Cameroon GCE 2016 results – O Levels Part 2

0

Centre No:  11175  Kumba Station External
Regist: 214, Sat for 4 or more Subjects: 131, Passed: 27, 
% Passed: 20.61, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) OBASE FRIDA AIFOR (7).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) SAKWE PETRA MISODI (9).
(2) NAWAMBA JIMMY NJARUWI MOTTOH (8).
(3) DJUME TIWA PHALONGNE (6).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) MOSONGO ELIZABETH BELOE (9).
(2) MEMEN PROSPER NGOH (8).
(3) ABWA HENRY NGOH (7).
(4) ANANG RUDOLF FUNG (6).
(5) TANYI JOEL BECHEM (6).
(6) NGOE KILDADI BONYEKI (6).
(7) OKPA MARCEL INYAKO (6).
(8) ODETTE BIENDE TANGANSA (5).
(9) ARREY FRANKA ARREY (5).


Passed in 4 Subjects: 14
(1) DIONDA DERICK MAKANE (7).
(2) ITOE BLESSING NJAOMI (6).
(3) AGBOR COLETTE BESSEM (5).
(4) MELOKO MATHIAS MOTIA (5).
(5) MBONCHONG EKPO ASHUOMA (5).
(6) BACHE JOSEPH IHIMBRU (5).
(7) ELSIE FENDE SONA (4).
(8) NGHOMBOBUE ROKINASH KENKA (4).
(9) MGBAFFANGHA BORIST NDIFON (4).
(10) MOKEBA KARL BOBIYO (4).
(11) EBONG LYDIA NSALY (4).
(12) AMBE MIRABEL LUM (4).
(13) MENSAH LOVETT BEA (4).
(14) TAKU PIUS CHO (4).


Centre No:  11176  Fiango External
Regist: 254, Sat for 4 or more Subjects: 172, Passed: 49, 
% Passed: 28.49, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MASOMA CHRIST-ORDAINED ABANKE MEKUMBA (14).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) ANDOM GILBERT CHE (13).
(2) CHIOMA OKORO JOSEPHINE (11).
(3) EBAI EYONG BRANDON (11).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) KEBULU PAULINE NENE (13).
(2) CHEBI RANDY BERINYUY (10).
(3) MMEH ESTHER JAMES (10).
(4) DAYEBGA GUSTAVE NDANGO (9).
(5) KAMANYI FESE-EYAMBE (9).
(6) MOTALE MIRIAM MESOWE (9).
(7) LUKONG PRISCA (8).
(8) BIANDA SERVERLINA (6).
(9) AYAMBA JOYCE EKUN (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) EGBE LESLIE MEGANE ENEKE (9).
(2) NWANIKUM FON CELESTINE (9).
(3) KETCHATCHAM NGAMGA NOELLE XAVIERA (8).
(4) TEGHEN DIVINE MUDI (8).
(5) BONJOH CHELSIE FAITH AKONGTEBANG (8).
(6) EPOSIEME NICOLINE PENG (7).
(7) ASONGANYI HARISCLAIRE (7).
(8) BISONG REBECCA (7).
(9) EBOT NDEH SERGE BORIS (7).
(10) ESONG HANNAH EDONG (6).
(11) EKWEN ELIAS AKURIBA (6).
(12) ITUKA CLOVIS NJEMO (6).
(13) YAWAT CLADIA FANDIO (6).
(14) NDIMUH GLANDESTINE (5).
(15) NZANG MELANIE MBOLLE (5).
(16) NGOE BEMBI NAOMI NDIE (5).
(17) AYUK QUEEN NDIP (5).
(18) NGOE WASE MIRIAM OROCK (5).


Passed in 4 Subjects: 18
(1) MASAMA ANNIE ELIZABETH (6).
(2) AGEM FATIMA MBUOH (6).
(3) ENEGIL MARIA GUROTHY OTAKWA (6).
(4) EGBEMBA MICHAEL ETEM (6).
(5) ANITA NYAKE SONE (5).
(6) BAKO LILIAN BANFOR (5).
(7) ENJENWEI LEWIS ABIAGANG (5).
(8) EVET ABOH FOMBOH (5).
(9) KETANG GILBERT LOF (5).
(10) ETCHU CHRISTIANA ENOH (5).
(11) MOKUBE ELIZABETH DIALE (5).
(12) NKIANGU CHRISANTUS ASONG (4).
(13) FRANCISCA ESANYU EYABI (4).
(14) MONJOWA MARY-HERMINE MOKI (4).
(15) TENGEN PEREGREEN (4).
(16) AGBOR ABANGMA MAENJAEH ADA (4).
(17) GABRIEL OKAFOR OKUCHUKWU (4).
(18) NJUAKOM MILDRED MUSO (4).


Centre No:  11178  Bakundu Comprehensive Secondary School Kokaka
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 9, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) EWANGA PESLINE KIRAH (15).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) DIOKE YVERT EMELI (16).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NGABE KOME MARVELOUS DIANGE (10).
(2) ACHAMBA KELVIN ONOH (8).
(3) NZEMELE BLESSING (8).
(4) AHONE MINETTE ATABE (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NANGIA EDWIN OPONDE (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) ATABE REGINA MESODE (7).
(2) ASEK EMILIA AYUK-TABI (4).


Centre No:  11179  Tombel External
Regist: 257, Sat for 4 or more Subjects: 242, Passed: 53, 
% Passed: 21.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) YONG DORIS FUTELA (12).
(2) KWONANG TOUDA DAULPHIN DIBRIL (9).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) MBIVMBONG NELSON YUFONYUY (16).
(2) ACHALLE BIDIANS NTUBEH (10).
(3) MBARRAM WANDA NOELA (9).
(4) EPIE MAURINE EBANE (9).
(5) OZO EMMANUELA ENGANJIE (9).
(6) DIENSI JACKSON BUH (8).
(7) OTEH ROSE-LYDIAN AFORH (7).


Passed in 5 Subjects: 23
(1) OBI FLORENCE TANYI (7).
(2) KOME MARBEL AHONE (7).
(3) EWOUH NGULLE ELVIS (7).
(4) NKOLLE ABANDE LOVERT (7).
(5) EBASONEWANG ROLAND KOME (7).
(6) NTUBE ALOBWEDE LEONTINE (7).
(7) ASUME EWANG DIONE IWOLENTA (7).
(8) MASANGO GERALDINE MESINZE (7).
(9) EBONG MAX (7).
(10) EBUDE DIABE EPIE GRACE (7).
(11) NGUEDAMP MIRRIAM TATIANA (7).
(12) EJELLE SILVIA DIONE (6).
(13) MBI MANGA EBAI (6).
(14) DIOMO MOLEMBA JOSEPHINE (6).
(15) PETGAG PYRRUS DIT BOBO (6).
(16) NDENTOU NARCISS NOEL (6).
(17) NAMONDO JOAN NANJE (5).
(18) NGOLLE RANDY EKWOGE (5).
(19) KANG SHERIBEL EDUKE (5).
(20) BABA COLLINS NGWASUM (5).
(21) MUNDA NCHANG DORIS (5).
(22) AZAH BRIDGET MBONI (5).
(23) DIENGU SUSANA KANG (5).


Passed in 4 Subjects: 21
(1) BIYO NGONO REGINETTE (8).
(2) SUMELONG RUDOLF NZUME (6).
(3) NZUMBE CLOVIS METUGE (6).
(4) EPIE EKWOGE SYNCLAIRE (5).
(5) EBAH VERGINIA EBUDE (5).
(6) AWINOH CYNTHIA NDIFON (5).
(7) METIEGE NGOME LEONEL (5).
(8) SONGE YVETTE (5).
(9) MASANGO AMELINE NZELLE (4).
(10) ALUNGE MARVOLINE NZUNGE (4).
(11) FOUMBUI YVETTE WUWUL (4).
(12) NGONDE OSCALINE ITOE (4).
(13) SONE AISHA EBANE (4).
(14) BOKWE NADINE BESUMBU (4).
(15) MONGUE ODILE (4).
(16) JULIOUS EDIAGE EPANDE (4).
(17) EKWOGE BRENDA EBUDE (4).
(18) NDIFOR FABRICK (4).
(19) AJEIWAI BLAISE UJOGHA (4).
(20) ALOBWEDE MISHU MELIKA (4).
(21) AWINOH ROSLINE OFULCA (4).


Centre No:  11180  Douala Academy Of Arts & Science Bonaberi
Regist: 59, Sat for 4 or more Subjects: 59, Passed: 40, 
% Passed: 67.8, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MADUGU JUSTINE EBEH (15).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) AFEWOH SANDRA LENNAKE (13).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) JAMES NYUYDZE (15).
(2) FOMUSOH STEPHANI MBONGMBOWO (9).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) ABDELLAH TALAL EL BABA (8).
(2) ENOW FAITH TABE (8).
(3) MILDRED NSHAMING (8).
(4) ETHEL MBOMYUGAH (7).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) METENOU SONA JIBRILLE MERVEILLE (9).
(2) NDIP EMILIA IMBE (9).
(3) NGOH NELLY ENGWALI (9).
(4) TABI ELIZABETH AYUK (8).
(5) SIH JAEL ABANG (8).
(6) CLIFFORD RIFFORD NEMKU (8).
(7) NKUNKO RODRIQUE KWEBE (8).
(8) ELOH MBI EMIJULIA BISONG (8).
(9) BIH PELAGIE (7).
(10) GHAHDZEE MEDIAN SHALANYUY (7).
(11) LEWRISE LUMNWI (7).
(12) NEMKU BERTRAND BOBUIN (7).
(13) NYEH EMMACULATE (7).
(14) MAWOH AISHATOU FOYENKA (6).
(15) ANYIA ESTHER JOFF (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) FANY NGUETSE SALAMATOU (8).
(2) ASAMA OSULA NDOSAH (7).
(3) NDZIMI LAURYNE HILL (7).
(4) NJI CHELSY NGUM (7).
(5) WIYLINYUY IDIANA KINYUY (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) DOUNTSOP FOUOTSUE MERITANT (7).
(2) SIMBE STEVE DUCLAIR (7).
(3) ETIME NTUMBE ALAIN NNOKO (6).
(4) FOFIE MAGOUMYOU FLORA (5).
(5) LOABOIY YERMINE SUIYEH (5).
(6) ASHU CARLTON TABE ETCHI (5).
(7) TABOT EMILIENNE AKO (5).
(8) GUBOP BLANCH DINGHA (4).
(9) MBANGA ABRAHAM WADYE (4).
(10) AYUKEYONG MBU JOHN (4).
(11) YENSIN JERSON VERSHIYI (4).
(12) BUMOUM BLESSING (4).


Centre No:  11182  Bali Community College Bali
Regist: 27, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 12, 
% Passed: 80, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) BAYA JUSTINE BOGHUMA (12).
(2) AYUK EYONG BRENDA ARREY (8).
(3) ANDIN ANITA TAHNGHAM (8).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) FOMUKONG WALTER SEMA (10).
(2) DOHMATOB MARILYN NAHJELA (7).
(3) AYA MABEL NAHBILA FOSANG (6).
(4) KANDEM TOBIAS ENGE (6).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) ABDURAZA'U IDIRISU (6).
(2) BLANCHE NAHBUM (6).
(3) LEMA CYNTHIA (6).
(4) NUMVI LEWIS BABILA (5).
(5) SEMAHMIA PETRAN (4).


Centre No:  11183  Government High School Mundum
Regist: 30, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 12, 
% Passed: 54.55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) AWAH ANNETTE SIRRI (9).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AZOBANGIE LARISSA NEH (12).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) NEBA JEAN CLAUDE (12).
(2) MUNDI VALERY AZEH (11).
(3) FUH SYLVAIN FORTY (11).
(4) NGWA NAPTALANE LUM (9).
(5) AYERE EDWIN NGYAH (8).
(6) ABENE MATHILDA LUM (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TABUGHANG JECENTA FRI (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) ADEH ODETTE LUM (6).
(2) NEHGHANG CLIVERT NGWA (5).
(3) BIH EMERINE NJOTEBO (4).


Centre No:  11184  Government Secondary School Furu - Awa
Regist: 13, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 11, 
% Passed: 91.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) APINYANG ROLAND MAMTSAB (15).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) YERIMA HOSEA SOKWA (9).
(2) GALADIMA PASCAL USENI (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) MAIGIDA FIDELIS OTOH (7).
(2) ASANG ABEL RIMAMNDA (6).
(3) NINGHE CHRISTIAN TUMATSAU (5).
(4) YAKWA PETER AMADOU (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) MAIGIDA JOHN ABA-SOU (6).
(2) YAKUBU ROLAND AKISHENI (5).
(3) GBAYA HONORINE NYIFAWA (4).
(4) EYAH BORIS ZODE (4).


Centre No:  11187  General And Technical Secondary School Bamali - Ndop
Regist: 32, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 8, 
% Passed: 27.59, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) LUFUNG BECHUNG TANIA (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) VAMBI JOFFRED USUBONG (8).
(2) KAFUIH ONILAND LANYUI (6).
(3) BEYIKEH KUNOKEH GRACE-MARGARET (5).
(4) PILLA FINEAL NYONGBET (5).
(5) NYIMEH VANESSA NAWHOU (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) TEBOH RONALDO AKUM (4).
(2) KESANG SIMELIAN (4).


Centre No:  11189  Youth Technical And Commercial College Fontem
Regist: 21, Sat for 4 or more Subjects: 21, Passed: 1, 
% Passed: 4.76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NCHINDIA PRIMUS N (5).


Centre No:  11190  National Comprehensive Secondary School Ekombe Bonji
Regist: 93, Sat for 4 or more Subjects: 89, Passed: 15, 
% Passed: 16.85, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ABAZIA JENET TANIE (11).
(2) FORSONG DELPHINE ASONG (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) SANGO PASCAL ANGAH (6).
(2) FONJU THERESE (6).
(3) TAKU FENUEL MULACK (5).
(4) EBONG MARIE YOUNE (5).
(5) TOR CYNTHIA (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) LOBE MAUREEN ETAH (5).
(2) NESOA NORA MESOE (4).
(3) LUNGLI JULIUS NGONG (4).
(4) ALABAWOH FIDELIS ANANGAFAC SINJU (4).
(5) EKOLO MANDE FRIDA (4).
(6) NANJI MIRANDA OWENJORICA (4).
(7) EKOLE DICKSON EYAMBE (4).
(8) MESUE PRUDENCIA PUH (4).



Centre No:  11191  Government High School Kedjom Keku
Regist: 146, Sat for 4 or more Subjects: 125, Passed: 68, 
% Passed: 54.4, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MBIBUI FAITH MBOM (15).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) CHONGONG AARON (21).
(2) ALIEMBOM REGINE METOLO (13).
(3) NKWOMBI MAC-NIGHT MUMULUH (13).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) ABONGE KELVIN (12).
(2) BERISE MANESI (11).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) ABONGE PASCAL (16).
(2) MBICHO DAMAIN (15).
(3) ABONG AMADINE (14).
(4) RANDY AMUH (13).
(5) WIHBUENMBOM BERTILA (11).
(6) MBOMMEYENEYES ELDEL AKIMBOM (10).
(7) LOBTE GENESIS MADIYUMBOM (10).
(8) MAGAYONDOH RITA (10).
(9) VULONEGHO RONALDO (9).
(10) ALEBONG PETRUS ABORA (9).
(11) GOEGETE NGWE (8).
(12) MAKUMBOM MIRIAN MAKUMBOM (7).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) KALENGMO DERICK (12).
(2) TOH MAURICE (9).
(3) MUNDI MABEL MBIBONG (9).
(4) NGENBUNE ROKAYA (8).
(5) QUENKIA SYNTIA MBUH (8).
(6) VUWESE NELSON ATSIMBOM (8).
(7) KWENYUI ISLANDA MBUTOH (7).
(8) VUGHE NADINE (7).
(9) NADEGE VUYUHFAMBOM (7).
(10) LIAMENANG PROSPER WERAGONGBU (7).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) JACKSON AMAH (9).
(2) MAURICE TOH VUSHUGHE (9).
(3) NDEH NESLEY ASHUHMBOM (7).
(4) BLESSING NAINE (7).
(5) YEMBE EMMANUEL BOMNSAH (7).
(6) MBONG MELAINE (7).
(7) VIYOFF SHALOTTE ATSIMBOM (6).
(8) CHRISTABEL VUYUFAMBOM (6).
(9) ASHUAMBOM DIDIAN (6).
(10) ANGUH EDITH ABONGA (6).
(11) FESTUS MBOMYUGAH (5).
(12) MASHIHSEGAHPHE CALVIN (5).
(13) FONTEH ARISTIDE MADIYOMBOM (5).
(14) GAABAM CATHARINE VESHESI (5).
(15) MAKUGHOAMBOM KENT VUGAH (5).
(16) PHUNGEH MARK (5).


Passed in 4 Subjects: 24
(1) KWETEKETSI JOYCELINE (8).
(2) MBIGAH DEBORAH KECHAS (6).
(3) MBI EMMANUELLA VUGHOSE (5).
(4) ALUKEBOM NELSON MBITETEBOM (5).
(5) NGWENUI GWENDOLINE NGUFOR (5).
(6) AYABANG HARRISSINE CHENUI (5).
(7) ABESEMOH MIRANDA (5).
(8) FRANCISCA BAMEBUEN (4).
(9) KABIUSE SONIA (4).
(10) ACHUNG CYPRIAN (4).
(11) CHUGHOH VANESIA GA'AH (4).
(12) ALLEH ASHWEMBOM LARISA (4).
(13) AKUMBU JEROME GEMUH (4).
(14) SHIAVUBOH JAPHET (4).
(15) AYEAH CLARINE ACHUO (4).
(16) GUMUH KUGAHME SAMUEL (4).
(17) AWUMBOM ETELLE (4).
(18) NGWE THERESIA (4).
(19) MBIFI VALDO LIEKEKE (4).
(20) MBOM SIMON (4).
(21) ALULOHMBOM NORA (4).
(22) TOH QUINIVA VUNAIN (4).
(23) ABONGE CHIKELEM (4).
(24) VUSENSUBONG DERICK NGANSI (4).


Centre No:  11193  Kom Comprehensive High School Anyajua
Regist: 18, Sat for 4 or more Subjects: 17, Passed: 13, 
% Passed: 76.47, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NJONG NOELA FIEN (14).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NJONG DAMARIS WEH (15).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) NGONG DARIUS AWOSANG (12).
(2) CHONGSI RAYMOND KEBEBSI (11).
(3) KUHKWATI CLEMENTINE NFIGHEENE (11).
(4) TIMNGUM HADISON YUH (7).
(5) NGONG VERGINIA MBU (7).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) NSOM NORA MBUH (8).
(2) MENJEMA SIDOLINE FULAI (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) FUL ENNOVERTTE NAIN (8).
(2) TUBUO ZILOT FIEN (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) CHRISTABEL ISHI NGONG (4).
(2) KFUTWAH FRANKLINE KUKWAH (4).


Centre No:  11194  Government High School Mbessa
Regist: 71, Sat for 4 or more Subjects: 63, Passed: 40, 
% Passed: 63.49, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) SOH ARNOLD NDOSAK (21).
(2) FEYUFE VERA GHESINDA (16).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) YOMTE ELVIS NJOU (19).
(2) NGONG IRINE BONGHAJI (16).
(3) NJONG BORIS DOM (15).
(4) YUSEMBOM CYRIL TAMBA (12).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) SANDRINE KESUM (12).
(2) AMBEM CIVYLINE KETAIH (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) MBIBII EMMANUEL NDIFON (11).
(2) NCHUO BRUNU SAAH (11).
(3) NJONG LINORA NCHI (8).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) CLOVIS NGONG (11).
(2) NCHUOH SYLVIA FUIN (9).
(3) THEOPHILUS KENCHUO MBUH (9).
(4) NDIFON MIMI FIEN (9).
(5) NGONG HUBERT NGAM (8).
(6) NGONG HOPE NCHINA (8).
(7) NSANI COLLINS CHIA (8).
(8) KESUH SEDRICK GWEDJI (7).
(9) FONSOK MARBEL NKIASE (7).
(10) KESUH MELIAN NEUBIIH (7).
(11) SALA YVETTE NTEIN (7).
(12) NKESE SONIA NANGE (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) FINJI BELANT BIH (8).
(2) FONIDIEN ANDREW NDOSAK (7).
(3) NYAMKONG LINDA KIMAH (6).
(4) NGOIN NCHUO MARIE LOUISE (6).
(5) SALAH MARY TOAYEH (6).
(6) NGONG BENARD MBUWEL (6).
(7) NDOSAK EURIA MAKAIN (6).
(8) MUKONG NAZARIA NAWANGHA (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) MENTETEH LOVELINE NGOIN (5).
(2) NJONG DIANNE FUEN (5).
(3) DIENSI AGNZES YOUWEN (4).
(4) NGONG REGINA NCHANGHA (4).
(5) YONG SINTHIA JIEJI (4).
(6) WAM IMMACULATE GHANGHA (4).
(7) SHEY JUDE BUOSEH (4).
(8) LOAH ELIZABETH NCHINA (4).
(9) NSHOM HEDWIG BIH (4).


Centre No:  11195  Kemonde Veteran College Limbe
Regist: 4, Sat for 4 or more Subjects: 4, Passed: 2, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) YOLAND YONDO EYIDI (10).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) SOFFA SANDRA ITARE (4).


Centre No:  11196  The Apostolic Secondary School Nkwen
Regist: 54, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 32, 
% Passed: 84.21, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) NGONO VANESSA OKOYE (19).
(2) AZIPOH JEAN- NOEL ZOH (18).
(3) WIHBEDIMBOM SANDRIN (13).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) MUH NGIA VIDA MBALI (15).
(2) FAI PEACE NTUMBI (12).
(3) AZENUI BLESSING ABONGBAN (12).
(4) SAWAN BLESSING NENA (10).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) TANWANI BRINGSLUCK DORCAS MAH (12).
(2) MBAH RHONA AKAH (12).
(3) PALVINE NGOB ENOW (11).
(4) TENENG EZEKIEL (10).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) NYABEYEU NGAMBE PAMELA NOEL (14).
(2) MUMA FABRICE ASANGA (13).
(3) TANYI LEKU SILAS (12).
(4) BAKUNDU SAMUEL NOKENA NYABA (11).
(5) NGWE MBUNYAM BROWN HILDA (9).
(6) OROCK AGBOR MICHAEL JUNIOR (9).
(7) DJUITCHOU NZOHMUNEH YEMIMA (8).
(8) ATOH GODWILL TAGYEN (8).
(9) NGWAINMBI MELANIE (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) ENE MIMBA HELENE JESSICA (8).
(2) ATEM TABE ROSE (8).
(3) TANG JOEL TANG (7).
(4) NICK DAMARIS ENGWARI (7).
(5) UMUHOZA BENEDICTE CLEMENCE (7).
(6) ANDREAS EYOH (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) DOH-NYAGANG GRACE NGOWO (7).
(2) TICHA FORTUNE WA'A (6).
(3) CHE BLANDINE SHIRI (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) RHODA DANIEL ETIJIT (6).
(2) ESTHER NSE MUKETE (5).
(3) ARREY MELVIS ENOW (4).


Centre No:  11197  Government Bilingual High School Mbonge
Regist: 48, Sat for 4 or more Subjects: 43, Passed: 19, 
% Passed: 44.19, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 5
(1) UGOMA EMMANUEL MOSES (15).
(2) TUMBONG JENNIFER NKATNUWOH (11).
(3) MOLI-IBEKU INGEKE MICHAEL JUNIOR (11).
(4) TAMBE LOVERT EBOT (10).
(5) NDAPAGHO RONARD WOYEYAH (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) BABA CLOVIS BIMIA (13).
(2) EKOLE ELVIS MOKANYA (9).
(3) BONGHDE KWAKIEH MERCY (7).
(4) ULE MUTANDA GLADYS (7).
(5) WASE PENDA VICTORINE (7).
(6) LUCY CHIDIMA SUNDAY ADE (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NAKE MILANI NDABU (11).
(2) NDAJE SERAPHINE FINOYA (7).
(3) MOKAKO LIDWIN MONGOH (7).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NJAJU PETER ESAPA (5).
(2) NFOR STAR NKEH (5).
(3) MUKETE SHARON ENANGA (4).
(4) MEKUMBA BIJOUR ETE (4).
(5) MEDIKO CEDRICK NGANDA (4).


Centre No:  11198  Afeta Comprehensive College Awing
Regist: 49, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 21, 
% Passed: 46.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 3
(1) MAKAH EMMANUELLA ASANJI (16).
(2) NGWEMETAH YVETTE NCHIFOR (16).
(3) ALOMAPE MIH DORIS (12).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NCHANG ERNESTINE MASSAH-NTSE (14).
(2) MASSAMBAH BENISA AKOSAH (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) AMENDI BETRAND ALEATENWU (9).
(2) TENZEM VANISA PON-AFEREH (8).
(3) NGIFOR HELEN PETESUNGUE (8).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NKEMEWIH CLEMENT (9).
(2) ALOMBAH CYNTHIA APEH (8).
(3) TENGWING JENEFER NGWING (8).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) MANKAH AMBEH ROLANDE (9).
(2) NJUH ENUELA ATENGONG (7).
(3) NGWING-AMENDZOH VENISA APONGLEN (6).
(4) CHEFOR SENTIA NGWINGMBA (6).
(5) FOPENA JACKSON NCHANG (5).
(6) KAMBE LEONI TENEFORM (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) MANKA'AH DIANNA MBOLE (6).
(2) CHIMANYINE ISAAC MBAH (5).
(3) NDAH EMMANUEL (4).
(4) NGWENTEH GLORIOUS NGOCHOH (4).


Centre No:  11199  Reunification Bilingual College Bafoussam
Regist: 105, Sat for 4 or more Subjects: 93, Passed: 34, 
% Passed: 36.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) PATIANCE TINKEN (16).
(2) EYENGONO DANIEL (12).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NTONTANG EVELINE (9).
(2) ACHOU MIRIAM ANNIVERSE (9).
(3) ANUCHENGA RAISA ATEMLEFAC (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) TAYOU NZOKOU DAVID SERAPHIN (10).
(2) NABILA BUMA EVELINE (8).
(3) MBORI SYLVIA MUMAH (8).
(4) SAHA MANFO BRENDA (8).
(5) AZAAH DESMOND TEPI (8).
(6) NDISEH VIOLATE (7).
(7) TABOT EMMACULATE BESSEM (6).
(8) VEZHUFAMBOM SYNTHIA VIO (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) NORA FUEN FENENG (7).
(2) FEUDJIO TCHOUGUIA FRANC FABRICE (7).
(3) SIMO KAMGUEM ORNELLA VALDESE (6).
(4) GLORY NGWEPEKAM (6).
(5) NEKOUDE PACHUELE FABIOLA (6).
(6) NGEH GWENDOLINE NGHIAH (6).
(7) NONNA MAWAMBEUA BRIENNE (6).
(8) DJOUHOU DJOUMBE SADEU URIELLE (5).
(9) ASONG-MESOH DELPHINE (5).
(10) GUEDONG NGOU KELIANE (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) DJONZO MAMI JORDANNIE (6).
(2) KIMAH CAROL NTALA (6).
(3) EKA-ABAN FONYUY LOUIS YANNICK (6).
(4) NFOR COLLETE MANJUH (5).
(5) MBIBA PWESHE WISDOM (5).
(6) NFOR NERIS NFORSHI (5).
(7) SYLVIAN CHECHE TOSOMU (4).
(8) MBICHE MARVINE AYIMBOH-MBI (4).
(9) MADZO DEFFO MELISSA (4).
(10) MAGOLA ROSETTE NCHINDA (4).
(11) NGOCHA SINTIA LEKE (4).


Centre No:  11201  Acha Baptist College Belo
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 14, Passed: 7, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NGONG BERTRAND YUH (19).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MAKUETCHE BERLINE CATHERINE (8).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) KAH COURAGE ABULA (5).
(2) FANGDA GEORGE NJIJIE (5).
(3) JAM BETRAND DIANGHA (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) AWOH FABRICE CHIA (4).
(2) OWEH BEBCY WALANG (4).


Centre No:  11202  Ndop Technical And Commercial College Ndop
Regist: 13, Sat for 4 or more Subjects: 13, Passed: 10, 
% Passed: 76.92, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) TUMEH REMI KETIENGHWE (12).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) DZERU ELIZABETH (12).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NDIKAH BASIROW NUIYIWAH (11).
(2) MAMO TSAMO CHIARA (9).
(3) MBIAYU PAUL BEFIKA (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) MBAKU BELINDA ENDAM (7).
(2) DOLLA EDWIGE DIFFO (7).
(3) WUCHA LOUIS NUNWEH (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NDIFOR EUGENE MESHIT (4).
(2) ANTIAH SYLVIAN NDIFOR (4).


Centre No:  11203  Government Bilingual High School Mabanda Douala
Regist: 252, Sat for 4 or more Subjects: 193, Passed: 89, 
% Passed: 46.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) YAMDJEU SAMO PAULE MAEVE (23).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) ASENGWING CALEB AKONDI (12).
(2) BOWA LESLY NDEH (11).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) NKIANPI DESLINE (18).
(2) EWOH FABRICE ALOBIA (16).
(3) NGOM KWA ANDRE RICHARD (14).
(4) ASAT PATRICK ANYE (13).
(5) NGASSU SIMO LARISSE AMELLE (12).
(6) NJOBEKA ADELE BENYI (9).
(7) FORBEN FELMA LEMNUE (8).


Passed in 7 Subjects: 14
(1) TUATIO DALCINE (17).
(2) TAKUMBI CLOVIS ENOWAKO (15).
(3) ASUE ALBERT TANYI (14).
(4) NKOL PATRICK YENCHECK (13).
(5) KENGNE FOTSING RIVALDO POCLAIRE (12).
(6) GNINGOUON GHAMBE AMANDINE JISEL (12).
(7) BAKANDJAKEN ZE CHANEL LESLIE (12).
(8) MANFO GUEFACK BILLY (11).
(9) NJOYA ABDEL AZIZ (10).
(10) MIGOUE YMBE PARFAIT AUDRY (10).
(11) AMBIFU OSCALINE (9).
(12) MBONG DYLANE BRONDLY (8).
(13) NEBA LYDIA NEH (8).
(14) NFOW ROYAL TRESS NFOWDEM (7).


Passed in 6 Subjects: 18
(1) TABUKUM SONITA MABIH (13).
(2) ELAD LOUISE NDOR (11).
(3) BLANDINE NGEFOR PENAJEH (10).
(4) KOUEGOUE TCHANDJIEU SILVIANE (10).
(5) ASSAH TAZO ANGE GABRIEL (9).
(6) MABOPDA OUAFO ULRICH AUDREY (9).
(7) AKEH MARIAMA NYAMNUM (8).
(8) DONDJI DJOUFACK CAREL (8).
(9) NKWELLE BLESSING NGOLLE MUABE (8).
(10) EFETAJONG PELTRA ANJONI (8).
(11) TENENG KELLY NGWENYI (8).
(12) WANCHIA MAGRET NGUM (7).
(13) AZIWINE SHURRI BLANDINE (7).
(14) SUH GRACE SIRI (7).
(15) SILATCHA CHERYL SUBDIVAN (7).
(16) ELAD EPUH WILSON (6).
(17) NGWEN CHE EDWIGE (6).
(18) FONDEH CHICK CALEB (6).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) ELONG DILAND EHU (9).
(2) NGUEKEU NOUMEDEM VEDRINE MONCLIN (8).
(3) NJITCHOUANG NADIA IRENE (8).
(4) AWOUFACK BIASSO MERVEILLE (7).
(5) BALKESU BEADIA SALIFU (7).
(6) YETMO ASSONFACK ELTON NEIL (7).
(7) KEMEDJIO MAFEUDONG HELLARY CYNTHIA (7).
(8) ELAD RICHEL NKUMBE (6).
(9) FONDEH NJI CALSON (6).
(10) FOUPAPOUOGNIGNI SAMIRA NOUNOUS (6).
(11) NGUM SONITA (6).
(12) FOGANG TCHAMDA GUY JUNIOR (6).
(13) NGUENG ETOUKA LEONCE (6).
(14) NGUIMFACK NGHOKENG LUCILE FRANCA (5).
(15) TAMO YANICK TRESOR (5).


Passed in 4 Subjects: 32
(1) FORBA PAKITA PRIDY NJONU (8).
(2) TCHIDJE NTAMBOU EVELYNE AHOUA (6).
(3) TOUNGHA NELLY MBONG (6).
(4) EPANG WALLA THEOPHILE (6).
(5) EWOUDOU SOPPO MICHEL AGATHE (6).
(6) NGINYU DESTINY NDI (6).
(7) NDOKON KOUNDI ALICE LORELLE (6).
(8) TEGHOFACK ZODINDING SYLVAIN (6).
(9) NGANKAM TCHAPDA JULIO JUNIOR (5).
(10) QUEENIVA AZUASEH (5).
(11) MABIHE NANFACK BORELLE AUDREY (5).
(12) SAMBA NKANDA STEVE BRANDOWN (5).
(13) MANA HONORE (5).
(14) TSAMO DJIOKENG BELVA (5).
(15) TAMINANG NJWENG VANELLA MASOH (5).
(16) YENWU HILARY (4).
(17) NABIH BELLA CHUCHU (4).
(18) MASONG LUCIA ELAD (4).
(19) FAUKO NONGNI FAUSTIN (4).
(20) MAFFO TONSI ERICA ANGE (4).
(21) MUMAH CHRISTIAN NBINCHO (4).
(22) DONTSA MEDJOU ORNELA FLOR (4).
(23) ALEDO AYMLE THIBAUT (4).
(24) KUNA VANISA CASPA (4).
(25) KOLLO EDOUNG THIERRY (4).
(26) ATONG PRECILIA NGO (4).
(27) NGUELEFACK FEUJO HERMIONNE RAQUELLE (4).
(28) NFON TITA SAMA JOHNSON (4).
(29) MAFAIN RACHAEL KUMI (4).
(30) VELMA TATIANA FONGUI TABEN (4).
(31) NKONGHO NDASEH BELOVE (4).
(32) BECHINI GINABEL AKEUFA (4).


Centre No:  11204  Government High School Akwaya
Regist: 59, Sat for 4 or more Subjects: 52, Passed: 28, 
% Passed: 53.85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) GWANGE CHANTAL IWUESE (21).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) AFAH ELVIS OCHA (18).
(2) ADIGA JACQUELINE OMMAH (10).
(3) OKUMO TERENCE NJA (9).
(4) ANNE SOLANGE EVA (8).
(5) OWASI OSWARD OWENAKWA (8).
(6) AKWO-ASONG SEBASTINE ONDAFI (7).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) KAKWA ERIC APAH (9).
(2) UBAN SYLVESTER AWATAV (7).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) ALAGBOR AMBROSE OTALIYUL (9).
(2) ASSAM KELVIN TAKU (8).
(3) TOR VIRGINIA SUUL (8).
(4) ASHU DOMINIC MENGE (7).
(5) AKULA BLAISIUS INYAL (6).
(6) FEH VERA KWELLA NDALEIN (6).
(7) IMBUS BLESS ACHU (5).
(8) EVA STANLEY NYIVE (5).
(9) EBINDE ROSELINE AKPANA (5).
(10) AZA LESLIE UGANG (5).
(11) AKALA NELSON NTEH (5).
(12) ENDURANCE ONU ENGI (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) ANZUWE VITALIS AKWO (8).
(2) EGENE THERENCE ATANYI (7).
(3) AKWO DERICK AGONU (7).
(4) OTOL LOVELINE ONDAGBAL (6).
(5) GBABO RENE GBABO (5).
(6) OTALIBO ERNEST ODEH (5).
(7) ONUM ERNEST OTAWA (5).


Centre No:  11205  Government High School Ebonji-Tombel
Regist: 150, Sat for 4 or more Subjects: 133, Passed: 55, 
% Passed: 41.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) CHAH PROMISE NGANG (16).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) EBONG NAPOLYON MENGALLE (14).
(2) EFUANYI KELA LESLIE (13).
(3) MUBANA BLECK BAH (11).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) BERMO VANITY LONVEN (14).
(2) AYEM ESTHER ORU (12).
(3) NGANG DESMOND (12).
(4) NGEME LUXSON EWANG (10).
(5) NDILLE EMMANUEL NJUMBE (9).
(6) MBWOGE PRECILIA EPOLE (9).
(7) CHIATOH IRENE TANG (9).
(8) MUKE LAWRITA (8).
(9) ANJOUFUI BERNARD NJIE (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) NOKENJENGHO RODRICK (11).
(2) FONDA MULTIN NDAKANA (10).
(3) KEDE LOIS MUKE (9).
(4) MUKETE ABIGUAL OSOH (8).
(5) EDANG EMMANUEL ACHE (7).
(6) EPULI FABRICE NGALLE (7).
(7) TIME FRANKLINE NTUNGWE (7).
(8) ENOW NDIP SYLVANUS (7).
(9) ASALORI DALIVA (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) MBUNG CARLSON KINDONG (9).
(2) ELOMBA ELOMBA PRINCE JUNIOR (8).
(3) ALAH MARK-MOURICE ELAH (8).
(4) ESAMBE NJUME GASTON (7).
(5) NZEGGE JUNIOR ENONGENE (7).
(6) POUKATWA MIRANE AWOH (7).
(7) MOKUBE VIVIAN (6).
(8) NDOH RENE NJANDI (6).
(9) MUNGE EKANEPIE JULIE (6).
(10) SONE EMILE JOEL (6).
(11) UBEBAH HARRISON ASAGAYA (5).
(12) MIRRIAM FEMBE NGOE (5).
(13) ESOH BROWNLYN BAYEH (5).
(14) EKWELLE ESTHER ESIDIE (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) EPIE BENDRICK EKANE (6).
(2) FENGAH CLIFORT NJENYA (5).
(3) HALLE BELLY-BRANDY EDUKE (5).
(4) EPOUMA KALVIN NKUMBE (5).
(5) AYUGOSOU JOB ANIBANJAN (5).
(6) TABIT SHELLA AGI (5).
(7) KANMEGNE FELICIA KOUAGNE (5).
(8) NKWI MILTON TIM (5).
(9) ANCHI ROSE TAMBO (4).
(10) KOLLE WILLIAM (4).
(11) DEUTCHEU MOUREL HENSLA (4).
(12) KEDI LEBE CHRISTINE (4).
(13) EPIE JOSEPH OKIEH (4).
(14) NGEW NADINE BIH (4).
(15) ELUME EPOTE PARVINE (4).
(16) ZEMNWI MERCY (4).
(17) AYOTAH MICAYE ITENJOH (4).
(18) MBUH CHAH MARY ANN (4).
(19) LUBE SANDEEN CHRISTINE NDIEH (4).


Centre No:  11206  Bilingual Comprehensive High School Alou
Regist: 95, Sat for 4 or more Subjects: 93, Passed: 12, 
% Passed: 12.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NKENGAFAC MAXCELINE (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) AFUEH ZITA MANYINKENG (8).
(2) BESONG FLORENCE ANYI (8).
(3) AWAH ERNESTINE LUM (6).
(4) NZOLEFAC SONITA (5).
(5) AKEFACK ERNESTINE A (5).
(6) ANYICHA BRAINDALINE ACHANKENG (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NJUNDONG CHRISANTUS (5).
(2) ATEMKENG MIKES FONDUNGALLAH (4).
(3) FORWAMBA NTEMGWA CANISIUS (4).
(4) QUINICK NOELINE TENDONGAFAC (4).
(5) FONGE LAWRENCE ANDIEH (4).


Centre No:  11207  Bai Comprehensive College Bai - Kuke
Regist: 40, Sat for 4 or more Subjects: 40, Passed: 9, 
% Passed: 22.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NJIMEREKI NICOLINE EPUPA (9).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) MARVET MANKAH (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) EWALO NAPTERLY NJABORIEBEH (6).
(2) ABWA ANDREW ETOH (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) EBANJE DEMIAN NALONGO (5).
(2) NKANU CHRISTIAN (5).
(3) SONA CLOVIS MOTIA (5).
(4) ABANG JOSEPH ABANG (4).
(5) NANGANUA JOAN OBA (4).


Centre No:  11208  Mevick Bilingual Grammar School Yaounde
Regist: 60, Sat for 4 or more Subjects: 60, Passed: 41, 
% Passed: 68.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) AKURI EYAMBE ALI (20).
(2) TEKUM TATHIANA ANENG (15).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) PEARL MASALE ACHINGALE (15).
(2) MESUMBE CYNTHIA ETANE (15).
(3) NKEM DESMOND ETCHU (13).


Passed in 8 Subjects: 10
(1) ALONGIFOR AMSTRONG ATEFANGWI (14).
(2) MULUH CLINTON PENN (14).
(3) EMATE TIADJEU YVANN (13).
(4) BEKOUME LAETITIA SOREL (12).
(5) NDONGO SOPTO ANDERSON (12).
(6) SA'A TSAFACK MIKE IDRISS (11).
(7) ABBA ABOUBAKAR IBRAHIM (11).
(8) JUA CHRYSOLITE FANWI (10).
(9) NJIMBOT BLANDINE MBIPONYUI (10).
(10) FUL STEPHANIE JOKEM (9).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) FISIY CLEMENTINE EKINYOH (13).
(2) ENYEGUE OMGBA MARIE HONORINE (12).
(3) MASSING WANDJA MERRILL MELISSA (10).
(4) NYUYSEVER ISHMAEL LEINYUY (10).
(5) LEKEFACK YAH WILFRIED KEVIN (10).
(6) MBU MANCHANG JUNIOR (10).
(7) NGWA NKEMBOH ANITA (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) FOKOUE MBEUFO ARNAUD ROSLIN (8).
(2) AGBOR NCHACHA FRIDA (8).
(3) NDZIE MACIA LOIC (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) GNINTEDEM GARCIALE (8).
(2) EMADE CHARLOTTE EDINGE (7).
(3) FON LAURA ENJEI (6).
(4) NJIKE GOSSEU ANIH NGWA (6).
(5) ENOW FRANCA AGBOR (5).
(6) FOKAM JULIUS FON (5).
(7) TABE ARREY JONES (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) MAUREEN KENDRA KESSENG (6).
(2) NGO BASSIA CECILE SYLVIANE (6).
(3) MEGUEJIO WAMBA MAURICELLE ANGE (6).
(4) NFOR DIDIER REMI (5).
(5) BISSAY MADELEINE VICTOIRE (5).
(6) MBONI GERALD MULUH (5).
(7) FONCHA DILANE ADE (4).
(8) ANNAISE FONLE BINE (4).
(9) NGOH VANESSA WEIH (4).


Centre No:  11210  Sin. Government Bilingual High School Foumban
Regist: 335, Sat for 4 or more Subjects: 297, Passed: 103, 
% Passed: 34.68, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 6
(1) NJAPNDOUNKE MESMER DALIDA (23).
(2) MEUKE SIMO ARIELLE (21).
(3) NGONO MBOUOMBOUO ERIKA CHARLY (17).
(4) ATABONGANKENG DESTINY ALABONG (15).
(5) VEPOUYOUM NJOUOKOUO YOUSSEF LEPETIT (15).
(6) NGENUE KELLY KENDRA (15).


Passed in 8 Subjects: 13
(1) NDICHOUTPAFOU MFOUAPON HAROUNA (14).
(2) TODJOM SASSUM GUY ROMEO (14).
(3) NJIKAM NJIFETIE MICHAEL (13).
(4) CHI NEBA NEVILLE (13).
(5) NJIKAM CHACHA ABDEL JALIL (13).
(6) MBOUOMBOUO IDRISSOU (13).
(7) PATAWA MEMOUNA (12).
(8) NCHOUTPOUEN NJIKAM ROMEO VARLIN (12).
(9) MEFIRE MBOWOU HUBERT DESIRE (11).
(10) FIFEN POKAROU OUSSENI (11).
(11) NDASSA ABDOU KOUDOUSSOU (11).
(12) NJIH KEMI STEVE CHRISTIAN (10).
(13) MFOPARA VEPOU LANTANA MYRIAM (10).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) APETANE MFOGHAM MARIE JULIETTE (14).
(2) NKOUSSI HOUMPKA ELODIE CHIMELLE (11).
(3) KOUOTOU NCHOUT IBRAHIM AKIM (10).
(4) FUESHE POUAYIRO STEPHANIE KERIAN (10).
(5) PETUENSHI YENDE CHARLES (10).
(6) MIMCHE AMINETOU (10).
(7) NGOURAYE SIRAJOU MOUNIR (10).
(8) MOHAMMADOU LAMINE BAPETEL (9).
(9) NGOUNTANE NENI SANDRINE (9).


Passed in 6 Subjects: 19
(1) NCHINTOUO NJANKOUO AMAMATOU (13).
(2) DOPNANG DJAMPOU STELLA ANAVAROLE (12).
(3) NJIKAM NDAM FADIL RAHIM (10).
(4) NJOUONAP NGOUCHEME FATHIAMIN (9).
(5) LONTSIE TANE ELSA (9).
(6) NAH CARLSON TIEMAH (9).
(7) NGOUWOUO AROUNA JALIL (9).
(8) PEMPEME ALIOU MOUNIR (8).
(9) FUECHE SABINE (8).
(10) PUNTUNYINYI PEMPEME WILLIE LANDRY (8).
(11) POUTUGNIGNI REHANETOU (8).
(12) YENOU MARIE STEPHANIE (8).
(13) NDAM MBOHOU NTANJOUDIN ISSAH (7).
(14) NKONE FOGHAM NAFISA (7).
(15) LOUMGAM JULLIETTE BATHELEMY (7).
(16) VOUKENG THOUPA FRANK JUNIOR (7).
(17) MOHAMED SADISSOU NGOUPAYOU (7).
(18) NGOULOURE ARETOUYAP MOUNIR SAID (6).
(19) ALLOTEY NJOYA ABDEL ADZIZ (6).


Passed in 5 Subjects: 25
(1) NTOHGWIACHO GOLDIAN (12).
(2) EMAMBO MBEBI VANESSA MARGUERITE (9).
(3) NKAYUENGAM JOSIANE (8).
(4) NGWANDOU BRENDA TANUI (8).
(5) MBOHOU MACHE RACHIDA (8).
(6) GHETYOU NJIKAM MARCEL (7).
(7) ZENABOU OUSMANOU (7).
(8) RAYE FATIMA SAIDA (7).
(9) NIGUIE WAMBA JORDAN (7).
(10) MBUNU APONSEH HAPPINESS (7).
(11) MONJAP MOLUH SOUMIATOU (7).
(12) NDI FAITH NKFUNJI (7).
(13) MOHAMED NASROUDINE MOUNCHIKPOU (7).
(14) PEVETMI PEKEKOUE RAHINATOU (7).
(15) GOUMTSA KENGNI VALDES DYLAN (7).
(16) MFOU MFONDI MOULIOM ADIJA (6).
(17) NGWA ZITA BUNGWEN (6).
(18) MAPON RABIATOU (6).
(19) NJIKAM ABDEL KARIM (6).
(20) PATOUOSSAH AWAWOU (6).
(21) MBOUOMBOUO ABOUBAKAR SIDIK (5).
(22) MVUH LINDAP SABIATOU (5).
(23) MOTANGU VALEURAN TIBA (5).
(24) NSANGOU FIFEN MOHAMED NOURDINE (5).
(25) MVUH NSANGOU RAMATOU (5).


Passed in 4 Subjects: 31
(1) TCHATCHOUANG MEFIRE NJOYA FADIMATOU (9).
(2) NJIMBOUOMBOUO MOHAMED NAZIROU (8).
(3) MOUNKPOUDAP NGOUH MOHAMED AWOUOLOU (8).
(4) MFOCHIVE MOHAMED MOUSTAPHA (7).
(5) MFOULIAPOUOGNIGNI MOUNIRA (6).
(6) NTIENJIE GNOUATETYOU ROSE CHANCELLE (6).
(7) NJODZEKA CLAUDETTE SENYUY (6).
(8) MFONDOU MBOMBOA SOULEMAN (6).
(9) MOUNGUETYI NJOYA PATRICK JOHNSON (6).
(10) DJIEUFACK PHILADELPHE (6).
(11) MBOUNA ZEUFACK BRENDA (6).
(12) NJOUHOPAM NKOUMMOUN OUMMOU (6).
(13) MFONGUIE NDIMOUN OUMMI SALEMATOU (5).
(14) MOPIT ABDEL MOUHAMED MOUSTAPHA (5).
(15) NJOYA WOUSSOUONA ABDOU (5).
(16) MANOUERE NDAM KOLA RAISETOU (5).
(17) NGOUNDOU RAIMA DALILA (5).
(18) NGALIATOU NGAMPAPOUOGNIGNI (5).
(19) FONDOUN RAYEE CHARIFA (5).
(20) NKOUMBEN KEUCHA FADIMATOU LAGRANDE (5).
(21) TAMFOU KINGSLEY DZELAMONYUY (5).
(22) NCHARE PEKASSA NABIL (5).
(23) SAIBOU ROSE KWENTI (4).
(24) WOUPNDOUNOU NJOYA MOHAMED MOUBARAK (4).
(25) APOUAMOUN ILIASSOU (4).
(26) BIMELA BLANDINE NDZEKASHU (4).
(27) MFOUT NDASSAH (4).
(28) MIFANG MENDE LILIAN (4).
(29) MATANJU MOULIOM CHARLY JUNIOR (4).
(30) MOLUH YACOUBA (4).
(31) NZIE PASCALINE (4).


Centre No:  11211  Presbyterian Secondary School Bafut
Regist: 162, Sat for 4 or more Subjects: 141, Passed: 140, 
% Passed: 99.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 33
(1) FONTEBO IYETI ANGIECK (32).
(2) FRU PRIDE CHI (31).
(3) NDOH NKWETI DARLINTON MUKONG NTSO (31).
(4) KELLY ACHUEG FRU-NGANG (30).
(5) URIEL SAMA FOYAH (30).
(6) SHU BLESS - DAVLY NDE (30).
(7) NGWA SANDRA NANGA (29).
(8) MANKA'A MFOR AKONGNWI WANCHIA (28).
(9) WEREGWE FLOVINE-MELVIS IYEN (27).
(10) ACHU ALICE NGUM (27).
(11) NEBA HETTY SIRRI (27).
(12) CHINDONG MONGAI JOYCE (27).
(13) LEKUNKENG MANGWI BLESSING (27).
(14) TABE GLENN ALAIN AYAMBA (27).
(15) CHENEMO PRAISES NGUM (26).
(16) TEZEH CHELSY ENJOH (25).
(17) KANJI MOFOR MARCKRIEL (25).
(18) NEBA MONICA SHALANYUY MANKA'A (25).
(19) WUMBINGWO JERRY NGANDJOU (24).
(20) WAINACHI STEPHANIE CHIE-AH (24).
(21) METAN TSAGUE YEMGUE PERES (24).
(22) YUMBI ROSELINE YOUNDOM (22).
(23) MAKAMTE FOSSO NAOMI TIFFANI (21).
(24) CHE NGUM SUSIE (21).
(25) ETTA ROLAND AYUKENOW (21).
(26) MAMBO EMMANUELA NDEH (20).
(27) FEH CHOCKOGEUO VINETTE (19).
(28) LUM JILLA WELAND SYNDER NDOH (19).
(29) BINWI GAEL NEBA (19).
(30) MBUN-TANGWE INGRID MAKU (18).
(31) NJI RODNEY TAAH NEBA (18).
(32) MELI DCHINWA ALPHANOLE LANDRY (18).
(33) NFOR CARINE GIJE (14).


Passed in 10 Subjects: 21
(1) AKELEKEH APONGLEN NDAH (24).
(2) MAIMO JEDIDA ENYANYO (22).
(3) COURDET KUKO AZONG (21).
(4) CHENWI EDNA NEH (20).
(5) AMBE SHU PERCY-KENTRIDGE (20).
(6) TACHE JENIFER ANDUH (20).
(7) NJOYA MOULIOM HERMANN YANN (19).
(8) NSHOUTBUBEGAM AISHATU NSHUYAMA (19).
(9) AKENJI CARINE NGUM (19).
(10) ANDIN PRENICA NUYIT NWANA (18).
(11) SIRRI SONIA SHU (18).
(12) MEZOH ZOH TAKA (18).
(13) LUM PHILIS ABONG (17).
(14) AZHIENYU PENN (17).
(15) BLESSING BIH (16).
(16) JUNIOR ARTHUR NCHO POWOH (16).
(17) NKEM MOWUNDAH LAWRENCE CHRISTELLE (15).
(18) TAYONG HYACINTH ANIM (14).
(19) KILOH GWENDOLINE LUM (14).
(20) KEDJU ENOH JOSHUA (13).
(21) MANFOUO TIDO JOSTELLE LAURA (12).


Passed in 9 Subjects: 26
(1) SHWIRRI PETRA AZUAH-NWI (18).
(2) AMBE REGAN FUHNWI (18).
(3) CHE EMMANUEL NSOH (18).
(4) BENGYELLA DILAN BOBGA (17).
(5) PENN CHO JUNIOR (17).
(6) MANKA'A AKONGNWI SHERON NGWA (16).
(7) MAFOGHO REJOICE MEFEREH (16).
(8) KOUENTCHI KOCMENI ULRIKE FRESCHNEL (15).
(9) NYONGTAKUBAI LENGUEP BECKY (15).
(10) NKENFACK NAOMI FORGHAB (15).
(11) NDIFOR RAMSEY IKOME (14).
(12) NEBA CLOVIS NDEH (14).
(13) ANYE AUSTIN CHE (14).
(14) TAYEBATU PERCLINE FON (14).
(15) ABDUL MUMINI AWA (13).
(16) FEH VANESSA BIYOGHA AZEFO (13).
(17) FUH QUINETTE NCHANGNWI (13).
(18) PRAISE FAVOUR ONYINYECHUKWA ANISIOBI (13).
(19) LIMEN ONGLI ENI (12).
(20) CHO PRIDE MOKOM (12).
(21) AMAAZEE VLADIMIR MUNDAM (12).
(22) MAKIAND RABIATOU BIH (12).
(23) MULUH HACENIEL MENKA'A (11).
(24) ANKIAMBOM KENNY PRIDE KOYELLA (10).
(25) DOVEINE AYABI ELONGE CHE (10).
(26) KEBILA ALEXIA NAHBILA MUMBILI (10).


Passed in 8 Subjects: 26
(1) SUH STEPHEN AMABOH (16).
(2) VICTOR NEBA (16).
(3) TAAH SANDRA ABOH (15).
(4) KIEN SOM MIRABELLE (15).
(5) ELESSA EDNA TIKI (14).
(6) NFORLUM CARLOS AZEMFACK (13).
(7) LUM EDITH MBAH (13).
(8) NGWA SINGHU JOEL (12).
(9) OJONG TAMBE BERNICE MANGWOH (12).
(10) NGU SERAH NCHANG (12).
(11) AKOM TIKUM DONALD (12).
(12) SIKOD CARLINGTON FOFUNG (12).
(13) ABUMBI ALPHA FUH-NDAJEM (12).
(14) MFORBI MUMENE MENFUFU NEBA (12).
(15) NDIFORCHU RYAN AKONGNUI (11).
(16) TENDONGZE NGOETSOP RINALIAN (11).
(17) FUH ABIENWI NGWA-CHEO (11).
(18) LYNN ADELE BURINYUY DZEAYE (11).
(19) DIFFO DETA DEROLIE (11).
(20) KHAN NOELLA LUM (10).
(21) AWAH SUH JOEL (10).
(22) MBAH BLAISE TEGWI (10).
(23) TACHE MAXWELL NIH (10).
(24) ANONCHU THIERRY FONKWA (9).
(25) DECLAN CHENUI FORBAH (8).
(26) NKENGLA MULUH NDELE (8).


Passed in 7 Subjects: 18
(1) PENN ROY NDAH (13).
(2) NJAH ROMEO (13).
(3) MAWODA KONGLACK LIVINE CARELLE (13).
(4) NANGLA ANTHONIA NANGLA (10).
(5) AYINWI FAITHFUL LUMBONE (10).
(6) NEBA NDONUI JUNIOR HANS (10).
(7) AMAKA PROMISE AGHAEZE (10).
(8) NTSANG AWAH NSOH (10).
(9) AWANCHIRI GODLOVE SUH (10).
(10) SHU PELAGIE SIRRI (10).
(11) MONJI LUDENCE TAMBU (9).
(12) ONYANYI MARION MANDI (9).
(13) CHOUNDONG JIOFACK MIKE VANEL (8).
(14) FORMUCHA NAOMI AGHETSE (8).
(15) AZEMBOP KATHLEEN ASHLEY AWALI (8).
(16) FREDDY-LAW TAH NDANG (8).
(17) TEBONG MICHAELANGELO FONGANG (8).
(18) FOPI SAMPAO (8).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) CHIMALANG WILSMITH NTUM (10).
(2) CHI KARL JUNIOR (9).
(3) ANYE BLANDINE KIEN (9).
(4) TABE GLENN DARYL MANYOR (8).
(5) AWAHNGWEH ANGE-BENI (8).
(6) SAMA GAYELLE SIRRI MIYANWI (8).
(7) CHE TRACY - FLUER ZIAGHA (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) MBOGNING KOUTIA LITICIA (8).
(2) TAWAH VIOLA MULUH (7).
(3) NCHANG SYNDY ACHIRI (7).
(4) FOWASA MARYLYNE KWALLA (7).
(5) MUNYAM NDI NEBA VALDEST STEVE (6).
(6) CHIA VOLUNTAS DEI NYOMA (5).
(7) NANA AICHA EMMANUELLA YINGA (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) FOKOU MATCHINGA MARINETTE (7).
(2) POUWIA KATHLEEN FEH (5).


Centre No:  11212  Baptist High School Mankon
Regist: 121, Sat for 4 or more Subjects: 79, Passed: 57, 
% Passed: 72.15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) TIEMIOH YVETTE NCHOKIEJEN (26).
(2) NDANG ANCHIMBOM NADUO (24).


Passed in 10 Subjects: 8
(1) TASHI AZISEH KWONTEGEH (21).
(2) MUTEKE CLARISA MBONG (17).
(3) MALEH CHRISTIAN KENGJISE (17).
(4) TATA LIZA TING (14).
(5) NGENGE JEMIMAH MUSHIE (14).
(6) TIMOTHY BUINLONG NDANG (13).
(7) NGUM RANSOME NKWUATEWEH (12).
(8) WANYEH CLAUDE WACHA-WANGO (10).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) HOPE WAINDIM FONAYI (18).
(2) NGWA AIMEE NCHANG (17).
(3) MANKA'A AKONGNWI YOLANDE (15).
(4) TANLAKA MOHAMED SADIK BONGFEN (14).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) WAMFOR GALVIN WAMFOR (15).
(2) EKWEDEBONG RUTH OBASI (14).
(3) NKEFOR APISEH LEONEL (14).
(4) MUYA BLAISE AKAH (11).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) NJAH AKWI ABOO TINGWANG KIZITO (14).
(2) GWEI ANDRA LIBUH (11).
(3) FUNA COLLINS SHU (11).
(4) NGANJI GLORY NYUGIH (11).
(5) EBAN-ODI LUISA NANG (10).
(6) NGWANSI NFOR HELEN (9).
(7) VAL-JOHN AKO ENAW (9).
(8) FOCHO ROLAND CHICK (8).
(9) LAWAN BAKO JUNIOR DARELL (8).
(10) ANGAACHIT PAUL JOHNATHAN UMENEI (8).
(11) WANAH LITUMBE NJIE PROSPER (7).
(12) FONTAR ALEXIS FONYEH (7).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) YUFANYI MULUH CHENWY JUNIOR (10).
(2) TATAHMENTAN LINETTE NJABEYE (9).
(3) FOTIE NDJAKA AURELE CEDRIC (9).
(4) TABOD RAIHANA NEH (9).
(5) AYEAH THEOLA -GLORY MBU (9).
(6) LINJAP KELBY DZEMBUIN NGONI (8).
(7) BIH MUSONG ISABELLA SUH (8).
(8) NJOUKEANG NKEMTA SONGWA (7).
(9) YONDOH NDZEMBOMINYI BLANCHE (7).
(10) SALE HASANA (6).
(11) NGWEKEM ELSIE SUNDAY (6).
(12) ELIZA MAYOU NGUH NYOH (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) ACHU CLARIS MAH (7).
(2) FONONG NJOH AWAH (7).
(3) LO-AH MARIUS NSOM (7).
(4) ANNIE NAOMI PAULE MBOEN� MEKOL� (7).
(5) GHANG DEBRA (7).
(6) MBAKE HADDASSAH PRECIOUS LIMUNGA (7).
(7) RINGNYU SANDRA SHEY (6).
(8) LANGHE WILL CHEFON (6).
(9) ABAM AZMAVETH NYAMSI (6).
(10) NJAMSI MANSHIE NUELLA (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) CHOUWAT CHRISTIAN WEABER (5).
(2) NDINJOH ONORINE NGUM (5).
(3) TATAH DENNING (4).
(4) UCHONG KELLY SHITTEH (4).
(5) MBIEWOH SERGE-BETRAND (4).


Centre No:  11213  Government Bilingual High School Mbatu
Regist: 133, Sat for 4 or more Subjects: 116, Passed: 71, 
% Passed: 61.21, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) NDE AFANWI DIEUDONNEE (22).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) TANGUI FABRICE JUNIOR (17).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) NGELA ROSITA BIH (15).
(2) SWIRRI JERMAIN FRU (15).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) EGBE DESMOND ALEM (13).
(2) BRANT NUVAGA CHI-BORO CASPA (11).
(3) MULUH NOELA MANKAH (10).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) LONGLA CLAUDETTE AKWI (13).
(2) TANGOH NOEL MUGHANG (10).
(3) FONTINGLET DIEUDONE TEKU (10).
(4) NKWENTI ELIZABETH NGUM (9).
(5) CHI MABEL NGWE (9).
(6) ARIBOH CLOUDINE CHING (8).
(7) FONCHAMBA IRENE TSEGA (8).
(8) FRU AMSTRONG NKEH (7).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) EGBE COLLINS TANCHA (12).
(2) LUM LINDA NDIKUM (9).
(3) ANYERE LOIS APIH (9).
(4) MANKA NATHALIE (8).
(5) LEWIS AKEWO NJIMUN (8).
(6) FONGANG JOY AZEH (8).
(7) TIA BLANCHE UNDUM (8).
(8) TEBECK BLAISE NJONG (7).
(9) FRU LLOYD TAKWI (7).
(10) NGAISO CATHLEEN NZIKI (7).
(11) ZIE SOLANGE NDIFORMAH (6).
(12) BILLA GOSTALF VUYET (6).
(13) MAGHA ROSE (6).
(14) TEBO SIDWAN ENYOH (6).
(15) NJI GLEAN NDEH (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) ASHU PASCAL ASHU (11).
(2) AWA MIABELLE WEPON (9).
(3) MANDZIBONIN SHERON NDUNBOGUN (8).
(4) SOH MICHEAL MUNCHE (8).
(5) ABANG FOSTER MUA (8).
(6) NAHLELA MILDRED (8).
(7) MAFOR BLESSING FONYONGA (7).
(8) FRU DESMOND NGANG (7).
(9) ASEH CAROSHENCELLE FRI (6).
(10) ADE PATIENCE CHO (6).
(11) PEWAGHA GLEIN NTENKAH (6).
(12) ASANJI NELSON FON (6).
(13) KEMENDA SINORINE ABEI (6).
(14) ANDINE MAUREEN AKAM (6).
(15) CHE CHRISTIAN FRU (6).
(16) AKWA THELCY FON (5).
(17) TITAGWANI JUNIOR NSUH (5).
(18) UMIAH GILLIAN UFOKA (5).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) LUM LINDA FRU (7).
(2) KAMAZIE SYNTHIA AZWEH (6).
(3) CHEFOR CLOUDINE NSOH (6).
(4) MARKNIGHT NDEKUMBA CHE (6).
(5) MAMBO LYZETTKELLY (6).
(6) NJI FRU FRANKLIN ANGU (5).
(7) ANDIN PAULA (5).
(8) TABE JANISE MALEH (5).
(9) NJINWI SILAS SHU (5).
(10) KAMAZIE CHRISTABEL LUM (4).
(11) FORBUGHAB DARLINGTON CHE (4).
(12) NDIFIEMBEU ARIANE NGWACHI (4).
(13) TABE NADESH KAHJAMES (4).
(14) MBAH NEVILLE TEBOH (4).
(15) NGWE ALICE FONDIKUM (4).
(16) BIKENG RODRIGUE NDIBIA (4).
(17) BRANDON ALOPBU (4).
(18) KAHNWANA MIDRED JOMIA (4).
(19) NCHANGNWI MELANIE CHOFOR (4).
(20) AYUK CYNTHIA TANYI (4).
(21) SOH EMMANUELA NANGA (4).
(22) MAMBO NOELA NDIFORMAH (4).
(23) SEHKWA-MBIA IGNATIUS NCHINDA (4).


Centre No:  11214  Our Lady of Mount Carmel College Muea
Regist: 120, Sat for 4 or more Subjects: 73, Passed: 69, 
% Passed: 94.52, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 10
(1) AWUNG MARY SELACHA NKAFU (28).
(2) MANDE NGEHBE MISODI (27).
(3) CHILOZIE OGOCHUKWU DELPHINE (26).
(4) MAHOUVI CONFORTE (25).
(5) NDOH NOELA FRI (24).
(6) AKAT PRIDE ARRAH (22).
(7) ZAMBOU TUENO MYLENE (21).
(8) MBULAI ASHERINYUY VERNYUY (20).
(9) ALEH TIMBO CLAIRE ARMELLE (19).
(10) KAH EYENI-MBU (18).


Passed in 10 Subjects: 11
(1) DAGA MIRANDA ANDONG (25).
(2) NKIMIH NGWAOCHE (21).
(3) ZAMKO JENNIFER CLAIRE (20).
(4) INOKOH LIMUNGA KATE (18).
(5) KERSHA MBONGO NWANA (18).
(6) EYONGASHU RITA HEPHZIBAH (16).
(7) AMIN KELLY - KIRIAN ASONGANYI (16).
(8) AMINORINE VETOME CYCY GOBINA (16).
(9) TSI JESSICA PIH (15).
(10) KEDZE RAISSA CHUO (14).
(11) EPOSI ELIZABETH NJOH (12).


Passed in 9 Subjects: 13
(1) JENNIFER UZOAMAKA OKAFOR (16).
(2) AGBOR NDIP CAROLINE ARREY (15).
(3) AGBOR CANICIA ATONGANE (14).
(4) AMBAI LILIAN IBOK (14).
(5) EMELEH FORZI CHIARA (14).
(6) NSONG STELLA MESODE (13).
(7) ABIE KIMBERLEY NDIE (13).
(8) FOTIO NGOUANA JENIFFER (12).
(9) NANA NGANKEU JOAN INES (12).
(10) WHITNEY SIMO NAVOMA CHEYIP (11).
(11) ANYE NADYA-JOSEPHINE LUM (10).
(12) AGBOR NDIP NOELA ARREY (10).
(13) AKOMBO CLAUDETTE EBUDE (10).


Passed in 8 Subjects: 14
(1) TABI RAGOTSIA- BECKS MANYI (16).
(2) LIELY FELICITA TABECO ENOWNGUTY (15).
(3) MBOANA ENGOLO GERTRUDE (14).
(4) RHODA NAMONDO EKAMBI NJOKE (13).
(5) SUSAN LYENGU SAKO (13).
(6) MBENWOH SERAPHINE FORCHALEKE (13).
(7) MARY ASHU MANYIMA (12).
(8) NKWEL' MBWOGE EDIBE WHITNEY (12).
(9) EKUE CHARITY TATIANA ONGIE (12).
(10) NGU MERRIAM EMENKENG (12).
(11) MBIKANG SALIMA AGBOR BESSONG (10).
(12) RENNA LIMUNGA EKINDE (10).
(13) BERKLINE CHOMABEYABE EFU (10).
(14) LIMUNGA NKWELLE NYAKE (9).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) OSOH OSOH NGUTE ABIA (14).
(2) NKEDE BRENDA EBUDE (12).
(3) NJIKANG DOROTHY MBONE (10).
(4) AZEFACK NGEMITA LAETICIA DANIELLE (10).
(5) ASONUGHO CHANCELINE ASAKWA (10).
(6) VEFEMSE AGIAM ELVIRA (10).
(7) BLESSING AZAH VUJUMGSI AMIBANG (8).
(8) BAIYE NJUIKEM FOMA (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) MADJOUEGO TOCHE ORNELLA BRANDY (7).
(2) BUH GIL-BLESSING NJIE (7).
(3) FONGOH NAHVALA WILPHINE (7).
(4) JENIFER CHIDIMA ESIMONE (7).
(5) MARCENTIA OGECHUKWU ONUOHA (6).
(6) NJOMO YEPMO MARINETTE (6).
(7) NGOMBA SOPHIE NAMONDO (6).
(8) TITA STEPHANY KOKO LEPSIA (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) BLANCHE KEYEI (7).
(2) MBALLA APPOLONIE LUCRECE (7).
(3) BESSONG ANNA (5).
(4) BUH BARBARA ONEKE ZIGHA (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NKECHIYEREM CHRISTELLE OBU (7).


Centre No:  11215  Excelsor Comprehensive College Fiango
Regist: 24, Sat for 4 or more Subjects: 18, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11216  Inter Comprehensive High School Great Soppo
Regist: 269, Sat for 4 or more Subjects: 202, Passed: 102, 
% Passed: 50.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) AGHA GLORY UNDOM (20).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) MOHNENG ROSTAND NUYIT (17).
(2) NDI CLEARANCE BICHUNDA (14).
(3) ODUNTAN JOHN TEMITOPE (11).


Passed in 8 Subjects: 12
(1) AKEM ROGAN NGOLEFEH (15).
(2) FONKENG ATEM DELPHINE (15).
(3) SEANCLAIRE NAGWAH FORTON (13).
(4) TCHINDA TIELA LYDIWINE (12).
(5) TEBO DAYANNE NKANGOUM (11).
(6) MILTON MBWENDE MONONO (10).
(7) ASHU EGBE FAVOUR LIZA (10).
(8) EBONG JAMES MUABE (10).
(9) ACHATOH JOSETTE ONGAM (9).
(10) FORCHA FOLEFAC NICOLAS (9).
(11) ELISBETH ZELUDA NDIE NKEMA (9).
(12) NOLINGA MIDRET OBONI (8).


Passed in 7 Subjects: 24
(1) PETRO NGEMA TABI (12).
(2) GEMDA ADEL FANWI (12).
(3) AGBOR JOSEPH ASEK (12).
(4) NGWESE MARIE JEANNE LOMBE (11).
(5) NJIE ERNEST KEKE (11).
(6) NGWA PRYDE SHU (11).
(7) LYONGA NAMONDO JULIE (11).
(8) BESONGE VANISA EYOMEH (11).
(9) OSONG ETOKI THELMA (11).
(10) STEPHANY ABIT NWACHAN (10).
(11) BANG KAMENI ARIANE CHARELLE (10).
(12) EBOT YANICK MBI (10).
(13) MOSENGE FRED ESUKA (9).
(14) LIMUNGA REGINA MWAMBO (9).
(15) NSAH RACHEL GOLAH (9).
(16) NGOUM GABRIEL (9).
(17) NKWELLE BELINDA MESODE (9).
(18) MBI VICTOR NKONGHONYOR (9).
(19) CALIPRIDE LAYOU SONA (9).
(20) AGNES NGONDO MOSIMA (8).
(21) AKWEN CLEOPHA (8).
(22) IKUENONBONG JULIE (8).
(23) NZOYIM MENEIMOH TONGKA (8).
(24) YUFONYUY VERONIQUE BURINYUY (7).


Passed in 6 Subjects: 20
(1) KUNDE JERRY BONLACK (12).
(2) NFORMI VANESSA NGOUANU (10).
(3) OJONG ROSELINE EBOT (10).
(4) AMAH IRENE ETOKI ETUMBE (9).
(5) VIRGENIE CHIFI (8).
(6) MENJO DORIAN JINDE (8).
(7) ARREY RANIBEL TABOT (8).
(8) NGU VICTOR TOHNDO (8).
(9) TENGEN JOSCOLINE MESUE (8).
(10) EKO CARL EKEMA (8).
(11) MOKA HANNAH NANYONGO (7).
(12) NGORAN HARIRATU YUKIY (7).
(13) EFANDE JOSEPH NGANJE (7).
(14) TARH LINDA ASEK (7).
(15) AGENDIA TAZOCHA (6).
(16) EDIMEJANG NDIE HERBERT (6).
(17) AFUE-AKA FONKENG REGINE BABARA (6).
(18) LYDY NAMONDO KULU (6).
(19) SAMAH NDEH HENRIETTA (6).
(20) EPOLLE BRENDA MISSIMA (6).


Passed in 5 Subjects: 22
(1) DJOUFAKEU WILLIE BRANDON (8).
(2) KAMPO KAMPO JUNIOR ARTHUR (7).
(3) NTOH MARIANITA EBULLE (7).
(4) NWIKWESHI SUSAN-FAVOUR AKOH (7).
(5) DJAM BRANDON WAINDIM (7).
(6) OSUPE MCCLOY NGEKE (7).
(7) NKENGBEZA BECKY ACHA (6).
(8) BANKOU TAKON GAELLE (6).
(9) TAKU RITALINE TABOT (5).
(10) MBELLA STEPHANIE MUNGE (5).
(11) ANYIFUET ASHU (5).
(12) JOAN NAMONDO NGOMBA (5).
(13) BESONG AGNES EPEY (5).
(14) FORBEN RUSTAN NDONWIE (5).
(15) AKAH BEDERINE TETE (5).
(16) AGBOR HARISSON NCHENGHE (5).
(17) AKOACHA PASCALINE BEJIALEFE (5).
(18) CHICK JOYCE ANDONG (5).
(19) NORGE MARY EBUDE (5).
(20) TANGU CHRISTIANA MANGEM (5).
(21) AMBO FAYIS AMBO (5).
(22) CHIFU NELSON NJAMSHE (5).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) ASU BILL JEFFERSON AGBOR (6).
(2) ARREY BRENSIGRID EBOT OBEN (6).
(3) BEATRICE NKONGHO AGBOR (6).
(4) KENEKEH COLETTE MBEHANG (6).
(5) EKANE SONE MORINE NTUBE (5).
(6) NFUA PRIMUS WUNG (5).
(7) MONGANG NWAFOR LUCIEN CLAIRE (5).
(8) WIHKOCHO BRANDON TOH (5).
(9) MBOH KONGMBONE MUKWELLE (5).
(10) ADAWA NGAMBE ELLA ORNELLA (5).
(11) OKOJI ELIZABETH NGAFOR (4).
(12) TAMBE KAYJOY MPEY (4).
(13) ETUTU HARITIN OWOYELE (4).
(14) MARTIN AMADOU EKONDE (4).
(15) NGWANE STANLEY ETOE (4).
(16) JOHNSON TAMBE EGBE (4).
(17) FOTEU JEAN CLAUDE (4).
(18) NAJELA GOLDA FORKUSAM (4).
(19) EKANJO NJOMBE JULIUS (4).
(20) NDI CAREEN YAJE (4).


Centre No:  11217  Allo Comprehensive High School Mankon
Regist: 16, Sat for 4 or more Subjects: 16, Passed: 7, 
% Passed: 43.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) FOYEJIO NADIA ENKAM (15).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) PENN MELVIS MENGWE (7).
(2) SAMA SHALOM MANKA'A (7).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) JOY WEPLA TASING (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) MERCEH STEPHANIE MBOHLI (6).
(2) MUNAH GEOGETTE ALUMA (4).
(3) NKO HAJARA MUNGHOR (4).


Centre No:  11218  Government High School Esu
Regist: 198, Sat for 4 or more Subjects: 179, Passed: 67, 
% Passed: 37.43, Sanctioned: 12
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) FUH RENE KUM (27).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) WUNG PAUL TEH (16).
(2) MEH BIN GISLAIN (14).
(3) EMMANUELA NJUA (10).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) MEH GERALD ETTIA (16).
(2) BIH VANESSA (13).
(3) ZIH PAUL AKIY (12).
(4) BUNILA MADINATU (10).
(5) NGWOH ELVIS KUM (9).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) SAFIYA UMARU (15).
(2) KANGHA LOVELYNE KWAM (13).
(3) MEH RENE CHU (12).
(4) KEDZE KISITO ZIH (12).
(5) MEH GLADYS EWI (11).
(6) KUFIA GERMAINE EVE ELONGO (11).
(7) KUM PRAISES EMBI (10).
(8) NGWOH EVELYNE NJUA (10).
(9) KITEMA ROBINOHO DAFAH (8).
(10) KUM IDRIS BIE (8).
(11) ALANG CARINE EWIH (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) CHU MEH TEH SERGE (9).
(2) FARIKO NANIKA (8).
(3) TAH VANESSA SIH (8).
(4) MEH JARVIS WUNG (8).
(5) CHI CLAUTEL ALANG (8).
(6) ZIH CHRYSANTHUS AKIY (7).
(7) BERN MIRANDA EZIEH (6).
(8) KUM CYNTHIA BIH (6).
(9) NKWAIN CLOVIS BIN (6).


Passed in 5 Subjects: 22
(1) NGENG ADRIEL TUNG (9).
(2) TEM VITALIS NDZO (8).
(3) NGUNG BETRIAN CHU (7).
(4) DUM PRIDE BEH (7).
(5) NGUM PATIENCE NNAM (7).
(6) KUM FALONE ENCHUO (7).
(7) AKABU RANDY ANENG-ARENG (7).
(8) MEH IRENE CHUO (7).
(9) FUH ASSURANCE MBONG (7).
(10) ALANG SEDRICK ZIH (7).
(11) GAVA MAURICE OLUH (7).
(12) NOELLA TCHUO NGUM (6).
(13) KUM EMMANUEL BEH (6).
(14) MEH SABASTIN NGUM (6).
(15) DANG ALPHONSIUS GEH (6).
(16) MUENYI MUSA TEH (6).
(17) IDIRISU YUSUFU (6).
(18) BIN ROSEMARY NDUM (5).
(19) MEH DENIS AKIY (5).
(20) WUNG OLIVER KENAH (5).
(21) MEH EDWIN ALANG (5).
(22) MBONG RUTH-MERCY GEH (5).


Passed in 4 Subjects: 16
(1) FUH CLEMENTINE NGEH (8).
(2) NGUM ANASTASIA ESENG (7).
(3) UGHI BIN BASIL (6).
(4) NGAH STELLA NGHAI (6).
(5) WUNG MARIE NDUM (6).
(6) ABIKUM GLORY INCHUO (5).
(7) EWEH DENIS KEDZE (5).
(8) JAJA JAFARU (5).
(9) NKUM LIZETTE SIH (5).
(10) SONITA NWA MEH (5).
(11) ZIH EBENEZAR WUNG (4).
(12) SONGHI MILDRED KAI (4).
(13) JENNEFER SENG BUH (4).
(14) WUNG JESSY KEGY (4).
(15) WUNG RITA EZIA (4).
(16) TEM CONSTANCE (4).


Centre No:  11219  Efuetngu Memorial Com. College Muyuka
Regist: 30, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 14, 
% Passed: 46.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) AMENENE BLANCH EDONGINDEK (15).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) ETOGE GRACIAN NJUNE (12).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) AKEADUNG NORBERT NKEMCHOP (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) TITA MACDONALD NWATI (9).
(2) EKPEKONG MICHAEL ETANG (7).
(3) TAH KELLY MBAYI (6).
(4) TANG EMIL TERH (6).
(5) OBEN MIRIAM EBANGA (6).
(6) NJUATTE WILLIAM (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NDIKA BRIAYAN BESUSU (8).
(2) TABOT AYUK LAURNA BRIGHT (5).
(3) OBASE BENEDICT (5).
(4) TANGWO DESMOND DASHIA (5).
(5) AJUADAM FRITZ ETAH (4).


Centre No:  11221  Government High School Ako
Regist: 99, Sat for 4 or more Subjects: 95, Passed: 37, 
% Passed: 38.95, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) THRINWA CARINE JOFI (10).
(2) NJETA MABELLE MUSAH (9).
(3) EVOBO LIVINUS NKENANYA (9).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) CHUZA HONEST NYIEZA (11).
(2) MBRONGHA BRIAND BILLEY (11).
(3) GBAMBA BETRAND FEZI (10).
(4) CHEMO MBE MEME (8).
(5) NSOMBO ZITA NVEBA (7).
(6) EZENGE DIDIER FORMAH (7).
(7) BWAMBA GODICIDE MBO-OH (7).
(8) MBEH COLLINS MEBU (7).
(9) SHIEFI GILBERT NTITIRI (7).
(10) MABU GODDAY KURU (7).
(11) AWEH ELVIS TUE (6).
(12) MBUTO EMMACULATE VEBUH (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) HONORINE OLIYAYA NKEBENYA (8).
(2) MOMFIA NADAGE MENJOH (7).
(3) EBEMBA THIMOTHY NUKWE (7).
(4) MBIA GIDEON FUABO (6).
(5) NGALA RIHANATU NTALA (6).
(6) NSAKWA FREDERICK BAMSIKA (5).
(7) TOMI DIVINE FIMBA (5).
(8) NDOH MILDDRED EBOBEH (5).
(9) TUKA KENEDY WANNEH (5).
(10) KURU CLOVIS FEKWA (5).
(11) NWEKU EUKERIA ESHI (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) NGOMBUE CLAUDIA ATEH (8).
(2) SHEY SUNDAY NJAH (6).
(3) EDEMBU CARINE VANZO (6).
(4) NTOI JACKSON MPARA (5).
(5) WATOH GIDEON NTHAJE (4).
(6) KWEZEMBE LOVERT FEKPE (4).
(7) ANDO WILSON KURU (4).
(8) MANTHO DELPHINE NCHEBIE (4).
(9) ECHONA EDISON (4).
(10) KANGAH BASIL AFOR (4).
(11) NYAVE VENDOLINE KWAI (4).


Centre No:  11222  Government Bilingual High School Santa
Regist: 374, Sat for 4 or more Subjects: 289, Passed: 115, 
% Passed: 39.79, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) TAMENLEM BUVIAN AYIMILI (21).
(2) SYNTHIA NTSINDA (14).
(3) OBEN ORUH RUTH (12).


Passed in 9 Subjects: 6
(1) FRU BORIS NJI (20).
(2) NA-AH KLORANCE SUH (17).
(3) NCHIA EMMANUELA EKEI (12).
(4) ATOH GLORY MANGWI (11).
(5) MELLAH JENIPHA LAFAREH (11).
(6) YEMELONG LAURA STEVINE BANKIH (11).


Passed in 8 Subjects: 10
(1) AFOR MARY-ANN ATANGA (16).
(2) ADE DIEUDONNE FON (14).
(3) NADIA WATYEH AKUMA (14).
(4) THEZAN CORINE TIMBU (14).
(5) FON CLINTON FOMBI (14).
(6) NKWENTI FABIAN SAH (13).
(7) TUFOIN HARIETTE NABUIN (12).
(8) AWAH ROSINE (9).
(9) NKWENTI BLESSING MABAH (9).
(10) MBUYEH MARIE CLAIRE (8).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) CHO GLEN AKUMSON (12).
(2) ANIM BECKY (12).
(3) NGU DESMOND (10).
(4) NGWENA JELINDIS (10).
(5) NGUM VAN-SHARON FORGENG (9).
(6) NCHINDA FOLAC DAVID SCHNELL (9).
(7) BUSEN FABIOLA AHMI (8).
(8) CHO ALBERIC FOSI (8).
(9) FANG DELAND WABI (8).
(10) ABUWA DIRANNE AKUA (8).
(11) KWO MWOFOH HANNIEL- URIEL (7).


Passed in 6 Subjects: 17
(1) MOFOR LOVETTE (10).
(2) TESENGHA RITA CHOFOR (10).
(3) PENN RENE' (9).
(4) TAKANG SYNTHIS (9).
(5) NKINYAM JUDE THADEUS NKWENTI (9).
(6) CHOFOR PERFECT (8).
(7) NDIFOR NKWENTI RANSOME (8).
(8) SUH CYRILLLE AZOH (8).
(9) MBUBIT ADELA EKENONG (7).
(10) AZAH RANIBEL TAKWI (7).
(11) FONDU KERSTINE NENG (7).
(12) ZEUTAH BORIS TINING (7).
(13) ASANGA WILFRED ACHOCHU (6).
(14) PENN DERICK (6).
(15) TABE BLAISE BEGANGHA (6).
(16) NCHANG SANDRINE CHINGWA (6).
(17) MBONWU DIVINE LEKONKENG (6).


Passed in 5 Subjects: 28
(1) NUMBU ISMAYEAL (9).
(2) TAMO CYRIL NDONGNYAM (9).
(3) KENGLAH EVARISTUS TESLAH (8).
(4) MOKOM CHANCELINE ZOH (8).
(5) NOELLA MASAH (8).
(6) NJONGA SIDOIN NDAINSHE (8).
(7) NGWENGYI MACLAIRE (8).
(8) ONILLA SYIRE (7).
(9) NGONGNUI CLIFF (6).
(10) YEGAH ISAIAH (6).
(11) NKANGHE BRICE KEMBONEN (6).
(12) NNINYTENDEM CLINTON (6).
(13) NGOCHI NGWINGMEKO NKEJI (6).
(14) MONGU RITA TOUOKOUNG (5).
(15) MOFOR EBENEZAR LEMULA (5).
(16) MUNANG RANDY ANKIAMBOM (5).
(17) TUMASANG ENSTINE AMAH (5).
(18) ABETINE KINA (5).
(19) IYAH ROMANTINE (5).
(20) PENN ZINEDINE AWA (5).
(21) NKOUNGLACK LINDA TOUOKOUNG (5).
(22) NKWETE BETRAND CHOFOR (5).
(23) FONKWONGLAC PROSPER (5).
(24) KHAHCHA DELVIN KHANCHA (5).
(25) KHAN NGUM VANESSA (5).
(26) FADIMATOU GAMBO (5).
(27) BIH SANDRA CHINGWA (5).
(28) NANCY MANKAH (5).


Passed in 4 Subjects: 40
(1) NKONMENAH ROLINDA TENDONGFOR (7).
(2) MOPECHA AWA DENIS MURPHY (7).
(3) MANDA NOEL (6).
(4) MAKANGPI SHELLA NWANA (6).
(5) NJI DERICK (6).
(6) NGOUEGNI TCHOFFO SYNTHIA MARINA (5).
(7) NUMBU MELANIE (5).
(8) ACHU KELTINE NKENTSA (5).
(9) KIEN NANCY MUNANG (5).
(10) PENATHAN CLARIST (5).
(11) CHEBOH LACHONG GUERLINE (5).
(12) AWA YOUMBA DORINE (5).
(13) NDONGMO KESHIA NOTECHING (5).
(14) NKUNDEM ELEMEDINE (5).
(15) TANKENG JUNIOR METANG (5).
(16) TEGHA CHALOTTE NGUM (5).
(17) AFAISY ANITA MBIABKEKANG (5).
(18) GLORY BIH MAFOR (5).
(19) NKAYOH CLINTON NDE (5).
(20) NDI FABRISE (4).
(21) AWA FAVOUR MULUH (4).
(22) ACHU BRANDINE MAGHA (4).
(23) AMA-AMBO NGWEPENGWING (4).
(24) NKWELONG STEPHANIE NKENG (4).
(25) NGHOCHU FELICITA NDABANG (4).
(26) MULUH QUINIVET LUM (4).
(27) MBUH CHANTAL (4).
(28) MUA HILARINE NAHBITLA (4).
(29) AWA KELLY NGWI (4).
(30) NDE SHERIAN NEH (4).
(31) LEPYIT CLINTON BOBGA (4).
(32) AKONGNWI LEVIS ACHIRI (4).
(33) KUM EUDIAS IKA (4).
(34) NIBA BLESSING AZAH (4).
(35) TEZE STEPHANY WEKWANG (4).
(36) KOMANKANG CLINTEN (4).
(37) AWAH KRISTAIN (4).
(38) NGUNDAM VALERIE (4).
(39) NGOUEMETA NAOMIE (4).
(40) MPIAPKEKANG ZELA NCHO (4).


Centre No:  11223  Mile One Limbe External Limbe
Regist: 264, Sat for 4 or more Subjects: 174, Passed: 48, 
% Passed: 27.59, Sanctioned: 5
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 6
(1) SUNJO EMMELIAN GHENKELA (12).
(2) NAMONDO JULLIEN (12).
(3) TABANG BECKLY EZE (12).
(4) ANIH JOVETE NGU (11).
(5) AJEANJOH LARISA (11).
(6) NGWANI CLARISSE MUNSI (10).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NKWENTI MARCO FUH (9).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) ABEH HERBERT KOMFUM (14).
(2) TAWONG TANTOH (9).
(3) ACHIRI CALEB ATEH (9).
(4) NJUME MAURIN DIBEME (8).
(5) VICTORY ENGONH TESAMI (7).
(6) BLESSING EDOH TAKOH (6).
(7) NAHFOR EMMANUELA (6).
(8) OBASE LAURANTINE IYE (6).
(9) NFOR MARY MUSA (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) BUBA FUERIFUM (8).
(2) NTONI CLIRAN NDI (7).
(3) JACQUELINE MBOME (7).
(4) ACHA NJINKENG MARIE NOELE (7).
(5) ZIH VICTORINE NGIE (6).
(6) ENOW MARIE CLAIRE MEPPA (5).
(7) MUSIO VICTORINE (5).
(8) FONJONG BRANDY BIBISH BIH (5).
(9) NGALIBA MAKANG GLENIS (5).
(10) CHIA KEDIO BLAISE (5).
(11) BIFANY NAHVOM (5).


Passed in 4 Subjects: 21
(1) KEDYMOURA WENGANG CHENYI (6).
(2) BESONG TOM BESONG (6).
(3) OBI PRUDENCIA ARREY (6).
(4) EDITH MENEIMO BOBGA (5).
(5) PERRA ENJEMA MOKONDO (5).
(6) MIH DESMOND ANANG (5).
(7) ORENGE ABIGEL ESEME (5).
(8) NKAPING CLOVIS (5).
(9) NKIEH SHALENE (5).
(10) GHOMBU VALENTINE (5).
(11) AGBOR ETA REAGAN (5).
(12) AWAH THERESIA AMUEH (4).
(13) AFUH SOLANGE EKEI (4).
(14) AGUG MAREVONNE AMBUCK (4).
(15) NJUNG JOLINE MPAKO (4).
(16) FAI DEMIAN (4).
(17) MANTAN VANESCA (4).
(18) FREDERICK CHI (4).
(19) KALE CELESTINE EBABORI (4).
(20) BELOVE EKO NGANJO (4).
(21) NKOCK BLANDINE ENYAH (4).


Centre No:  11224  Government Bilingual High School Bangante
Regist: 141, Sat for 4 or more Subjects: 119, Passed: 62, 
% Passed: 52.1, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 4
(1) YANKAM NJIYA STEPHANE ARCHANGE (22).
(2) ONDO ADELINE-CHRISTELLE (17).
(3) NGONG COURAGE NEKONG (16).
(4) CHAMA KETU MAEVA (15).


Passed in 9 Subjects: 8
(1) TIMEU FEUZING PASCALE DANIELLE (17).
(2) YOUMBI FOTSEU GAUS JOSLIN (14).
(3) TCHAKOUTIO CARL ESPERANCE (13).
(4) DJENDJI NDANKOU STEEVE MOREL (13).
(5) NGAH ATEBA OLMETA JORDANE (12).
(6) NDAM ROGER FONNYOH (12).
(7) ELVIS SAMGWA MOUSSONG (12).
(8) ASAAH JOSIAS MBAAWUM (10).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) KANG SANTINE MBIE (11).
(2) YIMGA PEPKIEU BRIS DOUGLAS (11).
(3) MOMA NDANJI JOEL LEBRUN (10).
(4) NGUEPTCHOUANG NJEPANG LAURELLE VANESSA (10).
(5) OUAGA TCHOUACHEU VICTOIRE LAFORTUNE (10).
(6) FANYA RACHELLE (9).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) DONFACK NGUESSONG FINESSE CARELLE (11).
(2) JEUFACK EMMANUEL NATHAN (10).
(3) MBIDA HECTORINE MASSON (10).
(4) FOTIO SAHA JERIE (10).
(5) NOUNDJIO TABET LUCILE (10).
(6) NDEMDOUA BRIAN ASONG (9).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) NDI JERRY ALBANIE NSAGHA (14).
(2) YAMEN ABRAHAM (10).
(3) WANZI DIANE (10).
(4) NGANTCHA KEGOUM JESSE RAIFORD (9).
(5) MENKEMJONG ACHIBERT NAH (8).
(6) TCHOUPOUK TETSING THIERRY (8).
(7) BILEGUE EKENGUE JUDITH PAULINE (8).
(8) KEGOUM TCHATCHOUA SPLENDIDE CONSOLE (8).
(9) TCHAKOUTIO TEPI HORNELA MERVEILLE (7).
(10) BAKAMEN LESS STEPHANE (7).
(11) NGUEDJANG MBIANDA ORNELA KISIE (7).
(12) ONDO ALINE JACKY (7).
(13) DJEUJAM NTATCHI MERVEILLE SALOME (7).
(14) TCHOUA MBOUOMBOUO CHRIST NOEL (7).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) BOTIBA BOTIBA PARFAIT RODRIGUE (11).
(2) TONGA TCHAKOUNTE MARIANE WILLIES (8).
(3) DJOKO DJUIKOUO BIBIANE AICHA (7).
(4) BUHNJEIH LISELOTTE CLAIRE EKEINNAM (7).
(5) NGOBE BIBIANE (7).
(6) DOUTIO DJAMEN CLAUDE GERVAIS (7).
(7) NGONGANG CHAKOUTIO DANIELLE PAVELLE (7).
(8) NEMBUANYI BATIMUS AKEM (6).
(9) MBONDO BAHITTA LUCREZIA LESLY (6).
(10) KOUENGOUA NJUSSA DARUIS MELVIN (6).
(11) DJEUTA KEDY DERIC (5).
(12) KOUANANG TATCHI ROVEL DARIO (5).
(13) ACHA NKEMANYA ISSABEL (5).
(14) TANYU STAPHALINE MAJUH (5).
(15) MOTSO WABO FABIOLA (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) TCHAMBA TANKEU NAOPHAL (6).
(2) NZOUESSA NGUEMLE DHUFON (6).
(3) YVETTE NKETI NGUNGMOTI (5).
(4) TCHADA NUNTI NOELA (5).
(5) USADU NUHU (4).
(6) SESSOUSSI NYA JUNELLE MEGANE (4).
(7) NKWETTA MARTINA NKIE (4).
(8) KUICHOU TABET BELRUEDE (4).
(9) SIMEN ANGE (4).


Centre No:  11225  Government High School Enyoh-Batibo
Regist: 140, Sat for 4 or more Subjects: 102, Passed: 56, 
% Passed: 54.9, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 4
(1) AYET GLENIS ENGONWEI (26).
(2) MBAFOR BELTINE AJECK (25).
(3) MBAH AZOCK CYNTHIA (15).
(4) TEMBAN MARILLINE ABEI (12).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) ACHA SANDRACK ABOH (23).
(2) FUKA NEVILLE TENYI (20).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NJOMBI VANISA AKUM (13).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) TEKOCK RUDIN EKIEN (12).
(2) MBANWI BORIS TEKUH (10).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) FONGIE QUINTA ENJEH (12).
(2) ANANG MARY MANYI (10).
(3) NJANG SOLANGE AMECK (10).
(4) MBACHAN ROSELINE ANGUM (9).
(5) TENYAH ROLAND TENGEB (8).
(6) MBAKU VOILET GELLY MBAYI (7).
(7) ANYINGIE MARGNUS NJECK (7).
(8) ENOH BRIGHT ETEK (7).
(9) TEBECK JUDITH EKOB (6).
(10) NJECK NAOMI MBACHAN (6).
(11) TEBI GLYNIS AKOM (6).


Passed in 5 Subjects: 21
(1) NJECK JOSOPHINE MEYEN (10).
(2) NJANG DELIS MBAYI (8).
(3) TICHA SALOME MAH (8).
(4) MBAH NANCY FRI (7).
(5) CHECK MODESTINE NYANJIM (7).
(6) FONGANG CLINTON TEWANG (7).
(7) UFENGWEI KALVIN USAMBI (7).
(8) NWACHAN SOLANGE AHJEM (6).
(9) MBAKU CLODETTE ACHA (6).
(10) ACHA PELAGY ENDAM (6).
(11) ASHU ROSCALINE TENDONG (6).
(12) SUNGE BETILA ENGWARI (6).
(13) TEMBAN GISEL ETUCK (6).
(14) MUNYOH NORA ABO (6).
(15) NJECK MISMI ENGWARI (6).
(16) FONJOH AMOS TAH (6).
(17) TEBECK SHANCELINE TIBAT (5).
(18) NJEI GISCARD MBAH (5).
(19) TEKOH ANSELME MBAKU (5).
(20) NDIFON QUENALINE TEBI (5).
(21) MBAH CARLSON MBAH (5).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) NJECK PELAGIUS MUNASI (8).
(2) CHECK CLOVERT ATUTH (6).
(3) MBAH GISLENE ENGONWEI (6).
(4) TEWOM SONITA TENYONG (6).
(5) TASE LATOBEL EDANG (5).
(6) MBAKU JOHN CHECK (4).
(7) TEMBECK ZITABEL AJECK (4).
(8) ACHA REMMY WAJU (4).
(9) MONJOH MILANIE AKWEI (4).
(10) AGWO CLINTON MBAKU (4).
(11) TEKOCK VOILET NJIT (4).
(12) ABINGUASONG DEODORIN MINNIE (4).
(13) NWACHAN JULIET AKUM (4).
(14) TEKOCK FLORENCE AKURO (4).
(15) MBAH BLASIUS TEMBELE (4).


Centre No:  11226  Government Bilingual High School Tombel
Regist: 373, Sat for 4 or more Subjects: 304, Passed: 95, 
% Passed: 31.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) MESUDE BRENDA AYUK (21).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) EBAI TIKU CARLIS (18).
(2) RUKAYATOU NJENDEYEMUEN (16).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) ABWE RANDEL EPIE (15).
(2) NGOLE ENONGENE JUNIOR (12).
(3) FANWOUM SONGNA AROLE (11).
(4) NDODE KELLVIN AKUME (11).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) MESAMBE NKWELLE SANDRA (18).
(2) ENIEKA NGOE BLESS (14).
(3) BRENDA LUANNWI MENTAN (13).
(4) ETUGE LYDWINE DIELLE (10).
(5) NGOMEBONG GODLOVE EBONG (10).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) NJUMBE EKINDE RONALD (12).
(2) AJANG ABIGAEL MUNGE (11).
(3) EMMANUEL AJUMBENE (10).
(4) CECILIA MBINOW NNODEM (10).
(5) MESUMBE PRINCELY KWENE (9).
(6) NKWELLE ELIZABETH NENE (9).
(7) DINA AKONGA ROSELINE (9).
(8) IVETTE CHIDIZOR EZEKWEM (8).
(9) NDANG YVETTE ZEE (7).
(10) MISORI MOFA ESTELLA (7).


Passed in 6 Subjects: 23
(1) EBODE ASSOLO BASILE (12).
(2) ENTCHEU JOCELYN (10).
(3) EKANE SENGE TRACY (10).
(4) ELAGE TATIANA EBUDE (9).
(5) EKOME ANDANSON EKOME (8).
(6) AKUME MILTON ASHIE (8).
(7) EMANGA ETONE MIRANDA (8).
(8) DJIPIEU APONG FERNAND (8).
(9) NJUME EAYA'A ERNEST ABWE (7).
(10) NJUKWE TCHOUTA MAIVA (7).
(11) MESUMBE BAZIL MESUMBE (7).
(12) BOBEY MARCEL NTOH (7).
(13) EBEN JUNIOR AGBOR (7).
(14) DIEU IVO ETAME (7).
(15) CHIDERA EMMANUELA CHUKWUNONYE (7).
(16) NJUMBE GEORGE ENONGENE (7).
(17) NKWELLE WENDY EPOLE (6).
(18) NYEMI MANTASIA MOUDJIH (6).
(19) NGARIBA BRENDA MACOB (6).
(20) MAXCELUS TASSONSOP BENS (6).
(21) EBELLE KELLY NTUNGWE (6).
(22) THOUGEU CHRISTINE (6).
(23) TCHOUPKIO WANDA AMANDINE HADASSA (6).


Passed in 5 Subjects: 25
(1) EBWELLE BRILLIANT NKWELLE (11).
(2) NANJE JAMES EYASE (8).
(3) MESAPE PAUL EKABE (7).
(4) KUDE MESODE NOELA (7).
(5) ELONG CLETUS EKWOGE (7).
(6) ALEMNGIE DELPHINE FORBITEH (7).
(7) MEBUNE NAFISSA NYAKE (7).
(8) NTUBE EMILIA MESUMBE (7).
(9) EKWOGE ROLAND (6).
(10) NJUME LESLY NGOE (6).
(11) EMADE NGANG ESTHER (6).
(12) NZILLE CARINE DIONE (6).
(13) EPIEBAH BORIS KANG (6).
(14) NGOLE BETTYWRIGHT NNANGE (6).
(15) MVOGMO NKENGFACK FADIANE (6).
(16) DOH DERICK NKWAKAM (6).
(17) BENGYELAH ASHLY MARIE KELLY BAKAM (6).
(18) TEMBI NERIS AKWI (6).
(19) NEMBOANYI BERTRAN (5).
(20) MBWOGE NZELLE EMMERENCE (5).
(21) EKEH PROSPER EWANE (5).
(22) NYOCHEMBENG JULIUS NGUFE (5).
(23) KANG GEORGE EWANE (5).
(24) KAMGAIN TEGUIA BELLIO (5).
(25) AJEH KARINE AKOTOHM (5).


Passed in 4 Subjects: 25
(1) MAKOGE NKWELLE GISEL NTUBE (7).
(2) NANGA NZIE THERESE RAISSA (6).
(3) MASANGO ALBERT DIEGO (5).
(4) ETUGE NGIDE LINUS (5).
(5) AKULLE COLLINS EWEDE (5).
(6) ELEH VICKY SUBE (5).
(7) EPIE CADINE NZEGGE (5).
(8) NJONG DORAH AWCHUMMA (5).
(9) ENUGE MELVIS EBUDE (5).
(10) NTOKO PRINCELY EKWOGE (5).
(11) MBABE EMELIENE MECHANE (5).
(12) EBONG GRATIENCE HUNZE (4).
(13) NNANE CEDRICK MBOME (4).
(14) MBINDE PALLE EWANE (4).
(15) ASUMTONG MELVIS MESENZE (4).
(16) AJANG ANITA DIONE (4).
(17) DIJI LESLY (4).
(18) MUKETE NADEGE EBUDE (4).
(19) NDONDE PETER NKWELLE (4).
(20) ITOE VIOLET LOKENYE (4).
(21) MANKA'A SERAPHINE CHE (4).
(22) KODE MESUMBE VINCENT ELONG (4).
(23) EBONG MELVIS MECHANE (4).
(24) EPIE SHYNAILDA ONYANGE (4).
(25) ONGMA AUDREY GAELLE (4).


Centre No:  11228  Government Bilingual High School Bamendankwe
Regist: 372, Sat for 4 or more Subjects: 280, Passed: 142, 
% Passed: 50.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) NYANDA ALAIN BUBE (21).
(2) BITOMO OSSAH JEANNE FRANCOISE XAVIER (20).
(3) SAHAMENE FOMEKONG EDZIANE FLORA (17).


Passed in 10 Subjects: 6
(1) HAWAWOU OUMAROU TCHAPCHET (27).
(2) ASAH MODESTE MUNGOH (24).
(3) MAGAH VERFERMSEH LUCY (24).
(4) YEWOH LESLY APONGNDE (17).
(5) BELTINE ALEH (15).
(6) SERI ANGELA MUASIYI (13).


Passed in 9 Subjects: 7
(1) MBIH NKONGO CHASTEL LEGRIX (22).
(2) NDE ALBAN ATSOH (22).
(3) AFAH DIANE SUNDE (20).
(4) BEUMO BOUKEM MICHELE ELVIRA (16).
(5) KOUOKAM SYLVAIN (14).
(6) TADZONG DJOUSSE NIDELE (13).
(7) TATCHUM YEGUE BARBEURINE (12).


Passed in 8 Subjects: 18
(1) FONYUY SIDONUS WRONGEBE (14).
(2) AWAH RAISSA (14).
(3) LONPA FORKAH ULRICH RUSSEL (14).
(4) ANUGHET PASCAL MBISEH (13).
(5) DOUANLA DJOUTSOP THIBAUT (13).
(6) DOUNGUEU NZOHEM ACHILLE (12).
(7) ANGUH VINYEH SERAFINE (12).
(8) BOMO III NGONG ANNET FLORE (11).
(9) NDONUE CHRISTAIN FUNUE (11).
(10) ENOH MARYLINE NDIE (11).
(11) CHIABI GODFREDA FIEN (10).
(12) NGOUEKA DZEUTA UNICE TATIANA (10).
(13) TATA JEMIMAH (10).
(14) MEKONTSO MEGOUO IDENE (9).
(15) NCHANG MELVIS NIBAH (9).
(16) TAYAH PERPETUA WAGAPNE (9).
(17) ATEFUH HANAH TANUE (9).
(18) NCHANG PRIDY BELLA SINCHANG (9).


Passed in 7 Subjects: 19
(1) ATEKEM KINGSLEY AFAH-ASEH (15).
(2) NSAH BELTILA NDFUTO (15).
(3) PENKA NGNOUBISEPO BARESI-B (11).
(4) ATUNGNUE CHRISTABEL BARCHE (11).
(5) EWANE EPANLO ALFRED CASTELO (11).
(6) NDOSIRI PRECIOUS AWASUNG (11).
(7) HATBERO ARMAND RAOUL (10).
(8) MAFO ROSIANE CARELLE (10).
(9) TAMASANG HARISON WANKI (10).
(10) ABONGWA NDOHMUKALA KATHLEEN (9).
(11) NGOUEMETA SANDRINE (9).
(12) LANGOUO TAJUONA BRANDONNE (9).
(13) NWANA PASQUEEN AUKIN (9).
(14) BINUE AQUILA NGUTUNGSIRI (9).
(15) NFORBUI PRIDE WANKA (8).
(16) GHAM-BOH BASIL NDEY (8).
(17) NGOULA FOKOU LEVIS ULRICH (7).
(18) TITA TERA TEKWE (7).
(19) NYANGHA PATRICIA TUFOIN (7).


Passed in 6 Subjects: 32
(1) KENNE TIAH ARIELLE (11).
(2) ANJABE EMMANUELLA ABLA (11).
(3) NANICK AFAH TANUE (10).
(4) FUNDOH CYPRIAN MUMAH (10).
(5) CHECK BLAISE TAH (10).
(6) KUETE DARIL JUGNOR (10).
(7) NGWA DESMOND FORCHE (10).
(8) AZIA BRENDALINE ANYI (10).
(9) ZANGUE MUKONCHU SERGEO JUNIOR (9).
(10) SHISUH MELANIE ABAMUKONG (9).
(11) KEUYANTIE KOUMENE JOLIVETTE (9).
(12) GAHGWANYIN LETICIA WOPNYONG (9).
(13) TAMBO NAOMI NGWO (8).
(14) THIANGUE BALOUS MOFOR (8).
(15) MELONG KUELA NOEL (8).
(16) ASACHU NOELA NAH (8).
(17) RITA NYEGEM (8).
(18) TOH SYMEON AKIAMBOM (8).
(19) DJIN CLARIS NYOKILO (8).
(20) MOFFO KAMTA CLOVICE (8).
(21) FORNGOH TIZEH SYNTHIA (8).
(22) NGU LAURA WEGANG (7).
(23) FOBUTEH CARLINE BILEM (7).
(24) MBIH SHIBI NADIA (7).
(25) TCHINDA FRANDESA (7).
(26) ATEH-APAH CHRISTIAN NGOMANDE (7).
(27) AMBIFU SIDONNIE TAKWI (7).
(28) NDOMBI HOSTENCIA TEBO (7).
(29) NGWA BENEZET MANKAH (7).
(30) SOMO SANDRA BOMBI (6).
(31) NGENUE NOBETA NTEMBI (6).
(32) NDIFOR CALVIN NFORGUH (6).


Passed in 5 Subjects: 29
(1) NZOTA NEDDY TAYI (9).
(2) NGWA TECLA LEM (9).
(3) KILESE YANICK (8).
(4) OWAN SAMUEL ESUA (8).
(5) NGATI ELLA ANJU (7).
(6) NTEMBI NGEFOR BRENDA (7).
(7) TATSITSA WATIE BRICE PARFAIT (7).
(8) NGWAFU ANITA ACHO (7).
(9) ABONGWA AMOS AZEH (6).
(10) ANNE-DAVID HIOL BAYOI BAKOA (6).
(11) TALA QUEENSLINE NGWISAH (6).
(12) NDZANA NOAH GERVAIS FLORE (6).
(13) BANSER JUDE NSALAR (6).
(14) NOPU ZAKIAT NKAYI (6).
(15) NWESE MARCELINE ARRET (6).
(16) KEMA STEPHANIE AZOH (6).
(17) TAMASANG RAPHEAL TANUE (5).
(18) TAH PHILSCOT AKURO (5).
(19) AWA KELSIA FORGOH (5).
(20) WANKAH JOHNAS ASONGWE (5).
(21) CHRISTABEL LEMNUE (5).
(22) FORGWA SYLVIE SHUNDOH (5).
(23) ASANGBE MILDRED LEMBI (5).
(24) NCHANG NERISSE GONEH (5).
(25) NGU CLAUDE ASONJOH (5).
(26) NZDIANGI SOUMIATOU TEZEH (5).
(27) FORCHE VIRGINIE ABAFOR (5).
(28) KIYOH MARY MANLI (5).
(29) ESUH SERAPHINE EPOSSI (5).


Passed in 4 Subjects: 28
(1) TATA MUWENKI HAPPINESS NZINYUI (6).
(2) VIYOFF EDWIN ALUSOH (6).
(3) SAMUEL CHENGWE (6).
(4) ABONGE PRIDE JOSEPH FONGOUNG (5).
(5) NKESHI STEPHANIE CHE (5).
(6) MBUNU ANGEL LESCELINE (5).
(7) LUMECHI NELVIE (5).
(8) NDINGE SAINTMARIO MOTIA (5).
(9) FOTSA YEMATA BERTIN GUYLO (5).
(10) SIRI EMEDA LOVE (5).
(11) NDONUE HERMANN AKEMCHE NFORNGWA (5).
(12) MUCHOP SANDRA KANJO (5).
(13) ATIPE NDIBA PHILIP (4).
(14) NCHEFOR SONIA NGWASIRI (4).
(15) ANGUH EVELYN BIHNUE (4).
(16) NDAKONG MARBEL MENGWI (4).
(17) TOHNAIN AUSTIN CHI (4).
(18) FULA COMFORT TANIFORM (4).
(19) FRINUE GRACIOUS MBACHI (4).
(20) NGATCHOUA MBITCHA PATRICK (4).
(21) ATANGA DONATUS NJEMENU (4).
(22) FRI PIERETTE NDIFOR (4).
(23) ALONJE KELVIN ABONGWA (4).
(24) RENEDA BINUE (4).
(25) BAKILAM JUSTINA FIEN (4).
(26) MUMFOR NUELA BI (4).
(27) AWA NOELA MEGHA (4).
(28) NGELA SOLANGE NGWABI (4).


Centre No:  11229  Government High School Mbongo Bamusso
Regist: 30, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 12, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NGOH JOHN MONYELLE (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) MUKI SHALOM ELIE NJIENGNI (11).
(2) ENOW FIDELIS - FAITH (8).
(3) OTTO ETTIENNE EFFIONG (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MOPAKO JOHN PENDA (7).
(2) OKHA JOHN BEKONDO (6).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NDEMBE NESTOR NASINA (6).
(2) EFIO MERYLINE ETAMA (5).
(3) DAVID ANIFIOK BASSEY (5).
(4) ANIEKAN MERCY (5).
(5) LOBE OLIVIA BALEBI (4).
(6) UGUOME AGHA PATIENCE (4).


Centre No:  11230  Government High School Konye
Regist: 92, Sat for 4 or more Subjects: 92, Passed: 43, 
% Passed: 46.74, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) ATEM DESMOND TAMBE (26).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NKWAIN EUGEN BIEH (18).
(2) BELINGO ELLEN-ESBETH EBOKA (10).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NGANEK RENE NJEBA (12).
(2) ODINKARU THECLA CHINYERE (11).
(3) AKWA MADRID PENG (11).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) BAPISA SYMBA WALTERS (9).
(2) MBOLLE GERALDINE PARH (8).
(3) ARREY DESBRINE NKONGHO (8).
(4) TCHONG BAZILE CHE (8).
(5) MENDE SUSANA ODINE (7).
(6) ELANGWE SAMUEL IMATA (6).
(7) YULANDA MUSIORE ASHU (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) AWAH ROSE ABAITOH (8).
(2) EWAH HELLEN MMETI (8).
(3) ASEK DESIRE NGOE (7).
(4) ENOW REJIOCE BESONG (7).
(5) ELANGWE BENJAMEN (7).
(6) NDATOH CHRISTIAN ANJOHUSIE (7).
(7) TABI MIRANDA AYAMBA (7).
(8) BIKI VICTOR NGOE (7).
(9) NKWELLE SERGE ETONGO (6).
(10) ENDALLE BASHIRA OJONG (6).
(11) NDI OSCAR EBAI (6).
(12) MAMME RICHMOND NGOME (6).
(13) CHRISTABEL ITANGHI (6).
(14) BOKWE NICOLINE MESOE (5).
(15) ABWE CLINTON MESUE (5).
(16) SAKWE MAURICE EPAMBA (5).
(17) ELANGWE OLINE OLUMA (5).
(18) SABI VALENTINE TEKOCK (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) AJANG NGENGE NZOH (6).
(2) MBIANKEU SAMMY MBIANKEU (6).
(3) MOTO CONSTANCE NOBASSA (5).
(4) MEKUMBA GABRIHEN BELOE (5).
(5) MBANG HENRY FENI (5).
(6) ESONO HONORINE OBASEASABAI (5).
(7) EKPO BRYAN OJONG (4).
(8) EWONDO JUDITH DIONE (4).
(9) AGBOR BRANDON NGANYO (4).
(10) NGOKA TRUSKY NKWELLE (4).
(11) LOBE SUSAN OWAMBA (4).
(12) MESAPE SAMUEL AYOH (4).


Centre No:  11231  Government Bilingual High School Deido Douala
Regist: 650, Sat for 4 or more Subjects: 498, Passed: 250, 
% Passed: 50.2, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 11
(1) KARL YOUBISSI STELLA (26).
(2) TSOLEFACK NGUEFACK RAYAN CREPIN (25).
(3) NGOUNE SOUNTSA YVAN DIRAN (25).
(4) AKAMA MAKIA EMMANUEL (23).
(5) NGU FON DESMOND CHO (23).
(6) DANIELLA ELISA MAKANG (23).
(7) MAWOUMBE CHIGHENG ANAELE REIDA (22).
(8) AGHOWEH CLINTIN TONIFAR (17).
(9) FAITH LOIS CHI (17).
(10) BAIYE AKO SANDRA (16).
(11) KENFACK GUEUTSOP CHRISTIAN YAYA (16).


Passed in 9 Subjects: 25
(1) MEGUEGANG MOMO SYLVANIE VERONIQUE (24).
(2) NGUENANG AMELINE RAISSA (24).
(3) YEMELI TANKEU VALDES (24).
(4) TAZANOU TAMBECK PARFAIT JUNIOR (22).
(5) MEKEMDJIO MBOGNING FABIOLA NOEL (22).
(6) SHARON BRITNEY SIMO (21).
(7) AKWECHECK MINETTE IBOH (21).
(8) MUNGWA MIRIEN NGWATANG (21).
(9) YIFOUE NGWANA GARIN (20).
(10) KEUNI LEUMASSI STEPHANE (20).
(11) NOUBISSIE DIEPE ANGE ODILON (19).
(12) OVAGA JOSEPH (19).
(13) EPHRAIM CHUKWUEBUKA OKOYE (18).
(14) WANA NOUSSI HILARY LYDIA (18).
(15) EWI FIONA NDUM (18).
(16) ASONGWA GHISLAIN ACHIA (18).
(17) WHASSOM NSIMENI ORDANNE SARAH (17).
(18) MBALA NGABA INGRID MANUELA (17).
(19) KENGUE KAZE JUSTE TRESOR (16).
(20) SILENOU MICHEL JUNIOR (16).
(21) DIANE MBERINYUYLE (15).
(22) NGUEFACK DJOTSA NAOMI PRISTYLE (15).
(23) NFORMI VANESSA MUNYAR (14).
(24) AZEUFACK NANFACK FAUSTINE RITA (14).
(25) YOUDOM KENMOE ELISABETH MAEVA (13).


Passed in 8 Subjects: 30
(1) MELI DIBANGO GABIN (22).
(2) EHU DIALLO ELUMBA (21).
(3) YENDEH BRINSLY MBIUDONG (20).
(4) NZALE VOUMEGNE MARIE MADELEINE (19).
(5) NGUELIATOU NJOYONG MORAIN (18).
(6) DAYO TAGHE DANIELLE PATRICIA (18).
(7) CHOUMELE MEGNEDOU ORMAITO ORIL PHILIPPE (17).
(8) DAMO DONFACK TRESOR (17).
(9) FOTSO DONKAP DOMINIQUE KENDRA (16).
(10) NJEUKWA LUC ADRIEN (15).
(11) HAGGAI OTTO KWO (14).
(12) LOBE ANNE LESLIE ISRAELA (14).
(13) KAMENI DEUTO BRUNA MELYS (14).
(14) MIAFFO SONFACK LOVELYNE (14).
(15) NJEMOH JUNIOR ENYINI (13).
(16) TIAMENI TIENTCHEU REINE NATACHA (13).
(17) DIFO DJIOKENG MIBELLE BLONDELLE (13).
(18) KEUNGNEU CHOUNA HANS (12).
(19) DOUAGNI DONFACK LAURA (12).
(20) MBOGNENG TSAMO PRINCESSE THALIA (12).
(21) KUM BRIAN ELVIS AWAH (12).
(22) NDULA RANDY IKUSHODEH (12).
(23) BIH WAFFO NATHALIE (11).
(24) EDOUNG NGAN OBED (11).
(25) ENOW NOBERT OBEN (11).
(26) DZUKOU ORNELLE LINE (11).
(27) JOSOBOLA DORAH DIPITA (10).
(28) NKIMIH LYNETTE MBIETOW (10).
(29) NGOPANG BRENDA MONGE (10).
(30) AGBOR MEREDITH ECHE (10).


Passed in 7 Subjects: 43
(1) NOUMSI SOP BORIS HERMANN (16).
(2) EMMA NAHNYONG (14).
(3) NGUEFACK NGUEKEU JORDAN RUSEL (14).
(4) BIKOLAN BIBICHE SONIA (14).
(5) MENOP OTTO SABINE (13).
(6) CHIBOSHIH LUCIUS (13).
(7) TAMBI AKONG FRANCK COLINS TARH (13).
(8) SONFACK IDRISS LOIC (13).
(9) HOZA NDOWO RONICE HERMINE (12).
(10) MELOUNZOH NGOULA LIPERVELD (12).
(11) NJOYE PERPETUA WAFFO (12).
(12) GHISLIAN DEMA (12).
(13) EITEL-LIAM ESSAKA BILONG SONNA (12).
(14) CHASSEM KAMGA CYNTHIA REVEDOR (11).
(15) EKIENDANG ROSE (11).
(16) MOMO SAMBOU DEBANA MARLYSE (11).
(17) NANA TAKEDO MIRANDA SEGOLENE (11).
(18) CHI SAM NDIKUM (11).
(19) TUMENTA ANITHA SEMI (11).
(20) ETTA BENITA MBENG (11).
(21) NGUESSONG BOUNA ORIOLLE (10).
(22) FASSEU SIEYONDJI AKPEVWOGHENE (10).
(23) FABIOLA MBONGEH FORSET (10).
(24) NGANJIE NOUTIO JOSEPH JUNIOR (10).
(25) NGUENE NDIGUI ELIE VICTORIEN MOREL (10).
(26) NGUEBONG AHOUNKE POUPINA DIANE (10).
(27) NGWANA ZIOGANG LUCY (10).
(28) NGOUTSOP MERVINE (9).
(29) LAMBI EBLEMISU SUCHOH (9).
(30) NDISHOKOH MIRIAM NGWASHA (9).
(31) TCHOUSSY FONGANG CEDRIK (9).
(32) ANGEH ALICE BESONG (9).
(33) NGANJIE SABOU THALIA LOVELINE (9).
(34) NDI JEFFERSON NCHOTU (9).
(35) NZALE KEMEGNE ROUTH EMMANUELA (9).
(36) NTSOH POUKOPONG MARLON BRONDON (9).
(37) KILANGA FELIX KEVIN (8).
(38) HADIDJATOU MANA MYLENE (8).
(39) KAMOU MARINA FRANCINE (8).
(40) ESEME MANFRED (7).
(41) MATHO PEKETZOU MERVEILLE (7).
(42) FONGOUA NGUEPA LOIC JUNIOR (7).
(43) TEMBE SANDRINE AFOR (7).


Passed in 6 Subjects: 43
(1) DONGMO RUTH (12).
(2) EMOU TCHEUTOU LAURELLE (11).
(3) DJOUM TOCHEU LEATICIA AUDREY (11).
(4) NYA CLAIRE MYRIAM (11).
(5) YOUMBI HERVE DE CHARETTE (10).
(6) MEKOU TCHANGNE CLAUDIA PERSIS (10).
(7) MODI JUNIOR NATHAN (10).
(8) NDJANA ROGER IVAN THIERRY (10).
(9) FOKO GUEMNE PAULE RACHIDE (10).
(10) KAMO NKAHE DARLING CORINE (10).
(11) WANKOUE TIENCHEU LETICIA VANELLE (10).
(12) BANKUI SOH GRACE MONIQUE (9).
(13) NGOA ABA'A PHILIPPE COME (9).
(14) KEUBOU SELATSA JULIOS JORDAN (9).
(15) TCHAMKO MBOUWEN CHRISTINA YNGRID (9).
(16) ADAMA HAMADICKO (9).
(17) ARTHUR IVAN NGO'O DIKOUME (9).
(18) TSAMO NGUEDIA YVAN (9).
(19) ENEGUE NOAH ROLAND (9).
(20) WIRMVEM BIANCA YONGYEH (8).
(21) OTELE WILLIAM ARTHUR (8).
(22) MBU RONATE TABOT (8).
(23) NOUKAM NDONGO GABRIEL MICHEL (8).
(24) NGO MAHOP REINE EUGENIE FERNANDE (8).
(25) LEMBA NJOCK MARTHE ROSANE (8).
(26) TASEH BLESSING ACHUH (8).
(27) MALOH FRU SYNTHIA BRIGHT (8).
(28) NDINGSA NGANKO MARTHELY JEFFERSON (8).
(29) LIEUTCHA KOPNAG PAMELA IDRIDE (8).
(30) NEBA GLORIA BIH (8).
(31) ASHU DILAND TAMBE (7).
(32) AZODO IKENNA JOSEPH STANLEY (7).
(33) NKEMDIRI JULIET OTTI (7).
(34) MENASU HEUNGA LIESTO JUNIOR (7).
(35) NLOGA HANS JOSPIN (7).
(36) BAWACK ASHU-ENOW RITA (7).
(37) DAVRELLE WASSA EBONGUE NICAISE (7).
(38) NNAEMEKA DURU CHRISTIAN (7).
(39) MADO-CLAIRE AMAKIE NKENAKE SORGBORGJOR (7).
(40) NJEKO REENA KAH FLORENCE (7).
(41) NDANGOH ANTHONIA NAHBILA (6).
(42) FOTSO GABIN (6).
(43) TSOBGNY SOB DONGMO RALPH (6).


Passed in 5 Subjects: 50
(1) NJIPPIE DYPUE STEVE KEVIN (13).
(2) GNINTEMZEM FRU WILLIAM JUNIOR (11).
(3) MBOUNDJA LOTIN ROBERT CEDRIC (11).
(4) ABADA SONY ANDERSON (10).
(5) NDOMBOU DJOUMESSI VERO AUDREY (10).
(6) MENGUE TIKU CATHERINE VANELLIE (9).
(7) MAGNE TALLA DIANE (8).
(8) BEBE LOTIN CATHERINE PATIENCE (8).
(9) MINDJIE MBIDA ADINE PRYSKILLE (8).
(10) TIMENE MOFFO KEVIN FRANCASTEL (8).
(11) MARK WISE EBEPU (8).
(12) MBE OUAFO TALLA IGOR ULRICH (8).
(13) NKENFACK DJITSA BREINDA CAROLE (8).
(14) NDAM MBOUOMBOUO AMIR DJALAL PRINCE (7).
(15) AJUAH BASIL TAKAFOR (7).
(16) TABE PETER MBONG (7).
(17) KAILOU BASSIROU ABIBA (7).
(18) TADJUIDJE SIHAMO JORDAN (7).
(19) VICTORY EYONG TABI (7).
(20) SOGNE TAKOUGOUM JESSICA SERAPHINE (7).
(21) ABIRACHO BORIS ANGUNYIH (7).
(22) ARSENE MOUKOURI EKOBO FREDERIC LEPRINCE (7).
(23) NJAAPENWU PEYELE LEWIS (7).
(24) AJONGAKO SHARON AMINKENG (7).
(25) KAMWA MOYO RONALDO RAMCESSE (7).
(26) KOUENI TCHUANGOU MARIE LINDA (7).
(27) TEMFACK FOGWAWA BORIS BECKER (7).
(28) ANGOLLA DIBOBE BIVANIE NOELLE KARELL (7).
(29) PAHO TCHAGNIA HERICA CABRELLE (7).
(30) MANDU TCHINOU STEPHY AUDREY (7).
(31) DJOUMESSI MBAKOP YOLANDA (7).
(32) MAMEDJAO GRACE MORELLE (6).
(33) NONO TOUKAM ADRIEL JOSIAS (6).
(34) MAPIEFOU ADELE CLEMENCE (6).
(35) UN-SOOK NDASI ESPERANCE SIMA (6).
(36) ENOW BLANDIN BEKALI (6).
(37) EJUATA DAMARIS IPAFARI (6).
(38) FRU BLANDINE (6).
(39) ABRAHAM LESLIE TEMBEI (6).
(40) FOPOSSI CHEDJOU VIALLET KEVIN (6).
(41) BILLE NSAME GERMAIN WILFRIED (5).
(42) AGBOR NYONG CATHERINE (5).
(43) NANGAH RELINDISE (5).
(44) DOUGANI TIKI BERTIN (5).
(45) ENIH SHANEL TATA (5).
(46) KEUNANG TIMENE LAURA VANELLE (5).
(47) ASHU CLIFFORD ASHU (5).
(48) NJEUKOU DADJEU CARELLE DUCHELLE (5).
(49) SALLY MWAMBO ENJEMA (5).
(50) NGUEDIA NGUENA ALEXANDRE (5).


Passed in 4 Subjects: 48
(1) SIANI ULRICH JASON (8).
(2) LINE EKWE FRANCINE MAEVA (7).
(3) EPANE VANELLE VASCHTY (7).
(4) NCHARE MOUNCHIKPOU JOSUE JOEL (7).
(5) TUEMGNE NGANKOU LESLIE JESSICA (7).
(6) NGUEMO YEMELE AXEL RUSTON (7).
(7) KENFACK TEMATEU YVAN LOIC (7).
(8) KENGNE MEKUE LESLLIE DORNELLES (7).
(9) TENKEU DJAMI EMMANUEL (7).
(10) FOTSO WAZEH MAXIME CHANNEL (7).
(11) TOUSSI SAHA ANDERSSON JORDAN (6).
(12) PEPA BANHATIO MARLENE (6).
(13) NKENGAFACK MANUELLA TENDONGE (6).
(14) GWES IVANA JOYCE ALEXANDRA (6).
(15) NUMFOR MARRITTE FUH (6).
(16) BILAI MBONO ROLANDE NOELIE (6).
(17) LOUMOU MARVIN ULRICH (6).
(18) NGANI NANA BARBARA KEZIA (6).
(19) NITCHEU POUALEU JORDAN (6).
(20) DOMBOU MBONSI LAETICIA (6).
(21) KONGUE SOUP ANGELA STELLA (6).
(22) NDAME FLORIAN JUNIOR (6).
(23) KWEDI EPANDA DANIELLE LAETICIA (6).
(24) NGUIMFACK GUEFACK GHISLAIN JUNIOR (6).
(25) D'SELATCHA KENNE FADIL IVONNE (6).
(26) NGUIDJOL PAGBE WILLIAM VALEUR (6).
(27) DAKAYI CHEUWA JOYCE-JORDAN (6).
(28) NGUEDA CHARLOTTE CECILE (6).
(29) NGOMSU KAMOE MARCEL JORDAN (6).
(30) NDOUNGO MBOUM ALEXANDRINE (6).
(31) KONA MALONG OMER JEAN MARIE JUNIOR (6).
(32) NANFACK AZEUFACK SYDIE LAURE (5).
(33) MEKAMDAM MBEMMO HELENE BRECHT (5).
(34) SIRRI KELLY AWANTOH (5).
(35) NGUEPI GABRIELLE JANNY (5).
(36) EYANGO MOUH SAMIRA LA FORTUNE (5).
(37) NFOUPAPOUOGNIGNI NJOYA MOHAMMED NOURIDINE (5).
(38) MBWUMEH VANESSA NKWAIN (5).
(39) MALVINA YEDIDIA MINYEM (5).
(40) TAMO NOELLA TANGYEI (5).
(41) MOUHAMMADOU SANI GARBA (4).
(42) NKONGHO CATHERINE ARREY (4).
(43) KOME LOICK NDELLE (4).
(44) NJEUKOU DJEUFACK WILLIAM PRESLEY (4).
(45) NJANG ALBAIN CLEMENT NGUELEN (4).
(46) MESUMBE ALLEN ESAMBE (4).
(47) TUEKAM TATCHUM MANUELA RAISA (4).
(48) MEPEMOU NGOMSI JOYCE ANNICK (4).


Centre No:  11232  Government High School Ibal Oku
Regist: 52, Sat for 4 or more Subjects: 46, Passed: 18, 
% Passed: 39.13, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TAMBU PROMISE KENKOH (15).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NGEK RAYMOND NSAKEMEY (11).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) GHANEGHE TERRENCE SUINYUY (10).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) YENCHECK GODKNOWS (9).
(2) NJAKOI ANABEL YIENDUN (8).
(3) CHIA EVE NKENKO (7).
(4) CHIA MARVELS NAI (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) GHAWEL FRITZ NCHINDA (7).
(2) BAILACK JEMIMA (7).
(3) BONJIOH ZEBEDEE NJOKA (7).
(4) KUTWAH GODLOVE NKWAH (6).
(5) WANTOH GLADNESS NKEINEN (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NJAKOI ALEXANDER NJIA (7).
(2) YOH BENEZET EBKAH (6).
(3) FULUMBUH SHIE FANNY (5).
(4) TAMBUH ADA (5).
(5) FOLA MARBEL MUAYUN (5).
(6) KENEH MALVIS NDUM (4).


Centre No:  11233  Goverment High School Isangele
Regist: 118, Sat for 4 or more Subjects: 112, Passed: 80, 
% Passed: 71.43, Sanctioned: 18
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 7
(1) MARIE THERESE MESIA ABOKO (12).
(2) SAKO BORAKA EYABE (10).
(3) NGO NDJIKI MARIE LOUISE (10).
(4) EMMANUEL PENDA YARO (9).
(5) DIBUTU HERENTA PEMBE (9).
(6) MOLIKI DIVINE ABDOULAY (8).
(7) MBONGI TERENCE ABOKO (8).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) IYASSA DERICK NGOH (13).
(2) LEKINA DJOMO HERVE YANICK (11).
(3) ETUKA LINUS MOTINA (11).
(4) EBALE CLODICIA INDUI (11).
(5) LEWIS NJONG EDETSON (10).
(6) NGOE EVELYN ITALE (10).
(7) ETA VICTORINE ANKY (10).
(8) OFIO ULE RUKEL NOFONDO (9).
(9) NANIYA YVONNE BOSEME (9).
(10) NDEH SIDOLINE MESAKITI (8).
(11) MOLIKI EMILIA BAKANE (7).


Passed in 6 Subjects: 18
(1) BOLE JULIA-ARIAN YENJONG (11).
(2) ETAH BENADETTE IWAH (10).
(3) TOINDJIE YANIC CHUKUNCHE (9).
(4) MOKOMBE DIOH ROLAND (9).
(5) MOBELE VIOLET MALIKE MOKABOWE (8).
(6) AMBENO CHRISANTUS ABAZE (8).
(7) DIBUTU OKANANI-MBA PELAGIE (7).
(8) KETU TAKUH VICTORIAN (7).
(9) NAYOMBE JERRY ESINO (7).
(10) EBOKA AROMINE MUKETE (7).
(11) DIBO LOZETT DIBO (7).
(12) NAMONDO COMFORT ASUQUO UNAH (7).
(13) NGOMO CLAUDINE ESONO (7).
(14) CHABANGA MATHIAS EFAMBA (7).
(15) TANGI GEORGE TATA (6).
(16) EFFIONG PRISCA SUNDAY (6).
(17) KAKON INDIVITA MISPAH (6).
(18) NAMASO RUTH EYOME (6).


Passed in 5 Subjects: 22
(1) AMBANG THERESIA EKPENYONG (9).
(2) KONGWE MELVIS MUKETE (9).
(3) ETAH RITA ABOKO (8).
(4) JACINTA OKOSSO EYOME (7).
(5) ELIZABETH TIKU NKWA EYAH (6).
(6) NAYOMBE IDEAL NEBARE (6).
(7) SLESSOR MBONG KAJUM (6).
(8) MBUE ANNA LATEH (6).
(9) VIOLET AGBOR ANONGOBA (6).
(10) EKOI DIBO ELVIS (6).
(11) MOBONYA ADELINE NJAJOBEYA (6).
(12) ABOKO PHILIP NANGIA (6).
(13) NSUME VIDES VERO MALLE (5).
(14) NAYABA NGOE ERIC (5).
(15) ASSUMPTA CLEMENT ANONO (5).
(16) IWAH CELESTINE MOSONGO (5).
(17) DESTINY ITA JOSHUA (5).
(18) NETONDA CHRISTOPHER NETONDA (5).
(19) NKOYO RACHEL EBANGHA (5).
(20) ELOMBA CONSTANCE BARIKE (5).
(21) OKPA BROWNHILDER BASAKA (5).
(22) FRU EDNA MBANGO (5).


Passed in 4 Subjects: 22
(1) ABDUL KARIM OUMAROU (6).
(2) ANKI ABEL ANKI (6).
(3) EREM AGNES ABAZIE (6).
(4) BAW ABENEGO EKONG (6).
(5) BATE PETRINE ARREY NYANCY (6).
(6) WASE YVONNE AGNES BEKONDO (5).
(7) SAVIOUR BETA OWAMBA (5).
(8) GERALDINE MOKI SIMEON (5).
(9) OKU CLARA AMBENO (5).
(10) ELIZABETH OFFIONG ETAH (5).
(11) NWENYOH MARIE-CLAIRE NGRIME (4).
(12) OKAH CHARLES ERRET (4).
(13) TONGE ANIZET MOSONGO (4).
(14) AYAH VICTORINE IYASU (4).
(15) OFFIONG BLANDINE AMBENO (4).
(16) EZE CLAUDIA CHOMA (4).
(17) ETONGWE JUNIOR NANJI (4).
(18) MERIKI MATHIN EKPOH (4).
(19) BESAMAKA GLEN CHE (4).
(20) ANJEH ROSE MENGU (4).
(21) EBOLE ALIET MBUA (4).
(22) MELVIS MESEMBE SONA (4).


Centre No:  11234  Andek - Ngie External
Regist: 98, Sat for 4 or more Subjects: 98, Passed: 17, 
% Passed: 17.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) GADJOU CARL-PRIDE (12).
(2) TENGU ROSE FON (9).
(3) ITEINJOH BERTRAND ITEINJOH (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ANJOFOI FRANKLINE (8).
(2) OWINGO LESLIE AGHENEBA (8).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) SIH PAMELA EWI (8).
(2) ATENO CLAUDETTE BENYUE (7).
(3) MEFOR NGEMAKEH SYLVIE NCHANG (7).
(4) MBAH CHRISTABLE ASETEK (6).
(5) ENIMASOU MIRABEL ANUNGABONG (6).
(6) MBACHAM OBADIAH ENGARI (5).
(7) ABANJI LOVELINE ANOIKIA (5).
(8) ABANJI PATIENCE EGUNNITIE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) AYUGHO JOYCE EBITOH (4).
(2) ANUNG SYNTHIA EKWAIYA (4).
(3) ATAM RENE UMEKUM (4).
(4) ABAJONG YVONNE (4).


Centre No:  11235  Government High School Elak - Oku
Regist: 293, Sat for 4 or more Subjects: 235, Passed: 82, 
% Passed: 34.89, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) KENCHIN SHARON TCHENGHE (27).


Passed in 10 Subjects: 3
(1) MAIKAH BAZIL EBSIY (23).
(2) JUM LIZET NJING (15).
(3) OROCK RUTH AYAMBA (12).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NKENEN DESMOND NGUBEU (13).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) NDIYUN RANSOM KENKOH (16).
(2) KENKOH SYIVANUS NGEK (15).
(3) KONGNYUY DIANE DZELAMONYUY (13).
(4) NGWABI JOSEPH SHEY (12).


Passed in 7 Subjects: 15
(1) DINSE CHARLES CHUNG (13).
(2) TAAL PENUEL NJOUSE (12).
(3) TATA EMMANUELA TEIH (11).
(4) SAAM MARVIS NAAH (11).
(5) NDOASAK NOELA NAIDOA (10).
(6) KEMING TIMOTHY LAAH (10).
(7) TABEY OLIVIA BEACHIA (10).
(8) YONG HANSEN KEMSHY (10).
(9) NDITOH DIEUDONNE NGEK (10).
(10) GWEJI VELMA JINGTEH (9).
(11) LEM LOVELINE JIFE (9).
(12) NGUM WINIFRED YOWUN (9).
(13) NGANGWA BEATRICE YUWUN (9).
(14) KWAHYUY VANISSA SENGLA (8).
(15) NDAN CHRISTABEL WIRWEI (7).


Passed in 6 Subjects: 17
(1) NDAN HUMFERY NYINGCHIA (12).
(2) YOFENDEH KENNEDY BAMAH (11).
(3) NYINGCHIA NGUM GODLOVE (11).
(4) NGUM RAMSOME EBJAFF (11).
(5) TAAL STELLA NCHEK (10).
(6) WANYU JOAN WIRSIY (10).
(7) NKAIMBI DIEUDONNE KUNGHE (9).
(8) KENKOH JUSTINE EBUAN (9).
(9) TAGHA GODLOVE TATAH (9).
(10) GOBTE PELADINE TEH (9).
(11) TAAH JOEL NCHINDA (8).
(12) BAILACK JOICELINE JINDUI (8).
(13) MBUH AMOS NGONG (8).
(14) GHAWEL ISAAC NGUM (8).
(15) MBUH CARL YONG (8).
(16) SANGO COURAGE CHIASE (7).
(17) MNKONG SHANCELINE NKEINEN (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) NYAMEYEN JENIFER YIAH (9).
(2) NSUH GLADNESS NCHANJI (9).
(3) KENAME MILDRED YENCHECK (8).
(4) TATA AGUSTINE MBUH (8).
(5) BONGHAJUM LUIS NTANEN (7).
(6) NSHOM DENIS TAFON (6).
(7) BABEY JOY CONFIDENCE (6).
(8) FINJI RANSOM FINJI (6).
(9) MNGOH TERRENCE NDAKENFOIH (6).
(10) LATEH RITA EBWAN (6).
(11) MNGO MILDRED BEFENDEH (5).
(12) KEFEYIN EMILE NDINTECK (5).
(13) YUNGSI JUDITH NGWESINE (5).
(14) KEMING ANTHOANETTE LIYBARFE (5).
(15) NCHINDA KINDNESS NAH (5).
(16) KEFIYEN FELIX NDIMONGANG (5).
(17) MBUNDA DESMOND SENTIEH (5).
(18) NDULA SILAS NGEK (5).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) NGEK BLESSING KEFEYIN (7).
(2) NGOLAN PHILEMON WANYU (7).
(3) NGUM RUTH YIENE (7).
(4) NGUM PROMISE NGEK (6).
(5) TATA MARVELOUS YUWUN (5).
(6) FENJE YVONNE YENCHECK (5).
(7) NICOLYN MBELIYIEAH (5).
(8) NDINTAWIL RACHEL VERNYUY (5).
(9) TAAL DANIEL MBUH (5).
(10) EBSIY CHIMTOM CLOUDATTE TETEH (5).
(11) MNGOH DESMOND KESUH (5).
(12) NGUM ANABEL TAYEAH (5).
(13) FONKWA ANGELINE NGUJIO (5).
(14) NGEK LOIS WIYTAH (4).
(15) CHIA BELINDA NSHING (4).
(16) MEGHELE MERCY NJIAH (4).
(17) LON BETRAN YOSIMBOM (4).
(18) KENKOH VICTORINE BIY (4).
(19) KELESE SOLACE YEISE (4).
(20) NSHOM YVERT NGONJANG (4).
(21) KEMING LOVIS MOM (4).
(22) DOM BENADETE FIEN (4).
(23) NSHOM MISPA BEKFEYIN (4).


Centre No:  11236  Government High School Kembong
Regist: 119, Sat for 4 or more Subjects: 94, Passed: 52, 
% Passed: 55.32, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) EGBE TRACY NTOH (18).
(2) EGBE SHILTON PRINCEWIL OROCK (16).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) BATE TOBIAS ATEM (16).
(2) OBI AGBOR-NDIP JENIOR (15).
(3) AYUK BASIL BATE (14).
(4) ENOW DERRICK NKONGHO (13).
(5) EBAI RANDOLF MBUAGBOR (12).
(6) OJONG AGBOR BESONGNYANG (12).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) AKO JUDE OROCK (13).
(2) OJONG AGBOR AYAMBA NDIP (12).
(3) ARREY ETTA BRANDON (11).
(4) AWU ARREY OTANG KLINTON (11).
(5) AYUK JENNET OBEN (11).
(6) ETTA SANG YANICK EGBE (10).
(7) AYUKAKPA PASCALINE TAMBE (10).
(8) ASHU BENEDICT MANYOR (8).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) NDIP AGBOR VIVIAN TAKANG (12).
(2) NKWA MARTHA ETTAH (10).
(3) MAURICE NKONGHO TABE (10).
(4) NDIP CECILIA EBOT (9).
(5) EBAI VIOLET AKO (8).
(6) ASSAM MICHAEL NKONGHO (7).
(7) NDIP DORINE TAKANG (7).
(8) MGBATU NELLY MANYI (7).
(9) OGORK NICHOLINE OJONGNDEM (7).
(10) NDIPETA EUPHEMIA TAKOR (7).
(11) OBEN ROLAND ETTA (6).
(12) OJONG ASHU ORU (6).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) ARREYBESONG VICTORY BATE (10).
(2) AGBOR HONORINE TANYI (9).
(3) ASHU DORIS TABOT (8).
(4) TABE MARY MANYIAGBOR (8).
(5) ETTA CHRISTABELLE ESAME (7).
(6) AGBOR BAKUME GHISLAINE (6).
(7) MANYOR JETTY NCHACHA (6).
(8) NDIP PRINCE TEXWIEL NJANG (6).
(9) TABOT PHILIP BESONG (6).
(10) NDIFOR NGWAMBOH REUBEN (5).
(11) BESONG CHRISTOPHER BESONG (5).
(12) ASHU PAULINE AYAMBA (5).
(13) EBOB OBENATEM (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) BENEM STANLEY BENEM (7).
(2) ENOW LIS-CALDRAIN (7).
(3) NTUI AISHA OBEN (6).
(4) AGBOR SALLY BESEM (6).
(5) BATUMANI SCHWARZELINE SENIMO (5).
(6) AGBOR PRUDENCIA ETAGHA (5).
(7) ARRAH LINUS EBAI (5).
(8) BESSEM GILBERT OBI (5).
(9) TABOT SANDRA AGBOR (4).
(10) NJOCK BERCKLY NDIPAGBOR (4).
(11) BASSEY WISDOM ARREY (4).


Centre No:  11237  Bamenda Old Town External 1
Regist: 567, Sat for 4 or more Subjects: 426, Passed: 86, 
% Passed: 20.19, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) FUSHI CAROL WONGIBE (13).
(2) CHIANAKUO JUFU SOLOMON (12).
(3) TANYA BERTRAND TABI (8).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) TATA FERDINAND FOMUJANG (14).
(2) NGOPANG HERMAN WOKYEHZI (12).
(3) FOUOZONG ABONG ROSINE (11).
(4) NJI KINGSLEY PENN (11).
(5) FOLLAH NEVILLE AKEM (10).
(6) INDIA MBURLI CHEM (10).
(7) TAKERE FRANKLIN NDOM (9).
(8) NFORBIN SUCCESS ABINWI (9).
(9) NWANTI NJECK EMMANUEL (9).
(10) ASHU BLASIUS ASOWA (9).
(11) LEUKAM MICHELLE ORNELA (8).
(12) NJI PALMSUN AVWONTOM (7).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) MENJONG PROMISE TENENG (11).
(2) KETUMA CHANTAL NKONGANYI (11).
(3) TSUE GIRESSE (8).
(4) NSOSEKA BRIYAN FONYUY (8).
(5) SAKBO EMELDA NGWENWI (8).
(6) RABIATU NJINUI (7).
(7) PENN JANNY-DELLA NING (7).
(8) NOEL CANNON MUKONG TANGEM (7).
(9) MYAAVEGA ONGO EXODUS (7).
(10) KAH KELLY-DIAN NDUM (6).
(11) TATAH MARTINA TIRNYUY (6).
(12) AZENUI CAJETAN MBUNWEN (6).
(13) NGAM SHELLA ALE (6).
(14) MANJONG NKFUNJI FREDOM (6).
(15) ANGELINE NGOUODOG (6).


Passed in 5 Subjects: 22
(1) ATANGA MUMA THEOPHILUS (8).
(2) FORTOH CHARLES FONGANG (7).
(3) BENDA FOSSO DIEUDONNE (7).
(4) BONGYU ABIBATU BOMKI (7).
(5) BIH JOYCE (6).
(6) WOPINAZI NADINE SENWU (6).
(7) FOMBUWING APIAPSEH ABIGAIL NARSH (6).
(8) FAUSTINA BIH NGWA (6).
(9) HELEN SIRI NANA (6).
(10) NKENDA JUNIOR NDIFON (6).
(11) KEASI CANDIDA NTINI (6).
(12) TIMYU BRAINE WIRKENG (6).
(13) TABOT DAVID ETA (5).
(14) TANZONG MAYEKA BRODUS TOH (5).
(15) BONGJUNG ANNE-VALIENE NSOSHAVI (5).
(16) CHE NDIPOWAH KALIANSJAVIS (5).
(17) FONDZENYUY CLARISE NGAMSHE (5).
(18) ADA PAMELA MUYEN (5).
(19) MUKWELLE NYABA JOY TUA (5).
(20) NDIKUM PRESLEY FONCHA (5).
(21) TEBI NJEIK BLESS TEBI (5).
(22) NGUM SYNTY CHE (5).


Passed in 4 Subjects: 34
(1) NOMBUSIE NELSON PECHUTEH (6).
(2) MAMADOU ADAMOU DOTTI (6).
(3) CHE MARIE LOUISE ABIM (6).
(4) GEMANDZE BOJONG KENNETH (6).
(5) MBORI RENE MBORO (6).
(6) NAYAH ARISTA (5).
(7) SAHFE CLEVIS BURINYUY (5).
(8) PEKENGNE YANICK (5).
(9) MOUNTCHA TAYONG EDMOND (5).
(10) AGU FESTUS UNTU (5).
(11) SAKOU FOBA BRANDON (5).
(12) LUNGCHI ANIZEL ANWEAJI (5).
(13) MONJOH STEVE CABREL TAKEU (5).
(14) GASTON ABAMUKONG NJI (4).
(15) NGEDLE DESMOND NKEPANG (4).
(16) KOUAM TABUGUIA SERGE BASILE (4).
(17) TAKEM DESTINY OBI (4).
(18) AKWAYAGA MIZALINE MANYONG (4).
(19) YOUBI LIOUNNEL (4).
(20) MBAH KALUSIA ECHOMBA (4).
(21) TATAH CHRISTINA KILANG (4).
(22) ANYE CARLSON TEKE (4).
(23) HANNAH JOHNSON CHE (4).
(24) NEBA NWATIH FRU (4).
(25) NGUKE SAABIRATOU SHINWA (4).
(26) NDIFOR GLORY MANGWI (4).
(27) NKWAMANJI NATHALIA YENDEH (4).
(28) NGWA DAVE SUH (4).
(29) NAJUH PETRA JAFF (4).
(30) TOHNJI MARIE-BELL ENYANYUH (4).
(31) TANGONG ATEH CHRISTENSIA (4).
(32) ACHU SUNITA NGUM (4).
(33) PRYDE EMMANUEL FUNDOH SUNJO (4).
(34) NTINWA DESMOND TENTANG (4).


Centre No:  11238  Government Bilingual High School Edea
Regist: 107, Sat for 4 or more Subjects: 105, Passed: 53, 
% Passed: 50.48, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) NKEH LEATISIA NKOBU (22).
(2) NJUH PATIENCE DZEM (14).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) CHUKWU EMEKA ONWULIRI GODIAN (18).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) NGUEMETA NGOKO JORDAN FRANKLIN (13).
(2) DICKSON OBINZE ONUOHA (13).
(3) ADELEKE AWOJIRINE (12).
(4) NDIKEFOR JOYCE NTCHO (12).
(5) APONKWELE BENJAMIN NGOMAH (11).
(6) MBONGLAK ERNESTINE TAPLOH (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) AKO SCOTT TANYI (14).
(2) NONO NANKAP ARMEL STEEVE (12).
(3) WELLAN MAKWAMBA MBOM BONIFACE (12).
(4) FEDIM NGOBO ROMEO JUNIOR (10).
(5) NJIPANDA SYNTHIA (8).
(6) SAKO CLOVIS BRAYAN (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) ELESSA MARTINE MARIE BERTELINE (12).
(2) MOUSSI MARTINE PIERRETTE (10).
(3) BIKOP YEBGA ABEL BIENVENUE (10).
(4) MALLO HELENE VICTOIRE (9).
(5) MAKON BEDEL PEGUY (9).
(6) MARIE CLAIRE MAJENO NDEH (8).
(7) ELOMBO SONGUE SUZANNE LIZA (7).
(8) ASSOUM NAFISSATOU DAOUDA (7).
(9) MBAFFI CHANTAL (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) NDJOBANE NDEME BENJAMIN DONALD (11).
(2) KAPNANG NONO YVAN CEDRIC (9).
(3) MANDOP RHAULLINE (8).
(4) NSAA JULIE DANIELLE (8).
(5) OUNGBIOCK YIBONG AMELIE LAURE (8).
(6) TALANGO WAZINEZI JAMES (7).
(7) NZOKE JANE FRANKYNALDA (7).
(8) ENOW REBECCA HANDSON (7).
(9) BOUAKAHO NWACHUKWU AUGUSTIN JUNIOR (7).
(10) TATALUPOH IBRAHIM FADIMATOU MENDI (6).
(11) ESECHIWO ANITA PETIANGTE (6).
(12) SHIPU MBOGSHIKE RUTH (6).
(13) NDJI ROBERT (6).
(14) TANTOH KELINE MUYANG (5).
(15) KANYIMI FLORENCE YIBIRI (5).
(16) NJINSEH VERA EZOH (5).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) MBOCK BASSAKA MONIQUE CYRILLE (7).
(2) MOUAKOUL MOSSIMOBOT CHANDINE STEVE (7).
(3) TAKAM TELEWO ORIANE (6).
(4) LAMBO LAMBO THIERRY IVAN (6).
(5) BANSAI BRIAN DZEKAMO (6).
(6) DYONTCHOU TCHANTCHOUANG IDA INGRID (6).
(7) CHE CLINTON MBUFUNG (6).
(8) AMBU SANDRINE AKE (5).
(9) NSANKENG FEUNOU ALEX KEVIN (5).
(10) BABILA THIERRY WADINGA (5).
(11) NGUNDI GEDEON ILOUGA (4).
(12) MAEMBLE NDEMBE IDRID JOSIAS (4).
(13) FINYA FELIX ABE (4).


Centre No:  11239  Edea External
Regist: 33, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 5, 
% Passed: 41.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TAGNE NKENMAYI EDWIN (11).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AZISE EUNICE ACHU (8).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) TAWING EMMACULATA AMBO (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MABU HELBERT (7).
(2) ONGUM DESMON ANE (5).


Centre No:  11240  Nkongsamba External
Regist: 127, Sat for 4 or more Subjects: 119, Passed: 24, 
% Passed: 20.17, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) EWANG NGEDE AGRASIE MUNGE (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) BIATHEU CHRISTINE MEGANE (9).
(2) TCHAHEU SIADJEU SUZI DIANA (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) TIMOTHY AKUFOGHA (9).
(2) EKOSSO EBANGO MARTIALLE (7).
(3) MARIANA ROKENDE MONYA (7).
(4) MASSING ISAAC EMMANUEL (6).
(5) YISA FASHIELLE NCHITU (6).
(6) ANU EMMANUELLA DOEM (6).
(7) ETAH NGWESSE MAYER (6).
(8) ISMAILLA YOUSSOUFA (5).
(9) VUKU NGAH BRON HILDA (5).
(10) SEFEH DESMOND NYOGLOH (5).
(11) BEJEMSI MARCELOS (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) MBAH BENJAMIN (7).
(2) EWANG STERLING SAME (7).
(3) FOPA FOSSO ULRICH (6).
(4) FANKOUA NGATCHOU LETICIA (5).
(5) MARTIN SUNDAY MASSODI (5).
(6) NENGOU LEKOU VALINCIA (5).
(7) MANLI SOLANGE (4).
(8) MOMFOR ELVIS ADZI (4).
(9) ASHU VIRGINIA KETU (4).
(10) OJONG MIRIAM TAKANG (4).


Centre No:  11241  Government Bilingual High School Mankon
Regist: 302, Sat for 4 or more Subjects: 268, Passed: 148, 
% Passed: 55.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) NJOMASOH MILTON AMBE (25).
(2) FOUONGWANG RUDY JARDEL (20).
(3) NGUM ODETTE JOY NDE (19).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) MANKA MELISSA FRU (20).
(2) AKWA OLIVIA ANYE (18).
(3) NSOM CALLISTUS TOHNAIN (17).
(4) CHE KLOVERT NGANG (12).


Passed in 9 Subjects: 12
(1) NGENE SANDRA ANGAWA (21).
(2) CHUNGA BODWINE MANOJI (18).
(3) FRUNWI MUGRI NDEH (17).
(4) MANOJI CHRISTABEL BESSEM (16).
(5) YISHU FERDINAND NYUYFONI (16).
(6) AJEANJOH CORDELLIA ANOGIKIA (14).
(7) MENDI MIRIAM KENDEH (14).
(8) FOGHEMOH CLIFORD NDE (14).
(9) AKERE MILDRED (13).
(10) CHI MILTON NDE TANGIE (13).
(11) NGU MEGAN BIH (12).
(12) AZAH SHARLOTTE NGANG (12).


Passed in 8 Subjects: 10
(1) NEBA DIEUDONNE MANGE (20).
(2) SIRRI CYNTHIA FONDA (16).
(3) ANNU LYNDA NEH (14).
(4) MBOTINCHO ANNABEL MBEB (13).
(5) NDUM THELMA UKABA (13).
(6) ALEHNWI FELIX NJI (12).
(7) LUM SIDONIE FRU (11).
(8) SIRRI POLIVETTE ANGU (11).
(9) NEH ESTHER-BLANCHE NGO (11).
(10) NGUM HELDRINE NJI (9).


Passed in 7 Subjects: 27
(1) MAMBO ANABELL CHE (16).
(2) MBOTDA KUETE LEONEL (12).
(3) IORSENGE WANITA HEMBAFAN (11).
(4) NDOH NADIA BIH (10).
(5) PANGNWEH IBRAHIM FUEMENKA (10).
(6) ARQUETTE YUNCHE NAH (10).
(7) NGWA JOSEPH CHE (10).
(8) ADEY NTSEH KENNEDY (10).
(9) NDIFOR BRONHILDA AZAH-NGWE (10).
(10) NGONG SHELLA CHIH (10).
(11) AKEWEH CLETON CHI (10).
(12) NGUM OLIVE FRU (9).
(13) MANKAH HENRIETTA FON (9).
(14) KANGO SERAPHINE TAMBIA (9).
(15) LUM LARISSA CHO (9).
(16) ALIEH QUEENTA ASAH (9).
(17) ASANJI BLESSING MBEBUI (9).
(18) BIH GERALDINE FRU (9).
(19) ABIYA MASHENEY EGUTE (9).
(20) TABOT SONITA BIH (9).
(21) NGUM MERCY NEBA (8).
(22) KIDIO OBED SONG ANGHENABAH (8).
(23) LUM CYNTHIA NJI (8).
(24) NGUM MISPA CHE (8).
(25) BIH HERMINE FRU (8).
(26) KENTUA SAMA BRANDON (7).
(27) BERNICE MENOHZE (7).


Passed in 6 Subjects: 27
(1) CHE FRANKLIN ADE (12).
(2) NGEGAH UNITY (11).
(3) NKONDA BLANCHE ABO (11).
(4) ANDZEH MELVIS CHE (10).
(5) ASAH LILY BESEN (10).
(6) NEH CYNTHIA CHI (9).
(7) MARY LANTOM (9).
(8) ENDELE COLUBUS TAMBIA (8).
(9) NCHE MILDRED ZIIH (8).
(10) NGUM PRECIOUS (8).
(11) AWAH INNOCENTIA LUM (8).
(12) TAMBE ATUH RELINDIS (8).
(13) NJIFOR SUH (8).
(14) CHI BIH KARLINE (7).
(15) NSEKA PROSPER MBATE DUKE (7).
(16) BAH MELANIE AKWI (7).
(17) ANGYIE AZAH JOHN (7).
(18) FONKENMUN FANISE MBONGEH (7).
(19) ABONHGA BLANCHE NGALA (7).
(20) TIKUM DILAND ANNOH (7).
(21) NDE GILBERT NDE (7).
(22) AMBELE CYRIL CHE ANDONGKOBI (7).
(23) NSOH WILSON NCHE (7).
(24) CHE INNOCENT FUH (7).
(25) ASONGWE CLIVE ACHO (6).
(26) LUM NADESH NDE (6).
(27) NGUM MARGARET ATENG (6).


Passed in 5 Subjects: 27
(1) TUOH YVONNE CHI (9).
(2) AKUBOM ADONAI EMMANUEL TZEH (8).
(3) MBAKWA SANDRA IKIA (7).
(4) KHAN NEVILLE TENENG (7).
(5) BIH QUINIVA NJI (7).
(6) SIRRI KELLEY CHE (7).
(7) FUH NOEL (7).
(8) NCHE FLORENCE MAMBO (6).
(9) BI MAGDALENE NIBA (6).
(10) MOTTY CHI MIKES (6).
(11) NANGAH RUTHDI FAITH CHE (6).
(12) NJOMASOH GLENN ANJIENEI (6).
(13) BIH LOVELINE CHO (6).
(14) FRU BIH PIERRETTE LUM (6).
(15) AWAH ROMARIO CHI (6).
(16) AZINWI INNOCENT (5).
(17) LUM JOSEPHINE NCHE (5).
(18) CHI CHENWI ATANGTSO (5).
(19) NDOH FRANKLINE FRU (5).
(20) BIH MILDRED ACHU (5).
(21) NCHANG BENARDETTE NJI (5).
(22) KIEN VERA FON (5).
(23) SIRRI BERTHANY NTSEH (5).
(24) NIMBUH VANESSA NEH (5).
(25) NJI JEFFESSON KECHA (5).
(26) BIH MELANI BAKARI (5).
(27) AFOR-ASI MEDIATRICE ATEELA (5).


Passed in 4 Subjects: 38
(1) TSE KINGSLEY NGWA (7).
(2) NEBA SAMUEL NDABILI (6).
(3) CHE CLOVIS ANYE (6).
(4) CHE ADAMU JANNICK (6).
(5) SIRRI PROSPERINE NDE (6).
(6) MVOH YANNICK CHI (5).
(7) BUJONG AKWA CYNTHIA ANIH (5).
(8) MBI DELPHINE FU-UF (5).
(9) ACHU TANGIE FRU (5).
(10) AWAH WINIFRED NJI (5).
(11) CHO ANDERSON CHIFONTAH (5).
(12) NEH-BIH CLEMANTINE TAWAH (5).
(13) ALIEH CARINE (5).
(14) NEH JOY NJI (5).
(15) TCHOFFO MERLIN (5).
(16) LUM COURAGE AWONDO (5).
(17) FUH CLIFF FUHCHE (5).
(18) CHE SANDRA SWIRRI (4).
(19) NGUM GERALDINE CHE (4).
(20) KIEN GLORY FRU (4).
(21) NKEMACHI READLY CHEFOR (4).
(22) NJOKEH EUNICE MANTOH (4).
(23) NANGAH YVEST NJI (4).
(24) KEN EMMACULATE FRU (4).
(25) CHU KANGHA EMMANUEL (4).
(26) NCHE COMFORT NEH (4).
(27) BIH SERAPHINE CHE (4).
(28) ANYE CHE HERMANN (4).
(29) LUM KARIN CHE (4).
(30) NICKSON WANKI NDIFOR (4).
(31) KONGNYUY JOY TSENGHE (4).
(32) NOAH ETOUNDI DONALD (4).
(33) NJI EDMOND FRU (4).
(34) LUM TATIANA NEBA (4).
(35) KIEN CLAIRE TATA (4).
(36) TSI CAJETAN SOMANJI (4).
(37) SIRRI MINETT FRU (4).
(38) ASANJI DAISY ANIBOM (4).


Centre No:  11243  Buea Bilingual College Buea
Regist: 33, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 28, 
% Passed: 90.32, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 4
(1) SAMUEL MATUTE JACKAI (17).
(2) MAYEBI JOHN YEBI (17).
(3) AGHA NOEL MBUA (10).
(4) AKIME ANASFALDEL EBU (9).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) NTSAM NELLY (12).
(2) ETEKELE MWAFISE MEENDE (11).
(3) AKALE ROMEL (11).
(4) WOTEH BLESSING ATEH (11).
(5) JOHN ESEH OFFISONG (10).
(6) MBENG SHARON NDUM (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) LOIS EBENYE FONDIANG (11).
(2) DANIEL MASANGO LIMBA (9).
(3) ARNOLD EKEMA NJIE (8).
(4) DIANGE WOKAMA SMITH (8).
(5) NJOH CHRISTIANA NAMONDO (8).
(6) BLANDINE LENYONGA TUTUWAN (8).
(7) ILAMBO MOKEYO NDENACHO (7).
(8) NKONDUNG SYLVESTER ESENGWO (7).
(9) EKUTE GODLOVE ALLAH (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) MARTIN MBUA LYONGA WOTANY (11).
(2) JUSTINA IMBOLO KINGE (7).
(3) ITOE ALICE FEMBE (7).
(4) MBOLLONG BENG ALFRED VICKY (7).
(5) ANYE JOHN MBU (7).
(6) EBONDE ETOKI SALI (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NGAYAP DIRANE JUNIOR (6).
(2) ABNER MAURICE EWA AKA (5).
(3) BASUM BRYAN ENCHOR (4).


Centre No:  11244  Divine High School Kumba
Regist: 49, Sat for 4 or more Subjects: 48, Passed: 19, 
% Passed: 39.58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NGUAKO MOUOTEA MONALORE (22).
(2) ZULAHATU NASIRO (17).
(3) KEMELAH MARILYN GURISH.N (15).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NZIKANG AKWO PETER (12).
(2) TEBUEH NYANGNWI LIZERT (12).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) TITIA BRENDA YUMBI (7).
(2) ALANG ELIZABETH BETAH (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NJI MAURICE ABAWAH (8).
(2) ETONG JOY ANTEM (7).
(3) BATE PRINCEWILL BATE (7).
(4) AKAN SAMUEL EDET (6).
(5) ESOBO BETRAND NASERI (5).
(6) AKUM SINORITA AMUNDAM (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) ETTA ELVINA AKI (6).
(2) MEJAME MATINA AJENG (5).
(3) ITOE RUTH ETTE (5).
(4) MOBIA ALFRED MOTEH (5).
(5) EKANE CLAUDIA BESONG (4).
(6) KOFFI OTANG GARHEL (4).


Centre No:  11245  Government High School Balikumbat
Regist: 233, Sat for 4 or more Subjects: 193, Passed: 54, 
% Passed: 27.98, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NYAMAH BELTUS KUNGHA (13).
(2) TANNY YEBAH MARIS STELLA (9).
(3) PATEM GHISLAIN (9).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) PATRICE EMERY EBA NDONGO (15).
(2) SAMA SAINTE DECLAIRE (12).
(3) LANGMI CARINE NEHMI (11).
(4) DOHBIT TRACY BULAH (10).
(5) BOBGA KELIDA NAHJEH (9).
(6) BOBGA LUWANGA SEMGAGHA (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) PANSEH PROSPER BOBGA (14).
(2) GABSA KIRIAN SUVAH (10).
(3) GIBBA SOLOMON (9).
(4) AKANA PATIENCE AKANA (9).
(5) SAMA NYUVAGHA JEANOT (8).
(6) DOHBIT REMI KOHTEM (8).
(7) BAYA LYDWINE NGWANSEH (6).
(8) TOMBUH CHAFEH LOUIS (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) BUMA SONITA KUNSEH (7).
(2) GANA EVAN BASTINE (7).
(3) BUMA BERTINI WUBBA (7).
(4) DOHNTAH JAMILATOU NYONGHA (6).
(5) BOBBA REGEND PETNYIN (6).
(6) PENQWANG NADIA TATI (6).
(7) BILLA DIANE NAHSIM (6).
(8) WUPNYONG JUSLINE (6).
(9) BOBGA NAJEH VIOLA (5).
(10) SAMA STELLA VALUM (5).
(11) OBAN ABIGAIL LENYIN (5).
(12) MAMA AYUBA NJUPIT (5).
(13) DOHZENGHA PRIDINE PETKUNGHA (5).
(14) MUAH NERVIS DEGHA (5).
(15) SAPLA ANITA NWANYONG (5).
(16) AMIDOU AMADOU BOUBA (5).
(17) DUNA VANISSA NAHBIT (5).
(18) NAHKUM MIBEL NJOYA (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) LANGMI FABRICE DOHGWETAN (6).
(2) LANGMI MARTERINE AUKUN (5).
(3) BUMA SEMA FABIOLA (5).
(4) SAMA MARCGILL JUMI (5).
(5) KINGA VANISA PENVAGHA (5).
(6) PASIAH ALAIN LANGMI (4).
(7) MOMA FLORA KUNSEH (4).
(8) BANMI GERALD SAMJE (4).
(9) JEGHA JOYCELINE DEKUMSEH (4).
(10) DOH NWANA CYNTHIA NAHNYONG (4).
(11) NDASHINGAM MUHAMED SAHNGU (4).
(12) NDAMUNKONG REMI TITANG (4).
(13) JOMI BRIAN TAFILI (4).
(14) MBOMBOU SYLVERINE FESIFAPOU (4).
(15) PENQWANG SEMEJE NUAH (4).
(16) ANSOH BLESSING AMBUKE (4).
(17) TANJONG VALERY SAMGENA (4).
(18) BANA THEOPHILE MUAH (4).
(19) MUNSHAIROH ABDOU RAHIM (4).


Centre No:  11246  Government High School Benakuma
Regist: 153, Sat for 4 or more Subjects: 136, Passed: 81, 
% Passed: 59.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) IHIMBRU WISDOM YEWOH (15).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) UNJI MARTIAL KUM (15).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) IHIMBRU STANLEY KUM (14).
(2) KUDI PHILIP ANE (14).
(3) BACHE ROLAND UKU (13).
(4) WACHONG YIBIRI LOVIS (11).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) IHIMBRU GIDEON KUM (8).


Passed in 6 Subjects: 16
(1) KUM FRANKBEL KUDI (12).
(2) UKU PROTUS KANYIMI (11).
(3) KUDI EMMANUEL KUM (10).
(4) IHIMBRU LEONEL BACHE (9).
(5) BACHE CRISPUS ONGUM (9).
(6) KUM HEZEKIAH KANYIMI (9).
(7) KUTA ZIDAN UTTIA (9).
(8) KUDI GASPE ICHU (8).
(9) BACHE DICKSON OTEH (8).
(10) KUM FAI JEAN PIERRE (8).
(11) ATEH KUM EZEKIEL (8).
(12) YEKIRI RUPHINE BACHE (8).
(13) KUM AARON WAMBONG (7).
(14) KUM PASCAL KARANA (7).
(15) UKU GENESIS OKEM (7).
(16) ONGUM CHERIBI KUDI (6).


Passed in 5 Subjects: 41
(1) OMUNGO ROMANUS OTEH (13).
(2) KUDI AROLINE YOKU (10).
(3) ONGUM CHARLES KUDI (9).
(4) KUDI DEREK IHIMBRU (9).
(5) FONGO OMEGA KUDI (9).
(6) BACHE GLORY YAKERE (8).
(7) KANYIMI ELFRIDA EEYU (8).
(8) BACHE DERICK IHIMBRU (7).
(9) KUM ORLANDO WACHONG (7).
(10) OTEH STANICK BACHE (7).
(11) ONGUM ELVIS UNJI (7).
(12) KUDI JOEL ANE (7).
(13) KUDI HAGGAI KANYIMI (7).
(14) ADEH KUDI ABELLART IHIMBRU (7).
(15) KUM EPHRAIM BACHE (7).
(16) ONGUM CONILUS OTEH (7).
(17) KUDI OLIVER BACHE (7).
(18) ONGUM EDITHER EVUH (7).
(19) ANITA YIBIRI ONGUM (6).
(20) BACHE EZEKIEL IHIMBRU (6).
(21) ANDOH JEAN CLAUDE NDEH (6).
(22) ASANJI MICASE ASANJI (6).
(23) BACHE SYLVESTER KANYIMI (6).
(24) KUDI CARINE YITU (6).
(25) MEH MISPAL MBONG (6).
(26) OTEH SHARON YIBIRI (6).
(27) OMUNGO ELEANOR YISU (6).
(28) IHIMBRU JUDE KUM (5).
(29) KUM ABIGAIL OWU (5).
(30) UNJI ROMANUS KUDI (5).
(31) UNJI SIMON BACHE (5).
(32) OTEH HELPHICA MBONG (5).
(33) KUDI IGNATIUS KARANA (5).
(34) KUDI EMINET YITU (5).
(35) KANYIMI RAPHAEL IHIMBRU (5).
(36) KUDI STARVIOUS BACHE (5).
(37) BENNIE HULDAH ANETIYI (5).
(38) KARANA CLARENCE ONGUM (5).
(39) BACHE IRENE AZI (5).
(40) ICHU CLINTON WONUMU (5).
(41) BACHE LAWRENCE ONGUM (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) ONUMU RICALDO IHIMBRU (7).
(2) KUDI RODERICK KERENEDI (5).
(3) KUDI CARINE YISU (5).
(4) NKEM BELTUS NDIKEFOR (5).
(5) KUM ADELINE YEKUM (5).
(6) IHIMBRU OBED ABERG (5).
(7) UKU JECINTA BAKEME (5).
(8) KANYIMI ANITA OWU (5).
(9) KANYIMI RISCO ONGUM (4).
(10) KUM VALENTINE KANYIMI (4).
(11) IHIMBRU SAMUEL EKUM (4).
(12) ABERG VASCO OTEH (4).
(13) KUM ABONGKEZE ZUH (4).
(14) UNJI PASCAL BACHE (4).
(15) BACHE GERALD UKU (4).
(16) ONGUM PAUL OTEH (4).
(17) ABRE CELINE YABINIDI (4).


Centre No:  11247  Government Bilingual High School Mamfe
Regist: 76, Sat for 4 or more Subjects: 63, Passed: 20, 
% Passed: 31.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) AKPA FIDELIS ENE JUNIOR (21).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) BESONG JUNIOR ETTA (17).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) OSSOH CHARLES OKU (11).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NCHO CAROLINE MBENG (10).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) TIKU PELAGIE AKUM (12).
(2) MBU CHARLSE LUWANGA TANYI (10).
(3) ENOW ELIZBETH TABI (8).
(4) ENOW COLLINS EYONG (6).
(5) EWALLOR FLAVIUS NEBA (6).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) ATAH KINGSLY TIPAH (7).
(2) MGBA VICTOR AKE (7).
(3) BESINGA COLLINS JIKE (6).
(4) KUDI RAPHAEL EDI (6).
(5) AYUKETTA LEONEL NGUI TABI (6).
(6) ABA BRINO TAKO (5).
(7) NGULEFAC CLEARANCE FORTIANGU (5).
(8) OJONG BORIS AFU (5).
(9) MBENG CYRIL OROCK (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) TYOBAN MARTIN OJONG (5).
(2) ESSA DEBORA NYIA (4).


Centre No:  11248  Government High School Wabane
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 13, 
% Passed: 41.94, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) CHA MILDRED NGUNYI (14).
(2) AFOUAH VALORINE TAKU (11).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NKEMATE NKONG BENARD (11).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) JONG ADELINE NANZE (11).
(2) ASSANGAH REBESTER MAKU (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) TASOH MIRANDA NANCO (7).
(2) TIOH BLASIUS LEKU (6).
(3) NJEMENU DORIS NAMAH (5).
(4) NEMBO CLOUVIS KETU (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NKENG SUNNY TANYI (6).
(2) KETU CONFIDENCE NEMBO (4).
(3) NKEMACHA VOILET NJONG (4).
(4) NGOLEFAC CLOVIS NKENGAFAC (4).


Centre No:  11249  Government Bilingual High School Santchou
Regist: 108, Sat for 4 or more Subjects: 95, Passed: 51, 
% Passed: 53.68, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) NGUM CRIPIN KEWEH (21).


Passed in 10 Subjects: 3
(1) EBOT LIZ BRENDA AKANA (23).
(2) TCHAHA NZINTCHEU BERTHE-SYLVIE (20).
(3) LINDA MAKEU FONKENG (15).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) MEBEGO-LEPAKANOU BADOU NOEL (18).
(2) TSAGUE LUSIANE MELVIRA (15).
(3) SONE ARNOLD MBALLE (15).
(4) ASSANGO TOUMPE SIMONE-ERIKA (15).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) DOHSEH RINA FAHNYI (9).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) MATAGO KAMENI GRACE PULCHERIE (12).
(2) SHEY MARSHAL MBEH (10).
(3) MEAFO TELLA PASCAL-ROI (10).
(4) NJWEN-MBU POLANSKY (9).
(5) ELAD ASSOUA JOSEPH (9).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) KENNE TAKOUGANG CHARNEL BLECK (11).
(2) SUNGYO CLARISE JEP (10).
(3) MENUTANJA KEVIN AKEM (9).
(4) ELAT NDONKOU MERLAINE KELVINE (8).
(5) ATEHCHONG DERICK (8).
(6) NDONG SOLANGE NGEH (7).
(7) YONG MELVIS NAYAH (7).
(8) MESODE NGUNE EKANE MARLINE (6).
(9) ELAT ELAT RICHARD (6).
(10) KANJO SHOLA ELVIS (6).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) DJOUKENG OINGUELA ALEX (8).
(2) MBAPA ASSONKOOH MARINA (8).
(3) FONGUE VANICK DILANE (7).
(4) ESOBAT PASCALINE TEZEH (6).
(5) NDAJO BORIS DONG (6).
(6) KENGUE MARTIAL (6).
(7) MEGAPTCHE-TCHOUMKEU ORNELLA (6).
(8) AISSATOU (6).
(9) BETEKONG GEOGIEN (6).
(10) NKEING-ELAT VANESSA-LAURE (6).
(11) NDIAM ESSEDIEM NESLA (6).
(12) BEN NZIE ASSOUA RODRIGUE (5).
(13) NSAKEMEIH NANCY MBOH (5).
(14) EBAH-NSAM OMBRETA (5).
(15) NGUEPA EWANE FRANCLIN (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) ELAT EKEINGOUO DERICK (6).
(2) ATABONG FOTABONG JUSTINE (6).
(3) MAYEM VANESSA (5).
(4) TONHANZOCK EKWET LEONELLA (5).
(5) KENFACK-TSAGUE KEVINE-ARLETTE (5).
(6) ASHU DORCAS AGBOR GENG (5).
(7) NGOUMKOUET-NGOUANA RAISSA (5).
(8) TENDONGAFAC SONITA (4).
(9) NGWANG NOEL (4).
(10) BIH AKFUA GENEVIVE (4).
(11) EKEINBONG-EBOLO MIRIANE (4).
(12) AGUE-WOUSSI FLORA (4).


Centre No:  11250  Saint Peter's Catholic Comprehensive College Kumbo
Regist: 119, Sat for 4 or more Subjects: 67, Passed: 49, 
% Passed: 73.13, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) NTEH MAIMONATU AFONI (16).
(2) FASIN CLARISSE NYUYKI (14).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) TEAKIJEM FABIOLA SAVEDEM (18).
(2) UMMU SHERIFATU BERINYUY (18).
(3) SUINYUY MARK BELTON LIMNYUY (16).
(4) BUNILA LEINYUY JULIEN THERESS� (15).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) YENIKA PRINCELY AFONI (15).
(2) DUBILA MONIQUE NYUYSENI (13).
(3) LOWEH MARY-VANA NYUYKONGHI (12).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) KEWIR ALBERT KEHKA (14).
(2) ABUNRIKA RIGOBERT NSAINGEH (12).
(3) LEMFON MARIETTE GHAILA (12).
(4) MBINKAR FLORA NYUYDZESI (11).
(5) NKWI BRIAN KUH (11).
(6) TUKOV HOSEA NJODZEKA (11).
(7) BABEY ODETTE KEFEYIN (10).
(8) TATAH NELIBERT LEINTENG (10).
(9) ALAIN KEMOU (9).
(10) WIRSIY KETTY - YVONNE NANGSINNYUY (9).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) DZELAMONYUY VIRGINIA NSAME (9).
(2) NGORAN BISHERINE LEINYUY (8).
(3) CHIN BRUNO SAHVEN (8).
(4) MENGNJO LIZETTE BONGBUNRI (8).
(5) MANGWI PEARLY (8).
(6) KILA GLORY NYUYSENI (7).
(7) NSAI CHANCELINE NYUYDINKONG (7).
(8) DZELAMONYUY ELOD� BAHTINYUY (7).
(9) BONGSIYSI SION MARIE NYUYUMU (7).
(10) MAMEZANG MERILINE BURINYUY (6).
(11) JAIDZEKA FAITH - REGINE KINYUY (6).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) KFEBAN ERNESTINE MOGHA (9).
(2) NJODZEKA HELEN AYUJEKA (9).
(3) SAHLA VIOLETTE KIKINYUY (7).
(4) MUNCHASI CALISTA NCHIEW (7).
(5) KERNYUY MAXIMILIAN MBIMINYUY (7).
(6) KIVEN VERA BONGSHEG (7).
(7) ADZENYUYA SOLIVANCE NJANCHI (6).
(8) KINYUY LOUISA BONGKIREH (6).
(9) SUIVEN GILDAS NYUYKONGE (6).
(10) LEMNYUY BERNIS MEYEN (6).
(11) LILANSAI ELIOT NYUYENE (5).
(12) TATAH BRANDON (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) FOVEN KERAN KETTY DZELAMONYUY (6).
(2) KONGOR CLARADEL GIJEH (5).
(3) LAURANTINE AKIKEA (5).
(4) NGALAH SHALINE SUINYUY (4).
(5) TABAN CYNTHIA SENYUY (4).
(6) VERANSO JOSEPH FONFONI (4).
(7) WIYKINYUY MERANDA KINYUY (4).


Centre No:  11251  Fobison Bilingual Academy, Nkwen
Regist: 5, Sat for 4 or more Subjects: 5, Passed: 1, 
% Passed: 20, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TCHOFFO SERGE BOLIVARD (4).


Centre No:  11252  Government High School Bafut
Regist: 107, Sat for 4 or more Subjects: 107, Passed: 65, 
% Passed: 60.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) CHE NADIN NEH-AKONGNWI (23).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) AMUNTUM CLOUDIA FUIN (19).
(2) NGUM EUFRESIA (19).
(3) NGWATEGANG MEYANWI NDENEKEH (13).


Passed in 8 Subjects: 9
(1) CHE FIDELE CHE (17).
(2) CHEO NALYNE BIH (15).
(3) SHU MAGDALIENE BI NEBA'A (14).
(4) SHU SANDRA LUM (13).
(5) SIRRI AFANWI CARINE (12).
(6) SIRRI AFANWI LIZETTE NGWA (12).
(7) AMBE HIBLESS AMOTENWI (10).
(8) AMBE CHRISTABEL SIRRI (10).
(9) NEBA YVETTE BIH (9).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) LUM VIRGINEE (14).
(2) NGWA BLESSING BIH (13).
(3) SHU ASOH AFANWI (12).
(4) NCHANG LESLIE (12).
(5) NEBA JAICA (12).
(6) NGOM BRANDON MUH (11).
(7) NGWEN LOVELINE SHU (10).


Passed in 6 Subjects: 18
(1) NIBA SIMPLICE SUH (12).
(2) JEFFERSON AKONGNWI TANGANG (11).
(3) NGWA NADINE NGUM (11).
(4) CHE COLLINS SHU (11).
(5) IBRAHIM CHE AMAHBI (11).
(6) CHE MARTHER NEH (9).
(7) LUMNWI GLORY (9).
(8) NEBA PRIMUS CHE (9).
(9) AMAHNWI FRANKA MESHI (9).
(10) AMBE ALBERT CHE (8).
(11) ATEH CHALTERN PEPIAKE (8).
(12) AMBE AKWANWI GLORY (8).
(13) CHE NIMANG CYRIL CHE (7).
(14) NGWA MERCY BINWI (7).
(15) NFORNEH JANE-TIFANY NCHANG (7).
(16) AMBE SYNTHIA BIH (7).
(17) BANSI CHE AKONGNWI (6).
(18) NEBA EVELYN ALEAH (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) NEBA LITICIA FUH (9).
(2) NGUM PRIDINE (8).
(3) ASOH ALEINWI MERCY NEBA (7).
(4) LEM COLLETE (7).
(5) NFONGWA MINETTE ASOH (7).
(6) NAMBU NICOLINE (7).
(7) MANKA'A EYALESS AMBE (6).
(8) NDONWI PROSPER SHU-NEBA (6).
(9) LUM BIH OSCAR NOEL NIBA (6).
(10) NDINFOR HONORINE NGUM (6).
(11) NGUMBISUH LUCY AKUMENGWA (6).
(12) SUH AKONGNWI JUNIOR (6).
(13) TAKWA ROSEVELT FORTEH (5).
(14) FUH SOLANGE MANG (5).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) MUMINE RELINDIS NEBA (7).
(2) NGWA YVETTE AZINWI (5).
(3) FRU PRIDE CHE (5).
(4) CHE CHRISTEL LUM (5).
(5) BIH MONARINE (5).
(6) CHE CLINTON ATANGCHO (5).
(7) NGWA CHE SERGE (5).
(8) EPIE CARINE MOUALONG (4).
(9) SIRRI -SINEBA EUNICE AMBE (4).
(10) CHE AMBESI CHIRAC (4).
(11) GERALDINE NCHANG (4).
(12) CHE ROZALIA MANKA'A AKONGNWI (4).
(13) NTONIFOR CLARISSE MANKA'A (4).


Centre No:  11253  Comprehensive High School Mbesa-Belo
Regist: 85, Sat for 4 or more Subjects: 80, Passed: 48, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) NDOASAK CHRISTOPHER TOAH (25).
(2) NDILUMTE LIOUS LANGJI (11).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) FONNABUH BORIS SHEL (18).
(2) FINJI DOMINIC NJONG (13).
(3) SHINYUY ABIGAIEL (12).
(4) NGONG JUDE NDOASAK (11).
(5) NKUA MBUH ELVIS (10).
(6) YONG AUGUSTINE MEGUO (10).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) CHIA GEORGIANA NAIN (13).
(2) SOH CAROLINE MAIH (12).
(3) NSANI TONNY WILSON LOAH (12).
(4) FEYUFE SHANSLINE NJENKOU (12).
(5) NCHUO VANESA NAIN (10).
(6) KENKUO AARON KOGHONG (10).
(7) CHIA NESTOR CHIA (9).
(8) LOAH ELVIS ANCHILLA (9).
(9) TEH SYLVILINE (8).
(10) FAI ADALBERT CHIA (8).
(11) CIVILINE CHUNGHA (7).
(12) TOAHNI CARINE TOAYIH (7).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) KUOH FRANCO MBUH (10).
(2) NGEK EMMERENCIA NDOSAK (10).
(3) FOINSEH GALLIO GHANGHA (9).
(4) FORCHANG VERA FEKUIN (9).
(5) TEFUH YVETTE FUAM (8).
(6) MBUWEL MULTON SOH (8).
(7) NJONG CLETUS MENANG (8).
(8) NDOASAK HELLEN YEN (7).
(9) SOH MILDRATE NSAH (7).
(10) GWEDJI NCHUNGHA CALVINE (7).
(11) AMANGEK CALISTUS YONGHABI (6).
(12) FEJUO JOICELINE NANGE (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) FORMUSANG MARIE CLAIRE VIYAM (6).
(2) NGONG MABEL FEGUAH (6).
(3) MBUKECHIA GODLOVE NDIM (6).
(4) TOABE DESMOND LOAH (6).
(5) NDIM JOSMAILE FUIN (6).
(6) NJONG MELVIS FULIAH (6).
(7) MUNTEH NOELA NAGEH (6).
(8) NDJAM NESTORINE GWEDJI (6).
(9) NSANI MARBEL NGVUMA (5).
(10) YOUWUIN LIDWINA (5).
(11) AMANGEK SONIA NAIN (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NKWAIN DONASON TOAHANG (7).
(2) LAMFU SANDRINE CHANGHA (6).
(3) YONG CHRISTABEL KEBLE (5).
(4) NSHOM CHRISTOPHER NDASEK (5).
(5) NKESE VERONKELI NTANGE (4).


Centre No:  11255  Jemea Memorial College Kumba
Regist: 12, Sat for 4 or more Subjects: 10, Passed: 5, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) MANGA LEONARD DUALA (10).
(2) MOTIA DUREN OWENDIMBE (9).
(3) NGWA CLOVIS NDE (6).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) APIE LAWRENCIA EBOUTIA (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) EPULI MAUREEN EREN (4).


Centre No:  11256  Government High School Tatum
Regist: 195, Sat for 4 or more Subjects: 112, Passed: 84, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 3
(1) SHOFOLA GODBELSS LEINYUY (16).
(2) CHIN VERDA LAMENYUY (15).
(3) NYUYDINE LAUREL DZENTOMYEM (12).


Passed in 8 Subjects: 10
(1) BAH GRACIOUS WEBNGONG (18).
(2) BANMBONG LIVINUS NYUKIGHAN (17).
(3) TENNYUY LUCIEN KEIVESA-AH (17).
(4) WIRBA CLAUDETTE LEYNYUY (15).
(5) NSOYORI BERINICE SHALANYUY (14).
(6) TATA CATHERINE WIIYSAHNYUY (13).
(7) MBIYANG FABRICE (11).
(8) KINDZEKA PERSY NSOYUNI (11).
(9) TITIWAN ASEH PRIESTLY (10).
(10) KELESE PERSEVERANCE TAYEAH (8).


Passed in 7 Subjects: 15
(1) NDITAWEL RODRIGVE NGEK (16).
(2) SEBEIY COLLINS LANGAYU (14).
(3) BIME ROBERTOR NYUYDZEFON (13).
(4) MAIMO EDMOND SHIYGHAN (13).
(5) SHAMSUDIN SHALANYUY (13).
(6) WIRNDZEREM MARY-BETHEL YILARENG (12).
(7) YUVEN BETSY LIMNYUY (11).
(8) JAFF GILLIAN VERNYUY (11).
(9) NGONG TARDZENYUY DAVIDSON (11).
(10) HUSSENA MOUSA NDAWOU (9).
(11) JOEL KIWO (9).
(12) TANYAH FABRICE NDZI (9).
(13) VERNYUY VERLA USAMA (9).
(14) BIME BENETT NSOYENI (8).
(15) SUILA GRACIOUS FERNYUY (8).


Passed in 6 Subjects: 19
(1) MAYENIN SABIL NYUYDINI (13).
(2) BONGAJUM HASSAN NKUH (11).
(3) FONYUY ALPHONSE KERNYUY (11).
(4) YENSILA BLESS FONYUY (10).
(5) NGWANG NJESHI PECULIAR (10).
(6) KARI BIATRICE BONGSEN (9).
(7) CHUYE EUSTACE SUNJO (9).
(8) DAOUDA GAYE (9).
(9) NJOBE GILDAS LIMNYUY (9).
(10) MBILAM PAVEL NDAMNSA (9).
(11) NDZENYUY AMINA YIMNYUY (9).
(12) WIRNKAR JOHN PAUL (8).
(13) WIRBA HADRIAN BERINYUY (8).
(14) BONGASUMO EDWINA SUIRU (7).
(15) BOMNYUY FATIMA MONCHU (7).
(16) AMABILIS AFONI (7).
(17) KUVINYUH LOVIS LAFOLIR (7).
(18) TANGKO NURATU GHAIFE (6).
(19) NYUYDZE NELLY BERINYUY (6).


Passed in 5 Subjects: 19
(1) MASEMI BRIAN YUH BI (10).
(2) LUCIEN FORNUY (9).
(3) SONITA SOLII NDI (8).
(4) BLANDINE VERNYUY (8).
(5) NDZEM SIDONNE (7).
(6) WIRBA PAULINE KINYUY (7).
(7) YUAYE MILDREND KEMJEEY (6).
(8) BAH LOUIS YUFENYUY (6).
(9) NDZELEN EMMANUEL (6).
(10) JURI DESIRE FONJO (6).
(11) SUNJO LIBERT LIFOTER (6).
(12) BONGAJUM HUSSEINI NKEH (6).
(13) BONGKIYUNG SANDRA NYUYSEMO (6).
(14) WIRBA BLANJENETE IMSESINI (5).
(15) KISI CLARISSE YAYA (5).
(16) MONYUY SULE NSIDZENYUY (5).
(17) WIRNKAR BLANDINE LAMNTENG (5).
(18) FOLA ABAAZ TUME (5).
(19) KINDZEKA CHARLOTE YENYUY (5).


Passed in 4 Subjects: 18
(1) NGANGE CATHERINE MBULI (8).
(2) NKININ BRENDA BIYEH (6).
(3) NDZELEN RACHEL WIYLA (6).
(4) BENSI ISABELL LIMNYUY (6).
(5) NGAH BLESSING MURKWI (6).
(6) NCHADZE JACKSON VERKWA-AH (5).
(7) FONLON NANCY DZEKAMELIV (5).
(8) TATA CHRISTABEL CHUYUM (5).
(9) LANJO ETHEL SEHWOYEEBAA (5).
(10) WIRTUM TINA DUDZERNYUY (4).
(11) WIRSIY ABELTINE WIYSONGE (4).
(12) BANKUIY EDEL YILA (4).
(13) CONRALD YUFONYUY WIRNKAR (4).
(14) LEMNYUY ROBERTO CARLOS LIMNYUY (4).
(15) BOVUEM BELINDA REISIH (4).
(16) NYUYDINE LAURA BOFOLAVER (4).
(17) NFOR MAIRAMU DUFEH (4).
(18) PRIMUSE NGORAN KIVEN (4).


Centre No:  11257  Government High School Buea Rural
Regist: 345, Sat for 4 or more Subjects: 276, Passed: 138, 
% Passed: 50, Sanctioned: 5
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) ABANGMA ALAIN EBI (20).
(2) BRIAN TONG ADIET (18).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) NINA OTIA ASHEY (15).
(2) ATABONGAWOUNG CYNTHIA (15).
(3) ASONG JUDE-BRYAN NKEMBEJA (12).
(4) EFUNGANI NAMONDO QUINCELINE BESONG (11).
(5) NGAME MICHAEL RAPHA NGOLE (10).
(6) AYIMELE MOMO PEPETUA (9).
(7) BELTHA NGONDO IKOME (9).


Passed in 7 Subjects: 25
(1) BADE BADE BRANDON (15).
(2) ANJAH MIRABEL ACHA (14).
(3) EMILIA NAMONDO BETANGBA (13).
(4) BORIS MBOCHU KOYE (11).
(5) ANKIAMUA NANCY MBABANGE (11).
(6) BRAINT KUNUS TIKANG (11).
(7) TIMME QUEENTA DIONE (11).
(8) NKENGAFAC LADEVIN (11).
(9) ETEIGNIE ROSELINE (11).
(10) PIHZHIA VANESSA NDONG (10).
(11) NDUM LYZET NGONG (10).
(12) EWEN YVONNE NAKONG (10).
(13) ISUME REBECCA EPOSI (10).
(14) TAKIE MARINETTE TAJAH (10).
(15) NJIE PETER MOKOKO (10).
(16) MOSOKE MAFANY JOHN (10).
(17) FOSSOH CARINE SELLAH (10).
(18) LIMUNGA SUSAN ESOWE (10).
(19) JANWE KAMER JUNIOR (9).
(20) PAUL MOKOTO NGALLE (9).
(21) BUINWI CLARIS NJOMA (8).
(22) AMANDA NGOWO NZUME (8).
(23) EMMANUELSON ETONGO MBUA (8).
(24) FANWI TEHILA KATERE (8).
(25) PADY HANS NYA (7).


Passed in 6 Subjects: 25
(1) EMILIA ENJEMA EVANJO (12).
(2) EKEKU MOLENDE FRITZ (10).
(3) NGENE CLINTON SUMBELLE (10).
(4) PATIENCE EBOTE EWANGE MUSONGE (9).
(5) PAULINE MOJOKO ESONGO (9).
(6) FONYUY BLANDINE LIMNYUY (9).
(7) ITOE DURAND EKOLE (8).
(8) SOPHIE EFETI IKOME (8).
(9) NGWEDZE TATIANA GWAYAH (8).
(10) ABWA ALFRED NDOKE (8).
(11) NGWEYI GAELLE YIMILE (8).
(12) MOJOKO PATIENCE ALVINE (8).
(13) NONG GLORY MAWUNJOH (7).
(14) BONA NSEKE BRUNO (7).
(15) KWANGMEH EVENCIA (7).
(16) BANLA NKINEN JOSEPH (7).
(17) DONTSA ERMINE CARELLE (7).
(18) MOJOKO MEBEL KALE (7).
(19) ELAD KENNEDY ELAD (6).
(20) EKEMA EDWIN EBONG (6).
(21) LYONGA LINDA NAMONDO (6).
(22) BECKY PEACE UNOAMBA O'MALLE (6).
(23) AYUK BESSEM MARIE STEGA (6).
(24) LIZETTE TOUCHUYUNG NFONGOH (6).
(25) NKENGBEZA AUNABUNDEM (6).


Passed in 5 Subjects: 37
(1) AMBENDEKSON ELIZABETH REWARD (9).
(2) ANYITOH GEROLINE NJONG (8).
(3) IKOME NDONGO ALPHONSE (8).
(4) TIKU LYDIEN NKONGHO MANYU (8).
(5) NEMBA CLOVIS OKALUWANE . K (7).
(6) LIENGU MAKOKO FRIDA (7).
(7) OBIAKA CHRISTABEL ANJIAFANG (7).
(8) EPOSI BERYL-ANN EKUMBE (7).
(9) SAKWE MARY FAITH BIER (7).
(10) OSCAR NJONJO LOKA (7).
(11) SOPHIE NJOMO NJIE (7).
(12) NDITEWOH JOB ZIMBIG (7).
(13) DZEVEALA JULIA GHAKANYUY (7).
(14) NGONDE CLOPHINE MILLET (7).
(15) ZOFOA SALAMATU NYUIMBING (7).
(16) JOSOBOLA GRAIGSON EKOLLE (6).
(17) ACHUO PRINCEWILL NENG (6).
(18) TEKUH NGWENDOLINE ATUH (6).
(19) WANGO FLORENCE YANG (6).
(20) NGOWO MARVIS FUTE (6).
(21) DIBA VERON EGBE (6).
(22) ZUH NGEM GLADIS (6).
(23) ITOE PERPETUA MALIKE (6).
(24) NJIE SOPHIA EFETI (6).
(25) PELE PAULINE AIMEE (6).
(26) NGALLE PETER ELINGE (6).
(27) MOJOKO EMILIEN MOLUTE (6).
(28) ABONO BERGONIA ANAM (5).
(29) LYONGA SIMON NDIVE (5).
(30) JENEVIL SARBA BANLACK (5).
(31) NDIVE LYONGA MOTENDE (5).
(32) MUSONGE SALLY MABANGO (5).
(33) CHEFI DIEDIN CHEFI (5).
(34) JINGWA JOLIVETTE (5).
(35) MBONJO PATIENCE BAMOBE (5).
(36) MAGU ANNA NKEMGE (5).
(37) LIMUNGA SOPHIE MWAMBO (5).


Passed in 4 Subjects: 42
(1) BOTAME LAURA KONGE (7).
(2) QUEEN ESTHER AMAH AJIAH (7).
(3) DIALE LOWA HAZEL (6).
(4) LISONGE DAVID FALLE (6).
(5) EKULLE BENEDICT NKUMBE (6).
(6) MBANGCHIA RENE (6).
(7) TENDONGNKENG THERESIA FOMELLEAH (6).
(8) OROCK MARUREEN KETCHEN (5).
(9) SOH LYSA QUOYIKA (5).
(10) CLARA EFUFA MUAMBO (5).
(11) NOMBOP ENANGA ESTHERE (5).
(12) AWUNGAFACK BRANDON FOBELLAH (5).
(13) VILLIA SUSAN ANYOH (5).
(14) MOLUA JOAN NALOVA (5).
(15) ACHUO ALBERTIN (5).
(16) MBELLA ANDERSON MOSOKO (5).
(17) NDUM FRANK AJONG (5).
(18) WAFFO TCHIM-TCHOUA QUINTA (5).
(19) BUH BERTRAND WUNG (5).
(20) TERENCE MWAMBO KANGE (4).
(21) ETONDE GRACE ESOMBE (4).
(22) AWAH RUTH AKWI (4).
(23) AMBARO FRIDA BEA (4).
(24) DOROTHY ELINGANAKA SELA (4).
(25) ANABI NDWA CECILIA NIYA (4).
(26) FAI STEPHANIE MAMBO (4).
(27) EMMANUELA EWELISANE EVAKISE (4).
(28) AMBO DIREN ABACHUA (4).
(29) STEPHEN LYONGA MWAFISE (4).
(30) GRACE MESSANGA MBAKE (4).
(31) NZOBOPOUH PETRAL MALIEFEH (4).
(32) OJONG CHRISTEL-LEWINSKY AGBOR (4).
(33) MOJOKO CATHERINE NDONGO (4).
(34) MBAKE NGUEPISSI JOSEPH KELVIN (4).
(35) IYA VERA MONDOA (4).
(36) TIESHIE SHACOLINE NGENAZIEN (4).
(37) EFETI LYDIA NASOA (4).
(38) OTIA JENEFA KUMBONG (4).
(39) JOSEPH MONDOA MONGOMBE (4).
(40) NTUNGWE MAXWELL MBANDE (4).
(41) NDIP RANDY TABI (4).
(42) JERALD EFUAH ATEH (4).


Centre No:  11258  Maturite Bilingual High School Douala
Regist: 81, Sat for 4 or more Subjects: 69, Passed: 39, 
% Passed: 56.52, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) ACARAGWE CLOVIS MUKEM (15).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MEHUNGSI GISELE EBOT ATAHBU (13).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) TSOKENG KENNE RITA LAURE (12).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) KEBANG RAMSOM KUM (13).
(2) GIMEH MYLENE LUNCHEH (13).
(3) VOUKENG DONGMO PETROLINE MARTHE JEANINE (11).
(4) NKENGFAC ORNELLA FOMENGIA (10).
(5) MONIRA MOHAMADOU (9).
(6) YOUMSI FOKA EMMANUEL BORIS (9).
(7) NGUGNI NKEUNE JIRESS (9).
(8) NGONG ROPHINE NEMAIN (8).
(9) SOH TALLA EMMANUEL (8).
(10) KHAN SYNTHIA WONDON (7).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) AKONGNWI BLAISE (10).
(2) WOIMGE KAMDEM STEVE JUNIOR (9).
(3) TSAMO ZEUFACK IDERLINE PASCALE (8).
(4) SAAH TCHOUPE CHRIST YVAN (8).
(5) KAGHO TEOGO BLONDELLE (8).
(6) FORCHAE DIEUDONNE NGEASONG (8).
(7) KANG CLAUDINE MBONG (6).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) FOLACK YOTTA CEYRILLE LANDRY (9).
(2) NGUETSA NANTIA BRONDON LANDRY (7).
(3) MOCHE FOKA MARIE INES (6).
(4) NGUM VANISA (6).
(5) AWAH ROPHINA CHO (6).
(6) NYAKE DINDE THERESE MIREILLE (6).
(7) NDEDI BENEDICTA BEMOE (5).
(8) BELA ALFRED NKENGLEFAC (5).
(9) BISONG HELEN MANYI (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) NGUIMZEU GOUADJIO IVANA (7).
(2) EPETY PIYA EUNICE INGRID (6).
(3) BENG NICOLINE EBEI (6).
(4) MOMO JEANINE (5).
(5) KAMENI YVE GERARD (5).
(6) CHOUDON MOMO BILOUASE CAROL (5).
(7) TASING KWAANGO ETIENNE (4).
(8) NJI ELVIS BULING (4).
(9) MBEM KOTE THOMAS MELY (4).
(10) FANG GODWILL KAH (4).


Centre No:  11259  Government Bilingual High School Dschang
Regist: 241, Sat for 4 or more Subjects: 185, Passed: 131, 
% Passed: 70.81, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 14
(1) TEGUIA DIMITRI KAMGANG (29).
(2) TCHOFFO TCHOFFO JOEL (28).
(3) GANLEU MONTE BRICE JORDAN (27).
(4) AYAMA ANSGAELLE NGHEA (24).
(5) NDOUNGONG NKENG-ASONG (23).
(6) KANLA BLESSING AJECK (21).
(7) LAJI SHEKHINAH NGUM (20).
(8) MOKO FOTSO LINDA (18).
(9) NKEMBE MARK WOCHESEH (17).
(10) DJONGANG FOSSUA ARLETTE STELLA (17).
(11) NYIAWUNG BRIDGET NCHIFOR (16).
(12) SAAGUE MANEKEU JESSICA VIANI (15).
(13) SOLEFACK MAFOTSO ARIELLE NIKAISE (15).
(14) KENFACK DONFACK MONY ARNOLD (14).


Passed in 9 Subjects: 16
(1) MOMO DONFACK GUY PAVEL (22).
(2) TSAFACK I JUDICAEL ZANGUE (21).
(3) NKWAIN STEPHEN UDOH (21).
(4) NURUDEEN IBRAHIM MANU (18).
(5) FOPAH MALLA GISELE SYLVIE (17).
(6) TAH HAPPY MUBANA JUNIOR (17).
(7) NOUMSSI FOPOUSSI MICHEL GABRIEL (16).
(8) GOUFACK KENFACK ZABDIELLE BLONDE (16).
(9) KWANKAP BIANTCHO DAVE CARLIN (15).
(10) EKWELLE ELVICE EPIE (15).
(11) KWIPCHU CONSSOLA WEPKEH (14).
(12) MEDONNOUE FOTSI BRANDY (13).
(13) SUNJO MACSWELL AMBE (13).
(14) TCHAMBA DJEUNOU BENJAMIN JOEL (13).
(15) MAMBOUNE CHRISTINE GRACE (11).
(16) MENYINSEH SONIA (10).


Passed in 8 Subjects: 14
(1) ZANTSA CLAUDE MERVEILLE (19).
(2) AJONGAFAC VIVIAN NCHAFAC (17).
(3) NGUATEM KELVIN (17).
(4) TCHOUGONG CHRISTOPHE JUNIOR (15).
(5) ACHOH BENEDICT YEM (15).
(6) NDONGMO MANFOUO RUTH YOTHANE (15).
(7) TANKAM KOUOGUE MIRYAM (14).
(8) TCHIAKO RAISSA (13).
(9) NUEMO MOPIYE URIELLE (13).
(10) TSUMBANG TUM GABRIEL (12).
(11) NGEFACK COLLINS NKEMNGEH (12).
(12) TANKAM TAKOUDOUM JOSEPH GERMAIN (11).
(13) YUMSU DEFO STEEVE YVAN (11).
(14) ZEFAC MICLAIRE ASOBA (9).


Passed in 7 Subjects: 14
(1) NGUEFACK KELVIN (15).
(2) LETENOU IRENE MARIE FRANCE (13).
(3) FORLEPAI BENIS NDONGMOH (13).
(4) AKA NANFACK JUNIOR JOEL (13).
(5) NDIKUM STEPHAN NGWAMENEH (10).
(6) DONKEM MEZATIO HURIEL PASCAL (10).
(7) PAHATSA MANFOUO ELDA JEMUELLE (9).
(8) ASHU DORCAS TABOT (9).
(9) ZOUNGNOUH KELLY SANDRA SEINGNOU (9).
(10) DONGFACK MOMO GAELLE (9).
(11) KENFACK DJIOFACK LINDA DIANE (9).
(12) CHAH SYLVIA NANAIN (8).
(13) VALENTINA NGUWOH (8).
(14) AWUNGFOR THECLA (7).


Passed in 6 Subjects: 24
(1) YIMNAI SONKOUET ANICETTE (12).
(2) NKEMTA JEZZY JEFF (12).
(3) PIFFO MBOUGNIA VIVIANE (11).
(4) DJOUFACK-DONGUIA-VANESSA (10).
(5) NGUIMFACK GUETSA IVAN DANICK (10).
(6) ASONGAFAC FOMBEOH (10).
(7) KENFACK TAFOTIE FRANCK DIMITRIE (10).
(8) KOUAMOU WANDJI OLIVINE (10).
(9) NKENJOH BERTRAND FONWEDLUNG (10).
(10) DONFACK MEFOTIO MARIE JULIE (9).
(11) NGUESSONG SONTIA DESIRE SYNTHIA (9).
(12) TEMKENG MALEPACK BABARA M. (9).
(13) CHOFAC MARIE (8).
(14) KUETE TCHIAZE ANICK SANDRA (8).
(15) NGOUNE METIAZE NELLY (8).
(16) TOULEPI KUETE ARNAUD MECHIOR (8).
(17) FO'O KWEDA OUEMBA CYNTHIA PAULE (8).
(18) NKOH DESIREE MBEYI (8).
(19) JONG ECOLETTE MANYI (8).
(20) LEKEUMO NGOUZON ROCHENEL (8).
(21) TCHOUTEZO MEPA VANICK (7).
(22) TANKEU YONGO TSOFACK INGRIDE LAURE (7).
(23) ASHUNGANYA DUCHERE (7).
(24) NSANYU SHERON MUHDE (6).


Passed in 5 Subjects: 32
(1) AZEBFACK CHRISTELLE LETICIA (12).
(2) EPEDE NGIDE SYNTHIA (10).
(3) DAMDJA DJEUDJI LORINE DORCAS (9).
(4) TEMGOUA TONFACK JEAN BRICE (9).
(5) MFENJOH KETI KENCHO (8).
(6) FOZIN MONGOUE JORDAN (8).
(7) DJOUKENG NAFACK CLINTON (8).
(8) NDIGUE LACOME JEAN-LOUIS (7).
(9) TCHINDA TEMFACK CATHY MICHELLE (7).
(10) AWANDEM NZUATIAH PHLORA (7).
(11) SIEWE YISSEU THERRY MAELLE (7).
(12) FUNWIE BRIAN (6).
(13) MBOMBA NGUNE GENIS (6).
(14) FIETSO JEAN PHILIP (6).
(15) SONFACK LISETTE SANDRY (6).
(16) NKENGAFACK ORNELA (6).
(17) NAWOH DINABELL AVOFAC (6).
(18) GHODA NOUNDOU AROLLE (6).
(19) TONTSEM ULRICH VALDO (6).
(20) ANYI BROUNHILDA MANDOH (6).
(21) MBAKU KETILA ATIM (5).
(22) NJAM JOSEPHINE MAI (5).
(23) DINGUE NJANSI PAULE LEONORA (5).
(24) AYEMELEH ZINCHA VICALINE (5).
(25) NDEMAFACK PAUL (5).
(26) AGENDIA BROWNLY NKENGAFAC (5).
(27) FOKOU GLADYS FOKOU (5).
(28) TSOFACK MARC-BLAISE (5).
(29) NCHINDA FOTSING FRNCK JUNIOR (5).
(30) ASONGCHAPNJU JOANSMITH (5).
(31) NGUETSA DEMASUI ANIE (5).
(32) SHUNGMBANG JUSLENE AZAOFAH (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) AHOUNTSA NGOUATEU MAXIME CABREL (6).
(2) DONGMO HILARY REINE (6).
(3) FO'O DJOUFFO OUEMBA IVAN CHAMBERLIN (6).
(4) ASONGAFACK NAOMI MACHELLE (5).
(5) DEKOU HIDZEM MYRA FERANE (5).
(6) NJAPNDOUNKE MBOUOMBOUO ALIMA (5).
(7) KAMGA KAKE ROBERTO GIDEON (5).
(8) MEPEE TEMGOUA DAVID (5).
(9) MENETEU TANTANFACK AURELIEN DONIAL (5).
(10) ZAMBOU DONGMO ZIDANE (5).
(11) ZELIO LODRICK ZAOMOH (5).
(12) EWOH NZO JUNIOR YANNICK (5).
(13) ACHOUNGMING DONGHO BORIS RUSSEL (5).
(14) NDOH SOLICE (4).
(15) AZEMAFACK YANNICK (4).
(16) AWINGWOH IDIVERE EKONSEH (4).
(17) TSANNANG TONLEU PATRICK (4).


Centre No:  11260  Government High School Tinto
Regist: 32, Sat for 4 or more Subjects: 32, Passed: 19, 
% Passed: 59.38, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) TAKANG FRIDA NKENG (10).
(2) TIKU JOSSEY AKO (10).
(3) ARREY COLLINS MANGIEB (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ANWA BRAIN NJONG (8).
(2) ALONG EDWIN ABOH (7).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) TANYI PATRICIA BAKUME (8).
(2) MBEH CECILIA EBANGHA (7).
(3) AJONGISON BELMOND NKWA (6).
(4) AGBOR-NDAKAW TAMBE LUCAS ABIA (6).
(5) TABE EMILIA ANYINJONG (6).
(6) AKPA CLEMANTIN APISAGA (5).
(7) OBEN-AKEM FANNY EKWEAYUK (5).
(8) TAMBE VICTORINE TANDEH (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) TAMBE MARIE-FERNANDA EROH (6).
(2) IVILA JEFF OKUMB (6).
(3) MANGIEB JENNY BISONG (5).
(4) NKONGHO CONDOLINE AGBOR (4).
(5) MARK LIBIE SAKWE (4).
(6) IZA ROSAVERE ANGEH (4).


Centre No:  11261  Kulu Memorial College Limbe
Regist: 31, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 18, 
% Passed: 58.06, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) YABOU BRENDA FEUMI (13).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) EKWO YANNICK NJOYA (10).
(2) EBAI DERRICK AGBOR (9).
(3) TAMBE KENNETH ABUNAW TAMUFOR (8).
(4) KINGE CLAUDE MOKANDE (7).
(5) CHU FABRICE ALANG (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) KUIMO NGALLE COLLINS KEVIN (8).
(2) NWESE ISREAL BESINGI (7).
(3) MOJOKO VANNESSA LYONGA (6).
(4) ASHUKEM MICHEAL ENOW (6).
(5) PRECIOUS OGACHI NNAJI (6).
(6) TAH CROMWELL ANAS (5).
(7) CHOMBE MEDINA MANJOA (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) FULAI RELEVANE NKUMI (6).
(2) MOSEMB KALLA REGINA (5).
(3) MASAPA DAISY DIBO (4).
(4) ESOKA KZILLE ETONDI (4).
(5) ETANKI ETAME VANESSA (4).


Centre No:  11262  Saint Aloysius' Minor Seminary ( S A M S) Kitiwum
Regist: 43, Sat for 4 or more Subjects: 22, Passed: 21, 
% Passed: 95.45, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) NYOH PAVEL FONDZENYUY (26).


Passed in 10 Subjects: 3
(1) WANYU DIMITRI YILARENG (21).
(2) CLINTON NDOUMBE NKONGHO (20).
(3) NKAMA FRANCIS TENCHI (16).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MABOU TAGNE CHARLES ARNOLD (22).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) BIRKA GEORGE TOMRILA (18).
(2) AKIATA GERARD ANJIANGWE (14).
(3) MBAH TIBI LUKE WATSON (11).
(4) MANJOH DANIEL GHAKANYUY (10).
(5) DIOM JACOB NGONG (9).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) TEMNNAM RICHARD DECLAN (12).
(2) WIRSIY LIONEL DZELAMONYUY (11).
(3) KONGNSO JEAN-BRISE AYONGMOGHA (10).
(4) BENDZEKA SERGE NSOSEKA (10).
(5) JOHN DINAYEN MAIKA (10).
(6) CALSON MACMILIAN NYUYFONI (10).
(7) NDONGCHENG IPAINGH LOUFF (8).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) FAUSTINO MIJEMSIMBOM (8).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) WAFO RAYMOND VIVIEN (9).
(2) CHIA YUH MBI CLETUS (7).
(3) BANMON EMMANUEL DZER-ERNYUY (7).


Centre No:  11263  Government Bilingual Secondary School Moumekeng - Manjo
Regist: 5, Sat for 4 or more Subjects: 5, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11264  Government High School Bonjongo
Regist: 60, Sat for 4 or more Subjects: 60, Passed: 20, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) ANDIN ASHLEY NDAMUKONG (15).
(2) PANE ROBIN BLECK (12).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) CHINDA DOUADJI MARCIAL (10).
(2) MOKI GILBERT LYOMBE (10).
(3) EFOME MOLINGE LITANGA ANTHONY (9).
(4) ETOMA RICHARD WOTANI (8).
(5) ESUKA VEFONGE SYLVESTER (8).
(6) EKO IMBOLO JOAN (8).
(7) PETER ESSOKA MOKI - MBANDA (7).
(8) NGUH EMANGA ELIZABETH (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) AMIEMWOUO POFOURA SANDRINE AMANDA (7).
(2) AKPELLE FRIDAH NKONGHO (7).
(3) AKO NIKES ANYI (6).
(4) NAWOBE ANNA KOFFI (6).
(5) ORGAH HARRY OKE (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NDJEUNGA JOELLE IVANA EWANGE (5).
(2) AYUK CALEB ARREY (4).
(3) SUCCESS ORUME NEMBORE (4).
(4) SANDFORD HOMBO EBONLOEH (4).
(5) ETAYAH MAKWENU MARVETTE (4).


Centre No:  11265  Wabane External
Regist: 34, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 1, 
% Passed: 3.45, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) CHA PHYDERINE DEO (5).


Centre No:  11266  Government High School Kombone
Regist: 122, Sat for 4 or more Subjects: 117, Passed: 27, 
% Passed: 23.08, Sanctioned: 6
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 4
(1) TATA NELSON (9).
(2) TENNYI BRUSLINE DIO (8).
(3) TIKU CLARIS ACHA (7).
(4) TEMBAN NADINE ENGOWEI (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) TIFUH FRI BRENDA (10).
(2) NJECK CHRISTABEL MISO (7).
(3) GHEMA LIDWIN ZUH (7).
(4) MOTOKO MILDRED NANINA (7).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) SUMBU STANLEY SESUH (7).
(2) NJECK MAXWEL TIKU (6).
(3) TAMBE BETA WILLVON (6).
(4) NJECK FANNY AZONG (5).
(5) NDAM ORDAIN AGWE (5).
(6) MOLIKO PAUL FON (5).
(7) MOKETE HUDWIGH ALINACHO (5).
(8) TARH BRENDA ANDONG (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) MUKETE HIVERY (5).
(2) MBANDA MISPA BALIKE (5).
(3) TEKU BRUSLINE TEKUH (5).
(4) NGAM ROLANTINE MBEL (4).
(5) TEKUM MARCUS TEWOM (4).
(6) DAH BEVALINE TICHOCH (4).
(7) NDINGI SERION MUKETE (4).
(8) MAFAIN LILIAN (4).
(9) ADEM CHECK STANLEY (4).
(10) EYOH PHILEMON ASUQUO (4).
(11) WARA NEOLAR ACHO (4).


Centre No:  11268  Government Bilingual High School Ndu
Regist: 410, Sat for 4 or more Subjects: 297, Passed: 127, 
% Passed: 42.76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) JINWEN TCHANGJOH VICTOR (24).
(2) JINWEN BANLACK CLAUVIS (21).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) GANGBEN ZEBULON KOMSAH (17).
(2) NGENGE ETIENNE RINGNYUI (16).
(3) NGWANG NOEL NFORMI (15).
(4) KPUYUF ANNETTE VISI (15).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) KONGNYU LOUISE MBITI (15).
(2) MENGNJO NTUNYU MICHAEL (15).
(3) NGECHU NICOLAS NWICHU (13).
(4) TEBO BANYOH FRANKLIN DEGUL (13).
(5) KIMAH BRENDA MAMBOH (10).


Passed in 7 Subjects: 14
(1) NERESS NJUNJU NGWAYI (15).
(2) ANDO DYLAN ACHENYU (15).
(3) BANTAR RITA NSAM (15).
(4) YAUBA NJISHU (14).
(5) SHEY JULIETTE MANGWANG (13).
(6) FIBUIN ROSE NWADEN (12).
(7) NGANYU LAURANTINE YUH (11).
(8) NFOR KLINSMAN (10).
(9) MBULI YVONNE AFANYU (9).
(10) TATA JAQUELINE YAJE (8).
(11) NCHUQUI FLORENCE MBIBU (8).
(12) KANJO BETRAND NFOR (7).
(13) JATO DIVINE NJESHU (7).
(14) GIWE REJOICE WEPNJE (7).


Passed in 6 Subjects: 18
(1) TARAWO BUNYUI GODLOVE (14).
(2) BAWE COURAGE NYEH (10).
(3) TANYU BLESSING YAYA (10).
(4) NFORMI BRENDA NTASHE (10).
(5) CHOKOT BENIS BONGDA (9).
(6) CHIFU VIANY KONFOR (9).
(7) NGALA MABEL YUU (9).
(8) NYONG SANDRINE MUDIH (8).
(9) NGANJI SERGIO NKEBU (8).
(10) DJEUFACK BRENDA YEFON (8).
(11) TANDO MABEL NGWAKFU (7).
(12) NGANGEH STEPHANIE NJIFI (7).
(13) NJETA CARTHERINE KAKA (7).
(14) YUSINYU BLESSING WERNYU (7).
(15) GEBUIN ABEDNIGO YEBE (6).
(16) NJECHFU FILICITAS NYEH (6).
(17) NCHA RACHEL NFOR (6).
(18) KWA NOULE NCHANJI (6).


Passed in 5 Subjects: 43
(1) NJAMSHI JEPHTER NGANJI (11).
(2) YUGUDA DAUDA (9).
(3) BANTAR KONYU KINGSLEY (8).
(4) RINGNDA MARCEL NFOR (8).
(5) TAFON DERICK NKUH (8).
(6) NGWANG CARINE NFOSHI (8).
(7) GILFORD LEWOH NJETA (8).
(8) NFOR BENIS BOKA (8).
(9) WIRBA MABEL GHAILA (7).
(10) NJAMNSI RAHAINATU MANKFE (7).
(11) KWAH PRISDEFF NFOR (7).
(12) TANTO CONFIDENCE KWIKWI (7).
(13) MBULI STEPHANI YAH (7).
(14) NDZI MORINE MUTAP (7).
(15) NFOR BRELIAN (7).
(16) RAHAINATU YU-UH NFOR (7).
(17) NFOR ANNETTE GUYA (7).
(18) KANGHA ROMAN KAWEB (7).
(19) KONGNYUI GRACE JAJA (6).
(20) BIRWONG SADI MAYAAH (6).
(21) YEMBE FABRICE TAMBANG (6).
(22) NFOR BENARD NGALA (6).
(23) NDI MAVEL MBULI (6).
(24) SHEY EDISON GWAYA (6).
(25) TATA CATHERINE KINYUY (6).
(26) GINGTI CONFIDENCE NKUH (6).
(27) TAP OFNEL KITZIWIYI (6).
(28) NFOR YANICK NYUGAP (6).
(29) NGALA INNOCENT BUDZI (6).
(30) GWEI NGEH SAMUEL KWA (6).
(31) BANTAR KARINE MUTFUH (6).
(32) YAKONG GODESSE YANGANG (6).
(33) NTAMBFU PROMIS (6).
(34) UMAMATU RINGNYU (6).
(35) GIBUIN ROGER FUNYI (6).
(36) SIRRI ALMELE (5).
(37) KILOH ERNEST NKEH (5).
(38) NDZI GIVEN NGENGE (5).
(39) WAMBA NGUENDE LISA (5).
(40) PRISCA NFAH SHIFU (5).
(41) NJEMGWE CLAUDIA GABLACK (5).
(42) TATA GLORY AMIKE (5).
(43) KANKWU ISAAC (5).


Passed in 4 Subjects: 41
(1) NDI CLOVIS TONGLA (7).
(2) NYAH EVANS BAWE (7).
(3) NDZI KINDNESS AYUKE (7).
(4) NFOR RANDY KONANG (6).
(5) TAFOR EUGENE MBURLI (6).
(6) KARNGONG JOYFOBEL KWIMCHAP (6).
(7) NDZI NGALA CLINTON (6).
(8) KHEMNSAH NFAKNGWI LILLIAN (5).
(9) COLLINS NJOBARA NJONG (5).
(10) SOLANGE GHENSY (5).
(11) RONARD NGALA KONANG (5).
(12) NGALA NKEH ERIC (5).
(13) NGEH ELVIS KONGNYU (5).
(14) FITAT NOVESTER URGENT (5).
(15) YUFENYUI BLAISE NFORMI (5).
(16) ERINE MUGHA NDZI (5).
(17) KUNCHOU MEEKNESS LOBHA (5).
(18) MANJOH KENNEDY MURING (5).
(19) BFUNDZI ELIZABETH (5).
(20) NFOR BLESSADE TAMFU (5).
(21) YUFENYUY SANDRA FANWI ADAMU (4).
(22) NJENWE JUBRIEL NKEH (4).
(23) NFOR ANETTE JIJI (4).
(24) BONGKAWA COLODIA FAWI (4).
(25) NGAFI MAXCELINE NKU (4).
(26) NFOR AWALU NDAPNSA (4).
(27) NJESHU ERIC (4).
(28) TATA SYNTHIA LABU (4).
(29) NSAH EDWIN NJINI (4).
(30) NFOR GODKNOWS MAGHA (4).
(31) MUNKU RITA (4).
(32) JIMS MUSA (4).
(33) NGALA ELVIN RINGYUI (4).
(34) NFOR LINDA NYAAH (4).
(35) BUOY ANASTAZIE NGWAKFU (4).
(36) ALI PAUL KIMENG (4).
(37) GAMNJE ABDULAI NFOR (4).
(38) NFORMI LYDIEN MBULI (4).
(39) KOBO RUGIATU BERI (4).
(40) JAMHANG GENUM SALVATION (4).
(41) KONGNYUI BLAISE NFORMI (4).


Centre No:  11269  Government Bilingual High School Etoug - Ebe
Regist: 513, Sat for 4 or more Subjects: 421, Passed: 306, 
% Passed: 72.68, Sanctioned: 5
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 6
(1) TANIFORM PRECIOUS-FAVOUR NGUEMUTO (32).
(2) WIRNGO RAIMA (30).
(3) WEMEGUELA YOSSA KAREN MAYEVA (28).
(4) OROCK MA'ENOW (22).
(5) SOFA NSENGNWI CONSOLER (19).
(6) TUFOIN HONORINE KEH (16).


Passed in 10 Subjects: 45
(1) NDOH MANKAH RACHAEL (28).
(2) NJEUNGUE NJIONWOU (28).
(3) TAGOULA SOUANFO IVAN JORES (27).
(4) MBAH NADINE AMECK (27).
(5) ANNABELLA BERINYUY CHIN (27).
(6) TONTSA APALA GHISLAIN FRANK (26).
(7) MULUH DIANA WEDON (25).
(8) NOMBOH EVANS KUNCHU (25).
(9) TUTUWAN NAHJELA DORIS (25).
(10) AV'NYET AGNIEL ESDRAS (24).
(11) EMALIEU TCHATCHOUA YVAN DARRYL (24).
(12) FOMEKONG KENGNE WILLY JACKSON (24).
(13) SONTIA TSAFACK HERMANN WILFRIED (23).
(14) NTSAMA AUGUSTINE AMANDINE (22).
(15) WAH KHIENG WAN-TEMA (22).
(16) NA-AAN MEM BEBBE (22).
(17) HOUSMANE NJOYA DJAMILA (22).
(18) NYOM BAYIHA DIEUDONNE (21).
(19) TINA ATENGUENA SANDRA LAETICIA (21).
(20) MECHE JONTEJE ARLETTE VANELLE (20).
(21) EBHAT OBHASI OBI (20).
(22) AKISARL ELLA ROSINE NDZENEWO (20).
(23) DEMGNE NGASSAM DJAMEN GRACE LUMIERE (20).
(24) ENOW-MBI EMMANUEL ELISEE (20).
(25) FAI EMILY BONGBEN (19).
(26) MAGOU TCHOUPOU SIDOINE DUCHELE (19).
(27) NGI BASILLE KARNGONG (18).
(28) NGALLE BRADLY JOSHUA-CALEB (18).
(29) ATSE KUANDE ANNICK (17).
(30) NKONGHO ASHU JUANITA (17).
(31) DJIMELE CHELSEA CHABBI (17).
(32) FONANAG DENNING CHIAFIE (16).
(33) LUM COURAGE (16).
(34) FONONG EDMOND CHICK (16).
(35) NGOUPAYO KAMGA MENSIE (15).
(36) NDJENG MARTHE PATIENCE (15).
(37) NYEA TANG CURTIS (15).
(38) AKUKULONG ABINGMBOMBI MBATALOM NAURADYN (15).
(39) KUATE SIMO JORDAN (14).
(40) TCHOMOU SIEWE PATRICIA VANELLE (14).
(41) GEMUH PHILIP ATEMKUH (13).
(42) BUGHE PERSIS -ATSERMBAI NKUNDE (13).
(43) LEMNYUY KELLY KINYUY (13).
(44) GUEGUIM SONNA ZITHA UNELLE (13).
(45) MAKIA ANGEL EMENJI (12).


Passed in 9 Subjects: 40
(1) AZAMO DJOUKENG JOEL JORDAN (24).
(2) NGAKAM TCHAMENI BORIS (23).
(3) PIEWE JEAN STEVE (22).
(4) DOUBE EWOUDOU VICTOIRE (22).
(5) MBONWO STAELLE BRIELLE (22).
(6) GUEGANG TADIDA EMMANUEL KING (20).
(7) TIETCHOU NGUENDOP SILAS VENANT (18).
(8) JATO PATRICK JATO (18).
(9) JONG PRAISE NONG (17).
(10) NGU CHRISTABEL ANWI (17).
(11) SHEKINAH MOUAFO SILATSA (17).
(12) NGUEFACK TRESOR (16).
(13) BIH DORCAS ANANG (16).
(14) TCHAPTCHET KOUDJO CEDRIC YOHANN (16).
(15) GNINTEDEM CHUMGOH MARIE HUGETTE (16).
(16) MOTALE GUILLIAN ELINGO (15).
(17) DOUANLA SONWA NURIA (15).
(18) NANDJI KWEKEU FATIMA FOTUNA LEE (15).
(19) LEPAHLE STEPHANIE ISHA (14).
(20) FOSOH SERGEN TITA (14).
(21) MATALA MAFOUO LYNCH EMMANUELLE (14).
(22) CHINEME DICK JOHNSON IGWE (14).
(23) ONGBAGNOLOK TCHECK JOSEPHINE DEBORAH (14).
(24) BIVIRLA REINE (14).
(25) DIN NGOLLE WILFRIED AUDREY-CASTEL (14).
(26) EMALEU PANGOP PATRICIA AUDREY (14).
(27) CHOFONG DILYS NGNUNGWA (14).
(28) SIKOUONGMO TCHEMTCHOUA GLORIA (14).
(29) ITUILA GILLIAN (13).
(30) MULUH DIAN KIPAT (13).
(31) SOCFACK TCHOUMGNI JORELLE IRIALLE (13).
(32) DONFACK KEUGMO ROY PAVEL (13).
(33) MAINIMO WINSTON BURINYUY (13).
(34) TIM MARIETTE LEH (13).
(35) ASANGMBENG CYRIL NFONGOH (13).
(36) ATEMKENG AGENDIA (13).
(37) SHANG KINGSLY SOLIH (12).
(38) NGONG ENICE NYANGHA (12).
(39) SIATACK KAMENI ULRICH DYVAN (10).
(40) AYABA LEROY MULUH (10).


Passed in 8 Subjects: 39
(1) TANG KENNE DORETTE ERICA (17).
(2) KELEKO TCHANA FRANKLIN STEVE (17).
(3) NTUMBI SONIA MANJUO (16).
(4) NGNOUJIPO MANTHO MELVINE LILY (15).
(5) NSAICHIA GERALDINE NAAH (15).
(6) MFONE NANGA MODESTE (15).
(7) NSANGOU SAMIRATOU FOUSHIE (14).
(8) NKWENTI GRACE MALEIN FRINWIE (14).
(9) FOTSING KWETCHE PATRICK ARTHUR (14).
(10) MVOGO OKANI RACHEL CLAIRE BERENICE (13).
(11) TADABJO KEMETAP ALEX (13).
(12) MVONDO TOMO PAUL STEPHANE (13).
(13) TEBU NKEUGUE STIVE WILFRED (12).
(14) TAKANG DJOUFACK ISMAEL SONA (12).
(15) RAHIM JAMIL (12).
(16) AFOUSE COURAGE NEYINDA (12).
(17) KENFACK TEUFACK STELLA (12).
(18) LUKONG ASA BRANDON (12).
(19) TAMO AKONSEH CARINE LYDIA (12).
(20) TABONDJOU KENZO THOMY DILANE (12).
(21) TAMOMO SONGONG CLAUDE LAURELLE (12).
(22) MAKOUE TSESSI CHARNELA PEREX (12).
(23) DJUEWOU AMANDA (11).
(24) ASSONFACK VOFFO JOE KEVIN (11).
(25) ATABONGAFAC KELLY BRENDA (11).
(26) EYONG MABELL THOUATE (11).
(27) VOUKENG GUEAFET ULRICH (11).
(28) ALANGEH REMEDY LUM (11).
(29) TEMGOUA HEVANELLE JORDINE (10).
(30) AZONG KATHLEEN EKUM (10).
(31) TAKUAYENE BLESSING MATABE (10).
(32) FOHOM KENMOGNI RAMSES ERWAN (10).
(33) CHI SAMUEL APENG (10).
(34) KENGNE MAKU GWENDOLINE SORELLE (10).
(35) FOLEFOCK JUNIOR C. AKONGANDI (10).
(36) CHIFU GHISLAIN AZUMBOM (9).
(37) NGOULA WAMBA GILCHRIST ANDREA (9).
(38) DONFACK FORTUNE (9).
(39) NEBA CHE THIERRY (9).


Passed in 7 Subjects: 46
(1) MIYANUI JOYCE ABEGELE (17).
(2) NJOFIE BRENDA ZAOTSA (16).
(3) TIMCHIA LINDA NAYAH (15).
(4) CHO CHRISTELLE MISHI (14).
(5) EDWIN TENDONG NWAA (13).
(6) JIOMENECK WINNIE (13).
(7) ABIA AYANGMA BROWNDY ELLIOT (13).
(8) MBOLLE DAISY NGOLE-ENOME (12).
(9) LONKENG YOYEM MANUELA DIANE (12).
(10) ASHU BLANDINE BESSEM (11).
(11) DJIEUFACK TAPKENG MERVEILLE (11).
(12) KEHINDE FRANCK ISHOLA (11).
(13) TAKOUDJOU DJOUMESSI FRANKLIN (11).
(14) TCHAKO NAOMIE PRISCILLE (11).
(15) SONG FILBERT MENCHIM (10).
(16) NDIFOR RANDY CHE (10).
(17) NNANGA ZEH NKOUDOU RANA BRITHNEY (10).
(18) ETOUNDI ATANGANA SIMEON TOUSSAINT JUNIOR (10).
(19) NSUSONG YONZO JUSTINE LORETTE (10).
(20) AKERE GISELE SIRRI (10).
(21) NYA TOUNDA LAURIE CLAUDIA (10).
(22) ABONTCHOU EKOLE CARREL (10).
(23) MABE KELLY SANDRA MAHYI (10).
(24) YARAYEN RAYMOND KEJUNKI (10).
(25) ASHU BRIANDT AYAMBA (10).
(26) NGASSA YIMGA SUZANNE LISIANE (9).
(27) ORUH CLIFF TAMBE (9).
(28) KELEI SONIA NOWEI (9).
(29) NOUMEDEM NGUESSOP NADIA (9).
(30) YUTAH JULLIET NIEMENGE (9).
(31) AGBOR GLENICE BATE (9).
(32) JONATHAN CHRISTIAN ANYA (9).
(33) PRINCE BOATENG ASONGAYI (9).
(34) TCHAMAHA FOTSO ADRIEL (9).
(35) TICHA FIOLA NGUM (9).
(36) SENGE ESSOKA LAURA (9).
(37) VUGHOSI LIDWIN (9).
(38) FORH TRACY ENYAH (9).
(39) TCHOUPOU FOFIE BRILLANT JEFFERSON (9).
(40) ENGWA TYRA ANGUM (8).
(41) NANJE NASARE MAXMINE (8).
(42) TCHIEGUE TCHANE DOLY ORNELA (8).
(43) NZEMOE KANYOU NICOLE (8).
(44) KAMGUE SIEWE STEVE (8).
(45) MAGNE TALLA FARELLE NESLINE (7).
(46) LEDJE KANKEU JOLEN KEVIN (7).


Passed in 6 Subjects: 48
(1) ZEMAH BRANDON (13).
(2) NANA NKOMGUEM JUNIOR PATRICK (12).
(3) TONFACK NJOTU SYDNEY FAITH C. (11).
(4) NJINKENG NJINJU (11).
(5) BANGA MONGA MERVEILLE (10).
(6) DJOUMESSI AJEUGUE LOIC (10).
(7) BIKOI PASCAL JUNIOR (10).
(8) EBUA MARBEL NDUM (10).
(9) JAMEE YVANNA TCHOUAMBOU DASSE (10).
(10) KFEBAN SINCLARE SOLIGWIR (10).
(11) TAHTA NGOLLO IKOME-SINGE (9).
(12) PIATA SOBJIOKENG JUNIOR (9).
(13) KOAGNE TENGRE RONSARD (9).
(14) FRIKANG SIMPLICE MUOFUO (9).
(15) NGA CHRISTINE MERVEILLE (9).
(16) CHEUFFA ZANGUE DANIELLE (9).
(17) GUEMMEGNE KENMOGNI NOELLE PATRICIA (9).
(18) MUNJE MACHUCK RADELLE (9).
(19) DJOMO MONKAM MARIE BRENDA (9).
(20) AGBOR FLORENCE BETECK (9).
(21) NGENGE CARINE MALAH (8).
(22) AYIMELE ZEFACK DIRAN (8).
(23) FOKEM TCHOFOUO BILL MAXWELL (8).
(24) NKWO LEONARD BONGNUI (8).
(25) AKUM MAXWELL FONDE (8).
(26) APUONGHO LARISSA-AIMEE NOSOH (8).
(27) NKOUH WANKO AUGUSTINE ARIELLE (8).
(28) SHALO NYA BLANDINE (8).
(29) FORBANG NOEL CHICK (8).
(30) DJAZA DJAZA DAILA JODELLE (8).
(31) AZEFO EKATH LOIS (8).
(32) LAMARE NOUTTI ABDEL RAHMAN (8).
(33) TAAL CHELSEA CHECKENDEH (8).
(34) NAGWA CARIS BABILA (8).
(35) ASONGMIN STELLA FRANCINE (8).
(36) NGO HIOL JEANNE GERMAINE (7).
(37) TATAH SHARON NANGSINNYUY (7).
(38) FOKOU AKAM PIERRE ARMAN'DO (7).
(39) TANTO ERMA MUYANG (7).
(40) BESSONG ATABE JUNIOR (7).
(41) NYING JOSHUA GAMSE (7).
(42) ELANGWE CLARKSON NANJE (7).
(43) OUNOUK ADRIEN (7).
(44) NGANPET TATOU ULRICH (7).
(45) ETOA NDONGO SIMON (6).
(46) NSAME YANICK VERLA (6).
(47) NKEWAH COMFORT SEHKITIDEPOU (6).
(48) BAHCHE ASHLEY STELLA NGWE (6).


Passed in 5 Subjects: 45
(1) NDUM JUNIOR ACHA (10).
(2) FO'OSSAP TSOFACK LUITFRID (10).
(3) WAGUIA MOTCHADJE SAM FRANKLIN (9).
(4) AWOH MATILDA TIFUH (9).
(5) MADIYOMBOM REATER (9).
(6) NANDJEU WETTE YVANA SONIA ROLANDE (8).
(7) BISSONG CARINE MVOK (8).
(8) EYONGATEM MARGRET TAMBONG (8).
(9) NGOU BISSENE HERINE DOMINIQUE (7).
(10) SONNE NGATSI CHRISTEL HUREL (7).
(11) KAMANI NANA NOELLY (7).
(12) ESSOUZUAM ESPINA EMANYOH (7).
(13) ASONGAFAC FLORENCE (7).
(14) AGBOR COMFORT EBOB (7).
(15) ATEMBEAFAC NGEANO NKENGZOH (7).
(16) BUENGUIA TONFACK LESLAIN (7).
(17) NDENGFIET SONNA INES (7).
(18) ASIEL NGUETIOH (7).
(19) NDONGO MEBENGA FREDERIC JUNIOR (7).
(20) NJUOH WILLING KUKWA (7).
(21) DACHI FAVOUR SANDRA (7).
(22) LUM STEPHANIE VUSHENTUH (7).
(23) KAMDEM JORDANE LEITICIA (7).
(24) FOGUE GUETCHUISSI GHISLAIN DILANE (7).
(25) BITETE NAMA RICHARD (7).
(26) NGA MBONG MANGA ROSE CRESCENCE (6).
(27) TITASHIFUE IRINE MBONGUOH (6).
(28) NFORMI CONCIENCE NGWANKFU (6).
(29) MBOHOBA MEGUIEPOI ELDEL- QUEEN (6).
(30) GHARIENGAM YAMEKUE ROSE PEGUY (6).
(31) NGEGANG MEPANDEM ROLINDIS (6).
(32) NWAMBOU LEVIER CHINGENYIN (6).
(33) MEZOH JIOTSOP HEROL VANELLE (6).
(34) FONGANG RUTH ANIM (6).
(35) NGIFOR RITA NDEPOH (6).
(36) FOBID FEI BRANDON (6).
(37) TOFIBAM RANSOM MUH (6).
(38) ANANFACK NDEMASONG SMILE (5).
(39) BIH ECOLINE (5).
(40) YODA ACHILLE-LOIC BINNYUY (5).
(41) NNOKO CHANTAL OSOH (5).
(42) MADJOU SOKOUDJOU DOMINIQUE ASTRIDE (5).
(43) TSOFACK AZALLIA DUCHEL ROOSVELT (5).
(44) ZAZI NYAMA CLINTON (5).
(45) AWACHEK JUDITH ABUABAI (5).


Passed in 4 Subjects: 37
(1) SENDZE ROY BONGAMAN (7).
(2) OMGBA OMGBA ALAIN THIERRY (7).
(3) FOYET CHEUKAM KEVINE GENEVIERVE (6).
(4) MULUH EPIPHANY NGOMANDEH (6).
(5) KONCHIE MATCHIM ORNELLA (6).
(6) SHEY KRISTABEL LINGWE (6).
(7) MBALLA MESSINA YANNICK KEVIN LADEY (6).
(8) DJOMO NGOKO FABIEN RYAN (6).
(9) NJUH CLOUTINE NDUM (6).
(10) AMBE CHRISTELLE NGUM (6).
(11) EPOLE VANESSA EWANE (6).
(12) ABIBA BIBICH PAM (6).
(13) DJAMEN KOUENDJA KEVINNE STELLA (6).
(14) NDONG LAUTHY SOLANGE (6).
(15) NDEYH MBOGHE JEZZ (5).
(16) AZEMTSOP NGUESSONG ARISELLE (5).
(17) TCHINDEBE SOUDI EMMANUEL (5).
(18) CHOPZANG SHELLA (5).
(19) NJOBARA FLORA YAH (5).
(20) MBAROU BA KAINE (5).
(21) VOUGKENG TEDJEU MARC STEEVE (5).
(22) JOHNEY COURAGE NGANI (5).
(23) NEBA AKONWI NCHANG (5).
(24) SAMUEL PRAISE ETAH (5).
(25) KENFACK TSAFACK FLAVIE ARIANE (5).
(26) MBEI STEPHANIE (5).
(27) NDZO MARBEL TCHANG (4).
(28) PINANG MELVIS WUZUEH (4).
(29) TAKEH STEPHANIE MIYAN (4).
(30) FORTI TRACY SANDRA NGWEGANG (4).
(31) NJI VANESSA SANDRA DUM (4).
(32) MUKE CHRISTABELLE NDILLE (4).
(33) ASONGU ZEUFACK BARABINE (4).
(34) NJUALEM ELODINE AKALEFACK (4).
(35) PHANUEL YARO NGU (4).
(36) DJOUKANG TEIFOUET FRANCK (4).
(37) TANYI CLARA ETA-AYUK (4).


Centre No:  11270  Government Bilingual High School Penda Mboko
Regist: 67, Sat for 4 or more Subjects: 65, Passed: 16, 
% Passed: 24.62, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) ABONA SANDRA ARIANE (9).
(2) EKANE NJOUME DONALD STEVE (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) KAFAIN MARYLINE FULIE (8).
(2) SUH GLEN CHE (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) EJAH YANICK MBAH (10).
(2) EKUKA SILAS NGOE (8).
(3) KENENLA SHINA NGOKSE EDU (6).
(4) AGWENJANG JOHN MBAH (6).
(5) ACHA EYETIA NAOMI (6).
(6) AJI ASHIE AUGUSTINE (6).
(7) CHICK JOSEPH TITA (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NGOTA MOWELI BARBARA (6).
(2) KUM NOEL MEH (5).
(3) MENDI JEAN-CLAUD ZAH (5).
(4) EBANGHA ARA SOLANGE AYAMANE (5).
(5) MBANGYE MBAH CARLOSHA FONBA (5).


Centre No:  11272  Kumban's Memorial College Kumbo
Regist: 46, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 13, 
% Passed: 31.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NGAYOUNG SHALIFU SIGHAM (9).
(2) KINSAM HONORINE GHAWIL (7).
(3) BABEY LAURA MUNGONG (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) TIKANJOH MERCY JAVNYUY (7).
(2) WIRSIY FATUMA SUILA (6).
(3) NTANEN EVARASTUS KEBUH (6).
(4) CHIN CLARIS LEINYUY (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) FOBOIY MALICE DZESINYUY (5).
(2) YUKEM PASCAL SUINYUY (5).
(3) SILAS NYUYDZE (5).
(4) MEFERE KESHA FUOMBUWEH (4).
(5) LUKONG MARCELINE KIVEN (4).
(6) NAVTI JESICA BONGSIYSI (4).


Centre No:  11273  Government High School Misaje
Regist: 111, Sat for 4 or more Subjects: 103, Passed: 46, 
% Passed: 44.66, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) KINLO EPHRAIM TANGIRI (16).
(2) NJONG ABANDA DIRANE (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) KIDAYEH GISELA KOYEH (11).
(2) NJI SHEY ELVIS (10).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) MUSA GILDAS GIWA (11).
(2) ABDU RAZAC DANLAMI (9).
(3) NFOR MANGWA ADIZATO (9).
(4) WANKE LAYI JUSTINE (9).
(5) FONYOH SYLVIA (9).
(6) NCHUMULUH GODWILL PENN (8).
(7) MUNGWE SHARON ARIMBO (8).
(8) CHILA GILIAN KIMOH (8).
(9) JUMBAM MARVIS BERINYUY (8).
(10) WOBU EVANS (7).
(11) CHE ERNEST NKFUNKO (6).


Passed in 5 Subjects: 19
(1) MINANG STEPHANIE MUNJI (9).
(2) TATA JOY NKWANCHE (8).
(3) TANTOH ROGACIAN CHILA (7).
(4) BAKO ASSUMPTA NKOUI (7).
(5) KINLO EPHESIAN SHUONYU (7).
(6) MBEH MINISCO NFON (7).
(7) FUH BEKWA LIVINUS (6).
(8) MUNGONG EMACULATE (6).
(9) SULEMANU AMADU (6).
(10) CHEKA NINA NKENI (6).
(11) ROMEO FON NDAMO (6).
(12) SAMBA EVANETTE PELE (6).
(13) MUHAMADU MALIKI (6).
(14) NTAKA KENEDY NDI (6).
(15) MONDI EDISON DOGO (6).
(16) MUANYOH MARITINE YODE (6).
(17) PROMISE MANGI (5).
(18) BUYU ROMANUS NYANGHA (5).
(19) KIWAJO FALE HANIBAL (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) KEHDINGA BETRAND BOBGA (7).
(2) NJI DORCAS MBOH NYAH (6).
(3) NATISATU ALI (5).
(4) DZELAMOHNYUY SANJINA IRIS LIMNYUY (5).
(5) NGONG OSLAND KININDA (5).
(6) SOFA COLLINS KINJO (5).
(7) CHEFON LOUISA YODI (5).
(8) FONYOH VIOLET MUNGANJAH (5).
(9) KONCHE FESTUS HASSAN (4).
(10) MINANG GODWILL NDOOH (4).
(11) NDIFOR ELVIS MBUWI (4).
(12) ALIMATU AWUDU (4).


Centre No:  11274  Martin Luther King Bilingual College Bafoussam
Regist: 59, Sat for 4 or more Subjects: 59, Passed: 46, 
% Passed: 77.97, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) FOKAM KUATE JUNIOR (19).
(2) NJOYA FIFEN PAUL ROLAND (14).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) YOUMBI BOUMOUE GAEL (11).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) TCHOMNOU GOKO MINETTE FLAURE (14).
(2) WAKAM SANDRA MICHELLE (12).
(3) KEMETIA ASOH NELLY (9).
(4) EGBE MALGA ANIM (8).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NGNOGUE KUATE MANOAH (12).
(2) NZATEH BLESSING YOUBONWE (11).
(3) FAGAH COLLINS BOWEH (10).
(4) TCHOMWA LINNEROL CHLEPHTON (10).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) MUH SOLANGE MBONG (10).
(2) KEUTCHATANG NJEUMOUN HERWILLSON (9).
(3) MOBOU FOSSI KARINE DORMANE (9).
(4) KAMDEU LYNE PAOLA (9).
(5) MEBOUET TAGUEU SONIA (8).
(6) ORANG EMELDA NDEP (8).
(7) MBIBIH ELVIN ROBBIE CHWIGEH (8).
(8) MANKOU FENGONG WINIE LAURELLE (8).
(9) PAUKEPP TIETIO GILDAS ROGER (8).
(10) TCHADJIO DELPHINE MERVEILLE (7).
(11) DJUNE VANELLE LYNDA (7).
(12) NGUIENSAM GNIDZE SOREL ROSTAND (7).
(13) KENGNE TAKAMTE JOSIANE (7).
(14) NYUYKINHAN ABEL BILA (6).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) ADAMOU NDASSAH MFOUAPON (9).
(2) MBOU SAME ALICE VANESSA (7).
(3) SIMO FOTUE VIVIENT HERMAN (7).
(4) METASSE SOB PATIENCE HARPER (7).
(5) AMUH FALONE EKIAGHA (6).
(6) NGALI ANGEL MAMANG (6).
(7) TAKAMGNO TIEFANG MAXIMILIEN BORIS (6).
(8) ATUD JERRY NJIUDJI (6).
(9) FINILA NADESH (6).
(10) KWALAR BERIAN NDRUTOH (5).
(11) GWAGSI MARVIS YUWON (5).
(12) TEMZEM DEGANG ANGE GUSTAVE (5).
(13) RELINDIS BIHYEH WANDA (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) MINDOM FEUNOU ALEXANDRA MERVEILLE (7).
(2) NOUBOU NGOUANE CEDELE (6).
(3) PEKAM WEMBE ROMUALD (6).
(4) TEBOH QUINIVET ENGOMWEI (6).
(5) YOYEM YEMENE MARIE JOS� (5).
(6) KOAMEDJE GUISMINE (5).
(7) MARIAM SULTANA (4).
(8) TOMY GUILEN NYA (4).


Centre No:  11275  Presbyterian Comprehensive Secondary School Buea
Regist: 155, Sat for 4 or more Subjects: 109, Passed: 91, 
% Passed: 83.49, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 7
(1) PETER NJIE MBUA JUNIOR (32).
(2) NGONINGEH SHERIFA YENOU (32).
(3) GUY DANIEL NGOSSO OKALIA (28).
(4) OBEN DESMOND ASHU (26).
(5) NANJE PENUEL ETOUGWE (24).
(6) FORBANG KERSTIN ASETECK (24).
(7) OBEN FINLEY ARREY (17).


Passed in 10 Subjects: 9
(1) HENRY NEBA TABI FUBE (24).
(2) OKALIA ETOA PAUL CESAR (22).
(3) NANJE WASE ELMINA OWAMBE (16).
(4) NDOKE PEZUZU LEWIS LWEONG (16).
(5) KINANG KINDNESS CHECHE (16).
(6) NWIZU BRYAN CHUKWUDUBEM (15).
(7) RALITSA MUKETE ELOMBA (14).
(8) LOVERT NJUMA NJUMA (14).
(9) EFUETANJOH MORAL-THALIA (13).


Passed in 9 Subjects: 15
(1) COLLINS OKAFOR (20).
(2) ENOWTAKU EBANGHATABI CHRISTELLE (18).
(3) NGOKOBI KLETT ANAIS (16).
(4) NDOKE PEZUZU LEWIN HONGIE (16).
(5) MARTIAL EMMANUEL EYONG (16).
(6) FEH GUILLAUME BUMA (15).
(7) MAFANY AUSTIN NDEH JUNIOR (15).
(8) JOHN AKUNJUA ECHAWAH (15).
(9) ANTEM BESSEM GWENVINCENT (15).
(10) EFIO ETONA IRENE (12).
(11) LIPBUIN SUMAIYA (12).
(12) FRU NSUH MARGARET-MASCOT (11).
(13) ARTHUR LAURA TINIFE (11).
(14) DANIELLA-PRAISE EFUNDEM BEKOLOH (11).
(15) NJOH ANGWI SUINYUY WILLIETTE (10).


Passed in 8 Subjects: 21
(1) ALEM ASONGANDEM VICTORY NGANGANU (15).
(2) JAEL ANYAH NGU (15).
(3) EPOH JEAN-US RICHARD (14).
(4) NJIKE NANA BRANDON CABREL (14).
(5) AYUKACHALE EGBE EBANGHA (14).
(6) AGBOR SANDRA (13).
(7) TEBID MUME ED-FIDEL MBAH (12).
(8) ETINGE EKALE LAUREN JORDY (12).
(9) ACHA GILDAS NEMBO (12).
(10) TEBOH THEMIA AZEKEANG (12).
(11) LEMZE BEATRICE TABID (12).
(12) AKOACHERE RICHARD AYUK JUNIOR (12).
(13) ALBERT KINYE MBUA (11).
(14) EMUAN MPOH LAWRENCE (11).
(15) MEGUE FUNGWE BRANDY RUSH (11).
(16) NING SANDRINE EZONG (11).
(17) NDAHGI KENLISE MBAH (10).
(18) AGBORNDUKU SHARON MANYI-AYUK (10).
(19) AGUM THEODORE NWATI (10).
(20) EPANDE JENNYGIFT NDONE (9).
(21) FON SAMIRA DEWAYNE ENGONWEI (9).


Passed in 7 Subjects: 17
(1) ANANG GUSTAVE (13).
(2) NGONG DENIS QUEEN EWO (11).
(3) NDOUMBE ISRAEL SANKALE MOJU (10).
(4) MOTAZE CEDRICK HOPE (10).
(5) LANDJINOU TOUKO ADEL (10).
(6) NEBA AARON TAKOH (10).
(7) AGBOR KENNETH AGBOR (10).
(8) NHOASOH CONSTANCE TUKU (10).
(9) NKUNDE KELLY EKOKE (9).
(10) CEDELIA ATEKE AGBOR NKONGHO (9).
(11) MUA NGONG JEAN MOISE (9).
(12) EYONG JERRY-RAWLINGS BATE (8).
(13) DINGMUA TERVEN GANG (8).
(14) ELANGWE-NAMAYA BAKOMA EMMANUEL (8).
(15) BESONG BESONG ELTON JUNIOR (8).
(16) EBONDELLE RICHMOND (8).
(17) SIMO JEANNOT-ULRICH GONEH (7).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) MBI EYONG CHRISTOPHER (9).
(2) TAMBI BESSEM HELEN BAKIA (8).
(3) SONKEY FRANCOIS (8).
(4) MESEMBE JOSEPH CHOKE (8).
(5) NJUENKOU TIOKOU SUCCES LA REINE (8).
(6) ASONGWE BERLINE LUM (8).
(7) ANTONIO JEFFREY BESONG (7).
(8) SHOGHI RABBANI ODEZI OBEGHE (7).
(9) EKWOGE MBWOGE TEDDY JUNIOR (7).
(10) MBAH PRINCELY TEKE (7).
(11) ANIYUN ROTIMI OLUWASEYI (7).
(12) ASHU ARRAH DORIANE TAKOR BESONG (6).
(13) CHRISTABEL ATABONG NTUBA (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) TEGHA STEVE AWAH (8).
(2) PAUL ENGO BOKWE (6).
(3) MOJOKO DIONE MUTEBE (6).
(4) MBOH ALVIN OTANG (5).
(5) ENONGENE TONY-ROYLE DIAME MBALLE (5).
(6) EMMANUEL TEBIT MBAH (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) BABE BABE HANSON (5).
(2) EBENKI NHWUASOH ABIA (5).
(3) EPIE ROSTAND ESAMBE (5).


Centre No:  11277  Tobin External
Regist: 47, Sat for 4 or more Subjects: 29, Passed: 13, 
% Passed: 44.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) BANADZEM ELIAN VERSHIYI (11).
(2) MBAH REGINA KAH (8).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) FONDO ETEL BAMEDIG (7).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) MFONZIE KOUDTOU ADAMOU ZIDANE (9).
(2) NTUMYIMO ATLEE SUIVEN (8).
(3) FONKOR DIVINE NYUYDZE (6).
(4) SHEY FAWZILATU KONGLA (6).
(5) TUMI EMMANUELA RERNYUY (5).
(6) LEMNYUY THIERRY LOIC (5).
(7) NSAIDZEKA VERONICA DZEVELA (5).
(8) WIRDZENYUY SANDRINE LENDZELE (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) WONGEH BENADINE BERINYUY (4).
(2) BRESHNEV FONYUY (4).


Centre No:  11279  Ntarikon External
Regist: 272, Sat for 4 or more Subjects: 215, Passed: 52, 
% Passed: 24.19, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) FRU MIRIAM FRU (16).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) CHICK ESTELA KAAH (13).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NGORAN CLAUDIA BONGKIREH (12).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) MENKEH YEMI BERTRAND (11).
(2) MANKA GIESEL YENWEYU (10).
(3) KIEN FALON (10).
(4) NJI CLIFFORD MOUINGA (9).
(5) BIH LANITA FONDA (9).
(6) BANKUI CECILIA MBOH (9).
(7) KWAWOH THEOPHELIUS BEBANGYIA (8).
(8) FONGANG JORDAN ACHU (8).
(9) ACHU MANWE SANDRA (8).
(10) IBRAHIMA MUAZIMU MUSA (8).
(11) MUKONG HARRISON KWEDANG (7).
(12) ANGWI BRENDA FRU (7).
(13) NJI VICTORY PENN (7).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) ESU MARIE-CLAIRE EMPOH (12).
(2) NDE FRU TANKEM (7).
(3) MBI DORIS (7).
(4) NDIPEWAH FENGWI MULUH (6).
(5) LUM-NWI NGANYA (6).
(6) CHE RAPHEAL FRU (6).
(7) NDILENGTIA OLIVIA NCHAHEZUH (6).
(8) NGWANYA SONITA AWOH (6).
(9) ENYEJI VELMA AWERE (6).
(10) NGWA MANKA'A NADINE (5).
(11) IRENE NYUYKIGHAN (5).
(12) MBONG SHARLOTTE NGONG (5).
(13) FUSI CLUIVERT CHENWI (5).
(14) NEHNSOH TESSA ATANGA (5).
(15) FUEN LOUISETTE (5).


Passed in 4 Subjects: 21
(1) AKOH NADESH AKUM (8).
(2) FORKWA TRACY NAH (6).
(3) ATUM LOVELINE MBAYI (6).
(4) FORMALA LINDA NEH (6).
(5) DINGA BLAISE BOBGA (6).
(6) KADJI FAUSTINE ANTOINETTE (6).
(7) ANGWA AYEMANA IRENE (5).
(8) CHEMUTA BILEM DELPHINE (5).
(9) ANYE AUTHOR NJI (5).
(10) AKUM KENNETH ASAAH (5).
(11) NGWA PRIMUS ADE (5).
(12) AGYINGI LEVIS BABAKAH (5).
(13) CHI SHEENA NSOH (5).
(14) GWEI NCHUKWI RENATO (4).
(15) MEFEREH YEMI ZITA (4).
(16) FRU IRENE MAGLOIRE (4).
(17) ISABELLE KIKI MBEMNGONG (4).
(18) NZERLIMNYUY SANDRA BABILA (4).
(19) TATA BRENDALYNE KANJOH (4).
(20) ZAMA SANDRIN SIRRI (4).
(21) HENRIETTA AKO ABE (4).


Centre No:  11280  Kofele Luma Memorial Academy Limbe
Regist: 40, Sat for 4 or more Subjects: 40, Passed: 22, 
% Passed: 55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) BENJAMIN AKERENWI ATANGA (13).
(2) ESEMBE IKOLI PIUS (10).
(3) NDUM AROLE KEVINE (9).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) AGBOR GEREX ABANG (16).
(2) ANITA BELLA MOJOKO MOSASO (11).
(3) NKAGNA RAPHEAL (8).
(4) ATOH PEARLY DESTINED ATOH (8).
(5) EBENYE CHRISTINA MOLENDE (7).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) ELONGE MEBOKA ELONGE WATUI (10).
(2) EYONG ASHU NCHE LAMUEL (9).
(3) BONGFEN MBIYDZELA NICOLINE (8).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) MARTHE TONGE EBANJA (11).
(2) NJODEU NJABOUG WONGCHEU SERGE (8).
(3) MICHAEL USEN IDORENYIN (7).
(4) DONNA-LOUISE ESSE DIVINE (7).
(5) STELLA TABOT AGBOR (6).
(6) CHIMOBI VICTOR OBIAJUNWA (6).
(7) SURULERE EBINE PAULIN (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) DONGMO TEGANG PACHELLE (6).
(2) ELIZABETH NNENE EKEMA (5).
(3) TSITECHOUNG NDEMEBAU ADRIENNE (5).
(4) JOANA MINDO INUA (4).


Centre No:  11281  Government High School Fonfuka - Bum
Regist: 147, Sat for 4 or more Subjects: 134, Passed: 48, 
% Passed: 35.82, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) BAN LESLIE TANWIE (20).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NGOHMOH MELVIS MAH (9).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) CHIA SIDOLINE NEMEN (10).
(2) KIYAM RASHEAL NANG (9).
(3) KIMBI GEORGE CLINTON (7).
(4) FAI GRATITUDE NTANDFUNG (7).
(5) FUL CHANCELINE KIMBONG (7).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) NJI BEBETO TATA (9).
(2) MBAH ERICA NEKOMA (9).
(3) KIMBI RODERICK NJI (9).
(4) TAM SONITA WUTACHIE (8).
(5) KWANGA SADI BONGHADUM (8).
(6) KIMBI RUTH NDUM (8).
(7) NYAH KINGSLEY YANGSI (8).
(8) NJITOR MARIUS CHIAKEN (7).
(9) TAH DICKSON FUWONG (7).
(10) TAM RANDY KIMBI (6).
(11) DOM RENETA MBUM (6).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) NUHU YUSUFU RUAH (8).
(2) LENGHA VIVIAN MBOH (8).
(3) MBAN GLORY WOYUMA (7).
(4) MBANGHA CHARLES DOM (7).
(5) KIMBI LOVELINE YANG (7).
(6) CHE EVENTA YAAH (6).
(7) ETAH SOLIDAT UNGWARI (6).
(8) BANAKI GIFT NENGI (6).
(9) WAAH FERGIE SISANGHI (6).
(10) JULIETTE BOUKWEH (6).
(11) HERVE MBOH (5).
(12) NGWAN FELIX CHIAYEAH (5).
(13) ABANDA HYCENTA BONGHAJI (5).
(14) DOM HYCENTA NAN (5).
(15) NGAH GILBERT NTUMNYUY (5).
(16) FUL FIDOSIA TUMAI (5).
(17) NGWOH JULIET MBOH (5).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) NSAH SAMIRA KIMBONG (6).
(2) RABI YAKUBU MAIH (5).
(3) CHAT CASTINE BENI (5).
(4) LANG HERODIAS MBONGTAKA (5).
(5) TAM CLITON FORCHAN (4).
(6) FUL SERAPHINE MBONG (4).
(7) WANGO LIZETTE NENJI (4).
(8) FUL ANCELANCE MBOH (4).
(9) BANG CELIA YANG (4).
(10) SHEY KIRAN KINASHIKI (4).
(11) YANGSI DANIELA KEN (4).
(12) MAMADOU ALAIN NDANSAH (4).
(13) NYAH BRENDA NJANG (4).


Centre No:  11282  Tatum External
Regist: 101, Sat for 4 or more Subjects: 89, Passed: 24, 
% Passed: 26.97, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) YASSER ARAFAT ISMAIL (7).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NDZEWIYIH YVONNE MAAYIH (7).
(2) KIHDZEE BILANDIN KERNYUY (7).
(3) KUHFE FRANKLINE KFEBANI (7).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) KWAYE MARVIS SIYSI (9).
(2) NSOYUKA BRITTA SENYUY (7).
(3) CLOVIS SEVIDZEM (7).
(4) SOPKA RITA TZITU (6).
(5) NSAI RODRICK DINNYUY (6).
(6) TANYU FREEMIND LIYBARFE (6).
(7) NDI SHELLA KINYU (6).
(8) BONGSIYSI MICHELLE MODEST (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) BONGFELA JOYSLINE DZERLA (5).
(2) NDANJI MARGARET LENYONGA (5).
(3) NGORAN PONTIANUS BERINYUY (4).
(4) RAHIMATU WIYKIYNYUY (4).
(5) NDI CHARITY MUNGU (4).
(6) FONYUY MUSTAPHA NJODZELA (4).
(7) LAWIR ABUHANIF SEKA (4).
(8) NDZE BECLINE AYENNI (4).
(9) MOHAMMAD DINNYUY (4).
(10) NSAIBOTI BERTINE (4).
(11) KENKU CONFIDENCE FIEN (4).
(12) NYUYWIR JULITA NDZEDZEE (4).


Centre No:  11283  Essoh Attah Comprehensive Secondary School Nzanchen
Regist: 13, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 2, 
% Passed: 16.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NONJANG LEKE ALOYS-LOUIS (7).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NGEASONG CLIFORD ALABA (4).


Centre No:  11284  Shakespeare Bilingual Sec. School Yaounde
Regist: 223, Sat for 4 or more Subjects: 205, Passed: 92, 
% Passed: 44.88, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) RYAN ROBERTO ASSOMO MBOU (16).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) NGOUNOU TIAKOU STELLA NANCY (22).
(2) GOUNTAE JUINIOR FRANKLIN (20).
(3) SIMO KOUAM PATRICK MICHEL (20).
(4) AYUK AYUK AGBOR FABRICE JEAN SYLVESTRE (19).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) NKEMTCHOU PIANKE OLIVIER (16).
(2) KEMEGNI NGONGANG BRENDON MURPHY (14).
(3) TCHOUKEU TONGNA HILARY MARIOLE (13).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) SEN ELLA GRACE (14).
(2) EDJANE ATANGANA ESSOMBA MEGANE (13).
(3) HAMAMATA LATIFA BINT OUMAR (13).
(4) KOUNDE EMMANUEL ELIE (12).
(5) NDUMA MIRIELLE NWENYWEIKAI (11).
(6) SONGA MPOKO TITI DOWEL PRIMAEL (10).


Passed in 7 Subjects: 14
(1) HAMAOUA NDIBA CARL ESPENSON (15).
(2) MINANG ALEX (12).
(3) SADJI QUEENTA ATTA (11).
(4) TUMULU CALSON NDE (10).
(5) DJOMO KURT OLIVIER (10).
(6) KONGNYUY SYNTHIA JIN (10).
(7) SARAH MUJAR NGWA (10).
(8) MEFOUET ATEUMENA ANANIE CANIDIA MERVIEL (9).
(9) KOME KLUIVERT KOME (8).
(10) CHO MARTINI CHI (8).
(11) EFUETAJOH LINDA ASONG (8).
(12) NGWEKEM DJIOGUE EDWIGE LAURE (8).
(13) NKECHINYERE PRISCA OKAFOR (8).
(14) EJIOGU CHINOSO (7).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) KIYA MINKALA A NTO YACINTHE IRENEE (11).
(2) NNANGA OBAMA MARIE BRIGITTE (10).
(3) DJOMO LESLINE FARELLE (10).
(4) TEKE MOKAKE PETER STALLON (8).
(5) FOTSING FABRICE LIONEL (8).
(6) KOMGUEP HENRI JOEL (8).
(7) NFOR CLARIS LONYA (8).
(8) NKOMIDIO MAIDAI ROSE (7).
(9) KAZE TALA ENDRID (7).
(10) YOUBI NTEGWEP SAMANTHA AUDREY (7).
(11) NGONG ANNETTE NDUM (7).
(12) TEKE NELSON MUKARA (7).
(13) TETU NWANJEO NANNETTE (6).


Passed in 5 Subjects: 22
(1) KENYU TERRENCE (10).
(2) MVENG MENGUE GLWADYS ESTELLE (8).
(3) DJIAH YONKWI MARIE ROSINE (8).
(4) ABEN CHRISTABEL UMBENG (7).
(5) DANMADEU TONKOLA SORELE (7).
(6) BOKANGA BOTONGO PROTAIS BIENTHO (7).
(7) NGO BAN ROSE (7).
(8) NAMVOU AKOM ELSA MANUELA (7).
(9) NGUEMKAM THICHI RIVEL LOIC (7).
(10) VUSHENG BLESSING VUBAN (7).
(11) DUBROCA VIOLETTE ALEXANDRA (7).
(12) ENOW EBOB BRANDON EFFIAKA (6).
(13) MENGUE BANAG PAOLA JESSICA (6).
(14) LUKONG GOODNESS LEINYUY (6).
(15) NGO HION EDEN (6).
(16) DULA ESTELLA JAIKA (6).
(17) EBANE MIRIAM MAKIA. (6).
(18) NOUBISSI DJOUM KARIM JORDAN (5).
(19) MASSONG CHRISTELLE RAISSA (5).
(20) NKILI FRANK BEN (5).
(21) ACHI COMFORT EMBOH (5).
(22) VIYOFF MARIE PHEH (5).


Passed in 4 Subjects: 29
(1) MOYUM TOKAM MARIE-CLAUDELLE (7).
(2) NZEUSSEU NZOUABETH MARTINE GRACE (6).
(3) FOYA NOUBISSIE SHEILA YVETTE (6).
(4) RIKAM KEEDI MIRYAM JOYCE (6).
(5) BIEDJUIE ALVINE MIRABELLE (6).
(6) KOUNDI GAEL ANNITA (6).
(7) KEMGANG DJIENTCHEU ARSENE ANGE (6).
(8) ATEBA NGONO ROSE LOUISETTE (6).
(9) MALONZUE FOPA DANIELLE CLAUDIA (6).
(10) MAKON BELLA BRIGITTE KEVIN (6).
(11) AMBADIANG NDEME MARIE ROSELINE (6).
(12) YEMELE STEPHANIE CHELSSA (6).
(13) BILO'O JACQUITA JORELLE (6).
(14) OKIE GRACE ZIBIA NCHINGE (5).
(15) DJOUHOU SOH ORNELA (5).
(16) BALA BOUNOUNGOU JEAN PHILLIPPE (5).
(17) FUH KELLY RICHARD (5).
(18) BILOA NANKAM LUCIE BRENDA (5).
(19) ASEKO HONORINE ABUNGYA (5).
(20) NGEYEP TAH CEDRIC (5).
(21) ETAMBA YE BAGNAKOUWE ESTHER (5).
(22) ZONGO AMBONO THOMAS BOREL (5).
(23) PEKELE MILDRET AZIH (4).
(24) MAFFIAMBA DORIANE (4).
(25) ARRUNG NKONGHO FELICITA CINOWHITE (4).
(26) EKODO MEKONGO MOISE RENE (4).
(27) CHO DEVINE (4).
(28) NONGHO BUFUH SERISE (4).
(29) NGEM RELINDIS NIH (4).


Centre No:  11285  Community Com. Secondary School Lewoh - Alou
Regist: 47, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 6, 
% Passed: 17.65, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AJONGAKO CHRISTOPHER (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) DERICK CHANGIM TENDONG (12).
(2) EFUETLAKOH DANIEL AMINKENG (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NKWENTI HARRIS (7).
(2) AJOAMEDEM SONITA LEKEAKA (6).
(3) NKENGAFAC RACHEL ASONGANYI (5).


Centre No:  11286  Konye External
Regist: 110, Sat for 4 or more Subjects: 104, Passed: 11, 
% Passed: 10.58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) KOME DERICK NGANDO (6).
(2) NZELLE THERESIA EBANG (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) SAKWE JULIANA NDIE (6).
(2) EKOME FRANCIS NJASOMO (6).
(3) NJONJI OLGA MOYAO (5).
(4) SAKWE SAMUEL BESINGI (5).
(5) BASSEY CONSTANCE EME (4).
(6) MOKEBA DENIS NJAMBEKI (4).
(7) NANJE STELLA WANENI (4).
(8) BOLOH ROSTAR NALIANGI (4).
(9) BALOLA DIVINE ISERI (4).


Centre No:  11287  Mutengene External
Regist: 301, Sat for 4 or more Subjects: 245, Passed: 50, 
% Passed: 20.41, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 11
(1) VIRGINIA LAH EBIYENGUE (13).
(2) NCHA KENNEDY OBI (11).
(3) FUH CLARIS-HELDRINE MANKA'A (8).
(4) TENENG DIDIER GASTON FOUKO (8).
(5) OROCK EDMOND AGBOR (7).
(6) BESINGI PASCAL MUNA (7).
(7) KONGNSO LAURANTINE VERNYUY (6).
(8) MBUTOH MELANIE MBUTOH (6).
(9) NGANGA PATIENCE WASE (6).
(10) EKU EVANGELISTER MBOBIYE (6).
(11) AMPAH VERA AMAH (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) BEFI KWEDE TODIAS (9).
(2) NGEANA EMMANUEL CHOPAKUE (8).
(3) NGOASONG VERCLINE FUAWEHWOH (7).
(4) WERENGIE ABANG NESTOR (7).
(5) IMANE ELECTA TAKO (6).
(6) LOH ROLAND MBAKU (6).
(7) ELVIS LEKU NJUNWA (6).
(8) OROCK JUDITH SENGE NANA (5).
(9) AYUK FABRICE TAMBE (5).
(10) OBENENGU ROSEMARY MMARA (5).


Passed in 4 Subjects: 29
(1) INTET BAKUNE ZIDANE JR (6).
(2) BEZENG CLEARANCE CHE (5).
(3) AKWA GEORGETTE NGWE (5).
(4) NGOLE ESSOBE STEPHANE (5).
(5) NANG MIH KASINE (5).
(6) PATIENCE LANGWE LACJI (5).
(7) LUCAS AGBOR TABOT (5).
(8) MARIMA NGOWOH LABALAM (5).
(9) ITORO MARY SIMON (5).
(10) NGIMKENG MELVIS MBEKA (5).
(11) GWAYA KEVEN NKUH (4).
(12) NJAKOY OPHILIA MENG (4).
(13) SHAFIH NDZI SOLANGE (4).
(14) NYANYUI VANEL NGWEBEH (4).
(15) LEKE FONGE CLUDETH (4).
(16) TEMBENG GIDEON (4).
(17) FONGOH HARIET LUM (4).
(18) TAWAH NADESH NGWE (4).
(19) NTU CECILE INJU (4).
(20) LYSONGE JOSEPHINE MARTHA (4).
(21) TORBUH CONSTANT NJUAMBOH (4).
(22) LOUKO GASTON ANYAH (4).
(23) NGONG CHRISTABEL (4).
(24) JOSEPH ASOH OLOH (4).
(25) DIBICHAM OLIVER BIBI (4).
(26) SIMO FOTO VANESSA (4).
(27) NGWA ANASTASIA FRINEY (4).
(28) NGANGE GHISLAIN NGANG (4).
(29) BEYANG MARY-MAGDELINE (4).


Centre No:  11288  Government Bilingual High School Foumbot
Regist: 249, Sat for 4 or more Subjects: 210, Passed: 126, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) WENJI DJOMGOUE JENNIFER (21).
(2) GAFUA PALED YUINLACK (17).


Passed in 9 Subjects: 7
(1) MOUNCHILI AWA LETICIA MUKWE (22).
(2) MEFIRE NJIMBE YASSER (18).
(3) KONYUE CHARLES NWENJE (15).
(4) MOHAMADOU NOURUDINE (15).
(5) NGALA NOEL MBOMBO YVAN (12).
(6) NGOUNDI MBOUOBOUO DALOUTA (12).
(7) NABIL NSANGOU EL KAMAL (9).


Passed in 8 Subjects: 8
(1) NDIFORNDE PROSPER MANJONG (19).
(2) NYUDI JEDIDIAH CHEWE (16).
(3) NDI ISABELLE MAYA (14).
(4) FABUINKWI DELPHINE GIPSEH (13).
(5) NAMBOALU VANESSA TAKUGH (12).
(6) MOUNDE NJIPENA NSANGOU HALAROU (11).
(7) ATABONGAFAC MAXCELUS NGULEFAC (11).
(8) VIOLET DUNTZI FAISON (9).


Passed in 7 Subjects: 17
(1) TENDONGMO KARL MELATEH (12).
(2) NZANE MOULIOM ANTA LARISSA (12).
(3) MADAHA DJUATIO NADEGE (11).
(4) NFOR SERGIO AFANYUI (11).
(5) NKWEN NORA (11).
(6) NKWETAJONG OBADIA (10).
(7) KOUONKO PEFETE ADELAIDE NOEL (10).
(8) DJEUMEN DAMTSE ANDREA (10).
(9) KWASENWI FLOURISH SENKUM (10).
(10) NGANGMBAM PRUDENT (10).
(11) NGIANGIANG RITA BEHNWI (10).
(12) PEFOURA NDAM ULRICH (9).
(13) KENNE TATEPONG PULCHERIE LEONNELLE (9).
(14) NDJOSEKA SANDRA DZEAYENYUY (9).
(15) NDAWOU POUEMO BADIANE LINDA (9).
(16) MULUH MOOLAN CHO (8).
(17) NJIFAKOUO KOUOTOU MOHAMED (7).


Passed in 6 Subjects: 25
(1) NFOR THIERRY KONGNYU (11).
(2) AYIWOUO CAROLLE IVOIRE (11).
(3) NGABIR DORCAS MUNJI (11).
(4) LONTOU RODRICK NGELA (9).
(5) FAKOUO JEAN JAURES (9).
(6) POUGAGNIGNI NJIANGA MOUNIRA (9).
(7) LANDO MELI LINDA (9).
(8) MFELAM NGOUWOUO ISSOFA (9).
(9) NZIE OUSSENA (9).
(10) NJI JOSIANE JINDE (9).
(11) NJIKAM MBOUOMBOUO RAMADAN SAID (9).
(12) LATAR CLIFFORD MAINIMO (8).
(13) JOJIP RIANE AURORE (8).
(14) EMMANUELA BERINYUY NGAIBE (8).
(15) MOMOMI NAME AICHA (8).
(16) NJAPDOUNKE NJIANGA ZALYAOU (8).
(17) FUH GLORY BIH (7).
(18) SOB DJIMELI LANDRY (7).
(19) PAULINE MECADO NDIKO (7).
(20) NZOUHOU BASSI CYNTHIA HASSANA (7).
(21) NEBAH STEPHANIE SIRRI (6).
(22) TANGU JULLIETTE TENKENG (6).
(23) NJOKO PAUL DONALD (6).
(24) WIRDZENYUY DIAN SULIY (6).
(25) MBOUOMBOUO NGAPOUT IBRAHIM (6).


Passed in 5 Subjects: 27
(1) BERTRAND LAURATER (11).
(2) KAMDEM NJIANGOUBOU JOEL (9).
(3) CHIMBOH MBAH RODRIGUE (8).
(4) CHANZE OTCHOUANG SIGFRIED (8).
(5) POUOSSI TCHUEM LANDRY (8).
(6) PENN CLOVIS AWA (7).
(7) GNINPIEP KEDONKOUO SHARELL (7).
(8) MBOUOSSIE MFENDOUN CHARIFATOU (7).
(9) ZANGHO WILFRED (7).
(10) NTENTIE ATIKATOU (7).
(11) ASOH BERTRAND MUKI (7).
(12) KUPSILACK CLAUDINE (7).
(13) NGAYAP PEKARIEKOUO BLANDINE ORNELA (6).
(14) MAFOSTO NJOKO MURIEL AUDRIE (6).
(15) KONGNI LEKOBOU ELVIRA (6).
(16) METUGE HERICK EBONG (6).
(17) NJIAGHET NSANGOU ABDOU KARIMOU (6).
(18) ROCA GBORON NKWOKWEN (6).
(19) NEBAH CLAUDINE LUM (5).
(20) NJODZEVEN VALERY SEMERNYUY (5).
(21) YANFAM YOUSSOUFOUN (5).
(22) TSOPACHA FABRICE DJE (5).
(23) ADJI MILTERAND (5).
(24) CHE BRANDIM ATANGA (5).
(25) AMINDEH LORIANE- ASHLEY NKEMAZEH (5).
(26) BENDA LATTET FRANKLINE (5).
(27) POUOMBIT SOUMAYATOU (5).


Passed in 4 Subjects: 40
(1) MARAH NSANGOU SAMIRA SANDRA (9).
(2) NTSAM NLATE LAUREINE KEZIAH (7).
(3) SIRRI SOLANGE (6).
(4) FOUYANG HERMANN JEFF (6).
(5) DOUANLA FOTIE LAURA (6).
(6) LANJO CARINE NGADONG (6).
(7) NOUATON MAMEKEM NIDELLE SYLVIANE (6).
(8) LIMI MEGHAWOU DIANE (6).
(9) SIGNE SIGNE HONORE JORDAN (6).
(10) MIMCHE KITOU IBRAHIM ALILOU (5).
(11) NEMLAK EMELDA GEMUINE (5).
(12) NYEMTSA LIVINE (5).
(13) TABUH MILDRED NAKAI (5).
(14) EMELDA AKWI (5).
(15) SIDONIE MUMAH (5).
(16) MONDE BRIKISSOU (5).
(17) ABDEL SALIM MOUSTAPHA (5).
(18) FOUPAPOUOGNIGNI RAHIMATOU (5).
(19) TABE ASHU OROCK JUNIOR (5).
(20) NEMBO DILAN (5).
(21) MANKAH CHRISTINE NSOH (5).
(22) HASSIMATOU ZAITOUN IBRAHIM (5).
(23) GWAABE NATHALIE MBONGUH (5).
(24) MULANGO NUELLA NJONG (4).
(25) LEMESSI GEDEON (4).
(26) KEMOKA DIEUNNEDOUR WILLNZREM (4).
(27) YOUMDIGOUOTMOUN KEVINE NATHAEL (4).
(28) MOMA ROMANIC BOBGA (4).
(29) LINDA KONANG (4).
(30) ASSONFACK CHRISTEL ROFELINE (4).
(31) AMIN AJEAG DOLORIS (4).
(32) SIYU NYUEFA JULIEN (4).
(33) STEPHANE NKWONGI NYAI (4).
(34) NDIKUM SYNTHIA LONGLA (4).
(35) NGUETSA TINKENG RIOSTELE (4).
(36) NCHOUTPOUEN ABIBA (4).
(37) ETIENNE KANJO (4).
(38) MOYIM PROMISE AWA (4).
(39) BENTEN VALANTINE (4).
(40) TANTOH BENISE BONJE (4).


Centre No:  11289  Likomba External
Regist: 685, Sat for 4 or more Subjects: 531, Passed: 104, 
% Passed: 19.59, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) OSCAR NGALLE NJIE (15).
(2) MUKA EVELINE AKWI (10).
(3) EYONG JOANA NDIP (9).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) METSOQUE SONFACK JERRY (10).
(2) EBONGNGEDE STELLA (9).
(3) FOMBI LITICIA NA'AH (8).
(4) MISSMELDA NDEH (8).
(5) BENGAI DORA KINJINI (8).
(6) GWENDOLINE AKIY NDUM (8).
(7) KARI DIEUDONNE RINDA (8).
(8) AKEBE ENDOU SANTANA (8).
(9) BENGAI JULIENE NJOMO (7).
(10) EGHA JOYCELINE NJANG (7).
(11) YINIKE ELLEN SUNDAY (7).


Passed in 6 Subjects: 24
(1) NGATOP ALICE NZEJOH (10).
(2) TABI FANNY BALE (10).
(3) EJONGE NTUI ROLAND (9).
(4) ANAPAH SOLANGE NCHA (9).
(5) FATIMA LEYLA MOUNCHILI YANKE (8).
(6) CATHERINE ETONDE ETEKY (8).
(7) OBENENGU ESTHER AYEM (7).
(8) NGUH FEBRICE KIENG (7).
(9) MAMBOU NESTHY (7).
(10) ABRAHAM NATHANIEL LUBE (7).
(11) EVODIA KIDU CHILA (7).
(12) NGUPENG LAUREL NKEPO (7).
(13) FAVOUR MORENIKE EBENYE DIPOKO (7).
(14) OTANG FOSTINE TIKA (7).
(15) LEVALA MELVIS YEBA (6).
(16) NKEH HARRICE ESUA (6).
(17) AMBOMO HANNA AJOH (6).
(18) BANYUYI MELVIS KEGING (6).
(19) ANDELA CARINE MADO (6).
(20) NGONGANG HAPPI DESCHAMPS (6).
(21) NAH BERLYN NAKIEN (6).
(22) EJEME ELVIS EJEME (6).
(23) MAGDALINE NSUNYA FOTECK (6).
(24) NKWENTI SUSAN MAFOR (6).


Passed in 5 Subjects: 24
(1) ARREY GLORY TIKU (8).
(2) DEUMA GISCARD (7).
(3) NFOR LESLEY NJILAR (7).
(4) WIRSUNGNIN LINNET BOMKI (7).
(5) MBUA FINDLEY MOKUBE (6).
(6) CHIA EDWIN TAM (6).
(7) ENJEMA STELLA MBAKE (6).
(8) BAIYE TABE AGBOR BRILLIENT (6).
(9) GENDERE CAJINE EJIAGEN (6).
(10) ASHELEY AYUK CHUO (6).
(11) ZAMA GWENJO BONGNWI JOY (6).
(12) RACHEAL ANCHI AKONJI (6).
(13) NDERE CHRISTIANA EPUPU (6).
(14) EMBABATO GERALD MOKI (6).
(15) MAFFOUO ALICE JAUREL (5).
(16) ZOA ESSAMA ANDRE JUNIOR (5).
(17) EYONG NYENTI BELLA (5).
(18) MANKA-A STEPHANIE CHE (5).
(19) EFUETLATEH ATEM NGEBWUNG (5).
(20) NJAH NOEL ASANJI (5).
(21) NANGSEH ETHEL LUMA (5).
(22) PHILOMINA ETIM MARK (5).
(23) UFUO MERILIN NFORNNI (5).
(24) BERNICE BIRKEM (5).


Passed in 4 Subjects: 42
(1) EBONGO NELSON ETUKENI (6).
(2) SU-UH RAPHEAL GEANAIN (6).
(3) NDIVE MALONDE EMMANUEL (5).
(4) VALERY MUDIKEY AKUMA (5).
(5) MANYI YEVETTA ETINZOCK (5).
(6) TABE CULBERT JOHN NJOCK (5).
(7) ESEMU CLARIS MANYI (5).
(8) FOSSOH IRENE NDEGE (5).
(9) SABBAH VANESIA LEPYIT (5).
(10) BUINFOR DICKSON MBUBTUM (5).
(11) BIADEU CHEUKOUA VANEL (5).
(12) OTANGS KADOH NINA FOKUM (5).
(13) AMBAIN BLESSING FIEN (5).
(14) AKANG DELPHINE ALOH (4).
(15) FABRICE ASAH MPOKWA (4).
(16) AMEH STEPHANIE EFAYAM (4).
(17) NCHANCHA YANICK EKOKOBE (4).
(18) TAH LEGLA SIRRI (4).
(19) DESTINY OTTO NDELI (4).
(20) MARY LIKOWO MUANGO (4).
(21) SHIYGHAN MARCEL SUIYLA (4).
(22) EWUH CALVIN DENZE (4).
(23) LOLIDAS YENYEBEH BOGEH (4).
(24) RAHEAL MALIKE MESEMBE (4).
(25) IPENSI SUSAN BESSEM ENOW (4).
(26) JULIANA AMA ASANTEWA ENOW (4).
(27) MAFOR NADINE AKWANGA (4).
(28) JINGWI NADESH (4).
(29) LEGAH VICTORY WADINGA (4).
(30) MAXCELINE WANE TITY (4).
(31) PROSPER MFUA ETAH (4).
(32) AYISSI NGASKA CLEMENT NOLE (4).
(33) LOHLUMA EMMANUELLA SUNDAY (4).
(34) MALDINI ELANGWE BOKWE (4).
(35) TAYIWOH CELESTINE (4).
(36) SARIET ACHO TIMAH (4).
(37) GALLA RITA BELIE (4).
(38) AGBOR SHANIN MANDIP (4).
(39) TUNSI TANGWA MARTINE (4).
(40) EWANG BLESS NDIME (4).
(41) NZELLE CLAUDIA EBUNE (4).
(42) NKEMAKA DENIS ESABEGANDONG (4).


Centre No:  11290  Sacred Heart College Douala
Regist: 89, Sat for 4 or more Subjects: 89, Passed: 88, 
% Passed: 98.88, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 11
(1) TCHUENKAM BATOUM ROSE AUGUSTA (33).
(2) NDJAFANG JATSA LIZ MARY (33).
(3) ADAEZE UJU OSSAIH LIZ SANDRA (32).
(4) FLORIAN NJIYIM LOWE (31).
(5) SANI TATSA CLARA AIMEE (31).
(6) KAMGANG KAPCHE BRYAN ANTHONY (30).
(7) SANAMA KAME PHILIPPE SAMUEL (28).
(8) DJAMEN EUGENIE BASTIANE (26).
(9) POSSIE KAMDOUM MICHAEL (22).
(10) IBEH CHIAMAKA EUPHEMIA (20).
(11) MBAMY WOUABIT CLAUDE-RENEE (19).


Passed in 10 Subjects: 19
(1) NGAPGOU DJEUGOU KEVIN (29).
(2) NKUEKAM POUCHI MARION JONES (27).
(3) NOUTAK KENGNI NGANKAM SHALLEN (27).
(4) SECKE NGWEM GILLES JONATHAN (25).
(5) ANIM WISDOM TIMAH (24).
(6) CHIDERA LARRY JNR IFEADIKE (24).
(7) NJANTENG NOUNJIO ORDAN KARREL (23).
(8) DARLINTON IFEANYI CHUKWUNEKE (23).
(9) OGECHUKWU NADEGE MUONAKA (22).
(10) RITA MEOMBO ASIMUENI (19).
(11) GRACIA JESSICA LIMBOHO (19).
(12) ESSOMBA NGUE ANNICK LESLY (18).
(13) PEDRO LUIS NVOLA OVONO (18).
(14) NANGA FRANCOIS ARTHUR PRADEL (18).
(15) MVEME OYONO MINLO ARCANDE HINGIS (17).
(16) JOUONAN NJOMO ASTRIDE SHANEN (17).
(17) DHONGTSOP TENANDJIO NENZEKO CLAUDE SAMIRA (17).
(18) PATRICIA NZANG OVONO BELINGA (16).
(19) BILLONG NLEND STEPHANE LOIC (15).


Passed in 9 Subjects: 17
(1) ZAPFACK MESSIANE JASEN STEVE (21).
(2) UZOR CHIMDI CHRISTOPHER JUNIOR (20).
(3) KOHO MALONG GUYLENE LAURE (19).
(4) KOM TCHUEMBOU SAMIRA NAOMI (19).
(5) MACHE FONHOUE BRENDA CARELLE (18).
(6) OKAFOR CHIDIOGO CHIDIEBERE (18).
(7) TOTO LOBE ESTELLE NDONGO (18).
(8) MIKHAEL EBONGUE NDOUMBE III (17).
(9) MOUTCHEU YOSSA MEGANNE ANDREA (17).
(10) BADANG LOUIS-ROBERT (17).
(11) DONFACK KAPCHE REINE CELINE (16).
(12) AWOUNANG NGUEDIA NAOMIE KATIA (15).
(13) TIAM MEKAMDJO AUGUSTA LYNN (15).
(14) TAMBO PEPOUPTSO EMILE-LUTHER (15).
(15) NKENGBEZA NGUEIWOH PHILOMENE JOYCE (14).
(16) NDOMB NASSER PATRICK (13).
(17) CHACHUEN KENGNE ALVANIE ESTELLE (12).


Passed in 8 Subjects: 20
(1) MBANYA NKWIMI BRYAN (19).
(2) SAH BELINGA FRANCK RONALD (15).
(3) DJATSA MBOGNING FRANCK ZIDANE (14).
(4) NYANDA DACKAM VANELLE AUDREY (14).
(5) FOTSO TALLA III YVAN KINSLEY (14).
(6) MOMENI SIEWE TED AURELIEN (14).
(7) SOP TUEAM DARRYL JOEL (13).
(8) DESIRE CHISOM OBIKA OBIKA (13).
(9) TABI OJONG LALUH MARION (13).
(10) CHIKA BRITANY EMEROLE (13).
(11) NGO NGUIDJOL NDENGA MARIE MADELEINE (12).
(12) SAMUEL LAURENT NKAINFON MINJA (12).
(13) TCHACHUE LISA-KENZY (12).
(14) MAYEMO KAMGA RUTH MYRIAM (12).
(15) LAURENT CHIBUZO EKEDI CHIKA (11).
(16) UDUCHUKWU ODERA VICTOR (11).
(17) METCHAM TATIANA NESLINE (11).
(18) ENOBO NNOMO JEAN-LUC JUNIOR (11).
(19) DJEPA ABI GAELLE MADELEINE (10).
(20) CHIDUBEM JUNIOR JOSEPH AKPUAFOR (9).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) BIMAI SUZANNE MIREILLE (15).
(2) AUSTIN AGBORKA ARREY (14).
(3) NOBUE MEKUATE ANNE KARELLE (13).
(4) NNABUCHI FAVOUR TOOCHUKWU (12).
(5) NGOUNYA TEUNGA EBO YANN KALEB (11).
(6) BOLLANGA ROMARIC LANDRY (11).
(7) NOKAM ANDREE MAEVA (10).
(8) TAKUGANG KAMDOUM (10).
(9) ROSE MARY CHIKADIBIA OFIRO NWAGWU (10).
(10) HANNAH CHUKU KALU (9).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) MBOUOMBOUO BACHIR (11).
(2) IFEANYI AUGUSTINE UNEKWE (10).
(3) NONO FESSOUE MARCELLE NATACHA (10).
(4) NWOLISA CHIDINMA MARY-CYNTHIA (10).
(5) TAMI BETEUMEN YANNE CABREL (9).
(6) EKOKA EPOUNDE ANDREW (8).
(7) AYABA A ITCHIRI PAOLA CHELSEA (8).
(8) CYBER MACHEGUE DONFACK JACKY MEGANE (8).
(9) ALRIK MELVYN NOUKEP KEMAYOU (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) NNABUCHI BETHEL CHIDERAA (7).
(2) PRINCE GODWIN IMO IMO (6).


Centre No:  11291  Etoug-ebe External
Regist: 999, Sat for 4 or more Subjects: 774, Passed: 322, 
% Passed: 41.6, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) ESENWUH MELEWIS ALOMAGYEPEH (15).
(2) MEYONG MENYE DYLAN KEVIN (15).


Passed in 10 Subjects: 11
(1) NOPAHA BENJAMIN (27).
(2) DEMGNE POUAKA ANGE PATRICIA (27).
(3) NDIFOR IRICH HELMAN NKWANUI (23).
(4) EWOUZOU MBOUNA BELAMY RANELLE (22).
(5) MAYI MARIE PAULE (22).
(6) ANDREE FLORENCE EKAMBI KINGUE (21).
(7) MANGNIM JIOVANI DYLAN (19).
(8) NGWA SUNDAY JOHN PAUL (19).
(9) EBELA ATANGANA FELICITE DORA (19).
(10) ELUNDU ATEBA DAMIEN WILLIAM (18).
(11) NZEKO SABINE SANDRINE D'AVILA (16).


Passed in 9 Subjects: 13
(1) TCHEPNGOUM DJEUKAM JOHAN DARIL (25).
(2) EDZA NDJODO KEVIN JOEL (23).
(3) NJINYA ALOYS ERNEST (21).
(4) ONGO ELOUNDOU ANDRE JOEL (18).
(5) EBANGA EBANGA ARSENE BENOIT OLIVIER (17).
(6) ADA PRUDENTIENNE TATIANA (16).
(7) SHIFU REXSON BONGNWE (15).
(8) TAJEUNA NEOSSI PAULE INES (15).
(9) NGOE MUKETE (14).
(10) MOFOR GUILLIAN PEFUE (13).
(11) BILOA ATANGANA DIEUDONNEE ESPOIRE JOELLE (13).
(12) WOULIA DE NDJOMO RAEL MATHYS (12).
(13) DOMMOE IVAN VIGNY (10).


Passed in 8 Subjects: 16
(1) MUEGHE ASHLEY NONO F (15).
(2) BUNJI COLLETTE NKEH (15).
(3) OUMAROU ADAMA (14).
(4) ALANG EDULE TSENDO KUM (14).
(5) NDIFON BOCHUKEH HENRY (13).
(6) ASSOUA NGNOUNGA BELVA RAISSA (12).
(7) SANYUY MARY DZELAMONYUY (12).
(8) NCHANG FRU DARELL CLYDE (12).
(9) NTUOKIA AZENFACK JASON MARCY (10).
(10) TOUFFEU TCHOUTA AUSTY DURELL (10).
(11) TCHENDJEU ANGE MAGDALA (10).
(12) LONGFOR EUGENE (10).
(13) DJEIDO ISSA MOUBARACK ADAMOU (10).
(14) MBIAMOU PRUDENCE (10).
(15) ETCHU NICHOLSON AYUK (10).
(16) EWEH ELUMBA VANESSA (9).


Passed in 7 Subjects: 35
(1) MBALA AMBOMO SAMUEL ARNAUD (14).
(2) TOUKAM NKOUONKAP JORDAN JUNIOR (13).
(3) NSAMBU LARISA LEINYUY (13).
(4) ABOFONG CAMILIUS BRAVADO ANUWULASEH (11).
(5) NDREMBOPUH ZURIATU (11).
(6) NGWA GLORY NCHANGNWI (11).
(7) NAHWALLA SHANEN DONNA FOMBUTU (11).
(8) KENFACK GOUNE LAXINE ZELANDE (11).
(9) PUWUH MIRRIELLE AKWEN (11).
(10) LEKOUA ABANDA JULIE (11).
(11) NGO MINSANG GRACE-JESSICA (11).
(12) GUEBEDIANG AMANG PAULE AUDREY (10).
(13) NTONGO NTONGO YVES LAUREL (10).
(14) AZIENWIE ASHLEY KELMAR CHE (10).
(15) TCHEPSAP NGO YEPGA CHRISTEL (10).
(16) MENGNJO PAUL NGAIBE (10).
(17) TATSINFANG ERECK DIETRIECH (10).
(18) KOUATE FOTSO CEDRIC LEWIS (9).
(19) DEGHA BENIS NDZENG (9).
(20) SILIDJE KAMGANG MODEST (9).
(21) BAWE SIDOF NDIFOR (9).
(22) FOFOU KUETE DYLAN STEVE (9).
(23) ZONWO BELLA NGWENGTEH (9).
(24) ESSAGA MICHEL (9).
(25) OTEH ANGELA YIWU (9).
(26) NOUDJA ANNE MARIE (9).
(27) EGOULI ATANGANA LIONEL KEVIN (9).
(28) NGA MENGUE VENETIA BERNADETTE (8).
(29) MADANNOUE GLADYS PATRICIA (8).
(30) SILVIAN NJWENG SAMBA (8).
(31) ELISBECCA MUNGE LAWSON (8).
(32) LEYNYUY CHARLOTTE (7).
(33) NJUH JENNIFER CHEFOR (7).
(34) EBOB NELVINE AGBOR NFUNYO (7).
(35) PEWING PATIENCE (7).


Passed in 6 Subjects: 63
(1) OTANG ETCHU VARLERIE (12).
(2) BESONG SHARIS BESSEM (12).
(3) MBIAMI YONKEU MAELLA ARNOLDO (12).
(4) NGUEKA YIMPE MIRIAM (11).
(5) TAMNJONG DIVINE MANGONG (11).
(6) YEMILI MELODY (11).
(7) GABEZ BIANCA NNENNA (11).
(8) AJEH BARRY AKO (11).
(9) ETOUKE THIERRY (10).
(10) EMMANUELA AYUVEA (10).
(11) ALOTA EPIFANY SHIRI (10).
(12) BATE AGBOR CLOVERT EBOB (10).
(13) TSAGUE KOUEKENG DERRICK RUSSEL (9).
(14) BAETA PAFOYOUOM HABIL IDRISS (9).
(15) TANTOR EMELIAN MBULI (9).
(16) POUAKA KAMGUIA ALEX GAETAN (9).
(17) ESONG PRUDENCIA EBIKA (9).
(18) TEM SWITBERT CHINGHE (9).
(19) ANGAPHA CHARLES FORBA (9).
(20) BOADE BOADE MICHEL THOMAS YVAN (9).
(21) NJAPDOUNKE SAMIRA HABIBA (8).
(22) CATHERINE GINI LIFAKA (8).
(23) ESSOMBA MELINGUI MARIE GWLADYS (8).
(24) MEKOUDJOU FRANCE DOMINIQUE ROSANE (8).
(25) ALAPAH JERRY TIZIMBUH (8).
(26) TCHIGUI FANKENG JOHNY PERKINS (8).
(27) SUANGWOUA SYLVIA TIAYA FAVOUR (8).
(28) AGBOR LUCIA ONEKE (8).
(29) FANLA VOILET YENGWA (8).
(30) ADOUBE BIDZOGO ODILE PATRICIA (8).
(31) EKOTTO ZE EBENGUE MATHURINE VIANNEY (8).
(32) KOKE KOOH MICHEL AUGUSTINE (8).
(33) KIBONG THEODORA NYANG (8).
(34) VIDEL EWENZUO NGUTI OSONG (7).
(35) MAGNE MOUAFO MADELEINE FLORE (7).
(36) AKWA FRANKLINE TICHA (7).
(37) ENOW - MOH CLAUDINE ANYIYONG (7).
(38) NGWA EMMANUEL FORSUH (7).
(39) NTAH BRENDA AMBANG (7).
(40) MOFOR HENRY ZONWU (7).
(41) NYUISHOH SANDRA (7).
(42) PEWING VERAL LONGCHI (7).
(43) BIKOE NKOUAJEANNE IRENE (7).
(44) MEBOPDA PENKA SABELLE (7).
(45) ONGMALICK BIKO JOYCE DIANE (7).
(46) IBRAHIM AOUDOU (7).
(47) TAHKA NEROUS MBIYDZENYUY (7).
(48) TABE KELLY ATIEP AYUK (7).
(49) WOHWEPEH JEORES PEKWEFAH (7).
(50) AKUNG-ESONG MARINET TUNG (7).
(51) ETA DANE BRIDGE ASHU (6).
(52) KOME EPULE CLARENCE BALDWIN ANYE EYOLE (6).
(53) TCHINDA DJIMELI RONY DYLAN (6).
(54) WOH NADINE NAIN (6).
(55) MBALLA MAMA AMELIE (6).
(56) FOPPA DJUIKEM ROLANDE AUDREY (6).
(57) ORUH - BESEM JENET ONEKE (6).
(58) MBUH SHANCELINE KAKA (6).
(59) KENGNE GIRESSE (6).
(60) AKOM DIANE ANGUM (6).
(61) YANGLAK CHRISTOPHER (6).
(62) ENYAM RAYMOND UTUAL (6).
(63) MARINETTE MAKILEKENU CHE (6).


Passed in 5 Subjects: 77
(1) NFOR DESMOND GIYO (12).
(2) KAAH BLESSING NGEK (10).
(3) TITA SHIPUH CLEAVANCE WUTIRMA (10).
(4) AKWESSE CONFORT CLARISSE (10).
(5) NJIA BRENDALINE SHIEH (9).
(6) ATIM BELTINE ENGWARI (9).
(7) MBAWIE ZEPHANIAH LASCUP (9).
(8) MBENKUM LOVELYN FOMO (9).
(9) ABONG EMELDA (9).
(10) OJANG ROSE OJONG (8).
(11) TINGOM SONNITA TAYET (8).
(12) TETCHUE KENFACK BRICIAL MARIUS (8).
(13) NYINYIMEDI DEUKO MORIELLE NESLINE (8).
(14) BUVAH MAVERA VAGANGMI (8).
(15) ADINGA BINELI INES (8).
(16) MEYITAN FEUJIO DIVINE LAURENCE (8).
(17) MGBADJO JOSEPH (8).
(18) NDANGE DIEUDONNE BAMBE (7).
(19) KALU GIFT KWASIWI (7).
(20) PEKWALAKE STEVENS NJOKEU (7).
(21) MBIDA MBIDA RUFFUS MATHIEU (7).
(22) MBUNGANG MERCY MAINEMO (7).
(23) ABENA ABONGO LILIANE ROSE (7).
(24) MEKEM MOUAFO MARTINE (7).
(25) ENYOUGUE ELESSA ULRICH CLAUDE (7).
(26) ABOUBACAR MAHAMADOU (7).
(27) LARISA EHABENZIMBI MUNGE (7).
(28) ENEGE MBECHE MEROLINE (7).
(29) TSAKEM NGUEFACK LAURIS (7).
(30) MBEMAP JASMINE RAMATOU ZIEGAM (7).
(31) MBATAH AKWESE LARRISA (7).
(32) KARL MERUMAKO NALIANGI (7).
(33) SUIKA MARCEL FONYUY (7).
(34) BANTAR ROGER NKIRI (7).
(35) ANYE MARIE-NOELA ZEE (7).
(36) NGAMOU TOUNGANG PRISCA (7).
(37) KFU DESMOND LAKA (7).
(38) MBONGO ASHER JODI (6).
(39) FOKOU TSAFACK CARL YVAN (6).
(40) ATEH DESMOND APONDEH (6).
(41) EKORO CHATHAUD WILLY JUNIOR (6).
(42) LYDIA KEANYUY (6).
(43) KOUAMO NGONJO LAUREINE EUDES (6).
(44) SALH CASIMIR (6).
(45) WOPENESEH BLESS (6).
(46) MBAH EMMANUEL ASHU (6).
(47) OLABEL MEZOH (6).
(48) AKOM RENNITA ANWEI (6).
(49) NKWENDJEU SIMO JEAN BAPTISTE (6).
(50) TIEGHA EDWIN NKWANGWAIN (6).
(51) NGAM EMMANUELLA MBUH (6).
(52) MAFFOUO KAMTA GIROL (6).
(53) SHIRI-NGEM CLAUDINE (6).
(54) SAMGWA PHILOMON MBOUNA (6).
(55) CHELSY MANGA OJAH (6).
(56) NJONG DOROLENCE TECHEM (6).
(57) MVENG MAMA NTSA'H ANGELIN JINKY (6).
(58) MENKEM TOBOU MARIE THERESE (6).
(59) JINKA JOY KWASINWI (6).
(60) TANGA GIDEON DINYA (6).
(61) ANDONG MICHELLE MILCA (5).
(62) NCHA NDANDAH CHUMBOW (5).
(63) YUFENYUY MAVIS YEFON (5).
(64) ANNOH SPARENSA CHUFUNG (5).
(65) NYAH SONITA ABIT (5).
(66) WAMBO CHANCELINE (5).
(67) WEPNGONG-NADINE MAYUH (5).
(68) WIRBA LADIFATU FONYUY (5).
(69) NDIFOR SUH ELVIS (5).
(70) AJONG ATEMNKENG EMELLIAN (5).
(71) NJIKE NYAH AUDREY LESLIE (5).
(72) GANA DIANE KEVALLA (5).
(73) AKOM MAGNIE ACHU (5).
(74) ATEBA MBAZOA XAVERIE ASTRIDE (5).
(75) MBOUANDI PAUL ALEXANDRE (5).
(76) CHIA EMMANUEL TSEMBOM (5).
(77) LUKONG BLESSING LIMLA (5).


Passed in 4 Subjects: 105
(1) MERIAN FOMONYUY (7).
(2) MEBITEWO FARLONG (7).
(3) KEKE MAKAM HERVE (7).
(4) NDZENKENYEM GINERU FOGMBOG (7).
(5) MBINYA NJUENBA YRENE AUDREY (7).
(6) CARLSON ABI ETALI (7).
(7) NDI ANYERE MITCHELL (7).
(8) BATE BI FARREL (6).
(9) SONG BAHANAG BERNADETTE PAUL (6).
(10) YONGTOHMOH LIZETTE FIEN (6).
(11) SANDJON NKEPGANG SOPHIANE (6).
(12) NYINGWOH FLORA KEMBOH (6).
(13) TINA EKANI 2 SIMONE PATRICK (6).
(14) AWUNGANYI ASSABA DORIS (6).
(15) NGO MAYACK ROSINE LETITIA (6).
(16) CHIA CALEB ANGOH (6).
(17) TEMBOU OLIVIER XAVIER (6).
(18) EKORO STEVE ERIC GLIBERT (6).
(19) ESSIANE MOUNA PETER PHILL (6).
(20) BENISA MBU (6).
(21) NJEBA VELDA WIRNYU (6).
(22) NGAH AHANDA THERESE EMMANUELLE (6).
(23) TUME BORIS VENYENNI (6).
(24) BAILAK VINCENT SAMBA (6).
(25) NEMBOUET FINNEY (6).
(26) BIRKA CHEKILE HONORINE (5).
(27) KWENE PROSPA SAKANG (5).
(28) NJI SAINSBURY NDE (5).
(29) MBAH NAMEKONG PEREZ (5).
(30) TOH NELIAN JAMES NGONG (5).
(31) TOMBIR KANEDE GHAINSO (5).
(32) ATEBA ZANG AIMEE MICHELLE (5).
(33) DJI MEKOUENDJOU CALIXTHE (5).
(34) MARIE TEJIANOR FOKOU (5).
(35) NGAINDJO MENGUE WILFRIED (5).
(36) NGETEH ELLA DZEMMU (5).
(37) KPUNSA NANGSINYUY VANISA (5).
(38) DIANG ROSINE LANDONG (5).
(39) CYNTHIA ATEMAFAC (5).
(40) AMBE JANET MBO (5).
(41) MEKEUGNE TAYOUO AURELIE (5).
(42) KHAN JUDE PENN (5).
(43) NJITAFOU YOUSUF ABAS (5).
(44) ANGWI MERGANE FRIDE (5).
(45) NANA LEONELLE LETHICIA (5).
(46) IRENE MUNGU (5).
(47) BALOGUN TOSIN AKIM (5).
(48) DINYA EUNICE ZOH (5).
(49) OBEN KENNETH EBAI (5).
(50) NDZANA KOUMNDE YVAN LANDRY (5).
(51) KAPEA KAMDEU ARNEL REDON (5).
(52) GHEBI DELADINE (5).
(53) GWE JEAN CLAUDE MADIH (5).
(54) ASONG CHRISTINA NKU (5).
(55) CHO SANDRINE (5).
(56) NDZI EMELDA NDAPFU (5).
(57) BESONG EUCHERIA NKEMALAH (5).
(58) MENGUINI MZOMBO WELCOME WELBORN WINER (5).
(59) BOAH YANICK DIANG (5).
(60) TELEN ETHEL MBONWUH (5).
(61) MEFFO ULRICHE FARIDA (5).
(62) NSOSEKA SHALINE LEINYUY (5).
(63) TETE EMMANUEL JUMUOH (5).
(64) ENGAMA EWOLO RAPHAEL (4).
(65) KONG MARBEL NAMBU (4).
(66) KUKWA ELIAS NJUOH (4).
(67) MOKO PRODENCIA (4).
(68) NGAHANE STEPHANE (4).
(69) NGWANA MOFOR JACQUES (4).
(70) NGOUTUM JAMES AJEM (4).
(71) ANGWAH DORCAS AKWI (4).
(72) KIMBERLY ELOE NZUME NJOH (4).
(73) ASUMBE MAURINE PERE (4).
(74) HEBILEC SAMIRA DOGBA (4).
(75) SANDRA ENGOH TESIE (4).
(76) ABANI VILON CATHERINE (4).
(77) UDEALOR ROSE UCHE (4).
(78) FOZOH NELLY NGWEPEKEM (4).
(79) MUA GODWILL TEGHA (4).
(80) MBAH CYNTHIA ENDAM (4).
(81) EMMANUELLA FUNDOH NGANTE (4).
(82) MBAH BENETA ENGONWEI (4).
(83) NDONGO SUSAN MPEY (4).
(84) KOME FELISIA MBOLLE (4).
(85) ENJEH GRACE (4).
(86) NDIMUCHUTIA FAITHFUL YAH (4).
(87) ANYE FRU DESMOND SUH (4).
(88) MBUNDA PAULA JII (4).
(89) NDIBMUN CARLSON WABILLA (4).
(90) TAMAJONG CHRISTABEL NDONGWA (4).
(91) GLORY ANYIM AKUM (4).
(92) ATEMNKENG MATHEW EFUETZI (4).
(93) OBI AYAMBA BRANDON (4).
(94) TABE ALICE (4).
(95) TAKOUDJOU TENE LOIC JUNIOR (4).
(96) ATUD KELLY ENGOWEI (4).
(97) AKO REMY NGU (4).
(98) DJAMEN TANKEU ANICET KEVIN (4).
(99) MARGARATE JOSO LYONGA (4).
(100) BAME SAUDATU SHAFEE (4).
(101) NFORMI MENIKE BONKAR (4).
(102) FEN RITA NJONG (4).
(103) NERIL CHRIS LAHNYUYMO (4).
(104) SONE NJABE BERTRAND (4).
(105) TOSAM NADINE ANKIAMBOM (4).


Centre No:  11292  Elak - Oku External
Regist: 117, Sat for 4 or more Subjects: 105, Passed: 23, 
% Passed: 21.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 5
(1) NGEK MARY MAI (9).
(2) MKONG MEINEIT NYANCHI (9).
(3) JAI RUTH FONBI (9).
(4) FORSIY ELVIS SENTHIA (7).
(5) MNGOH AGNES (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NGAMGOM GLORY MENG (9).
(2) NGORAN LILIAN MAIH (9).
(3) JULIUS LAKUH MKONG (6).
(4) NGONG STEPHANI THEOKWI (6).
(5) KENYUY YVONNE SHIYNYUY (5).
(6) NGUM RELINDIS TEH (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) NGAMGOM EMMACULATE BUWEL (6).
(2) NDIFON NICOLINE WIRSIY (6).
(3) NCHINDA PHILEMON DINSE (5).
(4) NKWI COLLETTE KFUSAI (5).
(5) NGUM AUGUSTIN NGUM (5).
(6) NDONG RUPHINE KEFUM (5).
(7) NDIFON ASSUMPTA SIY (4).
(8) KENKOH CLOTILDA NALEH (4).
(9) NYINYING ESTHER JIAH (4).
(10) NSUH JOAN TETEH (4).
(11) BAILACK MERCY YUTEH (4).
(12) MBANG HAPPINESS TEH (4).


Centre No:  11293  Government Bilingual High School Babessi
Regist: 162, Sat for 4 or more Subjects: 134, Passed: 49, 
% Passed: 36.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) GUEBUING WEBNDA TOBEYA SAMUEL (23).
(2) PUFUNG VINA THERESE YEFON (14).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) MEYUENDONYI MARIAMA (18).
(2) NSONGE BERTRAND MVENYI (15).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) BAPI ELVIS (15).
(2) JUA ROBERT RENYI (14).
(3) NTSONGWE DESMOND WUFEKE (10).
(4) WANYU JUDE NSAKSE (10).
(5) TAMFU DAHIRU PEMMINYI (9).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) OBAN JANUARIUS ZONGDEMBI (14).
(2) NCHECHUMA SOLOMON GEMOH (11).
(3) GUIETSO FODOUENG SHERIFATOU (11).
(4) MUNJENPUH ABIBA WUSIGENA (9).
(5) SEHNGUMUOH FUASHI OUMAROU (9).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) WUGHENKEH INUSA (9).
(2) KEBOUYEU IMMACULATE (8).
(3) KUH DERICK BUH (7).
(4) NTOHTIEWA MATHIAS NYINONFI (7).
(5) KECHIKEYEH IDIRISU NGAPU (7).
(6) NANGWE RUTH KENU (7).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) VIGHA JOSIAN GOLA (9).
(2) LEMBEH DONARD FUAKU (8).
(3) BESSONG MYMUNA ABONGNINGONG (8).
(4) GOU VIOLET NDEHFEE (7).
(5) PASMA NGABENON WOHNYI (7).
(6) NCHOUSSA MBEGWEUH MATURIN (6).
(7) CALEB TINGNYUI (6).
(8) LINJEUNAH JUNEDOU (6).
(9) NDIPNU DOH COLLINS (6).
(10) NYAH LETICIA KOUBUFEH (5).
(11) FONKA GUMUOH KABIROU (5).
(12) JANET PETERS VEKECHOTE MBEH (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) NKWOTU CLOVIS NYIFE (7).
(2) YUFENCHI DIVINE NYITIOSEH (7).
(3) NCHOUSSA NTEDEUM DEBORA (6).
(4) VECHUEMAH ANIFATON LABUENDE (6).
(5) AKWAGO GERMAINE UJAKWE (6).
(6) LOAH CANDICE NAHBIT (5).
(7) NGUBUE CLOVIS TAHFONCHE (5).
(8) TAKU PHILOMEN FAWIEH (5).
(9) BUONYI JOSSELINE GOLA (5).
(10) NKWATOH EDWIN NSAFUA (5).
(11) MELEM JUNEDOU (4).
(12) NGUBUE FERDINAND NYIBEFUA (4).
(13) GUEMOH GREGORY GUEMUOH (4).
(14) MBEKU DORIS (4).
(15) FON BERTIN YERNTOH (4).
(16) TITUOBAMU CHRISTIAN NYIFE (4).
(17) BONFOR SERA (4).


Centre No:  11295  Nitop Bamenda External
Regist: 732, Sat for 4 or more Subjects: 584, Passed: 127, 
% Passed: 21.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NDE ALAM JEROME (14).
(2) ZANGUE TCHONDIO ZIDANE (11).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) KHAN EDDY-WANDA (14).
(2) FRU MBOH BRANDON ERIC (10).
(3) NDUNG ATTIA GREGORY EBUA (10).
(4) BONNIE VIOLET NAH (9).
(5) AWA DARIUS CHO (7).


Passed in 6 Subjects: 19
(1) AMBEAZIEH DONATUS AKAM ANDONGAKUM (14).
(2) TAFOSHIE ERNEST TOKOH (10).
(3) NTUMFON APPOLONIA BONGDZEME (9).
(4) NJEI HELEN MBAYI (9).
(5) NFOR CHANTAL MBURLI (8).
(6) AGIE DORISE ABAH (8).
(7) DABATIM ANDISON DANYE (8).
(8) SUI MERVIS BIY (8).
(9) ATANGA SHALLOTE BIH (7).
(10) BIHNWI EMMANUELLA NIBA (7).
(11) NGWA GUINOT NGWA (7).
(12) YEIN EDUARDA YUO MBU (7).
(13) NANA MIGHBEN NADEGE KELLY (6).
(14) BERTRAND PHILEMON TABOT (6).
(15) NGWA CLARENCE NEBA (6).
(16) ABIFANG ERNESTINE AKU (6).
(17) BOUNJAH BRANDALINE CHONYIA (6).
(18) ZAMA JUDITH BIH (6).
(19) KWETI EYAH LINDA (6).


Passed in 5 Subjects: 37
(1) ALO DEBORRA AKANTEH (13).
(2) NJWENG SALOME CHUM (11).
(3) BELINGA NICKEL AICHA (10).
(4) WEGA ERIC MARTIAL (9).
(5) BELO BUBA (9).
(6) BRIGETTE SIJUNEE (8).
(7) KWAM VANESSA KUM (8).
(8) CALTIME ABDURAHAMAN (8).
(9) AKWO KUM LEOLIN (7).
(10) KPWEGHA JOY BEI (7).
(11) TENDONG DESMOND MIMBA (7).
(12) BEZENG SARAH ASHIEH (7).
(13) EJANG SYLVIE EWOBOUGYENE (7).
(14) EWEN BERTRAND PANG (6).
(15) KILLIAN ANYI TAMUAN (6).
(16) LAURA BINUE WANJAH (6).
(17) FONKA HELEN (6).
(18) NDIKUM TERRYLEAH MANGWI (6).
(19) MAMBO TANGINYO GRACE (6).
(20) MUKWE LINDA ATU (6).
(21) NING AKAHNWI BEI MARIE CLAIRE (6).
(22) LUM LOVELINE AWAH (6).
(23) ANDEJI CAROLINE ENDANGISAH (6).
(24) SWIRI DINABEL FRU (6).
(25) NJI AZELINE NGWI (6).
(26) MBORIFOR NICODEMUS SANYANG (5).
(27) TICHA FEBE ASOCHOP (5).
(28) ESAM COUVERT ABO (5).
(29) TANGKO DESMOND KOMI (5).
(30) AYONG NEH CHANCELINE (5).
(31) ROSE ANGOH AJONGABE (5).
(32) ALAGBA MOSES ASEER (5).
(33) FONGHOLOH MIRAILLE NYIMEH (5).
(34) TIFUH JOICE CHO (5).
(35) MBUI MIME ASAKWA (5).
(36) MAIMO ERMELINDE LIFETER (5).
(37) CHIAKAIN HONORINE AFUMA (5).


Passed in 4 Subjects: 64
(1) NUMFOR JESSICA LUM (8).
(2) NDIKUM JOY SIRRI (7).
(3) TEYIM LANDINE FRI (6).
(4) FEH NATHAN TITA (6).
(5) YUYUN PASCHAL LIMNYUY (6).
(6) CHARLINE KOUGANG FLORE (6).
(7) MAGUE PAKA FANIE INGRID (6).
(8) AWA ELVIS FONGOH (6).
(9) DOH RAISA TENGU (6).
(10) UMIEKAI POMPIDOU AKURATE (6).
(11) SMITH RENWI NDUKONG (6).
(12) SUIKA MARIE JOYCY LAFEH (5).
(13) TAMI ISABELL LACKNWI (5).
(14) TAMBAH GLODIAL KAH (5).
(15) FOZOH REJOICE NDANG (5).
(16) ANGWAFOR BLESSBELVIAN BIH (5).
(17) ANGAAMA CATHERINE ANGOH (5).
(18) ANDON ANWI TERCY (5).
(19) NGEFOR MARUSCA CHOH (5).
(20) FONKI STELLA LUM (5).
(21) HARUNA MISPA TABITHA (5).
(22) TEGWI MISPA MUNOH (5).
(23) BIH CHE VICTORINE (5).
(24) NCHANGE GRACE LEMNUE (5).
(25) MOKOM PRIDE SIRRI (5).
(26) ANDONG LADONNETTE AJUGENIE (5).
(27) TENENG LUM SENIORITA (5).
(28) FRI-TECLEAR KOWONG FON (5).
(29) TENGEN DESIRE TIFUH (5).
(30) NGUEZEM BORIS WILLIAM (4).
(31) TATAH NANCY KINYUY (4).
(32) AWA IGNATIUS NJI (4).
(33) BIH EMMANUELLA (4).
(34) FORKU ROSINE NEH (4).
(35) AMBEBE EUNICE BINWI (4).
(36) NJIKE PRINCELY SECHUWU (4).
(37) NELSON ISRAEL HENWE TATAH (4).
(38) NJEI QUEENALINE AYOKO (4).
(39) STERAN EKANYUO EGEBE (4).
(40) LUM MELANIE NCHE (4).
(41) TENENG JUNIOR AWA (4).
(42) ASEH DIAN ANIM (4).
(43) NANCY TRACY JESSICA NCHANGNWI (4).
(44) LUM SANDRA TAKANG (4).
(45) YONG YVONNE BINANGE (4).
(46) NANGAH NATHALY FOMUNJONG (4).
(47) ESENG GEH SYNORETER (4).
(48) CLINTON NJINUWOE LAIYBA (4).
(49) AGWENDJANG ELIJA BILE (4).
(50) AKANGE VENECIA MWESEH (4).
(51) ASOBO STEPHANIE (4).
(52) NGANG MARIUS TSE (4).
(53) MULUH NOEL NEBA (4).
(54) MBEBUH CLARE KIFFE (4).
(55) LUM ESTHER FRU (4).
(56) BIMELA JANET LEMNYUY (4).
(57) KUM ADELINE IKA (4).
(58) FRUNWI LOURIS AZANWI (4).
(59) CHIMTOM EMMANUEL NJIOWEI (4).
(60) MINMO DALDINE KONGNYUY (4).
(61) MAMPO CLOVIS (4).
(62) FONJI NAOMI ACHE (4).
(63) PENN NEH NATALI (4).
(64) BRUNHILDA BELLI (4).


Centre No:  11296  Biyem-Assi External
Regist: 559, Sat for 4 or more Subjects: 471, Passed: 125, 
% Passed: 26.54, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) ANGWUH FRANCIS AKUCHU (13).
(2) RANDY NATHAN ETIENNE BALOCK MOUKO (11).
(3) KUKWA SERGE NJUAKOM (11).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) DIVINE CHIDERA ATANSI (14).
(2) JENEVIEN MBULI SHEY (12).
(3) NJICHOI JULIE BOKOE (11).
(4) MOH JOAN ANIMEDWO (11).
(5) BIN GLENNA JULLITE (10).
(6) NGALA KINGSLEY LORATER (9).
(7) ASSAPZONG TEMFACK ROLAND MARTIAL (9).
(8) ERNEST FUABELE (8).


Passed in 6 Subjects: 20
(1) TANDONG LILIAN AWAH (14).
(2) ONGMAYEB MARIAMA TCHIMTEY RICHMAR (12).
(3) NCHOTU CLEVIS NFOR (11).
(4) EWAH EMMANUEL UTTIA (10).
(5) WIRSIY BERINYUY HORACE (10).
(6) MFI MILTON (9).
(7) AGIEN RITA AMEI TOKAH (9).
(8) NDZI ISABELLA SHULIKA (9).
(9) ATEK AMANG RODRIGUE MARDOCHEE (8).
(10) TARNTEH RASHIDATU YEWOHBENYI (8).
(11) MAIKA CHRISTA (8).
(12) PECHU MARIE CLARE WOZIE (8).
(13) NGEKOM AMADINE (7).
(14) TANGMOH NKENFACK FRANCKY CYRILLE (7).
(15) TENYEH AMECK IRENE (6).
(16) KIMBUNG CLAUDINE (6).
(17) YINKFU CAROLINE MBURLI (6).
(18) LARRISA BERI NGANGE (6).
(19) KEKOH MELVIS MANCHIEH (6).
(20) RITA MABEH KEPYA (6).


Passed in 5 Subjects: 39
(1) GEA ELIZABETH FULTANG (12).
(2) NIBAH KALVIN (9).
(3) TUKA NKAMBO DECLAR (8).
(4) LONGTSE CYRIL (8).
(5) TANMI MBANGANG HERMAN BORIS (8).
(6) KONFOR GLENESS BOSHE (7).
(7) KENKOH EMMANUEL NTUKEMBONG (7).
(8) LUM SYLVIA ACHWIE (7).
(9) EYENGA EYENGA ANGELIE NOELLE (7).
(10) PWE HILDA BEI (7).
(11) DELPHINE NYUYBE WIRNSUNGRIN (7).
(12) DJIN FELIX NTUMNFON (7).
(13) AJUKO ITA ANGWEI (7).
(14) GUILIYEN A BEYEK CAROLLE (7).
(15) KWANGO TAKOH ELVIS (7).
(16) TANYI NADINE NGHOTEH (7).
(17) TATA CLAUDIA LINWE (6).
(18) SEWOYEBAR BLAISE (6).
(19) ANDEM CLEMENTINE FOIN (6).
(20) FONYUY LEVI DZELAMONYUY (6).
(21) IDENG LAZARE MENDI (6).
(22) KETCHEM ELMINE BESEM (6).
(23) NDZE LOVELINE KILA (6).
(24) TATA PAMELA AMUTENG (6).
(25) MAMOUDOU BRANDON NGANJE (6).
(26) SUSANE LIKOWO MBUA (6).
(27) TAKU VINCENT TAKU (6).
(28) TIH VIVIAN NGWE (6).
(29) NGANGEH MUSTAFA NDZI (5).
(30) NGO MACCELINE SHUUSER (5).
(31) NANJE COLLINS MOLIKA (5).
(32) AMADJE RACHEL GISELE (5).
(33) YUVEN BURINYUY (5).
(34) MENDY WABILA SIGALA (5).
(35) KANYIMI TATA JEROME (5).
(36) SEVIDZEM NOELA DZELAMONYUY (5).
(37) GEMUH BELINDA GAHGHOLI (5).
(38) NGIEH LISETTE NTEIN (5).
(39) BUNJE CAROLINE MANJUH (5).


Passed in 4 Subjects: 55
(1) BASENZAK MELVIS NGWETEH (8).
(2) NFOR SYLVIAN MALAH (7).
(3) ESONG IRENE NTUBE (7).
(4) TASI CYNTHIA MENGWI (6).
(5) NTSAMA MBARGA ULRICH (6).
(6) MIH MELANIE NNAM (6).
(7) ATAH DOVIAN EGUMA (6).
(8) KUNSEH MARY-IMMACULATE (6).
(9) NGAMEN KWETCHOU MONIQUE CYNTHIA (6).
(10) NJI VALENTINE (5).
(11) TICHA SIDONI MESHI (5).
(12) CLARICE YENAYEH (5).
(13) NGUAFAC FESTUS (5).
(14) KHAN TILTON FON (5).
(15) AMINKENG VIVIAN (5).
(16) NYUYFOKEM BRENDALINE (5).
(17) NGOTTO JEREMIAH EKOME (5).
(18) TABI SARAH TIKU (5).
(19) NKENGFACK CALRINE (5).
(20) NTONGA JEHOVAH CLIDE CYRIEL (5).
(21) NDASSI DORIS MOUFOR (5).
(22) FUH ROBINSON FUH (5).
(23) MULUH RENE CHO (4).
(24) NGAH MBIYDZENYUY ETIENNE (4).
(25) MUNGE ESSOKA VIVIAN (4).
(26) CHENWI NOSTAN LEWIS (4).
(27) SIRRI IMMACULATE BROWN CHE (4).
(28) MOUNMEMI NSANGOU ZOUNEDOU (4).
(29) TAKUH LINDA MBOMBOUH (4).
(30) VERNYUY BERTILA WIYE (4).
(31) BIH LOVELINE FUH (4).
(32) LUM GLORY (4).
(33) NGANGEH ALAIN (4).
(34) KIJIKA GAEL YIIKA (4).
(35) BESONG ATABE BLANDINE BESSEM EBAI ENOW (4).
(36) TIAZEH ZEEHMOH BEDEAU CLAIRE (4).
(37) CHEDJOU OCEANE CHRISTIE (4).
(38) NDZENBOPUH BINGISU SHIMENYI (4).
(39) ABONG VUBAIN AGAMTEMBOM (4).
(40) NDZI BELINDA NYEH (4).
(41) FON BETRAND NSOYEE (4).
(42) SLIVIA ODETTE BININYUI (4).
(43) NGWONAM BERINE KOH (4).
(44) NJENI FRIDA OPONDE (4).
(45) NFOR THECLE SHIYU (4).
(46) CHAYI DOLNART (4).
(47) NDILENGTIA EMELDA MEMEH (4).
(48) ALONDI CASSANDRA NGWING (4).
(49) RANSOME FON NGENEVU (4).
(50) NFOR IRINE SHESHE (4).
(51) AGBORBESONG OROCK PERKINS (4).
(52) NGWA IRINE NGUM (4).
(53) BIH LOVELINE TUMFONG (4).
(54) SHEMLON DIVINE BERINYUY (4).
(55) FOISA WINIFRED MBONGEH (4).


Centre No:  11297  Government Bilingual High School Mbouda
Regist: 228, Sat for 4 or more Subjects: 158, Passed: 120, 
% Passed: 75.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 11
(1) NZONDE TCHINDA WILFRIED (27).
(2) NDAM NJILIE DONALD (26).
(3) CHALALIE FOUJEU ROMARIC (25).
(4) PIALE TALLA LAURIC (24).
(5) SOUHANFOUO LAMBOU MERVEILLE PASCAL (24).
(6) TINDO FOTIO JOEL MAXIME (24).
(7) MBAH MARY ANNE ABOH (23).
(8) TUME SHIRLEY LEINYUY (23).
(9) PENN SHARON WENYU (19).
(10) WERIWOH SANDRA ENGWARI (17).
(11) YUASHAR FAI CARELLE (17).


Passed in 9 Subjects: 14
(1) TAGNE CHETEU DUCLAIR (23).
(2) FOEDJEU TCHINDA FLORIAND (22).
(3) NGONG CLAUDIA MAMUAH (20).
(4) TAZO TCHINDA LIONEL (18).
(5) KENNE TANO ALIDA NYNELLE (17).
(6) NGAFOR SINTIA (17).
(7) MBE SANDRA MBOBU (17).
(8) ADWA NDONGUE ROSVELT THEOPHILE (17).
(9) NDIKAKA NOELLA NGWANG (16).
(10) KOUEKAM DJIOMO KEVIN ANISET (16).
(11) MAGANG TAMBA PATRICIA (15).
(12) MOUHAMED MOUSTAPHA AWEL (14).
(13) KENNE TCHIO PIERRE LIRAISSE (12).
(14) NKONGHO EMMANUEL ENWO (11).


Passed in 8 Subjects: 20
(1) DOUNGUE NGOUANFO JORDANIE (17).
(2) DOUANLA TEBONSO SUZIE MERVEILLE (16).
(3) AKELE TCHIOFFO BELINDA (15).
(4) DETIO KONLACK AURELIE (14).
(5) DZOGOUNG DJUATIO VANEK (14).
(6) AYUMBI AMADINE NGWEBE (14).
(7) TAACEFOMETEUH MELACHI VASHNI (14).
(8) DAN KEVIN HERMAN AKAM (14).
(9) LEKO WATI LISABRINE CARLINE (13).
(10) TSOGANG KENNE LEONIE VAROLE (13).
(11) KOUAGUE TCHANDO EDWIGE SORELLE (13).
(12) TIABOU DOUANLA HEREDIA (13).
(13) NGUBUI GODDEN (12).
(14) STEPHANIE DUFFE (11).
(15) DJOU MARTHE SYLVIE (11).
(16) TEUFA TIDO PHANUELLE VIANIE (11).
(17) DIFOGOUM DASSI RENE LEGRAND (11).
(18) LEKOBOU TAYEMNANG DANIEL HENOC (10).
(19) JIOMAGUE NODEM SYLVANIE (10).
(20) NGHODA TEGOUMDIO LESLINE (10).


Passed in 7 Subjects: 17
(1) ATCHOFFO TAFOKEM JUNIOR (16).
(2) MAFOJI DAGA NELDA MARTIALE (14).
(3) TIGMENE WILLIAM MEYEN (13).
(4) DOUANLA TATSA MAXIM (12).
(5) FEUJO TCHOFFO CLEMENCE (12).
(6) POUNDE SONNA YAMGA RENE (12).
(7) NZOKO JAURES (11).
(8) DJOKO PELAP CHRIS LELIKA (11).
(9) BOUGUE TSAMO FRANCOIS BOVET (11).
(10) BELEFEH BERTIN ASONGANYI (10).
(11) SEDJINE FOFOU ANNE PATRICIA (10).
(12) LAPAH SALUSTE (9).
(13) LACMAGO LEATICIA CARLA (9).
(14) NGIMAFAC FRANKLINE (8).
(15) KEWIR LUCIEN VERNYUY (8).
(16) LANDO KOUGANG VANECK THEODORE (8).
(17) DZOYEM TAPINFOUO STEPHANE (7).


Passed in 6 Subjects: 25
(1) BELOBO LEMAZONG JEROME ARTHUR (11).
(2) KENVO KUETE ROUAL (11).
(3) JUNIOR YEMELI (11).
(4) KWEMBOVE MARIE SIENKEP (9).
(5) DZEUMELA TSAPI EVODIE (9).
(6) FOSSO CALVIN ULRICH (9).
(7) TAGNE WAFO FIDELE DIVIN (9).
(8) NGANKAM TASSE STEPHEN CABREL (9).
(9) BEYELUAH CYNTHIA FAITH GIABUH (8).
(10) PENKWANG EVIRA SAMA (8).
(11) DOUANLA MOFFO JODY DARELLE (8).
(12) FOMEKONG TIMENE LOISSE BRELLE (7).
(13) TAMTCHAP NZODE MYRIAM RAISSA (7).
(14) KUELA KENE JAURES (7).
(15) TEMGOUA TSOUALA JOSE BRAYANNE (7).
(16) BONGTEH KIANLACK SMITH (7).
(17) FANDONG TATIANA MBIHNUI (7).
(18) SHEY LESLY TFUNTAR (7).
(19) AMIRAL ZONGNOU JUNIOR FOGOU (7).
(20) TALLA TALLAA JOY HARISSON (7).
(21) KAMDEM TCHEUNKAM HOPESON JUNIOR (7).
(22) AKASEN ARNOLD NGONGTEBANG (6).
(23) MAKUETE KOGNOULEUNE LINDA (6).
(24) KAMBE ZINADINE (6).
(25) DJUFFO TAKUETE CHARELLE BRINDA (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) DJUISSE GOUNO DANIELLE (9).
(2) OKASSI ZITTA (8).
(3) TAYEM STALONE (8).
(4) DZEUKOUO VIRGINIE LAKENE (8).
(5) DEMANOU NDJOUAKEU SUZIE BLANCHE (8).
(6) LONTCHI JORDANNE DOVINE (8).
(7) DJUSE MARIE (7).
(8) TADZONG NGOULA DIDEROT (7).
(9) DOUANLA MATCHOUMGANG RONELLE (7).
(10) AZEBOVE JOSPIN PEREZ (7).
(11) MANJO KONG EPIPHANIE JOELLE (7).
(12) PIANTA MELI DAINA NIDELLE (7).
(13) LONTSI TCHINDA BRIELLE (6).
(14) BODEM KIAMPI CARINE (6).
(15) FONKOUO TETANG HERVE (6).
(16) FOUPAPOUOGNIGNI ZENABOU (6).
(17) NKWOWOH TELMA METONMBOMBI (5).
(18) LOBTE LEONARD SENTIE (5).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) PENKA DJEUMAKOU DUVAL NELSON (6).
(2) KEVINE LANDRY KENZO DE DONGMO (6).
(3) MAYEMDOUNG LAGOUWO JOBINE (6).
(4) SETEPING BRICE RONEL (6).
(5) DONGMO TIADJIO ROMAIN NELSON (5).
(6) NODEM TIOMO EVANGELINE DORCAS (5).
(7) TCHEKO TALLA LUCRESSE (5).
(8) PONE KUTCHOUE CYNTHIA FABIOLE (5).
(9) NZEFFO ARNELLE FLORA (5).
(10) GAMINI JOSEPH ANDERSON (5).
(11) KENNE TAJUKUI ULRICH KEVIN (4).
(12) SAAH SOUFFO JUNIOR STALINE (4).
(13) FOPA MAFFO EDWIGE SORELLE (4).
(14) MBINUI ORNELA TAPENG (4).
(15) DOUANLA FOBASSO SONIA (4).


Centre No:  11298  Government Bilingual High SchooL Penja
Regist: 99, Sat for 4 or more Subjects: 90, Passed: 59, 
% Passed: 65.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) CARLSON CHIA (20).
(2) MEH ARMSTRONG EWEH (17).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) TOUDAM NGAYO MICHELLE MORELLE (21).
(2) NSIA KENGNI FREDY LEONEL (21).
(3) TOYEM SMITH BEROLD (17).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) NGWAINBI RANSON MIH (16).
(2) WOBIWO MADEE MORELL ELLA (13).
(3) NGUIMOUTH YAN CASIMIRO (12).
(4) NDIM CLAUDINE (12).
(5) MANITEU KOUMNDA LINE SOREL (10).
(6) SONG CARELY YONG (9).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) FENKING LONTSI INESSE (15).
(2) TUH ALFRED CHONGSI (13).
(3) SONE NANCY ESUNGE (10).
(4) TATA SCOTT BRANDON (10).
(5) MAFFO DIANY CORINE (10).
(6) SHEY DIANA BONSA (9).
(7) DAKEYI DASSIE (9).
(8) NDIP NDOMO PAULINE ORLINE (8).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) MAKASSI YVETTE (10).
(2) TEMBAN JOHNSON ABEN (10).
(3) OKON EYIBO FELIX (9).
(4) YAMDE NGAWA GABRIEL FRANCOIS (9).
(5) FUNWI MILTON SHU (9).
(6) OFON KIZITOR INSANG (8).
(7) MONDO MARIE (8).
(8) KEMDJI SUSIE NADIA (8).
(9) ETOIJECK CHANTAL BENWEI (8).
(10) MOUKETE EMMANUEL (7).
(11) FANYUY EMELINE (7).
(12) NJUME ROLAND JUNIOR (6).
(13) NKABONG TCHAPDIE MICHEL (6).
(14) LEOGUOP NJUMBONG DANNIEL DORRE (6).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) JOUONANG NGUEMDJOM RANDY (8).
(2) TUM MILTON WUSHUNEBEH (8).
(3) HANDBE MOA JEFF LANDRY (8).
(4) HUEDAP ANGE MELISSA (7).
(5) BABILA CYRIL (7).
(6) TENGANG PIERRE GAETANT (7).
(7) POUALEU LOVELINE (7).
(8) NGUENCHINE FONKI BRENDA (6).
(9) CHONGA ASSEU FRANCK-BEL (6).
(10) HONDI SINCHA ASHA (6).
(11) EMENI YOMENI GREL LAURIER (5).
(12) ASHEY NADINE (5).
(13) LABRU LINDA ADIWAH (5).
(14) SAHNJONG HAPPINESS NANGE (5).
(15) AMAH ROSINE TAKAI (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) TCHAMBA TCHEUGOUE CLAUDE MORELLE (9).
(2) NDA RONALDO OKUMASI (6).
(3) FORBENEH MODESTINE DESUH (6).
(4) JULIET NAYUO (6).
(5) WANDJI KEMWA FABIOLA (6).
(6) MIGNELI EPANDA MATIALE (5).
(7) LONGHA SHELLA PEIN (5).
(8) NDZI CIVILINE NANGE (4).
(9) AZAPMO FODEM DJOUMESSI KEVIN (4).
(10) NJI FABRICE N YUGAP (4).
(11) GAM NOELA MAIH (4).


Centre No:  11300  Bafut External
Regist: 205, Sat for 4 or more Subjects: 151, Passed: 70, 
% Passed: 46.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) BISONG COLLINS AFUGE (16).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) CHE HARRISON NGWA (9).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) MANKA'A AFANWI BLEZANIKE (13).
(2) SUH BERTRAND NGWA (10).
(3) NGWA EPHEMIA BIH (10).
(4) FUHNWI CYNTHIA BIH (10).
(5) FENDE TOULOU JOSEPH (9).
(6) AMABO DAISY NCHANG (7).
(7) NGWA SALOME VANESSA LUMASOH (7).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) AZONG FABRIS FRU (11).
(2) NGWA GODWILL NEBA (10).
(3) SIRRI ABEINWI NGWA (10).
(4) NGUM MELISSA AMABO (10).
(5) FUNWI IRENE BINKA'A (10).
(6) GUTA GEOGETTE AMUZANG (9).
(7) CAREME MANKAH (8).
(8) NEBA HARISON SHU AKONGNWI (7).
(9) NEBA BRENDA MANKA'A (7).
(10) NGUM DAMARIS NGWA (7).
(11) ILOUANGUE DELPHINE ALINE (7).
(12) CHE RIHZAR LUM (7).
(13) SHUBI MANKA'A AKONGNWI (6).
(14) NAMBELE ZAORO TATIANA (6).
(15) NDENECHO BETRAND AFUETI (6).


Passed in 5 Subjects: 31
(1) NGWA MELVIS LEM (8).
(2) NEBA SYVIL MANKA'A (8).
(3) NEBA GLORY NAMO (7).
(4) NGWA LESLY MANKA'A (7).
(5) FONCHA PROMISE NKENJI (7).
(6) MENYA LESLEY IGANG (7).
(7) SHU SONITA AGUMUNWI (7).
(8) NUBONG QUINO MANKA'A (7).
(9) CHE EIJNALD NEBA (7).
(10) NEBANGWA PASCALINE NGUM (7).
(11) NUMFOR MERCY NEH (6).
(12) CHEMBONG MERCY BIHNWI (6).
(13) NCHANG ANGE-CARINE CHE (6).
(14) NGWA CHARLOTTE MANKA'A (6).
(15) ABONGNWI MANSFIELD NGWA (6).
(16) FUH BENEDICK ADOH (6).
(17) NGWA SOLANGE SIRRI-AKONGNWI (6).
(18) AMABO ALVIN NGUM (6).
(19) AZONG LIDIEN BIH (6).
(20) NZEGGE DESMOND NGOME (6).
(21) FUH COLLINS NGWA (6).
(22) AMBE FINETTE NCHANG (5).
(23) CHE DELFNEY LUM (5).
(24) FUH CAREEN BIH (5).
(25) NGWA SHEILA LUMNWI (5).
(26) BIH BLESSING NEBA (5).
(27) ESUNGE EVELYNE (5).
(28) SIBELMAHYI AMAMBI (5).
(29) TAWAH RICHARD AMABO (5).
(30) ALIDOU AHMADOU (5).
(31) NANGA SOLANGE NDONWI (5).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) DIONGE JUDE NZEGGE (7).
(2) NEBA CHRISTABEL NCHANG (7).
(3) NUMFOR VITALIS NDOHNWI (6).
(4) NEBA YVETTE MANKA'A (6).
(5) NDONWI BRENDA LUMUTCHA (5).
(6) LUM NEH BERYL NIBA (5).
(7) NGUM LOVELINE (5).
(8) MANKA'A BERYL AMBE (5).
(9) ABUMBI IRENE NGUNBIENKA'A (4).
(10) SUH- NEBA-BRYAN AKONGNWI (4).
(11) AMBE SUNITA MANKA'A (4).
(12) AGERIBEJU LOVLELINE NEBI (4).
(13) AMBE ODETTE NGUMATEH (4).
(14) AFANWI SISLY SHU (4).
(15) SUH PATIENCE NGUMSI (4).


Centre No:  11301  Kumba Town External
Regist: 316, Sat for 4 or more Subjects: 274, Passed: 23, 
% Passed: 8.39, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) TSOP LIZETTE (10).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MOTTO WAXON (8).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NDIFOR ADELINE ECHECK (9).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) OJAM THOMAS (8).
(2) MBAH HANS MBAH (7).
(3) NKUMBESON KENNEDY KOME (7).
(4) BALEMBA MANFRED EPIE (6).
(5) TEPAH THOMAS NZEMOH (5).
(6) MOWEMBE JOAN (5).


Passed in 4 Subjects: 14
(1) SAKWE ERNEST MOKUBE (6).
(2) AKAME NZEME EBONG STANLEY (6).
(3) KWO MVUNGI NGUPU (6).
(4) DIOH SYSTUS NDUTU (4).
(5) OBIE AUGUSTINE NGOE (4).
(6) EMBOLA ELIZABETH (4).
(7) MWENE NICO AJEBE (4).
(8) MUSONG TITUS KUBEH (4).
(9) TAKANG CLARA EBOT (4).
(10) EJENKI DIVINE EBUH (4).
(11) MAKOGE METUGE (4).
(12) TABE AMSTRONG AKO (4).
(13) NGAMEHOH BERTRAND MWENE (4).
(14) MASAPA BETTER YONGWE (4).


Centre No:  11302  Government Bilingual High School Mbalmayo
Regist: 113, Sat for 4 or more Subjects: 113, Passed: 71, 
% Passed: 62.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) CHEGNO TALLA MURIELLE DAMARICE (27).
(2) SIAKAM KAMADEU VICTORINE NOVICE (22).
(3) OJONG BRAYAN NTUI (15).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) NTOLO GAEL MEGANE (19).
(2) NGONO BONGO ANNE VICTOIRE (16).
(3) TCHAKO EMMANUEL BOUDJEKO (14).
(4) NGONO ANGE LAURA (14).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) NGEH COURAGE NYEH (14).
(2) NGWENGANG JOSPHIL LIWOH (12).
(3) AKANGWA WILLENSKY ASONGANYI (9).
(4) MBENIN MALAIN CHRISTINA (9).


Passed in 7 Subjects: 13
(1) NDZIE NTSAMA ROSALIE MARIELLE (12).
(2) ETOUNDI NNANG HELENE GHISLAIN (12).
(3) NGON MENDIM MARIE NOEL (11).
(4) YIMGA NGANTCHE VANESSA LAURILLE (10).
(5) MISSILI MANGA JOSIANE (10).
(6) FOUDA NDZIE ROMARIC (10).
(7) NDJONKOU KOUAYEP LAURELLE PATRICIA (10).
(8) TCHINDA AGHEDBOME LANGEVIN (9).
(9) MENDO VICTORIA (9).
(10) FABUIN ETIENNE BOLAK (9).
(11) TANKEU PAAYON DANIEL JONATHAN (9).
(12) BOBGA GLEN NWANYAM (9).
(13) NGARKA MARCEL KOYOH (8).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) FOUDA ALPHONSINE CORNELLIA (11).
(2) TCHEUGOUE NGALAHA EVELYNE LAURE (10).
(3) KISSOGO ODIANE SYLVANI (10).
(4) DZOU LAURENT PETIT FILS (8).
(5) ANCHANG YVETTE MBUH (8).
(6) MENVOUTA ABONDO JULES CHRISTIAN (8).
(7) KENGNE BORISE (7).
(8) YIMBANGYA IVOLINE PANGYERE (7).
(9) KOUNGOU ZAMBO GABRIEL JUNIOR (6).
(10) MBICHEUGEH SEVERINE NGAPIME (6).
(11) NGASSI TCHANDJIE LESLINE URSULE (6).


Passed in 5 Subjects: 19
(1) JUNSI SAMADY ROSY (9).
(2) KEMGU BORIS MOFOR ANGE (8).
(3) AMOUGOU EMBOLO CINDY BALBINE (8).
(4) ESSAMA ESSAMA OVIDE AGAR (8).
(5) MBANI MBARGA AGNES ELZIE REINE (8).
(6) EGO MBENUN ROSE CLOTILDE BRENDA (8).
(7) KAMGA TASSE BRICE (7).
(8) TAGNE KUATE GUY ROBERT (7).
(9) MBALLA EDJOA MARIE VIVIANE (7).
(10) TCHAKOUNTE KASSI EUNICE VIRGINIA (7).
(11) OBELE BETE RAISSA (7).
(12) NSEGUE ETOUNDI DORCAS (7).
(13) ITOE TATA LOSOMI (7).
(14) FAWZIYA MUHAMMAD (6).
(15) ONDOA HONORINE MARIE PAUL GERTRUDE (6).
(16) ZANGA EKOUMA JORDAN CAPWEL (6).
(17) OWONO CHRISTOPHE (6).
(18) WAMBA NDONGMO ARIANE CHRISTIE (6).
(19) NITCHEU TAMNOU CEDRIC (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) ESSOUMA SIMO ALPHONSINE JACKY (7).
(2) CHIMI KAPTCHOUANG PRISCILLE TAYLOR (6).
(3) ASSAKO EYETEMOU CECILE BLANCHE (6).
(4) NKONDA NGUINI BENOIT (6).
(5) KIERE ATICATOU MEINDI (6).
(6) ZE BILOUNGA ROSINE SUZANNE (6).
(7) BELINGA ONDOUA PIERRETTE FLORE (6).
(8) NDOUOYA NJOUOGNOUET SARA (5).
(9) ABESSOLO HUGUETTE RAISSA (5).
(10) ONJA'A NNA INES MARLEINE (5).
(11) ELLA MURIELLE LAETICIA (5).
(12) ABE MBIDA ANDRE THIERRY (5).
(13) NTIANDILI AHOLA JEAN DONAL (5).
(14) LEUTOU SIANI DANIEL LOIC (4).
(15) NONG ZAKARIYAOU CHU (4).
(16) EBUA LESLEY ANZIE (4).
(17) ABBASSOU ADAMOU (4).


Centre No:  11303  English High School Yaounde
Regist: 185, Sat for 4 or more Subjects: 185, Passed: 161, 
% Passed: 87.03, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 7
(1) UMUHIRE EVELYNE (31).
(2) OKENE NDI ARMELLE (30).
(3) MBUCKSEK BLAISE RINGNWI (29).
(4) DARLINTON EKITI NKWELLE (25).
(5) NGALE EBONG DARLINTINE EJEDE (23).
(6) DJELE KAMENI OMERIDE LAREINE (19).
(7) ANYIA ESTHER TANDU (18).


Passed in 10 Subjects: 13
(1) ELISA ORLIANE VOUKENG WAMBA (27).
(2) LOH EL-EMUNAH NGWA (27).
(3) SIMO JIATSA AARON WILFRIED (26).
(4) ACHUANOH BRUNO AKUMABALI (19).
(5) XAVERIA ANKIAMBOM BAINSI (18).
(6) DJUISSI FOHOUE PRINCIA (18).
(7) FETUE KENGNE LENS EMMANUEL (17).
(8) AMBE GEFF MFORBISI (16).
(9) MBOUENSIE MONKOUOP AICHA (14).
(10) MBONGBUWOH STEPHANI (14).
(11) FONJENAFEH TENDUNGHA KELVIN (14).
(12) MPEKE NZIE ALFONSIA TRACY (14).
(13) AMIN MEGANE JESS A. (13).


Passed in 9 Subjects: 17
(1) TABEANYOR ELTON MBI (20).
(2) BESSAMOH COURAGE YONG (19).
(3) CHINEDU OBINWUDE (19).
(4) MAIMO WEPNYU BRIGHTSON (18).
(5) AMBANI NGA HELENE GHISLAINE (17).
(6) BECHEM FABRICE AYUK (17).
(7) KASSAF NASSER (16).
(8) NGONO ELOUNDOU JEANNE AUDREY (16).
(9) TANSINDA NDIP JOAN KELLY (15).
(10) NOMEH GODA ANKIENPOH (15).
(11) ATANG KELLY-BRIGHT NEEPHOR (14).
(12) MUA FAVOUR NJANFA NOI (13).
(13) MAFFO KAMGUE DOMINIQUE CHANELLE (13).
(14) AKAFACK TSAPDONG MAIVA ERIKA (13).
(15) KHAKAH WILLIAM TENDEH KOMETA (13).
(16) LEWAT NGASSAM LILIAN DARYL (13).
(17) ESAPA PALVINE BESEM (11).


Passed in 8 Subjects: 19
(1) MENYE AWONO SOUNITA ERICA (17).
(2) DEDIEPONS ISRAEL (16).
(3) OBEN SHERON NKONGHO (16).
(4) NDIORO A MBERECKE PATRICK YANN (14).
(5) OBIOYO BOULOU ROSALIE (14).
(6) MALAM MBOCK ANNETTE ESTRELLA (14).
(7) NGWANG RINGNYU BERLISE (13).
(8) HANNATOU MOUSSA (13).
(9) MODJIE KAMFAIN JORDAN KLARIC (12).
(10) ANTEM NOELA WIRLMA BAKUME-AYUK (12).
(11) NDI LEONEL NKWAIN (12).
(12) ETOH EKOMBO PAULINE (12).
(13) SONNA KEHBUMA JORDAN (12).
(14) BOYANG'NE ZATCHONG PAULE GAELLE (12).
(15) SOHO LEUNKEU ALEX STEPHANE (11).
(16) NDIP EUCHARIA NDIP (11).
(17) OGATA LOUIS VLADIMIR (11).
(18) DJUITCHOU KENMOUE LUCIENNE (11).
(19) AGBOR DOREEN BESEM (10).


Passed in 7 Subjects: 25
(1) CHETCHOUANG TATUEKAM THIERRY HENOCK (17).
(2) SIGNE FEUKOUA KEVINE SORELLE (12).
(3) LUKSE BRANDON DAHBIDGHA (12).
(4) OTANG EMILIA EBOT (12).
(5) SABO LUIBAIBATOU MANDEH (11).
(6) INNA NYEMECK TECLAIRE MEGHAN (11).
(7) NANA DE TONDJI DARYAN RIVIERE (11).
(8) KOA NGOG' LANA JOHAN ANTHONY KAROL (10).
(9) MBENG LILIAN NKUNG (10).
(10) AGBOR DOPMOU EMMANUEL (10).
(11) FOTSING OUEMBE EMMANUEL BRINDOL (10).
(12) NGADJEU YOMI LAURA OLIVIA (10).
(13) NDULA SONIA MAIY (10).
(14) BOBGA LOIC NWANYAM (10).
(15) LEFODEM TEMFACK OBEN LANDRY (9).
(16) DJEUFACK DJEUFACK YLAUNA (9).
(17) ONOBIONO ROBERT JUNIOR (9).
(18) BIBOUM CHRESCENCE CALEXIA (9).
(19) OJONG CALEB JEMEA EWOTA (9).
(20) EVANGELINE CHIDERA CHINEDU (8).
(21) ATANGA MANTOH MARTHA (8).
(22) KOSEN POBDINGA PRIDE DAIGA (7).
(23) NTEWAH PERPETUA ABAH (7).
(24) DUME ETUBA BLESSED (7).
(25) EJEH JELIVETTE KONDU (7).


Passed in 6 Subjects: 30
(1) MONDON FABRISE TEKO (12).
(2) GARA GEORGES JEREMIE (12).
(3) FON ELVIS ACHU (11).
(4) ABBA YAGANA BOUKAR OUMARA (10).
(5) TCHOUWA TAKOU VIANNEY JERRY (10).
(6) NDONKEU BENITA SAURELLE (10).
(7) MALLONTSAB TIATSOP LIDOVINE CARELLE (10).
(8) DJEUDJI NKWITCHEU FRANCK MICHEL (10).
(9) NGOUNGUI NNA SUZANNE PAOLA (10).
(10) BAHINA CLAUDINE (9).
(11) ABENA ABENA MARIE MADELEINE (9).
(12) NYETAM MBOUA BASSOP ELDAD JACQUES MARC (9).
(13) AGBORTARH HANS AKO (9).
(14) ETCHU BRANDON EYONG (8).
(15) NGEDE MAKOGE BRITTANY (8).
(16) CHINZE NGONGANG FALOU DJIBRIL (8).
(17) TAYE MINETE ISHOLA (8).
(18) AMBE CHINEDU JUDE SUH (8).
(19) CHEBE KENETH TEM (8).
(20) IKENNA AMOS EMMANUEL (8).
(21) TEBI GODLOVE NJOH (7).
(22) KUEFANG FOKWA MARCEL JORDAN (7).
(23) KUEFANG FONKOU YOWAN PIERRE (7).
(24) TCHEMMOE ELVIRA AUDREY (7).
(25) AGBOR EMMANUELA ENGONO (7).
(26) GASSO WADA PHILOMENE (6).
(27) NGAH TABI MBENG ETA JANE (6).
(28) KETI DENILSON NJABEH (6).
(29) MAMNO JOSINE FLORETTE (6).
(30) NGANG BLESSING WASE (6).


Passed in 5 Subjects: 33
(1) MEVA NKOULOU JUNIOR LANDRY (11).
(2) YOUEGO RITA ANGELICA YVANA (9).
(3) AGIMENDA EMMANUEL NCHANGO (9).
(4) SIMO KUISSU PAULE ALDA (9).
(5) NGOLE ANNE BENYO (8).
(6) NYEMKUNA LYTISIA FOFUNG (8).
(7) NZO EKANGAKI SYLVESTER (8).
(8) YOGWA MBIANDA MICHELLE KEVINE (8).
(9) NGONO OCEANE (7).
(10) ENGOLA BRYAN MARC LEEMARYS (7).
(11) DJIOMETSA NGOUNOU ELSA BLANCHE (7).
(12) MULUH WILSON (7).
(13) YAMDJEU JANELLE DE KOBA (7).
(14) TCHESSEU TCHIKOUA LEUTER DUBOIS (7).
(15) IFEANYI MELVYN IFEMAZI (7).
(16) BEGONA DARLYNE GERMAINE (7).
(17) KANA BAUDOUIN (7).
(18) NADEGE MSHERINYUY (6).
(19) ETAH LUKA FALONE ESUNJE (6).
(20) BENG CHANSELINE (6).
(21) NJUOH CYNTHIA MABEMSIMBOM (6).
(22) WIHBUEN CYNTHIA (6).
(23) WONGOUE WAPPI THERESE BRENDA (6).
(24) TCHEMOGHO RAISSA LUIDRIENE (6).
(25) NGEH RUTH KHAN (6).
(26) MONI CABRELLE PRADA (6).
(27) ANYIH EDDY ATEKWANA (6).
(28) SALIM AHMED SALIM (6).
(29) SANI TONGA ELIOT (6).
(30) AYEAH LINDA BIH (5).
(31) EKOMBA KAMSU AVNER JUDICAEL QUIMEL (5).
(32) GESELE KUO (5).
(33) MBEDE WASE MIREILLE (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) ABANG GILDAS KUM (6).
(2) MBIEDU TCHUISSEU MARIUS TRESOR (6).
(3) ASSOUMOU MATIANG ERASTE PRECIEUX (6).
(4) KALTOUME MOHAMADOU (6).
(5) MOUSSONG BIDOGOLO YOLANDE JOSEPHINE (6).
(6) AMBANI DELPHINE LAURENE (6).
(7) MELINGUI LIKOUME CORINE CELIA (5).
(8) EPIETUGE RUDDY LOMBE (5).
(9) TEDJOUMESSI - SINING MYRICE (5).
(10) NIBA BERACAH ELIZABETH (5).
(11) TATOU ABASSO DJOUKENG MICHEL (5).
(12) ALIMA JESSICA SUZELE (5).
(13) SIMO DJIYAM MILLENA KARELLE (5).
(14) MONGWO KANGNKAI FALON (4).
(15) EMELI VANESIA AMBENO (4).
(16) ABIA GISEL ECHONG (4).
(17) ENOW BRONHILDA MATABI (4).


Centre No:  11304  Bonjongo External
Regist: 35, Sat for 4 or more Subjects: 20, Passed: 5, 
% Passed: 25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 5
(1) CHRISTIAN NGOMBA (5).
(2) ATAGHA MAURINE NTAH (5).
(3) AJONG GERALD FUANJIA (5).
(4) FRANKLINE AMBOLO (5).
(5) LYOMBE BORIS LUMA (4).


Centre No:  11306  Tooy-Tobin External
Regist: 163, Sat for 4 or more Subjects: 126, Passed: 38, 
% Passed: 30.16, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) DONGWA CHIMEN (16).
(2) MODESTE LIMNYUY (10).
(3) RAISSA EBENYE NAMANGA BUCHE (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) COLETTE LIMNYUY (14).
(2) MBIYDZENYUY VICTORY BONGBVEMLA (13).
(3) KIVEN EMMANUEL BERINYUY (11).
(4) AYUK SAMUEL MANYOR (10).
(5) JEH ELIZABETH (10).
(6) FONYUY JUSTICE WHIYINYUY (8).
(7) YUYUN ROBERTOR ABEYNYUY (8).
(8) KUMILA BERI EVANGELINE (6).
(9) KONGNYUY LOUISA BERINYUY (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) NGORAN BRUCE FOMONYUY (9).
(2) BALKISOU MOHAMMED (9).
(3) SINSAI DERICK KIGHENVENA (7).
(4) NGONG UMAYATU TINIRNYUY (7).
(5) BONGMOYOUNG DINNYUY SOLII (7).
(6) BARAH MYREAL JAIDZEKA (6).
(7) DZELAMONYUY FANFON ALI (6).
(8) KHAN SOLANGE LUM (6).
(9) WONGBE CLARISE (6).
(10) NAFTI BRIDGET KERNYUY (6).
(11) MANJO THERESIA VERNYUY (6).
(12) NYUYDZE CONSTANT FONYUY (5).
(13) ATUANDOU ELIZABETH TATA (5).
(14) ASHETIMBOM MELODY VULIALI (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) MIYE ANGELE MTAHKENYUY (6).
(2) NJOBATI FABRICE (5).
(3) AFENDZE LANGAI LIVINUS N. (5).
(4) NGEK GODLOVE WELWIYFEYIN (5).
(5) KILAI MACRIANA YULA (5).
(6) DZERMO TOBIAS (5).
(7) MAIMO MARIE-CLAIRE (5).
(8) PAULETTE LIMNYUY (4).
(9) ABDU AZIL MBORONG (4).
(10) BERNARDINO FOMOTAR NSAIDZEDZE (4).
(11) YILARENG CLAUDEMAIRE (4).
(12) LIDI BEATICE AMELI (4).


Centre No:  11307  Government High School Njinikom
Regist: 143, Sat for 4 or more Subjects: 123, Passed: 83, 
% Passed: 67.48, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) EDWIN TANGTI (24).
(2) NJINABO MICHAEL LAIGHA (21).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) GHEA SANDRINE MAWEN (21).
(2) NDIMOFOR BELLA NGWE ASAAH (19).
(3) TANG TOH CLAUDETTE (17).
(4) TIMNGUME MARINETTE MBEL (15).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NATANG MAUREEN GEMMA SONG (12).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) YONG PATRICE TOHNAIN (22).
(2) FUNKUIN RITA ANJING (12).
(3) NKWAIN FANUEL NDANG (11).


Passed in 7 Subjects: 16
(1) NKUO BIH BRENDA (12).
(2) SONG BENISE BIMISIMBOM (11).
(3) YOH RODRICK YUH (10).
(4) ADJIM TATIANA ANGEL YIMBUM (10).
(5) KUM BLESSING CHANG (10).
(6) FUNKUIN BLESSING CHIA (10).
(7) CHEAH-KEH LOURISE NJUAKOM (9).
(8) MBONGBI BERNICE (9).
(9) KUKWAH QUEENTONIA NTEIN (9).
(10) ATEH MIRABEL SAH (9).
(11) MAGDELINE MBEL (8).
(12) NGWAIN LYTIZIA KELLY MBUNAIN (8).
(13) SAM NGWAIN QUEENCY (8).
(14) VANISA MWANA (8).
(15) CHIA CONSTANCE ANKIAMBOM (8).
(16) NDOH ANKIAMBOM THIERRY (7).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) CHRISTIEN BANSEKA (10).
(2) NGAM CASIAN NIMBUH (8).
(3) AKURO SYDORINE NDUM (8).
(4) AWOH SIANSMA CHEAH (8).
(5) TIMNGUM LOVETTE NANGE (8).
(6) NJUNG JOSEPHINE KIMBI (7).
(7) NDIM REXFORD NYINCHO NGAM (7).
(8) TOHNAIN HYCINT (7).
(9) NCHI BRUNHILDA NAYAH (6).
(10) MBAH PATRICK NGEH (6).
(11) SAH BABARA (6).


Passed in 5 Subjects: 29
(1) CHIA JEAN CLAUDE (10).
(2) NJINI ANABEL IGOMI (9).
(3) NGVUMAH HONORINE MAI (9).
(4) CHONGSI BRIAN YUH (8).
(5) YONGBI JEANISTA NABUIN (8).
(6) KFUTUAH MARTHA MBONG (7).
(7) NDOMINANG NESTORINE MBU (7).
(8) NGONG BLAISE YONGHA (7).
(9) MOTALE DORIS BALIKI (7).
(10) CHIABI MAGDALENE FUNKUIN (7).
(11) EDWARDA MUMBENAGHA-SIMBOMGHA (6).
(12) NGEH DERICK WAINKEM (6).
(13) MUBAIN DESLINE GIA (6).
(14) EMMANUELA KUWONG (6).
(15) NAIN LOUISE (6).
(16) NANAIN REMEDY CHUO (6).
(17) TEHJI DICKSON (6).
(18) CONRAD NGONG FUAM (6).
(19) NGOH DEZENUEL NDUM (6).
(20) SAM LIVINUS KUMA (6).
(21) NKAIN BLESSING ANKUNGHA (5).
(22) MBUYONGHA ADELINE FUAM (5).
(23) MELANIE NAYUO (5).
(24) TCHIAPI MOUAGNE MICHELLE JORDANE (5).
(25) NAIN ANATTE TOHNAIN (5).
(26) TASAH EDWADA AMBOLA (5).
(27) NGOAH JOY MBU (5).
(28) CHIAYUOH JUSTINE CHIA (5).
(29) NGEH JEAMLINE MBUH (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) ANKINIMBOM GUSTAVE (8).
(2) CHIA BORIS MAMBUYVWI (7).
(3) EMMERENCIA SIKEM (6).
(4) CARINE NJANG CHIAMOH (6).
(5) GWE CLARISSA ITANGI (6).
(6) NATANG CHRISTA MARIE (5).
(7) NGONG RUTH NYUO (5).
(8) NJUA MARY KEHBOUH (5).
(9) MBELYIA QUINCIA NGONG (5).
(10) CHANG MARINETT MAI (5).
(11) GWE CLAUDINE ANCHIMBOM (5).
(12) CHAH SANDRINE KEHCHUE (5).
(13) SONG ABERTINA BISI (5).
(14) ODETTE TUNG (4).
(15) WAINKEM STANLEY YONGHA (4).
(16) NGAM DELPHINE NAMBU (4).
(17) THERESIA ZHIAH (4).


Centre No:  11308  Horizon Bilingual Educational Complex Douala
Regist: 69, Sat for 4 or more Subjects: 47, Passed: 37, 
% Passed: 78.72, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) WAMBA DONGMO GISELE CHRISTELLE (19).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NDOUGSA JOSEPH CHRISTOPHER ALEXANDRE (20).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) TAWONG EMMANUEL NDI (16).
(2) EMBOLO EKOBO ARMEL KEVIN (15).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NGOUDJOU SIPA FORTUNE FARELLE (11).
(2) MIGUEL AURELIEN EKOTTO NTONE (11).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NGATCHOU ODILE PAMELA (11).
(2) TITI EMILIENNE ANAIS (9).
(3) NDIMBEH PATIENCE NZEPANGIEKO (9).
(4) WAPI NJENGOUE NEOLIE ALBANNE (9).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) TUMASANG MBIGHA BAUDOUIN EMMANUEL (10).
(2) LEKUNZE TATCHAM GLENN RYAN (9).
(3) WAMBO JAVIC DEVALOIE (9).
(4) NDIMBEH PUPOH LEWIS (8).
(5) KOUNA KOUNA FRANCINE YOLANDE (8).
(6) NGANDO NGANDO VIDAL ROSNY (8).
(7) NGWA NFONCHO ESMIRADA STEPHANIA LUM (8).
(8) TAKU EDMOND BATUO (7).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) ELLONG RODRIGUE LOIC (11).
(2) MANDEGH NDAM SULE SAMIRA (8).
(3) SHEFA BRIGHT MARY ANNE (8).
(4) TABUKAM YEFOUE YVAN (8).
(5) ISYAKU HARUNA (7).
(6) WATAT NGONGANG FRANCK (7).
(7) NGOMPE NEKUI VERDIANE (7).
(8) TAWU MANUELLA LAURYNE NYONGHA (7).
(9) KOUNCHE TAMGNO REINE HELENA (7).
(10) LANJIH WONGET AIME CHRISTOPHE CESAR (7).
(11) MBAKAM TCHABOE JOYCE ISMAELLE (6).
(12) LELE TANEKEU BASSO JUNIOR (5).
(13) GOUABE GAMALEU MARCELLE LORAINE (5).
(14) KAMGA HILLARY CYNTHIA MARCELINE (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) YOUNGUETCHOUA KEMADJOU PATRICIA JULIENNE (7).
(2) YAMSEU TCHOKOTE LETISSIA VANELLE (5).
(3) NGU CHELSEA BIH (5).
(4) NGEGANG YVETTE (4).
(5) JOSE ARMANDO ONDO ONDO MANGUE (4).


Centre No:  11309  Government High School Bachuo-Ntai
Regist: 73, Sat for 4 or more Subjects: 61, Passed: 21, 
% Passed: 34.43, Sanctioned: 4
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) MENGOT DURAN (10).
(2) AKO MIRIAM ESAGBE (8).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) ASHU JACKSON MENGOT (9).
(2) EYONG CHRISTINE ECHAN (7).
(3) TANYI AKO PURITY AGBOR (7).
(4) AYUK PALVIN EYONG (6).
(5) GODWIL AGIM FOMBA (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) TIM RITA MBU (7).
(2) OSHIMI EDWIN OKWASA (7).
(3) OKPA CLETUS APA (6).
(4) NCHA HARISON OJONG (6).
(5) EBOT PELAGY ENOWNYAKET (6).
(6) BATE RENE TAKU (6).
(7) TAMBE CLOVIS BESSEM (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) BESONG BENSON BECHEMAYOR (4).
(2) AYAMBA MILICENT AGBOR ENOH (4).
(3) ZAKA BLAISE BINYA (4).
(4) ASHU ENOWMBI MALISE AYUK (4).
(5) ETTA RANDOLF AGBOR (4).
(6) AGBOR JULIUS EBOT (4).
(7) BAWA WILLIAMSON BAWA (4).


Centre No:  11310  Government Bilingual High School Down Town Bamenda
Regist: 475, Sat for 4 or more Subjects: 367, Passed: 275, 
% Passed: 74.93, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 6
(1) SANI NYIFEH ALI KUNYI (29).
(2) LANDRY TCHEHO NOUNE (28).
(3) GLORY YENCHEK TIELE (27).
(4) BOUGOU ETONG BECKY MONIQUE (21).
(5) BONGAMAN MARIETHERESE YENLA (18).
(6) PIANKUE THEODORA ENI MEDEN (18).


Passed in 10 Subjects: 19
(1) DJEPANG WAHAKOU CHRISTIAN VALAIRE (25).
(2) TCHEUNO TSAYEM SERGE (23).
(3) KEAFO-ON SOCRATES (21).
(4) LONTSI-KUETE-MELVIN DINOLD (21).
(5) TASSAH DAMARISE EDU (20).
(6) MBEKENYUI THECLE KEHTANG (20).
(7) FON DENIS MBAH (19).
(8) NACJIP NANGKAMG RABBI MERCI (19).
(9) FEUMESSING PRES ODILON (19).
(10) NGWAYI JANNET (19).
(11) ATUH SHANINE NJEI (18).
(12) CHIANKEM LAURENTINE CHIAFIE TENGIM (18).
(13) SUFFO SOH RAOUL (17).
(14) NJUNCHOP BONIS NKENGFACK (17).
(15) KWENCHIA ERIKA ZUNDA (16).
(16) LUM BLESSING TEKWA (16).
(17) ANOUFACK TADONKENG DUREL (16).
(18) TEKOM CHARLTON MONGWE (13).
(19) NGUM EMMANUELLA AKOSAH (12).


Passed in 9 Subjects: 20
(1) CHEFOR CLOVIS AZISEH (17).
(2) NGOH BRANDON MUNGEH (16).
(3) NSAJOH CHANCELINE MELINGO (16).
(4) FAI CONSCIENCE YAAH (16).
(5) NDUMU MAXIME (15).
(6) NESA BIBICH BLONDEL (14).
(7) JOACHIM UCHE ONYEMARA (14).
(8) TATANG VOUZAP KARL OBED (13).
(9) LOHBAIN MAWHOYA ONELLA (13).
(10) SHINYUY MARILINE DZESINYUY (13).
(11) SOHANA DRESNELL ENDURENCE (13).
(12) FOKWEN KELLYBRIGHT ENIH (12).
(13) PANGNWEH RIDEL KEPEH (12).
(14) EMEKA VICTOR AMAECHI (12).
(15) NANKANG LESLEY ZOATSA (12).
(16) NGWE JENICE ANGWAH (12).
(17) MATA NODEM JUDITH (12).
(18) MBAH LIVATE KAH (10).
(19) COURAGE MUSAH TALLAH (10).
(20) TUIQUOH NURIATU MAFIRA (9).


Passed in 8 Subjects: 40
(1) MASSE LINDAREST FINDIANE (18).
(2) FON BERTRAND MBAH (17).
(3) DANANI YVES (16).
(4) NKWENKEM SONITA NGIMNDOH (16).
(5) EWANE MODEST (16).
(6) NDAH MOUNGU ROSTAND (15).
(7) NDUM FUSTINA ENDUM (13).
(8) CHUKWUKA PRECIOUS ELOCHUKWU (13).
(9) TANTAN PATIENCE FENIBEE (13).
(10) FONYUY FELIX JUNIOR NGONG (13).
(11) CHUH DANIEL NCHIMINYI (12).
(12) FAITHFUL VASITHA WUBLIGHA NGUTI (12).
(13) NKENKWO KWETTE LEGUIDE (12).
(14) NGOHWEI JOY FORTEH (12).
(15) NZEUMEKEM FOUDJI LYNDA (12).
(16) MANTHO JUDITH BLONDELLE (12).
(17) NGWEMETA CHELSEA ATEH (12).
(18) CHU NING NEVILLE (11).
(19) NDIAMBEI URSULA NANGKEANG (11).
(20) MANDE BLESSING ANJEH (11).
(21) CHOPCHOH CLUDINE ANAMOH (11).
(22) BACHE LARISSA YAWU (11).
(23) ELANGWE FLORENCE TABOT (11).
(24) EMEFUET RUTH ALUNGAMOH (10).
(25) TABOT FRANKLIN OBEN (10).
(26) BOH EVINA FONCHAMYO (10).
(27) NTSOWATIEF MAMAH FAITH (10).
(28) KOUONDJI KAMGA DAMARIS (10).
(29) FON NOELA FRU (10).
(30) NGAH JUNIOR CLOVET (10).
(31) NGEZANG CLEMARY ZUHFONYI (9).
(32) TANLAKA DARELLE NYUYKIGHAN (9).
(33) NJIMELI ANGE-VANELLE NKEMTA (9).
(34) FUNWIE ALPHONSE CHE (9).
(35) PANSO MARTHA WIKOCHUNYNIGONG (9).
(36) WAMEY PATIENCE ASHERI (8).
(37) NDZEDZENI TINA YUVEYONGE (8).
(38) SIMO KOUAM GISELE LARISSA (8).
(39) WESLEY EKANDJOUM FONANE (8).
(40) PANGMASHI GIFT AFANSI (8).


Passed in 7 Subjects: 51
(1) KEYANMENE ONEIL (14).
(2) MAH FAVOUR TANGYI (14).
(3) NGUNGWA ABINGMBOH SONITA (13).
(4) MULUH SANDRA MANKA (12).
(5) DINGA PRECIOUS WOPYEP (12).
(6) SELAHSAMBIE SEDRIK NDONG FOGHANG (12).
(7) MBAKWA ANGWI TINGEH (12).
(8) ENGWARI-NEH SHEINADA FRU (11).
(9) TITAGWAN BRIAN FOMBAD (11).
(10) ACHANG TINA MAFORKOH (11).
(11) NGUOFAC VANESSA (11).
(12) NGOH NEHEMIAH NWEAHBONG (11).
(13) NGWA BLESS NGWA (11).
(14) TANDU CARLSON TANDU (10).
(15) NGHODIA NGUIKA ROSITA ARIANE (10).
(16) ABONG STANIC BELTUS (10).
(17) NDZI RITA TANG (10).
(18) PATRICIA NALOWA NGOMBA (10).
(19) NDEFRU DILAN-PRIESTLY MBIGHA (10).
(20) BURINYUY SHARON VERLA (10).
(21) METHIAM KUITANG GLAVINE CYNTHIA (10).
(22) MELI LONGMENE CYNTHIA (10).
(23) TCHONLAK NOUBIGA LINDA SANDRINE (10).
(24) API SERAH MBAYI (9).
(25) MEBITETH CHELSEA FORFUH (9).
(26) NGONGE EDNA KILA (9).
(27) NGNIA MEKONG LAURIC GERVE (9).
(28) FON PRINCESS MUNGNKAM (9).
(29) BANZE NKOUAMOU MAEVA JENNEFER (9).
(30) AMBE MELANI BINWI (9).
(31) NGWEMETA TEZETOU DESCARTES (9).
(32) TABUFOR RAYMOND FUNWI (9).
(33) SUNJO LINDA VERNYUY (9).
(34) TENDONGZE ZEINKOAN ANDY JOUELLE (9).
(35) AJAH LILIAN AMAH (9).
(36) GEBVAH YOLANDE YELUMA GALABE (8).
(37) EBKWOLUKOH GRACIOUS GIESE (8).
(38) NGUM FAITHFUL TECHE (8).
(39) MARIE NEH-BIH CHUMBOW (8).
(40) SADATOU AHMED (8).
(41) PIERRET ATUD MIYANG AFOH (8).
(42) CHI KELSON SAMA (8).
(43) NKAPLEWEH KEDIA NKEMAKE (8).
(44) NSANGOU JUDE MFECHU (8).
(45) THYLA DOUANLA NICAISE LAURE (8).
(46) NDASHI KELIBLANCHE NJOKANG (8).
(47) NDUM COMFORT ORUKA (8).
(48) NFOR SIDONNE KFIKFI (8).
(49) NDIFOR KATE ASHLEY KOUNGOUM (7).
(50) FONATE JEPHTHAH KIMBENG (7).
(51) NJI LEWIS CHI (7).


Passed in 6 Subjects: 43
(1) VUGHOSE GUILLIAN SOHNENGHANG (13).
(2) PRISCA TRACY EVARO MAKOME (9).
(3) NKWENTI STEPHANIE (9).
(4) FIETSO LOYS FIELEFACK (9).
(5) NGU CELESTINE AGWETANG (9).
(6) TAKU SANDRINE MENGWI (8).
(7) ASINGHE GISLAIN ACHA (8).
(8) BENEFACTRICE AYINSEH (8).
(9) NGOH LAWVIAN EKAINWEAH (8).
(10) BAYA BECKHAM JOMIA (8).
(11) NDIMUNGEKOU ALEX (8).
(12) AWAH CHALLOTE (8).
(13) NFOR CLIFFORD TANTOH (8).
(14) WAINZI GILLIAN NONO (8).
(15) NANGEH MERVIS (8).
(16) TCHINDA NGUEMFOUO VIANIE (8).
(17) ALOT ADELINE AYIBUA (7).
(18) NYAMKWE ILIAN NKENG (7).
(19) TATANG GLORY NGYEKE (7).
(20) TATA FLORIAN DZELAMONYUY (7).
(21) ANYE LARISSA NGUM (7).
(22) MANEMBO JOY KELLY (7).
(23) ANGWAH SIRRI CHRITELL (7).
(24) NGEHWIH SIQUOU IVY YAYA (7).
(25) AWAH PHALONE NDITA (7).
(26) PIMAMBU BECKY NKENEH (7).
(27) TANGWE MARINO (7).
(28) NFOR CHELSY MUSHE (7).
(29) BANG AUGUSTINA NAHBILA (7).
(30) NDAM RANIBEL ENDAM (7).
(31) BURINYUY NADINE (7).
(32) MANKAASINWU MBONINWI NGOHTILO (7).
(33) NJETI ELSIE BANYIAH (6).
(34) CHI AZHINWI DESMOND (6).
(35) NEH SANDRA NGWA (6).
(36) TULAH CHRYSTALINE (6).
(37) KUMCHO TSI BRANDON (6).
(38) NEBA SAMA THIERRY BILINGWE (6).
(39) DJOUA LEKANE RUDEL (6).
(40) BLAISE FABRICE NJUH ZUO (6).
(41) TECHA NGWI SHAMMAH ANYAM (6).
(42) DEFOTOULA MODI LOIC ELTON (6).
(43) KETUM CHANCELINE NKENGANYI (6).


Passed in 5 Subjects: 57
(1) TIWA IDENE (10).
(2) API PRECIOUS (9).
(3) MBI FABRICE NGATU (8).
(4) ABIA ZIDEEL AJOH (8).
(5) FRU GEORGE MBANTOH (8).
(6) GEMUH HILARY NGEH (8).
(7) TEGHA GODWILL KUM (8).
(8) MEYANUI LOIS SHU (8).
(9) MBAH BRIAN TEKU (7).
(10) DONALD-SPENCER PENN NWANAH (7).
(11) POKAM NOUBISSIE KRYS (7).
(12) NGONGEH VALERIE PANPEH (7).
(13) FOLEFAC NOELA METEBEM (7).
(14) TANIPAH LINDA PIE (7).
(15) MOFOR MABEL (7).
(16) KOGUEM TALA BENOIT (7).
(17) AZOLESIE RAFSAN SHUMBANG (7).
(18) NYA MARIE-NOEL (6).
(19) EVALDINE MEUTINKEM (6).
(20) ASOBO DESMOND MULUH (6).
(21) KEBILA CLOVIS NUVY (6).
(22) NOH HONORINE AZOH (6).
(23) TIKU CORINA SANDY AZOA (6).
(24) ANEMBOM MELADINE NFAMWEH (6).
(25) NJI BRENDON (6).
(26) CHUYUM CHANTAL NANGE (6).
(27) PEDJIOYE SONKOUAT HIPPOLYTE (6).
(28) KALESINALEMBOM NELLY-LYN YONGHA (6).
(29) TENYEH FIRMIN ACHA (6).
(30) NJANKO MIRIAM (6).
(31) BEZENDIA NGEH CLIFF (5).
(32) ABUBAKAR AMADOU (5).
(33) YAHMENSEI CALEOPETRA NJOBE (5).
(34) NGOFFO TANNE AGUY FABIOLA (5).
(35) NDUFONG SHALOM KAH (5).
(36) LANGOUO FOMEKONG LUTRECE (5).
(37) TAMINANG EPHRAIM AGHANYWING (5).
(38) MOUAFO SELATSA AICHA MARIANE (5).
(39) WATCHUENG CHRISTIAN DIVINE (5).
(40) THERENA LORETTA MABO ARIS (5).
(41) AMBE CLINTON NGWA (5).
(42) MUSIBE MARION ENGWARI (5).
(43) NJIOWEI GHENDEH LAURA (5).
(44) ARREYNGUI SAMUEL OKHA (5).
(45) PELERGMBI HONORINE (5).
(46) KHAN DILAN TCHOFFO (5).
(47) NFOUT NJOYA NOURIATOU (5).
(48) NGAM LARISSA MUMBEMSIMBOM (5).
(49) BANTEH OLIVE NOELLA VERNYUY (5).
(50) MBU LAURA KIMENG (5).
(51) NGUM HYSCENTA (5).
(52) AWAH HALLEY-HART ASANJI (5).
(53) CHESLY OSBERD FOBATE (5).
(54) VIKUSI BRYAN GEMUH (5).
(55) SIMO AARON NDZELEN (5).
(56) NEKAM MOBU KEDINE VANINA (5).
(57) TCHUIMEGNI CHRISTEL SANDRY (5).


Passed in 4 Subjects: 39
(1) CHIA ETHELINE SAH (7).
(2) FRU ATANGA COLLINS (6).
(3) LUMA LARISSA AKUM (6).
(4) NZUKIKANG DIRAN APONGSONG (6).
(5) BERYNYU MARIE JOYCE (5).
(6) BESEBENE THELMA KETI (5).
(7) MEFORNGI GISELE (5).
(8) CLODINE LASI YONG (5).
(9) SAMA LAURETTE ZINKA (5).
(10) NGWA NDASSAH CLOVIS (5).
(11) KUDI SHEILA YIWU (5).
(12) KEDI MAMBANG HORNELLA THALIA (5).
(13) KOM DEFFO JOSE AYMARD (5).
(14) FOBASSO DARLY-DARLYNE (5).
(15) MBUYONGHA BLAISE TOSAM (5).
(16) FATEH RACHEAL NONJU (5).
(17) NGUEYO NGUEYO ULRICK (5).
(18) NJWENG ETHEL OGEN (5).
(19) NGO BEGUEL DELPHINE DANINE (5).
(20) BIH CHRISTABEL CHE (5).
(21) SEMA BLESSING FRI (4).
(22) FOTANG FABRICE MASONGMBAN (4).
(23) TACHE MARINETTE KIMBONG (4).
(24) MANKEH KELLY TUMFON (4).
(25) TEPO NETEWOH CALVIN (4).
(26) MUSTAFA IBRAHIM (4).
(27) STEPHANIE CHEO BUH (4).
(28) UCHIBA BLAISE AZAH (4).
(29) MBUH VICTORY ACHU (4).
(30) KUMA BELDITH MBONG (4).
(31) NGEH NANCY CHUFI (4).
(32) SHARON ORANGAI AZHIE (4).
(33) BIH THALIA MOKUM (4).
(34) SHARBILLANT LACKTA FIBO (4).
(35) WENDA NTOMBUH CLOVISE (4).
(36) TCHINDA TCHOTEZO LAURINE (4).
(37) TONKA NA-IMATU YENLANYUY (4).
(38) LUM NOELLA TCHOH (4).
(39) FAVOUR SIRRI VIOF (4).


Centre No:  11311  Government High School Bambalang, Ndop
Regist: 258, Sat for 4 or more Subjects: 214, Passed: 82, 
% Passed: 38.32, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 3
(1) NUPUKU REMI-HANS TACHI (25).
(2) TACHI PRINCELY (19).
(3) GISELE MUNTONO (19).


Passed in 8 Subjects: 8
(1) KWENTIE NUDI TAPISHIE (20).
(2) MBANJONO FESTUS NKWENUI (13).
(3) MUYANG MOHAMADOU (13).
(4) TANGUNU HYCENTA FENUI (13).
(5) TAMAH LILLY NGWANGUONG (12).
(6) FORNYI LESLY BAKA (12).
(7) NGOUNJOH SYLVANUS NCHONIENG (11).
(8) ELIJAH NONGHO YAKUM (10).


Passed in 7 Subjects: 14
(1) NDIFONFUH RAMAYAWU NCHUIKIE (14).
(2) TII BETRAND FONPOUKOH (13).
(3) NCHUICHUI REGORBERT TASHA (12).
(4) OLIVIER NDOUMALEY (11).
(5) SHUTANG SNOWSFORD TATANG (11).
(6) TAMAH JUSTENE NKWAGOH (11).
(7) NCHOFOUNG FLAVIS NCHOMBA (11).
(8) TANGUNU BETRAND (11).
(9) MBANJONO LINDA NGWATANG (10).
(10) FONGONG MODESTE KWENUI (10).
(11) MUSHILI PETER FAPON (9).
(12) LAPANAH MERCY MINGOH (9).
(13) TAGHIEN CLIFFORT FONGUONG (8).
(14) ELEXANDRIA FENUI YAKUM (7).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) TAKOH ISRAEL MINUIFUONG (9).
(2) TIH ANITA NGWANGUNU (9).
(3) MINGOH CLAUDETTE NGWATANG (8).
(4) MUNGWA DESMOND TAGHIENG (8).
(5) MUTAH NGUMBETAH (7).
(6) KWENUI CEDRICK TATANG (7).
(7) NGONGHO JUDE KWANDA (7).
(8) NDIFONCHOWARA MOHAMMED TASHA (7).
(9) NUPUKU TACHI NUDI (7).
(10) FONDANUI NESTOR TASHA (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) YAKUM BERSY NA-YAH (10).
(2) LAPANGHO CLARIS NDIAMIGHANG (8).
(3) NJINUI CHWIENGSHIE PROSPER (8).
(4) TAMANJONG BECKY YOMBONUI (7).
(5) NJOKOH PIPUONG VICTOR (7).
(6) TAMUCHO DESMOND KINOUH (7).
(7) MBOKIE GLORY NKWAGO (6).
(8) AMANDINE NKWENUI NUPUKU (6).
(9) FONDANUI ALICE YOUNUI (6).
(10) NCHOFONG LIZETTE NJEUMBI (5).
(11) NDIFONCHOTANG ASANU SHUTANG (5).
(12) NDIMUNGWE ISSABELLA NGWACHO (5).
(13) MILANG VIVIAN NGWAFU (5).
(14) NDIFORNMANKE CYCLET TANUI (5).
(15) MBAHBAPRI BORIS LANANIJING (5).
(16) LAMUGEH RAMSON MINGO (5).


Passed in 4 Subjects: 31
(1) NSANGU IBRAHIM FUNJEH (7).
(2) TANUI NAPHTALI NDAHUNG (7).
(3) NGWA-AH NADEGE NGWEMBE (6).
(4) FUONGUONG MERCY NGWANTANG (6).
(5) NJIMONA ABUYAZIE MENSHILI (6).
(6) TAMBOUH JOY SHENGWE (6).
(7) EDWIN LAPANGHO YAKUM (5).
(8) MIMSHA ZARATOU MUTUMJI (5).
(9) CHUICHUI LIZETTE MUFOUH (5).
(10) MINGO DESLINE MBEGHE (5).
(11) ASIATOU NKEKONO (5).
(12) JIPUKU GERALDINE (5).
(13) KAZI COLLETT NDI (5).
(14) FONGOUNG WILSON NGWEKIE (5).
(15) NKWENUI MUSTAFA TATANG (4).
(16) KWENUI LEONARD TACHEA (4).
(17) NKWENUI VEROLINE NGUCHAH (4).
(18) NDISHOFOUNG MARCELINE SHENGWE (4).
(19) NKWAGOH MOHAMED MBOUNNUI (4).
(20) TAPISHWIE LINDA NUIGOH (4).
(21) FONGUONG SERAPHINE NJONKIE (4).
(22) TAKORO SERAPHINE NGWANGONG (4).
(23) NUPUKU CRISPIN NGWAFON (4).
(24) EDWIN CHARAMEH (4).
(25) LASHA SOLANGE NGUANGOH (4).
(26) TAMILOH JUNIOR TAGEREH (4).
(27) NCHUKIE VIVIAN NGWATANG (4).
(28) KOSHONG ROSTAND NKEH (4).
(29) FONPOUH BENIS APUAGOH (4).
(30) NJIMONAH RAMLETOU MAJIA (4).
(31) NDIMIMBENGO SOLANGE YOUNUI (4).


Centre No:  11312  Baptist High School Barombi Kang- Kumba
Regist: 80, Sat for 4 or more Subjects: 59, Passed: 39, 
% Passed: 66.1, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) TEBOH ESTHER ENJECK (27).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) OWALLY MIRIELLE ETOMA (19).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) WINNIE-HAZEL LUMBA EKOMA (17).
(2) BUNGWA LOIS NABILA (16).
(3) SAKWE MARIETTE MARIKE (16).
(4) ELOY ADOLFO AYONG NCHAMA (11).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) NAMEKONG MOMO ELVIS-VASE VANISE (11).
(2) LIMEN TANKEU EDUIN (11).
(3) AKA VANESSA BURINYUY (10).
(4) REXLAWSON MOKONYA LYONGA (9).
(5) ISASEH ELINOR NGASSI (8).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) BEFORO ANTHIONETTE EKOI (13).
(2) AYUKBANGHA SHARON AGBORNA (9).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) SANJOH RAISSIA NGONGANG TORMEN (13).
(2) BAH TAHIS-SUDRINE KANG (10).
(3) SANGO MIREILLE ASOP (10).
(4) ATANGA NKWA AMABO MBUA MATURELLE (9).
(5) ATONG ENOW FLAVIA MOLIKI (8).
(6) TEZOCK KELSON FOSOH (8).
(7) BEBWETECA LENDYS (8).
(8) PAXCIDIS OJONG ESSOKA (7).
(9) MUKWELE DIBIE HENSHAW (7).
(10) ALEMNJU DAVINA (6).
(11) MBELLE RACHEL PEMBE (6).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) SAMUEL NGOWE ENDJE NFONO (7).
(2) PRAISE SHALOM SAGAY (7).
(3) ENONE NKEDE EDIE (7).
(4) NYOUM PAUL ALAIN (7).
(5) BATUPE NTUKO DIAN (6).
(6) ANKO'O NTAMACK NADINE (6).
(7) MBAH DAMALIS NWAJOH (6).
(8) KAMGA YONDJEU JELLINE MIGUELLE (5).
(9) NKONGHO AYUK VALENTINE MANGIEB (5).
(10) YOMI FAKIRAN BIANDA (5).
(11) EGBE MELANIE EYOH (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) TAKUNCHI MARRION OJONGBANG (6).
(2) ATABE NDONJUME-LENSVA (5).
(3) NJUNKWI TABI EMMANUEL (4).
(4) KUIDJEU WAHANE ANICET AUBIN (4).


Centre No:  11313  Government Bilingual High School Niete-Akom II
Regist: 57, Sat for 4 or more Subjects: 53, Passed: 33, 
% Passed: 62.26, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) ASEGO NDEH CLINTIN (24).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) TUKURA FAVORINE SINGI (18).
(2) NDIFOR BELLA VICTORINE AFOR (14).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) CHUYE VALERY SERKWI (13).
(2) FORNGUN BORIS ASAH (12).
(3) NCHUM PELAGIE NDAMNSA (12).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) FOBIWE BORIS-OSWALD ANYE (14).
(2) MECKOH BEATRICE (13).
(3) AMU JOEL (11).
(4) SUH BORRISCO NGWANG (11).
(5) WOUNFACK BRICE BERENGER (10).
(6) NGWA CLERKSON MUYU (10).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) NDI BENICE NKINGNI (12).
(2) NKWAN VICTORINE NDAMEI (10).
(3) ASHIME GAEL BAYERE AMANDONG (10).
(4) FUALEFAC WENDY (9).
(5) TONGA DIAN MAYAH (8).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) SHEY MILAINE MUNKOU (11).
(2) KENTA MANFRED BEFEBUH (9).
(3) AKWE WALTAH (9).
(4) OMBAKU COURAGE ANIH (8).
(5) NKFURKWI THOMAS NDI (6).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) CHICK PROMISE TANGI (7).
(2) AKWESEH TANYI ONORINE (6).
(3) NKEH CARINE MUBAH (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) NGU RODRICK LEPASHIA (6).
(2) YUKWAH CLAUDETTE (6).
(3) JIREH ACHANGHIA (6).
(4) NJOKE JACQUES SAMUEL LOIC (6).
(5) NDUKONG LOUIS MBULI (6).
(6) SHU IAN AKWANG (5).
(7) NGEH NASTHASIA LAMBE (4).
(8) CHOKFU CHARLOTTE (4).


Centre No:  11314  Full Gospel High School  Bamenda
Regist: 68, Sat for 4 or more Subjects: 52, Passed: 43, 
% Passed: 82.69, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) TASHA SIMO STELLA LAURE (28).
(2) TCHINDA KUESA BRELLE LANDERS (20).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) GODWIN PRECIOUS ELOCHUKWU (24).
(2) WOYA DOROTHEE (20).


Passed in 9 Subjects: 7
(1) NGOH BORIS YUH (22).
(2) KEN NGO ROSITA AFOH (14).
(3) NANA BRAIN FORMEKONG (13).
(4) MOYIM MERCY BIH (12).
(5) DANIEL NONSO JUNIOR ASAAH OLISAH (11).
(6) SAMBA COLLINS (10).
(7) NCHOFOUNG ALAND TANGOUNG (10).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) MBAH BLANCHE ADE (15).
(2) MOYIM VICTORY FRI (13).
(3) NKEM LARIS MENKA (13).
(4) AKEM ONERIJE FRANCIS IGALU (11).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) FIBEL KELLY EYONG (14).
(2) FONJAH BRIAN FORGAKO (12).
(3) FOFUNG NELVIS NJINUWO (9).
(4) MORTALLA AMADOU IBRAHIM (9).
(5) AWA PHILOMENE NTSEU (8).
(6) TAWAH MERCY MATOH (8).
(7) MBAH NKAAH MINUI (8).
(8) NDICHIA ONIZA ANCHIBOM (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) KIMBI NJESHU CALEB NYUGAB (11).
(2) BICHEH THOMAS MBIBENG (11).
(3) TANIFOR BERYL-FLEUR SIRRI (9).
(4) WIHBUEMBOM ANNE PATRICIA AWOLLOH (8).
(5) NOUFOUGAH FOKEM PERES KARLTON (8).
(6) TIKANCHA SOUSSOU YVES CHAMBERLAIN (8).
(7) LEKUNZE ESTHER NDANGACHA (8).
(8) CHEO CARINE MANKA (7).
(9) AKENVI VINA ASOGHO (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NAKONDO JULIEN BOH (8).
(2) ANJONEK PHANUEL AWAICHA (7).
(3) VANDO JOHN VANOEL ANDINWO (7).
(4) NTUI GIFT AWU (7).
(5) KAMDOUM SUMMIT SAMSON ATEMANDEH (6).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) MBUWIR PERRY NGWA BANFOGHA (5).
(2) NAOMI NCHOYOH AKEBE (4).
(3) NEMBU MYRA ARREY NGANG (4).
(4) NFOR DORAN FANYU (4).
(5) LYDIA BEBINGBANG (4).
(6) AKOSAH BLESSING NGEM (4).


Centre No:  11315  Government High School Tudig
Regist: 66, Sat for 4 or more Subjects: 58, Passed: 30, 
% Passed: 51.72, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) LUM SANDRA ASOBO (21).
(2) NASANG JOAN BAH (18).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) TANGKA MELVIS AFANI (11).
(2) BAH HOSEA FOKWEN (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) ABEANEGE SHERIFF ATUIMBERI (11).
(2) ESENI MALVIS AMBU (9).
(3) AGWE ALVEN AFOR (9).
(4) NUBED-NGOH LEWISSA GOLDIE NYOH (9).
(5) FORMUTA CASSANDRA AGA (9).
(6) ANJAH BRANDON AZUNU (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NGO QUEENIVA SAMBA (8).
(2) MUNDIH GERALDINE ASAAH (8).
(3) MUYUKA NOBERT KODJO (7).
(4) MBANGA CECILIA AMBANG (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) ANYANG TENGUH MEROLINE (8).
(2) FOMBANG JAHBLESS AKWI (7).
(3) ACHE CHRISTABEL AMUNDAM (7).
(4) FRI FRANKA FORNONG (7).
(5) NDINGWAN MARCELINE TENGUH (6).
(6) TAH SANDRA NGUM (6).
(7) TEBOH DOCAS KENG (6).
(8) NJWIE SHANTAL SAAH (6).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) DAUDA YUSUFA HALIDOU (6).
(2) ANWI CHRISTABEL TATA (5).
(3) ENGOH NADESH WERIFUM (5).
(4) TAWAH SHINEIL ENEGH (5).
(5) ANGWI RUTH NJI (5).
(6) KENNDA MARIECLAIRE MAH (4).
(7) AWA NOELA ZOH (4).
(8) TICHA LINORA AKOM (4).


Centre No:  11316  Government High School Mbu-Warr
Regist: 106, Sat for 4 or more Subjects: 102, Passed: 49, 
% Passed: 48.04, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) JERRY VALENTINE LORATERR NDI (16).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) YENKU JEMIMA NJINI (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) NDI CLIFORD TAYOBAH (16).
(2) MUSA ADOULRAMAN NDEMSA (11).
(3) WAWA VIOLET CHECHE (11).
(4) BENCHEP GODLOVE NLINWE (10).
(5) NFOR NOEL NSANYU (10).
(6) LIBOH CLIFORT TAWE (9).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) NYAKO MATILDA MBULI (10).
(2) YERIMA NOBEL NDI (10).
(3) NDI TONYBLAIR NJINGTI (10).
(4) NFOR FABRICE NFOR (10).
(5) NDI YVETTE MUNYAP (9).
(6) NDUKONG MARY MOGHA (9).
(7) BUNGONG BETRAND BUNGONG (8).
(8) BAKARI HELEN NJUH (8).
(9) NJOBARA CAREEN LABU (7).
(10) MBULI NYUGAB DIANE (7).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) KALEM KENNETH KUM (11).
(2) KANJO EDWIN TANYU (9).
(3) MBINSA PROMISE MBULI (9).
(4) TATA BENICE GIE (7).
(5) JUDE NSAMI (6).
(6) NDUKONG BLESSING MULUR (6).
(7) KOR PLATINI NSANGU (6).
(8) LOWIR OTHANS NKENGNI (6).
(9) YENKU COURETA NFORSHI (6).
(10) MBULI NDUKONG NOEL (5).


Passed in 4 Subjects: 21
(1) NFOR RITA BARI (6).
(2) NJAPSHI DONALDSON TANYU (6).
(3) SAIDOU MAIRAMA (6).
(4) NFORMI FELDINE LIEFE (5).
(5) COMFORT NGWANKFU (5).
(6) NJIRBONG SFUNGNISHE NFOR (5).
(7) NDI RUBY NKINI (5).
(8) TANTOH CHANCELINE RINGNYU (5).
(9) TATA DIVINE NFOR (5).
(10) TAMFU KELLY (4).
(11) TANTO BELTHA NKEH (4).
(12) NGWANG NERIS MUNGKFU (4).
(13) LEONARD TANTO NDUKONG (4).
(14) NLINWE GODWILL TANTOH (4).
(15) NGWAYI LUCIENNE KFUKFU (4).
(16) SOMNKWA EVONNE MAYAH (4).
(17) ELECTA BONKAR (4).
(18) NGOBIP ISABEL BONJE (4).
(19) MARCEL GAKWI (4).
(20) YEME DOMETILA NYAH (4).
(21) KIMENG GODWILL NDI (4).


Centre No:  11317  Cambridge College of Arts, Science and Technology Buea
Regist: 19, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 11, 
% Passed: 73.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) EKANE NTUBE SANDRA (12).
(2) AYONG MACLOVE ANJI (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) HARRIS NGOZI NYENTI (11).
(2) TAH EMMELISA INGOH (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) MUNDI SHARON SABUM (9).
(2) MALLE PASCAL NATIMBO (9).
(3) MUBAH ABRAHAM (9).
(4) ANYELE KELLY EMELI (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) NGALA YVETTE NYEH (7).
(2) MASOBKAZANG BRINDA (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ENOH NADESH ACQUEAKE (4).


Centre No:  11318  Government Bilingual High School Mutengene
Regist: 420, Sat for 4 or more Subjects: 323, Passed: 120, 
% Passed: 37.15, Sanctioned: 4
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) CHE JOHN BELOVE FU (31).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) TEMBEI MOLDONVAN TINGON (21).
(2) TEM VERA NDUM (14).
(3) DOULEHA FARAILE TANGOH (14).
(4) BONWO FOPA THECLE (14).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) MBAH SHARON TABI (20).
(2) TEMBONG WENDY AKWI (15).
(3) TANGA LUCIEN ENYI (15).
(4) RANDOLF FUANGHENE WEFUAN (14).


Passed in 8 Subjects: 15
(1) NJI LOVET ACHA (16).
(2) EPEY BOLDUINE ABANGE (16).
(3) NGALAME FIONA EBUDE (15).
(4) TAMFU EMMACULATE MBULY (15).
(5) DONG ELIZABETH NFOMO (14).
(6) NGOLE CHRISTIAN STRAKER (14).
(7) BONG KLUVERT FUH (11).
(8) EJOMI JENNIS WACKA (11).
(9) TANCKO RODRIGUE YUFENYUY (10).
(10) TEBOSKI DALSIN KIMBAD MUDEH (10).
(11) MBOUZAH PHILOMENE BEJUANDEM (9).
(12) YAMUKEH EMMANUELLA KOUASE (9).
(13) CHUNGONG NISA (9).
(14) AMAH BETRAND (9).
(15) WANDJI PATRICIA ELAURA (8).


Passed in 7 Subjects: 13
(1) CHIA ETHELINE NDIM (14).
(2) NAMKAT CEDRICK JUMTOCK (12).
(3) ANANG NERISIA SIH (12).
(4) TANYI MARTHAR NKONGHO (11).
(5) NDOH BRUNO OMPOH-NKU (11).
(6) SONITA NCHANGNWI (11).
(7) FEKA BORIS AKONGIH (10).
(8) KAKWICHA VANESSA (10).
(9) MENCHANG EKANE SPENCER (10).
(10) ZANGUE NGUIMEZAP BERTIN JUNIOR (8).
(11) ASANA JOYCELINE BIH (8).
(12) NWAH ALICE LEBGA ANDINBOBGA (8).
(13) CHE MARIE CLAIRE FUEH (7).


Passed in 6 Subjects: 31
(1) CHE ERIC CHE (13).
(2) DESMOND BABILA YUTIAMBE (13).
(3) EBEDE ELISE MYSTELLE (11).
(4) ESTHELA AMBOH WANBAN (11).
(5) KATCHE SYLVIA BESENG (10).
(6) KAI OBIDIEND SIH (10).
(7) CHIA ADELA FUEN (9).
(8) NGIYANLISE LOVERTA NJAPTEH (9).
(9) CHIFEN MICKLEM TSE MBONWI (9).
(10) ARREY BECHEM CALISTA (8).
(11) NGONG GOLDA NSEN (8).
(12) ADO DANIEL NJI (8).
(13) BIJOU TACHE JUNIOR (8).
(14) ENJIEH ANNETTE WERENDENG (8).
(15) EKEMA MAURICE NAMANGA (8).
(16) DOCTA ABELTINE KUW (7).
(17) NDIKVU VASHTI WULWIMBOM (7).
(18) ENGWO EMMANUEL (7).
(19) TAMANJONG FOMBA SYLVA (7).
(20) SAKWE KINGSLEY MADIBA (7).
(21) CHOBAH REBECCA TAPU (7).
(22) SEN ELOKA DIANA (7).
(23) ZIRIMBA NOELLA YAFEH (7).
(24) SOLO TEUH FOKU (7).
(25) AGHA JAVESON TSABE (7).
(26) TINWUM SIMON GAELLE (7).
(27) FEPUOH AMINA (6).
(28) LOUISE EBULLE NDORH (6).
(29) AYUK FRANKLINE AYUK (6).
(30) ATONGNONG CHARLENE AMBUCOT (6).
(31) ASAH HARRY CHUISEH (6).


Passed in 5 Subjects: 20
(1) OROCK MERCY BLESSING (9).
(2) NCHEKA ALPHONSE EGO (8).
(3) ASHU COLLINS ETAH (7).
(4) NAMATA ZACHEUS BONAM (7).
(5) NGULEFAC MIRIAM ATEHLEFAC (7).
(6) NWENGANG SANDRINE KWASINWEH (7).
(7) EBAI NALENYA OSANG (7).
(8) NGUETSA TSOBENG RAISSA LABELLE (7).
(9) ENANGA ROSE EJU (7).
(10) TELLA KAMDEM JUNIOR (7).
(11) ASSONFACK NKEUTIA ZIDANIE DELPHINE (6).
(12) AYUK CLAYTON BAYE (6).
(13) OJONG BESSEM BRIDGET (6).
(14) WAMBA VANICLAIRE (6).
(15) AGBORYAMBE EBOTEGBE TABEEKUVEH (6).
(16) NCHINDA PRIDE NKWAINE (6).
(17) MENDONG BALANDINE BESSEM (6).
(18) SELAKWE CLARICE NDZENEWONE (5).
(19) BLANSH FININ LENGONG (5).
(20) NKEZA ASEM MALDINI (5).


Passed in 4 Subjects: 32
(1) KAH CONRAD OGEH (7).
(2) TICHUCK WELMA ETUCK (6).
(3) NTU VALERIE EKAH (6).
(4) ENOW CLITON AYUK (6).
(5) RYAN PAUL AYEN TEBAH (5).
(6) AWANDEM QUINIVA NKENGAFAC (5).
(7) CHE STEPHEN EBAI (5).
(8) NGAM CONSTANCE MBU (5).
(9) LOH RANSOM CHIAMUSO (5).
(10) ABO MARIE-SOLANGE KACHUM (5).
(11) LINDA RIEMBA (5).
(12) NZEMBONG NYAMBOH MERYLINE (5).
(13) KARINE TIMBEN NDI (5).
(14) CHE CLAUDATE BIHNWI (5).
(15) EVON NGUM (4).
(16) BONG DYLAN BONG (4).
(17) OTTIA BISMARK MENDONG (4).
(18) NEWU CLARIS TIMBONG (4).
(19) EWELISANE NGALE ANGEL NADESH (4).
(20) ASSI CLINTON NGOH (4).
(21) ACHA NOELLA MBAH (4).
(22) BRANDON YAMJONG MEMU (4).
(23) KWEMBOMBI MISPA NDIMBE (4).
(24) NGUEPIE CYRELLE IVANE LAURE (4).
(25) BROWNHILDA ENI NGANG (4).
(26) BRENDA NJIKO AKU (4).
(27) MBENG TABE-BESONG LARISIA (4).
(28) TANYA ERNESTINE LAHZI (4).
(29) KEUNANG ROGER JUNIOR (4).
(30) NDAMUKONG JOSHUA AMABO (4).
(31) TANGWI ELECTA KONLARK (4).
(32) NFUH ANDERSON NFUH (4).


Centre No:  11319  CBS Bonapriso-Douala
Regist: 36, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 16, 
% Passed: 53.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) BABATUNDE MONDAY EBOLUWA (16).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) OKPARA GIFT CHIZETERE (13).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) SANDRA NENG (11).
(2) GLORY IMISI LEBILE (9).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) ALI AHMADOU (8).
(2) ANGWA COLLINS AMIH (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) JINKA RITA NGWENKAK (7).
(2) FON GODWILL KHAN (7).
(3) OKOYE AMARACHUKWU CYNTHIA (6).
(4) ASAGUNLA MAYOWA OLUWAGBESANI (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) AMINATOU MOHAMADOU (6).
(2) UDEGBUNAM KAMSIYOCHUKWU CHIKWENDU (5).
(3) OGECHI NNAWUGO (5).
(4) TALA NGENUE ABONGWOH (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) BANLI MAKONGO RENE (8).
(2) MAGNE KENMEGNE WABO MARCELLE AUDREY (6).


Centre No:  11320  Government High School Bombe Bakundu
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 36, 
% Passed: 72, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ADJOH ASSOUMA BORICE AIMAN (9).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) NGONG ADELLA MBU (12).
(2) KINGUE HANNA IKOH (12).
(3) NKWELLE NGILLI BLANCHE MESANG (9).
(4) NKEH MICHEAL ELUMBA (9).
(5) ADANGHA ELVIS NGANGE (8).
(6) NANGA PRINCESS-BLESSIBG IJANG (7).
(7) NANGA JULIPHINE NAH (7).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) LINDA ENJEH TIGLI (9).
(2) MILIAGAH AGNES (9).
(3) NGWA CECILE BINNI (8).
(4) TAKUMBA DERICK NDEMASEH (8).
(5) EGBE BERTRAND ABONG (8).
(6) TATA REMOND FON (8).
(7) IKPOR OKO JOSHUA (7).
(8) MUKETE ROSE MBOE (7).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) NUMBONDEM BROUNCO NJWEZONG (8).
(2) AGBOR SANDRA KOCU (8).
(3) AMBUKWA CENARINE KENG (7).
(4) ABIACHU BRON-HILDA EBITOWE (7).
(5) MBAHNWI ENDAH BLESSING (7).
(6) UKPAI SARAH IJEOMA (6).
(7) KEMA MARY SENGE (6).
(8) MALOBA DERICK (6).
(9) AWUE DIUEDONNE BRIGHT (6).
(10) TAKOW LUCY-OLIVE NCHUNG (5).
(11) FON TIBAH TANWANI (5).
(12) ETONGWE NADESH WANJA (5).
(13) EGENE CHANCELINE YAMTCHE -E. (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) SAMUEL BAYERN EBAI (6).
(2) FONKI CLEBERT NDABEKA (6).
(3) FONDEM LAKEN LEMA (5).
(4) EYA MACMILLAN EKOLLE (5).
(5) NFUA NICOLINE AJOH (4).
(6) CHU HARRIETTE MBONG (4).
(7) ANOKWEI CHRISTABEL UKWANGARA (4).


Centre No:  11321  Christ the King Comprehensive High School Ekondo-Titi
Regist: 138, Sat for 4 or more Subjects: 129, Passed: 72, 
% Passed: 55.81, Sanctioned: 14
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) MOSONGO PIUS MOSONGO JR (12).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) NANDOA NIKES MARIKE (11).
(2) NDONG BENICE MEKONE (11).
(3) UKO PROMISE EDEM (11).
(4) IRENE MOFA (10).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) NGESSA MARTHA (10).
(2) ASOH YVETTE (9).
(3) NAMONDO MELVIS (9).
(4) MOKUNDU LUCY BASAKONDE (8).
(5) NEKENA ONGE PHILOMINA (7).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) EYABE DESMOND CHE (10).
(2) TATANA MELANI MOYALI (9).
(3) OKALA AVOM MARIE VANELLE (9).
(4) NJENOH ROSELINE OMABIT (8).
(5) TIKUM CHENADA ENGWARI (7).
(6) JULIE FEMBE NASAKO (7).
(7) MOTALE SOLANGE MINDAKO (7).
(8) BASSEH BETRAND NJAMBE (7).
(9) NDIKA SIDONIE WELISANE (7).
(10) NKWELLE LOVETTE CHIDIEBERE (7).
(11) AKOSSO PRISCA IKOMBE (6).
(12) UKACHUKWU COLLINS ONYEMA (6).
(13) BASAME THERESIA IYA ISANGE (6).
(14) EMMANUEL JOHN CLERK (6).


Passed in 5 Subjects: 24
(1) JOSEPH NAKENDE OWASI (10).
(2) ITOE EMELDA ITUA (7).
(3) NASAKO GWENDOLINE NOANGO (7).
(4) AYOMPE RUDOLF OSONG (7).
(5) ETAH EMMANUEL ETAH (7).
(6) NGUM BETCY NDIY (7).
(7) IMABONG BRIDGET EDET (7).
(8) OKON KENETH NDEDI (6).
(9) AMSTRONG TEBE (6).
(10) IYE PERPETUA AKAMA (6).
(11) DEBORA EZEKIEL (6).
(12) NDIFON OPHILIA FRINUE (6).
(13) NJANG BORIS ENOW (6).
(14) MWESE CALISTAH BESUMBU (6).
(15) CHEKAI NADESH NJANG (5).
(16) NTUA MARBEL NGEMBA (5).
(17) AYUK ROSE NTUI (5).
(18) NAMBANGI GIDEON NANJE (5).
(19) NKWA ASHU FLORENCE (5).
(20) NANDOA LEVIS (5).
(21) KIMBENG MECHAEH MOSONGO (5).
(22) MOSONGO THEOPHILLUS MOSONGO ABOKO (5).
(23) MONDE ROSELINE NGONDE (5).
(24) STEPHANI BIH-BONG KAMSANG (5).


Passed in 4 Subjects: 24
(1) APAMBO MIRANDA (6).
(2) BEBE AMSTRONG EKOA (6).
(3) NASERI OBIA THEODORE (6).
(4) ITOE EVARISTUS SAKWE (5).
(5) FETE JULIENNE DISUA (5).
(6) MODIKA BASSANIO PENDA (5).
(7) NOKPA MARGARET TUA (5).
(8) TANYI JULIUS ENOW (5).
(9) IYONDA BENESET TAKU TENGU (4).
(10) SOPHIE NIKOKA ANONO (4).
(11) MOTALE ELIAS SAKWE (4).
(12) FUH LORA CHOU (4).
(13) OBEN CLEMENT MUKETE (4).
(14) MESEMBE GWENDOLINE ONGIE (4).
(15) OBEN CLETUS NGOE (4).
(16) EKALE PAUL MALLE (4).
(17) DORINE EFANJO EYUH (4).
(18) NJI BROLINS TAYIM (4).
(19) MBOTA ADELINE MESEMBE ILLAMBO (4).
(20) CATHERINE NENE BENO (4).
(21) SAKO GRACE MESEMBE (4).
(22) CATHERINE OKALE EYOH (4).
(23) ITOE JANE WASE (4).
(24) MALLE AUGUSTINA OTTA (4).


Centre No:  11322  Government High School Dikome Balue
Regist: 46, Sat for 4 or more Subjects: 39, Passed: 17, 
% Passed: 43.59, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MOKETE BLESS NGOE (12).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) MOKETE BRYAN WAITI-MOFA (10).
(2) NGOE ELIZABETH BETAFO (9).
(3) EMBE ADELINE MONDE (9).
(4) DOKIRI JERUS WARORI (8).
(5) META-MANGE WILLIAM ETONGWE (7).
(6) DIKONGE ERNEST ELANGWE (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) MOKUBE WISDOM ELANGWE (9).
(2) NGOE VERONICA EMERI (6).
(3) NIFONDO JACKIE EMERI (6).
(4) NJABOLI LEVIS OKOLE (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) OBASE-AYO KELLY WASE (6).
(2) EKONDO CLINTON NJAMBE (5).
(3) BASARUBE HELLEN BIE (4).
(4) NJARINGI EMBE NGAISE (4).
(5) ELANGWE SANGLE ETONGWE (4).
(6) OKIA MBOTE EBANJE (4).


Centre No:  11323  Government Bilingual High School Ndop-Bamesing
Regist: 291, Sat for 4 or more Subjects: 222, Passed: 92, 
% Passed: 41.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) NCHE BENJAMEN MEFACNEY (25).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) LUMA NAHSU BERYL ALBRIGHT (14).


Passed in 8 Subjects: 10
(1) BODEH MILVIA MENSIH (16).
(2) MAKEBE ROSING (16).
(3) MUATEH YEYE GLORY (13).
(4) TATA VANISSA BERI (12).
(5) YESIEH NOELLA BEGHUMEH (12).
(6) AWAH EUGENE AWEH (11).
(7) NGOCHEMBO SERAGINE BUIMBONG (11).
(8) FONGOH BRENDA CHEBEKIEH (10).
(9) FANWI ENELA (10).
(10) BELEKEH CLOUDIA NENGE (9).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) SHALO KIMBI DONALD (13).
(2) YUNGHO MIRIATE BEKENEH (13).
(3) NGIEBUI TATIANA (11).
(4) YUSUFA ADAMU BUHARI (11).
(5) YVETTE VIGANGEH (10).
(6) WEMBA OPHILIA YOUNYI (9).
(7) KEDIA FELIX NDEH (9).
(8) BEKIEBANG JAGAR BEYANGEH (8).
(9) AWA SILVIA LUM (8).
(10) BOH BETIE CARL (8).
(11) TATA BLESSING MUNKENG (7).
(12) SOUNJOH COURAGE (7).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) PROSPER KIFE (12).
(2) KEVIN BRIAN MBENGWI (10).
(3) ROUSEVETTE TIH NYUIMBEBEH (9).
(4) YUNGHO MALICA MUYU (9).
(5) YIWA NYOLA MISPA (9).
(6) TAFON ALAIN BANO (9).
(7) BENGDITA NHANGAI (7).
(8) MOZINE MBUTOH (7).
(9) MBENGWE PANDOLA MEHUNG (7).
(10) YEH JASNY NJOSEH (7).
(11) CHENYI PRISCA NKWUNCHE (7).
(12) ALIH URAIKA (7).
(13) CHIAMBAH SIMPLICE NKUO (7).
(14) MAKEBEH JOEL NTELEH (6).
(15) KWONGWO MEUHONG PIERRETTE (6).


Passed in 5 Subjects: 30
(1) KUBANG KANISIUS ILONFUNG (11).
(2) BEYIANGEH MARTHA KENUBONEH (9).
(3) KAFOUNU CLINTON MEPET (9).
(4) NHINPIPZE NANCY (8).
(5) BOYE VANESA MBEKENYI (8).
(6) NGI ROSE LAHNDZE (8).
(7) TANJOU SHALLEN SUMBEH (7).
(8) MBENGWI EMMILIAN KWAH (7).
(9) CHUNYANLIAH MIRANDA ACHUEMBOMBINO (7).
(10) NDEFUNG CHRYSTABEL MAWAH (7).
(11) YAOUBA UMARU (7).
(12) BECHUICHUI SERAMATU (7).
(13) PUH EDWINE NKAMBOHPOH (7).
(14) FUEKANG KIFEH MELVIS (6).
(15) NFOR LOIRT (6).
(16) AKEH LIVINUS (6).
(17) NGAH BERINYUY PAMELA (6).
(18) GILIAN NUHKEH (6).
(19) BONGWA ETIENNE BEKOH (6).
(20) NGEH EDITH FETELEH (6).
(21) BODIC HAPPINESS (6).
(22) GHEMEH CLINTON MEGHAFEH (6).
(23) NDEMAH CLINTON MOMEYEN (6).
(24) BANTEH VANDISE WENGIEH (6).
(25) KUMFA JUDE NGONG (6).
(26) NDEMAH BRILLANT CHIADUIH (5).
(27) VUMOHTEH ELIANE (5).
(28) SANGU JAVISE DINGHA (5).
(29) ASHLINE MALANGFE NYINGMEH (5).
(30) CHEMBU MARVELOUS KEYOHNWIEH (5).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) ADAMU ABDULAHI (6).
(2) KUNGWEA AGNES NGIEBUE (5).
(3) NDEFUNJA GEOGETTE KENUH (5).
(4) KOLUBANG ELECTA SAH (5).
(5) BEYANEH BETILA (5).
(6) AYUNYWI RODRICK AKONWI (5).
(7) LOBEKA CATHYL NJOKWONYI (4).
(8) CHENDIAH FABRICE YOYO (4).
(9) YIAFEH EUGENE KENOBONEH (4).
(10) BOYONG MARCELINE BEWEIDEH (4).
(11) KENCHO FELISITA (4).
(12) BRUNHILDA WUWIH (4).
(13) BERNICE BECHUNG (4).
(14) NKESEH GABRIEL YUH (4).
(15) BIEKEH LAWRANTINE (4).
(16) ELISEE BONEH TIEFUNG (4).
(17) ANTOINETTE SALI MUYANG (4).
(18) MAIRAM WEFINE NOMBO (4).
(19) ALICE TUME (4).
(20) FORBESSI PRECILIA PEUCHIAHE (4).
(21) NDEFINJAH BERTILA NJANG (4).
(22) CHEBEKEH SANDRINE (4).
(23) AYUNWI ROLINS NDONWI (4).


Centre No:  11324  Kumba City College Kumba
Regist: 16, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 1, 
% Passed: 6.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) FON CONFIDENCE AKUM (6).


Centre No:  11325  Government Bilingual High School Kumbo-Kikaikom
Regist: 188, Sat for 4 or more Subjects: 137, Passed: 81, 
% Passed: 59.12, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) KONGNYUY VICTORY SUIFE (24).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) WIRSIY COLLINS SHIYNTUM (20).
(2) SHIYGHAN KEVIN LEINYUY (18).
(3) MARIE THERESE KERNYUY (11).


Passed in 8 Subjects: 9
(1) TOMBIR GODRICK FOMONYUY (21).
(2) HENRY SUINYUY JUNIOR (19).
(3) YUVEN NAOMI JAVNYUY (18).
(4) KANJOH GLORY CHIARA LEINYUY (11).
(5) MBIVWONG RUDIAN FOMONYUY (10).
(6) WANYU NADEGE TEHKEM (10).
(7) MAINIMO NURATOU BURINYUY (10).
(8) DINMUKA MODESTE JAIDZEVEN (9).
(9) LABARAH AMABILIES SOLII (9).


Passed in 7 Subjects: 16
(1) KONGNYUY SHANGCELINE BURINYUY (18).
(2) FONYUY JOYCELINE BATINYUY (12).
(3) NYUYMENGKA PERCY (11).
(4) NYUYKONGI HARISU KFEBANI (11).
(5) WIRNGO FEDRICA YEKA (11).
(6) MATTHEW BURINYUY (10).
(7) TAKWA ANABEL BURINYUY (9).
(8) SEKA EMIRA ASHERI (9).
(9) WIRNGO BLANDINE WIYSAHNYUY (9).
(10) SIBEN VIDINE VERNYUY (9).
(11) KEHLA SYBOLINE DZERNYUY (9).
(12) MAINIMO CHERIF VERNYUY (8).
(13) KONGRAN RENATA WIYMANLA (8).
(14) KONGNYUY MORALINE KIWO (8).
(15) YUFENYUY CHRISTIFEDEL SHUKA (7).
(16) SIKEH COLLINS YENIKA (7).


Passed in 6 Subjects: 20
(1) LUKONG LANDRINE FANGAJAI (13).
(2) MBINKAR CLIFORD SEVIDZEM (12).
(3) MBIYDZENYUY AARON WIYSENYUY (11).
(4) TOMBIR PRUDENCIA NDZEDZE (10).
(5) LON ETHEL YURI (10).
(6) KENYUY CHARLOTTE NSAI (9).
(7) BERTRAND DIKANJO EKOKA (9).
(8) CHIN LANKAR BRIDGET (9).
(9) CLEVIS NGEH (9).
(10) DZERLA PETRA SILEIKA (8).
(11) YIVEYUFVI ISABELLE DZERLAKEM (8).
(12) MAMEZANG LAMBERT GHAKANYUY (8).
(13) MADINATU AYUJIKA (7).
(14) KIJIKA BETRIAN WONGEBE (7).
(15) STANDLY SAFOGHA (7).
(16) SUIYLA SOLANGE NYUYKONGHI (7).
(17) NGAH GERALD BANSEKA (7).
(18) JEANEHE NJIYSINYUY (7).
(19) NSAIKILA RAISA KINYUY (7).
(20) LUKONG ROSETTE BURINYUY (6).


Passed in 5 Subjects: 22
(1) JOSEPH CLINGTON YUFENYUY (9).
(2) BUNJE JULIET LONIKE (8).
(3) BIMELA RODRICK FONYUY (8).
(4) DIEU BLAISE WANDZEWAN (8).
(5) CLAUDE TARDZENYUY (8).
(6) BAMGHA MISPA SUINWE (8).
(7) FOLA NORA WIRYEN (7).
(8) BERINYUY BALA ZUWAIRATU (7).
(9) SETILA JANDA BONGLI (7).
(10) MORBAN REGINA NKAINEN (7).
(11) BAINKONG COLLETE TAYIE (7).
(12) BERINYUY MENERVA SHIYLAJIN (7).
(13) DINSI FABRICE YENWUN (6).
(14) SUNJO MODEST BONGSIYSI (6).
(15) TANGKA HABIRU FONYUY (6).
(16) KANLA MABEL NYUYFONI (6).
(17) MAINEMO DELISE KERNYUY (6).
(18) AISA BERINYUY (6).
(19) JEAN NYUYKIMI WIRSIY (6).
(20) WUYIKA ANSLEM FONYUY (5).
(21) KIDZENWAH UMUH-ZAKIRATOU N. (5).
(22) TATINYUY SHARON MBIYDZENYUY (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) YUYUN MARITHEL NYUYDZEWIRA (6).
(2) MBIYDZENYUY LIZETTE KIYNYUY (6).
(3) BORIS SUYMAYIR (6).
(4) MABUH BONIFACE YUNIWO (5).
(5) FAI EMMANUEL (5).
(6) NJEMSHI SHERIFATU BERINYUY (5).
(7) WIRBA BELINDA WAAMOON (5).
(8) MBIYDZENYUY DORINE YERFAI (4).
(9) NSHADZEE AWA GHAKANYUY (4).
(10) SHOFOLA YANEIT WIYKIYNYUY (4).


Centre No:  11326  Government High School Kitiwum
Regist: 315, Sat for 4 or more Subjects: 255, Passed: 120, 
% Passed: 47.06, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) WIRBA ELVIS BONGDZEEM (26).
(2) RHODA SOLII SUUYNYUY (25).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) LAVMFU EMMANUEL VERNYUY (22).
(2) MAIKA RENE ASONI (20).
(3) DINI SANDRA DZERNYUY (16).
(4) ASONGMO MELOVE (14).


Passed in 8 Subjects: 9
(1) DOR NYUYKI BERNARD (16).
(2) NJONGAI TATSINKOU GARBETUS (15).
(3) BANDIN DIDIMUS SUINYUY (15).
(4) AYENJIKA NESRIN DZELAMONYUY (14).
(5) PATIENCE VERYEH (13).
(6) YUFENYUY LAURA BERINYUY (12).
(7) KEHLA AZENATOU MBIYDZENYUY (12).
(8) FANYUY BERYL WIYKINYUY (11).
(9) KPUYUF PROSPER NYUYSHWENG (8).


Passed in 7 Subjects: 19
(1) NKUIN EDELQUINE NAMBU (13).
(2) WIRNKAR MAVIS BERINYUY (12).
(3) YAYEN LIONEL LEMNYUY (12).
(4) BONGFEN GLENN CALTON BUHNYUY (12).
(5) WIYSAHNYUY SHALINE NYUYKONGSAMO (11).
(6) BIWO NELLY DZESINYUY (11).
(7) NJAFON AMBROSE NSAME (10).
(8) NTADZENYUY LEONARD ALABEE (9).
(9) YAYA HAWAH (9).
(10) NSAKOR ESTELLA MAINIMO (9).
(11) LEMFON NICOLINE KERMAN (9).
(12) YUNGSI GRACIOUS FONYUY (9).
(13) WIRNKAR BERTRAND FONYUY (9).
(14) FONDZEWONG BERTY SANDRINE KINYUY (9).
(15) MARX MBIDZENYUY LUKONG (8).
(16) YUVEN MARINETTE LAYIR (7).
(17) KONGNYUY LEONARD GHAKANYUY (7).
(18) TINNERLA MARY DOMINICA SHUKA (7).
(19) YAYEN MODESTA NSAIDIINI (7).


Passed in 6 Subjects: 29
(1) BIMELA CHRISTA NGALAAH (11).
(2) NGORAN REBECCA DINLA (11).
(3) TAFON HASTINGS BURINYUY (10).
(4) NJODZEKA JOYCELINE BUHNYUY (10).
(5) WIRNSUNGRIN ELVIS BURINYUY (10).
(6) MLONI NADSEH KINYUY (10).
(7) FUL FRANKLINE ALEMMBOM (9).
(8) NKINEN MOSES MBIYLUFEYIN (9).
(9) CLAUDETHE JAVNYUY (9).
(10) YIMO BRENDAN FOVEN (9).
(11) MBIMENYUIY EMMANUELA (9).
(12) LASIN LEZETTES VENYENGINDZEMOKA (8).
(13) DZEKAMO ABAS LENDZEMO (8).
(14) MBUMENYUY MARCELINE WIRNKAR (8).
(15) JOYCELINE DINKA (8).
(16) NJOAKA ANITA YENSINLA (8).
(17) MENGNJO LIMNYUY FRANKLIN (8).
(18) AHMADOU SEYDOU (8).
(19) RACKEL NYUYUNI (8).
(20) BONGKESHOIY RONALD GHAKANYUY (7).
(21) LUKONG MARK FONYUY (7).
(22) NSHADJI HARRIETTE YEFON (7).
(23) SEMETAHKA CLANCY FANVEN (7).
(24) LAMBAM BRUNO NYUYELE (6).
(25) KPUYUF JULIE YONYE (6).
(26) YONGKA MARIE ANTOINETTE KONGNYUYMO (6).
(27) NGORAN ANISWATU VEJAI (6).
(28) WIRSIY JAKZEL TIRVEE (6).
(29) WIRKOM PILATE VERANSO (6).


Passed in 5 Subjects: 35
(1) MENGNJO AMADDEUS KONGNYUY (13).
(2) SHU-AIBU NJIMEDI (10).
(3) WIRSIY GUERISH DZESINYUY (9).
(4) NJOWIR CLEMARK NSAHBIN (9).
(5) HONESTY NDZEDZENYUY (8).
(6) NSAME FAITH FORNYUY (8).
(7) NJOBI RAMA NWIEZOREMEH (7).
(8) NGANCHUR PHINEHAS SANWI (7).
(9) KEWONG JEAN CLAUDE FONYUY (7).
(10) NSAME BLAISE NJINI (7).
(11) LUKONG ALFAHU BAMENJO (6).
(12) FONJO MARVIS YINYUY (6).
(13) BAMENJO ETHELDREDA VENDINKA (6).
(14) BONGKIYUNG CHRISTABELLE KINYUY (6).
(15) MOYE DAHARATU NYUYKONGE (6).
(16) LUKONG NADINE LEINYUY (6).
(17) WIRKOM DONALD LEENYUY (6).
(18) KAKIYI DEZANNE YENLA (6).
(19) MBINKAR OLIVIA JINGMO (6).
(20) WIRNGO YVETTE BONGKISHERI (6).
(21) METHODIUS LAHFEN (6).
(22) NDIFON VELMA LIMNYUY (6).
(23) WIRNDZEREM ZEPHERENUS NGUM (5).
(24) BINNLA BIANCA (5).
(25) KIKISHIY BERTHE NYUYMENKA (5).
(26) WIRBA GODWIN YUNYUY (5).
(27) SHWENNYUY FRANKBELL FOMONYUY (5).
(28) YUVEN BASIL VERNYUY (5).
(29) MKONG BENEDICTA FELAI (5).
(30) WIRWAR RONDA YARAYEN (5).
(31) WIRBA ZULKANNAINI KONGNSO (5).
(32) NGALIM GHAHKANYUY CLAUCE (5).
(33) ABDU BASIRU DANJUMA (5).
(34) SIGHAN ARMIYAOU DANJUMA (5).
(35) BORIS NYUYSHWENG (5).


Passed in 4 Subjects: 22
(1) TANGKO GILLES BERINYUY (6).
(2) BERINYUY BETIEN YUFONYUY (6).
(3) LIVINUS BAILUFEYIN (5).
(4) KIDZENWA MODEST YARAYEN (5).
(5) SANDRINE VEYEH (5).
(6) CHRITABEL WIYLAMINYUY (5).
(7) WIRNKAR CHRISTABEL BERINYUY (5).
(8) ABUBAKER JALO (4).
(9) NGAH GEOFREY SEWOYEBAA (4).
(10) TUMLA PAUL DZELAMONYUY (4).
(11) CONFIDENCE BONGSHEH (4).
(12) JULI SAIDU (4).
(13) LEME ELVIN EBWAN (4).
(14) KUKWATI GLORY RAN-LASHAANYUY (4).
(15) MANJO JUDITH DZEKEWONG (4).
(16) YUVETTE YULA (4).
(17) VIOLETTE KILAKFE (4).
(18) WIRSIY ABUBAKARI NOURUDINE (4).
(19) WIRBA VELMA NYUYKONGE (4).
(20) NYUYDZEJEEY UMAIYATOU (4).
(21) FONDZEYUF ADELBERT NYUYTIMBIY (4).
(22) SUNJO ELVIS (4).


Centre No:  11327  Government Bilingual High School Bafang
Regist: 86, Sat for 4 or more Subjects: 86, Passed: 51, 
% Passed: 59.3, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) EKEN DOGNI JOSPIN (26).
(2) CHRISTINE SUUYRU (18).
(3) NUBITGHA MAXWELL JUMA (18).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) YIMDJO KAMDEM ARIELLE (22).
(2) PEMALEU VENDJI MALCOM STEVE (14).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) TCHEO GOUONMOGNE ANGE DARNELLE (16).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) LEUNI YOSSA NESTOR SAENS (12).
(2) DJIENTCHEU NJINTCHEU SONIA (10).
(3) DJOUBISSIE ROSE GISTELLE (10).
(4) DJEUKOU DJIENTCHEU GEORDANIE ASTRIDE (9).
(5) EKEN CHENI ANDRESON (9).
(6) YOUBI MBOO WAMPI NATHAN (7).
(7) MOJOH NESTOR LIEKU (7).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) YOSSA WELADJI GUY PACOME (11).
(2) SHESHE EMILIENNE (10).
(3) DJIEDEU JULIO (9).
(4) KUENA SIEWE EUNICE (9).
(5) AKUM MAURINE YOUNOMO (9).
(6) FOUKENG SONKENG NEANKEU ANGE (9).
(7) DEUGOUE KOUETCHEU PATRICE ROMEO (8).
(8) GALEU TCHOLEU JOEL STEVE (8).
(9) MBOGNO FOMEKONG FLORICE SONITA (8).
(10) SIEWE NGUEKO SIMON (7).
(11) DJOMGOUE TCHOKOUAHA CYRILLE (6).
(12) HAMISU PEDPEDAP (6).
(13) TCHAKO HUGUES-DERICK (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) TCHANKOUE NJIWE EUDES KEVIN (6).
(2) KOUEKAM RALPH STEVE (6).
(3) KAMGA AMBE RENE (6).
(4) NKAFOR EMMANUELLA FORLACK (6).
(5) CHATIE DESSIDJI GEORGE ARTUS (5).
(6) ATANGA GEORGES (5).
(7) DJEUMANI TOUAKAM STEPHANE (5).
(8) MOUSSA NDASHI (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) MONTHE CHRISTELLE (7).
(2) NACTEUKOUE LAURENT NIVERS (7).
(3) EGBE AGNES NUNGONG (6).
(4) NCHONSAH RICADO BEKEBANG (6).
(5) NGALIEU FRANCOIS (6).
(6) MBIKEU WILL (6).
(7) CHAMENI WAKO PAMELA BLONDELLE (5).
(8) BAGOP DJIALEU VALLYMENT (5).
(9) SIEWE KAMDOM ORLINE FLORA (5).
(10) ATCHAUONWAN NJOYA ILIASSOU (5).
(11) SINDJOUN LUC JUNIOR (5).
(12) FUNG BRICE CHUO (5).
(13) NYENTY ROLAND ENOWMBI (5).
(14) NGADEU FELICITE LINDA (4).
(15) MAPOU DEUMENI PAULINE PHOLONNE (4).
(16) KUMBONG LOUISA (4).
(17) DGIMMENI BLANDINE LARISSE (4).


Centre No:  11328  Government Bilingual Secondary School Mambanda-Kumba
Regist: 131, Sat for 4 or more Subjects: 120, Passed: 25, 
% Passed: 20.83, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) BESONG ROBERT TAKANG (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) BOKWE FLORITA BESUMBU (11).
(2) ACHA - NKAH JOYCE (11).
(3) TAKIE DANIEL TAMBE (10).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) EMBATE ETIENNE BULLY (10).
(2) FUL FRANK - NUEL NGONG (9).
(3) MUSIMA GODWILL MUKETE (8).
(4) NGOUOMO DJOMJOU CARELLE (8).
(5) NGAMOU SANJOU SHENYA (8).
(6) NKWENTI MANYINGA RITA (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) FORBENEH ELIZABETH MANKA (11).
(2) NJENJE AGNES EPIE (7).
(3) TIOKANG EKO JEFFERY (6).
(4) EKINDE EMADE DOROTHY (6).
(5) AWAN CLINTON (6).
(6) AGATHA MBOE (5).
(7) BOTAME YOLE ESTHER (5).
(8) ALINE NJOMO OGBONNA (5).
(9) EKUZA GERALD MBABOH (5).
(10) KUBONG WISDOM BLESSING ENGWARI (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) FAITH IRENE KANEONGO ITUKA (5).
(2) NTANYA HEBELL FUNDAMU (5).
(3) NGALLE CLARIS MBONE (4).
(4) HANSON NJOMI OBASE (4).
(5) AJEBIT DILAND TAMBIA (4).


Centre No:  11329  LMBC Bonamoussadi-Douala
Regist: 143, Sat for 4 or more Subjects: 102, Passed: 46, 
% Passed: 45.1, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) EMBOLO ABESSOLO MARIE BALBINE (30).


Passed in 10 Subjects: 3
(1) HENGA BANDJI GLADYS (27).
(2) ENAME PRISO MATT-SIEGFRIED JAIDI (23).
(3) MBOULE ANGONI ESMERALDA SAMUELLA (19).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) KENOU DADA GRACE (18).
(2) MOUGOUE ZANGUE JOELLE (17).
(3) FANDIO NKWAMEGNI LAREK JUNIOR (16).
(4) PAULE FERGIE BWANGA BELLE (16).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) HADIZA MADINATOU ISSOUFOU (15).
(2) DAGMETA NDAMANJOH JUNIOR (14).
(3) NGUEPI NZUKA YVAN (13).
(4) DONGMO GONDJIEP SAMIRA (13).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) BERAZON TORIO ONUOHA (20).
(2) SAHNGA KEPSEU IVAN ARNAULD (11).
(3) NOUMBISSIE KAMWA DOMINIQUE (11).
(4) SANT RAJINDER SINGH JI MAHARAJ (11).
(5) GASSEU NOUBISSI DANIELLE JEMIMA (10).
(6) SILIKI EBOLLO ALVINE FREDIE (10).
(7) BITO MOUKOUNE WALICE MARCELLE LISIANE (9).
(8) EKOTTO NDOUMBE MIKE BRYAN (9).
(9) ISSA ABOH AMISSOU LAMINE (8).
(10) AZONFACK RAISSA JIDELE (7).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) GIL'S ALEX KOUM (10).
(2) MARIATOU ISSOUFOU (10).
(3) MAFOPA YEMELI LESSLIE (10).
(4) NDEDI ANGELE CYNTHIA (9).
(5) EYIDI ENANGUE POKOSSY MARCELINE ALIDA (9).
(6) EBOUPEKE BIBEHE JEANNE MIREILLE (8).
(7) PAGBE MAIMOUNA AICHA REYNA (8).
(8) ZHODEM CHRISTINA NJAMOU (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) GUEKE FOUEGUE PAMELA INGRID (11).
(2) NTCHAGANG KEMBOU MARGUERITE LELIA (9).
(3) AISSATOU NDIAYE (7).
(4) NDY JOELLE SERGINE (7).
(5) EMO YAPCHIE ARNOLD ROUSSEAU (7).
(6) EMBOLO OKOUMOU SYLVESTRE (6).
(7) TELEFOUET NGUEKOU VIGNY JUNIOR (5).
(8) JAVAN LEBON NDOUDOUMOU (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) GHARIEGAM NDAYOU AICHA (7).
(2) DISSAKE SOMKONG GERALD WILFRIED (6).
(3) BWEMBA CHRISTINA CHANTAL LEATICIA (6).
(4) FOUDA NOAH HYACINTHE ERIC (6).
(5) FEUDJEU NDEFFO SAMIRA AUDREY (6).
(6) ANGOH CLOUDETH ESE (5).
(7) ABDOUL - HAMID SADOU (5).
(8) TIAKO SINDJIEU CLAUDIA STEVINE (5).


Centre No:  11330  Imperial Comprehensive College NITOP III Mankon
Regist: 38, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 20, 
% Passed: 52.63, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) CHO EMMANUEL TENENG (8).
(2) TATA LOHRIST BERINYUY (8).
(3) NABINDA JOYCELINE VERNYUY (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NJINYAM BETRAND FORKUM (8).
(2) FON CLAUDETTE ATUH (7).
(3) TANG OLIVIA KUNEKEH (7).
(4) NDOMO FAITHFUL (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) TALIFIM CLEANSMARK MUYU (7).
(2) ELIZABETH LEMAH NCHAMUKONG (6).
(3) NGANG VALERY AKAT (6).
(4) ACHI JENNIFER API (5).
(5) CHE FLORA AZAH (5).
(6) NGUM EMMACULATE NCHE (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) KIENG KESHA QUEEN TABIGWE (7).
(2) SEBEB CLAUDETTE (6).
(3) SEMIA SEVERINE LAJONG (6).
(4) MEH EMELDA CHUO (5).
(5) NKWETI EUDIA EFONG (4).
(6) AFAH ALLIANCE MOMA (4).
(7) OBITAKAR YANNICK AYUK (4).


Centre No:  11331  Njimoh Nkambe External
Regist: 75, Sat for 4 or more Subjects: 57, Passed: 14, 
% Passed: 24.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 10
(1) BARI HONORINE KILE (10).
(2) NDZEGHA SHAPADIN MUBARAC KONGNSO (10).
(3) NDUFOR ABIGIAL SINGKE (8).
(4) ASU KERRY-ANNE TABE (7).
(5) CARINE MUNCHEP NFOR (7).
(6) NYUAFA SEGLANA BIBNINDA (7).
(7) TAMNJONG BRIENNE (6).
(8) WIRKOM RAHAINATOU BINSI (5).
(9) KEMOH HYCINTH NFORNGWA (5).
(10) IKOKE SEI FABRICE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NFOR YVETTE MAKOR (5).
(2) NYISI ELIAS JITI (5).
(3) MUNCHASI BRENDALINE NJINSOW (4).
(4) NYAA NDZI ISAAC (4).


Centre No:  11332  College Saint Laurent de Douala
Regist: 121, Sat for 4 or more Subjects: 98, Passed: 34, 
% Passed: 34.69, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NOUBISSI KENGNE HONORINE (18).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) KELLY AMUNDAM WABIT (13).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) FONYUY JOYCLINE DZELAMONYUY (12).
(2) NGOUNOU KAMENI LYNDA FRANKLINE (10).
(3) KOUGOUM CHENDJOU DANIELLE LINDA (10).
(4) TIENTCHEU LEUMALEU JOYCE BRENDA (9).
(5) MAADA KOPA RITHA (9).
(6) NKEUMAJOU NJAKO MARC GABIN (8).
(7) FODJEU FOKUM BORIS (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NSANGOU OUAFO ROBERT (7).
(2) BLESSING GOH NGANGU (7).
(3) AZEMTSOP ATEMKENG CEDRIC (7).
(4) GO-OH ASHISHA (7).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) NKUTCHE TAGNE URITH DORDIN (8).
(2) DJIKENG LOVELINE (6).
(3) NDEH JEAN CLAUDE (6).
(4) GAMOU EPOKO JONATHAN (6).
(5) YOUMBI LAHOM NATACHA SOLANGE (6).
(6) SIMO TEBU MARDOCHEE (6).
(7) TCHIO GUYLAROTH PUPASIA (6).
(8) LEKEAFAC MICHELINE FOMBEOH (5).
(9) NJITHIEU FRITZ (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) TENE TCHEDJOU JORDAN WILFRIED (7).
(2) TCHOUTE JOSETTE (7).
(3) METAFE SOUOP ESTHER VICTOIRE (6).
(4) FOUELEFACK KAKMENI ELISA SANDRA (6).
(5) AZEMCHOP GLORY (6).
(6) TEUMEGNE NUENAMO ORNELLA (5).
(7) MAGNE LINDA EVANE (5).
(8) MBOFUNG KELVIN NKAIN (5).
(9) WAMBA SOP TENKEU MARIUS LE ROI (5).
(10) MBOMGUIN NGOUNOU KEVINE (5).
(11) NANA NDEDJA WULSN TATIANA (5).
(12) NGUEMENI ARMELLE ZITA (5).


Centre No:  11333  Government Secondary School Toko
Regist: 29, Sat for 4 or more Subjects: 28, Passed: 2, 
% Passed: 7.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) ELOMBA - ROMANUS - NDEKELANE (10).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) AGBOR BESONG ROBINSON (4).


Centre No:  11334  Oxford Comprehensive High School Yaounde
Regist: 52, Sat for 4 or more Subjects: 43, Passed: 30, 
% Passed: 69.77, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) NGI KEVIN AYUK (26).
(2) ATEM EWANE BRIAN (25).
(3) ANDOKO CELICIA ABEIYA (21).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NYAGANG MINKOUA ADOLPHE (14).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) ACHO GBAKA FRED ESIM (16).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) KAH JUSTINE AWAH (16).
(2) KALEN BRUNO MEMBAM (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) AMAJEH JAEL EGOH (12).
(2) NGINYU EDISON (10).
(3) TRACY -ANNE TANYI (10).
(4) TATA SHAIBOU (8).
(5) NGANCHFU SIDONNE NGWANKFU (8).
(6) NTAM CHRISTABEL MBU (7).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) LYONGA MOKAKE STAVOLINE MOTIMBE (9).
(2) NJOUH ROSITA MONJUA (8).
(3) AKEH DOUEL BEZANG (8).
(4) MAKUISSU YIWEU ODETTE (8).
(5) PROMISE NGUPI (8).
(6) ANGWA DESMOND AZOBI (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) VERNYUY JENNIFER KINYUY (8).
(2) BINA VERA NDOULUONG (7).
(3) NDI CAIRES MUNKEN (7).
(4) BENGYELLA MASKNIGHT DOP (7).
(5) NKONGYI MELVISE NZOUYEM (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) AGBOR - TABE AYOMIDE (5).
(2) NGWA VIOLET NCHONJI (5).
(3) MBUAMBO JOCELYNE AYINDANG (5).
(4) MBAH ATAHLIA ENJEI (4).
(5) NJEI GRACIOUS ACHA (4).
(6) AKANING ROSINA ASOMEKEH (4).


Centre No:  11335  Government Bilingual High School Batouri
Regist: 49, Sat for 4 or more Subjects: 47, Passed: 23, 
% Passed: 48.94, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) TEAGUE NGUEFACK STEVE ROY (21).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) FORTENDONG BEKONG NIRIOL (14).
(2) FORTEDONG GUYMARCEL (12).
(3) NANA MARIE FRANCE (12).
(4) SAHLA ALDRINE NYUYFONI (10).
(5) KOFFI GABRIEL JUNIOR (9).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) GBATOKOU GEORGES ROLAND (12).
(2) HAMADOU KABIROU (11).
(3) AGODI ABOYA LINDA (8).
(4) FONYUY CHARITY KINYUY (8).
(5) NKIABOH COLLINS TAMIGHANG (8).
(6) DJEUKENG SCHADRAC GOODNESS (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) SUILARENG ELUETE KILAKFE (7).
(2) MPALA NTSOMPENO SEVERIN (7).
(3) PECHANGOU WYNIE MICHELLE (7).
(4) NDJAMA HERMANN CHRIST (6).
(5) WAFFO TENE BLAISE (6).
(6) FORMONYUY DELIGHT METOH (6).
(7) NTSOMPENO ANAMI ESTELLE VANELLE (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) LOAKE LOGO EDDY KEVIN (6).
(2) LUKONG NELSON MENGNJO (5).
(3) NGANYUI PETIENCE TATAMUWENKI (5).
(4) ADAMOU SOUAIBO (4).


Centre No:  11336  Government High School Obang, Bafut
Regist: 25, Sat for 4 or more Subjects: 23, Passed: 10, 
% Passed: 43.48, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) KAH TENGYIE SANTUS (15).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) AYANG EMMANUEL (9).
(2) CHE BRANDON WAFOR (9).
(3) ATOH SHEIRON BABAH (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MBAN DUPSIN NJINGONG (10).
(2) MELVIS AKUME (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) WANGWANG SOLANGE OTTA (5).
(2) AYOBO IRINE ATAH (5).
(3) BANG NANCY OTTAH (5).
(4) AWAH RONADO FANG (4).


Centre No:  11337  Government High School Belo
Regist: 305, Sat for 4 or more Subjects: 224, Passed: 149, 
% Passed: 66.52, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) NCHAM VITALIS TIMBONG (28).
(2) TUBUOH ALVIN NCHAM (23).
(3) FOINTAMA ETHEL MUSO (23).


Passed in 10 Subjects: 6
(1) JAM LETICIA CHUOSIJAH (17).
(2) AKEM MACJOEL TIFUH (17).
(3) NGONG BETSY NDUM (16).
(4) NDOKUO GILEAD FUL (15).
(5) ACHEAH JOY NIKAIH (14).
(6) GAM VALERIE MAI (13).


Passed in 9 Subjects: 6
(1) NTOH BELTON NTOH (23).
(2) NGONG COLETTE BEH (19).
(3) NDOH HARISTIN MBU (13).
(4) AKONI CLARIS NTEIN (12).
(5) NDZI LIZETTE NAYAH (12).
(6) ATAH PHANUEL TIM (11).


Passed in 8 Subjects: 12
(1) GO-AH NJUAKOM LOUISE (12).
(2) CHIMSI LOUISA FESUHA (11).
(3) PADJEU KENDJE KLEBERT CEDRIC (11).
(4) TOH DIDYMUS ANKINIMBOM (11).
(5) GOBTI MAGNUS KUH (10).
(6) FONACHAIN CHUFFI KARISA (10).
(7) FOINTAMA SOLANGE BIH (9).
(8) LOH ROSE NABI (9).
(9) ASEH MISPA ITANGHI (9).
(10) KHING ERICA NANGE (9).
(11) QUINCY MOH (9).
(12) NGANG HEDWIG NDUM (8).


Passed in 7 Subjects: 35
(1) TANG ELENOR (19).
(2) YUH JOYCELINE FUTELA (16).
(3) TUBUOH RECKSON CHIA (16).
(4) NGES MIRIELLE NAAH (13).
(5) CHIAMBAH BERNS TOH (12).
(6) NDONGKEH JACOB MUNANG (11).
(7) FOSSO PATRICK AKUNGHA (11).
(8) MBANG ANIC ITANGHI (11).
(9) NGONG QUEENALICE FIEN (11).
(10) AKEM GOODNESS MEDUM (10).
(11) GHOYUMEH JABEZ NSHIOM (10).
(12) TIM BELTYVET FUCHI (10).
(13) MUGHAIN MILDRATE NJANG (10).
(14) AWONTU CONSCIENCE NAYAH (10).
(15) TOOH BARRY YUH (9).
(16) MBENG ETHELINE ABOLA (9).
(17) NSOM LIZETTE MAIH (9).
(18) ASEH ERICA WULLIAWUMIA (9).
(19) FUL CHANCELINE NJUNG (9).
(20) DELPHINE CHIABOH NGEIWIH (9).
(21) JAM DOLIVINE GHIASI (9).
(22) YONG LESLY MBUNG (9).
(23) NJANGWIKUM ENUELA NENAH (9).
(24) NGANG GILIAN NDUM (9).
(25) TIM BERNICE LOMWIH (9).
(26) FOINTAMA LILIAN YAYA (8).
(27) CEDRIC FUL (8).
(28) WAINFOIN NANCY NTZI (8).
(29) BONG PROFIDENCE KUOH (8).
(30) FUL JOYCELINE (8).
(31) KIMBI GLORY NANGE (8).
(32) NSOM SANDRA KUOH (8).
(33) WOINGAM HAPPINESS NENGTOH (8).
(34) AWONTU CYNTHIA NANGE (7).
(35) NGONG LANCE YUH (7).


Passed in 6 Subjects: 30
(1) YONG STEPHANIE CHITUH (11).
(2) AKWAINTA SIDOLINE NDUMBE (10).
(3) NGES BERNADETTE YAFI (10).
(4) NDOBAH OLIVIA CHI (9).
(5) NGWAINBI DERICK CHIAKAIN (9).
(6) NGEH GENESIS YUH (9).
(7) TOH SEDRICK TIMNGUM (9).
(8) YONGHABI LESLY YUH (8).
(9) NYINGCHUO ONEIL TIMGUM (8).
(10) DESIRE AKEM YONGHABI (8).
(11) NGAYAMA MARIETHA NEWU (8).
(12) KUMA VANISA TIH (8).
(13) CHIA FRANCISCA MAFOIN (8).
(14) ABEMBOM VERA BIHMBONG (7).
(15) TUBUOH RITA NKES (7).
(16) KOMBUCHIWI CONFIDENCE NIIH (7).
(17) NGWAINBI EXODUS NTOH (7).
(18) NGES TATIANA NAMBU (7).
(19) NDOH TIMOTHY BEMSIMBOM (7).
(20) NGANG NELVIN CHONGWAIN (7).
(21) NGWE ISABEL CHEAH (7).
(22) TEZIA HILARY NUIFUAH (7).
(23) BOJI LIZETTE BII (7).
(24) KIMBO GRAHAM BHEMSEIMBOM (7).
(25) MULOH SILAS MUHNDZI (7).
(26) TUBUOH JEANNE DAZE MUNDUM (7).
(27) YUH CHANCELINE TOFIBAM (6).
(28) NGONG PETRA NJANG (6).
(29) ACHEAH SORPHILIA YIEN (6).
(30) NGONG KELVIN WAINDIM (6).


Passed in 5 Subjects: 33
(1) NGALA RUTH BAISAMOH (8).
(2) TUBOU SINTIA MEFILSIMBOM (8).
(3) NGAM LAURATA MBEH (7).
(4) NSOM EDITH NANGE (7).
(5) MBUKAM SAMUEL (7).
(6) TONAIN JANET FINKWENNA (7).
(7) TUBUOH BRIAND TUBUOH (6).
(8) NSOM GODCARES ASUH (6).
(9) TUH ONIZA GHEA (6).
(10) KUM JUSTIN NCHAM (6).
(11) NOH LUCIEN (6).
(12) NERIS NABUIN (6).
(13) TUBUO EPHESIANS NGANG (6).
(14) NGONG MAVIS NSANG (6).
(15) NTAM HOSEN YONG (6).
(16) YUH NORA YAFI (6).
(17) WANTOH JEROLINE NYANGHA (6).
(18) KAFAIN FOINTAMA RITA (6).
(19) EDUME RAYMOND MUKETE (5).
(20) NKWAIN RENE WAINKEM (5).
(21) ANIFOIN EBENEZER AYEAH (5).
(22) BANGHA JUSTICE NJAM (5).
(23) ABANG MARIAN BIH (5).
(24) NGONG GOODNESS MUBAIN (5).
(25) AYEAH EDMOND ANKINIBOM (5).
(26) WAINDIM EMERDINE KEMBENG (5).
(27) BI PEPERTUA (5).
(28) MBANG BERTINA AMBONGHA (5).
(29) NYUONGUO IVOLINE NENG (5).
(30) WAM BLESSING BI-NGOIN (5).
(31) NTAM ZEBEDEE NYUONGUO (5).
(32) YUH BERTILA FIEN (5).
(33) ATAH ROLAND AYEAH (5).


Passed in 4 Subjects: 24
(1) MBAIN WILHEMA BEH (7).
(2) NDOHMUNANG MERCY YISENG (5).
(3) AYEAH DORA MBU (5).
(4) CHIA JULIET NANGE (5).
(5) ALVU RACHEAL MBU (5).
(6) NGONG GLORY CHEAH (4).
(7) JETZEL AKEM TOSAM (4).
(8) NDONG ELIJAH NJONG (4).
(9) NGONG CONCIENCE FIEN (4).
(10) NKAIN JOHNSON ABANG (4).
(11) ASUIHNKWAIN RAYMOND (4).
(12) CHIABEH MARGARET NTEIN (4).
(13) NDAH EMMANUELA MOKOM (4).
(14) BAS HYGINUS MUTIH (4).
(15) KUMA ADELLA TIH (4).
(16) NJUA NORA KAIN (4).
(17) AKUNGHA EMMACULATE GHIASI (4).
(18) AKONI CHANCELINE FUAM (4).
(19) AKONG DIANE AUDE NCHEH (4).
(20) NKFEH JUSTIN NYAH (4).
(21) NDIM STEPHANIE NABI (4).
(22) SALI RUGAIYATOU (4).
(23) CHI LARINETTE NAYAH (4).
(24) NGAM SANDRA NABUIN (4).


Centre No:  11338  Government Secondary School Akanunku - Menka
Regist: 42, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 13, 
% Passed: 31.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) AJINGHA SIXTUS EBUN (11).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) TAKO COLLETTE NAKOR (8).
(2) MBE MAVICE ADA (7).
(3) KENCHUN GIDEON TIKU (6).
(4) NTUGHO NOEL-GILDAS AKE (6).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) TAJOH JUDE ANJAH (6).
(2) TANDU RAPHAEL ABIA (6).
(3) TASHI CLAUDETTE ESU (5).
(4) TIKU FRANKA ADA (5).
(5) TIKU NOELA TAJAH (5).
(6) NDOH NELSON TAKO (4).
(7) ASHU CYNTHIA NKU (4).
(8) TANDU MARINETTE ATCHOH (4).


Centre No:  11339  Government Secondary School Kendem
Regist: 529, Sat for 4 or more Subjects: 485, Passed: 84, 
% Passed: 17.32, Sanctioned: 135
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) TUKWA BLESSING NYAMA (11).
(2) ANTEM KELLY BETEK (10).
(3) TAMBE DERRICK ETCHU (9).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) MBEH JOEL NKONGHO (12).
(2) EYONG NADEGE NGWAI (11).
(3) AKWO TIWU ANNET MAKEHNYU (9).
(4) AGBOR DOROTHY ANNEH (9).
(5) HENRY EYONG BETANG (8).
(6) ACHEM BORIS AYUK (7).


Passed in 6 Subjects: 17
(1) ASHU CLARKSON ASHU (8).
(2) EKOKO BLAISE EYAMBE (8).
(3) MBU MANGET CLINTON NJANG (8).
(4) EGBE TAKANG AYUK DIEUDONNE (7).
(5) NGAH BEATRICE WIRNSUNGNIN (7).
(6) ABANGMA REMEO NCHA (7).
(7) NDO JAMES NKWOKU (7).
(8) FRU MANUEL TEGHEN (7).
(9) ONINGIL RENATA OVUND (7).
(10) ETA DERICK EGBE (7).
(11) TABI FRANCIS MBUNYA (6).
(12) TAMBE BELTA (6).
(13) AJANGE ROSEVELD TAKU (6).
(14) ARREY VERONICA ORU (6).
(15) OBEN JOAN ENOW (6).
(16) MBI PRISCOT TABI (6).
(17) ASHU CHESSED AWUH (6).


Passed in 5 Subjects: 25
(1) TARH PAULINE (7).
(2) ARREY TENNYSON AKO (7).
(3) NCHONG TEVEZ AYUK (7).
(4) OBEN MARGARET MABEN (6).
(5) ACHOKO LUCY NKONGHO (6).
(6) ETA ELIZABETH LIMUNGA BESONG (6).
(7) EKUN YVONNE EBOT ENOW (6).
(8) TINGON MAJULINE ANJEH (6).
(9) TAKANG ESTHER MA-AKO OJONG (6).
(10) AYAMBA NAOMI AJIHUARA (6).
(11) VICTORINE PULE ABANGI (6).
(12) AGBASOM MARIEDEL ANGWI (5).
(13) ABIA BELINDA (5).
(14) ASICK PRINCE WISDOM-JOEL EKARE (5).
(15) NKAR JULIUS EYONG (5).
(16) ETA SHARON ENOW (5).
(17) ESELEM LINUS EBAI (5).
(18) TANYI LUDOR INNOCENT (5).
(19) ASHU TABI JOYCE APAI (5).
(20) ETA EMMANUEL AGBORNYOR (5).
(21) NGANG CLARA NGHA (5).
(22) TAMBE CATHERINE EYONGNDIP AKO (5).
(23) TAMBE DIVINETTE ABI (5).
(24) NDO CONSTANCE EWU (5).
(25) EBI TIKU MAUREEN EKWONDE (5).


Passed in 4 Subjects: 33
(1) TANYI CLOVIS BATE (6).
(2) TAYUI MAGA BESONG (6).
(3) MBI DESMOND AFA (6).
(4) NFORNKENG WINDY NTOUNKEM (5).
(5) ACHERE NICOLINE NKONGHO (5).
(6) OJONG ELIZABETH NTUI (5).
(7) EBAI CLINTON EBUA (5).
(8) BATE RAKEL BAWAK (5).
(9) AGBOR ADU JORDAN (4).
(10) AKO ODETTE ARREY (4).
(11) BINENG FRANCOISE ETENGENENG (4).
(12) BESONG VALERY AKO (4).
(13) ABANGMA LEVIS TIKU (4).
(14) OBEN HARRISON BATE (4).
(15) AYUKETANG MAGDALINE EGBE (4).
(16) OKWONO MARY GLACIOUS (4).
(17) AYUK THERESIA NCHA-NCHA (4).
(18) ONAH EUPHEMIA MGBANG (4).
(19) OBEN MARTHA BESSEM (4).
(20) BAPOH PRISCA AMEH (4).
(21) FRU BLAISE ANYE (4).
(22) EBOTBESONG MELANI EBANGHA OROCK (4).
(23) BAWAK CHANTAL AYUK (4).
(24) MODIMI MARY-ANN WASE (4).
(25) MUNDENYI BORIS NGA (4).
(26) NDI MELVIS ANCEK (4).
(27) AKALA JULIET IMBOH (4).
(28) NJANG JENNA EBIAYA (4).
(29) ACHOU-ABANG YANNICK AYA (4).
(30) TABOT SAMUEL ASHU (4).
(31) ORU CLARISSE EBOB (4).
(32) ANAH MISPA (4).
(33) ETANDU GIMON ETANDU (4).


Centre No:  11340  Government High School Bekondo
Regist: 86, Sat for 4 or more Subjects: 86, Passed: 21, 
% Passed: 24.42, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) ANAMA KEVIN OWASU (17).
(2) GODKNOWS OBETEN AKPAMA (13).
(3) BESUMBU PALMA NJIKANO (9).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) ELONG JAMES EKITI (12).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) IKOSE DESMOND SONA (11).
(2) ETONGWE GOVANNIE ETONGWE (9).
(3) NETONGO IVO EBOKA (7).
(4) FORTI CLAUBIAN FONGAH (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) KABILA NELSON TEKWE (8).
(2) DOH CLAUDETTE ENGWARI (8).
(3) OKOLE HENRY MAFENDA (8).
(4) NJEH JULIET AMEI (7).
(5) MBABID CHILVERT MBAH (7).
(6) ABANGOH FRANCISCA MAKA (6).
(7) NDONGMO ALOYSIOUS NANDONG (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) ETONGWE VICELIA OBE (5).
(2) BAH BLESS BAH (5).
(3) TUKUOH GODLOVE KITOU (4).
(4) MOTITI CALSON MIDAKO (4).
(5) ACHU BAH THEODORE (4).
(6) TIKERI PHILOMENA AKUM (4).


Centre No:  11341  Government High School Ntumbaw
Regist: 220, Sat for 4 or more Subjects: 185, Passed: 71, 
% Passed: 38.38, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) TANTO PEACE NKUH (14).
(2) SHIFU NAGIBULLA (13).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) WAWA ORPAH NKEH (11).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) TANTO UNITY NKEH (13).
(2) TANTOH MARIE MUGOB (11).
(3) BAWE VELMA MAYAAH (10).
(4) TAKWA CELINA MUFTU (9).
(5) KWISOP HILDA YAMKURE (9).
(6) MULO MASHA FAITH (8).
(7) CHUFE DOCAS WINKAR (8).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) NGANGEH GERALD RINYUI (12).
(2) KWIYUP KINDNESS YUUH (11).
(3) NDZI CHRISTABLE NKUNKU (10).
(4) KARI BIANKA YUHRE (9).
(5) WEMYUI RUGGAYATU NKEH (8).
(6) NDZE BLESSING SEVEDZEM (8).
(7) DAUDA AISHATU (8).
(8) DULCINEE MISPA TOWO (8).
(9) RUKAYYA ADAMU (8).
(10) GLORY MANGWANG RING (8).
(11) SAIDOU NAFISATOU ADDA (8).
(12) NCHORI AMBROSIA MUSHIR (7).


Passed in 5 Subjects: 23
(1) NFORMI GRACIOUS NDZI (10).
(2) NJETA CLINTON NGENGE (9).
(3) TAYU LIZETTE YEBOM (9).
(4) NGWA EVERESTUS NAKUM (8).
(5) NGALA SIDONE MBULLI (8).
(6) MUNKI VELMA JINGLA (7).
(7) NGAH BASIMATH ATARIBEY (7).
(8) NCHORI CALVARY NJEM (7).
(9) NGANGE SCHOLASTICA WEFENGLA (7).
(10) NFOR SILVIE WEPNYU (7).
(11) MUKI LADIFATU KINYUY (6).
(12) NJIKANGAM ADAMU NJAFIAG (6).
(13) BAH CHARITY MUNAP (6).
(14) NDZI NOUVELA TSITU (6).
(15) MASSANGWA CONSTANTINE GAJU (6).
(16) GWEI SIDONE SHALA (5).
(17) TAYU COURAGE GAMBO (5).
(18) ABDOU DAHIRU NGIMAH (5).
(19) SHEY ALPHONES MUNKI (5).
(20) NDAYU CLAUDIA MALLAH (5).
(21) FAI BEATRICE JAHNSHEH (5).
(22) NGOYOP STEPHANY MAKEBEH (5).
(23) NJEGANI SHELLA KWIPCHU (5).


Passed in 4 Subjects: 26
(1) KOGANG KINDNESS KAKE (6).
(2) HASSAN NKUH (6).
(3) CHIN NURIATU MFIHKELA (6).
(4) NFORMI DIEUDONNE KABUIN (6).
(5) NSHANJI GLORY SHESHE (5).
(6) TANYU VINETTE NKETZI (5).
(7) NSHANJI PROMISE YEFON (5).
(8) BININLA FREEDOM MOYANG (5).
(9) NJIKANGAM FESTUS BONWA (5).
(10) KIBU FAITH MUTUNG (5).
(11) NGWANG SOLANGE SHESHE (5).
(12) IDIRISU NIHADATU GAMBO (4).
(13) ABDULKARIM MAIRAMA (4).
(14) KIBU BARINE SHESHE (4).
(15) NGEH CARINE YENGWAH (4).
(16) WIDZI ADELINE MUNGU (4).
(17) SHIFU GOODNESS MBULI (4).
(18) NDZI REGINE MUNGHOH (4).
(19) ADAMU SEIDOV SUNJO (4).
(20) BIME HARIRATOU VERNYUY (4).
(21) NYUKI BLESSING WINKAR (4).
(22) SHUAHAM GRAHAM ALHADJI (4).
(23) MAIKEKE INUA MUHAMMADU (4).
(24) MBIH FAITH MBULI (4).
(25) NDAMNSA EUPHEMIA MUBAH (4).
(26) SANDA HELIE RIGHANWI (4).


Centre No:  11342  Presbyterian High School Wum
Regist: 26, Sat for 4 or more Subjects: 26, Passed: 17, 
% Passed: 65.38, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) KUM EWI SYVERIN (13).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) ANYE MARION TSI (24).
(2) NDZE NDIAKE ABEMEKEZE (15).
(3) AGIY BRIAN MICHAEL NING EWO (14).
(4) TEMUKUM ACHATESEH ALOTA JESSY (13).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) BUHEWI HARRIS ALEGHEKEZIH KAH (17).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) ONKO HILLDWIN SHEAH (10).
(2) AMBIKWA O'NEAL ACHENEK (9).
(3) NGUNYIH JEMEA MENUH (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) MANDA KEZIAH ANGWE EGHA (10).
(2) NTHAKA ROHDA NSEFU (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) TAH GISELE BOULIKEZE (6).
(2) SONGHI MELANIE NDUM (6).
(3) MUBAH PRIESLEY NKEH (6).
(4) ADI LIZETTE MANDI (5).
(5) SAMBI EMMANUELLA NDIPARAH EBENKI (5).
(6) KUM HENI-CHRISLLA LIMNYUY NNAM (5).


Centre No:  11343  Government Bilingual High School Kosala-kumba
Regist: 613, Sat for 4 or more Subjects: 492, Passed: 239, 
% Passed: 48.58, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) NANGWOU DJOUNANG SHENNEL (28).
(2) ASONGANYI ROUCLEC FORSAMP ANYAH (27).


Passed in 10 Subjects: 10
(1) ACHA GOLDER ANGWE (27).
(2) TICHA ODELIA MONIC ECHECK (23).
(3) BERGKAM MBUTAKU (23).
(4) BISONG MICHAEL BISONG (21).
(5) CHOMOH MARIE-ASSUMPTA (21).
(6) ELUME JOHN PAUL KEMA MUKETE (20).
(7) KAMLONG RIGOBERT (19).
(8) USMANU JR. CHUKA NNOGOTEH (18).
(9) CLETUS MBOHMEH (13).
(10) NJELI DANIEL JUNIOR (13).


Passed in 9 Subjects: 15
(1) LIENOU LATALA JINETTE (20).
(2) ICHAMBUNUI GODLOVE (18).
(3) NGEREWU LINITA LOCPIEH (17).
(4) AKAT HEROINE MA-NDIP (17).
(5) TATA CHRISTIAN EJAFF (16).
(6) CHEGHE MEDRED NSEN (16).
(7) TCHINDA NEYOUFO RUTH MERVEILLE (16).
(8) FOSSO TSAMO MANUELA (15).
(9) BAH RASHMA ACHA (14).
(10) OKOBI NERIS AKUM (14).
(11) TABE THIOPHILE ENOW (14).
(12) EDUM GILLIAN MBAH (13).
(13) CHOUASSI NGUEWOUA FLORIANE VANELLE (12).
(14) ENOW CARINE MANCHONG (12).
(15) NANA BRANDA (10).


Passed in 8 Subjects: 28
(1) TCHOFFO NGOULAYE AUBERLIN (16).
(2) CLARISA LIKOWO KEKA (14).
(3) CHEFOR ORICH STALON (14).
(4) NFORMUM JOSEPH NFONDEM (14).
(5) TASHE VANESA NWAH (13).
(6) NJIE CYRIL MUEGHE (13).
(7) BESONG SUSANA TABI-NDIP (12).
(8) MANFOUO KUETE ROMEO FRANCK (12).
(9) ENOW NERISE MANYOR-AYUKETCHANG (12).
(10) MOUMAIT NDOMOH JAUSIANE (12).
(11) NTACHNCHUH HILLDRICKS MUMA (12).
(12) AZEMBE DANIEL ABACHI (11).
(13) EKPWAI OLIVIA LOKILI (11).
(14) NGUEFACK MALONE (11).
(15) KUM ASHLY (11).
(16) SAMAH NANCY-SHARON KUNA (10).
(17) FUUH JERRY AKWO (10).
(18) LEKEAKA ASHLEY (10).
(19) EYONG SHALOM ISAAC NEBA (10).
(20) EFUETLEFAC EFUAGIM (10).
(21) FEH WEBER PIVAGAH (10).
(22) TAFAKDA TIWA RAISSA (9).
(23) AGBOR PERIZZIAH ETAKA TAKO YAYA (9).
(24) WAWOH TCHINDA GLORY (8).
(25) PELAGIE FEKWENG (8).
(26) CHOPKENG BORIS (8).
(27) NKENGAFAC SAMUEL (8).
(28) SHIRI TATIANA AZEEH (8).


Passed in 7 Subjects: 27
(1) TABEYANG JARVIS AMOH (14).
(2) CHIAKEH SPENCER FUWOH (13).
(3) NJULEFAC BLAISE NJUKANG (12).
(4) TSOPA TCHINDA CLINTON (12).
(5) UKAH ERIC NGIEH (12).
(6) ATUD COLINS (12).
(7) YONGHA LOUISIAN FUWAIN (11).
(8) GERALDINE FUH MBI (10).
(9) TAFOR CHO AUGUSTINE (10).
(10) MENDAH DORIS NCHIAJI (9).
(11) NNOGE VALDES ALOBWEDE (9).
(12) ZIPOH STANDLY LONGE (9).
(13) ASONGANYI MENGOT LEKEAKA (9).
(14) FUH ROY KINDONG (9).
(15) NEBA CALISTUS NFORBE (9).
(16) NGWECHA ROSITA SHUYE (8).
(17) NDEH SLESH MANKAH (8).
(18) YOUNWEN BOBUIN KISMAC (8).
(19) YENJI LINDA TANJOUM (8).
(20) FONDONG IRINE ABING NKENG (8).
(21) HANGWA GIZELLA ONEL (8).
(22) AWA MELVIS NCHANGWI (8).
(23) TONGWA CLOVERT NDUGMOH (8).
(24) ETOH DENIS AZA-ANGOW (8).
(25) LEMOTIO KENGNE BLONDEL (8).
(26) WEMBE YAKINA VINCENT (8).
(27) NKENGAKA THERESIA ANKWETTA (7).


Passed in 6 Subjects: 55
(1) ATABONG JUDITH ATEMBE (12).
(2) MUFI LOVELINE MESOE (11).
(3) KUM CLARISSE CHUO (9).
(4) ACHU RUTH KIMBENG (9).
(5) WERENGIE MELVIS AKUM (9).
(6) TONSHIR JEMIMA NJIGLI (9).
(7) ATABONG EFURTGWA EVETTE (9).
(8) TATAW MBONG - AYA STEVERON (9).
(9) MESSET NDOMOH FLORENCE ISABELLE GABRIELLA (9).
(10) CHIAJO EWANE PATRICE (9).
(11) ASSOH MERCY (9).
(12) NGUM BRENDA (8).
(13) TAH GRACE NUNG (8).
(14) ANYIKA MINETTE (8).
(15) NGALAME JUNIOR EPIE KAMCHE (8).
(16) NKARIMBI BLESSING NGONDA (8).
(17) FOMO BELLA (8).
(18) KENNE YEFOUE BRICE GERBO (8).
(19) BACHE BELINDA YETINI (8).
(20) TAKU ARREY CLOUETTE (8).
(21) BERI KEDZE JAURES (8).
(22) AKO SUSAN AKO (8).
(23) ITOE CATHERINE EYE (7).
(24) NDAMO KEMBIET SHANIN-SLENDER (7).
(25) CHE DESMOND FUH (7).
(26) GOB SOLANGE ATUH (7).
(27) MBUNYA LINDA BECHEM (7).
(28) FONKENG LEVIS MBENCHO (7).
(29) CHA BLANKA NAYONG (7).
(30) TENJOH JABES ENOW (7).
(31) ACHU JILLY ENJOH (7).
(32) NANJE HEPLINE MAKANE (7).
(33) TIEZOH KELLINE ASIMBOMBI (7).
(34) KAZI NZOUSSIA CAREL LAURA (7).
(35) OBASE BETRAND EKOLE (7).
(36) MANDONT ISSAH NKUM JELENTA (7).
(37) MOSIMA MARIE MARIKE (7).
(38) ELUME BRIDGET WASE (7).
(39) NANA TCHANANDE BROWNLY (7).
(40) ETONGE ROY EKEH (7).
(41) DJOUFACK FOMEKENG SUSIE BRENDA (6).
(42) NADESH EMEAMINE NKENGFAW (6).
(43) ELAD FULE VENERITA (6).
(44) NJIMELUH ROGER (6).
(45) FUCHE NEBA JOSEPH JUNIOR (6).
(46) DEBA-EGBE SMITH ELAD (6).
(47) NYEMA MORNICA KWEYILLA (6).
(48) YANDE WARRENT AKA (6).
(49) NGEAH DESMOND AFUKEZOU (6).
(50) AMBE LAWRETIA NCHANGNWI (6).
(51) TATSI TABI MONIQUE ESTELLE (6).
(52) THIERRY TAYONG NDAYA (6).
(53) NJINEH FAVOUR ALEAH (6).
(54) MOKULO RUTH BALIKI (6).
(55) NJI NGWA NDE (6).


Passed in 5 Subjects: 45
(1) ABENG QUINTA MMBI (8).
(2) SINJU SHANAIDA ANU (8).
(3) MBOFOR MARIE MBOFOR (8).
(4) CASENTRA NUBONYI GAMUA (8).
(5) TITA MAMAH USENI FONAZEM (7).
(6) NGWETA HELMIA NKOTO (7).
(7) NGOE MANASSE JUNIOR MOSONOR (7).
(8) CHIANYUI EVENATIOUS MBUYEH (7).
(9) ELOMESONE MBOLE (7).
(10) NGUEZEM NANA JUNIOR (7).
(11) ANOFAC ANITA NGEMESE (7).
(12) WATSA HYCENT FORPAH (7).
(13) MWENE AHONE QUEEN (7).
(14) MUANKUME BEATRICE EBUDE (6).
(15) EWANGE CLOVERT WANGE (6).
(16) NSHANGE LOIT NKEFAC (6).
(17) ETONGNE BECHEREL FONJOCK (6).
(18) ENOW CYANI TABI (6).
(19) EFENGANG NGUMAFAC IRENE (6).
(20) TSOBENG ADELE MINNET (6).
(21) NJOI NOEL NGWAYI (6).
(22) TAMFU GALISTANE BUNGONG (6).
(23) TAMPA CARINTINE (6).
(24) ANNOH CELINE OBI (6).
(25) TENE KAKEU BOREN (6).
(26) MAFFOLACK CALISTA ANNELLE (6).
(27) CHE CHRISTINE SIRRI (6).
(28) AFERE BIDIAS FON (6).
(29) NKENNE ROSTAND (6).
(30) CHARLES KRIBI MBAKOP (6).
(31) OJONG DESMOND AYUK (5).
(32) USMANU SHERIFFA BINGZOAH (5).
(33) AGBOR CYNTHIA MBENG (5).
(34) NDASSI KELTIS-VALANCE SIMO (5).
(35) NYAH NAOMI MUWOH (5).
(36) EMBE JOSEPH ASHU (5).
(37) CHAFAC NELSON NKEMAJEN (5).
(38) KWEYILLA RAWLINGS SODZA (5).
(39) MUA BORIS CHE (5).
(40) MANOJI FRITZ FONKI (5).
(41) NGOE COLLINS NGOE (5).
(42) KULIY VANESSA KILA (5).
(43) BESSEM VANILLA ORANG (5).
(44) NGAHAKO NADELE (5).
(45) TAKANG GORVINAL ETENGENENG (5).


Passed in 4 Subjects: 57
(1) ANDREW AMIN ASONGANYI (7).
(2) NGHA BRANDON AFUKEZE (6).
(3) BESSEM NOEL BESSEM (6).
(4) EMMANUEL TAFIA ETTA (6).
(5) TANGUE SAHADIO BRANDON (6).
(6) NKONGHO DICKSON EBAI (6).
(7) MANKUENE TANE BLANDINE (6).
(8) BESON NGWENYI VERA NGASSA (6).
(9) AMAH BIDUEL SABELLE (5).
(10) NDOWNI CLAUVERT (5).
(11) AKOTARH HELEN EYEPE YONG (5).
(12) NANGA VANESSA NSHOM (5).
(13) TENDONGMOH JESSICA WILLIAM (5).
(14) NAMONDO SHARON-NOELA LYONGA (5).
(15) NJIKE CHARLES (5).
(16) ASONGU GERMAINE AKRUHWUNG (5).
(17) AKAWUNG ERIC NDEM (5).
(18) TABE MICHAEL EWUBE (5).
(19) FUEMBUERT DAUODA (5).
(20) MANE KELDA (5).
(21) ANCHI BERLTIN EGOH (4).
(22) NGHOKWANOPEH AMALIA NKANJINPOH (4).
(23) SHU CHRISTIAN TANGIE (4).
(24) NGONG CLAUDINE ANIMBOM (4).
(25) `MAKUEZA NIKELLE ORNELLE (4).
(26) DJANGA DOUGLAS EDGAR (4).
(27) AJAPNGU CLARISE NKOEGHOA (4).
(28) CHRISTINA MOJOKO ATABONG (4).
(29) TABI RAWLINGS NENG (4).
(30) NKENGLEFAC RONALDO NKEMAJEN (4).
(31) NGUM CLETUS METSCHIE (4).
(32) ASEHKOM CYPRAIN (4).
(33) GOUANA KAMETONG DEBORAH GRADISSE (4).
(34) ATABONG NKEMBENG ALOYSIUS (4).
(35) ELONGE DIBO ELISA (4).
(36) BERNADETTE ESSOMBA NGONO (4).
(37) NGASSA MISLANGE NAELLE (4).
(38) NKEING DIANA EFON (4).
(39) KEUEBOU SAHADIO SANDRA ELVIRA (4).
(40) ENOW WRIGHTMAN TAMBONG (4).
(41) GRACE EGBE NDUM (4).
(42) MUNDIH ELIZABETH ANGEH (4).
(43) BORIES NGOH MENOH (4).
(44) NDAMBOMVE ESTHER (4).
(45) MUA YVONNE NJUEH (4).
(46) NYINGCHO CEPHASE KUWONG (4).
(47) NGOUBO LEDRIKE SHU (4).
(48) SHU DIEUDONNE (4).
(49) TAKWE BETRAN TEGHA (4).
(50) EGBE NDIP BEN RANSUM (4).
(51) LEKE CHERONE AYIFEURT (4).
(52) ONGEKE GRACE (4).
(53) SOUNTSA KENSONG RAISSA (4).
(54) NANJE SERAH IYE (4).
(55) AJUMESE BRIAN (4).
(56) TCHIO NOBOUASSIA ADARICK (4).
(57) AJEBE ISAAC KOGGE (4).


Centre No:  11344  Government Bilingual High School Muambong
Regist: 61, Sat for 4 or more Subjects: 54, Passed: 50, 
% Passed: 92.59, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) EBONTANE MAC MEC ALOBWEDE (17).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) NKALLE NJUME KELVIN (13).
(2) EKWOGE DANIEL (11).


Passed in 8 Subjects: 10
(1) EJOLLE DORCAS TABITHA EMANGE (13).
(2) EPIE NISSI (13).
(3) NGOME SYNTHIA EPOLE (11).
(4) EHOGE SONITA MUNGE (11).
(5) EBONTANE NKONG PETER (11).
(6) ALOBWEDE ELVIS NDODE (11).
(7) EBONG SADIS MEKOLLE (10).
(8) ENUME JUDIE GAEL EMADE (9).
(9) NZANG NGIDE AMSLEM (9).
(10) NGOLE NEVIEL SONE (8).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) SAMME THIERRY NDOBE (11).
(2) KOLLE ELVIS EBONG (11).
(3) EKWOGE THEODORE NKALLE (11).
(4) ENONGENE ERICA EPOTE (9).
(5) EBAGE MARTIN-PRINCELY (9).
(6) NTUME RASOME NJUMBE (9).
(7) EKONDE FELICITA DIENGU (9).
(8) EBUDE CARINE EPANG (8).
(9) ACHE IRINE ENDUM (8).
(10) NGOLE EPIE JUDE (8).
(11) WEPNGON PESEVERER (8).
(12) EBONG LARIS NTOH (8).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) MESAME POLY NADIA (12).
(2) ETOKE IDA EBUDE (8).
(3) SAFACK DIEUDONE KENGUE (8).
(4) MBOLLE SONITA EPIE (8).
(5) NTUNGWE LYDWEEN MEJANE (7).
(6) NGANE BECKLINE NGENE (7).
(7) NTUNGWE YVONNE NZELLE (7).
(8) MESSODE EBONG JASMINE (7).
(9) EWANG NJUME TERENCE (7).
(10) NKWELLE SANDRIA NZELLE (7).
(11) NGOE NOEL METUGE (6).
(12) NGONG BORIS YVUABI (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) EMOKE NGOLE CHRISTELLE (7).
(2) NTUNGWE JOHN EMEH (6).
(3) NGWESSE EPOME FRANCIS (6).
(4) NGEME VANESSA EMANGA (5).
(5) NJUME SEVERINE ESUNGE (5).
(6) NKWELLE JESLIE (5).
(7) NGOLE NGOLE PRINCE (5).
(8) NJIKANG NARSISSE NGIDE (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) EPIE NELSINE NTUBE (6).
(2) EKOBEMELLE ETOH NADESH (5).
(3) PALLE ADILLE (5).
(4) MEKOME VALERY METUGE (4).
(5) NKWELLE KAVIN NSIOH (4).


Centre No:  11345  Government High School Akum
Regist: 88, Sat for 4 or more Subjects: 65, Passed: 47, 
% Passed: 72.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) NCHANG DORINDA SAMA (14).
(2) AZONG ERIC (11).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) MALEH TATSINKOU CARENE (13).
(2) MEKEMLONG JUVENCE (12).
(3) BIN CARINE DJUO (10).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) AKWAN JULLIETE (14).
(2) MAI NESTOR ALANG (12).
(3) NWANASI SHURI MAGDALINE (10).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) ACHE DIALET AFOR (12).
(2) WAZIH BUKWERE ESTHER (12).
(3) MAMBO SIDONIE NDIKUM (11).
(4) MICHAEL NDIKUM NJI (11).
(5) CHI AWAH BELINDA (10).
(6) CHO FON FELIX (10).
(7) ANWI ZOUM MARIUS (9).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) ATANGA JESSIE NDIKUM (11).
(2) NTAAFI GILDAS TAMANJONG (11).
(3) CHE PETER MBOM (10).
(4) VIANIE NGOH TCHI (9).
(5) ADE TITI ROSE (9).
(6) ANYE LEONARD MANYIAH (7).
(7) KALUE VANESIA AWAH (7).
(8) BIMNINUI FABRICE AFAH (7).
(9) KAMSHUE ED KALERISE PENGA (7).
(10) MUJIH TOH WINSTON (7).
(11) TALLAH DESMOND SHINWIN (6).
(12) MABU AVITUS FALE (6).
(13) NJEMBE VIRGINA FONKANG (6).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) MEH HEDWIG NGEH (8).
(2) ATANGA EMMANUEL (7).
(3) TAMUKONG TANGIE DESMOND (6).
(4) AWAH CARINE (6).
(5) BUMA PERISE (6).
(6) CHE PRINCELY MBIRETILEM (6).
(7) CHOFOR BELTRAN NJI (6).
(8) MBA MBAH CHE GODY WINSON (5).
(9) NSA BERNICE BERDINE (5).
(10) ANWI VANESSIA (5).
(11) AKUH LYDWINA ABO (5).
(12) CHI PRIDE ABONGNE (5).
(13) KIN ATEH WHITNEY PRIDE (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) ANYE PETER KUMA (6).
(2) ASSAH LEMUEL ALF (5).
(3) FRU PRINCELY MALONGE (5).
(4) MANGWI JULIANA (5).
(5) ABONGA FLORENCE (4).
(6) FONSO CHRISPINA LIFOTER (4).


Centre No:  11346  Government High School Sob Jakiri
Regist: 73, Sat for 4 or more Subjects: 65, Passed: 26, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 5
(1) SIMAAH CLOVIS WIRDZENYUY (19).
(2) YUFEMO NIRUS KEVEN (19).
(3) KOLAVI ROMARIC NGAFI (16).
(4) JICK PERRICK MBONG (13).
(5) LUKONG ELIAS TARDZENYUY (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) WIRSIY BERNICE KIBONG (12).
(2) LIM-NYUY JULIANA (9).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) WIYKIYNYUY ROBERTO WIRGHAM (11).
(2) MBUYEE THELMA WIYKIIYNYUY (8).
(3) MALONE MODUFE (7).
(4) KANJO CHRISTABELL FONYUY (7).
(5) DZESINYUY CLODINE (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) SUGHARLA CHRISTEL VENBAHTISE (10).
(2) YUNYUY IMMACULATE KINYUY (7).
(3) LUKONG EMMANUEL NGWA (7).
(4) YUFENYUY VELMA YENYUY (6).
(5) DONFACK NGANI BLANDINE (6).
(6) LARISA NCHOU (6).
(7) NGONG EMMANUEL MOONYUY (6).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) WIRBA ANITA LEILA (5).
(2) FAI RAISA AYONGADZEMO (5).
(3) FUHNYUY CLARISSE YIIVEN (4).
(4) WIRNKAR EMELVIS YIINYUY (4).
(5) JAMES FETIOS BERINYUY (4).
(6) BANDIN FRANCIS SEKA (4).
(7) FENIBEE THERESIA (4).


Centre No:  11347  Presbyterian Girls' Secondary School Limbe
Regist: 87, Sat for 4 or more Subjects: 87, Passed: 79, 
% Passed: 90.8, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 9
(1) ALANG DIANA CHEN (33).
(2) VALENTINA WALTERS NING TEBOH (31).
(3) ENOTARH KELLY-LOIS MBINGI EPEY (26).
(4) MESAPE GERIEL SENGE (24).
(5) EKO MONGE VALYN (24).
(6) NGOMBANG JAMELIA VICKY CHE (24).
(7) EBUNE IYA BALIKE (21).
(8) AWAH PRECIOUS FRI (20).
(9) MOTALA NYENDJI DALINE VANNELL (15).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) TAKANGEYONG KIMBERLY NSOMANYI (17).
(2) NGWESE LOMBE COMFORT (16).
(3) SALLY MOJOKO NAKONDO (16).
(4) NYAMBI TELMA EDEH (13).


Passed in 9 Subjects: 8
(1) NZUENDA FEUMBA JOYCE (23).
(2) PRINCESS OJONG-OKONGOR OKOTOBASI (19).
(3) TABI GOLDINE ENGOMI (17).
(4) NGONE NTUBE MIREILLE (17).
(5) ABIGAIL ANDIN FORTON (16).
(6) BEMO BESONG TABI RYDA (16).
(7) MARION ANGEI NDANYEH (15).
(8) AYUK LAURA EYERE (14).


Passed in 8 Subjects: 11
(1) NDONGO EKOKA MARIE NOELLE (17).
(2) ALICE EYONG ETONDI MARTIN (15).
(3) EGOGO BLESSING ANAMOH (14).
(4) BRITNEY MOJOKO IJANG TEBAH (13).
(5) BEKONG SAMSONIA MENJUAH (13).
(6) YOUGO KONMEGNE PAULETTE (13).
(7) ENJOH SOPHIE NANJOH (12).
(8) MAH ANGE- CARINE MUMA (12).
(9) NDIM AKO BRONHILDA MBE (12).
(10) NJI SEI HARRISE (11).
(11) MBEMBEL AGLIBAM SUZANNE PAULINE KRYS-NAOMI SERGINE LIFE (10).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) MAFORLO RANDY ASHLEY MOFOR (14).
(2) ETOMBI ESOMBE ANNETTE (11).
(3) MANGA SHELLY BRIGHT EWANGUE (11).
(4) OTI SILVIE MBOSI (10).
(5) QUEEN LIMUNGA MBULLAH (10).
(6) KANG SARAH-ANN LIMUNGA DIONE (10).
(7) NCHANGNWI CARISTER (9).
(8) TABE QUINTA OJONG (8).
(9) GRACE TAKU ENOW AYUK (8).


Passed in 6 Subjects: 20
(1) JEMIAH SHALLEN ETONGWE (14).
(2) DJOUAKA SIMONE (11).
(3) ANGELA MAGDALENA OWONO BILOGO (10).
(4) ABUEAKO KESSIA EKANYU (9).
(5) IKOME JULIET WASSA (9).
(6) ATINE AJARA IDRISSUH (9).
(7) ECHA ERYKAH AMBO (9).
(8) BRUNHILDA AYAMOH ENOETIE (8).
(9) AICHATOU BIH MOUNTESSOU (8).
(10) EKWE NYAKE METUGE PRINCESS (8).
(11) EYAMBA-SAIBO TRACY IYA (7).
(12) NGANG BERTINE SHURRI (7).
(13) EBUDE CILIA NDELLE (7).
(14) BLESSING EFFIONG NKEREUWEM (7).
(15) ELVIRA EPOSI KULU (7).
(16) NSONIE RABIATU MALOBA (7).
(17) ATUD PEARLY AKIAKUM (7).
(18) NAHZIE EPIE MESUMBE (7).
(19) AGBOR FLORENCE EBOT (7).
(20) LEILANI LOBEDE BOCHITA (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) FOHTUNG BESHEREL NENKAI (8).
(2) NGANE JOAN NGUM (7).
(3) MBACHAM ELIZABETH MANYONG (6).
(4) PANDI STONE MARIE WINNIE DOMINIQUE (6).
(5) ANNIE ETONGWE (6).
(6) NOUFEH LONTSI MARIANE (6).
(7) MOTTO MARY LAURATINE ONGIE (5).
(8) KANZELLE AHONE PEACE (5).
(9) MOUDIO TOUDOU PELAGIE SANDRA (5).
(10) KEMAJOU STEVIE FRI (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) AKO ENOW BRENDA EBIKA (6).
(2) ATUMBA GLORY NKONGAYI (5).
(3) COMFORT ENANGA LIFANDA (5).
(4) EMAH SONA MATUKE (5).
(5) ALEXIA ROXANA SEPA MOMO (4).
(6) ASHLEY NDOBO IKOME (4).
(7) NGWA SANDRA NGIFOR (4).
(8) MUKA SYLVIE ATEH (4).


Centre No:  11348  Government Secondary School Binka, Nkambe
Regist: 101, Sat for 4 or more Subjects: 89, Passed: 51, 
% Passed: 57.3, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TONGA BISMARK KONGNYU (25).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) GAPBU SYNTHIA MBULI (19).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) NFOR ISABELLA MUNSHI (17).
(2) DIMLA STANLEY FAI (14).
(3) SHEY CLINTON NGOYIH (13).
(4) IDIRISU JIBO (11).
(5) MABFU BENARD BESHE (10).
(6) KIMBI FAITH NTOTOH (9).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) NDI BRIANDON (12).
(2) NFOR LAKEYIKEMISI YIMISI (11).
(3) NDI NOEL CHFUBI (10).
(4) BUANONG BLESSING MUNJI (10).
(5) FAI COURAGE YENGH (8).
(6) NDUKONG COURAGE NYAH (8).
(7) SHEY SHANEL LABU (7).
(8) MELISSA WITOH (7).
(9) RITA FONYUY (7).
(10) SABO BRENDA MBULI (7).
(11) FADIMATU ALI JULIE MUSA (6).
(12) NGALA MARIE NJUH (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) NDI COLLETTE NJINSO (10).
(2) NGWANI DORA NKEH (8).
(3) KWAWE GRACIOUS GIBIE (8).
(4) NGANTAR MARXCEL BENCHEP (8).
(5) MUSA LOVELINE (7).
(6) NDI MERCY RINGNYU (6).
(7) NDI LYDWINE NYACHU (6).
(8) SHEY YVONNE WIBAH (6).
(9) TATA CLINTON NGANTA (6).
(10) MAMUDA SUMAIYA AMINATOU (5).
(11) TAMNGWA CLARIS MULLA (5).
(12) SHEY CHANTAL NJUNJU (5).
(13) LUKMANU YUSUFA SALE (5).
(14) NFORMI LEVI NDZI (5).
(15) SHEY LODERIC NGALA (5).
(16) YUNGI GENEVIEVE NKWEBAM (5).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) NFOR RORBONGTO ESENYU (8).
(2) NFORMI SYNTHIA NKWANY (6).
(3) SHEY NKO NELSON (5).
(4) NFORMI SHANTAL GIKE (5).
(5) NFOR YANICK BUNJI (5).
(6) BIBU SLYVIA NYE (5).
(7) NGAH VANESSA MBURLI (5).
(8) MOHAMMADOU MUSA (5).
(9) WEPNGONG DORINE MARCI (5).
(10) NFOR DONARD NDAMSA (4).
(11) MUNKI DIEUDONNE NGAHMANGONG (4).
(12) HASSAN USHENI BOUBA (4).
(13) NGWANG DONATIEN LINGONG (4).
(14) NGINYU PILATE NGWITU (4).
(15) NSUMBA DONALD NGWAYI (4).


Centre No:  11349  Saint Joseph's Catholic Comprehensive College Mbengwi
Regist: 145, Sat for 4 or more Subjects: 90, Passed: 72, 
% Passed: 80, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 5
(1) CHI HUBERT KAIDIN CHEO (27).
(2) TCHAMNA FRANKLINE AURELLE (26).
(3) TSAKU NTCHOUAYANG MAEVA (24).
(4) NJINJU BEZANKENG FONDU (19).
(5) KANJO KEVIN NDI ANGYIE (15).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) AJONGWEN AFANWI PRECIOUS (29).
(2) MBIKINDA KLUVERT MOKIKA NTOSONGUE (21).
(3) KUMA BLAISE BANGHA (15).
(4) MOKI DESMOND TARH (13).


Passed in 9 Subjects: 7
(1) CHELSEA-LAURYN OROCK BESONG (16).
(2) NANJI NADY-KAY ABIY (16).
(3) NGUE MARIA CLAUDIA (14).
(4) KAMDOUM HAROLD CHARLYN (14).
(5) THERMA NAYAH NJONG (12).
(6) EBULABATE CELIA NGAN (12).
(7) TALLA MICHAEL TOHMUNTAIN (10).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) MACAULAY CULKIN ACHA JUNIOR (12).
(2) CHIAKAIN THEODORE TAH (11).
(3) DJIHAWANE ZAKAYE EVARISTE (10).
(4) NOUTCHIEU BANGUN KEVINE (9).
(5) ATANGA SYDIENE SEMBEGHA (9).
(6) CHEFOR AUSTIN GENTLE FUNDOH (9).
(7) TABID PACY NOAH (9).


Passed in 7 Subjects: 18
(1) MOUKAM TIENTCHEU HENRI ARBOGASTE (12).
(2) NDEH SULPITIUS NFAH (12).
(3) NJI WILLIAM (12).
(4) CHENAH BRIAN AKONGNWI (11).
(5) PATIENCE-ARABELLA NJOMO LIFANJE (11).
(6) KWAKE ADONIS AFASEH (11).
(7) WOMOBEKA ANITA (11).
(8) INDAH JEMIMAH TEGHEN (11).
(9) TANGWINTSING MBE BLONDEL ROMARIC (10).
(10) NDZE BETTINA KUMBONG (10).
(11) MBAKU RUTH ACHECKNEW (10).
(12) NDOMBI DIBOTI NADINE ANAIS (9).
(13) BORIS ANUANWEI AKUNJI (9).
(14) ALOGAMOH AMIN-NKENG JUNIOR (9).
(15) AKWO KUM KWE (9).
(16) MAC-TELVIN YUMJO EDMOND (8).
(17) YUMETOH MUBAH KILLIAN (8).
(18) TEKUH CARLSON CHUM (7).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) NDED'NCHA TATIANA YOUNGBUE (9).
(2) MANGEH IVANS VERNYUY (9).
(3) KAREN NGEMUKUM UJAMBENG (9).
(4) TANGMO LONTCHI JOLISSA (8).
(5) ABI OLIVE CARELLE (8).
(6) WANJI LOIQUE CASANDRA ALIEN (8).
(7) NYONGA THELMA LIMNYUY (7).
(8) NJI MARINETTE NSOH (7).
(9) NGANKE DILAN CHE (7).
(10) PIDI NDENGOUE JEANNE-D'ARC ELVIRA (6).
(11) TAYO JULIA NCHOUM (6).
(12) FONKENG KELLY TONJOCK (6).
(13) AKAMEWANE BELVINE (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) ENGOUDOU EMMANUEL DARLYN (8).
(2) ACHILLES FANKA NSAI (7).
(3) LUM INDIRA MOUNTIO FANGDA (7).
(4) TANUE PRIDE (7).
(5) NZIE NSANGOU NANA CARELLE (5).
(6) NJEI NOELA NGWE (5).
(7) ADU ABIDATU DIYA (5).
(8) WOBYEBA DAIGA WILIBROAD (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) ACHIRI ERIC JUNIOR NGWA (6).
(2) BIHNWI BRENDA AMBEBI (6).
(3) MADIESSE ORNELLE LAETITIA (6).
(4) WANJI ASHLEY AZINWI (6).
(5) BRICE-FLORIBERT BIMILLA FORSUH (5).
(6) NEBA CHRIST-KELLA AMBE (5).
(7) DJEUKAM TIENTCHEU RIELI YOUNG (5).
(8) NJONG JOEL NGWANA (4).
(9) YUH PATRICK HUBERT (4).
(10) NGUM CHANTICLAIRE JOHDY (4).




Centre No:  11351  Saint Paul's Higher Technical Comprehensive High School Bonjongo
Regist: 79, Sat for 4 or more Subjects: 49, Passed: 39, 
% Passed: 79.59, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MBASSI VALENTINE KOME (18).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) DEOUPE VEIGNE LARISSA (10).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) BOGMIS NGUIMIS DIEUDONNE JUNIOR (15).
(2) TANYI FINLEY ARREY (10).
(3) NKENGAFEH SINJUH BEZEZUH (9).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) MOUKO KITH IVAN JOSE (9).
(2) MARY FRANCIS OLABINJO (8).
(3) SABE GOMSE FLORENCE (8).
(4) ATEM CLARIS ESANGAYA (8).
(5) COLIN SEPO LIFAKA (8).
(6) POG TEDDY-ALVIN FORFUNG DOHNJI (7).
(7) NDIEFI DALLIA NJINGI (7).
(8) TANG OSCAR YAYA JUNIOR (7).
(9) IVO NJIAKA (7).
(10) MARIE MAMBO (7).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) LEKE JOEL (11).
(2) ESSENGUE MELLOND JACQUELINE SANDRINE DOMINIQUE (10).
(3) NNOKO NNKO MBONGWE (9).
(4) SIBE BILL JUNIOR (9).
(5) BIBILA MARYLEN MBONGEH (8).
(6) DIFFO NGUEDA MARCIELA JOY (8).
(7) JAVIS MBAH ANGWENJANG (7).
(8) FONGWI ANNACLETA BIBILA (7).
(9) NDIVE SAMUEL (6).
(10) LIYAI MOKAKE GIDEON (6).
(11) ABUNAW MIKE AKOM (6).
(12) OROCK LINDAEFUNDEM (6).
(13) MARIE CLAIRE CHIDIMA FUNYI (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NGO NJOCK JEANINE DIANE (7).
(2) NDANGOH EWAH JOANES (7).
(3) COLLINS CHIMA AMAECHI (6).
(4) EGO BRIAN MANGA (6).
(5) NUKWA SHARON AFANWI (6).
(6) MBA NDONG BINDANG FLAVIANO (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) KETCHA TCHAPTCHET SEBASTIEN WILLIAM (8).
(2) HERMAN ENOW EYONGEBEN (6).
(3) KAPCHE AXELLE LOIS (6).
(4) TONZOCK SHALLINE FOMEZA (4).
(5) ACHANYI DESMOND QHO (4).


Centre No:  11352  Ayungha Bilingual College, Ngousso Yaounde
Regist: 83, Sat for 4 or more Subjects: 64, Passed: 32, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 5
(1) AZABORD JUNIOR WILLY (18).
(2) MOBEY APPOLINAIRE BAILACK (17).
(3) MBASHI ROSINE KOYKA TANGWA (15).
(4) PAGANG TCHOUYA JONATHAN DAVID (11).
(5) AJECK AMELINE ABON (11).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) NWIHAQBWIN ANSELM NFOR (15).
(2) OUMAROU SOULEMAN NFOR (12).
(3) SEN NGUIDJOL EMMARINE YOLLANDE (12).
(4) KILLA WIRSIY EDJINDEH BERNADINE CARINE (11).
(5) NGEPUH DIANA ZONIPOH S (10).
(6) MBA BRONDON AMAYA (9).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) LUFONG ERIC CHE (13).
(2) SANAM SIMO ISABELLE (11).
(3) FRU UNICE MANGWI (9).
(4) OUMAROU DJIBRILLA (7).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) TANKEH AFIANWIE MAC-BRIAN (9).
(2) MEULA KENMOE ULRICHE MARTHE (8).
(3) MIANO HEYA RENAUD FRANK DASTIN (8).
(4) NDELOUNVI APPOLINE ANASTASIE EMMANUELLE (8).
(5) FOTSO METENOU URBEN RAIMS PIRES (7).
(6) GOUABA SEUMOU VISTEL STEVY (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) AMBOEL ZOUA LUCINDA MELLY (8).
(2) TEBECK JOEL GOB (7).
(3) NOUPIAP TCHOUANDOM WILLIAMDER STEVIL (6).
(4) KAMENI ANDRE (5).
(5) SIME TOUKO LACTITIA CLAUDYA (5).
(6) ADE BIANCA ALIEH (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) AMBE ONDOUA JUVISDHA (7).
(2) EVA ROCHEL LEMAGNFICAT (5).
(3) YUFENUI EMMACULATE (5).
(4) OWONO MINFOUMA SERAPHINE MELAINE (5).
(5) AJUESE MARLYSE (4).


Centre No:  11353  Widikum External
Regist: 166, Sat for 4 or more Subjects: 146, Passed: 43, 
% Passed: 29.45, Sanctioned: 10
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NGAN ELIZABETH ACHO (9).
(2) OFEH JEAN-NOEL NJEI (9).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) AMBEISEH FLAUBERT AKWOFUL (10).
(2) AGBOR PIUS ETA (8).
(3) AYONG SCOTT EKWEN (7).
(4) ANGOH LOWRA NANA (7).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) ACHO NELSON ABA (10).
(2) LEKE PLACID NGWA (10).
(3) ABI ACHONGO CYNTHIA (10).
(4) NAHGWAA KELLY (10).
(5) MBEKOH ROSE MANDA (9).
(6) MBAH VIRGINIE ABI (8).
(7) ABACHE LAURA EGUBA (8).
(8) NAHJELA NELLY (7).
(9) MANGOH GERALDINE ENGUARY (7).
(10) AGHEN NADINE EKONDE (7).
(11) ACHA ANGUM GRACIOUS (7).
(12) NJI CHARLES ABIAJONG (7).
(13) NDAM DE GAUL MBAH (7).
(14) TIKU SONITA NCHOUN (7).
(15) TETUH CLAUDIA OCHEBO (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) NDUM ANJELLA ENJEI (7).
(2) EKWENA RELINDISE NGO (7).
(3) ANGOH SOLANGE ENCHOGO (6).
(4) ABEI NOELA UGWE (6).
(5) NJI ROMEO AKWA (6).
(6) AKWA MARGARET OJU (5).
(7) ABI CORNELIUS TARH (5).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) ABIACHE HERMIN NGO (6).
(2) KUM FIDELINE ZUH (5).
(3) TAKO SHAMBELINE ESANI (5).
(4) ABIA CHRISTABEL AYU (5).
(5) LINDU VERDIANA AMEN (5).
(6) TANO DESMONT TAKU (5).
(7) EYONG FELICITA AKUNDEH (5).
(8) UNGYEH CLOUDETTE UMBE (4).
(9) DIGENG PHILISTUS DIGENG (4).
(10) ACHIRI DIOUDONNE NGOH (4).
(11) MUBEMSIMBOM KINGHA (4).
(12) MBAH ANWI FAVOUR BLESSING (4).
(13) ANGEH TIERE DABA (4).
(14) DABA AGU ANDREW (4).
(15) CHECK NELSON AGHAH (4).


Centre No:  11354  Government High School Kake-kumba
Regist: 131, Sat for 4 or more Subjects: 112, Passed: 47, 
% Passed: 41.96, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) FOUSTHA BORIS (17).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) CHE MILLINUS SHU (13).
(2) FORBAH RACHEAL NAYOH (12).
(3) CHI CALEB NJI (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NOUBISSI NDASSE JOSPIN DERRICK (11).
(2) NAKOMO ROSALINE WITEH (10).
(3) BAKOMA GEORGE EFAMBA (9).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) SUH BRAMWELL NEBA (8).
(2) MONNIE NGASSI MARGARET (7).
(3) NANJE CLARISA DIALE (7).
(4) MALLE NOBEL BOTOWA (6).
(5) BETANGA KAVEN (6).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) NJABEAKI KARLSON AKIMANI (9).
(2) KEDJU JULIE BOKENGE (9).
(3) FONJAH VIDEGE MBENUGWE (8).
(4) MUFUH NELSON EDIE (7).
(5) TAMBA BRANDON (6).
(6) NANJE LENA MANDE (6).
(7) EKAITE OKON EDET (6).
(8) ASHU OBI WILSON NEGBOR AYUK (6).
(9) JOSEPHA BELOLI NANJE (6).
(10) MISODI PAULINE NWEYO (6).
(11) NDAH CLAUDIA TENGU (6).
(12) SAKWE NELSON KOTEH (5).
(13) EKWENI SUNDAY MAURICE (5).
(14) ASHABUA SHELLA MATHIAS NASARE (5).
(15) ATIACHE REJOICE ACHETUE (5).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) MUNAB MURIEL CHI (7).
(2) ABANDA BRANHILDA MAH (6).
(3) NGALLEMBUSA ESUNGE SHULAMITE (6).
(4) NDIBA PAUL MUKWELE (6).
(5) OROCK PRINCE AKO (5).
(6) EYABE SERAPHINE ISALINGENE (5).
(7) AFUNDA HELEN ABORO (4).
(8) NDIKI BLESSING MEYONG (4).
(9) AKWE DO-DO KEREN-HAPPUCH ANWI (4).
(10) GUTA TOBIAS NGOH (4).
(11) TATA MICLANGE KAH (4).
(12) NGOE ELIZABETH DISUE (4).
(13) NKWANKEP NGONGANG NAOMI CYNTHIA (4).
(14) BOGHEMA CLAUDINE MUSI (4).
(15) NWENYOH BEROWE DISOH (4).
(16) NAMONDO VERA (4).
(17) GUTA ESTHER BIH (4).
(18) NGANYA CATHERINE FUNENDE (4).
(19) SUWAKA BECKY KUPEA (4).
(20) KOUKEM NDIHO BIBICHE (4).


Centre No:  11355  Mbve External
Regist: 241, Sat for 4 or more Subjects: 217, Passed: 62, 
% Passed: 28.57, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) MBIYDZENYUY LAURANTINE BENYOH (13).
(2) VIBAN ABERILE JULIAN (12).
(3) CHIN RELINDIS SEVIDZEM (12).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) BONGKIREH GLADYS VERNYUY (12).
(2) NYUYYENLIMYEM ALBINUS (10).
(3) YUVEN JULIETTE LEINYUY (10).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) YENLA LIZETTE MOYELENYUY (10).
(2) WIRNDZEREM HANS AYENFOMU (9).
(3) NSAWIRLEN CASSANDRA TOMNYUY (9).
(4) LATAR HONOURINE NYAKA (9).
(5) LAURENDA SIKEM (8).
(6) NGOKSE EMMANUELLA NONGSE (7).
(7) DINNYUY LORATA KIVEN (7).
(8) JOSHUA BANYE (7).
(9) CHIN PIUS CHIN (7).
(10) TARDZENYUY EDNA BERINYUY (7).


Passed in 5 Subjects: 19
(1) FONYUY CYRIL YUFENYUY (8).
(2) NGEH ELVIN SULIY (8).
(3) DINE CLARISE BONGAYU (7).
(4) DZEDZEEN MILDRED (7).
(5) SHEY VENANTIUS YUYUN (7).
(6) ASUNI SHARLON MODUFE (6).
(7) LUKONG BASHA NYUYKONGHE (6).
(8) TAV ASMA-U SEVEDZEM (6).
(9) CAROLINE MAYENIN (6).
(10) TATAH JEAN - CLAUDE BERINYUY (6).
(11) TUKOV ETIENE NSABINLA (5).
(12) MAIKA DINYUY SOLANGE (5).
(13) NGORAN INOHU SENTIE (5).
(14) FUH BORIS AMABO (5).
(15) FESTUS MAINIMO (5).
(16) BRIAN YUH NYUYBANLA (5).
(17) MARIMILIAN MARY LEINYUY (5).
(18) SAFANI MAVIS DZEDZEMO-ON (5).
(19) SUNJO SIDONNE DZEKENYUY (5).


Passed in 4 Subjects: 27
(1) LEINYUY SANDRA NSAMENKA (6).
(2) VENWIYAR PETRA NSOYUFIIH (6).
(3) NGACHU ESAU GAPKIN (6).
(4) NJOBATI BLANDINE KILA (6).
(5) MONDEH NOAH (6).
(6) MUHAMADU BARKAT (6).
(7) MBUNDWE GODWIND BANTAR (6).
(8) WIRNDZEREM EUGENE (6).
(9) FONYUY MISPER JAIKA (5).
(10) JIFON SAMAOH BONGSIYSI (5).
(11) AVERA CALISTA YULA (5).
(12) SIMAHA CHRISTELLE (5).
(13) KINYUY EDELQUINE FONYUY (5).
(14) TOMLA SHARLOTTE (5).
(15) BONGFEN LOUISA MBIYDZEYUY (5).
(16) SISHU BLESSING TATAH (4).
(17) BONGKIYUNG CHIN RENE (4).
(18) MBORONG MOSES SEIDZELEN (4).
(19) BANBOYE LIZETTE KINYUY (4).
(20) MBINGLO BASIL SYRAM (4).
(21) TAHNTENG CHRISTEL BERINYUY (4).
(22) NGORAN MATHER DZELA (4).
(23) TATAH OPHILIAN BERINYUY (4).
(24) HURERATU AMADU (4).
(25) TATA EMMANUEL SHIYNTUM (4).
(26) NYINYING MARY-STELLA CHIAGHAI (4).
(27) LUKONG ROBERT NYUYDZEWIRA (4).


Centre No:  11356  Mbiame External
Regist: 8, Sat for 4 or more Subjects: 1, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11357  Mankon External
Regist: 105, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 13, 
% Passed: 26, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) EGBE TRIUMPH NSOH (12).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NGHOPANG JOSEPH TCHENEFOUA (15).
(2) AZAH YVES TUMASANG (8).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NEH JOVITA NDEH (6).
(2) APELLA SIMPLICE DOGO (6).
(3) NEH NADINE (5).
(4) AWUH KINGSLY TERHEMBA (5).
(5) NDONWI CLAUDE FRU (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) FUH BLAISE (6).
(2) NGONGFOR ASAH JUNOIR AMA'CHO (5).
(3) YAH AUGUSTINE TOLU (5).
(4) ATUNEK LINDA ENEIGHO (5).
(5) CHI FRUNWI AKAMANTSO (4).


Centre No:  11358  Government High School Batoke
Regist: 231, Sat for 4 or more Subjects: 211, Passed: 89, 
% Passed: 42.18, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) SIRRI MUNDIH EMMACLAIRE SUH (20).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) LYNETTE KANYU GABCHE (18).
(2) CHIKANGWA NGUEKEP MONIQUE (17).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) AMEAK CHARLOTTE TANGWA (13).


Passed in 8 Subjects: 10
(1) AYOH BISSE ROSE (16).
(2) FOMBUNG STEPHANIE FORGWI (13).
(3) EDIAGE LAWRENCE EDIE (12).
(4) ANYINE NADIA (12).
(5) SIGHA NGANKAM ROXANE HONOREE (12).
(6) OBAJIE LARISSA ENIKEU (12).
(7) NGOMBA PASCAL JULIUS (11).
(8) ENGOH NADESH FON (10).
(9) SAKWE CHANTAL ISO (9).
(10) MBONGO PALILA MBONDE (9).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) OLGA EBANGA MBAMEDIG (14).
(2) BESUAN BRILIAN ITOE (13).
(3) AWAN ADELINE NASANG (11).
(4) EWUNE THERESIA EBOT BESONG (10).
(5) MATUKE BECKLINE HARRY TAKIE (8).
(6) ENOH CYNTHIA AMBANG (8).
(7) CLARICE EMERI MINDAKO (8).
(8) UNGWANG YVONNE ADA (8).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) ALAIN TITI EKEMA (11).
(2) PELAGIE LIMUNGA ILLI (10).
(3) BESSONG OBEN JUDITH (10).
(4) HANNAH LIMUNGA NDUMBE (9).
(5) TEGHEN MARY ANNE ENIH (9).
(6) VERONICA OYERE LYONGA (9).
(7) FELIX ANDY ANDEM (7).
(8) ABIAKO MIERIENE (7).
(9) AGNES EBOB LYONGA (7).
(10) DOCAS JOHN NYONG BASSEY (7).
(11) ANYERE MELANIE KENG (7).
(12) MUA HUSBERT KUM (6).
(13) AGBOR EMMANUELA EBOT (6).


Passed in 5 Subjects: 27
(1) SONE BERIN DOUGE (9).
(2) MESHIT NIKENS YUNILEH (8).
(3) DONALD MUSING (8).
(4) MAKU TANYI TABITHA (8).
(5) AWAH MIRIAM LATEH (8).
(6) EBOUTOU AKONO EVY SANDY MAIKA (8).
(7) AMBANG TABAH CINDY (7).
(8) MBAPPE EDINGUE ROGER LE DOUX (7).
(9) ANYI SHARON NJI (7).
(10) BATCHATO NSANG LABAN (7).
(11) OJONG JOHN BATE (7).
(12) EPOSI LARISIA (6).
(13) EDWARD KULU MOKOSSA (6).
(14) NAKOTE AGNES (6).
(15) SUH DILAN NGWA (5).
(16) TABOT COMFORT BAYONG (5).
(17) WIRBA ANNA VENYENI (5).
(18) BUWAH MC DONALD MBIJIGOH (5).
(19) ABI GUILFORT ANYASHI (5).
(20) GISTAFF NKEPE (5).
(21) JENNYCLAIRE NAMONDO MAFANY (5).
(22) PRINCE KUMS EDIAGE NGOME (5).
(23) CAROLINE MANJONG AKAH (5).
(24) BEYANGUE BEYANGUE MANFRED JUNIOR (5).
(25) CHE FABRICE OSANGA TAMANAH (5).
(26) NAMA CELINE MANYI (5).
(27) ELANGWE STELLA ENI (5).


Passed in 4 Subjects: 27
(1) AMBANG NADINE (6).
(2) ANNA LIKOWO MBUA (6).
(3) NANA ROMEO NAYAR (6).
(4) NDEBI GEORGETTE DANIELLE (6).
(5) TEKOH HUMPHREY TAH (5).
(6) TEBAH LYDIA AKUM (5).
(7) DASSI MARIE-LITIVINE (5).
(8) ASHU FLEVOUR (5).
(9) KARI NSANYO GILBERT (5).
(10) NDIFOR MARYLINE SHURI (5).
(11) DEPANG PHILLIPE JUNIOR (5).
(12) PAMELA MBOTA MWAMBO (5).
(13) TIKU CLOVERT ONDEH (5).
(14) ITETI LITTY CLAIRE (5).
(15) SONEWA DANIEL MAKOGE (5).
(16) NAKEDI ARIANA GIFT (5).
(17) NJOYA YOUSSOUF (4).
(18) AJOH ROLLETE (4).
(19) WANDJI TIRAN NANA (4).
(20) MIRAGRACE MALOYO UGBOMAMISE (4).
(21) EGONG VERA YOH (4).
(22) MAISHU ALAIN TATA (4).
(23) AMABOH PETER LIMAN (4).
(24) DOWE FANGWI REBECCA DILANE (4).
(25) SYNTHIA CLAIRE BIH MAMBOH NGU (4).
(26) YVETTE NGOWO NGOMBA (4).
(27) SAKWE MAGDALENE ULE (4).


Centre No:  11359  Bambui External
Regist: 264, Sat for 4 or more Subjects: 180, Passed: 52, 
% Passed: 28.89, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) FONDEM EUNICE LEKE (16).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AKOH MARRINETTE NGANG (9).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) DINE GILBERT (13).
(2) NJOYA AMZA (10).
(3) SUH MICHAEL NCHIAMBI (10).
(4) KUMATOH LILIAN MINDABEH (9).
(5) NJIKONE LIYOU AHMED MOUSTAPHA (9).
(6) TAYUKA GHISLAIN ZAMA (8).
(7) AGBOR COLLINS EBOT (8).
(8) OJONG ORU GLORY AYUK (7).
(9) AGBOR SUSAN MBUBESEM (7).
(10) OJONG MACBRIDE MBI (7).
(11) DESMOND FOZOH NGUMBI (7).
(12) ACHO MAROLINE NGWENCHU (6).
(13) TANGANG FRANCIS GILDAS VIYOF (6).
(14) BIMOM THERESIA (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) NYOH EBENEZER NKWANDIH (11).
(2) SUMVIE SIMON (11).
(3) PEMPEME NGAPOUT MOHAMED TIJANI (8).
(4) SIH ALANG COMFORT (8).
(5) NGWETH ALEX (8).
(6) IDRISU JIBBO (7).
(7) HADIJATU KIHLA (7).
(8) FUAJOH CECILIA (6).
(9) MEYANWI NEANDA (6).
(10) EMILIAN NGEFAH (6).
(11) EBANE SONE LOMBE BELINDA (6).
(12) NKENGAFACK EMMANUEL NGUAZONG (6).
(13) DANIELA LEURREL WANKEU (5).
(14) KUKU PERPETUA NGEH (5).
(15) MENGUE PRISCILIA AMAIH (5).
(16) FULI METOH JACOB (5).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) KEKUNG RITA NKENE (7).
(2) NFORMI GWENDOLINE NYIE (6).
(3) AYUK ROMANUS AGBOR (5).
(4) SALAH TERENCE KIMBI (5).
(5) NCHANG SUNITA NJI (5).
(6) DEZERINE CHIBENDA (5).
(7) GEMUH EMMELDINE PHUNNEH (5).
(8) FAMAH KEYSBROWN LOPEZ (4).
(9) FON JOAN ENJEH (4).
(10) BEYANG COLLINS ORANG (4).
(11) MANCHANG JUNIOR ASHU (4).
(12) AKECHING JEVESON (4).
(13) AKEMBOM BLESS KENDOH (4).
(14) NGEFOR TABITHA WANKWE (4).
(15) EJUMNGANG CONSULA NEH (4).
(16) HAMZA UMARU (4).
(17) JAFF FRANCIS AGIAMNTEBOM (4).
(18) BIH ELLA (4).
(19) CHUBIUGHE VERA VEZUGAH (4).
(20) ISIAKU BALLA INUSAH (4).


Centre No:  11360  Government Bilingual High School Mbouda - Banock
Regist: 78, Sat for 4 or more Subjects: 62, Passed: 37, 
% Passed: 59.68, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) KEUGUENG DJUKA STEPHAN JUNIOR (28).
(2) MOUAFO DERRICK KEVIN (19).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) TATU PATE MOTE (17).
(2) MATCHIO MBOUGNOU LISLORE ELVIRA (14).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) FONGANG BELTINE DAYO (15).
(2) KEMATIO FOTIO SIROU CINDY (12).
(3) TADACK MOUAFO COLLINCE KEVIN (10).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) TCHOUPOU TCHIO CHRISTELE (15).
(2) FONGOH MBOZEKO CYRIL (13).
(3) KOM MICHEL ALEX (12).
(4) TCHIMOGUIO JACOB (10).
(5) SIMOU NDUIKEM MELISSA SHEKINA (10).
(6) GALEFOUM ARMANDINE TATIANA (10).
(7) KEUNGNE LONTSI ANNITA LAURE (8).
(8) TEGUE JULIOS CESAR (8).
(9) AGHA-A AMRITA NANAH (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NKUEMBO PEPIEZEP CLISTABELLE (11).
(2) MESSODE MESSANGO INES (10).
(3) NGUEGOUM NINGHA MICHAEL (9).
(4) TETABOU TEDONGMO JESSY MARCO (8).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) AWOUAKEM ASTRIDE KEVINE (8).
(2) TCHINDA DIANE MICHELLE (7).
(3) DFONZEU WAFE CARINE (7).
(4) DJIDAH NKOMO MARIE MEGANE (7).
(5) NTSANGUEU GILLES LO�C (6).
(6) YEMBE GODWILL CHUYE (6).
(7) DJUKA DJEODJIO BLONDELLE (6).
(8) MAFFO KUETE ULRICH (6).
(9) NDE NKONGNOU LO�C STEPHANE (5).
(10) MOTSOUH TCHOFFO CEDRIC (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) NSEUCHI DOUANLA FLORIANE (6).
(2) MASSAP TIPECHUNKEH GERALDINE (6).
(3) YADJI DARMAN JONATHAN (6).
(4) TOUOYEM TALLA BROWDON (5).
(5) NGOUTCHIO TCHELE INESSE (5).
(6) NDEKEH MIREAN BONBENOH (5).
(7) EDONGME ANITA ATIH (4).


Centre No:  11361  Dschang External
Regist: 117, Sat for 4 or more Subjects: 80, Passed: 29, 
% Passed: 36.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) KENFACK DONGMO KYARA VANESSA (17).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) GUIMETSING STALINE ELVIRA (17).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) TCHOFFO TEGOMO RAISSA DUCHELLE (14).
(2) TAJIONA KEMETIO ACHILE JUNIOR (13).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) RUSSEL NGOH TITA (11).
(2) FIEZET MAILLE FRANKISE (10).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) NGUMESOH WHARAZAHANE NGUH (11).
(2) TSAKEM BELLE JOLIE LINE (9).
(3) MANKOCHI PRUDENCIA NYAMSI (8).
(4) CHOUNDON STELA-LORITA (8).
(5) NKWETETANG FERDINAND ZETAH (7).
(6) AMINGEH MIRANDA AZEFAC (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) ANANFACK TETANG DYLINNE LA MIENNE (8).
(2) FONPARE FIFEN AHBOU BENITO (7).
(3) SONA KETTI (7).
(4) WAMBA BENITO BRONDEL (7).
(5) SIMO NANFANG DIMITRI GHISLAIN (6).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) FEUDJIO EVA BLONELLE (8).
(2) TAMFU GENESIS FAIKUNG (7).
(3) BEPONBECHEM MARIE-CLAIRE FOKOU (6).
(4) NAHBILA ANGEL GWANANJI (5).
(5) NKEM-MUNGWO SERAPHINE NANGLEFACK (5).
(6) MAKUH RITA SHEMBOM (4).
(7) MAROLINE YONGYE (4).
(8) TANG TEAHEU JULIANA (4).
(9) TABAH EMMACULATE MENGLA (4).
(10) ABURO LAUREEN ENGWARI (4).
(11) CHAMOH MACTINA MEZEH (4).
(12) DJIKENG MICHEL (4).


Centre No:  11362  Government Bilingual High School, Magba
Regist: 69, Sat for 4 or more Subjects: 64, Passed: 19, 
% Passed: 29.69, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) DJOKO WEPJO CYRILLE JONSHON (15).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) KASSON YUNONG MBONGSI (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) KOKO NGWEMBAM FIFET (9).
(2) KONTIM CHARLES (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) KAMGA DJIOZANG MERVEILLES LAURE (8).
(2) KETCHEMEN FOPPA GAIUS (6).
(3) KANDJO MOUKAM ALFRED (5).
(4) NWEYEYEH VINCENT (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) ADAMOU IBRAHIMA SANKARA (6).
(2) MIMCHE PERSIDE ANNICK (6).
(3) NGATOP MABUIN JOY FRANKLIN (5).
(4) NGATOP LIDEN TCHINKEU RICHEL (5).
(5) MBIPEFAH ZOULY LAURE (4).
(6) TAKU FANWIN BELIEVE (4).
(7) KASSEM GIFT (4).
(8) NGWEMBAM CHANCELINE (4).
(9) NUMBUES DAVID RIFOR (4).
(10) MUHAMMAD MUSTAPHA NYUYSHU (4).
(11) JUANBOH PRECIAUS NKAFOR (4).


Centre No:  11363  Government Bilingual High School, Abongmbang
Regist: 49, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 24, 
% Passed: 53.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) EPO� DIDI DANIEL MA�LLE (29).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) KOUAPIE NOUTSWE NATHANA�L (23).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) SOKMAK AMOS LA JOIE (15).
(2) MENDOMO ZONG EUGENIE ARMANDE (11).
(3) NOUPOU� ANDR�A PEYCHELLE (11).
(4) YIMGA TONGA CABREL DIMITRI (10).
(5) EYI ANGO ESTHER SARA (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) BILOUNGA MICHELLE NATACHA (9).
(2) YAMEDJEU NJETKEU IVAN LO�C (8).
(3) KUM GILBERT CHU (7).
(4) MBEBOBA NGANE SEVERINE YVES-PAULE (7).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) TAKWA ELIEZER NKEH (9).
(2) NT�JEMGNIGNI ADIJA (9).
(3) MBOUEMBOUE NJIKAM FLORENT BERTHOLE (8).
(4) DEUDJEU MBAKAM DIEUDORIC ST�VE (8).
(5) NKEUMO AGOKENG ANSELME (7).
(6) ONYEKA CHUKWU BLONDIE (7).
(7) MITSAD DJIMBE ETIENNETTE (7).
(8) CHUNGANG LIZETTE AMBOLA (6).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) SIMO PIERRE KEVIN (5).
(2) EFFOUA BIKOM DENIS CLAUDE (5).
(3) POUAMOUN AMADOU (4).
(4) METSOUOMEMPOU M'AMPIANG JOSETTE LINDA (4).
(5) ASSEME MABOUL IN�S VERLAINE (4).


Centre No:  11364  Government High School, Nseh Kumbo
Regist: 143, Sat for 4 or more Subjects: 137, Passed: 58, 
% Passed: 42.34, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) BERINYUY ELIZABETH JAVNYUY (16).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) BANADZEM ALEXANDER GHAHKANYUY (21).
(2) BERINYUY AMOS WIYLANYUY (17).
(3) KUMIKA FARBRIS LEYNYUY (12).
(4) FONYE ELLA MARIE BURINYUY (10).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) TATA MARK BERINYUY (12).
(2) SHARINE NYUYKI (10).
(3) TANI ABDUL RAZACK WIYSAHNYUY (10).
(4) LUKONG SAMERATU BERINYUY (9).
(5) NYUYBANLA ODETTE BIMENYUY (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) DZEWO-OM JULIETTE KINYUY (12).
(2) BILA RACHEL BANDIN (10).
(3) BANTAR NADINE BIRMO (10).
(4) DZELAFEN ANETTE AYONGE (9).
(5) BANADZEM CLARISSE VERNYUY (8).
(6) LAMFIH ALPHA VERNYUY (7).
(7) MAYENIN EVANS BONGSUIRU (7).
(8) MAIYRONG MICHAEL TIMYEN (6).
(9) BIME MIRABEL MENGLA (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) KEMAN CELESTINE TIYVERNYUY (9).
(2) NSAI SHALLOTTE FONYUY (8).
(3) BURINYUY HANS MBIMINYUY (8).
(4) NSAIKILA THEODORE FONYUY (7).
(5) TUME LIZ BY - JOY KINYUY (7).
(6) VIBAN SENDRICK SONENYUY (7).
(7) BILA BLESSING YENNYUY (7).
(8) SUNJO LINUS BUHNYUY (6).
(9) ALIATU BERI (6).
(10) WIRNKAR GODSHARE BERINYUY (6).
(11) FAI MILANIE MAIKEM (6).
(12) CONSTANTINE BUHVEN (6).
(13) SHIYGHAN CLARIS VERBEEY (6).
(14) LAFON FRANZITCA KINYUY (6).
(15) TUME FRANKLINE SHIYNTUM (5).
(16) WIBA DZELAMONYUY (5).
(17) JAFF VERONICA JAIVEN (5).
(18) MBUUM MARY (5).


Passed in 4 Subjects: 21
(1) FONYE PETRONILLA (6).
(2) ALBAN SUNJO (6).
(3) TANTO SANDRA LAHAREN (6).
(4) BANDIN LIONETTE MBIYDZENYUY (5).
(5) WIRAHKENG ABDUL-WAHABU DZELAMONYUY (5).
(6) EKEH DIVINE SUMELONG (5).
(7) KFEBAN PAULCHERIA SHIYGHAN (5).
(8) WIRBA ELEONORA DZETILA (5).
(9) JOHMOA MELISSA YIIKA (5).
(10) NDZENDZE BRUNO GHAKANYUY (5).
(11) TATAH LONNYUY COLLINS (4).
(12) NGORAN PAMELA BONGKEM (4).
(13) NDZE LINUS FANWONG (4).
(14) YUYUN HERBERT MBIYLINYUY (4).
(15) WIRKOM RAWODATU LEINYUY (4).
(16) WOLANI CHARLES YUKENG (4).
(17) SAHFE YUOLANDA FENIBE (4).
(18) SENYUY FLORA BOMKI (4).
(19) LONTUM WILFRED NGEHYEN (4).
(20) KIGHA HELEN LEINTENG (4).
(21) NORA BANFOGHA (4).


Centre No:  11365  Islamic Comprehensive College, Kumbo
Regist: 59, Sat for 4 or more Subjects: 51, Passed: 25, 
% Passed: 49.02, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) NFOR MUSTAFA IBRAHIM (12).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) NCHE LARISA WUKUWEH (8).
(2) SEVIDZEM CHRISTABEL LIMNYUY (7).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) YUFUY LADIFATOU FONYUY (8).
(2) GHEM NAFISATU AYONGFEGHA (8).
(3) FONTEH BERTRAND DUIYI (8).
(4) ISHATU ADAMU (7).
(5) FADIMATU ADAMOU (5).
(6) NDZE NIGEL (5).
(7) TATAH FADELATU SHIYNYUY (5).
(8) MARIE-CASIA LAFON (5).


Passed in 4 Subjects: 14
(1) NYUYSHWENG ISMAIL TANSA (7).
(2) MFORMBA SAMERATU NYUYKIGHAN (7).
(3) TARDZENYUY FADIMATOU BODZEMO (7).
(4) CHIN HANATU YUMOH (6).
(5) SUNJO USENA (6).
(6) MAINIMO JA-AFAR TARDZENYUY (5).
(7) DINDZE LIDWINA TARDZENYUY (5).
(8) WIRNKAR IVOLINE DULASHEMNYUY (5).
(9) YANGE RASHEL (5).
(10) SIKEM ASANNA FONYUY (4).
(11) JAFF MAIRAMU BANFOGHA (4).
(12) SEKA SANDRA SHULIKA (4).
(13) NJIBRE ADAMU (4).
(14) ZUBAIRU HAMADU (4).


Centre No:  11366  Government Bilingual High School Banyo
Regist: 100, Sat for 4 or more Subjects: 99, Passed: 41, 
% Passed: 41.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 5
(1) MOHAMED BOUBA SADIK (13).
(2) KENGOH BIRIKISUS (11).
(3) NGACHEP EMELDA (10).
(4) BAMBO MARIE NOELLE (9).
(5) NGEH EZIKIEL (7).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) NANA AISSATOU (8).
(2) NGANFON EXODUS (8).
(3) KWILABUIN KUKU DORA (8).
(4) ENEIGHO SANDRA BENYUEI (7).
(5) TANKO ANSLYME NDI (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) FELIX MBOLACK (12).
(2) MANDOU ELISE SORELLE (8).
(3) HABOUBAKAR MOUHAMADOU (8).
(4) DEWA MOHAMADOU DALIL (8).
(5) LACHARA ABAS (8).
(6) ISMAILA BAKARI MALAM (8).
(7) SEANGNWI JUSTICE KAKWIMKEH (7).
(8) MERCO SARRI NSHANJI (7).
(9) NAFISSATOU MISRIYATOU (7).
(10) MIH SYLVIA SIH (6).
(11) WAN JAH JOY-ATEH (5).
(12) GUEBI ABDOULAHI (5).
(13) NADESH LENYUY (5).
(14) AMINATOU INNEE MEYALI (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) NGOUOPOU PAULINE RAISSA (6).
(2) ABDOULAYE MANI (6).
(3) BOYABE SINGNIBA VIRGINIE (6).
(4) GOD WILL TANSA TATA (6).
(5) ALIOU MOUBARAK (5).
(6) AHMADOU HAMADJODA (5).
(7) NGALA CAROLINE MBULI (5).
(8) ALIYOU MANGA (5).
(9) TENG PROTUS NGHA (5).
(10) GABLAK DENIS BOCHU (4).
(11) MAIMUNATOU JIKA (4).
(12) MBENTY LYDIA AZAH (4).
(13) NESTLA MENKUOH (4).
(14) NWASAH ERNESTINE BIMBEH (4).
(15) WISSY GHAILA IVETTE (4).
(16) BANFEN BUIN-NWI CELESTIN (4).
(17) IBRAHIMA OUSMANOU (4).


Centre No:  11367  Government Bilingual High School Bafia Mbam
Regist: 158, Sat for 4 or more Subjects: 151, Passed: 64, 
% Passed: 42.38, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) BOYOMO BOYOMO GREGOIRE PETIT (25).
(2) GOGO A DJAM JOB CHRISTIAN (19).
(3) DIYEN NAOMI FIYINIFETOHNA (17).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) AYISSI NGA BORIS DESIRE (17).
(2) MOUGNOL IYASSACK MARINA ASTRID (14).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) GUIFO FOGUE MARIUS GERALDIN (17).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) ZIEM A DANG AHMED SHAMIR (12).
(2) NGO NOUGA JACKY JINETTE (9).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) BIEREH MANGA CHARLY BRUNO (11).
(2) EROUME DIPANDA FREDDY JUNIOR (10).
(3) WHOCHENDE YOLANDE (10).
(4) GLOR NGWA MARIE CLAIRE (8).
(5) NDZANA MINYELI MARIE ROSE (8).
(6) BADOEDANA PAUL DIEUDONNE (8).
(7) BEYIP A BIDIAS FABIOLA (8).
(8) BELECK A DJAGA DIANE MANUELA (7).
(9) OSCAR SOMBELA (7).
(10) NGANA ARTHUR GEDEON (7).
(11) NGONG REX (6).
(12) MARY GRACE ALEMNGU (6).


Passed in 5 Subjects: 23
(1) MOUDANG BIAKA SETOU AMANDINE JOLINA (11).
(2) BETCHEM STEPHEN BRANDON (8).
(3) GOMBITANG ORIANIE ESQUIVA (8).
(4) MATHOUKEM MARCELLE NINON (8).
(5) BITSONG ADOMANE PAMELA MAJOIE (8).
(6) MANGA DE DJETCHEM (7).
(7) ONANA SERGE JUSTIN (7).
(8) BERKA DELPHINE (7).
(9) DAKOUENG DJETCHEM (7).
(10) MOUZONG LAURENT MARCEL (7).
(11) NKENGUE PAULE-ESTELLE GWLADYS (7).
(12) MONG NGALI SALIFOU LINA PRINCESS (7).
(13) KAMGUEM YEMBEU ROSINE (6).
(14) DOMTCHOUANG YEMBEU CARINE ELODIE (6).
(15) NGOULFE DIANE JOSEPHINE (6).
(16) MPEH NYADA JERRY JUNIOR (6).
(17) CHOBO FANJONG EMMANUEL (6).
(18) ATOH CONFIRM NCHANG (6).
(19) AROGA ALIMA CALEB ARMEL (6).
(20) NGWANG PEREZ MAYUKA (6).
(21) NGANTCHA CHOUCHINE LARISSA SANTITA JACKSON (5).
(22) OSSOGA NDEM JOSUE (5).
(23) GWEI PROMESSE (5).


Passed in 4 Subjects: 21
(1) BONG A TABOU FADIMATOU (7).
(2) MOUNKAMA ALIDA (7).
(3) MAGON AFANE MERVEILLES GLORIA (7).
(4) EVEMBE PIERRE BARNABE (6).
(5) DANG AZIEM ZENAB INDIRA (6).
(6) NDONG NANFACK ANGE ANNICK ELDRICK (6).
(7) JUEZA GILBERT (5).
(8) GOMBEKE HABIBA CAPUCINE (5).
(9) MISSEKOU ARSENE DIDIER (5).
(10) BETAN A DONG PAVY HORCHELLE (5).
(11) MOUROUM AHIFO ERNESTINE CORINE (5).
(12) ATETSEBO LOUBENYINYI DEBORA (5).
(13) TCHINDA JOSPIN LANDRY (5).
(14) CHINENYE OGBOO THECLE ELODIE (4).
(15) JEAN TON-TON BONOMBOCK (4).
(16) AZANFACK KEUATSOP RONALD BRICE (4).
(17) CHOBO BONGNWE PRISCA (4).
(18) YONGHO DERICK PIPCHU (4).
(19) NKEH NINA CHINIBUH (4).
(20) NSANYIH DIMITRI (4).
(21) AWAH MANERRE MIRIELLE (4).


Centre No:  11368  Government Secondary School, Ngwandi
Regist: 57, Sat for 4 or more Subjects: 57, Passed: 21, 
% Passed: 36.84, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) OTTE REBECCA ULE (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) JAMES ELANGWE BOKWE (10).
(2) IYAMBE THERESIA NGONDE (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) OTTO HENRY NANJE (13).
(2) SAKWE CHRISTINA DIALE (10).
(3) TAKANG ETHEL ENOW BEYANG (9).
(4) IYASE PAULINE IYE (8).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) EKABE MARIANA BIE (7).
(2) ETONGWE BENARD SAKWE (6).
(3) OBASE ELIAS BOKWE (6).
(4) ITOE AGNES BELOLE (6).
(5) MELIKO CASMIR MOKUBE (6).
(6) ELANGWE CECILIA LOKENYE (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) NANGOH SHARDRACK BATEKA (6).
(2) MOSONGO EMMANUEL MOKUBE (6).
(3) ESOMBA YVETTE MATTA (5).
(4) MUKETE VICTOR NANJE (5).
(5) METOKO JACOB ELANGWE (4).
(6) EKONYE PETER BOKWE (4).
(7) MOKUBE CLARA WASE (4).
(8) NANJE FRANCISCA BELOLE (4).


Centre No:  11370  Amasia Bilingual Secondary School, Ekounou Yaounde
Regist: 349, Sat for 4 or more Subjects: 260, Passed: 137, 
% Passed: 52.69, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 6
(1) DEFFO NGUENGWE JERRY BRANDON (28).
(2) TAFFOHOUO NWAFFEU YVES VALDEZ (28).
(3) TABARA NANGA SHARON (23).
(4) KENNE TAPIEMENE DARRYL RANDOLPH (23).
(5) ZALI NDAMBENDJO JEAN-MARC (23).
(6) DASI LYSANDRA EKOM (22).


Passed in 9 Subjects: 8
(1) OMGBWA NGUEM BAYARD KUDY (25).
(2) YONDJIN NGAMY EMMANUEL (24).
(3) MONKAM MONKAM STEVE KEVIN (22).
(4) ARREY MUNGUE ORNELLA ASHLEY (20).
(5) TCHAMAMBE NOULAWE LIONEL SEBASTIEN (20).
(6) TUEBU TENE ARLETTE SANDRA (14).
(7) TAKOUGANG DIFO AUBERLIN (13).
(8) ETOM ALFRED WILLIAM (11).


Passed in 8 Subjects: 17
(1) BILONG JOEL MARCEL (18).
(2) MBANWEI MAXINI (18).
(3) AYUKEYONG ETARRAH BRENDA (16).
(4) ASANJI ALANIK JUNIOR (16).
(5) BADUGUE BONNET IGOR-MARIE (14).
(6) NNA MINKOUSSE KENNETH JAMES (14).
(7) NCHINDA LEONARD FOMBARA (14).
(8) ABOMO EDJONGOLO BELLA MARIE A (13).
(9) ETO'O AZOMBO MARILOU JUDITH (13).
(10) NDE MAFOR SHALEN (13).
(11) ABENG SOREL (12).
(12) AFISE BRIDE CONSOLANCE NJI (12).
(13) EYA'AN MENGUE'E GRACE DIVINE ESTHER (12).
(14) EWANG TRACY THELMA (12).
(15) FUSI HILFORT SHU (11).
(16) DJUKA KENGNE MICHELLE FANTINIE (10).
(17) ABIA OJAH JULIE QUEENITA (9).


Passed in 7 Subjects: 16
(1) MAKOUGOUM TENE IVANA SAURELLE (15).
(2) MEYEBE MARDOCHEE GAIUS (13).
(3) KEN LARYNCE-CAREY SABUM (12).
(4) TEDONG MEIKEU CHRISTELLE (12).
(5) CHIKU BRADLEY LENA WEICHA (11).
(6) FOSSI LOVELYNN LUCIANA CAMELLA (10).
(7) DJIEYA TCHAKONTE LINDA STEPHANIE (10).
(8) KAY KITAN JUNIOR ADAMU (10).
(9) KENGNE TENE LAURA (10).
(10) CHO COLLINS (9).
(11) NGUEUTCHOUA NGUENGWE LINDA CARLINE (9).
(12) ABONDO FLEURETTE CHARLEINE (9).
(13) BISILA SANDRA SHURE (9).
(14) MBA FONGANG LANDRY (8).
(15) KENFACK SONGNY BLONDELLE LEONNELLA (8).
(16) BOMBA CYRILLE HUBERT (7).


Passed in 6 Subjects: 34
(1) NGBWA PAUL WILLIAM FREDDY (13).
(2) DANWE WAGA ADOLPHE (13).
(3) ANGEL-BRENDA BALIKI MOKUBE (13).
(4) MFEGUE LUCIE YOLANDE HILARY (11).
(5) ESSOMBE MOUELLE ROSE AIMEE (11).
(6) EBAI SAMUEL EBAI (11).
(7) BAAGA BERENICE VIVIANE (11).
(8) LOVE ADJEI ORAIKWU (11).
(9) TCHINDA DILANE STYVE (10).
(10) OBAM NIMANGUE PIERRE EMILE (10).
(11) TAGNY GUEYIM FRANC JORDAN (10).
(12) TIMAMI GATIEN NOEL (10).
(13) NDI GABIN DYLAN (9).
(14) NGALLA SYLVIE KESIA (9).
(15) DODO BABA DYLAN (9).
(16) AZEMO FAKIRA PRINCES (9).
(17) NGO BAPES BA BILONG II PATIENCE DARCIA (9).
(18) MEMBETISSE NGOLILE MARIE JAELA (9).
(19) ASONGWE NEH DIANA ROSE (9).
(20) BOBUIN YOMME WILFRED (9).
(21) AKAWUNG NKENG ROSE (8).
(22) NGASSAM NZOTE GOUONG EMELIE (8).
(23) METUGE ADOLF NJUME (8).
(24) OMOHGNWOH EBANA FRANK (8).
(25) ASSOMO TSUNGUI THERESE CAROL (8).
(26) DJIEYA NOUPIEU INGE ORNELLA (8).
(27) ATEH VALERIE (7).
(28) KAMHOUA SANDJO PATRICE JUNIOR (7).
(29) NGWEGHUA TAFOUNG EUNICE (7).
(30) NGUELE VIANG LOIC DAREL (7).
(31) HLETA GISELE (7).
(32) BINUE FORCHE ANASTAZIE (6).
(33) DJONTU ZIDANE BERNARD (6).
(34) ABIAS KOUSSOKMACK FABRICE KEVIN (6).


Passed in 5 Subjects: 31
(1) DJANAL NANCY FERNANDE (12).
(2) NGANOU NJOUMESSI DIFFO JUNIOR (11).
(3) NOAH GUILLAUME DILANE WILLIS (8).
(4) NKOUNDA MADJENDE DYLAN FRANCK (8).
(5) TANGMO ANI-CHRISTEL (8).
(6) TSAGUE TONFACK CHANCEL GUERIN (8).
(7) MESSI NSIMY JOHANN MENELIK (8).
(8) YOMA CLAUDE MPOLOMENA (8).
(9) EDZIMBI MARIE THERESE (8).
(10) AMBOUNA NDZIE REINE DIVINE (8).
(11) DOM SHELLA MBUOH (8).
(12) BIKOND II ANDRE LIONEL (7).
(13) NFOR NGWINGEH SANDRINE (7).
(14) MBAZI BIDIAS MARIE MOISE ROXANNE (7).
(15) BIROKI NGOMO SAMUEL JUSTIN (7).
(16) ESSO ELLA GRACE (7).
(17) NEMBOT GABIN LEDOU (7).
(18) CHRISTIANE VANESSA NGO NYEMB LISSOM (7).
(19) NOUBISSI PAOLA LAURINE (7).
(20) NDIKUM JOSEPH (7).
(21) EWAH CORINE FONGANG (7).
(22) FOKOUA TELA THOMAS REGIS (7).
(23) GLORY MERCY NGUKESEH (6).
(24) OWONA OLOA II JOSEPHA PATRICIA (6).
(25) POUGA MARCEL JUNIOR (6).
(26) NCHINDA NGWE BLANDINE (6).
(27) FOJOUO KUE JUNIOR KEVIN (6).
(28) MANDESSI EYANGO HADASSA JOYCE (6).
(29) DJAPA DJOMO BENITA CLAUDIA (5).
(30) MAKONGHO CLARA ESEMU (5).
(31) NSHEH TING MARINETTE (5).


Passed in 4 Subjects: 25
(1) EBINI OBAMA BRIGITTE ORNELLA (7).
(2) SEKE SANDRINE MELISSA (7).
(3) LITENO MOISE STEPHAN (7).
(4) KAPCHE TAGAH NESLY (7).
(5) FORJUH TIANDUNG (6).
(6) ZOUERATOU LARISSA (6).
(7) TABIT MEKOMOU MARC DIDOMI (6).
(8) ZE ENGOULOU ANNE THAYLOR (6).
(9) DASSI WOUBE KEVIN DESIRE (6).
(10) TCHATCHOUA ZANGUE LUTRICIA SANDRA (6).
(11) ZOA BRINDA (6).
(12) ESSAGA NGOA ISMAELLE GERMAINE (6).
(13) TAGNY MEFE ANNIE SOPHRONE (6).
(14) TAKOUGANG EVINA IRENE EMMANUELLE (5).
(15) MBANWEI ALEXI ASANYA (5).
(16) ILA MAIRAMOU OUMI (5).
(17) MINKOULOU PIERRE FIRMIN (5).
(18) ESAPA STEPHANIE YOH (4).
(19) MUNFOR IRINE BIENDE (4).
(20) KENGNE KENGNE JEAN THEODORE (4).
(21) BIH ADELINE NJOYA (4).
(22) TATUENE BORIS (4).
(23) SIMO CHENKEP FRANKLIN (4).
(24) LONGKEN JOISLINE (4).
(25) WAFFO MBAH ROLINCE (4).


Centre No:  11371  Government High School, Anya - Lewoh
Regist: 60, Sat for 4 or more Subjects: 60, Passed: 35, 
% Passed: 58.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) DJITCHAP AJUA DILANE RUBLEX (19).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) EBOKEM BRAIN ATEMLEFAC (13).
(2) FOLEFOC AJONGAKOH CHANCELINE (12).
(3) FONDEM TEMAKU YVONNE (11).
(4) FONYI SHELLA NGONGCHEM (10).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) ATEMNKENG CINDY (13).
(2) HABIBOU MUSTAPHA MOHAMAN (13).
(3) ATABONG CHRISTIEN FONKEM (12).
(4) LEKEAKA DELAND ACHANKENG (12).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) WOKEN CLINTON ANDI (9).
(2) NKEMZI CLINTON NKIKEH (7).
(3) FUANYA KELVIN ASONGAFAC (7).
(4) ASONGNWOH CLAUDIA (7).
(5) ANULEGEH VOILET AJONG (7).
(6) ATEMBE JUSPAIN NKENG (7).
(7) NZENANG ASONG VALERIE RUTH (6).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) AJONG DELPHINE ATEMAFAC (9).
(2) NYENTY STEPHANY NGUNYI (8).
(3) LEKELEFAC LILIAN (7).
(4) ATEH ROPHINA AJENGEH (7).
(5) NJINYI MELVIS ANKEZE (6).
(6) FORBEKA FRANKLIN ALOYS (6).
(7) LEGANGBONG CHRISDELY (6).
(8) NKENGAFAC MARICOLE NCHONGANYI (6).
(9) TENJEM BLADEMI (5).
(10) NKENGAFAC JEAN FRANCIS (5).
(11) AKEMNGU EMMANUEL FUAKAWUNG (5).
(12) ATABONGAKENG SYNTHIA (5).
(13) LEWINGONG DORINE NGONCHEM (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NKEMCHA ELVIS NGOLEFAC (5).
(2) AKALEFAC SYNTHIA FUAKAWUNG (5).
(3) ATEMKENG BELDINE AMINGWA (5).
(4) KELVEN NGUAJONG ASAH (4).
(5) JINGWA NKEMATEH MARILENE (4).
(6) ASONGANYI MEDRICK NKEMATEM (4).


Centre No:  11372  Etam Comprehensive Secondary School, Etam
Regist: 20, Sat for 4 or more Subjects: 19, Passed: 14, 
% Passed: 73.68, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 2
(1) MBEUP ETINZOCK LAURA (9).
(2) ELAT ETINZOCK MERIME (9).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) MBAH MARGARET AMEH (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) ISO BLESSING TEKU (8).
(2) NDUNGAFAC SOLANGE MOFOR (6).
(3) ELONG SAMUEL EJOB (6).
(4) EYONG MENGE CLARISSE (6).
(5) MUKETE ZACHS ELANGWE (5).
(6) MOFOR ERNESTINE MASONG (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) TABIT GERADINE NGESSI (5).
(2) PRINCESSA EFUECHA BETONGLEWAH TAZISONG (4).
(3) BOKWE SUSAN BIE (4).
(4) ACHU BRANDA MBI (4).
(5) TATA RUTH NGUM (4).


Centre No:  11373  Government High School, Ossing
Regist: 82, Sat for 4 or more Subjects: 79, Passed: 40, 
% Passed: 50.63, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ENOWBESONG LOVELINE BAKUME (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) AKO ELIZABETH AYUK (10).
(2) AYAMBA KAMDEM PRAZY (9).
(3) NJOCK- TABE STEVEN AGBOR (9).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) AGBOR- NDIP WALTER TABE (14).
(2) EYONG PETER EBOT (11).
(3) ENOW BETRAND OJONG (10).
(4) KUMBANG MARTHA EYONG (9).
(5) AKONTOR RAWLINGS AYUK (9).
(6) NSHIE DEMIA CHESIE (9).
(7) ENOMANGHA BISSONG ARREY-EBOTT (8).
(8) TANYI MARY AGBOR (8).
(9) ENOW LYDIAN EBANGHA (8).
(10) OBEN EMMANUELLA ARREYCHI (7).
(11) MBI CECILIA AYUK (7).
(12) ETENGENENG OBEN OJONG NDIP (7).
(13) EBAI ETIEN ETANAKA (7).
(14) ENOW CLARISSE NCHENGHE (7).
(15) AGBORMBI GERVAS ACHUO (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) AYUK SHANTAL ETTA (8).
(2) BESONG SHANTAL AYAMBA (7).
(3) YILTOM RENE OYILAKA (7).
(4) AYUKTAKOR REMY KAMA (7).
(5) OBEN JOEL EGBE (7).
(6) ETAKA PRISCOT MBU MBI (6).
(7) ETCHU JOHN NJANG (6).
(8) AYUK BORIS EBOT (5).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) EBUNTA ALAIN JUREH BISONG (5).
(2) BESONG MILDRED (5).
(3) EBOT SCHMELDA ETENGENENG (5).
(4) TABE ELIZABETH AYUK (4).
(5) FOGNO KAMDEM JUNIOR (4).
(6) ASHUKEM GRACE TANYI (4).
(7) EBOT MARTIN NKONGHO (4).
(8) ASEK RANDOL ASEK (4).
(9) AKEVA MELVIS OFUNDEM (4).
(10) ARREY BORIS AGBOR (4).
(11) AYAMBA DYLAN ETENGENENG (4).
(12) TABOT MBU CYRILLE (4).
(13) AKONTOR MARGARET EBANGHA (4).


Centre No:  11375  Baho Bilingual High School Bonamoussadi - Douala
Regist: 43, Sat for 4 or more Subjects: 42, Passed: 21, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TEZEH EDGAR LOUISE AFIGA EKOBE (13).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) DJAM LUKE (14).
(2) TAMO SHENIS ENOW ETAKA (13).
(3) ZELIO FALIDA MABELLE (10).
(4) NYUOH KINGSLY (10).
(5) AGBOR ASHLEY AYUK (9).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) NTSAMA AMOGO ANGELE MANUELA (10).
(2) MIDREAD NGWE MOFOR NGOWAH (9).
(3) MANFOUO METANG CAMELLE RUTH (9).
(4) AYUK BRENDA BESSEM (8).
(5) DZEFACK MARTIAL DE SYLVESTER (8).
(6) EBIGUIDE BIONDI MARIE LAURE (8).
(7) NKIEH LYDIA FOSSUNG (7).
(8) NCHA SYDONIE NGA (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) METINWOUO NEGAIN CLARENCE (9).
(2) EBOT COLLET BISONG (7).
(3) TCHUINDJANG NKWITCHUA SAMUEL (7).
(4) MBAHNGAH EDWEN (7).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) EZECHUKWU OBINNA EMMANUEL (5).
(2) NADIA MURIEL DIPEPA (5).
(3) LANDO TCHOUPIA CEDRIC BRONDON (5).


Centre No:  11376  Diligent Bilingual Academy, Fiango Kumba
Regist: 340, Sat for 4 or more Subjects: 226, Passed: 190, 
% Passed: 84.07, Sanctioned: 11
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 4
(1) TAJOUEGO MEDIDJOU SEGOLENE GERAUDE (28).
(2) KAHNJAM MINETTE MBU (20).
(3) MGBATU KLUTVERT MAKIA (18).
(4) ACHA DEZICLAIR TIKU (15).


Passed in 10 Subjects: 10
(1) NKWENTI THIERRY FORBA (27).
(2) KOFFI DOMOUO RAYAN DARIUS (25).
(3) NDUM ANITA ANGIE (22).
(4) NGOSONG NKEHBENG PHILOCENTIA (21).
(5) SANI NJIE TABITHA (19).
(6) NKWENDJEU TCHANA BADEL (18).
(7) LAWANI PALMATA MALAITEKE (18).
(8) BRANDON CHISOM ANYANWU (17).
(9) NZODOUH TCHIO FRANCK ARTHUR (16).
(10) MEGNIGUEU GATSI NINA (16).


Passed in 9 Subjects: 8
(1) TANJUATE BRUNO STAR ACHALEKE (17).
(2) ATABONGAFAC VICKY-PRIDE NKENGAFAC (16).
(3) OBEN CELINE MANYI (13).
(4) CEDRIC OKANDO KOME (13).
(5) AGBOR KINGSLEY NTUI ALIAS JUNIOR (12).
(6) FONKI ELISABETH MAMFOR (12).
(7) NKENG GLAIN OKE (12).
(8) BATCHANOU PRINCEWILL ENOW (9).


Passed in 8 Subjects: 20
(1) WANDUM VOILA KENG (16).
(2) OSONG LUCIA NDUA (15).
(3) NANKEU DOUNGMEZA BRENDA (12).
(4) NTAM BORIS TUMBI (12).
(5) NDAME MBONTEH LOMBE LILIAN KEREN (12).
(6) ONGIE PIERRETTE DIKANA (11).
(7) TANGIE L'IONCE ARDENCE (11).
(8) TEMATIO KITIO JULES RENE (11).
(9) SELLA PARISJULIET ANZAMBEH (11).
(10) TAJONG AMINGWA JUNIOR (11).
(11) NDOWEH ASSURANCE WUJEH (10).
(12) WUMFACK MALEATCHOUA NDEUDAK JOVANIE (10).
(13) NOUYADJAM WALLEU MIMI FABIOLA (10).
(14) ASOH SERAPHINE MUNDIBAH (10).
(15) OBEN MARIE ETA (10).
(16) OBI ANDREW BESONG (10).
(17) TATIANA VUONYI MFUH (9).
(18) DOGO MARION MBUAH (9).
(19) LITU PRODENCE AKIE (8).
(20) FORKWA STANLEY NUMVI (8).


Passed in 7 Subjects: 36
(1) ANYINGEU SANDRA NJOCK (13).
(2) TENGEN BENITA ABECK (13).
(3) ENIH JESSIEN MUJANG (13).
(4) NJWE OLIVE NGWA (12).
(5) DONFACK ELVIRA CHARNEL (12).
(6) MESAH LINDA CARROLE (11).
(7) ENOW ALMA ENOWMBI (11).
(8) EFUETLAKA ATEH PERGY (11).
(9) WOUNLEN MARIE MAGDALENE (10).
(10) TUMBU JENKINS FONZONG (10).
(11) TIENTCHEU VALLYBLANCHE NGOMINYI (10).
(12) NTAWAH REMMY (10).
(13) MOMEKEM KUEFOUET DUREL HERVANE (10).
(14) AYUK SHENAIDA AGBOR (10).
(15) TIKU MENGE SHOSCOVICK (10).
(16) CHANGEH APALLAH PEREZ (9).
(17) NWANCHAM GILISE TEBECK (9).
(18) NAPO MARIE WAMBA VANESSA (9).
(19) EGBE VICTORINE BEYONG (9).
(20) LUKONG SONITA SOLIWIE (9).
(21) BISONG KIRIAN AYUKMBOH (9).
(22) NDABOVE SAVO SERGEO (9).
(23) MUNGWA HENRIETTA MAGAH (9).
(24) AZONGLEFAC STEDELINE TABANG (9).
(25) NKEZA SYLVIE NVEJIO (9).
(26) EWANGE SYLVIA SENDZE (9).
(27) NKITOU VERA BECHEM (9).
(28) KUDE ESUNGE GLORY (9).
(29) WONJE ANOKE ANNETTE (8).
(30) NCHINDA NJIMILI LAURA (8).
(31) VANISIA NDIP ANNE (8).
(32) KOYEP KELLY SCOTT FORSO (8).
(33) NUALA BONGSUIRU (8).
(34) NIGAINA LINDA AICHA (8).
(35) LYDIA CHIAMAKA UGOCHUKWU (7).
(36) BANE MEKUE CLAUDIA LAURE (7).


Passed in 6 Subjects: 40
(1) SIH BRENDA AMBE (11).
(2) TCHOUPA KAMGANG ANDERSON (11).
(3) EYAMBA DALLY MBEBE (11).
(4) MOKOSIE DADIA (10).
(5) ANGACHA CYNTHIA EBANE (9).
(6) AKIME HELEN SUBI (9).
(7) TITANG NORA ABEUK (9).
(8) NUMBISIE MICHAEL NJINGANG (8).
(9) SABI ESTHER MUNEME (8).
(10) HEPHZIHBAH AMAKA NWOKO (8).
(11) ENOW CALVIN EFFA (8).
(12) EBAINCHONG BRENDA MANYI (8).
(13) MBAH DAISY TEKUM NEH (8).
(14) NOUKIGNE HASHUA PAUL SAINCLAIR (8).
(15) NGEBI DILYS DIANE NSAI (8).
(16) EKOKO MANUELA (8).
(17) KEHVEN CHIWAH KEHVEN (8).
(18) NJIJU TONGWA BRENDA (8).
(19) NEBASINA AKONGNWI NGANG (7).
(20) DIYALE SAKWE AGNES (7).
(21) NWABOH CYNTHIA ASAGAH (7).
(22) DAOUDA ISMAEL RIM (7).
(23) KAMGANG IRENE SILICNOU (7).
(24) BOWANGE HANNAH NNOKO (7).
(25) FRAMBO PRINCE AKO (7).
(26) TABOT-NKONGHO SHERON ASHUKENG (7).
(27) DIFANG MAGDALINE NCHUNG (7).
(28) KUDE EMADE PATIENCE (7).
(29) NGU BLANCHE MAFORDOH (7).
(30) NGOBE CORINE HANSEL NJUMBE (7).
(31) MBIANGA WEMBE GRACE WILLIAMS (7).
(32) ENU QUEENIVETTE AYEM (6).
(33) OBI ANNASTASIA TABE (6).
(34) MBONG COLLINS AKO (6).
(35) NKENGFACK DIRANE BOBIES (6).
(36) ETENGINENG EUCARIA ENO ACHA (6).
(37) NGANGUM NGANGUM CORNELIOUS (6).
(38) ACHALLE AYAMBA GEORGE (6).
(39) NWOMENDIA JOSELINE NGULEFAC (6).
(40) ACHALEFAC FOMBELLE MARILISE (6).


Passed in 5 Subjects: 42
(1) NKENG NALDINE MANYI (8).
(2) FOLIKICK ROTALINE TONZOCK (8).
(3) MBUTU FLORENCE THEIZON (8).
(4) FORTEH AGENDIA LINDA (7).
(5) OBI BRANDON ASSIKWO TIKU (7).
(6) AYAMBA CLAUDIA OBEN (7).
(7) AKWAGO RAJINDA BAH (7).
(8) BESONG ELIZABETH MBE (7).
(9) BA CRUSTTER ZANG YOUTCHOU (7).
(10) TAWAMBA DONFACK LINDA (7).
(11) EWU-BELLE AHONE FLORA MEJANG (7).
(12) ATAKIE ADU YANNICK (7).
(13) TOMI MATOPET EBENEZER (7).
(14) NCHANG CHO CLINTON (6).
(15) NGUEPING MYKESE LOEQUE (6).
(16) ABONGSHAH BRANDINE CHENUI (6).
(17) NDASI SONITHA MADOH (6).
(18) MBAH BLESSING ENJECK (6).
(19) NGULEFAC NERISA (6).
(20) MAVEL ANULEGEL TANKENG (6).
(21) ENOW PAULINE MBOH (6).
(22) AFUH KERAH AGUM (6).
(23) TABE EVELYN ENOW-MPEY (6).
(24) NGABI NAOMI (6).
(25) NGAMENYI DJIBRI ABDULAH (6).
(26) ZANGBOU SHARON AGHOTSOP ENEKE (6).
(27) AYUK NDIP CLOVERT (6).
(28) NKAMKEU NKENMEDONG MEGANE (6).
(29) NGOSONG SHARON EMEFUA (6).
(30) MASSA NADINE KONYAH (5).
(31) ACHA BURUWA LUCIEN (5).
(32) NGENKO LARRYSA ASOKO (5).
(33) FONGANG JOHN JUNIOR JAUREZ (5).
(34) NYAMSI MELVIS NGASSA (5).
(35) ITIE EDWARD ITIE (5).
(36) KAMA ATEHFOR EJEDE (5).
(37) TCHOKOUAFI CHANCELINE D (5).
(38) MEFORGANG BRENDA NKAMGA (5).
(39) NDOUSE BRIAN KWANDO (5).
(40) SIRRI ERICA NEBA (5).
(41) EMAMBU MILANIE MAKONGOH (5).
(42) PEKA BATCHIO RAISSA (5).


Passed in 4 Subjects: 30
(1) NOUBISSIE FREDERIC LEDOUX (6).
(2) CHO CHALLEN KEG (6).
(3) AZOHMBI HELDRINE BIH (5).
(4) NKAFU CYNTHIA NGULEFAC (5).
(5) NKENGAFAC CLINTON (5).
(6) NDAM BERYL-SHINA ENJEI (5).
(7) SIEWE JORESSE-VADANO (5).
(8) EPIE NELSON NGANDO (5).
(9) ACHA BLAISE NIBA (5).
(10) AGBOR EBIKA VIVIANNE (5).
(11) CLARA OTANG BESONG (5).
(12) NABILA ODETTE BESONG (5).
(13) EKOME LINDA MBOLLE (5).
(14) BOH CAIRINE ETOH (5).
(15) NDEMABEMA JUNIOR BRANDON (5).
(16) FOTABE MABEL ENJOH (5).
(17) MANDI KEREN-SUZY ADI (4).
(18) MATUKE LYDIA ESHIE (4).
(19) ACHEM DOREEN ANYI-AYUK (4).
(20) HONGIE MINETTE SONGKWE (4).
(21) BIENAH CYNTHIA NGI (4).
(22) TSASSE KENNE ROMARIC (4).
(23) AJONGAKOH MELANI FOLEFAC (4).
(24) GINA LAIKA TABOT (4).
(25) NDUM CLINTON NDIFON (4).
(26) NOUSSI EPIPHANI MELANIE (4).
(27) KETCHEN MCBRUNDEL ACHUO (4).
(28) IBRAHIM MONIRATU KININLA (4).
(29) LEKELEFAC FLOURBERT LECHINDEM (4).
(30) ANDO MUSA ALI (4).


Centre No:  11377  Government High School, Zhoa Fungum
Regist: 65, Sat for 4 or more Subjects: 63, Passed: 39, 
% Passed: 61.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) FORZAH OKEH JAMES (16).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) BERN DESMOND DEH (16).
(2) BERN RENE CHE (14).
(3) KUM GODLOVE FUHWAI (14).
(4) MIRANDA AYOY IYASSA (13).
(5) ZONG BLEUGEURAL MEH (13).
(6) AMADU GILDAS NGOH (12).
(7) KAH CEDRIC TEM (12).
(8) KUM RAMSOM NGONG (12).
(9) NTAM BRIAN NGANG NDUMBE (11).
(10) NJI MAURICE FUH (10).
(11) TAH RANDIBETH MBE (9).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) ZIH PAULINUS ZUN (14).
(2) KWAN STANDLEY DZINGKA (13).
(3) NGAR CALSON CHE (11).
(4) FUH JUDGE WUNG (10).
(5) MBIMBE ROBERT JOH (10).
(6) KUAM SERAPHINE NGOH (10).
(7) KANGHA SHARIFA ENAM (10).
(8) UKU DICKSON ETI (7).
(9) DZE AKEN HARRISON (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) NENG HAMLET NTUNGMBA (9).
(2) BANG TERENCE BENG (9).
(3) BIN CLETUS BEH (8).
(4) MEH CLINTON NING (8).
(5) ASHIE RENE NJI (8).
(6) KIBANG RACHEL EWO (8).
(7) MEH ELSE MBONG (7).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) IDIRISU HASSAN HARUNA (7).
(2) MEH EDITH NDUM (6).
(3) ZHIA BERTRAND TIMTI (6).
(4) YOAH QUINIBERTH LEAH (5).
(5) BIN KEVIN NING (5).
(6) CHEAH MARY BEI (5).
(7) KUMBUH PETRONILA ZOW (4).
(8) KENAH BERTRAND BERN (4).
(9) TABOKO LARISA NFORNOR (4).
(10) NJOH FESTUS CHE (4).
(11) NGEA RENE MEH (4).


Centre No:  11378  Government Secondary School, Ilung - Fundong
Regist: 53, Sat for 4 or more Subjects: 46, Passed: 30, 
% Passed: 65.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NJONG SYLVELINE NAYUO (12).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) ABIA MARCELOUS NYE (15).
(2) NKWAIN EMILE TIM (13).
(3) NGONG FABRIS YUH (12).
(4) NGEM CALISTUS GHANGLI (11).
(5) TIMNGEI EMMANUEL NKUO (11).
(6) NDONGMBU EMILE YOH (11).
(7) NDEH CONSCIENCE MBUFIEN (10).
(8) NKWAIN GISILA MBUIN (9).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) NYAH RENE TU-U (9).
(2) NDAH BLESSING NJANG CHA-AH (9).
(3) CHIA SABASTINE NTUH (8).
(4) NGONG ZILPA NEWU (7).
(5) FON AUSTIN CHIA (7).
(6) CHIA JUSTINE NTOH (6).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) ALIMALIMA PASCAL NGONG (7).
(2) NGONG REX CHI (7).
(3) NDONGMBU LAETECIA NJANG (7).
(4) NGWE NOBEL YOUNG (6).
(5) NGWE ROLAND AFUMBOM (5).
(6) JAM ROLAND NDANG (5).
(7) TUH DESMOND TOH (5).
(8) TIM NORA NDISI (5).
(9) ANCHANG KELVIN NGAM (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NGEM MARINUS YUH (6).
(2) ADANGHA CHARITY KEHBOH (5).
(3) CHINDO KINSLEY YUH (5).
(4) CHIA EDWIN NGONGBI (5).
(5) CHIA EVELYN NENG (4).
(6) MENTU NESTORNE NDUM (4).


Centre No:  11379  Government High School Lafele, Djottin
Regist: 81, Sat for 4 or more Subjects: 78, Passed: 30, 
% Passed: 38.46, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NDI ODILON JUMFONGAI (16).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NGAM ANASTASIA DIEW (12).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) DJIN PETER DJIN (13).
(2) FONYUY OLIVER BAME (11).
(3) BANBO ROMANUS TAYEN (9).
(4) FALI LOUIZA WIYBA (9).
(5) NSABINLA ELISABETH LAMFE (7).
(6) LANGJI MERCY NCHAINEN (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NDITONI JULLIETTE MBOH (8).
(2) NGAM FUEN MABELLE (8).
(3) WAMBO KENNETH KOSHO (7).
(4) KANGWA CYINTHIA BIY (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NFON GENEVIVE KUKU (8).
(2) NFON ANNA NTURNTURN (7).
(3) CHINFON PRUDENCIA BOFILA (6).
(4) ADAMU ZULAHATU NAFI (6).
(5) NFON THERESIA CHING (5).
(6) NDIKAKA BELTIN KISHE (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) KILI JUSTICE BVUTFU (5).
(2) NKWAMBI IGNATIUS MANGEW (4).
(3) AVITUS TUMEMENYOH (4).
(4) BLAISE MENGJO (4).
(5) TANTOH CLINTON EMIATIYEFEN (4).
(6) BONU BERNARD JUMFENGAI (4).
(7) NGALIM JOHN BUDJI (4).
(8) EDITH NKUNA (4).
(9) TANSI MARIANA KENDEH (4).
(10) LANJOH SHADRACK NJENULA (4).
(11) TATAH MELVIS JINGKO (4).
(12) WIRDVUKE RACHEL NJEME (4).


Centre No:  11380  Government High School, M'muock - Alou
Regist: 51, Sat for 4 or more Subjects: 51, Passed: 34, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) ZOATSA FANESTINE (10).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) ASAAH NKEMASAAH NONGMO (12).
(2) NKEMTSOP CYRIL NONGMOH (11).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) ASOBOH CHRISTABEL FIETSOP (13).
(2) AYIMNAI ALBERTO (13).
(3) FORCHIA ELVIS ZENCHA (10).
(4) MOFORCHA DAIZY MBANCHIA (8).
(5) ANOFIE CAVINE (7).
(6) FIEZEH MAOMENTIS MECHI (7).
(7) TENYINDZE MALVIS ZAOKANG (7).
(8) AZETEH DAVID ASHUNGSEH (7).


Passed in 5 Subjects: 11
(1) NTSEHTEGHO VALENTINE (8).
(2) Z0ATSA DESTINE YIMNAI (8).
(3) ASHUNGANYA RHAISSA (8).
(4) FORLEMU FRANCKLINE CHIAFIE (8).
(5) NDEMEZEH DERICK TEPUT (7).
(6) FIENGOH NERISA MEZIEH (7).
(7) TEMEKEU FERGUS (6).
(8) NCHAFAC BRISE ASONGAFAC (6).
(9) FOZAO DUBESTINE KANGKIA (6).
(10) FOTSOP VANESSA SONGWA (5).
(11) NDEMANU IVO AGENDIA (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) MBAHMENANG JUESBEL CHIAMOH (7).
(2) GNOWPIGHEMBA ALVINE (6).
(3) SOBKEANG TSAMOH EUNICE (5).
(4) YIMNAI MERCY (4).
(5) BEYE GAVIS ZAOTSA (4).
(6) NKAMBENG ANITA NANKEANG (4).
(7) NJUTI BORIS APASO (4).
(8) NJONGWO SHANICK ZETANG (4).
(9) TSOPNJUNG ONELLA (4).
(10) NKAMBENG LESLEY TEZO'OH (4).
(11) FIEMOH MARY-ANNE TENDONGAFACK (4).
(12) FONCHINGALAH LAURA NTUOKEM (4).


Centre No:  11381  National Bilingual College, Bonaberi Douala
Regist: 82, Sat for 4 or more Subjects: 58, Passed: 40, 
% Passed: 68.97, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NZOUOGNONG AMIDOU FILS (15).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) ABE DESMOND ABE MUKEM (13).
(2) OTTOU OWONA JOSE RAYAN (13).
(3) SANTUNG CHELSEA NGELO (13).
(4) OROCK ANNE ARREY (11).
(5) PENN RUTH FONGWI (10).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) NDUNGLAH NOELA CHIAMO (10).
(2) LIMNYUY SANDRA ETAME (10).
(3) MANGOM PRISCOLINE KANGO (9).
(4) AICHA AMAH AJAH (9).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) MUDIKA BELVA MENGU (11).
(2) AGOKENG DONTSOP CLAIRE AIM�E (10).
(3) NSHANJI ISABELLA MUNYAP (9).
(4) AGBOR ESSINDI EMILIE MARIE CLAIRE (9).
(5) ALOMBAH MIGNES AYEDSEH (9).
(6) KIMBI REGINA MULAH (8).
(7) V.VUSHUGE LINDA MBUH (8).
(8) SONITA AGUM MBAH (7).
(9) ANYIM SANDRINE (6).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) NGOLOGA BAYEMBEL ANNE LAVALLIERE (8).
(2) MAGIEHLA FOKOU JESSICA (6).
(3) CHOUNTOUA YOUGOU� MYRIAM NADIA (6).
(4) SONA ETUKE EBENEZER (6).
(5) AYUK-ETANG SENGUE SONE TATIANA (6).
(6) MBENG NAOMI KEFI (5).
(7) ZEUFACK ROMARIO (5).
(8) TABE LESLY LUCKLER ENOWMPEY (5).
(9) AWAH QUEENIVA FRI (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) TACKSSA TAGUELLA SEBASTIEN (7).
(2) MOUSINGUE EBOULE LUISETTE (7).
(3) MBALLA JEAN EMMANUEL (6).
(4) OTTE MELIYA RAJOUR (6).
(5) IDRISSOU (5).
(6) TABE STEPHANIE ARREY BATE (4).
(7) MANFOUO LANKEU FRANKLIN (4).
(8) WIRNGO CLAUDETTE BERINYUY (4).
(9) ZOFEYUI SYLVIA NUNYUI (4).
(10) CHE SERALPHINE NEH (4).
(11) ISAH AMINATOU MBESHE (4).
(12) NDOPING FEULEFACK CHANCELINE (4).


Centre No:  11382  Mbonge Maromba External
Regist: 71, Sat for 4 or more Subjects: 71, Passed: 26, 
% Passed: 36.62, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MINA FABRICE SELAMBAITI (9).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NTUBE STEPHANIE VIE EDIEMEANG (10).
(2) NJIE SONITA NJUMA (8).
(3) MESEMBE MERIT NIKANJI (8).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) TANG JOSHUA DIANGHA (8).
(2) NTOH ELUNGE EKUTE (8).
(3) EPIE JULIA FEMBE (6).
(4) MUKETE FLORA DISUE (6).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) EKINDE SYLVIE NZELLE (7).
(2) MINATE STEVE RYAN (6).
(3) ANDINE NGUM FUH (6).
(4) REGINA AMAKA OKORO (6).
(5) OKOLE BRIAN MOKWE NGOE (5).
(6) ENDALE PASY LYDIA (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) EKINDE SYLVIEN NTUBE (6).
(2) EYONG FERDINAND ENOW (6).
(3) BEKONDO BETHUNE UTOH (5).
(4) OGBONNIA AGHA EDITH ULOMA (5).
(5) BELOLE MOKAMBE JOY (5).
(6) ELANGWE MOSES BOKWE (4).
(7) ABWA JERVIS MBOTOH (4).
(8) FEMBE ANGEH HELEN DORY NISEN (4).
(9) DOROTHY ASIK OBEN-ECHI (4).
(10) TAMANJONG VITALIS NCHIEJOH (4).
(11) SOPHIE ALIMA (4).
(12) EKOME SOLOMON MUKWELLE (4).


Centre No:  11383  Mbalmayo External
Regist: 101, Sat for 4 or more Subjects: 73, Passed: 23, 
% Passed: 31.51, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) BAFOUNDJE GABRIEL LEARD (14).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) TCHANTCHOU JAEL ROLANGE (9).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) EVOUNA NOAH JEAN VIVIEN (10).
(2) OWONA ALOUGOU JOSEPHINE (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) MELE FOUDA FRANCOIS-XAVIER JEFFREY (9).
(2) EMAH TOGOLO JEAN (7).
(3) MBARGA ONDHOUA BORIS (7).
(4) BEZANGWA NEWTON LEKEFUA (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) GLORY VANESSA RIHANNA (9).
(2) EKONGOLO SALIOU (9).
(3) HAMIDOU BN HAMIDOU (8).
(4) DALHATOU MOUBARAK (7).
(5) MALLO NOUMBISSI ASTRID ORNELLA (7).
(6) MIMBOE SII GASTON (7).
(7) SIGHOMNOUE COSMASI SUZANNE (6).
(8) AKABA NTONGO SINATRA HAROLD (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) BENGLA AMBOLOU VALERIE DIANE (6).
(2) NOUBOUKI TOCKE ENGELBERT CHRISTO LE GRAND (5).
(3) ISHAGA OUMAROU (5).
(4) OUMAR AL GHAZALI HAROUNA (5).
(5) KUATE HIPPOLYTE JOSPING (4).
(6) NZEULON ANGE CATIANA (4).
(7) MEH FALONE KWAM (4).


Centre No:  11384  Government High School Kedjom Ketinguh
Regist: 81, Sat for 4 or more Subjects: 76, Passed: 36, 
% Passed: 47.37, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 5
(1) NYONG GODWILL NKWAIN (14).
(2) MBOM THELMA ABESSE (14).
(3) MBILITENDA HAMBLET FONCONYI (12).
(4) MUMELEUH NGOIN SUSAN (11).
(5) TSETOH ARNOLD ZUH (9).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) GEMUH BLESSING MBIH (12).
(2) NGAM OSCAR GWEH (12).
(3) LOHBAIN SIMPLIS KUBAM (11).
(4) MBONYAM CLAUDINE NGIEHJUNG (10).
(5) VEFENG THERESIA AKUMBOM (10).
(6) GAHBI MARY KEFOOH (10).
(7) SAMA ROMARIC NYUWEN (10).
(8) NGONG CONFIDENCE KESAM (9).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) VISHIEH SIDDONNE ASSAH (12).
(2) MONJU MELVIS WIHBEDIMBOM (11).
(3) AGEH VIOLETTE ASSAH (8).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) NGWEMUKUM FLORENCE BANDI (8).
(2) KING NELSON DIENSI (7).
(3) TAGNE MAMBOU VALLERY DELOR (7).
(4) NGEH EMMELDINE TSEMBUH (6).
(5) PHUNGEH JOY NEH (6).
(6) CHUYUM MARGARET FOH (5).
(7) NTUNE VERA VEGHOSE (5).
(8) MOKENYU COMFORTER LIMBU (5).
(9) FONKEMBALE RUDOLF MOVUH (5).
(10) TSELOFF NERIS NGANGSI (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) NIH PRISCA (9).
(2) MAFAIN EMMANUEL (8).
(3) NSHOM KINGSLEY KENDONG (7).
(4) MANEH HELBERT NGWUNE (6).
(5) WUKEUH PASCAL NFUH (5).
(6) SAMA THEODORE AMUH (5).
(7) SHAEMBOM SOLANGE ALEHBONG (5).
(8) AKENDO DENAITUS (5).
(9) ABAIN PRISCA VETIN (4).
(10) KINYI PHILOMEN TITA (4).


Centre No:  11385  Christian Comprehensive Secondary School Nkolmbong
Regist: 86, Sat for 4 or more Subjects: 51, Passed: 47, 
% Passed: 92.16, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 5
(1) HOTH MOMNOUGUI JOSEPH MAGELLAN (32).
(2) TAGNE TAGHEU WILFRIED REGIS (29).
(3) YOUTA LACTIO CHRISTABELLE (28).
(4) NDE PENLAP JORDAN (28).
(5) KINDE MOANGO ATIANGHASIEH ECHU (24).


Passed in 10 Subjects: 6
(1) TANKEU ERICA SHELBY (19).
(2) DIDIER MANDI MUSI ANOH (18).
(3) JOEKENG PELAGIE LIEBAFFU (18).
(4) KAMTA LUCSEN (16).
(5) KENGNE SAHGUO ROMARIC (14).
(6) KAMGANG YOUNDOM ROMANIE BRANDI (14).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) AKWAJI SOLOMON OJOBOH JUNIOR (19).
(2) DJEFOUO FOUODJI ANGE MAGLOIRE (16).
(3) YANN ALAIN YAP JUNIOR (15).
(4) ALFRED MBAPPE EBOKO HENRI FAYOLL (15).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) FOWAMBENG CHRISTIAN MBOMUN (14).
(2) MBENTY OLAMA ANNICK LAETITIA (12).
(3) KONGA SIANDJA REMY BAUDREL (12).
(4) NOUNDOUM SAMBA SERAPHINE OCTAVIA (12).
(5) TCHINDA SUENZO BIDIAS (11).
(6) VON CHOMA EYABE NJUWENI (10).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) ABOMO MARTHE PHANNEL (13).
(2) TAYEN CORNELIUS ANDONG (11).
(3) NGOUNOU YOGO JOHAN PAULHAN (11).
(4) KAMDEM KAMGAING LOIC MAXIME (11).
(5) BORO A' MENGHE SAMANTHA CHARNELLE LAURE (10).
(6) SIRI YVETTE NJI (10).
(7) GABRIEL NATOA OJONG MOTALE (9).
(8) LEFANG MICHAEL EPANSI (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) DEFO KEVIN RICHY (10).
(2) SONKEY KELLY MBIMBE (9).
(3) MESSINA MENGUE NAOMI GEORGIA (9).
(4) AHANDA CELESTIN ANTOINE (8).
(5) AYISSI EBOBI I JESSICA DILANA (8).
(6) TCHOUATEUN YANKAM FLEURINE (8).
(7) DOMCHE ASIMA STEVE YANNICK BAURIS (8).
(8) ADI SHARON ENJOH (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) FEKOU DJEMBI MAELLE MEGANE (8).
(2) NGAYA SOPHIE GAELLE (8).
(3) GNAM GNAM A' MEKOUNTEY ESDRAS CEDRIC (8).
(4) MOMHA JOCY NELLY (6).
(5) AMAYA BISSA BEATRICE GRACIOUS (6).
(6) AZIZ GELMART NANKAP NJEPANG (6).
(7) ANYAMBOD BRENDA PATUH (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) OCEANE PAULE HILARY ALEXANDRA THEPAULT (6).
(2) FEUSSI KOUNTCHOU EDGAR CYRILLE (4).
(3) NWOBODO CHIDIMMA BLESSING (4).


Centre No:  11386  Government High School Besali
Regist: 69, Sat for 4 or more Subjects: 67, Passed: 22, 
% Passed: 32.84, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) FOMBA DEUTERONOMY LONG (15).
(2) FORGAMBE SONY NEGHOP (11).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) TAYEM WALTER NKENG JR. (11).
(2) ATEBE CONFIDENCE JONG (9).
(3) JONG STEPHEN FOMBELE (9).
(4) EFUETCHA BLAISE TAYEM (8).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) NJOH MARVELUS TEBA (8).
(2) NYENTY CHANTAL NKENGANYI (8).
(3) FORBAI SONY ERICSSON (7).
(4) MENTOH ROGERS NONG (6).
(5) TAMBIA GEORGE FONKEM (6).
(6) FORYAH BERTHA MANONG (6).
(7) KEDJU HANS TANJOH (6).
(8) TANGU MACBRIAN (6).
(9) MENTOH SERGE MENTOH (6).
(10) TAYEM GRACE-BONIS AMBEH (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) ATABE EPHRAGYL NKENG (6).
(2) EYONG EMMANUEL TIKU (5).
(3) FONKENG DANIEL BESONG (4).
(4) FONJOCK CHRISANTUS FORJUI (4).
(5) AJAMGU IGNORINE AKONG (4).
(6) FORSONG DEWIS MUKETE (4).


Centre No:  11387  Government Bilingual High School Bafanji, Ndop
Regist: 147, Sat for 4 or more Subjects: 129, Passed: 47, 
% Passed: 36.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) MUNGIMIAH ZIBEROU NDAM (21).
(2) PEKWEKEH GUSTAVE NOSO (9).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) NTOPIWO BETRAND FEYENOPEH (13).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) KUGHA LEONARD MAKAZI (15).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) MACHU MILDRED MUSI (9).
(2) MODESTINE MBEMADIE (8).
(3) DOH RABIATOU NAHBIT (7).
(4) MBAIPAIH ZITA (7).
(5) TONSONG GLEN AZIMBOHBI (7).
(6) PELEKEH JENIOR (6).


Passed in 5 Subjects: 20
(1) FILI SERGINE (8).
(2) MAPANG SOLANGE (8).
(3) LEBIGHA ARMAND SIBAGHA (7).
(4) NDAMBOMBI HOSEA (7).
(5) GAMGHA ALAIN KAHYEB (7).
(6) NGANZOU JERRIES APUOCHIASOH (7).
(7) DOH NINGMI COLLINS KENYAMGHA (7).
(8) KWAMBOMBI MODESTINE FOMBEH (6).
(9) KWENOMIE HANSEL MAJUANO (6).
(10) NGWIETAING ALBERTINE (6).
(11) MANIEDIEH CLARIS MAGULEH (6).
(12) PINJINAKEH RANDY NKANOKEH (6).
(13) PIENTUEH HEMAN (5).
(14) PECHONKWEI BECKY MBIENGHO (5).
(15) MELVIS ASHWEMBOM (5).
(16) FORGHA RENDA APOWOH (5).
(17) PELLA CLEVIS NONMESEH (5).
(18) PINJINAKEH STEPHANIE PENANKWANG (5).
(19) LAURENTINE KABESINE KEHYINA (5).
(20) NGONGHO MODESTINE SEGHO (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) FORPA KEVIN DZONYING (6).
(2) AQUILA GHUPOH (6).
(3) NKART BORIS NGWA (5).
(4) NGUMBA KELLY-NASH (5).
(5) KOSHONG CLIFFORT TIENJO (5).
(6) NEBA ROSEMARIE SIRRI (5).
(7) NDENOH HAMLET (4).
(8) NOTEWOH CEDERICK NJUAMBOH (4).
(9) MBAH BRIYAN SAMGWA (4).
(10) TUMA FRANKA (4).
(11) NKWANKAM RAUOL DJAMEN (4).
(12) NJUAMBOH EDITH (4).
(13) HANLA SOLANGE SINKWAGHO (4).
(14) AYIMBOMBI MACAULE (4).
(15) MANCHUNGIEH RELINDIS (4).
(16) NGHOTEH SCHNEIDA NJINGWOH (4).
(17) FOYEH BRUNO (4).


Centre No:  11388  Santa Memorial Comprehensive College Santa
Regist: 71, Sat for 4 or more Subjects: 67, Passed: 20, 
% Passed: 29.85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AMUNYEN MAFOR LETICIA (12).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NDOPING FOPAH HARYSON (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) VERA BEWETE ADDEH BOMA (8).
(2) PENN MARCELL MULUH (8).
(3) FOMINUY RELINDIS MEZEO (7).
(4) CHOFFOR NCHIDA JOHN (7).
(5) LEPAWA YOUKEYA (6).
(6) NEH JUSTINE TUMANSANG (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) TANDE SHERIMEN AKERE (7).
(2) HAWAH (7).
(3) GUSSA KESTINE (6).
(4) ACHATAP REGINA MANTAP (5).
(5) NYAZOU YANICK KOUPON (5).
(6) NCHINDA VUGUI ZITA (5).
(7) ZEMGE KELLY (5).
(8) MANANYONDO MARIELYN (5).
(9) NGU ACHU KALVISON (4).
(10) FON BLAISE (4).
(11) NWA RUTH-FAITH CHE (4).
(12) SYVILIANE MANTOH FOBASSO (4).


Centre No:  11389  Government Bilingual High School Obala
Regist: 109, Sat for 4 or more Subjects: 92, Passed: 18, 
% Passed: 19.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) AYISSI OKALA GABIN PAOLA (16).
(2) MENGUE ASSOMO BENOIT (11).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) AYISSI NOAH CHRISTIAN (14).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) MBELE AKENGUE JOEL LEDOUX (9).
(2) TATAMEH NEHOSTA TINYUI (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) AVELE AVELE CHARLES CHRISTIAN (10).
(2) MEYEBE AYISSI YVAN MARTIAL (9).
(3) BEBINEZE YVES EMMANUEL (7).
(4) BELLA NDJANA JACQUES PHILIPPE (6).
(5) ANABA CHRISTENE MARIE YOLANDE (6).
(6) AMADOU MOUSTAPHA (6).
(7) ATANGANA ZOUMA JOSEPH ARNAULD (5).
(8) RACHEAL MONIE (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) ONANA TASSI MARTIN (7).
(2) LEMA ABEL ABRAHAM JEAN (6).
(3) EHET MARTIN ACHILLE (4).
(4) NDJINKIO YEPMO SEVERINE BRENDA (4).
(5) CHUMMEYOU CHAVOM ROUKAYATOU (4).


Centre No:  11390  St. Pius X Catholic College Tatum
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 37, 
% Passed: 90.24, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) WIRDZENYUY DAVID LIMNYUY (18).
(2) SHANG JOYCE MARY BERINYUY (17).
(3) NSAIDZEKA HARRIET CLAIRE KININLA (13).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) TUMI VALERY NYUYKONGE (23).
(2) USMANU HAMIDOU (12).
(3) WIRBA DESMOND NYUYSENIMO (11).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) KPUNTIR GREGORY WITORD DINNYUY (17).
(2) MFORSOH JULIUS SUH JUNIOR (16).
(3) TANYU ASHLEY BERINYU (13).
(4) TASING LARISA JAI (12).


Passed in 7 Subjects: 9
(1) MARY-CATHERINE YUNGAYONG (10).
(2) MBIBE FRANCIS CHE FAI JUNIOR (10).
(3) JOEL KILOFONYUY (10).
(4) WIYSAHNYUY KENNETH ASHERI (9).
(5) YUVEN BIBIANA BOMKI (9).
(6) FON CATERINE NSAMAI (9).
(7) YUVEN MELISSA KINYUY (8).
(8) WIRNKAR FARIDA KINYUY (8).
(9) FONYUY PATRICK KONGNYUY (8).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) BAN-MBONG ALAIN SIGHAN (13).
(2) SENYUY SAHLA MISHARK NOLDEKE (10).
(3) LOMDZEEM CEDRIC KIIVEYII (10).
(4) LON CLAUDE TATINYUY (9).
(5) FONYUY PETRA ASHEHRINYUY (9).
(6) NGAH VERONICA FONYUY (8).
(7) MABEL FONYUY SEVIDZEM (8).
(8) MOLO BERINYUY NYUYKIGHAN (8).
(9) WONGEH HELENE KWANYUY (8).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) YUVEN RENARD NYUYSONIVEN (10).
(2) BONGWIR AOUNIYYU FONDZENYUY (8).
(3) FANKA CLINTON WANTOH (7).
(4) MOSHEHLEN SANDRINE FONDZEYUF (5).
(5) TAHFON SWABERATU FONYUY (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) KONGNYUY LOUISE-VINCENT NJOKA (7).
(2) VERLA LYDIA KINYUY (5).
(3) OSWALD FAI FONDEH (4).
(4) PATIENCE LIMNYUY (4).


Centre No:  11391  Regina Pacis Comprehensive College Nkar
Regist: 122, Sat for 4 or more Subjects: 97, Passed: 80, 
% Passed: 82.47, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) FIDZENYUY JOHN BERKA (26).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) NSOYENIKA NYUYFONI YASMINATU (22).
(2) SIYSI VALERY SOBUNRI (22).
(3) DINDZEE CLOVIS VERLA (18).
(4) YENFOLA ETHELDA SINKAR (17).


Passed in 9 Subjects: 6
(1) BONGDZEEM LAMBERT (20).
(2) NKOUNEPOU SERGE-CABREL (17).
(3) DZEKAMELIV RELINDIS MEILAM (16).
(4) HARRISON YUNJO (14).
(5) SENDZE CEDRICK JAIY (14).
(6) BIME BRENDA BURINYUY (10).


Passed in 8 Subjects: 12
(1) LAYE SPORA YENSAH (17).
(2) BERINYUY ROMANRIO (16).
(3) LUKONG SANGNYUY EDSON (14).
(4) BERINYUY MARIVETTE NTANG (14).
(5) JUMFONGHAI VINCENT KARLA BONGKONG (14).
(6) KANG PADERIS ALEH (12).
(7) JAIBE BETILA YAYA (12).
(8) TAGALEU NDEFFO TEDDY (11).
(9) WILLIS FOMO YENSILA (11).
(10) TAHMBANG RAHIMATOU MBIPONYUI (10).
(11) RAME VINCENT LAINJO (10).
(12) ATANGANA ENONGENE PARFAIT (9).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) NYUYDINE BEDE BERINYUY (17).
(2) LANGAI BURINYUY BENEDICT (14).
(3) FONYUY EMMACULATE BOMKI (12).
(4) TATAH BORIS MBIMENYUY (12).
(5) DZERNJOH EUPHEMIA BERINYUY (10).
(6) AGHA KELLY NGUM (10).
(7) CHIN JULLIET VERNYUY (9).
(8) WIRNKAR JOY VENSUIMO (9).
(9) ASUIYI ADELQUEEN BURINYUY (9).
(10) IHEREJIONU ANGELA CHIDERA (7).
(11) NTOSONGEH DESALLY MBIWONYI (7).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) SANDRA FONSILAKAIY (11).
(2) FUAM CHRISTABEL (11).
(3) NSAIBAN VIOLETTE YENNYUYGHA (10).
(4) YUFEWO LIZA LEINYUY (10).
(5) EMENI MBOUALIE STEVE LANDRY (9).
(6) DZEKENYUY BRIAND DZEKENYUY (9).
(7) CHIN LINDA BURINYUY (9).
(8) AWAWU NYIBIUH HASSAN (8).
(9) MBIBOI DIMITRICE TATA (8).
(10) NKENDA BERI LINDA (7).
(11) SHEY MC DONALD YUFENYUY (7).
(12) NGUBI AMADINE KINYUY (7).
(13) MBUO ABENYAM ERIC (7).
(14) RAME SUILARENG DOREEN (6).


Passed in 5 Subjects: 23
(1) SEVIDZEM BORIS FAAY (10).
(2) YENSILA CHARITY LAADZEE (8).
(3) NGALA JANE FRANCISE (7).
(4) GHIIA WALTERS NDOH (7).
(5) NKONGME NATHALIA NSUNGNIN (7).
(6) JOH MARION-JONES DONG (7).
(7) NKIE FOTABONG DESTINY (7).
(8) WIRBA ESUA BONGKPUMU (6).
(9) MAINIMO ROBERTO KEHLA (6).
(10) LIMNYUY EVANGELINE (6).
(11) NSOYEH GLENN NYUYKONGHI (6).
(12) FRANKLIN NJOM NSOR (6).
(13) FONYE CERDRICK FONYUY (6).
(14) KILOH LAWRENCE KILOH (6).
(15) DIENSI THERESE FUGUA (6).
(16) TABIT SANDRINE ANYA (6).
(17) BANLANJO SOLOMON KINYUY (6).
(18) BONGSUIRU IRENE MOKIKINA (6).
(19) MBIYDZENYUY BANINLA ALPHONSA (6).
(20) SERNYUY BRIAND BURINYUY (5).
(21) VENDZERNYUY CEDRICK DINDZEE (5).
(22) VIDZEM BIBISHCLAIRE NYUYSHAVIDZEM (5).
(23) NYUYWIR AL-JHANIE LIMNYUY (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) NCHOJI ABEMBOM BERTRAND (7).
(2) MASSOH KENGUE TRICIA (5).
(3) NSANYUY NOELA DZERINYUY (5).
(4) CLAUDIA KINYUY (5).
(5) DZELAMONYUY JOYCE DZEVELA (5).
(6) BANLANJO JAIKA VERONICA (5).
(7) DINI AMOS VERNYUY (5).
(8) CHRISTABEL FORMONYUY (4).
(9) FEKA CHANTAL SIMOLEN (4).


Centre No:  11392  Mario Academic Complex Mendong Yaounde
Regist: 82, Sat for 4 or more Subjects: 82, Passed: 57, 
% Passed: 69.51, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 3
(1) LANDO MOMO PAUL JUNIOR (26).
(2) DEKENE DA AGOONS (24).
(3) WEPNYU LAURENCE TANYU (23).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) TARH TONGABIANG BARRY NKONGHO (15).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) JIKONG CARLA NALUBEGA (18).
(2) MVENG OWONO JOYCE ARMEL (18).
(3) KOP TICHI MARCEL RODRIGUE (16).
(4) AZUE MISPA NGWA (12).
(5) TANGMOH CHEALSEA FONBASO (12).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) NYEMECK BENJAMIN DORIEN DUVAL (13).
(2) YOMI MFABO GOVAN LANDRY (11).
(3) TINGHOUO KENGNE ANGE DANIEL (10).
(4) CHE ELVIS NEBA (10).
(5) EGO LUCY NKONGHO (10).
(6) NJABYA MERVISE KWASEH (9).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NCHONGANYI NERISAH NKEMNJI (9).
(2) TEZEFIE ZOHMBOH VERA (9).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) KONKA EUNICE BIHNWI (9).
(2) TAMGNE MAMBOU GAIUS NATHAN (9).
(3) SUH CALCEDRICK (9).
(4) FONBAH PROTEST NDIBANG (8).
(5) MOU EDEN NCHOU (8).
(6) AMEI CALEB JUNIOR TITUH (7).
(7) TCHINDA FOGANG DIVANIE (7).
(8) FEUDJIO VOUFO JEFFREY OSWALD (7).
(9) TEKE JOYCE ABID (6).
(10) LEILA KONE KIMBERLY OCTAVIA (6).
(11) CHE CLOUDETT ZIE (6).
(12) TAKU MARIETTE EMAH (6).
(13) AGWINYI JESSICA AMBANG (6).
(14) MUGRI ANNIVERA NDI (6).


Passed in 5 Subjects: 12
(1) EWANE TIMBONG FABRISE (9).
(2) DEMANOU NGUETSOP KENDRA (6).
(3) DEMANOU NGUEDON ARMANDA (6).
(4) NOUTSA YANN MARCEL (6).
(5) NGUEPONG TALA CHILEINE (6).
(6) IMBEU MBEUMO JOVIAL DUCLAIR (6).
(7) ELONGE ALLEN ESANGE (6).
(8) NCHANG MANGUE MOREAN BERTHE (6).
(9) KOS RACHELE AURELIE (6).
(10) EWULE EINSTEIN DIKONGE (5).
(11) BONGADU ALBERT FONDZENYUY (5).
(12) MENDAAH CATHERINE ASAAH (5).


Passed in 4 Subjects: 14
(1) TADONKEMWA VOUKENG LAETITIA LYNE (7).
(2) KITIO NDZANA LAETITIA (6).
(3) WAFFO PATRICK EDOUARD (6).
(4) LOKENDO MARIANA MINKADO (5).
(5) MULUH VIOLET MAGANG (5).
(6) YEMDJI MANFOUO SIRANO (5).
(7) KUETCHE FOTSING LIONEL (5).
(8) MFEGUE ASSEMBE MARTHE PAULE FLORA (5).
(9) WUMEN MARAMID NYOU (4).
(10) YUFENYUY ADELE BONGSIYSI (4).
(11) EYONG ANNETTE ORU (4).
(12) AZIEH NAZARENE MOSOH (4).
(13) ANYIHNEBA SHWARTZ AGAKI (4).
(14) NJOBAM KELLY BERMO (4).


Centre No:  11393  Government Secondary School Taku-Ndu
Regist: 86, Sat for 4 or more Subjects: 85, Passed: 8, 
% Passed: 9.41, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 4
(1) TANKO RANDOF NTARIKEH (6).
(2) NDI CHALLOTE MBITI (6).
(3) NFOR CLARIS BERI (6).
(4) BAWE LINDA MAYA (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) YINKFU JEPHTA NYUDZE (7).
(2) TANTOR GODBLESS (5).
(3) KENSAH FABRISE YUNIWO (4).
(4) MBEMNGONG ELEANOR LAYIR (4).


Centre No:  11394  Fultang Bilingual High School Nkongsamba
Regist: 59, Sat for 4 or more Subjects: 43, Passed: 36, 
% Passed: 83.72, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) FUH BLAESIUS NGWANA (29).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) DJONGOUE TCHUEMENI RYAM BRADY (24).
(2) FOUEJO KAREN ILARIE (22).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NGAMKAN ANGE MERVEILLE GRACE (16).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) AGBOR OBASSI-NKONGHO ESTHER (N) (16).
(2) NDZENGUE MEBEBE MARIE DAMIEN (16).
(3) MUKA CHRISTINA BEBOLAKA (14).
(4) NDUNGE MESUMBE DESMOND NKUH (13).
(5) EMACULATE MBOTIDZI TAFRY (12).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) EKAH MADELE ENOW (14).
(2) NJAFUH NUBIA JOEL JOSHUA (12).
(3) AVA ENDOMO ARSENE CHATELAIN (12).
(4) TEZOCK RODRIGUE TEBOH (11).
(5) KOUABONG TCHAKOUNTE DANIEL (11).
(6) NGAPSO MAFFO OCEANE DOMINIQUE (8).
(7) DJEUJO CYRILLE PARFAIT (8).
(8) AFOUANJI-SOH KIMBERLY PEMAMBOH (7).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) MEFOMBA MBOGNO DORCAS MERVEILLE (13).
(2) NEPALLE SAFFO DILANE (11).
(3) PENN RAMSON (10).
(4) MBOTIJI MELVIS (10).
(5) BEDOA MPELENG YDEN BRENDA (9).
(6) DIONE TAPITA ASUE (9).
(7) SAH MOUKODI CHRISTIAN ROMARY (8).
(8) PHINEES JOSAPHAT DOOH (8).
(9) NJOUADJOUN NICOLLINE DOLLYANE (8).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) VIBIEFEH WILSON MONJU (10).
(2) SONE EWANE TERRY (7).
(3) AMINKENG NKENGBEZA KEVIN (6).
(4) MOFA MASSOMA NGANDA (6).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) ENOBIL TYPHIN NDELLE (8).
(2) NGUIFFE MFOUMOU ANDREA DAPHNE (6).
(3) TSAYEM PEDE KEVINE LITHISIA (5).
(4) AIMON EMMANUELA BOGHEHO (5).
(5) NGUETSE MEZATIO LIONNEL ARTHUR (5).
(6) ASHU CLINTON ENOW (4).


Centre No:  11395  Government Bilingual High School Kribi
Regist: 80, Sat for 4 or more Subjects: 70, Passed: 41, 
% Passed: 58.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NDZENGUE NDZINGA NANCY ANGEL (21).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) AKO EBAI-TAKANG ETENGENENG (19).
(2) DOMTCHEUNG NZOKOU RONALDO STYVE (8).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) CHARLEINE FRANCE DAVILA NDZIE (13).
(2) TINANG FOUMBOULOU INESKAY (12).
(3) ESSOMBA RAPHAEL MODESTE CEDRIC (11).
(4) KHAN ADRICK (11).
(5) BINUE CLARIS FORSUH (10).
(6) KAMTE HANNA NGANKEU (10).
(7) FUH TOUMAGA ULRICH (10).
(8) NGALLE BIKA LETHISSIA FIDELINNE (9).
(9) PATOU VOUNDJANG (8).
(10) NFOUSSE SIDONINE (8).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) MENDOMO FOUMANE AUDRAY CECILE (9).
(2) NGOCGAR MIRIANE BLANCHE (7).
(3) MUYANG GLORY AKUM (7).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) MISSOUMA NGONO AGATH LETICIA (8).
(2) CHE KELIAN ZHON (8).
(3) OWONA JACK DYLAN (8).
(4) DZOUL KARNAINI AMADOU (8).
(5) BIDZOGO TANGA MIREILLE LEONELLE (7).
(6) NDONGO TONYE GILLES FRANCK (7).
(7) EDIM II MARTIN CHARLES (7).
(8) TEKOUHA NOUBISSIE HONORE JUNIOR (6).
(9) NAYED SAMIRA TCHIDEBANG (6).
(10) LO'O BILFORD NTAH (6).
(11) BIYE MARIE IRENE OLOUA (6).
(12) MADUGU EVOLATE (5).
(13) WIRBA JEVAS KIVO (5).
(14) JIRESS PARFAIT MBANG YIJOF (5).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) KILOH CALSON NGALA (7).
(2) PHILIP ETIM ANTAI (6).
(3) KEHDIGUI NGALI SAVOLONTE VALDEZ (6).
(4) SONFACK NANDA ULRICH ALDEN (6).
(5) FORBANG RODRICK GANKOH (5).
(6) MYRIAM AKOBI (5).
(7) CHE RENDA BERI (5).
(8) NWONANDIEN PRECIOUS MAKAKWANG (4).
(9) NDIYUN DERICK QWISYIKA (4).
(10) NDUE KERE BLAISE ARMEL (4).
(11) ACHO SERAPHINE ENOWPI (4).


Centre No:  11396  Government Bilingual High School Baleng
Regist: 194, Sat for 4 or more Subjects: 134, Passed: 105, 
% Passed: 78.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) DONLEFACK KENGNI DOLIE (14).


Passed in 10 Subjects: 4
(1) MAGNE PRISCA GWLADYS (22).
(2) MENPANOU KOUAMOUO AUBRY (22).
(3) TCHAKUI MUTANG ANNIE MICHELLE (22).
(4) TCHATSO NZONGANG PURCELLE (16).


Passed in 9 Subjects: 13
(1) TELA ANOLE (23).
(2) TATIODJIO MANFOUO THIERNO (19).
(3) TEDA LAMBO AURELIE JEODELE (19).
(4) MEKAM DEFFO LEA DAYLONE (16).
(5) TCHIAZE TOFOU JUNIOR (16).
(6) MEDEKO KONGUE ZAINA LESLY (15).
(7) MEFENGAZAH POTIA (15).
(8) KANA TOUSSI INGRID BRIELLE (15).
(9) KAMDEM KAMDEM JOSEPH PRESTIGE (14).
(10) AGOUM NGANG GRACE DURELLE (14).
(11) SIMO ENTCHEU IGOR KEVIN (13).
(12) KUMFA CARLSON BEKOH (12).
(13) KOM FLAVIE SANDRA (12).


Passed in 8 Subjects: 12
(1) NGASSA LIONEL JORDAN (19).
(2) AKURO GAYET WATE (17).
(3) KOLLA NKOUTSING ARCEL DONALD (17).
(4) KEMI KEMI CHRIST YVAN (17).
(5) TINGA KINGUE ALVINE STEPHANIE (16).
(6) MOU DENIS (16).
(7) MA'AH MEMINKEM PRECILLIA YMELLE (14).
(8) MATSINKOU JOSEPHINA PRISCA (13).
(9) ACHUO RONALDO MUA (13).
(10) MAGNE TEGUIA PHALONE OLIVIA (12).
(11) KENNE ZANGUE FLORIAL BASTIEN (12).
(12) MEKUATCHE KUATCHE FRANCINE ALINE (11).


Passed in 7 Subjects: 15
(1) NGALA JENEVINE YAH (14).
(2) MADIE FOUGNOU STEVY MERVEILLE (13).
(3) FONGANG FONKOU JORDANE LIONNEL (12).
(4) CHENWI ERIC NKE-ABAKEM (12).
(5) NAMEGNI SOFFACK SAINT GERMES FRANCK (11).
(6) WAFO KENGNE GYLIS BAURIAN (11).
(7) TAMUNTING HICXSON TANGHIEH (11).
(8) NJUKENG MINET (10).
(9) TEUMA NGATSI JACQUES CHRISTIAN ADRIEN (10).
(10) MOUNGANG NDJOMO THALES VEYRON (10).
(11) MBECHAP NJIWUNG STEASY (9).
(12) AJIFACK TSAFACK STIVE MALONE (9).
(13) LEUNANG JOUGOUO VICTOIRE MYRIAM (9).
(14) MEIDING SORELLE BRINDA (9).
(15) AYIMELEH ZECHA GILZERA (8).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) SENE KAMMOGNE SORELLE VANESSA (11).
(2) NANGUE KAFACK BRICE (10).
(3) DONFACK ATEUFACK DILANE VALDO (10).
(4) MBAH DOLLY TEMBEI (10).
(5) NKARMANYOR PAUL NKAR (9).
(6) ASONGAZE K�LINE ATEAFAC (9).
(7) MEFOTSE TEWA JULY (9).
(8) VERDZEFE MBIYDZENYUY HELEN WIGAS (8).
(9) KOUTOCK JACOBINE (8).
(10) METSEM SIDZE VANESSA ARMEL (8).
(11) TANYI MOSES NEGBOR (7).
(12) KAMGA ROCKEER ANDERSON (7).
(13) NTONGHOMO GLORY (7).
(14) NKENFACK LOIC NDONGO MANDELA (6).
(15) NGUETSA SONFACK DEISSE LAURE (6).


Passed in 5 Subjects: 28
(1) WAGOU TCHAPDA GANINA ILARIS (9).
(2) ENONGENE BROWNDON METEH (8).
(3) NGUEGIO BLECK MARNEAU (8).
(4) MANEGWA NIDERA (8).
(5) METIODA ESSNGUE CHARNELLE LETICIA (8).
(6) MAWAH CHRISIE SOLANGE (8).
(7) DOUMTSOP TSAPI CHRISTIAN JUNIOR (7).
(8) TIOTSOP DJOUSSE BRUTELLE CHERINDA (7).
(9) DJOUDA KENNE LEOSTELLE (7).
(10) GERARD DEPARDIEU NONO (7).
(11) DJIOLEFACK TIOMO VANINA (7).
(12) TAKUETE NOUMESSI CABREL (7).
(13) NIBA FRANCKLIN CHE (7).
(14) KWEFOUO NGUANFOUO SONIA (6).
(15) WIRSIY ARISTIDE VERSHIYI (6).
(16) DADJI TCHUIMO JOELLE STEPHANIE (6).
(17) DJOUKOUO NKOUNGA DAMARICE (6).
(18) AKO SHADRACK FRU (6).
(19) POKAM FONGANG GRACE OLIVE (6).
(20) NJUAFACK MARILYN NKEMAJAH (6).
(21) NOCHE FOTSO DIANE (6).
(22) AKWANGA TENDONGMOH KIZY-NIVEL (5).
(23) NKEWENUI TIDINGS PAUHUNG (5).
(24) NYANYOH JUDITH NENGEIY (5).
(25) ALOT DORAINCE ANUNGHO (5).
(26) EMMANUEL BESONG EYONG (5).
(27) FOSSUNG GUILIAN NYANKA (5).
(28) ASONGAZE ROLINE NJIFAC (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) TSEGUI FRANCINELLE (8).
(2) GUCHI NEGOU LUTR�CE (6).
(3) MBONGO DIALE LESLY (6).
(4) FOLEFAH PRICILLE PATRICIA (6).
(5) AKWANGAH RODRIQUE FOSOH (6).
(6) TSEGUI MOUOFO DIANE (6).
(7) NGENGANG LANDO MERMOZ (6).
(8) KOUGHA NZONGANG MAXWELL (6).
(9) MBAHTOH AUGUSTA BELLA NGWE (6).
(10) TANTOH FAITH MUCHA (5).
(11) MATCHIOFO FOUGNOU INGRIDE DOUCHELLE (5).
(12) METUE MABOU KROUSSITA JORDANE (5).
(13) NGAWA YOUYOU VITAL MIGUEL (5).
(14) KAMDEM KALOS (5).
(15) LAMU BRIAN NGUNU (5).
(16) KUETCHE FOSSO WILLIAM (4).
(17) GUEMOUGNE FANKAM JEANNE KEVINE (4).


Centre No:  11397  National Progressive Bilingual College Kumba
Regist: 35, Sat for 4 or more Subjects: 31, Passed: 9, 
% Passed: 29.03, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) NANTCHOM VIVIENNE CHRISTELLE (9).
(2) MOMENE RELINDIS TONGWE (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) FONDUNGALLAH EBESOH CLINTON (6).
(2) EJUH NUELLA ZOU (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) SONE LOVETTE EKOME (5).
(2) NGOE FLAVINE NJIMEREKI (4).
(3) MOKANYA DELPHINE BELUWE (4).
(4) NGASSI RAHEL OWAMBA (4).
(5) NKEMATEH DANIEL FONYA (4).


Centre No:  11398  Bilingual Private College Foumban
Regist: 73, Sat for 4 or more Subjects: 72, Passed: 15, 
% Passed: 20.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 5
(1) MOUNGNUTOU GBETKOM SOULEMAN (10).
(2) CHAH YVONNE FOFI (10).
(3) KEPSU NGUENGUE DANIEL (10).
(4) MIMCHE MOUNTON ABASS-KING (9).
(5) PEKARIEKOUO MEFIRE PEFOURA ZOUNEDOU (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) MBONWOU FOMENA CABREL (10).
(2) MOUNCHINGAM FRANKLYN (9).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) KOUOTOU MFEUMPOUWOU YAYA (7).
(2) MOUNGNUTOU MFOUAPON OUSSENI (7).
(3) KONGLA EMILE (5).
(4) MEFIRE NDASSA ZAKARIAOU (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) SANCHO KENNEDY CHARADENDUE (6).
(2) MBOUO MFOUAPON SALAMATOU (5).
(3) MBOUOMBOUO ABDOU RAZAK (4).
(4) NDAM NSANGOU YOUNCHAHOU (4).


Centre No:  11399  Royal Bilingual College Ndogmbong
Regist: 32, Sat for 4 or more Subjects: 26, Passed: 25, 
% Passed: 96.15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 5
(1) EUNICE REGINE SIELACHOM KAMGA (27).
(2) DJAPI NOUBISSIE PAOLA (26).
(3) NGUEGO CHIMI AUDREY KIRIANE (25).
(4) FOUEZE GUEKENG FLAVIE (25).
(5) KWINDJEU LYDIE GABRIEL (24).


Passed in 9 Subjects: 9
(1) MALA MALA JEAN BOSCO (24).
(2) GOUMMO JUOMPAN BILL BORIS (23).
(3) NZEUKENG KAMGA LEONEL JEFFREY (22).
(4) FOKO TALOM YVES ARMEL (21).
(5) NOUAHAM EMMANUELLE (19).
(6) MAME PAUL AVENIR (18).
(7) WETEJI OTTOU ALEX (17).
(8) ZOGO FOUDA HELENE PATRICIA (16).
(9) WATAT WATAT PAULE LEANDRA (14).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) TCHAMALEU NATHALIE GAELLE (15).
(2) DOMTCHUENG TCHUENGWO YOLANDE SHERYL (15).
(3) NGONG GUILLAUME CEDRIC (13).
(4) MONNI SANDRA BAO (13).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) RETOUYAP MOUNCHILI AICHA (11).
(2) MEKOUEGIM DJI LESLIE CHANELLE (11).
(3) MOUKOURI KOUO SIMON-HALLE (9).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) DJIFACK BRINDA DONA (7).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) SASSI DIVINE FABIOLA (5).
(2) MISANG NDIBA THERESE ELISABETH (5).
(3) ABONGASONG CARINE (4).


Centre No:  11400  Government Secondary School Bakogo
Regist: 12, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 1, 
% Passed: 8.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) AGBOR EMMANUEL ANOMO (4).


Centre No:  11401  St. Mary's Catholic Comprehensive High School Ndop
Regist: 74, Sat for 4 or more Subjects: 55, Passed: 46, 
% Passed: 83.64, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 6
(1) NTOMBONG BLESSING ETENENENG MANYOR (18).
(2) NDIFORMOMBEH CHRIS-SAMA (15).
(3) ALIYU ABDUL-AZIZ (14).
(4) MELLEH EDMOND LANGMI (12).
(5) ALIYU HAMAMATU (11).
(6) CHIBENDAH NICHOLSON VACHINDE (11).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) NTOBONG PROMISE OTTOP AYAMBA (15).
(2) NDI JOYNETTE KINYUY (14).
(3) MUSONG AFANWI ABINO NDIFOR (13).
(4) NJAMBOH OUMAROU LADYFATOU (13).
(5) TONKEM UNICE (10).


Passed in 7 Subjects: 10
(1) NDISUFAH ASHIKATOU KANDEWOH (14).
(2) EKUKWE CYNTHIA ALOH (11).
(3) LEGENEH LAURANTINE BECHESEH (10).
(4) MBIEH HAMZAH TIMA (10).
(5) NKONO SHALON ENNI (10).
(6) NDOFOR HERBERT ACHEGENUI (9).
(7) MEYANUI JESSIE NGWA (9).
(8) ACHALE ETIKANG ALETIA (8).
(9) ENONGENE SENDICLARE MEJANG (8).
(10) TAKE RAWLINGS MLAFEYEH (8).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) YENYI HENRY CHIKETON (12).
(2) ZENAS ZONTAMEH (11).
(3) DIODI ONANENA JEANNE LYNDA (9).
(4) KENOH LAURELLE KWENYI (8).
(5) NGWANA SHELLA ATEHWAH (8).
(6) MBENG ROY KANNE EYONG (7).
(7) AKEMFOR LIZETTE ANGONG (7).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) EKEMA DIRAN MBONGO (9).
(2) GHAAYUKA NATHALIE DZEKENYUY (7).
(3) PAFESSIE MFOPAIN KASSIMOU ANAS (7).
(4) MBENOWOH MODEST NOPAINDEH (7).
(5) TIEWAH DESMOND MBIENGHO (6).
(6) GAUDENCIA BINDANG NSI AYINGONO (6).
(7) AYUK NDIP GISELLE AGBOR (6).
(8) MORIKOUALA'A MARIE REINE MASSA (6).
(9) NJANKA ORANTUS TERMI (6).
(10) KOMETA LEONCE KOLEDIE (6).
(11) NJAH FRANKLIN VERNYUY KILAGHAN (5).
(12) NJANG LIZETTE YOUBONG (5).
(13) ALIEH NANCY NSOH (5).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) TIENDEFUH EBOB EUNICE (6).
(2) MFOPOU SAMIRA LARISSA (6).
(3) PEPANE BLAISE NKEHFOR (5).
(4) KOMUFOR RAFIATOU NGUMETA (5).
(5) NGAMO NGAMO HUGO (4).


Centre No:  11402  Frankfils Comprehensive College Buea
Regist: 40, Sat for 4 or more Subjects: 30, Passed: 23, 
% Passed: 76.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) FANTEN CHEPNDA CATHERINE (16).
(2) FUAMBU JEFFREYS TOMBU (13).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) BUKEH JUNIOR LAMBI (10).
(2) BORIS CLARENCE OKOLE EKUKA (8).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) NDUMBE KNOLLIS MOKAKE (11).
(2) NKWELLE DESIRE MEM (8).
(3) WIYFENGLA MARIA NYUYLAI (8).
(4) NGALA NANCY BERINYUI (8).
(5) BAKIA AYUK ABANG (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) KOMETA HANNAH MESEH (8).
(2) MOTALE THERESIA MOMAI (7).
(3) AYUK PRUDENCIA MBI (6).
(4) DIABE EPOSI (6).
(5) NANA NOELLINE NOPONDAP NGWOTUEN (6).
(6) NGOWO LUCY MANGOH (5).
(7) SALAMATU DGELUAM UMARU (5).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) ENONGENE SYNTHIA MBINDE (6).
(2) EROMBA SALLY EPITE (5).
(3) MANFRED NGONI MAYOWA (5).
(4) MUKETE DYLAN ITOE (5).
(5) TANJONG SHARLLOT ANBONDEM (4).
(6) NDELLE IRENE NZELLE (4).
(7) ESTHER MENGING BOJA (4).


Centre No:  11403  Common Initiative High School Ndop
Regist: 284, Sat for 4 or more Subjects: 242, Passed: 95, 
% Passed: 39.26, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NDZEYAA MOMYEN PROMISE (17).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) FONYUY MICHEAL (16).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) BOFONKEJEN COLLINS (17).
(2) BANADZEM JOYCELINE NIFEH (12).
(3) SAMIRATOU ASSMAOU (12).
(4) NTOMBONG EATWEL BENYI (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) LANJO AUDREY FONYUY (16).
(2) MBUNTENE LESTER MBIAYUH (13).
(3) NGEGHE ASIATU FANYI (12).
(4) KAYCEE RIMISHI NGANGJOH (11).
(5) MUNJANG MAXMILLIAN KOLBE CHIA (8).
(6) TIH YACUBA TIH (7).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) BUA LETISIA BEHAI (10).
(2) NKIAMBO EMMANUELLA KAKAH (10).
(3) NCHANG QUINTA RITA CHE (9).
(4) BANDE YEWOH LOVETA (9).
(5) MADRID MBUTU (9).
(6) MANGINGHO EUGENE NDIGENUI (9).
(7) YUSEMBOM BETRAND MAWO (8).
(8) TAMAH NGUELEWE RICADO (8).
(9) KEYENYEN DAISY KINYI (7).
(10) ANUSHINI MARCEL MBIBE (7).
(11) KUNA RHODA BOBGA (6).
(12) SUNDAY TRACY NJWENG (6).
(13) LEKU ALPHONSE KETU (6).
(14) MBIYONYUI LESLEY (6).
(15) ZIPOH YVETTE NYOKEH (6).


Passed in 5 Subjects: 32
(1) NJOKOH TERENCE DONALD (10).
(2) LEANGU CLARISE TIENGWOH (10).
(3) LONGMEN TANKEU KEVINE JOELLE (9).
(4) WANJIE GODWILL NFORHNYI (8).
(5) ELENO KONYI (7).
(6) WOSOH GILBERT FONKONYING (7).
(7) NJOTIM BELTA ZUMI (7).
(8) NDOHE BASILE MECHIEHE (7).
(9) MAGHELEGHE REMIOS MAMBOGH (7).
(10) NJUME KELLY SENGE (7).
(11) MAMBO CLINTON (7).
(12) BUKA RACHAEL NJOHONYI (6).
(13) CHE LOUIS (6).
(14) NDIGHA CALECK NUBECK (6).
(15) NDINKANG SANATU MBO'OWAH (6).
(16) TIAPO DESMOND NONPOMAPAH (6).
(17) GRACIOUS SHING (6).
(18) TEKWE JOHLIN TEKWE (6).
(19) MBUNDA BLANDINE NGUKE (6).
(20) FONKI EVANGELINE NGONDA (5).
(21) OBURI EMELINDA ADEMENE (5).
(22) NTOFONSO JOYCELINE MBINYUI (5).
(23) ANGAMI BORIS ANBI (5).
(24) MONYONGO DESMOND NJEMGBERI (5).
(25) BAH NYANYOH JUSTINE (5).
(26) NCHIMINYI SERGE NAHBUBI (5).
(27) AKEHMBOM EDNA (5).
(28) CHOUYI MINETTE KENYI (5).
(29) ASHAMBO MELVIS (5).
(30) NDONYI ODETTE BETIE (5).
(31) NADEGE CONYI (5).
(32) TAFOUH GLORY CHWIENUI (5).


Passed in 4 Subjects: 36
(1) GEBBAH OBRAIN MOMBE (8).
(2) TAMINA ALAIN CHERAMEH (7).
(3) NAGWALA ORALE (6).
(4) MANA ANNA PENQUANG (6).
(5) DEBRAH PEPUONEH (6).
(6) KANGA NDOGNYI STANIS ILARYON (6).
(7) LUKONG KELLY BROWN NKARFON (6).
(8) WOSOH ROGER MBIONYING (5).
(9) NDIMUMEH LIZETTE NGWASHA (5).
(10) DOHTUMA PROVIDENCE SEGHTEM (5).
(11) BETIE ALPHONSE (5).
(12) EDWIN MBEKUM (5).
(13) NDIFON GLORY VISEGH (5).
(14) MAGHEFEH SERGE PEZUZUH (5).
(15) NTOH SHALOTTE DINNYUY (5).
(16) WANGO BOLIVA NGONG (5).
(17) LOVELINE LOH (4).
(18) BANLAJO MIRABEL (4).
(19) TIEMELI NINA WOHWONYI (4).
(20) VIYOFF CARINE BIHNDAIN (4).
(21) TUMEH CHRISTABEL NTEMESI (4).
(22) TAMANDI DOROZINE NOTEWOH (4).
(23) LUEONG VERA MAPEYEWOH (4).
(24) TALA FALONE NZON-MANI (4).
(25) TETEH JULIET NDONDE (4).
(26) ASHANGA DIVINE TANIFORM (4).
(27) MOMA PROSPER DOPLEY (4).
(28) NDONG NDONG DAOUDA TATA (4).
(29) NJUABENYI GILDAS YEMAH (4).
(30) CHAKAI KELLY YINBOM (4).
(31) YUH DESMOND MBOYE (4).
(32) MBOH COLLET NKONGHO (4).
(33) LINDA KWENUI NKEH (4).
(34) GWEINTEH GLORY JOIY (4).
(35) LEMBE SENTEEN NGUMNOUNDAP (4).
(36) MBENYUIBING CHRISTABEL (4).


Centre No:  11404  Global Bilingual Comprehensive College Kumba
Regist: 111, Sat for 4 or more Subjects: 87, Passed: 43, 
% Passed: 49.43, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) AKPU BLANDINE (28).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) CHIMAROKE PRINCEWILL (17).
(2) KAMNANG BRENDA AYUK (15).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) MALLE DANIEL MOSUMA (11).
(2) NAKELI IGNATIUS WELE-MENDI (11).
(3) MIRIAM LEKUNGA VAGANSI (8).
(4) BEKECHANG MARY MBENG (8).
(5) NGULEFACK YANNICK EKOKOBE (8).
(6) AYOMPE CHRISTIE FORMENKY (7).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) DIOH WELISANE BEYONGO (10).
(2) MBOSHI VANESSA NFOR (9).
(3) ANYERE AFOR RUTH (9).
(4) BIKINDAKA EMANUELA CLAIR ELEMA (7).
(5) RUTH CHISOM EJIOFOR (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) DOUALA IRINE NJALIELI (8).
(2) BASAWELI RPHEL NDAPENE (7).
(3) AKO ROMUALD AGBOR (6).
(4) MOKONI HARRY NGANGA (6).
(5) ASALE NESTOR NGWESE (6).
(6) MBAWAH JABEA FORTUNE (6).
(7) JUDITH ASUME ASUA (5).
(8) AYUK QUEENTA ETENGENENG (5).
(9) NGU CLINTON ANGEH (5).
(10) NDONGO LOIS KONGWE (5).
(11) BANDE CLINTON DAVID MISE (5).
(12) KEMA SUSAN NGANDA (5).
(13) ZALIHATOU SALLE (5).
(14) CHO SANDRA NEH (5).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) DIBOKO DIOH MISPAH (6).
(2) MOKWE CHRISTINE MOKWE (6).
(3) NSUH MAKIA BISONG (5).
(4) LEKUNZE BERTRAND NEMBU-ANYI (5).
(5) NKUMBE KELDER MBULLE (5).
(6) ATEM AKEPE DANIEL (5).
(7) EKOMA MARVIN TENDOH DIOH (5).
(8) MUGRE NAOMI ANJEH (4).
(9) SUNDI AMSTRON AKOFOI (4).
(10) NJE HELEN MALOBA (4).
(11) NTUI-OBI PHILDYS OJONG (4).
(12) ENEKE CALISTA NKONGHO (4).
(13) NGALAME DONALTUS NGALAME (4).
(14) MANYI MIRRELL FORSACK AZONG (4).
(15) OJONG AYAMBA VIOLETE NCHUNG (4).


Centre No:  11405  Islamic Secondary School Baba 1 Ndop
Regist: 50, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 17, 
% Passed: 37.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NDZEGEHMETEFEM SAMIRATU KIEMENYI (10).
(2) MALLAH BERTHA LESSI (8).
(3) PERPERNDAP ADIJA FUBKEH (7).


Passed in 5 Subjects: 6
(1) TAMBO KEMBUYA JENEDU (6).
(2) NDZEMBOPU SHERIFA (6).
(3) NJOMY LADIFATU PELUEMEH (6).
(4) TITA-KARI AMIDOU KIHPANG (6).
(5) MBUIH USUFU PEDAH (6).
(6) FEMSHIANG USENI FUEMBUWEH (5).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) NDZEMBOPUH MUBARACK (6).
(2) NDASHI AZIFATU (5).
(3) YONGHO ISHATU (5).
(4) NDZEFUEYAP HOPE (5).
(5) NDISANG ADAMA MAFUE (4).
(6) MUAFUEKAGHA USENI CHAYI (4).
(7) HABSAH NJOGYOGHO (4).
(8) TARETEH HABIRU ZIBOPU (4).


Centre No:  11406  Government Bilingual High School Babadjou
Regist: 27, Sat for 4 or more Subjects: 24, Passed: 13, 
% Passed: 54.17, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) YMELONG TOUOMO LITRICE NIDELE (17).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) TCHOFFO JUNIOR (10).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) TIMENE LEMOUPA ELIANE VADELLE (12).
(2) NGOUEGNI CARINE (9).
(3) KONGNI SOCPA DENIS FRANCO (8).
(4) MAGAH SAAH SUZIE (8).
(5) LACPA XAVIER PEREZ (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NCHINDA ROGERS TAMOFOR (7).
(2) BOUGOUE LOVELINE FLORE (6).
(3) LASSOCK TCHIPETSA LAURIANE (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) ZENKO KOWA KEVINE LAURE (6).
(2) LONLAC LECBO RUTH BROWNIA (5).
(3) KEUMAWA TOUOYEM BRINDA (4).


Centre No:  11407  Government High School Ngoh Essoh - Attah
Regist: 40, Sat for 4 or more Subjects: 38, Passed: 19, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) FORJI DELPHINE (11).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) AFUANKENG BERLICIA AKAHTEH (11).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) ANUCHEM FRANCIS ESUEMVEH (12).
(2) AWUNGKENG JOHN FOBELLAH (10).
(3) ANYINKENG MARIA NKENGAFAC (9).
(4) ALEMSHU GASTON AKAHTEH (9).
(5) AKA LEBUNGEP SLYVESTER (8).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) LEKEATEH IGNATIUS NKEMTABE (7).
(2) EBONKEIH YVONNE TEKWA (7).
(3) ATEAWUNG DESMOND (7).
(4) LEKEATEH DERICK (6).
(5) ANZEM CARTINA (6).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) ALEMLEKE MERCY (5).
(2) FOLEFAC RONALDO BELLA (5).
(3) CHEINJIEH CHANTAL EFUETNJOH (5).
(4) AJUAH NORA NKEMASONG (5).
(5) AJONG SEVERINE ACHA (4).
(6) ANUTEBEH EMMELDA SHAIWEH (4).
(7) VINCENT FUANYI FUABAH (4).


Centre No:  11408  St. Frederick's Comprehensive High School Bamenda
Regist: 94, Sat for 4 or more Subjects: 78, Passed: 49, 
% Passed: 62.82, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 4
(1) AKONDI JOYCELINE AMUKUM (20).
(2) MAAHBU ARNOLD (20).
(3) NEH ELIZABETH NSOH (17).
(4) FORKAH BLESS BRIAN ABARA (14).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) BERNGEH SEDRICK BERINYUY (14).


Passed in 8 Subjects: 6
(1) TANTOH FLORA MANGWE (15).
(2) ABEN RANDY NUBIDGA MUNDU (13).
(3) NUBIGA WILLIAM DOHNJENKA (12).
(4) AKWA BRANDON (11).
(5) MENU LAURETTE NDAPSIA (11).
(6) BABILA ONUELLA ANDINWO (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) TABARAH DONALD-BRAIN NDIKUM (11).
(2) AYEMELE CYRIL (11).
(3) NGONGANG JOEL NEBA (11).
(4) CHI JUNIOR FON (10).
(5) CHAH GLADNESS NIH (10).
(6) NYAMBOLI MAMBO MARIE - NOEL (7).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) TSAFACK GEOGINE NCHANJU (11).
(2) SUKA BRENDALINE TATA (10).
(3) AUGUSTINE ODINAKACHUKWU OBIAGWU (10).
(4) FON ATAM YOHANN (9).
(5) SIRIWAH CHRISTABEL AWASUNG (9).
(6) TANGWO RAYMOND (9).
(7) NFOR GOLDA NGWANYU (8).
(8) AMUNDAM SANDRA MBATU (8).
(9) KAH RASHEAL FORBED (8).
(10) CHI BERNIS NSIH (7).
(11) TINONG MICHAEL TAH (7).
(12) NANKANG MABELLE AGENDIA (6).
(13) NJESHU FLERY NEBA (6).
(14) TAYONG CYNTHIA ABANGNAKWA (6).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) FOSSO ATIAKWANG ORNELA FARELLE (9).
(2) ASONGANYI JUSTINE (8).
(3) NAKELI HENSON TATA NGOE WAMENDI (6).
(4) AWAH DESIRE SOH (6).
(5) AGIEN YVETTE ATUH (6).
(6) MBAMASAH JOSEPHINE MENGYENTOH (5).
(7) NEH BRENDA NJI (5).
(8) ATAMBUN BECKY-BROWN AYU (5).
(9) NKENG CLARIS FOTAH (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) MBUH GLORY YIMINI (7).
(2) NZEBILE FRANCIS MENEIMOH (5).
(3) SAMA MARVELOUSE WAHTEM (5).
(4) CHARLENE LOUISE ANEH (5).
(5) AFANWI BOUDUINE GREG SUH (5).
(6) FOUNGANG KELCY NDEH (4).
(7) NEMY EMMANUELA JAPBOSUNG (4).
(8) NGONG MERVEIL BIH (4).
(9) NGO DIBELINE ANJEKE (4).


Centre No:  11409  Presbyterian Secondary School Nkwen
Regist: 81, Sat for 4 or more Subjects: 81, Passed: 76, 
% Passed: 93.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 11
(1) MBAH ROYCE CHUM ALEM (31).
(2) SAMO DORCAS GOKALE FESE (29).
(3) ASHERI GOHLA YUYEN (27).
(4) FOGUE FOTSO ALEX DENERI MARTIAL (27).
(5) FIETSOP JARINE ZAOKANG (27).
(6) BERNICE-LESLEY MANKWA'A BAMBO (26).
(7) MBOH-MBATU RAPHA MENGYNTOH (21).
(8) NCHANG AMFO NEBA (20).
(9) NJANKEP MASHAL BABILA (19).
(10) AKO IRENE MANYI TAMBE (19).
(11) NGNOWA MOKAM LOUIS KARELE (18).


Passed in 10 Subjects: 9
(1) EGEBE CALEY HAMILTON AMBO (28).
(2) YILA ROY NGAH (28).
(3) WOHKING CHELSEA MANGIEH NGOYE (21).
(4) FORBANG MARIETTE ECHUEBA (21).
(5) WARA LARISSA AZAH (19).
(6) KETIH JOUSEP MUNJANG (18).
(7) BOUOGHONG DANIEL (18).
(8) NDILEUPEH NUUNOH (17).
(9) KAMANDO BRANDON SAMGWA'A (14).


Passed in 9 Subjects: 13
(1) MBATU ESELAKWE EMILE FORKUCK (18).
(2) AMINOU GARBA (18).
(3) MBUHNU INNOCENT (15).
(4) CHENUI FEBIAN CHITA (15).
(5) LIDI GLADYS EFU (15).
(6) GHATIM GARVIN (14).
(7) FRU BETRAND CHE (14).
(8) LATICE ENDAH FOMBANG (14).
(9) MBANDAM IJUNGHI JERRY WAINDIM (13).
(10) ACHA DANIEL CHINAZA (13).
(11) RAHIMATOU OUSMANU (12).
(12) NKWENTI PATIENCE LUM (12).
(13) ASTADJOUMBA KOUOTOU MBANNTAYINE (12).


Passed in 8 Subjects: 16
(1) NGWA EMMANUEL TENYA (15).
(2) CHO PRINCELY KAMANDA (15).
(3) MAFON LAYA MANUEL (15).
(4) NGANG BLESS NSOH (14).
(5) TEKE ENGONWEI EMMANUELA (14).
(6) NKWENTI BLESSING BISHI (14).
(7) MESSAH KAMDEM BRADINIE BLANDINE (12).
(8) NGESI FLAVIN AWAH (12).
(9) LEMNWI ABONG-TAH JACKLYNE AMBE (12).
(10) NKWAWIR CLOVIS BURINYUY (11).
(11) BOMMUN FABRICE NCHAMUKONG (11).
(12) TEAGUE BENG FRANCKLIN (11).
(13) IMRAND DAHIRU (11).
(14) PEGGY YAYA MUKETE (11).
(15) FUH BRIGHT CHENUI (9).
(16) FOSSO NJOGA VANESSA (9).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) CHWINGUM RENE (14).
(2) NEBA ALLEN NGWA (12).
(3) MOFOR GODSWILL AFA-ASE (11).
(4) NKEM DIVINE CHUKUDI FOGWE (11).
(5) PEMI PETOUOCHI GUILIANE KEZIA (11).
(6) CHE GLENN-PARSON AMBENA (10).
(7) TABOT OROCK COURTNEY BESSEM (10).
(8) ZEUTHIA LISE CARELLE NWAMBA (9).
(9) ACHU MILTON TENENG NGESANG (9).
(10) NJONGAI MARLAIN BERINYUY (8).
(11) EBULE BRANDON ETOMBOH (8).
(12) NUMEN PETRAL NJIKE-YOUSI (7).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) KAMANDO BRENDA NAHJELLA (9).
(2) MUSI PRECIOUS EDELQUEEN MUZOH (8).
(3) ATANGCHO VANESSA MAH (7).
(4) ACHU FUH PRINCESCOTT CHE (7).
(5) TAWAH BAHBOD NYAMKAH JR (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) NKENGMUEH STEVE YOUNDOM (7).
(2) AWAH SHERON NGWEMUFUH (7).
(3) OBI OLUCHUKWU LYSE (7).
(4) ASHISENDOMO TERRY (6).
(5) ASANGHANWA GODKNOWS SHU (6).
(6) NDZENKONGANG USENA CHAYI (5).
(7) NJI MILI ACHU FOMBU (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) FUSI CLARISSA BISIRRI (6).
(2) TOHMUKUM STEPHAINE TOHMUKUM (5).
(3) RAISA BONGSE SUNA JUMETA (5).


Centre No:  11410  Foumban External
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 34, Passed: 4, 
% Passed: 11.76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) NCHOUWAT KABIL AROUNA (13).


Passed in 5 Subjects: 1
(1) FELIX YAMSLAH (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) FIFEN FADIMATOU (6).
(2) MOUMBAGNA HERVE ULRICH LEBLANC (5).


Centre No:  11411  Premier International College Garoua
Regist: 51, Sat for 4 or more Subjects: 36, Passed: 25, 
% Passed: 69.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) ROUKIA ITA DJIBRINE (31).


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MEWOLI CLAUDE LYDIE (24).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) HABIB BRYANT TANY KAKE (26).
(2) POUSSERI PABAME MARIE CLEMENCE (18).
(3) METANGMO TSAFACK CHRISTIAN STEVE (17).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) HALIMA MABAME ADELHEID (19).
(2) ABDOUL-MADJID OUSMANOU (15).
(3) DOHMATOB KETIA ANDIN KANA (12).
(4) YAOUBA ALHADJI HAMADOU (12).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) HALISSAT BASSORO ABDOULAYE SAIDOU BASSORO (11).
(2) GRACE THABITA (10).
(3) NA'TAYE BADAMO ODRIEN YUHANA (9).
(4) TABUE NZEUMBEU ESAIE JUNIOR (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) FADIMATOU MOUSSA (9).
(2) ESIE LUCY LIENGU (8).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) FOUAGUIM TONFACK ANGELE STELLA (8).
(2) DJOUHAIRATOU SALI (8).
(3) MARY TONG TAMBE (7).
(4) THER BITCHA EVRADE NEIGE (6).
(5) MANYAMA MARTHE FREDERIQUE (6).
(6) TIATIO NGOUNE MANUELA (6).
(7) ZOUYANNE NADEGE (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) DATCHIA SOUFIANOU ELHADJ HAMADOU (6).
(2) RASSIDATOU ABDOU (6).
(3) OSANG FIDWIN KUWONG (4).


Centre No:  11412  Salvation Bilingual High School Molyko-Buea
Regist: 54, Sat for 4 or more Subjects: 48, Passed: 46, 
% Passed: 95.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) BIH CARISTA (15).
(2) CHO PROMISE ABANDA (10).


Passed in 8 Subjects: 8
(1) VIKUMETSI ABIGIRL SHENSE (15).
(2) TITA GEORGE MUTAH (14).
(3) ITUONEK REBECCA UFOKA (13).
(4) ATEH FLORASHIED SEI (12).
(5) NGEH BELVA NTALA (12).
(6) EYALO ONI-OWASU IKOE ANDRIEN (10).
(7) TEBOH KELLYBRIGHT FON (10).
(8) GUBEBGA SEDRICK SIGALA (9).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) NEVILLE NAMBO BALEMBA (12).
(2) NTUI MIRIAM EBOB (12).
(3) TANGA GRACE ANOH (11).
(4) AWO MAGREAT AGBOR (11).
(5) OJINI DOROTHY OGALGA (11).
(6) NDESIWALI SANDRINE MONGO (11).
(7) ANANKIN NGUEDIA BENJAMIN (10).
(8) EYONGAKPA LUCY BESEM (9).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) NZEH CARL ENONGENE (11).
(2) NTUBE PRISCA EPIE (11).
(3) NGEDE NDODE JUNIOR (10).
(4) BRENDA OBONI BALEMBA (10).
(5) BIN PELAJI CHUA (9).
(6) NTOKO CLIFF MEBONG (9).
(7) RODRICK KOMBE ALIBE (9).
(8) AKO-TARH CYNTHIA MOKPING (8).
(9) ORU KINGSLEY MANYO (7).
(10) LEKEAKA ADOHZOAH CODIN (7).
(11) BESINGI LILIAN WASE (7).
(12) ACHANKENG YOLANDA ATABONG (7).


Passed in 5 Subjects: 13
(1) NAKELI PAUL NAKELI (9).
(2) MARTA TEKOUBEH (8).
(3) ATAM MINET MBE (7).
(4) NGAM KELLIKAINA KUMI (6).
(5) ASHU JOSHUA EGBE (6).
(6) TENDONMO JULIUS NKEMAKA (6).
(7) AWAH SILVIAN MUNA (6).
(8) CHINGU MOFOR ABONG BILL (6).
(9) LIYOKE WILLIAM NGOMBA (6).
(10) LEMNYUY SYLVIE LEINYUY (6).
(11) AKIME ZITA SUBI (5).
(12) AKONJI VIOLET NKIE (5).
(13) AKUM SULIGAN NAH (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NDAH ALOYSIUS KUMJI (5).
(2) BINENG DIEUDONNE AWUNJOCK (4).
(3) LEKOH CLUDINE (4).


Centre No:  11413  Mbamy Forchada Comprehensive Bilingual High School Nkongsamba
Regist: 17, Sat for 4 or more Subjects: 17, Passed: 3, 
% Passed: 17.65, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) AJANG KELVIN MOUYA (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MOUKAM JULE JUNIOR (6).
(2) NFORMI ERNEST (4).


Centre No:  11414  St. John Bosco's Catholic Comprehensive College, Ngarum
Regist: 45, Sat for 4 or more Subjects: 45, Passed: 34, 
% Passed: 75.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) NDI RANSOM LINWE (22).


Passed in 9 Subjects: 3
(1) NDI BERTILLA YEWONG (16).
(2) NDI RANDY NKEH (16).
(3) FAI CLARIS MAYA (14).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) RINGNYU LENORA CHIFU (14).
(2) KONGE FELLAN ASONYU (14).
(3) DOUANLA LONTSI STEVIE VOLETTE (12).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) FAI EMMACULATE MAYAAH (13).
(2) KIMBI BILANYU NJU (11).
(3) KARNGONGSON DESMOND NFOMI (11).
(4) MBE RAISA SUNFE (10).
(5) MUNGU JULI NDZI (8).
(6) NFORMI KESSY NDUKONG (7).


Passed in 6 Subjects: 12
(1) BSIPNINYU NCHUKWI NICANOR (12).
(2) TONGLA GLORY TAH (11).
(3) SIHTAN PAMELA SUIRU (10).
(4) FOYET TCHONGOUANG RODRIGUE IVANT (9).
(5) TANTOH CILION YEWONG (9).
(6) PHILEMON NSAHLAR (8).
(7) NGHA DELPHINE WEPCHU (8).
(8) MENDI SYLVESTER NAA (8).
(9) SAMBA DIVINE NGENGE (7).
(10) MENGNJO MACRINA SIKEM (7).
(11) BOLOH LUCY MASI (6).
(12) NFON QUINIVA MABU (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NGALA ERNEST NFORBA (8).
(2) NDUKONG BERTILLA YAAH (8).
(3) KIMBI BASIL NDI (7).
(4) NFOR DICKSON NGANYU (7).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NYUYKIKAH JOSEPHINE NFIHDZENYUY (7).
(2) NKANYIMI ESTHER BAKAMA (6).
(3) NTANGTANG MARIE CENDRES (5).
(4) NSAME ANITA NTALA (5).
(5) NDI MARIE KINYU (4).


Centre No:  11415  Seat Of Wisdom College, Yaounde
Regist: 10, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 3, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) AFEGNUI GUILLAUME PHUMBOH (7).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MAKENGE BONOHO SCHYPHRA RACHELLE (7).
(2) NDI LOUISA NYUYDZE (6).


Centre No:  11416  Sop External
Regist: 100, Sat for 4 or more Subjects: 86, Passed: 15, 
% Passed: 17.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) SHANG VERONIQUE BERI (10).
(2) TAMBI DANZYLE TAMBI (8).
(3) IMMACULATE KEHMOA (7).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NJIMAH AISHATOU VERNYUY (9).
(2) KETI MICHAEL YERIMA (8).
(3) NYUYDZEYUV NELLY LABEE (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) TIMYU NELSON NYUYKI-IH (6).
(2) AKAM BRIYAN DOBGIMA (5).
(3) ZAINABU RINGNYUI (5).
(4) TUME LYDWINE YENLA (5).
(5) FONYUY CHANTAL LEINYUY (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NDZEWIYI ORIAN KWATINYUY (5).
(2) SENGKA WIYKIYNYUY ADELQUINE (4).
(3) SHEMKA ISABEL MOMLA (4).
(4) DINDZE REMI-HANS FONKUM (4).


Centre No:  11417  National Bilingual College Kosala, Kumba
Regist: 115, Sat for 4 or more Subjects: 111, Passed: 39, 
% Passed: 35.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 3
(1) GIBONG JERALDINE YURI (13).
(2) SAKWE ERICA BIE (9).
(3) FRU NADESH NKIMIH (7).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) ABWE STANDLEY NGOME (16).
(2) SAKWE BERNICE CHAJOBORA (8).
(3) NJWENG ROLLAND NGOMO (8).
(4) NKAFU ALICE NKEM (7).
(5) FABRICE KEHBUMA (6).
(6) NOCHIWO EDRISE NJIEKEH (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) GEHIH CORINTHIANS GHETUH (7).
(2) AKEN BEBILIN AMWI (6).
(3) AMAH VIOLET JEM (6).
(4) BACHE JOSEPH WUNUMU (5).
(5) OBEN CHRISTINA ENOW (5).
(6) ASHANDONG PATRICIA ACHEA (5).
(7) EYAMBE DEMOSTINE OKUMO (5).
(8) KUM TABITHA NGHEM (5).


Passed in 4 Subjects: 22
(1) ASONGNA CELINE ANANGAFAC (7).
(2) NJUALA ELISABETH YEMDJI (5).
(3) FOGWANG CATHERINE ALEKENKENG (5).
(4) ASHU MARY ENOW (5).
(5) ABIA CHRISTABEL ENJE (4).
(6) SAKWE NAROLINE NDOME (4).
(7) BORSU CAROLINE JERUM (4).
(8) MEMBOUH RITA NGWA (4).
(9) AKO DORIS NGAYUK (4).
(10) MANGWE BELOVE ATEH (4).
(11) MBIMBA DORIS YINKFU (4).
(12) NGAM LIZZY REINE (4).
(13) IZIARH GRACE BEZENG (4).
(14) AZEMAFACK FRANCEBEL (4).
(15) EFUBAH MAURIEN VANKO (4).
(16) EMILIENNE ONEKE NDIP (4).
(17) KANG DEBORA SIH (4).
(18) ELANGWE NELSON BESUMBU (4).
(19) OGEN UNICE CADI (4).
(20) NEH FRU MOMA (4).
(21) NANGATIE BABARITA SIRRI (4).
(22) YEMBE SONITA CHUPIWOH (4).


Centre No:  11418  Pi And Ju Anglo Saxon International College Nkomo-maetur Yaounde
Regist: 124, Sat for 4 or more Subjects: 87, Passed: 86, 
% Passed: 98.85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 35
(1) CHIEMGNE FOCHIE LECAILLE DANIELLE (31).
(2) ELANGA MBABE MICHELLE RAISSA (30).
(3) TCHOFFO TAGNI DILANE (30).
(4) MOMO NGUEMATIO RIKYELLE (30).
(5) KAMDEM FOSSI LUC BRYAN (30).
(6) WAYAG NDJIB ROMARIC SAMUEL AYMAR (28).
(7) SIPA RYAN WILFRIED (27).
(8) ABESSOLO FOUMANE STEPHAN ARNAUD (26).
(9) FOSSI FOTSO JULES PERRIN (25).
(10) METSOKO KOWO DANIELLE JISRELLE (25).
(11) NOUMSI KOUGANG GUY JUNIOR (25).
(12) FOUNAYA KENMOGNE KERRY CHESTER (24).
(13) MOKAM KAMDEM VANELLE JOYCE (24).
(14) DJONGUE KOBOU BLONDEL (24).
(15) EONE EONE EUDE TATIANA (24).
(16) FANMOE NOUMEGNE INES SANDRA (24).
(17) CHIMI NOUBEYOU IMONETTE REBESALINE (23).
(18) TOUGNIA YOMI JAHMIR (23).
(19) BANDE TEUMOU MANUELA VIGNOL (23).
(20) ETATA BINDEKI ULRICH FRANK (23).
(21) AWONO MENGUE BRICE JUNIOR (22).
(22) DJOMOU NZOUNKEU BREL FREDDY (22).
(23) DJULON PIERVEL GAUTIER (21).
(24) FIANGUEU NGUEDJUI PAULIN DELORS (21).
(25) BITOTE BELLA PAUL DENIS (21).
(26) NKAMI YONDA KLAUDE KEREN (21).
(27) BILL NELSON KEEDI A BABAN (21).
(28) ZIBI BOMBA JESSE CLEMENT (21).
(29) UTE NAWAL NJIMEFIRE NGAPOUT ULTIMA (20).
(30) THUKAM MENGUEM JULIUS AUDREY (20).
(31) LONKEU NJOUBOUSSI YELENA FADELA (19).
(32) LINGOM MVONDO GILBERTE MELISSA (18).
(33) SINGUEP WANDJI MAEVA STEPHANIE (17).
(34) SAMIRA KENZA MOUTOME KODY (16).
(35) DIME BIBIANA CATHRIONA (16).


Passed in 10 Subjects: 14
(1) NDONGA NJOUMEGNE THIERRY WILFRID (29).
(2) FOKOUA TSOMGNE STEVEN (26).
(3) NGATCHOU KAMGA CINDY MAEVA (26).
(4) NOTAM NOTAM CHRISTIAN JUNIOR (25).
(5) BOUTCHOUANG KENGUEN WILL (22).
(6) TSEMO MATCHUNDEM WINNY (22).
(7) KOUAKAP GUEMBOU JOEL (21).
(8) DJOUKOUO NOBOH INGRIDE FLORE (20).
(9) BIWOLE LOIC EMMANUEL (19).
(10) KAPTUE WABO STACY JANE (19).
(11) HAPPI CHIENKU JOAN (19).
(12) MIH ENRIQUE LUCRESSE NYAH (17).
(13) AKONO AKONO OSCAR JUNIOR (15).
(14) NZALI SIADI MERVEILLE FORTUNE (15).


Passed in 9 Subjects: 12
(1) ABA`A YVANNA DIANE (19).
(2) KENFACK NZANGUIM MARIANNE (17).
(3) KODJO PENANDJO KELLY (17).
(4) MEGNE MAHEVA MONIQUE (15).
(5) ACHINGUI PETCHEU ARMSTRONG (15).
(6) OLAMA HERMANN JOSEPH RUSSEL (15).
(7) ZING ZEE CHRISTINE GAELLE CLAUDE (14).
(8) ABEGA BELLA MARTIN (14).
(9) YOUTI KWETHA DARELLE (14).
(10) NZOUPE NJOMOU DILANE (12).
(11) KENMOE WANKO SANDRA (11).
(12) KONO KONO NESTOR PAGUYEL (11).


Passed in 8 Subjects: 9
(1) KPWANG NDONGO APPOLONIE DANIELLE (16).
(2) KOUTCHOU DJEUKAM BRENDA (15).
(3) KOUTCHOU DOMKAM LAURA (15).
(4) KAMGA JIEJIP FLORIAN RODRIGUE (14).
(5) EVANS CHIAGOZIE NWABATA (14).
(6) NDZIE KONO MARLYSE RAISSA (13).
(7) NOUADJE NGUEMLE SYLVANA JUNICK (13).
(8) MBUNA TIAYO MANUELLA BRIGHT (12).
(9) MBENDA TAGNI BORIS MANUEL (10).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) EVINA DANELA SARA (16).
(2) MANI LOUIS AUGUSTIN (14).
(3) FANTA BERAGOE ANTOINE ADELAIDE (12).
(4) ELOUNA ELOUNA FRED (11).
(5) ONGBANIMB MARGEAUX INAIS MAELLE (11).
(6) NTOLO MARIE FLORE (11).
(7) ETAPE ERIC-PRIESTLY SUMELONG (11).
(8) MADEMGNE KAMGA VANELLE MERVEILLE (10).
(9) ANA-ISABEL MATUTE OTAVENGA (10).
(10) NKOMBOU WOUANSI PRINCE JUNIAS (9).
(11) TIBUI NELSON (8).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) TIMMOE NOUMEGNE BORG SABRINA (10).
(2) EWOLE NICOLETTE (10).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) FRANCIS ZAPA JUNIOR (10).
(2) DJOUKA DONA SHEILLA (7).
(3) CHE NDIKUM VERON (7).


Centre No:  11420  Central Biligual College Bepanda Douala
Regist: 56, Sat for 4 or more Subjects: 53, Passed: 20, 
% Passed: 37.74, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) CHIMBE BONGABI NGWA (11).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) VALERY KIVEN LATAR (9).
(2) AKONO SIDOINE LESLIE (8).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) ELESSA MANDJOMBE AURIELE (9).
(2) EWANGE NJENGE BRENDA NSALI (8).
(3) ESSOME SAME VICTOR (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) MBIEDA MAMA EMMANUELLA (9).
(2) SONIA NKECHI AGHAELINA (9).
(3) KUM PREMUS WALLANG (6).
(4) AYAMBA JUNIOR PRISO (6).
(5) AZEE FUH JUNIOR (5).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) VUYOF NGAFFO NICKY (6).
(2) YVONNE LENA NGONGMUN (5).
(3) GWEI HOPE WIRNYU (5).
(4) UGWUOKE KOSISO C. OGECHI (5).
(5) ACHIRI JULIA BIH (5).
(6) FIRIDA AMANDINE (5).
(7) LENYONGA NICOLINE GANA (5).
(8) ARINZE CHUKWU SIMON PETER (5).
(9) FOFULENG SYNTIA LESIGA (4).


Centre No:  11421  Government High School Malende, Kumba
Regist: 51, Sat for 4 or more Subjects: 51, Passed: 18, 
% Passed: 35.29, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 7
(1) IKOSE TIMOTHY BEA (13).
(2) TABIFOR PEKLIN NECO (10).
(3) ASONG KELLY NJUATEM (10).
(4) ALEMNGE SIMILIAN (10).
(5) NYENTI ADELE JACKLINE (9).
(6) TAMBIA ANNABEL BELEKE (9).
(7) NYENTI BRYAN COLINS MENGE (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) LANG GERADINE KACHOR (9).
(2) ANAGHO SHERADE NJIKE (8).
(3) ROSEZETTE YOYE MATUKE (7).
(4) AMOHNWOH GILIAN TAJOACHA (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NABEN RACHEL FOMBO (6).
(2) AYI ONDOUA EVARISTUS (6).
(3) EQUIBA JEROLINE KAWA (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) ASONGAYI JOYCE ACHAKENG (5).
(2) OBIE JOSEPHINE BAKOTWE (4).
(3) FORMBANG BLESSBERYL FUSI (4).
(4) AYUK TAMBI DANIEL (4).


Centre No:  11422  Akwaya External
Regist: 9, Sat for 4 or more Subjects: 9, Passed: 2, 
% Passed: 22.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) AKWO EUPHESIA MANYA (6).
(2) ADAGI PAMELA DOOM (5).


Centre No:  11423  Sangmelima External
Regist: 5, Sat for 4 or more Subjects: 5, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11424  Government Bilingual High School Mombo Penja
Regist: 26, Sat for 4 or more Subjects: 24, Passed: 11, 
% Passed: 45.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) KUKWA GLOVIS AKFUA (12).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) NTAM ABEL (9).
(2) BOSSECK NYEMBI EMMANUEL (8).
(3) NJEI ASIEL (7).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ANJEIGOH UDAH ROMEO (9).
(2) KOGE CHRISTINE MBINZE (6).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) ADAGA BLAISE AYAH (7).
(2) GWAIN NOELA FIENSIE (6).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) TANGWA GERALDINE (5).
(2) UKOB GISELE AWEAPI (5).
(3) TORKUMA ANDRE ATILE (4).


Centre No:  11425  Enowchong Memorial College Besongabang
Regist: 67, Sat for 4 or more Subjects: 67, Passed: 16, 
% Passed: 23.88, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 4
(1) ASHU PALVIN ESAGBE (9).
(2) ATAH CLARIS ENOW (9).
(3) ENOW MICHEL EBAI (9).
(4) TONGEYONG-ECHI AGBOR -NDAKAW (8).


Passed in 5 Subjects: 2
(1) BESONG EBOT JACOB (5).
(2) TAMBEAGBORTOKO BRANSON (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) NTUI DERICK AYUK (6).
(2) AGBOR ANITA EBOT (6).
(3) ENOW LINDA BESONG (5).
(4) AGBOR VOILET NDIP (5).
(5) BATE BETRAND EBAI (5).
(6) ANABI ELIZABETH MABU (4).
(7) FORMBAN GLORY AMBOG (4).
(8) ENOW SUSAN BESSEM (4).
(9) ENOWBESONG JOHNNY HOPE (4).
(10) OMGBA ALFREDSAKAR TABI (4).


Centre No:  11427  Bamenda Old Town External 2
Regist: 766, Sat for 4 or more Subjects: 581, Passed: 143, 
% Passed: 24.61, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 4
(1) PATRICK TAKWIH CHI ADESO (14).
(2) CHE JEFFERSON TOUOKONG (11).
(3) NJI ADELA MBONG (10).
(4) TUMFUTI DENIS ANGONG (9).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) LUKONG GODWILL MBIYDENYUY (15).
(2) AZAMAH BERLINE MONALISA FEIN (14).
(3) ABIYA BRILLANT NKWENTI (12).
(4) DIGHA GERALD NYINECK (10).
(5) NJIE YAYA DONGMO (10).
(6) NJOYA ANDRE SYLVAIN (9).
(7) NEBA EMMANUEL NGWA (9).
(8) NDONG ETHELBERT PENG (8).
(9) TARDZENYUY LANDRY VERANSO (8).
(10) NGUBUE JEVIS NYIBIO (8).
(11) AWEH VALERY YETI (7).


Passed in 6 Subjects: 20
(1) KINJOH NORBERT NHUASOH (10).
(2) NSAWIR BONGBEN CYRIL (10).
(3) SHARON ASSOUH AZANG (8).
(4) SATEH LEVINUS (8).
(5) NCHINDA CHRISTVIAN AMABO (8).
(6) TARPAH JUNIOR FRANCIS CHUOSONGPAH (8).
(7) ANGWAH BELINDA ANNIH (7).
(8) TALOM TALOM WILFRIED (7).
(9) SALIFOU AHMADOU (7).
(10) TABAH LARRISA MANDFU (7).
(11) TENIFORM ANUATIZI ERIC (7).
(12) NKAFU GISLINE (7).
(13) NFOR BAROIT NFOR (7).
(14) NGUMVANELLA FRU (7).
(15) FEH ABAM GERALD NJUHZE (6).
(16) NDONWIE VIGILINE NGUM (6).
(17) AKEH GLORY FON (6).
(18) AKEM GLORY ITANGI (6).
(19) TOKEMBONG ANNET NYIEH (6).
(20) NGUNWUH MARY NWUNASUNGAZIH (6).


Passed in 5 Subjects: 48
(1) WULTOFF REBECCA NSEMBU (9).
(2) NKWELLE EVELYN MPONGE (8).
(3) MUMA MAXCELINE NEH (7).
(4) KUTEM TARTIANA MANJO (7).
(5) NUVI MARIE-NOEL NYANI (7).
(6) NGOSONG MIRANDA (7).
(7) AYAMBA FAVOUR AYUK (7).
(8) ANDE BASIL NKO (7).
(9) ITOE CARINE BIH (7).
(10) WUCHIA PASCALINE (7).
(11) WIRKOM RACHEL DZELAMONYUY (7).
(12) MAKWENTI BELINDA KIKA (6).
(13) YEPZE CHAMBERLIN (6).
(14) CHENG ISRAEL AKOM (6).
(15) PATRICK KLUIVERT TOH (6).
(16) KEFANG VERA NYUWEN (6).
(17) NWANCHAN NESTOLINE MOGWI (6).
(18) MUKORO RYAN-KARL (6).
(19) MAGNE VALMY JOSIANNE (6).
(20) NINJEH PENN CILVIA (6).
(21) NDIESY NOELA (6).
(22) KONGNYUI BRENDA MAFI (6).
(23) SHIYNYUY HILDA KIKA (6).
(24) TAKA OMEGA MBUH (6).
(25) AMBE NCHANG EMELDA (6).
(26) MIH MELLANIE NNAM (6).
(27) FOIN EVELINE MOHJUA (6).
(28) AZEMAKIET RISPA FOSSONG (6).
(29) ADIAN YEFON (5).
(30) AMBE NDANGO JOB (5).
(31) DESAMIN ONDALLEH ONDAKANG (5).
(32) NJIKAM ABDEL KARIM (5).
(33) ETUMU KEMBA ABEGA (5).
(34) FAIDZEUGANTUM EMMACULATE WIYSENYUY (5).
(35) CHI DARYL (5).
(36) MAMANG PATIENCE KWIPCHU (5).
(37) ANYE KELVIS CHI (5).
(38) LOSHA ILINE NSOYE (5).
(39) YAAH CONSTANCE NSAH (5).
(40) NDAMBONG DORIS (5).
(41) NEBA GILBERT SHU (5).
(42) FERNGUI MARYNA KARYNE JOHNSON (5).
(43) TCHINDA CHRISTABEL (5).
(44) ATANGA DECLAN FOSI (5).
(45) MOSILO MOLINE NJANYELI (5).
(46) NGWA VITALIS FUH (5).
(47) NJUNG AFUMBOM (5).
(48) NCHEMLEFUA CLINTON ABOHFU (5).


Passed in 4 Subjects: 60
(1) MOH IRIS KAY BEI (7).
(2) SIBENDEN NOEL-PAGE (7).
(3) NJI DESMOND KAN (6).
(4) MUNANG JOHN NJECK (6).
(5) TCHINDA MAFO UGOR PAOLOUE (6).
(6) TITA RICKSON MBAH (6).
(7) KADZEM PRUDENCIA DZEMNWI (6).
(8) FARHATOU GUYAT ZAWAI (6).
(9) NGWAHEN SINORITA CHO (6).
(10) OJONG BLESSING ASICK (5).
(11) MBONGO VANESSA NDIETEMU (5).
(12) BAYA NICOLINE ENIH (5).
(13) NGANG LESLY NJI (5).
(14) WORIBAT JULIUS AJECK CLAK (5).
(15) TANGAFACK EIFIEYIM MERISA (5).
(16) NYOH LINDA WEGHEMBOYI (5).
(17) AYUK MATHIAS EYONG (5).
(18) TAITI ALAN RAY (5).
(19) BERI NGALA NGWANI (5).
(20) WOBONG KELINE (5).
(21) OJONG CYPRIAN AYUK (5).
(22) MBI LAWRENCE NJUH (5).
(23) NKUO ITA NCHINI (5).
(24) MERCY DZELAMONYUY (5).
(25) TAKIE GRACE AGHIE (5).
(26) FOBA CYRIL FRU (5).
(27) TEPANGANU MARBLE KUPONG (5).
(28) NCHARI OPHILIA MONDE (4).
(29) MOKOM NJEI WHEKEWEI (4).
(30) TEDONG SANSILINE AMBECK (4).
(31) KORT EMMANUEL NGWANG (4).
(32) OTANCE NGWE (4).
(33) ABAH JUVENTUS TAMBUBU (4).
(34) NANG NADEEN BIH (4).
(35) ALEXINE MBUH (4).
(36) AYUK MICHAEL OJONG (4).
(37) TIAMOH CLINTON KANGKAI (4).
(38) NDONG KARESTER BIH (4).
(39) FRU CYNTHIA NDEH (4).
(40) KIMBI PRINCEWILL BUSEH (4).
(41) AYANG GERADE WORIFA (4).
(42) NFORMI MABEL MUBU (4).
(43) MULUH BENISE MESHI (4).
(44) FOBA CINTIA BIH (4).
(45) NJONG ETTIENNE NKWAH (4).
(46) YOUNGWE OGOSI EVELINE (4).
(47) CHOFOR CALLISTUS (4).
(48) SYLVIA ANCHI ABIANGA (4).
(49) ABONGWA ALAIN ALANGE (4).
(50) AJONG AJONG JEVIS (4).
(51) BINMEH CLINTON (4).
(52) NDANGUM DESTINY NGWASIRI (4).
(53) BAM VANQUOLINE SUH (4).
(54) SALIFU ARFAKIU NFOR (4).
(55) BERIYNYUY EMMA ALCOLINE (4).
(56) NKWASINWI SANDRINE RANAH (4).
(57) NGOWNJANG SHARON TITA (4).
(58) NDOH EUGENIE MENGWI (4).
(59) NDU JOHNSON ABA (4).
(60) LASIRIAN NGANTA (4).


Centre No:  11428  Cameroon College of Education Ndop
Regist: 13, Sat for 4 or more Subjects: 12, Passed: 1, 
% Passed: 8.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) YEBONG ZENOBIA (4).


Centre No:  11429  Government High School Choubou Mbu Santa
Regist: 41, Sat for 4 or more Subjects: 41, Passed: 18, 
% Passed: 43.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) ATOCK FOMBE BRENDA (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) VAROLINE NAAH (9).
(2) CHO PEROUS (8).


Passed in 5 Subjects: 9
(1) FON KEVIN NGEH (9).
(2) ATANGA CLIEVE ATANGA (7).
(3) LISETTE NDOH (7).
(4) NEWAH COLIVERT (6).
(5) SALMATOU DZEKEM (6).
(6) MARTIN FRU (6).
(7) AREITER DANIELLE PRECILLIA (5).
(8) SILVIAN SHIRI SUH (5).
(9) MOFOR VERA KAMEZIE (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) LUM ANITA NDESAN BOMA (4).
(2) ATUD FRANCIS (4).
(3) BARBARA ALEREH (4).
(4) ASANJI MINNET ASEN (4).
(5) ABANDA CENERITA BIH (4).
(6) NGWE SALLY (4).


Centre No:  11430  Government Secondary School  Bwiyuku-Tole
Regist: 43, Sat for 4 or more Subjects: 43, Passed: 29, 
% Passed: 67.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NKWADA NORA SOLONKO (14).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) KUM SONITA CHUO (10).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) ANGAH LARISA NKIE (14).
(2) EGEH BORIS EKINE (13).
(3) BIE CLARENSIA ETONGWE (10).
(4) ATIABET MACKNIGH OKANG (10).
(5) NAMONDO MARYANNE MOKOKO (7).


Passed in 6 Subjects: 9
(1) ETOE NGOME MICHAEL (12).
(2) ATAJI FRANKLIN ITTARAII (10).
(3) FORKENGYA TEOPHYL KONIKUNALANG (8).
(4) UJUACHO EMMANUEL (8).
(5) ABONGE ALAIN WOGHA (8).
(6) JUDITH MBONG NGOH (7).
(7) NTAH EYONG LUCY (7).
(8) KOM BENISE MAI (6).
(9) BIH MARION OFON (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) NYA MILDRED MBOLLE (9).
(2) PERKINS AGHEN NGUM (7).
(3) AJONG DIEUDONNE ANCHE (6).
(4) AMBANASOM CHANTAL WACHIA (6).
(5) ATSI ISABELLA EBUE (5).
(6) ATEMA NOELA NGWI (5).
(7) VERA NYA (5).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) FANG ECHIA GALLIAN (7).
(2) EYONG TAKOR DESMOND (6).
(3) NJIE RICHMOND MONDOA (6).
(4) OFENE DOREEN AYONG-AGWA (4).
(5) ADAH CARINE EFFANGE (4).
(6) NADINE BEZEJOU IMO (4).


Centre No:  11431  Government Secondary School Meka Ngolo Mundemba
Regist: 39, Sat for 4 or more Subjects: 39, Passed: 12, 
% Passed: 30.77, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) FONKENG ESENDENGE GLEN-RODNEY (17).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) EMMAT PANDAP TITAKEMSHI (14).


Passed in 6 Subjects: 3
(1) NEBALE NADINE EYOME (10).
(2) INYANG BUKPIYA BENJAMIN (9).
(3) EBOKO CHUBE CHERE-LEE (8).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NJAKOI WEATHNY LOH (8).
(2) NSANDA MEMBONG FRITZ (7).
(3) NGANDA BRIDGET NJUMBE (6).
(4) EMELI JOSHUA ENI (6).
(5) DIBO GIDEON ETANA (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MOTO NOEL MOTASE (6).
(2) JOSHUA BEKUMAKA JUDE (4).


Centre No:  11432  Fess Technical And Commercial High School Muyuka
Regist: 135, Sat for 4 or more Subjects: 92, Passed: 48, 
% Passed: 52.17, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TAKU SONYA ANCHI (10).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) ARREY ZARINE BESSEM (18).
(2) ENOW SHARLOTTE MANYI (13).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) ELIME EKANE PRINCELY (13).
(2) AGBOR ASHU ENOW (11).
(3) TABI AYAMBA ALICE-ROSE (11).
(4) FON VANISIA ENJONGCHIA (10).
(5) HADIZA YUSUF (9).
(6) MCECHA TABITHA ABO (8).
(7) AGBOR JANICIA NYANGAROU (8).
(8) TENNEG JOICELINE AGWI (7).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) BAWAK MANFRED OBI (17).
(2) AMBANG ADOLF BOLO NTUI (12).
(3) BESSEM EMILIEN NTUI (10).
(4) EYOLE JOSOPHINE MARTHA (10).
(5) ANJAH EDMOND ADIMA (10).
(6) GEH SARAH SENG (9).
(7) MAGDALINE NCHO (6).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) BATE FELIX EBOB (10).
(2) HALIMATU SADIYA GARBA (7).
(3) ADI KUM KILLIEM (7).
(4) EGIELE CONSTANCE NGAALIAR (7).
(5) AYAFOR THERESIA AYAKEH (6).
(6) MTAIN RODNEY MUH (5).
(7) NTEMGWA ISABELLA (5).
(8) MANYAKA CHARIMART WENJE (5).
(9) TAMBE MAUREEN EWUBE (5).
(10) ESIMO JANNI BIE (5).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) ANJI LARISA (7).
(2) ETONKI NADESH AJO (6).
(3) KARANA CYNTHIA YIWU (6).
(4) AYUK KELLY EGBE-ENOW (6).
(5) AJAH ONDOH CLOVELT (5).
(6) LUM EVITA NDOH (5).
(7) NNANE LETICIA LOMBE (5).
(8) ACHOTIA BRANDON ANYATIA AMBAHE (4).
(9) NDI FABRIS (4).
(10) HATER HORTANCE FLORENCE SENLUH (4).
(11) JOEL TAKANG AGBOR (4).
(12) ASUKWO MARIE-CLAIR OMANA (4).
(13) DUME ELIZABETH EKWOPI (4).
(14) MBAH TEBO BLAISE (4).
(15) ABANG OYONG OYONG ASHU (4).
(16) EKELENGE POLIVON BANGO (4).
(17) AMBA GERALDINE NDIM (4).
(18) NKWAYEP BELTIN (4).
(19) SAKWE GODWILL MISORI (4).
(20) EYONG DYLAN ASOH (4).


Centre No:  11433  Government Bilingual High School Genie Millitaire Bassa Douala
Regist: 264, Sat for 4 or more Subjects: 189, Passed: 92, 
% Passed: 48.68, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 2
(1) NDILLE MAGDALENE NTUBE (23).
(2) ONANINA II HARMONIE DIVINE SYLVIE (16).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) DZUKAM TATUM ROBERTO FERNANDEZ (17).
(2) TCHUTCHOUA FEMDAP KAM CYNTHIA (17).
(3) TADAHA LONTCHI CEDRIC (16).
(4) MBALA ANGE KENNETH (15).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) CHICK FABIOLA NIM (20).
(2) CHIOMA JACINTA ELOCHUKWU (18).
(3) OMAM OTT LYDIE FRANCINE (16).
(4) FON CERTIS ASABA (8).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) MEWABO WAFO MYRA MAXIME (15).
(2) NUMFOR PAUALA NGUM (12).
(3) ONDOA MBARGA MARIE GR�CE (12).
(4) DJOUGANG MARIE MICHELLE (12).
(5) NGO NWAHA-YOP ROSY LONDON (12).
(6) NOUBISSIE DASSIE DAVID (12).
(7) TANKEU TSAGUE MANUELLA JUMA�LLE (11).
(8) NKONTGCHUT ISRAEL (11).
(9) YOP BIYAK JOHN DENIS (11).
(10) NITCHEU TCHAMENI CLAUDE CYRIELLE (10).
(11) MAFOR MBAH EPONG BLESS (9).
(12) MBUIKWI REINE (7).


Passed in 6 Subjects: 24
(1) MONBIA MADINA CHRISTIANNE (11).
(2) TEZONG KENFACK MARCELLE FRANCE (10).
(3) MONSO GUILLAUME (10).
(4) BAYIHA ANASTASIE ESTELLE (9).
(5) DACLEU MONKAM JORDAN DUVAL (9).
(6) YAYA BOYOM PHILIPPE LO�C (9).
(7) KPAMA MBALLA BILLY CYPRIANO (9).
(8) NGO TECK MARA REINE (9).
(9) KATA DE NDEDI VASTHI BERENGERE (9).
(10) NJESSI DIVINE JORDAN CHI (9).
(11) AUGUSTA BOUM MANUELLA SHARON (8).
(12) MOUTO NOGBAN REBECCA JUSTINE (8).
(13) IJAPAK DOUGLAS PIERRE HERITIER (8).
(14) BIDIAS NICOLE ANGE MURIELLE (8).
(15) MPONDO ETIENNE JUNUAS (8).
(16) BINYAM LOUISE CARTELLE (8).
(17) BAYONG WENDJEL NESTOR DORA (8).
(18) NGANKEU GOZARDO MAUREEN WITHNEY (8).
(19) DIKABO DYOBET EUNICE (8).
(20) FUL BENEZETTE ZOU (8).
(21) MBI TEHLOG INOUSSA DONALD (7).
(22) FONJONG NCHANG LARISSA (7).
(23) MEFFO TAMDE CLAUDIA (7).
(24) DELVIS EPULE NGANE (6).


Passed in 5 Subjects: 27
(1) SERAPHINE MUDEH (9).
(2) NOUBISSI KENGNE REINE GRACE (8).
(3) TEGUEZANG DONFACK AURELLE (8).
(4) FONYUY MIRABEL (8).
(5) NSEGUE OBOU'OU BRINDA STESSY (8).
(6) BOKWOUA LARISSA (8).
(7) DJENE MBAALE LUMIERE (8).
(8) GEORGE FREDERIC NTAMAG (7).
(9) NJELON YONTA JUDICA�L SANDRA (7).
(10) BARIK MBANG JULIENNE DIANE (7).
(11) NFON VERONICA LANTOM (7).
(12) NGO NYOI MONIQUE MIRABELLE (7).
(13) DASSIE YAMEDEU MERVEILLE SAMATHA (7).
(14) NGUEFACK CHUKWU GAMALI (7).
(15) YOWOU DOMINIQUE ESTYVA (7).
(16) BENGA MALLONG DIEUDONNE (7).
(17) BOUWE TALLA BOREL DELPHIN (7).
(18) NJEUKWA NOUMOWE KERENHAPPUCH (7).
(19) WANDJA GAPA ARCELLE CANDYS (7).
(20) ALIMA LOULOUGA MELISSA DIANE (6).
(21) AYIMBOMBI GASTON AYISEH (6).
(22) NYA BEUYE NJANTOU WILSON LEWIS (6).
(23) NKONTCHO DJIEMENI ERIC (6).
(24) MOUCHIKPOU NJUCHIGAMNDI MA�LO AHMED SALIM (6).
(25) NDIKUM JENNISE NEHNCHANG (6).
(26) KOUEKEM TCHOUANTE ARNOLD GEDEON (5).
(27) TCHOFFO TATCHI EMILE LEDOUX (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) TCHAPMI NYA MANUELLA (9).
(2) ESSETTI SISSAH KATHY (7).
(3) DJOHOU NJIKMESHI ALISON LARISSA (7).
(4) DEMAGA MENIAKO SYLVIANE JO�LLE (7).
(5) MAGUEPOUO TCHOFFO KHEDY MELVINE (6).
(6) MAKEBEL ANNE FRAN�OISE (6).
(7) SIGNE FOSSO VICTOIRE RYTTAMERE (6).
(8) NGUETCHUENG SOUOBU LEONEL PASCALE (6).
(9) SEUMGA I SEUMGA YVANA VANNELLE (6).
(10) EBAI AGBOR CLINTON (6).
(11) BAUDY AHOMBA EMMANUEL PETIT (5).
(12) TJECK JACQUES BENJAMIN (5).
(13) ALICE GITEH (5).
(14) FINGOUE NCHINDA MONTAND JUNIOR (5).
(15) NGWE TONTU (5).
(16) NJANPOU NOUTIO HILLARY STONE (5).
(17) NEMBU MIRADINE NEMAH (4).
(18) DIDIBA DOUMA JACQUELINE LETISIA (4).
(19) NAMARIE FRIDA BIE (4).


Centre No:  11434  Government High School Ngusi Tombel
Regist: 105, Sat for 4 or more Subjects: 105, Passed: 63, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) DIONE NGOLLE CHINELLE (14).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) EBANGI ERNEST ENDA (11).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) SALLE LAWSON (12).
(2) MESSODE AKOUEH ANITA (12).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) ABONG MACSIMON MBEH (15).
(2) KILLIAN NGOKUNGWE NJIWOH (14).
(3) CHINDO STEPHANIE MBUH (12).
(4) NJUMBE MAXWELL NKEDE (11).
(5) BULAWA SAMUEL NUH (10).
(6) GILLIAN MBONE (9).
(7) ETUGE NGWETE LIOTTODEKWETIKA (9).
(8) ABONG NORBERT (9).
(9) NSOM MELVIS BIH (8).
(10) MEBUNE ALVINE AHONE (7).
(11) TACHEH SCOLLA UGOMA (7).


Passed in 6 Subjects: 14
(1) PENCHU MARKBRIGHT LEONG (10).
(2) NDILLE FANNY AHONE (9).
(3) AWAJAH CLARISSE BENWIE (9).
(4) NGOLE LUCY ESONG (8).
(5) METUGE ETELDRELA SIRRI (8).
(6) UMBOUNJEM EDWIN FONOCARA (8).
(7) DUKU DOKAS (8).
(8) NGALLA CLINTON TENENG (8).
(9) ABWENGOLE ALICE EMANGA BELL (8).
(10) NKEDE BRENDA MESINZE (7).
(11) EWANE BEAUTILINE MUNGE (7).
(12) TABE TIENTCHEU VICTORIN (7).
(13) TUKA JESPA EBUWEH (6).
(14) NGALAME RAMEL EKEME (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) USATE EMELDA WENIGI (9).
(2) MPONG CHANTAL EJOLLE (9).
(3) PENCHU LEONARD (8).
(4) NGULLE KELLLY SENGE (7).
(5) TEMBO DUELETTE (7).
(6) ALOBWEDE ADEL-KELLY MESINZE (7).
(7) EKU GENACLAIRE (7).
(8) NGOME BROWNDON NGOME (6).
(9) EJANG NADINE APANG (6).
(10) NGASSA JOYCE EDIBE (6).
(11) MELIOGE ALOBWEDE RACHEL (6).
(12) ACHEKWA SENTIA ANDOBA (6).
(13) EHANG ABIGAIL NZELLE (6).
(14) SONE GASTON EDIE (5).
(15) MBONG CLOVIS MBONG (5).
(16) ENDAH MARINETTE MESANG (5).
(17) AKWAGOH EMELDA EKIAFANG (5).
(18) SONG EMMANUEL BETCHOU (5).


Passed in 4 Subjects: 16
(1) ENGWI FRANKA AWA (6).
(2) ELIME EDIE KEROL (6).
(3) ABWE D'NTUNGWE ZINEDINE MECHANE (6).
(4) SAAH CLEMANTINA DUFEH (5).
(5) NTUBE MARCELLINE NTOKO (5).
(6) KOGE DALIDA STELLA EKUBE (5).
(7) MPAKO ELVIS KOLLE (4).
(8) ELONE RODRICK NZUME (4).
(9) NKOME SERAH MESUNGE (4).
(10) MESAPE HARISON NSEMEBONG (4).
(11) MESUE MIRANDA MEJANE (4).
(12) NDENOH EPOLE HEILLY (4).
(13) KOME RICHARD NDODE (4).
(14) NGOLLE DIEUDONNE NGONE (4).
(15) ACHU LISSA MESHI (4).
(16) NKWAIN ROSELINE NAYAH (4).


Centre No:  11435  Government High School Ewoh Batibo
Regist: 55, Sat for 4 or more Subjects: 42, Passed: 10, 
% Passed: 23.81, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 1
(1) TEWERI VALENTINE TITA (6).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NYAH EZIKIEL KAYONG (6).
(2) NJEI CLAUDE TEBONG (6).
(3) ABOH HILDINE ACHA (5).
(4) TITUH SYNORINE ABIT (5).
(5) AMAH GODFRED TEMBOCK TEMBONG (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) BATE ANDREAS OJONG (6).
(2) ESONA SYLVANUS BESEGANO (6).
(3) TEWAN TATEIN TEBONG (4).
(4) TIBAB LOVISE NDAM (4).


Centre No:  11436  Marthlo Comprehensive Bilingual College Buea
Regist: 20, Sat for 4 or more Subjects: 19, Passed: 11, 
% Passed: 57.89, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 2
(1) EKUKANJU BELTHA NKONGHO (14).
(2) AJANG NGUPE NZANG (8).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) AKO KLISMAN TAKU (10).
(2) EBAI STELLA AGBOR (9).
(3) RAHIM CHABID NGANE (8).
(4) LIENGU FLORENCE RUDY ESOMBE (7).
(5) NYANGHA BELINDA YONG (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NGORAN DUBILA JUDITH (6).
(2) WEHMEYAH AFOANJI TIH NARDINE (6).
(3) BATE OBEN SANDRA (6).
(4) MORIO NJANGE (5).


Centre No:  11437  Government High School Kajifu, Akwaya
Regist: 65, Sat for 4 or more Subjects: 60, Passed: 15, 
% Passed: 25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 7 Subjects: 1
(1) LANE - MGBE RENE EJIGE (13).


Passed in 6 Subjects: 1
(1) KEKUNG OJUA ESTHER OKWARE (10).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) ASU - ASSANGA KELVIN EBAN (10).
(2) OKU VANDAM AYUK (10).
(3) OSANG RELINDIS TABE (9).
(4) ETTA CHANTAL AKOM (7).
(5) AGBOR FELIX TERDUE (7).
(6) ATTAH RACHEL ANNE (6).
(7) EKA - ESSA VICTORY REMBE (6).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) ESSA GWENDOLINE NDE (6).
(2) OSSANG GLORY ADA (5).
(3) ETTA EMAN - ALOYSIOUS BISONG (4).
(4) MBUA PATRICIA AMBU (4).
(5) EBAI - ESSA ALEXIA TIKU (4).
(6) MBUA SERAPHINE LEKAN MBUA (4).


Centre No:  11438  St. Theresia Comprehensive College Djottin Noni
Regist: 37, Sat for 4 or more Subjects: 25, Passed: 20, 
% Passed: 80, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) TAMFUCHIA BRICE SEM (13).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) TANSI SIDON�E M'NYAFIEMEYEH (15).
(2) K�-HBEN BERTILA NDIMBA (13).
(3) PAFE NUNGU J.C. WATSON (10).
(4) NJI NICHOLAS NOEL NDUKONG (10).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) BOLE CIRACUS NDIBOWIY (11).
(2) NDIMAI THIERRY EKANYOH (10).
(3) NYANYOH SERGE KONTAI (10).
(4) WIRDZENYUY FLOURIAN TATAH (10).
(5) TANLAKA BERINIS KIMBONG (9).
(6) MUKE MESUE NADEGE (9).
(7) NTANI LARRY CLINT NTANI (7).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) TACHI AMADOU KON NWUO (8).
(2) NDIYUN BLAISE NFON (7).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) FIFIEW BENEDICT NSA (6).
(2) JOYCE KONGLA FALI (5).
(3) TAR JOHN WAMBO (5).
(4) ASUBE ROLAND NDO (5).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) BARAH SEVIDZEM SANDRINE (4).
(2) YUMBI LIZETTE (4).


Centre No:  11439  Orchidee Bilingual College Douala
Regist: 226, Sat for 4 or more Subjects: 155, Passed: 116, 
% Passed: 74.84, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 18
(1) TCHILIBOU WANE ARTHURE OLIVIA (28).
(2) NGASSA JOUONANG RALPH WINFRIED (28).
(3) LEMAGNI FAMI WINSLEY STEVE WA (26).
(4) KAMGANG FOTSIN JORES NESMY (26).
(5) CISSE ABDEL IBRAHIMA JORDAN (25).
(6) BOYOM TOGUEM CHRIS YVAN (25).
(7) BATE LAWRENCE EGBE (21).
(8) KAMMY LIEGUE NATHAN SHALOM (21).
(9) WADJI TCHOUA MANOELLE NATACHA (20).
(10) NGAWONO MESSANGA MAXIME ASHLEY (19).
(11) METUGE CLOVIS SUMBEDE (18).
(12) JASON ALEC KAMGAING (18).
(13) KAKMENI EMEDEC CHARLES STEVE (18).
(14) YOSSA KEGWE BRYAN WILFRIED (17).
(15) FONGANG DASSIE RYNNAH MARTINA (17).
(16) MOUGNOL AROUNA HONIEL (15).
(17) FOTSO TAKOUGANG ARTHUR ERICSON (12).
(18) NDEKOU PIMATCHI AURELIEN (11).


Passed in 9 Subjects: 15
(1) DJEUNGA MBAKAKEU FRANKLIN NELSON (27).
(2) JEAN CHRISTOPHE VALERE BEBEY MALLO (25).
(3) KUETE KONWO GISLAIN (21).
(4) DJOUBE FODOP MAELLA KERVELA (20).
(5) FOTSO KENGNI PATRICK LIONEL (19).
(6) TANKOUA DIBAPO LEATICIA (19).
(7) PAMEN NGANGOUA DIANE GLORIA (19).
(8) ISSA MEDERE SALEM (18).
(9) NANA NGANGUEM CECILE GABRIELLE (18).
(10) SIEWE NGOUNOU DOMINIQUE INGRID (16).
(11) BEWA WAPI VANELLE PAOLA (16).
(12) ENANO GRAZIELLA AURORE LESLY (14).
(13) MBASSA A BEPIECK KARELL HENRIETTE (14).
(14) NJIKE TCHOUTA BRITTANY INGRID (14).
(15) EWONGO LOICA DOMINIQUE NOELLA (13).


Passed in 8 Subjects: 8
(1) NJI ACHU RAYAN KLEIN (17).
(2) ABDELAHID AWESSOU NJIMBOUOM (16).
(3) TALAWOU KENMOE MEGANE (16).
(4) FONDJO FONGANG KARYN MAGLOIRE (14).
(5) ZEFACK ANDY COLLINS (12).
(6) KETCHONGUE TCHIEMO YELENA CHELSEA (12).
(7) MEUKEMBOU LUTRESSE JORDANA (12).
(8) SIBEFEU ZALI JUDITH (8).


Passed in 7 Subjects: 14
(1) YANKE NGANKOUE RYAN (20).
(2) PIWO TETANG DYLAN (15).
(3) KONLACK PELAGO STEPHANE BRICE (13).
(4) TCHOUANGA TIOKMENI LOUISETTE MARIELLE (13).
(5) PIERRICK GERARD HERMANN NGUE (13).
(6) TADONTSA TSEMTZANG LYVANNA (11).
(7) ANDELA ONGOLO ANASTASIE MADINA (11).
(8) FITZGERALD TOTO SOPPO JUNIOR (10).
(9) DJOMKAM TIENTCHEU CHRIST JERRY MAGLOIRE (10).
(10) MOUNPEN NSANGOU MOHAMED MALIK (9).
(11) TCHOCNING PELE STEVE JOHAN (9).
(12) KEDI ZANG MICHELE RAISSA (9).
(13) NGONO N'NERING ERWIN YAELLE MICHELLE (9).
(14) FOOZO LEKELEM GABRIELA-ORIANE (9).


Passed in 6 Subjects: 15
(1) EWANE ALUNGE TONY BLAIR (13).
(2) DIEMOU TCHOUOMEGNE RUTH MAEVA (11).
(3) AZAFACK SOBGOUM GUY (10).
(4) BOUNANG BETOUME PAOLA EMMANNUELLA (9).
(5) NGAYEWANG NGOUNOU HILLARY DIANE (9).
(6) FOTSO METENOU KARL ROY (8).
(7) KOUAM MEWA MAELLE GEORGINA (8).
(8) PAIGAYE BLONDEL LAURE (8).
(9) NLEND FRANCOISE PASCALE ERICA (8).
(10) NGOMO EMBON MANDELA (8).
(11) HAGBE NGUIMBOUS SANDRINE (8).
(12) NSANGOU NTOUO ASMAOU (7).
(13) MPON A GAN BRANDY LARISSA (7).
(14) LINDA OROKA AGBOR (6).
(15) NDIKUM WOUGUE DYLAN (6).


Passed in 5 Subjects: 27
(1) BAKAK AMOUR RALPH JUNIOR (12).
(2) ARON TARH KIRIAN (10).
(3) MATOU NEMBOT JOELLE LADYS (10).
(4) BEBEY ANGUIMBIS BERNADETTE VERONIQUE LEATITIA (8).
(5) UNDOUM MOUEN CECILE EMMANUELLE ANDREA (8).
(6) DJOUMGOUE WAGOUE DORIANE (8).
(7) NOUNEMO KAMGA GERARD JULES (8).
(8) KONLACK YANNICK RAYMONDE (8).
(9) NGAKO EPIPHANIE BLONDELLE (7).
(10) NG'OWONA BIAKOLO GENEVIEVE GISELE BERNICE (7).
(11) DJUAJIE DJOMGOUE DORIS (7).
(12) MOKAM OMAM LEXANE MEREL (7).
(13) FENKENG NGANTCHOUE INESS SANDRA (7).
(14) GUINTCHA NDONFACK SCOTT BASTIN (7).
(15) NGATABI FRANCINE MAMFORGANG (7).
(16) DOUALLA LIONEL VALENTIN (7).
(17) SICKEWONJA-MUTO CARLA-BIANCA (7).
(18) TSAFACK MOMO WILFRIED (7).
(19) KWIN MANGA MBASSA MICHELLE (7).
(20) MBASSA MONNY MARIE REINE NAOMY (7).
(21) MEYONG SEH PAUL HENRI (6).
(22) DEFO SANDO BONAVENTURE (6).
(23) AYUK OBEN GHISLAIN (5).
(24) MADAP KAMGA GRACE (5).
(25) NGUEMDJOM SANDO DENISE CHANEL (5).
(26) APANDE MERCY MPODE (5).
(27) BELLO MARYAM (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) NGUIMBIS SEME BENEDICT FABRICE (7).
(2) NGUEFACK NGUIMGO MARK DARNEL (7).
(3) NCHANKA ALEXIS PEPIN (7).
(4) YOMTCHE CHENDJOU IVAN (6).
(5) EYOUM LOIC ERIC (6).
(6) EWANDE ELOMBO ALEXANDRE WILFRIED (6).
(7) MBOUWOU MBOUWOU KEVIN AURIOL (6).
(8) DJUENA TOKO FRANCK ALLAN (6).
(9) KWEDI KOUM CAROLINE (6).
(10) TANYI TRINNA MBONG EBOT (6).
(11) KEMOAH TONGBU STEPHANIE (6).
(12) MOSIMA NDIFON WILLIAMS (6).
(13) NGAMBO ASSONGMO RUSSEL (5).
(14) EBONGUE CHANTAL CLARISSE (5).
(15) TCHANKUO DEUDJUI AUDREY NAOMI (5).
(16) NKANGOT GOLVINE DELA COUR (4).
(17) KAMDEM GEORGE LEDOUX (4).
(18) WAMBA VOUFFO YVES VALDESS (4).
(19) NGNIPIEZI KENFACK ARABELLA (4).


Centre No:  11440  Government High School Ashong Batibo
Regist: 53, Sat for 4 or more Subjects: 50, Passed: 19, 
% Passed: 38, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) MBAH DIRAND NGWAN (11).


Passed in 7 Subjects: 1
(1) MBA HERODIA FRI (10).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) ACHU EVANGELINE TEGWI (9).
(2) MBAKU FANIS ENOH (8).
(3) CHWEFUNG ANASTHASIA (7).
(4) TEBOH BERTRAND LOH (6).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) NDUM DELSON AKURO (9).
(2) TEBOH STEPHANY NDUM (6).
(3) TIMBEN CLINTON NDI (6).
(4) TECHE THIERRY TECHE (6).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) JAKI IDIRISOU ADAMU (5).
(2) TEBOH CLUVERT CHECK (5).
(3) NJECK FRANCOIS AJECK (5).
(4) TENYIM EUNICE EBUCK (4).
(5) NJECK NADESH MENGET (4).
(6) AKURO SHALINE NGUM (4).
(7) AKURO FLORENCE NJECK (4).
(8) ATAH CLOVERT AKURO (4).
(9) ANAMA CHRISTOPHER LOBE (4).


Centre No:  11441  Menemo Bilingual College Douala
Regist: 107, Sat for 4 or more Subjects: 93, Passed: 79, 
% Passed: 84.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) TESSOH FONGOU ALEX STEVE	 (31).
(2) EFUETNGWA YOMBA JOSEPH	 (24).


Passed in 10 Subjects: 2
(1) YOUMBI DJABO FRANCK ARMEL	 (24).
(2) KENGNE NJONTU URSULE CARELLE	 (17).


Passed in 9 Subjects: 6
(1) FONDJA TCHAGNIA BRENDA VANELLE	 (16).
(2) ELOKOBI MARTIN NKWA	 (16).
(3) NAGEI LUTRICIA KETU	 (14).
(4) TENDIAFI BRYIAN MOFOR	 (12).
(5) LEMA BOBGA BRONIA	 (12).
(6) ALULEKO RANSON TENEZENCHA	 (11).


Passed in 8 Subjects: 14
(1) KOUEKEM KONTCHOU SAMUEL BIENVENU	 (13).
(2) TEDONGAFAC SEDRIC	 (13).
(3) AWAFOR SYDONIE TABAH (13).
(4) WODEU AUDREY CARELLE	 (12).
(5) KOUEMO NGANDJUI MARIOLLI  (12).
(6) NCHIMINYI INUHU NDZEKASA-AH	 (12).
(7) KOUOTOU MOUNCHILI NJIKAM ROSTAND (12).
(8) BOPDA DIEUNTIOP ROSA VANELLE	 (11).
(9) ASONG DONFACK MEHNISE	 (11).
(10) NWEDA MAGNY DORETTE LA JOIE	 (11).
(11) KENFACK MEZAS RICKEL BRAXTON (11).
(12) METENOUM TEKOUE FLORENT PAGNY	 (11).
(13) RACHEAL MUNDI (11).
(14) TCHOUDOU DOYO RUPHINE	 (9).


Passed in 7 Subjects: 15
(1) SOH KAMTE BRAYAN VALDEX	 (12).
(2) NYA BORIS	 (12).
(3) EFFOUEGOU SONITA	 (10).
(4) YANKAM NGAHA MOISE JOSIAS (10).
(5) NGUAZOH MELOVE	 (10).
(6) BOMBA TCHOUINTE THEREZE FORTUNA (10).
(7) TCHIGANG DJAMPOUOP BLAISE BORIS	 (9).
(8) KEMAJOU KELISYNTHIA SIWEN	 (9).
(9) FOKAM SIMO ARMAND VAIRELLES	 (9).
(10) MBAKOP DJATEU JOFFRIN CHAMFORT	 (9).
(11) ATIEUKENG KOUAMEZO MABELLE	 (8).
(12) NGUAFACK MAXIME	 (8).
(13) MBAH BRENDA ENDON	 (7).
(14) AJAPMOH CLINTIN (7).
(15) KUNA PRISCA DINGHA  (7).


Passed in 6 Subjects: 13
(1) AHMED SAMAKI (9).
(2) NSEUMI ENGAMI REBEKAH GRACE	 (9).
(3) YAP MBOUO MBOUO MOUSTAPHA	 (9).
(4) NGWEM TANJONG VANESSA	 (8).
(5) NGOUANA WATI THERENCE FABIOLA	 (8).
(6) DJOMO DJOMO THIBAUT CARMEL (8).
(7) TCHITCHOUA BOULA DAVINA	 (7).
(8) FON NDAH WESLEY	 (7).
(9) HENDRETTA BERINYUY  (7).
(10) ATOH BORIS NEMBO  (7).
(11) NKWELLE SONE NTUBE	 (7).
(12) KAMGA BENET ALDO	 (6).
(13) VIYOFF ISAAC (6).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) FOTSO NZALE MARVIN VIERA (10).
(2) ASONGANYA DARELLE PRINCESSE	 (7).
(3) MAKOU NAOUSSI DOLVIE FERNANDALE	 (7).
(4) MONDE PENKIDE FULBERT ARMAND (7).
(5) FOMLAH BLANDINE NGWENYI (6).
(6) NTONGAMOH EMELDA ATUNGANDEM	 (6).
(7) TSEKAM KEUMENGNE CECILE FLORE	 (6).
(8) TENDONGMO VICKLINE	 (6).
(9) LEUKO HAPPI DURANT GABIN  (6).
(10) MBAFACK ADELINE	 (6).
(11) NGAMBOU TCHANTCHOU MICHELLE BIGORE (6).
(12) MUGHA NKFU NADYA	 (6).
(13) EBENYE MOUELLE AGNES PATIENCE	 (5).
(14) DJOUSSI TALLA VANESSA DIANE	 (5).
(15) NOMI MONTCHAM ARTHUR IVAN	 (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) TANKEU TANKEU JOSUELLE MURITE	 (7).
(2) TEUDJIEU DONGMO GRACE MERVEILLE	 (7).
(3) NIDELLE EFEZE ASONGANYA	 (7).
(4) MAGNE WAFO OLGA	 (6).
(5) NYA TCHUIDJANG GUILLINE	 (6).
(6) MADIESSE DIANE	 (5).
(7) ANNEH MBE ATAWO PRINNICA LYN (5).
(8) TUEGUEM SANDO MILOR STELLA	 (5).
(9) LUISA DE GARCIA PEKANDZE	 (4).
(10) NGIDE EKANE NGWESSE MAC	 (4).
(11) MOYUM KAMGA VANESSA DIANE	 (4).
(12) NGUEFACK PAUL	 (4).


Centre No:  11442  Government High School Ngyenmuwah Batibo
Regist: 74, Sat for 4 or more Subjects: 63, Passed: 39, 
% Passed: 61.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 3
(1) FONCHAM GAETANG TIMAH (14).
(2) FONCHAM CLAUDE ATUMOH (13).
(3) NDAM KELLY AFOH (12).


Passed in 8 Subjects: 1
(1) SECK SOLIDA ENJOH (10).


Passed in 7 Subjects: 7
(1) TIFUH JOSLINE ADEM (10).
(2) AKAM CLINTON MBAH (9).
(3) NAH CHRISTEL AWAH (8).
(4) TIKUM TECLAIRE ENGONWEI (8).
(5) FON LARISSA ENJECK (7).
(6) MBUH RANMIES NGUH (7).
(7) MBAH SOUNITA NNAH (7).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) AKAM ROSERVELT NYAMNDI (9).
(2) ATUD HANSON BONGHASO (8).
(3) NDAM CHANCELYN ATUH (8).
(4) BAH ROSENCIA ACHO (8).
(5) BAH SAJELINE AGUICK (7).
(6) MBAH EUSTACIA NYOH (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) AKUM JERIUS MBAH (11).
(2) FONCHAM CATHERINE AGWECK (8).
(3) NAHGWAA SHALONE NWANA (7).
(4) ANYAH JEPHERENCE TETUH (7).
(5) BOJIA EDWIN MBAH (7).
(6) TEKOH GERADINE ANGUM (5).
(7) NCHUYEKEH NICHOLAS BOBGA (5).
(8) BAKALI KINGSLEY TITA (5).


Passed in 4 Subjects: 14
(1) MBANWEI HILARY TENJOH (6).
(2) NDAM EZEKIEL TEBO (5).
(3) KOBBI FESTILLIA CANDI (5).
(4) AJOKE RODA ENGONWEI (5).
(5) NGUNDU LOVELINE AGHA (5).
(6) ODMIA BENIS FOMUNEN (5).
(7) NGWAH NELLY ACHO (4).
(8) NJAMNU ACHO VIZEE (4).
(9) ANDONG QUEENTABELA ENGWARI (4).
(10) MISPA AKWEWOH FORKUMLAH (4).
(11) NGU BELINDA AFOH (4).
(12) MBUNGU BRIAN LANGMIA (4).
(13) EZIEMEKA TINA NGOZI (4).
(14) SAMNGWA A JUSTICE (4).


Centre No:  11443  Government High School Mambu Bafut
Regist: 109, Sat for 4 or more Subjects: 70, Passed: 49, 
% Passed: 70, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 3
(1) SUH PAUL FUH (18).
(2) NEBA EDITH NEH (15).
(3) NGWA WILFRED CHE (14).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) FONGWA LUCIA NANGA (17).
(2) CHE CLARIS BIHWNI (14).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) NJI ANORLD AMBE (15).
(2) TANGYIE LUM EDELQUIN (15).
(3) CHE BASIL CHE (9).


Passed in 7 Subjects: 8
(1) SHUH WALTERS MANGONG (13).
(2) ASOH MABEL CHE (13).
(3) SHU SOTER CHEBISI (11).
(4) NGUM MIRANDA FUH (11).
(5) NDEH BORIS FRU (10).
(6) SUH VERA LUM (10).
(7) SIRRI ELVERA NFORTABU (8).
(8) NDANGOH PEACE BIHNWI (8).


Passed in 6 Subjects: 8
(1) CHE DONALBAIN CHE (9).
(2) NFONDOH CLARKSON CHE (8).
(3) NGWA MEDRICK CHE (8).
(4) NEBA BRUNO CHE (8).
(5) BUBAYIE GREGORY SUH AKONGNWI (7).
(6) NEBA SILVICE SIRRI (7).
(7) CHE LOUISA NCHANGNWI (7).
(8) NEBA EDWIN CHE (7).


Passed in 5 Subjects: 15
(1) AMBE TERENCE NGONGALAH (9).
(2) NUMFOR BLAISE CHE (8).
(3) SAMUEL NDIVE MESEKE (7).
(4) CHE KELINE SIRRI (7).
(5) ALBERT CHE (7).
(6) NGWA DYAN AKWANWI (7).
(7) AMBE LUM RACHEAL (6).
(8) LUM CYNTHIA (6).
(9) NEBA EMMANUEL SAANFOR (6).
(10) NDONWI PASCAL (6).
(11) ICHU MODESTA NDOM (6).
(12) NEBA FANISE BIH (6).
(13) NGWA MANKA'A EVERT (5).
(14) AMBE HONOURINE MANKA (5).
(15) AMABO SIRRI CLAUDETTE (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) BIHNWI JUDITH (5).
(2) NEBA JOHNSON NEBA (5).
(3) CHE CLOVIS AMBE (5).
(4) AZINWI JUDE (5).
(5) FUH COLETTE SIRRI (5).
(6) CHE EMMANUELA ASOH (4).
(7) FORBBA RANDY JOE AMBE (4).
(8) NEBA CHRISTABELL NEH (4).
(9) CARLOS AMBE (4).
(10) SIRRI HENRIETTA AMBE (4).


Centre No:  11444  Government Bilingual Secondary School Ndom Muasundem, Tombel
Regist: 11, Sat for 4 or more Subjects: 11, Passed: 2, 
% Passed: 18.18, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) UMIAH FESTUS UNEIKON (5).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NJANKEP SAMHOU SYNTHICHE (4).


Centre No:  11445  Government High School Aduk
Regist: 68, Sat for 4 or more Subjects: 43, Passed: 23, 
% Passed: 53.49, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) CHIA JULIETTE NABUIN (15).


Passed in 9 Subjects: 1
(1) YONG PRISCA MAHI (15).


Passed in 8 Subjects: 3
(1) CHIA JESSIBEL NANAIN (19).
(2) CHIABI FRANKA TOHNAIN (18).
(3) BIIH CALEB BIIH (18).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) NYAH BENESADE NJANG (11).
(2) YAM JOHNSON KIYONG (9).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) ORU LIZETTE AWU (12).
(2) MOM GILBERT FUL (11).
(3) NGANGHINYUO REMEDY NAMBU (10).
(4) KUMA SIDOLINE NYANGHA (8).
(5) GHANG MEDINE MBU (7).


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NENGHABI CHRISTABEL BIH (7).
(2) NGONG ALIANCE KUO (7).
(3) CHIABI VIGELINE BI (6).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) WAINIKANG JULIAN NDISI (6).
(2) BISSONG BORIS AYAMBA (6).
(3) NCHUNG LAMSON OKPUNJEN AYUK (6).
(4) NDVE BENIS ALAHMBOM (5).
(5) TOHNAIN VANISA MONTOH (5).
(6) YONG NADEGE NINDUM (4).
(7) YONG PATRICK ANIMBOM (4).
(8) CHIA SANDRA MIISI (4).


Centre No:  11446  Menchum Bilingual Academy Wum
Regist: 173, Sat for 4 or more Subjects: 163, Passed: 60, 
% Passed: 36.81, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 1
(1) BOBVALLA LESLY FOMANTUM (12).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) FONYUY FADIMATOU MUHAMMED BONGFEN (12).
(2) ACHUO LIZETTE KUH (12).
(3) CHUO ELVIS NGUM (11).
(4) MUA SONITA EZEAGHA WALLANG (10).
(5) AGIH ESTHER NNAM (8).
(6) RANE NSANGOU MOHAMED HAMIDULLAH (8).


Passed in 6 Subjects: 6
(1) MUH ANETTE IZIAGHA (8).
(2) MIH CLARIS NNAM (8).
(3) BONGHASE EMELDINE TANG (7).
(4) PHILIPPA ZOFENDE MUMAH (7).
(5) MUKOI QUINTA SAH (7).
(6) IHIMBRU DENIS KUM (6).


Passed in 5 Subjects: 18
(1) ACHUO NLUA ABEDINE (8).
(2) ACHUO MARCEL KOM (7).
(3) ACHUO LOVELINE NNAM (7).
(4) ACHUO MIRABEL EKEI (6).
(5) BENITA KULONG TICHA (6).
(6) KUDI MATILDA AZIE (6).
(7) JU EUGEN DIANG (6).
(8) MEH MERCY SIH (5).
(9) EWI RAPHAEL NYANDONG (5).
(10) AMEH CARINE MBO (5).
(11) CHRYSABEL MADANDZE (5).
(12) ERNESTINE FORNKENG AWA (5).
(13) BAMO MARBEL MBI (5).
(14) ACHI MERCY KUM (5).
(15) MUA NDUM VIRGINIA (5).
(16) MUKI SANDRINE AZWE (5).
(17) KARAMI SALAMATU EZIAGHA (5).
(18) FUNG JOYCELINE NCHUO (5).


Passed in 4 Subjects: 29
(1) FUH NESTOR ZUO (7).
(2) EZIAH KAREEN (7).
(3) CHUO BERNICE MBI (6).
(4) CHOH MORINE NAY (6).
(5) BUH ERIC BENG (6).
(6) ICHU KELIBRIGHT BOTEH (5).
(7) KUM DELPHINE MBONG (5).
(8) KAH JEFFERSON JOSAH (5).
(9) KETCHEM OFON DENIS (5).
(10) KUM ERNEST NDZE (5).
(11) MBU ANITA KUM (5).
(12) KUDI JAMES BACHE (5).
(13) KEDZE RANSOMA EZIAGHA (5).
(14) GHAJENG NELSON KEDZE (5).
(15) DANLADI CONSTANCE NA-LARI (5).
(16) CHENG COLLINS MUCHIA (4).
(17) ANDO DIVINE BAKARI (4).
(18) EVELYNE NGHA NJEI BEI (4).
(19) MAMA PATU BINTA (4).
(20) ANNITA SIH NGOHO (4).
(21) TOWA TRACY MBONG (4).
(22) TEM QUENTINE MUA (4).
(23) ADAMU MOHAMMADU AMADU (4).
(24) KHAN DORIS NGWI (4).
(25) SAMA SYLVIA MULUH (4).
(26) ANI OLIVIA MAKEME (4).
(27) ZARA'OU USENI (4).
(28) MUACHUNG EKEI FLORENCE (4).
(29) KEBEI NDUM ALICE (4).


Centre No:  11447  Summerset Bilingual College Buea
Regist: 104, Sat for 4 or more Subjects: 104, Passed: 65, 
% Passed: 62.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) CHEUNWI DANIEL NGANECK (33).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) LOPTY PASCAL ABWEN (14).
(2) YUNGA HARRISCOTT AKAM (14).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) MOTIKI EMMANUEL BORRYS MILLER JR (14).
(2) GISELLE TONGWA TINTINO (12).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) VALERY AMOH OLIA (14).
(2) YEMMENE CEDRIC DE VALENCE (14).
(3) TIKU ROBINSON TIKU (11).
(4) NGEM HANIFFER APONGPEPE (10).
(5) MAURINE MAMBO (10).
(6) JUNIOR STONE NGANJE (9).
(7) EGBE HELEN ENEKE (9).
(8) NANYIA MUKE HELEN (9).
(9) ELOMBO CHIUMOUN STEVE (9).
(10) NANJAI ABIGAIL TAWUH (9).
(11) EDITH EPOSI JOSO NGUM (8).
(12) EMEH PETER METUGE (8).


Passed in 6 Subjects: 17
(1) PAUL EKIA DADZE (12).
(2) RUTH MBONG KUM (12).
(3) LUM DELPHINE (9).
(4) MOTUBA ISAAC MODIKA (8).
(5) KEPE BRENDA EPOSI (8).
(6) ENOW SANDRA EBAI (8).
(7) NEH HYSENTA FRU (8).
(8) OTTOP JOSEPH ACHANCHO JR (8).
(9) AGBOR LAURA AKEM (8).
(10) KWEKOUA NJANDA JUNIOR AIME (8).
(11) KEKIA ADOLPHE TARANG (8).
(12) NEMBO JENIFER NAGAI (7).
(13) MUKETE SONITA ESAW (7).
(14) MPEH MARTHA AYUK (7).
(15) TABE HERMANN ENOW (6).
(16) EZAH LIONEL NDU (6).
(17) MUKETE EVELYN EPERDEM (6).


Passed in 5 Subjects: 19
(1) TAMBE KEVIN MANYOR (7).
(2) AGOH ANNA OJONG (7).
(3) NGOE BRIDGET BIE (7).
(4) FONKENG ROSE MANYI (7).
(5) CARLICE PRINCE JOSO ELONGO (7).
(6) NANJE PAULINE WASE (7).
(7) MABIA NANIC WASE (6).
(8) NJENI ALEX (6).
(9) GWOFO NINA LARICIA (6).
(10) CHAFAH RABIYUO (6).
(11) TANYI EMILIA ARREY (6).
(12) HILDA ABENG TANJECK (6).
(13) WASE CECILIA BISONG (6).
(14) TONGWO NEROUS NGUATEH (6).
(15) LAUREDA FUEN MBUEN (6).
(16) MOSIMA NYANSONGOH BOLOKOH (5).
(17) ODEH MELANI BANDOH (5).
(18) MUA BEATRICE NDUM (5).
(19) ABURI NYUYFORAM ELIZABETH (5).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) ASONGLEFE FRANCIS ASONG (8).
(2) MBI LENSHINA ONEKE (6).
(3) ETOTI MALLE MBONDA BLANDINE (6).
(4) NJUME TALVIS ESOH (5).
(5) NANGIA NDUMBE LUXI (5).
(6) ANJOANYI FUACHAP JENNIFER (5).
(7) EBONG MBELLA RAISSA (5).
(8) AGBOR BRIAN AGBOR (4).
(9) DENWOUA NIQUAISE (4).
(10) MEMIANKA HILDA ABENUI (4).
(11) TENJOH FRI JENIPHA (4).
(12) AMEI SANDAG BEATRICE (4).


Centre No:  11448  Bonaberi External
Regist: 367, Sat for 4 or more Subjects: 321, Passed: 83, 
% Passed: 25.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 2
(1) BESONG BATE BESONG (14).
(2) ONYEDIKACHUKWU VINCENT OKORIE (14).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) GRILIAN MBURLI (14).
(2) WAMBA KENANG THEO WILFRIED (10).


Passed in 7 Subjects: 16
(1) GERTRUDE VADLEMIA (14).
(2) PETRAL SHIYNYUY (12).
(3) NGUIMBOUS NGWE BAYOCK DANIEL (12).
(4) ZOBOU NGUEFACK MOHAMED HAYATOU (11).
(5) ENOW AYUK BISONG (11).
(6) ANJAH TAMBU MARY (11).
(7) DIENSI DERICK YONGHABI (11).
(8) ESSISSIMA FABRICE (11).
(9) SIRRI MERCY NGWA (10).
(10) ELESSA NGOME GEORGES FRANCOIS (9).
(11) ALEX EBOICHE PITABOME (9).
(12) NDOH VANIBEL (9).
(13) NIBA NGU CLEATON (9).
(14) NDOMI EMMANUEL NFOR (7).
(15) TAH BAH JOSHUA TAWAH (7).
(16) TANOW SYLVIE ASSECK (7).


Passed in 6 Subjects: 19
(1) NANA TCHOUMI FREDDY CARLA (11).
(2) NGWA NDJANA CLINTON (10).
(3) YEGHA KEMENDE CARDIN (10).
(4) EBOKO EPOMBO MARIE ROSE (9).
(5) EBOKOMBU FAVOUR DANIELS (9).
(6) FUL BENARDETTE BIY (8).
(7) LANKA AGNES ANINDA (8).
(8) MALU COMFORT NTSUBO (8).
(9) ESIM NKWA-AYUK DAVID (8).
(10) DATCHOU MARIE LISTELLE (7).
(11) ELUK WILLY OROCK (7).
(12) AYUK SCOTT ATEM (7).
(13) ESAH DEMAS TSENG (7).
(14) BELLO ISSADIL EMMANUEL (7).
(15) YOSEMBOM CLAUDINE WEKETUM (7).
(16) BESONG COLLINS TABE (7).
(17) KWENE BRIGHT MBULLE (7).
(18) NANGHEN LIMUNGA KELLY (6).
(19) EBAI ASHU SOLANGE (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) ABOSHI GILBERT NTANYA (8).
(2) NGELOH MATHILDA (8).
(3) NDIFOR DELPHINE LUM (7).
(4) CHENWI FRANK COLLINS (7).
(5) `ACHA MUSORO POKAM MIRIAM (6).
(6) FOBUWE HONORINE LUM (6).
(7) ASI JOHNSON KALU (6).
(8) ENOW AYAMBA MANYI (6).
(9) LEHNJO PELAGIE SHALANYUY (5).
(10) NGAM HARRY ADANG (5).
(11) TUE GILBERT NGENGE (5).
(12) TANGU CALEB NGYIAH (5).
(13) NYINGANG CHANCELINE (5).
(14) LAMBI STEVE GUWEIN (5).
(15) MERCY OYEDIYA KALU (5).
(16) ANGUH SOLANGE BIH (5).


Passed in 4 Subjects: 28
(1) NDONGUE BETAGA YVAN PERES (10).
(2) MOUKOURI MICHEL ARNAUD CHRISTIAN (6).
(3) SYLVIA VIBAN NDANGASON (6).
(4) NDOKE BOLONG ELODIE (6).
(5) MAYI SIDONNIE KIBONG (6).
(6) SALLY MBINGE MAKIA (5).
(7) NYANGOUA NZIWA NEHEMIE (5).
(8) MABAH SYDONNIE WAMA (5).
(9) NCHADZE CARRET AFOKELA (5).
(10) OTIA TATIANA MEMEH (5).
(11) TAM FRIDA BUH (5).
(12) EYONG VINCENT NOMO (5).
(13) SAKWE ROSE BEROWE (4).
(14) MAIMOUNA MUNDI (4).
(15) ADAMA MOUSTAPHA (4).
(16) EYONG PELANY NEWUH (4).
(17) ASSAM CECILIA EGBE (4).
(18) MENKAM YOUNGWE YAAN STANLEY (4).
(19) MOFOR BONAVENTURE NDAH (4).
(20) OTU YVONNE NKISAGHA (4).
(21) NCHOH CLARIS TANGOH (4).
(22) AYUK EYONG ELIZABETH ENOW (4).
(23) CAROLINE NDIM SEMOH (4).
(24) TOH MARINA (4).
(25) MBAH QUEENTEXSIA AWAH (4).
(26) ALBERT CHIOMA CYNTHIA (4).
(27) YETNGWE NYANG BORIS ARMEL (4).
(28) AKUTA NANCY BIHNWI (4).


Centre No:  11449  NESCAS Etoug-ebe Yaounde
Regist: 77, Sat for 4 or more Subjects: 75, Passed: 63, 
% Passed: 84, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 4
(1) ESSIANE OKO'O KAREN DAVIDE (31).
(2) KEGNI KENTSA ARNAULD DUPRINCE (22).
(3) MOHAMAN DAIROU HAMADOU (22).
(4) TCHEWE ANNIE DE-PONCE (21).


Passed in 10 Subjects: 5
(1) KAMMOGNE KENMOGNE LAUREEN (27).
(2) DONCHI CHUANGUEU JEAN HERVE (23).
(3) MBELE MVONDO CAROLINE JOSEPH SERENA (21).
(4) AZEMTSOP NELO JUNIE CYNTHIA (16).
(5) MEBENGA MBEDE ANNIE MARIE FRANCOISE (14).


Passed in 9 Subjects: 5
(1) KEMGOUO BOUTCHOUANG NATACHA CLAIRE (19).
(2) NELO ZEBAZE CYRILLE MARTIAL (18).
(3) NOAH BIDZOGO JEAN DIDIER (17).
(4) NGOUNE NGOUNE KESIAH MAURINE (16).
(5) YOUKOUA FEUBA MARIE MABELLE (15).


Passed in 8 Subjects: 13
(1) NDJOUNTCHE FRANCOIS DAVID (15).
(2) AKO TATCHIM LARRY (15).
(3) MUKOM NJEI JUNIOR AWAH (15).
(4) NAMENI MBAKOP EUNICE GRACE (14).
(5) AZEH BRUNO WALTERS MANJONG (14).
(6) WOMDJOU NJONANG MARIE BERTHE (13).
(7) NTEUMO MEKOUDJOU ALEXANDRA AUDREY (13).
(8) NIDJEU TOUNGSI CINDY ARIS (13).
(9) DJEUTCHEU LORRAINE DONNA (12).
(10) WANGBITCHING NJI BAYAOLA MARTIAL (12).
(11) SOUGA DIMBONGO MATANGA FIRMIN ZACHEE (11).
(12) AJUAMENDEM ADOLPHINE ATENJU (10).
(13) KAMWA SIMO SOREL NATACHA (10).


Passed in 7 Subjects: 14
(1) BEMELINGUE ADIBIME GLWADYS (15).
(2) ASONGWED CHO BORIS (15).
(3) AZIBO CLYN CHE NAAH (11).
(4) TAMUTANA TANDIA BLAISE (10).
(5) KENGNE BETHE CELIA LYSANDRE (10).
(6) EVOUNA MARIE RAPHAELLA (10).
(7) CHELSEA NDEMEZEH NKEH (10).
(8) NUELLA NAKUM WACHAM (10).
(9) BASSAMA TONY FLORE ALEXANDRA MEI MPEN (10).
(10) NGUTY NKENG JACKY BABIENE (9).
(11) KUUM BENARD LESLEY BUH (9).
(12) YUHINWENKEH JOYCELENE ABONGWEN (9).
(13) MABOM JEROME FLEURY DI-NALLO (9).
(14) NJOUNY AUSTIN TEBO (8).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) NKENNE MOFFO DANIELLE (9).
(2) MINKALA ABEGA LAURENT FERNAND (9).
(3) NGUIMEYA NJIOGAP TSAPI EDWARD WATT (8).
(4) BILONG ETOUNDI PASCAL AARON (8).
(5) PEPANCHOH SONITA MASAMBAH (7).
(6) NKRAFU JULLIET MARION BEKONO (7).
(7) VELKE KEA MAPAHA ELEONORE (7).
(8) KIMBI BELLA NKUSI (6).
(9) KUIMI MBAKOP PAULE EMMANUELLE (6).
(10) DJIOGO FOTA SUZIE MYRIAM (6).


Passed in 5 Subjects: 8
(1) DONGMO NGUEFACK RONEL (11).
(2) NWUNASUNGZI NUELLA NGWENYI (7).
(3) KEYI ANITA ALIMA MBAVIO (7).
(4) MBATCHOU NDONTCHA FLORINE (7).
(5) ETCHU EMMANUEL EYONG (6).
(6) SALIFOU MOHAMADOU (6).
(7) UKENGAH CLINTON MBAH (6).
(8) NDJOMI NDJIKE BALKISSOU (6).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NGOUMTSA MOUNIRAH PACHIROU (5).
(2) KOUNDJOU BETHE EVRAD DARRYL (4).
(3) KOME PRUDENCIA SENGE (4).
(4) MEWAKO TONGA BRICE ARMEL (4).


Centre No:  11450  Amity International College Yaounde
Regist: 57, Sat for 4 or more Subjects: 40, Passed: 37, 
% Passed: 92.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 10
(1) SUZANNE EFETI NOMISEH GABSA (31).
(2) LUMNWI BINLA CLOTILDA CHE (31).
(3) MARYAM IBRAHIM (29).
(4) BOUATO YE BOUATO BENOIT DONALD (28).
(5) MVOGO ABRAHAM (27).
(6) PETOUO SINCHE ANDERSON JESSICA (26).
(7) SYANI AWAH CHECK (24).
(8) MBOULE SILIKI DOLCE QUEEN ANDREA ESPERANZA (23).
(9) MAGNI JIRELLA SOUADATOU NGOUANA (23).
(10) NDOLO MBIMBE REINE-LAURE (20).


Passed in 10 Subjects: 9
(1) HOLDERBAUM ONDOUA PAUL GREGOR (28).
(2) DJAMEN NDOUTHIO GEROME CHRIS (24).
(3) DZOGANG TEMDEMNO MARIELLE CANDY (23).
(4) NGAPOUT FADIL AHMED SAID (23).
(5) MEGNE KENMEGNI ELISABETH INDRA (23).
(6) TCHAMATOU THIERRY (22).
(7) ABOUEM RENEE SOLANGE (20).
(8) TCHOUMI PETBUN PAULINE SHARON DELYA (16).
(9) HALIMATOU NABILA DAOUA YOUSSOUFA (16).


Passed in 9 Subjects: 4
(1) YEGUIE CAVAYE HAMID (20).
(2) EVINA YE BOUATO JEANNINE DONNA (14).
(3) AYISSI AMBAMBA MICHEL ANGE RONALD (13).
(4) MEKEME DARRIAH FELICITE (12).


Passed in 8 Subjects: 5
(1) MEINA WOUTEN AICHA BAKARI (15).
(2) NIYABA CHOUPO MBILE (14).
(3) ANDELA ATANGANA DAMIEN JOEL (12).
(4) YONDEU THALIA ROSITA (11).
(5) TCHOUDI FONGA LATIFAH BRENDA (10).


Passed in 7 Subjects: 5
(1) YAUBA ABDU (13).
(2) ABBA-KABIR YACINE (13).
(3) AMENA FEGUE INES STEPHANIE VIRGINIE (10).
(4) ABOU NOUHOU YARO (9).
(5) NDONGO DANIELLE LAETITIA (9).


Passed in 6 Subjects: 2
(1) RUGUMIRE KAMUHANGIRE AARON (17).
(2) STEVE LIONEL ESSAMA BEKOLO (9).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) IYA IBRAHIMA (6).
(2) AISHA MOUSTAFA (6).


Centre No:  11452  Sure Foundation Comprehensive College, Tiko
Regist: 112, Sat for 4 or more Subjects: 112, Passed: 66, 
% Passed: 58.93, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 6
(1) EYONG TENNYSON MANYI (16).
(2) YABONG JULLIET TANGWANG (15).
(3) BALIKI MARIE ETA (15).
(4) SAKWE HELEN AYANWI (14).
(5) ELAD SHAMELA SIEMEFFO (14).
(6) NGONJA EMMANUEL EKEMA (11).


Passed in 8 Subjects: 7
(1) CHEUMALIEU TCHUALIEU CLEMENT ROGER (14).
(2) CHAKOR BRINE NANDOA (13).
(3) TABI COMFORT EBAI (13).
(4) EGBE BESSONG ANTHONY PATUREL (12).
(5) OKON ESONO GODLOVE (10).
(6) JOSHUA BODE ASEPH (10).
(7) ENOWYER MARIDA NANA (8).


Passed in 7 Subjects: 12
(1) BRANDON KARI YENTEN (13).
(2) PAUL UCHECHUKWU EMEH OKAFOR (10).
(3) EKPEREAMAKA IMMACULATE NWOBODO (10).
(4) STEPHANE SAMA DINGANAH (10).
(5) NKANGMBONG ZIPPORA (9).
(6) NGALLE FRITZ NJIE (9).
(7) MENYONGA LARISSA TIFU (9).
(8) SOLANGE ETHEL MOKEO (8).
(9) SANGAH JAMES NDI (8).
(10) ARRAH BESONGAKPO SAMMY (7).
(11) TAMBE ASHU DYLAND TABOT (7).
(12) AKIEBA RONALD NJONG (7).


Passed in 6 Subjects: 7
(1) CHUGBE CONFIDENCE ZOSHI (10).
(2) NGO NDOUNG ROSALIE (9).
(3) NTCHEAH KELVIN FORBANG (9).
(4) FORSI YVETTE BIH (7).
(5) VALENTINE KWATE MUKETE (7).
(6) METUGE GILLIAN EDIBE (7).
(7) NGENGE COLLINS CHUYE (7).


Passed in 5 Subjects: 10
(1) MOTANGA CLINTON SAKWE (8).
(2) ASHU BENITA EBOB (8).
(3) ETEME NKOLO THIERRY MODESTE (7).
(4) LEKENGU VISNOEL ANJANKENG (6).
(5) NDUNDZO EVANGELINE FONJI (6).
(6) OJONG MIRANDA EGBE (6).
(7) STEPHANIE EBAMU FONGOCK (6).
(8) LUCY MONDIGO KWEDI (5).
(9) KENNETH WANJAH NGUMO (5).
(10) EJANG LINDA NDAKWAH (5).


Passed in 4 Subjects: 24
(1) GUIMBANG LYDIE ACHA (6).
(2) AJONG CORNELUS ENCHI (6).
(3) NDIP JANEA ENOCK (5).
(4) EBONG LARINETTE MUKE (5).
(5) MBOLE SHADRACK MOSOKE (5).
(6) BODESTO ABEH CHUMBE (5).
(7) COLEET CHINEMEREM UWAKWE AMADI (5).
(8) NAZI ANI-BRIGHT NGWA (5).
(9) KEMO NANA SIMON (5).
(10) NGUENDA NGATE JANVILLON (4).
(11) SHERON AKWINZANG (4).
(12) MOSIMA LIKANJO JARRY (4).
(13) NGEMENDIA EMMANUEL (4).
(14) TAKU KELLY NKONGHO (4).
(15) MBONG NDONG ANNETTE (4).
(16) NSALI NKWELLE EDITH (4).
(17) MALOHNYINGONG BRENDA (4).
(18) WASE FETE REGINE (4).
(19) OJONG DARRY AGBOR K (4).
(20) AZAAH BINTU ATEBI (4).
(21) MBOME MBANDA PAUL (4).
(22) AYUKETANG CLARIS BATE (4).
(23) TEMBAN QUEENALINE ABEG (4).
(24) KUTWA JAMES TOBAH (4).


Centre No:  11453  Memorial Comprehensive College, Mejang Mbingo
Regist: 4, Sat for 4 or more Subjects: 4, Passed: 1, 
% Passed: 25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) BERTILA KUMI (5).


Centre No:  11454  Unic Secondary School, Limbe
Regist: 46, Sat for 4 or more Subjects: 36, Passed: 27, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) MEKANEH GRACIOUS KENGKOH (15).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) SUNJO WILLIAM MBURLI (20).
(2) JOSHUA ASUKWU ZACH (15).


Passed in 7 Subjects: 2
(1) KERNGONG DAMARIS MAHSI (12).
(2) ELONGE SHARON EFIMBE (11).


Passed in 6 Subjects: 5
(1) NJAH PRECIOUS AKAH (10).
(2) FUSI FESTUS CHENWI (8).
(3) TABE ACHAW BEATRICE (8).
(4) AJEFEH RUTH PWAM MUCHO (8).
(5) TEMBAN NICK ANJOH (7).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) MESUEH ABEL EWANG (8).
(2) EBUH MARILYN NANGHA (8).
(3) ZAZI WEMBE FABRICE (7).
(4) NJANDOME NILIS MUKETE (7).
(5) SILAS NKEH TANYU (7).
(6) KUNDA BERTRAND TANJI (7).
(7) NGEMBENI MICHELINE (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) MAYEBE MOSES MBAKO (6).
(2) FONKI GEORGINA NGONDA (6).
(3) MOSIMA PETER MOKA (5).
(4) BEHKAWZU MARIEVON NDUM (5).
(5) NJEMO MAGRATE MOSORO (4).
(6) FORCHAP MACDIANE AKAYI (4).
(7) NDASI TIJOUN BERTRAN (4).
(8) OYEBOG VANESSA KEWDI MANDI (4).
(9) ATEMKENG KELCY KEALEBONG (4).
(10) TAKU PAULINE BESSEM (4).


Centre No:  11455  Government Secondary School Big Nganjo, Mbonge
Regist: 125, Sat for 4 or more Subjects: 122, Passed: 51, 
% Passed: 41.8, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 2
(1) TAMTI NUELLA FABI (20).
(2) ITOE PROMISE MOSENGE (20).


Passed in 9 Subjects: 2
(1) NANJE HELGA BEMOH (17).
(2) EKOKO NWENGADIDIAN BEOKO (17).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) MELIMI ELVIS MUNYENGI (15).
(2) MBONGO JACOB BEMOE (12).


Passed in 7 Subjects: 11
(1) DOM MARY MAMBONG (14).
(2) NUKPA JOAN NAMONDO (10).
(3) EGBE ROSE ESSAME (9).
(4) ABANG TOBIAS BAKE (9).
(5) FORKUM SONITA AMEH (8).
(6) FORCHE HOSEA MBAH (8).
(7) NANJE BERTHA WASE (8).
(8) NGAMBE LOVELYN BEMOE (8).
(9) MASALO ABRAHAM NILALI (7).
(10) NGOE DAVID MOLEKA (7).
(11) IKOSE SUSAN MEKAH (7).


Passed in 6 Subjects: 10
(1) ELAD NOAH GENU (10).
(2) TEMBECK RODEL TITA (8).
(3) MISORI JOAN EMBE (8).
(4) ETONGWE SIDOINE OBEN (7).
(5) AKONDONG LUCY BELOLE (7).
(6) BAKE AUDREY IYE (7).
(7) OKOLE GLORY BEMELI (6).
(8) ETANA JONATHAN MOSONGO (6).
(9) ENONGENE RUTH SUBEN (6).
(10) NANJE MAFETO ZACHEOUS (6).


Passed in 5 Subjects: 14
(1) NJONG MINET NGUNGI (9).
(2) EKUMELI SOLANGE MISORI (8).
(3) THOMPSON PAUL OKON (8).
(4) BOSAMBE DESMOND TEKE (7).
(5) NANJE WILLIAM ELIBE (6).
(6) ANENE THERESSIA BIE (6).
(7) ENOW ISAAC CYNTHIA (6).
(8) ADOLF BESSONG OBENETCHI (6).
(9) AJIE OBEDIENT NDAM (5).
(10) BEBE OTTE CYRIL (5).
(11) MAFETO METOKO BARBARA (5).
(12) ITOE JOSIAH MILA (5).
(13) NJASOMO BENARD BEMAKE (5).
(14) ETONGWE SUMELONG RICKSON (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) EBOT BECKLINE EKAMBI (6).
(2) BIYANA NGULA ADONIS (6).
(3) MBI GRACE MASOMA (5).
(4) AGNES TIKU BEA (5).
(5) MBAYA SENDERILA NASARE (5).
(6) ARORI STANDLEY ARIO (4).
(7) MUKETE PAUL NJAMEREKI (4).
(8) FORCHIBE VITALIS TENJOH (4).
(9) LOBE IRENE DINGOKE (4).
(10) TEMBE SANDRA ETA (4).


Centre No:  11456  Standard Secondary Grammar School Santa
Regist: 66, Sat for 4 or more Subjects: 55, Passed: 26, 
% Passed: 47.27, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 10 Subjects: 1
(1) WUYIKA SERGE KEVIN MKONG (22).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) AKONDENG JULIETTE MATIMENEH (10).
(2) MBIYONGWOH ARMSTRONG NIYOFOR (9).
(3) MBIYONGWOH CEDRICK ANUSHINY (8).
(4) NKEMBU ADELINE LANDO (7).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) AKWEN FLORENCE (9).
(2) PENN CELESTINE NDUM (9).
(3) LOPEZI MAFOR PAMELA (6).
(4) NGALAH LARISSA LONGNING (6).


Passed in 5 Subjects: 7
(1) TANDAAH GIRES (8).
(2) MANGWI NORA (6).
(3) NJOYA DIVINE CHE (6).
(4) ATEH SCHINIEDER GANDI (6).
(5) MAMBO BERENGER YOMBI (5).
(6) TAKU BRENDA MANKA (5).
(7) CHASI STEPHANIE NEFOR (5).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) TANJI EMELDA NGWI (6).
(2) TALAM ABETINE MAFOR (5).
(3) MARIETTE MATON (5).
(4) JUNCHAP KLESINE (5).
(5) NDI NUELLA NGEYA (4).
(6) LONGCHI SANDRINE (4).
(7) NGWENGA BLESSE (4).
(8) NJOMEN BLESSING (4).
(9) NDIKUM AYIM EMMANUELLA (4).
(10) KENNE FOMEFO RAISSA VANETTE (4).


Centre No:  11457  Good Shepherd Comprehensive Secondary School Limbe
Regist: 2, Sat for 4 or more Subjects: 2, Passed: 1, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) PROGRESS UFORO KENNETH (7).


Centre No:  11458  College Moderne Du Noun, Foumbot
Regist: 15, Sat for 4 or more Subjects: 15, Passed: 3, 
% Passed: 20, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) BOWIN YENDA ROBERTO (5).
(2) TENDONG SANDRIA ACHA (4).
(3) YUNWEN BONFOR ISABELLE (4).


Centre No:  11460  Model Charity Secondary School, Santa
Regist: 27, Sat for 4 or more Subjects: 27, Passed: 9, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 6 Subjects: 2
(1) ANGUH STANLEY MOFOW (8).
(2) PIKWAH ANELKA KHAN (8).


Passed in 5 Subjects: 4
(1) AWA YANITA AZUH (8).
(2) PENN NOELA FONGWI (6).
(3) MOKOM CHANTAL NEH (5).
(4) NGALIWA RACHEL NEH (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NINKENG SONITA MAGHA (6).
(2) AWA SAVALINE FONGWI (4).
(3) PENN DOCAS WONZIE (4).


Centre No:  11461  Complexe Polytechnique Bilingue Prive, Laic Tama Bafoussam
Regist: 133, Sat for 4 or more Subjects: 104, Passed: 68, 
% Passed: 65.38, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 5
(1) KONCHOU POKAM HILLARY SERENA (24).
(2) ASSEGO DJITIA EBI PHAREL (20).
(3) TCHOCGNIA KEMAJOU NIMBRAUD DAQUIN (14).
(4) NGATCHA KEUNGUE STEVA LOANA (13).
(5) GHISLAIN WANYU - LIMNYUY (13).


Passed in 8 Subjects: 4
(1) BOGNE FOTSING AUDREY (13).
(2) KOUMWO DOMKAM ARMELE LARISSA (12).
(3) ANOU CLINTON (9).
(4) ATEH JOEL FONMBA FOFUH (9).


Passed in 7 Subjects: 4
(1) METTE AYINDA MILENE LOLITA (11).
(2) MBAKU TASONG LAURA (11).
(3) NGONGANG NOUBISSE (11).
(4) EMOH ETA HYDRIUN (10).


Passed in 6 Subjects: 20
(1) AFESE ELUIS NGU (11).
(2) KUTNJEM KHARMAL MONKAREE (10).
(3) MBA MIRCHINA MENGIYENJI (10).
(4) FUNWIE ANNE BIHNWIE (9).
(5) ASAMBE WILFRED NDUAWA (9).
(6) TOUGUEBO WAFO IDELE DANICK (9).
(7) KOUGOUM DJONTHE JACKY PASCALE (8).
(8) NJANYOU NJANKOU ISMAEL (8).
(9) FOKO FOSSOUO YVAN RUSSEL (8).
(10) MAKENGUET PARFAITE SYLVIANE (8).
(11) KAMGA POUOKAM MANUELLA (8).
(12) AKO QUINTA BESEHMAGO (8).
(13) BUEGHE RENE TEGHE (8).
(14) SONNA MOMO BRICE (7).
(15) FOTIE NJITACK HERMAN (7).
(16) ISOKWE MOTTE - NJENI YVONNE (7).
(17) AWLIKA BISHU VANESSA (7).
(18) AWUNTI KELVIN (6).
(19) NONO DEFFO GEOREL NOEL (6).
(20) JOUBISSI KOAGNE ESTHER (6).


Passed in 5 Subjects: 16
(1) DEMGNE CHANCELINE FLORE (10).
(2) BALIFOUNE ERNA DIEUBENIE (8).
(3) TAWE DARLYL TAYAH (8).
(4) JOSEPH EBONGO JUNIOR TRESOR (7).
(5) MUNGU BLESS JACKLINE (7).
(6) FOTIE TAGNE DOUGLAS (7).
(7) KEMMEGNE STEPHANE BENEDITE (7).
(8) EVA MVONDO GEORGES ROMARIC (6).
(9) EKUME EKWEMPE EKUME (6).
(10) KAVOU DEFFO IDRIS JORDANE (6).
(11) FEGUE EDZOA STEPHANE BASILE JORDAN (6).
(12) BINDA VANESSA MAKIA (6).
(13) FOKAM NGOMPE GASCOIGNE (6).
(14) ELLAGE KERA MBULLE (6).
(15) TCHANTCHOU NGOULEU HERMAN (6).
(16) BEVO JUNIOR RAOUL POUFONG (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) YUSUFU HAMADU (7).
(2) FOTCHEPING MKOUNGA ARTHUR JUNIOR (6).
(3) LAME NJITARIE CAROLE KELLY (6).
(4) NGULLE VIETALIS EMADIONE (6).
(5) FEUWO NGATCHUESSI LEONNEL (5).
(6) TCHEUTCHOUA FEUNECK STANISLAS GLADYS (5).
(7) TCHAMBIA NZOUTA GLOIRE BENIE (5).
(8) FOKA NGUEYAP COLINCE (5).
(9) GUIFFO NGUEBOU MAGUY PRISCA (5).
(10) TEKAO LADY LILIANE (4).
(11) TCHATCHOUANG ALEMBE PATRICIA REBECCA (4).
(12) TOKAM SIMO ARISTIDE DARUIS (4).
(13) NEBA GLORYBELL LEM (4).
(14) KINKOH DESIRE KINKOH (4).
(15) AMBANI GILAIN ANAGHO (4).
(16) MATSINGOUM MAXIME NADEGE (4).
(17) SAMEZA WOFFO MARION (4).
(18) ARREY SHERIDA LUCY EYONG (4).
(19) MOUYOURI II AWE ROLAND FABRICE (4).


Centre No:  11462  Government Secondary School, Sabongari
Regist: 156, Sat for 4 or more Subjects: 153, Passed: 56, 
% Passed: 36.6, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 11 Subjects: 1
(1) GIYAH JEMIMA KARING (28).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) CHUFOR FERDINAND YUKUNG (22).
(2) JINWEN ESAU MANGENGEH (10).


Passed in 7 Subjects: 6
(1) MAMNGONG GAIUS KACHEP (12).
(2) KATAT JASPA CHUMTAN (12).
(3) JAMU CORINTHIAN (11).
(4) BONWEN CLODATE NJINSANNGUH (8).
(5) KUMZACK ELIZABETH YUMA (8).
(6) ADAMU NADAGE YAAH (8).


Passed in 6 Subjects: 11
(1) JESAH EMMANUEL RINWI (10).
(2) NWUNZACK FIDELIS BOBUIN (9).
(3) KARI SHADRACK GEMNDA (9).
(4) UMARU MUSA (9).
(5) EKITI DORCAS (8).
(6) LACKAR WILFRED (7).
(7) KAMBOCLEM ROSE LEWOH (7).
(8) TAHTOH DIVINE (7).
(9) KEBURI PROPHET KAWEP (7).
(10) IBRAHIM OUMAROU (6).
(11) KANGONG JUDGES FEBNJENG (6).


Passed in 5 Subjects: 17
(1) JIBIRIL MOHAMED (8).
(2) BOLACK EMMANUEL KADJO (8).
(3) MBIYDZENYUY GAD BANYE (8).
(4) VEWOLIH CANISIUS AKONGNWI (7).
(5) GIYE ELVIS CHUMTAN (7).
(6) NJABE BRUNO RINWI (7).
(7) KACHEP FRANCO CHANJO (7).
(8) FONLON BORIS FANKA (6).
(9) NGEBUIN HUPBO ALAINE (6).
(10) VIBAN MARIENNE YENNYUYGHA (6).
(11) MBAMTI NESTOR KOUKMU (6).
(12) BABIE FREDERICK CHEBONKENG (6).
(13) FANWI MIRACLE NGADECK (5).
(14) NWENVOMOCK HAGGAI FECKNWI (5).
(15) KARI DELPHINE (5).
(16) WOULATELI NAPOLION (5).
(17) MOHAMAN ABUBAKAR SIDIKI (5).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) TAWONG ALEXANDER (5).
(2) DJOULOU NJIDJON BENITO (5).
(3) BOLU CLINTON TAH (5).
(4) YUFENYUI LOVELINE BONGWE (5).
(5) SEFOLA BRILLIANT NYUYDZE (5).
(6) NVUPGI TIMOHTY LEHYU (4).
(7) GEMCHUR FREWILL LEMFON (4).
(8) KALUH RICHARD (4).
(9) HABILA MESHACK (4).
(10) YUNWI MELVICE NGWAIMBEUEM (4).
(11) KAMDEM ELECTA GEOGETTE (4).
(12) KANDJO GANFI ABRAHAM (4).
(13) CHARIM COLINS KALABUPSEH (4).
(14) NGOUADEN PRIZO LENOU (4).
(15) MUMOH CONFIDENCE REBEYA (4).
(16) PHOEBE KWASINWI WEPNJOH (4).
(17) AKWA FRANCOIS NAGMUH (4).
(18) BUH LUCAS NDONAR (4).
(19) KWI-CAMAY ADDISSON (4).


Centre No:  11463  Government High School, Mbawrong
Regist: 33, Sat for 4 or more Subjects: 33, Passed: 18, 
% Passed: 54.55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 8 Subjects: 3
(1) LIBANDA KINGSLEY WEPNGONG (17).
(2) GAPNGOR VICTORY NEMFOR (15).
(3) NJILA BLESSING MUTAB (11).


Passed in 7 Subjects: 3
(1) ALIDOU ABDURAMAN GIO (15).
(2) NDZE VOILET JUMVEN (11).
(3) FOVEN NANCY SHALANYUY (9).


Passed in 6 Subjects: 4
(1) NSAME BENICE MUGOB (8).
(2) GAMNJE FAITH BERKE (8).
(3) TA-AH RAHAINATOU NYEH (8).
(4) BONGFEN PRINCEWILL (7).


Passed in 5 Subjects: 5
(1) RAHNMEH JULIUS LORATER (9).
(2) KUMSAH NESTOR BINWI (8).
(3) MIRABEL YESUM WIRKAR (7).
(4) NGANJO KESSY NFOR (6).
(5) TADJOU JOY FANWI (5).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NGANJO BENEDICT SHEY (5).
(2) KERIYANG EKE (5).
(3) NTANI HILARY (5).


Centre No:  11464  Government High School, Baba I Ndop
Regist: 204, Sat for 4 or more Subjects: 172, Passed: 86, 
% Passed: 50, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 9 Subjects: 1
(1) NJINGELLA BELINDA (11).


Passed in 8 Subjects: 2
(1) NJIGUEULA AYIWONO YDEN (19).
(2) SHIMINYI CATHERINE (12).


Passed in 7 Subjects: 16
(1) NGIYIMAGA ATINE SALIFU (13).
(2) KEBUYA PAMELA NUCHA (13).
(3) TARNTEH EMMANUEL AMIA-OH P. (11).
(4) NDALLA SAFIATU NWEHPOMBOM (11).
(5) SHAKNGANG SORING (11).
(6) NDASHI HELBERT TAPELE (11).
(7) SHIWOH KINSLEY MENKEMBOCK (11).
(8) NKEMIMIE CYNTHIA MEFERE (11).
(9) PALIMATU AJIMBELAH MBEMBEMEH (10).
(10) CLETUS BABA SUHNDZEU (10).
(11) KUIBU DELPHINE VENKIJIKA (10).
(12) CHUNDA INUHU NGANYAMSHAGH (9).
(13) CHAYI EDITH NAWA (9).
(14) SOBSE JUARATU NDREMBOMENYI (9).
(15) CHAYI ITA NAYERT (8).
(16) TAMUE YOUSUFU WUHTIRMAH (8).


Passed in 6 Subjects: 16
(1) NCHIMINYI NURIATU (10).
(2) SHIPUH MOHAMMED (10).
(3) NYIENEPORK FELIX (9).
(4) WINGO RASHIDATU KANAPI (9).
(5) FUEYUNGHA MUBARAK YEMWEHYU (9).
(6) AYOUBA NUTIAGNWE (8).
(7) NUANJI NCHIMENYI MARIE-NOEL (8).
(8) MALIKI BABILA (8).
(9) NYISOME RITA NAHNTOH (8).
(10) SHIMINYI MUZILU (8).
(11) LOVIES NDASHI (8).
(12) NGWIA FADIMATU NCHIMENYI (7).
(13) LUKONG VIVIAN PANGYAM (7).
(14) MARYAM ISMAILA (7).
(15) MUANDZE AISHATOU (7).
(16) MENKEH NAPSIATU MAFUE (6).


Passed in 5 Subjects: 26
(1) MBONGEH BLESSING FUEKANG (7).
(2) GILEAN NGWEWOH (7).
(3) MUAFUESHANGHA FUEMBE ASKABIRU (7).
(4) AWAWUH NCHUPANGHA (7).
(5) NSAHNGU JUARATU (7).
(6) BRENDA NAWA SHAKFUE (7).
(7) NDZEFEMITI HILARION (7).
(8) LADIFATOU LEKA (6).
(9) CLARIS SHIMENYI (6).
(10) FOGLAMECHI UMI ANIFA (6).
(11) FASHI ALIDU NCHIMENYI (6).
(12) KIPANG MISPALINE CHUMUNU (6).
(13) TEMAH AMISU NDZIMBOMINYI (6).
(14) KICNDRE BERTRAND (6).
(15) NDZEKONGANG RUKAYATU (6).
(16) NJOGYOGO ADAMA PANGYAM (6).
(17) CHU IRINE YENGOW (5).
(18) SWINKE ODETTE JUFUA (5).
(19) TIENETRU SANDRINE MOHMBANCHI (5).
(20) SUNDZE ELIASU PONGDAWOH (5).
(21) PIPMENYI BRITNEY - BRIGHT KIEMENYI (5).
(22) NASHIPU BETRAND (5).
(23) SHANGANG EVANGELINE NULAMBE (5).
(24) ISUMBE MINET KOME (5).
(25) MBIPEH KARIMATOU LEZUYEI (5).
(26) SUNDZE CLINTON NDASHI (5).


Passed in 4 Subjects: 25
(1) SAMA EMMANUEL NYISOMEH (7).
(2) CHOCKWOH MISBA NDONGO (7).
(3) NJEMPUH SENORITA SHIMENYI (6).
(4) TOPEWOH MUBARAK MUHAMMED (6).
(5) ASANA NAWA (6).
(6) NGEGHE MUZILUH SEMTETAM (6).
(7) NGAH PANGTAMPIH ZACHARY (6).
(8) ZULEHATU SHIMINYI (5).
(9) NUANJI PANGNWEH LYDIE (5).
(10) TITA TARNTEH CEDRICK SHIPU (5).
(11) YOGHO ZARIATU (5).
(12) BIH CLADETTE (5).
(13) NKIPANG ISMAILA (5).
(14) KABIRATU MINYINJINDY (5).
(15) CHOCKWOH SABA (5).
(16) NKUNYUI LAMBI BERINICE (4).
(17) YAKEH VALERIE (4).
(18) PIPMENYI RODRICK CHUMENU (4).
(19) MUAFUEKANGHAPER ABUBAKA NYAMLONG (4).
(20) MANUELA KIAGLEMUNYI (4).
(21) MBEH - YEWO MABEL YENU (4).
(22) NDZEKUREH SAIDOU (4).
(23) NWUBUB DENIS NWULAK (4).
(24) MOHFENKA CASMILE MBONJOH (4).
(25) TANTEH UMARU (4).

Anciennes épreuves des Concours et examens de l’écoles du Cameroun

Vous en avez assez de perdre du temps à chercher des ancienne epreuves de concours et des examens officiels. Dans ce site vous trouverez les derniers sujets des examens nationaux (G.C.E, CAP, BEPC, PROBATOIRE, BAC, BTS) et ancienne epreuve de concours d’entrée aux grandes écoles du Cameroun telles que: ENS, EAMAU , ENAM, ENIEG, IRIC, IFORD, IDE, ENSET, ESSEC, IUT, FGI, FASA, FMSB, ESSTIC, EGEM, ENSP, ENSPT en libre accès sur le web… mis à votre disposition par les étudiants en master, en doctorat et des enseignents.


   ⇒Annciennes épreuves de Concours

⇒Annciennes épreuves de l’examens


 

LAISSER UN COMMENTAIRE

S'il vous plaît entrez votre commentaire!
S'il vous plaît entrez votre nom ici