Cameroon GCE 2016 results – A Levels Part 3

1



Passed in 2 Subjects: 20
(1) MBIYDZENYUY JOSHUA (4).
(2) BETRAND NYUYSENI (4).
(3) WIRBA MAMADOU DZELAMONYUY (3).

(4) KAKIDZEKA MISPER (3).
(5) YUFENYUY ADALBERT NYUYKONGE (3).
(6) WIRNGO VALENTINE NYUYKIGHAN (3).
(7) WONGE VICTORY DZESINYUY (3).
(8) USMAILA ASSANA YENSINKEM (3).
(9) SAKINATU NYUYSEMO (3).
(10) YUFENYUY MARK NYUYKI (3).
(11) BONGLIM THEODORE AFONI (2).
(12) SENSAI ROSELINE JIVIRKA (2).
(13) YUVEN EMELDA FONYUY (2).
(14) BUBUIN GODLOVE NGOLE (2).
(15) NSAI LINDRETH YONGYE (2).
(16) LUKONG LIJIKA ELISON (2).
(17) MILDRED YIIKA (2).
(18) SEKA NELSON YUFENYUY (2).
(19) BIMELA JERADINE (2).
(20) JAFF EDMOND BERINYUY (2).


Centre No:  11357  Mankon External
Regist: 40, Sat for 2 or more Subjects: 40, Passed: 15, 
% Passed: 37.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 4
(1) KWALA BRIAN YUFENYUY (7).
(2) NJI NGNAMAKOU MIRABELLE (6).
(3) TUMA JULIUS ABANDA (5).
(4) NDEH VITALIS NJI (5).


Passed in 2 Subjects: 11
(1) TAKO NTAH CORNELIUS ESUA (3).
(2) APO SERGE FARUK (3).
(3) GABLAK MATHEW LAKBUP (3).
(4) AKWEN GLORY NJI (3).
(5) CHI BERIS NGUM (2).
(6) TANTOH DARLINE NCHE (2).
(7) NEH GRACIOUS ANYE (2).
(8) CHO GEORGINE NGWE (2).
(9) ANGWAFOR LOVELINE MANKA (2).
(10) APAH ETIENNE TERHIDE (2).
(11) ANYE CLOVIS TABUFOR (2).


Centre No:  11358  Government High School Batoke
Regist: 94, Sat for 2 or more Subjects: 94, Passed: 71, 
% Passed: 75.53, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MANENE JOHN MOTAMBE (13).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) KARL JOHN KILLI (15).
(2) FUHAZINWI CYRIL SUH (12).
(3) BRENDA WAKUNA NYEMUNGAN (11).
(4) ATOH NAZEE CHRISTINA (11).
(5) MBOTA NDONE CATHERINE (10).
(6) TAKUH POLYCAP MULUH (9).
(7) WIRBA BETRAND BURINYUY (8).
(8) ARREY GENEVIEVE OROCK (8).
(9) MUKE RHIZA EBONG (8).
(10) NGEH CHARLOTTE MUNGONG (8).
(11) LARRY BIBI UDOETEBONG (7).
(12) BABILA GODLOVE TANGU (7).
(13) ESTHER MABEH BEFOLO (6).
(14) BERN SABINE SEI (6).
(15) SONKEY CELINE KANG-MBUO (6).
(16) NTUNGWE AHONE EDRINE (5).
(17) CHOSIAN NJOMO LIFONGO (5).
(18) VIOLETTE ENI TAH (5).
(19) MAPEH IVO LIFOFA (4).


Passed in 3 Subjects: 26
(1) EPIE SUSANA MBOLE (9).
(2) ETINGE ROSE EYOLE (9).
(3) NSAKOR SANDRA VINYU (8).
(4) TAMBU STANLEY TANGA (8).
(5) AJOKE CALISTA ABOH (7).
(6) MBOME SIMON MOTOVE (7).
(7) MOUNCHILI SODETOU (7).
(8) NKEANGNYI REGINE NGUEMEZEH (7).
(9) PRUDENCIA BOKAKO ITOE (6).
(10) DOCTOR ESOMBE HARRY NJIE (6).
(11) NSAKSE CARINE DEMSE (6).
(12) COLLINS MUKAM MUSING (5).
(13) NKEMKEDJU THIERRY KEDJU (5).
(14) MADIA NANZE NEMBO (5).
(15) JOYCELINE NUMBO (5).
(16) NKENGACHIA LEDWINA LEKE (4).
(17) WANG NKWELLE BERIN ESUNGE (4).
(18) SHANGUI CELINE KUDI (4).
(19) NGOMBA GERTRUDE MANDE (4).
(20) EBOKA FRANKLINE IYASSA (4).
(21) MBUA MELANI ANNE (4).
(22) MENDI EMMANUEL SAH'A (4).
(23) EKOTA JOSEPH ELANGWE (3).
(24) JOAN BISSONG (3).
(25) LANDONG VICTORIA MEYENEKEH (3).
(26) HANNAH NENE MBONGO (3).


Passed in 2 Subjects: 25
(1) WAINGI ETIENNE (7).
(2) CHE CHRISTINA MAKU (7).
(3) ANGELIKA MARIE MOJOKO MOFONDO (6).
(4) NGWA ETHEL AYOONWIE (6).
(5) EFFAH RANDY ANTHONY (5).
(6) BOKWE REGINA DIALE (5).
(7) BAMA JEVIS MBI (5).
(8) TEBOH ANYIK CARLTON (5).
(9) ELISABETH KABAYE (4).
(10) EBANE CLAUDIA MBEM (4).
(11) MANKA FLAVIAN ZEH (4).
(12) BIYOTEEH SHIELA NGWA (4).
(13) TITA FOWOH ATAGA (3).
(14) GHANGLE SHALDINE MBVETEH (3).
(15) DANIEL EFEMA FONGE (3).
(16) ENANGA FANNY MIDIKI SAKWE (3).
(17) AUGUSTINE MUENJI MAHAMA (3).
(18) ANANGANCHANG JAVIS DANIEL (3).
(19) SANJE ESTHER MAH (3).
(20) KINDO NADEGE NYONBELA (3).
(21) IGELLE HAPPINESS NSUTER (3).
(22) AGBORNEKE JUNIOR BILL (2).
(23) MBOG THOMAS D'AGUIN (2).
(24) KAMBANI NOELA ENGEMISE (2).
(25) MATHIAS LIFAKA ELIVE (2).


Centre No:  11359  Bambui External
Regist: 141, Sat for 2 or more Subjects: 141, Passed: 64, 
% Passed: 45.39, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) BESSEM STEPHAULINE MBU (7).
(2) FUNKUIN SANDRA KUCHAH (6).
(3) ABLA EMILIENNE (6).


Passed in 3 Subjects: 29
(1) TIEGEH COLLANTINE YOUNGOBWE (9).
(2) ACHANKENG HENRY ASABA (8).
(3) TANGUNU FERDRICK TAPIE (7).
(4) MIRABELLE BONGWIR WIRNKAR (6).
(5) ANDELA BISSOU MARCELLINE STEPHANIE (6).
(6) CHIA CYNTHIA ANKUNGHA (6).
(7) ENYIH ROVID-PAUL NTSE (6).
(8) SANGA YANICK NCHUMTE (5).
(9) SAGHEN MERRYLINDA MAWOH SHUKA (5).
(10) MANGOH JARVIS MANGOH (5).
(11) MELO SAMA TCHUAYA (5).
(12) YUVEYONGE BASIRU YUKEM (5).
(13) AZANUI VIVIAN LEMNUI (5).
(14) ESAME EMMANUEL NGOU (5).
(15) LENGA JUSTINE (5).
(16) MBUH SABASTIAN CHIE (4).
(17) MOHAMMADU UMARU (4).
(18) KIENG ADELINE FRU (4).
(19) MBENG MARGARET BESSEM (4).
(20) TANA ELVIS (4).
(21) ANGONG JUDE NWEZUHYI (4).
(22) ABOYI GILLIAN TABAH (4).
(23) YIBANNGAFO LAWIR LEONMARIE SHANG (4).
(24) NGUBUI SHIELTEN NUMFOR (4).
(25) KUETE YOUNDA CEDRIC (4).
(26) NJIM RENE NDAMBAT (4).
(27) NYAKEM MAXIMUS NWACHAN (3).
(28) MIYANUI BLESSING SANTOH (3).
(29) LIDWINA NASEMSEFENDEH (3).


Passed in 2 Subjects: 32
(1) NTAINTAIN BLASIUS KIBAM (7).
(2) NANGASAKA DEMIAN CHAMBOLI (6).
(3) MBUH CONFIDENCE WENDONG (4).
(4) AZENCHA DERRICK (4).
(5) CYPRIAN YUH (4).
(6) KUOKUO NADINE (4).
(7) MBE BIAH CHRISTIAN JACQUES DANIEL (3).
(8) YOUSSOUF SOULEIMANE (3).
(9) ADAMOU MUSA YGUDA (3).
(10) NGWA RILINDIS MAHBUH (3).
(11) NGWENCHO ERNESTINE (3).
(12) AKANJI SIDWINE ANDONG (3).
(13) NJENGUH BENEDICT NKEMASUNG (3).
(14) MARBI RELINDISE (3).
(15) ROBERTSON TOJEH (3).
(16) AMBE GERMAINA SIRRI STEPHANIE (3).
(17) BIH YVETTE TADZONG (3).
(18) MVIESOH ALICE BEKENI (3).
(19) ASONGWI VALERY ATOH (2).
(20) MITENMINUI THOMAS GODWILL (2).
(21) NGIEH CHLODINE (2).
(22) BONGCHURT CLEMENT (2).
(23) AJUMA VANESIA GEH (2).
(24) NYAMKA IYEBE BLESSE (2).
(25) ENOACHUO ELIZABETH JONES EYONG (2).
(26) OBEN BRIDGET EGBE (2).
(27) KAMBA AGNES SENGELE (2).
(28) USMAN MOHAMED (2).
(29) ESUA FRANKLINE FONSA (2).
(30) CHUYAH HERIBERT (2).
(31) NGOMESIEGH BENICE NKWANGEH (2).
(32) DOH VANESSA NAHBUM (2).


Centre No:  11360  Government Bilingual High School Mbouda - Banock
Regist: 17, Sat for 2 or more Subjects: 17, Passed: 14, 
% Passed: 82.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MONAH NCHUMBU CHRISTELLE LINDA (10).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) WAMBA TEGUEFOUET CAREL STEPHANE (8).
(2) NDAM ADAMU FARIS (7).
(3) MBOGNE WAFO ALINE GAELLE (6).
(4) TAPIEGUE NGUEFACK ARNAUD LEVIS (6).
(5) NKAFU WILSON ASHU (4).
(6) TSASSI DIFFO ACHILE (3).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) TCHOUGOUN TIWA GHISLAIN (5).
(2) TSASSE GUY MERLAIN (4).
(3) SAGNI THEOPHILE AWEMBOM (4).
(4) DOUNTIO MBAKOCK HERMANN (3).
(5) MOTSOUH FONGANG LAURIANCE RAISSA (2).
(6) LEINYUY ANNE MARIE MBIANGANG DE NOUMO (2).
(7) MATANG KIANG SORELLE LESLIE (2).


Centre No:  11361  Dschang External
Regist: 103, Sat for 2 or more Subjects: 103, Passed: 42, 
% Passed: 40.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) AKADJIO YIMELE NEHEMIE NATHAN (9).
(2) KUH DANIEL AGIAMTEMBOM (7).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) TENANGFIE CLOVETTE CHIAFIE (9).
(2) EFUELEFAC BASILLA (7).
(3) LABO JOHN BERTO (5).
(4) TANGWE RUTANCIA AKUM (4).


Passed in 3 Subjects: 13
(1) NYIAWUNG AMINAKOA JOSEPH (9).
(2) SONE RALCH NZALLE (8).
(3) FOZING ALEX WILLIAM (7).
(4) BALANJO HELEN YUFENYUY (6).
(5) KAMOGNE MARTINE GESBELLE (6).
(6) MANGUIE LYDWINA LAKEGNOU (6).
(7) AZAOMOH STAIL FOWENTI (6).
(8) MAKOU DOROTHEE CLAIRE AMANDA (5).
(9) KONYUI HERMANN WIABU (5).
(10) NCHANG OTHNIEL AFESSE (4).
(11) NGUNYI RAISHA MESSANUE (4).
(12) GUMUH JOY VUGAH (4).
(13) ETOUNKE AKOUMBINE ALVINE LAURE (3).


Passed in 2 Subjects: 23
(1) AMINAFAC ANDRE ENOW (5).
(2) AYEMELE TENGOU VIANNEY A. (4).
(3) COLLINS MEH GEH (4).
(4) NJOKU WILSON TENDONGFOR (4).
(5) FONKENGLEKE MARTHA-NASH LEKE (4).
(6) ZENCHA SIMON ASHUNGANYA (4).
(7) AJAMAH PAUL (3).
(8) AZUOCHA MICHAEL TAMEKEU (3).
(9) BELSUSAN NDIBABONGA NTUNGWEN (3).
(10) NGUIMDOH BRICE (3).
(11) LEGENWOA MAGDALINE ATEMNKENG (2).
(12) DZENTAH CALISTUS ZIFAC (2).
(13) ACHANKENG NAZAROUS (2).
(14) CHAFAC MITERAND (2).
(15) FORYIM TSALEFACK JESENTA (2).
(16) NDITOH HAPPINESS NOWIE (2).
(17) ATEASONG ISABELLA ANAZE (2).
(18) AZANFACK NGUETABONG LORISIANE FLORE (2).
(19) ZOEMOH THIERY STEV NZOHYIM (2).
(20) TSAMOH FIETSO EUNICE (2).
(21) EKANE YANNICK EWANE (2).
(22) TEDONGMO TSAFACK HERMAN (2).
(23) NOUBOUO KOUAWA MILCA DORCAS (2).


Centre No:  11362  Government Bilingual High School, Magba
Regist: 13, Sat for 2 or more Subjects: 13, Passed: 10, 
% Passed: 76.92, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 5
(1) TANGANG KENFACK CHRISTOPHE VICTORIEN (8).
(2) NDOLACK LABISTA (7).
(3) YAMGOH DESMOND TOUTOU (7).
(4) WEPSHOW ERNEST (5).
(5) KAKO CHUMNDAN JUDE (3).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) NDI ETIENNE YUNIWOH (4).
(2) TAPON SOUNCHAT FIT AREMYAOU (3).
(3) SASEBUI FEDRICK JIBUI (2).
(4) NCHARI JANWI NOEL (2).
(5) NZOUMBE MEFIRE NAFISSETOU (2).


Centre No:  11364  Government High School, Nseh Kumbo
Regist: 26, Sat for 2 or more Subjects: 26, Passed: 20, 
% Passed: 76.92, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 9
(1) KANJO MISPER WIYLOLA (13).
(2) YARAYEN MARINUS BURINYUY (11).
(3) ZIYADATU NYUYMENGKA (10).
(4) YUVEN VANILLA KINYUY (8).
(5) ANNECETTE DZEKEM VERSHIYI (8).
(6) NOFEH CEDRIC SANGNYUY (7).
(7) BUWOH BEUYIKAH BENYI (6).
(8) LAVNGEH LAURENTINE WIYSENYUY (5).
(9) KAININ JOYSLINE DUDZERNYUY (4).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) BLAISE RODRICK WIRDZENYUY (9).
(2) LAVNGEH SANDRINE KERNYUY (6).
(3) YUFOLA ALPHAKIU FONYUY (5).
(4) YANGEH FOLA ADAMA (5).
(5) BARAH LAWRENCE NYUYDZE (5).
(6) NYINGKA ISIDORE (4).
(7) FAI YENNIKA DIVINE (4).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) LOVELINE LEINYUY (6).
(2) MBUYE PRINCESS GLORY YEFON (4).
(3) TATAH PATIENCE SULIY (2).
(4) FAI MILDRED JAVNYUY (2).


Centre No:  11366  Government Bilingual High School Banyo
Regist: 17, Sat for 2 or more Subjects: 17, Passed: 14, 
% Passed: 82.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 8
(1) MBANG MBIH RALPH BERTHOLD (11).
(2) ABDOUL MADJIDI (11).
(3) MVEINKIMI NISEBAN JULES ROMEO (11).
(4) EKEM NIXON ENOW (9).
(5) AKOFOR COLLINS AYAFOR (8).
(6) HAOUA YASMINE MOUNIRA (7).
(7) OUMAROU DJIBRIL (7).
(8) KOUOTOU NJIKAM AMIDOU (4).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) NKWANUI BRADENEY NUNGHO (5).
(2) MOHAMADOU MOUBARAK (4).
(3) MOUHAMMADOU MOUCTAROU (3).
(4) NKEGOAH LINDA NJILEFAC (3).
(5) RUGAIYATOU ALI ADAMOU (2).
(6) JENTA PROPHET (2).


Centre No:  11367  Government Bilingual High School Bafia Mbam
Regist: 16, Sat for 2 or more Subjects: 16, Passed: 9, 
% Passed: 56.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) KITOHEN AZIEM AWA (13).
(2) NGOUA DJIMA LYNDA (8).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) ASSOUGOUMA NDOGA SIMONE FLORIALE (9).
(2) NTAFE NTOH DONATUS (6).
(3) MELING BELLE PAMELA LAURE (4).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) YOURETCHOU NGOUA RIDELINE (5).
(2) NDONG GOUNOUCK AWA (4).
(3) NFORBIR YVONNE MBULI (3).
(4) NTOKU FIDELITY TUOMAWEH (2).


Centre No:  11370  Amasia Bilingual Secondary School, Ekounou Yaounde
Regist: 240, Sat for 2 or more Subjects: 240, Passed: 162, 
% Passed: 67.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 23
(1) MARVIN NDIVA NGALLE (23).
(2) NGAN CHRISTIAN NIBA (22).
(3) NGONG MALDRINE NDUM (21).
(4) NNENNAYA CHINAEMEREM NWASIKE CAROLINE (20).
(5) SOME TCHENGOUA CAMILLE FLORIAN (20).
(6) LENTCHOU YOUMEN GILLES DIDIER WARREN (19).
(7) MBANWEI ODILE AKUM (19).
(8) ESSIAN TCHATCHAN JESSICA D'AVILA (17).
(9) SONWA MOMO BERENICE KYLIANE (16).
(10) TEINTO GUEDEM MANUELA VICTOIRE (16).
(11) BEKIMA DONATELLA AGBOR (16).
(12) ETONG MON NGOULOU PASCAL CHARLENE (14).
(13) EBONG NKOLLA VALDEZE YANNIS MICHELLE (14).
(14) NGWA SABASTIEN (14).
(15) YONDJIN NGAMY BORIS (14).
(16) MEFO NEMBOT DORIS (13).
(17) ONDOMBOE MBELE ANNE AMANDINE (13).
(18) NKOUAMI SOMEN ASTRID ATHENA (12).
(19) HAMID ABDEL RAZACK (10).
(20) NANKEU DJIOGUE ANNIE MICHELLE (10).
(21) BAMBELA NGANSO FRACELLE MERCEDESS (10).
(22) ATIOFACK TRESOR STEVE (9).
(23) NCHANG CYNTHIA (9).


Passed in 4 Subjects: 37
(1) NGADJIE WEKAK FABRICE (17).
(2) BILOA ESSOUMA FLORENT GABIN (17).
(3) BETE PROSPER ERVEH (15).
(4) TENE TSINKOU KEVINE (14).
(5) KAMBOU ZUTCHUING AUDREY SAINTICHE (13).
(6) ADEMOLA ADETOLA GANJIE PRINCESS ALYSSON (13).
(7) DANNICK TCHATCHOUA ETONGE (13).
(8) NTIEH KACHIE EDWIGE MIRABELLE (12).
(9) KIEYOU LAGHOM MITTEREL VARAM (11).
(10) TENE MAKOU BLONDELLE (11).
(11) ASSEBA SIATE MARTHE STELLA (11).
(12) KAMDEM KAMGA RUSSEL (11).
(13) EYENGA ESSO GAELLE SANDRA (10).
(14) WETIE KOUESSA LINDA HILARY (10).
(15) KWATCHOUA TCHATO FRANKY HERMANN (10).
(16) NOUSSI BRENDA (10).
(17) AKOTANJOCK DAMARIS AKO (9).
(18) SIMO FOTSI CHADRICK DARNEL (9).
(19) EKIE AGBOR JULES MARTIN (8).
(20) TCHOUENTIO MEKUE ULRICH LUBRANO (8).
(21) TCHOUPKUI NONGA MO�SE (8).
(22) BEFOLO MARIE SYNTICHE ISMAELLE (8).
(23) FOTSING TAKAM COLLIN POWEL (8).
(24) KOOH KOOH SARAH (7).
(25) DIARRA ALMAMY MAHAMED (7).
(26) NDJOULI OBAM JULIETTE (7).
(27) TEKE MAURE JACKY DANIEL (7).
(28) SANDA GROOVY MBUNDECK (7).
(29) TAKOUKAM MULLER ROBERTO (7).
(30) MBALLA ESSAMBA BRENDA ERIKA (7).
(31) ABOH GOODNESS ABIT (7).
(32) METIADEM NGOUMPE DEOGRACE (7).
(33) TCHETCHO MBIADJEU BEN ARNOLD LAVIOLETTE (6).
(34) MBARGA HODJIO ROSINE CHARLOTTE (6).
(35) NDZIE NGONO BRIGITTE LARISSE (6).
(36) NUIZAAH NEALA TANGIE (5).
(37) SIKOT PRESCIOUS ENYAH (5).


Passed in 3 Subjects: 52
(1) OJONG MIDREAT ENOW BESSEM (12).
(2) HONGA GASTON JOSEI (11).
(3) CHI ALALONG YVETTE (10).
(4) MFANA MBALLA FABRICE ARTHUR (8).
(5) JOUONANG HERMAN (8).
(6) TAKUMBO JEAN MICHEL (7).
(7) ATEUFEI ROBERT MBAHBOH (7).
(8) NGONO OWONA AMOUR KELLY (7).
(9) ESSOMBA BILOA THERESE MYLENE CESARINE (7).
(10) EYENE EMMANUEL LEONCE (7).
(11) MONTY MONTY DANIELLA (7).
(12) YEPMO MOUAFFO CEDRAX ARTHUR (7).
(13) FOMBARAH CELESTIN SATURIN (7).
(14) NJOMAGNI NJOMI WILFRIED (7).
(15) NKONGNYUY JOSEPHA BONKELA (7).
(16) DJAPA DJIOMOU VICTORIEN (6).
(17) CHOUOP MFONCHI ARMAND RICARDO (6).
(18) TCHETCHO NOUKEP HENRYKA BARCELLA (6).
(19) CHEKEM LETCHEU RAISSA (6).
(20) ZE MINLA'A CHRISTIN PATERNE (6).
(21) OLAMA VINCENT DE PAUL (6).
(22) NTSAMA MESSI JANE CLARENCE LARISSA (6).
(23) OGU CHIYERE DACHELLE IRMA (6).
(24) MALIEDJE MARIE CHANTAL PRECIOUS (6).
(25) DIANG YOAMBUO JU (6).
(26) ATENGA FLEUR ESTHER BIENVENUE (6).
(27) NONO WOUAFO DEBORAH (6).
(28) DYLAN JUNIOR ELANGWE (6).
(29) TAGNE SOUOP BORIS ORIOL (5).
(30) DANG ARROGA MICHELLE LEONCE (5).
(31) TAGNE TABOUBDA BRANDON DEFORTUNE (5).
(32) PINLAP KOUNTCHOU JOEL (5).
(33) BOURA BABA HELENE (5).
(34) AKONO NKOADJA ELISE SANDRA (5).
(35) NGANSOP KWAMOUO YANN WILFRIED (5).
(36) TENE MBA NELSON (5).
(37) BELL NDEME BERNICE SONIA (5).
(38) CHI KENAN NJEI (5).
(39) DOUANLA KENNE DILANE JUNIOR (5).
(40) TANJUFUA LEKEFUA KARL JORDAN (5).
(41) METSAMA JULIEN BENJAMIN (5).
(42) ONGBOTA IVIE PATRICIA (4).
(43) YOUBI DOMBEU ULRICH NOEL (4).
(44) FUNIBA CHRISTERBELL NGWELAH (4).
(45) SANGONG TENE ROMEO (4).
(46) NGAMBO NANA STELLA GRACE (4).
(47) ETITANE SEMBE CINDY (4).
(48) FON CYNTHIA SHURI (3).
(49) ESSAME AUDREY FABIOLA (3).
(50) MANKOU NAOUSSI WILENE CHELSIA (3).
(51) FORMALA SHELSY LUM (3).
(52) NOCHI PHILIPPE GAEL (3).


Passed in 2 Subjects: 50
(1) NDEME ZOGO YVANG YANNICK (7).
(2) MBEGA DANIEL SONNY (6).
(3) MIMFOUMOU LIONEL GREGORY (5).
(4) MOUAFO KOAGNE DYLAN HERMANN (5).
(5) MBANDJANG ZE ARIELLE PRISCA (5).
(6) ABENKOU PAULE SHARON (5).
(7) SAHAYA GRACE NANJI (5).
(8) ETOUNDI MESSANGA CORINNE DANIEL MAHEVA (5).
(9) FOSSOH SELLAH NINA (4).
(10) BEBIO SAMUEL DORIE (4).
(11) ATSAMA FANGA CEDRIC GAUTHIER (4).
(12) FOMENE LADO ORNELLA (4).
(13) NGONDANG TAMA ALEXANDRE (4).
(14) EBOGO ONANA GAEL (4).
(15) ESSOMBA ONDOUA CLAUDE JOSEPH (4).
(16) SATEU NAWOUMSSI ISMAEL A (4).
(17) BONGUEN NINAKA ALEXANDRA ERICA (4).
(18) ABINA ESSAMA YOLANDE SAMIRA (4).
(19) FRU KINGSLY (4).
(20) SIIDJOH SOUP SAMBA AMASSA (4).
(21) KOUNOU OWONA ARNAULD (4).
(22) YIMBUE WACHOU YANNICK (4).
(23) CHE SIRRI SANDRA (3).
(24) TANYU ELIZABETH NDABU (3).
(25) SANKA WANCHE MELVINA CLAUDE (3).
(26) SIDJOM CYPRIEN HUGO ARTHUR (3).
(27) BELLE BELLE WILLIAM SMITS (3).
(28) FOZOH MUKONG NGOMBEH (3).
(29) DJOUKOH TATIANA PELAGIE (3).
(30) MIZERO JUSTINE (3).
(31) FEUWO TAMWO CALEB (3).
(32) ONANA ELOUNDOU RAPHAEL PARFAIT (3).
(33) NGUM SIDOLINE ANYE (3).
(34) GAISER ANDRE (3).
(35) PAMI YENBE ORNELLA MYRIAM (3).
(36) NANA KEVIN AROLD (3).
(37) OFFO DIEUDONNE SERGE (3).
(38) NDIKOUM ASAAH PROSPER (3).
(39) SIMO NUEBISSI AURELIE (3).
(40) MBANDO EKOLE ERASMUS (3).
(41) NGA MBIDA TSALA GRACE - RACHEL (3).
(42) FORJEH DONALD KOM (3).
(43) MAMA ELE WILLIAMS LEONEL (2).
(44) SITCHOMA DORCAS (2).
(45) SIPING JOSUE (2).
(46) NDILLE MARLEY KING NGOLLE (2).
(47) ELANGWE VANESSIA BUME (2).
(48) FON AMATHIA ATEH (2).
(49) SAHA SAHA JEAN DANIEL (2).
(50) NDIGUIL MAKASSO HEMERODE ROSE (2).


Centre No:  11371  Government High School, Anya - Lewoh
Regist: 27, Sat for 2 or more Subjects: 27, Passed: 19, 
% Passed: 70.37, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NDUNGANA NKENGAFAC CYNTHIA (9).


Passed in 3 Subjects: 11
(1) MELVIS BONJE (9).
(2) NGUANYI MEADENI AKAMIN (7).
(3) ABIKEH ERICA TANGUFOR (7).
(4) EMENKENG MIRANDER (6).
(5) NGULEFAC CLOVISE NJIKENG (6).
(6) SADISOU SALI (6).
(7) NGOLEFAC LIZETTE FUATULAH (5).
(8) AJIAWUNG GILIAN NKONGMICK (4).
(9) FOSONGNJU SYNTHIA (3).
(10) ACHANKENG ESTHER NKEMATEM (3).
(11) NDEMBOH ROSELINE TANYIFOR (3).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) TENDONGMOH LILIAN NKENGASONG SONIA (6).
(2) ASONGACHA SYNTHIA AMINGWA (3).
(3) ACHANKENG SIDONIE FOTABONG (3).
(4) NDIFOR LOVELINE NGUFUET (3).
(5) ETIENDEM VERA NKEMNGONG (2).
(6) ASABANDONG BERTIN AKANJI (2).
(7) NKENGIM STEPHEN (2).


Centre No:  11373  Government High School, Ossing
Regist: 10, Sat for 2 or more Subjects: 10, Passed: 5, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 4
(1) NGOLA TIMOTHY (6).
(2) TABOT HENRIET ENAKA (5).
(3) ETCHI EUNICE NCHONG (5).
(4) AYUKTAKOW CECILIA ARRAH (3).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) OBI QUEEN DICKLEN ATEM (2).


Centre No:  11375  Baho Bilingual High School Bonamoussadi - Douala
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 6, 
% Passed: 42.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) KWANTCHA TCHEUTGNIA MURIELLE FRANKA (6).
(2) ELENDA EBANDA ALEX FIRMIN (5).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) KAMWA TARH TELESPHORE (3).
(2) PRINCESS NGEPAH FIONA KOHTEM (2).
(3) NGUISSIE DJIOKOUA JOUANNE LINDA (2).
(4) MENIADEU PATCHOU CLAUDE KARELLE (2).


Centre No:  11376  Diligent Bilingual Academy, Fiango Kumba
Regist: 148, Sat for 2 or more Subjects: 148, Passed: 136, 
% Passed: 91.89, Sanctioned: 23
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 19
(1) TAJOUEGO FOADING ACHILLE LEMUEL (24).
(2) BOGNOU FOFOU ADRIAN (22).
(3) EDETSON BRONDON RYAN ARIMA (19).
(4) MOUOTCHOUO PUWA CALVIN (19).
(5) ETTANTOUNG LARRY TAMBE (18).
(6) ARNULD SERGEO MORFAW (18).
(7) NANJIP BRITLEY CHUDI (18).
(8) DJEUWOUO KELLYS (16).
(9) TAMUNANG MBONJI MCKLAUSE (15).
(10) MOMBONG YANICK BEBANG (14).
(11) BETECK ETENGENENG EXPERENCIA (14).
(12) NANA KAUFMANN NJIKI (13).
(13) TCHAPDA MICHELE LESLIE (13).
(14) ENEME JUDITH MBOLLE (12).
(15) AYUK PASCAL NDENGE (9).
(16) AMBE NIBA VANDERICK (9).
(17) ENEKE ALICE OBEN (9).
(18) NCHAJI MARY GLADYS YUFONYUY (9).
(19) SAKWE TATIANA BLANCHE (8).


Passed in 4 Subjects: 42
(1) NAOMI ATANG NYONG (16).
(2) ARREY EMMANUEL BESONG (13).
(3) EBANE NICKIE LETISIA EPIE (12).
(4) LENYA MARTHA LINA (11).
(5) NANA SONITA NGASSA (11).
(6) NEBA JESSE NJINGANG (10).
(7) APOUNE MBWANG BRYCE (10).
(8) TAHIRIH MBI ASHU (10).
(9) CHE NGWABI MODESTCHE (10).
(10) EKOTE CLOVIS EJOBILLE (9).
(11) ENONGENE EWANE EKAH BRANDON (9).
(12) AKENGBEFOR RONARINE AYELANU (9).
(13) NDIFOR VENNESSA NCHEFOR (9).
(14) ASONGLEFAC BONITA FONKEM (8).
(15) MARKSMILE SHENYUY KEHVEN (8).
(16) YANGO NGUEUDOP MARIETTER (8).
(17) NEBA RECSON ALENWI (8).
(18) KWETI VITALISE ACHU (8).
(19) CHE NIBA NDE (8).
(20) ITOE DIODONNE BOKWE (7).
(21) FONKEM ASONGANYI VONNORRIS NIBA (7).
(22) AZEH CLARISE NGELA (7).
(23) NUKENINE NELLY SEWOUO (7).
(24) AGBOR EGBE-NDIP KINGSLEY (7).
(25) ELEMITAH BLANCH BONGOH-BOSE (7).
(26) KENGMO MAMIAFFO LEATICIA (6).
(27) ZITENDONG EVELYNE EFEUTLECHA (6).
(28) ENOH MAILAE ABECK (6).
(29) BIJONI CELINE MYRIAM (6).
(30) TATAW COMFORT AGBOR (6).
(31) ELEME BALONGO MODENIACK ELISHA (6).
(32) ENOW MALAIKA EMMANUEL AMAH (6).
(33) AYUK LOVERT AKO (6).
(34) NGOMWOA DELANIE (5).
(35) PEPABOU PEKOUANKOUANG VICTOIRE HUGUETTE (5).
(36) ENOMOH SOPHIE ASEK (5).
(37) AKAM DANIEL APAH (5).
(38) NDUMBE EWANE NGADE (5).
(39) TABOT BRANDON (5).
(40) METUGE GILES KOLE (5).
(41) SOMDAH CLINTON SAKEM (5).
(42) NGOUAFACK VICTOR FIRMIN (4).


Passed in 3 Subjects: 46
(1) PRIESTLY NJUME ITOEPENDA (10).
(2) NGENGEH CLINTON LONGTSI (9).
(3) ASHU QUEEN CRONICE NKONGHO (9).
(4) ABEMNUI NGEMINANG CHRISTINA (8).
(5) AWASUME EBAKO JUNIOR (7).
(6) KWALLO JAVIS ASONGFACK (7).
(7) ASONGANYI BRENDA FONKEM (7).
(8) MOKUBE KENAIL (7).
(9) TAMBE KELLY AJOH (7).
(10) KOS A NWOS LORAINE INGRID (7).
(11) CHINEDU NGOZI BLESSING NDUBUISI (6).
(12) KINGSLEY SAIDU (6).
(13) ETUNDI KELLY-NADIA MBOLLE (6).
(14) NJECK SAMUEL ATUD (5).
(15) JATO ALVIN YEMGI (5).
(16) CHAMTEU KELIXE (5).
(17) EKOKO ELIZABETH IKOMBE (5).
(18) NGAH FON MBACHAM (5).
(19) FUH CLOVETTE FUHNWI (5).
(20) TASAH BETRAND ANYENGWI (5).
(21) ENOW SONITA NJI (5).
(22) NJALLA MAGDALINE MUSONGO (5).
(23) PIEKEP NKWAGANG INGRID VANIS (5).
(24) MAKIA DAVID MBI (5).
(25) EPIE SPIVAC UKO (5).
(26) MANEDONG KUEFOUET PERELLE (5).
(27) KOUAMBIA YEFAC LEOPOLDINE (5).
(28) FONKEM GILIANE NJICHA (5).
(29) TONZOCK NWELLA (5).
(30) ACHA VICTORY FONBEN TEGWI (5).
(31) NGONGANG TCHOUTOUO ALVINE (4).
(32) MATUE DIPANDA COLETTE RAISSA (4).
(33) TCHOUMACHEU SONITA NGACHEU (4).
(34) MBANTE NWEFU SUSAN (4).
(35) RASHIDATU USMAN (4).
(36) KAMDEM MATHEW (4).
(37) FONKA GABRIEL ESENDEGE (4).
(38) DJOMAHA ALPHONSE DJOMAHA (4).
(39) MANKA RUTHY AMBE (4).
(40) MEZATIO CHEUNA FALONE (3).
(41) MBAH ESTHER NTIH (3).
(42) ACHANGWA CECLENDA JEANINE (3).
(43) EWANGSON LEVY EWANG (3).
(44) NDIM SALLY MENDE (3).
(45) NANA GERALD NTINMINYI (3).
(46) NETONGO OSCAR NEKONGOH (3).


Passed in 2 Subjects: 29
(1) YOUTOUM JUANITA NKEMCHEU (5).
(2) BAYA JACKSON YUH (5).
(3) FONKENG MICHAEL NDENCHA (5).
(4) AMIN CHRISTINA NKECHIYERE (5).
(5) DOBGIMA COLLINS (4).
(6) TOUNGOUE NGU ANDREW PAULIN (4).
(7) NEBA ROLAND DOUANIE (4).
(8) MBUTAKA CHELSEA (3).
(9) EBEN QUEENERINE SANYI (3).
(10) NDANSI DJIMPE VANECK (3).
(11) NCHAJI LOUISA FONYUY (3).
(12) EBOB COLLINS ARREY (3).
(13) ATABONG NEVILLE AGEBOR (3).
(14) CHIAKEH MIRANDA MALOKEH (3).
(15) AFUH EMMACULATE ENDAM (3).
(16) SYLVIE AYEACHANG TAYONG (3).
(17) PANGWOH CHANTAL LENJUNWEH (2).
(18) NDJOMO TCHOUCHUI CELISIA (2).
(19) MANE DSONWA OLIVIA (2).
(20) MEDONG NADEGE SANJOH (2).
(21) NGUFOR GUSTAVE-ALEXANDRE (2).
(22) MESSA KELLY CHEMEPIAP (2).
(23) NCHANG VANESA FORBASO (2).
(24) NDIEFI AROLE FOKOUE (2).
(25) MEGUIPET FRANCINE YNESE (2).
(26) MBAH SEDRICK FON (2).
(27) MOKAKO PIERRETTE JABEA (2).
(28) ZINGWA GISELE NKENGBEZAH (2).
(29) WANDUM DERICK TEBAH (2).


Centre No:  11377  Government High School, Zhoa Fungum
Regist: 29, Sat for 2 or more Subjects: 29, Passed: 24, 
% Passed: 82.76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NGOH GILBERT NDZI (11).
(2) NKAM DESMOND NDANG (10).


Passed in 3 Subjects: 12
(1) FUL ELVIS NANG (7).
(2) NUUH MOSCARD KAH (6).
(3) BONG MARCEL BERN (6).
(4) TSE BANG THIERRY (5).
(5) TSE RUDOLF NDUKA (5).
(6) KUM SINORINE EWEIH (5).
(7) CHENDA MARTIAL NCHEBO (4).
(8) NYOH STEPHAN BEBENG (4).
(9) NTAM DESMOND CHE (4).
(10) TELLE JAMES NCHA (3).
(11) KENAH NADESH EMGBWAI (3).
(12) KAH SAMUEL NCHA (3).


Passed in 2 Subjects: 10
(1) KOM GENESIS CHU (4).
(2) JOH EBENEZAR KINDEH (3).
(3) NKWO MILLIAN ZOW (3).
(4) TSE GIDEON AKEBA (3).
(5) YOAH VALENTINE BUM (2).
(6) GE-GA PRINCEWILL SAKU (2).
(7) BUBA MOHAMADOU (2).
(8) TCHU CLOVIS KENAH (2).
(9) CHU ANSELM JEM (2).
(10) EWANG STEPHEN ERU (2).


Centre No:  11379  Government High School Lafele, Djottin
Regist: 10, Sat for 2 or more Subjects: 10, Passed: 6, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) BANSIKA SHARON MENG (6).
(2) BANSIKA DESMOND NSAWNYOH (6).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) KIBUH EMMANUEL KIBUH (3).
(2) NYINGCHIA BONAVENTURE KINEY (3).
(3) WIRDZENYUY VALENTINE SHEY (2).
(4) NKINEN KISITOR NYANYOH (2).


Centre No:  11380  Government High School, M'muock - Alou
Regist: 27, Sat for 2 or more Subjects: 27, Passed: 19, 
% Passed: 70.37, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 11
(1) FOTSOP ZAOMO BEWAHMO (9).
(2) NKENGANYI GERALD LOLEKO (8).
(3) NKEM-NZEBELAI CEDRIC (7).
(4) NZEBELEI EVANGELINE (6).
(5) FIENGUE NESLA (5).
(6) FORTSOLAH JERRY NKAPLEWOH (5).
(7) ZAOKEAN TANGMO RACHEAL (5).
(8) NDOCKMEGANG PARADISE GODLOVE (4).
(9) TENGOMOH SHELLA TIAMOH (4).
(10) FOMELLA ROPHINA AYIMAFACK (3).
(11) ASOBA VERA NJIFAC (3).


Passed in 2 Subjects: 8
(1) TASONG BERTRAND TALEH (6).
(2) TENDONGAFACK BECKILA (4).
(3) FORCHOP CLARIS MOMOH (3).
(4) NKEANGNYI TAZEH YIMNAI (3).
(5) LANDOH DERICK (3).
(6) NKEMAZEMOH GILETTE TAN-TENDONG (2).
(7) TAZOAH EBENEZER (2).
(8) NGEZEM DESMOND ANANGMEZEH (2).


Centre No:  11381  National Bilingual College, Bonaberi Douala
Regist: 43, Sat for 2 or more Subjects: 43, Passed: 29, 
% Passed: 67.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NDE BERRY MOORE FRU (18).
(2) TOUM TAKAM JUNIOR (17).
(3) ACHA KANFAING JULIENNE (11).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NGOUNE DEMEZE CYRILLE (9).
(2) TENDOH PEACE ACHE (9).
(3) TUMBONG NORBERT KIMBI (7).
(4) NWUHANG ODETTE SODEH (6).


Passed in 3 Subjects: 10
(1) TCHIO FOKOU THEODORE BRICE (6).
(2) NGONG HEDDA (6).
(3) NYIAWUNG NERICA (6).
(4) MAFOUO LONTSI LARISSA (5).
(5) KUKWA COURAGE MBU (5).
(6) MONTHE NGUEMALEU ANDERSON HERMANN (5).
(7) ACHONGWA FEU BERTHOLD FRANK (5).
(8) GODLOVE IKOME WOLOA (5).
(9) YOGA BEDIME MARIE AUDREY (4).
(10) DJOUFACK ONESINE (4).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) WAKAM WAKAM JULES BORIS (6).
(2) TAKANG ETUK EMMANUEL (5).
(3) KENFACK NGUETSOP ROSELYNE BLONDELLE (5).
(4) NEGBIH KEZIAH ELIZABETH NTCHENWANA (4).
(5) KENFACK ELYSE JOSPIN (4).
(6) SEN ROTA EKWEN (3).
(7) AVIDI PASCALINE MARTHE (3).
(8) NKENGONG YANGBUIN ARMSTRONG (3).
(9) NIBA MIRABEL MANKA'A (3).
(10) FUMSI ETHEL SUMVIE (3).
(11) CHEUMAGOU MANUEL LANDRY (2).
(12) NSHANJI MABEL MURKWI (2).


Centre No:  11382  Mbonge Maromba External
Regist: 7, Sat for 2 or more Subjects: 7, Passed: 4, 
% Passed: 57.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) SAKWE SIMON NGOE (4).
(2) ITOE WEWELINE OBE (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) ENOW DERICK AYUK (4).
(2) ANTHONIA FEMBE ITOE (2).


Centre No:  11383  Mbalmayo External
Regist: 28, Sat for 2 or more Subjects: 28, Passed: 12, 
% Passed: 42.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) NKENGAFAC BENEDICT TECHAGO (9).
(2) NANDJOU TSANANG FRANCK (6).


Passed in 2 Subjects: 10
(1) MOMEYIE MOMEYIE YVETTE (5).
(2) LEOKAM LAETITIA LAURE (4).
(3) NGONO KOUMEDA ANICETTE (4).
(4) MBANG MPFOUM BERTRAND DESIRE (4).
(5) MBECK DOROTHEE SANDRINE (3).
(6) MANDOUM FRANCIS JUSHALIN (2).
(7) FOKAM TZUAKOU EVODI ELISABETH (2).
(8) DJOUKANG KENFACK CABREL ZOLTAN (2).
(9) RAHCHIDATOU ABDOURAHAMAN (2).
(10) KENHA POUGA VYV CLARETTA (2).


Centre No:  11384  Government High School Kedjom Ketinguh
Regist: 10, Sat for 2 or more Subjects: 10, Passed: 8, 
% Passed: 80, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 5
(1) NGANGSI CONFIDENCE PHUNGEH (6).
(2) NGWE EDVISH (6).
(3) ALAINDOH SHULETTE VISHUGEH (4).
(4) ASEH EDWIN MOKENYU (3).
(5) MIFFEE FAVOUR MESHI (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) TIH JUDITH VEMOH (3).
(2) LEMEWIH EMMANUEL NSHOM (3).
(3) KEFANG CLAUDETTE TITAH (2).


Centre No:  11385  Christian Comprehensive Secondary School Nkolmbong
Regist: 53, Sat for 2 or more Subjects: 53, Passed: 50, 
% Passed: 94.34, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) TAJO KENGNE JOHNSON JUNIOR (18).
(2) NDEH ALVINE MAMBO (16).
(3) NDAH SONIA (16).


Passed in 4 Subjects: 24
(1) NDIBABONGA EVA MERELENE (15).
(2) MEKONTSO MBOGNING FLORENT (14).
(3) MOFOR KELTIS FRU (14).
(4) ELIZABETH MARGARETH AKONO WAILER (13).
(5) TICHA DALINTIN FOMENJONG (12).
(6) EGNEK MARSILE FRED REN� (11).
(7) AJEAGAH LEIGHTON ACHENGWANG (11).
(8) FOGWEH BLANDINE AKERINWEI (10).
(9) MBIVNJO JOSEPH NERL DZESINYUY (10).
(10) ABENA BOULA PHILOMENE ESTHER (10).
(11) NKAUM NGANYI JOEL (10).
(12) MBANI SILAS RINGNYU (9).
(13) MOLEKE NKIRI MOTALE (9).
(14) TAMAJONG DANY CHRISTIAN KENT (8).
(15) EKORONG A EKORONG GUY ROMAIN (8).
(16) NZALIE FEZEU CLEMENT (7).
(17) AMAH COMFORT (7).
(18) NGANDJUI VICTOR LEGER (7).
(19) AANAUED TITA AKUMBIDON (7).
(20) CHIANGEH CHIATOH BERTRAND CHIANGEH (7).
(21) YWENLAK MIREILLE BOMUIN (6).
(22) NGUMBI BLESSING APONGSEH (6).
(23) FORGHAB MAHIVA MONGMOH (6).
(24) KETU SYLVIE MANGWE (5).


Passed in 3 Subjects: 16
(1) KOUOTOU YEYAP YVAN KEVIN (11).
(2) NJIKI TCHOUANKWE WILLIAMS (9).
(3) HENDEP NZEPAH SANDRA (8).
(4) NDANGOH SHINA AKWI (7).
(5) LEMNYUY EMMANUEL FONYUY (7).
(6) TSESSIDE MONGANG YOANN KLERLAND (7).
(7) TCHINZABE KEPE GHISLAIN (6).
(8) ATANGANA FOUDA SIMON PIERRE KEVIN (6).
(9) DISSAKE DISSAKE BRYAN - THOMAS JUNIOR (6).
(10) KITEU MICHEL JUNIOR (6).
(11) GABRIEL ASONGANGUN FULLER (5).
(12) MANDA FILS JOSEPH (5).
(13) ASAPNGU HADISON NYOCHEMBENG (4).
(14) KOUNOU EBODE ANNE MURIELLE (4).
(15) KALGON YAKBA NADIA (4).
(16) BODOG BINYET YOMBA GIL KRIS (4).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) NZAKA LOVERT (6).
(2) ANGWATAH SUNITA EYABI (5).
(3) NGASSA WOUMBAT CLADEL FERRAND (5).
(4) CHINDONG JINNA BESSEM (4).
(5) DOROTHY AKO ENAW (4).
(6) ETENGENENG MAURICE TAMBE ABANG (3).
(7) ANGOULA ANICK-BABEL NKINDA (2).


Centre No:  11386  Government High School Besali
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 8, 
% Passed: 72.73, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) ZAH CATHERINE MAZAH (10).
(2) NKEMTAJI CATHERINE ASICK (4).
(3) NKEMNDA EMELDA NANDO (4).


Passed in 3 Subjects: 4
(1) NGWIKEMBA DIVIKEMBA N (5).
(2) MBAI CLARIES NAKE (5).
(3) FONDUNGALLAH BENJAMEN TANGWANG (5).
(4) TAYEM FRIES NKEM (4).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) NGAH LINDA MANYI (2).


Centre No:  11387  Government Bilingual High School Bafanji, Ndop
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 10, 
% Passed: 71.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NDENGEH SONICK (7).


Passed in 3 Subjects: 2
(1) CHUPIEZI GILBERT (7).
(2) FABRIL KIKWAINO KASHINPOH (4).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) MASHEO MAX-SMITH LUEMA (5).
(2) NKIMING FELICITY TAPAH (3).
(3) NJUAMBOH SEDRICK (3).
(4) MOFOR NELVILLE NGHOMBOUCHE (2).
(5) NGWANG NERISSA MANJUH (2).
(6) NGASSA CLARKSON NENINGHO (2).
(7) ALIWOKWO ALOYSIUS (2).


Centre No:  11388  Santa Memorial Comprehensive College Santa
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 2, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 2
(1) CHI CHE CARLSON RINDA (3).
(2) ADAMU CORNELIA (2).


Centre No:  11389  Government Bilingual High School Obala
Regist: 41, Sat for 2 or more Subjects: 41, Passed: 35, 
% Passed: 85.37, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) UNUSENI NDUE (16).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) OYA VENILLA AFU (11).
(2) TIKAMBOU CHRISTELLE CARIALLE (8).
(3) YINGHONGUEKAH BLAISE (8).
(4) EBOA LAETITIA PASCALE (5).
(5) NYEBE NKE GISLAINE ALIDA (5).
(6) NGONO ONANA CATHERINE VANNESA (4).
(7) SEMA ABERTINE NAHBIT (4).


Passed in 3 Subjects: 15
(1) TANYI HORTENSE BILOA (7).
(2) AWONO ALAIN ST. DONALD (7).
(3) TUME NOELA KIKI (7).
(4) SHEY BERTILA YUFOLA (7).
(5) NGAH MARIE NICAISE (6).
(6) TSE PRUDENCIA KIEN (6).
(7) NFOR IRENE MAMUYE (6).
(8) AMBOMO JOSEPH MARIE (6).
(9) ANOUGA ETEME FLORE CAROLINE (6).
(10) TALEBO NDZENAPOU NJITEH (5).
(11) CHATCHOU EMMANUEL (5).
(12) TATAGHENG EUNICE MENDI (5).
(13) TATAMEH KENNEDY MAMBUH (5).
(14) SIMGBA MBELA GAEL ROCH (4).
(15) SIMBO MONICA KEYENEH (4).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) SAMA NUBITGHA PLATINY (8).
(2) ATEBA BELLA JOCELYNE AUDREY LAURINE (4).
(3) SCHOUAME LOUISE VICTOIRE (3).
(4) NGONO NGAH MARIE CHANTALE (3).
(5) LEVOH FREDERICK KAMDZE (3).
(6) MBUKWE LODRICK SAMGWA (3).
(7) ADIANA EDJOGO MARGUERITE DIVINE (3).
(8) NDZANA FRANCINE (2).
(9) EBU - LINDA MBOLLE (2).
(10) EWANE ADELA TOKE (2).
(11) NDZENGUE MARTINE SOLANGE (2).
(12) NGAH ETEME II COLETTE MIKHAELLE (2).


Centre No:  11390  St. Pius X Catholic College Tatum
Regist: 13, Sat for 2 or more Subjects: 13, Passed: 13, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 4
(1) BONGLO BLANDIN NYUYKI (17).
(2) LEITICIA FONYUY BENAKA NJOBAM (12).
(3) FAI GETRUDE SULIY (11).
(4) NYUYSEVER LIAM LEIKEKI (8).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NGAM NYUYKONGE FONKI (11).
(2) BONGLIE EMMANUEL WIRBA (9).
(3) FONDZEYUF LOUISA KINYUY (8).
(4) TUMLA ANDREAS YUDZESI (6).
(5) WIRSIY CLINTON BERLA (6).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) TUMLA SECUNDA ASUIYI (8).
(2) AMBE RAYAN NGWA (5).
(3) NFOR JACENTHA SIVEDZEM (5).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) GBEFOH FREDUAL DOHKHI (2).


Centre No:  11391  Regina Pacis Comprehensive College Nkar
Regist: 42, Sat for 2 or more Subjects: 42, Passed: 38, 
% Passed: 90.48, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NGWABARAH YESU VERONIC (16).
(2) SIYLAH KELLY KIVEN (14).
(3) TAHMBANG ROUKAYATOU TASHA (9).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) YELLUMA ARRAH GWANNAJI (12).
(2) SHIRLEY ETONDE WOLE (9).
(3) THEOPHILE NYUYKI (8).
(4) SOMO BERTRAND (8).
(5) AUDREY WIYDORVEN BONGFAN (8).
(6) MUSI NGOCK ADORA TABET (8).
(7) MEGNE DALHIA LETICIA (7).
(8) PEKWALAKE HERA NGWING (7).
(9) WIRNKAR DZESINYUY JOHN (6).
(10) LEMNKAR MOHAMADOU FARASH (6).
(11) YIIKIBI GEORGINA BERINYUY (5).
(12) CHOU PEACE MEH (4).


Passed in 3 Subjects: 10
(1) EBONKIE CLARIS (10).
(2) AUGUSTINA ETOKI ESENGWA (8).
(3) MBIYDZENYUY EMMANUELLA (8).
(4) GHAM EDRUDA BONGFEN (8).
(5) KIKISHIY CYNTHIA SUIVEN (7).
(6) GOLA THECLE NYUYSEMO (6).
(7) BECHIA MARIE -MIVES SUINYUY (6).
(8) NKWENTI DIANE NKEONDEM (6).
(9) NDI VINNETTE YAAH (6).
(10) ASANGA ERIC NDIKUM (4).


Passed in 2 Subjects: 13
(1) NYONGHA BENJAMIN COLLINS (7).
(2) TAH FABIOLA AKWANWI AWAH (7).
(3) WIRBA CRISPINA LEINYUY (6).
(4) BERTILA NYISSEKI TAWASE (5).
(5) NKWETE JOYCE BANDIEH (4).
(6) WIRNGO VICTOR BERINYUY (4).
(7) NYUYFONE GISELE SUIKA (4).
(8) JA-AI HANS NYUYFONI (3).
(9) FEDZE ELVIRA BIRKA (3).
(10) BENARDINE SEMAAI (3).
(11) WEMGNE NZUPIAP WILIAM PEGUY (3).
(12) NGOUNGOURE NCHOUTNSU JAMILETH (2).
(13) MARIE NOEL JAVNYUY (2).


Centre No:  11392  Mario Academic Complex Mendong Yaounde
Regist: 68, Sat for 2 or more Subjects: 68, Passed: 43, 
% Passed: 63.24, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 4
(1) MBANG SA'DJO AUGUSTE CESAR (20).
(2) TSAGUE ZAMBOU CEDRIC (18).
(3) DEMANOU GIMDO CHRISTELLE RAIDER (9).
(4) SONA BRIGHT MALOBA CHIA (9).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) NKWENKEM FALINDA NJUNTSOP (11).
(2) FOFULENG DASY FONYUY (11).
(3) NATHALY PEARL FOHTUNG (9).
(4) MEUGANG JORDANE MATHIEU (8).
(5) NDOTIO PRISCAL (8).
(6) LONGTSE ANNITA CHIAFIE (7).
(7) ABANG SANDRINE ANGWEI (7).
(8) ZIH GIDEON KPWE (7).
(9) NJONGSA LUTHER ANOUBOH (5).
(10) FORCHIA JOELLE TIAMO (4).


Passed in 3 Subjects: 13
(1) NGALLE ARSENE HERMANN GAIETAN (10).
(2) HAMBOA YAINAM (9).
(3) NIECHEJI ZOKOUO WILLIAM JOCELYN (8).
(4) TSAFACK MOO ZEUNA HYACINTHE (7).
(5) TEMOUKAM TEMOUKAM FRANCK BLAISE (7).
(6) NJIFEDIE TCHOMNOU MAEVA JOYCE (6).
(7) ESOH AYUAME CYNTHIA (6).
(8) DILAN EBONG WILSON (6).
(9) ZEMTSOP NADAGE TIAMOH (5).
(10) PELACKO SAHA HERMANN COLLINS (5).
(11) NJU PHILIP ANYE (3).
(12) ETABI NOBERT (3).
(13) KOUEKAM NGAMBOU ANDY LAUREL (3).


Passed in 2 Subjects: 16
(1) TCHOUALA FLORENCE ZITA (4).
(2) MOFOR BLESSING TANJUA (4).
(3) EVAMEYE DONGMO SANDRA AURELIE INES (4).
(4) BOUBA GOULO BERTHOLD (3).
(5) NGAH JUNIOR NGAH GREAT (3).
(6) HASSIATOU ADAMOU (3).
(7) OSANGI DELVINE (2).
(8) NGO GWOS SARAH (2).
(9) JIKONG JUNIOR OGWANA JOHN BRYANT (2).
(10) NDIFOR VILEMSKY TANGANG (2).
(11) KIMBI COLLINS NGWATU (2).
(12) HUDIBE LAWCHRIST EPOLE (2).
(13) DOBGIMA PRINCEWILL BABILA (2).
(14) NOUBISSIE KOUAM LORDIE PASCALE (2).
(15) KEMGUIM KEMGMO JIBRIL JORDAN (2).
(16) IDA ECHONG (2).


Centre No:  11393  Government Secondary School Taku-Ndu
Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed: 5, 
% Passed: 83.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) YERIMA RENE TANTO (4).
(2) NCHANJI ELVIS NDUKONG (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) ANDO EMMANUEL TAMFU (3).
(2) NFOR KEVIN NDI (2).
(3) TANDAP TERENCE TANDAP (2).


Centre No:  11394  Fultang Bilingual High School Nkongsamba
Regist: 25, Sat for 2 or more Subjects: 25, Passed: 22, 
% Passed: 88, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NKWELLE TIMOTHY TANYI (15).
(2) DANIELLE ANOUCHKA YOMI SOCKA (15).
(3) NKWELLE MBOTTO DIVINE (14).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) KONGWE VANESA DIONE (11).
(2) ASSOUE AZARIAH ZONEBO (8).
(3) TENDONG NDIFOR SIMPLICE (8).
(4) EDITH BIE NALOKA (6).


Passed in 3 Subjects: 12
(1) TOUKO DJAKAM ROY PROTAIT (15).
(2) GUEUKAM MONTHE RUEKER VALEX (8).
(3) AMBE JOSHUA (8).
(4) NGOUABO MARC LUDOVIC (7).
(5) ANOKE FONDERSON SIVAN NDIKE (7).
(6) NGOUFO NGOUMELA ROSENELE (7).
(7) POUNGUE TCHENGOUE ULRICH RONEL (7).
(8) KUM ANTHOCIA CHUO (6).
(9) KEMO PIFOR SHANISE (6).
(10) ACHU LYNN PETRA ENDAM (5).
(11) TIKU DAH NELSON (3).
(12) SHINEME MORA NSAH (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) YEMELE NGUIMATIO FELY-DARLINE (3).
(2) NGASSA PRISCILLIA (3).
(3) INES AKUNGHA KIMBI (3).


Centre No:  11395  Government Bilingual High School Kribi
Regist: 16, Sat for 2 or more Subjects: 16, Passed: 11, 
% Passed: 68.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NGOUA GASTON FRANK (10).
(2) FON AUGUSTINE (9).
(3) EBONG SHARON ELUE (9).
(4) NSAI EPHESIAN TANJONG (5).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) EKANE MECHANE EMILIA (7).
(2) ATCHAM EDIM REGINE SANDRINE (6).
(3) KIENG SYLVIE (6).
(4) PAMBA ALEX DURAND (6).
(5) MBU VERAH OJONG (4).
(6) ABOUEME MALELA HONORINE J (4).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) NWAHA MALANG SIMON PIERRE (4).


Centre No:  11396  Government Bilingual High School Baleng
Regist: 93, Sat for 2 or more Subjects: 93, Passed: 82, 
% Passed: 88.17, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 8
(1) DIMOU LOUANGE MERVEILLE (24).
(2) TAGOUMTSE TAGHE BOREL WILFRIED (22).
(3) FOZAO ATSAMO DORIS (19).
(4) KEMLA FOBA ULRICH ROMUALD (16).
(5) KAPTO FOGUE STELLA (14).
(6) SOH TENKOU NELSON JORDAN (12).
(7) TAMENE TSAYEM ISAAC (11).
(8) TSE BOGNING DANILO (8).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) WAKAM TCHINDA HENOCH (13).
(2) SONWA MAFO SIDOINE DEDIESSE (12).
(3) KAMDOM NGUEMDJOM RITA CHARLIE (12).
(4) PONE PRISCILLE (11).
(5) TCHENANG TANKEU GAELLE NOEL (11).
(6) FONKOUE TANDEM DREYFUS (10).
(7) CHI NELSON MANDELA (10).
(8) KENGNE TEZONG FRANCE ARLETTE (9).
(9) NYAMSI RUTH GAELLE (9).
(10) ATSUALA DOUANDJI RICHELLE VANESE (9).
(11) DJIOKAP TCHONTAK BELVA PRINCESSE (9).
(12) FOMENA TEUTSA GUISSELLE (9).
(13) KWENYI GAEL SEINEH (9).
(14) FONING TICHIO LEONEL (9).
(15) FOSSO DJIOGUE LARYSSA NOELA (8).
(16) TCHINDA KAMTE BILL MICHAEL (8).
(17) MADJOU KONGNE SUZY GUILAINE (8).
(18) MBONG KANG LEWIS (7).
(19) KENFACK NGOUAFOUO RAOUL BILIOS (7).
(20) DANDJORA NANA FRANCK DIDIER (7).
(21) NGAMOMOU AFANI NGOUNOU AHMED (5).
(22) TSAFACK FOUEKENG FLAURA REINE SORELLE (5).
(23) NUNYONGA BERLIS TASAMA (4).


Passed in 3 Subjects: 32
(1) AWENDEM FELIX NKEMAJAH (10).
(2) AMINCHAP VERON AKANA-FONJU (10).
(3) MENO TSAMETA FLAVIE (8).
(4) KENFACK NGUEMO ROLEO BERTOL (8).
(5) NJIMO NJUNGO CAMILA (8).
(6) KENGNI TCHOMYOU LYLY MARCELLE (7).
(7) KOUHAMGNIE TAGNE VANELLE (7).
(8) TCHOUPA KENGNI FRANKLIN (7).
(9) MATURIN RINYU NFOR (7).
(10) AZEFACK BIH JOYCELINE (7).
(11) PAYOUM SOPHIE LAURETTE (7).
(12) DJEUSSONG DALLIS ROBLEN (7).
(13) CHIALEFACK BERTRAN NKWETESING (6).
(14) NGUEPTCHOUANG YOLLANDE YASMINE (6).
(15) KEUTCHASSONG LEONARDO HERBOT (6).
(16) DIEBO SOUOPDE GAELLE LEONCE (6).
(17) NANAMU MACHENDOM PRESILLE (6).
(18) ZUFENWI JUSTIN (6).
(19) ACHOU BERNICE EKIEA (6).
(20) NDE AIMERAN JOSPAIN (6).
(21) BONKEU SONGNA YVANT ROBLIN (6).
(22) DONGMENE TSAYEM ALINE (6).
(23) TAZOAH CHAFAC CHARMANTE (5).
(24) FOZONG IVAN BLAISE (5).
(25) KAMWA FONDJO YVES MARTIAL (5).
(26) NDE RANSOME NJI (5).
(27) DJOUONDZO TEUMBO PHALONE (4).
(28) HOUAKAM TCHUENTEU ARMEL (4).
(29) MAKOM MUTANG KEVINE NOEL (4).
(30) MEDONGO SOREL (3).
(31) NWIYO LYNA RAISSA (3).
(32) ASONGU CHANCELLINE (3).


Passed in 2 Subjects: 19
(1) DJUIKOUO KENGNE GRACE DILY (7).
(2) WANCHE STANDLEY SIVENS (6).
(3) YIMGA KWUBONTE LEANDRE ARTHUR (5).
(4) NKWINJU HELLEN ASHUNGAFACK (5).
(5) NJANG ESTHEL YONG (5).
(6) FRU GAD FORSUH (4).
(7) SIPOU TAGNE MARC ANDRE (4).
(8) NCHE ZEPHANIAH MBOM (4).
(9) NEGHENG TACHIWO DENISE LAETITIA (4).
(10) BANZE KEMEGNI OKLIN ECLADOR (4).
(11) MANFOUO ODRIC (4).
(12) MOTSEU FEUGAING JOSUANE (3).
(13) HYCINTH NGWANA (3).
(14) FOTSO FOTSO GILLES DONALD (3).
(15) NGANJUIH MARTHA ETAHAU (2).
(16) ANANFACK NGANOU CLAUDINE YOLLANDE (2).
(17) DJEMTO FRU RODRIGUE (2).
(18) TANYIR DOROTHY (2).
(19) TATCHUM CHATUE ISIDORE (2).


Centre No:  11397  National Progressive Bilingual College Kumba
Regist: 23, Sat for 2 or more Subjects: 23, Passed: 11, 
% Passed: 47.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) SHEY NTUNYU GAELLE NYUYIPSIP (10).
(2) MALIVA FRIDA VELUWE (5).


Passed in 3 Subjects: 4
(1) EYONG AUGUSTINE NKA (7).
(2) NYAKEM GERMAINE MANDA (6).
(3) BELLA HENRIETTA MARY MOTINA (3).
(4) ATABONG ODILIA BEQUICKEH (3).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) NJANG AQUILLA FUMBEN (3).
(2) ILAMBO JENNET LOSA (3).
(3) CHEFER CLINTON TOMIAH (2).
(4) TANDI YVONNE MAFISA (2).
(5) MUKORO SHULLET AKE (2).


Centre No:  11399  Royal Bilingual College Ndogmbong
Regist: 20, Sat for 2 or more Subjects: 20, Passed: 20, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 7
(1) MOUAFO NOUTOSSI SUPRIRADIP (24).
(2) NDZINGA EVINI LAURENT ADRIEL (20).
(3) MOMO NIZEGHA KELIE MARLINE (18).
(4) MAFOKO FOTSO JOYCE LOICA (14).
(5) FOTSO FOTSO ALBAN JUNIOR (14).
(6) NDJOUKOU MAGNI LAETITIA KEVINE (13).
(7) TAGNE FOKA RAMSES (13).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) BITANYA WANGMO LUC JOCELYN (14).
(2) KENNE TOUKEM ANDREA SARAH (12).
(3) DJACHECHI MBIELEU MARCELLE SAMIRAH (12).
(4) SULUG OLIVE (11).
(5) TCHAKOUA YANN DIMITRI (10).
(6) LEMA ELOUNDOU DELPHINE SHIRLEY (9).
(7) LOVELYNE STEVE DJONGWANE (9).
(8) MBITCHA NYAMSI HADASSA VELLY VELLIA (9).
(9) BOLLA EBENKA VARREL LANDRY (8).


Passed in 3 Subjects: 2
(1) AMBASSA OLINGA PHILIPPE LEDOUX (8).
(2) ASHU NTANTANG WILLIAMSON JUNIOR (7).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) NJUH MVO FABRICE (3).
(2) AKOH NSOCK LILIANE GRACE (2).


Centre No:  11401  St. Mary's Catholic Comprehensive High School Ndop
Regist: 39, Sat for 2 or more Subjects: 39, Passed: 38, 
% Passed: 97.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) NKARNYUY TOBIAS FONSHIYNWA (17).
(2) BUKE FRITZ GERALD (11).
(3) AZAH BIHWIH NSOH (9).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) ZANGUE TALLA IDA LOIS (14).
(2) NGONG ANTOHMBOM AMBO (14).
(3) TEMBON NEVILLE NGUEKEMI (13).
(4) NTIEMENKEH SLOAN-BRIAN (13).
(5) AKENDUNG DIANE TENDONGMOH (12).
(6) MAKOUDOUM MUKAM JULIENNE VIVIANE (9).
(7) NKATONG JENNIFER WUGHOSE (9).
(8) LANG MOURINE MBO (9).
(9) ABONGWA SLESSOR BINUE (9).
(10) ASHIE RUPHINE MANGEH KUDIANG (9).
(11) MARIBORN ZIMBI NGANYUI (6).
(12) BAFON AMADEUS MBIYLUSIYIN (6).


Passed in 3 Subjects: 17
(1) SUNJO TUMENTA LEONARD (10).
(2) LUCIENE KIBUH (10).
(3) BERNARDO SHIMEGNI TATAH (9).
(4) NSHIOM GILIAN BOUKEH (8).
(5) LEDOGHA QUINTA TOHKUN (8).
(6) BOMKI MUFOR CLINTIN (6).
(7) MVELLE MINLO AYMARD KEVIN (6).
(8) EBOT AGBOR KERIAN JUNIOR (5).
(9) MARIE CHANTAL MAMEKEM (5).
(10) WIYE KIZITA (5).
(11) WOMBONG GONTRAN FONKONYI (5).
(12) NCHOFONG NORA FENUI (4).
(13) NJIABA BLANDINE NJONG (4).
(14) TANYIEGBE DEMIAN NDEDI (3).
(15) NGWOCHE KAREEN TAKWE (3).
(16) TEMTSANG MBOGNING BRANDON (3).
(17) MUNGEYI GHISLAIN GAMUH (3).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) KONLAK SAAH THIERRY (4).
(2) MBI EVELYN MBI (3).
(3) TAPANG HAMLET NKWEBOBI (3).
(4) MEKOLLE JACOBSON BASIL (3).
(5) NSAWIR ANNE-MARIE AWIYEE (3).
(6) NKENGAFAC MARIE TANJUATABONG (3).


Centre No:  11402  Frankfils Comprehensive College Buea
Regist: 10, Sat for 2 or more Subjects: 10, Passed: 9, 
% Passed: 90, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NGALLE ZIFA NZELLE (11).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) FANG BETRAND OTTIA (14).
(2) SHEY JOY (8).
(3) GUAGUEM DORCAS GRACE (7).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) NKENGFACK LAWRENCE TAKANG (7).
(2) CHARLES MBIA CHIJE (4).
(3) MBOWOH BRANDON NINTAI (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) MUMBA ADELINE NGWILEBOH (4).
(2) NUGBONG PRESCILLIA NGUM (3).


Centre No:  11403  Common Initiative High School Ndop
Regist: 94, Sat for 2 or more Subjects: 94, Passed: 70, 
% Passed: 74.47, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TAMOH RITA MAYOYEWEH (9).


Passed in 3 Subjects: 30
(1) NEUGUEH YILEYE ORNELLA (11).
(2) NAFISATU YELAH MOHAMAD (10).
(3) NDIKETUING GAIUS NTENYUI (9).
(4) KIMBENG LOVERT AKUM (9).
(5) SEKEH CALVEN NGUGHE (9).
(6) FUASHI LEONARD (9).
(7) MUGAGHA FABRICE WAHTEM (8).
(8) FUNTONG ALEN BUTIE (8).
(9) WINTOH CLOUDINE (7).
(10) NGONJOH CIBELINE MBIONYI (7).
(11) NGWANDI RANDI NYUGHA (7).
(12) NYIENEPOK KANTUME NCHURIKE (6).
(13) ZIPOH NADESH FONJANG (6).
(14) IKOE DIVINE NGOE (6).
(15) NDONG JUDE FANG (6).
(16) KENYENYEN NADESH BANJE (6).
(17) ENOKO DESTIN-BRIGHT RASHEL MANE (5).
(18) NGWEFUNI PRINCEWILL FANGHOZIMBUEN (5).
(19) PELLAH JORDAN BOBGA (5).
(20) NWANA GILDAS (5).
(21) NGORAN LAURA WIYSHENYUY (5).
(22) MOKOM GODWILL ANYAM (4).
(23) TANSI BETRANELLE (4).
(24) PENG LIZZETTE NGOIN (4).
(25) NYINBI BOBOVA EMELDINE (3).
(26) NKWANUI NICOLINE (3).
(27) MOHAMMED NDICHIMBET (3).
(28) YAMUKUH LANDRY BILLA (3).
(29) NJOMBUOPOH CLAUDIA (3).
(30) BILLA GWENDOLINE ZINAH (3).


Passed in 2 Subjects: 39
(1) NGWA MAC-MODERN SAMA (7).
(2) TALLA JOEL KONFOR (6).
(3) MANGA BINCHEN SHARLOTTE (5).
(4) FOUELEFACK MEZUA ZEPHIRIN (4).
(5) NDINKANG FASATU MENGWETOW (4).
(6) NKWEH SHARLLOTE MBIFORNYI (4).
(7) NDAI BORIS MAMBOH (4).
(8) THELAW VISHIGHO ASEH (4).
(9) MAKAZI SYLVANUS (4).
(10) NDIFON TALATU DEMSE (4).
(11) YEBON ODILIA NYIKOTI (4).
(12) AWUDOU FONGOUNG MBAPAH (3).
(13) LANGMI SEDRICK NWANYUNG (3).
(14) KUMFA DIRANE (3).
(15) MUNYUH LAURA ACHE (3).
(16) NGHONINJI HELMINA SECHUAMBOH (3).
(17) NFOR CONSTANT BAHTY (3).
(18) KUMBO USENI MBUITOH (3).
(19) NICODEMUS MAKWANDO (3).
(20) FORBESSI CALISTUS NDEUHENG (3).
(21) TIEMAH GILLIAN MBEH NAMUH (3).
(22) ABONGWEN ANUASHI OLIVER (3).
(23) TERENCE NGENGE NTEMESEH (2).
(24) BINWI ENESTINE KETSEH (2).
(25) NDITEMEH ASANA NDUE (2).
(26) NDEFUEKUM MIRABLE (2).
(27) LEIFEH SERAPHINE YESIH (2).
(28) GANSEY PERCY BAH-BILLA (2).
(29) VACHINGOH GERALDKIEMBONWU (2).
(30) NDIPAPEH AJARATOU (2).
(31) YIMBUH YVETTE KINYUY (2).
(32) NFRI SEVARINE MBUH (2).
(33) KUMBET REGINA (2).
(34) MAGDALENE BUNGIEH (2).
(35) IBRAHIM NTOHYIENGWIE (2).
(36) NCHINDA SOLANGE YANU (2).
(37) MUANDZE ANATU RIPOGHOWOH (2).
(38) NJOYA HUMPHRY GWIANYIKOH (2).
(39) BAKO ROGER (2).


Centre No:  11404  Global Bilingual Comprehensive College Kumba
Regist: 109, Sat for 2 or more Subjects: 109, Passed: 65, 
% Passed: 59.63, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 11
(1) EGBE ELIZA MASSAH (15).
(2) EKWOGE JUNIOR JOSEPH METUGE (12).
(3) TAMBE GILLIAN ESANG (11).
(4) RUBEN OBIE IYUKA (9).
(5) CHINEMEZIE VICTOR IKWUNZE (8).
(6) MAKIA ANDREAS BIKIMA (7).
(7) MESUE NDODE SONE RAMSON (7).
(8) CARO-ROBERT AGBOR EYONG MBI (6).
(9) EYONGANYOR PORTIA NKONGHO (6).
(10) DIBUMA JOEL MBOTAKA (5).
(11) ADAMU MAMA AN. (4).


Passed in 3 Subjects: 23
(1) ABATTOE GUSTAV EDONG (12).
(2) WANKI CLINTON NJI (7).
(3) NTEHAMBONG AGBORSONG (7).
(4) TUKU HONORINE FEMBE (7).
(5) ANDEM RUSSE OPOLE (7).
(6) KESANG DOROTHY (7).
(7) WIRNKAH SERAH-CHRISTY ONGIE (6).
(8) ANOH JACOB CHICK (6).
(9) TANGWA ELVIS NGWA (6).
(10) SAIBI GEOGETTE NDATAKE (6).
(11) APOH CHARLENE MABOLA (6).
(12) OROCK RITA-MERCY BESONG (6).
(13) NYANDO JESSIE MUSEMBANGE (5).
(14) ENONE EMADE SYRIAN (5).
(15) NDONI ELIZABETH DIALE (5).
(16) NANJE IRENE LOKENYE (5).
(17) MBORINGONG CHE QUICY (4).
(18) JOANABET NGOE LOSA (4).
(19) MOTENZE BLANDINE ZINJOUH (4).
(20) ASHU SONITA MANYI (4).
(21) ARREY VALENTINE AGBORTOKO (3).
(22) ENOW CATHERINE ARREY (3).
(23) PETANG SANDRA NEHBIH (3).


Passed in 2 Subjects: 31
(1) MAPOPAH CLIFORD ETONGO (6).
(2) PRINCELY ANGWAH (5).
(3) OKU FRANKLINE MESAKITI (5).
(4) NOBERT EBERECHUKWU NNANNA (5).
(5) KENAH GASTON NTENG (5).
(6) BEGO FOGUE CHRISTELLE (5).
(7) BISONG TONG BRIAN (4).
(8) EYOH HAPPINESS ASUQUO (4).
(9) AKALE SOPHIE BOKENWE (4).
(10) NAMATA ELMAUR DEHNI (4).
(11) NGAM BELTA FUEN (4).
(12) EMADE SOLANGE EMADE (4).
(13) NGUM MARLET TAMINA (3).
(14) MBU JOHN TABOT (3).
(15) DIBOKO ROBINSON MASOMA (3).
(16) JUDE FONGUCK EPAH (3).
(17) TABI ELLEANOR ENOW (3).
(18) EBOT BENSEBASTIEN EBINI (3).
(19) BOKWE ODETTE MOLEA (2).
(20) MOISA DANIEL MBONDA (2).
(21) ENI TSANGA AURELLIEN (2).
(22) EBONTANE NZEGGE ENYINEMEKANE (2).
(23) MBEM CELINE KIZAPH (2).
(24) ETUGE JEDIDIAH NGOME (2).
(25) FORBAH LEDWIN NANYI (2).
(26) MENKEM MARY MAYAH (2).
(27) DORIS NONGA ENI (2).
(28) ACHA ELVIS KETUM (2).
(29) SONE GRACE MUNGE (2).
(30) BESONG PRECILIA TABE (2).
(31) EYOH MARY ASUQWO (2).


Centre No:  11406  Government Bilingual High School Babadjou
Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed: 4, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 3
(1) TCHINDA NOLEDA JANVIER KAPRELL (7).
(2) NANMENE MOFFO APOLINE (6).
(3) MONI CLAUDIAN NIAH (6).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) TSOFFO DIEUDONNE (4).


Centre No:  11407  Government High School Ngoh Essoh - Attah
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 6, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) AJONGAFUA BRILIAN AGELANU (11).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) ALEAH AKUAH GEORGE (7).
(2) NGUNJOH NICASSIUS (6).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) AMIN MARINA BEZANJI (7).
(2) FOTABONG HOSTENCIA EKEIJIA (6).
(3) ALOUH DIEUDONNE ASABA (4).


Centre No:  11408  St. Frederick's Comprehensive High School Bamenda
Regist: 49, Sat for 2 or more Subjects: 49, Passed: 38, 
% Passed: 77.55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) AKONDI AGHEDSE MANDELA (11).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) POUABE HALEU CATHERINE DORIA (8).


Passed in 3 Subjects: 24
(1) NGWA ALBERT CHE (9).
(2) ENEIGHEO ROSETTE ENGUEBIA (9).
(3) TALANGA PERKINS TSE (7).
(4) TIAKO CLEMENTINE AZAAH LIA (7).
(5) NJONG MARBEL ANIM (7).
(6) NEBA RANSOM CHE (6).
(7) DAGA EVODIA ANCHI (6).
(8) FON ESTHER MUSORO (6).
(9) CHE FRU MOMA (6).
(10) MEYANWI BERENCE NIBA (6).
(11) BALANGWE EMMANUEL SHU (6).
(12) ANYE JUNIOR NJI (5).
(13) MOFOR MANGWE ERICTA (5).
(14) TAKOR MABEL ARREY (5).
(15) EWEH NANCY INSEN (5).
(16) WUESE NGUEMO VANESSA (5).
(17) ZANGUE GILLIANE NGUENGIM (5).
(18) WERECHAN GERALD FON (5).
(19) SUNJO BLANDINE BONSIYSI (5).
(20) LUMNWI ERICA NGWA (4).
(21) BIH LESLINE CHE (4).
(22) AZHINWI NAOMI (4).
(23) VEDESTINE LEMA (4).
(24) NKAPYI AISHATOU TAMBING (3).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) TENENG GLORY ANIM (5).
(2) TEKOUABOU TCHINDA JOSPIN (5).
(3) AGAKI LAURA NEGESAG (4).
(4) BERNADETTE KOYEN NYANYOH (4).
(5) TALLA NONKFU GRATEFUL (4).
(6) SHEY CLODINE JAJA (3).
(7) MBA JACKI BILLE ENDON (3).
(8) OJEH HENRITTE OWAI (3).
(9) MATAH DILLIS NDONGLA (3).
(10) ZELIO BECHERELLE FOTANG (3).
(11) AGWE RACHEL AMBANG (3).
(12) BELONGE MANCHUOH NERRISE EFU (2).


Centre No:  11409  Presbyterian Secondary School Nkwen
Regist: 74, Sat for 2 or more Subjects: 74, Passed: 71, 
% Passed: 95.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 22
(1) ACHA FRANK EMMANUEL NGWA (21).
(2) DJOUKA TENEKAM INGRID (21).
(3) TIBI CHELSEA MAH (19).
(4) ACHUO BENNET NGWAMBENG JUNIOR (18).
(5) CHE MIRIAM BIH (18).
(6) SELAMBI ACHIRE BLESS (17).
(7) CHI BRENDA BIH (17).
(8) SIGALA AISHA-FAITH BISANGA (16).
(9) GHOGOMU TANTING (14).
(10) NKEMEGWE BORIS PEKWO (14).
(11) HABIBA ZAITUNE (14).
(12) YAMOU MILDRED YUIBUO (13).
(13) AZIBO AGHETMBOH TERRENCE (13).
(14) ANAPA SUH BAH (13).
(15) FAI JEAN BERNAND BONGSIYSI (13).
(16) FONGUM REXSON FORCHICK (12).
(17) BENGONO DANG DANIELLE VICTOIRE (12).
(18) TCHUENDEM TOKO PAULE LARISSA (10).
(19) AWAH-TUMA FRU DUANE (10).
(20) TANGWA CALEP NSAME (9).
(21) NDE MIKE-RYAN FRU (8).
(22) ETONDE ABLA NGAKFUMBE (6).


Passed in 4 Subjects: 21
(1) AMASSOKA BAYANG YANNE DARILE YAIMYSE (15).
(2) NJINOH HUSEINA MARGOUN (14).
(3) AMEI TEWANG MAH (14).
(4) ATUD EDGAR MBAMEG (13).
(5) TANTOH BIMNINUI NJIMUKALA (13).
(6) GUIAKAM TCHEDJOU CHANIS MARVIN (12).
(7) NEG MFA RITTA (11).
(8) TANGUH FABRICE TANTOH (11).
(9) EVAKISE-TEKE KLINSMANN MAFANY LITUMBE (11).
(10) ACHUO RUTH MBONG (11).
(11) NZODOUM PASCAL BLERIOT (10).
(12) WANDJI COLLINS CHUWA (10).
(13) KINYUY PETRA NSIDZEYUF (9).
(14) FOYNNAM BENG HERCHEL CEDRIC (9).
(15) DIGHA DARLTON (8).
(16) PENANDJO KUOHFAF BLESSING (7).
(17) ATANGA RENETTE MASSAH (7).
(18) CHICK RODRIQUE FON (7).
(19) BLEISSING REIKE YIWOH (7).
(20) BAMBE WANNEH GIOVANNI (6).
(21) NOUBOUDEM ZANGUE SIRAT (6).


Passed in 3 Subjects: 19
(1) ACHU EDGAR ACHU (12).
(2) FONSAH MICKEL OBIANJONG (11).
(3) FOUNGOUNG DOMINIC NONGHUONG (10).
(4) TEBOH HOPE ANWAN (9).
(5) MOHAMMED ADAMS OUSMANU (9).
(6) ANN CHRISTEL SHURI CHE (9).
(7) NDEH JOUMETEU LIONELA CAREL (8).
(8) MANDENGE NCHANG GLENYS (8).
(9) AMBASSA NELSON BIKOUN PAUL (8).
(10) MAKAM NJIAYEM VIVIANE (8).
(11) FORCHA SONDZIA DJOUFACK ORNELLA (8).
(12) AZANUI VANELLE BIH (7).
(13) BIH NTSOHATU (7).
(14) NGWA-MANJONG CARINE BIH AFU'UH (7).
(15) MBOE MELANIE ORUME (6).
(16) TEBIT STEWART MUKUM (6).
(17) MBAKWE BRYANNA YIMGUM (5).
(18) NGAH TESSY KILA (4).
(19) FABIOLA SUH ACHU (3).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) ALI KEYEH NGEH (5).
(2) ANJEI-MAH NGUM ASONGWED (5).
(3) CHEO PACHIBEL (5).
(4) TAMFU LOURANTINE BICHUNDA (4).
(5) NAHNYONGHA PHESTINE (4).
(6) TCHOMGEM KAREN YOUNDOM (3).
(7) LUCIO ALEJANDRO MEDANG NDONG MANGUE (3).
(8) SAKAH TELMA KININLA (2).
(9) MAMBO BILING LOUISE CLAIRE (2).


Centre No:  11410  Foumban External
Regist: 26, Sat for 2 or more Subjects: 26, Passed: 6, 
% Passed: 23.08, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) NJIKAM ZAKARIAOU (7).
(2) BOHOU PEGHOUMA SOULEMANE FARIS (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) NGAPOUT ZOUNEDOU (6).
(2) MBOMBO NCHOUAPEGNIGNI FATIMA (4).
(3) SAMSEBUIN JACKSON NGAMBI (3).
(4) BOGNE FEUTSEU KEVIN (2).


Centre No:  11411  Premier International College Garoua
Regist: 22, Sat for 2 or more Subjects: 22, Passed: 20, 
% Passed: 90.91, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 6
(1) SAKE JOLIE COEUR (17).
(2) MBONABE PABAME FABRICE PARFAIT (17).
(3) AHMADOU AISSATOU (16).
(4) NENE ZAKIYATOU (15).
(5) TITTI URSULA SOREL (12).
(6) TADAAH NOFOZO CEDRIC (12).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) HALIMATOU BABALE (12).
(2) WIYSANYUY FLORA VERNYUY (11).
(3) AL-HASSAN DODO ADAMOU SUDEIZE (9).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) YAKI EUNICE ANDREA (8).
(2) SAMIRATOU SALI BAKA (6).
(3) MAIDAWA IMELDA IVANA ASTA (6).
(4) NJIALEU DESSOM MARINA-CELESTE (6).
(5) CHAVE SAKE VENCESLA (4).
(6) KHADIDJA ALH YOUSSOUF (3).
(7) ESIE SUSAN NGOWO (3).
(8) IDRISS SAIDOU BASSORO (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) FANYIM FANYIM THOMAS ROLAND (4).
(2) AHMADOU AHIDJO (2).
(3) BAKANG EMMANUELLE MADELEINE SIGRID (2).


Centre No:  11412  Salvation Bilingual High School Molyko-Buea
Regist: 26, Sat for 2 or more Subjects: 26, Passed: 25, 
% Passed: 96.15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 6
(1) OCHONU CHARLES ATUMUGA (12).
(2) HENRIETTA NGECHE (10).
(3) NZIKI JOSIANE MENDU (8).
(4) TCHAKUNTE SIDONIE AYUK (6).
(5) ELVIS OBEN TAKOW (6).
(6) NJITONG NGUNU PERPETUA (5).


Passed in 3 Subjects: 10
(1) OTTE OSCAR MOKUBE (10).
(2) EYONG SHE FALLONE DAUNAD (10).
(3) ASHU EBOT STEPHANI (8).
(4) ATUNJEI SHIRELEY NJI (7).
(5) AKWE RACHEL NASARE (6).
(6) JOLINE JOFFI EGBELLE (5).
(7) TIFUH JOYCE KUM (4).
(8) MISORI COMFORT MANDE (4).
(9) FUKAH RENE INTUM (3).
(10) OTEH DAVID ONGUM (3).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) NJIE LINDA EPOSI (8).
(2) ESUMU DONATUS ABIA (7).
(3) WENDONE REGINA (4).
(4) AWASUME JANISE ENGONWEI (4).
(5) BAH SOLANGE AKWI (3).
(6) KAMDOM NELLY LORE (2).
(7) NGWA CARLISTUS CHESAMI (2).
(8) AGWA CHRISTAIN TERKIMBIR (2).
(9) AMAH GILDEON NGONGE (2).


Centre No:  11413  Mbamy Forchada Comprehensive Bilingual High School Nkongsamba
Regist: 16, Sat for 2 or more Subjects: 16, Passed: 5, 
% Passed: 31.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 5
(1) EWANE EPONGO ZACHARIE (6).
(2) NGELEFAC KINGSLY NGUMBONG (4).
(3) TAH TILEWO BONIFACE (3).
(4) NJI KARY RIGOBERT (2).
(5) BOWI CLODINE YVETTE (2).


Centre No:  11414  St. John Bosco's Catholic Comprehensive College, Ngarum
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 7, 
% Passed: 87.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NTARA WELLEIT ASONYUI (11).
(2) KENNETH WIRNYU (11).
(3) NCHANWE LUTRICE MBANGHA (7).


Passed in 3 Subjects: 1
(1) BELVIA AFANKENYUY (8).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) SHOFOLA FELICITAS WIYTOMVEN (6).
(2) KONGNYUY BLAISE KONGNSO (3).
(3) TAWONG SOLANGE MBASE (3).


Centre No:  11415  Seat Of Wisdom College, Yaounde
Regist: 2, Sat for 2 or more Subjects: 2, Passed: 2, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) LUKONG FABIOLA KINDZEKA (11).


Passed in 3 Subjects: 1
(1) NJI TCHOMNOU ELVIS BRONDON (4).


Centre No:  11416  Sop External
Regist: 44, Sat for 2 or more Subjects: 44, Passed: 15, 
% Passed: 34.09, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) CATHERINE KILAKENYUY (6).
(2) LUKONG ZITA BONGSISI (5).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) YUVEYONGI ELIZABETH KINYUY (8).
(2) WIRBA REGINA BOTI (6).
(3) SHIYGHAN SHARON NCHE (5).
(4) MBORONG EDWARD FOMONYUY (4).
(5) NUISHELIGI VANESSA CHENUI (4).


Passed in 2 Subjects: 8
(1) LEMFON IVO NJOBATY (7).
(2) BANLAV AMANDA BERINYUY (4).
(3) WADJIRI MOHAMMED (3).
(4) NCHUMFOR NGADIK CHARLY (3).
(5) KUSHI USHENI NYUYKI (2).
(6) NDZELEN SABINA KINTARIR (2).
(7) EVANS SHALANYUY (2).
(8) TUKOV HARRISON KEJUNGKI (2).


Centre No:  11418  Pi And Ju Anglo Saxon International College Nkomo-maetur Yaounde
Regist: 64, Sat for 2 or more Subjects: 64, Passed: 63, 
% Passed: 98.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 12
(1) DONKENG NGUENTI THIERRY ADRIEN (25).
(2) KUENOU LIENOU PIERRE STEVE BILL (22).
(3) NDANGANG HANAMEL NIREL (22).
(4) EONE ERNESTINE KELYANE (21).
(5) KAM FOGAING WILFRIED JORDAN (20).
(6) DEFO WABO JORDAN STEVY (19).
(7) EBONGUE NJOH PATIENCE NOE (18).
(8) TCHINDA NDIFFO KEVIN (15).
(9) NKOUEKAM WANDJI ROGER JAUREL (15).
(10) MBEKE NGOUPA GILLES GABIN (14).
(11) ABENG EVEHE BARBARA ORNELLA (13).
(12) MICHAEL ASONG NKEMLEKE (11).


Passed in 4 Subjects: 27
(1) KEMAJU KOUMPA MARTHE MERVEILLE (17).
(2) BITOTE LEMB ERNA GAELLE (17).
(3) MEKAK MEDJOUS SONNIA ALEXANDRA (15).
(4) ZOLEKO ZEBAZE KARL DAVID (14).
(5) MBA EDU DANIEL (14).
(6) NDJE CHRIST URIELA EMILIE (13).
(7) BONGSEN ANNE SUZANNE YU`NZUR (12).
(8) KPOUMIE ALINE LAETICIA (12).
(9) ZOUA MVONDO MARIE CLEMENT (12).
(10) NGOUME NKONGUE BRANDON SALMON (11).
(11) BILOA BOKOALLA GALLUS CEDRIC (11).
(12) NKAMI TCHAMBA PAULE URSULE (11).
(13) ABENG FOUDA PIERRE AUDREY KRYSTEL (10).
(14) MBEZELE OMBE AUREA (10).
(15) DJONGOUE NDALEU MARUCHKA CLOVA (10).
(16) MBANGO NGOUPA GHISLAINE INES (9).
(17) EBOT NYENTY ROSANDY OROCK (9).
(18) DZOGANG TESSY NGUM (9).
(19) KALATI DIOUEDI EVEHE CLOTILDE MARIE REINE (8).
(20) TCHO`OTCHA KWETHA MORIANNE (8).
(21) KOKO A BIDIAS RIGOBERTE CARINE (7).
(22) BELLA EWOLO THERESE NETOUCHER DESTINEE (7).
(23) NGUEMLE DJIA JORDAN LOIC (7).
(24) EBAH NDONGO ERIC BIENVENUE (7).
(25) OWONO ENGAMA FRANCK STEPHANE (7).
(26) LAMBOU LADO AUDE BLANCHE (6).
(27) KOUAMENI DJOGNOU MAXIM (6).


Passed in 3 Subjects: 17
(1) TABUEU DJOUEGO SATCHE LAETITIA MORELLE (11).
(2) IKOUE BINDZI DESIRE SALOMON (10).
(3) MOUMIE NDJIONGUE ELIE FLORIAN (9).
(4) AHANDA ONDOA ETIENNE ARMAND (9).
(5) FEGUENG WAFEU WELL RAINER (8).
(6) MFOUMOU KONO MARC BENOIT (8).
(7) KAMGAI DOMGUIA HERMANN JOSEPH (7).
(8) SIMO KEUMOGNE MAXIME EDGARD (7).
(9) KAMDEM MAGNE BRINDA LAORA (7).
(10) KOUDJOU ISIS BERNIE (7).
(11) OWONA APPOLINAIRE YVAN DONALD (7).
(12) KAMGAI MOTCHOKOUA ORIELLE (7).
(13) MBARGA MBILI BIAS EMMANUELLE STEPHY CHRISTIE (7).
(14) ADRIEL EVINA JEAN-JACQUES HOLYDAY (7).
(15) ABUBAKAR UNUSA (6).
(16) NGONTCHA TCHOUMBA MERSIELLE OLGA (6).
(17) TOGUEM MAGNE CATHY MARTINE ELSA DRAUKAC (3).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) NGASSA MBAKOP PHILIPPE JUNIOR (8).
(2) NGANG VINCENT KUM (6).
(3) TALOM BAYOKLAG IVAN (6).
(4) MBETI BANGA NSANA DEKORA IRMA THERESE (5).
(5) KEMDJIE FOKOU PATIENCE OLIVIA (4).
(6) KENGA DORIANE CECILIA (4).
(7) TIOMELA WAMBA LEONEL LOIC (3).


Centre No:  11420  Central Biligual College Bepanda Douala
Regist: 13, Sat for 2 or more Subjects: 13, Passed: 13, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 4
(1) KETCHA YONDJA BLANDINE (10).
(2) MOFOR NIKY (9).
(3) MARIE TIOJO REINE (6).
(4) KENWAWO MALEKOGNIA LARISSA RACHEL (4).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) KANGALLA BRIAN KEHDINGA (6).
(2) EPETY MOTTO HERMINE JANICE (6).
(3) DIBOULE MONGO GEORGE DONALD (5).
(4) EMELIFE UZOAMAKA IFESIMACHI PRICELIA (4).
(5) FON MARTIN FON (4).
(6) MBI IRENE AKO (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) TANJAH NERISSE LEPAWAH (3).
(2) KUMBET MIRINE DEMA (3).
(3) NTOKO EFFERSON ELOH (3).


Centre No:  11421  Government High School Malende, Kumba
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 8, 
% Passed: 57.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 3
(1) JACOBINE BAKANE MESUE (5).
(2) NEH CHANCELINE NIBA (4).
(3) NYACK THEOPHILUS (4).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) ANDANG RUTH AZWIH (3).
(2) ASONGANYI SENGHOR (3).
(3) BENZENZUH ARMSTRONG AMINKENG (2).
(4) COMFORT IDANG (2).
(5) ASONG MONSIDE EMAMBU (2).


Centre No:  11422  Akwaya External
Regist: 2, Sat for 2 or more Subjects: 2, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11423  Sangmelima External
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 3, 
% Passed: 25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) FOUDA AYI MARTIAL (6).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) BEKONO EDWIGE ROCHELLE (3).
(2) OLO'O ANGELE GABRIELLE (2).


Centre No:  11424  Government Bilingual High School Mombo Penja
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 3, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) KAKE EBWANGA AIME PASCAL (4).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) AYUNGHA EUGENE YUH (2).
(2) KUMA DESLINE MAM (2).


Centre No:  11425  Enowchong Memorial College Besongabang
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 12, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 3
(1) AKO OBI OJONG (7).
(2) AKEM EMMANUEL BISSONG (6).
(3) OTANG BRENDEN NDIP (3).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) AGBAW EBAI-MPEY ETTA-BESSEM (4).
(2) TIKU SANDRIA EYONG (3).
(3) MBELE AGBOR CLAIRE (3).
(4) EBOT VIVIAN TAKOR (2).
(5) AGBORNYAH JACKSON NDUM (2).
(6) ETTA DANIEL AGBOR (2).
(7) MBI JUDE TAKU (2).
(8) ATAH PAULINE ENEKE (2).
(9) ANUMENDEM INGRID NOELLA (2).


Centre No:  11427  Bamenda Old Town External 2
Regist: 347, Sat for 2 or more Subjects: 347, Passed: 126, 
% Passed: 36.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 6
(1) ANGONG ATANGA JEFFERSON FUNUE (11).
(2) YOUMBI ARNAULD DYLANE (8).
(3) VANESSA LIMYUY NCHE (7).
(4) KIMENG JOHNPAUL MBUYONGA (6).
(5) NKINWI IRENE (5).
(6) APEWOH HENRIENTHA (4).


Passed in 3 Subjects: 45
(1) AKEM MAJELL NDAM (9).
(2) EKEMA ANDREAS EFASE JENKINS (8).
(3) NGAMA DAGUEKO LOVELINE (8).
(4) NEVILLE AKONI (8).
(5) TAMBEKONG IVAN EBAI (8).
(6) MUSONGO CLARIS NDEFOR (7).
(7) KIVEN BETINA (7).
(8) MBUH GODSWILL (7).
(9) EDU DERICK CHURUBE (6).
(10) TAKUOH NICKCENTH (6).
(11) MBUKI JUDITH MANSOH (6).
(12) APARA CLARISE TEWAH (6).
(13) ERIC KUM CHU (6).
(14) MENSAH FAITH TEGOMOH MAWONA (6).
(15) CHE JOY BIH (5).
(16) NTUBE CATHERINE EPIE (5).
(17) CHIN VENDZEFE LOVELINE (5).
(18) CHE HONORINE KEZHE (5).
(19) BOWA REGINA (5).
(20) NGWA NATHANIEL NGWA (5).
(21) FON JOHN ATANGA (5).
(22) BOMA THERESIA LAMAGO (5).
(23) ABANE ALOYSIUS ATABONG (5).
(24) NJI AMOS AYENG (5).
(25) NCHENGE JUNIOR ENOW (4).
(26) CAROLINE SWIRI NDEH (4).
(27) AGETIMBOM GILBERT GET (4).
(28) ANAGHO CHARDEVE B.M (4).
(29) NDONUE JUDE THADDEUS (4).
(30) FORBETEH CLARIS SIRRI (4).
(31) MUMA NDEH BOMA (4).
(32) NDIMBOH ABEL SHUNTANG (4).
(33) LIMNYUY SANDRINE NSAIRUN (4).
(34) CHIA AUGUSTINE (4).
(35) CHI BRIAN ASANGWA (4).
(36) TABINYOR GEORGETTE BESSEM (4).
(37) MBALANG EVON NANGE (3).
(38) AMINANJI DAILY (3).
(39) NDAM ISOFA (3).
(40) MA-AGBOR NCHONG (3).
(41) WIRDZENYUY ETIENNE SEVIDZEM (3).
(42) HANSLEY SHUTUBUAH (3).
(43) NJIKMESHI NEH HOTANCE (3).
(44) BIH EVONE NTUBONG (3).
(45) NJINABO MAIKA MUBOH (3).


Passed in 2 Subjects: 75
(1) FOLENG ANNE ABEHWOH (7).
(2) NDI GRACE YEWONG (6).
(3) NGWAYI MARCEL NGWAYI (6).
(4) IDIRISU NURIDIN AYASIN (5).
(5) FOTSO TIONA STANISLAS STEVES (5).
(6) NJOYA SIN AHMADOU TIJANI (5).
(7) MBAH MACQUIN TEH (5).
(8) NJONG MARVINE UTAGHA (5).
(9) NGAKEDJI POUGOUE ARTHUR (5).
(10) WANKI LEMNUI SUZI (5).
(11) AWASUM NEHEMIAH AYOUNG (5).
(12) ATUD BENEDICTA AKWEN (5).
(13) MUSANGO LENSLEY NGWE (5).
(14) SONG NESTOR NKIAMBI (5).
(15) NEH EMMANUELA CHE (4).
(16) FRU CHELSEA NENG (4).
(17) EGWARI LETISIA NJI (4).
(18) TAYERO BERNICE AFENWI (4).
(19) BEBNJI BELLALINE BUYOH (4).
(20) NDI FABRICE TUME (4).
(21) NDIFON RENE GHAWEL ALIO (4).
(22) NTENHEH CLEMENTINE LAFEH (4).
(23) YIBAIN THOMAS-GLEN KUMABONG II (4).
(24) SUH DESMOND CHENWI (4).
(25) MAIMO JUDE NYANYOH (4).
(26) TEISEH NGABI RAMAN (4).
(27) SOJA WESLEY VOMA (3).
(28) NGUM VERONIQUE (3).
(29) MOHAMMED BOBGA SANJO (3).
(30) BRANDON TENGYEN AWAZI (3).
(31) TAFON PRINCE NUGA (3).
(32) NDAM KADIR (3).
(33) TAPECHA NADINE (3).
(34) MAMBO JULIET (3).
(35) TEMKEM DESMOND MULUH (3).
(36) YUFENYUY DOMINIC KENTIM ADAMU (3).
(37) TAKAH LAURANTINE ANGUM (3).
(38) FRU BETRAND CHE (3).
(39) NTUI CHARLES ETTA (3).
(40) FON DARIUS ADE (3).
(41) NDIMUYA YUSTOS NCHUINCHUI (3).
(42) OYANG TAFAH (3).
(43) TABINYOR PRINCESS PEARL TABI (3).
(44) MAGHA BELINDIS NKEMCHOP (3).
(45) NYINGCHO BORIS VEGAH (3).
(46) SUNDAY BUCHAPKEH GILBERT (3).
(47) FIEN PAMELA FOIN (3).
(48) SHANGYUF PAVIOLA YENSILA (3).
(49) KUSALUH NGWE RAISSA (3).
(50) TANSUIKA JOYSELINE YEFON (3).
(51) MPEBO JANG (3).
(52) WANZIE THERESIA LUM (2).
(53) MARTHA YABUAH (2).
(54) AMBANAWAH ARMAND ECHAWAH (2).
(55) CHEFEH CARINE NJUMA (2).
(56) CHA HELSON TAYI (2).
(57) NYANGO HAPPINESS MAI (2).
(58) SOPHIE NANYONGO LIKOVE (2).
(59) FUH NDENECHO FABRICE (2).
(60) TINDATI DAIRU YAKSHIKE (2).
(61) ANKIAMBOM ESTHER MBU (2).
(62) FORKIM ANITA ASEITEK (2).
(63) UNCHURU FABIAN ASONG (2).
(64) NKWI SHARON DIAN (2).
(65) NUBOSI BLESSETH PROSPER (2).
(66) MBABOH ROMEO (2).
(67) AUDREY CLARIES NGWAH NKENG (2).
(68) MBAH MEKINLY NGUH (2).
(69) YINYUY CATHERINE (2).
(70) ATUD FLOROBLE NJAH (2).
(71) MUKOM DIVINE AHANGUH (2).
(72) KIERAN NGYIA MUKORO (2).
(73) TANGWA MAURICE KETUM (2).
(74) NGIOR SARAH ANDONG (2).
(75) NDAH SULLIVAN PASE (2).


Centre No:  11429  Government High School Choubou Mbu Santa
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 11, 
% Passed: 91.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 6
(1) MOKOROKA QUEENIVER BEI (5).
(2) SUH LEONARD NDIFON (5).
(3) ACHU PATRICK SERGE AWAH (4).
(4) AKEM MILLICENT NENA NGUM (4).
(5) MOKOM ENABEL ENJUH (4).
(6) NDASI OLIVIA NGOH (3).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) AKEH DESMON YONGABE (3).
(2) MOKOM BERTRAND AKUM (3).
(3) MBAH DESMOND CHO (3).
(4) BETEKONG CARRINGTON NCHENDIA (2).
(5) ANWEI ELIZABETH (2).


Centre No:  11432  Fess Technical And Commercial High School Muyuka
Regist: 75, Sat for 2 or more Subjects: 75, Passed: 62, 
% Passed: 82.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 5
(1) CHE SINTIA LUM (9).
(2) ASA'AH AFESSEH DIEUDONNE (7).
(3) ENONE DIEUDONNE WATCHMAN (6).
(4) MIYANG DESDEMONIA MUNGWAN (6).
(5) AKWANG JISELE APUH (6).


Passed in 3 Subjects: 21
(1) ACHANGOU MARSHAL (9).
(2) NDASACK CAPOEL ANYIADIA (9).
(3) OKANDA SUCCEED BOSEME (9).
(4) MESUE MINETTE ESONG (8).
(5) VERA EMERIE MODIKA (8).
(6) RAHEAL KINDERE OFOU (8).
(7) NALOVA ESONGAMI ELIZY (8).
(8) ALOBWEDE SIMON SONE (8).
(9) JONG JULIUS LOH (6).
(10) ESSONKOUM ELVIS ELAT (6).
(11) ASONGANYI AGENDIA REGINA (6).
(12) BLANDINE MBONG OFON (6).
(13) NANJE EBUDE MAGDALINE (6).
(14) EKURI EGUT EUGENIA (6).
(15) ESEH CARINE OYANG (5).
(16) TABI MARIA GORETTI A (5).
(17) OJONG DOROTHY ETTA (5).
(18) MODI DISOM ELIE (5).
(19) KUMAH MOURINE NGOH (4).
(20) SERAH EKOKO MANDE (4).
(21) AJEUWAI JECINTA AGWEIDONG (3).


Passed in 2 Subjects: 36
(1) BOULE EWANE BELL-MARQISE (6).
(2) ESENJU TUVA JUNIOR (6).
(3) ESUNGE CLAUDETTE KOME (6).
(4) FALE HYACENTH LAFON (5).
(5) DOH CLINTON ZAMVAH MBAH (5).
(6) MAGARATE SUIKA KANGKOLO (5).
(7) NZUME GEORGE MBONTEH (5).
(8) GWAINYUIZO MANUELA NSUNG (5).
(9) API NADESH MBONG (5).
(10) MOTALE NEOLA MBOUA (4).
(11) ASONGANYI NORBET (4).
(12) AMICK DICKSON EBACHAM (4).
(13) NJICHOI GILLIAN PEMBE (4).
(14) SALLY EBWEDI MABOLE (4).
(15) SONE LINDA EPOLLE (4).
(16) ETANKI DOVERT EKWONDE (4).
(17) NYAKE CLAUDINE (4).
(18) ANEH DEBORAH AWOUH (4).
(19) MUKETE CLAUDIA DIALE (4).
(20) DOKANYENE VICTORY MIRIAM (4).
(21) ABWATBO DORINE FONJIYA (4).
(22) WACHA JELINDIS ANYI (4).
(23) MULANGO SHEILLA MUSUME ANANA (4).
(24) ASHU COULYNOUS TAMBE ETENGENING (3).
(25) MC ECHA MORNING STAR ABAWAH (3).
(26) MBANDAM ABUNI ALICE (3).
(27) TAKI EYINDAH SEVERINE (3).
(28) ASANJI JUDITH NDIFOR (3).
(29) NGONMENDA AGENDIA DELPHINE (3).
(30) EJANG MIRIAM EBAGGE (3).
(31) EBONTENE DIRINE ELOME (2).
(32) S0NE EVELYNE MEHIO (2).
(33) LOKENDO BELINDA SENGE (2).
(34) SAKWE ISABELLA DISUA (2).
(35) NGALA SANDRINE MADEH (2).
(36) MUNONGO MANGE BETTY (2).


Centre No:  11433  Government Bilingual High School Genie Millitaire Bassa Douala
Regist: 98, Sat for 2 or more Subjects: 98, Passed: 70, 
% Passed: 71.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 6
(1) HELES BINENG SYLVAIN JACQUES (18).
(2) NGONGA DOMINIQUE EVANS (16).
(3) AFAH MILDRED NGWA (14).
(4) AWAH ATANGA SHARON ELIDESTIN (13).
(5) NTCHINDA ATANGA GISCARD KARIN (13).
(6) DJONKOU YAMGANG LANDRY MIGUEL (12).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) NGUIMBOUS SIMONE PIERRETTE (12).
(2) NGOUNOU ANNE TATIANA KEAH (11).
(3) NKOLLE MONYA BRENDA (10).
(4) MAYOUGA YAMJUIL LAURICE ORNELA (10).
(5) MICHAEL II JAVOURET KAMGA (9).
(6) MINYEM LORRAINE JESSICA (9).
(7) KUFFIA KONFOR JONES (8).
(8) DJEUMANI BERNADETTE (8).
(9) FALEU MBAKOP ARMANI DUHAMEL (8).
(10) ASAH EMMANUELLA MBAH (8).
(11) BOYOM BORIS (8).
(12) BEKELE LYDIENNE NANETTE (7).
(13) NYEMB MONIQUE (7).
(14) BALOSSI AMOUGOU EMILIE ESDRAS SANDRA (7).
(15) KWAMO DJOMO GILLES IVAN (7).
(16) SHURI NADESH (6).
(17) BUJOF CYNTHIA MEKIA (4).


Passed in 3 Subjects: 26
(1) MAFO YOUBOUGNE LORAINE LAETICIA (11).
(2) NOUBESSI TCHEKWAGEP KEVINE (10).
(3) DJOUTE FOYEM LAURIANA AISHA (9).
(4) NJOUMA FOTSO GENEVIEVE EMMA (8).
(5) SOMGA MOUGA MINEVE ROSETTE (8).
(6) TINING NGOAJOU FRANCK LOIC (8).
(7) NSEKONGMBI NGWINGMBEH SYNTICHE (8).
(8) SILEU CHRISTOL (7).
(9) KUISSEU NYA FAYOLLE AURELLE (7).
(10) NYAKAM BAHO FILS GAMALIEN (7).
(11) TANGUFOR DJOMGANG LAZARE (7).
(12) NJONKOUA NGANTCHANG ALEX LANDRIN (6).
(13) KUATE TSEGOUI PHASIL ACHILLE (5).
(14) YALA RAOUL SERVAIS (5).
(15) ABDOUL -JABB�R BALLO MODIBO (5).
(16) MONGUE HAPPI ALBERT (5).
(17) KAMGA KAPTUE STIVEN CAMICAEL (5).
(18) ACHIRI VALENTINE (5).
(19) KENFACK DONGHO MICHYVE D'ALIVA (4).
(20) NWAFOR NKEMGUE BORIS (4).
(21) TCHATCHA TCHAMAKO DANY FRANCOISE (4).
(22) BIBOUT PAUL MAYNARD BOBY (4).
(23) KENGNE KWIATE ARNOLD CLIFFORD (3).
(24) TALLA NZONGANG JEPHTE (3).
(25) HOHI HOHI FILS ALEXANDRE (3).
(26) METEN BEKOUNDI PAULE ANDREE (3).


Passed in 2 Subjects: 21
(1) MEIGA SYLVIE NOELLE (6).
(2) NGWEM SOHNA ANASTASIE (5).
(3) MBIA CHRISTIAN (4).
(4) TAWLE APPOLONIE EDOA (4).
(5) FOPA NOUYAPO CAMEL MERIME (4).
(6) ONGBILIP KENNE HILARY DANIELLE (3).
(7) ANABEL KUNSHINE AZISE CHI (3).
(8) NGO NKUM LAURETTE MATHIEU (3).
(9) TIENTCHEU TCHAMDJEU MESLIN LE PRINCE (3).
(10) MONKAM EMAKAM DANIKA VIDIELLE (3).
(11) KAMENYI YVONNE (3).
(12) LIWONJO MADELEINE DIFOUM (3).
(13) MATICK CHRISTIE (2).
(14) SUZANE ADIOBA WAYAK (2).
(15) ATANGANA BELA SEPHORA ELIELLE (2).
(16) ANAFACK LOVELYNE DORCAS (2).
(17) NOAH MARTIEN DELORS (2).
(18) NGASSA NOELLE TATIANA (2).
(19) EKO II EMMANUEL (2).
(20) MBONDO NJEE ROLANDE RAISSA (2).
(21) ADONGMO SONIA LAKAINE (2).


Centre No:  11434  Government High School Ngusi Tombel
Regist: 35, Sat for 2 or more Subjects: 35, Passed: 32, 
% Passed: 91.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 6
(1) NGONE APOH CHARLES (14).
(2) NYAH HONORINE ATE (11).
(3) MESUMBE RICKEL EBUDE (11).
(4) NGNOKITEB YOKO GUY ODILIN (10).
(5) MESAPE DARLINTON MEJAME (9).
(6) BWESE LEONEL NKOME (8).


Passed in 3 Subjects: 16
(1) NNONZILLE NANCY AHONE EYIE (9).
(2) NYAME VALENTINE (8).
(3) NGWESSE CLINTON (8).
(4) NJIKANG MARTHA SENGE (7).
(5) BULAWA ROSELINE MUSI (7).
(6) ENEME DARLINTON NGOLE (7).
(7) MBACHAM QUEENABEL (6).
(8) NJUMBE BIBISHE EKEH (5).
(9) NJUMBE RUDDY NTUBE (5).
(10) ZITA MESODE NGALAME (4).
(11) NKUMBE PETER NKUMBE (4).
(12) NJOH LUCIA (4).
(13) EBAH NDUGE HONORAY HENE (4).
(14) EBONGE NDODE HARRISON (4).
(15) AJANG CHRISTEL NGUESIE (3).
(16) EJOLLE ANNABEL EBUDE (3).


Passed in 2 Subjects: 10
(1) MCMESUE NJUMBE LEVITO (5).
(2) MANYI NEVILLE AGBOR (5).
(3) ELUNGOME SHARON NZELLE (4).
(4) ASAKWA MARCELINE UKWABI (4).
(5) MESONGE FRANCISCA SENGE (4).
(6) SONE MARSHAL EBONG (3).
(7) MESAPE EBONG FRANKLIN (3).
(8) ENONGENE FREDERICK EWANG (3).
(9) ENONGENE NANCY MEJANE (3).
(10) EBUDE MIRRIELLE EJOMBONE (2).


Centre No:  11435  Government High School Ewoh Batibo
Regist: 41, Sat for 2 or more Subjects: 41, Passed: 6, 
% Passed: 14.63, Sanctioned: 8
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) NJEH JOEL TETUH (7).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) MBAH EMILE TEBONG (6).
(2) NJEI GEOGEN ASHEM (4).
(3) MBAH JOYCE-SANDRINE ABOH (3).
(4) FORTOH VANESIA ENJEI (3).
(5) NAFERE RENE AZEM (3).


Centre No:  11436  Marthlo Comprehensive Bilingual College Buea
Regist: 13, Sat for 2 or more Subjects: 13, Passed: 6, 
% Passed: 46.15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) EPIE JAMESABEL EDIE (4).


Passed in 3 Subjects: 1
(1) NSIANGUE LOIS NUTOBUOH (9).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) NSAINGEH EMERINE YABUA (4).
(2) EMBELE NANGOLO MOFEME (2).
(3) TAMBEAGBOR LEONEL TAMBE (2).
(4) ACHE SOLANGE NGWE (2).


Centre No:  11437  Government High School Kajifu, Akwaya
Regist: 3, Sat for 2 or more Subjects: 3, Passed: 2, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 2
(1) TAKEM - MBUA ESTHER MANYONG (5).
(2) LANE - MGBE FELIX ASU (2).


Centre No:  11438  St. Theresia Comprehensive College Djottin Noni
Regist: 15, Sat for 2 or more Subjects: 15, Passed: 10, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NSHONI BRENDALINE FIMUNCHIIM (7).
(2) TAH REGINA MOYEH (7).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) BORIS ECHEKIYE NYONUFON NWA (5).
(2) YANGSI OLIVIA KINJI (4).
(3) DIMLA COLLETTE NYANYOH (4).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) MBIYBUEH DONALD BINYOH (6).
(2) CHRISTELLE MUKAR (5).
(3) MJIMTILOH AGAPITUS NGALA (5).
(4) NTEMBE DIANE MUDEH (3).
(5) KUNSE HARRIETTE KIMBININ (2).


Centre No:  11439  Orchidee Bilingual College Douala
Regist: 132, Sat for 2 or more Subjects: 132, Passed: 120, 
% Passed: 90.91, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 24
(1) NGUEMBOU KEMCHE JOSEPH FRESNEL (25).
(2) NGO BAYIHA AMELIE ALPHONSINE (23).
(3) TANDA TONY VAIRELLE (19).
(4) NGOULE DINA TED ANDY (18).
(5) NGASSA FOMAGNI JASON ALWISI (18).
(6) FEUDJIO KENGNI IVANE FRANCHE (17).
(7) TEMGOUA DJETEU YANN KURT (17).
(8) FONGUE MUDJE POAKA FABIOLA (16).
(9) DJOKO TCHASSEM JIM RICHY (16).
(10) LESLIE -VERA PAULE REANNE EKOTTO (15).
(11) NGATCHUISSI MEDOMKEM EUNICE TSURIEL (15).
(12) TCHUENTE NONO JORDAN LANDRY (15).
(13) METCHUANG KEMENI GAELLE (15).
(14) FONDOP NOUMBISSI ABIGAEL (14).
(15) MAJO NGUIAMBA LIZ GARANCE SCHELLSSY (14).
(16) MELI TCHOUPOU ALESSIA ROSA (14).
(17) TCHAPPET TSAGUE IDYLLA MORAINE (14).
(18) DIPONG YANNICK STEPHANE (13).
(19) JOHAN CECIL BALAGA (13).
(20) DJEMBISSI SIMO JOEL (13).
(21) KENTIO NGUEMO SYNDI KATYA (13).
(22) EYAMBE LORITTA AGBOR MBI (12).
(23) DORETTA NZELE EGBE (11).
(24) NGNADA KAMGA JEHUS DIAZ (11).


Passed in 4 Subjects: 32
(1) MOMNOUGUI SONIA MAITE ELISABETH (19).
(2) TCHAPPET MBO SANGANG ELODY LARISSA (13).
(3) MBENGUE MARTHE OLIVE (13).
(4) NYIMA DJANKEU NELLY PATRICIA (13).
(5) FODOP WENDJI FREDDY GUNTHER (12).
(6) EWONGO AUDREY MAURANNE PRISCILIA (12).
(7) KAMGA TAGHE JULES CESAR (12).
(8) EPEY ELISABETH M'AGBOR (12).
(9) SOKENG TSAKE SHANICE (12).
(10) NDASSI MARIE CLAIRE NASHEN (11).
(11) ECHEFACK TEMFACK LUIDRILLA CHARNEL (11).
(12) MBORATOH BENNIS ABUWAH (11).
(13) FOTSO MOKAM TIPHAINE FLORE (10).
(14) EWOUDOU EYIDI AUDREY NELLY (10).
(15) NANDJEU BORIS BAXTER (10).
(16) EPEE KOUM OTHNIEL JONATHAN (10).
(17) PIPOKA WENCESLAS OBED (9).
(18) PENDA CINDY PAULINE (9).
(19) MOFFO JOSIANE (9).
(20) TCHEUFFA HAMAKOUA MICHELLE VIANNEY (8).
(21) ANDREW JOSEPH AHANDA (8).
(22) OLI ENGOME MISPA JEANNETTE (8).
(23) OMBIONO AMANA INES DESIREE (7).
(24) DONGMO KOUOGUIA STEFFI SANDRA (7).
(25) DIEPPE TCHOKOUANI STEPHANIE BRINDA (7).
(26) MOUTONGO BLACK MARLYSE CARMEN AMELIE (7).
(27) NGUEMFOUO YEMENE ORNELA (7).
(28) AFUKEZE BRENDA NNAM (6).
(29) KAMSU KAMWOUO AUREL ARTHUR (6).
(30) TCHATAGNE TANKOU HERVE GUENOLE (6).
(31) NOUBISSIE LAETICIA DIANA (5).
(32) FOCHA NOUMSI QUENTIN STEVE (4).


Passed in 3 Subjects: 45
(1) MBIEULEU JORDAN PARFAIT (11).
(2) OBAMA JOSEPH JUNIOR STIVE (10).
(3) TIENTCHE YONKAM ORNELLA STEVIA (10).
(4) KOUANKE KENGOUM BARBARA SANDRA (9).
(5) TSOUNGUI MANUELA AUDREY (9).
(6) NANA YVANNA KETTY NGUEPNANG (9).
(7) NFENKOU NJIMBOUOTJE DAMARICE (8).
(8) ASANGA MAHENE (8).
(9) NGWAKEU NGASSA THERESE LARISSA (8).
(10) TONCHI KOUWO JOVANIE LIVIA (8).
(11) KWOMSIE DASSA VIOLAINE JESSICA (7).
(12) MIAH DAMASE (7).
(13) NASAMBO SANDRA RISKALLA (7).
(14) TCHAPTCHET CLERETTE MERVELLE (7).
(15) EARWIN PETER BRANDON SOTABINDA (7).
(16) DJUENA NGALAHA SOLENE INGRID (7).
(17) SUMBEDE ETI PENCILVINE (6).
(18) NGONGANG KOUWO ESTHER (6).
(19) ANOH KEUBENG ANNELYSE FARELLE (6).
(20) EPI LUCY EBUJO (6).
(21) MPOH MPOH FABRICE (6).
(22) TCHOUANGA NGAYAP CHRISTIE MERVEILLE (6).
(23) EMBOLO YAKANA ELISABETH GABRIELLE (6).
(24) MEMOGYE KAMGAING CHERYLYNN (6).
(25) AMAYINA BABISSAGANA FERNANDE (6).
(26) TAMBE LOIC JONATHAN (5).
(27) NTO MBAH JIMAIMAH PAULE-RACHEL (5).
(28) RACHID SAIDOU TOUROUA (5).
(29) ELOMO BENOGO JEANNINE TATIENE (5).
(30) MOTEYO RUBEN LEONEL (5).
(31) GLORY NKECHI SUNDAY (5).
(32) TALAWOU NGUEPING AUBIN (5).
(33) TABEA LIBA JEREMY-RICHY (4).
(34) NDOME ETOUMBE NATHALIE (4).
(35) NKEMNI KESSE ARMANCE MANUELLA (4).
(36) FOMENE FOUSSA RENAUD GABIN (4).
(37) NOMBOT NDEGUE BRANDON FLORA ROSINITO (4).
(38) NUMBI KAMDEM RANDEL (4).
(39) MAYO NDOUMBE AUGUSTINE (4).
(40) EJUH AKEP EUGENE (4).
(41) DONGMO ZEMDJIO STELLA CARTELLE (4).
(42) LAMO TCHATCHIM ARSENE FRANK (3).
(43) SAWA DJEWE JULIEN GIRESS (3).
(44) MARTINA JENNY NDEDI BEMBU KUME (3).
(45) MOSIMA MUNYELLE BESINGI (3).


Passed in 2 Subjects: 19
(1) BOUBAKARY HADIDJATOU HOUMMA (6).
(2) ASHLEY LOUDJOM MONTHE (6).
(3) MASSODA NGHEUMANI NOEL JUNIOR (5).
(4) CHEMENI TCHANGOU YVAN COLLINS (5).
(5) KEPSU TAGNE BOB ARTHUR (4).
(6) SONE MATINE PAULE ANDREAS (4).
(7) NGNIPIEZI FEULEFACK ARNOLINE (4).
(8) PIPI WABETTE LAURA SOLENE (4).
(9) TSOPGNI JEAN BERNARD DYLAN (3).
(10) LONDO IVANO JACQUIN (3).
(11) KOUEMO HERMANN SOCRATE (3).
(12) BOMO NDEGHA SAMUEL (3).
(13) MBEUTOM YOUSSEU KEVINE DOLIANE (3).
(14) NGUENA AZONFACK VIRGINIE ELVANE (3).
(15) EKU MARRINETTE ARREY (3).
(16) GUIADEM PATIPE MARIANE CLAUDELLE (3).
(17) NIADEU NINTCHEU CINDY LEA (3).
(18) MOTO EWANE NELSON (2).
(19) DOUALLA HELENE RAISSA (2).


Centre No:  11440  Government High School Ashong Batibo
Regist: 7, Sat for 2 or more Subjects: 7, Passed: 6, 
% Passed: 85.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) TEBOH BLAISE KWAAH (12).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) TIKU LINDA TIMBEN (5).
(2) IRENE ANGIE MBAKU (5).
(3) TINGOM DESMOND TINGOM (5).
(4) MBACHAN JEANEVETTE EBECK (4).
(5) ACHA HARONA CHESAMI (3).


Centre No:  11442  Government High School Ngyenmuwah Batibo
Regist: 20, Sat for 2 or more Subjects: 20, Passed: 16, 
% Passed: 80, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 4
(1) TECHE SYNTYCHE ACHO (7).
(2) TAKA CLARIS (7).
(3) TEKOH MACALISTA ANENG (5).
(4) NAH MAURINE ACHA (4).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) BRENDA ACHE MBAH (8).
(2) ACHA SOUTHGATE TANJI (6).
(3) KETU ELIAS NEMBO (5).
(4) MANYAH COLLINS LOH (4).
(5) AKUM PRICILIA ATAM (4).
(6) ENGWARI SUSAN MUWAH (4).
(7) AYONG BETRAND MBAH (3).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) FORTEH VICKY NGOH (3).
(2) ANGWA LEONARD AYANG (2).
(3) AKWEH FRANBEL MBAH (2).
(4) NDANEN STEPHANIE (2).
(5) YAH CLINTON MUSONG (2).


Centre No:  11443  Government High School Mambu Bafut
Regist: 31, Sat for 2 or more Subjects: 31, Passed: 26, 
% Passed: 83.87, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 21
(1) NGWASI SOLANGE NGUM (10).
(2) LEONEL SUH (8).
(3) CHE CLAUTILDA BIH (8).
(4) ZAMA NSUH HILARY (8).
(5) FUH MELVIS MANKA (8).
(6) NEBA MIRIAM NGUM (7).
(7) MOLOW JACQUELINE (7).
(8) NEBA FRANCIS FUH (7).
(9) NDONGLA CLINTON MUCHI (6).
(10) NGWA EMELDA LUM (6).
(11) NIBA FELICIEN AMBE (6).
(12) NCHANG SYNTHIA NGWA (6).
(13) SUH CHRISTABEL NCHANG (5).
(14) JOLANDA LUM (5).
(15) FUH EUNICE BIH (5).
(16) AMBE DIONE� ASOH (5).
(17) AMBE WILTA BIHNWI (5).
(18) NGWA MARCELINE MANKA'A (5).
(19) ASONGOH OMEGA (4).
(20) VANISA BIH BUBUIN (4).
(21) BIH MARY ASUMTA (4).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) FUH BLAISE AMBE (6).
(2) NGEH JEROME YUY (4).
(3) BINWI DELPHINE (3).
(4) AMBE HYCENTA NCHANGNWI (2).
(5) AMBE MONIQUE MANKA (2).


Centre No:  11445  Government High School Aduk
Regist: 44, Sat for 2 or more Subjects: 44, Passed: 41, 
% Passed: 93.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) CHIA LOUIS DENG (16).
(2) KUH MILTON MUTEH (9).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) KAIN CLAUDE TIM (8).
(2) CHIABI NORA FUAM (7).


Passed in 3 Subjects: 25
(1) CHIA DIDIEN YUH (13).
(2) GHANG CIDWINE FUWAIN (11).
(3) TOSAM LEVIS YUH (11).
(4) NKESSA JUSTINE CHIA (9).
(5) SUUH ANNABEL NDISI (9).
(6) NDIM MILTEN FORKOM (9).
(7) CHIA EMMACULATE NENA (9).
(8) KUH BLESSING NAWANGHA (9).
(9) KIMBI MARIE NTEFF (9).
(10) CHIA JUDITH FINTIENG (9).
(11) NGONGPAN KENEDY YEH (9).
(12) CHIA LILIAN (8).
(13) AMAH FRANKLINE NJIMBE (8).
(14) NGWAH EBENEZA MENG (8).
(15) MOM LOUISA NIH (8).
(16) HAMIDOU KARIMU (8).
(17) MUHAMMADOU USMANU (7).
(18) MUAM MABEL BI (6).
(19) TOH JUDE TEH (6).
(20) NTOH BAZIL KUH (6).
(21) NKWAIN MARTHA MBUH (5).
(22) KUH MARINE BIY (5).
(23) MANIGHA SOLANGE FIEN (4).
(24) KARIMU TASIH (4).
(25) YHAM KELVIN YUH (4).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) AFUMBOM RUPHINE NABI (5).
(2) NSE JOSEPHINE NYANGHA (4).
(3) CHIA EMILLIAN NAIN (4).
(4) NGONG RITA CHIH (4).
(5) DANAMOU ASSANE (4).
(6) CHIA RUTH NSANGLI (3).
(7) CHIA BENEDICTA CHA-AH (3).
(8) TSI CLODETTE NIH (3).
(9) TOH LAWRENCE CHIABI (3).
(10) NGWAH MACSIVA (3).
(11) CHIA LARISSA KOMBE (2).
(12) MUAM ALBERTINE FIEN (2).


Centre No:  11446  Menchum Bilingual Academy Wum
Regist: 72, Sat for 2 or more Subjects: 72, Passed: 35, 
% Passed: 48.61, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 8
(1) BEZENG BETRAND MENDI (10).
(2) SANDEU FANGOUM PASCALINE (8).
(3) CHE VALERIE ITENG (8).
(4) CHE JUNIOR NDEH (7).
(5) EBUA DESMOND ACHUO (5).
(6) NGONG STEPHANIE WAI (5).
(7) NDOME BERTRAND NKIMBENG (4).
(8) KUM LALITA EKEI (4).


Passed in 3 Subjects: 12
(1) WEBYA BEATRICE GHAMU (7).
(2) YAHM EUGENE SENTIE (6).
(3) KUDI JELVAS KUDI (5).
(4) BAGHA RENE BUH (5).
(5) KEDZE CITRON KAI (5).
(6) NYOH ANITA EWO (4).
(7) FONANGA PRICILIA ENJUIH (4).
(8) AWAH KELLY MEGHA (4).
(9) NGWA-AH EVERA MBONG (4).
(10) MBAI CYROLLE FUEI (4).
(11) ZIH IVO WUNG (4).
(12) CHUO NELSON TEGHA (3).


Passed in 2 Subjects: 15
(1) KATCHE CLAUDETTE EKAN (4).
(2) MANDA SINTIA TINOH (4).
(3) KOM AMSTRONG KONG (3).
(4) ASANGA SCHOLASTIKA TACHAM (3).
(5) NGONG SANDRINE LOLIKA (2).
(6) TEM GLADYS MBI (2).
(7) FANG MELVIS MENGING (2).
(8) KELLY MELANIE CHUO (2).
(9) USMANU ALIYU ABDULAHI (2).
(10) FUH CARINE NGWINGEH (2).
(11) ESOH ORILIEN BEZENG (2).
(12) JAMA HYCENTH GASKIA (2).
(13) PATU HASSAN (2).
(14) MOHAMADU SULE DICKO (2).
(15) AKWO EMMANUEL NGONG (2).


Centre No:  11447  Summerset Bilingual College Buea
Regist: 92, Sat for 2 or more Subjects: 92, Passed: 72, 
% Passed: 78.26, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) BEANJU WILLIAM AKAMIN (9).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) EDWIN TABIFOR (15).
(2) AKEH ACHUA PHILIMON (10).
(3) TAKOH NELSON ANYI (9).
(4) AJONGAKOA QUINIVA AMIN (8).
(5) OWANJI BAU MARIE (8).
(6) TIMOH BERTSON TIMBEN (8).
(7) YUFENYUY MISPARINE NGINJEH (8).
(8) MOJOKO MEENDE ELISE (7).
(9) AGBOR BLANCHE MUTANG (7).
(10) ANNICETTE BERINYUY (5).
(11) LOOH MARTHA NYAH (4).


Passed in 3 Subjects: 31
(1) NGWA DESMOND NGWA (11).
(2) AKWE ROSELINE (9).
(3) AZEH EMMANUEL (9).
(4) NAHVALA RITA TENDONKENG (9).
(5) TANKA NUELA WAGOH (8).
(6) TIKUM KENNETH MBAH (8).
(7) CHU PRECILIA EBIKA (8).
(8) TIBAB PETER AKUM (7).
(9) KETCHEM GWENDOLINE ASHIE (7).
(10) NKOH TANOW MACNEIL (6).
(11) OJONG JEFF AYABI (5).
(12) AZONGANKWETTE AFENDIA (5).
(13) KEPWOU ARCELLE VANESSA (5).
(14) WENONG NELSON TIKU (5).
(15) BACHE EVELINE (5).
(16) ANDO DAMARIS NGWO-TAMO (5).
(17) OKOLE MICHAEL NGUDE (5).
(18) EBOT-ETCHU SAMUEL ETCHU (5).
(19) NZATEH FAITHFUL NKWASINWE (4).
(20) NKONGHO CHRISTINA AYUK (4).
(21) NDONG' HOKOU EMELINE (4).
(22) OTANG ANNA AYUK (4).
(23) JATOR ROLAND KAWEP (4).
(24) BANG WILLIMINA NAHBILA (4).
(25) NGONGEH SMILE NGENCHO (4).
(26) SYNTHIA NZELLE ESONG (4).
(27) NZIBIE GEORGE KUMBO (4).
(28) NGEMEBAH BRISGLY EBONGE (4).
(29) SYLVESTER YAMLAK SAMUEL (3).
(30) MILDRED BIH (3).
(31) NKEMANJONG NKENGAFAC ANNA (3).


Passed in 2 Subjects: 29
(1) MBENWOH BRIAN NJULEFAC (6).
(2) ISAH HERMION NYOLE (6).
(3) ALBERTA ADJUA KELLY WILLIAMS (6).
(4) ETANG-OROCK DANIEL ASHU (6).
(5) ESUA FLOYD CHARISMA ESUA (6).
(6) NGOE CHARLES OKOLE (5).
(7) EKOI JOSEPH MBALLA MOTOPOH (5).
(8) EBUKA CYNTHIA NYANOBA (5).
(9) ETONGWE FLARET NGESSA (5).
(10) LISONGE CATHERINE NAMONDO (5).
(11) ASHU ASEK DENIS AKWO (5).
(12) NCHE ODETTE ANKANG (5).
(13) BAME JOY YIBE (4).
(14) SHETEH DERICK ASEH (3).
(15) NDASSA ADOLPHE ERIC (3).
(16) AGAH SYLVIE ANIE (3).
(17) EPEY ELIZABETH MANYI (3).
(18) JABLAK CORINE NGADAN (2).
(19) TANYI ANNE-MARIE AKESU (2).
(20) ELAD FOCHEPIN CHENDO (2).
(21) EPOSI MOKI GEORGETTE (2).
(22) EFETI MARIE CLAUDETTE NJIE (2).
(23) ATABONGAWUNG MELVIS FOMINKA (2).
(24) ASONGCHA JOEL (2).
(25) ASHU CANDY KUNA (2).
(26) AJUA ROMANUS (2).
(27) DIAN NSANNE (2).
(28) AYUK ALICE EGBEYONG (2).
(29) AWANKA ZITA EDOH (2).


Centre No:  11448  Bonaberi External
Regist: 197, Sat for 2 or more Subjects: 197, Passed: 84, 
% Passed: 42.64, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TATANG TERENCE TANGUNU (11).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) EYONG TIKU MEGHAN AYUK BANG (11).
(2) LACMAGO PEFOUHO ELDAD (11).
(3) RITA NCHOU TANTOH (10).
(4) BUDZE BLANDINE LEINYUY (7).
(5) FAVOUR MBONG LIVENJA (7).
(6) NKWAYUK VICKY FALONE ENOW (6).
(7) NFOR BLAISE KIDZEJIKA (5).
(8) CHE SINORITA LUM (5).
(9) MAKATEH ADELINE CHUBUHG (4).


Passed in 3 Subjects: 29
(1) NANA TCHUINGOUA JOYCE MANUELA (8).
(2) CHADRACK MAKONG (7).
(3) ASAH JULIETTE ALENU (7).
(4) OJONG ETAFUP (6).
(5) NJAWE DEUMENI YANICK DUPLEX (6).
(6) NGONG TERENCE MARTINS (6).
(7) MBUH VALENTINE NSAHCHIA (6).
(8) OBEN BESSEM LISETTE (6).
(9) ANYE MAXIMUS ACHIRIMBI (6).
(10) EYONG GUSTAVE FUNGWA (6).
(11) MANKAAH AKONEI (5).
(12) TAMBI LAMBRIS MENTI (5).
(13) SIEKAPEN FRANKLIN (5).
(14) FEBNCHAK FRANCIS NKILAH (5).
(15) TUMENTA ANABELL (4).
(16) NGWANG BOXTON BERINYUY (4).
(17) RUTH KAHNAH NDASI (4).
(18) BONGLACK CIEDONE NWUNSEN (4).
(19) ARRAH ANITA AYUK (4).
(20) AMBE PRODENCIA ASOH (4).
(21) OJONGTAMBE ETCHU (4).
(22) KIMBI CARISTA NGAH (3).
(23) MENDI BELCHANIS BETEH (3).
(24) NGANDJI KUINGIN JOCELYN REGNAULT (3).
(25) NTUI BERNARD WISDOM ABUM (3).
(26) NITCHEU TCHOUAGA LAETICIA (3).
(27) RUNDUM ROBERT NUMNLACK (3).
(28) ANJAH TIKU SAMUEL (3).
(29) KERENGE KELLY NKWA (3).


Passed in 2 Subjects: 45
(1) KUISSU KAMOGNE PRINCE MICHEAL (6).
(2) ANDONG-ANGUM DION (5).
(3) NSOGA JEAN SIMON PIERRE (5).
(4) KAMENI SIEWE ELSIE ODILE (5).
(5) NZOUAKEU TCHATCHOUA CALICE CHANY (5).
(6) KACHU HIESON NGANJO (5).
(7) LABAN EMMANUEL NGWANG (4).
(8) KENGNE KELLY ANGE CLADYS (4).
(9) PANJI KAMANYI HENSCHEL (4).
(10) DJIATIO TIHA STEVE COLLINS (4).
(11) BESONG BENJAMIN ETTA (4).
(12) TITATAH DIVINE (4).
(13) AYUK KAREEN KEFIE (4).
(14) NGHONINJI YANNICK NTETMBOM (4).
(15) MANGEB GRACE TAKU (3).
(16) LENGHA RUDOLF SHING (3).
(17) VISHEY MAXCELINE AKULI (3).
(18) FRANCISCA BIH SAMA (3).
(19) NGUEFACK WALTERS (3).
(20) MONFRE FABRICE (3).
(21) AGBOR ENOW-BAWACK PAMELA (3).
(22) KENGEM ANITA CHARLOTTE DJEM NGEAH (3).
(23) LOKENDO EMILIA (3).
(24) TEKU CLAUDIA ANDONG (3).
(25) NFOR CHUNGONG LESEMBONA (3).
(26) AGBOR CLINTON EBAI (3).
(27) DIONGE DIVINE DIANGE (3).
(28) AYABA DIVINE KWIGHENTGHOH (3).
(29) NGHONINJI EUNICE NGHOKIAYI (2).
(30) ACHU MILDRATE MENGWI (2).
(31) EPIE NDIME VICTOR (2).
(32) MAKISHA NAMONDO NDIKUM (2).
(33) RAYE ZENABOU KHADIDJA LAYLA (2).
(34) TUMENTA GANYUI CHANTALE (2).
(35) VIVIAN BINIE (2).
(36) TCHUINTE LAUREL CHRISTIANE (2).
(37) NGO BAHIDA MARTHE FREDERIQUE DIANE (2).
(38) AKUMBE CELINE ENJECK (2).
(39) CYNTHIA TENDONG TIFUH (2).
(40) ADEGEH MISPA MEMENG (2).
(41) AYUK ROPHINA ATEM (2).
(42) DOUANLA FEUDJIO GERVAISINE NIDELLE (2).
(43) EGWAH TAYIM JENNIFER (2).
(44) MFETIE MOHAMED (2).
(45) BINDA BORIS GAJU (2).


Centre No:  11449  NESCAS Etoug-ebe Yaounde
Regist: 83, Sat for 2 or more Subjects: 83, Passed: 76, 
% Passed: 91.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 14
(1) OBOLO NWAGA INES (25).
(2) MASSO NKONLA LEONTINE ERIKA (23).
(3) TCHOMOBE MAJEU NGUEDEM LAURENTINE (23).
(4) CHIMI YOUKAP OREAL SHAGUILE (22).
(5) NGUIMATIA BIKEL (22).
(6) FOTSING FOTSING MICHAEL DIMITRI (19).
(7) FOALENG GAMGNE LUCIA MERVEILLE (18).
(8) BIH VANESSA TITA (18).
(9) FOKAM MEAFO STEVE (17).
(10) MELI JOUNDA MARIE VIERGE (16).
(11) DONCHI TCHOUTA ELIANE SENTENAC (16).
(12) METUEKAM FRANCOISE MERVEILLE (15).
(13) TCHOUMADZE TCHATCHOUANG ALEX LE BERNIN (12).
(14) TAR THOMAS NDZIDZE (9).


Passed in 4 Subjects: 24
(1) ABOMO BINGONO MICHELE KARELLE (17).
(2) ONYEKACHI FRANKLINE ONYENWEUWA (15).
(3) ATEMBEH HELEN TASONG (15).
(4) AWOUMFO NDZEHA CIRIAN (14).
(5) KINGUE SAMUEL (13).
(6) NSOLA OYANE RICK STAHNN LEWIS (12).
(7) TCHOUYA TCHOUYA JAMES GODWILL (12).
(8) RANDA PEMBE NGUNDUE EFITE (12).
(9) TSANE MOMO (12).
(10) CHU SANDRA ENAM (11).
(11) NTUMNYUY JULIENNE FOMONYUY (11).
(12) NJONG WILLIAM DESIRE (11).
(13) NYOUNDAM TITTI PIERRE ROLAND (10).
(14) BOUGA YIMGA RUTH (10).
(15) BEVERLY MANYI-ETAH AGBOR (10).
(16) FONKOUA LEANDRE BRENDA (10).
(17) AYUK RHODA-BETH OJONG (10).
(18) NDAM NOELLA TIFUH (9).
(19) KWALATCHAMBE SAMUELLA (9).
(20) MATCHUENKAM KAMGUIA AURORE (8).
(21) TOMY MBAKOP STEVE NELSON (8).
(22) NGOLO ARMONIE YVETTE (7).
(23) RASSIA ASTRID JENNIFER (7).
(24) KELSEY NKUH-AFANYU NFORGWEI (6).


Passed in 3 Subjects: 25
(1) NDI ASSEMBE PASCAL CLAUDE LOIC (10).
(2) NDZIE EDOA MICHAEL (9).
(3) KARL NELSON YENGA (9).
(4) DJAMBI MGBADJO PATRICK LANDRY (9).
(5) FODJO NGOUNOU NAOMIE JIREH (8).
(6) DONGMO TSOPFACK FELICIE CINDY (8).
(7) MOMO TSAGUE PULCHERIE (8).
(8) MEBENGA EMBOLO THERESE DORINE PATIENCE (8).
(9) DJONTU MAFFO CHRISTELLE SONIA (8).
(10) ETEME EDOA GABRIEL (8).
(11) BOGNING NKWANKEKAN KAREL AUDRILL (7).
(12) BANGA CALEB MUDOH (7).
(13) ASSOUMAOU MOUSSA SANDA (7).
(14) FRI VIVIANE (6).
(15) DJUFFO VANESSA (6).
(16) AKANA KEUHABOU KARIM (5).
(17) KOUAMO RAISSA DANIEL (5).
(18) NYANTCHOU BETO BRICE AUBINE (5).
(19) NGANTCHET KOUEGOUE MARIE FRANCINE (5).
(20) KOPLON TCHUINGOUA ANNE STELLA (5).
(21) MOUMENY LEUMENI MERRELL (5).
(22) ZEMAH GWENDOLINE METIMEH (4).
(23) CHE SOLANGE LUM (4).
(24) DOOH BONGONGUI SERGE LUDOVICK (4).
(25) PALUKU SYAUSWA MUTAKA ERIC (4).


Passed in 2 Subjects: 13
(1) SIDJAP THIERNO ANGE JORDAN (7).
(2) AWA ABOUBACAR (6).
(3) OUMOUL KOULCHOUMI ALI (5).
(4) KENFACK JOSELINE MAIVA (4).
(5) KAMGA FOKA SILVERE ULRICH (4).
(6) EKANE MESUMBE TAPITA (4).
(7) PIATA YONKEU SONIA (4).
(8) BORIS ANDREW EDIE MBULLE (3).
(9) AKANDE CLAUDE AUREL (3).
(10) NDI GLORY LEMNYU (3).
(11) MAHAMAT AISSATOU BESUNGOU LOVELINE (3).
(12) BERINYUY FRANKLINE NYUYTIYMBIY (2).
(13) NGWA NOELLA BIH (2).


Centre No:  11450  Amity International College Yaounde
Regist: 38, Sat for 2 or more Subjects: 38, Passed: 34, 
% Passed: 89.47, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 4
(1) KWAME KAMGAING YVES JUNIOR (21).
(2) KAMWA DZUKOU FRANCESCA DAVILLA SOLANGE (20).
(3) MENANZOU NGAMOE CATHERINE DOMINIQUE (19).
(4) SAMBA SAMBA JUNIOR (12).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) LOUIS KEVIN OBIOMBOK (17).
(2) MOUTHIEU LEUYOU AUDREY MEGANE (16).
(3) TAKOU YOUTA DIANDRA CASSANDRA (16).
(4) BARBARA YONDO NYONGSEH GABSA (15).
(5) JULIENNE DULCIE TOUTE NGO WANGUE (15).
(6) MBIMBE AUDREY JESSICA (14).
(7) HAPPI WANMO STEVE LOIC (12).
(8) NANA ABOMO MERVEILLE (11).
(9) TCHOUEN ODETTE-CHARLENE (11).
(10) KHUN REGINE AURORE (10).
(11) BISSEM BI MBELA MOISE MICHEL THIERRY (9).
(12) KOSSONI AMOUGOU LOICA GEORGYNA (8).
(13) MANAL IBRAHIM GARGA (8).


Passed in 3 Subjects: 13
(1) SIMO TCHOMGUE MICHELE ORNELLA (10).
(2) BRYAN JEAN PIERRE BIDJOCKA (8).
(3) BADONA ONDOA YVAN (8).
(4) BERRI FABONG TAMFU (8).
(5) SOUKSOUNA DIANA (7).
(6) MANANG RANDY ROLF (7).
(7) NGOUNOU BAHIOL YVETTE SERENA (6).
(8) DOFARA DAVIDA THEODORA (6).
(9) KAMTOH KENMOGNE CEDRIC ULRICH (6).
(10) TALEKEUDJEU TSEMZANG LORIC CAREL (6).
(11) TAMO GUEMKAM REINE COLETTE (5).
(12) TADEMO KOUMANDA MARIE SOUMMAI (5).
(13) AYISSI EKANI STEVE LANDRY (5).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) KAPTUE WAFFO DESANCIO MICHEL (6).
(2) BITBEU NGAMGNA WILLIAM STEVE (5).
(3) NKONGBONG TSOBZANG NICANORD EUGENE (5).
(4) PIERRE LINDEN KEMTA SAMOBO (3).


Centre No:  11452  Sure Foundation Comprehensive College, Tiko
Regist: 82, Sat for 2 or more Subjects: 82, Passed: 53, 
% Passed: 64.63, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) SAALE ADAMU NDOYE (11).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) FOTABE BRANDON MBUMELIA (10).
(2) EKUKA SYLVIE CHONDO (9).
(3) ITOE BRINE MENDE (9).
(4) KONGNYU MBUA DESMOND (8).
(5) GEN BESSIM AGHEM (8).
(6) MIGUE SATURNIE CACHARELLE (5).
(7) NJUKANG MATHIAS NJI (5).
(8) NGO MOUSSI ADELE (5).
(9) ETCHI MBI BESSEM KAH (4).


Passed in 3 Subjects: 21
(1) BONAVANTURE NKOLO NANGA (8).
(2) GAYEL ORU AYUK (8).
(3) ACHU KARHENS MBIA (7).
(4) ASOH DENIS ABOH (7).
(5) EBOT BAKITAH EBANGA ARREY (7).
(6) TABE BLESSING MANYI (7).
(7) CHIA CHANCELINE NGAH (7).
(8) LUM VANESSA L'OR (6).
(9) NGONGAN ROSELINE HAPPI (6).
(10) MUKWELE LYDIA BOTAME (6).
(11) KUBANG AMADINE MAKEBEH (5).
(12) EWOH NDU MARIECLAIRE (5).
(13) EGEH HALIMA BAWACK TAKANG (5).
(14) YUMEH WINSLUS (5).
(15) TAH SHINA LOH (4).
(16) ETOH ROBERT ANGENOH (4).
(17) NGOWO REBECCA MOKWA (4).
(18) BINSILA BONGKELLA SEMENCE (3).
(19) ERIC CHICK KIMBONG (3).
(20) ATABONGAFAC JULLIE (3).
(21) NABILA NARDINE BABILA (3).


Passed in 2 Subjects: 22
(1) IKOME MARTHA (6).
(2) SAMA ADRIAN SAMNYABITHAH (5).
(3) KETCHEM MARVELOUS KUMBONG (5).
(4) TUMBONG NAOMI-ABIGAIL MBOH (5).
(5) LOBE WILSON MBANTAH (5).
(6) NFOR NGAWE PELAGIE NSHANIE (5).
(7) ASANG BLESS CHE (4).
(8) NJIE PRINCE NJIE (4).
(9) BINSILA BONGMANN MISERICORDE (4).
(10) EDIAGE NADASH MECHANE (4).
(11) CHARLOTTE BIH AWAH (4).
(12) LOUIS NDAM VAH (3).
(13) MPHUER NESTOR TUA (3).
(14) LAURA JOFFI EKEMA (2).
(15) ANDO MACZIAN ANGYIE (2).
(16) FONKEING HARRIS MAIL (2).
(17) OJONG SIDONIE TABE (2).
(18) NKAMBI CASCILIA MBONG (2).
(19) ASHU BRONHILA AKA (2).
(20) BALIKI JANNIES ENGWO (2).
(21) GORDON NJUH TABBA MUA (2).
(22) RUDOLF OFAWA ATAYOCK (2).


Centre No:  11454  Unic Secondary School, Limbe
Regist: 37, Sat for 2 or more Subjects: 37, Passed: 25, 
% Passed: 67.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) TANTOH HORTENSE LABOU (8).
(2) DIVINE TABIT EYOH (8).
(3) TIMNGUM BELCY BIH (6).


Passed in 3 Subjects: 13
(1) FAUSTINA FULAI (12).
(2) ALEXINE SUIVEN (8).
(3) NGAMBI NELSON EWANG (7).
(4) NGWAH NGONG PASCAL (6).
(5) REGINA IYANU ROBERT (6).
(6) NFON ANITA NONGSI (5).
(7) OJONG SHANIS MBENG (5).
(8) KEFFIE NADESH ANYI-AGBOR (3).
(9) TAMBANG EMMERENCIA MANYIA (3).
(10) MABU DEJOLI MESORI (3).
(11) TUMENTA MISPA YATAH (3).
(12) MANGI ELISHA KIEHMEHNYI (3).
(13) MOSONGO SUSAN NJEKU (3).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) EBWELLE ERIC EDIAGE (7).
(2) EYONG ESTHER NKONGHO (3).
(3) IBRAHIM IBRAHIM MOUSSA (3).
(4) NZELLE GENEVIVE EDONG (2).
(5) NGAME ANITA (2).
(6) AFI ROLAND (2).
(7) ZOFOA MALICE NGENTEH (2).
(8) ETEBE ANICET ETU (2).
(9) MWAMBO JULIE NALOWA (2).


Centre No:  11456  Standard Secondary Grammar School Santa
Regist: 46, Sat for 2 or more Subjects: 46, Passed: 32, 
% Passed: 69.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 18
(1) NEBA ANNABEL MANKAH (10).
(2) YOUKOU FABRICE (10).
(3) MBONWUN EDITH NGIFOR (9).
(4) NJI COLLINS CHO (8).
(5) NJI SYLVES MULUH (8).
(6) MULUH ADRIAN NGWA (7).
(7) TANJAH CHOFOR DERRICK RUSSEL (6).
(8) KHAN LUM SHELLA (5).
(9) CYNTHIA RINGNYU TAMFU (5).
(10) SHAFE MARICLARE YEFON (4).
(11) NGELE FABRICE ALOMBA (4).
(12) NJIKI VAROLINE NOURA VUGTROSINEGOR (4).
(13) MACHIDA BELLINE (4).
(14) AKUM BLAISE ATANGA (4).
(15) MOKOM PROMISE (3).
(16) CHRISTABLE NGEFOR (3).
(17) NDZEMDZE RENA NANGAH (3).
(18) NKENG CLAUDINE LUM (3).


Passed in 2 Subjects: 14
(1) NKEH RANIBELLE NGWENYI (6).
(2) MASAMBA SONITA (5).
(3) LONGMAFO DZEUTOUO LEONCE (3).
(4) NGWINGMACHI RELINDYS NKWENGANG (3).
(5) MOFOR VERA MANGELA (3).
(6) KENGFACK JOYCE (3).
(7) FIEZEH EDITH MBI (3).
(8) FRI MARGERATE CHICK (2).
(9) LOPEZE KELVIN (2).
(10) FOMENKONG TELESPHORE (2).
(11) NCHUMULUH RUTH NGWINGNTEH (2).
(12) CYNTHIA MAKEM CHOFOR BOMA (2).
(13) NDANZE YVETTE MANTAP (2).
(14) MULUH HAPPINESS MEGHA (2).


Centre No:  11460  Model Charity Secondary School, Santa
Regist: 1, Sat for 2 or more Subjects: 1, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11461  Complexe Polytechnique Bilingue Prive, Laic Tama Bafoussam
Regist: 67, Sat for 2 or more Subjects: 67, Passed: 40, 
% Passed: 59.7, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 7
(1) MOJOKO PAULINE EKEMA (12).
(2) MUHAMMADU SAMINU (9).
(3) TIKU MBI SAMUEL (9).
(4) MEKUI MEGAM GUYANNE VANNESSA (9).
(5) KENFACK NGUEPI RODRIGUE VICTORIEN (7).
(6) MOHAMADOU SAIDOU (6).
(7) NDI SELAMU DERRICK MICKAIL (5).


Passed in 3 Subjects: 16
(1) NOUMA MATHIEU PAUL - RALPH (9).
(2) TARSIMO ALPHONSE NYUYSENI (7).
(3) BILOUNGA NGUEA CHARLOTTE HILLARY (6).
(4) FOSSO ESDRAS LEONARDO (6).
(5) MBODA WOBIWO GUIFFO (6).
(6) TAKOGUEM TAKOGUEM FRANCK HERVE (6).
(7) WILLIETTE BIDYOGHA (6).
(8) MBE TAKAMGOUM YANNICK (5).
(9) VOGMORE NGUEGO DENNING WILLFRED (5).
(10) MOTIE NJIMAFO FABIOLA BLONDELL (5).
(11) AFESE SHERON NGUINGO (4).
(12) TEKU FONO SILVERE KEVIN (4).
(13) LELE SOUOP LARISSA STEPHANIE (3).
(14) AMINATOU IBRAHIMA (3).
(15) FOAPA KUE STEVE DELANO (3).
(16) NOKO FOKOUO ARNAULD (3).


Passed in 2 Subjects: 17
(1) LEMALUE MARCEL DE - PATIENT MORFAW (6).
(2) MAGA FOTIE SULAMITE JAEL (6).
(3) KENNE SAHA DAVILA (5).
(4) KAMSO MEGAPTCHE FREDDY LIONEL (4).
(5) DJUIDJE TAGNE GINETTE (3).
(6) TAGNY METSIEWE VANESSA RHODIANE (3).
(7) MEKONTCHOU PAUL - SILAS (3).
(8) MBOGNE KAMGUE MERVEILLE SONIA (3).
(9) MECHIA YABI JOEL JORDAN (2).
(10) SIMO ULRICH JOEL (2).
(11) TCHUINGWA TCHATOUO DANIELLE (2).
(12) SIMO SIMO MICHELE LOIRETTE (2).
(13) ENONGENE FABIOLA SENZE ADE ODETTE (2).
(14) CHEMBO SIMO TCHEPNANG LINDA SORELLE (2).
(15) ZEUKOU SAHA THIBAUD ULRICH (2).
(16) NSANDIE NOUBIGA NIGUEL (2).
(17) MEBOU FOTIE DANIELLE ALIDA (2).


Centre No:  11462  Government Secondary School, Sabongari
Regist: 18, Sat for 2 or more Subjects: 18, Passed: 10, 
% Passed: 55.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NFORMI JOSEPH NJIBUIN (12).
(2) BABA YAYA BUIME (9).
(3) NFORMI EPHESIAN ABACHA (7).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) WIRSIY ABDU JALILI (10).
(2) NGONSAH VINCENT (9).
(3) NYEGAIN MOURINE (5).
(4) JUME DESMOND BOLACK (5).
(5) SHEI SULIVANE LIMNYUY (4).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) FUMLACK ROBERT (4).
(2) LAMNGU LIVETTE (3).


Centre No:  11464  Government High School, Baba I Ndop
Regist: 90, Sat for 2 or more Subjects: 90, Passed: 64, 
% Passed: 71.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TITA DOH BALKISU (21).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) FEMSHIANG USHAU SHIMENYI (12).
(2) MANGI NAWA LUDI (10).
(3) NAFISATU YARSHIKE (10).
(4) YENKONG ASCADAR NKIPANG (9).
(5) SHIMINYI YVETTE NCHUPENDEMDEM (9).
(6) SHIMINYI SAMA HAFIZU (9).
(7) PANGYAT BRUNHILDA FAMINYI (8).
(8) NAYERA DORIS (8).
(9) NGOH PANGYAR MIRANDA (7).


Passed in 3 Subjects: 33
(1) NGOCK FAVOUR TANGU (12).
(2) TINDATIE CLODETTE NAWA (11).
(3) PEPANDZE YAHAYENU MUENJI (10).
(4) YONGHO CHRISTABEL SHIMENYI (9).
(5) ROBERT NWEBE (9).
(6) NDZEMOTEUH RASHIDATU NJOMNWEH (9).
(7) NUTIECKNWEH JEREMIAH (8).
(8) CHE TERRY SUH (8).
(9) TANGWE DAUDA (8).
(10) TARNTEH YATSHIKA NAPSIATU (7).
(11) CHAYI SYLVIE MBONGEOH (7).
(12) KEYONWEH IBRAHIM LEBOH (7).
(13) SOPSE DAWOD CHURIKEH (7).
(14) YONGHO NUMENYI ATINEH (7).
(15) SHIPU CLEMENT (6).
(16) NCHIMENYI SOULEMANOU (6).
(17) PEPANDZE CLINTON (6).
(18) MANGI BRENDALINE NKWEKEH (6).
(19) KIEMENYI ASABE (6).
(20) SOPSE YVETTE NDREMBOMENYI (6).
(21) MOHNDZEKUREH SULE WISALA (6).
(22) CHAYI MARIYON SHIMENYI (5).
(23) NGWA RAISSA SIRRI (5).
(24) NGANGCHI CORNELIUS LEBOH (5).
(25) FORMBERE YAYA MENDUTLE (5).
(26) FEMSHANG HASAN FUESOH (4).
(27) SUNJOKTEH YVETTE PEHKEKE (4).
(28) TARNTE LASSA MUENYI (4).
(29) LADIFATU NUMENYI (4).
(30) YONGHO JULIET (4).
(31) JABU FATIMATU NUNDRE (3).
(32) MBINKAR MARIYAMO MOYEH (3).
(33) NTOHBUKU EUGENE (3).


Passed in 2 Subjects: 21
(1) PETIANGMA TERRENCE (6).
(2) MOH NDZEMBUI DAOUDA (5).
(3) KANGHAWAH MUSTAPHA CHUPIPWOH (4).
(4) TIEMBIAH OLIVE MBOBIWOH (4).
(5) NWESHIPIE MARINE KOTEWOH (4).
(6) TITA SAMA AMIDU SHIMENYI (4).
(7) NGUM ERNEST MERLIN SHANG (4).
(8) NDIMAAH HOSEA CHAFAH (4).
(9) SHAGNGANG IRENE NDOGNGIH (3).
(10) NYAMI JVIEN YEWOH (3).
(11) MOHNDZEMOFUE SOLANGE SHIMENYI (3).
(12) TOBUH AJARA PEPILA (3).
(13) ISIDORE NJINKWAHA (3).
(14) NDZEMBAFAPTEH NAH JILL (3).
(15) MANDZE AMAMATU PUNDAP (3).
(16) WIRGHAM NDZENAPU (2).
(17) YEWOHMBENGHI PATRICIA (2).
(18) FUEKANG BETRAND (2).
(19) CHU HILARY NCHIMINYI (2).
(20) NASHIPU RASHIDAT NIHAD (2).
(21) TAMOGHO EMMANUEL AFAMENYI (2).


Centre No:  11465  Government Bilingual High School, Meiganga
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 6, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) KUM PRINCEWILL EWI (11).
(2) NGAI -NE- ER DOKO HIPPOLYTE (8).
(3) MEZOO SANDRINE (5).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) NDONGUE KASSALA DENIS (6).
(2) OUSMANOU BABA OUMAROU (5).
(3) TCHOUATE NGASSAM CASIMIR (4).


Centre No:  11468  College Bilingue F� Kamnga Joseph 2 Dauphine 3 Ndogmbong Douala
Regist: 71, Sat for 2 or more Subjects: 71, Passed: 47, 
% Passed: 66.2, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 5
(1) MONTHE MEUDJE STEVE (22).
(2) KAYO NEMNIN CHRISTIAN ERIC (19).
(3) NGUEDIA FOLEFACK VANELLE (17).
(4) ASOBA PAOLO CLIFFORD N. (15).
(5) DAMGNE JOSIA AROLE (11).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) KONTCHOU NGANMINI CHRISTIAN CEDRIC (15).
(2) SANDIO FOMBA RUSSEL (13).
(3) DARLY SORELLE YREEN BESSALA (12).
(4) NOUEBISSI FOTSO FRANCOISE REINE (9).
(5) NGUIDJOI EMILE JESSICA (8).
(6) MINGUE BUCHOU LETICIA ORNELLA (4).


Passed in 3 Subjects: 18
(1) MOBOU DEFO YOLANDE (13).
(2) TCHOTCHEU NKENKEP MICHEL LOIC (8).
(3) KEMSI AVAH IVRISS VINCENT (8).
(4) LEMGNUY ALEXANDRINE HARIRATOU (6).
(5) TIYO NGUEYO EVIRA (6).
(6) OWONA DIDIER BERTRAND (5).
(7) EPOUNER DORA APHRODITE (5).
(8) AKEVA FRANCK BRIAN (5).
(9) MAFFOUO TCHINDA ORELY ORNELA (5).
(10) IMANE NOCHI KAROL (5).
(11) SIDJOU NGANDJOUONG JOAS LEONEL (5).
(12) DARENCIA DOMINGO MUNYA (4).
(13) FAKWAMI STEPHANE (4).
(14) NGNELASSI NOUBOSSI MARIUS ROMUALD (4).
(15) FEUNANG KEVIN DYLAN (4).
(16) GENSANG DESMOND SOJA FONGOH (4).
(17) PATRICIA CORETTA BEBEY (4).
(18) MOUGNOL BIBOUE ARIETTE KELINE PAMELA (3).


Passed in 2 Subjects: 18
(1) TCHOUPJI NYA CHRISTIANA RETA (7).
(2) TCHUEMBOU DOMGUIA HELENE DANIELLE (6).
(3) AMASSAYEN PEMEYEKE GERMAINE STEPHANIE (5).
(4) TALLA KOUGNE JOSEPH JUNIOR (5).
(5) OSITA CHIMDINDU PRECIOUS (5).
(6) ARNOLD AYMARD D CHETOU (5).
(7) JEAN CHRISTIAN YVES NYONG (4).
(8) NJILLO TAGNE MIREILLE (4).
(9) RIMA NGANSHIE MAKOUGANG (3).
(10) TAKUELE DJIO KESNELL ELSIE (3).
(11) DIEUPE MIETCHOP ANNETTE ORNELLA (3).
(12) NDJANAM TCHAPDA PIERRETTE (3).
(13) NGWEM HONORE (3).
(14) PEEH ELIMBY EUGENE JOYCE (3).
(15) BIKOY THOMAS JUNIOR (3).
(16) TZUKAM KUATE GABRIEL (3).
(17) PATRICIA MASAFI FONKI (2).
(18) YONJA CLINTON NKWENCHO (2).


Centre No:  11469  Government Bilingual High School Yom 3 Bandjoun
Regist: 13, Sat for 2 or more Subjects: 13, Passed: 11, 
% Passed: 84.62, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TEDGA YOGO JEAN MOISE DIEUNEDORT (11).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) EZEMBOUM FOSSI GAMALIEL (8).
(2) WABO KAMGA MICHEL LAGLOIRE (6).
(3) MAFOTSI MEKONTSO DORCAS MERVEILLE (6).
(4) FOTSO ABRAHAM JUNIOR (4).
(5) TCHATCHUING LEUKEU WILFRIED MARIUS (3).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) FOSSOUO TODOM KEVIN (6).
(2) FOKOUO FRANCK CHRISTIAN (5).
(3) FOTSO ALAIN VICTORIEN (3).
(4) SAHAGA TCHAKOUNTE YOLAND (3).
(5) CHO SOLANGE MBUH (2).


Centre No:  11471  Government High School Malende, Muyuka
Regist: 34, Sat for 2 or more Subjects: 34, Passed: 21, 
% Passed: 61.76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) TAMBE EBANGHA TONY BLAIR (7).
(2) ATAH OBENAKEM BESONG (7).


Passed in 3 Subjects: 13
(1) EPIE KINGSLY NKALLE (8).
(2) BLESSING KOYEH NGWANA (6).
(3) CHI SOLACHE ENEH (6).
(4) NKAFU CHRISTENCIA NJIKA (5).
(5) NDIM LEONEL MFOR (5).
(6) ENU FAITH VACOWO (5).
(7) FONBAH RUTH ENJEH (4).
(8) OJANG ODETTE AKRO (4).
(9) NOTO BENJAMIN NOTO (3).
(10) ETONGWE SOLANGE ITUOKO (3).
(11) NGOLE JULIA NANGE (3).
(12) AYAFOR THELMA NJILEFEH (3).
(13) FANFON BERYLINE BERNIVER (3).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) MENGE CLARIS AMOH (6).
(2) JONG TABANG TITUS (3).
(3) EBONGNKIE VICTORINE (2).
(4) MAKUMBA JUNIOR SIMA (2).
(5) SULTAN KELLY - QUEEN LINGANG (2).
(6) ITOH MANAS EPIE (2).


Centre No:  11473  Government Bilingual High School Tolon, Oku
Regist: 159, Sat for 2 or more Subjects: 159, Passed: 115, 
% Passed: 72.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 11
(1) NDANSAK ENORRAN SAAM (23).
(2) BANGSI VIVIAN NTEIN (16).
(3) JONG JOYCELINE KEFEYIN (15).
(4) TAGHAK BLESSING NKFUSAI (15).
(5) YENGO KEREN NDISE (13).
(6) TAAL MISPA KEMING (13).
(7) NDANSAK GERALDINE KEMBONG (13).
(8) NKWAH SOLANGE BONJE (13).
(9) NDIFON BRENDALINE NONGSE (13).
(10) NDIFON JOEL KOICHI (11).
(11) NCHINDA ERNEST KFUE (10).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) KA-AH BIIH KENEH (14).
(2) FUL JOYCELINE BIY (13).
(3) MBUNDA SHANSLINE FOLAH (10).
(4) YONG MARY YENCHEK (9).
(5) NDIFORYOU BENIZETTE FELEIH (9).
(6) JICK CLARETTE TEH (8).
(7) BABA CONSCIENCE LAMFE (7).
(8) KENKOH MARIE-SANDRIE BIY (6).
(9) KAISA MALAIN MBEH (6).
(10) SAKSE COMFORT BEWOH (5).


Passed in 3 Subjects: 48
(1) LANGJI KELVIN KONGNYOY (13).
(2) MONTUM BLESSING YIEH (11).
(3) NSHOM THEOPHILUS KENKOH (9).
(4) NGUM KINGSELY CHIA (9).
(5) NDONG GILLIAN YENSHIEH (9).
(6) MNGO KEVIN KEMING (9).
(7) MANGEK KENNETH KIMBUNG (9).
(8) JEFFELEI GODBLESS NSUNGNEN (8).
(9) NGUM SOLANGE TEMGHAI (8).
(10) NANMO NARIE LOUISE (8).
(11) NSAI ELIZABETH NDISE (8).
(12) YUNJI LOVELYN JIE (7).
(13) YANGSI BLESSING NJAH (7).
(14) NDIFON BERADINE NKEINEN (7).
(15) NJINMA PERPETUA NJOAZEKA (7).
(16) BAIKEGHENE GERALDINE JIYEN (7).
(17) MKONG BENARD YUH (7).
(18) KOYIOH NIVINE NGVEMEH (6).
(19) BABA REMI YUNGSE (6).
(20) NJAKOI ELVIS CHONGSI (6).
(21) NJOKA FLORA CHIOTAIH (6).
(22) NSABINLA SYLVANUS KEMBONEN (6).
(23) MENDAH KINDNESS EBUAN (6).
(24) NDIKAM MEILO VIOLET (6).
(25) ABANDA FREDOLINE YENGO (6).
(26) YANCHO ANXIOUS MBUWEL (6).
(27) NDIMOH INUELA NDIMOH (5).
(28) NDIFON CAROLINE FEIFEYIN (5).
(29) KUTWAH MERCY NFORH (5).
(30) TONGLE CHRISTABEL NYIE (5).
(31) CHUNG JET KEMAI (5).
(32) TAFON GLORY TEH (5).
(33) NSHIOM JEFFERY NGEM (5).
(34) YOHKWE SHANSLINE NUBIE (4).
(35) NGUM SYLVIE NGON (4).
(36) YONG JULIUS BONG (4).
(37) MBUKECHIA SHANCELINE NDANSACK (4).
(38) BAIJONG NEHEMIAH KONTUM (4).
(39) SAH FANNY FELAI (4).
(40) KATE NAOMI NGUM (4).
(41) MOTIKA DENIS NKIAMBI (4).
(42) NSHOM BLESSING KEMBONG (4).
(43) WANYU JULIUS KEMING (4).
(44) BAFON YIEKEI PEACEFUL (4).
(45) KENKOH HAPPINESS NJANG (4).
(46) SALAH CONFIDENCE YENDEH (3).
(47) NJAKOI LAWRENCE NJAM (3).
(48) NKWAN JOEL KENEH (3).


Passed in 2 Subjects: 46
(1) NKOIFAM SILAS NKFUSE (6).
(2) SHEY VICTORY KELESI (6).
(3) NDANSACK BETHEW KUNE (6).
(4) MOTIKA DELPHINE KEBOTE (5).
(5) LAMBI MARY YENCHECK (5).
(6) KUNE ESTHEL CHIFON (5).
(7) NGOH SILAS NGANGWAH (5).
(8) NGUM SOLANGE JIONE (4).
(9) KINYUY YENCHECK STELLA (4).
(10) LANGHE IRENE NKUSAI (4).
(11) TIFUH KEYONG MARCEL (4).
(12) NSABINLA DERICK BENYOH (4).
(13) KONCHIY JUDE SA-AH (4).
(14) KEMING MERCY NJAIH (4).
(15) NGEK MICHAEL NFON (4).
(16) SALI IBRAHIM (4).
(17) KENGA MALVIS NTANEN (4).
(18) SAAM NELSON YIONDEH (4).
(19) MBUNDA HAPPINESS NDUM (4).
(20) TAH HAMLET BESUSU (4).
(21) RAYMOND SENTIEH DANYING (3).
(22) LOH ENDURANCE CHIA (3).
(23) BABA CONFIDENCE NYIENSE (3).
(24) BAKETI JULIUS SENTIE (3).
(25) NSHOM PROMISE MBUH (3).
(26) WIYCHI CHIMSE COMFORT (3).
(27) BAILAK BLESSING YUWUN (3).
(28) MKONG SCHMIDT FIEN (3).
(29) TAAL DERICK CHIA (3).
(30) NDINKO NSUNGNEN MELORINE (3).
(31) JUM CLAUDETTE NOMNKONG (3).
(32) YUNGSI MARBEL NSAM (3).
(33) NDONG JOEL KOCHI (3).
(34) MBUNDA DESMOND NTANEN (3).
(35) TAFON HAPPINESS EBUAN (2).
(36) NDIFON BAULDWIN NTANEN (2).
(37) TAAL AMOS KAAH (2).
(38) MBUH VERA NA-AH (2).
(39) NDONG DELPHINE NONGSEI (2).
(40) KICHANG BLESSING BOLANG (2).
(41) NGONG SHANCELINE BENG (2).
(42) KENKOH EVINA EMLAH (2).
(43) NGUM EXODUS NDIKWA (2).
(44) NGEK TAYEAH RELINDIS (2).
(45) WANTOH ANGELA KEBAM (2).
(46) NGUMA SHERA CHEAH (2).


Centre No:  11477  Government Bilingual High School, Baham
Regist: 18, Sat for 2 or more Subjects: 18, Passed: 12, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) DJOKO GUEYOG HYACINTHE (9).
(2) CHUENDEM NGUETEU MYRIAM (7).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) TCHUENDEM SOH FABIOLA RIKTA (7).
(2) NKUITCHE SOH FRANKY (6).
(3) TENENG ESTELLA MEGHA (5).
(4) BOUTCHUESSI KAMGUIA NAOMILE PATRICIA (5).
(5) MALIEDJE SIMO CARINE LAURE (4).
(6) GAINGNE SIMO SANDRINE FABIOLA (4).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) TCHAMOLOGNE KOM GABIN BAUDREL (4).
(2) SIBAFEU TAGNE SIMPLICE (3).
(3) TATCHIM KENMOGNE FRANK (3).
(4) DJIKE FODJO ARMAND DORICE (2).


Centre No:  11478  Government High School Bamali Ndop
Regist: 32, Sat for 2 or more Subjects: 32, Passed: 29, 
% Passed: 90.63, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MBOH PROMISE NUKAPUH (6).


Passed in 3 Subjects: 20
(1) MBUTOH ORPIOM BELECHOP (9).
(2) NDOHE BLAISE MPAMPEH (9).
(3) GANSEH GABVAH GISLAIN (8).
(4) SAMA STEPHANIE NAHBIT (8).
(5) NGHOPAN FELICIA TUPONEPEH (7).
(6) NGOUMELA MUSHIEH MAGDALENE (7).
(7) NDIMIH EMMERENCIA SAH (7).
(8) WANKI HENRY TIELANOU (7).
(9) YENKONG MBOMBOH MIRENE (7).
(10) TIAPUH DOMINIC YONGEH (7).
(11) EDWIN TENKEH DAHIRO (7).
(12) YUINUI IDRISU NCHEHNKANG NKAPING (6).
(13) MUSEH MECLEAN NJONYINE (6).
(14) YEH RASHIDATOU MBONBIWA (6).
(15) MUNGWE RAMSON CHEMBAWNUI (6).
(16) NGHONGBENO PATANG ALICE (6).
(17) MESHIT NDONKEH FEDERICK (5).
(18) NKAYI MINETTE (4).
(19) WANGO GLORY NCHINDA (4).
(20) PUH ABIBA YOHBO (3).


Passed in 2 Subjects: 8
(1) NDENKANG WASU JEFFERSON (5).
(2) CHEWNUI KIARA NDIWANJE (5).
(3) MUMBE BASILE (4).
(4) NELLENG YEYEH CAROLINE (4).
(5) TANUI PRODENCIA NGWENKANG (3).
(6) MUSHIEH NESTALINE NEKIEH (2).
(7) NELENG SAFATOU NEGHEH (2).
(8) NDONKEH ERIC MESHIT (2).


Centre No:  11480  Step by Step Secondary School, Mankon
Regist: 38, Sat for 2 or more Subjects: 38, Passed: 33, 
% Passed: 86.84, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) TSI DENZY (11).
(2) KERNYUY MARIANT BOMNYUY (9).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) FRU CYNTHIA NGUM (10).
(2) NGUOKO DJOMO LINDSAY (10).
(3) ATONGWE JULIVATE NJIWAM (8).


Passed in 3 Subjects: 15
(1) LUM JOICE ATUNJI (10).
(2) ATEM FAVOUR (9).
(3) ANGU ANGUFOR JOEL (8).
(4) MBENGA ASHU JUNIOR (7).
(5) MBAKWA FRANK AGWE-AJAGA (6).
(6) IMMACULATE EKEI MVO (6).
(7) KUM ETHEL NDUM (5).
(8) FRU SHERON NGUM (5).
(9) SIRRI MIRABEL (5).
(10) AKENJI AKWA JESICA (4).
(11) ENJEMA ROSELINE MOKOTO (4).
(12) CHARLOTTE BONGBI NGEH (4).
(13) NKENGANYI SANDRA AMIN (4).
(14) NCHE LYDIA NEH (4).
(15) ADEH LOWDRIN AMAGHEN (3).


Passed in 2 Subjects: 13
(1) BISHINGTI BLESSING (6).
(2) FONSO MARYMADE NGWAGUONG (5).
(3) BIH STEPHANIE ANYE (4).
(4) TEBE ROGESON NJAH (4).
(5) SEN SHIRLEY BUNG (4).
(6) AKU SHELTON ANYIH (4).
(7) CHARLES DURAN BANDI ANCHIA (3).
(8) ASONGWED FON ASONGWED (3).
(9) HOPE TITAMONGU ASOH (3).
(10) TEYIM KELLY AZAH (2).
(11) ETONGWE ESTHER LIMONGA (2).
(12) GHASARAH OLIVIA FRI (2).
(13) GWENDOLINE MUYANG NGUFI (2).


Centre No:  11481  Cameroon School of Excellence Nkolmeseng Yaounde
Regist: 15, Sat for 2 or more Subjects: 15, Passed: 10, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) AMBOU HELENE LISANO (21).
(2) KOM FOTSO CHARNELLE SANDRA (10).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) FOSSOH FATSIN ELISEE SAND (12).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) NGOUNOU WONDJEU LUKE JORDAN (7).
(2) ABALENSENA ROMAIN (5).
(3) DONGMO BRANDON (5).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) TAGNE DJIMAFFO FRANCK (4).
(2) TAMOUOFO TINDO VIDAL (4).
(3) MANANA STEVE RODRIGUE (4).
(4) NGO SOMBYEN MARLISE ANASTASIE (2).


Centre No:  11482  Comprehensive Bilingual College Baham
Regist: 2, Sat for 2 or more Subjects: 2, Passed: 1, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) AZOMBOU JELIUS (5).


Centre No:  11485  Holy Infant High School Yaounde
Regist: 73, Sat for 2 or more Subjects: 73, Passed: 73, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 15
(1) NGOULFE NGONO JOSEPHINE LIONELLE (18).
(2) NDI HIRAM (17).
(3) SABUM BRANDON SEMA (17).
(4) NLO EBODE FABRICE RODRIGUE (16).
(5) JOSIANE NDONDA (16).
(6) TCHINOU SERGE (16).
(7) NDI RONALDO NFORMI TABA (15).
(8) ATEKWANA DAVON NGANTCHA (14).
(9) NJI NJOYA KPOUTEFON JALILOU NASSER (14).
(10) ASAN STEPHANIE MEYNKAN (14).
(11) FANKA LEMVEN NORLET (13).
(12) SENVIDZEM ARISTIDE SUNJO (12).
(13) MBULE MELLE UNISE (11).
(14) KATE WELE ORNELA PRISCA (10).
(15) MVOGO MENOUNGA SANDRINE MARIETTE (7).


Passed in 4 Subjects: 33
(1) GLORY KEING ABING NWING ANYERE (15).
(2) LAWAN RAHIMA LIIWIR (15).
(3) PERCY MBAINWUL (13).
(4) YONGKA BERNARD NYUYSE (13).
(5) NANA BRAYAN JAURES (12).
(6) YOBA DJANFA ULRICH MAYANE (12).
(7) MBENOWOH MEDINA NKANDIEH (11).
(8) TCHELO N. ALEX LOIC (11).
(9) AMSTRONG SYNTIEH (11).
(10) TCHANKOUAN NKWINGWA ULRICH JESUS (11).
(11) NGO BAMAL CATHERINE SIMONE (11).
(12) BEGUIDE EDOGOLO JEANNE AUDREY (10).
(13) NJIKI MAKWETE CYPRIENNE PRUDENCE (10).
(14) NGWAINBONG CARNU MARIE (10).
(15) NCHANGUIE GERALDINE SAH (10).
(16) KINYAM GODWILL TEHJI (10).
(17) TCHOKOTE MVENG ANAEL (10).
(18) LEGUE BRISMAIL AFONDIGHA (9).
(19) ACHU VIOLET MBOHOH (9).
(20) NANTCHOUANG BRENDA KARELL (9).
(21) GUEFACK NGUEGUIM SERAPHIN JUNIOR (9).
(22) TEANDONG TONZEH JUNIOR (9).
(23) MALELE BERLINE GAELLE (9).
(24) ADE VICKY MAFOR AWASIRI-NKEH (9).
(25) AMOUGOU DANIEL KODUO (9).
(26) NTJAM RACHEL LASAINE (8).
(27) MERCY NAHKAN DOH (8).
(28) WIYLANYUY BELTINE BERINYUY (8).
(29) SHOFOLA MEDIEN SHOFOLA (8).
(30) KOUAMOU KENDEP DARLINE KESSELLE (8).
(31) MAA SERGE JULIEN (7).
(32) BONGWIR VANNESA LALAV (5).
(33) AMOMBI LENA EDAYOR (5).


Passed in 3 Subjects: 18
(1) TEHMULAH ARVINE LEMOUKEM (11).
(2) EPEDE IRENE EWANG (10).
(3) NTEP PIERRE CELESTE (10).
(4) GENEVIEVE CHIAMAKA (9).
(5) BOURINYUY SANDRA NGALIM (9).
(6) NISWATU YELAH NJOSI (9).
(7) DJOMOU NJIKE PAULE EDITH (8).
(8) MEUDJUI FANKEU NOELLE OCCILLIA MONIQUE (8).
(9) NJUALEM IVODIA NKOLAKA (8).
(10) NGANMEGNI NGANKAM VANESSA (8).
(11) ESOH RENE TANWIEH (8).
(12) ABENYAM LESLINE AGHA (6).
(13) NGANSO KOUATCHE SYLVIE JORDAN (6).
(14) ROHINE NIH (6).
(15) JERADINE NKIENAH FORKOM (5).
(16) TSOGO ONGUENE AUGUSTINE SYLVIANE (5).
(17) NYONGLIMA SONNAA FOKWANG (5).
(18) MADZO PERSIDE SYNTYCHE (4).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) MBOUYAP KOUEMBOU STEVE (6).
(2) KONG NGENGONG (5).
(3) SUNDAY BLANDINE NGHOYO (5).
(4) ASLO DOGUGU HONORE (4).
(5) NGA ONANA JOSEPH ARISTIDE (3).
(6) NKEAHKWO TONYRICHIE ANUWOH (2).
(7) WOKAM NOUMBISSI GARCELLA DAPHNEE (2).


Centre No:  11486  Chuo Bilingual Comprehensive College, Carriere - Yaounde
Regist: 119, Sat for 2 or more Subjects: 119, Passed: 66, 
% Passed: 55.46, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) BAKAINE FELICITE (18).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) NDZI GODLOVE NYAH (16).
(2) KEBALE BOBA ROSE SYNTYCHE (13).
(3) MAFUM JOEL KIMENG (13).
(4) ALIABANG SHANELAH (9).
(5) LEMAJIM CHARLOTTE LEMAJIM (8).
(6) NDEH CLAUDINE ALUASHINU (6).
(7) KUM LIZETTE BEH (6).
(8) NGWA SOLANGE SIRRI (6).
(9) TOUKAM OUADJIE PATRICIA (4).
(10) NEKWAH EMEACOLAT (4).


Passed in 3 Subjects: 23
(1) MOUHAMADOU AWAL (9).
(2) FONDZENYUY SEDRICK SAHNYUY (8).
(3) CHANGBUIN LAURA NJOMUN (7).
(4) OJONG BENIS OJONG (7).
(5) MEYONG ONDOUA LUCIE CLARISSE (7).
(6) MANKA'A FELICIA NGWA (6).
(7) KOUEKAM ALEX CLOVIS (6).
(8) NGORAN CELINE MEYEE (5).
(9) BESHE GILBERT NGWANG (5).
(10) MBULI EMMANUELLA NCHUWA (5).
(11) BIN HILLARY KUBEH (5).
(12) MOMO EMMANUELA YUSEMBOM (4).
(13) TANWANI CHRISTABEL (4).
(14) MENTINGHE BLANDINE (4).
(15) TABEOSANG ASHU CARSON (4).
(16) MUGAH SYNTHIA (4).
(17) EMBOM KEZIAH OGEN (3).
(18) SHIYNSA KIZITO YILARENG (3).
(19) NDIFOR MISSELINE SIRI (3).
(20) FOINAMBUH NADEGE MBUO (3).
(21) NSAHBINLA BIVIRKA NELSON (3).
(22) FORKA ENAMBONG BRIAN MELVIS (3).
(23) MENDI KUBEH GEORGE (3).


Passed in 2 Subjects: 32
(1) NGI CHARLSE NJONYU (6).
(2) NKENNE CHANCELINE (5).
(3) JUNIOR MICHAEL WAZEH (4).
(4) TCHANKIO TALLA PATRICK JUNIOR (4).
(5) NINYING KINGSLEY NGONG (4).
(6) NWAYA SYLVERINE (4).
(7) NSANUM COLETTE NJOMA (4).
(8) NING EBENEZER MOU (4).
(9) NGOMBA ROBINSON NGANJE (4).
(10) HUGA BOREL (3).
(11) LUKONG MUSTAFAH BANLA (3).
(12) NGO TONYE ANTOINETTE (3).
(13) AYEAH LOVETTE BIH (3).
(14) SAMA FOLLOWSHIP CHECK (3).
(15) ELIZABETH ALOHABU ACHA (3).
(16) GUIGNIA YALLI GUILENE (3).
(17) ALIMATOU (3).
(18) MVO ASSUMTA KOM (2).
(19) MBOMEZHUGAH LOVELINE AKEH (2).
(20) KENNEDY EWANGE ETCHI - NKONGHO EGBE (2).
(21) TANYU BONGNAVTI HONORINE (2).
(22) REGULAR CHING (2).
(23) ABAM EMILIAN BIY (2).
(24) TALLAH CATHERINE NAGALAH (2).
(25) AGIRKA NANGSIN (2).
(26) EVELYN MAGUNOH TAMMACHE (2).
(27) BODO EKOBO MARCELLINE CHRISTEL (2).
(28) MARIECLAY SHURI (2).
(29) NSAI JOHN NYUYKILIM (2).
(30) TCHENKAM FOTSO JULES ROMARIC (2).
(31) MANI ATEBA PAUL THIERRY (2).
(32) MAMBOUNE NAFISSETOU FOMBOUET (2).


Centre No:  11491  Complex Scolaire Prive Laic Bilingue "Emmaus" Mendong Yaounde
Regist: 23, Sat for 2 or more Subjects: 23, Passed: 21, 
% Passed: 91.3, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 5
(1) KENFACK DONGMO VIDAL (9).
(2) TENDONGMOH NADIAN NKEMZI (8).
(3) GHODA KENFACK BORIS (8).
(4) BENGONO MBANG TANCELLE DURELLE (8).
(5) NYAGUE BETRAND FOLEFAC (6).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) NGO NOUMA CLEMENTINE TRACY (7).
(2) MAFOCK MPONKATON KEVINE LOVE (6).
(3) KEMAJOU DJAKOU LETISSIA (5).
(4) ZANG NKOU NKOUMOU REGIS DORIA (5).
(5) ATAH NOELLA TCHOULEWOM (4).
(6) LONGCHI SYNTHIA RICA NKOLONG (3).
(7) MEYANWI AKONGWI LISETTE (3).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) SANDJON DE SANDJON PIERRE WILFRIED (6).
(2) ENOW SARAPHINE AKAT (6).
(3) LAWOU TADJUIFO BRUNO (5).
(4) MBANGA MULUH MAGHANG DIANE CERAL (4).
(5) NJEM NJEM MODESTE (3).
(6) ABATOH EBENEZER NKENG (2).
(7) AZONGKOH LIFE ATIGWE RODRIC (2).
(8) AYISSI OWONA JOSEPHINE EDMONDE (2).
(9) FOUEGO WANKEU NAVELIE INGRID (2).


Centre No:  11492  St. Pius X College, Ekondo Titi
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 11, 
% Passed: 78.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) EKENYA DIODONNE NGENUWOH (21).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) AYUK FAITH TABOT MARIMAR (10).
(2) GIRESS AGWESICK BAKEH (9).
(3) NANA TEDDY NGONGANG (8).
(4) OBASI SHERON NADIA LABOLE (7).
(5) ONEKE FABIOLA ANYA (5).


Passed in 3 Subjects: 4
(1) ASHU FRANCIS KELLEN (7).
(2) NAOMI ENJEMA OKENYE (6).
(3) KELLY PRETTY WENEGE OFUKA (5).
(4) ABIA NAOMI AGEH (5).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) AKEMECHA ELODIA AWAIGHU (4).


Centre No:  11493  Foundation Education Trust College Mutengene
Regist: 15, Sat for 2 or more Subjects: 15, Passed: 11, 
% Passed: 73.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ZILEFAC CHRISTINA (10).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) MANGENGE BUBMA CHRISTENCIA (9).
(2) RICHARD NYENECHU AMBANG (5).
(3) EBANGAHNYUO NJANG (4).
(4) EJOME DERICK NDENG (4).
(5) CHENTANG SHERIN NKUNG (4).
(6) TAFANG MARY EGBE (4).
(7) TITUS MUMA JOHNGWEAH (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) NJIWAH CLAUDIA ASOH (4).
(2) TAWUNGAZEM BEZANKENG (2).
(3) AKWESE FELICITA NGONGEH (2).


Centre No:  11494  Bilingual Academy of Arts and Sciences, Fiango Kumba
Regist: 54, Sat for 2 or more Subjects: 54, Passed: 28, 
% Passed: 51.85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MBARA BRENDA MBOWEH (9).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MAFOUO NJIFOR MARIE RACHEL (5).


Passed in 3 Subjects: 11
(1) TANKEU SATOU ROCKY CARELL (9).
(2) NKUDA MBAH YVETTE CAMILLE (8).
(3) NOKALO AMOS MONGOH (8).
(4) JOY AGNES ADUMA (5).
(5) MBIEZIE PUWA JUNIOR (4).
(6) ATEMAFACK JOHN FOLETIA (4).
(7) ETONGWE GWENDOLINE UZIME (3).
(8) ASONGANYI COLLINS (3).
(9) SONA ALEXANDER NDIKO (3).
(10) MUNA EGHENGA LINDA (3).
(11) ESOMBA FRIDA NEMBORE (3).


Passed in 2 Subjects: 15
(1) ELIZABETH UMANA (6).
(2) ANU SYNTHIA ANDONG (5).
(3) NJIE HELLEN (5).
(4) EPOSSE BLAISE MESUMBE (5).
(5) RAWLINGS EYALLA QUAN (4).
(6) MARY OBASI (3).
(7) ANZOH RATEX ANDU OYO (3).
(8) EYONG ELVIS APEHNJUAH (3).
(9) MASHOW NJIMILI BERLINE (3).
(10) EYONG ELIZABETH AYUK (3).
(11) MBAH YANICK CHE (3).
(12) NKENGFAC DORCAS NGUNYI (2).
(13) KIMBU NADIA NANA (2).
(14) SIRI BERTILLA SUH (2).
(15) MEKUGANG MBATCHO FALAUNE (2).


Centre No:  11497  College Intellexi Dschang
Regist: 74, Sat for 2 or more Subjects: 74, Passed: 61, 
% Passed: 82.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TIOGO BASIL KANTONA (7).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) ASONG HERMAS NKENGBEZA (14).
(2) NKEHMBENG NKEMASONG (13).
(3) TOUBONG NGUEFACK FRAWERTA-JUNIE (12).
(4) NGALEU MOUKAM CEDRIC MERCIER (11).
(5) NGNINGHA TEIKENG EMMANUELA LAURE (11).
(6) ANYAM GAEL (10).
(7) EWANG LILIAN MBANE (10).
(8) WAFFO FONOU BERGIUS (9).
(9) KANDEM TAGNE WILFRIED GHISLAIN (9).
(10) AGULAMEH PETER ENOW (9).
(11) GUEDIA JOANE ALIMA (8).
(12) JOYCELINE MUME NDIMENDA (8).
(13) PENN CYNTHIA FONGWI (7).
(14) NGOMEH PAMELA NTENKOU (5).
(15) NZOTAH JOSIANE ASAAH (4).


Passed in 3 Subjects: 24
(1) NGIAGELEO JOYCE NJIENOU (8).
(2) FE NGANGNEMAZE STEVIE CHRISTABELLE (8).
(3) NKENG ADELINE EHU (8).
(4) KENGMO KENBOU DARELLE (8).
(5) WILLIET KELLY ENIH (8).
(6) NKEM YVAN BRUCE (7).
(7) MADAJEU NADINE AIMERANCE (7).
(8) TANGUETCHEE HUBERT FOGANG (7).
(9) ANUSUNSUNG SHINARIN (6).
(10) AKEM EDMOND (6).
(11) FOZAFACK TAKOUDJOU VAUCHELLE (6).
(12) NTCHOPOU TAYONG LEWIS (6).
(13) NJIFU ANU BORIS (6).
(14) HIMEU MOUBE WILLIAM (5).
(15) DZOTAM NGNINDJE BRICE (5).
(16) NDIANGANG SIDONIE NGEKWI (5).
(17) NUKEH SARIET MBEBWO (5).
(18) NKEMATEM ANYINKEH VERRA (5).
(19) MANYINTEM EPAH OLIVIA (4).
(20) ETUH ERNEST MBONG (4).
(21) ATEAFACK MACXIMUS (4).
(22) ZENCHA OLIVE (4).
(23) NDOH MELVINE ABAKE (3).
(24) NGEFACK FLORENCE (3).


Passed in 2 Subjects: 21
(1) AGUEGUIA ZEBAZE ANTOINE FRANCK (7).
(2) TONGWA AMINKENG PASCAL (6).
(3) MBABIT PETIMELLA KEZONKENYIGON (4).
(4) NKENGBEZA PAUL ACHALEKE (4).
(5) NKEMKOUE CHIRAC (4).
(6) EKANGOUO ELAT YANNICK FRANKLIN (4).
(7) TAMOUKOU GUEFACK YANNICK (4).
(8) NGUIMDOCK MOOZEUNA SUZIE ORNELA (4).
(9) MOMO KEMJOUFO BLERIOT ALFRED (3).
(10) ZAMGMO JORDAN LANDRY (3).
(11) TCHUIPO SANDJO DOREAL (3).
(12) NCHAFACK SHANEL (3).
(13) EWOHWEH DORIS EPOH (3).
(14) NJAFAC ABEGUS ASABA (3).
(15) KONGYNYUY JULIETTE DZEKEM (3).
(16) ALEMFACK NKENFACK EZEKIEL (3).
(17) EFUETLACHA EUCHARIA (3).
(18) TENDEM SOLANG NDEM (2).
(19) NKEMNKANG JACOB MBONGWO (2).
(20) NGWONYI PRINCELY CHAFAC (2).
(21) DJEUMETIO WOUFO TATIANA (2).


Centre No:  11498  College L'Etoile, Logpom - Douala 5eme
Regist: 80, Sat for 2 or more Subjects: 80, Passed: 70, 
% Passed: 87.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 7
(1) WAMBO SIMO JONAS RAPHAEL (23).
(2) KAMGANG TCHOUMALEU MEL DYLANE (21).
(3) BINTCHA BATEK CHRIS WILFRIED (20).
(4) TCHUENTEU GHEMDJOK FRANCK BORIS (20).
(5) JIOFACK ZAMBOU LIBELCO HAROLD (14).
(6) SAADEU NONTAP WILLIS (14).
(7) NJITAM NOUKEU STAPHANE NELL (11).


Passed in 4 Subjects: 24
(1) METCHEBE ZALI JOEL (19).
(2) BONDJE CLAUDIA MIREILLE (15).
(3) NDASSA NABOUO JUSTINE MAELLA (14).
(4) YIAGNIGNI NSANGOU IBRAHIM (14).
(5) NAFACK ZEBAZE LARISSA LAMIE (13).
(6) KAMGANG TCHAWO DARYL MARTIN (12).
(7) MEDJO TIETSE SHARON EVA (12).
(8) NGUIMNANG ACHINGUI HORCHELLE (12).
(9) NGO MOOH NAFISSATOU (11).
(10) MANGOH TCHIO RAISSA (11).
(11) KPOUYIE MATAPIT FATIMAT (10).
(12) NDONG EDMOND EMMANUEL (10).
(13) HUIGANG RUSSELL (10).
(14) NGOUA TCHUMNO JOSQUIN (10).
(15) TCHONGOUANG KLORIANE ZEMKWE (8).
(16) AKAWU NDUMA KINDNESS (8).
(17) DJOMNA TCHIEUDJOU TAPITHE CARENE (8).
(18) TAWALIE NFELIKENG AURELE VANINA (8).
(19) KALDJOB TECLAIR (8).
(20) FOPOSSI TCHAMBA GILLES ANNIE (7).
(21) TOTEKE NDOUMBE NDJENG REGINE (7).
(22) SIGOUE SIMENI HENRI (7).
(23) KAMBEU TAMO DANIELLE CEPHORA (6).
(24) KAMENI HUIGANG ELSA CLAUDE (6).


Passed in 3 Subjects: 22
(1) SINA NANGOUE CORINNE YVANA (11).
(2) YONKWA ATOMBEU VIALY DE-JOSEPH (10).
(3) FREDDY JUNIOR KOUNG-NKEN (9).
(4) MAKUATE FOSSOUO CARELLE FRANKLYN (9).
(5) MBELLA NJOH STEPHEN PETER (9).
(6) SEGA TSOBZE LINCEY DONATY (8).
(7) NSOUNSOUEN YERIMA VANESSA MICHELLE (8).
(8) TAFFO NGUEMALEU ANGE KENZA (8).
(9) AZEUFA DONCHIEU IVANO FRANK (7).
(10) TCHIEGNOU FREDERIC (7).
(11) NTOKE MBEKE STEVE (7).
(12) ADECK ACHE (6).
(13) TUENO BORELL JOHDAN (6).
(14) NEMI NOAH JOSE LOIC (6).
(15) MOMO ZONFACK PAPISS KORETHA (6).
(16) FOTSO FREDDY KIRTYS (6).
(17) NDIKUM SHURI KELLY (6).
(18) DJOUAKA TSAGUE IRINA MONIQUE (5).
(19) NGUENDJOUO KOUAMOU STEVE ANGE (5).
(20) TCHOKONTE LOVE VANESSA (5).
(21) ETONE SYLVERINE MESONGE (4).
(22) NGO M'BEL MICHELE VICTOIRE (3).


Passed in 2 Subjects: 17
(1) TAMEN MANGUE LOIC CLEBERT (7).
(2) MASSUDOM BOUOPDA MIGUELLE ORLEANCE (6).
(3) KAMBOU FRANCINE VERA (5).
(4) TONLEU TEPONDJOU EMMANUEL (5).
(5) ZE OBAM DAVID WALTER (4).
(6) DJIAKWA AURORE MONIQUE (4).
(7) TATCHUM KAPCHE VIRGILE ERICKA (4).
(8) JIOFACK TIOFACK VALDINE LOVELINE (4).
(9) DCHOUNE KOAMENY CHRISTIANY CARMELE (4).
(10) BAMUM ZENEBU REINE (4).
(11) KAMDEM NGUIFFO MARC DORIAN (4).
(12) DJOUMESSI TAMEKEM KELEN BERTHY (4).
(13) NGAIBE PATRICK EMMANUEL (3).
(14) DINGA CALVIN KUM (2).
(15) NTSOMO MARCELLINE (2).
(16) FOUANTA MOUMBAGNE NASSER HABIB (2).
(17) MENYENGUE ONAMBELE MARGUERITE NATACHA (2).


Centre No:  11500  St Joseph Comprehensive High School Mambu Bafut
Regist: 22, Sat for 2 or more Subjects: 22, Passed: 17, 
% Passed: 77.27, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 4
(1) CHE CYNTHIA NGUM (17).
(2) NKOKEP SOLDANA ORDATA CHUDI (16).
(3) AMBO NOELINE NIBA (14).
(4) ZAMA TAMASANG JONES (9).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) MINGO LARISSA SHENGWE (15).
(2) SAGHEN DALTON LENSIGHAN (8).
(3) SHARON NGOCHI SHIRI (6).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) KUMFA VANESSA LOUISE KULU (10).
(2) TAIKEU EMMANUEL NJINGA (8).
(3) AFEH REX AKAWNUG (7).
(4) NIBA QUINIVA LUM (7).
(5) KEVENA MATTHEW MBIYDZENYUY (6).
(6) LUM NOELLA CHE (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) BAMBO RUTH JAJA (6).
(2) MELI DOUNGMO NIKITA LOUREL (3).
(3) FUH LEVINUS NFORBI (3).
(4) LUKONG BORIS FONYUY (2).


Centre No:  11502  Mbatu External
Regist: 42, Sat for 2 or more Subjects: 42, Passed: 17, 
% Passed: 40.48, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 3
(1) NKAR HILARY AGHEN (6).
(2) ALIAH ADELE ATIA (4).
(3) ASONGWE FON FRANKCLEAN (4).


Passed in 2 Subjects: 14
(1) ISADE BLESSING ANYANG (7).
(2) LINGONDO SIMON MWAMBO (6).
(3) SABUM JUDE MONTOH (5).
(4) TACHI BERON NUPUGUH (5).
(5) TAH SHERON ENI (5).
(6) SANCHO MARCEL NKEH (5).
(7) NEBA SHERON NGWE (4).
(8) JALOU AYOBA (4).
(9) FOMUSOH ETIENNE LANGMY (4).
(10) MBAH NESTOR TEKO (3).
(11) MBAH VAREO TEKOM (2).
(12) CHO DERICK NJI (2).
(13) MUDEH BIANKA ENGOZEH (2).
(14) EGHOMBA SUSTAIN TUKU (2).


Centre No:  11503  Down Town Bamenda External
Regist: 82, Sat for 2 or more Subjects: 82, Passed: 28, 
% Passed: 34.15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MAMBO EMMANUELLA ANYE (9).
(2) YINMI TCHAPNDA SALLY SANDRA (5).


Passed in 3 Subjects: 9
(1) KUDI CHARLES ADAH (9).
(2) ALOTA GRACE MENGENTOH (8).
(3) FUNUE GENTANG EDWIN (8).
(4) LUM JOYCE (6).
(5) MBIH NFOR-MBUI YVES (6).
(6) SANK ZOUYANE JEAN ERNEST (5).
(7) FOMAT BIBIANE (5).
(8) BISONG LAURA NDIA (5).
(9) MAMBO IRENE (3).


Passed in 2 Subjects: 17
(1) MUMBE JEAVES SUNCHE (8).
(2) DIANGHA ERNEST NJUM (8).
(3) TATIANNE NTEN NADDIN (7).
(4) CHEFOR HARYSON ANUMBOSEH (4).
(5) FEDJIO BECKY MANYO (4).
(6) SHU SCHOLASTICA NGWASHA (4).
(7) TENGIM VANAL KWENCHA (3).
(8) SANGUV RENART BERINYUY (3).
(9) NFOR EDELINE NYEH (3).
(10) REMIDA MAFOR MFOMUKONG (3).
(11) ANGUH JANVIER TITA (3).
(12) NYIBIOH VERA LAFON (3).
(13) LEMFUH OLIVIA FORCHE (3).
(14) MULUH LESLY TICHA (2).
(15) SONGWA CYNTTIA ZEMOH (2).
(16) AZISEH SYVANUS SECHUWU (2).
(17) OSTANCE KUNYONGA VOMA (2).


Centre No:  11505  Government Bilingual High School Logpom II, Douala
Regist: 84, Sat for 2 or more Subjects: 84, Passed: 67, 
% Passed: 79.76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 8
(1) TIWA FAKI SEKA WIRANO I (14).
(2) TSOKEZO TUGNOUA LAGLOIRE (14).
(3) NGALLA CARINE FAH - KEH (13).
(4) DJESSI TCHETAGNE ESTELLE IVANNE (11).
(5) KANA ZEBAZE PIERRETTE DALLOZ (10).
(6) ONOMO MANDON JACQUES - MARIE WILFRIED (9).
(7) DONGHO NGUECHOUNG HUVELIN KAPOEL (9).
(8) NGUEFACK FEUDJIO BENJAMINE (8).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) ZAMBOU DONGUE YVAN BRICE (12).
(2) GOUMENI NZEUGA BERTHE (11).
(3) AZEMTSA TSANFACK ARIANE VELIDA (8).
(4) DJEUDJA TCHATCHOUA MICHEL YVAN (8).
(5) EKWE MAKANE MELINA (8).
(6) NTUMBAW CLARIS JAIDZEKA (7).
(7) ESSAWE EPANE HELENE (7).
(8) TCHOUANCHE CHEKEM NADY LEA (6).
(9) EWANOGE HAPPY JACKSON NGOLLE (5).


Passed in 3 Subjects: 23
(1) BOGNY TSAMO MIKE CARLSON (9).
(2) NGABESSI TIEMENY ANGE - GABRIEL (9).
(3) OUM AWAH ADONISE LENARD (7).
(4) MAKWETCHE TALLA CAMILLE LAGRACE (7).
(5) NCHINDA OLIVIA LYNE MALANTSE (7).
(6) NGAKAM SIGA GEORGELIN (6).
(7) NKANA - TAMEKOTCHOUE JULIENNE - DORCAS (6).
(8) NIAMI MBIAFEU ARIEL PAULIN (6).
(9) NGUEPKAM NGUEPKAM DONALD (6).
(10) BEN TCHINDA WAPE MAEVA (6).
(11) NGAH GERALDINE (5).
(12) ETUGE LIDWINE NTUBE (5).
(13) AKUM MIRIAM MUSONGO (5).
(14) FONDUNGMBIN CLOVIS ESATEGANG VIDEL (4).
(15) NGANSSO KAMDJO FRANCK JUNIOR (4).
(16) EMY - LOU MESANGA TEKE (4).
(17) MUMA GEHBI ORNELLA (4).
(18) KAPI DJEUKAM JEANNETTE BRUNELLE (4).
(19) MAMIAFO MARIO (4).
(20) NJAMNGANG JOYS AFUNGFUO (4).
(21) DONNANG LUCRESS TOREA (4).
(22) OSIH RAISA KATE NWENYO (3).
(23) MANDE EMILIA (3).


Passed in 2 Subjects: 27
(1) WAGOUM TCHUISSEU SAMIRA ERROL (6).
(2) RACHIDATOU IBRAHIM BOKI (6).
(3) MBACHAN PERKINS NJECK (4).
(4) DONTSOP KENGFACK GIRESSE (4).
(5) NDJENDE TIAKO RONALD ALANE (4).
(6) AKOSA STELLA AKUANDO (4).
(7) NGO MBAHA MIREILLE FRANCELINE (4).
(8) TESORE LASSI MAXIME TRESOR (4).
(9) EKOKO DEAN EYISAP (4).
(10) AMBE EMMANUEL NZENGANG (3).
(11) NOGUE PEZONHO ULRICH RODRIGUE (3).
(12) NKAFU SOLANGE NASH NKEMNJU (3).
(13) FOKOU ZEBAZE PIERRE LOIC (3).
(14) EKWELLE SOPHIAN MESODE (3).
(15) TSIANANG SOLOMON CHONGONG (3).
(16) NGANDO ASABE NSHOKFU (3).
(17) WOUKENG TABEUTSING MARC KAREL (3).
(18) NYUYDZEWIRA IRINE KILOFONYUY (3).
(19) DIABE AKWE ESAMBE (2).
(20) ANDONG JAVIS EKAH (2).
(21) SEPPO NJEMBELE MAEVA ARIELLE PATIENCE (2).
(22) TCHINDA NOGNING ACADIOS (2).
(23) EGBE LUCIA MBETANG (2).
(24) MONTHE WANDJI PHILIPPE AUDREY (2).
(25) KENYO AUGUSTINE CHRISTIANE (2).
(26) DJANCHE SIME CHELSY (2).
(27) MBAJOUN ANDRE DONALD (2).


Centre No:  11509  Government High School Weh, Wum
Regist: 31, Sat for 2 or more Subjects: 31, Passed: 26, 
% Passed: 83.87, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 4
(1) CHU AUGUSTINE NJI (9).
(2) KUM MOUZIMAI KAH (6).
(3) BENG HUMPHREY FANG (6).
(4) KUM POLYCAP DANG (4).


Passed in 3 Subjects: 17
(1) NGUM LINDALINE ENSENG (10).
(2) NGONG GILDAS TEGHE (8).
(3) NJI BLESSING MBONG (7).
(4) SAH NESTOR NGONG (7).
(5) NYANG CALISTUS MUEGHA (7).
(6) MFUA BENJAMIN CHU (6).
(7) CHEGHE KAREN NMBEI (6).
(8) KPWE NADINE ZOU (6).
(9) HAWA MOHAMADOU (5).
(10) NGAH TEM EMMANUELA (5).
(11) NYANG CLARISE SEI (5).
(12) KUM DESMOND MEGHE (5).
(13) CHE EDITH NDUM (5).
(14) KAAH SYMTHIA KOU (4).
(15) KUM EMEDINE EWEI (4).
(16) MUH VALENTINE KPWA (4).
(17) NCHIA-BANG DESMOND (3).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) NING PERSEVERANCE MMBEH (6).
(2) NJUH SIEVWRIGHT CHOU (3).
(3) MUE FELIX CHEGHE (2).
(4) ALOM BERTRAND NSAMBO (2).
(5) MABEL NYIEH KUM (2).


Centre No:  11510  St. Albert's Comprehensive College Bafut
Regist: 47, Sat for 2 or more Subjects: 47, Passed: 47, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 16
(1) MIKI MIYANG LIMNYUY (25).
(2) BESUNG ALBRIGHT NGUM - NUMFOR (24).
(3) MEUTEM GERVIS DYLAN (23).
(4) NDIFOR RAMSEY NDIFUN (21).
(5) FOKOM KAMGA PRIDE - COURAGE (17).
(6) FONCHI NICK BROWNLIE NDIKUM (17).
(7) TATSI ZAAH TAYI JUNIOR (17).
(8) ENGWARI EMERALD ABONGWA (16).
(9) YUNIKA LARISSA KUMENYUY (16).
(10) AFAH ANNAH ANYAM (16).
(11) NOUEMSI GILLES KATELL (15).
(12) NGWA DESMOND NEBA (14).
(13) SONGWA TCHINDA LILY SANDRA (13).
(14) MAH MARIUS YISHU (12).
(15) AZIE VANESA AWAH (12).
(16) ANGYIBA SERGE ANDIGEMA (12).


Passed in 4 Subjects: 20
(1) KANGNUO VELDA NGENUI (17).
(2) TABI ATEMNKENG LORETTA NDIAM (16).
(3) NANGA ASOUNGWI CHINE (15).
(4) NGWEHBOU DIANNE AZANWI (14).
(5) ASAAH DANIEL NGAMDA (13).
(6) MANKA'A LAURA NGWA (12).
(7) HORASIUS NDE MUCHI (12).
(8) TANKOU SONIA NGIFOR KENGNE (12).
(9) KUMASE DESMOND FORBUWING (11).
(10) KEDZE KWA KELLY NAKONG (11).
(11) NGO PERRY ABONGWA (10).
(12) NSUM OLIVIA NKWAIN (10).
(13) BEZENG CYNTHIA SHURI (10).
(14) TCHIO DOMINIQUE (9).
(15) RUTH AZABALEH FONGE (9).
(16) AKWA STEPHANIE FONCHING (8).
(17) NGALA CHANTAL RINYUY (8).
(18) FON SHELLY NCHANG (7).
(19) NGUM GRACE AZINWI FONTOH (6).
(20) LABAM GETRUDE BONGTIN (4).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) JANG AFANYUH GEHNJANG (9).
(2) TASING LINDA ANDESU (8).
(3) BINDEH BRIAN KONYUI (7).
(4) GUEPI FOZANG SEPHORA (7).
(5) VERDZEKOV BERNARD VERDZEKOV (7).
(6) ANYAMA LUM MICHELLE (7).
(7) MULUH BAZIL AWA (6).
(8) KONGNYUY KARL FOMONYUY (4).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) MUBUIFOR MARCELLUS FON (6).
(2) ACHIRI RANIBEL YEAGHA (5).
(3) MATTA KAMDEM URIELLE INGRID (5).


Centre No:  11511  St. Michael Academy Of Science And Arts Nkwen
Regist: 143, Sat for 2 or more Subjects: 143, Passed: 120, 
% Passed: 83.92, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 5
(1) LATI BERTRAND PELATCHI (19).
(2) MBISEH LAWSON ZONEPOH (16).
(3) TIFUH PRISCA ENDAM (14).
(4) MBUH FAUSTINA BONGBEN (12).
(5) JIMA HOLINESS LEKUNZE (5).


Passed in 4 Subjects: 17
(1) WATI ROSTAND ATIM (14).
(2) KEZONGKENYINGONG LANDRED (13).
(3) KUMA COMFORT SIH (12).
(4) NDIYUN BECKY BIH (12).
(5) TIOMELA TIKENG VANELLE (12).
(6) NGONJI EBEN-NJOYAR LUDRIC (12).
(7) LANGHA BRIAN NGONG (11).
(8) NJAH BORRIS NJAH (11).
(9) ANGWA MEROLINE WANTBACK (10).
(10) TOUOYEM TIANI ZALIATOU ALIMA (10).
(11) TATA SONITA BONKAR (9).
(12) NGOH KIT NATACHA CLEMENCE (9).
(13) ERNEST NDONWIE ATANGA (8).
(14) ENGELBERTA BOODZE (8).
(15) BENARDETTE BLESSING RINGNYU (7).
(16) NJI GASTON NDANJO (6).
(17) TANUE ABEDNEGO ATASHILI (5).


Passed in 3 Subjects: 60
(1) CHEWE SUNITA NFOR (11).
(2) STEPHANIE NCHANG NGU (9).
(3) KERE SINIA MBOSEH (9).
(4) FONGUH NAHNYOUGA GILIAN (9).
(5) MBASENG RAPHEALA (9).
(6) KADZEM JUGETTE NGOFES (9).
(7) TOBUI NIEBEH RISAHDIAN (9).
(8) MAKAR WANKA GILDAS (8).
(9) MBAH NADESH MBIJIGOH (8).
(10) NKEZEH MICHEAL ESELACHA (8).
(11) MBARI BORIS TANYU NDONWIE (8).
(12) NKWETA BORIS FORKU (8).
(13) MINYO PEACEFULNESS AJIM (8).
(14) MPEMPEH SELEMATU NGIYEMAGHA (8).
(15) AYEAH DEOIN NUH (8).
(16) NKAINEN INNOCENTIA SHEY (8).
(17) JATOR VANESSA DZEMNWI (8).
(18) NAYI CYNTHIA (8).
(19) TIMBONG CANICIA NAIN (7).
(20) YOSIMBOM GLENDA JAI (7).
(21) TINSHU NOELA MABIF (7).
(22) DIOH NGWA DORIANE MONIQUE (7).
(23) MBAH ANDERSON NANJI (7).
(24) TANKOU MBOU GEREMIE (7).
(25) TAGUH QUEENDOLINE AWAH (7).
(26) NCHIFOR CLARA NGABU (6).
(27) GABLAK SYLVIA DZEMU (6).
(28) PASSO YAKAP NAOMI ANDRADE (6).
(29) TATA THERESIA MATOP (6).
(30) AGINYUI RUDOLF NDIKAWA (6).
(31) NWANA TITA GANA H.B JUNIOR (6).
(32) AWA KINGSLEY KHAN (6).
(33) NKUNKU RUTH CHO (6).
(34) EBANE QUEEN EDOH (6).
(35) NYUWIR RITA NJINGI (6).
(36) NGWE JOEDEL ENI (6).
(37) TANSE DIEUDONNE NGAH (6).
(38) TATOU HIPPOLYTE (5).
(39) LANDO VALERIE PACOME (5).
(40) KETUNG CYNTHIA MABU (5).
(41) TEFUNGWA NAAWIH LAURANTINE (5).
(42) FORKANGZE ESTHER MANZEI (5).
(43) MIRIAM NGWENE JANG (5).
(44) KELEN ANABELLA BONGJIMO-ON (4).
(45) MBAH VANESSA ANYAH (4).
(46) AMBE EDWIN NDONUE (4).
(47) ZUKEME EMILIE SAKER (4).
(48) NYANG LOUIS LUM (4).
(49) CLARIS MBUAME (4).
(50) NDIOM ROSE MBUH (4).
(51) NDAM LIVITICUS LEKU (4).
(52) VUWEN RINA ATOFUDOH (4).
(53) VIOLETTE BERINYUY (4).
(54) ADAMU MBAH ROGERS (3).
(55) TAMOL EVELYNE TCHOFFO (3).
(56) TATAH SENYUY ASSURANCE (3).
(57) NJENEWONE ANGELA NGWELAH (3).
(58) FORCHE NAOMI NGUM (3).
(59) WEHFOINSE ORGAL (3).
(60) CHE CHARLOTTE NGUM (3).


Passed in 2 Subjects: 38
(1) NFOR DIANE YEWONG (7).
(2) NGENWI NADAGE (7).
(3) SINGEH EMMANUELLA SULIY (6).
(4) AYENE TISSOCK LILY - ORCHELLE (6).
(5) MUSHI SAMSON NKWANUI (5).
(6) MBONGO CHRISTINA GOOH (5).
(7) FRIDA VUMOM NGONG (5).
(8) FAYI MARCELINE (5).
(9) MARY NKUBUH NJOYA (5).
(10) NGENUE PAMOLINE (5).
(11) NGALA KINGSLEY MANGONG (4).
(12) NGHONKEMBOU BLAISE CARBBING (4).
(13) NKENFAC SYLVIA (4).
(14) ABIAMBE AMBIGHAH (4).
(15) LEMNYUY IMMACULATE AKAY (4).
(16) KEMEH HILARY GEMOH (3).
(17) NGALA MARCSLINE MBIMBI (3).
(18) NAHKUM FADI PETRA (3).
(19) SEVIDZEM ETHEL YURILA (3).
(20) MAINIMO PROSPER MUMYEN (3).
(21) TANUE MARBEL MBINDOH (3).
(22) ROMARIC WIHKOCHOMBOM GEMOH (2).
(23) KETCHENG RAYMOND KUMBI (2).
(24) NEHDEU TADFO CARINE LAURE (2).
(25) NYINGCHO DIVINE (2).
(26) ATEMEH CONSTANCE AYOMBI (2).
(27) BLESSING NDZEDZEVEN (2).
(28) WIRDIN EVODIA (2).
(29) MBUWEL ELIZABETH NTRUN - NTRUN (2).
(30) YONG ELICE (2).
(31) AGHOKENG NANGEH BERENICE (2).
(32) NGWEMETA SHERON NECOTENZO (2).
(33) EPIE NTUNGWE EBANE SHELLA (2).
(34) AGBOR UNICE ENOW (2).
(35) MBAH ATEH STELLA (2).
(36) YONGHO NJINGELA VANESSA (2).
(37) BIME FRITZ SAHVER (2).
(38) YOSIMBOM MAURICE KEKOH (2).


Centre No:  11513  Presbyterian Secondary School Mbengwi
Regist: 35, Sat for 2 or more Subjects: 35, Passed: 24, 
% Passed: 68.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) AKAM MOME ROYCALSON (11).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) ACHAH BRIAN NITA (9).
(2) TADIDA BOGNOU RICK STEVE (6).
(3) FON ABO LINDA - BELLE IJANG (5).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) YANGOUE TETA FOZO (8).
(2) ASONYAM VAREL CHRISPY (7).
(3) TAYONG GISELE MAH AJIUWAI (6).
(4) FRU CELIA NGUM (5).
(5) NEBO NONO AUDREY MARINA (4).
(6) SOREL TATA TEKEH (4).
(7) AKONJI BERINE EKWAYA (3).
(8) DJOBEU YANNICK (3).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) SAMBA KIMBILI IJANG (5).
(2) SAMA BOSTIN CHO (5).
(3) GWANVOMA MERCY BIDMIA (4).
(4) FON MALDINI TEBIT (4).
(5) NGUNJO ELSIE NEHCHANG (4).
(6) BUH FANG CHE EMMANUEL (3).
(7) KENGE KITH GEORGE (3).
(8) NDEH RISCOBEL ANNE (2).
(9) NDE NINGO KENOU (2).
(10) MBENDAKA PERIMON NJIANYONG (2).
(11) EDJO'O EDJO'O PAUL JUNIOR (2).
(12) ASONGANYI NATHANIEL AKO (2).


Centre No:  11514  Baptist High School Awae Yaounde
Regist: 52, Sat for 2 or more Subjects: 52, Passed: 51, 
% Passed: 98.08, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 8
(1) BOUBA MOHAMADOU BAYERO (24).
(2) TAMAJONG MICHAEL NKEH (21).
(3) NGANJA MBOUAMBA WALTER (17).
(4) BUNGANSA JIM YULEM (14).
(5) EBAI NDEKI - PEARL AYUK (13).
(6) NGALA BRANDON KANJOH (12).
(7) WERENGONG UTAGHA NELSON BINDA (12).
(8) FONGUAZI JAMES - COLLINS (9).


Passed in 4 Subjects: 25
(1) NDAM NJOYA INUSA JUNIOR (16).
(2) ATECHI BLOOMFIELD NDEH (15).
(3) NGASSA MINTANGA LOIC (14).
(4) TAGNE NGWEMOU FABRICE (14).
(5) KENGNE DJOMKAM MICHEL (14).
(6) NDEM BASSEGA CLAIR - JORIS (13).
(7) SHESHE NYADI DELIA (13).
(8) NJAMNSHI AFANYU YEMBE (12).
(9) AKONO BADJECK ROGER DANIEL (11).
(10) ABOMO ZE BELLE ALMA (11).
(11) SIMH ANDREA DANIELLE (11).
(12) TAKO-ETA BRENDA MANYOR-ETENG (11).
(13) LUTHER KING RITEH MORINGMUH LEBUIN (10).
(14) ETUGE BRIAN NDENNE (10).
(15) NKENG - FONKEM BRENTON AKUMA (10).
(16) NJIE - EFOME NDUMA PHYLLIS (10).
(17) NDI ROMARIO FUNWI (9).
(18) MBONGUE NKENGFACK STEPHEN DAVE (9).
(19) MVONDO NGA MICHELE VICTOIRE (8).
(20) CHINJE BIH BELIZE - JOY (8).
(21) PASHE BELVIANE MEJANG FON (7).
(22) KEMDJE DJOUTE ORNELLA RAISSA (6).
(23) TUMMOH MOJIBUIN HANS (6).
(24) EBAI DARRYL - PRIDE EKWET (6).
(25) ABAH SAMUEL (5).


Passed in 3 Subjects: 15
(1) TAKO - ETA BRIANDT AYAMBA - ETENG (12).
(2) TAGNE TCHUENTE SERGE ELIE (8).
(3) EBOT FABIEN MBI (8).
(4) YUNGA LIONEL SAMBA (7).
(5) NCHANKOU GEORGETTE YVES CHANELLE (7).
(6) TAKEM. FRIDA. DANIELLA. TEMBTEN (7).
(7) TANGWA SUZZY NYUYKIGHAN (6).
(8) NGUH MARLIZA NGUM ANDAM (6).
(9) GWETH LEONARD CHATELIN (6).
(10) GLEN LEINYUY KPUFOTITIN (5).
(11) NWINIFOR KAWAH AWAH (5).
(12) ETIM PETER OKON (5).
(13) AWAHKUM IKAITICHIA NGATCHEU (5).
(14) TCHANA TCHOUTAT JOELLE (4).
(15) VANESSA ENENE AKALE (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) ROSEMARY ADAOBI LEMECHI (5).
(2) TOUOMKAM BRUNEL JUNIOR (4).
(3) NGAH ELOUNDOU TATIANA LOISE (2).


Centre No:  11515  Kumba College of Academic Standards, Kumba
Regist: 115, Sat for 2 or more Subjects: 114, Passed: 55, 
% Passed: 48.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 5
(1) JONG NADINE NAYAH (13).
(2) NJIKAM MEHLAHM ELISABETH REINE (12).
(3) ASHU GIDEVOIRE ENOW (9).
(4) RAYE TOURERE ROSE (7).
(5) CASANDRA BERYL EWUNE MONONO (6).


Passed in 3 Subjects: 16
(1) EYAMBA BRILLIANT BANYORE (11).
(2) KWUBIN PASCAL KANG (10).
(3) INDAH EMERENCE MUKONG (10).
(4) BAPISAH MBELLE (10).
(5) EWONZU CLAUVISE KANG (9).
(6) AJA JOSEPH (7).
(7) AKA THERESIA EGENGA (7).
(8) FONGOH RABIN (7).
(9) KECHOM SHELLA EBEI (6).
(10) MUTANG FLORENCE TENGUH (6).
(11) MOSAKA DEMARIS MBOTA (5).
(12) LEKE GENEVIEVE ODETTE MALOWA (4).
(13) CHE ANETTE SIH (4).
(14) LONJE CHRISTINA MONDE (4).
(15) ANGIE DESTALINE BARBARA (3).
(16) ENONGENE ELIAS EDOH (3).


Passed in 2 Subjects: 34
(1) NEMBO IVO ATOH (7).
(2) NGOE GERALD DIKANA (7).
(3) KIWOU SYNTIA NGENGE (6).
(4) NFONKA JENEVIVE BIY (5).
(5) TAKOK DIEUDONNE EYONG (5).
(6) ANCHIA YVETTE EGUDIA (5).
(7) CHEMBO RUTH SIEWE (5).
(8) AGHEI SHEILA NKONGHO (4).
(9) MEWALI SEBASTIEN (4).
(10) KWANKAM DERICK NANAH (4).
(11) NYANDO HENRIETTA AWUTA (4).
(12) MOTO MARY BAKOMBE (4).
(13) MESUMBE IVO NKUMBE (4).
(14) AGBOR SANDRA TAMBE (4).
(15) NGUIMBUS MASOMA BRANDON ESEME (4).
(16) LEKE LINUS ACHA (3).
(17) MBE DESMOND ABI (3).
(18) BENDE MARCEL BENDE (3).
(19) NANJE PRINCE ABEDONG (3).
(20) NTEHABONG NDIPAGBOR JOSEPHINE (3).
(21) MASSAH TSOFFO MARTHER JAUCELINE (3).
(22) AGBOR PLAYNE DEBANDE (3).
(23) SHU BETSY NCHANGANWI (3).
(24) TENDONG FRANKA ABECK (3).
(25) EKINDE NGOLLE CLINTON (3).
(26) AWUNGALEM LEKE (3).
(27) NJUME CELESTINE MAKANE (3).
(28) AJAH RUTH RADEMENAM (2).
(29) NDEH GRACE ITIE (2).
(30) BETAFO CECILIA BESUMBU (2).
(31) TAMBE SCHOLASTICA ANNE (2).
(32) TAMBE CLAUDINE NKONGHO (2).
(33) MASEMBE JOY EKOKO (2).
(34) ANU VERONICA ANGAYONG (2).


Centre No:  11516  Government High School Abuh Fundong
Regist: 31, Sat for 2 or more Subjects: 31, Passed: 25, 
% Passed: 80.65, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 19
(1) NDAH LODRICK NKUO (12).
(2) LUNGLI EUGENE TOH (11).
(3) NYAH CALESTUS FUL (10).
(4) YHAM MAGNUS FUL (9).
(5) LA-AH MILTON YONG (9).
(6) WAINGI HEZEKIAH WAINGI (8).
(7) FORCHANG EDEL YIMBUM (8).
(8) WULWI ANASTASIA NATANG (7).
(9) CHIA ODETTE MBE (6).
(10) KINCHI ISAAC CHIANAI (6).
(11) DIANGHA FEDELINE NGOIN (5).
(12) YAM EUGEN YONG (5).
(13) NJAM ADELA FIENICHENG (5).
(14) NKEASI EMMANUEL JUM (5).
(15) AMAH ADELA NJOM (5).
(16) YONG HONORINE NDOH (4).
(17) MBENG WILSON YAMA (4).
(18) TIM EDELQUINE KUO (3).
(19) FUL DAISY NAIN (3).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) YONG COURAGE BI (5).
(2) CHIAMBAH FERDINAND (4).
(3) NGONG LARY CHIA (3).
(4) DIANG HANDSON FUL (3).
(5) MBU VIVIAN WIKAIN (2).
(6) DERICK NSOM (2).


Centre No:  11518  Government Bilingual High School Bawock
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 6, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 5
(1) NJIKE DONALD (6).
(2) YOMCHULY BLANCHE SUCCESS MBAKEP (5).
(3) PRECHELINE MBIATANG (4).
(4) SAMA ESAU FONCHAM (4).
(5) NCHAYA CHRISTELLE (4).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) NJENJI CLENTA (3).


Centre No:  11519  Government High School Nkar Jakiri
Regist: 58, Sat for 2 or more Subjects: 58, Passed: 51, 
% Passed: 87.93, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 9
(1) TATA BRICE BANSEKA (14).
(2) NAVTY BLANDINE RESINYUY (13).
(3) MENGFON BERTILE SARBER (12).
(4) SENDZE NOEL LASHENYANG (11).
(5) KANIGHA BLAISE BONGHAN (9).
(6) BURINYUY BERTRAND (8).
(7) LUKONG BLESSING YENGWAH (7).
(8) KONGNSO MARCELINE YENNYUYGHA (6).
(9) NSAWAI NYUYYU ANASTACIA (5).


Passed in 3 Subjects: 33
(1) JAVSINLA BERNARD SUIVEN (10).
(2) SUIKA RODRICK ABERYUV (9).
(3) PROMISE NGONG (9).
(4) LUKONG JEAN JOEL NYUYKI (8).
(5) SUIBIR ISIDO SEKA (8).
(6) DINVEN RODRIC SUIVEN (8).
(7) BATILA SHARVET FONYUY (8).
(8) TATAH BERTRAND WONGIBE (8).
(9) CLAIRE THEODORA BONGKA (8).
(10) LOLA PRUDENCIA BONGALINYUY (7).
(11) FONTAHYA EVANS KEFIYKI (7).
(12) WIRSIY RACHEL BURINYUY (7).
(13) WIRNGO BELAMINE TIYVELA (7).
(14) BAME IRENE WISIY (7).
(15) CHIN ANICETTE ABERSHU (7).
(16) KIIYNYUY ADALBERT (6).
(17) NGORAN PRISCILA GHAIFEE (6).
(18) TOMBIR ANSLEM SWENGKA (6).
(19) ANNASTHASIA KINYUY (6).
(20) LENDZELE RODRIGUE KINSO (6).
(21) YENFOLA ELIZABERTH GOHLA (6).
(22) MBINKAR ANNISET NYUYKONGE (6).
(23) YONGYEE EVANS BONGWUN-NYUY (5).
(24) JAFF CONRAD SUNJOH (5).
(25) WIRSIY SABINA DZERNYUY (5).
(26) MBINKAR PRESCILIA BERWOMI (4).
(27) ODETTE SHIYKPU (4).
(28) KINYUY DORIS LAISIN (4).
(29) KONGRAN BANINLA MIRABELLE (4).
(30) NGEH EVAMARIE WIYSENYUY (4).
(31) ODETTE BURINYUY (4).
(32) VERLA BLAISE YISHUIY (3).
(33) WIRNKAR JEAN-CLAUDE GOHLA (3).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) KIFON CYNTHIE LANGAI (6).
(2) NYUYKI EMMACULATE (5).
(3) BAMBO DIEUDONNE DZEMBUIN (4).
(4) FONBAN JUDE NYUYDZE (3).
(5) MBUWIR QUINTOLINE KONGLA (3).
(6) DZEWOLA LOVELINE BONGYONG (3).
(7) PRINCE CHAFAH MOHAMADOU DANJUMA (2).
(8) NKOR LESLY KIWOH (2).
(9) KONGNYUY ADEHQUEEN KINYUY (2).


Centre No:  11520  Government Secondary School Talla Ndu
Regist: 48, Sat for 2 or more Subjects: 48, Passed: 35, 
% Passed: 72.92, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NFOR NELSON KWALAR (10).
(2) NFOR PRESSLEY NJETA (10).
(3) YEMANGONG BENONI BELANYU (6).
(4) GIANTAR MISPARINE GINYU (6).


Passed in 3 Subjects: 20
(1) NFOR DIEUDONNE NDI (10).
(2) TAMFU CLARANCE NGAFI (8).
(3) CHONA GODLOVE NGALA (7).
(4) NFOR VENESSA NTALA (7).
(5) NFOR ALBERT (7).
(6) NGWA NOEL NDE (6).
(7) NFOR EMILE NGWA (6).
(8) BAH CIDONNE MUNKAH (6).
(9) NGANJI CALIS MBINI (5).
(10) NFORBA EMILE TAMNGWA (5).
(11) NGEH SILVIA NFORSHI (5).
(12) NFOR NADESH KFUCHU (4).
(13) KONYU BELSON NDUCHO (4).
(14) NCHANJI GLORY MUNKING (4).
(15) KILO INOCENT NFOR (4).
(16) NDZI LADIFATU KIKI (3).
(17) NFOR SANDRA NTALA (3).
(18) TANTO EUGENE NFOR (3).
(19) LEMFON SHANTAL MBULI (3).
(20) UMARU EUGENE NKEH (3).


Passed in 2 Subjects: 11
(1) NFOR NAOMI GIWE (5).
(2) HERVE KONYUH NGALAH (5).
(3) NDI VANESSA BONGKWI (4).
(4) NGANGE GODLOVE NFOR (4).
(5) NGAH DEMIAN NFOR (4).
(6) NFOR KLUIVERT (3).
(7) RINGNYU BONAVENTURE (3).
(8) NSHANJI JOEL TAWE (3).
(9) GAMNJE MELANIE YENTOH (3).
(10) NKFUNKO COMFORT MANKWA (2).
(11) NDAPNYA WENDY GOOH (2).


Centre No:  11522  Grace Bilingual Secondary School Ngaoundere
Regist: 25, Sat for 2 or more Subjects: 25, Passed: 18, 
% Passed: 72, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 6
(1) MAFFO MERVEILLE ARISTOLE (12).
(2) GWEKU BRANDON CHONGONG (9).
(3) MOHIM H. ALEX MILLIARDAIRE (8).
(4) DZUAKOU CHATU� LUCRECE AUROLE (6).
(5) SALIM AHMADOU DAOUD (5).
(6) NAFISSATOU ZOULAYHA (5).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) AHMADOU BABBA (6).
(2) EZE EZE JORDAN (6).
(3) HADIDJATOU (5).
(4) SIRADJA YAYA (5).
(5) MOUGOUE DENTO FRANCK MARTIAL (5).
(6) MAFO FOTSO LANISSA (4).
(7) AMINATOU OUSMANOU (4).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) ABOUBAKAR ABBO (5).
(2) BABBA ALIM (3).
(3) NGONO AWOUMOU ESTHER LO�S (2).
(4) NSAR I NSAL CHRISTIAN ISIDORE (2).
(5) ROUGAYATOU (2).


Centre No:  11523  Government Bilingual High School Nyalla Douala
Regist: 59, Sat for 2 or more Subjects: 59, Passed: 46, 
% Passed: 77.97, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NYONGA HERMAN BRICE (8).


Passed in 4 Subjects: 12
(1) KAW CLIFORD (11).
(2) NDIMBEH CAROLINE SHENGWE (11).
(3) EONE VIRTOUS (10).
(4) MANCHANG BRANKO ENOW (10).
(5) ATECHI JEHU (8).
(6) MEDJIEKAM TCHOKONTHE LIVIA SORELLE (7).
(7) HONTCHEU UM HILLARY MIGRELLE (7).
(8) AWONO MENDEME JEAN RICHARD (5).
(9) MBIATCHET KOUMTOUSSA DOMINIQUE CHRISTELLE (5).
(10) REME BELINGA MBATAKA (5).
(11) FONKOU MBA ALBERTINE (4).
(12) EWANE EBUDE EBANE (4).


Passed in 3 Subjects: 15
(1) METOH MBAH NELLY WIDIN (8).
(2) NGO TOCK ANNE AUDREY (7).
(3) KEMADJOU TAYO STEVINE MARINA (7).
(4) NDEM A TIATI RAISSA BRUNELLE (7).
(5) MANGA ISABELLE MOKET ENGOH (7).
(6) FOGNO KAMGA CHRISTIAN DELVIS (7).
(7) BAKAM TAPTUE MICHELE (6).
(8) MATCHIM DEBORAH TCHEUKAM (6).
(9) NKOT NGUENE ANDRE SINCLAIR (6).
(10) MOUKAM KAGHO DARIUS LANDRY (6).
(11) LOGO MEN BERTHE DORCASSE (6).
(12) LISSOM NDJENG ANNE FELECITE (5).
(13) ETONGWE CELINE BIE (3).
(14) POUOKAM KAMDEM LOUIS LIONEL (3).
(15) MALANGO NDJOCKMAN SUZANNE (3).


Passed in 2 Subjects: 18
(1) MBAH ULRICH NJONG (5).
(2) AISSATOU LATTANG VANESSA HAMADOU (5).
(3) MAGNIKOU MBOUADJE ORNELA (5).
(4) AKONO DANIELLE CHARLEINE SORELLE (5).
(5) MBABID ROSELINDA ENGWARI (4).
(6) CHUITCHEU SANY MAUD MANUELA (4).
(7) KAPCHE WANJI JUNY GAELLE (4).
(8) GAFFO YEMILI DE GRACE (3).
(9) KENG ISMAILA NDI (3).
(10) EMEFUA CECILIA (3).
(11) AYUK ENOW OFFER (3).
(12) NGANTCHUI SIMEN RAISSA TREPHENE (2).
(13) MAGHANG MALAICA ANE (2).
(14) TCHOKOGOUE KUITE CECILE BLONDELLE (2).
(15) CHRISTABEL NZAMBO WASA (2).
(16) VIKRAM ZONG TEH BESONG (2).
(17) JEFF BIN ZEH (2).
(18) CHADJOU TCHOUPE FRANCK (2).


Centre No:  11524  Government Secondary School Foe Bakundu, Mbonge
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 7, 
% Passed: 77.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) BOATING PATIENCE (6).


Passed in 3 Subjects: 2
(1) ENAH BORIS FUNG (6).
(2) ELANGWE CATHERINE WASE (4).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) MEKONGO AUGUSTINE ASELEK E (6).
(2) MBAH MBAH BORIS (4).
(3) TEM ALICE IMBIH (2).
(4) CHECK EMMANUEL MBAKU (2).


Centre No:  11525  Government Secondary School Kom-mfumte Nkambe
Regist: 7, Sat for 2 or more Subjects: 7, Passed: 5, 
% Passed: 71.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) SHEY EDWIN JENWEN (5).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) KONKI LINUS NGEBE (3).
(2) NENGUH BELOH RICHARD (3).
(3) NWUPKWO ROGER NWELOH (3).
(4) NWUNGO ROLLAND TENYEH (2).


Centre No:  11527  Government High School Bekora, Ekondo-titi
Regist: 47, Sat for 2 or more Subjects: 47, Passed: 34, 
% Passed: 72.34, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) PORTIA BENUEH ARREY (10).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) TAKOM CLARINE ENDIVITA (10).
(2) BAMOBE PRISCA MISSORI (8).
(3) SONG PASCAL JICK (7).
(4) METAM AUGUSTINE METAM (6).
(5) MUSONG CARINE KYENG (5).


Passed in 3 Subjects: 14
(1) YIPUH HYSON MBONDOP (9).
(2) EPITE DORA MBAKWA (7).
(3) EKOLE FRITZ-GERALD NGOH (7).
(4) EFAH ANDREW NKAMBOCO (6).
(5) AYUK EKULE LESLIE ARREY (6).
(6) AKUM GENEVIEVE UNGWEI (6).
(7) CLOVIS ASONGANYI MALETE (6).
(8) YOSO PATRICIA MOSONGO (5).
(9) EYOH GILBERT APOH (5).
(10) NEKONGO MOSES BEKONDO (5).
(11) ITUKA ABRAHAM NDIBA (4).
(12) FAITH FUEN CHIA (4).
(13) ITOR MEKA CICIL (4).
(14) EMBABATO HIDIGAN ITOE (4).


Passed in 2 Subjects: 14
(1) FUBONG FANG NESTOR (7).
(2) MOBONGI YANICK MISORI (4).
(3) NGEH HILDA NEBA (4).
(4) MARGARET TONY ZAMBO (4).
(5) EPITE DENASTY NWENYO (4).
(6) OJONG RUTH BESSEM (3).
(7) NYAMKA YVONNE TUNG (3).
(8) NAYOMBE CARLSON NDINGI (3).
(9) NGOLE PRINCE NAKOKO (2).
(10) OPOLE VIRGINIA ETEKE (2).
(11) AYUK JOHN ASSAM (2).
(12) ITUKA BRODHILDA MOROMBI (2).
(13) NGOE NICOLAS MEKUMBA (2).
(14) ONYEMA JOEL NWATU (2).


Centre No:  11529  Queensway International College Yaounde
Regist: 63, Sat for 2 or more Subjects: 63, Passed: 60, 
% Passed: 95.24, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 14
(1) EBANDA BAPIDI HARRY CLEVER (22).
(2) WANDJI FOSSEU TONY NELSON (18).
(3) AMINATA JABBY (17).
(4) AICHA MABROUKHA GARBA (17).
(5) TAKO NKONGHO BESSONG-OCAR THOMAS (16).
(6) KAM KWEKAM SIMON ULRICH (15).
(7) AYOSSA DJINE MICKAELLE (14).
(8) FEKOUA MOGUE LOICA BRELLE (14).
(9) NOUBI KEUMOE JUNIOR HYACINTHE (13).
(10) LOUMOU BALATA PATRICK PASCAL (13).
(11) NZOTCHA SOH ANTOINE BRICE (12).
(12) BIOGOLO HELENE MAXIMILIENE (11).
(13) TAMESSE FOTSING JACQUES DONALD (10).
(14) BECKY JOSO LIMUNGA WOLOKO (9).


Passed in 4 Subjects: 19
(1) TOCHAP NJIKE ARLETTE (14).
(2) MAKEUTCHE SYNDIE RHIANNE (13).
(3) TAMNO DIANE CINTHYIA (13).
(4) BOUYIM TEKAM MELVYN FRANCK (13).
(5) KAMAHA MONKAM WILFRIED (12).
(6) MBALLA YOPA MARIAH CARELLE (12).
(7) DJUISSI DOLORESSE PRISCILLE (12).
(8) SOKOUNDJOU MATCHINDA CHRISTIANE (10).
(9) JUIMONT WANSI CELESTIN KEVIN (9).
(10) LINDJECK ERIC LANDRY (9).
(11) NTUNYU DESMOND FAI (9).
(12) JORDANE MORELLE MOUATCHO TCHIENGE (9).
(13) MELY DOMCHE LUCY CLARA (8).
(14) BONJI TERESA NGAMBI (8).
(15) NGUEKAM TCHOKOAYEU LAETITIA STEVENA (8).
(16) TAHE CAROLE LAURE (8).
(17) CHEUNTEU TANKEU ASTRIDE (7).
(18) NGO NGUIDJOL INES YOLANDE (6).
(19) YVONNE ANEH ASAAH (4).


Passed in 3 Subjects: 21
(1) MEZE'E MEKA JOSEPHA OBEN (10).
(2) YAKAM KAMMI MAELLE MAURICIA (10).
(3) NGANLE TCHOMBOU SONIA KEVINE (9).
(4) KONDE DAVID BASILE (9).
(5) DJOFANG TOUNOU MARIE OCEANE (9).
(6) MBOG BAYA JEAN MOISE JUNIOR (9).
(7) AVA NLEMATE IVAN STEVE (8).
(8) NYIMUH NYIMUH LEVI MODEST (8).
(9) YOMI DEUMAGA ULRICHE CABRELLE (7).
(10) TCHEUMENI FABIEN JOSIAS (7).
(11) LEMA NKE JEAN MARIE (7).
(12) KOLOKO NGOUNOU REBECCA (7).
(13) MBANGO SERAH MADELEINE (6).
(14) VICGNECHI NZEUAKOU ESDRAS NOE (6).
(15) KEBEMOU BIMOU AICHA (6).
(16) BILOA BIYEBE YVES JUANNY (5).
(17) NGOUNOU DJEUNGA YUAN IMRE (5).
(18) KENMOE CHEDJEU YOLANDE ARLENE DESIREE (4).
(19) MEKAYA DJENGOUE DIMITRI HERWIN (4).
(20) KENNED MANFOUO MEHRWIJE (4).
(21) TSOPMO DJIATSA PASCASIE FARELLE (4).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) TATCHIM BRYAN (6).
(2) PINDJOU KEMTCHOUANG MOISA CLAUDANA (4).
(3) AICHATOU BABA NGUIDA (4).
(4) NKOUANYEP AKOUMBORN NGAYO DELLA (3).
(5) SONTIA NANYONGO DORVE RINA (3).
(6) TAKODJOU SOFO ISMA�L JONATHAN (3).


Centre No:  11531  Government Bilingual High School Koutaba
Regist: 36, Sat for 2 or more Subjects: 36, Passed: 28, 
% Passed: 77.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 9
(1) MFOUAPON VESSAH ABDEL LADIF (13).
(2) NCHURI BISMARK (12).
(3) MEWOUO CHANTAL (11).
(4) INTONG KAKON EDITH (8).
(5) MAH ALVINE LEINYUY (8).
(6) MACHE A BIDIAS SIDONIE (8).
(7) CHULEH IRINE KDEHKDEH (6).
(8) KEDJU CECILIA EJENGHA (5).
(9) ALOYIM ZANGUE MERVEILLE LEONELLE (4).


Passed in 3 Subjects: 13
(1) PIETAMEN LEOTINE KEMBUYEH (10).
(2) ELVIS ASHANGA WAYI (10).
(3) NDAM ADAMOU (8).
(4) HONGIE MUSI NWONOH (7).
(5) AFANGWING MARY NGWA (6).
(6) CHERIFA MANGWANG (6).
(7) NJOYA NDAM ABDOULAYE NGAFAROU (6).
(8) AWAH MELVIS NSOH (5).
(9) NJIM MARVEL MANSEH (5).
(10) MOUNCHINGAM MBOUOMBOUO ABDEL RAMAN (5).
(11) KOUOTOU NFOUAPON CHOUAIBOU SAFARI (4).
(12) LASENWA BERNADETTE (4).
(13) NJIASSE PAMBOUDAM AOUDOU (3).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) ESTHER MBIHNUI MBIPIGEH (6).
(2) AMONUO COLETTE ANGWI (4).
(3) BERNARD YUFENYUY (4).
(4) NYIMEH FENG ELEONORA (3).
(5) AMSTRONG NDAH AWASEH (2).
(6) DEMTSA TSAGUE PERSIDE OLIVIA (2).


Centre No:  11532  Government High School Mbingo
Regist: 43, Sat for 2 or more Subjects: 43, Passed: 27, 
% Passed: 62.79, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 5
(1) TIM MERCIFUL ANKONGMBOM (13).
(2) SALA NAOMI NWEFABEH (8).
(3) CHAH VELMA NANGE (8).
(4) YISA ALBERT NSOM (7).
(5) GAM LINDA ANKIAMBOM (5).


Passed in 3 Subjects: 10
(1) NJONG ELKANAL CHIA (8).
(2) NFON SERGIUS NFON (8).
(3) YISAH WESLEY NKUNGSI (7).
(4) AKEM DORIAN NAIN (6).
(5) CHIA KELVIN NDONG (6).
(6) TIMA LIDWINUS FUL (4).
(7) DINSE CONFIDENCE KENTAL (3).
(8) KONGNSO LESLIE MAMBE (3).
(9) BAH CLINTON NJI (3).
(10) SAM GMARVIS NJONG (3).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) CHIA EMELIA YEIN (7).
(2) AKEM CARINE NAYAH (5).
(3) GWAIN YVETTE AMBONGHA (5).
(4) CHIMTOM BLESSING SUIFEYIN (5).
(5) CHAH QUINTA NAYAH (4).
(6) CHIATOH GERMAINE BIEDUM (4).
(7) MULAM MILDRED MANEGHA (3).
(8) JAM ERIC FOINSEH (3).
(9) ZACHE ZOROBIE WAKU (3).
(10) NGONG PEREZ KINDONG (3).
(11) TASAH MBANG ELSILIA (2).
(12) KENG HELBERT TIMNGUM (2).


Centre No:  11534  St Joseph's Catholic Comprehensive College Lassin-Noni
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 9, 
% Passed: 81.82, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) BOLE JOANNA NONGSI (11).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TUME BELMON LANGHE (7).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) BANTAR EBENEZER KINKOH (8).
(2) NGALA WILLIAM EKIBEN (7).
(3) NYOWIKE BRIAND BANDA (6).
(4) NDI ROBERT NYAMJOH (5).
(5) DJIN GIDAS NDI (4).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) AOUDOU SHAIBU (3).
(2) NGONG MARY DJIN (2).


Centre No:  11536  Government High School Buea Town
Regist: 91, Sat for 2 or more Subjects: 91, Passed: 82, 
% Passed: 90.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 5
(1) EKUME DOREEN ENJEMA (17).
(2) MEDIAN YONGYE (17).
(3) MUSTAPHA DAVID NDZEKA (15).
(4) NGANJI SHANES AZAH (11).
(5) TAPONG IRENE NJABI (10).


Passed in 4 Subjects: 30
(1) YUTI LAURA NFORMI (17).
(2) ATEBA MARAFA WILLIAM (17).
(3) VELMA WIYSANYUY WIRSUNGRIN (15).
(4) CHAH CHOSNIEL NJUAKOM (15).
(5) KATTY NAMONDO MONONO (13).
(6) NJOUMBA BELLE MBANGUE MANYI LAETICIA (13).
(7) ZECHIA FONJUANANG (13).
(8) NGETIKEH SOLANGE FONCHAM (12).
(9) IMBOLO MARY EKWA (12).
(10) ENONGENE ROLAND BIDE (11).
(11) GHELENDA SHANEL MEZOH (11).
(12) NGOWOH OLGA MONONO (10).
(13) NEBA TELMA MANKA'A (10).
(14) SUNDAY CLANIS NDALUI (10).
(15) KENEDY OKECHUKWU NWAEGBU (10).
(16) EWELI CATHERINE MBELLA (9).
(17) DESMOND IZUCHUKWU OWUAMANAM (9).
(18) TIH JAZINO FORMEKI (9).
(19) WOLE EMMANUEL MONDOA LYONGA (8).
(20) FRIDA EFETI MBUA (8).
(21) NJI RUTH AKWONG (8).
(22) EYONG CATHERINE BESEH (8).
(23) TEBOH AKWI BLANDINE (8).
(24) ATABONGANKENG HILARY NKEMATEH (8).
(25) YAMEH DIANNE NGOLUI (7).
(26) CHIATOH MORINE BIH (6).
(27) EGBE ELEANOR ENOW (6).
(28) JEMEA ENANGA LUCY KOFFI (5).
(29) WIRBA BARIATOU BIRSHU (5).
(30) DOH GILLIAN IYONGO (5).


Passed in 3 Subjects: 26
(1) NGOMBA JEME LISINGE (11).
(2) YAWEH MIRACLE NDIFON (11).
(3) KERNYUY MAXIMILLIAN (9).
(4) WILFRED MBAH FOMUGOM (9).
(5) NDIWUM CARINE CHEAH (8).
(6) BELEK MAJOLIE SOLANGE (8).
(7) JOSEPH WONGANYA MOLUA (8).
(8) GEORGES MBUA MONGORY (8).
(9) JOAN ENANGA NDIVE (7).
(10) TAFILI MELVIS NWANTEM (7).
(11) LINOL PEMBE EWELISANE (7).
(12) THOMPSON MBUA MOLUA (7).
(13) AHIMA BRIGHTEN (6).
(14) EBAI RACHEL MA NCHONG (6).
(15) CHEGHE TAH GLOVIS (6).
(16) KUSONA CLAUDIA VOMA (6).
(17) NGAYI JUDITH MANKEH (6).
(18) OFON SHEILA KINDE (6).
(19) YAMMEKA NICOLAS FOPANG (6).
(20) BECKY ENJEMA EKEKE (5).
(21) SYLVIE EPOLE EWANE METUGE (5).
(22) KWENE NJOH NADIA SENGE (5).
(23) NGWATIA ELIZABETH (4).
(24) AYUKETA LAURANTINE EYONG (3).
(25) QUEENTA TUFUH (3).
(26) FOMBANG ADELINE AFOR (3).


Passed in 2 Subjects: 21
(1) SAMUEL KINGE NJUMA (7).
(2) PETER FON CHI (6).
(3) PROSPER NSERKWI NGINYU (6).
(4) NACHUNG NDAIN NADAGE (5).
(5) DONGMO BOKOH CHRISTINE (5).
(6) NEGBO SAMSON WOSE (4).
(7) ENONGENE AJANG LAUDRICK NKUMBE (4).
(8) OBASE PETER OBASE (4).
(9) ACHIRI SAMUEL ABOH (4).
(10) ENOW ONOVINE TAKOR (3).
(11) MEUGANG LINDA (3).
(12) TCHAPTCHET TAGNE ARISTIN STEPHANE (3).
(13) TANSAH NWEBI BORIS (3).
(14) NFOR CYNTHIA (3).
(15) LIMUNGA MOUKOKO DELPHINE (3).
(16) REBECCA JOSO FALE (3).
(17) WANKI NELSON WANCHAMBI (3).
(18) WANSOH RISER TUMASANG (3).
(19) FONSA KINGSLY SHEY (3).
(20) ELIZO NAMONDO MWAMBO (2).
(21) NGWINDIBE MARIE NOEL NDAKWE (2).


Centre No:  11537  Teerenstra Bilingual College Bertoua
Regist: 19, Sat for 2 or more Subjects: 19, Passed: 19, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) KENMOGNE TCHATCHIM LILIANE (14).
(2) DOMCHE LEJOYA ORNELA (12).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) WEPNGONG PRIESTLEY WEPNGONG (12).
(2) ROULY JO ANSTELLE (11).
(3) NDOPING NGWE MICHELLE (8).
(4) MENGANI NGOUNDOU LORAINE CYRIELLE (8).
(5) AMBANI MBOBLE FRANK CYRILLE (8).
(6) NWAHA BASS EMILIENNE (6).
(7) GIEBE BOURNEMBE PULCHERIE (6).
(8) OTSEDOM DAVID LAURENT EMMANUEL (4).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) TAHNGOU MONGBET ABD'EL DJALIL (8).
(2) KAKEDI LASSE HUGUETTE ESTELLE (8).
(3) TCHUINTEU GATEU ARISTIDE (6).
(4) MAGNY KALA DARELLE ORNELLA (5).
(5) KAAB-DOURI INES DIANE (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) EKE EBOKO PRUDENCE BLANCHE (6).
(2) ANGOULA NGUEPI ANASTASIE LINDA (3).
(3) KEUGNE PIAM WILFRED (3).
(4) MAIRAMA DASSO SAIBOU (2).


Centre No:  11538  St. John's College Kumba
Regist: 36, Sat for 2 or more Subjects: 36, Passed: 25, 
% Passed: 69.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TATIANA NEH AMBE (9).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) MARY-JOY IBOK AKE (14).
(2) GABRIEL NGASSA KOME (10).
(3) CHANCELLINE NWOKE (6).


Passed in 3 Subjects: 17
(1) AKO SILVAIN NJOYA (8).
(2) NZEH ELISE-MARIE (8).
(3) EKPEYONG ANGELINA OFFIONG (7).
(4) MANDI BORIS ATI (6).
(5) NTUBE THERESE MBWOH (6).
(6) VERONIQUE SHIYGHAN (6).
(7) PAUL ETIE (5).
(8) EZE BRENDA CHINEMEREM (5).
(9) AWUNG BERNICE AWUNGCHA (5).
(10) CHINEYE DIKE CHANTAL (5).
(11) BATO NJOMI EBOLO (4).
(12) LOMBE SHARON NGALLE (4).
(13) MUTAGAH BRANDON NGWA (4).
(14) EBAH BRANDON FONSA (4).
(15) ISANGE CHARITY ETAH (3).
(16) ACHOKWU CHIOMA ODETTE (3).
(17) EBOUE WILLIBROURD NJIMEREKI (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) NGOLE SANDRA NDONE (5).
(2) KENNE NKUIATE HERMANN (3).
(3) MBIAFOR JULIETTE MESODE (2).
(4) NGOBI SHINELLE NJIMERI (2).


Centre No:  11540  Amity International College Ngaoundere
Regist: 19, Sat for 2 or more Subjects: 19, Passed: 19, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 5
(1) TANGARA ABDOULHAKIM (19).
(2) TEUKA FOUDJO LOIC BLONDEL (18).
(3) ABDELAZIZ BAKARI (17).
(4) HAOUA FARIDA BAKARI (16).
(5) MAYEGLE THERESE MELISSA (13).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) ONANA ZIBI JEAN JACQUES (12).
(2) YVES BORIS BETTI NNA (12).
(3) KAMTA NJOU SONIA (11).
(4) MAIMOUNA OUMMI (11).
(5) HADJA ACHTA WABI HAMIDOU MOUSTAPHA (6).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) AYOCK MBEUMO CYNTHIA (8).
(2) BALLO BAME HABIBA (8).
(3) ABOUBAKAR HAMADOU GARGA (7).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) ASSIA ABDEL-SADICK ADELE ACHTA (6).
(2) BILAL GARBA (4).
(3) HADJE ACHE HAMIDOU (4).
(4) MOHAMED ADAM TASSA (4).
(5) ISMAILA NANA (2).
(6) FADIMATOU CECILE YAOUBA (2).


Centre No:  11541  Government High School, Magha Wabane
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 6, 
% Passed: 54.55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 4
(1) NKANGMOH CHARLES (6).
(2) TANGUANANG ISAAC ADZE (6).
(3) NKEMZE BERTRAND (4).
(4) KETUM NADINE EKENG (4).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) TAFOR SONITA NAMAN (4).
(2) NKEMAYIM DIVINE KETUM (3).


Centre No:  11543  Maroua External
Regist: 15, Sat for 2 or more Subjects: 15, Passed: 8, 
% Passed: 53.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) NDOULA ALEXANDRE LOUIS (8).
(2) NGWAFES MERCY SHEY (7).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) NDAH MULUH (7).
(2) PENG GABRIEL CHESAM (4).
(3) KAMPETE FRISSOU (3).
(4) NAFISSA SAIDOU (2).
(5) MOTALE MELVIS NGONDE (2).
(6) CHE GWA PIERRE (2).


Centre No:  11544  Government Bilingual High School Nkoteng Upper Sanaga
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 5, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) HEUDJONKA IGNACE (7).
(2) HASSAN ASSIRI (7).
(3) TAMUGRI LOUIS TANGWAN (4).


Passed in 3 Subjects: 2
(1) MELIOGE CASSIDY RENE DANIELLE (7).
(2) MBAH CLAUDINE NJECKE (4).


Centre No:  11548  Government Bilingual High School Mokolo
Regist: 20, Sat for 2 or more Subjects: 20, Passed: 9, 
% Passed: 45, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) DALAHAI DIEUDONNE (6).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) DAMDAM FATIME BELLO (6).
(2) SANOUSSI OTHMAN (6).
(3) BALKISSOU ADAMOU (5).
(4) HAIDAVA EMMANUEL (4).
(5) RACHIDOU HAMADOU (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) BAVDAM ESTHER (3).
(2) BONNE DIEUDONNE (3).
(3) HELE ESTHER ESTHER (2).


Centre No:  11549  Anyajua External
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 3, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 3
(1) KIMENG DAVID NDZICHIA (5).
(2) AKEM SIMON TUH (3).
(3) FOMUSANG BECKY NCHUOH (2).


Centre No:  11550  Orient Bilingual College Bertoua
Regist: 29, Sat for 2 or more Subjects: 29, Passed: 23, 
% Passed: 79.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) HAMZA MBETEH ZEZE (14).
(2) TEDE ALEX TEHMVOH (8).
(3) BINEGUE MELANIE TELORE (7).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) DJIAGUE DJIMELI PAULIN VANNEL (11).
(2) MELY TSAGUE MURIELLE DARLINE (10).
(3) TAKOCHE LUDOVIC (6).
(4) TCHAKOUNTE BREEZE (6).
(5) ONANA MELINGUI VINCENT LEYMARY (5).
(6) ENOW DEBORAH BESONG (5).
(7) TAMBE MARION IYA - NGOLE (4).
(8) VIBAN DESMOND ALANYUY (4).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) SAWBANE BEN MAHMOUD (4).
(2) LYOMBE MUAFISE MANFRED (4).
(3) SATOUGLE FOUMA BORIS MO�SE (3).
(4) BOMA SERGE CORNEILLE (3).
(5) AYABIRI MBOUNGOY HYCLE (3).
(6) WANDJI BASILE JUNIOR (3).
(7) AGBOR ELVIS EGBE (3).
(8) ZEH KELLI DIALLO (2).
(9) HAMMADOU FA��AL MOUSSA (2).
(10) KENNE DOUANLA ARMEL VIDAL (2).
(11) MASAH NDAH NGOMASAH BERNARD OLIVER (2).
(12) DEUGOUE NENGOUE ALEX DONALD (2).


Centre No:  11551  Genie Millitaire Bassa Douala External
Regist: 83, Sat for 2 or more Subjects: 83, Passed: 37, 
% Passed: 44.58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MANGA AMBASSA LEONEL JUNIOR (6).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) DJOB HELENE CUNEGONDE (7).
(2) LOTCHOUANG TCHAGANG KEVINE (7).
(3) KONGNI TANGWE BRICE NOELLE (6).
(4) NJUAFACK GIZEL NKWETTA (5).
(5) MBOUM LEMBE GAETAN WILFRIED (5).
(6) WANSI NGAMENI SANDRINE (4).


Passed in 3 Subjects: 15
(1) LEMBOIGNY SENGOUA PERENICE FRANCINE (11).
(2) JIOTSOP NOUGMO OLIVIA MANUELLA (8).
(3) MOUASSO KOLONE PARFAITE OSCARINE (8).
(4) KIYOH DAVID MBUH (8).
(5) YAKANA YAKANA THIERRY IGOR (7).
(6) CHRISTIAN NTANG (7).
(7) TABELA PATRICE JUNIOR (7).
(8) BETNGUEN LAURA STELLA (7).
(9) NGWA NAOMI FRINUE (6).
(10) EBIANGONO MENGUE SIDOINE LORE (5).
(11) KHAREEN MYRRHIS ONGOUM (5).
(12) KENNE MELLY EMELDA (4).
(13) MAYEBI DJEMSE DAVE MICHAEL (4).
(14) NDINGWAN MAXCELINE ENIH (3).
(15) FUEMBUWEH RAKIATU NUMENYI (3).


Passed in 2 Subjects: 15
(1) NKONO YAP DIDEROT (5).
(2) NGO YEMGA JACKY JEMINA (5).
(3) GADJUI HENRI DUMOND (5).
(4) NGAHANE YAZE PATRICK (4).
(5) ESSOUBAT TENDONG JOSY DANIELE (4).
(6) ESINWOH CLINTIN (4).
(7) BESONG ARREY FRANCK (4).
(8) KOBLOM GEORGETTE MERVEILLE (3).
(9) MBAKA NDOSSY LYDIE MERVEILLE (3).
(10) FUNZEU DJOMO RAISSA LAILA (2).
(11) BIEME EWALLA SABAYA LESLIE (2).
(12) KAMDOUM NZOUKOU BORIS STEVES (2).
(13) NZEUSEU DANIE CELIA (2).
(14) OKALA MASSI STEPHANE RODRIGUE (2).
(15) TOUGNI TCHATO PAUL BLAVER (2).


Centre No:  11553  Government Bilingual High School Mfou, Yaounde
Regist: 10, Sat for 2 or more Subjects: 10, Passed: 10, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NGAMENI MOKO VIVIANE YOLANDE (8).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) POLA THEODORA SANDRA (13).
(2) MANEWA NZIENSSIEU MERVEILLE LESLIE (13).


Passed in 3 Subjects: 4
(1) GAINTSE IVAN STEVE (8).
(2) MESSI AYISSI FLORENT (8).
(3) ABELE NDZENGUE JASON (4).
(4) NDEME AMOUGOU DERBOISE COLETTE (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) BANDOLO OKAH GERMAINE SANDRA (3).
(2) CELESTINE WESHI - AMBONG OWO (3).
(3) CHI CHE CLINTON (2).


Centre No:  11555  St. Theresa International Bilingual Comprehensive College Molyko Buea
Regist: 21, Sat for 2 or more Subjects: 21, Passed: 21, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) NDUMBE NJIE PAUL (20).
(2) MASTER CHINAEMEZE PASCHAL OTUJEME (9).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) ACHI JUSTANCE FALONE NGU (10).
(2) NGOE LEVIS ITOE (9).
(3) OKOLE QUEEN NGONDE FEMBE (8).
(4) NYOH SILONI TITA (8).
(5) DJONGO ASAHA CHARLOTTE (7).
(6) ANONG FLEANCE NCHE (7).
(7) NGUICHA ASAHA CONSTANCE (7).
(8) ASABEGANGDONG NEVILLE NKOBENAIH (5).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) ESIN SIMON ENE (9).
(2) ECELAHCHA MONICA BEKONGCHO (7).
(3) ABEGE VALDEZ NDAKWA (6).
(4) KOME ROLAND NJUME (6).
(5) LENORE MUNA EFETI TANDE-MBUA (6).
(6) MBANG JEAN-JACQUES AKO (5).
(7) TCHOFFO GIRES (4).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) OBEN ETOBI ASHLEY ANYITIKU (4).
(2) YAMOUH SIMBO JUNIOR (3).
(3) ESEMBE JOHN MBAKE (3).
(4) BUHVEN ALEXIS VERLA (2).


Centre No:  11556  Government Bilingual High School Kimbo
Regist: 173, Sat for 2 or more Subjects: 173, Passed: 145, 
% Passed: 83.82, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NDZE VICTOR BONGWONG (16).
(2) DINKA WILLIET NYUYWIYNI (16).
(3) MBUNDA GOODNESS NAH (13).
(4) SHARILA BRIAN DULAFE (13).
(5) BERINYUY MELVIS FOBIR (11).


Passed in 4 Subjects: 30
(1) YUVEN ELVIS NDZEDZENYUY (15).
(2) WIRBA PETRINA BERINYUY (13).
(3) REGINA SEVIDZEM (12).
(4) BALANJO IDA YUFONYUY (12).
(5) NDZE KELLY MUNGKWEB (11).
(6) NSORE PASCHALINE DZEVERNYUY (11).
(7) ZALIHAOU YULA (11).
(8) YONG MEVINE TUNYAM (11).
(9) MFORMI MISPARINE NYUYKIGHAN (10).
(10) WANDZEM VIDAL DIOFE NKURDZEMO (9).
(11) BONGLAV BETILA MBIMENYUY (8).
(12) LASHU EMMANUEL AFONI (8).
(13) WIRBA JUSTINA SOLII (8).
(14) MOKI EDRA ASHERI (8).
(15) KINGA CHARLOTTE YELAH (7).
(16) NCHE MARTHA AKOBA (7).
(17) TABAH SIBEN EVERA (7).
(18) BODZEWAN DIVINE SUIFONSU (7).
(19) MBIYDZENYUY RITA JAVNYUY (7).
(20) NJOAKA MIRANDA SEVIDZEM (7).
(21) JAVRAN ROSETTE FONYUY (6).
(22) SELAMO PLATINI BONGNYUY (6).
(23) LUKONG PATRICIA BERINYUY (6).
(24) WIRNKAR HARIETTE BONGWEEM (6).
(25) BONGAJUM AMABEL SHULIKA (5).
(26) NGAH EMMANUELA LENDZELE (5).
(27) STEPHANI NETANG (5).
(28) LUKONG SANDRA DZELAMONYUY (5).
(29) HANIFATU LIMNYUY (5).
(30) MACCELLINA FEMOCK (4).


Passed in 3 Subjects: 62
(1) NSAME BANABAS BULAI (11).
(2) NDZE GABRIELA CHAHNYUY (10).
(3) BLAISE LONTUM (10).
(4) DIOM KETHLEEN NENE (10).
(5) WIRSUNGNIN ANETTE BENFONYUY (10).
(6) BERINYUY SEDRICK (9).
(7) MOHNDZEMBAKOP SANDRINE NJOGMBOPEH (9).
(8) MOHAMMED A-KHIR (9).
(9) BIMELA AWALU (9).
(10) WIFOFE RYAN SANGNYUY (9).
(11) LUKONG AGABUTUS YINYUY (8).
(12) TANYI BACEL WAMEI (8).
(13) NSAIBE AUGUSTINE TATAH (8).
(14) MATINEE GEHKEKI (8).
(15) TARDZENYUY YANEK KERNYUY (8).
(16) ANSLEM KINAKA (8).
(17) BERINYUY EMMANUELA CHEM (8).
(18) NAHWUT IRENE SAMA (8).
(19) NSANEN VENA NTONEH (8).
(20) TANKIFEM BLANCHA (7).
(21) DZELAMONYUY MARY CLAIRE (7).
(22) TUME WINGO VERINA (7).
(23) PRESLEY LEINYUY (7).
(24) JUMYEN ASSUMPTA MKIKA (7).
(25) GOHLA BURINYUY GLORIA (6).
(26) MBUH KININLA DOREEN (6).
(27) SHIYNTUM SOLANGE SULIY (6).
(28) DUBILA SANDRINE MENGLA (6).
(29) LON BENJAMEN NSOYEH (6).
(30) CLAUDETTE SULIY (6).
(31) DINAYEN NOREEN NYUYSEVER (6).
(32) LOLA HARRIS SOLA (6).
(33) YUNGRI SANDRINE WIYFENGLA (6).
(34) TIMYU ALEN LEENYUY (6).
(35) FONDZENYUY ANICET VERNYUY (6).
(36) DZELAMONYUY CLAIRE BERINYUY (5).
(37) FONYUY VERNICE DZERNYUY (5).
(38) FORTEH JONATHAN NGWE (5).
(39) LUKONG REGOBERT BURINYUY (5).
(40) TARNSAH BERLITA TARDZEWO (5).
(41) TAH PASCALINE TEH (5).
(42) WUYIKA CHARLES KIYLA (5).
(43) NDZELEN NORBERT YUVEN (5).
(44) WIRBA ELVINA DZELAMONYUY (5).
(45) KIVEN PAMELA BANBOYE (5).
(46) KOSHO VICTOIRE AYUNE (5).
(47) SHIYNSA SANDRINE KEMNJEI (4).
(48) LEIJUNG ALAIN DESSIRE BANLAWAN (4).
(49) NYUYDZEWORN BENADIN KERNYUY (4).
(50) YOUSOUF DAOUD CHANDINE (4).
(51) YANGSI NDUM LUCY (4).
(52) TATAH LEWIS LEINYUY (4).
(53) NJIKE EDITH YANWI (4).
(54) MOHAMADE MINKABADJBE (4).
(55) NGALIM MARCELINE VEYEE (4).
(56) LEMNYUY FLORA SUIFEH (4).
(57) BONGJILA MELANIE BERINYUY (4).
(58) WIRSIY ELFRIDA KPUDZEKA (4).
(59) TATA BECKLINE NSEM (3).
(60) OTHANCE WOMEVEN (3).
(61) LAWIR CLARIS BURINYUY (3).
(62) DIOM DELCI KONGFIYEN (3).


Passed in 2 Subjects: 48
(1) ROMARICK BANSEKA NGONG (7).
(2) NFON PETRA NKUME (6).
(3) LOWEH MUSTAPHA WIYBINNYUY (6).
(4) DIANGHA MARY-ANNE (6).
(5) NDANGE GASTON AGA (6).
(6) FUNWI VALENTINE (5).
(7) NGONG CONFIDENCE NYUYKONGHE (5).
(8) SHIYNTUM BERNARD SIMOBEN (5).
(9) TAMEH BLAISE NONYOYEN (5).
(10) FRANCIS GLEN BERINYUY (5).
(11) FONJO PELAYIE FONYUY (5).
(12) NSAI SANDRINE DUFEE (5).
(13) FOMONYUY EMMANUEL CHEM (5).
(14) WIRNDZEREM NESTOR BERINYUY (5).
(15) LIZETTE BONGSUIRU (5).
(16) LAKINYOH LARISA KILA (5).
(17) YUFENYUY PETER M'NUKEFEN (4).
(18) MDZEGHA LOUIS BANVEN (4).
(19) MBUNGAI TRACY YUWO (4).
(20) NFOR JOHN -PAUL MENGNJO (4).
(21) JIJING ANCIM (4).
(22) SHIYVEN JOHN PAUL (4).
(23) NJOMO JEMBEA SUSAN (4).
(24) NDANSACK JOYCE GHESENDAH (4).
(25) WIRDZENYUY HANSEL MUDZEGHA (4).
(26) NGE GILBERT NWANYIE (4).
(27) ETHELDREDA MAHTINYUY (4).
(28) KONGNYUY BERNICE FONDZENYUY (4).
(29) KONGNYUY CLARE BONGKISHERI (4).
(30) ROBERT ABENISA WIYLANYUY (4).
(31) BAILAK VERA NTUNTUN (4).
(32) KANLA GLADYS NANGSINNYUY (3).
(33) LOWEH BERTHILASUINYUY (3).
(34) FOLA TINWUN OPHILIA (3).
(35) HASSAN ABUBAKAR SIDIKI (3).
(36) BERSE ELIZABETH SIRFOGHA (3).
(37) LAISIN ABAS NYUYKI (3).
(38) KPUNTIR JEAN CLAUDE (3).
(39) KISIFE SANDRINE NYUYFONE (3).
(40) SAMKA EUGENE BERINYUY (3).
(41) NDI EMMANUEL NYUYYENI (3).
(42) MAHNJO JULIUS DZELAMONYUY (3).
(43) AFISHETOU POKANZE (2).
(44) JAIDZEE ASTADIU TOMLA (2).
(45) RUDIE FIE KPGWE (2).
(46) DINAYEN ADONIIS MARTIN FONYUY (2).
(47) NUFAISATU NURA (2).
(48) VERLA CORETTA FOLA (2).


Centre No:  11557  Government Bilingual Secondary School Ndung-nwa, Alou
Regist: 22, Sat for 2 or more Subjects: 22, Passed: 19, 
% Passed: 86.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 15
(1) NKENGAFAC CLOVIS (8).
(2) NJIFAC BEDIAS TAYIMALLAH (7).
(3) CHOPAZEM FABRICE (6).
(4) CHAFAC CLINTON (6).
(5) NKENGAJONG PASCAL (6).
(6) NJUAFAC ROSILA (5).
(7) TENDONGMO SANDRINE (5).
(8) MBUNOH MAELA (4).
(9) CHAFAC BRENDA CHOPNDUNG (4).
(10) NKEMAMIN ERIC (4).
(11) NDUNGAKEU NORA (4).
(12) FONDONG NELSON EFUELENCHA (3).
(13) TANANGMOCK ERNEST (3).
(14) FORJU STELLA N (3).
(15) ANAMOH VERA EFEUTMENGA (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) NKEMCHANJU ZIFAC DOUGLASS (5).
(2) VOHFAC FRANCOIS MITTERAND FONKEM Y (5).
(3) EFELANANG DENIS (4).
(4) TENDONGAFAC ANITA (3).


Centre No:  11559  Wum Up-Station External
Regist: 29, Sat for 2 or more Subjects: 29, Passed: 7, 
% Passed: 24.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 7
(1) MAFOPA KOMGUEM CYNTHIA GABRIELLE (4).
(2) NJI EDGAR EBUA (3).
(3) NFOR PRUDENCE NGULEFAC (2).
(4) ACHUO RITA NJANG (2).
(5) KUDI STYVIOUS KUM (2).
(6) MVO CLAUDINE NDUM (2).
(7) AWAH DELPHINE MBONG (2).


Centre No:  11560  Government High School Shisong, Kumbo
Regist: 17, Sat for 2 or more Subjects: 17, Passed: 13, 
% Passed: 76.47, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) KPWAI HAMIDATU KELA (9).
(2) BAH ENGELBERT ADZEMVEMRAN (8).
(3) AMOS GHAKANYUY (4).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) LEMLO COLIN BONGALAR (7).
(2) TARDZENYUY ETIENNE (7).
(3) SULIY CYPRAIN BONGKISHERI (6).
(4) MAINSA VENITA KILOFONYUY (6).
(5) BERNICE NYUYFONI KPUDZEKA (5).
(6) WIRNGO DIDIMOS NYUYFORAM (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) YUFENYUY MARIE-CLAIRE AWIYI (4).
(2) NGORAN CHIARA BONGBEN (4).
(3) CLOUTILDA DZEWONG (3).
(4) MBIMENYUY CHRISTA YURI (2).


Centre No:  11561  Government High School Akeh, Fundong
Regist: 18, Sat for 2 or more Subjects: 18, Passed: 7, 
% Passed: 38.89, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 5
(1) MUH MILTON SHEH (12).
(2) NSANI NOBERT KOTU (9).
(3) NJUASE CYNTHIA ALUMA (8).
(4) NCHINDO KENETH NGEH (7).
(5) SWAIBU BUBA (4).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) KUH OLIVE NACHU (4).
(2) CHUNG HENDRETTA KILA (3).


Centre No:  11562  Government Secondary School Bamunkumbit
Regist: 29, Sat for 2 or more Subjects: 29, Passed: 26, 
% Passed: 89.66, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 4
(1) MBEB HAPPINESS NGWING (11).
(2) NCHOFEH VALLERY NGUMUKEH (8).
(3) NGWAH OLIVIA NJWEKOH (6).
(4) NADINE LOWMOH (4).


Passed in 3 Subjects: 18
(1) EKEMA FRANCIS MBONGO-WOLLOH (9).
(2) ALOT ISIDOR NGENJIH (7).
(3) AYUH HONORINE MENTOH (7).
(4) NKWECHU CLINTON NKIMIH (7).
(5) NGHOKUA ELVIS ACHEMUNTOT (6).
(6) NGWAFONG MAC-TYSON ANCHE (6).
(7) NGHOCHU BELINDA ABONGHO (6).
(8) ANUWUT EPHECIA AMIDA (6).
(9) FORCHI NADAGE NGUKUM (6).
(10) MBOCHUKEH ROMEO AKUA (6).
(11) TANTOH SANITA NKAYO (5).
(12) BUKEM FRANKLINE MBAHMBOH (5).
(13) ABOFONG DESMOND ACHENKIMIH (4).
(14) ALOT HERBET BILINGWE (4).
(15) SEET EDWIN TANKAH (4).
(16) SECHAMBOH SONITA LUM (4).
(17) NJONG NADIAN ANUKABEH (3).
(18) NIKOH LAURENTA NAYELLA (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) ACHELUH HOSTENCIA NTEMBUA (5).
(2) NKIMIH GEOFREY (3).
(3) MANGWA FELIX CHOP (3).
(4) AKUA RICHARD MBIBE (2).


Centre No:  11563  Tolon External
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 4, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) JICK PRESCILIA NOH (6).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) JUMBAM UNITY MKONG (4).
(2) TABIY LOVELINE KEBUL (2).
(3) MBUNDA JOHNSON MBIBEY (2).


Centre No:  11564  Government High School Oshie
Regist: 22, Sat for 2 or more Subjects: 22, Passed: 19, 
% Passed: 86.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 7
(1) AGRIE SIMPLIST AGWA (15).
(2) ABAI CARTIAAN ANGUH (9).
(3) AYANGWO SYDONIE ANGAWAH (8).
(4) NDAMBI VALERY ONDE (8).
(5) TAYONG SIDONIE AMBANG (7).
(6) AMASHI CLINTON MIMBA (7).
(7) BLANDINE NING SANGU (7).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) NTEMBE CHANTAL MINYA (7).
(2) TAFAH PELAGIE ANIH (6).
(3) FOBUH DICKSON MIMBA (4).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) CHI LINUS PENN (6).
(2) BINDA CHARLES NGOBANG (5).
(3) ATAAMBE NOELLA AMOH (4).
(4) ANJANG NOBERT PERCY (3).
(5) MOHAMAN YAIWUH YAIWUBA (3).
(6) NGANJE ABDOU DESMOND (2).
(7) FONGWI ALLAIN (2).
(8) TANDI ELIOT ASANE (2).
(9) AGRIE KELVIN OGARA (2).


Centre No:  11566  Government Secondary School Meli, Fundong
Regist: 42, Sat for 2 or more Subjects: 42, Passed: 33, 
% Passed: 78.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 5
(1) CHIA MARY CLEOPHAS NAIN (8).
(2) SIHFUMUH ERNESTINE MUFUA (7).
(3) NDZI PRISCILIA BI (7).
(4) NDANG MANGA DANIELLE ELLSA (6).
(5) JOIRATU HAYATOU (5).


Passed in 3 Subjects: 20
(1) OSHINE IBRAHIM (9).
(2) YUH LORINE NAYAH (8).
(3) NJUA WALTERS KUMA (7).
(4) DIOH RAYMONDA MAI (7).
(5) KOFI BERNICE NAMBU (6).
(6) OLIVETTE NJANG WAINKEM (6).
(7) CHIAGAH WINIFRED (6).
(8) NGONG JESIBEL MUH (6).
(9) KUOBII MABEL NANGE (5).
(10) BANGSI WILSON NDIM (5).
(11) NGOINSEH MARIE-CALIRE (5).
(12) KUMA MARY ANNE (5).
(13) FOINNENA CLIFFORD NSOM (4).
(14) MALVIS NJUAKOM (4).
(15) YOH VIALET NSOM (4).
(16) EURANDA NAMEN (4).
(17) NCHIN ELVIS WAINDUM (3).
(18) MUANG EMMANUEL NGWOTA (3).
(19) NSOM RUTH FIENKAIN (3).
(20) FUEN ETELINE DIOM (3).


Passed in 2 Subjects: 8
(1) MIH ELIZABETH NANGE (9).
(2) KITCHA ODETTE MAI (4).
(3) YAI EDMOND TAM (4).
(4) BAI NEVILLE NDICHIA (4).
(5) GAM ANNABEL JONG (3).
(6) MUANG GILBERT OGENEH (2).
(7) MUTIH MELODY FEMUH (2).
(8) CHAM PATIENCE NAIN (2).


Centre No:  11567  Government High School Wainamah, Jakiri
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 19, 
% Passed: 79.17, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 12
(1) TATA YAKUBOU FONDZENYUY (8).
(2) NYENGDOR JUSTICE DINAYEN (8).
(3) YIKA ODETTE BIRADZEM (7).
(4) AISHATU AWA SUIYER (7).
(5) BA-AH JOEL LEMNYUY (7).
(6) NJODZEKA MICHELINE BONGBEN (7).
(7) RUGAYATOU NSOYUNI (7).
(8) LUKONG GLORY LEINYUY (6).
(9) LUKONG MAURICE BONGMOYONG (6).
(10) DZELAGHA ISABELLE LEINYUY (5).
(11) LUKONG ASAMAO BONGFEN (3).
(12) WIRSIY DORIS ADZEFENYUY (3).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) TARDZENYUY SHANNEN SHAMLA ESTHER (6).
(2) SHARILA LIVIAN NYUYFONI (5).
(3) KFEESIYI JAPHARU SUNYUY (3).
(4) TATAKPAH PATIENCE MBOH (2).
(5) JAIWONG RACHEL NSAIKILA (2).
(6) LON NUFAISATU KERNYUY (2).
(7) TANKA LOVETTE SHULIKA (2).


Centre No:  11568  Government High School Kikaikilaki, Kumbo
Regist: 46, Sat for 2 or more Subjects: 46, Passed: 39, 
% Passed: 84.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) STEPHEN FABRICE FANWONG (8).
(2) BIRGHA EMMANUELLA (7).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) DINAYEN LIBERT DZEVENLA (12).
(2) BUM BLAISE BINE (11).
(3) FLORA YINYUY (8).
(4) SIMA-AH LIDWINER JAIDZEKA (8).
(5) TANI PETER NSAHWIR (7).
(6) BENARDINE LEINYUY (7).
(7) YIVEN MARK FONYUY (7).
(8) OLIVE YILA (6).


Passed in 3 Subjects: 18
(1) VERYU CLARISSE YIINYUY (8).
(2) NYUYDZESI DAVID NYUYDINKONG (7).
(3) LONTUM BAZILE GHAKANYUY (7).
(4) SOLII SOLANGE LOWEH (7).
(5) NJOSI BRENDINE NYUYFORNI (6).
(6) AKIKEA NOEL NYUYKONGE (6).
(7) KINYUY MODESTE WIRNKAR (6).
(8) NDZE LEONARD SANGNYUY (6).
(9) JEAN CLUDE WIRDZENYUY (6).
(10) WALTERS JAIVEN (5).
(11) CLIFAT KERKA (5).
(12) KFEBAN SHELA MARIA SEWOYEBAA (5).
(13) BASIL NYUYDZEWIRA (5).
(14) KEMO SUNESTER DZEDZEMOUN (5).
(15) FANSO PAVET MDZEFENYUYVITAVI (4).
(16) LOSHA ALVINE SIKEH (4).
(17) BONJI JOYSELINE KAVANYUY (3).
(18) YUVEYONGI MARAFA NYUYKI (3).


Passed in 2 Subjects: 11
(1) SENYUY IVOLINE AKIJIKA (4).
(2) NDZE JAMES SUNJO (4).
(3) KONGNYUY COMFORT WIYKIYNYUY (3).
(4) SENYUY ALPHONSIUS NYUYDZEFON (3).
(5) NSAIALA ANNABEL KIIYWO (3).
(6) WIRKOM CLIPTON DZELAMONYUY (2).
(7) KIGHA DIAN FONDZEWUY (2).
(8) TANFEN MARY MAGDALEN SUINYUY (2).
(9) FAI MARIE CLAIRE NSAIBOTI (2).
(10) DZEERLA NORATU LIWIR (2).
(11) TOMLAH FLORENCE KEMJEY (2).


Centre No:  11569  Government High School Anyajua, Belo
Regist: 28, Sat for 2 or more Subjects: 28, Passed: 26, 
% Passed: 92.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) JUMNGVIN VIRGIL TIMNGUM (15).
(2) YEM JOSEPH CHIA (7).


Passed in 3 Subjects: 21
(1) NSOM VICTOR NYAH (10).
(2) NGAM BRENDA NANGE (9).
(3) NGONGTITI YANIC YUH (7).
(4) GHEH GOODNESS BI (7).
(5) JOBAIN HAPPENESS NTFU (7).
(6) TOHMAN EPHESIANS BI (7).
(7) NGES PHILEMON NTAM (6).
(8) NKWAIN PROSPER AJIMSIMBOM (6).
(9) NDIFOIN PEACEFUL NANGE (6).
(10) YONG HYACINTH TIM (6).
(11) NGAM IGATIUS JUAKOM (5).
(12) FOINGWE LIBERTY NSOM (5).
(13) GAM KILLIAN NGONG (5).
(14) TOH GABRIEL CHIAGOIN (5).
(15) KIMBI STEPHANY NABIH (4).
(16) MAH SELVIN NAYAH (4).
(17) CHAH-KES ALFRED YEBAIN (4).
(18) NGES VERA YUVTI (4).
(19) NKESA ERNESTINE KUOH (3).
(20) NKWAIN WILFRED CHUNG (3).
(21) WAM EVETTE YUNG (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) TIMNGUM MEEKNESS ANDIENSA (2).
(2) NKII ALVINE NCHAM-NCHAM (2).
(3) CHIA PHILIS NAIN (2).


Centre No:  11573  Kwang External
Regist: 21, Sat for 2 or more Subjects: 21, Passed: 7, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) NDAH ITA NGUM (4).
(2) MULUH EDISON AWA (3).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) NKWIANGUH ROLAND CHO (3).
(2) CHI EVET ZOH (2).
(3) AWA EDITH KHAN (2).
(4) WANJAH CLAVIA NCHI (2).
(5) CHOH BLASIUS PENN (2).


Centre No:  11574   Kosala External
Regist: 32, Sat for 2 or more Subjects: 32, Passed: 10, 
% Passed: 31.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) GANGBOBGA ERICA FUH (4).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) DOME IDA (6).
(2) ASHU MBI MICHAEL (4).
(3) ASONGAZONG LAURA SYNTHIA ATONGAZI (4).
(4) TAKU NATHANIEL OSSOH (4).
(5) MOSAKA BEBE THERESIA FEMBE (3).
(6) PAMELA MALOBA SAKWE (2).
(7) TAMBI BRENDALINE BAKUME (2).
(8) ALBERT NGU PENKA (2).
(9) MBANDO CYNTHIA TONGWE (2).


Centre No:  11576  Baba I External
Regist: 39, Sat for 2 or more Subjects: 39, Passed: 20, 
% Passed: 51.28, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) PANGSUI BINGISU MBEHWE (9).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MAFUEKPAH RAHIMATU MOHNGIFEMEBOG (10).
(2) YINWE BISMARK (7).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) AGNIKEU BRILLIANCE (9).
(2) NKONJEH CLOTILDA KUNDAP (6).
(3) MUANDZE SULE NGANGKEPE (6).
(4) CHELING MBETANGMEYANG JOSEPHINE (5).
(5) MALLAM MUSA LUDI (5).
(6) TITAKEMSHI LOUIS (5).
(7) PUGHA MARGARET (4).
(8) MOHMUAFUE ISHAKA NDREKIAGMA (4).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) AYISHETU NGWILIBOR (4).
(2) NTIRPANG UZERU (3).
(3) YEWOH UMARU NTUTIH (3).
(4) NCHULA LIVINUS (3).
(5) SAMA AMAMATU NJINWESI (2).
(6) HALINU FIAGMENYI (2).
(7) SYLVIE MBOCKLEKEH (2).
(8) MBONJOH EMMANUEL YOGHO (2).
(9) TARNTE RASHIDU NJEMWESI (2).


Centre No:  11577  Government High School Babungo
Regist: 42, Sat for 2 or more Subjects: 42, Passed: 26, 
% Passed: 61.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) SULEY ABDOU (11).
(2) LARISA KEMBO NCHIWO (10).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) FONQUA NAPOLEON JANGLE (10).
(2) KOMETA MARIE-YVONNE NCHIFEE (8).
(3) SOFINJANG SYNTHIA KEMAOU (6).
(4) ZOFOA MELANIE VEMBEH (5).
(5) TUMENTA BETRAND NGONDEH (5).
(6) NJOH EBENEZAH (4).
(7) CONSTANCE JIUFUAN (3).
(8) FUANGUME EMELDINE MAGHO (3).


Passed in 2 Subjects: 16
(1) ZOFOA MARGARET BEZU (4).
(2) YAHMUTUH VETELAH (3).
(3) SIMBO FALLON LUNGTOW (3).
(4) NDULA EUGENA MBIWONYUI (3).
(5) MEHYOMBE MIRANDA (3).
(6) LAMBI SEDRICK FUAMBEI (3).
(7) BENYUI MALIKA KOMETA (3).
(8) FUAMBUH MILDRED NTIDEH (3).
(9) ZOFOA STEPHANY NGOYANG (3).
(10) NTOHBOH VIVIAN YUMUNKA (2).
(11) BORNGOH DERICK MBANGMBONA (2).
(12) BUNOU CYNTHIA TUNTANG (2).
(13) ABAASI GINYUI (2).
(14) FUASHAALE PETER MBIYEKE (2).
(15) SALI IBRAHIM (2).
(16) ZOFOA ISMILA ZEKOWEH (2).


Centre No:  11578  Government Bilingual High School Bangolan
Regist: 23, Sat for 2 or more Subjects: 23, Passed: 20, 
% Passed: 86.96, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 14
(1) TITA MOHAMMED JINBI (13).
(2) NDIFORMUCHE SALI-AU KINYUI (9).
(3) BABA VINCENT DE PAUL BOBANE (8).
(4) MUSHILI ISCANDAROU PIKIAKA (8).
(5) NDIMBERE ABAS NYASUNG (7).
(6) AZIZU FRU NDI (7).
(7) FORMISHI LIVITICUS (7).
(8) ZAMBU NANZIROU FORMUKONG (6).
(9) TANDA YVONNE NGAMBUH (5).
(10) MBIPEH RASHIDATOU MBIPONYUI (5).
(11) ANEMBOM DORCAS (5).
(12) NDIMAAH STEPHANIE MIENDIFUSAH (4).
(13) NDIMUKONG MUHAMMED ZUPOPO (4).
(14) NKECHI JUDE APONGNDE (4).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) CHAFAH ROLAND MBINYUI (4).
(2) NGEMETIA ASHIETOU (4).
(3) MBUH DEMAS NGAWOU (3).
(4) NGAWOH NADIAN FORGEH (2).
(5) TATA-PUZU MARIAMA (2).
(6) MBOUMANGERE AMINATOU (2).


Centre No:  11583  Alfred and Sara Bilingual Academy Sangmelima
Regist: 16, Sat for 2 or more Subjects: 16, Passed: 4, 
% Passed: 25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 3
(1) TANDA NDIMISHI CEDRIC GAEL (5).
(2) ZE NSOM ROSELINE LYNDA (4).
(3) BONGATE MISPA YENNYUY (3).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) BIKOMO YANNICK (2).


Centre No:  11584  Government High School Nkamlikum, Kumba
Regist: 61, Sat for 2 or more Subjects: 61, Passed: 49, 
% Passed: 80.33, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 9
(1) NDOH JACOB EBAKO (12).
(2) JOSHUA CHIGOZIE NWAIWU (11).
(3) NJEMO RAMALINE NDE-EYAH (11).
(4) METOKO NGIMANI CHRISTINE (10).
(5) CALPY ALPHONSE NAMELI (9).
(6) MUKETE EWANGA EBENEZER (7).
(7) EKENG JULIE NZELLE (7).
(8) FANG OLIVER BRIGHT (6).
(9) EKOME NKWELLE NDIME (5).


Passed in 3 Subjects: 17
(1) MOTOKO SAMUEL MUKETE (9).
(2) MOFA BASIL MOLIKA (8).
(3) ITOE ASUH MUSANGE (8).
(4) KWA SYLVIA SIH (7).
(5) OYOH CLIFTON NIFANGA (7).
(6) MOTALE OTANCE NGONDE (7).
(7) MUKWELLE CONSTANCE TANGE (6).
(8) ITOE VICTOR BESUA (6).
(9) EKOUEDE CYRIL EPOH (6).
(10) BLESSING NNANNA CHIOMA (5).
(11) NKWELLE ARMSTRONG AKIDE (5).
(12) JONGTAKUM LUDRICK JONG (5).
(13) CHIZOLA LILIAN ONUWA (5).
(14) DAMBA CLOVIS EBI (4).
(15) MAFOR GERALDINE FONGUE (4).
(16) EBAH CHANCELINE NZELLE (4).
(17) YAMA SOLANGE MBWONJI (3).


Passed in 2 Subjects: 23
(1) ITUKA MARCEL PENDA (4).
(2) EKOME DANIEL (4).
(3) EKENGWO LAWRENCE AYUK (3).
(4) ACHUO CLETUS MUA (3).
(5) EWANE BORIS AWASUME (3).
(6) BASEMBAKA ASHLEY NDINGE (3).
(7) ANEGHA NTZEBCHOP THEOPHIL (3).
(8) EBAKO JACOB KOLLE (3).
(9) ANDEM ADAMSON NJASOMOH (3).
(10) OBASE ODINE MATHEW (3).
(11) MOLESE NOEL EKPENI (2).
(12) NGEH ADEL MBOTA (2).
(13) ALBERTINA BELTHA NAKUMBA (2).
(14) AJANG KELLER EPULI (2).
(15) EKANE SONE ELVIS EHOGE (2).
(16) ELANGWE THERESE DEKENYE (2).
(17) NDIP FRANKLINE AYUK (2).
(18) FONCHENALLAH VERA NGINYI (2).
(19) EPULI MARTHA MMETTI (2).
(20) KOLLE NTUNGWE ELAYA (2).
(21) NDOMO BERTHA (2).
(22) SAKWE SAMSON BAYINA (2).
(23) ENONE EMMANUEL EDYAGE (2).


Centre No:  11587  Bafang External
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 5, 
% Passed: 55.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) MBOUOPDA MOTCHUM MELISSA THERESA (4).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) AZII PETER-LORD (3).
(2) JOKWI FONCHA IDIRIS (3).
(3) AONSI DEUGOUE LINDA (2).
(4) DJAPA DEUMENI BOREL (2).


Centre No:  11588  Government High School Ekombe Bonji
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 13, 
% Passed: 92.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) LONJE SIMBA TERENCE (12).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) EKOLO EMMANUEL MOTE (10).
(2) WILLSMITH EBAKO MUTANGA (8).
(3) TENDONG MERLOVE TAKUAYI (8).
(4) BOKWE SOLOMON MOTALE (6).
(5) KOFFI FRITZ KANGE (6).
(6) ATEMNKENG MAURINE ABUATMBOH (5).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) ABANDA FAYONA ENIH (5).
(2) ENANG DAVID NATIMBO (4).
(3) MOUOTCHOUO MECOUTCHOUA ROMEO (3).
(4) ALEMNGE FRANCIS NQUIZI (3).
(5) MONSONGO AGNES BIE (2).
(6) BOKWE SILDOF MOMENE (2).


Centre No:  11590  Government Bilingual High School Melong
Regist: 16, Sat for 2 or more Subjects: 16, Passed: 13, 
% Passed: 81.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) ESSOBA BLANCHE (7).
(2) TANTOH YVETTE (7).
(3) ETA HELLEN NJUINOW (7).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) MBEBI MBESSE BLAISE (9).
(2) JERIM EMILE CHUFOR (7).
(3) EBENE NGUENG MIRIAM (6).
(4) MISORI BOSASA ELENORA TERAH (5).
(5) ELIM NKEM PLACIDE (5).
(6) AKWAKO ENONE RAISSA DOLINE (4).
(7) ELOMBA EHOUNGWO ROMIALD (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) TCHOUDJAK NGONGANG DJOEDIE FABIOLA (3).
(2) MBAH CALEB NDUM (2).
(3) BEFUMBA ELVIS TETANG (2).


Centre No:  11592  Government High School Guzang
Regist: 63, Sat for 2 or more Subjects: 63, Passed: 44, 
% Passed: 69.84, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MBAH CLOVIS TEMOH (8).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) MBAH LUCINDA AKUM (12).
(2) NECOLI DANIEL LYONGA NJIE MEOTO (9).
(3) MUKUM TREACY-FAITH TIFUH (8).
(4) TIKUM ESTHER AMECK (7).


Passed in 3 Subjects: 27
(1) AGWO FON ERIC (9).
(2) MBAKWA VERA ENDOH (9).
(3) TEBONG CLAUDIA ENGWARI (8).
(4) MUKUM STEPHANI ENGOCHAN (8).
(5) FORNJONG RUTH ENJEI (8).
(6) TEBONG ANN-MARIE EMBELI (8).
(7) FON SIDONNE EYAH (7).
(8) MERCY MANTAN NDANJI (7).
(9) STEPHANIE NANYONGO DARAH (7).
(10) NJEI JULIET ANGUM (7).
(11) SAMA PAMELA ECHICK (7).
(12) FONJAH MIVIAN ACHA (6).
(13) MBANWEI SOLANGE ENGWARI (6).
(14) YOGHO LOVELINE BELIFUL (6).
(15) NDUFONG CLEVERT NDUFONG (6).
(16) FONCHAM VALERIE TEBI (5).
(17) SAMA SIDONIS ECHICK (5).
(18) TEBOH JOYCELINE ANYEN (5).
(19) MBAKU JOEL MBAKU (5).
(20) MBOI EDAMA TIFUH (5).
(21) TINGWEI PRESCILLIA AFOH (5).
(22) TEBIT MIRADINE ABOH (4).
(23) KOBI ERNST ATUD (4).
(24) FON BRAIN ACHO (4).
(25) MBELLI FARISTA ENGWARI (4).
(26) ASANJI GLORY ADAM (3).
(27) TEBID RUTH ENGONWEI (3).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) TEBID ROSINE ENEKWE (5).
(2) ANYANG MELVIS ACHA (4).
(3) GWAN HILDA NABILA (4).
(4) TEBIT THEODORE ATAH (3).
(5) NGOH MARIETHERES EYAH (3).
(6) NGOH NADESH TIFUH (3).
(7) SAMA HUMPHREY FON (3).
(8) MBAH NOELLA ANAM (3).
(9) TEBIT NOELA ANJEI (2).
(10) NJEI EMMANUELLA NGUM (2).
(11) CHEH MARCELINE ANGYEIK (2).
(12) MBAH SILVANUS MBANWEI (2).


Centre No:  11593  Government High School Bolifamba
Regist: 38, Sat for 2 or more Subjects: 38, Passed: 32, 
% Passed: 84.21, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 8
(1) FON JEMIA NGENYI (13).
(2) TANYI REGINA NENGU (12).
(3) AGENDIA ALICE (11).
(4) EHIMBRU BERTHA SUBI (10).
(5) TEM MUA GIDEON (9).
(6) ASAH FESTUS EMPOH (8).
(7) NZEGGE CHANTAL SUBE (6).
(8) AMABEGO AUGUSTINA (5).


Passed in 3 Subjects: 16
(1) AGABORI DESMOND ATEUKUM (11).
(2) AGBOR ADU RAYMOND EYONG (9).
(3) JONG KEDJU KINSLY (8).
(4) EBAI-TAKOR GLENHALTON TAKOR (8).
(5) MEKANYA EFANDE LUDWIG (8).
(6) ANDONG JAIRUS AJEIKIA (6).
(7) ABIA FENELA ABLA (6).
(8) DIKOLLO KEVIN BLAIRIOT (6).
(9) NEMBU OBEDIAN NIGIUM (6).
(10) FELIX EBELLA MOKATA (6).
(11) NGITTE ETON COLLINS (5).
(12) MBELLE JUDITH (5).
(13) WALTER ANJAH OGAYA (5).
(14) FOTIO MARIE NICLAIRE (5).
(15) ELONGI SUSANNE BELLE (5).
(16) ROSE AWUNGIA (3).


Passed in 2 Subjects: 8
(1) NWUNGKAH NDIFOR BERTRAND B (6).
(2) NKWENTA FREDERICK (6).
(3) TATAH CLARKSON TAMUA (4).
(4) CHA REBECCA SHELI (3).
(5) WEYNYUI IDENE (3).
(6) MUH MABEL NTUNG (2).
(7) VESHIGHO DESMOND TSEGE (2).
(8) TETEH WIBA CARINE (2).


Centre No:  11594  Mewungne-Awing External
Regist: 19, Sat for 2 or more Subjects: 19, Passed: 13, 
% Passed: 68.42, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 9
(1) APESE NJOKE GAVIN (10).
(2) BELLET NCHEH (5).
(3) FONYUY THERESE-CLAIRE KINYUY (5).
(4) AZISEH MAXCILLINE (5).
(5) ATEMONWING PROMISE NGWING (5).
(6) NKIMI JOY NJOKE (4).
(7) NGOPANG MELVISE NDANG (4).
(8) AZONWING EVARISTUS NKEAPAH (3).
(9) ESOH ERNESTINE MBISEH (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) PELAPE LISLEY NJEM (4).
(2) TEMBUH ALAIN KUSHINE (4).
(3) MOFOR SAMUEL NJIH (2).
(4) NDASEH MERCY CHEFOR (2).


Centre No:  11595  Government Bilingual Secondary School Ngalbidje Garoua
Regist: 21, Sat for 2 or more Subjects: 21, Passed: 17, 
% Passed: 80.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) KWATA SANDRINE DELI (8).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NEKINGAM DIANE (6).
(2) TEDOM KOUAM SERGE DONALD (5).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) ANEGAP MADI SANDRINE (6).
(2) NAFISSATOU SADJO (5).
(3) NGAFWE BAMO RODRIGUE (4).
(4) SERFEBE PAYANG SPENER JUNIOR (4).
(5) KOSSEBE BEATRICE (4).
(6) TCHENDA DOUSWE JESSICA (3).
(7) ROUKAYATOU BEN MOHAMED (3).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) NDIKWA REY SYLVINE (6).
(2) AMINA ADAMOU (5).
(3) MAIDE MIDRELLE (4).
(4) ISHAGA SAIDOU BAKARY (3).
(5) GARANGA DOUENA ARSENE (3).
(6) GORBA GORNAY JONATHAN (3).
(7) FEGYANG SABONTE FIDELINE (2).


Centre No:  11596  Government High School Diongo
Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed: 4, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 3
(1) MONI KELVINE ESONO (5).
(2) NDAH JANET MATUNG (5).
(3) ITOE MERVIS NDIE (4).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) ISAH BLANCHE LECLANCHE CLIFFORD M (5).


Centre No:  11598  Government Bilingual High School Mbandjock
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 7, 
% Passed: 63.64, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 4
(1) TATTO TCHANYA ODILE VANESSA (7).
(2) ROUKAYATOU BASSORO (6).
(3) SHEI ALBERT TOUNDA (5).
(4) SIWA PASCAL (4).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) BIMILA IDA YUINYUG (4).
(2) MENGUE KANGA JULIENNE (4).
(3) NJOBARA BLAISE YINDA (3).


Centre No:  11600  Government High School Lus
Regist: 4, Sat for 2 or more Subjects: 4, Passed: 2, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) SENKYI JOEL NGINWIE (5).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) MONKWO FIDELIS NGONGEH (2).


Centre No:  11601  Government High School Bessi Awum
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 20, 
% Passed: 83.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 12
(1) TAAH DESMOND MUNANG (10).
(2) TAAH BLAISE NGOH (8).
(3) AKOM MOSES MBAH (7).
(4) ADEH AMORATE NGO (7).
(5) MUYEN BLANDINE NDUM (5).
(6) ASUB CLARISSA ECHECK (5).
(7) FORTI MONIQUE ENGWARI (5).
(8) MBAH CATHERINE OFON (4).
(9) CHI CLINTON TACHOT (4).
(10) FON RENEL ACHA (4).
(11) TEKWE NOEL TIKUM (3).
(12) NJEKO BLESSING ENGWARI (3).


Passed in 2 Subjects: 8
(1) KUBONG ELVIS NYONG (5).
(2) ANENG THOMAS ANENG (5).
(3) MBAH CELINE ANGUM (4).
(4) FON GRACE ABIT (3).
(5) DONG LOVET NGOH (3).
(6) KOBBI GILIAN ENDAM (2).
(7) FECK PECOS TIKUM (2).
(8) NJANG ROSINE TIFUH (2).


Centre No:  11603  Government High School Motombolombo-Tiko
Regist: 68, Sat for 2 or more Subjects: 68, Passed: 57, 
% Passed: 83.82, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MANYAKA TEMDIA IKONDO (19).
(2) MBOCK ONGBOHINE ANNETTE (5).


Passed in 4 Subjects: 22
(1) BEKALLI VELDA (13).
(2) MUNGE YVONNE (13).
(3) NADESH JEAN NGEE (10).
(4) KPOOBARI EMMANUEL (9).
(5) TAKANG DOREEN ENEKE (8).
(6) ENI YVETTE FONBAH (8).
(7) FAVOUR AMARACHI NWOGU (8).
(8) CHUMU NCHA VERA (8).
(9) NFOR LARISSA KELLY NGUM (7).
(10) MANDIP ARREY RACHEAL (7).
(11) MUANJO FABRICE MBIAKA (6).
(12) TASSI ELVIS AWAH (6).
(13) EBOT GUILIA MANYI BORNAT (6).
(14) BOBO HAMAN ADAMA (6).
(15) EBOA NATHANIEL (6).
(16) KEFEYIN NAOMI (6).
(17) TABOD BAURINE NGUM (5).
(18) OBEBE OROALE ANGELINA (5).
(19) TABOH AMUNDAM BLANDINE (5).
(20) EMAMBO MBIEHOU STEPHANIE (5).
(21) JUDITH AKUDO NWAEZI (5).
(22) EYAKWE STEVE IKOKE (4).


Passed in 3 Subjects: 19
(1) ETTAKPANG ETTANDIP ROSEZYFLORE (6).
(2) AJAOUNG ESECK JACK EZEH (6).
(3) ZAKARI MOHAMMED SALISU (5).
(4) FRANCA ETONGO TONGE (5).
(5) MARGARET ASHABA (5).
(6) TAH QUEENZELA AKE (5).
(7) KOUMKANG PRISO ANGE VICTOIRE (5).
(8) HEZEKIAH DAVID NYONG (5).
(9) JEAN PAUL BANECK (4).
(10) EBAI CALEP ENOW (4).
(11) NANJEMBE BARIKI KELLY (4).
(12) OBASE EMMANUEL JABEA (4).
(13) AGINES NKONGHO TAMBE (4).
(14) BETIKA GLADYS EYELLE (4).
(15) DAMARIS OKWUCHI NWOGU (4).
(16) AWA RUTH LUM (3).
(17) STEPHEN NDIVE EFOME (3).
(18) MBOSSILIE MBOBGA MIRANDA (3).
(19) MENDI NELSON MVO (3).


Passed in 2 Subjects: 14
(1) BEKUKA CLOVIS MUKETE (5).
(2) BRINSVETTE MAH NAH (5).
(3) METTA BETHUEL NGOMBA KINGE (4).
(4) EBOA RODNY EKONG (4).
(5) NGOMBA NJEMBA BRANDON (4).
(6) EKO PALVINE MVOICE (3).
(7) TAYO ODILIA AZA (3).
(8) BATOMBARI DEEKOR (3).
(9) NCHINDIA DOMINIC NKENG (3).
(10) NTUBE PRISCAR MBOLLE (2).
(11) KUM LOVELINE MBONG (2).
(12) RIFF NDOH OTOMI (2).
(13) KIMENG MARILYN BIH (2).
(14) OKALLA EDGARD FAITH (2).


Centre No:  11606  Government High School Ogim
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 7, 
% Passed: 77.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ONGOH KELLA OYIEN (6).


Passed in 3 Subjects: 4
(1) MUNOH SIDOLINE ACHEI (6).
(2) MUNDU ONEL ABANG (6).
(3) MUNOH UNICIA AKUM (5).
(4) ENYONG HARRIET AMBOCK (4).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) FORKANG GWENDOLINE EBA (4).
(2) MUKAH DOUGLAS TEKO (3).


Centre No:  11608  Glorious Comprehensive College Makanga, Muyuka
Regist: 19, Sat for 2 or more Subjects: 19, Passed: 14, 
% Passed: 73.68, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) LEONARD BEKEFOE NJAIYO (12).
(2) NGENGE HILDA MONJUA TONNEH (5).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) SUNDENG EVARISTUS EWAN (8).
(2) NAH YUBA KEMBUYA AMISU (6).
(3) POH MARBEL NENGI (6).
(4) NGEKEH CILARIUS (5).
(5) AMBE BLESSED FANG (5).
(6) TABI THOMAS ASEK NKONGHO (4).
(7) NJI JUNIOR SAMUEL (3).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) NDIKA NJOKEKA NALIOMO (7).
(2) KOMGA DERRICK OTOU (3).
(3) ONYONGHO CLINTON ANYENEMBU (3).
(4) NKEPTCHEP ZANDA BRIAN JUNIOR (2).
(5) ONIMOH PASCAL EFFIM (2).


Centre No:  11609  Mazenod Bilingual College Ngaoundere
Regist: 28, Sat for 2 or more Subjects: 28, Passed: 22, 
% Passed: 78.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) NGANKONG DJEUMENE STECILE GRACE (13).
(2) DADDA DJOUBAINATOU (9).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) POUNGOUE ORCHELLE TANIA (11).
(2) DJAMADJEU DJIETCHEU BONAVENTURE (8).


Passed in 3 Subjects: 10
(1) WIRBA HADJARATOU INOUA (9).
(2) ARREY SHARON AGBOR NKUH (8).
(3) HADJA ICHO ABACACHI HAWA (7).
(4) SOPPI TITTI ELISE HENRIETTE (6).
(5) AGHANGU LUM PIKARINE (6).
(6) NZIKO TALLA NZIKO IVANA JOYCE (5).
(7) AGBOR TERENCE MBI (5).
(8) ASONGATABONG CLAUDIA FOLEFO (4).
(9) ACHU ANITA ENGONWEI (3).
(10) WALID BEN BACHIR (3).


Passed in 2 Subjects: 8
(1) NDI NEUL SHEY (8).
(2) ALEX PASCAL TCHOUPE TAJO (6).
(3) ASSANGBA ANDING SYLVANIE PRUDENCE (4).
(4) ONANA NGAYOMBA MARCELLE (4).
(5) NTAMACK HASNOUNI DETHE (4).
(6) SAWDATOU TOBI ABDOUL SALAM (4).
(7) FON EMELDINE BIH (2).
(8) MBOUGA TALLA NZIKO VANNEL JORDAN (2).


Centre No:  11610  Holy Cross International College Yaounde
Regist: 38, Sat for 2 or more Subjects: 38, Passed: 38, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 6
(1) EBOB EBOT ENAW (17).
(2) NGAHEU EKEN CEDRIC CHARNEL (16).
(3) FRANCISCA MOJOKO NGANTOU NGENGWE (16).
(4) FRANKLIN ETA-MBO OKIE TABI (14).
(5) BUBAN NGU ANUBONDEM (14).
(6) FOGWEH PERRY NCHANG DOH (12).


Passed in 4 Subjects: 23
(1) SOUMAIYA PEKEKUE ZAKARIYA (18).
(2) MBANG SAAM ZIDANE CARLSON (16).
(3) KOUNA NDZANA RACHEL DEBORA (14).
(4) KINDZEKA AKERE BIME (14).
(5) RAISSA PUWO ANYERE (13).
(6) DION NGUTE MBULE SHALOM (13).
(7) EDOU MIMBOUI CARMEN-LAURE EMMANUELLE (13).
(8) KENGNE METCHENDJE LUNOVIC (13).
(9) JING NGWEBEFOR (12).
(10) NDAMB MARIE PATIENCE (11).
(11) MUDUBU NKAMUKAY LINDA (11).
(12) NGASSA DAVID (11).
(13) MINTAMACK MARIE GUISELA (11).
(14) KOUOKAM NOUETSA STAELE FLORA (11).
(15) NGOH AURELIE VICTORINE (10).
(16) SHEKINAH-SAND HEMAN (9).
(17) NABOD CLEMENT SOSTHENE (9).
(18) AJI STELLA SIH (9).
(19) MELE ZINDI ANTOINE XAVIER (9).
(20) EDUKE LORETTA EWANE MESUMBE (9).
(21) POUNA NJAMBOU DIANE CECILE P (7).
(22) SINDOGTA BOUCHEMI YANN EDVANNE (7).
(23) NNANGA MBOZO'O NICOLE PAMELA (6).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) MBASSI FRANCOIS BRYAN (13).
(2) NGONO LAURENTIE MANUELLA (8).
(3) EYINGA MINJA SARA LETITHIA (6).
(4) MUDUBU MULEY'ATA KEVIN (6).
(5) CHICK AWUMU ANOH MUNYUYTAH (5).
(6) MELINGUI LUCIE GUEYE (5).
(7) SCHLICK CLAUDE FREDERIC (5).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) NZIHIM NOUKEMEN STEPHANE WOODBRIDGE (4).
(2) OBEN-ENOH ELEANOR DANIELLE AYUK (2).


Centre No:  11612  County Bilingual Comprehensive College, Mankon
Regist: 13, Sat for 2 or more Subjects: 13, Passed: 12, 
% Passed: 92.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MOFOR SANDRINE NJEKANG (8).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) AMBE BERTRAND NGWA (6).
(2) MUKUM COLLINS WANGONG (5).
(3) AKENJI LIRA BIH (5).
(4) NGUM SOLANGE FRU (5).
(5) SIRRI SOLANGE CHE (4).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) ZIE JULIETTE NJI (5).
(2) AKURAHNJOH KELLEY BAH (4).
(3) MERAB LUM NDE (4).
(4) NGUM LILIAN ASONGWE (3).
(5) BIH NORA CHO (2).
(6) KEBBAGH BLAISE (2).


Centre No:  11613  Gopal Bilingual International College Yaounde
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 5, 
% Passed: 55.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) KUM THIERRY FOSTIN UKU (8).
(2) NGUNDE NDAKANG CEDRIC (6).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) MELINGI ME NDOUGSA FIDELE CARINE (6).
(2) MELVIS KIJII (5).
(3) BEYALE ANGELE SONIA (3).


Centre No:  11614  Nono Bilingual College Yaounde
Regist: 29, Sat for 2 or more Subjects: 29, Passed: 24, 
% Passed: 82.76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) NYOBE NYOBE ISRAEL WILFRIED (12).
(2) BIKEI GEORGES DILAN (11).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) HETCHEU TEUTIEU HERMANN (11).
(2) MATCHEONG TAGNE DALIDA (8).
(3) FOTUE DONALD YVANE (5).


Passed in 3 Subjects: 9
(1) ONAMBELE MARIE JOSEE ANGE GABRIELLE (9).
(2) ESSO EUGENIE ANNE SOPHIE (9).
(3) GUEUMMEGNE TAGUITEU REINE IDESS (7).
(4) MOMNOUGUI MARIE PHILIPPE LAETICIA (7).
(5) MENGUE MARIE APPOLONIE (6).
(6) KEMGANG KENMOE FRANK MIGUEL (5).
(7) TSANGA ESSOMBA NGONO KEVINE (5).
(8) POKAM TATSIKAM TITTI PIERRE (5).
(9) NKWETEZEH EVESTINE ZENCHIA (3).


Passed in 2 Subjects: 10
(1) ELOUNDOU KANA JEAN FABRICE (6).
(2) MBANG ISAAC ACHUMBE (6).
(3) TOUYIM LEUTCHAUM BREEL (4).
(4) NGBAGBAWE GEORGES MELINA (4).
(5) CHI SIRRI GLORY (4).
(6) TEGHA HAMZA AKWO (3).
(7) NAHBUM JESSICA FARELLE (3).
(8) FOSSI KENGNE CEDRICK (3).
(9) LEKE MBIEME JEANNE VICTOIRE (2).
(10) BODIO BODIO BORIS KEVIN (2).


Centre No:  11615  Government Secondary School Baligham
Regist: 3, Sat for 2 or more Subjects: 3, Passed: 2, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 2
(1) BENEVITA NKAZI (4).
(2) TAFILI HERODIA NAHJE (2).


Centre No:  11616  St. Maria Goretti Comprehensive High School Njinikom Boyo
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 4, 
% Passed: 80, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) WAINMOH GISELA ANDZINDA (6).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) ETCHU ELISABETH ENOW (5).
(2) LOINSIBO HARIET KITCHA (3).
(3) ANKUNGHA FELYS BRENDA (2).


Centre No:  11618  Ancilla Catholic Comprehensive College Wosing-Bali
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 5, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NYONGBELA MARION NGONGVOLLA (18).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) BATE BORIS ASHU (7).


Passed in 3 Subjects: 1
(1) NDIBABONGA VERA FOFUNG (8).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) BAUKET YANNICK WOBGA (3).
(2) ROBERT BRIAN BUEH ANUWOH (2).


Centre No:  11619  Deido External 2
Regist: 212, Sat for 2 or more Subjects: 212, Passed: 88, 
% Passed: 41.51, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 8
(1) AYOUNG A BOYARAM HELENE CLAIRE (11).
(2) EKAMBI CARELLE MINETTE (10).
(3) DJIKY GATCHUESSI HAEKEL FLORIAN (9).
(4) WIRNSUNGNIN DIVINE NJODZEKA (9).
(5) EWUNDU EWUNDU SEBASTIAN (7).
(6) ESAW DIVINE AWOR (6).
(7) TCHOUMENE DJEUNWA CARCIAL VADEL (5).
(8) JIWIHKOMBOM SHANSLINE (4).


Passed in 3 Subjects: 34
(1) TCHOUNGOUA TADJOUGUE ARNOLD (11).
(2) TANTSE TANTSE (9).
(3) MATISCHOUP MEDA GRACE (8).
(4) NDUM VIVIEN KECHIA (7).
(5) POUHMICHU DUCHELE YEGHONZ (6).
(6) NEBA PHLORA NCHANGNGOH (6).
(7) NDOUMBE NKO'O EMMANUEL (6).
(8) TANKOH EMERENCIA NANA (6).
(9) AGBOR SMITH NJONG (6).
(10) FOCHAM MUNA ALAIN (6).
(11) NCHIA LYZETTE NDUM (5).
(12) MOUTEMI FOKWA AURIOL STEVE (5).
(13) TSAMO FRANCINE XAVIER (5).
(14) BILECK NONGA BAUDOUIN DIMITRI ULRICH (5).
(15) OUM CECILE VALERY (5).
(16) NEH CONSTANCE AWA (5).
(17) NDJENMAM NGOMBE PIERRE RAPHAEL (5).
(18) MUGRI JEREMIAH MBAKWA (5).
(19) WAMBA MEFUNZA GILDAS (4).
(20) BENANJUA HONORINE (4).
(21) DJEINABOU HADIDJA (4).
(22) VICTORINE IKFUI MUNGUOH (4).
(23) KEMAMAH ELIJAH NEMBO (4).
(24) ABEGE PORTIA AWAH (4).
(25) SIGNE NDE NACHIDA (4).
(26) IMANDI ODETTE JESSICA (3).
(27) NDIFOR NJAH CONSTANTINE (3).
(28) SALLEH NGUM MASSING (3).
(29) NDZI SHELLA NGONGAHAI (3).
(30) MINGANG NEPHTALIE ORIANE (3).
(31) SIH THEODOSIA DINGA (3).
(32) SUWUN BLESSING BASHILA (3).
(33) BIH LILIAN AZEH (3).
(34) BAH EDEN ANENG (3).


Passed in 2 Subjects: 46
(1) ABBA ABDOULATIF RONY (6).
(2) WASE MARCELLINE NKFUNJE (6).
(3) NFOR DIVINE NGANJI (5).
(4) KUDE EBONG JUNIOR (4).
(5) EMALIEU NGANDJUI ERNESTINE (4).
(6) MBASSI NGOZUME STEPHANE (4).
(7) MEKOUO MBA DAPHANNE ANGE (4).
(8) ROSE EFFIONG TOMSON (4).
(9) LEFEM ODETTE KUM (4).
(10) NDEMBA DIMENE ANNETTE FELICIENNE (4).
(11) NOUKI ZOUOPET MICHELLE CABRELLE (4).
(12) ISOFA NDASHI (4).
(13) EWONDU FRIT ZGERALD ESOH (4).
(14) NOMBI BIH LILIANE (3).
(15) NYANGON BASSONG ESTHER ALEXANDRA JOYCE (3).
(16) FONKA ALVIN GRACE NYIBIO (3).
(17) WULIDIEN NATASHA YUH (3).
(18) AKOUTOU ESTELLE LETITIA (3).
(19) SHISELLA ANDIN FOMBA (3).
(20) KAH RUTH ANWAN AYONG (3).
(21) FONKOR BERI CHRISTABELLE (3).
(22) SELAMO ELIANE YENSINKEM (3).
(23) PIECHOUNDJEM MENALINE SHENEH (3).
(24) MBUI JONATHAN NWUBIEER (3).
(25) FONDZE FIDELE (3).
(26) NITCHEU ABIT CALVINE MARIANE (3).
(27) CHIAMAKA UBA JOY (2).
(28) MENKE LARISSA ASABELLA (2).
(29) TENGEN ADELINE ENGONWEI (2).
(30) MAGUIIA EKONGA LESLIE LAFORTUNE (2).
(31) KWEDJA TCHA'A EMMANUELLE KOTHA (2).
(32) KAMSU NEEM MERVEILLE LAURE (2).
(33) AKAT BEATRICE EBOT (2).
(34) NGWE NKAMENKEOH VANNESSA (2).
(35) MBUYE IDA CROWN (2).
(36) NGOGEH RENE (2).
(37) NFOR WENIFRED NCHUM (2).
(38) NTOH BISONG SIMON (2).
(39) ENGOWEI RUTH (2).
(40) NDADEM DJOUFACK GEONATHAND (2).
(41) FOGHAM YANICK NUGA (2).
(42) ENAM SYLVIA KUM (2).
(43) KWENTI MOUSHIEH DOREAN (2).
(44) FEMBA TCHOUNDJUEN RUBAIN (2).
(45) SALAH VEROLINE CHITUH (2).
(46) PRINCEWILL BABILA LANGMIA (2).


Centre No:  11621  Government Bilingual High School Wumundeng-Batibo
Regist: 21, Sat for 2 or more Subjects: 21, Passed: 18, 
% Passed: 85.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) AKURO AKWE TEBOH (7).


Passed in 3 Subjects: 11
(1) BIH ADELINE GANKOH (8).
(2) CHECK HIARETTE EBECK (7).
(3) MBA NELYBRIGHT MEGWEI (7).
(4) MBAH MELICENT NJANSEH (6).
(5) MBAH MILVERTON TEBOH (6).
(6) AKUM SUSAN (5).
(7) NGOH BRIZIL NECK (5).
(8) NYAH NADESH MUYEN (5).
(9) TAH CLINTON CHESAMI (5).
(10) MAMINUH LINDA AKURO (4).
(11) ACHE EMILIEN ACHA (3).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) MBAH NINA NDUM (7).
(2) MBAH DESMOND ENOH (7).
(3) MBAKU BRANY TINGOM (3).
(4) TEKUH MALLONE (2).
(5) KWA BLAISE TEBIT (2).
(6) TIFUH ROBERTO AKURO (2).


Centre No:  11622  Government High School Kiyan Kumbo
Regist: 94, Sat for 2 or more Subjects: 94, Passed: 60, 
% Passed: 63.83, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) DZELAFEN BLESSING NYUYDINKONG (20).
(2) WIRBA CLOVIS YUFENYUY (11).
(3) KOUANDOU BAYE BLANDINE (6).


Passed in 4 Subjects: 13
(1) DZELAFEN MIRABEL SHALANYUY (13).
(2) FANKA CLAUDIA YELAH (12).
(3) SANDRINE FOSAH (11).
(4) TARDZENYUY ACHILEUS DZEVERNYUY (10).
(5) MAIMO RAHAINATU (8).
(6) CHIN MUSTAPHA BURINYUY (8).
(7) VIBAN DORA DZELAMONYUY (8).
(8) NGORAN GLEEN BERINYUY (8).
(9) WIRNKAR ABDUL MOBARAK TARDZENYUY (7).
(10) BAH SULIVINE SIKEM (6).
(11) BATI UMOHAYATU LEMNYUY (6).
(12) USMAN JANATOU OUSNNA BENITA L. (6).
(13) MOKI KENNETH FONYUY (4).


Passed in 3 Subjects: 20
(1) ABDOUMOMINI YAKUBU (8).
(2) NSOFANE BRUNO LIMNYUY (8).
(3) KONGNYUY VANESA KARNYUY (7).
(4) BONGFEN BISHERINE BONGSIYSI (7).
(5) LUKONG FAITH DZEDZEMO-ON (6).
(6) YENIKA PRINCE-WILL LANTANG (6).
(7) TOH RODRICK KERNYUY (6).
(8) MENGDZE MARIENET WIYSAHNYUY (6).
(9) TANTO BRUNUS TARDZENYUY (6).
(10) WIRSIY DONATUS VIDINI (5).
(11) MBINKAR ROLAND SENYUY (5).
(12) IBRAHIM ABUBAKAR AYAS (5).
(13) WIRBA ANNATU BURINYUY (5).
(14) ABDURAMAN MUSA BUBA (5).
(15) NGAH VICTORINE SHIYKIH (5).
(16) WIYKIYNYUY STEPHEN (4).
(17) NTEHSEKA SANDRINE BONGSIYSI (4).
(18) BANFOGHA EMMANUEL GHAHKANYUY (4).
(19) CLARISE BERINYUY (3).
(20) FON FONYUY KENNETH (3).


Passed in 2 Subjects: 24
(1) ALHAJI SULEMANU (5).
(2) SINGEH CLAUDETTE LEINYUY (4).
(3) JAILA KINDNESS DZEKAMELIVE (4).
(4) WIRBA ENOCK WIYLANYUY (4).
(5) ABDU FATAUO NYUYKONGHI (4).
(6) WIRGHAM ADRIAN LIMNYUY (4).
(7) LAWRENCE NJODZEWIR FONYE (3).
(8) ZALHAWOU INUSA (3).
(9) NWENZACK PRISCA BONGWI (3).
(10) MUSTAPHA KIVEN (3).
(11) NYUYSHIYI MOBARACK FONYUY (3).
(12) NGONG FAITH SUYEH (3).
(13) KUBRATOU SHUNSO (3).
(14) NGORAN CLEARANCE W. (3).
(15) WIRNDZEREM MERCY JAVNYUY (2).
(16) NGAH ALPHONSIUS TANJANG (2).
(17) KINYUY MAXCELINE (2).
(18) SHAIMAHU BURINYUY (2).
(19) TOMBIR ANTHOINETTE (2).
(20) WIRBA JULANDA MSEKENYUYFOON (2).
(21) LEMOLA PLATINI DZELAFEN (2).
(22) STEPHANNY DZEKENYUY (2).
(23) KIFON EMILE BERINYUY (2).
(24) YE-EIKA ALIATU WIYDUMO (2).


Centre No:  11625  Fomic Comp High School Buea
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 9, 
% Passed: 81.82, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 4
(1) SOLOMON MONOH MESIAMBA (8).
(2) DIANGE KELVIN OWASU (6).
(3) LENDZOLE PELAGIE SUILAKA (5).
(4) ITOE IVET MARIKE (4).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) NYAH NOVERT NJECK (4).
(2) NGORAN RENE SUMNYUY (4).
(3) LEPASHIA CEDRICK FOBISONG (3).
(4) NOBIA FLORENCE MBANGUKET (2).
(5) LAIVER VIBAN FRANKLINE (2).


Centre No:  11628  Government High School Mbonjo Limbe
Regist: 23, Sat for 2 or more Subjects: 23, Passed: 18, 
% Passed: 78.26, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) LOBE FRIDA WASE (6).
(2) NJUMBA MAGDALINE BOKONGWE (5).


Passed in 3 Subjects: 9
(1) OBEN DERRICK BECHEM (7).
(2) NTEH TAKIE RANDIBELLA (5).
(3) TABEMBOCK VALERY EBOT-AYUKAPANG (5).
(4) TIPOH GODFRED NDEH (5).
(5) ABONG GLADYS AKIAKUM (5).
(6) NAMONDO MWAKE SOPHIE (4).
(7) ATEH NELSON CHEFOR (4).
(8) FORSTA CHUKWUEMEKA CHILAKA (3).
(9) NKENGAFAC LAURETTA (3).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) BAME RITA BIH (6).
(2) JOH PETER NGAIN (4).
(3) IKANGO GEORGE TATA (3).
(4) NDOGGE MBOLLE ERITA (2).
(5) NCHANJUI WILLIAM AFFANG (2).
(6) WIRSIY KERNYUY NSOLO (2).
(7) REJOICE OKON ETIM (2).


Centre No:  11629  Our Lady of Grace Secondary School Muyuka
Regist: 21, Sat for 2 or more Subjects: 21, Passed: 21, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 4
(1) ONYECHI HELEN NZEADI (11).
(2) EDONG MARXIM NKENGATAH (11).
(3) BROWNHILDA MANYI ASHU (10).
(4) NZALLE GIDEON NZALLE (4).


Passed in 3 Subjects: 15
(1) EKWOGE MUNGE DAISY (8).
(2) MAH SHARON KWANKAM (8).
(3) LEUDJEU BRIAN ARNOLD (6).
(4) NGO MASOK JAENNE (5).
(5) SYLVARINE NKRO ESUNJI (5).
(6) EMADE NGUBE HELGA (5).
(7) MUKUM SALLY ADA AMBAHE (5).
(8) ACHAM ANESTA SIH (5).
(9) LOVELINE MBONG (5).
(10) ASHUTATAH SHERON TABE-AKOR (5).
(11) TEM RAISA EZIAGHA (5).
(12) NDOBE CHAIRA MBONE (4).
(13) FOHBA OLIVETTE AJENGANYI (4).
(14) FRANKLINE TABOT AYUK (3).
(15) AKE ANTOINETTE AWEI (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) MANGWA AGNES CHOUAMOU (4).
(2) SINTIA ACHANKENG NCHONGANYI (2).


Centre No:  11630  Government High School Macha - Bambui
Regist: 20, Sat for 2 or more Subjects: 20, Passed: 15, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NGEHEZOH EMMANUELLA (8).
(2) MOUNDOH CLARIS (6).
(3) AKUH VERALGINE (5).
(4) NGWEMUKUM FRIDA AMUNGWA (4).


Passed in 3 Subjects: 9
(1) ANGONG NICKSON (9).
(2) ANJUMA GINABELLE AMUNGWA (7).
(3) BUFUTI JOEL TIZAH (6).
(4) NGENJANG EVANGELINE AZUNUI (6).
(5) FORSEH HARREN FORTUGU (5).
(6) BEKWAKE NGWEBOH ABIMNWI (4).
(7) DIENSI BAUDWIN QWFUYU (4).
(8) NGWEFORM SHALINE AZUMBI (4).
(9) HOSLA ERHAR (4).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) NJANG RACHEL FORKALI (2).
(2) ABONGE ADELINE KENSAM (2).


Centre No:  11632  Government High School Afap Mamfe
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 12, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MBUANOBHA BLACHE MBUINDECK (9).
(2) OKOLE BRITNEY AYUK MAKANE (4).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) TAMBE DESMOND AYUK ETCHU (9).
(2) ANOM CLIFFORD ENOB (7).
(3) BESONG ROSELINE ACHALE (5).
(4) AYUK CLEMENT AYUK (5).
(5) TABOT-ANYE BRIDGET TABE KETCHA (4).
(6) TABOTANYE JULIENNE EYERE (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) EKA PHILIP ARREY (6).
(2) AGBOR DEBRAS OJONG (3).
(3) EKI MARBEL ASHU (3).
(4) ORU EBAH CHRISTABELL (2).


Centre No:  11635  Classical Bilingual Comprehensive College Metta Quarters Kumba
Regist: 139, Sat for 2 or more Subjects: 139, Passed: 84, 
% Passed: 60.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) KOMBI EYIDI PEPITA (14).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) FIELEFACK TERENCE NKENG (9).
(2) CHICK KELLY BRIGHT MBI (8).
(3) NJASAH NJOFA GLORY (6).
(4) NOELLA ENANGA NGWOKE (6).
(5) NIKO MISPA NGWE (5).


Passed in 3 Subjects: 25
(1) BIN FRANKLINE WUNG (9).
(2) TATA NGANDA JONAS (8).
(3) ATAGWO BERNICE TIFUH (7).
(4) WUNDUI ABDEL AZIZI (6).
(5) ELANGWE CLAUDINE (6).
(6) NJI SHILTON NANJE (6).
(7) NGOMSEU RUDOLF (6).
(8) NANYI HANNAH BELOLE (5).
(9) CHEO CYNTHIA ASOH (5).
(10) BI YVETTE NDIM (5).
(11) ELANGWE BETRAND (5).
(12) EKOMBI BENARD OBAKERE (5).
(13) NDUM KELLY BLANCHE KUM (4).
(14) MOTALE CHELINE IYANASARE (4).
(15) NDU-TOH BABARA NDEDI (4).
(16) ATANGCHO BETTY ANYI ESUMBE (4).
(17) BALEMBA JOSHUA BALOKO (4).
(18) AMBE LEONARD AKWAYI (4).
(19) TEKUM JOHN CHICK (4).
(20) NJONG DONARIS (4).
(21) IYVONNE NDUM GEH (4).
(22) MANGA JOSEMMA OLIVIER (4).
(23) ELONGE STEVE ESINO (3).
(24) ITOE TERENCE IWIYE (3).
(25) KEMAYOU MACELINE KWAMEN (3).


Passed in 2 Subjects: 53
(1) AGBORANYOR RUDOPHINE NCHONG (7).
(2) ASSAH CALVIN EKINE (7).
(3) BATE SAMUEL OBEN (6).
(4) INYANG LINDA ATUM (6).
(5) TEKUM NUELA ENI (6).
(6) TEGUM CLARENCE ATIM (5).
(7) NJUNKENG CLIFFORD NZENGUNG (5).
(8) BLANCHE MEYANG (4).
(9) NAMATA ESTHER ESE (4).
(10) BALEMBA QUINIVA BALIKE (4).
(11) OBEN CLINTON NDIP (4).
(12) NJI ASA'AH WESLEY (4).
(13) TAMBI SOPHIE NJAH (4).
(14) AKUM CLARIS AYUK (4).
(15) SIH MELVIS NFUA (4).
(16) MUNYEN DESMOND MUNYAM (3).
(17) NANJE RONEL MAKOLE (3).
(18) SAKWE JACOB TAH (3).
(19) NDOH GEORGE NDOH (3).
(20) MUGHE KUM GODWILL (3).
(21) AYUK SARAH MBENG (3).
(22) CHAMOH TIAZE ELVINE (3).
(23) AYUK KINGSLEY AYEM (3).
(24) MOTO JAMES MASENGE (3).
(25) TANGU CHRISTABEL LAILAH (3).
(26) DAMBA THEPHILIUS EGENE (3).
(27) AKO-ENOW TABI HENRI CHARLES (3).
(28) ETAH MERCY AYUK (3).
(29) SUH JULIET AKWI (2).
(30) NYOWIKE ELVIS NYAMKWI (2).
(31) MBUH TAKU ACHUH (2).
(32) MWENE MAUREEN DIONE (2).
(33) AKO-NDIE BRITNEY GETRADE ESOPI (2).
(34) NWOHA GLADYS CHIMERE (2).
(35) ITOE CATHERINE BELLE (2).
(36) ISOH PATRICIA BESUMBU (2).
(37) FUSEH REBBECA MUSSINDUM (2).
(38) AGWEMBU GLORY ANGWEI (2).
(39) OBEN-AGBOR BATE ALAIN (2).
(40) NJI BAME CLINTON (2).
(41) NKAFU FRANKLINE NGUATEM (2).
(42) NGUNYI MARTHA EGBE (2).
(43) NJIMELEKI ROSE BETAPO (2).
(44) OPOLE BLESSING TONGWE (2).
(45) AKACHA GLORY EKIHBA (2).
(46) AMAH MIRACLE ESHE (2).
(47) MOTOKO PRICILIA ONGIE (2).
(48) NKENGAFAC ENDURAN FEH NKWETTA (2).
(49) ASIO SANDRINE ISOH (2).
(50) ETONGWE DELPHINE DIALE (2).
(51) SERAH TABI (2).
(52) BEA ALEX ESINO (2).
(53) ECHENGE NODITH GEH (2).


Centre No:  11637  Victory Comprehensive College Kumba
Regist: 51, Sat for 2 or more Subjects: 51, Passed: 40, 
% Passed: 78.43, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 9
(1) EBAI EBOU BLANCHE (8).
(2) MBONGO MARBEL BEA BOKWE (7).
(3) NJUME NJUME ROLAND (7).
(4) TABOT SARAH (6).
(5) NJEKUMELI MORIE MASOMA (5).
(6) JULIET OKENWA (4).
(7) MEWANU VCTORINE TONGE (4).
(8) EKPO RUTH ETENG (4).
(9) MBULLE MELANIE AKODE (4).


Passed in 3 Subjects: 14
(1) ESEME FELIX (12).
(2) MENDI ELVIS KUNGONG (8).
(3) MBAKU MIKE-GAIUS NJECK (7).
(4) IKO CARLSON BESINGI (7).
(5) OBI JANE EBERE (5).
(6) SONA CIPORA BENIS (5).
(7) MBORINGONG CHI JOSEPH (5).
(8) PAMELA CHINWE OKAFOR (5).
(9) OKPAH JUDITH NJIMERIKI (4).
(10) ESAMBI SOPHIE KONG (4).
(11) MUKETE SHANTAL MANDE (3).
(12) ADOH RANKY NJEH (3).
(13) MBOUMAJAH AWAWA (3).
(14) LABAN QUEENTA BOKWE (3).


Passed in 2 Subjects: 17
(1) MOLONDO SCOT ELANGWE (5).
(2) OBASE DORA MESOE (4).
(3) NDATAKE LIONEL (4).
(4) NGUM DORINE AFUTE (3).
(5) MOKI NADIA BALIKI (3).
(6) KWENE MERCY NANGE (3).
(7) RUTH BABINA BWEH (2).
(8) ESAMBE LORETA EBANE (2).
(9) MOKANYA ESTHER BIE (2).
(10) JULIETT NGEMAJAP TATOH (2).
(11) EGBE HELEN AYUK (2).
(12) EBAH EMMANUEL NZANG (2).
(13) MANGA LYDIA AKOM (2).
(14) NSIOH-NGANE WANG BLAISE (2).
(15) MOTALE ISAAC EBOA (2).
(16) AJOH BENTEU SOLANGE (2).
(17) NGALLA LAWRENCE NSALAR (2).


Centre No:  11638  Divine Comprehensive Secondary School Bali
Regist: 15, Sat for 2 or more Subjects: 15, Passed: 14, 
% Passed: 93.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) SAMA SERGE GANA (7).


Passed in 3 Subjects: 9
(1) AGHAM DOH JOHN (6).
(2) NDANSI BENEDICK NOYONGA (6).
(3) SAMJELA RENE NWANA (6).
(4) NUBIA ROBERTA BANIKEH (5).
(5) EKOLE PRISCILIA DIALE (4).
(6) JOHN AKWE LAMBO (4).
(7) NAHSANG VANESSA EJIMOGU (3).
(8) MAGDALENE MAH (3).
(9) KUNGABA FON FRANCIS (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) CATHERINE EPOSI LIFONGO (3).
(2) JEANINE BOGHEMA TAMUSANG (2).
(3) BABILA RENE NYANINGHA (2).
(4) ANNABELLAH NAHDALAH TAFREY (2).


Centre No:  11640  Sunrise College Mankon Bamenda II
Regist: 16, Sat for 2 or more Subjects: 16, Passed: 13, 
% Passed: 81.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NEBA FELICITAS NGUM (7).
(2) NOGOH JOEL BIH (6).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) KIEN CHANTAL CHE (8).
(2) AKWA HILDA FRU (4).
(3) SAPLA CLOTHILDA LEYIN (4).
(4) BIH QUEEN VERYTHA (3).
(5) MAMBO HENRIETTA TSAY (3).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) SOMANJI FELIX NDE (4).
(2) CHE PRIDE ANYE (3).
(3) ZAMA NOELA- COURAGE SWIRRI (2).
(4) CHE FRANKLIN MOFOR (2).
(5) NGANG LOUIS FRU (2).
(6) NGUM BLANCHE CHE (2).


Centre No:  11641  Intern School Complex �la Gaiete� Yaounde I
Regist: 33, Sat for 2 or more Subjects: 33, Passed: 25, 
% Passed: 75.76, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MOHAMAD TAOUFIQUE ABDOULLAHI (15).
(2) DEUDJUI DAHA JEANNY MAELLE (12).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) TCHANA SAMIRA (11).
(2) LEALE KOUONTCHOU ASHLEY (10).
(3) NOUMBIAP TAKWEDJOM DANIEL (9).
(4) FOCHIVE FEWOU ERIKA ERVANE (9).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) MOUSSI OMGBA EMILE ANDRE (14).
(2) SOB KAMWA FRANCOIS MELVIN KAMTCHOUM (11).
(3) KEUMEJIO TIBA MARINE (8).
(4) DOMYIM KEMMEGNE NADINE PATRICIA (8).
(5) MABAMB TENE ULRIC PERRINETTE (6).
(6) KEINMOGNE ARTHUR (4).
(7) ABENA HUBERT SAMUEL (3).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) FOTSO ADASSA EMMANUELLA (8).
(2) ETELE NGONI JENNING WARREN (7).
(3) ISMAILA YAOUBA (5).
(4) NLOGA BORIS CHARLES (4).
(5) FRED ARMAND BASSANAGA BOUMSO (4).
(6) KAMDOUM KUATE FREDDY FRANK (4).
(7) IBRAHIM ALI (4).
(8) DAMCHOU TOUNDJI ARMELLE SOEURETTE RENEE (3).
(9) EBAI TIKU AUREL (3).
(10) MONAYONG DANIEL JORDAN (3).
(11) MANCHO MOUCHIPKU MANUEL CEDRIC (3).
(12) BERY - GUILY EDGARD CEDRIC (2).


Centre No:  11642  Maison Dola Secondary School Yaounde IV
Regist: 49, Sat for 2 or more Subjects: 49, Passed: 27, 
% Passed: 55.1, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TEKE FAITH TIFUH (10).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) CHEGHE PRINCE WILL BAMA (9).
(2) AMBE WILSON SUHNE (7).
(3) CHO ATEH YOLAND (4).
(4) MOLOU WAFO RAISSA GLADICE (4).
(5) NYANGONO MEDJO KELLY ROSE (4).
(6) TATA MARY-MAGDALENE (4).
(7) NKUIGOUA NKOLASSILO ROLLANDE MARIANE (3).


Passed in 2 Subjects: 19
(1) NGUM VERRA CLARISSE (7).
(2) ANYELE ENDAM TRACEY (5).
(3) NGONG CLINTON CHENG (5).
(4) WIRNKAR BELTEN VERIYEH (5).
(5) EBONGUE NZITCHAT LOHNER (4).
(6) BI-OFON VICTORINE JESSICA (4).
(7) JOCE FANDA BENDA (4).
(8) GUIMBANG MARIE MADELEINE (4).
(9) BANDIBENO GABRIEL BRICE (4).
(10) ABOMO NEH BENADETTE (3).
(11) SOH FRANCK JUNIOR (3).
(12) ESSONG ELVIS AYANG (3).
(13) ROSA MPUMA DJON (3).
(14) YONG CARINE BIH (3).
(15) AVA ABENG MARIE SIDOINE (3).
(16) WOUAWOU NEMBOT PERRINE MERRVEILLE (2).
(17) NUMFOR CLAUDETTE NASHI (2).
(18) TABUH VERONICA MAYOH (2).
(19) CHI BRANDON CHI (2).


Centre No:  11645  College Catholique Bilingue Notre Dame des Nation Douala
Regist: 39, Sat for 2 or more Subjects: 39, Passed: 37, 
% Passed: 94.87, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) KUATE OUANDJI LARRY JAMES (19).
(2) TANEKO KUATCHE FRANCOIS ADRIEN (18).
(3) DJOMBISSI TAMO MELVIN JEWISON (13).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) NDEPA CINDY LAURA (14).
(2) BETE NDZINGA PIERRE BORIS (13).
(3) MANGA AKWA ANDREA MEGANE (12).
(4) TAMO TIWE DARRYL DONOVAN (12).
(5) BELL KENNETH ARIELLE BENJAMINE (12).
(6) ESSAMA MEKONGO JORDAN LUCAS (11).
(7) TATEH ATEMKENG (10).
(8) METAFE THIAM EARLYTA EMMANUELLE (9).
(9) DIKA MONDJI JOYCE STEVE JOSEPH (8).
(10) KAMADJE SADJIE DJIENA ALLEN (8).
(11) NDEPA ARMEL BRANDON (8).
(12) DZE FARTIMATOU EWO (8).
(13) MARTINA MICHA WENDOLINA (7).
(14) DADJO NEMBOT EMELDA KEVINE (7).
(15) TCHEUKAM CHANEL KARLAILLE (6).


Passed in 3 Subjects: 17
(1) ATCHOMBI WABET STEPHANE (9).
(2) KONTCHOU WILFRIED VINNY (9).
(3) NGONGANG MBOBDA DURAND JUNIOR (7).
(4) FOKO KADJE FRANCIS PIERRE (7).
(5) TCHANZOU SITIO CINDY ANAIS (6).
(6) CHATUE KUNGNE FRANCK DESIRE (6).
(7) ATCHAME ATEBA MELISSANE FERNANDE FREDERICK (6).
(8) SIEGFRIED CLAUDE FERDINAND ESSAWE (6).
(9) HANDY GOUETH DELPHINE MURIEL ORPHEE (6).
(10) MAKUISSU KAMGAING AUDREY (6).
(11) DEFFO LINDSAY ANN (6).
(12) SEUDEU DEFO MARTINO JACKSON (5).
(13) AICHA LUCY NJOYA TIANI VESSAH (5).
(14) KAMADJE POUTCHOKO GENEVIEVE MURIELLA (5).
(15) DEFFO MANEWA KAREN (5).
(16) EBELA MENGUELE THERESE MARIE NICAISE (5).
(17) BIKAI II ELVIS LORENZO (4).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) KAMEGA LOIC JORDAN (6).
(2) TCHOKOKAM FONDJO ALEXIS MADELEINE (2).


Centre No:  11646  St Michael Seminary Melong
Regist: 43, Sat for 2 or more Subjects: 43, Passed: 41, 
% Passed: 95.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 7
(1) FOMUKONG VIRGINIE ECHECK (11).
(2) API ACHA JOEL ELIE (9).
(3) ENJOH GLORY AZOH (7).
(4) NTOUH NGOUA HUGUES KEVIN (6).
(5) CHEGNOUOH NEPHTHALI (5).
(6) KENGEP TELANDE CYNTHIA (5).
(7) MBUNWE DELPHINE NKEH (4).


Passed in 3 Subjects: 26
(1) TEMBAN CEDRICK FON (9).
(2) ABUBAKAR LEINYUY (8).
(3) SIANI KEVINE VANISSA (8).
(4) MOMESSING CIDOLINE MESHIT (8).
(5) NOUBET ESSOH BLANCHE FORTUNIA (7).
(6) MBANWEI AMOS NDUM (7).
(7) MOTIAH FOUNDJUE ODILE (7).
(8) AGHEN MELANIE NJWI (7).
(9) MBAH TADOH MACDONNA (7).
(10) OBEN ETOKE ONELA JACMINE (6).
(11) NGONDE GODLOVE ESOKA (6).
(12) NNOKO CLIFFORD KANG (6).
(13) NTTOH NIARISS (6).
(14) TENEBOU NFOGNE JIMMY CARTER (5).
(15) NGATAT NANA JOSUE KEVIN (5).
(16) EYONG JUNIOR MARADONA (5).
(17) NASTI ADRIELLE FLORE (5).
(18) NGWOM ROGAR EBULI (5).
(19) CHU MARY SIH (4).
(20) MISPALINE BINYU (4).
(21) EPOTE EBULLE PRUDENSIA (4).
(22) MBENFOR PHILORINE NKEH (4).
(23) EWANE ATHE ADELINE LAFORTUNE (4).
(24) TANOUE GODLOVE (4).
(25) SANJO LEMAH VANISHA (4).
(26) ZOWEH MINETTE NALUTABOT (3).


Passed in 2 Subjects: 8
(1) NJOKWI BONWI CHARLOTTE (6).
(2) NJUME ANITA EBANE (5).
(3) DJITHY TCHUENGOUE WINIE MARTHE (3).
(4) DJIAKO TCHAMMI YVIE (3).
(5) NJENGE OLIVER EPIE (3).
(6) SAM VERONICA MBEL (3).
(7) BIKE KEVIN NFO (2).
(8) DJINGNA DELORS (2).


Centre No:  11647  Government Bilingual High School Balikumbat
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 14, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 14
(1) LEVAH DOHBIT WESLEY (13).
(2) SAYIT BIANIS KWEYIT (10).
(3) BILLA DICENTA VAHZIMIH (9).
(4) DOH GETRUDE GUNENGHAM (9).
(5) MBUKWE MADRICK SAMJE (8).
(6) MONENG CLINTON KOHTEM (8).
(7) NJOME GHISLAIN DOPLEE (7).
(8) BUMA LOURDRIQUE (6).
(9) MBEING LAURANTINE OHSEY (6).
(10) FORTEH QUINLET MUAVAH (6).
(11) BAHLOW IRENE NYALUM (6).
(12) DOH SINORITA NYONGKAH (5).
(13) DINGHA DEVIS WOBYEB (4).
(14) NWANA ARMSTRONG LINYONG (3).


Centre No:  11648  Pride of Hope Sec School Bamali - Ndop
Regist: 28, Sat for 2 or more Subjects: 28, Passed: 18, 
% Passed: 64.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) FORKEM VALESS PANPEH (11).
(2) CHOMBONG VEGAH KWEJE (6).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) CHUMCHEH GIDEON AGHINUI (8).
(2) LEH GILBERT NGWAPANG (7).
(3) BUBAYE UNICE NKONGWAH (6).
(4) PECHETIO ESHAKA (6).
(5) MAFUOMBIT ETENSIA NGWEPEH (4).
(6) TANYI PRODENCIA PECHEKWI (3).


Passed in 2 Subjects: 10
(1) FORKEM MIDRET YEANUH (5).
(2) MUABECHU MUANGOH AROUNA (4).
(3) TANGEH NKIMIH SYLVIE (3).
(4) TAFUM BLANDINE NDAHJIOU (3).
(5) MAFUOMBIT ANGREMI NJENGEH (3).
(6) NGONGPAN JIMMY SAH (3).
(7) IVO PEKWANANG (3).
(8) GERALDINE NGUFOR (3).
(9) SOMETAH NDEMEH BLASIUS (3).
(10) MBOH BABARA MAJING (2).


Centre No:  11651  St Paul Bilingual College Bafang Upper-Nkam
Regist: 46, Sat for 2 or more Subjects: 46, Passed: 37, 
% Passed: 80.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) KAMENI MBOGOUM N ELYSEE (21).
(2) MBOUO MBOUO GISELE FLORIDA (17).
(3) BANMENE LONTSI BOREL DILANE (7).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) NDONG PENDA ROSA MELVINE (13).
(2) BIALY NANA EUDRY BERNAREL (12).
(3) TCHATCHOUANG MABOU GABRIEL (12).
(4) NGOULEU NOUMBISSI TERTULLIEN (10).
(5) MOUDJOKO GUEKAM MAEVA THERESSA (9).
(6) DJINTIEUC KAMNA MARCELLE ORNELLA (8).
(7) NGOWO MOTCHIO MATHILDE INES (6).


Passed in 3 Subjects: 11
(1) TCHOMENI DIEUNEDORT (10).
(2) FOFE ZANGUE PRINCE GLIVER (9).
(3) TCHANGOU LEUMAGA ROMEO BERLIOZ (8).
(4) NOUFFEUSSIE FRIDE RICKETTE (6).
(5) MOMI LEUDJIE ORPHEY VIRGIL (5).
(6) GUEMGNE KUNGNE HORTANCE (5).
(7) DJIELE LASSA WILFREED NADIA (5).
(8) MAFFE NGANI YVERINE VANELLE (5).
(9) DEITHE SIEWE ARLENE FARIDA (4).
(10) YOSSA DOMSSU ERISCA VIRGINIE (3).
(11) TOUAKAM JOSEPH GAEL (3).


Passed in 2 Subjects: 16
(1) DJIMO DJIELIEU PIERRE OKCEL (7).
(2) BOLLA MBEBI DOLIANE IDELLE (6).
(3) KAMENSSOM SIEWE BARTHELEMY (5).
(4) YEPMOU ZOUETAP GILLES ADRIEN (5).
(5) DJOUMBI NGOUNOU HERMAN (4).
(6) NZOKOU NZONGUE PAUL ARTHUR (4).
(7) POAMO DEUGOUE FABRICE (3).
(8) DJOMATCHOUA YTEMBE SYNTHIA IVANA (3).
(9) MANIDJOM DJOMO SEGOLENE ROYALE (3).
(10) TCHEUGOUE IVAN SOSTEL (3).
(11) DEUDJEU NGUELEU JULIE LEONELLE (3).
(12) NGAKO KAMENI REGINE CAROLE (3).
(13) CHIADJEU TCHEUBEU YASMINE (2).
(14) MBEBOH ROSEMARY ATEMNKENG (2).
(15) LONG LARISSA NYOMMEH (2).
(16) TIETHIA MBIELEU LEANDRE (2).


Centre No:  11652  Emergence Bilingual College Mabanda-Douala
Regist: 18, Sat for 2 or more Subjects: 18, Passed: 14, 
% Passed: 77.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) KWA CYNTHIA NYOMA EDEN (12).
(2) EYIKE EYIK PAUL ARISTIDE (11).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) CHOUGANAG NOUTCHOMWO ZIDANE JUNIOR (11).
(2) KEVIN AGBOR MBOUCK (10).
(3) AYAFOR BLAISE ALOMBA (4).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) FANKAM KEUNJIE EMILE JONAS (9).
(2) SOBZE FOUEBOU HAVELANGE (8).
(3) EHODE CARINE HALLE STEPHANIE (4).
(4) KUNGABA MARC TABEN (3).
(5) EPIE NADESH MASANG (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) TATCHOUA NOUWE ULRICH (4).
(2) DJOMENI NJEUYA YANNICK YASMINE (3).
(3) NKEMNKIA MBIAOH FRANCIS (2).
(4) NJUMBE ELVIS NTUNGWE (2).


Centre No:  11653  Laval Bilingual College Makepe Douala
Regist: 68, Sat for 2 or more Subjects: 68, Passed: 66, 
% Passed: 97.06, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 19
(1) KAMTCHUING GOUPA PAUL YVAN (22).
(2) TCHAMTCHEU YOUGA LAURIE DARLENE (20).
(3) MALIEDJIE TCHUIAM NOELLE GATIENNE (19).
(4) DITCHOU WEDJEMOU CEDRICK (18).
(5) MONEMVOM MBELE BRICE JORDAN (16).
(6) NOUNGA NKWEGNIA KEVIN (15).
(7) GAYO KAMGAING OLIVE LOVE (15).
(8) KAMENI WELAPIE FERNAND (15).
(9) MONTHE TCHUESSI LUC JUNIOR (13).
(10) SIDNEY MCHANSEL ANU (13).
(11) CAREL - GLORY DAGBA (12).
(12) TCHOUMPMI TCHOUMPMI MC LARRY (12).
(13) MAY NDOM FRANCK YVON (12).
(14) DIPOKO ARNAUD MATHURIN (11).
(15) PETO MAFANG ANGE NEYLA (11).
(16) JIKE YAMBEN CLAUDE-LOIC (11).
(17) FOSSI BRYAN DIMITRI (10).
(18) ASSOUKE SOPHIA (9).
(19) MBATCHA BRICE AURELE (8).


Passed in 4 Subjects: 18
(1) HYONTA TAMOGUE ALAN TERAH (14).
(2) KAMGANG MEDJOUGANG JULLY ELSA (13).
(3) KAZE WOUGUE ARIELLE LEINA (13).
(4) LECOMTE MALONGO MODJO CYRIELLE HEMRY (12).
(5) MBOUCHE JODIE VALDESE (12).
(6) NJOMO NJOUNKWE FRANK YVAN (12).
(7) NZOUATOM NGAHAM EMMA (11).
(8) WAGOUM JEFFREY DARYL (11).
(9) MOPEWOU JORDY ARNOLD (11).
(10) TEKALA PAMEN MANUELLA TRESOR (10).
(11) NGOUTANE NJIKAM AUDREY NADIA (9).
(12) LECOMTE MALONGO SHABAKA ANDREE (9).
(13) NANA NYA AMBRE (8).
(14) NTONE EKE MARTIN BRUNCH WICK (8).
(15) NKOTO ANTHONY PAUL FLAVIEN (7).
(16) DEMBOUA ATEUFACK VANES CABREL (7).
(17) OMOSEBINU JANET MOTUNRAYO (7).
(18) TAKOUGANG TEZEMBONG JOEL (7).


Passed in 3 Subjects: 20
(1) SONWANITH ESMERALDA (13).
(2) EYONG MBI PETER KLARTON (10).
(3) LIOND SHIRO BILLE ALEXIA EMMANUELLE (9).
(4) NGUEPJOUO NGUEPNANG FELIX DELANO (8).
(5) DJIKENG EMAGAM ELOISSA INES (8).
(6) KOUAMO KOUAMOU SERGE JUNIOR (8).
(7) SOH MATAJO NATACHA LEILA (8).
(8) NANA KACMANI ANGE GAELLE (8).
(9) BYRONNYE EMBELLE VENGA (7).
(10) KUKUH KUKUH FOTINDONG (7).
(11) MADIESSE NOBISSE LUCIE GUYLENE (7).
(12) POUAKAM PATRICK-IVAN (6).
(13) KEMO SATCHOU RITA BELVANIE (6).
(14) KISSIBINI OUMBOUNE FRANCIS LOIC (6).
(15) SONWANITH NETHSON (6).
(16) NTSINDA FOUOMELIA JORDAN WILFRIED (6).
(17) ENOCK WINSTON KAMGANG (6).
(18) MOUKODI NJANJO PATIENCE JUNITTA (5).
(19) DANIELLE MAHEVA SONGHEM ZETEMBEK. I (3).
(20) BAYOI JOSEPH DEGRACE (3).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) GOUEMAZON JEUTA NINA IVANNE (7).
(2) NGOUGUE TAKAM ALEX (6).
(3) KABO DAVY HERMAN ABRAHAM (6).
(4) KENMEGNE TCHUENTE KEREN CYNTHIA (6).
(5) MPI PIMATCHI JOSE VANESSA (4).
(6) TCHOKOTE NGUEKO LAURRA LETICIA (4).
(7) TCHOUAKAM TCHAKOUNTE INGRID LAETITIA (3).
(8) NGONG VERA FUNKUIN (2).
(9) EKEMBOU FOTABONG THERESE (2).


Centre No:  11655  Complexe Scolaire Adventiste d'Odza Yaounde
Regist: 37, Sat for 2 or more Subjects: 37, Passed: 31, 
% Passed: 83.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 8
(1) OBAM OBAM LAUREL PARNEL (13).
(2) NOUKO YANN DARIL (10).
(3) DJONGOUE TCHOULA VINY (10).
(4) ESSOMBA KAREN ANOUCHKA (10).
(5) NDOKONG BAPES ESAONA RANDY (10).
(6) NOUBISSIE NDIE ERIC CURTIS (7).
(7) EBAI JUNIOR JORDAN (6).
(8) HALIMA SAIDU (6).


Passed in 3 Subjects: 12
(1) FOMBA NZEUGANG ANGE CYNTHIA (8).
(2) MOHAMADOU AICHATOU AMANTHA (7).
(3) MONTCHUIN NANKO ANNIE LYNDA (7).
(4) BIKOUN GEORGY CARELLE (6).
(5) NDEME TATE RENE FREZ (5).
(6) ZANG ONDOUA JEAN PASCAL (5).
(7) PACKY MARINA NTYAM (5).
(8) OWOUNDI MVOGO CHRISTINE GERARDINE (4).
(9) TIOTSOP CHRISTINE (3).
(10) EBOUDE ASSOUE AKWELE (3).
(11) NYOBE GERAUD STEPHANY (3).
(12) KIGNO MEFIRE SAMIRATOU (3).


Passed in 2 Subjects: 11
(1) GARKA OMGBA MANUEL JORDAN (5).
(2) MICHAEL PIIM HARRY (4).
(3) DOUMBE MANGA LAETITIA - EMMANUELLA (4).
(4) KEUTCHANKEU LIENOU ISAAC KEVIN (4).
(5) TCHOMBA NOUBISSIE ANGE STELLA (4).
(6) NDANGA NDODJENG DANIEL (4).
(7) OBONO ZOUE LEATICIA DIANA (4).
(8) ATEM KARL TAMBE (4).
(9) MBOUE ABENG PATIENCE DESIREE (3).
(10) KAMWA JUSTIN JUNIOR (3).
(11) MBOGNING NGUIAZONG MIRIAM BERTH (2).


Centre No:  11656  Fundong Anglo-saxon College Fundong
Regist: 10, Sat for 2 or more Subjects: 10, Passed: 9, 
% Passed: 90, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) CHIA BERYL NJOM (9).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) SUMAH ANITA EPIE (8).
(2) MUH LIZETTE KIMA (6).
(3) SALIFU BELLO (6).
(4) ESEMU MICHEL OWASU (5).
(5) ESAGA USUFA (5).
(6) SIEBADJIE NGUEDJUI YVET PIERRE (4).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) CHAH NOULA CHIIH (3).
(2) MUFUA ROSELINE MBZIMUNANG (2).


Centre No:  11657  Government Secondary School Bonadikombo Limbe
Regist: 58, Sat for 2 or more Subjects: 58, Passed: 36, 
% Passed: 62.07, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 6
(1) TAKU SHARON MANYI (12).
(2) DERICK EBIA NGALA (11).
(3) BUWITI JOSEPH (8).
(4) NGYANG LIPSIA (7).
(5) NWANJOH CLAUDIA ENGWARI (7).
(6) NJIFON WILLY KETCHA (4).


Passed in 3 Subjects: 23
(1) ACHUO LEVIS ACHUO (10).
(2) MONIKA PATRICE EWANGE (8).
(3) LIWOTE LINDE TILLY (7).
(4) TANZE VALENTINE NZOTA (7).
(5) NITO SOB STEPHANE (7).
(6) CHIMBO ABIGAIL EKIE (7).
(7) NGECHOP RODA CHAFACK (7).
(8) ETOE ELVIS NGONDE (7).
(9) FUHRER KLUIVERT MOKOSO EFESOA JR. (6).
(10) DANDJOUMA DOUDOU CHANELLE (6).
(11) CHAH ELIJAH MBAI (5).
(12) OJONG MA-AGBOR OJONG (5).
(13) NCHWIEKIE NESTOR (5).
(14) CHIARA BONGKA (5).
(15) TEYAN AMINAKE VINCE (5).
(16) FONDZENYUY JEVIS SAHLA (4).
(17) ASONGU DERICK MORFAW (4).
(18) TANGA QUENTA EMANI (4).
(19) SUME DENI NTOH (3).
(20) NJOKEM CLOVERT KINGA (3).
(21) ASENGA TENGU LARIZA (3).
(22) NKONI MERCY KIMBI (3).
(23) MBENGAMINA NORA (3).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) ABANGAGE ASANGE DANIEL (6).
(2) IWEH DEGRANDO AJABI (3).
(3) FOKAM KELLY-KATHLEEN IJANG (3).
(4) NKONGHO SHINA ETCHI (3).
(5) ESUH BETRAND NDOME (2).
(6) ELANGWE CARINE WASE (2).
(7) EYOLE KALLA BERNARD (2).


Centre No:  11661  St Antony of Padua Catholic Comprehensive College Mbohtong- Kumbo
Regist: 7, Sat for 2 or more Subjects: 7, Passed: 6, 
% Passed: 85.71, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MBIYDZENYUY BILL COLLINS FORMONYUY (19).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) KONGNYUY WILLIAM YIVEYUVI (11).


Passed in 3 Subjects: 1
(1) MARIE LEONIE AFONI (6).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) FANKA ANNA NYUYDINI (3).
(2) LOLA AMOS-BILL AMOA (3).
(3) DZELAMONYUY ROMERICA NYUYSHU (3).


Centre No:  11665  New Horizon International Sec School Limbe
Regist: 114, Sat for 2 or more Subjects: 114, Passed: 87, 
% Passed: 76.32, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 8
(1) NJUAKOM DENZEL RICHARD TITANG (22).
(2) JOANNAH NUMBISI MAMPU (15).
(3) TAPERIH AGATHE NDASHI KINYUY (13).
(4) YOH CLARISBELL BALIMBA (12).
(5) KOM NADJIE CHRISTIN ULRICH (11).
(6) KAH CLINTON WASSI (9).
(7) YUNGA BROWN-HILDA ANWI (8).
(8) ANGE MERVEILLE LOUBAFO (5).


Passed in 4 Subjects: 30
(1) BRANDON MAFANY EYOLE HARRY (15).
(2) ANOH BELLA EPOSI (12).
(3) SAYIBI WUFEKE VANNESA (12).
(4) TENKEU MARIE SABINE (11).
(5) IFEANYI FABRICE MBOME (11).
(6) NGOMO GISELLE ESINO (11).
(7) FUEHSOH BARRY MELO (10).
(8) TONG SIDORINE KOUM (10).
(9) AKUNG LYDIA BATE (10).
(10) LOKO PAULETTE ESASA (9).
(11) WILLY BWINDI LIFANDA (8).
(12) BAH JOYCE-MALIA NANGE (8).
(13) THERESIA LIMUNGA LITUMBE (8).
(14) EKELLE MAGDALENE NTOKU (8).
(15) NJOKU UGOCHUKWU EMMANUEL (7).
(16) EBAN DONARISE MANCHANG MBOYA (7).
(17) MBOUCHI KELLY NGALA (7).
(18) EDING ALEXIA NGEFOR (7).
(19) EKELI FRIDA MBONGO (7).
(20) EVAH DERICK ASHU (7).
(21) PENDA MOTOMBI WILLIAM (6).
(22) NWOKEM GLORY NWAGBARA (6).
(23) MBAFU VIANNY NGEMINYIE (6).
(24) FUAM ANGLE MBENKE (6).
(25) AYUK YVONNE MBANGE (6).
(26) AFODO ASSIGA PAULE AUDREY (5).
(27) BIH ETHELDREDA ALANG (5).
(28) HANNAH TEH MBIH (5).
(29) MARRIVONNE ESIBA NGOSSO (4).
(30) JULIE LIKOWO NDUMBE (4).


Passed in 3 Subjects: 25
(1) JANGA LILIAN ESINGILA (9).
(2) NKENGAFAC SAUDRA FONKENG (7).
(3) OROCKACHA BOIVY AGBOROCK (6).
(4) NDEMEBA NJIKENG HORNELA (6).
(5) DIVINE SHEY TATAW (6).
(6) NGATCHOU NGASSAM HANS ADRIEN (6).
(7) JOSEPH BREEZE LUMA (6).
(8) FRIDELLE EBENYE LUMA (6).
(9) ANYE-SOH BEVERLY ATANGCHO (6).
(10) ATENGUN SYNTHIA BEZA (6).
(11) TCHOKOUADI AZONGCHO MACKMOLYN (5).
(12) IDRISSA NJIKAM (5).
(13) TUMLA CYNTHIA BERINYUY (5).
(14) SHIPU TERRENCE MAHPOH (5).
(15) NJOH ROSETTE ENJEMA (5).
(16) NFOR KARRIEN ESUE (4).
(17) FATIHA NAA ODOLEY RAFAT (4).
(18) KULU BAHEBEG RAPHAEL (4).
(19) ANITA NGELO WARA (4).
(20) EBANDA LAURE EKANG (3).
(21) MIRACLE EFETI DHOVI (3).
(22) ASTIMBOM MARIE (3).
(23) NGALE ROSE MARY EFETI (3).
(24) LIFANDA ENANGA ELIZABETH (3).
(25) JUDITH WASE WA-MOSONGO (3).


Passed in 2 Subjects: 24
(1) AJAPAFAC PRINSLINE FORKA (7).
(2) SIDIKI-YOGHO AHMED ASHIMENYI (7).
(3) AGWO IRIS ENENG (5).
(4) SOPHIE KENNE MELO (5).
(5) MBECK MARIE NELINE (4).
(6) PONDA SAHO SANDRA MIRANDA (3).
(7) TIANG ELVIS NGEH (3).
(8) BAIYE CLARIS AYUK (2).
(9) TABI NZIMA BELMONDO (2).
(10) TIPA BRANDON (2).
(11) NGEUKEU NJOFOU GERMANN ARTHUR (2).
(12) BILA TOMMY SERGE EKONA (2).
(13) DIKOH ERNESTINE BESUMBU (2).
(14) AYUK SANDRA FRU (2).
(15) APAFLO AGNES LAMIKIES (2).
(16) MBANGU CLINTON LYONGA (2).
(17) NIAWOUO KUETE JUSTIN (2).
(18) EFESOA LIENGU ELIZABETH (2).
(19) WIYDIN MILDRADE SEI TATAH (2).
(20) MANCHANG BLANCHE BARCUME (2).
(21) DELI EDEN KUMANJEK (2).
(22) ALUMAN LIONEL FRANCK (2).
(23) MBOH GUILLEME KONJE (2).
(24) FORNGU NGWANDOUM DYLAN-KEVIN (2).


Centre No:  11669  Our Lady of the Immaculate Conception College Kumbo
Regist: 13, Sat for 2 or more Subjects: 13, Passed: 13, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MEIDONG KEMHOUGOU AUDREY CYNDI (15).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NJONG ANGELA CHIWAH (14).
(2) DINNYUY NEVIS WIRBA (13).
(3) TAKOUDJOU NGEUFACK MAGUY DELIANE (11).
(4) FONBA THERESE BONGSHE (10).
(5) TAR MARCELINE NYANYOH (9).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) CHO SHALIRRE NDAH (9).
(2) ESUNG WINNEY METUGE (7).
(3) BANFEGHA ELODIE MBUH (6).
(4) MOLOH KESIAH MINDE (5).
(5) WANNBAN LISETTE FON (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) KIJIKA GESILA KONGLA (5).
(2) NKENGAFAC ANUMEDEM KAREEN (4).


Centre No:  11670  Government High School Mbam-Oku
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 7, 
% Passed: 87.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 5
(1) BEIGHANG NADERGE GIAH (8).
(2) NSHOM HAPPINESS LAMBOM (7).
(3) KONSE IRINE ICHIYJUNGHE (7).
(4) MYUNE CHRISTABEL NGON (4).
(5) NCHINDA MELODY GONGKENDE (4).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) BANLANJOH MABEL HAFE (2).
(2) MYUNE DINSE GODLOVE (2).


Centre No:  11676  Government High School Banteng
Regist: 47, Sat for 2 or more Subjects: 47, Passed: 28, 
% Passed: 59.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 10
(1) LIANGEM FABRIS KETU (9).
(2) JULIET AIMEE NEMAH (9).
(3) KEDJU DAN TEBA (9).
(4) NKEMKETU ROLAND NEMBO (8).
(5) TANDU BLAISE ACHA (7).
(6) TANYIMOH DONATUS TANDU (7).
(7) KETONZE VALADEMY KETU (6).
(8) NKEMGEH INNOCENTNEMBU (4).
(9) NKUIN SALEMON (3).
(10) MENKEMNDA BRUCELEE (3).


Passed in 2 Subjects: 18
(1) CYNTHIA NAMAH TANGU TANJOH (4).
(2) TABUMEKOH MICKLAND NKONG (4).
(3) MOFOR NICODEMUS AKEM (4).
(4) NEMBO ROGERVET NDAH (4).
(5) KENDUANYI JOYCE ETOH (4).
(6) NKWETA VALANTINE ADZE (3).
(7) TABU PIUS CHE (3).
(8) KETU JERVANCE NEMBO (3).
(9) MENKEMNDA YVETTE ENGONGWE (2).
(10) JONG MARTIN KEDJU (2).
(11) ANUAH ANNA MAKU (2).
(12) MENKEMNDAM VALENTINE KETUMAH (2).
(13) NJUMBE MARIE NANZE (2).
(14) TOH RENEY CHI (2).
(15) JONG GILDAS NKENGANYI (2).
(16) LOH CLARIS MAKOK (2).
(17) NEMBO BRONO KETUM (2).
(18) NKWETAMELUH RENIE NDAM (2).


Centre No:  11678  Government High School M�Mouck-Mbie
Regist: 18, Sat for 2 or more Subjects: 18, Passed: 11, 
% Passed: 61.11, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 5
(1) FOTSOLAH MARCBLAISE ZEFAC (8).
(2) EFEMOH VITALIS ZEKOU (5).
(3) TSOFACK ANITA NGENGANG (4).
(4) ASHUNGAFAC VIGILLOTE FORTSAH (3).
(5) NKEMASOBA LINDA NGUNE (3).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) MANIKENG CLUADIA (3).
(2) TSEPNDUNG PECOS (2).
(3) ZEKOU CLOVIS NKENGAFACK (2).
(4) AZEFAC MICABRAIN (2).
(5) CHAGE BONAVENTURE (2).
(6) NTONGMOH CHIARA ASA-ANDEH (2).


Centre No:  11681  Government High School Kumba-Mbeng
Regist: 25, Sat for 2 or more Subjects: 25, Passed: 16, 
% Passed: 64, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MATCHA ORNILA MENO (10).
(2) BEMBI DANIEL KINGE-WOSE (6).


Passed in 3 Subjects: 11
(1) ITOE IVES MOTABO (11).
(2) MESUMBE NGWANE PASTEUR (11).
(3) MOKUBE CLEMENTINE DIALE (9).
(4) ENOW BAKIA SABRINA BESSEM (7).
(5) AHONE ALBERTINA MESAPE (7).
(6) NGUANJI SYMPHORIEN ATABONG (6).
(7) MANYI AGNES ATONG (5).
(8) SANDRA OLUNNEM IGBONACHI (4).
(9) NGOH TESALA WENONG (3).
(10) NGECHOU VAWOLA NSUME (3).
(11) NCHINDA TIJIE BABETTE (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) ZOLOWA RAMCESS TCHOFFOR (3).
(2) EKORA ELMADAM MOSENGE R. (3).
(3) NKEHAFACK IRENE KEMNDAH (2).


Centre No:  11682  Government High School Matoh
Regist: 19, Sat for 2 or more Subjects: 19, Passed: 14, 
% Passed: 73.68, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 9
(1) MOKUBE LAIRRINEL NASUMBA (9).
(2) FASINI EMILIA ISANGE (5).
(3) AWANJO NOEL MOLLI (4).
(4) NANGERI BALI ISRAEL (4).
(5) ABALI JOHN MUKETE (4).
(6) MOKUBE CARLSON OKOME (4).
(7) BEA JUSTINE MBAMENE (3).
(8) FINKE CARINE (3).
(9) BILLA GLORY NWENYO (3).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) DIOH ISAAC DIOH (3).
(2) MUKETE CECILIA NGARU (3).
(3) BILLA SYNTHIA OWAMBA (2).
(4) ACHE HENDRETA AKWI (2).
(5) NGRIME ROSETTE DIALE (2).


Centre No:  11688  Presbyterian Comprehensive Secondary School Azire
Regist: 26, Sat for 2 or more Subjects: 26, Passed: 25, 
% Passed: 96.15, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 6
(1) AKALAMBI CLARE ENJOH (18).
(2) NJETI ALVINE ABALA (15).
(3) NGEPI DILAN TSASI (13).
(4) NDOLO CHRISTINA ESABE (9).
(5) NJI HARRIS NDOH (9).
(6) YOUNGOUM ANNA MBIANGA (8).


Passed in 4 Subjects: 11
(1) ATANGA MAVELUS PENN (12).
(2) FOFUNG TESI NDE (10).
(3) SOGNA ANWI JOICE PETRINA (7).
(4) AJIBI BUMU BRAIN (7).
(5) TADOH PEARL AMBENG (7).
(6) TANWANI MESMINE INDAH (6).
(7) JOYCELYN ABEN AKORO (6).
(8) ACHERA VANESSA MUNGUH (5).
(9) MUNA CLIFORD TANGIE (5).
(10) MULUH DILANE THIERY CHI (4).
(11) MENGWI CARINE MULUH (4).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) TSI CLINTON NGANG (8).
(2) AWAH CLIFFORD AGWE (6).
(3) ROLLINS TOSAM (3).
(4) TEKWE KELLY MBAYI (3).
(5) ANONO QUEENIVET ANDOH (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) ACHU BRANDON FON (4).
(2) AKWENJEM NGEFOR CHARLOTTE (4).
(3) AGBOR EMOH WILSON JUNIOR ETCHU (4).


Centre No:  11691  Complexe College Bilingue le Pierre Precieuse Etoudi Yaounde
Regist: 35, Sat for 2 or more Subjects: 35, Passed: 22, 
% Passed: 62.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) KIMBI CYNTHIA MENGLA (6).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MASSAMAGYE BINETTE TIH (7).
(2) SIRRI PERPETUA ZAMA (5).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) CHENDJOU MBA KYRIA (8).
(2) BALA BALA CESAR LEGRAND (7).
(3) MEDJOL KIBERLINE (7).
(4) BESEM CATHERINE ENOW (4).
(5) MEYAN FON ELISE (4).
(6) BRANDON MFORNJOCK OROK (3).
(7) NJOH ANITA AZIZEH (3).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) BISSONG OJONG CARLOS (5).
(2) DIONKAR ARMAN KEVIN (4).
(3) SAJU LINDA SWIRRI (3).
(4) WOUAFO ANTONIN (3).
(5) MBIGHA MINO PRIDE ARISTIDE (3).
(6) MVONDO NNA PATRICK HERMANN (3).
(7) NZALI MEMBE AROLD (2).
(8) DJIEKA TCHANGOU HENRI LOIC (2).
(9) FAI WALTER FONGPIKA (2).
(10) SANGO RANSOM AGWO (2).
(11) TANYI SAMUEL LEKU (2).
(12) NGIFOR EMMANUELLA (2).


Centre No:  11694  Government Bilingual High School Bekoko Douala
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 10, 
% Passed: 90.91, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) DIPOKO DIPOKO GEOFFREY PIERRE SALOMON (7).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) NDEKWO GLENDA NDZOMANGE (9).
(2) NDEKWO ELEANOR NTSIMA (7).
(3) DABOVE TANDONGTO CAMILLE JOEL (7).
(4) DJINA BRIGHTLY MANGNA EBIA (5).
(5) NIM JENET TABIKUM (4).
(6) SANGOU KENFACK ALIDA VADELLE (4).
(7) EBOKO EPOMBO LESLINE AGATHA (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) TOMBWO NGUNDE OSCALINE (4).
(2) FENJI EDWIN MACRAWI (3).


Centre No:  11700  Buea Special Centre, Buea
Regist: 1, Sat for 2 or more Subjects: 1, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11701  Saint Benedict College Mvolye Yaounde
Regist: 96, Sat for 2 or more Subjects: 96, Passed: 96, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 55
(1) DZEUBAN FENYOM IVAN (25).
(2) TEUDJIO JIOFACK LOIC (23).
(3) NGOH ESSOH SAMIDA EINSTEIN (23).
(4) KWOPNANG SIMEN NOEL LAURIAN (23).
(5) BAKOTO BAYO SALOMON LANDRY (23).
(6) DELANO BILLY PEREZ KOUEMO WOUNBA (22).
(7) BALKISSOU-SEEBO SAIBOU (22).
(8) FONDOP TEKADJOU NEIL STEVE (22).
(9) KAMDEM HAMEKONG WILLY STEVE (21).
(10) NDEMEFO ATEFACK EMMANUEL (21).
(11) KAMNO KAMGA STEVE DIMITRI (21).
(12) WANKO TEGANTCHOUANG PEDOL DAVE (21).
(13) WOUMFOUO TIASSOM DAYANA ANGE (20).
(14) SOKENG PAUL ANTHONY GAYLORD (20).
(15) KAMAYOU MONTHE PAULE INES (20).
(16) KAKMENI TCHEMAHA JOHAN KEVIN (20).
(17) KAMDEM ABIGAEL JORDAN (19).
(18) SIME DJEBACHE JASMINE GRACE (19).
(19) CHATUE TAGNE STEVE MERLOT (19).
(20) CHOUNNA TCHINDA NOEMY (19).
(21) NGOH ESSOH CHRISTIAN HERMANN (18).
(22) MAGNE TAMOUFE GAELLE ORNELLA (18).
(23) BETGWA NJOMOU WILFRIEDE CARELLE (18).
(24) FOTSO FOBA LOIC GAETAN (18).
(25) KOTOUO RIBAYARD AUDREY SANDY (18).
(26) KOUEGA YOUMBI (18).
(27) MEGNE TAGNE ARIANE LESLY (18).
(28) BAPES OWONO LOUIS LOIC ARTHUR (17).
(29) SIMO YOKAM NATHALIE CLAUDINE (17).
(30) KOUBO'O KENGNE EMMANUELA (17).
(31) NDONGO OKOMONO PIERRE (16).
(32) ETONG KILIAN (16).
(33) ANEGA BELA DANIELLE OPHELIE (16).
(34) HANDOU DJOUSSEU EVA LAETITIA (16).
(35) EFA AKAME MEZA GUY ELIE EITEL (15).
(36) DEJON AGOBE JUNIOR KEVIN (15).
(37) FEUSSI LASSI JOSEPH (15).
(38) NGONO BAPOUNGUE CLOTILDE ANGELE (15).
(39) ASSOUA NDI YVAN GILLES (14).
(40) NATACHA THERESE URIELLE (14).
(41) TANDJEU TEUTO AUBRY BERCY STELLE (14).
(42) PENDA MAX OLIVIER SOPPO (14).
(43) YOUMBA FOUATEU EVANGELUS (13).
(44) MBANG EMMANUELLA NGOLODO (13).
(45) MENYENGUE EDOA LOUISE FLORA SOPHIANE (13).
(46) NGOUGNOU MANGUEPWEU DILANE FARELLE (13).
(47) HAGBE HAGBE VIVIEN (12).
(48) MBALLA MENYE MICKAEL DIMITRI (12).
(49) MENYENGUE NDOUGOU BRIGITTE CARINE (12).
(50) TSABASSONG MAYANG RAISSA SYLVIANNE (12).
(51) NGUEFACK RALPH LOIC (11).
(52) GWOS ANNE PAULETTE (11).
(53) NGONG NGAI MATHIAS NGWA (10).
(54) MUKETE MABALLY STEVE CLAUDE (10).
(55) NKODO LAURENT JOEL (8).


Passed in 4 Subjects: 29
(1) MAKODJOU POKA DORCACE (17).
(2) TEWU SANDRINE ENGOH (16).
(3) GANWOUIN MARIE JOSETTE (16).
(4) KEMBUE EDIMO YVAN DONALD (16).
(5) TCHAYEP TCHANA AUDREY JORDANE (15).
(6) KONGAPE TCHENDJUI CLAUDE ANAIS (14).
(7) KUNGNI SALON ISRAELLA (14).
(8) WAMBA KAGHO EDDY PAULE (14).
(9) NDONKO LARY HELMA MAC-SUDOM (13).
(10) TAZOH BLESSING ANYAH (13).
(11) LESSLY ENUME SAKAH (12).
(12) DIBEMOU ELODIE FAUSTINE (12).
(13) MBOUTCHOUANG MINTA DORCAS ISABELLE (12).
(14) TCHOUAWOU NGANDJON DANIEL CHRISTIAN (11).
(15) MBELLA NDOME KINGUE AGNES AUDREYLINE (11).
(16) KO'O BEL GEORGIA DAPHNEE (11).
(17) TENENEG DRUSILLA FRI (11).
(18) MAMEKONG EMELINE GHISLAINE (10).
(19) NOUKIATCHOM LIGNA WILLY AXEL (10).
(20) MAKON ARTHUR DONALD (9).
(21) OPELE BETIA AMANDINE BRIGITTE (9).
(22) WEGA FARID (8).
(23) KAIFFA TCHANGA LESLI ROSY GLOIRE (8).
(24) MIRIAM LIMUNGA NGANJE (8).
(25) JIDJOU JOYCE FABIOLA OPHELIE (8).
(26) BENDERA TOMO FRANCK AURELIEN (7).
(27) BELINGA ABOMO DANIELLE CLAUDIA (7).
(28) POUCHE NGAYAP WILFRID AROWL (7).
(29) ATANWO DONGMO LISE NITA (5).


Passed in 3 Subjects: 11
(1) ASTRIDE DJANGUE NANA BRENDA (11).
(2) NKOMO SALOMON JUNIOR (10).
(3) BELINGA ELODIE NICAISE (9).
(4) EKEKE CHARNEL ENGAMA FRITZ (8).
(5) BASSOUMBOUL EVARISTE STEVE (7).
(6) KOUAM MBOPDA YOAHNN DIMITRI (7).
(7) DINAMOU FRIDOLEN RONEL (6).
(8) PUWO TAILA TCHOFFO ERIC-JUNIOR (6).
(9) FAWA DIMITRI SANSI (6).
(10) WEGA DYLAN MALVAULT (6).
(11) ATANGANA ETTE BLANDINE VANINA (4).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) NGOSSO NYAMBE CAROLE NATHALIE (4).


Centre No:  11716  Government High School Melim - Kumbo
Regist: 88, Sat for 2 or more Subjects: 88, Passed: 63, 
% Passed: 71.59, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 7
(1) LUKONG LOUIS YONGMBONG (17).
(2) DUFE BETRAND BERINYUY (17).
(3) MENGNJO MALVIS BERINYUY (16).
(4) BERNGEH GILDAS FONYUY (15).
(5) LAFON GEORGE NCHADZE (14).
(6) NGONG JERVIS TARDZENYUY (13).
(7) WIRBA MARYSTELLA SANGNYUY (10).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) FONMBEH GLADIA MAYAH (9).
(2) SUNJOH HERIBERT (9).
(3) ANSLEM DZERMO (9).
(4) CLIFORT NYUYKIGHAN (7).
(5) VEYEH NYUY-KIGHAN MARIUS (7).
(6) WIRBA BERNICE LIMNYUY (7).
(7) MBORONG HONORINE NYUYMENGKA (5).


Passed in 3 Subjects: 23
(1) NGONG CLIFORT SANGNYUY (8).
(2) ABDUL AZEEZ NSABIN ADAMU (8).
(3) LIBRETE BONGHAN (8).
(4) NDZI HANS TARLA (7).
(5) MBIMENYUY PRINCEWIL CHILLA (6).
(6) AYUBA SAHNYUY (6).
(7) BIME CHOLETTE KINYUY (6).
(8) MICHEL BONGSUIRU (6).
(9) BIRKAMO GILDAS FOMONYUY (6).
(10) FOMBE ALPHONSIUS NUMFOR (5).
(11) NGORAN GEORGE SHALANYUY (5).
(12) MOLOH CEDRICK BIME (5).
(13) CHIN CYNTHIA SUIVEN (5).
(14) KONGNSO SILVANUS MVEWOO (4).
(15) GILLIAN EVE CHEKILA (4).
(16) FANNSO LUCIEN (4).
(17) VICTRY NYUYKI (4).
(18) LUKONG STANISLAUS FONYUY (4).
(19) TATAH CYNTHIA BURINYUY (3).
(20) NSAI BILL HARDYSON DZEKENYUY (3).
(21) PRETTY EMMACULATE NYUYKONGE (3).
(22) YUYUUN VERA SANGNYUY (3).
(23) SUINYUY IMMACULATE FONYUY (3).


Passed in 2 Subjects: 26
(1) ILIASU ABDEL HAMID (8).
(2) TATAH CLARISSE KEAFOON (6).
(3) MARIE-CLARE KILAKFE MOFOLA (6).
(4) FONYE BLANSHALINE BERINYUY (4).
(5) NKININ BERNADINE KININLA (4).
(6) MBIYDZENYUY FLORA BONGSHE (4).
(7) KINYUY BELTIN WIRBA (4).
(8) YENSAI EUGINE DULANDZE (4).
(9) CHILLA LIBERATA NYUYDZEVENA (4).
(10) ANNEZEL BONGBEN (3).
(11) YANGYANG CHANTAL JOKEM (3).
(12) LUKONG RAMATOU BERINYUY (3).
(13) MBIYDZENYUY COURAGE NGAMDIY (3).
(14) VEELAH CLAUDETTE TIRNYUYVER (3).
(15) BERTILA KININLA (3).
(16) LUKONG MABEL FONYUY (3).
(17) TATAH GLORY WIYLINYUY (3).
(18) LON CLAIRE BONGFEN (3).
(19) VERNYUY CYNTHIA NYUYKONGMO (3).
(20) SUIBIR DORIS BIRMO (2).
(21) LOWEH ACHILIE LIFOTER (2).
(22) NGALIM DELPHINUS FANKA (2).
(23) DOSI CLEMENT NFON (2).
(24) BORIS KONGNYUY (2).
(25) LUKONG SHALINE SUIMOLA (2).
(26) WIRNGO OLIVE BANINLA (2).


Centre No:  11718  Mbingo External
Regist: 105, Sat for 2 or more Subjects: 105, Passed: 51, 
% Passed: 48.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) GLORY YAAH (9).
(2) NGONG CLOVIS NKWAIN (6).


Passed in 3 Subjects: 22
(1) BECKSON ASHAIMAH KWANDONG (8).
(2) CHEWE IMMACULATE MONIE (8).
(3) LUKONG BRENDALINE FOMONYUY (8).
(4) YONG REMEDY DVUSAH (8).
(5) MUNDAMA KELLY PRYDE KEH (6).
(6) KEGHAM FLORA KEFEM (6).
(7) TATAH NELVIE BEHLO (6).
(8) KENKOH FELIX NDEM (6).
(9) NGAM STELLA NANAIN (6).
(10) ALO-AH FLORIST TIH (5).
(11) NGEH CHEALSEA NAYOH (5).
(12) VERGINIER NDAZUM (5).
(13) NSAYEH MARGARET NTANKE (5).
(14) BECKY CHIA NAMBU (5).
(15) DIENSI VANESSA NABUIN (4).
(16) EMAN LOVELINE ESE (4).
(17) BWEAH LUCIA WEAH (4).
(18) NJINI SOPHIE SIH (4).
(19) NGONG BEVERLEY NGAM (4).
(20) TUMUKUM PAMELA NINDUM (4).
(21) GUSE NGONG RENE (3).
(22) SHU EMILIA ODE (3).


Passed in 2 Subjects: 27
(1) TIMBONG HILDA KUO (6).
(2) NOELA SAMSI (6).
(3) DELORES KUYEIN (5).
(4) KENYU ERNEST AKUMBU (5).
(5) FONLON MAHLON NKFUI (5).
(6) TIM REBECCA NENG (5).
(7) NDIM SUSANA NAIN (4).
(8) CHIA KILLIAN MUWEH (4).
(9) FUMBUI MEEKNESS NAINFUNKUIN (4).
(10) MIH DORIS JONG (4).
(11) SWIRRI MINETTE NGANG (4).
(12) ANKWAINTA BAINSI ISAAC (4).
(13) MARCMILLAN CHAH (4).
(14) WAHNI CELINE TUNG (4).
(15) DJAM GLORIA NANGE (3).
(16) MALAH PRAISES DZI (3).
(17) MUH HAPPINESS BISEM (3).
(18) NGAM RENE MANIGHA (3).
(19) LAIRI HELI LAIRI (3).
(20) TOUNOUGA LAMAGO LIONEL (2).
(21) JIAH BETRAND PATEM (2).
(22) JULLIET BIY (2).
(23) NFORMI MARCELINE LAYIR (2).
(24) NGAM BLESSING MBUH (2).
(25) TATA COLLETTE TUME (2).
(26) MAKEJI EDITH WENGOH (2).
(27) MIH ALFRED NKWAIN (2).


Centre No:  11719  Ekona External
Regist: 56, Sat for 2 or more Subjects: 56, Passed: 24, 
% Passed: 42.86, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 7
(1) NZUNG EVELINE MESUMBE (8).
(2) BISSONG CLEARANCE ETENGENENG (8).
(3) FEH PAUL TACHU (7).
(4) SALOME EKUME NAYONGO (5).
(5) FANNY NAMONDO EKUME (4).
(6) EMBE ROLAND TANGA (4).
(7) OSANG GWENDOLINE EYONGNSO (3).


Passed in 2 Subjects: 17
(1) INOKOH BORIS KENYAM (6).
(2) YUFENYUY BERNARDETTE KENENLA (5).
(3) ITOE ITUKA EMMANUEL (5).
(4) TAKOW JULIUS AGBORAYO (4).
(5) ACHUAH PAUL EKERE (4).
(6) ANJOH PRINCELY ESAU (3).
(7) GEORGETTE NJOUDA FINTU (3).
(8) AWAN BRIDGERT NJI (2).
(9) EFUETLEFAC PERCY (2).
(10) NGOMBA EPOSI SALLY (2).
(11) BESSEM EYONG LOUSSIA (2).
(12) AMAH PELAGIE APAR (2).
(13) AJONGAGWE VANNECIA EMBANAYE (2).
(14) NYAKEM CHARLOTTE NWAJE (2).
(15) MUA CHARLOTTE MBONG (2).
(16) MUKONG LILIAN NGVUMA (2).
(17) MOKOME CLINTIN MOKOME (2).


Centre No:  11722  Besongabang External
Regist: 60, Sat for 2 or more Subjects: 60, Passed: 16, 
% Passed: 26.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) SHARON FOUMAN FOUMAN (7).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) AHMED MAHDI SADIJO (8).
(2) BAKWA GEORGE ENOWBI (7).
(3) ETA RAPHAEL ETA (5).
(4) ROSELINE AKOMBI (4).
(5) TANYI SALMA TABI-RANG (4).
(6) BESONG DEBORAH ENEKE (3).
(7) TABE MAURICE TAMBE (3).


Passed in 2 Subjects: 8
(1) LEGIN LAWRENCE MBUA (5).
(2) TSAGUE NKONGHO ELVIS (3).
(3) SALLY ONEGE AYUK (3).
(4) RHUDA MANDA ANN (2).
(5) AYUK BRAYAN AYUK (2).
(6) AYUK CHRISTY OROCK (2).
(7) BESONG PHILIP OKESACK (2).
(8) TABOT CLINTON TAKOR (2).


Centre No:  11723  Government Bilingual High School Bankim
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 6, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 4
(1) WEPNGONG REJOICE MUSI (8).
(2) BRIDGET MANKAHA KOYEM (6).
(3) NUKWU EMMANUEL (5).
(4) NEMKU ROMAN CHUFORT (4).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) TICHA KELVIN NKENG (4).
(2) SYLVESTER NWOUBOUP (3).


Centre No:  11724  Kedjom Keku External
Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed: 1, 
% Passed: 16.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) TIKUM MABEL ENGONWEI (8).


Centre No:  11725  Government High School Menka-Pinyin
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 7, 
% Passed: 63.64, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 5
(1) PIZIE DERICK KHAN (9).
(2) PENN GLORY NGWI (9).
(3) NSHI DERRICK MULUH (9).
(4) PIZIE SONITA NKENG (5).
(5) TENENG YVONNE SIRI (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) MBUH BERTRAND TEZEH (4).
(2) MBUH CLOVIS KHAN (2).


Centre No:  11726  Mambu External
Regist: 27, Sat for 2 or more Subjects: 27, Passed: 12, 
% Passed: 44.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 4
(1) NCHOTU MARTHA MANKA'A (7).
(2) SUNJOH SIRILE DZESINYUY (5).
(3) CHE BLAISE CHE (4).
(4) CHE CARPONIA LUMNWI (3).


Passed in 2 Subjects: 8
(1) MANKA'A GERIDEL (6).
(2) NFORCHU EMMANUEL SUH (3).
(3) NGYIAH NOBLINE MANKA'A (3).
(4) SHU NGUM SHALON (2).
(5) NGWA CARLSON NGWA (2).
(6) LUM ERNESTINE (2).
(7) FUH HENRIETTA MANKA'A (2).
(8) ASONGWE VERONICA BUWE (2).


Centre No:  11727  Mbelem-Nkwen External
Regist: 98, Sat for 2 or more Subjects: 98, Passed: 28, 
% Passed: 28.57, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) CHIBIKOM FRANCLINE NEBA (5).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) TEBECK COLLINS MBAH (5).
(2) FORCHOP STALONE NGENGANG (4).
(3) MOHAMADOU SARAMORY KONATE (4).
(4) ANGA YANICK AJAH (4).
(5) AKEM MECHUREEN AZI (4).
(6) ACHU ROSE MARY (4).
(7) NGANDO KUINIVA AZIEH (3).
(8) LEKU MIRIAM MANGEM (3).


Passed in 2 Subjects: 19
(1) TSEMBOM CLEBERT (4).
(2) FONYUY CRISPINA NYUYKONGE (4).
(3) BANGMIA CLINTON TATA (3).
(4) NOVELLA BONGADZER (3).
(5) AWINOH SEDRICK ATHIMOTY (3).
(6) BISONG ELVIS OJONG (3).
(7) NGOH TSOZUE AMALD CEDRIC (3).
(8) SIEGNEU HUTBOU MENKAM ROSE (2).
(9) ABAH BEATRICE MBONG (2).
(10) MBANGNUI CHARLOTTE CHEWFEH (2).
(11) NCHE TATIANA SIRRI (2).
(12) FONYUY MILDRED NGEUKEU MANEFOR (2).
(13) ASHU DIEUDONNE EBOT (2).
(14) SHU EMMANUEL CHI (2).
(15) FOGNING CLIFF SONGFOR (2).
(16) OLIVE SIH KAMA (2).
(17) NGWASHI CHRISTABEL MAWA (2).
(18) ATABONG BETRAND (2).
(19) ANDIN FRIDA MOUTOH (2).


Centre No:  11728  College d'Enseignment General et Technique Commercial Bonaberi
Regist: 85, Sat for 2 or more Subjects: 85, Passed: 74, 
% Passed: 87.06, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 6
(1) KANG BREDER MBULLE (19).
(2) LUEONG CYRIL (18).
(3) NDIFOR MBAHBOU JOY (12).
(4) NGABE ENONGENE BRANDON (12).
(5) MBOHCHUKEH JOEL NGHOTONG (11).
(6) FALONE BANNIYEYE SALIFUH (10).


Passed in 4 Subjects: 22
(1) TABOKO EMILIA BESSEM (12).
(2) NDIH SALVATION ASANG (12).
(3) NJIX SHARON NABESEH (12).
(4) NANJE WHITNEY LOKENYA (11).
(5) NDIFON ERICA ASHU (10).
(6) MBA ASHOB SHANICE (10).
(7) TEMINJEM JOHN CLINGTON TUMACHIA (9).
(8) MNKONG SANDRINE NTENDAH (9).
(9) SHEY SHELLY MAKAA (9).
(10) ZAMBOU STEPHEN YEKINI (8).
(11) NKEH HANS AYISEH (7).
(12) NKENG-NE FOKENG DORCAS (7).
(13) NICHO JEAN ROBERT TANKEU (7).
(14) MOKAKE FAITH JOY NDUMA (7).
(15) FOSSUNG LINDA EMMANBU (6).
(16) FUNUE DESAI FUNTONG (6).
(17) FONYUY JIBITIA NJUINJI (5).
(18) FUNWI MARGARET NYUNGE (5).
(19) TANDEM KOM IVAN ARTHUR (5).
(20) EBEGNE NGEDE LAETICIA (4).
(21) ESSONE CHELSEA EPEDE (4).
(22) EBEN EMANGA FRANCK WILFRIED (4).


Passed in 3 Subjects: 28
(1) ABANG EVERAH EBASI (10).
(2) LIDWIN NJINGKWA (7).
(3) ALI LARISA NKUNKU (7).
(4) YANGUE NIMPA GUY-BERLIN (7).
(5) IYA BERIYE IKOE (7).
(6) DONGUE KOUNFO YOLANDE BLANCHE (6).
(7) MOUMBE FOSSI AXEL (6).
(8) CHENGCHENG RANDOLF NJAFON (6).
(9) MBOUEFET WANDJI GEORPEST CARLIN (6).
(10) OKE JELKELLY BESSEM (5).
(11) TIFANG ATTAH FADEL (5).
(12) AKON EKO CECILE RUTH (5).
(13) NKWAGOH DALATA TAMISHO (4).
(14) ALEMADJI NDEMOZE FLORENCE (4).
(15) EPIE NADINE HULLE (4).
(16) TAKANG JECINTA EBANGHA (4).
(17) WONGWAYI LOVETTA NAHSANG (4).
(18) NZAKA GISSELA VEBU (4).
(19) NZECHIE FONGANG JEFF NKAWAH (4).
(20) MEJAME TRIUMPH WUNZE (4).
(21) NDI PORTIA MANNA (4).
(22) AWOH TABI CLINTON (3).
(23) EBUDE CHARITY ETUGE (3).
(24) NGEBI ENGENIE ASONGWE (3).
(25) NJULIE ALPHONSE NGUH (3).
(26) BIE SAKWE JOSEPHINE (3).
(27) NZOUPETH KOUANKUI PAMELA LINDA (3).
(28) BUMLA EVARISTE KUNSONAN (3).


Passed in 2 Subjects: 18
(1) CHIOMA MARTHA ONYEALILAM (5).
(2) CHE VANISA NJIWELAH (5).
(3) ELONG GOLA KATE PAMELA (5).
(4) ARCHIBONG RANSOM EDET (5).
(5) LEMONWU OGOCHUKWU CONSTANCE (5).
(6) AMUAM MVO DANIEL (4).
(7) ATANGA CLOVIS NDIKUM (4).
(8) MAYUA ASAHA VESALIE EKEMA (4).
(9) ELONG JULIO MARTIAL (3).
(10) BANKING LABAWO STEVE (3).
(11) ETTA PERSIS BESSEM MBENG (3).
(12) AYUK MIRANDA EYONG ACHUAO (3).
(13) EPANG BLAISE EBONTANE HANS (2).
(14) FONGANG NADESH (2).
(15) ATABONGAFAC JOSEPH AWUNGJIA (2).
(16) ACHU PRINCEWILL NGU (2).
(17) AGBORNDONG LENAURA AYUK (2).
(18) FOGUENG MAKA MARIE MERVEILLE (2).


Centre No:  11729  Njenefor-Nkwen External
Regist: 19, Sat for 2 or more Subjects: 19, Passed: 10, 
% Passed: 52.63, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 3
(1) EYONG GERALD EYONG (4).
(2) BIRLII CARY KUSUINYUY (4).
(3) NGOLE NGOLE NGONDY (3).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) AYUK LEONEL AGBOR (4).
(2) AYUKEYONG MARTIN DEBA (3).
(3) BANDOLO ONAMBELE ODILE CHRISTIANE (2).
(4) CHU CHRYSOGONUS (2).
(5) DIEFI REMY (2).
(6) AKANJI OLIVE AYAH (2).
(7) BISONG EMILIAN NGWA (2).


Centre No:  11731  Ogim External
Regist: 1, Sat for 2 or more Subjects: 1, Passed: 1, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) AZONG MERCY ENGWARI (5).


Centre No:  11732  Government Bilingual High School Gouache, Bafoussam
Regist: 78, Sat for 2 or more Subjects: 78, Passed: 53, 
% Passed: 67.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MBOUTCHOM MBOUGNE JOEL ROSTAND (13).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MAGNE TEDE PELVINE SORELLE (9).
(2) SIEYING KENGNE PAULINE OLIVIA (6).


Passed in 3 Subjects: 26
(1) DJATSA NDONGUE VICTOIRE CASILIA (12).
(2) DJOUMETIO DE DJOUMETIO FRANCK WILLY (11).
(3) TAMENG KETSAMENG BEHANSIN PEREZ (11).
(4) NDANGO BRIGHT NGUM (11).
(5) ACHAMOH GILZEL (10).
(6) LENNE LEUTCHOUA JACQUELINE BRUNELLE (9).
(7) KARNGONG ELODIA MALAH (9).
(8) FORZONGKI NESLA ASONGI (8).
(9) AZEBOVE GEDEON BENI (8).
(10) NJOUOM YATOUOCHE AMZA MOUNIROU NDAM (7).
(11) GANMO KOUTCHOUO MARIE (7).
(12) ABDEL AZIZ MUSTAPHA INUSA (7).
(13) NGWEKAR DORETTE (7).
(14) NDI SOLANGE YEBA (7).
(15) MANGUELA BONI SORELLE ARIANE (7).
(16) MATSIKOU FOKOU ORNELLA DORIANE (7).
(17) KOYO DEFFO CEDRIC JOEL (6).
(18) KENMOE DEYOU DANIEL ZIDANE (6).
(19) NDUM BRIDGET TAH (6).
(20) TCHANTIOUO TCHIEGANG JEAN RODRIGUE (6).
(21) DOUANLA TIWA VALDESE (5).
(22) KANA ROSIVELLE CLAUDIA (5).
(23) NGONGANG MEFEYA CHARLES YVAN (5).
(24) NKWETE MELI JIRES (5).
(25) DJIATSA DOUANDJI VALDINI (5).
(26) TCHOULA IBRAHIM LOIK IVAN (4).


Passed in 2 Subjects: 24
(1) TSANANG DJOUMESSI JERRY RIGHT (7).
(2) LONTCHI MBOGNING JOYCE (7).
(3) ANOBOSSI TEDONGMO ARMAND (5).
(4) KENFACK GNINZEKO DESMOND (5).
(5) TALLA KENMOGNE GHISLAIN JOEL (5).
(6) YENOU MARIE LAURE (5).
(7) TCHOUMENE NGOUFO JOEL (5).
(8) GABOSSA KENGNE JORDAN (4).
(9) NYANTE KONTCHO FEKANGSI JOSEPH MARIE DE -JESUS (4).
(10) KENNE TABUA VALERIE (4).
(11) MBOUCHEKOC FONGANG BALBINE (4).
(12) TCHOUPE NGUEYEP EDGARD (3).
(13) POUOSSI KOM MICHELINE (3).
(14) GANKOUE LOUPIE BORIS (3).
(15) MANKAH NADINE NGWA (3).
(16) TCHAIWOU KAMGANG YOLAINE ZITA (3).
(17) TCHAKOUTIO NJATANG GERALD (3).
(18) DJOMO PIEKAM ARTHUR DUVAL (2).
(19) N'SUIFFO NAOUSSI MAXIME (2).
(20) MAPTA TATCHUM GABRIEL PAUL (2).
(21) NJEUYIM NOUMI MERVEILLE LA ROSIERE (2).
(22) DONGMO ZEBAZE DANIEL LE GRAND (2).
(23) CHO MILDRATE MENGWE (2).
(24) DJIKA TEMEZEU SAURELLE (2).


Centre No:  11733  Babessi External
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 2, 
% Passed: 22.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 2
(1) CHUOH AISHATOU CHEVEH (2).
(2) KUMBOH RELINDIS (2).


Centre No:  11734  Bamali External
Regist: 16, Sat for 2 or more Subjects: 16, Passed: 5, 
% Passed: 31.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) NAIN CHRISTABEL NENYING (7).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) LANGHE GOODNESS KISUM (6).
(2) NOMESI LEONALD LALA (2).
(3) NGADAMUN CARINE FARKUE (2).
(4) TANDIENG SYLVESTER CHUICHUI (2).


Centre No:  11735  Akum External
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 6, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NJOUPOUO MFOUAPON THERESE LABLANCHE (9).


Passed in 3 Subjects: 1
(1) FRU FRU BERTRAND (6).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) CHE DESMOND FRU (6).
(2) NDE KINGSLY ASAAH (4).
(3) AWAH FRU MARSEILLE (2).
(4) NGWASHI PETER HANCEL (2).


Centre No:  11736  Enyoh-Batibo External
Regist: 26, Sat for 2 or more Subjects: 26, Passed: 4, 
% Passed: 15.38, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) NWACHAN COLLINS (6).
(2) NDIFON CALISTUS MBAH (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) CHECK STANLEY TENJO (2).
(2) NDUM BOLVIS TEKO (2).


Centre No:  11737  Government Bilingual Secondary School Batibo-Njifah
Regist: 41, Sat for 2 or more Subjects: 41, Passed: 31, 
% Passed: 75.61, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ABIT RIASSAI ACHA (15).


Passed in 3 Subjects: 16
(1) LAYILE IVODIA MANKA'A-NYANYO (11).
(2) ATUD YOLANDE ATIM (10).
(3) NDI PHALONE ACHA (9).
(4) MUKUM ENJEI ENGOWEI (9).
(5) NYEN KIRIAN ASHI (9).
(6) ABEN EDWINGE ADU (8).
(7) MBAH SIBEL MBAYI (8).
(8) TAYE ZIBORA AMBOCK (5).
(9) KURUKU VANGELINE TIKU (5).
(10) MBAH CYNTHIA ACHA (4).
(11) FONGANG QUINIVETTE ACHA (4).
(12) AGWENJANG BELTINE AKUM (4).
(13) ACHA BAWODWIN NJEI (4).
(14) TEBID SONITA ENDAM (3).
(15) ADUA DESMOND MBACHAN (3).
(16) NDANGOH NELSON ANUH (3).


Passed in 2 Subjects: 14
(1) ATACHO YEILDSON TAH (6).
(2) YEMBONG AGAPE NGWA (5).
(3) MNKONG KEBUL NORA (4).
(4) CHICK ABIGAEL TICHECK (4).
(5) NYAM NELIS NDI (3).
(6) ATUH RACHEAL ACHE (3).
(7) MBAKU BLESSING ABECK (3).
(8) TAKU FANNY EGBE (3).
(9) ENYA SUNSHINE ENU (2).
(10) FORTUMOH VEGINA ATUH (2).
(11) TEBO MBAH IDERESHU TEBIT (2).
(12) TENECK SENTIS ABECK (2).
(13) TEBOH VIVIAN AMBAN (2).
(14) NWACHAN LILIAN ENGOWEI (2).


Centre No:  11738  Ibal-Oku External
Regist: 1, Sat for 2 or more Subjects: 1, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11740  Government Bilingual Secondary School Ngaoundal
Regist: 7, Sat for 2 or more Subjects: 7, Passed: 2, 
% Passed: 28.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) DOKO IYA DESIRE (5).


Passed in 3 Subjects: 1
(1) KOE DOMBIA TIANDONG JEAN HENRI (4).


Centre No:  11741  John Paul II Comprehensive College Wum
Regist: 22, Sat for 2 or more Subjects: 22, Passed: 20, 
% Passed: 90.91, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 7
(1) NGONG-MMBI FELICITAS (17).
(2) WUNG CASSANDRA NJUA (15).
(3) FANG NJI-FOIN LUTHER (14).
(4) ACHUO-DZE KATWIY WAKIA (14).
(5) MUA FUNG PRISELY PALMSUN (14).
(6) GHONG IVOR NJU-JUNIOR (12).
(7) PENENJI CYRIL NDANGDU (9).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) TANGANG VELMA MEMEH (12).
(2) KUM FAUSTA EWO (9).
(3) ACHUO SIDONIE NNAM (6).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) KANG VALENTINE NTAM (8).
(2) TIMTI ELVERA FUAM (6).
(3) JAFF CECILE VERYE (6).
(4) KELLY FELICITAS MBONG (5).
(5) NUMEN YOUSI YUO NJIONWO BECKY (5).
(6) DZOH NDZAH IDENE (4).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) AJI HECTOR NGONG (6).
(2) CHASSEM STEVE JUNIOR (4).
(3) NFOR ARNOLD DEFANG (4).
(4) TEGHA VITALIS FUNG (3).


Centre No:  11742  Government High School Befang Menchum Valley
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 11, 
% Passed: 78.57, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MENDI FAYIS GWE (6).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) OTIAM WELEER AKEH (8).
(2) NFOR DONASIEN SOH (8).
(3) WAMBONG MARCEL CHIATAH (6).
(4) FANG YANIC ZUH (4).
(5) WUNG BLAISE KANGHA (4).
(6) AMAH GERMAINE ANYIE (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) MENJONG APDEL BEZENG (4).
(2) ICHU PEPETUA OTUKOH (2).
(3) LARK NADESH UTOGEH (2).
(4) FONANGA EDITH OWE (2).


Centre No:  11748  Government Bilingual High School Bobongo Petit Paris Douala
Regist: 73, Sat for 2 or more Subjects: 73, Passed: 53, 
% Passed: 72.6, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 5
(1) KAMZEU MBOUDOM ESPERANCE LA FORTUNE (19).
(2) BAINA FAITH YELUMA (11).
(3) KEZAMBO POUANKAM HERMINE (11).
(4) ALAKOU FONDJA FLANINE SYLORE (10).
(5) FONJU SAMUEL TEBA (10).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) MONTHE MONTHE YVAN JUNIOR (11).
(2) YONTANG NGASSAM AISSATOU (10).
(3) FUNG EMMANUELA NCHUO (10).
(4) SEUPA TCHANA GRACE BRINDA (9).
(5) MEFOCHIE DJIMELI SANDRA LAETICIA (8).
(6) PENKA ELODIE VANESSA (8).
(7) NKAMENI MARILYNE (7).
(8) ANKIAMBOM BORIS NDICHIA (6).
(9) WEMBE MAFANG MERVEILLE (6).
(10) MEMEH QUEENNET FONKWA (4).


Passed in 3 Subjects: 23
(1) PONE ASTRID HORCHELLE (10).
(2) DJIFEUDA PATRICK STEPHANO (10).
(3) MBAH DEDACUS MUSAH (8).
(4) CHINJE NGOUONNOU PAULE YMELDA (8).
(5) PANGMWE MELVIS (7).
(6) ASHU BRANDON PETER COLLIN OJONG (7).
(7) ASOH PAUL AKUM (7).
(8) KASPA CAELSON TENENG (7).
(9) ATCHOHEU JEAN CHARCAUD (7).
(10) DVAWO BESSA SOPHIE (7).
(11) MESSA BELL ESDRAS (6).
(12) HAPPI FODJO MEL ULRICH (6).
(13) KENMOE TEUMAMEU VANELLA CALIXTA (6).
(14) TEZANOU FRANCELIN CLOVIEL (5).
(15) TELLA CHRISTIAN DELON (5).
(16) ISAMI MARTHE DOHNFON (5).
(17) EYONG JUSTINE ARREYNGANG (5).
(18) ASONGKENG SONITA AZEMOH (4).
(19) MATEH NZODA ROUSSELLE VADEX (4).
(20) WETIE NGONGANG ORNELLA (4).
(21) NTUA TUTE CHRIST MBOKE (4).
(22) MAGADJOU TALLA BERNADETTE DORCAS (3).
(23) LUKONG LEONARD BERILIY (3).


Passed in 2 Subjects: 15
(1) DJOUELHAC TALA STEPHANNIE (7).
(2) MAIKEM VICTORINE (6).
(3) FON CLACKSON FON (5).
(4) GUEBOU JULIENNE (5).
(5) TCHEUNANG LUTRESSE SANDRA (5).
(6) NDE NOUGHE LAWRENCE JAH CONSOLE (4).
(7) ODZOLO YVES ADELIN (3).
(8) TEBA FODJO STYVE EMERIC (3).
(9) ENGONGWECK IRENE FON (2).
(10) NDOUTOU NYAMBE YVANE SANDRA (2).
(11) TCHETCHE TCHATCHOUANG LINS (2).
(12) EBONG YVETTE NASSAH (2).
(13) MAYIE EGBE GLORY (2).
(14) NJOYA CAREL DIMITRI (2).
(15) EFETMENGA NDEMESE JUNIOR (2).


Centre No:  11749  Government Bilingual High School Bojongo-Douala
Regist: 38, Sat for 2 or more Subjects: 38, Passed: 32, 
% Passed: 84.21, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) KENGNI LO�C PAGNOL (17).
(2) KAMDEM TCHUENKAM ARSENE WIELFRIED (12).
(3) TAKENG TIKENG DJIBRIL JUNIOR (9).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) DJOBLAONA GOGO (14).
(2) GNOITIK MANEYEM AUDREY (14).
(3) LEUNTOU SEVENOU DIANE (9).
(4) NDONG GISELA FUEH (8).
(5) SOKOUDJOU NZOKOA DANIELLE PAMELA (8).
(6) TARMADJI GLADYS (8).
(7) APEYOU CELIN RICHARD (7).


Passed in 3 Subjects: 16
(1) NYAMBOT RELINDIS AMBO (10).
(2) MUGHA MIREILLE (9).
(3) AZHWIASEH JOAN ZONEPOH (9).
(4) FOTSING NZOKOA MICHELLE VANESSA (8).
(5) ADELE DIKOUME JOYCE ORNELLA (8).
(6) TCHABO NDJOKOUA SINDY DAFNEY (8).
(7) KAMLOK NGANKAM MICHELLE ARIANE (7).
(8) NDJOCK WILLIAM FABRICE (7).
(9) TCHEUTCHUA TENANTEU MANISHKA AUDREY (6).
(10) GNOULAYE MEKONTSO AMOS DESMOND (6).
(11) FEUMESSING KAMDOUM THOMAS JUNIOR (5).
(12) MAFFO TAYIMETHA GENEVIEVE (5).
(13) TCHONANG KOM COLETTE SUELAMIE (5).
(14) TANYI MYRIAM ETA (4).
(15) FOGANG ARMEL BEAUCLAIR (4).
(16) TEMA NJWENG DIANA (4).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) DONGMO TCHAMOU DOLVIS DIOREL (8).
(2) EBOULE COLLINS AKOR (5).
(3) KAMLA NZOGNE IVAN CACHAREL (4).
(4) NGAYE TAMNOU KEVINE LADOUCE (4).
(5) ABDOURAHIMI IBRAHIM (4).
(6) GOUDJOU NDJILE LISBETH NATACHA (2).


Centre No:  11750  Atlanta Bilingual Comprehensive High School Douala
Regist: 48, Sat for 2 or more Subjects: 48, Passed: 39, 
% Passed: 81.25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 6
(1) NDI ARIANE TIRR (16).
(2) NANGKEANG VICTOR NDAAHNDEM (15).
(3) TONJOCK EMMA ELAD (15).
(4) KANG MODEST EKOME (15).
(5) TACHAGAM TEKOU SERAPHIN (11).
(6) DONGMO PIERRE (10).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) TIEWA TAFFO CHRISTIAN SAUREL (12).
(2) KATE EVELYNE MBEMOH (11).
(3) KINI SANDRA NENG (10).
(4) NDONGAPEN ERIC NKENGWE (10).
(5) ENOW GEORGE BISSONG (9).
(6) INDU CYNTHIA ACHO (7).
(7) KINI DAISY GHEA (7).
(8) GNINDJE KENGNI ARNOLD WILFRIED (7).
(9) GLORY VUCHICHI (5).


Passed in 3 Subjects: 13
(1) NDE MESMINE BIH (9).
(2) EBOT BESSONG JUNIOR (8).
(3) KOMETA TATIANA YABUAH (8).
(4) KUISSU TODOM DANIEL (7).
(5) TCHOFFO TYSON (6).
(6) WINFIELD ENOGENE TAWUM (6).
(7) DJEUNKENG KEMDA LAURENTINE (6).
(8) NANGAH IRENE AZO (5).
(9) FATIME ABDOULAYE (5).
(10) EGBE OJONG-NDANG JENNIFER (4).
(11) CHINAKA KEKEOCHA FRANCK JUNIOR (4).
(12) AKANG WISDOM BESONG (3).
(13) AJECK LARONETTE ABOH (3).


Passed in 2 Subjects: 11
(1) TAMBI FREDDY BORIS FOMONYUY (5).
(2) ANUWOH ACHANYI FONTEM (5).
(3) NJI JOYCELINE NGOBI (5).
(4) MOYOUPOH WAMBA MICHELE JINETTE (4).
(5) ZOFOA STANLEY WAWA (3).
(6) NKENGASONG MIRABEL TONGWA (3).
(7) TABI MABELLE MUNDIH (3).
(8) AMENENE AMALDINE MAH (3).
(9) SIKOT SONIA NGWEG (2).
(10) FONKENG CYRIL FONKENG (2).
(11) UMAR ALFAROUK YUVEN (2).


Centre No:  11754  Government Secondary School Jiyane-Oku
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 7, 
% Passed: 77.78, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NCHAK PRISCA KENJAWELE (12).
(2) YUFONYUY GERALDINE DIYBOYEH (8).
(3) NGEK GRACIOUS KUMLA (6).


Passed in 3 Subjects: 4
(1) NYAMJALE NELSON KENEH (8).
(2) SHEY MARYLENE IKWUO (7).
(3) NGAM CHALLOTTE KEMBONG (7).
(4) NYAMJALE HANSON SENTIEH (7).


Centre No:  11761  Buea Town External
Regist: 80, Sat for 2 or more Subjects: 80, Passed: 28, 
% Passed: 35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) YUNKA ODETTE TAYU (9).
(2) NKAN BESSEM TANJONG (7).
(3) BINAM LUC FRITZ (6).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) MARTHA EFETI NALIONGE (9).
(2) ZINKENG ACHINGALE CASMIER (6).
(3) DONACIEN ABONO MBANWI (6).
(4) ENANGA FRIDA ROXANE NDJOM (5).
(5) FUH NGWA YANIC FUSI (5).
(6) EDMOND LIOMBE KANGE (4).
(7) CLIFFORD MAKOLIAKENYU (3).


Passed in 2 Subjects: 18
(1) NDZI ALPHONSE CORT (7).
(2) KUKU AUGUSTIN ESUA (5).
(3) TUFOIN CYRIL YIGHA (5).
(4) LEMNUI AMANWE ABIGAIL SOFOR (4).
(5) TEUKAM BRICE-QUENTIN MVOGO (4).
(6) KWALLA SHIELLA (4).
(7) ADUMA GILIEN (3).
(8) KEJANG PRUDENCIA ABEANJUH (3).
(9) MAPENYA DE BILLE FELIX PELSON (3).
(10) TABE NEOLYNE EBUDE (3).
(11) AGBOR CLINTON OBEN (3).
(12) MALIKA BESEM NKWENTI (2).
(13) EUNICE OWENJI TAPONG (2).
(14) MONECHOT MONIQUE EKUN (2).
(15) NANYONGO NDIVE SOPHIE (2).
(16) ETONONG ISAIAH ODE (2).
(17) TEMBAN BENAZOR TIWU (2).
(18) CHRISTINA NJOBA ESAICHO (2).


Centre No:  11762  Holy Child Bilingual Comprehensive College Bomaka-Buea
Regist: 42, Sat for 2 or more Subjects: 42, Passed: 34, 
% Passed: 80.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NGOWO BETTY NJIE (5).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) ATEHNJI CLITON NKENGLEFAC (13).
(2) EPOSI KAREN NGANJE (11).
(3) NKPOT OJONG ENOW OBEN (5).
(4) NKEMMOLLAH CEDIX TENDONGMOH (4).


Passed in 3 Subjects: 14
(1) ATONG AGNES MPEYSONG (7).
(2) ABAH BROWNHILDER AYONG (7).
(3) TANGANEE FORTUNATE (7).
(4) ITOE CHRISTINA DIONE (6).
(5) NGOH TERENCE NJECK (6).
(6) SOPHIE ENJEMA MOKULE (6).
(7) AFFANGHA SCHOLAR MBUINDIK (5).
(8) MINDJOUN TENKEU HADJANIE (5).
(9) NALLE MBOURA MELINA AICHA (5).
(10) NGIMNDO REGINA YIMNAI (5).
(11) CHUO CAREEN MEH (4).
(12) NJI CLINTON CHE (3).
(13) DANG MILDRED SEN (3).
(14) MVO LINDA EKEH (3).


Passed in 2 Subjects: 15
(1) NAKELI FIELDINDS TALLA (5).
(2) NGNINKEU PIERRE PATRICK (4).
(3) TANGWE DESERE MANYONGOH (3).
(4) FUNG SALOME NSEN (3).
(5) LIKAKE MOHAMED NDONGO (3).
(6) TATIANA EKOLI ASHU (2).
(7) BRENDA SE-EH NSANG (2).
(8) NAHBIT VERA (2).
(9) FRI PATIENCE FOBANG (2).
(10) HANCE-OJUA-ABINE B. (2).
(11) OBALLE DOCELINE MAYUK (2).
(12) TATAW REICHARDT ALUNGAMOH (2).
(13) NJUH JOYCELINE SIH (2).
(14) NZELLE MESUE REGINA (2).
(15) AGBOR NYENTY REX (2).


Centre No:  11764  Government Bilingual High School Yagoua
Regist: 2, Sat for 2 or more Subjects: 2, Passed: 2, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) SEINI AFRIYITI BERENICE (8).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) BARANGA DAMSOU LIDDA MARY (3).


Centre No:  11766  Bafia Mbam External
Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed: 3, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 3
(1) MBASSA DIEUDONNE LE BLANC (4).
(2) BUINDA SAM KABUIN (4).
(3) NNOUKA ISSA (2).


Centre No:  11767  Bondia Grammar School Banga-Bakundu
Regist: 13, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 4, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TAMSIA DIEUDONNE (5).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) SONA MARGERATE BOKWE (5).
(2) NSEI ESTELLE NGAIN (3).
(3) ENOW CAREL BAWAK (2).


Centre No:  11769  Ntasing-Nkwen External
Regist: 70, Sat for 2 or more Subjects: 70, Passed: 47, 
% Passed: 67.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) MBAH LARISSA AKEH (14).
(2) TSAFACK CHOUNFACK YVON VALERY (9).


Passed in 4 Subjects: 9
(1) GANGUEM TACHENANG RODRIGUE (11).
(2) NGU CHEFOR SULUCIEN (11).
(3) CHO FAITH NGWAH (10).
(4) MAFFO PICHELE GAIETANE (9).
(5) NGOMPE MAMBOU JIVIN (9).
(6) SONGHI WAM KINSLEY NDO-KWO (9).
(7) KAKAMBI FOPA VANECK (8).
(8) NKAM PRIDE NYAH (5).
(9) SUH NAOMI LUM (5).


Passed in 3 Subjects: 17
(1) NGWA BRIAN NEBA (11).
(2) ARREY ESSIM BATE ENYINAYA SAMUEL (9).
(3) ECHU CHRISPUS MONIBEBEH (9).
(4) MBAH MALISE NTIMBI (9).
(5) NGAMI CHELSEA-GREAT MBOH (8).
(6) CHENWI WANKI PASCAL (7).
(7) DAVID ELEAZAR SAMUEL MUKETE (7).
(8) AMABO JENIFER NGUM (7).
(9) CHI PEDRO (7).
(10) SOBO AFANWI LUM-NGWEGIA (6).
(11) MAGNE NOUSSI CYNTHIA GRACE (6).
(12) NWANA FAITH MENGWE (5).
(13) NEH PRISCA FUSI (5).
(14) DJANTO OLIN MANTSIOS (4).
(15) NJI NESTOR ANYE (4).
(16) AWAH RITA EMMA (4).
(17) EBILE NGALLA JOHN (4).


Passed in 2 Subjects: 19
(1) MOKAM YIMO GRACE CARMEL (7).
(2) CHABID JESSON RAWLINGS ANDUCHO (5).
(3) TATA PATRICIA CHING WOKIEFIUWE (5).
(4) KETU MALUANYI CHIAFIE (4).
(5) MABOU GASTON SCOFIELD (4).
(6) CLARA AKWA ADE (4).
(7) KEMPE NANA MAXIME DAMIEN (3).
(8) NGOUBILUM KELLY (3).
(9) NDUM FORSAB BRANDON (3).
(10) ASONKAH ELIZABETH (3).
(11) FOMUM BELTINE ETAGHA (3).
(12) RUTH YINYU NFOR (3).
(13) ANGWE TECHOH CONSOLA ASAAH (3).
(14) ABDEL AZIZ MOUNTESU MBOMBO NJOYA (3).
(15) SOBO AYINWI NGUM NGUMBESI (3).
(16) MUKETE SHEANA MBOLLE (2).
(17) TEKOH LINDA NAMAM (2).
(18) SOTHAME DELMINA MAROVINE TANGOH (2).
(19) TEMBANG SYNTHIA NGENWI (2).


Centre No:  11770  Atiela External
Regist: 160, Sat for 2 or more Subjects: 160, Passed: 61, 
% Passed: 38.13, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) CHE YOLAND ETINGHE (9).
(2) TAYIE GRACE NDIFON (6).


Passed in 3 Subjects: 21
(1) NSAH BLESSING BIH (7).
(2) NGAI KINYOH ETHEL CHUO (7).
(3) TAKOH DESMOND TAMBE (7).
(4) NDIFORBOH ROMANUS WANTI (6).
(5) SEWONG HABIBU NYUYDZE (5).
(6) NDAM SIMPLICE ACHA (5).
(7) TEZI FABRICE NKEHFOR (5).
(8) TAFIE LODRIC QUINYICK (5).
(9) OTEH CYPRIAN BACHE (5).
(10) ASHEGHO BELINDA GEMUH (5).
(11) LUKONG MARYLYNE SEWOYEBA'A (4).
(12) NYUYSE ATTRACTA VIBAN (4).
(13) TAKAFO MADJI GAELLE (4).
(14) AMOH CHARITY KIALEY (4).
(15) LAYIRI MICHAEL NEBA (4).
(16) NJUNGBA POLYCARP TIMYIMBUM (4).
(17) NSHOM OLIVER MNGOH (4).
(18) BANYE CARINE NTOHYORI (3).
(19) VENYUKA EDWIN SIMMY (3).
(20) YENYI PATRICK MBIFOHNYI (3).
(21) SAKWE VILOT EBARA (3).


Passed in 2 Subjects: 38
(1) MUNDI ALBERT THEODORE NJUMBE (7).
(2) TIPAH DEMIA TAMBE (6).
(3) NELRIS ZOMBUOH (6).
(4) NJENWIE GODRIC TANWIE (5).
(5) WIRBA GISELE SULIY (5).
(6) YUFENYUY BRENDALINE MBIMINYUY (5).
(7) CHONGWE PETER KEDIA (4).
(8) RAWLINGS NGUH TEBIE (4).
(9) EKUH JENEFER (4).
(10) BINDEH LAURA MAH (4).
(11) CHI JEMIMAH WITCEM (4).
(12) TUMENTA LARRY NCHOULMUG (3).
(13) AUGUSTINE NDONWIE (3).
(14) VEDZEMTEH NADESH (3).
(15) NGWA SIRRI ERNESTINE (3).
(16) KESIKI MARIE CLAIRE BIHNYUY (3).
(17) TABE HENRIETA NJANG (3).
(18) MINKA-ILA BINNYUY (3).
(19) JUMI ROSELINE YURUH (2).
(20) NDZE FLORENCE BIHNYUY (2).
(21) BUINDA EMELDA JIMAH (2).
(22) NGWANYAM BERNICE MANYI (2).
(23) AKUMBOM WUTOFU YANNICK (2).
(24) YAKONG BRAIN NWIHYO (2).
(25) MATHIAS EHOUN ELAD (2).
(26) JATO CLIFFORD GITINYUI (2).
(27) NGEH GODWIN SHEY (2).
(28) FON TAKU NANGAH (2).
(29) NEBA LINDA NGUM (2).
(30) NGWABI HASSAN (2).
(31) LAHKO ANICENT PENYIN (2).
(32) MBINKAR BRUNO VERNYUY (2).
(33) ALUSOHMBOM BERYLNUS (2).
(34) NDI ESTHER BELLE (2).
(35) AKWOR BRIAN AKWOR (2).
(36) NDIKILAR YVETTE CHICHI (2).
(37) AKAIN VANESSA SIH (2).
(38) SHARLINE WIYMANLA (2).


Centre No:  11771  Harvard School Complex Etoug-ebe Yaounde
Regist: 25, Sat for 2 or more Subjects: 25, Passed: 24, 
% Passed: 96, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) OBEN CYNTHIA BOWOWA (20).
(2) ABOH-ME-MBIDA CHRISTIANE DANIELLE (17).


Passed in 4 Subjects: 16
(1) NKAMLEN CHOULA OBERLETTE VANELLE (14).
(2) TOH LAURENCIA NGEJI (12).
(3) FUH BLAISE CHE AKONGNWI (11).
(4) NGWI ANDREW NDIFON (10).
(5) SAKWE JANEVET SIMBA (10).
(6) NGUTY ELIZABETH EPE (10).
(7) CARINE BODEH MONYI (9).
(8) EBAI-ETAKA MINNET AGBOR (9).
(9) NALONGO ISABELLE MBOE (8).
(10) NGEH GODWIN (8).
(11) ACHU LOUREN FRI (8).
(12) MBANG ANDJONGO ISSA (7).
(13) NJUMBE LYDIA NKUNDE (7).
(14) ASANGWA MARVELOUS TCHINDA (6).
(15) AGWE YANICK FONGOH (5).
(16) NGWEBISI NANCY (5).


Passed in 3 Subjects: 4
(1) FONGE CHRISTAINCIA AJULEFAC (7).
(2) CATHERINE NAHSUA FONCHAM (6).
(3) LUKONG DONELDA BENI (6).
(4) ETOPBEKU RABITA MBI (5).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) AWA CALSON TENENG (5).
(2) FONGANG NKEZE RANDY (4).


Centre No:  11773  Macmillan Bilingual Academy Yaounde
Regist: 152, Sat for 2 or more Subjects: 152, Passed: 63, 
% Passed: 41.45, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) KUDI ALBERT BACHA (12).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) EZU ADOLF KUDI (10).
(2) BOBE BERTIN (8).
(3) KEMMOE VOUZAK ARIANE (7).
(4) KWEBE MARIE MGBABIE (4).


Passed in 3 Subjects: 30
(1) ETJEKE ASSIENE EMMANUEL GRACE (10).
(2) EYENGA MPESSE GHISLAIN AUDREY (9).
(3) CHUALA BELOVERE NDENDA (8).
(4) YAKANA LOIC CREVIN (8).
(5) MOULIOM NDAM IBRAHIM ALHALIL (7).
(6) FORBANSON PROMISE ENGONWEI (7).
(7) MIYANUI ZITA (6).
(8) YIBU FAITH SIY (6).
(9) WIRTUM ROMARIC IBAMGHANG (6).
(10) LEMNEUR CLODINE (6).
(11) FEZEU AXEL LOIC (6).
(12) AFU' AMBOM ROSETTA (6).
(13) NGONFI NESTOR ANUAFOR (6).
(14) MELLOR BLAKE KUETE (5).
(15) SAMBA NKWADJE BRENDA (5).
(16) NANGNIGUE GERMAIN (5).
(17) TANGUI JAVOLINE AYOMAH (5).
(18) NEGOHE DEFFO GEDEON (5).
(19) TIDO KENNE BLONDELLE (4).
(20) NDJAMA ATIOK DURRELL (4).
(21) NGAH SIMONIE MARTINE (4).
(22) NGOUMOU OMENGUE DIANA CLEMENTINE CINDY (4).
(23) SIMO YOFANG LESLY BRINDA (4).
(24) WIRBA CHRISTA KINYUY (3).
(25) MATOU NEMBOT HORTENCE (3).
(26) NDZELEN YELAH PRUDENCE RINYUY (3).
(27) NGEUFACK MESSA ETHELDREDA (3).
(28) HASSIATOU MAIRAMOU IBN ISMAIL (3).
(29) FONCHA YVETTE NDOYI (3).
(30) GWAIN NGELABAR VENASUS (3).


Passed in 2 Subjects: 28
(1) ATEBA JEAN PHILIPPE (8).
(2) JACINTA BIH CHE (6).
(3) LUKONG DERIC YUVEN (5).
(4) MUSHIEH YAAM PASCAL (5).
(5) EYENGA ESSOMBA MARIE DIVINA (5).
(6) BUMA JOHANES MUNTED MBO MBOMI (4).
(7) TATAPONG IRENE NGWE (4).
(8) ILOUNGA NISSOUGUE MARIE DANIELLE (4).
(9) NKWETA ROMANUS NEMBO (4).
(10) ZE-OLINGA PAULA NATACHA (4).
(11) NDEH JOHN GWAT (3).
(12) MOMINATU FONYUY (3).
(13) NORANTINE BERINYUY MAYENEN (3).
(14) NGUKWA LOVPHINE (3).
(15) EBONG ELIZABETH SHIRLEY SENGE (3).
(16) EMMANUEL SAMA CHIAFIENMBEL (2).
(17) NGALIM CYNTHIA CHING (2).
(18) ELLA TSOUGOU MAELLE YVANA (2).
(19) MABEL NDUM DEH (2).
(20) KAMLA MARTIN VALERI (2).
(21) ETOLO DANIEL (2).
(22) KUMA COLINS MUMUKOM (2).
(23) ACHA JONG AREEN (2).
(24) KOHTEM MARIAN JONGHA (2).
(25) KAMDOUM TAFOCK ROCKY JORDAN (2).
(26) MBECK GWENDOLINE (2).
(27) NENGTOH KATLYNE AJIMSIMBOM (2).
(28) EMELINDA CLARIS TAMBE MBU (2).


Centre No:  11774  Yondo Bilingual High School Yaounde
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 8, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 4
(1) NGONDJI NGONDJI MARCEL JUNIOR (7).
(2) BELLA JUSTINE DIANE TATIANA (6).
(3) JOEL ARSENE MBEINUN OBAMA (5).
(4) MEKA DANIELLE AUDREY (4).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) YARRO PEPOUEBOU MYLENA AUXENBERG (4).
(2) BATCHANGA HEUMOU JOHN KEVIN (3).
(3) GUIZOCK LEMBE RAISSA MARGUERITE (3).
(4) MDZEYUA AMABILICE LAMBIV (2).


Centre No:  11777  College Polyvalent la Mutuelle Communataire de Developpement Etoug Ebe II
Regist: 194, Sat for 2 or more Subjects: 194, Passed: 95, 
% Passed: 48.97, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 11
(1) TUFOIN ISABELLE FEIN (11).
(2) LUM JEMIMA ANYE (10).
(3) TCHOUGAN PEYO LYNDA SAGESSE (10).
(4) FEUJIO FOFOUET MORELLE SANDRA (10).
(5) NJUH BELINDA MOLAR (10).
(6) FRUMENGWI FLORENCE NIGHTINGALE (9).
(7) TUMETOH NAOMI LUM (9).
(8) NTEFF BLESSING CHUO (8).
(9) NCHIMINYI JUARATU PENDRI (8).
(10) NCHAMCHAM JACKLINE KOYEN (7).
(11) AYEAH MUNYA JOHN (5).


Passed in 3 Subjects: 43
(1) FUNG LINDA EWO (11).
(2) DANIEL MBAPE SONA (11).
(3) NGESHAH DORICE (9).
(4) MESSING BERNARD PIERRE (8).
(5) MAMBO CHANCELINE NDE (8).
(6) NCHONGANYI AFUATEKU GERALDINE (7).
(7) GAKEHMI SANDRINE NWANTEM BENGSEN (7).
(8) DZENANG NKWONKAM ERIC EZECHIEL (6).
(9) NGUIMEYA FOYET MANUELLA (6).
(10) MBANDAM VICTOR (6).
(11) NJI SAMUEL TATIH (6).
(12) JONAS WOSE ESEMBE (6).
(13) KEMARTNGANG MBEPANG KARIMON (6).
(14) EKOMO NDZINGA BERNADETTE (5).
(15) NEBA CLAUDIA NGUM (5).
(16) NYASO ABDUKARIMU SHEY (4).
(17) ATEH PELAJIE WEH (4).
(18) FORNYUY CLENIS SUIRU (4).
(19) ANYONG NANCY MBAH (4).
(20) JEAN CLAUD WIYLAHNYUY (4).
(21) GIYOH THEOPHILE BOBUIN (4).
(22) DZEUTCHO DOMCHE CEDRICK (4).
(23) TATA JOSEPHINE NFORSH (4).
(24) GERALDINE MBONG AZUGENG (4).
(25) BIH PAMELA NYAMYELLE (4).
(26) TAR GLORY FONYUY (4).
(27) MEWA GLORY NGOWAH (4).
(28) KIMBO MERIABLE DUBILA (4).
(29) NYANSO HARATU JUNDZI (4).
(30) TANGE HELDRINE EGBE -NGU (4).
(31) ASENE ANGELA FOSEKA (4).
(32) AKAMA BRENDA OSOH (4).
(33) NGWEBUH SANDRINE (3).
(34) OBASE ANABELLA LOSAKE (3).
(35) JUMTANT BLESSING JIPSINE (3).
(36) TENDONG NANCY AGUI (3).
(37) SAMA NORBERT YELLA (3).
(38) EKEMA CYTHIA NDOME (3).
(39) NGOHSONG NGUAYI RELYNDISE (3).
(40) MBAH NADESH ENJEI (3).
(41) NDZESOP USANATU NAWA (3).
(42) SHU BRITA SIRRI (3).
(43) NGOE DERRICK BIMBI (3).


Passed in 2 Subjects: 41
(1) JOAN MAH TACHO (7).
(2) MA-ONEKE TAKOR GERALDINE (5).
(3) FOKUM ANGWE MELVIS (4).
(4) EDWIN BERINYUY WIRNGO (4).
(5) EKEMBE RUPENT ENGANG (3).
(6) TAKWE GEORGIAN AMUTENG (3).
(7) MBU GENESIS EYONG NTARH (3).
(8) ETOUNDI DIEUDONNE EITEL (3).
(9) NSAHLAR TARLA RANDY (3).
(10) SENYIE GLORY (3).
(11) ATAGWE RENICE MAH (3).
(12) KUM CYDONICE BIH (3).
(13) CHIN GAILIRATU SHUVEN (3).
(14) NDZEDZENI ANETTE SANGNYUY (3).
(15) AICHA ADAMOU (3).
(16) OKUNDE PHILIP EHOMU (3).
(17) NOUMBO NANFACK DIANA TRECY (3).
(18) ADA STELLA TESOH (3).
(19) BOGNING GUILOUN WHUNNIE (3).
(20) DOUANLA TCHINDA VANESSA (3).
(21) NGOH ANESTASIA AKWI (3).
(22) SAMA MABE PAULINE (2).
(23) NKENGAFAC NGULEFAC (2).
(24) BISSONG JACQUELINE NKAN (2).
(25) NDOTIO PRISCAL (2).
(26) ANDI GEORGIANA EYA (2).
(27) JOY MBIFANSU NINYING (2).
(28) NYAREI TAJU YVETTE NYEH (2).
(29) KUOH CLARISE AKONI (2).
(30) GEJUNG NKESE PALVINE (2).
(31) NCHUBUCH SCHALLEN (2).
(32) NTUMNUI JONAS TAMINANG (2).
(33) TASAH EUCHARIA NAINCHIA (2).
(34) JIRIM GLADYS MOUNJOH (2).
(35) AJAGA ROBERTINE INDAH (2).
(36) LEMMO CHRISTA (2).
(37) MBENGWOBU BLAISE NJINUWO (2).
(38) BERINES KONGADZEM (2).
(39) MUGROH PAMELO TEBOH (2).
(40) MELI YONTAK VANELSON (2).
(41) MELVIS NGWENFEM (2).


Centre No:  11778  Golden Bilingual Institute Nkolmesseng Yaounde
Regist: 64, Sat for 2 or more Subjects: 64, Passed: 44, 
% Passed: 68.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 5
(1) FAFUNG SHEENA NDEH (20).
(2) MESSINA ANGELE BERTILE (15).
(3) NDJOG CYNTHIA DAPHNE CLAUDIA (12).
(4) EMATOU NJAMBOU LEA SANDRA (10).
(5) DIAH MISPARINE BEBON (9).


Passed in 4 Subjects: 10
(1) ABAGAMBO ABBA HASSAN II ADAM (13).
(2) MBIKI EWUNJOCK CASMIR (11).
(3) NGEUTCHUE NDEUTCHEU PETER-STEVE (11).
(4) MANKOH INDIRA MARINI (11).
(5) AYAFOR BLESSING MASSAH (8).
(6) FOGANG LAMBO VICTORIEN (8).
(7) MBELE ANNE GENEVIEVE (7).
(8) AKALONUJUSTINS CHINAZOM (7).
(9) TCHOUTCHIOU MBELEG FRANCK LOIC ALEX (5).
(10) ABEDIENG AYANGMA MIRIAM GRACE (5).


Passed in 3 Subjects: 16
(1) FOMEKONG FOUAKENG SUIZIE ESTELLE (11).
(2) NKA ETOUNDI SYLVIE BRENDA (8).
(3) CHOMSEM TALA LOIC MARTIAL (6).
(4) NJI BIH YOLLANDE (5).
(5) SIMO YOUMSSI OLIVIA (5).
(6) FON BORIS CHEY (5).
(7) DJIATCHE SIMEU MAEVA (5).
(8) DJOMANI NTOWA CLAUDE SEGOLENE (5).
(9) OPARA CHIKODINAKA SOLANGE (5).
(10) SEKOUMOU AYINDA MAX ANDRE (5).
(11) ONGUENE NTOLO CARINNE DAISY (5).
(12) BILOGO DENIS KEVIN (5).
(13) BABE OLIVIER STEPHEN (4).
(14) NOUBI MEUTCHEHE JEANNE PRISCA (4).
(15) FEIH VALDETTE AKAB (3).
(16) JANG DESLA NJULA (3).


Passed in 2 Subjects: 13
(1) ONGUENE EBIE OSCAR JUNIOR (7).
(2) IWENGA ENGORI PAULINE YOLANDE (6).
(3) ETABI EBA DIANA SINCLAIR (5).
(4) KAREN NGON TCHOYI (5).
(5) EBANGA NDONO ALBERTINE SERGIE LAURE (5).
(6) OBAMA FOUDA BORIS OLIVIER LUC (4).
(7) NGUMUTA BRIAN NTIFOR (4).
(8) MBONG OYANA FIH JOSEPH AUDREY (4).
(9) MALANOU MBOUYA CLAUDETTE CYNTHIA (3).
(10) O'KONOR MARIE PHILOMENE CELESTE (3).
(11) MANGOTCHO-BIAMOU ANDREE-LIVIA (2).
(12) ROSE BASSY (2).
(13) NONO NOUTZE JOEL ANTOINE (2).


Centre No:  11787  Jordan High School Ngallan-Mbalmayo
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 5, 
% Passed: 55.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) UYALOR JENNIFER CHIOMA (14).
(2) MBE ARNAULD MARTIAL (5).
(3) BEZANGWA STALIN ATEMAFAC (5).


Passed in 3 Subjects: 1
(1) BELKISSOU NOURA BINTOU NOUMECHI (4).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) ENYEGUE JEANNETTE (4).


Centre No:  11790  College of Hopes, Arts and Sciences Bepanda Douala
Regist: 63, Sat for 2 or more Subjects: 63, Passed: 39, 
% Passed: 61.9, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NYAMSI YOYA FERNAND CHRISTIAN (14).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) MADDO IJEOMA MPAMA (12).
(2) NCHANJI MAXWELL NGARKA (12).
(3) CHRISTIAN ADAOBI ANIAGU (10).
(4) BILLE BALLE TOUOB (8).
(5) ETCHU VANESSA BATE (8).
(6) BILLY STEPHANE ESSIMAJE (8).
(7) PISEMO EMMANUEL ASAH ASAH (6).
(8) MISPER SHAFE BANA (5).


Passed in 3 Subjects: 14
(1) MOKUBE OSCAR (9).
(2) MIGNE KEMAN ANTOINE JAMES (8).
(3) ATABONG STEPHANE NGANTHE (7).
(4) MBISEH PROMISE SELAKWE (6).
(5) ASSEN ROSAH ALEXANDRA (6).
(6) KANJI FRANCISCA (5).
(7) CHIMI YOUKAP DANIELLE (5).
(8) TENDO SONITHA ANGUM (4).
(9) ACHAP REUBEN AZUA-ASEH (4).
(10) NTIRPANG OPHILIA SHIMENYI (4).
(11) CHO MUNYU PRECIOUS (4).
(12) LABRANG LORENTINE FUFE (3).
(13) AKUM TERENCE NDIP (3).
(14) EPAMBA STEPHANE NJABA SAWOKO (3).


Passed in 2 Subjects: 16
(1) MBOLE REMUS MATIKE LITUMBE (5).
(2) MBEMDA TEGOMO STEPHANIE (4).
(3) ESSOLA MBIA DAVE ARMSTRONG (4).
(4) NKOMHA NKONMHA JEAN YVES DIMITRI (4).
(5) PATIPE MONTHE STEPHAN MC DERRY (4).
(6) EBUA MAXWELL ACHOU (3).
(7) ANNE BERRY-NOEL KECHA (3).
(8) TIKU ROLAND NKENG (3).
(9) MAFON SYNTHIA (3).
(10) MAKOUGOUM SOPHIE DEVICHEL (2).
(11) MARY DANIEL USIP (2).
(12) ASOUMEU DJOUMBISSIE LUCRECE JONELLE (2).
(13) NOTUE TALLA CEDRIC (2).
(14) NGOMBI EBELLE YANNICK AKO (2).
(15) BUA RAISSA NKOUH (2).
(16) GOODNESS IROHA IFEKWE (2).


Centre No:  11791  King David Comprehensive College Douala
Regist: 59, Sat for 2 or more Subjects: 59, Passed: 31, 
% Passed: 52.54, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) GUKAA BLANDINE NYUMIA (12).
(2) JEMEA STEPHANIE MISORI (10).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) BETARE DJIOKOU CLYDE CORIANDRE (9).
(2) KENWI RUTH GONDE (8).
(3) BARON TAKON VIVIANE LAURA (7).
(4) GENEVA NJOMO TEGHEN (5).
(5) KAMOGNE TABEU JONATHAN (4).
(6) MUDOH GRACOUS ENDAM (4).


Passed in 3 Subjects: 9
(1) NSEUFEU YOMI DANY MAYEUL (7).
(2) MAPE SANDRINE EMILIE (6).
(3) UM BERTHE HADASSA HERMINE (6).
(4) YOUZEU KENMOE AUDREY JOELITTA (5).
(5) NZEBA KOSA MOTO KABREL (5).
(6) NDONG PRINCELY ANKINIMBOM TIFU (4).
(7) EKALLE TAKON ESTHER (4).
(8) NGESI SIME MUNDZIBO LEVI (3).
(9) TAGNE TAPCHOM ERVE ROSTAND (3).


Passed in 2 Subjects: 14
(1) GUEMOGNE TABEU JUNIE (5).
(2) MEDJIDJE NKOPCHIEU DAPHNELLE HORCLENA (5).
(3) TCHOUANWOU DJEUKEU CHRISTAIN (5).
(4) TAMBO FONGANG LINDA GABINE (4).
(5) DOMKHIE MBIANDA PHAREST (3).
(6) NYIMEH ETHEL BONJIH (3).
(7) NGONTIE TCHETGNIA FAUSTIN JULIEN (3).
(8) ATEDJOE FABIENNE MAEVA GEORGIA (3).
(9) MELLA ORIANNE ALPHANIE (2).
(10) MBIAKOP NZOUETOM CAMILLE PERRES (2).
(11) MBAH EVOSIA ENJECK (2).
(12) ENWEANI EMEKA PATRICK JUR (2).
(13) KOM AYUK UBASSI THOMAS BRANDON (2).
(14) YAMBEU CEDRICK YVAN (2).


Centre No:  11792  Nyalla External
Regist: 90, Sat for 2 or more Subjects: 90, Passed: 32, 
% Passed: 35.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 5
(1) MAKONGCHO JOSEPH (11).
(2) JUDICLIEL NAMI (10).
(3) BAYIHA TONGMAM THERESE - GINA (8).
(4) MBUTA MENDI PHILEMON (8).
(5) MBWANG FOLLY AIME BENJAMIN (5).


Passed in 3 Subjects: 10
(1) CLEMENT ASUQUO (8).
(2) KOMBUSHIWI YVONNE FETALLA (8).
(3) NECKDEM MARIE YHA DOMINE (6).
(4) BRIDGET ETANKONGHO ETTA (6).
(5) MOUBEMA TIGUI MONIQUE LYNDA BRYNDA (5).
(6) MBATAKA GISEL AYUK (4).
(7) WAJIRI LOGMO JOHAN NELSON (4).
(8) NWAMBI OLIVER NJONG (4).
(9) NGO NHIOMOCK MBEN AGATHE (3).
(10) NGUCHOP MILDRED MUOFOR (3).


Passed in 2 Subjects: 17
(1) NGHOGUKEH EMMANUEL FETEH (4).
(2) MEFUNYA MEGUMTSE MARIETTE MICHELE (4).
(3) JEANNE FANNY BITOUNGUI (4).
(4) KUICHE SOP BRINDA LEATICIA (4).
(5) MOUMO SIEWE ULRICHE BADIANE (4).
(6) PONDY FRANCOIS VALERY (4).
(7) NKONGHO ELIZABETH ASHU (4).
(8) MEFIRE NJATONO HALIMAT (3).
(9) NDA MIRABEL AZEH (3).
(10) BIMAH NCHE RONICK (3).
(11) BIDIAS A TIATI HASSAN (3).
(12) SOGUIA GELLA SIMONA (3).
(13) FABRICE YOUMTO KAMGA (3).
(14) NKAMGEUP DJOPGANG DOLLY-PATRICIA (2).
(15) SIGNE FOTSING SHELLA VADELLE (2).
(16) NGAH BOGOGO REBECA (2).
(17) MBOWE LOBE FREDDY JUNIOR (2).


Centre No:  11793  Bobongo External
Regist: 60, Sat for 2 or more Subjects: 60, Passed: 18, 
% Passed: 30, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) DEUMAGA THIERRY IGOR (7).
(2) TCHENTCHEU DANIELLE MAEVA (5).


Passed in 3 Subjects: 4
(1) BALE VICTOR JOEL (9).
(2) NKENI PATIENT NFOR (5).
(3) MAKALA NOUPIMBONG PHILOMENE (3).
(4) MANYI FRANCISCA FOTOH (3).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) NGWAINMBI RAPHAEL CHIA (5).
(2) FANSI POSSI MICHELLE INGRID (4).
(3) KENDOUAGNI JAKINO (4).
(4) MUA ISABEL MBONG (3).
(5) TEGHA MARCEL EWI (3).
(6) NKENGAFACK LYDA AGEBOH (3).
(7) TAKAM NGUEMENI BEWOLO LAURINE (3).
(8) AYUK CLARISSE (2).
(9) GAMGNE KAMGA GISLAINE (2).
(10) ENGWALI DELPHINE TECHE (2).
(11) NOUBIAP TAMEU RITA LAETITIA (2).
(12) SAKWE NAPHYLE MARIKE (2).


Centre No:  11797  MBOUDA EXTERNAL
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 4, 
% Passed: 36.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 4
(1) DZEKA TCHIO MICHOU FALONE (5).
(2) TOUKO MIRANDA (4).
(3) MANFOUO FOPA VALDES (3).
(4) GOUEMAZONG KUETE LORIANE SEPHORA (2).


Centre No:  11798  Melong External
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 4, 
% Passed: 44.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 3
(1) MOFOR MECHOUKE PHILLIPE (7).
(2) MPHUER LOVELINE NDU (5).
(3) ENONE TON-TON (3).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) SANJO VATLUM PRISCA VICTORY (2).


Centre No:  11799  Bambalang External
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 5, 
% Passed: 41.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 5
(1) MUNGWA BLESSING CHENKONG (5).
(2) NDIMUH GWENDOLINE NTONTANG (3).
(3) EXIDOS MINGOH NKWANUI (3).
(4) NUIPOKOH SOPHINA NGWANGUNU (3).
(5) FONGIENG GUINDOLINE NYUREKONG (2).


Centre No:  11800  Kumbo Special Centre, Kumbo
Regist: 4, Sat for 2 or more Subjects: 4, Passed: 2, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) SEKA ESTHELA MAIBEN (8).
(2) CHIA IGNATIUS TOH (7).


Centre No:  11801  Saint Anne's High School Limbe
Regist: 27, Sat for 2 or more Subjects: 27, Passed: 27, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 7
(1) MEUKOUEN BOULA YOUMBI FABIOLA (20).
(2) SALLY NANYONGO NALIONGE MBUA (18).
(3) YONGA NDJEUDJI FANYELLE RIKYELLE (16).
(4) SUSEH CARINE BAMAITY (14).
(5) ATHANA ANSATA BESSEM YAPPELE (14).
(6) NZEFEH THERESIA MBOHWOH (13).
(7) MUFU GUILLIAN AMANDONG (12).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) NGOKO DSAMOU KARELLE ESTHER (12).
(2) ALEMNGE NADINE LEKEATE (12).
(3) FRI NGELLA EMMANUELA TITA (11).
(4) ASUA TATIANA DOUANG (11).
(5) ARREY PETRONILA OBEN (11).
(6) MOUKOKO ICHA RAISSA (11).
(7) GENEVIEVE BERINYUY (11).
(8) KWENKAM HELEN ACHE (10).
(9) NDUCHO LARISSA BARY ENOW (10).
(10) NGAMBE SIKAPING NAOMI SOREL (10).
(11) SHARON AYAMBA ASHUETTA (9).
(12) NKOLI ESTELLE BLONDINE ENU (9).
(13) NDIFON KELLY NAHSANG (8).
(14) SHERON MANYI FOTULLAH (8).
(15) ESTHER BESANYI MONYONGO (7).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) ASHU TAMBE AGBORVONG (12).
(2) ASHLEY CHIRU GWEI (11).
(3) CHANTAL EFETI NGALE (10).
(4) MOMO DJONJUE LAURE CAROLE (7).
(5) CHISOMBILI COLETTE NWANKWO (5).


Centre No:  11802  Christ the King High School Nkwen
Regist: 16, Sat for 2 or more Subjects: 16, Passed: 15, 
% Passed: 93.75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 8
(1) NFORNGWA NJAH BLAISE (7).
(2) LEHECHE KIESSI KELLY (7).
(3) KUDI DELINE OWU (6).
(4) TCHANTCHOU MBUHU DANIELLA (5).
(5) LUMNI AMBE DELQUIN (4).
(6) ALLOMANKEYA GOODNESS NTURKEM (4).
(7) KIAMBOM MARDEL-MARY SHIEN (3).
(8) BANGE SANDRICK BI (3).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) JIFON LOIS NDAPKWI (5).
(2) SHIFU GRACIOUS NKINI (4).
(3) NTUNTU MAMDENI SONIA BLANCHE (2).
(4) PENN IVERT MBU (2).
(5) AMINDEH BEZANKENG FONDU (2).
(6) NZEMENGOE REGINA MEJANE (2).
(7) NKENGZO KLAUS VENNAN (2).


Centre No:  11803  Afab Mamfe External
Regist: 43, Sat for 2 or more Subjects: 43, Passed: 7, 
% Passed: 16.28, Sanctioned: 10
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NDIFON KELVIN EKPE (9).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) MBI JERRY MBI (4).
(2) ASHU MELVIS ENOW (4).
(3) ARREY VICTOR TABI (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) ARREY MAXIMILLIENNE NJANG (3).
(2) TABOT DAVID BATE (2).
(3) ESONG ENOW SHANSELLE ATEM (2).


Centre No:  11804  Ossing External
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 2, 
% Passed: 22.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 2
(1) AYUK ROSELINE AYUK (3).
(2) NDIP AWO ASHLEY BESSEM (2).


Centre No:  11807  Government Bilingual High School Mbanga
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 18, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 7
(1) NJUKANG VANESSA (6).
(2) ESSONGUE LOBE ELISABETH (6).
(3) ETUGE ANSELM EKWOGE (6).
(4) LATA DJOMINI GHISLAINE LAUREINE (5).
(5) DJUIMEDJE MBAH MERVINE (4).
(6) EBOUDE EKWEDE VIVIANE (4).
(7) MUKWELLE JAMES ODINE (3).


Passed in 2 Subjects: 11
(1) KHAN JOYCELINE (6).
(2) TAGA ROSTAN SIANI (4).
(3) MENKEM BERNADETTE MALU (4).
(4) MEMBI NICAISE ONGYADAMAN (4).
(5) NJIKA NUEBELA (3).
(6) NGWESE EKANE EKWENBUEH JUNIOR (2).
(7) AGENGA SANTUS ECHAKAR (2).
(8) AMIH DERICK NJUH (2).
(9) NKWELLE MPONGE ASALLE BURENIS (2).
(10) MASANGO DIONGWE DIANA (2).
(11) EBANE GWENDOLINE ALOBWEDE (2).


Centre No:  11811  All Nations School Mfou
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 4, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) SIGAH FRANCK ALBERT (5).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) TIENTCHEU BIKA LIONEL ROSTAND (6).
(2) MAGINI FEZECK WINNIE LADOUCE (4).
(3) DJUMBOUNG FOKWA RODRIGUE JO�L (3).


Centre No:  11812  College D'Enseignement Secondaire Polyvalent Bilingue "Les Aiglons" Yaounde
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 6, 
% Passed: 42.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) FORBEN CHESLY MOIWO (8).


Passed in 3 Subjects: 2
(1) NEBA RELINDIS BIHNWI (4).
(2) NGONO AYAFOR LESLEY (4).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) PHLORA MBONGI TAMON (2).
(2) NEBA PASCALINE NCHANGNWI (2).
(3) SEYO DICKSON ALI (2).


Centre No:  11815  Green Hills Academy Complex Damas Yaounde
Regist: 65, Sat for 2 or more Subjects: 65, Passed: 51, 
% Passed: 78.46, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 16
(1) TONKA PETER NOLEFACK (17).
(2) BIH JOY ANYE (13).
(3) MBA TEKE AMEN LUM (12).
(4) EDIBE WILMA NJITONE (12).
(5) FORYIM TANKEU JEFF (10).
(6) NSEFOUM AWOUNDJA LUCIENNE (10).
(7) OFON BINIKISI MENGING INTONG (10).
(8) MFORNAW TAMBI IRENE (9).
(9) KILE SONITA NTOUGLE (8).
(10) KEMMEGNE DJOMKAM PRISCA ROLANDE (8).
(11) AKO EMMANUEL AKO (8).
(12) WELENGYE BRYAN AKUM MANGA (7).
(13) FOUDA RAPHAEL CHRISTIAN EZAIE (6).
(14) UYAH DIANE AMBUJI (6).
(15) DJODA SALI MEDINA FLORE (5).
(16) DANGMENE KEVIN SEWESTIN (5).


Passed in 3 Subjects: 16
(1) MIAFFO BELL KEVIN JOEL (11).
(2) TAGNE FOKO VARREL HARDY (7).
(3) NGOWI KENMOE DAVY EVRARD (6).
(4) SHURI RAISSA (6).
(5) ENIH GLENICE NJOH (6).
(6) MANJUH BIBIANA NGALA (6).
(7) AKA FULLER RAYMOND (5).
(8) MESSINA ATEBA JEAN JOEL (5).
(9) AGUM BENADETTE ANDUM (5).
(10) KAMDEM KAMOGNE CHRISTIAN NOEL (5).
(11) MOMENNE CHRISTOPHER DIOH (5).
(12) EBONG VANNESSA MUKE (5).
(13) BUINDA NGEHGU HILDA (5).
(14) ABOUBAKAR ABDUL-AZEEZ (4).
(15) ABIMWEH LESLIE MBUNUOY (3).
(16) MINGUE TCHOUFANG ONELLA FLORE (3).


Passed in 2 Subjects: 19
(1) FUH LESLEY NUMFOR (6).
(2) GHOMO TEKEM ROSIANE (4).
(3) FRI ROLATINE SUH (4).
(4) MOKONYA NELSON WOLETE (4).
(5) ABIRIKAIH GENACLEARE EKWAIYA (4).
(6) AMBE FLAVIOUS NEBA (3).
(7) NANFACK PATIENCE EMMANUEL (3).
(8) KOMGUE WABO JUNIOR VANEL (3).
(9) NCHIA MARIE NOEL NCHUO (3).
(10) LOWE KOMYA LOIC (3).
(11) ASHU ETCHU AYUK (2).
(12) NJUH ELVIS KEDZE (2).
(13) ENJOH CYNTHIA NDEH (2).
(14) NYUYDINE HELEN WIYKIINYUY (2).
(15) HERMANN FONKENG EWONKEM (2).
(16) AYUK ENO LILIANE-RACHELLE (2).
(17) KWASINWI NWUZACK GEMUYA DIANE (2).
(18) OFON YANNICK KUM (2).
(19) NGOH VANIA ANWEI (2).


Centre No:  11819  Institute Polyvalent Martin Luther Douala
Regist: 4, Sat for 2 or more Subjects: 4, Passed: 4, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) TIWARA ENJOH MBOD-NWI (6).
(2) NEBA GILIAN AWEMBOH (6).


Passed in 3 Subjects: 2
(1) MINGOP LAZARE ARISTIDE (10).
(2) NDI KINGSLEY KELLY (4).


Centre No:  11820  Government Bilingual High School New Bell Douala
Regist: 65, Sat for 2 or more Subjects: 65, Passed: 47, 
% Passed: 72.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 13
(1) MOUHAMAN DAN LAMY (14).
(2) TCHUEMMOGNE TCHUENTE ROI BORIS (12).
(3) MUNDE JULIET NJOH (9).
(4) EBUNE EMMANUELA BELOE ETONGWE (9).
(5) KOM JULIET (8).
(6) TSAFACK METANGMO BRICE MELVIN (8).
(7) NGOUNOU-KOUNTCHOU CAROLE IVRINE (8).
(8) NAFORBEH RAISA AFAMENYI (8).
(9) TACHIM ANATOLE FRANCE (7).
(10) MABA WOUEMBE FALONE (7).
(11) SINGO HABO ORNELLA (6).
(12) ETONDE NANA LOUIS KEVIN (6).
(13) BASSONG ELNA VANESSA ASHLEY (5).


Passed in 3 Subjects: 11
(1) SIBAFO JEAN JUNIOR (9).
(2) KENMEGNE NOUBISSI IVAN (7).
(3) NJOUKENG IDEN (6).
(4) WIRNGO CONFIDENCE NTOBOH (6).
(5) FAMBOVE EMILIFE SAMUEL (5).
(6) NDANG MARVELOUS ESEOH (5).
(7) FELIX CHIDI NWAOSISI ODUNZE (5).
(8) NDAH NDAH HERMANNE LOIC (4).
(9) NGOH KENNETH NGOH (4).
(10) NDOP POUGA MARION CHARLENE (4).
(11) EBINI EMMANUEL MANGA (3).


Passed in 2 Subjects: 23
(1) MBESSA ROSTAND EMMANUEL (6).
(2) ADRIEN GENY DOLOKO GAKEN (6).
(3) LINDA CHINOSO ANYANWU (6).
(4) KUEBON MEGAPTCHE PATRICK (5).
(5) KOUOGANG KOUAM CLEMENCE SONIA (5).
(6) TEGUE TENO ALPHAND BROWN (5).
(7) AGAHA FONJOCK NANCE (4).
(8) NJIMA NJOYA HAMED (4).
(9) JUNIOR CHUKWUEMEKA OKORIE (3).
(10) BIYEE BAKANG EUNICE MAUREL (3).
(11) HAWA (3).
(12) TENDEM MBILE ESTHER (3).
(13) WINYUY LAURAH TARGHA (3).
(14) BERAKA NGALLE ADELAIDE CLEMENCE (3).
(15) NGUEMBOU GHISLAINE MERVEILLE (3).
(16) MBAYI SHARON MBAH (3).
(17) BOUM NOUM ANNE ROSE NINON (3).
(18) LEUMANI THERESE (3).
(19) TAM MAURICE JUNIOR (2).
(20) FOTANG NADEGE (2).
(21) ABDOU LATIFATOU RAFATA VANESSA (2).
(22) FADHILATU IDIRISU WIRAGHAN (2).
(23) TASAAH JUDITH CHIAFIE (2).


Centre No:  11821  Saint Jacque Comprehensive Bilingual College Douala
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 7, 
% Passed: 63.64, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 4
(1) FUANJEH CLARISSE EAGEISEGEH (7).
(2) KAZE FOTSING DAINA LAURA (6).
(3) ANKINIMBOM ANSAMA (4).
(4) MENGYEPUH SANDRA ABARANGENG (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) NGUEPI KENFACK WINNIE ODETTE (5).
(2) GUIFACK CHRISTIABELLE (4).
(3) MASANG CONCILIA AKE (3).


Centre No:  11823  Complexe Scolaire Nal Bonamoussadi
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 6, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TSESSIS TAFRE PADIANE (6).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) UBAIDATU SULEMAN (7).
(2) FONGANG PEKEKO MEMARICE (5).
(3) FOPI FOPI GORDAN (5).
(4) SANG LIZETTE LENAH (4).
(5) SIMO TEGUIA CYRIL GABIN (4).


Centre No:  11826  La Fierte Bilingual International College Yaounde
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 20, 
% Passed: 83.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) FOTSO FOTSO ORNELLA (8).
(2) POKAM MBOUGANG SONIA PATRICIA (8).
(3) BOMO ABEGA MAEVA INGRID DANIELLA (6).


Passed in 3 Subjects: 10
(1) FOUDA NAGUY BRICE (9).
(2) NYINANG SAMARY OSWALDE SORELLE (9).
(3) MENYIE MBEZELLE BALBINE ALEXANDRA SONIA (8).
(4) MANZUELLY NZIE ESTELLE DANNIE (8).
(5) WANCHE JUVET CORENTIN NEIL (6).
(6) NGOLLE NDAPE NOEL (6).
(7) KAUDJOU KUE VANESSA (4).
(8) KEMA RAPHAEL (4).
(9) FONGU ATANGA JOHN KENNEDY (4).
(10) MABAH FOSSO AICHA CAROLLE (3).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) DJOMO JEAN HERVE (5).
(2) MENGUE KOE NICOLETTA MICHELLE (4).
(3) NAMA OMBEDE CEDRIC MERLIN (4).
(4) KENLEFAC HENRIETTE FLORE (4).
(5) LONDO TANO MELISSA (3).
(6) ESSAMA ESSAMA REINE PASCALE JOYCE (3).
(7) GATCHO JEAN JAURES (3).


Centre No:  11829  Saint Christopher's Catholic College Kumbo
Regist: 43, Sat for 2 or more Subjects: 43, Passed: 11, 
% Passed: 25.58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) ROMARIC TAFIH TAH (6).
(2) ERNEST NYUYKONGE (5).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) YENGONG SAMUEL BATAR (6).
(2) ELONIDA BANDA (5).
(3) WANYU BLAISE GHAKANYUY (4).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) YENGI VICTORINE MUGOB (4).
(2) NSAISHU GODLOVE MEYEN (4).
(3) GHENSIN MAGDALENE SUIVEN (4).
(4) TATAH JUDITH DZEKEM (2).
(5) BARAH TATAH PLATINIE (2).
(6) KUMILA NELIE NKIMYENMOA (2).


Centre No:  11831  St. Francis Catholic Comprehensive College Shisong-Kumbo
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 4, 
% Passed: 80, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) DZEVEM WILLIBROD DUDZERNYUY (5).
(2) NYUYDINI FRANCIS (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) KONGNYUY JOYSLINE FONYUY (3).
(2) SUNJO MAXIMILIAN FOMONYUY (2).


Centre No:  11832  Government High School Kakar
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 13, 
% Passed: 92.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) GIWE COLLETTE (8).
(2) SHANGONG GRACIOUS FAKEH (8).


Passed in 3 Subjects: 6
(1) FANKA LESLY NGINYU (7).
(2) VITALIS NGALA (6).
(3) NGAYIR DORIS SHESHE (6).
(4) NFOR LOUIS LORATER (4).
(5) ZUKIPLI NFOR (4).
(6) CHRISTABEL BIFIH (4).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) BAAH GLADNESS NYENTOH (4).
(2) GAI BLAISE KONGNSO (2).
(3) AMINATU NGONGAGHAI NJOBOM (2).
(4) WAHKAH CHRISTABEL NJEIMNYUY (2).
(5) NGALA PERPETUAL GWEI (2).


Centre No:  11836  Naikom Wum External
Regist: 90, Sat for 2 or more Subjects: 90, Passed: 31, 
% Passed: 34.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) KUM MILDRED ICHU (7).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) CHU MOSES KUM (12).
(2) ACHU ROLAND ACHUO (8).
(3) ISMAIL YOUCHAOU (5).
(4) YAOUH HASSAN (5).
(5) ALAMBI ROSELINE KUKO (5).
(6) NCHIA COLLETTE NYUOH (5).
(7) ABANG LILIAN EKEI (4).
(8) NENG TERENCE EJUH (3).


Passed in 2 Subjects: 22
(1) KUM DERICK KOM (4).
(2) MUA KUM BORIS (3).
(3) BAKO CHRISTOPHER YAMUSA (3).
(4) NGHA CALISTUS ENAH (3).
(5) ADAMU UMARU (3).
(6) DUCGLAS FUH KELUAM (3).
(7) OMBUCHUM IMOGEN OCHIKAL (3).
(8) BUA YANICK ABANG (3).
(9) TSCHIE DOMINIC ABANG (2).
(10) CLOUVIS EWI ACHUO (2).
(11) SEN BRENDA (2).
(12) GHONG RACHEAL YUO (2).
(13) BUNGO MARY YENCHEK (2).
(14) MUNYA VANESSA NGEI (2).
(15) MEYIH BRENDA MANGE (2).
(16) BEH RANSOM MEH (2).
(17) NACHIA FREDRICK MICHEAL'S KANG (2).
(18) SIH MVO BEATRICE (2).
(19) MIH RITA EKEI (2).
(20) AWAH CLOVIS DZOH (2).
(21) EZIA ANANG FLEUR (2).
(22) KECHIA CALISTA MMBI (2).


Centre No:  11839  Pathfinder Academy Comprehensive High School Pinyin
Regist: 14, Sat for 2 or more Subjects: 14, Passed: 7, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 3
(1) PENN CLAUDETTE MESHI (6).
(2) TANDOH ROLAND TENENG (5).
(3) MAGHA PATIENCE PENN (4).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) KHAN GERALD KHAN (4).
(2) AMAH BLESSING MEHSI (4).
(3) MBUYAH LODY GHANG (4).
(4) ANYAM TENENG ELVIS (3).


Centre No:  11840  Muambong External
Regist: 17, Sat for 2 or more Subjects: 17, Passed: 14, 
% Passed: 82.35, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 4
(1) ELO-EWANE MCBRAIN ESUBA (10).
(2) NJENGE LAWSON MEJAME (6).
(3) NGOLE NADINE DIENGWE (6).
(4) ENONGENE EDWIN MELLE (5).


Passed in 2 Subjects: 10
(1) NGOLE NGOLE MUABE GODLOVE (5).
(2) NGWESE NGADE KELVIN SUME (5).
(3) EBOU DE FLORENCE MPONNE (4).
(4) EBANE LARISA SONE (4).
(5) ASIGE DAVID MESUE (4).
(6) SONE DESMOND MBEUNGE (4).
(7) SUBE RONALD KOLLE (4).
(8) EWANE LARRY EKEG (3).
(9) ENONGENE NGOLLE KELVIN (3).
(10) MUABE ELVIS MUABE (3).


Centre No:  11841  Government High School Nekwehne-Nsongwa
Regist: 40, Sat for 2 or more Subjects: 40, Passed: 31, 
% Passed: 77.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 8
(1) NEBA STEPHEN FUNWI (11).
(2) TEBECK SYNTHIA MBAHYI (11).
(3) NDI SHELLA NAYAH (10).
(4) PECHUQUI LAURATA (10).
(5) MBIKEN ERICA JIGAH (9).
(6) CHESAMI SALATU CHESAMI (9).
(7) NJI ROMEO NJI (8).
(8) MAH MARTHA NONGSI (7).


Passed in 3 Subjects: 12
(1) ADINWO EVESTINE NGONGEH (9).
(2) DESLA NKUMU ATUNGSIRI (9).
(3) TAMOH BLANCHE NANZE (8).
(4) NCHANG EMILLINE NJI (7).
(5) AKOR FINEGLASS JOHN (6).
(6) ENOW BABARA MANGEH (5).
(7) NYONLEMUGA CLARISE (5).
(8) DAOUNDA JENICE-CLIEN CHE (5).
(9) NJI KELVIN (4).
(10) MOFOR SIDORLINE NGAFOR (4).
(11) NDANJI SHARON SIDJO (3).
(12) TENCHA MELVIS MENGWI (3).


Passed in 2 Subjects: 11
(1) EGBE SUSAN OGAR (5).
(2) FOMUSOH BELINDA NAHBILA (5).
(3) KIKA DESTINY TABUFOR (4).
(4) NSOH INNOCENT FRU (3).
(5) NKWENKEM FLORA ZAOTSA (3).
(6) MBU ELVIS AKO (2).
(7) MBAH LIVERT ABOH (2).
(8) FABRICE NDIFON (2).
(9) NGUM YVETTE (2).
(10) ASOBO NADINE MEZOH (2).
(11) JONG PAULINE DOH (2).


Centre No:  11843  Ntenefor-Nkwen External
Regist: 75, Sat for 2 or more Subjects: 75, Passed: 34, 
% Passed: 45.33, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) LANKE DIPITO OCEANE KENNEDY KARLAH (6).
(2) ASHERI GERMAINE TATA (4).


Passed in 3 Subjects: 17
(1) PHILOMINA KUH GEH (7).
(2) VERNYUY ANTHONY TOH (6).
(3) FONYUY KEVIN YEKA (6).
(4) MBAH LORENZO NWACHAN (5).
(5) ELVIRA MAI NDUBOH (5).
(6) ELAT EKOKEM LIONEL (5).
(7) IDDA AKEAMBOM CHIAGA (5).
(8) KPUCHER CLAIRE- RITA SEWOYEBA (5).
(9) NGWANKFU SANDRA BANTAR (4).
(10) TUMENTA TAMAYA KOUOSI JR (4).
(11) KANJI CELYVESTER (4).
(12) TOH ERIC ASEH (4).
(13) NGIRI FESTUS NDAYU (3).
(14) CHI-BIKOM PRECIOUS NDEPNOH LEATISIA (3).
(15) LEPAWA ARIANNE MOFOR (3).
(16) KEBWEJIM GENWIE BONG (3).
(17) FOHTEP PRIESTLEY BIDKIA (3).


Passed in 2 Subjects: 15
(1) GAMBO FADIL AHMADU (4).
(2) WIRYEN CLARIS NSAM (3).
(3) NGOWAH ESTHER NGIFOR (3).
(4) MECHAS IMMACULATE NGON (3).
(5) FOMBIH CECILIA VEKEH (2).
(6) SYLVIE GEAFUYEN NDIFON (2).
(7) NYISI SHANTILE MUNSHI (2).
(8) NDIKUM MAGDALENE MESSA (2).
(9) NINGIEH NANCY BAAYEN (2).
(10) TANGIRI OHSTENCIA MANJUH (2).
(11) ANGUH CONSTANTINE NGU (2).
(12) MOHFESAMA BRENDA NSHIEN PESUMAH (2).
(13) TOMLA JAVLA ETHELBLANCH (2).
(14) KINDZEKA CALISTA NYUYMENKA (2).
(15) LEROY NDANSACK BABEY (2).


Centre No:  11844  St. Benedict's Comprehensive College Widikum
Regist: 23, Sat for 2 or more Subjects: 23, Passed: 20, 
% Passed: 86.96, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 5
(1) NJUA YUH VANESSA NABUIN (18).
(2) FUH AMBE ALBERICK (15).
(3) BISONG MERREYLYNE EWET (14).
(4) ONYA NORRAN OMANTI (12).
(5) OTEH ROOSEVELT AKU (10).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) ANKOH QUINIVET TABA (14).
(2) ATUH BRANDON OGAH (12).
(3) ABEN JOSIANE AWAN KFUTUA (11).
(4) ANYINKAME VANESSA SERRI (9).
(5) TABE DIANA TIMBU (9).
(6) ETIM EMANUEL ASIAN (9).
(7) ENDOH KATHLEEN AWUH (8).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) ANOH JULIET MBUN (8).
(2) AYANG BELMOND EBUI (7).
(3) TANDU DIEUDONNE AWAH (6).
(4) ENGWAN DIAN AWAN (4).
(5) TABE ORIANE MELANIQUE BLANCHE AGBOR (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) TALAH BELINDA NYANGHA (4).
(2) NOUKUI KENGNE DANIELLE STEPHANIE (3).
(3) NDI DYLIS AZONG (3).


Centre No:  11845  Progressive Comprehensive High School Batibo
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 7, 
% Passed: 87.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ABIA SYNTHIA AKUM (6).


Passed in 3 Subjects: 4
(1) MBAH SYLVETTE ENJEEH (6).
(2) ABELTINE NAYIE MAKU (5).
(3) TENGEN LARISIA ENJECK (5).
(4) ANOUBOUDEM JERRYWILSON (5).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) BANDE GLORY (4).
(2) NJECK BELINDA EKOM (3).


Centre No:  11848  Mile 17 Mbengwi External
Regist: 110, Sat for 2 or more Subjects: 110, Passed: 31, 
% Passed: 28.18, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ENOW DERICK MBAFOR (11).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) WOULATELI ANATOU (7).
(2) WASI JEM SCOTTS NANJOH (4).
(3) TATA MERCY IJANG (4).
(4) TEMBI CALEB AJAGA (4).
(5) MUKUMU COLLETTE INDAH (4).
(6) JIBO MANU SAIDU (4).
(7) ANGWI ERICA SOH (3).
(8) FONACHO MUKI ELVIS (3).


Passed in 2 Subjects: 22
(1) PERMBOWA NELENG PIUS (5).
(2) TEGHEN JELENDE AMBOH (5).
(3) NAHNYONGA ERNESTINE (4).
(4) AYONGABA JENNIFER AKWI (4).
(5) ETTA ELVIS MGBANG (3).
(6) ACHU WINIFRED NGWEH (3).
(7) ONARI OLIVIE ADI (3).
(8) GASSA RENE NFOR (3).
(9) NDAH ELEANOR AKWI (3).
(10) ALICE ENDAH (2).
(11) AGHA BLANDINE BERINYUY (2).
(12) MBABID EMMANUEL MBABID (2).
(13) ESTHER IJANG TICHA (2).
(14) NGONJOH GENESIS TATANG (2).
(15) ANYERE ODETTE KENG (2).
(16) ENDUM COLLINS CLINTON UJEI (2).
(17) ATANGA GODWILL NDANJI (2).
(18) FONGWA ROSE MARY ANNEH (2).
(19) ETOH - ANZAH HERBERT ATSA (2).
(20) DJOUMENE TADZONG DJOMANEL MEY (2).
(21) MBISANG VICTORINE CHIA (2).
(22) BLANCH IJANG (2).


Centre No:  11850  Oxford Bilingual Comprehensive College Mutengene
Regist: 10, Sat for 2 or more Subjects: 10, Passed: 3, 
% Passed: 30, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) LENNA TITA EMMACULATE (5).
(2) MBONDJE ETIKWE CARINE (4).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) SHING DIVINE (5).


Centre No:  11851  Government High School Munyenge
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 21, 
% Passed: 87.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) KUDI GRAHAM KUM (11).


Passed in 4 Subjects: 5
(1) ABIA NESTER MARLEY TAMBELIN (12).
(2) FUANYI ESAU BEZANYA (11).
(3) ASONGU NJIBEH PRINCESS (8).
(4) MUSANGO SYLVIE BOKENGWE (6).
(5) NEBONGO CELESTINE NANJI (5).


Passed in 3 Subjects: 9
(1) EKUM LOVERT YECREN (7).
(2) OUMAROU CARINE ESIME (7).
(3) NGOLEFAC LECHINDEM (6).
(4) TAMA ABIGAIL (6).
(5) NDIAJEM ELEANOS ANJUMAH (6).
(6) IHIMS RICHARD KUDI (5).
(7) TAMA DORCAS LEA (5).
(8) FONYA NKAIYI CHRISTABEL (4).
(9) VELLA KULEMIA EVETTE (4).


Passed in 2 Subjects: 6
(1) ONGUM TOLANDE BACHE (5).
(2) EHOGE NELVIS NGAME-HOH (3).
(3) ABON LOVINA AWAN (3).
(4) SAKWE GWENDOLINE OKPOPO (2).
(5) ABIA GIRESE TAMBA (2).
(6) TIKUM SHANSLINE EYA (2).


Centre No:  11853  NABESK Comprehensive College Bonduma-Buea
Regist: 126, Sat for 2 or more Subjects: 126, Passed: 105, 
% Passed: 83.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) DIOLOH PRINETTE DISABO (20).
(2) BIOUM EYOKAN CECILE (14).
(3) ABI ODETTE EYE (7).


Passed in 4 Subjects: 26
(1) WASANG EBENEZAR TAH (15).
(2) ATSAFAC SOREL ETITU (14).
(3) EBONGKOME AINO JENNIFER (13).
(4) NZING ASSURANCE MAGOUN (13).
(5) NSAHNYUY EMMANUELA TOMLA (13).
(6) KUM ALEXIN INNAM (12).
(7) NDUMA MINA KINGE ELAME (12).
(8) NDODE LUIZA PESSANG (11).
(9) NGEYA AISSA CHEIK-BUKIE (10).
(10) NZELLE SONITA (10).
(11) FONJIE KISITO ADIET (10).
(12) ALY NSANYUH BOUDDIH (9).
(13) BELMA BEVERLY AJOH ABAH (8).
(14) RABELLINE-LOUISE NKOUNGEN HENDOM (8).
(15) EBAI TAKANG BESSEM RUTH (8).
(16) FOPA SHIRLEY (8).
(17) LINDA OBI ASHU (8).
(18) EKWET DOROTHY TONG (6).
(19) CALECHE NGAYU KOMETA (6).
(20) TARDINE CELESTINE SUINYUY (6).
(21) MAKIA GEORGE AGBOR (6).
(22) MBENDA MERIKI AFFIONG (6).
(23) JIN EVOLATE NGOH (5).
(24) NADESH TONZOCK FONGE (5).
(25) ACHU CYNTHIA MUNGEN (5).
(26) ETONDE EMILIA MWAFISE (4).


Passed in 3 Subjects: 46
(1) JEAN CLAUDE DIBOBE (10).
(2) NDISANG IKECHIKA JOHN (9).
(3) NICOLAS ANATOLE BENJAMIN (8).
(4) VEYLA IBRAHIM SINTIE (8).
(5) MASUMBEH ISIDOR KAKE (8).
(6) TABENOCK CLOVADAN AYUK (8).
(7) NJUMBE COLETTE NZELLE (8).
(8) AMBOH ANASTASIA EGEH (7).
(9) BANDIN MIRABELLE KERI (7).
(10) NADESH MEYONG IKOME (7).
(11) ENOW NOLTE SALALA (7).
(12) NDANSI CLINTON KELITON (7).
(13) AGBOR CATHERINE TAKU (7).
(14) AKPAN JOYCE BENEDICT (7).
(15) NASELI NASELI CLEMENT (7).
(16) FORGOH ANNATE ENGONWEI (7).
(17) JACKLINE NANYONGO NDOMBO (6).
(18) MAGDALENE MOHAMADOU YAROU (6).
(19) FUNEH-NGWABINEH DORINE NWUMFOR (6).
(20) EMANG DORINE BENYUEI (6).
(21) ANYA ANDREAS ETENGENENG (6).
(22) ITA WOHKEZONKIE (6).
(23) ENOW BRANDON BISONG (6).
(24) BWINCHI BETRAND YUKMUIH (5).
(25) BUA MANDO MABEA CHARITY (5).
(26) NEMBO IGNATIUS NKONG (5).
(27) ESSOH FRINAGE AYUK (5).
(28) NYANCHI ALBRIGHT YAYABONGSEH (5).
(29) OBEN DOCAS OJONG (5).
(30) ETEINGHE EYANGO ZITA (5).
(31) NTUI MBENG FRANK JOEL (5).
(32) EKWE BRUNO FINDI (5).
(33) ATIA YVETTE AWUNGLEFACK (4).
(34) ABA SPAIKLYN ANJA (4).
(35) AGBORTOKO JUDITH ETTA (4).
(36) TANTOH FABIAN TANKO (4).
(37) OGORK CYNTHIA ETENGENENG (4).
(38) KOUNIONI BAYANG LENA CLAUDIA (4).
(39) ENEIGHO MIRABEL NEGATUH BIECHO (4).
(40) NGUVE MARK KULU (4).
(41) NDANG GLORY ANWI (3).
(42) MAQUANG VITALIS FORKA FOLIKIK (3).
(43) TABENOCK TRAVOLTA TANYI (3).
(44) TAMBI SHAMITA TABOKO (3).
(45) BESSEM NYAJOU TABOT BRENDA (3).
(46) MOENIKES NGABE MAKOGE (3).


Passed in 2 Subjects: 30
(1) FELASONG KELVIS ACHA (7).
(2) TEHIRLIA SHAMMAH NZENJE (6).
(3) FON ESANG MARGARET (6).
(4) BATE AYAMBA NCHUNG-ARREY MARION (5).
(5) LESLINE NJIYEH MBIBOU (5).
(6) TAMANKAG DONALDCIEN NDE (5).
(7) MEETA ALICE (5).
(8) AGYINGI MERBEL EYANDONG (5).
(9) TANYI BRANDON AMASI (4).
(10) NKEZE FORFUSAP ELVIS (4).
(11) AYUK ISMAEL ETENGENENG (4).
(12) SAMIRATU MUNDZI AMAWA (4).
(13) TITA FRI CHANTAL (4).
(14) FORCHA AFUANGE LUCIA (4).
(15) MOFA ALFRED NJAYO (4).
(16) AMBANDONG SANDRA ABANDA (4).
(17) MBOUMEU MANGWA ANNICK (4).
(18) PONDI MARTHE-VIANNEY (3).
(19) CHOUPO KUATE GEROLD (3).
(20) ENOH EDITH ATEM (3).
(21) FOLEFAC ETENDEM JOSEPH (3).
(22) EVENYE HANNAH LIKINE (3).
(23) EFFEME CLODIA NAMONDO (3).
(24) EYABI LARINET UBANGATU (2).
(25) PONDI BRICE (2).
(26) OKAH SERAPHINE NDIE (2).
(27) BEBONGCHU FLORENCE (2).
(28) NGOLLE JOSEPH NJIKANG (2).
(29) NDUMA BRITNEYMAX MOKAKO (2).
(30) NJOH HILDA ASHIE (2).


Centre No:  11854  Bethlem Royal Secondary School Ekona
Regist: 17, Sat for 2 or more Subjects: 17, Passed: 14, 
% Passed: 82.35, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) SHU STEPHEN CHEWI (7).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MIMI LOTTIN JOH (10).
(2) ANANG DESERI AKU (7).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) KETUM EFUH STEPHANIE (7).
(2) NJEOH MELVIS NKEMNGU (5).
(3) TABA ELIZABETH ABANG (4).


Passed in 2 Subjects: 8
(1) EKWANA JOSAPHANT EKWANA (7).
(2) ETIBAT BELINDA AYEH (5).
(3) NGONG MALVIS NDIKAKA (3).
(4) MBWAMEH IVOMIGUEL MBUA (3).
(5) EKU ADEL TACHUA (3).
(6) PRECILIA TAKANG BESSONG (2).
(7) SYLVIE YOLE EYAMBE (2).
(8) SOH BERDESH ALIE (2).


Centre No:  11855  Mile 4 Limbe External
Regist: 110, Sat for 2 or more Subjects: 110, Passed: 43, 
% Passed: 39.09, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 5
(1) OSOH VANELLE MENYICHIE (8).
(2) EYONG ANTEM AGTHER CHERYL (7).
(3) ORU ELIZABETH NKONGHO (5).
(4) NZOCK-ESACK VANESSA FOMANYI (5).
(5) PECHAP PRECILIA MENCHE (4).


Passed in 3 Subjects: 19
(1) KWABU CYRILE BENGE (7).
(2) GANSEH YVETTE LEMA (7).
(3) PASCALINE WINJEH EWUKE (6).
(4) NGOMO SHARON SENI ITOE (6).
(5) EBARA BRILLIANT TAKO (5).
(6) MPIGA GEORGINA PRUDENCE (5).
(7) ESUNG NDILLE BABISH (5).
(8) ATEH DIVINE NYONKA-AH (5).
(9) EBAIEYONGAKPA CONSTANCE EYONGNDIP (5).
(10) KWEDU PRINCELY MBOSHU (5).
(11) ELIZABETH NAMONDO MBENGALONDI (4).
(12) SYH NGUENGNE EMMANUEL (4).
(13) EYOLE KATE KOFFI EWUSI (4).
(14) ENDUM EMMANUELA ABO'OBAH (3).
(15) NJUNGANG ANNA SOB EPOSI (3).
(16) NAHLELA LYDIA NUWELA (3).
(17) AICHA NGOKOMBUS BAKENGA (3).
(18) ANN KELLY-NOEL AYUK (3).
(19) EKENKO KEVIN ELAD (3).


Passed in 2 Subjects: 19
(1) ZIBI ELODIE BIH (6).
(2) TAKU EBANGHA EMMA (5).
(3) NTONG GEH EPHRAIM (5).
(4) LANSI DJANGOUE SUZIE CHADELEINE (4).
(5) AKUMA NEVILLE FON (3).
(6) TCHEKOUA LAURICE KAMGA (3).
(7) EKURI VOILET TIMBU (2).
(8) BANYI BRIGHT EPEY (2).
(9) ENOW SAMUEL EBOT (2).
(10) NCHA BECKY OSU (2).
(11) MARIVON MUMBOH ACHIRI (2).
(12) MARTHA MOJOKO ESEMBE (2).
(13) EKWEMPE ENONGENE ACHILE (2).
(14) MARY-ANNE PAULA NAMONDO LANTUM (2).
(15) MAGDALENE BARANA SAKWE (2).
(16) ETUMBE DJARATU BERTHA (2).
(17) MVO WINDCELOUS FUH (2).
(18) NGOE PATIENCE BERIKO (2).
(19) NGALLE NJUME BELTIN DIENGU (2).


Centre No:  11857  Njungo External
Regist: 3, Sat for 2 or more Subjects: 3, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11858  Regina Coeli Comprehensive High School Kupe-Tombel
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 9, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 4
(1) AJAGA CHARLES JUNIOR (13).
(2) EPIE NZUNGE CHRISTABEL (12).
(3) KOME LAURET NKUGE (10).
(4) MEKONGHO ANDY JAVIS (7).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) KANG DIAN EBUDE (8).
(2) EWANG NTOKO DYLAND (7).
(3) NJUME ANSELM METUGE (6).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) NDELLE NJUMBE SHEKINAH HERBERT (2).
(2) ELONE MBULLE COLLINS (2).


Centre No:  11860  M'muock External
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 3, 
% Passed: 37.5, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) NGUAFAC JOSIANE NKEMNJU (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) FONANG MBONGWO LESLIE (2).
(2) TANGU COMFORT MANYI (2).


Centre No:  11862  Kajifu Akwaya External
Regist: 19, Sat for 2 or more Subjects: 19, Passed: 5, 
% Passed: 26.32, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) LANE GENA EYANG (4).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) OBI MENGE DIVINE YISA (3).
(2) ENU JOSEPH ACHANCHU (2).
(3) ENU PASCAL ENU (2).
(4) ETTA GODWIN MBU (2).


Centre No:  11869  Lord's Bilingual Academy Kumba
Regist: 93, Sat for 2 or more Subjects: 93, Passed: 57, 
% Passed: 61.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NTONGWE NNOKO JUNIOR (14).


Passed in 4 Subjects: 6
(1) ETCHU REMMY NKONGHO (7).
(2) NDORNYAH MAXIMMILIAN BALLEH (7).
(3) NKEM TIKU NELSON (7).
(4) NYAMANGONG BRANDOLINE NGICAH (7).
(5) BAIYENDANG STEPHEN NKONGHO (6).
(6) NGULENOME BERIL MBULLE (5).


Passed in 3 Subjects: 22
(1) NGALAME GODLOVE MESANGO (10).
(2) ESIE LUCY ABUA NDIAKA (6).
(3) FUTU GAEL MUKOLLE (6).
(4) FON BRUNHILDA MAH (6).
(5) EYABI HENRY NGHOUA - ABIE (5).
(6) NGWENE PENDA RODRIGUE ROLAND (5).
(7) MESANG RELINDIS NNANE (5).
(8) QUEMIMEH NJIFOG MARIA GORETTE (4).
(9) FONGANG NADIA ANWI (4).
(10) CARINE MANJINDA (4).
(11) MUKUBE ELIZABETH OGIE (4).
(12) AJANG NEVES MBINZE (4).
(13) MUA BERYL MBONG (4).
(14) KOME BETRAND SONE (4).
(15) EPOTE ALVIN EMEH-BWANG (3).
(16) EWANE LEVIS NGWESE (3).
(17) MUKOM ENJOH ELIZABETH (3).
(18) EBOT PECZIL EBOT (3).
(19) ANGOH ABIGAIL IKINI (3).
(20) EYERE ROZETTA ANTEM (3).
(21) DOKITA VANCLINE BEYARA (3).
(22) ENONGENE NGEGE COLLINS (3).


Passed in 2 Subjects: 28
(1) PETER HOPE MESAP'EPIE (5).
(2) AJOH SONA LETICIA (4).
(3) TAKAM FOSSI STEVE PARFAIT (4).
(4) HARMAN NGOME DALAN (4).
(5) BESONG WILLIAM MANGIEB (4).
(6) OBASI KRISTEL BONDANI (4).
(7) SAKWE CARINE EKOMBA (3).
(8) NAKELI MAKANE GRACE (3).
(9) TASONG MELVIS (3).
(10) EPIE EMMANUEL MASANGO (3).
(11) WERECHAN BELDWIN NWANJANG (3).
(12) ELIZ-STEPHANIE AGBOE ELAH (3).
(13) FESE NKENDOH MISPA (3).
(14) ATEMKENG CYNTHIA (3).
(15) KANG QUEENTA ELEH (3).
(16) ANDALEN NKEM NNABUGO (2).
(17) SONE KELVINE EWUH (2).
(18) NGONTAINE DIM ROSE (2).
(19) EBOH NORBERT NDANGE (2).
(20) DIKUMBA SABATH WESORAI (2).
(21) NDUMBE MARIE AFOR (2).
(22) MEKUMBA WENDY BOSEME (2).
(23) ANDIP NICOLENE AMBENO (2).
(24) TONJOCK AMBA MAC-MYRIAN EPILIKI (2).
(25) AKAMA CECILIA EBANGHA (2).
(26) AKWAYAGA EDWINA EKAFAC (2).
(27) ETUGE YVONNE ELOME (2).
(28) EPIE ERIC MUABE (2).


Centre No:  11871  Kumba-Mbeng External
Regist: 50, Sat for 2 or more Subjects: 50, Passed: 22, 
% Passed: 44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) AKAH NGWENDOLINE TEBID ANGUM (5).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) TAKANG-AGBOR BRINSELEY OGORK (6).
(2) NZIE EBWEH EWANG (6).
(3) BWEH JARVIS NTUBE (5).
(4) ARREY DAVID OBEN (4).
(5) JOSEPH ESAKA MBU (4).
(6) MARIE JABEA MOSONGO (3).
(7) NGWANE MAXWELL SINDYH (3).


Passed in 2 Subjects: 14
(1) NDIANA MAGDALENE BASSEY (3).
(2) BATE ROTHMANS EGBE (3).
(3) MULANGO DANIEL ITOE (3).
(4) ARAH MBONG MARIANA (3).
(5) NJINKE TCHAPCHET AUSTIN (3).
(6) ABANGE EUNICE ANYIBI (3).
(7) ITOE RAMIREZ EBUNE (2).
(8) EWANG SONE PETERKING (2).
(9) ASONGCHA MARY IMMACULATE NGULEFAC (2).
(10) MOIJA LATICIA EDITTE (2).
(11) NZI DERICK NDUE (2).
(12) MBAME BETTY NGOWO (2).
(13) ITOE MOSUME DORIS (2).
(14) NGOE NOELLA MAKUD (2).


Centre No:  11872  Kumba Railway Station External
Regist: 176, Sat for 2 or more Subjects: 176, Passed: 64, 
% Passed: 36.36, Sanctioned: 4
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 20
(1) AYUK OJONG JONATHAN BATE (9).
(2) BAMA KIZITA WAI (9).
(3) WAFFO NDONGFACK FONTU (7).
(4) MALOKE VALENTINE OBASE (7).
(5) NGWA CYNTHIA LUM (7).
(6) METUGE LYZETTE MEJANE (6).
(7) MEKOBE RICHARD NJUME (6).
(8) MARIATU LAWAN (6).
(9) MBA-AKU PHELOMEN AZOH (6).
(10) ELVIN KENJO (5).
(11) NAWEYA JAPHETH EPAMBA (5).
(12) ELANGWE JOSLENE NOTO (5).
(13) MBEKE EDIMO JUNIOR (4).
(14) ETONGWE FERDINAND MBONGO (4).
(15) NGEH JULIE BESUMBU (4).
(16) ENJIE MBAH GLORY (4).
(17) GAHGHOLI MIRABEL (3).
(18) MBOE GEORGE COLE (3).
(19) ITOE MAGDALENE BEMOH (3).
(20) TEKU SOLANGE ENGWAREI (3).


Passed in 2 Subjects: 44
(1) ABEDNEGO RISH CHEM (6).
(2) MELE TCHOUEGUEM ERMAN (6).
(3) DJATCHE DIPITA EMMANUEL (5).
(4) EMAMBU THERESIA FONGWA (5).
(5) BLANCHE NZOUABET INGRID (5).
(6) WADIE TATING LYDIE LAURE (5).
(7) NGACHU FRIDA WUBNUI (5).
(8) FEBNCHAK ELVIS KAWEP (4).
(9) DELPHINE ZETANG (4).
(10) ARREY-MBI LYZET OJONG (4).
(11) TABE QUIRINA ATENNOR (4).
(12) FORJI SOUVENIR AKA (4).
(13) ESEME ELVIS NDONG (3).
(14) TATA SAMUEL TEBOH (3).
(15) TANYITIKU WILLIAM (3).
(16) NYELLA LAURISE NYENKUNE (3).
(17) DJOPGUE FLORENCE JOLIE (3).
(18) BATE NEVILLE AGBOR (3).
(19) MANKA PATIENCE FORTECK (3).
(20) NSHOM CLINTON MANEH (3).
(21) ELE EFEDENE GRACE (3).
(22) HENRY BALIMBA NKONGE NTUBA (3).
(23) EKALE MILANI TIFUH (3).
(24) ITUKA BELINDA BEKOMBA (3).
(25) MANJE EMMANUEL MOSUA (3).
(26) TANYI ADIENNE ANGONE (2).
(27) ITOE STANLEY NANJE (2).
(28) ATTAH JOYSLINE INGOH (2).
(29) ESAPA HAMLET EDOH (2).
(30) NJAH FRANKA FRI (2).
(31) ELONG ALPHONSINE NJONKAM (2).
(32) NKWETENANG ANGELINE NANGTIEH (2).
(33) UNDEPEH PRISCILIA ABOH (2).
(34) NGYAH WALTERS EDUM (2).
(35) OBEN ELIAS AKUM (2).
(36) NGUNYI RELINDIS (2).
(37) NGUPI ROSINE (2).
(38) NTELLEH HENRIETTA ATEM (2).
(39) KAMENI DAKAYI VALERY (2).
(40) NGUNGEH MARIE EVE (2).
(41) GRACE BISUNGU BAIYE (2).
(42) WOUN DJADONG INES SANDRA (2).
(43) TANDAG NEWTON NDASI (2).
(44) FOMINE TERENCE ESEMBIENG (2).


Centre No:  11873  Redemption Grammar School Ekondo-Titi
Regist: 65, Sat for 2 or more Subjects: 65, Passed: 41, 
% Passed: 63.08, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 9
(1) EGBE ROUSEL MANYI (8).
(2) AGBOR CYNTHIA GRACE EBAI (8).
(3) AFESE CLAUDATTE OBEH (7).
(4) NDIFOR GENEVIEVE KWEKUH (7).
(5) NGEK SUYKIE EVANGELINE (6).
(6) OKWA MIRABEL ABAYI (6).
(7) FORFU VERONICA MOKABWE (5).
(8) FORCHOP CLOVIS NGIMNDOH (4).
(9) ISONG BOUMBA IVAN (4).


Passed in 3 Subjects: 15
(1) FAI ZELY BANYEH (9).
(2) ELEWEKE EMMANUEL NDUDIM JR (7).
(3) LOH DOROTHY NYANGHA (7).
(4) NSONLI MESSANG METUGE (6).
(5) PUFONG CATHERINE JULLIET KIBEL JOFFI (5).
(6) MEH ERNESTINE NGEA (5).
(7) NGWEH MELANIE NFAM (5).
(8) TAMBE NOAH AKEAMA (4).
(9) MBOKA WILSON AARON (4).
(10) OYONG FRANCIS NDIFON (4).
(11) EUNICE AGBE (4).
(12) EMMANUEL NALOKA (3).
(13) NGWA PLEASURE BIH (3).
(14) NGANGA CLETUS MOSEMBE (3).
(15) ZEINA BONGO LYDIA (3).


Passed in 2 Subjects: 17
(1) NGOH NANJI NORBERT (4).
(2) IBEMSI MARY IMMACULATE ACHO (4).
(3) JAIBE NICOLE YILUN (4).
(4) NJIO ALEXANDRA FEMBE (4).
(5) NDIMA LOUIS EBONGO (4).
(6) MOLIKI JABEA JEKOA ANDEM (4).
(7) NWANJANG DOMINIC MBA (4).
(8) KEBULU FRIDA LOKENDO (4).
(9) BEKINDAKA MARCELINE WELE (3).
(10) MBOTAKA EMMANUEL MUKETE (3).
(11) NERESIA EMELI MOTITI (3).
(12) CHRISTIAN MISORI MBOTAKA (3).
(13) MOTIA WILSON BEKINDAKA (3).
(14) BOKO ETANI GRACE (2).
(15) NEBOTA DORA AKPOH (2).
(16) OKON VIOLET NDINGI (2).
(17) MBAH CLARA ACHOH (2).


Centre No:  11874  Bekora External
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 2, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 2
(1) MUKUM RELINDIS NGUM (4).
(2) FUKAH MALVIN BIH (2).


Centre No:  11878  Mendong External
Regist: 182, Sat for 2 or more Subjects: 182, Passed: 77, 
% Passed: 42.31, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) WUNDE AJESEH GETRUDE (9).
(2) NANGA YVETTE NAOMI FAVOUR (6).


Passed in 4 Subjects: 8
(1) LAMBOU KAZE CARELLE (11).
(2) MBIDA CHRISTIAN ROGER (10).
(3) TETE ODETTE NKFUNJE (9).
(4) NKENGANYI KINGSLEY NKEMASONG (9).
(5) OWONDJA EKANI DAVID SERGE (9).
(6) NKONYAM SHENIADA AZENGO (7).
(7) DONGMO MARINA SANTI (7).
(8) ATEAKOH THEORINE (7).


Passed in 3 Subjects: 26
(1) ASHU ACHARE MARILYN PRECIOUS (11).
(2) ABE PETER NJI MPIENGBEH (10).
(3) YEMTE OSBORNE NKWESSA (9).
(4) ETUK ELIJAH (8).
(5) KEUBOU JIOGO BONEL PATERSON (7).
(6) JIOFACK ELIANNE MURIELE (6).
(7) FONYUY SHERONIE NTUMNYUY (6).
(8) NGUEFACK KENFACK JIRESE (6).
(9) ELIZABETH YAH NJILA (6).
(10) THOMAS STEVE TAYOU MOFOR (6).
(11) WUKEWAI ANSEIBUH NJI (6).
(12) API REDON TIMAH (6).
(13) DESTINE MBOINIH NKWAIN (6).
(14) AMIN DOUDOU NEGDEM (5).
(15) ANUKABUI ROSELINE NGUMAH (5).
(16) KAMI NGATCHOU URIELLE JORDANNE (5).
(17) MBANWI SCOTT AMBOH (5).
(18) NDUKI JUDITH NFOYEM (5).
(19) KONGNYU ABEL BUNGONG (4).
(20) MUFOYA BLECK MUNJONG (4).
(21) CHONG VICTORINE MAM (4).
(22) FEDJIO DJOUMESSI OLIVIER (4).
(23) WANDJA MBIACOB MANUELLA (4).
(24) NGALALEU KOUEGWE SAMMY ST. PIERRICK (3).
(25) MASSABE PECHANGOU LILIANE LETISIA (3).
(26) MOMO NGOUFACK DILANE GINIOR (3).


Passed in 2 Subjects: 41
(1) TCHIWOU KANWO CORINE (7).
(2) AGBOR LAURA AGBOR (5).
(3) SIMEU FEUZE PAULE ELISEE (5).
(4) MESSAKOP WILFRED (4).
(5) ELANGUE ELANGUE JOSIAS RAOUL (4).
(6) ABINAMBA OLOKO MAXIME (4).
(7) LIONEL YETSHE D'ESSIENE (4).
(8) NANJI COURAGE ABOH (4).
(9) TCHOUMBA LEUMMI DARRYL (4).
(10) BOUDJIKO NZONDOM PRINCE BEAUDRIGUE DAVIES (4).
(11) NGUEGNI NJOUHOUE PATRICIA SARAH INGRID (3).
(12) HAFSATOU AZOUMI MOHAMAN KABIR (3).
(13) EMECHA AZUNGAKWETE DIAWARA (3).
(14) NJWIFU GEOGIANA TABUFOR (3).
(15) COMFORT BIBANG TANUE (3).
(16) KELSIE BUGHAKA (3).
(17) NDZEMOM BRANDON JUNIOR NDZE (3).
(18) ANOH GWENDOLINE TEBECK (3).
(19) OWANA ROLAND NSAHDZEYUF (3).
(20) CHAPAJONG DEFAND BELINDA (3).
(21) FUH FRED ARDO (3).
(22) ELEANOR AFOR ATANGA (3).
(23) ECHECK LECTICIA (3).
(24) SUNJO MERABELLE FORNYUY (3).
(25) KAMSONG DJOUMO LEOCADIE FLEURINA (2).
(26) NGELIH ELIZABETH AKWO (2).
(27) MBANGSI JULIET EKFUI (2).
(28) ATIAMEI THEOPHILUS ANGWEANGOH (2).
(29) WAVIE MBO ODILE (2).
(30) KONGSO BERNICE KINYUY (2).
(31) LOUIS MARIE CHUO MEH (2).
(32) AWAH COMFORT AKENI (2).
(33) OFON ROMANUS SONGHE (2).
(34) AZIAWUNG VERGINIE AWUNGJIA (2).
(35) ABE PROMISE EBOKA (2).
(36) NGUEFACK CHEDO STEPHANIE (2).
(37) TUFONG ERIC FRU (2).
(38) NDELOAKE PILLA MALICE (2).
(39) NJINUWO CLINTON (2).
(40) AGWENJANG PATIENCE AFUH NDAM (2).
(41) KANGO MIRABEL (2).


Centre No:  11879  Government Bilingual High School Famleng-Bandjoun
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 6, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 4
(1) ATSIMBOM IDA NSHOM (6).
(2) MAKOU WABO DOLINE SEPHANE (5).
(3) VITSUH JEPFREY ACHOMBON (5).
(4) BAKAM FANY DURELE (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) FOKOUA FOKOUA STEPHANE ROSTAND (3).
(2) WABO GNOTOUOM BLAISE (2).


Centre No:  11885  Government Bilingual High School Bafoussam Rural
Regist: 29, Sat for 2 or more Subjects: 29, Passed: 22, 
% Passed: 75.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 4
(1) TCHINDA SIKADI SIMPLICE VOLONTE (9).
(2) SOFFO KENFAK WILFRIED (9).
(3) TSABDO DOFACK BRENDA (8).
(4) KANA DONGMO DYLLAND CULLEN (8).


Passed in 3 Subjects: 11
(1) OUAFO SOH OUMBE PATRICK-BRICE (10).
(2) KOUDJOU TAMBA VARONNE MARELLE (6).
(3) GWENIH VANESSA (6).
(4) EFUELEFAC VANESSA AKAWUNG (6).
(5) MOUNDJONGUE MBENDOU NGUM BERENICE (5).
(6) AMAKAM NDEFFO ARLETTE NICOLE (4).
(7) DJOMO TAMBA STEVE FRANKLIN (4).
(8) NULONG NUFONGWO RAOULE (3).
(9) OSCAR MBELLA JUNIOR (3).
(10) KENGNE TATSINKOU ARNOLD STEVE (3).
(11) FOSSO POKEM DYLAN BERTHOL (3).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) SEGNING MBANFE RENAUD ARAULE (4).
(2) ASONGAFAC TWISBELLA NKEMNJU (4).
(3) MEWA KENMOGNE OLIVIA (3).
(4) RITSEH RAPHEL YENKONG (3).
(5) KENFACK TCHOUALA NOELLA MERICI (3).
(6) NDAM JACQUES DUCLAIR (2).
(7) FAKO MICHELINE (2).


Centre No:  11886  Government Bilingual High School Tonga
Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed: 5, 
% Passed: 83.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) KIKOENG STEPHANIE (7).


Passed in 3 Subjects: 2
(1) MAMBO PROMISE (4).
(2) MBORE GODFRED (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) YONG BERNICE ITANGHI (3).
(2) TCHOUA LESLINE JASMINE (3).


Centre No:  11887  Complexe Scolaire Adventiste Josephine N De Foumbot
Regist: 20, Sat for 2 or more Subjects: 20, Passed: 17, 
% Passed: 85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) MELONGZANG MEKONTCHOU ISMAEL (8).


Passed in 3 Subjects: 12
(1) DJIMKOUO TCHANGANG YVES BLESDEL (8).
(2) KEULIEU DJIEDEU BLONDEL (8).
(3) NDUKTAT NGEMBAM GAIUS (7).
(4) CHU CARINE SIH (7).
(5) EGBE EYONG SMILE ENOWNYOR (6).
(6) FIFEN NSANGOU MOUNIROU (5).
(7) BOWIN CHARLOTTE YAMSE (5).
(8) KODJOUO NJIKAM RII GLORY Z. (5).
(9) FANKEM MPEUNGUEM DARIUS VALERE (5).
(10) EGBE EYONG SANAM BECHEMANYOR (4).
(11) TATKEU DAMTSE FRANC ROUFEL (4).
(12) MOADJASLA FOAL JULIENNE JESSICA (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) ISSAH ABDOU AZIZ (5).
(2) ASAAHNGU ACHA KWENCHIA STENISLA (4).
(3) ASONGANYI GLORY (3).
(4) BETEB TANKO HAMED GARBA (3).


Centre No:  11888  Foumbot External
Regist: 33, Sat for 2 or more Subjects: 33, Passed: 9, 
% Passed: 27.27, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) NJONG BASSIL BONGKEVEN (5).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) NGUEPI RAISSA BRUNELLE (7).
(2) NGWUEBAM VICTORINE (4).
(3) DIENSE MARIE - SHANTAL FUNKUIN (4).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) TCHEUTCHOUA TAKAMTE CYRILLE (4).
(2) BENOIT MARCELLIN SIMO LUCCIN (4).
(3) MBEKE GRACE BIH (3).
(4) RANENDOUNPOUO KITOU FADIMATOU (2).
(5) COURAGE SANWUI FANI FOSI (2).


Centre No:  11895  Government Bilingual High School Ndikinimeki
Regist: 4, Sat for 2 or more Subjects: 4, Passed: 3, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) YOUPENDI RAMSES BILKIS (5).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) TAKANG SYLVIA EBOT (3).
(2) BAKANDA SIMITH ROSTAN (3).


Centre No:  11896  Government Bilingual High School Mbeunkong
Regist: 69, Sat for 2 or more Subjects: 69, Passed: 51, 
% Passed: 73.91, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 13
(1) NYUYDZE SULIVINE BONGSURO (10).
(2) NDANAKIE CLAUDINE PANATIEK (10).
(3) NDAM DAOUDA SHAFIQ (10).
(4) TATA BERNICE NGUM (9).
(5) WABGA QUENNET NAHNYOU (9).
(6) NDIFRUBI MOHAMMED (8).
(7) ACHE CLINTON AYIMBOMBI (8).
(8) MAGHO ANEMBOM IJEOMA (7).
(9) BUKENYI TIYANI SELFOR (7).
(10) MUA KATOEWEN IKEI (6).
(11) GEMOH VIVIAN MAJIEGAH (5).
(12) BONGNJO NADIN SIYSHU (5).
(13) MBOODA TAMBAH NATALIENNE DORIS (4).


Passed in 3 Subjects: 28
(1) WOULATILI GERALD DAP (11).
(2) NDIPEH EMMERENCIA (8).
(3) TATAH CLARIS BONGALINYUY (8).
(4) TANGUNU KENEDY TANGUONG (7).
(5) NJAH MAURINE TIMBEN (6).
(6) MICHO MIRABEL (6).
(7) MBOH SERGE TANTOH (6).
(8) TIDDING ANWELL TIDDING (6).
(9) FONGEH EMMANEUL (6).
(10) MUAYUAH CLINTON ACHENKWI (6).
(11) MINGOH CLEMENTINE CHUINUI (6).
(12) TANI PHILIPER LEYLA (6).
(13) VALENTINE LANDA BESHUOH (5).
(14) MBOUCHO MARCEL PIGINO (5).
(15) FUNGE ETHEL MENDIA (4).
(16) ITOE SIMON OTTE (4).
(17) FONKWOH ALUSIUS TASHA (4).
(18) RENE VESHUGUH TATA (4).
(19) NANGE CHARLOTTE WAIN-MOH (4).
(20) NGHONINJI JULIUS BUWUTNJI (4).
(21) MBIYDZENGEH HONORINE YENNYUY (4).
(22) ISMAILA AWUDOU FONPUNDI (3).
(23) MBANJONO MARICLAIRE KEINJUERE (3).
(24) NDIMUKUM CHRISTINA (3).
(25) BETIE BERTIN (3).
(26) MOFOR NELSON MBUTOH (3).
(27) TAMUNTING ROBINSON NONGHO (3).
(28) FORBAH TITA CLINTON (3).


Passed in 2 Subjects: 10
(1) NJOGHONYI EPHISIAN (4).
(2) NZIWOH FABIOLA MANYUI (3).
(3) MASHA GILLIAN NJINUI (3).
(4) NGWONAM VEGHOSEMBOM MERCY (3).
(5) FONYONG MARY NDUEH (3).
(6) NJOYA BORIS NFUHYUMBIMBI (3).
(7) TATANG PARFET FONDANUI (2).
(8) BAH CYNTHIA ANWI (2).
(9) NCHOFONG MARIE-NOEL (2).
(10) JURANDA YEMBI YEFA (2).


Centre No:  11898  Kribi External
Regist: 15, Sat for 2 or more Subjects: 15, Passed: 4, 
% Passed: 26.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 4
(1) SUMELONG ANTIONE SONE (6).
(2) MBUYAH SCORT MULUH NDE (3).
(3) KANYIMI DICKSON IHIMBRU (2).
(4) ACHONGWA VANISA MANDA (2).


Centre No:  11901  Rosiere Bilingual College Yaounde
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 13, 
% Passed: 54.17, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) TSAGUE MARLENE SOPHIE (7).
(2) AWA CYNTHRIA SIRRIKWE (6).


Passed in 3 Subjects: 4
(1) ONANA MENGUINA MARIANE ESTHER (8).
(2) NGUIMAPI TSAJIO VANELLE (7).
(3) NOUBIBOU LEUNAH GWLADYS (6).
(4) AMOUGOU BIHINA PROTIAS HAMITON (6).


Passed in 2 Subjects: 7
(1) ONDOUA ZANG FRANCK DILANE (4).
(2) NDZALA MOUKETE JOSEPH (3).
(3) ETOA CAMILIUS BIBI (3).
(4) NJUH SIH GRACE (2).
(5) POUABE LEONEL WILFRID (2).
(6) NDOUM BELIEVETH BERN (2).
(7) MANDENG JO DONNA YVIE - ROSE (2).


Centre No:  11903  Nkoteng External
Regist: 4, Sat for 2 or more Subjects: 4, Passed: 3, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 3
(1) MBO NTYAM JACKY MIRANDE (4).
(2) NDIWENKI AMINATOU MENDI (2).
(3) ESSINGA ALARA ELISABETH (2).


Centre No:  11904  College Bilingue William Booth Yaounde
Regist: 21, Sat for 2 or more Subjects: 21, Passed: 15, 
% Passed: 71.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) NDONMOGNE MICHELLE LARISSA (7).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) SIZE WARIS MAURELLE (8).
(2) MANFOUO FOMEKONG DURELLE (7).


Passed in 3 Subjects: 2
(1) AKAMBA NGOSSO LOUIS RAYMOND (6).
(2) NGONO ELOUNDOU MARCELLINE MANUELA (6).


Passed in 2 Subjects: 10
(1) BELIBI OMGBA HUBERT (6).
(2) TABI BITOMO ZACHARIE BRICE (4).
(3) MPOM MPAMAN MACK-PAY SEDAR (4).
(4) BEMBA KING ANNETTE ELZA (4).
(5) MEKOUWA CLAUDE AUDREY (3).
(6) ALENOU TSAFACK JOELLE (3).
(7) MBOLE FRANCOIS JUNIOR (2).
(8) AMANCHU CYNTHIA AKUWA (2).
(9) ANDELA ZOUMA NOEL XAVERY (2).
(10) TCHAWOU FRANK MOSELLY (2).


Centre No:  11905  Tenfa Bilingual College Douala
Regist: 23, Sat for 2 or more Subjects: 23, Passed: 21, 
% Passed: 91.3, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) MEBOU NGHANFANG HILAIRE (15).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NDUNGAFACK ADONIS (10).
(2) NZOCHE NAOUSSI LUC WILFRIED (9).
(3) FEUKAM CHEMGNE SYNTICHE LA FORTUNE (4).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) TAZOAFACK GLORY (6).
(2) EFELEFAC REYIAL (6).
(3) ESSANI ERICA (6).
(4) FOWE CHRISTIAN BRICE (6).
(5) ASONGMENGANG ORLIANTINE (5).
(6) NONGMOH GODLOVE NJUA (5).
(7) ASSAH EYOH DANIELLINHO (3).
(8) ASONGANYA ROSINE (3).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) NANA BOME SANDRA (5).
(2) TAMDEM KENGNE MARC LAVOISIER (4).
(3) NDOBE LUDOVIC (4).
(4) ASONGU PRINCEWILL (3).
(5) ONGMAYE DE SOKMAK MIGUEL SUZIE (3).
(6) MBAHMUNTAH NOEL TANGONG (2).
(7) FOTSO DJOPGANG HERMANN (2).
(8) KAMWA FOSSI ESTHER (2).
(9) APAHAMOCK GLORY (2).


Centre No:  11927  Government High School Achain-Fundong
Regist: 1, Sat for 2 or more Subjects: 1, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11940  Government Bilingual High School Bayelle - Nkwen
Regist: 65, Sat for 2 or more Subjects: 65, Passed: 60, 
% Passed: 92.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) BALINGWE NOEL ANASEH (16).


Passed in 4 Subjects: 16
(1) LETICIA MURKWE (14).
(2) WRUNDU MARYANN NIH (13).
(3) AYAMBA ELSIE ETTA (12).
(4) NCHAMUKONG SANDRA MBOTIJI (11).
(5) BONGKE NOBERT (9).
(6) AGAAH EVETTE FUNGOIN (9).
(7) NDIFO-FOFOU RANSOME-PARFAIT (8).
(8) KONGNYU GERMAINE YENTOH (7).
(9) LUKONG PRUDENCIA KINYUY (6).
(10) AYUK ESTHER MBONG (6).
(11) AFANAGNIGNI NJOYA ANRE (5).
(12) CHEH TARSILLA ELVARA BIH (5).
(13) CHUNG NANCY BONJEH (5).
(14) WIRKU EMELINDA KINYUY (5).
(15) LUKONG ANTHONETTE SIKEM (5).
(16) KICHAH FAITHFUL MBONG (5).


Passed in 3 Subjects: 30
(1) SAFEH BORIS JAMAN (9).
(2) GHANLANYUY LUIZA JISI (9).
(3) ETOAZIEH MARIE ANOUKOH (8).
(4) VITENSI NESTOR ANGWUH (8).
(5) NGAH EMMANUEL FRU (8).
(6) TANYAH LAZIH DAMARIS (8).
(7) GAMNJE BARNABAS FON (7).
(8) NDIEKEH GIDEON KUBONG (7).
(9) DEMGNE EDWIGE (7).
(10) KWANGFIS JUSTICE (7).
(11) LOVEMOS ATOH (7).
(12) ACHIDI CLARIS LEMNWIE (6).
(13) WIRBA MACRINA KERNYUY (6).
(14) AKATEH FOTAW GILLIAN (6).
(15) ALOBWEDE PENDE DIVINE (6).
(16) NDONYI MAI REWARD (6).
(17) MAZENEGHO MIRABELLE MBUH (6).
(18) FORMAT SIKADI BLESSING VANESSA (5).
(19) JONG KENNETH ADZEMAYAH (5).
(20) TANYIMAJOB FREDDY ADZE (5).
(21) CHE DIEUDONNE SHU AMANWI (5).
(22) TANTO KARL BERINYUY (5).
(23) MBEYH BRAIN AKWA (5).
(24) TANDAP MIRABEL KUKU (4).
(25) RUBI QUASENIE BONJAP (4).
(26) OHMI CYNTHIA NGOYA (4).
(27) MULENG DYMPNA AGHA-ANWI (3).
(28) NDIFOR FON NIXON (3).
(29) CHEMBO BREDFORD MPONWE (3).
(30) SHIYNYUY CLARIS YENSINKEM (3).


Passed in 2 Subjects: 13
(1) JATOR EVEDRINE NGAIMBEM (7).
(2) NTANG EVODIA NSEMFOIN (6).
(3) CHINDO MACELINE NAWANGHA (6).
(4) FONYUY BLAISE VERSHIYI (4).
(5) NFOUH MARC (4).
(6) EVELINE NJIWAH BABAH (3).
(7) BAINKONG MARILYN KEBLE (3).
(8) MCSTEVE NGU FORMUDEH NSANYUI TUMENTA (2).
(9) NYUYWISEMO WILSON NGAIBE (2).
(10) GEMUH EVELYNE WIDINDOH (2).
(11) NGONG DORIS FONYUY (2).
(12) LEKE JOHN NKENGNANYI (2).
(13) AWASIRI ESABELLA NFONCHA (2).


Centre No:  11944  Government High School Ndapang - Pinyin
Regist: 3, Sat for 2 or more Subjects: 3, Passed: 2, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) TENENG GENESIS TENENG (8).
(2) FONJAH DENIS ANYAM (6).


Centre No:  11947  Government Bilingual High School Nitob - Bamenda
Regist: 53, Sat for 2 or more Subjects: 53, Passed: 47, 
% Passed: 88.68, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) BAYA HOSEA (13).
(2) MBUH CARL ZEMA (10).
(3) ONGUM PRUDENCIA YIKURU (8).


Passed in 3 Subjects: 21
(1) TEBON NICLE ABEN (10).
(2) ACHE KEZIAH ENJOH (10).
(3) NEBA DEBORA AKWANWI (10).
(4) PANDITA ATEH NJI (9).
(5) SIMON BEMAHMBUH (8).
(6) KANJI SONIA NKOH (8).
(7) AKAM VALERY TAMUAN (7).
(8) NGYIA BENIS AKWANWI (7).
(9) UMEIKAI OLIVER NDIFON (7).
(10) NDUM WALTERS AWOM (6).
(11) ANDONG NGUM SHANTAL (6).
(12) KHAN DESMOND MULUH (6).
(13) ALIEH NORINA NGWA (5).
(14) MBEB CARINE YOHNGHO (5).
(15) WIRSUNGRIN CONFIDENCE DZERNYUY (5).
(16) TUMASANG STEPHANIE BI (5).
(17) ETOANDANG BERLINDA EDONGIDEK (5).
(18) MBIONYI COURAGE KONUI (4).
(19) TENGU LOUISE AGWETANG (4).
(20) TEYIM FELICIA FONGWI (4).
(21) CHIYU CARINE (3).


Passed in 2 Subjects: 23
(1) TACHOK BRUNO MBAHKURAWAN (8).
(2) ANDUSA JULLIETTE AWAH (5).
(3) MUMA TCHE MAXWELL (5).
(4) NFEIMOH DERICK NJETEH (5).
(5) TEM CLINTON MIH (4).
(6) OTIOH HELLEN ABANG (4).
(7) BINDA HELENOR ENGOH (4).
(8) TEKWE LARRISA ENNIH (3).
(9) ATEH BLESSING FON (3).
(10) MUFU JULIUS FORGWE (3).
(11) FORTSOP NGUNYI MIRANDA (3).
(12) MBANGWEI OSCAR MBANGWEI (3).
(13) MBUKUH LINDA NGWI (3).
(14) ENCHO STEPHEN TATAW ENCHO (3).
(15) FRU PRICEWILL AKUM (2).
(16) NDAM BERTAIN (2).
(17) ANJEH AGNESS (2).
(18) MBAH MOURINE AMBOM (2).
(19) FORNGWA SYDONI FRI (2).
(20) FRU KELLYPRIDE KIEN (2).
(21) NDUM LILIAN TEMBECK (2).
(22) ENJEH CALINE OTIM (2).
(23) FABRICE NDANJO BAWE (2).


Centre No:  11949  Tah Comprehensive High School Bamenda
Regist: 1, Sat for 2 or more Subjects: 1, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  11950  Bamenda Special Centre
Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed: 4, 
% Passed: 66.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) FUL FRANCIN FAVOUR ANKINIMBOM (14).
(2) KESAH PRINCELY NFOTOH (12).


Passed in 4 Subjects: 1
(1) KUM NJI DESMOND (13).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) BANADZEM GOODNESS KINYUY (2).


Centre No:  11952  Multi Purpose Education Annex Mile III Nkwen
Regist: 55, Sat for 2 or more Subjects: 55, Passed: 22, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 10
(1) CHIA JOASH NSOM (7).
(2) OTABELA MARION NFONJIA (7).
(3) WIRBA COLETTE SIKEM (6).
(4) TOH DOROTHY NAWEH (5).
(5) TAMUNTING PATRICK TANUI (5).
(6) ALOMBAH AKWESE LOVELINE (4).
(7) PATRICIA FULAI DIANGHA (4).
(8) VENEGHO VANESSA WONDOH (3).
(9) CYRIL VERNYUY LUKONG (3).
(10) NFOR NESTOR MASSA (3).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) LYDIA LUNGNIKE BIRAM (4).
(2) NGONG SIMPLICE FUL (3).
(3) CHUO SANDRA NJAH (3).
(4) MAINE ERICA BERINYUY BIMELA (3).
(5) JINVAB CAROLINE KERI (3).
(6) SUSI BERTHA (2).
(7) VEMENJUIE VERA CEVINTENYI (2).
(8) GILIAN BENLA FAI (2).
(9) ENI AGENES NAMSE (2).
(10) NTOH MUCHU VANDOLINE BOUHNYI (2).
(11) MIFFOUMISSUI MARIE LAURE (2).
(12) NCHIA SAMUEL FONGOH (2).


Centre No:  11957  Government Bilingual High School Mbankuong
Regist: 6, Sat for 2 or more Subjects: 6, Passed: 3, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) NKWANUI DICKSON NKEH (7).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) NUPUKU MUHAMMAD MICHUGOYO (3).
(2) NDIMUTANTEH VICTOR FONSOH (2).


Centre No:  11962  Standard Academic Comprehensive High School Ndop
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 6, 
% Passed: 75, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 3
(1) JUMA FRANKLIN BABILLA (8).
(2) JANET BANDIN KILI (8).
(3) NDIFOR CLAUDETTE NYOHWEYERI (4).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) MENAP AYAMBA B. SYNTICHE (5).
(2) MUNTONG OLIVIA BECHISIE (3).
(3) SAMA DIANA FUHNJEM (2).


Centre No:  11966  Redemption Comprehensive Bilingual High School Ekona
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 5, 
% Passed: 100, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 3
(1) PRINCEWILL MBACHAM AKANJI (13).
(2) DELAND UTONO AWEZINE (5).
(3) EWALE EBONLO OTTO JOEL (4).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) ROSE NDIP EGBE ESIKE (4).
(2) AMBUAKWE LUCY (2).


Centre No:  11969  Unique Bilingual Comprehensive College Yoke Muyuka
Regist: 119, Sat for 2 or more Subjects: 117, Passed: 39, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 13
(1) NKENG AUGUSTINE NTANG (7).
(2) ATAKEM DORINE EYIFUH (6).
(3) ASHU ALAIN ETAH (5).
(4) NJONGE SUSAN MBOTA (5).
(5) CHE ANDREW BIKOM (5).
(6) EBOT CALSON ATEM (4).
(7) ASONGNWA JUNIOR AWUNG (4).
(8) NJOH SHAVERNAZI AKAPBAYA (4).
(9) MOUDIO RICHARD DIKOUME (4).
(10) ETA LUCIA ACHELEAKO (4).
(11) NJI HENDRINE ETAH (3).
(12) NDI FELICITAS ANGUM (3).
(13) DAGA PRISILA AWA (3).


Passed in 2 Subjects: 26
(1) NGOH ZONYUI EMMACULATE (6).
(2) EWANG NDOH JUNIOR (6).
(3) BRUYA ALINE FORMARA (5).
(4) MUYAH ERIC TEKUH (5).
(5) MARVEL AGBOR ENOH (5).
(6) ATEMAFAC GLORINA ANYICHAP (4).
(7) ATEM ELIZABETH EYONG (4).
(8) ELONDO MARTHA (4).
(9) MARY-JAMES NGO GWETH (3).
(10) KEDZE CATHERINE NJIE (3).
(11) ESOH GLORY KUMBONG (3).
(12) IJANG CLARIS TITA (3).
(13) TJEGA II ESTHER PIERRETTE (3).
(14) NGWANAH ROSTANG FONYAM (3).
(15) ELISABETH JOKI NDIBA (3).
(16) NONJANG ALOYSIUS NKAFU (2).
(17) ATANGA HILDABRITA ARINENG (2).
(18) MELVIS NGOMINYI MENTONGA (2).
(19) NGOH CECILIA EMMANUEH (2).
(20) DANGANG NGAMENY ROMEO (2).
(21) EMILIENNE AKI ETTAH (2).
(22) MBOH MANASSEH ABANG (2).
(23) TIMBEN BEATRICE AMBAN (2).
(24) CHE CYPRIAN MBENG (2).
(25) NTONGWE GARAGA PIERRE (2).
(26) ACHIKARA NADESH UBUIDOH (2).


Centre No:  11972  Oxford Academic Complex Tombel
Regist: 34, Sat for 2 or more Subjects: 34, Passed: 23, 
% Passed: 67.65, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) NKEM JOEL ASSOH (7).
(2) TABE STEPHANY NGOUMENJE (6).
(3) YIMGA WANDA SONITA (5).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) EKINE AKANG AKANG (8).
(2) MBWENZE NGANE (6).
(3) MBONG NELSON NTUNGWE (6).
(4) NDUGE NDIME BENICE DIELLE (4).
(5) SALLE SOLANGE MESINZE (4).
(6) ELVIS ENOME EKEME (4).
(7) EZIA CICIL FOY (3).
(8) CHA NYINCHO JEVIS (3).


Passed in 2 Subjects: 12
(1) NGULLE LYDWIN ESUNGE (6).
(2) ENJUNG COLLINS AMBANAKU (4).
(3) SHEY PRECIOUS BONGNYU (4).
(4) NJOMO CHOMELANG IDRIS (4).
(5) NCHIA KINGSLY SAM (3).
(6) VALENTINE CHINEDU IWUNZE (3).
(7) DIONE FAITH (2).
(8) NTUNGWE ADELINE MBOLLE (2).
(9) NDEMEN MARIE JOSE (2).
(10) ETEGWE EFETY JILLS (2).
(11) NTOKO IDA AHONE (2).
(12) NTOKO GLORY MERCY MENONE (2).


Centre No:  11992  Nkomo Meatur External
Regist: 110, Sat for 2 or more Subjects: 110, Passed: 56, 
% Passed: 50.91, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) BIMELA EVANS BINSINLA (8).
(2) NDO ENSTEIN CHEO (8).


Passed in 4 Subjects: 15
(1) KAMDOUM PEGOU HERVE MAURICE (11).
(2) DJEUKOUA TCHEKAM WILLY PARFAIT (9).
(3) WOMEGNE MYRIAM ANTONIE (9).
(4) BONNY MATANDA JEAN JACQUES RAOUL (8).
(5) MUSI BRANDON FOYAM (8).
(6) KOMA MINYEM JEROME MARDOCHEE (8).
(7) WOGUIA KENMOGNE WALKER ALLISON (8).
(8) AMOUGOU BIHINA MARIE EMMANUEL (7).
(9) TOUKEM YOUDOM KAMGANG JENNIE (7).
(10) LUKONG FAITHFULNESS KINYUY (7).
(11) TIKI MARIE-NOEL MBUA (5).
(12) SAMTAM CLARISA GUTEH (4).
(13) MUNSI FLORENCE MBANI (4).
(14) NKOUDOU EMGBANG CLEMENT VITAL (4).
(15) ANEMBOM ATOH CHRISMEGAN (4).


Passed in 3 Subjects: 14
(1) MEKUE KAMDEM KELIANE GRACE (9).
(2) TABI ELKIS MBOH (9).
(3) DJOUHOU KENNE ANTOINETTE CHRISTELLE (7).
(4) BOLO BASSI HUBERT NICOLAS (7).
(5) JEMEA YANKAM MOTOBA (7).
(6) BANACK LIBALLA JEAN MARC (7).
(7) SALLE YOGO MARIE LOUISE (7).
(8) MBANG SMITH AWOH (7).
(9) NDIOMO CHARLES FABRICE (6).
(10) EBAI TAKO LOIC ARMEL (6).
(11) MBAH JACKLINE ENGONWEI (5).
(12) ABEN NGA MARIE ROSE (5).
(13) NJELEUVE MAXCELINE NDESI (4).
(14) EBAI MATAKU BRIGHT (4).


Passed in 2 Subjects: 25
(1) GUY EITHEL SAM DIBASSO LANKE (6).
(2) KENGNE FOTSO SAUREL (5).
(3) HEGA ANNIE ERIKA RACHEL (5).
(4) TCHINDA MOUAFO PIERRE EMMANUEL (5).
(5) SUH PAULINUS TOH (5).
(6) NDZEH BLESSDED NJUH (4).
(7) ADELINE AWO NDAH (4).
(8) TCHEUHIM LONFO FADELLE LAURE (4).
(9) DJANGHER AMATI OLIVIA (4).
(10) ADIA REINE MICHELLE (4).
(11) TIOMELA NGOUANE SALOMEY (4).
(12) MBENGONO ZEE LAURENTINE DANIELLE (4).
(13) SIAPDJE TCHOMKEM ORNELA INGRID (3).
(14) NASTICA LUM (3).
(15) AKONO INDENGUE BLANCHE PATRICIA (3).
(16) WAFO FONGUE CHRISTIAN LANDRY (3).
(17) CHO HASLE FRU (3).
(18) LEUMEDJIE TCHOKOTCHEU VANELLE (3).
(19) FOTSING YOUMBI FRANCHESCA (3).
(20) NGWANKFU YELENA CHUYE (3).
(21) NOKAM TABOUE MARGARET BERNIE (2).
(22) NKOUM AMBOULE NESTOR AIME (2).
(23) ABONG FRU MELVIS (2).
(24) AWAH VANES-LARIS NA-AH (2).
(25) MANGA ESSOUMA LAURENT CYRILLE (2).


Centre No:  11993  Mbanga External
Regist: 8, Sat for 2 or more Subjects: 8, Passed: 2, 
% Passed: 25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) KUH CARINE BIH (3).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) ESIDEM DAVID JAMES (7).


Centre No:  11994  Minkwelle � Bonaberi External
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 6, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TOGUEM WAFFO DRISS HARLAN (10).


Passed in 2 Subjects: 5
(1) TEKOH EVELYNE ANGUM (4).
(2) MAMBO SAMUEL CHRISTIAN (4).
(3) SIRRI TAMASON ARMELLE NKIRU CHILAKA (3).
(4) NDZINGWARNYA NEVEYS NDZI (3).
(5) TAKOH JUNIA ETOW (3).


Centre No:  11995  Bepanda External
Regist: 176, Sat for 2 or more Subjects: 176, Passed: 64, 
% Passed: 36.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 5
(1) YAI CHRISTOPHER BISUH (7).
(2) BELINDA BONGMOYON (7).
(3) SONNY - BRIGHT EZIAGHA TEGHA (6).
(4) TSASSI AGATHA IBE (5).
(5) ENOW CECILIA MAKIA (4).


Passed in 3 Subjects: 22
(1) FOAM SOKOUDJOU SERGE PERRIN (8).
(2) EHO ELNA HERIETA NDOBE (7).
(3) SABUM VICTORY YOUNG (6).
(4) FRU MANGWI NOELER (6).
(5) NDI ELSIE RINGNYU (6).
(6) BILLE GEORGES ROMUALD (6).
(7) TANYU BETILLA NKFUNJI (5).
(8) DJIEUCHEU NOUBISSIE VICTORINE (5).
(9) NSANU GLADYS AKONGNWI (5).
(10) ONGMEMB CLARISSE (5).
(11) NDENECHO BERYL NEH (5).
(12) ASANJI DESMOND ASANJI (5).
(13) NWECHAH NICAISE BESONG (4).
(14) STEPHANIE MOH TOH (4).
(15) DIENGU CENTEGE ESAMBE (4).
(16) GUIBUI CLOVIS FUMBESE (4).
(17) FORSAP INNOCENT NKEMBO (4).
(18) BAKAM CHANCELINE (4).
(19) NGONDE MICHAELINE SUMELONG EBUDE (4).
(20) NDOUMBE NDJENG VALDEZ POLLY BELL (4).
(21) CHU YOLAND SIH (3).
(22) NOUMBI CHRISTELLE JOELLE (3).


Passed in 2 Subjects: 37
(1) NKUO PASCAL TUMBONG (7).
(2) NEGUEM FOTSO NICOLE MERVEILLE (7).
(3) NJOBE FARIDATU DZERLAMU (7).
(4) ANGELIE YOLLO NGOMBE CYNTHIA (6).
(5) BEKOE MANYANYE STEVE LOIQUE (5).
(6) SIEWE DOMINIQUE ARMELLE (4).
(7) EBOT BAMA MBENE JUNIOR (4).
(8) GUIFO ZOMBOUDEM DANIELLE ROSINE (3).
(9) KAMGUE ARMAND (3).
(10) GODSWORD ELEBEORUSA (3).
(11) NAMBU MAURINE MUJUO (3).
(12) SAMARI MELVINE JABNWI (3).
(13) SICKE MANGA MBASSA DIANA (3).
(14) ELONG NZITONE LEROUX (3).
(15) NDIKUM MODESTINE FRUNDE (3).
(16) TATAH ELVIS BERINYUY (3).
(17) NJUMA REGAN TATANA (3).
(18) TATAH SIDONIE YIINYUY (2).
(19) NANA STEFFI ORIANE (2).
(20) AGBOR SPENCER MBU (2).
(21) NYONGUO DORIANNE AMBULA (2).
(22) WOBNYONGA FRANCINE BAKUNNA (2).
(23) NKENG TAKU SANDRA (2).
(24) ANGEL SERAFIN LOBEDE KOSSI (2).
(25) LUMFRU TIBUI ANNE MARIE (2).
(26) FRED STANLEY KABWIN (2).
(27) BESUMBU GETRUDE MAMBE (2).
(28) EPIE WILLIAM ESAPABONG (2).
(29) ASONGANYI ROMULUS MATIKE LITUMBE (2).
(30) FONGOCK EUDAS FONGWA (2).
(31) FEIN LOVELINE LEUDRA (2).
(32) NEYEH BERINYS KANGMIA (2).
(33) NKENNE CHEFFEU FALLONE IDELLE (2).
(34) NKWI LANDIS PHUNGEH (2).
(35) NGUM SIDONNIE AMABO (2).
(36) DEUMENI NGAKO RODRIGUE (2).
(37) KEJIKA MARY - ANNE (2).


Centre No:  11996  Mabanda Douala External
Regist: 71, Sat for 2 or more Subjects: 71, Passed: 26, 
% Passed: 36.62, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) DIKONGUE III ALBAN ULRICH (8).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) MONIQUE BOSAMBE (7).
(2) MFETIE LEILA (6).
(3) MIMO KUMO MERVEILLE MEKYOR (6).
(4) KOSSOCK BEBOUNE VERONIQUE RUTH (5).
(5) NFONGOH DERRICK NGWA (4).
(6) AICHATOU DJIBRIL BEN LAOUSSA (3).
(7) MA-ABOH PRISCA (3).


Passed in 2 Subjects: 18
(1) MONNY NGUESSI JULIENNE SAMANTHA (5).
(2) LOUPIE PENTE REINE (5).
(3) MAJIA NCHANJE FADIMATOU (5).
(4) APIAFOR NDAMATIFOR BLAIS (4).
(5) MBAKOP TCHOUNKEU FABIOLA DANIELLE (4).
(6) KWETI ELECTA AREMBOH (3).
(7) ELONG ENONGUENE MIMOSETTE (3).
(8) NGWA ALICE MANKAA (3).
(9) MEKOUOH PETAPA NATACHA (3).
(10) MBAH LOVELINE ALIEH (3).
(11) MANIDEU KAKIEU SORELLE STALINE (3).
(12) KEMAGNA TCHAKOUNTE ROSELINE BIBICHE (3).
(13) MBI BLESSING ENOW (2).
(14) TENDEM PATIENCE (2).
(15) CHANGBUIN FRANKLIN RINDA (2).
(16) MPOMBEU BELMOND (2).
(17) CYNTHIA NJEMYOGKE SHIWO (2).
(18) TSOPKENG FRANCK ARNOLD (2).


Centre No:  11997  Njenka External
Regist: 83, Sat for 2 or more Subjects: 83, Passed: 23, 
% Passed: 27.71, Sanctioned: 2
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 8
(1) NGU TATSAH EMMANUEL ANGWI (8).
(2) NAHVOMA MIRRABELLE TAFOANG (8).
(3) NGWAYANG ROLLAND PENN (8).
(4) BISONA EMELDA FAVOUR (7).
(5) DOBGIMA LESLY (5).
(6) GADINGA CLINTON DINGA (3).
(7) PATIENCE BENYELA MANYI (3).
(8) B0BGA ESTHER WAKUNA (3).


Passed in 2 Subjects: 15
(1) AWAH BENIS AGUM (3).
(2) TATANG CARON NDIPNU (3).
(3) HAMA ADAMA ISHAGA (3).
(4) NAHLELA GILIAN NAHPA (3).
(5) YUTIAMBO MINEVA (3).
(6) SAMKIAH JOSEPH CHE-MUNJONG (2).
(7) MUKUM ONIEL KEHBUMA (2).
(8) CLARA ANDINWO (2).
(9) EKIAMBERE FRANK ACHAKI JUNIOR (2).
(10) BENYELA NGOMBIGA JACKSON (2).
(11) NKUITEUT WATAT ALVINE GEOGETTE (2).
(12) TAKA SIMON MBAH (2).
(13) NAHJELA ZITA TITA (2).
(14) AKEM MILA TANGU (2).
(15) LEBAGA LAWSON NKONGMBED (2).


Centre No:  11998  Munyenge External
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 4, 
% Passed: 33.33, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) ACHO BETRAND (4).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) HENRY ABENG BUA (5).
(2) ATEMNKENG SIMPLIS NDELUAKE (2).
(3) NGASSA KETCHA CHARLES (2).


Centre No:  12000  Ngusi External
Regist: 18, Sat for 2 or more Subjects: 18, Passed: 8, 
% Passed: 44.44, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 6
(1) MBOGE PATIENCE NTUKE (8).
(2) UJEI LAURENCE ENEIGHO (5).
(3) EKOSO NADESH NKWELLE (5).
(4) EMEH STEPHANIE NZIEH (4).
(5) BWESE DESMOND MUABE (3).
(6) EMEH QUEENTA NYUNGE (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) NGALAME DERICK NKEDE (2).
(2) TABOT MIRANDA NING (2).


Centre No:  12001  Bakundu External
Regist: 2, Sat for 2 or more Subjects: 2, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  12002  Mambanda Kumba III External
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 4, 
% Passed: 36.36, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) MASANGO FRITZ MUKWELE (4).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) AGBOR HERNADEZ CHESAMI (4).
(2) AMUNDAM EMMANUELLA FORTU (3).
(3) KUEKO RIVIERE SIMO JOEL (2).


Centre No:  12003  Krammer External
Regist: 215, Sat for 2 or more Subjects: 215, Passed: 55, 
% Passed: 25.58, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ELANGWE INDIRA SHELSIE BOSINGA (5).


Passed in 3 Subjects: 14
(1) IHEANACHO KYRIAN EZIONYINYE (8).
(2) MBENG DYLAN NFORNYOR (8).
(3) TABI LINDABELL BESSEM (5).
(4) NANGOH PAUL EKOMBA (5).
(5) GAMJE SONITA NGWANYA (4).
(6) FONGANG SYNTHIA AMBO (4).
(7) MBAH ODETTE ANOH (4).
(8) BEYONGO FRANKLINE ESONO (4).
(9) NJIMELEKI BRENDALYN (4).
(10) MBAYITI COLLINS MOKUBE (4).
(11) ETOH NGAJIEH CLAUDINE (3).
(12) MOKOMA DANIEL ITOE (3).
(13) KUM ANNA OWI (3).
(14) EBANECLINTINE ETONGWE (3).


Passed in 2 Subjects: 40
(1) NANJE NELVINE NANJE (5).
(2) MESEMBE NARDINE DIOR (4).
(3) ESONO VICKRAM (4).
(4) LEVIS MINDAKO TEBOH (4).
(5) APAH CHRISPOS ANJO (4).
(6) AKAMAH HANSEN MOTALE (3).
(7) LOBE SAMUEL ABALA (3).
(8) AJONG OKU PAMPHILE (3).
(9) TEBOH BRENDA ANWI (3).
(10) NJAWELI MAURINE (3).
(11) EDIAGE EDIE RONALD (3).
(12) ETUGE MBULLE VIVIAN (3).
(13) NEYO-NABATO NAKERY MITTERAND (3).
(14) HOCHEME HERMANN MEWANU (3).
(15) NTUBE ETUMBE RACHEL (3).
(16) EWANG NZAME TONNY (3).
(17) OSIH LEONEL (3).
(18) AYUK CERELINE NDEP (3).
(19) ASHU JONAS BAIYE (3).
(20) SAKWE ODILIA MOSUME (3).
(21) CHI MAXCEL TANYI (3).
(22) MBAH HERASMUS BIGGAM (3).
(23) SULIY EMILE FANYUY (2).
(24) ANDUMU TERENCE EKALE (2).
(25) EKOKO ROSETTE IYA (2).
(26) ITOE MICHAEL NGOE (2).
(27) BISONG ROLF KWOBOR-TUKU (2).
(28) AGBOR SUSANNE ASHU (2).
(29) ESONOH BEATRICE NYANDO (2).
(30) AYUK ARREY TABOT SAMUEL (2).
(31) AMBE DELASHEL'S TICHUANG (2).
(32) ACHARE BENSON EGBE (2).
(33) MOKUBE MAGDALINE OBOLI (2).
(34) NGUM MARIVON (2).
(35) BESINGI MAGELLAN NJUME AJASCO (2).
(36) MBOTE MARY-ANN BAWERI (2).
(37) APANA DELPHINE AMAH (2).
(38) AKPE JANIE EBAI (2).
(39) OGHO EMELDA AMOH (2).
(40) AMINYEN COMFORT FONGYEN (2).


Centre No:  12004  Malende External
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 5, 
% Passed: 55.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) PRODENSIA BIH FARINKIA (8).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) EMELIA BESEM ASHU (4).
(2) EBULLE MBAH MELANIE (2).
(3) TAH PAVEL MUGAH (2).
(4) NDIFOR NGELUH CLARISSE (2).


Centre No:  12007  Azire External
Regist: 154, Sat for 2 or more Subjects: 154, Passed: 59, 
% Passed: 38.31, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) ADEL ENJOH AKENJI (19).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) NKWEJE GHISLAINE GAEL (9).
(2) KAH TRACY MENAH (8).
(3) ANWI CHRISTINA FONJE (7).
(4) SAMA MIRABEL KAH (4).


Passed in 3 Subjects: 25
(1) OKIA RICHARD NDIP (9).
(2) DINGA KENNETH KEBUMA (8).
(3) BANWKE PERIS OMAROU (7).
(4) FRU MONICA NCHANG (7).
(5) AFUMBOM PHYLLIS FUL (7).
(6) CHE MANDARI LINDA (7).
(7) GWANKEM BROWN-HILDA PENKWANG (7).
(8) MBUH SOLANGE MESHI (6).
(9) ABIA SYLVIA AWEIBIA (6).
(10) ACHU BRACKNELL AMUNDAM (6).
(11) NAHSANG DESTINY (6).
(12) ANYAH ALICE (5).
(13) NJI FRU KELLY (5).
(14) LANTEH CALISTA BAHTINYUY (5).
(15) AFONI YENNIKA GYONNE (5).
(16) NDANGOH JUSCALINE NABILA (5).
(17) KUM JACKSON ANANG (5).
(18) VICTORINE AMBANG NDUM (4).
(19) NGONG CLARINE ALEASAHMBOM (4).
(20) TSI AMBAM (4).
(21) NDEH SANDRA ANIM (3).
(22) HONORINE KAH SIKOD (3).
(23) MUNA SOLANGE TINYA (3).
(24) KONFOR COMFORT NJINYA (3).
(25) NDIFON REJOICE TININLAH (3).


Passed in 2 Subjects: 29
(1) FON CLUDATE BIH (6).
(2) NJINJOH BRENDA MBONGE (5).
(3) ANDONG DIVINE (5).
(4) ENOW BRIAN NKONGHO (5).
(5) KUSONA SHARON (4).
(6) AGBOR TABI TERENCE (4).
(7) ASHU TANYIASEK (3).
(8) SUH VALERY AWAH CHEBESI (3).
(9) AWA PRIDE MULUH (3).
(10) CLODET NJENU TAITI (3).
(11) EBONG DORETTE MESANG (3).
(12) BAKWO PEACEFUL NCHIE (3).
(13) TAKOH CHANCELINE AMECK (3).
(14) TASAH YIMEFACK EUGENE (3).
(15) BLANCHE BEI ACHA (3).
(16) TEGHA MERCY MEGHA (3).
(17) LENYAH VIRGINIE (2).
(18) FON MANSFIELD AWOM (2).
(19) ANENG FESTUS ACHU (2).
(20) ASAHTINE HONORINE AWOH (2).
(21) FON VASCODIAN TAKEH (2).
(22) TANDA JUSTICE ASAAH (2).
(23) BAH-ABONGA CHRISTINE FOKUM (2).
(24) NDE JOCELYNE BIH (2).
(25) AKWANWI BLANCHE SHU (2).
(26) BIH BLANCHE ANYU (2).
(27) AKARA JULIATA ABIT (2).
(28) TALIAH ANITA NGWE (2).
(29) AWUH ADEILA ADA (2).


Centre No:  12009  Ebonji External
Regist: 12, Sat for 2 or more Subjects: 12, Passed: 3, 
% Passed: 25, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 3
(1) MEBUNE CYRIL ENANG-NGEDE (2).
(2) ASOH VAN-KELVIN KWENE (2).
(3) ELUNG NJABE DERICK (2).


Centre No:  12017  College de la Responsabilite de Nyalla Douala
Regist: 10, Sat for 2 or more Subjects: 10, Passed: 6, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) FOTSO FOPPA BLERIOT MERCY (5).


Passed in 3 Subjects: 1
(1) MBEM FAUSTINE (5).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) DJIEYEP TCHOKOTEU LYNDA CHRISTELLE (6).
(2) ELOME PATRICK GEORGES (4).
(3) ELOME ALICE LAURE (3).
(4) .NTUMJUNGAM AICHA LEILA (3).


Centre No:  12031  Mont Koupe College Nkongsamba
Regist: 20, Sat for 2 or more Subjects: 20, Passed: 12, 
% Passed: 60, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) EBUKE PATIENCE MBO (11).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) ERNESTINE NDAPNDO (7).
(2) AKUAKO IRENE NKOKE (5).


Passed in 3 Subjects: 5
(1) AKISSEH-NNOH CASENDRA MESODE (6).
(2) SIGNING GERALDINE FLAURE (5).
(3) ZUKO FEUGAIN FRANCLIN JOEL (4).
(4) SAFFY DORRING (3).
(5) TABONG IVO CHINEPOH ZAMA (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) ETOUDENG NINA GENEVIEVE (4).
(2) CHRISTABEL SEVIDZEM (3).
(3) MENGWI CYNTHIA (3).
(4) NANGMOU MBIENDA MARLENE THERESE (2).


Centre No:  12038  College Luc bell Douala
Regist: 50, Sat for 2 or more Subjects: 50, Passed: 27, 
% Passed: 54, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) KAMENI DJIALEU PIERRICK GILLIAN (11).
(2) NJI BLESS CHE (9).
(3) NKARYOLO SIDONNE (7).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) EWANGE NJENGE EDINE DIONE (9).
(2) KWESSI KONGUEP DIMITRI (7).
(3) ANGWE WALTER TAH (6).
(4) MUNKI CARINE NFORCHI (5).
(5) PIUS NNANE MATIKE OKAH -NNANE (5).
(6) NTONGWEN MARION (4).
(7) EMANI BRICE JUNIOR (4).
(8) NGEFAC ROLANTINE (4).


Passed in 2 Subjects: 16
(1) NCHANJI JONES NKERBU (6).
(2) MOGUEM NGIMAGHA LENA-ANGELA (4).
(3) ECCLESIASTE WOUYANG FARALI WELEY (3).
(4) PROMISE TIMAH TANWANI (3).
(5) MAHAMAT MAHAMAT (3).
(6) ODI ETEME LOUIS PAUL (3).
(7) MOUGA TCHOKONTE CHRISTELLE BLANCHE (3).
(8) MANKA SYNTHIA ACHU (3).
(9) HAWAOUH GODE (3).
(10) NGUEGANG TSAGUE EDITH CRESSON (3).
(11) BOULI PROSPER JUNIOR (3).
(12) TIMAH CARINE FAITH TIFUH (2).
(13) TAKU ATABONG MELISA (2).
(14) ARREY MATILDA EYONG (2).
(15) KAMGA TIENTCHEU LAURE PATRICIA (2).
(16) NDUM NARISIA ANYEN (2).


Centre No:  12040  Integ Bilingual College Douala
Regist: 24, Sat for 2 or more Subjects: 24, Passed: 19, 
% Passed: 79.17, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 3
(1) KEVIN OBASI KALU (12).
(2) KPOUMIE MOUNSEBE HAMED MOUNIR (9).
(3) HANNAH AHUDIYA OKENWA (8).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) ATOUBA ISEN CHRISTINE STEPHANIE (10).
(2) LINDA OKEKE (6).
(3) DINYUY DALISATU (5).
(4) CYNTHIA GAYAMGHA (4).
(5) DJEMMO TCHUENKAM DANIELLE URSELLE (4).
(6) CLIFF JORDAN BALEP (4).
(7) OGBONNAYA INA (3).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) NTOLLA PAUL ARIEL BASSONG (4).
(2) MOUKOKO MONDO CHARLES IVAN (3).
(3) DERICK MAHNGEH NYAH (3).
(4) AMINCHAP NGEMZE YVES HEUNG MYUNG (2).
(5) ROSE ONYEANI NWOKE (2).
(6) BINONG ELISABETH C. KARIS (2).
(7) NGWEH FALON NGWA (2).
(8) CHE GENEVIVE MAH-LUM (2).
(9) MBALLE GILLES BORIS (2).


Centre No:  12042  Ivan Bilingual College Bonaberi Douala
Regist: 2, Sat for 2 or more Subjects: 2, Passed: 1, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 1
(1) BARTHA NGODY (2).


Centre No:  12055  Mikellins Bilingual Comprehensive Hign School Bambalang
Regist: 11, Sat for 2 or more Subjects: 11, Passed: 6, 
% Passed: 54.55, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 2
(1) NKEH JUDE AMANCHO (4).
(2) SHANUI HENRIETTA LENGNUI (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) TAMINYIEN ROLAND (6).
(2) NDUIMUFONLUE DESMOND PIMEIH (4).
(3) MBAH IRENE NUIGOH (3).
(4) SYLVERINE YAMIGHANG (2).


Centre No:  12059  Progressive Comprehensive High School Tiko
Regist: 33, Sat for 2 or more Subjects: 33, Passed: 28, 
% Passed: 84.85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 3
(1) EKUKA DERICK MUKUNDU (21).
(2) COLLINS CHUKWU EBUKA NWOBODO (14).
(3) BANLA EVANGELINE NAYEK (13).


Passed in 4 Subjects: 7
(1) ENJOH VANESSA MBANGE (10).
(2) AGBOR EMILIEN NCHONGHOTAKANG (10).
(3) WANDJI FANWI SANDRA INGRID (8).
(4) BIH PAULINE NDENECHO (8).
(5) LEKE BLANDINE KUNGANG (8).
(6) LOLA EBELLE NJAWE (6).
(7) TAMBE KELLY ETA EYONG-NDIP (5).


Passed in 3 Subjects: 9
(1) NDUM GENEVE TABI (8).
(2) ESOE ELIZABETH BEDIE (7).
(3) BRANFORD SALIM NJICHO (7).
(4) GLORY NGWAH EGBAH (7).
(5) NGWANG JEMIMA BERINYU (5).
(6) AGBOR BENTON EGBEMALENG (4).
(7) ANNA MOJOKO MOTUBA (4).
(8) IKUNGA FABRIZE WABANGA (3).
(9) SALLY NSUANY OSONG (3).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) BESONG BORIS NDIP (8).
(2) RICHARD MOKA MOKOSSO (4).
(3) ENOW TAKOW DANIEL ENOW (4).
(4) SHIRLY KUNA SAMA (3).
(5) DECONESS OKON DICKSON (3).
(6) NDOH CARMEN MANGE (2).
(7) JABEYA RUTH LIMUNGA (2).
(8) JABEYA ELIZABETH JOFI (2).
(9) TANGWA JOY-WILFRED ALEMZUNG (2).


Centre No:  12069  Sic Mendong External
Regist: 15, Sat for 2 or more Subjects: 15, Passed: 7, 
% Passed: 46.67, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) LEKEAKA BRANDON BECHA (15).


Passed in 4 Subjects: 2
(1) NGO GWEI DIANE BRENDA (8).
(2) DAMOU ARTHUR VANECK (5).


Passed in 3 Subjects: 2
(1) KUM NJI ADELINE (3).
(2) NJIKANG PEGGY MESANG (3).


Passed in 2 Subjects: 2
(1) FOMENKY PEACE-PEARL DIONE (3).
(2) NGO BISSEE ROSINE REINE FAUSTINE (2).


Centre No:  12070  Mimboman External
Regist: 90, Sat for 2 or more Subjects: 90, Passed: 47, 
% Passed: 52.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) MBAH KAMSU LOIC (11).
(2) LANGA ARMEL OMER JUNIOR (7).


Passed in 3 Subjects: 18
(1) ZOANZEWE JEAN CALVIN (10).
(2) ADIONG'NO KOTCHO ALVINE THERESE (8).
(3) BOGNE ATEUMENA STANIS DOUGLAS (7).
(4) KENFACK TAKENGNY ROLANDE LESLIE (7).
(5) NJONG CLIFFORD SANGNYUY (7).
(6) CHAFAC PRINCEFRED NDEMAZA (6).
(7) ZENGUE ADA MARCEL JUSTIN (6).
(8) NKWENTI SOLANGE MAFOR (6).
(9) MAFOWE SOH EVANIE (6).
(10) NTOUAL KOUNOU ARLETTE PAMELA (6).
(11) NGOUHOUO PEKA YAYA (6).
(12) BALIABA NARCISSE (5).
(13) MBIDA AKONO FRANCK ARMEL (5).
(14) TAKEMTI NOUMO KENFACK CHAMBERLIN LE CHRIST (5).
(15) MBE MOIFFO OSIRIS ULRICH (5).
(16) MBALA AWONO NICOLAS EMMANUELA (4).
(17) TACHE BLESS NDICHICK (3).
(18) CHEKAM NGAMBU BERRY AIME LAURE (3).


Passed in 2 Subjects: 27
(1) NONO LEO CHARNELLE (8).
(2) MAWE TABELA CYNTHIA RUTH (8).
(3) KENFACK NOE LANDRY (6).
(4) DONGMO SONIA (5).
(5) SOH FONGANG LIONEL CLINTON (4).
(6) MATSINKAM SOH YANELLE PAMELA (4).
(7) NYABEYEU RANDY WARMER (4).
(8) BASSOMO OBAMA STEPHANEIE (4).
(9) NSOUMOU MBESSE ROMAIN (4).
(10) NGUISSI OSCARINE (4).
(11) NANA LUCIEN ARNAULD (3).
(12) TCHAMABE TCHOKOUANI ORNELLA URSELLE (3).
(13) TCHENTCHO A. TCHENTCHO FRANK STEVE (3).
(14) DONG A MEKANG FRANCKY VICTOR (3).
(15) TEZONGANG FONGANG DASILVA (3).
(16) MANDOU NSANGOU BALKISSOU (3).
(17) NDIFORKWAH LESLY NGANGHOMBURI (3).
(18) MBAFOR SERAPHINE AMANDA (3).
(19) BISSA ATANGANA FRANCOISE DEBORAH (3).
(20) FEZEU TONSI MANUELA AUDREY (3).
(21) TANYI NOUBI CINDY JOANA (2).
(22) ZINDI ZANGA ARIANE LAETITIA (2).
(23) ZANGA ZANGA GINO DIDIER (2).
(24) ENYEGUE ONDOUA MARIE JOSEPH PERRIN (2).
(25) TCHEMMOE ORLY DOROTE (2).
(26) FOMBY FOMBY AUBIN LE ROI (2).
(27) BAKO NFONTI ZAHARATOU (2).


Centre No:  12071  Ngousso External
Regist: 84, Sat for 2 or more Subjects: 84, Passed: 42, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 2
(1) AKWESEH NOELLA (8).
(2) ANGELA BIH (5).


Passed in 3 Subjects: 15
(1) WILLIAMS ASAAH TEKERRG (8).
(2) YIYI DESMOND LENJO (7).
(3) TRESOR MANTO NGOUGNOU (7).
(4) TALU CLOTHILDA KUIGHA (6).
(5) AYUK SAMUEL ENOW (6).
(6) ABANG ABANG SEMENGE (6).
(7) FOKUM MODESTUS NIBA-BILLA (5).
(8) KAMLO DJOMO JOSETTE MORGANE (5).
(9) CHWABOH FLORISON NGWANUI (5).
(10) MANGUENGA TCHAMGOUE ATHINA BREL (4).
(11) YUFENYUY VIOLET SEEM (4).
(12) MVOMO NGUEMA SERGE ALAIN (4).
(13) KIM EMMANUEL DAVID (3).
(14) AFETIA MENGAINTOR NADINE (3).
(15) NGONGANG MANOURA HAISHATOU (3).


Passed in 2 Subjects: 25
(1) BEBONG ARIANE LETITIA (5).
(2) LEUKAM NGAMBOU CALEB JUNIOR (4).
(3) FOMUM ROSEI ANGWEI (4).
(4) TENECK MAURICE TEBECK (4).
(5) ABO ABDOUL NASSER (4).
(6) AMAMBO PROMISE PENUH (4).
(7) KAMDEM KOUAM MOREL (4).
(8) TATA MANKFU BELVALY (4).
(9) YOSSI MBALA DANIEL (4).
(10) BETAYENE NKAMA EMILIENNE GAELLE (3).
(11) TAMUFOR CONGRATE FRU (3).
(12) FONJI LESLIE FONJI (3).
(13) NGIDE MBONG BRINGSLY HALLE (3).
(14) NDIFOR TEDDY USONGO (3).
(15) KUM DENIS IHIMBRU (3).
(16) SHURI ZITA GARVEY (3).
(17) PRISCILLA ENJECK MBAH (2).
(18) AJIH JOSEPH MBAH (2).
(19) LAPA YEMELI BLONDELLE (2).
(20) CHI VANESSA NEH SUH (2).
(21) DZERLAMO ODETTE (2).
(22) OTANG VANHANDEL AKO (2).
(23) CHEHNWI AWEMU FERDINAND (2).
(24) MOUCHILI MANOUORE ROLANDE ANNITA (2).
(25) NYINGCHIA STELLA KWESHE (2).


Centre No:  12072  Douala II External
Regist: 148, Sat for 2 or more Subjects: 148, Passed: 66, 
% Passed: 44.59, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) AJIA BLESSING NGANI (14).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) FORSUH ANGWI (8).
(2) PAUL KONYUI ASHU (7).
(3) MBUH ROSTER TOMKEGHOO (6).


Passed in 3 Subjects: 25
(1) TSAGUE FOUENANG LAURENTINE LARISSA (9).
(2) NIA DJAKEU ANA'I'S (9).
(3) KANYIMI CYNTHIA YETU (8).
(4) ROMEO SEGGHA (8).
(5) ENOW FRANK TAKANG (7).
(6) NDOMGMO DONALD CABREL (7).
(7) FRU STANLEY NCHE (7).
(8) MARCELLINE WAI MAI (6).
(9) SONA SHARON SUME (6).
(10) AZANFACK ASTRIDE (6).
(11) SHU SHARON LUM (5).
(12) NGWANG COLLETTE KIBONG (5).
(13) ETOKE DIVINE ENAH (4).
(14) LAISIN CHANTAL TOMNYUY (4).
(15) BIH GENEVA NGWA (4).
(16) LAFEN MERADATU WIYKIYNYUY (4).
(17) SOUMELONG LAUREL FRANCK (4).
(18) MINDINE MINDINE AWAH (4).
(19) ESIM AKONOW FADEL (4).
(20) NGEH LIZETTE MUKOH (4).
(21) AWAH CONSTANTINE CHE (4).
(22) JAMES OKPORIE VUYOF OKORO (4).
(23) BESONG JAMES EBOT (4).
(24) BLANDINE ABANOU (3).
(25) NJENKA TCHANANG EMMANUELLE (3).


Passed in 2 Subjects: 37
(1) NOUNDJO BETTY-BROWN (4).
(2) GRACE EGESINGE (4).
(3) TINEN MBONGNOU WILFRED (4).
(4) LAMBOU MARIANTA TANGU (4).
(5) TACHE NORBERT NGONG (3).
(6) NYUYDZE SUNJO BERINE (3).
(7) NCHUKWI GLORY NJUNJU (3).
(8) NKOUE SIMON JEAN VIEUX (3).
(9) TABI DENIS EBOT (3).
(10) NTSE EMMANUEL (3).
(11) AKINTANTE JOY TEMITAYO (3).
(12) BIME SAVDATU DZESINYUY (3).
(13) ALIEN VERNYUY (3).
(14) MBOUTOU ALEXSIE (3).
(15) EBOUE MBWENZE KELLY CYRANE (3).
(16) NAH NZEBAH BRONHILDA (3).
(17) FOKOU CHILLIAN LACKERL LONTCHI (3).
(18) FEBI ANICET (3).
(19) NJANG NOELLA KWETOH (3).
(20) KARNGONG MIRABEL YUTI (2).
(21) NUMFOR STEPHEN NGWA (2).
(22) NGIRISHI KELVIN BANTAR (2).
(23) FONCHI SIRRI KABAA LINETTE BRIDE (2).
(24) NGWA FUH LIONEL (2).
(25) AMIN JENNISON ANU (2).
(26) PAM MOUNGNUTOU JULIENNE GRACE (2).
(27) PANGANG SOLANGE (2).
(28) AWAH EBENEZER NDANG (2).
(29) NGANGE ENUEL TATA (2).
(30) NFOR TANTO SYLVAIN (2).
(31) NGALIM HONORINE YENLA (2).
(32) MOFOR MANOAH MUTANGA (2).
(33) FULI EVAN WANCHU (2).
(34) NJI FIDELIS AWAH (2).
(35) NKONGHO COLLINS AGBOR (2).
(36) BERINYUY ANGILA (2).
(37) APONGPUH CONSTANT (2).


Centre No:  12073  Bonaberi Old Road External
Regist: 109, Sat for 2 or more Subjects: 109, Passed: 49, 
% Passed: 44.95, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 1
(1) TAKANG LIMUNGA ALISON (16).


Passed in 4 Subjects: 4
(1) BONGSUIRU LEINYUY ROMARIC (10).
(2) EFANWA NANJI MARIE NOELLE (7).
(3) YENGI CARINE MUKEFEN (7).
(4) EBUA LILIAN EKEI (7).


Passed in 3 Subjects: 12
(1) NDONFACK PATRICK NJI (11).
(2) NKWUFUTH KUATE ROBERT (9).
(3) MACHIA WENDY LEILA (6).
(4) MEDE FENEH NZEWOH SONIA (6).
(5) EYVIND KLIMT BEBEY LOBE (5).
(6) SAKOU TCHEUTSOUNG ARNOLD JOEL (5).
(7) FAI ABIGAIL NKFUBU (5).
(8) TITSOP DAHENLA PAULE ALEXANDRE (5).
(9) EPOLE NGWESE JEANE MARTHE (4).
(10) SAB SINDOH SONITHA (4).
(11) AKONGNUI MURIEL ABIMNUI (3).
(12) NSAH VIBAN STEPHEN (3).


Passed in 2 Subjects: 32
(1) ENDAH COMFORT GAH (6).
(2) MUEBOUL ESSOUMBA ODILE (5).
(3) NJEH LYDIA ENEKE (4).
(4) ACHA SONITA MAFUA (4).
(5) NGWA THIERRY BRICE (4).
(6) EGBE TABI BRODON (4).
(7) MBAH HARRIETTE ABIFUH (3).
(8) NGHOTSOP DONGMO VIANIE LACAIN (3).
(9) NJIWAH VERANDHOL (3).
(10) NGASA LAURIS SIRI (3).
(11) YANIC MBETWO (3).
(12) NJOOH NEMATCHOUA MICHEL DIMITRI (3).
(13) MATHEUS ANABA CLOTILDE JOSEPHA (3).
(14) JABOSUNG EVERT FOMUNUNG (3).
(15) MEWOH NGU ALEXIE DESIRE (2).
(16) NDE KELLY PRIDE (2).
(17) TAKANG NELSON ARREY (2).
(18) DIBOUMBA A SOMBANG YOLAND LOCKLIND PELEGRINY (2).
(19) ITOE NOAMI ONGIE (2).
(20) WADINGA MACBRAIN LANGBAA NJI (2).
(21) EKANE ENYEGUE MISPA (2).
(22) NGABEN COLBERT MO-NGABEN MELANG (2).
(23) TOH`ASAH GODFRED MAINIMO (2).
(24) AKONGNWI RUDDY LIEMBUNWI (2).
(25) NJODET TCHOUKOUANSI LANDRY (2).
(26) MENGYENTOH PATIENCE (2).
(27) SAPLAGOU DZOUSSE CHARLY (2).
(28) BUNYUY JOHN JUNIOR (2).
(29) DONGMO DIKONGUE ALAIN MC-ARTHUR (2).
(30) AGBOR ESONG PAMELA EGBEYONG (2).
(31) EBOUELE GLORIA ETOH (2).
(32) TABOT ODILIA OJONG (2).


Centre No:  12074  Abuh External
Regist: 5, Sat for 2 or more Subjects: 5, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  12075  Binju-Nkambe External
Regist: 18, Sat for 2 or more Subjects: 18, Passed: 10, 
% Passed: 55.56, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 6
(1) SOIBU BAKARI (8).
(2) ABANDA ALPHONSE (5).
(3) FUNDAMU CONFIDENCE MBANGHAZIO (5).
(4) NKIMI IVOLINE VAPIO (5).
(5) STREGHTFIELD TONGWOH (4).
(6) GWASHI MUREEN (3).


Passed in 2 Subjects: 4
(1) NGABA CYNTHIA MAHSI (4).
(2) ASENGE CLAUDINE MBULI (2).
(3) BACHER ABDOULAHI (2).
(4) KONGNYU NELSON SARI (2).


Centre No:  12076  Esu External
Regist: 2, Sat for 2 or more Subjects: 2, Passed: 1, 
% Passed: 50, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 2 Subjects: 1
(1) ANTHONIA NWA CHU (2).


Centre No:  12077  Furu Awa External
Regist: 3, Sat for 2 or more Subjects: 3, Passed: 0, 
% Passed: 0, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Centre No:  12079  Mugheb � Nkwen External
Regist: 114, Sat for 2 or more Subjects: 113, Passed: 31, 
% Passed: 27.43, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 5
(1) DENG METHUSELAH LOH (8).
(2) SHU CLAODETTE AYAH (7).
(3) PENAYE THERESE NKAFOR (5).
(4) NEMBO STEFANI NAYOH (5).
(5) NADESH NAHBILA BOBGA (4).


Passed in 3 Subjects: 7
(1) NDI GRAHAM NCHUKWI (13).
(2) NEBA BRAINDER NGUM (6).
(3) FON RAIZA BUGHEKE (5).
(4) SHEI ROSELINE NDZIBIP (5).
(5) MBINGONG PROSPER SEVIDZEM (4).
(6) FONYUY MARLVIN NOEL YUMO (4).
(7) MAWOH VEROLINE NYAKEFEYIN JOIY (3).


Passed in 2 Subjects: 19
(1) FANWI BUICHI IRENE (4).
(2) AMEZI GLORY (3).
(3) NDIKAKA SERAPHINE GOLA (3).
(4) YEMENE CHOFOR NAFY (3).
(5) MAIMO BRANDON DZEKASHU (3).
(6) AMOUGOU FREDERIC DOMINIQUE (3).
(7) FUH MANKABI JEWEL (2).
(8) MOH -NWUNDAH EVELINE APONGNDE (2).
(9) MBUFONG DEREK NGIYEH (2).
(10) NZEFEH MICHAEL TATUH (2).
(11) CHI BELTINE NCHANG (2).
(12) GWAKSEH MARY-GOROTY KEBU (2).
(13) PIH VANESSA ACHEPALA (2).
(14) AMADOU HAMADOU (2).
(15) FAI NOVELA BERRYNYU K (2).
(16) VAKUNSE FLORA SAMA (2).
(17) SOBE CLIFF NJIKANG (2).
(18) WIRNKAR CHRISTABELLE KINYUY (2).
(19) DELPHINE NGUM AMBE (2).


Centre No:  12080  Nitob External
Regist: 21, Sat for 2 or more Subjects: 20, Passed: 8, 
% Passed: 40, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) CHU ERNEST ENKIA (10).


Passed in 3 Subjects: 4
(1) FRU BARRY FORBANG (9).
(2) MOSOH LOUIS KHAN (4).
(3) TUMASANG NGUM BLANCHE (3).
(4) NDAMUKONG COMFORT AKWA ENGONWEI (3).


Passed in 2 Subjects: 3
(1) CHO MAXWELL MBUYAH (3).
(2) TUMASANG KELLY AKWA (2).
(3) EZIA RAPHAEL AKAM (2).


Centre No:  12081  Bayelle-Nkwen External
Regist: 133, Sat for 2 or more Subjects: 132, Passed: 52, 
% Passed: 39.39, Sanctioned: 1
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 5
(1) NDOH MARCELINE CHUFI (15).
(2) SHEBER UMAMA (14).
(3) LUKONG MARION LEILA (9).
(4) TALA BENITA SIRRI (6).
(5) LUKONG SAMIRATU KEHLA (6).


Passed in 3 Subjects: 18
(1) NDI BARI ASONYU (10).
(2) MUNGWA LILIAN FENUI (6).
(3) AMBESHI SILAS AKWANUI (6).
(4) SALAH MOMMETTE NANGE (5).
(5) FOUOGUE TCHOUALA GERALDOR (5).
(6) EKANE LARISA NTOH (5).
(7) AHUA DESMOND DESE (4).
(8) NGWA CHANCELINE BINWI (4).
(9) NSEKA VERONICA ESHI (4).
(10) WUYIKA CLOVIS NJUME (4).
(11) AWOH FRANKLINE AMBE (4).
(12) ATEM SUSAN AYUK (4).
(13) BINUE NOURA FORCHE (4).
(14) FORBI NISBEN AYEH (3).
(15) NSOH OLIVIA NKENYI (3).
(16) YEGHA MOHAMED GAMUH (3).
(17) NEMBO ANIK MASAN (3).
(18) CHAJU NADEGE (3).


Passed in 2 Subjects: 29
(1) MBOGHO VALERY NCHIMENYI (6).
(2) KABEREH VICTOR WEBUIN (4).
(3) NGA ABDUL KASIRU BONGDE-EM (4).
(4) KIMOH KILLIAN YONG (4).
(5) KUBAM MBUH WALTER (4).
(6) NDEMAFOR BELTUS NKEMNGU (4).
(7) ACHU TAMBA CHI (4).
(8) GABA JOEL NINGMUH (4).
(9) WANZIE GLENIS SIRRI (3).
(10) MAFAIN CYNTHIA NTFU (3).
(11) ERICA WAIYEU GWEH (3).
(12) NGWA CELINE MBULI (3).
(13) NGU CHRISTIAN WANKA (3).
(14) NGUM REXSON DANYING (3).
(15) KAMDEM CHOFOR YANAKISS (3).
(16) TOH ZUBULUM NGIEJUNBUEN (3).
(17) NYOHNULOH MELVINE YEJONG (3).
(18) VEJHESEH FRANCIS PHONCHU (3).
(19) MFOATAW GEORGE II (2).
(20) TA-A JIBRIL WIRNKAR (2).
(21) TSEMBA BELTHA NINGIEH (2).
(22) NKEBUIN ANESTA JAPYAH (2).
(23) PANGWOH BRAINDA SHIMEYI (2).
(24) TEFUNGWA YETEH EUGENIE (2).
(25) LEPAFO KAFFO ERIC (2).
(26) VUSHENG MILLANEE MOHVU (2).
(27) NCHE MIRANDA MANKAH (2).
(28) UKE LEONARD HANGEIOR (2).
(29) VEWANGSE SERAPHINE VESHIE (2).


Centre No:  12083  Motombolombo External
Regist: 106, Sat for 2 or more Subjects: 106, Passed: 38, 
% Passed: 35.85, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 4
(1) AZIZ CYRIL AYUK NANJO (11).
(2) BUJI EPHESIAN NSHOM (9).
(3) ETAHEKWELLE BERTRAND METUGE (8).
(4) NGUICHA LOKENYE ANNA NEBOTA (5).


Passed in 3 Subjects: 15
(1) TANGWA AMOS-FORTUNE TAH (9).
(2) AKUME NDEH BLAISE CARINGNTON (8).
(3) AYOUK ETTA HELENE (8).
(4) CHINAS FELICIA NWACHUKWU ATU (7).
(5) FABRICE ANKANG (6).
(6) NZENGUNG CLAUDIA FOLEFAC (6).
(7) ETAROCK BORIS ENOH (4).
(8) UGWUMA LEVI NNAWUGWU (4).
(9) MBAH BERTRAND AKURO (4).
(10) MIRABEL BETANGA FOTAH (4).
(11) EYONG LEVIS TABE (4).
(12) SAMA BEGILIE FEH (3).
(13) LYONGA IKOME LYOMBE (3).
(14) NCHINE PAUL BENEDICT NCHINE (3).
(15) TANYI ABIGAIL NGUEDJEU (3).


Passed in 2 Subjects: 19
(1) AKINYE DIVINE (7).
(2) AGBOR BERTRAND BISSONG (6).
(3) ATIBIA SERAPHINE CAROLINE (6).
(4) ANOH SYNTHIA AJECK (5).
(5) TANGWA TERRY NGANGSAR (4).
(6) NGORAN BETRAND SENYUY (4).
(7) NKWENTI VICTORINE BIH (4).
(8) IKOE REXZOLIVE MESEMBE (4).
(9) TOUTOU ESSOH BERTRAND (3).
(10) BELOLI MAKOKO MAGHERITA (3).
(11) OJONG CATHERINE BISONG (3).
(12) BADOH BABILA CARLSON (3).
(13) DOGO SONITA CHIAN (3).
(14) JAWEA KELVIN NAMANGE NJIE (3).
(15) NKONGHO CONSTANTINE DJON (2).
(16) MOKEBA ELIAS EBOKELLI (2).
(17) ESUNGE REMINA EPIE (2).
(18) MUKONG GEORGE CLEMENT (2).
(19) NTUNGWE CYRILLE NGABE (2).


Centre No:  12084  Bonadikombo External
Regist: 81, Sat for 2 or more Subjects: 81, Passed: 35, 
% Passed: 43.21, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) AKORO EMMANUEL TANGNE (11).


Passed in 3 Subjects: 15
(1) WANITA KOUOH MARIE (8).
(2) ESUA MARTIN (7).
(3) ASAH BRIDGET KAH (7).
(4) SHARON NGONUI MABOUGHT (7).
(5) LONDO MARIAMA WETINYI (6).
(6) ICHU NELSON ICHU (6).
(7) SAKEM FABRICE (6).
(8) MUKETE ZACHEAUS NYOKEH (5).
(9) NGOUTANI CLINTON (5).
(10) CHU VOILET ENAM (5).
(11) NCHANJI MISPA NSIMI (4).
(12) DARELLE OBEN (3).
(13) MBEH CONFIDENCE SHAKA (3).
(14) EBOUKI ESSOMBE SOLANGE-AUDE (3).
(15) LIVENE PETER JACKAI (3).


Passed in 2 Subjects: 19
(1) ACHU SANGE EMMANUEL (6).
(2) AFUMBE BLESSING SANGHA (6).
(3) TANYI SYLVANUS ACHUO (5).
(4) ATANGABEL MERCY ANU (4).
(5) BRENDA BANGIE TATABOT (4).
(6) NAGAI MOMFOR STEPHANY (4).
(7) NDAH MIRANDA AMBO (3).
(8) EBAI-AGBOR LIZETTE AYA (3).
(9) TAMBU ARENTINA ETZU (3).
(10) NGUSOH JEMIMAH TAMINA (3).
(11) EKO RENE TONDO (3).
(12) PEFITEH CHRISTANA (3).
(13) LANGDJI SANDRIN MYALA (2).
(14) NGOULADJO NANGUE EDITH (2).
(15) WOYEN NIVES MARIE (2).
(16) DUAN ETOBE JULIET (2).
(17) ADONGHOKUM JOLLIPET AFUHMBOM SONG (2).
(18) KUM DESMOND MBONG (2).
(19) TIGA NOAH MARTINE (2).


Centre No:  12085  Barombi Kang External
Regist: 9, Sat for 2 or more Subjects: 9, Passed: 2, 
% Passed: 22.22, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 1
(1) TANGIRI FELICIA LAKEH (4).


Passed in 2 Subjects: 1
(1) AJONGAKO GABRIEL ASONGANYI (6).


Centre No:  12086  Kumba T-Junction External
Regist: 160, Sat for 2 or more Subjects: 160, Passed: 48, 
% Passed: 30, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) JUMBAM ALICE LEMNYUY (4).


Passed in 3 Subjects: 14
(1) ZONG DENIS CHE (7).
(2) MARYAM LADIDI SALIFU (6).
(3) NASUMBA ELIZABETH MARIKE (5).
(4) YUUN IRENE TATAH (5).
(5) KENDO MERCY EPHE (4).
(6) MBAH RADELLA ATAM (4).
(7) EYONG QUEENTER OLE (4).
(8) MOMBANGI EUGENE ESEME (4).
(9) EDAH BLANDINE ENDAH (4).
(10) AGWE MELANIE ANJUIWEH (3).
(11) MUKWELLE THERESIA PHEMBE (3).
(12) MANYOR MARLON MANYOR (3).
(13) ANDUH NADESH TIKU (3).
(14) EKOKO ESTHER NDUA (3).


Passed in 2 Subjects: 33
(1) SAKWE ALFRED BOKWE (6).
(2) ZITE DIEUDONNE PENG (4).
(3) NANA YANNICK NGAMI (4).
(4) CATHERINE ADJUAVIE WOLOWA (3).
(5) NANGIA BISMARK IYASSA (3).
(6) SAKWE MAGDALINE (3).
(7) MOFAKO JEAN CLAUDE MDUMBE (3).
(8) NDUM BRENDA AYOUNG (3).
(9) NNANE BLANCHE DIONE (3).
(10) MAFAYIM MINA (3).
(11) IKOMBE MARIE ABOKO (3).
(12) NGOE CHRISTINA BIE (3).
(13) MAFOR DENISE (2).
(14) FREH SONITA TABONG (2).
(15) MOLUA HARISON EKWENI (2).
(16) ETONDI MEBOKA EUNICE (2).
(17) BAH VANNESSA AYEN (2).
(18) MENSAH SUNSHINE ETONGWE (2).
(19) SAKWE FRANKLINE FEMO (2).
(20) LOH HUBERTH WAINFIEN (2).
(21) EBOT EBANGA LOURETA (2).
(22) ITOE AGNES BOKUME (2).
(23) ENONGENEMADE DOLLY-ANN (2).
(24) MOTOMBALE NEBENE DAMIAN (2).
(25) AUGUSTINE NAMWENI ELINGE (2).
(26) APPEH SWANZY NCHI (2).
(27) TABE LOVIDA AYUKNDIP (2).
(28) WINIFRED YUO EBUA (2).
(29) EKALE CHRISTINE NSUME (2).
(30) AYUK ALICE ATEM (2).
(31) NJONGANG NKWENDA STEPHIN MARTIAL (2).
(32) BESONG KINGSLEY ENOW (2).
(33) TANYI DINANI NFOR (2).


Centre No:  12087  Fiango � Ekemue External
Regist: 58, Sat for 2 or more Subjects: 58, Passed: 14, 
% Passed: 24.14, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 3 Subjects: 5
(1) FONJOCK SATCHIE JEFFERSON COLBY (12).
(2) MBOE RACHAEL UKE (8).
(3) WANTUA DANIEL KONYUI (7).
(4) HASLA BIMI (4).
(5) EHOGGE COLLINS MEGGALLE (4).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) LANG MONTANA MBIKU (7).
(2) EJAH MARY ARREY (3).
(3) LECHINDEM CYNTHIA - BECKY (3).
(4) NKAFU GILDA NKENGAFAC (2).
(5) EYONG BIKI BELDIN (2).
(6) NDUKONG PILATE WIRNYU (2).
(7) ASONGANYI MATHEW MBEMOH (2).
(8) EKALE ROLAND NENE (2).
(9) MOTABO MELOVE (2).


Centre No:  12088  Banengo External
Regist: 92, Sat for 2 or more Subjects: 91, Passed: 39, 
% Passed: 42.86, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 5 Subjects: 2
(1) CHESSEUH FOUTCHOM PAMELA INGRID (18).
(2) ARREY - ETTA AGNES AYUKMANDA (17).


Passed in 4 Subjects: 3
(1) TONLIO ZAMBOU MARLEEN GUENAELLE (8).
(2) NAYAH NADINE AKONG (8).
(3) JAM WATTY NAYAH (7).


Passed in 3 Subjects: 13
(1) BOUFIN MEGANE HILARY (9).
(2) JEANITA MONTHE (9).
(3) NGWA ANIEMBOM BOWENA (9).
(4) TALOM KAKE WILLIAMS FARADAY (6).
(5) KLINSMAN AYUK - BESONG ENOW (6).
(6) YOUDOM MAMBOU ROCAR KEVIN (5).
(7) GOMSI KENNE CARTIS (5).
(8) BILKISSOU AHMADOU (5).
(9) NGAMO TANKO SONIA (5).
(10) WOUAFO TALLA JEAN GAEL (4).
(11) KOUAM DZUMDJO HELEODORE (4).
(12) KINDO DIANE KWE (3).
(13) KAMTO MOUMIE BRICE BOLANNE (3).


Passed in 2 Subjects: 21
(1) ABOULE GBAYANGA ROMARIC (6).
(2) AYEH NESTOR NTOH (6).
(3) ETAGUEU MOUKAM STEPHANE (5).
(4) BINTA KEMOGNE YEMSI ROYS (4).
(5) MBOLUEH NADEGE NGIE (4).
(6) FOWA ZOFACK RUSSELL (4).
(7) NCHOPOH KWANGSOH JERFFESON (4).
(8) YOUDOM SIMEU KELYAN (3).
(9) NJAMPA NANKAP EMMANUEL RUFIN (3).
(10) SHEY BONGKO NYSON PRINCEWILL (3).
(11) DJOMNANG BRICE SUREL (3).
(12) ASSONNA NDON MANGA GUY JUNIOR (3).
(13) TCHONG MOSES FUEH (3).
(14) NGOE EMMEACULATE WINDE (3).
(15) GUIKOUO NKOUOKAM HYPOLITE (2).
(16) NJIMOU TONKE DANIELLE LIDWINE (2).
(17) FOUEJO EMERANCE BLONDELLE (2).
(18) LONTSIE ZANGUEMENE ROSINE (2).
(19) TINDO FOPI CENDRA FELICIA (2).
(20) TOGUEM PIERRE ROMAIN (2).
(21) MBIENKOUO KOUANKEP ESTHER DIOR (2).


Centre No:  12089  Gouache External
Regist: 34, Sat for 2 or more Subjects: 34, Passed: 12, 
% Passed: 35.29, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) ATEAZE ZENCHA NERISSA (12).


Passed in 3 Subjects: 3
(1) NGUEPI TEMGOUA LEINDA EPIPHANIE (7).
(2) GEMUH GRACE (6).
(3) WARA ENGWARI JUDITH (4).


Passed in 2 Subjects: 8
(1) FAITH ENJEI FON (6).
(2) NGONG NJUA FRANCIS (4).
(3) GENEVIEVE ANGASEH FONYI (4).
(4) AMAH TCHIEDTOUO GAELLE (3).
(5) GWAABE BELYDA BISANGA (2).
(6) EBUA CALISTA SIH (2).
(7) KENGNE NZUPIAP BORIL MARTIAL (2).
(8) AGWO DESMOND NYAMBOD (2).


Centre No:  12099  Christ the King Anglo-Saxon Boarding College Yaounde
Regist: 26, Sat for 2 or more Subjects: 26, Passed: 18, 
% Passed: 69.23, Sanctioned: 0
Results of Successful Candidates (In Order of Merit)


Passed in 4 Subjects: 1
(1) TCHUENKAM GARCIA TRESOR (7).


Passed in 3 Subjects: 8
(1) FONYE ELSIE KEH (9).
(2) NKOUONJOM NGOS ABDEL JORDAN (8).
(3) NKOUONJOM MATEPAPOUO NTOUBOU AICHA AMIDA (8).
(4) BAKMUH LABAN NJUPMI (7).
(5) SACDEUH TALLA EMMANUEL JUNIOR (6).
(6) ESSANEME NDJITSE MARIE ANGE (6).
(7) TAKEM ESTHER TABENOW (5).
(8) HESSING BATCHOUT LIONEL (3).


Passed in 2 Subjects: 9
(1) NGONO HUGUETTE LEATITIA (7).
(2) MOHAMMADOU SANOUSSI (6).
(3) EYENGA RIGOBERT YVAN (6).
(4) WOHPONGHA GILIENNE (5).
(5) KUETCHE NZOKOU ARNOLD JUNIOR (4).
(6) DOKNA ADAMOU LUC RODRIGUE (3).
(7) TATSING DEFFO DELMAS AXEL (3).
(8) AFEUTIO FOUAGUEM DAYES BRANDON (2).
(9) GANJE AMSTRONG KINGANG (2).

Anciennes épreuves des Concours et examens de l’écoles du Cameroun

Vous en avez assez de perdre du temps à chercher des ancienne epreuves de concours et des examens officiels. Dans ce site vous trouverez les derniers sujets des examens nationaux (G.C.E, CAP, BEPC, PROBATOIRE, BAC, BTS) et ancienne epreuve de concours d’entrée aux grandes écoles du Cameroun telles que: ENS, EAMAU , ENAM, ENIEG, IRIC, IFORD, IDE, ENSET, ESSEC, IUT, FGI, FASA, FMSB, ESSTIC, EGEM, ENSP, ENSPT en libre accès sur le web… mis à votre disposition par les étudiants en master, en doctorat et des enseignents.


   ⇒Annciennes épreuves de Concours

⇒Annciennes épreuves de l’examens


 

1 COMMENTAIRE

LAISSER UN COMMENTAIRE

S'il vous plaît entrez votre commentaire!
S'il vous plaît entrez votre nom ici