15) ANGU TELMA MANKA (25).
(16) TAZOH BRENDA AMBEH (25).
(17) NSOM PAUL KALSOM (24).
(18) NGO NYOBE MARIE PULCHERIE (24).
(19) SHURI MESMINE CHIAWAH (22).
(20) TCHI LUM N�ELA (22).
(21) ENOW ESSONG LOVELYN JOVETTE (19).
(22) BONGAM KEBILA LYONGA STEVEN (19).
(23) BAWE SHELAH YINI (16).


Passed in 10 Subjects: 11
(1) PENDA FILS REGIS (27).
(2) ENYONG AYOKO RALPH JUNIOR (25).
(3) NOUTCHAYA YANN AROLD (22).
(4) ERIC ATEMKENG LUMA FONJOCK JR (21).
(5) TCHANA LITTA GRACE MICHEE (19).
(6) NKONO NYOUNG DANIELE HILARY (19).
(7) NGWE ELEONORA FLORETTE CHINJE (19).
(8) FOSSO FONKOU AUDRIC EVRARD (19).
(9) NTAMAK NGUEN GWEHA (17).
(10) NGWE FRANSOBELLE (16).
(11) NDINYANKA FAITH NCHOTU (15).


Passed in 9 Subjects: 21
(1) SUFAH RAOUL KINYUI (21).
(2) TOKO KAMGA CHRISTIAN (20).
(3) NGWANYIA LORNA ALIMA (20).
(4) PETIHO PETIHO JETLY JUNIOR (18).
(5) KIMBU NIXON YUH NSOM (18).
(6) NJI LUCIENNE NGEFOR (17).
(7) TANGU RUTH SANDRA NGONWE (16).
(8) CHOP GRACE SHAKA (16).
(9) ETA YANFOUO GRACE (16).
(10) NDIKWONFU KENECHUKWU CELESTINE (15).
(11) FONGU-ATEHNKENG NESLEY TCHATCHOUA (15).
(12) TABOT BESSEM - AKO (14).
(13) MILENG BRIAN CHIWO (14).
(14) KIMENG ED SHILOH MEYEYI CHIPCKIN (14).
(15) NJIWAM YADIMA SAMGENA (14).
(16) NOAH WINNIE CLAUDIA (13).
(17) NDUM QUINTA ENGOWIE (13).
(18) FOMBUTU SHARIS JOY LEGHA (13).
(19) TIAM DAPHNE - SLESS TCHOMTCHOUA (12).
(20) SONE EPIE NTUBE (12).
(21) EKU ANTIONETTE (12).


Passed in 8 Subjects: 18
(1) NKWAIN TRACY IKFUI (15).
(2) KESHANGHA TRACY KESHANGHA (15).
(3) UKEMEZIE IHENNETU CHIMAMAKA JOY (14).
(4) TENDOH YNYONG BRAINLEY (14).
(5) CHI MIRIAM SIHANG (14).
(6) NJIE-EFOME MBUA JACOB (13).
(7) DJIZON SADEFO LAURELLE LYVIA (12).
(8) DANG SONIA OWEH (12).
(9) NDZI COLLINS JITZI (12).
(10) BOUWA HABIB FRANCK (12).
(11) YUFENYUI RINGNDA YUFENYUI (11).
(12) AYUK ETANG OBEN (11).
(13) ASANAH AFANYUH TENENG DANIEL (11).
(14) WILLAYI LYNDA DELPHINE (10).
(15) EPOSI JOAN MBOLLE (10).
(16) ASSO O MENGUE JESSICA SYNDY (10).
(17) FORGWEI NYONUNFON MFIE (9).
(18) OKON ISREAL CHRISTOPHER (8).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) ESTHER CHRISTOPHER ETIM (12).
(2) VANESSA ANYAWUNG MBAKUCHE (12).
(3) DANZABE ETAKA PEACE DIANA (11).
(4) WIRSIY BINIRLA JUNIOR BERINYUY (10).
(5) TICHA CHARLOTTE MENYAM (10).
(6) NDAMNSA AFANYU (10).
(7) MEYOUPO KEUTCHE CHRISTIAN THIERRY (10).
(8) OTTOU ONANA AUDREY MICHEL (10).
(9) NANA WANDJI OCTAVIE MERVEILLE (9).
(10) A RIM BONG AICHA (9).
(11) NKWENTI YETI DARLYNN GINA (8).
(12) AWEH BI-KAH ETHEL (7).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) MBU ROSE KAH (7).
(2) MUANZE PEPIHLA EVANS (6).
(3) ADUEBE LINDA (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NJI NELLY-ED BIH (9).
(2) TECKY TCHEUFFA DAISY (9).
(3) GEMNDA PRAISE FAHNWI (7).
(4) WERENGONG MAMMY UNDOH GRACIA ABEI (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ETOA NGONO MACHEL FERNANDE (5).


Centre No:  11515  Kumba College of Academic Standards, Kumba
Regist: 201, Sat for 4 or more Subjects: 173, Passed: 36, 
% Passed: 20.81, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MOTINA ALICE OTTA (7).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) MENKEMABO BEDIAS (8).
(2) DIOH CLAUDINE ISALINGENE (7).
(3) MAMBE GEORGE ITOE (6).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) NGO BENJAMIN DIPOKO (11).
(2) EKPAI IVO NGIMANI (9).
(3) ETINGE ROBERT ESOE (8).
(4) AZANGUH ZIDANE (7).
(5) LILIAN NEMBORE MOLIMI (7).
(6) LUISA ETAKAH MBU (7).
(7) LONJE GERALDINE BIE (7).
(8) ATABONG WALTERS (6).
(9) APONG PHILOMEN ETEH (6).
(10) PENDA THERESIA WASAH (6).
(11) MALOBA JONAH BANDE (6).
(12) KINYUY BLANDINE NSOSIMBIYI (5).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) MBAH URICHGE MUSANGO (7).
(2) MBORI MARKLANG NDANGE (7).
(3) ASHU KATY BABEH (6).
(4) CHERMERINE NYALUM (6).
(5) MOKAKO BRENDA NGASSI (6).
(6) ENOW EDITH ENENGWE (6).
(7) MOLIO JAMES MUSIMA (5).
(8) AMENE BORIS AGWEH (5).
(9) RUTHERFORD NGOH AJUABA (5).
(10) BLESSING ESHETT (5).
(11) NGALAME OTTO ELIMBI (5).
(12) KWANKAM ALEN WINZI (5).
(13) EBAKO STEPHEN NGOLLE (4).
(14) HOTENSIA PRINCESS OKONE (4).
(15) ETONDE PAUL BESONGI (4).
(16) AKANJI NOBERT NJECK (4).
(17) NANGELI OMEGA IKOU (4).
(18) NADIA ADZENYUYA (4).
(19) AKAMA MAKIA HENSHAW ENOCK (4).
(20) TIKU DELPHINE AYA (4).


Centre No:  11516  Government High School Abuh Fundong
Regist: 99, Sat for 4 or more Subjects: 91, Passed: 52, 
% Passed: 57.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NJUO CLINTON NGAM (16).
(2) NJUA ALFRED MBAINWUL (13).
(3) NDOH LAURITA NENG (12).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) YONG RITA NABI (16).
(2) GAM JESSEN MBENG (13).
(3) YONG HERIES BIH (12).
(4) FORKWA CONSTATINE YONG (9).
(5) ANGOUH COLBERT NSU (9).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) YONG ZAION TOH (14).
(2) SONG OLANDO NGONG (10).
(3) SUH ROLAND KUMA (10).
(4) TOHNAIN DORIS KEH (9).
(5) TOHNAIN NOELA BIKIA (8).
(6) ANKINIMBOM JOYSLINE YAMA (8).
(7) SONG OLANDINE CHI (7).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) YONG ESTHER NAIN (10).
(2) CHINDO FALON MBONG (7).
(3) YONG ZEBEDEE WAINFEM (7).
(4) DIANGHA LARIS TASA (7).
(5) DRUSILLAH KUOKUO (6).
(6) WAINFEN ERASTUS FUL (6).
(7) MBENG EDEL MBEH (6).
(8) TUFOIN GRACE NENG (6).
(9) BERIN NENG (6).
(10) MBANGSE JOEL FION (6).
(11) SONG EMELDINE FITELA (6).
(12) YONG MELVIS JONG (5).
(13) YAMA JOY NAYAH (5).
(14) YAMA MIRANDA MBUH (5).
(15) YEM LIBERTY WULBOJOFF (5).


Passed in 4 Subjects: 22
(1) CHIA LINDA MBUH (7).
(2) MAGHA SYLVIA NGOIN (6).
(3) MBENG SERAH NAIN (6).
(4) AMAH NEVILE YUH (6).
(5) DENG BEATRICE MAI (6).
(6) LAH MARIE-NOEL FUEN (6).
(7) DESLINE FUO (5).
(8) NJAM ISABELLE FUGUO (5).
(9) NENG PEACEFUL YONG (5).
(10) NJUO KEVIN CHIA (5).
(11) CHIA CLAUTILDA KFUSE (5).
(12) WAINKEM ELKANA NDICHIA (5).
(13) MBENG VELMA MAI (5).
(14) MUH MATHEW NGUO (5).
(15) GWAIN LAURITA NDISI (5).
(16) NGONG LILIAN FUGUO (4).
(17) NGEH RENE CHIA (4).
(18) NKWAIN LOUIS TOHNAIN (4).
(19) NFOR JOICELINE NDUM (4).
(20) LOH DAMARIS NJANG (4).
(21) GAM CORDELIA FIENJONG (4).
(22) MBEHNI DORIS MAI (4).


Centre No:  11518  Government Bilingual High School Bawock
Regist: 44, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 24, 
% Passed: 58.54, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 4
(1) NKENGUM FABRICE NONO (20).
(2) NGANCHA LITZ BRANDON JUNIOR (18).
(3) NKUNE NANA ANNE MARIE (12).
(4) MENGA SAHMEN SYLVAIN ROLAND (10).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NUBED LARISSA (12).
(2) NDZENZI PROSPAR NJENKWI (12).
(3) NPAKO MOUDI IVOLINE (7).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) NDOPGIMA EDGA GANA (9).
(2) FONGWEN JUNIOR KOYILA (8).
(3) NKECHE MABELL WANDAH (8).
(4) CHAMI BRICE NYAWAH (8).
(5) MBAH OLIVIA ABECK (8).
(6) YILA RENE AGEM (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) YINGAI FALEX NYAA (7).
(2) OJONG BENJAMIN NGHENGE (7).
(3) NYADI WEPNY HELBET (7).
(4) BAKOH DIEUDONNE (6).
(5) NJITA ALICIA NGOUNDJOH (6).
(6) NJINUWO BISHERRIE BIYOGHA (6).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NJENJI STANDLEY (8).
(2) SAMA ROZITA NDUNGMBOWAH (4).
(3) BABILA RELINDISE NCHUYEKE (4).
(4) NJIABO FABRISE (4).
(5) NAHJELLA VENESSA (4).


Centre No:  11519  Government High School Nkar Jakiri
Regist: 125, Sat for 4 or more Subjects: 84, Passed: 55, 
% Passed: 65.48, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) NYUYKONGSAMO LIMNYUY (28).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) YENSINKEM LOVELYN (10).
(2) KONJOH BORIS GHAKANYUY (10).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) BONKAR EILEEN BOMYEE (13).
(2) WIRNKAR FLORA BAYELENYUY (11).
(3) SAMOUA CALLIXTA LENDZEMO (10).
(4) VERYE BRUNHILDA DZEKEM (10).
(5) DZELAMONYUY MATHEW SHIYKENYUY (9).
(6) NJODZEKA ANICETTE SEVIDZEM (9).
(7) MBINKAR ELVIS SUINYUY (8).
(8) BANYE CHRISTINA AYOMNYUY (8).


Passed in 6 Subjects: 16
(1) BONGMOYONG CEDRICK YUFONYUY (11).
(2) WIRNGO RUTH NYUYMBOMLE (11).
(3) LAGHAI NESTOR NTANI (10).
(4) DZEVELA TIMOTHY VERDZEKOV (10).
(5) TATAH NAFISATOU BONGATATI (9).
(6) MBINKAR CARINE KERI (9).
(7) WIRBA EMMANUEL NYUYKONGMO (9).
(8) BANYE NYOYIR JOSEPH (8).
(9) NSALAI ADELE BIH KONGNYUY (7).
(10) NDZEGHA CHARLOTTE DZEAYE (7).
(11) KIMING THERESE-CLAIRE BONGYU (7).
(12) KONGNYUY EMELIAN VERNYUY (7).
(13) TANGWA THERESIA DZERENYUY (6).
(14) KIVEN BRENDA VENYEN (6).
(15) BONGEKEVEN SHALLINE DZEKEM (6).
(16) NAVTILINJO BECCINA NYUYKI (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) KPUNTIR LARISSA ORNELLA (8).
(2) WIRKOM FLORA LOLIKA (8).
(3) SAKAH NEVICE BERSHISHAR (7).
(4) SALOMY KIBONG (7).
(5) NFOR NORA YAAH (7).
(6) CHRISTEL MARIE LIMNYUY (6).
(7) LAMBU STANLEY DULE (6).
(8) NCHIYDZE JUDITH ALIDA (6).
(9) TARDZENYUY MARY BURINYUY (6).
(10) KONGNYUY HENRY (6).
(11) BONGADIN MEDRIATIS BUHNYUY (6).
(12) NGEHTAR ODILIA WIYDZERNYUY (6).
(13) MSHIYKPU SIMON ALANYUY (5).
(14) NFORSANGWI PETRA KERNYUYWIR (5).
(15) TUNJO MARILOUIS BONGKA (5).
(16) FOMUNYUY LAURENTINE (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) DULE SISHEH JOAN (6).
(2) NSAMBAM ELFRIDA SHALANYUY (5).
(3) SANJO MARGARET FONYUY (5).
(4) RUSELINE FOVEN (5).
(5) LAISIN CHANTAL DZELAMONYUY (5).
(6) ANNETTE LEINYUY (5).
(7) MBIYDZENYUY KELLY DZER-IMLAH (4).
(8) WIRSUINYUY MARIE MISHETEL (4).
(9) JAIKA BRENDA NDZEGHA (4).
(10) KUADZEM EMABEL LIFOTER (4).
(11) WIRMEYUF SHANTAL NYUYFOKA (4).
(12) NYINGLIR IMMACULATE VERBE (4).


Centre No:  11520  Government Secondary School Talla Ndu
Regist: 166, Sat for 4 or more Subjects: 140, Passed: 56, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NFOR LOUIS (18).
(2) MANJONG GLADNESS BUNYA (13).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NDI ORICKS NJILAH (13).
(2) NDI MARVEL BUDZI (13).
(3) NDZI EMMANUELA KIKWI (9).
(4) NGALA TRACY BERINYU (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) GIJAP BLESS KONFOR (11).
(2) NGAFI CLIFORD KENGWA (9).
(3) NGANGE SILAS NKU (9).
(4) NDUCHO ADRIEN NGWANI (9).
(5) NDZI CLARA SEH (8).
(6) FONBE GERMIN MBURLI (8).
(7) BONGONG CATHERINE MAMBOH (8).
(8) TARLA KEVIN (7).
(9) TAMNJONG BRIANDALINE MUSAH (7).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) NGEH EVANS SAHNDA (8).
(2) KIMBI MILKA MUNSHA (8).
(3) MBUNWE SOCRATES BAWE (8).
(4) NKORFON GILIAN MAAI (7).
(5) MBULI CLAUDINE NGWANKFU (7).
(6) DIANA HEYOH NGWE (7).
(7) JATO BENNETT NGANJI (7).
(8) NKWIYIR MELDRED BERI (7).
(9) NGWA EMILE NDIMBE (6).
(10) NDI DIVINE MBULI (6).
(11) NDZI CHRISTABEL NDZINGI (6).
(12) TAMFU LINDA NKOWEH (6).
(13) KARNGONG MARIE BERI (5).
(14) NJIBOH BRENDA NKANI (5).
(15) SUNDAY MARCEL NSAME (5).
(16) TARLA EUPRASIA MAYA (5).
(17) TANTOH KINDNESS KIKI (5).
(18) NFOR BERTRAND NSAME (5).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) TANYU TIMOTHY NFOR (7).
(2) TAMNJONG STEPHENI BFUNJE (6).
(3) BAKARI NEVILLE NGANJI (6).
(4) NGANCHFU MERCY NJINJI (6).
(5) NGALA EMMEROT NGANDONG (5).
(6) NFORMI PRISCA MUNKA (5).
(7) NCHANJI NADINE MUNGUH (5).
(8) KIMBI KENNETH TOKOP (4).
(9) KONFOR NGALA ALFONS (4).
(10) NCHUKWI CONFIDENCE MUKU (4).
(11) FANKAH EDWIN WANTOH (4).
(12) NGALA BENEDICTA NJERBU (4).
(13) NKEH RANSOM NGANYU (4).
(14) NJEBA DESMON NJEBA (4).
(15) CHIFU BLESSING NKEH (4).
(16) MUNJOH MELVIS KUMBO (4).
(17) TARLA NATHAN NGWANI (4).
(18) NFOR TERENCE BANTAR (4).
(19) WIYSANYUY ELVIS KIMBI (4).
(20) MBANWE VINCENT NFOR (4).
(21) NDI CYRIL CHEM (4).
(22) NDICHO JOYCY NKUTE (4).
(23) NGALA NELVIN NJAMNSI (4).


Centre No:  11521  Cameroon Baptist Academy Yoke Muyuka
Regist: 53, Sat for 4 or more Subjects: 53, Passed: 52, 
% Passed: 98.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) OJONG EUGENE WARREN ESSINDI (23).
(2) EYONG WULU JANYSE-KARREL (22).
(3) ACHOU NDUM RUTH (12).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) AKONGNWI ANDREW SUBI (21).
(2) NANYONGO LEONELLE FONDONGBEZE (13).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) NYONGHA ROYENE NESAH AYUK (15).
(2) TONY BORIS ANANG TASSI (15).
(3) FORCHAP NKENATEH BLAISE (12).


Passed in 8 Subjects: 9
(1) AYUK NDIP ARREY NTOH (15).
(2) BIBI LEONARD GUYU (15).
(3) JOYOUS CHISOM ONWUBUKO (14).
(4) NDIDIAMAKA CARINE OMAKA (14).
(5) TINYA AMBUO BELLA (14).
(6) ASANGA KERIS-LEWIS NGO (13).
(7) NYONGHA NYIA FRANK (13).
(8) MBENG JENIMER EFETI-TAMBE (11).
(9) AKIAKEM CYNTHIA ATEMKENG (11).


Passed in 7 Subjects: 17
(1) AKEME JUVETTA NAH (16).
(2) TEKUAHANG ATEMNKENG SERGIO (13).
(3) ECHUK ROSELINE TABIANA (12).
(4) OFON JUSLYN EBUA (12).
(5) TAH AYUKEM BRILIAN AYAMBA (11).
(6) MUSIMA ESAPA - SONA PRECIOUS (11).
(7) BERI MARVELOUS (11).
(8) KONI LYSINGE JAMES SLOTT (10).
(9) ENGETOU JUNIOR (10).
(10) MALABE LOUIS AWAH (10).
(11) MBU ENO MANYO (9).
(12) NJILEFAC ANNA BEZANKENG (9).
(13) FOLEFAC DAVID AGENDIA (9).
(14) TEBURK VICTORY AKOH (9).
(15) OFUNDEM EGBE STELLA (8).
(16) NGUATEM NGWEISA FLORENCE (8).
(17) EWOKOLO SOPHIA NKENGLEFAC NKENGBEZA (8).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) NDEM MARCEL EKPEW (10).
(2) EBAREBAT BROWNSIN AWUNGWANG (10).
(3) EMIANE GLENDA JOSO (10).
(4) ELONDO NWAFISE NDE JR (9).
(5) MUNONGO EBOBISE CRISPO MARCEL (8).
(6) BATEY-TAMBE ACHERE BESEM BATE (8).
(7) BRITNEY NJWENG TAH (8).
(8) AGUMBU CHRISTALINE AMEN (8).
(9) MBULLE PERFECTA EPIE (8).
(10) NGOME DAIZY NTOBO (8).
(11) ACHA MARLYSE NEGU (8).
(12) KENDOH CONSTANTINE NTUNE (7).
(13) ATENGI NORA AKWI (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) MENGIE PASCALINE EMBE (8).
(2) NGANGE NDIBA RENATO (7).
(3) ASONG SANDRA ANYINKENG (6).
(4) ATEMKENG EMMANUEL ASUOH (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MUFFUH KLAWS AZUKEBOH (5).


Centre No:  11522  Grace Bilingual Secondary School Ngaoundere
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 38, 
% Passed: 76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MAMA EBOUMBOU ESTHER CHRISTIANE (13).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) IYA ATIKOU ASSOURA (25).
(2) YUFUI GLEN VERNYUY (22).
(3) NJANGUE YON (19).
(4) TCHOUAKWUI KAMTCHAOUM RUTH (12).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) NWANKWO PAULICAP KODILI CHUKWU (16).
(2) NGAROUA ALEXANDRE (13).
(3) MOHAMAN BELLO MANSOUR (12).
(4) BOUKA SANDRINE KEBE (11).
(5) MOUHAMMADOU MOUKTAR (11).
(6) OUMAR AHMAT FAYE (11).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) AMINOU OUMAROU (12).
(2) HANNATOU BELDOH (11).
(3) POUNTOUGNIGNI MBITA MARTIN STEPHANE (11).
(4) A�CHA FAROUK (11).
(5) ENIH AKAM VALERIE (10).
(6) KON� MA�RAMA (9).
(7) DOZEMRI DOMBOU DOROTH�E (9).
(8) MOUNIRA MOCTAROU (8).
(9) HALIMATOU SADIYA ISSA (8).
(10) ADANMENGWI PATIENCE (7).
(11) LAZARUS CHIDERA NWOYE (7).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) A�SSATOU RAOHIA (8).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) ANGUE MICHELLE WILLIE ARMANDINE (8).
(2) SAKINATOU MOHAMADOU (8).
(3) KULO MELVIS MBONG (6).
(4) DOUVA OUMAROU ABEL (6).
(5) HADIDJATOU AHMADOU (6).
(6) DANBE AMENDINE BEAUT� (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) EYENGA ATANGA SABINE OLGA (8).
(2) AMADOU FAHIZOU (7).
(3) TCHOMB FRANCK TRISTAN (6).
(4) IBRAHIM ISSA NOUREDDINE (6).
(5) NGOUMGNE FEUSSI ELIANNE ABERINE (6).
(6) MBANBAANE MOUSSA PRISCILLE (6).
(7) NENNE HAWA ABDOULLAHI (6).
(8) SOURAYA SH�HOU (5).
(9) ABDOUL KADIRI (4).


Centre No:  11523  Government Bilingual High School Nyalla Douala
Regist: 238, Sat for 4 or more Subjects: 209, Passed: 118, 
% Passed: 56.46, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 9
(1) DJOMO ELISABETH FIONA (28).
(2) MATANG KENDIENG SAMEDI LEONTINE (28).
(3) SEUYA NDJEYA KITIA RENEE (24).
(4) BELOMO VICTORINE (23).
(5) DEYOU NOUBISSIE MARCELLE (23).
(6) TCHATCHE MENDJOM JEFFERSON (22).
(7) BOUTO FAPOWO JUNIOR (20).
(8) AYIMNEI DEBORAH (19).
(9) DASSE NDEMAFIA ANCHENMIH (15).


Passed in 9 Subjects: 10
(1) TCHUEMBOU YOUBISSI ERYNE GRICHKA (24).
(2) NJINGA NJOUONMEGNE PRISCILLE BRUNELLE (23).
(3) KAMGANG MOTCHEBONG JUNIOR BORIS (17).
(4) NYAKO CYNTHIA MANYE (17).
(5) DADA SIMO LEONARDO DURHAN (15).
(6) KENGNE NKOCHE DARELLE STALINE (14).
(7) DJONTU KOUKAM SAURELLE (14).
(8) NGAMAWE WOUEMETCHA FRANCK JUNIOR (13).
(9) TENDONG PHILEMON MBA (11).
(10) LUM VANESSA-TELMAH FONDO (9).


Passed in 8 Subjects: 10
(1) TSEMO OUAMBO ESTHER MONIQUE (18).
(2) AZEBAZE WAMBA OGRIS YAN (18).
(3) NGANDJON MOUKO ROYCE RODRIGUE (14).
(4) NGNOMY CLOUYA AICHA YOLLANDE (13).
(5) DJUATIO TCHINDA EMMANUELLE BRINDA (12).
(6) NGALIANA KAJI ANGE ROGELIO (12).
(7) PONDY FELIX RENE TRESOR (11).
(8) DIBOTO NAJEME JEAN ROGER (11).
(9) GUIEDEM WAMBO DARELLE LAFORTUNE (11).
(10) DAPITEDJO TEDZEM BERTHE (10).


Passed in 7 Subjects: 23
(1) TAMBA JULIETTE MANUELA (16).
(2) KOM KAMSU CEDRIC JOSPAIN (14).
(3) NJANKO PATU CAREL MAEVA (13).
(4) GUEMGNE KAMGA DIANE CABRELLE (12).
(5) MBONGO TCHAPI BORIS CONSTANTIN (12).
(6) BIHENG EBWEA AMEDEE MOZART (12).
(7) NDJIKY GILBERT ARISTIDE (11).
(8) NKENGAFAC TYSON ATEMBEH (11).
(9) EKWE DOUALLA CHRISTINE REBECCA (11).
(10) MENGET MUYEN IFORTY (10).
(11) ASALE JUNIOR KEVIN CHIE (10).
(12) WABO TAGNE BRANDON (10).
(13) SYNTIA YONZO NGEIH PATIENCE (10).
(14) MUSEH TELMA AMBIT (10).
(15) OTANG A ANDAFE ANDY STEVES LIONEL (9).
(16) POKAM NGNEPEH ARCHILLE (9).
(17) NGALE CATHERINE LIMUNGA (9).
(18) ATUH PRISCILIA WAYET (9).
(19) ELONG VERONIQUE KARELLE (9).
(20) TENJOH IVETTE (8).
(21) AZINWI VERON MOTIA (8).
(22) NGOE CARINE MANDE (8).
(23) INDAH MODESTE MBA (8).


Passed in 6 Subjects: 21
(1) TAPTCHOU TCHANDA SHERIF (13).
(2) AMANG JOEL FRANK MERVEILLE (13).
(3) NJI VALERY ANWI (10).
(4) DJOUKOUO TAKAM ANGE ELISABETH (9).
(5) LEUMASSI NITCHEU VALENTIN (9).
(6) AKONO AKONO ALAIN STEPHANE (9).
(7) ZOBO MBATONGA EMMANUELLE GAELLE (8).
(8) TCHOKONTHE FINA BLONDELLE (8).
(9) AZANFACK DONGMO LAURENNE (8).
(10) NKEUGNA MBAKOP ARTHUR STEPHANE (8).
(11) DJEBACHE NGANTCHUE JOELLE VICTOIRE (8).
(12) MBESSE NGABE NNOKO MICHAEL (8).
(13) NKUIMY DJOP PRISCA DANIELLE (8).
(14) AKEM FRI ERNESTINE (8).
(15) EVOUNA ATANGANA ALINE THOMAS (8).
(16) TELLA MBA ARISTIDE (8).
(17) MOUKAM TIEGA MARINETTE BRANDA (7).
(18) BUZUAH VALTAS BRADY MBAYAM (7).
(19) AKO CHANGUE JULUIS (6).
(20) BIKOE LIPEM SAMUEL MARIUS (6).
(21) LONPI JUSTINE FLORE (6).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) AMADOU ABRAHAM (8).
(2) EDWIN CAMICHAEL NGYFO TENO (8).
(3) PATIPE LEUKAM LAETICIA (8).
(4) NKOULOU AFAN DANIELLE SAMIRA (7).
(5) MEFOUMA A AMANG AVANA STEPHANIE (7).
(6) NANA MONTHE BRICE (7).
(7) LONLAC NOLAC ESPERANCE PAGNOL (7).
(8) NJUINE MATCHIO KAMGAING ORNELLA (7).
(9) KEMMENGNE INDIRA SANDRA ATEH (7).
(10) MEKONG AMELIE (7).
(11) SIEGNIE MAGNE INGRID JANELLE (6).
(12) BEKALE BENJAMIN DARILE (6).
(13) AKOLO ELVINA ANJI (6).
(14) BOGHENG FOTSO JOYCE MAEVA (6).
(15) FOUMAN-M'BALLA MALAIKA SANDRA (6).
(16) DJOUOMO NJOUONANG ARIELLE FALONNE (6).
(17) AFESEH JOHNSON MBAKO (5).


Passed in 4 Subjects: 28
(1) NDOGAM FOKA ERNA VANELLE (6).
(2) MAGNE KAMGA ATAINA NADEGE (6).
(3) KHAN GRACE SIRRI (6).
(4) KENGNE TUEGNO LYDIE JOELLE (6).
(5) NGUEFACK BERLUSCONI JUNIOR (6).
(6) KENMOGNE FOKOUA JENNY JOYCE (6).
(7) BIDJANG ESTHER SISSY KEVINA JORDANE (6).
(8) NGUEDE LUCIE (6).
(9) FIGOUE SIDOINE CYNTHIA (6).
(10) TIENTCHEU EKEU BERTOLD (6).
(11) KUE TAMTCHAP LYNDA LOVITA (5).
(12) ABANA NATHANAEL (5).
(13) TALLA CLIFFORD YINKFU (5).
(14) KAMGNE TAGHO CLARISSE MERVEILLE (5).
(15) NOMA BENGALA BOUQUET (5).
(16) MAGNI MAGNI NELLE MAEVA (5).
(17) EBENYE NGALLE ARMELLE TATIANA (5).
(18) MBIA MESSI NDONFACK GERMAINE (5).
(19) EYENGUE EMILE ROMUALD (5).
(20) BAH SIBELLAR AZEH (5).
(21) DANEDJO HAMAN DOROTHEE (5).
(22) TAKEM RICHARD AKOM (5).
(23) MADJO MBIEGAIN DORCAS SANDRES (4).
(24) FEPESSI TCHOUANGANG OLIVE MAEVA (4).
(25) FONGANG BRACKNAIL ACHE (4).
(26) OBEN MALCON AKEM (4).
(27) PONDI EDING JULIETTE PHERNADA (4).
(28) DJIKAM MONKAM KEVINE (4).


Centre No:  11524  Government Secondary School Foe Bakundu, Mbonge
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 21, 
% Passed: 42, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 5
(1) AKUM YANICK EGBE (14).
(2) MUKUM VALENTINE TEYIM (13).
(3) MOSAMAI PORTIA EYOME (11).
(4) FONYU WISDOM FON (9).
(5) ENAH GIRESS EBUA (9).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) ITOE YANNICK ENOW (12).
(2) ASOPO VINCENT NZO (11).
(3) TENJOH SERAPHINE ASEH (9).
(4) MBAH COLLINS AYANG (8).
(5) PROMISE ETIM (8).
(6) ATUD RENETA AJEK (7).
(7) PEACE SUNDAY UDOH (7).
(8) NGOE EDITH (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) MBOTAKE FRIDA MENDE (8).
(2) TEMBAN CLINTON TEMBAN (7).
(3) ELONDO PETER ESOANE (6).
(4) IKOSE VALERY EBOKA (6).
(5) COMFORT JOHN DAVID (5).
(6) AYUK SHANET MBENG (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NDAH BRUNO SABI (5).
(2) EKONG GWENDOLINE ITARE (5).


Centre No:  11525  Government Secondary School Kom-mfumte Nkambe
Regist: 43, Sat for 4 or more Subjects: 43, Passed: 14, 
% Passed: 32.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) BAWE COLLINS FIENYANG (10).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) MBONGSI JANE BONNWE (9).
(2) NGANTEM ERNEST BIEBEN (9).
(3) MABUIN FESTUS GHATEH (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) NSHIE TERENCE JANYE (6).
(2) NVUPKWO RUDOLF MIAMBE (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) NWELA KEVIN VONWIE (5).
(2) WOBI PROVERBS BENGUI (5).
(3) FIEJOH FRANKLIN CHANGNJOH (4).
(4) BEYE NANCY NKIOKPWO (4).
(5) NWAKWA RENE NFORCHU (4).
(6) FIMBA FIDELIS NKOMBO (4).
(7) SANTEH EMELDA NSEHFOR (4).
(8) NJIPKWO GERALD NGOMBE (4).


Centre No:  11526  Government Bilingual Secondary School Atulia Lekong, Fontem
Regist: 21, Sat for 4 or more Subjects: 21, Passed: 2, 
% Passed: 9.52, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NJINKENG PROTUS (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ZINKENG CYNTHIA (5).


Centre No:  11527  Government High School Bekora, Ekondo-titi
Regist: 126, Sat for 4 or more Subjects: 121, Passed: 64, 
% Passed: 52.89, Sanctioned: 20
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) ASHU SEVERINE AYUKNKONGHO (21).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) ANJE NOFANJO MACGEORGES (20).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) DJORKEF VALDO TIMENE (19).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) NGANDA JOHN BEKONDO (13).
(2) KECHOM LEVIS KENDANG (12).
(3) ARREY ELIJAH ARREY (11).
(4) MATUTE PURITY BOKUME (11).
(5) BLESSING OKON EBONG (11).
(6) EGBE MAGDALINE ACOCKOCHI (10).
(7) ISABELLA ASUQUO BASSEY (10).
(8) CHE DECLAN NGWA (10).
(9) AWANAYA QUINIVERT OKAWAH (9).
(10) DIVINE ALUU JOSEPH (9).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) CLOVERT OBEN (15).
(2) TIKU MARYLINE NGWA (11).
(3) CHENDEN SIMON WATUH (11).
(4) NGWA BRUNO NGWA (10).
(5) CHE ESBERT BIH (10).
(6) NDIP CHIRAC ETENGENENG (10).
(7) ISONG SAMUEL NWENYOH (10).
(8) BI MELVINE (9).
(9) NYAMA SIRIEN BESINGI (8).
(10) ABANG VALANTINE MBUNDA (8).
(11) MBONGO ELVIS MORIBINDAKA (7).
(12) ANGAHABA SERAPHINE ENGWE (7).
(13) MBAH CONSTANCE MANYONG (7).
(14) CLIFFORD INI OBONG (6).


Passed in 5 Subjects: 22
(1) EMMANUEL OTU (11).
(2) EBAN AKOM EBAN (9).
(3) EMILIA EDEM (9).
(4) TABE AYUK NKIRI DIVINE (8).
(5) ESAH JOSEPH NJONG (8).
(6) SHALLY AKOH (7).
(7) CHABANGHA MARIKE AGNES (7).
(8) TIENGWE PHILJACKSON MAWOH (7).
(9) ETONGWE RUDINE AMBAI (7).
(10) ESOMBA MAGDALINE ETANE (6).
(11) IKOKA JAIREH IKOKA (6).
(12) AKO NANCY EBOT ETTA (6).
(13) CHARITY EDET (6).
(14) TIFU NELLY MANGWE (6).
(15) FANNY KALLA MAGDELENE (6).
(16) MBAH PRISCA (6).
(17) EYABE LARRIZER HASSAN (5).
(18) ACHUMBE VISSEL MANKA'A (5).
(19) KAH CHRYSANTUS NDI (5).
(20) TEBIT CYNTHIA ATU (5).
(21) BELTRONICE AKAIGU AGHOFJICK ACHO (5).
(22) EGBE ERIC OTTANG (5).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) OJONG ZIDANE AYONG (6).
(2) MARK BORAKA BENOAH (6).
(3) MARION NZEREM NDUBUISI (6).
(4) NGUMI SANDRINE IMA (6).
(5) TAH JEMEN MAH (5).
(6) MANTO KONLACK CHARNELLE (5).
(7) MENGU SIDUAN NASERI (5).
(8) YANKI SOLOMON JAM (5).
(9) AMANCHO DIRAND CHE (5).
(10) MOTTO CLIFFORD IDAM (5).
(11) NFON STEPHEN OKON (4).
(12) ATAMAYA WINIFRED ABOBI (4).
(13) OPOLE CLAUDINE EMERI (4).
(14) ITUKA SIDONIE NENIE (4).
(15) ORUME KONGWE LIVETTE (4).


Centre No:  11528  Wisdom International College Yaounde
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 22, 
% Passed: 75.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) ACHUNCHU MICHAEL (12).
(2) JIOKENG DJOUMESSI RUPHYL PAVEL (12).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) DOUDI ORNELA CELESTE (18).
(2) ATANGA MAXWELL (11).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) ATABONG DESMOND (10).
(2) NDIMAH FADIMATOUH (9).
(3) TAMBE TAKANG GINA ASHU (9).
(4) AFABU CLEMENTINE UNGIETOH (8).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) TENDONGMOH NESLAH TCHAFOR (10).
(2) CHAFI FIONA-AUDREY BAWE (9).
(3) TINGUE HERMANN LEONARD (9).
(4) GUEMO DJOUDA DIANE (8).
(5) WISENWA JOSEPHINE (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) SAH CLARINDIS KEBUANKA (8).
(2) AZANGUE VOUNANG CYNTHIA SHARON (7).
(3) TEBOH CLARIS UNJOH (6).
(4) EBAIDA KADESH ANWEYEI (5).
(5) TAKU MBOH MONIQUE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) ALIEH VANISA (7).
(2) ARREY CLAUDIA EYONG (5).
(3) AGWO GODWILL FON (4).
(4) NDANDE KERIAN LOMBE (4).


Centre No:  11529  Queensway International College Yaounde
Regist: 162, Sat for 4 or more Subjects: 127, Passed: 112, 
% Passed: 88.19, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 9
(1) NZOKOU NGOUANHOU JENNY MARLEYNE (31).
(2) FOKAM SIMO MARTIN (30).
(3) FOTSO SIMO JOEL (30).
(4) JAMES AGBOR OBEN MEKA (28).
(5) NLEM EBO`O CYRILLE ARNOLD (27).
(6) NTEP ESTHER EPISODE (26).
(7) TOUKAM MOUKAM DIVANE BLANCHE (23).
(8) MBANGONO NKOUDOU LILIAN (20).
(9) BIENDA WANTIEP PIERRETTE MERVEILLE (19).


Passed in 10 Subjects: 25
(1) MAMBOU DJEMTCHEMEU RYAN (28).
(2) YOUMOU NZEUGA ISABELLE JANICE (27).
(3) SANGUE JACQUES ROBINSON (26).
(4) KEGNOL ADELE ALEXANDRA (25).
(5) RYAN NFORABONGWA BONGWA (25).
(6) TIEGHOM FOKOUA ULRICH (25).
(7) NGUEJIO JOE LEGRAND (24).
(8) BOSSOU CHIEGUEU ARYL SHAMIR (24).
(9) NGUEJIO DJOU BILIE ESPOIR (24).
(10) SALOMON SOLUCHUKWU ANIEKWENA (24).
(11) MPODE ABIGAIL EWANE (24).
(12) NDJANA EBOGO SYBILLE MAEVA (23).
(13) DJOU TOUSSE ERIC (22).
(14) DIEUTCHOU KAMGA STEAVE WALTERS (22).
(15) ALI BACHIR (21).
(16) DJUTOUE POUAGAM AMILCAR KHEREDINE (21).
(17) DASSE YOUDJO MARILYN MANOELLA (20).
(18) DJIMPE NGASSA SYLVIE VARENNE (19).
(19) TCHATCHOUA NOUDOU SOLENNE (19).
(20) NGO SOM JEANNE ABIGA�L GR�CE (19).
(21) DEDJE MELIEDJE SANDY LAURIANE (18).
(22) TCHEUMASSI KOUEMOU CANDICE DANIELA (16).
(23) TSESSI DZALLI PAULE RAISSA (16).
(24) NGONG FOTSO YANN ALOIS (15).
(25) MESSINA YOMBO REINE STEPHANIE MARCELLE (12).


Passed in 9 Subjects: 16
(1) NGANDJI NGOULEU ANGE BODOUANE PERTINI (19).
(2) FRU NADIA MANKA (19).
(3) MENDJANA MENDJANA LUC ROSTAND (18).
(4) NANA TCHOYA LO�C MARVING (17).
(5) TCHUISE YANN VARICK (17).
(6) NFOR BUDI SIMO (17).
(7) MINKOUE KEMGUE DIANA MANUELLA (17).
(8) CHUEGOC CHIEGANG LARRY CHANELLE (16).
(9) ASSENG JEAN YVES (16).
(10) MBEY NJE OLIVE JOSIANE (15).
(11) ESSAKA BOKOH ANNETTE (15).
(12) AFANA DANIEL (15).
(13) EYATTA HENRIETTE STEPHANE (14).
(14) NGUEMKAM KENMOGNE LAURAINE SCHERONE (13).
(15) DJOUDA NGWA PHILS MORELLE (12).
(16) KAME DOMGUIA DAVINA LESLEY (12).


Passed in 8 Subjects: 9
(1) FODJIO MECHEDJIO LUCRESSE FLORE (17).
(2) DONG OPHELIE JORELLE (15).
(3) DOH STANIC CHE BIBILA (15).
(4) DONKOU KEONE (14).
(5) MBETI BANGA DEDO ARABELLE KEITH AGNES (13).
(6) SALLE YOUSSOUF (13).
(7) MODEST FORMONYUY (12).
(8) MENDJANA MENDJANA LEILA LAEITICIA (12).
(9) NGOKSEU TAMY WILLIAM JEFFERSON (12).


Passed in 7 Subjects: 17
(1) TAMBI NESTOR (13).
(2) AMBAMBA RAISSA ADRIANA LESLIE (12).
(3) MUKENA KAJILA HARMONIE (12).
(4) SEG SEG YVAN (11).
(5) FRU NGWE MARIE-TANIA (11).
(6) NGUETCHEUHE YOUDOM YANN JO�L (11).
(7) DJEUMEN FETMOUTA BRENDA MANUELA (11).
(8) NICAISE TIMKIMBONG (10).
(9) NOUAGUE KOMMEGNE MAXIM (10).
(10) NGUEMKAM NKUAYANG SIMO TIBURCE WARREL (10).
(11) KITEU KENFACK IBUA MOHAMMADOU (10).
(12) BOUCHE DANIELLE MERCEDES RAPHA�LLE (10).
(13) FIONA NGNI POUFONG (9).
(14) SACK SAMUEL VANNEL JORDAN (9).
(15) ANDJICK BEGUIDE MANUELLA SARAH (9).
(16) TSOUNGUI VALENTIN JUNIOR (9).
(17) A�CHATOU NABIOU (9).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) ASHU ELISABETH TAMBE (15).
(2) MVOGO JACQUES ARTHUR (11).
(3) TCHINDA KUETE GHISLAIN FRANCK (11).
(4) TANTCHOU NSOMBAY CINDY LORRINE (10).
(5) NDZESSE NDJOBO MARINE FLORE (10).
(6) NOUNIAN NGUIMBIS HAROLD ROMARIC JOSEPH (10).
(7) SILATCHA TEN� NOPIONCHE DORETTE DARINA (9).
(8) MANDOUA OLOUME LANDRY SERAPHIN (9).
(9) YOUDOM KAMGANG ELSE VERANNE (8).
(10) ELSA NOURRA RISKALLA CONVERS (8).
(11) FANANG PRINCESSE TIFANY (8).
(12) NGANTCHO MBOPNDA AUDREY CLARENCE (7).
(13) MASSONG MISSOUP MONIQUE DANIELLA (7).
(14) EBANGHA ETCHU ARREY (7).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) NITCHEU HONTCHEU DIANE MICHELLE (9).
(2) TANEYO NDJUINDE LAURENCE EMILIE (8).
(3) NJIKAM AMADOU ZINEDINE JUNIOR (8).
(4) ENGUENO PARFAIT JUNIOR (8).
(5) YOUMOE SITCHEDIEU IDRESSE VARELA. (7).
(6) TCHAGUEM NONO MICHELE SERENA ORPHEE (7).
(7) MABONG ANGE MEGANE (6).
(8) VOULNANG HAMADOU MYRIAM (5).


Passed in 4 Subjects: 14
(1) NASSARA � BIDIAS MARY LAURE (7).
(2) WEPPATCHEU SIEYADJI YVAN BRANDO (7).
(3) KOUATSIA MBOUTCHOUANG ORIANNE (7).
(4) MBE TANKAM JERUSCHA JOY (7).
(5) NGUEUKAM DIEUDEU DANIELLA NANCY (6).
(6) TCHUENGUIA FODENG MANUELA (6).
(7) BALLALA MARTHE JULIETTE (6).
(8) YOUDJO CHUANBOU LAETITIA VANESSA (6).
(9) NGNIE MAFOA KAREN JUANITA (6).
(10) BISSELE AMOUGOU SERGE ALAIN (6).
(11) LAMBO SIMO ANDY KEVIN (6).
(12) LEUDJEU KOUDJOU MARLEINE LESLIE (5).
(13) DJOMI MOUTO ELLIOT WENDY (5).
(14) EZINNE ODIE (4).


Centre No:  11530  Government Bilingual High School Guider
Regist: 43, Sat for 4 or more Subjects: 42, Passed: 24, 
% Passed: 57.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 5
(1) MOHAMADOU AWALOU (15).
(2) DAWAYE DAWAYE BRUNO (14).
(3) IWEMEL N�BOU DORCAS AIM�E (10).
(4) NBANYO LORETTA ANOUCHKA PETRONILLE (9).
(5) INSIBO MA�KANO COEURTIS DONALD (9).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) FENAN HAMASSELBE PHILIPPE (10).
(2) DAOUDA MOUTSINA VABARA (9).
(3) TCHANTAL KOSSENDA DIANG MARIE CLAIRE (8).
(4) BOYABE HINFENE SOPHIE (8).
(5) MAIYONWA SYLVIE (8).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) ABOUBAKAR OMARU (8).
(2) MBELE VONDOU BOUBA (8).
(3) ABDOUL-HAMID OUSMAN DJIBO (8).
(4) NAMA ZANGUE PAULE URBAINE NINON (7).
(5) ABOUBAKAR KALDA FOULA (7).
(6) NANKEP SIME ELVIRA BLONDELLE (7).
(7) GONMOGA THEODORE DJAAWA (6).
(8) DJEBBA YANGA DORCAS (5).
(9) HAYATOU KALDA (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) MAAHIDAWA EPHRAIM (6).
(2) HADIYATOU BOUBAKARI (5).
(3) MBANGO NGUENG NADIA SHANIA (5).
(4) ABDOUL ROUFAYE SARDAOUNA (4).
(5) KADA JUDITHE (4).


Centre No:  11531  Government Bilingual High School Koutaba
Regist: 111, Sat for 4 or more Subjects: 86, Passed: 43, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) LOKERE THOMAS NANJE (26).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) BARYOUROW VITALIS NDI (15).
(2) FANG BROWNSON LAWRENCE NGANO (15).


Passed in 8 Subjects: 8
(1) MBACHICK BENATHDICSON NGOH (18).
(2) TAKWI CLARIS MEUYANUI (13).
(3) KATE DJOYA FOSTIN (13).
(4) MADOUNLA TADAH RAMSES (12).
(5) NGONG OLIVERT NAYAH (12).
(6) NGOULA STEPANE NDEKE (10).
(7) MONJAP BERILE DALHIA (10).
(8) LOKERI IVO OWASU (9).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NDEVED PIERRE (12).
(2) NJI BASILE ANYERE (10).
(3) NGWA JOHN NEBA (9).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) NDAM NJIPEKA OUMAROU FAROUK (9).
(2) TAGUEGUIM LEONEL DYLLANE (9).
(3) TATAW ABUNAW FRITZ CLARENCE (9).
(4) NDONPOUOGNY YASSAHOU AYATOLA (9).
(5) HONGUIE ALPHONSE (8).
(6) HOUMAROU FARIKOU BEN AROUN (8).
(7) NJIKAM ABDEL SALAM (8).
(8) BAHANE DEBAIWA CLEMENTINE (7).
(9) NYING GODWIN KFESE (7).
(10) MAYOU AWAH (6).
(11) TEBOH ABECK MABELLE (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) NDI SANDRA LABU (8).
(2) ACHERE DEBORAH ENOW (7).
(3) MEGNE NJIDIE FRIGINEL MAXIME (6).
(4) NJIM LYSETTE TENGU (5).
(5) SOULEMANOU HASSOUMI (5).
(6) MASSA SHANTAL TESHE (5).
(7) KOUTE FOUNDOH JEREMIAH (5).
(8) MANYONG BLANDINE (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) NGEM NGOPANG BRENDA (6).
(2) MBOUOMBOUO YENDE AHMED NAGIB (6).
(3) TAGUEGUIM DJEUGUE ROSANE (6).
(4) MBEMOUNDIKOUCHI MFOSSA OUSMANOU (5).
(5) AMODESTINE MATHO (5).
(6) NJOYA NSANGOU ALI (5).
(7) WUNG YVETTE KINDEH (4).
(8) NGOUNGOURE VENDOMDY RACHID (4).
(9) MOTTO NJIKAM WILLIAM HUBERT (4).
(10) SAMBA CLAIVE NFOR (4).


Centre No:  11532  Government High School Mbingo
Regist: 67, Sat for 4 or more Subjects: 67, Passed: 41, 
% Passed: 61.19, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) TENKEH JOEL NGHOTOW (21).
(2) TIMNGUM RANDY TIMNGUM (19).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) VUYUFAMBOM LAURYNE HILL LIEKEKEH (19).


Passed in 8 Subjects: 8
(1) BAFON HAPPINESS EBKAH (20).
(2) TIM ELVIN NGOLAH (14).
(3) GEDUH MARIE CLAIRE (14).
(4) FOINTAMA MELISA BI (13).
(5) ANKINIMBOM VANDETTA AKEM (12).
(6) BAH BISMARCK FON (12).
(7) BRENDALINE SONYO MONIE (11).
(8) KFUTWAH PETER NGAM (11).


Passed in 7 Subjects: 14
(1) CHONGSI NOELA ANCHIMBOM (14).
(2) KUMA RANSOM KFUTUAH (13).
(3) NGORAN MAURINE GHAINLA (12).
(4) NJUNG CLAUDETTE NAKEH (12).
(5) NGONG ANGELA (12).
(6) NJONG COMFORT NTIELON (11).
(7) RINGNYU FAITH MUNJA (9).
(8) MAKAIN ELEANOR KUOH (9).
(9) KINYAM PATIENCE MBO (9).
(10) MOH PROMISE NTOH (9).
(11) JAMFA ALVIN MUNDI (9).
(12) AKORO FRANCES ABO (9).
(13) NGAM LENITY NGES (8).
(14) CHAH NINA FIEN (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) MABONG BLAISE MONJUA (9).
(2) EMMANUELA NGWINIFORM (7).
(3) MBANG MARCELL MOJUA (7).
(4) AKOM VANESIA YUNG (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) MOVUH SHARON AKUMBOM (9).
(2) NKUSAI KINGSLY NKWAH (6).
(3) MUNDI MARCELINE APIYA (6).
(4) YONG ROZAN AKFUA (6).
(5) YUIN JOB CHONGSI (6).
(6) NGOH CARLSON JUMNGVIN (5).
(7) GOPTE STANLEY FONGUH (5).
(8) MAFAIN PASCAL NSOM (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) KUNE DIEUDONNE YENGO (6).
(2) BOMNWI FERNAND YOUMUH (6).
(3) CHIANGUOH RANDY GAMA (4).
(4) NYAH GILLIAN FUNKUIN (4).


Centre No:  11533  Government Bilingual High School FERME SUISSE Edea
Regist: 11, Sat for 4 or more Subjects: 11, Passed: 5, 
% Passed: 45.45, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) ADE TUMBANGHO MAURINE (10).
(2) GLADNESS BUALOH NWENKUH (7).
(3) KUDI MALACHI OTE (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MBAZOUH CLUDENCE (8).
(2) BOSSIMA LONGONG YNNESE (6).


Centre No:  11534  St Joseph's Catholic Comprehensive College Lassin-Noni
Regist: 53, Sat for 4 or more Subjects: 52, Passed: 33, 
% Passed: 63.46, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) BANTAR NADACHE NYIENSY (15).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NDI THEOPHILOS KWI (17).
(2) CHIN BENARDATTE NKFUNJI (13).
(3) LAFON EPHESIAN NDUKONG (11).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) BAYE ESTHELA BUINDI (13).
(2) MUNDO BLANDINE NGWA (12).
(3) TATA JEFFERY CHINFON (12).
(4) WIRNGO SILAS KOHYEN (11).
(5) NGIN FULBERT FIIEN (11).
(6) MAIMO LEONARDA ENUFIEM (8).
(7) FALE KINDNESS DJIN (7).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) KWI BRENDA YENCHEW (13).
(2) NSOTAKA MELCHIZEDEK BERINYUY (9).
(3) NDILON JUDE FINYOGAI (8).
(4) FANKA CECILIA BAN (8).
(5) NDI MONICA KECHUISE (8).
(6) NGWANYI EPIPHANI NON (8).
(7) NFON WILFRED CHILA (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) ABUBAKAR SULEIMANU MAIGARI (8).
(2) KIBVUH LIZETTE NFON (8).
(3) LEINYUY ROSETTE (7).
(4) OBEN GLORY AKWO (7).
(5) SYBEL BOKWE (6).
(6) INUSA SAKINATU (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) NSAI ISIDORA YIWUN (6).
(2) NGIRI GLORY MA'AH (5).
(3) MUSA ABDULRAZACK (5).
(4) NGAM BERTILLA KONGKIYEH (5).
(5) FONCHA BARTHOLOMEW FIKE (4).
(6) KINFOR COMFORT JEH (4).
(7) NJONG ST CLAIR NSABENLA (4).
(8) MBUNGANG SHADRACK FALE (4).
(9) FONCHA HELBERT LOHYEN (4).


Centre No:  11535  BJPMHS School Buea
Regist: 46, Sat for 4 or more Subjects: 46, Passed: 42, 
% Passed: 91.3, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 8
(1) EBUDE ZITA MBIKANG (26).
(2) EMMANUEL CHIEMEKA ONUOHA (26).
(3) LOMO - AFFA FRANCES FONCHAM (26).
(4) NGENDE ROSINE NYAKE (24).
(5) FOHTUNG MAXWELL JULIUS NSETIE (21).
(6) AMUNGWA AFA'AHNUI ALVARO (20).
(7) ANAIS MARGUERITE NYAKE KOULLA (18).
(8) MUNDI EUNICE-LAURA LEMNYUY (16).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) GWANDI ABETY CELIA SENEH (21).
(2) PAHO JEAN ORNEL NJANDJOA (21).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) SIMBO ZOFUNYUI SERGIO JUNIOR (14).
(2) PALMER NGALE JUNIOR (13).
(3) ATUUSSI MBE GABRIELLE VICTOIRE (12).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) FOHTUNG JULIA JOYCE YAWEH (15).
(2) MBI ASHUTAKANG (11).
(3) ASONG MARVEL LEKE (10).
(4) ASHLEY ENANGA POMANJI MENYOLI (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) PENN MERILYNE NEGIE (14).
(2) NAOMI NKAH EFFETI MOKAKE (11).
(3) EVAKISE URSULA NGOWO (11).
(4) NGWESSE JENNIFER NDEZEH (10).
(5) LAWRA YIINYUY (10).
(6) KELDA NWAME NGOWO MBOLEM (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) NING THALIA MANGA (9).
(2) VANESSA ENANGA MWAMBO (9).
(3) EVAKISE MIRRELLE NANYONGO (8).
(4) NDUKONG NADINE NJISOH (8).
(5) OROCK-MBI OROCK NCHING (8).
(6) AZIA TATAH FRANK (8).
(7) STASIE IMBOLO ESOSE (8).
(8) SALLY-GEORGIE EVENGE MBELLA (7).
(9) GRACE ETENGE-BIH ELAD (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) CHAIB SAID BEN GUIDJIM (6).
(2) DARLENE-CLAIR EBENYE ENDELEY (5).
(3) JOSEPH NJIE NGEMBO (5).
(4) ABIE CHRISTIAN ABIE (5).
(5) AGBOR LAMBRICE LIFANGE (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) EFFA EHONGO MANUELLA (6).
(2) EKEMA NGOMBA FERDINAND JUNIOR (5).
(3) EBONG TERRENCE NGOME (5).
(4) ETOMBI BRENDA - ANN MUKOKO (4).
(5) ETUGE QUEEN SENGE (4).


Centre No:  11536  Government High School Buea Town
Regist: 236, Sat for 4 or more Subjects: 183, Passed: 102, 
% Passed: 55.74, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) BANSI ANDERSON TAM (26).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) ROBINSON CHUKWUEBUKA J. EGWIM (25).
(2) FONONG PATIENCE AGWA AKARA (21).
(3) MBI PROSPER MBI (17).
(4) FATIMATU BINTU LAWAL GAROUA (11).


Passed in 8 Subjects: 8
(1) NDOYE PHILIP NDULA (18).
(2) AKO JOELLE NJOTEH (16).
(3) YESSI TITATAH RONICK (16).
(4) TALLA MANJO DECLAND (15).
(5) NFORMI HAMLET MBOA NDEM (13).
(6) NKOH EDITH UNDUM (11).
(7) JEME MARIUS NKWENDA (11).
(8) MANYAYA GEORGE BERKELLEY MOKOKO (10).


Passed in 7 Subjects: 23
(1) FON ANORLD MBACHAM (16).
(2) ARREY ENOP DORALPH BLESSING (14).
(3) GODLOVE NKEH NFORMI (14).
(4) KIMBI SHADRACK YOUNIWO (14).
(5) LYONGA JOAN ENJEMA (13).
(6) PAULINE MONJOWA IKOMI (11).
(7) FORBINEH JULIE NGONDA (11).
(8) AGBOR ELIZABETH NCHONGMAYI (11).
(9) NINA NWASERI OWUAMANAM (11).
(10) KOMBAI PELAGIE MBENWI (10).
(11) IMMACULATE SIH ABOGHA (10).
(12) KWETI BRIGHT CHULI (10).
(13) AGENDIA FABRICE (10).
(14) ELIZABETH LANAKA (10).
(15) GA-AKEKU BLESSING SIRRI (10).
(16) MOKY HAROLD EWULE (10).
(17) CHE ASANJI ERNEST (9).
(18) FOKA SERAPHINE EMAMBU (9).
(19) LOIS KUH PENDA EWOLE (9).
(20) NJIE SAMUEL (8).
(21) SALLYVETTE NDONGO EMBOLA (8).
(22) EFIMBE JOHN NAKA (8).
(23) TAKAM TENGOMOH ELVIS (8).


Passed in 6 Subjects: 21
(1) MBIA JOHN ROMINI (11).
(2) JOSEPHINE JOFFI EWOME (10).
(3) DIANGE BABE PAULINE (10).
(4) DANIEL ELONGO MOMBA (9).
(5) MALUH MOSES TOUH (9).
(6) LIWONJO SAMMY MOKA (9).
(7) EYONG QUEEN SHARON TABOT (9).
(8) NKAR JEANU NKAR (9).
(9) KIDIAMBOM KELSON TITA (8).
(10) EPOSI MUKOKO ROSE (8).
(11) SUITENG LEMLI MFIKELA (7).
(12) TUMENTA EMILIA ZOVENYUI (7).
(13) NAMONDO SOPHIE EVELE (7).
(14) ESEME CELESTINE MONDE (7).
(15) TAKEH BRENDA ENGOWEI (7).
(16) HAULATU ISIAKU (7).
(17) EKWELLE LOUIS NKENASONG (7).
(18) KEKA LYOMBE WILLIAM (7).
(19) NDIMUKONG TINA SIRI (7).
(20) RODNEY MBWENJI MBELLA (7).
(21) NDOLO SUZYHOVEN NAMWENE (6).


Passed in 5 Subjects: 26
(1) KOMBANI PRIDE BENDEH (9).
(2) NESTOR NNAEMEKA ODOM (9).
(3) MOKALE BRANDON NGANYA (9).
(4) FONKENG GILIAN EWELISANE (8).
(5) FRED LIKINI EKONDE (8).
(6) FRANCK IKOME NGOMBA (7).
(7) LIFANJE FRANK IKOME JUNIOR (7).
(8) YASHE MAGDALINE CHUWOH (7).
(9) DOBGIMA NATHANIEL BANYUGGA NDIFON (7).
(10) EWANG IVO EKANE (7).
(11) GAMEUM ANNIE ESEYE (6).
(12) RANI MOLONGA DUALLA ICHOFOE (6).
(13) WOULOU NDZENKENG LINUS (6).
(14) NFOTA NONGHA LAURA INGRID (6).
(15) NKONGHO MUSTAPHA (6).
(16) GWENDOLINE NZELLE (6).
(17) ASHAWUNG ASONGANYI EMMANUEL (6).
(18) RUBBY NAMONDO KULU (5).
(19) MICHEAL NGANDO NJIE (5).
(20) NALOVA CLARIS EFESSOWA (5).
(21) MOHAMMED AWAL ALIY (5).
(22) ENANGA COMFORT LINOINGE (5).
(23) EKAH JUDITH DUH (5).
(24) BONGSIYSI JEAN PIERRE VERNYUY (5).
(25) NJONG SANDRA AMONDAM (5).
(26) NDIWA ASA NGOE (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) QUEEN BESUMBU AGBAW (7).
(2) MATUTE ROBINSON MESANGO (6).
(3) LAETICIA ELVINE NALOVA LUMA (5).
(4) BENAZIA NKENGASONG (5).
(5) CHE VANISA NAYONGO (5).
(6) NGWA PRISCA NGUM (5).
(7) DOYEE JEFFRI KERNYUY (4).
(8) SOPHIE NAMONDO IKOME (4).
(9) ANAYOCHI EDWIN (4).
(10) EWOBONGYENE AMBANG SYNTHIA (4).
(11) NJANG ESTHER DIALLE (4).
(12) KOMETA JOSHUA TUNGMOUFUA (4).
(13) NKONGHO CHRISTEL ARREY (4).
(14) EKAMBI MANGA MATHIAS (4).
(15) NGANFOR RAISSA BERKE (4).
(16) NJOMBE NAKO BRUNO (4).
(17) NGAMEHO MUKIE GRACIA (4).
(18) MOTALE DIBORA LOKENYI (4).
(19) SUCCESS MOKOMA EWUNE (4).


Centre No:  11537  Teerenstra Bilingual College Bertoua
Regist: 95, Sat for 4 or more Subjects: 64, Passed: 46, 
% Passed: 71.88, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) LEKE BRICE ALEABELAH (25).
(2) TIFFA DOANGI CARELLE (18).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) MEPIYOU WANDJI ROYE PERIN (28).
(2) YEFOUO KENYO CHRISTIAN BRAYANE (14).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) DOUYA NGASSAM JUSTE JOSES (19).
(2) ABOUBAKAR RAIHANATOU HANANE (15).
(3) KAPOHO KOAGNE IMMACULED BLESSING (15).
(4) BENGONO ZEH MOISE YVAN (14).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) NYEBE NYEBE LEGRAND POUVOIR-DE-DIEU (14).
(2) MAIRAMOU ADAMOU (13).
(3) NJEUNDJI TCHAMTCHOU NADERE KEVINE (12).
(4) NWEKWI RITA BOHYWI (10).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) DJENABOU YAYA (16).
(2) DEYOU KOUAKAP DARELLE KESILE (9).
(3) NGAMA NANGUE MAEVA LAURE (9).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) MANDA AMANE JOHANNA ANGE MELISSA (9).
(2) EBA MENOT ANGE MERVEILLE (9).
(3) BETAL MOINDJEL EVANS LOIC (9).
(4) FEUSSOM FRANCOIS MARSHALL (9).
(5) YEMATA YEMELI FERRY LANDES (8).
(6) MOUSSA APANDE SEVERIN (8).
(7) ACHU BELINDA ACHA (8).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) FAOUZIATOU ZAHRIA OUSMANOU (12).
(2) ABOUMEYEME ELLA PRISCILLE LEATITIA (9).
(3) KETCHA DJIKI INGRID VANESSA (8).
(4) BAMA MBELE RUCEL CHANEL (8).
(5) FITOUA SUZANE TSHISEKEDI (8).
(6) ETOUE AMBADIANG AMANDINE FABIOLA (7).
(7) BASSOUNGA SAMBA ISRAEL (7).
(8) BEKONO ADOUMBENE INES JEANNETTE (7).
(9) FOE VANESSA GAELLE AUDREY (7).
(10) MBILI OBAMA ALVINE AIMEE (7).
(11) NGUELE CEDRICK-ANDRE (7).
(12) MATHIO TJEERDSMA ACHELLEY TITIA (7).
(13) MBAZOCK DANG KEVIN (6).
(14) NGOSSO MOM REGINE DOMINIQUE PRAXEDE (6).
(15) BENDIE BA'ANA MARIE THERESE SHARON (6).
(16) ROZETTE MEDUFEH (6).
(17) NLEM ELLA MELANIE (6).
(18) GOUALA MENGUE ELISABETH (6).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) YADANG LETICIA-DJOLBO (7).
(2) GOUSSACK ALFRED (7).
(3) NYA RONEL THECLE (6).
(4) ENGUENE-BIKOLO NGUINI M-NOEL ARLETTE (4).
(5) NKEMAMBIN BLANDINE FOBA (4).
(6) YETNA CHANTAL BLANCHE (4).


Centre No:  11538  St. John's College Kumba
Regist: 109, Sat for 4 or more Subjects: 82, Passed: 67, 
% Passed: 81.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 4
(1) MBWENDE JULIETTE NGANG (23).
(2) MAGWA TINANG DUPLEIX (20).
(3) NEBOTA THOMAS NEBOTA (20).
(4) MESUE ELVIS EKANDILLE (16).


Passed in 10 Subjects: 5
(1) IFEANYI CHUKWU UMEZIRI (21).
(2) EPIE NGOLE COLBERT (21).
(3) YINICHO MOUTEA ROISE (16).
(4) FOUDJIO MANTOH AGNES LUMIERE (14).
(5) AJAPNGU ADRAIN CHAPNKENG (12).


Passed in 9 Subjects: 8
(1) AKURU EMMANUEL TOCHE (15).
(2) BROWN EWALO DIKANA (14).
(3) LINSLY HERMINE MBONE NKWENTI (14).
(4) NJOCK PERFECT ETCHU (13).
(5) NGENYI MARION (12).
(6) SOLI MAGDALINE (12).
(7) AGBOR NKENG ROSETTE (12).
(8) ESAMBE NDOBE BRANDON (10).


Passed in 8 Subjects: 11
(1) ATIOKI MAGNO (15).
(2) NGWA NAOMI NGUM (13).
(3) SANDRA HANNAH BANYI EBENSON (13).
(4) AKO LUCIA OBEN (12).
(5) YAWE-ETA NADINE BISONG NDIP (12).
(6) AMBE NOEL FUH (12).
(7) MBONJOH FLIKI NGUM (11).
(8) MECHANE ELUNG TRACY BLANCHE (11).
(9) TENG PARISHERE EKANGWO (10).
(10) GAMA LARRY SANGA (10).
(11) OMAH CYNTHIA AYAMBA (9).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) NKONGHO LUC-NORBERT-V (13).
(2) NZUMNGOLLE MPAKO NJIKANG (11).
(3) DANIELA TRONIA MECHANE (10).
(4) TCHAMO LUTRESSE BRENDA JUIENGNOU (9).
(5) ASHU EGBE HIELI MESANG (9).
(6) KEVINE NJIKE WANJA (8).
(7) MENGNDZE YIINYUY PAMBO MIRABELLE (8).
(8) BEKALI FLORENCE BOH (8).
(9) JENNIFER CHIZOBA OPARA (7).
(10) CHUKWUKA SOLOMON OKORONKWO (7).
(11) TATUH ALEMNJI BRIGHTER (7).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) ELANGWE FEDERICK (11).
(2) AKABEZA ATABONG (9).
(3) BONG GEH BORIS KUM (9).
(4) MORZOH KUSITA MBAH (9).
(5) ATABONG JENET AKEMABINE (8).
(6) DAVIS DANIEL NWANKWO (8).
(7) OKAFOR JOSEPH DAVID (7).
(8) NENKAM MOYOU MYRIANE JOELLE (7).
(9) NMESOMACHUKWU PRECIOUS CHUKWUYERE (7).
(10) MBAH BARBARA ENJEI (7).
(11) MIRIAM TECHAM TABOD (6).
(12) GERALDINE CHINAECHEREM IFEANEKWU (6).
(13) META BRENDA BALIKI (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) ANYOPE ESUNG CONSTANCE (8).
(2) CHINEDU DAVID KOME (7).
(3) TELLA NEGOU STIVE BRONDON (7).
(4) EBEN SALLY BECHEM (6).
(5) TCHANA CINDY IJEOMA DURU (6).
(6) SHARONKACY NFANG EBAI (5).
(7) OSCAR IFESINACHI ZIKORA (5).
(8) AKO DORIS-VICTORY NKONGHO (5).
(9) TANA JOYCE MUNGE (5).
(10) MAFFO MBOUO ASPEDINE EMELDA (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NANKENG TOUOTSAP NELDRA (7).
(2) NKUO JOHN PAUL TIMNGE (6).
(3) SHALE DJEMILA (4).
(4) TINGA SHARON NGAWIE (4).
(5) CHE JEVIS ASHU (4).


Centre No:  11540  Amity International College Ngaoundere
Regist: 21, Sat for 4 or more Subjects: 16, Passed: 15, 
% Passed: 93.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) ABDOUL MALIK (26).
(2) MOUNBAGNA ABDELLA ABASSE (18).
(3) TADOUANLA GUETCHUIN BILLY (16).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) GOMS� WANTIA YANN ANDY (17).
(2) SALPOU SOUAKE MYRIAM (15).
(3) NDONGO EDOUA FRANCK OLIVIER (12).
(4) HASSAN AKANSHI HIMEDA (11).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) ABOUBAKAR MAHMOUDOU (14).
(2) ISSA SALI MAMOUDOU (12).
(3) DJIMO MBEUMO ONESIPHORE BEMSJUNIOR (12).
(4) NGASSA SANDJO FRANCINE MANUELLA (12).
(5) HOUYAMNE YAH-MAIKO DEBORA BYANG (11).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) AMINATOU BETTONGSI NOURADDINE (12).
(2) ABOUBAKAR HASSANE ALHADJI TOKOBI (10).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) FAY�AL KHALED WOUDINI (9).


Centre No:  11541  Government High School, Magha Wabane
Regist: 69, Sat for 4 or more Subjects: 60, Passed: 23, 
% Passed: 38.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 4
(1) FORBAH RUBBEN NEMBO (13).
(2) AMAH BENIS BIH (13).
(3) KETUM NAPTHALY KENDU (9).
(4) NKWETAMBU GILLETTE TAKUH (9).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) NEMBO NINA TAKUANYI (11).
(2) ASONGWI SOPHINA NDUMO (8).
(3) NEMBO CEDRIC ATOH (7).
(4) TANDUN PRECIDIS NAMA (6).
(5) NDAM FLOBEL TACHAM (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) AKEM NEMBO BERTRAND (8).
(2) MONKEM JOHNAS TACHAM (6).
(3) NJENKEN PATRICIA NAMAM (6).
(4) NKWETA ELVIS TAYEM (5).
(5) KETUM ISAAC NEMBO (5).
(6) KETUM LUCAS LEKU (5).
(7) TACHAM PAULINE NAMAM (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) CONELIOUS KETUM (8).
(2) NKEMLEKEH EXCELENCE ADZE (5).
(3) ASONGWI SUSAN MAYONG (5).
(4) TAMOKENDU KEVIN ADZE (4).
(5) NEMBO CLOVIS TACHAM (4).
(6) BANDASI MARGARET NANZE (4).
(7) NKEMLEKEH MARBET (4).


Centre No:  11542  St. Augustine's Bilingual School Complex Foumbot
Regist: 20, Sat for 4 or more Subjects: 20, Passed: 2, 
% Passed: 10, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) FUNWIE TERRENCE FORCHINGONG (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ENONGUENE NJIKAM JEAN DORGELES (6).


Centre No:  11543  Maroua External
Regist: 12, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 1, 
% Passed: 11.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NFORMI FELIX (8).


Centre No:  11544  Government Bilingual High School Nkoteng Upper Sanaga
Regist: 47, Sat for 4 or more Subjects: 39, Passed: 18, 
% Passed: 46.15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 4
(1) TSAYEM ASSONGWA YVES RODANEL (10).
(2) ANJOFUI HOSTINE AJUGENEGE (9).
(3) BOUBA HINIMDOU LAURANT (9).
(4) ZOUGA ZE ALEXIS LAURETTE (8).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) ONGNIOUM ZOBA DARLINE LAUGANE (11).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) OLAMA BEKOLO STEPHANE (8).
(2) ESSOMO ANYOUZO'O JAQUES BRUNO (7).
(3) BAWOURO ABRAHAM (7).
(4) DANKARY LIONEL ADAMOU BROCHIN (6).
(5) RABIYATOU YOUGOUDA (6).
(6) WASHINGTON CHI JOHN JEFF (5).
(7) EGHOMBI SOLANGE AMBASUM (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NJITSA NELSON-RAOUL (6).
(2) ABANA AXEL TRESOR (6).
(3) AMBANI BINA MARIE ANNE (5).
(4) AZANG GHISLAIN BRANDOWN (5).
(5) BILANDA ANDY LO�C (5).
(6) ATEH NOEL ANENG (4).


Centre No:  11545  Government Bilingual High School Kouoptamo, Koutaba
Regist: 19, Sat for 4 or more Subjects: 19, Passed: 6, 
% Passed: 31.58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) FOUONDJING HERMANN (11).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) PEHGAH LESHINA ANGWE (8).
(2) FABOVE GAEL (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NENG ERICA FOMBA (5).
(2) NJOUPOUOGNIGNI ARETOUYAP DAHIP SA�D (4).
(3) MENKEMATOH EARLINEST NANYI (4).


Centre No:  11546  Government Bilingual High School Kousiri
Regist: 29, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 8, 
% Passed: 27.59, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) HARRANA OUSMANE AZZAKI (11).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) ABOUBAKAR SIDDIKI (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) DJIBRINE MOUSSA (9).
(2) KHALIFA MAHAMAD NOUR (7).
(3) EMMANUEL PETER ALITNA (6).
(4) YAYA AHMAT ADJIT (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) HADJE AMINA MAHAMAT (6).
(2) BICHARA ISSA AMINE (4).


Centre No:  11547  Government Bilingual High School Mora
Regist: 14, Sat for 4 or more Subjects: 14, Passed: 2, 
% Passed: 14.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ABDOULAYE NANI OUMAROU (11).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) DJIME ABBALI (4).


Centre No:  11548  Government Bilingual High School Mokolo
Regist: 85, Sat for 4 or more Subjects: 78, Passed: 21, 
% Passed: 26.92, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MOUNIRA FSAHOUTA LAYA (13).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) SAWALDA TALTAL (15).
(2) DEMGUENE JEANNETTE GANAYE (14).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) SENKOUA JACQUES (11).
(2) NGANAWA HERMINE (10).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) HAMADOU AMINATOU DABAGAI (9).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) HAWADAK BRUNO (8).
(2) NAHNY MAGOUO GENEVIEVE (7).
(3) SAWALDA GAZAWA ALBERT (7).
(4) DIGAI BERTRAND (6).
(5) ISMAILA BAH (6).
(6) TCHIDEME GUIYONDO (5).
(7) WARDA BAHANA (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) MOUSSA ABEMA (6).
(2) HAWAOU (6).
(3) EVA NYAMBI MONGO (6).
(4) ISSOUFA (5).
(5) DJIMEGUED ALEXIS (5).
(6) BOUMZINA GOUDOUM CALEB (5).
(7) KOUYANG MENDANDI (4).
(8) NGUIZEYA HABAYA SABINE (4).


Centre No:  11549  Anyajua External
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 10, 
% Passed: 24.39, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) WANDZEWAN EMMANUEL (11).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NKWAMONG IRENE NKES (6).
(2) NDOKUO FELICITAS FIEN (6).
(3) WAM ELIEN NAYAH (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) AKONI MACELINE MUKELWILUV (6).
(2) NDI WILSON NSOM (5).
(3) TIM COMFORT WEH (4).
(4) YOKWEI CLARA TING (4).
(5) KHING NELLY NAIN (4).
(6) KISUH SIMON NGAM (4).


Centre No:  11550  Orient Bilingual College Bertoua
Regist: 102, Sat for 4 or more Subjects: 91, Passed: 36, 
% Passed: 39.56, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NGNIADO FOKOUONG DIRANEJO�L (14).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) FOLA JOYNELY (18).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) KOUANKAM BIBOLO BORIS (12).
(2) NDIPNU BELMOND FOMBUTU (9).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) NKE MARIE SORELLE (11).
(2) NGAM ABOUEM ALEXANDRE (9).
(3) ABBO HAMIDOU (8).
(4) BIWOLE SEGLANG MARIE ESTELLE (8).
(5) SOUNKOU MBENG MIRABELLE (8).
(6) NGASKA DIANE FERNANDE (7).
(7) ITOE MARIEN WASE (7).
(8) SHANG THOMAS LOWEH (7).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) KUETE NGUEPI VALEX (9).
(2) KANA ASONGFACK PERCY (9).
(3) ATANGANA FOTSING JORDAN (8).
(4) NSANGOU ABDOU RACHIDOU (7).
(5) SEBE DIBOUNDOU REN� (7).
(6) JOSSIA MOKO FRANCK DANIEL (7).
(7) RALPH BOBGA FORJE (7).
(8) MINGSI NOUTCHA MAURINE (7).
(9) NGO BIDJECK THERESE (6).
(10) DAMBIE NKANS EMMANUELLA GWLADYS (6).
(11) NDINGA OKIKA ANDRE GABRIEL (5).
(12) BEKONO ABO STEPHANIE (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) BARIRATOU BOUBA (10).
(2) BELENG BRIAN KAINDA (7).
(3) NJOMOUO NJIOJOB FRANCKY JAUREL (7).
(4) KAFANDE OC�ANE MARINA (6).
(5) ESEKONGBI PEKWALEKE (6).
(6) EDOA MELINGUI CEDRIC (6).
(7) MOAMANE ME MPOUMA JUDITH ALINE (6).
(8) TSOPMEDJIO FABRICE PAVEL (5).
(9) FANMOE KEMCHE ROMEO (5).
(10) MBAH DJIOMOU CLAUDE KARMEN (5).
(11) ETUGE ESLI NDUA (4).
(12) GOHLA JOAN DZELABONG (4).


Centre No:  11551  Genie Millitaire Bassa Douala External
Regist: 92, Sat for 4 or more Subjects: 77, Passed: 30, 
% Passed: 38.96, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) HAPPI DJUIMENI CREPIN DARICK (13).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) BANOBO BENJAMIN JUNIAS (13).
(2) ENDALE PAGBE TRYPHENE SYLVIE (12).
(3) NGANE ANITA MUCHOP (11).
(4) MBAKOP THIERRY MALDINI (11).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) JOAN FERNANDE BELL (10).
(2) NGONJI GUY JUNIOR (9).
(3) KETUM GERARD (8).
(4) TSOPMEZA CLAUDE ROCHINEL (7).
(5) KOUAKAM MBANGA ULRICH (7).
(6) BONGBI TRACY (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) BONGWA SERAPHINE NGEBUH (6).
(2) NUIGOH OLIVIA TACHI (6).
(3) ETOH KATE GHISLAINE (6).
(4) FALE EMMANUEL NFONKWAH (6).
(5) BEBULU GEORGE GREAT (5).
(6) NCHINDA SEBASTIAN SUH (5).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) MAPAM VIRGINIE CHRISTELLE (6).
(2) NEBA DELPHINE SIRRI (6).
(3) ANEE ANEE PHILOMENE (6).
(4) SOMBSI MARCELLE ROSETTE (6).
(5) ONMAKANYE MODI MADELEINE (6).
(6) GAMSI PRUDENCE BANNIFA (5).
(7) TATA NIVES BONGRAM (5).
(8) DZEUTI NGOUFFO ALEX FRED (5).
(9) MUSA HADIZATU BONJE (5).
(10) TEPHU VERCAM LOH (4).
(11) KASUM AHMED EL-SADER (4).
(12) GABA SOLANGE MBONG (4).
(13) MAKOUSSA TANG RAISSA (4).


Centre No:  11552  Government High School Sih, Nwa
Regist: 16, Sat for 4 or more Subjects: 16, Passed: 3, 
% Passed: 18.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) SAKNDA EFA LACKMBAM (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) BUINWI NELSON LAKNJOH (7).
(2) BUINJOH WISDOM YENFON (4).


Centre No:  11553  Government Bilingual High School Mfou, Yaounde
Regist: 48, Sat for 4 or more Subjects: 44, Passed: 32, 
% Passed: 72.73, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) KAMGA NZENSSIEU CHRISTIAN STEPHEN (22).
(2) SENGAFO SANDRA FONYUY (21).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) NKAMEDJIE KAMENI ALICE JOLYVELE (18).
(2) DJIOFACK MIAFFO FRANKLIN (17).
(3) BEMUH FAITH MARKUAT (14).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) KUM LOVELINE AZIE (13).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) NTSA NTSA SABIN OLIVIER (14).
(2) MANCHO VERONIC FRANCOISE SICHE (12).
(3) LUM NDONWI NADEGE (12).
(4) MALOH GLADNESTINE (12).
(5) EBENE EBODE LOUISE ELEONORE (10).
(6) DIPOPWE HANS WILLIAM JUNIOR (10).
(7) BALANA ONANA AUDREY (10).
(8) MALAY KAKINE SANDRINE (9).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) BELINGA OWONA DOMINIQUE WILLY (14).
(2) NGONO MADELEINE PAULE STEPHANIE (8).
(3) BEKONO BESSALA YVES (8).
(4) NGONDJI MANUELA (8).
(5) NGUEMA BEKONO GERMAINE AIMEE (7).
(6) MOFO DJUNE ASTRIE JUDICAEL (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) ATANGANA VICTORINE RAISSA (7).
(2) AWOUMOU MBIDA JULIEN (7).
(3) MBILLA JUNIOR DORIA (7).
(4) NKACK MATHA JEANNINE RHODIA (6).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) BEN GLORY (7).
(2) ELLE BIVINA ALICE MERVEILLES (6).
(3) AKAM OUTCHOKO CERENA RACONE (6).
(4) NGO MBOND MATHA GENEVIEVE (6).
(5) DONFACK EPASSO BORIS (5).
(6) AKUM CLARIS MULUH (5).
(7) NDAH DILYSE ANGAH (4).
(8) MBE SHALLOM KIJINI (4).


Centre No:  11554  Government Secondary School Kuintar-Mbam
Regist: 20, Sat for 4 or more Subjects: 20, Passed: 4, 
% Passed: 20, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) DESMOND SANGNYUY (6).
(2) YUFENYUY EMMANUEL NGAH WANAKA (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) TUME DENIS FANNYUY (5).
(2) ROMANUS GOHLA (5).


Centre No:  11555  St. Theresa International Bilingual Comprehensive College Molyko Buea
Regist: 68, Sat for 4 or more Subjects: 42, Passed: 39, 
% Passed: 92.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 4
(1) NGUH DANIEL NDANGSA (32).
(2) TABAH NKFUNJI LIZA SAMANTHA (31).
(3) ANGO ABESSOLO MARTHE-KELLY (25).
(4) MENGNJO TATIANA BERINYUY (22).


Passed in 10 Subjects: 3
(1) MUA ESTHER SIH (21).
(2) KAMTA LONGKONG RAWLINGS (20).
(3) REBECCA EKWEN AYUK (13).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) TAKI THERESIA EKIE (12).
(2) DANG ZERAH EKEI (12).
(3) ARREY MINYOUNGUE ALAIN GIRESS (11).
(4) SHU CHANTAL MA'A (10).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) MEREDITH EWENYE ASHUNCHUNG (14).
(2) AYANG BORIS TANDU (13).
(3) AYUK AMARACHI NAOMI (11).
(4) EMASSI RICHIL FRANCEL (11).
(5) AWUNGJIA DOMITILA BEBONGCHEM (10).
(6) MEBUNE ELVIS MEKOLLE (9).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) SAMBANG ANGWAH FURT (11).
(2) JR RANDY WOLOWA ETONGE (11).
(3) ONINYECHI VICTORY AGBASIERE (10).
(4) NGUATEM COLIN-HERBERT ASONGFUET (9).
(5) PRUDENCE-KATE MATHIO NARTEY (8).
(6) MARIE-BRENDA OFFY INYANG (8).
(7) NEABIT FABRICE TANGO (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) KIMBI MERCY RINGNYU (8).
(2) ACHENJANG BERNARD TALEKE (7).
(3) NKENGBENYI CLOURATINE NGULEFAC ALEM (7).
(4) ARREY LORAN AUSTIN NSO (7).
(5) SAAM MAC-DARLINGTON MEZIE (7).
(6) AYUK NICOLE EBOT (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NKALLE PERLLAGY EMADE (8).
(2) CHI PETLEY AWA (7).
(3) HANNETTE FABUIN ENJEMA SANJO (6).
(4) TALEH SHARON NJINJU (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) LOWE NAOUSSI INESSE (7).
(2) TONGA JENEVIVA NEWU (5).
(3) MEFONGANG NOUMBISSIE GUILLE AUDREY (5).
(4) ANYANGIM ROPHINA (4).
(5) MBE MIRABEL ANONG (4).


Centre No:  11556  Government Bilingual High School Kimbo
Regist: 439, Sat for 4 or more Subjects: 348, Passed: 197, 
% Passed: 56.61, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) MENGNEMO JOHAN WIRDZEYII (25).
(2) FON SHERON LEINYUY (20).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) MBINKAR BRIAN NYUYYIMADZEM (22).
(2) DINE LOUISA NYUYMENGKA (19).
(3) NJOYIR FABRICE NJODZEVEN (18).
(4) BULAMI MANNYUY NYUYKIMO (14).


Passed in 9 Subjects: 6
(1) MENGJO CUTHBERT VERNYUY (24).
(2) TANGIRI MICHAEL NDZEDZENYUY (16).
(3) TANI BORIS BIVIRSHU (16).
(4) NJOKA DESIRE SUNJO (15).
(5) FANNSO SOLANGE VERNYUY (9).
(6) AYENI ANITA LEINYUY (9).


Passed in 8 Subjects: 10
(1) BANADZEM SUMNYUY FONDZEYUF (20).
(2) BELOH DESMOND KIKU (19).
(3) NYIANG MELCHISEDECH MBENG (16).
(4) WIRBA ANTHLME NYUYKONGE (15).
(5) ROMEO VENDUFE (15).
(6) LOLIKA GILDAS MAINIMO (13).
(7) FONCHA GLORY LIR (13).
(8) WIYFENGLA STEPHANIE BERINYUY (11).
(9) NGEFACK EDEL BELVERIE NKASSI (11).
(10) FONYUY YASMIRATOU DZERNYUY (9).


Passed in 7 Subjects: 31
(1) CHIN NOEL DINNYUY (16).
(2) DOHSEKA UMEI AIMAND VERNYUY (15).
(3) NKONGME ANGELINE SHENYEN (12).
(4) WIMANLA ASHUJIKA OLGA (12).
(5) LUKONG PAUL WIYDZENYUY (12).
(6) WIRKOM MARINETTE KIVEN (11).
(7) NGEH CHRISTABEL FOMONYUY (11).
(8) ABDOUL AZIZ HAMIDOU (11).
(9) NGALIM VALERY SUINYUY (11).
(10) MOFORNGOH SULEMAN PEKIAKA (11).
(11) NGWANG CINTHIA KONGLA (10).
(12) BENYINGMEH MENGTSIE TCHEU JOY (10).
(13) KPULI ETIENNE (10).
(14) NSOSEKA CLOVISE (10).
(15) NYAMBO SWAIBU NDAYU (10).
(16) LAWIR TERESA GHENKENYUY (9).
(17) FERNYUY ASHERI KIVEN (9).
(18) LIDWINA YUMEI (9).
(19) LASHU CYNTHIA LEMWUN (9).
(20) LUKONG EMMANUELA DZEKEM (9).
(21) NFOR NAFISATU (8).
(22) ANALICE SHEMLA (8).
(23) TANSAH HOLYNESS KINYUY (8).
(24) DZELAMUNYUY GHISLAIN SIMUBEN (8).
(25) TARDZENYUY CHANEL LEINYUY (8).
(26) TANGWA SHAVAL KAIVEN (8).
(27) WIRBA MILDRED DZENFE (8).
(28) YONG RUTH LEINYUY (8).
(29) KONGNSO ROSETTE BERINYUY (7).
(30) DZERNYUY ISABELLA (7).
(31) LUKONG RUTH WIYSENYUY (7).


Passed in 6 Subjects: 44
(1) BONGYUFENYUY DYLAN NYUYFONI (12).
(2) WIRMBON CEDRIC NDZEWEIYI (12).
(3) WIRSIY NESTOR BINNYUY (11).
(4) MBIBE FESTUS BUJI (10).
(5) MOKI PLATINIE FONDZENSO (9).
(6) WIRKOM NERIUS BONGAMAN (9).
(7) NTUBE ROMARIC PROSPER GWEI (9).
(8) MALVIN BINNYUY (9).
(9) SHEY AIDASATU BONGBVEMLA (9).
(10) ASIFE MELVIS LUKONG (9).
(11) MENGNJO BRUNHILDA NGAMENYUY (8).
(12) YUFENYUY GIZELE SHALANYUY (8).
(13) WIRBA CHRISTIAN MAYUUN (8).
(14) BERENICE JAVNYUY (8).
(15) MURALINE NKAMENYUY (8).
(16) BONGSIYSI MARIAMA GEOJET (8).
(17) TUME COLETTE YONGJIMU (8).
(18) GISLAIN SIBEN (8).
(19) DOLLY KELLY SUINYUY (8).
(20) WIRSIY VICTOR LENDZEMO (8).
(21) MBIVEMBONG NADINE DZELAMONYUY (7).
(22) LONTUM LAURETA TATINYUY (7).
(23) LAHDOR DIVINE FONYUY (7).
(24) DZELAMONYUY CLARANCE YIINYUY (7).
(25) FANWONG FRANCINA (7).
(26) NGWECHIA FESTUS NDIYUN (7).
(27) WIYSANYUY LOVELINE KERNYUY (7).
(28) CHIN MARK-WILLIAM ADZENYUYA (7).
(29) ROSE KOLEM (7).
(30) MOHAMMED TUNKA (7).
(31) MENGNJO WITNEY-CLAIRE BERINYUY (7).
(32) NJODZELA EGBE MELVIS (7).
(33) LOIS SUYVEN VINYOH (7).
(34) WIRSIY CLAIRE LINYUY (7).
(35) KONGNYUY SUNJO LEONARD (7).
(36) CHOUGHE CLAUDETTE NIYAH (7).
(37) BUNI BLANDINE BURINYUY (6).
(38) PAVEL NYUYDZE (6).
(39) MOKI BLANDINE TIRNYUY (6).
(40) FUMELACK BERTHER (6).
(41) RELINDYS SINGKE (6).
(42) FONYUY CLAUDETTE KININLA (6).
(43) BALON LIZA VERSHIYI (6).
(44) TUMLA GENEVE FOMONYUY (6).


Passed in 5 Subjects: 52
(1) SUIKA VERA BERINYUY (9).
(2) DESIRE DZELAMONYUY TATAH (9).
(3) NGONG ELIZABETH BANFOGHA (8).
(4) AYUKA BELANIE MBUMINYUY (8).
(5) SHAHNDINI MOHAMED (8).
(6) MAMEYAH RICHARD SUNJOH (8).
(7) MAWO BETILA LEINYUY (7).
(8) FONYUY PELAGIA WIYSANYUY (7).
(9) LANTANG MAKCELINE NGWASHE (7).
(10) KWANYUY LOLITA JAIKA (7).
(11) VENKEHNI ROMARIC BIME (7).
(12) JOEL VERANSO (7).
(13) KEHLA ANNESETTE (7).
(14) ADAMU ADAMA LIMNYUY (6).
(15) FONSHAA HAPPINESS BONGFEN (6).
(16) WIRSIY SAMIRATU FOLAH (6).
(17) JUDE THADDEUS KONGNYUY (6).
(18) LUKONG QUINTORIN BERI (6).
(19) GABUIN RUBBY TESMU (6).
(20) BERDU FALLON YEFON (6).
(21) YENSIN SANDRA JAIKA (6).
(22) WIRBA DIANE SAHNYUY (6).
(23) NDZELEN ISMAILA MOHAMADOU FONDZENYUY (6).
(24) XAVERIA LEINYUY (6).
(25) FONJI ANTHONY FOMELACK (6).
(26) MBIYDZENYUY MARINET YIVEN (6).
(27) BONGAJUM AMABEL BONGSUIRU (6).
(28) MENGJO PACHELIS SHULA (6).
(29) WIRDIN VELDA JAVNYUY (6).
(30) WIRBA SHERON NYUYLEIYI (6).
(31) YENIKA BETHILA LIMUYUF (6).
(32) WIYSAHNYUY FABRICE BERINYUY (6).
(33) TEH FRANKA NSEI (6).
(34) NGONG AMABEL BURINYUY (6).
(35) WIYLANYUY ROGER (6).
(36) NSALAI BLANDINE NYUYFONI (6).
(37) NDONGUE NANFACK VANEL (5).
(38) TATAH MISPA LIMNYUY (5).
(39) MARIE-CLAIRE LEINYUY (5).
(40) BERNSAH LAURA BONGFEN (5).
(41) FORGWEI EMMANUEL NYANYOH (5).
(42) TOMNYUY JOYCELINE (5).
(43) BENEDICT NYUYFONI (5).
(44) NANGSINYUY BRIAN (5).
(45) FONKA RENATOU NDIGUM (5).
(46) TAHNTENG VANESSA DZEAYE (5).
(47) BARAH ALAIN BERINYUY (5).
(48) NJWEIPI KARL DINYUY (5).
(49) ADEL FOMONYUY (5).
(50) BVEISINDZE BERINYUY CLEMENT (5).
(51) NYUYFONI FANUEL MAINIMO (5).
(52) DOM EMMANUELA BERI (5).


Passed in 4 Subjects: 48
(1) BIME PISHERINE MDZELA (6).
(2) NTATIN ANNE BURINYUY (5).
(3) FONKA STEPHANIE MFIKELA (5).
(4) BONGSIYSI LAURA BERINYUY (5).
(5) MARIATU MUSA (5).
(6) NSAIBOTILA HONORINE (5).
(7) WIRNDZEREM CRISTABEL DINLAVEN (5).
(8) YONG RONARD FONYUY (5).
(9) LEMFON EMILE TARDZENYUY (4).
(10) NOBERT SAKEH NYUYKI (4).
(11) BONGYU ADONES VERLA (4).
(12) BANFOGHA AMABILIS FOLAH (4).
(13) JAKARI HALIMATU KINYUY (4).
(14) TATA JUSTINE GASA'AH (4).
(15) WIRSIY BERNADETTE NYUYDINE (4).
(16) VERLA LARISA BERINYUY (4).
(17) KADIJATU UMULL (4).
(18) NJOWIR VIOLETTE KINYUY (4).
(19) VERDZE EMMANUEL (4).
(20) SUISEKA GLEN NYUYFORAM (4).
(21) LENDZEMO MIRANDA FONYUY (4).
(22) ETOKE TUMBU EWOUKEM (4).
(23) TATAH JULIET BONGSIYSI (4).
(24) SIMOH PARVAIL BONGKA (4).
(25) WIRNSUNGRIN MARINA NYUYTIMBIY (4).
(26) JULIAN SHALANYUY (4).
(27) LESILAH LINUS GENWI (4).
(28) MOMA WIYEE HELEN (4).
(29) FALE SHELLA KINGOH (4).
(30) BANTAR GLORY ACHINYU (4).
(31) MENGNJO CHRISTIAN KIDZENWAH (4).
(32) KFETAKA PATRONILA BERNILA (4).
(33) TAKWA DECLAN FONYUY (4).
(34) GOHLA MORADIS YUWIRI (4).
(35) PLATINEL NJODZELA SHANG (4).
(36) NSEN JESSICA GEH (4).
(37) LUKONG HAPPINESS SHALA (4).
(38) KUATAN ANDRA YULA (4).
(39) TUME SYNTIA SEVIDZEM (4).
(40) DINYUY FOMONYUY MARIE CLAIRE (4).
(41) LAKINYO PRIMOS NYUYLON (4).
(42) BERNIMO LORENCIA (4).
(43) DESMOND DAHU SHENYA (4).
(44) AYUJIKA ABUBAKAR BANFORGHA (4).
(45) TATA LUCIENE MAIBEN (4).
(46) AMENATU BOMKI (4).
(47) DZEMUM KILAKA SISA'NYUY (4).
(48) WIRSIY CLOVIS YILARENG (4).


Centre No:  11557  Government Bilingual Secondary School Ndung-nwa, Alou
Regist: 119, Sat for 4 or more Subjects: 113, Passed: 70, 
% Passed: 61.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) TEMATEH BLAISE FOALOU (17).
(2) FORSAH CHIARA WISE (16).
(3) NKENGAFAC VIRGINIA (14).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MINA JOYCELINE NGUAFAC (17).


Passed in 8 Subjects: 9
(1) NDEMAZE RONALDO SINJU (14).
(2) ACHABU COLLET MENJUA (13).
(3) CHANJU ANANGAFACK SANDRINE (13).
(4) AZEMCHOP DONI (12).
(5) TEMATEH JAVIS (11).
(6) NKENGAFAC GERVIS (10).
(7) NKENGAKIE EMMANUEL AKANA (10).
(8) NGEACHA LEONARDA (10).
(9) TANDONGFOR SHALOM CHANGEH (10).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) NJINDEM TURBONISE (14).
(2) TENDONGAFAC VIVERA (12).
(3) NJIFAC FELIX NJUKANG (11).
(4) TENDONGMOH BEKILA (10).
(5) AKONGTEH EMMANUEL NGUAFONG (10).
(6) NJUNKENG BECLEAN (9).
(7) ANANGAFAC KERINE NKEMGE (9).
(8) NJUAFAC DESIRE (9).
(9) ANANGAFAC JENICE (9).
(10) NJIENDEM CLARISSE NKENGAKIE (8).
(11) LECHWINDEM BLANCHE (8).
(12) EFUETMECHE SUZI (7).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) FOMBA ALEXIS NGOMBA ENDELEY (12).
(2) CHAFAC EMELINE LOVE (12).
(3) NKENGAFAC BRANCO (11).
(4) AKANA NJUAFAC RAISSA (10).
(5) NJINDEM JESPA (9).
(6) FONGANG FRANBEL (9).
(7) AKANA JONAS (9).
(8) AWUNGAFAC BRAIN (9).
(9) NGUAFAC DOREEN (8).
(10) NJUAFAC RAPHAEL (8).
(11) NGWAYANG MARIA (8).
(12) NKWETE LOVELINE MANTAH (8).
(13) TADONGMEKONG NGEFAC LOUISSA (7).
(14) ZIFAC MELVIS (7).
(15) TENDONGMO ANOVAL ZIMEKOP (7).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) EFUTZI DERRICK (11).
(2) CHAPMOH MIMI GAEL (10).
(3) NGUAFAC BRAIN (8).
(4) AJONGAKOEH MARTIN JUNIOR (8).
(5) NCHONGO RAISA NKEMAWUNG (8).
(6) NGUAFAC FLAVINE (8).
(7) TONGWA BRANDON (8).
(8) CHO AUGUSTINE NTEMGWA (8).
(9) AYANGAFAC CHRISPANUS TAKANJU (7).
(10) SANGONG CHRISANTUS (6).
(11) SONE RANDY EBUH (6).
(12) ATEMKENG DESMOND (6).
(13) NDICHA TADIANA (6).
(14) NKWETE HYCENT FONKEM (6).
(15) MBEANANG SIFORA (6).
(16) NDUNGAFAC MARONITA (6).
(17) NGULEFAC RELENDIS CHOPNKENG (5).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) NGOUNE ROSTAND FRANCK-MEPHISTO (8).
(2) FORSAH DJOUFACK LOIE BLONDOL (7).
(3) MINA ROYMOND ATEAFAC (7).
(4) NCHINDIA QUINORA (6).
(5) TACHE JACQUELINE NTOHNKEM (6).
(6) ASONGAZI BLASIUS (6).
(7) ATEMNKENG CHAULENE (6).
(8) EFETMENGA AZEMAFACK FABIOLA (6).
(9) MENGENG DESMOND WEIFOR (5).
(10) NGUAFAC KINGSLY (5).
(11) AJAPNGU THOMAS (5).
(12) ANUWA JOYCY (4).
(13) NYENTY LINNETTE TAKUANYI (4).


Centre No:  11559  Wum Up-Station External
Regist: 38, Sat for 4 or more Subjects: 35, Passed: 7, 
% Passed: 20, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) TEM GLORY NYIANG (11).
(2) ACHUONCHUO LOVERT GHIA (7).
(3) NKWEBELT BLESSING SAIFORE (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) GHONG ADELA NSIAGHA (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) FUNG LEVOSE DAGHA (5).
(2) CHU QUINTA EWUO (5).
(3) MUMANDAM BIH KETTY LEYONGA (4).


Centre No:  11560  Government High School Shisong, Kumbo
Regist: 95, Sat for 4 or more Subjects: 90, Passed: 32, 
% Passed: 35.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) SAHVERLA FALON LEINYUY (12).
(2) NTAMDARI LAURENTINE LEYNYUY (11).
(3) NDZE GIOVANNA BANFEGHA (9).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) BER STEPHANE GHAAKANYUY (13).
(2) YUVEN BIANICE BERKA (11).
(3) SUNJO LEINYUY ROMARICK (10).
(4) NDZE BLANDINE BERINYUY (10).
(5) NOEL MFEER (9).
(6) LILEN PRISCA GHAINSO (7).
(7) FOCHU JACKSON FONSHANI (7).
(8) EMMANUELA VIGIN (7).
(9) BANDIN MARIE GISELE BAYE (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) VERNYUY ANSLEM BURINYUY (9).
(2) MACXIMILLIAN TARDZENYUY (7).
(3) SIVESENI BERNICE DINYUY (7).
(4) NFOR GLORY KIMBONG (7).
(5) DINE PETRA LEINYUY (6).
(6) KELLEN ADEL LIMNYUY (6).
(7) KAININ PRESHERIE LIMNYUY (6).
(8) DZEMO EDWIN BERINYUY (6).
(9) LEO JUDE FESIY (5).
(10) MARY JUDITH SIBEN (5).
(11) NSOBOTI KINGSLY VERLA (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) NYUYDINE AUSTINE NYUYKI (5).
(2) NTANI PERTRONNILA KAHNYUY (5).
(3) MAYENEN LESLIE KPUNTIR (5).
(4) LIBERIUS FOMONYUY (4).
(5) WIRNKAR ZONKIBLY NDZEDZENYUY (4).
(6) NYUYDINE SHALINE WIRDZEREM (4).
(7) AUSTIN DZEAYE (4).
(8) KELLEN NADINE DZELAMUNYUY (4).
(9) DINAYEN MEDIATRICE FENAFE (4).


Centre No:  11561  Government High School Akeh, Fundong
Regist: 42, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 22, 
% Passed: 53.66, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KENKU RHODA MAH (13).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NGUM YVONNE ASAAH (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) TATA PRAISE YUH (10).
(2) CHIAMBAH BELAMINE MUKONG (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NGWAIN KUH ROBERT (9).
(2) TOH PRESQUINE AMBETA (6).
(3) CHIA YOLAND ANYAMPLA (6).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) KENKU NELMA BIH (6).
(2) BANGSI ABENIGO GWEH (6).
(3) CHUNG RITA FIEN (5).
(4) FONBAM TERENCE MENANG (5).
(5) KENKU DERICK BANGSI (5).
(6) SHEY LINDA YING (5).
(7) NCHAH PROSPER NSOM (5).
(8) KITUA HOBERT TOH (5).
(9) NGONG GERALD NSAW (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) MBUNDUA FERRAND (5).
(2) AVIANA NENG CHIA (5).
(3) NCHIAJI LOVELYN SUIH (5).
(4) GWEI GEOGIAN FIEN (5).
(5) NSOM RACHEAL NJEH (4).
(6) SAIDOU AJARATOU VERNYUY (4).


Centre No:  11562  Government Secondary School Bamunkumbit
Regist: 146, Sat for 4 or more Subjects: 131, Passed: 61, 
% Passed: 46.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) FONYENG ANICETUS AYIMBOMBI (19).
(2) ALABANG MODESTINE AYIMBO (13).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) NDOHBAYI NOBEL MBUATOH (13).
(2) CHIA ANICET MUKEM (12).
(3) MBIYIWOH BERTILE NDEMNUKOH (11).
(4) EYONG TAMBE KELVIN (10).
(5) MBIKUNIH LESLINE MEAKWE (9).
(6) NDOH LARISA NKIMIH (8).
(7) NDONGHO VIOLET NJONG (8).
(8) AKISAH NADINE NTEMBUA (7).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) ABUMBOM MEDESTINE SELAKWE (12).
(2) ABUMBOM ELEANOR NDIMIH (11).
(3) AKUA NADAGE NGUSAH (10).
(4) MBINAKEH ZACHERE BUKWELAKEH (10).
(5) NGULE LINUS FONTEH (9).
(6) AYAH HELMAN AKEW (9).
(7) MBERH BLANDINE AMAMBUA (8).
(8) ABONGHO VANELLA SEET (8).
(9) CLARIS TUTUGHI (8).
(10) AYEAH YANICK NGES (8).
(11) ALABANG JOHN AYOHNJIM (7).
(12) MBOAMBOH MOURINE NJONG (7).
(13) ACHEBANG JOYCELINE NGUTEH (7).
(14) NCHOUGBOH LEONIE AYIMBOMBI (7).
(15) NDONGHO SYNTHIA EVE (7).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) NGONGHO MODESTINE AYONI (9).
(2) MBIKUNIH NADINE BILINGWE (8).
(3) CHOP TI-SEET BETRAND (8).
(4) CHOP NGWA CHARLOTTE (7).
(5) NACHI ARMANDINE (7).
(6) NDATMBUA HANSEL SANGWE (7).
(7) NGWAKUM TATIANA NGUSERH (6).
(8) AYANGHO FRANCIS SAH-NGOH (6).
(9) NGWA CONSTANCE YAH (6).
(10) NGU FANKEH CHOBAH (6).
(11) MBOMNGHO GIDEON MBOMNGHO (6).
(12) BUKWANGHAKEH CELESTINE ABINGFONG (6).
(13) ATAH JAMES FOLOH (6).
(14) CEDRICK BILINGWE ABOMBI (5).
(15) ABUWAH TITUS AKUA (5).
(16) NGWECHUA MARINET NGWANAMBOH (5).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) AMAMBUA LIVINUS MBOCHUKEH (7).
(2) AKISAH RACHEAL NGUACHE (7).
(3) NDEM GENERIS (6).
(4) BUKWET DIEUDONNE NGHOKUA (6).
(5) MBOLE HYGINUS TANICHOP (6).
(6) AKWE SILVIE (6).
(7) NJINGE SYLVALINE (5).
(8) CALISTA ABOSUNU (5).
(9) BUGHINAKEH ROSE NGWING (5).
(10) MBAHNDIFONCHO BISIH BESTINE (5).
(11) NGONGHO NADINE MBOMNGHO (5).
(12) BEBNJI MIRIEN MBURIH (5).
(13) AWAHMBOM RONESS NJAHKENG (5).
(14) AKUA ELVIS (4).
(15) NDEH FABIOLA BUCHU (4).
(16) NDOH STEPHANE NCHONGBOH (4).
(17) PINGNYUI EUNICE NKIMIH (4).
(18) MBINATU FERDINAND MUAKOH (4).
(19) FORCHI MELIANE NKAYI (4).
(20) MUAKOH MINETTE BUYIUH (4).


Centre No:  11563  Tolon External
Regist: 21, Sat for 4 or more Subjects: 11, Passed: 1, 
% Passed: 9.09, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MBENGIE IRINE NENE (4).


Centre No:  11564  Government High School Oshie
Regist: 72, Sat for 4 or more Subjects: 62, Passed: 40, 
% Passed: 64.52, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 3
(1) AMANDONG BLANDINE NJWENG (14).
(2) FONGWI LUCY AMBANG (12).
(3) AZONGOKOH PEDITA AMBANG (9).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) AYANGWO STEPHANIE AMBANG (13).
(2) EKAIH FABIEN FORWAH (13).
(3) AKEMESEG ALMANG ANAKA (12).
(4) ASHIME VERON ANDU (11).
(5) FAITH NYOH (11).
(6) ONARI MALISTA NJWENG (8).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) ANYA VIOLET AJAH (12).
(2) AWASI URBANUS AMBIAMBI (11).
(3) TATA BRIDGET ENIH (11).
(4) NDAMBI RUBINSON ANDUSA (10).
(5) OBANDE GOVINDA AWERIYA (9).
(6) AZONGKOH CAMILLE FOLONG (8).
(7) NGWA CARLSON NGWA (8).
(8) AMAHNDONG STEEL ACHATOH (8).
(9) ATIA ZITA AJIH (7).
(10) ANYAMBOT DINARINE ABIYE (7).
(11) ANYANGANOH LIZETTE ANDEYWEI (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) ANGYIKAI PROSPER EKAI (9).
(2) FOMBANG JUSTAN OBI (7).
(3) ESAME CLAUDINE ANDAP (7).
(4) TENYA MBAKROWAN NYEBITSON (7).
(5) LETTISIA NKFUSI (7).
(6) ANYA HERODIAS AKWI (7).
(7) BELDUIN MBU NGEH (6).
(8) TANDI HILARY AWENEG (5).
(9) AWANAYA GISELE ANCHI (5).
(10) ANDUSA LUCIA ANGWI (5).
(11) AYAMO BENTIN AKOB (5).
(12) TAYONG CARINE AMBO (5).
(13) ACHATOH GIZELLE EYERE (5).
(14) SAMBA HONORINE RUTH (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) SULAIMANU ISHAGA BUBA (6).
(2) AKEME NOEL EGWE (6).
(3) ATU ROBINSON NGENEDONG (6).
(4) AWASI NAOMI KENG (5).
(5) NDAMBI DESMOND ONDE (5).
(6) SANGU ALEX AWAH (5).


Centre No:  11565  Government Secondary School Ballin, Akwaya
Regist: 28, Sat for 4 or more Subjects: 28, Passed: 7, 
% Passed: 25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) TYOVENDA PATIENCE TENDE-ALU (14).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) ABAWA ADELINE VENE UZON (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) LUKU CHRISTOPHER SACHI (5).
(2) IDIO MELVIS UYOKUOM (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) OGOL DAVINCY APELA (6).
(2) AKIMBIR EZRA SONNEN (6).
(3) IORLIAM HABBAKU UKPAM (4).


Centre No:  11566  Government Secondary School Meli, Fundong
Regist: 115, Sat for 4 or more Subjects: 104, Passed: 65, 
% Passed: 62.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 4
(1) SERH ALAIN NDONG (29).
(2) DIANG APAULINUS MUTIIH (24).
(3) NDANG DESMOND (22).
(4) FENI DANIEL YAM (18).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) PUOH CLINTON CHAH (17).
(2) YONG MARICLAITA MBONG (16).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) NGONG CLINTON NGWANG (17).
(2) ALEHSAHBOM CHRISTELLE (17).
(3) MUKWA CLOVIS KUMA (10).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) MABAH MINETTE BIH (18).
(2) MBANG BLESSING SAH (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NGONG STRAITPHILE CHIH (16).
(2) KENCHI REMEDY MOO-NIHFULAI (12).
(3) NTAM SIMILIEN MOMO (9).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) AMADIN BIH NJUNG (14).
(2) DESTANIE CHIACHUKEH (12).
(3) ALIMAH SHARLOTTE YUVSIMBOM (11).
(4) KUMA CONSTANCE FEN (11).
(5) MUH ONILE MBENG (11).
(6) KOMGHE JULIUS NDONG (10).
(7) WAINKEM DANIEL NGES (9).
(8) NDONG BERTILLA MALAI (8).
(9) CHIA YVETTE SANGLE (8).
(10) MBUYONGHA TIKELA NAMBU (7).
(11) NGONG ETHELINE DESI (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) BELITER NDJESE (10).
(2) NGONG CLARIS MBOH (10).
(3) DJAM DACY NIIH (9).
(4) YUH ERICA NASAH (8).
(5) MUTI CYNTHIA MAI (7).
(6) ADAMU MIRACLE JOEL BOBUIN (7).
(7) ACHI VERONICA BIHFOIN (7).
(8) BAIN RASHEL SAH (6).
(9) KIYUOH EUCHARIAH FUWAIN (6).
(10) MBEH DELPHINE PIH (6).
(11) NGONG HAPPINESS TANGHI (6).
(12) NKWAIN LIDWINA ANDIENSA (6).
(13) NGES BELTHA MUGHAIN (6).
(14) VOMA OTTEN TITA SEMBI (5).
(15) GHENGHI JUSTINA MBONG (5).
(16) YISA REX MATOH (5).


Passed in 4 Subjects: 24
(1) MUHNAAH LIANA NANGEH (8).
(2) NGAM ROBERT WAINKEM (7).
(3) BOFUNKUO CYNTHIA FUNKUIN (7).
(4) MBU QUSILINE (7).
(5) GIZEL KUOKUO (6).
(6) TOHNAIN VERONIQUE TIMBONG (6).
(7) KUOKUO BORIS CHUNGOMA (5).
(8) FUL BETRAND FINJI (5).
(9) YAM SANDRA MBEH ABULA (5).
(10) BIH ACQUILLA TUFOIN (4).
(11) NASAH RAYMONDA CHIAMOH (4).
(12) NDEGEKU CELESTINA EBIANIE (4).
(13) TALLA EMMANUELA NABUIN (4).
(14) ABEH CLOVIS AKIAMBOM (4).
(15) YUH LUCIANA CHEAH (4).
(16) FENI RENE TOHFIENCHAH (4).
(17) GAM ELSY NENG (4).
(18) KUMA PRUDENCIA NACHEA (4).
(19) NGONG RIGOBERT TO-OH (4).
(20) TOH CLEMENT FOINSO (4).
(21) SONGBI CLAUDINE MBU (4).
(22) YONG RISKO WAMBEATUAKHIA (4).
(23) NGEM ROLAND CHUO (4).
(24) JICK EMMANUELA MBUH (4).


Centre No:  11567  Government High School Wainamah, Jakiri
Regist: 120, Sat for 4 or more Subjects: 107, Passed: 56, 
% Passed: 52.34, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 3
(1) YAOUBA ABDOU (22).
(2) NGAH ANNA NYUYKONGMOJEI (16).
(3) MAIMO KENNEDY (11).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) WIRBA VANISA NKA'MENYUY (13).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) TATAH GLEN MENGNDZE (12).
(2) SHARILA ROMEO - BRANDON FONDZENSO (10).
(3) TIYDZE MAYOLINE GHAILA (10).
(4) LUKONG ZOE ELIZABETH JAIY (10).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) KIYVEN SERJE LEMNYANG (11).
(2) BABEY NESTOR MAWOH (11).
(3) WOYU DESMOND FONYUY (11).
(4) LEMNYUY LIDWINA DZEKA (10).
(5) NDZELAMONYUY VALERI BURINYUY (10).
(6) LUKONG BERNICE BURINYUY (10).
(7) VERDINI CHRISTELLE KILAVERS (10).
(8) NGONG KIBUKESHEI CILAS (9).
(9) LUKONG SALAMATU BERINYUY (8).
(10) NTUMNYUY CLIFORD DZESINYUY (8).
(11) BERNSAH CLIFORT SUINYUY (8).
(12) NDI CARL KABUIN (8).
(13) LENJO SAKINATU MEYIGHA (8).
(14) NYUYDZE ASANA BONGKIYOI (8).
(15) LUKONG JAMERATU WIYSAHNYUY (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) SEKA NAFISATOU BOMKI (10).
(2) LESSLY TARDZENYUY (10).
(3) LUKONG VANISSA KINYUY (10).
(4) KONGNYUY JOUELE FONYUY (9).
(5) WIDIN EVET KEWIR (8).
(6) CLIFORTH NDZENDZEVEN (8).
(7) ELVIS WIYSANYUY (8).
(8) TATAH JUDE MBIYNDZENYUY (7).
(9) SHIYGHAN BERNISE SHUBUHKA (7).
(10) MVENYI KIYTENWEA LAWRENCIA (6).
(11) SHALANYUY BASIRU (6).
(12) TANFEN NUFAISATU LENDZEMO (6).
(13) WIRKOM ASSUMPTA VERBERINYUY (6).
(14) FELICITAS WIRNKAR (5).
(15) VERLA TRACY LEINYUY (5).
(16) LUKONG SHARON NYUYSHU (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) BONGKIYUNG KEWAI BASIRU (9).
(2) LAWIR FRANKLINE MBIYDZENYUY (6).
(3) EVANS KONGNYUY (6).
(4) ALIYU HAMEDU (6).
(5) WIRNGO DIVINE DZERINYUY (5).
(6) TANTAN BASIRU VERNYUY (5).
(7) DZEWOLA HILDAR KILANGAN (5).
(8) ELIZABETH KERNYUY (5).
(9) LESLY GHALANYUY MOLLA (5).
(10) FONYUY NADEGE DINYUY (4).
(11) TATA ROSEMARY KUKUH (4).
(12) DZELAMUNYUY EMMANUELA SHIYNYUY (4).
(13) NGAH FONYUY EMMANUEL (4).
(14) TANTAN ADISATOU BERINYUY (4).
(15) NGAH EMMANUEL WIYKIYNYUY (4).
(16) DZELAMONYUY RIBUAN NGAIBE (4).
(17) TANLAKA IRENE FOMONYUY (4).


Centre No:  11568  Government High School Kikaikilaki, Kumbo
Regist: 157, Sat for 4 or more Subjects: 133, Passed: 67, 
% Passed: 50.38, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) YUFONYUY DIEUDONNE FONYUY (24).
(2) NJOSI RIYISA ABUNRIKA (18).
(3) MARIE BEBALISE DZELAMONYUY (17).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) FONDZE SERGIUS SAHMFU (18).
(2) WIRGHAM ALEXINE NSOYENNI (14).
(3) DZEKAMELIV OMEGA LIMNYUY (13).
(4) KONGNSO FRANKLINE TANAYEN (11).
(5) BONGAJUM DESMOND KONGNYUY (9).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) CHAM EVELYNE WAI (10).
(2) DIVINE WIYDZERNYUY (8).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) NYUYBIN JOAN MARY LIMNNYUY (13).
(2) MAINIMO BISHERINE YONGVEN (11).
(3) MAINSAH LESLIE BURINYUY (10).
(4) SAHFE NOEL WIYSAH (9).
(5) NGORAN CLARISSE JUMLA (9).
(6) WIRSIY FANUEL WIRDZELIE (8).
(7) AYENNI RINA NANGSINNYUY (8).
(8) MAIWUN JOHN PAUL (8).
(9) MOYEH SCHOLASTICA TUME (8).
(10) FOWO DESMOND MAISHU (8).
(11) TANGWA SANDRINE LEINYUY (7).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) TOMLA CLAUDINE YISA'NYUY (9).
(2) MARCELINE ASHERI (9).
(3) NGORAN THERESIA MAIKA (9).
(4) NJUMBAM NYUYKONGHI SAHNYUY (9).
(5) BANFEGHA ALEXINE NYUYDZEWIRA (8).
(6) ASEGHANKA HONORINE BIHNYUY (8).
(7) DZELAMOMO CLAUDE SUNJO (8).
(8) BLAISE WIYSANYUY (8).
(9) SIYU JOLLY JAIBE (7).


Passed in 5 Subjects: 20
(1) MENJO NIVERSE NYUYUNI (7).
(2) WIRNKAR ROGER LONTUM (6).
(3) WIRSIY TED DZEAYE (6).
(4) SAMERATU BODZEMO (6).
(5) LAISIN CLEVIS NSAHNYUY (6).
(6) BETILA SHIYKENYUY (6).
(7) FANWONG THOMAS TARDZENYUY (6).
(8) YENIKA LANDRY YOFERNYUY (6).
(9) LANGANTUM EMMANUEL BERINYUY (6).
(10) KIMENG MARCEL TATA (6).
(11) SHIYNTUM LEONARD (6).
(12) ZULEI HAWOU BERINYUY (5).
(13) BIME MARY SAH (5).
(14) KIFU DANIEL VERNYUY (5).
(15) BANLAV ALPHONSIUS BURINYUY (5).
(16) FUNJOM PAUL NDI (5).
(17) GODBLESS FANNYUY (5).
(18) FONDZEYUF ANELINE NANGSINNYUY (5).
(19) TAH YOAMAH JU (5).
(20) NDO EMMANUEL NDI (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) WOLEN VANNESA FONYUY (7).
(2) NSAIRUN PRIESTLY DZELAMONYUY (6).
(3) AFONI HARRISON AFONI (6).
(4) BELTIN LEYNYUY (5).
(5) NANCY SHULIKA (5).
(6) LIWIR MARYNITE TANGNYUY (5).
(7) DZELAMONYUY ALEXINE WOMELA (5).
(8) CLARIS KINYUY (5).
(9) NGALIM NAPOLEON NYUYKONGHI (4).
(10) BOTI EVODIA KINGA (4).
(11) WIRSIY ISZUDEEN BIMENYUY (4).
(12) NDZE CORENGE YULA (4).
(13) WIRNDZEREM IRVIN-DUANE SEHLA (4).
(14) LEINYUY PATIENCE (4).
(15) WIRNKAR MUNERATU MENGLA (4).
(16) AYUYFOGHA NIVES VENSUN (4).
(17) DZEKASHU ARABEL (4).


Centre No:  11569  Government High School Anyajua, Belo
Regist: 68, Sat for 4 or more Subjects: 61, Passed: 30, 
% Passed: 49.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) CHIA OLIVIA NYANGHA (23).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) YEIN MELODY YAFI (10).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) MUNTEH KINGSLY MUNYAM (12).
(2) AWONTU CHANCELINE NANGE (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) WAM VANESSA NTULE (11).
(2) NCHINE LAWRENCE KUKWAH (10).
(3) NGES DIRAN MBOM (10).
(4) TIMBONG LEVIS JIM (9).
(5) KISEH BASIL BANGHA (8).
(6) NGANG KISITO DIANG (8).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) NDI HYCENTH N NDITUH (9).
(2) CHAH SIDOLINE MBEH (8).
(3) NDONGMUH ALBERT FUL (8).
(4) BONGHASEH PASCAL FUL (7).
(5) FOINTAMA BENARD CHIA (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) TIM MARINE MAIH (8).
(2) NCHUOJI CAISA NAYAH (8).
(3) NGUOH VELMA NANGE (8).
(4) FORMBUI QUINCY NAYAH (6).
(5) CHAH NESTOR NCHI (6).
(6) KIMBI JUSTINE FONSANGLE (6).
(7) TUMSI CLARIS KUMI (6).
(8) LAENJUNG SANDRINE MOHJUA (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) NYAM ZEBEDEE CHIAMBAH (5).
(2) YANG CHANCELINE BIH (4).
(3) CHAH EDWIN MUNTEH (4).
(4) ALVU BRACESIDIS NTEINDOH (4).
(5) MUGHOM NELLY MBU (4).
(6) NKWAIN LEVITICUS NIYING (4).
(7) YAFI JUDITH CHIABOH (4).


Centre No:  11570  GBSS Mbohnso, Mbven
Regist: 8, Sat for 4 or more Subjects: 8, Passed: 6, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) BLESSING KACHEP RENGWI (10).
(2) CHIN SAKIYNATU NYUYKONGHE (8).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NGASING BETSY NGIMA (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) FINGI ELVIS (7).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NDUKU WALTERS BUHNWI (5).
(2) NDI GUILLAUME NYAKO (4).


Centre No:  11571  Stanford Bilingual Comprehensive College Ndop
Regist: 40, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 26, 
% Passed: 70.27, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) SONDE CHINEBU MARIE (16).
(2) BOBGA HERRY LEMA (15).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) TANUI DIVINE (20).
(2) TANDIETII WINIFRED MBEGHE (12).
(3) CYNTHIA KEBOTE (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) BAINKONG JANATAN NDIKWA (10).
(2) SIGHANG MABEL NDALAAH (7).
(3) TANJONG HARRIS KWENEBONG (7).
(4) TONSONG EVERT (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) BORIS BEUCHEH (9).
(2) NGELAKEH ROBERT AYISEH (8).
(3) TSEMI CLAUDETTE (8).
(4) CHIA LOVELINE FUNKUIN (7).
(5) LUFUNG ANGELA KEMBONG (7).
(6) NGIEMBI KILLIAN NSAKSE (7).
(7) NKE SIDONIE GAMJOH (6).
(8) GHONJUE SILVIA (6).
(9) NTOHGWIACHO EVAGELINE (6).
(10) NYIBANDAH CLOVIS (5).
(11) NGINYU MIDRED GUKEH (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) CHEMCHU HABIBU (6).
(2) NJENKU PRISCA (5).
(3) CHOUNGKA EDWIN-BROWN AWAH (5).
(4) ALOAH ENDURANCE ANLEINJUNG (5).
(5) TANDIETII DERICK MINGO (5).
(6) NYIGHOGI PRIDE NCHRAKOH (4).


Centre No:  11572  Government Secondary School Dzeng
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 11, 
% Passed: 35.48, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) TANGO BENJAMIN DZELAMONYUY (14).
(2) NAPHTHANAEVE KWAHJEI (8).
(3) SALIFU SAHWAI (7).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NEVEIL NDZEDZENYUY (9).
(2) PROTUS VENSEKA (7).
(3) NDZEREM TERIS FOVER (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) GHENKELA JOICELINE LEINYUY (7).
(2) WIFENGLA MUDASIRU LEMNYUY (6).
(3) AZINATOU NKAHMINYUY (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NONSI BERINYUY LONTUM (5).
(2) MBORONG ISAIAH (5).


Centre No:  11573  Kwang External
Regist: 82, Sat for 4 or more Subjects: 75, Passed: 10, 
% Passed: 13.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) KHAN PROMISE ASANA (8).
(2) TENENG ANABEL NGWI (5).
(3) ACHU NURSELINE MEGHA (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) PENN NELVIS ASOBO (7).
(2) FONKWA ASUORANCE AZINUI (5).
(3) MONDI EMMANUELA MBU"UH (5).
(4) MULUH FRI (5).
(5) ACHUH HOPE (4).
(6) MULUH LYZETTE SIRRI (4).
(7) NKEMCHOP SOLANGE FON (4).


Centre No:  11574   Kosala External
Regist: 43, Sat for 4 or more Subjects: 27, Passed: 2, 
% Passed: 7.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MAFOGOU FEDON JULIENNE (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) EKOME DESMOND ENONGENE (6).


Centre No:  11575  Government Secondary School Ebeagwa
Regist: 1, Sat for 4 or more Subjects: 1, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11576  Baba I External
Regist: 65, Sat for 4 or more Subjects: 59, Passed: 11, 
% Passed: 18.64, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) POUTOUM ALIMA ALISSA (9).
(2) NYOH JOB JEZZY KUMVEMVE (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TANTEH MARIE MIBPOWPOW (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) JIBIRISU NYONYI (7).
(2) OSMANU NTUMLE YEKONG (6).
(3) BIENGOH RENE (5).
(4) NUMENYI ADELINE (4).
(5) NAHSUNJOCKTE SIDONY (4).
(6) CLARISE NCHUKAMEH (4).
(7) SUNDRE PEPILA EMILISA (4).
(8) FUESOH GERARD KANGHAWA (4).


Centre No:  11577  Government High School Babungo
Regist: 127, Sat for 4 or more Subjects: 112, Passed: 65, 
% Passed: 58.04, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) NTOBOW RODRICK WAINTU (27).
(2) FUNSAH BILIMUS SEVIDZEM (17).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) YAYA YOUNOUSSA (14).


Passed in 7 Subjects: 14
(1) TCHABET DIDIER NKOUANDJCE (12).
(2) NDULA SONITA SHEWONYUI (11).
(3) NWIYENDE ZITA NFANGWOH (11).
(4) KENEKEH CARISA BAISHAI (10).
(5) ZULAIKHAH SHENYUI (10).
(6) NYACHE LAURA NYUISHO (9).
(7) GILEAN ZOFENYI KOMETA (9).
(8) VIDA KEFEYIEN TATA (9).
(9) TUMENTA DELISA DIYE (9).
(10) TIHVEBUI REMOND NTAH (8).
(11) ZOFOA CLARISE FUMEH (8).
(12) NCHIO YABUNJI EDNA NIYAH (8).
(13) PARATIA SWINKE TIKWO (8).
(14) MUMA SIDIKI NTOMBUH (7).


Passed in 6 Subjects: 16
(1) TIHNEKONE FABRISE SALEH (12).
(2) KUNGCHO GLORY NANUH (10).
(3) NELVILLE TIWETIMOH (10).
(4) KOMETA TRACY NGOMBUI (9).
(5) SHONYUI BORIS (9).
(6) ZOFOA ROMANUS TALOW (8).
(7) KAUSE COLLINS (7).
(8) NKESI YOSSO EMILIA (7).
(9) MESEIKE EMMANUEL NEBEH (7).
(10) BAI BETRAND (7).
(11) ZOFOA NESTOR NUNGFEH (7).
(12) SHENDE VICTORY BUNYUI (7).
(13) BULUWAH DAMARICE MEYENG (6).
(14) NCHINDA NOELJWIYEH (6).
(15) BIEPIAPNE TANTOH DIANE (6).
(16) WUNDUNG PRIDE (6).


Passed in 5 Subjects: 24
(1) NDOFOA MBEZELE MARIE (9).
(2) BLAISE SOHFLY (8).
(3) NDIFOANGOW CEDRICK TANGOW (7).
(4) YENESI MAURINE MAGHO (7).
(5) TUMENTA BLAISE FUANGO (6).
(6) WENFUA AWAI LIZETTE (6).
(7) TUMENTA HYCINE TIMIH (6).
(8) JUYE SERAPHINE NUNYUI (6).
(9) YENESI NICODEMUS NTOMBUH (6).
(10) KIKWI FABRICE NSWI (5).
(11) TITA RACHAELLA EKUH (5).
(12) TITA NAMET ABUH (5).
(13) NINTAI LETIS (5).
(14) SHERIFATOU UMAROU MBIDZENYUI (5).
(15) NDEFEH PRIDE Y. (5).
(16) ANOH GWENDOLINE (5).
(17) NCHINDA ROSINE ZOFINYUI (5).
(18) HONORINE KEBUH (5).
(19) KOMETA VECLEAN GAMUH (5).
(20) SOWEH RADIVINE MBINYUI (5).
(21) KUNGSO CYRIL JAHMBO (5).
(22) HANATU NJANGDAP GARIBA (5).
(23) KOMETA PRIDE WUNGIH (5).
(24) NDONDONG CEDRINE NCHUNYUI (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) MUBAH NATALIA KUMBUH (5).
(2) RAJOU NKEH (5).
(3) NGONG BERINE MEBAYEKEH (4).
(4) KOMETA SYRIL FUECHU (4).
(5) NESTOR NGONG KEMENG (4).
(6) MIRAIM YAYI (4).
(7) FAKOUNYUI FLORENTIN BENTEH (4).
(8) ZOFOA MISLA (4).


Centre No:  11578  Government Bilingual High School Bangolan
Regist: 161, Sat for 4 or more Subjects: 146, Passed: 70, 
% Passed: 47.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) NDIMUNGIANG ARCHANGE FEHNYUI (28).
(2) SENYU JAFARU (19).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KIERE AMSTRONG FUHNYUI (12).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) NDIWANE ELISABETH ZUPONYUI (17).
(2) NDI CHARITY MBINYUI (15).
(3) CHAFAH AWELOU MBINYUI (12).
(4) NA-SUNDAY MELIS (8).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) PETIH ABDEL RAHAMAN NUIDEBEU (14).
(2) NGEK BERTRAND NGEK (10).
(3) NKEMBANG VANISA MUMEH (10).
(4) NJOYAH HAGAR ZUPONYUI (10).
(5) MBIPEFAH MARIE-PELAGIE MBIPONYUI (10).
(6) NDIPAPEH AISHETOU NGWETEE (9).
(7) NDIMUTUH FADIMA YIAYEBEH (9).
(8) NDIFORKANGOH SODETOU ZUPONYUI (8).


Passed in 6 Subjects: 18
(1) MUFORPEH SAMIRATOU ZUPONYUI (12).
(2) TATA ISMAIHILA NYOPOMBOI (11).
(3) NDIFORJOH CHEYI HAFSA MBOSIEH (11).
(4) NDINIMBUE ESTEL NANJI (10).
(5) NDITENGONG ABENIGO (10).
(6) NGAH NAOMI KINYUI (9).
(7) NDIFORJOH LIVINUS NTCHUNYUI (9).
(8) GRACE ZEHNYUI NDI (9).
(9) PEZENYUI LADOU COLONEL (8).
(10) NDIPAPEH MAZOU FENYUI (8).
(11) NGAPOOH ZEBELON NKWALAH (8).
(12) PONGANYUI JOY (7).
(13) NDIPAPEH MALIKI FUNYUI (7).
(14) ZENENYUI PROMISE (7).
(15) DAAH MARIETTE KIKI (7).
(16) NDIWANE SOLOMON TANDA (7).
(17) MPEZENYUI EVETTE (7).
(18) TATANGANGEH MUHAMMAD (6).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) NTIWOH MARVELOUS (9).
(2) FONCHA NURUDIN MBINGAWO (8).
(3) SAFURATOU PUNTENYUINYUI (7).
(4) TATAPAH HEZEKIAH FEHNYUI (7).
(5) SHEY ABRAHAM NGOH (6).
(6) MBUH STELLA DEMSE (6).
(7) NDINGAWANYUI NJOYA BERTRAND KINYUI (6).
(8) FORLOU ANANGAFAC ROMANCE (6).
(9) FONKA JULIUS NDIFORSHU (6).
(10) NJUMA SAFURATOU (6).
(11) NDITENTOH IDRISOU (5).
(12) TATAPONG HEZEKIAH FEHNYUI (5).
(13) NDIMAKULUNG MELINE MBOMANGUERE (5).
(14) TATAFORSHI NAOMI SHIMINYUI (5).
(15) TATAMBUH MUSTAPHA (5).
(16) GOBTE KELLY KIGHE (5).
(17) NDITEMEH CLEMENT PEKIAKA (5).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) SIEH SAPHIRA NAMEFORNGOH (6).
(2) TETNGIRI SHAMSIATU (6).
(3) MENDI CECILIA FEHNYUI (6).
(4) MBIPEH MERULINE MUMMEH (5).
(5) TATAMUWUH EMELDA MUMEH (5).
(6) TEMEH NURATOU (5).
(7) AHTINETOU NGANWI (4).
(8) NDICHIMBET MOUSTAPHA (4).
(9) NDINGONGIANG ATIKATOU MBIPONYUI (4).
(10) NSONGE ABDEL RAMANI (4).
(11) NDIFORMUCHE MOMINOU MBIPEFAH (4).
(12) MBINYUI JAPHAROU MBINYUI (4).
(13) NDIMAKULUNG ASANA MUMEH (4).
(14) TETNGIRI LUDI (4).
(15) WAMBAR HARISON FORTOZENG (4).
(16) NJOYA MOHAMED (4).
(17) SIEH ELISHEBA PUZENYUI (4).
(18) NDIMUPEYIH JURIATOU (4).
(19) TANDA MOHAMADOU NDIMUANGU (4).
(20) NJINGAH GODLOVE NGWATU (4).


Centre No:  11579  Government Secondary School Din-Noni
Regist: 28, Sat for 4 or more Subjects: 28, Passed: 8, 
% Passed: 28.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) BAME FIELDING JATOH (15).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) KWAH FELEX NGONG (11).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) TATA ALPHONSIUS YELILA (7).
(2) YANGSI ELVIS DOME (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) TANLAKA UMONKUSUMI SULIY (7).
(2) BABA BERNARD FONLON (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NDIKAKA SAMUEL NGEW (6).
(2) FUNGWIY JUDE NDIFON (6).


Centre No:  11580  College de L�Amitie Mbankouop
Regist: 8, Sat for 4 or more Subjects: 8, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11581  Government Secondary School Dumbu, Misaje
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 22, 
% Passed: 70.97, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) YUWA JERI KUNDE (13).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) NGOSI BETRAND NDUH (12).
(2) NFOWI ELVIS BUNG (10).
(3) USMANU PANGBENG DANLADI (10).
(4) NDITOH MALU DESMOND (10).
(5) JAMBA SHALLOTE NGEKA (9).
(6) DOLE ELVIS WABI (7).
(7) KAWU PRODENCIA NYINCHE (7).
(8) NYAMBO BIENVENUE (7).
(9) BIEBO BRANDON DZUNG (7).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) NDANGO BELINDA DIJAH (9).
(2) FAWE BISMARK (7).
(3) KONGNSO AMANDA MUMA (7).
(4) BGANDA COLLETTE DOBU (7).
(5) MAAH KENCHIFI PROMISE (6).
(6) NGAFI JULIET MANJUH (6).
(7) KONG BLESSING NATANG (6).
(8) MONJOH SHADED FONGWI (6).
(9) NFOR YVONNE NYE (5).
(10) ERICA NGAYE (5).
(11) SAKU HANSON NANGHA (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TUMI AMINA FADIANE (4).


Centre No:  11582  Government Secondary School Ngendzen-Nkum
Regist: 34, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 17, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) SUIVEN BERINYUY ANNETTE (14).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) FABRICE BEERINYUY (8).
(2) YUFONYUY NAFIRATU SIGHAN (7).
(3) TARSIWAN MACRINA SUIKEKI (7).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) MBINKAR RASHEL YENGEH (9).
(2) WIRBA SAMIRATU KEHLA (8).
(3) WIRBA YASMIRATU KERNYUY (7).
(4) WIRBA FAITH AYUVEA (6).
(5) HONOUR KONGNYUY (6).
(6) WIRNGO MARINETTE KONGBUNRI (6).
(7) WIRKOM NORATU YAYUKENJO (6).
(8) WIRNDZEREM BERILLE LALIR (6).
(9) NDZENYUY NOELLA DZELA (6).
(10) NGABIR THEOPHILUS YUNIWO (5).
(11) AYENNI BORIS VERNYUY (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) SAHLA BECKIE BONGNAVTI (5).
(2) MENGNJO NILVIS FERNYUY (4).


Centre No:  11583  Alfred and Sara Bilingual Academy Sangmelima
Regist: 54, Sat for 4 or more Subjects: 51, Passed: 30, 
% Passed: 58.82, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) BIEMABAM VIYU MOURINE (15).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) MBEMMO KAMENDEM PARFAIT AUDRY (14).
(2) BUCHOCHO CLINTON CHENYI (9).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) RACHIDATOU BABA MOUSSA (9).
(2) BEYENE BIHINA ELISABETH RAISSA (9).
(3) NSAH COLOSIANS NDANG (7).
(4) EKANIAH CHRISTABEL IWEH (7).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) SIGNE TAKOUKAM VALENTINE (11).
(2) MONEMVELE OYONO ARIELLE FLEURETTE (9).
(3) EDANG EDANG JEAN LOYC (9).
(4) OUMARU HAPSATOU NAFISSATOU (8).
(5) BIDJONI TSALA NOLBERTINE FLORE (7).
(6) TANDAH BRINDA (7).
(7) NLEMENYEME ALEX CHRISTIAN (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) MEZE'E BARINGA LYDIE ARIELLE DORIANE (8).
(2) MEKENA EMAN LAKENE DIANE (8).
(3) EDOU ANDJONGO ETIENNE HYACINTHE (7).
(4) ABA BEYEME YVON GERMAIN (7).
(5) NAVO VACLISE KEREFE (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) BELLA ABA'A BERTHE PALOMA (7).
(2) BIKA DAVID SHALOM (6).
(3) NYANGONO ZE GEMIMA DERENE (6).
(4) MEKOUI MENDOULA LOUISE MURIELLE (6).
(5) MBOZO'O MARIE PAULE (5).
(6) NGAMENDZOU ZOUOMO GAELLE PANGRACIA (5).
(7) EFOUBA BELLA FRIDOLINE INES (5).
(8) ONDO BIDJA PATRICK (5).
(9) SALIHU DAIROU (4).
(10) ISONG YVONNE UNDI (4).
(11) NGEUPEWE ANXE FABRICE (4).


Centre No:  11584  Government High School Nkamlikum, Kumba
Regist: 278, Sat for 4 or more Subjects: 248, Passed: 88, 
% Passed: 35.48, Sanctioned: 3
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) ETA KELSON UHEKE (29).
(2) FODJOUO PEREZ AGBOR NYONG (25).
(3) TEDDY GLORY MAH-DZE (18).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) ENONGENE GRIENICE MEJANE (15).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) NGOE GENEVA GEMEA (13).
(2) TAZOAH MBAAFAC CHARMANT (13).
(3) LYONGA QUEENTA ETOMBI (13).
(4) EBOT-NOELA AGBOR (12).
(5) BARANA LYDWINE SAKWE (11).
(6) ATIGHE SYLVINE BABAH (10).
(7) VEMA BINWIH ANDU AMBE (9).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) TUMLA HANS KENG (15).
(2) NJI SYLVIA NGUM (10).
(3) AGBORAYUK ROLET ENOW (9).
(4) EBANJE NGANDA JUNIOR (9).
(5) NDOH QUEENTA ETUMA (9).
(6) NGANO ALINGI NJEO (8).
(7) NKWELLE-WANG PRINCELY NNANG (8).
(8) MBIDE SMITH NGOH (8).
(9) BEZZA SIRRI NEBA (7).


Passed in 6 Subjects: 16
(1) ACHEREBOB ETTA (11).
(2) MBU BRIDGET SAMA (9).
(3) NGU BRIAND FORBANG (8).
(4) NFORMI VANISA SHESHE (8).
(5) FORTENDEM MORDESIA (8).
(6) NOTTO SANDRINE BIE (7).
(7) ABAITOE-IRENE ETAMBI (7).
(8) ELANGWE BRANDON MBANDO (7).
(9) CHEGOU SOPHINE (7).
(10) SONE COLLINS EPIE AJALE (7).
(11) ASOH ONUELA ETASU (7).
(12) LANTDO MARIE-BLANCHE (6).
(13) EPIE BRENDA MPONGE (6).
(14) ARUMA EMBE BATO JUILLIET (6).
(15) CHIDERA ESTHER NWAIWU (6).
(16) LONJE DIBUTU HENRY (6).


Passed in 5 Subjects: 20
(1) ARREY SAMUEL ENOW (8).
(2) NKEMNDECK BISMARK TIBET (8).
(3) MISPA JOSHUA SUNDAY (8).
(4) MOTALE MARIE NOEL MENDI (7).
(5) MBWOGE QUEENTA BWEH (7).
(6) MANI GLENN MBASHILA (7).
(7) AGHA LINDA (6).
(8) ABRAHAM AMARAH CHUKWU (6).
(9) ARAURY BOLDWIN OLOLO (6).
(10) MASANGO MELVIS EPEDE (6).
(11) NTUNGWE LOVETTE ENOMBE (6).
(12) NGABE ANITA EPEDE (6).
(13) NGOE JOSEPH LONDOH (5).
(14) NGALAME COLLINS NGWANE (5).
(15) MBOKEH DERICK NZILLE (5).
(16) IKONA MINNETE MAKUMBA (5).
(17) CALEB CHICEDE NWAIWU (5).
(18) TANYI PAULA MALEYA (5).
(19) AYUK PAUL EGBE TAKANG (5).
(20) EBAIEYONG QUEENDARINE ARREY (5).


Passed in 4 Subjects: 32
(1) BAU SILVIE MONDOH (7).
(2) AMAH LOTKELVIN ASHU (6).
(3) STEPHANIE ISEN (6).
(4) MUNANG CLINTON NDOBAH (6).
(5) EBAKO JURINTA MONGE (6).
(6) EMBABATO KELVIN NENINA (5).
(7) AJOH SHYNELDER EJUBA (5).
(8) EGBE ELVIS AKAT (5).
(9) MATIKE NTONGWE YANICK (5).
(10) EJUBA ABENEGO DUMELO (5).
(11) EBAI-EYONG FAVOUR EBAI (5).
(12) TSOFACK TENDONGMOH AUGUSTINE (5).
(13) MOKANYA BENIS DISABO (5).
(14) GISELE EKATE NIASAH (5).
(15) EWA STEPHANY AGBOR (5).
(16) OJONG RAWLINGS AGBOR (5).
(17) ASHU ADEL OJONG-ARREY (4).
(18) BIH FONGUE GIFTER (4).
(19) ESSAMA SERGE AURELIEN FORBAH (4).
(20) MUABE SIXTUS EBAH (4).
(21) AYABE NGUME CLIFF (4).
(22) DIBO SARAH NGONDE (4).
(23) MBAH CEDRICK KONCHO (4).
(24) ELUE ERIC NJASOMO (4).
(25) BRANDON MUMA MUKETE (4).
(26) ANDY EDJUA NWANKPA (4).
(27) WELE MUKETE CLAIRE (4).
(28) NAMSE KELSON EBILE (4).
(29) BASARUBE YVETTE YANENI (4).
(30) AHUANDOH REBECCA ETOH (4).
(31) EPIE MBENDE MARGARET (4).
(32) NCHA EMILIA KELVIN NDEDI (4).


Centre No:  11585  Government Secondary School Koto Barombi
Regist: 3, Sat for 4 or more Subjects: 3, Passed: 2, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) EBAKO ROSELINE NGOKE (7).
(2) ETONGO HELNA MENGU (7).


Centre No:  11586  Government Secondary School Bokosso
Regist: 29, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 6, 
% Passed: 20.69, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NAKELI MEMORY NANYEKE (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) MUSONGE DERRICK ILONGO (7).
(2) MOTAKA NELSON MOANGO (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) AGAHMBOM JOYSLINE VEHOSE (7).
(2) SENGE RUTH MBOTTO (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) LIBENJA JOSHUA MOKATE (4).


Centre No:  11587  Bafang External
Regist: 47, Sat for 4 or more Subjects: 35, Passed: 4, 
% Passed: 11.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) BEH EPIPHANIE (9).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MACMUA BIH VENESSA (7).
(2) CHAPI DEUTHOU ANNIE GRACE (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NKEMBUH LINDA ORNELLA (6).


Centre No:  11588  Government High School Ekombe Bonji
Regist: 95, Sat for 4 or more Subjects: 93, Passed: 39, 
% Passed: 41.94, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NGOLE BOKWE MOSES (12).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) IKWE MIRANDA ADELINE ESINOH (15).
(2) NANJE RADIS NEKOFI (13).
(3) JONG KAY JOY (10).
(4) NJANG MIRREILLE NYAMKA (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) DIKORO MATHIAS JOHN (15).
(2) DJOUFACK TEMO JUNIOR (11).
(3) TEKE JEROME MUCHOP (11).
(4) NOFONDO GIFT LOKENYE (10).
(5) SANDRA IBE MUNACHISO (10).
(6) NANGAH EGENE (10).
(7) MANJE FRIDA BIE (8).
(8) MOKETE JESINTA NGINGI DIALE (8).
(9) ASHU GODKNOWS IGALI (7).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) ADEH LUCAS TAH (9).
(2) NJWENG GLORY FORBAH (8).
(3) ETONDE LOVELINE MANDE (7).
(4) ITOE ELVIS ITOE (7).
(5) MINDAKO SHALOM MBOLI (7).
(6) ETONGWE HANNAH DIALE (7).
(7) EYAKWE ESTHER DIALE (6).
(8) YUNBUIN WILSON YUNWUN (6).
(9) ANANG NTEMGWA RAISA (6).
(10) FONCHA VALENTINE FENYUI (6).
(11) TITI MARY (5).
(12) ISSA MARY (5).
(13) ASALORI BELVINE ALENA (5).
(14) KOH MARTINA MBOH (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) EYAKWE CLIFFORD NGOE (9).
(2) ITOE SOPHIE BALIKY (7).
(3) AGNES BELOE MOTALE (5).
(4) SAKWE SMITH NDINGI (5).
(5) NGINYAM NADINE IWONDO (5).
(6) SAKWE YANNICK SAKWE (5).
(7) FOMIN GILBERLINE ANANGAFACK (4).
(8) OKOLE FRANKA (4).
(9) TONKA FEDERICK MUKETE (4).
(10) ANYINKOH EVERA (4).
(11) NGOTO SANDRA JOAN DIONDA (4).


Centre No:  11589  Bombe Bakundu External
Regist: 190, Sat for 4 or more Subjects: 166, Passed: 41, 
% Passed: 24.7, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) ATLEE TAMBE ENO EGBE (16).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) AWUZU ELVIS CHIBUZOH (19).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) CYNTHIA GOUEGNI ALVINE (10).
(2) NGWABU PALVIN TIGLI (7).
(3) TCHAPMI ELZA CHARLOTTE YOUDDOM (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) AYUK PAULINE (7).
(2) FONGONG MELANI JINUI (7).
(3) CECILIA EYOH (6).
(4) TENGAH EMILIA FRI (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) AKA MARICOL AFORWUNG (8).
(2) SAKWE HANNAH WASE SMILE (8).
(3) ACHA VIOLET NWENEKDONG (8).
(4) NDEDI AGNES METOKO (7).
(5) ETTA RENE MENGE (7).
(6) EZINI RASHEAL (6).
(7) ACHIBONG BELLA EKOM (6).
(8) MALOBA TUA QUEEN (6).
(9) MUKUBE CHARITY EPOSI (6).
(10) NCHO LYDEN AKO (6).
(11) ELE KINGSLEY EKOR (6).
(12) KUM ETIENNE MUSOM (6).
(13) AKWASILI SHARON EXCEL NJI (5).
(14) NJIO HORIS ELANGWE (5).
(15) KUMNCHI BIMISH NFOR (5).
(16) FONGONG SANDRA NYINKWA (5).
(17) EGEBE ALLIAN ACHAKWA (5).
(18) ONGIE HANNAH MBOTAKE (5).


Passed in 4 Subjects: 14
(1) NCHUNG JUDITH BESONG (6).
(2) MOSONGO BAROKO NOELA EMELI (5).
(3) NGOE SOPHIE MALIKE (5).
(4) NJI CLEMENT (4).
(5) EGAH ORICH ANGAN (4).
(6) ESOE BIDJE FILDINE (4).
(7) BANGMI BIRAND NYACHOU (4).
(8) NSAI IMMACULATE VERSHIYI (4).
(9) ANGATE YVETTE FENDE (4).
(10) NJANGE CYRIL DIONI (4).
(11) BOSAKA JACOBINE FESE (4).
(12) AMIN FOMEMBIN CLOVIS (4).
(13) TIMBU PASCA NFUA (4).
(14) MASANGO RUDOLF SAKWE (4).


Centre No:  11590  Government Bilingual High School Melong
Regist: 67, Sat for 4 or more Subjects: 49, Passed: 24, 
% Passed: 48.98, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) CHONGOUANG YEMTA JOKEBED EUNICE (20).
(2) EPANDA JOYCE - RONNETTA (12).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) DOUANDJI YOTA JOSPIN (13).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) KINGSLY NDIFOR NDE (12).
(2) NGEM BRILLIANT NGUMBA (12).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) MONGO GLADYS DECIDEE (10).
(2) LAMENE YOTA GUILAINE (8).
(3) EWANE SERGES CYRILLE (8).
(4) EWOH DESMOND (6).
(5) EPHENGEN MADELENE KETUNG (6).
(6) AMATE LAWRENCE EPIE (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) ENONGOLLE EBOUE PETER (8).
(2) TCHAKOUTE NANA ALEX (7).
(3) SONE EKUH NGULLE (7).
(4) MBAH JOSHUA FON (5).
(5) AYONG VANESSIA AZOK (5).
(6) AHONE DORCAS EKUKOLE (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) AMOUGOU NZEKANG CHRISTELLE STEVIE (6).
(2) NKUMBE EBUDE BLANDINE (5).
(3) GANUA IDA MBENDONG (5).
(4) ONDOKO CHARLES DANIEL (5).
(5) TCHOUTENG MBIADJA EPHRAIM (4).
(6) ELAT ENOKI PAULIN (4).
(7) TIAKO KAMDA AURELIEN FORTUNY (4).


Centre No:  11591  Government Secondary School Guneku
Regist: 51, Sat for 4 or more Subjects: 49, Passed: 24, 
% Passed: 48.98, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) ABEA BRANDON ABEA (19).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NDONWI DIEUDONNE (22).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) PREMUS NGUH (11).
(2) FON THERENCE ANYAH (11).
(3) AJIM NADEGE MBU (10).
(4) CHEA DAVID NFOR TETUBE (8).
(5) NJWENG SERAPHINE TABENG (7).
(6) AKUM NICOLINE NGWE (7).
(7) MAH GLORY NDOH (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) NTOH KAMA ALAIN JUNIOR (9).
(2) ANNABEL TENGUH FOMINYAM (8).
(3) FOKWA EZEKIEL NJI (6).
(4) SAH ANTOINETTE AFOR (6).
(5) KUDI CYNTHIA AYIGROU (6).
(6) ASSAH NJI JUDE CHICK (6).
(7) BURIYA QUINTA NGUM (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) NWIKWESHI GLORY (5).
(2) ASSAH NJI JUDITH BIH (5).
(3) NTUH PILATE EDAH (4).
(4) TIBAH KEREN AKEH (4).
(5) TATA PAULETTE NUNG (4).
(6) TEDA DANIEL TEKE (4).
(7) AMBO HILDA ACHOUTAM (4).
(8) NDENGE SANDRINE AMBANG (4).


Centre No:  11592  Government High School Guzang
Regist: 175, Sat for 4 or more Subjects: 139, Passed: 52, 
% Passed: 37.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) FONGANG ETIENNE SAMA (25).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) MBAH CALET MBAKU (21).
(2) TINGWEI LINUS FORCHIBI (16).
(3) MBAKU CLOVETTE TEKA (15).
(4) MBAH CLINTON KEM (15).
(5) FONGANG ENDOH ENDOH (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) TEBID TIFUH HANNAH (10).
(2) CHICK JUNIOR BRANDON (10).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) AGWO SINUORINE ANGUM (10).
(2) LUE BONCHU THERIEKELLY (9).
(3) CHECK NELVIS ANIM (8).
(4) TEMBECK LILIAN ENGONWEI (8).
(5) TECHE JUNIOR TECHE (8).
(6) TEBIT SABASTIAN TEBOH (8).
(7) MBAKU CARLSON MBAH (7).
(8) BAH GIDEON NGOH (7).
(9) NJONG RHODRICK MBEKAM (7).
(10) NJANG DELCON NYAH (6).
(11) NJEH FABRICE MONGWE (6).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) MUNDA WHITEN ECHICK (8).
(2) NDAM ETIENNE TEBUCK (7).
(3) TEKE ANIVET NICK (7).
(4) NDEH DEUDONNE MBAH (7).
(5) ENGWARI GENEVIEVE (6).
(6) MBA-AKU CHRISTABEL TIFUH (6).
(7) MBAH MAXWELL MBABIT (6).
(8) APAH AMIRAN TEWIRE (6).
(9) TEKWE BETRAND KEM (6).
(10) FON MELANI EFON (5).
(11) MBAH DESMOND NGAMBE (5).
(12) ATUD NADINE MANKAH (5).
(13) HALIMATOU BINTU MANU (5).
(14) AKORO STEPHANINE TIFUH (5).
(15) MUKUM SERGEO CHICK (5).


Passed in 4 Subjects: 18
(1) ANDONG CHIRCK BRENDA HAOUA (7).
(2) ATUD ANTOINETE ABOH (6).
(3) TEKA OLIVIA ENJECK (6).
(4) TIKUM VALENTINE TIKUM (6).
(5) TEKOM BRENDA TIFUH (6).
(6) ACHA DIRIAN NJEKO (6).
(7) TEPI CLINTON TEPI (6).
(8) FON TANJOH MARY-MARVELOUS ENGWARI (5).
(9) TIBUK JESSITA ABOH (5).
(10) ACHO BELMONDE MBOH (5).
(11) PENN BRAIN NJIKMESHI (5).
(12) MBANWEI CEDRICK MUKEN (4).
(13) TEKU CYPRAIN FONGANG (4).
(14) NDIFON BRANDON FONJONG (4).
(15) TEBIT NERICE AFOH (4).
(16) NDAM SAMUEL TEKAH (4).
(17) TABI COURAGE MODEST MANYI (4).
(18) NGEH BENEDETE ENDAM (4).


Centre No:  11593  Government High School Bolifamba
Regist: 157, Sat for 4 or more Subjects: 131, Passed: 80, 
% Passed: 61.07, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) NKENGLEFAC DIVINE ASONGU (27).
(2) AQUILA NEBI (20).
(3) MBUH EDISON NTSINDAH (20).


Passed in 10 Subjects: 3
(1) TARAZULLAH NKOCK NEMBO (17).
(2) NCHOU LARISSA ECHI (14).
(3) MISORI PAUL NILLALE (14).


Passed in 9 Subjects: 7
(1) NGAPE NOBERT ETUBE (19).
(2) ENOW DIVINE EYONG (16).
(3) MORIA-EL ASHU TANGA (14).
(4) MBI MONJU-NTIH MALEY (14).
(5) PRINCELY ELAD (13).
(6) LEYIN MONIQUE THERESSE DENNSEH (12).
(7) MABI HANNAH NTOBOH WEMNGONG (12).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) AKAI SANDRINE NDENGEH (17).
(2) AMBAN FLORENCE NGAMODIA (12).
(3) AYUK MBUI AYUK JUNIOR (9).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) AZONGHO CHRISTIAN AJI (14).
(2) MABINGPING LAURA (10).
(3) ABAH LAURANDINE (10).
(4) WUNG JUSTUS TEM (10).
(5) NDIP DESMOND TABOT (9).
(6) NDEEHJOU LAURANTINE (9).
(7) AKOMBO QUEENZELA (8).
(8) NKENGAFAC MARY BEGEAKE (8).
(9) LICHA CATHARINE NAMA (8).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) ENWE BRACSON AMBO (12).
(2) NYUGAB RAYMOND NDI (12).
(3) NANYONGO SOPHIE NJIE (11).
(4) NGU YGIZETTE AFUH (10).
(5) BOH RAMAISE TENDONG (9).
(6) TANYI-FONTEM JOYCE MANGEM (9).
(7) NDONGMBEI SHELLA NGWO (8).
(8) MBATEH JACITA NGWINJONG (8).
(9) AWUH KETU CALISTA (8).
(10) NGWETANYI YVETTE NGEMOH (8).
(11) NJI ELVIS FRU (7).
(12) ANANG THERESIA K NKENG (7).
(13) NSEH LARRISA MOFORWING (7).
(14) SA'ANGA BERNICE AWEH (6).


Passed in 5 Subjects: 19
(1) ABOH ROLAND (10).
(2) AGBOR JUNIOR PHYLCOLLINS AKO (8).
(3) ETA JOHN ENOW (8).
(4) NKAFU JOHNSON (7).
(5) NJUH HONORINE NEPIH (7).
(6) THEODORE DUMMU LAMBI (7).
(7) FONCHA BLESSING NAHBILA (7).
(8) TEMO DEARLY MEGANG (7).
(9) AKEN JACKSON INDOHEQUWE (7).
(10) ETONGO JOE PETER (6).
(11) AMBE CLEMENT MBAH (6).
(12) AKAME EDUKE MUDIME (6).
(13) ELAD EPAN EDWIN (6).
(14) LEKICK MINET EWANE (6).
(15) AYUK-OJONG DRISS ONEKE (5).
(16) KUM BRENDA NDUM (5).
(17) ABANDA GLORY NDUM (5).
(18) NDICHIA ROSELINE NJANG (5).
(19) EGBE VIGINE EBAI (5).


Passed in 4 Subjects: 22
(1) NJAH KIZETUS NJAH (10).
(2) NGUM BLESSING NTOM (8).
(3) TRACY MANKUBUR AKUMA (7).
(4) NFOR DONALD SUNGYO (7).
(5) ATEHAWUNG BETRAND (6).
(6) MENSHI NSO PRAISES (6).
(7) ACHUO HERNANDEZ NGONG (6).
(8) NAGHUET MABEL JONDAH (5).
(9) ECHU CASANDRA ACHABE (5).
(10) KESSEH LEONARD NYUO (5).
(11) FORKU SHERON BOBYEK (5).
(12) MBOLLE IDAH EBON'GOLE (5).
(13) NGANG LIVINUS NGWE (5).
(14) EKUMBO EDIAWOH MESHAK (5).
(15) GIYAH DORCAS NDIANGA (5).
(16) KINOWOH STANLEY NKAMBING (5).
(17) WOTSESEH DESMOND NGEDLE (4).
(18) KOMBE VOILET SHINYA (4).
(19) ETANJO LYDWIN NKWAMBO (4).
(20) ANYI NGU RANIS (4).
(21) AYUK JOSEPH BESONG (4).
(22) KUM DENILSON AKIGH (4).


Centre No:  11594  Mewungne-Awing External
Regist: 92, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 3, 
% Passed: 6, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) HALLE ELIZABETH ALOMBA (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) WOZIMBI ISRAEL PONGCHENKAP (4).
(2) ALLO VANESSA FERE (4).


Centre No:  11595  Government Bilingual Secondary School Ngalbidje Garoua
Regist: 71, Sat for 4 or more Subjects: 65, Passed: 23, 
% Passed: 35.38, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) TAOYANG DOUSWE JANKELEVITCH (15).
(2) MBARGORBA CYRILLE MARCUS (11).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) MAIKAYA YOLANDE GESSICA (11).
(2) NGOUTANE RACHIDETOU (10).
(3) NGUEUDEU OLINGA PATRICIA ELVIRA (10).
(4) MOSSAH BERI QUEENNELA (10).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NGUNYI SONITA NWOHTAZIE (10).
(2) KANA FILS ANDERSON (10).
(3) SAM-LIBA ADOLPH (9).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) HADJA DENISE BINTOU (9).
(2) YAYA HAMAN BIANZOUMBE (8).
(3) EBIANGANA MBEMAP FADIMATOU (7).
(4) DJIVID ROSALIE (7).
(5) MBAMA MONESSE ALAIN (7).
(6) WAYETOI MANA GRACE TABITHA (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) MO'ALLAYIDI SALATU (7).
(2) DARDAI ADAMOU (7).
(3) APLITAROUNG DIDE MBAM AARON (6).
(4) ASSIATOU YASMINE (5).
(5) DAMO DENIS ISSA (5).
(6) MBOUBAYE CREPIN (5).
(7) NDANEM AIME (4).
(8) FADIMATOU BAKARY (4).


Centre No:  11596  Government High School Diongo
Regist: 64, Sat for 4 or more Subjects: 64, Passed: 29, 
% Passed: 45.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NGEPGOU BECKLINE TAZOAH (17).
(2) AWAH FERDINAND MBOE (14).
(3) ATEM LORENTINA EBANGA (11).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) SHU EUGENE CHE (13).
(2) CHE MIRABEL LUMNWI (11).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) UKWA ANWINDONG DORCAS (11).
(2) MBO JOY KABI (10).
(3) HARMONY AMAH BWEH (7).
(4) YONGHA OLIVERT NDISI (7).
(5) AFOR CLINTON CHECK (7).
(6) MUKETE FRANKLINE MBOMENE (7).
(7) AKWI ROSE EUODIA ACHU (6).
(8) EKPAI FOSTER NDINGI (6).
(9) BEH NGEH MIRIAM (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) AROKE STEPHANIE AKAMIN (12).
(2) NGOE JOHNSON MAKELA (11).
(3) ABIGAIL SYLVANUS (6).
(4) BOWENI PETER MESUMBE (5).
(5) MASANGO JULIANA ONJEMA (5).
(6) BASADUBE LOKUMI BURLEX (5).
(7) ELUME NORVEL CHEMBA (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) NJICHOI JEAN PAUL (6).
(2) TAMPIE MATHIAS TAMPIE (5).
(3) ELANGO TEFON ROBSON (5).
(4) MASANGO JOHN BORAKAIYABE (5).
(5) TIKUM FORKWA SALAS (4).
(6) SONE STERCY MBULLE (4).
(7) NYANG ERNESTINE WORBSE (4).
(8) BALEMBA MARIANTA KONGWE (4).


Centre No:  11597  Government Bilingual High School Nanga-Eboko
Regist: 20, Sat for 4 or more Subjects: 20, Passed: 10, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NYANGONO JEANNE CLARISTE (9).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) EBONGALAME THOMAS VALERY (8).
(2) EBONG ENO JEAN ALEXIS (7).
(3) TANDO KINGSLEY NDZI (7).
(4) BADANG NKONO DAVID WILLIAM (7).
(5) AMBASSA DJOSSING TATIANA GABRIELLA (6).
(6) NYIMBOL NANG LUCILE (6).
(7) BILOK MBOGANI CYRILLE IGOR (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NGA OBAMA ESSAMA HUGUETTE (7).
(2) ANDING AKONO YOLANDE (5).


Centre No:  11598  Government Bilingual High School Mbandjock
Regist: 29, Sat for 4 or more Subjects: 26, Passed: 15, 
% Passed: 57.69, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) NDJENGWES BASSONG CEDRIC ARNOLD (27).
(2) TCHIOTCHOUA KINPI ZIDANE (24).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) AFOU MENGALA BERNADETTE (17).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MEYANGA NGONG SIMON PIERRE (10).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) BADOUEDANA JUNIOR AYMAR (14).
(2) MESSINA A DJAM FRANCINE ROSETTE (10).
(3) TSEGAM TASSI MARIE CHRISTELLE (9).
(4) YEMWA TALLA SEVERIN (9).
(5) AGHEGHENGWOH BERTRAND BINGBINGNI (9).
(6) DIKO TOUA PIERRE CEDRIC (9).
(7) NYIANDJIGA EVANG ALICE (8).
(8) NYOUMA SOPHIE NYCAISE (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MPEGUE NKOUMA MARIE MADELEINE (8).
(2) EDOA ESSOMBA JOSEPH JUSTE (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NJUNDEM ABDOU (4).


Centre No:  11599  Government Secondary School Bangwe
Regist: 19, Sat for 4 or more Subjects: 19, Passed: 4, 
% Passed: 21.05, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) DANG OLIVIA NDUM (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) AKEH MARICLARE KUMBONG (5).
(2) MENAI MAGNUS ZOTHA (4).
(3) WAKOLO JOEL KETCHEM (4).


Centre No:  11600  Government High School Lus
Regist: 63, Sat for 4 or more Subjects: 62, Passed: 19, 
% Passed: 30.65, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) FENSHA CLAUPHAS NTSIMA (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) TANWI COMFORT TIKEPU (10).
(2) KENTSI HAMORITE VONSOH (9).
(3) SENKHI GOODNESS NWINTSA (9).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) LUSELOH FIDELIS (6).
(2) SENKI GRACE SENGWI (5).
(3) MOLAH JACQLINE MBANSOH (5).
(4) WIMU DIUDONNE DJENGYE (5).
(5) NSOMUH ADELA NKIEHNJIAH (5).
(6) NCHIMA BERLINDA (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) BARAH JERRY RENWUN (5).
(2) BESHO JEROME BESHO (5).
(3) NKIARIBI GALATIAN NGOLA (4).
(4) BOLOH LEVI DENGAH (4).
(5) FAYE DOMINIC VOHSENGAH (4).
(6) BESHO MICHEALSON NKIENWI (4).
(7) SILOH IVINE NGHOGBA (4).
(8) BARRAH PEACE ZUNWI (4).
(9) FUNFE PEACE NGANWI (4).


Centre No:  11601  Government High School Bessi Awum
Regist: 109, Sat for 4 or more Subjects: 78, Passed: 56, 
% Passed: 71.79, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TAMOM ANWEI LOVELINE (16).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) FON JUDE DUGNA (14).
(2) MBAH ARMSTRONG KOBBI (13).
(3) TAAH QUINAT ENGONUH (12).
(4) AKUM CLOTILED ACHA (10).
(5) TEMBEG ERIC ANYAH (10).
(6) MUKUM CHARLOTTE ECHICK (8).
(7) NDUM CLODINE ENYAH (7).


Passed in 6 Subjects: 16
(1) MBAKU BRIGHT MBAH (14).
(2) NJEH COLLINS FORTI (12).
(3) ACHA CHANTAL TIFUH (11).
(4) MBACHAN FARIDA ENJEH (10).
(5) NDUM GILLIAN ENGWARI (10).
(6) ACHA ELIJAH TEMBENG (10).
(7) MBANWEI TEMBUCK GENEW (9).
(8) MBANWIE ZIBERLINE ASCHOB (9).
(9) TEKWE VICHELINE ENJONG (8).
(10) ATUD RENE MBAH (8).
(11) TIKUM RANSOM AGWO (8).
(12) TIMAH LIZA AJOH (7).
(13) TEBO ENGWARI ANTOINETTE (7).
(14) MUTAH KELLIE ABOCK (6).
(15) FON JULIUS TEKWE (6).
(16) MBAKU NESTOR API (6).


Passed in 5 Subjects: 23
(1) FOMBA GILBERT TEKU (7).
(2) MBAH DIVINE TEBID (7).
(3) CHECK TASI MAXIN (7).
(4) FON ANABEL EYEN (7).
(5) TAAH MACPHESON ATUD (7).
(6) TEKOH IVINE NEANOH (7).
(7) TEKWE RUTH ENGONWEI (6).
(8) NDAM STEPHANIE NWANJONG (6).
(9) ASOB ELISHA NGOH (6).
(10) SAMA LEONARD NDASI (6).
(11) TEBIT KENEDY FON (6).
(12) AKO RHODA MBANWEI (6).
(13) TIBU JULES ATUD (6).
(14) MBANWEI PATIENCE AKOM (6).
(15) NGOH BRANDA ASAAH (6).
(16) MBAH KELBERT MBAH (5).
(17) MBAH BECKY EKIY (5).
(18) NJECK CARINE AMECK (5).
(19) FON SETTIN TEKOH (5).
(20) NDIFON LIZETTE ENJEI (5).
(21) TEBIT DELPHINE TIFUH (5).
(22) NYAM MELANIE ANIM (5).
(23) MBAKU RICHMOND MBAKU (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) TITA LIZETTE ACHA (7).
(2) TEBAH CHRISTABEL BUCK (6).
(3) ACHA IRISE AKOM (6).
(4) TENDONG ABIGAIL AMBEI (6).
(5) TANA MARVICE AZEH (5).
(6) TITA KLISMANN MBAH (5).
(7) FON MELVIS ACHA (5).
(8) FONSA CHARLES TAFON (5).
(9) TITA ETHEL ENDAM (4).


Centre No:  11602  Government Secondary School Kuta
Regist: 8, Sat for 4 or more Subjects: 8, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11603  Government High School Motombolombo-Tiko
Regist: 155, Sat for 4 or more Subjects: 155, Passed: 105, 
% Passed: 67.74, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 4
(1) ASHUMBI BRENDA AGBOR (27).
(2) IBRAHIM ALI (26).
(3) TABOT MARIET EYONG ATONG (22).
(4) ARREY BRUNHILDA BESSEM (22).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) PEPOGKEGH FABRICE NGORAN (18).
(2) LACLONG LEPATOUO SUZIE BLONDELLE (18).
(3) NDA VALDES FUYONG (15).
(4) TOKE LARISA NGOLE (13).


Passed in 9 Subjects: 9
(1) ETIM GODWIN HARRISON (22).
(2) AYAMBA LOIC NYENTI (19).
(3) KEMAYOU SILANGNE RICHARD (15).
(4) NGA-AVA OBA THERESE YOLANDE (15).
(5) MOLONGO NJONG STELYN (15).
(6) CHE EKAH PRECIOUS ETTA (15).
(7) ROLAND SUNDAY CHUMBE (14).
(8) GABTANE NAGI ANICETTE (14).
(9) EWANG GRACE EMANGA (12).


Passed in 8 Subjects: 18
(1) TAKANG ELMA AGBOR (18).
(2) GLORY ONYEDIKACHI AMADI (16).
(3) GLORIA OLU CHUKOU (16).
(4) OKUMO JENNIFER ANNE (15).
(5) PERCY CHIDERAH SORIBE (14).
(6) CONSTANCE ENOH OTU (13).
(7) MBARCHAM STEPHANIE BAKU (13).
(8) MESANG KOGE MBELLE MADO (12).
(9) BORIS NJANGOH MENGWE (12).
(10) CHINENYE REJOICE OPARA (12).
(11) TAKANG OJONG BELTUS (12).
(12) OJONG TAKANG JEUNIFER JALIANE (12).
(13) TACHU SIMO VALERIE REINE (12).
(14) ENOW SANDRINE EYONG SMITH (11).
(15) ABAMFOR DESTA SIRRI AFANWI (11).
(16) CHE RAPHAELA PIH (10).
(17) TOUKAM LAETITIA NOEL (10).
(18) SHU CYRUS NGWA (10).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) JONATHAN NDUBUISI ONYEJELEM (16).
(2) ABRAHAM SUNDAY EHUWA (15).
(3) NANA MARINETTE NKONGHO (11).
(4) KEN TEZE MATHIAS (10).
(5) EMBU RENSMILE IMBANGA MA-NJOCK (10).
(6) DANIEL SAKWE MBOKE MOKIO (9).
(7) AGWARANYAM BLANDINE OKAMBANG (9).
(8) TABE EVELYNE BAKUME (9).
(9) NYACOH JULIE YUYU (9).
(10) NJINKENG CARRINGTON FUAMBIN (7).


Passed in 6 Subjects: 22
(1) KONGNYUY EMILE TATA (12).
(2) NGWA CHRISTELLE NGENWOU (11).
(3) IPIE DIELLE ANISILO (10).
(4) PAUS ADELEKE BOSITAN (10).
(5) QUEENTHALIA NKECHINYERE ONYEJELEM (10).
(6) GLADYS NDETAKE NGOMBA (9).
(7) ARREY TAKOR CALVANI TABI (9).
(8) EKOMBU FRANCISCA FORSACK (9).
(9) EDU MARYJEA NCELEMA (9).
(10) BAMBI ROSE (9).
(11) OTANG VANUSSIA ENOW (8).
(12) JENENNE NWAMBE WANDE (8).
(13) NGUM SYLVIE BENG (8).
(14) BESONG MELVIS TAMBI (8).
(15) BATO MBEBE FRANCIS (8).
(16) BATE MIKE-VIOREL EBOT-ARREY (8).
(17) SANGA JOAN ANNE (7).
(18) JULIA OSUNGU ASHU-MBI (7).
(19) ACHA CLINTON ACHUA (7).
(20) MBANDA NGATCHA BELVIANE (7).
(21) KUNGEH BELLDINE BENYUI (7).
(22) EBOT BORIS EBOT (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) JOSEPH FRIDAY SAALOO (9).
(2) VANESIA BOWE FOBANYANG (8).
(3) AJIMBI GODLOVE MICHELL (8).
(4) SIMO PEKA BRITNEY CHEWENG (8).
(5) MARION EBAMU NEE FOLEBE (7).
(6) BAKOMA RYAM MOTALE (6).
(7) EYONG ETA THIERRY ANTEM (6).
(8) YANGUE TCHATCHET SIDOINE (6).
(9) KIMBI FESTINA KUM (6).
(10) BRANDON GAMMAUAH KUNPED (6).
(11) AYUKBESEM ETAMGBE (6).
(12) AFUANILIAH GERMAINE MBUGNYA (5).
(13) BLANCHE LIMUNGA NGEKA (5).
(14) MOKETE MERSWILA WASE (5).
(15) JANICE CHIWENDO MODESTUS (5).
(16) ASHU STEPHINE TAKUJU (5).
(17) EYONG ETA WATSON MFOMOH (5).
(18) IJEOMA PRUDENCIA UWAKWE (5).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) NYASSE YONKI CLAUDINE (7).
(2) FELIX ONYEDIKA ACHEBE (6).
(3) KUM GESLA GHAI (6).
(4) ANJEH JUSTINE OKENE (5).
(5) AMBENO FIRIZ ITUKA (5).
(6) MANE DJEUTA CORINE (5).
(7) DIKANA BANIA RITA (5).
(8) FAISON EMMANUEL NDI (5).
(9) GWE DELISON NJI (5).
(10) TABOT MATHIAS MBENG (5).
(11) DEKWE CLOVERT NCHOPIKEREKEH (4).
(12) CHUNG JAUDEL CHUNG (4).
(13) AYIBE MBASI SHERON (4).
(14) NDIBABONGHA RENCESMILE KOTI (4).
(15) LINDA ETA THOMPSON (4).
(16) ATEM LEVIS ETTA (4).
(17) NJI MIRIAM EGWO (4).
(18) CHWENFUNG YVETTE TANGANG (4).
(19) EBAI MESHARK ISINE (4).
(20) NGU MARIE-JANISBELLE (4).


Centre No:  11604  Government Secondary School Ngwah-Ebosung
Regist: 77, Sat for 4 or more Subjects: 77, Passed: 35, 
% Passed: 45.45, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) CHIANEI CLAUDINE NANGEH (13).
(2) KUMA BELDINE FIENMBONG (11).
(3) KIYONG EMMAUEL NGAM (11).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) FORNGOH LOVETTE NENA (11).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) YIFANG ROGER BEIBEF (12).
(2) JICK ANNABEL NDE-EH (9).
(3) WAINDIM LEONARD NKWAIN (8).
(4) TASAH FANITA ANKIAMBOM (6).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) WAINKEM EMILE (10).
(2) TENG FRANCLINE NDVE (10).
(3) JICK MELVIS (8).
(4) CHIATOH ERIC YONGHABI (8).
(5) YHAM PECIALINE NDIMTITI (8).
(6) NDZI MARY WINTUM (7).
(7) WHASS BELDINE SAH (7).
(8) MOLIKA PAULINE NASARE (6).
(9) NTOH BERTRAND NUH (6).


Passed in 4 Subjects: 18
(1) FUL BENEDICTA NIKUMA (8).
(2) FUL CONRALD CHIAMBONG (7).
(3) YILOM CONRALD (7).
(4) CHIA MESAIAH (6).
(5) CHAHBI SILAS SUH (5).
(6) JICK QUEENABEL NDUM (5).
(7) CHIA LIZERTTE NABUIN (5).
(8) AFUMBOM THEOPHILUS LONGKU (5).
(9) NTAM ISABELA NGOINMO (5).
(10) KITAM FAITH MBE (5).
(11) NGONG MALVIS MBONG (5).
(12) NSOM SHEDDIN NDONG (5).
(13) NDZIWUM ELIZABETH NENG (4).
(14) FUNKUIN MILDRED (4).
(15) TEH MILTON YAI (4).
(16) MAFAIN JOANES TUNG (4).
(17) SONG LINDA WINAIN (4).
(18) SU-UH RICHEAL FUTUNGHA (4).


Centre No:  11605  Government Secondary School Mbamba
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 9, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 3
(1) FONKI NELSON ABOKI (22).
(2) ADI ERICA MANJIWAH (14).
(3) NSUBEKO QUINNEVET BIH (12).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NDEH YANIC AGHA (17).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NDEH IGNATIUS AMBAH (14).
(2) ADOH KEIRAN MBLAH (7).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) BINDA EVANS NDJENYECK (10).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) NJAH FABRICE ASAH (9).
(2) TABI JOSEPH (5).


Centre No:  11606  Government High School Ogim
Regist: 114, Sat for 4 or more Subjects: 106, Passed: 34, 
% Passed: 32.08, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) AKUNG KAMILA ABEI (14).
(2) AKWEI CHALINE ACHEI (13).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MBAH THIERRY FORKA (11).
(2) AKUM PERCUS MBINDA (10).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) AGBOR LINUS EYONG (10).
(2) ENOH LIZENTA ACHA (8).
(3) TIKUM DESMOND BAH (7).
(4) ACHEI ZEHERICK ENOH (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) UNDAH KELLY TEBONG (7).
(2) TEKUH NADESH ATUH (7).
(3) NDUM LAMBERT KWA (7).
(4) MUNOH EMILIA AKEN (6).
(5) TAKEM SIDOLINE AKAM (6).
(6) AKWEI MARTHA ENJEI (6).
(7) NYAM STEPHEN ABURU (5).
(8) AKUM ANABEL EYEN (5).
(9) TEMBOCK BLANDINE ABAH (5).
(10) NWATI CALISE NJANG (5).


Passed in 4 Subjects: 16
(1) FON MAGWER NGOH (8).
(2) FORKANG REX NYAMBOT (7).
(3) NYONG SYNORINE MBAYI (6).
(4) MUTED NESTOR AGBOR (6).
(5) TITA CYNTHIA ECHECK (6).
(6) AGIEN HILDA AKUM (6).
(7) NOMBU DIANNE ENDUM (5).
(8) ANGEN GLORY AGUM (5).
(9) ACHA VERGINEL AMBOCK (5).
(10) FOMUM CHRISTEL AKUM (5).
(11) NGONG GERALD UNGOH (5).
(12) AMBI ERECTA AMEI (5).
(13) NFONYONG ROGER TITA (4).
(14) FORKWA EDMOND ACHEI (4).
(15) TEBEI SOLANGE ANGUM (4).
(16) TENGEN HILARY AKUM (4).


Centre No:  11607  Government Secondary School Tinechung
Regist: 17, Sat for 4 or more Subjects: 17, Passed: 4, 
% Passed: 23.53, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) FORTAW ADELAYIDE EKENG (13).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) UFANGAKEH DESMON UFANGAKEH (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ATABED BERRY ANNT (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ATIGETOU EMMERENCIA (6).


Centre No:  11608  Glorious Comprehensive College Makanga, Muyuka
Regist: 74, Sat for 4 or more Subjects: 46, Passed: 37, 
% Passed: 80.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) JOUSSI TCHOUATA VIDAL (21).
(2) FAI ANOLD FALI (11).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ATAMAYA FRANCO AJEGEDENG (12).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) AKENG JOVETTE APPOWE (11).
(2) NDON ETIENNE ATUD (9).
(3) DOH MEYANG SONIA (7).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) OGBONNA ANITA NNEDINMA (12).
(2) KUDI COLLINS KANYIMI (10).
(3) MBAH LOVETTE TAH (9).
(4) NKWAMBENG GUILLIAN (8).
(5) MANGA NANJE LIPSKY (8).
(6) NGAM BABILA NDIM (8).
(7) TSAGWE TSAFACK JENNIE STELLA (7).
(8) NKOCK NARISTER MANYI (7).
(9) MONTSOU PROSPER INTONG (6).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) AGBOR BLANCH ABELLE (11).
(2) AMAJIDA TALATU (8).
(3) AJONGE BRANDON MUMBWE (7).
(4) BATE LAKEN NAKUMBA (7).
(5) UZEH GLORY OWI (6).
(6) BEMOH VANESSA DIOUGO (6).
(7) AGBE ASAH LOUIS (6).
(8) ONAH GIFTY OCHEDE (6).
(9) BELVELYINE KAJOH KWALANG (6).
(10) ANDEM VERONICA BOTAME (5).
(11) ANEH MONICA YUTINI (5).
(12) FOBANG RANSOME CHICK (5).
(13) NDEDI MABEL HARRY (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) AJONGLEFAC COLLINS NKIMBI (6).
(2) EWI NELSON MUA (6).
(3) JOY AGNES TETUNJAYE (5).
(4) OSIH DOCAS ALIKE (4).
(5) MUA PASCALINE SAH (4).
(6) TEBOH FRANCIS (4).
(7) MIH CHRISTABEL NSIH (4).
(8) ADI GILIEN AGWA (4).
(9) NGULEFAC MAVIN AMINKENG (4).


Centre No:  11609  Mazenod Bilingual College Ngaoundere
Regist: 72, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 37, 
% Passed: 82.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 4
(1) NGANDJON TATSADJIEU YANNICK YVAN (29).
(2) ANTHONY MONTHE JIOKAP NONO (28).
(3) MFOPAIN PEFIEMBO SAMIRA BERNICE DAPHNE (28).
(4) ASTAJAM DAANI (24).


Passed in 10 Subjects: 3
(1) AWE RAOUL (26).
(2) NDEUKAM TCHANGOUE VICKY SANDRA (25).
(3) TCHANTO MURIEL-TEMA (19).


Passed in 9 Subjects: 6
(1) ETAK ANDING VIANNEY (25).
(2) SANIM SANANG YVAN MARCEL (20).
(3) MIMBA MISPARINE RINGNYU (17).
(4) KEKE NGOMSI CARINE (17).
(5) KALWA YVETTE (17).
(6) FENYEP WANGUE (16).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) TANKEU MBETMI RONAN RAOUL (18).
(2) ANABO LAMBAI SANDAWA (15).
(3) GOWAL NWAKIBAN AICHA AMINATOU (12).
(4) MAZIDA BINT MOHAMADOU (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) IBRAHIM MOHAMAN (11).
(2) DENTALE NDAM BODO CARELLE (11).
(3) BEKONO KWANGUE ANASTASIE STEVIE (9).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) WEGA GANLE ESTHER CLARISSE (9).
(2) FONYUY FADIMATU LIMNYUY (8).
(3) BILOA EZE SAMIRA (8).
(4) TAKANGALEMCHANG LINDA ARREY (8).
(5) FOMDUWIR MELODY KWATINYUY (7).
(6) DJOUDA TEKEU URIELLE (7).
(7) PALMER CARREL SOH (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) MONENTCHAM ABENA SILVERE ERIC (8).
(2) TOLOBA ABACACHI ADAM (7).
(3) KEEMI TAMSSAR ARSENE (7).
(4) SOUAIBOU MOHAMAN SANI (6).
(5) VISHI LARISSA NGANGSE (5).
(6) NKWENTI RONALDO FRU (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) BIE NGUELE GEORGES LANDRY (7).
(2) TCHONING DJILO MICHEL ARCHANGE (6).
(3) MPATOM SIPA MARIE PEGUY (5).
(4) ABDOULRAHIM (4).


Centre No:  11610  Holy Cross International College Yaounde
Regist: 42, Sat for 4 or more Subjects: 27, Passed: 26, 
% Passed: 96.3, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 5
(1) NGA KAMAYOU STEVE LANDRY (28).
(2) NOAH II SANKARA NELSON (26).
(3) NDJANKOUM RALPH (22).
(4) NOAH LEMA AGNES JEMINA (21).
(5) MBAH LINDEN MBAH ABUKEI (19).


Passed in 10 Subjects: 8
(1) MELI ANABELLE GRACE (24).
(2) ELANGA NDIKINTUM SYLVIA CINDY SAFIA (21).
(3) MARTHA-BA-EVINA THAISSA (20).
(4) EKEMA BRANDON NAMANGA MBUAKOTO (19).
(5) NGALMBULEZAMA EDJOUMA JAMES MANUEL (19).
(6) WERIWOH MBANG KOLLO NELSON (17).
(7) BELLA NDZANA EMMANUELLE ALICE (17).
(8) TOUECHE MBOUYO AIDORAH THALIA (13).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) ELAME MOUKOKO BELL NJANGA ALFRED (23).
(2) TAMO DE TAMO JULES ABDIEL (14).
(3) ABIGOBI CHRISTINE VERA (14).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) NGAKO KRYSTINA BEATRISE (14).
(2) NDJOCK NDJOCK ISAAC ARNOLD (14).
(3) MONEBOULOU MBAZOA XAVERINE CELIA (13).
(4) FABO NITCHEU ROSE MEGANE (12).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NGOUE EMMANUEL JACQUES (12).
(2) NDOUMJI AWOWOU DOUSKY LEILA (11).
(3) ETOH MVOGO CATHERINE INES (10).
(4) LIVELA DISEKI MONONO (9).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) FABO FANDJA FRANCK CEDRIC (9).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NGO BOUMSO CHRIST DENISA MARIE (7).


Centre No:  11611  Pius Memorial Comprehensive College Bole-Bakundu Kumba
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 22, 
% Passed: 70.97, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 4
(1) CHI FRANK ACHU (12).
(2) BESINGI GIMERIE KONNI (12).
(3) DESHANIC ALIU JULI (10).
(4) FON EZEKIEL EYONG (7).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) MBAMENE TIMOTHY MOTALE (10).
(2) DOKITA PHILIP BETAPO (10).
(3) ITUKA BRINSLEY ISAH (9).
(4) ASABOMENE MESHARK (8).
(5) OYO PHILEMON OYO (8).
(6) EBOLLY SOPHIE BELIE (6).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) LACHA JOSEPHINE ANYERE ISAH (8).
(2) NOKANE JUDITH BESONG (8).
(3) OTOLE JOAN MONARA (7).
(4) ETANDA SANATOU MAKARO (6).
(5) NAMASSO CHANNEL ESAMBA (6).
(6) ETONGWE OSLA WASE (5).
(7) ETONGWE JULIE DIONI (5).
(8) NGOE AARON NANDOA (5).
(9) MAROKA MAURICE NIASAH (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) AMADI EMMANUEL OPKARA (6).
(2) LENYA BENEDICTA NJEA (5).
(3) OSIH NWENYOH NGOBI (4).


Centre No:  11612  County Bilingual Comprehensive College, Mankon
Regist: 64, Sat for 4 or more Subjects: 64, Passed: 37, 
% Passed: 57.81, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 5
(1) TABOKEM CHOFOR ROYCE AWAH (21).
(2) NGU LUMFOR LAURA (18).
(3) FUAM MILDRED NDANG (12).
(4) CHENWI SANDRA LUM (8).
(5) SCOTLINDA TENGUAKWEN BAH (8).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) FRU DESMOND CHE (14).
(2) NGU PIHFOR PAULA (10).
(3) AKUMA SAMUEL (9).
(4) LOH TATIANA MONGOUE (8).
(5) AWA SHANCELINE MULUH (8).
(6) KANG SHALEN EWEH (8).
(7) ENOW BENADETTE AKUM (7).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) AKANGE EUGENE AGUDA (7).
(2) ASOH RELINDYS AKONWI (7).
(3) ZETANG SUH SIDNEY (7).
(4) CHE GERALD (6).
(5) BIHNWI MARYCLEOPHAS NGWA (6).
(6) AGU BLASIUS CHI (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) MBE CEDRICK NTAH (8).
(2) ANYE RODRICK CHE (7).
(3) ETUCKI DIDIER NCHO (7).
(4) DZE SMITH KUM (7).
(5) FONGWA VICTORINE ABO (7).
(6) CHE KIZITOR (6).
(7) BIHEZIGA HARETPHINE CHI (5).
(8) TALA EMMANUEL (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) NGWA EUGENE NDAM (6).
(2) FRU ATAM MEVILE (5).
(3) SWIRRI HONORINE CHO (5).
(4) TENENG PHILIP AZIE (5).
(5) ANYE DESMOND (4).
(6) WANKI KAVEN ATOH (4).
(7) NGAN YVETTE ONGIE (4).
(8) WANJI NOELLA CHO (4).
(9) GIRFA LESLIE NWIFA (4).
(10) ALLADOUM GABRIELLA KODDEE (4).
(11) NCHE EMMANUEL DANGWA (4).


Centre No:  11613  Gopal Bilingual International College Yaounde
Regist: 44, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 21, 
% Passed: 51.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) ABAKA BIDIME TRESSY FLORIANNE (14).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) KOFANA ABIATAR CISE (10).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) MAMDJO TASSE SYLVIE LAURE (10).
(2) ZUH EDWIN NCHEMECHEM (10).
(3) KUM IGNASIUS NJWEPI (10).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) HALIDOU ROUKIAYATOU (10).
(2) METCHEHE TCHOMTE ARTHUR (9).
(3) DAHOUAK OUODJIP ERICA MERVEILLE (9).
(4) AMATA ABISSAMA YVAN ZITA (8).
(5) MADJOU TALLA ISABELLE AUDREY (8).
(6) HAPSATOU HALIDOU (7).
(7) OBAN LOUIS OSEVANA (7).
(8) ABANDA JOSEPH VALENTIN (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) ALIMA NGONO MARIE REINE (10).
(2) WANKOUA KENMOE PAULE AUDREY (9).
(3) DOMBEU TCHOUANCHE KEVINE (8).
(4) BERNICE CHENWI KASSINGONG (7).
(5) BILOA NGOMBA CESARINE MERVEILLE (7).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) GATCHUESSI GOUPA VEILLE (7).
(2) ONGODO OKENE DIDIER (7).
(3) OWONA NSOE PIERRE WILLY (4).


Centre No:  11614  Nono Bilingual College Yaounde
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 18, 
% Passed: 48.65, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) DJOUMESSI FREDERIC MARCELLIN (29).
(2) LOGA LIKENG EPAINETE DE JAURES (27).
(3) DEFFO NZONDE STYVIE (15).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MONGONG DILAND NJIE (17).
(2) TAKEU TAKEU WILFRIED (11).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) OBONO PATIENCE MARIE SYBILE (10).
(2) NGOUETEZE NEMBOT MANULA (9).
(3) MENGUE OBAM CRESCENCE MIREILLE (9).
(4) GWAIN MOHTUA VANESSAE (8).
(5) NZOGANG SIELELEIN ABDIAS (8).
(6) MBANG GAIL AGHA-AWAH (7).
(7) TCHOKOTE NGAKO MARIELLE (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) TCHAMEKO TCHADEU VANESSA FRESNELLE (6).
(2) MEYOMEBEME ME ASSEMBE MARGUERITE ESTELLE (6).
(3) NZALE ULRICH HERMAN (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) TSINKOU TCHUENTE DIANE (7).
(2) NGO HONA KOBLA KOBLA (6).
(3) KEMOE NOUBISSIE DYLAN PATRICK (4).


Centre No:  11615  Government Secondary School Baligham
Regist: 29, Sat for 4 or more Subjects: 24, Passed: 15, 
% Passed: 62.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MBE ANBI YOAMBUO JU (10).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NEMI GILBELINE (9).
(2) NICOLINE NAHFORK (7).
(3) TASI BLONDON LATIH (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) TENDONJIO GERTRUDE (7).
(2) FILI FAUSTINA DINGA (6).
(3) MBOYING VERA NANSANG (6).
(4) NZEFOR NIKES (5).
(5) MBAKWA HELEN NJWENG (5).
(6) FOMBU DESMOND SIMA (5).
(7) REMI DEHVAT ANTHONY (5).
(8) NUUGHA BABILA BUMA (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) FOMEKONG BRENDA NGAFOR (4).
(2) RELENDISE MASAH (4).
(3) NKONGLA MELVIS MAFOR (4).


Centre No:  11616  St. Maria Goretti Comprehensive High School Njinikom Boyo
Regist: 17, Sat for 4 or more Subjects: 13, Passed: 10, 
% Passed: 76.92, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) TENSAH SECUNDA NAKONG (12).
(2) NDI BLANCH FULAI (10).
(3) NGEH ANIBOM BLANCHE (9).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NKWAIN ORNELLA YIBEH (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) ELONG MBENE MATHILDA (9).
(2) TOSAM MANGNUS (7).
(3) JOSEPH NYIWUL BESONG (7).
(4) AKONI CLARA AMBONGHA (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NJI EDMOND ENOWNYUO (7).
(2) KIEGANG FAMENI MANUELLA (4).


Centre No:  11617  Government Secondary School Bonji Balue
Regist: 10, Sat for 4 or more Subjects: 10, Passed: 3, 
% Passed: 30, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NESOA CORNELIA ETTAH (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NANJE CHRISTINA ULE (6).
(2) KOGGERSON BERTHA WASE (4).


Centre No:  11618  Ancilla Catholic Comprehensive College Wosing-Bali
Regist: 21, Sat for 4 or more Subjects: 18, Passed: 12, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) AWA TUMBOH PERPGODDY NDEH (13).
(2) NYONGBELA LIZZY ANDIN (10).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) ZALIATOU YEBA FORMBASONG (8).
(2) LAURENTINE NGUENGANG ANYERE (7).
(3) LEMA KABISEN HARRIET (7).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) BILLA PECHORA NAHLUM (7).
(2) AWAH PATRICK JUNIOR (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NAHBILA CLEROSA FOMBUTU (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) BATE BECKLYN RIGHTER ASHU (5).
(2) OMARU FADIMATU ASABE (5).
(3) DOH LARRY DINGANA (4).
(4) LETHUSY TAMOTSAP GERALDINE (4).


Centre No:  11619  Deido External 2
Regist: 436, Sat for 4 or more Subjects: 413, Passed: 122, 
% Passed: 29.54, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) MANCHO CLEMENTINE BIMNENUI (27).


Passed in 9 Subjects: 8
(1) MAYEGA BALEP GOD-LOVE PAUL JUNIOR (18).
(2) NGOMARANG VICTOR (17).
(3) YIMDOM FANKEM CEDRIC FABIEN (16).
(4) SIBESSI DEFO NANWOU ISRAEL (15).
(5) MBOME RAWLINGS NJIKANG (15).
(6) LUBIAN GERALD (14).
(7) POCKEM TCHINOU RHOSTIN (14).
(8) KEMDEM SEWEBE CALVIN BORIS (11).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) OUSSEY DONFACK BRADY (14).
(2) TAKOUDOUM MOUMBE BETE BRICE DONOVAN (14).
(3) OUSSEY TELEUMO RUDY (12).
(4) DJUISSI BAKY ANGELA GLENN (12).
(5) TCHOUMY KOKPA STEVINE DORCAS (11).
(6) NGEH MIREILLE LABOUH (9).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) KENNE MANFFO MARIE PASCALE (11).
(2) WIKINNUY MIRIEL (10).
(3) MAKAFFO A BOYARAM ROMELLE LAFORTUNE (10).
(4) JUH FELICIEN MUMBAH (9).
(5) ZENOBIA AKUWIYADZE (9).
(6) SHEY SANDRE NKAPYI (9).
(7) BERTRAND SIGALA MONGWE (8).
(8) MBELLI BRUNO NGWA (8).
(9) VEGAH VANESSA (7).
(10) NGOE EKANE JUNIOR (7).


Passed in 6 Subjects: 18
(1) FOKO NGUOTUE EVARISTE CABREL (10).
(2) CHIA CLODETTE MAI (10).
(3) AZAFACK MARIUS (9).
(4) MAMBO MERCY CHI (9).
(5) AGWE REMY ABENGHETU (8).
(6) OLIVER KAH BUH (8).
(7) JAI CLARIS (8).
(8) MONG MINKONDA ANTHONY GREG ENRIQUE (8).
(9) GHAM CLARIS BONSHE (8).
(10) MOMANI TCHANDEU PATIENCE TATI (8).
(11) YANKOU TANKEU COLVY PATERSON (7).
(12) MOUKAM WELAJI MAURICE (7).
(13) MERCY ACHICK MOKORO (7).
(14) BERNICE ATUM DAMBI (7).
(15) BEZANKENG MIAMUNA (6).
(16) NDIWUM BAM SIDNEY (6).
(17) AWAH MALVINE AWAH (6).
(18) MAINIMO CATHERINE MBONGER (6).


Passed in 5 Subjects: 26
(1) SAYOU DASSO JEANNE VICTOIRE (12).
(2) KENGNE TAKEEUH RIKIELLE LEA (9).
(3) WIYSENYUY CHRISTABELLE NYUYDZE-ERI (9).
(4) EBAI WILSON RANDY SAAH (8).
(5) FIJUEY AMADINE NDIFINE (8).
(6) NING ALBERTINE TCHANG (8).
(7) ASHU NADESH TIAKI (8).
(8) NZIE FAKOUO CHARIFA (8).
(9) DJOUMUKAM MARTINE LAURE (8).
(10) NZUMGOMER NKUMBE WINNER (8).
(11) FOUAPON FAKOUO CHARIF (8).
(12) BABILA NNAHYIGAH JESSIE (7).
(13) ATEH RAISSA SEIKAH (7).
(14) BESONG EBI COMY (7).
(15) NSODZEKA SUILY AMENA (7).
(16) AYO EVERBRIGHT KINYOH (6).
(17) LUKONG JOB NYUYFONI (6).
(18) MIRACLE ODUNZE (6).
(19) TEMFACK ORNELA KELLIANE (6).
(20) MONTCHE CHOKOUADEM MADELEINE (6).
(21) NTIEUMEU JULIO SINCLAIR (6).
(22) FOMUM LARISA AMEI (5).
(23) RIHANATU PONGWO (5).
(24) BESONG CLOVIS (5).
(25) LENDZELE SILAS WIYLANYUY (5).
(26) PANWEH MELO (5).


Passed in 4 Subjects: 53
(1) TEMGOUA DONFOUET GALLINA OURIELLE (7).
(2) SOPPI ARNAULDE LARISSA (7).
(3) MONDO BLANCHE WASE (6).
(4) OROCK AYUK MARIANA (6).
(5) MABOUNE AYUE KADHIJE (6).
(6) DIKAO NANA ANNE KEVINE (6).
(7) NKOUMBA EMMANUELLE CARRELLE (6).
(8) AMINA ATINE MOHAMMA (6).
(9) PIAM YANNICK GHISLAIN (6).
(10) ASTRIDE MBAPE KEKA (6).
(11) AKACHI MARK-MANN ONYEKWERE (6).
(12) NGEH BLESSING SEH (6).
(13) SONA YVONNE WETEH (6).
(14) ARAFAT NCHARE AZAHAR (6).
(15) MEDOM WOWA STEPHANI ELISEE (6).
(16) FRU COURAGE FON (6).
(17) ALEXANDRA CECILE SALOMINE DE PRIGAS (6).
(18) ANTONYKA VEROUSKA NDJEE DE NOUCK (6).
(19) WONTEU GATCHEUSSI GUERICHE (5).
(20) NGUFOR LONGLAH FRANKLIN (5).
(21) JIPAP TAPINGO WILLY (5).
(22) KAKALEY ELEANOR MEKIYEH (5).
(23) LYDIENNE NAGUM MA-ACHO (5).
(24) DANG HILLMANN MOU (5).
(25) TADJOU FONKOU VALDEX (5).
(26) MESSOUDOM FOTSO BRENDA (5).
(27) RAKIATOU MOHAMMED HAROUNA (5).
(28) MIEGUIM MARC KEVIN (5).
(29) YEMATA ANGE LEONEL (5).
(30) HAMIDOU SOULEY (5).
(31) NKAMENI URIEL PARYMEL (5).
(32) ABIRACHO LOUIS DONALD ABIRACHO (5).
(33) KHAN EMELDA WENZE (4).
(34) MEBUIN FEDELINE KAWAH (4).
(35) TCHAKOUNTE FOMAT YVES WILFRIED (4).
(36) CHIENE AARON JUNIOR (4).
(37) NKENG EWANE ACHILLE (4).
(38) LUM TATIANA FON (4).
(39) MUKUM MIRABELLE VICHEH (4).
(40) NDULA GERALDINE NGA (4).
(41) BILLA DYLAN NDACHIGAM NDIH (4).
(42) ANWI MONIQUE TAH (4).
(43) NDONG BETILA KIYONI (4).
(44) ELISEE ELIAS EKPO (4).
(45) NSOLI EHODE MIRETTE GLADISSE (4).
(46) NGWAIN MICHAEL NTAM (4).
(47) NJIKAM GISEL CHINNGO (4).
(48) AYUK CHARLOTTE ETTA (4).
(49) MERIAM EYOE EYONG (4).
(50) MBIDZINYU CYNTHIA BONJE (4).
(51) DIANA GRACE AFESI MBAH (4).
(52) IBEKWE MMADUABUCHI TIMOTHY (4).
(53) HENE DERICK EKOBEMELLE (4).


Centre No:  11620  Baptist Secondary School Garoua
Regist: 40, Sat for 4 or more Subjects: 40, Passed: 28, 
% Passed: 70, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) KEMGUEU MEYOU NLENDE LYDIE SUZANNE BRANDY (23).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) NGAKAM CHRISTIAN (19).
(2) DOHALA AGOUNA ALLIANCE CARMELLE (19).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) KONGFIYEN PRAISE BAILACK (13).
(2) EFFATAKANG HOPE DIVINE (13).
(3) FEZEU KAM ET FILS JOEL BRYAN (12).
(4) ABDOUL RAHIMI (11).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) NJIKAM JAFAR (9).
(2) JIDANSI ERLINE MAJOIE (7).
(3) ZUO SANDRINE KIEN (7).
(4) MEGNE NDEJOUONG DELPHINE (7).
(5) MBONG MAGDALENE KUM (7).
(6) HOUSSEINATOU MAMADOU SALI (6).
(7) NJOUONTSO EMANUEL (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) LOGA EMMANUELLE ROSE (7).
(2) NADEGE NKECHI OKOCHA (6).
(3) BOKWE EMILIA WASE (6).
(4) ABDEL-NASSER BEN MOHAMED (5).
(5) COOKEY NZO -NGUTY BISSONG (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) HARISSOU YAYA SALIHOU (7).
(2) MOUNOUE CHRISTIAN (6).
(3) AGOUNA AMANLA JEAN FIDELE (5).
(4) AMINATOU DJIBRINE (4).
(5) MOUHAMADOU SALI BACHIROU (4).
(6) MEMBONG LAKEN AHONE (4).
(7) ZIGUIDOU ABRAHAM (4).
(8) OUMAROU ADAMOU (4).
(9) LESLEY NINA BAKOH (4).


Centre No:  11621  Government Bilingual High School Wumundeng-Batibo
Regist: 97, Sat for 4 or more Subjects: 90, Passed: 47, 
% Passed: 52.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MBAKU LOUISA TEZAH (19).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) TASE BERTIN NICK (15).
(2) ATUH DAMARISE (13).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) WENONG RHODERICK TENDONG (15).
(2) CHUMULUH PAUL PUWAGHA (14).
(3) MBAH-TIFUH-GOD-CARES ACHA (14).
(4) WENJIM GERALD WENONG (13).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) LADIFATOU AMADOU (16).
(2) AKURO BLAISE ENOH (11).
(3) ANDANG CEDRICK ACHA (10).
(4) MBAH TIFUH TAKU (10).
(5) TASE KELLY AWAN (9).
(6) ENOH REGOBERT TEKOH (9).
(7) MEKEN BERTRAND TIMAH (9).
(8) MANGWE-NDOH DELPHINE APONGNDE (8).
(9) AKAMANDA RACHEL AMECK (7).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) NDIY BECLEAN TEKANG (12).
(2) NJECK CLINTON FON (11).
(3) WENONG RAPHAEL TANJEH (10).
(4) TAMFU CLIFFORT NGUZEH (10).
(5) MBAH TIFUH HERBET (9).
(6) SAAH TADJITIO STEVE JORDAN (9).
(7) NEGOB BEN-BROWN NWACHAN (8).
(8) NEGOB MAXINE ANJECK (7).
(9) UDOFIA JENIFRED AFIONG (7).
(10) MBACHAN DILAND (6).
(11) TENJOH SALEM MBAH (6).
(12) WENONG SHANIBEL ABOH (6).
(13) WENONG LUIDA ANIM (6).
(14) NDENG AMSTRONG NYAH (6).
(15) MUKUM MAIMUNA TABIT AFOH (6).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) AKURO MEVIA ABECK (7).
(2) UDOFIA TECLA-ASHILEY EKAYEKA (6).
(3) MUSONG ROSE-KELLY ANJECK (6).
(4) TEMBEU DAISY AWAN (6).
(5) FORCHU GILAFOS TIFUH (6).
(6) NWANCHAN NAFISATOU EKEN (6).
(7) ENOH PIERRE CHEOH (5).
(8) ANNA YUNG (5).
(9) AKURO PAUL NEAKGOB (5).
(10) AKUM SUNNY AKURO (5).
(11) AYANG CHANTAL NAWOH (5).
(12) TEKEOH MURIEL ATUH (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) CHECK BELINDA TEGWEI (6).
(2) KHAN ALOUSIUS WENGANG (5).
(3) AKURO BLANDINE MANKAH (4).
(4) TECHA SANDRINE ENGONWIE (4).


Centre No:  11622  Government High School Kiyan Kumbo
Regist: 469, Sat for 4 or more Subjects: 361, Passed: 180, 
% Passed: 49.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) BONGMOYONG TINA VERNYUY (28).


Passed in 10 Subjects: 5
(1) NTANI BELVIS DZERINYUY (23).
(2) NYUYSEMO PETRONILA SIVLA (21).
(3) PAULINE FOMONYUY (21).
(4) BATI MADIINA LEINYUY (21).
(5) NGAH JAMELATU SEWOYEBAA (13).


Passed in 9 Subjects: 10
(1) NJOBATI NEURIUS DZESINYUY (24).
(2) WIRSUNGNIN SHERIFATOU SANGNYUY (19).
(3) SUIFE YVETTE BERINYUY (18).
(4) MBIBAH LYNETTE AMOA (17).
(5) NGORAN HARIATA DZELA (16).
(6) GOHLA DESMOND SOWAFI (16).
(7) SHARRIFATU SUIVELA BIMELA (15).
(8) BRIAN FONYUY (14).
(9) DINNYUY LEMNYUY FRU ANGU (13).
(10) NYUYKONGE BERTILLE KEHMOKA (11).


Passed in 8 Subjects: 13
(1) EMMANUEL BIKONGNYUY (15).
(2) LEMNSA CHRISPINA BERINYUY (14).
(3) FONYUY MABEL LEINYUY (14).
(4) SUIKIRAN ANNETTE FONYUY (12).
(5) KEMING BLASCH NANKUH (12).
(6) MBIVBOI ISAAC NSABINLA (11).
(7) KONGNSO SADATU SUIYKO (11).
(8) LUKONG BETCY BIAKAY (11).
(9) WIYLANYUY CLAV'E (11).
(10) NDIFON FAITH SHIE (10).
(11) SILAS KONGNYUY (10).
(12) TCHIMENE TINDO HORNELLE (10).
(13) RAHANATOU NYUYFORNY (9).


Passed in 7 Subjects: 19
(1) MENGNJO AMIA BURINYUY (15).
(2) NDIYONG ENAN NJIHNYOH (14).
(3) NYINGKA CLIFFORD NYUYDINI (13).
(4) BANBOYE DIVINE NYUYSEMO (13).
(5) LUKONG MUSTAPHA YUFONYUY (12).
(6) NDUM NJOH MAHAZOU (12).
(7) WIRNGO JEAN CLAUDE LOLIKA (12).
(8) MEYE CLIFFORD MENGVEN (12).
(9) KAFAIN KEH ANITA YIKWEN (12).
(10) TANFEN MIRABELLE YONGYEH (10).
(11) WIRNGO DERRICK KIMAINE (10).
(12) SHIYNYUY ANIZETH SOLIINYUY (10).
(13) AMENGNEVER ERIC (9).
(14) NJOLAH NANCY BERINYUY (9).
(15) KONGNYUY BRIGHT SOLIE (9).
(16) WIRBA ELIZABETH YILA (9).
(17) M'MANNI ALVIN TARDZENYUY (9).
(18) NJOLAH FREDOLINE MBIYDZENGEH (8).
(19) LADZE CLARIS WIYFENGLA (7).


Passed in 6 Subjects: 38
(1) WIRSIY BORIS FONYUY (13).
(2) ABDULGANIYU NYUYKIGHAN (13).
(3) BONGASUMO BERTRAND TATINYUY (11).
(4) NDZELEN ADRIAN NJOBEE (11).
(5) WIRSUNGNEN NINA WIYCHUNNYUY (10).
(6) KIBIR NESWATU FONYUY (9).
(7) DZELAMONYUY HANS MIENILA (9).
(8) NKARSAY NANCY (9).
(9) DULE SANDRINE NYUYKIGHAN (9).
(10) NYUYDZERJO YUVEN EDGER (9).
(11) NDIKAKA CAROLINE NKWISAI (9).
(12) YEFON TINDO CHARNELLE (8).
(13) WIRBA RASMIRATU DZELAMONYUY (8).
(14) YODZEKA FAIHANETTU SHALANYUY (8).
(15) NYUYKIKAH RAYMOND KWAI (8).
(16) TATAH UMBERTO KERNYUY (8).
(17) YASMELATU BONGKEM BIMELA (8).
(18) VIOLETTE TANVERLA (8).
(19) SUIKIRAN ANNETTA KINYUY (8).
(20) RODERICK SHALANYUY (8).
(21) SHIFNYUY MUHAMADU DINYUY (7).
(22) NFIKELA PRESEDITH SAHFE (7).
(23) NGO SOLANGE LEINYUY (7).
(24) EDELIZA WIYKIYNYUY (7).
(25) PATIENCE DZELAMONYUY (7).
(26) BISHERINE NJINYUY (7).
(27) WIRBA VELMA NYUYKONGI (7).
(28) YEMO SAMIRATOU (7).
(29) CELESTINE SUINYUY (7).
(30) NYUYSEMO LORIANE NANSINYUY (7).
(31) FONDZE ABDUL-AZIZ NYUYKI (7).
(32) SHANTIE SHAHYE (7).
(33) KEHMO-A DESIRE GHAIKA (7).
(34) LONTUM PECLINE VERNYUY (6).
(35) TUKOV CHRISTAINSIA JAVNYUY (6).
(36) WIRNKAR ROMARICK WIYKIYNYUY (6).
(37) WIRNGO BRIYAN BURINYUY (6).
(38) ADZENKUM ROMARIC NYUYBIN (6).


Passed in 5 Subjects: 45
(1) NJOBE SONITA MAYAM (10).
(2) WIRNKAR ABDELFATID FONYUY (10).
(3) MANGAN ELLEN YANGSI (9).
(4) KAKWU KERA NGWICHU (9).
(5) VERYONGNI REYNARD KANYUY (9).
(6) KONGNYUY VANDOLINE DZEKA (8).
(7) JAFF ANTHONETTE WIYE (8).
(8) FORCHU CLOTILDA NGONG (7).
(9) NDITANG EVE MONGU (7).
(10) MBIYDZENYUY MARIYAMU UWANI (7).
(11) NDZEBINKIRI INNATU BONGSIYSI (7).
(12) KIBVESHI SHALINE BINNYUY (7).
(13) TUKOV DAMIA BUHVEN (7).
(14) NTUMNYUY LYNNETTE GHAKANYUY (7).
(15) NKETOUM ISMAILA NJIDEM (7).
(16) LUKONG NOLINE SEYSENYUY (7).
(17) KANLA ODELIA BANSEKA (7).
(18) SANGNYUY MARIETHERESE BONGGHAN (7).
(19) WIRNGO MARK AKI (6).
(20) BURINYUY ROMARICK (6).
(21) VERLA CHARITY VERJAI (6).
(22) MAINIMO JULIAN KENYUYFON (6).
(23) WIRNGO EMILE NDZENDZENYUY (6).
(24) JULIUS BONGKIYUNG NKIMBE NGALIM (6).
(25) CLIFFORD KERNYUY (6).
(26) WIRAKER ODETTE NYYUYSEMO (6).
(27) MERCY SEVIDZEM (6).
(28) YUSUFU HUZAIFATU BUNRILA (6).
(29) NFOR CHRISTOPHER SAHWAI (6).
(30) NGANGE ARRENCE NFINYU (6).
(31) MBANG TEDISH KEBAH (6).
(32) SHALINE SHEHLA (6).
(33) ALIYOU HAMZA YAHUZA (6).
(34) NDZEWIYI EMMANUELA (5).
(35) NJESHU BLESS (5).
(36) JAFF SAUDATU KINYUY (5).
(37) TUME BLEND - NEREUS WIYSANYUY (5).
(38) YUFONYUY BLANDINE WIYSAHNYUY (5).
(39) BENG ADELINE NAIDUM (5).
(40) BONGAJUM BRENDALINE BERINYUY (5).
(41) WANJO SHAFAITU (5).
(42) LUKONG SHERIFATU SUINYUY (5).
(43) WIRNKAR CYNTHIA SIBEN (5).
(44) FONYUY YVETTE DUDZERNYUY (5).
(45) NGAFI LAURA LABUH (5).


Passed in 4 Subjects: 49
(1) NJODZEKA CLAUDINE WIYSAHNYUY (7).
(2) FONYUY RAISSA NYUYDINKONG (7).
(3) VERNYUY GILBERT NYUYSHIYI (7).
(4) JINGMO MELVIN FANNSO (7).
(5) FON MUSA WOMENSO (7).
(6) LENDZEMO JOVIS BERINYUY (7).
(7) SIKEH BIANKA KISI (7).
(8) BAMNJO ABDU WALID (6).
(9) FANSO ANET FONYUYKEM (6).
(10) FONYUY ROBERTINE SUILA (6).
(11) MBIYDZENYUY ODETTE KEMJEEY (6).
(12) BLANDINE BERINYUY (6).
(13) MFINI PEACE KINYUY (5).
(14) HAZILATU WIYKIYNYUY (5).
(15) FONYUY HAZEL SULIKA (5).
(16) YUMOH BENITA BONGSIYSI (5).
(17) MUZIADATU DZEMO (5).
(18) NGORAN AGAPITUS DULA (5).
(19) VIVIAN NYUYKIGHAN (5).
(20) MAKU EUGENE SAPWOK (5).
(21) KAININ MERENIE DZELAMOMONYUY (5).
(22) LUKONG ESTHELA DZEKENYUY (5).
(23) FAUZIYATU MSHERINYUY (5).
(24) BERINYUY JOSAIAH KINDZEKA (5).
(25) WIRSUNGNIN BRANDON NDZEDZENYUY (5).
(26) TUME PETRA LIMNYUY (5).
(27) NSHABIY LIVINUS ASHERINYUY (5).
(28) PEACE CHIZOBA UGOH (4).
(29) TUMLA CHRISTABEL BERINYUY (4).
(30) YAYEN LAMBERT MENJOH (4).
(31) SHULIKA SALAMATOU BONGSHEH (4).
(32) NYUYGIRKA DALISATU (4).
(33) WOLANI FONYUY VELMA (4).
(34) SENTIEH MABEL CHIOLE (4).
(35) CHIN ERNEST FONDZEGHA (4).
(36) MABU FELIX NTHAJE (4).
(37) FONDZEKPU RAYMOND TARDZE (4).
(38) VIISI ANNA NYUYDZERAN (4).
(39) DZEKEM CLARISE FONKPU (4).
(40) VESU AUGUSTINE MBIYDZENYUY (4).
(41) RUKAIYATU VEYEH (4).
(42) SANGNYUY CEDRICK (4).
(43) BAIKONG BRIAN SAAH (4).
(44) SEKA JOYCELINE NSAISHAVLA (4).
(45) DZELAMONYUY GHISLAIN KONGNYUY (4).
(46) LONTUM EMMELIAN FONYUY (4).
(47) SENDZE CLIFFORD TARDZENYUY (4).
(48) SEDIY SEDERICK BERINYUY (4).
(49) DJIN REGULAR NJING (4).


Centre No:  11623  Prince of Peace Sec School Ndu
Regist: 51, Sat for 4 or more Subjects: 51, Passed: 23, 
% Passed: 45.1, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NGALA JOEL WEPNYU (12).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) NFOR GERMINE GIHEJ (11).
(2) NDZI FAITH FAMBE (9).
(3) NYAH SANDRINE JAJA (7).
(4) YUSUFA MAIMUNA MAGAJI (6).
(5) NGWANI DIEUDONNE TAWE (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) CHUMTAN MARIAM NWADEH (7).
(2) RUGAIYATAU IBRAHIM (6).
(3) NELSON NGUH (6).
(4) NDZI ELVIS KARNGONG (6).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) RAHINATU KWIPSAH NFOR (6).
(2) NDI CLOVIS MBUNWE (6).
(3) NFORMI BIATRICE (5).
(4) WEPNJO EDWIN WEPNGONG (5).
(5) NSHUKWI SAMSIATU MUJIP (5).
(6) NGAYER EMELDA SHAFE (5).
(7) NGWANG FABRISE NFOR (5).
(8) SAMARI HILLARY GIYO (4).
(9) NFOR MAGDALINE NKFUNJI (4).
(10) NFOR SAIDANATU KFUKFU (4).
(11) NGWANG ABDULRA-UFU NYA (4).
(12) SHEI BLAISE KENGONG (4).
(13) NGALA SOLANGE MBOBO (4).


Centre No:  11624  Cambridge Comp. Bilingual College Mutengene
Regist: 63, Sat for 4 or more Subjects: 56, Passed: 37, 
% Passed: 66.07, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TATUH DAVID YIMELE (17).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) BESEN KUM BERYL (12).
(2) APONG EMILIA (11).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) DIANE WOPYONGA TITASWA (12).
(2) ASOBO JOYCELINE FRI (10).
(3) UMBU LIZETTE ESHIE (9).
(4) KENSAM ANITA NCHANGHE (9).
(5) NAMANDE ERIC AIME (8).
(6) TIAGUE ELIZABETH TSOPZE (8).
(7) NANYONGO NJUMBE CLAUDIA (8).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) NGWANE FAVOUR MEJANG (12).
(2) NDEGHEIFU NAOMI AKWE-EH MBOMBI (9).
(3) SOPHIE NAMONDO NGANJE (8).
(4) NDI AFOH DYNNIS (8).
(5) DERICK ASUNGAYA (7).
(6) FANKAH SANDRINE MOKIA (6).
(7) JULIE EGENYE MBONGO (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) DANG CLARA TSRU (7).
(2) NJEMBU GLADYS (6).
(3) DANLUTA YENWE MBUNGHI (6).
(4) ENANGA ALEXIA ETEGWE BELLA (6).
(5) AKONJOH PRINCE LEONARDO NDIFOR (5).
(6) CHIBEH ERNESTINE NSANGLI (5).
(7) NFOR EVONE SHANAH (5).
(8) OBEN MARILYNE MANYOH (5).
(9) TICHA BLESS KHAN (5).
(10) NGWA SHELLA BIH (5).
(11) PADANG ONGIP CATHERINE (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) HENRY TAZOCHA MBUNYA (5).
(2) RIMO BRANDON GEMANDZE (4).
(3) VINNETTE ACHURANJOH (4).
(4) NDANG EMILE CHIBEH (4).
(5) NJANG IRENE ATUH (4).
(6) SHUYEH PRESADIS KONGNYI (4).
(7) MUNA EDEN AKWI NGEMA (4).
(8) TANDU INNOCENT TOH (4).
(9) CHIMIGNI CHARLOTTE (4).


Centre No:  11625  Fomic Comp High School Buea
Regist: 34, Sat for 4 or more Subjects: 33, Passed: 9, 
% Passed: 27.27, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NKIE HENRIATTA MESIAMBA (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) PRINCE ESIKISE JONES (11).
(2) BENGEL GILBERT NGEBUS (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) OFEIWANG MARTILDA ETUNJE (7).
(2) MONGWO TATIANA AYEKE (6).
(3) ALBERT LUMA NGOMBA (6).
(4) ASHUKEM MENGOT JUNIOR (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MESUMBE GRACE MUNGE (8).
(2) NIMESIUS BOMKONGNUY (7).


Centre No:  11626  Government Secondary School Bomaka
Regist: 138, Sat for 4 or more Subjects: 138, Passed: 70, 
% Passed: 50.72, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) LEKEAKA BRENDA AZEMZI (25).
(2) LEKEANYI MISPA NKENGUM (22).
(3) SEN SHULAMMITE ANANG (21).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) NDZE WALTER MAI (22).
(2) VITIEN ANITA ANEMBOM (20).
(3) EFENDOA GILES NDONDI (18).
(4) NAMFACK SONNIE (14).


Passed in 8 Subjects: 8
(1) ARREY OBEN ENOW ETTA (22).
(2) AGAH RUTH MASAFI (13).
(3) NGONG JOANA EZHIA (12).
(4) MBOBAH BRAIN NCHU (12).
(5) MELISSA ULEH SAUVAIRE NGERIME (11).
(6) ABANG EGO JOEL (10).
(7) MOU EMMANUEL MEH (10).
(8) PELAGIE NCHINDA (8).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) AJINGHO BRAIN ENGWO (14).
(2) UZE IDRISS BEBENG (13).
(3) FORGA BELMOND WOBILA (11).
(4) NJUH GIZELLE (11).
(5) KUM SEDRIC (10).
(6) MENJI BRIAN MBI (9).


Passed in 6 Subjects: 19
(1) TONZOCK REGI-BRIGHT LEKUPI (12).
(2) NJAH MISPARINE (9).
(3) BI NKUNYU CECILIA NEBA (9).
(4) MOJOKO JULIET MWANJE (8).
(5) ELAD DIVINE ETOBUM (8).
(6) NGONG LIZZETE LEZEH (8).
(7) FIETSOP AZEMENKIE PERSHABEL (8).
(8) NSIKDJE NGOUNOU MARIE SUZANNE (8).
(9) NDONGFACK FELIX ZEMPIA (8).
(10) CHEFOR FRANK FOZOO (7).
(11) ESOE ELISABETH ENYOH (7).
(12) NCHA EUNICE AKOKOR (7).
(13) BANLANJO YUFENYUY ROBERTO (7).
(14) ASONGLEFAC ROSELINE ALEM (7).
(15) ANONGAFAC ELISA (7).
(16) FONDENDENG MIGUEL NKENGAFAC (7).
(17) NCHU TATIATA MUKONG (6).
(18) OKOMIANG LUCIA (6).
(19) NGONG RENETH NAIN (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) IBRAHIM SAIDOU BUBA (10).
(2) CHIFU ROLAND TUMI (9).
(3) CHIFU FABRICE (8).
(4) CHIEYEP GISELE NJILLA (8).
(5) TAMBONG AUGUSTINE EYONG (7).
(6) NJUH MELANIE MAEYEN (7).
(7) BOB-AH TERRENCE NJIAH (7).
(8) KOHTEH PRINCEWILL DOH (7).
(9) MOBU CHRISTALINE NABEMOH (6).
(10) MONDIA MARIUS TANDU (6).
(11) AGBOR EMMANUEL EFUNDE (6).
(12) DAKO LITI-MERVIT ECHONG (6).
(13) GIRLKELLY NGOASONG FESE (5).
(14) NKEHNI SINTIA GAMNJE (5).
(15) MICHAEL ESUA NGONYI (5).
(16) AJUAH MELVIS NKEMATEH (5).
(17) NGALE EUCHARIA NAMONDO (5).
(18) DEBA-EGBE LESLEY NSO (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) ANJAKO CLINTINE ANDU (6).
(2) EBOT NKALLE LIONEL (6).
(3) JOE-TEX NJUME LYONGA ETUTU (6).
(4) ABILANGA NDOKI YDE ORLAINE (5).
(5) KUM BLESS NGHA (5).
(6) LENSIHNA NDI ZEE (4).
(7) NDIWAGO KYRIA (4).
(8) LEKEALEM BORIS (4).
(9) ENJEMA ELISABETH EKEKE (4).
(10) ADA SANDRINE NTAH (4).
(11) LAFNYAM HIPPOLITA KICHUSI (4).
(12) ATABONGLEFACK CLAUDE (4).


Centre No:  11627  Government High School Great Soppo
Regist: 104, Sat for 4 or more Subjects: 104, Passed: 55, 
% Passed: 52.88, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) NDAH MUNANG OLIVERSCORT TOMNTOM (27).
(2) NDALEH NCHUMI SAH (27).


Passed in 10 Subjects: 3
(1) NUNWA BEBILA (24).
(2) TAYONG CHICK CEDIC (18).
(3) SHEY MARIETTE WIYDZERNYUY (16).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) ISONG LEONARD AZAH (22).
(2) MACNICOL BUMA MBANYI (15).
(3) PRINCELEY LAKA (14).
(4) YOLANDIA JAMEA NGANJE EPANTY (14).
(5) TOHTOH INGRID (13).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) OFON JESCENTA BETEH (13).
(2) DIOH NALIEMBE LAMIS (12).
(3) TIENTCHOU MESSE STEPHANIE (11).
(4) WEREBESI WUMNE-NYUY ACHO (10).
(5) NJOUME GERMAINE NANGE (10).
(6) MOLEKA EBENEZER OBIE (9).
(7) NDAKA DESIRE KAFIE (9).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) AKAFU SANDRINE ATEHNCHONG (10).
(2) EBOT MAXCELINE AYAMBA (9).
(3) OBI ANNA EYERE (9).
(4) KALZEMBO PRISCA NGWE (8).
(5) KUM EMMANUELLA MBONG (8).
(6) FLAVINE AKWAH ENOW (8).
(7) PROMISE LIENGU LYNETTE-ANNE NJIE (7).
(8) FRU NKWENTI KARLHEN ASONGWE (7).
(9) BERINYUY JOY NDI (7).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) MUKUMU ROSELINE NJENG (10).
(2) PRECIOUS EPOSI HARRATE NJIE (10).
(3) ENONGENE ETONE BERTRAND (9).
(4) TAKWO DIEUDONNE MILLE (9).
(5) NYIWUNG CHIARA (8).
(6) CARLLET NSOH ARUNG (7).
(7) GODDY NGONJA KOMBE (7).
(8) IKING SAMUEL ANUADENI (7).
(9) FRI REGINA NJITEBAH (7).
(10) ARREY-TAMBONG LUCY ARREY (6).
(11) TAYONG BIH CEDIENNE (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) AGBOR DAZY OJONG (8).
(2) ESEMBE FERDINAND EBOBI (8).
(3) ETOH VENTERIA ACHA (8).
(4) NJODZEKA MODESTE FOMBIY (7).
(5) BUGHA SHALLOTE SIH (7).
(6) TATA LURRA NDISE (6).
(7) MAKANEMANGINYA PROVIDENCE (6).
(8) NTONGHO SERAPHINE ISSA (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) NKEMZE ZEAKEANG ARTURE (6).
(2) NGWONAM LAWRENCE SAMA (5).
(3) ANAKALA BLAISE FUKALA (5).
(4) AGNES TARH TAGEM (5).
(5) BECLEAN ASHU AYUK (5).
(6) NJOCK JULIE NCHUNG (4).
(7) ROSE EPOSI NGALLE (4).
(8) NSEME JASINTA MESANG (4).
(9) KWENE LORETTE MPONGE (4).
(10) TATANA ANNA MOTIA (4).


Centre No:  11628  Government High School Mbonjo Limbe
Regist: 101, Sat for 4 or more Subjects: 101, Passed: 62, 
% Passed: 61.39, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) FONDEH BRENDA MAZONGUE (27).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) MBEMNGONG JUNIOR YUNIWO (21).
(2) JOSEPHINE NWEMBE NDALA (20).
(3) HOSTIN NAHBUM MUA (19).
(4) KOME NGAMBE RANDY (15).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) ETENGENENG MANYO MAURICE (19).
(2) NIKEU KEJEUTE SIMON PIERRE (15).
(3) MARILINE WANNWIE ANGARAWONG MBAHTOK (14).
(4) NKWELLE SONE NGONE (12).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) VENGA FIDELIS VENGA FIKE (18).
(2) KINKOH LEONARD NDINGAH (17).
(3) RAYMOND JAVNYUY (16).
(4) BRANDON CHISOM NJOKU (14).
(5) SOMBONG NADINE NGOBUI (14).
(6) ACHO BRANDIGAN CHI (13).
(7) NDUMU EVETTE YIE (10).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) NGAM BASIL CHIA (11).
(2) NGONDI BANDOLO MARGUERITE (10).
(3) FEDJO MBOUNA NASSA MIRIAME (9).
(4) MUKETE PAULINE MAYOR (9).
(5) REBECCA EFETI EBONG (9).
(6) WUNG CLINTON ZANG (8).
(7) EYONGOROCK DAMIAN OROCK (7).
(8) NSANGOU NDAM MOHAMED MOUSTAPHA (7).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) ABEDNEGO OKON EFFIONG (12).
(2) TCHITAH MAMBOU MEL (12).
(3) EBONG TONY EKOKO (10).
(4) NJUAFAC RAMBLINE (9).
(5) ANGWI UBRINE FUNDE (9).
(6) MANA FELICITAS AWEH (9).
(7) POUAMOUN AMINE KATHRYN (8).
(8) ANDONG SANDRA EKWEITEK (7).
(9) OSSANG MOTOMBY (7).
(10) SAMUEL OYETOMI ENUMIDU (7).
(11) KUPUA VALERY MBONG (6).
(12) LANGMI MACBRAINE MUVAH (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) SONG BRENDA NGOINJANG (10).
(2) EFAMBA EMMANUEL NGIMANI (9).
(3) SUNGA MELINA BALINGI (8).
(4) LITOMBE LYONGA LUMA FREDRICK (7).
(5) KEMADJOU NGASSA FLAVIEN ROMARIC (7).
(6) CHI BECKLINE NGEFOR (7).
(7) AMINKENG JUNIOR (7).
(8) BAWAK WINSLET MANYI (7).
(9) SAAGOUON TAMBA FERDI LEGRAND (6).
(10) SENGE NAOMI ATABE (6).
(11) NGAKE NGUEMEGNI AMOURETTE (6).
(12) PATRICIA OYERE OBENSON (6).
(13) KEBEAH MEH LEONEL (6).
(14) LIENGU AGNES BREASE ENGEMISE (5).
(15) NAH BAUSEMVEH SYLVIA (5).
(16) LEKEANYI KINGSLEY NKEMTOH (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) BONCHAK LEVIS NJUMLACK (6).
(2) MBEYA ALFRED JOEL (6).
(3) ISEH ANNINE MAMOWA (6).
(4) ARREY VICTORINE ANEH (5).
(5) NANA CHELSEA LAURYN NCHIVU (5).
(6) PETER MBUA NGOTTO (5).
(7) MOHFENKA IRINE NDREKAGHA (4).
(8) RHODA OKOU FORBA (4).
(9) NJOCK CATHERINE NJAMUHA (4).
(10) BOFUA BERKLIN TITABUA (4).


Centre No:  11629  Our Lady of Grace Secondary School Muyuka
Regist: 76, Sat for 4 or more Subjects: 63, Passed: 51, 
% Passed: 80.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) CHU BARON ENOH KUM (23).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) EYOMBO BASIL ADO (15).
(2) TEBO ENDAM GUILIAN (13).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) ABENG COURAGE-BLESS EGHEM (13).
(2) BAH HANS NYUYMIKA (11).


Passed in 8 Subjects: 11
(1) NDANG BRENDEN EYONGH (13).
(2) MONKAM PASCAL PIERRE (13).
(3) LUDWIG ETENGANI LIFANJE (12).
(4) NGWENGUM SABIN-JONES (11).
(5) BEZANKENG BEKONG PATIENCE (10).
(6) JILEFAC TAJOAH (10).
(7) NSIOH MESUMBE JUNIOR (10).
(8) EMMACULATE JOSO MBUA (9).
(9) NJI REANER SHIRI (9).
(10) EGBE VICTORY ETCHI (9).
(11) AJENGANYI MIREILLE (9).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) BABIAKA TATIANA NJALUNE (11).
(2) MONKAM CARINBETH NAHLELA NKIE (10).
(3) NGEFOR PAUCRIS A. NYEMLE (9).
(4) NKENGAFAC JOY ANUCHEM (9).
(5) EMEAKA NKAFU REBECCA (9).
(6) TANTO NORA LIHMBE (9).
(7) ABOH NINA (9).
(8) SYDONIE NGWEBANG (8).
(9) DANIEL AYONG UMENONG (8).
(10) NOTESSI DOTSOP PEGY CARINE (8).
(11) DELAINE DIFFOU CHRISOSTOME (8).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) MENONE NZEGGE MAJORY (9).
(2) BIE ROSE EBAKO (9).
(3) LEKANE DOGMO MELANIE ASIKE (9).
(4) PUNJIO LEOPEZ NTOWE BIYEH (8).
(5) YOUALEU TIAKO ALEX OMER (8).
(6) FONKENG FABRIS MBUNYA (8).
(7) KINGE ARNOLD KINGE (7).
(8) NFONSO MISPARINE DIEH (6).
(9) NZALLE BERTRAND EKODE (6).
(10) POUMO TCHOUASI CALISTUS (6).
(11) EWI FABRICE ACHUO (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) NVENAKENG ANUMBONG (7).
(2) EPUPU KELVIN ALUMA (7).
(3) NJUALEM ASONGANYI FABIOLA (7).
(4) ATEM ATEM MARIE-NOEL (6).
(5) EWO NYOH PELAGIE (5).
(6) REGINA NAMISE EYASU NGOBI (5).
(7) AGBOR MOSES EBOT EBOBNJANG JR. (5).
(8) AKWA EMMANUELA EJEH (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) LEKEALEM ROBERT ALETANU (5).
(2) MUNGWE NJENCHU NELSON (5).
(3) TOLEFAC VILDA NGU (4).
(4) EYAME LIONEL SAME (4).
(5) AMBIANA MARYVON MAYONG (4).


Centre No:  11630  Government High School Macha - Bambui
Regist: 136, Sat for 4 or more Subjects: 110, Passed: 56, 
% Passed: 50.91, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) CHE DERICK NEBA (23).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) ANUNGWA ELVIS TACHIA (17).
(2) ZUWAIRATU MOHAMADE SOUNOUSI (14).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) AKOH STEPHANI ATENDAH (15).
(2) AKIHMBOM JOYCELINE KUBONG (14).
(3) LUKU NOEL IMONEN (13).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) NGONG CLAUDETTE NINYING (16).
(2) YUSIMBOM NELSON (13).
(3) AISHATOU SOUAIBOU IBRAHIM (12).
(4) BANDE GASTON YUNGA (11).
(5) MARCELINE KERNYUY (11).
(6) NGUM MIRABEL (10).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) ABIBATOU NDIFOR SHARRY (13).
(2) CHE DICKSON KUM (8).
(3) ANGAFOR MOMBOOH NWELANUI EMMANUEL (7).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) HADI SHALIHU IDRISU (10).
(2) AZUNUI COURAGE MUANDO (9).
(3) AMUNGWA NOBERT FULI (9).
(4) SHIEGBEMIE YVETTE FORBAH (8).
(5) MAGWIH FALOND WUBE (7).
(6) NGWE BRANDINE MBI (7).
(7) IFUBEH BLANCHE (7).
(8) VIVIAN NIMBONG (6).
(9) EL-GAMAL SADIU DANPULLO (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) PLATENI KENYU (10).
(2) NGORAN MARY-ANNE NGWANCHANG (8).
(3) MBENG-NGONG BLANDINE NSANGLE (8).
(4) ABEMNUI RYAN (7).
(5) NGWEKU OPHILIA (7).
(6) ANGONG ADELINE AWAHNJUI (7).
(7) BONU SANDRINE NGWEMETOH (6).
(8) AZANUI BELTUS BEKWA (6).
(9) CHE DJANISH BEBOH (6).
(10) NGWEBEFOR SHASELIN (5).
(11) ASHINGNO CALISTA (5).
(12) ACHU BETRAND AZINU (5).
(13) FUEN JACENTA KHENG (5).
(14) NWEMOH FUEN STEPHANIE (5).
(15) NDONUI ROLAND AWONGU (5).
(16) NKENKU PRECIOUS MOSI (5).


Passed in 4 Subjects: 16
(1) NGONG BONAVENTURE APAH (8).
(2) NJIENI GODWILL (6).
(3) MBUH SHELRON (6).
(4) FONKEH ULRICH (6).
(5) AWAH COURAGE NEBA (6).
(6) NGWASANG VALERIE (5).
(7) AWOH JUDE NGES (5).
(8) NGWEBE NOELA (5).
(9) ABONGBUH LEM LOVE MALINE (4).
(10) ACHOMOCHI DELPHINE BIH (4).
(11) NKENKU FAITH MUGHAN (4).
(12) MEH RENATA (4).
(13) MBENGWE EMELDINE YIME (4).
(14) AMUHNTOH DIALORD NSAHNI (4).
(15) AWUDU KELLY HAWA (4).
(16) ANGAFOR BELTUS (4).


Centre No:  11631  Government Secondary School Ekon II - KORUP
Regist: 4, Sat for 4 or more Subjects: 4, Passed: 3, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) EFFIOM PATERSON AWOR (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NJONG CLINTON NJONG (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) EBAY DESTINY ENOH (5).


Centre No:  11632  Government High School Afap Mamfe
Regist: 49, Sat for 4 or more Subjects: 42, Passed: 29, 
% Passed: 69.05, Sanctioned: 5
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 4
(1) AGBOR CHRISTANTUS ACHALE (14).
(2) NTUI BESONG RANDY OBEN (13).
(3) NCHONG ARREY BRANDON (13).
(4) OJONG NADESH ETENGENENG (11).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) AYUK TAMBE DOROTHY (10).
(2) OJONG PETER NDIP ETTA (10).
(3) OJONG NIXSON AYUK (9).
(4) OBEN AGBOR DADSCA (9).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) ARREY BATE EGBE (10).
(2) TABE LAWRENCE AYUK (9).
(3) AFFA LEONEL EYONG (8).
(4) OJONG PRISLEY AYAMBA (8).
(5) NTUBA PHIL-COLLINS EYAMBE (7).
(6) AYUK FRENDA (7).
(7) EBOT MARY-ANNE TABI (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) ARREY TABOT BENIS AYAMBA (11).
(2) BATE FIDELIS AYUK (9).
(3) ETTA MELVIN EBOT (9).
(4) EKULE DORINE MARU (8).
(5) MAKIA DICKSON MBI (6).
(6) AWOH DESMOND BESONG (5).
(7) ADA EZEALI JACQULINE (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) TANQUI BRANDON AYUK (6).
(2) AGBOR SAMUEL OJONG (6).
(3) LACHE ALICE AYUK (5).
(4) AYUK OBEN AUGUSTA (4).
(5) ARREY TABOT EMMANUEL (4).
(6) ACHA HUMFRED NDUM (4).
(7) OJONG CLODINE OJONG (4).


Centre No:  11633  All Saints Secondary School Kumba
Regist: 18, Sat for 4 or more Subjects: 18, Passed: 11, 
% Passed: 61.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) AKEN COMFORT API (10).
(2) NGONKEM JUSTINA NKAN (7).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ISOH AWOH ABISHAG (7).
(2) DONFACK NGUEFACK GERALDINE (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) PALVINE MBENGNCHANG BAIYE (7).
(2) KININDO SHELLA NJANG (5).
(3) TAMBE DERRICK BESEM (5).
(4) MENGALLE HENRY NJIKANG (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) OJONG ANITA TIKU (4).
(2) SANJONG YOUSAH GYSLAIN (4).
(3) KININDO GENEVA FEIN (4).


Centre No:  11634  Noblesse Bilingual College Bafoussam
Regist: 12, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 6, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NGATCHUI DJADJEU TOTENTINE (10).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NUMFOR DOMINIQUE NGWA (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) MEGADZE KUE ORLANE (5).
(2) TAFOTSING FONGUIENG BORIS (4).
(3) OMAM MINETTE LAURE (4).
(4) NDIFOR ROY EYONG (4).


Centre No:  11635  Classical Bilingual Comprehensive College Metta Quarters Kumba
Regist: 281, Sat for 4 or more Subjects: 263, Passed: 74, 
% Passed: 28.14, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 5
(1) TABI DARLINGTON TAMBE (17).
(2) TCHOA NWOU CHUNAH FRANK JUNIOR (16).
(3) ABAM GLADYS KOTUKU (15).
(4) NJI GLORY NGUM (12).
(5) NZETCHOUANG JOSINE SHENGANG (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) KUMPET REX KATMI BILLA (11).
(2) NKENG JETSEN NDIP (11).
(3) NWANCHAN ALAIN MONJOH (9).
(4) NFONDI IBRAHIM BOHOU (9).
(5) NGOLE NERIS NJUME (8).
(6) EBAI LUCIA AYUK (7).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) NKAFU BRANDON (10).
(2) PEZINWOH EVERA MANJINPOH (9).
(3) EBONGNTOGE BESTOW (9).
(4) BATE JOSEPH ATEM (8).
(5) NONKI DOUMTSOP STEVE (7).
(6) TSEMBOM RUTH KENDZING (7).
(7) WENONG LOIS MUNOM (7).
(8) OBASE SOLOMON MALIGO (7).
(9) AKWE DESLEY NTONGWE (7).
(10) TECHONGUI JERRY (7).
(11) ETTA MARY BESONG AGBOR (7).
(12) JANENI MAGDALINE IKOMBE (6).


Passed in 5 Subjects: 22
(1) NJI SIMILINE MAMBO (9).
(2) ZENKEM LUCIENE NKEM (8).
(3) NDIP LUCY OJONG (7).
(4) MBANG SHERON BONGKA (6).
(5) MISODI ANTHOINETTE WELISANE (6).
(6) NGOE NICOLETTE ETEH (6).
(7) BIRIKISOU WETHINGYI WUNDU (6).
(8) NKENG BASIL NJINJU (6).
(9) MBUH BLESSING NYOH (6).
(10) NDUBU RICHARD ATTAH EGBE (6).
(11) AGWENJANG DIEUDONNE NDAM (6).
(12) MFONTEN CHARISMA ROSE BESSEM (5).
(13) AKOSONG AKO SAMUEL MANGA (5).
(14) NJUALEM HOLLINS NKEMAKA (5).
(15) MEH JAMES CHU (5).
(16) YVETTE BUME NDUMBE (5).
(17) AKU PEACE DELLOR (5).
(18) TETUH LAWRENTINE EGONWEI (5).
(19) EGAH WILFRED EGHA (5).
(20) ZINKENG HYBINDA ASONGLEFACK (5).
(21) NGANG EDITH AKEBOM (5).
(22) ABECK MELANIE NDANGOH (5).


Passed in 4 Subjects: 29
(1) EYAKWE BENJAMIN NDINA (7).
(2) MOKUBE CLINTON EMBA (6).
(3) ETONGWE MARIE MOSUME (5).
(4) ABAMOT ESSELEM MELANIE ANGELE (5).
(5) MBUNYA QUEENIVA NTUMBONG (5).
(6) NJEI BISMARCK OFEMBE (5).
(7) ATINGANJI VIOLET ABONAJAH (5).
(8) NDIKA BISMARK NDIKA (5).
(9) NJIE ALBRIGHT AKO (5).
(10) EMBAI NELSON ETCHU (5).
(11) BEPAKA RONIS MBAKO (5).
(12) FRU AYANWI FON (5).
(13) ACHALEFAC MELVIS ASONGMO (4).
(14) ELANGWE RENE MBAWE (4).
(15) MOBIT VANESSA AMUTENG (4).
(16) ANZEFOR PATIENCE (4).
(17) NDIFOR MARK AJONG (4).
(18) WASE VIOLET MBALLA (4).
(19) ADAMU STEPHANIE (4).
(20) EBONG REINA MEYARI (4).
(21) EBIANE KINGS EBIANE (4).
(22) TCHINDA MABEL (4).
(23) BUDZE CHRISTABEL MUNYAP (4).
(24) BONG CLARETTE KHENTUOH (4).
(25) SENGE FRIDA NGOE (4).
(26) AFALAKA EDITH ASONG (4).
(27) MBU PATRA BESSEM (4).
(28) ANU LINDA MBAPNGONG (4).
(29) YUTIABO PRISCA TATAH (4).


Centre No:  11636  Generation Bilingual College Kumba
Regist: 40, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 8, 
% Passed: 21.05, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) CHE MARY BIH NCHANG (14).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) GEH RONALD ALANG (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NGOZEM PELAGIE AZANGEA (7).
(2) DECKCHU FRANKLIN YUNLAK (4).
(3) TEMBECK CHANCELINE EBEK (4).
(4) MEKONTHOU CYNTHIA (4).
(5) MUNGE SUMBELE (4).
(6) NJI SERAPHINE AMAH (4).


Centre No:  11637  Victory Comprehensive College Kumba
Regist: 102, Sat for 4 or more Subjects: 83, Passed: 51, 
% Passed: 61.45, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) ORIE LUCY NKECHINYERE (19).
(2) ACHA CYNTHIA TUA (17).
(3) NGUM SHALOTTE (15).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NJENFANG RISSA AYUK BOME (12).
(2) FLORENCE KENECHI OKAFOR (10).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) MOTESAKE ELIZABETH LOKANYE (14).
(2) NJECK ABENATUS FORTTY (11).
(3) EWENYE MENE RWENOR JOKE (10).
(4) SARAH MAMUUEE NGUNDE (9).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) KANG BECKY WASA (8).
(2) MBAH BELTUS (8).
(3) BATE PRECIOUS AGBORSONG (7).
(4) BECKY ROSE MAKIA (7).
(5) ELIZABETH NKONGHO MUKETE (7).
(6) NGANG ALEXIA IJANG (6).
(7) MBOE LILIAN FESE (6).


Passed in 5 Subjects: 20
(1) EKOMO DORCAS SENGE (8).
(2) ANNABEL AKO OYERE (8).
(3) MUSANGO VERA MOKI (7).
(4) MBAH LORA NWANGEH (7).
(5) CHI EMMANUEL KEDZE (7).
(6) CHRISTIAN CHINEDU UZOUKWU (6).
(7) VICTOR UKEFI EBONG NGOLE (6).
(8) MONJU BRIAN ANGUH (6).
(9) NDUME COMFORT BALIKI (6).
(10) ELANGWE JAMES MUSIMA (6).
(11) CHI MAXMITH FOMBENG (6).
(12) EKANE ESONG JOSKELLY (5).
(13) BEKONGERE ELIZABETH MOBIYE (5).
(14) MESAME SONITA NZANG (5).
(15) BESONG SALLY TAKANG (5).
(16) CHINWE RUTH CHUKWUEMEKA (5).
(17) MBILE BERTHA MALINGO (5).
(18) IBEKWEM DAVID CHISIOM (5).
(19) NKUMBE TRACY MBENDE (5).
(20) EBAKO ELEMA PRICILIA (5).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) EVSON NGANDA EPAMBA YAWEH (7).
(2) NCHINDA VANISIA WUSEH (6).
(3) MOTO CHANTAL EYOME (5).
(4) ATUD CECILIA ENYURK (5).
(5) AGENDIA EMELDA (5).
(6) ALI JENET NKUH (4).
(7) BEKONDO NAENDE BRENDA (4).
(8) LINDA UGOCHI ONWUNYERE (4).
(9) SONE SENZE CHRISTEL (4).
(10) EBAH MARY MBOTE (4).
(11) NCHEKU ISABELA (4).
(12) EBUNE JONAS SAKWE (4).
(13) MANA ROSE MARIKE (4).
(14) MBELLE DIVINE NGAH (4).
(15) EPAMBA MILDRED KONGWE (4).


Centre No:  11638  Divine Comprehensive Secondary School Bali
Regist: 40, Sat for 4 or more Subjects: 33, Passed: 26, 
% Passed: 78.79, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) FORMUTEH CLINTON MBAHWECK (13).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) SOLANGE MULEM NGATI (12).
(2) PINANOH ROGER HONGIE (10).
(3) KULEMIA KELLY BAMBOT (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) GWANSEN WINSLOW KEDINGA (8).
(2) ELIZABETH KUNA (8).
(3) SAMERIC BABILA TITA (8).
(4) MUVALA NESTOR DINGBOBGA (7).
(5) TATIANA KAHFEH (7).
(6) NAHKURA BRANDALINE MIMBA (7).
(7) YINKFU ELVIS YINKFU (6).
(8) QUINIVETTE NAHBILA (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) MAPEH CLINTON DOBGIMA (9).
(2) BOLA BRENDA (7).
(3) SAMGWA ERNESTINE PELLA (7).
(4) BENN DAIANT CHU (7).
(5) OLIVER FEH (6).
(6) MILDRED ANDIN (6).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) NAHKUNA YVETTE LAPA (6).
(2) FOKUMLAH CYNTHIA NGWABOH (5).
(3) NAHSILA PRISCILIA FOFUNG (5).
(4) PENN NKAM PRINCELY (5).
(5) LENNA LAMEREST (5).
(6) SABUM DINGBOBGA GERARD (4).
(7) NUMVI ARMSTRONG (4).
(8) EMMANUELLA FEH (4).


Centre No:  11639  Government Secondary School Dumbo-Berabe, Ako
Regist: 47, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 14, 
% Passed: 36.84, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NCHE ELVIS KOWAH (9).
(2) NJAH PASCAL KWEBE (7).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) BEME KILLIAN KEVEI (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) TABE GERALD NKAPOH (10).
(2) CHUBUKE LOISE VAFI (8).
(3) MBOROTO ROGERS MBIE (6).
(4) EYU JOSEPH MBORO (6).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) ACHO TOGE PRIDE (6).
(2) NJI COMFORT ABULZZO (6).
(3) TONGHA KELINE EMAZI (6).
(4) NKWAI GIDEON NKWAI (5).
(5) TONGHA ELISHA NJENA (5).
(6) WANNEH KINGSLY (5).
(7) EYA ERNESTINE (4).


Centre No:  11640  Sunrise College Mankon Bamenda II
Regist: 33, Sat for 4 or more Subjects: 33, Passed: 16, 
% Passed: 48.48, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NGUM CLAUDIA (17).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NGWA ROLAND NEBA (10).
(2) NGANG JUNIOR FOMASOH (9).
(3) BIH-NWIH CHE (8).
(4) AZAH NOBETA NDE (7).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) SIRRI MERILINE NDOH (8).
(2) CHO ZILEX (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) CHI CLOVIS NJI (8).
(2) LUM VIVIAN ANYE (7).
(3) NJI GODFRED FRU (6).
(4) CARLSON- DERIC SIGALA (5).
(5) AMBE DENIS ANYE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) TEMBI CLEARANCE TATA (5).
(2) NGWE ERICA VEYOFF (4).
(3) ANYE CHRISTIAN ANGWAFOR (4).
(4) CHEO BRANDON SUH (4).


Centre No:  11641  Intern School Complex �la Gaiete� Yaounde I
Regist: 71, Sat for 4 or more Subjects: 46, Passed: 31, 
% Passed: 67.39, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) KAMGANG MBOUM STEPHANE (19).


Passed in 9 Subjects: 10
(1) ANABA ONDOBO HENRIETTE NOURIA (21).
(2) SANZHIE ASSE BORIS ADAMS (16).
(3) MAWAN NECHEU EVODITTE BLANCHE (16).
(4) AICHA BINT ABOUBAKAR (15).
(5) NGOUONGO CYNTHIA LAURELLE (15).
(6) KAMDOUM THE AROL LARRY (15).
(7) HEUDOU BESSALA BRICE DESIRE (15).
(8) KAMBAMBA SOLA JUNIOR (13).
(9) NGO BITOMB ELISABETH MARTINE (13).
(10) SOGNA TCHOUALA MAXIME DUKHEIM (11).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) CHOKOTE EZANGONO ANA�S ALPHEE (18).
(2) HAMADOU SAMBO ABOUBAKARY SIDDIQ (14).
(3) TEKA JEULEZEU BORIS (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) LAETITIA ORENA ANDREA OWONO NDZIE (11).
(2) KOUNOU MEDZO MARYLIN BRENDA (10).
(3) HOGBE BIOCK RAOUL LUDOVIC (10).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) YOUSRA ABBAS (11).
(2) TAFFO MARCELLE MYRIAM (9).
(3) MARIGOH BALLA EDOUARD MICHEL (8).
(4) AARON KENNY HAPI TCHONANG WANDJI (8).
(5) ANGELIQUE CLARA NDANGA EBOO (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) SHANIJO MANDENG NEMB (8).
(2) NDONGO ETOMO BORIS SYLVAIN (8).
(3) AKPE A MOUDON ELISABETH (7).
(4) FOTSO NGUECHE ORELIE MARCELLE (7).
(5) NKOA FOUDA MARIE CHARLENE ROLANDE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NITA SHARYN MBUYI DON NDAYI (7).
(2) AMOUGOU ZEMENGONO ASTRID LAETIZIA (7).
(3) PIGLA BERNADETTE BERACA (6).
(4) FON BALEM MARC RODRIGUE JUNIOR (5).


Centre No:  11642  Maison Dola Secondary School Yaounde IV
Regist: 115, Sat for 4 or more Subjects: 102, Passed: 48, 
% Passed: 47.06, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NTEH MAVIS NGONG (12).


Passed in 8 Subjects: 10
(1) ONANA NGUILAMBOUHE ARTHUR BIENVENU (20).
(2) FOGNE FEUSSOUO MAXIME ULRICH (19).
(3) MIMBALA ESSOMBA FRAN�OIS DYLAN (17).
(4) FANDJA BANDA ERNEST ROYAL (14).
(5) LEUMALEU FONGANG ASHILENE SHANONE (13).
(6) BASSI LELE FRED JUNIOR (13).
(7) DJOUENEKANG TAMBA TRESOR (12).
(8) CHELSY AKWENTOH DONG (11).
(9) HAMLET SUH ISAAC (10).
(10) ABINGMBOBI DAMARIS (10).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) AFOH ELAINE MUYEN (12).
(2) DJUIDJE MOUNAMO LAETITIA CENDRA PRINCESSE (12).
(3) FON YVAN LOIC TIZI (11).
(4) MBIFI DEAREST ANNEMBOM (10).
(5) MALO NJI STEPHANE (9).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) KWAME KINGUE GILES CHRISTIAN (12).
(2) NDONKOU LISE VANELLE (11).
(3) NYA TCHOUNGANG LUPRINCE ARMAND (10).
(4) FEUMATIO NGNINPA YANIQUE (10).
(5) YIMDJO JACQUELINE BRUNO (10).
(6) BEKONO EMMANUEL BERTRAND (9).
(7) BATIKALA MARIE DIBO (8).
(8) ANGELINE NGWE NDIKUM (8).
(9) METAGNE TEGOM NIFRANCE (8).
(10) NGONGALAH SIBI SANDRINE FLORE (8).
(11) AMBRO MABEL INDAH (8).
(12) NDOAH THERESE PASCALINE (7).
(13) ESSAMA NTOU FRANCOISE (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) NDO NTYA LAWRENCE (8).
(2) WAGOU TCHOFFO BRENDA (7).
(3) FOUDA IGNACE RODRIQUE (7).
(4) FRANK MAKEA NTAH PINDEH (7).
(5) ENOW LIONEL EKPOTI (7).
(6) LOMPI KEMTA ARMEL DIDIER (7).
(7) ANJOYONG LAURA AMBIRAKUM (5).
(8) EYENGA FRANCOISE MANUELA (5).
(9) CHE MEBEL NEH (5).
(10) YEPDJOU NANA RUTH VERCINIE (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) HEUSSI BANDA FRANCK JUNIOR (7).
(2) NKARAKWI MELIZA CHICHI (6).
(3) FOUMA FOUMA FLORA JOSEPHA (6).
(4) NGWE ASAAH DIANA JESSICA (6).
(5) NGBA NGANKOU GWLADYS (5).
(6) ITOE JORDANE ENANGA (5).
(7) FRUNJI EPIPHANY (5).
(8) NWADIKE CHIOMA (4).
(9) CHILATCHA POUSSONKA INESS CAROLE (4).


Centre No:  11643  Presbyterian Secondary School Douala
Regist: 58, Sat for 4 or more Subjects: 58, Passed: 50, 
% Passed: 86.21, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 9
(1) ACHU KELSEA SUCHE ANYIM (29).
(2) TAMUKONG ETTLIN TANGUNU (28).
(3) AMBI-LANU ENCHO ADU (21).
(4) MBANKWIE TCHUNTA LETISIA ELFRIEDE (21).
(5) TABOT RODRIGUE ATEM (20).
(6) DONG LONG LAURENT JOEL (20).
(7) BAKEH BAH BRIAYAN (19).
(8) TATAW SANDRA MARTHA (15).
(9) TEWAN FALONE EDAM (13).


Passed in 10 Subjects: 10
(1) NINTAI DICK NUNYI (24).
(2) TENENG BRISTINE MULUH (23).
(3) ENOH AGEI ETUGE SAMMY (22).
(4) NKADA OTYAME THERESE (21).
(5) LANGEH LOIC KENJI MFUH (17).
(6) KELLY MENGWE TIDZIE (16).
(7) AGWE BRENDA ENIH (15).
(8) KEHDINGA BROWNLIN NUMVI (14).
(9) AKATEK SHELLA EJUIBA (13).
(10) ANANG FUAKEFEZEH BIH (13).


Passed in 9 Subjects: 7
(1) MOUAFO TASSIKIM SOP LUC JORDY (20).
(2) SADEU KAMSU DARYL JUNIOR (16).
(3) ACHU CHELSEA AWASIRI BEI (15).
(4) NJOYA TOURE AHMED AZIZ (14).
(5) PHILIPPE VIKEN EKANE (13).
(6) SANDRINE NENG (13).
(7) MUKEM JUNIOR BORRIS CHENGHE (12).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) KONTCHIDJOU METANGO DOMINIQUE (18).
(2) ANGAFOR JUNIOR BONGO (13).
(3) TENJECK ERECIA TEBECK (13).
(4) MELACHIO CARLY JORELLE (13).
(5) WOMENI WOMETCHA ASHLEY NEHFON (11).
(6) HANNAH EKE ASI (10).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) ATANGA JEVIS WARA (16).
(2) CHI LUTHER FRUMAKOSI (12).
(3) KETU WINNY NABOU MARTINE (11).
(4) NSONG NGEME PASCAL NTUBE (10).
(5) NCHANG SHALOM (10).
(6) NJOH PENDE WALTER (10).
(7) CHICK LOVELINE ENJOH (9).
(8) MIKI KARL AWAH (9).
(9) FOMENGEN BLESS TADOH (8).
(10) CHRISTINE AKWI ANGWAH (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) FRI ACHIRI EKANGUE (8).
(2) NGWENYI MELODY MBONU (7).
(3) SIRRI MARIAM CHO NKWENTI (7).
(4) YOUMBI DINGUE PLACIDE ULRICH (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) GEORGE ANDRE TOH LEKUNZE (7).
(2) NABILA FLORENCE AWEH (6).
(3) NGU CLINTON (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) AMAH RANDI NDUM (5).


Centre No:  11644  Government Bilingual High School Atta Banyo
Regist: 12, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 3, 
% Passed: 25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TSENWI BLESSING YUMBEM (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) ALIDOU OUSEINI TAKO (4).
(2) ENA DJEFA (4).


Centre No:  11645  College Catholique Bilingue Notre Dame des Nation Douala
Regist: 61, Sat for 4 or more Subjects: 35, Passed: 33, 
% Passed: 94.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) ABEH TAMGUE SERGE (25).
(2) CHIENDO SULLIVAN (20).
(3) ETABONG CHARLOTTE NGUM (20).


Passed in 10 Subjects: 5
(1) KONGNE NENGOU JENNIFER (15).
(2) AYINDA CYRILLE (15).
(3) NJOHJAM NANCY IYA (15).
(4) JOYCE WAMO NGAFOR (14).
(5) IMMANUEL RYAN BBOKALLI (12).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KAMENI DJENGOUE RAPHA�LLE VINCIANE (11).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) CHO MUGAH GERMAIN BENEDICT (14).
(2) ABOSSOLO NLEME DANIEL ANGE (12).
(3) RAFAEL TOROYO BITOMAN (11).
(4) MOTTO NSEKE ROSETTE FREDIE (11).
(5) BELLA ELHE GHISLAINE SANDRINE (10).
(6) MIYEME PRISCILLIA MADO LA FLEUR (10).
(7) SOUOP NANGOU FRANCK (10).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) OSCAR TCHIMOA OUETHY (11).
(2) MBALLA NKOLO MARGU�RITE (11).
(3) NDJOMO MARIE JEANNE (10).
(4) YAMDJEU KAKANOU STEPHANE (9).
(5) AINHOA SARAY RAMOS NGUEMA (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ABANDA LOWE LESLIE DAINA (8).
(2) INAH EPANDA SAMMY JORDAN (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) OUM JUNIOR ROLLIN (9).
(2) MENDOUGA CHOUOPFOKWA VINYL CAPRAIS (7).
(3) AWAMBA TCHOUATA YANN JUNIOR (7).
(4) NGOKWI CLARISE ASAH (6).
(5) NGOTI NKOYOK EMILE MOISE (6).
(6) ZO'O FOMEZA MONIQUE FRANCINE (6).
(7) MBOA MBAMELA DAVID (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) TCHEUKAM CASEY EMMANUELLE (5).
(2) MBAZOA NGUINI MARGUERITE (5).
(3) KAMGANG HART MANUELA (5).


Centre No:  11646  St Michael Seminary Melong
Regist: 92, Sat for 4 or more Subjects: 79, Passed: 35, 
% Passed: 44.3, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) BERTHOL BROWN MOUWA NGASSA (16).
(2) AMBE KELTON NGWA (10).
(3) MBAH EKOB FRANKLIN (9).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) WEFON ROSINE NDUM (8).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) MEKEM SEGNING JUNIOR (15).
(2) NDONGLA MACELUS (10).
(3) AZEMAYAH JUDE TEBAH (9).
(4) OSSOMBA RENEE HANNAH (9).
(5) SONKOUE MANFOUO MARINA (8).
(6) NANTI CECILE (7).
(7) SOUMELONG FILS YANICK (6).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) MBACHAN OSCAR ENOH (8).
(2) MBAKOP TCHAPNGA PULCHERIE (8).
(3) FANGUEN NGAGUEN ANNETTE SORELLE (8).
(4) NNOKO BORIS EDIE (8).
(5) SAHA NGANG CAROLINE (8).
(6) GUY MARCEL JOGNUI LINGI (8).
(7) AJUA TELANDE EPIPHANY (7).
(8) NDIKA ABIGAIL ANYENE (7).
(9) AFUH EZEKIEL TEMBECK (7).
(10) SAMA BRAWNDON CALVIS AJECK (7).
(11) TANTOH NGUNGWA NJONG ZENABOU (6).
(12) MOUTO EKOUME EUNICE (6).
(13) SAHA HERMAN MARIO (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) MBEZELE THOMAS ELIEZER (6).
(2) BAKO ZALIYATU ASOH (5).
(3) ASEH ISSABELLA TEMBOCK (5).
(4) NDA PRISCA NANZE (5).
(5) MAWO JOYCELINE SAHNYUY (4).
(6) TACHOT MAJOB MARY (4).
(7) MBELLE CARINE NDOBE (4).
(8) NGONG ERNESTINE FUEN (4).
(9) GUEGWONG MAKEN GUY TERENCE (4).
(10) AYANG BECKY NYINDANG (4).
(11) MBAH NICKESE (4).


Centre No:  11647  Government Bilingual High School Balikumbat
Regist: 78, Sat for 4 or more Subjects: 71, Passed: 46, 
% Passed: 64.79, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) DEGWAT BORIS (20).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) LEBGA SPENSALOUIS SEMNYONG (17).
(2) KOHTEM BLAISE NUGMI (15).
(3) SUMUH PREMUS BUMA (14).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) ABDOU AMZAH (11).
(2) GWANNAH BORIS CHIA (11).
(3) BUMLANGMI BORIS KUSI (10).
(4) CHEAFONG YVETTE NGWACHE (10).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) FONKUMBAT CLINTON KOHTEM (11).
(2) FORLUMNGE PRIDE BUMA (11).
(3) GANA DESMORINE PENVAHGHA (10).
(4) BANJONG CALDRICK NWANA (9).
(5) NAHJEH STEPHANIE (9).


Passed in 5 Subjects: 19
(1) NIBA MERCY NONGMESEH (12).
(2) OMAMATOUO BUBA (10).
(3) BOBGA ROSELINE LEKUNGHA (8).
(4) DOHMENG BORIS BABILLA (8).
(5) SAMA AISHA NAHBEUH (7).
(6) BILLA PLASADE LEHTEM (7).
(7) BOBYEK SIDUAN GANA (7).
(8) MBENGANG JASMI LEMA (7).
(9) MISSI CYNTHIA PENGHA (7).
(10) NAGHA ELODINE (6).
(11) WAKUN QUEENDOLINE (6).
(12) MENGA BERNICE KAHBIT (6).
(13) KEHDINGHA CYPRIAN FORGOH (6).
(14) DAYEBGHA LYDIA BANNA (6).
(15) ABANDA LABAN NGWA (6).
(16) BUMA EVANGELINE LIBBAH (6).
(17) SEGHA JOYCE YEBAH (5).
(18) MBOUMBOU FAYIZATOU KONGEP (5).
(19) BUMA STEPHANE LANGMI (5).


Passed in 4 Subjects: 14
(1) PENHA JOMI LOUSIANA (6).
(2) KUNDABUM GHISLAIN BUVAH (6).
(3) NJENKU CHOUTPIEN HARUNA (5).
(4) LUMA MARCEL NDASI (5).
(5) BILLA MARIOUS NJANGEH (5).
(6) FAGHA CLINTON MOMA (4).
(7) NYONGKA DIANE DINGHA (4).
(8) BILLA LANDRIN ADAMU (4).
(9) BUMA ROMEO BANA (4).
(10) FABRICE TUMAH BITBENG (4).
(11) GAHMUTI ANNETTE KUNSEH (4).
(12) DOHSA BELLO BUMA (4).
(13) MBEING DAMARIS MANCHU (4).
(14) MAPURE RODRIQUE SHUNDUNGAM (4).


Centre No:  11648  Pride of Hope Sec School Bamali - Ndop
Regist: 98, Sat for 4 or more Subjects: 90, Passed: 51, 
% Passed: 56.67, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) KOMOFOR NIKENZE (26).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) FANKEH RAMADAN (12).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) EVARISTUS MUNTEH (13).
(2) WANKA VIGIENI NGWENUI (10).
(3) TIAMA ALLIANCE MABOUH (10).
(4) MOMBEH BOSCO WHIANJOUH (9).
(5) NDIMIH BRITINI (9).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) YEH ASAMAHOH MANGEH (10).
(2) GUMU CHANTAL NBAMBE (8).
(3) MBUTOH MELATINE MANKANG (8).
(4) KOMUFOR MALVISE NGUMETA (8).
(5) NGOME GEDEON CHOMNGEH (7).


Passed in 5 Subjects: 20
(1) MBUITOH PROMISE NDETAH (9).
(2) TIAMAH SEMILIAN MBENKEH (7).
(3) DEFOU JEAN JULE CHETGHO (7).
(4) NKILOH NGEH ROGER (7).
(5) KOMUFOR BETHELA MEFIT (7).
(6) MOMUNDUPEH IVOLINE NUIWAH (7).
(7) KAYE ROSINE (7).
(8) NGONG ESOLE ANNE FLORENCE DEVILLE (7).
(9) MPAWAH VANESSA MBUTOH (7).
(10) SAHFUA ALILATU NUNDOP (7).
(11) SOLAGE SUNDAY (6).
(12) MEFESEH EMELDINE LISI (6).
(13) NDUOMEH LEONELSTEVE NDEMEH (6).
(14) MEYUH KERLY MEYUH (6).
(15) KEHOP AMOS NTAGHEH (6).
(16) PINIWAH VICTORY KUNIYATE (6).
(17) MBOH PAMELA NDINANTOW (6).
(18) NGOMEH LOYS-LOVE TCHONAYANKE (6).
(19) DEDONG NGUFUAH ROSINA (6).
(20) MBENGO MBICHAE VANESSA (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) MOMBE YVONNE MBUTOH (7).
(2) NGOPAN ROMAYO YIPOH (7).
(3) MUNGWAT PROSPER (6).
(4) YOUNHIER STEPHANIE (6).
(5) NJINGUN ASANAH NDIMIH (6).
(6) KONUFOR CLITON MBONDOP (5).
(7) NDUAH MIRANDA NJIMEH (5).
(8) KENKWA PRISTA HEANUI (5).
(9) NUPOH FRITZ PONGHO (5).
(10) MAMBET EMMERENCIA NUWA (5).
(11) SOMBONG JULIETTE NDIMIH (5).
(12) NGONPAN VANISSA YENKONG (5).
(13) NGWINNI MISPA (5).
(14) NELLENG DIANA SHOUMBI (4).
(15) NKAHI ROMANIC NDENGHOKAN (4).
(16) PUH YVONNE PEYIH (4).
(17) JIA SULEMAN CHEMBOPUH (4).
(18) NWANA ADELA ZIMKAH (4).
(19) SIMILENE NGOMEH NINDADA (4).


Centre No:  11649  Standard Bilingual College Ndop
Regist: 60, Sat for 4 or more Subjects: 59, Passed: 17, 
% Passed: 28.81, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) BOBGA MARYLYNE NYELYIT (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) MBOUCHO ELISIA CHIRABEH (10).
(2) KFUTUA PAMELA NAIYA (8).
(3) CHARLOTTE NGWEMUKUM (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) LISBON LEMNYUY LANGWA (7).
(2) LANJA SHELBY-HASHKINYI (6).
(3) BASIRU ISSA (6).
(4) SUH EMILE CHE (6).
(5) KONGNYUY MARIE-CLAIRE SIVEM (5).
(6) MOHCHIETIH SALOME SHIWONDZE (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) NAPAJI LIKIATOU (5).
(2) BUINWI NECOLINE KARING (5).
(3) TITA YVES SHIWOH (5).
(4) NWANYEK LORDRICK BILLA (5).
(5) MBUGWE MERCY NGWANGOUNG (5).
(6) NFOAR YANG ELIZABETH (4).
(7) MOKOM BENJIKA (4).


Centre No:  11650  College Polyvalent Bilingue Saint Famille Magba
Regist: 38, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 15, 
% Passed: 39.47, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NADINE YAA (14).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) CHI AWANJE ROMAIN (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) FANWONG MABEL ABASHINYUYGHA (9).
(2) FUKMUH SHADRACK (8).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) AGENDIA JOY (8).
(2) PEMBOURA NGANGOUAP ALEXIE FLORE (7).
(3) DIDARK DELPHINE (6).
(4) LEMU SILAS (6).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) AMBE ZIDANE (6).
(2) BONSE CAROLINE (6).
(3) TIENTCHEU TCHOGOUE LOIC ROSTAND (5).
(4) BOMBEY BIBSMANN BIBIMNWI (5).
(5) MVEINGUERI RAOUL (4).
(6) BILA JUNIOR FONYUY (4).
(7) NIMISON MARCHEL (4).


Centre No:  11651  St Paul Bilingual College Bafang Upper-Nkam
Regist: 87, Sat for 4 or more Subjects: 69, Passed: 49, 
% Passed: 71.01, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 9
(1) TIMNGUM TRACY MBENIGHA MANGE (29).
(2) BOTCHAK TCHUIAKAM CLAUDE ANNICK (28).
(3) MONKAM AMADEIUS EL PIBE DE ORO (28).
(4) MEPPO KHOM BRYAN (27).
(5) MOUDJOKO TCHOUASSI RICHY ORCEL (27).
(6) TCHAMAGAM DIFFO MOREL (26).
(7) KRUGER KRUGER NICODEME (26).
(8) PEREZ ENYEGUE CLAIRE DESIREE (25).
(9) MANIGA SYLVANIE GAELLE (15).


Passed in 10 Subjects: 5
(1) MELEUGOUO KENGNE ELVIRA LUCRESSE (17).
(2) KAMKAN NGAMENI VARESE BERENGER (17).
(3) TIENTCHEU-TIENCHEU VIRGILE HEDGARD (15).
(4) DONGMO FONDJI PRINCESSE LYNN (13).
(5) TCHEULAHUE LYNE GEORGINA (12).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NFON AYUGUE DORINE COLETTE (12).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) TCHAMAHA DJIALEU ASHLEY BENITA (14).
(2) DEUGOUE EKEN CAROLE (12).
(3) MAPITCHAM DIBONGUE MARIE-DONALD (11).
(4) TIATOU NGALEU HILARY DARLENE YAYA (11).
(5) NGANGOP NTOLIEU CYRILLE PARFAIT (11).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) CHIENJI BOBDA LINUS DURAND (12).
(2) DADJO PEKUKO FLORINDA FLORETTE (10).
(3) TCHEUFFA TCHOUATCHA GUICHA DUCHELLE (10).
(4) CHEUDJIE NGANKAM GAELLE (10).
(5) TCHAMEN POUALEU ALVINE GARCIA (7).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) CHOKOTE-NGUETHA ARNAUD-JUERY (12).
(2) DJIKEULEOK-KAMENI ULRICH LANDRY (9).
(3) TCHAKAM MARCELLE KEVINE (9).
(4) TAMBA-NGUEPAH-LEONEL-DONALD (9).
(5) NOUTCHA-TCHOKGNA LIDANE ARDY (9).
(6) WOTCHOKO INGRID NATACHA (8).
(7) TOUKO-TCHEUFFA ROSITA MAEVA (8).
(8) NGANDJUI NAPI SAMUEL (7).
(9) BOWE MITCHELL MARY NDIE (7).
(10) DJEUKAM DEUMENI MAXIME WILFRED (7).
(11) KAMENI DEUMEGA LEA INES (7).
(12) KENGNI NGUEPAH AURELLE LISETTE (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NGOUNOU-KAMENI CHRISTINE-CLAUDIA (7).
(2) DJIEDJOU KENGNE LEONEL CABREL (7).
(3) YONG SHANCELINE CHEAH (6).
(4) BALAHLE MOSSI DANIE XANDRA (5).
(5) MADELEINE EWIH FUNG (5).
(6) KAMENI GAHA ORNELLA ARTHURE (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) YOUALEU DARELLE CEDIA (6).
(2) KOUEMO NGASSEU GENEVIEVE LINDA (6).
(3) TSEMZANG CHARLENE FRANCINE (6).
(4) YOSSA HYACINTHE (6).
(5) DAHE-KAMENI MANUELA (6).
(6) NGAHA MINGOLE FIONA HOPE (5).


Centre No:  11652  Emergence Bilingual College Mabanda-Douala
Regist: 64, Sat for 4 or more Subjects: 56, Passed: 27, 
% Passed: 48.21, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) LOVINA EMMANUEL (17).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) METUGE PRUDENSIA NANGE (15).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) TOUKO LEGOZE JOYCE KEVINE (8).
(2) ELEKE MIMI FUSELINE (8).
(3) WUWIH HARLETTE MONTINE (7).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) TIFUANGSE EMELDINE WEKONG (9).
(2) YOUMAGUE TCHUIGOUE AUDREY VALERE (9).
(3) ACHIRI RAMSON TANKWESA (7).
(4) BESSONG EDOUARD JUNIOR (7).
(5) TAGANG TOGNIA SMITH BERVIN (7).
(6) KOTTI STEPHEN (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) BASSON CRESCENCE ELODIE (8).
(2) FONGANG NTOUMBO BRENDA (7).
(3) FATIMA PENDA (7).
(4) ADAMOU DAVID - KINGS BABA (7).
(5) NJUI MIRIAM PROSPERITE (7).
(6) AMBE PAUL ELIZO (6).
(7) LUMA CHRISTELLE (6).
(8) NOUDJI KETSAMENG STALINE SCOTH (6).
(9) NGWA CLARISSA AKWANWI (5).
(10) LAURITTA WUNJIE (5).
(11) NGECHE EMMANUELLA (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) TEUKENG JOVIANE CHARNEL (6).
(2) AYAFOR REGINA NGEM (5).
(3) TSOBENG MADIO RUDI JUNIOR (4).
(4) AKONGSEH NDONGAPEN HARRISON (4).
(5) ASONGWE PATRA NINIH (4).


Centre No:  11653  Laval Bilingual College Makepe Douala
Regist: 117, Sat for 4 or more Subjects: 91, Passed: 90, 
% Passed: 98.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 17
(1) NJOMO NJOUNKWE LUCRESSE SANDRA (31).
(2) PRINCE AGOGUE DE TETIO (30).
(3) DAPA OTHNIEL (30).
(4) DONGMO NGOUMO LYNNE CARMEN (30).
(5) KEUBOU TCHINDA ANGE D'AVILA (30).
(6) SAMARI JERNA AMIKE (29).
(7) KWADITH KOUNTCHOU MEGANE MOYRA (28).
(8) DOUMA AMAH PAUL JUNIOR (28).
(9) KENKO TOGO TCHAKOUNTE LYDIE (27).
(10) NGNIDJIE ALEX-CLAUDEL (27).
(11) BIETEK NANA LOIC (26).
(12) MBELECK TEMBI JEAN MADELIN (25).
(13) DOUGMENE TOUKEM MAEVA (23).
(14) JEMIMA -JOYCE DAGBA (23).
(15) NGAM PEGOUE AIDA (22).
(16) SONKENG ANOULEKO IDRISS LEBEAU (20).
(17) NJOCK JACQUES YANN MARTHELY (17).


Passed in 10 Subjects: 19
(1) ACHA AJOH CHELSEA CLERC (26).
(2) TCHOUNKEU KAMGNA WILLIAM FRITZ (25).
(3) FOADJO LELE YANN JORDAN (22).
(4) LELE SIMO YVAN AUREL (21).
(5) TEKOUBOUE MICHEAL BRICE (21).
(6) NGOUABA NKONI ROSALIE (21).
(7) FEUSSI TCHENEYOM (20).
(8) EFETI FLORA MOTIMBO EKEKU (20).
(9) TENKAP NGUEMDJOP MARCEL HAROLD (20).
(10) ZONGO MONEYANG ANNE -OLIVE VARELLE (19).
(11) RYAN FLYNN TAKA EYANGOLO-TACA (18).
(12) YAMDJEU HAKOUA CARELLE LAURE (18).
(13) FOTSEU MEGUE BRENDA ARIANE (18).
(14) NGANMINI KALLA PAULE LESLINE (17).
(15) NJOWE MOUANDJO AGNES LESLY (17).
(16) MEGNA GBETKOM ABDEL FATAHOU (17).
(17) NANA BATKAM DAMIEN (16).
(18) YAKAN GEORGES AURELLE (16).
(19) FEUBA FRANCK SYLVAIN (14).


Passed in 9 Subjects: 17
(1) NANA BOUTCHUIN DANIELLE MAEVA (27).
(2) TAMO NGUEYI JOSIAS CLAUDEL (26).
(3) TCHIENTCHEU NOUWE LAURES (21).
(4) NGAMALEU NOUBISSIE LISE MAELLE (20).
(5) NGOUHO AWAWOU LEILA (17).
(6) NKAKO WAMBA RACHIDA (17).
(7) TCHAWOUO TCHOUNKEU NOE HERMANN (17).
(8) TCHAHA WANDJI ARNOLD JORDY (16).
(9) MOUSSIMA EBANDA PRINCESSE (16).
(10) EYAP NJIONDO JACOB BENJAMIN (16).
(11) LENYA NJEUNOU YOURI (15).
(12) DATOUO YOUWA FRANCK LINDSAY (15).
(13) TOUDJEU GALAMO ARISTIDE ALBAN (14).
(14) TONFACK SAPZE GAVIN (13).
(15) DISSA ABONE MADELEINE LEONELA (13).
(16) LIEUGA TCHOKOKAM CYBELLE MERVEILLE (13).
(17) JENIOR CHIMAEDU NLEMECHUWU (11).


Passed in 8 Subjects: 16
(1) NGOUET FAKOUO RAHIFA (21).
(2) TANYITIKU ANYI HELEN (20).
(3) SOH TCHOUSSI DAN EZECHIEL (16).
(4) BOGNE AKWI DARLENE (16).
(5) MBELLA EYOUM PIERRE TERENCE (15).
(6) TCHOUANMOU NJECK KARL WOLFGANG (15).
(7) ETOGOKWE GILLIAN SANGHAKEU (14).
(8) CHULIEU DADIE WILLIAM (14).
(9) FOUEFACK MARIE LYNE (14).
(10) TEMFACK HOZTAVIA CARELLE (14).
(11) DZEGANG THIERRY ULRICH (14).
(12) KAMLA GHOMFO LINE ALEXANDRA (13).
(13) NGOUPA MBOU ARMEL RENAUD (13).
(14) NYADI LINA AMANDA (12).
(15) TATSIGUIA TONLEU MAEVA (11).
(16) NGAZOA BITOMO VANELLE MILLENA (11).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) NJIOMO HAPPY FLORINE VARLENDA (14).
(2) MEBENGA ONANA YVES-ARMEL (14).
(3) MAMIAFO YMELE MARCELINE (14).
(4) SAHA TATO LYNGILE ARNAUD (14).
(5) MBOUONSIE FAKOUO RADIA (13).
(6) ERNA MBENGA FRANCE LA FORTUNE (11).
(7) TAKOUGANG FEUNANG LISA ANTOINETTE (11).
(8) NGUEMNING FEMO JOANNE PRISTILLE (10).
(9) TONZEU MAGNE FORTUNE DAVY (10).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) GBETE ROSE MARY QUEEN AFI (12).
(2) BOUNOUNG ILOUGA BORIS ARTHUR (11).
(3) KOUAMOU MBATSWE DANIELLE LUCRECE (10).
(4) MFOMO BELINGA (10).
(5) MULUH WENDON NADIA FLORA (9).
(6) MEFFO NEKUI MEGANE (9).
(7) TCHADJI SOPHIE SMAIN (9).
(8) MOUKOUDI DJIMGOU RUTH MURIELLE PATRICIA (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) FOKOUA TADIE JORDAN (8).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) MONDE PEMPEMO CHARIFATOU (6).
(2) NOUHEYESSI PASCALINE (6).
(3) MONKAM MICHELLE STALINE (5).


Centre No:  11654  St. Bernard College Bonaberi Douala IV
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 12, 
% Passed: 54.55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) LABIEM CAMINE NFOR (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) NGWANG DONALD NDIFOR (7).
(2) NEBA ANITA AJECK (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) TEM BERTRAND TSE (6).
(2) EWONJE MBONDJI HERMINE (6).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) EWEH MELVIS KWAM (7).
(2) NGOUPAYOU MOHAMED CHEMSOUDINE (6).
(3) MBENG NAYOSHEL ASHU (6).
(4) NJIMBOKETDI RACHID DADA (5).
(5) KONGNYUY ONOELLA DZESINYUY (4).
(6) AMBE RENE ANGEL (4).
(7) MOFOUMOUO DJIOFOUO DAINA (4).


Centre No:  11655  Complexe Scolaire Adventiste d'Odza Yaounde
Regist: 89, Sat for 4 or more Subjects: 66, Passed: 53, 
% Passed: 80.3, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) MINANDI BOUGOLLA RIVALDO (29).
(2) MESSINA OLANANA (20).
(3) MENDO'O MENGATA JACQUELINE DIANE LOLA (19).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) MATSINGOUM FOUOTSA CHRISTIANA AGENA (18).
(2) MISSE THERESE GERARDINE (15).


Passed in 9 Subjects: 6
(1) FON NOELINE MANKAH (17).
(2) EMANI KOSSO FRANCK (17).
(3) BOUMAL NONGA MYRIAM ESTHER VIVIANE (15).
(4) KEUMANI KAMENI ANDY BRICE (14).
(5) TATSING OUAFO DAVESOUL ZIDANE (12).
(6) OWONA AMOUGOU BOULI ISRAEL JASON (12).


Passed in 8 Subjects: 9
(1) NOBOWO SILATCHA LAETITIA (13).
(2) TCHOUANCHE TIMAMEU OTRIEL (13).
(3) TCHOUNKEU MANUELA LESLIE (13).
(4) ZOUGA ATEKOA JOYCE FALONE MIREILLE (12).
(5) NZOPPA NZAMBO ALICE DANIELLE (11).
(6) EBAI POUGOM RHODIA SAMANTHA (11).
(7) MARCHAND ANNE NINA NADINE (11).
(8) NANA TCHAKOUNTE LIONEL JORDAN (11).
(9) BIHINA BIHINA JACQUES (10).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) NDI'I JULIENNE (11).
(2) MENGUE ELISE MANUELA BRANDY (11).
(3) RUTIYOMBA HONORE GENTIL (11).
(4) EDOUBE NYOBE DIANE TECLAIRE (11).
(5) MATCHINDA SAAH MIRIANNE (11).
(6) NGONDJI MANGOU DIANA (11).
(7) YATCHAM MBIADJA MORELLE (10).
(8) KATENA NTYAM ELVIRE ARSENE (10).
(9) EPARA LARISSA BIANCA LONDO (10).
(10) TCHADJI PAOLA SONIA (9).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) MONNY NDJENG ELISE DARLENE (10).
(2) DJONGA FINWORE AICHA (9).
(3) NGUELE AVOM GUILLAUME MACAIRE (9).
(4) BANDOLO MESSI PHILOMENE GAELLE (9).
(5) FOZING TOUMBOU FRANCIS ISMA�L (8).
(6) LINGA SAPACK NGUELE FRANCK (8).
(7) BELINGA MEKONGO JORGINA CARLA (8).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) EYISAB GRACE BESSEM (9).
(2) NGWEN NGANGUE JUNIOR STEPHANE DIMITRI (8).
(3) NKEITCHOUM TADAJEU DIVANA CLAIRE WESLEY (8).
(4) NUKAM PRIDE WADINGA GWAABE (7).
(5) TODJOM MATSING LETICIA (7).
(6) KOUGOUM KAMDOUM MARIE NOELLE (6).
(7) ZUO ODETTE KWALLA (6).
(8) MEVAH OMBEDE HUBERT GHISLAIN (6).
(9) GA�MATAKONE GHISLAINE LINDA (6).
(10) TCHOUTA NANA UBRICH BRANLY (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NGOLA AMOUGOU BRIGITTE MAEVA (7).
(2) FOUDA ONANA EDOUARD YVAN (7).
(3) EYENGA MFOULA STEPHANIE ANDREE (6).
(4) OWONA MANI STEVE (5).
(5) YAYA NGWE MANGWE SUSAN LUCRESSE SUH (5).
(6) AMBOWOH THECLA NJUAFAC (5).


Centre No:  11656  Fundong Anglo-saxon College Fundong
Regist: 44, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 19, 
% Passed: 51.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NDI PAM PATIENCE (14).
(2) NDICHIA ALAIN NCHOJI (13).
(3) TIMTI BLAISE CHIAMBAH (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NDIFOIN ELKANAH SAM (16).
(2) NDICHIA TOSSAM WYLLIAMS (9).
(3) LUM GOODNESS SOUB (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) FUL JOHN FUCHI (7).
(2) YANGSI LUCIEN NENG (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) DIANGHA NJUMA ANTOINETTE (7).
(2) EPIE CLAUDIN EBANE (7).
(3) MBONGHO KELLY-BRIDE ASHINA (7).
(4) ASAAH MILDRED ENDAH (5).
(5) NGONG EDELQUINE NAIN (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NASURUDINE SAIDU (5).
(2) DENG HELEN (4).
(3) JAM CHRISTEL MENG (4).
(4) AMINA SAIDU (4).
(5) SUH AQUILA BI (4).
(6) SALAMATOU ADAMU (4).


Centre No:  11657  Government Secondary School Bonadikombo Limbe
Regist: 132, Sat for 4 or more Subjects: 109, Passed: 80, 
% Passed: 73.39, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) ATOH TENGUH SAMUELLA (20).
(2) CHEMBONI RASHIDATOU YOHMBOU (17).


Passed in 9 Subjects: 8
(1) DIANG AJANG SUMBWE (24).
(2) BAH BRYCE CHE (20).
(3) ISANGE GRACIOUS METEKE (17).
(4) ECHARI CLINTON MUMBAT (16).
(5) LAURANTINE AZAH AWAH (15).
(6) TUKWA GLADYS KONGWE (14).
(7) WAKIA BERTINE TAKU (13).
(8) ANDONGOKUM PRESHELINE ACHIEDU (11).


Passed in 8 Subjects: 8
(1) VOMA BETRANE NUGANGA (21).
(2) MOJOKO LYSETTE MBENE (17).
(3) ASOMBA BECKLY ASOMBA (17).
(4) NARENGA BLANDINE BOYAH (11).
(5) NA-AH AUSTIN JOEL TANTOH (11).
(6) KINFER TRISY MUNKENG (10).
(7) NJI NGENGE BLESS (10).
(8) MANOJI JODEL FONKY (8).


Passed in 7 Subjects: 13
(1) CYRUS PATEM (11).
(2) EFUNDEM NDIVE ANN (11).
(3) OTEH JUDE IHIMBURU (11).
(4) ECHARI SHARRIS (10).
(5) SOLEFACK RAMCESSE (10).
(6) FUNWIE NOAMI NGECHE (9).
(7) NGWA KELLY BINWI (9).
(8) MAPEH SALLY (9).
(9) NTU DESMOND MENJI (9).
(10) BIH BOSIMBI MARY ACHA (8).
(11) IYONGO MIRIELLE-KELLY MBOTAKE (8).
(12) EWANG BLANDINE ABANGAWA (8).
(13) FONGWE SANDRA APONGNOU (8).


Passed in 6 Subjects: 17
(1) FOZAO ROY AZABZI (13).
(2) ONGIE JESSIE MODIKA EBUNE (12).
(3) CHE GUOTIMBI JOSEPH ACHA (12).
(4) AMAH CLINTON LEVEC (11).
(5) CHIAGHA KENEDY CHIAGHA (10).
(6) ANYABE CLINTON NGALAME (8).
(7) KUDI STEPHEN (8).
(8) NKWATI CONCIENCE MENGWEH (8).
(9) TABI MA-EYERE NAKUNGU (7).
(10) CATHY ATUD EGOWE (7).
(11) EKANE BODWIN HUDIBEH (7).
(12) HELEN AJIGASA ACHABU (7).
(13) NDASI MIRABEL BURG (7).
(14) TICHA BERYL AMUNDAM NGWEH (6).
(15) PRECIOUS ISONG OJANG (6).
(16) MONGOH BETAFO EKOI (6).
(17) MATUKE SANDRINE MANJONG (6).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) BESONG KINGSLEY EPEY (8).
(2) HUDJICAREL KIEKEH (8).
(3) NSANYUY CONRALD SAHLA (7).
(4) MOSIMA MOIRA JABEA (6).
(5) NFON EVODIA NFORSHI (6).
(6) ACHAFAC KEVINE (6).
(7) ALEXINE WIRYEN (6).
(8) KUDI GRACE YULI (6).
(9) EBAI CECILIA MANYI (6).
(10) NCHO ISABELLA AMPO (6).
(11) EBAI NADERGE ATEM (6).
(12) FONJI SHERON ENIH (6).
(13) NJEI CLARIS AKWI (5).
(14) MOSIMAH TANIA ANOKIA (5).
(15) KUUMILA SYLVESTER-STALLON MOKIDZEN (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) NGANDJIEP KOUAYEP PRINCE DYRANEL (6).
(2) NDITOH BILIAN NCHINEH (6).
(3) NGUM ROSE MARY (5).
(4) AGBOR EFANG ANAFOR (5).
(5) CHRISTINA NYAGA MUDI (5).
(6) JOFFI MARVIAN MATUTE (5).
(7) EPOSI MIRIAM NANJE (5).
(8) MENO DONIVIA SUOTUO (5).
(9) TEM ROLAND BUO (4).
(10) AYANG MBENG SARAH (4).
(11) FREDERICK EKABE ANWA (4).
(12) FELICITAS AGHA (4).
(13) NGALIM LAURANTINE LEINYUY (4).
(14) ELONG ROLAND EPIE AJEBE (4).
(15) TATA PROMISE NDAMANJI (4).
(16) MBOLE NKALLE CECILLE (4).
(17) TUKWA CATHERINE WASE (4).


Centre No:  11658  Remedial Bilingual Comprehensive High School Buea
Regist: 5, Sat for 4 or more Subjects: 5, Passed: 4, 
% Passed: 80, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) BIENOW NELLY YVAN FUSI (11).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MEMBONG EPIE MEMBONG (10).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) IHIMBRU HANNA YEWEU (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) BACHE MERCY YIWUH (4).


Centre No:  11659  College Moderne La Grace Nkongsamba
Regist: 10, Sat for 4 or more Subjects: 10, Passed: 3, 
% Passed: 30, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) NKWEMOU DANNY JORDAN (5).
(2) FAHNWI CHANTAL (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TCHOIASSI EMANI FRANC RAPHAEL (4).


Centre No:  11660  Government Bilingual Secondary School Buba, Tombel
Regist: 32, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 15, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) LONGOUA HALEU ARNOLD (11).
(2) CHEMPENYIN LUIS YEGAH (9).
(3) MBULI HANSON NGINYU (8).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NGALAMO MOUGOU JEAN YVES (11).
(2) LORATER BERTRAND (10).
(3) YANGSI SYLVIE CHETUH (8).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) SAKWE FIDELIS BOKWE (7).
(2) NCHINI FAITH FUAM (6).
(3) GUR COLLINS UMARU (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) AMANGEH NOEL WAINDO (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) BUNGONG SYLVIA MBULI (5).
(2) NINDUM CALISTER CHINDO (5).
(3) ACHAFAC LAURA (4).
(4) NGWA NESTINE MBEH (4).
(5) AMBIKOH JARVIS ANNOH (4).


Centre No:  11661  St Antony of Padua Catholic Comprehensive College Mbohtong- Kumbo
Regist: 62, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 26, 
% Passed: 57.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) YUYUN UMBETOR RANDEL FONYUY (22).
(2) YOVLA SERGIUS KEEMAN (20).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) SUIRU BELMOND M'KONGSHAA (16).
(2) NYUYDZE IBRAHIM SHERIFF DZERNYUY (14).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) ALBERT KILOFONYUY WIRBA (14).
(2) DZEYEWIR HARRIETTE WIYLA'NYUY (13).
(3) WIRNGO ELIZABETH YUYE (9).
(4) DZEAYELE GOODNESS NYUYKONGE (9).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) DESMOND SAWAI (11).
(2) FONTEM ALFRED LIMNYUY (10).
(3) WIRDZENYUY LESLY JUMFON (9).
(4) IYEMI SAMUELLA MUBOH (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) LEINYUY ALICE (10).
(2) LIROY WIRAGHAN (9).
(3) TANGWA LORETO SIMOBEN (8).
(4) WIRNKAR LOVELINE YIINYUY (8).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) YAYENG JOSEPHINE (7).
(2) ERICKA VUYUSAMBONG (7).
(3) NTUMNYUY CHANTAL KINYUY (6).
(4) NGORAN ACHIBEL VERANSO (5).
(5) MARCELA MBIYDZENYUY WIRDZEREM (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) WIRAKER BETRAND JUNIOR YUFENYUY (6).
(2) WONGWOFIYI EMMANUEL TARDZENYUY (5).
(3) WIYFENGLA BERITHA ASHLY DZEKEWONG (5).
(4) ANTHONIA KINYUY (4).
(5) AHMED TIJANE FOUSSAM (4).


Centre No:  11662  Government Secondary School Tadu Kumbo
Regist: 57, Sat for 4 or more Subjects: 57, Passed: 14, 
% Passed: 24.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) ABDU-ABAS SHERINYUY (10).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) SIMO MUCSINATU TATINYUY (11).
(2) MBINKAR MUHAMADU WIRDZENYUY (11).
(3) MAJAM VANISA SHIYGHAN (9).
(4) NGHAMOGHA FARIDATU KINYUY (8).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) WIRNGO IBRAHILDI NSAIFERI (9).
(2) ABDU AZIRUL BERINYUY (8).
(3) DZEBEH ABUBAKA SIDIKI (6).
(4) CHUNG JENETTE BERINYUY (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) BENDZENYUY MOMINATU (6).
(2) BAME SHANSLINE JOHKEM (5).
(3) WIRBA SAIDU GHAKANYUY (5).
(4) NKAIMBI OBETTE BURINYUY (5).
(5) RAMATU YISA (4).


Centre No:  11663  Government Secondary School Mbinon Noni
Regist: 51, Sat for 4 or more Subjects: 42, Passed: 23, 
% Passed: 54.76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) GHAWI HUMPHREY EGAWTENYOH (19).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) NDANSA LUCIEN BIY (7).
(2) NFIE BRENDALINE KIBUH (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) FALE LIVINUS NYANG (10).
(2) DJIN MILDRED NKENE (8).
(3) ISA ABDORAMAN (8).
(4) TUNDA JOSEPH (8).
(5) NGORAN CLIFORT CHEFON (7).
(6) KIDZENWA PAUL MBUWIR (6).
(7) NKEY ROGER FALE (6).
(8) SUNJO NOELA YEFON (5).
(9) NSABINLA ANASTASIA WASE (5).
(10) TATA ERIC NTUMNFON (5).
(11) ROMARIO EYENYIFIEM (5).
(12) YEWRI ELVIS BENYOH (5).
(13) NYUYDZE DOROTHY NENE (5).
(14) WOME EMMANUEL BEINYO (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) KONGNYUY COLLINS BOLIETE (5).
(2) FALI BERTILLA BOLANG (5).
(3) MAIMO CHRISTIAN NGONG (5).
(4) NYOWIKE ALEX BANADZEM (4).
(5) CHIA FLORENCE BOTI (4).
(6) EZE PRINCESS-JANE UDOCHEE (4).


Centre No:  11664  Government Secondary School Ichim Oku
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 32, 
% Passed: 64, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NGORAN GERALD KENG (14).
(2) CHIA GEORGE FONMBEY (14).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NSHOM HITLER GHANGHE (13).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) NGEK RENNE BAMAH (9).
(2) MECHAS RAMBELINE NGONG (8).
(3) YANCHO MOSES NGOH (8).
(4) YENCHECK ERNESTINE LOLO (7).
(5) WAMBENG SHANTAL FEKEI (7).
(6) MBUNDAH HILDA MARCHIEH (7).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) NDIFON RUTH KEICHEU (7).
(2) NSHOM CLIFORD CHUNG (7).
(3) NDIFORYU NORABEL YILOH (7).
(4) SONG GRACIOUS BAINKONG (7).
(5) NKWAN MAXWELL DINSE (7).
(6) KONTUM GLADNESS KESHIE (7).
(7) KAKA BLESSING SUIFEYIN (6).
(8) NGUM JULIUS NTAM (5).
(9) ANCHILA MIRANDA WUH (5).
(10) KENKOH YVONNE CHIEF (5).
(11) TAMANJONG COMFORT NDISE (5).
(12) BABEY ODETTE WANFON (5).
(13) MBUNDA RONICE BONGNSO (5).
(14) BAJI MIRABEL NDUEM (5).
(15) NJONG ROSELINE YEAFON (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) GWAKOH ELISON NGUM (8).
(2) NDIFON PATIENCE CHEGHAI (7).
(3) YONG VIVIAN NKEINEN (4).
(4) CHAH GODLOVE NJIA (4).
(5) NKENDAH JOYSLINE MAH (4).
(6) KUNE ENEKETE NCHIO (4).
(7) NGUM CLOUDATE BAKITIH (4).
(8) NSHOM GRACIOUS KENGWELE (4).


Centre No:  11665  New Horizon International Sec School Limbe
Regist: 127, Sat for 4 or more Subjects: 127, Passed: 68, 
% Passed: 53.54, Sanctioned: 4
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NURA RITRUYAP NDOH MELO (13).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) KILLENG JEAN FRANCOIS (14).
(2) FRU NJI REMI (12).
(3) MELI FRANCK DARWIN (10).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) YEYIH SHARON TAMFU (11).
(2) BLANDINE AKA (10).
(3) KETOMA GLENDA TAKUANYI (9).
(4) BRENDA NYONGLEMA MUSI (9).
(5) BHUONZO OLIVIA SIH KUM (8).
(6) WANSOH VANESIA FON (8).


Passed in 7 Subjects: 13
(1) BRYAN NELSON HAMKA (14).
(2) PRISCA CHISOM CHIJIOKE (11).
(3) SANDRA OTTIA ASCHERIE (11).
(4) SAKWE RADIS MUKETE MOSINE WATITI (10).
(5) JESCO EFESOA ELUFA MANGA WILLIAMS (9).
(6) VELMA MOJOKO MANGAMBE (9).
(7) TAMASANG CARINE SIRRI (9).
(8) MBAH ELLA BIH (9).
(9) MBENDA PAUL DAVID EMMANUEL (9).
(10) FLORENCE RITA EPOSI NJIE (9).
(11) MIRIEL PENVAGA FOLABIT (8).
(12) AWOUNDJA EFILA PHILOMENE ELODIE (8).
(13) EWESE ELIZABETH ISOKO (7).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) CECIL QUEEN EBIKA ASHUKEM (12).
(2) PIWO YVETTE NGNIDANNO (8).
(3) LOUIS OUFE AMECK (8).
(4) NJOCK OBEN NKO KIMORA (8).
(5) PIWO YVONNE NGNIDONG (8).
(6) SAH DENISE MBAKOP (7).
(7) AKANJI SCOTT (7).
(8) ZOFOA FELICITAS MAFUAN (7).
(9) AMBEGANG JOEL AMBEGANG (7).
(10) LONCHANG NDONGO ANASTHASIA (7).
(11) HAFSATOU MOUSSA (7).
(12) MBAH JANICE NZELLE (6).
(13) NGUTI GLORY NDAWOH (6).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) ARREY OJONG ENOW ALIAN AGUMABON (8).
(2) NJIFOU SOULEMAN (7).
(3) HOPE EVAKISE KAILA HADDISON (6).
(4) TAKU KELLY EBOT (6).
(5) SARAH OBIREN WILSON (6).
(6) BAMOBE NDEDI JOANITA NDE (5).
(7) MAYSON NJIYAM BOBJOE TAH (5).
(8) DAGE DEXTER-ARIEL MUKEKE NYAVE (5).
(9) LEONARD VEFONGE NGOMBA (5).
(10) TCHATE PEPSON EFEKIE MBONGO (5).
(11) MBELLA ETOGA GERVACIUS JUNIOR (5).
(12) GLADYS COMFORT MOSINGA NANJIE (5).
(13) MAKOLO SARAH EBENYE (5).
(14) FOLEFAC MARIE THERESE ATEHAWUNG (5).
(15) AMIRA AKENJI-NJUMACHE NANJI (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) MOMO NGUEFACK ARSENE JOREL (6).
(2) NGOH DANIEL KEVINS MBERE (5).
(3) DOBGIMA DORIAN NDIPNU (5).
(4) BORIS BOKEKEH BAMBOT (5).
(5) KANJO CLARIS NFORSHI (5).
(6) TERESA SOSSO MBANYI (5).
(7) CHENG MILTON SUH (4).
(8) MBAH WISDOM TEBIT (4).
(9) NTUBE EDELQUEEN EMMANYONG (4).
(10) WEFUA GLORY MESEI (4).
(11) TABEBESEM NOELLA ARIT (4).
(12) THELMA WITOIN ABAM (4).
(13) EYERE PERICLA BENKE AYUK (4).
(14) ENAKA CLARISSE AYANAMA (4).
(15) NGOPOUHE YONG MARIE NOEL (4).
(16) MUA NOELA ZOGHA (4).
(17) SEIDOU MOHAMADOU NKEKUEYEH (4).


Centre No:  11666  College Prive Bilingue Laic de Santchou
Regist: 11, Sat for 4 or more Subjects: 10, Passed: 1, 
% Passed: 10, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ATONIE NFOKOCK JOSIANE (5).


Centre No:  11667  Bodio Bilingual Complex Ngousso Yaounde
Regist: 19, Sat for 4 or more Subjects: 19, Passed: 11, 
% Passed: 57.89, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) SHEY CYRILLE NJETA (23).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) TCHAKOUNTE MBIAKOP SGALLE KEINDRA (11).
(2) FOZOH BROUNDON FORGHANG (11).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) MOUHAMADOU IYAWA ABBO (8).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NKOLO MVIE MELISSA (7).
(2) SWIRRI VANESA ANYE (7).
(3) LONH FRIDA FONKENGLACK (7).
(4) YUNUS BODIONG ZANNUNY (7).
(5) MONIKA MOLUE BRANDON CARL (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MBALLA SOBO HABIBE SHERYLLE PRAKCELLE (6).
(2) FREDDY DISSAKE ALLAN GEORGES (5).


Centre No:  11668  College Polyvalent Bilingue la Reussite Bafoussam
Regist: 22, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 8, 
% Passed: 36.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) FABRICE TSEH (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) MAGNE KAMGAING JEANNETTE PETRONIE (9).
(2) KENMOE TAGNI CARINE DOLCAS (6).
(3) KHAN QUINIVA NENG (5).
(4) TIOMELA TAGOUO VALDES (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) ITOE ELIZABETH MENDE (6).
(2) MACHE DJONZO PEGUY ARMELLE (5).
(3) AZEMAFACK TEMGOUA PAUL EPHRAIM (5).


Centre No:  11669  Our Lady of the Immaculate Conception College Kumbo
Regist: 32, Sat for 4 or more Subjects: 23, Passed: 23, 
% Passed: 100, Sanctioned: 4
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 4
(1) MBIYDZENYUY ELLYN DANIRTAR (22).
(2) VERLA SHALOM LEINYUY (18).
(3) BILLA DULCIBELLA BOMKI KAH (17).
(4) MBINKAR FOTAR FIMCHIM (15).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) KONGNYUY PIERETTE NYUYKONGE (14).
(2) BONGBEN JUSTINA YEFON (13).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) BIH EMILIE NGWA (15).
(2) KEMDJO DOMKAM CARINE GA�LLE (14).
(3) NLEND BENEDICTE MERVEILLES BURINYUY (13).
(4) FONDZEVEIY ELSIE BURINYUY (11).
(5) TUMENTA CARINE MUNYAR (10).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) NOUBET KEBEUTO MARTHE STELLA (12).
(2) REGAH SYDIEN FRU (11).
(3) TAKOUDJOU LEMOFACK . X . ARMELLE (10).
(4) BEUNGIEU ROSETTE (9).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MARVELYNE TENDEKA TCHAFACK NJUI (10).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NYUYKI STELLA VERNYUY (8).
(2) MENDOUGA VICTORINE (7).
(3) NKAIMBI KEMBONG TH�R�SE (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) KEWAI IMMACULATE SIFOLEN (6).
(2) TUKOV BENIS LEINYUY (5).
(3) TEPI HENDRITA ANDONG (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NSANYUY CHRISTINE SUINYUY (5).


Centre No:  11670  Government High School Mbam-Oku
Regist: 69, Sat for 4 or more Subjects: 69, Passed: 27, 
% Passed: 39.13, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) FAI DIVINE NGUM (12).
(2) FANKA ESTHER NGONYOH (10).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) TANGU NESTOR KENKOH (10).
(2) NGVUME DESMOND CHUNG (8).
(3) TAH GERALDINE SHAGHAM (8).
(4) MBINJO PERTRA EBWAN (7).
(5) NFON GETRUDE SEWELE (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) NDANSACK WILFRED MUNGO (9).
(2) NELSON NKWAIN JICK (9).
(3) NDONG TERENCE TAH (6).
(4) NGEK GLEN NGUM (6).
(5) NCHIAJI CYNTHIA YUN (6).
(6) NKWAN SAMUEL SAMA (6).
(7) SHEY HANNAH KEMAI (6).
(8) NGUM PAUL NGUM (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) TOMBUH RENE TATA (6).
(2) YONG NELSON LABA (5).
(3) NDIFON AMADINE KFUKFU (5).
(4) NTAM SHANTILE NSHUM (5).
(5) NSHOM EPHESIAN DOM (4).
(6) BUH MARCELINE FUA (4).
(7) GING MIRABEL NYAMEYU (4).
(8) MBUWEL EZEKIEL NTANEN (4).
(9) NGWANG DECLEARE TAN (4).
(10) NTANG JOSEPH BONGJO (4).
(11) FINGEK PERTRA SAKEFEYIN (4).
(12) KANJO ANITA KENYUY (4).


Centre No:  11671  Charity Comprehensive Academy Bolifamba
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 21, 
% Passed: 67.74, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) AMBA EUGENE NFUA (14).
(2) ELAD NADINE ETOKI (11).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NJIFON HASSAN II (13).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) LILIAN MUNYU NFORMI (12).
(2) AMEH CLIFF ETUH (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) ATEUCK FOSSONG STEPHANE (10).
(2) BESONG BRANDON EBOT (8).
(3) ABIA LINDA AWI (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) EYAMBE FELIX BWEH (8).
(2) TADZO EBAH CYRIL (8).
(3) NGWEBESIRI MOFORZA ODETTE (7).
(4) EKUMEDI RABBI NJAIYO (5).
(5) EMBENOH YVONNE AMBATEA (5).
(6) TIBAH SONITA TECHA (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) TAMFU KAGHA MERCY (7).
(2) ENOW CARINE TANYI (5).
(3) FUUH COURAGE NKETIH (5).
(4) NKWANG PASCAL ESOH (5).
(5) EKAH JOHNAS AJAH (4).
(6) AWA BIH CHRISTINA (4).
(7) OROCK ACHA KINGLSY (4).


Centre No:  11672  Government Bilingual High School Tignere
Regist: 19, Sat for 4 or more Subjects: 19, Passed: 3, 
% Passed: 15.79, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) MOHAMADOU NASSER (8).
(2) DINMOURE LOUIS (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) YAOUBA OUSMANOU (5).


Centre No:  11673  Government Secondary School Bermin
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 7, 
% Passed: 46.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) ESONG FELICITY AHONE (14).
(2) NJENGE INDIRA MBOLLE (12).
(3) NGEME YANICK EPAH (10).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) ESOKA LEONEL EWANG (7).
(2) ESOKA PETER BWENE (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) SONITA HULLE ETUMBE (5).
(2) BWENE RENE ETUGE (4).


Centre No:  11674  Government Secondary School Etam
Regist: 107, Sat for 4 or more Subjects: 107, Passed: 22, 
% Passed: 20.56, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) AWAH BRICE ACHILLE (16).
(2) KOLOKO POUGOM GUY-MARTIAL (13).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) OJONG SAMUEL EYONG (16).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) TEBECK JEANPHILIP TIFUH (8).
(2) BANDE DAVID NGWA (8).
(3) NGHA SAKINNA MBONG (7).
(4) MENETEU JOSAINE CARINE (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) FRIDA BESONG OJONG (6).
(2) ITOE PASCAL (6).
(3) AWAH NGWETA SIDAUONE (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) NGEK MERABEL MAAH (5).
(2) ENOH DESMOND MBAKU (5).
(3) YOUASHI LEUMALEU STEPHANE (5).
(4) MENJI DIEUDONNE TOH (5).
(5) KEJU SOLOMON TEBAH (5).
(6) JEBE STEPHANIE KIAN (4).
(7) LEISE GERALDINE JISE (4).
(8) YOUASHI NYA FRANKLINE (4).
(9) OBEN GODLOVE AFOR (4).
(10) BANDE CARINE NWAZOUK (4).
(11) NDILLE CHRISTABELA MESANG (4).
(12) FOWAH BRICE MUSONGONG (4).


Centre No:  11675  Government Bilingual Secondary School Mbelenka
Regist: 38, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 30, 
% Passed: 78.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NKEMZEMOH CLOVIS TANGMOH (16).
(2) BEFUMBAH ROY NGUENGIM (13).
(3) NKEANGMETIA INNOCENCIA (12).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) ATABONG ZEVIAN AKWALEBENG (13).
(2) CHIAMOH BLANDINE (12).
(3) NZOTAH PRISCO LOLEKO (11).
(4) ZANGUE PRUDENCE-CLAIRE (10).
(5) FORYIM NERRA NDEMENU (10).
(6) NZEOZE OSTENCIA FIETSOP (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) NEMBO ROBERTO TACHAM (11).
(2) CHIALEFAC DILAN CHIALEFAC (9).
(3) NKEANGLEFACK KELLY NANGKEAN (9).
(4) ZUOLESEI DALLINGTON (9).
(5) NJOFIE JUNIOR NKOUBOU (8).
(6) FIENGUE GUILLIANE TSAMO (8).
(7) FIEMECHIA CHRISTABEL TIAMOH (8).
(8) FOFIE NIVESTER FIETSOP (7).
(9) AZEMTSOP MISTEL ZAOMOH (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) ESPEDINE JUOLESEI (7).
(2) NZOMETIAH MIRETTE TIAMOH (6).
(3) KENCHIA DIVINE ZEOLESIE (6).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) AJOULESEI CYRILLE NKEANGAFACK (8).
(2) NEMBU BEDIAS (6).
(3) NKEMTANG RUDOLF (6).
(4) NZEBELAI JUSLAINE NZOTAH (6).
(5) MOFOR SHANNEL NKEANGLEFACK (5).
(6) FORLEMU DERISE LECHOUNZE (5).
(7) ACHEH ABIGAIL EBIATOH (5).
(8) ZEFACK MAYLOVE (4).
(9) NKWETESHING BRENDA TSILEFACK (4).


Centre No:  11676  Government High School Banteng
Regist: 126, Sat for 4 or more Subjects: 110, Passed: 42, 
% Passed: 38.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) TIKU JOSHUA TANTECK (13).
(2) NEMBO CHRISTIAN NDA (11).
(3) MENKEMASOBA ROSEMARY NANZE (11).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) KETUNG AUDRICK TEKOH (13).
(2) AFUA JERALD TACHAM (12).
(3) CALEB TIFUH NKOK (12).
(4) TEBAH LAWRENCE LOH (8).
(5) NGWA JENETTE EKI (8).
(6) LIAGEM JERIMIAH KEJU (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) MENKEMNDA JOHN JONG (9).
(2) LOH CLEMENT LOH (9).
(3) CHA PAUL CHA (7).
(4) TANTE EURANIA NANTE (6).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) JONG EMMANUELA NAYI (7).
(2) KWETA DORCAS MABEH (7).
(3) MONKEM SAMUEL ATOH (6).
(4) JONG EMMANUEL NDA (6).
(5) MBANWEI DAVIDSON TINGOM (6).
(6) AFOH ELIJAH TENEG (6).
(7) KETUNG THOMAS AJIH (6).
(8) NKWETA-CHA BILISTON (6).
(9) ANUAH CLOVIS AFUH (5).
(10) MENKEMCHA VALERY JUCHA (5).
(11) SAAHYAH LEONARD NEMBO (5).
(12) TAZI NORBERT NGE (5).
(13) BOH AKWECK VIOLA (5).
(14) NJECK VALERY NJUH (5).
(15) MOMFOR CYNTHIA MAJONG (5).
(16) AKONG TRYSON KINDOANYI (5).
(17) DANIEL LEKU (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) NKWETAGULEKOH PETER KEDJU (5).
(2) TINGOM NANCY MAKOT (5).
(3) TEBONG BORIS FON (4).
(4) LEKUNZE YVONNE TAKUANYI (4).
(5) TEBIT JOY NAGANG (4).
(6) WAKWEN GIZEL TAKEH (4).
(7) MBANWEI IRINE TEMBONG (4).
(8) MENKEM-AFUA MARTIN ACHA (4).
(9) MOFOR FRIDA MALUNG (4).
(10) MOFORJONG VERICE ADZE (4).
(11) GWENDOLINE NYIH TOH (4).
(12) TINGOM EFERTY MALUM (4).


Centre No:  11677  Government Secondary School M�Mouck Leteh
Regist: 12, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 6, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NKOMBOH LAURA (11).
(2) KETUM AMIDETTE TAKEUN (9).
(3) NEMBO NELVIS KETUM (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) AYIM MENKEM DELMAS (6).
(2) NZEBELAI JERADINE (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NKWETESHING NERRY ZEMENKIET (4).


Centre No:  11678  Government High School M�Mouck-Mbie
Regist: 88, Sat for 4 or more Subjects: 83, Passed: 42, 
% Passed: 50.6, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NKENGANANG TENDONGMO JOEL (17).
(2) TANYI DIRANNE KENDU (17).
(3) TEMFACK FELEZEU TRYPHENE (12).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) KEDJULOH LIUSANIKAS MANGEM (12).
(2) GOUNE KENFACK DILANE (11).
(3) NGIMNDOH MELVIS NKEMAYIM (11).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) ALA-ANU CHAFACK ROMIZIE (10).
(2) EFEULEFAC LIVANA (8).
(3) ASAAHNJU GIZARAH NJUNKENG (7).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) ESIEWOH EDWIN FORYIM (9).
(2) ZENCHA TSOFACK BERLINE (8).
(3) MBOMBA GIZERA ATEAFAC (8).
(4) NGUEGANG BIDIAS FORCHAP (7).
(5) TENDONGMO MADO FOSSIMOCK (7).
(6) FOSSUNG LAWDRICK NGUAFACK (7).
(7) EDITH ZEFOR (7).
(8) EFEZE CAROLINE (7).
(9) ATSAPGUE AMISTERETTE (7).
(10) ASONGSE DUBLESS TEZIWOH (7).
(11) MEPABANDEM TSEPAZANG LIVINUS (6).
(12) ASONGU ANETTE (6).
(13) NGUTI IDRISSE (6).
(14) NKEMAZAP NJUAFAC CLARIST (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) TSOPJUNG KENNEDY (7).
(2) NDONGOH EDITH (6).
(3) NKOKNGO PAMELA (6).
(4) AZETEH METANGPA GILZERA (6).
(5) NEMBU DANIEL AYUK (5).
(6) NKENGFAC NOWORRY FORTEH (5).
(7) TASONG TALEH SANDRINE (5).
(8) TEZASHUNG MELANIN NDAHNDEM (5).
(9) NDEMANU CHIARAFAITH ZELIO (5).
(10) TSOPAZANG VITALIS ZENCHA (5).
(11) MBAHA ERNESTER NGEFACK (5).
(12) TENEZENCHA ONELLA ATSAMO NGUNE (5).
(13) ALULEKO RANDY FORJUKANG (4).
(14) FORYIM GODLOVE NKEMNJUTI (4).
(15) AJUASSIEH DOROTHY (4).
(16) AZEMTSOP SANDRINE CHAFACK (4).
(17) TACHE ELVIS AKON (4).
(18) NTEMAFAC MARCEL (4).
(19) ESOFOR GUILIAN NJUZE (4).


Centre No:  11679  Government Secondary School Akwa-Akwaya
Regist: 30, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 4, 
% Passed: 13.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) TAKO EUGENE ESSA (11).
(2) SAMBANG CATHERINE AGBOR (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) ABANG SHARON MAJAH (5).
(2) TATAW JAMES TAKOR (4).


Centre No:  11680  Horeb Bilingual College Yaounde
Regist: 55, Sat for 4 or more Subjects: 52, Passed: 38, 
% Passed: 73.08, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) TEMCHING PIEBJOU ANGE VANNEL (20).
(2) NJOUTSA NGUEDJOU FRANC AUBIN (18).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) BIKOULA OWONA MARTIN CHRISTIAN (16).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) EPOPA MOUNGA MAXIME (12).
(2) NYA IVIE ELSA (12).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) MAKOU KAMDJON EVELINE (12).
(2) NGAH MBOLO CLOTILDE (11).
(3) NADESH MAJOUFAMBOUM (10).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) ZE MBOZO'O EMILE CATHAROSE (11).
(2) CHIKAMSOAGA EDNA OKONKWO (10).
(3) FOUDA SAMBA SABRINA (9).
(4) SUNJO HAPPYNESS NYUYWIYSE (8).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) NGONMAGNIA DZEUTA CEDRIC (14).
(2) MOKAM SADO MELISSA CARENE (10).
(3) MVONDO OUM ZACHARIE ARNOLD (10).
(4) MBOENE BILAI MARIE ROGER JAVELIE (9).
(5) EBOLO ABODO JOSEPH DARYL (9).
(6) MESSINA ANGELE PLACIDE (9).
(7) TADZENYUY HONORE MEYE (9).
(8) NDE NZE GEORGES (8).
(9) MBAH MACDWEL TENGWE (8).
(10) MAMBAH DZONANG LYNDA KEVINE (8).
(11) MBUH DAMARISE NEH (8).
(12) DOUANLA TSAFO NIDELE DERLISCHE (7).
(13) ABEME ATOUBA SAMUEL NOEL (7).
(14) CHE NKA MERCY (6).
(15) FOGANG LEBOU MAWIT (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) KAMWA DEFO CHARLY MARTIAL (9).
(2) MAKOULOU AUDREY PATRICIA (7).
(3) KEGOM KAMDEM DANIELLE BRENDA (7).
(4) MEKAM TCHOUPE CHANTAL (6).
(5) MEKOUONTCHOU FOSSO ANNE LAURE (6).
(6) ANDZENE DAVID ELIE (6).
(7) CHO AUGUSTINE NDONWI (6).
(8) MEBOU WAFO ERICKA (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) MANKOU ELOHIM KESSELLE (7).
(2) NGONG VICTOR NDONG (6).
(3) ENAMA PATRICK STEPHANE (5).


Centre No:  11681  Government High School Kumba-Mbeng
Regist: 103, Sat for 4 or more Subjects: 103, Passed: 72, 
% Passed: 69.9, Sanctioned: 4
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) CHE TITUS FEJUH (16).
(2) AMBU MAURICE ONDUH (15).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) EHU BRYAN ELUMPE (19).
(2) YUSUFA ISSA (17).
(3) NKOTO SHELLA ALANDE (17).
(4) MATUKE LAWRENCIA CHIOKWI (14).
(5) FORCHE DICKSON (14).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) NGOLE-WANG KOME TAH (16).
(2) TASHI SANDRA (10).
(3) WIRBA LAURA SHALANYUY (9).
(4) MOKI CATHERINE MOBIA (9).
(5) AWA PASCAL AYIAM (8).
(6) BAKIA LUCAS ENOW (8).


Passed in 6 Subjects: 18
(1) ETANE NINA AKWO MUKWELE (12).
(2) AGIEN IRINE ABUG (11).
(3) LEMNGONG KELVIN YUMBUGAM (11).
(4) MOKOM FAITH MESHI (10).
(5) ACHALE GERMAINE OTANG (9).
(6) MANUKEH MARIE TCHEUMENI (9).
(7) NSO MAGARET NDIP (9).
(8) NDIANCHI BLESSING NGOLAFACK (9).
(9) ASOBONTUO NERISSA TEDONGFACK (7).
(10) NZEGE LORIETTA DIONE (7).
(11) NTUI LOVERT AGBOR (7).
(12) MARY SHARON NDONG (7).
(13) EGBE JEOSOPHINE EYONG (6).
(14) EDET ELISHA AKPAN (6).
(15) ITOE DARLINGTON SAKWE (6).
(16) BETEK ALICE MANYI (6).
(17) AYUK NSO JOHNSON (6).
(18) KWAJI GENEVIVE DONG (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) NTUI CHRISTINA AWUH (11).
(2) MBACHAM BECKLINS NGUH (10).
(3) NGOE VIOLET BAFIMBA (7).
(4) CHE CHRISTABEL MBONG (7).
(5) ABWE JOSHUA KOLLE (7).
(6) NDIP BRANDON AGBOR (7).
(7) MINDAKO EZEKIEL DOILA (7).
(8) MANYI HYCENTA (6).
(9) NKWETTA BEDIAS (6).
(10) SAMENI SINDO MADONA (5).
(11) SATE IRINE IKOH (5).
(12) YENIKA EDNAH YVVEYONGE (5).
(13) MUTCHI SONA BENJAMIN (5).
(14) BONYEKI DORCASLINE NJOMI (5).
(15) EBEN BILOA MABELLE CHRISTELLE (5).
(16) MENDAME FAVOUR DIONE (5).
(17) METTA MELANI MOSUME (5).
(18) EPOTE CHERIBEL NTIEGE (5).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) OTU HALINA MASONGO (6).
(2) OBASE PASSANG RAMSON (6).
(3) AKWELI GILDAS ELUMPE (5).
(4) ATEMNKENG JOJO ATEM (5).
(5) MBOME NTUBE FESTOLINE (5).
(6) BALIKI EMILIA (5).
(7) ALOBWEDE KENNETH EYAMBE (5).
(8) EPEY ARISTIDE AKE (5).
(9) ESAKA MARVIN TAMBWOH (5).
(10) NGANYA FELA NGANYA (5).
(11) NCHUNYI CYNTHIA YONGA (4).
(12) MAC-DAVIS AGBOLOH EWOH SONG (4).
(13) MBAH LOVERT NUVI (4).
(14) MUKONG ANNIE SOLANGE NJI (4).
(15) NDI LOVELINE NJINGI (4).
(16) CLOVERT ARREY EBOT (4).
(17) ANZAH JEMAIN NTIH (4).
(18) JUDE CARL NUNVIH (4).
(19) JOLIE ARREY-NSO EGBE (4).
(20) OROH KASTINE (4).
(21) ENGONWEI CYNTHIA NDIFON (4).
(22) EDUM EMMANUEL AWUNJI (4).
(23) KOME MARCELINE EBUDE (4).


Centre No:  11682  Government High School Matoh
Regist: 127, Sat for 4 or more Subjects: 125, Passed: 32, 
% Passed: 25.6, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 3
(1) AKESE JOHN EWANE (22).
(2) BALIKI VAMBASTINE ITOE (22).
(3) SAKWE ANDERSON DIALE (16).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NYUGAP AVITUS (15).
(2) NJEMO BIE AYOH (13).
(3) NANGERI JULIE NGAESI (11).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MOTALE CHRISTINA NASALE (17).
(2) BESONG SARAH BALONG (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) MOTIA FERDINAND SAKWE (12).
(2) TABE ELIAS NYENTI (9).
(3) ESOE JOHN YANENI (9).
(4) ITOE BENISACK (8).
(5) ATAH PASCAL TAYONG (8).
(6) EFAMBA MARTIN LYONIEL (7).
(7) MOUOTOUO TCHIO OLIVIA (6).
(8) ENGEH ROSE EGENE (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) TAMPAH GISELE EMAH (7).
(2) MOTASE CHRISTABEL MASOMA (7).
(3) ANDU RICLARDO NGOH (6).
(4) ITOE NICAISE MOFENGE (6).
(5) TIKO ALBERT ROSSAH (6).
(6) MOKETE NJAMAI MESOWE (5).
(7) EBOKA VISAVEL NGOE (5).
(8) EPAMBA JOB SASENE (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) ELOLI CHARLES DITOKI (5).
(2) ITUKA BETRAND DELIKA (5).
(3) ESOE ALENTIA MARIKE (4).
(4) MUNJAKOH DESMOND BEMBI (4).
(5) TAMPAH VERA MAMPA (4).
(6) MUKETE COLLINS (4).
(7) NJAYOH GILBERT (4).
(8) ITOE KENNETH MUKETE (4).


Centre No:  11683  Government Secondary School Mbakwa Supe
Regist: 39, Sat for 4 or more Subjects: 39, Passed: 20, 
% Passed: 51.28, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) EYABI EDWARD EPIE (15).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NJANGE ETIENNE NANYE (10).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) ANNENG AKAAZA NELSON AONDO AVER (12).
(2) NJIBILI ENESTINE ETUBALINA (11).
(3) OBASE CARRIE MASONGE (9).
(4) OBASE CONFIDENCE MALINGO (8).
(5) NGOE FRIDA ETEH (7).
(6) EYABI BERTHA ANUNGA (7).
(7) MULANGO MARIE MEALI (7).
(8) OKOLE NAOMI NANYENE (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) ANGWI CHRISTY BWEH (9).
(2) NJIO GILBERT LOBE (7).
(3) MUKETE DAVID OBASE (6).
(4) BOLLOH IMMACULATE MENDE (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NDOMO COLLINS ELEMA (6).
(2) BATIA ANGELINE NJIMELEKI (6).
(3) OBASE PROSPER MASOMA (6).
(4) NANA JINETTE MBIANDA (4).
(5) ITOE SAMUEL OBASE (4).
(6) LYDIA ELOMO MUKETE (4).


Centre No:  11684  Martin Luther King Academy Kumba
Regist: 68, Sat for 4 or more Subjects: 68, Passed: 54, 
% Passed: 79.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 8
(1) NKENG MAYBELL AZENWI (31).
(2) MBONG AICHA KANG SAIDOU (26).
(3) ACHA VANESA TEKOCK (25).
(4) SONE BENADINE AHONE (23).
(5) KWELLE ATSINA MARIE FRANCOISE (21).
(6) NUMFOR NDI AZINWI (20).
(7) ANONG DADOREE NADINE (16).
(8) MBIEH MERCY NOSOH (15).


Passed in 10 Subjects: 5
(1) EBONG VICTORY AKWE (24).
(2) EGBE EGBE MBU TONY JUNIOR (19).
(3) NNADI NAOMI CHIDIMA (19).
(4) BISONG GALVIN ETTA-MBOH (18).
(5) KUNDE GLAINE KUNAIN (13).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) BLESSING MASANGO IYA BIE (13).
(2) BONAM CONFIDENCE MOKI (12).
(3) OSOH WENDY NDINGE (12).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) NDIP OJONG YOLANDE OBEN (14).
(2) MUKUM QUEENTA MAJEM (12).
(3) MBUTABE ALICE ARREY (11).
(4) BORIS WILSON TIM (10).
(5) NDE LUM BLESSING (9).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) ABA'A NGO'O ST-THOMAS WILFRIED MACIEJESKY (14).
(2) AKO BLESPALMER OJONG (10).
(3) ALEXIA ULE ELANGWE (8).
(4) ETALLA NGUBE RUTH (7).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) ROY BESONG TONG (12).
(2) TANYI ARRAH NADINE (9).
(3) KALU MAGDALINE NDIDIAMKA (9).
(4) NGUMO DESMOND EKAH (8).
(5) EBAI LYDIA EBIRIFA (8).
(6) NGAH GUIGOLO PETIT JESUS (7).
(7) MBAFOR PELAGIE PELANG (7).
(8) VINNES CHIBUZO OKORO (7).
(9) MARIEGOLDER ORIEGI METUGE (7).
(10) MISORI AKALE SAKWE (6).
(11) ASHU LARISSA EBANGHA-WOTAME (6).
(12) NJOHYIM CLAUDINE (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) LESLEY EYAMBE FENDE (8).
(2) NGUDJI NADINE LOBE (6).
(3) MENGOT LARINDA ENOW (6).
(4) TANGANG RAISA AMINCHAP (6).
(5) EBANE KOUBI NADINE (5).
(6) AGBOR EBOT TANGUIP N. (5).
(7) EDANG BRIGHTLY TEMBOCK (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) NDAFOU DAISY (6).
(2) ACHERE MARICLAIR TAMBONG (5).
(3) MAKANE ESTHER ETONGE (5).
(4) ABANDA EUNICE BIH (5).
(5) AYUK ELIZABETH AYUK (4).
(6) EPOLLE HILDA LAURA NJIKANG (4).
(7) EBAI EBAI EBAI (4).
(8) SARAPHINE NJONU FOFUNG (4).
(9) SAMA LIZETTE CHEBE (4).
(10) ASONGCHA NADIA AWUNGIA (4).


Centre No:  11685  Government Secondary School Batabi-Balu Akwaya
Regist: 2, Sat for 4 or more Subjects: 2, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11686  Government Bilingual High School Ngwatta, Santchou
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 4, 
% Passed: 44.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) AWANGA MILA MANUELLA LAETICIA (7).
(2) ETOGOKWE MIREAN (5).
(3) NTOUBA MILA MARLYSE RAISSA (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NSADAP MILAT IDRICE (4).


Centre No:  11687  Baptist Comprehensive College Nkwen
Regist: 59, Sat for 4 or more Subjects: 42, Passed: 34, 
% Passed: 80.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) FANSI TCHUALIEU DETCHOUA BRIXEL CARREL (31).
(2) BANMBAM GUILLIAN NGWAFAS (30).


Passed in 10 Subjects: 8
(1) NGWANI THIERRY KIYO (27).
(2) EDMOND NFOR GAMNGONG (25).
(3) NKWAIN LINDA NICHENG (23).
(4) ONGUM DORCAS ASIMI-KUM (22).
(5) MUSI FRANCIS TABOH (17).
(6) MOKOH PEZOH NDZINEWO COLLINS (17).
(7) FOPI TANKEU FAITH (16).
(8) BRIAN BIMESIBOM TOSAM (14).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) NGARKA DARBY JATOR (16).
(2) TALA SONG MA�SALA (16).
(3) TALLA JANE-ASHLEY MUCHEAP (16).
(4) ZUH BELDINE NGWANAH (15).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) AZIMI ZIBAIRATOU YAKUBU (14).
(2) OMI SALAMATOU NGAMBU (11).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) PITERECHU LANCE FORSIEH (11).
(2) AZAH MARIE-EDNA FUNJONG (10).
(3) NIPOH MAJIDOU YUH (10).
(4) AMBOAKWE PRAISES ENGONWIE (9).
(5) TARLA MAURINE MEMGVU (8).
(6) NGWEMBAM NDI IR�NE (8).
(7) SCHNYDY NDAH ANDAH (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) NWANGNWI HILDA TAKU (10).
(2) MEMOH RANDY NCHAA NDACHINGAM (9).
(3) SONITA NGUM (9).
(4) YENGONG NOELLA RINGNYU (8).
(5) MBANG DIVINE FORGHA (7).
(6) YUNIWO ERNEST KHUSINYU (7).
(7) NKFURKWI BLANDINE YAHJE (7).
(8) JATOR BONT� BINWI (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) BUBA VICTORY NIMLAK (6).
(2) NSHOM COURAGE PHUKEH (6).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MESUMBE ADELE-CAMARA MPODE (4).


Centre No:  11688  Presbyterian Comprehensive Secondary School Azire
Regist: 75, Sat for 4 or more Subjects: 56, Passed: 46, 
% Passed: 82.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 5
(1) NJI SHNEIDER REMI ADAMS BIH (31).
(2) GAELLE MAMBO AWAH (26).
(3) NTABO VIRGINIA KIEN (25).
(4) NJINGTI ERNESTINE NTANDFUNG (21).
(5) TEKOH TATIANA ANIM KENG (20).


Passed in 10 Subjects: 5
(1) OROCKTAKANG NTANGTANG (22).
(2) MAH PRECIOUS TEKWE (19).
(3) BAH NIGEL BUNRI (17).
(4) TANDONG GLAVIN SIRRI (16).
(5) BANGSI FRANKLINE KFUTUA (15).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) NGWANE SERAPHINE NJWIEE (16).
(2) NEBA NADINE LUM (15).
(3) ZESHUNG FORGHAB BRANDON (14).
(4) TANWANI DIVINE GIFT (12).
(5) SWIRRI TINA-ASHLY JOMIA (11).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) SUH MARIE LOUISE ANDZI (11).
(2) JOYCE-CORA BIH TITA (11).
(3) FRI SABRIRA MBIFI (11).
(4) NZUBECHUKWU BENEDICT OKONKWO (10).
(5) GANA FABRICE BUMLANGMIA (10).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) KAH MARVIN AKUMA (10).
(2) ANYINKAME NKUH AMI JUNIOR (9).
(3) MBAH EMMAGRACE AKWEN (8).
(4) TETUH MILDRED ENJEI (8).
(5) AWAH JUNIOR NGWA (7).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) MBANWI FRANCIS SASSI (8).
(2) NGON NGOZOH COURAGE AZEH (7).
(3) NUYEBGA BRADON NUBILA (7).
(4) MBANWIE ROY NTUI (7).
(5) CLINTON TAKOW TAKANG (7).
(6) NYANDONG MORINE AWONG (7).
(7) PENN PEACE MANYAM (6).
(8) TABIT VANEL FONJONG (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) MUANENG MIN JIN KADDY KUSA (8).
(2) ACHO MADINI ASANJI (7).
(3) NCHOMBENG RANDY FUHNWI (6).
(4) LIMONA JANE NOURA LIMONA (6).
(5) RAHOUL GOYDIMA KEHBUMA ERIC (5).
(6) VUYOF JASON MABIEFSEGHO (5).
(7) FONGANG MODEST HAMIDOU MUNYOH (5).
(8) KEMI LEKUNGA BIGOGA (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NINA NJEHNU SABILA AJONG (5).
(2) FOZAO ARREYEBOT VANIELA (4).
(3) PRINCESS DESLOVSKI SIRRI (4).
(4) AKU PETJEOLYNE ENEH (4).
(5) ANGU SYLVIE BIH (4).


Centre No:  11689  Government Bilingual High School Yokadouma
Regist: 24, Sat for 4 or more Subjects: 24, Passed: 14, 
% Passed: 58.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MAGHAILEOK BRIAN FIEGHO (10).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) SIYOMO FOTSING PERUZZI GERALD (12).
(2) NZEMEKO SONGWA LAURETTE (11).
(3) BOMBATA BOKALI DELPHINE (10).
(4) MOUCHILI MOUANSIE ABASS (9).
(5) MBEA DE MESSOCK DANIEL CONSTANT (8).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) DJODOM TCHUENKAM PASCALINE (9).
(2) BEGNON ALIAKOL MICAEL LEVI (8).
(3) DEMASSE SOLEFACK BRENDA (8).
(4) NKOUIGA NEBA VANIA (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) BILLONG PAULINE NELY (6).
(2) MBOUYA KUETE DORVANE FLORA (6).
(3) JAZET VALDEZ (5).
(4) NDAMBOMBI LOVETTE (4).


Centre No:  11691  Complexe College Bilingue le Pierre Precieuse Etoudi Yaounde
Regist: 102, Sat for 4 or more Subjects: 92, Passed: 37, 
% Passed: 40.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) NGEH DIANGHA JOEL (19).
(2) NIEUBISSI SIME LEROY (15).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MAGNE NZOGNOU LESLINE FABIOLA (12).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) NEBA FLORENCE ASOH (12).
(2) MELINGUI JULIENNE CORINE (11).
(3) BOULAMO GUIMPHE ESTELLE (11).
(4) CELIA SIRI BIMBUH (10).
(5) NOMO KANI LAURAINE SERENA (9).
(6) KAH MAH IDONG (7).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) LEKU MAFOR MALANIE (11).
(2) NKADA MICHEL YVAN (10).
(3) MBAWI CLOVISE CHE (8).
(4) MEFOR RAISSA MBAH (8).
(5) PAKEH ATENGWASHI RENE (8).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) AWAH JEAFF FON (8).
(2) CHEFOR GODLOVE PIMAMBOH (7).
(3) BOBGA BILTONS NDANGO (7).
(4) TCHUENSI NELLY PRUDENCE (7).
(5) DAMI ROSTAND CABREL (7).
(6) FANCHE MONDJI ARVIS (6).
(7) HAROLD TCHOKOUAKO DJEUKAM (6).
(8) FONTOH GLORY AZU- ASEH (6).
(9) ALOTA MONGUE CLAUDINE (6).
(10) NCHO DIENE TIH (5).
(11) MAJONG EMELIA KEDJU (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) BASSA A NGON JEANNOT YVES (8).
(2) KAPCHIE SIKALI FERNAND DUCREST (6).
(3) NGO PAGBE PAOLA AUDREY (6).
(4) MBAZOA OLINGA LAURENT DESIRE (6).
(5) ATUD NOELA EYEN (5).
(6) JONG GLORY MUNGKWECK (4).
(7) DINEP SIME ELISEE (4).
(8) ACHAP IRENE TIOMEH (4).
(9) DOOH NARCISSE CESAR (4).
(10) AYAFOR VIGILANT FOZOH (4).
(11) NZEMOBEN BACIL NDZEDZENI (4).
(12) JONG MARLVIS NAGHET (4).


Centre No:  11692  Government Secondary School Anong, Batibo
Regist: 20, Sat for 4 or more Subjects: 20, Passed: 11, 
% Passed: 55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) AKAM CAPOEN FON (12).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) MBAH DERAN TETUH (9).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) MBANWEI RAOUL TIMAH (8).
(2) WEREGWE COLLINS TITAFONJA (7).
(3) AWAH ALEXY ABIT (7).
(4) AWAH JOEL TIMAH (7).
(5) NDUM HOPE FOMBE (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) MBAH LAMBERT WIZZY (5).
(2) MBAH MOSE TITAH (4).
(3) TIMAH BILEH SILVANUS (4).
(4) MBAMUBAAT CHRISTIAN (4).


Centre No:  11693  Government Secondary School Njindom
Regist: 57, Sat for 4 or more Subjects: 57, Passed: 26, 
% Passed: 45.61, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) GAH BLESSING SEH (25).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) MUCHI JESSICA AZWE (15).
(2) FORKWEN NGUM JACINTA (11).
(3) ARAFUG NJOH LYDIA (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) MUSONG RAWLINGS NGU (15).
(2) BELINDA EZEAMA CHINYERE (11).
(3) AKWI MICCA MUNDI (9).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) MANJOH FRANKLINE TECHWI (9).
(2) NDAH DIEUDONNE CHI (9).
(3) DEBRA FONANGOH AFOR (9).
(4) TEKUM RACHEL ANAM (8).
(5) ACHICK KELLY TEMBENG (7).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) ATANGA EDELQUINE IJANG (8).
(2) CLINTON TEKOH ABOH (7).
(3) ABENG KESTON TIGU (7).
(4) TICHA FRI ROSE (6).
(5) SOH BRENDA IJANG (6).
(6) CHRISTIAN FORGWE AKUM (6).
(7) TEDAH POLYCAB MUKI (5).
(8) TANGWAN BENISE NGWE (5).
(9) ABENGETU SHERON AMUNDAM (5).
(10) SOH JOYCELINE AFOR (5).
(11) NJWENG CATHERINE NDINGWAN (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) MUKUMU JOSEPH TIBI (5).
(2) ZE JEAN ARNOLD (4).
(3) ADANG CLARISE MANJINDAM (4).


Centre No:  11694  Government Bilingual High School Bekoko Douala
Regist: 34, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 24, 
% Passed: 70.59, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NDIFOR SYLVIA NCHANG (12).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) NDZI MICHAEL NGINYU (17).
(2) CHIABI LIVINUS NUHWUIN (13).
(3) FOTSO SIMO FRIDOLIN VIANNEY (12).
(4) LITOH PERSIA VONDE (9).
(5) WANKI LUCIA MARKA (9).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) CHEM DONOSIA BOYO (10).
(2) EPUPA FALON EPAPE (9).
(3) MARTINE MESAH ASUA (9).
(4) SIDOM MANYI NKONGHO (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) NZEUKENG OLIVIER GIOVANNI (9).
(2) NDOUMBE ROSE SANDRINE (9).
(3) TINGEM ALIX KWANGA (8).
(4) MENKEMNDA ESTHER NAGHAI (8).
(5) NEGUE MOKONDO IRENE (7).
(6) ELONGO II KEVIN (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) BROKA OTTO MARIUS (9).
(2) ONGBABOULE YOKOH LAFORTUNE MYRISS (7).
(3) KENKO NGAMENI CHRISTELLE CAROLE (6).
(4) UZEH BLANDINE KAKWON (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) DONGMEZA , JESSICA MALONE (7).
(2) KUDI KESTINE KUM (6).
(3) KAMDEM MEKA FABIOLA HARDY (5).
(4) MASUH CHANCELINE (4).


Centre No:  11695  Government Secondary School Ayukaba Eyumojock
Regist: 16, Sat for 4 or more Subjects: 16, Passed: 6, 
% Passed: 37.5, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) OJONG EMMANUEL TIKU (7).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) AGBOR SHELVET OJONG (6).
(2) ARREY DONATUS AWUH (6).
(3) OJONG GLORY MBENG (5).
(4) AKATOJONG VITALIS AWOH (5).
(5) SANJO SYDONY AGBOR (4).


Centre No:  11696  Government High School Bisoro Balue
Regist: 11, Sat for 4 or more Subjects: 11, Passed: 1, 
% Passed: 9.09, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) LOKIRI LAURINE ONGIE (5).


Centre No:  11697  Government Bilingual High School Bangourain
Regist: 34, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 9, 
% Passed: 26.47, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NTEH ODETTE GHAKANYUY (9).
(2) NGOUFENJOU ABOUBAKAR SIDIKI (8).
(3) MOUNCHILI AMZA (8).
(4) MBANJONO CONSTANCE (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) ABDOU KARIMOU ARDO (6).
(2) NTEJEMPOUO LOUKOUMANE (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NZIE MBOUOMBOUO JAMILA (5).
(2) YAMGOUO ISMAILA (5).
(3) ABDOU KARIMOU AMADOU (4).


Centre No:  11698  Government Secondary School Koba-Konye
Regist: 65, Sat for 4 or more Subjects: 65, Passed: 34, 
% Passed: 52.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) TATEA EMMANUEL NDINGI (14).
(2) NENI PRECIOUS ITOE (13).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) MOSAMAI DOMINIC NAMANA (16).
(2) SAKWE BRIAN MAYO-OBOSO (12).
(3) FONI PRESIOUS ENGOH (12).
(4) ENI PAULINE ROSARIA CHOCKA (10).
(5) SAKWE PELAGIE BOTEYA (10).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) MONYIKA MARY MUKA (11).
(2) KOFFI DIRAN BOSEME (11).
(3) NANGUNDA NERIAH NAMISE (11).
(4) NGOE ELIZABETH ELOLE (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) EKOLE GILIAN BELIE (9).
(2) MODIKI MANFRED BOSUME (8).
(3) MOKEO BLESS SAKWE (8).
(4) ESIMO KALVIN (8).
(5) NASAKO RIOLINE MASOMA (7).
(6) MODIKI SYNTIA BONGOH (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) ITOE FRITZ NENI (8).
(2) MBALE CHRISTOPHER MBALE (7).
(3) OBASE HANNAH MALIKE (6).
(4) MOITI GAD MESODI (6).
(5) MEKUMBA SESSEH EBOA NJOH (6).
(6) KEMBA CATHERINE ISANGE (6).
(7) DIBO JUSTINE BAMOBE (6).
(8) NJEMO SAMUEL BAMOBE (5).
(9) ASHU PROSPER NJIMELEKI (5).
(10) EKOI ISIDORE PENDA (5).
(11) BOLLOH JAMES LOBE (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) OBASE CLOVIS MBELLE (6).
(2) MOSIMA JOEL MISODI (6).
(3) NOMBO GREATNESS DIOMO (4).
(4) LYDIA NGAME EBAKU (4).
(5) MEDIKI ISAIAH MEKA (4).
(6) NDOH FRIDA BAKANYE (4).


Centre No:  11699  Government Seconday School Big Butu-Mbonge
Regist: 28, Sat for 4 or more Subjects: 28, Passed: 6, 
% Passed: 21.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) OKOLE MELVIS NDINGE (5).
(2) EBONGWE LINUS MOSENGE (5).
(3) ITOE FRANKA BIE (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) MOTALE VICTOR AGIDA (6).
(2) IKELI NORA BELIYE (5).
(3) MOTIA ISRAEL MUKETE (4).


Centre No:  11700  Buea Special Centre, Buea
Regist: 3, Sat for 4 or more Subjects: 2, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11701  Saint Benedict College Mvolye Yaounde
Regist: 191, Sat for 4 or more Subjects: 165, Passed: 164, 
% Passed: 99.39, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 24
(1) FOUEDJO NGONGA IGOR WILFRIED (32).
(2) MAWABU SICHOM CHELSEA LAVONYA (30).
(3) DOUANLA KEABOU VINCIANE FORTUNE (30).
(4) KOWA TANKEU EDITH MICHELE (30).
(5) DJIOMAGUE LONTSI ROSILA CELIA (29).
(6) EKANI ESSOMBA MICHEL LANDRY (29).
(7) KOUAM TCHUENDEM LAURICE SANDRA (28).
(8) MELINGUI NGODO GERARD ANTHONY AUREL (28).
(9) MBUNTCHA TCHAKOUNTE NORA BRITNEY (27).
(10) BEDIOUHOUNE EUGENIE AUREL EVRARD (26).
(11) DONGMO MAZANKEU DANIELLE AURIANE (26).
(12) IBOHN KOFFI EMMANUEL STEPHANE (25).
(13) BELLE NDEMBA NANCY SONIA (24).
(14) ETOUNDI KARL YVAN (24).
(15) FRU-ANE NANA MAEVA MALLAURY (22).
(16) ASSONFACK DEUMANI PATRICE MIGUELLE (22).
(17) KOUEKAM HYANTCHOUANG INES CINDY (22).
(18) BIBOUM CHARLENE IVANA (19).
(19) MAYANG NGOUEMETA SUZANNE ASTRIDE (19).
(20) BALLE SADJO EMMANUEL (18).
(21) ADE FRU-ASOH TONY-BRADLEY (18).
(22) BILKISSOU GARBA (17).
(23) ATEMENGUE NTEDE KARL MANUEL (15).
(24) BELLA BIKA NOELLA DORYANE (15).


Passed in 10 Subjects: 60
(1) MIMBOE ESSONO YVETTE MICHELE-ANGE (30).
(2) MOUNGANG DJIFO MERVEILLE (29).
(3) DZEUBAN KAMSU LYNE MARIAM (29).
(4) TAMOGHO MAYOLINE (29).
(5) TAYO LIZ ANGIE (29).
(6) BOULOULNA WIWA BADAWE YASMINE (28).
(7) TCHOUPOU NGAKOU CLOTAIRE (28).
(8) TANKEU JEREMIE MESSACK (28).
(9) HANDOU NANA CEDRIC CELESTIN (27).
(10) TOUOMOU MANYONGHA FABRICE SEVERIN (27).
(11) TCHANQUE TANGMO DAPHNE CASSANDRA (27).
(12) MBIENDJI SEBASTIEN SAMUEL (26).
(13) MEZIMES TSALA YVAN ERIC (26).
(14) NGATCHOU WANDA PARFAIT (26).
(15) EFFOUDOU MANI SHEENAH AGEH (25).
(16) TAMEN TIOKOU FLAVY KEYNE MALLORY (25).
(17) KOUAM HAMEKONG YANNICK (25).
(18) SIMO SOBE GIRESSE (25).
(19) NDOUOH VEINGAH JOEL WILFRIED (25).
(20) YEPMO SOUFO BOKAM SUZY DOMINIQUE (25).
(21) DJI MEDAH SANDRA (24).
(22) NGOUOGHE JUNIOR (24).
(23) NKANA LAILA GERMIA (24).
(24) AWOUKENG ZEBAZE JAMES DAVE (23).
(25) NGO BANGWENI MARIE CHRISTINE (23).
(26) NGUEMO FOGANG FRANK JAURES (23).
(27) TCHUENTE GRA�A SOPHIE (22).
(28) KADJE SILOKTA FREDERIC DIMITRI (22).
(29) FOM SIMO GERARD MICHEL (22).
(30) TCHIENGANG TCHUISSEU DOTRICE FLOREY (22).
(31) MAKOU KAMTO LESLIE DIANDRA ANDY (21).
(32) OLINGA ENAMA CLAUDE STEPHANE (21).
(33) EPO NGALLE EMELDA (21).
(34) KWAMOU NZOUNOU RONALD WILLIAM (21).
(35) OUEMBE WELAZE BRYAN HAROLD (20).
(36) EKOTTO MBIDA YVES WILFRID (20).
(37) ASHLEY VERONIQUE NGABA MINDZIE (20).
(38) TSOBGNY ELDRYN AKE (19).
(39) MOUAFO TAKAM KEVIN (19).
(40) TCHAWOUO WANDJA SANDRINE LEA (19).
(41) MANDJONGUI NZIMA HELEINA LAURE (19).
(42) MBELLE ANDREA HARSTEL (19).
(43) TCHUIDJANG TCHUIDJANG CHRIS OLIVER (19).
(44) OKACK -WANDEU WENDIKOUA KEVIN (18).
(45) NDJENGUE ANDJOUGA THOMAS D'AQUIN BLAISE (18).
(46) KOMMEGNE TCHEYUE TONA MERVEILLE MEGANE (18).
(47) MBOA TRACY LOISE MICHELA (18).
(48) OSSOUBITA MENGOU ALEXANDRA GRACE (18).
(49) EWO NJOMO GLYNN (18).
(50) TADJOU KOUONGA LAURA ORNELLA (17).
(51) NONGA FIDOLIN JUAN RALPH EMMANUEL (17).
(52) YENOU NGOUMBE RAIFA (17).
(53) LAOUNA FRU BAYAOLA MIGUEL (17).
(54) DEMGNE EMMANUELLE FELICITE (16).
(55) MONACE TCHAMACK PATRICK CHRITIAN (16).
(56) NLOZOA FOUDA CLAUDE ARIANE (16).
(57) GUETSA MOUTAT KILLIAN FARID (16).
(58) DJONANG NGUEPTCHOUANG ORNELLA (16).
(59) NGAH MARTINE FRANCINE MELISSA (14).
(60) MOUNCHILI NSANGOU AMIRAH AZHAR (13).


Passed in 9 Subjects: 33
(1) SONNA ZANKIA LYSE PASCALE (27).
(2) FONKWE CHEUDJOUO WILLIAM (21).
(3) TAWOKAM TCHUMMAGNE MARYLINE (20).
(4) ESSOMBA ESSOMBA KEVIN EMMANUEL (20).
(5) KOUPELLE EYOUM PAOLA NANCY (20).
(6) LONTSI FEUGUIM JUNIOR DE GRACE (20).
(7) OSSONG OSSONG CHANTAL (19).
(8) ENYEGUE OYIE JOSEPH ALAN DUREL (19).
(9) WAMBA JOFACK STEVIA (17).
(10) ENANGA BAMA REGIS BRAYAN (17).
(11) WEGA AJHANIE PAVELLE (16).
(12) BISSOHONG HERMANN JUNIOR (16).
(13) TCHABO WANJI ESTHER EUNICE (16).
(14) OUM OSSONO GRACE VICTOIRE BERNADETTE (16).
(15) ULRICH MARREY NDEZO (16).
(16) NGANKETCHA KENDEP PRISCILLE KESSELLE (15).
(17) BEYONGOL OMBONO DUREL EDDY (15).
(18) BENAE SADI STEVE BRIAN (15).
(19) ELLONG DINH SWELA CORALIE NACHILOU (15).
(20) LEUNA PANDONG ADAMS CURTIS (15).
(21) LIBERTE-VAYANA MASSAN A NANA BRAVY (14).
(22) GOUNOUE JOEL ADRIEN (14).
(23) EKENU JUNIOR NZOJOU (14).
(24) NJI PAUL KAMDOUM (14).
(25) TEJI ANDY ASMA (13).
(26) DJOUMESSI TEMGOUA DAPHNEY JORDANE (13).
(27) BIDJOA BA'ANA BALBINE SYLVIE KENDRA (13).
(28) NGA MFONO ROSE ANGE MARIE (13).
(29) PEZEMO PROWO ANGE PRISCILLE (13).
(30) BELIBI AMMIEL FAVOR (13).
(31) TREBUCIEN MANE KERTYS ZELIE (12).
(32) TAKOUNDJOU KENNE MARIE SAMUELLA THEILLA (11).
(33) EPIEPANG CHARLES MBU JUNIOR (11).


Passed in 8 Subjects: 20
(1) NDJOUNTCHE KOUASSEU PAIGE INGRID (17).
(2) TSINGUIA ZABJIO BRENDA (16).
(3) YONKEU MOUTAT SAGESSE MARTINE (15).
(4) ONDOUA AYONG LEA-AUDREY (15).
(5) ABOUBAKAR ALI MODI (15).
(6) MEKONGO AMOUGOU MBIDA HELENE (14).
(7) OUONGNIN DOUA SRECANOA SOUKY ANDREA (14).
(8) PEKA SIMEU BRIELDA (14).
(9) MENGUE PAGBE CECILIA AURANE (13).
(10) NJOCKE AKONO NICOLE ELODIE (13).
(11) AGOBE NGUEMO CLAUDEL (13).
(12) TCHAKOUNTE NYAMBE LISE BERGELINE (13).
(13) FOTSO BRICE (12).
(14) FOTSING TALLA YANN IVAN (12).
(15) ELOUNDOU BELA MARIE JOSEPH (11).
(16) WATHEU BILLGATES VICTOR (11).
(17) ABOUDOU NAFISSATOU MANUELLA STELLA (11).
(18) DZIETHAM KAMGA JIM HARRISON (11).
(19) DENOU TONMY SAVARINE IMELDA (10).
(20) MOULA LANGO LOIC ARNOLD (10).


Passed in 7 Subjects: 15
(1) ROLAND LOBE NAMA (17).
(2) YEBEL BATEG EMMANUEL LANDRY (14).
(3) LEKE SEAN-PERY (13).
(4) MOUKAM DJABOU EFNILE PERICLESE (12).
(5) ATANGANA BAHANAG ARSENE THIBAUT (11).
(6) NGASSU TCHUENKAM ORIANE VANELLE (11).
(7) NGUEGUEN NKEMENI AURELIE TIFANY (11).
(8) KOTOUO BEDIANG INES ROXANE (11).
(9) SIMO NGUIFO YVANNA (11).
(10) MEYEMOU BLONDELLE CATHERINE (10).
(11) EKIYABE NYAMEY KAREN HILARY (10).
(12) MBEDE EDOA VINCENT DE PAUL CLEMENT (10).
(13) MVONDO TSANGA GABRIEL CHRISTIAN (9).
(14) MBEZELE ALIX DYLANE (9).
(15) NKECHI CHINEDU GRACE (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) PAUL-HENRI ASSEMBE BLOCH (11).
(2) ONGUENE MEKANA GRAZIA PHILADELA (11).
(3) WOULIA TAMBA NELSON (10).
(4) NGO NSOUMB OUM EMILIENNE COLETTE (9).
(5) TSONWA DONGMO MARIANE THELMA (9).
(6) MEKINDA ANDRE LEDOUX PIE V (9).
(7) KENEMBENI ALAMA DANIELLE CHLOEE (9).
(8) EBOUTOU BELINGA VERONIQUE SANDRA MANUELLA (8).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) TEGUEL BERNADE AUDREY (9).
(2) MEUVOK EDOU DUCLOS JUNIOR (8).
(3) KAMGA NONO AUDREY AXELLE (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) KARIS BAYIHA KODOCK MARIE JOSEPH GERMAINE (6).


Centre No:  11702  Government Secondary School Dzembuck Mbem
Regist: 61, Sat for 4 or more Subjects: 61, Passed: 6, 
% Passed: 9.84, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TOGE PEACE NWADE (6).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) KAYUNWUMOWA MARK TAKU (5).
(2) ISSA LADI FANWI MARIYAM (4).
(3) KARI HAPPINESS GUNWI (4).
(4) KAWAS MELVIS DZEMBUIN (4).
(5) ADAMU ALIMATU (4).


Centre No:  11703  Government Secondary School Baworo
Regist: 71, Sat for 4 or more Subjects: 71, Passed: 39, 
% Passed: 54.93, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) OKU MANFRED BACHE (18).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) BACHE WAMBONG WALTER UKU (13).
(2) BACHE MANGABELL WEJUKU (11).
(3) NGENDO BELTUS MANOJI (9).
(4) OTEH MICHAEL KUM (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) KUM AUGUSTINE TENGI (11).
(2) UKU NICKSON KUDI (10).
(3) EJEH CATHERINE YONUMU (10).
(4) KUM STANLEY UKU (10).
(5) BACHE JERISCO OTEH (8).
(6) KUDI ERIC BACHE (8).
(7) IHIMBRU JONNAS KARANA (7).
(8) AGHA PAUL MANOJI (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) ASANE GRAHAM NDEH (7).
(2) NFORGHO MAMA LOVET (7).
(3) AGHA AARON MANFORMEKA (6).
(4) OKU STANELY KUDI (6).
(5) UKU JOB KUM (6).
(6) KARANA RICHARD KUDI (6).
(7) AGHANJI CALEB WABREH (6).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) OTEH LILIAN YONUMU (9).
(2) BACHE ANGIE GIDEON (7).
(3) KUM FRANKA BERINGI (7).
(4) OTEH ELVIS MOKAKE (6).
(5) AGEMA QUEENABEL IWONDO (6).
(6) KUDI EMMANUEL UKU (6).
(7) KUDI DANIEL KUM (6).
(8) KUM JEREMIAH OTEH (6).
(9) ATUME EVARISTUS AONDONA (6).
(10) NGWEGA MAMA HEDWIN (6).
(11) BACHE POLYCAP KARANA (6).
(12) KANYIMI DENISE KUM (5).
(13) UKU DELPHINE YITU (5).
(14) IHIMBRU MARITE YENOMU (5).
(15) UNJI DENIS ONGUM (4).
(16) UKU MAGDALINE YEJUKU (4).
(17) KANYIMI MAJIMU BEATRICE YOHUMBU (4).
(18) UNJI GEORGE KUDI (4).
(19) BACHE JOHN KUDI (4).


Centre No:  11704  Government Secondary School Ibal-Anjin, Belo
Regist: 54, Sat for 4 or more Subjects: 54, Passed: 31, 
% Passed: 57.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KAIN NESTOR AYEAH (18).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) CHIA RENE FUL (11).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) TIMFUCHU PHANUEL NJUO (12).
(2) KUNGOIN FILEX JAM (11).
(3) NYKWA-A COLLETE NIH (11).
(4) ELVUCHIO KOSIMBOM NYIA (11).
(5) FIAM JOYCELINE (11).
(6) FUKA STEPHANIE NDESE (10).
(7) MBUYONGHA NADINE MBUH (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) VICTOR NGONG (13).
(2) MBAIN NJINABO THIBAUT (8).
(3) OLIVIA MBUBAM (7).
(4) TOSAM HAZEL YIBUM (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) TIMBONG SABASTIAN NJUAKOM (9).
(2) MALEH RITA NIH (9).
(3) JOYCELINE ANDIENSA (8).
(4) GWAIN COLINS MBUEN (8).
(5) AYEAH NAPOLEON FONGUH (7).
(6) KHING CELDRICK CHIACHONG (6).
(7) YIAMBU LARIZER KAIN (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) NGONG DILORIS BONG (9).
(2) NDZIWUM JARVIS GAM (8).
(3) NGONG EMMANUEL JAM (6).
(4) MOKIAH METABEL NSANGLI (5).
(5) NKHII MARINETTE MBU (5).
(6) NJINABO CYRIL (5).
(7) NGONG DIEUDONNE ASANG (5).
(8) FUL IMMACULATE MBU (4).
(9) GAM BELINE BIKUO (4).
(10) DENGHA STEPHEN (4).
(11) MBAH EMMA NAIN (4).


Centre No:  11705  Government Secondary School Kikfuini
Regist: 56, Sat for 4 or more Subjects: 52, Passed: 12, 
% Passed: 23.08, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) NDICHIA CHRISTABEL MUSI (8).
(2) NGONG CARINE BIH (8).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) BONGJOH STEPHANIE NABUIN (7).
(2) AWAH KEMNII CHERIE (6).
(3) TUFOIN EMMANUELA MBU (6).
(4) KUH VICTORINE FIEN (6).
(5) CHENG PEACEFUL WEINSE (5).
(6) NGAM BRIDGET BIH (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) WULTOF LARISA NGEAH (6).
(2) FUKAH BLESSING MBU (5).
(3) MBUNDA COURAGE BAINKONG (5).
(4) CHIANDUA CLODETTE NINDUM (4).


Centre No:  11706  Government Bilingual High School Ntui
Regist: 54, Sat for 4 or more Subjects: 53, Passed: 18, 
% Passed: 33.96, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NGWESE RICHMOS NGWESE (24).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NGORAN COURAGE YEWONG (8).
(2) YUWAN DERICK (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) TASSI NOAH FELIX (11).
(2) EMBOLO MBATA SERAPHIN (10).
(3) MELINGUI KESSA JOSEPH BORIS (10).
(4) BOVUM FAVOUR LOHBUIN (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) KAWEP ERNEST (7).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) DJOUMBA BERNADETTE GHISLAINE (7).
(2) NGUENTCHEU NANA MATHIEU PAUL (6).
(3) EKOUME POUTHE GLAWDYS STEPHANIE (6).
(4) TSIMI TSIMI OMER ELOI (5).
(5) NGONO ANTOINE JUNIOR (5).
(6) MBIA FRANK MACAIRE (5).
(7) NKANJOH NICOLINE (4).
(8) MESSINA ETOGA YVES ROGRIGUE (4).
(9) NDIBUGOM FELIX TANGWA (4).
(10) LANYE BELINDA (4).


Centre No:  11707  Government Secondary School Kuk-Fungom
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 18, 
% Passed: 58.06, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MIAH ELVIS KUM (13).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NGONG FAIS NGOH (20).
(2) FUL CLOFFERS TANG (17).
(3) LAH COLINS KUM (16).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) CHE KELVIN KUM (10).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) CHOH ROPHINUS NGONG (8).
(2) NYOH GISLAIR TANG (8).
(3) LEVIS NGONG (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) TAH THEOPHILUS AKAI (7).
(2) FUL STANLEY KOM (7).
(3) NDEM MARIE NDEM (7).
(4) NANG HONORINE LEZEH (6).
(5) NJI JULIUS CHU (6).
(6) NYOH LEONARD NGOH (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) CHOH RUPHINA KUMI (4).
(2) MBUH SIMONETTE (4).
(3) NGWA BRIAN KUM (4).
(4) ALI JIBRILA (4).


Centre No:  11708  Baptist Comprehensive College Great Soppo
Regist: 32, Sat for 4 or more Subjects: 32, Passed: 31, 
% Passed: 96.88, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 4
(1) ALUSOHMBOM O'NEIL VELUYEN (24).
(2) DIN EMMANUEL NDIP - AGBOR (17).
(3) NTEBAN DAISY BOLAME (16).
(4) ABDUL - HADI UMARU (11).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) AKALE BIDEWELLSON OKOLE (14).
(2) CATHERINE ALVIN MBU (11).
(3) AGHA MONOJI JEVIS (11).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) TABOT BILLY AFFANGHA (17).
(2) ATONI NADINE CLAIRE NFOTABONG (14).
(3) ANTEZEH MAC - NAMARA ARREY (12).
(4) NKENG ARREY ASU (11).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) KENGNI DJOLEU DIVINE CARELLE (12).
(2) NJOMBE PRINCEWILL ETONDE (11).
(3) ETHEL PENVAGA TABI ASONGANYI (11).
(4) SAMSON NDIVE NGANJE (10).
(5) EKANJO EMMANUEL MBONDE (9).
(6) OKANG FLORENCE MBONDIP (9).
(7) OJONG ANNTTA ASHU (9).
(8) EKONJE ENANGA ELISABETH (8).
(9) CLAUDIA ENANGA MBUA (8).
(10) HELOISE NHEUMIE NCHATI (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) SAMMY MOLUA ENGEMISE (9).
(2) MBECHIEAH ROSSA MACHI (9).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) LOUANGA EUNICE APPHIA (7).
(2) NTOKU TATIANA KUNDE (7).
(3) CALTON NGOMBA NGOMBA (7).
(4) MAH LENA TAH (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) WAKU AKENJI QUEENIFRA (6).
(2) CHIEF JERIAH EYONG MWAMBO (5).
(3) MAYOWE MARTHA MOJOKO (4).
(4) EWANE KELVIN ETAH (4).


Centre No:  11709  Government Secondary School Bamunka Rural Ndop
Regist: 53, Sat for 4 or more Subjects: 53, Passed: 28, 
% Passed: 52.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 6
(1) KACHANYI BLESS (18).
(2) BERKENG CONSTANTINE (12).
(3) ELECTA YEIWOHNYI (12).
(4) FOMMBI DEREK MBUNDA (12).
(5) YAMUNGEU WOGHONYI LEVIS (11).
(6) SAMA HARISON (9).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) KONDA JUDE NDONYI (16).
(2) FONBENYI EMMANUEL (12).
(3) NYIKWAMBEH HARRISON (11).
(4) MBIAYUH EMERINE (10).
(5) NGIESHIENKEH VERA (10).
(6) BETIE DESMOND MBIFONYI (9).
(7) MBIWONYI RUDOLF (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) GENDA BELTA MBIAYU (8).
(2) PRINCEWILL NIBILLI (7).
(3) FANLA TERENCE (7).
(4) WOGHONYI DESERIE MOGHO (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) GIESHIENKE COSMOS LOH (8).
(2) WOHGOMBONG IVO VAMOKEU (6).
(3) ALBERT NGIONYI (6).
(4) BOBO ELAIJA (6).
(5) KUBEANYI UNTRANIE (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) YEUWONYI LAURINE CLEARE W. (5).
(2) NGIUMOH EUGENE BOBO (5).
(3) KWEMBONG CLARIS (4).
(4) NCHINDENG VERA NANAH (4).
(5) NOBERT BENTINA NJOYA (4).
(6) JULIUS BUKEFOM (4).


Centre No:  11710  Government Secondary School Wvem-Jakiri
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 1, 
% Passed: 11.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) DZERMOSHUY EMMANUEL KIGHA (5).


Centre No:  11711  Government Bilingual Secondary School Wasi-ber
Regist: 16, Sat for 4 or more Subjects: 16, Passed: 5, 
% Passed: 31.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) MAXWELL NJONG KAISA JR. (10).
(2) SIKEM NELLY (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ABDULAHI OUMAROU (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) POSHI NZIKOUO MOUNIRA (7).
(2) LANJO JINGLA OPHILIAN (4).


Centre No:  11712  Government Secondary School Ngeptang - Din
Regist: 80, Sat for 4 or more Subjects: 80, Passed: 49, 
% Passed: 61.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) KUMA SERGE ACHOR (24).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) GWEI EMIL ESANGNYOH (13).
(2) BANSIKA MARYSTELLA JEIM (12).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) NGEW EMMANUILLA NSIME (14).
(2) GWEI CYRIL ETALENYOH (12).
(3) NFON CHRISTIAN NSHOM (12).
(4) WAFUM OTANCE KALEY (10).
(5) DOCTAR DIDYMUS NGEW (9).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) ADAMU DIJA MBONG (10).
(2) NJONG JOHN YUNGSI (10).
(3) YANGSI CONELIUS FULL (9).
(4) CHIA FELIX FUL (9).
(5) TAAL ELVIS TAMBA (9).
(6) NGEW VERA NYIA (8).
(7) CHEFON MARGRET KWATI (8).
(8) NDIKAKA BETILA MBETEH (8).
(9) LANGJI JOYNEL NJANG (8).
(10) BANGSI DIVINE KINSAM (7).
(11) NDIKAKA JOHN YUNGSE (7).
(12) KIMBI YVETTE MBACHIE (7).
(13) CHIA BLESSING KEILE (7).
(14) NDIFON DERICK (6).
(15) NFON PEREZ ECEKIYE (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) TUH LOUIS NGONG (10).
(2) NGONG ALISON FUEN (8).
(3) NGWANG ELVIS CHIA (7).
(4) CHEMTI VANESA NSUNGNEN (7).
(5) WIRBAH GODLOVE YUVEN (7).
(6) FONCHA MELVINE KIBOH (6).
(7) NDIKAKA LIVINA ABONGHA (6).
(8) NDIKAKA EMMANUEL NYAMNJOH (6).
(9) TANLA MILDRED KESHEA (6).
(10) FONYUY JULIUS EKIBEN (6).
(11) NORSI TOBIAS NDI (5).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) CHIA JOHNMARK KINDONG (5).
(2) BUH MARINATTE BIYEH (5).
(3) KOUNCHY SILAS LANGJI (5).
(4) NDICHIA REGULAR BIY (4).
(5) NDUKE FELIX GHUN (4).
(6) FONCHA LIVINUS MUNGOH (4).
(7) FALE COMFORT SUINYUY (4).
(8) NCHANG MISPELINE MBOH (4).
(9) NKANGHEBI LILIAN JIEKE (4).
(10) KELE FAITH BIY (4).
(11) NGEW AVITOUS NDIFON (4).
(12) TAWLI BLESSTA KIMBONG (4).
(13) NGONG ESTHER NKUM (4).
(14) TANLA FRIDA KIKFUI (4).
(15) LON DOUGLASS FUGWOH (4).


Centre No:  11713  Government Secondary School Mah
Regist: 38, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 14, 
% Passed: 37.84, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) SHALINE NANGSINYUY (9).
(2) MUHAMADOU ARABIU (7).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) LAINJO NASURU YUFONYUY (12).
(2) ZALIFATU TOMNYUY (11).
(3) NGORAN TIMOTHY TATA (8).
(4) NGORAN CLIFFORD NYUYKI (7).
(5) ROMAKOH HANIPHA ABUBAKAR (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) MUSA MUHAMMADU FONYUY (8).
(2) SAHLA SHARON BONGKENYUY (7).
(3) LOVETTE LASHEH (6).
(4) MONTOH BERNADETTE KIWIY (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) LONTUM AUDRELA WIRNKAR (7).
(2) BONGFEN SABIRATOU (4).
(3) WIRNKAR ZARIATU NYUYKIH (4).


Centre No:  11714  Government High School Simonkov � Oku
Regist: 34, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 10, 
% Passed: 29.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 4
(1) CLAUDETTE KELANG (9).
(2) TATA BASIRATU DZELAMONYUY (8).
(3) BONGNYUY CLAUDIA NSAFON (7).
(4) NTANI CALIX GWAKOH (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) FAI EMMANUEL FUL (9).
(2) BIVIRSHU LINA YIIKA (7).
(3) NSHOM CHRISTABEL KEFEYIN (6).
(4) KEMING NELSON DINSE (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) BAILACK GILBERT KONSEH (7).
(2) KEMING HERODIA TEH (5).


Centre No:  11715  Government Secondary School Kuvlu
Regist: 54, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 26, 
% Passed: 52, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NDZEGHA MEMORATE NYUYKIGHAN (15).
(2) SHEY BASIL BERINYUY (11).
(3) FABRICE NJODZEVEN (8).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MAWO ABDUHAK TABIY (9).
(2) YUVEN ARISTIDE FONYUY (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) NDZE MEDRADE WIRKWA (12).
(2) LELIOSA DZEKENYUY (10).
(3) WIRKOM ANTHONET VERSHIYI (10).
(4) NJODZEKA RAIHANATU TANGRINYUY (10).
(5) NYUYDZE FABIOLA NYUYSESI (9).
(6) LUKONG MAURINE KILA (8).
(7) MUSA AMADU (8).
(8) BUWOH BEHDA-CHANYI (8).
(9) SIVIDZEM MUHAMED MUKTARU NTOMNYUY (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) HONORINE BONGMOYONG (8).
(2) NGEH BORIS YUFONYUY (6).
(3) KANLA BEATRICE W. (6).
(4) KERLA CLARIS LAGHAY (5).
(5) MAYENIN HAFLATU KILA (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) ABU-HANIFA DZELAMONYUY (6).
(2) MARY YENGEH (6).
(3) MUSA IBRAHIMA ABERINYUY (5).
(4) TANGWA CLAUDETTE LANKAR (4).
(5) NESTOR FANKA WIRNKAR (4).
(6) TIYDZE ABDUL SALAM TARDZENYUY (4).
(7) ABDUL AUKASH TARDZENYUY (4).


Centre No:  11716  Government High School Melim - Kumbo
Regist: 210, Sat for 4 or more Subjects: 172, Passed: 66, 
% Passed: 38.37, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) JANNETTE WIYSENYUY (11).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) SHERIFATU ALIYU (9).
(2) MEYEH RENATA LEINTENG (9).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) NGORAN JOSHUA (12).
(2) MEYE GILLIAN LEYNYUY (11).
(3) YUFE DONATIEN NYUYBIN (11).
(4) BONGMOYONG MARIE CHANTAL NYUYKIGHAN (11).
(5) SAGHEN HARRETTE JOHMO (10).
(6) TARDZENYUY WHITNEY HOUSTEN AYINIH (9).
(7) MAINSAH CLOTHILDA FONDZE (8).
(8) TATAH BENAH LEINYUY (8).
(9) ROSE MARY NYUYKIGHAN (7).
(10) EVA MARY KIBONG (7).


Passed in 6 Subjects: 17
(1) MBIYDZENGEH BRICE BERINYUY (11).
(2) SAMKA AMMABEL DZEKEM (10).
(3) MARIENET YUFENYUY (9).
(4) DULE LORETTA YEFON LEYNYUY (8).
(5) SHERIFATU SHUIBANADZEM (8).
(6) TATAH MARIVETTE KINYUY (8).
(7) NGWANA BRADLEY BONGFEN (8).
(8) MBINKAR BETRIAN VERNYUY (8).
(9) MBUNGANG SULLY BERINYUY (8).
(10) FONYEE JOYSLINE RESINYUY (7).
(11) MBINKAR MUHAMMAD FARASH (7).
(12) CLOVICE DZEVENYUY (7).
(13) KINYUY NELLIS (7).
(14) AJUME GIZELLE KIBONG (7).
(15) CHIN MEDIANE LABIV (7).
(16) MBIIM MILDRED SHULIKA (6).
(17) NJOBAM MARINETTE BONGSUIRU (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) WIRSIY GWENDOLINE DZERNYUY (8).
(2) ABDUL KABIRU BAHTINYUY (7).
(3) NJOMBU BERINYUY HILDA (6).
(4) NSAIBOTI BERINYUY NIVICE (6).
(5) LUKONG CYRIL NSOBER (6).
(6) WIRSIY DERICK WIYDZERNYUY (6).
(7) YENNYUY ADESTILIS (6).
(8) SAAH REX-CRISPIN TUMBIH (6).
(9) RODA BERINYUY (6).
(10) MOHAMMED MUTAR MUSSA (5).
(11) NGONG ESTHER NAVTI (5).
(12) KIVEN CEDRICK NYUYKI (5).
(13) KINTATI SIMON NYUYFOLA (5).
(14) DZELAMONYUY ONILA (5).
(15) GESLIANCE BURINYUY (5).
(16) SHEMKA MELISA NKEMBENG (5).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) BIMELA CHRISTEL YENNYUY (7).
(2) BONGAJUM FRANCIS LIYNTEH (6).
(3) LUKONG DERICK TARDZENYUY (6).
(4) BURINYUY KELLY CHEKILA (6).
(5) MFER NTAMDARI ODILIA (5).
(6) SHAKA LAWRENCE KIHDZE (5).
(7) MFIRYE JEAN PIERRE TARDZENYUY (5).
(8) JAMELATU NYUYKIGHAN (5).
(9) MBINKAR YANET- NOEL (5).
(10) KIVEN FABIOLA NYUYSEMO (5).
(11) LUKONG MELISSE JAIKA (5).
(12) LUKONG DIONIS BONGBARAH (5).
(13) MANJONG THERESIA NSOYENI (4).
(14) NSAIDZEKA EMMANUELLA MBIYDZENYUY (4).
(15) WIYJAIMO RENE VERNYUY (4).
(16) NGONG VIOLET RESINYUY (4).
(17) FONYUY ALPHONSIUS DZELAMONYUY (4).
(18) ROBERT BANYE (4).
(19) YUFENYUY ELLA LIYNYUY (4).
(20) EMILE FONYUY (4).


Centre No:  11717  Government Secondary School Kai
Regist: 62, Sat for 4 or more Subjects: 62, Passed: 27, 
% Passed: 43.55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) FUL JOEL DZELANYUY (19).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) VERLA MARILYN JAIKA (12).
(2) LOHLEM MARIE-SHARON SOLIY (10).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) MOHAMADOU FARASH ADAMU (14).
(2) ROBERTO KEINYUY (8).
(3) TATAH BELINDA LAKINYU (8).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) MENGNJO FRANCINA KILAMONYUY KWATI (9).
(2) WIRBA ANNESET SISINYUY (8).
(3) NGALON CHRISTABEL FONYUY (7).
(4) LUKONG HAFSATOU VIGHANINI (7).
(5) BONGNTEH CLAUD ALABEE (6).
(6) CHARLOTTE KINYUY (6).
(7) DULE IMMACULATE SIKEM (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) SUNJO ROSINE NYUYFORNI (8).
(2) GLAINE BURINYUY (6).
(3) DOH CARINE LEMNYUY (6).
(4) SUIVEN YOLANDA SESINYUY (6).
(5) EMMANUELLA SELAMONYUY (6).
(6) MUHAMMAD SADAQ TARDZENYUY (6).
(7) BANLA SYLVIE YUFOLA (6).
(8) DZERNYUY MINRANIN ELEEN (5).
(9) NGORAN SALAMATU BERINYUY (5).
(10) FONYUY KENETH WUYIKA (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) FONYUY BISHARINE KERNYUY (5).
(2) WIRBA MILDRED MBIMINYUY (5).
(3) SIMAH CARINE MODUFE (5).
(4) FUL BERTILLE JAVNYUY (4).


Centre No:  11718  Mbingo External
Regist: 285, Sat for 4 or more Subjects: 239, Passed: 71, 
% Passed: 29.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) ANKINIMBOM TOSAH (16).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) ANGUH MACDELA TANG (16).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) PAUL AKUNI BANGHA (11).
(2) CHIA TUBUOH LORD (10).
(3) CHIA SALOME CHA-AH (8).


Passed in 6 Subjects: 17
(1) TATANG THOMAS NUIPRAGOH (12).
(2) MBEUTCHOU ULRICH ARNAUD (10).
(3) BANGSI ELEANOR TANG (10).
(4) CHIAKOM DORIS NGEWIEH (9).
(5) NGALA CONFIDENCE NGOINJANG (9).
(6) NGONG NENG SHANSLINE (9).
(7) LIFELAV EUGENE BANTEN (8).
(8) TUME MECHELINE FONYUY (8).
(9) DEMPU HONORINE FOUCHU (8).
(10) FON COMFORT ZOPHENYAI (7).
(11) MANGEH MILICENT MUKU (7).
(12) GAM BLASIUS CHIA (7).
(13) ANKUNGHA EUNICE BIH (6).
(14) YUH CLINTON NSOM (6).
(15) ASUMBANG NICOLINE AFUMBOM (6).
(16) MAIYILI CLAUDE (6).
(17) LAH REMEDY MBUBAM (6).


Passed in 5 Subjects: 23
(1) LOH CALEB (10).
(2) ANGOH HOSTENSIA FULAI (10).
(3) GHAJEM ALICE MBEH (10).
(4) NCHINDO BLESSING FUNKUIN (10).
(5) YONGHABI MARVELOUS NENG (9).
(6) SHIYNTUM NANCY KIDZERU (9).
(7) WAINDIM MERCY MBU (8).
(8) NENGHABI GRACE NCHIEH (8).
(9) YOH MERASIL ABUILA (7).
(10) WIRNGO YVETTE NYUYSEMO (7).
(11) FAITHFUL EKFICHEI (7).
(12) KEH TAN YVONE KINYAM (6).
(13) CELESTINE KEJEH (6).
(14) KIMBI GODWILL MBANG (6).
(15) NGAM NICOLINE NABI (6).
(16) NGANYU JANET BONWI (6).
(17) NYUH MALVIS TUBOUH (6).
(18) NDIFOIN OLIVE CHEAH (5).
(19) KUH BETRAND ALANG (5).
(20) YUKEM NICOLINE (5).
(21) LAMBI CYNTHIA YAGEH (5).
(22) CHIA SONDE AYEAH (5).
(23) KELESE GABRIEL NGONG (5).


Passed in 4 Subjects: 26
(1) ACHIE ELECTHER MAI (6).
(2) CHIA UNITY YAFI (6).
(3) NYAMKWE CARINE FIEN (6).
(4) ANABEL TITI (5).
(5) NJUASU ROSSETTE MAIH (5).
(6) NYAM CAROLINE MBUH (5).
(7) SANGHA CHARITY AKUNCHUM (5).
(8) NGAM CONSCIENCE KEHSAGHA (5).
(9) YONG MIDEATRESS NABI (5).
(10) FUMBII VICTORINE BIH (5).
(11) NGALAH ABEGAIL MUGHAIN (4).
(12) MONDUM ELIZABETH MBOINIH (4).
(13) MUSA SEMU-KETURAL ACHINYU (4).
(14) NANGAH MANASSEH VICTOR (4).
(15) YINGOH RHODA MBUH (4).
(16) AFUMBOM CEDRICK MUNJANG (4).
(17) NKAIMBI BRIDGET (4).
(18) NGANG MARBEL KAKWENSI (4).
(19) CHAH CHIABI FRANCIS (4).
(20) FRANKA FUAM (4).
(21) CHIATOH INNOCENT TUBUOH (4).
(22) NJUAKOM RELINDIS NKUMI (4).
(23) MAIMO RUDOLF YUFUI (4).
(24) TUFOIN DAMARIS ANKIHMBOM (4).
(25) MELISSA MAZENEGHA (4).
(26) NGAM ROSSEL BIH (4).


Centre No:  11719  Ekona External
Regist: 187, Sat for 4 or more Subjects: 163, Passed: 21, 
% Passed: 12.88, Sanctioned: 6
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MILDRED AWAIGYIA (9).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) AGHENJI BLESSING BINWIE (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NGALE ALICE MAYAH (7).
(2) BALLE RITA ESUMBU (7).
(3) OTEH RICHARD IHIMBRU (6).
(4) EMILIA AMAH TEGHEN (5).
(5) OBEN DANIEL AYUK (5).
(6) AZAH JULIENNE (5).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) NDUM LIL ANSELM AZEHNDIFOR (9).
(2) SABI YVERT IGONEP (6).
(3) KENAH SOPHIA LIENGU (5).
(4) BAKIA NANYONGO JENNET (5).
(5) AKOANUNG RELINDIS (4).
(6) NTONG MIRACLE SENG (4).
(7) ATABONG BELLOMI AWONBOUWOH (4).
(8) ANJEH MARIECLIFF ANDOKO (4).
(9) ONDIKE SERAPHINE DISELE (4).
(10) BONJIOH JUNIOR AMSTRONG KUMBONG (4).
(11) EFEANGWA MARY NDELOAKE (4).
(12) TATAH SISARIA KERNYUY (4).
(13) COLLET ANDONGA (4).


Centre No:  11720  Tinto External
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 32, Passed: 1, 
% Passed: 3.13, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NKWAMBO ROSE MBE (9).


Centre No:  11722  Besongabang External
Regist: 257, Sat for 4 or more Subjects: 211, Passed: 14, 
% Passed: 6.64, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) LEKU OWAN PRECIOUS (13).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) AGBOR TOM ASHU (11).
(2) ANGYIEMBE VERON MBE (11).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) OSANG JENNET-BRIDGET-ODI (8).
(2) AYUK RONALD ISEROM (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) KEMFI ERIC VOBI (6).
(2) NTARIBO COMFORT AKO (6).
(3) MBIWAN MAURICE AGBORTOKO (5).
(4) ENOW JEROME OJONG (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) ERNEST MBA (5).
(2) BESONG DORCAS NCHUNG (5).
(3) ARREY BORIS AGBOR (5).
(4) ECTHU STEVE ENOW TABOT (4).
(5) KANYOU ANGELTHERECIA AYUK (4).


Centre No:  11723  Government Bilingual High School Bankim
Regist: 94, Sat for 4 or more Subjects: 84, Passed: 39, 
% Passed: 46.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) KERRY NGWIE (25).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) JITART BONIFACE NWICHUN (16).
(2) PROMESS BOBUIN (15).
(3) TEH MGBAYALE LEHOUN IRENE (13).
(4) WANKWUI IRENE (10).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) BAMJING NOVESTER LACKCHI (12).
(2) SACKMAH STELLA (8).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NZIE ROUKAYATOU (11).
(2) SHUAIBU ADAMU (10).
(3) BAHNTE NDZEMBUIN FLEVIOUS (8).
(4) MENANG PATRICIA DUDZERNYUY (8).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) SHINYUY TATAH KEVEN (12).
(2) MBAH ALPHONSIUS KHAN (9).
(3) HAIGA KWIBUIN (8).
(4) KAMEH EDITHA KWASSINWI (8).
(5) FANWI BEATRICE (7).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) YOUVEN JEAN NOEL (8).
(2) SIGIME CHRISTABEL SHALANYUY (7).
(3) AFODIYA NDJOBDI (7).
(4) NDJOKO MARTIN (7).
(5) NWUNCHI CHARLES KINTEM (6).
(6) AKURO EMMANUEL (6).
(7) CHUFO FEDERICK TAKU (6).
(8) NDI GOODNESS YURENWI (6).
(9) NGUISACK MAGDALENE (5).
(10) LANJO MOHAMADOU ABASSI (5).
(11) TCHOFFO NGALAM CHARLES (5).
(12) CORINTHIAN JIMOTAH (5).
(13) LENGMU TITUS MULACK (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) RINDA PATRICK (6).
(2) KEMADJOU MONGUE GERMAIN LINUS (6).
(3) LENDZEMO JOEL GHAKALAMAI (5).
(4) NYAKAR ISIDORE (5).
(5) ROCKZAIT FANNYUY (4).
(6) LIMCHACK MARY (4).
(7) RIFOH BLAISE (4).
(8) KARI SAMUEL WAJIRI (4).
(9) BOBUIN PRODENCIA BENMUWA (4).
(10) KWINTAM BETRAND (4).


Centre No:  11724  Kedjom Keku External
Regist: 21, Sat for 4 or more Subjects: 19, Passed: 5, 
% Passed: 26.32, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NDONGMUH DONALDSON TIMNGUM (8).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) VERLA BETHEL (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) VUNAIN EMMACULATE KUTSI (5).
(2) FELICITY PHONJAM WANDAH (5).
(3) GUJUNG MACELINE NGENGENG (5).


Centre No:  11725  Government High School Menka-Pinyin
Regist: 105, Sat for 4 or more Subjects: 97, Passed: 38, 
% Passed: 39.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) AWA ELVIS ANYAM (13).
(2) TENENG CLINTON PENN (12).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) CHO PROMISE MULUH (10).
(2) MBUH SANDRINE FRI (10).
(3) PENN SEVELINE MEZOH (9).
(4) MENDI CLAUDIA LOUNG (9).
(5) ADAMU RELINDIS MEGHA (9).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) CHO SADRACK ANGAM (9).
(2) PENN CLARIS TEWAH (8).
(3) ASAAH PRIESTLEY KHAN (7).
(4) NDAH PRAISES AWA (7).
(5) AWAH LEVI PENN (7).
(6) MBUH STEPHANIE NGWI (7).
(7) TAH BLADINE PIWAH (6).
(8) MULUH DERICK AWA (6).
(9) AWA CLARIS KHAN (6).
(10) AWAKHAN VALENTINE NDEH (6).
(11) AWA KELLY-PRIDE KHAN (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) TEZEH QUEENSILINE FONGWI (7).
(2) AWA BERTRAND MULUH (7).
(3) KHAN CLAUDETTE WONDON (5).
(4) ASOBO ADELISIA FRI (5).
(5) MARCEL NING (5).
(6) AWA SERAPHINE NGUM (5).
(7) MULUH GWENDOLINE MENGWEH (5).
(8) MULUH SERAPHINE MESHI (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) AWA VANESA WOSHIH (7).
(2) TENENG DENIS (6).
(3) MESHI ANITA (5).
(4) ANYAM NOELA AWA (5).
(5) ANGUH CLOVIS MBUH (4).
(6) AWA RENE ASOBO (4).
(7) AWA ERIC NKENG (4).
(8) TIZI RANSOM MULUH (4).
(9) NDOHSON SYNTHIA NGWI (4).
(10) ROGER NDJI (4).
(11) ANYAM JUDE PENN (4).
(12) TENGHEM NADINE MAGHA (4).


Centre No:  11726  Mambu External
Regist: 54, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 13, 
% Passed: 28.89, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NDONWI ADELINE BIH (10).
(2) NJI CHO BRANDON (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) SHUSACHE MARINUS NGWA AKONGNWI (12).
(2) STELLA BI NGWA (8).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NGUM NADEGE FRU (7).
(2) CHE SANDRA NCHANGNWI (6).
(3) NGWA ERNEST SUH (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NEBA GODLOVE NDONWI (6).
(2) FUH GISELA LUM (5).
(3) NEBA STEPHANIE MANKA (5).
(4) NGWA STACEY NCHANG (5).
(5) SUH ATEH MARIE-CLEIR (4).
(6) CHE CYNTHIA BIH (4).


Centre No:  11727  Mbelem-Nkwen External
Regist: 134, Sat for 4 or more Subjects: 91, Passed: 24, 
% Passed: 26.37, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) FOMANJI BLESS NDI (15).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NKENG SANDRINE MESHI (10).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) NGWA JOEL AMBE (8).
(2) CHENWIE FABRICE SUH (7).
(3) NWUFOR LEMNWIE HYACINTHA (6).
(4) MARVELEUS BILI NDONWIE (6).
(5) SHOWMBONG LARRY KINGS AKWANUI (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) YUFENYUY BERTINE NYUYFONI (6).
(2) NTOH BERTRAND NDUAMBOUH (5).
(3) NERRUS FONZONG ESUA (5).


Passed in 4 Subjects: 14
(1) MBOLOH TRANSLINE MBOH (7).
(2) AMBE SHELLA BIH (6).
(3) NCHOFUA BASIL KOWEHBUOYI (6).
(4) NDI NKE MARTHA (5).
(5) EWEAR LIMA SIMON (5).
(6) FADIMATU AMADU (5).
(7) BORIS BOCKIMA CHI-MBATOH (5).
(8) TAMAJUNG NESTOR (4).
(9) NZOMO TAGUIAFOGOU JORDAN BELTUS (4).
(10) WASHWI LOUISE (4).
(11) ADUADZEM ELIZABETH SIMO (4).
(12) CAMEZON GOMEZ NAWO (4).
(13) MANGWI MILDRED FON (4).
(14) TANKOH KELLY NGWI NABUM (4).


Centre No:  11728  College d'Enseignment General et Technique Commercial Bonaberi
Regist: 134, Sat for 4 or more Subjects: 98, Passed: 77, 
% Passed: 78.57, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) TABE ACHUO DENISDEON (19).
(2) TOWAH TITUS NYOHGHO (17).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) ASAFOR BRIAN NTUNGWEN (17).
(2) NKWELLE NGOME FERDINAND (17).
(3) EGBE MADELEINE AGBOR (13).


Passed in 8 Subjects: 11
(1) EKANE LOIC EVRADE (17).
(2) OBEN QUEEN HEBSIBAL BESSEM (15).
(3) NDIFON HILDA AKWI (15).
(4) TANTOH MELVIA BERI (15).
(5) YONTA KUETE FRANCK GABRIEL (11).
(6) MOU NIMBROY SILIBI (11).
(7) KONFOR RIDDEL ANGEL KINYUY (11).
(8) TIKU ASENATH BESSEM (11).
(9) TIKU MARILYN ESSANDE (10).
(10) NJIKE MEMBONG HANS-BRANDON (10).
(11) FON MANGTWI MIREILLE LAURE (9).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) KORONDO HANSEL ABA (13).
(2) LEMONWU CHIZOBA (13).
(3) WAKUM FAITH BURA (11).
(4) TANGIE MBOULE PRETTY ALL-BRIGHT (11).
(5) NGONGANG NGASSA MARIE THECLAIRE (10).
(6) AGBOR MEFO INGRID MANUELLA (10).
(7) NGUEKA FOKOU ALEXIA VANELLE (10).
(8) TCHOUTOUO EMMANUELLE ISABELLE (10).
(9) KONFOR CYNTHIA MURKWI (9).
(10) BRENDA ANNEMBOM EBOT (7).


Passed in 6 Subjects: 17
(1) EGBE ENOW TENNYSIA AYUK-ABANG (11).
(2) NDIKUM AWAH CLOVIS (10).
(3) NDIFOR SHURI SONITA (9).
(4) CHANGZAK MIRIENE KWASINWI (9).
(5) MFA CHO GERALD (8).
(6) AFOR TRACY NDAH (8).
(7) KOM SONIA TENG (8).
(8) GABSIBUIN BENDALINE WEBSEYA (8).
(9) NGUENJA LEKEUFACK MAEVA (8).
(10) ASHU MANYI BRENDA (7).
(11) MARYVONNE NEMEIN NJI (7).
(12) KUM EUPHRASIA YEJUWU (7).
(13) BIH DELPHINE AMBE (7).
(14) ENOH JUNIOR ENOH (7).
(15) KOME MARTIN YVAN ETUGE (7).
(16) MAKOUGANG MU-NDIPHOR CECILE (6).
(17) EMADE EWANE ROSINE (6).


Passed in 5 Subjects: 19
(1) DJOUMETIO NGUIMEYA JORDAN (9).
(2) NZINGA TAGNE ARCEL JUNIOR (8).
(3) SUH CYNTHIA SIRRI (7).
(4) MANETIOH VARELLE RA'I'SSA (7).
(5) PRIDE RAYMOND GNOTUE (7).
(6) MFARAM AUDREY MELODIA (7).
(7) FOKOU NGOUEGNI RUTH KEVINE (7).
(8) SOYI KENEDY (6).
(9) OJONG SYDONE AWU (6).
(10) ENOW ROZITA INDE (6).
(11) ACHA EMMANUEL CHECK (6).
(12) SARPEY GAIUS NDABIT (6).
(13) AKOFOR BENIS AKWESEH (6).
(14) AWAH SHERONTON NDEH (5).
(15) MUADOU NGAMA BRENDA ZOFOA (5).
(16) FUANYI DIANE AGENDIA (5).
(17) CHOKWANTU MELISSA (5).
(18) NJUH FELIX ATTIA (5).
(19) BOBGAH JEREMIAH DINGA (5).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) DJONFANG ZESSEU SIEGFRIED JUNIOR (6).
(2) MAGA HIPPOLYTE LILIAN JORDAN (6).
(3) OTIMBO EBONGUE JOEL VALDIMIR (6).
(4) TAMENE NGOUALEM BLANDA (6).
(5) GIMA SINTIA TENENGAKU (5).
(6) FOFIE DONGMO SORELLE (5).
(7) TIMEH NGOSSI EMMA (5).
(8) TAMBE AGLLA RIDLEY ABU (5).
(9) MBWOGE MAUREEN KEDI (5).
(10) ELIBE DERICK CHI (5).
(11) TATAH SANDRINE NYUYDZE (5).
(12) ELANGWE ESINO ALYSE CLAIRE (5).
(13) BLANCHE SYLVIA BERINYUY MBUH (4).
(14) FEH ALBERTINE FONBOT (4).
(15) FORJI CYNTHIA CHANZIA (4).


Centre No:  11729  Njenefor-Nkwen External
Regist: 23, Sat for 4 or more Subjects: 21, Passed: 7, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) GWE GASTON NDOH (10).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) FUH EMILDA BIH (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) FONYONG BLESSING ACHE (6).
(2) NGWANG EMELDA RENGNYUY (6).
(3) AKOSUNG NELSON AWASUNG (5).
(4) GEJUNG SHINALYNE AKUNDO (5).
(5) KAMCHIE PETOH NADEGE (5).


Centre No:  11730  Nafissa Bilingual High School Ngaoundere
Regist: 13, Sat for 4 or more Subjects: 11, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11731  Ogim External
Regist: 63, Sat for 4 or more Subjects: 60, Passed: 17, 
% Passed: 28.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 4
(1) ENYONG NICKSON MUYEN (9).
(2) NYAH CARIS AMBOG (7).
(3) AMAH DIRANGE TEKE (7).
(4) MBANYOH NESCO FON (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NWACHAM SARGE AKOM (7).
(2) NYANDONG IBRAHIM AGWO (6).
(3) FORMUKONG ROLINE AZANG (5).
(4) MBANWEI SHANCELINE NJEKO (5).
(5) MBAH MELANI ENJEI (5).
(6) NJEI ANNAH AWAN (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) TENDOH CLINTON NDAM (7).
(2) MBAH QUEEN-NITHER NGWO (6).
(3) NYAMYA KELVIN TITANG (6).
(4) FON ROLLAND AMBI (5).
(5) NWANGUH BERTRAND ACHU (5).
(6) NDI FERDINAND TEGUM (4).
(7) NWATI ODETTE AKOM (4).


Centre No:  11732  Government Bilingual High School Gouache, Bafoussam
Regist: 136, Sat for 4 or more Subjects: 136, Passed: 87, 
% Passed: 63.97, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) BOBGA THEOPHILE FONCHA (19).


Passed in 10 Subjects: 7
(1) BENG SONDAY HANS NELSON (25).
(2) TABUE MAGNE BINTA PATENE MELL (24).
(3) TIOGO GILLES STEVE (24).
(4) DWAKO GABRIEL ISMAEL (24).
(5) YIAGNIGNI KOA ILZI JAINY (23).
(6) NEKUI SOP SADRAC JUNIOR (22).
(7) DJOKENG INES DAINA (17).


Passed in 9 Subjects: 10
(1) MAMA YEMELI AMADOU RUFIN (22).
(2) KENNE GOUMENE JOB BLERIOT (20).
(3) SHADEUE MBA YASSER DIALLO (18).
(4) DONFACK MICHEL AUSTIN (17).
(5) CHIAMBAH GLEN CHIA (16).
(6) TAGNE KUATE PAUL ARNOLD (16).
(7) MAKAMTE KENGNE FRANCINE RUTH (13).
(8) FOMEKON FALONNE TSE (13).
(9) WAFO MBOPDAH CABREL (12).
(10) DONFACK NOUBISSIE PAVEL LE ROI (11).


Passed in 8 Subjects: 17
(1) CHE BLAISE FUH (18).
(2) FONJOU KOUMBOU CHARLENE SUNITA (17).
(3) NGOUMTSOP TATSABONG LANDRY IVANO (17).
(4) NKEMTA MIRALINE NGWE (16).
(5) TIEUMENA DONGMO CAROLE (14).
(6) FONOU FOTSA RANDOLPH DIRANE (13).
(7) FOSSO KUITCHOU ROLCIS (12).
(8) MONDIE SOUNZEU ELVIRA MIGUELLE (12).
(9) TATSABONG NAGOLOUM PABLO PICASSO (12).
(10) FOSSO BERLIN XAVIER (12).
(11) KUEBOVE ESPERANCE L'ELUE (12).
(12) NGUETSE JIMELE VANELLE SYDIEN (11).
(13) KEMMALAH LAMBOU FLAURIEN (11).
(14) NSUNKANG LINDA FAITH (10).
(15) TSAKEU DASSI BRENDA GABRIELLE (10).
(16) TANKOU FOTSO SERGES KEVIN (10).
(17) TANLAKA RITA MBOH (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) GHEH XAVERIA METOH (12).
(2) NGONO CHEBE PHEBE (10).
(3) TISHER MARINUS TENKANG (9).
(4) GABOSSA FOTSO VICTOR (9).
(5) MAMBOU NOUPIMBONG BEAUDELAIRE (9).
(6) FOTSO NDE ARIS JORDANE (8).


Passed in 6 Subjects: 16
(1) DOMKEM HILARY JOY (10).
(2) MEHELOUNE NGUEFO MANUELA NIDELE (10).
(3) NOUPIMBONG MEGAM VIANIE PHANUEL (10).
(4) METIWE NOUWEZEM SOPHIE DORCAS (8).
(5) FONDUNGALAH ALPHONSE - BILIN (8).
(6) NGUINTA BAKAMBI SYNTICHE (8).
(7) WENDA GILDAS BEAUJANOT (8).
(8) NDIENTIENG FOPENI RUTH (8).
(9) KOUAM GUIADEM LISLOTTE ORCHELLE (8).
(10) EGBE AYUK ZACHARIA JUNIOR (7).
(11) NKWETE KANDO JUNIOR (7).
(12) NOUEMSI KEVINE GRASIELA (7).
(13) NEBA BENJAMIN (7).
(14) ATANGA DAYAN GIWE NEH (6).
(15) JIPUGHU MARBEL NKIAMBOH (6).
(16) ACHU KONGNI BIBICHE LANDRY (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NGUESSEU TCHIDJO LAURELLE NADIA (8).
(2) NOUWANG ALEXANDRA JORDANE (7).
(3) MBOUQUEO MANFO GINISTA (7).
(4) GWENDOLINE GWANJE YAKUM (6).
(5) CHO JUNIOR ACHU (5).
(6) EKOKOBE REMY-CAROL NKONGMENEC (5).


Passed in 4 Subjects: 24
(1) FOKOU MEFEYA PAULE CAREME (8).
(2) MAWOFO BELL FALONE (7).
(3) FORTENDONG ATSOLEKEU MACBLAISE FOSSIMOCK (6).
(4) SOGBOU MELONG KELIANE (6).
(5) MBATANGE MILTON (6).
(6) NGOE DAHLIA EPEDE (6).
(7) AKATEH BRIAN NKWETTA (6).
(8) BISONG MARTINA AGBOR (6).
(9) TAMETSOP FOTSA VITALICE ROBENSON (5).
(10) KENFACK DONFACK VINIE-FLEUR (5).
(11) DASSI CAROLLE LIDIVINE (5).
(12) NDEMAZE PATIENCE (5).
(13) TIAMBOU MANFOUO ZIDANE (5).
(14) NDIKEP NGOUPEYOU LETHICIA YVANNE (5).
(15) NCHUNG LOVELINE AKWE (5).
(16) GUEMDJO COLETTE SANDRINE (5).
(17) MFOUT ASSANA BALKISS (5).
(18) MAKWALA TCHINDA ORNELLA (5).
(19) AWASEH AFOR RUTH (4).
(20) NZANGUE MADONCOU HENRI JOEL YAYA (4).
(21) AJUA PRIMUS (4).
(22) DJOMMA KAMTE ANGE CABRELLE (4).
(23) DASSI MOUBE FABIOLA (4).
(24) SUSANA BESEM -ASHU ARREY (4).


Centre No:  11733  Babessi External
Regist: 33, Sat for 4 or more Subjects: 27, Passed: 2, 
% Passed: 7.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) GOLA DENIS TEJUH (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NCHOFUA JULIETTE MBUTINDEMFUH (4).


Centre No:  11734  Bamali External
Regist: 110, Sat for 4 or more Subjects: 101, Passed: 6, 
% Passed: 5.94, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NELLENG AYINUI RICARDO LENGOU (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) SAHFUA FASATOU (5).
(2) MBONDOP BRUNO MESHIT (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) TANGEH RELINDIS NGWENIU (5).
(2) NDONGPONGNE IVOLINE MAMUA (5).
(3) FONGONG LAMBERT LEUHUNGTIGIMBUA (4).


Centre No:  11735  Akum External
Regist: 29, Sat for 4 or more Subjects: 27, Passed: 10, 
% Passed: 37.04, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) FON WILLY CHANNEL (8).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NGWE LETRICIA (7).
(2) FORMANDZONG SONITA MUNGUH (6).
(3) STELLA BIH (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) HILARY ACHIRI NGWASHI (6).
(2) ASAAH WANASHI CYNTHIA (6).
(3) NGEFOR SYNTIA (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) FONKA MUNGU CLINTON (6).
(2) CHE IVOLINE BIH (4).
(3) WATIKEM BENEDETTE CHO (4).


Centre No:  11736  Enyoh-Batibo External
Regist: 44, Sat for 4 or more Subjects: 42, Passed: 9, 
% Passed: 21.43, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) AYONG VANESIA TIKU (9).
(2) TEZOCK EVARISTUS TEBEI (7).
(3) ACHA JOEL ANOH (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) AKANJI SYNORINE ACHA (6).
(2) ATUD ELVIECH ENGONWEI (6).
(3) ABIADOU SOLANGE AYENDEK (5).
(4) FUNDU SHANCELINE ATUH (5).
(5) MUYEN FATHIA EYEN (4).
(6) ACHA PELAGY ABIT (4).


Centre No:  11737  Government Bilingual Secondary School Batibo-Njifah
Regist: 221, Sat for 4 or more Subjects: 191, Passed: 60, 
% Passed: 31.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) FORTEH SYLVIE MAMBO (15).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) TIMAH DEZERAY ECHENG (13).
(2) ACHA ROUDY ENJEI (13).
(3) ATUD NOELLA ENJEI (12).
(4) BIH JEMIMA SUCCESS NJI (10).
(5) KEDJU CHAKUNTED NTSOU (10).
(6) SIBEN GARETH BANBOYE (9).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MBAH STESMA NGWE (9).
(2) NGWA NARONATE AKUM (7).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) MBANWEI ALIANCE NOBELLE ATUH (11).
(2) TEKE TEBO BRINATE (10).
(3) AJUH BERNARDETTE ABOH (9).
(4) ANYEN LARISA MBAH (8).
(5) AFOH MAZIN-GOLDA ASEH (8).
(6) MAH TRACY NGWENIKAH (7).
(7) AKABA ERNESTINE ENJOH (7).


Passed in 5 Subjects: 20
(1) KUNSONA GISELE NDI (9).
(2) AKENJI CLAUDIA ABIT (7).
(3) NDUM STATESON MBACHAN (7).
(4) MUGROH CALEB TEBO (7).
(5) MUNOH OLIVIA INGWARI (7).
(6) ACHA PRECIOUS ATUH (7).
(7) TAKUM VANISSIA EMANI (7).
(8) TAKA DAVID KINU (7).
(9) AKUM BLAISE ASANJI (6).
(10) NJEH EVANS MUSONG (6).
(11) AFUH BRYANT EKE (6).
(12) TEKE CHANTAL (6).
(13) TANJI KELLY ACHE (6).
(14) MBINDONG ISRAEL KAONYUI (6).
(15) TENJOH FAITH ABOH (5).
(16) FON BRIYAN MBAH (5).
(17) TIKUM EMMACULATE EGBE (5).
(18) OMPOH AMOROSE EYONG (5).
(19) TENYAH MALIS EYEN (5).
(20) NCHOTIE PAULER NGWEN (5).


Passed in 4 Subjects: 24
(1) TENYEH EMILE ACHA (7).
(2) ANGOH LAURA AWAN (6).
(3) TEKE LINDA ABIT (6).
(4) TESI YANECK TEMBEG (6).
(5) AYUK ELIZABETH TABOT (6).
(6) TIMAH RITA ATUH (6).
(7) TANYI KESTON MBA-AYI (6).
(8) ENNI ENJEI TEBO (6).
(9) SAMAH NGWA MUSONG (6).
(10) CHECK NOEL NINJECK (5).
(11) TEBO ZENOBIA APANYIIH (5).
(12) FONDA INOCENT FON (5).
(13) TEKE ROSALINE AMECK (5).
(14) MUNDE BLESSED ENI (5).
(15) FORKOH LOVET TINGEN (5).
(16) TAKA RENE TEBAH (4).
(17) NDA NAOMI NANYI (4).
(18) TAMBO RANDIBELLA ASOH (4).
(19) MBAH FABRISE NJEI (4).
(20) NJEI VANECIA ENGWARI (4).
(21) TEGUM NADECH AKO (4).
(22) TECHE VANESIA AMEI (4).
(23) ENGONWEI MELANIE TENJOH (4).
(24) QUEEN WANTEM NYONGA (4).


Centre No:  11738  Ibal-Oku External
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 5, 
% Passed: 17.24, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NDIFON SILAS NGUM (13).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NJING COMFORT LEMUGAN (7).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) BAKETIH CLIFORT KEMING (4).
(2) GWENTEH HERBERT NYINGCHIA (4).
(3) TANG ELVIS KENKOH (4).


Centre No:  11739  Government Secondary School Bome-Mbengwi
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 20, 
% Passed: 54.05, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NDIFON ANNA TING (25).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TITA BORIS FORSTER FEH (23).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) TAH CLINTON TANDI (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) AFOR SANDRINE TATA (10).
(2) GEH ROSE MAH (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) NDUKU JUNIOR NGANG (9).
(2) ATAH LIZETTE ENJOH (8).
(3) TARKE ROMAIN GEH (8).
(4) SOLANGE MIYANG CHINGO (6).
(5) WASI EMMANUELLA AKEH (6).
(6) TITA FOBID PRECIOUS (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) FONDI LEONEL MAH (8).
(2) TEKO ROGERS TATA (6).
(3) TEWU JESSICA BIH (6).
(4) TAH MELANIE WANKWANG (5).
(5) TABOD ROPHEN AZONGHO (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) ENDAH DUALA DELIGHT (5).
(2) TEBOH YELSON MBAFANG (5).
(3) TATA SHARLOTTE AMBIT (4).
(4) BAH PATIENCE NGWE (4).


Centre No:  11740  Government Bilingual Secondary School Ngaoundal
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 37, Passed: 18, 
% Passed: 48.65, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NJI FRANCLIN MULUH (18).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) ZANGUE MARIE (11).
(2) SHUIBOU BONGAJUM (10).
(3) AWA DESMOND TASI (10).
(4) ABDULAHI FONYUY (9).
(5) YOUSSOUFA ADAMOU DOCKO (8).
(6) FON THERESE MAGAR (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) SAIDOU BALONGA BELLO (13).
(2) YUFONYUY CEDRIC DZELAMONYUY (10).
(3) BELLAH MVOUNAH ELISABETH SANCHEZ (7).
(4) CHE FEDERICK MENDI (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) GBAPA NDOSSIN GILBERT (9).
(2) ZIM MARIE NOEL (8).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) BELLO SARSAN FRANCOIS (7).
(2) NDONGKADI FONGANG SIMON (7).
(3) FERBEY NIGUEL VERNYUY (5).
(4) NJOCK MILTON CHE (4).
(5) MEDJOUKBE DJATTA EPHRAIM URIE (4).


Centre No:  11741  John Paul II Comprehensive College Wum
Regist: 59, Sat for 4 or more Subjects: 35, Passed: 30, 
% Passed: 85.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) NEBA HANSON SUH (26).
(2) DZE JUBILATIO EBUA (24).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) TANGANG THIERRY AFUH (29).
(2) ATEGHA TSILI MVO (22).
(3) ACHUO DYLANE ABANG (20).
(4) JAFF GEORGE-RANDY BONGDZEEM (19).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) CHU CLIFFORT BIN MBI BAIYEE (18).
(2) WAKUNA LUCIE LOBGA-GALEGA (14).
(3) MUBAH BRYAN MUBAH (14).
(4) MENGET BLESSING ATEAH (13).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) AGEM BISMARK BEI (12).
(2) NCHANGO EVETTINE MBONG (12).
(3) AZONGHA MIRIAM SIH (9).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) BUH LEVIS GHONG (14).
(2) ABANG BUA ROLAND (13).
(3) ABANG CORINE NNAM (13).
(4) KARIMA ATUMKEZE NDOFOR (11).
(5) NSOH COLLINS CHI (11).
(6) BUH PETTESSY NTCHANGHA (10).
(7) ATTIA PROSPER NING (9).
(8) FUR BRICE MBAH (9).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) BUH AMANDINE BEI MUA (10).
(2) TEMA KISITO PEMMENYI (9).
(3) SANDEU MENIKEU ORNELLE FABIOLA (8).
(4) TITA KEZIA KASTE (8).
(5) SERGE NGUH ATANGA (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) BUNJOH BAKHITA LOVENNA LEHMBEH (7).
(2) MUA KANG GILBERT (7).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NGONDA BECKY-ANNUNCIATA WANDUM (5).
(2) GEH NADINE CHANG ALIE (5).


Centre No:  11742  Government High School Befang Menchum Valley
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 35, Passed: 18, 
% Passed: 51.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) INSANG LUCIEN KETCHEM (8).
(2) OJANG WOU ANGORM (7).
(3) OJANG CEDRICK MENDI (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) ALEH BLAISE CHE (9).
(2) MBUO BRAIN-BRINSLEY TAMANJONG (9).
(3) AKEH ALAIN OJANG (8).
(4) AZEH NDI RUTH LUM (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) ATANG MARINET BEH (6).
(2) MEH NADINE BEI (6).
(3) OJANG ENESSEY AWAWING (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) DANG AWEH NELLY (6).
(2) KUDI JOEL TEM (6).
(3) MENCHUKE DIREN FUNG (5).
(4) MUKONG BRIYANG MUSA (5).
(5) KUM CLETUS AKEH (5).
(6) FUH ASHLEY MANKA-AH (5).
(7) FEKAMCHWI ONELLA (4).
(8) KATCHE LESLIE AKEH (4).


Centre No:  11743  Government High School Bu Menchum
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 14, 
% Passed: 34.15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) KOI PRIDE ZOH (8).
(2) TOH MELVIS MBONG (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) NGEH BLESS NDANG (9).
(2) CHONG EDWIN NDZE (8).
(3) MUNGANG PROSPER KPWAI (7).
(4) NGAM THEODORE KAI (6).
(5) NGONG EDWIN ACHAH (6).
(6) MECHEM KALOS NGONG (5).
(7) AMBEI CELINE FUEI (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) MUH BRIANDA AKEFUZIE (5).
(2) ASANG SHANTAL EWI (4).
(3) CHE HILDA EMEH (4).
(4) NGUH SUZEI FUEL (4).
(5) KUBUH JOY KULE (4).


Centre No:  11744  Government Bilingual High School Ekorezock
Regist: 77, Sat for 4 or more Subjects: 77, Passed: 58, 
% Passed: 75.32, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 6
(1) NGATSING DJONTU AZIZ (23).
(2) MINKO OWOUNDI EMMANUELLE SIMONE (23).
(3) KENFACK KEMCHIEU JOSTELLE MARINA (21).
(4) FOKAM NGNINZEKO JOHANNE HARLYE (16).
(5) TUEDEM ERNA BERTILLE FLEUR (13).
(6) FANGNWOU TCHIADJIE GRACE DIVINE (13).


Passed in 9 Subjects: 6
(1) BALLA BALLA SERGE ANTOINE (19).
(2) FOTSO NGUETTI LEONEL HERMMAN (18).
(3) NJIKE FOTSO MURIELLE LAETICIA (17).
(4) DEKEUKA AMBONG SANDRA (15).
(5) MELAZA TCHIADJIE EMMANUEL JOAN (15).
(6) AWOUTSA KEMEGNI ANGE PRECILLE (10).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) ONGBALIFOUNE NGOMEN ANNE MURIELLE (15).
(2) NDANG PELAGIE MBONG (15).
(3) NGAM SIMBEGHA LETS (14).
(4) MOUSSY MINYOGOK ABEL AIME (13).
(5) KENGNE NOGUEM GHYSLAIN CABREL (13).
(6) NONYOU JEAN ERIC (12).
(7) NDZIE ALEXANDRE RICKY MARTIN (11).


Passed in 7 Subjects: 13
(1) MUDOH MITTERAND NJECK (12).
(2) KEMTSOP DJOUMESSI ROCHENEL WILSSON (11).
(3) NEGAN MIAFFO LYDIVINE FLORE (10).
(4) ATEMBEAFAC ASONGNA DIDI VANELLE (10).
(5) HADIDJATOU SAIDOU (10).
(6) TRANSLINE NGIEH (10).
(7) TOUNKAM TONKAMP YANNICK JUNIOR (10).
(8) BERTRAND MUEGHE EJUH (9).
(9) NJOFIE CYNDY TENDONGLEFACK (9).
(10) MOLUA DIANE NANYONGO (9).
(11) NJOUDIYIMOUN FOMBOUET ROUKAYATOU (9).
(12) ELOUNDOU NGONO ANNE DAVID (9).
(13) NJOYA TCHIADJIE GEDEON (8).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) NJEKEU DJOUSSI MAELA STARLINE (11).
(2) MEGNE II YANICK (11).
(3) ABOUEM A MENTONG HENRY LIONEL (10).
(4) BION TJABAG EMMANUEL (10).
(5) MUKUM CHANTAL TIMEN (9).
(6) NGARAMBE DIVIN (8).
(7) POUOMEGNE FODJO KEVINE (7).
(8) KAMENI PETTANG ARMELLE CAROLE (7).
(9) PENIEDZEU NOMBU RAISSA (6).
(10) MAMA STEPHANIE OLIVIA ROSITA (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NGONO COLLETTE FRU (9).
(2) MESSINA ONONINO JOVANIE (8).
(3) AWA SERAPHINE NGWE (8).
(4) MBOUMLA FOKOU JOVIAL (8).
(5) CHINMOUN ABDEL RAZAK (6).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) MBOGOL CATHERINE JEANNE LESMERVEILLES (7).
(2) EBONGHO CLERY DURAND (6).
(3) TATANG MADJIO NORELLE IMELDA (6).
(4) NJABU PELAGIE BRIDGET TCOUNGNGWA (5).
(5) ABBO MAMA ORNELLA AUDE (5).
(6) TAFEUGUE NGUEMO YVAN REDONDO (5).
(7) NGIRABFU OLIVER NFOR (4).
(8) TAMOUM WELE EDMOND - FRANCKLIN (4).
(9) MEJANE ZITA NGOLE WANG (4).
(10) MBEUNGET NADINE BATCHANYO (4).
(11) PEPENANCHUNKE JENNY NGUINYMBAH (4).


Centre No:  11745  Government Bilingual High School ESEKA
Regist: 26, Sat for 4 or more Subjects: 26, Passed: 14, 
% Passed: 53.85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) MUFI DIH JACOB (15).
(2) METOUGA FOUDA ADELE RAISSA (13).
(3) NGONG CHANINE-FLEUR EZEGHE (11).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) WOUNGLY PAULINE PROMES (13).
(2) TJABAG EDWIGE JEANNETTE (12).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NYEBEL PIERRE NATHAN (8).
(2) TEM CLARY AKOU (7).
(3) NKUITCHEU CHELEN KARLONE PATRICIA (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MBAH-FONGKIMEH NTUMBUH THEOPHILE (8).
(2) BASSAMA MPONO GILLES (8).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) LOGI BAMNGA JOSEPH (5).
(2) NGO MANDENG THERESE DIZA (5).
(3) NGAHWE TIMOTHY NFOR (4).
(4) MINKA OSUJI JUNIOR (4).


Centre No:  11746  Government Secondary School Madie Ngolo Toko
Regist: 13, Sat for 4 or more Subjects: 13, Passed: 1, 
% Passed: 7.69, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) BOKO RENE BEMO (5).


Centre No:  11747  Government Bilingual High School Lelem Mouatong
Regist: 7, Sat for 4 or more Subjects: 7, Passed: 5, 
% Passed: 71.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) FONDEH FELIX TAYI (7).
(2) ENERSTINE NKWEBOH (6).
(3) TANGUANZE COLUMBUS AKEM (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NKEYEYEN COSMOS LEKU (5).
(2) JUEZA KINGDOM NFOKWE (4).


Centre No:  11748  Government Bilingual High School Bobongo Petit Paris Douala
Regist: 188, Sat for 4 or more Subjects: 188, Passed: 120, 
% Passed: 63.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 4
(1) NGONGANG KWANCHO FRANCIS (27).
(2) NGUEMENI TOUKO VERONIQUE SOLANGE (27).
(3) MOUESSOUNE TSOUPOU LYDIE ANGE (21).
(4) BAVOUA MADIE CHASTY - CARELLE - MAVI (14).


Passed in 9 Subjects: 19
(1) FOZE TEKAM YANICK MERVEIL (26).
(2) NGNINTEDEM - TEWO CINDY - MAELA (23).
(3) MBEUTSING NKACAMBI MONIKA HILARY (22).
(4) EWANE NGAKO ALPHONSE KARIC (22).
(5) YOUMBI NGANSO ELIE NOEL (21).
(6) PONE TCHOM STEPHY HILARY (20).
(7) OBEN MUKETE SYLVAIN (20).
(8) NWABUISI PATRICIA ONYINYECHUKWU (19).
(9) OBEN WASE NAMI SYLVIE (19).
(10) DEFFO ANELKA (18).
(11) MAYOUH NFEPIT SONIA (17).
(12) MBANWEI DOTSON TENYONG (16).
(13) MAYA TCHINDA JESSICA (15).
(14) JOSEPHA KESSOPOP KWETI (14).
(15) GANDHI HUSSEIN (14).
(16) METSAFACK FALONNE (13).
(17) MAKAMBU KAMDEM JOHAN MAEVA (12).
(18) OBEN CHOUAFFI LOIC (12).
(19) FOMUBAD KELLE MAH (11).


Passed in 8 Subjects: 15
(1) TCHIENKOUE NAOMI DUCHELLE (16).
(2) KENGNE FOSSO JULIE MYSTERE (15).
(3) NKEMCHOP SIRIH CORANIE (13).
(4) LOMI BRENDA PATEMA (13).
(5) MEIYO PELAMIE MERCIEL (13).
(6) GANSIN JUSLINE VAKINA (12).
(7) NOUPOUE - KONTCHOU EMMA LESLIE (12).
(8) GUIADEM KAMDEM MURIELLE VANOLE (12).
(9) TIHAIDJOP TCHONANG ANGE CARTEREL (11).
(10) BERI ANGE TATA (11).
(11) KOUANOU NGOUFACK DIVINE (10).
(12) MAGANTHEU AMIN TAZIFOR EUNICE (10).
(13) FONJI BENADETTE KUSSONA (9).
(14) ZANABU BEIH (9).
(15) METOUAGOU TCHOKOUAGO GHISLAIN KEVIN (9).


Passed in 7 Subjects: 14
(1) NANA SANDJO ABRAM LUDOVIC (13).
(2) MAGANG TCHINDA LEATHICIA KEVINE (12).
(3) NJUAFAC MARYLSE (12).
(4) MEKONTCHOU FOKWA PAUL ARNAULD (12).
(5) KENGNE BOGHE MYRIAM BRICE (12).
(6) KOUAYEP WYNEN EDDY (11).
(7) MACHE FOGANG CARELLE MABELLE (11).
(8) TCHOKONANG PAMESSU ANGE YOHAN (10).
(9) TANJOMOH MOKTO FAVORINE (9).
(10) TAFENDZAM POKAM DILANE (8).
(11) MAKOUGANG TAMOU ABIGAILLE ELIANE (8).
(12) MBE AKO KESIA (7).
(13) SANDJONG TCHOUTANG FRANCINE GRACE (7).
(14) ATEMAFAC JOLIVET NGEMFOR (7).


Passed in 6 Subjects: 23
(1) THUIDJANT NZIKI ORNELA SANDRA (11).
(2) MOFOR MEUGUINTO'O MAEVA CYRIELLE (11).
(3) NJEUTONG MBIAKEU INES ELVIRA (10).
(4) DEUDJUI POUGOUE WINNIE PATRICIA (10).
(5) SINGA MAWE GUILAINE INES (9).
(6) AYOUNG SEUMEGNI GRACELLIA JOSSINE (9).
(7) DJAKAM TCHOKOUAKO IMELDA (9).
(8) POUDJOUM POUDJOUM ARIEL FERGANI (9).
(9) HEUMOU MENANKOU JESICA ARMELLE (8).
(10) YANOU MENANKOU RICK FERNANDO (8).
(11) TAYO TALLA ARNOLD DONALD (8).
(12) CHOUPOU TALING PRINCESSE AICHA (8).
(13) YOUCHE NGAYE ROSTAND (8).
(14) TELEZING KEYANGUE ODE MARLENE (8).
(15) TCHAKOUNTE TCHATCHOUA PERSIDE LEA (8).
(16) MAFO TCHAMDA NICOLE FRANCE (8).
(17) TESSO FABRICE - LESTER (8).
(18) FONKOU FOTSING YVAN DANI (8).
(19) WADJOM KENMEGME CHARNELLE LAFORTUNE (8).
(20) MEFO NIVELLE DIDINE (7).
(21) MEYONE KAMDEM VALDESE REBECCA (7).
(22) BANJI PETGA FABIOLA MERVEILLE (7).
(23) KEMEGNI FETCHOUANG MERVEILLE LAURE (7).


Passed in 5 Subjects: 26
(1) EMEGA TCHANGOU REGINE ORNELLA (8).
(2) KWAPNANG KEPYA MICHEL KEVIN (8).
(3) YANOU FAGNA FABIOLA BRENDA (8).
(4) BOKAM BILONG KARELLE AUDREY (8).
(5) MAGATSING RODE GLADISSE (8).
(6) ATABONGAFAC THERESE (8).
(7) ANJEH MIRIAM ACHA (8).
(8) MAKAMTE DJEUTCHOUANG LARISSA (7).
(9) TEKAM TCHAKOUNTE JOREL STYVE (7).
(10) KAMWA BERNARD ARCANGE (7).
(11) MANKODA NZIMA HYACINTHE (7).
(12) KESSE RUTH HELENE (7).
(13) ANGA DELAND ENKE (7).
(14) MBEUKOU KADJE CLAUTILDE (7).
(15) YEPMO TOGNA TELMA DARELLE (6).
(16) NDENGUE DJAGOM JOSIANE (6).
(17) NGOULA TCHIO BLERIOT (6).
(18) DONGMO DONFACK DIANA LINE (6).
(19) MAMIA SIMO RAYMONE LORELLE (6).
(20) MAKAM TALLA LUDIVINE MERVEILLE (6).
(21) TANETSING TALLA VERBEECK KEVIN JORDAN (6).
(22) NOUTA TCHOTCHE FELIX WALTER (6).
(23) TCHOUNDE YATCHET LOIC DUREL (5).
(24) TCHOKOMENI TCHOKOMENI BELINDA KEVINE (5).
(25) TELLA WOUOMAJOUONI HAUSTAN NGUINIONE (5).
(26) JUNIOR TIDANG NUMBISI (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) KENNE KEUNEYE ORDY WARREN (7).
(2) TABONG ANGELA MBOZEH (7).
(3) NGUEULIEU SIANI ANGE GRACE (7).
(4) MAMBE GUEMDJO ANCELLA (6).
(5) PRINCE MOREILLE KAMLA (6).
(6) ADAMA GLADYS SIDOUANE (6).
(7) MEGOUDJOU SARAH NADIA (6).
(8) KETCHOGUE NJAMEN VALDESE BRENDA (6).
(9) SEUPA NDJEUPA GAELLE SANDRINE (6).
(10) TCHAKOUTIO NJONGANG CEDRIC DORIAN (5).
(11) NOUMEN GENISLINNE FELIXIENNE (5).
(12) NEHO FOKOUA SORELLE (5).
(13) BIATE MICHEL FRANCKY (5).
(14) MANAKWA SERAPHINE ATESE (5).
(15) MAGOUM TIEMEKOU LINDA SORELLE (5).
(16) NJUWA MBA MARIETTE AURELIE (5).
(17) NDIP DERICK AYUK (4).
(18) WABO NKOUNGA II BAUDOIN (4).
(19) NGOZI RUTH SHU (4).


Centre No:  11749  Government Bilingual High School Bojongo-Douala
Regist: 112, Sat for 4 or more Subjects: 112, Passed: 69, 
% Passed: 61.61, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 6
(1) EKELENGE YOUNESS NJOKE (24).
(2) AGHA AGATHA BISEH (22).
(3) NKENGNE FOSSI BELMONT LO�C (22).
(4) DJUIENJI SEVENOU LETICIA (19).
(5) KAPCHE TCHUENKAM EMERENCE (18).
(6) NTUEKAM TAFFO DIDINE CARELLE (17).


Passed in 9 Subjects: 8
(1) NKETCHEMEN NOUDOU WILFRIED (26).
(2) MENOUBIA TIOMO DIMITRI CORENTIN (22).
(3) NDABOVE VETUMBO NSOH MICHAEL (19).
(4) BITCHONG YANICK WILLIAM (18).
(5) MUKUM DONNY FON (17).
(6) WALLASUNG DILAND ANUGHED (15).
(7) TCHOUALA THERESE (15).
(8) SANGHA MBAH BECKY ANGELA (13).


Passed in 8 Subjects: 9
(1) OBASE EDOLI INGRID ANASTASIA (15).
(2) AMBONG BERNADETTE MBONG (14).
(3) FANKEM NGATCHOUOP ELIZABETH (14).
(4) KANO DEKOU BILLY BROWN (14).
(5) FOUODJI TCHIOFOUO VIVIEN LEGRAND (14).
(6) ADU BIOMIE ELANG (12).
(7) KAMANA BALBINE ORLANDE (10).
(8) KACHU NADEGE FANYUI (9).
(9) TAMBE MARY-SANDRA AYAMORH (9).


Passed in 7 Subjects: 16
(1) NAHNYONGA SANDRA BUMLANGMIA (16).
(2) NGUIEKOU ZITA NO�L (13).
(3) BARI FANWI ELIANE (13).
(4) LOCHANG BRENDA NYEM (13).
(5) NCHINGWI DORCAS (12).
(6) SORETTE ROYA WADAKA (11).
(7) ASONGANYI GERALD ATEM (11).
(8) FORNKI LAIRISER MANGWI (10).
(9) NGUEUBOU NJABOU FRANCINE KAROLLE (10).
(10) TSIAMBOM JENNIFER (10).
(11) TETCHUIKEU BOGNI MAVY LAETITIA (10).
(12) MBEUNJUEN DJAMEN ABIGAYIL PRIVOINE (9).
(13) KENGNEH DELICH SORDLE (9).
(14) TAMNJONG ROZETTE MBOCHI (7).
(15) TAMBE BESONG BRANDON (7).
(16) AKWANWI KELLY AMBE (7).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) TANYI MARLICE ABGOREYERE (11).
(2) DEFO FOBA ITI�L (10).
(3) SOUMELONG MBONG FABRICE (10).
(4) WINIFRED MBEBWO FOTACHWI (9).
(5) TIAKO SANDRA NATACHA (9).
(6) TCHABO FEUYANG OCEANNE LAURE (9).
(7) JIBUIN KATE KWASINWI (9).
(8) DOGMOU DJOUOBOU ARMEL DIMITRI (8).
(9) MAKEMJEU ORNELA CARELLA (8).
(10) CALSON NGU (8).
(11) YOUAGA ALEXANDRA MARSHALL (7).
(12) FONTAMA JACKSON MBENG (7).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) MBAH ERICA ABECK (11).
(2) AKAINI CYNTHIA KANLA (9).
(3) NJIMI NKOUAMI MANUELLA VEROL (8).
(4) SWIRRI BLANCHE TABUFOR (8).
(5) AKWOCHA ALBERTO NDUMBE (8).
(6) NDONGO NKOULOU ELISABETH (7).
(7) ANCHANDANG ZACH-TIM NDONWI (7).
(8) NGONGANANG SHARON NGEBI (7).
(9) ONGMAHAN BAHETEN MARTINE JORELLE (7).
(10) EDAYE STEPHANETTE LAUREL (7).
(11) BATE AGBOR SANDER (6).
(12) PAGOUE WAKAM VANELLE SAMIRA (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NDIDE FOKOU STEPHIE CLARINS (7).
(2) AIME AHMED NSORO MOUSTAPHA (6).
(3) ECHONG DALHILA NTAH (6).
(4) NGOULADJO EVANIE MURIELLE (6).
(5) FOTIO TATSAHA STHEVE BRUYO (5).
(6) ZOFACK GUILEX (5).


Centre No:  11750  Atlanta Bilingual Comprehensive High School Douala
Regist: 91, Sat for 4 or more Subjects: 70, Passed: 51, 
% Passed: 72.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) SUSAN YUBU SUNDAY (17).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NDESSIDJI NDJEUKAM LAPIDUS (16).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) NOVELA WEBSEN JEWEN (17).
(2) KEDJOUPOUE BONDA PAMELA (13).
(3) TCHUANGO KEMOGNE JULIA CORALLIE (13).
(4) DAINA YOH EPPIE (12).
(5) GWAN HOPE OLUWATOSIN (12).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) BATIKUM BANDOW ALFRED (15).
(2) KEMA WEBSTER BATAPAKA (11).
(3) NDJOCK LUCIE ANGELA BENG (11).


Passed in 7 Subjects: 13
(1) NGOUADJIO ROSITA ASONGANYI (16).
(2) WITNEY NSEN NGOH (12).
(3) BOKAKO NJARU CYNTHIA (11).
(4) TAMEZA TAKOUTSOP NAZARYNE ESTELLE (10).
(5) SOPPO IDA PASCAL (9).
(6) NOUBOSSE TCHIO NAOMIE ARIELLE (9).
(7) MOUKOURI NDJANGA YVES FRANCK (9).
(8) NATHALIE JABEA (9).
(9) KWOILA FONKOU DYLAN BUVALLA (8).
(10) DAISY TIFUH YANGSI (8).
(11) SHIYKENYUY CATHERINE (8).
(12) AMAMUKI ANGUIE AMOUR AYMAR (8).
(13) YONTA IDAH TECHAIRE (7).


Passed in 6 Subjects: 16
(1) NOUPOUE YAMBEU CEDRICK JUNIOR (11).
(2) OJONG-AKEM ENOW (10).
(3) MBOUJIHO TCHINDA STEVE JONATHAN (9).
(4) EMOUNGUE DINGA NAOMIE (9).
(5) WHOGENG NGUGANG PHILIP (8).
(6) NZIWE FRANCK JUNIOR (8).
(7) MOIWO MIREL NYONGDOGA (8).
(8) NGWA PIERETTE NGUM (7).
(9) TANWIE NDONWIE CHRIS-NOEL (7).
(10) NDIP VANECIA NKONGHO (7).
(11) NTER TSOUNGUI THEORINE SADIA MICHELLE (7).
(12) TAMEZA DARRYL STAFORD (7).
(13) ETTA PETER AYUK ENOW (6).
(14) SONKOUE VANEL NADIA (6).
(15) VAKENA AUDREY JOY (6).
(16) TEH NANCY FINDOH (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) FUNKUIN SOLANGE (6).
(2) DONGMO ASSONGZIA DAULVIN LEROY (6).
(3) YOVSI SONIA BERINYUY (6).
(4) ATONG SHANTICLAR EGWOJEH (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) NGU FRANKLINE NDEFRU (7).
(2) BIN BORIS AKIY (6).
(3) SONA RUTH NCHUYEKE (6).
(4) NGONDE NJARU JULLIEN (6).
(5) DELPHINE EYOH WILFRED (5).
(6) AKWA FRITZ NJIMUKALA PATRICK (4).
(7) MELING MBONG LIVANE (4).
(8) MARY OMOWUMI NTABELE JOHNSON (4).


Centre No:  11751  College Evangelique Bilingue de Mbouda
Regist: 21, Sat for 4 or more Subjects: 21, Passed: 5, 
% Passed: 23.81, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) ASAPI TEMNUA CLAUDETTE (9).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NGWAINCHU JUDE CHIAFUKE (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) RELINDIS VUYUFANBOM (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) EDITH NWERIUM (6).
(2) MOFOR VENESA AWA (5).


Centre No:  11752  Government Bilingual High School Bachua
Regist: 24, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 9, 
% Passed: 40.91, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) CHABLONG CHOLONG SOPHIE (14).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) EMMANUEL TENE SAA (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NGUEMDJI BRENDA LAURA (8).
(2) TCHOFFO TCHOLONG LEONEL (7).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) MIRABEL SIRI NUTOTO (4).
(2) NDIFOR HELLEN NANYI (4).
(3) FEUPI DJUKA SYLVIANE (4).
(4) NGNOUPAPYE CHRISTELLE NOEL (4).
(5) MATIKANG PECHI STEPHANIE (4).


Centre No:  11753  Government Secondary School Chuaku-Muloin
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 17, 
% Passed: 37.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NGONG AMY FUTELA (17).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) SHARLOT NSANGLI (14).
(2) DIOM MARIE LOUISE WEH (11).
(3) NAKOMA CHRISTABEL (10).
(4) NANGE NUELA WAM (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) NGONGMBONG MARINUS NDIM (14).
(2) TUBUO RHODA MBU (8).
(3) FITSI MELDWIN LAIGHA (8).
(4) NASAH KINDNESS YONG (7).
(5) TOH VANESA (6).
(6) NKWAIN EVAN ATUA (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) FUNKUIN QUIRINA LONGKU (7).
(2) NKWAIN BETRAND TIMBONG (6).
(3) ASAMBOM EMMANUEL MAGHENG (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NYUONGO THEA ANKIAMBOM (5).
(2) MAFAIN JUSTINE NGUH (4).
(3) CLOUDETTE KAIN (4).


Centre No:  11754  Government Secondary School Jiyane-Oku
Regist: 44, Sat for 4 or more Subjects: 44, Passed: 21, 
% Passed: 47.73, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NGONG PAUL NGUM (15).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NDONG PROMISE KINKOH (16).
(2) MBUH CONSCIENCE FEKEM (14).
(3) NONGKI DERICK NJIAH (10).
(4) BAJI HAPPINESS YAAH (8).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) TATAH ANABEL MANJIOH (11).
(2) CHIA ODETTE NTIE (9).
(3) KEBUH VICTORINE BEH (8).
(4) NGUM MAVIS JAIKA (7).
(5) KEMEI VELMA BONJE (7).
(6) NGEK BLIMEY MBUNDA (7).
(7) SHEY HILDA YIY (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) KEMBUNG NELSON YOH (7).
(2) PELAGIE MBANG NCHIAJI (7).
(3) KEMEI NELSON NGUM (6).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NDIFON ERNEST KENKOH (5).
(2) FONKWAH COLINS KEGHAM (5).
(3) NCHAK TIATIANA GIESE (5).
(4) KEMEI WILSON NJAKOY (4).
(5) KWAAH JEROLINE GIESE (4).
(6) NCHAMNCHAM MBONGNCHI STELLA (4).


Centre No:  11755  Government Bilingual Secondary School Lang Oku
Regist: 58, Sat for 4 or more Subjects: 58, Passed: 24, 
% Passed: 41.38, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NGUM CENDRES KAN (18).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) KUMBU FELIX DOSE (14).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) FENJEH COURAGE KEFUM (10).
(2) NDAWEI RANSOME KEFEYEN (10).
(3) SOMMENANG VALENTINE (9).
(4) NDIFON EVERT NGON (7).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) BAYE CHRISPIN CHUNG (10).
(2) MBUKEBAM KENEDY KEMEI (9).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) CHIOH LOVELINE SIH (8).
(2) NDINTEK JANET NSAM (7).
(3) NDIFON JULLET TEEH (6).
(4) KENKOH DESMOND NKAIMBI (5).
(5) FENJIALE JAMES LAAH (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) DINSE PERSEVERANCE LABEM (6).
(2) LAAH POLINE SIY (6).
(3) YANG DESMOND NYUYBEH (6).
(4) NAI KELVIN MKONG (5).
(5) BAMBO QUINTA KAHLE (5).
(6) NDIFON DELVINE NKAIMBI (5).
(7) KAMSHE PERSERVANCE NDISE (4).
(8) FONCHA KINGSLY MBUH (4).
(9) NGEK CYPRIAN NGUM (4).
(10) NDIJAI JOYCELINE FETUGHE (4).
(11) NAI MAGELAN SAAH (4).


Centre No:  11756  Government Secondary School Banten-Nkum
Regist: 18, Sat for 4 or more Subjects: 18, Passed: 3, 
% Passed: 16.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) DUBILLA BARKATU CHIN (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) ISHATOU YENYUY (5).
(2) LUKONG NUFAISATU NYUYKIDZEE (4).


Centre No:  11757  Islamic Secondary School Nseh-Nkum
Regist: 18, Sat for 4 or more Subjects: 18, Passed: 8, 
% Passed: 44.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) WIRNKAR FAISATU DINYUY (10).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) SEVIDZEM FRANCIS FOMYEE (10).
(2) KPUNSAH ZEYADATU BINLA (8).
(3) WIRNKAR WABILATU KERNYUY (6).
(4) ALI DAOUDA (6).
(5) WIRBA FADILATU VENYENJIKA (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) KIHKISHIY NURUDIN NDZEDZENI (6).
(2) WIRNKAR BASIRU KIVEN (6).

Anciennes épreuves des Concours et examens de l’écoles du Cameroun

Vous en avez assez de perdre du temps à chercher des ancienne epreuves de concours et des examens officiels. Dans ce site vous trouverez les derniers sujets des examens nationaux (G.C.E, CAP, BEPC, PROBATOIRE, BAC, BTS) et ancienne epreuve de concours d’entrée aux grandes écoles du Cameroun telles que: ENS, EAMAU , ENAM, ENIEG, IRIC, IFORD, IDE, ENSET, ESSEC, IUT, FGI, FASA, FMSB, ESSTIC, EGEM, ENSP, ENSPT en libre accès sur le web… mis à votre disposition par les étudiants en master, en doctorat et des enseignents.


   ⇒Annciennes épreuves de Concours

⇒Annciennes épreuves de l’examens


 

LAISSER UN COMMENTAIRE

S'il vous plaît entrez votre commentaire!
S'il vous plaît entrez votre nom ici